hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.05.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 5 maja 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dom głosów (Donato Carrisi), na drugim Miś zwany Paddington (Michael Bond). Kolejny produkt to Boga przecież nie ma (Patrik Lindenfors) oraz Operacja Księga Czarodzieja (Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sandnes).
1
Dom głosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom głosów
Dostępny
985 szt.

Nowa powieść jednego z najpopularniejszych włoskich pisarzy, autora słynnego Zaklinacza, którego thrillery cenią m.in. Michael Connelly oraz Ken Follett. Ten sekret już zbyt długo pozostaje w ukryciu… Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Pewnego ciemnego zimowego poranka Pietro odbiera telefon od australijskiej psycholog, która opowiada mu o przypadku jej pacjentki... Podczas sesji hipnozy z podświadomości Hanny wyłoniło się wspomnienie o morderstwie, którego ofiarą padł chłopiec o imieniu Ado. Do morderstwa doszło w nieznanym miejscu gdzieś na toskańskiej prowincji, kiedy Hanna była dzieckiem. Czy po latach uda jej się ustalić, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń? Pietro Gerber nie spodziewa się, że historia Hanny zaangażuje go osobiście, niebezpiecznie popychając na skraj szaleństwa. Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w ponad dwudziestu krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą perwersyjną przyjemnością. Potwierdzają to wyniki sprzedaży: ponad 3 miliony egzemplarzy! O niebywałym talencie pisarskim Carrisiego świadczą też liczne nagrody i wyróżnienia dla jego powieści kryminalnych − włoskie: Premio Bancarella, Premio Letterario Massarosa, Premio Camaiore di Letteratura Gialla, do tego zwycięstwo w Śródziemnomorskim Festiwalu Kryminału i Powieści Noir oraz francuskie Prix SNCF du Polar Européen 2010 i Prix des lecteurs du Livre de poche 2011.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

17 osób kupiło
2
Miś zwany Paddington - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś zwany Paddington
Dostępny
2642 szt.

Opowieść, w której Paddington wprost z Mrocznego Zakątka Peru przybywa do Londynu i znajduje swoje miejsce na świecie. „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem” - głosił napis na tabliczce zawieszonej na szyi pewnego misia, który przybył z Mrocznego Zakątka Peru i samotnie stał na peronie stacji Paddington. Państwo Brownowie postanowili przygarnąć nieszczęśnika, ale… tylko na jedną noc. Czy miś zaskarbi sobie ich serca? Czy jego dobre wychowanie i poczciwa dusza wygrają z wyjątkowym, nawet jak na niedźwiedzie, talentem do wpadania w kłopoty, i to po same puchate uszy? Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to również klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom. Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

16 osób kupiło
3
Boga przecież nie ma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boga przecież nie ma
Dostępny
99 szt.

„Niektórzy wierzą, że w niebie mieszka staruszek, który może robić, co chce. Inni myślą, że w niebie jest staruszka albo kilku staruszków i staruszek, żeby było im raźniej. Mają takie imiona jak Jahwe, Tor, Izis, Zeus albo Kali i nazywani są bogami. Jeszcze inni uważają, że bóg jest niewidzialną siłą, która widzi i słyszy wszystko. Albo że bóg jest miłością. Można również nie wierzyć w żadnego boga. Ta książka jest o niewierze w boga”. (Fragment książki) Boga przecież nie ma to doskonały punkt wyjścia do rozmowy i odpowiedzi na podstawowe pytania: Czym jest wiara? Czym jest bóg? Czy każdy musi w niego wierzyć? Wiarę narzucają nam inni, bo przecież rodzimy się bez niej. Przychodzimy za to na świat z rozumem i dlatego właśnie każdy może dokonać swojego wyboru. Ta książka jest o tym, dlaczego wielu ludzi uważa, że boga nie ma. Przeczytaj i zastanów się.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

14 osób kupiło
4
Operacja Księga Czarodzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Księga Czarodzieja
Dostępny
40 szt.

Operacja Księga Czarodzieja to kolejna w serii – po Operacji Złoto oraz Operacji Królowa Dżungli – duża książka o przygodach nieustraszonych młodych detektywów: Tiril, Oliviera i ich psa Otto autorstwa Jørna Liera Horsta. Księga czarodzieja zaginęła przed wieloma laty. Iluzjonista Fredrik Fernando zapisywał w niej swoje sztuczki. Na przykład tę, która wyjaśnia jak przepiłować asystentkę na pół, a później złożyć ją w całość. Stara księga zawiera też inne cenne tajemnice. Nie tylko Tiril i Oliver pragną ją odnaleźć. Ty również poznasz sekret tej sztuczki – wystarczy, że przeczytasz książkę Operacja Księga Czarodzieja, którą trzymasz w rękach. I wielu innych, którymi możesz zaskoczyć swoich kolegów i koleżanki. Na prawie każdej stronie ukryta jest zagadka dla czytelnika, który powinien wykazać się uwagą, domyślnością i pomysłowością w rozwikłaniu zagadki. Ta interaktywność podnosi walory książki.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

13 osób kupiło
5
Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości
Dostępny
349 szt.

Michał Rusinek na tropie tajemnic nazw miejscowości! Skąd się wzięły Swornegacie? Ile w Polsce jest Ameryk? Czy należy wrzeszczeć we Wrzeszczu? Czy nazwa Warszawy rzeczywiście pochodzi od Warsa i Sawy? Czasami w nazwie chlupie woda, ukrywa się jakieś zwierzę lub można wyszukać coś smacznego do zjedzenia. Z nazwy możemy odgadnąć, czy miejscowość leży głęboko w lesie, czy może nad bagnami. Dlaczego nie powinny nas śmieszyć Pupki? Co ma wspólnego pacan z Pacanowem? Jaką nazwę miejscowości najtrudniej wymówić? Michał Rusinek, niestrudzony tropiciel tajemnic naszego języka, przedstawia arcyciekawe historie nazw miejscowości i zachęca młodych detektywów do własnych poszukiwań.

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

9 osób kupiło
6
Banda Szalonych Obozowiczów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banda Szalonych Obozowiczów
Dostępny
61 szt.

Nazywam się Danny Moon i chwilowo jestem uziemiony na Saharze. Moi rodzice dostali tu pracę, więc siłą rzeczy przywlekli mnie ze sobą do tego piekła – i nie mówię wyłącznie o temperaturze. Wyobrażacie sobie, że na pustyni nie ma zasięgu?! Na (nie)szczęście rodzice zauważyli, że nienawidzę Sahary. Postanowili zrobić dla mnie coś „miłego” i zafundowali mi letni obóz w stanie Nowy Jork, gdzie razem z bandą małolatów będę bawił się w berka i wypełniał kolorowanki. Ja nie mogę, serio? Jedyny sposób, aby uczynić obóz fajnym, to ściągnąć tam moją dziewczynę, odnaleźć jakiegoś ducha i zrobić rozróbę stulecia. Tak, to brzmi świetnie! Zacznijmy więc odliczanie: łamanie wszystkich zasad obozowego regulaminu rozpocznie się za 3… 2… 1…

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

7 osób kupiło
7
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Joanny Beretty Molli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Joanny Beretty Molli
Dostępny
62 szt.

„Wielcy przyjaciele Jezusa” to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych – tych znanych i tych mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła katolickiego. Historia św. Joanny Beretty Molli opowiada losy włoskiej żony, matki i lekarki, która poświęciła własne życie, by mogła przyjść na świat jej córeczka Gianna. Dzięki kolorowym stronom tej publikacji dzieci poznają ciekawe informacje dotyczące życia świętej i jej drogi do nieba. Ta książeczka sprawi, że dzieci zaprzyjaźnią się ze św. Joanną. W serii „Wielcy przyjaciele Jezusa” ukazały się m.in.: Historia św. Joanny Beretty Molli, Historia św. Bernadety, Historia św. Piotra, Historia św. Teresy Benedykty od krzyża.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

5 osób kupiło
8
Balony wodne z pompką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony wodne z pompką
M&Z
Dostępny
1 szt.

Balony na wodę to świetna zabawka na śmingus-dyngus lub w upalne dni. Zestaw zawiera prostą w użyciu pompkę. Wystarczy wlać wodę do pojemnika, nałożyć balon i pompować. Gotowe!

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
9
Płyn do baniek mydlanych 1l, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płyn do baniek mydlanych 1l, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Płyn do baniek mydlanych idealnie nadaję się do uzupełnienia maszynek lub przyrządów do robienia baniek. Jest wydajny i bezpieczny dla dzieci. Uwaga! Mix kolorów, towary wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
10
Zeszyt A5 Metalic Shine 16 kartek w linie trójkolorowe, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 Metalic Shine 16 kartek w linie trójkolorowe, mix wzorów
Interdruk
Dostępny
77 szt.

Zeszyt charakteryzuje wysoka jakość papieru, estetyczne wykończenia oraz modna grafika okładek z niesamowitym metalicznym połyskiem! Okładka kredowa z zadrukiem wewnętrznym o gramaturze 250 g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze. Cechy: • liczba kartek: 16, • format: A5, • wkład zeszytu: papier offset, • gramatura papieru: 70 g/m2, • okładka: kredowa, laminowana, • liniatura: kolorowa linia, • zaokrąglone rogi. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
5 osób kupiło
11
Siedem cudów świata. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem cudów świata. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Siedem cudów świata Wspaniałości natury i cywilizacji Pomysł sporządzenia listy siedmiu cudów świata pojawił się już w V wieku p.n.e. Zawdzięczamy go ojcu historii greckiej Herodotowi. Na przestrzeni dziejów powstało wiele takich list. Różniły się one od siebie w zależności od światopoglądu, wierzeń religijnych i przekonań politycznych ich twórców. Łączyło je jedno, każda z nich zawierała siedem pozycji. Prawdopodobnie liczba ta miała znaczenie symboliczne. W II wieku p.n.e. grecki poeta Antypater z Sydonu, w jednych ze swoich poematów, pisząc o świątyni Artemidy w Efezie, spisał listę siedmiu najbardziej zdumiewających budowli swoich czasów znajdujących się na jedynym znanym Grekom obszarze, w basenie Morza śródziemnego. Antypaterowi właśnie przypisuje się sporządzenie listy siedmiu cudów świata. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
12
Fit desery z kilku składników. Jak jeść zdrowo, nie rezygnując ze słodyczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fit desery z kilku składników. Jak jeść zdrowo, nie rezygnując ze słod...
Dostępny
446 szt.

Słodko, zdrowo i z kilku składników Marzysz o idealnej sylwetce, ale nie wyobrażasz sobie życia bez słodyczy? Sądzisz, że nie da się schudnąć, nie rezygnując z ulubionych deserów? A może szukasz zdrowych słodyczy dla swoich dzieci? Agnieszka Stolarczyk, autorka popularnego profilu na Instagramie, zabiera nas do swojej kuchni i pokazuje, że słodkie przysmaki mogą być zdrowe, sycące i niskokaloryczne. A dzięki zaledwie kilku składnikom bazowym możesz wyczarować pyszne i zdrowe słodkości. Jak we własnej kuchni przygotować zamienniki ulubionych sklepowych batonów i cukierków? Czy to możliwe, by w pięć minut wyczarować aromatyczne ciasto do kawy? W jaki sposób zamienić podstawowe składniki, które zawsze masz w lodówce, w pyszny i szybki deserek? To książka dla każdego, kto chce odżywiać się zdrowo, jednocześnie nie rezygnując z ulubionych łakoci. Spróbuj pysznych placuszków, energetycznych batonów, fit ciast, zdrowych cukierków i znakomitych deserów. Przygotuj słodkie potrawy na śniadanie, podwieczorek, do lunchboxa czy na spotkanie z rodziną lub z przyjaciółką. Poznaj ponad 100 przepisów na słodkie dania, które nie powodują wyrzutów sumienia.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

4 osoby kupiły
13
Wielkopolska. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkopolska. Travelbook
Dostępny
51 szt.

Choć Wielkopolska kojarzy się przede wszystkim z Poznaniem i Gnieznem, tak naprawdę kryje w zanadrzu znacznie więcej atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: od aktywnego wypoczynku nad którymś z licznych jezior, przez spływy kajakowe, malownicze szlaki rowerowe i leśne wędrówki, po zabytki Szlaku Cysterskiego oraz klimatyczne miasteczka. Na smakoszy czekają regionalne przysmaki (Wielkopolska to nie tylko pyry i rogale świętomarcińskie), a na głodnych kulturalnych wydarzeń - rozmaite festiwale. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

4 osoby kupiły
14
Naklejkowe szaleństwo. Kraina Lodu. Idealne urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe szaleństwo. Kraina Lodu. Idealne urodziny
Dostępny
1 szt.

Naklejkowe szaleństwo to propozycja wspólnej lektury i zabawy z naklejkami. Odkryj nowe przygody znanych i kochanych bohaterów.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
15
Travelbook. Szczecin i Pomorze Zachodnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Szczecin i Pomorze Zachodnie
Dostępny
57 szt.

Najliczniej odwiedzany region naszego kraju przez turystów to nie Podhale czy Mazury, ale właśnie Pomorze Zachodnie. Zdecydowana większość przyjeżdża tu, aby odpocząć na piaszczystych plażach Bałtyku. W niewielkiej odległości od morskiego brzegu zaczynają się innego typu akweny - malownicze, czyste jeziora o poszarpanej linii brzegowej - wymarzone miejsce dla nurków, żeglarzy oraz rodzin z dziećmi. Warto pospacerować również po tutejszych borach, których bogactwa docenią nie tylko grzybiarze. Miłośnicy historii natkną się na tych terenach na zabytki sięgające zamierzchłej prehistorii, a także zwiedzą pełne uroku miasta i miasteczka na czele ze Szczecinem - stolicą regionu. • Szczecin i jego atrakcje • Plaże, klify i latarnie • Pojezierze Drawskie i piękne jeziora • Historyczne zabytki i ciekawe muzea • Parki narodowe i cuda przyrody • Uzdrowiska i kurorty Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
16
Glatz. Zamieć. Dokąd prowadzą ślady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glatz. Zamieć. Dokąd prowadzą ślady
Dostępny
49 szt.

Hrabstwo Kłodzkie kilka lat po wojnie. Kraina Pana Boga stoi u progu kryzysu, który dotyka Republikę Weimarską. Mroźna zima skuła lodem malownicze okolice Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Lądka Zdroju. Malownicze krajobrazy stają się scenerią brutalnych zbrodni. To zapowiedź ciężkich czasów dla społeczności hrabstwa. Klucz do rozwiązania zagadki morderstw tkwi w przeszłości, może mieć jednak decydujący wpływ na przyszłość i losy wielu ludzi. Wraz z roztopami nadchodzi nowa rzeczywistości dla mieszkańców Glatz. Śnieżnik, zima 1923 roku. Miejscowy przewodnik odnajduje na szczycie Wieży Wilhelma zwłoki turysty okaleczone w okrutny i przemyślny sposób. Tego samego dnia zostaje zamordowany ceniony naukowiec. Zabójca w pozostawionej wiadomości przedstawia się jako bohater lokalnych legend, Duch Gór, Rübezhal. Do prowadzenia sprawy zostaje wyznaczony szef Kłodzkiego Wydziału Kryminalnego nadwachmistrz Franz Koschella. Szybko staje się jasne, że Rübezahl wybiera ofiary nieprzypadkowo, a tropy prowadzą do podberlińskiego szpitala w Beelitz. Na drodze kłodzkiego policjanta staje dawny znajomy, wojskowy śledczy, kapitan Wilhelm Klein. Koschella jest pewien, że klucz do ujęcia sprawcy tkwi w jego przeszłości. Wie, że konfrontacja z Kleinem jest nieunikniona, a prawda, którą dzięki niej odkryje, okaże się brzemienna w skutki.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

3 osoby kupiły
17
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Piotra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Piotra
Dostępny
58 szt.

„Wielcy przyjaciele Jezusa” to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych – tych znanych i tych mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła katolickiego. Historia św. Piotra opowiada losy apostoła, którego Pan Jezus uczynił pierwszym papieżem i dał mu klucze do nieba. Dzięki kolorowym stronom tej publikacji dzieci poznają ciekawe informacje dotyczące życia świętego i jego drogi do nieba. Ta książeczka sprawi, że dzieci zaprzyjaźnią się ze św. Piotrem. W serii „Wielcy przyjaciele Jezusa” ukazały się m.in.: Historia św. Joanny Beretty Molli, Historia św. Bernadety, Historia św. Katarzyny ze Sieny, Historia św. Teresy Benedykty od krzyża.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

3 osoby kupiły
18
Kraków. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków. Travelbook
Dostępny
58 szt.

Kraków - miasto królów, wielowiekowa stolica i świadek przełomowych dziejów w historii Polski. Skarbnica zabytków architektury oraz cennych dzieł sztuki, a przy tym prężnie rozwijająca się aglomeracja przyciągająca rzesze wielbicieli magicznego Kazimierza i awangardowego Podgórza. To miejsce czarujące klimatem, ofertą kulturalną i pyszną kuchnią. Także najbliższe okolice Krakowa aż kipią od różnych atrakcji turystycznych. Kto tu raz trafi, ten zakocha się na całe życie! Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

3 osoby kupiły
19
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Teresy Benedykty od krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Teresy Benedykty od krzyża
Dostępny
36 szt.

„Wielcy przyjaciele Jezusa” to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych – tych znanych i tych mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła katolickiego. Historia św. Teresy Benedykty od krzyża opowiada losy Edyty Stein, niemieckiej filozofki, która w Jezusie Chrystusie odnalazła największą Mądrość swego życia i wstąpiła do zakonu sióstr karmelitanek. Dzięki kolorowym stronom tej publikacji dzieci poznają ciekawe informacje dotyczące życia świętej i jej drogi do nieba. Ta książeczka sprawi, że dzieci zaprzyjaźnią się ze św. Teresą. W serii „Wielcy przyjaciele Jezusa” ukazały się m.in.: Historia św. Joanny Beretty Molli, Historia św. Bernadety, Historia św. Katarzyny ze Sieny, Historia św. Piotra.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

3 osoby kupiły
20
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor
Dostępny
112 szt.

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor to kolejny tom w edycji specjalnej, powstałej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania tej książki w Polsce. To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Idealna dla każdego, kto marzył, żeby włożyć na głowę Tiarę Przydziału i usłyszeć: „Niech będzie Gryffindor!”. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe wydanie – edycja domów W edycji domów ukazały się już cztery wersje książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Dostępne są okładki z godłami poszczególnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Poza tomem Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor, w edycji domów dostępne są jeszcze trzy inne wersje drugiego tomu przygód młodego czarodzieja: Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

3 osoby kupiły
21
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata
Dostępny
1684 szt.

Kronika niezwykłej przyjaźni, która zmieniła wszystko. Gdy podczas samotnej podróży rowerem dookoła świata Dean znajduje Nalę, kotkę porzuconą na pewną śmierć w górach Bośni, nawet nie przypuszcza, o ile ciekawsza czeka go przygoda. Nala od jazdy w transporterze woli podziwiać widoki wtulona w szyję swojego nowego przyjaciela. Wspólnie zwiedzają bałkańskie miasteczka, ratują stare osiołki w Grecji, walczą z chorobą w Azerbejdżanie, a w Gruzji przygarniają… Ducha. Dzięki burej kotce Dean z lekkomyślnego imprezowicza zmienia się w troskliwego opiekuna, a jego zabawne relacje na Instagramie sprawiają, że ich podróżą zaczyna żyć cały świat. Przynosi to mnóstwo zaskakujących perypetii… Fascynująca opowieść o wyjątkowej wyprawie, nieoczekiwanej przyjaźni i wolności, jaką daje pełna spontanicznych decyzji podróż. Jeśli twój kot najbardziej lubi siedzieć na kanapie, w podróż dookoła świata wybierz się z Nalą. Ponad milion fanów! Podróż, która wciąż trwa! Dean Nicholson w podróż rowerem dookoła świata wyruszył z rodzinnego miasteczka Dunbar we wschodniej Szkocji we wrześniu 2018 roku. Trzy miesiące i dziewięć krajów później przygarnął w Bośni porzuconą kotkę, Nalę. Dean i Nala szybko stali się gwiazdami internetu - ich filmik w The Dodo, serwisie o zwierzętach, obejrzano ponad 130 milionów razy, a konto na Instagramie @1bike1world, gdzie Dean cały czas relacjonuje ich kolejne przygody z podróży, śledzi około miliona osób. Prawa do tłumaczenia Świata Nali sprzedano już do 20 krajów.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
22
Bieszczady. Travelbook wyd. 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Travelbook wyd. 4
Dostępny
62 szt.

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Widokowe połoniny i szerokie doliny, z zachowanymi gdzieniegdzie łemkowskimi i bojkowskimi cerkwiami, tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda, chroniona jako Międzynarodowy Rezerwat Biosfery UNESCO, zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku. Daj się porwać bieszczadzkiej przygodzie! Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
23
Huragany i tornada. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huragany i tornada. Odkrywanie świata
Dostępny
14 szt.

Ziemia otoczona jest atmosferą - cienką powłoką powietrze, która utrzymuje się wokół niej w wyniku działania grawitacji. Atmosfera pochłania energię Słońca, zapobiegając przeniknięciu do Ziemi zbyt dużej ilości ciepła, i odgrywa ważną rolę w procesie obiegu wody. Pogoda to stan atmosfery w określonym miejscu i czasie. Pogoda jest zmienna, ponieważ atmosfera nieustannie się zmienia. śnieżyce, burze, huragany, fale gorąca, susze i gradobicie - to przykłady srogich warunków pogodowych. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
24
Kicia Kocia na plenerze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia na plenerze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Kicia Kocia na plenerze to kolejna książeczka z lubianej przez dzieci serii! Kicia Kocia i jej przyjaciele wybierają się na… prawdziwy plener malarski! Ale co to właściwie znaczy? Otóż dzieci będą malować obrazy na łonie natury, jak prawdziwi artyści! Każdy już ma pomysł na swoje dzieło sztuki, ale Kicia Kocia jest smutna, bo nie może się zdecydować, co namalować. Na szczęście z pomocą przychodzą przyjaciele.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
25
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Bernadety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Bernadety
Dostępny
20 szt.

„Wielcy przyjaciele Jezusa” to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych – tych znanych i tych mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła katolickiego. Historia św. Bernadety opowiada losy francuskiej wizjonerki, której w 1858 r. w Lourdes ukazała się Matka Boża. Dzięki kolorowym stronom tej publikacji dzieci poznają ciekawe informacje dotyczące życia świętej i jej drogi do nieba. Ta książeczka sprawi, że dzieci zaprzyjaźnią się ze św. Bernadetą. W serii „Wielcy przyjaciele Jezusa” ukazały się m.in.: Historia św. Joanny Beretty Molli, Historia św. Katarzyny ze Sieny, Historia św. Piotra, Historia św. Teresy Benedykty od krzyża.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

3 osoby kupiły
26
Twoje urzekające serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje urzekające serce
Dostępny
13 szt.

Każda kobieta w głębi swego serca tęskni za trzema rzeczami: Za przeżyciem romansu Za odegraniem niezastąpionej roli we wspaniałej przygodzie Za odsłonięciem swojego piękna Bóg umieścił w twoim sercu te pragnienia, aby skłonić cię do odkrycia w sobie kobiety, na jaką cię stworzył, i do ujawniania tych wspaniałych pasji w Jego własnej Istocie. Niech ta książka będzie przewodnikiem podczas przygody ponownego odkrycia romansu i piękna w twoim urzekającym sercu.

45,24 zł
32,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,67 zł

3 osoby kupiły
27
Tomek i tata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i tata
Dostępny
59 szt.

20 historyjek z życia przedszkolaka Tomka i jego taty. „Dziś niebo jest wyjątkowo czyste”, mówi tata i wskazuje na wieżowiec w oddali. Tomek i tata co wieczór wyglądają przez okno i obserwują miasto. Chłopiec uwielbia oglądać pociągi przed spaniem. Szczególnie z tatą! Idealne do wspólnego czytania na dobranoc!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
28
Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usługa czysto platoniczna. Jak z samotności robi się biznes
Dostępny
67 szt.

Co biznes ma wspólnego z miłością? Gdy spojrzeć na to na chłodno, można stwierdzić, że niewiele. Ale chłodne spojrzenie to ostatnia rzecz, na której zależy temu, kto pragnie coś sprzedać. Bohaterami tej książki są ludzie gotowi zapłacić za erzac bliskości. Emeryci zadłużający się na produkty mające dać im „ciepło macierzyńskiej miłości”, studentka psychologii, która za zaskórniaki kupuje w pakietach „przyjacielski dotyk”, „akceptację” i „obecność”, nieśmiały uczeń „trenera podrywu” gotowy na polecenie swojego guru rzucić się w centrum handlowym z pocałunkami na przypadkową dziewczynę. Oktawia Kromer podąża szlakiem firm, które oferują klientom takie i inne zadziwiające towary i usługi. Rozmawia też z samymi przedsiębiorcami: przytulaczami, sprzedawcami ze sklepu wysyłkowego dla więźniów, swatkami, agentkami biur matrymonialnych, pocieszycielką w żałobie... Wiele z tych biznesów wzbudza niesmak. Czuć w nich cynizm, żerowanie na samotności klientów. Część przedsiębiorców ma jednak dobre intencje. A niektórzy sami są samotni. Szewc bez butów chodzi? Tak bywa i ze sprzedawcami „usługi czysto platonicznej”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
29
Światło głębin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło głębin
Dostępny
14 szt.

Uważaj na sekrety, które kryją się pod falami... Bogowie Miriad nie żyją. Kilkadziesiąt lat temu zaczęli walczyć między sobą. Nikt nie wie dlaczego. Ale czy tak naprawdę odeszli na zawsze? Kiedy piętnastoletni Hark znajduje bijące serce przerażającego bóstwa, ryzykuje wszystko, by uchronić je przed przemytnikami, naukowcami i fanatykami. Chce użyć serca, aby uratować życie swojego najlepszego przyjaciela, Jelta. Jednak z sercem Jelt stopniowo i niesamowicie się zmienia. Jak długo Hark pozostanie lojalny wobec przyjaciela, który staje się potworem? Co chłopak jest skłonny poświęcić, aby go uratować? Elektryzująca opowieść o przyjaźni równie mrocznej i niebezpiecznej jak ocean oraz podróży równie zdradliwej jak sami bogowie. Frances Hardinge pierwsze opowieści pisała już we wczesnej młodości. Studiowała na uniwersytecie w Oksfordzie, a później podjęła pracę w firmie informatycznej. Po kilku latach zadebiutowała powieścią Fly By Night, która została doceniona przez krytyków i zdobyła nagrodę Branford Boase. Jej pozostałe książki również przyniosły jej wiele nominacji i nagród m.in. prestiżową nagrodę Costa za powieść Drzewo kłamstw. W Polsce ukazały się także dwie inne jej książki: Śpiew kukułki i Czara cieni. W 2018 roku Hardinge została członkinią the Royal Society of Literature.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
30
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Katarzyny ze Sieny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy przyjaciele Jezusa. Historia św. Katarzyny ze Sieny
Dostępny
35 szt.

„Wielcy przyjaciele Jezusa” to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych – tych znanych i tych mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła katolickiego. Historia św. Katarzyny ze Sieny opowiada losy włoskiej świętej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzięki kolorowym stronom tej publikacji dzieci poznają ciekawe informacje dotyczące życia świętej i jej drogi do nieba. Ta książeczka sprawi, że dzieci zaprzyjaźnią się ze św. Katarzyną. W serii „Wielcy przyjaciele Jezusa” ukazały się m.in.: Historia św. Joanny Beretty Molli, Historia św. Bernadety, Historia św. Piotra, Historia św. Teresy Benedykty od krzyża.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

2 osoby kupiły
31
Czytamy z Fretką cz.9 Wiosna. Wyrazy 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy z Fretką cz.9 Wiosna. Wyrazy 3
Dostępny
20 szt.

Seria 10 książeczek przeznaczonych do nauki i doskonalenia umiejętności czytania metodą sylabową. Oprócz nauki czytania rodzice, nauczyciele i inni specjaliści mogą je wykorzystywać do rozwijania kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci.W dziewiątej książeczce "Wiosna" dzieci poznają spółgłoski miękkie zapisane literami ś, ź, ć, dź, ń oraz uczą się czytać wyrazy jednosylabowe z sylabą zamkniętą (tj. zakończoną spółgłoską). Na kolejnych stronach pojawiają się wyrazy złożone z sylaby otwartej i sylaby zamkniętej, potem wyrazy złożone z sylaby zamkniętej i sylaby otwartej oraz wyrazy z dwiema sylabami zamkniętymi. Na dwóch ostatnich stronach są wyrazy z sylabami otwartymi i zamkniętymi w różnych konfiguracjach.Ilustracje z książeczki można wykorzystywać do rozwijania różnych umiejętności dzieci. Książeczka zawiera przykładowe ćwiczenia związane z wybraną ilustracją.

11,53 zł
10,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,54 zł

2 osoby kupiły
32
Play&Fun. Gra rodzinna Dostawa kurczaków 42500 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play&Fun. Gra rodzinna Dostawa kurczaków 42500
Wader, od 3 lat
Dostępny
3 szt.

Jesteś właścicielem szczęśliwego stadka kurczaków. Dbasz o ich dobry nastrój i czystość zagrody. Jednak podczas jej sprzątania musisz przewieźć kurczaki z jednej zagrody do drugiej, która znajduje się za lasem. I tutaj zaczyna się prawdziwe wyzwanie, bo po drodze czeka Cię wiele przeszkód! Załaduj swoje kurczaki, jednego po drugim, na samochód transportowy i dbaj o ich bezpieczeństwo, bo tuż za rogiem może czaić się lis lub przeciwnik zablokuje Ci przejazd. Bądź szybki i sprytny i wyprzedź swojego sąsiada! „Dostawa kurczaków” to gra dla młodszych (3+), starszych, dziewczyn i chłopców; duża dawka śmiechu i pozytywnej energii dla całej rodziny! W tej grze liczy się nie tylko szczęście, ale również zwinność i strategia! Opis techniczny: • Elementy gry (trasy, autka, zwierzęta, płotki), które są jednocześnie zabawką, dzięki czemu po skończonej rozgrywce dzieci mogą bawić się dalej w dowolny sposób, używając tylko własnej wyobraźni. • Ciekawy scenariusz gry, który jest interesujący zarówno dla malucha jak i dorosłego. • Jakość wykonania – wysokiej klasy tworzywo, brak ostrych krawędzi, wytrzymałość produktu. • Gra zawiera naklejki do samodzielnego przyklejenia. Walory edukacyjne i rozwojowe gry: • Gra wpływa na rozwój umiejętności analitycznych. • Uczy podejmowania samodzielnych decyzji. • Wpływa na rozwój koncentracji. • Trenuje podstawowe umiejętności matematyczne – dodawanie. • Wpływa na wzmocnienie relacji w rodzinie i w grupie rówieśników. • Rozwija zwinność, chwytność i koordynację. • Wzbudza pozytywne emocje, daje dużo radości i uśmiechu oraz motywacji do działania. Akcesoria w zestawie: • 2 ciężarówki wywrotki, • 7 elementów trasy, • 1 kostka, • 10 figurek kurczaków, • 6 płotków zagrody, • zestaw naklejek, • instrukcja.

74,00 zł
68,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,92 zł

2 osoby kupiły
33
Zeszyt A5 60 kartek Gładki Kraft Interdruk 293855 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60 kartek Gładki Kraft Interdruk 293855
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
34
Lekcje życia. Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje życia. Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice ż...
Dostępny
23 szt.

Dr Elisabeth Kübler-Ross, jedna z założycieli nowoczesnej opieki hospicyjnej, a także David Kessler, znany ekspert zajmujący się żałobą i stratą bliskich osób, napisali wspólnie książkę Lekcje życia. Na podstawie doświadczeń tych, którzy znaleźli się na krawędzi życia, autorzy w piętnastu lekcjach pokazują, że każdego dnia trzeba żyć pełnią życia. Żyć prawdziwie, a nie tylko istnieć. Nikt z nas nie jest wieczny. Ta świadomość powinna towarzyszyć nam każdego dnia. To wydanie ukazuje się z przedmową Davida Kesslera do jubileuszowego wydania Lekcji życia z 2014 roku.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
35
Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie
Dostępny
595 szt.

Bez względu na to, ile masz lat, już czas, by zacząć zwiedzać świat. Na podróż nie masz forsy? Czasu? Wystarczy spojrzeć do atlasu albo zakręcić raz globusem, a wtedy pomkniesz jednym susem do Azji albo do Afryki – nie martwiąc się upałem dzikim. Umówmy się, że na trzy-cztery skoczysz do którejś z dwóch Ameryk. Przebiegniesz truchtem Europę, w Australii też postawisz stopę. Zapytasz: „Czy to się tak da?”. Odpowiedź zna książeczka ta.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
36
Sudety Zachodnie; foliowana mapa turystyczna 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Zachodnie; foliowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny
10 szt.

Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Sudetów Zachodnich obejmuje Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Publikacja powstała we współpracy z krajoznawcami z regionu. Szczegóły: • dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm - 600 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS - współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: • szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, • schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, • turystyczne plany Świeradowa-Zdroju, Szklarskiej Poręby i Karpacza w skali 1:12 500 (1 cm - 125 m), • informator krajoznawczy.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
37
Meli, klocki Minis Pastel Edu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,40 zł
104,88 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,52 zł

1 osoba kupiła
38
Czytamy z Fretką cz.8 Wycieczka. Zdania 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy z Fretką cz.8 Wycieczka. Zdania 3
Dostępny
9 szt.

Seria 10 książeczek przeznaczonych do nauki i doskonalenia umiejętności czytania metodą sylabową. Oprócz nauki czytania rodzice, nauczyciele i inni specjaliści mogą je wykorzystywać do rozwijania kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci.W ósmej książeczce "Wycieczka" dzieci doskonalą czytanie zdań z wyrazami złożonymi z sylab otwartych. Zdania zaproponowane w tej części to zdania pojedyncze rozwinięte, zbudowane z wyrazów ze spółgłoskami wprowadzonymi w drugiej książeczce "Dzieci" i trzeciej książeczce "W domu" (p, b, m, f, w, t, d, n, l, j, k, g, h/ch, s, z, c, dz, si, zi, ci, dzi, ł, sz, ż/rz, cz, dż, r) oraz samogłoskami ustnymi i nosowymi.Ilustracje z książeczki można wykorzystywać do rozwijania różnych umiejętności dzieci. Książeczka zawiera przykładowe ćwiczenia związane z wybraną ilustracją.

11,53 zł
10,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
39
Święta Weronika Giuliani. Pisma. Maryja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Weronika Giuliani. Pisma. Maryja
Dostępny
11 szt.

Święta Weronika Giuliani często zwracała się do Maryi w sposób świadczący o bliskości i czułości łączących obie kobiety. Najświętsza Maryja Panna była dla mniszki drogą Mamą, moją podporą, Matką miłości. To tylko przykłady bardzo licznych imion, jakimi święta zwracała się do Matki Bożej. Ta ostatnia zresztą również obdarzała Weronikę czułością. Ich relacja, charakteryzująca się zażyłością, rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie i pogłębiała do ostatnich ziemskich dni świętej.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
40
Czarny kogut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny kogut
Dostępny
326 szt.

Koniec XIX wieku. Na gorącym, niespokojnym Haiti Kamil Kord szuka śladów Polaków wysłanych tam przez Napoleona. Kiedy przypadkiem poznaje kobietę, która rzekomo wróciła zza grobu, wpada po uszy w kłopoty! Jeden fałszywy krok, a wścibski dziennikarz wyląduje w trumnie. Czy racjonalny umysł wygra ze światem przesądów, trucicieli i fanatycznych poszukiwaczy wiedzy tajemnej? Jakie tajemnice kryją się na wyspie przeżeranej namiętnościami i żądzą władzy? I kim jest Czarny Kogut? Czarny kogut to trzeci tom stylowej serii retro, której głównym bohaterem jest Kamil Kord, dociekliwy detektyw-amator mierzący się z najbardziej wstrząsającymi zagadkami kryminalnymi swoich czasów.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
41
Drzewo życzeń, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo życzeń, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Może drzewa nie umieją żartować, ale bez wątpienia potrafią opowiadać historie. Tę opowiada pewien dwustuletni dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń, co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, szmatkami, czasem nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie. Razem ze swoją przyjaciółką wroną Bongo i innymi zwierzętami, które żyją w jego dziuplach i gałęziach, Dąb czuwa nad okolicą. Mogłoby się wydawać, że nic już go nie zaskoczy. Ale pewnego dnia do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się rodzina z zagranicy. Nie wszyscy życzliwie ją witają. Wkrótce wydarza się coś, co sprawi, że Dąb złamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt i przemówi do ludzi.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
42
Za każdą cenę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za każdą cenę
Dostępny
624 szt.

Autor bestsellerów „New York Timesa” Robert Dugoni powraca z klimatycznym kryminałem osadzonym wśród gęstych lasów Seattle… Czy jest lepsze miejsce, aby ukryć ciało? Detektyw Tracy Crosswhite zostaje wezwana, aby zbadać sprawę młodej kobiety, która wyszła z domu i nie wróciła. Tracy ma jednak dziwne przeczucie, że to nie będzie zwyczajna sprawa zaginięcia. I ma rację, bo niewiele czasu zajmuje jej znalezienie ciała dziewczyny, ukrytego w przykrytym gałęziami dole w lesie. Ofiara, starająca się odciąć od swojej tradycyjnej rodziny, chciała po prostu skończyć studia. Ale ktoś się postarał, by nie miała przed sobą żadnej przyszłości. Rozwiązanie tej sprawy nie jest jej jedynym wyzwaniem stojącym przed Tracy. Detektyw będzie musiała zmierzyć się także z własnymi problemami osobistymi i pomóc przyjacielowi z komendy, któremu grozi zwolnienie po tym, jak dopuścił do śmierci jedynego świadka w sprawie morderstwa lokalnej aktywistki. Dwa morderstwa kobiet. Dwie kariery na linii strzału. I coraz więcej mrocznych sekretów, które powodują, że ceną za rozwiązanie tych spraw może być coś o wiele droższego niż praca…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
43
Travelbook. Sądecczyzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Sądecczyzna
Dostępny
52 szt.

Sądecczyzna, której serce wyznaczają dwie rzeki – Dunajec i Poprad – jest krainą pełną magicznych zakątków. Znajdziemy tu zabytki sakralne trzech obrządków, niezwykle klimatyczne kurorty, które zachowały czar dawnych lat, oraz ciekawą, wielokulturową historię zaklętą w tradycji, sztuce i architekturze. Między zalesionymi wzgórzami Beskidu Sądeckiego czas zwalnia, pozwalając niespiesznie cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury. • Uzdrowiska i kurorty • Kultowe beskidzkie szlaki i schroniska • Wielokulturowy tygiel etniczny • Szlak łemkowskich cerkwi i architektury drewnianej • Pętla grybowska i inne zabytki techniki Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
44
Kuku-ryku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuku-ryku!
Dostępny
1412 szt.

Kolorowy ptak Kuku budzi się rano w dobrym humorze i pełen energii wyrusza na spotkanie z przyjaciółmi. Pędzi co tchu z krową przez łąkę, gra z psem w piłkę, podziwia pięknego puchacza, naśladując przy tym dźwięki: mee, bee, muu, hau hau, kum kum. W ten sposób, w rytmie codziennych zabaw i czynności poznajemy wyrazy dźwiękonaśladowcze i uczymy dziecko wymawiać proste sylaby. Pomaga w tym rymowany tekst, zabawne sytuacje i różne emocje ciekawego świata bohatera. Książka przeprowadza nas przez poszczególne pory dnia - pobudka, śniadanie, zabawy, usypianie → tak, by móc wykorzystać książkę również wieczorną porą. Malowniczy świat Basi Flores w zetknięciu z ekspresją wymawianych dźwięków zachęcają do wielokrotnego powtarzania zabawy, ćwicząc w ten sposób wymowę i pamięć. Emocje, które towarzyszą kolejnym ilustracjom wprawiają dziecko w pozytywny nastrój, inspirując do zabawy z elementami kreatywnych ćwiczeń. Kuku-ryku! to druga z serii książek z naszym bohaterem w kropki. Ci, którzy znają go z pierwszej części „A Kuku!”, rozpoznają poznane wcześniej postaci: kotka, myszkę czy księżyc. Seria „Kuku” to produkowane przez polską drukarnię najwyższej jakości książki kartonowe, będą długo służyć waszemu dziecku.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
45
Bracia Maddox. Tom 2. Piękne odkupienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Maddox. Tom 2. Piękne odkupienie
Dostępny
60 szt.

Jeśli Maddox się zakochuje, kocha na zawsze. Agent specjalny Thomas Maddox jest arogancki, bezlitosny i bezwzględny. Chociaż ocalił już wiele istnień, wybawienie tej jednej osoby ciągle jest poza jego zasięgiem. Kiedy jego młodszemu bratu Travisowi grozi kara więzienia za udział w pożarze piwnicy, w którym zginęli studenci, Thomas próbuje go ratować i zgadza się zwerbować brata do FBI. Lis Lindy to wyjątkowo zawzięta agentka FBI. Praca jest dla niej najważniejsza, poświęciła dla niej małżeństwo i życie prywatne. Lis jest uparta, wyzywająca, a mimo to w jakiś sposób potrafi nawiązać więź z Thomasem. Co się wydarzy, gdy dwa tak silne charaktery dla dobra sprawy będą musiały współpracować nieco bliżej…?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
46
Naklejkowe szaleństwo. Coco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe szaleństwo. Coco
Dostępny
534 szt.

Naklejkowe szaleństwo to propozycja wspólnej lektury i zabawy z naklejkami. Odkryj nowe przygody znanych i kochanych bohaterów.

2,99 zł
1 osoba kupiła
47
Skarałeś mnie Boże, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarałeś mnie Boże, CD
Dostępny
20 szt.

1 sierpnia 2020 Warszawskie Combo Taneczne obchodziło 10 urodziny. Z tej okazji, w połowie zeszłego roku, zespół zarejestrował materiał na swój czwarty long play. Pierwszy raz w karierze Combo doszło do kooperacji z zaprzyjaźnioną Kapelą Zdzisława Kwapińskiego pochodzącą ze Zwolenia i Radomia. Kilka lat temu Młynarski i Kwapiński spotkali się przy jednym z odcinków cyklu dokumentalnego „Szlakiem Kolberga” i od tamtej pory trwa ich artystyczna i prywatna przyjaźń. Zdzisław Kwapiński od lat jest jednym z najprężniejszych animatorów muzycznej kultury swojego regionu. Jest skrzypkiem, saksofonistą, śpiewakiem i tancerzem, a także znawcą folkloru ziemi radomskiej. Płyta pt. „Skarałeś mnie Boże” to muzyczne spotkanie tradycji miasta i wsi. Dwa zespoły podzieliły się wiedzą i repertuarem i znalazły elementy wspólne dla tradycyjnej muzyki wiejskiej z radomskiego i folkloru warszawskiego. Zatem mamy tu do czynienia z tangami, mazurami, polkami i oberkami. Jan Młynarski debiutuje także jako tekściarz tworząc współczesne „Kuplety Warszawskie 2020” i „Oberek Mokotowski” do dawnych, zapomnianych melodii. Ze spotkania dwóch światów powstała 12-osobowa orkiestra uzyskując unikatowe, wymykające się metryce i geografii brzmienie oraz refleksję, iż dużo więcej nas łączy niż dzieli. Lista utworów: 1. Zapomniana Piosenka muz. Fernando Obradors/sł. Michał Tyszkiewicz 2. Przytul, Uściśnij, Pocałuj muz. Wiktor Krupiński/ sł. Andrzej Włast 3. Lalka (Combo Solo) muz. i sł. Igo Kranowski 4. Gęsi Za Wodą muz. trad. 5. Oberek Młodzieniec muz. trad. 6. Kuplety Warszawskie muz. Józef Lanner/sł. Jan Emil Młynarski, Aleksander Jellin 7. Polka Z Mokotowa muz. Władysław Kaczyński/sł. Stefan Roland 8. Chłopcy, Na Nas Już Czas muz. Sebastian Yradier/sł. Walery Jastrzębiec-Rudnicki 9. Capri muz. Will Grosz, Jimmy Kennedy/sł. Andrzej Włast 10. Mokotowski Oberek muz. Trad. /sł. Jan Emil Młynarski 11. Żydowski Mazur mel. trad./ sł. Marian Domosławski 12. Stachu! muz. Marian Rudnicki /sł. Zbigniew Drabik 13. Skarałeś Mnie Boże mel. trad. 14. Powiślak mel. trad (Kapela Kwapińskiego solo)

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
48
Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem w.2
Dostępny
41 szt.

Komputer jest wszechstronnym narzędziem, które szybko i dokładnie wykona wiele pracochłonnych zadań. Wystarczy przekazać mu instrukcje w zrozumiałym dla niego języku. Takim jak Python, który jest łatwy do nauczenia się, pozwala pisać wyrazisty, zwięzły kod i stwarza imponujące możliwości dzięki niezliczonej liczbie rozszerzeń i bibliotek. Tymczasem wciąż wiele osób wykonuje żmudne i męczące zadania ręcznie: pracując z arkuszem kalkulacyjnym, plikami albo pocztą e-mail. Czas to zmienić - pracę, nad którą ślęczysz kilka dni, komputer wykona dokładniej w ciągu najwyżej kilku sekund! Ta książka jest drugim wydaniem nietypowego podręcznika programowania w Pythonie. Dzięki niej nie zostaniesz mistrzem świata w kodowaniu, za to nauczysz się tworzyć programy, które oszczędzą Ci mnóstwo czasu i wysiłku. Nawet jeśli nigdy nie programowałeś, błyskawicznie opanujesz podstawy i zapoznasz się z obszerną biblioteką Pythona przeznaczoną do automatyzacji takich zadań jak pobieranie danych z witryn internetowych, odczytywanie dokumentów oraz operacje wymagające klikania myszą i wpisywania tekstu. To wydanie zawiera nowy rozdział poświęcony weryfikacji danych wejściowych, a także samouczki dotyczące automatyzacji pracy z arkuszami Google i pocztą Gmail oraz podpowiedzi związane z automatycznym uaktualnianiem plików CVS. Sprawdź, jak zautomatyzować: wyszukiwanie ciągu znaków w pliku lub wielu plikach tworzenie, uaktualnianie, przenoszenie i zmiany nazw plików oraz katalogów wyszukiwanie treści w sieci WWW oraz ich pobieranie podział, łączenie, nakładanie znaku wodnego i szyfrowanie dokumentów PDF wysyłanie powiadomień za pomocą wiadomości e-mail oraz SMS wypełnianie formularzy internetowych Nudne i męczące? Zleć to Pythonowi!

109,00 zł
76,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 32,70 zł

2 osoby kupiły
49
Wspólnoty chrześcijańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspólnoty chrześcijańskie
Dostępny
6 szt.

Czy Jezus Chrystus żył naprawdę? Czy Biblia jest wiarygodnym źródłem historycznym? Kiedy kończy się ortodoksja a zaczyna herezja? Kto o tym decyduje? I wreszcie czym różni się kościół od sekty? Te i podobne pytania rodzą się w umysłach ludzi chcących zrozumieć fenomen religii chrześcijańskiej.Autor, próbując znaleźć odpowiedzi na te zagadki, proponuje wędrówkę przez historię kształtowania się wspólnot chrześcijańskich na tle innych religii, przyjmując za punkt wyjścia względność pojęć herezji i ortodoksji. W ciekawy i przystępny sposób prowadzi czytelnika od ery monoteizmu, przez czas narodzin Jezusa i walkę o wiarę pierwszych chrześcijan, czasy burzliwych walk o władzę i rozłamów w kościele, aż do powstania nowożytnych ruchów religijnych. Wędrówka ta nie przynosi jednoznacznych, łatwych odpowiedzi, ale pozwala spojrzeć na historię chrześcijaństwa z innej, szerszej perspektywy. Perspektywy człowieka, który szuka odpowiedzi i nie boi się wyciągać wniosków

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
50
Uszwock (wersja ukraińska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uszwock (wersja ukraińska)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Książka jest napisana cyrylicą. 76. rocznica wyzwolenia byłego, nazistowskiego obozu zagłady, Auschwitz-Birkenau, odbyła się w wyjątkowy sposób, głównie przez pandemię koronawirusa. Co ważne, po raz kolejny społeczeństwo miało szansę usłyszeć opowieści o piekle na ziemi od osób, które je przeżyły. Cała ta machina miała jednak swój początek, w którym naziści, przepełnieni propagandą i ksenofobią, odczłowieczali wiele innych nacji – między innymi Słowian, Żydów czy Romów. Trudnego tematu odczłowieczenia podjął się Przemysław Lis Markiewicz w swojej książce „Uszwock”. Pierwsza połowa ubiegłego wieku odznaczyła się w dziejach ludzkości jako jedna, z najbardziej krwawych. Dwie wojny światowe, które pochłonęły dziesiątki milionów istnień, sprawiły, że ówcześnie pewne grupy społeczne odzierano z godności. Odczłowieczano je, głównie ze względów politycznych lub ideologicznych. Autor podjął się ciężkiej analizy, która ma na celu ustalenie mechanizmów działania i kolejnych etapów w dehumanizacji innych, „gorszych” ras ludzi. Jako przykład posłużył mu bardzo obszerny materiał, dotyczący systematycznego mordowania, grabienia i pozbawianiu godności ludności Żydowskiej na terenach hitlerowskiego Generalnego Gubernatorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów działania w przypadku getta w Otwocku. Autor stara się dowieść, że wszystkie czynności prowadzące do zagłady tych ludzi, były zaplanowane, a plany te systematycznie i dokładnie wprowadzano w życie, coraz bardziej degradując człowieczeństwo ofiar.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
51
Czytamy z Fretką cz.6 Urodziny. Zdania 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy z Fretką cz.6 Urodziny. Zdania 1
Dostępny
18 szt.

Seria 10 książeczek przeznaczonych do nauki i doskonalenia umiejętności czytania metodą sylabową. Oprócz nauki czytania rodzice, nauczyciele i inni specjaliści mogą je wykorzystywać do rozwijania kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci. W szóstej książeczce "Urodziny" dzieci uczą się czytać równoważniki zdań i zdania z wyrazami złożonymi wyłącznie z sylab otwartych. Zdania zaproponowane w tej części zbudowane są z jedno-, dwu- i trzysylabowych wyrazów ze spółgłoskami wprowadzonymi w drugiej książeczce "Dzieci" (p, b, m, f, w, t, d, n, l, j, k, g, h/ch) oraz samogłoskami ustnymi. Ilustracje z książeczki można wykorzystywać do rozwijania różnych umiejętności dzieci. Książeczka zawiera przykładowe ćwiczenia związane z wybraną ilustracją.

11,53 zł
10,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
52
Zapomniane miejsca. Pomorskie, część północna. Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniane miejsca. Pomorskie, część północna. Przewodnik
Dostępny
43 szt.

Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry PRL, dziwne pomniki, zabytki techniki. 131 opuszczonych miejsc w województwie pomorskim Ze wstępu: Mottem tego przewodnika mógłby stać się fragment wiersza Roberta Frosta: Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem. Kogóż z nas od dziecka nie przyciągały wizją przygody tajemnicze ścieżki, opuszczone budowle, piwnice, zaułki i zakamarki najpierw te w pobliżu domowego podwórka, a później te coraz dalsze? Kto z nas z wypiekami na twarzy nie śledził przygód Pana Samochodzika spisanych przez Zbigniewa Nienackiego? Kto nie kibicował bohaterom filmu Goonies albo kolejnym przygodom Indiany Jonesa? Niektórym te dziecięce fascynacje z czasem uleciały z głowy, inni tak jak my nadal są gotowi odpowiedzieć na zew przygody.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

2 osoby kupiły
53
Owady w komiksie. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady w komiksie. Tom 2
Dostępny
16 szt.

Czy wiecie, że szarańcza zmienia ubarwienie, spotykając swoich pobratymców? Że osa szmaragdowa może przemienić karalucha w zombie? Że wonnica piżmówka wydziela różany zapach? A wreszcie, że pewien rodzaj pająka potrafi udawać mrówkę, żeby łapać swoje ofiary? Ten album, łączący humor z wiedzą naukową, odkrywa przed czytelnikiem fascynujący świat owadów.

59,99 zł
47,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
54
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 9. Łzy Hel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 9. Łzy Hel
Dostępny
22 szt.

Dziewiąta i zarazem ostatnia część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii. Oboje główni bohaterowie podróżują na statku Swena, który ucieka przed swym ojcem, królem Danii Haraldem. Docierają do wybrzeży kraju Wendów, gdzie stają przed wyborem: albo wpłyną w magiczną i złowrogą mgłę, albo zostaną schwytani przez pościg, a w efekcie zginą z rąk katów Haralda. Wybierają to pierwsze wyjście, co kończy się katastrofą ich statku. Na szczęście udaje im się dotrzeć na małą wyspę, gdzie znajdują mnóstwo szkieletów! Wtedy przypomina im się stara opowieść o przeklętej krainie umarłych... Co lub kogo bohaterowie napotkają na tajemniczej wyspie? Czy uda im się wydostać ze śmiertelnej pułapki? Ja zakończy się spór Swena z okrutnym ojcem?

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
55
Szkatułka z motylem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkatułka z motylem
Dostępny
1751 szt.

Powieść autorki światowych bestsellerów Santy Montefiore. Nowa, piękna, kolekcjonerska edycja. Federica ubóstwia swojego ojca, znanego chilijskiego podróżnika i pisarza. Na jego rzadkie wizyty wyczekuje w domu u wybrzeża Chile. Z jednej ze swoich wypraw ojciec przywozi córce szkatułkę: z zewnątrz niepozorną, w środku skrywającą cudownego motyla ze świetlistych kamieni. Szkatułka powstała dla inkaskiej księżniczki, której ukochany chciał powiedzieć, że prawdziwe piękno tkwi wewnątrz nas. Uszczęśliwiona Federica nie podejrzewa, że już wkrótce szkatułka będzie jedynym wspomnieniem po ojcu. Rodzice się rozstają – matka, udręczona samotnością, a w końcu także zdradą męża, przeprowadza się z dziećmi do rodzinnej Anglii. Upłynie wiele burzliwych lat. Zraniona milczeniem ojca Federica przeżyje małżeństwo z rozsądku i zatraci własną tożsamość, zanim zrozumie przesłanie szkatułki i dostrzeże miłość na swojej drodze. Świetnie napisana i przesiąknięta głębokimi uczuciami powieść. Szkatułka z motylem to wspaniała historia o miłości, potrzebie posiadania i wewnętrznej przemianie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
56
Płyn do baniek mydlanych 947 ml, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płyn do baniek mydlanych 947 ml, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Płyn do baniek mydlanych idealnie nadaję się do uzupełnienia maszynek lub przyrządów do robienia baniek. Jest wydajny i bezpieczny dla dzieci. Pojemność: 947 ml Uwaga! Mix kolorów, towary wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
57
Naklejkowe historyjki. Cyrk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe historyjki. Cyrk
Dostępny
47 szt.

Seria Naklejkowe historyjki adresowana jest do dzieci młodszych - między 3 a 5 rokiem życia. W kolejnych książeczkach przedszkolaki poznają życie na wsi, ciekawostki o faunie i florze morskiej, a także o domowych zwierzątkach oraz zabawne cyrkowe ciekawostki. A żeby nauka nie była nudna, dzieci będą słuchały historyjek i tworzyły do nich scenki z wykorzystaniem naklejek.

8,87 zł
7,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,88 zł

1 osoba kupiła
58
Blok rysunkowy biały A4 20 kartek, B&B Kids Pastel, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy biały A4 20 kartek, B&B Kids Pastel, mix wzorów
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny
37 szt.

Blok rysunkowy w formacie A4 z kolekcji B&B Kids Pastel Przeznaczony do wszelkich prac plastycznych. • Blok zawiera 20 białych kartek o gramaturze 120 g/m2 • Całość usztywniona tekturowym podkładem Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,99 zł
1 osoba kupiła
59
Perska niepewność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska niepewność
Dostępny
159 szt.

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z Perskiej kobiecości Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z tym ograniczenia znacznie pogarszają jej sytuację. Ponadto długi brak kontaktu z Richardem powoduje, że ogarnia ją zwątpienie co do stałości jego uczuć. Czy wielka miłość okaże się tylko ułudą? Główne bohaterki perskiej sagi muszą stawiać czoło nowej rzeczywistości, a jedna z nich traci w pandemii najbliższą osobę. Jak sobie z tym poradzi? Joanna na jednym z sekretnych przyjęć poznaje czarującego mężczyznę, dużo młodszego od siebie. Ogarnięta zupełnie nowymi dla niej uczuciami i namiętnościami rzuca się w jego ramiona, aby przeżyć euforyczny romans. Laila Shukri w kolejnej pełnej namiętności i miłości powieści stawia przed czytelnikiem fundamentalne pytania dotyczące wartości i sensu życia. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
60
Czytamy z Fretką cz.10 Babcia i dziadek. Zdania 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy z Fretką cz.10 Babcia i dziadek. Zdania 4
Dostępny
13 szt.

Seria 10 książeczek przeznaczonych do nauki i doskonalenia umiejętności czytania metodą sylabową. Oprócz nauki czytania rodzice, nauczyciele i inni specjaliści mogą je wykorzystywać do rozwijania kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci. W dziesiątej książeczce "Babcia i dziadek" dzieci doskonalą czytanie zdań pojedynczych rozwiniętych, zbudowanych z wyrazów, które w swojej konstrukcji zawierają sylaby otwarte i zamknięte w różnych konfiguracjach. Ilustracje z książeczki można wykorzystywać do rozwijania różnych umiejętności dzieci. Książeczka zawiera przykładowe ćwiczenia związane z wybraną ilustracją.

11,53 zł
10,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
61
Play&Fun. Gra sensoryczna Secret Pocket Mistrz Konstrukcji 42523 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play&Fun. Gra sensoryczna Secret Pocket Mistrz Konstrukcji 42523
Wader, od 3 lat
Dostępny
11 szt.

Gry sensoryczne Secret Pocket od Wader-Woźniak, odkryją przed dziećmi bogaty świat zmysłów. Gry sensoryczne czyli takie, które oddziałują na dotyk, wzrok lub słuch dzieci i stymulują ich rozwój fizyczny i umysłowy. Zaletą gier sensorycznych od Wader jest ich prostota, ciekawy koncept, wysoka jakość poszczególnych elementów zabawki oraz atrakcyjna szata graficzna. Gra Mistrz Konstrukcji odwołuje się do uniwersalnych zabaw w odgadywanie kształtów, które są podstawowymi grami wieku dziecięcego, rozwijającymi koncentrację i zmysł dotyku. Secret Pocket dostarcza bodźców do rozwoju wrażeń dotykowych, ale podczas radosnej zabawy wykształcają się również inne umiejętności, zmysły i sprawność manualna. Rozwój i zabawa w jednym woreczku Secret Pocket! Secret Pocket Mistrz Konstrukcji, kryje w sobie klocki i karty. Na kartach znajdują się wzory pojedynczych budowli z klocków z wypustkami. Poćwicz prawidłowe odgadywanie kształtów, korzystając tylko ze zmysłu dotyku i układaj budowle przedstawione na kartach, z pojedynczych elementów ukrytych w woreczku Secret Pocket. Twój przeciwnik ma takie samo zadanie. Uważaj na Jokera! Dzięki niemu możesz zyskać lub stracić przewagę nad swoim konkurentem! Kto wykaże się większą wyobraźnią, koncentracją i... szczęściem? Ciągnij karty, odnajduj prawidłowe elementy, układaj budowle – mistrz konstrukcji może być tylko jeden! Charakterystyka: • Elementy gry, z których po skończonej zabawie można budować rozmaite konstrukcje lub wykorzystywać zgodnie z pomysłami, które podpowie wyobraźnia. • Prosty, a jednocześnie niepowtarzalny pomysł na grę, który ma wpływ na rozwój dzieci. • Jakość wykonania – wysokiej klasy tworzywo, brak ostrych krawędzi, wytrzymałość produktu, żywa kolorystyka. • Gra posiada dwa warianty rozgrywki co uatrakcyjnia zabawę. • Atrakcyjne i nowoczesne opakowanie z okienkiem. Walory edukacyjne i rozwojowe gry: • Zabawki sensoryczne uczą maluchy właściwego reagowania na bodźce, które za pomocą zmysłów docierają do nich z otoczenia i poszerzają świat doznań dziecka. • Gra pobudza kreatywność i wyobraźnię. • Wzmacnia umiejętność koncentracji i zmysł dotyku. • Uspokaja i odpręża. • Ćwiczy wyobraźnię przestrzenną. Co znajduje się w zestawie? • 1 Secret Pocket – welurowy woreczek do losowania i odgadywania kształtów przedstawionych na kartach, • 48 elementów klocków z wypustkami o różnych kształtach i kolorach, z których można zbudować 15 budowli, • 1 talia x 15 kart z wzorami do zbudowania, • instrukcja.

103,90 zł
95,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,31 zł

1 osoba kupiła
62
Czytamy z Fretką cz.7 Zabawa i nauka. Zdania 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy z Fretką cz.7 Zabawa i nauka. Zdania 2
Dostępny
11 szt.

Seria 10 książeczek przeznaczonych do nauki i doskonalenia umiejętności czytania metodą sylabową. Oprócz nauki czytania rodzice, nauczyciele i inni specjaliści mogą je wykorzystywać do rozwijania kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci.W siódmej książeczce "Zabawa i nauka" dzieci uczą się czytać równoważniki zdań i pojedyncze zdania z wyrazami złożonymi wyłącznie z sylab otwartych. Zdania zaproponowane w tej części zbudowane są z wyrazów ze spółgłoskami wprowadzonymi w drugiej książeczce "Dzieci" i trzeciej książeczce "W domu" (p, b, m, f, w, t, d, n, l, j, k, g, h/ch, s, z, c, dz, si, zi, ci, dzi, ł, sz, ż/rz, cz, dż, r) oraz samogłoskami ustnymi i nosowymi.Ilustracje z książeczki można wykorzystywać do rozwijania różnych umiejętności dzieci. Książeczka zawiera przykładowe ćwiczenia związane z wybraną ilustracją.

11,53 zł
10,99 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,54 zł

1 osoba kupiła
63
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin
Dostępny
104 szt.

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin to kolejny tom w edycji specjalnej, powstałej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania tej książki w Polsce. To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Ślizgonów. Pamiętasz pojedynek profesora Snape’a z Gilderoyem Lockhartem? A spojrzenie bazyliszka? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Idealna dla każdego, kto marzył, żeby włożyć na głowę Tiarę Przydziału i usłyszeć: „Niech będzie Slytherin!”. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe wydanie – edycja domów W edycji domów ukazały się już cztery wersje książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Dostępne są okładki z godłami poszczególnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Poza tomem Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin, w edycji domów dostępne są jeszcze trzy inne wersje drugiego tomu przygód młodego czarodzieja: Hufflepuff, Gryffindor i Ravenclaw.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
64
Rozrzucone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozrzucone
Dostępny
18 szt.

Długo wyczekiwana powieść pierwszej laureatki Nagrody Conrada Rozrzucone – fabuła tej międzypokoleniowej i wielogłosowej powieści rozgrywa się w XX i XXI wieku na terenie trzech krajów. To rodzinna historia, w której tajemnica przeplata się z rozpracowywaniem polskich kompleksów. Marię wojenna zawierucha rzuciła do Alzacji, gdzie wraz z mężem Francuzem prowadzi restaurację, starając się zapomnieć o przeszłości i zapuścić korzenie na nowej ziemi. Jednak los skonfrontuje ją z wieloma wyzwaniami. Przez cały okres PRL-u Maria odwiedza swoje ciotki na Podkarpaciu. Zaprasza krewnych do Francji, próbując mimo skomplikowanych relacji utrzymać kontakt z rodziną i zachować tożsamość. Kim naprawdę jest Maria? Czym są granice dla niej i dla kolejnych kobiet w rodzinie, czy da się je przekroczyć? „I co to jest właściwie ta ojczyzna?” Najnowsza powieść Liliany Hermetz intryguje zarówno formą, jak i językiem. Każda z bohaterek dźwiga swoją tajemnicę i mówi w niepowtarzalny sposób: polszczyzna miesza się z językami ukraińskim, francuskim i alzackim, a kompleksy ubogich krewnych ze Wschodu – z bólem wykorzenienia i samotnością emigracyjnego życia. Od biednej podkarpackiej wsi po współczesną Warszawę i pracę w polsko-francuskiej korporacji — ponad pół wieku historii Europy, od drugiej wojny światowej, odbija się w losach kilku zwykłych, a zarazem wyjątkowych kobiet. Liliana Hermetz nie pozwala o nich zapomnieć. Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
65
Faszyzm i komunizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faszyzm i komunizm
Dostępny
19 szt.

Tom zawierający analizy faszyzmu i komunizmu autorstwa związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim historyka doktryn politycznych i prawnych, prawnika i konstytucjonalisty (żyjącego w latach 1925-1983), wśród nich wydaną w 1983 r. w drugim obiegu głośną pracę O granicach reformowalności systemu komunistycznego, zawierającą analizę wydarzeń 1981 r., studia relacji władza-społeczeństwo w systemie komunistycznym, genezy i skutków komunistycznego antydemokratyzmu oraz związku ideologii z polityką, a także porównanie komunizmu i faszyzmu.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
66
Atlas roślin, które zmieniły świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas roślin, które zmieniły świat
Dostępny
15 szt.

Atlas prezentuje ponad 50 gatunków roślin, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju cywilizacji i stale są obecne w naszym życiu. Zapraszamy do poznania najważniejszych zbóż, warzyw, owoców, przypraw, roślin przemysłowych, a także trucizn i narkotyków.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

1 osoba kupiła
67
Wspomnienia z wędrówki dusz. Studia członków Instytutu Newtona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z wędrówki dusz. Studia członków Instytutu Newtona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Co by było, gdybyśmy mogli pamiętać prawdziwy cel naszej duszy? Dr Michael Newton – autor bestsellerów Wędrówka dusz, Przeznaczenie dusz i Życie między wcieleniami – powraca z książką będącą zwieńczeniem serii poświęconej tematyce życia po życiu. W tym zbiorze relacji zebranych i opisanych przez hipnoterapeutów pracujących w Instytucie Newtona, ze wstępem i komentarzami dr. Newtona, poznajemy kolejne dowody na głęboki wpływ duchowej regresji na codzienne ludzkie życie. W trakcie sesji pacjenci wyruszyli w duchowe podróże, które na zawsze odmieniły ich życie. Dzięki temu zrozumieli sens przeciwności losu, uzdrowili emocje i dostrzegli prawdziwy sens istnienia.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
68
Kolej podziemna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolej podziemna
Dostępny
553 szt.

Powieść uhonorowana Nagrodą Pulitzera i National Book Award. Zdobywczyni Goodreads Choice Award w kategorii Fikcja Historyczna. Jedna z najważniejszych książek o Ameryce, jakie kiedykolwiek napisano. Ulubiona książka Baracka Obamy i Oprah Winfrey. To baśń o wolności i sile ducha, niezwykła mieszanka dokumentalnej prawdy i najbardziej wymyślnej fikcji. Powieść pełna niespodzianek, radości i trwogi – wielka uczta dla każdego czytelnika. Cora jest niewolnicą w trzecim pokoleniu na plantacji bawełny w stanie Georgia i należy do najniższej kasty. Jej życie nie jest łatwe, a będzie jeszcze gorzej, bo lada moment z dziecka stanie się kobietą. Kiedy Ceasar, przybyły z Wirginii najświeższy nabytek plantatorów, opowiada jej o kolei podziemnej, oboje decydują się zaryzykować ucieczkę. Po piętach depcze im pościg, a schwytanie oznacza los gorszy od śmierci... Tytułowa kolej podziemna to określenie stworzonej przez abolicjonistów sieci przerzutowej zbiegłych czarnych niewolników z południowych stanów Ameryki głównie na północ do Kanady, a także do Meksyku. Na ten skomplikowany system ucieczkowy składały się drogi, tunele, szlaki, bezpieczne kryjówki, ale też ludzie – przewodnicy, sponsorzy, zarówno organizacje, jak i społeczności. Nazewnictwo kolejowe tworzyło tajny kod, jakim posługiwali się uciekinierzy i abolicjoniści. Do sekretnego języka dochodził też system tajnych znaków graficznych. Kolej podziemna jednoczyła czarnych i białych w walce o wolność, godność i prawa człowieka. Whitehead odsłania przed czytelnikami tajniki systemu przerzutowo-ratunkowego dla zbiegłych niewolników, odtwarzając jego misterną konstrukcję i szlaki ucieczkowe. Ale w jego powieści ten organizacyjny majstersztyk, pozwalający zbiegłym niewolnikom odnaleźć wolność na północy, zyskuje także metaforyczny wymiar. Cora, niczym mityczny Odyseusz lub Swiftowski Guliwer, odwiedza w swojej podróży kolejne krainy, z których każda przeraża i zadziwia bardziej niż poprzednia. Poszukuje bezpiecznej przyszłości, ale też rozprawia się z przeszłością, która wciąż jest dla niej więzieniem. Poznając samą siebie, dowiaduje się sporo o ludzkości jako takiej.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
69
Uleczyć traumę. 12-stopniowy program wychodzenia z traumy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uleczyć traumę. 12-stopniowy program wychodzenia z traumy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Trauma to rana na naszej psychice i duszy, która narusza barierę ochronną zabezpieczającą nas przed nadmiernymi bodźcami. Powszechnie spotykana przynosi poczucie obezwładniającego strachu, przytłaczającej bezsilności i przerażenia. Negatywnie wpływa na nasze postawy i zachowania, prowadzi do uzależnień i utrudnia podejmowanie decyzji. Odbija się na życiu rodzinnym oraz relacjach międzyludzkich. Może też wywołać ból fizyczny i poważne choroby. Ale trauma nie musi być wyrokiem na całe życie. Jak się od niej uwolnić? Wystarczy zaufać mądrości naszego ciała i wykorzystać jego wrodzone zdolności do samouzdrowiania oraz wewnętrzną potrzebę samoregulacji w stanach nadmiernego pobudzenia czy w chwilach zbyt intensywnych emocji. Książka Uleczyć traumę pomaga odkryć te zasoby i dobrze je wykorzystać. Nadaje się zarówno do samodzielnej pracy, jak i do wspólnego przerobienia z terapeutą. 12-stopniowy program leczenia zaproponowany przez Levine’a już pierwszego dnia umożliwia rozpoczęcie uzdrawiającego procesu, który z czasem pomaga uwolnić ciało i umysł od negatywnych objawów traumy. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca ćwiczenia całego programu. Czyta Krystyna Czubówna. Peter A. Levine (ur. 1942) – wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (doświadczanie somatyczne), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w licznych klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci. Seria wydawnicza „Terapia traumy” prezentuje wybitne pozycje światowej literatury na temat traumy i różnych metod terapii traumy. Jest wiarygodnym źródłem informacji dla osób zainteresowanych problematyką psychotraumatologii oraz stanowi praktyczną pomoc w terapii i autoterapii.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
70
Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!
Dostępny
37 szt.

Marzenia naprawdę się spełniają Jeszcze kilka lat temu byłam zwykłą nastolatką z małego miasteczka, która marzyła o karierze w świecie mody. W wieku siedemnastu lat postanowiłam zawalczyć o siebie i zgłosiłam się do programu Top Model. Nie wygrałam, zajęłam drugie miejsce, jednak nie był to koniec mojej przygody z modelingiem, lecz dopiero początek. Droga do spełnienia marzeń nie była prosta, ale dzięki wsparciu silnych kobiet, ciężkiej pracy i determinacji osiągnęłam to, czego tak bardzo pragnęłam. Chciałabym Ci pokazać, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia. Nie będzie łatwo, może spotkasz się z hejtem, niezrozumieniem, zazdrością, ale ostatecznie dowiesz się, że było warto. Ja odnalazłam swoją życiową ścieżkę, teraz czas na Ciebie!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

71
Kochankowie i pisarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochankowie i pisarze
Dostępny
40 szt.

Casey Peabody, zdruzgotana nagłą śmiercią matki, po kolejnym zawodzie miłosnym przybywa latem 1997 roku do Bostonu. Była cudownym dzieckiem golfa, studiowała literaturę, korzystała z prestiżowego stypendium, a teraz pracuje jako kelnerka i wynajmuje maleńki zapleśniały pokój, wygospodarowany w czyimś garażu. Jej korespondencja to głównie zaproszenia ślubne od dawnych koleżanek i pogróżki od windykatorów, którzy ścigają ją za niespłaconą pożyczkę studencką. W wieku trzydziestu jeden lat Casey wciąż pozostaje wierna młodzieńczym marzeniom, z których wielu jej przyjaciół dawno zrezygnowało, wybierając stabilizację. Natomiast Casey pragnie wieść twórcze życie i bezkompromisowo do tego dąży, od sześciu lat nieustannie pracując nad powieścią. Kiedy zakochuje się jednocześnie w dwóch bardzo różnych mężczyznach, jej życie jeszcze bardziej się komplikuje. Walka o spełnienie twórczych ambicji i pogodzenie sprzecznych wymagań sztuki i życia prowadzi do przełomowego kryzysu. Lily King z humorem śledzi zmagania Casey w decydującej fazie życia, tworząc zachwycający portret niezłomnej młodej artystki walczącej o siebie w nieprzyjaznym świecie. „Zachwycająca!” – Elizabeth Strout, nagrodzona Pulitzerem autorka Olive Kitteridge „Powieść Lily King mnie zachwyciła. Bohaterka co prawda opłakuje śmierć swej matki, zmaga się z kryzysem twórczym oraz mieszkaniowym, z trudem wiąże koniec z końcem, a mimo wszystko ta historia przepełniona jest nadzieją i ogromną życzliwością”. – Ann Patchett, autorka Domu Holendrów „Lily King jest naszym wielkim skarbem literackim. Kochankowie i pisarze to pełna blasku, przenikliwa, mądra i ogromnie wzruszająca powieść o żałobie i próbie radzenia sobie z żalem po utracie najbliższej osoby. To pasjonująca opowieść o młodej kobiecie, która odnajduje w sobie życiową odwagę”. – Madeleine Miller, autorka „Kirke” „Ta książka zachwyciła mnie nie od pierwszego rozdziału czy od pierwszej strony, ale od pierwszego akapitu (…). Jest bardzo szczera, wciągająca i pełna wnikliwych obserwacji na temat twórczości i życia”. – Curtis Sittenfeld, „London Evening Standard” „Kochankowie i pisarze to książka o pasji, pożądaniu, żałobie, determinacji i odnajdywaniu własnej drogi. Jest też o pragnieniu miłości, rodziny i sukcesu (…). Pisana z sercem, natchniona, dowcipna i mądra”. – NPR „Cudowna, dowcipna, płynąca prosto z serca (…). Kochankowie i pisarze to zabawna książka o żałobie, a co gorsza, jest niebezpiecznie romantyczna oraz ma czelność twierdzić, że szczęście jest w naszym zasięgu”. – „Washington Post” „Lily King chce, byśmy wciąż ponawiali próby, na wszelkie sposoby pokonując trudności”. – „Boston Globe” „Wzruszająca i szczera powieść o przeżywaniu żałoby i ścieżkach, jakie ludzie obierają, by przejść przez życie. Trudno się oderwać”. – „Seattle Times” „Ta książka na pewno wejdzie do klasycznego kanonu powieści o młodych pisarzach”. – „Vulture” „Pełna świetnych obserwacji opowieść o poszukiwaniu siebie, własnego głosu, o przechodzeniu żałoby”. – „Booklist” „Czarująco napisana powieść o dojrzewaniu”. – „Kirkus Reviews” „Lektura tej książki jest bardzo przyjemna – jak zaczerpnięcie świeżego powietrza, a postaci są jak żywe. Kochankowie i pisarze to opowieść o niepewności, jaka wiąże się z randkowaniem i dążeniem do twórczego życia w świecie, który ceni sukcesy i stabilizację. Miłość i sztuka wymagają codziennych, nieuchwytnych zrywów wiary – a ta książka wspaniale to pokazuje”. – Chris Schluep, Amazon Book Review „Kochankowie i pisarze to portret młodej artystki. Lily King mistrzowsko opisuje pożądanie i stratę, potrzebę tworzenia i inspiracji, mówi nam, jak to wszystko się przenika, jak wzajemnie na siebie wpływa. Czytałam powoli, podkreślając poszczególne zdania, chciałam pozostać jak najdłużej w świecie tej powieści. Wnikliwe obserwacje na temat miłości – ulotnej i niewysłowionej, i o żałobie – która żyje w nas, zapierały mi dech w piersiach. – Christina Baker Kline, autorka Sierocych pociągów Lily King wychowała się w Massachusetts i otrzymała licencjat z literatury angielskiej na Uniwersytecie Karoliny Północnej oraz magisterium z pisania kreatywnego na Uniwersytecie w Syracuse. Nauczała języka angielskiego i kreatywnego pisania na wielu uniwersytetach i w szkołach średnich, w USA i za granicą. Jest laureatką Barnes and Noble Discover Award (za pierwszą powieść, Pleasing Hour), Maine Fiction Award (za The English Teacher), New England Book Award for Fiction oraz Maine Fiction Award (za Father of the Rain).

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

72
Proste życie. Szczęście domowej roboty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proste życie. Szczęście domowej roboty
Dostępny
787 szt.

Stwórz swój azyl. Pielęgnuj rytuały. Ciesz się prostotą Wyobraź sobie poranek: z maleńkiego ogródka lub balkonu zbierasz samodzielnie wyhodowane, pachnące pomidory i zioła, by zjeść je na pysznej kanapce. Albo popołudnie: twoją kuchnię wypełnia aromat własnoręcznie pieczonego chleba, jaki pamiętasz z dzieciństwa. A może wieczór: okrywasz się ręcznie wykonaną kołdrą, a w kubku paruje aromatyczna herbata. Niemożliwe? Nie w mieście, nie z moją pensją i wszystkimi obowiązkami… A jednak nie bez powodu ruch #cottagecore stał się popularny właśnie teraz - gdy tak bardzo brakuje nam sielskości i prostoty. Ten internetowy fenomen, hygge na trudne czasy, udowadnia, że azyl można stworzyć, gdziekolwiek się jest - niekoniecznie z dala od miejskiego zgiełku. Autorka książki krok po kroku wyjaśnia, jak powrócić do prostszego życia, cieszyć się zwykłymi czynnościami i celebrować uzdrawiającą wdzięczność. Żyj prościej. Żyj pełniej. Żyj #cottagecore.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

73
Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć psa dobrych nawyków Życie z psem w mieście może przypominać pokonywanie toru przeszkód! Robisz slalom między rowerzystami, dziećmi na hulajnogach, psami, które „chcą się tylko przywitać” i rozrzuconymi na trawnikach resztkami jedzenia. Wszystko to w szaleńczym pędzie za czworonogiem, który nieustannie ciągnie na smyczy i ekscytuje się na widok innych zwierząt i przechodniów. A po powrocie do domu wyje, gdy tylko zostawiasz go samego… Nie musi tak być! Doświadczone trenerki, Magdalena Horodyska i Katarzyna Migdał, prowadzące szkołę dla psów i blog „Co pies na to?”, w unikalnym poradniku dla miejskich psiarzy prosto i konkretnie uczą, jak wyrobić dobre nawyki u siebie i psa oraz stworzyć zgrany zespół ze swoim czworonogiem. Czy wiesz, że… • na każdy spacer warto zabrać ze sobą smakołyki i szarpak, żeby nagradzać psa za dobre zachowanie? • klatka kennelowa może stać się ulubionym miejscem odpoczynku twojego czworonoga? • czasem wystarczy prosty trik, by twój pies pokonał strach i w końcu wszedł do windy? • spacer to lepszy pomysł niż wizyta na psim wybiegu? Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogły wielu opiekunom zrozumieć psie potrzeby, wyznaczyć granice, a także czerpać większą przyjemność ze wspólnych spacerów i zabaw. Dzięki tej książce ty i twój pies odnajdziecie własne tempo w miejskim pędzie!

44,99 zł
34,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

74
Wołyńska gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołyńska gra
Dostępny
137 szt.

Zbrodnie nie dają o sobie zapomnieć, a nienawiść nigdy się nie kończy. Kogo dziś obchodzi Wołyń? Na pewno nie współczesnych trzydziestokilkulatków, a już najmniej tych, którzy już się o nim nasłuchali w dzieciństwie: Jagodę i Olega. Dla obojga Wołyń to tylko historia. A przynajmniej tak im się wydawało. Jagoda spędza dnie i noce w warszawskiej korporacji, gdzie walczy z asapami, projektami i romansem z żonatym kolegą. Oleg kończy swój krótki pobyt w rodzinnych stronach na Ukrainie i planuje kolejny służbowy wyjazd za granicę. 11 lipca, w rocznicę rzezi wołyńskiej, na warszawskiej Ochocie umiera student. Można by tę śmierć uznać za przypadek, gdyby nie dziwna karta, którą znajduje przy nim przyjaciel. I to za sprawą tej karty Jagoda i Oleg nie będą mogli dłużej udawać, że Wołyń ich nie dotyczy. Ruszają w śmiertelnie niebezpieczną podróż, po której już nigdy nie będą tacy sami.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

75
Niegrzeczne Książki. Letnie przesilenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Letnie przesilenie
Dostępny
87 szt.

Nie ufaj niczemu, co zobaczysz w lesie. Kiedy Oliwia staje przed posiadłością Leśniewiczów, czuje się nieswojo. W Starej Sośnie nic nie jest takie, jakie się wydaje. Mała dziewczynka twierdzi, że ktoś odwiedza ją w nocy, jej neurotyczną matką miotają emocje, a ojciec biznesmen znika w lesie na długie godziny. Są jeszcze intrygujący bracia bliźniacy uwielbiający mącić Oliwii w głowie. I jest on. Las, który ją obserwuje. Oliwia za chwilę wejdzie w głąb – dzikiej namiętności, tajemniczego lasu, ale i mrocznej, zręcznie uknutej intrygi. Komu zależy, by przejąć kontrolę? Co ukrywa przed nią dziwna rodzina z leśniczówki? Któremu z braci można ufać? W noc letniego przesilenia spełnią się wszystkie słodkie obietnice, ale i potworne groźby. W taką noc możesz tylko krzyczeć. Najgłośniej, jak potrafisz.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

76
Magia lecznicza. Uzdrawiające zaklęcia i rytuały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia lecznicza. Uzdrawiające zaklęcia i rytuały
Dostępny
37 szt.

Magia? Na zdrowie! Wykorzystaj moc natury do pokonywania wyzwań współczesnego życia i trudności, przed którymi stawia cię wszechświat. Magia lecznicza to potężna wiedza zawierająca setki uzdrawiających zaklęć, przepisów i naturalnych remediów, które pozwalają uwalniać blokady emocjonalne i wykorzystywać potężne energie przyrody. Są one wsparciem do radzenia sobie z takimi dolegliwościami i trudnymi doświadczeniami życiowymi, jak: • poczucie winy • żałoba • niskie poczucie własnej wartości • problemy ze snem • miesiączka i menopauza • transformacje i zmiany • niepokój • stres • depresja • ataki paniki • lęk. Przy każdym zagadnieniu zawarte są pomocne zaklęcia i rytuały, a także afirmacje, medytacje oraz dziesiątki przepisów na zaczarowane przekąski czy produkty do kąpieli. Dzięki dodatkowym praktycznym wskazówkom na temat pracy z bóstwami i przewodnikami duchowymi, czakrami, fazami księżyca i żywiołami niniejsza książka daje wszystko, co jest potrzebne do uzyskania skutecznych magicznych remediów. Moc przyrody jest niezwykle silna – rośliny, zioła, kryształy i inne naturalne materiały wzmocnią zaklęcia, poprawią twoje zdrowie i pomogą ci stawić czoła wyzwaniom życiowym. Przeczytaj ten niezwykły przewodnik po umyśle, ciele i duszy czarownicy i pozwól magii ukoić swoje wnętrze!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

77
Utracony element - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utracony element
Dostępny
144 szt.

Zabójczo skomplikowana intryga w barwnej Florencji Konstantyn od ponad dwudziestu lat mieszka w Londynie. Robi karierę, żyje w luksusie, ma powodzenie u kobiet. Niemal z dnia na dzień całe jego życie się zmienia, gdy nieznajoma kobieta wręcza mu tajemnicze czarne pudełko. Konstantyn traci pracę, zostaje napadnięty, a jego najlepszy przyjaciel nagle znika. Aby go znaleźć, wykorzystuje jedyną wskazówkę, jaką ma – pocztówkę z Florencji. Wyrusza tam, aby zrozumieć, w co i dlaczego został uwikłany. Na drodze Konstantyna staje nie tylko międzynarodowej sławy włoski neurochirurg i psychiatra, ale także pełen luk i niespodzianek umysł bohatera.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

78
Niegrzeczne Książki. Broken love. Tom 4. Breaking love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Broken love. Tom 4. Breaking love
Dostępny
90 szt.

Była dziewczyną, która uciekła. Czy znajdzie siłę, by wrócić? Willow: Wystarczyły cztery lata. Powiedziałam sobie, że nie potrzebuję przyjaciół. Ani rodziny. Byłam pewna, że jego też nie potrzebuję. I wiesz co? Miałam rację. Ale w dniu, w którym wróciłam do Six Forks i go zobaczyłam, zdałam sobie sprawę, że nigdy nie zapomnę, jak to było mieć każdy cal jego ciała pod palcami. Dash: Myślała, że zdoła mi uciec. Ale to, co raz jest moje, zostanie moim na zawsze. Tym razem to ja zdecyduję, jak potoczą się sprawy. Willow i Dasha łączy wiele – strach, nienawiść, pożądanie. Czy jednak w tym wszystkim jest miejsce na miłość?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

79
No Sleep 'Til Hammersmith, 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Sleep 'Til Hammersmith, 4 CD
Motorhead, Warner Music Polska
Dostępny
41 szt.

Zawartość: • 4CD, • 28-stronicowy digi-book opowiadający historię „No Sleep 'Til Hammersmith”, • dwustronny plakat A3 przedstawiający „Heavy Metal Holocaust” i paryskie plakaty koncertowe, • Motorhead England, plektron Warpig, • reprodukcja karnetu na trasę USA ’81, • reprodukcja biletu na koncert w Newcastle, • przypinkaMotorhead Europe 1981 0.40 cm, • ulotka pocztowa stadionu Port Vale. Zawartość płyt: • „No Sleep ‘Til Hammersmith” – zremasterowane z oryginalnych taśm, z dodatkowymi utworami, w tym 3 wcześniej niepublikowane demo, • Live At Leeds, Queens Hall 28/3/1981 – 18 utworów, wcześniej niepublikowany pełny koncert z pierwszej nocy nagrywania na żywo „No Sleep”, • Live At Newcastle, City Hall 29/3/1981 – 18 utworów, wcześniej niepublikowany pełny koncert z drugiej nocy nagrywania na żywo „No Sleep”, • Live At Newcastle, City Hall 30/3/1981 – 19 utworów, wcześniej niepublikowany pełny koncert z trzeciej nocy nagrywania na żywo „No Sleep”.

257,90 zł
237,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 20,63 zł

80
No sleep'til Hammersmith, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No sleep'til Hammersmith, CD
Motorhead, Warner Music Polska
Dostępny
91 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Ace of Spades 2. Stay Clean 3. Metropolis 4. The Hammer 5. Iron Horse 6. No Class 7. Overkill 8. (We Are) The Roadcrew 9. Capricorn 10. Bomber 11. Motorhead 12. Over the Top 13. Train Kept a Rollin' 14. Stay Clean 15. Limb from Limb 16. Iron Horse CD 2 1. Ace of Spades 2. Stay Clean 3. Over the Top 4. Metropolis 5. Shoot You in the Back 6. The Hammer 7. Jailbait 8. Leaving Here 9. Iron Horse 10. Fire Fire 11. Capricorn 12. Too Late Too Late 13. No Class 14. (We Are) The Road Crew 15. Bite the Bullet 16. The Chase Is Better Than the Catch 17. Overkill 18. Bomber 19. Motorhead

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

81
Straszliwe zwycięstwo. Prawda i mity o sowieckiej wygranej w drugiej wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straszliwe zwycięstwo. Prawda i mity o sowieckiej wygranej w drugiej w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Wyczerpujący i totalny obraz najważniejszego konfliktu XX wieku. Pełna bolesnej krytyki opowieść o ZSRR w czasie wojny Borys Sokołow, rosyjski historyk i literaturoznawca, „autor wykluczony”, zwolniony z uczelni za krytykę Putina, bezlitośnie rozprawia się z rosyjskimi mitami dotyczącymi udziału ZSRR w drugiej wojnie światowej i epoką Stalina. Opisuje przebieg działań wojennych, najważniejszych kampanii i bitew. Opierając się na bogatym materiale źródłowym, podejmuje próbę bilansu militarnego, ekonomicznego i politycznego lat 1939–1945. Wnioski, do jakich dochodzi, nie mogą podobać się zwolennikom teorii o „wielkim zwycięstwie” Związku Radzieckiego. Sokołow podważa bezkrytyczną, optymistyczną ocenę działań ZSRR. Bezkompromisowo podkreśla błędy strategiczne i fatalne skutki politycznych działań, o których wielu wolałoby nie wiedzieć. Uważnie demistyfikuje kłamstwa dominujące w rosyjskiej historiografii i wskazuje, że triumf Stalina był w dużej mierze pyrrusowym zwycięstwem, okupionym krwią milionów. Niewygodne pytania, odkłamane mity sowieckiej propagandy, odważne wnioski. Książka niezbędna dla miłośników historii, polityki i strategii.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

82
Koloruj i naklejaj. Kot-o-ciaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruj i naklejaj. Kot-o-ciaki
Dostępny
40 szt.

Bardzo prosta kolorowanka z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

83
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff
Dostępny
53 szt.

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff to kolejny tom w edycji specjalnej, powstałej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania tej książki w Polsce. To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Idealna dla każdego, kto marzył, żeby włożyć na głowę Tiarę Przydziału i usłyszeć: „Niech będzie Hufflepuff!”. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe wydanie – edycja domów W edycji domów ukazały się już cztery wersje książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Dostępne są okładki z godłami poszczególnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Poza tomem Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff, w edycji domów dostępne są jeszcze trzy inne wersje drugiego tomu przygód młodego czarodzieja: Gryffindor, Slytherin i Ravenclaw.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

84
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw
Dostępny
82 szt.

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw to kolejny tom w edycji specjalnej, powstałej z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania tej książki w Polsce. To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Idealna dla każdego, kto marzył, żeby włożyć na głowę Tiarę Przydziału i usłyszeć: „Niech będzie Ravenclaw!”. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe wydanie – edycja domów W edycji domów ukazały się już cztery wersje książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Dostępne są okładki z godłami poszczególnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Poza tomem Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw, w edycji domów dostępne są jeszcze trzy inne wersje drugiego tomu przygód młodego czarodzieja: Hufflepuff, Gryffindor i Slytherin.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

85
Schronisko niechcianych żon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schronisko niechcianych żon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Kiedy szczęśliwe małżeństwo okazuje się być domkiem z kart, najlepsze co może nas spotkać, to druga kobieta w podobnej sytuacji. A jeśli tych kobiet jest cztery – nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Oliwia, Hortensja, Agata i Monika muszą gwałtownie stworzyć plan B, bowiem ich życie właśnie stanęło na głowie. Zdrady, romanse, oszustwa. Każdy by się załamał – ale nie one. One mają naprawdę dobry pomysł...

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

86
Hashimoto. Twoje cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hashimoto. Twoje cztery pory roku
Dostępny
523 szt.

Dziś pragnę Cię zaprosić w podróż przez cztery pory roku. Być może zainspiruje Cię ona do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, a Twoje życie stanie się lepsze. Obserwuj naturę i działaj zgodnie z jej rytmem. Zmiany wprowadzaj krok po kroku, dostosowując się do otoczenia. Matka natura wskaże Ci i nauczy Cię cyklicznych przeobrażeń, tak jak modyfikuje każdą z czterech pór roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. W trakcie każdej z nich Twój organizm działa inaczej, inne są Twoje nastroje, potrzeby, odczucia i energia. Jeśli jesteś gotowa na zmiany, podejmij wyzwanie, które pozwoli Ci ułożyć krok po kroku Twoją własną trasę do uzdrowienia. Przygotowałam dla Ciebie drogowskazy, które podpowiedzą Ci, w którą stronę podążać, by poprawić zdrowie i samopoczucie. Dzięki temu będziesz żyć pełnią radości, miłości i spokoju. „Beata Abramczyk stała się niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie Hashimoto. Poprzez uzdrowienie siebie zdobyła ogromne doświadczenie, które wspaniale rozwija do dzisiejszego dnia. Dzieli się nim na wiele różnych sposobów: poprzez swój blog, warsztaty dla kobiet oraz niezwykle wartościowe książki. Teraz zaprasza nas do wspólnej podróży poprzez cztery pory roku do dobrego, zdrowego, pięknego, świadomego i spełnionego życia. Polecam Wam tę książkę jako niezbędne wsparcie eksperta oraz dłoń wyciągniętą przez serdeczną przyjaciółkę....” – Agnieszka Maciąg, Z miłością

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

87
Arytmia i kwarantanna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arytmia i kwarantanna
Dostępny
18 szt.

Tomasz Jastrun zmierzył się z pandemiczną rzeczywistością w charakterystyczny dla siebie sposób – poetycką opowieścią o codzienności w kwarantannie. Arytmia i kwarantanna to opowieść złożona z dwóch części, które w nieoczywisty sposób wzajemnie się dopełniają, a puenta książki zdaje się otwierać całą opowieść. Czy to znaczy, że bohater Arytmii został wymyślony przez bohatera Kwarantanny? Jest nim już niemłody pisarz, który jak miliony Polaków żyje w czasach zarazy. Czasach, gdy wszystko stanęło na głowie. Trudno się więc dziwić, że także jego małżeństwo, zamknięte w czterech ścianach mieszkania na wysokim piętrze w bloku, przeżywa trudny czas. To historia, która ukazuje groteskę kwarantanny w prywatnym i społecznym życiu. To także opowieść o tajemniczych zniknięciach, kłopotach wieku średniego oraz dramacie starzenia się. A także obraz tego jak zaskakujące i surrealistyczne bywa nasze codzienne życie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

88
Sabotage , Super Deluxe Box Set, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sabotage , Super Deluxe Box Set, CD
Black Sabbath, Warner Music Polska
Dostępny
300 szt.

Album Black Sabbath z 1975 roku, Sabotage, został ponownie wydany w czerwcu 2021 roku jako zestawy winylowe i CD w wydaniu super deluxe. Szósty album studyjny zespołu został nagrany podczas sporów prawnych z ich byłym menadżerem – i tak powstał tytuł. Oba zestawy zawierają zremasterowaną wersję albumu w połączeniu z kompletnym koncertem nagranym podczas trasy koncertowej w 1975 roku. 13 z 16 zawartych w programie utworów na żywo nie zostało wcześniej wydanych. Zestaw składający się z czterech płyt CD zawiera album studyjny i koncert na żywo na trzech płytach, a czwarta płyta to właściwie singiel CD. Zawiera singiel „Am I Going Insane (Radio)” i „Hole In The Sky”. Lista utworów: CD 1 1. Hole in the Sky (2021 Remaster) 2. Don't Start (Too Late) (2021 Remaster) 3. Symptom of the Universe (2021 Remaster) 4. Megalomania (2021 Remaster) 5. Thrill of It All (2021 Remaster) 6. Supertzar (2021 Remaster) 7. Am I Going Insane (Radio) (2021 Remaster) 8. The Writ (2021 Remaster) CD 2 1. Supertzar/Killing Yourself to Live (Live North American Tour '75) 2. Hole in the Sky (Live North American Tour '75) 3. Snowblind (Live North American Tour '75) 4. Symptom of the Universe (Live North American Tour '75) 5. War Pigs (Live North American Tour '75) 6. Megalomania (Live North American Tour '75) 7. Sabbra Cadabra (Live North American Tour '75) 8. Jam (including Guitar solo) (Live North American Tour '75) 9. Jam (including Drum solo) (Live North American Tour '75) 10. Supernaut (Live North American Tour '75) 11. Iron Man (Live North American Tour '75) CD 3 1. Guitar Solo (including excerpts of Orchid & Rock ‘N’ Roll Doctor) (Live North American Tour '75) 2. Black Sabbath (Live North American Tour '75) 3. Spiral Architect (Live North American Tour '75) 4. Embryo/Children of the Grave (Live North American Tour '75) 5. Paranoid (Live North American Tour '75) CD 4 1. Am I Going Insane (Radio) (1975 Single Edit) / 2. Hole in the Sky (1975 Single Edit)

427,90 zł
393,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 34,23 zł

89
Retrospekcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retrospekcja
Dostępny
69 szt.

Minęło 16 lat od tamtych wakacji. A ona wciąż czeka… Amanda, która właśnie zaczęła pracę jako niania, poznaje na pozór idealną rodzinę Temple’ów: byłą aktorkę i słynnego profesora oraz ich troje dorosłych dzieci. Jak w każdej rodzinie, również i w tej za fasadą uśmiechów i uścisków kryją się mroczniejsze emocje. Szesnaście lat wcześniej w tym samym miejscu zginęła mała Niamh Temple. Amanda poznaje rodzinę podczas ich wspólnych wakacji w nadmorskiej willi położonej w malowniczym zakątku Portugalii. Zaczyna podejrzewać, że jeden z członków rodziny może mieć coś do ukrycia. A podejrzenia to bardzo niebezpieczna rzecz. „Cudownie mroczna, rozkosznie zawiła”. – Clare Mackintosh „Wyjątkowo dobra”. – „The Guardian” Chris Brookmyre był dziennikarzem, ale od publikacji swojej pierwszej książki Quite Ugly One Morning cały swój zawodowy czas poświęca na pisanie powieści. Zalicza się obecnie do najpopularniejszych brytyjskich autorów kryminałów. Za książkę Black Widow z 2016 roku otrzymał Theakston Old Peculier Crime Novel of the Year Award oraz McIllwanney Prize. Tylko w Wielkiej Brytanii sprzedał już ponad milion książek, których bohaterem jest Jack Parlabane.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

90
Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocal...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

To nie jest książka o nieuniknionej zagładzie. To książka o nadziei. Łącząc wiedzę z różnych dziedzin – historii, ekonomii, antropologii, filozofii i nauk ścisłych – Jason Hickel kreśli błyskotliwą analizę kapitalizmu (z odświeżającym spojrzeniem na jego historię) i proponuje wizję alternatywnego rozwoju, zrywającego z obłędem ciągłego wzrostu. Pisze o tym, jak przejść od gospodarki zorganizowanej na zasadzie dominacji i eksploatacji do takiej, która opiera się na globalnej sprawiedliwości i wzajemnej wymianie korzyści ze światem przyrody. Pokazuje słabość modnych i uznawanych za progresywne idei, jak choćby Nowego Zielonego Ładu. Co najważniejsze jednak, proponuje wiele konkretnych rozwiązań, które pomogłyby zbudować postkapitalistyczną gospodarkę. Wiele z nich jest już – w mikroskali – testowanych na różnych polach, nawet w naszym otoczeniu. Książka Hickla jest jak haust świeżego powietrza – pozwala zacząć myśleć w nowy sposób o problemach, z których dotąd nie widzieliśmy wyjścia. „Przełomowa książka na czasy przełomu. Jeśli szukacie idei, które mają moc zmieniania świata, to lektura dla was”. – Kate Raworth, autorka Doughnut Economics „Mniej znaczy lepiej obejmuje kilka stuleci i kontynentów, przekracza różne dyscypliny naukowe i łączy współczesność z wydarzeniami z historii. To książka, od której nie można się oderwać”. – Danny Dorling, Uniwersytet Oksfordzki

45,00 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

91
Pet Agents. Tom 2. Na tropie złodzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pet Agents. Tom 2. Na tropie złodzieja
Dostępny
23 szt.

Pet Agents 2. Na tropie złodzieja to drugi tom świetnej serii książek dla chłopców i dziewczynek, której twórcami jest para fińskich autorów: Riina i Sami Kaarla. Samodzielna i bystra Kati-e, darząca niezwykłym uczuciem zwierzęta, elektronikę i kodowanie, powraca w drugiej części serii Pet Agents! Oczywiście towarzyszy jej Ti-bot, skonstruowany przez nią latający robot! Tym razem Kati-e dostaje nagle mnóstwo nietypowych wezwań – w okolicy giną przedmioty z mieszkań. Ekipa Pet Agents zmienia się zatem w oddział detektywistyczno-policyjny. Okazuje się, że to niesamowicie wciągająca praca! Dynamiczna seria „Pet Agents” porusza czytelników w Finlandii i za granicą. Kati-e, robot Ti-bot i sąsiad Timi to bowiem bohaterowie, z którymi bez wątpienia łatwo się zaprzyjaźnić. Jeśli jeszcze nie znacie, to koniecznie przeczytajcie pierwszy tom przygód Katie-e. A po drugim tomie, Pet Agents 2. Na tropie złodzieja, czekajcie na kolejną, trzecią część

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

92
Dante Soprano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dante Soprano
Dostępny
150 szt.

Każdy znał Dantego Soprano. Miał wszystko: wykształcenie, wygląd, pieniądze i władzę. Mało kto jednak wiedział o jego najmroczniejszych sekretach, które ukrywał, dopóki nie zjawiła się ona. Hayely Olsen mieszkała z matką, która ją okradała i zmieniała jej codzienną egzystencję w piekło. Gdy ich drogi się skrzyżowały, życie kobiety przewróciło się do góry nogami. Wszystko albo nic. Przetrwanie czy śmierć. "Kontrowersyjny romans mafijny, który zachwyci fanki niegrzecznych książek! Gorąco polecam!" - Kinga Litkowiec

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

93
Vanth. Bitwa o Ziemię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vanth. Bitwa o Ziemię
Dostępny
150 szt.

AUTORKA BESTSELLEROWYCH "GANGSTERÓW" W NOWYM, FANTASTYCZNYM WYDANIU! Czy miłość wystarczy, by ocalić planetę? Lliveya wścieka się na wieść, iż jej brat zostanie imperatorem Vanth. Pragnie udowodnić ojcu, że pomylił się w wyborze następcy, więc wyrusza na Ziemię ? umierającą planetę, którą zamierza podbić. Na miejscu okazuje się, że zadanie będzie trudniejsze, niż sądziła. Lliveya wpada w zastawioną przez wojsko pułapkę. Na pomoc przychodzi jej Jade ? mężczyzna, który już raz ocalił jej życie. Na Ziemię przybywają vanthiańskie okręty bojowe. Pod groźbą zniszczenia planety mają sprowadzić dziewczynę do domu. Jednak tajemnica, jaką poznała Lliveya, sprawi, że nie będzie chciała wrócić. Ani opuścić Jade'a.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

94
Studia z dziejów skurwysyństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia z dziejów skurwysyństwa
Dostępny
80 szt.

Jolanta rozlicza się ze swoją przeszłością. Wychowana na zapadłej wsi, molestowana w dzieciństwie przez ojca kobieta wyrywa się z toksycznego środowiska i zaczyna układżycie po swojemu. Jednak przypłaca to chorobą psychiczną. W ramach autoterapii pisze kontrowersyjny blog, w którym ujawnia rodzinne sekrety. Przygotuj się na ?ostrą jazdę bez trzymanki?. Tu nie ma tematów tabu. ?Studia z dziejów skurwysyństwa? to zarówno pamiętnik, zapis rozmów z ojcem-oprawcą, jak i poradnik, jak komfortowo żyć, nie oglądając się na innych, niosąc bagaż przeszłości, która nie pozwala na zdrowe funkcjonowanie. To zapis myśli kobiety, która nie poddała się, mimo że już na starcie wydawała się przegrana. Ta książka wbije Cię w fotel. A gdy uświadomisz sobie, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się w prawdziwym życiu, jeszcze długo nie będziesz potrafił się podnieść.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

95
Kosmos to nie jest miejsce dla poważnych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos to nie jest miejsce dla poważnych ludzi
Dostępny
60 szt.

Hugo House to facet twardo stąpający i po Ziemi, i po obcych planetach. Z zawodu kulturoznawca, zatrudniony w jednej z super ważnych rządowych instytucji, regularnie odwiedza odległe galaktyki, badając obyczaje zamieszkujących tam cywilizacji. Układ Słoneczny to li jedynie cząstka kosmosu, a wszak warto żyć w zgodzie z obcymi, zwłaszcza gdy ich zachowania niekoniecznie zdają się osobliwe, a wręcz przeciwnie ? przywodzą na myśl coś, co dobrze znamy. ?Kosmos to nie miejsce dla poważnych ludzi? to zbiór opowiadań o wyjątkowym naukowcu, którego przygody wprawią Was w dobry humor i pobudzą neurony do wzmożonej pracy mózgu, zwanej refleksją.

21,99 zł
18,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 3,00 zł

96
Black Pumas LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Pumas LP, Winyl
Black Pumas, Ato / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

149,90 zł
142,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,49 zł

97
Sprzedałem dupe, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedałem dupe, CD
Zdechły Osa, Warner Music Polska
Dostępny
62 szt.

Debiutancki legalny album Zdechłego Osy, który jeszcze przed ukazaniem się tego krążka został nominowany do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Na płycie usłyszeć można m.in. doskonale znane utwory takie jak „Zakochałem się w Twojej matce”, „ADHDLGBTHWDP” czy „Jak Ty oka nie masz”, a także kilkanaście premierowych kompozycji. Lista utworów: 1. Intro (cuty Waran, prod. Aetherboy1) 2. Na wstępie (prod. Utkowski) 3. West coast (prod. Aetherboy1) 4. Gta Wrocław (prod. Aetherboy1) 5. ADHDLGBTHWDP (prod. Aetherboy1) 6. Razem w getcie (prod. JUTRØ) 7. Rest in shit 2 (feat. YY, prod. XDZVØNX) 8. Stray dogs (prod. Aetherboy1) 9. Zakochałem się w Twojej matce (prod. Aetherboy1) 10. Patolove (prod. Aetherboy1) 11. Syreny (prod. Aetherboy1) 12. Jak Ty oka nie masz (feat. Młody Dzban, prod. Prometh) 13. My eyes gone crazy (prod. P303) 14. Rysowanie (prod. Aetherboy1) 15. Na niby (prod. Dendi Made-It) 16. New age punk (feat. Kukon, prod. JUTRØ) 17. Spytaj policjanta (prod. Aetherboy1) 18. Na szybko (feat. Eter, prod. Aetherboy1) 19. Wykręce z tego złoto (prod. Sajk) 20. Za życie (cuty DJ Bastard, prod. Ka-Meal) 21. Rave Skate w/aetherboy1 (bonus track)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

98
Marilyn. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marilyn. Biografia
Dostępny
160 szt.

Była jedną z ikon XX wieku, najbardziej znaną twarzą wszech czasów. Kochała ją publiczność, kochali ją też filmowcy, pisarze i sam prezydent Stanów Zjednoczonych. A jednak umarła samotna i niezrozumiana, w wieku ledwie trzydziestu sześciu lat. Kim tak naprawdę była Norma Jeane Baker? Najsłynniejszą aktorką w historii kina, symbolem seksu, pierwowzorem niemądrej blondynki? Za tymi wszystkimi wcieleniami kryła się wyjątkowa kobieta, która do dziś pozostaje wielką niewiadomą. Odsłoniwszy mniej znane oblicza Fridy Kahlo i Davida Bowiego, María Hesse zagląda do intymnego świata Marilyn Monroe, kobiety, która jak wiele innych z jej pokolenia, obalała utarte kanony i – dziś bardziej niż kiedykolwiek – zasługuje na pamięć, ze względu na swój talent, swoją wrażliwość, inteligencję i umiejętność wychodzenia poza schemat.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

99
Niebo nad Berlinem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebo nad Berlinem, CD
Koza x Kuba Więcek, Warner Music Polska
Dostępny
202 szt.

„Niebo nad Berlinem” to wspólny album dwóch wybitnie utalentowanych artystów młodego pokolenia, którzy pozornie mają niewiele ze sobą wspólnego. Krążek ten jest jednak dowodem na to jak niedaleko jest od rapu do jazzu i z powrotem. Koza – młody, a już kontrowersyjny, raper i Kuba Więcek – saksofonista, jazzman nagrodzony Fryderykiem 2018, połączył ich Berlin, gdzie rozpoczęli prace nad wspólnym projektem. Efekt tych prac to album świeży, dojrzały i dopracowany w najmniejszym elemencie. „Niebo nad Berlinem” promowały dotąd dwa świetnie przyjęte single: „Jarmusch” oraz „3000”, które w idealny sposób oddają to co czeka słuchaczy na całej płycie. Lista utworów: 1. Deszcz w Buenos Aires 2. Arianna 3. Jarmusch 4. Mango 5. Faszyzm 6. Bóg niemoty 7. Serce 8. Pogrzeb Kozy 9. Duchy 10. Bezdech 11. Droga do Damaszku 12. Minuta ciszy 13. 3000

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

100
Don't Love Me - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Don't Love Me
Dostępny
737 szt.

On ma mroczną tajemnicę. Ona jest dla niego zakazana. Czy wspólna przyszłość jest możliwa? Kenzie nie jest zachwycona faktem, że dostała się na staż w szkockim Highland. Wszystko się jednak zmienia, gdy w swojej pierwszej pracy poznaje przyszłego spadkobiercę sieci luksusowych hoteli. Młody, atrakcyjny Lyall fascynuje ją od pierwszej minuty. Jaki sekret kryje się za jego odpychającym zachowaniem? Lyall ma tylko jedno lato, aby umocnić swoją pozycję w rodzinie. Jeśli mu się to nie uda, jego przyszłość jest zagrożona. Kiedy poznaje Kenzie, studentkę projektowania, jego plan zaczyna się chwiać. Lyall nie potrafi oprzeć się jej urokowi. Ale tylko on wie, jak fatalny w skutkach może być dla niej związek właśnie z nim.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

Wróć do góry