hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.06.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mama i sens życia (Irvin D. Yalom), na drugim Gorzkie żale 1707 + CD. Kolejny produkt to Czarny Młyn (Marcin Szczygielski) oraz Żyje się tylko dziś (Andersen Jens).
1
Mama i sens życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama i sens życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Autor bestsellerów i psychoterapeuta Irvin D. Yalom po raz kolejny udowadnia, że jest nieustraszonym badaczem ludzkiej psychiki. W książce Mama i sens życia autor przedstawia sześć prawdziwych historii z życia swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu lęku, depresji, nieuleczalnej choroby, czy wręcz zbliżającej się śmierci. Często podczas terapii okazuje się, że zewnętrzne kłopoty pacjentów i ich skutki zaburzające życie są reakcją na troski takie jak brak oparcia, izolacja, brak sensu. To także książka bardzo osobista, w jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką - pełną temperamentu, przytłaczającą zarówno miłością, jak i dezaprobatą. Książka dla wszystkich, skorzystają z niej zarówno studenci psychologii i psycholodzy - obserwując warsztat świetnego terapeuty - jak i ci poszukujący sensu w świecie, który sensu nie ma.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

18 osób kupiło
2
Gorzkie żale 1707 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzkie żale 1707 + CD
Dostępny
13 szt.

Gorzkie żale to prawdziwe arcydzieło polskiej poezji mistycznej. Reprodukcja i edycja pierwodruku z 1707 roku to sięgnięcie do najstarszego w Polsce źródła jednego z najpopularniejszych w naszym Kościele nabożeństw. Książka ta to równocześnie modlitewnik, ale także, przede wszystkim dzięki znakomitemu wstępowi Jacka Kowalskiego, przewodnik po pobożności i kulturze staropolskiej. Styl wypowiedzi autorskiej, rozpięty między gawędą a wykładem, subtelnie patynowany archaizacją ale zawsze przejrzysty, jasny i czytelny, pozwala przyswoić bardziej złożone treści każdemu czytelnikowi. Pomaga w tym również rozwiązanie edytorskie, które zamysł pokazania oryginału (z jego pięknem i pewną egzotycznością dawnej książki) godzi ze współczesną polszczyzną przekaz językowy zabytku. Bardzo funkcjonalne z punktu widzenia pomocy w modlitwie jest też zestawienie starego, pierwotnego tekstu z obecnie śpiewaną wersją . Znakomitym dopełnieniem książki jest opublikowanie towarzyszących Gorzkim żalom w 1707 roku modlitw eucharystycznych, przede wszystkim Krótkiego nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu . O ile w zbiorowej modlitwie Gorzkich żalów znajduje swój wyraz jedność wspólnoty wierzących, o tyle medytacja przed monstrancją pozwala i niejako nakazuje podjąć głęboką indywidualną rozmowę z Bogiem. Miłym uzupełnieniem jest także dołączenie do książki płyty CD z nagraniem Gorzkich żalów w interpretacji zespołu Liquescentes przy wtórze tradycyjnych i historycznych instrumentów, które pozwolą także w domu, w kręgu rodzinnym, czy w samotności, wejść w samą istotę nabożeństwa, którego muzyka i śpiew są najlepszymi przewodnikami dla wchodzących w przepaść Męki Pańskiej. ?Gorzkie żale to jednak przede wszystkim żywe nabożeństwo, czyli mistyczny rumak na którym polska dusza ulatywała i wciąż ulatuje do nieba. Bo Gorzkie żale to oryginalnie polska droga do nieba.? Jacek Kowalski

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

8 osób kupiło
3
Czarny Młyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Młyn
Dostępny
1108 szt.

Młyny. Zapomniana wioska leżąca w cieniu ruin ogromnego wypalonego wiatraka. To nieprzyjazne miejsce jest całym światem Iwo, jego siostry Meli i grupy ich przyjaciół. Pewnego letniego popołudnia ramiona wiatraka zaczynają się obracać, a we wsi następuje seria dziwnych, trudnych do wyjaśnienia zjawisk, które z każdym dniem przybierają coraz groźniejszy obrót. Wkrótce okazuje się, że z nieobliczalnym żywiołem mogą się zmierzyć jedynie Iwo, Mela i reszta dzieci. Czy uda się rozwikłać zagadkę czarnego młyna, zapanować nad obudzoną w nim niszczycielską mocą i zapobiec zagładzie osady?

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

8 osób kupiło
4
Żyje się tylko dziś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyje się tylko dziś
Dostępny
90 szt.

Jens Andersen, wybitny duński biograf, od 30 lat publikuje opowieści o ważnych osobistościach duńskiej kultury, literatury i życia publicznego, takich jak Hans Christian Andersen, Thit Jensen, Tove Ditlevsen, Kim Larsen, królowa Małgorzata i następca tronu, książę Fryderyk.Historia życia Astrid Lindgren pokazuje pomijane dotąd wątki jej biografii i wydobywa zazwyczaj marginalizowane aspekty jej życia, działalności i osobowości.Spotykamy Astrid Ericsson z Vimmerby, fascynującą osobę, która została zawodową pisarką w wieku około czterdziestu lat, poznajemy jej trudne doświadczenia życiowe, nim została bogatą autorką bestsellerów.Andersen przedstawia wszystkie formacyjne doświadczenia przyszłej pisarki: poznajemy małą dziewczynkę, wychowywaną w konserwatywnej chłopskiej rodzinie w Smalandii, młodzieńczo zbuntowaną nastolatkę i jej kontrkulturowe inspiracje (chłopczyce z lat 20.), młodziutką dziennikarkę, stawiającą pierwsze kroki w zawodzie i wikłającą się w romans z żonatym wydawcą lokalnej gazety, z którym zachodzi w ciążę. Urodzenie pozamałżeńskiego dziecka, małego Lassego, konieczność oddania go na pierwsze lata życia pod opiekę zastępczej matce w Danii, migracja do Sztokholmu w celu uniknięcia skandalu obyczajowego w rodzinnej wiosce, podjęcie pracy zarobkowej i starania o przeżycie w wielkim mieście czas przed debiutem literackim i przed oszałamiającą falą Pippimanii, który ukształtował poglądy i osobowość Astrid Lindgren.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

5 osób kupiło
5
Moje pierwsze origami. Pacynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze origami. Pacynki
Dostępny
94 szt.

Ta piękna książeczka aktywizująca została stworzona z myślą o wielbicielach teatru lalek. Najmłodsi artyści odkryją w niej 23 łatwe do wykonania modele pacynek. Etapy realizacji każdej marionetki są klarownie wytłumaczone i zilustrowane krok po kroku za pomocą rysunków i opisów. Zdjęcia pokazują, jak powinny wyglądać poszczególne realizacje. Kolorowe kartki papieru origami z zaznaczonymi liniami zgięć posłużą jako materiał do wykonania pacynek z papieru w barwnych strojach estradowych. Dołączona do książki plansza z nalepkami pozwoli uzupełnić i udekorować modele. Dodatkową atrakcją książeczki są proste teksty, które podpowiedzą, jak wykorzystać stworzone przez siebie zabawki do twórczej zabawy w teatr!

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
6
Miś ma stracha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś ma stracha
Dostępny
96 szt.

Miś chce, by w jego domu było czysto i schludnie. Szczerze mówiąc, od sprzątania bardziej lubi tylko opiekowanie się swoją pluszową przyjaciółką o imieniu Ursa. Nagle Miś zauważa lepką pajęczynę. A tam, gdzie jest pajęczyna, musi być i pająk! Trzeba prędko znaleźć niechlujnego gościa. A może ten, kogo znajdą Miś i Ursa, okaże się przyjacielem? Jacob Grant mieszka z żoną i dziećmi w niezbyt schludnym domu w Chicago. Pisze tam i ilustruje różne książki. W tym domu nie ma żadnego niedźwiedzia, ale z pewnością jest bardzo wiele pająków.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
7
Disney maluch. Maluj rączkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Maluj rączkami
Dostępny
103 szt.

Dziś się szykuje nowa przygoda – wiedzą już o tym wszystkie maluszki! Maluj rączkami – wystarczy woda, a zamiast pędzli twoje paluszki! Maluj rączkami to idealna propozycja dla ciekawych świata maluszków, które rozpoczynają swoją twórczą aktywność. Wystarczy zamoczyć rączki w wodzie i zwilżyć wybrany element obrazka, żeby nabrał koloru. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Malowanka wodna z Kubusiem: • to zabawa odpowiednia dla młodszych dzieci (od 2 roku życia), • prosta formuła pierwszej zabawy w kolorowanie wymagająca jedynie… własnych rączek, • duże ilustracje z ulubionymi bohaterami, • dzięki perforacji obrazki można łatwo wyjąć z książki i ozdobić nimi pokój.

14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

4 osoby kupiły
8
Kartka kw okolicznościowa KW07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka kw okolicznościowa KW07
AbCard
Dostępny
3 szt.

Karnet kwadratowy z wkładką z życzeniami oraz czerwoną kopertą.

7,10 zł
6,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,11 zł

3 osoby kupiły
9
Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu
Dostępny
19 szt.

Odczarujmy dzieci i młodzież unieruchomione przed ekranami komputerów i telefonów! Niech poprzez sport kształtują swoje życiowe mistrzostwo! Pokażmy im, jak zostać mistrzem - nie tylko w sporcie, ale i w życiu. • Opowiadania o dzieciach, które poprzez sport odnalazły swoją życiową drogę • Psychologiczna interpretacja pomagająca rodzicom, nauczycielom oraz trenerom w kształtowaniu prawidłowego rozwoju młodych zawodników Poprzez sport kształtuje się charakter, a także zdobywa umiejętność zmagania się z przeciwnościami oraz wyznaczania nowych celów. Rozwijają się cierpliwość, wytrwałość i konsekwencja. Ruch jest niezbędny do dobrego funkcjonowania na każdym poziomie: sprawnościowym, emocjonalnym, poznawczym i społecznym. Jest też świetnym sposobem rozładowania napięcia związanego ze stresem i najlepszą formą spędzania wolnego czasu. Jak zostać MISTRZEM w sporcie i w życiu to unikalna propozycja wsparcia dzieci w rozwijaniu swoich pasji oraz zachęcenia ich do czerpania satysfakcji z aktywności fizycznej. Dla dzieci i młodzieży książka ta będzie stanowić inspirację do świadomego podjęcia aktywności sportowej, a dla trenerów, nauczycieli i rodziców stanie się okazją do refleksji i zdobycia rzetelnej wiedzy psychologicznej niezbędnej w pracy z młodymi zawodnikami. Zawarte w książce opowiadania pokazują nie tylko rozwój w sporcie, ale również poprzez sport, który nie zawsze musi stanowić cel sam w sobie. Może bowiem być polem startowym do zgoła innych lotów. Karol, Samantha i Chico to dzieciaki, które spełniły swoje marzenia. Niemały w tym udział mieli życzliwi im dorośli. Lili udaje się przezwyciężyć chwilowy kryzys związany z kolejnymi etapami w sporcie. Aleks przechodzi istną metamorfozę. Patryk nauczył się, że ważniejsze od zwycięstw jest samodoskonalenie się. Oliwia odnajduje swoją nową życiową drogę, a Adam... zdobytą mądrością dzieli się z innymi. Wszyscy oni stali się mistrzami.

62,00 zł
50,22 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,78 zł

3 osoby kupiły
10
Lenin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lenin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

W ślad za narodzinami idei, która pochłonęła miliony ofiar… Lenin Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – jedna z pierwszych polskich powieści biograficznych – ma wiele odsłon. To historia życia człowieka, który sam siebie przygotował do roli przywódcy tłumu i realizacji okrutnego celu. Opowieść o wodzu potrafiącym manipulować zarówno swoimi bezkrytycznymi zwolennikami, jak i najbardziej zagorzałymi przeciwnikami. To także relacja z działań tyrana przedkładającego rewolucję nad jakiekolwiek kompromisy polityczne. Narastająca fala „czerwonego terroru” dotykała zwykłych ludzi, którzy próbowali radzić sobie w obliczu spowodowanego rządami bolszewików upadku kraju, gdy bieda, ludzka niesprawiedliwość i bezprawie były jeszcze gorsze niż w najbardziej ponurych okresach caratu. Przetłumaczony na wiele języków europejskich, przedrukowywany w najpoważniejszych czasopismach i odkłamujący powtarzane przez lata mity bestseller, który „odegrał znaczącą rolę w uświadomieniu całemu światu, kto i jak robił rewolucję październikową”.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

3 osoby kupiły
11
Geniusz informatyki w niebie. Biografia błogosławionego Carla Acutisa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz informatyki w niebie. Biografia błogosławionego Carla Acutisa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

„Eucharystia i komputer, adoracja i szkolne podręczniki, różaniec i Facebook każą mi wyobrazić sobie jako patrona Internetu i jego użytkowników właśnie tego piętnastolatka, „fanatyka” – jak i jego rówieśnicy – globalnej sieci, na dodatek przekonanego, że powinna się ona stawać „narzędziem ewangelizacji i katechezy”. W sieci rzeczywiście wciąż jest obecna wirtualna wystawa, którą zaprojektował i wykonał w wieku czternastu lat. Obiega ona cały świat, dając świadectwo, że dla Carla Eucharystia była jego „autostradą do nieba". Piętnaście lat przeżytych nieskazitelnie i krystalicznie, przenikniętych wielką chęcią życia i wylewną wesołością – to wprawdzie niewiele, ale wystarczająco dużo, by nam, ludziom dorosłym, rzucić wyzwanie dotyczące naszej wiary i wzbudzić w nas pytania. Świętość była refrenem jego hymnu na cześć życia, jego celem, racją, która pozwalała mu jakoś „inaczej” przebywać w ławkach szkolnych, w pizzerii z przyjaciółmi albo grać w piłkę na podwórku. Nie był zazdrosny o swój „zestaw” do stania się świętym. Przeciwnie, wspaniałomyślnie dzielił się nim z innymi, wyjaśniając, że wyposażenie to obejmuje: wielkie pragnienie świętości, codzienną Mszę Świętą, komunię i różaniec, dzienną dawkę Biblii, chwilę adoracji eucharystycznej, cotygodniową spowiedź, gotowość do zrezygnowania z czegoś na rzecz innych.” (Z przedmowy ks. prał. Daria Edoarda Viganò)

34,90 zł
23,73 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
12
Furia wikingów. Tom 4. Czas chaosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furia wikingów. Tom 4. Czas chaosu
Dostępny
58 szt.

Na najważniejszych tronach zasiądą nowi królowie. Czy sprostają sławie wielkich przodków? Zdrada będzie gonić zdradę i wznieca chaos, w którym najbliżsi będą zadawać sobie wielkie cierpienia i doświadczać nieopisanych katuszy. Synowie Ragnara odkryją swoje prawdziwe oblicza, zaskakując się nawzajem. Na wierzch wypłyną manipulacje i kłamstwa. Czy heroiczna walka o Hedeby wyrówna rachunki, a zdrajcy zostaną ukarani wedle swych czynów? Czy nie ma już dla nich ratunku? Kolejny atak na Paryż zrodzi nową, znaczącą siłę na kontynencie, która zachwieje potęgą dotychczasowych mocarstw, a wielka bitwa morska i panowanie nad żywiołem wskażą, z kim nie warto zadzierać w krainach Północy. Daniel „Dantez” Komorowski – od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstał cykl powieści, których głównymi bohaterami są właśnie wojownicy z Północy.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
13
Bezecnik gramatyki polskiej. Tajemnice językowego półświatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezecnik gramatyki polskiej. Tajemnice językowego półświatka
Dostępny
34 szt.

Niniejsza publikacja, autorstwa Jacka Wasilewskiego, stanowi dowcipne, lecz niezwykle rzetelne podsumowanie najważniejszych zagadnień z zakresu gramatyki polskiej. Autor przeprowadza czytelnika przez kręte zaułki i przedstawia poszczególne grupy rzezimieszków, m.in. Przypadkowe towarzystwo, Rzeczownikową brać, Klikę czasownika czy Niesłowne imiesłowy, opisując ich funkcję w językowym półświatku i sygnalizując czyhające zagrożenia. Przyswojenie tej cennej wiedzy z pewnością usprawni korzystanie z kłopotliwego języka ojczystego w codziennym życiu. Wspomniany półświatek został przewrotnie sportretowany przez Joannę Czupryniak, zachęcającą czytelnika do niebanalnej interpretacji gramatycznych zawiłości. To wspaniała pozycja dla wszystkich miłośników języka polskiego, ale i tych, którzy są z nim na bakier.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
14
Wszystkie kształty uczuć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie kształty uczuć
Dostępny
100 szt.

Miłości nie można się nauczyć, nie można zaprogramować, ona po prostu jest lub jej nie ma. Klaudia, młoda nauczycielka, rozpoczyna pracę w szkole w podkrakowskiej wsi. Kobieta skrywa wiele bolesnych tajemnic z dzieciństwa. Już pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie w nieśmiałym Dawidzie. Pomiędzy młodymi zaczyna kiełkować serdeczna przyjaźń. Czy ma szansę przerodzić się w coś głębszego? „To świetna powieść obyczajowa, która trzyma w napięciu niczym dobry kryminał. Ta historia pełna skrajnych emocji bawi, wzrusza, ale i wzbudza strach w czytelniku. To opowieść o wszystkich kształtach uczuć – miłości, przyjaźni, zazdrości, zemście, złości, smutku, strachu, radości, nadziei i ufności. Napięcie towarzyszy nam do ostatniej strony, do ostatniego zdania. Gorąco polecam!” – recenzje Dropsa Książkowego

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
15
Brulion A5 80 kartek w kratkę, Colour mood 2, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A5 80 kartek w kratkę, Colour mood 2, mix kolorów
Astra, 1
Dostępny
13 szt.

Brulion w kratkę w formacie A5, półtwarda, integralna okładka, 80 kartek. Uwaga. Mix kolorów okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,70 zł
17,99 zł

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
16
Diagnoza psychoanalityczna (wyd. zaktualizowane) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,90 zł
133,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 16,49 zł

4 osoby kupiły
17
Czyste pragnienia historie dla mężczyzn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyste pragnienia historie dla mężczyzn
Dostępny
4 szt.

Niniejszy zbiór Historii dla mężczyzn daje nam wgląd w życie mężczyzn, którzy zmagali się z uzależnieniem od seksu i pomaga zrozumieć poczucie izolacji, wstydu i straty, jakie towarzyszą ich zachowaniom. Każdy z nich odważnie postanowił odzyskać to, co ukradł mu wróg. Mężczyźni reprezentujący różne zawody i klasy społeczne podjęli się wyzwania opisania swoich inspirujących historii.

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

2 osoby kupiły
18
Kartka okolicznościowa Chrzest CH06 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa Chrzest CH06
AbCard
Dostępny
3 szt.

Karnet z życzeniami oraz kopertą.

7,99 zł
2 osoby kupiły
19
Feliks Koneczny. Dzieła zebrane. Tom 1. 1887–1896 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feliks Koneczny. Dzieła zebrane. Tom 1. 1887–1896
Dostępny
44 szt.

Pierwszy tom Dzieł zebranych prof. Feliksa Konecznego obejmuje prace wybitnego polskiego filozofa i historiozofa z lat 1887–1896. Minister Przemysław Czarnek napisał we wstępie do publikacji: „Głębia myśli Feliksa Konecznego, niepospolita i wszechstronna erudycja, a przede wszystkim miłość prawdy i zdolność jej prezentacji i obrony, sprawiają, że jest on szczególnie potrzebny dziś, w czasach, w których do mediów, edukacji i wychowania przenika relatywizm i agnostycyzm zabijający duchowe życie tak samych osób, jak i społeczeństw.”

90,00 zł
64,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

2 osoby kupiły
20
Marketing sportu 2.0 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing sportu 2.0
Dostępny
26 szt.

Andrzej Sznajder Profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, twórca i kierownik Podyplomowych Studiów ?Marketing Sportu? i Podyplomowych Studiów ?Zarządzanie w Sporcie? w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W działalności naukowej i dydaktyczno-szkoleniowej zajmuje się problematyką marketingu. Koncentruje się na aktualnych trendach w marketingu i zarządzaniu, takich jak marketing międzynarodowy, alianse marketingowe, technologie informacyjno-komunikacyjne w marketingu i zarządzaniu oraz marketing sportu. Autor i współautor ponad 20 książek na te tematy, w tym pionierskich książek o marketingu sportu, sponsoringu sportu i o nowych technologiach w marketingu. Jest członkiem zespołu redakcyjnego czasopisma ?Gospodarka Narodowa. The Polish Journal of Economics?. Współpracuje z różnymi organizacjami sportowymi, był członkiem Zespołu Analiz Polskiego Związku Piłki Nożnej, pierwszego w polskim sporcie banku informacji, uczestniczył w pracach Komisji Marketingu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Wydziału Marketingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest ekspertem w dziedzinie marketingu sportu, był jednym z ekspertów przy pozyskaniu sponsora tytularnego przez Stadion Narodowy. Jest członkiem kapituły Rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie. Książka autorstwa Pana Prof. Andrzeja Sznajdera stanowi pierwsze w Polsce opracowanie poświęcone zagadnieniu transformacji cyfrowej szeroko rozumianego środowiska sportowego. Co ważne, wartość publikacji nie wynika wyłącznie z umiejętnego przeglądu, syntezy literatury zagranicznej jaka na ww. temat już powstała, ale przedstawia ujęcie rodzime, polskie, co jest bardzo ważne dla czytelnika. Bardzo się cieszę, że mogłem przeczytać tę publikację zanim pojawiła się na rynku. Gratuluje Autorowi pomysłu oraz całej koncepcji monografii. Jest to z pewnością wartościowa publikacja, jakiej brakowało na polskim rynku wydawniczym. Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek rektor Akademii Leona Koźmińskiego Stwierdzam, że przekazana mi do recenzji wydawniczej monografia jest opracowaniem nowatorskim i oryginalnym. Jest napisana przystępnym językiem, opatrzona licznymi przykładami, często bardzo aktualnymi. Jej lektura sprawia, że czytelnik posiądzie szeroką wiedzę z zakresu wykorzystania najnowszych osiągnięć ITC w sporcie. O ile mi wiadomo, nie ma jak dotąd takich, zwartych, kompleksowych opracowań polskojęzycznych na naszym rynku wydawniczym. Należy spodziewać się, że książka ta spotka się z szerokim zainteresowaniem czytelników, którymi mogą być zarówno praktycy, zajmujący się zarządzaniem i marketingiem w sferze sportu, jak i studenci kształcący się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia. Dr hab. Zygmunt Waśkowski prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
21
Weiter Deutsch Extra 2. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weiter Deutsch Extra 2. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego d...
Dostępny
160 szt.

Dwuczęściowa seria do nauki języka niemieckiego w klasach 7-8. Kurs dostosowany jest do nowej podstawy programowej, która obowiązuje od września 2017 roku. Seria przeznaczona jest dla uczniów, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po klasie szóstej. Kurs może być realizowany w wymiarze trzech lub więcej godzin lekcyjnych tygodniowo. Materiały ćwiczeniowe to bogaty zbiór zadań leksykalno-gramatycznych i fonetycznych, dzięki którym uczniowie mogą utrwalić wszystkie cztery sprawności językowe prezentowane w podręczniku.

36,50 zł
32,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,65 zł

1 osoba kupiła
22
Konspiracja, Uniwersum Abyss (fioletowa okładka) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
1 osoba kupiła
23
Długowieczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długowieczność
Dostępny
11 szt.

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że jako wierzący również pewnego dnia otrzymamy w górze naszą zapłatę za dotychczasową pracę całe nasze życie jaką wykonaliśmy na ziemi? Niekiedy wychowani w ewangelicznym chrześcijaństwie zapominamy, bądź nawet nie jesteśmy świadomi tego, że choć zbawieni jesteśmy z łaski przez wiarę (a nie z uczynków), to przeznaczeni jesteśmy przez Boga do dobrych uczynków, które teraz mają stać się treścią naszego życia.Moje pytanie brzmi: Czy również długie życie na ziemi długowieczność jest wpisana w TO życie? Czy raczej dzień naszej śmierci został już z góry (dosłownie z góry) określony i wyznaczony? Czy to Bóg decyduje o tym, że jedno niemowlę umiera w łonie matki zanim się jeszcze urodzi, a inne w ósmym dniu po urodzeniu? Czy to Bóg z góry decyduje, że jedno dziecko umiera w ósmym roku życia, jakiś nastolatek w osiemnastym roku życia, młodzieniec w w dwudziestym ósmym roku życia, a starzec w sędziwym osiemdziesiątym ósmym roku życia?Czy nasz życie jest przypadkowe? Raczej nie i co do tego jesteśmy zgodni. Czy w takim razie nasze umieraznie i odchodzenie z tej ziemi jest przypadkowe, bądź czy takie być musi? Nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Te jednak, które możemy poznać, powinniśmy poznać przede wszystkim na podstawie Jego woli zapisanej dla nas na stronach Biblii.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
24
Kredki ołówkowe, 12 kolorów + temperówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe, 12 kolorów + temperówka
Astra
Dostępny
7 szt.

Cechy produktu: • seria kredek o wyrazistych kolorach, • miękkie w użyciu, łatwe w temperowaniu, • nie pylą, nie kruszą się, • odpowiednie również dla dzieci leworęcznych, • doskonała jakość, • temperówka gratis.

23,40 zł
22,23 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,17 zł

1 osoba kupiła
25
Elżbieta II. Portret królowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elżbieta II. Portret królowej
Dostępny
266 szt.

Biografia najsłynniejszej królowej naszych czasów. W swojej książce Paola Calvetti kreśli wyrazisty portret kobiety, która od dziesięcioleci jest symbolem brytyjskiej monarchii. Ukazuje jej niełatwą drogę od skromnej i nieśmiałej następczyni tronu do królowej w każdym calu, najdłużej panującego monarchy w historii Wielkiej Brytanii. Opowiada o miłości do księcia Filipa, kulisach życia na królewskim dworze i niełatwych relacjach z członkami licznej rodziny Windsorów, które nieraz stawały się źródłem plotek i skandali, śledzonych przez cały świat. Opowieść o Elżbiecie II to również fascynująca historia jej długiego panowania, portret całej epoki, w trakcie której oblicze świata nieraz się zmieniało, stawiając przed królową coraz to nowe wyzwania.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
26
Kl;upś prześcieradło do gondoli C001 Forest Wolrd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,70 zł
1 osoba kupiła
27
Prezydenci Czechosłowacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezydenci Czechosłowacji
Dostępny
141 szt.

Ta książka to dziewięć krwistych portretów wszystkich prezydentów Czechosłowacji plus jako bonus portret księdza Tiso ? głowy marionetkowego państwa słowackiego z czasów drugiej wojny światowej. Jest w tych opowieściach nie tylko wiedza i rzetelny warsztat historyczny autora, ale także wiele pysznych anegdotek. Jest dramat trudnych wyborów Edvarda Beneša i Emila Háchy, są gangsterskie porachunki komunistycznych prezydentów ? niczym z dobrego kryminału i jest też niezamierzona groteska ich politycznych poczynań, a na koniec barwny portret zmarłego przed dziesięciu laty Václava Havla, ostatniego prezydenta Czechosłowacji i pierwszego ? Republiki Czeskiej. Lektura tej książki to wielka i pożyteczna przyjemność, polecam! Andrzej S. Jagodziński Książka Andrzeja Krawczyka o prezydentach Czechosłowacji oferuje atrakcyjne spojrzenie, bo polega na rzadkiej kombinacji: z jednej strony erudycji zawodowego historyka, specjalisty od historii Czech i Słowacji, oraz osobistym, głębokim doświadczeniu czeskiego środowiska, w którym Autor spędził wiele lat jako ambasador Polski. Akapit o ostatnim z bohaterów jest napisany też na podstawie autopsji i jest niezwykle ciekawym spojrzeniem w kontekście zbliżającej się dziesiątej rocznicy śmierci Václava Havla. Książka przekonująco pokazuje, że mając odpowiednią i przemyślaną koncepcję, można jednak pisać historię całych krajów i narodów w zwięzłej formie biografii czołowych polityków. Andrzejowi Krawczykowi udało się to dzięki wrażliwemu połączeniu fragmentów poświęconych osobowościom prezydentów oraz fragmentów wyjaśniających kontekst ich życia i działalności. Jako czeskiemu historykowi czytanie o prezydentach Czechosłowacji nigdy nie wydawało mi się tak interesujące. Miloš Řezník To jest poczet królów Czechosłowacji, czyli prezydentów tego państwa w dwudziestym wieku. Zarazem to ciekawa opowieść o losach naszych południowych sąsiadów; opowieść kompetentna i zajmująca. Autor stara się być obiektywny i sprawiedliwy, gdy kreśli tę panoramę dziejową od Masaryka, mędrca i skandalisty, do Havla mędrca i ironisty. A przecież to oni stanowią najlepszą tradycję Czechosłowacji. Łatwo dostrzec stanowisko ideowe Krawczyka, który jest zafascynowany Czechosłowacją, całym swym sercem liberalnego konserwatysty. Bardzo zajmująca lektura. Adam Michnik Andrzej Krawczyk ? specjalista w dziedzinie historii Europy Środkowej i Bałkanów XIX/XX wieku. Wykładowca historii Europy Środkowej i Historii Prasy Polskiej na UW i KUL oraz historii Polski na Uniwersytecie Karola w Pradze i Komenskiego w Bratysławie. Autor ośmiu książek i ponad 150 artykułów, w tym przetłumaczonej na język czeski biografii Jozefa Tiso. Po 1989 r. urzędnik państwowy ? dyrektor gabinetu ministra Aleksandra Halla w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, dyrektor generalny w Kancelarii Sejmu, doradca premier Hanny Suchockiej, minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dyplomata ? Ambasador w Czechach, na Słowacji oraz w Bośni i Hercegowinie. Przed 1989 rokiem wspólnie z Bronisławem Komorowskim wydawał podziemne pismo ?ABC?.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

1 osoba kupiła
28
Pszczoły. Poradnik hodowcy, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoły. Poradnik hodowcy, wydanie 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Książka adresowana jest zarówno do początkującego hodowcy, jak i pszczelarza profesjonalisty. Dzięki tej pozycji osoby, które dopiero planują założenie hodowli pszczół, zdobędą podstawowe informacje dotyczące pasieki. Bardziej doświadczonym pszczelarzom publikacja ta dostarczy wielu wartościowych wskazówek. Poruszono w niej m.in. następujące tematy: pszczelarskie kalendarium, wyposażenie pasieki, stanowiska i obserwacje pożytków, opieka i zaopatrzenie rojów, zdrowie pszczół i ich potomstwa, hodowla królowych, miodobranie i przetwarzanie pszczelich produktów, regulacje prawne w zakresie ochrony pszczół i konsumentów. Autor książki, Werner Gekeler, jest praktykującym mistrzem pszczelarstwa i rzeczoznawcą przy zarządzie niemieckiego landu Badenia-Wirtembergia. W książce dzieli się całą swą wiedzę zdobytą w trakcie wieloletniej praktyki pszczelarskiej.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
29
Balony wodne 200szt. BBAL5503 p12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Balony wodne 200szt. BBAL5503 p12
BIGTOYS
Dostępny
1 szt.

19,99 zł
16,79 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
30
Logopotyczki syczące. Gry i zabawy logopedyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopotyczki syczące. Gry i zabawy logopedyczne
Dostępny
26 szt.

„Logopotyczki syczące” to gry i zabawy logopedyczne do nauki i utrwalania poprawnej wymowy w zakresie głosek syczących (s, z, c, dz). Usprawniają pamięć, koncentrację i spostrzegawczość dziecka. W serii znalazły się znane zabawy, takie jak kółko i krzyżyk, loteryjka, a także wiele innych ciekawych ćwiczeń, pomocnych w codziennej pracy nad poprawną wymową u dziecka. Zawartość pudełka: • 27 gier i zabaw, • kartoniki z obrazkami, • dodatkowe kartoniki do gry memory, • instrukcja ze wskazówkami dla rodzica/terapeuty. Zawarte w pudełku gry sprawdzą się podczas zajęć w gabinecie logopedycznym oraz w pracy w domu. Różnorodność gier zapewni dziecku dobrą zabawę przy wykonywaniu często żmudnych ćwiczeń artykulacyjnych. Polecane dla dzieci w wieku 4–7 lat z wadami wymowy oraz trudnościami w artykulacji.

73,00 zł
69,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,65 zł

1 osoba kupiła
31
Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim 1939–1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludobójstwo Niemiec na narodzie polskim 1939–1945
Dostępny
15 szt.

75 lat od zakończenia II wojny światowej wielu z nas wciąż nie potrafiło jednoznacznie określić, jaki charakter miały zbrodnie popełnione wówczas przeciwko Polakom. Skupiając się zwykle na poszczególnych aktach okrucieństwa, liczni autorzy zdają się nie odnosić ich do całości zagadnienia. Niemcy, kierując się planem zagłady narodu polskiego, zorganizowały aparat eksterminacji i systematycznie realizowały ją do 1945 r. Ich wybór środków i metod wyniszczania Polaków pozostawał niezwykle zróżnicowany geograficznie, a proces unicestwiania rozłożony w czasie. Nie powinno to jednak przesłaniać zamiaru i istoty dokonanych zbrodni. Proponowana teoretyczna ocena czynów Niemiec w perspektywie prawa międzynarodowego uwzględnia koncepcję zakazu zbrodni ludobójstwa autorstwa polsko-żydowskiego prawnika Rafała Lemkina. Porządkuje też dotychczasowe ustalenia historyków, a jednocześnie aktualizuje zarzucone niegdyś badania prawnicze. Publikacja ma więc za zadanie zainicjować w kraju i za granicą dyskusję (nie tylko) akademicką o zagładzie Polaków i uwrażliwiać na los narodu polskiego w latach okupacji. Lektura ta, przekazana do rąk Czytelników, krok po kroku wyjaśnia, jak doszło do jednego z największych, choć dotąd nienazwanych ludobójstw XX w.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
32
Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Tom 5. Odmiana rzeczownika oraz określanie stosunków przestrzennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Tom 5. Odm...
Dostępny
44 szt.

Prezentowana publikacja obejmuje materiał z ćwiczeniami dotyczącymi odmiany rzeczownika oraz określania stosunków przestrzennych typu: w, za, przed, nad, pod, do. Materiał przeznaczony jest do pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, ze spektrum autyzmu. Można go także wykorzystać jako pomoc w nauczaniu języka polskiego dla obcokrajowców. Z publikacji mogą korzystać zarówno logopedzi, terapeuci, jak i rodzice.

36,00 zł
29,88 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,12 zł

1 osoba kupiła
33
Cztery pory Gierka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory Gierka
Dostępny
5 szt.

Katalog wystawy Cztery pory Gierka. Polska 1970-19S0 w zdjęciach z Agencji FORUM przygotowanej przez Dom spotkań z Historią oraz Polską Agencję Fotografów FORUM. Wystawa prezentowana w DSH od 29 lipca do 31 października 2010. Autorzy wystawy:Jerzy Kochanowski - koncepcja i teksty,Krzysztof Wójcik (FORUM), Tomasz Gleb (FORUM) - wybór i układ zdjęć, Katarzyna Madoń-Mitzner (DSH)Redakcja: Magdalena Lasia (DSH) autorzy zdjęć / photographers  Krzysztof Barański Bohdan Majewski Jacek Barcz Andrzej Marczak Andrzej Baturo Jerzy Michalski Stawek Biegański Jacek Mirosław Maciej Billewicz Jan Morek Romuald Broniarek Wojciech Możdżyński Michał Browarski Hanna Musiałówna Erazm Ciołek Chris Niedenthal Marek Czasnojć Maciej Osiecki Janusz Fila Krzysztof Pawela Lucjan Fogiel Edmund Pepliński Adam Hayder Wojciech Plewiński Aleksander Jałosiński Jan Rozmarynowski Irena Jarosińska Zbyszko Siemaszko Roman Kotowicz Janusz Sobolewski Witold Kuliński Mirosław Stankiewicz Michał Kułakowski Marek Szymański Bogdan Łopieński Andrzej Wiernicki   Krzysztof Wójcik

9,80 zł
6,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,81 zł

1 osoba kupiła
34
Zestaw kreatywny Wedding TOPModel 11491A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Wedding TOPModel 11491A
DEPESCHE
Dostępny
1 szt.

Zestaw kreatywny Wedding Special TOPModel, 60 stron z obrysami oraz przykładami, w zestawie znalazły się też papiery ozdobne (8 dwustronnych), szablony i naklejki.

66,20 zł
49,65 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,55 zł

1 osoba kupiła
35
Moje pierwsze origami. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze origami. Dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Ta piękna książeczka aktywizująca stworzona została z myślą o wielbicielach dinozaurów. Najmłodsi paleontolodzy odkryją w niej 11 łatwych do wykonania modeli prehistorycznych gadów. Etapy realizacji każdego dinozaura są klarownie wytłumaczone i zilustrowane krok po kroku za pomocą rysunków i opisów. Zdjęcia pokazują, jak powinny wyglądać poszczególne realizacje. Kolorowe kartki papieru origami z zaznaczonymi liniami zgięć posłużą jako materiał do wykonania dinozaurów w ich oryginalnym ubarwieniu. Dołączona do książki plansza z nalepkami pozwoli uzupełnić i udekorować modele. Dodatkową atrakcją książeczki są proste teksty edukacyjne z informacjami o najpopularniejszych dinozaurach.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
36
Logopotyczki szumiące. Gry i zabawy logopedyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopotyczki szumiące. Gry i zabawy logopedyczne
Dostępny
28 szt.

Logopotyczki szumiące to gry i zabawy logopedyczne do nauki i utrwalania poprawnej wymowy w zakresie głosek szumiących (sz, ż, cz, dż). Usprawniają pamięć, koncentrację i spostrzegawczość dziecka. W serii znalazły się znane zabawy, takie jak kółko i krzyżyk, loteryjka, a także wiele innych ciekawych ćwiczeń. Zawartość pudełka: • 21 gier i zabaw, • kartoniki z obrazkami, • dodatkowe kartoniki do gry w domino, • instrukcja ze wskazówkami dla rodzica/terapeuty. Zawarte w pudełku gry sprawdzą się podczas zajęć w gabinecie logopedycznym oraz w pracy w domu. Różnorodność gier zapewni dziecku dobrą zabawę przy wykonywaniu często żmudnych ćwiczeń artykulacyjnych. Polecane dla dzieci w wieku 4–7 lat z wadami wymowy oraz trudnościami w artykulacji.

73,00 zł
69,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,65 zł

1 osoba kupiła
37
Czyste pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyste pragnienia
Dostępny
5 szt.

CZYSTE PRAGNIENIA to coś więcej niż opis domniemanej, nadchodzącej bitwy. Wręcz przeciwnie, to otwarta proklamacja, że bitwa już się zaczęła, a kościół jeszcze nie powstał, by podjąć to wyzwanie.Praktyczne prawdy zawarte w tej książce, które pomagają sięgnąć po uzdrowienie, nie pochodzą z szacownych sal akademickich, ale zostały wypracowane w trudzie i próbach naśladowania Chrystusa podczas zmagań codziennego życia. Te prawdy są wieczne, biblijne i były testowane w najtrudniejszych warunkach polowych, jakie sobie można wyobrazić.

38,90 zł
34,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

1 osoba kupiła
38
Disney maluch. Maluj rączkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Maluj rączkami
Dostępny
48 szt.

Dziś się szykuje nowa przygoda – wiedzą już o tym wszystkie maluszki! Maluj rączkami – wystarczy woda, a zamiast pędzli twoje paluszki! Maluj rączkami to idealna propozycja dla ciekawych świata maluszków, które rozpoczynają swoją twórczą aktywność. Wystarczy zamoczyć rączki w wodzie i zwilżyć wybrany element obrazka, żeby nabrał koloru. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Książki wykonane są z bezpiecznych i przetestowanych materiałów, co sprawia, że rodzice bez obaw mogą przekazać je do rączek swoich pociech.

14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
39
Kosmita za ścianą. Obcy na biwaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmita za ścianą. Obcy na biwaku
Dostępny
34 szt.

Harris już wie, że Zeke jest kosmitą i bardzo się cieszy, że zostali najlepszymi przyjaciółmi! Chłopcy wyjeżdżają ze skautami na weekendowy biwak w lesie, podczas którego Zeke będzie musiał bardzo uważać, by pozostali chłopcy nie zorientowali się, że jest kosmitą! Ta wyprawa to dla Zeke'a okazja do poznania kolejnych niezrozumiałych zwyczajów ludzi, takich jak spanie się w namiocie czy opowiadanie historii o duchach. Czy Zeke będzie umiał odpowiednio się zachować w nowych okolicznościach? Musi być naprawdę ostrożny, zwłaszcza, że jeden ze skautów zaczyna coś podejrzewać. Czy Harris będzie w stanie pomóc Zeke'owi ukryć jego tożsamość? I co zrobi Zeke, kiedy jego moce będę naprawdę potrzebne, żeby uratować kolegów, bo na biwaku nie brakuje prawdziwych niebezpieczeństw i przygód…

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
40
Pakiet. Nieznanym szlakiem / Wędrówka w świat / Szkarłatny kwiat kamelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pakiet. Nieznanym szlakiem / Wędrówka w świat / Szkarłatny kwiat kamel...
Dostępny
1 szt.

Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Nieznanym szlakiem to zbiór opowiadań będących zapisem przeżyć samego autora i historii, jakie poznał podczas swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Każde z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem. Ossendowski, uważny obserwator, daje wyraz swojej niezmiennej fascynacji urodą i tajemnicami egzotycznych krain, jednocześnie z zadumą przygląda się swoim bohaterom. W prostych słowach pokazuje dramat człowieka doświadczonego przez los. To między innymi zesłany na Syberię Polak, Norweg wracający do kraju czy redaktor zwany Czortem. Ich historie poruszają i zmuszają do refleksji. Antoni Ferdynand Ossendowski – podróżnik, dyplomata, poliglota, dziennikarz i wielki erudyta, autor takich książek jak Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów,, Pod smaganiem samumu, Sokół pustyni, Lenin.

89,00 zł
51,62 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 37,38 zł

1 osoba kupiła
41
Języki. Odkryj cel i moc modlitwy językami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języki. Odkryj cel i moc modlitwy językami
Dostępny
8 szt.

Kenneth E. Hagin prowadzi czytelnika do górnej izby zwanej też Wieczernikiem, gdzie w czasie Pięćdziesiątnicy 120 wierzących zostało ochrzczonych w Duchu Świętym. Następnie zachęca go do pójścia dalej, do sali tronowej Ojca w niebie wymiaru w duchu, do którego możemy wejść tylko przez poddanie się Duchowi Świętemu. Podczas tej wędrówki autor dzieli się także z czytelnikiem powszechnymi zastrzeżeniami oraz błędnymi wyobrażeniami na temat języków, i poddaje je pod osąd Bożego Słowa. Pokazuje, jak wierzący może wykorzystać ten nadnaturalny dar, aby zrealizować Boży plan na swoje życie.

36,00 zł
31,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,32 zł

1 osoba kupiła
42
Kartka okolicznościowa NO:201993 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka okolicznościowa NO:201993
W&K
Dostępny
4 szt.

Kartka Okolicznościowa NO:201993 z tekstem.

9,40 zł
8,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
43
Take The Sadness Out Of Saturday Night. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
117,90 zł
Powiadomienie
44
Take The Sadness Out Of Saturday Night. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Take The Sadness Out Of Saturday Night. CD
Bleachers, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

52,90 zł
45
Kobiety, które kochają za bardzo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które kochają za bardzo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Najlepszy poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne związki. Dlaczego kocham za bardzo? Co zrobić, by nie tkwić w chorym związku? Jak odzyskać poczucie własnej wartości? Dzięki tej książce dowiesz się m.in.: • co skłania kobiety do angażowania się w toksyczne związki, • dlaczego kobiety podporządkowują niewłaściwym mężczyznom całe swoje życie, • dlaczego tkwią w takich związkach i nie próbują z nich uciec. Robin Norwood pokazuje i podpowiada, jak rozpoznać destrukcyjne związki, których korzenie tkwią zwykle w dzieciństwie. Uczy, jak wygrać w walce z uzależnieniem od rujnującego uczucia, ocalić własną osobowość, odzyskać godność i poczucie własnej wartości i stworzyć nowy dojrzały i satysfakcjonujący związek.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

46
Zaprojektowany układ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaprojektowany układ
Dostępny
150 szt.

Susan wiedzie życie, o którym skrycie marzy niejedna kobieta w jej wieku. Jest ładna, zaradna i zamożna. Prowadzi dobrze prosperującą firmę architektoniczną, ma wspaniałą córeczkę i męża ? przystojnego, kochającego Włocha. Niestety pozory często mylą, a Susan doskonale wie, jak to jest skrywać bolesną prawdę pod maską szczęścia i idealizmu. Jej życie to nieustanna walka o odrobinę uczucia i uwagi, do czasu kiedy poznaje czarującego Bretta Hampta. Brett to niezwykle czuły, dowcipny i bezpretensjonalny mężczyzna, który skrupulatnie i z rozwagą realizuje powierzane mu zadania. Do jednego z nich zostaje przydzielona Susan. Ich współpraca mająca zakończyć się budową ogrodu, niespodziewanie przeradza się w płomienny romans. Szybko się okazuje, że Brett wcale nie jest taki nieśmiały, jakim się wydawał, a Susan staje przed wyborem pomiędzy tym, co budowała przez lata, a pragnieniami, które mogą doprowadzić do zguby.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

47
Sob Rock. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sob Rock. CD
John Mayer, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

46,90 zł
Powiadomienie
48
Sob Rock (Clear Mint Yinyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sob Rock (Clear Mint Yinyl). Winyl
John Mayer, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

124,90 zł
Powiadomienie
49
Sob Rock. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sob Rock. Winyl
John Mayer, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

110,90 zł
Powiadomienie
50
Świat sieci złożonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat sieci złożonych
Dostępny
48 szt.

Czy tego chcemy, czy nie, sieci często kojarzą nam się negatywnie. Wpadają w nie niewinne złote rybki, pająk chwyta swoje ofiary. Filmy, takie jak The Net (System), wyrażają nasze obawy przed zależnością od sieci komputerowych. Wielkie awarie energetyczne czy lawiny bankructw banków wywołane przez sieć wzajemnych niespłaconych pożyczek utwierdzają nas w przekonaniu, ze sieci powodują zagrożenia, wobec których pojedynczy człowiek jest bezsilny. Jednak sieci niosą też ze sobą wiele dobrego. Już kilkadziesiąt tysięcy lat temu, dzięki istnieniu kontaktów miedzy plemionami, dochodziło do propagowania idei, transferu technologii, a nawet do wymiany materiału genetycznego. W nowym wydaniu podręcznika Świat sieci złożonych. Od fizyki do Internetu autorzy wprowadzają czytelnika w ten ciekawy świat nauki o sieciach złożonych. Omawiają w nim takie zagadnienia jak: Rozwój nauki o sieciach złożonych Własności sieci rzeczywistych Prawa potęgowe w przyrodzie i fizyce Modele sieci Zastosowania sieci złożonych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

51
Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej
Dostępny
162 szt.

Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Publikacja poświęcona jest robotyce ? jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin chirurgii. Przygotowana została przez zespół specjalistów z największym doświadczeniem w zakresie operacji robotowych w Polsce. Autorzy przedstawili opisy poszczególnych procedur operacyjnych z dziedziny chirurgii, urologii i ginekologii, poczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów. Mamy nadzieję, że ten praktyczny przewodnik będzie doskonałym źródłem wiedzy dla pielęgniarek operacyjnych pracujących lub planujących podjąć pracę na blokach operacyjnych, na których wykonywane są operacje z użyciem systemu chirurgicznego da Vinci. Publikacja powinna również zainteresować chirurgów rozpoczynających pracę z robotem chirurgicznym.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

52
Nowoczesne terapie w alergologii i pneumonologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesne terapie w alergologii i pneumonologii
Dostępny
151 szt.

Drugie wydanie alergologiczne w serii ?W gabinecie lekarza specjalisty?, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Kariny Jahnz-Różyk i dr n. med. Aleksandry Kucharczyk to przegląd najnowszych terapii w alergologii i pneumonologii. Publikacja kierowana jest to lekarzy specjalistów alergologów i pulmonologów, ale również lekarzy pozostałych specjalizacji, mających kontakt z pacjentem wymagającym diagnostyki i leczenia alergii.

94,00 zł
87,42 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,58 zł

53
Beethoven. Complete Piano Concertos, 5 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beethoven. Complete Piano Concertos, 5 LP
Krystian Zimerman, Deutsche Grammophon
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: LP 1: Concerto for Piano and Orchestra No. 1 in C major op. 15 1. 1. Allegro con brio 2. 2. Largo 3. 3. Rondo. Allegro LP 2: Concerto for Piano and Orchestra No. 2 in B flat major op. 19 4. 1. Allegro con brio 5. 2. Adagio 6. 3. Rondo. Molto allegro LP 3: Concerto for Piano and Orchestra No. 3 in C minor op. 37 1. 1. Allegro con brio 2. 2. Largo 3. 3. Rondo. Allegro LP 4: Concerto for Piano and Orchestra No. 4 in G major op. 58 4. 1. Allegro moderato 5. 2. Andante con moto 6. 3. Rondo. Vivace LP 5: Concerto for Piano and Orchestra No. 5 in E flat major “Emperor” op. 73 1. 1. Allegro 2. 2. Adagio un poco mosso 3. 3. Rondo. Allegro

368,90 zł
54
Nieugięty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieugięty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Moc do zwycięskiego życia w niestabilnym świecie. Masz trudności z podejmowaniem decyzji? Walczysz ze sprzecznymi myślami? A może co chwile? zmieniasz zdanie i żyjesz w ciągłym chaosie? Dowiedz się, jak poradzić sobie z chwiejnością, która niszczy życie jednostek i całych rodzin. Prowadzi m.in. do rozwodów, niezdecydowania i bierności, goryczy i gniewu, strachu i odrzucenia. Autor dokonuje gruntownej analizy w jaki sposób chwiejność zagnieżdża się w życiu wierzącego, podaje liczne biblijne przykłady jej przejawów, ujawnia grupy demonów związane z osobowością o rozdwojonym umyśle oraz wyjaśnia, jak dostąpić uwolnienia i stać się stałym, nieporuszonym wierzącym. Pozycja obowiązkowa zarówno dla doświadczonych, jak i nowo narodzonych chrześcijan. Apostoł John Eckhardt przewodzi służbie chrześcijańskiej Crusaders Ministries z siedzibą w Chicago w stanie Illinois. Ma silne powołanie apostolskie i usługuje na całym świecie. Uznany mówca konferencyjny. Autor wielu książek, wśród nich bestselleru Modlitwy, które wypędzają demony (książka dostępna w języku polskim). Żyjemy w niestabilnym świecie. Mamy do czynienia z niestałymi ludźmi, matkami, ojcami, rodzinami, przywódcami, kościołami, narodami, rządami i gospodarkami. Jeśli jesteś chwiejny i żyjesz wśród chwiejnych ludzi, stajesz się jak burza w środku burzy. Rozwiązaniem jest duchowe uwolnienie i ukształtowanie nowej tożsamości w Chrystusie.

38,00 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,08 zł

55
Modlitwy, które wypędzają demony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy, które wypędzają demony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

Modlitwa i ogłaszanie Słowa Bożego są najgroźniejszą bronią, jaka została nam dana. Łączą nas z Bogiem i umożliwiają Jego mocy popłynięcie do nas w każdej sytuacji. Modlitwy, które wypędzają demony to potężne modlitwy oparte na Piśmie Świętym, które pomogą wam pokonać siły demonicznych przeciwników, z jakimi zmagacie się w życiu. Książka zawiera wprowadzenie do walki duchowej i biblijne zasady wojennej modlitwy, możliwej do zastosowania w każdej sytuacji. Dowiecie się, jak uwolnić ogień żywego Boga aby: GŁOSIĆ; LECZYĆ CHORYCH; PROROKOWAĆ; WYPĘDZAĆ DEMONY. Modlitwy, które wypędzają demony to zwięzły podręcznik walki z demonami i zwycięstwa nad nimi.

19,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

56
Sztuka zapomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka zapomnienia
Dostępny
100 szt.

Ona niczego nie pamięta, on chciałby o wszystkim zapomnieć. Dwie pokrewne dusze z kruchymi jak lód sercami, które przeszły przez trudną ścieżkę życia. Teraz jednak nie będzie łatwiej? Kiedy Clarissa Francesca Rollos powróciła do rodzinnej Atlanty, została zasypana górą problemów. Jeden z nich nazywa się Maior Prein i jest przystojnym brunetem, który emanuje złą energią, a jego obecność przysparza kobiecie coraz więcej zawirowań. Clarissa nie ma pojęcia, że mężczyzna okaże się kimś zupełnie innym, niż na początku zakładała. Tajemnicza przeszłość, złamane zasady, kłamstwa, intrygi i buchająca namiętność to tylko początek tego, co przyniesie Clarissie nowe życie w Atlancie.

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

57
Piękna i socjopata Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna i socjopata Tom 2
Dostępny
37 szt.

Nie licząc się z konsekwencjami, Azura wyrusza na pomoc Catwalk. Dziewczyna podczas swej nieprzemyślanej podróży spotyka tajemniczego nieznajomego, który swoim pojawieniem się sporo namiesza. Jak się okaże, powód wszystkich problemów ? gubernator Stanford ? zaskoczy ich czymś, czego żadne z nich nie mogło przewidzieć, a co pociągnie za sobą druzgocące konsekwencje. Tymczasem w Loganie zaczyna budzić się uśpiony socjopata, czego skutki przyniosłyby niezliczone ofiary. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Jaki sekret kryje przeszłość Stanforda? I? czy ostatni ruch zrobi goniec, czy może królowa?

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

58
Sibi, suisque et Patriae ornamento - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sibi, suisque et Patriae ornamento
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

Inspiracją dla sformułowanego tytułu książki Sibi, suisque et Patriae ornamento jest akapit z pamiętnika Stanisława Albrychta Radziwiłła, który tymi słowami ujął wrażenie, jakie na nim wywarła oglądana willa-pałac hetmana Stanisława Koniecpolskiego w Podhorcach. Bo rzeczywiście to, co zdążył zrealizować hetman, zaliczane jest do kreacji architektonicznych reprezentujących najwyższy poziom rozwiązań formalnych w dziejach naszej architektury. Należy również podkreślić, że fundacje architektoniczne hetmana stanowią apogeum przedsięwzięć realizowanych przez przedstawicieli tej rodziny przez niemal 300 lat jej funkcjonowania w życiu politycznym Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej. Zachętą do podjęcia się scharakteryzowania tak długo trwającego procesu inwestycyjnego jednego rodu było poznanie faz jego następowania, odniesienia go do dziejów poszczególnych pokoleń i gałęzi rodu, zależności między ich potencjałem ekonomicznym a skalą i klasą powstających obiektów. W działaniach tych znakomite potwierdzenie zyskuje przesłanie wyrażone przez Arystotelesa w Etyce, opublikowanej w tłumaczeniu Sebastiana Petrycego w 1618 roku, które zwięźle podsumowuje autor Krótkiej nauki budowniczej?, że ?budowanie trwałą pamiątkę po sobie zostawuje?. Na dwu terenach dawnej Rzeczypospolitej rodzina ta odgrywała niezwykle ważną rolę: w okresie średniowiecza i wczesnej nowożytności były to ziemie Polski Centralnej, w XVII wieku ? tereny południowo-wschodnich Kresów. Koniecpolscy byli rodem w dziejach Polski bardzo zasłużonym, którego przedstawiciele działali konsekwentnie w sytuacjach, gdy sprzyjały ku temu okoliczności polityczne i odznaczali się zapobiegliwością w budowaniu swych podstaw ekonomicznych.

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

59
Wybrane aspekty funkcjonowania rynku pracy w przekroju przestrzennym w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane aspekty funkcjonowania rynku pracy w przekroju przestrzennym w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

Prezentowana czytelnikom książka stanowi zbiór czterech opracowań, które koncentrują się na funkcjonowaniu regionalnych i lokalnych rynków pracy. Pojęcie regionalnego rynku pracy jest w niniejszej publikacji utożsamiane z obszarem całego województwa, zaś lokalny rynek pracy to obszar powiatu (w tym również miast funkcjonujących na prawach powiatu). Publikacja przeznaczona jest dla studentów kierunku gospodarka przestrzenna, dla osób zajmujących się na co dzień ekonomią pracy, w tym pracowników różnych instytucji rynku pracy, takich jak urzędy pracy, agencje zatrudnienia, instytucje edukacyjne. Treści zawarte w niej powinny wyposażyć zarówno studentów, jak i innych czytelników w wiedzę w zakresie funkcjonowania współczesnego rynku pracy oraz przygotować ich do samodzielnego prowadzenia analiz rynku pracy w różnych wymiarach, w tym przestrzennym.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

60
Nie chcemy Żydów u siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie chcemy Żydów u siebie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Fragment recenzji dr. Krzysztofa Persaka (?) całościowy, kompletny obraz powojennej przemocy wobec Żydów nie istniał. Nie było nawet wiadomo, ilu Żydów zostało w Polsce zabitych po wojnie ? różni autorzy podawali szacunki od kilkuset do dwóch tysięcy. Na tym tle praca prof. Kwieka (mimo ukazania się w ostatnich latach wielu bardzo wartościowych prac przyczynkarskich oraz studiów przypadku) jest kolejnym milowym krokiem naprzód. Autor nie tylko bowiem podjął temat antyżydowskiej przemocy w ujęciu całościowym, ale postanowił zrobić to, czego należało dokonać już dawno ? skatalogować wszystkie przypadki agresji wobec Żydów w pierwszych latach po wojnie. Jest to więc praca o znaczeniu fundamentalnym, którą na zasadzie analogii można porównać do badań podstawowych w naukach ścisłych. Nie trzeba dodawać, że przeprowadzone badania (głównie archiwalne) były olbrzymim, praco- i czasochłonnym przedsięwzięciem, którego zapewne w tej skali nikt już nie powtórzy. Julian Kwiek Historyk ur. w 1954 roku. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 roku uzyskał w UJ stopień doktora nauk humanistycznych. W 2009 roku Rada Wydziału Historycznego UJ nadała mu stopień doktora habilitowanego. Od 2015 roku profesor uczelni. Autor 12 książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Zajmuje się najnowszymi dziejami Polski. jego zainteresowania badawcze koncentrują się na problematyce mniejszości narodowych (Żydzi, Łemkowie, Słowacy) i tzw. polskich miesięcy, tj. października 1956 roku, wydarzeń marcowych i grudniowych oraz ?Solidarności?

54,00 zł
45,90 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,10 zł

61
Dziennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Dziennik Anne Frank należy do ścisłego kanonu literatury światowej. Został spisany w latach wojny w formie pamiętnika przez nastoletnią Holenderkę pochodzenia żydowskiego. Dziennik żyjącej w ukryciu dziewczynki uważany jest dzisiaj za najbardziej przemawiające do naszej wyobraźni i do naszych uczuć świadectwo o tym, czym była hitlerowska okupacja podczas II wojny światowej. Jak to się stało, że to właśnie relację z przerwanego życia Anne Frank historia wybrała na symbol okaleczonego wojną pokolenia czy wręcz na symbol czasów, w których horror stał się normą dla ludzkiego życia? Inni młodzi ludzie, rówieśnicy Anne Frank, opisywali, co widzieli i czego doświadczyli w gettach na terenie Polski czy innych krajów okupowanych przez Niemców. Dlaczego właśnie ta relacja chwyciła za serca i zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie? Odpowiedź znajduje się w tej książce. Dziennik Anne Frank został wpisany na sławną listę 100 książek XX wieku pisma „Le Monde”, a także na listę UNESCO najbardziej wartościowych dokumentów świata. Był przedmiotem inscenizacji filmowych i teatralnych.

34,00 zł
24,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

62
Jako serce pośrodku ciała Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w Krakowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jako serce pośrodku ciała Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w K...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Jako serce pośrodku ciała? Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w Krakowie to niezwykle obszerny i bogato ilustrowany tom, przygotowany we współpracy z parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu redaktorów naukowych, prof. Marka Walczaka i dr Agaty Wolskiej, a przede wszystkim grona ponad 50 znakomitych historyków, historyków sztuki, muzykologów i konserwatorów, którzy zechcieli ubogacić treść książki prezentacją swoich ustaleń. Publikacja jest adresowana zarówno do profesjonalnych badaczy dziejów i kultury artystycznej jednej z najpiękniejszych i najważniejszych świątyń w Polsce, jak i do miłośników zabytków i historii tego wyjątkowego kościoła. Na kartach książki Czytelnicy znajdą wnikliwe studia poświęcone kontekstom historycznym i społecznym funkcjonowania krakowskiej fary, zagadnieniom architektonicznymi i funeralnym, liturgii i jej oprawie muzycznej oraz wyposażeniu świątyni z uwzględnieniem niezwykle szerokiego spektrum związanej z nim problematyki. Pisząc o kwestiach znanych, Autorzy dokonują reinterpretacji dotychczasowych ustaleń, a duża część tekstów ? jak podkreślają redaktorzy naukowi w słowie wstępnym ? ?ma charakter pionierski (np. studia dotyczące spraw liturgii i jej oprawy muzycznej, topografii i krypt, dziejów cmentarza parafialnego albo architektury kamienicy penitencjarzy) i będzie stanowić punkt wyjścia dla przyszłych pogłębionych badań?.

185,00 zł
164,65 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 20,35 zł

63
Bad Habits, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Habits, CD
Ed Sheeran, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

Ed Sheeran powraca z nowym singlem „Bad Habits”, którego premiera już 25 czerwca. „Pracowałem nad tą piosenką w studio przez ostatnie kilka miesięcy i nie mogę się doczekać, kiedy posłuchacie Bad Habits. W muzyce zawsze szukam nowych kierunków, aby się sprawdzić i mam nadzieję, że zrozumiecie co miałem na myśli tworząc ten utwór. Fajnie jest tu znowu być! ”. „Bad Habits” to pierwsza oficjalna publikacja od czasu wydania „No.6 Collaborations Project” w 2019 roku. Lista utworów: 1. Bad Habits

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

64
Let the Soil Play Its Simple Part, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let the Soil Play Its Simple Part, LP
Dostępny
28 szt.

Lista utworów: 1. To the Sky 2. Other Song 3. Let the Soil Play Its Simple Part 4. The Flood Is Following Me 5. Lay All Your Love On Me 6. Cast the Bells in Sand 7. Long Ago We Counted 8. A Gradual Dazzle 9. A Veil Awave Upon the Waves 10. Some Bright Morning

116,90 zł
65
Cool Struttin, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cool Struttin, LP
Clark Sonny, Universal Music Polska
Dostępny
4 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Cool Struttin’ 2. Blue Minor Strona B 1. Sippin’ At Bells 2. Deep Night

95,90 zł
93,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

66
The Rise & Fall, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rise & Fall, LP
Madness, Warner Music Polska
Dostępny
54 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Rise and Fall (2009 – Remaster) 2. Tomorrow’s (Just Another Day) (2009 – Remaster) 3. Blue Skinned Beast (2009 – Remaster) 4. Primrose Hill (2009 – Remaster) 5. Mr. Speaker (Gets The Word) (2009 – Remaster) 6. Sunday Morning (2009 – Remaster) Strona B 1. Our House (2009 – Remaster) 2. Tiptoes (2009 – Remaster) 3. New Delhi (2009 – Remaster) 4. That Face (2009 – Remaster) 5. Calling Cards (2009 – Remaster) 6. Are You Coming (With Me) (2009 – Remaster) 7. Madness (Is All In The Mind) (2009 – Remaster)

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

67
Greatest Ever Decade: 80's, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Ever Decade: 80's, 4 CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

Lista utworów: CD 1 1. Madness - Baggy Trousers 2. Spandau Ballet - Gold 3. Duran Duran - Hungry Like The Wolf 4. Talk Talk - It's My Life 5. New Order - Blue Monday '88 6. A-Ha - You Are The One 7. Howard Jones - Like To Get To Know You Well 8. Red Box - For America 9. Aztec Camera - Somewhere In My Heart 10. Electronic - Getting Away With It 11. Belouis Some - Imagination 12. Dollar - Videotheque 13. Fuzzbox - Pink Sunshine 14. Debbie Gibson - Out Of The Blue 15. Nick Kamen - Each Time You Break My Heart 16. Brother Beyond - The Harder I Try 17. Jason Donovan - When You Come Back To Me 18. Hazell Dean - Maybe (We Should Call It A Day) 19. Mel & Kim - F.L.M. 20. Grandmaster Flash & Melle Mel - White Lines (Don't Do It) CD 2 1. Simply Red - Money's Too Tight (To Mention) 2. Tina Turner - Private Dancer 3. Roxette - Listen To Your Heart 4. Peter Cetera - Glory Of Love 5. Christopher Cross - Arthur's Theme (Best That You Can Do) 6. Robert Palmer - She Makes My Day 7. Hot Chocolate - It Started With A Kiss 8. The Maisonettes - Heartache Avenue 9. Atlantic Starr - Always 10. Randy Crawford - Almaz 11. Karyn White - Superwoman 12. Alison Moyet - Love Letters 13. Keith Marshall - Only Crying 14. Sky - Toccata 15. David Essex - Me And My Girl (Night-Clubbing) 16. Bucks Fizz - My Camera Never Lies 17. Mandy Smith - Don't You Want Me Baby 18. Sonia - You'll Never Stop Me Loving You 19. Kylie Minogue - Got To Be Certain 20. Rick Astley - Whenever You Need Somebody CD 3 1. Nena - 99 Red Balloons 2. Thomas Dolby - She Blinded Me With Science 3. Foreigner - Waiting For A Girl Like You 4. David Lee Roth - California Girls 5. ZZ Top - Rough Boy 6. Chris Rea - Stainsby Girls 7. Elvis Costello - Veronica 8. The Stranglers - Golden Brown 9. Madness - Michael Caine 10. Pinkees - Danger Games 11. Toyah - I Want To Be Free 12. Echo & The Bunnymen - The Cutter 13. The Jesus & Mary Chain - Some Candy Talking 14. Stray Cats - Stray Cat Strut 15. Broken English - Comin On' Strong 16. Japan - Life In Tokyo 17. A Flock Of Seagulls - The More You Live, The More You Love 18. The Korgis - If It's Alright With You Baby 19. The Mobiles - Drowning In Berlin 20. Thompson Twins - King For A Day CD 4 1. Nu Shooz - I Can't Wait 2. Robert Howard feat. Kym Mazelle - Wait 3. Sister Sledge - Thinking Of You 4. The Whispers - It's A Love Thing 5. Stacy Lattisaw - Jump To The Beat 6. The Sequence - And You Know That 7. Midnight Star - Headlines 8. Jomanda - Make My Body Rock (Feel It) 9. Ce Ce Rogers - Someday 10. Rochelle - My Magic Man 11. Stock Aitken Waterman - Roadblock 12. Aurra - Keep Doing It Right 13. Barbara Mason - Another Man 14. Princess - Tell Me Tomorrow 15. Shalamar - Make That Move 16. Dynasty - Does That Ring A Bell 17. Kelly Marie - Hot Love 18. Candi Staton - Count On Me 19. Biz Markie - Just A Friend 20. Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message

23,90 zł
21,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

68
Factory Reset, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Factory Reset, CD
Tilian, Warner Music Polska
Dostępny
65 szt.

Lista utworów: 1. Holy Water 2. Dose 3. Caught In The Carousel 4. Anthem 5. Breathe 6. All I Crave Is Peace 7. Is Anarchy A Good Hobby? 8. Factory Reset 9. Imagination (feat. Tim Henson) 10. Act Out 11. Hands Around My Throat

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

69
Inside. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inside. CD
Mother Mother, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.21

Lista utworów: 1. Seven 2. Two 3. Sick of the Silence 4. Forgotten Souls 5. Pure Love 6. Weep 7. I Got Love 8. Stay Behind 9. The Knack 10. Girl Alone 11. Like a Child 12. Breath 13. Until It Doesn't Hurt 14. Inside

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

70
As Cruel As School Children (reedycja), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
As Cruel As School Children (reedycja), LP
Gym Class Heroes, Fueled By Ramen
Dostępny
15 szt.

Reedycja wydanego w 2006 albumu Gym Class Heroes na srebrnym winylowym krążku. Lista utworów: 1. 1st Period The Queen and I 2. 2nd Period Shoot Down the Stars 3. 3rd Period New Friend Request 4. 4th Period Clothes Off! 5. Lunch Sloppy Love Jingle Pt. 1 6. 6th Period Viva La White Girl 7. 7th Period 7 Weeks 8. 8th Period It s Ok But Just This Once! 9. Study Hall Sloppy Love Jingle Pt. 2 10. 10th Period Biters Block 11. Yearbook Club Boys in Bands Interlude 12. 12th Period Scandalous Scholastics 13. 13th Period On My Own Time (Write On!) 14. Cupid s Chokehold/Breakfast in America 15. Detention Sloppy Love Jingle Pt. 3

124,90 zł
112,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,49 zł

71
That Man Is Forward (40th Anniversary Edition), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
That Man Is Forward (40th Anniversary Edition), LP
Rico, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Lista utworów: Strona A 1. Easy Snappin' (2021 Remaster) 2. Fiesta (2021 Remaster) 3. Chang Kai Shek (2021 Remaster) 4. Stay Out Late (2021 Remaster) Strona B 1. Red Top (2021 Remaster) 2. X (2021 Remaster) 3. Ganja (2021 Remaster) 4. That Man Is Forward (2021 Remaster)

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

72
Soul Brothers, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soul Brothers, LP
Milt Jackson, Ray Charles, Warner Music Polska
Dostępny
20 szt.

Lista utworów Strona A 1. Soul Brothers 2. How Long, How Long Blues Strona B 1. Cosmic Ray 2. Blue Funk 3. Bag's Guitar Blues 4. 'Deed I Do

161,90 zł
148,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

73
Factory Reset, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Factory Reset, LP
Tilian, Warner Music Polska
Dostępny
59 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Holy Water 2. Dose 3. Caught In The Carousel 4. Anthem 5. Breathe 6. All I Crave Is Peace Strona B 1. Is Anarchy A Good Hobby? 2. Factory Reset 3. Imagination (feat. Tim Henson) 4. Act Out 5. Hands Around My Throat

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

74
Odstępczyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstępczyni
Dostępny
18 szt.

W latach 2015?2017 ma miejsce przesłuchanie przed Królewską Komisją Australijską. Sprawa dotyczy przestępstw seksualnych w różnych kościołach i związkach wyznaniowych. Jednym z nich są Świadkowie Jehowy, organizacja religijna, która zdążyła wyrobić sobie opinię nieposzlakowanej, przestrzegającej wysokich norm moralnych. To ona przez lata wskazywała palcem tych innych, niewiernych, tych w błędzie, tych niemoralnych, pełnych grzechu i kłamstw. Jakimże odkryciem był dla mnie fakt, że ci, którzy pokazują palcem na innych, sami mają do ukrycia aż nadto. Ta książka dotyka tematu, który wstrząsnął mną u samych fundamentów. Pedofilia u Świadków Jehowy. Tylko grzech czy przestępstwo? Jakie są procedury? Oto kwestie, które poruszam w mojej książce. Manipulacje, przemilczenia, ukrywanie, dbanie o wizerunek, itp. Symbolicznym gwoździem do trumny były słowa Jefrey?a Jacksona, który na pytanie prawnika o to, czy Świadkowie Jehowy uważają się za jedyną prawdziwą religię, odpowiada, że arogancją byłoby uważać, iż Bóg posługuje się tylko jedną religią. A przecież uczono mnie, że Świadkowie Jehowy to lud wybrany przez Boga, jako jedyny do reprezentowania go przed innymi. Stąd nazwa tej społeczności. Uczono mnie, że tylko ta religia jest prawdziwa i cieszy się uznaniem u Boga, przedstawiając na poparcie wiele fragmentów biblijnych, m.in. z Izajasza 43: 10, 11. Australijskie przesłuchanie obudziło mnie z głębokiego snu. Zdjęłam okulary ?Strażnicy?, przetarłam oczy i zobaczyłam inny świat. Wyszłam z gry, by tańczyć z wolnością jak ptak spuszczony ze smyczy kontroli. Owoce wolności złożyły się w słowa. Są treścią tej książki. Aleksandra Owczarska ? matka i żona, która kocha literaturę i uwielbia podróże. Dobra książka i kawa to aż nadto, by mogła odpocząć od wszechobecnego hałasu życia. Uwielbia ciszę i spokój morskich fal. Kocha literaturę, pisze wiersze do szuflady, które czekają na swój dobry czas. Psychologia, rozwój osobisty i nieodkryta historia, bądź zakazana nauka nie pozwalają jej się nudzić. Uwielbia to, co zakryte, schowane i tajemnicze

55,00 zł
48,95 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,05 zł

75
Realizacja wybranych regulatorów i układów RFID w systemach automatyki z siecią Industrial Ethernet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realizacja wybranych regulatorów i układów RFID w systemach automatyki...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

SPIS TREŚCI Wykaz stosowanych skrótów i oznaczeń Wstęp 1. Komunikacja w sieci EtherNet/IP i regulatory w kontrolerach CompactLogix 1.1. Wprowadzenie 1.2. Otwieranie nowego projektu i konfiguracja sprzętowa stacji procesowej 1.3. Oprogramowanie stacji procesowych 1.4. Literatura 2. Radiowy system identyfikacji produktów (RFID) z siecią ProfNet 2.1. Wprowadzenie 2.2. System RFID (S7-300 + RF180C, STEP7 V5.5 SP2) 2.3. System RFID (S7-1500 + RF180C, TIA PORTAL V13 SP2) 2.4. Dodatki 2.5. Literatura 3. Regulator softwarowy w układach regulacji ze sterownikiem S7-1200 3.1 Wprowadzenie 3.2. Stacja procesowa PID_dmuachawa 3.3 Stacja procesowa PID_kolumna 3.4 Dodatki 3.5. Literatura Zakończenie

47,30 zł
40,21 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,09 zł

76
Wyzwania współczesnego pielęgniarstwa w onkologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwania współczesnego pielęgniarstwa w onkologii
Dostępny
100 szt.

SPIS TREŚCI 1. Wstęp 2. Epidemiologia chorób nowotworowych w Polsce i na świecie 2.1. Zachorowalność, umieralność wśród dorosłych w Polsce 2.2. Zachorowalność, umieralność wśród dzieci i młodzieży w Polsce 2.3. Zachorowalność, umieralność na świecie 3. Powstawanie nowotworów 4. Podział, charakterystyka nowotworów 4.1. Nowotwory wieku dorosłego 4.2. Nowotwory wieku rozwojowego 5. Etiologia chorób nowotworowych 5.1. Czynniki genetyczne 5.2. Czynniki fizyczne 5.3. Czynniki chemiczne 5.4. Czynniki biologiczne 6. Profilaktyka chorób nowotworowych 6.1. Profilaktyka pierwotna 6.2. Profilaktyka wtórna 7. Rozpoznanie chorób nowotworowych 7.1. Wywiad i badanie przedmiotowe 7.2. Diagnostyka obrazowa 7.3. Badanie patomorfologiczne 7.4. Badania biochemiczne 7.5. Badania dodatkowe 8. Leczenie chorób nowotworowych 9. Rola pielęgniarki w onkologii 10. Założenia i cel pracy 11. Materiał i metoda badań 11.1. Projekt badania 11.2. Próba 11.3. Metoda 11.4. Względy etyczne 11.5. Analiza danych 12. Wyniki badań 12.1. Pacjenci: dane demograficzne 12.2. Pacjenci: rozpoznanie choroby 12.3. Pacjenci: opieka zdrowotna 12.4. Pacjenci: wpływ psychologiczny 12.5. Pacjenci: akceptacja choroby 12.6. Pacjenci: interakcje społeczne 12.7. Pacjenci: objawy 12.8. Pacjenci: sprawność 12.9. Pacjenci: jakość życia 12.10. Pacjenci: potrzeby 12.11. Opiekunowie: dane demograficzne 12.12. Opiekunowie: potrzeby 13. Dyskusja 14. Wnioski Piśmiennictwo Wykaz tabel Wykaz rysunków Streszczenie Abstract

52,50 zł
44,63 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,87 zł

77
Przedsionek szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsionek szczęścia
Dostępny
121 szt.

Henia wciąż tkwi w przedsionku właściwego życia. Takie przynajmniej odnosi wrażenie. Jest prawie spełniona: ma pracę, męża, rodzinę i przyjaciółkę – czyli zestaw prawie idealny. Dlaczego więc wciąż prześladuje ją to „prawie”? Dlaczego targają nią niepokój i poczucie, że powinno być jakoś lepiej? Dlaczego czuje się tylko „prawie” na swoim miejscu? Jej matka martwi się o ojca, który martwi się o babcię, która niczym się nie martwi. Przyjaciółka próbuje ją zaangażować w związkową misję ratunkową, a matka się zakochuje nie wiadomo w kim. Henia chce wszystkim pomóc, bo nie za bardzo wie, jak pomóc samej sobie. Często czuje się zagubiona, niepewna, wymyśla czarne scenariusze i nie wie o sobie wielu rzeczy. Oprócz jednej: lubi piwo i tego akurat jest pewna. Tylko do czego jej ta wiedza potrzebna? Czarny humor, lekka i przyjemna opowieść o dylematach współczesnej kobiety w średnim wieku. Niepewność siebie, zbyt wiele możliwości, za mało odwagi, wygórowane oczekiwania otoczenia i poczucie, że życie przecieka przez palce. Znacie to?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

78
Filozoficzne i prawne problemy polityki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozoficzne i prawne problemy polityki
Dostępny
27 szt.

Duża dynamika wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych sprawia, że niektóre procesy badawcze muszą być nieustannie aktualizowane, gdyż częste zmiany w środowisku międzynarodowym i wewnętrznym, jak i zupełnie nowe czynniki istotnie ograniczają aktualność prowadzonych wcześniej analiz. Prezentowane w publikacji, pozornie oderwane od siebie zagadnienia składają się jednak na spójny obraz łączący aspekty filozofii, prawa i politologii. Autorzy poszczególnych tekstów poruszają istotne i aktualne problemy. Wiele rozważań i wniosków zawartych przez autorów odnosi się do spraw bieżących, co stanowi niezwykle cenne informacje dla wszystkich badaczy zainteresowanych przedmiotową kwestią. Wyniki poniższych badań mogą okazać się użyteczne dla szeregu osób, zarówno teoretyków, jak i praktyków. Pozwolą one spojrzeć z innej perspektywy na zagadnienia filozofii, prawa, politologii, czy innych nauk społecznych, wzbogacając dyskurs w tej materii oraz włączając w obieg naukowy w Polsce szereg refleksji obecnych w literaturze światowej. Wnioski z przeprowadzonej analizy będą mogły zostać wykorzystane przez wielu odbiorców, w tym m.in. naukowców czy dziennikarzy, którzy w codziennej pracy spotykają się z konkretnymi problemami, podejmowanymi w niniejszej publikacji.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

79
Współczesne problemy bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne problemy bezpieczeństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.24

Duża dynamika wydarzeń politycznych, gospodarczych i społecznych sprawia, że niektóre procesy badawcze muszą być nieustannie aktualizowane, gdyż częste zmiany w środowisku międzynarodowym i wewnętrznym, jak i zupełnie nowe czynniki istotnie ograniczają aktualność prowadzonych wcześniej analiz. Prezentowane w publikacji, pozornie oderwane od siebie zagadnienia, składają się jednak na spójny obraz spraw bezpieczeństwa. Autorzy poszczególnych tekstów poruszają istotne i aktualne problemy. Wiele rozważań i wniosków zawartych przez autorów odnosi się do spraw bieżących, co może stanowić niezwykle cenną informację dla wszystkich badaczy zainteresowanych przedmiotową kwestią. Wyniki poniższych badań mogą okazać się użyteczne dla szeregu osób, zarówno teoretyków, jak i praktyków. Pozwolą one spojrzeć z innej perspektywy na zagadnienia bezpieczeństwa, wzbogacając dyskurs w tej materii oraz włączając w obieg naukowy w Polsce szereg refleksji obecnych w literaturze światowej. Wnioski z przeprowadzonej analizy będą mogły zostać wykorzystane przez wielu naukowców czy dziennikarzy, którzy w codziennej praktyce spotykają się z rozwiązywaniem konkretnych problemów dotyczących tej dziedziny ludzkiej aktywności.

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

80
Dziennik poetycki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

81
Schowek
64,50 zł
56,12 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,38 zł

82
Schowek
64,50 zł
56,12 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,38 zł

83
Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy
Niedostępny
Brak

Najsłynniejszy polski kierowca rajdowy dzieli się w przystępny i ciekawy dla każdego kierowcy sposób swoim bogatym doświadczeniem za kierownicą. Prowadzona w formie wywiadu narracja wiedzie nas przez różne meandry współczesnej motoryzacji. Hołowczyc ciekawie opowiada o samochodach, jak je kupować, jak dbać o ich sprawność i jak radzić sobie za kierownicą niezależnie od pory roku. Każdy kierowca znajdzie dla siebie coś interesującego. Mistrz kierownicy opisuje też swoje wrażenia z podróży drogami wielu europejskich krajów, przekazując Czytelnikowi wiele praktycznych wskazówek. Książkę zamyka leksykon pojęć, o których każdy kierowca amator powinien mieć pojęcie. ,,Przejechałem kilka milionów kilometrów, w tym wiele tysięcy w ekstremalnie trudnych, rajdowych warunkach. Zebrałem sporo, myślę, ciekawych doświadczeń i obserwacji, którymi staram się dzielić z innymi kierowcami przy każdej okazji. Jazda samochodem to wielka przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Za siebie i za innych. Mam nadzieję, że ta książka skłoni Was do refleksji nad swoim stylem jazdy i pomoże Wam stać się lepszymi kierowcami." Krzysztof Hołowczyc

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

84
Łódź na radio 02785 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź na radio 02785
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.28

56,90 zł
52,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,55 zł

85
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 80, różowe truskawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 80, różowe truskawki
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Rampers dziecięcy uszyty z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny bawełnianej. Idealnie sprawdzi się podczas wakacji z maluszkiem. Produkt uszyty z dokładnością i z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. Przy produkcji używane są wyłącznie farby ekologiczne, bezpieczne dla skóry dzieci i niemowląt. Wszelkie zatrzaski i napy nie zawierają niklu. Proponowany rampers ma certyfikat „Bezpieczny dla dziecka” i „Bezpieczny dla niemowląt”. Skład: 100% wysokogatunkowa bawełna Produkt wyprodukowany w Polsce.

34,70 zł
31,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,47 zł

86
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 74, różowe truskawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 74, różowe truskawki
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Rampers dziecięcy uszyty z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny bawełnianej. Idealnie sprawdzi się podczas wakacji z maluszkiem. Produkt uszyty z dokładnością i z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. Przy produkcji używane są wyłącznie farby ekologiczne, bezpieczne dla skóry dzieci i niemowląt. Wszelkie zatrzaski i napy nie zawierają niklu. Proponowany rampers ma certyfikat „Bezpieczny dla dziecka” i „Bezpieczny dla niemowląt”. Skład: 100% wysokogatunkowa bawełna Produkt wyprodukowany w Polsce.

34,70 zł
31,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,47 zł

87
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 68, różowe truskawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rampers Sun z krótkim rękawem, rozmiar 68, różowe truskawki
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Rampers dziecięcy uszyty z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny bawełnianej. Idealnie sprawdzi się podczas wakacji z maluszkiem. Produkt uszyty z dokładnością i z wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. Przy produkcji używane są wyłącznie farby ekologiczne, bezpieczne dla skóry dzieci i niemowląt. Wszelkie zatrzaski i napy nie zawierają niklu. Proponowany rampers ma certyfikat „Bezpieczny dla dziecka” i „Bezpieczny dla niemowląt”. Skład: 100% wysokogatunkowa bawełna Produkt wyprodukowany w Polsce.

34,70 zł
31,23 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,47 zł

88
PAJAC TRIP CHŁ DRUK GRAFIT 062 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAJAC TRIP CHŁ DRUK GRAFIT 062
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.04

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

89
PAJAC TRIP CHŁ DRUK GRAFIT 056 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAJAC TRIP CHŁ DRUK GRAFIT 056
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

90
Bluzka Lovely z krótkim rękawem, rozmiar 80, szaro-biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bluzka Lovely z krótkim rękawem, rozmiar 80, szaro-biała
Eevi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Bluzka wykonana z delikatnej, mięciutkiej bawełny, starannie uszyta. Przód zdobi aplikacja z motywem piesków. Ubranko ma napy przy kołnierzu pozwalające na sprawne przebranie dziecka. Do produkcji używane są tylko wysokiej jakości dzianiny bawełniane z surowców badanych pod względem bezpieczeństwa dla dziecka. Skład: 100% bawełna

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

91
Bączek metalowy w pudełku BZES2972 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bączek metalowy w pudełku BZES2972
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

23,90 zł
22,47 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,43 zł

92
Piłka z kolcami 23cm 5 kolorów BPIŁ5790 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka z kolcami 23cm 5 kolorów BPIŁ5790 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

7,20 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

93
Gra rybki na baterie BGR2794 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra rybki na baterie BGR2794 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

24,90 zł
23,41 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,49 zł

94
Wędka z rybkami na magnes BGR2725 mix cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędka z rybkami na magnes BGR2725 mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.24

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci po drodze... O przekornym Jonaszu i inne historie z Biblii
Dostępny
30 szt.

Ciekawa historia czy literatura religijna? A czemu nie jedno i drugie?! Ta sympatyczna książka kryje w sobie wszystko to, co powinna posiadać intrygująca powieść (ciekawą fabułę, wyraziste sylwetki bohaterów oraz niepowtarzalny klimat), a oprócz tego w oryginalny i w przykuwający uwagę sposób prezentuje małym czytelnikom historie biblijne. A tak to się zaczęło… Pewnego razu królik Krzysztof otrzymał prezent i z przejęciem rozerwał papier paczki. W środku znajdowała się książka. Na jej okładce widniał tytuł: „BIBLIA” i był tam dopisek: „Przeczytaj mnie”. Zdziwiony tym niecodziennym prezentem królik nagle dostrzega pędzący drogą cygański wóz. Królik dołącza do podróżujących przyjaciół – konia Hektora, misia Woźnicy i psinki Łatki i tak rozpoczyna się ich wielka przygoda! Zwierzęta wyruszają na koniec świata, a po drodze poznają historie biblijne i starają się odnieść je do codziennego życia.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

96
Opowiem ci po drodze... O dzielnym Dawidzie i inne historie z Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci po drodze... O dzielnym Dawidzie i inne historie z Biblii
Dostępny
34 szt.

– Królik Krzysztof rozejrzał się wokół, przypatrując się uważnie zgromadzonym zwierzętom, owadom i ptakom. „Którą historię z Biblii powinienem im opowiedzieć? Pomóż mi, Panie Boże”, szeptał. Otworzył oczy i nagle już wiedział, którą historię wybrać. Usiadł na najwyższym stopniu wozu i otworzył Biblię... Miś Woźnica po raz kolejny zaprzęga konia Hektora do cygańskiego wozu i razem z psinką Łatką i królikiem Krzysztofem wyruszają na poszukiwanie przygód. Podczas podróży królik Krzysztof snuje opowieści biblijne, przerywane częstymi pytaniami przyjaciół i innych napotkanych po drodze zwierząt. Dlaczego Bóg nie powstrzymał Jakuba i pozwolił mu oszukać Ezawa? W jakim celu Józef udawał, że nie zna swoich braci? Gdzie mieszka Bóg? Do czego potrzebne są nam przykazania? Oto trzeci tom serii o sympatycznych zwierzątkach, które poznają Biblię.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

97
Bajkolandia. Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkolandia. Pinokio
Niedostępny
Brak

W pięknie ilustrowanej serii książek pt. "Bajkolandia" ukazało się 10 klasycznych baśni znanych dzieciom z całego świata. Fascynujące opowieści o Czerwonym Kapturku, Alicji w Krainie Czarów, śpiącej królewnie, Królewnie śnieżce, Brzydkim kaczątku, Piotrusiu Panu, Jasiu i Małgosi, Pinokiu, Kocie w butach czy Kopciuszku na pewno spodobają się małym czytelnikom.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

98
Samoleczenie za pomocą masażu dłoni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoleczenie za pomocą masażu dłoni
Niedostępny
Brak

Poradnik refleksoterapii rąk Proste i bezpieczne techniki leczenia najczęstszych dolegliwości, dostępne dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Jak samodzielnym masażem dłoni zwalczyć chorobę i poprawić samopoczucie. • Dokładne schematy stref refleksorycznych na dłoniach i ich lecznicze zastosowanie. • Skuteczne sposoby łagodzenia 53 najczęściej występujących chorób i dolegliwości, m.in.: bóle głowy, grypa, otyłość, depresja, infekcje, alergie, zaburzenia snu, zmęczenie • Szczegółowe opisy punktów na dłoniach odpowiadających wszystkim narządom Od stuleci wiadomo, że pobudzanie aktywnych punktów organizmu za pomocą ucisku, ukłucia igłą lub masażu wywołuje reakcję w odpowiedniej części ciała lub narządzie. Refleksoterapia, jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod medycyny naturalnej, polega na pobudzaniu aktywnych punktów na dłoniach i stopach masażem, który ma przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Doktor JOLANDA PALÁGYI - uznana specjalistka leczenia chorób metodami naturalnymi, ekspert w dziedzinie refleksoterapii.

29,80 zł
20,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

99
Prusy. Pięć wieków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prusy. Pięć wieków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych państw niemieckich. Umocniły swą potęgę dzięki zwycięstwom w wojnach śląskich, udziałowi w rozbiorach Rzeczypospolitej oraz w XIX wieku pokonaniu Austrii i Francji. W 1871 r. pruska dynastia Hohenzollernów objęła tron nowo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego. Prusy jako część Niemiec przetrwały do 1945 r., gdy w wyniku drugiej wojny światowej ich terytorium w znacznej części przypadło Polsce i ZSRR. Profesor dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu podjął się syntetycznego opracowania dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku, którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na te dzieje. Autor kładzie nacisk na historię polityczną, ale również uwzględnia najważniejsze aspekty dotyczące kultury, społeczeństwa i gospodarki. Tekst jest wzbogacony o ramki prezentujące osoby i ciekawostki związane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Książka zawiera liczne ilustracje i mapy.

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

100
Komplet pościeli, leśna przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet pościeli, leśna przygoda
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Komplet dla starszaka to wyjątkowy zestaw, który przyjemnie otuli do snu dzieci w wieku przedszkolnym. Poduszka i kołderka jedną stronę wykonaną mają z aksamitnego w dotyku pluszu, druga strona to drukowana bawełna ze stylowymi wzorami. Całość wypełniona jest antyalergiczną włókniną silikonową. Komplet sprawdzi się w łóżeczku, może być wykorzystywany jako miękka mata dla maluszków. Wymiary: • kołderka: 100.0 x 135.0 cm (+/-3 cm) • poduszka: 40.0 x 60.0 cm (+/-3 cm) Materiał: • poszycie: 100% bawełna/100% poliester (plusz) • wypełnienie: 100% poliester Sposób konserwacji:: Prać ręcznie. Maksymalna temperatura prania to 30 stopni C. Nie używać wybielacza. Prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów. Nie czyścić chemicznie. Prasować tylko warstwę wewnętrzną w temp. max. 110 OC. Najważniejsze cechy: • wykonany z miękkiego i delikatnego pluszu oraz wysokiej jakości bawełny, • komplet zaprojektowany z myślą o łóżeczku, • wymiary kołderki: 100.0 x 135.0 cm (+/- 3.0 cm), • wymiary poduszki: 40.0 x 60.0 cm (+/- 3.0 cm), • ma antyalergiczne wypełnienie, • produkt polski.

122,70 zł
110,43 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,27 zł

Wróć do góry