hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szczury z via Veneto (Piotr Kępiński), na drugim Carlo Acutis. Opowieść o chłopcu, który pokochał Eucharystię (Katarzyna Tempes). Kolejny produkt to LEGO Ninjago. Klątwa Kociego Oka (praca zbiorowa) oraz Kalambury (ABINO).
1
Szczury z via Veneto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczury z via Veneto
Dostępny
147 szt.

„Tu się nic nie zmienia od dwóch tysięcy lat. Plebejusze, patrycjusze, dziwki, księża. Rzym” – mówi jeden z bohaterów włoskiego serialu Suburra. Bo w Rzymie, jak w całych Włoszech, czas się zatrzymał. Turyści kroczą starożytnymi ścieżkami, szukając tego, co minione, mieszkańcy znają na pamięć sentencje Marka Aureliusza, a ulice są tak samo wąskie jak przed kilkuset laty. Tak samo niezmienne są też paradoksy: bieda sąsiaduje z bogactwem, zaśmiecone ulice z pałacami, siedziby kościelnych instytucji z lokalami przejętymi przez mafię, a pamięć o Pasolinim konkuruje z pamięcią o Duce. Jak poskładać tę mozaikę, by obraz Włoch był pełny? Piotr Kępiński kreśli portret miejsca od wieków targanego namiętnościami. Łącząc czujność obserwatora z zaangażowaniem mieszkańca, opisuje kraj, który fascynuje go od lat. Spaceruje ulicami Rzymu i Sieny, odwiedza Materę i Cilento, opowiada o sardyńskich pragnieniach separatystycznych, osiedlach Romów i handlu narkotykami na rzymskich cmentarzach. Razem z nim odwiedzamy turyńskie wystawy, smakujemy sycylijskich pani, jedziemy rowerem wzdłuż Tybru i zaglądamy do wnętrz Watykanu. Szczury z via Veneto to erudycyjna opowieść o tym, że choć czasy błogiego la dolce vita dawno minęły, to Włochy wciąż przyciągają, pasjonują, nie dają o sobie zapomnieć.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

32 osoby kupiły
2
Carlo Acutis. Opowieść o chłopcu, który pokochał Eucharystię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carlo Acutis. Opowieść o chłopcu, który pokochał Eucharystię
Dostępny
189 szt.

W Mediolanie, stolicy regionu Lombardia – pięknym mieście na północy Włoch, znanym ze sławnych targów mody i znakomitych klubów piłkarskich, mieszkał pewien zwyczajny trzynastolatek, pasjonat komputerów i miłośnik zwierząt. Jego życie było jednak tak niezwykłe, że został ogłoszony błogosławionym. Czy chcecie się dowiedzieć, na czym polegała jego wyjątkowość? Seria „Świat przyjaciół Boga” przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi. Historię bohaterów poznajemy dzięki rezolutnym zwierzątkom, które obserwując ich życie, próbują zrozumieć nie tylko sekret ich wiary, lecz także realia, w których żyli. Katarzyna Tempes – z wykształcenia nauczycielka, obecnie mieszkająca w Singapurze. Jej pasją jest pisanie bajek i opowiadań, szczególnie dla najmłodszych. Agnieszka Kulas – ilustratorka i scenografka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace prezentowane były m.in. podczas Quadriennale Scenografii w Pradze, Ogólnopolskich Targów Książki na MTP, Malta Festival, Festiwalu Fama oraz w Muzeum Śląskim.

15,90 zł
9,99 zł

Rabat 37,2%
oszczędzasz 5,91 zł

26 osób kupiło
3
LEGO Ninjago. Klątwa Kociego Oka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Klątwa Kociego Oka
Dostępny
80 szt.

Zupełnie nowa historia opowiadająca o młodości Mistrza Wu i lorda Garmadona z czasów, kiedy chcieli zostać Mistrzami Spinjitzu.Ta książka to 144 strony fascynującej lektury dla fanów LEGO. Opowieść podzielona jest na krótkie rozdziały, co ułatwia dziecku przerwanie lektury w wybranym przez siebie momencie. Czarno-białe, pełne akcji i humoru ilustracje z ulubionymi bohaterami dają poczucie dorosłej lektury, a ukryte w historii fanowskie niespodzianki sprawiają, że będzie ona atrakcyjna nie tylko dla zapalonych czytelników.

23,00 zł
14,99 zł

Rabat 34,8%
oszczędzasz 8,01 zł

17 osób kupiło
4
Kalambury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalambury
ABINO
Dostępny
95 szt.

Gra spodoba się dzieciom i całym rodzinom. Trzeba wykazać się w niej kreatywnością i pobudzić wyobraźnię.

10,10 zł
8,99 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,11 zł

14 osób kupiło
5
Wichrowe Wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wichrowe Wzgórza
Dostępny
159 szt.

Historia tragicznej miłości i zemsty osnuta na tle dziejów trzech pokoleń dwóch ziemiańskich rodzin, opowieść, której scenerię stanowią tajemnicze i urzekające wrzosowiska północnej Anglii "Piekielna to była wyobraźnia i piekło musiała nosić w sobie ta spokojna pozornie dziewczyna. Dla nas pozostała tajemniczym, zachwycającym zjawiskiem". Jarosław Iwaszkiewicz Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

11 osób kupiło
6
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 5. Tajemnica zaginionej wiadomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 5. Tajemnica zaginionej wiadomości
Dostępny
40 szt.

Piąty tom komiksowej adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Komiks szybko stał się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszej części cyklu książkowego nakręcono film. Pani Tupper, właścicielka kamienicy, w której mieszka Enola, dostaje list z pogróżkami, prosi więc o pomoc swoją ulubioną lokatorkę. Z wiadomości wynika, że chodzi o sprawy z czasów wojny krymskiej, która zakończyła się... kilkadziesiąt lat temu! Gdy młoda detektywka szuka nadawców listu, pani Tupper zostaje porwana. Enola postanawia za wszelką cenę odnaleźć przyjaciółkę, ale szybko okazuje się, że śledztwo jest bardzo niebezpieczne i prowadzi do zajmujących się polityką ludzi z wyższych sfer. Czy samotna nastolatka będzie w stanie przeciwstawić się brutalnym porywaczom, którzy nie cofną się przed niczym, aby tajemnice sprzed wielu lat nie zostały wyjawione? Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

10 osób kupiło
7
Dziwne losy Jane Eyre - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwne losy Jane Eyre
Dostępny
206 szt.

Dziwne losy Jane Eyre ukazały się po raz pierwszy w październiku 1847 roku i stały się wielkim sukcesem wydawniczym. Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łączy melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy. Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret. Charlotte Brontë opowiada o wielkim uczuciu, które połączyło ludzi z różnych, tak odległych od siebie sfer - w świecie, gdzie konwenanse stanowiły o towarzyskim "być albo nie być".

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

10 osób kupiło
8
Operacja Zachód Słońca 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Zachód Słońca 2021
Dostępny
24 szt.

Trzecia część serii dla dzieci ?Biuro Detektywistyczne nr 2?. Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak sprawa się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że okradziono bank w Elvestad, a autem uciekają złodzieje...

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

9 osób kupiło
9
Kaczogród. Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952
Dostępny
24 szt.

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1951–1952. W tytułowej opowieści Donald dostaje od swojego wujka Sknerusa surową lekcję na temat wartości pieniądza oraz prawa popytu i podaży. Czy ją zapamięta? Raczej nie, co pokazuje chociażby komiks „Rzadkie monety”, w którym próbuje wzbogacić się dzięki numizmatyce. W „Zaklinaczu węży” siostrzeńcy usiłują nakłonić Donalda, aby rozwiązał zagadkę zaginionego statku ze złotem, a w „Niebezpiecznej grze” przeżywają wraz z wujkiem niezwykłe przygody w świecie wywiadów, kontrwywiadów, kontrkontrwywiadów, kontrkontrkontr... i tak dalej. Z kolei w historii „W starej Kalifornii” przenoszą się w dawne czasy, gdy najsłynniejszy z zachodnich stanów wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Poza tym Donald, jak zwykle, ma wiele lepszych i gorszych (zazwyczaj gorszych) pomysłów. Buduje basen w swoim ogródku, a także raz po raz podejmuje rywalizację ze swoim kuzynem Gogusiem. Konkuruje z nim o rolę rycerza w spektaklu, próbuje ograć go w golfa, a nawet przechytrzyć podczas losowań! „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

69,99 zł
49,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

8 osób kupiło
10
Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach
Dostępny
18 szt.

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych. „Grzegorz Kasdepke po raz kolejny trafia w punkt. Jego książka to połączenie bardzo aktualnej wiedzy psychologicznej, humorystycznego języka i solidnej porcji praktycznych wskazówek. Autor pochyla się przede wszystkim nad trudnymi dziecięcymi uczuciami, pokazując, że rozmowa, oswajanie ich, to najlepszy sposób, by przestały być groźne i obce. Książka daje gotowe narzędzia do trenowania nazywania, wyrażania różnych uczuć i radzenia sobie z nimi w kluczowym dla rozwoju emocjonalnego czasie, jakim jest okres przedszkolny i wczesnoszkolny”. – Anna Kuprowska – psycholożka, logopedka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutka dzieci i młodzieży

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8 osób kupiło
11
Foreign Affair, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foreign Affair, 2 CD
Tina Turner, Warner Music Polska
Dostępny
34 szt.

Wydawnictwo tworzą: po raz pierwszy wydany na CD zremasterowany oryginalny materiał oraz krążek z utworami ze stron B singli, remiksami oraz nieznaną dotąd wersją demo klasyka „The Best”. „Foreign Affair” to trzecia płyta Tiny Turner i następca znakomicie przyjętych „Private Dancer” (1984) i „Break Every Rule” (1986). Album ukazał się po tym, jak wokalistka zagrała u boku Mela Gibsona w filmie „Mad Max. Pod kopułą gromu” (1985) i do którego nagrała hit „We Don't Need Another Hero (Thunderdome)”. Płyta „Foreign Affair” wielokrotnie pokryła się platyną m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Kanadzie czy Australii. Największym przebojem z krążka było „The Best”. Piosenka stała się nie tylko szlagierem lat 80., ale i ponadczasowym hymnem, który pokochały kolejne pokolenia. Na „Foreign Affair” poza „The Best” trafiły również piosenki „Steamy Windows”, „I Don't Wanna Lose You” oraz utwór tytułowy, „Foreign Affair”. Lista utworów: Płyta 1 – 2021 Album Remaster 1. Steamy Windows 2. The Best 3. You Know Who (Is Doing You Know What) 4. Undercover Agent For The Blues 5. Look Me In The Heart 6. Be Tender With Me Baby 7. You Can't Stop Me Loving You 8. Ask Me How I Feel 9. Falling Like Rain 10. I Don't Wanna Lose You 11. Not Enough Romance 12. Foreign Affair Płyta 2 – B-Sides, Remixes & Unreleased Demo • B-Sides 1. Bold And Reckless 2. Stronger Than The Wind 3. Steel Claw (Live) 4. Private Dancer (Live) 5. Be Tender With Me Baby (Live) • Remixes 6. The Best (Extended Muscle Mix) 7. Steamy Windows (12“ Vocal Mix) 8. Foreign Affair (Shep Pettibone Heartbeat Mix) 9. Look Me In The Heart (12“ Remix) 10. The Best (Extended Mighty Mix) 11. Steamy Windows (Justin Strauss 12“ House Dub Mix) 12. Foreign Affair (Shep Pettibone One In A Million Club Mix) 13. Steamy Windows (12“ Dub Mix) 14. Look Me In The Heart (Instrumental) 15. Foreign Affair (Shep Pettibone Heartbeat Instrumental • Previously Unreleased 16. The Best (Demo)

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

8 osób kupiło
12
Smart Games. Kopalnia Złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games. Kopalnia Złota
IUVI Games, od 7 lat
Dostępny
530 szt.

„Kopalnia Złota”, magnetyczna gra logiczna da Tobie i Twojemu dziecku szansę aby pomóc dzielnemu krasnoludowi w dotarciu do skarbu. A to niełatwe zadanie! Każda z 48 przygotowanych zagadek, wymagać będzie koncentracji oraz nieszablonowego podejścia do zagadki. Umieszczaj magnetyczne elementy z drabinami by rozwiązać zadanie, a w mig uda ci się dotrzeć do skrywanego głęboko pod ziemią złota! Krasnoludzki górnik czeka na Twoją pomocną... drabinę! Dzięki magnetycznym elementom, w grę można zagrać w dowolnym miejscu, a nawet w czasie podróży! Nauka przez zabawę, to wspólna cecha wszystkich Smartów! Poznaj je już dziś! Za co Twoje dziecko pokocha tę grę? • Ciekawy temat • Doskonała do podróży • Uczy nieszablonowego podejścia do problemu Spis komponentów: • magnetyczna plansza z 48 zadaniami i rozwiązaniami • 3 magnetyczne elementy układanki z drabinami • 3 magnetyczne elementy ze złotem • 1 magnetyczny element z krasnoludem

49,95 zł
8 osób kupiło
13
Rozważna i romantyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważna i romantyczna
Dostępny
626 szt.

Po śmierci męża pani Dashwood wraz z dziećmi opuściła ukochany dom i zamieszkała w posiadłości Barton. Dwie z jej córek - panny na wydaniu - choć różne pod względem charakterów, tak samo szukają szczęścia i miłości. Uczuciowa, impulsywna Marianna marzy o mężczyźnie szarmanckim, wrażliwym, lubiącym te same lektury co ona. Łagodna i rozważna Eleonora odda serce jedynie człowiekowi spokojnemu i odpowiedzialnemu. Niestety świat, którym - zamiast prawdziwych uczuć - rządzi pozycja społeczna i pieniądz, może boleśnie rozczarować te pełne uroku, ufne kobiety Jane Austen (1775-1817) - autorka utworów poświęconych życiu codziennemu angielskiej ziemiańskiej prowincji XIX wieku. Jej najbardziej znane powieści to: Rozważna i romantyczna, Duma i uprzedzenie, Emma oraz Mansfield Park. Celne obserwacje ówczesnego społeczeństwa i wnikliwe portrety psychologiczne kobiet sprawiają, że utwory Austen, chętnie ekranizowane, do dziś cieszą się popularnością.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

7 osób kupiło
14
Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka. Bocian z łąki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka. Bocian z łąki
Dostępny
76 szt.

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o łące… Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem… „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Kupując książkę, wspierasz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7 osób kupiło
15
Smart Games Robaczki (PL) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games Robaczki (PL) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
3004 szt.

SMART GAMES ROBACZKI (PL) IUVI GAMES Jeśli Twoje dziecko lubi owady - pokocha tę grę!"Robaczki" to magnetyczna gra logiczna, oparta na znanej i lubianej serii "Zabawa w Chowanego". Posługując się wskazówkami, wspólnie rozwiążecie 48 całkiem nowych zadań. Pomóżcie nieśmiałym owadom skryć się pod kamieniami, i pozostawcie tylko te, które są wymienione w zagadce. To takie proste! Za co Twoje dziecko pokocha tę grę?o Tytuł idealny dla fanów wszelkiego rodzaju robaczków! oMały format gry, dzięki czemu można grać w nią wszędzie - nawet w podróży! o Planszowa alternatywa dla zabawy w chowanego W skład gry wchodzą:o magnetyczna książeczkao plansza z 48 zadaniami i ich rozwiązaniami o 5 magnetycznych płytek

49,95 zł
7 osób kupiło
16
Porzuć swój strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzuć swój strach
Dostępny
265 szt.

Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne tajemnice rodziny Żelaznych, a im więcej wie, tym trudniej rozwikłać mu prostą z pozoru zagadkę. Przeżyje jednak wstrząs, kiedy okaże się, że dziewczyna może mieć coś, co przed laty należało do jego zaginionej żony. Nowy trop przeczołga go przez podziemia hazardu i zmusi do spojrzenia w przeszłość. To w jej cieniu kryją się najgorsze koszmary. Pytanie tylko, czy porzuci swój strach i znajdzie w sobie dość siły, by się z nimi zmierzyć.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

6 osób kupiło
17
Hot Wheels. GYP13 Color Reveal, 2 samochodziki, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GYP13 Color Reveal, 2 samochodziki, mix wzorów
Hot Wheels
Dostępny
22 szt.

Zestaw Hot Wheels Color Reveal to zabawa pełna niesamowitych niespodzianek! W beczce znajdują się dwa samochody Hot Wheels Color Reveal w skali 1:64 pokryte specjalną farbką Color Reveal. Ich wygląd na razie pozostaje tajemnicą! W ramach pierwszej niespodzianki napełnij beczkę wodą i zanurz każdy samochodzik, aż zmieni kolor wody. Potem je wyciągnij, by sprawdzić ich wygląd! Masz ochotę na kolejną zmianę? Napełnij beczkę zimną wodą i zanurz samochodziki, aby podziwiać kolejną niesamowitą transformację! Użyj ciepłej wody, aby wrócić do pierwotnego wyglądu. Możesz powtarzać tę zabawę bez końca z ciepłą lub zimną wodą. To jak mieć dwa samochodziki w jednym! Beczka służy za zbiornik do zanurzania pojazdów Hot Wheels, a także doskonale nadaje się do ich przechowywania! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

64,90 zł
57,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,79 zł

6 osób kupiło
18
Światła Północy. Tom 2. Uczennica Wyroczni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła Północy. Tom 2. Uczennica Wyroczni
Dostępny
30 szt.

Drugi tom sagi o mitycznej krainie Jotundale, gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Pochodząca z naszego świata dziewczynka Sonja wciąż przebywa w Jotundale. Wraz z dowodzonymi przez odważnego Espena młodymi trollami odkrywa kolejne uroki i niebezpieczeństwa tego niezwykłego miejsca. Wkrótce jednak naszym bohaterom po raz kolejny przyjdzie się zmierzyć z żądnym zemsty wodzem wikingów, któremu tym razem towarzyszyć będzie potężna wiedźma i jej tajemnicza uczennica... Co gorsza, śladem Sonji wciąż podąża straszliwy olbrzym Trym! Czy dziewczynka zdoła się wymknąć wszystkim wrogom? Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka seria. Pierwszy tom cyklu został wyróżniony dwiema ważnymi norweskimi nagrodami: Pondus i ARKs barnebokpris.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
19
Pozytywka. Tom 2. Sekret Cypriana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka. Tom 2. Sekret Cypriana
Dostępny
36 szt.

Ośmioletnia Nola niedawno wróciła z niezwykłej krainy, do której można dotrzeć tylko jedną drogą – poprzez mechanizm starej pozytywki. Dziewczynka dowiedziała się, że po zmarłej mamie odziedziczyła nie tylko tę magiczną zabawkę, ale i zadanie strzeżenia Pandorii przed wszelkimi zagrożeniami. Chce lepiej poznać świat rządzony przez króla Hektoriana, dlatego gdy tata wychodzi do pracy, znów się tam przenosi. Razem z wiernymi przyjaciółmi stawi czoło licznym niebezpieczeństwom i ponownie uświadomi sobie, że Pandoria tylko z pozoru jest kolorową krainą jak z baśni... Nawet tam czyhają złe stwory planujące straszne rzeczy! Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass'Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

6 osób kupiło
20
Kraina lodu. Zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina lodu. Zagadki
Dostępny
33 szt.

Zagadki to zbiór wciągających łamigłówek i zadań, przy których główka pracuje! Quizy, labirynty, układanki – każdy znajdzie tu coś dla siebie. W pokonywaniu kolejnych wyzwań dopingują ulubieni bohaterowie ze świata Disneya.

13,45 zł
10,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,46 zł

6 osób kupiło
21
Jak to działa? Sport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to działa? Sport
Dostępny
20 szt.

Klara fascynuje się światem wokół. Chciałaby zrozumieć, dlaczego warto uprawiać sport, a w przyszłości zostać trenerką albo komentatorką sportową. Każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który swymi zabawnymi rysunkami cierpliwie odpowiada na kolejne pytania wnuczki. Co się dzieje z naszym ciałem, gdy ćwiczymy? Czym różniły się starożytne igrzyska olimpijskie od nowożytnych? Po co na wyposażeniu starożytnego atlety była skrobaczka? Czy najszybszy pływak świata jest szybszy od rekina? Czy w hokeja można grać tylko na lodzie? Co to znaczy freediver, forehand czy salchow? Dlaczego niektórzy piłkarze wolą mokrą murawę? Jakie sporty lubili królowie? Ile trwał najdłuższy mecz tenisowy? Duży format, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki o sporcie.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

5 osób kupiło
22
Raport Brodiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raport Brodiego
Dostępny
119 szt.

Raport Brodiego to powrót Borgesa ? niemal dwadzieścia lat minęło od publikacji Alefa ? do krótkich fikcji. Tu jednak więcej jest pastuchów i zabijaków niż filozofów i detektywów, więcej jest gauczów o porywczej naturze i sprawnej ręce, pojedynków na noże i rewolwery. A wyjąwszy może Ewangelię według Marka i tytułową relację z krainy Jahusów pozornie chyba tylko styl łączy owe opowieści z pomieszczonymi w poprzednich tomikach. Lecz, jak uprzedza Borges: ?Nie ośmielam się twierdzić, że [opowiadania te] są proste; nie ma na ziemi ani jednej strony, ani jednego wyrazu, które by takie były, jako że wszystkie zakładają wszechświat, którego powszechnie znanym atrybutem jest złożoność. [?] Nie dążę do tego, żeby zostać Ezopem. Moje opowieści, jak te z Tysiąca i jednej nocy, pragną dostarczać rozrywki i wzruszać, a nie przekonywać?.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

5 osób kupiło
23
Operacja Człowiek w Czerni 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Człowiek w Czerni 2021
Dostępny
57 szt.

Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
24
Filozofia nowej muzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Filozofia nowej muzyki
Dostępny
23 szt.

W tej klasycznej już, fundatorskiej dla filozofii muzyki współczesnej książce Theodor Adorno stawia pytania o istotę twórczych poszukiwań w sztuce dźwięku. Omawiając język artystyczny Strawińskiego i Schoenberga, zestawia ich ze sobą jako reprezentantów dwóch odmiennych dążeń: tendencji do wskrzeszania tego, co już zaistniało w historii, oraz potrzeby rewolucyjnego odrzucenia dawnych wzorców na rzecz wolności wyrazu. Pomimo upływu lat, dziś, wobec nieograniczonej swobody wypowiedzi artystycznej, stawiany przez Adorna problem relacji odbiorcy ze sztuką awangardową zdaje się wręcz bardziej aktualny. Dzieło to niezmiennie stanowi więc istotny punkt odniesienia w socjologicznych i estetycznych dyskusjach o muzyce.

39,00 zł
19,89 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 19,11 zł

5 osób kupiło
25
Najgorsze dopiero nadejdzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgorsze dopiero nadejdzie
Dostępny
276 szt.

Zgliszcza spalonego domu kryją w sobie ponurą tajemnicę. Marek Bener ma przed sobą ostatnie dziennikarskie zadanie. Nie wie jednak, że to początek kryminalnej gry, w którą zostaje uwikłany. Przeszłość daje o sobie znać, gdy okazuje się, że ofiarą pożaru jest dawny przyjaciel Benera, który przed laty uwiódł mu narzeczoną. Najgorsze dopiero nadejdzie. Wkrótce kobieta również znika bez śladu. Dziennikarz nie przypuszcza nawet, że z pozoru zwykły dzień przerodzi się w walkę o życie. Czy Marek Bener wygra wyścig z czasem?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
26
Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rydzyk i przyjaciele. Wielkie żniwo
Dostępny
495 szt.

Ciąg dalszy śledztwa Tomasza Piątka. Autor przedstawia rozwój i szczyt potęgi księdza Rydzyka od końca lat 90. do dzisiejszego dnia. To okres, w którym wpływy i finanse Rydzyka pozwalają mu oddziaływać bezpośrednio na politykę, kreować liderów, a nawet całe partie. Prawicowi politycy karnie się stawiają na każde jego wezwanie. A gdy trzeba zatańczą na imprezach Tadeusza Rydzyka tak, jak on im zagra. Piątek przedstawia sojuszników i współpracowników Tadeusza Rydzyka (jak senator Jan Maria Jackowski lub specjalista od geotermii Piotr Długosz). Omawia powiązania z Rosją. Bada zbieżność radiomaryjnej i kremlowskiej propagandy. Obnaża sieć biznesowo-politycznych relacji, którym Rydzyk zawdzięcza swą wyjątkową pozycję w polskim życiu publicznym i gospodarczym.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

5 osób kupiło
27
Prywatne życie łąki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prywatne życie łąki
Dostępny
209 szt.

To najbardziej inteligentna i wciągająca książka przyrodnicza, jaką będziecie mieli przyjemność przeczytać! Pięknie napisana, refleksyjna, a zarazem dowcipna opowieść człowieka, który z czułością i pasją podpatruje pory roku mijające jedna po drugiej na łące tętniącej życiem. John Lewis-Stempel, mieszkający na pograniczu Anglii i Walii, nie tylko obdarzony jest zmysłem uważnej i życzliwej obserwacji, ale też wszystkożerną, typowo angielską ciekawością. Autor poznał rozmaite gatunki roślin i zwierząt żyjących w jego okolicy i potrafi o nich opowiadać w niezrównany oraz zachwycający sposób. Kto raz zanurzy się w ten poetycki świat pieszych wędrówek po terenach Herefordshire, ten na zawsze zmieni sposób myślenia o otaczającej przyrodzie. Prywatne życie łąki zostało uhonorowane prestiżową brytyjską nagrodą dla najlepszych książek przyrodniczych ? The Wainwright Prize 2015. „Istnieją książki o całych krajach, w których mniej jest interesujących postaci niż w tej opowieści Lewisa-Stempela o pewnej łące na walijskim pograniczu. Lisy, kanie rude i nornice mają równie złożone osobowości co postacie z serialu HBO”. – „The Observer” „Wciągająca, wywiedziona z licznych obserwacji i zachwycająca [...]. Miłość, jaką autor żywi do swego otoczenia, jest zarazem urocza i inspirująca”. – Daily Mail

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
28
Koszmary zasną ostatnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszmary zasną ostatnie
Dostępny
271 szt.

Mroźny luty 2017 roku. Podczas śnieżnej zawieruchy Marek Bener rozpoczyna poszukiwania ofiary mobbingu i chorującego na depresję Jana Stemperskiego. Mężczyzna zapewne targnął się na życie, dlatego dziennikarz zamierza szybko odnaleźć jego zwłoki i rozbroić własną, wciąż tykającą bombę problemów. Parę miesięcy wcześniej dostał zdjęcie, które zrujnowało go psychicznie, a teraz trzyma w rękach kolejne. Owładnięty strachem i sparaliżowany niemocą powinien stanąć do walki, której stawką będzie prawda o losie jego zaginionej żony. Ale Bener sam już nie wie, czy ? w obliczu nowych faktów ? woli poznać tę prawdę, czy śnić wciąż na nowo te same koszmary?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
29
Kot w kapeluszu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w kapeluszu
Dostępny
10 szt.

Zabawna, mądra, dowcipna i czarująca opowieść o przygodach kota Nestusia. To historia, która zachwyci nie tylko dzieci, ale też wszystkich dorosłych wielbicieli kotów. Nie jeden właściciel futerka odnajdzie w tej opowieści samego siebie i będzie utożsamiał się z właścicielem kota w kapelusza. Oto historia, która podbije wasze serca. Książka w wersji drukowanej jest również wspaniałą kolorowanką dla dzieci.

35,99 zł
25,19 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
30
Billy Summers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Billy Summers
Dostępny
109 szt.

Najnowsza książka mistrza gatunku Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę. Niestety, coś idzie nie tak… A nawet wszystko. Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek – wszystkie zyskały status światowych bestsellerów, a wśród nich Lśnienie (1998), Miasteczko Salem (1998), Misery (2004) i Pod kopułą (2010). Powieści Kinga osiągnęły rekordowe nakłady (na całym świecie wydano ponad trzysta milionów jego książek), przetłumaczono je na przeszło 30 języków. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
31
Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Tom 6. Magiczna burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Tom 6. Magiczna burza
Dostępny
23 szt.

Szósty tom humorystycznej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Bohaterki postanawiają przyjrzeć się bliżej tajemniczej burzy, przez którą w całym miasteczku zabrakło prądu. Dorośli myślą, że to tylko zimowa niepogoda, ale Fibi i Marigold szybko odkrywają, że źródłem problemów mieszkańców miasta Tipton może być działanie sił magicznych! W celu rozwikłania zagadki łączą siły z Maksem, który bez prądu nie może grać w swoje ulubione gry, oraz z Dakotą i jej zastępem goblinów. Tylko działając razem zdołają uratować miasto przed skutkami magicznej burzy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co jest jej powodem. Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
32
Terapia duszy. Uzdrowienie i rozwój wewnętrzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia duszy. Uzdrowienie i rozwój wewnętrzny
Dostępny
10 szt.

Proponowany w tej książce rodzaj terapii bazuje na ewangeliach i czerpie z tradycji Filokalii – zbioru tekstów ojców pustyni „miłujących piękno i dobro”. Proces terapeutyczny nie sprowadza się tutaj jedynie do leczenia cierpień i zranień, ale opiera się na sztuce budowania relacji oraz odkrywania wewnętrznych zasobów i potencjałów. To właśnie dzięki nim możemy wejść na ścieżkę zdrowienia, a trudne doświadczenia postrzegać z perspektywy wiary. Prowadzi to w konsekwencji do przemiany serca i życia w pełni. W skrócie: • książka, która pomaga obudzić w sobie pragnienie i radość życia, • całościowe spojrzenie na człowieka: ciało, duszę i ducha, • czerpanie z Ewangelii i tradycji filokalicznej – tj. poszukującej w człowieku pierwotnego piękna, zasymilowanego z „obrazem Boga”, • terapia oparta na zwróceniu się do własnego wnętrza, odkrycia w sobie ogromnego bogactwa, zyskania wewnętrznej jedności i mocy, • praktyczne wskazówki, jak odzyskać wewnętrzną równowagę i żyć pełnią.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

3 osoby kupiły
33
Bez winy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez winy
Dostępny
140 szt.

Gdy wiesz zbyt wiele, ciągle towarzyszy ci strach… Sierżant Kate Linville podróżuje pociągiem do Yorku, gdy nagle zdjęta paniką współpasażerka prosi ją o pomoc: prześladuje ją obcy mężczyzna. Pada kilka strzałów, kobiety w ostatniej chwili salwują się ucieczką. Na następnej stacji sprawcy udaje się umknąć. Wkrótce potem dochodzi do ataku na młodą kobietę w pobliżu Scarborough. Spada z roweru, zahaczając o rozciągnięty w poprzek drogi drut. W jej kierunku pada strzał, chybia jednak celu – pocisk pochodzi z tego samego pistoletu, z którego strzelano w pociągu. Kate Linville desperacko szuka powiązań między obiema ofiarami. Czas nagli, gdyż sprawca nie daje za wygraną. W końcu sama Kate wpada w najgroźniejszą pułapkę swojego dotychczasowego życia.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

3 osoby kupiły
34
Kobro. Skok w przestrzeń, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobro. Skok w przestrzeń, wydanie 2
Dostępny
92 szt.

Katia von Kobro już jako dziecko „miała diabła za skórą” i bunt we krwi. Dzieciństwo spędziła w dostatnim mieszczańskim domu, przyszło jej jednak dojrzewać i kształtować się zawodowo w okresie rewolucji, która zmiotła ten dom z powierzchni ziemi. Katarzyna dała się uwieść nowym ideałom, chociaż później nie bardzo wiedziała, jak je realizować w życiu. Jej życiowym celem i powołaniem okazała się sztuka rodząca się w nowym bolszewickim państwie. Kobro, dotąd znana głównie jako żona Władysława Strzemińskiego, była awangardową rzeźbiarką i propagatorką najnowocześniejszych rozwiązań w sztuce. Ambitna, pewna siebie i swoich koncepcji. „Moja rzeźba – mówiła – nie jest tym, czego by chcieli w swych salonach zbankrutowani i spatynowani fabrykanci”. Należała do grup Blok i Praesens i „a.r.”. Spotykała na swojej artystycznej drodze wybitnych twórców awangardowej sztuki, Rosjan – Kazimierza Malewicza czy Wassilego Kandinskiego, i Polaków – Mieczysława Szczukę, Teresę Żarnowerównę, Helenę i Szymona Syrkusów, Bohdana Lacherta, Juliana Przybosia, Jana Brzękowskiego. Gdzieś przemknął też Witkacy. Życie i twórczość poprowadziły ją przez hanzeatycką Rygę, Moskwę okresu rewolucji, Smoleńsk w czasie wojny polsko-bolszewickiej, aż po Wilno, Szczekociny, Brzeziny, Żakowice, Koluszki i Łódź, w której ostatecznie znalazła swoje miejsce i gdzie zmarła 21 lutego 1951 roku. W pogrzebie na prawosławnym cmentarzu na Dołach uczestniczyło zaledwie parę osób – córka i kilkoro przyjaciół. Władysław Strzemiński nie przyszedł.

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

3 osoby kupiły
35
Smart Games Magiczny Las (PL) IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Games Magiczny Las (PL) IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
1938 szt.

W "Magicznym Lesie", magnetycznej grze logicznej, jest wiele tajemniczych zakamarków, kryjących skarby! Posługując się wskazówkami zawartymi w zadaniach mali gracze będą próbować wyznaczyć ścieżki, aby dotrzeć do wskazanych przedmiotów. Pamiętajcie jednak - każda ścieżka musi dokądś prowadzić! Nie chcemy przecież, zgubić się w leśnej gęstwinie.  Ta sympatyczna gra, dzięki atrakcyjnemu wykonaniu i prostym zasadom w naturalny sposób, poprzez zabawę, rozwinie u dziecka koncentrację i spostrzegawczość. Dzięki magnetycznym elementom, w grę można zagrać w dowolnym miejscu, a nawet w czasie podróży! Nauka przez zabawę, to wspólna cecha wszystkich Smartów! Poznaj je już dziś! Za co Twoje dziecko pokocha tę grę? Ciekawy temat Doskonała do podróży Trening koncentracji i spostrzegawczości Spis komponentów: magnetyczna plansza z 48 zadaniami i rozwiązaniami 9 magnetycznych elementów drogi

49,95 zł
3 osoby kupiły
36
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Herbatniki Lefevre-Utile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Herbatniki Lefevre-Utile
D-Toys, 1000
Dostępny
1 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

2 osoby kupiły
37
Cudowny medalik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowny medalik
Dostępny
71 szt.

Czy życzeniu Naszej Pani stało się zadość? Czy ojciec Aladel w końcu uwierzy w Jej przyjście?I jak wielkie byly łaski, które obiecała noszącym z nabożeństwem Cudowny Medalik?Ta książka odpowiada na te pytania, mówi również o drugiej matce Katarzyny, o upartym, starym Janie, który nie chciał mieć nic wspólnego z medalikiem, oraz o wielkim sekrecie siostry Katarzyny.Krótko mówiąc, znajdziesz tu fascynującą opowieść o tym, co się stało, gdy Najświętsza Maryja Panna objawiła się młodej św. Katarzynie Laboure.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
38
Sycylijczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylijczyk
Dostępny
165 szt.

Świat, w którym każda zniewaga musi być zmyta krwią. Sycylia, rok 1950. Dwuletnie wygnanie Michaela Corleone zbliża się ku końcowi. Na polecenie ojca ma zorganizować ucieczkę do Ameryki młodego bandyty, Salvatore Guiliana. Dla Sycylijczyków Guiliano jest bohaterem, który walcząc ze skorumpowanymi władzami, przysporzył sobie wielu wrogów, i to potężnych. Policja depcze mu po piętach, don Croce, miejscowy szef mafii, nasyła na niego zabójców. Powodzenie misji Michaela staje pod znakiem zapytania. W ekranizacji Sycylijczyka wystąpili m.in. Christopher Lambert i John Turturro.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
39
Tajemnica Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Boga
Dostępny
34 szt.

Zaskakująco przystępny wykład na temat najważniejszej tajemnicy wiary – Trójcy. Autorzy publikacji, prof. Lucas F. Mateo-Seco oraz prof. Miguel Brugarolas, prezentują problematykę dotycząca najważniejszej tajemnicy wiary, wyjaśniając w zdumiewająco przejrzysty sposób, co Bóg o swojej istocie przekazał nam w Objawieniu, co zaś w osobie Jezusa Chrystusa, a także jak misterium Trójcy Świętej poznawał coraz bardziej Kościół. Czy tajemnice wiary da się przeniknąć rozumem? Co możemy powiedzieć o każdej z Osób w Trójcy? Podobne pytania stawiają sobie uczeni, ale też dzieci. Podręcznik prezentuje odpowiedzi na nie. Przyda się więc każdemu, kto z „zagadnieniem Boga” boryka się we własnym życiu, spotyka je w pracy naukowej, duszpasterskiej i wychowawczej. Lucas Francisco Mateo Seco (zm. 2014) był profesorem Teologii Dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie. Był jednym z profesorów założycieli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Nawarry w 1967 r. (23 lata zasiadał w jego senacie). Jest autorem ponad stu książek i publikacji naukowych. Był redaktorem magazynu „Scripta Theologica”, członkiem Towarzystwa Tomasza z Akwinu, Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej i Hiszpańskiego Towarzystwa Mariologicznego. Miguel Brugarolas – wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie, uczestnik rady wydawniczej czasopisma „Scripta Theologica”. Seria „Bóg • człowiek • świat” – mądrość w zasięgu ręki! • Dla „głodnych wiedzy” miłośników mądrości. • Dla studentów, kleryków, sióstr zakonnych i kapłanów. • Dla katechetów i wychowawców. • Dla pragnących wzbogacić swoje życie i życie swoich dzieci. • Dla ekspertów ds. komunikacji, polityki, ekonomii, zdrowia, edukacji

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

2 osoby kupiły
40
Lucky Luke. Tom 4. Pod niebem Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 4. Pod niebem Zachodu
Dostępny
3 szt.

Kolejna opowieść o Samotnym Kowboju rozgrywająca się w czasach, kiedy dopiero zdobywał sławę legendy Dzikiego Zachodu. Luke ma puste kieszenie, postanawia więc wystartować w wyścigu, w którym można wygrać aż pięćset dolarów. Liczy na szybkość wiernego konia Jolly Jumpera, nie wie jednak, że pewien bandyta chce pokrzyżować mu plany. Potem zatrudnia się na ranczu, aby pomóc w wiosennym spędzie bydła. Także tym razem musi się zmierzyć ze sprytnymi złoczyńcami. W końcu zostaje menadżerem młodzieńca mającego dynamit w pięściach, ale szybko się przekonuje, że o zwycięstwie na ringu nie zawsze decyduje sprawność bokserska... Nasz bohater nie boi się żadnych niebezpieczeństw, może więc i teraz poradzi sobie z przeciwnościami losu! Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
41
Cywilizacja chińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja chińska
Dostępny
56 szt.

Marcel Granet (1884-1940) - francuski religioznawca, socjolog i etnograf, twórca Instytutu Sinologicznego na paryskiej Sorbonie. Jego Cywilizacja chińska do dnia dzisiejszego uważana jest za jedną z najwybitniejszych analiz chińskiej kultury i społeczeństwa.Granet zajmuje się w niej cywilizacją chińską od samych jej początków aż po dynastię Han (czyli do momentu, w którym ta cywilizacja ostatecznie się ukształtowała). Metodę badawczą Graneta, zbliżoną do dzieł strukturalisty Claude'a Levi-Straussa ukształtował w dużej mierze Emile Durkheim, jeden z klasyków socjologii i pośrednio nauczyciel autora. H. Berr charakteryzuje ją następująco: uprawiał on w tekstach wykopaliska psychologiczne, co umożliwiło wydobycie pouczających przejawów życia społecznego i myśli zbiorowej. Pierwsza część Cywilizacji chińskiej poświęcona jest historii politycznej Chin od czasów najdawniejszych aż do początku naszej ery (do ok. III wieku) czyli do ustanowienia jedności chińskiego Cesarstwa. W części drugiej zajmuje się Granet społeczeństwem chińskim omawiając zarówno życie ludu na wsiach, tworzenie się feudalnych okręgów, jak i życie tworzących się miast, zwłaszcza na początku epoki Cesarstwa.Tłumaczenie: Mieczysław J. Kűnstler

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
42
Pompka do roweru 3kolory w worku 214941 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompka do roweru 3kolory w worku 214941 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
43
Właśnie dziś, właśnie teraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Właśnie dziś, właśnie teraz
Dostępny
256 szt.

Trzy kobiety, trzy historie, jedna tęsknota za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym. Zgorzkniała Sabina od lat samotnie opiekuje się zniedołężniałym ojcem, z którym łączy ją toksyczna relacja. Siedemdziesięcioletnia Bronisława ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując siebie i dorosłego syna, alkoholika. Elegancka Sonia prowadzi idealne życie w pięknym domu, z kochającym mężem i córką. Idealne do czasu pierwszego kryzysu. Nieszczęśliwy wypadek skruszy dotychczasowy porządek i splecie ich losy. Każdej z kobiet przyjdzie zmierzyć się z innymi problemami i każda będzie musiała stawić czoło prawdzie, nie zawsze przyjemnej. Prawdzie o sobie samej i o najbliższych. Bo czasami życie musi nami mocno potrząsnąć, żebyśmy odnaleźli jego sens. "Właśnie dziś, właśnie teraz" przekornie pokazuje, że czekanie może okazać się zgubne, a tragedia nie zawsze zapowiada koniec, lecz początek czegoś naprawdę wyjątkowego.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
44
Biblia dla kobiet (turkusowa z paginatorami) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla kobiet (turkusowa z paginatorami)
Dostępny
6 szt.

„Za każdym razem, kiedy otwierasz Biblię, to jakbyś podchodziła do lustra. Tu zobaczysz siebie w prawdzie, zobaczysz, jak Bóg cię wymarzył. Za każdym razem, kiedy zasłuchujesz się w Słowo Boże, pozwalasz, aby Jezus patrzył na ciebie z miłością”. – ze wstępu Kobieta apostołką Piękna, s. Anna Maria Pudełko AP Biblia dla kobiet pełny tekst Starego i Nowego Testamentu w nowym tłumaczeniu z języków oryginalnych opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Tym razem wersja w przepięknej turkusowej oprawie. Kolor przywodzący na myśl piękno relacji z Bogiem, świeżość, blask i wytchnienie. Aby nawet barwa oprawy pomagała w modlitwie, pomagała zachwycać się Bogiem...

110,00 zł
99,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
45
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Zeszyt ćwiczeń do religii dla kla...
Dostępny
444 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej odzwierciedla tok katechezy zawarty w przewodniku metodycznym. Zawiera różnorodne zadania skorelowane z podręczni­kiem ucznia. Jest pomocą dla ucznia w utrwaleniu materiału. Daje uczniowi możliwość samodzielnego sprawdzenia swojej wiedzy w krótkim quizie. Może być pomocą w nauczaniu indywidualnym.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
46
Wiązania polskie. Przyczynek do dziejów budownictwa ceglanego w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiązania polskie. Przyczynek do dziejów budownictwa ceglanego w Polsce
Dostępny
23 szt.

Reprint oryginału z 1916 r na temat sposobów powstawania wiązań polskich w ceglarstwie. W książce przedstawione są różne wzory z cegieł stosowane w budownictwie polskim oraz przykłady ich zastosowań na terenie Polski, w tym liczne rysunki.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
47
Andrzej Kruszewicz opowiada o ssakach świata wyd. 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
48
Polska kajakiem. 20 najpiękniejszych rzek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kajakiem. 20 najpiękniejszych rzek
Dostępny
175 szt.

20 najpiękniejszych tras kajakowych po polskich rzekach. Brda, Czarna Hańcza, Drawa, Drwęca, Krutynia, Łupawa, Narew, Parsęta, Piław, Radunia, Rega, Ruda, Rospuda, Skrwa Północna, Słupia, Warta, Wda, Wel, Wieprza, Wierzyca Wakacje w kajaku są świetną alternatywą dla zatłoczonych plaż i popularnych szlaków górskich. Cisza, nieskażona cywilizacją przyroda, bezpośredni kontakt z naturą, a także swoista szkoła przetrwania zarówno na rzece, jak i podczas biwakowania to bez wątpienia najważniejsze atuty kajakarstwa. Spływy rzeczne są bezpieczne nawet dla najmłodszych miłośników sportów wodnych, dlatego też coraz częściej można na nich spotkać całe rodziny. Co ważne – są także na każdą kieszeń. W niniejszym przewodniku znajduje się dwadzieścia najpiękniejszych tras kajakowych po rzekach polskich. Wybór i ich dzisiejszy przebieg w terenie opracowało Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, którego członkowie od lat pływają po polskich rzekach w różnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach roku. Każda trasa obejmuje kilka etapów, tworząc kilkudniowy spływ, jednak każdy z nich z powodzeniem może być potraktowany jako jednodniowy wariant. Uzupełnienie stanowi kompletny i nowoczesny poradnik, który spełni oczekiwania zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. • Najlepsze miejsca biwakowe na trasie; • Najciekawsze atrakcje widoczne podczas spływu; • Miejsca niebezpieczne i trudne technicznie.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
49
Źródła prawne do reformy monastycznej w czasach karolińskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła prawne do reformy monastycznej w czasach karolińskich
Dostępny
9 szt.

Karolińska reforma życia monastycznego kojarzona jest zwykle z osobami Benedykta z Aniane oraz jego protektora i zarazem ucznia, cesarza Ludwika Pobożnego. Jest to jednak daleko idące uproszczenie. Działalność Benedykta z Aniane oraz innych wybitnych przedstawicieli dziewiątowiecznego ruchu odnowy życia wspólnotowego stanowi bowiem etap znacznie dłuższego i złożonego procesu. Jego umownych początków można poszukiwać w latach 40. VIII w., kiedy to św. Bonifacy nawoływał do uporządkowania zasad organizacji galijskich wspólnot monastycznych wedle Reguły św. Benedykta z Nursji. W kolejnych dzisięcioleciach VIII w. postulat ten wielokrotnie powracał, aby wreszcie za panowania Karola Wielkiego znaleźć ostateczny wyraz tak w legislacji synodalnej i królewskiej, jak i w staraniach opatów, dążących do tego, by realizować go w praktyce życia codziennego poszczególnych klasztorów na rozległym obszarze karolińskiego władztwa. Panowanie Ludwika Pobożnego przynosi obfitość źródeł, wyjaśniających znaczenie wprowadzanych zmian oraz ilustrujących metody, jakie stosowano, by je uskutecznić. W niniejszym tomie pomieściliśmy wybór tekstów, ukazujących proces reformy na przestrzeni ponad półwiecza (przełom VIII i IX w.), od początku rządów Karola Wielkiego do kulminacyjnego jej etapu przypadającego na pierwsze ćwierćwiecze IX w. Staraliśmy się wybrać teksty najważniejsze, a zarazem najbardziej reprezentatywne, pokazać różnorodność gatunkową źródeł, które mówią o różnych aspektach wprowadzanych wówczas zmian. Mnogość źródeł, radująca każdego historyka, świadczy o znaczeniu problemu właściwego życia monastycznego w tym okresie, zarazem pozwala nam zrozumieć, kto i jak projektował i realizował proces poprawy życia wspólnotowego, jak ten proces wpisywał się w funkcjonowanie struktur władzy wczesnośredniowiecznego państwa, z jakimi przeszkodami musieli się zmagać reformatorzy. W tomie znalazły się zatem zarówno teksty normatywne wydawane przez władców, czyli kapitularze, statuty synodalne, listy, wykłady reguły. Świadomie pominęliśmy natomiast komentarze do Reguły św. Benedykta, m.in. samego Benedykta z Aniane czy Szmaragda z Saint Mihiel oraz zwierciadła mnichów. Źródła te zasługują na samodzielne opracowanie i odrębną edycję przekładu, która jak mamy nadzieję, niebawem nastąpi. Prezentowany tom otwierają teksty pochodzące z czasów panowania Karola Wielkiego, jeszcze z okresu poprzedzającego jego koronację cesarską (800 r.). W kapitularzach i statutach synodalnych schyłku VIII w. znalazła wyraz troska o podporządkowanie życia wspólnot monastycznych stałym regułom i stworzenie skutecznych mechanizmów kontroli nad ich przestrzeganiem. Sprawy dotyczące klasztorów nie były jednak wyróżniane: pojawiają się one w szerszym kontekście starań o poprawę dyscypliny kleru i wyplenienie niezgodnych z prawem bożym postępków spośród ludu bożego. Widać to wyraźnie chociażby w publikowanym wyborze statutów wielkiego synodu we Frankfurcie z 794 r. czy też synodów roku 800.

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

1 osoba kupiła
50
Zegarek Cyfrowy KE02 Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegarek Cyfrowy KE02 Psi Patrol
Cass film
Dostępny
24 szt.

Zegarek Cyfrowy KE02 Psi Patrol Oryginalny zegarek cyfrowy ozdobiony motywem z filmu "Psi Patrol" to wyjątkowo atrakcyjny prezent dla Twojego dziecka. Taki prezent będzie doskonałą okazją by się uczyć i bawić poznając tajniki czasu. Zegarek posiada tarczę cyfrową, zasilany pojedynczą baterią /zawartą w zestawie/. Pasek posiada klasyczne zapięcie oraz wiele dziurek na każdą rękę. Długość paska: 22 cm. Średnica tarczy: 2 cm x 2 cm. Wymiary opakowania: 9,5 cm x 29,5 cm x 2,5 cm /blister/. Kategoria wiekowa: 5+.

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

1 osoba kupiła
51
Norwid Zdania i uwagi o społeczeństwie obywatelskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
20,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,97 zł

1 osoba kupiła
52
Odkrywam królestwo Boże. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam królestwo Boże. Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły pods...
Dostępny
478 szt.

Numer dopuszczenia: AZ-12-01/18-KI-7/21 Katechizm dla klasy 2 szkoły podstawowej zawiera 60 tematów i pełni również rolę zeszytu ćwiczeń. Ma atrakcyjny przekaz treści: różnorodność zadań, nowoczesna szata graficzna, tekst biblijny oraz krótki tekst do uzupełnienia i zapamiętania przez uczniów. Zawiera elementy przygotowania uczniów do spotkania z Bogiem w Eucharystii. Uczniom towarzyszą bohaterowie klasy 2I – Basia i Krzyś oraz ich koledzy i koleżanki.

19,01 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,02 zł

1 osoba kupiła
53
Puzzle 1000 elementów. Claude Monet, Łódki w Argentuil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Claude Monet, Łódki w Argentuil
D-Toys, 1000
Dostępny
2 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
54
Puzzle 1000 elementów. Manet, Spacer nad jeziorem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Manet, Spacer nad jeziorem
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
55
Żydzi pod swastyką, czyli getto w Warszawie w XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi pod swastyką, czyli getto w Warszawie w XX wieku
Dostępny
49 szt.

Nastał rok 1939. Znów wojna. Zamiast nadziei – troska i niepokój na twarzach obywateli. Młodzież, jak zwykle – podniecona, pełna entuzjazmu, nie zdawała sobie dostatecznie sprawy z niebezpieczeństwa i tragedii, ofiar i zniszczenia, jakie ze sobą przynosi wojna. A tym bardziej wojna prowadzona w sposób barbarzyński, przy pomocy najnowocześniejszych zdobyczy techniki wojennej, przeznaczonych do zagłady ludzkości. (...) Widząc zdecydowaną wolę ludu, niepoddającego się nawoływaniom do kapitulacji, Niemcy postanowili złamać ducha przez bombardowanie Warszawy z samolotów. (...) Stolica zaś, obsypana bombami rozpryskującymi – burzącymi i zapalającymi, jako też pociskami z artylerii, pozbawiona wody i światła, zmuszona była skapitulować. Widok łuny palących się domów oraz gruzy i kominów szkielety były widomym świadectwem pochodu kultury niemieckiej na wschód, a tysiące ofiar bezbronnych kobiet, dzieci i starców, przywalonych gruzami walących się domów, usprawiedliwiały zaprzestanie dalszych walk. Warszawa skapitulowała – ratując honor Ojczyzny. (...) Niemcy zaś przybycie swoje, poprzedzone terrorem powietrznym, uzupełnili metodami niemającymi precedensu historycznego. (...) Zgodnie z programem miasta zostały podzielone na dzielnice: niemiecką, polską i żydowską, co w realizacji wymagało przesiedlenia mieszkańców z poszczególnych domów i całych ulic do właściwych dzielnic narodowościowych. Przesiedlanie w stosunku do ludności żydowskiej i polskiej obejmowało również całe miasta, miasteczka i wsie, o czym będzie mowa później. (...) Getto zostało z rozporządzenia władz niemieckich zamaskowane nazwą: „Żydowska Dzielnica Mieszkaniowa”, aby w okresie przejściowym nie wywoływać paniki wśród ludności, która mogłaby się zawczasu domyśleć, że getto pociągnie za sobą zupełną izolację przez szczelne zamknięcie obszaru.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
56
Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego
Dostępny
1 szt.

Któż nie słyszał o męczenniku niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, ojcu Maksymilianie Marii Kolbem, który dobrowolnie oddał życie za współwięźnia? Jest to wiedza niemal powszechna, gorzej z głębszą znajomością obfitującego w niezwykłe zdarzenia życia tego świętego. Był to człowiek o nadzwyczajnej sile wewnętrznej i niezwykle przenikliwym umyśle. Rajmund Kolbe, późniejszy ojciec Maksymilian, pochodził ze starej mazowieckiej rodziny. Ubogiej, ale ufającej bezgranicznie Panu Bogu. Obdarzony wielkimi zdolnościami przyszły męczennik posiadł gruntowne wykształcenie; nauki pobierał w kraju i w Rzymie. Niewiele brakowało, a zostałby wynalazcą – opracował już nawet szkice rakiety kosmicznej! Ostatecznie Niepokalana skierowała go na drogę zakonną, gdzie jego pęd do nowoczesności technicznej oraz geniusz organizacyjny nie tylko bardzo się przydały, ale okazały się wprost opatrznościowe. Już jako niespełna 12-letni chłopiec miał przed cudownym obrazem Maryi w Pabianicach prorocze widzenie, które po latach tak opisał: „Matka Boża pokazała mi się trzymając dwie korony: jedną białą, a drugą czerwoną. Spytała, czy chcę tych koron; biała miała oznaczać, że wytrwam w czystości, a czerwona, że będę męczennikiem. Odpowiedziałem, że chcę…”. Tak też się stało. Korony miały symbolizować głęboką wiarę i ofiarę (aż po oddanie życia) o. Maksymiliana, ale także jego olbrzymi patriotyzm. Niby nie żył długo, bo tylko 47 lat, ale zdziałał tyle, że jego dorosłe lata można liczyć podwójnie albo i potrójnie. Czesław Ryszka, znakomity, doświadczony pisarz, autor tej książki, nie koncentruje się tylko na męczeństwie o. Maksymiliana, choć oczywiście opisuje je w sposób dramatyczny i przejmujący. Przekonuje nas także, że ten skromny polski franciszkanin ogarniał swoją myślą i wizją całą ludzkość, której upadek moralny i intelektualny dostrzegał. Zakonnik widział ratunek dla człowieka w oddaniu się pod opiekę Niepokalanej, w zaufaniu bez zastrzeżeń Bogu. Dlatego potępiał masońskie ruchy oraz inne utopijne teorie i ideologie mające jakoby „zbawić” świat. Już wówczas spostrzegł, że bezbożne siły od połowy XIX wieku usiłują przejąć w swoje ręce światowe media, bo to była – i jest! – droga do władzy. Przeciwstawił się temu; w Polsce bardzo skutecznie. Wielka szkoda, że dziś nie znajduje naśladowców swojej miary. Ojciec Maksymilian, choć słabego zdrowia, toczył bez przerwy walkę ze złem. Niektórzy myśleli, że pokonało go ono w niemieckim obozie Auschwitz. Zastrzyk z fenolem uśmiercił jednak tylko ciało; myśli i dzieło o. Kolbego żyją nadal i nic nie straciły na swej aktualności! Wielkim walorem Wiary i ofiary są unikatowe ilustracje (w sumie 160) dostarczające dodatkowej wiedzy zwłaszcza o epoce, której dotyczy książka.

69,00 zł
33,81 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 35,19 zł

1 osoba kupiła
57
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Zodiak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Zodiak
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

62,44 zł
53,07 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,37 zł

1 osoba kupiła
58
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Czas dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Czas dnia
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

62,44 zł
53,07 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,37 zł

1 osoba kupiła
59
Puzzle 1000 elementów. Klimt, Życie i śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Klimt, Życie i śmierć
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
60
Księgi Magii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi Magii
Dostępny
4 szt.

Timothy Hunter z pozoru jest zwykłym trzynastolatkiem, spędzającym dni na oglądaniu telewizji i jeździe na deskorolce. Jednak w rzeczywistości jest inny niż prawie wszyscy na Ziemi, chociaż jeszcze tego nie wie. Z tego powodu mroczne siły planują zgładzić chłopca, zanim odkryje swoje powołanie. Na szczęście Tim ma także sprzymierzeńców. Czterech najwybitniejszych i najbardziej tajemniczych magów przysięgło chronić i oświecać chłopca, a każdy z nich przygotował podróż, aby pokazać mu blaski i cienie magicznego życia. Pokażą mu również cenę, którą trzeba zapłacić za praktykowanie magii. Opowieść, napisaną przez jednego z najbardziej znanych twórców horroru i fantasy Neila Gaimana („Sandman”), zilustrowało czterech wybitnych rysowników – John Bolton („Batman: The Man-Bat”), Scott Hampton („Lucyfer”), Charles Vess („Sandman”) i Paul Johnson („The Invisibles”).

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
61
Temperówka na dwie grubości z pojemnikiem STRIGO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka na dwie grubości z pojemnikiem STRIGO
Strigo
Dostępny
38 szt.

Mix wzorów. Towar wysyłany losowo!Temperówka Strigo w pastelowych kolorach, posiadadwa ostrza przeznaczone do dwóch wielkości ołówków, gumkę oraz podręcznypojemniki na wiórki. Nasze temperówki są idealne do zaostrzania ołówków orazkredek o normalnej oraz dużej średnicy.

8,35 zł
7,99 zł

Rabat 4,3%
oszczędzasz 0,36 zł

1 osoba kupiła
62
Puzzle 1000 Klimt, Kwiaty w ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Klimt, Kwiaty w ogrodzie
D-Toys
Dostępny
5 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

54,94 zł
46,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
63
Puzzle 1000 elementów. Edgar Degas, Cztery tancerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Edgar Degas, Cztery tancerki
D-Toys, 1000
Dostępny
2 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
64
Rugia 1168 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rugia 1168
Dostępny
1166 szt.

Rugia 1168 to kolejna – po Konungahelli 1135 – część cyklu autorstwa Roberta F. Barkowskiego przedstawiającego walki Niemców i Duńczyków ze Słowianami nadbałtyckimi. Niniejszy tom ukazuje wyprawy duńskiego króla Waldemara I na południowo-zachodnie wybrzeża Bałtyku w latach 1157-1168. Mimo że Słowianie stawiali mężny opór, musieli ulec silniejszym najeźdźcom. Ukoronowaniem podbojów Waldemara I było zdobycie wyspy Rugii wraz z Arkoną, sławnym i bogatym ośrodkiem kultu pogańskiego boga Świętowita, który skapitulował po krótkim oblężeniu w czerwcu 1168. Obalenie i zniszczenie wielkiego posągu Świętowita było symbolicznym potwierdzeniem triumfu skandynawskich chrześcijan nad pogańskim Słowianami.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
65
Zdławienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdławienie
Dostępny
80 szt.

Maya Moje plany po studiach obejmują: vlogowanie, picie w różnych miejscach świata i wyjazdy z bratem, który bierze udział we wszystkich Grand Prix Formuły 1. Nie był w nich uwzględniony playboy Noah Slade, Mistrz Świata F1. Jego wrażliwość zaskakuje mnie, zniewala i zamyka moje serce dla każdego mężczyzny, który ośmieliłby się pojawić po nim. Nie ma sensu prosić o jego zwrot, bo wiem, że zanim uda mi się je odzyskać, zostanie roztrzaskane w drobny mak. Noah Jestem jedynym synem legendy Formuły 1, a fani nazywają mnie Amerykańskim Księciem. Żyję po to, by po wyścigu stać na najwyższym stopniu podium, przed tłumami skandującymi moje imię, z szampanem cieknącym po twarzy i adrenaliną buzującą w żyłach. Kobiety chcą ze mną sypiać, mężczyźni pragną mną być. Jednak nikt nie rzuca mi większego wyzwania niż Maya Alatorre, siostra mojego rywala i nowego członka zespołu. Razem tworzymy tykającą bombę i wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by doszło do wybuchu. Ale przy niej chcę podpalić lont, eksplodować wspólnie w pasji i bólu. Bo, koniec końców, w pożądaniu i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
66
Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino
Dostępny
1891 szt.

Życie jak wino – uzupełniona, oficjalna (auto)biografia Krzysztofa Krawczyka, opowieść na dwa głosy: artysty oraz jego menedżera – Andrzeja Kosmali. Całe życie wielkiego piosenkarza aż po jego ostatnie dni. Tylko w tej książce przeczytacie o niespotykanej męskiej przyjaźni, dowiecie się, jak wyglądały kulisy sławy i barwne życie Krzysztofa Krawczyka, a także zapoznacie się z anegdotami i wcześniej nieznanymi faktami. Całość dopełniona wypowiedziami współpracowników artysty i jego najbliższych przyjaciół. Wielką gratką dla fanów artysty będzie bogaty materiał ilustracyjny – zdjęcia z prywatnego archiwum Artysty. „Kończę Drugi Rozdział, ten ostatni, książki Życie jak wino. W tej odsłonie towarzyszyłeś mi duchem, przywoływałeś pamięć, prowadziłeś pióro w mojej dłoni. I zaprosiłeś do wspomnień swoich najbliższych Przyjaciół i Współpracowników. Ty już wypiłeś wino swego życia. Ja dopijam swoje i zastanawiam się, kiedy skosztuję jego ostatni haust. Ty, wędrując po winnicy niebiańskiej, raczysz się nektarem z jej owoców. Czy to drugie życie też jest jak wino? Choć w wieczystej rzeczywistości zapewne smakuje inaczej. A Ty, wznosząc kielich wina, nucisz naszą piosenkę: Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino, Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć, Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć, Życie jest za krótkie, by się nim nie cieszyć!” Andrzej Kosmala (maj, 2021)

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
67
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Katechizm dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno. Katechizm dla klasy 6 szkoły pods...
Dostępny
364 szt.

Numer dopuszczenia: AZ-22-01/20-KI-4/21 Katechizm obejmuje 60 jednostek tematycznych. Zawiera stałe elementy: fragment Pisma Świętego, tekst narracyjny, „Módl się”, „Zaśpiewaj”, „Za­stanów się”, „Zapamiętaj”, „Zadanie” oraz quiz na podsumowanie każdego rozdziału. Hasła „#warto” oraz „#wiem, że” pomagają uczniowi odkryć proponowaną wartość we włas­nym życiu. Nowoczesna grafika zachęca do zapoznania się z tematem.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
68
Kobieta kompletna. Nie szukaj spełnienia, bądź szczęśliwa teraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta kompletna. Nie szukaj spełnienia, bądź szczęśliwa teraz
Dostępny
21 szt.

Życie jest piękne, a Ty jesteś wyjątkowa! Ty jesteś kompletna. Ja jestem kompletna. Wszystkie jesteśmy kompletne – mamy w sobie cały zestaw narzędzi, dzięki którym jesteśmy gotowe, by żyć pełnią życia i czerpać z niego to, co dla nas najlepsze. Kolory i odcienie, smaki i zapachy. Miłość, spełnienie, radość. Bogactwo fizyczne i to ważniejsze – duchowe. Krąg prawdziwych przyjaciół. Sprzymierzeńców. Wszystko to, jako Kobieta Kompletna, masz w zasięgu ręki. Musisz tylko sięgnąć i... Stop! To prawda, jesteśmy kompletne i gotowe. Nie jutro, pojutrze, za pięć czy dziesięć lat. Gotowe do pełni jesteśmy już teraz, tylko... Nie każda z nas to wie. Nie każda z nas czuje. Nie wszystkie potrafimy posługiwać się swoimi kobiecymi mocami tak, by działały na naszą rzecz, a nie przeciw nam. Ba, nie wszystkie wiemy, gdzie te moce w nas drzemią, jak je z siebie wydobyć i uruchomić. A to warunek stania się świadomą Kobietą Kompletną. Czy chcesz? Czy pragniesz? Czy odważysz się wyruszyć w podróż ku poznaniu siebie samej? Kobiety Kompletnej? Sylwia Kocoń jest znakomitą pisarką, terapeutką i trenerką motywacyjną. Kiedyś należała do świata elit bankowych, jednak odnoszone sukcesy nie przyniosły jej szczęścia ani poczucia spełnienia. Dziś żyje tak, jak chce: codziennie doświadcza szczęścia i bogactwa, pisze, podróżuje, a przy tym znajduje czas, aby swoje bezcenne doświadczenia przekazać tym, którzy są gotowi na zmianę nastawienia, odkrycie i eksplorację swojego autentyzmu. Od 2012 roku prowadzi blog duchimateria.com, zabiera głos podczas różnych wydarzeń, a przede wszystkim pisze teksty, które inspirują, wspierają i pomagają żyć pełnią życia i radości.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
69
Ta, która odeszła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta, która odeszła
Dostępny
271 szt.

Intrygująca, niepokojąca, gęsta od kłamstw. Historia, której długo nie zapomnicie! Dominika i Maciej mają wspaniałą córkę, piękny dom i miłość, o jakiej niektórzy mogą tylko pomarzyć. Mają też sekrety, które w sekundę mogłyby zburzyć ten idealny obrazek. Co zrobią, gdy ryzykowna gra pełna kłamstw obróci się przeciwko nim? Obserwując z dystansu idealne życie przyjaciółki, Eleonora czuje, że przegrała. Czasami, gdy patrzy na swoją szarą codzienność, marzy o tym, by żyć jak Dominika... I jest gotowa przekroczyć wiele granic, aby osiągnąć swój cel. Rozżalona i zazdrosna kobieta doskonale wie, gdzie uderzyć, aby zabolało. W końcu nikt nie zna naszych słabych punktów lepiej niż przyjaciele. Ile tajemnic może skrywać jedno, pozornie idealne małżeństwo? I do czego prowadzi ból, który kiełkuje latami? Izabela M. Krasińska jakiej nie znacie!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
70
Diagnostyka laboratoryjna w pielęgniarstwie i położnictwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka laboratoryjna w pielęgniarstwie i położnictwie
Dostępny
100 szt.

Kompendium wiedzy na temat diagnostyki laboratoryjnej adresowane do pielęgniarek i położnych. Dzięki doświadczeniu znanych i cenionych specjalistów ? lekarzy oraz diagnostów laboratoryjnych powstała nowoczesna i aktualna publikacja. W publikacji uwzględniono szeroki zakres tematyczny od rekomendacji dotyczących właściwego pobierania materiału do badań po kontrolę jakości analizatorów przyłóżkowych; od podstawowych zagadnień związanych z badaniami laboratoryjnymi w zaburzeniach różnych układów i narządów poprzez wysokospecjalistyczną wiedzę przydatną w pracy z noworodkami czy kobietami ciężarnymi, aż do postępowania przy zawodowej ekspozycji na czynniki zakaźne. Publikacja niezbędna w codziennej praktyce pielęgniarskiej i położniczej. Ze względu na unikalne treści zawarte w książce będzie również przydatna przyszłym diagnostom laboratoryjnym oraz lekarzom.

119,00 zł
110,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,33 zł

1 osoba kupiła
71
Puzzle 1000 Kandinsky, Żółty, czerwony, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Kandinsky, Żółty, czerwony, niebieski
D-Toys
Dostępny
4 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

53,30 zł
45,31 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,99 zł

1 osoba kupiła
72
Brelok odblaskowy, słoń / cena za blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok odblaskowy, słoń / cena za blister
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Ten breloczek sprawi, że Twoje dziecko będzie widoczne na drodze, co daje szansę kierowcy na właściwą reakcję i uniknięcie wypadku. Posiada metalowy, kulkowy łańcuszek z koluszkiem, umożliwiający zawieszenie odblasku w dowolnym miejscu np. przy kurtce lub plecaku. Chroń swoje dziecko - uczyń je widocznym dla kierowców. Wymiary: 9.0 x 6.5 cm

10,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
73
Polska z klimatem. 160 pomysłów na nocleg w miejscach niezwykłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska z klimatem. 160 pomysłów na nocleg w miejscach niezwykłych
Dostępny
129 szt.

Noc w kopalni soli 250 m pod ziemią, w namiocie sferycznym z widokiem na Tatry, w zabytkowym zamku, w pensjonacie na zboczu wygasłego wulkanu czy w starym młynie, w którym od wieków słychać szum wody? To tylko przykłady tego, co znajdziesz w tym przewodniku po miejscach z duszą! • Gdzie jest najwyżej usytuowany obiekt noclegowy w Polsce? • Czy można wakacje spędzić w domku na drzewie? • Gdzie spełnić marzenie o sielskim wypoczynku? „W tej publikacji każdy znajdzie odpowiedzi na wiele pytań, które zadają sobie turyści poszukujący klimatycznych miejsc. Opisane tu 160 propozycji starałem się dobrać w taki sposób, żeby ich lista była uniwersalna. Zdecydowanie zbiór nie jest obiektywny, skończony i jedynie słuszny. Jest oparty na moim doświadczeniu, które zbierałem przez lata wędrowania po Polsce. Mam nadzieję, że książka spełni oczekiwania wszystkich koneserów nocowania w niebanalnych miejscach”. – Mikołaj Gospodarek

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

1 osoba kupiła
74
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Zadumana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Zadumana
D-Toys, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

62,44 zł
53,07 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,37 zł

1 osoba kupiła
75
Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści
Dostępny
4 szt.

Po latach nieobecności Conan powraca do Cymerii. Będzie musiał przeżyć bez pożywienia, broni i dachu nad głową, a tymczasem wydaje się, że natura w ojczystej krainie wcale nie jest zadowolona z powrotu dawno niewidzianego mieszkańca. Conan uratuje też żebrzącą dziewczynkę, za którą podąża grupa ludzi zamierzających za wszelką cenę ją zabić. Czy mają ku temu powód? Czyżby zło przybrało tym razem aż tak niewinne kształty? Scenariusze napisali Esad Ribić, Roy Thomas i Frank Tieri, a rysunki stworzyli Esad Ribić i Andrea di Vito. Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan the Barbarian: Exodus”, „Savage Sword of Conan” (2019) #12 i „King-Size Conan” #1.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
76
W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W teatrze cieni. Historia ostatniej europejskiej wojny
Dostępny
60 szt.

Wciągająca relacja naocznego świadka ostatniej europejskiej wojny XX wieku autorstwa najpopularniejszego brytyjskiego autora książek o geopolityce Rozpad Jugosławii udowodnił, że po prawie pięćdziesięciu latach okropieństwa wojny mogą powrócić do Europy. Był to początek krwawego konfliktu, który skończył się wydarzeniami w Kosowie w 1999 roku. Tim Marshall, jako dziennikarz Sky News, był jego naocznym świadkiem, relacjonując wojnę w Kosowie. Teraz powraca do tamtych wydarzeń, wzbogacając własne wspomnienia o relacje uczestników konfliktu i pracowników wywiadów pięciu krajów. Książka W teatrze cieni nie tylko pomaga zrozumieć naturę i przyczyny tamtej wojny, lecz również pokazuje, jak łatwo może dojść do nowego konfliktu w Europie.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
77
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Cztery sezony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Alfons Mucha, Cztery sezony
D-Toys, 1000
Dostępny
1 szt.

Puzzle firmy D-Toys składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm.

61,39 zł
52,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
78
101 Dalmatyńczyków, Nina, Komplet do piasku, 5 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
79
Dezintegracja pozytywna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dezintegracja pozytywna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

W Dezintegracji pozytywnej Kazimierz Dąbrowski, przedstawiciel polskiej psychiatrii humanistycznej, prezentuje autorską koncepcję rozwoju osobowego. Odwołując się do własnej praktyki klinicznej oraz do życiorysów twórców pokazuje, że trudne doświadczenia i związany z nimi ból psychiczny mogą przynieść wzrost wrażliwości, empatii, głębsze rozumienie siebie i świata. To książka wręcz kultowa, źródło niełatwej, lecz poszerzającej spojrzenie na los człowieka nadziei.

35,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

80
Doktor Strange. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Strange. Tom 1
Dostępny
13 szt.

Pierwszy tom przygód Doktora Strange'a z nowej linii wydawniczej „Marvel Fresh”! Doktor Stephen Strange traci moc, a Tony Stark proponuje mu rozwiązanie na miarę XXI wieku – podróż w kosmos! Tam ziemski Mistrz Magii znajdzie dziwnych wrogów i jeszcze dziwniejszych przyjaciół, a także trafi do niewoli obcego ludu kochającego jedynie naukę. I – a jakże – odzyska moc. Jednak każde czary mają swoją cenę, a Strange już zbyt długo zalega z płatnościami. Czy rachunek w końcu okaże się za wysoki? I co zadziwiającego Doktor zastanie w domu po powrocie na Ziemię? Autorem tej opowieści jest Mark Waid, jeden z najpopularniejszych scenarzystów w świecie komiksu, znany z kultowego „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo” oraz takich serii jak „Avengers”, „Daredevil” czy „Fantastyczna Czwórka”. Rysunki stworzyli między innymi Javier Piña i Jesús Saiz – ilustratorzy cyklu „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”. Album zawiera zeszyty #1–11 serii „Doctor Strange”.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

81
X-terminacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-terminacja
Dostępny
13 szt.

Długo oczekiwany finał historii rozpoczętej w „All-New X-Men”! Pierwsza grupa X-Men, stworzona przed laty przez Profesora X, została przeniesiona do współczesności. Na jej członków czekał tu świat, który ledwie rozpoznali, ale postanowili pomóc w zmienianiu go na lepsze. Teraz przyszłość wszystkich mutantów spoczywa w rękach bohaterów z przeszłości. Na młodych przedstawicieli ich gatunku poluje Ahab. Wziął ich na cel także ktoś znajomy, kogo zupełnie się nie spodziewali. Czy uda mu się zrealizować tajemniczy plan? Dzisiejsi X-Men muszą stanąć w obronie pierwszej piątki. Jeśli zginie choć jeden z członków drużyny, przyszłość legnie w gruzach. Ale ilu – i kto – odda życie za nich? Żeby ocalić linię czasu, X-Men muszą zaryzykować wszystko i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy można zmienić los drużyny z przeszłości? Scenariusz napisał Ed Brisson („Ghost Rider”), a rysunki stworzył Pepe Larraz („Avengers”). Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #1–5 serii „Extermination” ze scenariuszem Eda Brissona i z rysunkami Pepego Larraza.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

82
Suicide Squad. Zła krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suicide Squad. Zła krew
Dostępny
8 szt.

Niezwodny i niezwykle utalentowany scenarzysta Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) ponownie łączy siły z rysownikami serii „Injustice” – Brunem Redondo i Danielem Sampere. Tym razem zabiera nas w szaloną podróż w towarzystwie najbardziej śmiercionośnej i najbardziej dysfunkcyjnej drużyny uniwersum DC. Kiedy Oddział Samobójców dostaje zadanie zneutralizowania grupy międzynarodowych superterrorystów znanych jako Rewolucjoniści, nikt się nie spodziewa, że pojmani złoczyńcy dołączą do drużyny! Czy Harley Quinn i Deadshot, weterani Oddziału Samobójców, mogą komukolwiek zaufać w sytuacji, gdy nowi członkowie Oddziału Specjalnego X będą zmuszeni do współpracy z ludźmi, którzy chcieli ich zabić? Nawet jeśli uda im się przetrwać kolejną misję, czy będą w stanie znieść swoje towarzystwo i nie pozabijać się nawzajem? Lepiej nie przywiązujcie się do nikogo! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Suicide Squad: Bad Blood” #1–11 oraz „Flash Annual” #3 oraz galerię postaci stworzoną przez Bruna Redondo.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

83
Ultimate X-Men. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultimate X-Men. Tom 3
Dostępny
6 szt.

Kiedy X-Men dopuścili się najgorszego możliwego występku przeciw ludzkości, rząd wysłał ich tropem Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora i pozostałych Ultimates. Nieliczna, ale potężna grupa superbohaterów powstała właśnie po to, by rozprawiać się z takimi zagrożeniami. Profesor X jednak nie próżnował i dobrze przygotował swoich uczniów na to starcie. Młodzi mutanci nie są bez szans przeciwko Ultimates. Jednak czy ciężko doświadczona walką grupa przetrwa, gdy znów pojawi się jej najpotężniejszy wróg? Magneto ma nowy pomysł, jak pokonać znienawidzonych X-Men! Scenariusz napisał Mark Millar („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”), a rysunki stworzyli Chris Bachalo, David Finch i Adam Kubert. Album zawiera zeszyty „Ultimate War” #1–4 i „Ultimate X-Men” #26–33.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

84
Ms Marvel. Tom 10. Raz za razem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ms Marvel. Tom 10. Raz za razem
Dostępny
9 szt.

Finałowy tom bestsellerowego, nominowanego do Nagrody Eisnera cyklu o Kamali Khan – Ms Marvel! Odkąd Kamala prowadzi podwójne życie, jej relacje z przyjaciółmi poważnie ucierpiały. Rozwiązanie? Impreza! Oczywiście, impreza przerwana atakiem złoczyńcy i szybką wycieczką w kosmos. Niedługo później Kamala spróbuje odbudować też przyjaźń z Brunonem – a nie będzie ku temu lepszej okazji niż eksperyment naukowy, który ma wyjaśnić jej moce, a zamiast tego… zakłóci ich działanie! Czy mimo to obrończyni Jersey City uda się wreszcie odnaleźć równowagę pomiędzy obowiązkami superbohaterki a zwyczajnym życiem? Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson („Cairo”, „Air”, „A-Force”), a zilustrował go Nico Leon („Hulk”, „Spider-Man”). Album zawiera zeszyty #31–38 serii „Ms. Marvel”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

85
Yans. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yans. Tom 2
Dostępny
55 szt.

Drugi tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1983 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego ukazywała się w Europie przez kilkanaście lat, przynosząc autorom uznanie i popularność. Album zawiera cztery epizody: „Prawo Ardelii”, „Planeta czarów”, „Dzieci nieskończoności” i „Oblicze potwora”. Nie zabrakło w nim również interesujących materiałów dodatkowych. Niezwykle bogaty w treści artykuł Paula Gaumera przybliża historię literatury science fiction i związanej z nią prasy w krajach frankofońskich, opowiada o twórczości i aktywności wydawniczej André-Paula Duchâteau oraz o okolicznościach przekazania przez Grzegorza Rosińskiego pracy nad Yansem Zbigniewowi Kasprzakowi.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

86
Batman Detective Comics. Tom 5. Wojna Jokera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Detective Comics. Tom 5. Wojna Jokera
Dostępny
5 szt.

W piątym tomie najnowszej serii „Batman Detective Comics” do uznanego scenarzysty Petera J. Tomasiego („Batman and Robin”, „Super Sons”) dołączają wyróżniona Nagrodą Eisnera Mariko Tamaki („Wonder Woman”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) i James Tynion IV („Batman: Detective Comics”). Rysunki zaś są dziełem takich twórców jak Brad Walker („Aquaman”), Kenneth Rocafort („Red Hood and the Outlaws”), Eddy Barrows („Detective Comics”), Eduardo Risso („100 naboi”) i nie tylko! Joker wypowiedział Batmanowi wojnę i chce wykorzystać postaci z przeszłości Mrocznego Rycerza, aby ją wygrać! Tymczasem rodzina Nietoperza dochodzi do siebie po niedawnej śmierci Alfreda Pennywortha – nikt jednak nie przeżywa odejścia wiernego kamerdynera bardziej niż Bruce Wayne. Alfred był dla niego nie tylko przyjacielem, ale też ojcem i mentorem... Jego strata mocno odbiła się na psychice Mrocznego Detektywa. Joker wie, że nadeszła odpowiednia chwila, by zaatakować. I to z całych sił. Książę Zbrodni wywołuje falę ataków, które mają osłabić obrońcę Gotham zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na pierwszy ogień idzie Harvey Dent, znany również jako Two-Face, którego impulsywna natura zostaje wzmocniona przez knowania Jokera. Gotham opanowuje horda wyznawców nowej sekty, na czele której staje charyzmatyczny przywódca – Two-Face. To nie wszystko – Mroczny Rycerz musi stawić czoło ożywionemu Lincolnowi Marchowi, przemienionemu przez toksynę Jokera Luciusowi Foxowi, Killer Crocowi i wielu innym osobom, które są jedynie pionkami na diabolicznej szachownicy Jokera. A wszyscy oni mają jeden cel: raz na zawsze pogrzebać Nietoperza. Czy Mroczny Rycerz powstanie? A może pęknie ze śmiechu? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1020–1024, #1026, „Detective Comics Annual” #3, „Batman: Pennyworth R.I.P.” oraz jeden z epizodów przedstawionych w „Detective Comics” #1027. "

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

87
Hitman. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitman. Tom 5
Dostępny
7 szt.

Piąty, ostatni tom opowieści o kierującym się własnym kodeksem honorowym płatnym zabójcy Tommym Monaghanie. Tommy przez całe życie cudem unikał śmierci, ale tym razem jego i resztę bywalców baru Noonan's czeka ostateczna rozprawa. Powrócą stare waśnie, toczone od dawna spory i jątrzące się rany. Czy z nadchodzącej nawałnicy ognia może wyniknąć coś dobrego? Czy Tommy i jego przyjaciele wyjdą z niej cało, czy tez przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę? Postać Hitmana stworzyli dwaj irlandzcy twórcy – laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-Man”). Tom piąty zawiera zeszyty „Hitman” #51–60, dwuczęściową opowieść „Justice League/Hitman”, a także zeszyt „Hitman/Lobo” z rysunkami Douga Mahnkego.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

88
Jestem chrześcijaninem. Żyję nadzieją. Katechizm dla klasy 2 szkoły branżowej I stopnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem chrześcijaninem. Żyję nadzieją. Katechizm dla klasy 2 szkoły br...
Dostępny
91 szt.

Katechizm obejmuje 60 tematów zgrupowanych w siedmiu rozdziałach. Jednostki zawierają stałe elementy: teksty biblijne i katechizmowe, „Pomyśl”, „Zapamiętaj”, „Po­słuchaj świętych”, „Pomódl się” oraz „Wykonaj”. Hasła „#warto” oraz „#wiem, że” pomagają uczniowi odkryć proponowaną wartość we własnym życiu.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

89
Szczęśliwi, którzy żyją wiarą. Katechizm dla klasy 2 liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwi, którzy żyją wiarą. Katechizm dla klasy 2 liceum i techniku...
Dostępny
340 szt.

Numer dopuszczenia: AZ-3-01/18 Katechizm obejmuje 60 jednostek tematycznych. Każdy temat zawiera stałe elementy: „Poznaję”, „Słucham Boga”, „Rozważam”, „Działam”. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz #zdobywam są zaproszeniem dla ucznia do budowania silnego sy­stemu wartości i pomagają w odkrywania prawdy o wierze i swoim życiu. Nowoczesna grafika zachęca do zapoznania się z tematem.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

90
Wzgórze miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzgórze miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

We Wzgórzu miłości wracamy do losów głównych bohaterów Klejnotów miłości. Eliza przyjmuje od Maxa pierścionek zaręczynowy, ofiarowany jej w Le Jardin de la Cathédrale w Troyes… Pełen czułych gestów powrót do Polski wydłuża się, a kiedy narzeczeni wreszcie docierają do rodzinnego Parchowa, Max ponawia oświadczyny. Wkrótce Eliza rozpoczyna pierwszą w życiu pracę, a Max zwierza się jej ze swojej wojennej tajemnicy. Sprawa zrabowanych klejnotów z wiśniowego kuferka wciąż przebija się jednak na pierwszy plan. Klimat przesłuchań przez policję w Gdańsku sprawia, że Max przeistacza się w detektywa. Tajemnicza korespondencja, podróże po Europie, pętla zaciskająca się wokół rabusiów klejnotów… tempo akcji przyspiesza. Jak sensacyjne wydarzenia wpłyną na uczucia, które połączyły Elizę i Maxa?

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

91
Czwórka z Baker Street. Tom 8. Sfora z Limehouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czwórka z Baker Street. Tom 8. Sfora z Limehouse
Dostępny
8 szt.

Rok 1894. W londyńskich dokach wrze... Z jednej strony zmowa milczenia Wujka Wanga i jego pachołków, którzy żelazną ręką rządzą dzielnicą chińską. Z drugiej – Wściekłe Psy, zaślepiona przemocą banda bezwzględnych opryszków ze wschodniego Londynu, gotowych pomścić swojego przywódcę, który zginął z ręki tajemniczego zabójcy... Billy, Charlie i Czarny Tom (nie zapominajmy o nieodłącznym i wiernym kocie Watsonie!) dostają od Sherlocka Holmesa zadanie przyjrzenia się z bliska tej intrygującej sprawie. Jednak odważni partyzanci szybko zrozumieją, że właśnie znaleźli się między młotem a kowadłem. Kto odważy się przeciwstawić władcom Limehouse? Kim jest tajemniczy szkarłatny skorpion? I kto padnie jego kolejną ofiarą? Najnowsza część przygód nieustraszonej czwórki z Baker Street to historia mrożąca krew w żyłach, pełna zagadek, zaskakujących zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca!

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

92
Deadpool i Cable. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool i Cable. Tom 1
Dostępny
11 szt.

Nathan Summers, podróżujący w czasie żołnierz i potężny telepata, znany jako Cable. Wade Wilson, cyngiel do wynajęcia, wygadany degenerat i nagminny burzyciel czwartej ściany, zwany Deadpoolem. Dwaj uzbrojeni po zęby outsiderzy, którzy w niewyjaśniony sposób staną się najlepszymi przyjaciółmi! Najpierw jednak Cable zbuduje na niebie utopijne miasto, co nie spodoba się ani rządom światowych mocarstw, ani drużynie X-Men. A gdy zaginie, Deadpool nie spocznie, póki nie przeszuka wszystkich alternatywnych światów! Problem w tym, że ktoś namieszał mu w głowie i Wade sam już nie wie, czy bardziej chce ocalić przyjaciela, czy go zabić… Scenariusz tego komiksu napisał Fabian Nicieza – jeden z twórców postaci Deadpoola, znany między innymi z „X-Force” czy „X-Men”. Głównym rysownikiem jest Patrick Zircher („Flash”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”, „Superman Action Comics”). Album zawiera zeszyty #1–23 serii „Cable & Deadpool”.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

93
Corto Maltese. Tom 15. Tarowean - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Corto Maltese. Tom 15. Tarowean
Dostępny
6 szt.

Piętnasty tom niewiarygodnych przygód młodego żeglarza, który zawsze i wszędzie walczy o sprawiedliwość. Rok 1912. Piraci Corto Maltese i Rasputin na rozkaz Szalonego Mnicha przybywają na Tasmanię, aby odnaleźć pewnego człowieka. W drodze powrotnej lądują na Borneo, gdzie maltański kapitan poznaje łowców głów Dajaków, z kolei Rosjanin trafia do sekty miłośników kokosów. Na szlaku obu przyjaciół nie zabraknie przygód ani niezwykłych zdarzeń, a krwawy finał rozegra się na małej wyspie, gdzie toczy się rywalizacja o królewską władzę. Jak zwykle w historiach o młodym marynarzu, do świata realnego wkroczą sny i legendy... Dwanaście pierwszych tomów cyklu „Corto Maltese” stworzył włoski mistrz komiksu Hugo Pratt (1927–1995). Od albumu trzynastego serię kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Díaz Canales (bestsellerowy cykl „Blacksad”) i rysownik Rubén Pellejero (one-shot „Le silence de Malka”, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Festiwalu Komiksu w Angoulême).

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

94
Horizon Zero Dawn. Tom 1. Raróg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horizon Zero Dawn. Tom 1. Raróg
Dostępny
14 szt.

Nowa seria komiksów powiązanych z popularną grą komputerową. Świat po globalnym kataklizmie opanowały roboty podobne do zwierząt. Ludzie, żyjący w niewielkich gromadach, muszą walczyć o przetrwanie… Aloy znika, a na barki łowczyni Talanah spada kolejna misja. Na swojej drodze Talanah spotyka nowych sojuszników i nowych wrogów, a niebawem odkryje też, że jej krainę nawiedziła nieznana dotychczas rasa zabójczych maszyn… Autorką scenariusza jest Anne Toole, a rysunki stworzyła Ann Maulina. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Horizon Zero Dawn” #1–4 i „Free Comic Book Day Issue”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

95
Kosmiczna odyseja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczna odyseja
Dostępny
6 szt.

Kolejny album z uniwersum DC narysowany przez słynnego Mike'a Mignolę, twórcę „Hellboya”! Niemal wszyscy we Wszechświecie zapomnieli o istnieniu Antyżycia – potężnej mocy, która tysiące lat temu zniszczyła setki układów planetarnych i doprowadziła do cofnięcia się w rozwoju cywilizacji Nowej Genezy i Apokolipsu. Teraz sam Darkseid, mroczny władca Apokolipsu, dostrzega, że ponownie nadchodzi kosmiczne niebezpieczeństwo. Potrzebuje pomocy w walce z Antyżyciem, aby więc ocalić swoją rzeczywistość, musi szukać wsparcia w obozie zaciekłych wrogów – superbohaterów. Wkraczają Superman, Batman oraz władający wielkimi mocami bogowie Nowej Genezy. Czy w sojuszu z podstępnym Darkseidem będą w stanie powstrzymać zagrożenie? Scenariusz opowieści napisał Jim Starlin, znany przede wszystkim ze stworzenia postaci Thanosa oraz historii o Kapitanie Marvelu, a ilustracje są dziełem mistrza historii grozy – Mike'a Mignoli, pomysłodawcy, scenarzysty i rysownika serii „Hellboy” i „BBPO”.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

96
DMZ - Strefa Zdemilitaryzowana. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DMZ - Strefa Zdemilitaryzowana. Tom 5
Dostępny
11 szt.

Piąty i ostatni tom przygód młodego korespondenta wojennego w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”. W szóstym roku wojny Matty Roth dostaje niesłychaną szansę, aby relacjonować sytuację w DMZ. Tym razem nie musi wysługiwać się wielkiej stacji telewizyjnej, ma bowiem pełnić funkcję bezstronnego obserwatora, przedstawiciela światowej opinii publicznej, który dopilnuje, aby obie strony konfliktu grały uczciwie. Ma całkowitą swobodę i dostęp do wszystkich danych i chce jak najlepiej przysłużyć się miastu, które kiedyś tak haniebnie zawiódł. Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan The Barbarian”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”. Tom trzeci zawiera zeszyty 60-72 serii oryginalnej.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

97
Młodzi tytani. Beast Boy. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi tytani. Beast Boy. Powieść graficzna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Garfield Logan przez całe życie niczym się nie wyróżniał. Siedemnastolatek z zielonymi pasmami we włosach nie potrafi zwrócić na siebie uwagi nawet w tak małym mieście jak Edentown w stanie Georgia – a czas ucieka. Trzecia klasa liceum dobiega końca. Jeśli Gar nie znajdzie jakiegoś sposobu na to, żeby zaimponować popularnym dzieciakom w liceum Bull Creek, już nigdy się nie dowie, jak to jest być znanym i lubianym. Przyjaciele Gara, Stella i Tank, nie mogą zrozumieć, dlaczego tak bardzo mu zależy na opinii innych, i tęsknią za swoim zabawnym kumplem od wcinania pizzy i grania w gry komputerowe. Gdy Gar przez przypadek podejmuje szalone wyzwanie, udaje mu się zaimponować szkolnej elicie, co kompletnie zmienia jego status. Ale to niejedyna rzecz, która się nagle zmienia w jego życiu. W ciągu jednej nocy Gar rośnie o dziesięć centymetrów, przechodzi mutację i robi się silniejszy i szybszy. Wreszcie zdobywa to, czego tak bardzo pragnął, ale popularność ma swoją cenę. Gar musi dwoić się i troić, żeby nie stracić szacunku w oczach nowych znajomych. Wyczyny, których się podejmuje, są coraz bardziej ryzykowne, a stawka wciąż rośnie. Uświadamiając sobie powagę zmian, które zachodzą w jego ciele, Gar postanawia stawić czoło przeszłości, by dowiedzieć się prawdy o samym sobie – i swoich bliskich – zanim jego życie wymknie się spod kontroli.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

98
Dr Food W trosce o żołądek, jelita i trawienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dr Food W trosce o żołądek, jelita i trawienie
Dostępny
184 szt.

Zdrowo się odżywiaj i ciesz lepszym samopoczuciem Żołądek, jelita i pozostałe narządy trawienne każdego dnia wykonują sporo niezwykle ciężkiej pracy. Zazwyczaj nawet nie zauważamy tych złożonych procesów. Możemy jednak bardzo wiele zrobić, aby ten układ działał bez zarzutu. Kto kładzie na talerzu właściwe produkty spożywcze, może samodzielnie, bez pomocy leków, pozbyć się wielu częstych zaburzeń przewodu pokarmowego. Interesująca Autorzy książki w dostępny sposób wyjaśniają, jak działa mała elektrownia wewnątrz naszego brzucha, oraz opisują fascynujące współgranie narządów, soków trawiennych, impulsów nerwowych i bakterii. Informacyjna Mniejsze czy większe dolegliwości? W każdej sytuacji dowiesz się, jakie produkty spożywcze przywrócą równowagę twoich narządów trawiennych przy biegunce, zaparciu i podobnych dolegliwościach. Dzięki odpowiednim strategiom żywieniowym można uzyskać zaskakujące efekty nawet w przypadku chorób przewlekłych. Praktyczna Cieszyć się smakiem, a jednocześnie przestrzegać zaleceń dietetycznych? To możliwe! Trzydzieści trzy urozmaicone przepisy sprawią, że nabierzesz apetytu na te smakowite dania, które jednocześnie zadbają o twoje samopoczucie.

54,00 zł
39,96 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,04 zł

99
Rezydentka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rezydentka
Dostępny
101 szt.

Anna Rokicka żyje beztrosko. Nie stroni od alkoholu, imprez i męskiego towarzystwa. Czasami jednak zastanawia się, czy nie powinna być gdzie indziej, zachowywać się bardziej odpowiedzialnie, a może w ogóle być kim innym? Niespodziewane, tragiczne wydarzenia sprawiają, że jej dotychczasowe życie zmienia się w diametralny sposób. Czy uda się jej wybrnąć z sytuacji grożącej wieloletnim pobytem w więzieniu i łatką morderczyni? Czy odnajdzie wreszcie spokój u boku wymarzonego mężczyzny?

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

100
Dybuk mniemany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dybuk mniemany
Dostępny
18 szt.

Wielki powrót Andrzeja Barta! Książki Barta zawsze stawały się literackim wydarzeniem. Za młodzieńczą powieść Rien ne va plus otrzymał Nagrodę Kościelskich, za Don Juana raz jeszcze był nominowany do Nagrody Nike, a Fabryka muchołapek znalazła się w jej finale oraz była nominowana do Angelusa i Nagrody Literackiej Gdynia. Film „Rewers” według jego scenariusza otrzymał Złote Lwy na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni. Tym razem Andrzej Bart powraca z nową, znakomitą powieścią. Przedwojenna Warszawa, niemiecka okupacja, getto. Żydowscy policjanci, polscy szmalcownicy, zagrabiony majątek. Narratorem jest sam autor, a powieść to zapiski z lat 2019-2020, których zasadniczą część stanowi spotkanie z Danielem Czarewiczem, synem przedwojennego producenta filmowego. Bart, początkowo niechętny gościowi i pomysłowi, aby spisać i przekazać światu jego opowieść, stopniowo daje się ponieść fascynującej historii.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

Wróć do góry