hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wodne kolorowanie. Cocomelon (praca zbiorowa), na drugim PLAYMOBIL ® Fairies 70657. Wróżka z ozdobami i jednorożcem (Playmobil ®). Kolejny produkt to PLAYMOBIL ® Fairies 70658. Wróżka opiekująca się jednorożcem (Playmobil ®) oraz Aktywuj pełną moc mózgu (Alberto Villoldo, David Perlmutter).
1
Wodne kolorowanie. Cocomelon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne kolorowanie. Cocomelon
Dostępny
140 szt.

Ta książeczka to niesamowita zabawa w odkrywanie kolorów. Wystarczy tylko zamoczyć pędzelek w czystej wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. A wtedy na każdej stronie pojawiają się bohaterowie serii „Cocomelon”! Pokoloruj J.J., TomToma i ich ulubione zabawki – zrobisz to jedynie przy pomocy czystej wody i pędzla! Kolorowanka zawiera osiem prostych ilustracji z bohaterami – czy potrafisz zgadnąć jakie kolory ukrywają się pod zakropkowanymi polami na każdej stronie? „Wodne kolorowanie” dzięki specjalnej technologii druku jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnych kolorowanek. Przy okazji świetnej zabawy pomaga wyćwiczyć u dzieci wrażliwość na kolory oraz koordynację oko-ręka. Barwy pojawiające się na papierze niczym magia sprawią dużo radości miłośnikom postaci z serii „Cocomelon” – najpopularniejszego kanału dla najmłodszych na YouTube.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

11 osób kupiło
2
PLAYMOBIL ® Fairies 70657. Wróżka z ozdobami i jednorożcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Fairies 70657. Wróżka z ozdobami i jednorożcem
Playmobil ®
Dostępny
6 szt.

Ten zestaw z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom klocków Playmobil. Ilość elementów: 31 Wymiary opakowania: 14.0 x 14.0 x 6.5 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

37,99 zł
33,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,56 zł

9 osób kupiło
3
PLAYMOBIL ® Fairies 70658. Wróżka opiekująca się jednorożcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Fairies 70658. Wróżka opiekująca się jednorożcem
Playmobil ®
Dostępny
5 szt.

Ten zestaw z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom klocków Playmobil. Ilość elementów: 55 Wymiary opakowania: 14.0 x 14.0 x 6.5 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

37,99 zł
32,29 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

6 osób kupiło
4
Aktywuj pełną moc mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywuj pełną moc mózgu
Dostępny
26 szt.

Rewolucyjne połączenie neuronauki i szamanizmu, które gwarantuje zwiększenie potencjału twojego mózgu! Światowej sławy neurolog dr David Perlmutter oraz antropolog medyczny i szaman dr Alberto Villoldo połączyli siły, by stworzyć program, który aktywuje moc mózgu. Łączą w nim odpowiednie składniki odżywcze, post i ćwiczenia fizyczne z medytacjami, afirmacjami oraz praktykami szamańskimi. Ta wyjątkowa terapia pozwoli ci świadomie kierować wytwarzaniem nowych komórek w mózgu oraz odbudową istniejących już sieci neuronowych. Aktywujesz geny odpowiedzialne za długowieczność, lepszą odporność i usprawnioną pracę umysłu. Pobudzisz te obszary mózgu, dzięki którym spokój, kreatywność i rozwój duchowy w sposób naturalny przejawią się w twoim życiu. Już dziś aktywuj pełną moc swojego umysłu!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

5 osób kupiło
5
Klatka dla niewinnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klatka dla niewinnych
Dostępny
993 szt.

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym piętrze w niewyjaśnionych okolicznościach wypada teściowa Englota. Kobieta ginie na miejscu. Szybko okazuje się, że do zdarzenia doszło podczas przepustki skazanego. Brakuje jednak niezbitych dowodów, które pozwoliłyby na postawienie mu zarzutów. Hubert Meyer na prośbę prokurator Weroniki Rudy przyjeżdża do Warszawy, by jej pomóc w tej trudnej sprawie. Rudy uważa, że to zabójstwo na tle finansowym. Wiele jednak wskazuje na to, że rzecz jest bardziej skomplikowana, ma swój początek siedemnaście lat wcześniej i wiąże się z zaginionymi wtedy kobietami. Hubert jak zwykle działa po swojemu – szybko, niekonwencjonalnie, profesjonalnie. Ale tym razem sam ledwie ujdzie z życiem, a co więcej, stanie się jednym z głównych podejrzanych. Co oznacza klucz pozostawiony na ciele Róży Englot jest wskazówką czy przestrogą? Czy Meyer dotarł za blisko prawdy? Czy zagroził komuś ważnemu? Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
6
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Wydanie jednotomowe. A2+/B1. Podręcznik wieloletni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Wydanie jednotom...
Dostępny
397 szt.

Repetytorium obejmuje 14 rozdziałów omawiających każdy z wymaganych tematów określonych w podstawie programowej. Materiał w ramach rozdziału ma wygodny układ „1 strona = 1 lekcja”, a każda z lekcji ćwiczy poszczególne umiejętności testowane na egzaminie oraz rozwiązywanie określonych typów zadań egzaminacyjnych. Numer dopuszczenia MEN: 1124/2021

45,60 zł
40,58 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,02 zł

5 osób kupiło
7
PLAYMOBIL ® City Action 70774. Produkcja kontenerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® City Action 70774. Produkcja kontenerów
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

W zestawie figurka spawacz z bogatym wyposażeniem stanowiska pracy oraz materiały do zabezpieczenia ładunków. Liczba elementów: 60 Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

67,00 zł
43,55 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 23,45 zł

3 osoby kupiły
8
Grand Hotel Calciomercato. Kulisy transferów piłkarskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Grand Hotel Calciomercato. Kulisy transferów piłkarskich
Dostępny
2 szt.

„Calciomercato, czyli piłkarski rynek transferowy, wywołuje więcej zainteresowania i emocji niż sam sport: jest bowiem niekończącą się iluzją kupowania magicznych formuł, pozwalających mieć wpływ na to, co stanie się z piłką”. Pieniądze, obietnice i niedotrzymane umowy. Transfery, które okazują się sprawami wagi państwowej. Negocjacje finalizowane przy koktajlu na Ibizie oraz transakcje dopinane w ostatnich sekundach albo nawet po finałowym gongu. Calciomercato to w rzeczywistości jarmark, zdolny zmienić lokalną, prowincjonalną rzeczywistość w złoto. Dzięki tej książce zrozumiesz specyfikę rynku transferowego. Gianluca Di Marzio w ironiczny i prosty sposób opowiada o najbardziej szalonych operacjach w historii calciomercato, które podsyciły marzenia milionów pasjonatów. Jakie były kulisy transferu Maradony do Napoli? Dlaczego Robert Lewandowski nie trafił do Genoi? Jak na rynku transferowym działał Silvio Berlusconi? Czy Leo Messi był blisko przeprowadzki do Chelsea? Historie, które do tej pory były owiane tajemnicą, teraz zostały opowiedziane w najmniejszych szczegółach. Tajne spotkania, przegapione loty, luksusowe hotele i strategie, które coraz bardziej przypominają rozgrywki pokera. Przesądy, które sprawiają, że niektórzy nie usiądą do negocjacji, jeżeli w dacie urodzenia piłkarza pojawi się liczba 17. Przekonaj się, jak naprawdę wygląda świat największych piłkarskich transferów!

42,99 zł
27,51 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

3 osoby kupiły
9
Kolorowanka Dinusie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Dinusie
Dostępny
8 szt.

Ta kolorowanka spodoba się maluszkom. Duże ilustracje sprawią, że malowanie będzie prostsze i przyjemne.

4,20 zł
2,99 zł

Rabat 28,8%
oszczędzasz 1,21 zł

3 osoby kupiły
10
W zapomnieniu wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
11
Reguły życia chrześcijanina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguły życia chrześcijanina
Dostępny
4 szt.

Święty Alfons Maria de Liguori – skromny, pokorny i niezwykle utalentowany kaznodzieja skutecznie zjednywał sobie ludzi. Jego misją zawsze było ewangelizowanie, nawracanie zagubionych członków Kościoła. Reguły życia chrześcijanina to praktyczny podręcznik, w którym św. Alfons poucza, jak wytrwać w łasce, rozwijać cnoty chrześcijańskie i skutecznie walczyć z pokusami. Przybliża nam sposób odmawiania modlitwy myślnej, porannej czy pokutnej. Ta „instrukcja obsługi” pomimo upływu setek lat nie straciła na aktualności. Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga. Alfons Maria de Liguori (1696–1787) – założyciel redemptorystów, biskup, poeta, święty Kościoła katolickiego, doktor Kościoła, wielki kaznodzieja. Seria „Perły Duchowości” zainicjowana przez Wydawnictwo Esprit to zbiór klasycznych tekstów w nowych przystępnych tłumaczeniach.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

3 osoby kupiły
12
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70405. Mój pierwszy pociąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70405. Mój pierwszy pociąg
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Zestawy Playmobil z serii „1.2.3” podzielone są na trzy etapy rozwoju dziecka w pierwszych latach jego życia. Nowe możliwości łączenia zestawów oraz wiele zawartych w nich akcesoriów sprawiają, że z każdym kolejnym etapem zabawki stają się coraz bardziej interesujące. Poziomy „Łatwy start”, „Pierwsze wyzwanie” i „Mały ekspert” następują po sobie i umożliwiają rodzicom obserwację ważnych faz rozwoju ich dzieci. W zwierzęcym pociągu jest wiele funkcji do odkrycia. Wagoniki w kształcie zwierząt, które można łączyć lub rozdzielać i do których można włożyć figurki. Dopasuj obrazki do zwierząt i wymyśl do nich swoje własne krótkie historie, np. kurczątko biegnie za kurą lub słoń je marchewkę itp. Artykuł można rozbudować o art. 70406 Mój piesek na kółkach. Zawartość i cechy zestawu: • figurki: 1 konduktor, 1 dziewczynka, 1 chłopiec, • zwierzęta: 1 słoń do ciągnięcia, 1 kot do ciągnięcia, 1 kura do ciągnięcia, • akcesoria: 3 elementy łączące z obustronnym nadrukiem. Ilość elementów: 9 Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 18 miesięcy ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

94,99 zł
58,89 zł
Powiadomienie

Rabat 38,0%
oszczędzasz 36,10 zł

3 osoby kupiły
13
PLAYMOBIL ® Fairies 70655. Wróżka karmiąca jednorożca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Fairies 70655. Wróżka karmiąca jednorożca
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Ten zestaw z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom klocków Playmobil. Ilość elementów: 31 Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

4 osoby kupiły
14
PLAYMOBIL ® Novelmore 70748. Violet Vale. Pojazd do łapania demonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Novelmore 70748. Violet Vale. Pojazd do łapania demonów
Playmobil ®
Dostępny
7 szt.

Timithor i jego przyjaciele, czarodzieje Playmobil ®, mają po swojej stronie dobre moce, ale pokrzyżowanie złych planów Umbrathora nie zawsze jest łatwe. Towarzysze-czarodzieje próbują schwytać Demonthellę i Flamathora, jednego z przebiegłych demonów Umbrathora, za pomocą swojego zwinnego rydwanu. Wyposażeni w armatę, sieć i garść zaklęć próbują złapać podstępnego ducha. Ale nie będzie to łatwe zadanie. Zestaw zawiera: • figurki Demonthella i Flamathor, • figurkę małego demona, • wóz-pułapkę na demony z dwoma działami strzelniczymi, • dwie różdżki, • kapelusz czarodzieja i wiele innych magicznych dodatków do ekscytujących polowań na demony. Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

109,99 zł
72,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 37,40 zł

3 osoby kupiły
15
Pan Kluska i żaglowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Kluska i żaglowiec
Dostępny
65 szt.

Pan Kluska uwielbiał zbierać różne rzeczy. W swoim domu zgromadził mnóstwo mebli, dywanów, ubrań i samochodów, aż wreszcie dla niego samego zabrakło miejsca. I wówczas pewnego burzowego dnia jego własny żaglowiec porwał go w nieznane. Cóż teraz stanie się z Panem Kluską i jego dobytkiem? Historia o dzikich plażach, pani Małgosi, sprzątaniu świata i jeszcze o tym, że czasem przyjemniej jest nie mieć niż mieć. Anna Onichimowska – autorka ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Laureatka licznych prestiżowych nagród literackich krajowych i zagranicznych. Natalia Jabłońska – laureatka Nagrody Wydawnictwa EZOP w 7. edycji konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci organizowanego przez ASP i Rondo Sztuki w Katowicach.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
16
PLAYMOBIL ® Princess 70454. Garderoba z wanną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Princess 70454. Garderoba z wanną
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Garderoba z wanną 70454 stanowi wspaniałe uzupełnienie serii Princess, a tym samym daje możliwość tworzenia nowych wątków podczas zabawy. W zamkowej łazience księżniczka przygotowuje się do wielkiego balu. Piękna garderoba z kącikiem kąpielowym i mnóstwem ubrań oraz akcesoriów to istny raj dla księżniczek. Wieszaki, lustra, parawan, a także ławka i stolik wypełniają przestrzeń garderoby. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

109,99 zł
93,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,50 zł

3 osoby kupiły
17
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Część 2. A2+/B1. Podręcznik wieloletni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Część 2. A2+/B1....
Dostępny
137 szt.

Repetytorium z kodem dostępu do Pearson English Portal (nagrania i odzwierciedlenie cyfrowe). Materiał w ramach rozdziału ma wygodny układ „1 strona = 1 lekcja”, a każda z lekcji ćwiczy poszczególne umiejętności testowane na egzaminie oraz rozwiązywanie określonych typów zadań egzaminacyjnych. • Nieodłączną częścią każdej lekcji są ćwiczenia na mówienie, gwarantujące równomierny rozwój wszystkich umiejętności komunikacyjnych. • Tematyczne listy słów są dostępne w wersji polsko-angielskiej oraz angielsko-polskiej, a ćwiczenia leksykalne z ich użyciem aktywizują pamięć i ułatwiają przyswajanie. • Porównania gramatyki polskiej i angielskiej w sekcjach Grammar Tweet pozwalają uniknąć najczęściej popełnianych błędów. • Wszystkie czytanki dostępne są także w formie nagrań audio, dzięki czemu można wykorzystać je do ćwiczenia wymowy czy jako materiał na klasowe dyktando. • Do dyspozycji ucznia jest bank środków i funkcji językowych, a także bank zwrotów, wyrażeń i wskazówek do tworzenia wypowiedzi pisemnej. Numer dopuszczenia MEN: 1106/2/2021

45,60 zł
40,58 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,02 zł

2 osoby kupiły
18
Krytyka relatywizmu moralnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krytyka relatywizmu moralnego
Dostępny
39 szt.

Nie ma zagadnienia bardziej brzemiennego w skutki dla cywilizacji niż relatywizm moralny. Rezygnacja z obiektywnego systemu wartości i uniwersalnych zasad moralnych, które na przestrzeni wieków stanowiły ostoję cywilizacji, prowadzi ostatecznie do samozagłady. To wszechobecne współczesnemu człowiekowi zjawisko Benedykt XVI nazwał dyktaturą relatywizmu. Peter Kreeft w Krytyce relatywizmu moralnego w charakterystyczny dla siebie, lekki a zarazem bardzo logiczny i wręcz druzgocący sposób rozprawia się z relatywizmem moralnym. Zwraca uwagę, że historia nie zna ani jednego przypadku społeczeństwa, które odniosło sukces, odrzuciwszy moralne absolutyzmy. Czy możemy jednak wiedzieć na pewno, co jest obiektywnie dobre, a co złe? Czy te kwestie nie zależą wyłącznie od naszych subiektywnych przekonań, kultury i wychowania? Kreeft odpowiada na te i podobne pytania na temat absolutyzmu moralnego, przedstawiając dobitne dowody na jego prawdziwość i potrzebę jego obecności w życiu społecznym oraz życiu jednostki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
19
PLAYMOBIL ® Novelmore 70747. Violet Vale. Czarodziej roślin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Novelmore 70747. Violet Vale. Czarodziej roślin
Playmobil ®
Dostępny
11 szt.

Vegithor to potężny mag. O ziołach, drzewach, krzewach i roślinach wie wszystko – a przede wszystkim jak uwarzyć z nich najskuteczniejsze napoje. Dzięki swojej magii Vegithor może nawet wpływać na świat zwierząt i roślin. Czarodziej macha różdżką, a roślina otwiera liście, aby odsłonić rzadki kryształ. Co za wspaniałe i cenne znalezisko! Czarodziej natychmiast chowa kryształ do swojej sieci i wraca do wieży. W skład zestawu wchodzi: • figurka zaklinacza roślin Vegithora, • pająk, • roślina, • różdżka, • dwa kryształy, • czaszka. Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

2 osoby kupiły
20
PLAYMOBIL ® Fairies 70656. Wróżka uzdrawiająca jednorożca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Fairies 70656. Wróżka uzdrawiająca jednorożca
Playmobil ®
Dostępny
9 szt.

Ten zestaw z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom klocków Playmobil. Ilość elementów: 32 Wymiary opakowania: 14.0 x 14.0 x 6.5 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

37,99 zł
30,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,60 zł

2 osoby kupiły
21
Mit w umyśle. Ewolucyjno-kognitywne podstawy form mitycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mit w umyśle. Ewolucyjno-kognitywne podstawy form mitycznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Główna teza tej książki głosi, że mit jest naturalną pochodną ewolucyjnie ukształtowanych sposobów działania ludzkiego umysłu. Chodzi przy tym o naturalność rozumianą nie jako coś wyćwiczonego, lecz odruchowego, związanego z predyspozycjami. Rzecz zatem w tym, że nawet współcześnie, gdy właściwie cały system sformalizowanej edukacji jest jednym wielkim treningiem w myśleniu na sposób niemityczny, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, bo okoliczności nie zmuszają nas do korzystania z form myślenia wyrastających poza mit, w sposób naturalny wracamy właśnie do mitu. W pewnym sensie jesteśmy zatem niczym te czteroletnie dzieci, które – jeśli nikt nie stoi im nad głową – natychmiast zaczynają skakać i pchać palce, gdzie nie trzeba. Albo niczym Bruno z przywołanego dzieła Lewisa Carrolla – nawet mając do dyspozycji wyjaśnienia naukowe, wolimy słuchać o Świni i Akordeonie. Niniejsza książka przedstawia pewien model wyjaśniający, dlaczego tak się dzieje, pokazując, jakie elementy mentalnej architektury sprawiają, że mit jest naturalnym trybem ludzkiego myślenia o świecie, a także jak procesy ewolucyjne doprowadziły do ich powstania. Ze „Wstępu” „Maciej Czeremski w swojej monografii w znacznym stopniu zrywa ze sposobami badania mitu dominującymi dotychczas w naukach społecznych i humanistycznych. Autor wprawdzie odwołuje się do bogatego dorobku nauk zajmujących się mitem (na przykład metody strukturalnej, semiotyki mitu), ale przede wszystkim korzysta z metodologii wypracowanej w ramach psychologii ewolucyjnej, zwłaszcza zaś z metody inżynierii odwrotnej. Pozwala to przenieść badania nad mitem na nowy poziom analizy oraz skoncentrować się na wyjaśnieniu (a nie przede wszystkim interpretacji) poszczególnych wymiarów mitu. Biorąc pod uwagę ograniczenia takiego podejścia, z których autor zdaje sobie sprawę, należy to przedsięwzięcie określić jako udane i nowatorskie. [… ] W oryginalny i kompetentny sposób zastosował on najnowszą wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu do wyjaśniania mitu, jego stałej obecności w kulturze oraz naturalnej łatwości, z jaką opowieści mityczne są tworzone, zapamiętywane, komunikowane”. Z recenzji dra hab. Sławomira Sztajera, prof. UAM

42,00 zł
29,82 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

2 osoby kupiły
22
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Wydanie jednotomowe. A2+/B1. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Wydanie jednotom...
Dostępny
599 szt.

Zeszyt ćwiczeń zawiera 200 stron, na których uczeń znajdzie: • rozbudowane wyjaśnienia gramatyki w języku polskim, • aż 6 stron ćwiczeń do każdego rozdziału, • 7 pełnych arkuszy egzaminacyjnych, • pełne banki środków i funkcji językowych oraz modelowych wypowiedzi pisemnych, ułatwiające powtórki w domu, • dodatkowe zamknięte i otwarte zadania egzaminacyjne do materiału z lekcji, • ćwiczenia do filmów BBC Vox Pops.

24,90 zł
22,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

2 osoby kupiły
23
Jestem już duży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem już duży
Dostępny
46 szt.

Mały słoń jest już na tyle duży, że otrzymuje do wypełnienia ważną misję: ma iść samodzielnie na zakupy potrzebne do przygotowania przyjęcia urodzinowego stuletniej Żółwicy. Co może pójść nie tak? Wystarczy kupić świeczki, czekoladę, balony... Nie wiedzieć kiedy, nadciągają problemy: słonikowi mylą się ilości, zjada całą czekoladę, wszędzie się spóźnia, zatrzymuje się, żeby pomóc małej surykatce, która straciła z oczu mamę. Wyprawa okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Susanna Isern opowiada w tej historii, jak radzić sobie z pierwszymi samodzielnymi zadaniami i ich konsekwencjami. Prawdziwie wspierająca lektura dla całej rodziny.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
24
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70400. Plac zabaw wróżek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70400. Plac zabaw wróżek
Playmobil ®
Dostępny
3 szt.

Zestawy Playmobil z serii „1.2.3” podzielone są na trzy etapy rozwoju dziecka w pierwszych latach jego życia. Nowe możliwości łączenia zestawów oraz wiele zawartych w nich akcesoriów sprawiają, że z każdym kolejnym etapem zabawki stają się coraz bardziej interesujące. Poziomy „Łatwy start”, „Pierwsze wyzwanie” i „Mały ekspert” następują po sobie i umożliwiają rodzicom obserwację ważnych faz rozwoju ich dzieci. Na zaczarowanym placu zabaw zbierają się zwierzęta. Wiewiórka, sowa i jednorożec opowiadają niezwykłe, czarodziejskie historie. Zestaw z figurką wróżki, zwierzętami, huśtawką i zjeżdżalnią. Zawartość i cechy zestawu: • figurki: 1 wróżka, • zwierzęta: 1 jednorożec, 1 sowa, 1 wiewiórka, • akcesoria: 1 drzewo wróżek z huśtawką i zjeżdżalnią, 1 pokarm, 1 kwiat na trawie. Ilość elementów: 15 Wymiary:ok. 7.0 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 19.0 x 25.0 x 12.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

79,99 zł
55,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
25
Fale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fale
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Arcydzieło prozy modernistycznej. Fale, wydane w 1931 roku, uchodzą za jedną z najbardziej eksperymentalnych powieści Virginii Woolf, która wykorzystuje tu technikę strumienia świadomości, miesza swobodnie poezję z prozą, koncentruje się na głębi psychologicznej bohaterów i – jak sama stwierdziła – przedkłada „rytm” nad „akcję”. W ogrodzie nad morzem od świtu do zmierzchu, od dzieciństwa po starość, sześciu bohaterów snuje na przemian swoje monologi. Zmieniają się pory dnia, upływają lata, odmieniają się ich uczucia i oni sami, lecz ich głosom niezmiennie towarzyszy ten sam szum morskich fal. Fale Virginii Woolf to powieść o przemijaniu czasu i pragnieniu harmonii w chaosie wszechświata. To także literackie studium tożsamości indywiduum oraz tożsamości wspólnoty.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
26
Małpa mordercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małpa mordercy
Dostępny
66 szt.

Chief, przyjaciel Sally Jones, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia. Zrozpaczona gorylica, sama w niebezpieczeństwie, postanawia rozwikłać zagadkę śmierci Alfonsa Morro i doprowadzić do uniewinnienia Chiefa. Ta fascynująca, przeszło sześciusetstronicowa historia wiedzie nas z osnutej mrokiem lizbońskiej dzielnicy portowej, przez morza i oceany, aż na dwór indyjskiego maharadży. To opowieść o pilnie strzeżonych tajemnicach i ciężkich przestępstwach, ale też o niespodziewanej przyjaźni, nadziei i przebaczeniu. Wraz z Sally Jones odwiedzamy zaułki Lizbony, warsztat budowniczego instrumentów i pałac maharadży u podnóża Himalajów, słuchamy rzewnego fado i gry na harmonii, odbywamy morskie podróże i podniebne wycieczki dwupłatowcem oraz jesteśmy świadkami pojedynków szachowych o najwyższą stawkę. Małpa mordercy jest niezależną kontynuacją Legendy o Sally Jones, podobnie jak ona uhonorowaną szwedzką Nagrodą Augusta – to ewenement, bo rzadko się zdarza, by temu samemu autorowi przyznano tę nagrodę dwukrotnie. Rzadko też się zdarza, by wybitny ilustrator pisał wielkoformatowe powieści. Jakob Wegelius jest wyjątkiem – serwuje nam na wstępie książki genialną galerię postaci, mapki na wyklejkach oraz intrygujące ilustracje na początku każdego z 79 rozdziałów.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
27
Zabawy i zadania z naklejkami. Cleo i Cuquin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy i zadania z naklejkami. Cleo i Cuquin
Dostępny
60 szt.

„Zabawy i zadania z naklejkami” zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć tu coś dla siebie. Samodzielne wykonanie najprostszych zadań da maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w rozwiązaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą rodzice. Towarzystwo sympatycznych bohaterów serialu Cleo i Cuquin zachęci odbiorców do zabawy! Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. W książce znalazły się aktywności kształtujące spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha. Do książki dołączono naklejki.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
28
Jego wysokość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jego wysokość
Dostępny
134 szt.

Całe życie Izabelli Sarneckiej zmienia jedna służbowa podróż do Dubaju. Tam przeznaczenie stawia na drodze pięknej Polki jego wysokość Omara Al-Sauda – niedostępnego i prominentnego członka saudyjskiej rodziny królewskiej. Dziewczyna jeszcze nie wie, że jej los został właśnie przesądzony, a każdy kolejny krok – zaplanowany. Kolejne miesiące wydają się sielanką, ale w mroku czai się zło. W świecie, w którym liczą się tylko pieniądze i władza, a kobiety znaczą niewiele, niektórzy mogą się posunąć daleko, by spełnić swoje obsesyjne pragnienia. Łatwo pomylić złudzenia z prawdą, jeszcze łatwiej – pożądanie z miłością, a książęcy pałac – z więzieniem. Poznaj historię kobiety, która z pozoru wolna, wpada w pułapkę własnych uczuć.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
29
Wojownicy. Nowela. Tom 2. Życzenie Liściastej Sadzawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowela. Tom 2. Życzenie Liściastej Sadzawki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Liściasta Sadzawka od zawsze wiedziała, że zostając medyczką, nie będzie jej dane zaznać prawdziwej miłości. Jednak wojownik Klanu Wiatru, Wronie Pióro, sprawił, że kotka zbuntowała się przeciwko tej zasadzie. Teraz musi ponieść konsekwencje swoich zakazanych uczuć i oszukać cały Klan Pioruna dla dobra swojej rodziny, nawet kosztem własnego szczęścia. Jak daleko posunie się kotka, aby ochronić najbliższych?

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
30
PLAYMOBIL ® Princess 70451. Cukiernia księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Princess 70451. Cukiernia księżniczki
Playmobil ®
Dostępny
4 szt.

Księżniczka przygotowuje pyszne smakołyki w cukierni. Z wieloma akcesoriami do dekorowania ciast. W skład zestawu wchodzą: • figurka księżniczki, • akcesoria: piekarnik, drewno opałowe, gablota, stół, stolik, stół bufetowy, 2 gliniane garnki, serwer do ciasta z kawałkiem ciasta, 1ółka, półka na ciasto (3 części), duży talerz do ciasta, worek do szprycowania, rogaliki, ciasto, 1 miska, karafka, kremówka, ciasto, trójwarstwowe ciasto z dekoracją, 3 babeczki, 3 pączki, 4 butelki posypki cukrowej, 3 słoiki, 4 blachy, blacha do pieczenia, ciasto, świeca, zestaw przyborów do pieczenia (4 sztuki), suwak, łyżka mąki, jajko, czapka piekarza, kokarda do włosów, 2 bransoletki, spódnica w gwiazdki, różne korony, kwiaty i kokardki do dekoracji ciast Seria Playmobil Princess przeniesie dziewczynki w niezwykle uroczy świat księżniczek. Bajeczne scenerie, starannie wykonane elementy, pełne barwnych akcentów pozwolą stworzyć fantastyczne historyjki, rozwijając dzięki temu dziecięcą wyobraźnię. W kolekcji Princess znajdziemy m.in.: zamki, bryczki, mebelki i figurki z możliwością zmiany kreacji. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

139,99 zł
118,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
31
PLAYMOBIL ® Back to the Future 70576. Kalendarz adwentowy "Back to the Future Part III" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Back to the Future 70576. Kalendarz adwentowy "Back to the...
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

Na Dziki Zachód z Marty'm McFly'em i Doc Brownem! Z postaciami z lat 1955 i 1885 oraz akcesoriami do konwersji DeLoreans (nr art. 70317 – dostępny osobno) wybierz się w następną podróż w czasie. Bonus dla prawdziwych fanów: ekskluzywna diorama z czterema różnymi lokacjami filmowymi i kolekcjonerska pocztówka w zestawie. Zestaw zawiera: • figurki: Marty McFly 1955, Doc Brown 1955, Marty McFly 1885, Doc Brown 1885, Buford Tannen 1885, Clara Clayton 1885, • zwierzęta: pies Kopernik 1955, koń, • akcesoria: 3 laski dynamitu, skrzynia z materiałami wybuchowymi, nagrobek, latarnia, hełm górnika z lampą i paskiem, biała czapka zachodnia, szalik, para mankietów, list z 1885 r., 4 opony z białymi ścianami (w tym felgi), komputer lampowy z etui, 4 kropki samoprzylepne, 2 zegarki na rękę, kapelusz, 3 rewolwery, zielona roślina, aparat fotograficzny ze statywem, karabin, ramka ze zdjęciem zegara na wieży, kapelusz Montana, brązowy kapelusz, ponczo, pas z kaburą, pistolet, siodło westernowe, kabura, wodze, lasso, brązowa westernowa czapka, torba podróżna, damski kapelusz, 3 super bezpieczniki, • 4-częściowa diorama z lokalizacjami filmów, • pocztówka. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

167,84 zł
112,45 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 55,39 zł

1 osoba kupiła
32
Alimenty. Jak dochodzić, jak się bronić? Poradnik praktyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
33
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Część 2. A2+/B1. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Repetytorium dla szkoły podstawowej. Część 2. A2+/B1....
Dostępny
73 szt.

2-częściowe wydanie Repetytorium języka angielskiego powstało w odpowiedzi na oczekiwania nauczycieli i uczniów, którzy potrzebują kompleksowego, skutecznego i systematycznego przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, rozłożonego na 2 lata. Tom pierwszy obejmuje 8 rozdziałów z Repetytorium ósmoklasisty Pearsona, natomiast tom drugi, dostępny w dotacji od 2021 roku, zawierać będzie powtórkę treści z części pierwszej, kolejnych 6 poziomów naszego bestsellerowego repetytorium oraz lekcje na po egzaminie. Nowemu wydaniu będą towarzyszyć zmienione zeszyty ćwiczeń, w pełni skorelowane z podręcznikami i poszerzone o nowe sekcje na środki językowe. Poza dużą dawką ćwiczeń rozwijających krok po kroku kompetencje i strategie niezbędne do poradzenia sobie z zadaniami egzaminacyjnymi, 2-częściowe repetytorium oferuje wiele elementów angażujących młodzież i uatrakcyjniających lekcje: 1. filmy BBC motywujące uczniów do poznania bliżej kultury krajów anglojęzycznych, 2. projekty wprowadzające elementy pracy zespołowej i zachęcające do komunikacji, 3. ćwiczenia komunikacyjne z naciskiem na personalizację. Zeszyty ćwiczeń: • W pełni skorelowane z podręcznikiem. • Nowe sekcje Środki językowe. • Powtórki kumulatywne co 2 rozdziały. • Rozbudowane wyjaśnienia gramatyki w języku polskim. • Pełne arkusze egzaminacyjne dla ucznia. • Banki środków i funkcji językowych oraz modelowe wypowiedzi pisemne. • Dodatkowe zamknięte i otwarte zadania egzaminacyjne do materiału z lekcji. • Ćwiczenia do filmów BBC Vox Pops.

27,41 zł
24,39 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,02 zł

1 osoba kupiła
34
40 najpiękniejszych nowenn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 najpiękniejszych nowenn
Dostępny
15 szt.

Dziewięciodniowe nabożeństwa, które można odprawiać w ciszy własnego serca lub przed Najświętszym Sakramentem. Zanoszone w konkretnych intencjach pomagają wyprosić u Boga, najczęściej za wstawiennictwem świętych, wybrane łaski.

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
35
Cześć, co słychać? (wyd. kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cześć, co słychać? (wyd. kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa. Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój. Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać”...

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
36
Satyryk Los - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Satyryk Los
Dostępny
3 szt.

Historia żydowskiego chłopca Karola, który razem z matką przeżył okupację. Po wojnie zamieszkał w Łodzi i postanowił zostać satyrykiem...Historia żydowskiego chłopca Karola, który razem z matką przeżył okupację i po wojnie zamieszkał w Łodzi. Tu dorastał, uczył się i razem z matką lub ulubioną ciotką Heleną chodził do operetki, na koncerty i wieczory autorskie. Wcześnie uświadomił sobie, że chciałby ludzi bawić, i postanowił zostać satyrykiem.

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
37
PLAYMOBIL ® Princess 70453. Sypialnia księżniczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Princess 70453. Sypialnia księżniczek
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Czas pójść spać! W wygodnych łóżkach odpoczywają księżniczki. Z toaletką, koszulą nocną, biżuterią i kotkami. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

109,99 zł
93,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,50 zł

1 osoba kupiła
38
List w butelce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List w butelce
Dostępny
1852 szt.

Klasyczna opowieść miłosna, sfilmowana z Kevinem Costnerem, Robin Wright i Paulem Newmanem w rolach głównych. Wyrzucona za burtę butelka, zdana na łaskę losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plażę nad zatoką Cape Cod, gdzie znalazła ją Theresa Osborne. W środku był list miłosny zaczynający się od słów: Moja najdroższa Catherine, tęsknię za Tobą, ukochana, tak jak zawsze, ale dzisiaj było mi bardzo ciężko, bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu. Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków, Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka, który potrafił tak mocno i wiernie kochać. Kim jest mężczyzna? Czy uda jej się go odnaleźć?

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
39
Zdrowa dieta przyszłej mamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowa dieta przyszłej mamy
Dostępny
42 szt.

?Zdrowa dieta przyszłej mamy? to kompendium wiedzy niezbędne każdej kobiecie oczekującej na narodziny dziecka. Książka porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące żywienia w ciąży, prezentuje metody radzenia sobie z dolegliwościami, a także dietetycznego wspomagania leczenia chorób charakterystycznych dla tego okresu. Odpowiada na większość najczęściej pojawiających się pytań, rozwiewa wiele wątpliwość i obala mity, które często są powodem wielu niepotrzebnych wyrzeczeń i zmartwień wśród przyszłych mam. W publikacji znajdują się odpowiedzi na pytania co, ile i kiedy powinny jeść kobiety, jednocześnie nie narzucając rygorystycznych zakazów, ani nakazów, pozostawiając pole do indywidualnego wkomponowania poszczególnych zasad we własny tryb życia, preferencje żywieniowe i stan zdrowia.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
40
Romantika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantika
Dostępny
133 szt.

Opel załadowany po brzegi. W bagażniku czekają już torby z ubraniami na dwutygodniową podróż poślubną, aparaty fotograficzne i kawa w termosie z napisem „Thirsty”. Po kawalerskiej wyprawie przez „Polskę przydrożną” Piotr Marecki rusza w podróż z żoną Olą, by wspólnie świętować zawarcie małżeństwa. Pierwszy przystanek – Beskid Niski. Ekowesele, progresywne disco polo, całonocne maratony na atari i wiersze czytane dla przyrody. Kolejny – Huculszczyzna, drewniana chata w górach i ukraińskie bezdroża. Marecki z żoną rejestrują mijany krajobraz i zwracają uwagę na lokalną architekturę. Tarnopol, Strusów, Monasterzyska, Tyśmienica, Kołomyja, Szepit, Czerniowce, Zaleszczyki, Stryj. Podróż jest długa, drogi dziurawe. Ale ważne, że jadą razem. Piją huculski samogon, zagryzają go bryndzą, sałem i śpiewają pieśni o zbójniku Doboszu. Obserwują, jak wschodnia prowincja nie opiera się globalnemu turbokapitalizmowi. A Hucuł Misza na to: „Wszystko jasne. Romantika”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
41
Cinderella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cinderella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

CINDERELLA to 16-stronicowa książeczka, w formacie A5 w języku angielskim, której poznajemy Kopciuszka (tytułowa Cinderella) pod postacią uroczej 'hipopotamki'. Dzięki tej książce dzieci poznają wybrane przymiotniki opisujące cechy osób oraz nazwy kilku czynności. Książka zawiera zwroty przydatne w codziennej komunikacji. Na przedostatniej stronie książki dzieci mają wykonać swój projekt związany z zastosowaniem poznanych przymiotników. Lektura służy do ćwiczeń w nauce czytania po angielsku metodą globalną. Duży, wyraźny druk oraz obrazki do kolorowania zachęcają dzieci nie tylko do czytania, ale również do działań twórczych i artystycznych. Angielski tekst podzielony jest na zwroty i wyrażenia ujęte w klamerki, opatrzone tłumaczeniem, dzięki czemu dziecko rozumie czytany tekst i z łatwością zapamiętuje nowe zwroty i wyrażenia. Książka zawiera kod QR, który przenosi czytelnika do filmu multimedialnego tej historyjki.  Kliknij tutaj aby obejrzeć film. Uwieńczeniem wysiłku dziecka jest przeczytanie tej lektury komuś z domowników. Dziecko zapisuje na stronie SUKCESU (ostatnia strona książeczki) komu przeczytało tę książkę na głos. Książeczki z serii BINGO BOY READS WITH KIDS mogą być również wykorzystywane przez szkoły do organizowania konkursu płynnego czytania po angielsku! Seria książeczek BINGO BOY READS WITH KIDS (21 tytułów) zachęca do promowania czytelnictwa w języku angielskim wśród dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej wskazując na płynące z tego korzyści:  rozwój słownictwa i swobody mówienia, nauka skupienia i koncentracji, nauka logicznego myślenia, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy. *UWAGA! Filmy multimedialne z historyjkami zawartymi w książeczkach pdf. do druku serii BINGO  BOY READS WITH KIDS znajdziecie w programie HAPPY WORDS (licencja domowa) oraz HAPPY WORDS (licencja dla szkół i przedszkoli).

13,10 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,5%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
42
All I Know So Far: Setlist, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All I Know So Far: Setlist, 2 LP
P!nk, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Just Like A Pill (Live) 2. Who Knew (Live) 3. Funhouse/Just A Girl (Live) 4. River (Live) Strona B 1. Just Give Me A Reason (Live) feat. Nate Ruess 2. Time After Time (Live) 3. Walk Me Home (Live) 4. I Am Here (Live) LP 2 Strona C 1. F**kin' Perfect (Live) 2. MTV Video Vanguard Award Speech 3. Cash Cash Remix Intro/What About Us (Live) 4. Cover Me In Sunshine (Live) - P!nk + Willow Sage Hart Strona D 1. All I Know So Far (Live) 2. Bohemian Rhapsody (Live) 3. We Are The Champions (Live) 4. So What (Live)

153,90 zł
Powiadomienie
43
Buena Vista Social Club (25th Anniversary Edition). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buena Vista Social Club (25th Anniversary Edition). Winyl
Buena Vista Social Club, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.13

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

44
1967-1974, 10 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1967-1974, 10 CD
Ten Years After, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.25

Lista utworów: CD 1 1. I Want To Know (Mono) 2. Adventures Of A Young Organ (Mono) 3. Spoonful (Mono) 4. Losing The Dogs (Mono) 5. Feel It For Me (Mono) 6. Love Until I Die (Mono) 7. Don't Want You, Woman (Mono) 8. Help Me (Mono) CD 2 1. I May Be Wrong, But I Won't Be Wrong Always (Live "Undead" Version) 2. (At The) Woodchopper's Ball [Live "Undead" Version] 3. Spider In My Web (Live "Undead" Version) 4. Summertime/Shantung Cabbage (Live "Undead" Version) 5. I'm Going Home (Live "Undead" Version) CD 3 1. Going To Try 2. I Can't Live Without Lydia 3. Woman Trouble 4. Skoobly-Oobly-Doobob 5. Hear Me Calling 6. A Sad Song 7. Three Blind Mice 8. No Title 9. Faro 10. Speed Kills CD 4 1. Bad Scene (2017 Remaster) 2. Two Time Mama (2017 Remaster) 3. Stoned Woman (2017 Remaster) 4. Good Morning Little Schoolgirl (2017 Remaster) 5. If You Should Love Me (2017 Remaster) 6. I Don't Know That You Don't Know My Name (2017 Remaster) 7. The Stomp (2017 Remaster) 8. I Woke Up This Morning (2017 Remaster) CD 5 1. Sugar The Road (2017 Remaster ) 2. Working On The Road (2017 Remaster ) 3. 50,000 Miles Beneath My Brain (2017 Remaster ) 4. Year 3,000 Blues (2017 Remaster ) 5. Me And My Baby (2017 Remaster ) 6. Love Like A Man (2017 Remaster ) 7. Circles (2017 Remaster ) 8. As The Sun Still Burns Away (2017 Remaster ) CD 6 1. I'm Coming On (2017 Remaster ) 2. My Baby Left Me (2017 Remaster ) 3. Think About The Times (2017 Remaster ) 4. I Say Yeah (2017 Remaster ) 5. The Band With No Name (2017 Remaster ) 6. Gonna Run (2017 Remaster ) 7. She Lies In The Morning (2017 Remaster ) 8. Sweet Little Sixteen (2017 Remaster ) CD 7 1. One Of These Days (2017 Remaster) 2. Here They Come (2017 Remaster) 3. I'd Love To Change The World (2017 Remaster) 4. Over The Hill (2017 Remaster ) 5. Baby Won't You Let Me Rock 'N Roll You (2017 Remaster ) 6. Once There Was A Time (2017 Remaster) 7. Let The Sky Fall (2017 Remaster) 8. Hard Monkeys (2017 Remaster ) 9. I've Been There Too (2017 Remaster ) 10. Uncle Jam (2017 Remaster ) CD 8 1. You Give Me Loving (2017 Remaster) 2. Convention Prevention (2017 Remaster) 3. Turned Off T.V. Blues (2017 Remaster) 4. Standing At The Station (2017 Remaster) 5. You Can't Win Them All (2017 Remaster) 6. Religion (2017 Remaster) 7. Choo Choo Mama (2017 Remaster) 8. Tomorrow I'll Be Out Of Town (2017 Remaster) 9. Rock & Roll Music To The World (2017 Remaster) CD 9 1. Nowhere To Run (2017 Remaster) 2. Positive Vibrations (2017 Remaster) 3. Stone Me (2017 Remaster) 4. Without You (2017 Remaster) 5. Going Back To Birmingham (2017 Remaster) 6. It's Getting Harder (It's Getting Harder) 7. You're Driving Me Crazy (2017 Remaster) 8. Look Into My Life (2017 Remaster) 9. Look Me Straight Into The Eyes (2017 Remaster) 10. I Wanted To Boogie (2017 Remaster) CD 10 1. Look At Yourself (2017 Remaster) 2. Running Around (2017 Remaster) 3. Holy Shit (2017 Remaster) 4. There's A Feeling (2017 Remaster) 5. I Hear You Calling My Name (2017 Remaster)

161,90 zł
148,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

45
Historia botaniki farmaceutycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Historia botaniki farmaceutycznej
Dostępny
100 szt.

Oto nigdy wcześniej nieopowiedziana historia najstarszej gałęzi wiedzy o leku. Nasycona tysiącami szczegółów, w tym nazwami rzadkich dawnych roślin leczniczych odnalezionych i zidentyfikowanych w wiekowych źródłach. Zawiera setki cytatów ze starych dzieł naukowych, w tym łacińskich, po raz pierwszy wykorzystanych w historiografii farmacji i botaniki. Powołuje się na blisko półtora tysiąca źródeł z podaniem stron. Sięga do pokrewnych dziedzin: aptekarstwa, receptury, chemii, chirurgii, przemysłu, terapii, odsłaniając przed czytelnikiem te ich kompetencje, które wychodziły od znajomości samych roślin albo które od botaniki domagały się rozstrzygnięć i wskazówek do swego dalszego rozwoju. Opisuje błędy i niespełnione nadzieje dawnej terapii, farmakologii, taksonomii? Magistranci, doktoranci i młodzi naukowcy poznają z tej książki korzenie problemów naukowych współczesnej farmacji i botaniki oraz bibliografię odkryć. Każdy rozdział zamyka podsumowanie głównych myśli, teorii i wyzwań naukowych, ułatwiające studiowanie tematu. Rośliny były przez setki lat niemal jedynym źródłem substancji leczniczych, książka ta opowiada więc sporą część dziejów całej naukowej farmacji. Przedstawiono po raz pierwszy w piśmiennictwie polskim m.in.: farmakognostyczne i chemotaksonomiczne spostrzeżenia Linneusza, zdobycze XVIII-wiecznej chemii farmaceutycznej, rolę toksykologii w powstaniu koncepcji drobnoustrojowej etiologii chorób, narodziny mikroskopii dla histologii, histochemii i patologii roślin, botaniczne początki mikrobiologii lekarskiej, materiały i antyseptyki naturalne w dawnej chirurgii, wiekowe korzenie farmacji galenowej, badającej zależność składu leku roślinnego od warunków rozwoju roślin i technologii ich przerobu.

159,00 zł
130,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 28,62 zł

46
Powrót do Whistle Stop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Whistle Stop
Dostępny
30 szt.

Kontynuacja kultowych Smażonych zielonych pomidorów Bestseller „The New York Times” Kilka pokoleń czytelników czekało na tę powieść! Jak dobrze wrócić do domu i uściskać starych znajomych! Otóż i oni: Idgie, Julian i jego żona, Opal, kucharka Sipsey, Duży George, szeryf Grady Kilgore, ich dzieci i wnuki. Po tym, jak kawiarnia w Whistle Stop zamknęła swoje podwoje, a stacja kolejowa przestała działać, miasteczko opustoszało. Dzięki świątecznym listom Dot Weems – żadnych plotek, same fakty! – sąsiedzka więź jednak przetrwała i znów wszyscy byli świetnie poinformowani. Po latach emerytowany weterynarz Bud Threadgode postanawia odwiedzić miejsce, w którym on i jego matka Ruth Jamison byli tacy szczęśliwi. Zaginięcie starszego pana uruchamia lawinę zaskakujących wydarzeń. Do akcji wkracza właścicielka różowego cadillaca Evelyn Couch, na jaw wychodzą hazardowe grzeszki Idgie, a córka Buda zaczyna nowe życie właśnie wtedy, gdy myślała, że wszystko już za nią. Pełna życzliwości, wesoła i smutna, dobroduszna i przekorna opowieść w niepodrabialnym stylu vintage. O rozstaniach i powrotach, tęsknocie za domem, a także o tym, że każda tajemnica prędzej czy później znajdzie swego odkrywcę.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

47
Religia 2. Droga do nadziei. Podręcznik. Szkoła branżowa 1. stopnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia 2. Droga do nadziei. Podręcznik. Szkoła branżowa 1. stopnia
Dostępny
167 szt.

Podręcznik do nauki religii w klasie drugiej szkoły branżowej 1. stopnia stanowi kontynuację podręcznika dla klasy pierwszej. Zawiera 62 przygotowane według tej samej, niezmiennej struktury katechezy, które umożliwiają realizację programu nauczania religii. Pomoże on dostrzec uczniom Boga, który jest blisko człowieka i cudownie działa w Jego życiu, podpowie, jak budować z Nim więź. Atuty podręcznika: • nowoczesna i praktyczna struktura katechezy, • zawiera biogramy współcześnie żyjących osób, które są świadkami wiary, • kody QR, które cytatów biblijnych i żartobliwych memów powiązanych tematycznie z katechezą, • przejrzysta szata graficzna.

35,90 zł
31,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,31 zł

48
Native Sons, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Native Sons, CD
Los Lobos, New West / Pias
Niedostępny
Brak

1.Love Special Delivery 2.Misery 3.Bluebird 4.For What It's Worth 5.Los Chucos Suaves 6.Jamaica Say You Will 7.Never No More 8.Native Son 9.Farmer John 10.Dichoso 11.Sail On, Sailor 12.The World Is a Ghetto 13.Flat Top Joint 14.Where Lovers Go

68,90 zł
Powiadomienie
49
Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski
Dostępny
28 szt.

Reporterska biografia prymasa Wyszyńskiego. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego ukazuje się kolejne wydanie biografii Prymasa Tysiąclecia autorstwa Mileny Kindziuk. To publikacja reporterska. Autorka zbierała materiały w miejscach związanych ze Stefanem Wyszyńskim (Zuzela, Stoczek Warmiński, Choszczówka, Warszawa), prowadziła rozmowy ze świadkami. Ukazała też kontekst historyczny działalności Prymasa. Czytelnik dowie się z tej książki, dlaczego kard. Wyszyńskiego można uznać za świętego, w czym przejawiała się jego ufna, heroiczna wiara, wreszcie – jak pojmował on patriotyzm i dlaczego twierdził, że „Boga kocha tak samo jak Polskę”. dr Milena Kindziuk – autorka książek, m.in. Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Jerzy Popiełuszko. Biografia (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich), Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas, Zaczęło się od Wadowic. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Medioznawca, publicystka. Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki. Członek Zespołu Medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

37,91 zł
34,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

50
Change, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Change, CD
Anika, Invada Records
Dostępny
13 szt.

1.Finger Pies 2.Critical 3.Change 4.Naysayer 5.Sand Witches 6.Never Coming Back 7.Rights 8.Freedom 9.Wait For Something

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

51
Giant Days. Tom 9. Nie zapomnę ci tego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giant Days. Tom 9. Nie zapomnę ci tego
Dostępny
13 szt.

Zabawna opowieść o perypetiach trzech przyjaciółek i zarazem mądra, świetnie napisana, obyczajowa historia o życiu ludzi wchodzących w dorosłość. Nagrody: • 2 x Nagroda Eisnera Nominacje: • 4 x Nagroda Harveya, • 3 x Nagroda Eisnera, • Ringo Award.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

52
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka Zawiszy Czarnego. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka Zawiszy Czarnego. Audiobook
Zofia Staniszewska, Wydawnictwo Debit
Dostępny
26 szt.

Tym razem powiew przygody wywiał Melę i Ignacego na niespokojny Bałtyk. Bliźniaki na trzymasztowym szkunerze Zawiszy Czarnym stawią czoło sztormowi na pełnym morzu, wezmą udział w podwodnej eksploracji zatopionego żaglowca i nauczą się, jak przetrwać wachtę z groźnym kukiem. Mela przeżyje spotkanie w morskich odmętach z prehistorycznym jaszczurem oraz legendarnym kapitanem Zaruskim, a Ignacy dowie się, na czym polega marynarskie karmienie rybek. Czy młodym detektywom uda się przy okazji rozwiązać zagadkę zniknięcia dzwonu okrętowego i odnaleźć rzeźbę dziobową żaglowca? Odpowiedź znajdziecie w siódmej już części książek z cyklu „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka stacji kosmicznej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka stacji kosmicznej. Audioboo...
Zofia Staniszewska, Wydawnictwo Debit
Dostępny
24 szt.

Udało się! Ignacy i Mela zostali wybrani spośród tysiąca ochotników i dołączą do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Bliźniaki poznają trudy i uciechy życia w stanie nieważkości. Mela dowie się, skąd astronauci czerpią wodę i czy bakteria może przetrwać w kosmosie, a Ignacy ustali, ile razy pasażerowie ISS oglądają wschód i zachód słońca, a nawet wyspecjalizuje się we flebotomii. Czy młodym detektywom uda się odgadnąć, co spowodowało awarię stacji podczas nagłego wstrząsu? Odpowiedź znajdziecie w ósmej już części książek z cyklu „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

54
Zalecenia leczenia żywieniowego u dzieci 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zalecenia leczenia żywieniowego u dzieci 2021
Dostępny
61 szt.

Oficjalna publikacja Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci (PTŻKD). Nowelizacja ?Standardów leczenia żywieniowego w pediatrii 2017. Rezultat współpracy pediatrów, gastroenterologów dziecięcych i neonatologów. Źródło niezbędne w praktyce lekarzy i dietetyków, a także organizatorów struktur leczenia żywieniowego dzieci w kraju.? W publikacji Autorzy uwzględnili: szczegółowe zalecenia dla lekarzy i dietetyków, kluczowe pojęcia i definicje, formularze wdrażania leczenia żywieniowego i jego monitorowania.

104,00 zł
96,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,28 zł

55
Dzikie pływanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie pływanie
Dostępny
146 szt.

Pierwsza książka o dzikim pływaniu! Malownicze miejsca, niedostępne rejony, zaskakujące wodne trasy w Polsce i na świecie. Dzięki tej książce odkryjesz: • Jak znaleźć niekonwencjonalny sposób na pływanie latem? • Jak pływać w rzekach, jeziorach i morzu poza wyznaczonymi miejscami? • Jak radzić sobie z prądem wody, wiatrem, burzą? • Jaką technikę pływania wybrać? • Czy w dzikich miejscach można pływać z dzieckiem? • Dlaczego pływanie to żywioł kobiecy? • Jak powinien wyglądać pierwszy trening? • Czym dzikie pływanie różni się od morsowania? • Komu i dlaczego spodoba się pływanie zimą? • Jak pogodzić ekscytację oraz pasję z szacowaniem i ograniczaniem ryzyka? Leszek Naziemiec to propagator pływania w otwartych akwenach i o każdej porze roku. Dziś dzieli się swoją osobistą historią, wyjaśnia, kto był jego idolem, i dlaczego zamiłowaniem do szukania przygód w zimnej wodzie zarazili go Czesi. Autor nie tylko daje praktyczne wskazówki, jak pływać poza tradycyjnymi kąpieliskami, ale również relacjonuje swoje niezwykłe wyprawy. A także udowadnia, że nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby poznać przyjemność pływania w wodach otwartych. Przeczytaj i rozpocznij przygodę na całe życie!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

56
Leśna kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leśna kuchnia
Dostępny
274 szt.

Planujesz odpoczynek w otoczeniu przyrody? Wydaje ci się, że z dala od cywilizacji jesteś skazany na suchy prowiant, dania w proszku i kupne przekąski? Nic bardziej mylnego! Pieczone na ognisku pieczywo, plenerowe zupy, pesto ze świeżych roślin, sałatki z kwiatów, korzenne placki, a nawet pierogi, makarony i kotlety – to tylko niektóre z dań, które możesz przyrządzić na świeżym powietrzu! Wystarczy odpowiedni sprzęt, kilka składników oraz rośliny, które znajdziesz wokół siebie. Poznaj przepisy na pyszne dania, które z łatwością przygotujesz podczas wyprawy do lasu, na działkę, biwak, kemping czy górską wędrówkę. Dowiedz się, jak poradzić sobie na długiej wyprawie z dala od sklepów i gotować bezpiecznie niezależenie od warunków, miejsca i pory roku. Sprawdź, które dziko rosnące rośliny są jadalne, jak je rozpoznać oraz co warto z nich przygotować. Korzystaj z darów natury i ciesz się czasem spędzonym na świeżym powietrzu, nie rezygnując ze smacznych posiłków!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

57
Lastman. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lastman. Tom 6
Dostępny
20 szt.

Ciąg dalszy niesamowitych przygód Richarda, Adriana i Marianne. Nagrody: • Konkurs Główny Festiwalu w Angouleme, • Gran Guigini. Nominacje: • Konkurs Główny Festiwalu w Angouleme, • Prix BD Fnac.

41,00 zł
34,85 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,15 zł

58
Nowa ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa ja
Dostępny
126 szt.

Trzydziestoletnia Millie jest rozczarowana życiem i nudną codziennością. Wolny czas spędza, oglądając seriale i pijąc piwo, póki nie zaśnie na kanapie, by rano obudzić się w identycznej rzeczywistości. Nie lubi swojej najlepszej przyjaciółki i mimo upływu czasu wciąż nie może pogodzić się z rozstaniem z chłopakiem. Nie ma też wymarzonej pracy ani celu zawodowego, przez większość czasu chwyta się tymczasowych zajęć, których nienawidzi, ale wie, że musi się z czegoś utrzymać. Z letargu wyrywa ją mglista wizja awansu, która jednak jest równie iluzoryczna, jak chwilowy przypływ motywacji do działania. Czarna satyra Butler, pełna cierpkiego, cynicznego humoru, to przede wszystkim ponury obraz sytuacji młodych ludzi na rynku pracy. Główna bohaterka balansuje pomiędzy kreowanym przez media poczuciem, że każdy musi osiągnąć zawodowe spełnienie, a bardzo ograniczonymi możliwościami znalezienia pracy, która miałaby sens i gwarantowała stabilizację finansową. W tej powieści Butler nie daje czytelnikowi prostych odpowiedzi, ale pozwala na chwilę rozbawienia, współczucia dla samego siebie i refleksji nad amerykańską kulturą konsumencką.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

59
Anonimowy kolarz. Prawdziwe życie w zawodowym peletonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Anonimowy kolarz. Prawdziwe życie w zawodowym peletonie
Dostępny
7 szt.

„Wszystkie aspekty naszego publicznego życia podlegają tak ścisłej kontroli, że nie mamy możliwości szczerze wypowiedzieć się w wywiadzie prasowym, nie mówiąc już o całej książce. (…) Nie wierzysz mi? Proponuję, żebyś zaczął pisać szczery blog o funkcjonowaniu własnego biura i podpisał go imieniem i nazwiskiem. Podważ sposób prowadzenia firmy, w której pracujesz, koniecznie wyzwij szefa od debili i daj znać, jak się to wszystko skończyło”. Od dziesięciu lat jeździ w topowych zespołach World Tour. Kończył wielkie wyścigi w pierwszej dziesiątce. Lubi kawę. Pozostaje jednak anonimowy, by pokazać realia funkcjonowania zawodowego peletonu. Przekonaj się, jak naprawdę wygląda jego świat. Co zawodnicy myślą o Team Sky/Ineos? Jak kształtują się wynagrodzenia w kolarstwie? Dlaczego nie należy wierzyć zawodowcowi, który poleca jakiś sprzęt? Czy doping nadal jest problemem? Znajdziesz tu szczere odpowiedzi na te pytania. Zobaczysz kolarstwo takim, jakim go jeszcze nie znałeś. „Dlaczego napisałem tę książkę anonimowo? Ponieważ chcę pokazać, jak wygląda kolarstwo od kuchni, a jednocześnie muszę myśleć o karierze i rodzinie. (...) Wszystko, co robimy, musi być zgodne z wytycznymi ustalanymi przez zespół. Czasami można sobie narobić kłopotów tylko dlatego, że na prywatną przejażdżkę ze znajomymi pożyczyło się nieodpowiedni kask, a zdjęcia trafiły do mediów społecznościowych” Tajemniczy kolarz jest doświadczonym zawodowcem, który jeździ w zespole występującym w cyklu World Tour.

42,99 zł
27,51 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

60
Obraz Pamięć Media XVIII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Pamięć Media XVIII
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Pojęcia obrazu, pamięci i mediów ? w zamierzeniu redaktorów przekładanego Czytelnikom tomu, mające wyznaczać teoretyczne pole podejmowanych rozważań ? występują w rozmaitych perspektywach badawczych w szeroko rozumianych naukach humanistycznych. Można więc powiedzieć, że stanowią otwarty obszar interpretacyjny, którego nie sposób sprowadzić do pojedynczej wykładni, czy też zamknąć w granicach jednego, skonkretyzowanego teoretycznego pola. Ich rozpoznanie ugruntowane jest zazwyczaj w określonej uprzywilejowanej perspektywie badawczej czy interpretacyjnej, dzięki której ukazuje się taki czy inny kontekst związany z pojęciem obrazu, pamięci czy mediów. Niejednokrotnie też rysują się między nimi pewne ?pokrewieństwa rodzinne?, które explicite lub implicite zawierają bogate powiązania i relacje, niezwykle interesujące z teoretycznego punktu widzenia. Z pewnością ukazując historię każdego z owych pojęć można by wskazać na konteksty sięgające czasów filozofii starożytnej (np. Platon, Arystoteles). Niemniej, jak daje się zauważyć, badania ich dotyczące, chociaż sukcesywnie zdobywają coraz większą teoretyczną rangę oraz intelektualną nośność, ciągle jeszcze są dociekaniami ?młodymi?, in statu nascendi. Biorąc pod uwagę zasygnalizowaną powyżej teoretyczną różnorodność, a także namacalne wręcz oddziaływanie zjawisk i procesów, do których pojęcia obrazu, pamięci i mediów się odnoszą (a także ich często niebezpieczną, immersyjną siłę), prezentowany tom stanowi dość skromną próbę prezentacji niektórych teoretycznych motywów powiązanych z tytułowymi pojęciami. Próba ta ma charakter interdyscyplinarny, co siłą rzeczy podyktowane jest tak rozległymi przestrzeniami teoretycznymi. Niemniej, dzięki tego typu konceptualno-teoretycznym zbliżeniom, jak te prezentowane w niniejszym tomie, wyłania się możliwość wielowątkowego i wielowymiarowego spojrzenia ujmującego pewną ilość znaczeń, odcieni i kontekstów. (?) W publikacji odnajdujemy również rozwiązania praktyczne, które mogą podnieść efektywność implementacji koncepcji, a tym samym przewagi konkurencyjnej. Jedną z misji naszego półrocznika jest funkcjonowanie działu Junioraty, stanowiącego miejsce publikacji prac autorów rozpoczynających swoją działalność naukowo-wydawniczą. Ze wstępu dra Pawła Grenia i dra Karola Morawskiego

26,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

61
Pink Planet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pink Planet, CD
Pink Sweat$, Atlantic Records
Dostępny
7 szt.

„Pink Planet” to debiutancki album filadelfijskiego artysty, który został już doceniony za niebanalne teksty, zgrabne melodii oraz wokalną maestrię. Na potrzeby pierwszej długogrającej płyty Pink Sweat$ przygotował 16 utworów oraz 2 bonusy, w których porusza kwestie miłości czy kreatywnej wolności. Sześć numerów wcześniej pojawiło się na EP-ce „The Prelude”. Wydawnictwo promują piosenki „Icy”, „17”, „Lows” oraz główny singiel „Heaven”. Nad produkcją materiału czuwali D Mile (Lucky Daye, H.E.R.), John Hill (Khalid) oraz Michael Keenan. Lista utworów: 1. Pink city 2. Heaven 3. Paradise 4. Magic 5. So Sweet 6. Chains 7. Interlude 8. Beautiful Life 9. Pink money 10. At My Worst 11. 17 12. Lows 13. Not Alright 14. Give It To Me 15. Icy 16. Pink family 17. Bonus Track: At My Worst feat. Kehlani 18. Bonus Track: Honesty

61,90 zł
62
National Trust LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
National Trust LP, Winyl
Dostępny
8 szt.

1.Beach Body 2.Leave The South 3.Harold 4.Dogs Die In Hot Cars 5.Blue Funk 6.National Trust 7.The Tie

58,90 zł
63
The Digital Age Of Rome LP CLEAR INDIE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
Powiadomienie
64
Exit Wounds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exit Wounds, CD
The WALLFLOWERS, New West / Pias
Niedostępny
Brak

68,90 zł
Powiadomienie
65
The Digital Age Of Rome, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Digital Age Of Rome, LP
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. DirtRocker 2. New New New...Next Next Next 3. The Digital Age of Rome 4. Shopping Center Sunsets 5. Down & Out 6. Love Takes [Explicit] 7. First World Problems 8. Fake Gold 9. I Assure You (an ode) 10. Just Pretend Everything Is Fine

116,90 zł
Powiadomienie
66
Disco Soccer, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco Soccer, 2 LP
Sidiku Buari, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.28

Lista utworów: LP 1 1. Koko Si 2. I'm Ready 3. Feed My Body 4. It's What's Happening 5. Hard Times LP 2 1. Born with Music 2. African Hustle 3. Kinyi Ai Kawali 4. Adesa a 5. Minyo 6. Games We Used to Play

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

67
IV, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IV, LP
K-X-P, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Nimetön tie 2. Hex Bag 3. Night Eye (Smile Through Tears)

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

68
Rubber Factory, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rubber Factory, LP
The Black Keys, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Lista utworów: 1. When the Lights Go Out 2. 10 A.M. Automatic 3. Just Couldn't Tie Me Down 4. All Hands Against His Own 5. Desperate Man 6. Girl Is on My Mind 7. Lengths 8. Grown So Ugly 9. Stack Shot Billy 10. Act Nice and Gentle 11. Aeroplane Blues 12. Keep Me 13. Till I Get My Way

79,90 zł
73,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

69
My East Is Your West LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My East Is Your West LP, Winyl
KORWAR, SARATHY, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1. A Street In Bombay 2. The Creator Has A Master Plan 3. Mind Ecology 4. Malkauns Pt. 1 5. Malkauns Pt. 2 6. Journey In Satchidananda 7. Hajj 8. Earth 9. Mishrank 10. Utopia And Visions

89,90 zł
82,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

70
Butter. CD, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butter. CD, mix wzorów
BTS, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Wydanie 2021 od supergwiazd k-pop. Zawiera CD, plakat, fotoksiążkę, kartę tekstową, losową kartę ze zdjęciem, kartę ze zdjęciem błyskawicznym, naklejkę graficzną, losową składaną kartę wiadomości i stojak na zdjęcia. Dostępne dwie wersje płyty. Lista utworów: 1. Butter 2. Permission to Dance 3. Butter (instrumental) 4. Permission to Dance (instrumental)

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

71
Allah Las, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Allah Las, LP
Allah Las, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: 1. Catamaran 2. Don't You Forget It 3. Busman's Holiday 4. Sacred Sands 5. No Voodoo 6. Sandy 7. Ela Navega 8. Tell Me (What's on Your Mind) 9. Catalina [Explicit] 10. Vis-a-Vis 11. Seven Point Five 12. Long Journey

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

72
Now Is A Long Time LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Now Is A Long Time LP, Winyl
Otzeki, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Shy Sooo Shy 2.Sweet Sunshine 3.Another Son 4..Max Wells-Demon 5.No Views 6.Unthunk 7.Used to Wonder 8.Familiar Feeling 9.Emotional Retail 10.Leave Yourself Alone 11.Remember 12.Fading Up

145,90 zł
134,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,67 zł

73
A, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A, CD
Jethro Tull, PLG UK Catalog
Dostępny
44 szt.

Lista utworów: 1. Crossfire 2. Fylingdale Flyer 3. Working John, Working Joe 4. Black Sunday 6. Protect And Survive 7. Batteries Not Included 8. Uniform 9. 4 W D (Low ratio) 10. The Pine Marten’s Jig 11. And Further On Associated Tracks 12. CrossFire (Extended Version) 13. Working John, Working Joe (Take 4) 14. Cheerio (Early Version) 15. Coruisk 16. Slipstream Intro

61,90 zł
74
The Monkees (reedycja), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Monkees (reedycja), 2 LP
The Monkees, Rhino Custom Products
Dostępny
34 szt.

Reedycja debiutanckiego albumu The Monkees na dwóch winylowych krążkach. W zestawie znajdują się bonusowe nagrania, w tym niepublikowane miksy. Całość wytłoczona została na bazie oryginalnych, analogowych taśm - po raz pierwszy od 1966 roku. Lista utworów: LP 1 Strona A (Stereo) 1.(Theme From) The Monkees 2. Saturday’s Child 3. I Wanna Be Free 4. Tomorrow’s Gonna Be Another Day 5. Papa Gene’s Blues 6. Take A Giant Step Strona B (Stereo) 1. Last Train To Clarksville 2. This Just Doesn’t SeemTo Be My Day 3. Let’s Dance On 4. I’ll Be True To You 5. Sweet Young Thing 6. Gonna Buy Me A Dog LP 2 Strona C 1. The Monkees (radio spot) (Previously unreleased) 2. (Theme From) The Monkees (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 3. This Just Doesn’t Seem To Be My Day (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 4. All The King’s Horses (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 5. I Wanna Be Free (fast version) (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 6. You Just May Be The One (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 7. Take A Giant Step (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) Strona D 1. (Theme From) The Monkees (Previously unavailable on vinyl, alternate version) 2. Saturday’s Child (Previously unavailable on vinyl, mono TV version) 3. I Don’t Think You Know Me (Previously unreleased, 2014 remix) 4. So Goes Love (Previously unreleased, 2020 remix) 5. I Can’t Get Her Off My Mind (Previously unreleased, 2014 remix) 6. (I Prithee) Do Not Ask For Love (Previously unreleased, 2020 remix) 7. I Wanna Be Free (demo) (Previously unreleased, alternate version)

220,90 zł
198,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,09 zł

75
Szanse i ograniczenia rozwoju rynku żywności ekologicznej w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szanse i ograniczenia rozwoju rynku żywności ekologicznej w Polsce
Dostępny
9 szt.

Rolnictwo ekologiczne jest uznawane za jeden z podstawowych elementów zrównoważonego rozwoju i tym samym za jeden z głównych czynników poprawy warunków gospodarowania i życia na terenach wiejskich. Polska ma stosunkowo duży potencjał rozwoju tej metody produkcji, jednak warunkiem dalszego jego wzrostu jest efektywnie funkcjonujący rynek żywności ekologicznej. Niniejsza książka koncentruje się na trzech sferach tego rynku: przetwórstwie, dystrybucji (głównie poprzez kanał specjalistyczny) oraz zachowaniach konsumentów ekożywności. Książka ta stanowi diagnozę obecnego stanu rynku żywności ekologicznej i wskazuje na jego główne problemy, determinanty i perspektywy dalszego rozwoju. Monografia omawia również zmiany, jakie zaszły na rynku ekożywności w ostatnim czasie i prezentuje rekomendacje dla jego uczestników oraz instytucji publicznych odpowiedzialnych za rozwój rolnictwa ekologicznego.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

76
Varia. Tom 3. List do ferdydurkistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Varia. Tom 3. List do ferdydurkistów
Dostępny
18 szt.

„Tom trzeci zawiera wywiady z Gombrowiczem – i prasowe, i te, których udzielał rozgłośniom radiowym oraz stacjom telewizyjnym. Były wśród nich najważniejsze rozgłośnie zachodnioeuropejskie, nie było natomiast ani radia polskiego, ani telewizji polskiej – o czym stale warto pamiętać, czytając ataki na Gombrowicza ówczesnych peerelowskich propagandystów. Tu też znalazły się «listy» Gombrowicza – jednak nie korespondencja, lecz wypowiedzi programowe: a zatem manifesty, sprostowania i oświadczenia słane do rozmaitych redakcji, będące inną formą Gombrowiczowskiej działalności literackiej i publicystycznej. List do ferdydurkistów jest tu metaforycznym uogólnieniem tego typu publikacji”. – ze wstępu prof. Włodzimierza Boleckiego do tomu 1 „Variów”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

77
Yotsuba! Tom 15 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yotsuba! Tom 15
Dostępny
22 szt.

Cześć! To znowu ja, Yotsuba! Piliście kiedyś koktajl bananowy? Jest superpyszny! Robi się go w takim dużym słoiku, który strasznie hałasuje. Yanda mówi, że to najpyszniejszy koktajl na świecie. Może ma rację ? choć ja mu nie ufam ? ale i tak następnym razem dodam czekoladę. A teraz jadę z tatusiem zbierać kamienie. Pa, paaa!

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

78
Dobranoc, Punpunie. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobranoc, Punpunie. Tom 6
Dostępny
33 szt.

Poznajcie Punpuna – dziesięcioletniego chłopca wychowywanego przez niestabilną emocjonalnie matkę i skorego do przemocy ojca – oraz jego przyjaciół, równie ciężko doświadczonych przez los. Oto opowieść o radzeniu sobie z trudną rzeczywistością w otoczeniu dysfunkcyjnej rodziny i zwichniętych psychicznie rówieśników. O poszukiwaniu samego siebie w bezdusznym, niezrozumiałym świecie. O pytaniach, na które każdy z nas szukał kiedyś odpowiedzi. I o tym, jak pod wpływem traumatycznych przeżyć ginie w człowieku niewinność i ufność.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

79
Piękno w lustrach buttya Post Michaił Kotsiubinski w kulcie ukraińskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękno w lustrach buttya Post Michaił Kotsiubinski w kulcie ukraińskim
Dostępny
7 szt.

Autor bada postać mistrza literatury ukraińskiej Mychajły Kociubyńskiego (1864?1913) w trzech symbolicznych odzwierciedleniach ? biograficznym, estetycznym oraz społecznym. Analizie poddano życiorys, światopogląd oraz relacje prywatne pisarza. Prześledzono ewolucje artystyczną, efekty synestezji w prozie pisarza, europejską ideę oraz tożsamość narodową, wyeksponowano formuły wprowadzenia jego twórczości w kanon literatury ukraińskiej. Książka skierowana do czytelników zainteresowanych kulturą ukraińską oraz jej współczesną interpretacją

28,00 zł
80
O Platonie, Arystotyelesie i o sobie samym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Platonie, Arystotyelesie i o sobie samym
Dostępny
38 szt.

Rozprawy Lisieckiego rzucają światło na ówczesny dobór zagadnień badawczych związanych z filozofią grecką i pokazują to,co stanowiło dla ludzi tamtego czasu tematy zasadnicze.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

81
Sour, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sour, CD
Olivia Rodrigo, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: 1. Brutal 2. Traitor 3. Drivers License 4. 1 Step Forward, 3 Steps Back 5. Deja Vu 6. Good 4 U 7. Enough For You 8. Happier 9. Jealousy, Jealousy 10. Favorite Crime 11. Hope Ur Ok

54,99 zł
53,89 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

82
The Reprise Albums (1968-1971), 4 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Reprise Albums (1968-1971), 4 LP
Joni Mitchell, Warner Music Polska
Dostępny
47 szt.

Lista utworów: LP 1: Song To A Seagull (1968) – New Mix (Produced By Joni Mitchell, Mixed By Matt Lee) I Came to the City 1. I Had A King 2. Michael From Mountains 3. Night In The City 4. Marcie 5. Nathan La Franeer Out of the City and Down the Seaside 6. Sisotowbell Lane 7. The Dawntreader 8. The Pirate Of Penance 9. Song To A Seagull 10. Cactus Tree LP 2: Clouds (1969) 1. Tin Angel 2. Chelsea Morning 3. I Don’t Know Where I Stand 4. That Song About The Midway 5. Roses Blue 6. The Gallery 7. I Think I Understand 8. Songs To Aging Children Come 9. The Fiddle And The Drum 10. Both Sides, Now LP 3: Ladies Of The Canyon (1970) 1. Morning Morgantown 2. For Free 3. Conversation 4. Ladies Of The Canyon 5. Willy 6. The Arrangement 7. Rainy Night House 8. The Priest 9. Blue Boy 10. Big Yellow Taxi 11. Woodstock 12. The Circle Game LP 4: Blue (1971) 1. All I Want 2. My Old Man 3. Little Green 4. Carey 5. Blue 6. California 7. This Flight Tonight 8. River 9. A Case Of You 10. The Last Time I Saw Richard

597,90 zł
550,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 47,83 zł

83
Textures, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Textures, LP
newfamiliar, PLG UK Frontline
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. How Can I? 2. Here For You 3. Antidote 4. Natural Disaster

76,90 zł
84
Kradzież z włamaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kradzież z włamaniem
Dostępny
2 szt.

Publikacja zawiera interdyscyplinarne omówienie problematyki przestępstwa kradzieży z włamaniem, w tym rozważania kryminalistyczne, wiktymologiczne, historyczne, prawnoporównawcze oraz psychologiczne. Autorzy kładą szczególny nacisk na aspekty prawnokarne, takie jak: analiza ustawowych znamion przestępstwa, wypadek mniejszej wagi, zagadnienie zbiegu przepisów ustawy i zbiegu przestępstw, wykładnia znamion przestępstwa z art. 279 k.k. w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. W opracowaniu ukazano ponadto statystyczny obraz przestępstwa kradzieży z włamaniem, a także uwzględniono aspekty procesowe. Autorzy przedstawiają szczegółowe zagadnienia związane z problematyką kradzieży w włamaniem (w tym wykroczenie wyrobu wytrychów) oraz kontrowersyjne kwestie związane z możliwością wykorzystania konstrukcji tego przestępstwa w kontekście nowych technologii i cyberprzestępczości. Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla prawników praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych) oraz pracowników Policji i straży miejskiej. Zainteresuje również przedstawicieli nauki (nie tylko prawa karnego), a także studentów prawa.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

85
E-usługi a RODO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

86
Honor Harrington. Początki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honor Harrington. Początki
Dostępny
5 szt.

Szósty zbiór opowiadań ze świata Honor Harrington od mistrza militarnej fantastyki!Szósty zbiór opowiadań ze świata Honor Harrington, najpopularniejszej serii militarnej fantastyki, których autorami są m.in. David Weber i Timothy Zahn. Opisane historie ukazują wydarzenia z początkowej epoki istnienia Królestwa Manticore lub wcześniejsze losy znanych już bohaterów. Marynarkę Wojenną Graysona obserwujemy z puntu widzenia pierwszej kobiety służącej w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Młodą Honor Harrington w chwili, gdy jej życie odmienia nagle związek z Nimitzem. Dowiadujemy się, jak doszło do emigracji z Ziemi grupy, która stworzyła później Królestwo Manticore, poznajemy też głównego bohatera przygotowywanej trylogii o wczesnych latach Królestwa (współautorstwa Timothy'ego Zahna, m.in. autora doskonałych powieści ze świata Gwiezdnych wojen).

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

87
Lekarz dentysta 548251 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekarz dentysta 548251
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

88
Kuchnia piekarnik 538986 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia piekarnik 538986
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

89
Pralka 538962 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pralka 538962
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

66,90 zł
60,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

90
Układanka duże koraliki 539846 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka duże koraliki 539846
ADAR
Dostępny
1 szt.

Układanka z koralikami. W zestawie 12 obrazków i 46 dużych kolorowych koralików. Wybierz obrazek i zacznij układanie. Wymiary opakowania: 31x31x5,5cm

46,90 zł
42,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

91
Pralka 538955 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pralka 538955
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

92
Mebelki do pokoju lalki  481152 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mebelki do pokoju lalki 481152 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Zestaw Kuchania różowa 421691 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Kuchania różowa 421691 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

160,90 zł
144,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,09 zł

94
Wierszyki 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki 4-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Jestem duża i Jestem duży Doroty Gellner, W naszym przedszkolu I. Suchorzewskiej czy Dorotka Janiny Porazińskiej to utwory napisane specjalnie dla przedszkolaków. ♦proste, łatwe do zapamiętania teksty ♦dostosowane do możliwości percepcyjnych czterolatka ♦będące pretekstem do zabawy rodzica z dzieckiem ♦ważny krok w wychowaniu prawdziwego czytelnika.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

95
Grobowiec z ciszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grobowiec z ciszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

Katrine, mieszkająca w Londynie dziennikarka szwedzkiego radia, wraca po latach do Sztokholmu, żeby zająć się starą matką chorą na alzheimera. Okazuje się, że matka jest właścicielką domu we wsi za kołem polarnym, za który firma maklerska oferuje niezrozumiale wysoką kwotę. Katrine jedzie na północ, by szukać własnych korzeni. Poszukiwania prowadzą ją do rosyjskiej Karelii i archiwów w Pietrozawodsku, gdzie dociera do ukrywanych przez wiele lat dokumentów, w końcu do Petersburga. Wszystko wskazuje na to, że jej rodzina od dziesięcioleci ukrywa mroczną tajemnicę. Pojawienie się Katrine budzi uśpione demony; we wsi dochodzi do brutalnego zabójstwa a niemal równocześnie w Petersburgu ginie jeden z mafijnych bossów. Szybko okazuje się, że te wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane, a Katrine zostaje wplątana w rozgrywkę, w której stawką jest także jej życie.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

96
Wiersze łaciate i jeden w kratę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze łaciate i jeden w kratę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Marzy mi się zwierzę z łaciatym ogonem, którym by machało z wrodzonym fasonem, zwierzę z grzbietem w łaty i z łaciatą głową. Bo zwierzę z mych marzeń jest rzecz jasna... krową". Tak Agnieszka Frączek zapowiada swoją najnowszą i chyba najbardziej zwariowaną książkę. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach, krówkach, bykach językowych, a nawet krowach w paski! Polecamy do samodzielnego czytania

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

97
The endless search for Chopin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The endless search for Chopin
Dostępny
4 szt.

Jest to kronika wielkiej rywalizacji ponad tysiąca chopinistów - opowieść o radości zwycięzców i dramacie pokonanych. Chronologię walki o Grand Prix i inne nagrody przeplatają refleksje nad werdyktami, portrety pianistów, którzy na konkursie chopinowskim rozpoczynali światową karierę i słynnych artystów, którzy ich sądzili. Historia konkursów chopinowskich w Warszawie wyłania się z tła i atmosfery epoki - artystycznej, obyczajowej, politycznej. Jest wiecznym poszukiwaniem prawdy - poszukiwaniem tego, kto potrafi najgłębiej wniknąć w charakter romantyzmu genialnego kompozytora.

70,00 zł
51,10 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,90 zł

98
Smoczek uspokajający Haze, 6-18 miesięcy, rozmiar M, jasnoszary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający Haze, 6-18 miesięcy, rozmiar M, jasnoszary
BIBS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Prostota i elegancja, czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający z organicznego kauczuku naturalnego odpowiedni dla Noworodków i Niemowląt od dnia narodzin. Kauczuk jest obecnie najczęściej wybieranym przez Mamy materiałem z którego produkowane są smoczki dla dzieci. Smoczki BIBS są wytrzymałe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy. Osłonka została wyprofilowana tak aby nie dotykać do ust i brody Maluszka zapobiegając tym samym zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom, wyprzeniom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry. Osłona dodatkowo posiada otworki dzięki czemu Maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonatologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka. Smoczki uspokająjące wykonane z organicznego kauczuku mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia. Właściwości uspokajających smoczków BIBS wykonanych z organicznego kauczuku: • 100% bezpieczne, • 100% organiczny, • nie zawierają BPA 0%, • nie zawierają PVC 0%, • nie zawierają ftalanów 0%. Wyprodukowane w Danii. Dlaczego warto wybrać smoczek z organicznego kauczuku hevea? • organiczny kauczuk hevea jest w 100% naturalnym materiałem, a dzięki temu nietoksyczny i nie powoduje alergii, • bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jakkolwiek przy pierwszym zastosowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na smoczek z silikonu medycznego. Informacje: • produkt wykonany jest z naturalnego kauczuku organicznego pozyskiwanego z drzew Hevea, • produkt jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA, • spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011, • produkt wykonano w Danii. Skład: • smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea, • osłonka: polipropylen (PP). Wymiary: • średnica końcówki: 15 mm, • średnica słupka: 10 mm, • wysokość smoczka kauczuk Hevea: 25–30 mm, • średnica tarczy: 45 mm.

26,70 zł
Powiadomienie
99
Jednorożce 22cm i 13cm w stajni w pudełku  6213A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jednorożce 22cm i 13cm w stajni w pudełku 6213A
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

35,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

100
Psi Patrol Zestaw Plecak + ochraniacze Skye - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Zestaw Plecak + ochraniacze Skye
INNI, Psi Patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.07

119,90 zł
107,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,99 zł

Wróć do góry