hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.06.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 29 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Legendy starego Krakowa (Jan Adamczewski, Kazimierz Wasilewski), na drugim Czytanki naklejanki. Wyprawa w nieznane. Disney Vaiana (Olesiejuk Sp. z o.o.). Kolejny produkt to Efekt Izajasza (Gregg Braden) oraz Steps Plus. Szkoła podstawowa klasa 5. Materiały ćwiczeniowe + Online Practice.
1
Legendy starego Krakowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy starego Krakowa
Dostępny128 szt.

Każda legenda kryje ziarno prawdy, a każdej prawdzie uroku dodaje zmyślenie... Oto siedemnaście fantazyjnych, barwnych, bardziej i mniej znanych opowieści z krakowskiej ziemi. Czasem bawią, czasem ostrzegają, a przede wszystkim zapraszają do zgłębiania tajników grodu Kraka oraz jego malowniczych okolic. Znasz już historię o Smoku Wawelskim? Chcesz się dowiedzieć: Czym jest Rękawka? Skąd na Rynku Głównym wzięły się gołębie? Jaką tajemnicę kryje stara studnia w Tyńcu? Sięgnij po tę książkę i poznaj prastary Kraków – miejsce, które szczególnie upodobały sobie legendy!

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

34 osoby kupiły
2
Czytanki naklejanki. Wyprawa w nieznane. Disney Vaiana - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Wyprawa w nieznane. Disney Vaiana
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny142 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o przygodach Vaiany z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

10 osób kupiło
3
Efekt Izajasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt Izajasza
Dostępny28 szt.

Czy można aktywować najlepszą dla siebie przyszłość? Jakie znaczenie mają najbardziej znane proroctwa? W jaki sposób można skorzystać z uzdrawiania kwantowego umysłu i ciała? Odpowiedzi znajdziesz w tej przełomowej publikacji Gregga Bradena. Korzystający z dorobku neuronauki wizjoner i badacz rozszyfrował prastare proroctwa Izajasza, udowadniając istnienie Efektu Izajasza. Mówi o tym, że istnieje wiele alternatywnych rzeczywistości i to od ciebie zależy, która będzie twoją. Braden pokaże ci, jak ją aktywować, skupiając się na rozwoju duchowym i modlitwie. Książka, która łączy prastare proroctwa z kwantowością i świadomością, ukazuje, jak dostąpić cudów na drodze do szczęścia. Potężniejszy niż Efekt Motyla. Efekt Izajasza!

49,40 zł
31,12 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,28 zł

9 osób kupiło
4
Steps Plus. Szkoła podstawowa klasa 5. Materiały ćwiczeniowe + Online Practice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,40 zł
12,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,41 zł

8 osób kupiło
5
Dominus Iesus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominus Iesus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary o jedności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

9 osób kupiło
6
Mistrz i Małgorzata. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata. Lektura z opracowaniem
Dostępny295 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

6 osób kupiło
7
Tajemnice szczęścia. Modlitwy na cześć Ran Jezusa Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice szczęścia. Modlitwy na cześć Ran Jezusa Chrystusa
Dostępny14 szt.

Modlitewnik zawiera słynny zbiór modlitw Tajemnice szczęścia, krótką biografię Świętej, litanię, modlitwy do świętej i fragmenty jej objawień.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
8
Heimskringla. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heimskringla. Tom 1
Dostępny11 szt.

„Król Harald wysłał swoich ludzi po pewną dziewczynę, córkę króla Eirika z Hördalandu, która nazywała się Gyda i była na wychowaniu w Valdres u pewnego bogatego gospodarza. Chciał z niej uczynić swoją nałożnicę, ponieważ była bardzo piękną i dumną kobietą. Kiedy posłańcy tam przybyli i przekazali tę wiadomość dziewczynie, odparła, że nie poświęci swojego dziewictwa, żeby wziąć na męża króla, który nie włada większym królestwem niż kilka dzielnic. - Wydaje mi się dziwnym – rzekła – że nie ma tu króla, który chciałby posiąść całą Norwegię i być jej samodzielnym władcą, jak król Gorm w Danii czy Eirik w Uppsali. - - Bo moim zdaniem – rzekła – tylko wtedy będzie miał prawo zwać się królem całego ludu”. Saga o Haraldzie Pięknowłosym

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

5 osób kupiło
9
Disney Bambi. Czytanki naklejanki. Leśne historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Bambi. Czytanki naklejanki. Leśne historie
Dostępny730 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o jelonku Bambi i jego leśnych przyjaciołach z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
10
Maroko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maroko
Dostępny18 szt.

Spędź urlop w Maroku! Zachwyć się kosmopolitycznymi miastami jak Tanger, słynna Casablanca, Marrakesz czy Rabat. Zajrzyj do liczących setki lat medyn, do meczetów i medres. Zrób zakupy na pełnym aromatów suku. Na południu odwiedź piękne sułtańskie miasta i kazby. Wybierz się na wycieczkę po pustyni lub spędź dzień w jednym z nadmorskich kurortów. Spróbuj też wyśmienitych potraw, nawiązujących do tradycji kuchni Berberów, Maurów i Arabów. W przewodniku znajdują się: • marszruty – pomogą zaplanować pobyt odpowiednio do czasu, jakim dysponujemy, i zainteresowań, • niezwykłe doświadczenia – od uczestnictwa w aukcji dywanów, wizyty w hammamie, własnoręcznego wykonania ceramiki, po targowanie się na marrakeszeńskim suku czy windsurfing w Essaouirze, • rady bywalców – od fotografików, podróżników i dziennikarzy „National Geographic” po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii, • trasy 8 spacerów i 1 wycieczki samochodowej – plany z odsyłaczami do opisów mijanych miejsc ułatwią spacer po centrum Casablanki, Rabatu i Agadiru, po Tangerze artystów, zabytkowych kwartałach Fezu, historycznym Meknesie, marrakeszeńskich sukach i medynie oraz Essaouirze, a także wycieczkę autem wzdłuż rzeki Oued Zegzel, • propozycje mniej rutynowych szlaków – jak wejście na Jebel Tassemit czy wędrówki w górach Atlasu w poszukiwaniu rzadkich gatunków zwierząt, • listy tego, czego pominąć nie wolno – w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki, wzbogacone o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji, • wspaniałe zdjęcia, grafiki, plany i mapy – ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i dokładne poznanie każdego miejsca.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

5 osób kupiło
11
Madryt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madryt
Dostępny4 szt.

Spędź urlop w Madrycie! Na amatorów sztuki czeka Paseo del Prado z jednym z najwspanialszych muzeów świata. Dreszczyk emocji towarzyszy wizycie na Las Ventas, największej w Europie arenie korrid. Wytchnienie przyniosą dawne ogrody królewskie Parque del Retiro bądź dwa rozległe parki na północy miasta. Wszystkim przypadnie do gustu kulinarne bogactwo Madrytu, od tapas po lokalny przysmak cocido madrileo, gorącą czekoladę czy churros. W przewodniku znajdują się: • marszruty – pomogą zaplanować pobyt w Madrycie w zależności od czasu, jakim dysponujemy i zainteresowań, • niezwykłe doświadczenia – w tym zwiedzanie muzeów w towarzystwie historyka sztuki, wycieczka w poszukiwaniu najlepszychtapasczy obejrzenie spektaklu zarzueli, • rady bywalców – od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po miejscowych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii, • trasy 4 wycieczek pieszych i 1 samochodowej – opatrzone klarownymi planami i mapami, m.in. spacerów po zaułkach Madrytu Habsburgów i dzielnicach Chueca i Malasaa czy wycieczki w góry Guadarrama, • propozycje mniej rutynowych wycieczek – do historycznego miasta Toledo, eleganckiego Aranjuezu, pełnej historycznych i artystycznych zabytków Segowii czy do krainy Don Kichota, • listy tego, czego pominąć nie wolno – w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki, • wspaniałe zdjęcia, szczegółowe mapy i plany – ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
12
Puzzle 104 elementy. Supercolor. Psi Patrol - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Supercolor. Psi Patrol
Clementoni, 104
Dostępny160 szt.

Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
13
Heimskringla. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heimskringla. Tom 3
Dostępny22 szt.

„Sigurd Zły Diakon z grupą ludzi poszli do domu, w którym spał król, wyłamali drzwi i weszli do środka z dobytą bronią. Ivar Kolbeinsson zadał królowi Haraldowi pierwszy cios. Król legł do łoża pijany i spał twardo, ale przebudził się, gdy go zaatakowano, i rzekł, jeszcze nie w pełni świadom: – Okrutnie sobie ze mną pogrywasz, Thoro! Kobieta zerwała się i zawołała: – To oni okrutnie sobie z tobą pogrywają, ci, którzy życzą ci gorzej niż ja! Tak król Harald stracił życie. Sigurd wyszedł stamtąd ze swoimi ludźmi i kazał wezwać do siebie tych, którzy obiecali stanąć po jego stronie, jeśli zdoła pozbawić życia króla Haralda. Potem weszli na statek, wzięli się do wioseł i popłynęli przez zatokę przed dwór królewski. Zaczęło już świtać. Sigurd wstał i przemówił do ludzi, którzy stali na królewskiej przystani. Ogłosił śmierć króla Haralda ze swoich rąk i zażądał od nich, by przyjęli go i obrali na króla, do czego ma prawo z urodzenia. Wtedy zbiegli się do przystani liczni ludzie z królewskiej siedziby i zawołali jak jeden mąż, przysięgając, że nigdy nie przyjmą za króla i nie obiecają służby człowiekowi, który zamordował własnego brata: – A jeśli on nie był twoim bratem, to nie masz żadnego prawa, aby być królem”. Saga o Magnusie Ślepym i Haraldzie Słudze

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

4 osoby kupiły
14
Heimskringla. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heimskringla. Tom 2
Dostępny24 szt.

„Kiedy król Olaf ustawił swoją armię, chłopi jeszcze nie nadeszli. Olaf kazał więc swoim usiąść i odpocząć. Król sam usiadł i całe wojsko wraz z nim. Miał wokół siebie sporo miejsca. Pochylił się i złożył głowę na kolanach Finna Arnasona. Wówczas ogarnęła go senność i trwało to dłuższą chwilę. Wtedy zobaczyli chłopskie wojsko, nadciągające ku nim pod wzniesionymi sztandarami. Było ich bardzo wielu. Finn obudził króla i powiedział, że chłopi nadchodzą. Król się przebudził i rzekł: – Dlaczego mnie obudziłeś, Finnie, dlaczego nie pozwoliłeś mi wyśnić mojego snu do końca? Finn odpowiedział: – Chyba twój sen nie był ważniejszy od obudzenia się i przygotowania na spotkanie tej armii, która teraz idzie przeciw nam. Czy nie widzisz, jak blisko podeszli? Król odrzekł: – Jeszcze nie są tak blisko, mogłem spać dłużej. Finn zapytał: – O czym śniłeś, królu, skoro uważasz, iż tak wielką stratą jest to, że cię obudziłem? Olaf opowiedział wtedy, że we śnie ujrzał wielką drabinę, po której wszedł tak wysoko, iż niebo się otworzyło, bo tam owa drabina prowadziła. – Wszedłem na najwyższy szczebel – mówił – a wówczas mnie obudziłeś”. Saga o Olafie Świętym

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

4 osoby kupiły
15
Heimskringla Snorriego Sturlusona. Wstęp - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heimskringla Snorriego Sturlusona. Wstęp
Dostępny16 szt.

„Heimskringla – Krąg świata” – pod nazwą tą kryje się, spisany około 1230 roku, zbiór szesnastu sag ukazujących dzieje władców norweskich od czasów legendarnych aż do drugiej połowy XII wieku. Heimskringla należy do najwspanialszych pomników islandzkiego i europejskiego piśmiennictwa doby średniowiecza i od XVI stulecia po dzień dzisiejszy pozostaje jednym z najbardziej znanych i komentowanych dzieł średniowiecznej literatury skandynawskiej, przedmiotem licznych opracowań naukowych, edycji krytycznych i tłumaczeń. Jest uważana nie tylko za cenne źródło historyczne, ale także za arcydzieło literatury średniowiecznej, klasyczny przykład islandzkiej sagi historycznej. Autorem Heimskringli jest Snorri Sturluson (1179-1241), wybitny islandzki poeta, historiograf i polityk. Niniejszy tom przybliża polityczny i literacki życiorys Snorriego oraz kontekst historyczny i kulturowy jego najważniejszego dzieła. Omówione zostały średniowieczne rękopisy zawierające tekst Heimskringli, źródła, z których Snorri korzystał, obecne w tekście wątki legendarne i mitologiczne, styl kompozycji i sposób wykorzystania poezji skaldów oraz relacje intertekstualne z innymi sagami, które spisywano w średniowiecznej Islandii.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

4 osoby kupiły
16
Super Mario. Maskotka pluszowa Mario, 30 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Super Mario. Maskotka pluszowa Mario, 30 cm
Simba Toys
Dostępny5 szt.

Maskotka wiernie odwzorowuje tytułową postać ponadczasowej gry „Super Mario”. Jest wykonana z miękkiego pluszu, a oczy i logo na czapce są wyhaftowane. Wysokość maskotki: 30.0 cm

69,70 zł
46,00 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,70 zł

5 osób kupiło
17
Enchantimals. GYN59 Mały zestaw Chatka + lalka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GYN59 Mały zestaw Chatka + lalka, mix wzorów
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Małe dziewczynki będą się świetnie bawić z zestawem „Enchantimals Pets”. W zestawie dzieci znajdą domek, lalkę, jej zwierzaka oraz mnóstwo tematycznych akcesoriów. Czekają na Ciebie Patter Peacock lub Bree Hare! Odwiedź Bree's i zajrzyj do piekarnika, w którym pieczą się wspaniałe smakołyki oraz do lodówki, z której możesz oferować jeszcze więcej smakołyków. Z kolei w Patter znajdziesz uroczy stołek z miejscem do przechowywania i szafę z modnymi akcesoriami. Lalki, które są pół dziewczynkami i pół zwierzętami, mają stylowe ubrania. Idealnie pasują do swoich małych zwierzęcych przyjaciół. Plastikowe figurki wykonane szczegółowo, na pewno sprawią, że dzieci będą się z nimi dobrze bawić. Kluczowe cechy zestawu „Enchantimals Pets”: • zawiera domek, lalkę, jej zwierzaka i mnóstwo akcesoriów, • lalki Enchantimals to pół dziewczynki i pół zwierzęta, • bohaterowie ubrani w stylowe stroje, • śliczne i szczegółowe lalki oraz ich zwierzęta pasują do siebie, • piękny tematyczny zestaw dla małych dziewczynek. Uwaga! Mix wzorów. Towar wybierany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

5 osób kupiło
18
Największa jest miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największa jest miłość
Dostępny15 szt.

Tęsknimy za tym, żeby kochać i być kochanymi. Nasze pragnienie miłości nie zna granic. Nasze życie oscyluje wokół miłości. Ta książka jest syntezą teologii i praktycznej sztuki życia. Punktem wyjścia jest człowiek stworzony na obraz Boga; Boga, który nie jest samotnym władcą, ale pełną miłości wspólnotą. Ludzka miłość jest prawdziwa w takim stopniu, w jakim odzwierciedla miłość Trójjedynego Boga.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
19
Mapa - Puszcza Niepołomicka 1: 35 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Puszcza Niepołomicka 1: 35 000
Dostępny11 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:35 000. Przedstawia rozległy kompleks leśny położony na wschód od Krakowa, w widłach Wisły i Raby. Zasięg mapy wyznaczają: Wawrzeńczyce na północy, Kraków na zachodzie i Bochnia na południowym wschodzie. Jest to jeden z popularniejszych regionów rekreacyjnych w pobliżu Krakowa. Puszcza Niepołomicka, nazywana zielonymi płucami Krakowa, jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. To atrakcyjne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać z kąpieliska na obrzeżach lasu w Zabierzowie Bocheńskim. Zimą warto wybrać się tu na narty biegowe. Godna uwagi jest historia Puszczy. Było to jedno z ulubionych miejsc polowań polskich władców od Kazimierza Wielkiego przez Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Świadectwem tamtych czasów są Niepołomice i ufundowany w XIV wieku zamek królewski.Część opisowa mapy zawiera: informacje o Puszczy Niepołomickiej i Niepołomicach, historię okolicy, dane teleadresowe. Całość uzupełniają fotografie. Mapa zawiera plan Niepołomic w skali 1:10 000.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

4 osoby kupiły
20
Zebra z Zelowa. Utrwalanie głoski Z - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zebra z Zelowa. Utrwalanie głoski Z
Dostępny30 szt.

Zebra z Zelowa to kolejny zeszyt logopedyczny z serii „Mównica Logopedyczna” przeznaczony dla dzieci, rodziców, logopedów i nauczycieli. Publikacja została opracowana z myślą o uczestnikach terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoskę [z], oraz o tych, którzy wymagają utrwalania tejże głoski. Zebra z Zelowa to zeszyt zawierający karty pracy z szerokim wachlarzem ćwiczeń i zabaw, który może być wykorzystany zarówno w gabinecie logopedycznym, jak i w pracy domowej rodzica z dzieckiem. Dla najmłodszych zostały opracowane karty ćwiczeń z materiałem obrazkowym lub obrazkowo-wyrazowym, natomiast dla starszych – karty ćwiczeń wymagające umiejętności czytania i pisania. Materiał został zaprezentowany w formie czarno-białych obrazków, które dziecko może pokolorować. Dzięki temu nie tylko doskonali prawidłową artykulację, ale także usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
21
Kazimierz Dolny i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazimierz Dolny i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami
Dostępny12 szt.

Ilustrowany przewodnik z mapami po Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskim Parku Krajobrazowym. W przewodniku znajduje się szeroki opis historyczny Kazimierza Dolnego oraz jego najważniejszych zabytków. Umieszczona została również mapa atrakcji turystycznych okolicy z opisem najważniejszych tj.: Nałęczów, Janowiec, Bochotnica czy Puławy. Dla aktywnych zaproponowano wycieczki piesze po mieście i okolicy. Każda wycieczka posiada własną mapę.

15,80 zł
11,99 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 3,81 zł

3 osoby kupiły
22
Bądź jak woda, przyjacielu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź jak woda, przyjacielu
Dostępny67 szt.

„Córka Bruce'a Lee tchnęła życie w nieprzemijającą filozofię swojego ojca. Jak powiedziałby on sam: «Oczyść swój umysł» i pozwól, by jego słowa całkowicie cię przeniknęły”. – „Newsweek” Bruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina – to głęboka metafora spełnionego życia. Stworzył własną, kultową filozofię „bądź jak woda”. Uważał, że naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę, możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. A dzięki temu zyskamy w życiu spokój, pewność siebie i wolność. W książce tej córka Bruce'a Lee przybliża myśli i nauki swojego ojca. Ukazuje, że sztuki walki są doskonałą metaforą rozwoju osobistego, i wyjaśnia, jak można je praktykować w codziennym życiu. Każdy rozdział to lekcja nauk Bruce'a Lee oparta na jego wyjątkowej filozofii „bądź jak woda”. „W Bądź jak woda, przyjacielu Shannon Lee ukazuje geniusz swojego ojca, który kryje się za wszystkimi jego wyczynami na ekranie. Przywołując fragmenty jego prywatnych pism i intymnych historii z osobistego życia, odkrywa jego filozofię uważności. Autorka pisze w sposób, w jaki poruszał się jej ojciec – bezpośredni, poetycki i charyzmatyczny. Wspaniały przewodnik po ponadczasowej filozofii Bruce'a Lee”. – Jeff Chang, autor Can't Stop Won't Stop: A History of the Hip-Hop Generation „To inspirująca pamiątka dla wielbicieli Bruce’a Lee oraz tych, którzy pragną pogłębić wraz z nim osobisty rozwój”. – „Kirkus Reviews” „Ta porywająca książka przypomni każdemu czytelnikowi, że choć nie można kontrolować zewnętrznych okoliczności, każdy z nas ma wybór, jak na nie reagować”. – „Publishers Weekly”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
23
Pieniny. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniny. Przewodnik
Dostępny7 szt.

Nowe wydanie popularnego przewodnika po Pieninach. W publikacji znalazły się wszystkie niezbędne informacje dla wszystkich turystów, którzy odwiedzą to piękne miejsce. Dla wygody wędrowców zaproponowano pięć tras wycieczkowych z mapami i profilami wysokościowymi. Dodatkowo przewodnik zawiera plany Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem, Jaworek, plan Czerwonego Klasztoru po słowackiej stronie, zamku Dunajec, Niedzicy, zamkowych ruin w Czorsztynie.

15,75 zł
11,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 3,76 zł

3 osoby kupiły
24
Barbie Skipper. GRP15 Lalka z domkiem i akcesoriami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Skipper. GRP15 Lalka z domkiem i akcesoriami
Barbie, Mattel
Dostępny26 szt.

Zestawy Barbie z linii„ Skipper. Klub Opiekunek” pozwalają dzieciom na klasyczne zabawy w odgrywanie roli rodziców. Każdy zestaw zawiera jednego malucha – lalkę niemowlę lub nieco starsze dziecko – oraz akcesoria tematyczne ułatwiające opiekę Wybierz zestaw z lalką dzieckiem (z namiotem do spania lub miniplacem zabaw) albo jedną z dwóch lalek niemowlaków z wózkiem spacerowym, który może pełnić również funkcję fotelika dla dziecka. Zbierz wszystkie lalki opiekunki i akcesoria Barbie, aby pobudzić wyobraźnię i odkryć nowe możliwości zabawy, bo z Barbie każda dziewczynka może być kim chce.

28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

4 osoby kupiły
25
Roztocze Wschodnie. Mapa laminowana 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Wschodnie. Mapa laminowana 1:50 000
Dostępny15 szt.

Mapa dwustronna przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie miejsca, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Akcję „Wisła”, wysiedlenia ludności rusińskiej w ramach walki z bandami UPA, powszechnie kojarzymy z Bieszczadami i Beskidem Niskim. A obszar pokazany na mapie, zasiedlony przez wyznawców obrządku wschodniego, również został nią objęty. W efekcie całe wsie zostały opuszczone, a dziedzictwo popadło w ruinę. Na szczęście wiele śladów z życia dawnych mieszkańców możemy nadal podziwiać. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

16,80 zł
11,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,81 zł

3 osoby kupiły
26
Miłość w Powstaniu Warszawskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w Powstaniu Warszawskim
Dostępny124 szt.

Wśród wielu książek o Powstaniu Warszawskim ta jest wyjątkowa. 63 dni walki i 63 nocy, kiedy czułość pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Przejmujące losy. Tragiczne historie. Niewiarygodne zbiegi okoliczności, łzy szczęścia, ale i poruszające dramaty. Miłość, która chciała pokonać śmierć. Czasem się to udawało, często nie. Nowe wydanie relacji autora, który dotarł do niezwykłych opowieści powstańców o wybuchach serc wspaniałych, pełnych życia młodych ludzi, którym przyszło wyznawać sobie uczucia wśród eksplodujących bomb.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

3 osoby kupiły
27
Pisząc na ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisząc na ziemi
Dostępny2 szt.

W Ewangelii czytamy o Jezusie, który nachyliwszy się pisał palcem na ziemi (J 8, 1-11). Co pisał? Nie wiemy, ale możemy się domyślać: pisał to, czego nauczał. Pisząc "na ziemi" utrwalał to, czego nauczał. Każdy komentarz do Jego słów, do Jego nauki, jest pisaniem na piasku, bowiem słowa pisane na piasku w jednej chwili zdmuchnie wiatr i ulecą w przestrzeń pustyni.Teksty zebrane w tej książce to przede wszystkim - chociaż nie tylko - eseje z cyklu Pisząc na piasku, ukazujące się w "Gazecie Wrocławskiej". Stanowią rodzaj życiowego komentarza do tego, co Jezus "pisał na ziemi". Ich intencją była i jest zachęta do czytania i medytacji nad Ewangelią: "Czytaj ją!,,," (Iz 29, 11).

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
28
Świeradów-Zdrój i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeradów-Zdrój i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami
Dostępny4 szt.

Kolejne wznowienie popularnego przewodnika po Świeradowie-Zdroju i okolicach. W publikacji opisane zostały najważniejsze atrakcje turystyczne w uzdrowisku ze zdjęciami, propozycje wycieczek pieszych i rowerowych oraz atrakcje w najbliżej okolicy miasta. W przewodniku umieszczono również mapy oraz plany a na środku publikacji zamieszczono aktualną mapę tras rowerowych Single Track w Górach Izerskich.

14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

3 osoby kupiły
29
Istota miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota miłości
Dostępny48 szt.

Pierwsze polskie tłumaczenie książki. Dietrich von Hildebrand dopiero około roku 1958 rozpoczął pracę nad książką, która dojrzewała w nim przez całe życie i obejmowała fenomenologiczną analizę miłości. Już w latach 20. dzięki pracom na temat mężczyzny i kobiety, miłości pomiędzy nimi oraz tematyki chrześcijańskiego małżeństwa stał się niezwykle popularny w katolickim środowisku. Uwagę przyciągała jego wzniosła wizja miłości pomiędzy mężczyzną i kobietą. Uznaje się, że Hildebrand był pionierem w głoszeniu nauki na temat podwójnego wymiaru aktu małżeńskiego – przekazywania życia, lecz także małżeńskiej miłości. Nauka ta została wyraźnie sformułowana później przez II Sobór Watykański w Konstytucji „Gaudium et spe”. Na dalszych etapach swoich dociekań Hildebrand zaprezentował jeszcze obszerniejszą fenomenologię miłości, nie tylko analizę miłości małżeńskiej, lecz również wszystkich innych rodzajów miłości. Kiedy w 1971 r. ukazała się Istota miłości, została uznana za najbardziej doniosły wkład w dziedzinę fenomenologii miłości od czasu ukazania się w roku 1913 rozprawy Maxa Schelera Istota i formy sympatii. Dietrich von Hildebrand (ur. 12 października 1889 we Florencji, zm. 26 stycznia 1977 w New Rochelle, Nowy Jork) – niemiecki filozof i teolog katolicki zwany przez papieża Piusa XII „XX-wiecznym doktorem Kościoła”, przez Josepha Ratzingera „jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów”, a wicekanclerza III Rzeszy Franza von Papena „wrogiem numer jeden narodowego socjalizmu”. Urodził się i dorastał we Florencji w zeświecczonej rodzinie protestanckiej. Dopiero w 1914 roku nawrócił się wraz z żoną na katolicyzm i od tego czasu aż do śmierci codziennie przyjmował Komunię Świętą. Za życia Dietricha ponad stu jego przyjaciół i znajomych zostało katolikami. Radykalnie występował przeciw nazizmowi i komunizmowi. Postrzegał oba te systemy jako „bliźniaczych braci w niegodziwości” przejawiających ten sam materializm, to samo ubóstwienie państwa, ten sam totalitaryzm i ten sam ateizm. Od roku 1933 stale uciekał przed nazizmem, najpierw do Wiednia, w którym wykładał do 1938 r. Po Anschlussie Austrii, przedostał się do Szwajcarii, a potem do Francji, z której również musiał się ewakuować po ataku III Rzeszy w roku 1940. Poprzez Portugalię, a potem Brazylię, przedostał się do USA, gdzie podjął pracę wykładowcy filozofii na prywatnym jezuickim Uniwersytecie Fordham w Rose Hill. Dietrich von Hildebrand był pierwszym katolickim myślicielem, który odważnie i publicznie bronił encykliki Pawła VI „Humanae vitae”.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

2 osoby kupiły
30
Roztocze Wschodnie. Mapa 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Wschodnie. Mapa 1:50 000
Dostępny33 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie miejscówki, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Akcję Wisła wysiedlenia ludności ukraińskiej w ramach walki z bandami UPA powszechnie kojarzymy z Bieszczadami i Beskidem Niskim. A obszar pokazany na mapie, zasiedlony przez wyznawców obrządku wschodniego, również został nią objęty. W efekcie całe wsie zostały opuszczone, a dziedzictwo popadło w ruinę. Na szczęście wiele śladów z życia dawnych mieszkańców możemy nadal podziwiać. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

12,40 zł
8,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 3,41 zł

2 osoby kupiły
31
Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne
Dostępny48 szt.

Wizje zawarte w niniejszym tomie obejmują podróże misyjne Pana Jezusa, w czasie których dokonywał On licznych cudów i uzdrowień. Pasjonujące, szczegółowe opisy i uzupełnienia dobrze znanych historii pozwolą czytelnikowi przenieść się w samo centrum ewangelicznych wydarzeń.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
32
Być w sercu świata. Człowiek, teologia, góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być w sercu świata. Człowiek, teologia, góry
Dostępny7 szt.

Autor - kapłan, teolog i alpinista w niejednej już książce zachęcał do szukania śladów Boga na górskich ścieżkach i szczytach. Jak pisze: "Idź w góry. I tam w ciszy, w szumie wiatru, szukaj Pana, znajdź Go, porozmawiaj z Nim, pożal się przed Nim. A gdy wrócisz z gór, świat nadal będzie taki sam, ale ty będziesz inny. Będziesz rzeczywiście solą ziemi i światłem świata! Idź, spróbuj!" Ta nowa książka księdza Romana E. Rogowskiego nasycona jest Pismem Świętym, pełna dobrej teologii, a przede wszystkim napełniona doświadczeniem, nadzieją i miłością do gór, stanowić może doskonałą lekturę na czasy niepokoju i mroku.

7,10 zł
5,99 zł

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
33
Harry Styles. Nieoficjalna biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Styles. Nieoficjalna biografia
Dostępny6 szt.

Zyskał rozgłos jako członek zespołu One Direction, ale smak sławy poznał jako jeden z najpopularniejszych solowych piosenkarzy na świecie, aktor hollywoodzki i ikona mody. Prześledź losy Harry’ego od dzieciństwa aż po szczyt popularności. Po rozpadzie One Direction od nowa budował artystyczny wizerunek. Nie poprzestał jednak na branży muzycznej. Pasja i talent zaprowadziły go na plan kinowego przeboju „Dunkierka” oraz do programu rozrywkowego „Saturday Night Live”. Stał się także ikoną mody i ambasadorem legendarnej marki Gucci. To on przejdzie do historii jako pierwszy mężczyzna, który pojawił się na okładce amerykańskiej edycji „Vogue'a”. Harry Styles jest uosobieniem wszechstronnej i nowoczesnej gwiazdy pop. I nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… To pozycja obowiązkowa dla każdego fana rozlicznych talentów Harry’ego Stylesa. Harry tworzy niepowtarzalną muzykę – album „Fine Line” zdobył wielkie uznanie na całym świecie: „Dzieło artysty świadomego swojego talentu” („Guardian”), „Błyskotliwa i odważna płyta” („Independent”), „Czysta radość” („NME”). Łączy pokolenia – jego wielbiciele dojrzewają razem ze swoim idolem, rzesze wiernych słuchaczy towarzyszą mu od czasów One Direction, powiększając się wciąż o nowych fanów. Urzeka naturalnością, charyzmą i wyrafinowaniem – jego profile w mediach społecznościowych śledzi ogromna liczba fanów: ma ok. 38 milionów obserwujących na Instagramie, 36 milionów na Twitterze, 16 milionów na Facebooku. Daphne Bugler w magazynie „GQ” stwierdziła, że „świat nie zasługuje na Harry'ego Stylesa”. Ale świat ma Harry’ego Stylesa. Oto jego historia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
34
Zapiski z nocnych dyżurów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski z nocnych dyżurów
Dostępny56 szt.

Jak czytać Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka w świecie śmiertelnych statystyk, w dobie starzejącego się społeczeństwa, a zarazem kultu młodego, pięknego ciała? Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka to pierwsza w Polsce książka wprowadzająca do literatury tematykę Domu Pomocy Społecznej – niezwykle aktualna i poruszająca opowieść o starości, chorobie i śmierci. Jacka Baczaka uhonorowano za nią w 1996 roku Nagrodą im. Kościelskich, a książkę uznano za wydarzenie literackie. Zapiski przez wiele lat były niedostępne, osiągnęły jednak status książki legendarnej, kultowej. Dziś książka ukazuje się w nowej edycji i z posłowiem prof. Dariusza Czai. Bohater Zapisków z nocnych dyżurów – młody pielęgniarz/pomocnik w DPS-ie – w notatkach ze swoich codziennych pobytów w ośrodku próbuje pokazać to, co dotychczas głęboko skrywane, zepchnięte do świata tabu. Opisuje świat Domu Pomocy Społecznej, zakładu dla nieuleczalnie chorych, jako miejsce cierpienia, odchodzenia, samotności. Jacek Baczak pisze z dużą dozą współczucia, ale bez zbędnej emocjonalności. To proza przejmująca i jednocześnie ascetyczna. Na pograniczu formy i literackich rodzajów, spotyka się to, co dla Baczaka najistotniejsze: empatia, uważność, milczenie. Autor tak komentuje Zapiski z nocnych dyżurów: „Nie napisałem nic więcej. Nie wiedziałem, dlaczego miałbym pisać. Wolałem zostać z tyłu, w ciszy. Czym tak istotnym i niezwykle ważnym miałbym zajmować ludziom ich czas? Czytam ten tekst po latach i nadal pamiętam tamtego młodego człowieka – jego myśli i zachwyty, jego strach i niedowierzanie, że nasze życie jest tak kruche i tak delikatne. Tamto uświadomienie sobie, jak niewiele znaczymy i bardzo często żyjemy złudzeniami – zostało już we mnie. Czasem czuję, że jest we wszystkim, co robię i myślę”. Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka to dziś książka niezwykle aktualna. Jak czytać ją w świecie śmiertelnych statystyk, w dobie starzejącego się społeczeństwa, a zarazem kultu młodego, pięknego ciała? Autor – choć nie udziela jednoznacznych odpowiedzi – stoi po stronie skupienia, współczucia, milczenia. Jacek Baczak (ur. 1967) – prozaik, pracownik socjalny. Zapiski z nocnych dyżurów to przejmujący opis życia doświadczanego podczas pracy w Domu Pomocy Społecznej w Komorowicach. Próba zapisu spotkania ze starością, chorobą, samotnością i śmiercią. Książka była określana mianem „wydarzenia literackiego”, została wyróżniona m.in. Nagrodą im. Kościelskich (1996). Na jej podstawie powstał także spektakl „Fragment nieistniejącego świata” (2014).

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
35
Język polski 3. Linia I. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 3. Linia I. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy
Dostępny72 szt.

Karty pracy przygotowane dla uczniów klas 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja zgodna zgodne z nową podstawą programową.

30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

2 osoby kupiły
36
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Letnia parada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Letnia parada
Dostępny818 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o Elsie, Annie i ich przyjaciołach z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
37
Anioł upojony. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł upojony.
Dostępny17 szt.

Niniejszy przekład jest po dwakroć pionierski. To pierwsze obszerniejsze tłumaczenie z Duchowego masnawi Rumiego na język polski dokonane bezpośrednio z oryginału perskiego, bez okrężnej drogi przez wersje anglojęzyczne. Po drugie ? z uwagi na ograniczoną w Polsce ilość źródłowych materiałów z zakresu mistyki perskiej, opowieści nie zostały odarte z komentarzy Rumiego, nie przycięto ich do zgrabnej historyjki, która służy rozrywce, a jej mistycznego znaczenia zamierzonego przez autora tylko się domyślać. W oryginale Rumi przeplata akcję i dialogi swoimi wyjaśnieniami i wyjaśnienia te do pewnego stopnia zachowałam. Bowiem dopiero one, dopiero uwagi tego natchnionego mędrca i upojonego mistyka, który wejrzał za zasłonę tajemnic, nadają całości głębszego wymiaru, pokazują, co miały ilustrować, ukierunkowują nas na intencje autora i pozwalają lepiej poznać jego myśli. W istocie to nie komentarze są wtórne wobec opowieści, lecz odwrotnie ? opowieści miały przybliżyć mistyczne i filozoficzne problemy. Czerpiąc je z rozmaitych źródeł, Rumi pod tym kątem je zmieniał i do tego celu dostosowywał, a przy okazji konstruował wartką i ciekawą akcję, tworzył świetne dialogi i powoływał do życia barwne i wiarygodne postaci. Fragment z "Od Tłumaczki" Rumi (1207-1273) - najwybitniejszy poeta suficki, mistyk perski, teolog islamski; założyciel bractwa ?wirujących derwiszy? (maulawijja).

59,00 zł
50,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,26 zł

2 osoby kupiły
38
Język polski 3. Linia I. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 3. Linia I. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony
Dostępny190 szt.

Karty pracy przygotowane dla uczniów klas 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja zgodna zgodne z nową podstawą programową.

30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

2 osoby kupiły
39
Disney Minnie. Moja szafa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Minnie. Moja szafa
Dostępny41 szt.

Książeczka ze ścieralnymi stronami i naklejkami wielokrotnego użytku to niekończąca się zabawa w przebieranki. Minnie. Moja szafa to: • zabawa rozwijająca wyobraźnię i kreatywność, • zadania doskonalące sprawność manualną, • ścieralne strony umożliwiające wielokrotne wykonywanie projektów.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
40
Beskid Niski. Przewodnik rowerowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Niski. Przewodnik rowerowy
Dostępny30 szt.

Pragnąc ułatwić zwiedzanie Łemkowszczyzny na rowerze, przygotowaliśmy przewodnik zawierający gotowe propozycje wycieczek. Informator zawiera propozycje 20 autorskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności i łącznej długości niemal 700 km. Projektując pętle, staraliśmy się: • aby każda wycieczka była ciekawa i prowadziła drogami przyjaznymi rowerzystom, a na trasie znalazły się godne odwiedzania obiekty, atrakcyjne punkty widokowe, osobliwości przyrody i miejsca historyczne; • aby pokonanie trasy zajmowało 46 godzin, a w razie potrzeby w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody czy gorszego samopoczucia można było skrócić wycieczkę; • aby w miarę możliwości obejmowały cały obszar Beskidu Niskiego, umożliwiały przejazd przez niemalże wszystkie miejscowości i doliny, zarówno zamieszkałe, jak i te opuszczone po wojnie, a także żeby wiodły głównie drogami nadającymi się do jazdy rekreacyjnej; • maksymalnie ułatwić nawigację na trasie, dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi lub używanymi ciągami komunikacyjnymi; tylko krótkie fragmenty (tam, gdzie było to konieczne) prowadzą nieoznakowanymi ścieżkami; • na bazy wycieczek wybrać miejsca, do których można łatwo dojechać i bez problemu zaparkować samochód.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
41
Czytanki naklejanki. Stitch idzie do szkoły. Disney Lilio i Stitch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Stitch idzie do szkoły. Disney Lilio i Stitch
Dostępny56 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o niebieskim stworku i jego przyjaciółce z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
42
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci
Dostępny1 szt.

Kolejna część bestsellerowego cyklu Opowieści niepoprawne politycznie. Po Żydach, Sowietach i Niemcach przyszedł czas na Aliantów. II wojna światowa przedstawiana jest jak hollywoodzki western, starcie dobrych kowbojów ze złymi Indianami. Prawdziwa historia nie była jednak wcale czarno-biała. Zbrodnie wojenne popełniały nie tylko państwa Osi, ale również alianci zachodni. Straszliwe bombardowania dywanowe Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwanie jeńców wojennych. Gwałty i grabieże. Rasistowskie mordy na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki. Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
43
Laboratorium mechaniki. Lewitujący smok - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium mechaniki. Lewitujący smok
Clementoni
Dostępny264 szt.

Zbuduj przerażającego smoka, który wydaje się unosić w powietrzu dzięki zasadzie TENSEGRITY, gdzie następuje wzajemna stabilizacja elementów rozciąganych i ściskanych.Siły rozciągające i ściskające są połączone w celu zapewnienia stabilności i wytrzymałości obiektu.Rezultatem jest niesamowita iluzja optyczna, która przeciwstawia się grawitacji, przekształcając zwykłe obiekty w pływające struktury.Zestaw konstrukcyjny.Efekt WOW: wydaje się unosić!Darmowa aplikacja z interaktywnymi instrukcjami 3D.

83,60 zł
73,57 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,03 zł

2 osoby kupiły
44
Transformers Bumblebee Cyberverse Adventures. Megatron - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Bumblebee Cyberverse Adventures. Megatron
Hasbro, Transformers
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

W walce między dobrem a złem nie ma żadnych zasad! Dołącz do Decepticonów i pomóż zgładzić dzielne Autoboty, wykorzystując przebiegłość, spryt oraz super szybką transformację z nowymi zabawkami z serii Transformers Cyberverse 1-Step! Transformuj jednym prostym krokiem i patrz, jak z pojazdu zmienia się w bota! Zamiana z pojazdu w robota i odwrotnie jeszcze nigdy nie była tak świetną zabawą! Ostatni krok konwersji automatycznie aktywuje ruch postaci Mega Chop! Po przekształceniu, ruch ataku można powtórzyć poprzez proste kroki reaktywacji. To szybka i niezwykła konwersja. Transformers zapakowany w trybie pojazdu. Zawartość i cechy zestawu: • figurka Autobot Ratchet, • transformacja z pojazdu w bota, • konwertuje się w 1 kroku, • zapakowany w trybie pojazdu. Wymiary: ok. 12.0 cm (długość pojazdu) Wymiary opakowania: 15.0 x 18.0 x 6.0 cm

85,40 zł
76,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,54 zł

2 osoby kupiły
45
Katharsis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katharsis
Dostępny82 szt.

Czas zmierzyć się ze złem... które nosi się w sobie! Urokliwy hotelik „Erynia" w Toskanii i jego właścicielka, piękna Weronika Oliveto. Pięcioro tajemniczych gości, pięć osób skazanych na rozliczenie się z przeszłością, czyli turnus potępionych dusz. Czy może być coś bardziej upiornego? A wszystko to zorganizował Gabriel Trovato, mężczyzna z gatunku o którym kobiety śnią. Takich istot jak on się nie spotyka, o takich się jedynie marzy. Dziwne, chwilami mrożące krew w żyłach zdarzenia zmuszają czytelnika do zadumy nad granicami winy, istotą sprawiedliwości, zastanowienia się nad sensem wybaczania. Przejmująca metamorfoza współczesności z jej najgorszymi plagami, jak korupcja, terroryzm i nadużywanie władzy. Jacek Ostrowski zabiera nas w niebezpieczną podróż, która szybko okazuje się być grą bez jakichkolwiek reguł...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
46
Ardens felicitatis desiderium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ardens felicitatis desiderium
Dostępny3 szt.

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary na temat modlitwy o uzdrowienie.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
47
Wyjątkowy kot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyjątkowy kot
Dostępny42 szt.

W poszukiwaniu wyjątkowości i prawdziwego domu... Mruczek czuł się szczęśliwy w schronisku przy ulicy Pięknej – tu się urodził i dorastał. Rozmowa z Puszkiem wszystko jednak zmieniła... Nagle klatka stała się dla niego ciasna, pusta i zimna. Kocie serduszko zapłonęło marzeniem o rodzinie. Czy mały burasek może zachwycać tak samo jak potężny tygrys? Jaka siła tkwi w odwadze i determinacji? I jak to jest, gdy zawsze czeka na ciebie ktoś, kto cię kocha? Wzruszająca opowieść o życiu porzuconych zwierząt, potrzebie miłości i bycia dla kogoś najważniejszym. A także ważna lekcja odpowiedzialności za bliskich, również tych czworonożnych!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
48
Bieszczady na rowerze. Przewodnik rowerowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady na rowerze. Przewodnik rowerowy
Dostępny91 szt.

Pragnąc ułatwić zwiedzanie Bieszczad na rowerze, przygotowaliśmy atlas tras rowerowych zawierający gotowe propozycje 28 wycieczek. Ułożone są one w pętle, z początkiem i końcem w tym samym miejscu. Projektując trasy, staraliśmy się, aby: • każda pętla tworzyła atrakcyjną wycieczkę przy wykorzystaniu dróg przyjaznych rowerzystom, a równocześnie po drodze znalazły się ciekawe, godne zwiedzania obiekty, osobliwości przyrody i miejsca historyczne. Wybierając miejsce na punkt startowy, braliśmy pod uwagę łatwy dojazd i możliwość zaparkowania samochodu. • pętle tworzyły 46-godzinne wycieczki z możliwością skrótu w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody, gorszego samopoczucia itp. • pokryć trasami jak największy obszar bieszczadzkiej krainy, starając się wykorzystać większość dróg nadających się do jazdy rekreacyjnej. • maksymalnie ułatwić nawigację na trasie; dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi (głównie rowerowymi, ale także pieszymi i spacerowymi) lub używanymi ciągami komunikacyjnymi, i tylko niewielkie (niezbędne) fragmenty prowadzą ścieżkami nieoznakowanymi.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
49
Idee. Hegel i mózg podłączony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idee. Hegel i mózg podłączony
Dostępny163 szt.

Przypadającą w 2020 roku 250. rocznicę urodzin G.W.F. Hegla Slavoj Žižek postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Napisał książkę, w której nie tylko w swoim niepowtarzalnym stylu dowodzi, że odesłanie Hegla do filozoficznego lamusa było przedwczesne i niesprawiedliwie, ale pokazuje, co Heglowska filozofia ma do zaproponowania w dość szczególnej kwestii nurtującej dziś wielu myślicieli (i nie tylko). Co wyniknie z połączenia naszych procesów myślowych z maszynami cyfrowymi? Zastanówmy się nad tym, jak wpłynęłaby na nasze społeczeństwo sytuacja, w której maszyny stałyby się rozszerzeniem naszych mózgów albo nauczyłyby się „czytać nasze myśli”? Co to oznacza dla nas jako „ludzi”? Czy przedsięwzięcia w rodzaju finansowanej przez Elona Muska spółki Neuralink powinniśmy traktować jako szansę, czy raczej jako zagrożenie dla naszego sposobu życia? Žižek nie opowiada się po żadnej ze stron, raczej niczym wytrawny psychoanalityk stara się ze zrozumieniem wysłuchać obu, a filozofia Hegla, okazuje się w tym wydatnie pomocna.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

1 osoba kupiła
50
Perska zazdrość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska zazdrość
Dostępny239 szt.

Nowa książka autorki bestselleru Byłam służącą w arabskich pałacach. Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L przysłoni inne wartości? A ukochany, dbający o rodzinę mąż nagle zainteresuje się inną kobietą? Joanna niespodziewanie musi stawić czoło pełnej dramatyzmu sytuacji, która może doprowadzić do tragedii jej małżeństwo i trójkę dorastających dzieci. Czy potrafi uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki Perskiej miłości? Laila Shukri po raz kolejny z właściwą sobie wnikliwością i barwnością odsłania najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również dawnych i współczesnych haremów. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry