hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.07.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Podnieś klapkę. Kosmos (Giuseppe Brillante, Federica Fabbian), na drugim Historie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców (Anna Jóźwik, Ola Makowska). Kolejny produkt to Bułeczka rządzi! (Sara Ohlsson, Lisen Adbage) oraz Wybaczam ci (Remigiusz Mróz).
1
Podnieś klapkę. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podnieś klapkę. Kosmos
Dostępny
375 szt.

Edukacyjna książka z okienkowej serii „Podnieś klapkę” wprowadza dzieci w świat pełnego niespodzianek kosmosu. Podnieś klapkę. Kosmos to pełna niespodzianek, świetnie zilustrowana książka edukacyjna, która odkryje przed młodym czytelnikiem mnóstwo cennych informacji o ciałach niebieskich, Układzie Słonecznym i kosmicznych wyprawach. Dzieci poznają ukryte pod klapkami odpowiedzi na wiele pytań, m.in. • Skąd przylatują komety? • Jak wygląda życie wewnątrz stacji kosmicznej? • Co by się stało, gdybyśmy znaleźli się zbyt blisko czarnej dziury? Podnosząc klapki mali czytelnicy znajdą również mnóstwo ciekawostek o Układzie Słonecznym i niesamowitych tajemnicach kosmosu.

56,00 zł
33,60 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,40 zł

25 osób kupiło
2
Historie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców
Dostępny
337 szt.

Siedem biblijnych historii, siedem niezwykłych postaci i siedem pięknych opowieściHistorie z Biblii. Bohaterowie dla chłopców to inspirująca książka o niezwykłych mężczyznach, których szlachetne postawy warte są naśladowania. Wśród przedstawionych biblijnych bohaterów znajdziemy wyrozumiałego Józefa, odważnego Dawida, niezłomnego Pawła i innych wspaniałych mężczyzn, którym wiara w Boga pomagała dokonywać właściwych wyborów. Przyjrzyjmy się im z bliska, posłuchajmy ich słów i poczujmy klimat biblijnych czasów.

18,90 zł
12,99 zł

Rabat 31,3%
oszczędzasz 5,91 zł

25 osób kupiło
3
Bułeczka rządzi! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułeczka rządzi!
Dostępny
191 szt.

Pierwszy tom nowej serii o rezolutnej, pewnej siebie dziewczynce z głową pełną pomysłów, jej niepoprawnej mamie i zwariowanej babci. Bułeczka tak naprawdę ma na imię Francesca, ale nikt tak do niej nie mówi. Mieszka z mamą i chodzi już do szkoły. Do rodziny należy jeszcze babcia, chociaż ona z nimi nie mieszka. Według Bułeczki mogłaby, ale mama jakoś się do tego nie pali. W każdym razie z babcią widują się prawie codziennie. A gdy spotkają się trzy tak nieprzeciętne kobiety, w wymyślaniu zwariowanych zabaw nikt ich nie przebije! Dziś jest ten superdzień, kiedy mama i Bułeczka urządzają zawody. Zasady są proste: każda z nich wymyśla trzy konkurencje, nie wolno oszukiwać, a przegrana nie może obrażać się na tę, która wygra (co wcale nie jest takie proste!). Sędziuje babcia. Kto okaże się lepszy w biegu tyłem, kto w rzutach karnych, a kto w odgadywaniu smaków? Mama jest dobra w wielu rzeczach, ale tym razem Bułeczka ma plan! Bułeczka rządzi! to pełna subtelnego poczucia humoru rodzinna lektura o radości czerpanej z codziennych chwil i bycia razem. Dziecięca narratorka ujmująco wprowadza czytelnika w swój świat, w którym dzięki mamie i babci panują miłość, bliskość i poczucie bezpieczeństwa.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

20 osób kupiło
4
Wybaczam ci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybaczam ci
Dostępny
506 szt.

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny. Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością. Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

15 osób kupiło
5
Niemożliwa para - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemożliwa para
Dostępny
1 szt.

Niemożliwa para to rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości, która z pewnością spodoba się miłośnikom książek Julii Biel. Prawdziwa, szczera i śmieszna aż do bólu – gwarantujemy, że ją pokochacie! Gideon to największa gwiazda amatorskiego teatru, a w dodatku najpopularniejszy chłopak w szkole. Jest też autorem najlepszych tekstów, jakie można usłyszeć z ust faceta. Z pewnością nie można odmówić mu charyzmy! Iris jest bogata, nieznośna i złośliwa, a ponadto nigdy niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Doskonale zdaje sobie sprawę, że na wszystko w życiu trzeba zarobić. Do nauki oraz przyjaźni podchodzi bardzo poważnie i jest niesamowicie oddana swojej rodzinie. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczna (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń? Ciężko to wyjaśnić! Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie! Emma Mills jest amerykańską autorką powieści romantycznych dla młodych dorosłych (young adult). Swoją debiutancką powieść zaczęła pisać będąc jeszcze w liceum. Książkę ukończyła na studiach, a od tamtej pory opublikowała już sześć powieści. „Niemożliwa para” to pierwsza wydana w Polsce książka Emmy Mills. Jej historie cenione są między innymi za realistycznych, nieidealnych i wyrazistych bohaterów, którzy rozdzielają serca czytelników. W książkach Emmy można znaleźć także dowcipne dialogi i dopracowaną fabułę, które składają się na uroczą, słodko-gorzką komedię błędów. Pisarka prowadzi także własny kanał na YouTube, Elmify.

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

14 osób kupiło
6
Uczniowie Hippokratesa. Tom 2. Doktor Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowie Hippokratesa. Tom 2. Doktor Anna
Dostępny
1262 szt.

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie doskonale przyjęte przez środowisko publikacje naukowe, chce pomagać ludziom. Ale Towarzystwo Lekarskie, do którego zgłasza się niedługo po przyjeździe, widzi w niej przede wszystkim kobietę – kogoś, kto nigdy nie powinien leczyć. Anna cały czas jednak uparcie dąży do celu i po to, by nostryfikować dyplom i w końcu móc pracować w zawodzie, gotowa jest udać się choćby do samego cara. Tymczasem w stołecznych domach i szpitalach szerzą się choroby powodowane przez wszechobecny brud i nieprzestrzeganie zasad higieny. Zalecenia Josepha Listera, inicjatora antyseptyki, nawet jeśli znane, są ignorowane i wykpiwane przez większość lekarzy i personel medyczny. Po przytułkach i kamienicach jak dziki ogień rozprzestrzenia się gruźlica, a na salach operacyjnych wielu pacjentów umiera, mimo udanych zabiegów. Żniwo zbiera też gorączka połogowa – przypadłość, na którą doktor Anna zwracała szczególną uwagę. W tkankę powieści Grabowska wplata historie postaci, które miały przełomowy wpływ na dzieje medycyny: Elizabeth Blackwell, Louisa Pasteura, Wilhelma Röntgena czy Charlesa Darwina.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

11 osób kupiło
7
Bah bah. Iran dla dociekliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bah bah. Iran dla dociekliwych
Dostępny
99 szt.

Siódmy tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Nastrojowy przewodnik po Iranie – kraju szafranu, róż, derwiszy i perskich dywanów. Czy pod ziemią da się znaleźć niebo? Gdzie trzymać dobre słowa, myśli i czyny? Jak skrzypią drzwi do raju? Ile są warte pręciki krokusów? Spalone słońcem pustynie i cieniste ogrody; kopalnie turkusów i gwarne bazary; zasypane piaskiem zigguraty sprzed tysięcy lat i gliniane miasta podobne do labiryntów – witajcie w Iranie! To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów. Produkuje się tu najdroższą ze wszystkich przypraw i tka najpiękniejsze dywany, ludzie są nieprawdopodobnie uprzejmi i bardzo weseli, a kiedy coś im się podoba, mówią Bah bah. Chcecie poznać Iran i jego mieszkańców? Berim safar – w drogę! Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

38,90 zł
25,29 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,61 zł

11 osób kupiło
8
Czterdzieści zasad miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści zasad miłości
Dostępny
238 szt.

Życie bez miłości w ogóle się nie liczy Ella Rubinstein – Amerykanka, lat niespełna czterdzieści, trójka dorastających dzieci i małżeństwo w trakcie rozpadu. Każdy jej dzień wygląda tak samo: dba o dom oraz przygotowuje pełnowartościowe posiłki dla najbliższych. Do czasu, gdy zostaje zatrudniona jako recenzentka w jednej z agencji literackich. Jej pierwsze zlecenie to maszynopis powieści o Rumim – trzynastowiecznym poecie nazywanym Szekspirem świata islamu. Ella, początkowo sceptyczna, wraz z lekturą odkrywa, że historia Rumiego w zdumiewający sposób odzwierciedla jej własną. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia. „Szkatułkowa powieść o złudnie przyjemnym życiu w schronie zbudowanym z nawyków i rytuałów oraz o tym, co się dzieje, kiedy ze schronu gwałtownie wyciągnie się kilka cegieł”. – Olga Wróbel, Kurzojady „Skacząc na osi czasu między filozofią, emocjami, mistycyzmem a brutalną rzeczywistością, Elif Shafak tworzy niezwykły, a jednak wciąż znajomy świat, właściwy dla nas wszystkich. Piękna lektura!” – Georgina Gryboś-Szczepanik, literackakavka.pl

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

9 osób kupiło
9
Puzzle 4w1. Psi Patrol w mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Psi Patrol w mieście
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny
9 szt.

Psi Patrol w mieście to puzzle dla dzieci składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach serialu animowanego „Psi Patrol”. Po ułożeniu puzzli powstaną cztery obrazki o wymiarach 28.5 x 20.5 cm każdy. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym fanom puzzli. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały wykorzystane ekologiczne materiały. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 roku życia

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
10
Cortex 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cortex 3
Rebel, od 8 lat
Dostępny
72 szt.

Mądra gra, dzięki której gimnastykujesz umysł! Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w Cortex! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę! Podczas rozgrywki od 2 do 6 osób będzie rywalizować ze sobą, ekspresowo rozwiązując zadania z 8 kategorii. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą! „Cortex 3” to 8 zupełnie nowych rodzajów wyzwań, które możemy dołączyć do tych znanych z wcześniejszych odsłon serii. Dodatkowo w tej wersji specjalne wyzwanie stanowią karty nasączone rozmaitymi zapachami, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami. Na czym to polega? • Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść. • Gdy któryś z graczy stwierdzi, że zna odpowiedź, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź! • Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak - otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki. • Jeśli nie miał racji, kartę wtasowujecie do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę! Osiem zupełnie nowych rodzajów zadań! • Orientacja – znajdź kolor kości, podążając za strzałkami. • Śledzenie kolorów – powiedz, jakie zwierzę znajduje się na czwartym obrazku. Zacznij od obrazka z czerwonym obramowaniem, a następnie podążaj za kolorami. Kolor tła obrazka pokazuje, jaki kolor ma zwierzę na następnym obrazku. • Intruz – określ, który z kształtów nie pasuje do pozostałych. • Łączenie kształtów – powiedz, które 2 kształty można połączyć, aby stworzyć układ widoczny na środku. • Konstelacje – określ, jaki ma kolor konstelacja z największą liczbą gwiazd. • Koordynacja –- na karcie znajdują się rysunki dłoni w 2 kolorach (niebieski dla lewe ręki i czerwony dla prawej). Zakryj kartę dłonią odpowiadającą kolorowi rysunku. Rysunek ten przedstawia 1 z 3 gestów: papier, kamień albo nożyce. Po zakryciu karty drugą dłonią pokaż gest, który pozwoli Ci pokonać ten znajdujący się na karcie. • Arytmetyka – znajdź wynik działania. Zacznij od czerwonej cyfry. • Wyzwanie – to zadanie specjalne! W ręce gracza trafia karta zapachowa, którą należy delikatnie potrzeć z zamkniętymi oczami, a następnie określić, jaki zapach czuje. Zawartość opakowania: • 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań zapachowych, 10 kart zapachów), • 6 układanek z obrazkiem mózgu (razem 24 części).

59,95 zł
52,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

6 osób kupiło
11
Wiersze wybrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wybrane
Dostępny
55 szt.

Wiersze wybrane Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz” uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich mistrzów słowa, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Cechował go wybitny zmysł obserwacji, niezwykła wrażliwość, a także niespotykana uniwersalność. Także współcześnie wielu zachwyca się subtelnym pięknem jego poezji oraz spostrzeżeniami na temat życia, świata i miłości. W niniejszym, starannie przygotowanym we współpracy z Biblioteką Narodową, zbiorze poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajdują się zarówno liryczne pejzaże, jak i subtelne erotyki pisane do żony oraz inne utwory ukazujące bolesny obraz tamtych wojennych dni.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

5 osób kupiło
12
Ukryte światy. Pokoloruj niezwykłe krainy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte światy. Pokoloruj niezwykłe krainy
Dostępny
237 szt.

Kerby Rosanes zyskał sławę fantastycznego ilustratora za sprawą serii „... Morphia”. Ukryte światy to kolejna jego książka do wyszukiwania i kolorowania, która łamie wszystkie zasady. Niezwykła wyobraźnia Kerby’ego ożywa w mikrokosmosie dziwnych, przenikających się rzeczywistości przedstawionych w jego niepowtarzalnym stylu. W Ukrytych światach statki wikingów żeglują na morzu zamkniętym w czaszce, miasto zostaje ukryte w pniu drzewa, ulica wyrasta na grzbiecie dinozaura, a gigantyczny żółw niesie na swojej skorupie nawiedzony dom. Obrazy zabierają czytelników i czytelniczki w podróż w czasie i przestrzeni, rzucając wyzwanie światu rzeczywistemu i wyobrażonemu. W każdym obrazie autor ukrył miniaturowe stworzenie lub obiekt do odszukania, z którego powstaje nowy świat. Niezwykły świat rysunków Kerby’ego Rosanesa osiągnął apogeum złożoności i unikalności!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
13
Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania
Dostępny
11 szt.

Kiedy obejmował FC Barcelonę, był czwartym najgorzej opłacanym trenerem w lidze. Słaby początek wcale nie zapowiadał tego, co miało nadejść: że wkrótce stworzy najlepszą drużynę w historii futbolu i stanie się człowiekiem, o którego biją się największe kluby w Europie.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
14
Będą z tego kłopoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będą z tego kłopoty
Dostępny
294 szt.

Potrzebujesz chwili wytchnienia? Zrób sobie dłuższą przerwę na książkę, która pozwoli oderwać się od codzienności! Jakby Asia miała mało obowiązków na głowie! Ktoś „uprzejmie doniósł” pani burmistrz na nią i na szanowne grono pedagogiczne, nastoletnia córka przyprowadza do domu pierwszego chłopaka, a ciotka postanawia rozpocząć przygotowania do końca świata. Przyjaciółki zawsze wspierają ukochaną dyrektorkę, ale ich życie też nie jest usłane różami… Ela zawsze marzyła o własnej firmie, ale wszyscy w rodzinie przepowiadają jej katastrofę. Czy uda jej się spełnić marzenie i odnieść sukces? Magda z tęsknoty za byłym mężem wypłakuje oczy. Gdy tylko nadarza się okazja, prosi go o przysługę. Może istnieje cień szansy, by odzyskać utraconą miłość? Ciepła opowieść o tym, że szczęście jest bliżej, niż myślimy. I że czasami warto przestać za nim gonić i zacząć je dostrzegać w małych, codziennych rzeczach.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
15
Zazdrość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zazdrość
Dostępny
354 szt.

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie? Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk. Łudząco podobną parę kolczyków kupił w prezencie swojej żonie. Czyżby ta błyskotka należała do niej? Ale w takim razie skąd się tam wzięła? Niepokojące pytania, zważywszy, że pojazd należy do jego szefa… Pasażerka lecąca z Nowego Jorku do Londynu postanawia rozstać się z życiem po odkryciu, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Czy rozmowa z człowiekiem, który siedzi obok niej w samolocie, zmieni decyzję kobiety? Bohaterowie zbioru opowiadań Zazdrość doświadczają gwałtownych uczuć. Nesbo w typowy dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. I jak zawsze zaskakuje. „Jo Nesbø w wysokiej formie. W najnowszej książce znów udowadnia, że ma dar obserwacji i dar opowiadania. Jednocześnie zapewnia czytelnikowi znakomitą rozrywkę”. Leif Ekle, NRK

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
16
Zatańczmy w słońcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańczmy w słońcu
Dostępny
281 szt.

Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz, zabiera kawałek Twojego serca. Jezioro, letnia beztroska, romantyczne chwile na pomoście – tamten dzień sprzed sześciu lat miał zapisać się w pamięci Ady jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Los chce jednak inaczej. Ada traci cząstkę swojego serca. I choć ma przy sobie cudowną córeczkę i wspierającą rodzinę, nie wyobraża sobie, że mogłaby jeszcze kiedykolwiek się zakochać. Tymczasem nadchodzi kolejne lato, a w życiu Ady pojawia się dwóch mężczyzn: Szymon – przystojny i intrygujący właściciel letniska oraz Igor – przyjaciel z dzieciństwa, z którym łączy ją wiele wspomnień. Kobieta się waha… Czy nie za wcześnie na nowy związek? A może powinna wyciągnąć rękę w stronę miłości i znów zatańczyć w słońcu? Zatracisz się w lekturze tej książki i zapragniesz, by tak jak letnie wieczory, trwała jak najdłużej!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
17
Trenuj swój intelekt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj swój intelekt
Dostępny
31 szt.

Dostrój swój intelekt do wyzwań współczesnościJeżeli dotychczasowa historia XXI wieku czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że jedyną pewną rzeczą jest zmiana. Rzeczywistość podąża w niespodziewanych kierunkach, nie oglądając się na przewidywania futurologów. W dodatku mózg współczesnego człowieka jest nieustannie bombardowany informacjami i bodźcami. Czy da się w takich warunkach utrzymywać sprawność intelektualną na stałym, wysokim poziomie?Stop. To nie jest dobrze postawione pytanie. TRZEBA dbać o sprawność intelektu, tego potężnego narzędzia, w które wyposażyła nas natura. Dostosowywanie się do nowości, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, zdobywanie świeżych umiejętności - to codzienność człowieka XXI stulecia. W świecie, w którym najwyżej premiowane są elastyczność i kreatywność, sprawny umysł jest wyjątkowo potrzebny.Aby utrzymać intelekt w wysokiej formie przez długie lata, najlepiej wspierać jego działanie systematycznym i dobrze zaplanowanym treningiem. Właściwie dobrane ćwiczenia uaktywnią obszary mózgu odpowiedzialne za procesy poznawcze, pozwolą zwalczyć stres i zwiększyć samoświadomość. Paulina Mechło i Olga Geppert, autorki bestsellerowych pozycji poświęconych treningowi intelektu, w swojej najnowszej książce prezentują właśnie takie - nowe, dostosowane do wymogów współczesności - spojrzenie na intelekt. Proponowane przez autorki ćwiczenia rozwijają sześć kluczowych obszarów funkcjonowania intelektualnego: koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność i uważność. Dzięki pracy nad nimi będziesz gotów na intelektualny podbój świata - i żadne wyzwanie współczesności nie będzie dla Ciebie zbyt duże!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
18
Sklep z marzeniami domowej roboty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklep z marzeniami domowej roboty
Dostępny
167 szt.

Zapraszamy w odwiedziny do Rzeczowa – niezwykłego miasta, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Produkowanie, kupowanie, sprzedawanie i dostarczanie wszelkiego rodzaju rzeczy to codzienność jego mieszkańców. Ciągły apetyt na posiadanie coraz to większej ilości przedmiotów zaspokaja bez problemu fabryka, która stanowi serce miasta. Jednak ten pozornie szczęśliwy i poukładany świat zostaje podany w wątpliwość przez Tomasza Mamwszystko – chłopca, który chociaż miał wszystko, to poczuł, że czegoś mu brakuje. Wewnętrzna pustka i dziecięca ciekawość zabierają go poza granice miasta, gdzie odnajduje dawno zapomniany przez dzieci i dorosłych świat. Tajemniczy dom, kichający smokostwór, sympatyczny staruszek i magiczna chochla to jedynie kilka składników tworzących tę porywającą opowieść. Poznaj nowych przyjaciół, pomóż im w rozwikłaniu zagadki zamkniętego sklepu, rozpraw się raz na zawsze z Nudą, a przede wszystkim – odkryj, co tak naprawdę każdy z nas mieć powinien.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
19
Żałobnica, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żałobnica, wydanie kieszonkowe
Dostępny
26 szt.

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu. Tym razem zrobili wyjątek. Gdyby to był idealny związek, Anna jeszcze długo nie wyszłaby z żałoby po wypadku męża i pasierbicy. Ale to nie było idealne życie. Ani idealne małżeństwo. Anna bowiem nie była idealną żoną i macochą. W pogoni za szczęściem mogła znieść wiele, jednak śmierć bliskich zniszczyła wszystko z siłą sztormu. Żałobnica, piękna kobieta po trzydziestce, dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu, ale zanim wpadnie w nieprzeniknioną toń, będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości. I zrobi to. Tym bardziej, że ukrywa jeszcze jeden sekret… Hipnotyzujący thriller o samotności, sile rażenia kłamstw i toksycznej przyjaźni, która karmi żądzę zemsty.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

3 osoby kupiły
20
Potęga opowieści. Czyli jak opowiadać historie.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga opowieści. Czyli jak opowiadać historie..
Dostępny
76 szt.

Ciągle słyszysz, że opowieści są najnowszym i najlepszym narzędziem biznesowym. Dzięki historiom możesz zrobić wszystko od pomagania liderom w lepszej komunikacji po motywowanie zespołów sprzedażowych i pozyskiwanie klientów.Zastanawiasz się jednak, które historie pomogą Ci zrealizować cel i w jaki sposób je opowiedzieć?Kindra Hall, profesjonalna mówczyni i znana na całym świecie autorka opowieści, ujawnia cztery rodzaje historii, dzięki którym możesz się wyróżnić, oczarować słuchaczy i podnieść swoją przemowę na wyższy poziom. Autorka Potęgi opowieści opisuje:opowieść o produkcie, dzięki której przekonasz klientów, że potrzebują tego, co im oferujesz;opowieść o założycielu, którą przekonasz inwestorów i klientów, że twoja organizacja jest warta inwestycji;opowieść o idei, za pomocą której zjednoczysz i zainspirujesz pracowników oraz klientów wewnętrznych;opowieść klienta, którą sprawisz, że osoby korzystające z twojego produktu lub usługi będą mogły się podzielić z innymi swoimi autentycznymi doświadczeniami.Odpowiednie opowiadanie tych historii jest prostą i dostępną umiejętnością, którą każdy może rozwinąć. Opisując konkretne sytuacje i profile firm, a także przytaczając anegdoty poparte badaniami naukowymi, Hall przedstawia opowiadanie historii jako niewykorzystany talent, który oddziela dobrych od najlepszych w biznesie. Autorka podaje konkretne kroki, które czytelnicy mogą przejść, by odnaleźć, ułożyć i wykorzystać historie, które już mają, a których po prostu nie opowiadają.Każda osoba, każda organizacja ma do dyspozycji co najmniej cztery rodzaje historii. Czy opowiesz swoje?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
21
Wielka podróż dziadka Eustachego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka podróż dziadka Eustachego
Dostępny
109 szt.

Pierwsza książka przygodowa w dorobku twórców Map i wielu innych edukacyjnych bestsellerów: pełen zwrotów akcji i sympatycznych postaci komiks bez słów dla najmłodszych. Ojej! To już jutro! Nie ma chwili do stracenia! Gdy dziadek Eustachy odkrywa, że ma do wykonania niezwykle pilną misję, natychmiast zrzuca kapcie i rusza do akcji. Przed nim daleka podróż pełna przygód, trudów i niebezpieczeństw. Czy uda mu się dotrzeć do celu na czas? Wielka podróż dziadka Eustachego to komiks bez słów stworzony z myślą o najmłodszych. Dzięki obrazkowej formule dzieci mogą cieszyć się samodzielną lekturą, z łatwością śledząc przygody sympatycznych postaci. Proste, lecz zaskakujące perypetie, intrygujący ludzko-zwierzęcy świat i ciepłe rodzinne przesłanie sprawią, że mali czytelnicy błyskawicznie zanurzą się tę barwną opowieść i szybko oswoją się z poetyką komiksu. Wybierzcie się w podróż z dziadkiem Eustachym – to jedyna szansa, by zobaczyć, jak wygląda nocleg w pszczelim hotelu, rejs w brzuchu suma i przejażdżka supernowoczesnym żabim samoskokiem!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
22
Franklin bierze udział w konkursie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin bierze udział w konkursie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Seria przygód Franklina idealna do nauki czytania. Proste zdania i nieskomplikowane słowa to zachęta dla dziecka, które właśnie uczy się czytać. Przedszkolaki mają doskonałą okazję, by zacząć naukę czytania ze swoim ulubionym bohaterem, a sześciolatki i starsze dzieci zapewne przeczytają łatwy tekst samodzielnie. W tej serii ukazano przygody znane dzieciom z telewizji, jednak zawsze w nieco zmienionej wersji.

10,40 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
23
Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolny...
Dostępny
11 szt.

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna. Książka w formacie A4 jest zaproszeniem do zabawy dla dzieci oraz rodziców. Zachęcam do zastosowania zamieszczonych w niej ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie. Chwalmy i nagradzajmy dzieci za ich inicjatywę, poszerzajmy ich horyzonty myślowe, dodajmy im wiary we własne siły i możliwości. Motywujmy do próbowania i podejmowania działań przy każdej nadarzającej się okazji. Wspólnie z nauczycielami przygotujmy nasze dzieci do tego, aby były operatywne, odważne i samodzielne w dorosłym życiu.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
24
Przypadek? Nie sądzę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadek? Nie sądzę...
Dostępny
28 szt.

Słownik oksfordzki wskazuje, że ?wynik losowy? jest wynikiem bez przewidywalnej przyczyny lub projektu. Ale czy świat wokół nas nie jest rządzony przez prawa fizyki? Jeśli tak jest, to czy nie powinno być możliwe określenie np. położenia i szybkości każdej kuli w maszynie losującej ?Lotka?, a niepewność, która z kul zostanie wybrana oznacza tylko to, że nasz umysł nie potrafi śledzić sposobu w jaki kule są popychane w urnie? Ogrom możliwych konfiguracji, które mogą przyjmować kule przekracza ludzkie możliwości obliczeniowe - ale czy wystarczająco silny komputer nie poradziłby sobie z tym zadaniem? W niniejszej książce Profesor Beltrami z wielką erudycją i dowcipem prowadzi nas w fascynującą podróż po "przypadkowości". Korzysta przy tym z przykładów z różnych dziedzin, takich jak: statystyka, inżynieria, antropologia (ewolucja), językoznawstwo, psychologia, informatyka itp. Demonstruje, jak istotną rolę odgrywa przypadkowość w aktualnej myśli naukowej. Wskazuje jak wiele powszechnych dziedzin życia można wyrazić w kategoriach złożoności algorytmicznej. Nawet takie obszary jak piękno, czy nuda są często wyłącznie połączeniem odpowiedniej ilości przypadkowych zdarzeń. Czy wyniki rzutów monetą faktycznie ?losowe?? A może tylko nasza niepełna wiedza sprawia, że wyglądają na przypadkowe? Czy wiesz, że istnieją ciągi liczb, które wydają się być całkiem losowe, ale kiedy odwrócisz ciąg okazuje się, że jest on całkowicie deterministyczny? Czy ?przypadek? da się ujarzmić?

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

2 osoby kupiły
25
Ziemia nieświęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia nieświęta
Dostępny
48 szt.

Pasjonujące połączenie mrocznego thrillera i science fiction o podróżach w czasie w realiach alternatywnej wizji świata Gdy autor pulpowych powieści kryminalnych Lior Tirosh wraca do ojczyzny, przekonuje się, że wiele się tam zmieniło. Palestyna – żydowskie państwo powstałe w początkach XX wieku na pograniczu Kenii i Ugandy – buduje potężny mur, mający odgrodzić je od afrykańskich uchodźców. W stolicy, Ararat City, dochodzi do gwałtownych napięć społecznych i zamieszek... Szukając zaginionej siostrzenicy, pisarz zostaje wplątany w serię tajemniczych zbrodni, w wyniku czego zaczynają go ścigać bezlitośni agenci państwowej służby bezpieczeństwa. Równocześnie Lior odkrywa groźny spisek i prawdę o naturze rzeczywistości, która go otacza. Możliwe, że istnieje więcej niż jedna Palestyna, a bariery między światami zaczynają pękać… „Istnieją pisarze fantastyki, dobrzy pisarze fantastyki i istnieje Lavie Tidhar. Szuka materiału w innych gatunkach i w ruinach pozostawionych przez stulecia, by stworzyć coś mrocznego i absolutnie niepowtarzalnego. Nie ma na świecie drugiego podobnego autora. Ta powieść was zachwyci i wprawi w oszołomienie” – Ian McDonald, autor książek Rzeka bogów i Luna: Wilcza pełnia.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
26
Czas przestrzeń egzystencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas przestrzeń egzystencja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Prace Barbary Zwolińskiej potwierdzają wieloaspektowość dyskursu tożsamościowego. Jej metodę badawczą cechują: wrażliwość, imponująca wiedza, proponowanie trybu interpretacyjnego nacechowanego uważnym odczytaniem tekstu, wieloetapowym odkrywaniem jego złożoności, które wzbogaca uwzględnienie szerokich kontekstów. Powyższe cechy naukowej refleksji odnaleźć można w opiniowanej książce. To cenna propozycja odczytania skonkretyzowanych w różnego typu utworach komunikatów o położeniu współczesnego człowieka, jego percypowaniu siebie i świata w sytuacji silnie odczuwanej zmiany, utraty, naruszenia elementarnego poczucia bezpieczeństwa. Autorka, wnikliwie diagnozując projektowane w literaturze od XIX do XXI wieku próby zrozumienia siebie, uwydatnia m.in. potrzebę akceptacji, bliskości, kieruje uwagę na komplikacje wywołane poczuciem inności, przeżyciem piętnowanej społecznie intymności, dostrzega niebezpieczeństwo tkwiące w tradycyjnych wyobrażeniach relacji społecznych i międzygatunkowych. Analizując próby dookreślenia siebie przez bohaterów tekstów intymistycznych i fikcjonalnych, przybliża zjawiska implikowane doznaniami sensualnymi, emocjami, odsłania rolę wyobraźni, mechanizmów mentalnych, potrzebę autokreacji i ich korelację z wnikliwą obserwacją zmieniającego się otoczenia.Omawiana książka składa się z trzech obszernych części, w których zagadnienia ogniskują się wokół problematyki rozmaicie rozumianej podróży, jej roli w procesie kształtowania tożsamości. Interpretacja, eksponując wpływ peregrynacji na różnorodne aspekty budowania relacji jednostki z samą sobą i Innymi, prezentuje interesujące ujęcie podmiotowej cielesności, zmysłów, cierpienia, bólu, przemijania, choroby, śmierci i melancholii. Podkreśla znaczenie skomplikowanych, pełnych dramatyzmu momentów przesilenia w życiu jednostki. [] Wspomnianemu tu rejestrowi zagadnień patronuje rozpoznawanie ich rangi w kontekście tytułowych kategorii: podmiotowej tożsamości i podróży (rozumianej w sposób dosłowny oraz symboliczny, metaforyczny).Z recenzji dr hab. Beaty Morzyńskiej-Wrzosek, prof. UKW

35,70 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

1 osoba kupiła
27
Panie, błogosław ten dom. Modlitewnik dla rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panie, błogosław ten dom. Modlitewnik dla rodziny
Dostępny
84 szt.

Kolejne wydanie bestsellerowego modlitewnika! Publikacja niezwykle pomocna dla każdego, komu zależy na życiu duchowym. Zamieściliśmy w nim wiele modlitw do wykorzystania przy różnych okazjach – w radościach i zmartwieniach, w zdrowiu i chorobie – indywidualnych i rodzinnych – od narodzin po śmierć. W pierwszej części modlitewnika znajduje się kompendium wiary katolickiej, a także zestawienie podstawowych modlitw – od Ojcze nasz po Skład apostolski (modlitwy posiadają często łacińskie wersje językowe!). W dalszej części Czytelnik znajdzie litanie, zestaw błogosławieństw na różne okoliczności (m.in. błogosławieństwo narzeczonych, błogosławieństwo przed i po urodzeniu dziecka lub przed podróżą); modlitwy przed i po Mszy, a także przebieg liturgii mszalnej oraz ceremonii ślubnej, chrztu (także w sytuacji zagrożenia życia) i bierzmowania; modlitwy na różne okazje (przed i po posiłku, poranne, południowe i wieczorne, za chorych, w niebezpieczeństwie śmierci, za zmarłych); szczegółowy rachunek sumienia oraz opis sakramentu spowiedzi; modlitwy o powołania, za rodziny, do Pana Jezusa (m.in. Droga krzyżowa), do Matki Bożej (m.in. rozważania wszystkich tajemnic różańca), do św. Józefa i wielu innych świętych; także ceremonie rodzinne, takie jak: nawiedzenie domu przez wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, przebieg Wigilii Bożego Narodzenia czy wizyty duszpasterskiej (tzw. „kolędy”). Pod koniec znajduje się wybór 50 najpiękniejszych polskich kolęd z zapisem nutowym.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
28
The Gallery (Re-issue 2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gallery (Re-issue 2021). CD
Dark Tranquillity, Sony Music Entertainment
Dostępny
3 szt.

37,90 zł
1 osoba kupiła
29
Czakra i aura. Poznaj przyczyny swoich dolegliwości. Medycyna XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
30
Kompass Team 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompass Team 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 8 szkoły p...
Dostępny
204 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 812/3/2021/z1 Podręcznik jest przeznaczony dla: • uczniów klasy 8 nowej szkoły podstawowej, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po szkole podstawowej (podstawa programowa II.1), • uczniów klasy 8 szkoły podstawowej, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego z podręcznika Kompass Team 1 w klasie 7 (podstawa programowa II.2), • uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego. Podręcznik zawiera: • 5 rozdziałów składających się z 5 jednostek, z których każda przewidziana jest do zrealizowania w ciągu dwóch godzin lekcyjnych; lekcja rozpoczynająca cały kurs przekazuje treści realioznawcze, • przygotowaną do każdego rozdziału sekcję Kompass-Training, która prezentuje zadania typu egzaminacyjnego, sprawdza umiejętności wymagane na egzaminie ósmoklasisty i oferuje praktyczne wskazówki dotyczące poszczególnych ćwiczeń, • dodatkowy materiał Interregio, który rozwija kompetencję interkulturową, • nowe projekty Kompass-Projekte do każdego rozdziału, które pomagają ćwiczyć jednocześnie umiejętności językowe oraz m.in. współdziałanie w grupie, • reguły i tabele gramatyczne oraz słowniczek alfabetyczny wraz z listą zwrotów i wyrażeń - na końcu podręcznika. Kompass Team 3 to podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2017 roku. Materiał leksykalno-gramatyczny został przygotowany zgodnie z metodą komunikacyjną. Materiał audio prezentujący wzorce fonetyczne tekstów oraz nagrania do zadań rozwijających i sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu umieszczone zostały w formacie bezpłatnych plików mp3 do pobrania w „Strefie ucznia”.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

1 osoba kupiła
31
Wakacje wśród duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje wśród duchów
Dostępny
50 szt.

Wyjątkowy zbór opowieści grozy autorstwa wybitnych przedstawicieli gatunku Gdy zapada zmrok, co powiesz na przerażające opowieści? Usiądź wygodnie. Nie przejmuj się skrzypieniem desek podłogowych, szmerem w piwnicy, przeraźliwym wyciem psa. Niech cię nie zatrwoży migoczące światło, przelotny cień, zimny dotyk na twoim ręku. Coś się poruszyło? Na ścianie widać zarys twarzy? Zachowaj spokój. Oto zbierają się duchy minionych lat… Zbiór klasycznych opowieści o nawiedzonych domach, mściwych duchach i upiornych ostrzeżeniach gwarantuje doskonałą rozrywkę i zarazem wgląd w realia XIX wieku. Pomysłowo łącząc grozę, melancholię i humor, historie te zachowują swoją pierwotną moc wywoływania lęku i zaskoczenia. Zebrana kolekcja obejmuje utwory takich pisarzy jak Oscar Wilde, Charles Dickens czy William Butler Yeats. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli gatunku.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
32
Wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna
Dostępny
144 szt.

Stworzona przez ojca i syna poetycko-malarska opowieść o tym, czym jest wojna. Nie słyszy, nie widzi i nie czuje, ale zawsze wie, gdzie na nią czekają. Rozprzestrzenia się jak choroba. Sieje śmierć i cierpienie. Zostawia za sobą ruiny, pustkę i ogłuszającą ciszę. Wojna – najtrwalszy i najstraszniejszy ze wszystkich ludzkich wynalazków. Lakoniczny tekst i przejmujące ilustracje składają się w tej książce na poruszającą opowieść adresowaną do wszystkich – bez względu na wiek. Wojnę docenili krytycy i jurorzy nagród literackich na całym świecie. Została wpisana na listę Białych Kruków (White Ravens), znalazła się wśród prac pokazanych na wystawie na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii i otrzymała takie nagrody jak Excellence Award w konkursie Communication Arts Illustration Annual, Best of the Best w konkursie Little Hakka, Grand Prix w Nami Concours oraz NY Rights Fair Talking Pictures Award.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
33
Widma nocy. Dokumentacja zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widma nocy. Dokumentacja zbrodni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Jeśli nie umiemy się upomnieć o tych, którzy ginęli w okrutny sposób, tylko dlatego, że byli Polakami, nie zasługujemy na miano wspólnoty. Najbardziej osobista książka Stanisława Srokowskiego, pisarza od lat upominającego się o sprawiedliwość i szacunek dla ofiar rzezi kresowej. To antologia i chronologia zbrodni ukraińskiego ludobójstwa na Kresach, która pozwoli czytelnikowi uporządkować swoją wiedzę na ten ciągle zakłamywany temat. Tematy: • Wspomnienia z września 1939 r., • Relacja ojca i opowieść matki, • „Rąbali nas jak kury na klocu”, • Zachowanie Sowietów, Białorusinów i Żydów, • Terror wobec rodaków, • Zachowanie kościoła unickiego, • Ukraińskie gwałty na Polkach, • 362 sposoby mordowania Polaków. Każdy badacz historii po przeczytaniu tej książki będzie już wiedział na pewno, że początki masowych ukraińskich mordów sięgają września 1939 roku, a kończą się dopiero w 1947 roku, ogarniając swoim zasięgiem aż siedem województw. W prezentowanych świadectwach i innych dokumentach zachowaliśmy ich pierwotny, oryginalny kształt, nawet wtedy, kiedy wydawał się nam niezgrabny lub niezgodny z normami gramatycznymi. Krew niewinnych ofiar nadal woła o sprawiedliwość.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
34
Syn Escobara. Pierworodny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn Escobara. Pierworodny
Dostępny
42 szt.

Morderstwa, ukryte miliony i sekret MI6. Cała prawda o Pablo Escobarze opowiedziana przez jego pierworodnego syna Pablo Escobar był kolumbijskim baronem narkotykowym o światowej sławie. Stał się jednym z najbogatszych ludzi na ziemi. Zanim w 1993 roku został zastrzelony przez policjantów, kontrolował 80% światowego handlu kokainą. Oto długo oczekiwana książka o nim autorstwa jego najstarszego syna – Roberto Sendoya Escobara. Tę pasjonującą historię otwiera atak dwóch helikopterów z agentami MI6 i żołnierzami kolumbijskimi na pokładzie, nadlatującymi nad małą wioskę, aby zlikwidować ludzi Pablo Escobara. Życie zachowuje jedynie pewien chłopiec, niemowlę. To autor książki, Roberto Escobar. Dziwacznym zrządzeniem losu natrafia na niego najważniejszy spośród agentów MI6, lituje się nad losem dziecka i ostatecznie je adoptuje. Escobar wielokrotnie próbuje odzyskać syna, co prowadzi do śmierci wielu ludzi. Gdy ojciec adopcyjny Roberto leży na łożu śmierci, wręcza przybranemu synowi kartkę z szyfrem, który – jak twierdzi – zawiera informację o tajnym miejscu, w którym ukryte są zaplombowane beczki z milionami dolarów. Chociaż autor poprosił o pomoc kryptologów, nie zdołał złamać szyfru, postanowił więc po raz pierwszy opublikować go w tej książceŻycie Pablo Escobara stało się inspiracją dla ogromnie popularnego serialu Netflixa „Narcos”.

45,90 zł
36,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,64 zł

1 osoba kupiła
35
Noce i dnie. Tomy I-II, III-IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noce i dnie. Tomy I-II, III-IV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Noce i dnie Marii Dąbrowskiej powszechnie uznawane są za najwybitniejsze dzieło rodzimej prozy realistycznej XX wieku. Publikowana w latach 1931–1934 opowieść o losach dwóch rodzin, począwszy od wybuchu powstania styczniowego aż po początek pierwszej wojny światowej, stanowi precyzyjne studium przemian społecznych na ziemiach polskich. Opisując dzieje Ostrzeńskich i Niechciców, Dąbrowska chętnie sięgała do własnych wspomnień, swoje doświadczenia zestawiała z „wielką” historią. To właśnie dzięki temu udało się jej stworzyć przekonujący obraz bohaterów uwikłanych w sieć pozornie chaotycznych zdarzeń. Na kanwie codziennych przeżyć, zarówno tych wzniosłych, jak i przyziemnych, Dąbrowska ukazała proces formowania się nowej inteligencji, wywodzącej się głównie ze zdeklasowanej po 1863 roku szlachty. Słynna tetralogia jest dziełem ujawniającym samowiedzę autorki oraz oryginalność jej warsztatu. Dąbrowska, czyniąc tematem powieści codzienne ludzkie życie, opowiedziała się za koncepcją bytu jako wzajemnego przenikania się jednostkowych losów i przemian grup społecznych, tworzących stale nową rzeczywistość, w której życie każdego człowieka staje się istotną częścią dziejów całej zbiorowości.

89,00 zł
63,19 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 25,81 zł

1 osoba kupiła
36
Aniołowie nie mają skrzydeł oraz inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołowie nie mają skrzydeł oraz inne opowiadania
Dostępny
4 szt.

Autorka, która ma za sobą doświadczenie nauczycielskie i wychowawcze, zebrała w tym zbiorze najpiękniejsze opowieści, anegdoty, legendy, bajki i teksty satyryczne z rozmaitych krain i kultur. Teksty służyć mogą do dalszej dyskusji w czasie lekcji czy spotkań w grupie, w pracy z młodzieżą i dorosłymi.

13,00 zł
10,99 zł

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
37
Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odleżyny w praktyce klinicznej Zapobieganie i leczenie
Dostępny
12 szt.

Nowoczesne, aktualne podejście do profilaktyki i leczenia odleżyn. Autorami publikacji są znani i cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, członkowie zespołów eksperckich dotyczących profilaktyki oraz leczenia odleżyn. W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn. Książka została wzbogacona różnymi narzędziami do oceny odleżyn, schematami ułatwiającymi dobór opatrunków do leczenia miejscowego i opisami przypadków klinicznych wraz z metodami ich leczenia. Publikacja adresowana zarówno do studentów kierunków medycznych (pielęgniarski, lekarski, fizjoterapia), jak również osób specjalizujących się w dziedzinie leczenia ran.

114,00 zł
106,02 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
38
Więź daję siłę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więź daję siłę
Dostępny
89 szt.

Chcesz wychować swoje dziecko na szczęśliwą, samodzielną, pewną siebie osobę? Chcesz, aby było zadowolone ze swojego życia i zdolne do miłości? Możesz zacząć zaraz po jego narodzinach! Książka Więź daje siłę pokazuje, że najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest udana relacja rodziców z dzieckiem. Wbrew powszechnym przekonaniom fizyczny dystans i przedwczesne usamodzielnianie wcale nie wspierają samodzielności dziecka. Udaną więź budują bliskość i właściwe odpowiadanie na sygnały dziecka. Doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka, Evelin Kirkilionis, twierdzi, że rodzice są ewolucyjnie wyposażeni w „intuicyjny program rodzicielski”, który idealnie współgra z biologicznymi potrzebami dziecka. Jego odczytanie zakłócają jednak sprzeczne przekazy dotyczące opieki nad dzieckiem, brak wsparcia ze strony otoczenia czy stres. Więź daje siłę przedstawia klucz do zrozumienia potrzeb małego dziecka, także tego najbardziej wymagającego, i pomaga rodzicom zbudować z nim trwałą i ufną więź od samego początku.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
39
Czas kosmosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas kosmosu
Dostępny
83 szt.

Czas kosmosu jest polskim wydaniem światowego bestsellera ?The Case for Space? autorstwa Roberta Zubrina ? inżyniera astronautyki, prezesa Pioneer Astronautics i prezydenta The Mars Society. Autor w ciekawej ? narracyjnej ? formie opisuje obecną rewolucję w lotach kosmicznych. Przedstawia potencjał ostatnich osiągnięć astronautyki, przewiduje innowacje i nowe kierunki badań. Coś, co kilkanaście lat temu wydawało się since-fiction, dzisiaj dzieje się na naszych oczach. Jest to związane chociażby z tym, że we współczesnym ?wyścigu kosmicznym? rywalami nie są supermocarstwa, ale konkurujący ze sobą przedsiębiorcy. Zubrin ujawnia smaczki dotyczące budowy rakiet, ekonomiczne i osobowe kulisy prac nad pierwszymi komercyjnymi lotami w kosmos, przewiduje przyszłość astronautyki ? wskazując, co naprawdę jest możliwe a co nie ? pod kątem technologicznym. Cytując opinię redaktorów Forbes?a: W książce możemy podziwiać rzadko spotykaną wiedzę autora, obejmującą astronomię, inżynierię, ekonomię i politykę. Zubrin zagłębia się bezpośrednio w kwestie wydobycia zasobów księżycowych, wytwarzania energii, produkcji i transportu, które będą napędzać szybkie zasiedlenie ?ósmego kontynentu Ziemi?.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
40
Mediolańskie instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych wydane na polecenie Karola Boromeusza i ich recepcja w Kościele katolickim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mediolańskie instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych wydane na ...
Dostępny
1 szt.

Instrukcje o budynkach i sprzętach kościelnych (1577), opracowane na zlecenie i pod nadzorem kardynała Karola Boromeusza (1538–1584) przez duchownych wspierających go w zarządzaniu archidiecezją mediolańską, są uważane za najważniejszy dokument, określający zasady kształtowania katolickiej sztuki sakralnej w okresie potrydenckim. Z zawartych w nich, jasno sformułowanych regulacji korzystano w niemal całym świecie, starając się jak najlepiej dostosować formy dzieł sztuki do wymogów liturgii i do przekazywania za ich pomocą prawd wiary. Instrukcje odegrały też kluczową rolę w sformułowaniu nowożytnej łacińskiej terminologii liturgiczno-artystycznej. Pierwszy pełny przekład Instrukcji na język polski został zaopatrzony w kompletny aparat naukowy, a także dopełniony obszernymi wprowadzeniami, wyjaśniającymi okoliczności powstania tego dzieła i problematykę jego autorstwa oraz określającymi jego miejsce w dorobku piśmiennictwa artystycznego XVI stulecia. Zalecenia zawarte w Instrukcjach skonfrontowano też z formami dzieł sztuki sakralnej zrealizowanymi pod nadzorem Boromeusza i drobniejszymi wypowiedziami na temat sztuki, sformułowanymi przez niego i w jego środowisku.

49,00 zł
24,01 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 24,99 zł

1 osoba kupiła
41
Życie jest rydwanem Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jest rydwanem Boga
Dostępny
2 szt.

W pisarstwie Isaaka Bashevisa Singera (1904-1991), laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, piszącego w języku jidysz,wyróżniają się krótkie formy literackie, często sięgające do postaci ludowych, opowieści i baśni. Książka jest nie tyle do przeczytania, co do czytania. Składają się na nią urywki zaczerpnięte z opowieści Singera, opatrzone komentarzem przez ks. Romana E. Rogowskiego. One właśnie tworzą pierwszą część książki. Część drugą stanowią wybrane fragmenty z osobistej książki Singera, Miłość i wygnanie, z komentarzami. Natomiast część trzecia to wyimki z wypowiedzi Singera pochodzące z Rozmów z Isaakiem Bashevisem Singerem, które przeprowadził z nim inny pisarz Richard Burgin, co na język polski przełożyła Elżbieta Petrajtis-O'Neill.Tytuł książki został zaczerpnięty z opowiadania Noc w Brazylii: "Życie jest rydwanem Boga, a śmierć zaledwie cieniem Jego bata".

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
42
Słomki konstrukcyjne 50 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki konstrukcyjne 50 elementów
Multigra
Dostępny
15 szt.

Stwórz niesamowite kreacje z zestawem Słomek konstrukcyjnych! Wykaż się umiejętnościami manualnymi oraz nieograniczoną wyobraźnią. W opakowaniu znajdują się kolorowe rurki o różnych długościach oraz złączki, za pomocą których zrealizujesz swoje wspaniałe pomysły i zbudujesz rozmaite konstrukcje. Słomki konstrukcyjne doskonalą zdolności manualne, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, myślenia przestrzennego oraz poszerzają horyzonty wyobraźni. Zawartość opakowania: • kolorowe rurki w dwóch rozmiarach– 30 sztuk, • złączki – 20 sztuk, • album z inspiracjami. Wymiary opakowania: 54.0 x 26.5 x 17.5

24,58 zł
20,89 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,69 zł

1 osoba kupiła
43
Wiersze wybrane (ekskluzywna edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wybrane (ekskluzywna edycja)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Ekskluzywna edycja w twardej płóciennej oprawie. Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz” uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich mistrzów słowa, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Cechował go wybitny zmysł obserwacji, niezwykła wrażliwość, a także niespotykana uniwersalność. Także współcześnie wielu zachwyca się subtelnym pięknem jego poezji oraz spostrzeżeniami na temat życia, świata i miłości. W niniejszym, starannie przygotowanym we współpracy z Biblioteką Narodową, zbiorze poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znajdują się zarówno liryczne pejzaże, jak i subtelne erotyki pisane do żony oraz inne utwory ukazujące bolesny obraz tamtych wojennych dni.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

44
Decydujące starcie Gabriel Legend 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decydujące starcie Gabriel Legend 3
Dostępny
18 szt.

III część trylogii GABRIEL LEGEND Scarlett Priest i Gabriel Legend. Ta miłość od początku wydawała się nie mieć szans na przetrwanie. Przeklęty wojownik, nad którym ciążyło fatum, nie miał prawa zapragnąć dumnej księżniczki. Nie miał prawa jej pokochać i sam zostać pokochanym. Ale stało się. Kiedy spotkał Scarlett, jej życie zmieniło się diametralnie. Gabriel był zupełnie inny niż mężczyźni, których wcześniej spotkała. Dziewczyna w końcu uwierzyła, że otrzyma chociaż odrobinę szczęścia i miłości. Ale prawdziwe życie bywa nieludzko okrutne dla kochanków z tak różnych światów. Stare grzechy i błędy przeszłości zawsze wracają. Okrutni wrogowie wykorzystają każdą szansę, by dokonać krwawego odwetu. Scarlett i Gabriel mają potężnych nieprzyjaciół. Moses Buford Gaspard, mroczny cień z dawnych lat, powrócił. Ultimatum, jakie postawił Gabrielowi, nie pozostawia złudzeń. Cokolwiek zrobi, przegra, a jeśli się nie podda, straci wszystko: majątek, przyjaciół, dobre imię. A Scarlett wciąż musi mierzyć się z ukrytym wrogiem, który na domiar złego zaczął nękać również jej ukochaną siostrę. To ostatni tom opowiadający historię namiętnej miłości przeklętych kochanków. Karty zostały rozdane. Wieści o nadchodzącej walce się rozniosły. Gabriel musi pokonać Bodhiego Blacka. Dla swojej miłości jest gotów na każde ryzyko. Czy to jednak wystarczy, aby wreszcie zaznać spokoju i zapomnieć o groźbach i strachu o najdroższe osoby? Jakiego wroga trzeba jeszcze pokonać, aby w końcu być razem? Kochasz, więc wstań i walcz! O autorze Meghan March - pochodzi z Michigan. Od najmłodszych lat uwielbia czytać i nigdy nie wyrosła z tej pasji. Kiedyś pracowała jako poważna prawniczką korporacyjna, obecnie jej światem są wciąż pasjonujące opowieści, kręte fabuły i pełne zwrotów akcji romanse. Pisarka w wolnych chwilach czyta, strzela do celu, wzdycha do szybkich samochodów albo bawi się ze swoimi szalonymi psiakami. Odwiedź stronę autorki: meghanmarch.pl.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

45
Dokąd płyniesz, Noe? Opowieść o wielkiej arce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd płyniesz, Noe? Opowieść o wielkiej arce
Dostępny
43 szt.

Ta 32-stronicowa książeczka opowiada biblijną historię arki Noego. Zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na jej pokład, gdzie spotkają wiele sympatycznych zwierząt i przekonają się, że Pan Bóg troszczy się o wszystkich ludzi i cały świat… Książkę polecamy każdemu małemu chrześcijaninowi.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

46
Gdzie jesteś, owieczko? Opowieść o dobrym pasterzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, owieczko? Opowieść o dobrym pasterzu
Dostępny
45 szt.

Ta 32-stronicowa książeczka opowiada ewangeliczną przypowieść o zagubionej owieczce. Zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do jej poszukiwania, a przy okazji uświadomienia sobie, że Pan Jezus jest jak dobry pasterz i nie przestaje się o nas troszczyć… Książkę polecamy każdemu małemu chrześcijaninowi.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

47
Bohaterowie Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Auschwitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Opowieść o ludziach, którzy potrafili stawić opór piekłu. Oporem mogło być wszystko, bo wszystko było zabronione. Oporem stawała się każda działalność, która stwarzała wrażenie, że więźniowi pozostało coś z dawnej osobowości i indywidualności. KL Auschwitz to bezmiar ludzkiego cierpienia, poniżenie, rozpad osobowości i heroiczne próby ocalenia własnej tożsamości. Świat odwróconego Dekalogu. Świat odwróconych ludzkich wartości. Świat bez nadziei, bez litości dla innych, świat bez Boga. Przykazaniami tego świata było: „zabijaj”, „kradnij” albo też „mów fałszywe świadectwo”. Trzeba było niezwykłego męstwa, charakteru i opanowania, żeby być po prostu człowiekiem, kiedy przychodził głód, praca ponad siły, groźby i szantaże. Próba przeżycia w warunkach panujących w KL Auschwitz bez zeszmacenia się, już była bohaterstwem. Opowiemy o ludziach, którzy będąc tylko ziarnkami piasku rzuconymi w tryby wielkiej machiny terroru, potrafili skutecznie dobro przeciwstawić złu i tą drogą ocalić miłość, wiarę i nadzieję tam, gdzie inni zatracili nawet swoje człowieczeństwo.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

48
Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od wschodu do zachodu. Antologia wierszy Polaków z całego świata
Dostępny
613 szt.

Antologia Od wschodu do zachodu zawiera wiersze polskich poetów rozsianych po całym świecie. To druga część antologii (pierwsza nosiła tytuł „Czytam wasze wiersze”), która miała swój początek w marcu 2020 roku w projekcie internetowym „Ogrodowe czytania czwartkowe”. Jego inicjatorem i prowadzącym jest aktor, Robert Tondera. To on co tydzień spośród setek nadsyłanych utworów wybierał te najlepsze, by potem czytać je na swoim kanale na YouTube i fanpage’u. Ten społeczny projekt zrodził się zatem z potrzeby artystycznej aktywności podczas pandemii. Teraz trafia do czytelnika w formie drukowanej. Inspiracją do kontynuacji antologii były wiersze polskich poetów z Litwy, ale swoje utwory nadsyłali również twórcy z Niemiec, Kanady, Australii, Polski i wielu innych krajów. Antologia wspiera projekt pomocy dzieciom autystycznym, głuchym i niedosłyszącym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Otwocku.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

49
Ryzyko wychowawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzyko wychowawcze
Dostępny
45 szt.

Ryzyko wychowawcze, jedno z najważniejszych dzieł w dorobku ks. Luigiego Giussaniego, wyraża troskę, która zajmuje centralne miejsce w całej jego propozycji pewnej drogi. Pisze o tym we Wstępie do niniejszej książki: „Głównym tematem naszych rozważań jest wychowanie”. Najistotniejsze wśród propozycji Autora jest przekazywanie tradycji, w ramach teraźniejszego doświadczenia, mające na celu wyzwolenie młodzieży i stworzenie jej najlepszych warunków do krytycznej oceny każdego aspektu rzeczywistości. Z „ryzyka” konfrontacji z otaczającym nas środowiskiem powstaje osobowość tego, kto podlega procesowi wychowania, tzn. kształtuje się, „rodzi się” jego wolność. Na stronicach tej książki dostrzec można świeżość koncepcji wychowawczej, wyrastającej z życia i doświadczenia Autora, najpierw jako nauczyciela w mediolańskim Liceum Berchet, a następnie jako wykładowcy na tamtejszym Uniwersytecie Katolickim – owoc głębokiej znajomości ludzkiej natury, a jednocześnie historycznych i kulturowych uwarunkowań współczesnego człowieka. To książka niezwykle aktualna, istotny etap w przybliżeniu nam człowieczej i duchowej drogi ks. Giussaniego. Luigi Giusani (1922–2005) studiował na Wydziale Teologicznym w Venegono, gdzie ukończył Seminarium Duchowne i przez kilka lat był wykładowcą. W 1954 r. porzucił nauczanie w seminarium, by zająć się edukacją młodzieży licealnej. W latach 1964–1990 wykładał Wstęp do teologii na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie. W połowie lat pięćdziesiątych powołał do życia Ruch Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie), obecny dzisiaj we Włoszech i w niemal dziewięćdziesięciu krajach świata.

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

50
Od Las Vegas do Wall Street O tym jak pokonałem kasyno oraz rynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Las Vegas do Wall Street O tym jak pokonałem kasyno oraz rynek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.21

Wydaje się, że osiągnięcie sukcesu i zdobycie wielkich pieniędzy wymaga nadludzkiej mocy, pracowitości i niebywałego szczęścia. Obojętnie, czy mowa o wygranej w kasynie, czy o niezwykle zyskownej inwestycji, udaje się to tylko garstce urodzonych pod wyjątkowo pomyślną gwiazdą. Szukanie jakichkolwiek racjonalnych możliwości złamania systemu którejkolwiek gry hazardowej raczej nie daje dobrych rezultatów. A próby zarobienia dużych pieniędzy na giełdzie kończą się często spektakularną porażką. Ostatnimi laty zresztą inwestowanie na giełdzie coraz bardziej upodabnia się do wymyślnej gry hazardowej. Tymczasem klucz do złamania zasad gry hazardowej czy też gry rynkowej istnieje, a jego skuteczność została udowodniona w praktyce. W tej autobiograficznej książce znajdziesz niezwykłą historię człowieka, który mając za sobą udaną karierę akademicką, postanowił wypróbować swoje teorie w praktyce, dokładniej - na własnej skórze. Przy tym udało mu się zachować prostotę stosowanych strategii. Udowodnił, że dzięki racjonalnym zasadom wywiedzionym wprost z matematyki czy statystyki, niekiedy z wykorzystaniem komputera, można systematycznie wygrywać w kasynie lub na rynku. O wielkości Edwarda O. Thorpa świadczy również jego umiejętność wycofania się ze świata wielkich pieniędzy po to, by zająć się czymś innym oraz cieszyć się życiem i zgromadzonym majątkiem. W książce Thorp w interesujący sposób opowiada o swoich pasjach i motywacjach, a także o niezwykłej ciekawości świata. Pozwala prześledzić ścieżkę, która doprowadziła go do odrzucenia powszechnie akceptowanych poglądów i skłoniła do poszukiwań. Opisuje, w jaki sposób dochodził do rewolucyjnych rozwiązań dotychczas nierozstrzygniętych zagadnień. Opowieść Thorpa jest fascynującą podróżą intelektualną przez krainę matematyki, gier losowych i rynków finansowych. To książka, która zachęca do logicznego myślenia o pozornie nieracjonalnym świecie. Oto jak dzięki mocy własnego umysłu pokonać los, oszustów i wielkie korporacje! O autorze Edward O. Thorp jest amerykańskim profesorem matematyki i zwolennikiem racjonalnych metod inwestowania. Zajmował się statystyką, hazardem i zarządzaniem funduszami hedgingowymi. Udowodnił, że dzięki matematyce można wygrywać w blackjacka, a za pomocą komputera ? w ruletkę. Z wielkim powodzeniem stosował ilościowe techniki inwestycyjne na rynkach finansowych. Obecnie cieszy się życiem na emeryturze. Mieszka w Newport Beach w Kalifornii.

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

51
De Profundis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
De Profundis, CD
Vader, Mystic Production
Dostępny
16 szt.

Na reedycję kultowego „De Profundis” czekali chyba wszyscy maniacy death metalu. Wreszcie jest – pierwotnie ukazała się w 1995 roku, jedna z najważniejszych płyt death metalowych – zremasterowana i po raz pierwszy dostępna w wersji winylowej. Album określany jako doskonały miks twórczości Slayer i Morbid Angel zawiera takie koncertowe killery jak „Sothis” czy „Silent Empire”. Mus dla fanów ekstremalnej muzyki oraz tych, którzy chcą poznać historię ciężkiego grania. Lista utworów: 1. Silent Empire 2. An Act Of Darkness 3. Blood Of Kingu 4. Incarnation 5. Sothis 6. Revolt 7. Of Moon, Blood, Dream And Me 8. Vision And The Voice 9. Reborn In Flames

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

52
Miłosny labirynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosny labirynt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Ona ? kobieta po przejściach. Skrzywdzona przez los i ludzi, ale nadal kochająca życie. On ? pewny siebie, młody, przystojny biznesmen nie potrafiący zapomnieć o młodzieńczej miłości. Po wielu latach los ponownie splata ich wspólne ścieżki. Spotykają się w niespodziewanych okolicznościach i uczucie wybucha na nowo. Czy tym razem uda im się stworzyć trwały związek, a prawdziwa miłość zwycięży przeciwności? "Zaskakujący debiut Magdaleny Furmankiewicz wciąga, intryguje, dostarcza pełnego wachlarzu emocji. Głęboko skrywany ból, tajemnice, zawrotne akcje i nie przewidywalne zakończenie wciśnie Was w fotel. Gorąco polecam!" Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, @zaczytanaewelka ?Niespodziewane spotkanie, które ponownie rozgrzeje dawno stłumione emocje. Los, który złączy ścieżki... Wejście jest proste, ale droga do szczęścia, ma wiele zakrętów i ślepych zaułków. Poznaj historię Miłosnego Labiryntu, która na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Serdecznie polecam!? Monika Machał @zaczytani.eu

37,90 zł
31,84 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,06 zł

53
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events - Select Board Mixes. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Not Forgotten Archives: A Dramatic Tour of Events - Select Board ...
Dream Theater, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

181,90 zł
Powiadomienie
54
Chemia organiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia organiczna
Dostępny
10 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

55
Chemia fizyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia fizyczna
Dostępny
62 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

56
Chemia nieorganiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia nieorganiczna
Dostępny
38 szt.

Seria ZROZUMIEC CHEMIĘ to podręczniki, które pomogą poszerzyć wiadomości z zakresu chemii zdobyte w szkole średniej i pomóc przejść do poziomu uniwersyteckiego. Zawierają wskazówki dotyczące dobrych praktyk i logicznego podejścia do rozwiązywania problemów, a także szereg pomocnych uwag, jak uniknąć typowych błędów.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

57
Lekcja hiszpańskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lekcja hiszpańskiego
Dostępny
3 szt.

Życie niespełna trzydziestoletniej Adrianny wydaje się usłane różami – niestety, do czasu. Po dramatycznym rozwodzie wyjeżdża z pięcioletnią córką z Trójmiasta do Warszawy. Obarczona wysokimi alimentami na rzecz byłego męża, musi szukać pracy za granicą: leci do Hiszpanii, pozostawiając córeczkę pod opieką matki. Wyprawa „za chlebem” szybko przeistacza się w coś więcej: w ucieczkę przed przeszłością i rozpaczliwe poszukiwanie miłości. Jak się okazuje, nie zawsze można to ze sobą pogodzić…

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

58
Tańcowała igła z nitką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tańcowała igła z nitką
Dostępny
93 szt.

Klasyka dla koneserów – kanoniczne wiersze Jana Brzechwy w mistrzowskim opracowaniu graficznym. Tańcowała igła z nitką… Spotkał katar Katarzynę… Do biedronki przyszedł żuk… Jak pan może, panie pomidorze?! Pierwszy wydany przez Jana Brzechwę zbiór wierszy dla dzieci to prawdziwa skarbnica ponadczasowych przebojów. Przypominamy go w mistrzowskim opracowaniu graficznym Stanisława Zamecznika. Oszczędne kompozycje prostych rysunków, barwnych geometrycznych form i kolażowo wykorzystanych fotografii tworzą tu razem z tekstem elegancką, dynamiczną i działającą na wyobraźnię całość, która – jak na najlepszą klasykę przystało – wciąż wygląda jak spod igły.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

59
The Mind's I (Re-issue 2021). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mind's I (Re-issue 2021). CD
Dark Tranquillity, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

37,90 zł
60
Blackwater Park (20th Anniversary Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blackwater Park (20th Anniversary Edition). CD
Opeth, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

62,90 zł
Powiadomienie
61
The Best Of Teddy Pendergrass. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Teddy Pendergrass. Winyl
Pendergrass Teddy, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

161,90 zł
Powiadomienie
62
The Best Of The O'Jays. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of The O'Jays. Winyl
The O'Jays, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

161,90 zł
63
The Best Of Harold Melvin & The Blue Notes. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
64
The Best Of Lou Rawls. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Lou Rawls. Winyl
Lou Rawls, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
65
The Best Of Billy Paul. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Billy Paul. Winyl
Paul Billy, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

124,90 zł
Powiadomienie
66
Chloe Flower. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chloe Flower. CD
Chloe Flower, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

66,90 zł
Powiadomienie
67
Dzikość serca. Platinum Collection, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikość serca. Platinum Collection, Blu-ray
David Lynch, 1990
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Szekspirowska, ognista, czuła, brutalna i zabawna „Dzikość Serca” to bez wątpienia jedno z największych dzieł genialnego reżysera Davida Lyncha („Mulholland Drive”, „Blue Velvet”, „Zagubiona autostrada”, „Miasteczko Twin Peaks”, „Diuna”). Ekranizacja powieści Barry'ego Gifforda zilustrowana muzyką Angelo Badalamentiego to film, który musisz obejrzeć. Cape Fear w północnej Karolinie. Po odbyciu w karnym zakładzie resocjalizacyjnym wyroku za zabójstwo Sailor Ripley wraca do swej wielkiej miłości Luli. Matka dziewczyny Marietta zdecydowanie przeciwna temu związkowi nakłania swojego wieloletniego kochanka i prywatnego detektywa Farraguta, aby wytropił Sailora i Lulę, którzy udali się na południe do Nowego Orleanu. Jednocześnie zleca to samo zadanie handlarzowi narkotyków Santosowi, który z kolei wynajmuje do tego zadania odrażającego typa Bobiego Peru. Ten nakłania Sailora do napadu na magazyny zbożowe, co okazuje się zasadzką, w której Sailor ma zginąć. Dźwięk: angielski, włoski, japoński, hiszpański, rosyjski, niemiecki Napisy: polskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, japońskie, duńskie, holenderskie, fińskie, greckie, tureckie, tajskie

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

68
Uniejowskie duchy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniejowskie duchy
Dostępny
140 szt.

Każde miasto ma swoje legendy, pielęgnowane przez mieszkańców jak cenny skarb. Uniejów także. Fakty mieszają się w nich ze zmyśleniem. Ile w nich prawdy? Nie wiadomo. Ale dobrze się tych legend słucha i kusi perspektywa – może to ja znajdę to tajne przejście pod korytem rzeki, może mnie się poszczęści i odkryję skarb arcybiskupa?

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

69
Zrozum. Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozum. Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje
Dostępny
276 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Czy jest coś mniej zabawnego, niż tłumaczenie dowcipów? • Jakie są różnice między kobietami a mężczyznami w podejściu do humoru? • Czy humor łączy się z inteligencją? • Co wspólnego ma Sokrates ze współczesnymi pranksterami? Dzięki tej książce wreszcie zrozumiecie dlaczego śmieszą was (lub nie) „Przyjaciele” oraz jakie są różnice w humorze prezentowanym w najpopularniejszych serialach komediowych. Na końcu każdego rozdziału czekają na was ćwiczenia, które rozruszają te części ciała, które potrzebne są, aby się śmiać – mięśnie, i mózgi. Łukasz Jach przez pryzmat psychologii, antropologii i kognitywistyki pokazuje nam jakie istnieją style humoru oraz na jakiej podstawie się wykształciły. Przechodząc od koncepcji najsłynniejszych greckich filozofów, przez wyniki najnowszych badań, aż do rozpracowywania dowcipów dowiecie się dlaczego w ogóle coś was bawi. Bez względu na to, czy śmiejąc się wydajecie dźwięki „haha”, „hehe” czy „hihi”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

70
W cieniu prawa, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu prawa, wydanie kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Zabójstwo w austro-węgierskim dworku to tylko początek... Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym. Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

71
Jurysprudencja 16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurysprudencja 16
Dostępny
3 szt.

Pytanie o przyczyny dotrzymywania umów nabiera szczególnego znaczenia w czasach nasilonej depersonalizacji stosunków prawnych. Stanowi też punkt wyjścia dla przedstawionej w monografii teorii umów, wyrastającej z poglądów filozoficznych Paula Ricoeura i zogniskowanej na problematyce obietnicy oraz wzajemności. W szkicowanej teorii kluczową rolę odgrywa założenie, zgodnie z którym dotrzymywanie obietnicy jest konstytutywne dla ?bycia sobą? strony umowy. W ?bycie sobą? strony wpisana jest z kolei relacja interpersonalna, pozwalająca scharakteryzować fenomen wzajemnej odpowiedzialności w umowie. Przyjmuje się także, że strony umowy do swego działania włączają elementy ?wielkiej narracji? prawa, rozwijanej w sprawiedliwych instytucjach państwa. W tym kontekście głównym celem pracy jest budowa trójpłaszczyznowej promisoryjnej teorii umów, skoncentrowanej na ontoetyce osoby ? sprzedającego, najemcy etc. Syntetyzująca perspektywa Ricoeura powoduje, że w proponowanym ujęciu dochodzą do głosu m.in. elementy arystotelizmu, kantyzmu oraz pokrewnego hermeneutyce paradygmatu narratologicznego. W perspektywie prawoznawstwa rozwijana teoria ma charakter niepozytywistyczny, postulując związek prawa i moralności oraz bytu i powinności. Dopełniającym elementem wywodu jest prezentacja filozoficzno-prawnych kontekstów promisoryjnej teorii umów w perspektywie historycznej oraz w perspektywie dorobku współczesnej, anglosaskiej jurysprudencji. Niniejsza praca skierowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką filozofii prawa umów. * Celem serii wydawniczej ?Jurysprudencja? jest publikowanie monografii z zakresu teorii i filozofii prawa, a także dyscyplin prawniczych podejmujących problematykę teoretyczno- i filozoficzno-prawną w ramach własnych badań przedmiotowych. Inicjatywa powołania tego rodzaju serii wydawniczej spotkała się z dużym zainteresowaniem wszystkich ośrodków nauko?wych zajmujących się wskazaną problematyką, a także znanych naukowców z ośrodków zagranicznych. Redaktorzy serii Marek Zirk-Sadowski, Tomasz Bekrycht

54,90 zł
47,21 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

72
Summer Night Concert 2021, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Summer Night Concert 2021, CD
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: 1. Les Vêpres siciliennes: Overture 2. Rhapsody on a Theme of Paganini op. 43* 3. Symphonic Dances from West Side Story 4. Prologue - Somewhere - Mambo 5. Salut d'amour op. 12 6. Karelia Suite: Intermezzo op. 11/1 * 7. Prélude à l'après-midi d'un faune L 86 8. The Planets: Jupiter, the Bringer of Jollity op. 32/4 *First performance at a concert of the Wiener Philharmoniker As always, encores will be communicated later

66,90 zł
73
Pink Planet, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pink Planet, LP
Pink Sweat$, Atlantic Records
Dostępny
3 szt.

„Pink Planet” to debiutancki album filadelfijskiego artysty, który został już doceniony za niebanalne teksty, zgrabne melodii oraz wokalną maestrię. Na potrzeby pierwszej długogrającej płyty Pink Sweat$ przygotował 16 utworów oraz 2 bonusy, w których porusza kwestie miłości czy kreatywnej wolności. Sześć numerów wcześniej pojawiło się na EP-ce „The Prelude”. Wydawnictwo promują piosenki „Icy”, „17”, „Lows” oraz główny singiel „Heaven”. Nad produkcją materiału czuwali D Mile (Lucky Daye, H.E.R.), John Hill (Khalid) oraz Michael Keenan. Lista utworów: 1. Pink city 2. Heaven 3. Paradise 4. Magic 5. So Sweet 6. Chains 7. Interlude 8. Beautiful Life 9. Pink money 10. At My Worst 11. 17 12. Lows 13. Not Alright 14. Give It To Me 15. Icy 16. Pink family 17. Bonus Track: At My Worst feat. Kehlani 18. Bonus Track: Honesty

124,90 zł
74
Void, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Void, CD
Luna's Call, Listenable
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: 1. Merced's Footsteps 2. Signs 3. Solar Immolation 4. Enceladus & the Life Inside 5. Locus 6. In Bile They Bathe 7. Silverfish 8. Fly Further Cosmonaut

65,90 zł
75
Terrain, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terrain, CD
Quartet Portico, Gondwana Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

1.Terrain: I 2.Terrain: II 3.Terrain: III

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

76
A, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A, LP
Jethro Tull, PLG UK Catalog
Dostępny
99 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Crossfire 2. Fylingdale Flyer 3. Working John, Working Joe 4. Black Sunday Strona B 1. Protect And Survive 2. Batteries Not Included 3. Uniform 4. 4 W D (Low ratio) 5. The Pine Marten’s Jig 6. And Further On

153,90 zł
77
Dyskurs historyczny w mediach masowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyskurs historyczny w mediach masowych
Dostępny
80 szt.

Podstawowym celem badawczym tej książki jest opis i analiza porównawcza sposobów funkcjonowania w sferze medialnej Polski i Ukrainy obrazów przeszłości i dyskursu historycznego odwołującego się do elementów historii narodowej XX w. W zawartych w niej pogłębionych studiach i analizach staramy się ? w różny sposób i za pomocą odmiennych metod ? odpowiedzieć na trzy pytania: Jakie są źródła wiedzy o przeszłości w Polsce i w Ukrainie i na ile media masowe są w stanie wytwarzać ?wspólnotowy? obraz przeszłości? Kto i co mówi o przeszłości historycznej w mediach masowych? Jakie są formy i dominujące style, w jakich przeszłość historyczna jest przytaczana i prezentowana, w zależności od gatunku i rodzaju medium? Barbara Markowska, Tomasz Stryjek (fragment Wprowadzenia) Autorzy prezentują i porównują medialny dyskurs historyczny w Polsce i w Ukrainie. Bazując na bogatym materiale empirycznym i posługując się szerokim wachlarzem narzędzi analitycznych, dążą do udzielenia odpowiedzi na pytanie, jaką rolę pełnią media we współkreowaniu pamięci historycznej. Interesuje ich także to, jak historyczność kształtuje sferę medialną, zwłaszcza w ramach bliźniaczych procesów polityzacji mediów i mediatyzacji polityki. Odkrywają, że o ile polaryzacja polityczna w Polsce czyni z historii ważny element dyskursu medialnego, o tyle w Ukrainie trudna sytuacja polityczna, szczególnie po 2014 roku, powoduje stosunkowo mały udział treści historycznych w przekazie medialnym. Analizy autorów umieszczone są w kontekście wyników badań postrzegania historii w polskim i ukraińskim społeczeństwie. [?] Wielką zaletą książki jest uchwycenie złożoności reprezentacji historii w mediach w obu krajach, ich zależności od dynamiki bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, struktury pola medialnego, a także szerszych procesów tożsamościowych. hab. Anna Horolets, prof. UW (fragment recenzji wydawniczej)

36,75 zł
32,34 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,41 zł

78
Góry Świętokrzyskie; laminowana mapa turystyczna 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Świętokrzyskie; laminowana mapa turystyczna 1:75 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Wycieczka do klasztoru na Łysej Górze, wyprawa szlakiem Żeromskiego przez Dolinę Poetów, zejście do malowniczej jaskini Raj. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Gór Świętokrzyskich pomoże zaplanować udany i różnorodny wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:75 000 (1 cm ? 750 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: • szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe, • schroniska młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, • turystyczny plan centrum Kielc w szczegółowej skali 1:20 000 (1 cm ? 200 m), • informator krajoznawczy.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

79
Diabły Reno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

80
Gra pozorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra pozorów
Dostępny
38 szt.

Dwudziestosiedmioletnia Elena Sanchez pracuje w agencji nieruchomości i z każdym dniem czuje się coraz bardziej wypalona. Uważa, że jest niedoceniana i to tylko dlatego, że nie nosi spodni. Kiedy okazuje się, że podczas jej urlopu firmę przejął młody miliarder Logan James Grant, sytuacja wydaje się zmieniać ze złej na jeszcze gorszą. Nie wiedząc, jaki jest nowy szef, dziewczyna wyrabia sobie opinię na podstawie plotek współpracowników, które jednoznacznie określają go jako władczego, aroganckiego i impulsywnego. Na dodatek Elena przez przypadek wypowiada kilka niefortunnych słów na jego temat, nie mając pojęcia, że mężczyzna wszystkiemu się przysłuchuje. Jednak gdy Elena poznaje Logana, zaczyna dochodzić do wniosku, że nie jest on takim mężczyzną, za jakiego go uważała. Nie zdaje sobie sprawy, że nowy szef ją okłamuje i ma wiele mrocznych sekretów. Kiedy oboje powoli odkrywają swoje karty, rozpoczyna się nieczysta gra. Ta gra albo ich ocali, albo zniszczy.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

81
Władza a społeczeństwo. Formowanie systemu komunistycznego w województwie białostockim w latach 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza a społeczeństwo. Formowanie systemu komunistycznego w województ...
Dostępny
8 szt.

Książka opisuje proces instalowania władzy komunistycznej w województwie białostockim po II wojnie światowej (do momentu utworzenia PZPR). Autor ukazał wpływ władzy na lokalne społeczeństwo przez pryzmat funkcjonowania wojewódzkich władz partyjnych i państwowych oraz aparatu represji: organów bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

82
Pokusa, zaproszenie, obietnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusa, zaproszenie, obietnica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Doktor Georgina Jones po śmierci męża dowiaduje się, że ją zdradzał. Nie chcąc narażać się na współczucie znajomych, postanawia na pół roku zamienić się domem i pracą z lekarką z Edynburga. Gdy dociera na miejsce, w domu lekarki zastaje doktora Ryana McGregora, któremu pomyliła się data jej przyjazdu i nie zdążył się wyprowadzić. Ryan nie wita Georgie serdecznie, a ta, zirytowana, nazywa go doktorem McPonurakiem. Ryan nie może szybko znaleźć lokum, chwilowo więc skazani są na siebie. Georgie nie czuje się z tym komfortowo. Przyjechała tu, by uporać się ze swą przeszłością, tymczasem jej myśli krążą wokół Ryana. Początkowa niechęć przeradza się w zauroczenie...

11,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

83
Zamieniona panna młoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamieniona panna młoda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Damen Alexopoulos był zaręczony z Elexis Dukas. Ich małżeństwo miało połączyć rodziny i firmy, by stworzyć wielkie imperium żeglugi morskiej. Sukces zawodowy to wszystko, czego Damen w życiu pragnie. Żony potrzebuje jedynie po to, by mu towarzyszyła podczas oficjalnych przyjęć i wychowała dzieci. Jednak Elexis dzień przed ślubem ucieka i przed ołtarzem zamiast niej staje druga córka Dukasów, ta brzydsza – Kassiani. Damen zgadza się na zamianę, lecz szybko uświadamia sobie swój błąd. Inteligenta i niezależna Kassiani nigdy bowiem nie będzie potulną żoną, jakiej oczekiwał...

11,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

84
Wiem, czego pragnę / Wystarczyło jedno spojrzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem, czego pragnę / Wystarczyło jedno spojrzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Wiem, czego pragnę Całował ją z taką pasją, jakby chciał przelać pożądanie w jeden pocałunek. Silvia chciała go doprowadzić do stanu całkowitego zapomnienia. Będzie jedyną kobietą, którą nigdy się nie nasyci, zawładnie jego marzeniami. Z niewyjaśnionych przyczyn chciała się stać dla niego wszystkim. A skoro wszystko i na zawsze to historia z bajek, niech będzie na tu i teraz. Zasługiwała na każdy skrawek szczęścia... Wystarczyło jedno spojrzenie Pewnego dnia w gabinecie Joshui pojawia się Sophie Armstrong, dziennikarka, która chce wskrzesić starą historię. Piętnaście lat temu ojciec Joshui, ówczesny prezes firmy, zniknął z miasta z pieniędzmi klientów i rodziny. Joshua pozostał w firmie i ją rozwijał, by spłacić długi. Teraz pragnie tylko, by wszyscy o wszystkim zapomnieli. I dlatego traktuje Sophie z góry, nie chce z nią rozmawiać. Nie potrafi jednak wyrzucić jej z myśli, nie potrafi stłumić pożądania, jakie na jej widok go ogarnia...

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

85
Dziewczyna z Sycylii / Tajemnicza narzeczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z Sycylii / Tajemnicza narzeczona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Dziewczyna z Sycylii Nicolina Vitale zawsze z drżeniem serca oczekiwała przyjazdu Salvatorego di Luki, najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego w życiu widziała. Salvatore pochodzi z Sycylii, ale wyjechał i zrobił światową karierę w biznesie. Gdy przyjeżdża, by pochować swojego ojca chrzestnego, Nicolina obawia się, że widzi go po raz ostatni. Przyjmuje zaproszenie Salvatorego na lunch, a potem do domu. Cudowny wieczór kończy się rano, kiedy czas się pożegnać. Jednak Nicolina, która pragnie rozpocząć nowe życie, wpada na pomysł, by Salvatore zabrał ją do San Francisco... Tajemnicza narzeczona Grecki milioner Andreas Karelis dowiaduje się, że jego ojciec zamierza się ożenić. Nie miałby nic przeciwko temu, gdyby nie fakt, że narzeczona jest młodsza od ojca o czterdzieści lat. Andreas jest przekonany, że zależy jej jedynie na majątku. Zamierza nie dopuścić do tego ślubu i z takim planem jedzie na wyspę, gdzie odbędzie się rodzinne przyjęcie. Nie ma jednak pojęcia o tym, dlaczego tak naprawdę piękna Isla Stanford przyjęła oświadczyny jego ojca...

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

86
Rosja kraj w którym przyszłości nie przewidzisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosja kraj w którym przyszłości nie przewidzisz
Dostępny
150 szt.

Czy Rosja jest taka, jak kreują ją media, telewizja, stosunki dyplomatyczne i wizja, jaką jesteśmy karmieni z różnych współczesnych wydarzeń? A może są dwie Rosje, jedna oficjalna, państwowa z dwugłowym orłem w godle, a druga ? to Rosja prostych ludzi, którzy ? tak jak każdy człowiek ukryty w swoim Państwie ? chcą żyć, śmiać się, kochać i czasem po prostu spotkać się ze znajomi. A czy my zdajemy sobie sprawę z tego, że żyjąc tak blisko wielkiej Rosji, mało o niej wiemy, a może po prostu nie chcemy za dużo wiedzieć. Książka ta opowiada o doświadczeniach młodego człowieka, który o Rosji wiedział tyle, ile? właśnie, ile? Przeczytajcie i przeżyjcie pięć miesięcy na południu Rosji, podróżując po Kaukazie i odwiedzając Moskwę oraz San Petersburg, jadąc tam kilkanaście godzin najbardziej popularnym i dostępnym środkiem transportu ?plackartem?. Co takiego może wydarzyć się każdego dnia? Czy życie tutaj jest proste i nudne, a może niebezpieczne, a może ekscytujące? Zapraszam do lektury. Michał Magnuszewski

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

87
Primate Stefan Wyszyński. A Biography - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Primate Stefan Wyszyński. A Biography
Dostępny
2 szt.

Anglojęzyczna wersja popularnej, ilustrowanej biografii prymasa Stefana Wyszyńskiego. ?To the uncrowned king of Poland? read the letters on the sash of Cardinal Stefan Wyszyński?s funeral wreath. Thus the nation expressed its appreciation for the life and work of the Millennium Primate, who was one of the most outstanding Poles of the 20th century. It stemmed from the common opinion of his unique role in the life of the nation and of the Catholic Church. The life and activity of this distinguished hierarch have not been comprehensively described before. Hence this book aims to fully present the life of Cardinal Wyszyński. We show the entire spectrum of religious and social activity and pastoral teaching of the Millennium Primate. This publication has been prepared on the basis of an extensive archive source base. The authors have found a number of previously unpublished materials, verified previous findings, and proposed a novel interpretation of this key figure in Polish history.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

88
Girlanda, Para z sercem, biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda, Para z sercem, biała
Godan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.02

2,99 zł
Powiadomienie
89
Weiter Deutsch Extra 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weiter Deutsch Extra 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 8
Dostępny
173 szt.

„Weiter Deutsch Extra” to dwuczęściowy kurs do nauki języka niemieckiego w klasach 7-8. Przeznaczony jest dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego po klasie szóstej.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

90
Tega, Huśtawka kubełkowa, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tega, Huśtawka kubełkowa, czerwony
Tega Baby, TEGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

60,30 zł
57,29 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,01 zł

91
Ludzka raso, powstań z kolan cz.2 Przebudzenie lwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzka raso, powstań z kolan cz.2 Przebudzenie lwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Po bestsellerowej I części Tropienie lwa, David Icke najbardziej kontrowersyjny brytyjski badacz światowej konspiracji prezentuje kolejny tom rewolucyjnej teorii spiskowej wszech czasów! Wzbogacony kolorową wkładką z galerią ezoterycznych obrazów samego Neila Hague'a, odsłania istotę szokujących poglądów i nietuzinkowych teorii autora.Tom II Przebudzenie lwa to przepełniony jeszcze większą dawką prowokujących i szokujących informacji manifest do ludzkości o przebudzenie, odrzucenie jarzma niewoli i sprzeciwienie się manipulacjom finansowym, politycznym i medialnym elit rządzących oraz niebezpiecznie nasilającym się atakom terrorystów, satanistów i członkom innych organizacji globalnej konspiracji. Spisany językiem bezpośrednim i nieskrępowanym politycznie, odziera z maski idealizmu świat, w którym żyjemy.Niniejsza książka zawiera:Zawiera wykaz osób odpowiedzialnych za największe zbrodnie i globalne spiski (a nawet wstrząsające wyznania pewne satanisty!).Ukazuje nowe naukowe informacje o naturze rzeczywistości, w której żyjemy.Przedstawia szeroki wachlarz zagadnień począwszy od mechanizmów działania mózgu ludzkiego, po największe oszustwa ludzkości, a skończywszy na opisie wizerunku i działań obcej gadoidalnej rasy półludzi, półgadów Reptialian, którzy zdaniem Icke'a m.in. poprzez oszustwa klimatyczne czy kreację pustego pieniądza w systemie bankowym stworzyli machinę globalnej konspiracji sterującej ludźmi.Po przedstawieniu w pierwszej części Tropienie lwa alternatywy oficjalnej wersji historii i zapoznaniu Czytelników z rozmiarami tej złowrogiej machiny, w drugim tomie Przebudzenie lwa David Icke wzywa do przebudzenia, przeciwstawienia się niewoli zarówno fizycznej, jak i psychicznej, uwolnienia się spod jej wpływów, odzyskania pełnego potencjału twórczych możliwości i wzięcia odpowiedzialności za swój los.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

92
Rosyjski w pracy i biznesie + 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski w pracy i biznesie + 3 CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.30

Intensywny kurs `Rosyjski raz a dobrze` to skuteczny sposób na opanowanie języka rosyjskiego zarówno dla początkujących, jak i dla tych, co już nieraz zaczynali. To także pierwszy pełny pakiet multimedialny, czyli wszystko, czego potrzebujesz do nauki języka. Książka:- 30 lekcji, 200 stron- współczesne dialogi i słownictwo z tłumaczeniami- przejrzyste objaśnienia gramatyki i ćwiczenia z kluczem.3xCD:- CD-ROM z komputerowym kursem języka i grami językowymi- CD MP3 i PDF do nauki w domu, w pracy, w podróży, kiedy tylko chcesz- Audio CD z nagraniami wszystkich dialogów i słownictwa.eBook i audiobook:- nowość: gratis książka i audiobook w wersji elektronicznej- do użytku mobilnego: na smartfonach, laptopach, tabletach

39,90 zł
28,33 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

93
Auto z napędem 540071 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto z napędem 540071
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

15,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Paper Monkeys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paper Monkeys
Ozric Tentacles, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

95
Album rodzinny Rogera Sławskiego. Historie Ziołeckich, Sławskich i Czaplów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album rodzinny Rogera Sławskiego. Historie Ziołeckich, Sławskich i Cza...
Dostępny
5 szt.

Ilustrowana archiwalnymi fotografiami i dokumentami opowieść o tytułowym Rogerze i o wybranych członkach rodziny Ziołeckich, Sławskich i Czaplów. Unikatowa wędrówka w czasie obejmująca 150 lat, podczas których poznajemy ich w domowych wnętrzach, gabinetach, europejskich kurortach i atelier fotografów. Książka zainteresować może miłośników "dawnych dobrych czasów", szukających informacji o przedstawicielach poznańskich i wielkopolskich rodzin, tych zasłużonych i tych mniej znanych.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

96
Weronika postanawia umrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weronika postanawia umrzeć
Dostępny
2822 szt.

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie. Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że gdy szukała łatwych rozwiązań, jej życie stało się mdłe, jak potrawa bez przypraw, pozbawione ziarna szaleństwa. A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze? Weronika uczy się na nowo życia, poznaje siebie samą, zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej...

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

97
Segregator A4 Budget 5cm granatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4 Budget 5cm granatowy
Bantex
Dostępny
43 szt.

Mocny mechanizm dociskającyOklejone na zewnątrz folią PP, wewnątrz wyklejką papierowąDwustronna wymienna etykieta opisowaDwa okute otwory Rado na przedniej okładceDolne krawędzie wzmocnione metalową szynąSzerokość grzbietu: 50 i 75 mmFormat: A4

13,64 zł
12,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,65 zł

98
Segregator A4 Budget 7,5cm granatowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4 Budget 7,5cm granatowy
Bantex
Dostępny
30 szt.

Mocny mechanizm dociskającyOklejone na zewnątrz folią PP, wewnątrz wyklejką papierowąDwustronna wymienna etykieta opisowaDwa okute otwory Rado na przedniej okładceDolne krawędzie wzmocnione metalową szynąSzerokość grzbietu: 50 i 75 mmFormat: A4

13,64 zł
12,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,65 zł

99
Talerzyk z pokrywką 430 ml, od 6 miesięcy, pastelowy róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talerzyk z pokrywką 430 ml, od 6 miesięcy, pastelowy róż
TWISTSHAKE
Dostępny
188 szt.

To idealny zestaw do karmienia maluszka! Bardzo praktyczna pokrywka umożliwia wykorzystanie talerzyka jako szczelnego pojemnika do przechowywania posiłku np. podczas podróży. Talerzyk ma antypoślizgowe dno, które zapobiega przesuwaniu się talerzyka po stole. Można stosować w mikrofalówce. Można myć na górnej półce w zmywarce. Nie zawiera BPS, BPA, BPF. Wykonany z najwyższej jakości materiałów PP i TPE. Produkt zgodny z normą EN14372. Zawartość zestawu: • talerzyk o pojemności 430 ml, • pokrywka.

49,99 zł
47,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

100
Organizer A5 288 Bullet Jurnal Garden INTERDRUK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizer A5 288 Bullet Jurnal Garden INTERDRUK
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.20

Organizer Bullet Journal w twardej oprawie ze złotym zdobieniem. Format: A5. Liczba kartek: 288. Zamykany na gumkę. W środku kartki w kropki i gładkie. Z boku znajduje się pętelka na długopis. W środku poradnik sketchnotingu stworzony przez Jadźka Rysuje, czyli jak efektywnie notować. Bullet Journal to stylowy i inspirujący notes do kreatywnego i skutecznego planowania, który sprawi, że organizacja każdego dnia stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Bullet Journal to również doskonały pomysł na prezent.

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

Wróć do góry