hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 3 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 1. Rekin nudojad (Rafał Witek, Joanna Rusinek), na drugim Czytam sobie. Franek i miotła motorowa. Poziom 1 (Agnieszka Frączek). Kolejny produkt to Czytam sobie. Historie spod podłogi. Serce (Justyna Bednarek) oraz Czytam sobie. Marta i zagadkowy pojazd. Poziom 1 (Ewa Poklewska-Koziełło).
1
Czytam sobie. Poziom 1. Rekin nudojad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Rekin nudojad
Dostępny
349 szt.

Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze. Przeczytaj sam te niezwykłą historię! Rekin Nudojad to pierwszy poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć głoskowanie, a krótkie zdania zawierające 23 podstawowe głoski ułatwią mu samodzielne przeczytanie opowiadania o rekinie nudojadzie. W książce jest około 150–200 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać słowa. Bardzo duża czcionka użyta w książkach Czytam sobie z poziomu pierwszego również pomaga początkującym czytelnikom w lekturze. Autorem tekstu jest Rafał Witek: pisarz i poeta, twórca czytanek i materiałów do edukacji wczesnoszkolnej. Rekina Nudojada zilustrowała Joanna Rusinek m.in. autorka ilustracji do książki Mały Chopin, która ukazała się w kilkunastu krajach.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

21 osób kupiło
2
Czytam sobie. Franek i miotła motorowa. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Franek i miotła motorowa. Poziom 1
Dostępny
134 szt.

Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

16 osób kupiło
3
Czytam sobie. Historie spod podłogi. Serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Historie spod podłogi. Serce
Dostępny
124 szt.

Dom to coś znaczniej więcej niż tylko ściany, podłoga i sufit, to bliscy i to, co nas z nimi łączy: codzienność, wspomnienia i marzenia.Serce to trzecia część Historii spod podłogi, których bohaterami są małe kłębki kurzu o wielkim sercu.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

9 osób kupiło
4
Czytam sobie. Marta i zagadkowy pojazd. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Marta i zagadkowy pojazd. Poziom 1
Dostępny
110 szt.

Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowcaSkładam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
5
Czytam sobie. Syrop maga Abrakabry. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Syrop maga Abrakabry. Poziom 1
Dostępny
73 szt.

Prosta i zabawna historia o złym magu, który chciał zmniejszyć sułtana za pomocą magicznego eliksiru. Opowieść stworzona przez znanego autora literatury dziecięcej, Wojciecha Widłaka, gwarantuje doskonałą zabawę.Trzypoziomowy program nauki czytania, Czytam sobie, to kolekcja wciągających i mądrych książek przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-7 lat. Książki na poziomie pierwszym, Składam słowa, napisane są krótkimi zdaniami, z pominięciem trudniejszych głosek ("sz", "ż"), a każda historia składa się ze 150-200 wyrazów. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie. Wybrane słowa zostały również rozbite na poszczególne literki i umieszczone w ramkach, co pozwala dziecku na ćwiczenie głoskowania. Niebanalne kolorowe rysunki Anny Sędziwy, znanej ilustratorki, wspierają rozumienie tekstu i zachęcają dzieci do pracy z książką. Nauka czytania z tą serią to prawdziwa przyjemność.Seria Czytam sobie została opracowana na podstawie zaleceń metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
6
Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych
Dostępny
111 szt.

Zbiór esejów na temat męskiego stylu, ubranych elegancko w formę podręcznika dla klas wyższych. W drugim uaktualnionym i znacznie poszerzonym wydaniu książki Gentleman. Mam zasady przeczytamy, dlaczego Churchill nosił różową bieliznę, czy Donald Trump podkleja swe krawaty taśmą, dlaczego Ninę Andrycz pochowano w futrze, a Marlena Dietrich nosiła spodnie zapięte na męską stronę.Poznamy opis manewrów z użyciem broni jądrowej na poligonie w Tocku, dowiemy się, co to jest Prince Albert piercing, na co pozwoliła Benowi Gurionowi królowa brytyjska, w jakim stroju trzeba iść do szefa na rozmowę o podwyżce, czym w przypadku brylantów różni się rybie oko od główki gwoździa, dlaczego za pokazywanie znaku Solidarności z odstawionym kciukiem można dostać trzy lata więzienia, jak wyglądały przyjęcia dla proletariackiej elity na jachcie Sea Cloud, oraz jakim kolorem atramentu podpisuje się szef MI6.Ta wyjątkowa publikacja odsłoni także kulisy powstania herbu Jana Pawła II oraz tajniki herbu uniwersytetu Yale, wyjaśni, skąd się wzięło esesmańskie godło na polskich karetkach pogotowia i jakich spinek do mankietów wymaga regulamin US Army. Powie również, jak czytać katalog Sotheby's, dlaczego Mosiężny Szczur jest tak ceniony wśród inżynierów, co to jest wiankowe, i na czym polega uszczerbienie herbu za pijaństwo.Sprawdzimy, czy w Polsce wolno się posługiwać tytułami szlacheckimi, wyjaśnimy, jak tytułować księcia Liechtensteinu, a jak angielskiego markiza, jak wręczać wizytówkę w Japonii, a jak w krajach arabskich.Koneserzy wyszukanych trunków mają okazję poznać wina mające nutę zużytych opon, dowiedzieć się, ile zgodnie z rozporządzeniem ministra Kalinowskiego okruchów korka może znaleźć się w butelce, kto musi pić wódkę w temperaturze 30C, dlaczego w Finlandii drink na cześć marszałka Mannerheima pije się z meniskiem górnym oraz kiedy sake pije się w skrzynkach.Jasne będą dla nas okoliczności pochówku w kawiarce i polski wzór tartanu, dowiemy się więcej o pluskwach w pałacu Potockich w Jałcie i o sztućcach w rezydencji Prezydenta RP. Zaznajomimy się z historią hot doga oraz niektórych hymnów i pozdrowień, zastanowimy się, jak rozplanować rezydencję, jaki wybrać fortepian i stół bilardowy. Dowiemy się, dlaczego kamerdynerzy zarabiają nawet 220 tys. euro rocznie, i na czym polega różnica pomiędzy tegestologią a filematologią.To miał być krótki opis, ale takich stron z ciekawostkami jest w Podręczniku dla klas wyższych znacznie więcej aż 560! Całość tego jedynego w swoim rodzaju poradnika została wzbogacona obszernym zbiorem pieczołowicie wyselekcjonowanych przez Autora fotografii. Dzięki temu publikacja Adama Granville'a, zaprojektowana przez profesora Władysława Plutę, to po prostu niezwykła książka!

149,90 zł
109,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,47 zł

4 osoby kupiły
7
Logika Talmudu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika Talmudu
Dostępny
26 szt.

Czym jest interpretacja Pisma świętego? Czym jest egzegeza talmudyczna? Czym jest logika żydowska, logika Talmudu? Logika Talmudu z filozoficznego punktu widzenia oferuje oryginalne podejście do pragmatyki i prakseologii. W judaizmie antyplatońskie oraz niearystotelesowskie założenia są jasno wyrażone, zaś świat naszej codziennej praktyki ma w nim znaczenie zasadnicze i rozumować wolno tylko w jego kontekście. Książka odwołuje się do judaistycznego zrozumienia logiki codziennej. Autor w niej rozważa żydowską logikę z punktu widzenia filozofii analitycznej i logiki symbolicznej. Pokazuje, że filozoficzne i logiczne idee Talmudu są dziś naprawdę aktualne, w pewnym ujęciu zaś mogą ogrywać rolę popularnego wprowadzenia do czystej pragmatyki i teorii masowo równoległego rozumowania. Talmud żydowski jest antycznym tekstem zawierającym rozumowanie i argumentację w wielu obszarach takich, jak filozofia, psychologia, teologia, literatura czy prawo, które ujmuje w ramach specjalnego logicznego podejścia. Książka A. Schumanna jest bardzo wszechstronną analizą wielu logicznych aspektów Talmudu. Traktuje zarówno o teologii, jak i o prawie żydowskim i odkrywa zachodzące między nimi interesujące powiązania. Prowadzi pouczającą, wszechstronną formalną dyskusję w odniesieniu do chrześcijańskiej, Arystotelesowskiej i nie-Arystotelesowskiej hermeneutyki i logiki. Autor proponuje bardzo obszerną i imponującą formalizację logiczną judaistycznego rozumowania. Rabbi dr Michael Abraham (?? ?`? ????? ?????), Bar-Ilan Universitys Institute for Advanced Torah Studies, Izrael Książka A. Schumanna jest wszechstronnym studium logiki talmudycznej, czyli schematów rozumowania w Talmudzie. Autor nie tylko rekonstruuje we współczesnym języku korpus logiczny znajdujący się w Talmudzie, ale także dokonuje porównania jego otoczenia filozoficznego zarówno z myślą grecką jak i chrześcijańską. Analiza przedstawiona przez A. Schumanna pozwala lepiej zrozumieć kulturę duchową Żydów, dla której Talmud jest, obok Tory, podstawowym źródłem. Prof. dr hab. Jan Woleński, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Andrew Schumann - obecnie kierownik Katedry Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadząnia w Rzeszowie. Prowadzi badania z zakresu logiki i filozofii nauki, ze szczególnym uwzględnieniem filozofii matematycznej, logiki rozmytej, oraz kognitywistyki. Ponadto jego zainteresowania oscylują wokół zjawisk nieufundowanych (non-well-founded) jak np. refleksja, cykliczność, wielowartościowość niearchimedesowa i nieufundowana. Autor wielu książek oraz artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych, w tym indeksowanych w ISI Web of Science. Pełni funkcje redakcyjne w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

3 osoby kupiły
8
Kredka przekładana Serce do Serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredka przekładana Serce do Serca
Kolorowe Baloniki
Dostępny
120 szt.

Kredka przekładana Serce do SercaKolorowa kredka, a każdy kolor w kształcie serduszka. to słodkie upiększenie szkolnego piórnika.Serce do Serca Przekładana Kredka, to 12 kolorowych serduszek w jednej kredce, które można układać w dowolnej kolejności.Każde serduszko może być pojedynczą kredką lub można je połączyć z innymi serduszkami tworząc swoją wyjątkową kredkę. Możesz, także mieszać i przekładać serduszka ze swoimi przyjaciółmi, aby tworzyć śliczne mniejsze lub większe serduszkowe kreacje.Serce do Serca Przekładana Kredka.Kredki z przekładanym wkładem.Jedna kredka to 12 serduszek, każde serduszko to inny kolor.Wielkość kredki: 21 cm.

13,99 zł
3 osoby kupiły
9
Urugwaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urugwaj
Dostępny
101 szt.

Urugwaj, a właściwie Wschodnia Republika Urugwaju, jest z wielu względów krajem niezwykłym. Już sama jego nazwa, tłumaczona z języka guaraní jako ?rzeka malowanych ptaków?, daje przedsmak tej wyjątkowości. Do światowej prasy Urugwaj trafia regularnie za sprawą przełomowych, bezprecedensowych posunięć, które przyciągają uwagę innych społeczeństw (?). Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie ustanowił państwo opiekuńcze. W wyniku splotu wyjątkowych okoliczności stał się krajem świeckim ? zaledwie 46% społeczeństwa deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego, bardzo pod tym względem kontrastując z tradycyjnie religijną Ameryką Łacińską. Od 2009 roku zapewnia wszystkim uczniom bezpłatne laptopy i dostęp do sieci bezprzewodowej. Były prezydent José Mujica (2010?2015) stał się bohaterem mediów całego świata, które z lubością informowały, że przekazywał 90% swojej pensji na cele charytatywne, pozostając najbiedniejszym prezydentem świata. Równie często wspomina się fakt, że Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował w 2013 roku uprawianie, sprzedaż i zażywanie marihuany. Fragment wstępu Ta cenna książka uzupełnia lukę w polskiej literaturze dotyczącej Ameryki Łacińskiej i przybliża czytelnikowi słabo w Polsce znany Urugwaj ? kraj mały, ale ważny z perspektywy stosunków międzynarodowych, ciekawy pod względem kulturowym. Z recenzji wydawniczej dr hab. Katarzyny Dembicz, prof. UW

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

1 osoba kupiła
10
Samolot myśliwski D94 Harrier GR.7 'Operation Harric', 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot myśliwski D94 Harrier GR.7 'Operation Harric', 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

BAe Harrier to brytyjski jednomiejscowy samolot myśliwski, szturmowy i rozpoznawczy V/STOL o konstrukcji duralowej, półskorupowej. Początków konstrukcji Harriera należy szukać w 1957 roku, kiedy Lord Sydney Camm z Hawker Aircraft i dr Stanley Hooker z Bristol Siddeley Engines przystąpili do konstrukcji samolotu taktycznego wykorzystującego najnowszy silnik turbowentylatorowy konstrukcji zakładów Bristol, znanego wtedy pod oznaczeniem BS.53. Przystosowano go specjalnie do pionowego wektora ciągu zapewniającego pionowy start samolotu o stałym skrzydle. Gazy wylotowe z silnika kierowane były do czterech przestawianych dysz umieszczonych parami z przodu i z tyłu kadłuba. Zakres obrotu dysz przekraczał 90 stopni, co pozwalało kierować gazy wylotowe bezpośrednio do tyłu w czasie normalnego lotu, pionowo w dół do startu i lądowania lub na dowolny kąt w fazie przejściowej. Dookoła silnika Camm skonstruował zwarty, konwencjonalny, metalowy płatowiec w układzie górnopłata. W przedniej części kadłuba znajdowała się jednoosobowa kabina, obok której umieszczone były dwa stałe nieruchome wloty powietrza do silników o przekroju półkolistym. Dwukołowe podwozie główne i jednokołowe zabudowano w układzie tandem w centralnej osi kadłuba. Pierwszy z sześciu prototypów wzniósł się w powietrze po raz pierwszy 21 października 1960 roku. Po niecałym roku dokonano kompletnego przejścia z pionowego wznoszenia do lotu poziomego i ponownego zawisu. W lutym 1965 roku rząd Wielkiej Brytanii zamówił sześć samolotów doświadczalnych. Były to pierwsze egzemplarze, którym nadano nazwę Harrier. Oprócz Wielkiej Brytanii jedynym użytkownikiem standartowych samolotów Harrier jest marynarka wojenna Hiszpanii, gdzie maszyny te znane są pod nazwą Matador. Do chwili obecnej powstało kilkanaście wersji samolotu Harrier. Chronologicznie pierwszą był Harrier GR.1 (samolot szturmowy, który wszedł do służby w 1969 roku). Szybko powstała wersja T.3, czyli dwuosobowa wersja szkolna Harriera GR.1. Kolejną wersją jest Harrier GR.3, który jest najnowocześniejszą wersją szturmową tego samoloty wyposażoną w silniki Pegasus 11 Mk 103. Od 1978 jest również produkowana wersja oznaczona jako Sea Harrier, której to model FRS.MK.1 zasłużył się wybitnie w czasie wojny o Falklandy w 1982 roku jako samolot myśliwsko-szturmowy. W wyniku doświadczeń wyniesionych z tej wojny powstała wersja FA.2, która ma lepszą awionikę, w tym świetny radar Blue Vixen, większy udźwig oraz może korzystać z szerszego wachlarza uzbrojenia. Dane techniczne (wersja GR.3): długość: 14,37m, rozpiętość skrzydeł: 7,6m, wysokość: 3,42m, prędkość maksymalna: 1185km/h, prędkość wznoszenia maksymalna: 254m/s, promień działania bojowego: 420km, uzbrojenie: stałe-nie posiada , podwieszane-do 3176 kg ładunku. Skala: 1:72

30,75 zł
27,98 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,77 zł

1 osoba kupiła
11
Życiodajna woda wodorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życiodajna woda wodorowa
Dostępny
37 szt.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że woda jest fundamentem naszego funkcjonowania na planecie Ziemia. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie każdy jednak wie, że najważniejszym, życiodajnym składnikiem wody jest wodór. Poziom nasycenia tym pierwiastkiem decyduje o leczniczych i profilaktycznych właściwościach tego najpopularniejszego napoju na świecie. Okazuje się, że słynne wody w Lourdes we Francji, Nordenau w Niemczech, Tlacote w Meksyku czy Nadana w Indiach zawierają niezwykle wysoki poziom nasycenia wodorem. Czyżby liczne uzdrowienia, które mają tam miejsce, poza czynnikiem duchowym, można przypisać zdrowotnym walorom tamtejszej wody? Dlaczego warto spożywać wodę, w której znajduje się molekularny, aktywny wodór? - Dzięki swojemu neutralnemu pH skutecznie nawadnia wszystkie komórki, przez co organizm jest lepiej odżywiony i skuteczniej oczyszczany z toksyn, a w rezultacie mniej zakwaszony. - Jest doskonałym antyoksydantem, który hamuje destrukcyjne działanie wolnych rodników. Aktywny wodór jest 176 x silniejszy od witaminy C. - Poprawia jakość snu oraz wpływa na szybszą regenerację sił witalnych po wysiłku. Niweluje też przewlekłe zmęczenie. - Stymuluje rozwój pozytywnej flory bakteryjnej jelit. Eliminuje przewlekłe zaparcia i biegunki. Optymalizuje wagę ciała - Poprawia kondycję włosów oraz skóry. Powoduje zanik cellulitu i spłycanie zmarszczek - Stabilizuje procesy trawienne oraz wydzielanie soków żołądkowych. Powoduje lepsze przyswajanie witamin, minerałów oraz składników odżywczych - Spowalnia procesy starzenia komórek, stymuluje procesy samouzdrawiania oraz wzrostu odporności organizmu Liczne badania wykazały, że woda nasycona aktywnym wodorem posiada silne właściwości lecznicze. Wykazano laboratoryjnie wyraźną poprawę w blisko stu różnych jednostkach chorobowych. Terapia wodą wodorową posiada niezrównany potencjał do zrewolucjonizowania domowej opieki zdrowotnej dla setek milionów rodzin na całym świecie! Ten leczniczy napój Matki Natury pomoże nam żyć dłuższym i szczęśliwszym życiem.

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
12
Słownik geograficzny krajoznawczy turystyczny... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik geograficzny krajoznawczy turystyczny...
Dostępny
8 szt.

"Słownik geograficzny krajoznawczy turystyczny Polski" jest opracowaniem wyjątkowym, podobnych publikacji nie ma na polskim rynku wydawniczym. Wyróżnia się kilkoma oryginalnymi cechami. Przede wszystkim to całościowe, obszerne kompendium wiedzy i informacji na temat geografii turystycznej Polski, wybitnych walorów krajoznawczych, a także zasobów atrakcji i produktów, z jakich turyści najczęściej korzystają. W tym zakresie książka porządkuje wiedzę, bowiem skupia się na najważniejszych obszarach, miejscach, wydarzeniach, obiektach dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, a także możliwościach wypoczynku i uprawiania aktywnych form turystyki. Słownik zawiera zwięzłe opisy ważniejszych regionów i mniejszych jednostek geograficznych, gór, rzek i jezior, obszarów o wybitnych walorach przyrodniczych, tysięcy miejscowości, zabytków, muzeów, obiektów bazy turystycznej, tras i szlaków. Ukazuje turystyczne bogactwo polskich regionów, które coraz lepiej wykorzystują zasoby dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, rozbudowują infrastrukturę, tworzą nowe atrakcje dla turystów. Zaproponowany układ treści publikacji jest przejrzysty w podziale na regiony i alfabetycznie ułożone hasła, co czyni ją wygodną w korzystaniu. Książka wydana została na bardzo wysokim poziomie edytorskim. Skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Powinna znaleźć się w bibliotece każdego, kto interesuje się geografią Polski, krajoznawstwem i różnymi formami podróżowania po kraju. Może też być ekskluzywnym prezentem na wiele okazji.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
13
Going to School - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Going to School
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

This book gently introduces young children to the idea of going to school for the first time. The simple, reassuring text explains what to expect, and the charming illustrations by Stephen Cartwright are full of fun details to look at and talk about together.

29,00 zł
27,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
14
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests
Dostępny
69 szt.

Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests to publikacja, której główną część stanowi zbiór przykładowych zestawów egzaminacyjnych. Zostały one przygotowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną Informatorze o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego od roku szkolnego 2018/2019. Publikacja zawiera również sekcję Extra Practice Material, dzięki której uczniowie mogą dodatkowo rozwijać znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Książka może służyć uczniom i nauczycielom jako uzupełniający materiał ćwiczeniowy przeznaczony do wykorzystania w toku przygotowań do egzaminu, jak też jako materiał testowy do sprawdzania stopnia przygotowania do egzaminu.

55,00 zł
47,85 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,15 zł

1 osoba kupiła
15
Kreator rozwiązań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreator rozwiązań
Dostępny
91 szt.

Za jaką decyzję podjętą dziś podziękujesz sobie w przyszłości? Może za to, że dzięki konkretnym wskazówkom znalezionym w ?Kreatorze rozwiązań? wreszcie realnie ruszysz z miejsca. Cel to stan lub obiekt, do którego się dąży, to kres świadomego działania. Osiągnięcie celu uszczęśliwia człowieka i daje mu zadowolenie. Jest dobrem prowadzącym do samourzeczywistnienia. Być może czegoś pragniesz, być może czegoś chcesz uniknąć? Ten miniporadnik to swoista pigułka energii, świetny początek dla każdej zmiany. Rzeczowo i precyzyjnie wyjaśnia, dlaczego warto zająć się własnym CUD-em. To wybór, który się opłaca. Remigiusz Nestor KalwarsKi Coach: trener mentalny, pisarz. Zafascynowany ludzką naturą z determinacją zgłębia ją świadomie już ćwierć wieku. Zwolennik tezy, że w życiu nie ma przypadków. Miłośnik gór, których piękno docenia zarówno stojąc u ich podnóża, jak i siedząc z herbatą na szczycie. Opór zmienia w upór, przez co odnosi skuteczność w każdym z obszarów swojego życia. Pozytywne myślenie, bycie tu i teraz oraz czerpanie z każdej, choćby najmniejszej rzeczy, daje mu siłę i równowagę życiową. Prowadzi warsztaty, podczas których uczy, jak oswajać emocje oraz jak skutecznie komunikować się ze swoją podświadomością. Pomaga rozkwitać osobom i biznesom. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem jako trener i coach. Realizując swoje marzenia zadebiutował także jako pisarz powieścią ?Inwersja?.

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

16
Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z Kocurkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień w Zwierzaczkowie. Wyruszamy pociągami z Kocurkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Bestsellerowa nagradzana seria,kochana przezdzieci w19 krajach! Dzień wZwierzaczkowie to pięknie ilustrowane opowieści oniewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca wróżnych zawodach. I co wkażdej pracy jest najważniejsze. Pełna uroczych postaci książka zachęca do podróży pociągami ido realizacji marzeń. Kocurek Pazurek ijego Dziadek uwielbiają pociągi. Ruszaj więc znimi wpodróż pociągami ze Zwierzaczkowa. A jest ich tyle isą tak różne, że ażtrudno sobie wyobrazić! Pojedziesz pociągiem Błyskawicą, kolejką górską, kuszetkami, Ekspresem Zebra, tajemniczym Bizonem... Po drodze wydarzy się mnóstwo nieprzewidzianych przygód. Co będzie, kiedy krowy zechcą zjeść kolację na torach kolejowych? Co, kiedy krokodyl rozłoży się na trzech siedzeniach? A co, kiedy maszynista usiądzie na swoich okularach? A może Kocurek Pazurek będzie miał szansę sam poprowadzić pociąg? Niepowtarzalne ilustracje Sharon Rentty tworzą baśniowy świat, gdzie wszyscy sobie pomagają, starają się iuczą, by spełnić marzenia.

36,80 zł
25,76 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

17
Algorytmy postępowania w alergologii dziecięcej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy postępowania w alergologii dziecięcej
Dostępny
13 szt.

Książka zawiera: ?charakterystykę patofizjologii alergii ?opis najczęstszych alergenów i okresów pylenia ?opis wszystkich postaci chorób alergicznych u dzieci wraz z charakterystyką najnowszych metod diagnostycznych, leczniczych i profilaktycznych ?informacje na temat alergii krzyżowych ?zestawienie dostępnych leków. Spis Treści: 1. Zacznijmy ab ovo ? definicje i pojęcia alergologiczne ? Izabela Orlińska, Monika Pohorecka 2. Jak powstaje choroba alergiczna? Krótkie omówienie patofizjologii ? Izabela Orlińska, Monika Pohorecka 3. Co powoduje uczulenie? Najczęstsze alergeny, alergie krzyżowe ? Agnieszka Lipiec 4. Kalendarz pylenia roślin ? prognozy pylenia ? Piotr Rapiejko 5. Diagnostyka chorób alergicznych ? Oksana Wojas, Edyta Krzych-Fałta 6. Alergiczny nieżyt nosa ? Magdalena Arcimowicz 7. Alergiczne choroby oczu ? Adam J. Sybilski 8. Atopowe zapalenie skóry ? Agata Mikucka-Wituszyńska, Irena Walecka 9. Astma ? Katarzyna Kozikowska 10. Alergia pokarmowa ? Anna Chudoba 11. Kontaktowe zapalenie skóry ? Piotr Ciechanowicz, Irena Walecka 12. Pokrzywka ? Klaudia Dopytalska, Irena Walecka 13. Alergie na jad owadów błonkoskrzydłych ? Adam J. Sybilski 14. Zespół alergii jamy ustnej i zespół pyłkowo-pokarmowy ? Agnieszka Lipiec, Adam J. Sybilski 15. Wstrząs anafilaktyczny ? Adam J. Sybilski 16. Immunoterapia alergenowa ? Magdalena Arcimowicz 17. Profilaktyka chorób alergicznych u dzieci ? Edyta Krzych-Fałta, Oksana Wojas 18. Czym dysponujemy ? podstawowe leki w alergologii ? Izabela Orlińska

69,00 zł
18
Arcybiskup generał brygady Sawa (Sowietow) 1898-1951 duszpasterz, żołnierz, obywatel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcybiskup generał brygady Sawa (Sowietow) 1898-1951 duszpasterz, żołn...
Dostępny
150 szt.

Książka, będąca pokłosiem wieloletnich badań w archiwach i bibliotekach w kraju i za granicą (Białoruś, Litwa, Serbia, Wielka Brytania, USA), przedstawia losy arcybiskupa generała brygady Sawy (Sowietowa), hierarchy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Autor omawia kolejne etapy życia i działalności władyki: młodość w okresie I wojny światowej, kapłaństwo w II Rzeczypospolitej, tułaczkę wojenną, służbę w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w charakterze naczelnego kapelana wojskowego wyznania prawosławnego, a następnie posługę duchowną wśród obywateli polskich na obczyźnie w warunkach pojałtańskiej rzeczywistości. Książka odsłania jeden z mało znanych epizodów w dziejach polskiego prawosławia w XX wieku. Archbishop Brigadier General Sawa (Sowietow) 1898-1951: Priest, Soldier, Citizen The books presents the life of archbishop brygadier general Sawa (Sowietow). The author explores its successive stages: young years during the First World War, priesthood in the Second Polish Republic, wanderings during the Second World War, service in Polish Armed Forces in the West (as the chief military chaplain of the Orthodox Church), and religious service among Polish citizens abroad after the Yalta Conference.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

19
Architects and their Societies. Cultural Study on the Habsburg-Slavic Area (1861-1938) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architects and their Societies. Cultural Study on the Habsburg-Slavic ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.24

The idea of looking at the architects operating within the cultural framework of the Habsburg Empire, embedded in this book, stems from our previous research. It has its roots in the research on Slavic peripheral narratives, conducted by the Research Group on the Slavic Cultures in the Habsburg Monarchy (http://uwhabsburgstudies.uw.edu.pl/), which has operated since 2011 at the Institute of Western and Southern Slavic Studies of the University of Warsaw. We studied the issue of peripheral attitudes towards both national narratives, created after 1861 by the Slovak, Czech and Croatian elites, and the imperial project imposed by Vienna and Budapest. Faithful to the microlevel approach, we looked at figures, spaces and social phenomena that do not fit into the stereotypical view of national historiography. Anna Kobylińska, Maciej Falski

39,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

20
Pomoc społeczna Komentarz do ustawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc społeczna Komentarz do ustawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Publikacja jest kompleksową i praktyczną analizą przepisów zarówno samej ustawy, jak i innych aktów bezpośrednio związanych z funkcjonowaniem całego systemu pomocy społecznej. Wskazuje, w jaki sposób należy interpretować obowiązujące regulacje oraz w jakim zakresie można je stosować. Uwzględnia najnowsze zmiany w przepisach, wynikające z ustawy nowelizującej z 15 kwietnia 2021 r. Omawia też szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które bezpośrednio dotyczą systemu pomocy społecznej i zatrudnionych w nim pracowników. Komentarz do ustawy o pomocy społecznej zawiera liczne odniesienia do przepisów innych ustaw oraz aktów wykonawczych, które również zostały w nim omówione. Autorki przytaczają także aktualne orzecznictwo, wskazujące obowiązujące linie orzecznicze w sprawach spornych lub budzących istotne wątpliwości interpretacyjne. Całość stanowi praktyczny przewodnik po systemie pomocy społecznej, omawiający m.in.: zasady pomocy społecznej, podział zadań pomocy społecznej między administrację publiczną ? zadania administracji rządowej oraz zadania własne gminy i powiatu, instytucje pomocy społecznej, formy i tryb udzielanej pomocy, w tym kryteria przyznawania świadczeń. Publikacja z pewnością ułatwi lepsze i szybsze zrozumienie przepisów ustawy o pomocy społecznej oraz innych aktów prawnych. Przede wszystkim jednak usprawni stosowanie tych przepisów oraz rozwiązywanie kwestii spornych. Z tego względu opracowanie to polecamy szczególnie: osobom zajmującym się zawodowo pomocą społeczną, pracownikom socjalnym, pracownikom administracji publicznej i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, prawnikom specjalizującym się w zagadnieniach systemu pomocy społecznej. Dzięki naszej publikacji każda z tych osób bez trudu wdroży w swojej codziennej pracy najnowsze regulacje dotyczące m.in.: zwiększenia kwoty dodatku do wynagrodzenia pracownika socjalnego, zmniejszenia okresu pracy pracowników socjalnych, od którego uzależniony jest dodatkowy urlop wypoczynkowy, umożliwienia zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu pracownika socjalnego; ustalenia ścieżki awansu zawodowego dla pracowników socjalnych, wprowadzenia pomocy psychologicznej dla pracowników socjalnych w sytuacji zagrożenia w terenie. O AUTORKACH: Magdalena Kasprzak ? doktor nauk prawnych, radca prawny, specjalistka w zakresie prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem sfery budżetowej oraz w zakresie systemu pomocy społecznej, wykładowca akademicki, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała m.in. w Departamencie Prawnym Głównego Inspektoratu Pracy. Od 2013 r. działa również społecznie w sektorze organizacji pozarządowych. Joanna Nowicka ? radca prawny, specjalistka w zakresie prawa finansowego i finansów publicznych ze szczególnym uwzględnieniem systemu pomocy społecznej, a także prawa gospodarczego, w tym prawa antymonopolowego, prawa konkurencji i prawa Unii Europejskiej. Jest dyplomowanym prawnym konsultantem projektów finansowanych ze środków unijnych. Od 2013 r. działa również społecznie w sektorze organizacji pozarządowych. ATUTY PUBLIKACJI: aktualność, uwzględnienie szczególnych rozwiązań dot. COVID-19, informacja o najnowszych zmianach, bogate orzecznictwo sądowo-administracyjne, szczegółowy, praktyczny komentarz do każdego przepisu ustawy.

199,00 zł
191,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,96 zł

21
Delegowanie pracowników - po zmianach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delegowanie pracowników - po zmianach
Dostępny
10 szt.

1. Wybór formy oddelegowania 2. Świadczenia otrzymywane przez pracownika przebywającego za granicą a podatek dochodowy 3. Zastosowanie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania 4. Opodatkowanie dochodów pracowników najemnych 5. Wykonywanie pracy za granicą przez inne osoby niż pracownicy 6. Unikanie podwójnego opodatkowania 7. Ubezpieczenia społeczne pracowników pracujących za granicą 8. Ustalenie właściwego ustawodawstwa w zakresie ubezpieczeń w przypadku delegowania pracowników do krajów ue 9. Ustalenie właściwego ustawodawstwa ubezpieczeniowego w stosunku do pracowników wykonujących pracę jednocześnie na terenie kilku państw 10. Obowiązki pracodawców delegujących pracowników za granicę

39,00 zł
37,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

22
Druki ścisłego zarachowania-gospodarka i ewidencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druki ścisłego zarachowania-gospodarka i ewidencja
Dostępny
4 szt.

Gospodarowanie drukami ścisłego zarachowania jest ważnym obszarem narażonym na powstawanie nadużyć. Mimo to ogólnie obowiązujące przepisy w ogóle nie normują związanych z tym zasad. Nie ma ogólnie ustalonej definicji druków ścisłego zarachowania stosowanych w gospodarce finansowej jednostek. Nie ma też ich katalogu ani określonych zasad ich ewidencji i kontroli. Związane z tym procedury musi ustalić we własnym zakresie kierownik jednostki. Z Poradnika można się dowiedzieć m.in.: jakie druki stosowane w księgowości trzeba zaliczać do druków ścisłego zarachowania, w jaki sposób można zapewnić podział kluczowych obowiązków w zakresie nabywania, ewidencjonowania, wykorzystywania i rozliczania druków, jak powinny wyglądać procedury chroniące druki przed nieupoważnionym dostępem i wykorzystaniem ich do defraudacji lub jej ukrycia, jak ocechowywać i ewidencjonować druki. Wszystkie przedstawione unormowania zostały zobrazowane przykładami z praktyki. W Poradniku znajdują się także wzory w zakresie gospodarowania drukami ścisłego zarachowania, m.in. zarządzeń, protokołów, upoważnień, pism i oświadczeń. Dla poszczególnych dowodów pokazano także zapisy w księdze druków ścisłego zarachowania dotyczące operacji ich przyjęcia na stan, wydania, zwrotu druków niewykorzystanych i ponownego ich przyjęcia na stan, zwrotu druków anulowanych i kopii zapasowych. Dopełnieniem Poradnika jest dodatek specjalny ? Ramowa instrukcja druków ścisłego zarachowania. Instrukcja została opracowana jako zbiór zapisów, z których należy wybrać odpowiednie postanowienia przy tworzeniu własnej instrukcji gospodarki drukami ścisłego zarachowania jednostki. Jednostki mogą skorzystać z przygotowanych zapisów. Na tej podstawie można ustalić własne przepisy wewnętrzne w tym zakresie.

79,00 zł
75,84 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,16 zł

23
Kalendarz książkowy 2021/22 Folk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz książkowy 2021/22 Folk
Niedostępny
Brak

Kalendarz Nauczycielski 2021/22 z przepiękną okładką

14,99 zł
Powiadomienie
24
Kalendarz książkowy nauczyciela 2021/22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz książkowy nauczyciela 2021/22
Niedostępny
Brak

Kalendarz książkowy nauczycielski na rok szkolny 2021/2022

14,99 zł
Powiadomienie
25
Schowek
Teczka A4 40 koszulek clear book czerwona PAT6404 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

8,99 zł
Powiadomienie
26
Schowek
Teczka A4 40 koszulek clear book niebieska PAT6408 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

8,99 zł
Powiadomienie
27
Schowek
Teczka A4 30 koszulek clear book czerwona PAT6304 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

7,99 zł
Powiadomienie
28
Schowek
Teczka A4 40 koszulek clear book pomarańczowa PAT6402 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

8,99 zł
Powiadomienie
29
Schowek
Teczka A4 20 koszulek clear book pomarańczowa PAT6202 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

5,99 zł
Powiadomienie
30
Schowek
Teczka A4 20 koszulek clear book zielona PAT6205 Patio
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

5,99 zł
Powiadomienie
31
Portugues XXI 3 podręcznik + online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugues XXI 3 podręcznik + online
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Zachowując tę samą strukturę i zawartość, nowe wydanie podręcznika ma na celu lepsze dostosowanie się do teraźniejszości, dzięki czemu pojawia się z nowym wyglądem, który jest znacznie bardziej atrakcyjny i nowoczesny, z nowymi zdjęciami i nowymi nagraniami audio. Kurs ten, zorganizowany na 3 poziomach, ma na celu naukę języka portugalskiego w sposób aktywny i partycypacyjny, wykazując wielką troskę o rozwój rozumienia i wypowiedzi ustnej ucznia, stymulując do dialogów i wymianę opinii, nie zapominając o znaczeniu zrozumienia i wypowiedzi pisemnej.Portugalski XXI - Średnio zaawansowany jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą pogłębić swoją znajomość języka portugalskiego.

164,00 zł
139,40 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 24,60 zł

32
Schowek
FIKI MIKI Materac do ćwiczeń ruchowych Turkus MRR1
FIKI MIKI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

105,20 zł
94,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,52 zł

33
Wychowanie dziecka między tradycją a... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie dziecka między tradycją a...
Dostępny
4 szt.

Funkcjonowanie dziecka w systemie wartości kulturowych i jego swoista emancypacja we współczesnym świecie sprowadzają się do poszukiwania strategii edukacyjnych, podkreślających z jednej strony potrzebę posiadania przez jednostkę nadrzędnej aksjologicznej filozofii życia, natomiast z drugiej umożliwiających racjonalne uczestniczenie w życiu określonej wspólnoty społecznej (wspólnot; oparte na własnym doświadczeniu, przeżywaniu i zaspokajaniu typowej dla tego wieku ciekawości świata. Zagadnienia te w odczytaniach właściwych pedagogice oraz etnologii i antropologii kulturowej stały się przedmiotem studiów teoretycznych i analiz empirycznych podjętych w kolejnym tomie poświęconym wspólnemu obszarowi badań, jakim jest wychowanie dziecka: między tradycją a współczesnością. W trzech częściach pracy (1) Wychowanie i edukacja dziecka w perspektywie historyczno-etnologicznej, (2) Ku godności i podmiotowości wyzwania i zadania współczesnego wychowania oraz (3) Dorastanie dziecka obrazy literackie i filmowe autorzy poszczególnych opracowań zwracają szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenia, problemy oraz inspiracje i perspektywy w zakresie badań dziecka i dzieciństwa.

50,40 zł
48,38 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,02 zł

34
The Magic Mystery of Trees - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Magic Mystery of Trees
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Learn about the amazing natural science of trees in this gorgeously illustrated nature and science book. From the highest branch and leaf down to the complex "wood wide web" of roots, every part of a tree plays an important role in its own growth and the habitat of the whole forest or woodland. Did you know that trees take care of each other and that the whole forest is connected? The Magic and Mystery of Trees takes children on a fascinating journey of exploration, showing them just how special these mighty organisms are. Discover how they communicate and warn each other of predators, how they nurture their networks, record the past, and anticipate the future to ensure their survival. Learn amazing tree facts, meet extraordinary trees from around the world and learn about the habitats they create. Find out what trees do for us and how to make your community a greener place by planting your very own tree!

64,60 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,88 zł

35
Dowcipy żydowskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy żydowskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Zbiór najzabawniejszych dowcipów Żydowskich

3,99 zł
Powiadomienie
36
Otwórz okienko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwórz okienko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Kolorowanki i wycinanki dla dzieci Pokoloruj obrazki, złóż kartkę i rozetnij w wyznaczonych miejscach ,aby pokazał się obrazek. Kreatywna zabawa dla każdego malucha!

3,99 zł
Powiadomienie
37
Folwark zwierzęcy George'a Orwella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy George'a Orwella
Dostępny
152 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

5,99 zł
38
Tango Sławomira Mrożka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tango Sławomira Mrożka
Dostępny
47 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

5,99 zł
39
Ołówek Hb Bc Criterium 550 pudełko A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek Hb Bc Criterium 550 pudełko A 12
BIC
Dostępny
19 szt.

Wysokiej jakości oł oacute wki z drewnianą, sześciokątną obudową, w wersjach grafit oacute w od 4B do 4H. Posiada klejony grafit. Criterium 3B bardzo ciemny odcień kreski, dobrze sprawdza sięw nbsp cienowaniu rysunku. Criterium 2B ciemny odcień kreski, dobrze sprawdza się w rysowaniu cienkich linii. Criterium HB średni odcień kreski. Criterium 2H jasny odcień kreski, stosuje się gł oacute wnie do rysunku technicznego. Criterium 3H bardzo jasny odcień kreski, stosuje się gł oacute wnie do rysunku technicznego. nbsp

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

40
An Open Heart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
An Open Heart
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

In the Dalai Lama?s own words: ?It is my hope that the reader of this small book will take away a basic understanding of Buddhism and some of the key methods by which Buddhist practitioners have cultivated compassion and wisdom in their lives. The methods discussed have been taken from three sacred texts of Buddhism. I would like to stress at the outset, however, that one doesn?t have to be a Buddhist to make use of these meditation techniques. Meditation is merely the process whereby we gain control over the mind and guide it in a more virtuous direction. Meditation may also be thought of as a technique by which we diminish the force of old thought habits and develop new ones. Yet the techniques themselves do not lead to enlightenment or a compassionate and open heart. That is up to you, and the effort and motivation you bring to your spiritual practice.?

44,00 zł
41,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,20 zł

41
Disney Princess Craft Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Princess Craft Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Create your own Disney magic! Delve into the spellbinding world of Disney Princess and make your own magical crafts. Dress up in Moana's flower crown. Create Cinderella's pumpkin coach. Put on a shadow puppet show with Mushu. Pretend to be a Disney Princess with selfie props - and much more. With more than 25 projects accompanied by clear illustrated step-by-step instructions and top tips from expert crafters, there are ideas to suit every budding prince or princess!

39,00 zł
36,66 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,34 zł

42
The First Crusade - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The First Crusade
Dostępny
5 szt.

From the author of the No. 1 bestseller The Silk Roads: A New History of the World The First Crusade is one of the best-known and most written-about events in history but in this new book Dr Peter Frankopan asks vital questions that have never been posed before. ?This is the only book to address the history of the First Crusade from the perspective of the east, examining the role of the Byzantine Empire and its ruler, Emperor Alexios I Komnenos. ?Peter Frankopan's focus on the imperial city of Constantinople and events in Asia Minor is the result of a major reinterpretation of eastern sources which reveal the crucial role of Byzantium in the genesis and execution of the First Crusade. Frankopan?s revelation of a close cooperation between the pope in Rome and the emperor in Constantinople constitutes an important revision and brand new evidence of the history of the Church. This book questions the traditional view that the Catholic and Orthodox churches had broken definitively in 1054. ?Rather than viewing the Crusades as a conflict between Christianity and Islam, the book reveals a complex triangular relationship between the west, Byzantium and the Muslim world. So, The First Crusade constitutes a paradigm shift ? it radically re-shapes our understanding of the aims, expectations, and long-term implications of the First Crusade and the Crusades as a whole. Most importantly it answers why was there a First Crusade?

60,00 zł
43
Vegan for Good - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vegan for Good
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

Rita Serano is a hugely popular food blogger known for her irresistible vegan recipes. A perfect companion for busy lives, Vegan for Good contains a range of multi-functional dishes to ensure vegan meals are easy to make every day. Whether it?s cooking a hassle-free weeknight supper, preparing a quick work lunch for the day ahead or treating yourself to a relaxed weekend brunch, this book has it covered. Chapters are split into Weekends, Weekends, No Time At All and Sweet Celebrations, with recipes ranging from a warming Sweet Potato and Peanut Soup to a smooth Raspberry and Coconut Cheesecake to share with friends. Packed full of flavour, colour and style, Vegan for Good has something for everyone, whether you need to whip up a 10-minute meal or spend an hour or two on a Sunday prepping for the week ahead. With Rita?s friendly guidance and delicious recipes, learn how to create easy, wholesome vegan masterpieces every day.

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

44
Emily Dickinson Nature Sketchbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emily Dickinson Nature Sketchbook
Quarry Creek Press
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Delight in the wonder-filled poetry of Emily Dickinson as you use this sketchbook for drawing, observing, and collecting the beauty and fragments of your day.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

45
Say It With Paper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Say It With Paper
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

There are many things you can do with paper but what can paper do for you? Discover paper?s true potential with this book full of exciting projects that enable you to discover new paper arts, such as pop ups, papercuts and 3-D shapes. Learn how paper can be used to communicate ideas, how it can be photographed and lit to great effect and even how it can be animated. Develop skills in construction, tessellation, model making and scene creating, while also working with scale and moving parts. Paper has never been more fun and more intriguing. Projects include: animal masks, ice creams, shadow puppets, tropical island, Ferris wheel, 3-D pig, car, lantern, geometric mobile, paper food, pop-up greetings card, paper theatre, giant pencil, and many more.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

46
A Brief History of Mutiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Brief History of Mutiny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

The notorious uprising on the Bounty has been elevated to iconic status by Hollywood, yet Richard Woodman describes it here as a mere ?pup? among mutinies. Captain Bligh was neither tyrant nor sadist ? whereas Pigot of the Hermione was both. Woodman brings a seaman?s perspective to this compelling history, which stretches from Magellan?s handling of an uprising on his great voyage of discovery in 1519 to the ?sordid crimes? that mutinies had become four centuries later.

49,00 zł
46,55 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

47
Lost Transmissions - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost Transmissions
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

A fascinating illustrated history of lost, overlooked, and uncompleted works of science fiction and fantasy Science fiction and fantasy reign over popular culture now. Lost Transmissions is a rich trove of forgotten and unknown, imagined-but-never-finished, and under-appreciated-but-influential works from those imaginative genres, as well as little-known information about well-known properties. Divided into sections on Film & TV, Literature, Art, Music, Fashion, Architecture, and Pop Culture, the book examines Jules Verne?s lost novel; AfroFuturism and Space Disco; E.T.?s scary beginnings; William Gibson?s never-filmed Aliens sequel; Weezer?s never-made space opera; and the 8,000-page metaphysical diary of Philip K. Dick. Featuring more than 150 photos, this insightful volume will become the bible of science fiction and fantasy?s most interesting and least-known chapters.

119,00 zł
114,24 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,76 zł

48
Women and Leadership - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Women and Leadership
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Women make up less than 10 per cent of national leaders. Behind this statistic lies a pattern of unequal access to power. In conversation with some of the world's most powerful and interesting women, Gillard and Okonjo-Iweala explore gender bias and ask why there aren't more women in leadership roles. Using current research as a starting point to form questions and hypotheses, the authors question the lived experience of women leaders such as Jacinda Ardern, Hillary Clinton, Michelle Bachelet and Theresa May. Speaking honestly and freely, they talk about having their ideas stolen by male colleagues, what it's like to be called fat or a slut in the media, and the things they wish they had done differently. Their stories reveal how gender and sexism affect perceptions of women as leaders, the trajectories of their leaderships, and the circumstances in which they come to an end. The result is a rare insight into life as a leader and a powerful call to arms for women everywhere.

50,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

49
World Engines: Creator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Engines: Creator
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Trapped on an alternate Earth, the combined crews of a crashed Russian spaceship, a British expeditionary force and a group of strays from the future must work together to survive, escape, and discover what led them to this point. All are from parallel universes where small changes in history led to different realities, and the tensions between the groups are rising. But some changes were not small. The solar system has been altered, changed, shaped in the various realities, and the World Engineers ? unspeakably powerful, completely unknown ? are still active. Why have they populated this planet with humanity?s ancestors and dinosaurs? What is on the moon of Saturn that gives off such an odd light? And even if they can be found, can they be stopped ? and should they be? Malenfant, Deidra and the rest of their party must find a way off the planet, back into space, and into the many dimensions seeking the answer?

50,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

50
Mammoth Book of Chess - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mammoth Book of Chess
Dostępny
2 szt.

With a foreword by Dr John Nunn, Grandmaster and four times Olypic gold medallist ?The Mammoth Book of Chess is a cracker . . . nobody will fail to find something new here? British Chess Magazine WINNER OF THE BRITISH CHESS FEDERATION BOOK OF THE YEAR AWARD, 1997 Comprehensive, up to date and clear, this latest edition of Graham Burgess?s chess classic is an invaluable guide to help even less experienced players to progress to good club level and better. It offers a complete guide to the main opening gambits along with hundreds of test positions for players at every level. Graham Burgess, FIDE Master, shows you all you need to know, from entering the world of chess, through Internet games, to major international tournaments. Expanded sections on online chess, computers and openings. A complete guide to all the main opening gambits. Hundreds of test positions for players of all standards. Courses in tactics and attacking strategy. Analysis of some of the greatest games ever played. Information and advice on club, national, and international tournaments. Glossary of terminology. Practical advice and information for further study.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

51
Trusting the Gold - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trusting the Gold
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

'One of the leaders in the world of meditation' Forbes 'Tara Brach has an uncanny ability to home in precisely on what we need in the moment, so we can meet that need from within' Kristin Neff Even when we cannot see the gold, the light and love of our true nature cannot be dimmed, tarnished, or erased Within us all is an innate purity, our gold, that we too often to learn to hide and doubt as we navigate the troubles of daily life. We lose touch with our innocence, creativity and tender hearts as we seek the approval of others and determine our self-worth based on the judgements of those around us. In this beautifully illustrated book, beloved meditation teacher and author Tara Brach teaches us how to uncover our gold and let our true nature shine out with love, kindness and spirit. Tara reveals how we can strip back the layers of doubt and fear that hold us back and learn to trust the pure awareness, love and basic goodness that live deep in our hearts.

74,00 zł
66,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,40 zł

52
The Mammoth Book of Cthulhu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mammoth Book of Cthulhu
Dostępny
4 szt.

For more than 80 years H. P. Lovecraft has inspired writers of horror and supernatural fiction with his dark vision of humankind?s insignificant place in a vast, uncaring cosmos. At the time of his death in 1937, Lovecraft was virtually unknown, but from early cult status his readership expanded exponentially; his nightmarish visions laying down roots in the collective imagination of his readers. Now this master of the macabre is accepted as part of the literary mainstream, as an American author of note, and the impact of his work on modern popular culture ? in literature, film, television, music, the graphic arts, gaming and theatre ? has been profound. As Stephen King wrote in Danse Macabre, the shadow of H. P. Lovecraft ?underlies almost all of the important horror fiction that has come since.? Today, Lovecraft?s themes of cosmic indifference, the utter insignificance of humankind, minds invaded by the alien, and the horrors of history remain not only viable motifs for modern speculative fiction, but are more relevant than ever as we explore the mysteries of a universe in which our planet is infinitesimal. This outstanding anthology of original stories ? from both established award-winning authors and exciting new voices ? collects tales of cosmic horror inspired by Lovecraft from authors who do not merely imitate, but reimagine, re-energize, and renew the best of his concepts in ways relevant to today?s readers, to create fresh new fiction that explores our modern fears and nightmares. From the depths of R?lyeh to the heights of the Mountains of Madness, some of today?s best weird fiction writers traverse terrain created by Lovecraft and create new eldritch geographies to explore . . . With stories by: Laird Barron, Nadia Bulkin, Amanda Downum, Ruthanna Emrys, Richard Gavin, Lois H. Gresh, Lisa L. Hannett, Brian Hodge, Caitlín R. Kiernan, John Langan, Yoon Ha Lee, Usman T. Malik, Helen Marshall, Silvia Moreno, Norman Partridge, W. H. Pugmire, Veronica Schanoes, Michael Shea, John Shirley, Simon Strantzas, Sandra McDonald, Damien Angelica Walters, Don Webb, Michael Wehunt and A.C. Wise

59,00 zł
56,05 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,95 zł

53
The Beauty of Living Twice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Beauty of Living Twice
Dostępny
7 szt.

Sharon Stone tells her own story: a journey of healing, love and purpose. She was one of the most renowned actresses in the world-until a massive stroke cost her not only her health, but her career, family, fortune and global fame. In The Beauty of Living Twice, Sharon Stone chronicles her efforts to rebuild her life, and the slow road back to wholeness and health. In an industry that doesn't accept failure, in a world where too many voices are silenced, Stone found the power to return, the courage to speak up, and the will to make a difference in the lives of women and children around the globe. Over the course of these intimate pages, as candid as a personal conversation, Stone talks about her pivotal roles, her life-changing friendships, her worst disappointments and her greatest accomplishments. She reveals how she went from a childhood of trauma and violence to a business that in many ways echoed those same assaults, under cover of money and glamour. She describes the strength and meaning she found in her children and in her humanitarian efforts. And ultimately, she shares how she fought her way back to find not only her truth, but her family's reconciliation and love. Stone made headlines not just for her beauty and her talent but for her candour and her refusal to "play nice", and it's those same qualities that make this memoir so powerful. The Beauty of Living Twice is a book for the wounded and a book for the survivors; it's a celebration of women's strength and resilience, a reckoning and a call to activism. It is proof that it's never too late to raise your voice and speak out.

115,00 zł
103,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,50 zł

54
Kilo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Join the deadly journey of cocaine, from farmer to kingpin. Meet Maria. Maria doesn?t see herself as a criminal. She?s just a farmhand picking the crops that never lose money: coca. This is Cachote. He prays to the Virgin of the Assassins that his bullets find their target. If he misses, he?ll have to answer to the cartel who pay him to take out their enemies. Pedro works the coca labs. But this laboratory is hidden deep in the jungle, and he turns coca leaves in to coca paste, a step just short of cocaine. And finally, here is Alex. Alex is a drug-lord and decides where the drug goes next: into Europe or the US. And he wields the power of life and death over everyone around him. In Kilo, Toby Muse takes us deeper into the drug trade than ever before, following a kilo of cocaine as it travels from its origins to the street. On the ground in the drug war for over a decade, earning the trust of those involved on all sides, Toby Muse takes us with him through the endless blood-soaked horror and economic logic at every level of the journey of the world?s most alluring and dangerous drug. We come to meet and ultimately understand the tainted personal psychology and motivations of each player in this dark El Dorado. But there are no winners here. Anyone who tries to hold the power of the ?white goddess? cocaine is ultimately undone, violently stripped of their humanity, their souls and their lives in this endless, pointless dance of death.

50,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

55
We Can Do Better Than This - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Can Do Better Than This
Niedostępny
Brak

We talk about LGBTQ+ equality. But what does it actually mean? And how do we get there? In this powerful and thought-provoking essay collection, 35 people - from actors, pop stars and athletes to scientists, writers and activists - set out to answer these vital questions. We Can Do Better Than This meets the famous drag queen who wants to eradicate the stigma around dating trans people, a gay Bangladeshi activist calling for the decriminalisation of homosexuality after his best friends were murdered in a hate crime, the Russian lesbian sex blogger skirting around the law to educate young people, a well-known trans author and journalist who wants to reimagine trans media representation, and the supermodel calling for the end of intersex surgeries on children. Featuring deeply moving personal stories and provocative new arguments, this is a book about how we can make our world better, and why LGBTQ+ equality should matter to everyone.

85,00 zł
Powiadomienie
56
Exercised - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exercised
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.23

In industrialized nations, our sedentary lifestyles have contributed to skyrocketing rates of obesity and diseases like diabetes. A key remedy, we are told, is exercise - voluntary physical activity for the sake of health. However, most of us struggle to stay fit, and our attitudes to exercise are plagued by misconceptions, finger-pointing and anxiety. But, as Daniel Lieberman shows in Exercised, the first book of its kind by a leading scientific expert, we never evolved to exercise. We are hardwired for moderate exertion throughout each day, not triathlons or treadmills. Drawing on over a decade of high-level scientific research and eye-opening insights from evolutionary biology and anthropology, Lieberman explains precisely how exercise can promote health; debunks persistent myths about sitting, speed, strength and endurance; and points the way towards more enjoyable and physically active living in the modern world.

50,00 zł
46,50 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,50 zł

57
140 Artists? Ideas for Planet Earth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
140 Artists? Ideas for Planet Earth
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Through 140 drawings, thought experiments, recipes, activist instructions, gardening ideas, insurgences and personal revolutions, artists who spend their lives thinking outside the box guide you to a new worldview; where you and the planet are one. Everything here is new and has not been displayed before. We invite you to rip out pages; to hang them up at home, to draw and scribble, to cook, to meditate, to take the book to your nearest green space. In the tradition of Hans Ulrich Obrist's wildly successful Do It project, this is a guidebook for shaping our ecological future. Liberate yourself from the ways of thinking that have separated us from our environment, and find your way back to our planet. Featuring Olafur Eliasson, Etel Adnan, Alexis Pauline Gumbs, Judy Chicago, Jane Fonda & Swoon, the Black Quantum Futurism Collective, Vivienne Westwood, Cauleen Smith, Marina Abramovic, the Karrabing Film Collective, and many more.

50,00 zł
46,50 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,50 zł

58
In a Dark, Dark Wood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In a Dark, Dark Wood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

**THE SUNDAY TIMES TOP TEN BESTSELLER** AN INVITATION TO DIE FOR?. Nora hasn't seen Clare for ten years. Not since the day Nora walked out of her old life and never looked back. Until, out of the blue, an invitation to Clare?s hen party arrives. A weekend in a remote cottage - the perfect opportunity for Nora to reconnect with her best friend, to put the past behind her. But something goes wrong. Very wrong. And as secrets and lies unravel, out in the dark, dark wood the past will finally catch up with Nora. 'Genuinely chilling and totally compulsive' Sunday Mirror 'Mesmerising' Guardian 'You won't be able to put down this creepy page-turner' Closer 'A tense, terrifying novel' Clare Mackintosh, author of I Let You Go

45,00 zł
Powiadomienie
59
A Traveller at the Gates of Wisdom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Traveller at the Gates of Wisdom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.16

Some stories are universal. They play out across human history. And time is the river which will flow through them. It starts with a family, a family which will mutate. For now, it is a father, mother and two sons. One with his father?s violence in his blood. One who lives his mother?s artistry. One leaves. One stays. They will be joined by others whose deeds will change their fate. It is a beginning. Their stories will intertwine and evolve over the course of two thousand years ? they will meet again and again at different times and in different places. From distant Palestine at the dawn of the first millennium to a life amongst the stars in the third. While the world will change around them, their destinies will remain the same. It must play out as foretold. It is written. A Traveller at the Gates of Wisdom is the extraordinary new novel from acclaimed writer John Boyne. Ambitious, far-reaching and mythic, it introduces a group of characters whose lives we will come to know and will follow through time and space until they reach their natural conclusion.

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

60
A Brief History of Life in the Middle Ages - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Brief History of Life in the Middle Ages
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Using wide-ranging evidence, Martyn Whittock shines a light on Britain in the Middle Ages, bringing it vividly to life in this fascinating new portrait that brings together the everyday and the extraordinary. Thus we glimpse 11th-century rural society through a conversation between a ploughman and his master. The life of Dick Whittington illuminates the rise of the urban elite. The stories of Roger ?the Raker? who drowned in his own sewage, a ?merman? imprisoned in Orford Castle and the sufferings of the Jews of Bristol reveal the extraordinary diversity of medieval society. Through these characters and events ? and using the latest discoveries and research ? the dynamic and engaging panorama of medieval England is revealed.

49,00 zł
46,55 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

61
Boys Don't Cry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boys Don't Cry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

In Boys Don't Cry, bestselling author Malorie Blackman explores the unchartered territory of teenage fatherhood. You're waiting for the postman - he's bringing your A level results. University, a career as a journalist - a glittering future lies ahead. But when the doorbell rings it's your old girlfriend; and she's carrying a baby. Your baby. You're happy to look after it, just for an hour or two. But then she doesn't come back - and your future suddenly looks very different. Malorie's dramatic new novel will take you on a journey from tears to laughter and back again.

36,20 zł
32,58 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,62 zł

62
Spot Goes on Holiday - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spot Goes on Holiday
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Mum and Dad are taking Spot on holiday, where he gets to play in the sand, swim in the ocean and even makes a new friend! Toddlers will love joining Spot at the beach in this classic picture book. With fun flaps to train fine motor skills and an adventure to encourage curiosity and exploration, this is great for early learning and play. If you loved this, try Where's Spot?, Spot Goes to School and Spot Goes to the Farm for more lift-the-flap fun!

40,70 zł
37,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,85 zł

63
Usborne Workbooks Spelling - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Workbooks Spelling
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

The activities in this book will build confidence in understanding spelling rules, including adding prefixes and suffixes. Using apostrophes with plural worlds, and identifying homophones.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

64
Usborne Workbooks Grammar and Punctuation - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Workbooks Grammar and Punctuation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

The friendly animals in this workbook will help children practise and understand the rules of written English. Topics include clauses, conjunctions, adverbs, direct speech, present perfect tense and paragraphs.

23,00 zł
22,08 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,92 zł

65
Usborne Workbooks Adding and Substracting - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Workbooks Adding and Substracting
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

The friendly animal characters in this fun workbook will help children understand the value of each digit in a number (place value) and provide practice in adding and subtracting 2-digit and 3-digit numbers in columns.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

66
21 Truths About Love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21 Truths About Love
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

?Honest, vulnerable, hilarious, and profoundly human? Taylor Jenkins Reid, New York Times bestselling author of Daisy Jones and the Six From the beloved author of Memoirs of an Imaginary Friend comes a wonderful new novel about a struggling man, written entirely in lists. Daniel Mayrock?s life is at a crossroads: 1. His bookshop is failing. 2. He?s sick of feeling useless. 3. His wife, Jill, is ready to start a family. 4. She has no idea about 1 and 2. Dan is scared. Then Jill gets pregnant. And now all Dan knows is: 5. Dan loves Jill. Brimming with Dan?s hilarious sense of humour and unique world-view, his obsessive list-making paints a picture of a man who?s willing to do just about anything for the love (and soon-to-be new love) of his life?

45,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

67
About a Boy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
About a Boy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Thirty-six-year-old Londoner Will loves his life. Living carefree off the royalties of his dad's Christmas song, he's rich, unattached and has zero responsibilities - just the way he likes it. But when Will meets Marcus, an awkward twelve-year-old who listens to Joni Mitchell and accidentally kills ducks with loaves of bread, an unlikely friendship starts to bloom. Can this odd duo teach each another how to finally act their age? Hugely funny and equally heartfelt, Nick Hornby's classic proves you're never too old to grow up. Perfect for fans of David Nicholls and Mike Gayle.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

68
The Social Instinct - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Social Instinct
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Why cooperate? This may be the most important scientific question we have ever, and will ever, face. The science of cooperation tells us not only how we got here, but also where we might end up. Cooperation explains how strands of DNA gave rise to modern-day nation states. It defines our extraordinary ecological success as well as many of the most surprising features of what make us human: not only why we live in families, why we have grandmothers and why women experience the menopause, but also why we become paranoid and jealous, and why we cheat. Nichola Raihani also introduces us to other species who, like us, live and work together. From the pied babblers of the Kalahari to the cleaner fish of the Great Barrier Reef, they happen to be some of the most fascinating and extraordinarily successful species on this planet. What do we have in common with these other species, and what is it that sets us apart? Written at a time of global pandemic, when the challenges and importance of cooperation have never been greater, The Social Instinct is an exhilarating, far-reaching and thought-provoking journey through all life on Earth, with profound insights into what makes us human and how our societies work.

77,90 zł
74,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,89 zł

69
The Lying Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Lying Game
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

'Another heart-stopping belter of a thriller from an epic talent' Heat The text message arrives in the small hours of the morning: I need you. Isa drops everything, takes her baby daughter and heads straight to Salten. She spent the most significant days of her life at boarding school on the marshes there, days which still cast their shadow over her. Isa and her three best friends used to play the Lying Game, competing to convince people of outrageous stories. Now, after seventeen years of hiding the truth, something terrible has been found on the beach. The friends' darkest secret is about to come to light... 'I could not put this book down' REESE WITHERSPOON

51,00 zł
Powiadomienie
70
Juliet, Naked - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Juliet, Naked
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

In 1986, legendary musician Tucker Crowe disappeared from the public eye and for 20 years, his rabid fans have speculated his whereabouts. Annie lives in Gooleness, the north's answer to a question nobody asked, and has put fifteen years into a safe relationship with one such "Crowe-ologist", Duncan. And she wants her money back, please. Then Tucker releases new material. Duncan thinks it's genius, Annie does not, and when she dares to go public with her dislike, there are unexpected, life-changing consequences for all three . . . Juliet, Naked is a humblingly humorous novel about music, love, loneliness, and the struggle to live up to our own potential. If you like David Nicholls, David Sedaris and Jonathan Coe, you will love this book.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

71
Usborne Workbooks Times Tables - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Workbooks Times Tables
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Packed with appealing activities, this colourful workbook will help children develop their times tables knowledge, focusing on the 7, 9, 11 and 12 times tables.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

72
Usborne Workbooks Fraction - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usborne Workbooks Fraction
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Helped by the friendly animals of Paradise Park, children can explore fractions in a variety of interesting contexts. Topics include identifying fractions, finding equivalent fractions, adding and subtracting fractions, and finding fractions of amounts.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

73
Wipe-Clean Horse and Pony Activities - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wipe-Clean Horse and Pony Activities
Dostępny
2 szt.

Themed activities give young children plenty of practice in pen-control - an essential skill they must learn before starting to form letters and numbers. Children will enjoy joining the dots, spotting differences, solving mazes and tracing over the dotted lines, then wiping the pages clean and doing it all again.

34,00 zł
32,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,36 zł

74
Rememberings - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rememberings
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Sinéad O'Connor's voice and trademark shaved head made her famous by the age of twenty-one. Her landmark recording of Prince's 'Nothing Compares 2 U' made her a global icon. She outraged millions when she tore up a photograph of Pope John Paul II on American television. Unapologetic and impossible to ignore, she called out hypocrisy wherever she saw it, and has done so for three decades. Now, in Rememberings, O'Connor tells her story - the heartache of growing up in a family falling apart; her early forays into the Dublin music scene; her adventures and misadventures in the world of sex, drugs and rock'n'roll; the fulfilment of being a mother; her ongoing spiritual quest - and through it all, her abiding passion for music. Rememberings is intimate, replete with candid anecdotes and full of hard-won insights. It is a unique and remarkable chronicle by a unique and remarkable artist.

113,00 zł
101,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,30 zł

75
Instructions for Dancing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instructions for Dancing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Evie is disillusioned about love ever since her dad left her mum for another woman - she's even throwing out her beloved romance novel collection. When she's given a copy of a book called Instructions for Dancing, and follows a note inside to a dilapidated dance studio, she discovers she has a strange and unwelcome gift. When a couple kisses in front of her, she can see their whole relationship play out - from the moment they first catch each other's eye to the last bitter moments of their break-up. For Evie, it confirms everything she thinks she knows about love - that it doesn't last. But at the dance studio she meets X - tall, dreadlocked, fascinating - and they start to learn to dance, together. Can X help break the spell that Evie is under? Can he change Evie's mind about love? Praise for Nicola Yoon: 'Gorgeous and lyrical' New York Times 'Powerful, lovely, heart-wrenching' Jennifer Niven 'This extraordinary first novel about love so strong it might kill us is too good to feel like a debut' Jodi Picoult

40,00 zł
37,20 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,80 zł

76
The Woman in Cabin 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Woman in Cabin 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.16

**SUNDAY TIMES BESTSELLER** A PASSENGER IS MISSING. BUT WAS SHE EVER ON BOARD AT ALL? ?Prepare to read it in one sitting!? Shari Lapena, bestselling author of Someone We Know This was meant to be the perfect trip. The Northern Lights. A luxury press launch on a boutique cruise ship. A chance for travel journalist Lo Blacklock to recover from a traumatic break-in that has left her on the verge of collapse. Except things don't go as planned. Woken in the night by screams, Lo rushes to her window to see a body thrown overboard from the next door cabin. But the records show that no-one ever checked into that cabin, and no passengers are missing from the boat. Exhausted and emotional, Lo has to face the fact that she may have made a mistake ? either that, or she is now trapped on a boat with a murderer... 'Agatha Christie meets The Girl on the Train' The Sun 'A rollicking page-turner that reads like Agatha Christie got together with Paula Hawkins to crowdsource a really fun thriller' Stylist 'A tense, moody drama?brilliantly claustrophobic setting' Sunday Times

51,00 zł
Powiadomienie
77
Being John Lennon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Being John Lennon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

John Lennon was a rock star, a school clown, a writer, a wit, an iconoclast, a sometime peace activist and finally an eccentric millionaire. He was also a Beatle ? his plain-speaking and impudent rejection of authority catching, and eloquently articulating, the group?s moment in history. Chronicling a famously troubled life, Being John Lennon analyses the contradictions in the singer-songwriter?s creative and destructive personality. Drawing on many interviews and conversations with Lennon, his first wife Cynthia and second Yoko Ono, as well as his girlfriend May Pang and song-writing partner Paul McCartney, Ray Connolly unsparingly reassesses the chameleon nature of the perpetually dissatisfied star who just couldn?t stop reinventing himself.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

78
History of Jack the Ripper - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
History of Jack the Ripper
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

The murders in London between 1888-91 attributed to Jack the Ripper constitute one of the most mysterious unsolved criminal cases. This story is the result of many years meticulous research. The author reassesses all the evidence and challenges everything we thought we knew about the Victorian serial killer and the vanished East End he terrorized.

69,00 zł
65,55 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,45 zł

79
Zennor in Darkness - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zennor in Darkness
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

It is spring 1917 in the Cornish coastal village of Zennor, and the young artist Clare Coyne is waking up to the world. Ignoring the whispers from her neighbours, she has struck a rare friendship with D.H. Lawrence and his German wife, who are hoping to escape the war-fever of London. In between painting and visits to her new friends she whiles away the warm days with her cousin John, who is on leave from the trenches, harbouring secrets she couldn't begin to understand. But as the heat picks up, so too do the fear and the gossip that haunt the village. And the freedom to love will come at a steep price.

45,00 zł
41,85 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

80
Black No More - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black No More
Dostępny
4 szt.

It's New Years Day in 1933 in New York City and Max Disher, a young black man, has just heard the news: a mysterious doctor has discovered a strange process that can turn black skin white - a new way to 'solve the American race problem'. Max, who is tired of being rejected and abused because of his dark skin, leaps at the opportunity. After receiving the 'Black-No-More' procedure, he becomes Matthew Fisher, a white man who is able to attain everything he has ever wanted: money, power and a beautiful wife. But it soon becomes apparent that America, whiter than ever, is becoming more and more dangerous . . . An extraordinary, cutting satire, Black No More is an utterly unique work of science fiction, and one of the first works of Black speculative fiction.

45,00 zł
41,85 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,15 zł

81
Driftglass - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Driftglass
Dostępny
4 szt.

Samuel R. Delany is widely considered to be one of the greatest science fiction writers of the twentieth century, and a pioneer of Black and Queer genre fiction. Driftglass, the definitive collection of Delany's science fiction stories, displays the extraordinary depth of his writing: strange men and women labouring beneath the seas, the struggle of those attempting to break free from their galaxies, the intrigue of violent underworlds, as well as children with psychic powers and an ice cream parlour on a moon of Neptune. Radical, inventive, and brilliantly original, Driftglass contains the Hugo and Nebula award-winning stories 'Aye, and Gomorrah. . .' and 'Time Considered as a Helix of Semi-precious Stones'.

51,00 zł
47,43 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,57 zł

82
The Gene - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Gene
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

The story begins in an Augustinian abbey in 1856, and takes the reader from Darwin?s groundbreaking theory of evolution, to the horrors of Nazi eugenics, to present day and beyond - as we learn to ?read? and ?write? the human genome that unleashes the potential to change the fates and identities of our children. Majestic in its scope and ambition, The Gene provides us with a definitive account of the epic history of the quest to decipher the master-code that makes and defines humans ? and paints a fascinating vision of both humanity?s past and future.

79,00 zł
Powiadomienie
83
The Rise and Fall of the Dinosaurs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rise and Fall of the Dinosaurs
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

66 million years ago the dinosaurs were wiped from the face of the earth. Today, Dr. Steve Brusatte, one of the leading scientists of a new generation of dinosaur hunters, armed with cutting edge technology, is piecing together the complete story of how the dinosaurs ruled the earth for 150 million years. The world of the dinosaurs has fascinated on book and screen for decades ? from early science fiction classics like The Lost World, to Godzilla terrorizing the streets of Tokyo, and the monsters of Jurassic Park. But what if we got it wrong? In The Rise and Fall of the Dinosaurs, top dinosaur expert Brusatte, tells the real story of how dinosaurs rose to dominate the planet. Using the fossil clues that have been gathered using state of the art technology, Brusatte follows these magnificent creatures from their beginnings in the Early Triassic period, through the Jurassic period to their final days in the Cretaceous and the legacy that they left behind. Along the way, Brusatte introduces us to modern day dinosaur hunters and gives an insight into what it?s like to be a paleontologist. The Rise and Fall of the Dinosaurs is full of thrilling accounts of some of his personal discoveries, including primitive human-sized tyrannosaurs, monstrous carnivores even larger than T. rex, and feathered raptor dinosaurs preserved in lava from China. At a time when Homo sapiens has existed for less than 200,000 years and we are already talking about planetary extinction, The Rise and Fall of the Dinosaurs is a timely reminder of what humans can learn from the magnificent creatures who ruled the earth before us.

99,00 zł
84,15 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,85 zł

84
Taking Flight - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taking Flight
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Follow the fearless highs and dangerous lows of the Wright brothers in their quest to take to the skies in this courageous ? and true ? story of the pioneers of flight. The Wright brothers dared to dream of being the first men in the world to fly? but would they ever see their dreams take flight? The golden age of aviation is brought vividly to life in this story of determination, ingenuity, and courage from Adam Hancher.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

85
Open Secrets - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Open Secrets
Niedostępny
Brak

?A superb collection... Marriage, gambles, disappearances, motiveless vandalism - it is the stuff of unremarkable lives, conveyed in a remarkable fashion? Independent Open Secrets, Nobel Prize in Literature winner Alice Munro?s eighth book, consists of eight stories, each one as rich as a full novel. Ranging from the 1850s through two world wars to the present, and from Canada to Brisbane, the Balkans and the Somme, these dazzling stories reveal the secrets of unconventional women who refuse to be contained. ?Brilliant at evoking life?s diversity and unpredictability?an unrivalled chronicler of human nature? The Sunday Times

57,00 zł
Powiadomienie
86
A Table in Venice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Table in Venice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Learn how to cook traditional Italian dishes as well as reinvented favorites, and bring Venice to life in your kitchen with these 100 Northern Italian recipes. Traveling by gondola, enjoying creamy risi e bisi for lunch, splashing through streets that flood when the tide is high?this is everyday life for Skye McAlpine. She has lived in Venice for most of her life, moving there from London when she was six years old, and she?s learned from years of sharing meals with family and neighbors how to cook the Venetian way. Try your hand at Bigoli with Creamy Walnut Sauce, Scallops on the Shell with Pistachio Gratin, Grilled Radicchio with Pomegranate, and Chocolate and Amaretto Custard.

129,00 zł
90,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,70 zł

87
Jak zachować sprawny umysł przez całe życie Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zachować sprawny umysł przez całe życie Część 2
Dostępny
42 szt.

Starzeć się wcale nie oznacza działać automatycznie, chaotycznie, być roztargnionym i zapominalskim. Współczesna nauka, w tym najnowsze badania z dziedziny neurologii pokazują nam, że w każdym wieku człowiek może osiągać nadal fascynujące rezultaty w umiejętnościach poznawania, zapamiętywania czy kreowania. Uświadamiają one, że sposób w jaki się starzejemy i jak tracimy lub rozwijamy swoją kondycję psychiczną, jest w dużej mierze zależny od nas samych: od trybu życia i stosunku do wszystkiego, co nowe i co jest w naszym otoczeniu. W książce publikujemy najnowszą wiedzę o procesach zachodzących w mózgu, popartą badaniami oraz przede wszystkim liczne praktyczne ćwiczenia, które będą nieocenioną pomocą w codziennej pracy nad zachowaniem sprawnego umysłu i doskonałej koncentracji na całe życie!

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

88
Trudi Różowy królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudi Różowy królik
Trudi
Dostępny
22 szt.

Pluszowy królik marki Trudi wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

129,76 zł
121,97 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,79 zł

89
Mongolian Stallion Light Bay XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mongolian Stallion Light Bay XL
Collecta
Dostępny
166 szt.

Mongolian Stallion Light Bay (XL) to jedna z kultowych figurek Collecta, które są nie tylko przedmiotem hobby kolekcjonerskiego. Dzięki realnemu oddaniu prawdziwego wyglądu doskonale sprawdzą się jako materiał edukacyjny. Cała seria została wykonana z dbałością o najmniejszy szczegół ? to wysokiej jakości figurki, które kochają zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

90
Samolot F16 A-320 Polish Airlines 'LOT', 1:125 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot F16 A-320 Polish Airlines 'LOT', 1:125
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Airbus A320 jest dwusilnikowym, odrzutowym samolotem pasażerskim średniego zasięgu w układzie dolnopłata produkcji przede wszystkim francusko-niemieckiej. Napęd zapewniają dwa silniki turbowentylatorowe CFM International CFM56 albo IAE V2500. Oblot prototypu miał miejsce w 1987 roku, a produkcja seryjna rozpoczęła się w 1988 roku i trwa nadal. Do początków 2016 roku wyprodukowano ponad 6800 samolotów tego typu! Airbus A320 powstał jako maszyna, która miała być oferowana przede wszystkim przewoźnikom europejskim i azjatyckim jako konkurent samolotu Boeing 727. Producent, koncern Airbus położył w nowej maszynie nacisk przede wszystkim na zastosowanie najnowocześniej elektroniki, przede wszystkim systemu fly-by-wire, znanego z lotnictwa wojskowego (np. z samolotów F-16), ale po raz pierwszy zastosowanego w samolocie pasażerskim! Wykorzystano także nową awioniką typu glass-cockpit oraz centralny układ zarządzania lotem. Całkowitą nowością była również tylko dwuosobowa załoga co wyraźnie i pozytywnie wpłynęło na koszty eksploatacji samolotu. Ponadto A320 cechuje się – porównując pierwsze wersje seryjne - 50% większym zasięgiem od swego głównego konkurenta, czyli Boeinga 727. Ze względu na niską zawodność konstrukcji oraz zastosowanie wielu awangardowych rozwiązań A320 okazał się wielkim sukcesem komercyjnym koncernu Airbus. Do 2012 roku samoloty tego typu przewiozły 7 mld. ludzi i latały przez 120 mln. godzin! Skala: 1:125

76,88 zł
69,96 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,92 zł

91
Samolot E11 YF-117A 'Scorpion', 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot E11 YF-117A 'Scorpion', 1:72
Mistercraft
Dostępny
5 szt.

Lockheed F-117 Nighthawk to jedna z najbardziej nowatorskich konstrukcji w dziejach lotnictwa i pierwszy seryjnie produkowany samolot o właściwościach Stealth. Koncepcja niewidzialnego dla radarów samolotu pojawiła się już w czasie II wojny światowej, ale dopiero w latach 70 rozwój technologii umożliwił jej wprowadzenie w życie. W samolocie F-117 osiągnięto ją dzięki zastosowaniu wielu, równoległych działań. Przede wszystkim zastosowano niespotykany aerodynamicznie kształt samolotu o profilu smukłego pięciokąta z wieloma płaskimi powierzchniami z usterzeniem Rudlickiego. Samolot pokryty specjalnymi materiałami RAM (Radar Absorbent Material), które "pochłaniają" fale radarowe. Z wielką starannością dopracowano wszelkie zewnętrzne elementy, kształt kabin, zrezygnowano również z aktywnych środków wykrywania. Także silniki (dwa turbowentylatorowe General Electric F404-GE-F1D2) maksymalnie wyciszono i odizolowano od siebie. W rezultacie powstał myśliwiec bombardujący Stealth nadający się idealnie do niszczenia stacji radarowych przeciwnika. Historia F-117 sięga roku 1977 kiedy zademonstrowano pierwszy przedprototyp, a w 1981 roku ruszyła produkcja seryjna. Samoloty osiągnęły gotowość bojową dwa lata później. Do 1991 roku wyprodukowano 59 egzemplarzy F-117A. Całość uzbrojenia jest przenoszona w komorze bombowej, najczęściej są to kierowane laserowo bomby GBU-27A Paveway III, pociski powietrze-ziemia AGM-65 Maverick lub pociski AGM-130. F-117A był wykorzystywany bojowo w Panamie w 1989 roku oraz przede wszystkim w czasie operacji Pustynna Burza w 1991 roku, w której wykazał się zdumiewającą skutecznością, w czasie operacji Allied Force w 1999 roku oraz w wojnie w Afganistanie (2001-2002) i Iraku (2003). W 2008 roku F-117 został oficjalnie wycofany z linii. Dane techniczne: Prędkość maksymalna: 1040 km/h, pułap operacyjny 13700 m, zasięg maksymalny: 1850 km, uzbrojenie: stałe-samolot nie posiada uzbrojenia stałego. Skala: 1:72

34,17 zł
31,09 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,08 zł

92
Samolot E07 F-117A 'Bagdad Strike', 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot E07 F-117A 'Bagdad Strike', 1:72
Mistercraft
Dostępny
10 szt.

Lockheed F-117 Nighthawk to jedna z najbardziej nowatorskich konstrukcji w dziejach lotnictwa i pierwszy seryjnie produkowany samolot o właściwościach Stealth. Koncepcja niewidzialnego dla radarów samolotu pojawiła się już w czasie II wojny światowej, ale dopiero w latach 70 rozwój technologii umożliwił jej wprowadzenie w życie. W samolocie F-117 osiągnięto ją dzięki zastosowaniu wielu, równoległych działań. Przede wszystkim zastosowano niespotykany aerodynamicznie kształt samolotu o profilu smukłego pięciokąta z wieloma płaskimi powierzchniami z usterzeniem Rudlickiego. Samolot pokryty specjalnymi materiałami RAM (Radar Absorbent Material), które "pochłaniają" fale radarowe. Z wielką starannością dopracowano wszelkie zewnętrzne elementy, kształt kabin, zrezygnowano również z aktywnych środków wykrywania. Także silniki (dwa turbowentylatorowe General Electric F404-GE-F1D2) maksymalnie wyciszono i odizolowano od siebie. W rezultacie powstał myśliwiec bombardujący Stealth nadający się idealnie do niszczenia stacji radarowych przeciwnika. Historia F-117 sięga roku 1977 kiedy zademonstrowano pierwszy przedprototyp, a w 1981 roku ruszyła produkcja seryjna. Samoloty osiągnęły gotowość bojową dwa lata później. Do 1991 roku wyprodukowano 59 egzemplarzy F-117A. Całość uzbrojenia jest przenoszona w komorze bombowej, najczęściej są to kierowane laserowo bomby GBU-27A Paveway III, pociski powietrze-ziemia AGM-65 Maverick lub pociski AGM-130. F-117A był wykorzystywany bojowo w Panamie w 1989 roku oraz przede wszystkim w czasie operacji Pustynna Burza w 1991 roku, w której wykazał się zdumiewającą skutecznością, w czasie operacji Allied Force w 1999 roku oraz w wojnie w Afganistanie (2001-2002) i Iraku (2003). W 2008 roku F-117 został oficjalnie wycofany z linii. Dane techniczne: Prędkość maksymalna: 1040 km/h, pułap operacyjny 13700 m, zasięg maksymalny: 1850 km, uzbrojenie: stałe-samolot nie posiada uzbrojenia stałego. Skala: 1:72

34,17 zł
31,09 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,08 zł

93
Samolot E05s F-117A 'Night Hawk', 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot E05s F-117A 'Night Hawk', 1:72
Mistercraft
Dostępny
3 szt.

Lockheed F-117 Nighthawk to jedna z najbardziej nowatorskich konstrukcji w dziejach lotnictwa i pierwszy seryjnie produkowany samolot o właściwościach Stealth. Koncepcja niewidzialnego dla radarów samolotu pojawiła się już w czasie II wojny światowej, ale dopiero w latach 70 rozwój technologii umożliwił jej wprowadzenie w życie. W samolocie F-117 osiągnięto ją dzięki zastosowaniu wielu, równoległych działań. Przede wszystkim zastosowano niespotykany aerodynamicznie kształt samolotu o profilu smukłego pięciokąta z wieloma płaskimi powierzchniami z usterzeniem Rudlickiego. Samolot pokryty specjalnymi materiałami RAM (Radar Absorbent Material), które "pochłaniają" fale radarowe. Z wielką starannością dopracowano wszelkie zewnętrzne elementy, kształt kabin, zrezygnowano również z aktywnych środków wykrywania. Także silniki (dwa turbowentylatorowe General Electric F404-GE-F1D2) maksymalnie wyciszono i odizolowano od siebie. W rezultacie powstał myśliwiec bombardujący Stealth nadający się idealnie do niszczenia stacji radarowych przeciwnika. Historia F-117 sięga roku 1977 kiedy zademonstrowano pierwszy przedprototyp, a w 1981 roku ruszyła produkcja seryjna. Samoloty osiągnęły gotowość bojową dwa lata później. Do 1991 roku wyprodukowano 59 egzemplarzy F-117A. Całość uzbrojenia jest przenoszona w komorze bombowej, najczęściej są to kierowane laserowo bomby GBU-27A Paveway III, pociski powietrze-ziemia AGM-65 Maverick lub pociski AGM-130. F-117A był wykorzystywany bojowo w Panamie w 1989 roku oraz przede wszystkim w czasie operacji Pustynna Burza w 1991 roku, w której wykazał się zdumiewającą skutecznością, w czasie operacji Allied Force w 1999 roku oraz w wojnie w Afganistanie (2001-2002) i Iraku (2003). W 2008 roku F-117 został oficjalnie wycofany z linii. Dane techniczne: Prędkość maksymalna: 1040 km/h, pułap operacyjny 13700 m, zasięg maksymalny: 1850 km, uzbrojenie: stałe-samolot nie posiada uzbrojenia stałego. Skala: 1:72

34,17 zł
23,58 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,59 zł

94
Samolot myśliwsko-szturmowy D53 AV-8B Harrier II Plus 'Bulldogs', 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot myśliwsko-szturmowy D53 AV-8B Harrier II Plus 'Bulldogs', 1:72
Mistercraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

McDonnell-Douglas/BAe AV-8B Harrier II to jednomiejscowy, samolot myśliwsko-szturmowy V/STOL o konstrukcji półskorupowej, duralowej. Korzenie samolotu Harrier II sięgają 1973 roku, kiedy koncerny McDonnell-Douglas oraz BAe podjęły współpracę w celu stworzenia nowego, znacznie ulepszonego Harriera. Odbiorcami miał być amerykański US Marine Corps oraz brytyjski RAF i Royal Navy. Jednak w związku z wysokimi kosztami nowego silnika dla Harriera (Pegasus 15) w 1975 roku, rząd brytyjski, a tym samym BAe wycofał się ze współpracy. W rezultacie czego na "placu boju" pozostał tylko koncern McDonnell-Douglas. Licząc się z kosztami amerykańska wytwórnia postanowiła dokonać jedynie daleko idącej modyfikacji Harriera, stosując nowsza awionikę, inne skrzydło oraz na szeroką skalę kompozyty. Pierwszy prototyp-YAV-8B wzbił się w powietrze w 1978 roku. W 1980 roku do projektu postanowiła przyłączyć się ponownie strona brytyjska. Pierwszy zbudowany od podstaw AV-8B wzleciał w 1981 roku, a wejście do linii miało miejsce w 1983 roku. W jednostkach US Marine Corps służą wersje AV-8B, T AV-8B, AV-8B(NA) oraz AV-8B+. Pierwsza z nich to podstawowa wersja samolotu, pełniąca rolę myśliwsko-szturmową. Ma większy udźwig i zasięg od AV-8A, jak również jest zwrotniejsza i posiada nowocześniejszą awionikę i silnik. Natomiast ostatnia powstała na zlecenie Włoch i Hiszpanii i jest wykorzystywana na lotniskowcach tych państw. W RAF służą wersje GR.5, GR.5A, GR.7,GR.7A, GR.9, GR.9A, oraz T.10, T.11 i T.12. Samoloty oznaczone jako GR to wersje myśliwsko-szturmowe, z kolei T to dwumiejscowe maszyny treningowe. AV8B/Harrier II wzięły udział w operacji Pustynna Burza (1991) oraz w wojnie z Irakiem (2003) i w Afganistanie (2006-2008). Dane techniczne (wersja Harrier AV-8B): długość: 14,12m, rozpiętość skrzydeł: 9,25m, wysokość: 3,56m, prędkość maksymalna: 1085km/h, bojowy promień działania: 1205km, uzbrojenie: stałe-działko GAU-12U kal.25mm, podwieszane-do 3748kg ładunku. Skala: 1:72

30,75 zł
27,98 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,77 zł

95
Malowanie po numerach Kolorowy bukiet 50x65cm PC5065105 IPICASSO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach Kolorowy bukiet 50x65cm PC5065105 IPICASSO
IPICASSO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

88,90 zł
80,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

96
Puzzle 1000 Haasteren Formuła 1 G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Haasteren Formuła 1 G3
Jumbo
Dostępny
2 szt.

Od dziesięcioleci, Jan van Haasteren tworzy specjalnie dla marki Jumbo, niezwykle kolorowe humorystyczne ilustracje z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Nic więc dziwnego, że puzzle Jana van Haasterena stały się niekwestionowanym numerem 1 wśród komiksowych układanek. Większość fanów jego twórczości natychmiast zacznie szukać znaku rozpoznawczego Jana płetwy rekina, którą znaleźć można we wszystkich stworzonych przez niego puzzlach!Możesz jednak podjąć wyzwanie i spróbować poszukać na jego rysunkach również innych motywów, które przewijają się w ogromnej ilości prac van Haasterena Świętego Mikołaja, należących nie wiadomo do kogo dłoni, wystających a to zza ściany, a to spod wody, protez, czy autoportretu Jana van Haasterena. Dasz radę odnaleźć je wszystkie? Przez lata współpracy Jumbo z Janem van Haasterenem powstała pokaźna kolekcja puzzli, począwszy od układanek 150-elementowych, a kończąc na tych składających się z 5000 elementów. Każdego roku kolekcja ta powiększa się o kolejne wzory.

66,00 zł
59,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,60 zł

97
Puzzle 3000 Haasteren Wystawa ciekawostek G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 Haasteren Wystawa ciekawostek G3
Jumbo
Dostępny
3 szt.

Od dziesięcioleci, Jan van Haasteren tworzy specjalnie dla marki Jumbo, niezwykle kolorowe humorystyczne ilustracje z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Nic więc dziwnego, że puzzle Jana van Haasterena stały się niekwestionowanym numerem 1 wśród komiksowych układanek. Większość fanów jego twórczości natychmiast zacznie szukać znaku rozpoznawczego Jana płetwy rekina, którą znaleźć można we wszystkich stworzonych przez niego puzzlach!Możesz jednak podjąć wyzwanie i spróbować poszukać na jego rysunkach również innych motywów, które przewijają się w ogromnej ilości prac van Haasterena Świętego Mikołaja, należących nie wiadomo do kogo dłoni, wystających a to zza ściany, a to spod wody, protez, czy autoportretu Jana van Haasterena. Dasz radę odnaleźć je wszystkie? Przez lata współpracy Jumbo z Janem van Haasterenem powstała pokaźna kolekcja puzzli, począwszy od układanek 150-elementowych, a kończąc na tych składających się z 5000 elementów. Każdego roku kolekcja ta powiększa się o kolejne wzory.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

98
Puzzle 2x1000 Haasteren Świąteczne zakupy G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x1000 Haasteren Świąteczne zakupy G3
Jumbo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

Od dziesięcioleci, Jan van Haasteren tworzy specjalnie dla marki Jumbo, niezwykle kolorowe humorystyczne ilustracje z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Nic więc dziwnego, że puzzle Jana van Haasterena stały się niekwestionowanym numerem 1 wśród komiksowych układanek. Większość fanów jego twórczości natychmiast zacznie szukać znaku rozpoznawczego Jana płetwy rekina, którą znaleźć można we wszystkich stworzonych przez niego puzzlach!Możesz jednak podjąć wyzwanie i spróbować poszukać na jego rysunkach również innych motywów, które przewijają się w ogromnej ilości prac van Haasterena Świętego Mikołaja, należących nie wiadomo do kogo dłoni, wystających a to zza ściany, a to spod wody, protez, czy autoportretu Jana van Haasterena. Dasz radę odnaleźć je wszystkie? Przez lata współpracy Jumbo z Janem van Haasterenem powstała pokaźna kolekcja puzzli, począwszy od układanek 150-elementowych, a kończąc na tych składających się z 5000 elementów. Każdego roku kolekcja ta powiększa się o kolejne wzory.

109,00 zł
98,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

99
Puzzle 1000 Falcon Rodzinne spotkanie G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Falcon Rodzinne spotkanie G3
Jumbo
Dostępny
11 szt.

Perfekcyjnie wykonane i zaprojektowane z pasją. Z dumą prezentujemy wyjątkowe i innowacyjne puzzle dla dzieci i dorosłych holenderskiego producenta Jumbo. Jakość marki Jumbo Rzemiosło ciągle jest w cenie... Jakość była obsesją Jumbo od ponad 160 lat. Odkąd firma zaczęła tworzyć puzzle, stosuje najbardziej wymagające i innowacyjne techniki, aby stworzyć puzzle najwyższej jakości. Dbałość o każdy detal to znak rozpoznawczy holenderskiego producenta. Materiały najwyższej klasy Do produkcji wszystkich puzzli, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, wykorzystywane są materiały najwyższej jakości. Podstawowym surowcem jest starannie wyselekcjonowany, przyjazny dla środowiska, możliwie najtrwalszy karton. Dzięki temu, każdy element układanki zachowuje swój optymalny kształt i idealnie wpisuje się w większą całość - za każdym razem. Precyzyjne cięcie Aby upewnić się, że każdy element układanki idealnie łączy się z pozostałymi, producent używa precyzyjnej techniki cięcia, która zapewnia w 100%, prawidłowe cięcie każdego pojedynczego kawałka puzzli. Wszystkie wykrojniki zostały wykonane ręcznie, dzięki temu każdy element jest w pewnym sensie unikalny i pasuje tylko tam, gdzie powinien być umieszczony. Puzzle, które wyglądają jak plakat To co różni puzzle firmy Jumbo od puzzli pozostałych producentów, to często wspominana jakość. Jakość, którą najlepiej widać po ułożeniu puzzli. Dołożono wszelkich starań, aby ukończony motyw posiadał gładkie wykończenie i bardziej przypominał plakat lub zdjęcie niż puzzle. Fabryka w Holandii Jednym z największych atutów w produkcji, jest siedziba fabryki w macierzystym kraju - Holandii. Dzięki temu cały proces produkcji jest ściśle nadzorowany, od początku do końca. Ponadto wymagania, którym trzeba sprostać, są dużo bardziej restrykcyjne niż w innych krajach. Piękne opakowanie Wszystkie opakowania puzzli dla dzieci i dorosłych zostały starannie zaprojektowane, aby odpowiadały wymaganiom sprzedawców i odbiorców. Pudełka są produkowane z wysokiej jakości kartonu, przedstawiają kolorowy motyw do ułożenia oraz logo marki i producenta. Doskonale się prezentują zarówno na półce sklepowej, jak i na półce w salonie.

56,00 zł
50,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,60 zł

100
Puzzle 500 PC Taniec wróżek G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 PC Taniec wróżek G3
Jumbo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Perfekcyjnie wykonane i zaprojektowane z pasją. Z dumą prezentujemy wyjątkowe i innowacyjne puzzle dla dzieci i dorosłych holenderskiego producenta Jumbo.Jakość marki JumboRzemiosło ciągle jest w cenie... Jakość była obsesją Jumbo od ponad 160 lat. Odkąd firma zaczęła tworzyć puzzle, stosuje najbardziej wymagające i innowacyjne techniki, aby stworzyć puzzle najwyższej jakości. Dbałość o każdy detal to znak rozpoznawczy holenderskiego producenta.Materiały najwyższej klasyDo produkcji wszystkich puzzli, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, wykorzystywane są materiały najwyższej jakości. Podstawowym surowcem jest starannie wyselekcjonowany, przyjazny dla środowiska, możliwie najtrwalszy karton. Dzięki temu, każdy element układanki zachowuje swój optymalny kształt i idealnie wpisuje się w większą całość - za każdym razem.Precyzyjne cięcieAby upewnić się, że każdy element układanki idealnie łączy się z pozostałymi, producent używa precyzyjnej techniki cięcia, która zapewnia w 100%, prawidłowe cięcie każdego pojedynczego kawałka puzzli. Wszystkie wykrojniki zostały wykonane ręcznie, dzięki temu każdy element jest w pewnym sensie unikalny i pasuje tylko tam, gdzie powinien być umieszczony.Puzzle, które wyglądają jak plakatTo co różni puzzle firmy Jumbo od puzzli pozostałych producentów, to często wspominana jakość. Jakość, którą najlepiej widać po ułożeniu puzzli. Dołożono wszelkich starań, aby ukończony motyw posiadał gładkie wykończenie i bardziej przypominał plakat lub zdjęcie niż puzzle.Fabryka w HolandiiJednym z największych atutów w produkcji, jest siedziba fabryki w macierzystym kraju - Holandii. Dzięki temu cały proces produkcji jest ściśle nadzorowany, od początku do końca. Ponadto wymagania, którym trzeba sprostać, są dużo bardziej restrykcyjne niż w innych krajach.Piękne opakowanieWszystkie opakowania puzzli dla dzieci i dorosłych zostały starannie zaprojektowane, aby odpowiadały wymaganiom sprzedawców i odbiorców. Pudełka są produkowane z wysokiej jakości kartonu, przedstawiają kolorowy motyw do ułożenia oraz logo marki i producenta. Doskonale się prezentują zarówno na półce sklepowej, jak i na półce w salonie.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

Wróć do góry