hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 27 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Poradnik autora, tłumacza i redaktora (Osuchowska Barbara), na drugim Dlaczego...? Ciekawi świata. 99 intrygujących pyta (Igor Baranow, Andrzej Baranow). Kolejny produkt to Rola ojca w rodzinie katolickiej (Ed Willock) oraz Grzechy rodziców w wychowaniu dzieci (ks. Charles Hugo Doyle).
1
Poradnik autora, tłumacza i redaktora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik autora, tłumacza i redaktora
Dostępny
7 szt.

Wstęp 1. Redagowanie przedmiotowe 1.1. Weryfikacja logiczna 1.2. Weryfikacja środków wyrazu 1.3. Redagowanie merytoryczne 2. Opracowanie językowe 2.1. Wprowadzenie 2.2. Pisownia 2.3. Wybrane zagadnienia językowe 2.4. Język przekładów 3. Opracowanie edytorskie książki 3.1. Wprowadzenie 3.2. Projektowanie koncepcji edytorskiej 3.3. Projektowanie układu wewnętrznego książki 3.4. Projektowanie rozwiązań edytorskich 3.5. Wprowadzenie przyjętych konwencji 4. Struktura książki 5. Karty tytułowe 6. Spis treści 7. Przedmowy 8. Tekst główny 8.1. Podział 8.2. Powołania 8.3. Wyróżnienia 9. Zapis matematyczny 10. Tablice 10.1. Uwagi ogólne 10.2. Zawartość tablic 10.3. Budowa tablic 10.4. Opracowanie 11. Ilustracje 11.1. Uwagi ogólne 11.2. Rodzaje ilustracji 11.3. Podpisy pod ilustracjami 11.4. Opracowanie 12. Dodatki 13. Przypisy 13.1. Uwagi ogólne 13.2. Rodzaje przypisów 13.3. Przypisy do przekładów 13.4. Opracowanie 14. Bibliografia 14.1. Uwagi ogólne 14.2. Opis pozycji 14.3. Objaśnienia i komentarze 14.4. Opracowanie 15. Słownik użytych terminów, wykazy 16. Indeks 16.1. Uwagi ogólne 16.2. Zawartość indeksu 16.3. Zapisy indeksowe 16.4. Opracowanie 17. Obcojęzyczne streszczenia i spisy treści 18. Paginacja i żywa pagina 19. Okładka i obwoluta Podręczny słownik poprawnej polszczyzny Wybrane normy wydawnicze Literatura Indeks do poradnika

47,25 zł
40,16 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,09 zł

2 osoby kupiły
2
Dlaczego...? Ciekawi świata. 99 intrygujących pyta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dlaczego...? Ciekawi świata. 99 intrygujących pyta
Dostępny
4 szt.

Dlaczego ludzie muszą spać? Dlaczego wybuchają wulkany? Dlaczego zając ma krótki ogonek? Dlaczego kochamy? Dlaczego nie widzimy Boga, jeśli On istnieje?Dlaczego? - to ulubione pytanie zadawane zarówno przez dzieci, jak i wielkich geniuszy! Dzieci są dociekliwe i zawsze zadają mnóstwo pytań. Ten zapał do poznawania faktów i chęć rozwijania wyobraźni warto docenić i mądrze wspierać!W tej bogato ilustrowanej książce znajdziesz 99 intrygujących pytań i 99 fascynujących odpowiedzi, które pomogą Ci wzbogacić wiedzę, dostarczając wielu cennych i często zaskakujących informacji o otaczającym nas świecie i o nas samych.IGOR BARANOW (ur. w 1961 r.) pisarz, autor haseł encyklopedycznych, poeta, tłumacz, m.in. zbiorów poezji ks. Jana Twardowskiego i Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej, dyrektor Wydawnictwa Franciszkanów w Moskwie.

27,90 zł
13,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,95 zł

1 osoba kupiła
3
Rola ojca w rodzinie katolickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rola ojca w rodzinie katolickiej
Dostępny
53 szt.

Książka dla prawdziwych ojców! Gdy jesteś głową rodziny, gdy codzienna troska o najbliższych spędza Ci sen z powiek. Kiedy czasami bezsilnie opuszczasz ręce... Sięgnij po przewodnik, który jasno i przejrzyście pomoże Ci w pełnieniu tej jednej z najtrudniejszych ról w twoim życiu.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

1 osoba kupiła
4
Grzechy rodziców w wychowaniu dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechy rodziców w wychowaniu dzieci
Dostępny
7 szt.

Czasem nam się wydaje, że nia damy już dłużej rady, że jesteśmy złymi rodzicami, że nie mamy talentu do tworzeniu rodziny.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

1 osoba kupiła
5
Miasteczko Pomroka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Pomroka
Dostępny
19 szt.

Wielowarstwowa powieść utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, ale czytelnik powieści psychologicznych znajdzie także tu coś dla siebie.W miasteczku POMROKA, od trzech lat giną licealistki, każdego roku jedna. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Fabian Krakowiak i Kira Mazur, była snajper w jednostkach Marines, starają się rozwiązać tę zagadkę. W tej powieści Autor kolejny już raz stara się zgłębiać mroki duszy ludzkiej i zajmuje się złożonymi relacjami między kobietą po przejściach i mężczyzną z przeszłością.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
6
Nauczyciel w obliczu szans i zagrożeń współczesnego świata w perspektywie kształcenia i pracy zawodo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciel w obliczu szans i zagrożeń współczesnego świata w perspekty...
Dostępny
10 szt.

Książka dla nauczycieli, studentów, wykładowców akademickich prowadzących przedmioty z zakresu przygotowania do zawodu, pedeutologii, psychologii, dydaktyki, samokształcenia itp. Publikacja wpisuje się w politykę edukacyjną (gdzie coraz częściej podkreślane są ważne zmiany w kształceniu i pracy zawodowej nauczycieli), ponieważ poruszane są takie tematy, jak znaczenie praktyk w kształceniu, edukacja włączająca i praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwój emocjonalny i społeczny, radzenie sobie ze stresem, zagrożenia cyberprzestrzeni oraz zagrożenia związane z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków, zaburzeniami odżywiania, agresją i przemocą rówieśniczą. Czytelnik otrzyma oprócz podstaw teoretycznych, również wskazówki metodyczne i propozycje rozwiązań, które z pewnością okażą się przydatne zarówno w pracy, jak i w organizacji kształcenia (np. modelowe rozwiązania dotyczące organizacji i przebiegu praktyk).

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

1 osoba kupiła
7
Rozmyślania o św.Józefie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmyślania o św.Józefie
Dostępny
22 szt.

Nie jest czymś nadzwyczajnym, że wielu świętych zachęcało, by mówić o Józefie i czynić Go znanym. Jednym z nich był św. Alfons Maria de Liguori. On zawierzył mu swoją drogę do świętości, gdyż był pewny, że ziemski ojciec Jezusa jest prawdziwym stróżem życia duchowego. On miał całe swe serce, całe posłuszeństwo, wszystkie swe siły ukierunkowane na powodzenie misji Tego, którego Bóg posłał na ziemię, by odkupił człowieka. Rozważania te, napisane według stylu i metody właściwej św. Alfonsowi Liguoriemu, za fundament mają teksty biblijne. W swej argumentacji pośrednio i bezpośrednio odnoszą się do ojców Kościoła i wielkich świętych, jak np. Teresy od Jezusa, Jana Damasceńskiego, Bazylego czy Piotra Chryzologa. To sprawia, że teksty te są ponadczasowe, gdyżporuszają to, co istotne i zarazem nieprzemijające w naszej wierze

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
8
Pióro W Wat Hemisphera czarny Gt Mat 920710 Etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
368,90 zł
313,57 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 55,33 zł

9
Rozpoznawanie obrazów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozpoznawanie obrazów
Dostępny
10 szt.

W książce przedstawiono teoretyczne podstawy i praktyczne zastosowanie rozpoznawania obrazów. Opisano klasyfikatory statystyczne i metody ich uczenia. Dużo miejsca poświęcono zastosowaniu analizy dyskryminacyjnej w rozpoznawaniu obrazów, gdzie opisano nowe sformułowania kryterium Fishera dwuklasowego i wieloklasowego. Przeprowadzono szeroką dyskusję różnych przypadków szczególnych, które wynikają z wymienionych kryteriów. Następnie opisano iteracyjną metodę uczenia klasyfikatora ze szczególnym zwróceniem uwagi na praktyczne znaczenie algorytmu uczenia optymalnego dla klasyfikatorów liniowych i nieliniowych. Alternatywnym podejściem do uczenia iteracyjnego jest zastosowanie klasyfikatorów minimalnoodległościowych. Na przykładach zilustrowano graficznie tworzone obszary decyzyjne i przeprowadzono dyskusję własności różnych metryk. Ostatni rozdział poświęcony jest metodom uczenia i klasyfikacji obrazów o strukturze macierzowej (np. w postaci bitmap). Opisano adaptację trzech grup metod (SDF, Fishera, Watanabego) do uczenia i klasyfikacji takich obrazów. Przeprowadzone eksperymenty wypadły pomyślnie i zachęcają do dalszych badań. Książka jest przeznaczona dla studentów informatyki i automatyki oraz szerokiego grona pracowników naukowych i doktorantów zainteresowanych rozpoznawaniem obrazów. Wstęp Wykaz ważniejszych oznaczeń 1. Wprowadzenie do teorii systemów rozpoznających 1.1. Klasyfikacja systemów rozpoznających 1.2. Model matematyczny klasyfikatora obrazów 1.3. Struktury klasyfikatorów 1.4. Kryteria jakości klasyfikacji 2. Klasyfikatory statystyczne 2.1. Wpływ informacji wstępnej na wybór metody uczenia 2.2. Klasyfikatory binarne 2.3. Klasyfikatory obrazów o rozkładach normalnych 2.4. Klasyfikatory k-najbliższych sąsiadów (kNN) 3. Metody analizy dyskryminacyjnej 3.1. Wstęp 3.2. Dwuklasowe kryterium Fishera 3.3. Wieloklasowe kryterium Fishera 3.4. Sekwencyjny algorytm uczenia i klasyfikacji 3.5. Uogólniony algorytm separacji klas 3.6. Wyniki eksperymentów 4. Problemy uczenia klasyfikatorów liniowych 4.1. Zasady formułowania zadania 4.2. Algorytm znajdowania miejsca minimum 4.3. Miara jakości algorytmów 4.4. Wybrane algorytmy uczenia 4.5. Algorytmy uczenia i klasyfikacji, gdy liczba klas L>2 4.6. Zakończenie 5. Klasyfikatory minimalnoodległościowe 5.1. Wprowadzenie 5.2. Przykłady klasyfikatorów 5.3. Dyskusja własności metryk 6. Macierzowe struktury danych w rozpoznawaniu obrazów 6.1. Wprowadzenie 6.2. Modyfikacje struktur danych 6.3. Zastosowanie funkcji samopodobieństwa do uczenia klasyfikatora 6.4. Kryterium Fishera dla danych macierzowych 6.5. Metoda Watanabego 6.6. Zakończenie Literatura Załącznik

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

10
Middle School 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Middle School 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Middle School 4 Middle School Field Trip Fiasco Middle School Master of Disaster Middle School From Hero To Zero Middle School Born to Rock

40,76 zł
36,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,08 zł

11
Pościel 3-el.135x100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościel 3-el.135x100
MiMiNu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.28

Poszwa: 135 x 100 cm LUB 120 x 90 Poszewka: 40 x 60 cm Ochraniacz: 30 x 160 cm (poszycie: bawełna 100%, wypełnienie: poliester 100%) POŚCIEL DRUKOWANA DWA MISIE Dostępne wersje kolorystyczne: Szary Błękit Seledyn Różowy Beżowy BARANKI W SERDUSZKACH Dostępne kolory: Beżowy Błękitny Seledyn Róż Płotek Dostępne wersje kolorystyczne: BEŻ Z CZERWONYM PŁOTKIEM, BEŻ Z TURKUSOWYM PŁOTKIEM, BEŻ Z RÓŻOWYM PŁOTKIEM Ogrodnik Dostępne kolory: Beż Turkus Róż Fiolet

78,80 zł
74,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,94 zł

12
Algorytmy ewolucyjne z mutacją stabilną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy ewolucyjne z mutacją stabilną
Dostępny
4 szt.

Celem niniejszej książki jest przedstawienie zestawu teoretycznych i eksperymentalnych wyników ukazujących własności szerokiej rodziny rozkładów a-stabilnych, różnorakich sposobów zastosowania ich w operatorze mutacji algorytmów ewolucyjnych opartych na rzeczywistoliczbowej reprezentacji osobnika, a przede wszystkim, wzbogacających te algorytmy o własności prowadzące do zwiększenia ich efektywności w zadaniach optymalizacji globalnej wielomodalnych i wielowymiarowych funkcji celu.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

13
Przetwornica napięcia Inwerter Green Cell 24V na 230V 500W/1000W Czysta sinusoida z wtyczką UK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetwornica napięcia Inwerter Green Cell 24V na 230V 500W/1000W Czyst...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Parametry techniczne: Gwarancja: 24 miesiąceKod produktu: INV17UKProducent: Green CellNapięcie wejściowe: 24V DCNapięcie wyjściowe: 230V ACCzęstotliwość wyjściowa: 50HzKształt napięcia wyjściowego: Czysta SinusoidaMoc użytkowa (ciągła): 500WMoc chwilowa (impulsowa): 1000W

274,94 zł
Powiadomienie
14
Zakreślacz Pilot Frixion żółty p12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Pilot Frixion żółty p12
PILOT WPC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

6,60 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

15
Lalka T.1 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka T.1 TW
Dostępny
5 szt.

Genezapowieści Lalka autorstwa BolesławaPrusa9 lutego 1887 w30 numerze[1] warszawskiego dziennikaGazetaPolska ukazała sięinformacja o odbytym w Bernie procesie młodej kobiety, która została oskarżona okradzież lalki. Została ona uniewinniona, ponieważ sprzedawca zeznał, że zabawkajednak była zakupiona u niego. O tym sprawozdaniu prasowym Prus napisał kilkazdań w XX arkuszuswoich Notatek okompozycji.Scenę o podobnej tematyce wprowadził później także do powieści (tom II,rozdział VIII). Z wypowiedzi samego pisarza wynika, iż proces ten miałdecydujące znaczenie w skrystalizowaniu się pomysłu napowstanie Lalki. Z tego teżwydarzenia narodził się tytuł utworu. Wyjaśnił to Prus w liście z 8 lutego 1897do WładysławaKorotyńskiego:W powieści Lalkaznajduje się rozdział poświęcony procesowi o kradzież lalki, rzeczywistej lalkidziecinnej. Otóż taki proces miał miejsce w Wiedniu. A ponieważ fakt ten wywołałw moim umyśle skrystalizowanie się, sklejenie się całej powieści, więc przezwdzięczność użyłem wyrazu Lalka za tytuł. Powieść, o której mówię, powinna miećtytuł: Trzy pokolenia. Może nawet byłaby lepiej rozumiana z takiemnazwiskiem[2][3].

122,22 zł
88,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 34,22 zł

16
Krzyżacy T.2 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżacy T.2 TW
Dostępny
3 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści historycznych Henryka Sienkiewicza. Akcja utworu toczy się od roku 1399 (rok śmierci królowej Jadwigi) do roku 1410 (bitwa pod Grunwaldem). Gdy ją opublikowano, powieść była protestem przeciwko germanizacji prowadzonej przez władze zaboru pruskiego. Sienkiewicz chciał, aby jego książka ukazywała Polskę w okresie świetności jej oręża. Tłem historycznym Krzyżaków jest konflikt jagiellońskiej Polski z zakonem krzyżackim.

105,56 zł
76,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 29,56 zł

17
Święta Rodzina wzorem dla rodzin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rodzina wzorem dla rodzin
Dostępny
5 szt.

W swej opatrzności dobry Bóg powołał Świętą Rodzinę, aby chrześcijanie każdego stanu i w każdej sytuacji, mogli wpatrując się w Nią czerpać motywację i zachętę do praktykowania wszystkich cnót.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

18
Krzyżacy T.1 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżacy T.1 TW
Dostępny
5 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści historycznych Henryka Sienkiewicza. Akcja utworu toczy się od roku 1399 (rok śmierci królowej Jadwigi) do roku 1410 (bitwa pod Grunwaldem). Gdy ją opublikowano, powieść była protestem przeciwko germanizacji prowadzonej przez władze zaboru pruskiego. Sienkiewicz chciał, aby jego książka ukazywała Polskę w okresie świetności jej oręża. Tłem historycznym Krzyżaków jest konflikt jagiellońskiej Polski z zakonem krzyżackim.

129,99 zł
93,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,40 zł

19
Poradnik rodziny katolickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik rodziny katolickiej
Dostępny
12 szt.

Poradnik rodziny katolickiej niesie rodzicom prawdziwą pomoc, pomaga ojcom i matkom uświadomić sobie w pełni znaczenie ich uświęconego powołania i zapewnia im praktyczne wskazówki dotyczące problemów wychowywania współczesnej młodzieży...

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

20
Final Incal / Po Incalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Final Incal / Po Incalu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Space opera Jodorowskiego i Moebiusa powraca! Ostatnia część klasyki science fiction w dwóch odsłonach. Integral zawiera tomy „Final Incal” rysowane przez Ladronna oraz dodatkowo tom „After Incal” („Po Incalu”) autorstwa samego guru, czyli Moebiusa. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów komiksu i sci-fi.

149,99 zł
119,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 30,00 zł

21
Lalka T.2 TW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka T.2 TW
Dostępny
5 szt.

Genezapowieści Lalka autorstwa BolesławaPrusa9 lutego 1887 w30 numerze[1] warszawskiego dziennikaGazetaPolska ukazała sięinformacja o odbytym w Bernie procesie młodej kobiety, która została oskarżona okradzież lalki. Została ona uniewinniona, ponieważ sprzedawca zeznał, że zabawkajednak była zakupiona u niego. O tym sprawozdaniu prasowym Prus napisał kilkazdań w XX arkuszuswoich Notatek okompozycji.Scenę o podobnej tematyce wprowadził później także do powieści (tom II,rozdział VIII). Z wypowiedzi samego pisarza wynika, iż proces ten miałdecydujące znaczenie w skrystalizowaniu się pomysłu napowstanie Lalki. Z tego teżwydarzenia narodził się tytuł utworu. Wyjaśnił to Prus w liście z 8 lutego 1897do WładysławaKorotyńskiego:W powieści Lalkaznajduje się rozdział poświęcony procesowi o kradzież lalki, rzeczywistej lalkidziecinnej. Otóż taki proces miał miejsce w Wiedniu. A ponieważ fakt ten wywołałw moim umyśle skrystalizowanie się, sklejenie się całej powieści, więc przezwdzięczność użyłem wyrazu Lalka za tytuł. Powieść, o której mówię, powinna miećtytuł: Trzy pokolenia. Może nawet byłaby lepiej rozumiana z takiemnazwiskiem[2][3].

138,90 zł
100,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 38,89 zł

22
Odezwij się do mnie z wysoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odezwij się do mnie z wysoka
Dostępny
8 szt.

W Piśmie Świętym jest aż 150 psalmów. Wszystkie są mądre i należą do najpiękniejszych modlitw biblijnych.Modlił się nimi naród wybrany przez Boga, z królem Dawidem na czele. Modlił się Pan Jezus, Syn Boży, a potem pierwsi chrześcijanie.W psalmach wyrażano podziw dla wielkości Boga Stwórcy i wdzięczność za otrzymane od Niego dary i łaski.W nich objawiano smutek z powodu doznawanych prześladowań i niesprawiedliwości. One rozbrzmiewały wiarą w Bożą moc i nadzieją na lepszą przyszłość.Także dzisiaj wielu dorosłych na całym świecie modli się słowami psalmów. Jednak dla dzieci mogą okazać się one zbyt trudne.Dlatego właśnie powstał ten modlitewnik - prosty, zrozumiały i oddający wiernie treść biblijnej Księgi Psalmów - którego autorką jest Ewa Skarżyńska, poetka i ceniona autorka książek dla dzieci.Może dzięki niemu także Twoja modlitwa stanie się od tej chwili bardziej bezpośrednia, szczera, poufna i zajmująca.

26,90 zł
20,44 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,46 zł

23
Baśnie Zamku Książ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Zamku Książ
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Drodzy Czytelnicy,pośród gęstych sudeckich lasów, na skalistym wzniesieniu, stoi sumnie Zamek Książ. Potęga, niepowtarzalne piękno tej warowni oraz otaczająca ją cudowna przygoda od zawsze zachwycały przybywającyh w te strony ludzi...Serdecznie zapraszamy Was do niego, do świata baśni Zamku Kisąż.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

24
Largo Winch. Tom 9. Gwiazda poranna / Szkarłatne żagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Largo Winch. Tom 9. Gwiazda poranna / Szkarłatne żagle
Dostępny
14 szt.

W Nowym Jorku wartości Dow Jones spadają, powodując stratę ponad biliona dolarów, zanim odnotują równie dramatyczny wzrost. Wszystkie oczy natychmiast zwracają się na Koncern W i Largo Wincha, obarczając go odpowiedzialnością za bezprecedensową manipulację cenami. Śledztwo prowadzi FBI i SEC, a Winch próbuje wykryć winowajcę... Kto stoi za spiskiem? Kim są prawdziwi mistrzowie finansów? Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie. Za historię odpowiada nowy tandem: Philippe Francq, którego kunszt graficzny zapiera dech w piersiach bardziej niż kiedykolwiek oraz Éric Giacometti, który genialnie podjął wyzwanie, przejmując pisanie scenariusza. Niniejszy tom zawiera albumy 21 i 22 serii: „Gwiazda poranna” oraz „Szkarłatne żagle”, tworzące jedną zamkniętą opowieść. Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe. Postać Largo Wincha stworzył Jeana Van Hamme, twórca Thorgala.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

25
Nie przegraj życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie przegraj życia
Dostępny
6 szt.

Książka o młodzieży i dla młodzieży.Dwadzieścia rozważań przeznaczonych dla młodych ludzi na temat, jak i dlaczego się rozwijać, a także o sprawach dotyczących każdego młodego: o rodzinie, miłości, cierpieniu, wspólnocie, modlitwie, przebaczeniu, sakramencie pojednania. Znakomita pomoc dla animatorów oraz podczas różnego rodzaju rekolekcji i spotkań z młodzieżą.Książka jest świetną propozycją na pamiątkę bierzmowania.

24,00 zł
18,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 5,01 zł

26
Spostrzeżenia nad Ludźmi Szczere wyznania.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spostrzeżenia nad Ludźmi Szczere wyznania..
Dostępny
47 szt.

Maria Jadwiga Strumff w pamiętniku pokazuje się jako bezkompromisowa deskryptorka życia dziewiętnastowiecznej Warszawy jak i niezwykła obserwatorka relacji międzyludzkich i złożoności reguł codziennej komunikacji. Jej zapiski stanowią cenny wgląd w stosunki społeczne, tym cenniejszy, że jest to relacja kobiety o niepewnym statusie i kwestionowanej reputacji, dobrze urodzonej, ale decydującej się na samodzielną pracę zarobkową. Los kobiety pracującej to jeden z najważniejszych tematów Szczerych Wyznań w mieście przełomu wieków. Wspomnienia pozwalają przyjrzeć się społecznemu funkcjonowaniu kobiet zarabiających i utrzymujących rodzinę, co w tym czasie wciąż stanowiło pewną sensację, a także poznać intymne zwierzenia klientów i klientek massażystki dający obraz pragnień i lęków związanych z życiem seksualnych ludzi w XIX w.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

27
Józef Piłsudski jako wódz i dziejopis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Piłsudski jako wódz i dziejopis
Dostępny
51 szt.

Fragment: W dość już obfitej literaturze polemicznej na temat roku 1920, rozróżnić można dwie zasadnicze tendencje walkę o sławę zwycięstw, obronę przed odpowiedzialnością za przegrane. Na tym tle toczy się od dwóch lat istna wojna domowa, w której były Wódz Naczelny, zgodnie zresztą ze swym temperamentem i poglądem strategicznym, jest stroną nacierającą, a generałowie, byli jego podkomendni i współpracownicy, stroną broniącą się. Pan Marszałek Piłsudski, przestawszy być Wodzem Naczelnym, a następnie Szefem Sztabu, opuściwszy dobrowolnie szeregi wojska, zajął się literaturą, nie tyle piękną, czy też naukową, ile soczystą. Ulubionym tematem są dzieje własne, na tle minionej wojny. Snując hymny pochwalne dla siebie, jako wodza, męża stanu i człowieka, błotem obelgi i pogardliwymi słowami obrzuca wszystkich i wszystko, co nie jest nim, lub jego dzisiejszą świtą: generałów, wojsko, naród, a ostatnio nie darował nawet symbolowi narodowej sławy Orłowi Białemu.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

28
NIE! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NIE!
Dostępny
92 szt.

Wydawnictwo EMG rozpoczyna nową serię Ktoś, nie coś. Otwierać ją będzie książka NIE!, której autorka, Agnieszka Orłowska dyrektorka organizacyjna Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz Bruno Schulz. Festiwal na co dzień jest psią behawiorystką.Naglący i ważny problem ułomnej ludzkiej relacji z braćmi mniejszymi stał się przyczynkiem do rozpoczęcia serii. Książka NIE! będzie mieć premierę 28 czerwca, a 24 lipca podczas Festiwalu Góry Literatury odbędzie się spotkanie z autorką.Agnieszka Orłowska napisała książkę bardzo psią. To pies jest bowiem u niej na pierwszym miejscu i wszystko, czego się z książki dowiadujemy, pisane jest z psiej perspektywy. Unikając szkodliwego uczłowieczania, autorka pozwala mu być tym, kim naprawdę jest. Czyli właśnie psem. Korzysta przy tym z najnowszej wiedzy behawiorystycznej i łączy ją z własnymi doświadczeniami. Orłowska, nie szczędząc anegdot z życia własnych czworonożnych towarzyszy, z czułością i humorem ukazuje świat zwierzęcych potrzeb, odbiegający od naszych wyobrażeń i oczekiwań. Książka daleka jest przy tym od suchego teoretyzowania, a każdy opiekun znajdzie w niej dla siebie wiele praktycznych porad i technik (tak, działają, sprawdzałem). A przede wszystkim wbrew przewrotnemu tytułowi uzmysławia nam, ludziom, dlaczego nie warto mówić psu nie!. pisze Radek Rak.Jako opiekunowie psów przeważnie skupiamy się na tym, by kontrolować naszych podopiecznych, a przede wszystkim eliminować ich niepożądane zachowania. Niestety nasze działania sprowadzają się zwykle do tłumienia lub karania. Agnieszka Orłowska pokazuje, że zaspokajając potrzeby psa, w tym niezwykle ważną potrzebę bezpiecznej więzi z człowiekiem, możemy bez używania przemocy cieszyć się nieskrępowaną naturą naszych czworonożnych przyjaciół, sprawując jednocześnie kontrolę nad ich reakcjami. Nie sposób przecenić pionierskich działań Autorki dla kształtowania nowoczesnych metod szkoleniowych w Polsce, opartych na szacunku do psów i zrozumieniu ich natury. Bardzo się cieszę, że dzięki tej książce filozofia i metodyka pracy Agnieszki staną się lepiej znane. o książce NIE! pisze Andrzej Kinteh-Kłosiński.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

29
Wokół polskiej obecności w Rosji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wokół polskiej obecności w Rosji
Dostępny
35 szt.

Książka niniejsza kieruje się prawami sztambucha każdy autor wpisał tekst własnego pomysłu, jedni naukowy, inni wspomnieniowy poważny, dowcipny, zabawny, a jeszcze inni dodali laurki. Jak to w sztambuchu nie zabrakło też fotografii. Profesor Wiktoria Śliwowska ma mieć z tego przyjemnośći pamiątkę, są tu bowiem teksty wielu z tych osób, które przed laty poznała i z którymi się zaprzyjaźniła: dawni uczniowie (dziś już ludzie poważni), szanowani naukowcy, przyjaciele, koledzy, bliscy znajomi i z Polski, i z dobrze Jej znanego Wschodu, tego, o którym z mężem Ren napisała książkę Rosja, nasza miłość.Ten oryginalny tom to nie tylko podarunek dla Profesor Śliwowskiej, to jednocześnie wartościowa książka poszerzająca wątek polskich losów w Rosji.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

30
Kazania o Krzyżu, Eucharystii i św. Franciszku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania o Krzyżu, Eucharystii i św. Franciszku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

św. Wawrzyniec z Brindisi (15591619) kapłan, generał kapucynów, doktor Kościoła, teolog, kontrreformator, poliglota, dyplomata, żołnierz i kapelan wojsk chrześcijańskich, odnowiciel życia zakonnego, mistyk, cudotwórca oraz apostoł Włoch, Czech i Niemiec. A wreszcie kaznodzieja i polemista autor dziesięciu tysięcy stronic pism. Święty zapomniany, choć ogłoszony Doktorem Kościoła; odkrywany na nowo, bo święty papież Jan XXIII zapewnił: Kto pójdzie za św. Wawrzyńcem, nie zbłądzi!***Franciszek niezwykle gorliwie pielęgnował:czystość, pokutę i umartwienie przeciwko pożądliwości ciała;dobrowolne ubóstwo, zupełny brak chęci posiadania czegokolwiek na tym świecie przeciw pożądliwości oczu;pokorę i ustawiczne poddanie się wszelkiemu stworzeniu przeciw pysze życia.Zakładając swój zakon, ustanowił przeciwko tym trzem wadom światowym trzy śluby:pokornego posłuszeństwa i poddania,niezwykle głębokiego i ścisłego ubóstwa i życia żebraczegooraz lśniącej i nieskalanej czystości.Ustanowił życie pełne trudów i cierni, aby umartwić ciało i poddać je duchowi.Kazanie o świętym Franciszku (648, II)***Książka zawiera łacińsko-polską edycję wybranych kazań św. Wawrzyńca z Brindisi. Jest to trzeci tom serii wydawniczej Patrologia Tridentina, która obejmuje pisma doktorów Kościoła XVI i XVII wieku, dotąd niepublikowane w naszym języku.

35,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

31
The Golden Stone Saga II. Reader Level 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Golden Stone Saga II. Reader Level 4
Dostępny
5 szt.

Tytuł z serii ELT Graded Readers. Seria pomaga rozwijajć sprawności językowe i poznawać słynne mity, legendy i klasyczne dzieła literatury światowej. Wśród tytułów cyklu znajdują się także powiastki science fiction, opowiadania detektywistyczne i historie o duchach. Każda lektura jest bogato ilustrowana. Seria jest skierowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomach od A2 do B2. W ramach serii wyodrębniono 5 stopni trudności tekstu.

20,00 zł
17,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

32
W co wierzymy. Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W co wierzymy. Tom I
Dostępny
8 szt.

Słowa Credo każdy z nas zna na pamięć od najwcześniejszego dzieciństwa i powtarza niemal codziennie. Czy jednak na pewno rozumiemy, co one oznaczają? Czym tak naprawdę jest dla nas Trójca Święta, Boża Opatrzność, Paruzja? Recytowanymi machinalnie słowami czy przeżywaną rzeczywistością?O głównych prawdach naszej wiary, atrybutach Boga Ojca, życiu Chrystusa i darach Ducha Świętego ks. Zwoliński pisze ze znawstwem teologa i swadą kaznodziei, odwołując się do codziennych ludzkich doświadczeń, Magisterium Kościoła, nauki i sztuki. To proste, lecz głębokie ujęcie tego, w co wierzymy, pozwoli czytelnikowi na nowo przekonać się, jak niezwykłym i wspaniałym darem jest móc nazywać się dzieckiem Boga Ojca Wszechmogącego dzięki Odkupieniu w Jego Synu Jezusie Chrystusie oraz mieć Pocieszyciela i Obrońcę w Ich Świętym Duchu______________________________Spis treściWstępI. Główne prawdy wiaryII. Wierzę w Boga OjcaIII. Wierzę w Syna BożegoIV. Wierzę w Ducha ŚwiętegoNajważniejsza literatura

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

33
Moc wytrwałej nadziei. Biblijna Szkoła Modlitwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc wytrwałej nadziei. Biblijna Szkoła Modlitwy
Dostępny
9 szt.

Jak zachować wiarę i nadzieję w atmosferze niepewności, zniechęcenia i życiowych frustracji? Jak pokonać pustkę, depresję i lęk? Na te pytania odpowiada słowo Boże, zawsze nowe i dostosowane do naszego tu i teraz. Komentarze biblijne do wybranych tekstów na każdy dzień i tydzień wnoszą nowe światło i przemieniają życie. Czytelnik uczy się rodzajów modlitwy i jej efektów. Poznaje rzeczywistość walki duchowej i jest zachęcany do codziennej pracy nad sobą. Nabiera coraz większej siły wiary, mocy wytrwałości i ufności w Bożą ochronę. Książka stanowi interesujące i wnikliwe studium biblijno-pastoralne pomocne w formacji chrześcijańskiej, które może być inspiracją do kazań lub konferencji, a także pomocą do rekolekcji w ciągu życia oraz formacji rodzin i wspólnot.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

34
Jak przeżywać chorobę, cierpienie, samotność.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przeżywać chorobę, cierpienie, samotność..
Dostępny
5 szt.

Na pytanie: jaki jest sens mojej choroby? Dlaczego mnie to spotkało?, nie każdy znajduje zadowalającą go odpowiedź.Kto zatem może ją dać chorym i cierpiącym? Kto potrafi pomóc godnie przejść przez ten trudny czas? I kto ostatecznie wleje nadzieję, że choroba, choćby najstraszniejsza, i śmierć, choćby najbardziej samotna nie są ostatecznym kresem ludzkiego życia? Dla człowieka wierzącego odpowiedzią jest Chrystus Jego słowa, a nade wszystko życiei cierpienie. Oddając w ręce czytelników tę książkę, ufamy, że przynajmniej część z tych najważniejszych pytań znajdzie w niej odpowiedzi. Przeznaczona dla osób przeżywających chwile cierpienia fizycznego i duchowego oraz dobiegających kresu życia z uwagi na chorobę lub wiek, zawiera również modlitwy, które mogą pomóc uspokoićsumienie i dobrze przejść czas tej próby, by przygotować się na spotkanie z Bogiem.Ufamy, że książka pomoże w tym trudnym doświadczeniu zarówno chorym, jak i ich opiekunom.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Magnes I love Poland Małopolska ILP-MAG-A-KRA-32 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes I love Poland Małopolska ILP-MAG-A-KRA-32
PAN DRAGON
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Pamiątkowy magnes na lodówkę z jednym z miast Polski.

14,99 zł
Powiadomienie
36
Piórnik z wyposażeniem Minnie DMNI-001 PASO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik z wyposażeniem Minnie DMNI-001 PASO
Paso
Niedostępny
Brak

Piórnik jednokomorowy z dwoma klapkami z wyposażeniem (długopis, ołówek, 7 pisaków, 9 kredek, gumka, linijka, temperówka, ekierka). Zadrukowane kolorowe wnętrze.

69,86 zł
Powiadomienie
37
Zeszyt A5/60K linia Szkolny (10szt) STRIGO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60K linia Szkolny (10szt) STRIGO
Strigo
Niedostępny
Brak

Zeszyty z modnym, zwierzęcym motywem!Format: A5, rodzaj: linia, ilość kartek: 60, gramatura: 80 g.10 sztuk w opakowaniu.Uwaga! Mix 2 wzorów! Wysyłane losowo.

31,82 zł
30,23 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

38
Time (Alan Walker Remix). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
39
Notatnik grolier mini linia pb1598-7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik grolier mini linia pb1598-7
Paperblanks
Niedostępny
Brak

Notatnik w linię niezwykłej marki Paperblanks. Pięknie zdobiona, wytłaczana okładka o niesamowitej fakturze. Satynowa wstążka jako zakładka. Papier ekologiczny. Notatnik szyty. Ilość stron 240. Wymiary: 95x140 mm.

74,21 zł
Powiadomienie
40
Live. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live. CD
AC/DC, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

57,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry