hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.06.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte (Joanna Mokosa-Rykalska), na drugim Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy (Gaston Dorren). Kolejny produkt to Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla! (Lydia Nichols) oraz O pisaniu (Margaret Atwood).
1
Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte
Dostępny185 szt.

Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Poznajcie Joannę. To Bareja w spódnicy – w loży szyderców czuje się jak ryba w wodzie. Siedzi z tyłu, ale czujnym okiem skanuje każdą sferę życia. Wykpi, obśmieje, wścieknie się, sama niejedną gafę palnie, czasem zagra na nerwach, ale robi to z wdziękiem i polotem, jakich mało. Gdy trzeba, to i szpagat zrobi, choć woli być luźna jak guma. Zawodów ma kilka, a jeden z nich to matka. Może i pogdera, ale tak naprawdę można z nią konie kraść. Nigdy cię nie oszuka – zawsze powie, że przytyłaś. Z niejednego pieca chleb jadła i chyba nic jej nie zaskoczy. Śmiech jest jej niezbędny do życia jak powietrze, bez niego się dusi. To idealna lektura dla tych, którzy chcą sobie odpuścić. Dla zmęczonych codziennością, dla wszystkich, którzy mają chęć wdziać Kuboty, wyciągnięty dres i popijając „ekspresso” lub modżajto zanurzyć się w absurdalnym i pełnym przygód świecie absurdu i groteski.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

52 osoby kupiły
2
Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy
Dostępny131 szt.

Autor słynnej Babel, miłośnik języków i poliglota o swoim nowym tomie pisze tak: „Dziesiątki języków Europy kryją frapujące opowieści. W tej książce postanowiłem opowiedzieć sześćdziesiąt najlepszych. Dowiemy się z niej, jak to jest, że francuskim, na pozór tak dojrzałym, w gruncie rzeczy rządzi obsesja na punkcie matki. Odkryjemy, dlaczego hiszpański brzmi jak pistolet maszynowy. A jeśli sądziliśmy, że niemiecki rozprzestrzeniał się po Europie, kładąc ludziom nóż na gardle, przygotujmy się na niespodziankę. Wyruszymy jeszcze dalej, żeby zbadać osobliwie demokratyczną naturę norweskiego, skłonność niderlandzkiego do przekraczania granic płciowych, krwawe boje toczone o grekę i językowe sieroctwo na Bałkanach. A już najdalej od uczęszczanych szlaków wasz przewodnik wskaże wam prastare rodzinne klejnoty litewskiego, snobizm łużyckiego i zagadkowe zwyczaje baskijskiego. I wierzcie lub nie, ale niektóre z najbardziej niesamowitych opowieści językowych w Europie czekają na odkrycie u samych wrót Wielkiej Brytanii – jakby nie z tego świata, a zarazem jak zza miedzy – w językach celtyckich oraz shelta i anglo-romani”. A ponieważ Gaston Dorren od jakiegoś czasu uczy się także polskiego, w książce znajdzie się tekst napisany specjalnie do naszego wydania.

45,00 zł
28,35 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

21 osób kupiło
3
Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla!
Dostępny60 szt.

Seria dla najmłodszych czytelników, wspierająca spostrzegawczość i rozwój małej motoryki. Na budowie ukrył się krokodyl. Może czai się za cegłami? Może jest w rurach? Podnieś i przesuń ruchome elementy tej książki, aby sprawdzić, gdzie się schował.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

12 osób kupiło
4
O pisaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pisaniu
Dostępny12 szt.

Jako dwudziestoletnia poetka, usłyszałam od starszego poety, mężczyzny, że jako poetka nigdy niczego nie osiągnę, jeśli nie będę wcześniej kierowcą ciężarówki, a tym samym nie przekonam się na własnej skórze, jak wygląda życie prawdziwych ludzi. Nie uważam, by między życiem a sztuką zachodziły jakiekolwiek korelacje przyczynowo-skutkowe sprawdzające się w każdych warunkach, a już na pewno nie takie, które objaśniają jakość dzieła; by działały mechaniczne recepty typu „połóż surowiec na fotel kierowcy ciężarówki, a po pewnym czasie otwórz drzwi od strony pasażera i wyjmij znakomitego artystę wysokiej klasy”. Błyskotliwe, dowcipne i bardzo osobiste teksty, które pierwotnie miały formę wykładów, jakie autorka wygłosiła na uniwersytecie w Cambridge w 2000 roku. Znajdziemy tu m.in. Dłoń jekyllową i dłoń hyde’ową, czyli tekst o dwoistości pisarza, refleksje o pisaniu i finansach, o mitologiach dotyczących pisarza i pisarki, o pisarskich powinnościach, o tym, dla kogo pisarz pisze, i jak pisanie ma się do uprawiania innych dziedzin sztuki, a także, jaki to wszystko ma związek ze śmiercią. Anegdoty, cytaty, literackie odniesienia – mnóstwo dobra dla każdego, kto kocha Atwood i czytanie.

39,00 zł
26,52 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,48 zł

12 osób kupiło
5
Kalimera. Grecka kuchnia radości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalimera. Grecka kuchnia radości
Dostępny56 szt.

Słońce, ludzie i jedzenie – oto kwintesencja smaku Grecji! Dionisios Sturis odkrywa sekrety najlepszych greckich potraw w barwnej opowieści o kraju, w którym się urodził. Jest to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w piękną opowieść o rodzinie i miłości do gotowania. To także ciekawa opowieść o Grecji i jej mieszkańcach. Tu gotuje się rodzinnie, myśląc o biesiadzie, bo Grecy wiedzą, że przy stole dzieją się najpiękniejsze i najradośniejsze rzeczy, a gotowaniem jesteśmy w stanie przekazać więcej niż słowami. Grecję opisaną przez Sturisa poznajemy wszystkimi zmysłami. Zapach faszerowanych warzyw przenika się ze smakiem cynamonu, oliwek i oregano. Deser kusi czasem pomarańczą, aromatycznym orzechem i wanilią, a czasem kokosem, goździkami i gałką muszkatołową. Kalimera! Dzień dobry! Przysiądź się do wspólnego stołu i ucztujmy!

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

12 osób kupiło
6
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów
Hipo
Dostępny56 szt.

Zabawka sensoryczna Plop Up! to bardzo dobre rozwiązanie na rozładowanie stresu. Dedykowana jest także dla najmłodszych. Zabawa polega na naciskaniu bąbelków, które wydają lekki dźwięk, następnie należy ją odwrócić i bawić się dalej. Wykonana jest z przyjemnej w dotyku gumy, którą można myć w wodzie. Wymiary zabawki: ok. 12.5 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,90 zł
10,96 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 7,94 zł

9 osób kupiło
7
Powolne spalanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Powolne spalanie
Dostępny10017 szt.

Paula Hawkins, autorka powieści Dziewczyny z pociągu i Zapisane na wodzie, które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście. „Co ci odbiło?”. Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją. Trzy kobiety w zasadzie się nie znają, lecz każda z nich była w jakiś sposób powiązana z ofiarą. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. Świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono. A gdy chodzi o zemstę, nawet porządni ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego się posuną, żeby odzyskać spokój? Paula Hawkins daje nam odważny i pikantny kryminał, w którym pyta: Jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?

42,90 zł
29,60 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,30 zł

7 osób kupiło
8
Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które pozornie nie mają sensu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które pozornie nie mają sensu
Dostępny118 szt.

Przewrotna książka, zachęcająca nas do odkrywania magii, która pojawia się, kiedy tylko trochę bardziej zaufamy naszej własnej kreatywnej intuicji Aby być genialnym, trzeba być irracjonalnym - przekonuje Rory Sutherland, legenda reklamy i TED Talks. Dlaczego napój Red Bull jest tak popularny, chociaż wszyscy nienawidzą jego smaku? Dlaczego dzięki peronowym tablicom odliczającym czas pozostały do odjazdu pociągu mniej nas denerwują opóźnienia? I dlaczego wolimy, gdy pasta do zębów jest... pasiasta? Uważamy się za istoty racjonalne. A ekonomia i biznes opierają się na założeniu, że podejmujemy logiczne decyzje w oparciu o dowody. Ale wcale tacy nie jesteśmy. W wielu kluczowych obszarach naszego życia rozum odgrywa naprawdę znikomą rolę. Przyciąga nas to, co piękne, ale i to, co ekstrawaganckie, nadmierne, dziwaczne, absurdalne – od kosztownych zaproszeń ślubnych po maleńkie buteleczki zawierające najnowsze perfumy. Jeśli więc chcecie wpływać na wybory dokonywane przez ludzi, musicie ominąć rozum. Najlepsze pomysły nie mają bowiem racjonalnego sensu: sprawiają, że bardziej czujemy, niż myślimy. „To przełomowa książka, mądra i przy tym niezwykle zabawna. Rzeczywistość jest dobrze poukładana, często ujawnia swoje sekrety praktykom, choć prawie nigdy teoretykom, czego psychologowie, ekonomiści i osoby, które nie podejmują osobistego ryzyka, nie są po prostu w stanie zrozumieć. Koniecznie kupcie dwa egzemplarze tej książki – na wypadek gdyby jeden wam ukradli”. – Nassim Nicholas Taleb, autor Czarnego łabędzia

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
9
Księgi krwi. Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Księgi krwi. Tomy 1-3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Zbiór opowiadań grozy Clive'a Barkera to dla czytelników okazja, by na nowo odkryć prawdziwe znaczenie słowa „strach”. Wszystkie nasze ciała to księgi krwi: Gdy nas otworzyć, widać czerwień. Wydanie „Ksiąg krwi” z dnia na dzień uczyniło z Clive'a Barkera sensację literackiego świata. Błyskotliwy zbiór niepokojących, upiornie poruszających opowiadań dowodził mrocznego talentu porównywalnego z geniuszem Poego i de Sade'a. Stephen King nazwał Barkera, zdobywcę British Fantasy Award i World Fantasy Award, „przyszłością horroru”. W licznych bestsellerach i powieściach graficznych, a także kasowych filmach, takich chociażby jak cykl „Hellraiser”, Clive Barker wypracował sobie własną, niepowtarzalną markę w świecie horroru. Jego działający na wyobraźnię, niezwykle obrazowy styl wprowadził „Księgi krwi” do klasyki gatunku, a jemu samemu dał miano pisarza kultowego.

49,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,50 zł

7 osób kupiło
10
Chuligania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chuligania
Dostępny235 szt.

Ania tylko tak miło wygląda. Wszyscy nabierają się na rude loki i zielone oczy. Ale Ania jest – tak mówi o sobie – nieadopcyjna. Trudna. Nie do okiełznania. Nie chce spełniać cudzych oczekiwań. Chce aby ktoś spełnił jej własne. Chce wybrać, nie zostać wybraną. Na dodatek nie jest już sama…

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

7 osób kupiło
11
Chainsawman. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chainsawman. Tom 5
Dostępny3 szt.

Na drodze Akiego staje demon, z którego usług korzystała wcześniej Himeno. Jakie myśli pojawiły się w głowie pałającego chęcią zemsty mężczyzny? W tym samym czasie Denji ponownie staje w szranki z Mieczem Samuraja. Jak zakończy się krwawy pojedynek pomiędzy piłą mechaniczną a karaną?! Wojna o serce Denjiego nabiera tempa i niespodziewanie zyskuje dodatkowe znaczenie!

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
12
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty
Dostępny35 szt.

Przedstawiamy komiks Ferrera Casas Agustina. Jest rok 1965. Na pokładzie samolotu do Berlina Zachodniego, gdzie odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Neue Nationalgalerie, światowej sławy architekt Ludwig Mies van der Rohe rozmawia o swoim bujnym życiu z wnukiem Dirkiem Lohanem, również architektem. Wspomina najbardziej burzliwe epoki XX wieku, a w jego opowieści mieszają się projekty, klienci, współpracownicy, rywale, przyjaciel, kochanki... Niewątpliwie było to życie naznaczone ambicja tworzenia i budowania. Pod powierzchnią tkwi jednak wspomnienie wydarzenia, którego Mies nie potrafi zapomnieć i które przez lata utrzymywał w tajemnicy. Gdzie kryje się intymna wiedza o architekcie? Czy więcej mówi o nim pasja – lub apatia – w relacjach uczuciowych, czy raczej układy, na jakie nie boi się pójść, żeby realizować swoje projekty?

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

5 osób kupiło
13
Fun Home - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fun Home
Dostępny16 szt.

Oryginalnie i wspaniale opowiedziane wspomnienia kultowej autorkikomiksów, których szczególnymi wyróżnikami są gotyckie łuki, rodzinny dompogrzebowy, erotyczne niespoełnienie i wielka literatura.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

4 osoby kupiły
14
Majorka. Nie tylko pod palmą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorka. Nie tylko pod palmą
Dostępny100 szt.

Majorka jest jak piękna kobieta – łatwo się w niej zakochać, ale to trudna i często nieodwzajemniona miłość. Majorka – hiszpańska wyspa z archipelagu Balearów, piękna uwodzicielka, która roztacza czar turkusowych zatok i zachodzącego słońca oraz rozkwita białymi jak śnieg migdałowcami. To miejsce, gdzie góry schodzą do morza, a u ich podnóża przycupnęły miasteczka, które zaskakują swoją historią i tradycjami – jak Fornalutx, Deià, Sóller czy Valldemossa. Na Majorce, trójjęzycznej wyspie, usłyszymy hiszpański, kataloński i majorkański. To tutaj można posmakować ryżu po arabsku, lokalnych drożdżówek (enseimad), pączków (bunyoli), likieru migdałowego i dobrego wina oraz poczuć zapach pomarańczy i cytryn. Oczami autorki oglądamy kolorowe tkaniny ikaty i tańczące diabły, razem z nią spacerujemy starymi uliczkami Palmy, wybieramy się na targ rybny oraz wyruszamy śladami Fryderyka Chopina, George Sand i Agathy Christie, a także… Michaela Douglasa oraz Borisa Beckera. Autorka, związana z wyspą od wielu lat, z humorem opisuje to, co zna od podszewki. Poszukuje Majorki ukrytej przed okiem masowego turysty. Tropi ślady jej historii i kultury, sięga do legend. Cofa się w czasie, odkrywając, co pozostawili po sobie starożytni Rzymianie, Arabowie i chrześcijanie. Przedstawia barwne postacie, które zaludniały karty majorkańskiej historii. Zdradza fascynacje wyspą artystów i celebrytów z różnych krajów i epok. Odkrywa, jacy są Majorkańczycy naprawdę – jak świętują, co jedzą i jak żyją na co dzień.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
15
Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba
Dostępny59 szt.

Śmierć zwierzęcia wywołuje jeden z najsilniejszych rodzajów bólu. Nawet jeśli wiemy, że nadszedł już jego czas, aby odejść, nie przestajemy cierpieć i tęsknić. Ta książka jest jak kojący kompres na złamane serce – przypomina nam, że nawet po opuszczeniu ciał fizycznych zwierzęta dalej żyją w formie duchowej i obdarzają nas niesłabnącym uczuciem. Znajdziesz tu fantastyczne i inspirujące historie o znakach, symbolach i wiadomościach wysyłanych przez naszych podopiecznych. Dowodzą one, że ukochane zwierzęta ciągle na nas czekają, a nawet pomagają nam z Drugiej Strony. Kristy Robinett wzruszy cię i rozbawi do łez, prezentując historie czworonogów i ich sposoby przypomnienia o swojej obecności – od doświadczeń na pograniczu śmierci, po doniesienia o zwierzętach ratujących nam życie. W tej podnoszącej na duchu książce znajdziesz też pomysły na to, jak poradzić sobie z żalem, oraz wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób nawiązać połączenie z twoim zmarłym towarzyszem.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

4 osoby kupiły
16
Notes A5 192 strony w kratkę, Soul, czerwony - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Notes A5 192 strony w kratkę, Soul, czerwony
Elefant
Dostępny20 szt.

Notes wykonany jest z wysokiej jakości materiału, występuje w formacie A5 o wymiarach (21.0 x 14.5 cm). Notes posiada: elastyczną gumkę na długopis, kopertę w kolorze czarnym z wytrzymałego papieru, gumkę spinającą cały notes, twardą oprawę, zaokrąglone rogi oprawy, 192 strony w kratkę, występuje w kolorze czerwonym z czerwoną gumką.

29,07 zł
12,79 zł

Rabat 56,0%
oszczędzasz 16,28 zł

4 osoby kupiły
17
Nawiedzony dom na wzgórzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawiedzony dom na wzgórzu
Dostępny156 szt.

Najsłynniejsza, wielokrotnie ekranizowana, powieść o nawiedzonym domu Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

4 osoby kupiły
18
Czy mógłbym zostać Twoim psem? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy mógłbym zostać Twoim psem?
Dostępny199 szt.

Bestseller ?New York Timesa? Łatek to bezdomny, samotny pies, rozpaczliwie szukający dla siebie nowego domu. Chcąc znaleźć właściciela pisze listy do mieszkających w pobliżu osób, przekonując, jakim mógłby być dla nich wspaniałym towarzyszem i współdomownikiem. W tym celu mógłby nawet zaprzyjaźnić się z kotem! Czy znajdzie się ktoś, kto otworzy dla niego swoje serce i dom? Zabawna, wzruszająca, chwytająca za serce opowieść, zwłaszcza dla miłośników psów, zachęcająca do adopcji zwierząt. W książce zaprezentowano wiele stylów pisania listów, dzięki czemu może być ona dla dzieci pierwszą lekcją sztuki pisemnej komunikacji. Wskazówki na końcu książki informują, jak będąc nawet małym dzieckiem można pomóc w trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
19
Przewodnik do petrografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik do petrografii
Dostępny22 szt.

Podręcznik zawiera podstawowe materiały do przedmiotu petrografia (wiadomości o skałach, ich systematyce, rozpoznawaniu i praktycznym wykorzystaniu) usystematyzowane z uwzględnieniem programów dydaktycznych realizowanych w tych uczelniach, na których przedmiot ten jest wykładany. Przeznaczony jest dla studentów geologii (studia I i II stopnia oraz studia doktoranckie), a także, w węższym zakresie, dla geografów i gleboznawców. Jednym z zasadniczych założeń, przy pracach nad książką było unikanie, w miarę możliwości, powtarzania materiałów stanowiących treść dostępnych podręczników kursowych z zakresu petrografii. Zamieszczone we wstępach do poszczególnych rozdziałów "wprowadzenia" pomyślane są jako zwięzłe repetytoria dla studentów zaznajomionych już ogólnie z przedmiotem. Wykaz literatury z każdego zakresu podany jest na końcu książki. Przydatnym załącznikiem jest płyta CD z licznymi mikrofotografiami skał.

20,00 zł
3 osoby kupiły
20
Świat według pszczół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według pszczół
Dostępny60 szt.

Piękna historia wzajemnej troski ludzi i pszczół. Poruszająca opowieść o tym, co możemy utracić. W ostatnich latach większa uwaga poświęcona klimatowi, zrównoważonemu rozwojowi, śmiertelności pszczół oraz diecie doprowadziła do ponownego zainteresowania zarówno pszczelarstwem, jak i miodem. Sarah Hambro, dziennikarka z Oslo, napisała fascynującą książkę, która jest odpowiedzią na to zainteresowanie, skarbnicą wiedzy i anegdot, a także literackim manifestem w obronie życia pszczół. Spośród ponad dwudziestu tysięcy gatunków pszczół Hambro wybrała pszczoły miodne i stworzyła piękną opowieść o ich krótkim, ale intensywnym życiu. To także opowieść o relacji człowieka z pszczołami i o tym, jakie mają znaczenie dla nas i naszego rozwoju.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
21
Wyznanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie
Dostępny89 szt.

Kiedy skromny nauczyciel Pietro wplątuje się w romans ze swoją dawną uczennicą, nie spodziewa się, że wyznanie uczynione w chwili słabości Teresie może zaważyć na całym jego życiu. Śledzimy losy bohatera przez kolejne dekady, w trakcie których poznaje swoją przyszłą żonę, rodzą im się dzieci, a Pietro staje się znany w środowisku akademickim za sprawą napisanej przez siebie książki. Czy Teresa zdradzi jego tajemnicę? „Powieść Starnonego można uznać za odpowiedź na powieści Ferrante, z tym że byłaby to Ferrante à rebours. W neapolitańskiej tetralogii Włoszka opisuje losy kobiet, które wydrapują swoją pozycję w zdominowanym przez mężczyzn świecie. (…) Czytając Wyznanie, miałam wrażenie, że Starnone przygląda się podobnym sytuacjom, ale przedstawia je z innej perspektywy. (…) W jakimś sensie te podobieństwa są zabawne, bo Włoch przez pewien czas był podejrzewany o autorstwo książek ukrywającej się pod pseudonimem Ferrante, jest też prywatnie mężem Anity Rai, tłumaczki, której niektórzy przypisują to samo. Ale Wyznanie to żadna podróbka. Tę dobrze skonstruowaną, trzymającą w napięciu historię czyta się może i lepiej niż ostatnią powieść Włoszki.” – Natalia Szostak, „Książki. Magazyn do Czytania” „Starnone znowu wchodzi w człowieka i rozkłada na czynniki pierwsze jeden z największych ciężarów, jakie nosimy w głowie – brak pewności siebie i lęk przed zdemaskowaniem. Niektórzy całe życie starają się być lepszą wersją siebie, w głębi duszy czując niepokój i ważąc każde słowo i gest. Jak widzą nas inni i co by się stało, gdyby nasi przyjaciele, mąż, żona, współpracownicy nagle się dowiedzieli, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy tacy inteligentni, wspaniałomyślni, uczciwi, jak mogłoby się wydawać? I czy chwila nieuwagi, niewinna zabawa, moment, w którym odkryłeś się przed ukochaną osobą, może zaważyć na całym twoim życiu i roztrzaskać obraz, który z taką starannością wykreowałeś? Starnone pokazuje niszczycielską siłę, jaką ma w kwestii miłości, kariery i całego życia nasza wielka ludzka niepewność.” – Dominika Gauza, @prosto_o_ksiazkach

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
22
W nawiedzonym zamczysku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W nawiedzonym zamczysku
Dostępny44 szt.

Powieści Jan Łady (literacki pseudonim księdza Jana Gnatowskiego) Oman, W zaklętym zamczysku czy Antychryst cieszyły się olbrzymią popularnością w dwudziestoleciu międzywojennym. W okresie PRL-u jego książki objęte zostały całkowitą cenzurą i wycofane z bibliotek. Jan Łada uważany jest za twórcę polskiej powieści gotyckiej w manierze powieści historycznej Waltera Scotta. W 2020 roku w bestsellerowej antologii Z duchami przy wigilijnym stole ukazała się po raz pierwszy po wojnie jego mini powieść Lucyfer. W nawiedzonym zamczysku(zmieniony tytuł W zaklętym zamczysku) rozpoczyna się w 1633 roku na Wołyniu. Ukazuje wydarzenia na kresach będące jakby prologiem do historii z Ogniem i mieczem Sienkiewicza. Książka opisuje dzieje zwaśnionych rodów Miśniakowskich i Turobojskich. Zło zasiane przez Hrehora Miśniakowskiego, okrutnego i chciwego wojewodę, jest krwawym dziedzictwem - klątwą, z którą zmagają się bohaterowie powieści, szczególnie jego prawnuk rotmistrz Kazimierz. Książka przemawia filmowym klimatem i tempem zdarzeń. Jest napisana według oczekiwań dzisiejszego czytelnika, poszukującego opisu obrazami, a nie słowem, połączenia magii, cudowności z rzeczywistymi wydarzeniami historycznymi. Książka na nowo opracowana i zredagowana zgodnie z wymogami współczesnej polszczyzny.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

2 osoby kupiły
23
Łańcuch gadżet 27,5cm 3 kolory 620995 mix p24 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łańcuch gadżet 27,5cm 3 kolory 620995 mix p24
Hipo
Dostępny33 szt.

Zabawka łańcuch wąż to zabawka edukacyjna - sensoryczna . Można go układać w różne kształty oraz łączyć z innymi łańcuchami. Występuje w kilku wariantach (sprzedawane oddzielnie) Wymiary opakowania: 9,5x16cm

6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
24
High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wymagającego dziecka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wy...
Dostępny90 szt.

Twoje dziecko ciągle marudzi, płacze, chce być wciąż na rękach, w nocy karmisz je co chwilę i nie pamiętasz, kiedy ostatnio przespałaś noc? Wymagające dzieci naprawdę istnieją i potrzebują więcej niż inne – uwagi i troski, przytulania i karmienia. Dr William Sears i jego żona Marta, twórcy pojęć high-need baby i attachment parenting, przez kilkadziesiąt lat praktyki pediatrycznej zgromadzili szereg przydatnych porad dla zmęczonych rodziców. Oferują im: • kreatywne sposoby na uspokojenie marudnych niemowląt, • metody karmienia i usypiania wymagających dzieci, • informacje na temat medycznych przyczyn nadmiernej płaczliwości • od infekcji po alergie, – skuteczne narzędzia do poradzenia sobie z powszechnymi problemami z zachowaniem dzieci wymagających, zwłaszcza tych nadwrażliwych i potrzebujących ciągłej uwagi, • rady pomagające uniknąć rodzicielskiego wypalenia, • taktyki nauki mówienia i słuchania – aby poznać punkt widzenia dziecka i okazać mu zrozumienie, zanim będzie za późno, • prawdziwe historie i porady rodziców wymagających dzieci. Z ogromnym zrozumieniem dla trudności, z jakimi się borykasz, Searsowie pokazują, jak rodzicielstwo bliskości potrafi zamienić wyzwania w zalety – zarówno u ciebie, jak i u twojego dziecka. Wymagające i wrażliwe dzieci potrafią dostarczyć najbardziej satysfakcjonujących rodzicielskich przeżyć, dzięki czemu dając więcej – więcej też otrzymasz!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
25
Pocztówki z Portugalii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocztówki z Portugalii
Dostępny27 szt.

Gęste mgły i słoneczne klify magicznej Portugalii wzbudzają zachwyt Olgi, utalentowanej artystki i dziennikarki. Jej fotografie, które zwyciężyły w międzynarodowym konkursie, zostaną zaprezentowane na wystawie w Lizbonie. Jednak Olga, poza zbieraniem laurów, ma jeszcze jeden ważny powód, żeby odwiedzić piękny kraj na zachodnim brzegu Europy. Młoda kobieta zamierza rozwiązać zagadkę zniknięcia Andrzeja Komorowskiego – artysty, który z niewiadomych przyczyn zerwał kontakt ze swoją rodziną. Z białych mgieł snujących się tuż przy ziemi powoli wyłaniają się ostre kształty i coraz bardziej intensywne barwy zdarzeń z niedalekiej przeszłości…

37,99 zł
34,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

2 osoby kupiły
26
Sytuacja Norwida - sytuacja Baudelaire'a. Paralele nowoczesności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sytuacja Norwida - sytuacja Baudelaire'a. Paralele nowoczesności
Dostępny15 szt.

Książka Magdaleny Siwiec jest pierwszą tak obszerną propozycją komparatystycznej lektury twórczości Norwida i Baudelaire'a. Punktem wyjścia zaproponowanego zestawienia poetów, urodzonych w tym samym 1821 roku, jest ich szczególna, jak ją nazwał Paul Valéry, sytuacja wymuszająca konieczność określenia się i wobec romantycznych wieszczów, i wobec budzącej ambiwalentne reakcje nowoczesności. Interpretacje utworów literackich, esejów krytycznych, listów Baudelaire'a i Norwida podporządkowane są zagadnieniom takim jak: dialog z tradycją, z wielkimi poprzednikami, diagnoza związanego z postępem wyobcowania, problematyka wielkomiejska, świadomość kształtowania nowego pola literackiego, a także hamletyzm, melancholia i jej poetologiczne manifestacje. Te interpretacje, a także analizy wypracowanych przez obu pisarzy nowych rozwiązań estetycznych, koncepcji ułomnego piękna, strategii ironicznych oraz ich postaw wobec aksjologii i zagadnień etycznych pozwalają dostrzec różnice, ale i wspólnotę twórczości tych „klasyków naszej moderny”, wyznaczających przyszłe kierunki w literaturze. Magdalena Siwiec, dr hab., prof. UJ, kieruje Katedrą Komparatystyki Literackiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książek: Romantyzm, czyli inter esse (2017, nagroda „Literatury na Świecie”), Romantyczne koncepcje poezji. Poeta i Muza – relacja w stanie kryzysu (Alfred de Musset i Juliusz Słowacki) (2012), Romantyzm i zatrzymany czas (2009), Orfeusz romantyków. Mit o Orfeuszu w twórczości Juliusza Słowackiego i Gérarda de Nerval w kontekście epoki (2002) oraz Sen w twórczości Juliusza Słowackiego i Gérarda de Nerval (1998). Członkini redakcji naukowej „Ruchu Literackiego” oraz serii „Studia romantyczne” IBL PAN. „Nareszcie. Po wielu latach spekulacji, przypuszczeń, rozważań, twierdzeń pozbawionych argumentów, przeczuć, polski czytelnik otrzymuje książkę, w której po raz pierwszy tak szeroko rozpatrzony został związek twórczości Cypriana Norwida z dziełem Charlesa Baudelaire'a. (...) kwestia możliwych relacji między Baudelaire'em a Norwidem powracała [w badaniach] nieustannie, choć nikt nie odważył się zgłębić tego problemu i wyciągnąć wszystkich konsekwencji z porównawczej analizy ich twórczości. W tym sensie najnowsza książka Magdaleny Siwiec jest przełomowa i trudno przecenić jej znaczenie. (...) Tak, porównanie nie jest dowodem, niemniej przyjęta przez Magdalenę Siwiec strategia pozwala dostrzec, w jaki sposób (czasami tożsamy, czasami zupełnie odmienny) Baudelaire oraz Norwid reagowali na kryzys wynikający z konieczności rewizji haseł romantycznych oraz z potrzeby skonstruowania nowych ram dla poezji, która mierzyć się musi z wyzwaniami nowoczesności.” (z recenzji prof. dra hab. Piotra Śniedziewskiego)

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
27
Direkt plus 3B. Zeszyt ćwiczeń + kod online - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Direkt plus 3B. Zeszyt ćwiczeń + kod online
Dostępny27 szt.

Direkt plus to nowa odsłona bestsellerowego kursu do nauki języka niemieckiego w wydaniu semestralnym. Idealnie sprawdzi się w pracy z uczniami o różnym poziomie zaawansowania językowego. Direkt plus to doskonały wybór zarówno dla uczniów liceów jak i techników. Z kursem mogą pracować uczniowie rozpoczynający, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego. Jednocześnie możesz pracować z kursem Direkt neu dostosowanym do dotychczas obowiązującej podstawy programowej oraz Direkt plus zgodnym z nowymi wymaganiami MEN. Direkt plus to: - fascynujące lekcje w oparciu o materiał spełniający wszelkie wymogi formalne MEN oraz dający gwarancję komfortowej pracy na długie lata, - praca z kursem sprawdzonym w praktyce (obecny w szkołach nieprzerwanie od 2005 roku) i dającym gwarancję sukcesu w nauce języka niemieckiego i na maturze, - elastyczny dobór tomów pod kątem zaawansowania językowego uczniów dzięki semestralnemu wydaniu (tomy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b i 4), - praca z jedynym kursem zarówno z uczniami początkującymi, jak i kontynuującymi naukę języka niemieckiego.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
28
Blondynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blondynka
Dostępny818 szt.

Odważna i bezkompromisowa powieść o Normie Jeane Baker, kobiecie, z której kultura Hollywood zrobiła produkt. Historia narodzin i upadku najbardziej błyskotliwej kariery w kinematografii światowej. W jednym ze swoich najbardziej ambitnych dzieł Joyce Carol Oates odważnie przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe. Jej życie było naznaczone dramatami, smutkiem i żalem. Oraz ogromną tęsknotą za uczuciem. Lgnęła do mężczyzn, szukała miłości na siłę, wchodziła w trudne i niszczące związki. Jej życie dalekie było od bajki rodem ze srebrnego ekranu. Była boginią dla tłumów, a tak naprawdę nieustannie szukała akceptacji, piękna i miłości. Zaskakująco intymnym i bogatym głosem Norma Jeane opowiada własną historię kultowej amerykańskiej artystki – mocno skonfliktowanej i zdeterminowanej – która w pewnej chwili się zagubiła. To poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także niepewnej rzeczywistości kruchych żywotów, które kultura ta pochwyciła w swój drapieżny uścisk. Blondynka to monumentalna epopeja, która jest hołdem dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania wielkiej amerykańskiej gwiazdy XX wieku.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
29
Elektroniczna aparatura medyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczna aparatura medyczna
Dostępny12 szt.

Aparatura medyczna jest niezbędna we współczesnej praktyce lekarskiej i jest pomocna przy realizacji metod diagnostyki, terapii, a także protetyki. Publikacja stanowi przegląd elektronicznej aparatury medycznej uwzględniający podstawy fizyczne, typowy opis użycia i zakres zastosowań tej aparatury. Książka składa się z pięciu części. Część pierwsza dotyczy obrazowania medycznego, część druga - elektrodiagnostyki medycznej, część trzecia poświęcona jest tym obszarom diagnostyki medycznej, które uzupełniają obrazowanie i rejestrację elektrycznej aktywności komórek.Część czwarta monografii zawiera przegląd wybranych technik używanych w medycynie do oddziaływania terapeutycznego i stymulacyjnego.Część piąta przedstawia zagadnienia związane zprojektowaniem, produkcją oraz dopuszczeniem do obrotu i utrzymaniem w ruchu urządzeń medycznych.Z książką związana jest strona:http://eam.agh.edu.pl

25,00 zł
2 osoby kupiły
30
Flet BZG4285 mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
31
Jesteś moją matką? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moją matką?
Dostępny44 szt.

Oto błyskotliwie opowiedziane rysunkowe wspomnienia Alison Bechdel, autorki bestselleru „Fun Home”, nr 1 na liście książek roku według „Timesa”, o tym, jak stała się artystką, którą jej matka zawsze chciała być. „Fun Home” Alison Bechdel okazał się popkulturowym i literackim fenomenem. Teraz czas na drugą pasjonującą opowieść córki-detektywa, tym razem o matce – molu książkowym zakochanym w muzyce, zapalonej aktorce-amatorce. A także o kobiecie tkwiącej w nieszczęśliwym małżeństwie z kryptogejem, której artystyczne aspiracje podszywały dzieciństwo Bechdel, a która ostatecznie przestała dotykać czy całować córkę na dobranoc, gdy ta miała siedem lat. Raz kąśliwie, raz radośnie, Bechdel wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi dotyczących przepaści między matką a córką. W poszukiwaniach tych odkrywa warstwę za warstwą, przedstawiając czytelnikowi fascynujące życie i twórczość ikony psychoanalizy XX wieku, Donalda Winnicotta, wymownie naświetlającą ilustrację dr. Seussa, a następnie prywatne (seryjnie monogamiczne) dorosłe życie uczuciowe Bechdel. Wreszcie zaś, wracając do Matki, autorka rysuje rozejm – kruchy w czasie rzeczywistym, ale taki, który poruszy i zaskoczy wszystkie dorosłe dzieci udanych matek. Alison Bechdel to autorka kultowych paków komiksowych „Dykes to Watch Out For”, bestsellerowego komiksu „Fun Home”, ktory został zaadaptowany na nagrodzony Tony Award musical. Jej kolejny bestsellerowy komiks, „Jesteś moją matką?”, został nagrodzony Judy Graham Award w 2013 roku. Bechdel została wyróżniona między innymi prestiżowym stypendium MacArthur Fellows, czasem zwanym również „grantem dla geniuszy”. „»Jesteś moją matką?« to dzieło wyjątkowo ludzkiego geniuszu, dzielnie zmierzającego prosto do sedna: dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jest także niesamowicie zabawne. I kapitalne wizualnie. Z każdą przewróconą stroną uzależnia jeszcze bardziej. I łamie serce”. – Jonathan Safran Foer, autor Strasznie głośno, niesamowicie blisko i Wszystko jest iluminacją „Wielu z nas żyje nieprzeżytym życiem naszych matek. Alison Bechdel napisała o tym książkę, komiksową wersję Virginii Woolf. Nie można w to uwierzyć, dopóki się nie przeczyta – trzeba!”. – Gloria Steinem „Dzielnie rozplątując poplątaną sieć utraconych połączeń, które prześladują od początku jej związek z nietuzinkową matką, Bechdel wprowadza wszystkich od Virginii Woolf po D. W. Winnicotta (znanego teoretyka psychoanalizy, który służy jej w poszukiwaniach jako ojciec chrzestny i dobra wróżka), żeby zerwać pęta ciążącej przeszłości. Wreszcie dociera do czegoś prawie tak olśniewającego, jak prostego: pogodzenia przetkanego łaską i udowodnionej miłości”. – Lawrence Weschler, autor Everything That Rises: A Book of Convergences i Uncanny Valley: Adventures in the Narrative

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
32
Kronika pilkarskich Mistrzostw Świata 1930-2018. Od Urugwaju do Rosji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika pilkarskich Mistrzostw Świata 1930-2018. Od Urugwaju do Rosji
Dostępny178 szt.

Kazimierz Klisowski, ur. 23.10.1959 r. w Namysłowie. Wielki miłośnik i pasjonat sportu, głównie piłki nożnej. Od najmłodszych lat tworzący własne tabele i statystyki polskich lig piłkarskich. Z czasem w kręgu jego zainteresowań znalazły się również siatkówka, żużel i skoki narciarskie, jednak jego największą pasją pozostała piłka nożna. Od wielu lat skrzętnie i rzetelnie poszukiwał i gromadził informacje, statystyki, anegdoty i różne ciekawostki na temat piłkarskich mistrzostw świata. Owocem tej pracy jest niniejsza kronika, stanowiąca unikatowe kompendium wiedzy o mundialach.

56,00 zł
40,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,12 zł

2 osoby kupiły
33
Czas huraganów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas huraganów
Dostępny118 szt.

Grupa dzieci z La Matosy, zubożałej wioski w Meksyku, dokonuje makabrycznego odkrycia. W mętnych wodach kanału znajduje rozkładające się ciało miejscowej wiedźmy. Była ona postrachem mężczyzn i ratunkiem dla kobiet. Każdy z bohaterów wnosi do dochodzenia nowe szczegóły, nowe akty zepsucia i brutalności. Prawda przenika do gleby, zatruwając wszystko dookoła. Śledztwo odsłania mroczny świat, w którym dominują bieda, przemoc, mizoginia i najmroczniejszy erotyzm. Gdzie uprzedzenia i wykluczenie społeczne wyznaczają los i umacniają piekielny krąg. Gdzie beznadziejność osiąga punkt kulminacyjny i doprowadza do zabójstwa wiedźmy, której zwłoki są jak oko huraganu, przekraczające czas i przestrzeń, obserwujące wirowanie opowieści utkanych w przeszłości i przenikających teraźniejszość. Historia przedstawiona przez Fernandę Melchor, rozgrywająca się w wyimaginowanym miasteczku La Matosa, pozornie przypominającym meksykański stan Veracruz, szybko przekracza ograniczenia związane z historią kryminalną. Winowajcy są wymieniani na początku narracji, wobec czego najważniejsze staje się pytanie o to, dlaczego. Napisana z brutalnym liryzmem nakreśla okrutny, a zarazem fascynujący portret Meksyku. Stawia także odwieczne pytania o naturę zła. „Tajemnica morderstwa, dla której tłem jest groza i brud – książka Melchor wskazuje na narodziny meksykańskiej gwiazdy. (…) Nie jest to wybór do klubu książki Oprah, tego można się spodziewać, ale nie możesz przeoczyć tej powieści. O ile jesteś na nią przygotowany”. – „The Guardian” „W swojej imponującej nowej powieści Fernanda Melchor zgłębia powiązania między bajką a kobietobójstwem (femicide) – określeniem, którego meksykańskie feministki używają do rozliczenia się z narastającymi, coraz bardziej sadystycznymi morderstwami kobiet i dziewcząt w ich kraju. (…) Melchor tworzy opowieść nie tylko potępiającą potworność, ale także uosabiającą piękno i żywotność, które ta potworność wypacza”. – „The New York Times”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
34
Nauka dla ciekawych. Wybuchy wulkanów...nr 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Wybuchy wulkanów...nr 2
Dostępny6 szt.

Wybór tematu kolejnej książeczki z serii "O Ziemi i Kosmosie" (cykl "Nauka dla Ciekawych") sprowokowany został wybuchem niewielkiego wulkanu na Islandii. Zjawiska, które można było do tej pory oglądać jako ciekawostki odległych krain, nagle stały się naszym udziałem. Ci, którzy mieli bilety lotnicze, nagle dowiadywali się, że mglisty pył jest przeszkodą dla samolotów. W niniejszej książeczce omówiono eksplozywne erupcje wulkanów. Należy zaznaczyć, że wprowadzając w świat największych katastrof wulkanicznych, autor tylko pobieżnie zarysował genezę i lokalizację tych zjawisk.

14,99 zł
1 osoba kupiła
35
1794 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1794
Dostępny126 szt.

Mroczny i wciągający skandynawski kryminał historyczny. Niklas Natt och Dag tworzy obraz Sztrokhilmu w końcowych latach epoki gustawiańskiej. Zrywa maskę przepychu i przedstawia straszliwą, lecz fascynującą rzeczywistość Szwecji końca XVIII wieku. Oglądamy świat tętniący życiem, a zarazem zgniły. Wkrótce miasto doczeka się swoich najciemniejszych dni, gdy fasady pękają, a blask dawnych czasów ustępuje mrokowi kryjącemu się w zakamarkach miasta. Brutalne zbrodnie, niebezpieczne tajemnice i odrażający przestępcy. Autor umiejętnie korzysta z dorobku takich mistrzów jak: Umberto Eco, Arthur Conan Doyle i James Ellroy.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

1 osoba kupiła
36
Kartka okolicznościowa Urodziny U85 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Urodziny U85
AbCard
Dostępny6 szt.

Karnet z kopertą z życzeniami w środku.

7,99 zł
1 osoba kupiła
37
Kulki szklane do gry, mix wzorów (20 sztuk) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulki szklane do gry, mix wzorów (20 sztuk)
Norimpex, od 3 lat
Dostępny124 szt.

Szklane kulki do zabawy i gier, również podwórkowych. Mogą również posłużyć do nauki liczenia lub po prostu jako element dekoracyjny czy scenografia oryginalnych zdjęć. Szklane kulki o pięknych, opalizujących kolorach są pakowane po 20 sztuk. Średnica: 1.5 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
2 osoby kupiły
38
Syn wolności. Część IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn wolności. Część IV
Dostępny8 szt.

Czy można wygrać wojnę, gdy przegrało się wszystkie dotychczasowe bitwy? Przed takim wyzwaniem staje Kontynentalna Armia Południowa pod dowództwem generała Greene'a. Jej nowy naczelny inżynier, Tadeusz Kościuszko, również otrzymuje zadanie ponad siły. Czy obaj dzielni oficerowie zdołają wyprowadzić armię z kryzysu? Czy ich hart ducha, determinacja i wielka odwaga wystarczą do zwycięstwa nad znacznie silniejszymi Brytyjczykami? Zbliża się rozstrzygnięcie losów wielkiej amerykańskiej rewolucji. Stawką jest niewola lub niepodległość Stanów Zjednoczonych.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

1 osoba kupiła
39
Bitcoin blockchain rynki surowcowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitcoin blockchain rynki surowcowe
Dostępny11 szt.

Czy w bitcoina powinniśmy inwestować tylko tyle, ile jesteśmy gotowi stracić? Czy bitcoin może kiedykolwiek stać się pieniądzem? W jaki sposób gospodarka wykorzystała bitcoina? Dlaczego blockchain jest takim gorącym tematem ekonomicznym? Odpowiedzi próbują udzielić autorzy tej książki, która z pewnością okaże się ciekawą lekturą zarówno dla czytelników zainteresowanych rynkami finansowymi oraz towarowymi, jak i wszystkich tych, którzy chcieliby zrozumieć zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Autorzy przybliżyli problematykę kryptowalut – w tym bitcoina – oraz konsekwencje ich rozwoju. Przyglądają się zastosowaniu technologii blockchain w gospodarce, związkom kryptowalut i technologii blockchain z rynkamitowarowymi, ze szczególnym uwzględnieniem rynków surowcowych. Pozwoli to czytelnikowi spojrzeć na przedstawione w książce zagadnienia z różnych perspektyw.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
40
Podstawy metrologii elektrycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy metrologii elektrycznej
Dostępny1 szt.

Skrypt stanowi pomoc przede wszystkim w dydaktyce przedmiotów metrologicznych realizowanej na wielu kierunkach studiów. Szeroki zakres merytoryczny pytań umieszczonych w podręczniku powoduje, że może on być także przydatny dla dużego grona odbiorców, tj. zarówno nauczycieli akademickich, jak też studentów różnych stopni i kierunków studiów technicznych. Skorzystać z niego mogą również pracownicy laboratoriów pomiarowych, a także wszyscy pracownicy, którzy w swojej działalności naukowej wykonują eksperymenty pomiarowe.

20,00 zł
1 osoba kupiła
41
Magiczne dziedzictwo. Zegarki czasoprzestrzenne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Magiczne dziedzictwo. Zegarki czasoprzestrzenne
Dostępny1 szt.

Gdy już poznasz swoją moc, musisz nauczyć się z niej korzystać. Seraphine Brown, młodziutka Lemranka, wyrusza w swoją pierwszą podróż do Khan. Gdy przed wyjazdem otrzymuje od babci srebrny sztylet do obrony i ostrzeżenie, że dopiero tam przekona się, czym jest prawdziwy świat, nie zdaje sobie sprawy z powagi tych słów. Wakacyjny wyjazd okaże się ekscytującą, ale zarazem pełną niebezpieczeństw i okrucieństwa przygodą. Na jaw wyjdą również zaskakujące fakty z historii rodziny Brownów, ale przede wszystkim Seraphine dowie się, że została obdarzona zadziwiającą mocą panowania nad światłem i cieniem. Na ile ta umiejętność pomoże jej, gdy przyjdzie moment starcia z potężnym przeciwnikiem?

37,99 zł
11,40 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 26,59 zł

1 osoba kupiła
42
Równania różniczkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równania różniczkowe
Dostępny10 szt.

Podręcznik ten pomoże studentom uzyskać informacje o podstawowych problemach stanowiących przedmiot teorii równań różniczkowych, a także nauczyć się rozwiązywać proste standardowe równania. W tekście znajdują się przykłady i zadania do rozwiązania. Podstawowa część ćwiczeń poświęcona jest technice rozwiązywania równań, pozostała - próbom interpretacji i zastosowań zawartych w wykładzie rezultatów teoretycznych.

25,00 zł
1 osoba kupiła
43
Harry Potter. Torba na ramię, Hogwart - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Harry Potter. Torba na ramię, Hogwart
ABYstyle
Dostępny2 szt.

Powrót do Hogwartu! Wejdź na peron 9 i 3/4, usiądź w Hogwarts Express i nie zapomnij o swojej torbie na ramię od ABYstyle! Dzięki niej będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby zabrać swoją różdżkę, podręcznik do obrony przed czarną magią, a także smaczną czekoladową żabę! Odkryj torbę rodem z filmu! Wymiary: 35.0 x 5.0 x 27.0 cm

269,20 zł
242,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 26,92 zł

1 osoba kupiła
44
The Secret Garden Upper Pre-intermediate + CD Pack - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Secret Garden Upper Pre-intermediate + CD Pack
Dostępny3 szt.

Mary Lennox przyjeżdża z Indii, aby zamieszkać ze swoim wujem w Yorkshire. Czuje się samotna i zagubiona, aż do momentu, kiedy odkrywa tajemniczy ogród. Jakie zmiany w jej życiu przyniesie to przedziwne odkrycie?Książka zawiera płytę CD.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

1 osoba kupiła
45
Praktyczność uczuć w kierowaniu własnym życiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Praktyczność uczuć w kierowaniu własnym życiem
Dostępny2 szt.

Ten zeszyt ma ułatwić ci, czytelniku, odkrycie prawdziwości i użyteczności uczuć, docenienie praktyczności czegoś tak jak one ulotnego, nie potwierdzonego empirycznie i naukowo. Jego autor jest świadom trudności, jaką sprawia identyfikacja uczuć, odróżnienie ich od emocji, czyli od działania. Dowodzi jednak, że uczucia stają się użytecznym narzędziem w kierowaniu własnym życiem, gdy zaczynamy posługiwać się nimi z prostotą i przestajemy sprawować nad nimi kontrolę. Ukazuje również te sfery rzeczywistości, które mimo społecznej i kulturowej akceptacji nie pozwalają kierować własnym życiem, przekonuje jednak, że warto znaleźć w sobie odwagę do ich ograniczenia.

28,00 zł
4,48 zł

Rabat 84,0%
oszczędzasz 23,52 zł

1 osoba kupiła
46
InDesign i tekst. Profesjonalna typografia w Adobe InDesign wyd. 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,99 zł
67,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,50 zł

1 osoba kupiła
47
Officially Dead Upper Intermediate + CD Pack - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Officially Dead Upper Intermediate + CD Pack
Dostępny5 szt.

Colin Fenton i jego żona prowadzą sklep komputerowy. Jednak tylko Colin wie, że mają 10 000 długu. Przypadkowe spotkanie w pubie skutkuje szansą na szybkie i łatwe rozwiązanie jego problemu. Jednakże nie wszystko idzie gładko - Colin przegrywa zakład, tym samym tracąc swoją tożsamość. Czy straci również... życie?Książka zawiera płytę CD.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

1 osoba kupiła
48
Pora snu w zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora snu w zoo
Dostępny194 szt.

A któż to jeszcze nie śpi? Jeż Ignacy właśnie położył się do łóżka i starannie owinął kołderką. Wtem do jego uszu doszedł jakiś dziwny szmer. Nie wiedząc, co to takiego, wstał, ziewając szeroko. Niezwłocznie ruszył w ciemną noc, nawet nie przypuszczając, co go czeka. Wkrótce okazało się, że będzie miał pełne ręce roboty, gdyż słoń snuł się we śnie po całym zoo, niedźwiadek nie miał jeszcze ochoty pójść spać, mały nietoperz bał się ciemności, zaś lew? sami się przekonacie, co mu się przytrafiło. Jedynie dyrektor zoo Alfred Niecierpliwiec spał w najlepsze, pochrapując. Czy w tej sytuacji dzielny i pomysłowy jeż Ignacy sprawi, że mieszkańcy zoo zasną? Historia o tym, jak-to-jest-nie-móc-zasnąć, w której poznacie zabawne i bardzo męczące tasiemcowe słowotworki.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
49
Puzzle Mario and Friends 500. Winning Moves - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Mario and Friends 500. Winning Moves
Winning Moves, 500
Dostępny44 szt.

Puzzle Mario i Przyjaciele 500 elementów Wkrocz do świata Super Mario dzięki tym uroczym puzzlom. Ten 500-elementowe puzzle zapewnią Ci rozrywkę na wiele godzin. wykonane z wysokiej jakości materiałów precyzyjne wycięcia idealne dopasowanie elementów odporne na zaginanie rozwijają zdolności manualne puzzle zawierają 500 elementów

48,70 zł
41,88 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,82 zł

1 osoba kupiła
50
Inżynieria materiałowa w elektrotechnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria materiałowa w elektrotechnice
Dostępny5 szt.

Skrypt jest przeznaczony dla studentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawiera materiały pomocnicze do dwudziestu ćwiczeń laboratoryjnych w ramach przedmiotu inżynieria materiałowa w elektrotechnice. Ćwiczenia obejmują problematykę podstawowych grup materiałów stosowanych w elektrotechnice: przewodzących, elektroizolacyjnych, półprzewodników i magnetycznych. W opisie każdego ćwiczenia znajdują się następujące hasła: charakterystyka i cel ćwiczenia, wprowadzenie teoretyczne, wykonanie ćwiczenia (program ćwiczenia, metody pomiarowe, opracowanie wyników), sprawozdanie, literatura. Poszczególne ćwiczenia kończą się przykładami zadań i pytań kontrolnych.

20,00 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry