hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najłatwiejszy Chopin na fortepian PWM (Fryderyk Chopin), na drugim New X-Men T.4 (Grant Morrison). Kolejny produkt to Bateria Panasonic LR03 Alkaline Power op4szt cena za opakowanie (BATERIE) oraz Helping Students to Learn (Francesca Target, Ricky Lowes).
1
Najłatwiejszy Chopin na fortepian PWM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najłatwiejszy Chopin na fortepian PWM
Dostępny
56 szt.

Zbiorek zawierający najpopularniejsze utwory Chopina z edycji ''Dzieł Wszystkich'' pod redakcją I. J. Paderewskiego, L. Bronarskiego, J. Turczyńskiego. Celem edycji jest rozpowszechnienie muzyki Chopina w najszerszych kręgach młodych wirtuozów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.  

32,00 zł
24,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,36 zł

1 osoba kupiła
2
New X-Men T.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New X-Men T.4
Dostępny
7 szt.

Scenarzysta Grant Morrison (Doom Patrol, Animal Man, Invisibles, All-Star Superman) odważnie wprowadził drużynę Dzieci Atomu w XXI wiek. Zaczął od krwawego ataku na Genoshę, wyspę zamieszkaną przez mutantów, a później nie zwalniał tempa. Mucha Comics przedstawia czwarty, ostatni tom opowieści nominowanej do nagrody Eisnera. Tym razem mistrzowi scenariuszy towarzyszą mistrzowie kreski Phil Jimenez (Wonder Woman, Invisibles) oraz Marc Silvestri (Uncanny X-Men, Darkness).X-Men od dawna ścierali się z genetycznym terrorystą znanym jako Magneto, Mistrz Magnetyzmu. Ścierali się z nim wiele razy, podczas gdy on przeciwstawiał się koncepcji Charlesa Xaviera dotyczącej pokojowego współistnienia ludzi i mutantów, twierdząc, że Ziemią powinni władać przedstawiciele homo superior. Gdy w końcu wszystkim się wydawało, że Magneto został pokonany raz na zawsze, ten tylko ukrył się, aby w tajemnicy planować kolejny atak. Czy mutanci zapobiegną jego planom zniszczenia całej rasy ludzkiej? W epilogu do opowieści snutej przez Granta Morrisona przenosimy się 150 lat w przyszłość. Jaka niesamowita siła grozi mutantom z przyszłości? I w jaki sposób wpłynie ona na wydarzenia toczące się obecnie?

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
3
Bateria Panasonic LR03 Alkaline Power op4szt   cena za opakowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Panasonic LR03 Alkaline Power op4szt cena za opakowanie
BATERIE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

8,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
4
Helping Students to Learn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helping Students to Learn
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Helping Students to Learn. A guide to Learner Autonomy to książka z niezwykle praktycznej serii przewodników metodycznych napisanych przez nauczycieli dla nauczycieli.

31,50 zł
28,35 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,15 zł

5
Mówię po niemiecku! Rozmówki polsko-niemieckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówię po niemiecku! Rozmówki polsko-niemieckie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.28

W książce znajdują się zwroty i słówka niezbędne do porozumienia się za granicą w języku niemieckim, czytelny układ, umożliwiający szybkie odnalezienie potrzebnych zwrotów i słówek oraz informacje niezbędne podczas pobytu za granicą.

12,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,4%
oszczędzasz 1,01 zł

6
Boomerang. New Starter. Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boomerang. New Starter. Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum
Dostępny
42 szt.

To bogaty zestaw ćwiczeń wspomagających utrwalenie materiału z podręcznika. Proponuje ćwiczenia z zakresu gramatyki, słownictwa i komunikacji językowej. Zawiera cenne dla ucznia wskazówki, jak się uczyć oraz jak pokonać trudności w wykonywaniu pewnego typu ćwiczeń. Umożliwia uczniowi samodzielną pracę dzięki dwujęzycznym poleceniom. Obejmuje 8 sekcji powtórzeniowych przeznaczonych do indywidualnego sprawdzenia zdobytych umiejętności językowych.

22,00 zł
19,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,01 zł

7
Kłassno 1. Język rosyjski. Podręcznik dla gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłassno 1. Język rosyjski. Podręcznik dla gimnazjum
Dostępny
4 szt.

Kłassno! 1 to pierwszy podręcznik nowej serii do nauki języka rosyjskiego w gimnazjum. Materiał zawarty w podręczniku z powodzeniem nadaje się do realizacji w wymiarze 2–3 godzin lekcyjnych w tygodniu. Celem podręcznika jest doprowadzenie ucznia do osiągnięcia umiejętności efektywnego porozumiewania się w wybranych sytuacjach życia codziennego. Część pierwsza podręcznika spełnia większość wymagań poziomu A1 Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego: uczenie się, nauczanie, ocenianie – dokumentu Rady Europy, wydanego w języku polskim. W skład kompletu Kłassno 1 wchodzą: • podręcznik (składa się z: części wstępnej (lekcje 1–9), w której już na pierwszej lekcji uczeń poznaje cały alfabet rosyjski, części zasadniczej, podzielonej na sześć rozdziałów, w obrębie których znajdują się trzy tematycznie powiązane ze sobą lekcje, trzech rozdziałów powtórzeniowych, komentarza gramatycznego i słownika), • zeszyt ćwiczeń – zawiera zadania utrwalające i poszerzające materiał znajdujący się w podręczniku, • książka dla nauczyciela – zawiera propozycje scenariuszy do poszczególnych lekcji. Kurs jest adresowany do uczniów rozpoczynających i kontynuujących naukę języka rosyjskiego w gimnazjum. Seria w pełni uwzględnia wiek gimnazjalistów i ich zainteresowania.

24,50 zł
22,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,45 zł

8
Historia dla maturzysty. Starożytność. Podręcznik. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia dla maturzysty. Starożytność. Podręcznik. Zakres rozszerzony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Numer dopuszczenia: 198/03 Na początku znajduje się wstęp wyjaśniający zasady konstrukcyjne podręczników serii. Autorka rozpoczyna tok wykładu od przedstawienia źródeł archeologicznych i pisanych do dziejów cywilizacji starożytnych oraz omówienia języków starożytnego świata. Następnie charakteryzuje kolejne cywilizacje – począwszy od Bliskiego Wschodu (Mezopotamii, Egiptu, Palestyny, Persji), Indii i Chin. Najwięcej miejsca poświęca cywilizacji antycznej – greckiej (Kreta, Grecja mykeńska, polis ateńska, zwłaszcza proces budowy demokracji i jej funkcjonowanie, świat hellenistyczny) i rzymskiej (ludy Italii, początki Rzymu, republika i cesarstwo). Zostały tu – po omówieniu zagadnień politycznych i społecznych – wyodrębnione części dotyczące religii, kultury, nauki i sztuki Greków i Rzymian oraz początków chrześcijaństwa. Podręcznik zamyka próba bilansu cywilizacji antycznej.

25,50 zł
22,95 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,55 zł

9
Testy dla Ciebie 1. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy dla Ciebie 1. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.20

Sprawdziany pomogą Ci na bieżąco sprawdzić i ocenić własną wiedzę, zadania i ćwiczenia przygotują Cię do egzaminu dojrzałości, dla ambitnych specjalna, atrakcyjna propozycja.

10,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

10
Disce Latine. Podręcznik do języka łacińskiego dla szkół średnich. Kurs poszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disce Latine. Podręcznik do języka łacińskiego dla szkół średnich. Kur...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Książka składa się z dwunastu niezależnych od siebie treściowo rozdziałów. Każdy z nich zawiera cztery części: teksty, prowadzone równolegle preparacje, a także objaśnienia gramatyczne i ćwiczenia.

30,50 zł
27,45 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,05 zł

11
Kak dieła? 3. W mirie priekrasnowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kak dieła? 3. W mirie priekrasnowo
Dostępny
5 szt.

Propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić znajomość języka rosyjskiego, poznając życie i twórczość znanych rosyjskich pisarzy, poetów i artystów. Książka daje możliwość niekonwencjonalnego obcowania z literaturą. Autorka, nawet wówczas gdy przedstawia koryfeuszy, unika przesadnej powagi i patosu, przytaczając anegdoty i mniej znane fakty z życia wybitnych twórców.

21,00 zł
18,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

12
Bingo! 3. Książka dla nauczyciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bingo! 3. Książka dla nauczyciela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Przedstawiamy książkę dla nauczyciela, która jest uzupełnieniem serii „Bingo!”

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

13
Kalendarz przedszkolaka + Czarodziejskie obrazki. Zanim pójdziesz do szkoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz przedszkolaka + Czarodziejskie obrazki. Zanim pójdziesz do s...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

To integralny pakiet materiałów dla dzieci objętych rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym. Główną ideą opracowanych zadań jest umożliwienie dzieciom samodzielnego działania i indywidualnego dochodzenia do celu. Pakiet stanowi doskonałą pomoc w osiągnięciu dojrzałości szkolnej.

119,50 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,95 zł

14
Ping Pong NEU 1 glossar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ping Pong NEU 1 glossar
Dostępny
30 szt.

Słowniczek niemiecko-polski do pierwszej części podręcznika.

5,99 zł
15
Success with Business Second Edition C1 Higher. Workbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Success with Business Second Edition C1 Higher. Workbook
Niedostępny
Brak

Zeszyt Ćwiczeń Success with Business to ponad 70 stron dodatkowych zadań, które pomagają utrwalić i poszerzyć wiedzę i umiejętności wprowadzone w podręczniku. Zeszyt Ćwiczeń zawiera również zestawy zadań egzaminacyjnych BEC oraz klucz odpowiedzi.

62,00 zł
Powiadomienie
16
Roma Ebraica. Libro da Scrivere - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roma Ebraica. Libro da Scrivere
Dostępny
3 szt.

Hanno insegnato i maestri: se non fosse per il sole, si ascolterebbe il frastuono di Roma e se non vi fosse il frastuono di Roma si ascolterebbe il suono del sole. Tre voci si diffondono da una parte all'altra del mondo: il suono della palla del sole, il frastuono di Roma, e il suono dell'anima al momento in cui si stacca dal corpo.Talmud babilonese, Yom 20b

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

17
Ograniczenia swobody podejmowania i wykonywania... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ograniczenia swobody podejmowania i wykonywania...
Dostępny
5 szt.

Autorka podejmuje próbę ustalenia, czy obowiązujące w Polsce rozwiązania prawne dotyczące ochrony środowiska ograniczają zakres wolności gospodarczej oraz, czy regulacje prawne działalności gospodarczej uwzględniają potrzebę ochrony środowiska. Jednocześnie bada czy regulacja prawna pozycji prawnej przedsiębiorcy kształtowana przez normy prawa ochrony środowiska uwzględnia we właściwy sposób relację pomiędzy odpowiednimi wartościami konstytucyjnymi wolnością gospodarczą oraz ochroną środowiska.Główne problemy badawcze sprowadzają się zatem do uzyskania odpowiedzi na dwa podstawowe pytania:1. czy, oraz w jakim stopniu, regulacja prawna działalności gospodarczej uwzględnia ochronę środowiska, w tym zasadę zrównoważonego rozwoju?2. czy regulacje prawne chroniące środowisko ograniczają wolność gospodarczą?Przyjmując na potrzeby niniejszej pracy założenie badawcze, w myśl którego wolność gospodarcza oraz środowisko jako wartości konstytucyjne pozostają wobec siebie w kolizji, autorka przyjmuje, że mimo że prawodawca krajowy uwzględnia ten fakt i poprzez przyjęte rozwiązania prawne stara się usuwać tę kolizję, to stan systemu polskiego prawa w zakresie związanym z działalnością gospodarczą i ochroną środowiska nie jest prawidłowy.Podstawowym celem pracy jest sformułowanie wniosków de lege lata i postulatów de lege ferenda odnoszących się do poszczególnych aktów prawnych oraz do całego systemu prawa krajowego, uwzględniających zobowiązania wynikające ze statusu państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

42,00 zł
40,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

18
Gideon Falls T.5 Niegodziwe światy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gideon Falls T.5 Niegodziwe światy
Dostępny
3 szt.

Czarna Stodoła przestała istnieć!Wybuchowy koniec spichlerza światów sprawia, że nasi bohaterowie zostają rozproszeni po zapadającym się multiwersum. Podczas gdy Angie usiłuje przetrwać w rzeczywistości rodem z Roku 1984, Clara trafia na opanowany przez żywe trupy Dziki Zachód, a ksiądz Fred próbuje się odnaleźć w cyberpunkowym Gideon Falls.Chociaż wszystkie te światy wydają się bardzo odległe od siebie, Uśmiechnięty Człowiek jest bliżej, niż się wydaje! Tylko Norton może go powstrzymać... ale nikt nie potrafi go znaleźć!Niegodziwe światy to przedostatni tom bestsellerowej serii komiksowej autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire'a (Descender, Twardziel, Berserker uwolniony) i rysownika Andrei Sorrentino (Staruszek Logan, Green Arrow).Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako GIDEON FALLS #22-26.Laureat Nagrody Eisnera w 2019 roku w kategorii Najlepsza Nowa Seria.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

19
Encyklopedia bezpieczeństwa wewnętrznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia bezpieczeństwa wewnętrznego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Publikacja zawiera kilkaset specjalistycznych haseł. To pierwsze tak uniwersalnie przygotowane opracowanie z tego zakresu o naukowym charakterze. Wiele haseł ma unikatowy charakter. Redaktorzy o uznanej pozycji naukowej stworzyli zespół ekspertów, który przygotował logicznie uporządkowany kompleksowy zbiór artykułów hasłowych poświęconych szerokiemu spektrum zagadnień, uwzględniających dorobek takich dyscyplin naukowych, jak nauki o bezpieczeństwie, o polityce i administracji, nauk prawnych, socjologicznych czy o zarządzaniu.Encyklopedia ta została przygotowana wspólnym wysiłkiem pracowników Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawicieli znaczących polskich uczelni specjalistów z zakresu nauk społecznych.Publikacja stanowi odpowiedź nie tylko na bieżące potrzeby naukowe (w obszarze nauk społecznych) oraz dydaktyczne (materiał do nauki dla studentów z kierunków związanych z bezpieczeństwem), ale także na wyzwania, przed jakimi stają społeczeństwa Unii Europejskiej. Publikacja wpisuje się bowiem w definicje kształtujące się na gruncie unijnych przedsięwzięć i regulacji. Ponadto książka odpowiada na potrzeby artykułowane na gruncie polskiej nauki. Brakuje bowiem publikacji wyjaśniających zawiłości pojęciowe haseł związanych z bezpieczeństwem państwa, głównie z jego wymiarem wewnętrznym. Obok haseł ogólnych, pojawiających się w polskich i unijnych aktach prawnych (m.in. z zakresu zwalczania terroryzmu, odnoszących się do poszczególnych rodzajów bezpieczeństwa, zagadnień policyjnych), w Encyklopedii znajdują się również pojęcia z obszaru bezpieczeństwa jednostki (m.in. human security, bezpieczeństwo osobiste) oraz te dotyczące zjawisk nowych, niedostatecznie jeszcze opisanych w literaturze przedmiotu (m.in. bezzałogowy statek powietrzny, trolling).

46,20 zł
44,35 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,85 zł

20
The Life and Work of Elders in The Light of... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Life and Work of Elders in The Light of...
Dostępny
4 szt.

The issue of elders is a topic which will never become outdated. The approach employed by society to the solution of the actual issues of elders is often very diverse and inconsistent. The views of elders held both by younger generations and the elders themselves, whether at home or at work, not forgetting prejudices, myths and stereotypes associated with old age, are surprisingly manifold.The authors strived to find a reply to the question concorning who elders are and to other related questions: How can we adapt to this stage of life? What are the benefits and disadvantages of ageing? What do elders gain and what do they lose? How do they feel, what are they worrying about or what makes them happy? Why is ageism on the increase and what is the cause of it?

16,99 zł
21
Ocena kompetencji metodą Assessment... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocena kompetencji metodą Assessment...
Dostępny
2 szt.

Autorka przedstawia tematykę oceny pracownika metodą Assessment Center i Development Center. Od lat najwyższą skuteczność w procesie selekcji, sięgającą według różnych źródeł nawet 80%, daje procedura Assessment Center. Skuteczność tej metody wynika przede wszystkich z faktu, że bada ona również kompetencje miękkie, przez co może wspierać rekruterów w podejmowaniu trafnych decyzji kadrowych. Na bazie Assessment Center powstało skuteczne narzędzie szacowania potencjału Development Center, które m.in. przez swoją rozbudowaną formułę informacji zwrotnych dopełnia ten proces oceny.Autorka, jako teoretyk i praktyk, uczy tej metody oceny od lat i zachęca również do myślenia o procesie AC/DC jak o narzędziu, które pełni funkcję motywacyjną, sprzyjającą samodoskonaleniu.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

22
Powrót Żyda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Żyda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Nasz fenomen nieoczekiwane pojawienie się trzeciego pokolenia Żydów w Polsce po Holokauście przywołuje najbardziej fundamentalne filozoficzne pytania dotyczące żydowskiej tożsamości. Rzuca on światło zarówno na wyobrażoną esencję żydowskości, jak i jej postrzegane peryferie i granice. Oferuje całkowicie nową perspektywę przy rozpatrywaniu pytania Kto to jest Żyd? i kwestionuje pozornie najbardziej oczywiste prawdy o byciu Żydem. Nagle mamy do czynienia z całym pokoleniem ludzi, którzy oferują polifonię odpowiedzi na odwieczne pytania Kto to jest Żyd? i Co to znaczy być Żydem?, a jednocześnie każdą definitywną odpowiedź stawiają pod znakiem zapytania przez samo swoje istnienie.W unikalny sposób łącząc osobiste zaangażowanie z perspektywą uważnego obserwatora, Katka Reszke oferuje odkrywczą analizę kontrowersyjnego i rozwijającego się zjawiska, które zadziwia, a czasem wręcz drażni resztę żydowskiego świata. Oddaje ona tym samym co rzadkie i pożądane głos samym bohaterom, czyli nowym polskim Żydom, i osadza w złożonym kontekście ich przejmujące poszukiwania swojego miejsca i tożsamości w ramach odważnej nowej rzeczywistości żydowskiej postkomunistycznej Polski.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

23
Zasada ostrożności w administracyjnoprawnych... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada ostrożności w administracyjnoprawnych...
Dostępny
6 szt.

Autor podjął się opracowania zagadnienia z zakresu prawa administracyjnego w kontekście regulacji rejestracji, produkcji, wprowadzania do obrotu oraz stosowania nanomateriałów. Publikacja jest naukowym opracowaniem podejmującym zagadnienie atrakcyjne poznawczo i dotychczas niemające swojego kompleksowego ujęcia. Stanowi oryginalny wkład w rozwój nauk prawnych, szczególnie prawa administracyjnego.Monografia stanowi przykład zmian zachodzących w sferze tzw. materialnego prawa administracyjnego, zarówno krajowego jak i unijnego; znacząco poszerza stan wiedzy na temat administracyjnoprawnych aspektów produkcji, wprowadzania do obrotu i stosowania nanomateriałów w ich postaci własnej, jako składników mieszaniny lub w wyrobach w kontekście zasady ostrożności. Nowatorstwo publikacji wiąże się z krytycznym spojrzeniem na uregulowania prawa unijnego w tym zakresie. Temat pracy jest poznawczo interesujący i dobrze wpisuje się w prowadzone badania nad funkcjonowaniem administracji publicznej.

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

24
Unus pro multis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unus pro multis
Dostępny
5 szt.

Charakter współczesnych zagrożeń i wyzwań dla bezpieczeństwa międzynarodowego zmusza państwa do tworzenia, a następnie konsekwentnego pogłębiania, różnorodnych form wielostronnej współpracy o charakterze polityczno-militarnym. Proces instytucjonalizacji narodowych polityk bezpieczeństwa, w tym polityk obronnych, w formie wielonarodowych, wielopłaszczyznowych struktur i mechanizmów reagowania kryzysowego stał się w drugiej dekadzie XXI wieku jednym z najważniejszych wyznaczników rozwoju międzynarodowego systemu bezpieczeństwa. Celem publikacji jest przedstawienie, jak współczesne państwa próbują realizować narodowe interesy bezpieczeństwa w ramach różnorodnych form współpracy i współdziałania. W rozważaniach zawartych w książce nacisk położony został w pierwszej kolejności na różnorodne aspekty aktywności militarnej państwa, poczynając od działań bojowych sił zbrojnych w ramach operacji połączonych, a na zagranicznej pomocy wojskowej kończąc. Wiele miejsca poświęcono także innym zagadnieniom, takim, jak choćby: cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo energetyczne.

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

25
Bogini Marijamman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogini Marijamman
Dostępny
6 szt.

W publikacji podjęto próbę ukazania zmian zachodzących współcześnie w kulcie tamilskiej bogini Marijamman (Mriyamma), kształtowanych przemianami społeczno-religijnymi zapoczątkowanymi ok. lat 70. XX w. W poszczególnych rozdziałach ukazano Marijamman w różnych kontekstach społeczno-rytualnych, wskazując jednocześnie na jej rolę we współczesnym hinduizmie doby stałej migracji ludności ze wsi do miast oraz na przemiany zachodzące w kulcie, które sprawiają, że z pomniejszego bóstwa wioskowego zmieniła się w boginię aspirującą do panteonu panindyjskiego. Jest to zatem również przyczynek do badań antropologicznych nad śaktyzmem ludowym, czyli kultami bogiń południowoindyjskich, w którym znajduje się przegląd i analiza pojęć niezbędnych do badań nad bóstwami żeńskimi, ich roli i pozycji w panteonie hinduskim.Głównym obiektem rozważań w niniejszej publikacji jest współczesny stan kultu Marijamman, który wpisuje ją jednocześnie w sferę natury (niska pozycja, przynależność do małej tradycji), jak również w sferę kultury (wysoki status, wielka tradycja), co jest rezultatem syntezy w wyniku ciągłych przemian kulturowych i społecznych, jakim podlega wyobrażenie bogini. Za sprawą synkretycznego charakteru jej kultu, obszar napięć pomiędzy tymi obszarami znacznie się zmniejsza i zaczyna dominować zmieniony obraz bogini, awansującej w hierarchii bóstw indyjskich. Jest to zatem także studium tych elementów rytuału i dynamicznie rozwijających się wierzeń lokalnych, które, jak ukazano na przykładzie Marijamman, kształtują świadomość wiernych i warunkują pozycję bogini.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

26
Linguistic Evidence of Cultural Distance - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linguistic Evidence of Cultural Distance
Dostępny
4 szt.

The volume presents the current stage of research on Hausa, with particular reference to its cultural background which is readable from the Hausa vocabulary, phraseological expressions and pragmatic aspects of the language structures in the process of communication. It is very valuable monograph for the studies on the Hausa language and its relationships with the languages of others.This volume contains articles not only by well-known representatives of Hausa and African linguistics but also newcomers to the field who make a welcome contribution to Hausa studies. The volume represents a New Trend on Interfaces between the language, literature and culture of the Hausa and the people they represent. What has been presented by the authors is an absolutely new line of research that needs to be explored further by more Hausa scholars of today. It is really an excellent contribution to Hausa linguistic and cultural studies.Tom przedstawia aktualny stan badań nad językiem hausa, ze szczególnym odniesieniem do kulturowych uwarunkowań, które można odczytać z hausańskiego słownictwa, frazeologii i pragmatycznych aspektów struktur językowych w procesie komunikacji. Jest bardzo wartościową pozycją w badaniach nad językiem hausa i jego związkami z językami obcymi.

37,80 zł
36,29 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,51 zł

27
Ograniczanie konfliktów w Nigerii i Indonezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ograniczanie konfliktów w Nigerii i Indonezji
Dostępny
4 szt.

Monografia ta traktuje o ograniczaniu konfliktów w relacjach między segmentami społecznymi (takimi jak grupy etniczne, wspólnoty religijne), w których członkostwo opiera się na podstawach askryptywnych i kulturowych, a także między nimi a władzą centralną w Nigerii i Indonezji. Państwa te mają burzliwą historię niepodległego bytu, ogromne wieloetniczne i wieloreligijne populacje, duże gospodarki oraz zasoby surowców energetycznych. Jak wskazują liczne raporty, będą wkrótce należeć do najważniejszych w świecie.W Nigerii i Indonezji funkcjonują systemy polityczne oparte na tzw. power-sharing (współrządzeniu), tj. takie, które za pomocą specyficznych formalnych i nieformalnych instytucji (rozumianych jako zespoły reguł) dopuszczają do udziału we władzy elity polityczne wywodzące się z różnych segmentów etnicznych i religijnych. Celem instytucji power-sharing jest budowanie pokoju i stabilności politycznej.Autor badań, których owocem jest ta praca, dokonał identyfikacji, wyjaśnienia i analizy roli oraz genezy najistotniejszych z nich, dowodząc zarazem, że w Nigerii i Indonezji współistnieją instytucje dwóch głównych modeli power-sharing, tj. konsocjonalizmu i centrypetalizmu. W konsekwencji wykazał, że międzysegmentowe współrządzenie w obu państwach ma charakter hybrydowy. Jest to poszerzenie empirycznej teorii power-sharing. Jej klasycy, Arend Lijphart (konsocjonalista) i Donald L. Horowitz (centrypetalista), nie przywiązywali większej wagi do możliwości implementacji instytucji dwóch modeli w ramach tego samego systemu politycznego. Tymczasem w Nigerii i Indonezji łączenie instytucji centrypetalnych i konsocjonalnych przyczyniło się do ograniczenia konfliktów.

25,20 zł
24,19 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,01 zł

28
Being at Home in a Place - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Being at Home in a Place
Dostępny
6 szt.

The monograph contains reflections divided into seven parts. The first part Towards the Philosophy of Localness is a theoretical interpretation of the idea of localness being developed as a broad and affirmative concept defining the humans' way according to the teaching of a place. This part stems from the need to trace a creative power in what is only seemingly passive, stiffened, separate. A local man is demonstrated in the power to create bonds with the world and a valid story of a place. The next part Being at Home on the Border: The Silesian History of Place and Things introduces into the understanding of local space as world space because it is a place which is the beginning of determining oneself as an individual and as a part of a community there is Jedermann in a local man. Silesian Grlitz, together with the experience of wandering and stories of those who lost home, enables reflection on localness in the proximity of home and migration. In the part The Transgression of History and the Desire for Nature: The Value of a Derelict Park I focus on the experience of existence developed by a local man, which is formulated on the very margins of the world. The reflection is focused on a fallen landscape design of the former Fazaniec park in Silesia. The next part The Narrative of the Cultural Border and the Silesian Philosophy of Home is focused on the description of the borders and the problem of the dialectics of oppression and border protection. Where could one search for new ways of narrating the border, ones that would not only constitute a novelty but affect the realm of relations? The reflection leads to the Silesian narrative of home. The part An Insight into a Post- Industrial Place is focused on the post-industrial place which is more than just design. The post-factory teaches us to understand we are attached to the ground and offers us such a journey which is perhaps a passage to the heart of darkness. It also inscribes our existence in the larger event of dwelling. The Philosophy of Localness and the Arts combines thinking about a city with thinking about a metaphysical community, home and localness, which directs to the description of cultural practice in Barcelona, but also to the reflection upon a local metropolis. The last part University and the Idea of Place is an interpretation of the idea of the university at the intersection of the world and home. The main aim of this part is to describe problems of autonomy, location, and connection with regions. The explanation of the idea of wonder leads to the consideration of an important role of university as an independent and autonomous place in our common space.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

29
Wrasta w serce i zatruwa krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrasta w serce i zatruwa krew
Dostępny
5 szt.

Autor podejmuje językoznawczą refleksję nad pojęciem nienawiści w języku polskim. Materiałem do analizy są uznane dzieła literatury polskiej różnych epok, których kanon powinien być czytelnikowi dobrze znany, a przez to lektura monografii Wrasta w serce i zatruwa krew szczególnie satysfakcjonująca. Do egzemplifikacji zjawiska posłużyły również słowniki języka polskiego, elektroniczne korpusy językowe oraz współczesne wypowiedzi medialne. Dokonana na kartach książki analiza jest w pełni usystematyzowana, napisana atrakcyjnym językiem, który należy do rzadkości w studiach naukowych. Obejmuje badania etymologiczne, analizę leksykograficzną słowotwórczą, semantyczną, pragmalingwistyczną które prowadzą do odkrycia wniosków na temat celowości użycia słowa i odpowiedzialności za jego używanie, co wyraźnie zaznacza się w przywołanej poezji Jana Kochanowskiego czy Zbigniewa Herberta.W książce z jednej strony mamy do czynienie z obiektywizmem naukowym, ścisłą analizą językoznawczą, z drugiej wyłania się z jej stron wyrazisty obraz Autora, z jego przekonaniami, sposobem patrzenia na świat. Sprawia to i styl, i sposób prowadzenia wywodu. Badacz, śledząc skrupulatnie losy wyrazów z rodziny nienawidzić w polszczyźnie, poszukuje własnych odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania tego pojęcia na przestrzeni wieków, jego ewolucji, a przede wszystkim jego obecności we współczesnym dyskursie społecznym.Być może nie ze wszystkimi interpretacjami czytelnik się zgodzi, ale niewątpliwie książka stanowi zachętę do dyskusji, lecz dyskusji opartej nie na emocjach (a przynajmniej nie tylko na emocjach), ale na głębszej refleksji dotyczącej i historii, i współczesności.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

30
Dawkowanie leków w przewlekłej chorobie nerek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dawkowanie leków w przewlekłej chorobie nerek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

Dawkowanie leków w przewlekłej chorobie nerek autorstwa dr. hab. Sławomira Lizakowskiego to jedna z najnowszych pozycji naukowych Wydawnictwa Termedia.Do Państwa rąk trafia unikalne opracowanie dotyczące stosowania leków w przewlekłej chorobie nerek.W Polsce na przewlekłą chorobę nerek choruje około 4 milionów osób, zatem szansa, że taki pacjent trafi do lekarza i będzie wymagał leczenia jest bardzo duża. Na co dzień rozpoczynamy terapię u naszych pacjentów, zastanawiając się czy przepisana dawka jest właściwa. Poniższa praca, wykonana przez znanego i doświadczonego nefrologa, pozwala na ułatwienie codziennej opieki nad pacjentami.Właściwe dobranie preparatu i dostosowanie dawkowania do funkcji nerek jest przy pomocy oddanej Państwu do dyspozycji książki proste i użyteczne. Alfabetyczne ułożenie leków zgodnie z ich nazwą międzynarodową pozwala szybko odnaleźć właściwy preparat, dodatkowo poniżej podane są najczęściej występujące nazwy handlowe.Ważną częścią omówienia każdego leku jest informacja o dawkowaniu zarówno w trakcie leczenia zachowawczego jak i nerkozastępczego, także przy wykorzystaniu metod ciągłych.Moim zdaniem książka ta powinna znaleźć się nie tylko na każdej stacji dializ, czy oddziale szpitalnym, ale w każdym gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Dzięki temu dobór terapii stanie się łatwiejszy a nasi pacjenci właściwie leczeni.prof. Przemysław Rutkowski

90,00 zł
67,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,50 zł

31
Natchnione serce. Tomik poetycki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natchnione serce. Tomik poetycki
Dostępny
6 szt.

Przed Państwem kolejny tomik petycki Anny Khler-Fałowskiej pod tytułem NATCHNIONE SERCE.Autorka kontynuuje swoją przygodę z poezją, pogłębiając swój dialog z Czytelnikiem, dzieląc się z nim swoją wrażliwością płynącą z głębi serca. Z jej tekstów wyłania się obraz kobiety dojrzałej, trzeźwo stąpającej po ziemi, ale i niezwykle czułej, pełnej miłości, która wylewa się z jej duszy.Jak każdy twórca, Autorka jest pełna obaw o zrozumienie tego, co chce Czytelnikowi powiedzieć.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

32
Od prywatnego do publicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od prywatnego do publicznego
Dostępny
7 szt.

Celem pracy jest opis cech strukturalnych (kompozycyjnych), treściowych, stylistycznych oraz pragmatycznych właściwych zwierzeniu ujmowanemu jako gatunek mowy. W związku z obserwowanymi dziś kulturowo-komunikacyjnymi przemianami, polegającymi na wyzbywaniu się prywatności, a przynajmniej na poszerzaniu (nawet w stosunku do XX wieku) zakresu dzielenia się nią, zwierzenie (odnoszące się właśnie do sfery prywatnej) podlega zauważalnym transformacjom. Przeprowadzona w pracy analiza ma więc również prowadzić do odpowiedzi na pytanie, czy zwierzenie w sieci to tylko alternacyjna odmiana gatunkowa, którą jednak można traktować jako możliwy ze względu na nowe medium wariant wzorca kanonicznego, rodzaj modyfikacji zwierzenia tradycyjnego, znanego polszczyźnie i polskiej kulturze od dawna, czy może jednak stanowi gatunek osobny wtórny, jak na przykład e-mail w stosunku do listu tradycyjnego.Książka wpisuje się w nurt badań nad gatunkami wypowiedzi i nad dyskursem prywatności, a także rejestruje przemiany zachodzące we współczesnej komunikacji językowej. Jest to praca wartościowa poznawczo, atrakcyjna pod względem metodologicznym, oparta na bogatym i różnorodnym materiale, przejrzyście skonstruowana, napisana wzorową polszczyzną, w sposób zajmujący, spójny i przystępny.Książka stanowi cenne opracowanie językoznawcze poświęcone nieopisanemu dotąd gatunkowi mowy (jego odmianie tradycyjnej i internetowej). Wnioski z przeprowadzonych analiz są wyważone, dojrzałe. Anna Dąbkowska przekonująco dowodzi, że zwierzenie jako gatunek wypowiedzi to atrakcyjny przedmiot dociekań lingwistycznych, a wariant wzorca gatunkowego realizowany w sieci zasługuje na dalszą obserwację.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

33
Zarys otoneurologii T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys otoneurologii T.1
Dostępny
6 szt.

W podręczniku w sposób logiczny i przejrzysty opisano niełatwe zagadnienia anatomii, fizjologii i patofizjologii, ambulatoryjnej i klinicznej, diagnostyki neurologicznej, otolaryngologicznej, audiologicznej i radiologicznej układu równowagi. Wyodrębnione są rozdziały przedstawiające różnice kliniczne między zawrotami głowy wieku dziecięcego a występującymi u osób w wieku podeszłym. Ważną, obszerną, napisaną w oparciu o najnowsze piśmiennictwo oraz doświadczenia własne Autorów część podręcznika stanowią rozdziały poświęcone leczeniu zaburzeń przedsionkowych. Jest ono wielokierunkowe (transtympanalne, farmakologiczne, chirurgiczne), a wybór sposobu leczenia zależy w dużej mierze od wyniku postępowania diagnostycznego. Większość zawrotów głowy i zaburzeń równowagi jest leczona zachowawczo, głównie farmakologicznie. Szczególnie wartościowe, zwłaszcza dla lekarzy otochirurgów, są informacje zawarte w rozdziale omawiającym diagnostykę i terapię zawrotów głowy pochodzenia jatrogennego. Integralną część terapii zawrotów głowy stanowi rehabilitacja. Poświęcony jest jej jeden z końcowych rozdziałów monografii. Książkę zamykają dwa rozdziały omawiające problemy napotykane przez lekarzy wielu specjalności w procesie orzekania niepełnosprawności w chorobach otoneurologicznych.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

34
Zarys otoneurologii T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys otoneurologii T.2
Dostępny
5 szt.

Zarys otoneurologii tom 2pod redakcją Waldemara Narożnego i Henryka SkarżyńskiegoW podręczniku w sposób logiczny i przejrzysty opisano niełatwe zagadnienia anatomii, fizjologii i patofizjologii, ambulatoryjnej i klinicznej, diagnostyki neurologicznej, otolaryngologicznej, audiologicznej i radiologicznej układu równowagi. Wyodrębnione są rozdziały przedstawiające różnice kliniczne między zawrotami głowy wieku dziecięcego a występującymi u osób w wieku podeszłym. Ważną, obszerną, napisaną w oparciu o najnowsze piśmiennictwo oraz doświadczenia własne Autorów część podręcznika stanowią rozdziały poświęcone leczeniu zaburzeń przedsionkowych. Jest ono wielokierunkowe (transtympanalne, farmakologiczne, chirurgiczne), a wybór sposobu leczenia zależy w dużej mierze od wyniku postępowania diagnostycznego. Większość zawrotów głowy i zaburzeń równowagi jest leczona zachowawczo, głównie farmakologicznie. Szczególnie wartościowe, zwłaszcza dla lekarzy otochirurgów, są informacje zawarte w rozdziale omawiającym diagnostykę i terapię zawrotów głowy pochodzenia jatrogennego. Integralną część terapii zawrotów głowy stanowi rehabilitacja. Poświęcony jest jej jeden z końcowych rozdziałów monografii. Książkę zamykają dwa rozdziały omawiające problemy napotykane przez lekarzy wielu specjalności w procesie orzekania niepełnosprawności w chorobach otoneurologicznych.Podręcznik Zarys otoneurologii wypełnia znaczącą lukę na polskim rynku wydawniczym dotyczącą opracowań poruszających wszechstronne problemy związane z zaburzeniami przedsionkowymi. Stanowi ważne źródło informacji zarówno dla lekarzy otolaryngologów, neurologów, audiologów, foniatrów, jak i lekarzy rodzinnych, radiologów oraz rehabilitantów. Skierowany jest także do przyszłych adeptów sztuki lekarskiej - studentów wydziałów medycznych polskich uniwersytetów.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

35
Wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego
Dostępny
6 szt.

W publikacji znajduje się część opracowań zgłoszonych na IV Konferencję Finansów Samorządu Terytorialnego, pt. Wyzwania dla jednostek samorządu terytorialnego wynikające z nowelizacji ustaw: o finansach publicznych i o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.Są to problemy najczęściej zgłaszane przez jednostki samorządu terytorialnego oraz przez organizacje pozarządowe. Wśród poruszonych tematów Czytelnik znajdzie m.in.:- finansowanie wydatków związanych z realizacją zadań w zakresie utrzymania czystości i porządku w gminach- regulaminy utrzymania czystości i porządku w gminach po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach- COVID-19 a janosikowe" oraz zmiany w prawie finansowym jednostek samorządu terytorialnego- wynagrodzenia nauczycieli w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego.

79,00 zł
63,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,01 zł

36
Zestaw do konstruowania i projektowania Miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do konstruowania i projektowania Miasta
Learning Resources
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Zestaw do konstruowania i projektowania Miasta. 100 szt.Nauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Zestaw konstrukcyjny do samodzielnej budowy miasta, który pozwoli Twojemu dziecku poznać i rozwijać ideę STEM. Angażujący i inspirujący zestaw wprowadzi w świat technologii, inżynierii i matematyki. Dziecko będzie mogło stworzyć własne drapacze chmur, dźwigi czy mosty. Korzystając z dołączonych kart zadań, przeprowadzi proces projektowania i stworzy własne miasto. Zestaw zawiera m.in. ponad 80 elementów konstrukcyjnych, dwóch budowniczych, ciężarówkę. Zestaw do konstruowania rozwija zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz kreatywność.STEM DLA NAJMŁODSZYCH!Zestawy zabawek konstrukcyjnych od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Precyzyjne mechanizmy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych.Szczegółowe informacje o produkcie:Uczy rozwiązywania problemów i podążania za wskazówkami, rozwija zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, relacje przestrzenne, kreatywność.Zestaw zawiera 100 elementów, w tym: platformy, słupy, pachołki, flagi i wiele innych.Są tu również figurki 2 budowniczych i ciężarówka.Zawiera instrukcję w języku polskim.10 kart przedstawiających propozycję konstrukcji Miasta Przyszłości (z dołączonym tłumaczeniem).Naklejki do personalizacji.Wymiary platform: 11 cm x 11 cm.Wymiary opakowania: 8 cm x 35 cm x 26 cm.Kategoria wiekowa: 5+.Uwaga: chronić dzieci przed połknięciem małych elementów.

209,00 zł
160,93 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 48,07 zł

37
Trauma pandemii COVID-19 w polskim społeczeństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trauma pandemii COVID-19 w polskim społeczeństwie
Dostępny
1 szt.

W książce zawarto unikatowe analizy wpływu pandemii COVID-19 na polskie społeczeństwo. Badania zostały przeprowadzone na początku przedstawionego okresu, kiedy stosunek ludzi do tego, co się wokół nich dzieje, był jeszcze nieukształtowany, zaś wiedza na temat długofalowych konsekwencji oraz czasu trwania samej pandemii niewielka.Książka jest próbą wskazania i opisania mechanizmów psychologicznych i społecznych uruchamianych przez pandemię. Jej atutem jest przystępny i przeglądowy charakter oraz trafne i skłaniające do refleksji wnioski, będące punktem wyjścia do pogłębionych i zaawansowanych analiz w różnych obszarach i wymiarach rzeczywistości społecznej związanych z pandemią i jej konsekwencjami.Dr hab. Piotr Długosz, prof. UP, jest kierownikiem Zakładu Metodologii Badań Społecznych i wicedyrektorem Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. KEN. Autor sześciu monografii, m.in. Traumy wielkiej zmiany na Podkarpaciu", Kraków 2008. Badacz traumy transformacji na Ukrainie (grant z NCN). Obecnie zajmuje się psychospołecznymi skutkami pandemii COVID-19. Publikuje w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych (m.in. Studia Polityczne", Frontiers Psychiatry", Personality and Individual Differences", Brain Sciences").

60,00 zł
37,20 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,80 zł

38
Magnesy, Zestaw Edukacyjny Magnet Movers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnesy, Zestaw Edukacyjny Magnet Movers
Learning Resources
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Magnesy, Zestaw Edukacyjny 39 szt. - Magnet MoversNauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Zestaw Magnet Movers pozwoli Twojemu dziecku na długie godziny zabawy, dzięki takim elementom jak: różdżka magnetyczna, drążek magnetyczny z dwoma pierścieniami czy magnes sztabkowy z oznaczonymi końcami dodatnim i ujemnym. Do zestawu dołączony jest przewodnik zawierający 10 eksperymentów z magnetyzmem, które pozwolą odkryć dzieciom ciekawe fakty dotyczące otaczającego je świata. Magnesy Magnet Movers rozwijają podstawowe umiejętności z dziedzin STEM.Zamień pokój dziecka w przestrzeń pełną magicznych doświadczeń z magnesami. Dzięki elementom zestawu Magnet Movers, wzbudzisz naturalną ciekawość dziecka związaną z nauką przedmiotów ścisłych. Mali naukowcy uczą się o przyciąganiu oraz odpychaniu wzajemnym magnesów, testują magnetyzm przedmiotów znajdujących się w gospodarstwie domowym "łowią" spinacze czy zbierają żetony i inne metalowe przedmioty. Dzięki temu: rozwijają umiejętności motoryczne, logiczne myślenie, uczą się o przyczynach i skutkach.STEM DLA NAJMŁODSZYCHIdea STEM łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Przyświeca ona wszystkim zestawom edukacyjnym od Learning Resources, dzięki czemu twój młody naukowiec rozwija wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Rozpocznijcie przygodę z zabawkami, które uczą poprzez odkrywanie i działanie. Wyjątkowe eksperymenty zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak: logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność.Szczegółowe informacje o produkcie:Zestaw złożony z 39 elementów: magnetyczna różdżka, dwa pierścienie magnetyczne, drążek do pierścieni, sznurek, magnes sztabkowy z oznaczonymi końcami dodatnim i ujemnym, dwie kulki magnetyczne, magnes w kształcie podkowy, 30 kolorowych żetonów.Uczy podstaw magnetyzmu.Rozwija umiejętności motoryczne oraz logiczne myślenie.Do zestawu dołączony jest przewodnik zawierający 10 eksperymentów (z dołączonym tłumaczeniem).Wymiary opakowania: 7 cm x 20 cm x 21 cm.Kategoria wiekowa: 5+.

155,00 zł
119,35 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 35,65 zł

39
Zestaw do konstruowania i projektowania, Domek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do konstruowania i projektowania, Domek
Learning Resources
Dostępny
10 szt.

Zestaw do konstruowania i projektowania, Domek na Drzewie. 52 szt.Nauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Zestaw do samodzielnego budowania domków na drzewie składający się aż z 52 elementów, wśród których znajdują się platformy, liście, słupki, figurka, wiadro, bloczek, drabina i wiele innych. Dziecko zostaje konstruktorem i projektantem. Może na żywo sprawdzić swoje pomysły. Dzieci przeprowadzają praktyczne badania i próby, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. Ten niesamowity zestaw do budowania domków na drzewie został specjalnie zaprojektowany tak, aby od najmłodszych lat zachęcać i inspirować dzieci do przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki. Zestaw pomaga najmłodszym zrozumieć podstawowe umiejętności inżynierskie: rozwiązywanie problemów, projektowanie, konstruowanie, a przy tym pozostawia ogromne pole wyobraźni i kreatywności.STEM DLA NAJMŁODSZYCHZestawy zabawek konstrukcyjnych od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Precyzyjne mechanizmy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych.Szczegółowe informacje o produkcie:Uczy rozwiązywania problemów i podążania za wskazówkami, rozwija zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, relacje przestrzenne, kreatywność.Zestaw zawiera 52 elementy, w tym: platformy, liście, słupki, figurka, wiadro, bloczek, drabina i wiele innych.Zawiera polską instrukcję.Pięć kart przedstawiających propozycję zabaw (z dołączonym tłumaczeniem).Naklejki do personalizacji.Wymiary opakowania: 6 cm x 25,5 cm x 25,5 cm.Kategoria wiekowa: 5+.Uwaga: chronić dzieci przed połknięciem małych elementów.

129,99 zł
100,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

40
Polityka energetyczna Federacji Rosyjskiej... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka energetyczna Federacji Rosyjskiej...
Dostępny
5 szt.

Celem niniejszej monografii jest przedstawienie wzajemnej polityki energetycznej Federacji Rosyjskiej i Republiki Turcji. Zakres czasowy monografii to przełom XX i XXI wieku, a dokładnie od początku lat 90. XX wieku, do końca drugiej dekady XXI wieku. Okres ten stanowi interesujący fragment relacji rosyjsko-tureckich, ponieważ rozpadł się Związek Radziecki i zamknięty został zimnowojenny rozdział w historii świata, a główni gracze światowej sceny redefiniowali swoje miejsce w systemie. Pomimo tego, że po rozpadzie sowieckiego imperium Turcja nie graniczy już z Federacją Rosyjską, to jednak poprzez niestabilną sytuację na Kaukazie, a także fakt, iż zarówno Turcja, jak i Federacja Rosyjska są w regionie dominującymi i najbardziej wpływowymi aktorami, pozostają one sąsiadami geopolitycznymi. Ponadto początek XXI wieku pokazał rosnące aspiracje międzynarodowe Federacji Rosyjskiej pod przywództwem Władimira Putina. Natomiast w Turcji, od 2002 roku rządzi postislamska Partia Sprawiedliwości i Rozwoju, która od 2005 roku prowadzi asertywną politykę zagraniczną. Odradzaniu się mocarstwowych ambicji Rosji i Turcji towarzyszy widoczne zbliżenie między państwami, przejawiające się zarówno na poziomie politycznym czy dyplomatycznym, jak i w relacjach gospodarczych, w których energetyka odgrywa jedną z najważniejszych ról.Publikacja stanowi ważny wkład w badania relacji rosyjsko-tureckich, określając strategiczne priorytety polityki energetycznej Rosji w relacjach z Turcją, która pomimo stosunkowo ubogich zasobów energetycznych, staje się państwem niezwykle ważnym w kontekście tranzytu surowców ze wschodu na zachód.Współczesna polityka bezpieczeństwa energetycznego ustanowiła przestrzeń szerokiej współpracy rosyjsko-tureckiej, pomimo wielu sprzecznych interesów. Zasoby energetyczne i możliwości ich transportu stały się jednym z ważniejszych czynników kształtujących strategię obu państw w stosunku do ich partnerów, a także czynnikiem dyplomatycznym w relacjach międzypaństwowych.

46,20 zł
44,35 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,85 zł

41
Figle migle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figle migle
Dostępny
3 szt.

Zbiór pikantnych cytatów o kobietach, mężczyznach, uczuciach i relacjach między dwiema płciami. Czasem zabawnie, czasem poważnie lub nawet lirycznie ujęte słowa oddające emocje mogą się przydać przy wielu okazjach.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

42
World Economy Against New Challenges in the Time.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Economy Against New Challenges in the Time..
Dostępny
7 szt.

World economy in the XXI century there is before various new challenges and especially in the time of COVID-19. Important are the new tendencies in the economic development of the European Union in the XXI century. In the new circumstances for the development of the global economy, the eyes of the world, have been turned to China. The access of China to WTO was a historical decision, the evidence of evolution which was taking place within that organisation, giving it a more universal, global form. This means also that it expands on a huge market which can open itself up for foreign competition. The economic crisis of the world economy breakthrough first and second decade of the 21st century and COVID-19 contributed to the stimulus plans economies.Author focus on the analysis of the new protectionist tendencies and inclination to bilateralism and regionalism in the contemporary foreign trade policy. Realistic point is important trends in the trade regime. The main aim of the second chapter is indication of the increasing importance of bilateral agreements in the foreign trade policy. The main aim of the third chapter is the presentation the World Trade Organisation (WTO) challenges. The main aim of the four chapter is the presentation of liberal and anti-liberal tendencies in the economic policy of East-Central European Countries. The five chapter present the East Central Europe, Baltics and Russia competitiveness in the conditions of the regionalisation and globalisation process. The main aim of the six chapter is the presentation of the liberalization effect of P.R.China foreign trade policy for emerging industry and economic growth. The main aim of the seven chapter is analysis of the innovation and knowledge in creation of European Union global competitiveness especially against USA and Japan and also BRICSAM countries and social security from regional perspective. The main aim of the eight chapter is presentation of the challenges for TTIP negotiations. The main aim of nine chapter is presentation the potential implications of a trade war between the United States and China for world economy. The main aim of the ten chapter is the presentation the new Chinese Belt and Road Initiative' (BRI) as a project launched by China to develop countries and improve global connectivity. The main aim of the last chapter is the presentation the need to establish a new format for trade political relations between European Union and China in the time of COVID-19.

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

43
Maszyny Proste, Zestaw edukacyjny z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny Proste, Zestaw edukacyjny z ćwiczeniami
Learning Resources
Dostępny
4 szt.

Maszyny Proste, Zestaw edukacyjny z ćwiczeniami, 19 szt.Nauka przez zabawę!Learning Resources(R) to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki Learning Resources(R) są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!Zestaw 6 prostych maszyn, które pokażą dzieciom cuda inżynierii oraz zaangażują i zainspirują je do odkrywania idei STEM. Zestaw do ćwiczeń, pomoże zrozumieć kluczowe pojęcia fizyki, pozwoli przeprowadzić praktyczne badania i znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego wyzwania. Dzieci odkryją takie pojęcia jak: obciążenie, siła, siła nacisku, ruch, przenoszenie ładunku, dźwignia itp. Zestaw zawiera 6 prostych maszyn, dwustronne karty zadań oraz przewodnik zawierający założenia nauki STEM. Idealna zabawa zarówno samemu jak i w grupie.STEM DLA NAJMŁODSZYCH!Zestawy zabawek konstrukcyjnych od Learning Resources pobudzają wyobraźnię i wprowadzają w świat małej inżynierii i mechaniki. Precyzyjne mechanizmy zaciekawią każde dziecko, pobudzą umysł do pracy oraz pozwolą nabyć nowe umiejętności, takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność. Wszystkim zestawom zabawek przyświeca idea STEM, która łączy w sobie cztery dziedziny: naukę, technologię, inżynierię i matematykę. Oznacza to, że twój młody naukowiec nauczy się budowania oraz rozwinie wiedzę z zakresu nauk ścisłych.Szczegółowe informacje o produkcie:Zestaw składa się z 19 elementów.Zawiera 6 prostych maszyn budowlanych, w tym: dźwignię składającą się z klina i deski, bloczek, linę z hakiem, wózek z czterema kołami, śrubę Archimedesa oraz 4 ciężarki.Przewodnik zawierający założenia nauki STEM (z dołączonym tłumaczeniem).10 kart przedstawiających propozycję zadań budowlanych, przewodnik wprowadzający do eksperymentów (z dołączonym tłumaczeniem).Naklejki do personalizacji.Wymiary wózka: 9 cm x 13 cm x 6 cm.Wymiary opakowania: 7,5 cm x 36 cm x 25,5 cm.Kategoria wiekowa: 5+.Uwaga: chronić dzieci przed połknięciem małych elementów.

214,99 zł
165,54 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 49,45 zł

44
Ławnicy jako forma udziału czynnika społecznego.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ławnicy jako forma udziału czynnika społecznego..
Dostępny
12 szt.

Autor dokonuje analizy udziału czynnika społecznego w formie ławników w kompozycji składu sądu w polskim procesie karnym. Udział czynnika społecznego w składach orzekających w sprawach karnych został ukazany w szerszej aniżeli tylko karnoprocesowej perspektywie normatywnej. Wywody stricte karnoprocesowe zostały uzupełnione rozważaniami natury historycznoprawnej, ustrojowej oraz aksjologicznej. Analizie poddano ewolucję regulacji karnoprocesowej poświęconej udziałowi czynnika społecznego w orzekaniu, począwszy od regulacji obowiązującej w okresie II Rzeczypospolitej, przez ustawodawstwo doby PRL, na zmianach mających miejsce już pod rządami kpk z 1997 r. kończąc. Odrębne rozważania poświęcono kwestiom ustrojowym, dotyczącym statusu oraz sposobu powoływania ławników, jak również ich pozycji prawnej. Analizie poddano także udział ławników w poszczególnych składach orzekających w procesie karnym.Główna teza rozprawy sprowadza się do konstatacji, że pożądany sposób kompozycji składu sądu w procesie karnym winien możliwie szeroko uwzględniać zasadę kolegialności oraz zasadę udziału czynnika społecznego w orzekaniu.W kontekście powyższego kolegialność działania sądu w procesie karnymnależy uznać za formę bardziej demokratyczną od działania jednoosobowego. Ponadto kolegialność w większym stopniu gwarantuje wszechstronną ocenę sprawy, jak również istotnie podnosi autorytet i przekonywalność wydawanych decyzji, zwiększa ona niezawisłość organu sądowego, urealnia instytucję zdania odrębnego czy też narady sędziowskiej, jak również sprzyja zniwelowaniu wpływu na treść decyzji cech indywidualnych sędziego, stanowiących przejaw jego wrażliwości, uczuciowości, uprzedzeń, poglądów społecznych, politycznych czy religijnych.Udział czynnika społecznego w orzekaniu w sprawach karnych wiąże się z kolei ze wzbogaceniem organu orzekającego o cenne doświadczenie życiowe sędziów niezawodowych, poszerzeniem perspektywy oceny faktyczno-prawnej sprawy, zwiększeniem akceptowalności społecznej wydawanych rozstrzygnięć, wzmocnieniem kontroli społecznej nad aparatem sędziów zawodowych.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

45
Podaj łapę poradnik miłośnika psa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podaj łapę poradnik miłośnika psa
Dostępny
6 szt.

Ta książeczka w prosty sposób odpowiada na najczęściej zadawane pytania właścicieli psów. Warto też zerknąć na dowcipy o naszych ulubieńcach oraz sprawdzić, czy to przypadkiem nie dziś należałoby kupić kajiś smakołyk z okazji imienin pupilka.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

46
Oblicza przemocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza przemocy
Dostępny
6 szt.

Książka jest zbiorem kilkunastu esejów autorstwa wybitnych polskich badaczy z zakresu teorii i filozofii polityki poświęconych refleksji nad problemem przemocy, agresji, oraz jej genezy, mechaniki i funkcji w życiu społeczno-ekonomiczno-politycznym. Pierwszym polem badawczym, który jest podejmowany od wielu wieków jest problem genezy agresji, przemocy u człowieka. Drugim problemem badawczym, który stał się też przedmiotem rozważań Autorów poniższego tomu, jest zakres i płaszczyzny przemocy. Osobnym wątkiem podejmowany w tej pracy jest polityczne oblicze przemocy. Relacje między polityką a przemocą są niezwykle istotne w dobie współczesności.

42,00 zł
40,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

47
Powitanie z Afryką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powitanie z Afryką
Dostępny
4 szt.

Publikacja stanowi istotny, a przy tym nowatorski w swym charakterze, wkład w poznanie i wyjaśnienie przede wszystkim: założeń, uwarunkowań oraz metod realizacji duńskiej polityki zaangażowania wsparcia wojskowego (tj. aktywnej polityki wojskowej) w relacjach z jednym z państw Rogu Afryki, czyli Somalią. Analizy, rozważania oraz wnioski zawarte w publikacji, pozwalają na identyfikację i ocenę współcześnie stosowanych przez państwo duńskie oraz duńskie sił zbrojne instrumentów oddziaływania na państwa słabe niestabilne.Głównymi problemami badawczymi, stanowiącymi punkt wyjścia dla rozważań o charakterze eksplanacyjnych, interpretacyjnym oraz deskrypcyjnym, prowadzonych przez autorów, są przede wszystkim: założenia doktrynalno-koncepcyjne duńskiego wojskowego zaangażowania w Somalii, rozwój duńskiej wojskowej obecności w regionie Rogu Afryki oraz współpracy z państwami tego regionu, a wreszcie formy i metody duńskiego wojskowego oddziaływania na bezpieczeństwo Somalii oraz regionu Rogu Afryki. Analiza międzynarodowej polityki wojskowej polityki wojskowego zaangażowania w wybranym regionie świata w przypadku każdego państwa powinna bezwzględnie zostać osadzona w określonych ramach uwarunkowań lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych, w obrębie których dochodzi do opisywanej wojskowej aktywności czy analizowanej współpracy wojskowej pomiędzy państwami.

50,40 zł
48,38 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,02 zł

48
Tajemniczy ogród. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród. Lektura z opracowaniem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od wielu lat i zaniedbany zakątek ogromnego parku, otaczającego posiadłość stryja głównej bohaterki, Mary Lennox, pana Cravena. To także miejsce magiczne i pełne czarownego blasku; miejsce, które staje się azylem dla dziesięcioletniej sieroty Mary. Dziewczynka ucieka tam zawsze wtedy, kiedy czuje się samotna i nikomu niepotrzebna. Ogród wraz z nią przeżywa niezwykłą metamorfozę: zaniedbane kwiaty zaczynają kwitnąć i czarować swoim pięknem. Miejsce to odkrywa przed Mary bolesne sekrety jej zgorzkniałego stryja i posiadłości, która wcale nie jest taka pusta, jak wcześniej myślała dziewczynka. Natura staje się sprzymierzeńcem bohaterów w ich walce o odzyskanie siebie i utraconego dzieciństwa.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

49
Republika Białoruś - polityka zagraniczna... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Republika Białoruś - polityka zagraniczna...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Rozprawy autorów polskich i białoruskich, które zostały zaprezentowane w monografii, dotyczą wybranych aspektów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Republiki Białoruś, również częściowo zostały poruszone wybrane kwestie współpracy Polski z Białorusią. Warto zauważyć, że w rozważaniach badaczy polskich i białoruskich poruszane są często zbieżne problemy dotyczące relacji RB tak w wymiarze bilateralnym, jak i multilateralnym, jednak wnioski oraz opinie zawarte w nich nie zawsze są tożsame. Pluralizm percepcji badawczej w tym przypadku wydaje się być szczególnie pożądaną cechą, gdyż świadczy o wolności i niezależności naukowej.Struktura monografii jest podporządkowana tematowi przedstawionemu w tytule i służy logicznemu i przejrzystemu wykładowi zaznaczonej problematyki. Monografia składa się z artykułów w języku polskim i rosyjskim, przy czym wszystkie artykuły zawierają abstrakty w języku angielskim.

29,40 zł
28,22 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

50
Encyclopedia of Public Administration - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyclopedia of Public Administration
Dostępny
3 szt.

Encyclopedia of Public Administration is the first Polish interdisciplinary encyclopedia covering the issues of public administration, both in the theoretical context and with reference to its functioning in practice. The publication, whose idea was developed by researchers from the Institute of Political Sciences at the Faculty of Political Science and International Studies of the University of Warsaw, was prepared by scientists from eight Polish universities. Readers seeking knowledge and information on such issues as democracy, the system of public authorities in Poland, including local and regional self-government authorities, rules governing the practice of the functioning of offices, issues regarding officials and professional ethics, and finally forms of citizens' participation in co-governance and their rights in relations with the public administration system, will appreciate the several hundred entries. Issues related to the functioning of the Polish administration in the structures of the European Union are also taken into account. This list does not exhaust the extensive range of entries. The Encyclopedia is addressed to various readers the scientific community, students, representatives of public administration or citizens seeking information about the system of public institutions and the rules governing their functioning. The authors of the entries are authorities in the field of law, state systems and political issues of public administration, such as Professors Hubert Izdebski, Robert Kmieciak, Izabela Malinowska, Stanisław Mazur, Andrzej Misiuk, Jacek Sroka, Jacek Wojnicki and scientific editor of the volume Jolanta Itrich-Drabarek, Head of the Department of State Sciences and Public Administration at the Faculty of Political Science and International Studies, University of Warsaw.

46,20 zł
44,35 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,85 zł

51
Słownik języka Maurycego Mochnackiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik języka Maurycego Mochnackiego
Dostępny
7 szt.

Słownik języka Maurycego Mochnackiego... jest publikacją, która ukazuje zasób leksykalny polskiego inteligenta, postaci nietuzinkowej, prekursora i teoretyka romantyzmu, żyjącego w okresie przełomu dwóch epok kulturowych. Jest to zarazem publikacja, która ukazuje przez pryzmat idiolektu słownictwo polszczyzny ogólnej w pierwszym trzydziestoleciu XIX w. Dzięki temu stanowi ona istotne uzupełnienie opracowań dotyczących słownictwa takich pisarzy jak Henryk Rzewuski, Joachim Lelewel, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Norwid, poszerzając wiedzę na temat rozwoju zasobu leksykalnego polszczyzny w dobie nowopolskiej.Prezentowany słownik ma charakter korpusowy, zawiera 7 144 hasła zilustrowane 10 501 cytatami oraz jest zaopatrzony w Indeks haseł ułożony w porządku alfabetycznym. Zasób leksykalny, który stał się częścią pracy, jest obszerny i ciekawy z punktu widzenia historyka języka polskiego.O bogactwie słownictwa M. Mochnackiego może świadczyć fakt, że na 7 144 hasła aż 3 043 to hapax legomena, co dowodzi tego, że w rozprawach M. Mochnackiego niewątpliwie duże znaczenie miały wyrazy rzadkie i to one właśnie w decydującym stopniu ukształtowały różnorodność leksyki dzieła. Świadczy to zarazem o reprezentatywności zestawionego materiału leksykalnego dla słownictwa tego pisarza.Słownik jest adresowany przede wszystkim do historyków języka i językoznawców, głównie tych, którzy interesują się polszczyzną doby nowopolskiej. Słownik został zamieszczony na dołączonej do książki płycie CD. Wersja elektroniczna słownika pozwala na łatwe i szybkie jego przeszukiwanie, więc Czytelnik znacznie mniej czasu poświęci na znalezienie potrzebnych informacji niż miałby ich poszukiwać, przerzucając setki stron w książce.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

52
Polskie jabłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie jabłka
Dostępny
18 szt.

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to stare powiedzenie świetnie oddaje nasz stosunek do jabłek. Zajadamy się pomarańczami, nektarynkami i ananasami, ale czy wiemy, jak wiele smaków i możliwości zastosowań w kuchni mają prawdziwe polskie jabłka? Ta publikacja to hołd dla tych niezwykłych owoców, które są naszym bogactwem narodowym. Znajdziemy tu nie tylko pożyteczne i ciekawe informacje na temat jabłek i opisów ich poszczególnych odmian, ale przede wszystkim mnóstwo inspirujących przepisów kulinarnych zaczerpniętych z polskiej tradycji. Autor prezentuje propozycje dań mięsnych i warzywnych, sałatek, przekąsek, ciast i ciasteczek, sosów, dżemów, marmolad, a także domowych alkoholi cydru, wina czy nalewek. A wszystko to zdrowe, pełne niepowtarzalnych aromatów i doprawione szczyptą naszej, polskiej historii!

54,99 zł
40,14 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

53
Ostatnie dni w komunie. Emigracja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dni w komunie. Emigracja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Minęło ćwierć wieku od momentu mojej emigracji i sytuacja na świecie diametralnie się zmieniła. Upadła komuna, żelazna kurtyna, mur berliński. Wolność odzyskały wszystkie Demoludy będące od końca II Wojny Światowej przez 50 lat wasalem Sowietów. Wszystkie granice w Europie są otwarte i można je przekraczać bez ograniczeń. Mając paszport w kieszeni, świat stoi otworem. Niewiele osób w tej chwili pamięta restrykcje najlepszego ustroju na świecie, tworzącego jeden wielki Gułag, oddzielony żelazną kurtyną od reszty wolnego świata. Ta książka ma go przypomnieć.

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

54
Sprawy polskie podczas konferencji "2+4" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawy polskie podczas konferencji "2+4"
Dostępny
7 szt.

12 września 2020 r. minęło 30 lat od zakończenia Konferencji 2 + 4 oraz podpisania kończącego ją Traktatu o ostatecznej regulacji w odniesieniu do Niemiec (Traktatu 2 + 4). Z tej perspektywy stwierdzić można, że wyniki udziału Polski w tej Konferencji były momentem jednego z największych triumfów polskiej dyplomacji ostatnich trzydziestu lat. Otworzyły one bowiem Polsce drogę do członkostwa w Unii Europejskiej i w NATO, a tym samym rozwiązały zasadniczy dylemat polityczny odnoszący się do miejsca Polski między Niemcami a Rosją. Zarazem wyniki tej Konferencji położyły kres koncepcjom po stronie niemieckiej, które uprzednio podważały status granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej. Tym samym otwarta została droga do bilateralnego Traktatu, w którym potwierdzono granicę Polski ze zjednoczonymi Niemcami oraz do postulowanej przez Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego polsko-niemieckiej wspólnoty interesów. W kontekście tej Konferencji zadbano również o to, że po 1991 r. zjednoczone Niemcy podjęły wypłaty dla uprzednio pominiętych ofiar zbrodni nazistowskich.Autor książki, jako ówczesny dyplomata, był członkiem delegacji polskiej, uczestniczącej w obradach Konferencji 2 + 4, a następnie w negocjacjach z Niemcami nad pakietem traktatów z lat 19901991.W książce ukazane są uwarunkowania prawne sprawy granicy oraz roszczeń odszkodowawczych od Niemiec z tytułu zbrodni nazistowskich. Nakreślony jest przebieg Konferencji2 + 4, przy czym analiza uwzględnia zasadnicze, opublikowane w ostatnich latach, dokumenty dyplomatyczne. Na tym tle, ukazującym zasadnicze kwestie jakie były przedmiotem ustaleń podczas Konferencji 2 + 4 między trzema mocarstwami zachodnimi i RFN a ZSRR (zwłaszcza pozostanie zjednoczonych Niemiec w Sojuszu Północnoatlantyckim i we Wspólnocie Europejskiej, wycofanie wojsk radzieckich z terytorium NRD), poddany został analizie przebieg negocjacji w dwóch obszarach, będących zasadniczym przedmiotem rozważań starań Polski o położenie kresu uprzednim zastrzeżeniom RFN podważającym ostateczny status granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej w świetle prawa międzynarodowego oraz kwestii odszkodowań od Niemiec z tytułu zbrodni nazistowskich. Autor dokonuje też analizy prawnego ujęcia uzgodnionego rezultatu w postanowieniach Traktatu 2 + 4 oraz w towarzyszących mu dokumentach i umowach międzynarodowych.

58,80 zł
56,45 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,35 zł

55
Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej to jedyna książka na rynku poświęcona regionowi Kołobrzegu w aspekcie amatorskich tras kolarskich. Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów miesięcy, gdzie w każdym proponowane są trasy po powiecie kołobrzeskim odpowiednie do pogody. Odległości, niespodzianki i atrakcje opisane są z taką dokładnością, że z książką można wybrać się w podróż rowerową po regionie. Opisy tras przeplatane są epizodami z życia kolarza amatora. Książka przeznaczona jest dla osób, które pasjonują się rowerem, uprawiają go amatorsko lub chciałyby zacząć uprawiać ten wspaniały sport w różnym charakterze i z różną intensywnością. Rozdziały zawierają wiele rad, które pomagają przesiąść się ze składaka na rower szosowy lub turystyczny i bezpiecznie podróżować przez 20, jak i przez 120 kilometrów, odkrywając jednocześnie piękno regionu Kołobrzegu. Trasy opisywane w książce zostały wielokrotnie przejechane przez członków Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów, które od lat skupia osoby uprawiające i propagujące kolarstwo amatorskie.

42,00 zł
30,66 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

56
Polityka innowacyjna Brazylii i jej wpływ na... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka innowacyjna Brazylii i jej wpływ na...
Dostępny
4 szt.

Autorka podjęła się ambitnego zadania, jakim jest ocena kształtowania się polityki innowacyjnej jednej z największych gospodarek regionu Ameryki Łacińskiej Brazylii. Poziom innowacyjności gospodarki państwa stanowi o jego miejscu w gospodarce światowej. Innowacyjność oddziałuje na procesy rozwojowe i stanowi czynnik podnoszenia konkurencyjności gospodarki, ale także kształtuje rozwiązania pożądane społecznie, zgodnie z przyjętymi założeniami strategicznymi danego państwa. Autorka dokonuje analizy i charakteryzuje politykę innowacyjności Brazylii, przyjmując za punkt wyjścia koncepcje polityki publicznej i przede wszystkim działania państwa jako podmiotu kształtującego tę politykę.Monografia poszerza wiedzę o sposobach i metodach przezwyciężenia luki technologicznej jednego z najważniejszych państw Południa. Jej niewątpliwą zaletą jest nie tylko analiza założeń tej polityki, ale również ukazanie barier w jej wdrażaniu w praktyce gospodarczej co przekładało się na niezadowalającą efektywność i co za tym idzie, także na międzynarodową konkurencyjność gospodarki Brazylii. Rozważania podjęte w pracy zakorzeniono na gruncie stosunków międzynarodowych, co jest pewnym novum w stosunku do przeważającej liczby opracowań poświęconych zagadnieniom innowacji, innowacyjności i konkurencyjnościKsiążkę należy ocenić jako bardzo ciekawe i istotne dla nauk politycznych źródło wiedzy, które może być wykorzystywane zarówno w obszarze naukowym, jak i praktycznym. Książka stanowi wartościowe źródło danych również dla praktyków, którzy prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność gospodarczą w Brazylii. Zrozumienie uwarunkowań innowacyjności gospodarki brazylijskiej na pewno przyczyni się do lepszego rozpoznania rynku i tym samym pozytywnie wpłynie na podejmowanie bardziej adekwatnych decyzji biznesowych.

42,00 zł
40,32 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

57
Program Uczelnia Liderów jako narzędzie wsparcia.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program Uczelnia Liderów jako narzędzie wsparcia..
Dostępny
6 szt.

Monografia stanowi próbę syntetycznego opisania jednego z elementów systemu akredytacji środowiskowej funkcjonującego w Polsce, którym jest Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych Uczelnia Liderów, realizowany od 2011 roku przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z jej partnerem gospodarczym Agencją Kreatywną PRC. Misją Programu Uczelnia Liderów, zwanego przez organizatorów także konkursem akredytacyjnym, jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich podstawowych jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu Uczelnia Liderów Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, poprzez powołaną przez siebie Komisję Akredytacyjną, certyfikuje szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy. Certyfikat Uczelnia Liderów otrzymało dotychczas kilkadziesiąt znakomitych polskich szkół wyższych.W monografii przedstawione zostały założenia Programu Uczelnia Liderów, jego funkcje, zadania i cele, jak również dorobek tego konkursu, wypracowany w ciągu dziewięciu edycji. Autor dokonał opisu idei Programu Uczelnia Liderów oraz sposobu jej realizacji w szerszym kontekście, na który złożyła się analiza systemu akredytacji środowiskowej w Polsce, podstaw prawnych i zasad funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego sensu largo, jak i dorobku innych organizacji i instytucji dokonujących ewaluacji funkcjonowania polskich uczelni w obszarze dydaktycznym.

37,80 zł
36,29 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,51 zł

58
Społeczne i emocjonalne funkcjonowanie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczne i emocjonalne funkcjonowanie...
Dostępny
7 szt.

Rodzina stanowi niezmiernie ważne środowisko emocjonalne i społeczne dla swych członków. Pełni wielostronne zadania przede wszystkim dla dzieci i młodzieży w obszarze oddziaływań wychowawczo-opiekuńczych, socjalizacyjnych, egzystencjalnych i aksjologicznych.Monografia podejmuje pewien obszar zagadnień familiologicznych z zakresu pedagogiki rodziny. W sposób celowy funkcjonowanie współczesnej rodziny ujęto w treściach pozytywnych oddziaływań w realizacji zadań wychowawczych, socjalizacyjnych, przyjmowanych postaw rodzicielskich, których efektem jest optymalizowanie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci i młodzieży. Pominięto w książce problemy narastających negatywnych, a nawet kryzysowych elementów, tkwiących w globalnym społeczeństwie oraz w wewnątrzrodzinnych uwarunkowaniach powodujących dysfunkcje wychowawcze i socjalizacyjne współczesnej rodziny.Monografia zawiera, choć w nie pełnym zakresie, pewien obszar pedagogiki rodziny, który obejmuje zagadnienia pozytywnych uwarunkowań funkcjonowania rodzinnego. Elementy życia wspólnoty rodzinnej, szczególnie w aspekcie społecznym, emocjonalnym, kulturowym i aksjologicznym, mogą być przydatne dla rodziców w kształtowaniu i rozwoju ich świadomości wychowawczo-opiekuńczej. Treści tej książki skierowane są również dla nauczycieli praktyków i studentów, przede wszystkim pedagogiki opiekuńczej i pedagogiki rodziny.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

59
Transformacja polityki cyberbezpieczeństwa RP.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformacja polityki cyberbezpieczeństwa RP..
Dostępny
11 szt.

Przedmiotem monografii jest analiza polityki cyberterrorystycznej RP w odniesieniu do Unii Europejskiej (UE) na przestrzeni XXI w., a w szczególności po wejściu w życie dyrektywy NIS w Polsce temat ten jest nowością. Wynika to z faktu, że literatura dotycząca stosunków międzynarodowych, a zwłaszcza cyberterroryzmu, przyjmuje twierdzenie, że Polska jako państwo transgraniczne jest obecnie stosunkowo bezpieczne pod względem zagrożeń terrorystycznych, w tym cyberterroryzmu, które są inspirowane przez grupy lub osoby pochodzące z państw podwyższonego ryzyka.W pracy podjęto próbę ukazania, jak istotnym elementem bezpieczeństwa Polski na tle UE jest umiejętnie prowadzona polityka ochrony cyberprzestrzeni zarówno na poziomie państwowym, jak i instytucjonalnym. Problem ten wywiera istotny wpływ na bezpieczeństwo wewnętrzne nie tylko samych państw, ale także całej Unii Europejskiej. W obliczu rosnących zagrożeń informacyjnych, wraz ze złożonością problemów występujących w tym obszarze, niezwykle ważną rolę dla bezpieczeństwa zewnętrznego państwa polskiego pełnią również strategie narodowe w zakresie ochrony cyberprzestrzeni.W pracy zostały przedstawione i przeanalizowane zależności oraz rozbieżności problemów bezpieczeństwa wewnętrznego Polski i UE, a tym samym polityki cyberbezpieczeństwa od poziomu integracji Wspólnoty.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

60
Psi Patrol. Pieski w Akcji. Marshall - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pieski w Akcji. Marshall
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Ekipa na 102 gotowa na nowe wyzwania. W książkach czeka mnóstwo zadań i misji do wykonania. Dołącz do dzielnej drużyny i baw się wyjątkowo.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

61
Nowy kształt nauczycielstwa. Szkic pedeutologiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy kształt nauczycielstwa. Szkic pedeutologiczny
Dostępny
6 szt.

Oświata jest zarówno częścią ogólnego ładu społecznego, jak i ów ład współtworzy i utrwala. Nieustannie budzi szerokie zainteresowanie wielu osób, w tym tych profesjonalnie związanych z edukacją, skłaniając je do refleksji wykraczającej poza doświadczenia potoczne i parcjalne analizy. Stawiane są pytania o głębszy sens dokonujących się transformacji, o istotę zachodzących zmian, ich kierunek, drogi oraz sposoby ich realizacji, a także będące wynikiem tych przekształceń konsekwencje.Niniejsza książka wpisuje się w ten nurt rozważań. Jej Autorka, będąc bacznym obserwatorem edukacyjnej rzeczywistości, śledząc zapowiedzi zmian ustawowych dotyczących pragmatyki zawodowej nauczycieli, pochyliła się nad problemami z jakimi borykają się współcześnie nauczyciele. () Książka umożliwia nie tylko pogłębione zapoznanie się ze specyfiką i zakresem opisanych zmian i nauczycielskich wyzwań, ale również zmusza do refleksji nad kierunkiem i konsekwencjami dokonujących się na naszych oczach permanentnych przekształceń.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

62
Wybory prezydenckie w Rosji w 2018 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybory prezydenckie w Rosji w 2018 roku
Dostępny
6 szt.

Autor analizuje, w jaki sposób postrzegane były w Niemczech wybory prezydenckie w Rosji w 2018 roku i próbuje zrekonstruować zasadnicze treści zarejestrowane przez niemiecką opinię publiczną. Intencją pracy było wyodrębnienie głównych wątków narracji, które dominowały w świadomości niemieckiej opinii publicznej oraz próba wyeksponowania zasadniczych punktów ciężkości przekazu wyborów prezydenckich. Analizie poddane zostały również niemieckie komentarze i oceny dotyczące atmosfery politycznej i społecznej, które im towarzyszyły, a także analizy poświęcone wynikom i skutkom wyborów prezydenckich.Wybory prezydenckie w Rosji, które odbyły się 18 marca 2018 roku stały się w polityce międzynarodowej jednym z najważniejszych wydarzeń schyłku drugiej dekady XXI wieku. Ich przebieg, wyniki i konsekwencje śledzone były i komentowane z dużą uwagą przez światową opinię publiczną. Nie inaczej było w Niemczech, dla których Rosja i polityka prezydenta Władimira Putina stanowiły tradycyjnie jeden z najważniejszych kierunków i obszarów realizacji własnych interesów. Nic zatem dziwnego, że wybory prezydenckie w Rosji odbiły się silnym rezonansem w niemieckiej opinii publicznej. Postrzeganie wyborów prezydenckich w Rosji wpisywało się w niemieckiej opinii publicznej w szerszy kontekst dyskusji i wartościowania polityki realizowanej przez Kreml, przynajmniej od 2000 roku. Od tego czasu dominujące piętno zaczęła na nią wywierać postać Władimira Putina. Na ogląd wyborów prezydenckich 2018 roku przez niemiecką opinię publiczną mocno rzutowały trwale ugruntowane w Niemczech obrazy i schematy postrzegania specyficznego systemu politycznego Rosji, ukształtowanej tam kultury politycznej, stosunku władz do systemowej i antysystemowej opozycji oraz agresywna, oparta na demonstrowaniu siły, ofensywna polityka zagraniczna Kremla.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

63
Numer alarmowy 112 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Numer alarmowy 112
Dostępny
8 szt.

Przedmiotem rozważań zawartych w publikacji są systemy ratownicze funkcjonujące na poszczególnych poziomach zarządzania państwem, spośród których w szczególności wybrano system powiadamiania ratunkowego. Badania nad systemem powiadamiania ratunkowego prowadzono w oparciu o analizę zintegrowanego systemu ratowniczego, jako nadrzędnego do tego pierwszego. Z kolei, aby móc określić skuteczność działania systemu powiadamiania ratunkowego, uwagę badawczą skupiono na takim narzędziu operacyjnym jakim jest numer alarmowy 112, obsługiwany przez centra powiadamiania ratunkowego.W monografii przedstawiono system powiadamiania ratunkowego jako element zintegrowanego systemu ratowniczego, jego organizację, zasady działania i diagnozę funkcjonalności, podkreślając aspekt ekonomiczny i społeczny. Wskazano potrzebę łączenia działań ratowniczych związanych z zagrożeniem życia, zdrowia, mienia oraz środowiska z pozyskiwaniem odpowiednich informacji o charakterze zagrożenia pod względem medycznym, technicznym, prawnym i psychologicznym oraz historię europejską i polską wprowadzania numeru 112.

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

64
Zawodowi politycy w okresie przemian ustrojowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawodowi politycy w okresie przemian ustrojowych
Dostępny
7 szt.

W monografii przedstawione zostały wzory realizacji zawodowych karier politycznych w Polsce między 1989 a 2007 rokiem. Wśród liczącej ponad trzysta osób kategorii polityków zawodowych, zostało zidentyfikowanych kilka typowych ścieżek przebiegu karier politycznych.W książce tej wielokrotnie postawione zostaną znaki zapytania w momentach, w których logika funkcjonowania instytucji politycznych będzie demaskować zaskakujące (nielogiczne) mechanizmy wyborcze. Prezentowane w książce analizy pozwalają na stwierdzenie, że stopień interpretacji reguł wyborczych w latach 19892007 okazał się większy, niż można byłoby oczekiwać w przypadku tak silnie zinstytucjonalizowanego porządku, jakim jest system wyborczy. Wskazuje to także na to, że logika instytucji nie zawsze odpowiada praktyce zachowań wyborczych osób kandydujących w wyborach parlamentarnych, a także uczestniczących w wyborach podmiotów politycznych. Poprzez przyglądanie się nietypowym zdarzeniom w ramach systemu wyborczego, występującym w przebiegu zawodowych karier politycznych, można odkrywać interesujące próby stosowania zindywidualizowanych strategii umożliwiających elastyczne dostosowywanie rozwiązań instytucjonalnych do aktualnych, często partykularnych interesów. Tego typu sytuacje mogą prowadzić do utrwalania mechanizmów dezorganizujących życie polityczne, lub przeciwnie mogą sprzyjać modyfikowaniu istniejących reguł instytucjonalnych w kierunku uczytelnienia procesu wyborczego.

21,00 zł
20,16 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,84 zł

65
Wybory 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybory 2015
Dostępny
5 szt.

Rozważania na temat motywacji wyborczych i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie udzielają poparcia określonym partiom i ugrupowaniom politycznym, nigdy nie tracą na aktualności. Dynamika sytuacji politycznej dostarcza coraz to nowych danych, pozwalających na naukową refleksję w tym zakresie. Publikacja stanowi zbiór artykułów eksplorujących zjawisko aktywności wyborczej, preferencji politycznych w odniesieniu do wyborów z 2015 roku. Autorzy docierają do nie zawsze obecnych w świadomości społecznej cech socjopsychologicznych wyborców głównych partii, charakteryzują ich orientacje mentalne, osobiste cele i wartości. Wyodrębnione w toku badań charakterystyki wyborców to najistotniejszy walor tej książki. Dodatkowo odnaleźć tu można teksty odnoszące się do tematyzowania kampanii wyborczej oraz roli mediów w tej kampanii. Czytelnik znajdzie tu też wyjaśnienie fenomenu populizmu jako czynnika poparcia wyborczego oraz wyjaśnienie znaczenia kompetencji obywatelskich dla aktywności wyborczej.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

66
Res Historica T.34 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Historica T.34
Dostępny
3 szt.

Kolejny tom wydawnictwa Instututu Historii UMCS. Artykuły w nim zamieszczone zgrupowano w następujących częściach: Artykuły (10 prac); Materiały (1 praca); Recenzje (7 prac); Sprawozdania (3 prace).

34,56 zł
27,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,26 zł

67
Medinat Israel. Państwo i tożsamość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medinat Israel. Państwo i tożsamość
Dostępny
4 szt.

W odpowiedzi na pytanie - kim są Izraelczycy? - często usłyszymy: Żydami. Tymczasem Izrael to kraj niezwykle zróżnicowany pod względem etnicznym, religijnym, kulturowym, socjalnym i nieuzasadniona jest tendencja do pomijania wszelkich nieżydowskich mniejszości zamieszkujących to państwo, jak i postrzegania Izraelczyków jako grupę wewnętrznie jednolitą. Oddawana do rąk Czytelnika książka ma przybliżyć wybrane aspekty funkcjonowania współczesnego Izraela z punktu widzenia nauk politycznych i społecznych. Poszczególne teksty nie wyczerpują tematu, być może jednak pozwolą lepiej poznać to państwo i jego mieszkańców. Zarazem zebrane w tomie opracowania stanowią swego rodzaju postulat badawczy i mają zachęcić do podjęcia bardziej szczegółowych studiów na temat Izraela.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

68
Zmiany postaw młodzieży wobec osób... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiany postaw młodzieży wobec osób...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Dr Andrzej Pielecki jest cenionym pedagogiem specjalnym zarówno jako badacz, jak i dydaktyk. W jego dorobku naukowym jest wiele prac oryginalnych i przeglądowych, rozdziałów książek oraz zbiorowych opracowań. Niniejsza praca stanowi dzieło szczególne, nie tylko w dorobku Autora. Podjął on niezwykle ważny temat, a mianowicie zmiany postaw wobec osób niepełnosprawnych. O ile o samych postawach napisano wiele, to na temat efektów ich poprawiania wiemy mało. Podejmując go, Autor nie tylko wniósł istotny wkład do teorii pedagogiki specjalnej, ale i do jej praktyki w poszerzonym wymiarze. Książka jet adresowana nie tylko do pedagogów specjalnych, ale przede wszystkim do nauczycieli szkół powszechnych, gdzie dochodzi do wymuszonej lub naturalnej integracji uczniów pełno- i niepełnosprawnych. Jądrem publikacji są wyniki "eksperymentu pedagogicznego", który jest przeprowadzany stosunkowo rzadko, mimo że jest to podstawowa metoda badań naukowych. Jego realizacja wymagała dużego nakładu pracy zarówno konceptualnej (analiza literatury przedmiotu), jak i weryfikacyjnej (zaplanowanie i przeprowadzenie eksperymentu).

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

69
Komunikacja bibliologiczna wobec World Wide Web - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja bibliologiczna wobec World Wide Web
Dostępny
3 szt.

Zderzenie komunikacji bibliologicznej z cyfrowymi technologiami informacyjnymi i sieciowymi, tj. Internetem oraz World Wide Web, zaowocowało zmianami w jej modelu i przedmiocie. Autorowi udało się wykazać ciągłość i związki obecnej w bibliologii koncepcji komunikacji, zogniskowanej wokół książki, z rozwiązaniami będącymi konsekwencjami zaistnienia nowego środowiska (hipertekstowego i multimedialnego WWW) i nowej formy komunikacji (sieciowej). Dotychczasowy model - skupiony na wprowadzeniu w obieg społeczny artefaktu kulturowego, jakim jest książka drukowana - został uzupełniony przez dwa modele: cyfrowej komunikacji bibliologicznej (z książką elektroniczną i książką zdigitalizowaną) oraz sieciowej komunikacji bibliologicznej (z książką sieciową). W niniejszym tekście czytelnik znajdzie ich omówienie wraz z propozycją odpowiednich schematów, a także wyjaśnienia i eksplikacje rzeczonych terminów.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

70
Odstąpienie od wymierzenia kary w świetle... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstąpienie od wymierzenia kary w świetle...
Dostępny
5 szt.

Publikacja dotyczy odstąpienia od wymierzenia kary za przestępstwo w praktyce sądowej. Autorka dokonuje w niej analizy funkcjonowania tej instytucji na podstawie badań aktowych i statystyk sądowych dla sądów rejonowych Apelacji Lubelskiej (dane te porównano także z danymi ogólnopolskimi). Przeprowadzone badania aktowe pozwalają na sformułowanie wniosku o zasadniczo prawidłowym funkcjonowaniu odstąpienia od wymierzenia kary w praktyce, a także ukazują, które z podstaw stosowania tej instytucji odgrywają istotną rolę w orzecznictwie sądowym.

31,50 zł
24,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,61 zł

71
Humor w perspektywie kulturowo-językowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humor w perspektywie kulturowo-językowej
UMCS Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Dostępny
3 szt.

Publikacja "Humor w perspektywie kulturowo-językowej" stanowi przykład nowoczesnego, interdyscyplinarnego opisu oraz interpretacji wybranej - niezwykle złożonej i wieloaspektowej - kategorii kulturowej. Przyjęte koncepcje badawcze wpisują się w różne obszary współczesnej refleksji humanistycznej, wśród których należałoby wymienić: językoznawstwo , kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, dydaktykę, psychologię, pedagogikę, neurologopedię. Książka będzie z pewnością kolejnym ważnym opracowaniem wzbogacającym polską humorologię, bo choć temat komizmu i humoru należy do znanych i chętnie podejmowanych, widać, że jednak wciąż w tej sferze pojawia się wiele problemów godnych naukowej refleksji.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

72
Homo sentiens - człowiek czujący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo sentiens - człowiek czujący
Dostępny
4 szt.

Swoistym "logo" filozofii Jadwigi Mizińskiej jest twierdzenie, że dobro jest ciekawsze od zła, bardziej skomplikowane, wyrafinowane, finezyjne. Odrzuca się w jej paradygmacie aksjologicznym lekceważenie dobra, utożsamiające je często z naiwnością, słabością, wrodzonym instynktem, łatwowiernością itp. Dobro nie jest tu czymś prostym. mdłym, biernym. Jest czynne, energiczne, pomocne, intensywne. Pomijając już postać średniowieczną , św. Franciszka, a sięgając choćby do Alberta Schweitzera mamy do czynienia z wieloma postaciami i przejawami wcielonego w człowieka Dobra, które w dziełach Mizińskiej jest nie tylko wyższą wartością niż Prawda czy Piękno (co już przyjmował Platon), ale też jest twórcze, subtelne, niebanalne, intrygujące, tajemnicze, skomplikowane.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

73
Strukturowanie potoczności w komunikacji werbalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strukturowanie potoczności w komunikacji werbalnej
Dostępny
4 szt.

Praca ma charakter monograficzny, obejmuje trzy bloki tematów zróżnicowane co do metodologii ich przedstawienia. Pierwszy dotyczy gatunkowych i typologicznych rozróżnień tekstów prezentujących nurt potoczny. Drugi koncentruje się na rozpoznaniu pragmatycznych cech tekstów, głównie poprzez akty mowy. Trzeci - na opisie wybranych gramatycznych i leksykalnych wskaźników potoczności językowej.

29,40 zł
23,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,17 zł

74
Nazwiska patronimiczne z formantem... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nazwiska patronimiczne z formantem...
Dostępny
2 szt.

Książka Michała Sajewicza pt. "Nazwiska patronimiczne z formantem -uk w powiecie hajnowskim na Białostocczyźnie na tle ogólnopolskim" zajmuje niewątpliwie ważne miejsce w dorobku polskiej i słowiańskiej onomastyki - antroponimii. Zaznaczyć należy monograficzne ujęcie określonego w tytule typu nazwisk, ograniczonego do powiatu, ale pokazanego w szerokim kontekście polskim i wschodniosłowiańskim. Na wyróżnienie zasługuje wzorcowy warsztat badawczy zespalający atrybuty ujęcia językoznawczego - onomastycznego z faktami kulturowymi, ważnymi w badaniach antroponimicznych.

58,80 zł
35,87 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 22,93 zł

75
Imago Turci. Studium z dziejów komunikacji... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imago Turci. Studium z dziejów komunikacji...
Dostępny
2 szt.

Celem prezentowanej rozprawy jest zbadanie obrazu wroga świata chrześcijańskiego - Imperium Osmańskiego - w literaturze polskiej okresu jagiellońskiego. Zasadniczym przedmiotem zainteresowania autora są publikowane drukiem turcyki jako gatunek literacki, jednak już w trakcie zbierania materiałów i pisania rozprawy okazało się, że nie sposób pominąć też innych typów źródeł drukowanych i rękopiśmiennych, takich jak dzieła historiograficzne, opisy podróży, literatura wojskowa, poezja czy wzmianki o problemie tureckim w listach prywatnych. Omówione zostały turcyki "sensu largo" powstające w innych krajach europejskich. Na szerokim tle międzynarodowym zbadano polską literaturę antyturecką i poddano analizie obraz Turka w literaturze polskiej w podziale formalnym na gatunki piśmiennicze oraz obecność tego typu piśmiennictwa w księgozbiorach zarówno historycznych jak i współczesnych. Szczególny nacisk położono na interpretację zgromadzonych materiałów źródłowych w ujęciu bibliologicznym oraz w kontekście komunikacji społecznej w dawnej Polsce, podkreślając rolę książki jako narzędzia tejże komunikacji.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

76
Iesus, Maria, Ioseph - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iesus, Maria, Ioseph
Dostępny
4 szt.

Niniejszy tom jest XI z serii "Lubelska Biblioteka Staropolska" Ksiażka zawiera oryginalny tekst w języku łacińskim oraz tłumaczenie na język polski. Całość poprzedzona jest obszernym wprowadzeniem.

21,00 zł
16,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 4,01 zł

77
Ustawa o orderach i odznaczeniach. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o orderach i odznaczeniach. Komentarz
Dostępny
4 szt.

Niniejsza monografia publikacja zawiera tekst jednolity Ustawy z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach wraz z uwagami niezbędnymi do jej pełniejszego zrozumienia. Zamieszczono także tekst Ustawy z 16 października 1992 r. - przepisy wprowadzające ustawę o orderach i odznaczeniach, uchylające przepisy o tytułach honorowych oraz zmieniające niektóre ustawy, a także Ustawy z dnia 17 października 2003 r. o ustanowieniu Krzyża Zesłańców Sybiru wraz z objaśnieniami. Te trzy ustawy stanowią bowiem zręby obecnego systemu polskich orderów i odznaczeń. Poza licznymi aktami rangi ustawowej oparto się na licznych aktach normatywnych niższego rzędu, w tym wielu rozporządzeniach prezydenckich. Komentarz zawiera analizę w oparciu o stan prawny na 1 marca 2013 r.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

78
Pedagogika resocjalizacyjna wobec współczesnych.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika resocjalizacyjna wobec współczesnych..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.17

Prezentowana monografia składa się z dwóch wyraźnie wyodrębnionych części. W pierwszej, poza zagadnieniami o charakterze ogólnym, wprowadzającym, zaprezentowane zostało szerokie spektrum tematów skoncentrowanych na oddziaływaniach wychowawczych, terapeutycznych, a nawet reedukacyjno-profilaktycznych podejmowanych w wolnościowych i zakładowych instytucjach resocjalizacyjnych. W drugiej części zostały zaprezentowane artykuły i doniesienia empiryczne poświęcone diagnozie wychowawczej i resocjalizacyjnej, która z reguły wspiera każde udane oddziaływanie korekcyjne ukierunkowane na projektowanie i programowanie indywidualnych oraz grupowych zadań i czynności o charakterze reedukacyjno-resocjalizacyjnym czy profilaktyczno-socjoterapeutycznym.

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

79
Heterotopie myśli. Eseje z pogranicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heterotopie myśli. Eseje z pogranicza
Dostępny
3 szt.

Heterotopie to "różnomiejsca". Ich cechą szczególną jest to, że odzwierciedlają pewną formę kulturowej specjalizacji, która sprawia , że miejsca mogą być naprzeciw siebie. To bycie naprzeciw jest w istocie rzeczy pewną komplikacją naszego doświadczenia: jedno miejsce odzwierciedla, ale też neguje lub odwraca własność drugiego, zarazem je dopełniając. Są więc heterotopie także obietnicą możliwości bycia po dwóch stronach. Taka właśnie forma ruchliwości - biorąca się z nieuniknioności przebywania po jednej i po drugiej stronie granic, jakie oznaczają zbiory rozmaitości kulturowych, w jakich uczestniczymy - wydaje się właściwa naszym czasom. Pojęcie heterotopii zatem przeczy nawykowi, jaki człowiek nowoczesny przyswajał za pomocą kosmicznego sposobu orientacji siebie i rzeczy. Przeczy przynależności do jednego miejsca. Przestrzeń, w jakiej doświadczamy współcześnie, wcale nie jest jednorodna, niezwaloryzowana, izotropowa i nie ma uniwersalnej metryki. Żadna też przestrzeń dostępna naszemu doświadczeniu nie przedłuża się w nieskończoność. Istnieją bariery komunikacji i tożsamości zawężenia swobodnych eksploracji i przymusy pozostawania poza. Jeśli więc myśli dają się lokalizować, heterotopie myśli ukazywałyby sposób, w jaki współcześnie doświadczamy ich różnomiejsca w kulturze. A sposób ten charakteryzuje właśnie to, co myśl lokalizuje, co ustala jej pozycję naprzeciw czegoś, co jej przeczy - jako inna myśl lub jakaś postać przedmiotowości - co zarazem ją odzwierciedla, reprezentuje i dopełnia. Niniejszy zbiór tekstów to - w jakimś zakresie - zdanie sprawy z takiego doświadczenia myśli.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

80
Działania aparatu bezpieczeństwa wobec oświaty... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania aparatu bezpieczeństwa wobec oświaty...
Dostępny
4 szt.

Autor postawił sobie za cel zbadanie, w jakich okolicznościach i z jakich powodów w latach 1944-1989 szkoła, nauczyciel i uczeń z terenu Lubelszczyzny mogli znaleźć się w sferze zainteresowań organów bezpieczeństwa państwa, w jaki sposób inwigilowano środowisko oświatowe, jak budowano w nim agenturę, jak postępowano z niepokornymi i nieposłusznymi, a także jakie były stosunki administracji oświatowej i kierownictwa szkół z aparatem bezpieczeństwa. Skala i zakres rozpracowywania oświaty przez aparat bezpieczeństwa potwierdzają tezę, że szkoły i nauczyciele traktowani byli przez władze jako jeden z filarów systemu, obarczony istotnym zadaniem - kształtowaniem u młodych ludzi materialistycznego światopoglądu, zaangażowania w budowę socjalizmu i wspierania polityki partii. Zaprezentowane przykłady działań organów bezpieczeństwa wobec oświaty na Lubelszczyźnie dobitnie świadczą o tym, że praca szkół i nauczycieli była nadzorowana i sterowana nie tylko przez administrację oświatową i partyjną, lecz także przez te organy.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

81
Nauka, edukacja. Kultura w polskiej myśli... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka, edukacja. Kultura w polskiej myśli...
Dostępny
4 szt.

Kultura w szerokim rozumieniu była niezmiennie ważnym elementem myśli politycznej w końcowym okresie zaborów, w Drugiej Rzeczypospolitej, Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a także po 1989 roku. Nieodlączną częścią wszechstronnie pojmowanej kultury jest zarówno nauka, jak i edukacja. Oddana do rąk czytelnika publikacja "Nauka, edukacja. Kultura w polskiej myśli politycznej XX-XXI wieku" jest plonem autorskich dociekań często uznanych badaczy z różnych ośrodków akademickich, mających niejednokrotnie liczący się dorobek naukowy w tym zakresie. W książce skoncentrowano się na syntetycznym przedstawieniu stanu badań dotyczących kategorii zawartych w tytule, a znajdujących się w katalogu polskiej myśli społeczno-politycznej, począwszy od przełomu XIX i XX do XXI wieku. Opublikowane wyniki badań skupiają się na kilku płaszczyznach: wybranych koncepcjach ideowo-politycznych, twórcach i propagatorach myśli politycznej, drogach realizacji.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

82
Zróżnicowanie modeli edukacyjnych w przedszkolu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zróżnicowanie modeli edukacyjnych w przedszkolu...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.28

W rozprawie autorka dokonuje z jednej strony analizy różnych aspektów społecznego funkcjonowania człowieka jako świadomego podmiotu w relacjach ze sobą i światem zewnętrznym, budującego własną koncepcję siebie. Przedmiotem refleksji są więc między innymi takie pojęcia, jak: obraz siebie, samoocena, poczucie własnej wartości, motywacje, samodzielność. Analizuje nie tylko istotę i cechy opisywanych zjawisk, ale również czynniki i przebieg ich rozwoju u dzieci. Z drugiej strony zajmuje się teoretyczną analizą dwóch podstawowych modeli edukacji przedszkolnej: modelem tradycyjnym i holistycznym, odwołując się do założeń różnych koncepcji filozoficznych, psychologicznych i kulturowych rozwoju człowieka. W opisie modeli edukacyjnych uwzględnia podstawowe ich komponenty - przestrzeń edukacyjną przedszkola, jej organizację i znaczenie, relacje społeczne, zwłaszcza interakcje rówieśnicze, klimat przedszkola, wyrażający się głównie w zachowaniach językowych nauczyciela, w tworzeniu wsparcia dla dziecka i jego uczenia się, strategii nauczania i sposobie oceniania dzieci.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

83
Procesy limniczne w strefie aktywności... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy limniczne w strefie aktywności...
Dostępny
3 szt.

W polskim piśmiennictwie naukowym niezwykle mało miejsca poświęcono jeziorom dolinnym. W najbardziej "pełnych" podręcznikach są jedynie wzmianki na ten temat. Przedstawiona praca stanowi pierwszą próbę w polskiej literaturze z zakresu limnologii fizycznej syntetycznego ujęcia wyników badań tych obiektów. Bazując na badaniach 71 jezior, przedstawiona została ich klasyfikacja oraz bardzo szeroko ilościowe i jakościowe cechy wód. Jakkolwiek poruszane problemy badawcze mają bardzo wąski zakres - dotyczą bowiem tylko jezior dolinnych (które są jednym z kilkudziesięciu typów genetycznych), to uzyskane wyniki stanowią wielokrotność powiększenia dotychczasowej wiedzy o nich w Polsce.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

84
PRL czyli Polska w drugiej połowie XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRL czyli Polska w drugiej połowie XX wieku
Dostępny
4 szt.

Książka jest wynikiem pracy naukowej autorów prezentujących efekty badań zróżnicowanych pod względem przyjmowanych perspektyw teoretycznych i stosowanych metod badawczych. Wykształcenie historyczne, politologiczne, prawnicze oraz socjologiczne dostarczyło badaczom odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby podjąć decyzję o ekspozycji wybranych składników problemu badawczego. Różnorodność teoretyczna i warsztatowa pozwoliła zobaczyć historyczne procesy polityczne w różnej skali i w zróżnicowanym tempie zarówno ich tworzenia, jak i funkcjonowania. Wszystkie perspektywy łączy jednak dążenie do uporządkowania wiedzy o przeszłości, nadania jej nowego kształtu, sformułowania precyzyjnych wypowiedzi naukowych, uzupełnienia wiedzy o najnowsze osiągnięcia wybranych dyscyplin nauki. Wspólne jest dla nich także "sine ira et studio" na PRL. Bezstronny ogląd przeszłości stanowi przecież warunek badań naukowych - zobiektywizowanych, pozbawionych uprzedzeń lub sympatii na tle ideowym czy światopoglądowym, ale z zastrzeżeniem co do obecności w nich "znaczeń filozoficznych i politycznych".

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

85
Recyclage et dcalage - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Recyclage et dcalage
Dostępny
2 szt.

Paradigme de l'esthtique contemporaine, le recyclage entendu comme un retour critique au pass est un phnomne bien ancien et commun toutes les formes d'expression artistique. Procd infiniment divers et pluriel, il revt tout un ventail de formes qui traduisent les tentatives d'imitations, de variations, de transgressions voire de transpositions des uvres ou des genres antrieurs. Le but de la prsente monographie est d'explorer l'esthtique du recyclage dans les littratures franaise et francophone, d'en receler les formes, de rflchir sur son impact sur le processus de la lecture et de voir dans quelle mesure le recyclage, synonyme de trivialit et de conformisme, s'avre producteur d'originalit et contribue l'mergence de nouvelles formes et de nouveaux sens.

42,00 zł
25,62 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,38 zł

86
Estetyczne konteksty doświadczenia przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Estetyczne konteksty doświadczenia przeszłości
Dostępny
3 szt.

Decydując się na podjęcie problematyki zarysowanej w tytule monografii, Teresa Pękala wkracza na teren eksplorowany dziś (zarówno w świecie, jak i w Polsce) przez kilka dyscyplin badawczych: socjologię, antropologię kulturową, kulturoznawstwo, wiedzę o współczesnych praktykach artystycznych. Procesy, o których mowa w książce, są też, oczywiście, przedmiotem refleksji metahistorycznej i autonomizujących się ostatnimi czasy "memory studies". Dodać tu trzeba jeszcze "modernity studies", albowiem poddane analizie formy estetyzacji przeszłości ujęte zostały przez Autorkę jako ekspresje doświadczenia typowo nowoczesnego (z właściwą mu ambiwalencją, co staje się widoczne a analityczno-interpretacyjnych rozdziałach książki). Wymienione tu (i inne) pola i typy kompetencji badawczych mogły zostać nie tylko efektywnie skrzyżowane, ale i scalone w nadrzędnej perspektywie filozoficzno-estetycznej.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

87
One hundred Years of Polish Music History - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One hundred Years of Polish Music History
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Danuta Gwizdalanka's 'One Hundred Years of Polish Music History' is a fascinating journey through the last hundred years in Polish musical culture. In this book, written in a vivid and highly expressive style, the author highlights the most important historical events that influenced the work of Polish composers from 1918 to 2018. She leads the reader through the meanders of aesthetic currents, points out stylistic contexts and discusses compositions, evoking often forgotten facts and anecdotes. She both peruses the past and looks to the musical future. And she begins her account with the piano, an instrument inextricably associated with Poland...

19,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

88
Worko-plecak Basic etniczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worko-plecak Basic etniczny
Beniamin
Niedostępny
Brak

Worko-plecak etniczny/Basic, wymiary 33x43cm, wewnątrz kieszonka na zamek, wzmocnienia z ekoskóry.

22,04 zł
20,94 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,10 zł

89
Ubi ratio ibi ius Doktryna prawna... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubi ratio ibi ius Doktryna prawna...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Wydawać by się mogło, że na przestrzeni kilkuset lat na temat doktryny św. Tomasza z Akwinu wypowiedziano wszelkie możliwe sądy. Wciąż jednak istnieją warte podjęcia pola badawczej eksploatacji. Refleksja Akwinaty w przedmiocie zagadnień prawnych jest atemporalna i można z powodzeniem włączyć ją do współczesnych debat na temat sprawiedliwości, dobra wspólnego, humanitaryzacji prawa karnego czy relacji prawa naturalnego do prawa stanowionego. Doktrynę prawną Doktora Anielskiego cechuje racjonalizm przejawiający się w procesie tworzenia oraz stosowania prawa. Problematyka związana z prawem stanowi konglomerat poszczególnych zagadnień: począwszy od władzy, która je tworzy, przez kwestię mocy obowiązującej, na cnocie sprawiedliwości skończywszy. W ten sposób tworzy się łańcuch zagadnień prowadzących do poznania "ius" oraz "lex".

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

90
Marker artystyczny dwustronny, 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker artystyczny dwustronny, 10 kolorów
Cresco, 10
Dostępny
4 szt.

Przeznaczony jest do kreatywnego tworzenia na wielu rodzajach powierzchni. Dzięki pędzelkowej końcówce można uzyskać zarówno szerokie, jaki i drobne linie oraz wypełniać większe powierzchnie. Do uzupełnienia wykonywanych praz idealna jest cienka końcówka tzw. konturówka, pozwoli ona uzyskać cienkie, kreślarskie linie, a wszystko to w intensywnych kolorach. Marker artystyczny to narzędzie idealne między innymi do tworzenia szkiców, komiksów, projektów graficznych oraz do kaligrafii. Prawie żadnych ograniczeń w kreatywnej zabawie i profesjonalnej twórczości. W opakowaniu 10 kolorów

16,99 zł
91
Bibuła marszczona nr 17 niebieski (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibuła marszczona nr 17 niebieski (10szt)
Interdruk
Dostępny
2 szt.

Bibuła marszczona, kolor niebieski. Wymiary 200x50cm. 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym. Producent Interdruk.

19,22 zł
18,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,23 zł

92
Plecak 4-komorowy Spine-Friendly Jeans&Badges - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 4-komorowy Spine-Friendly Jeans&Badges
St. Majewski
Niedostępny
Brak

Funkcjonalność: 4 komory 2 kieszenie zewnętrzne 2 dodatkowe kieszenie wewnętrzne wewnętrzne kieszenie pokryte polarem wyjście na słuchawki organizer z zawieszką na kluczeKomfort i bezpieczeństwo: profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione miękkie szelki z regulacją długości  materiał wodoodporny usztywniony spód pas mostkowy ergonomicznie wzmocniona rączkaWymiary: wysokość 43 cm szerokość 32 cm głębokość 21 cm

160,50 zł
152,48 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,02 zł

93
Worek na buty minnie dmmi-712 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na buty minnie dmmi-712
Paso
Niedostępny
Brak

Worek na buty, ściągany sznurek z przerywaczem, możliwość założenia na plecy.

20,25 zł
Powiadomienie
Wróć do góry