hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.06.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 29 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej (praca zbiorowa), na drugim Jezus - nasz Zbawiciel. Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Jestem twoim Zbawicielem. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej (praca zbiorowa) oraz Disney Bambi. Czytanki naklejanki. Leśne historie (praca zbiorowa).
1
Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podst...
Dostępny928 szt.

Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej Jezus − nasz Zbawiciel stanowi część katechetycznego pakietu edukacyjnego z nowej serii wydawniczej „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I–IV szkoły podstawowej „Zaproszeni na ucztę z Jezusem”. Katecheza w klasie 2 jest ukierunkowana na budzenie w uczniu pragnienia przyjaźni z Jezusem Chrystusem i tęsknoty za przyjęciem Go w Komunii Świętej. Treści wspierają formowanie sumienia i przygotowują do bardziej świadomego uczestniczenia w liturgii. Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki i fotografie ukazują sceny biblijne i z życia codziennego dziecka oraz wprowadzają w liturgię Kościoła. Podręcznik zawiera: • cytaty z Biblii – często zredagowane odpowiednio do wieku uczniów; • krótkie teksty wyjaśniające tajemnice wiary; • opowiadania odwołujące się do doświadczeń uczniów i przybliżające trudne zagadnienia; • najważniejsze treści każdego tematu (wyróżnione czerwoną czcionką), na które wskazuje PRZEWODNIK − w klasie 2 jest nim św. Teresa od Dzieciątka Jezus; • ciekawą szatę graficzną zintegrowaną z pytaniami − co zachęca dziecko do korzystania z podręcznika; • propozycje modlitwy.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

2
Jezus - nasz Zbawiciel. Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus - nasz Zbawiciel. Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podsta...
Dostępny923 szt.

Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej Jezus - nasz Zbawiciel stanową część katechetycznego pakietu edukacyjnego z nowej serii wydawniczej „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I–IV szkoły podstawowej „Zaproszeni na ucztę z Jezusem”. Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej Jezus – nasz Zbawiciel zostały przygotowane jako pomoc dla ucznia: • w rozumieniu treści podręcznika Jezus – nasz Zbawiciel; • w aktywnym i twórczym podejściu do tematów; • w utrwaleniu wiadomości poznanych przez ucznia w czasie każdej katechezy. Książka zawiera ciekawą szatę graficzną oraz różnorodne zadania zachęcające uczniów do nauki: rebusy, labirynty, krzyżówki, naklejki do uzupełniania ilustracji lub ich tworzenia, wycinanki, rysunki i teksty do uzupełniania, a także miejsce na własną twórczość plastyczną dziecka. Ćwiczenia pomogą nie tylko wypełnić cele dydaktyczne katechezy, ale także angażować dziecko w przeżywanie tajemnic wiary, kształtować postawy i interioryzować poznane wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

16,00 zł
12,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,20 zł

3
Jestem twoim Zbawicielem. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem twoim Zbawicielem. Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły pod...
Dostępny709 szt.

Podręcznik do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej Jestem twoim Zbawicielem stanowi część pakietu edukacyjnego dla klas 5–8 z serii wydawniczej „Słuchaj, mój ludu” i jest zgodny z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas V-VIII szkoły podstawowej „Bóg kocha i zbawia człowieka”. Podręcznik jest kontynuacją zagadnień z klasy 5, przede wszystkim historii zbawienia, które już się dokonało w Jezusie Chrystusie i wciąż dzieje się dla każdego człowieka na ziemi. Treści katechez nawiązują do przeżyć i doświadczeń znanych uczniowi i prowadzą go do odkrycia w świetle wiary sensu istnienia świata i ludzi. Teksty, ilustracje oraz pytania i zadania dla uczniów, zostały tak przygotowane, by: • prowokować ucznia do samodzielnego, krytycznego myślenia, • dać możliwość na katechezie głębszego rozumienia siebie i świata wokół, • ukazać problemy tego świata w świetle nauczania Kościoła, • pomóc odkryć, że wszyscy zostaliśmy przez Boga powołani do miłości. Zasadniczym zadaniem podręcznika jest wsparcie ucznia w budowaniu wiary opartej na osobistym spotkaniu z Bogiem poprzez poznawanie dziejów Starego i Nowego Przymierza, zwłaszcza Ewangelii według św. Łukasza, a także pomoc w odkrywaniu w Kościele i jego historii działania Ducha Świętego.

21,00 zł
16,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,20 zł

4
Disney Bambi. Czytanki naklejanki. Leśne historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Bambi. Czytanki naklejanki. Leśne historie
Dostępny93 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o jelonku Bambi i jego leśnych przyjaciołach z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
6,32 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,58 zł

5
Czytanki naklejanki. Wyprawa w nieznane. Disney Vaiana - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Wyprawa w nieznane. Disney Vaiana
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny299 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o przygodach Vaiany z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
5,79 zł

Rabat 34,9%
oszczędzasz 3,11 zł

6
Legendy starego Krakowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy starego Krakowa
Dostępny176 szt.

Każda legenda kryje ziarno prawdy, a każdej prawdzie uroku dodaje zmyślenie... Oto siedemnaście fantazyjnych, barwnych, bardziej i mniej znanych opowieści z krakowskiej ziemi. Czasem bawią, czasem ostrzegają, a przede wszystkim zapraszają do zgłębiania tajników grodu Kraka oraz jego malowniczych okolic. Znasz już historię o Smoku Wawelskim? Chcesz się dowiedzieć: Czym jest Rękawka? Skąd na Rynku Głównym wzięły się gołębie? Jaką tajemnicę kryje stara studnia w Tyńcu? Sięgnij po tę książkę i poznaj prastary Kraków – miejsce, które szczególnie upodobały sobie legendy!

15,90 zł
11,77 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,13 zł

7
Bądź jak woda, przyjacielu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź jak woda, przyjacielu
Dostępny285 szt.

„Córka Bruce'a Lee tchnęła życie w nieprzemijającą filozofię swojego ojca. Jak powiedziałby on sam: «Oczyść swój umysł» i pozwól, by jego słowa całkowicie cię przeniknęły”. – „Newsweek” Bruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina – to głęboka metafora spełnionego życia. Stworzył własną, kultową filozofię „bądź jak woda”. Uważał, że naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę, możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. A dzięki temu zyskamy w życiu spokój, pewność siebie i wolność. W książce tej córka Bruce'a Lee przybliża myśli i nauki swojego ojca. Ukazuje, że sztuki walki są doskonałą metaforą rozwoju osobistego, i wyjaśnia, jak można je praktykować w codziennym życiu. Każdy rozdział to lekcja nauk Bruce'a Lee oparta na jego wyjątkowej filozofii „bądź jak woda”. „W Bądź jak woda, przyjacielu Shannon Lee ukazuje geniusz swojego ojca, który kryje się za wszystkimi jego wyczynami na ekranie. Przywołując fragmenty jego prywatnych pism i intymnych historii z osobistego życia, odkrywa jego filozofię uważności. Autorka pisze w sposób, w jaki poruszał się jej ojciec – bezpośredni, poetycki i charyzmatyczny. Wspaniały przewodnik po ponadczasowej filozofii Bruce'a Lee”. – Jeff Chang, autor Can't Stop Won't Stop: A History of the Hip-Hop Generation „To inspirująca pamiątka dla wielbicieli Bruce’a Lee oraz tych, którzy pragną pogłębić wraz z nim osobisty rozwój”. – „Kirkus Reviews” „Ta porywająca książka przypomni każdemu czytelnikowi, że choć nie można kontrolować zewnętrznych okoliczności, każdy z nas ma wybór, jak na nie reagować”. – „Publishers Weekly”

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8
Duża łopatka aluminiowa, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duża łopatka aluminiowa, mix kolorów
M&Z
Dostępny35 szt.

Łopatka z mocnym aluminiowym trzonkiem. Doskonale nadaje się do zabawy w piaskownicy, ogrodzie i na plaży. Wielkość łopatki: 64.5 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,90 zł
7,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,98 zł

9
Świeradów-Zdrój i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeradów-Zdrój i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami
Dostępny25 szt.

Kolejne wznowienie popularnego przewodnika po Świeradowie-Zdroju i okolicach. W publikacji opisane zostały najważniejsze atrakcje turystyczne w uzdrowisku ze zdjęciami, propozycje wycieczek pieszych i rowerowych oraz atrakcje w najbliżej okolicy miasta. W przewodniku umieszczono również mapy oraz plany a na środku publikacji zamieszczono aktualną mapę tras rowerowych Single Track w Górach Izerskich.

14,30 zł
10,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,00 zł

10
Efekt Izajasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt Izajasza
Dostępny48 szt.

Czy można aktywować najlepszą dla siebie przyszłość? Jakie znaczenie mają najbardziej znane proroctwa? W jaki sposób można skorzystać z uzdrawiania kwantowego umysłu i ciała? Odpowiedzi znajdziesz w tej przełomowej publikacji Gregga Bradena. Korzystający z dorobku neuronauki wizjoner i badacz rozszyfrował prastare proroctwa Izajasza, udowadniając istnienie Efektu Izajasza. Mówi o tym, że istnieje wiele alternatywnych rzeczywistości i to od ciebie zależy, która będzie twoją. Braden pokaże ci, jak ją aktywować, skupiając się na rozwoju duchowym i modlitwie. Książka, która łączy prastare proroctwa z kwantowością i świadomością, ukazuje, jak dostąpić cudów na drodze do szczęścia. Potężniejszy niż Efekt Motyla. Efekt Izajasza!

49,40 zł
30,13 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,27 zł

11
Razem z Jezusem. Podręcznik i ćwiczenia do religii dla sześciolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Razem z Jezusem. Podręcznik i ćwiczenia do religii dla sześciolatków
Dostępny455 szt.

Program ogólnopolski nr AZ-0-01/18 z 19 IX 2018: Spotykamy Jezusa. Jak odkryć przed dzieckiem tajemnicę Boga, który nas stworzył i zbawił? Nie przekaże tego „wiedza”. Podręcznik do religii dla sześciolatków Razem z Jezusem wprowadza dziecko w świat wiary w nawiązaniu do tego, co je otacza, co przeżywa i co je interesuje. Dziecko i katecheta znajdą tutaj: • różnorodne krótkie teksty i ćwiczenia, dzięki którym dziecko może odkryć, że „Bóg jest niedaleko każdego z nas, bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17, 28); • fantastyczne ilustracje scen biblijnych oraz wziętych z życia dzieci; • opowiadania biblijne zebrane w jednym miejscu, by dziecko mogło stworzyć i zanieść do domu „Małą Biblię”. Nie brakuje naklejek użytych tutaj do pracy twórczej dziecka: często dziecko samo układa obraz i opowiada, co chciało pokazać. Są elementy do wycinania i wklejania, labirynty, wypychanki, kolorowanki i wiele innych zadań. Wszystkie prowadzą do odkrywania związku naszego życia z tajemnicą wiary w Boga, Stworzyciela, w Jezusa Zbawiciela oraz ukazują sens roku liturgicznego.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

12
Mała łopatka aluminiowa, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała łopatka aluminiowa, mix kolorów
M&Z
Dostępny99 szt.

Łopatka mała z trzonkiem aluminiowym, idealna do zabawy w piaskownicy. Wielkość zabawki: ok 37.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,10 zł
5,43 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,67 zł

13
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Letnia parada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu. Czytanki naklejanki. Letnia parada
Dostępny1 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o Elsie, Annie i ich przyjaciołach z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

7,99 zł
6,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

14
Roztocze Wschodnie. Mapa 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Wschodnie. Mapa 1:50 000
Dostępny62 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie miejscówki, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Akcję Wisła wysiedlenia ludności ukraińskiej w ramach walki z bandami UPA powszechnie kojarzymy z Bieszczadami i Beskidem Niskim. A obszar pokazany na mapie, zasiedlony przez wyznawców obrządku wschodniego, również został nią objęty. W efekcie całe wsie zostały opuszczone, a dziedzictwo popadło w ruinę. Na szczęście wiele śladów z życia dawnych mieszkańców możemy nadal podziwiać. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

15
Beskid Niski. Przewodnik rowerowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Niski. Przewodnik rowerowy
Dostępny15 szt.

Pragnąc ułatwić zwiedzanie Łemkowszczyzny na rowerze, przygotowaliśmy przewodnik zawierający gotowe propozycje wycieczek. Informator zawiera propozycje 20 autorskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności i łącznej długości niemal 700 km. Projektując pętle, staraliśmy się: • aby każda wycieczka była ciekawa i prowadziła drogami przyjaznymi rowerzystom, a na trasie znalazły się godne odwiedzania obiekty, atrakcyjne punkty widokowe, osobliwości przyrody i miejsca historyczne; • aby pokonanie trasy zajmowało 46 godzin, a w razie potrzeby w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody czy gorszego samopoczucia można było skrócić wycieczkę; • aby w miarę możliwości obejmowały cały obszar Beskidu Niskiego, umożliwiały przejazd przez niemalże wszystkie miejscowości i doliny, zarówno zamieszkałe, jak i te opuszczone po wojnie, a także żeby wiodły głównie drogami nadającymi się do jazdy rekreacyjnej; • maksymalnie ułatwić nawigację na trasie, dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi lub używanymi ciągami komunikacyjnymi; tylko krótkie fragmenty (tam, gdzie było to konieczne) prowadzą nieoznakowanymi ścieżkami; • na bazy wycieczek wybrać miejsca, do których można łatwo dojechać i bez problemu zaparkować samochód.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

16
Pieniny. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniny. Przewodnik
Dostępny35 szt.

Nowe wydanie popularnego przewodnika po Pieninach. W publikacji znalazły się wszystkie niezbędne informacje dla wszystkich turystów, którzy odwiedzą to piękne miejsce. Dla wygody wędrowców zaproponowano pięć tras wycieczkowych z mapami i profilami wysokościowymi. Dodatkowo przewodnik zawiera plany Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem, Jaworek, plan Czerwonego Klasztoru po słowackiej stronie, zamku Dunajec, Niedzicy, zamkowych ruin w Czorsztynie.

15,75 zł
8,98 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 6,77 zł

17
Największa jest miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największa jest miłość
Dostępny4 szt.

Tęsknimy za tym, żeby kochać i być kochanymi. Nasze pragnienie miłości nie zna granic. Nasze życie oscyluje wokół miłości. Ta książka jest syntezą teologii i praktycznej sztuki życia. Punktem wyjścia jest człowiek stworzony na obraz Boga; Boga, który nie jest samotnym władcą, ale pełną miłości wspólnotą. Ludzka miłość jest prawdziwa w takim stopniu, w jakim odzwierciedla miłość Trójjedynego Boga.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

18
Małopolska na rowerze, VeloMałopolska 1:100 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska na rowerze, VeloMałopolska 1:100 000
Dostępny53 szt.

Dwustronna mapa w skali 1:100000 przedstawiająca sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:- z projektu VeloMałopolska;- Szlak wokół Tatr (część polska);- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy.Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.Tym sposobem rozróżniono:- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;- drogi szutrowe, ścieżki;- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras.Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras.Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych."Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych.

15,90 zł
11,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,77 zł

19
Kazimierz Dolny i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazimierz Dolny i okolice. Ilustrowany przewodnik z mapami
Dostępny33 szt.

Ilustrowany przewodnik z mapami po Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskim Parku Krajobrazowym. W przewodniku znajduje się szeroki opis historyczny Kazimierza Dolnego oraz jego najważniejszych zabytków. Umieszczona została również mapa atrakcji turystycznych okolicy z opisem najważniejszych tj.: Nałęczów, Janowiec, Bochotnica czy Puławy. Dla aktywnych zaproponowano wycieczki piesze po mieście i okolicy. Każda wycieczka posiada własną mapę.

15,80 zł
9,01 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 6,79 zł

20
Czytanki naklejanki. Stitch idzie do szkoły. Disney Lilio i Stitch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Stitch idzie do szkoły. Disney Lilio i Stitch
Dostępny102 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o niebieskim stworku i jego przyjaciółce z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
5,79 zł

Rabat 34,9%
oszczędzasz 3,11 zł

21
Gdyby miało nie być jutra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby miało nie być jutra
Dostępny159 szt.

Dilerka Emocji w gęstej od uczuć opowieści o ludziach, którzy nie mają nic do stracenia – poza miłością życia. Kiedy Milena odeszła bez słowa, Igor obiecał sobie, że już nigdy nie da się zranić. Tylko w ten sposób mógł sobie poradzić z bólem. By przetrwać, postanowił żyć tak, jakby nie miał nic do stracenia: mocno, bez zahamowań i na krawędzi. Bo bez niej nic nie miało sensu. Równie dobrze mógł zostać królem miejskiego półświatka. Teraz Milena wraca do ich rodzinnego miasta w glorii gwiazdy filmowej. Choć odniosła sukces, nie jest szczęśliwa. Pora jednak stawić czoło przeszłości. I zdrajcy, którym okazał się najbliższy jej człowiek. Długo próbowali o sobie zapomnieć. Ale ból wiąże równie mocno jak miłość. Tyle że sercu nie można rozkazywać. A Milenę i Igora łączy uczucie jedyne w swoim rodzaju. Czy okaże się dość silne, by pokonać kłamstwa, żal i lata milczenia? Ten związek może być najbardziej szaloną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili. I prawdopodobnie jeszcze tego pożałują. Ale żyje się raz. I kocha prawdziwie też tylko raz.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

22
Bieszczady na rowerze. Przewodnik rowerowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady na rowerze. Przewodnik rowerowy
Dostępny97 szt.

Pragnąc ułatwić zwiedzanie Bieszczad na rowerze, przygotowaliśmy atlas tras rowerowych zawierający gotowe propozycje 28 wycieczek. Ułożone są one w pętle, z początkiem i końcem w tym samym miejscu. Projektując trasy, staraliśmy się, aby: • każda pętla tworzyła atrakcyjną wycieczkę przy wykorzystaniu dróg przyjaznych rowerzystom, a równocześnie po drodze znalazły się ciekawe, godne zwiedzania obiekty, osobliwości przyrody i miejsca historyczne. Wybierając miejsce na punkt startowy, braliśmy pod uwagę łatwy dojazd i możliwość zaparkowania samochodu. • pętle tworzyły 46-godzinne wycieczki z możliwością skrótu w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody, gorszego samopoczucia itp. • pokryć trasami jak największy obszar bieszczadzkiej krainy, starając się wykorzystać większość dróg nadających się do jazdy rekreacyjnej. • maksymalnie ułatwić nawigację na trasie; dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi (głównie rowerowymi, ale także pieszymi i spacerowymi) lub używanymi ciągami komunikacyjnymi, i tylko niewielkie (niezbędne) fragmenty prowadzą ścieżkami nieoznakowanymi.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

23
Puzzle 104 elementy. Supercolor. Psi Patrol - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Supercolor. Psi Patrol
Clementoni, 104
Dostępny290 szt.

Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

14,90 zł
13,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,79 zł

24
Bieszczady. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Mapa turystyczna, 1:50 000
Dostępny276 szt.

Mapa dwustronna w skali 1:50 000 przedstawiająca jedną z najpopularniejszych lokalizacji. Prezentowany obszar sięga po Lesko i Ustrzyki Dolne na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Obszar mapy obejmuje: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie) oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne: Ustrzyki Górne i Dolne, Wetlina, Cisna, Komańcza, Solina, Lesko. Bieszczady, najbardziej na południowy-wschód wysunięty fragment polskich Karpat, cieszą się niezmiernie dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc, unikatowe w skali kraju wyniosłe połoniny z rozległymi panoramami, jeziora wcinające się niczym fiordy w malownicze zbocza otaczających je gór, krystalicznie czyste rzeki i strumienie górskie na czele z malowniczo wijącą się u stóp Otrytu wstęgą Sanu, drewniane kościoły i cerkwie wszystko to przyciąga szeroką rzeszę miłośników tego urokliwego zakątka naszego kraju. Można je zwiedzać na różne sposoby, pieszo, rowerem, konno, a nawet samochodem. Nowe wydanie mapy posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, dokładną klasyfikację kościołów i cerkwi, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Dodatkowo rozbudowany został schemat szlaków turystycznych wraz z czasami przejść. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

25
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci
Dostępny55 szt.

Kolejna część bestsellerowego cyklu Opowieści niepoprawne politycznie. Po Żydach, Sowietach i Niemcach przyszedł czas na Aliantów. II wojna światowa przedstawiana jest jak hollywoodzki western, starcie dobrych kowbojów ze złymi Indianami. Prawdziwa historia nie była jednak wcale czarno-biała. Zbrodnie wojenne popełniały nie tylko państwa Osi, ale również alianci zachodni. Straszliwe bombardowania dywanowe Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwanie jeńców wojennych. Gwałty i grabieże. Rasistowskie mordy na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki. Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

26
Mapa - Puszcza Niepołomicka 1: 35 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Puszcza Niepołomicka 1: 35 000
Dostępny33 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:35 000. Przedstawia rozległy kompleks leśny położony na wschód od Krakowa, w widłach Wisły i Raby. Zasięg mapy wyznaczają: Wawrzeńczyce na północy, Kraków na zachodzie i Bochnia na południowym wschodzie. Jest to jeden z popularniejszych regionów rekreacyjnych w pobliżu Krakowa. Puszcza Niepołomicka, nazywana zielonymi płucami Krakowa, jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. To atrakcyjne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać z kąpieliska na obrzeżach lasu w Zabierzowie Bocheńskim. Zimą warto wybrać się tu na narty biegowe. Godna uwagi jest historia Puszczy. Było to jedno z ulubionych miejsc polowań polskich władców od Kazimierza Wielkiego przez Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Świadectwem tamtych czasów są Niepołomice i ufundowany w XIV wieku zamek królewski.Część opisowa mapy zawiera: informacje o Puszczy Niepołomickiej i Niepołomicach, historię okolicy, dane teleadresowe. Całość uzupełniają fotografie. Mapa zawiera plan Niepołomic w skali 1:10 000.

10,60 zł
7,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,18 zł

27
Miłość w Powstaniu Warszawskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w Powstaniu Warszawskim
Dostępny270 szt.

Wśród wielu książek o Powstaniu Warszawskim ta jest wyjątkowa. 63 dni walki i 63 nocy, kiedy czułość pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Przejmujące losy. Tragiczne historie. Niewiarygodne zbiegi okoliczności, łzy szczęścia, ale i poruszające dramaty. Miłość, która chciała pokonać śmierć. Czasem się to udawało, często nie. Nowe wydanie relacji autora, który dotarł do niezwykłych opowieści powstańców o wybuchach serc wspaniałych, pełnych życia młodych ludzi, którym przyszło wyznawać sobie uczucia wśród eksplodujących bomb.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

28
Świnka Peppa. Maskotka Peppa syrenka, 30 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Maskotka Peppa syrenka, 30 cm
Simba Toys
Dostępny17 szt.

Znana dzieciom z telewizji urocza świnka jest gotowa na nowe przygody! Świnka Peppa w stroju syreny już nie może doczekać się przytulania. Maskotka wykonana jest z miękkiego w dotyku materiału wysokiej jakości. Wysokość maskotki: 30.0 cm

69,70 zł
62,73 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,97 zł

29
Niepołomice. Zniewoleni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepołomice. Zniewoleni
Dostępny190 szt.

Poruszająca saga, w której miłość, nienawiść i tajemnice splatają losy bohaterów. Antoni Parnicki, zakochany w Kornelii – żonie swego sąsiada i przyjaciela, tkwi w zawartym z rozsądku małżeństwie z Cecylią Zaleską. Brat Cecylii jest emisariuszem powstańczym. Na obrzeżach puszczy Niepołomickiej, po sąsiedzku z dwoma szlacheckimi rodami: Parnickich i Żelechowskich, żyje rodzina Trzosów – wolnych kmieci, których korzenie sięgają czasów króla Kazimierza Wielkiego. W skutek nieszczęśliwego wypadku na rodzinę Trzosów zostaje rzucona klątwa. Mieszkańcy dziewiętnastowiecznej Galicji pod zaborem austriackim nie mają łatwego życia. Chłopi pańszczyźniani, nękani nieurodzajami, tyfusem i cholerą, marzą o zrzuceniu jarzma niewoli. Zubożała szlachta podrywa się do nierównej walki z zaborcą, lecz ich zryw zostaje krwawo stłumiony przez zbuntowanych kmieci.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
Roztocze Wschodnie. Mapa laminowana 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Wschodnie. Mapa laminowana 1:50 000
Dostępny24 szt.

Mapa dwustronna przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie miejsca, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Akcję „Wisła”, wysiedlenia ludności rusińskiej w ramach walki z bandami UPA, powszechnie kojarzymy z Bieszczadami i Beskidem Niskim. A obszar pokazany na mapie, zasiedlony przez wyznawców obrządku wschodniego, również został nią objęty. W efekcie całe wsie zostały opuszczone, a dziedzictwo popadło w ruinę. Na szczęście wiele śladów z życia dawnych mieszkańców możemy nadal podziwiać. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

16,80 zł
11,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,04 zł

31
Psi Patrol. Figurka Chase z dźwiękiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Figurka Chase z dźwiękiem
Spin Master
Dostępny99 szt.

Zespół Psi Patrol jest gotowy na ratunek! Figurka ubrana jest w fantastyczny strój superbohatera. Psiaki są gotowe na ratunek o każdej porze. Wyrusz razem z nimi na niesamowitą przygodę i pomóż im uratować dzień! Zbierz je wszystkie, by historie były jeszcze wspanialsze. Chase jest gotowy na szybką akcję ratunkową. Potrzebujesz pomocy Psiego Patrolu? Zbierz każdego kochanego szczeniaka i pracuj z nimi jako zespół! Figurka została wyposażona w specjalny przycisk w odznace pieska, po naciśnięciu którego piesek szczeka. Dodatkowo figurka posiada ruchomy element na plecaku. Zasilanie: 3 baterie LR44 Wysokość figurki: ok. 6.0 cm ymiary opakowania: 18.0 x 16.5 x 5.5 cm

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

32
Chemia w pożywieniu. Jak działają dodatki do żywności i dlaczego nam szkodzą, dodruk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia w pożywieniu. Jak działają dodatki do żywności i dlaczego nam s...
Dostępny58 szt.

Smak karmelu czy truskawek to wybuchowa chemia w jedzeniu i twojej diecie Czy zajadając jogurt truskawkowy przeszło ci przez myśl, że ten cudowny czerwony kolor to nie kolor truskawek, a sztuczny dodatek – czerwień koszenilowa A (E124), azowy barwnik? A smak coli czy nawet whisky to karmel E150d, barwnik spożywczy zwiększający ryzyko zachorowania na nowotwory? Ta książka uświadomi ci, że większość producentów żywności, i to znanych ci marek jak Nestle, Coca-Cola, Maggi czy Wrigleys, dodaje do produktów toksyczne substancje chemiczne. Chemia w jedzeniu czyli sztuczne dodatki, barwniki spożywcze i polepszacze smaku nie są dla ciebie zdrowe. Ich nadmiar w diecie powoduje choroby autoimmunologiczne, stany zapalne, alergie, namnażanie się komórek nowotworowych. Podrażniają też układ krążenia i trawienny, powodując wzdęcia, zaparcia czy syndrom cieknącego jelita. Zdrowe odżywianie to świadome czytanie etykiety Starasz się zdrowo odżywiać i świadomie kupować produkty spożywcze. Czytasz etykiety. Studiujesz skład. Czy jednak wiesz, czym są polepszacze smaku, barwniki spożywcze, emulgatory i wszystkie dodatki z E? Czy wiesz, jak wpływają na smak, strukturę i trwałość jedzenia, a przede wszystkim na twój organizm? Z tej książki dowiesz się, czy aspartam, kurkuminy i maltodekstryna szkodzi. Jaki wpływ mają czerwień koszelinowa (E124), żółcień pomarańczowa (E110) czy benzoesan sodu na twój organizm. Książka ujawnia wstydliwe sekrety wielkich producentów żywności takich jak Nestle czy Coca-Cola. Poznasz znaczenie wszystkich dodatków z E i czym jest chemia w jedzeniu. Odkryjesz, że za alergiami, stanami zapalnymi, problemami z układem krążenia i trawiennym stoi właśnie chemia w pożywieniu. Nauczysz się też prawidłowo czytać etykiety. Staniesz się konsumentem świadomym swoich wyborów, który uniknie pułapek przemysłu spożywczego. Jak chemia w jedzeniu: sztuczne dodatki, barwniki spożywcze i polepszacze smaku wpływają na twoje zdrowie? Autor analizuje działanie najpopularniejszych sztucznych dodatków do produktów spożywczych. Przybliża działanie aromatów, enzymów, środków modyfikowanych genetycznie, maltodekstryny, ekstraktu drożdżowego i syropu glukozowo-fruktozowego. Dochodzi przy tym do szokujących wniosków. Dzięki tej publikacji poznasz powiązania chemii w pożywieniu z chorobami układu krążenia i nowotworami. Dowiesz się, jakie zmiany w organizmie ludzkim wywołuje Cola Light i aspartam. A także, dlaczego gotowe dania mogą powodować poważne schorzenia układu trawiennego i wywoływać stany zapalne w organizmie. Autor ujawnia także wstrząsającą prawdę o chemii znajdującej się w uwielbianych przez dzieci napojach i słodyczach. Zdradza również, jakie zagrożenia skrywają się w margarynach imitujących masło. Omijaj chemię w pożywieniu i kupuj świadomie Z książki dowiesz się, czy maltodekstryna szkodzi. Czy glutaminian sodu (E621) odpowiedzialny jest za choroby neurodegeneracyjne mózgu, chroniczny ból i alergie? Dowiesz się, czym się różni ksylitol od erytrolu i stewii. Książka zawiera dokładną listę wszystkich sztucznych dodatków, barwników spożywczych i polepszaczy smaku. Dodatkowo wymienia produkty, w których się znajdują wraz z ich skutkami ubocznymi. W końcu odzyskasz zdrowie i kontrolę nad tym, co wprowadzasz do swojej diety, unikniesz chemii w pożywieniu, ponieważ poznasz wstydliwe sekrety producentów żywności. Od teraz będziesz wiedział, jak uniknąć chemii w jedzeniu!

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

33
Anioł upojony. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł upojony.
Dostępny80 szt.

Niniejszy przekład jest po dwakroć pionierski. To pierwsze obszerniejsze tłumaczenie z Duchowego masnawi Rumiego na język polski dokonane bezpośrednio z oryginału perskiego, bez okrężnej drogi przez wersje anglojęzyczne. Po drugie ? z uwagi na ograniczoną w Polsce ilość źródłowych materiałów z zakresu mistyki perskiej, opowieści nie zostały odarte z komentarzy Rumiego, nie przycięto ich do zgrabnej historyjki, która służy rozrywce, a jej mistycznego znaczenia zamierzonego przez autora tylko się domyślać. W oryginale Rumi przeplata akcję i dialogi swoimi wyjaśnieniami i wyjaśnienia te do pewnego stopnia zachowałam. Bowiem dopiero one, dopiero uwagi tego natchnionego mędrca i upojonego mistyka, który wejrzał za zasłonę tajemnic, nadają całości głębszego wymiaru, pokazują, co miały ilustrować, ukierunkowują nas na intencje autora i pozwalają lepiej poznać jego myśli. W istocie to nie komentarze są wtórne wobec opowieści, lecz odwrotnie ? opowieści miały przybliżyć mistyczne i filozoficzne problemy. Czerpiąc je z rozmaitych źródeł, Rumi pod tym kątem je zmieniał i do tego celu dostosowywał, a przy okazji konstruował wartką i ciekawą akcję, tworzył świetne dialogi i powoływał do życia barwne i wiarygodne postaci. Fragment z "Od Tłumaczki" Rumi (1207-1273) - najwybitniejszy poeta suficki, mistyk perski, teolog islamski; założyciel bractwa ?wirujących derwiszy? (maulawijja).

59,00 zł
50,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,26 zł

34
Pojezierze Iławskie. Dorzecze Drwęcy, Wzgórza Dylewskie, Kanały Iławski i Elbląski. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojezierze Iławskie. Dorzecze Drwęcy, Wzgórza Dylewskie, Kanały Iławsk...
Dostępny56 szt.

Mapa dwustronna przedstawia obszar Pojezierza Iławskiego ograniczonego od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, od północy sąsiaduje ono z Pobrzeżem Gdańskim, a od południa z Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Pojezierze Iławskie pod względem przyrodniczym należy bez wątpienia do najciekawszych i najpiękniejszych regionów naszego kraju. Tu właśnie wita turystów jedno z największych jezior Polski – Jeziorak. Tędy przepływa niezwykle urokliwa rzeka Drwęca. Tu biegnie znaczna część Kanału Elbląskiego. Urozmaicony krajobraz, czyste środowisko, obecność licznych cennych gatunków roślin i zwierząt, duża liczba jezior, lasów, liczne rezerwaty i pomniki przyrody, wydarzenia kulturalne, cenne zabytki architektury oraz miejsca ważnych wydarzeń historycznych to atuty, które zdecydowały o zaliczeniu regionu do jednego z najpiękniejszych i najbardziej interesujących w tej części Europy. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg szlaków kajakowych, pieszych i rowerowych. Wydanie wzbogacone o szereg istotnych informacji dla żeglujących po Jezioraku. Do mapy dołączono plany miast: Iławy, Ostródy, Zalewa i Suszu.

11,90 zł
8,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,57 zł

35
Disney Minnie. Moja szafa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Minnie. Moja szafa
Dostępny31 szt.

Książeczka ze ścieralnymi stronami i naklejkami wielokrotnego użytku to niekończąca się zabawa w przebieranki. Minnie. Moja szafa to: • zabawa rozwijająca wyobraźnię i kreatywność, • zadania doskonalące sprawność manualną, • ścieralne strony umożliwiające wielokrotne wykonywanie projektów.

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

36
Wyjątkowy kot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyjątkowy kot
Dostępny38 szt.

W poszukiwaniu wyjątkowości i prawdziwego domu... Mruczek czuł się szczęśliwy w schronisku przy ulicy Pięknej – tu się urodził i dorastał. Rozmowa z Puszkiem wszystko jednak zmieniła... Nagle klatka stała się dla niego ciasna, pusta i zimna. Kocie serduszko zapłonęło marzeniem o rodzinie. Czy mały burasek może zachwycać tak samo jak potężny tygrys? Jaka siła tkwi w odwadze i determinacji? I jak to jest, gdy zawsze czeka na ciebie ktoś, kto cię kocha? Wzruszająca opowieść o życiu porzuconych zwierząt, potrzebie miłości i bycia dla kogoś najważniejszym. A także ważna lekcja odpowiedzialności za bliskich, również tych czworonożnych!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

37
Usta mordercy. Tom 2. Stąpając po polu minowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usta mordercy. Tom 2. Stąpając po polu minowym
Dostępny2 szt.

W Odessie w tajemniczych okolicznościach znikają dwie przyjaciółki. Rodziny zaginionych dziewcząt nie chcą uwierzyć w oficjalną wersję miejscowych władz mówiącą o wypadku. Dokąd zaprowadzi Toma Wilmowskiego i jego przyjaciół niebezpieczne śledztwo? Kolejna trzymająca w napięciu powieść sensacyjna duetu Moniki Wysockiej i Artura Kawki, będąca kontynuacją Ust mordercy.

34,99 zł
33,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

38
Czytanki naklejanki. Ojcowska miłość. Disney Król Lew - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Ojcowska miłość. Disney Król Lew
Olesiejuk Sp. z o.o.
NiedostępnyBrak

Bajecznie kolorowa opowiastka o Simbie z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale też pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

8,90 zł
7,03 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,87 zł

39
Mechaniczny książę. Cykl Diabelskie maszyny. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechaniczny książę. Cykl Diabelskie maszyny. Tom 2
Dostępny578 szt.

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa, do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku i że ktoś ich zdradził. Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

40
Perska zazdrość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska zazdrość
Dostępny318 szt.

Nowa książka autorki bestselleru Byłam służącą w arabskich pałacach. Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L przysłoni inne wartości? A ukochany, dbający o rodzinę mąż nagle zainteresuje się inną kobietą? Joanna niespodziewanie musi stawić czoło pełnej dramatyzmu sytuacji, która może doprowadzić do tragedii jej małżeństwo i trójkę dorastających dzieci. Czy potrafi uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki Perskiej miłości? Laila Shukri po raz kolejny z właściwą sobie wnikliwością i barwnością odsłania najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również dawnych i współczesnych haremów. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

41
Nasz świat - Nasze sprawy. Wielki zielony dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz świat - Nasze sprawy. Wielki zielony dom
Dostępny67 szt.

Wielki zielony dom jest pełen życia! Ma pięter bez liku, a każdy jego zakamarek zajmuje jakiś lokator: czyścioch borsuk, płochliwy szaraczek, zwinna popielica i wielu innych. Ludzie też odwiedzają to niezwykłe miejsce, ale... nie zawsze zachowują się tak, jak na gości przystało. Co robić, by nie wpędzać mieszkańców lasu w tarapaty? Czemu nie wolno tu śmiecić, palić ani hałasować? Naucz się dbać o wielki zielony dom! Dziecięce „teraz” to dorosłe „kiedyś”. Czytaj o ważnych sprawach już dziś, by jutro wpłynąć na świat. Przyszłość zależy od Ciebie! Małgorzata Kur – absolwentka polonistyki i grafiki wydawniczej. Autorka nagradzanych książek dla dzieci, zwyciężyła m.in. w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren w kategorii 0-6 lat. W wolnych chwilach haftuje, uprawia pomidory i prowadzi blog kulinarny „Pularda. Stół sprzed wieków”.

27,90 zł
20,65 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,25 zł

42
Katharsis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katharsis
Dostępny125 szt.

Czas zmierzyć się ze złem... które nosi się w sobie! Urokliwy hotelik „Erynia" w Toskanii i jego właścicielka, piękna Weronika Oliveto. Pięcioro tajemniczych gości, pięć osób skazanych na rozliczenie się z przeszłością, czyli turnus potępionych dusz. Czy może być coś bardziej upiornego? A wszystko to zorganizował Gabriel Trovato, mężczyzna z gatunku o którym kobiety śnią. Takich istot jak on się nie spotyka, o takich się jedynie marzy. Dziwne, chwilami mrożące krew w żyłach zdarzenia zmuszają czytelnika do zadumy nad granicami winy, istotą sprawiedliwości, zastanowienia się nad sensem wybaczania. Przejmująca metamorfoza współczesności z jej najgorszymi plagami, jak korupcja, terroryzm i nadużywanie władzy. Jacek Ostrowski zabiera nas w niebezpieczną podróż, która szybko okazuje się być grą bez jakichkolwiek reguł...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

43
Mapa - Puszcza Białowieska 1: 50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Puszcza Białowieska 1: 50 000
Dostępny47 szt.

Mapa obejmuje Białowieski Park Narodowy i okalający ją obszar Puszczy Białowieskiej, w tym pewną część po stronie białoruskiej. Dokładna i aktualna publikacja, zawierająca dodatkowo plan Białowieży.Dzisiejsza Puszcza Białowieska to rozległy kompleks leśny o powierzchni 150'000 ha, podzielony granicą państwową na część polską oraz białoruską. Dzięki szczególnemu biegowi historii, kompleks ten ostał się działalności człowieka i - co ważne - w wielu fragmentach zachowały się lasy naturalne o cechach lasu pierwotnego, a więc odpowiada polskiej nazwie puszcza. Od innych kompleksów leśnych w Polsce, Puszcza Białowieska różni się małym rozczłonkowaniem oraz niewielką ilością enklaw i polan wewnątrz lasu. Na największej z nich Polanie Białowieskiej, położona jest wieś Białowieża.Cała polska część Puszczy uczestniczy w światowym projekcie badawczym UNESCO jako rezerwat biosfery, a także jest włączona do europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk i Specjalny Obszar Ochrony Ptaków. Zachodnia część Puszczy jest zarządzana przez Białowieski Park Narodowy. Wschodnia część Puszczy Białowieskiej wraz z terenami przyległymi tworzy Państwowy Park Narodowy Bieławieżskaja Puszcza, w którym wydzielono strefy o różnym reżimie ochronnym: ochrony ścisłej, regulowanego użytkowania, masowej turystyki i rekreacji oraz gospodarczą.Najnowsze wydanie mapy uwzględnia także udostępnioną do zwiedzania w ruchu bezwizowym białoruską część Puszczy Białowieskiej. Na rewersie mapy pokazano sugerowaną trasę zwiedzania i warunki przekroczenia granicy. Całość uzupełnia informator z opisami i zdjęciami.

16,80 zł
11,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,04 zł

44
Dżinn. Tom 4. Pipiktu / Gorączka / Król Goryl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżinn. Tom 4. Pipiktu / Gorączka / Król Goryl
Dostępny21 szt.

Tom ten jest zamknięciem drugiego cyklu o przygodach Dżinn. Ostatnimi czasy Europa i świat Islamu przenikają się nie tylko na łamach internetu i prasy. Terroryzm, uchodźcy, wojna w Syrii i Iraku, Jemen, a jeszcze niedawno Arabska Wiosna, Libia, Egipt, zamachy w Tunezji. Lecz Orient to nie tylko wojny. To świat wspaniałej kultury i odrębnej od naszej europejskiej obyczajowości. Świat karawan, Mameluków, Dżinów i Sindbada. Świat, który w XIX wieku zafascynował Europejczyków do odkrycia go na nowo i dał impuls do turystyczno-naukowych wypraw do Egiptu czy Azji Mniejszej. To wówczas odkryto na nowo tajemnice starożytnej Troi czy Państwa Faraonów. O tej bajecznie kolorowej mieszance opowiada jedna z klasycznych już serii komiksowych: „Dżinn”. W poszukiwaniu śladów swej babki Jade, faworyty ostatniego osmańskiego Sułtana, młoda Angielka Kim Nelson przybywa do Stambułu. Tu, w mieście będącym bramą do Orientu, w którym niczym w tyglu miesza się rzeczywistość z baśnią, obie ulegają fascynacji magicznego, obcego świata.

130,00 zł
126,10 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 3,90 zł

45
Światło dnia trzeciego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło dnia trzeciego
Dostępny2 szt.

Książka, której refleksje osnute są wokół wydarzeń poranka wielkanocnego, wydarzeń zatrzymanych przez ewangelistów na kartach ich dziel jak w kadrze aparatu fotograficznego. Tamtego poranka zajaśniał blask Chrystusa powstającego z grobu. Światło dnia trzeciego. Relacje ewangelistów o pustym grobie Chrystusa i o Jego ukazywaniu się po zmartwychwstaniu są przedmiotem rozważań autora.

11,60 zł
9,51 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,09 zł

46
Mapa - Beski Mały 1:40 000 w.2021 BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa - Beski Mały 1:40 000 w.2021 BR
Dostępny34 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:40'000. Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.Aktualizacji mapy dokonaliśmy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczno-krajoznawczy zawierający opisy miejscowości oraz większość atrakcji turystycznych. Całość została wzbogacona atrakcyjną galerią nowych zdjęć autorstwa Krzysztofa Haase. Mapa zawiera także plany centrum Bielska-Białej i Wadowic. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

10,60 zł
7,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,18 zł

47
Piórnik owalny Coolpack, Game - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik owalny Coolpack, Game
PATIO
Dostępny14 szt.

Pojemny i funkcjonalny piórnik z klapką zamykaną na suwak. Charakteryzuje się bardzo starannym wykonaniem oraz ciekawym wzorem. Piórnik uszyto z wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Pojemna komora pomieści wszystkie potrzebne akcesoria. Dodatkowo zakładki na długopisy lub inne przybory do pisania, które pomogą zorganizować przestrzeń (wewnętrzna klapka z organizerem). Wymiary: 23.0 x 9.0 x 5.0 cm Materiał: poliester 600D

33,30 zł
48
Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Podróże misyjne
Dostępny40 szt.

Wizje zawarte w niniejszym tomie obejmują podróże misyjne Pana Jezusa, w czasie których dokonywał On licznych cudów i uzdrowień. Pasjonujące, szczegółowe opisy i uzupełnienia dobrze znanych historii pozwolą czytelnikowi przenieść się w samo centrum ewangelicznych wydarzeń.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

49
Idee. Hegel i mózg podłączony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idee. Hegel i mózg podłączony
Dostępny110 szt.

Przypadającą w 2020 roku 250. rocznicę urodzin G.W.F. Hegla Slavoj Žižek postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Napisał książkę, w której nie tylko w swoim niepowtarzalnym stylu dowodzi, że odesłanie Hegla do filozoficznego lamusa było przedwczesne i niesprawiedliwie, ale pokazuje, co Heglowska filozofia ma do zaproponowania w dość szczególnej kwestii nurtującej dziś wielu myślicieli (i nie tylko). Co wyniknie z połączenia naszych procesów myślowych z maszynami cyfrowymi? Zastanówmy się nad tym, jak wpłynęłaby na nasze społeczeństwo sytuacja, w której maszyny stałyby się rozszerzeniem naszych mózgów albo nauczyłyby się „czytać nasze myśli”? Co to oznacza dla nas jako „ludzi”? Czy przedsięwzięcia w rodzaju finansowanej przez Elona Muska spółki Neuralink powinniśmy traktować jako szansę, czy raczej jako zagrożenie dla naszego sposobu życia? Žižek nie opowiada się po żadnej ze stron, raczej niczym wytrawny psychoanalityk stara się ze zrozumieniem wysłuchać obu, a filozofia Hegla, okazuje się w tym wydatnie pomocna.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

50
Harry Styles. Nieoficjalna biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Styles. Nieoficjalna biografia
Dostępny19 szt.

Zyskał rozgłos jako członek zespołu One Direction, ale smak sławy poznał jako jeden z najpopularniejszych solowych piosenkarzy na świecie, aktor hollywoodzki i ikona mody. Prześledź losy Harry’ego od dzieciństwa aż po szczyt popularności. Po rozpadzie One Direction od nowa budował artystyczny wizerunek. Nie poprzestał jednak na branży muzycznej. Pasja i talent zaprowadziły go na plan kinowego przeboju „Dunkierka” oraz do programu rozrywkowego „Saturday Night Live”. Stał się także ikoną mody i ambasadorem legendarnej marki Gucci. To on przejdzie do historii jako pierwszy mężczyzna, który pojawił się na okładce amerykańskiej edycji „Vogue'a”. Harry Styles jest uosobieniem wszechstronnej i nowoczesnej gwiazdy pop. I nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… To pozycja obowiązkowa dla każdego fana rozlicznych talentów Harry’ego Stylesa. Harry tworzy niepowtarzalną muzykę – album „Fine Line” zdobył wielkie uznanie na całym świecie: „Dzieło artysty świadomego swojego talentu” („Guardian”), „Błyskotliwa i odważna płyta” („Independent”), „Czysta radość” („NME”). Łączy pokolenia – jego wielbiciele dojrzewają razem ze swoim idolem, rzesze wiernych słuchaczy towarzyszą mu od czasów One Direction, powiększając się wciąż o nowych fanów. Urzeka naturalnością, charyzmą i wyrafinowaniem – jego profile w mediach społecznościowych śledzi ogromna liczba fanów: ma ok. 38 milionów obserwujących na Instagramie, 36 milionów na Twitterze, 16 milionów na Facebooku. Daphne Bugler w magazynie „GQ” stwierdziła, że „świat nie zasługuje na Harry'ego Stylesa”. Ale świat ma Harry’ego Stylesa. Oto jego historia.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

Wróć do góry