hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 9 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces (Mark Wolynn), na drugim Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek (Matt Parker). Kolejny produkt to Naklejki. Ciężarówki (praca zbiorowa) oraz Podświetl i odkryj. Dinozaury (Lucy Cripps, Sara Hurst).
1
Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim j...
Dostępny
2584 szt.

Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niniejsza książka czerpie z wniosków czołowych ekspertów zajmujących się zagadnieniem zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, albo historia tego doświadczenia została zapomniana lub przemilczana – ślady emocjonalne tego zdarzenia mogą wciąż pozostać żywe. Często są głęboko ukryte, zakodowane w genach i języku i mogą odgrywać znacznie większą rolę, niż do tej pory przypuszczano. Mark Wolynn – terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jest pionierem w badaniach nad dziedziczoną traumą. Prowadził zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie w Pittsburgu, The New York Open Center i The California Institute of Integral Studies, a także w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach szkoleniowych. Jego artykuły publikowane były m.in. w „Psych Central”, a wiersze w „New Yorkerze”.

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

351 osób kupiło
2
Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pi razy oko. Komedia matematycznych pomyłek
Dostępny
1274 szt.

Pierwsza w historii książka o tematyce matematycznej, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „Sunday Timesa”! Przeczytajcie o zabawnych – a także tragicznych – konsekwencjach matematycznych błędów, pomyłek i niedokładności. Przekonajcie się, co może się zdarzyć, kiedy w rzeczywistym świecie z matematyką coś pójdzie nie tak. Pi razy oko to pełna humoru, ciekawostek i anegdot książka napisana przez Matta Parkera – słynnego popularyzatora nauki, znanego z youtube’owych kanałów Stand-Up Maths i Numberphile. Co sprawia, że most zaczynia się kołysać w warunkach, kiedy właśnie nie powinien tego robić? Albo że w tajemniczy sposób rozpływają się w powietrzu miliardy dolarów? Co jest przyczyną wielu katastrof lotniczych i budowlanych? Co prowadzi do zawieszania się wyrafinowanych systemów komputerowych w najmniej odpowiednim momencie? Odpowiedź brzmi: matematyka! A raczej – mówiąc dokładniej – matematyka, z którą w rzeczywistym świecie coś poszło nie tak. Matt Parker nie ma żadnych wątpliwości – cała nasza cywilizacja i codzienne życie opiera się na matematyce – programy komputerowe, finanse, inżynieria i wiele innych dziedzin zawdzięczają swoje istnienie i (na ogół bezproblemowe) działanie właśnie jej. I przez większość czasu matematyka pracuje sobie cichutko za kulisami, nie zwracając na siebie uwagi, aż… pojawia się błąd. Błąd człowieka, który czegoś nie przewidział, czegoś nie dopilnował lub coś nie do końca dobrze zrozumiał lub wdrożył. Wówczas matematyka staje się naprawdę bezlitosna. W książce Pi razy oko Matt Parker zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po manowcach zastosowań matematyki w naszym życiu – krainie błędów, pomyłek, wpadek i gliczy, które zdarzają się wszędzie, gdzie tylko ktoś kiedyś użył do czegoś jakichkolwiek obliczeń. Internet, big data, znaki uliczne, loterie, kalendarze, osobliwe zbiegi okoliczności, pozornie uczciwe gry losowe, niedokładności w pomiarze czasu, fałszywe slogany reklamowe, arkusze Excela, konwersje jednostek – przekonajcie się, czym grożą błędy popełniane przez ludzi korzystających z matematyki na co dzień, czyli na dobrą sprawę… przez nas wszystkich! Konsekwencje błędów matematycznych bywają zabawne, zadziwiające, ale niestety także tragiczne. O wszystkich Matt Parker pisze wyjątkowo lekkim piórem, z dystansem i charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

39 osób kupiło
3
Naklejki. Ciężarówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Ciężarówki
Dostępny
127 szt.

Imponujące rozmiary, ogromna siła i pracowitość – to właśnie giganty dróg. Ta książeczka zapewnia świetną zabawę kolorowymi naklejkami, które dzieci wprost uwielbiają. Mali miłośnicy maszyn i ciężarówek będą poznawać ich wygląd, miejsce pracy i przeznaczenie, a także ćwiczyć spostrzegawczość i pamięć. Po wklejeniu wszystkich naklejek w odpowiednich miejscach powstanie mała encyklopedia pracujących pojazdów!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

34 osoby kupiły
4
Podświetl i odkryj. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podświetl i odkryj. Dinozaury
Dostępny
2117 szt.

Poznaj sekretny świat dinozaurów! Czy wiesz jak wyglądało życie i zwyczaje dinozaurów? Podświetlaj kolejne strony i zobacz, co działo się miliony lat temu! Zobacz jak wyglądały najmniejsze dinozaury, dowiedz się, który był najwyższy, a który najgroźniejszy, zajrzyj pod wodę oraz w korony drzew i zobacz, kto jeszcze żył na ziemi razem z dinozaurami! Ta niezwykła książka to doskonała pozycja dla najmłodszych fanów dinozaurów! Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki UV, latarka w rękach dziecka działa niczym rentgen. Wystarczy poświecić nią od tyłu na ilustracje lub spojrzeć pod światło, a naszym oczom ukażą się kolejne, ukryte wcześniej sceny. Książki z serii „Podświetl i odkryj” wspaniale rozwiną wyobraźnię i zaspokoją ciekawość każdego młodego odkrywcy!

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

11 osób kupiło
5
Strzelające kulki, 2 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelające kulki, 2 sztuki
M&Z
Dostępny
98 szt.

Strzelające magiczne kulki. Cała zabawa polega na uderzaniu dwóch krzemieniowych kulek, po czym następuje huk imitujący wystrzał. Średnica kulki: ok. 3.5 cm

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

11 osób kupiło
6
Podświetl i odkryj. Ludzkie ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podświetl i odkryj. Ludzkie ciało
Dostępny
1951 szt.

Czy wiesz co dzieje się pod Twoja skórą? Podświetlaj kolejne strony i odkryj jak działa Twoje ciało! Zobacz co sprawia, że się poruszamy, dzięki czemu czujemy, po co nam serce, skąd biorą się sny, a nawet co dzieje się z jedzeniem, które zjemy! Przekonaj się sam, dlaczego ludzkie ciało jest tak niesamowite! Ta niezwykła książka to doskonały wstęp do ludzkiej anatomii dla najmłodszych! Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki UV, latarka w rękach dziecka działa niczym rentgen. Wystarczy poświecić nią od tyłu na ilustracje lub spojrzeć pod światło, a naszym oczom ukażą się kolejne, ukryte wcześniej sceny. Książki z serii „Podświetl i odkryj” wspaniale rozwiną wyobraźnię i zaspokoją ciekawość każdego młodego odkrywcy!

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

11 osób kupiło
7
Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej
Dostępny
84 szt.

„Przy rozważaniu każdego problematu nie trzeba pieścić siebie, rysując w swej wyobraźni powodzenie i triumfy, lecz trzeba przewidywać i ciężką sytuację, a nawet klęski. (…) Musimy sobie uprzytomnić konsekwencje każdego czynu, każdego kroku”. – Władysław Studnicki, 1939 „Myślę często o Studnickim i o jego przepowiedniach, które się tak sprawdziły”. – Adolf Bocheński, 1940 „Książka była oczywiście przez rząd gen. Składkowskiego w całości skonfiskowana. Nie wolno było przewidywać... słusznie”. – Stanisław Cat-Mackiewicz, 1948 „Studnickiemu zagrożono, że zostanie osadzony w szpitalu wariatów, jeśli zacznie osłabiać hasło Silni, zwarci, gotowi. Ano – było to logiczne. W społeczeństwie ogarniętym powszechną wariacją miejsce jedynego człowieka przytomnego było w szpitalu wariatów”. – Stanisław Cat-Mackiewicz, 1951 „Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to najbardziej prorocza książka polityczna, jaka kiedykolwiek została napisana w Polsce”. – Piotr Zychowicz, 2018

39,00 zł
23,79 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,21 zł

9 osób kupiło
8
Disney Księżniczki. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczki. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
115 szt.

Przekonaj się, jak wspaniale jest być księżniczką! Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

9 osób kupiło
9
Puzzle 60 elementów. Niezwyciężeni Avengersi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Niezwyciężeni Avengersi
Trefl, 60
Dostępny
320 szt.

„Niezwyciężeni Avengersi” to puzzle składające się z 60 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich fanach i fankach uniwersum Marvela. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 33.0 x 22.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

11,97 zł
10,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,98 zł

8 osób kupiło
10
Kraina Lodu 2. Brokatowe ubieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Brokatowe ubieranki
Dostępny
56 szt.

Nowa przygoda już czeka! Na wyprawę do Zaczarowanego Lasu Annie przyda się ciepły i wygodny strój. Elsa uwielbia swój lodowy styl. Znajdź dla niej suknię, płaszcz i buty w niebieskim kolorze. Ubierz siostry w odpowiedni strój na różne okazje. Wszystko czego potrzebujesz, to… brokatowe naklejki! Wystrzałowej zabawy!

16,99 zł
11,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
11
Krótka łopatka do piasku z aluminiowym trzonkiem, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka łopatka do piasku z aluminiowym trzonkiem, mix kolorów
M&Z
Dostępny
85 szt.

Krótka, wytrzymała łopatka do piasku z aluminiowym trzonkiem. Długość łopatki: 30.0 cm. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne łopatki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,80 zł
6,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 0,81 zł

7 osób kupiło
12
Dzieła zebrane. Tom 3. W polu. Opowieść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła zebrane. Tom 3. W polu. Opowieść
Dostępny
57 szt.

W 120 rocznicę urodzin Stanisława Rembeka Państwowy Instytut Wydawniczy inauguruje pierwszą edycję Dzieł zebranych jednego z najwybitniejszych polskich prozaików pierwszej połowy XX wieku, przez peerelowską cenzurę skazanego na zapomnienie i literacki niebyt. A wszystko przez powieść W polu, w której po mistrzowsku opisał niszczycielski żywioł wojny polsko-bolszewickiej. Książka, choć po 1946 roku trafiła na indeks i została wznowiona dopiero w drugim obiegu, zapewniła mu trwałe miejsce w literaturze polskiej. Maria Dąbrowska twierdziła, że W polu pod wieloma względami przewyższa Na zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque'a. W ramach dziewięciotomowej edycji Dzieł zebranych PIW przypomni nie tylko twórczość Rembeka poświęconą konfliktowi 1920-1921, ale też jego prozę o II wojnie światowej oraz powieści historyczne z niepublikowanym dotąd Wiankiem Malwiny. Teksty do druku opracował, eliminując wcześniejsze pomyłki edytorskie oraz ingerencje cenzorskie, profesor Maciej Urbanowski.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

6 osób kupiło
13
Wiaderko małe, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko małe, mix kolorów
M&Z
Dostępny
31 szt.

Kolorowe wiaderko do piasku o wymiarach 13.5 x 16.0 cm. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne wiaderka – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

5 osób kupiło
14
Barbie Dreamtopia. Brokatowe ubieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. Brokatowe ubieranki
Dostępny
13 szt.

W świecie Barbie nic nie jest zwyczajne. Ubierz Barbie i jej przyjaciółki w odpowiedni strój i zadbaj, by były barwne jak tęcza. Wszystko czego potrzebujesz, to… brokatowe naklejki! Wystrzałowej zabawy! Barbie Dreamtopia. Brokatowe ubieranki umożliwia małym stylistkom tworzenie kreacji na różne okazje za pomocą brokatowych naklejek.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
15
Opóźnienie może ulec zmianie. Fascynujący świat pociągów oczami maszynisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opóźnienie może ulec zmianie. Fascynujący świat pociągów oczami maszyn...
Dostępny
1242 szt.

„Sorry, ale taki mamy klimat” – podsumowała kiedyś zimowy paraliż kolei pani minister. Na opóźnienia polskich pociągów narzekamy wszyscy, ale o wiele więcej jest pozytywnych emocji związanych z wygodą, ekologią czy romantyzmem tego sposobu podróżowania. Pociągi towarzyszą nam w życiu od małego, ale niewiele wiemy o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami lokomotywy. Co czuje maszynista, próbując zatrzymać wielotonowego kolosa przed bawiącymi się na torach dziećmi? Dlaczego do pracy musi zgłosić się minimum godzinę przed planowanym odjazdem? I do czego w kabinie potrzebna mu kierownica? Marcin Antosz jest internetowym blogerem i najbardziej znanym polskim maszynistą. Aby spełnić kolejowe marzenia, porzucił pracę informatyka i sam przygotował się do specjalistycznych egzaminów. O tajemniczym świecie kolei opowiada barwnie, intrygująco i dowcipnie. To książka dla każdego, kto chociaż raz uśmiechnął się na myśl o czekającej go podróży pociągiem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
16
Podświetl i odkryj. Na farmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podświetl i odkryj. Na farmie
Dostępny
400 szt.

Czy wiesz jak wygląda życie na wsi o każdej porze roku? Podświetlaj kolejne strony i odkryj, co dzieje się w gospodarstwie! Zobacz jak zwierzęta radzą sobie zimą na farmie, kto nowy przychodzi na świat wiosną, co latem uprawiają rolnicy na polu, w sadzie i ogrodzie, oraz jak wyglądają jesienne zbiory! Ta niezwykła książka to doskonała pozycja dla najmłodszych miłośników przyrody i życia na wsi! Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki UV, latarka w rękach dziecka działa niczym rentgen. Wystarczy poświecić nią od tyłu na ilustracje lub spojrzeć pod światło, a naszym oczom ukażą się kolejne, ukryte wcześniej sceny. Książki z serii „Podświetl i odkryj” wspaniale rozwiną wyobraźnię i zaspokoją ciekawość każdego młodego odkrywcy!

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

4 osoby kupiły
17
Marysia żegna smoczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia żegna smoczek
Dostępny
131 szt.

Nowa opowieść o przygodach Misi Marysi. Nadszedł czas, żeby pożegnać się ze smoczkiem, bo już wkrótce dziewczynka pójdzie do przedszkola. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza że smoczek często pozwalał Marysi się uspokoić. Zobaczcie jak mała misia poradzi sobie w tych trudnych chwilach i jakie przygody ją spotkają. Książeczka, która pomoże zarówno dzieciom, jak i rodzicom pokonać niełatwy etap odzwyczajania się od smoczka.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
18
100 kart pracy z ćwicz korekcyjno-kompensacyjnymi doskonalącymi umiejętność czytania i pisania. Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 kart pracy z ćwicz korekcyjno-kompensacyjnymi doskonalącymi umieję...
Dostępny
290 szt.

Prezentowane karty pracy służą doskonaleniu umiejętności czytania i pisania przez uczniów zarówno podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, jak i w trakcie regularnych zajęć lekcyjnych. Zawierają liczne zadania językowe, w tym ortograficzne i gramatyczne. Szereg kart ma na celu kształtowanie u uczniów umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dobór zadań wynika z założenia, że techniki, które kładą nacisk na skrupulatne nauczanie treści szkolnych, oraz podejścia związane z przetwarzaniem informacji są na ogół skuteczniejsze niż metody pośrednie, w których próbuje się ćwiczyć zaburzone procesy utrudniające uczniom uczenie się. Celem tych ćwiczeń jest zatem to, aby doskonalenie motoryki małej, percepcji wzrokowej i słuchowej dokonywało się w trakcie realizacji treści wynikających z podstawy programowej. Materiały są realizacją podstawy programowej edukacji polonistycznej wczesnoszkolnego poziomu nauczania (klasy I–III). Zawierają również ćwiczenia związane z edukacją społeczną, przyrodniczą i informatyczną.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

4 osoby kupiły
19
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka stacji kosmicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka stacji kosmicznej
Dostępny
45 szt.

Udało się! Ignacy i Mela zostali wybrani spośród tysiąca ochotników i dołączą do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Bliźniaki poznają trudy i uciechy życia w stanie nieważkości. Mela dowie się, skąd astronauci czerpią wodę i czy bakteria może przetrwać w kosmosie, a Ignacy ustali, ile razy pasażerowie ISS oglądają wschód i zachód słońca, a nawet wyspecjalizuje się we flebotomii. Czy młodym detektywom uda się odgadnąć, co spowodowało awarię stacji podczas nagłego wstrząsu? Odpowiedź znajdziecie w ósmej już części książek z cyklu „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
20
Torebka na ramię Minnie Mouse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka na ramię Minnie Mouse
Beniamin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Torebeczka na ramię, z bleroczkiem, wymiar: 16 x 4 x 16 cm

29,77 zł
28,28 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

4 osoby kupiły
21
Nie wiesz nic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wiesz nic
Dostępny
1036 szt.

Szokujący thriller psychologiczny autora Nie wiesz wszystkiego W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą. Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie na morale niektórych zawodników. Nowy kapitan, Hubert, wyjeżdża więc z kilkoma kolegami na kilkudniowy obóz w Bieszczady. Chłopak liczy, że w ten sposób uda mu się na nowo tchnąć w nich ducha rywalizacji. Nie wie, że to miejsce stanie się areną dramatycznej walki o przetrwanie. Komu tak bardzo zależy na ich śmierci? Tymczasem Marta wraz z przyjaciółmi próbuje wrócić do normalności po tragicznych wydarzeniach. Ktoś jednak zna ich tajemnicę i grozi, że ujawni prawdę. Rozpoczyna się walka z czasem. To niesprawiedliwe. To mnie powinna spotkać śmierć. „Samotność i depresja to kolejna pandemia naszych czasów. Największe zło wynika często z rozpaczy. Bądźmy uważni, wspierajmy się, dodawajmy sobie odwagi, każdy z nas może uratować czyjeś życie”. Joanna Michalak, psychoterapeuta, kierownik oddziału dziennego psychiatrycznego dla młodzieży „Warto, aby każdy rodzic zrozumiał, jak bardzo złożona jest rzeczywistość, w której żyje jego dorastające dziecko. To właśnie umiejętność wspierania młodego człowieka stała się kluczową kompetencją rodzicielską we współczesnym świecie, gdzie młodzież poszukuje siebie, a co za tym idzie – rozpaczliwie woła o akceptację najbliższych”. Magdalena Wegner-Jezierska, psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
22
Dzieła zebrane. Tom 1. Dziennik 1920 i okolice. Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła zebrane. Tom 1. Dziennik 1920 i okolice. Opowiadania
Dostępny
56 szt.

W 120 rocznicę urodzin Stanisława Rembeka Państwowy Instytut Wydawniczy inauguruje pierwszą edycję Dzieł zebranych jednego z najwybitniejszych polskich prozaików pierwszej połowy XX wieku, przez peerelowską cenzurę skazanego na zapomnienie i literacki niebyt. A wszystko przez powieść W polu, w której po mistrzowsku opisał niszczycielski żywioł wojny polsko-bolszewickiej. Książka, choć po 1946 roku trafiła na indeks i została wznowiona dopiero w drugim obiegu, zapewniła mu trwałe miejsce w literaturze polskiej. Maria Dąbrowska twierdziła, że W polu pod wieloma względami przewyższa Na zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque'a. W ramach dziewięciotomowej edycji Dzieł zebranych PIW przypomni nie tylko twórczość Rembeka poświęconą konfliktowi 1920-1921, ale też jego prozę o II wojnie światowej oraz powieści historyczne z niepublikowanym dotąd Wiankiem Malwiny. Teksty do druku opracował, eliminując wcześniejsze pomyłki edytorskie oraz ingerencje cenzorskie, profesor Maciej Urbanowski.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
23
Szkoła Robinsonów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Robinsonów. Audiobook
Juliusz Verne, Qes Agency
Dostępny
20 szt.

Jest to historia żądnego przygód, dobrze wykształconego i świetnie sytuowanego mężczyzny, który postanawia zrealizować swoje marzenie o wielkiej podróży dookoła świata. Wypływa w rejs. Wkrótce dochodzi do katastrofy statku. Godfrey próbuje przetrwać na nieznanym lądzie, dysponując niewielkim doświadczeniem i skromnymi środkami. Szkoła Robinsonów to jednak coś więcej, niż „robinsonada”. To lekcja pokory, nauka szacunku dla innych, ale i dla nieposkromionej Natury. To także przestroga, aby cenić to, co jest dla nas najważniejsze, zanim to utracimy.

27,99 zł
20,15 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

3 osoby kupiły
24
Pędzle artystyczne syntetyczne mix 10szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzle artystyczne syntetyczne mix 10szt
Titanum
Dostępny
29 szt.

Zestawy 10 pędzli artystycznych z włosiem syntetycznym. Wytrzymałe drewniane uchwyty w niebieskim kolorze z oznaczeniem grubości pędzla. Sprawdzą się idealnie zarówno na zajęciach malowania farbami w szkole, jak i w domu. Zestaw zawiera 10 pędzli: 5 okrągłych i 5 płaskich. Pędzle okrągłe nr: 2, 6, 10, 14, 18 Pędzle płaskie z prosto zakończonym włosem nr: 2, 6, 10, 14, 18 Pakowane na blistrze.

27,61 zł
3 osoby kupiły
25
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
Dostępny
25 szt.

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą – najbardziej wywrotowy poradnik dla kobiet znowu w sprzedaży! Kobiety są grzeczne. Miłe, uległe, skromne i wyrozumiałe. Tego się od nich oczekuje i tak myślą same o sobie. Grzeczność – ich zdaniem – stanowi klucz do życiowego sukcesu. Spełniają oczekiwania innych i dziwią się, że ich ofiarność nie zostaje nagrodzona. Ute Ehrhardt demaskuje przestarzałe stereotypy, które blokują kobietom drogę do niezależności i sukcesu. Autorka jest psycholożką, uczy retoryki, specjalizuje się w treningu komunikacji, szkoli menadżerów i – przede wszystkim – wspiera kobiety. W książce Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą radzi, by odrzucić postawę podporządkowania i śmiało sięgać po zakazane owoce. Tylko niezależne, pewne siebie kobiety mogą odnosić sukcesy, realizować marzenia i nawiązywać partnerskie relacje z innymi. Rzadko te grzeczne!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
26
Surowość Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surowość Boga
Dostępny
11 szt.

To książka otwierająca oczy. Dawno nikt nie potrafił tak jak Paul Moser syntetycznie zebrać i jasno zaprezentować trudnego przecież zagadnienia teologicznego i problemu filozoficznego. Zwłaszcza w czasach bezmyślnego permisywizmu idea surowej sprawiedliwości jako pewnej drogi do szczęścia, i jedynej, z wielkim trudem toruje sobie zrozumienie. Moser ma ten dar, że potrafi jasno rysować przystępny obraz i miłosierdzia, i surowości i niepojętej do końca natury Boga. I w tym człowieka.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

3 osoby kupiły
27
Marker permanentny z okrągłą końcówką czarny NEW p12 42932PTR Patio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
28
Marsz Madalińskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marsz Madalińskiego
Dostępny
106 szt.

Najprawdopodobniej już 12-go, a może dopiero 13-go [marca 1794 roku], wyruszył Madaliński z Ostrołęki w kierunku na Przasnysz. Oprócz jego brygady i szwadronu por. Zielińskiego szło z nim trochę szlachty i ochotników, którymi uzupełniał stany swoich szwadronów; prowadził ze sobą cztery małe działka, zabrane w Nowogrodzie. Tabor miał mały, gdyż większość wozów pozostała w miejscach postoju szwadronów. „Brygada szarf maszerowała”, jak stwierdzali idący jej śladem wywiadowcy rosyjscy. Nie było to łatwe w okresie roztopów wiosennych, w tym trudnym, lesistym terenie pomiędzy Omulewem i Orzycem; tym dowód niej wysiłek ten świadczył o wzmożonej sprawności brygady. Żywność i paszę rekwirowano po drodze, częściowo płacąc za nie pieniędzmi z zabranej kasy solnej pruskiej; otrzymywano ich jednak niewiele i nawet oficerowie głodowali trochę. Szeregowi rozpowiadali po drodze, że pójdą do Francji lub do Turcji, że maszeruje z nimi Kościuszko. Nastrój brygady był na ogół dobry. Mimo braku żywności i paszy dezercja początkowo była minimalna… (fragment) Antoni Józef Madaliński herbu Larysza (ur. 1739, zm. 1804) – generał, dowódca kawalerii, jeden z dowódców w insurekcji kościuszkowskiej, poseł na Sejm Czteroletni, uczestnik konfederacji barskiej. W 1794 roku był brygadierem w 1. Wielkopolskiej Brygadzie Kawalerii Narodowej, która to jednostka, swoim marszem spod Ostrołęki, stanowiła ubezpieczenie insurekcji od północy. Wziął udział w bitwach pod Racławicami i Szczekocinami, a następnie w wyprawie wielkopolskiej Dąbrowskiego, podczas których odznaczył się jako zdecydowany dowódca, realizujący śmiałą strategię manewrową... Wacław Tokarz (1873–1937), historyk, żołnierz Legionów Polskich, pułkownik Wojska Polskiego, profesor UJ i UW, szef Wojskowego Instytutu Naukowo-Wydawniczego w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Badacz historii wojskowości i dziejów politycznych Polski końca XVIII i pocz. XIX w. Jego główne prace to: Ostatnie lata Hugona Kołłątaja (1794–1812), t. I–II (1905), Armja Królestwa Polskiego 1815–1830 (1917), Wojna polsko-rosyjska 1830–1831 (1930), Insurekcja warszawska (17 i 18 kwietnia 1794) (1934).

27,00 zł
20,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

3 osoby kupiły
29
Naukowa zabawa. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukowa zabawa. Dinozaury
Clementoni
Dostępny
124 szt.

Specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6+, z dużymi elementami, łatwymi do złożenia, przyciągającymi wzrok kolorami i miękkimi materiałami.Zawiera zmotoryzowany moduł, który umożliwia modelom poruszanie się i sprawia, że zabawa jest bardziej wciągająca.Każdy model odwzorowuje kształty i ruchy najbardziej znanych dinozaurów.Łatwy w montażu.

120,23 zł
105,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,43 zł

3 osoby kupiły
30
Jak szlifować wystąpienia? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak szlifować wystąpienia?
Dostępny
12 szt.

To nie jest kolejny poradnik o wystąpieniach publicznych. To profesjonalne narzędzie edukacyjne, które szybko i profesjonalnie przygotuje Cię do przemawiania. Nauczysz się, nie tylko co mówić, ale również – jak mówić, żeby odnieść sukces. Minimum teorii, solidna garść praktycznych ćwiczeń. Wszystko na 38 kartach krok po kroku.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
31
Lego Harry Potter. Ruszaj do akcji! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Harry Potter. Ruszaj do akcji!
Dostępny
85 szt.

W najnowszej książce o przygodach ze świata LEGO Harry Potter znajduje się mnóstwo ciekawych zadań oraz niesamowitych ciekawostek o magicznych obiektach, stworzeniach i pojazdach. Rozwiąż łamigłówki i zaimponuj swoim przyjaciołom własnym zestawem magicznych gadżetów! Książka z zadaniami, komiksami oraz akcesoriami dla minifigurek LEGO: • niesamowite ciekawostki i mnóstwo akcesoriów dla minifigurek, • książka łącząca różne aktywności: czytanie i rozwiązywanie zadań, • gratka dla wszystkich kolekcjonerów – gadżety dla czarodziejów.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
32
Denat wieczorową porą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Denat wieczorową porą
Dostępny
33 szt.

Niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi! Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko, jej najlepszej przyjaciółce – i owszem. A Maria, zdaniem Anieli, po prostu musi jej towarzyszyć. Wkrótce stary dom w usteckim lesie, w samym środku śnieżycy stulecia, staje się sceną przemyślnej intrygi i konfrontacji. A ledwie Maria pomyśli, że nie może być gorzej, pojawia się trup… żeby jeden! Gdy jej najbliżsi są w niebezpieczeństwie, Maria musi wyznać prawdę. Tylko którą właściwie? Sekrety i tajemnice, którymi przez lata obrastali goście Uroczyska, zaczynają wypełzać. Jedna noc zmieni ich życie na zawsze.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

2 osoby kupiły
33
Chcemy poznać Pana Jezusa. Część 2. Katechizm dla klasy 2 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcemy poznać Pana Jezusa. Część 2. Katechizm dla klasy 2 szkoły podst...
Dostępny
1182 szt.

Numer dopuszczenia: AZ-1-01/18. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy drugiej szkoły podstawowej składa się z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 63 jednostki lekcyjne). Klasa druga to etap edukacyjny prowadzący do rozbudzania w dzieciach tęsknoty za Tym, który jest źródłem bezpieczeństwa, pokoju, miłości. Struktura katechezy w podręczniku ucznia („Historia biblijna” i „Odniesienie do życia”) ułatwi dzieciom wprowadzenie poznanych prawd wiary w relacje z Bogiem, rówieśnikami, dorosłymi. Podczas katechez uczniowie poznają Osobę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz rolę Ducha Świętego w budowaniu Królestwa Bożego. Poszczególne jednostki lekcyjne zostały tak zaplanowane, aby uczeń mógł zrozumieć bezinteresowną i bezwarunkową miłość Boga, która najpełniej objawia się umiłowanym Synu przychodzącym na ziemię, by być blisko człowieka, roztaczać nad nim opiekę i stać się jego przyjacielem. By go zbawić. Scenariusz lekcji został tak opracowany by uzyskana wiedza pomogła uczniom przyjąć łaskę wiary, otworzyć serce Jezusowi, rozbudzić miłość do Boga i kształtować postawę dziecka Bożego. Każdy temat zawiera odniesienie do Pisma Świętego oraz do doświadczeń dziecka z jego życia codziennego. Pomocne w poznawaniu i pogłębieniu Bożej nauki będą zawarte w podręczniku różnorodne zadania. Dla ułatwienia zostały one oznaczone kolorowymi ikonkami. Każda katecheza zawiera list skierowany do rodziców i opiekunów z informacją o materiale, który został zrealizowany, zadaniach wykonanych podczas lekcji, aktywności i o postępach ucznia. To doskonała forma pomocy dla rodziców w prowadzeniu ich dziecka do Pana Jezusa. Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.

17,90 zł
15,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
34
Długopis New Click niebieski p32 31844PTR Patio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
35
Mity, rytuały i polityka Inków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity, rytuały i polityka Inków
Dostępny
56 szt.

W masowej wyobraźni Inkowie zajmują miejsce szczególne, związane z egzotyką, tajemnicą, bajecznym bogactwem. Równie fascynujące jak materialne pozostałości ich kultury są intelektualne osiągniecia tej cywilizacji. Inkowie z Cuzca (bo byli także inni Inkowie) stworzyli swoje imperium w bardzo krótkim czasie - zaledwie około stulecia - choć nie dysponowali żadną istotną przewagą technologiczną ani militarną. Źródło ich sukcesu tkwiło w zręcznej polityce wspieranej skuteczną propagandą, której jądro stanowiła imperialna doktryna religijna. Właśnie tę doktrynę przybliża czytelnikom książka dwóch największych znawców kultury i archeologii andyjskiej.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

2 osoby kupiły
36
Narzeczona. Tom 2. Zdradzona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Narzeczona. Tom 2. Zdradzona
Dostępny
2 szt.

Drugi tom cyklu „Narzeczona” Kiery Cass, autorki światowego mega bestsellera – serii „Rywalki”. Wyjątkowy romans dla miłośniczek dworskich intryg. Czy możesz podążać za swoim sercem, gdy jest już złamane? Po ucieczce z Koroanii i rozstaniu z ukochanym Silasem, Hollis powoli przyzwyczaja się do życia w Isolcie. Troska rodziny Eastoffe jest dla niej lekarstwem, chociaż Etan, gburowaty kuzyn, z głęboką niechęcią próbuje zburzyć jej spokój. Napięcie na dworze narasta, a niepokój w królestwie Isolty osiąga szczyt. Eastoffe'owie mogą uwolnić króla – ale tylko z pomocą Hollis. Czy dziewczyna, która straciła wszystko, może postawić los swojej przybranej ojczyzny ponad sekretnymi tęsknotami serca? Kiera Cass – autorka bestsellerowej serii „Rywalki”. Ukończyła historię na Radford University. Dorastała w Południowej Karolinie, a obecnie mieszka w Christiansburg w stanie Wirginia z mężem inżynierem elektrykiem, synem z obsesją na punkcie samochodów i córką kochającą księżniczki. Jak sama twierdzi, jest także cenioną klientką w lokalnym sklepie z babeczkami.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

2 osoby kupiły
37
Puzzle 2x60 elementów. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 2x60 elementów. Psi Patrol
Clementoni, 2x60
Dostępny
1 szt.

Te puzzle zachwycą fanów „Psiego Patrolu”! Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii Super Kolor. Wymiary obrazka po ułożeniu: 27.0 x 19.0 cm

19,90 zł
11,34 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 8,56 zł

2 osoby kupiły
38
Jak się mądrze motywować? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się mądrze motywować?
Dostępny
13 szt.

To nie jest kolejny poradnik o motywacji. To zestaw prostych technik i ćwiczeń, dzięki którym dowiesz się, jak wytrwać w swoich postanowieniach i jak osiągać zamierzone cele. Bez zbędnych słów, tylko naukowe, sprawdzone teorie i łatwe do wdrożenia ćwiczenia. Wszystko przejrzyście i kompaktowo na 38 kartach.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
39
Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów
Dostępny
51 szt.

Tajemnicze wzgórze, na którym trzy wiekowe dęby nie pozwalają rosnąć innym drzewom. Tajemnicza rodzina, w której w każdym pokoleniu tylko najstarsi synowie płodzą męskich potomków, zawsze trzech. Tajemnicze morderstwo, o którym nikt nie chce mówić. Prywatny detektyw Hubert Czarny dostaje zlecenie wyjaśnienia zbrodni, do której doszło w rezydencji rodziny Potockich. Już po pierwszych rozmowach z mieszkańcami dochodzi do wniosku, że nikomu nie zależy na znalezieniu mordercy, w dodatku każdy miał motyw i sposobność, by zabić. Pozostawiony sam sobie, Czarny bada skomplikowane relacje w ekscentrycznej rodzinie, prowadzące go w stronę sięgającej dziesięć pokoleń wstecz klątwy. Piotr Borlik, rocznik 1986, inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów Boska proporcja, Materiał ludzki, Białe kłamstwa, Zapłacz dla mnie, Skłam, że mnie kochasz i Wymazani z pamięci.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
40
"Śpiewa to, co milczy". Tam, gdzie oddech. Wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Śpiewa to, co milczy". Tam, gdzie oddech. Wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Co wiedzą poeci? Adam Zagajewski udziela na to pytanie sprzecznych odpowiedzi. „Nic nie wiedzą, ale zapisują pojedyncze metafory” – mówi w jednym z wierszy, gdy w innym sugeruje: „A może tylko udawaliśmy, że nic nie wiemy…” „Poezja, podobnie jak śpiew, rodzi się tam gdzie oddech, ale to, co najważniejsze ukryte jest w milczeniu, śpiewa to, co milczy. W jej odbiorze ważne są więc osobiste, pozbawione uprzedzeń wrażenia. Zapytałam o nie krytyków i naukowców, profesora muzykologii, eseistkę, która ukończyła historię sztuki, tłumacza, który jest równocześnie poetą, i poetę, będącego zarazem badaczem literatury. Niepodobne do siebie wypowiedzi trafiły do tej książki. Swego rodzaju zawieszenie sądów proponuję również czytelnikowi wyboru wierszy. Zresztą sam wybór właśnie temu służy – stanowi próbę spojrzenia w nowy sposób na dawne i najnowsze teksty poetyckie Adama Zagajewskiego”. – Anna Czabanowska-Wróbel

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

2 osoby kupiły
41
Motoryka Smyka. Kupa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motoryka Smyka. Kupa
Dostępny
132 szt.

Mały czytelnik sprawdzi, kto zostawia kupę na łące, kto robi ją gdzie popadnie i kto toczy z niej kulki. Dowie się również, jak zachowują się dzieci, i że wszyscy robią kupę. Uwagę dziecka przyciągają nie tylko ilustracje, ale także liczne ruchome elementy, które zapewniają wspaniałą, pełną niespodzianek zabawę rozwijającą wiele umiejętności. Maluch może manipulować, przekręcać, otwierać okienka i przesuwać elementy. Książeczki z serii „Motoryka Smyka” pobudzają ciekawość dzieci oraz rozwijają ich sprawność manualną.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

2 osoby kupiły
42
Zgadnij kto to? Dziecko Słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadnij kto to? Dziecko Słońca
Dostępny
14 szt.

„Zgadnij kto to?” to kolekcja czterech wyjątkowych książek detektywistycznych nie tylko dla wielbicieli kultowej gry planszowej. Zgadnij kto to? Dziecko słońca to pasjonująca historia ćwicząca spostrzegawczość z oryginalnymi ilustracjami nawiązującymi do popularnej gry. Podczas prac archeologicznych w Meksyku zostaje odkryta tajemnicza tabliczka przepowiadająca powrót mitycznego Dziecka Słońca. Komu uda się rozwikłać zagadkę i znaleźć ukryty skarb Majów? Pomóż bohaterom książki i przeprowadź własne dochodzenie. Szukaj podpowiedzi w tekście i eliminuj podejrzanych krok po kroku przy pomocy planszy z postaciami. Twoja kolej!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
43
Karnet Ślub LUX-41 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Ślub LUX-41
Armin Style
Dostępny
4 szt.

Karnet okolicznościowy z kopertą i życzeniami w środku.

13,99 zł
1 osoba kupiła
44
Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

„Zgadnij kto to?” to kolekcja czterech wyjątkowych książek detektywistycznych nie tylko dla wielbicieli kultowej gry planszowej. Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku to wciągająca historia, która rozwija umiejętność logicznego wnioskowania i zadawania pytań. Najlepszy sposób na nudę? Weź udział w ekscytującym dochodzeniu nowojorskiej policji w sprawie tajemniczych napadów! Czy sprawca ma jasne włosy, czy nosi okulary? Czy to kobieta czy mężczyzna? Odszukaj wszystkie ślady i zdemaskuj winowajcę. Skorzystaj z listy podejrzanych umieszczonej na początku książki. Zagadka czeka na rozwiązanie. Twoja kolej!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
45
Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne, wydanie 3
Dostępny
76 szt.

Spotykają się w Nowym Jorku, Warszawie, Tel Awiwie. Łączy ich to, że mieli nie istnieć. Że są Żydami i zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu. Także to, że w większości nigdy nie poznali wielu ze swych najbliższych. Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne to wybór dwudziestu kilku rozmów, które autor przeprowadził z dziećmi ocalałych z Holokaustu. Dają one przenikliwy, poruszający obraz przeżyć rozmówców, dotykając tematów często przemilczanych: odkrywania historii rodzinnych, życia w cieniu cierpienia rodziców, bólu z powodu utraty najbliższych, a przede wszystkim potrzeby bycia zrozumianym i poszukiwania bliskości. Głosy te tworzą chór, którego sile trudno się oprzeć, a jednocześnie są zaproszeniem do dialogu na tematy dotąd rzadko poruszane poza wąskim gronem.

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

1 osoba kupiła
46
Śmiertelna rozpacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelna rozpacz
Dostępny
1018 szt.

Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali jej dzieci. Oprócz żalu, strachu i rozpaczy nie pozostało jej nic, co mogłaby poczuć… oprócz wściekłości. Faith podróżuje w głąb ciemności, zdeterminowana, by za wszelką cenę uratować swoje dzieci. Czy zdąży je odnaleźć, zanim będzie za późno?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
47
Kto jest nieszczęśliwy, kto jest niewinny. Wybór wierszy (2007-2018) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto jest nieszczęśliwy, kto jest niewinny. Wybór wierszy (2007-2018)
Dostępny
18 szt.

Nazwij, to brzmi jak nakaz, użyj słowa, wydaj polecenie - masz nazwać coś, co nigdy nie zostao nazwanem i to w tym nazywaniu ukryty jest Piotr. Piotr jest moim przyjacielem. To bardzo ważne słowo - przyjaceil. I niech tak zostanie. Proszę, abyście bardzo uważnie przeczytali jego słowa.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
48
Kamilka i Mateuszek zdrowy mają brzuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamilka i Mateuszek zdrowy mają brzuszek
Dostępny
50 szt.

"Kamilka i Mateuszek zdrowy maja brzuszek" to ksiazka o dobrych nawykach zywieniowych, które warto nabywac od najmłodszych lat. W opowiadaniach zostały poruszone tematy miedzy innymi alergii i nietolerancji pokarmowych, cukru, spozywania wody, czytania składu produktów, poczestunków na urodzinach czy na wizytach u babci.Spis treści:1. U babci2. Na straganie3. Nietolerancja pokarmowa4. Czytaj skład5. Pełne brzuszki6. Woda zdrowia ci doda7. Cukier i zeby8. Tadek Niejadek9. Urodzinki Michalinki10. Słodkie prezenty11. Eliminacja mlecznych produktów12. Nie trzeba jesc wszystkiego

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
49
Z badań nad traumą psychiczną w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z badań nad traumą psychiczną w Polsce
Dostępny
163 szt.

Psychotraumatologia to relatywnie nowa dziedzina psychologii, która koncentruje się na uwarunkowaniach i konsekwencjach doświadczenia przez człowieka zdarzeń o charakterze traumatycznym. Zdarzenia te mogą prowadzić do zaburzenia po stresie traumatycznym (Posttraumatic Stress Disorder, PTSD) i innych negatywnych konsekwencji. Mimo ogromnej ilości badań nad traumą i PTSD na świecie, prowadzonych co najmniej od lat osiemdziesiątych XX w., problematyka ta przed długi czas była pomijana w badaniach naukowych i w debacie publicznej w Polsce. Dzięki wieloletnim i niestrudzonym wysiłkom badawczym Pani Profesor Lis-Turlejskiej temat ten poniekąd został ?oswojony?. Dalej jednak nie znamy odpowiedzi na wiele kluczowych pytań: ? Dlaczego w Polsce obserwujemy tak duży poziom objawów poutraumatycznych na tle innych krajów Europy? ? Jakie są czynniki ryzyka tak wysokiego nasilenia PTSD w Polsce? ? Czy po traumie można doświadczać także zmian pozytywnych? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w tej książce, stanowiącej fascynującą podróż po meandrach psychotraumatologii w Polsce. *** Monografia jest wyrazem hołdu i wdzięczności dla wybitnej polskiej uczonej, profesor Mai Lis-Turlejskiej, za jej wieloletni, bogaty dorobek naukowy z zakresu psychotraumatologii. Profesor Lis-Turlejska jest znanym autorytetem w kraju i na świecie. [?] W zakresie dokonań naukowych trafnie można Ją określić, jako ?niestrudzoną propagatorkę badań nad traumą?. [?] Składające się na ten tom teksty dotykają różnych tematów związanych z problematyką traumy i stresu traumatycznego. Oparte są na aktualnej literaturze i nowoczesnej metodologii badań. Dzięki tym walorom publikacja będzie atrakcyjnym źródłem wiedzy dla wszystkich czytelników zainteresowanych tematyką traumy psychicznej i jej różnorakich kontekstów. Opracowania znajdujące się w tomie oparte są na badaniach naukowych i charakteryzują się podejściem krytycznym, polemicznym i wskazują nowe obszary badań. z recenzji profesor Anny Bokszczanin W tomie publikują: Kamilla Bargiel-Matusiewicz, Roman Cieślak, Małgorzata Dragan, Wojciech Łukasz Dragan, Magdalena Leśnierowska, Agnieszka E. Łyś, Dorota Merecz-Kot, Małgorzata Pięta, Agnieszka Popiel, Ewa Pragłowska, Marcin Rzeszutek, Maria Szczepaniak, Szymon Szumiał, Bogdan Zawadzki, Mariusz Zięba.

49,35 zł
43,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,92 zł

1 osoba kupiła
50
Auta. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

„Kolorowanka z naklejkami” zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków. To doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
51
Skazane na poniewierkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazane na poniewierkę
Dostępny
84 szt.

Historia dwóch sióstr, których losy podzieliły tysiące dzieci ocalałych z horroru II wojny światowej. Wojna się skończyła, ale koszmar nadal trwa… Rita Stevens ma dziewięć lat, a jej siostrzyczka Rosie zaledwie pięć, gdy ich matka, wdowa po lotniku poległym w czasie II wojny światowej, wychodzi ponownie za mąż. Jej nowy partner okazuje się tyranem, który tylko szuka okazji, by pozbyć się pasierbic. Pod wpływem presji kobieta decyduje się oddać dziewczynki do sierocińca - nie jest jednak świadoma, że dokumenty, które podpisała, pozostawiają placówce całkowitą swobodę decydowania o losie jej córek. Wkrótce zapada wyrok: grupa sierot ma zostać odesłana do siostrzanej instytucji w Australii. A wśród nich znaleźć się mają również Rita i Rosie… Poruszająca opowieść o dramacie odrzucenia. „Fascynująca książka, od której nie sposób się oderwać”. – „The Bookbag” „Pouczająca, wciągająca i wzruszająca”. – „Living North” Diney Costeloe – brytyjska pisarka, która swój debiut zaliczyła w wieku lat pięciu, gdy ojciec - wydawca z Londynu – oprawił w prawdziwe okładki jej pierwszą, pisaną ręcznie powieść. Przez lata pisała głównie do szuflady, na co dzień poświęcając się pracy nauczycielskiej i wychowaniu trojga dzieci. Przełom nastąpił, gdy dostała się do finału konkursu literackiego organizowanego przez BBC, a prawdziwa sława przyszła, gdy wydała swoje pierwsze powieści osadzone w realiach II wojny światowej. Do dziś sprzedało się ich ponad dwa miliony egzemplarzy, a pisarka ma rzesze oddanych fanów na całym świecie.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

1 osoba kupiła
52
Dzieła zebrane. Tom 2. Nagan. Powieść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła zebrane. Tom 2. Nagan. Powieść
Dostępny
72 szt.

W 120 rocznicę urodzin Stanisława Rembeka Państwowy Instytut Wydawniczy inauguruje pierwszą edycję Dzieł zebranych jednego z najwybitniejszych polskich prozaików pierwszej połowy XX wieku, przez peerelowską cenzurę skazanego na zapomnienie i literacki niebyt. A wszystko przez powieść W polu, w której po mistrzowsku opisał niszczycielski żywioł wojny polsko-bolszewickiej. Książka, choć po 1946 roku trafiła na indeks i została wznowiona dopiero w drugim obiegu, zapewniła mu trwałe miejsce w literaturze polskiej. Maria Dąbrowska twierdziła, że W polu pod wieloma względami przewyższa Na zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque'a. W ramach dziewięciotomowej edycji Dzieł zebranych PIW przypomni nie tylko twórczość Rembeka poświęconą konfliktowi 1920-1921, ale też jego prozę o II wojnie światowej oraz powieści historyczne z niepublikowanym dotąd Wiankiem Malwiny. Teksty do druku opracował, eliminując wcześniejsze pomyłki edytorskie oraz ingerencje cenzorskie, profesor Maciej Urbanowski.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

2 osoby kupiły
53
Zgadnij kto to? Panika w wesołym miasteczku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadnij kto to? Panika w wesołym miasteczku
Dostępny
2 szt.

„Zgadnij kto to?” to kolekcja czterech wyjątkowych książek detektywistycznych nie tylko dla wielbicieli kultowej gry planszowej. Zgadnij kto to? Panika w wesołym miasteczku to ekscytująca przygoda połączona ze dochodzeniem, w którym przyda się umiejętność zapamiętywania szczegółów i ich logicznego łączenia. Sprawdź co naprawdę wydarzyło się w wesołym miasteczku i kto jest odpowiedzialny za awarię kolejki górskiej. Czy winowajca ma niebieskie oczy? Czy to kobieta czy mężczyzna? Wykorzystaj system eliminacji podejrzanych znany z gry planszowej i skorzystaj z umieszczonej na początku książki tablicy z postaciami. Przeprowadź swoje śledztwo: odszukaj wszystkie tropy, analizuj wskazówki i zdemaskuj sprawcę. Twoja kolej!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
54
Jak radzić sobie ze stresem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak radzić sobie ze stresem?
Dostępny
12 szt.

To nie jest kolejny poradnik o zarządzaniu stresem. To zbiór sprawdzonych technik i ćwiczeń, które w prosty sposób pozwolą Ci rozładować napięcia i trudne emocje. Dowiesz się, jak lepiej reagować w sytuacjach podbramkowych i racjonalnie zarządzać stresem. Minimum teorii, solidna garść życiowych ćwiczeń. Wszystko na 38 kartach - krok po kroku.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
55
Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom Profesorów UJ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom Profesorów UJ
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Dlaczego prof. Jan Olbrycht zabezpieczył drzwi wejściowe blachą? Który z profesorów urządził w łazience ciemnię fotograficzną? Kto zapraszał na wieczorki muzyczne, a w którym mieszkaniu grano w brydża? Wybitni naukowcy, profesorowie UJ odsłaniają przed nami prywatność. Zaglądamy do ich mieszkań i gabinetów, spotykamy rozbawione dzieci, siadamy przy kominku w salonie i rozmawiamy przy herbacie. Ukradkiem podglądamy ich przy pracy naukowej w domowym gabinecie, wspólnie śmiejemy się z anegdot, podziwiamy nietypowe pasje, zachwycamy się architekturą budynku. Wszystko to w jednym miejscu, w pięciopiętrowej kamienicy na rogu ul. Łobzowskiej i al. Słowackiego, w Domu Profesorów UJ, w którym od prawie stu lat skupia się historia nie tylko Uniwersytetu, ale i miasta.

45,15 zł
37,47 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
56
Daj się lubić na chwilę lub na zawsze. Rady agenta FBI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daj się lubić na chwilę lub na zawsze. Rady agenta FBI
Dostępny
1200 szt.

Psycholog, były agent FBI, radzi, jak zdobyć zaufanie i przekonać innych do siebie. Kontakt z drugim człowiekiem, zwłaszcza nieznajomym, budzi Twój lęk? Boisz się zakłopotania, odrzucenia lub zranienia? Przejmujesz się tym, jak wypadniesz? Przeczytaj książkę psychologa i byłego agenta FBI z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem, Jacka Schafera i przekonaj się, że zawieranie relacji może być łatwe i bezpieczne. Szukasz przyjaźni? Chcesz być lubiany? Chcesz wiedzieć co inni myślą o Tobie? Książka Daj się lubić dostarczy ci narzędzi potrzebnych do zdobycia sympatii, niezależnie od tego, czy chodzi o pierwsze wrażenie na randce, rozmowie o pracę czy podczas spotkania towarzyskiego. Popraw swój "iloraz sympatyczności", naucz się wyłapywać kłamstwa i opanuj niewerbalne sygnały. Zacznij mieć wpływ na to, jak postrzegają Cię inni. Dzięki sprawdzonym radom byłego agenta FBI specjalizującego się w analizie zachowania, nauczysz się jak zawsze zrobić dobre wrażenie na nieznajomych, w jaki sposób zbudować trwałe relacje oraz jak dowiedzieć się, co tak naprawdę inni myślą o tobie. Przeczytaj i Daj się lubić na chwilę lub na zawsze.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
57
Kubańczycy. Zwykli ludzie w niemożliwym kraju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubańczycy. Zwykli ludzie w niemożliwym kraju
Dostępny
28 szt.

Jaka naprawdę jest Kuba? Kim są jej mieszkańcy? Wybitny reporter Anthony DePalma próbuje odpowiedzieć na te pytania, przyglądając się zwykłym ludziom, którym przyszło doświadczać gorzkich realiów epoki Castro i pełnych niepewności czasów po śmierci „El Comandante” – a wszystko to na jednej z najpiękniejszych wysp Karaibów. Anthony DePalma w poruszający sposób pokazuje prawdziwe oblicze Kuby, małego państwa, w którym oficjalne media przedstawiają cały zachodni świat jako piekło narkomanii, masowych mordów i rozpasanej konsumpcji, samą Kubę zaś jako absolutnie wyjątkowe miejsce, rządzone przez nieomylnych polityków. Jednocześnie w tym kraju-raju, poza „niekończącą się farsą rozgrywaną na kubańskiej scenie politycznej”, wśród strzaskanych ideałów rewolucji Fidela, płynie nurt zwykłego życia. Oto ludzie z krwi i kości, żyjący pod wiecznym żarem niegasnącego słońca, otoczeni przez zmieniające się priorytety i kruche sojusze, świętujący własne triumfy i opłakujący tragedie, oraz skrawek absurdalnej rzeczywistości. Poznaj niezwykłe losy Cary, Artura, Lili, Jorgego i Maríi del Carmen, ludzi pełnych pasji i siły ducha, którzy ucieleśniają transformację, jaką przeszedł ten „niemożliwy kraj”. Ta wciągająca, znakomicie napisana książka przeniesie cię wprost do kubańskiej codzienności, której bohaterowie mają coś z każdego z nas. Prawdziwi Kubańczycy mieszkają w realnych miejscowościach, takich jak Guanabacoa, gdzie stare samochody to nie cenne antyki, ale po prostu stare rzęchy, paskudne kawałki pokiereszowanej blachy, trzymające się w kupie dzięki kilometrom szpagatu i sile woli ich właścicieli. Gdzie rum jest tani i sprzedaje się go w małych kartonikach. Gdzie nie ma telefonicznego spamu, cudownych diet odchudzających, supermarketowych gazetek i billbordów reklamowych. Gdzie codzienna egzystencja nie zależy od dolarów zostawianych przez turystów, ale od odwagi, pewności siebie i pomysłowości Kubańczyków, których krępują piętrzące się zakazy, ale nie własne ograniczenia. Przekleństwem Kubańczyków, a zarazem ich największą siłą, jest nieskończona zdolność adaptacji i niewyczerpana pomysłowość. Dlatego właśnie embargo nałożone przez USA nie zadziałało i nigdy nie zadziała. Plan zakładający, że uda się stworzyć na wyspie tak kiepskie warunki do życia, że zmęczony nimi lud powstanie i obali reżim Castro, nie uwzględnił jednego – wrodzonej zdolności przetrwania właściwej Kubańczykom. Ludzie, którzy potrafią zamienić plastikową butelkę po napoju w zbiornik paliwa do motocykla albo użyć rozgrzanego w kuchennym piecu starego tłoka, żeby naprawić pękniętą oponę, patrzą na świat inaczej niż członkowie bardziej konwencjonalnych społeczności. Jeśli całe życie składa się z przeciwności, przetrwanie to proces stałej adaptacji. Może w rozwinięciu tego aspektu ich narodowego charakteru pomógł Kubańczykom fakt, że wyspę tak często nawiedzają huragany. Nic przecież nie powstrzyma wichru, ani nie zapobiegnie zniszczeniom. Jedyną opcją jest zbieranie wciąż na nowo elementów połamanego świata i obmyślanie, jak jeszcze zrobić z nich sensowny użytek.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
58
Karteczki kolorowe w pojemniku, 800 kartek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki kolorowe w pojemniku, 800 kartek
PATIO, 800 sztuk
Dostępny
4 szt.

Kolorowa kostka biurowa, nieklejona, w wygodnym plastikowym pojemniku. W pięciu kolorach, po 160 karteczek w każdym kolorze. Wymiary: 8.0 x 8.0 cm

20,90 zł
1 osoba kupiła
59
Topeka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topeka
Dostępny
8 szt.

Najczęściej komentowana amerykańska powieść ostatnich lat! Jedna z najlepszych książek roku według Baracka Obamy, „The New York Timesa” i „The Washington Post”. Przenikliwy portret współczesnej rodziny. Opowieść o dojrzewaniu i szukaniu własnej drogi. Adam Gordon jest uczniem ostatniej klasy liceum, miłośnikiem poezji i polityki. Często bierze udział w konkursach oratorskich i międzyszkolnych debatach, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Jest też świetnym sportowcem i – niestety – pozerem, co czyni go wśród rówieśników prawdziwą gwiazdą. Jego matka to znana pisarka i działaczka feministyczna. Ojciec, ekspert w pracy z trudną młodzieżą, ukształtowany przez traumę wywołaną wczesną śmiercią matki, nie potrafi dochować wierności żonie. Oboje pracują w klinice psychiatrycznej, która przyciąga pacjentów z całego świata. Ich syn wyrasta na osobę konfliktową, niestabilną psychicznie i silnie przeżywającą losy swojego kraju. Zręcznie żonglując perspektywami i płaszczyznami czasowymi, Ben Lerner stworzył przenikliwy portret współczesnej rodziny oraz przemian kulturowych i społecznych ostatnich lat. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, ale historia ma wymiar uniwersalny. To opowieść o bolączkach dojrzewania, trudach poszukiwania tożsamości, próbach pogodzenia własnej wizji siebie z bieżącymi trendami i oczekiwaniami otoczenia. „Topeka to ekscytująco erudycyjne, wnikliwe studium społeczeństwa napisane z psychologiczną czułością.” – Sally Rooney, Normalni ludzie „W Topece mistrzowsko splata się prywatne i polityczne. Odważna, szalona – wreszcie – pełna miłości proza.” – Ocean Vuong, Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę „Topeka to owoc pracy jednego z najbardziej bystrych, ambitnych, nowatorskich współczesnych pisarzy nad najbardziej błyskotliwą, ambitną, nowatorską i aktualną powieścią.” – Maggie Nelson, Argonauci

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
60
Tam, gdzie nie ma końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie nie ma końca
Dostępny
149 szt.

Życie pisze scenariusze, my natomiast jesteśmy jedynie aktorami. Od niego zależy, z jaką rolą przyjdzie nam się zmagać. A tak się składa, że dla Rachel i Williama wymyśliło dość zakręconą drogę? Rachel Pokorna, spokojna dziewczyna ? z sercem na dłoni. Mieszkanka niewielkiego miasteczka, w którym wiedzie skromne życie u boku narzeczonego. Jej świat się wali, gdy ukochany zostawia ją na kilka tygodni przed ślubem. Upokorzona i zraniona, za namową matki, wyrusza samotnie w podróż, która miała być jej miesiącem miodowym. William Były szczur korporacyjny, którego życie toczy się głównie wokół pieniędzy. Dla nich żyje i to one są dla niego całym światem. Wszystko się zmienia, kiedy z betonowej dżungli trafia na rajską plażę. Uroki Cabarete sprawiają, że z dnia na dzień porzuca pozornie idealne życie i wreszcie może poczuć smak prawdziwego szczęścia.

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
61
Kulawe konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulawe konie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry… Wykluczeni z grona czempionów z Regent’s Park, zesłani do Slough House za narkotyki i pijaństwo, za rozpustę i wpadki, za politykowanie i zdrady… Fatalnie dobrani i znakomicie wyszkoleni przeciętniacy pod wodzą Jacksona Lamba nie przeprowadzają już operacji. Przekładają tylko papiery. Żaden z nich nie wstąpił jednak do kontrwywiadu po to, by stać się kulawym koniem. Zostaje porwany chłopak. Zapowiedziano internetową transmisję na żywo z jego ścięcia. Odgórne instrukcje są jednoznaczne – ale przecież kulawe konie ze Slough nie będą siedzieć cicho i patrzeć… Nigdy nie lekceważ tych, którzy nie mają nic do stracenia.

39,99 zł
31,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
62
Księga Dwunastu (Prorocy mniejsi). Biblia Hebrajska. Księgi protokanoniczne Starego Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Dwunastu (Prorocy mniejsi). Biblia Hebrajska. Księgi protokanon...
Dostępny
26 szt.

Księga Dwunastu (Prorocy mniejsi) to początek monumentalnego dzieła ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Ten autorski przekład protokanonicznych ksiąg Starego Testamentu realizowany jest w oparciu o Biblia Hebraica Quinta (BHQ) – najnowsze wydanie krytyczne Biblii Hebrajskiej oparte na Kodeksie Leningradzkim. W zamyśle tłumacza całość będzie przekładem zwracającym szczególną uwagę na chrystologiczne zapisy obecne w Biblii Hebrajskiej. Wszystkie dotychczasowe prze­kłady protokanonicznych ksiąg świętych Starego Testamentu na język pol­ski opierały się na dwóch starszych wydaniach krytycznych, znanych jako Biblia Hebraica Kittela (BHK) i Biblia Hebraica Stuttgartensia (BHS), które również opierały się na Kodeksie Leningradzkim, lecz były zaopatrzone w znacznie uboższy aparat krytyczny. To niezwykłe dzieło zawiera: • wprowadzenia ukazujące historie najważniejszych przekładów Biblii, postaci i nauczanie dwunastu pro­roków mniejszych na tle historii biblijnego Izraela oraz chrystologię Księgi Dwunastu, • przegląd cytatów i aluzji do Księgi Dwunastu w pismach Nowego Testamentu, • zasady przekładu Księgi Dwunastu, • obszerne wstępy do każdej księgi, • marginalia z odniesieniem do odpowiednich miejsc w Nowym Testamencie, w których występują cytaty z Księgi Dwunastu. Biblia Hebraica Quinta jest najnowszym wydaniem tekstu Biblii Hebrajskiej, opartym na Kodeksie Leningradzkim, który jest datowany na lata 1008-1009. Publikacja ta została zaopatrzona w aparat krytyczny uwzględniający rozmaite warianty poświadczone w wielowiekowym procesie przekazu (wśród nich bezcenne świadectwa ksiąg świętych, odnalezionych w drugiej połowie XX w. nad Morzem Martwym), a także w masorę, czyli najważniejsze elementy żydowskiej tradycji, dotyczącej jego rozumienia i interpretacji. Księga Dwunastu obejmuje w Biblii Hebrajskiej księgi, które w tradycji chrześcijańskiej noszą nazwę Proroków mniejszych, w odróżnieniu od Proroków większych, do których zalicza się Księgę Izajasza, Księgę Jeremiasza, Księgę Ezechiela i Księgę Daniela – przy czym ta ostatnia w Biblii Hebrajskiej należy do zbioru Pism. Niniejsza publikacja stanowi początek projektu przewidującego przełożenie na język polski i wydanie całej Biblii Hebrajskiej na podstawie BHQ. Przekład Księgi Dwunastu ukazuje się jako pierwszy przede wszystkim dlatego, że BHQ jest wciąż in statu fieri, czyli w trakcie powstawania. Przekład Księgi Dwunastu poprzedzają trzy obszerniejsze wprowadzenia. Pierwsze zawiera ogólny zarys historii najważniejszych przekładów Biblii. Drugie wprowadzenie ukazuje postaci i nauczanie dwunastu proroków mniejszych na tle historii biblijnego Izraela. Trzecie wprowadzenie nosi tytuł: Chrystologia Księgi Dwunastu.

135,00 zł
99,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 35,10 zł

1 osoba kupiła
63
Tak wiele jest strachów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak wiele jest strachów
Dostępny
44 szt.

Po raz pierwszy zebrane w jednym tomie wszystkie opowiadania autorki Dymów nad Birkenau. Słyszałam płacz. Wszędzie go było słychać. Później dowiedziałam się, że słyszano go nawet w obozie męskim. Później też powiedziały mi kobiety, że jedna z pielęgniarek regularnie podawała maleństwom zdobyte gdzieś mleko na pół z wodą. Gdy zabrakło mleka, dawała im wodę, po kilka łyżeczek najbardziej płaczącym. Trzeciej nocy wywieziono maleństwa. Obóz odetchnął z ulgą. Tak, było to westchnienie ulgi pełne okrucieństwa. Wojna uczy podobnych westchnień. Ale nie można ich później zapomnieć. Ta wojna nie skończyła się w roku 1945. Kapitulacja Niemiec, ucichły wystrzały - to nie zmieniło wiele, kiedy w pamięci bohaterów wciąż tli się niepokój. Chociaż dookoła nastaje pozorny porządek, to trudno jest żyć w uporządkowanym świecie, gdy wciąż jest tak wiele strachów. Autorka "Dymów nad Birkenau" jak nikt inny oddała to, co czuli ludzie, którym udało się przetrwać wojnę i obozy: grozę minionych wydarzeń, zagubienie w nowej rzeczywistości, lęk przed tym, co ma dopiero nadejść, ale i resztki nadziei, że miłość ocala. Wszystko to, co w pisarstwie Seweryny Szmaglewskiej najlepsze. Wydanie zostało wzbogacone o recenzje prasowe pierwszych wydań książek, które złożyły się na ten tom. „Szmaglewska zmusza do emocjonalnego buntu, prowokuje do intelektualnego protestu. W tym tkwi pełnia humanistycznej negacji zbrodni jej opowiadań. Dlatego, chociaż mówią one o przeszłości, są ciągle przez swój protest aktualne, są zaangażowane w naszą współczesność”. – „Nowa Kultura” Seweryna Szmaglewska (1916–1992) – pisarka, jedyna Polka zaproszona do złożenia zeznań w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchu wojny wróciła do Piotrkowa, gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. Osiemnastego stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką Dymy nad Birkenau, w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Seweryna Szmaglewska przez lata była wiceprezeską Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: Zapowiada się piękny dzień (1960), Czarne stopy (1960), Niewinni w Norymberdze (1972), Dwoje smutnych ludzi (1986). Odznaczona została Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

54,00 zł
40,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,50 zł

64
100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami.  Über deutsche Redewendungen unter vier Augen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami. Über deutsche Re...
Dostępny
19 szt.

Język niemiecki - poziom A1-B2 Chcesz opanować najpopularniejsze idiomy w języku niemieckim? Swobodnie wyrażać myśli po niemiecku? Poznaj najważniejsze niemieckie idiomy w obrazkach! 100 ilustrowanych niemieckich idiomów z ćwiczeniami to zbiór najczęściej używanych zwrotów w mowie potocznej, spotykanych w telewizji, w prasie, w internecie. Każdy z nich opatrzony został autorską ilustracją przedstawiającą znaczenie dosłowne, a znaczenie przenośne lub polski odpowiednik zostały podane poniżej. W ten sposób łatwo je zapamiętamy: w końcu zabawne skojarzenia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapamiętanie idiomów. Przykłady użycia, ciekawostki, ćwiczenia i duża dawka humoru. Do każdego zwrotu Arkadiusz Gerlic przygotował krótkie dialogi z wykorzystaniem prezentowanych wyrażeń, dzięki którym od razu można zobaczyć kontekst użycia. Oddają one zabawny, żywy, codzienny język niemiecki, czyli dokładnie taki, w jakim występują idiomy. Trudniejsze słówka wyjaśniono w minisłowniczku na dole strony. Po każdym rozdziale następują ćwiczenia, dzięki którym można jeszcze lepiej utrwalić sobie znajomość idiomów. To nie wszystko! W książce czekają na ciebie również ciekawostki o idiomach, fiszki, gry i wskazówki, dzięki którym nauka niemieckich idiomów stanie się szybka, przyjemna i skuteczna.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

65
Ślepa miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepa miłość
Dostępny
2 szt.

Ida przyjeżdża do rodzinnego domu, aby w spokoju popracować nad scenariuszem nowego serialu. Pomaga jej Jakub, psychoterapeuta, który zajmuje się metodami pozwalającymi dostrzec zjawiska dziejące się głęboko w podświadomości. Wyjazd do Wrocławia jest także okazją, by Ida doszła do siebie po ostatnich wydarzeniach w życiu osobistym. Separacja z mężem sporo ją kosztowała. Bliscy nie rozumieją tej decyzji, bo małżeństwo Rutkowskich uważane było za dobrane. Zresztą ona sama też je tak postrzegała, ale pewnego dnia wszystko się zmieniło. Jakub zaprasza scenarzystkę na warsztaty, aby mogła zapoznać się z metodą, według której on pracuje. Sceptyczna Ida jest poruszona historiami uczestników – niektóre aspekty ich przeżyć przywodzą na myśl jej własne doświadczenia. Do tego stary dom na Wiosennej zdaje się przypominać o rodzinnej historii. Kobieta znajduje na strychu kilka obrazów namalowanych przez dziadka, a jeden z nich szczególnie przykuwa jej uwagę. Wkrótce Jakub trafi na podobny w mieszkaniu jednej z uczestniczek zajęć. Ida niebawem zacznie odkrywać nieznane karty rodzinnej opowieści. A skomplikowane relacje i niezrozumiałe dotąd decyzje ukażą swoje drugie dno. Okaże się, że w ścieżkę jej życia wpisany został los poprzednich pokoleń. Ślepa miłość opowiada o największym z uczuć, które często jest źródłem problemów, ale zazwyczaj stanowi też ich rozwiązanie. Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka siedemnastu powieści obyczajowych. www.facebook.com/AgataKolakowskaTworczosc/

39,99 zł
20,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,99 zł

66
Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii
Dostępny
83 szt.

Pocztówki z pandemii... czyli książka koncertowa Czytaj, słuchaj, oglądaj! Dosłownie! Niecodzienne połączenie niezwykłej książki, a także fantastycznego koncertu z serii „Czesław Niemen śpiewa solo act” – w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polsko-duńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela, Czesława Mozila. Całość uzupełniona ekskluzywnymi materiałami wideo, czyli tytułowymi pocztówkami. Do czytania, do pobrania! Słodko-gorzka opowieść o najdziwniejszym roku dla branży rozrywkowej i koncertowej w Polsce (oraz na całym świecie) z perspektywy muzyka i jego współpracowników. A to wszystko w formie wnikliwych, przeplatających się ze sobą rozmów, przepełnionych ciekawostkami, nadzwyczajnymi spostrzeżeniami i niezachwianą pewnością, że mimo wszystko lepiej być artystą w Polsce, niż fretką w Danii. Dzięki tej książce dowiesz się: • Jak to jest możliwe, że jakiś Chińczyk zjadł nietoperza, a rok później z tego powodu Bracia Golec dostali 2 miliony złotych. • Jak to jest po latach w branży muzycznej przenieść się do Internetu i dlaczego ta cała „sieć” to naprawdę okropne miejsce. • Że osoby niepełnosprawne, w odróżnieniu od nas, lockdown mają przez całe życie. • Dlaczego wróżki i wróżbici zaczęli się domagać wsparcia od Państwa... mimo tego, że mogli przecież wszystko przewidzieć! • A przede wszystkim – jak ulotne i przewrotne może być życie!

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

67
Release Me 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Release Me 2, CD
Streisand Barbra, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Be Aware 2. You Light Up My Life 3. I'd Want It To Be You feat. Willie Nelson 4. Sweet Forgiveness 5. Living Without You 6. One Day (A Prayer) 7. Rainbow Connection feat. Kermit the Frog 8. Right As The Rain 9. If Only You Were Mine feat. Barry Gibb 10. Once You've Been In Love

46,90 zł
Powiadomienie
68
Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie
Dostępny
5 szt.

„Zgadnij kto to?” to kolekcja czterech wyjątkowych książek detektywistycznych nie tylko dla wielbicieli kultowej gry planszowej. Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie to sposób na nudę i doskonalenie zdolności logicznego myślenia. W szkockim muzeum znika jedyny dowód na istnienie potwora z Loch Ness! Szczęśliwie na miejscu wakacje spędza rodzeństwo, które od razu przystępuje do śledztwa używając gry planszowej. Kto wykorzystał nieuwagę strażnika, żeby ukraść najcenniejszy eksponat? Książka Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie to wciągająca zabawa, która uczy koncentracji i umiejętności analizy wskazówki za wskazówką. Przeprowadź samodzielnie dochodzenie, zdemaskuj złodzieja eliminując podejrzanych za pomocą listy zamieszczonej na początku książki i odkryj prawdę. Twoja kolej!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

69
Marysia i zachowanie przy stole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i zachowanie przy stole
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Nowa opowieść o przygodach Misi Marysi. Dziś dziewczynka po raz pierwszy je posiłek w przedszkolnej stołówce. A kto jej będzie po kryjomu towarzyszył? Gryzek oczywiście! Przyjaciel Marysi jest bardzo głodny. Czy będzie pamiętał o kulturalnym zachowaniu przy stole? Perypetie małej misi będą świetnym pretekstem, aby porozmawiać z młodym czytelnikiem o tym, jak należy się zachowywać w stołówce.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

70
Sztukamięs ze szlachtuza. Nieopowiedziana historia mięsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztukamięs ze szlachtuza. Nieopowiedziana historia mięsa
Dostępny
82 szt.

Po raz pierwszy w historii łatwy dostęp do mięsa ma każdy Polak. Jeszcze wiek temu nasi przodkowie mogli tylko o tym pomarzyć, dziś jednak żyjemy w erze przesytu i hodowli przemysłowych. Pytanie o zasadność jedzenia mięsa nigdy nie było bardziej aktualne. Jedni twierdzą, że jest ono passé, inni uważają, że to nasza polska tradycja. Jak jest naprawdę? Ta książka powstała, ponieważ wierzę, że jako „obywatele świata” powinniśmy znać naszą historię. Zanim więc sięgniecie po smażoną pierś brojlera lub grillowaną karkówkę z tucznika, poznajcie prawdziwą historię polskiego mięsa i odkryjcie dawny świat polskiej kuchni, w której pekefleisz, pierśnik czy kapłon królowały nie tylko od święta. Autorka

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

71
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów. Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie, a człowiek stawić musi czoła swoim koszmarom. I zostaje zupełnie sam… Kto czytał tom pierwszy wie, że nie spocznie, póki nie skończy. Kto nie czytał, powiększy grono ogrodników.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

72
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów. Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie, a człowiek stawić musi czoła swoim koszmarom. I zostaje zupełnie sam… Kto czytał tom pierwszy wie, że nie spocznie, póki nie skończy. Kto nie czytał, powiększy grono ogrodników.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

73
Targ mięsny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Targ mięsny
Dostępny
19 szt.

Jana Novak to zwykła dziewczyna z południowego Londynu, która zostaje wyniesiona na niewyobrażalne wyżyny. Ale im wyżej się wznosisz, tym tragiczniejszy jest upadek... Wysoka i tyczkowata czuje się nieswojo ze swoim androgynicznym wyglądem. Nieoczekiwanie zostaje odkryta przez agencję modelek i katapultowana do roli supergwiazdy. Z dnia na dzień staje się „It girl”. Ale świat mody jest równocześnie fantastyczny i obrzydliwy. Oprócz sławy i wielkich pieniędzy, czyha w nim też wiele zagrożeń. Juno Dawson w sposób niezwykle szczery i surowy ujawnia mroczną prawdę o branży modowej, której nie ominęło #TimesUp i #MeToo.

46,99 zł
32,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

74
Następna będziesz ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następna będziesz ty
Dostępny
101 szt.

Maciek jest zdeterminowanym i pewnym siebie pracownikiem korporacji. Przebojowy i pozbawiony skrupułów ukrywa jednak bolesne tajemnice z przeszłości. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a otaczające go kobiety stanowią doskonałą rozrywkę. Dlatego mężczyzna upatruje sobie ofiary i rozpoczyna polowanie. Na jego drodze stają kolejne kobiety, którymi się bawi. Gdy spełnią jego zachcianki – porzuca. Do czasu poznania pewnej siebie i twardo stąpającej po ziemi Tamary. Rozpoczyna się gra, której zasady mogą zmienić się w każdej chwili, a ofiara może stać się oprawcą. Niespodziewane zwroty akcji, tajemnice z przeszłości i wielowymiarowi bohaterowie sprawiają, że Następna będziesz ty to mroczny erotyk, w którym reguły przestają istnieć.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

75
To, co ukryte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co ukryte
Dostępny
150 szt.

Czy można żyć teraźniejszością i patrzeć w przyszłość, kiedy nie zna się swojej przeszłości? Kariera młodej wokalistki Elizy rozwija się w błyskawicznym tempie. Dziewczyna ciężko pracuje na swój sukces, ale przez to, że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, nie potrafi się nim cieszyć. Na domiar złego, odkąd zyskała sławę, dostaje anonimowe wiadomości, które jeszcze bardziej komplikują jej życie. Nazwisko Kamila, niegdyś cenionego muzyka, którego utwory znajdowały się na szczytach list przebojów, obecnie króluje jedynie na głównych stronach portali plotkarskich. Jednak mimo że jego gwiazda przestała błyszczeć, branża nie potrafi z niego zrezygnować. Gdy tych dwoje się spotyka, ich serca zaczynają wygrywać jednakową melodię. Nie mają jednak pojęcia, czym to się dla obojga skończy.

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

76
Wszystkie domy wariata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie domy wariata
Dostępny
29 szt.

Wszystkie domy wariata to intymna, subtelna, skupiona na emocjach, wrażeniach i dyskretnych doznaniach historia, która ciekawi i wciąga czytelnika bez reszty. Powieść zagadka, w której gęsta atmosfera, powstała między dwojgiem zagubionych w świecie własnych ułomności i słabości ludzi, odsłania przed odbiorcą świat pełen niepewności i strachu przed samym sobą. W świecie wirującym z szaloną prędkością Piotr walczy z uzależnieniem od piękna. Buduje domy z przypadków i iluzji; domy w krajach Zachodu i Wschodu. Najsilniejszy narkotyk znajdzie w Japonii – w jej sztuce, historii, przyrodzie i, co najważniejsze, w jej inności. Wędrówka Piotra prowadzi czytelnika przez archipelag Wysp i na obcą planetę jego wyobraźni, gdzie na ostatnim przystanku spotyka kobietę, która wskazuje mu drogę w nieznane dotąd zakamarki samego siebie. Bohater zmuszony jest na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością i podjąć decyzje, które po raz kolejny odmienią jego życie. Wszystkie domy wariata to opowieść, w której autentyczność i wyrafinowana, osobista i pełna dramatyzmu narracja łączą się z ogromną dojrzałością i oryginalnością języka.

48,90 zł
34,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,67 zł

77
Zanim nastała wolność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim nastała wolność
Dostępny
6 szt.

Legiony, polskie Korpusy na wschodzie, ?błękitna armia? Hallera. Socjaliści, konserwatyści, endecy i ludowcy. Żołnierze, politycy, zwykli obywatele. Na proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości złożył się szereg indywidualnych i zbiorowych działań, przeprowadzanych w zmieniającej się sytuacji międzynarodowej. Książka "Zanim nastała wolność" zawiera ponad 50. popularno-naukowych artykułów autorstwa historyków krakowskiego Oddziału IPN przybliżających zarówno najważniejsze polskie formacje zbrojne okresu I wojny światowej, działalność konspiracyjną i dyplomatyczną, jak i masowe demonstracje czy społeczną ofiarność, stanowiące dowód niepodległościowych dążeń Polaków. Artykuły te były publikowane pierwotnie na łamach dodatków z cyklu "Zanim nastała wolność", które ukazywały się wraz z ?Dziennikiem Polskim? jesienią 2018 r., w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

78
Podróż bezdrożami myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż bezdrożami myśli
Dostępny
32 szt.

Podróż bezdrożami myśli to zbiór wierszy o rozmaitej tematyce napisanych nieskomplikowanym językiem. To poezja o życiu i przez życie pisana, mówiąca o jego blaskach i cieniach. Autentyczność i prostota utworów Dariusza Zuchmańskiego sprawiają, że mogą one zachwycić absolutnie każdego czytelnika.

37,91 zł
26,54 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

79
Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe II Rzeczypospolitej 1919-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe II Rzeczypospolitej 1919-1939
Dostępny
31 szt.

Rok 1919 obfitował w powołanie wielu instytucji nowo powstałego po latach niewoli państwa polskiego. Do jego najpilniejszych zadań w obszarze wojskowym należało m.in. ustalenie ram prawno-organizacyjnych działalności kapelanów wyznań niekatolickich. Sprawa ta wymagała jednak wzajemnych uzgodnień i regulacji prawnych na szczeblu państwowym pomiędzy przedstawicielami wojska oraz odpowiednimi władzami, reprezentującymi określone środowiska wyznaniowe. Proces ten, uwieńczony ostatecznie sukcesem, rozpoczął się właśnie w 1919 roku, oficjalnie inaugurując instytucjonalną działalność ewangelicko-augsburskiego duszpasterstwa wojskowego w armii polskiej. W 2019 roku minęła więc setna rocznica wydarzenia, które nie tylko wypada wspomnieć, lecz o którym także warto pamiętać i dziś, zwłaszcza, że reaktywowane w III Rzeczypospolitej duszpasterstwo wojskowe nawiązuje do dawnych tradycji. Tym celom niechaj posłuży niniejsza publikacja prezentująca działalność ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego w Polsce okresu międzywojennego.

72,00 zł
50,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,60 zł

80
Silja z Leśnej Doliny Tom 37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silja z Leśnej Doliny Tom 37
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Henrikke i Niels pobierają się w Sylwestra. W trakcie wesela zawstydzona Josefine wyznaje zaskoczonemu Kruczowłosemu, że spodziewa się dziecka. Mężczyzna jest uszczęśliwiony, bo stracił już nadzieję, że kiedykolwiek zostanie ojcem. Tymczasem w fabryce szybko postępują prace wykończeniowe i zbliża się dzień otwarcia zakładu. Podczas zebrania zarządu Silja nieoczekiwanie zaczyna rodzić. Na szczęście tym razem poród przebiega jednak bez niespodzianek i ku ogromnej radości Engebretha już wkrótce na świecie pojawia się mała Charlotte. Wzruszony mężczyzna jest gotów podarować jej gwiazdkę z nieba.

11,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

81
Wojna i miłość. Tom 51. Chichot losu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna i miłość. Tom 51. Chichot losu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

Wkrótce po wylądowaniu na norweskim lotnisku Hjordis zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo. Ona sama trafia do karceru w kobiecym więzieniu Bredvet, zaś odzyskany niedawno Jürgen zostaje odesłany do domu dziecka. Tymczasem w Trysil kończy się lato. Kristin z Julią i Birgerem wraca z gór do domu w Bjornstad. Z kolei Ivar – ku radości rodziny i przyjaciół – szybko odzyskuje siły i wychodzi ze szpitala po przebyciu zapalenia płuc. Nieubłaganie zbliża się też dzień rozprawy Helgego, podczas której sąd ma orzec, czy teść Kristin powinien ponieść karę za współpracę z Niemcami.

11,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

82
Bitwy Kawalerii Tom 21 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwy Kawalerii Tom 21
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

40-tomowa seria ?Bitwy Kawalerii? opisuje wszystkie najważniejsze bitwy polskiej kawalerii z okresu wojen o Niepodległość, a także kampanii polskiej 1939 roku. W naszej kolekcji pragniemy przypomnieć Czytelnikom nie tylko te boje, które głęboko zapisały się w pamięci Polaków, lecz także te zapomniane, które według nas zasługują na przypomnienie.

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

83
Pakiet Umysł w ogniu / Zrozumieć szaleństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Umysł w ogniu / Zrozumieć szaleństwo
Dostępny
3 szt.

Amerykańska dziennikarka i autorka bestsellerowego ?Umysłu w ogniu?, nr 1 na liście najlepszych książek według New York Times, bada szokującą tajemnicę dramatycznego eksperymentu, który zrewolucjonizował współczesną medycynę (NPR). Finalistka z 2020 roku w konkursie Royal Society Science Books - corocznej nagrody przyznawanej za wybitne książki popularno-naukowe. ZROZUMIEĆ SZALEŃSTWO: Najlepsza książka 2020 roku według ?The Guardian?, ?The Telegraph? i ?The Times? NAJGŁOŚNIEJSZY EKSPERYMENT W HISTORII PSYCHIATRII I MROCZNA PRAWDA, KTÓRA SIĘ ZA NIM KRYŁA. Nowe niezwykłe badanie Cahalan ? prawdziwa detektywistyczna historia ? pokazuje, co tak naprawdę zdarzyło się za zamkniętymi drzwiami oddziałów psychiatrycznych? UMYSŁ W OGNIU: Poruszające wspomnienia i pełna napięcia historia medyczna młodej dziennikarki ?New York Post? walczącej z rzadką i przerażającą chorobą, a jednocześnie nowe spojrzenie na świat fascynującej nauki o ludzkim mózgu. ?Umysł w ogniu? to niezwykłe wspomnienia Cahalan, opisujące przebieg choroby i przeprowadzoną dosłownie w ostatniej chwili interwencję lekarską, która ocaliła jej życie. Podczas kolejnych tygodni bohaterka staczała się nieubłaganie, przechodząc na przemian od zachowań pełnych przemocy do katatonii. Warte milion dolarów testy krwi i badania mózgu niczego nie wykazywały. Wyczerpani lekarze byli zdecydowani umieścić ją w zakładzie zamkniętym na całe życie.

74,90 zł
39,70 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 35,20 zł

84
Andropauza czy kryzys wieku średniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andropauza czy kryzys wieku średniego
Dostępny
4 szt.

Oddawana do rąk czytelnika monografia dotyczy psychologicznych i społecznych skutków zmian hormonalnych doświadczanych w okresie średniej dorosłości ? menopauzy, względnie dobrze znanej, i andropauzy, stosunkowo rzadziej będącej przedmiotem badań nauk społecznych. Główny nacisk położono na biologiczne aspekty andropauzy oraz społeczne i psychologiczne uwarunkowania doświadczeń w tym okresie, menopauzę traktując jako kontekst do porównań. Dotyczy to zarówno refleksji teoretycznej prowadzonej w pierwszej części monografii, jak i wyników badań własnych, przedstawionych w części drugiej.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

85
Bezpieczeństwo publiczne Federacji Rosyjskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo publiczne Federacji Rosyjskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego stanowi warunek konieczny utrzymania pożądanego stanu w państwie, który przejawia się w zapobieganiu czynom wymierzonym w dobro kraju, porządek publiczny oraz życie, zdrowie i mienie jego obywateli. Jest to jedno z najważniejszych zadań każdego państwa, a jego ochrona stanowi jedno z najstarszych zadań publicznych, związanych z podstawową funkcją władzy publicznej. W publikacji zaprezentowano szereg istotnych zagadnień związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego w Rosji. Monografia zawiera analizę postanowień Konstytucji Federacji Rosyjskiej, Koncepcji bezpieczeństwa publicznego w Federacji Rosyjskiej oraz rosyjskiego Kodeksu karnego, a część empiryczna pracy oparta została na analizie materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej oraz rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych problematyką kształtowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, jak również do studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na kierunkach bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie oraz ekonomia.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

86
Playbox, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Playbox, LP
Purple Disco Machine, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: 1. Playbox 2. Playbox (Instrumental)

114,90 zł
87
Four Classic Albums Plus, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Four Classic Albums Plus, 2 CD
B.B. KING, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Precious Lord (B.B. King Sings Spirituals) 2. Save A Seat For Me (B.B. King Sings Spirituals) 3. Ole Time Religion (B.B. King Sings Spirituals) 4. Sweet Chariot (B.B. King Sings Spirituals) 5. Servant's Prayer (B.B. King Sings Spirituals) 6. Jesus Gave Me Water (B.B. King Sings Spirituals) 7. I Never Heard A Man (B.B. King Sings Spirituals) 8. Army Of The Lord (B.B. King Sings Spirituals) 9. I Am Willing To Run All The Way (B.B. King Sings Spirituals) 10. I'm Working On The Building (B.B. King Sings Spirituals) 11. I've Got A Right To Love My Baby (King Of The Blues) 12. What Way To Go (King Of The Blues) 13. Long Nights (The Feeling They Call The Blues) (King Of The B 14. Feel Like A Million (King Of The Blues) 15. I'll Survive (King Of The Blues) 16. Good Man Gone Bad (King Of The Blues) 17. If I Lost You (King Of The Blues) 18. You're On Top (King Of The Blues) 19. Partin' Time (King Of The Blues) 20. I'm King (King Of The Blues) 21. Everyday I Have The Blues (Bonus Track) 22. Yes Indeed! (Bonus Track) 23. Jump With You Baby (Bonus Track) 24. Lonely And Blue (Bonus Track) 25. Ruby Lee (Bonus Track) 26. I'm In Love (Bonus Track) 27. Bye! Bye! Baby (Bonus Track) CD 2 1. Bad Case Of Love (More B.B. King) 2. Get Out Of Here (More B.B. King) 3. Bad Luck Soul (More B.B. King) 4. Shut Your Mouth (More B.B. King) 5. Baby, Look At You (More B.B. King) 6. You're Breaking My Heart (More B.B. King) 7. My Reward (More B.B. King) 8. Don't Cry Anymore (More B.B. King) 9. Blues For Me Aka Groovin' Twist (More B.B. King) 10. (Ain't That) Just Like A Woman (More B.B. King) 11. Easy Listening Blues (Easy Listening Blues) 12. Blues For Me (Easy Listening Blues) 13. Night Long (Easy Listening Blues) 14. Confessin' (Easy Listening Blues) 15. Don't Touch (Easy Listening Blues) 16. Slow Walk Aka Slow Burn (Easy Listening Blues) 17. Walkin' (Easy Listening Blues) 18. Hully Gully Twist (Easy Listening Blues) 19. Shoutin' The Blues (Easy Listening Blues) 20. Rambler (Easy Listening Blues) 21. Things Are Not The Same (Bonus Track) 22. Tell Me Baby (Bonus Track) 23. Going Down Slow (Bonus Track) 24. Whole Lot Of Lovin' Aka Whole Lotta Love (Bonus Track) 25. When My Heart Beats Like A Hammer Aka Million Years Blues (B 26. Three O'clock Blues (Bonus Track) 27. Three O'clock Stomp Aka Poontwangie (Bonus Track) 28. Talkin' The Blues (Bonus Track) 29. Boogie Rock Aka House Rocker

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

88
Loss, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loss, LP
Osiah, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Lista utworów: 1. Realm of Misery 2. The Second Law 3. Paracusia 4. Queen of Sorrow 5. Temporal Punishment 6. Loss 7. Terracide Compulsion 8. The Eye of the Swarm 9. War Within Our Walls 10. The Ominous Mind (Jaded Inside) 11. Celer Et Audax 12. Echoes 13. Already Lived

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

89
Dawnbearer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dawnbearer, CD
Hexvessel, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Lista utworów: 1. Invocation Summoning 2. Heart of the Mind World 3. Scarlet Cassocks 4. The Death Knell Tolls 5. A Cabalist Under the Gallows 6. I Am the Ritual 7. Radiant Transcendent 8. Wayward Confessor 9. Diamonds (On the Soles of Her Shoes) 10. A Stranger's Grave 11. Conversations With Rosa 12. The Tunnel at the End of the Light 13. Solomon's Song 14. Wychwood Shrine 15. Oracle of the Starlit Dawn

36,90 zł
33,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

90
Jak zmobilizować się do aktywności. Przewodnik motywacyjny w wersji praktycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zmobilizować się do aktywności. Przewodnik motywacyjny w wersji pr...
Dostępny
238 szt.

Ta książka spowoduje, że zechcesz w końcu przejść do działania i zacząć się ruszać. A jeśli już ćwiczysz, zyskasz jeszcze więcej zapału, by to kontynuować. Ten pierwszy na rynku poradnik motywacyjny w wersji praktycznej jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy pracują nad sobą i wiedzą, ile korzyści przynoszą regularne treningi, jak i dla tych, którzy chcą coś zmienić, a nigdy dotąd nie mieli nic wspólnego z aktywnością fizyczną. To również pozycja dla osób zachwycających się metamorfozami, które przechodzą dziewczyny wykonujące ćwiczenia zaproponowane przez autorkę. Opisane zasady można zastosować od razu. Nie trzeba żadnych sprzętów, oddzielnej przestrzeni, określonej pory dnia ani specjalnych ubrań. Dowiesz się: • jak zacząć ćwiczyć, • jak się zmotywować, • co zrobić, by wytrwać w postanowieniach, • skąd czerpać energię, • jak wrócić do sportu po przerwie. Podejmiesz wyzwanie? Ola Żelazo – dyplomowana instruktorka różnych dyscyplin sportowych (pilates, fitness, kulturystyka), nauczycielka jogi i trenerka jogilatesu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Sportu. Żona, mama Krzysia i Olka, pani domu, miłośniczka kolorowego życia. Prowadzi blog trenerka.olazelazo.pl i kanał na YouTubie. Uwielbia kobiecość i wszystko, co się z nią wiąże. Każdego dnia unosi się nad ziemią.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

91
Bez honoru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez honoru
Dostępny
25 szt.

Czas się nie zatrzymał w Europie. Nie będzie lepiej. Jesteśmy wciąż wolni. Mamy wciąż jeszcze rezerwy. Jest ciągle jeszcze z czego ustępować.To się wszakże kiedyś skończy. Gdy oddziały żandarmerii Europejskich Sił Zbrojnych (na które bezmyślnie się zgodzono) zaczną grasować w polskich miastach, gdy naszą policją i służbami specjalnymi pokieruje jegomość z Luksemburga na garnuszku niemieckiej dyplomacji, gdy unijny Minister Spraw Zagranicznych zaprosi do Polski ? w ramach przyjacielskiej wymiany doświadczeń ? dywizję rosyjskich wojskpancernych, będzie za późno. I w procesie zagarniania przez Komisję Europejską kolejnych obszarów państwowości krajów członkowskich przybliża się nieuchronnie ów punkt graniczny, którego przekroczenie kładzie kres Polsce niepodległej. Nie należy przegapić tej chwili. Oznacza ona zarazem, że z miejsca i to nieodwołalnie tracą sens i ważność wszelkie nasze poprzednie kalkulacje, rachuby oraz taktyczne i propagandowe kombinacje. Znika pole do targów, gra z Unią Europejską jest skończona. Pozostanie już tylko z niej się wynieść, trzasnąć drzwiami natychmiast i z rozmachem pomimo geopolitycznych przeciwwskazań, choćby się waliło i paliło. I wtedy będzie można znów wrócić do honoru.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

92
Katalog druków drugiegi obiegu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katalog druków drugiegi obiegu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.31

Katalog druków drugiego obiegu w zbiorach Biblioteki Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk nie powstałby, gdyby nie determinacja i odwaga ludzi nauki i kultury (przede wszystkim Ignacego Sieradzkiego? kierownika biblioteki i Elżbiety Nieznańskiej? szefowej działu zbiorów specjalnych), którzy nie zważając na możliwość utraty pracy, a nawet groźby pozbawienia wolności, w latach 1976?1990 gromadzili i opracowywali w Bibliotece IBL PAN druki wydawane poza cenzurą komunistycznego państwa, jakim była Polska Rzeczpospolita Ludowa. Dążono do skompletowania czasopism i druków zwartych z zakresu literatury, historii, filozofii, kultury i w mniejszym stopniu polityki. Nowe pokolenie bibliotekarzy, prowadząc prace nad cyfryzacją zbiorów, postanowiło wydać drukiem katalog dotyczący często unikatowych wydawnictw tzw. drugiego obiegu, zgromadzonych w naszych magazynach.

35,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

93
Gu Hongming prekursorem idei fuzji cywilizacji. Konfucjanizm jako ratunek dla Zachodu i świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gu Hongming prekursorem idei fuzji cywilizacji. Konfucjanizm jako ratu...
Dostępny
18 szt.

Biografia intelektualna Gu Hongminga, wybitnego chińskiego myśliciela przełomu XIX/XX w., pokazuje jego miejsce w historii myśli chińskiej i sporów ideowych tego czasu. Autor szczegółowo ukazuje drogę życiową bohatera i opisuje burzliwe wydarzenia społeczne i polityczne w państwie chińskim, które wpływały na jego poglądy i kształtowały jego spojrzenie na konfucjanizm i szerzej ? na istotę cywilizacji zarówno chińskiej, jak i cywilizacji Zachodu. Gu Hongming jest wyrazistym przedstawicielem tej grupy intelektualistów chińskich, która twierdziła, iż ślepa implementacja wzorców zachodnich w miejsce chińskiej tradycji jest niewykonalna i ostatecznie szkodliwa dla Chin, wskazując, że konfucjanizm, choć doprowadził do zacofania Chin, pozostaje dla Chińczyków fundamentem nie tylko moralności, ale i samego człowieczeństwa. Biografia osadzona jest na szerszym tle procesów, jakie zachodziły w Chinach na przełomie XIX i XX wieku, oraz przedstawia postaci, które miały wpływ na drogę życiową Gu i jego poglądy. Gu Hongming jawi się jako myśliciel oryginalny i niezwykły, który ze względu na swą doskonałą znajomość świata zachodniego, jego kultury, systemu wartości i dorobku cywilizacyjnego trafnie dostrzega główne problemy, ułomności a nawet wynaturzenia Zachodu, zarówno w odniesieniu do okresu przed I wojną światową, jak i do rzeczywistości powojennej. Jednocześnie Gu prowadzi rozważania i dociekania nad przyczynami słabości Chin i cywilizacyjnego regresu, w jakim znalazły się one za panowania ostatniej dynastii. Był jednym z nielicznych intelektualistów w historii nowożytnej, którzy w pełni rozumieli nie tylko różnice między cywilizacją chińską i cywilizacją Zachodu, ale przede wszystkim potrafili wskazać i wyjaśnić przyczyny niezrozumienia między tymi dwoma światami, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób postrzegania Chin przez Zachód. Autor książki kieruje uwagę na jeden z najciekawszych aspektów rozważań intelektualistów chińskich tego czasu, czyli na pytanie, na ile konieczne jest w nowej rzeczywistości zachowanie fundamentalnych wartości chińskich i w jakim zakresie należy czerpać z dorobku cywilizacji zachodniej. Spór między przedstawicielami obu obozów (zwolenników radykalnej okcydentalizacji i obrońców chińskiej tradycji) obejmował niemal wszystkie istotne dla jednostki, społeczeństwa, państwa i samej cywilizacji zagadnienia: od charakteru ustroju politycznego (monarchia czy republika), organizację społeczeństwa, system edukacji po zasadnicze dla Gu Hongminga pytanie o moralny fundament, na jakim ma wspierać się człowiek i państwo. Zdaniem Gu Zachodowi brakuje takiego czynnika stabilizującego i normującego i proponuje konfucjanizm jako uniwersalne i ponadczasowe narzędzie do właściwego rządzenia państwem. Biografia Marka Tylkowskiego jest jedyną książką na temat Gu Hongminga w języku polskim. Powstała na podstawie badań źródeł w języku chińskim i angielskim, w tym także na pierwszych wydaniach tekstów Gu, które nigdy później nie zostały opublikowane ponownie.

44,00 zł
32,56 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,44 zł

94
Proces karny w perspektywie ewolucj... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces karny w perspektywie ewolucj...
Dostępny
2 szt.

Książka jest prezentacją procesu karnego z perspektywy ewolucji naukowej, wkładu ważnych postaci w rozwój tej dziedziny oraz jej aktualnej specyfiki. Definiuje kierunki tej transformacji wraz z opisem ich historycznych i współczesnych uwarunkowań w ramach trzech systemów prawnych: polskiego, francuskiego i niemieckiego. Autorka formułuje wnioski w przedmiocie globalnego stanu procesu karnego w kontynentalnym porządku prawnym. Książka pokazuje wielowymiarowość postępowania karnego przez odniesienia do perspektyw badawczych dotychczas nieporuszanych w literaturze w szerokim zakresie. Stanowi syntezę rzeczywistości karnoprocesowej w zakreślonych ramach tematycznych, obejmującą tradycję kształtowania się procesu jako dyscypliny naukowej oraz analizę jej aktualnego położenia pod kątem osiągnięć, ale również zagrożeń.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

95
Ku granicom władczej omnipotencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,85 zł
28,66 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,19 zł

96
Katanga. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katanga. Winyl
Amy Curtis, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

164,90 zł
161,60 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,30 zł

97
Cande Paulo. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cande Paulo. Winyl
Cande Y Paulo, Universal Music Polska
Dostępny
6 szt.

124,90 zł
122,40 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

98
Third Time?s A Charm. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Third Time?s A Charm. CD
No Possession, Sound Pollution
Dostępny
10 szt.

1.Lights Out 2.Find My Way Home 3.Dark Eyes 4.Retold 'n' Recycled 5.Feel This Way 6.Beggars Can't Be Choosers 7.Capital Crime 8.Black Coal, Thin Ice 9.Taste of Blood 10.Out to Dry 11.Knockout Punch 12.The Sunshineman

62,90 zł
59,13 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,77 zł

99
Jak rozmawiać o wierze. Biskup w siedzibach Facebooka i Google'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozmawiać o wierze. Biskup w siedzibach Facebooka i Google'a
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Ile razy zdarzyło ci się wdać w dyskusję na temat wiary i złapać się na tym, że brakuje ci argumentów? Ile razy nie podjąłeś tematu w przekonaniu, że to pole minowe? Albo zżymałeś się, słysząc, jak w rozmowie znikają rozsądne argumenty, a wygrywają emocje? Biskup Robert Barron, jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych na świecie i aktywny użytkownik mediów społecznościowych, założyciel katolickiej organizacji medialnej „Word on Fire”, podpowiada, jak rozmawiać o wierze – mądrze, racjonalnie, treściwie, owocnie. Jednocześnie wyjaśnia, dlaczego dobrze uformowana wiara otwiera umysł człowieka na poszukiwania. Książka stanowi nieco rozszerzoną wersję wykładów wygłoszonych przez biskupa Barrona w siedzibach Facebooka i Google’a. Jej adresatami są nie tylko utwierdzeni w wierze katolicy, ale także, a właściwie przede wszystkim: outsajderzy, ludzie poszukujący i sceptycy. „Postanowiłem podjąć temat religii bardziej wprost, biorąc za myśl przewodnią ideę bliską wszystkim użytkownikom Google'a, a mianowicie poszukiwanie (…). Argumentowałem, że religia rodzi się z praktycznie nieograniczonej ludzkiej zdolności do poszukiwania, zarówno intelektualnego, jak i duchowego. Wbrew temu, co często twierdzą jej krytycy, religia poszerza umysł i wręcz ukierunkowuje go na cel, jakim jest nieskończoność.” –biskup Robert Barron W skrócie: • intelektualnie, konstruktywnie, inteligentnie i z szacunkiem o wierze, • model racjonalnego, zdroworozsądkowego, publicznego i owocnego sporu o wiarę, • podpowiedź, jak rozmawiać o wierze, jak spierać się o religię, • rozszerzona wersja wykładów wygłoszonych przez bp. Barrona w siedzibach Facebooka i Google’a, • autor – biskup Robert Barron, jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych na świecie i aktywny użytkownik mediów społecznościowych, • książka dla katolików utwierdzonych w wierze, ale także outsiderów, ludzi poszukujących i sceptyków.

21,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,91 zł

100
The First Damned LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

Wróć do góry