hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte (Joanna Mokosa-Rykalska), na drugim Neo-Guma do skakania, mix kolorów (Epee). Kolejny produkt to Kalimera. Grecka kuchnia radości (Dionisios Sturis) oraz Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla! (Lydia Nichols).
1
Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte
Dostępny
179 szt.

Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Poznajcie Joannę. To Bareja w spódnicy – w loży szyderców czuje się jak ryba w wodzie. Siedzi z tyłu, ale czujnym okiem skanuje każdą sferę życia. Wykpi, obśmieje, wścieknie się, sama niejedną gafę palnie, czasem zagra na nerwach, ale robi to z wdziękiem i polotem, jakich mało. Gdy trzeba, to i szpagat zrobi, choć woli być luźna jak guma. Zawodów ma kilka, a jeden z nich to matka. Może i pogdera, ale tak naprawdę można z nią konie kraść. Nigdy cię nie oszuka – zawsze powie, że przytyłaś. Z niejednego pieca chleb jadła i chyba nic jej nie zaskoczy. Śmiech jest jej niezbędny do życia jak powietrze, bez niego się dusi. To idealna lektura dla tych, którzy chcą sobie odpuścić. Dla zmęczonych codziennością, dla wszystkich, którzy mają chęć wdziać Kuboty, wyciągnięty dres i popijając „ekspresso” lub modżajto zanurzyć się w absurdalnym i pełnym przygód świecie absurdu i groteski.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

19 osób kupiło
2
Neo-Guma do skakania, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neo-Guma do skakania, mix kolorów
Epee
Dostępny
102 szt.

Poznaj nową Neo-Gumę do skakania! Kultową zabawkę w nowej odsłonie! Twórz własne choreografie lub graj w te już znane. Skacz, tańcz i daj się porwać zabawie z Neo-Gumą. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,99 zł
11,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,00 zł

15 osób kupiło
3
Kalimera. Grecka kuchnia radości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalimera. Grecka kuchnia radości
Dostępny
57 szt.

Słońce, ludzie i jedzenie – oto kwintesencja smaku Grecji! Dionisios Sturis odkrywa sekrety najlepszych greckich potraw w barwnej opowieści o kraju, w którym się urodził. Jest to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w piękną opowieść o rodzinie i miłości do gotowania. To także ciekawa opowieść o Grecji i jej mieszkańcach. Tu gotuje się rodzinnie, myśląc o biesiadzie, bo Grecy wiedzą, że przy stole dzieją się najpiękniejsze i najradośniejsze rzeczy, a gotowaniem jesteśmy w stanie przekazać więcej niż słowami. Grecję opisaną przez Sturisa poznajemy wszystkimi zmysłami. Zapach faszerowanych warzyw przenika się ze smakiem cynamonu, oliwek i oregano. Deser kusi czasem pomarańczą, aromatycznym orzechem i wanilią, a czasem kokosem, goździkami i gałką muszkatołową. Kalimera! Dzień dobry! Przysiądź się do wspólnego stołu i ucztujmy!

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

11 osób kupiło
4
Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydaje mi się, że widziałem... krokodyla!
Dostępny
113 szt.

Seria dla najmłodszych czytelników, wspierająca spostrzegawczość i rozwój małej motoryki. Na budowie ukrył się krokodyl. Może czai się za cegłami? Może jest w rurach? Podnieś i przesuń ruchome elementy tej książki, aby sprawdzić, gdzie się schował.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

9 osób kupiło
5
Czemu tata siedzi w garnku? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czemu tata siedzi w garnku?
Dostępny
151 szt.

Plotki się potwierdziły! Tata był kiedyś mały! Dowody odkryto w albumie dziadka. To, co widać na zdjęciach, z trudem mieści się w głowie. Tata siedzi w garnku, tata pełza pod krzesłem, tata wchodzi do telewizora. Pytany o wyjaśnienia dziadek wykręca się i zasłania niepamięcią. Czy dociekliwemu wnukowi uda się skłonić go do wspomnień? Czy i my poznamy te zdumiewające historie ukryte w starych fotografiach? Czemu tata siedzi w garnku? to książka dla całej rodziny. Czytajcie wspólnie i śmiejcie się razem. To dopiero pierwsza część. Kolejnych szukajcie we własnych domowych albumach. „W tej opowieści jest wszystko, co sprawia, że książka dla dzieci staje się książką dla każdego. Po tym poznajemy wybitną literaturę”. – Basia Kosmowska Kolejny raz Paweł Beręsewicz, autor wielu wspaniałych powieści dla dzieci i młodzieży, funduje młodemu czytelnikowi znakomitą opowieść tryskającą inteligentnym humorem, elokwencją i zabawnymi skojarzeniami. Dziadek – bajarz otworzy przed wnukiem fascynujący świat dzieciństwa taty, którego album skrywa na fotografiach niejedno tajemnicze zdarzenie. Bo Czemu tata zjada piasek lub śpi na stole? Czemu rozmawia z piłką albo zwisa głową w dół? Trudno to wytłumaczyć? Okazuje się, że nie. Dynamiczne dialogi przechodzą w klasyczne bajanie, dziadek w mistrzowski sposób opowie o tych ciekawych historiach, które wydarzyły się „dawno, dawno temu…”. A jak to w bajce, garść prawdy, garść zmyśleń. Czytelniku, przed Tobą nie lada zabawa i zadanie, gdy fikcja miesza się z twardym życiem! Czytaj między wierszami, a dowiesz się fascynujących rzeczy!

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

8 osób kupiło
6
Nawiedzony dom na wzgórzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawiedzony dom na wzgórzu
Dostępny
99 szt.

Najsłynniejsza, wielokrotnie ekranizowana, powieść o nawiedzonym domu Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

8 osób kupiło
7
Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy
Dostępny
115 szt.

Autor słynnej Babel, miłośnik języków i poliglota o swoim nowym tomie pisze tak: „Dziesiątki języków Europy kryją frapujące opowieści. W tej książce postanowiłem opowiedzieć sześćdziesiąt najlepszych. Dowiemy się z niej, jak to jest, że francuskim, na pozór tak dojrzałym, w gruncie rzeczy rządzi obsesja na punkcie matki. Odkryjemy, dlaczego hiszpański brzmi jak pistolet maszynowy. A jeśli sądziliśmy, że niemiecki rozprzestrzeniał się po Europie, kładąc ludziom nóż na gardle, przygotujmy się na niespodziankę. Wyruszymy jeszcze dalej, żeby zbadać osobliwie demokratyczną naturę norweskiego, skłonność niderlandzkiego do przekraczania granic płciowych, krwawe boje toczone o grekę i językowe sieroctwo na Bałkanach. A już najdalej od uczęszczanych szlaków wasz przewodnik wskaże wam prastare rodzinne klejnoty litewskiego, snobizm łużyckiego i zagadkowe zwyczaje baskijskiego. I wierzcie lub nie, ale niektóre z najbardziej niesamowitych opowieści językowych w Europie czekają na odkrycie u samych wrót Wielkiej Brytanii – jakby nie z tego świata, a zarazem jak zza miedzy – w językach celtyckich oraz shelta i anglo-romani”. A ponieważ Gaston Dorren od jakiegoś czasu uczy się także polskiego, w książce znajdzie się tekst napisany specjalnie do naszego wydania.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

7 osób kupiło
8
Mój brat czarodziej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój brat czarodziej
Dostępny
130 szt.

Julek był niezwykłym bratem dla małej Irenki. Każda chwila z nim była intensywna, swoista, magiczna. W kuchni warzył tajemnicze „miszkulancje”, w tekturowym pudełku miał kawałek dżungli z prawdziwym wężem i całkiem sam, jako zaledwie dziesięcioletni chłopiec, wybrał się w podróż do… Ameryki! Dojechał tylko do Sieradza, na szczęście, bo Irenka bardzo za nim tęskniła i odliczała godziny do jego powrotu. Wrócił, i czary zaczęły się na nowo! Barwna opowieść o dzieciństwie Julka i Irenki Tuwim. On stał się znakomitym poetą, ona – świetną tłumaczką literatury pięknej.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

6 osób kupiło
9
Chuligania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chuligania
Dostępny
182 szt.

Ania tylko tak miło wygląda. Wszyscy nabierają się na rude loki i zielone oczy. Ale Ania jest – tak mówi o sobie – nieadopcyjna. Trudna. Nie do okiełznania. Nie chce spełniać cudzych oczekiwań. Chce aby ktoś spełnił jej własne. Chce wybrać, nie zostać wybraną. Na dodatek nie jest już sama…

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

6 osób kupiło
10
Nietuzinkowe historie placów Warszawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietuzinkowe historie placów Warszawy
Dostępny
20 szt.

W tym tomie szlak wędrówek z Ewą Sztompke wiedzie przez place miasta po obu stronach Wisły. Plac, zwykle centralny punkt miasta, dzielnicy albo większej okolicy, wokół którego skupia się – z racji jego wielu funkcji – życie mieszkańców, daje autorce sposobność do barwnych opowieści o historii wybranych miejsc, ich specyfice i kolorycie. Wiele placów, o których opowiada autorka, jest obecnie wyłącznie nazwą na planie miasta lub całkowicie zmieniło swój wygląd na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ich dzieje warto poznać, aby zrozumieć przemiany, jakie zaszły w Warszawie od początków jej istnienia po czasy współczesne. Ewa Sztompke – licencjonowana przewodniczka po Warszawie, pilotka wycieczek, autorka książek z cyklu „Opowieści warszawskiej przewodniczki”. Dotychczas ukazały się: Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy (2018), Nietuzinkowe historie pomników Warszawy (2019) i Nietuzinkowe historie placów Warszawy (2021). Autorka od wielu lat prowadzi bloga WawaManiak, cieszącego się popularnością nie tylko w kraju, ale również wśród Polonii na całym świecie. W interesujący sposób opowiada w nim o Warszawie, jej zabytkach, infrastrukturze i ludziach, którzy tworzyli historię miasta. Jej gawędy o Warszawie można też usłyszeć w Radiu Dla Ciebie i Radiu Złote Przeboje. Z ogromną pasja oprowadza turystów po Warszawie, dzieląc się z nimi wiedzą o mieście. Profesjonalizm przewodnicki łączy z anegdotą i humorem. Poza standardowymi trasami turystycznymi, zabiera swoich gości w miejsca równie ciekawe, ale rzadziej odwiedzane. Szczególnym sentymentem darzy warszawską Pragę, z którą związana jest od dzieciństwa.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

5 osób kupiło
11
Kulki szklane do gry, mix wzorów (20 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulki szklane do gry, mix wzorów (20 sztuk)
Norimpex, od 3 lat
Dostępny
12 szt.

Szklane kulki do zabawy i gier, również podwórkowych. Mogą również posłużyć do nauki liczenia lub po prostu jako element dekoracyjny czy scenografia oryginalnych zdjęć. Szklane kulki o pięknych, opalizujących kolorach są pakowane po 20 sztuk. Średnica: 1.5 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,99 zł
5 osób kupiło
12
Oj, Hela! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oj, Hela!
Dostępny
74 szt.

Mam na imię Hela i jestem najfajniejszą dziewczynką w naszym domu. Mieszkam z mamą i tatą, i Parówkasem. To mój pies. Chodzę do III d, trochę gram na flecie, no i maluję paznokcie u stóp w ramach buntu. Na szczęście wiem o tym tylko ja, moje skarpetki i dziewczyny z klasy. Wszystko robimy razem i muszę wam powiedzieć – zwykle z wyśmienitym skutkiem! Zresztą, sami przeczytajcie… „Hela jest moim ideałem. Gdy byłam w jej wieku, chciałam być właśnie taka jak ona. Z braku wzorca, ostatecznie stałam się sobą, ale nie przestałam marzyć o istnieniu takiej osoby. Heluś, Helutka… Tak bym do niej mówiła”. – Joanna Kołaczkowska

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
13
Puzzle Mario and Friends 500. Winning Moves - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Mario and Friends 500. Winning Moves
Winning Moves, 500
Dostępny
11 szt.

Puzzle Mario i Przyjaciele 500 elementów Wkrocz do świata Super Mario dzięki tym uroczym puzzlom. Ten 500-elementowe puzzle zapewnią Ci rozrywkę na wiele godzin. wykonane z wysokiej jakości materiałów precyzyjne wycięcia idealne dopasowanie elementów odporne na zaginanie rozwijają zdolności manualne puzzle zawierają 500 elementów

40,96 zł
35,23 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,73 zł

4 osoby kupiły
14
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 28 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 28
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Popularna manga o Izuku Midoriya, który nie ma żadnych nadprzyrodzonych mocy, ale przepełniają go marzenia. Chłopiec będzie musiał poradzić sobie w świecie, w którym ludzie wykorzystują swoje „dary” nie tylko do tego, by czynić dobro. Mój głos jest w doskonałym stanie! Yeahhhhh! Zarówno złoczyńcy, jak i bezmózgi poruszają się niczym muchy w smole, więc pora rozgrzać towarzystwo! Aby koszmar, którego byliśmy świadkami, już się nie powtórzył, musimy ich powstrzymać tu i teraz! Dlatego nie możemy pozwolić, by Shigaraki się przebudził!

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
15
Chainsawman. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chainsawman. Tom 5
Dostępny
6 szt.

Na drodze Akiego staje demon, z którego usług korzystała wcześniej Himeno. Jakie myśli pojawiły się w głowie pałającego chęcią zemsty mężczyzny? W tym samym czasie Denji ponownie staje w szranki z Mieczem Samuraja. Jak zakończy się krwawy pojedynek pomiędzy piłą mechaniczną a karaną?! Wojna o serce Denjiego nabiera tempa i niespodziewanie zyskuje dodatkowe znaczenie!

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
16
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Przedstawiamy komiks Ferrera Casas Agustina. Jest rok 1965. Na pokładzie samolotu do Berlina Zachodniego, gdzie odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Neue Nationalgalerie, światowej sławy architekt Ludwig Mies van der Rohe rozmawia o swoim bujnym życiu z wnukiem Dirkiem Lohanem, również architektem. Wspomina najbardziej burzliwe epoki XX wieku, a w jego opowieści mieszają się projekty, klienci, współpracownicy, rywale, przyjaciel, kochanki... Niewątpliwie było to życie naznaczone ambicja tworzenia i budowania. Pod powierzchnią tkwi jednak wspomnienie wydarzenia, którego Mies nie potrafi zapomnieć i które przez lata utrzymywał w tajemnicy. Gdzie kryje się intymna wiedza o architekcie? Czy więcej mówi o nim pasja – lub apatia – w relacjach uczuciowych, czy raczej układy, na jakie nie boi się pójść, żeby realizować swoje projekty?

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

3 osoby kupiły
17
Paryska krawcowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryska krawcowa
Dostępny
1771 szt.

Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć… Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone? Dwa pokolenia później Harriet, angielska wnuczka Claire, przybywa do Paryża w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Mieszka w tym samym budynku przy Rue Cardinale, w którym żyła jej babcia. I tam odkrywa historię, mroczniejszą i bardziej bolesną, niż mogła się spodziewać… To znakomita powieść, napisana doskonałym językiem, ukazująca poszukiwanie własnej tożsamości przez pryzmat trudnych doświadczeń oraz odkrywająca, jak bardzo wojenne traumy wpłynęły na powojenne losy rodzin. W ciągu miesiąca książka została sprzedana w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającej się książki miesiąca platformy Amazon.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
18
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zabawka sensoryczna Plop Up! to bardzo dobre rozwiązanie na rozładowanie stresu. Dedykowana jest także dla najmłodszych. Zabawa polega na naciskaniu bębelków, które wydają lekki dźwięk, następnie należy ją odwrócić i bawić się dalej. Wykonana jest z przyjemnej w dotyku gumy, którą można myć w wodzie. Wymiary zabawki: ok. 12.0 cm Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
19
Commando wyd 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,95 zł
34,81 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,14 zł

3 osoby kupiły
20
Majorka. Nie tylko pod palmą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorka. Nie tylko pod palmą
Dostępny
82 szt.

Majorka jest jak piękna kobieta – łatwo się w niej zakochać, ale to trudna i często nieodwzajemniona miłość. Majorka – hiszpańska wyspa z archipelagu Balearów, piękna uwodzicielka, która roztacza czar turkusowych zatok i zachodzącego słońca oraz rozkwita białymi jak śnieg migdałowcami. To miejsce, gdzie góry schodzą do morza, a u ich podnóża przycupnęły miasteczka, które zaskakują swoją historią i tradycjami – jak Fornalutx, Deià, Sóller czy Valldemossa. Na Majorce, trójjęzycznej wyspie, usłyszymy hiszpański, kataloński i majorkański. To tutaj można posmakować ryżu po arabsku, lokalnych drożdżówek (enseimad), pączków (bunyoli), likieru migdałowego i dobrego wina oraz poczuć zapach pomarańczy i cytryn. Oczami autorki oglądamy kolorowe tkaniny ikaty i tańczące diabły, razem z nią spacerujemy starymi uliczkami Palmy, wybieramy się na targ rybny oraz wyruszamy śladami Fryderyka Chopina, George Sand i Agathy Christie, a także… Michaela Douglasa oraz Borisa Beckera. Autorka, związana z wyspą od wielu lat, z humorem opisuje to, co zna od podszewki. Poszukuje Majorki ukrytej przed okiem masowego turysty. Tropi ślady jej historii i kultury, sięga do legend. Cofa się w czasie, odkrywając, co pozostawili po sobie starożytni Rzymianie, Arabowie i chrześcijanie. Przedstawia barwne postacie, które zaludniały karty majorkańskiej historii. Zdradza fascynacje wyspą artystów i celebrytów z różnych krajów i epok. Odkrywa, jacy są Majorkańczycy naprawdę – jak świętują, co jedzą i jak żyją na co dzień.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
21
Niegrzeczne Książki. Piękne blizny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Piękne blizny
Dostępny
141 szt.

Życie to nie film Disneya. Happy end nie jest gwarantowany, a bestia nie zmienia się w księcia. Czasem jednak prawdziwe scenariusze potrafią być zdecydowanie bardziej zaskakujące. Brett King miał kiedyś wszystko: wygląd, władzę, bogactwo i idealną rodzinę. Ale całe to godne pozazdroszczenia życie zniknęło w ciągu kilku chwil, kiedy uległ wypadkowi. Teraz musi ukrywać swoją poznaczoną bliznami twarz, żona odwróciła się od niego, zajęta kolejnymi kochankami, a pięcioletni syn nie może nawet spojrzeć na niego bez strachu. Charlotte jest młodą opiekunką zatrudnioną przez panią King do opieki nad małym Zackarym. Mimo absurdalnych zasad, jakie panują w olbrzymiej rezydencji jej nowych pracodawców, dziewczyna robi wszystko, aby jak najlepiej zająć się tym wrażliwym i nieśmiałym chłopcem. W tym celu musi przeciwstawić się jego matce i dojść do porozumienia z ojcem, który całkowicie wycofał się z życia syna. Czy człowiek ukrywający się w południowym skrzydle domostwa rzeczywiście jest takim potworem, jak twierdzą niektórzy? Czy Charlotte da radę ujrzeć więcej niż szpecące go blizny?

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

2 osoby kupiły
22
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Plop Up! Zabawka antystresowa, mix wzorów
Hipo
Dostępny
44 szt.

Zabawka sensoryczna Plop Up! to bardzo dobre rozwiązanie na rozładowanie stresu. Dedykowana jest także dla najmłodszych. Zabawa polega na naciskaniu bąbelków, które wydają lekki dźwięk, następnie należy ją odwrócić i bawić się dalej. Wykonana jest z przyjemnej w dotyku gumy, którą można myć w wodzie. Wymiary zabawki: ok. 12.5 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,90 zł
10,96 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 7,94 zł

2 osoby kupiły
23
O pisaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pisaniu
Dostępny
1 szt.

Jako dwudziestoletnia poetka, usłyszałam od starszego poety, mężczyzny, że jako poetka nigdy niczego nie osiągnę, jeśli nie będę wcześniej kierowcą ciężarówki, a tym samym nie przekonam się na własnej skórze, jak wygląda życie prawdziwych ludzi. Nie uważam, by między życiem a sztuką zachodziły jakiekolwiek korelacje przyczynowo-skutkowe sprawdzające się w każdych warunkach, a już na pewno nie takie, które objaśniają jakość dzieła; by działały mechaniczne recepty typu „połóż surowiec na fotel kierowcy ciężarówki, a po pewnym czasie otwórz drzwi od strony pasażera i wyjmij znakomitego artystę wysokiej klasy”. Błyskotliwe, dowcipne i bardzo osobiste teksty, które pierwotnie miały formę wykładów, jakie autorka wygłosiła na uniwersytecie w Cambridge w 2000 roku. Znajdziemy tu m.in. Dłoń jekyllową i dłoń hyde’ową, czyli tekst o dwoistości pisarza, refleksje o pisaniu i finansach, o mitologiach dotyczących pisarza i pisarki, o pisarskich powinnościach, o tym, dla kogo pisarz pisze, i jak pisanie ma się do uprawiania innych dziedzin sztuki, a także, jaki to wszystko ma związek ze śmiercią. Anegdoty, cytaty, literackie odniesienia – mnóstwo dobra dla każdego, kto kocha Atwood i czytanie.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

2 osoby kupiły
24
Direkt plus 3B. Zeszyt ćwiczeń + kod online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Direkt plus 3B. Zeszyt ćwiczeń + kod online
Dostępny
105 szt.

Direkt plus to nowa odsłona bestsellerowego kursu do nauki języka niemieckiego w wydaniu semestralnym. Idealnie sprawdzi się w pracy z uczniami o różnym poziomie zaawansowania językowego. Direkt plus to doskonały wybór zarówno dla uczniów liceów jak i techników. Z kursem mogą pracować uczniowie rozpoczynający, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego. Jednocześnie możesz pracować z kursem Direkt neu dostosowanym do dotychczas obowiązującej podstawy programowej oraz Direkt plus zgodnym z nowymi wymaganiami MEN. Direkt plus to: - fascynujące lekcje w oparciu o materiał spełniający wszelkie wymogi formalne MEN oraz dający gwarancję komfortowej pracy na długie lata, - praca z kursem sprawdzonym w praktyce (obecny w szkołach nieprzerwanie od 2005 roku) i dającym gwarancję sukcesu w nauce języka niemieckiego i na maturze, - elastyczny dobór tomów pod kątem zaawansowania językowego uczniów dzięki semestralnemu wydaniu (tomy 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b i 4), - praca z jedynym kursem zarówno z uczniami początkującymi, jak i kontynuującymi naukę języka niemieckiego.

22,00 zł
19,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
25
Pora snu w zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora snu w zoo
Dostępny
189 szt.

A któż to jeszcze nie śpi? Jeż Ignacy właśnie położył się do łóżka i starannie owinął kołderką. Wtem do jego uszu doszedł jakiś dziwny szmer. Nie wiedząc, co to takiego, wstał, ziewając szeroko. Niezwłocznie ruszył w ciemną noc, nawet nie przypuszczając, co go czeka. Wkrótce okazało się, że będzie miał pełne ręce roboty, gdyż słoń snuł się we śnie po całym zoo, niedźwiadek nie miał jeszcze ochoty pójść spać, mały nietoperz bał się ciemności, zaś lew? sami się przekonacie, co mu się przytrafiło. Jedynie dyrektor zoo Alfred Niecierpliwiec spał w najlepsze, pochrapując. Czy w tej sytuacji dzielny i pomysłowy jeż Ignacy sprawi, że mieszkańcy zoo zasną? Historia o tym, jak-to-jest-nie-móc-zasnąć, w której poznacie zabawne i bardzo męczące tasiemcowe słowotworki.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
26
InDesign i tekst. Profesjonalna typografia w Adobe InDesign wyd. 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,99 zł
67,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,50 zł

2 osoby kupiły
27
Nauka dla ciekawych. Minerały i skały...nr 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Minerały i skały...nr 3
Dostępny
10 szt.

Trzecia książka popularnonaukowego cyklu wydawniczego "Nauka dla Ciekawych" (seria "O Ziemi i Kosmosie"). Dołączono do niej CD zawierające galerię fotografii dwu- i trójwymiarowych.

14,99 zł
2 osoby kupiły
28
Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które pozornie nie mają sensu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemia. Zaskakująca moc pomysłów, które pozornie nie mają sensu
Dostępny
147 szt.

Przewrotna książka, zachęcająca nas do odkrywania magii, która pojawia się, kiedy tylko trochę bardziej zaufamy naszej własnej kreatywnej intuicji Aby być genialnym, trzeba być irracjonalnym - przekonuje Rory Sutherland, legenda reklamy i TED Talks. Dlaczego napój Red Bull jest tak popularny, chociaż wszyscy nienawidzą jego smaku? Dlaczego dzięki peronowym tablicom odliczającym czas pozostały do odjazdu pociągu mniej nas denerwują opóźnienia? I dlaczego wolimy, gdy pasta do zębów jest... pasiasta? Uważamy się za istoty racjonalne. A ekonomia i biznes opierają się na założeniu, że podejmujemy logiczne decyzje w oparciu o dowody. Ale wcale tacy nie jesteśmy. W wielu kluczowych obszarach naszego życia rozum odgrywa naprawdę znikomą rolę. Przyciąga nas to, co piękne, ale i to, co ekstrawaganckie, nadmierne, dziwaczne, absurdalne – od kosztownych zaproszeń ślubnych po maleńkie buteleczki zawierające najnowsze perfumy. Jeśli więc chcecie wpływać na wybory dokonywane przez ludzi, musicie ominąć rozum. Najlepsze pomysły nie mają bowiem racjonalnego sensu: sprawiają, że bardziej czujemy, niż myślimy. „To przełomowa książka, mądra i przy tym niezwykle zabawna. Rzeczywistość jest dobrze poukładana, często ujawnia swoje sekrety praktykom, choć prawie nigdy teoretykom, czego psychologowie, ekonomiści i osoby, które nie podejmują osobistego ryzyka, nie są po prostu w stanie zrozumieć. Koniecznie kupcie dwa egzemplarze tej książki – na wypadek gdyby jeden wam ukradli”. – Nassim Nicholas Taleb, autor Czarnego łabędzia

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

2 osoby kupiły
29
High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wymagającego dziecka? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wy...
Dostępny
75 szt.

Twoje dziecko ciągle marudzi, płacze, chce być wciąż na rękach, w nocy karmisz je co chwilę i nie pamiętasz, kiedy ostatnio przespałaś noc? Wymagające dzieci naprawdę istnieją i potrzebują więcej niż inne – uwagi i troski, przytulania i karmienia. Dr William Sears i jego żona Marta, twórcy pojęć high-need baby i attachment parenting, przez kilkadziesiąt lat praktyki pediatrycznej zgromadzili szereg przydatnych porad dla zmęczonych rodziców. Oferują im: • kreatywne sposoby na uspokojenie marudnych niemowląt, • metody karmienia i usypiania wymagających dzieci, • informacje na temat medycznych przyczyn nadmiernej płaczliwości • od infekcji po alergie, – skuteczne narzędzia do poradzenia sobie z powszechnymi problemami z zachowaniem dzieci wymagających, zwłaszcza tych nadwrażliwych i potrzebujących ciągłej uwagi, • rady pomagające uniknąć rodzicielskiego wypalenia, • taktyki nauki mówienia i słuchania – aby poznać punkt widzenia dziecka i okazać mu zrozumienie, zanim będzie za późno, • prawdziwe historie i porady rodziców wymagających dzieci. Z ogromnym zrozumieniem dla trudności, z jakimi się borykasz, Searsowie pokazują, jak rodzicielstwo bliskości potrafi zamienić wyzwania w zalety – zarówno u ciebie, jak i u twojego dziecka. Wymagające i wrażliwe dzieci potrafią dostarczyć najbardziej satysfakcjonujących rodzicielskich przeżyć, dzięki czemu dając więcej – więcej też otrzymasz!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
30
Loteria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loteria
Dostępny
50 szt.

Jeden z najbardziej znaczących zbiorów opowiadań w historii literatury dwudziestego wieku Krótkie i pozornie proste. Niekiedy zabawne, innym razem przerażające. Przede wszystkim jednak prowokujące do zadumy nad życiem i skłaniające do refleksji. Oto dwadzieścia pięć opowiadań autorki, która prawdziwą sławę zyskała między innymi dzięki tytułowej Loterii, historii rozpoczynającej się jak wiejska sielanka, która finalnie okazuje się przerażającym horrorem i dziś uważana jest za jedno z najsłynniejszych opowiadań literatury amerykańskiej. „Jackson udało się dokonać czegoś, o czym marzy każdy pisarz – napisane przez nią słowa w jakiś niewyjaśniony sposób stawały się czymś więcej niż tylko zbiorem liter”. – Stephen King

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
31
Jesteś moją matką? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moją matką?
Dostępny
66 szt.

Oto błyskotliwie opowiedziane rysunkowe wspomnienia Alison Bechdel, autorki bestselleru „Fun Home”, nr 1 na liście książek roku według „Timesa”, o tym, jak stała się artystką, którą jej matka zawsze chciała być. „Fun Home” Alison Bechdel okazał się popkulturowym i literackim fenomenem. Teraz czas na drugą pasjonującą opowieść córki-detektywa, tym razem o matce – molu książkowym zakochanym w muzyce, zapalonej aktorce-amatorce. A także o kobiecie tkwiącej w nieszczęśliwym małżeństwie z kryptogejem, której artystyczne aspiracje podszywały dzieciństwo Bechdel, a która ostatecznie przestała dotykać czy całować córkę na dobranoc, gdy ta miała siedem lat. Raz kąśliwie, raz radośnie, Bechdel wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi dotyczących przepaści między matką a córką. W poszukiwaniach tych odkrywa warstwę za warstwą, przedstawiając czytelnikowi fascynujące życie i twórczość ikony psychoanalizy XX wieku, Donalda Winnicotta, wymownie naświetlającą ilustrację dr. Seussa, a następnie prywatne (seryjnie monogamiczne) dorosłe życie uczuciowe Bechdel. Wreszcie zaś, wracając do Matki, autorka rysuje rozejm – kruchy w czasie rzeczywistym, ale taki, który poruszy i zaskoczy wszystkie dorosłe dzieci udanych matek. Alison Bechdel to autorka kultowych paków komiksowych „Dykes to Watch Out For”, bestsellerowego komiksu „Fun Home”, ktory został zaadaptowany na nagrodzony Tony Award musical. Jej kolejny bestsellerowy komiks, „Jesteś moją matką?”, został nagrodzony Judy Graham Award w 2013 roku. Bechdel została wyróżniona między innymi prestiżowym stypendium MacArthur Fellows, czasem zwanym również „grantem dla geniuszy”. „»Jesteś moją matką?« to dzieło wyjątkowo ludzkiego geniuszu, dzielnie zmierzającego prosto do sedna: dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jest także niesamowicie zabawne. I kapitalne wizualnie. Z każdą przewróconą stroną uzależnia jeszcze bardziej. I łamie serce”. – Jonathan Safran Foer, autor Strasznie głośno, niesamowicie blisko i Wszystko jest iluminacją „Wielu z nas żyje nieprzeżytym życiem naszych matek. Alison Bechdel napisała o tym książkę, komiksową wersję Virginii Woolf. Nie można w to uwierzyć, dopóki się nie przeczyta – trzeba!”. – Gloria Steinem „Dzielnie rozplątując poplątaną sieć utraconych połączeń, które prześladują od początku jej związek z nietuzinkową matką, Bechdel wprowadza wszystkich od Virginii Woolf po D. W. Winnicotta (znanego teoretyka psychoanalizy, który służy jej w poszukiwaniach jako ojciec chrzestny i dobra wróżka), żeby zerwać pęta ciążącej przeszłości. Wreszcie dociera do czegoś prawie tak olśniewającego, jak prostego: pogodzenia przetkanego łaską i udowodnionej miłości”. – Lawrence Weschler, autor Everything That Rises: A Book of Convergences i Uncanny Valley: Adventures in the Narrative

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
32
Skuteczna reklama na LinkedInie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna reklama na LinkedInie
Dostępny
19 szt.

Dotrzyj z reklamą do profesjonalistów!W zamyśle LinkedIn powstał jako miejsce nawiązywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Nie jest tak popularny jak Facebook, nie ma takiej siły rażenia jak Twitter, a jednak - konta na LinkedInie ma dziś 700 milionów osób, a 40% z nich wędruje po stronach serwisu kilka razy dziennie. Mimo to LinkedIn wciąż jest niedoceniany przez reklamodawców. Panuje opinia, że reklama na nim jest droga, trudna do ustawienia i nieskuteczna, a sam serwis nie jest przyjazny firmom, które chciałyby powierzyć mu swój budżet promocyjny.Nic bardziej mylnego!Jeśli chcesz dotrzeć z informacją o swoich produktach lub usługach do konkretnych biznesowych odbiorców, czyli właścicieli firm i kadry zarządzającej przedsiębiorstw - LinkedIn powinien być Twoim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o portale społecznościowe. Musisz oczywiście zacząć od skutecznej komunikacji: założyć konto firmowe i regularnie publikować ciekawe treści. Jednak bez wykorzystywania mechanizmów reklamowych szybko stracisz kontrolę nad zasięgami. By temu zapobiec, skorzystaj z panelu reklamowego LinkedIna:Dotrzyj z przesłaniem do właściwych osóbZrealizuj założone cele biznesoweWygeneruj nowe leady

57,00 zł
42,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

1 osoba kupiła
33
Quokka Solid - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej 510 ml (Sleek Ruby) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Solid - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej 510 ml (Sleek Ru...
Quokka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Kolor bazowy: CzerwonyMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Bidon / butelka na wodęRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-cePojemność: 510 ml

70,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
34
Podstawy metrologii elektrycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy metrologii elektrycznej
Dostępny
6 szt.

Skrypt stanowi pomoc przede wszystkim w dydaktyce przedmiotów metrologicznych realizowanej na wielu kierunkach studiów. Szeroki zakres merytoryczny pytań umieszczonych w podręczniku powoduje, że może on być także przydatny dla dużego grona odbiorców, tj. zarówno nauczycieli akademickich, jak też studentów różnych stopni i kierunków studiów technicznych. Skorzystać z niego mogą również pracownicy laboratoriów pomiarowych, a także wszyscy pracownicy, którzy w swojej działalności naukowej wykonują eksperymenty pomiarowe.

20,00 zł
2 osoby kupiły
35
Amends. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amends. Winyl
Grey Daze, Universal Music Polska
Dostępny
5 szt.

95,90 zł
93,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

1 osoba kupiła
36
Mutacje apokryfu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mutacje apokryfu
Dostępny
4 szt.

Książka dotyczy apokryfu literackiego, czyli transrodzajowej i transgatunkowej, wielopostaciowej formy wypowiedzi o szczególnym potencjale krytycznym, opartej na swoistych relacjach intertekstualnych, silniej niż inne angażujących takie kategorie, jak kanon i autentyk (różnie rozumiane) oraz wartość i źródło. Genologicznym intertekstem tej formy jest apokryf biblijny. W rozdziale I, wykorzystując różne użycia nazwy apokryf oraz aktywizując kluczową dla niego relację do rozmaicie rozumianego kanonu, proponuję własne rozumienie oraz wyodrębniam trzy zasadnicze postaci apokryficzności. Rozdział II i III poświęcam jednej z nich chodzi tu o utwory wyraziście stowarzyszone z kanonem literackim innym niż staro- i nowotestamentowy i koncentruję się na tym, co bodaj najsilniej stymuluje inwencję apokryfistów w XX i XXI wieku. Jest to niezgoda na aksjologiczno-światopoglądowe uwikłania arcydzielnych pre-tekstów fikcjonalnych, czyli możliwość rewizji kanonu literackiego. W rozdziale IV skupiam się na apokryficzności powieściowych autobiografii, przypisanych przez autorów postaciom rzeczywistym; rolę kanonicznych pre-tekstów odgrywają w tych rzekomych autobiografiach wypowiedzi niefikcjonalne biografie i inne źródła dokumentarne. Tutaj również szczególną uwagę zwracam na potencjał tej odmiany apokryfu literackiego, dywersyjny względem obrazów utrwalonych w oficjalnych przekazach.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
37
Kask dziecięcy Floris rozmiar 44-48 Spokey 927772 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
1 osoba kupiła
38
Pip the Pirate Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pip the Pirate Poziom 1
Dostępny
4 szt.

Pip to brzuchaty pirat, którego najlepszym przyjacielem jest wesoła małpka. Uwielbiają żeglugę po bezkresnych oceanach i lenistwo na słonecznych wyspach. Ich przygody są naprawdę zabawne i zaskakujące.Macmillan Children's Readers to seria książeczek dla dzieci z uproszczonymi tekstami do samodzielnego czytania. Czytanki stanowią połączenie ciekawych komiksów, bajek i opowiadań z dziedziny geografii, historii, kultury i życia codziennego. Wspomagają najmłodszych w rozwijaniu umiejętności czytania, opanowaniu słownictwa oraz budują ich pewność siebie z zakresu komunikowania się w języku angielskim.Seria zapewnia dzieciom nie tylko poznanie nowych struktur gramatycznych i słownictwa, poszerza także ich wiedzę z zakresu innych przedmiotów. Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie kursów dla dzieci lub jako materiał na oddzielne zajęcia poświęcone czytaniu.

32,00 zł
27,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,16 zł

1 osoba kupiła
39
Czas huraganów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas huraganów
Dostępny
107 szt.

Grupa dzieci z La Matosy, zubożałej wioski w Meksyku, dokonuje makabrycznego odkrycia. W mętnych wodach kanału znajduje rozkładające się ciało miejscowej wiedźmy. Była ona postrachem mężczyzn i ratunkiem dla kobiet. Każdy z bohaterów wnosi do dochodzenia nowe szczegóły, nowe akty zepsucia i brutalności. Prawda przenika do gleby, zatruwając wszystko dookoła. Śledztwo odsłania mroczny świat, w którym dominują bieda, przemoc, mizoginia i najmroczniejszy erotyzm. Gdzie uprzedzenia i wykluczenie społeczne wyznaczają los i umacniają piekielny krąg. Gdzie beznadziejność osiąga punkt kulminacyjny i doprowadza do zabójstwa wiedźmy, której zwłoki są jak oko huraganu, przekraczające czas i przestrzeń, obserwujące wirowanie opowieści utkanych w przeszłości i przenikających teraźniejszość. Historia przedstawiona przez Fernandę Melchor, rozgrywająca się w wyimaginowanym miasteczku La Matosa, pozornie przypominającym meksykański stan Veracruz, szybko przekracza ograniczenia związane z historią kryminalną. Winowajcy są wymieniani na początku narracji, wobec czego najważniejsze staje się pytanie o to, dlaczego. Napisana z brutalnym liryzmem nakreśla okrutny, a zarazem fascynujący portret Meksyku. Stawia także odwieczne pytania o naturę zła. „Tajemnica morderstwa, dla której tłem jest groza i brud – książka Melchor wskazuje na narodziny meksykańskiej gwiazdy. (…) Nie jest to wybór do klubu książki Oprah, tego można się spodziewać, ale nie możesz przeoczyć tej powieści. O ile jesteś na nią przygotowany”. – „The Guardian” „W swojej imponującej nowej powieści Fernanda Melchor zgłębia powiązania między bajką a kobietobójstwem (femicide) – określeniem, którego meksykańskie feministki używają do rozliczenia się z narastającymi, coraz bardziej sadystycznymi morderstwami kobiet i dziewcząt w ich kraju. (…) Melchor tworzy opowieść nie tylko potępiającą potworność, ale także uosabiającą piękno i żywotność, które ta potworność wypacza”. – „The New York Times”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
40
Świat według pszczół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według pszczół
Dostępny
53 szt.

Piękna historia wzajemnej troski ludzi i pszczół. Poruszająca opowieść o tym, co możemy utracić. W ostatnich latach większa uwaga poświęcona klimatowi, zrównoważonemu rozwojowi, śmiertelności pszczół oraz diecie doprowadziła do ponownego zainteresowania zarówno pszczelarstwem, jak i miodem. Sarah Hambro, dziennikarka z Oslo, napisała fascynującą książkę, która jest odpowiedzią na to zainteresowanie, skarbnicą wiedzy i anegdot, a także literackim manifestem w obronie życia pszczół. Spośród ponad dwudziestu tysięcy gatunków pszczół Hambro wybrała pszczoły miodne i stworzyła piękną opowieść o ich krótkim, ale intensywnym życiu. To także opowieść o relacji człowieka z pszczołami i o tym, jakie mają znaczenie dla nas i naszego rozwoju.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
41
Wipe-Off Activity Pad Czas na grę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wipe-Off Activity Pad Czas na grę!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Zabierz ze sobą na drogę zestaw gier obrazkowych, liczbowych i słownych-wielokrotnego użytku. Gry dla jednej osoby lub dwóch. Takie klasyki jak wisielec, to co widzę oraz nowe wyzwanie, które sprawią wiele frajdy. 17 plansz z grami wraz z zmywalnymi flamastrami.

43,09 zł
37,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,17 zł

1 osoba kupiła
42
Nauka dla ciekawych. Sekretne życie...nr 13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Sekretne życie...nr 13
Dostępny
7 szt.

Trzynasta książeczka z serii "Nauka dla Ciekawych" poświęcona jest lodowcom. Opracowanie powstało w celu krótkiego przedstawienia obecnego stanu wiedzy na temat genezy, własciwości i środowiskowego znaczenia kriokonitu. Ten osobliwy twór natury spotykany jest na lodowcach w wielu częściach świata, autorzy jednak udali się na poszukiwania go do Arktyki, na wyspę Spitsbergen, bedącą obiektem badań polskich naukowców od czasu narodowej wyprawy kierowanej przez geologa profesora Stanisława Siedleckiego, która w latach 1956-1957 założyła Polską Stację Polarną w Zatoce Białego Niedźwiedzia u wylotu fiordu Hornsund w południowo-zachodniej części wyspy.

14,99 zł
1 osoba kupiła
43
Kształcenie inżynierów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształcenie inżynierów
Dostępny
6 szt.

Monografia przybliża ewolucję zawodu inżyniera i zagadnienie kształcenia inżynierskiego na przestrzeni wieków, wskazując na jego różnorodność i odmienny przebieg w poszczególnych krajach, omawia aktualne systemy kształcenia, podkreślając przestarzałą strukturę uczelni technicznych, sformalizowanie kształcenia i zły dobór przedmiotów, nie zawsze skorelowany z programem studiów, a także wskazuje na perspektywy jego rozwoju i kierunki modernizacji. Szczególną wartością publikacji są rozdziały, w których autor ocenia jakość i wyniki procesu dydaktycznego oraz przedstawia perspektywy rozwoju studiów technicznych. Za kluczowe w tym zakresie autor uważa odpowiednie przygotowanie dydaktyczne kadry naukowej, strukturę jednostki oraz podstawowe formy przekazu wiedzy. Wprowadzone do omawianych treści syntezy utrwalają istotne zagadnienia, a liczne wykresy i schematy porządkują wiedzę.

20,00 zł
1 osoba kupiła
44
Błądzenie pielgrzyma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błądzenie pielgrzyma
Dostępny
8 szt.

„Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty niej fałsz”. C. S. Lewis, fragment przedmowy: Książka Błądzenie pielgrzyma, napisana w roku nawrócenia pisarza, jest jego autobiografią. C. S. Lewis przemawia w niej ze zwięzłością, dzięki której przekazuje swoją oryginalną myśl, bez potrzeby przeprowadzania pełnego wykładu z dziedziny filozofii religii. Jest to mądra i dogłębna książką; być może najbardziej wojowniczy utwór tego autora poświęcony problematyce chrześcijańskiej.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
45
Syn wolności. Część IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn wolności. Część IV
Dostępny
20 szt.

Czy można wygrać wojnę, gdy przegrało się wszystkie dotychczasowe bitwy? Przed takim wyzwaniem staje Kontynentalna Armia Południowa pod dowództwem generała Greene'a. Jej nowy naczelny inżynier, Tadeusz Kościuszko, również otrzymuje zadanie ponad siły. Czy obaj dzielni oficerowie zdołają wyprowadzić armię z kryzysu? Czy ich hart ducha, determinacja i wielka odwaga wystarczą do zwycięstwa nad znacznie silniejszymi Brytyjczykami? Zbliża się rozstrzygnięcie losów wielkiej amerykańskiej rewolucji. Stawką jest niewola lub niepodległość Stanów Zjednoczonych.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

1 osoba kupiła
46
Nauka dla ciekawych. Filozofia krasu...nr 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Filozofia krasu...nr 4
Dostępny
6 szt.

Czwarta książka popularnonaukowego cyklu wydawniczego "Nauka dla Ciekawych" (seria "O Ziemi i Kosmosie"). Dołączono do niej CD zawierające galerię fotografii dwu- i trójwymiarowych. Sposób, w jaki zostały tu przedstawione zjawiska krasowe, wynika z wieloletniej praktyki i obserwacji krasu czynionych okiem geologa-speleologa.

14,99 zł
1 osoba kupiła
47
Lumo Stars Veggies and Berries Truskawka Tilda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lumo Stars Veggies and Berries Truskawka Tilda
Tactic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Owoce i Warzywa to jedna z linii rodzimych maskotek Lumo Stars zaprojektowanych w Finlandii. Kolekcja w rozmiarze Classic zawiera wzory pluszaków o rozmiarze 15 cm: Marchewka, Kalafior, Kapusta, Brokuł, Malina Moroszka, Truskawka, Groszek oraz Muchomor Czerwony.

28,41 zł
23,30 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,11 zł

1 osoba kupiła
48
Korpus dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego. Dzieła o tematyce świeckiej. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,00 zł
108,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,23 zł

1 osoba kupiła
49
Nauka dla ciekawych. Wybuchy wulkanów...nr 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych. Wybuchy wulkanów...nr 2
Dostępny
6 szt.

Wybór tematu kolejnej książeczki z serii "O Ziemi i Kosmosie" (cykl "Nauka dla Ciekawych") sprowokowany został wybuchem niewielkiego wulkanu na Islandii. Zjawiska, które można było do tej pory oglądać jako ciekawostki odległych krain, nagle stały się naszym udziałem. Ci, którzy mieli bilety lotnicze, nagle dowiadywali się, że mglisty pył jest przeszkodą dla samolotów. W niniejszej książeczce omówiono eksplozywne erupcje wulkanów. Należy zaznaczyć, że wprowadzając w świat największych katastrof wulkanicznych, autor tylko pobieżnie zarysował genezę i lokalizację tych zjawisk.

14,99 zł
1 osoba kupiła
50
W nawiedzonym zamczysku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W nawiedzonym zamczysku
Dostępny
44 szt.

Powieści Jan Łady (literacki pseudonim księdza Jana Gnatowskiego) Oman, W zaklętym zamczysku czy Antychryst cieszyły się olbrzymią popularnością w dwudziestoleciu międzywojennym. W okresie PRL-u jego książki objęte zostały całkowitą cenzurą i wycofane z bibliotek. Jan Łada uważany jest za twórcę polskiej powieści gotyckiej w manierze powieści historycznej Waltera Scotta. W 2020 roku w bestsellerowej antologii Z duchami przy wigilijnym stole ukazała się po raz pierwszy po wojnie jego mini powieść Lucyfer. W nawiedzonym zamczysku(zmieniony tytuł W zaklętym zamczysku) rozpoczyna się w 1633 roku na Wołyniu. Ukazuje wydarzenia na kresach będące jakby prologiem do historii z Ogniem i mieczem Sienkiewicza. Książka opisuje dzieje zwaśnionych rodów Miśniakowskich i Turobojskich. Zło zasiane przez Hrehora Miśniakowskiego, okrutnego i chciwego wojewodę, jest krwawym dziedzictwem - klątwą, z którą zmagają się bohaterowie powieści, szczególnie jego prawnuk rotmistrz Kazimierz. Książka przemawia filmowym klimatem i tempem zdarzeń. Jest napisana według oczekiwań dzisiejszego czytelnika, poszukującego opisu obrazami, a nie słowem, połączenia magii, cudowności z rzeczywistymi wydarzeniami historycznymi. Książka na nowo opracowana i zredagowana zgodnie z wymogami współczesnej polszczyzny.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
51
Bridget Jones's Diary Intermediate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bridget Jones's Diary Intermediate
Dostępny
7 szt.

Helen Fielding's story of the loveable Bridget and her troubles with men, weight and wine, was made internationally famous by the film starring Hugh Grant and Renee Zellweger

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

1 osoba kupiła
52
Nauka dla ciekawych.Pegmatyty Dolnego...nr 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka dla ciekawych.Pegmatyty Dolnego...nr 12
Dostępny
3 szt.

Dwunasta książeczka z serii "Nauka dla Ciekawych" poświęcona jest pegmatytom. Pegmatyt to specyficzna skała, która od wieków intrygowała człowieka. Przez kilka ostatnich stuleci była ona najważniejszym źródłem surowca skaleniowo-kwarcowego na potrzeby rozwijającego się przemysłu ceramicznego i szklarskiego, zaś w ostatnich dziesięcioleciach okazało się, iż może być także bardzo cennym źródłem niektórych rzadkich pierwiastków niezbędnych do rozwoju zaawansowanych technologii, np. w elektronice, przemyśle samochodowym, lotniczym i kosmicznym, przemyśle odnawialnych źródeł energii, w wojskowości itp. Nadal, jak przed wiekami, jest ważnym źródłem kamieni szlachetnych i ozdobnych. W stopniu nieporównywalnym z innymi skałami magmowymi pegmatyty mogą koncentrować niektóre rzadkie pierwiastki, co prowadzi do tworzenia się w nich egzotycznych minerałów, nieczęsto spotykanych w skałach innego typu. Szacuje się, że z ponad 5500 znanych minerałów około 500 gatunków, głównie minerałów Li, Be, B, Nb, Ta, U i innych rzadkich pierwiastków, jest charakterystycznych głównie dla tych skał. Niezwykle estetyczne okazy, zwłaszcza w formie dobrze wykształconych kryształów o dużej przejrzystości, pozyskane w trakcie eksploatacji pegmatytów, są ozdobą i chlubą wielu muzeów przyrodniczych i kolekcji prywatnych na świecie, a niektóre z nich osiągają ceny porównywalne z cenami dzieł sztuki. Z naukowego punktu widzenia pegmatyty stanowią natomiast doskonałe naturalne laboratorium, w którym można prześledzić efekty działania wielu procesów magmowych i pomagmowych. Niektóre z tych procesów występują również w dużych komorach magmowych, inne są jednak charakterystyczne wyłącznie dla pegmatytowego środowiska krystalizacji. O złożoności procesów pegmatytotwórczych świadczy najlepiej fakt, że pomimo obfitej specjalistycznej literatury, która narosła przez ostatnie stulecie, i niewątpliwego postępu w rozumieniu natury tych procesów, pegmatyty wciąż wymykają się ogólnie przyjętym klasyfikacjom skał magmowych. Także spory dotyczące definicji pegmatytów trwają nieprzerwanie od początków współczesnej geologii, odzwierciedlając zmieniający się stan wiedzy, a uniwersalny model genezy tych skał jest wciąż poza naszym zasięgiem.

14,99 zł
1 osoba kupiła
53
Pakiet: 10 minut na angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: 10 minut na angielski
Dostępny
13 szt.

Miewasz problemy z gramatyką angielską? I nie wiesz, jak skutecznie się jej uczyć? Nie martw się! Potrzebujesz po prostu dodatkowych wskazówek i wielu ciekawych ćwiczeń, bo to one czynią mistrza. Dobrze więc, że sięgasz po tę książkę.Pierwsza wskazówka: warto ćwiczyć krócej (np. 10 minut), ale częściej. Dzięki temu nauka zabierze Ci mniej czasu, a przyniesie lepsze efekty.Pakiet pięciu książek z serii 10 minut na angielski to 4 publikacje z najważniejszymi i najbardziej przydatnymi zagadnieniami gramatyki angielskiej. W pudełku znajdziesz oprócz nich 222 testy, które pomogą Ci utrwalić wszystkie zagadnienia.W skład pakietu wchodzą:PRESENT PERFECT I PAST SIMPLE Poznaj czas Present Perfect. Naucz się, kiedy go stosować i jak odróżnić jego użycie od stosowania czasu Past Simple.CONDITIONAL SENTENCES Poznaj reguły stosowania zdań warunkowych.DIRECT SPEECH I INDIRECT SPEECH Nauczysz się reguł gramatycznych związanych z relacjonowaniem cudzych wypowiedzi.RELATIVE CLAUSES Powtórz zasady dotyczące zdań względnych przed testem lub sprawdzianem.222 TESTY z nagraniami mp3 do ćwiczenia rozumienia ze słuchu. Zróżnicowany poziom trudności testów pomoże Ci w płynnym opanowaniu materiału gramatycznego. Wybierz testy sprawdzające zagadnienia, których aktualnie się uczysz.Chcesz powtórzyć jakieś zagadnienie przed sprawdzianem lub testem? Pakiet 10 minut na angielski jest właśnie dla Ciebie!

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
54
Osiem spojrzeń na Pana Jezusa. Od logismoi Ewagriusza z Pontu ku teologii wyobraźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiem spojrzeń na Pana Jezusa. Od logismoi Ewagriusza z Pontu ku teolo...
Dostępny
18 szt.

Tyle już napisano o Ewagriuszu! Czy jest sens coś dodawać? Wydaje się, że wielka myśl żyje w rozlicznych jej interpretacjach i komentarzach. Tak jest niewątpliwie z ośmioma logismoi Pontyjczyka... Nowa interpretacja, jeśli tak można określić niniejszą refleksję, w pierwszym rzędzie chce być pozytywna, czyli uniknąć powielania klasycznej już lektury ośmiu logismoi jako opowieści o grzechach, wadach czy pokusach. Nie znaczy to, że neguje takie odczytanie. Chce jednak zobaczyć je nie tyle, jako główny przedmiot zainteresowania, wręcz cel refleksji i analiz, lecz jako sposobność do doświadczenia czegoś dobrego: własnego rozwoju, nade wszystko zaś spotkania z Panem Jezusem. Ta pozytywność wiąże się z jeszcze innym charakterystycznym rysem myśli i tekstów Ewagriusza: wielką, jeśli nie kluczową, rolę odgrywa w nich wyobraźnia. Logismoi to myśli, które wywołują reakcję w naszym umyśle, czyli powstanie noēmata – wyobrażeń, fantazji, pojęć, konceptów, obrazowania. Cała duchowa rzeczywistość więc rozgrywa się praktycznie w przestrzeni naszego odbioru i interpretowania impulsów przychodzących od Boga, szatana czy też od nas samych. Jak pisze C. Stewart, umysł działa za pomocą tak powstałych form, przepracowując je, ale i zostając naznaczony ich śladem. Tak powstaje wiedza, która jednak, by stać się ostatecznym poznaniem Boga, musi pozbyć się wszelkich wyobrażalnych form. On bowiem jest ponad wszelką percepcją, myślą czy formą. Jednocześnie, co warto podkreślić, szanuje nasz sposób postrzegania (wszak sam go stworzył!) i zsyła swoje noēmata, oświecając tak umysł Boskim światłem. Mimo że jesteśmy tu ponad wyobrażeniami ludzkimi, Ewagriusz mówi o „duchowych odczuciach”, o świetle, o „Bożym miejscu” czy „miejscu modlitwy”. Jest to rzeczywistość wyobrażeń niewytworzonych przez człowieka, lecz danych przez Boga, co w praktyce oznacza obrazy biblijne. Ostatecznie nie jesteśmy zatem w stanie uwolnić się od interakcji z obrazami, bo nawet jeśli są one biblijne – pozostają śladem materii, mają formę, oddziałują na zmysły. I w tym miejscu okazuje się, jak bardzo Pontyjczyk jest jednak pozytywny i afirmatywny. Kojarzenie go, choćby tylko stereotypowe, z negacją czy ogołoceniem z wszelkiej wyobrażeniowości i zmysłowości nie jest słuszne. Jak to jasno wykazał K. Corrigan, u Ewagriusza w całej ascetycznej pracy chodzi o przemienienie się, otwarcie na działanie Boga i Jego dar modlitwy, która sprawia, że cała nasza osoba wzrasta ku pełni człowieczeństwa: Kiedy umysł/serce zamkniętego ego otwiera się na większe JA, to ostatnie funkcjonuje jako krajobraz synergicznej doskonałości, wyrażający całą gamę doświadczeń ciała i duszy w szerszym świecie, o duchowym znaczeniu, i rozwijający w pełni na modlitwie swój naturalny kształt. Umysł pozostaje sercem szczególnie w modlitwie, ponieważ jest ona wyrazem miłości/pragnienia/erosu i obejmuje współczucie dla innych w niosącej poznanie hierarchii bycia-pomiędzy. Być z Bogiem to poznawać i kochać całą swoją istotą, to proste doświadczenie bycia – z byciem. Dlatego modlitwa jest działaniem nie tylko umysłu; wyraża i ożywia nasz naturalny, najlepszy stan bycia, w którym, otrzymując wszystko od Boga, nie określamy ani nie tworzymy własnych znaczeń. Jest ona zatem najbardziej angażującym i oryginalnym ze wszystkich stanów ludzkich. W chłonnej komunii z Bogiem jest się najgłębiej w komunii z innymi. Wreszcie, w modlitwie umysł doświadcza bezkształtnego światła, światła szafirowego, załamanego przez pryzmat Pisma Świętego. Umysł staje się świątynią, ciałem, miejscem Boga, ale Trójjedyny Bóg wymyka się wszelkim przedstawieniom i wszelkim konceptualnym strategiom.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
55
W ciemnościach. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ciemnościach. Tom 1
Dostępny
82 szt.

Naprawdę niezwykła historia zaczyna się wtedy, gdy Piękna staje się Silną. Czy będzie w stanie przeniknąć ciemności, w których ukrył się książę? Po tragicznej śmierci rodziców Oliwia musiała szybko wydorośleć – dla siebie i swojego młodszego brata. Po rodzicach odziedziczyła wyłącznie ogromny dług, który stara się spłacać, pracując na dwa etaty. Nie spodziewa się, jakie zmiany zajdą w jej życiu po tym, jak przyjdzie jej sprzątać w luksusowej rezydencji należącej do tajemniczego milionera. Propozycja, którą otrzymuje od gburowatego Maksymiliana, jest wyjątkowo atrakcyjna i zdecydowanie… kontrowersyjna. Milioner ma pewien warunek – przez cały czas będą spotykać się tylko w ciemnościach. Jakie sekrety skrywa Maks? Czemu nie chce pokazać twarzy? Wplątana w przedziwny układ Oliwia przekona się, że istnieją tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
56
Pająk 533325 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pająk 533325
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

7,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
57
Psychologia przedsiębiorczości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia przedsiębiorczości
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera przegląd aktualnej wiedzy naukowej z zakresu psychologicznych aspektów aktywności przedsiębiorczej. Przedsiębiorczość to wszak nie tylko domena ekonomistów czy specjalistek od zarządzania. Za aktywnością przedsiębiorczą stoją konkretni ludzie, których sposób myślenia, podejmowania decyzji, tworzenia innowacji, jest motorem powstawania nowych firm, ich rozwoju, a czasem i upadku. W publikacji tej znajdują się wyniki badań, przegląd teorii i praktyczne przykłady dotyczące m.in. takich zagadnień jak motywacja, innowacyjność, radzenie sobie z porażką czy osobowościowe korelaty aktywności przedsiębiorczej. Podręcznik, mimo że opiera się na wynikach badań naukowych z zakresu psychologii przedsiębiorczości, napisany jest przystępnym językiem, co czyni go odpowiednią lekturą dla wszystkich osób zainteresowanych aktywnością przedsiębiorczą i przedsiębiorczymi kompetencjami.

25,00 zł
1 osoba kupiła
58
Reologia w ceramice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reologia w ceramice
Dostępny
3 szt.

Głównym celem autora było stworzenie książki przedstawiającej fundamenty reologii, które każdy ceramik powinien znać.Publikacja przedstawia reologię w sposób prosty, a bardziej skomplikowane równania i analizy matematyczne umieszczono na końcu w załącznikach. Ponieważ jednak dla zrozumienia niektórych zjawisk reologicznych analizy matematyczne są niezbędne, w uproszczony sposób starano się je w książce zamieścić (zwłaszcza te, które nie są często publikowane). Przedstawiono oryginalne podejścia analityczne dotyczące właściwości reologicznych ceramicznych mas granulowanych oraz zawiesin pseudo-reoniestabilnych. Te ostatnie zostały zaprezentowane na podstawie prac Ł. Wójcika i A. Stempkowskiej i są przedmiotem szczególnego zainteresowania autora (formowanie metodą gelcasting, zawiesiny uszczelniające). Druga edycja książki jest uzupełniona i poszerzona o aspekty uogólniania przepływów reoniestabilnych. W szczególności więcej uwagi poświęcono pomiarom oscylacyjnym, które prowadzi się coraz częściej zwłaszcza na potrzeby charakterystyki zawiesin lepkosprężystych

30,00 zł
1 osoba kupiła
59
Powolne spalanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powolne spalanie
Dostępny
10046 szt.

Paula Hawkins, autorka powieści Dziewczyny z pociągu i Zapisane na wodzie, które urzekły miliony czytelników na całym świecie, snuje pasjonującą, pełną zwrotów akcji opowieść o oszustwie, morderstwie i zemście. „Co ci odbiło?”. Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją. Trzy kobiety w zasadzie się nie znają, lecz każda z nich była w jakiś sposób powiązana z ofiarą. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. Świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono. A gdy chodzi o zemstę, nawet porządni ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego się posuną, żeby odzyskać spokój? Paula Hawkins daje nam odważny i pikantny kryminał, w którym pyta: Jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
60
Dzieła z historii starożytnej, wczesnego chrześcijaństwa i religijne. Tom 1. Korpus dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła z historii starożytnej, wczesnego chrześcijaństwa i religijne. ...
Dostępny
53 szt.

Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Narodowym w Warszawie przy współpracy Państwowej Galerii Tretiakowskiej w Moskwie podjął w 2015 roku nowe badania nad twórczością Henryka Siemiradzkiego – wybitnego polskiego malarza, związanego także z rosyjskim i włoskim środowiskiem artystycznym. Pięcioletni projekt, finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki”, owocuje wydaniem w dwóch tomach po polsku i angielsku Korpusu dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego obejmującego obrazy i związane z nimi szkice rysunkowe i studia olejne. Ideą realizatorów projektu było włączenie do Korpusu wszystkich zachowanych i znanych z literatury dzieł, których autentyczność została potwierdzona przez rysunki i szkicowniki, grafikę reprodukcyjną i stare fotografie z pracowni, wreszcie przez badania technologiczne. Twórcy Korpusu zgromadzili bibliografię i informacje o udziale każdego obrazu w wystawach, zebrali listy i źródła, opracowali jego historię, przedstawili ikonografię, by ostatecznie podjąć próbę interpretacji dzieła na tle twórczości Siemiradzkiego, jak również artystycznych i intelektualnych nurtów epoki. Korpus podzielono na działy, obejmujące różne zakresy tematyczne, odnoszące się do scen z historii, przedstawień religijnych, kompozycji rodzajowych, plafonów i kurtyn teatralnych, wreszcie portretów i pejzaży. Dopełniono jednak ten układ przeglądem chronologicznym twórczości. Trzeci tom Głosy o twórczości Henryka Siemiradzkiego w języku polskim obok studiów nad twórczością i działalnością artysty zawiera wykaz źródeł archiwalnych i bibliografię. Czwarty tom Warsztat artystyczny Henryka Siemiradzkiego w języku polskim został poświęcony badaniu technik i technologii dzieł artysty. Rezultatem projektu jest także dokumentacja jego życia i twórczości, opracowanie korespondencji, kwerendy w prasie, katalogach i publikacjach. Wyniki badań zostały zawarte m.in. w czterech wydanych tomach studiów, będących rezultatem międzynarodowych konferencji m.in. w Krakowie w 2017 i w Rzymie w 2018 roku. Zrealizowany projekt otwiera nowe perspektywy badań nie tylko nad malarstwem Siemiradzkiego, lecz także nad polską i europejską sztuką 2. połowy XIX wieku.

149,00 zł
108,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,23 zł

1 osoba kupiła
61
Fun Home - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fun Home
Dostępny
66 szt.

Oryginalnie i wspaniale opowiedziane wspomnienia kultowej autorkikomiksów, których szczególnymi wyróżnikami są gotyckie łuki, rodzinny dompogrzebowy, erotyczne niespoełnienie i wielka literatura.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

1 osoba kupiła
62
Botanik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Botanik
Rebel, od 10 lat
Dostępny
4 szt.

Kombinuj i uprawiaj kosmiczne rośliny! W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu! Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji! Na czym polega gra? W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny. Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika. Dlaczego pokochasz tę grę? • Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika. • Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony? • Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. Zawartość opakowania: • mechaznacznik • rejestr • 67 kafelków • instrukcja

79,95 zł
70,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
63
Już cię kiedyś kochałam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już cię kiedyś kochałam
Dostępny
363 szt.

Dominika właśnie rozstała się z facetem i niczym polska Bridget Jones spędza trzydzieste szóste urodziny w rodzinnym domu na Kaszubach, wysłuchując lamentów matki na temat swojego staropanieństwa. Biega co prawda na mniej lub bardziej udane randki i stara się być szczęśliwa, ale presja ze strony rodziny, która na siłę chce układać jej życie, coraz bardziej ją przytłacza… Wtedy na jej drodze staje Konrad, przystojny właściciel stadniny, jej pierwsza miłość. Sercowe rozterki przeżywa też Paulina, kilka lat młodsza kuzynka Dominiki. Dziewczyna spotyka się wprawdzie z seksownym strażakiem, ale myśl o rychłym małżeństwie i pierwszym dziecku lekko ją przeraża. Co wybiorą bohaterki? Życie według własnego planu czy może zupełnie inny scenariusz?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
64
Everyday Idioms in Workplace Contexts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everyday Idioms in Workplace Contexts
Dostępny
4 szt.

Fragmenty recenzji:Idiomy, przysłowia i wyrażenia językowe stanowią istotny element współczesnego języka angielskiego, zarówno pisanego, jak i mówionego. Stanowią zarazem jeden z trudniejszych elementów języka, ponieważ nie są przetłumaczalne dosłownie i dlatego wymagają nie tylko opanowania pamięciowego, ale przede wszystkim wyczucia ich zastosowania w odpowiednim kontekście. Wprowadzenie idiomów i związków frazeologicznych do języka, ożywia go i zbliża do języka naturalnego używanego przez native speakerów. Dobra znajomość idiomów pozwala uniknąć nieporozumień i dwuznaczności w istotny sposób utrudniających komunikację w środowisku międzynarodowym (...) Zawarte w publikacji idiomy i wyrażenia nie są martwe, lecz powszechnie używane w codziennej angielszczyźnie. Ich podział tematyczny ułatwia wyszukiwanie potrzebnych wyrażeń oraz ich zapamiętywanie. Ćwiczenia zostały ciekawie dobrane i spełniają swoje zadanie polegające na ułatwieniu czytelnikowi zapamiętanie i utrwalenie przedstawionego materiału.dr hab. Andrzej K. Kuropatnicki, pof nadzw.Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w KrakowiePodręcznik jest przeznaczony dla Polaków znających język angielski co najmniej na poziomie B2, o czym świadczą odpowiednio dobrane przykłady idiomów polskich, zbliżonych znaczeniowo do cytowanych idiomów angielskich. (...) Publikacja w sposób jasny i przystępny gromadzi zestaw idiomów przydatnych w środowisku pracy. Z pewnością ich znajomość zostanie doceniona przez rodzimych użytkowników języka angielskiego.dr Lucjan BluszczStudium Języków Obcych AGH

30,00 zł
1 osoba kupiła
65
Jedz jak Budda. Jak jeść świadomie i zdrowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedz jak Budda. Jak jeść świadomie i zdrowo
Dostępny
125 szt.

Odkryj zalety uważnego jedzenia i pielęgnowania żywieniowych nawyków według wskazówek Buddy. Z całą pewnością jest wiele rzeczy, których nie wiecie na temat Buddy. Przede wszystkim wydaje się wam, że Budda był wiecznie uśmiechniętym grubiutkim facetem. Tymczasem prawdziwy Budda przez całe życie był szczupły. I szukał harmonii w każdej dziedzinie życia – w odżywianiu również. W kwestiach żywienia pragnął podążać „drogą środka”. Odrzucał zarówno nieograniczone obżarstwo, jak i nieracjonalne głodówki. Pomimo tego, że żył wiele lat przed erą hamburgerów i frytek, instrukcje, jakich udzielił mnichom ponad 2500 lat temu, okazują się aktualne aż do dziś. A w dodatku są banalnie proste! Najważniejsza z nich brzmi: to, co jesz, nie jest aż tak istotne jak to, kiedy jesz. Nie musisz stosować drakońskich diet, aby czuć się zdrowo i dobrze wyglądać. Z tej książki dowiesz się: • jakie techniki jedzenia sprzyjają utracie nadmiernych kilogramów, • czy Budda uczęszczał na crossfit i jakie ćwiczenia są najlepsze dla ciebie, • jak odróżnić prawdziwy głód od zwykłych zachcianek i nieposkromionego apetytu, • jak zakończyć trudny i toksyczny związek pomiędzy tobą a twoją lodówką, • jak zaprzyjaźnić się z własnym żołądkiem i osiągnąć wagową nirwanę.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
66
Nazwy i granice etniczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazwy i granice etniczne
Dostępny
122 szt.

Temat książki to realizacja praw mniejszości narodowych i regionalnych, w szczególności prawa do manifestowania swojej obecności na terenach zamieszkania w formie równouprawnienia własnego języka jako języka zapisu nazw lokalnych i jako języka komunikacji urzędowej. Jest to ważne zagadnienie dla oceny jakości polskiej demokracji. (?) Grupy mniejszościowe często nie w pełni korzystają z przyznanych im praw, aby nie zaogniać relacji ze swoimi sąsiadami. Każde prawo potrzebuje czasu, aby stać się częścią praktyki codziennej i zakorzenić się w relacjach międzygrupowych. Stworzenie odpowiedniego prawa nie jest zakończeniem, ale początkiem określonego procesu. O tym, że nie jest to ani szybkie, ani proste, mówi właśnie ta książka. Z recenzji dr. hab. prof. UW Jerzego Bartkowskiego Sławomir Łodziński należy do uznanych badaczy problematyki mniejszościowej w Polsce. Umiejętnie łączy podejście socjologiczne z badaniami o charakterze politologicznym i prawnym, co pozwala mu na głębszą analizę problemu badawczego. Właściwemu ujęciu badań sprzyja też odwołanie się do neoinstytucjonalizmu. (?) W pracy wykorzystano bogatą bazę źródłową obejmującą akty prawne, opracowania oraz różne dokumenty, w tym raporty i dane statystyczne. Bardzo ważny i cenny poznawczo był materiał empiryczny uzyskany w wyniku wywiadów przeprowadzanych z władzami gmin, przedstawicielami mniejszości, ekspertami czy politykami. (?) Analiza socjologiczna wprowadzanych zmian w zakresie nazewnictwa, uwzględniająca to, w jaki sposób, wykorzystując podstawy prawne, w warunkach lokalnych przyjęto dwujęzyczne nazwy, stanowi niewątpliwie najistotniejszą część pracy. Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Janusza

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

1 osoba kupiła
67
Wydaje mi się, że widziałem... dinozaura! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydaje mi się, że widziałem... dinozaura!
Dostępny
43 szt.

Seria dla najmłodszych czytelników, wspierająca spostrzegawczość i rozwój małej motoryki. Gdzieś w domu ukrył się dinozaur. Może jest za kanapą? A może wskoczył do wanny? Podnieś i przesuń ruchome elementy tej książki, aby sprawdzić, gdzie się schował.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
68
Torebka prezentowa JP9184XL  50x72x20 cm szerokie dno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
69
Elektroniczna aparatura medyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczna aparatura medyczna
Dostępny
4 szt.

Aparatura medyczna jest niezbędna we współczesnej praktyce lekarskiej i jest pomocna przy realizacji metod diagnostyki, terapii, a także protetyki. Publikacja stanowi przegląd elektronicznej aparatury medycznej uwzględniający podstawy fizyczne, typowy opis użycia i zakres zastosowań tej aparatury. Książka składa się z pięciu części. Część pierwsza dotyczy obrazowania medycznego, część druga - elektrodiagnostyki medycznej, część trzecia poświęcona jest tym obszarom diagnostyki medycznej, które uzupełniają obrazowanie i rejestrację elektrycznej aktywności komórek.Część czwarta monografii zawiera przegląd wybranych technik używanych w medycynie do oddziaływania terapeutycznego i stymulacyjnego.Część piąta przedstawia zagadnienia związane zprojektowaniem, produkcją oraz dopuszczeniem do obrotu i utrzymaniem w ruchu urządzeń medycznych.Z książką związana jest strona:http://eam.agh.edu.pl

25,00 zł
1 osoba kupiła
70
Korpus dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego. Głosy o twórczości Henryka Siemiradzkiego. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

1 osoba kupiła
71
1794 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1794
Dostępny
91 szt.

Mroczny i wciągający skandynawski kryminał historyczny. Niklas Natt och Dag tworzy obraz Sztrokhilmu w końcowych latach epoki gustawiańskiej. Zrywa maskę przepychu i przedstawia straszliwą, lecz fascynującą rzeczywistość Szwecji końca XVIII wieku. Oglądamy świat tętniący życiem, a zarazem zgniły. Wkrótce miasto doczeka się swoich najciemniejszych dni, gdy fasady pękają, a blask dawnych czasów ustępuje mrokowi kryjącemu się w zakamarkach miasta. Brutalne zbrodnie, niebezpieczne tajemnice i odrażający przestępcy. Autor umiejętnie korzysta z dorobku takich mistrzów jak: Umberto Eco, Arthur Conan Doyle i James Ellroy.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

1 osoba kupiła
72
Pocztówki z Portugalii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocztówki z Portugalii
Dostępny
32 szt.

Gęste mgły i słoneczne klify magicznej Portugalii wzbudzają zachwyt Olgi, utalentowanej artystki i dziennikarki. Jej fotografie, które zwyciężyły w międzynarodowym konkursie, zostaną zaprezentowane na wystawie w Lizbonie. Jednak Olga, poza zbieraniem laurów, ma jeszcze jeden ważny powód, żeby odwiedzić piękny kraj na zachodnim brzegu Europy. Młoda kobieta zamierza rozwiązać zagadkę zniknięcia Andrzeja Komorowskiego – artysty, który z niewiadomych przyczyn zerwał kontakt ze swoją rodziną. Z białych mgieł snujących się tuż przy ziemi powoli wyłaniają się ostre kształty i coraz bardziej intensywne barwy zdarzeń z niedalekiej przeszłości…

37,99 zł
34,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

1 osoba kupiła
73
Lumo Stars Veggies and Berries Brokuł Bruno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lumo Stars Veggies and Berries Brokuł Bruno
Tactic
Dostępny
35 szt.

Owoce i Warzywa to jedna z linii rodzimych maskotek Lumo Stars zaprojektowanych w Finlandii. Kolekcja w rozmiarze Classic zawiera wzory pluszaków o rozmiarze 15 cm: Marchewka, Kalafior, Kapusta, Brokuł, Malina Moroszka, Truskawka, Groszek oraz Muchomor Czerwony.

28,41 zł
23,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,11 zł

1 osoba kupiła
74
Be A Rebel. Remixed, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Be A Rebel. Remixed, CD
New Order, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Be a Rebel 2. Be a Rebel (Bernard's Renegade Mix) 3. Be a Rebel (Stephen's T34 Mix) 4. Be a Rebel (Bernard's Renegade Instrumental Mix) 5. Be a Rebel (Paul Woolford Remix New Order Edit) 6. Be a Rebel (JakoJako Remix) 7. Be a Rebel (Maceo Plex Remix) 8. Be a Rebel (Melawati Remix) 9. Be a Rebel (Bernard's Outlaw Mix) 10. Be a Rebel (Arthur Baker Remix) 11. Be a Rebel (Mark Reeder's Dirty Devil Remix) 12. Be a Rebel (Edit) 13. Be a Rebel (Renegade Spezial Edit)

58,90 zł
75
Kerber, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kerber, CD
Yann Tiersen, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1.Kerlann 2.Ar Maner Kozh 3.Kerdrall 4.Ker Yegu 5.Ker al Loch 6.Kerber 7.Poull Bojer

58,90 zł
76
Niegrzeczne Książki. Zakazane relacje. Tom 2. Przekraczanie granic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Zakazane relacje. Tom 2. Przekraczanie granic
Dostępny
106 szt.

Dręczą go dziwne majaki, a ta, dzięki której miał je pokonać, przyniosła ze sobą kolejne tajemnice. Judyta jest psychoterapeutką – zaangażowaną i profesjonalną. Nigdy nie narusza granic, których wymaga jej zawód. Aż do teraz. Teraz nie jest już taka pewna, czy uda jej się zachować dystans. Maks zajmuje wysokie stanowisko na scenie politycznej. Od jakiegoś czasu cierpi na urojenia, stany lękowe, utraty świadomości. Próbuje ukryć to przed opinią publiczną, dlatego szuka dla siebie prywatnego terapeuty, który pomoże mu uporać się z tym problemem. Kiedy tych dwoje trafia na siebie, nic już nie jest w stanie powstrzymać rodzącej się między nimi namiętności. Nie dość jednak, że Maks jest pacjentem Judyty i osobą publiczną, to jeszcze ma żonę i wrogów, którzy próbują mu zaszkodzić. Co więcej, problem, z którym zgłosił się do Judyty, zdaje się mieć wiele przyczyn. Czy terapeutce uda się je odkryć? A co, jeśli upomni się o nią jej własna przeszłość?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

77
Tajniki odporności. Ponad 175 sposobów na wzmocnienie układu immunologicznego, ochronę przed chorobami i poprawę samopoczucia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajniki odporności. Ponad 175 sposobów na wzmocnienie układu immunolog...
Dostępny
100 szt.

Zoptymalizuj swoje zdrowie dzięki niemal dwustu szybkim i łatwym do zastosowania sposobom na wzmocnienie układu odpornościowego i pokonanie przeziębienia w każdym sezonie. Tajniki odporności zawierają wszystko, co musisz wiedzieć o prowadzeniu lepszego, zdrowszego trybu życia. Znajdziesz tu m.in.: • ćwiczenia, które budują i wzmacniają układ odpornościowy, • proste rady dotyczące stylu życia pomagające chronić przed chorobami, • opis czynników środowiskowych, które wpływają na układ odpornościowy, • wzmacniające odporność pokarmy, witaminy, minerały, zioła i suplementy, • charakterystykę zależności między zdrowiem jelit a układem odpornościowym, • i wiele, wiele więcej!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

78
Za otrzymane łaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za otrzymane łaski
Dostępny
73 szt.

Zbiór czterech doskonałych opowiadań Valerii Parrelli, w których Neapol to tętniące życiem miasto, wypełnione chaosem, przemocą i szaleństwem. Jego mieszkańcy są skonfliktowani i buntowniczo nastawieni wobec siebie i rzeczywistości, w jakiej przyszło im żyć. Dziedzictwo tradycyjnych wielopokoleniowych rodzin zastąpione zostaje samotnością jednostek desperacko walczących o życie, miłość i szczęście. Portret Neapolu uwodzi i czaruje, jednak to intymne historie bohaterów, a w szczególności bohaterek, z pasją dążących do realizacji własnych pragnień, wzruszają nas najbardziej. Świat kurierów narkotykowych, eleganckich galerii sztuki, tajnych drukarń oglądamy oczami pozbawionych perspektyw ludzi, rozczarowanych, świadomych swoich błędów i usiłujących za wszelką cenę wydostać się z dusznej atmosfery zdeprawowanego miasta. Mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum wydarzeń, doświadczamy rozpaczy, ale również niebywałej witalności i odwagi tych pełnokrwistych postaci. „Parrella jest jedną z naszych najlepszych pisarek. Jej twórczość to wyjątkowy przykład intelektualnej dojrzałości i uczciwości.” – „Il Giornale”

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

79
Niegrzeczne Książki. Slay Quartet. Tom 3. Zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Slay Quartet. Tom 3. Zemsta
Dostępny
92 szt.

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko przeistoczyła się w burzliwy, niełatwy, ale za to pełen namiętności związek. Tylko czy to wystarczy? Czy Celia i Edward będą w stanie zmierzyć się ze swoimi wadami, wzajemnymi pretensjami i mrocznymi sekretami z przeszłości? Oboje mają za sobą trudne doświadczenia. Celia została głęboko skrzywdzona i do tej pory mierzy się z traumą. Tak się jednak składa, że planowanie zemsty to coś, co Edward ma we krwi, a dla swojej żony jest gotów zrobić naprawdę wiele. Jakie granice przekroczy, aby zyskać satysfakcję? Czy w ogóle istnieją dla niego jakiekolwiek granice? Czy Celia będzie potrafiła zaakceptować mroczną stronę Edwarda, nie tracąc przy tym tego, kim była i kim się dzięki niemu stała?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

80
Blondynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Blondynka
Dostępny
37 szt.

Odważna i bezkompromisowa powieść o Normie Jeane Baker, kobiecie, z której kultura Hollywood zrobiła produkt. Historia narodzin i upadku najbardziej błyskotliwej kariery w kinematografii światowej. W jednym ze swoich najbardziej ambitnych dzieł Joyce Carol Oates odważnie przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe. Jej życie było naznaczone dramatami, smutkiem i żalem. Oraz ogromną tęsknotą za uczuciem. Lgnęła do mężczyzn, szukała miłości na siłę, wchodziła w trudne i niszczące związki. Jej życie dalekie było od bajki rodem ze srebrnego ekranu. Była boginią dla tłumów, a tak naprawdę nieustannie szukała akceptacji, piękna i miłości. Zaskakująco intymnym i bogatym głosem Norma Jeane opowiada własną historię kultowej amerykańskiej artystki – mocno skonfliktowanej i zdeterminowanej – która w pewnej chwili się zagubiła. To poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także niepewnej rzeczywistości kruchych żywotów, które kultura ta pochwyciła w swój drapieżny uścisk. Blondynka to monumentalna epopeja, która jest hołdem dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania wielkiej amerykańskiej gwiazdy XX wieku.

59,90 zł
31,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 28,75 zł

81
Pół gangster, pół serio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pół gangster, pół serio
Dostępny
194 szt.

Zemsta jest słodka, lecz czy przyniesie tak długo wyczekiwane ukojenie? Przekona się o tym Sebastian Savage, który musiał diametralnie zmienić całe swoje życie, by dorwać ludzi odpowiedzialnych za śmierć swoich bliskich. Szczególnie jednego. Przeistoczył się więc w nieobliczalnego gangstera i latami przygotowywał do zadania wrogowi ostatecznego ciosu. Gdy wreszcie nadchodzi upragniony moment i Sebastian staje oko w oko z przestępcą, sprawy nieoczekiwanie wymykają się spod kontroli. Na jego drodze staje bowiem piękna kobieta, która okazuje się być kluczem do finału tej historii, lecz czy na pewno? Czy miłość okaże się silniejsza niż zemsta? A może i jedno, i drugie będzie priorytetem? Patronatem medialnym książki jest portal W Tonacji Kultury.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

82
Niewysłowione bycie wiersza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewysłowione bycie wiersza
Dostępny
204 szt.

Łączenie poezji Rainera Marii Rilkego z mimesis mogłoby się wydawać pomysłem albo banalnym, albo ekscentrycznym. Autor dokonuje reinterpretacji historycznie obciążonej kategorii mimesis i wykazuje, że nowoczesny afekt człowieka twórczego przeciwko mimesis nie odnosi się właściwie do ?Poetyki? Arystotelesa, lecz do jej jednostronnego i zawężonego pojmowania przez wczesnorenesansowych interpretatorów, którego wpływ jest widoczny jeszcze dzisiaj. Książka rozszerza ogląd mimesis, która ? jak pokazuje już ?Poetyka? ? odnosząc się do literatury, zawiera jednocześnie elementy zarezerwowane nie tylko dla niej jak muzyka, teatr czy wiedza. Pozwala to autorowi na snucie wielopłaszczyznowej refleksji, która nie aplikuje pojęcia mimesis do tekstów Rilkego, lecz wystawia siebie na ?krytyczną próbę?. Czy poezja Rilkego burzy poetykę? Czy refleksja o poezji może ?za nią podążać i mówić w jej imieniu?? Książce udaje się wysondować i wydobyć interpretacyjny potencjał, który zawiera się w notorycznej niewspółmierności tej relacji.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

83
Rodzina Robaczków robi sobie zdjęcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Robaczków robi sobie zdjęcie
Dostępny
172 szt.

Robaczki nie są chyba zbyt dobrym obiektem do portretów rodzinnych, prawda? Rodzina Emmy planuje wspólne pamiątkowe zdjęcie. Podekscytowana tym pomysłem Emma dzieli się z nim ze swoimi przyjaciółmi, ale widząc piękne portrety ich rodzin posępnieje. No bo jak robaczki mają się na zdjęciu zachwycająco uśmiechać, jeśli nie mają zębów? Jak ma błyszczeć wspaniale futerko, skoro nie mają włosów? Na jaki pomysł wpadnie rodzina robaczków by na rodzinnym zdjęciu wyglądać naprawdę wyjątkowo? Zabawna historia o tym, że najlepiej pozostać samym sobą.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

84
Czy mógłbym zostać Twoim psem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy mógłbym zostać Twoim psem?
Dostępny
204 szt.

Bestseller ?New York Timesa? Łatek to bezdomny, samotny pies, rozpaczliwie szukający dla siebie nowego domu. Chcąc znaleźć właściciela pisze listy do mieszkających w pobliżu osób, przekonując, jakim mógłby być dla nich wspaniałym towarzyszem i współdomownikiem. W tym celu mógłby nawet zaprzyjaźnić się z kotem! Czy znajdzie się ktoś, kto otworzy dla niego swoje serce i dom? Zabawna, wzruszająca, chwytająca za serce opowieść, zwłaszcza dla miłośników psów, zachęcająca do adopcji zwierząt. W książce zaprezentowano wiele stylów pisania listów, dzięki czemu może być ona dla dzieci pierwszą lekcją sztuki pisemnej komunikacji. Wskazówki na końcu książki informują, jak będąc nawet małym dzieckiem można pomóc w trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

85
Znalazłem kotka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znalazłem kotka!
Dostępny
172 szt.

Dalsze przygody Łatka, bohatera bestsellera New York Timesa ? Czy mógłbym zostać Twoim psem? Łatek jest szczęśliwym psem, posiadającym własny dom. Kiedy znajduje samotnego, bezdomnego kotka, ma nadzieję, że będą mogli zamieszkać razem. Niestety, właścicielka Łatka jest uczulona na koty! Chcąc pomóc swojemu nieszczęśliwemu przyjacielowi, Łatek pisze listy do potencjalnych właścicieli, reklamując wszystkie zalety Tuptusia. Czy Tuptuś odnajdzie swój upragniony dom? Zabawna, wzruszająca, chwytająca za serce opowieść, zwłaszcza dla miłośników kotów, zachęcająca do adopcji zwierząt. W książce zaprezentowano wiele stylów pisania listów, dzięki czemu może być ona dla dzieci pierwszą lekcją sztuki komunikacji pisemnej. Wskazówki na końcu książki informują, jak będąc nawet małym dzieckiem można pomóc w trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

86
Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez Amerykę Południową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańczyć z Amazonką, czyli jak zrealizowałem wielki triathlon przez A...
Dostępny
12 szt.

„Długo się zastanawiałem, czy napisać tę książkę… Pewnego dnia pomyślałem, że powinienem opowiedzieć ludziom, jak to wszystko się zaczęło, jak przebiegało i jak się skończyło. Być może dla kogoś będzie to bodziec motywacyjny, żeby przełamać życiową rutynę, albo podpowiedź, jak pokonać przeciwności losu… Gdy dowiadujemy się pewnego dnia, że jesteśmy chorzy na raka, pierwszą myślą jest, że to już koniec. Ale później okazuje się, że po czterech zabiegach chemioterapii można przezwyciężyć nowotwór. Tak było z wieloma sprawami w moim życiu. Uważam, że czasami codzienność w Polsce jest bardziej ekstremalna niż przepłynięcie Amazonki w canoe. Właśnie o tym jest ta książka: o ekstremalnych przeżyciach przy organizacji ambitnej wyprawy, o wielkim triathlonie i pierwszym w historii przepłynięciu Amazonki w canoe na dystansie 5980 kilometrów. Ale jest to także gorzka opowieść o zmaganiach ze środowiskiem podróżniczym, które chciało mnie upodlić i zniszczyć. Jak to się stało, że Polski Komitet Olimpijski, najpoważniejsza organizacja sportowa w Polsce, stanęła w mojej obronie? Co tak naprawdę wydarzyło się po moim powrocie do Polski? Zatańczyć z Amazonką to zapis mojej niezwykłej walki o prawdę i sportowy sukces”. Autor

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

87
Awans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awans
Dostępny
13 szt.

Dokąd trafisz, podążając śladem zbrodni? Warszawa, 1889 rok, czasy panowania cara Aleksandra III. „Trzecia stolica” carskiego imperium budzi się z popowstaniowego paraliżu. Andrzej Zaleski, porucznik carskiej policji, przypadkiem trafia na sprawę morderstwa rodziny rejentostwa Wolskich. Ofiary z poderżniętymi gardłami, w progu zabita służąca, skradzione tysiące rubli. To już trzeci taki napad w tym roku… Zaleski rozpoczyna śledztwo. Wchodzi do świata, gdzie oficerskie zabawy w lupanarach przeplatają się z działalnością rewolucyjnych socjalistów. Kim naprawdę jest porucznik Zaleski? Sprzedawczykiem? Cwanym karierowiczem? A może po prostu rzetelnym stróżem prawa? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za awans? Są wszak i tacy, którzy wydają się poza zasięgiem ręki sprawiedliwości…

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

88
The Neon Remixed, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Neon Remixed, CD
Erasure, Mute / Pias
Dostępny
7 szt.

58,90 zł
89
The Introverts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Introverts
Dostępny
16 szt.

Nie można przez całe życie uciekać w samotność. Kiedy jesteś wrażliwą nastolatką, nie masz przyjaciół ani chłopaka, za to nieustannie towarzyszy ci poczucie, że nie pasujesz do całego świata – możesz przybić piątkę z Hope Wintersnow, bohaterką powieści The Introverts. Hope nie lubi szkoły, fałszywych ludzi i tego, że ktoś wciąż od niej czegoś wymaga. Ale jej prawdziwe problemy zaczynają się w momencie, gdy na horyzoncie pojawia się przystojniak Aiden. Wkrótce okazuje się, że to właśnie razem z nim Hope musi przygotować projekt na zajęcia z muzyki, co sprawia, że ogarnia ją przeczucie nadciągającej katastrofy. Czy nieśmiałej nastolatce uda się przezwyciężyć własne lęki i w końcu się przed kimś otworzyć?

31,99 zł
23,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

90
Dziedzictwo zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo zbrodni
Dostępny
27 szt.

On pragnie jej śmierci, ona jego. Czy wspólny wróg sprawi, że podejmą współpracę? Dominik wraz z ojcem prowadzą nietypowy biznes – są płatnymi zabójcami. Najnowsze zlecenie to czteroosobowa rodzina Grabowskich. Marysia Grabowska to beztroska dwudziestolatka, której życie zmienia się w piekło, gdy zamaskowani mężczyźni atakują dom jej rodziców. Dziewczyna cudem unika śmierci. Wie, czym zajmuje się jej familia, więc nie chce iść na policję. Postanawia dowiedzieć się, kto i dlaczego chciał ich zabić. Tymczasem Dominik próbuje odnaleźć Marysię, żeby naprawić swój błąd i dokończyć zadanie. W innym wypadku sam wpadnie w poważne tarapaty. Żadne z nich nie jest świadome, że mają wspólnego wroga, a prawda o rodzinie Grabowskich jest zupełnie inna, niż podejrzewają…

36,99 zł
33,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

91
Trylogia mistrza magii. Tom 2. Śmiertelne zaklęcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia mistrza magii. Tom 2. Śmiertelne zaklęcie
Dostępny
92 szt.

Clio i Lira muszą odzyskać śmiercionośną broń. W niepowołanych rękach Sikor zniszczy świat, jaki oboje znają. Jednak Clio może mieć o wiele poważniejsze problemy na głowie. W sercu nimfy zaczyna rodzić się bardzo niebezpieczne uczucie. Coraz trudniej jest jej walczyć z tym niecodziennym przyciąganiem. Doskonale jednak zdaje sobie sprawę, że inkuby nie znają miłości i nie są w stanie nikogo pokochać. Nigdy. W pogoni za niebezpieczną bronią, każdego dnia ryzykując życie, nimfa będzie musiała bardzo uważać, żeby nie stracić swojego serca. Cena jest wyższa, niż się tego spodziewa.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

92
Niegrzeczne Książki. Niegrzeczny duet. Tom 2. Słodkie przeznaczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Niegrzeczny duet. Tom 2. Słodkie przeznaczenie
Dostępny
86 szt.

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować tego, czego ona pragnie. Zdecydowanie nie może dać jej tego, czego potrzebuje. Na szczęście dzieli ich pół świata – dzięki temu znacznie łatwiej mu walczyć ze swoim zauroczeniem. Kiedy znowu się spotykają, obojgu coraz trudniej jest trzymać się swoich postanowień. Jednak Audrey wciąż marzy o „żyli długo i szczęśliwie”, a on dalej obawia się zburzyć mur, który zbudował wokół swojego serca. Co musi się wydarzyć, żeby zrozumieli, że przeznaczenie już za nich zadecydowało?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

93
Niegrzeczne Książki. Nie dla mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Nie dla mnie
Dostępny
51 szt.

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co najwyżej przyjaciółmi. Ostatecznie jednak, po wymianie wielu wiadomości, Val zgadza się na jedną jedyną randkę – jej pierwszą po trwającym dwadzieścia lat małżeństwie z ukochanym poznanym jeszcze w liceum. Wiedziała, że nic z tego nie będzie, ale była tak bardzo ciekawa Forda… A wiecie, co mówią. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. A może właśnie do nieba?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

94
Spotkanie w Positano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie w Positano
Dostępny
97 szt.

Poruszająca powieść autorki kontrowersyjnej Sztuki radości. Niezwykła historia przyjaźni dwóch kobiet w zjawiskowej scenerii wybrzeża Amalfi. Twórczość Goliardy Sapienzy, autorki głośnej Sztuki radości, była przez lata marginalizowana i dopiero kilkanaście lat po jej śmierci zdobyła uznanie w oczach krytyków i czytelników. Obecnie pisarka uznawana jest za jedną z ważniejszych postaci literatury włoskiej XX wieku. Jej niespokojne i ekscentryczne życie znajduje odzwierciedlenie w powieściach, w których autorka prezentuje zdecydowanie feministyczną perspektywę, a seksualność, płeć i ciało odgrywają w nich fundamentalną rolę. Pomysł i pierwsze szkice Spotkania w Positano pochodzą z 1963 roku, całość powstała w 1984 roku, a pierwsze wydanie ukazało się w 2015 roku. Jest to głęboka, nastrojowa powieść o niezwykłej przyjaźni, ucieleśniająca paradoksy włoskiego społeczeństwa. Rozgrywa się na początku lat pięćdziesiątych w czarującym, skąpanym w słońcu mieście Positano w południowych Włoszech. Pisarka była pod ogromnym wrażeniem piękna tego miejsca położonego na wybrzeżu Amalfi przy Zatoce Neapolitańskiej. To oczarowanie wybrzmiewa na kartach powieści, której bohaterka nosi to samo imię, co autorka. Obydwie pracują również w branży filmowej. Literacka Goliarda przybywa do Positano, aby poznać okolicę pod kątem przyszłego filmu. Spotyka tam Ericę Beneventano, uroczą zamożną wdowę, posiadaczkę spektakularnej willi, nazywaną przez lokalnych mieszkańców „księżną”. Wiele je dzieli, jednak z czasem coraz bardziej zbliżają się do siebie, ujawniając przed sobą nawzajem coraz głębsze uczucia, emocje i konflikty z przeszłości. Nawiązują fascynującą, niesamowicie poruszającą przyjaźń, przepełnioną tajemnicami i tęsknotą.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

95
Zobacz, co zrobiłeś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobacz, co zrobiłeś
Dostępny
52 szt.

Każdy jest podejrzany. Każdy może być zagrożeniem. W takich chwilach wrogów trzyma się blisko, a rodzinę jeszcze bliżej. W obskurnym motelu w Filadelfii zostaje znalezione okaleczone ciało kobiety. Technik kryminalistyki Liam Dwyer zakłada, że będzie to kolejne „typowe” miejsce zbrodni. Ofiarą nie jest jednak przypadkowa dziewczyna. To Kerri, była kochanka Liama, którą niedawno porzucił, by ratować swoje małżeństwo. To nie jedyny problem mężczyzny. Nie pamięta on, gdzie był ani co zrobił w noc morderstwa, a wszystkie dowody wskazują na niego… Spanikowany Liam zwraca się do swojego brata, Seana, detektywa z wydziału zabójstw. Od kiedy byli dziećmi, zawsze mógł na niego liczyć. I chociaż obciążające dowody wydają się mnożyć z minuty na minutę, Sean zrobi wszystko, aby ocalić brata i odkryć prawdę. Ale im głębiej kopie, tym mroczniejsze sekrety wychodzą na jaw. Liam zaczyna podejrzewać, że zabójcą może być Sean…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

96
Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Śmierć zwierzęcia wywołuje jeden z najsilniejszych rodzajów bólu. Nawet jeśli wiemy, że nadszedł już jego czas, aby odejść, nie przestajemy cierpieć i tęsknić. Ta książka jest jak kojący kompres na złamane serce – przypomina nam, że nawet po opuszczeniu ciał fizycznych zwierzęta dalej żyją w formie duchowej i obdarzają nas niesłabnącym uczuciem. Znajdziesz tu fantastyczne i inspirujące historie o znakach, symbolach i wiadomościach wysyłanych przez naszych podopiecznych. Dowodzą one, że ukochane zwierzęta ciągle na nas czekają, a nawet pomagają nam z Drugiej Strony. Kristy Robinett wzruszy cię i rozbawi do łez, prezentując historie czworonogów i ich sposoby przypomnienia o swojej obecności – od doświadczeń na pograniczu śmierci, po doniesienia o zwierzętach ratujących nam życie. W tej podnoszącej na duchu książce znajdziesz też pomysły na to, jak poradzić sobie z żalem, oraz wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób nawiązać połączenie z twoim zmarłym towarzyszem.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

97
Cztery wesela. Tom 3. Miłosna ruletka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery wesela. Tom 3. Miłosna ruletka
Dostępny
65 szt.

Libby St. Clair ufa przeznaczeniu. Wierzy w magię i przepowiednie. Szczególnie w tę jedną, którą przed laty ona i jej przyjaciółki usłyszały od wróżki. Według niej każda z przyjaciółek miała wyjść za mąż przed trzydziestką, przeżyć weselną katastrofę oraz skończyć z mężczyzną innym niż pierwotny narzeczony. Libby w odróżnieniu od przyjaciółek wierzy w słowa przepowiedni. Jednak termin ślubu z człowiekiem, którego nie kocha, zbliża się wielkim krokami, a księcia na białym koniu nigdzie nie widać. Czy przez wiarę we wróżbę Libby popełni największy błąd w swoim życiu? Noah McMillan całe życie unikał odpowiedzialności i zobowiązań. Poznał Libby na ślubie Josha i od razu zostali przyjaciółmi. Świetnie się dogadywali do momentu, kiedy Libby ogłosiła, że jest zaręczona. Noah nie mógł zrozumieć, dlaczego ten fakt tak go denerwuje. Aż do dnia ślubu, kiedy uświadomił sobie, że nie może pozwolić Libby wyjść za innego mężczyznę, ponieważ to ON ją kocha. Kiedy zdeterminowany, by przerwać ślub, leci do Kansas City, spotyka uciekającą pannę młodą – Libby. Para rusza w szaloną podróż samochodową do Las Vegas. Noah zrobi naprawdę wiele, aby przekonać Libby, że mogą być kimś więcej niż tylko przyjaciółmi. Tymczasem w mieście grzechu im więcej ryzykujesz, tym więcej możesz zyskać lub… stracić. Libby i Noah stawiają wszystko na jedną kartę. W tej rozgrywce stawką jest miłość.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

98
Wyznanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie
Dostępny
87 szt.

Kiedy skromny nauczyciel Pietro wplątuje się w romans ze swoją dawną uczennicą, nie spodziewa się, że wyznanie uczynione w chwili słabości Teresie może zaważyć na całym jego życiu. Śledzimy losy bohatera przez kolejne dekady, w trakcie których poznaje swoją przyszłą żonę, rodzą im się dzieci, a Pietro staje się znany w środowisku akademickim za sprawą napisanej przez siebie książki. Czy Teresa zdradzi jego tajemnicę? „Powieść Starnonego można uznać za odpowiedź na powieści Ferrante, z tym że byłaby to Ferrante à rebours. W neapolitańskiej tetralogii Włoszka opisuje losy kobiet, które wydrapują swoją pozycję w zdominowanym przez mężczyzn świecie. (…) Czytając Wyznanie, miałam wrażenie, że Starnone przygląda się podobnym sytuacjom, ale przedstawia je z innej perspektywy. (…) W jakimś sensie te podobieństwa są zabawne, bo Włoch przez pewien czas był podejrzewany o autorstwo książek ukrywającej się pod pseudonimem Ferrante, jest też prywatnie mężem Anity Rai, tłumaczki, której niektórzy przypisują to samo. Ale Wyznanie to żadna podróbka. Tę dobrze skonstruowaną, trzymającą w napięciu historię czyta się może i lepiej niż ostatnią powieść Włoszki.” – Natalia Szostak, „Książki. Magazyn do Czytania” „Starnone znowu wchodzi w człowieka i rozkłada na czynniki pierwsze jeden z największych ciężarów, jakie nosimy w głowie – brak pewności siebie i lęk przed zdemaskowaniem. Niektórzy całe życie starają się być lepszą wersją siebie, w głębi duszy czując niepokój i ważąc każde słowo i gest. Jak widzą nas inni i co by się stało, gdyby nasi przyjaciele, mąż, żona, współpracownicy nagle się dowiedzieli, że tak naprawdę wcale nie jesteśmy tacy inteligentni, wspaniałomyślni, uczciwi, jak mogłoby się wydawać? I czy chwila nieuwagi, niewinna zabawa, moment, w którym odkryłeś się przed ukochaną osobą, może zaważyć na całym twoim życiu i roztrzaskać obraz, który z taką starannością wykreowałeś? Starnone pokazuje niszczycielską siłę, jaką ma w kwestii miłości, kariery i całego życia nasza wielka ludzka niepewność.” – Dominika Gauza, @prosto_o_ksiazkach

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

99
Przypomniałaś sobie, Mimi? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypomniałaś sobie, Mimi?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Dopiero gdy dotrzesz do mety, zrozumiesz, po co biegłeś. Ona i on. Dojrzały mężczyzna z ciężkim bagażem doświadczeń i nastolatka, dla której słowo „dorosłość” wciąż jeszcze brzmi obco. Kiedy spotkają się na starcie szkolnego maratonu, szybko okaże się, że łączy ich więcej niż byliby skłonni przypuszczać. Przede wszystkim chęć wylogowania się z tego wiecznie pędzącego świata i zapadnięcia w odprężający, głęboki sen. Spontaniczna decyzja o wspólnym samobójstwie wydaje im się najlepszym, co mogło im się przydarzyć w życiu. Ale nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jedno z nich zjawi się na mecie szybciej…

25,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

100
Błękitny wiatr. Tom 2. Synowie ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Błękitny wiatr. Tom 2. Synowie ognia
Dostępny
1 szt.

Laura, stworzona przez mieszkańców Błękitnej Planety, została wysłana na Ziemię z pewną misją. Tymczasem mieszkańcy planet Wenus i Arkturii dowiadują się, iż światu grozi katastrofa. Zapobiec jej mogą jedynie synowie ognia, którzy żyją na Ziemi w ludzkiej postaci. Niestety zatracili się oni w ziemskiej, szarej rzeczywistości, co spowodowało, że nawet sam międzyplanetarny łącznik nie jest w stanie ich rozpoznać. Synowie ognia to kontynuacja powieści Anety Zych Błękitny wiatr. Książka porusza tematy panującego na Ziemi chorego egoizmu, okrucieństwa, skradzionego dzieciństwa i rozwoju patologicznego społeczeństwa. To fantastyka, która zmusi Cię do głębszej refleksji, przekazując najważniejsze prawdy w magiczny, lecz przystępny sposób.

26,00 zł
11,70 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 14,30 zł

Wróć do góry