hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat (praca zbiorowa), na drugim Patyczki higieniczne z ogranicznikiem, 56 sztuk (canpol Babies). Kolejny produkt to Postępowanie karne w pigułce (praca zbiorowa) oraz Jak być prawdziwym mężczyzną (Scott Stuart).
1
Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat
Dostępny
111 szt.

Pan Maluśkiewicz, dziewczynka z tęczy, zarozumiała łyżeczka. Kurka-złotopiórka, która poleciała aeroplanem, i łasica w dżinsowej spódnicy. Tych oraz innych bohaterów spotkacie w nowym wyborze poczytajek przygotowanym na setne urodziny Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”. Przed wami ponadczasowe opowiadania i wiersze, a także ilustracje, które kształtowały wyobraźnię dzisiejszych czterdziestoparolatków. Wierzymy, że pokochają je także najmłodsi. W zbiorze znajdziecie następujące poczytajki: „Agnieszka opowiada bajkę” „Boję się…” „Chcę mieć przyjaciela” „Daktyle” „Dziewczynka z tęczy” „Kolczatek” „Mój piękny, złoty koń” „Niebieska dziewczynka” „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” „Przygoda na balkonie” „Ptasie ulice” „Sąsiedzi” „W aeroplanie” „Wielka przygoda małej Zosi” „Zarozumiała łyżeczka”

64,90 zł
43,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 21,42 zł

15 osób kupiło
2
Patyczki higieniczne z ogranicznikiem, 56 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki higieniczne z ogranicznikiem, 56 sztuk
canpol Babies
Dostępny
16 szt.

Wielofunkcyjne patyczki higieniczne zostały wykonane z delikatnej bawełny i papieru. Specjalny kształt główki z ogranicznikiem zapewnia bezpieczne użytkowanie. Papierowy patyczek jest ekologiczną alternatywą dla tych plastikowych. Doskonale nadaje się do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, ran i otarć. Jest niezastąpiony w codziennej pielęgnacji dziecka. W opakowaniu 56 sztuk.

8,20 zł
6,99 zł

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,21 zł

9 osób kupiło
3
Postępowanie karne w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie karne w pigułce
Dostępny
42 szt.

Publikacja to kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem i zawiera najważniejsze zagadnienia z zakresu postępowania karnego. W opracowaniu uwzględniono stan prawny aktualny na dzień 30 marca 2021 r. Opracowanie zostało podzielone na 3 działy tematyczne, w których znajdziesz 24 części omawiających m.in: Czynności procesowe, Dowody, Środki przymusu, Postępowanie przygotowawcze, Postępowanie przed sądem I instancji, Postępowanie odwoławcze, Nadzwyczajne środki zaskarżenia, Koszty procesu, Postępowanie karne w sprawach międzynarodowych, Postępowanie zwyczajne, nakazowe, przyspieszone i mandatowe, Pociągnięcie do odpowiedzialności za zgodą sprawcy, Postępowanie nakazowe i w stosunku do nieobecnych. Na końcu każdej z części znajduje się test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy. Szybkie zapamiętywanie informacji ułatwi przejrzysta struktura Wyróżnienia najważniejszych informacji Przykłady ułatwiające zrozumienie materiału Schematy i tabele pomocne w zapamiętaniu Testy sprawdzające poziom wiedzy

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

9 osób kupiło
4
Jak być prawdziwym mężczyzną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być prawdziwym mężczyzną
Dostępny
336 szt.

„Wikingowie to byli wprost okropni brutale, co walili się ciągle po łbach. Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu, że wzbudzało się w innych strach. Choć walczyli zaciekle całe dnie oraz noce, choć walczyli osobno i wspólnie, myślę, że Wikingowie mimo wszystko nie byli mężczyznami dobrymi szczególnie. Czas najwyższy na zmianę, dziś są inne sposoby, by mężczyzną prawdziwym się stać. Czas, by zmienić nawyki i by to, co najlepsze, w sobie odkryć i innym to dać.” Scott Stuart w tej inspirującej i zabawnej historii rozprawia się ze stereotypowymi wzorcami męskości, pokazując, jak wspierać dzieci w ich wyborach i wychować pewnych siebie chłopców. Książka w duchu wychowania w otwartości. Dodaje chłopcom odwagi i zachęca ich do bycia sobą, ucząc, jak być prawdziwym mężczyzną. „Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? Powinien walczyć, to jasne, ale o słuszne sprawy i nie mieczem czy szablą, ale na przykład chodząc na manifestacje w obronie słabszych. Powinien być silny, żeby pomagać innym. Powinien być odważny, żeby mieć odwagę powiedzieć „przepraszam” i umieć się przyznać do strachu. Powinien też umieć okazywać uczucia. I powinien być wolny, żeby móc sobie wybrać taki sposób na życie, jaki mu najbardziej odpowiada. Wtedy będzie szczęśliwy. Do tego przekonuje nas Scott Stuart, ojciec małego mężczyzny”. – Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

7 osób kupiło
5
Felix, Net i Nika oraz Koniec świata Jaki Znamy. Tom 15 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felix, Net i Nika oraz Koniec świata Jaki Znamy. Tom 15
Dostępny
2722 szt.

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i... nauki. Tom można czytać niezależnie od innych książek serii.

42,90 zł
33,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,01 zł

6 osób kupiło
6
Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja matka psychopatka. Dorastanie w cieniu potwora
Dostępny
881 szt.

Prawdziwa historia dzieciństwa w cieniu matki psychopatki. Problem z moją matką polega na tym, że gdybyście ją poznali, polubilibyście ją. Każdy ją lubił, przynajmniej na początku. Tak właśnie jest z psychopatami - są charyzmatyczni i uwodzicielscy. Pamiętam, jak zachwycone były szkolne koleżanki, gdy odkryły, że mama podrzuca mi do drugiego śniadania liściki. Nie byłam w stanie przyznać się, że ich treść odbierała apetyt: „Nie nagradzaj się jedzeniem. Nie jesteś psem”. Dlatego kiedy opowiadam swoją historię, trudno w nią uwierzyć. Długo trwało, zanim sama zrozumiałam, że moja własna matka - osoba, której powinnam ufać najbardziej na świecie - każdego dnia próbowała mnie zniszczyć. Odkąd pamiętam, żyłam w lęku i oczekiwaniu na wybuch jej gniewu. Mogła go wzbudzić nieodpowiednia mina przy zmywaniu naczyń, nie potrzeba było niczego więcej. Im byłam starsza, jej manipulacje i próby złamania mnie stawały się coraz bardziej wyrafinowane. Nawet kiedy założyłam własną rodzinę, znalazła sposób, aby mnie kontrolować. Choć minęło już tyle lat, wciąż boję się, że czai się w ciemności. Ta książka to próba zmierzenia się z bolesną przeszłością. Fascynujący, wstrząsający i głęboki obraz tego, jak wygląda dorastanie z psychopatycznym rodzicem.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

7 osób kupiło
7
Historia kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia kotów
Dostępny
461 szt.

Jeśli myślisz, że kot kiedykolwiek dał się udomowić, to się mylisz! Ikona popkultury, najpopularniejszy bohater internetu, obiekt zbiorowej histerii - kot. Teraz możesz poznać jego historię: od czasów boskiego kultu w starożytnym Egipcie, przez stosy średniowiecza i nowożytności, aż po powrót w chwale na współczesne salony. Koty były zwiastunami nieszczęścia i pupilami czarownic. Zbawcami rolników i gospodarstw domowych. Z czarnych wyrabiano „lek” na ślepotę. Jeden został nawet oficjalnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jedni je kochają, inni ich nienawidzą. Koty mają to gdzieś. Historia kotów to dzieje ich trudnego związku z ludźmi, książka pełna ciekawostek i zaskakujących epizodów.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
8
Jak wychować syna na feministę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychować syna na feministę
Dostępny
778 szt.

Marzysz, by twój syn był szczęśliwym, dobrym i wrażliwym człowiekiem? To poradnik właśnie dla ciebie. Mówimy córkom, że mogą być, kim chcą: astronautkami, liderkami, programistkami. Zachęcamy, by spełniały swoje marzenia i sięgały gwiazd. A co z naszymi synami? Ich świat jest wciąż ograniczony i pełen stereotypów, a do „prawdziwej męskości” prowadzi jedna, sztywno wytyczona droga. Wciąż słyszą, że „chłopaki nie płaczą”, „nie wolno zachowywać się jak baba”, „trzeba być twardzielem”, a „kolor różowy nie jest męski”. Odbiera się im prawo do bycia sobą. Aurélia Blanc daje podpowiedź, jak wychować chłopca, który: • wie, że kobiety i mężczyźni są równi, • potrafi zadbać o siebie, nie krzywdząc innych, • potrafi kochać i nie boi się okazywać uczuć, • jest empatyczny, ma odwagę stawać w obronie słabszych, • rozumie, że "nie" znaczy "nie", i szanuje wszystkich ludzi, • będzie miał odwagę podążać własnymi ścieżkami. Sięgnij po ten poradnik i spraw, by twój syn zrozumiał, że dbanie o dom to nie pomoc, a jego własna sprawa, że urlop tacierzyński jest przywilejem, a nie obciążeniem. Hasło „Nigdy nie będziesz szła sama” będzie bliskie jego sercu, a swoje poczucie męskości oprze na sile charakteru, a nie muskułów.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5 osób kupiło
9
Disney uczy. Kraina Lodu 2. Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Kraina Lodu 2. Zadania do zmazywania
Dostępny
88 szt.

Zadania do zmazywania to książka, która powstała w ramach programu „Disney Uczy” i jest dedykowana czterolatkom. Podczas doskonałej zabawy przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania: • różnorodność zadań wspierających rozwój przedszkolaków, • rysowanie szlaczków przygotowujących do nauki pisania, • ścieralne strony oraz dołączony mazak umożliwiają wielokrotne rozwiązywanie zadań, • rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz umiejętności manualnych dziecka.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
10
Dzieci Getta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Getta
Dostępny
2211 szt.

Wyrok śmierci wydano na nich jeszcze przed narodzinami. "Wybuch wojny zniszczył mój świat, moje poczucie bezpieczeństwa. W getcie spędziłam trzy i pół roku. To było trzy i pół roku w piekle" - wspomina Krystyna, która z dziesięcioosobowej rodziny jako jedyna przeżyła wojnę. "Na początku byliśmy jeszcze wszyscy razem, nie mieliśmy pojęcia, że nasze dni są policzone. Nie wiedzieliśmy, czym jest strach, głód i walka o życie" - tak swoje przerwane dzieciństwo pamięta Józef. "Z czasem się do tego przyzwyczajamy. Do widoku trupów na chodnikach i do myśli, że być może ja będę następny" - wyznaje po latach Marian. Świat, który znali, zniknął nagle wraz z napaścią Niemców na Polskę. Niemal od razu oni i ich rodziny stali się dla okupantów podludźmi. Z miesiąca na miesiąc rosły represje, odbierano im kolejne prawa, aby w końcu zabrać im także to najbardziej podstawowe - prawo do życia. Nakazano zamknąć wszystkich Żydów w wyznaczonych, szczelnie zamkniętych dzielnicach. W gettach. Tam codziennie towarzyszyły im potworny głód, wszechogarniający strach i lęk przed utratą kogoś bliskiego. Patrzenie na śmierć i cierpienie stało się ich codziennością. Cieszyć mogli się tylko tym, że mają jeszcze dość sił, aby przeżyć kolejny dzień. Świadków tych okropnych wydarzeń z dnia na dzień jest coraz mniej. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma możliwość posłuchać opowieści o najtragiczniejszych wydarzeniach drugiej wojny światowej z pierwszej ręki. Usłyszmy ich głos i nie dopuśćmy do tego, aby te historie kiedykolwiek się powtórzyły. "Wojna jest najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się ludzkości, dlatego: nigdy więcej".

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

4 osoby kupiły
11
Neuronauka a buddyzm. Realne życie czy jego iluzja? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuronauka a buddyzm. Realne życie czy jego iluzja?
Dostępny
48 szt.

Czy neuronauka może mieć związek z rozwojem duchowym? W jaki sposób współczesna psychologia kwantowa odkryła to, co buddyzm i jego filozofia głoszą od tysiącleci? Kim jesteśmy? Jak uzyskać równowagę naszej świadomości? Ta przełomowa książka rzuca wyzwanie z góry ustalonym wyobrażeniom o mózgu i umyśle. Autor, doktor neuropsychologii, pomoże ci rozgryźć dylemat własnego „ja” i w interesujący sposób wyjaśni, jak działa twój umysł. A zawarte w książce proste ćwiczenia i ciekawe eksperymenty myślowe – niczym forma skutecznej terapii – pomogą w zmianie twojego sposobu doświadczania świata. To pomoże uspokoić umysł, a negatywne emocje i niepokój zastąpić radością. Odkryj, jak działa umysł, a zrozumiesz siebie.

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

4 osoby kupiły
12
Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Wyrusz na wycieczkę ze Stasiem i jego siostrą. Otwieraj okienka, żeby poznać i policzyć wesołych pasażerów jadących w zwariowanych przyczepach. Czy uda ci się odnaleźć żabkę na każdej ilustracji? Interaktywna książka z okienkami zapoznaje najmłodszych z cyframi oraz zachęca do zabawy z wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Monika Filipina – w 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie w Wolverhampton. W tym samym roku za projekt licencjacki otrzymała wyróżnienie na wystawie D&AD New Blood w Londynie. W 2014 roku ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją w ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka Oh! What a Tangle dostała nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Monika Filipina współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Jej autorskie książki zostały wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii. Izabela Mikrut – ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. Strasznie trudnych wierszyków oraz Słoni na pontonie. Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla…

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

4 osoby kupiły
13
Co Polska i Polacy dali światu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co Polska i Polacy dali światu
Dostępny
9 szt.

Czytelnicy wspaniale przyjęli Królewski dar, w którym autorzy opisywali dorobek polskich wynalazców, odkrywców i badaczy. Oddajemy w ręce czytelnika kolejny tom monumentalnego dzieła – tym razem zawierający poczet żołnierzy, wodzów, polityków, biznesmenów, duchownych i bohaterów ratujących ludzkie życie. Ponad pięćdziesiąt postaci, o których powinieneś wiedzieć; tych pomnikowych i tych niedocenionych przez historię powszechną. Łączyła ich polska nić wspólnoty. Żołnierze i wodzowie: • Krzysztof Arciszewski – rogata dusza, • Jan III Sobieski – lew Lechistanu, • Tadeusz Kościuszko – polski i amerykański bohater, • Tadeusz Rozwadowski – pierwszy hetman odrodzonej ojczyzny, • Stanisław Maczek – bijcie się twardo, ale po rycersku, • Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, • Krystyna Skarbek – ulubiony szpieg Churchilla, • Jan Zumbach – as myśliwski – bohater bitwy o Anglię, • Ryszard Kukliński – pierwszy polski oficer w NATO. Politycy: • Maryna Mniszchówna – polska caryca, • Józef Retinger – postać tajemnicza, fascynująco-intrygująca, • Zbigniew Brzeziński – Polak w Białym Domu. Biznesmeni: • Jerzy Franciszek Kulczycki – nauczył Europejczyków pić kawę, • Helena Rubinstein – cesarzowa piękna, • Antoni Cierplikowski – „król fryzjerów i fryzjer królów”, • Barbara Piasecka-Johnson – od pokojówki do multimilionerki. Duchowni: • Maksymilian Kolbe – teolog, Boży szaleniec, męczennik z Auschwitz, • Władysław Bukowiński (i inni apostołowie ZSRS) – przewodnicy do Niebieskiego Jeruzalem, • Jan Paweł II – pomazaniec z Krakowa ratujący ludzkie życie, • Henryk Sławik – wielki zapomniany bohater trzech narodów, • Irena Sendlerowa – matka dzieci Holocaustu, • Wanda Błeńska – matka trędowatych. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się historią i tych, którzy dobrze życzą Polsce.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

4 osoby kupiły
14
Kobiety nie kłamią i mają najwyżej 39 lat. Mentalny lifting dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety nie kłamią i mają najwyżej 39 lat. Mentalny lifting dla począt...
Dostępny
118 szt.

Życie zaczyna się po czterdziestce. Wcześniej to tylko research! Czterdziestka to najlepszy wiek. Tak uważa Monika Bittl, autorka tego bestsellerowego poradnika, który pokochały kobiety. Największym skarbem przestaje być mężczyzna - cenniejszym okazuje się bagaż życiowych doświadczeń. Wiemy już, że jesteśmy piękne, nawet jeśli lustro czasem się z tym nie zgadza. Odkrywamy magiczne słowo „nie”, zamiast powtarzać „proszę”. Rośnie też liczba osób, które mogą nas pocałować w dupę. Już nie oczekujemy podziękowań za „poświęcenie” dla rodziny, jesteśmy świadome, że najpierw musimy znaleźć czas dla siebie, by być dla bliskich tak naprawdę. Nie boksujemy się z życiem - znamy sprawdzone sztuczki vel kłamstewka, które może i mają krótkie nogi, no ale od czego są szpilki? Piórka w życiowych skrzydłach czasami opadają, ale dzięki temu poradnikowi każda z nas będzie zadowoloną, asertywną, a przede wszystkim najszczęśliwszą wersją siebie. So, don't worry, be forty! A w kolejnym wcieleniu zostań od razu czterdziestolatką!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
15
Od początku, czyli powstanie i rozwój życia na Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od początku, czyli powstanie i rozwój życia na Ziemi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Kiedy i jak powstał Wszechświat, którego częścią jesteśmy? Skąd się wzięło życie? Jak wyglądała Ziemia, zanim pojawił się na niej człowiek? Co było na początku? Od zarania dziejów ludzkość zadawała sobie te pytania i szukała na nie odpowiedzi. Katarzyna Bajerowicz na stronach swojej pięknie zilustrowanej książki proponuje podróż w czasie aż do prapoczątków wszystkiego: planet, kontynentów, żywych komórek, roślin i zwierząt. Przeczytamy o wielkich katastrofach i triumfie życia, o zwierzętach, które wymarły, i tych, które przetrwały, o zmianach klimatu i ewolucji organizmów. Ta fascynująca wyprawa rozpoczyna się wiele miliardów lat temu i kończy w momencie pojawienia się człowieka. Bo to już temat na całkiem inną opowieść. „Książka, którą trzymasz w rękach, nie jest encyklopedią. Występujące tu obok siebie gatunki zwierząt dzieli nieraz wiele milionów lat, ale łączy przyporządkowanie do poszczególnych okresów geologicznych. Prawdopodobnie te stworzenia nie wyglądały dokładnie tak, jak je przedstawiamy. Żyły jednak na tyle dawno temu, że dziś możemy się tylko domyślać ich zwyczajów. Niemal każdego dnia paleontolodzy odkrywają nowe skamieniałości, tworzą rekonstrukcje i dowiadują się więcej o przeszłości naszej planety. To niezwykłe i zajmujące. Ty też możesz pogłębiać wiedzę na temat historii Ziemi. Rozwijaj swoją ciekawość, czytaj i zwiedzaj muzea”. Katarzyna Bajerowicz – poznanianka, mama, babcia, opiekunka prawie-wilka i dwóch tygrysów. Prowadzi bloga mama3swinek.blogspot.com. Maluje, rysuje, rzeźbi, gotuje, obserwuje. Wymyśla sobie wciąż nowe zajęcia, nowe hobby i nowe techniki do poznawania. Lubi dzielić się tym, co wie, a to, czego nie wie, traktuje jak kolejne wyzwanie.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
16
Podręcznik punktów akupunkturowych. Lokalizacja i funkcje ponad 400 punktów akupunkturowych wykorzystywanych w skutecznym leczeniu powszechnych dolegliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik punktów akupunkturowych. Lokalizacja i funkcje ponad 400 pu...
Dostępny
83 szt.

Ból, zmęczenie, stres, kaszel, lęk, refluks, nieostre widzenie… Nie ma dolegliwości i choroby, której nie można by było uzdrowić dzięki terapii naturalnej, jaką jest akupunktura. Nie musisz wiedzieć dokładnie, jakiego typu problem – na przykład trawienny – Ci doskwiera. Pracujesz na punktach akupunkturowych i meridianach, które regulują trawienie, a organizm leczy się sam. Dzięki temu kompletnemu podręcznikowi wykonywanie akupunktury czy akupresury nie będzie stanowiło problemu. Wskazówki Autorki są rzetelne i jasne, co czyni tę książkę łatwą do odczytania także dla początkujących w tej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zaufaj terapii znanej od tysięcy lat i odzyskaj zdrowie!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

4 osoby kupiły
17
Wielka księga kuchni ketogenicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga kuchni ketogenicznej
Dostępny
12 szt.

To książka dla początkujących, jak i zaawansowanych zwolenników diety ketogenicznej i zdrowego odżywiania. Poznasz plany posiłków dostosowane do twoich konkretnych potrzeb, które mają na celu zachęcenie do utraty wagi i oczyszczanie organizmu opartej na. Dowiesz się, jak szybko schudnąć i oczyścić organizm. Odkryjesz zasady diety keto oraz podstawy gotowania zgodne z dietą ketogeniczną. To największy zbiór przepisów, planów posiłków i informacji żywieniowych, które pomogą ci zmienić styl życia na keto i przygotowywać pyszne potrawy w swojej kuchni. Może ci on towarzyszyć przez całe życie. Zapomnisz o uczuciu głodu, a przede wszystkim stracisz zbędne kilogramy. Postaw na keto.

79,70 zł
58,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,52 zł

3 osoby kupiły
18
Święty Franciszek Ksawery "Listy wybrane" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Franciszek Ksawery "Listy wybrane"
Dostępny
2 szt.

Żaden z opisów życia Świętego stworzonych z wielką miłością przez znawców jego biografii nie dorównuje listom napisanym przez samego misjonarza. Skromny język autora, podpisującego się z prostotą „Franciszek”, nie jest w stanie ukryć autentycznego żaru, jaki przenika ową potężną epopeję ewangelizacyjną. Żadna biografia ani panegiryk dotyczące Świętego nie okazują się tak sugestywne jak jego listy. Wszystkie one powstały pośród natłoku intensywnych uczuć rodzących się w duszy Apostoła na widok dojrzewających plonów, wszechobecnych trudności, braku współpracowników, nie dziwi więc ich spontaniczność i urok, dzięki którym okazują się niezwykle interesujące i dojrzałe. (ze Wstępu do wydania hiszpańskiego José Luisa Sempere SJ)

34,00 zł
23,12 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 10,88 zł

3 osoby kupiły
19
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w pigułce
Dostępny
42 szt.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie do nauki i powtórki przed egzaminem, które zawiera najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Opracowanie uwzględnia stan prawny aktualny na dzień 30 marca 2021 r. Opracowanie zostało podzielone na 2 działy tematyczne, w których znajdziesz 18 części omawiających m.in: Podstawowe pojęcia i zasady prawa pracy, Nadzór i kontrolę nad przestrzeganiem prawa pracy, Stosunek pracy, Wynagrodzenie za pracę oraz inne świadczenia, Obowiązki pracodawcy i pracownika, Czas pracy, Urlopy pracownicze Bezpieczeństwo i higiena pracy, System ubezpieczeń społecznych, Emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, Postępowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Na końcu każdej z części znajduje test, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom zdobytej wiedzy. Szybkie zapamiętywanie informacji ułatwi przejrzysta struktura Wyróżnienia najważniejszych informacji Przykłady ułatwiające zrozumienie materiału Schematy i tabele pomocne w zapamiętaniu Testy sprawdzające poziom wiedzy

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

4 osoby kupiły
20
Temperówka elektryczna podwójna, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka elektryczna podwójna, niebieska
Starpak
Dostępny
139 szt.

Wysokiej jakości temperówka elektryczna, która skutecznie usprawni struganie kredek. Posiada dwa otwory. Temperuje kredki w różnych kształtach i o różnych średnicach (od 6.5 do 12.0 mm). Wymaga zasilania bateriami AA (4 sztuki). Baterie nie są dołączone do temperówki. Wymiary temperówki: 8.0 x 7.0 x 7.0 cm Będzie doskonałym elementem wyposażenia pracowni plastycznej każdego dziecka.

45,62 zł
43,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,28 zł

3 osoby kupiły
21
Stefan błogosławiony Wyszyński. 12 znaków Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stefan błogosławiony Wyszyński. 12 znaków Maryi
Dostępny
64 szt.

Pierwsza duchowa biografia wielkiego Pasterza, który twardo stąpał po ziemi, ale głowę stale miał w Niebie. Ciężka choroba, Ateneum Kapłańskie, doświadczenia wojenne, lata internowania, Śluby Jasnogórskie, nieustanna walka z komunistyczną władzą o duszę polskiego narodu. Czy biografię ostatniego wielkiego pasterza Polaków wolno oddzielić od jego duchowości? Jego, który wszystko postawił na Maryję? W swojej książce Wincenty Łaszewski wskazuje 12 duchowych kamieni milowych ziemskiej drogi Prymasa Tysiąclecia. Ukazuje duchową i mistyczną podbudowę wydarzeń, które stały się potem punktami zwrotnymi w historii naszego narodu. Kardynał Wyszyński twierdził, że „przyjdą nowe czasy, będą potrzebowały nowych świateł, nowych mocy”, a „Bóg da je w swoim czasie”. Czyżby „stary” Wyszyński był dla nas dziś „nowym” światłem i „nową” mocą, a my ten przekaz mamy odkryć? Zapraszamy do wyruszenia maryjnymi drogami kardynała Wyszyńskiego. Poznajmy kolejne etapy tej drogi, konkretne dzieła, które pomiędzy 1948 a 1981 rokiem Prymas inicjował, słuchając wewnętrznego głosu Ducha, w ufnej uległości Matce Najświętszej. Wincenty Łaszewski jest na tej drodze doskonałym przewodnikiem.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
22
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12
Dostępny
4 szt.

Słodkie czy słone? Pasta czy pizza? Pietruszka czy bazylia? Poznajcie nowe pyszne hobby Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn! Przyjaciele biorą udział w szkolnym projekcie związanym z tolerancją i wraz z gotującą drużyną organizują charytatywną kawiarenkę. Tak rozpoczyna się nowa tajna misja, w której stawką jest pomoc dla potrzebujących. Rozgośćcie się w kuchni pełnej aromatów i smaków i wraz z Emi, Florą, Faustyną oraz Anielą wyruszcie w apetyczną podróż. Przekonajcie się, że każdy bez względu na pochodzenie i wygląd, jest wyjątkowy!

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
23
Historia Poznania. Tomy 1-4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Poznania. Tomy 1-4
Dostępny
100 szt.

Pierwsze tak obszerne i całościowe opracowanie dotyczące stolicy Wielkopolski i jej losów, począwszy od czasów najdawniejszych aż po współczesność. Jego autorem jest znany poznański historyk o wielkiej erudycji i fenomenalnej wręcz umiejętności opowiadania o przeszłości. Publikacja uwzględnia najnowsze badania i zróżnicowaną literaturę z zakresu historii i nauk pokrewnych, a w formie przekazu dostosowana jest do potrzeb szerokiego kręgu odbiorców. Tom 1: Historia Poznania do 1793 Opowieść o staropolskim i przednowoczesnym Poznaniu, począwszy od okrytych mrokiem początków, a skończywszy na przejściu pod pruską władzę. Dzieje grodu na Ostrowie Tumskim, jednego z najznaczniejszych w państwie Piastów ośrodków władzy politycznej, militarnej i kościelnej. A także losy miasta lokowanego w 1253 r. na lewym brzegu Warty. Historia królewskiego Poznania, przez ponad trzysta lat pokoju świecącego blaskiem swej zasobności i gospodarczej prężności, potem doświadczającego druzgocących wojen, konfliktów, okupacji oraz niszczących zaraz i klęsk żywiołowych. Tom 2: Historia Poznania 1793-1918 Dzieje Poznania w przełomowym XIX w. Prusacy w końcu lat 20. przekształcili miasto w twierdzę, która na kilkadziesiąt lat zahamowała jego rozwój, by dopiero na początku XX w. zlikwidować fortyfikacje i wznieść reprezentacyjną dzielnicę cesarską z neoromańskim zamkiem - rezydencją cesarza Wilhelma II. W tym rozwoju niemałą rolę odegrali Polacy, stawiając efektowne budowle w centrum, tworząc pierwsze muzeum, fundując nowoczesny teatr, rozwijając rynek polskich czasopism... Wybuch pierwszej wojny światowej całkowicie zmienił sytuację, otwierając przed Polakami i Poznaniem nowe perspektywy. Tom 3: Historia Poznania 1918-1945 Po roku 1918 następuje rozwój Poznania jako ośrodka naukowego i gospodarczego -z utworzeniem uniwersytetu, powołaniem do życia Targów Poznańskich oraz niezwykłym wydarzeniem, jakim była Powszechna Wystawa Krajowa w 1929 r. Osiągnięcia dwudziestolecia przekreśla wybuch wojny. Niemiecki okupant dokonuje zagłady społeczności żydowskiej, brutalnie wysiedla przedstawicieli poznańskich elit. Nazistowskie panowanie kończy ofensywa Armii Czerwonej w styczniu 1945 r. i walka o miasto, która zdruzgotała historyczne dzielnice. Poznań wyzwolony z wojennego koszmaru jest już innym miastem. Tom 4: Historia Poznania 1945-2016 Odradzający się po wojnie Poznań trudno godził się z nową rzeczywistością. Antykomunistyczny zryw 28 czerwca 1956 r. na wiele lat uczynił z miasta symbol sprzeciwu wobec opresyjnego systemu. Jednocześnie po 1945 r. Poznań zyskuje nowy kształt. Zdruzgotane kwartały Starego Miasta zostają wykreowane na nowo, planiści zmieniają nawet przebieg Warty. Obok dawnych dzielnic powstają blokowiska tworzące nowe środowisko miejskiego życia. W okresie transformacji i III Rzeczpospolitej zmaga się z odpływem mieszkańców i deindustrializacją, a zarazem intensywnie modernizuje iszuka własnej tożsamości.

289,00 zł
242,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 46,24 zł

2 osoby kupiły
24
Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach
Dostępny
444 szt.

Bezkompromisowe, zdeterminowane i wolne. Niezwykła opowieść o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg. Bywały przedmiotem drwin. Dziwaczne i ekscentryczne, bezczelne, szalone. Inne. Wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia. Góralki spluwały za nimi, kiedy w pumpach i z plecakiem ruszały na szlak. Mężczyźni wyśmiewali: „Kobieta nigdy rasowym taternikiem nie będzie”. One jednak nie dały za wygraną. Z odwagą i determinacją wytyczały nowe drogi, mierzyły się ze strachem i ograniczeniami. Wszystko po to, żeby dotrzeć do miejsc, w których czuły się wolne. Sto lat później Anna Król, zainspirowana wyczynami pierwszych taterniczek, wyrusza ich śladem. Powtarza niełatwe przejścia pionierek: Wandy Herse, Ireny Pawlewskiej, Heleny Dłuskiej, sióstr Skotnicówien. Wspina się na Mnicha, Zamarłą Turnię, pokonuje Orlą Perć. I tak jak one wtedy, zmaga się ze sobą, odkrywa nowe możliwości, szuka odpowiedzi na pytanie: kim będę tam, wysoko? Ze śladów archiwalnych, wspomnień i rozmów tworzy portrety zapomnianych, nietuzinkowych postaci, których historie dotąd nie zostały opowiedziane. Nie wszystkie potoczyły się szczęśliwie, ale wszystkie - wbrew schematom. Kamienny sufit to skrócona historia polskiego feminizmu w sercu Tatr, opowieść o marzycielkach i zuchwałych indywidualistkach. O śmiałości bycia pierwszą i wielkiej potrzebie spełnienia. A także o Tatrach, które pozostają sprawdzianem wewnętrznej siły dla każdej i każdego, kto zapragnie ich szczytów.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
25
Barbie Extra. GRN30 Modna lalka + niebieskie kręcone włosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Extra. GRN30 Modna lalka + niebieskie kręcone włosy
Barbie, Mattel
Dostępny
101 szt.

Barbie „Lalka Extra” #4 o krągłych kształtach, kręconych niebieskich włosach, w bomberce z suwakiem, 2 kotkami, strojem i akcesoriami zachwyci dziewczynki! Lalki z serii „Barbie Extra” prezentują unikalny i odważny ekstra styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka – wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia „Barbie Extra” umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami – robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

81,90 zł
73,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,19 zł

3 osoby kupiły
26
Plecak mini, Football - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mini, Football
Starpak
Dostępny
47 szt.

Mały i bardzo poręczny plecak mini Play-Doh to idealna propozycja do przedszkola i na wycieczki. Pojemna główna komora pozwala na spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, a przednia kieszeń zapewnia dziecku łatwy dostęp do najpotrzebniejszych drobiazgów. Kieszonka umieszczona na plecach umożliwia podpisanie użytkownika plecaka, dzięki czemu zawsze wróci on do właściciela. Wymiary plecaka: 24.0 x 20.0 x 9.0 cm • 1 pojemna komora • 1 przednia kieszeń • łatwa w czyszczeniu podszewka • regulowane szelki • wytrzymałe zamki błyskawiczne • kieszonka na wizytówkę

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

2 osoby kupiły
27
Przewodnik kotki po nocnym niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik kotki po nocnym niebie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Kiedy podnosisz głowę i patrzysz nocą w niebo, cały wszechświat odwzajemnia ci się spojrzeniem. Czy chcesz zawrzeć bliższą znajomość z mgławicami i zorzą polarną? Umieć rozpoznawać konstelacje? Przeniknąć tajemnice Drogi Mlecznej? W takim razie pozwól, że ci przedstawię Felicity – kotkę, która jest zakochana w nocnym niebie i chętnie zostanie twoją przewodniczką. Koty i gwiazdy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego! Ta pięknie ilustrowana książka, napisana zrozumiałym dla dziecka językiem, dowodzi, że astronomia nie jest trudna… i że nigdy nie jest za wcześnie na przygodę w kosmosie!

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
28
Zestaw naczyń kuchennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naczyń kuchennych
M&Z
Dostępny
27 szt.

Przedstawiamy zestaw naczyń, które pokocha każdy maluch. Został wykonany z dbałością o szczegóły w pięknych kolorach. Dzieci będą mogły przygotowywać posiłki dla maskotek i lalek. Zawartość zestawu: • 2 garnki z pokrywkami, • 2 patelnie, • 2 rękawice kuchenne, • 2 drewniane łopatki.

33,90 zł
29,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

1 osoba kupiła
29
Bez planu B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez planu B
Dostępny
168 szt.

Wciągająca powieść, która niejednokrotnie udowodni, jak przewrotne może być życie. Zobacz, jaki scenariusz przewidziało dla Renaty i Ewy. Bez planu B to literatura obyczajowa, opisująca codzienne życie dwóch kobiet. Pierwsza z nich, Renata, może się pochwalić wyjątkową, kochającą rodziną. Mimo wszystko, wciąż brakuje jej popularności, stara się więc zwracać uwagę w towarzystwie i wykazywać się w pracy. Druga, Ewa, mieszka sama i wszystko poświęca korporacyjnej karierze. Nie zastanawia się nad możliwością założenia rodziny, bo zwyczajnie jest na to zbyt zajęta, nie przyjaźni się z nikim ani nie wikła w żadne romanse. Ma swoje cele i to je stara się realizować, bez względu na wszystko. Nagle w firmie, dla której pracują obie kobiety, zmienia się kierownictwo. Od tego czasu diametralnie zmienia się panująca tam atmosfera. Ewa i Renata zrywają nić porozumienia i zaczynają ostrą rywalizację. Do czego doprowadzą nagłe zmiany? I co sprawi, że życie ich obu zatrzęsie się w posadach?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
30
Alanna. Pierwsza przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alanna. Pierwsza przygoda
Dostępny
76 szt.

Jak zostać wojownikiem Tortall to świat surowej, średniowiecznej fantasy, gdzie miecze dzierżyć mogli tylko mężczyźni. Pomimo tego, mnóstwo jego bohaterów to kobiety, które znajdują swoje drogi jako szpiedzy, czarodziejki, czy nawet w organach ścigania. Alanna z Trebondu najbardziej pragnie zostać rycerzem w królestwie Tortall. Znajduje na to sposób – zamienia się rolami ze swoim bratem-bliźniakiem, Thomem. Przebrana za chłopca, zaczyna szkolenie na pazia w pałacu króla Roalda. Odkrywa jednak, że droga do rycerstwa nie jest łatwa. Alanna musi opanować władanie bronią, sztuki walki i magię, ale też nauczyć się ogłady, powściągnąć swój temperament i nawet zapanować nad własnym sercem. Tak się zaczyna jej pierwsza przygoda – pełna czarodziejstwa i walk, awantur i intryg, zła i dobra. Czy jej marzenia się spełnią i stanie się legendą? Tamora Pierce stworzyła piękny świat, będący tłem dla wielu wspaniałych opowieści. „Alanna. Pierwsza przygoda” jest pierwszą przygodą z cyklu „Pieść lwicy” w serii „Świat Tortallu”. Zdobyła nagrodę Margaret A. Edwards Award. Kolejne tomy w przygotowaniu.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
31
Samodzielny masaż na bóle stawów i mięśni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samodzielny masaż na bóle stawów i mięśni
Dostępny
18 szt.

Samodzielny masaż to najprostsza i najtańsza terapia na pokonanie bólu stawów, mięśni i kości. Poprawia ukrwienie i odżywia skórę, zapobiega kontuzjom, aktywuje rezerwy organizmu do walki z chorobami i pielęgnuje ciało. Samomasaż leczniczy można również stosować na głowę, szyję, podbrzusze i przestrzenie międzyżebrowe oraz brzuch. Niektóre techniki masażu wzmacniają mięśnie i stawy, podczas gdy inne mogą pomóc Ci się zrelaksować lub złagodzić ból. Najważniejsze jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami i poprawnie wykonać masaż. Z tej książki dowiesz się, jakie są prawidłowe sekwencje wykonywania masażu, właściwe kierunki ruchu rąk oraz jak sprawić, by masaż był skuteczny. Samomasaż – skuteczny i najtańszy sposób na zdrowie.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
32
Zboże polskiego myślenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zboże polskiego myślenia
Dostępny
13 szt.

Żniwiarz zebrał z rozległego pola uprawy polskiego ducha to, co jego zdaniem dla tego ducha najcenniejsze, co go zbudowało i nadal, mimo przeciwności i burz dziejowych, rozwija. Żniwa nie są ukończone ani ostateczne, nie były też systematycznie przeprowadzone, zapewne będą kontynuowane, ale ujawniły odrębną, polską myśl o wspólnocie politycznej, o narodzie i państwie. Jej swoistość ujawnia się już na poziomie przedwerbalnego rozumienia rzeczywistości, a następnie ujmowania rezultatu poznania i refleksji w typowych dla niej pojęciach. Dzięki tej swoistości ujęć możemy mówić o Polakach jako narodzie, który – wbrew obiegowym dziś przekonaniom – jest organizmem, a więc czymś daleko więcej niż tylko podatnikami, poddanymi władzy centrum fiskalnego i zmasowanymi na terytorium oddzielonym granicami od mas obcych, lecz niemal identycznych. Truizmem jest powiedzieć, że myśl istotnie polska jest przesiąknięta duchem chrystianizmu, że sytuuje się w samym centrum Christianitas – jest bowiem przez tę cywilizację zarówno stworzona, jak i ją współtworzy, i wciąż jeszcze próbuje z niej czerpać, ale i ją wzbogacać. Przez wieki, idąc ku golgocie swego odkupienia, kolejne pokolenia upadają i powstają wciąż nie tracąc nadziei zbudowania ojczyzny „tych, co mają tak za tak – nie za nie, Bez światło-cienia” – przedsionka Ojczyzny Wiecznej; jak ona, ufundowanej na sprawiedliwości, lecz i miłosierdziu, równoważącej wolność i porządek, równość i hierarchię…

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

1 osoba kupiła
33
Chorwacja. Inspirator podróżniczy + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwacja. Inspirator podróżniczy + mapa
Dostępny
62 szt.

Inspirator i przewodnik po najsłoneczniejszym kraju w Europie. A w nim: • Dubrownik – turystyczny symbol Chorwacji, • przylądek Kamenjak – 30 km wybrzeża pełnego plaż, klifów i zatok, • Zagrzeb – urzekająca stolica kraju, • Opatijska Riwiera – czar kurortowego życia. Aleksandra Zagórska-Chabros – góralka z Gór Świętokrzyskich. Autorka bloga Bałkany według Rudej, a także przewodników po Bałkanach (m.in. po Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Czarnogórze) oraz książki Bałkany. Podróż w mniej znane. Gdy nie pracuje i nie pisze, to biega, jeździ na rowerze, spaceruje z psami i oczywiście podróżuje.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
34
Jojo profesjonalne one pomarańczowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo profesjonalne one pomarańczowe
YoYoFactory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Celem YoYoFactory było stworzenie yoyo dla początkujących które będzie skierowane do wszystkich chcących rozpocząć zabawę niskim kosztem zachowując przy tym świetne osiągi. Wykonanie z wytrzymałego tworzywa sztucznego, kształt doskonale leżący w dłoni oraz aż dwa łożyska wchodzące w skład zestawu sprawiają iż ONE jest idealny do nauki podstaw jak i wykonywania skomplikowanych kombinacji sznurkowych! Specyfikacja: ?Łożysko: wąskie ?W zestawie: sznurek i łożysko

58,02 zł
52,80 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,22 zł

1 osoba kupiła
35
Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych (wersja czarno-biała) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pr...
Dostępny
19 szt.

Publikacja dla osób dorosłych. Zawiera drastyczne zdjęcia. Spis treści: 5 — Podziękowania 7 — Wstęp 20 — Apteczka pierwszej pomocy dla psa 24 — Leki „ludzkie” i dawkowanie dla psa 28 — RKO – resuscytacja krążeniowo-oddechowa 34 — Opatrunki 50 — Rany 54 — Krwotoki 62 — wypadek komunikacyjny z udziałem psa 67 — Pogryzienia 71 — Złamania 74 — Zwichnięcia stawów 76 — Złamania zębów 78 — Zwichnięcie / nadwichnięcie zęba 79 — Rana postrzałowa 82 — Uszkodzenia opuszek łap 87 — Uszkodzenie lub złamanie pazura 89 — Hipertermia – przegrzanie organizmu 93 — Hipotermia 95 — Poparzenia 98 — Odmrożenia 100 — Ciała obce w przewodzie pokarmowym i zadławienia 106 — Niebezpieczne ciało obce – kłosy traw 108 — Ciała obce w oku 110 — Wypadnięcie gałki ocznej 112 — Zatrucia pokarmowe 132 — Zatrucie czadem – tlenkiem węgla 133 — Zatrucie gazem do samoobrony przed psem 134 — Porażenie piorunem 135 — Porażenie prądem elektrycznym 136 — Porażenie pastuchem elektrycznym 138 — Porażenie paralizatorem 141 — Użądlenie przez skorpiona 142 — Użądlenie osy / pszczoły 143 — Ukąszenie przez żmiję 145 — Padaczka 148 — Rozszerzenie i skręt żołądka 153 — Przepuklina pourazowa 155 — „Hot-spot” – „gorąca plama/punkt” 158 — „Choroba kojcowa” 160 — Profilaktyka przeciwpasożytnicza 163 — Najczęściej występujące choroby wywoływane przez pasożyty wewnętrzne 167 — Najczęściej występujące choroby wywołane przez pasożyty zewnętrzne 171 — Dlaczego psy jedzą trawę? 174 — Dlaczego pies zjada odchody? 176 — Zakątek weteranów

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
36
The Battle At Garden's Gate, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Battle At Garden's Gate, CD
Greta Van Fleet, Universal Music Polska
Dostępny
299 szt.

Lista utworów: 1. Heat Above 2. My Way, Soon 3. Broken Bells 4. Built by Nations 5. Age of Machine 6. Tears of Rain 7. Stardust Chords 8. Light My Love 9. Caravel 10. The Barbarians 11. Trip the Light Fantastic 12. The Weight of Dreams

29,90 zł
29,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

1 osoba kupiła
37
Książeczka do naklejania. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka do naklejania. Pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Czym pojedziesz w wakacyjną podróż, a czym w odwiedziny do babci? Jak dotrzesz nad morze, a jak na inny kontynent? Wielokrotnie przyklejaj i odklejaj naklejki

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
38
Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji
Dostępny
113 szt.

Książka, którą powinna przeczytać każda świeżo upieczona mama! Autorki w łatwy i przystępny sposób opisują mechanizm laktacji, to, skąd bierze się mleko w piersiach oraz jak postępować po urodzeniu dziecka, by z powodzeniem karmić je piersią przez długie miesiące. Po przeczytaniu tej książki będziesz świadomą kobietą, która znając wartość swojego pokarmu, jest odporna na wszelką pojawiającą się krytykę. Pytania: „Czy masz wystarczająco dużo mleka w piersiach?”, „Czy Ania/Jaś się najada?”, „Dlaczego dziecko nie przesypia całej nocy?” już nie podadzą w wątpliwość twoich matczynych umiejętności. Sercem książki są rozdziały poświęcone wpływie diety mamy na powstający pokarm. Temat, na którym rzekomo zna się każda babcia, ciocia, każdy wujek i każda sąsiadka. Koniec z tym! Teraz to ty będziesz wiedziała najlepiej, co z twojej diety naprawdę może zaszkodzić dziecku, a co jest zaleceniem wyssanym z palca. Autorki – jako matki i jako dietetyczki – wspierają, radzą i dzielą się swoim doświadczeniem z tego niesamowitego okresu. W książce znajdziesz też smaczne i – co najważniejsze – szybkie i proste w wykonaniu przepisy na posiłki dla mamy oraz całej rodziny. Kompleksowy poradnik dla każdej świeżo upieczonej mamy! Warto po niego sięgnąć nawet już podczas ciąży. Autorki w prosty sposób opisują proces laktacji i podpowiadają jak radzić sobie z pojawiającymi się w tym czasie z typowymi trudnościami i niepokojami. Wyjaśniają także w jaki sposób świeżo upieczona mama powinna komponować swoje posiłki i obalają mity o „diecie kobiety karmiącej”. W książce nie zabrakło oczywiście przepisów. „Ta książka z pewnością powinna być kompendium wiedzy dostępnym w każdej szkole rodzenia oraz na oddziałach położniczych. To także pozycja obowiązkowa dla mam i babć, które chcą wspierać kobietę w nowym etapie życia”. – Izabela Dembińska, położna, autorka bestsellerowych poradników Rodzić można łatwiej i Pierwsze chwile z noworodkiem „Właśnie zaczynasz swoją przygodę z karmieniem piersią? Już nie musisz słuchać porad cioć i koleżanek. Karmię piersią, jem zdrowo to pierwsza książka, która w fachowy sposób łamie wszystkie dietetyczne tabu na temat diety matki karmiącej. A do tego znajdziecie w niej kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów. Jest więc nie tylko mądrze, lecz także smacznie!” – Magdalena Bury, dziennikarka „Hello Zdrowie”, doceniana w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku”

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
39
Jak wykorzystać siłę umysłu, by uzdrowić ciało - bez leków i operacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wykorzystać siłę umysłu, by uzdrowić ciało - bez leków i operacji
Dostępny
25 szt.

Doktor Sarno odkrył ścisły związek między ciałem a umysłem. W książce udowadnia, że ból mięśni odczuwany w ciele jest wynikiem tłumienia emocji. Wyjaśnia, w jaki sposób powszechne dolegliwości czy nawet choroby autoimmunologiczne są kreowane przez umysł, i podpowiada, jak skutecznie mogą być przez niego wyleczone. Ujawnia rewolucyjny program pracy z emocjami oparty na psychologii, który pomaga zniwelować stres, zespół napięciowego zapalenia mięśni (TMS) i przewlekły ból. Prezentuje skuteczne metody, codzienne refleksje, medytacje, afirmacje i ćwiczenia. Dzięki nim odzyskasz zdrowie i szczęście, wzmocnisz odporność, a także wyeliminujesz objawy psychosomatyczne. Wylecz ciało siłą umysłu i uwolnij się od bólu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
40
Rysi jar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysi jar
Dostępny
17 szt.

Ola uważa się za szczęściarę: ma dobrego męża, wychowała wspaniałe dzieci, jest spełniona zawodowo jako weterynarz. Gdy pewnego dnia dowiaduje się o zdradzie partnera, jej poukładane życie w ciągu chwili się zmienia. Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony: spotyka dawną przyjaciółkę ze studiów, która proponuje jej wyjazd do malowniczej miejscowości Rysi Jar niedaleko Zakopanego. Najpierw Ola jedzie tam tylko na urlop, ale urok tego miejsca i niezwykły mężczyzna sprawią, że zapragnie pozostać na dłużej. Czy los da jej drugą szansę na miłość? Co jeśli kolejny mężczyzna okaże się niewierny? Jaką rolę w tej historii odegra ryś?

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
41
Literki i cyferki w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Literki i cyferki w przedszkolu
Dostępny
1 szt.

Książeczka do nauki literek i cyferek. Poznawaj literki oraz wyrazy, cyferki i liczby, pisz po śladzie, licz i koloruj.

8,80 zł
4,31 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 4,49 zł

2 osoby kupiły
42
Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym
Dostępny
1633 szt.

Reporter wraca, by odkryć prawdę o losie zaginionej matki „Są takie książki, przy których inne milkną. To jest właśnie jedna z nich”. – Marcin Wicha „Trudno opanować wzruszenie podczas lektury tej książki. Autor w mistrzowski sposób prowadzi czytelnika w mrok swojego dzieciństwa, tam gdzie na zawsze pozostali jego rodzice. Ponad pół wieku po ich śmierci wraca na Białoruś, żeby skonfrontować się z oprawcami matki i ojca. Nie osądza ich jednak, lecz stara się zrozumieć co wyzwoliło w nich furię zadawania krzywdy. Jerzy Szperkowicz w swoim znakomitym reportażu udowadnia, że rany zadane dzieciom przez wojnę nigdy się nie goją”. – Magdalena Grzebałkowska Październikowy świt 1943 roku. Dom jeszcze śpi. Mama, już ubrana, karmi trzymiesięczną Irenkę. Za chwilę wychodzi, przed nią osiemnaście kilometrów. Chce odebrać ubranka córeczki oddane na przechowanie znajomej w sąsiedniej wsi. Załatwi to szybko, wróci przed nocą. O swojej wyprawie nie mówi mężowi, nie puściłby jej samej. Ponad pięćdziesiąt lat po wojnie dorosły syn wraca na Białoruś, do krainy dzieciństwa. Rozpoczyna reporterskie śledztwo – chce odkryć prawdę o losie zaginionej matki, którą w tamten październikowy poranek widział po raz ostatni. Są historie, które decydują o całym życiu i które przez całe życie chce się zapomnieć, ale one upominają się, by zostać opowiedziane. Jerzy Szperkowicz, dziennikarz i reporter, w przygotowywanym wiele lat reportażu włamuje się do własnej pamięci, ale i pamięci świadków tamtych wydarzeń, by odsłonić straszną tajemnicę i zrozumieć relacje między sąsiadami z jednej wsi. Prawda, którą odkrywa, okazuje się gorsza niż wszystkie przypuszczenia. Emocjonalne literackie świadectwo za sprawą unikalnego stylu i wrażliwości autora zmienia się w uniwersalną opowieść o człowieczeństwie i próbie pogodzenia się z tym, z czym pogodzić się nie sposób.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
43
Telefon Świnka Peppa  gra i dzwoni 1684687 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telefon Świnka Peppa gra i dzwoni 1684687
HTI, Świnka Peppa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Witam, z kim rozmawiam? Och, to Peppa! Odbierz telefon, gdy zadzwoni! Porozmawiaj z Peppą i przyjaciółmi! Dowiedz się, jak działa prawdziwy telefon z tym zabawnym telefonem w kształcie świnki Peppy. Telefon wyposażony jest w dźwięk dzwonka i przyciski wybierania z dziesięcioma różnymi tonami klawiszy, a także przewód, który umożliwia pociągnięcie za sobą. Gdy słuchawka telefonu jest podniesiona, naciskaj cyfry, aby usłyszeć parskanie Peppy. Kiedy telefon jest wyłączony, naciskaj cyfry, aby usłyszeć chichot Peppy, Suzy lub pisk Rebeki. Zabawka odtwarza również przewodnią piosenkę z bajki Świnka Peppa. Kolor: wielokolorowy Bohater: Świnka Peppa Licencja: Świnka Peppa

81,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
44
11 Past The Hour, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11 Past The Hour, CD
Imelda May, Universal Music Polska
Dostępny
39 szt.

Lista utworów: 1. 11 Past the Hour 2. Breathe 3. Made to Love 4. Different Kinds of Love 5. Diamonds 6. Don't Let Me Stand on My Own 7. What We Did in the Dark 8. Can't Say 9. Just One Kiss 10. Solace 11. Never Look Back

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
45
Pakiet. Cuda świętego Józefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Cuda świętego Józefa
Dostępny
2 szt.

Idźcie do Józefa „Pokładając ufność w przemożnym wstawiennictwie św. Józefa, Kościół widzi w nim również wspaniały wzór nie tylko dla poszczególnych stanów życia, ale dla całej chrześcijańskiej wspólnoty, niezależnie od warunków życia i zadań, jakie w niej pełni każdy z wiernych”. – Jan Paweł II, Redemptoris custos Święty Józef to patron, którego współcześnie bardzo potrzebujemy. Pośród wszechobecnego zgiełku pomaga nam się zatrzymać i pokazuje głęboką wartość ciszy. Swoją postawą zachęca do niezachwianej wytrwałości w codziennych trudach i otaczania bliźnich opieką. Jest również niezwykle skutecznym orędownikiem, zatroskanym wszystkimi naszymi sprawami, które z wiarą powierza Bogu. W serii „Cuda świętego Józefa” znalazło się ponad 200 autentycznych świadectw i podziękowań, akty zawierzenia, a także rozważania na marzec – miesiąc szczególnie poświęcony Oblubieńcowi Maryi. Ponadto w książkach umieszczono encyklikę Quamquam pluries Leona XIII, adhortację apostolską Redemptoris custos Jana Pawła II oraz list apostolski Patris corde Franciszka – dokumenty, które pozwolą jeszcze lepiej poznać Opiekuna Świętej Rodziny.

109,00 zł
78,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,52 zł

1 osoba kupiła
46
Dolina Trwogi, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina Trwogi, wydanie 2
Dostępny
101 szt.

Czwarta i zarazem ostatnia powieść autorstwa Arthura Conana Doyle’a o przygodach Sherlocka Holmesa wydana w serii „Klasyka”. Sherlock Holmes i doktor Watson prowadzą śledztwo dotyczące morderstwa. Ginie John Douglas, bogacz o tajemniczej, nieznanej nikomu przeszłości. Podejrzenia o dokonanie zabójstwa padają m.in. na przyjaciela domu, małżonkę ofiary, tajemniczego mściciela... Kulisy śmierci Douglasa prowadzą do Doliny Trwogi, miejsca straszliwych zbrodni dokonanych z inspiracji geniusza zła, profesora Moriarty’ego.

19,95 zł
13,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,96 zł

1 osoba kupiła
47
Franklin idzie do szkoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin idzie do szkoły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Nadszedł początek roku szkolnego i żółwik po raz pierwszy ma iść do szkoły. Nie wie, jak to jest być uczniem i ma ogromnego stracha. Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
48
Język. Narzędzie kultury, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język. Narzędzie kultury, wydanie 2
Dostępny
32 szt.

Jak powstał język? Jak to się dzieje, że przyswaja go każdy człowiek? Skąd wzięło się tyle podobieństw między językami, skoro każdy z nich powstał na potrzeby innej kultury? Od lat panuje przekonanie, że język jest zakodowany w naszych genach i że istnieje w każdym z nas jako wrodzony i instynktowny byt. Daniel Everett otwarcie kontestuje ten pogląd, dowodząc, że język to narzędzie wynalezione przez człowieka, które można stworzyć na nowo lub dać mu popaść w zapomnienie. Odwołując się do antropologii, prymatologii, informatyki, filozofii, językoznawstwa, psychologii oraz własnych pionierskich badań nad amazońskim plemieniem Pirahã, Everett w sposób bezprecedensowy objaśnia naturę języka jako zjawiska kształtowanego przez społeczeństwo. Przedstawia dzięki temu nowy sposób widzenia tego jak myślimy i kim jesteśmy. Znaczenia dzieła Everetta nie sposób przecenić - jest śmiałe pod względem intelektualnym, a jednocześnie pełne głębokiego i zdradzającego ogromną pasję podziwu dla zróżnicowania ludzkości. Lektura tej książki sprawi, że na wymierające języki spojrzycie z takim samym zaniepokojeniem, jak na fokę lub wieloryba ginące z ręki człowieka. Pomimo swojego bogactwa to książka bardzo łatwa w odbiorze. Everett nie jest pierwszym, który rzuca wyzwanie językoznawczemu autorytetowi Chomsky’ego, ale robi to w sposób wyjątkowo przystępny, a dzięki wieloletnim badaniom w Amazonii – również wyjątkowo dobrze udokumentowany. - „The Sunday Times"

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
49
Zatopić III Rzeszę. Operacja Chastise - najbardziej brawurowa akcja lotnicza II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatopić III Rzeszę. Operacja Chastise - najbardziej brawurowa akcja lo...
Dostępny
821 szt.

Szaleńcza misja lotnicza, która stała się legendą. Operacja Chastise stała się legendą już w chwili, gdy ostatni z ocalałych Lancasterów dotykał kołami pasa startowego w Scampton. W nocy z 16 na 17 maja 1943 roku alianckie bombowce całkowicie zaskoczyły wroga, sparaliżowały hitlerowski przemysł i wywołały w Niemcach psychozę strachu. Wzmocniły morale sprzymierzonych i udowodniły Stalinowi, że zachodni front istnieje, a Armia Czerwona nie walczy samotnie. Z misji nie wróciło 8 z 19 bombowców, a jej założenia nawet dziś brzmią jak czyste szaleństwo. Nie miała nic wspólnego z typowym nalotem dywanowym, w którym bomby zapalające zrzuca się na niemieckie miasta z wysokości 10 kilometrów. Celem 617 Dywizjonu Bombowego RAF były zapory wodne na rzekach w Zagłębiu Ruhry, w samym sercu hitlerowskiego przemysłu. Ogromne betonowe konstrukcje były niemożliwe do zniszczenia, chyba że eksplozja uszkodziłaby podstawę tamy. Niemcy przewidzieli ataki na zapory, instalując podwodne siatki przeciwtorpedowe. Tej nocy ani siatki, ani huraganowy ogień baterii przeciwlotniczych na nic się jednak nie zdały. Ciężkie czterosilnikowe maszyny kolejno schodziły na zaledwie 20 metrów nad taflę wody i lecąc z prędkością 400 kilometrów na godzinę, zrzucały podwieszone pod kadłubami ładunki. Ważące ponad 4 tony ogromne bomby, skacząc po powierzchni wody, docierały do zapór, wytracały prędkość i tonęły. Huk eksplozji i szum milionów ton wody zalewającej doliny poniżej zerwanych tam niosły lotnikom "snajperskiego" dywizjonu bombowego zapowiedź sławy, a uśpionym mieszkańcom Zagłębia Ruhry śmierć. Poznaj operację lotniczą, bez której nie byłoby „Gwiezdnych Wojen”.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
50
Duets, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duets, CD
Sting, Universal Music Polska
Dostępny
302 szt.

Lista utworów: 1. Little Something (with Melody Gardot) 2. It'S Probably Me (with Eric Clapton) 3. Stolen Car (with Mylene Farmer) 4. Desert Rose (with Cheb Mami) 5. Rise And Fall (with Craig David) 6. Whenever I Say Your Name (with Mary J. Blige) 7. Don'T Make Me Wait (with Shaggy) 8. Reste (with Gims) 9. We'Ll Be Together (with Annie Lennox) 10. L'Amour C'Est Comme Un Jour (with Charles Aznavour) 11. My Funny Valentine (with Herbie Hancock) 12. Fragile (with Julio Iglesias) 13. Mama (with Gashi) 14. September (with Zucchero (previously Unreleased, New Recordi 15. Practical Arrangement (with Jo Lawry) 16. None Of Us Are Free (with Sam Moore) 17. In The Wee Small Hours Of The Morning (with Chris Botti)

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
51
Aggression Continuum, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aggression Continuum, 2 LP
Fear Factory, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Recode 2. Disruptor 3. Aggression Continuum Strona B 1. Purity 2. Fuel Injected Suicide Machine 3. Collapse Strona C 1. Manufactured Hope 2. Cognitive Dissonance Strona D 1. Monolith 2. End Of Line

121,90 zł
112,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

52
Wylecz fibromialgię dietą! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wylecz fibromialgię dietą!
Dostępny
34 szt.

Zdaniem lekarzy w leczeniu fibromialgii najlepiej sprawdza się podejście multidyscyplinarne, łączące fizykoterapię, zażywanie leków, zarządzanie stresem oraz higienę snu. Jednak coraz większą rolę odgrywa terapia naturalna bazująca na diecie i zdrowym odżywianiu. Dzięki tej książce odkryjesz skuteczny sposób na przewlekły ból i powodujące go stany zapalne. Autorka zaprezentowała w swojej książce aż 75 łatwych i szybkich przepisów, które cierpiący na fibromialgię mogą wykorzystać w walce z tą chorobą. Dobierając odpowiednie produkty spożywcze, a z innych rezygnując, możesz samodzielnie i w prosty sposób poprawić stan swojego zdrowia. Leczenie fibromialgii zacznij od... kuchni!

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

53
Księga skutecznych zaklęć początkującej czarownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga skutecznych zaklęć początkującej czarownicy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Interesujesz się magią, lecz nie wiesz jak rzucać zaklęcia lub co jest potrzebne, by odprawić rytuały ochronne? Dzięki tej księdze, stworzonej przez praktykującą wiedźmę, wkroczysz na ścieżkę magicznego rozwoju. Znajdziesz w niej wskazówki, jak stworzyć miejsce do praktykowania czarów, wykorzystać symbole i fazy Księżyca, by wzmocnić działanie zaklęć. Zaskoczy Cię lista składników potrzebnych do rzucania prostych zaklęć dla początkujących. Wykorzystasz miętę, rozmaryn czy lawendę do rzucania zaklęć ochronnych i przywołujących miłość, tworzenia amuletów i talizmanów. A jeśli denerwujesz się przed ważnym spotkaniem biznesowym przeprowadź rytuał kąpieli mlekiem i miodem płynący i wzmocnij jego działanie urokiem powodzenia. Proste zaklęcia i rytuały ochronne, które odmienią twoje życie!

44,40 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

54
Hashimoto. Skuteczny, holistyczny plan zarządzania chorobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hashimoto. Skuteczny, holistyczny plan zarządzania chorobą
Dostępny
23 szt.

Choroba Hashimoto to jedna z najpowszechniejszych chorób autoimmunologicznych XXI wieku. Cierpi na nią ponad 800 tysięcy Polaków. Czy również i ty? A może dopiero zauważasz niepokojące objawy, takie jak zmęczenie, ciągłe uczucie zimna, przybieranie na wadze, sucha skóra. Odkryj holistyczny program, który pomoże ci radzić sobie z chorobą Hashimoto i odzyskać zdrowie! Ta 4-tygodniowa terapia łączy medycynę naturalną, zdrowe odżywianie (dietę przeciwzapalną), zmiany w stylu życia oraz wsparcie emocjonalne. Odkryjesz tu 75 przepisów z maksymalnie 5 składników, wskazówki dotyczące eliminacji stanów zapalnych i wzmocnienia organizmu, a także praktyczne porady, by osiągnąć większe współczucie dla siebie. Hashimoto – naprawdę możesz poczuć się lepiej!

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

55
Aggression Continuum, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aggression Continuum, CD
Fear Factory, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Recode 2. Disruptor 3. Aggression Continuum 4. Purity 5. Fuel Injected Suicide Machine 6. Collapse 7. Manufactured Hope 8. Cognitive Dissonance 9. Monolith 10. End Of Line

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

56
Kontrrewolucja. Eseje i szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrrewolucja. Eseje i szkice
Dostępny
10 szt.

„Pojawienie się eseisty, czującego głęboko wymiar teologiczny literatury i sztuki jest wielkim dla naszego piśmiennictwa darem, choćbyśmy nie zawsze zgadzali się z jego orientacją. Po Pawle Lisickim mamy prawo spodziewać się, że będzie następcą młodo zmarłego Bolesława Micińskiego”. – Czesław Miłosz „Lisicki konfrontuje mądrość zawartą w tradycji, przede wszystkim chrześcijańskiej, z czasami nowożytnymi, które, zbuntowane przeciw wieczności i absolutowi, ściągnęły klęskę na filozofię, religię, literaturę, na rozum i wiarę Zachodu. Tropi i ujawnia katastrofalne następstwa, które spowodowały wyniesienie doczesności ponad wieczność i zatarcie różnicy między prawdą a urojeniem. Ujawnia skutki pokusy podstawienia człowieka na miejsce Boga i dostrajanie prawdy o Nim do naszych chimerycznych życzeń”. – Tomasz Burek „Podstawowe pytanie, z jakim usiłuje się uporać Lisicki, sformułowałbym następująco; na czym polega i skąd się wziął kryzys zmysłu prawdy do tego stopnia charakterystyczny dla naszej mentalności, że wystawiony jest przez niektórych filozofów jako szczytowe osiągnięcie ludzkiego ducha?” – o. Jacek Salij

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

57
Zresetuj swój metabolizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zresetuj swój metabolizm
Dostępny
28 szt.

Zastosuj skuteczny 4-tygodniowy program na zresetowanie metabolizmu. Poznasz kluczową rolę zdrowej wątroby w procesach przemiany materii i oczyszczania organizmu. Dowiesz się, jak szybko schudnąć. Zdrowe odżywianie, dzięki pysznym i zdrowym daniom, będzie niezwykle łatwe. Nie tylko stracisz na wadze, zredukujesz centymetry w talii i trwale zredukujesz łaknienie, ale pokonasz wiele przewlekłych chorób serca i układu trawiennego. Detoks, dieta i codzienna porcja ruchu to twoja recepta na relaks i zdrowie. Dzięki programowi opartemu na medycynie naturalnej odzyskasz energię, zregenerujesz siły i zapewnisz sobie zdrowy sen. Zastosuj skuteczne oczyszczanie wątroby i schudnij dzięki naturalnej terapii.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

58
Przewlekły kaszel – jak go rozpoznać, zdiagnozować i skutecznie leczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewlekły kaszel – jak go rozpoznać, zdiagnozować i skutecznie leczyć
Dostępny
34 szt.

Czy twój kaszel trwa zbyt długo? Kaszlesz po jedzeniu, gdy się położysz, śmiejesz, rozmawiasz, poczujesz jakiś intensywny zapach lub wejdziesz do klimatyzowanego pomieszczenia? To objawy chronicznego kaszlu! Dr Jamie Koufman, światowej sławy laryngolog, odkrywa przed tobą, czym jest przewlekły kaszel, w jaki sposób prawidłowo go diagnozować oraz jak go leczyć. Dzięki tej książce poznasz najczęstsze przyczyny choroby, czyli refluks i uszkodzenia nerwu błędnego, które skutkuje kaszlem o podłożu neurogennym. Autorka przedstawi ci również skuteczne terapie, takie jak właściwa dieta oparta na zdrowym odżywianiu eliminującym stany zapalne, drobne zmiany w stylu życia i naturalne środki wspomagające twoje zdrowie. Koniec z kaszlem!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

59
Mass, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mass, CD
Gazette, JPU Records
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Count-10 2. Blinding Hope 3. Rollin' 4. Nox 5. Hold 6. Joku 7. The Pale 8. Moment 9. Barbarian 10. Frenzy 11. Last Song

68,90 zł
60
Kolorowe serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kolorowe serca
Dostępny
2 szt.

Beata Ostrowicka opowiedziała historię o zamku, w którym pojawił się obcy. Jasiek ulepił Niebieskiego z resztek plasteliny. Niebieski wcześniej był hipopotamem, a jeszcze wcześniej – słoniem, miał nieśmiały uśmiech i chciał się zaprzyjaźnić z mieszkańcami zamku… Elżbieta Wasiuczyńska wycięła z papieru Niebieskiego, a także Białą, Zielonego, Czerwoną i pozostałych Kolorowych Rycerzy zamieszkujących zamek, dzięki czemu ta mądra historia o tolerancji zyskała niezwykłe trójwymiarowe ilustracje. Kolorowe serca skłaniają do zastanowienia, czy więcej nas łączy, czy dzieli. Czy nowe miejsce, nowa sytuacja, nowa osoba to powód do niepokoju? Czy to wstyd zmienić zdanie? Beata Ostrowicka – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. Ale ja tak chcę! zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; Świat do góry nogami otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami. Elżbieta Wasiuczyńska – zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka i dyplom (nagrodzony Medalem Rektora) na wydziale grafiki w pracowni książki i typografii prof. Romana Banaszewskiego. Zilustrowała kilkadziesiąt książek. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 za ilustracje do opowiadań Pan Kuleczka Wojciecha Widłaka, wyróżnienie w konkursie Świat przyjazny dziecku za książkę Bajka o ślimaku Kacperku Małgorzaty Strzałkowskiej, „Bronze medal” International Calendar Exibition Stuttgart 2006 za ilustracje do My first calendar Heye, wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2007 PS IBBY za ilustracje do książki ZOO Jarosława Mikołajewskiego, a w 2009 roku w tymże konkursie główną nagrodę graficzną za książkę autorską Mój pierwszy alfabet. Współpracuje ze „Świerszczykiem” i „Dzieckiem”. Projektowała nadruki na ubranka i billboardy dla marki Endo.

29,90 zł
12,86 zł

Rabat 57,0%
oszczędzasz 17,04 zł

61
123 superciekawe fakty o klimacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
123 superciekawe fakty o klimacie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Doskonała encyklopedia ciekawostek na temat środowiska i klimatu. Czy wiesz, że: • to również dzięki rekinom człowiek może przetrwać? • co minutę znika obszar lasu wielkości 17 boisk piłkarskich? • woda, którą pijesz, być może znajdowała się kiedyś w lodowcu? • krowie bąki i beknięcia powodują wydzielanie się szkodliwego metanu? • w twojej paście do zębów, szamponie i swetrze znajduje się plastik? Odkryj mnóstwo rzeczy o świecie, w którym żyjesz, i dowiedz się, jak uczynić go lepszym. Nie zapomnij zgasić światła, kiedy skończysz czytać! Mathilda Masters jest podróżniczką i odkrywcą. Jej praca polega na poznawaniu nowych kontynentów oraz krajów. Mathilda wie wszystko na prawie każdy temat: o zwierzętach, roślinach, historii, języku i jeszcze dużo więcej. W Polsce ukazały się jej książki 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat, 321 intrygujących faktów o zwierzętach oraz 101 obrzydliwych faktów. Louize Perdieus jest utalentowaną i dobrze zapowiadającą się graficzką. Rysuje z dużym poczuciem humoru. W konkursie ilustratorskim Picturale 2015 zdobyła nagrodę Push Prijs. Uwielbia przyrodę i potrafi znakomicie rysować rośliny oraz zwierzęta.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

62
Saga o Karli Linde. Tom 2. Kres czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o Karli Linde. Tom 2. Kres czasów
Dostępny
50 szt.

Porywająca historia, wielkie uczucie w przededniu dziejowej burzy. Czy miłość przetrwa wszystko? Karla po zdanej maturze może wreszcie spełnić swoje marzenie i ruszyć w świat. Po krótkich wakacjach w Paryżu trafia do Anglii, by zamieszkać we wspaniałej posiadłości, otoczona zbytkiem i przyjmowana przez najlepsze towarzystwo. Nie daje się jednak zwieść uwodzicielskiej łatwości życia. Szybko przekonuje się, że piękne angielskie dwory skrywają ponure tajemnice, a arystokratyczne tytuły nie przesądzają o prawości charakterów. Beztroskie życie lub wierność sobie - oto wybór, przed którym u progu dorosłości staje dziewczyna. W Karli rodzi się bunt. Trudno jej już liczyć na pochłoniętą własnymi romansami Kathy, listy i telefoniczne rozmowy to za mało, by ukoić tęsknotę za Jankiem, a ukochany ojciec po raz pierwszy zdaje się coś przed nią ukrywać. Tymczasem dobiegające ze świata wieści nie wróżą niczego dobrego, ale nikt z jej bliskich, prócz ojca, nie chce wierzyć w nieuchronność nadciągającej wojennej zawieruchy… Marzena Rogalska jak nikt potrafi porywająco opowiadać - o uczuciach, emocjach, relacjach. W drugim tomie nowej trylogii, o losach Karli Linde, w mistrzowski sposób oddaje przedwojenną atmosferę w Polsce i w Europie, niezwykłe więzy między ojcem a córką oraz uczucia zakochanych, które zostają wystawione na najcięższą z prób.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

63
Mój przyjaciel wiersz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój przyjaciel wiersz
Dostępny
121 szt.

Jerzy Illg od blisko 40 lat stanowi jednoosobowy dział poetycki w Wydawnictwie Znak. Dzięki temu miał szczęście poznać wielu poetów, a z niektórymi blisko się zaprzyjaźnić, odwiedzał ich lub spotykał w miejscach dla nich znaczących, przeżywał przygody, bez których nie byłby tym, kim jest. Dzięki temu powstała ta osobista antologia. Zamieszczone w niej teksty nie mają ambicji być interpretacjami ani analizami wybranych wierszy. Autor nie narzuca sobie gatunkowych ani tematycznych ograniczeń, dzieli się z czytelnikami swoimi odkryciami i fascynacjami, wspomnieniami o ważnych dla niego twórcach, prezentując wiersze bardzo różne, które wszakże łączy bliski mu sposób widzenia świata i w których odnaleźć można to, co mądre, dobre i piękne. „Twoja książka to nie jest kolejna antologia krytycznoliteracka z dodaniem konterfektów autorów, tylko bardzo osobisty pamiętnik, rzecz o przyjaźni, spotkanie z ludźmi i światem, skondensowanym w ich utworach, które żyją w tej książce swoim życiem, wchodzą z sobą w związki przedtem nie istniejące; poeci i utwory rozmawiają tutaj z sobą - dzięki temu, że stworzyłeś im obszar spotkania. To książka o wspaniałych poetach, ale też o wielu dzielnych ludziach, mądrych, dobrych, walecznych, dotkniętych tragediami życiowymi, wygnaniem, więzieniem, nieuleczalną chorobą, i o ich wierszach, które czytamy tutaj jakby w obecności Autorów. Traktujesz ich z wielkim szacunkiem, głęboką przyjaźnią, podziwem dla poszczególnych osób. Waga, ciężar gatunkowy tej książki polega na tym, że wszyscy przedstawieni w niej ludzie ogromnie się odwdzięczają nawet za odrobinę uwagi, serdeczności, czułości - właśnie swoimi wierszami, ich prawdą i światłem - a często również dają przykład, jak żyć.” Z listu Mieczysława Godynia

49,99 zł
39,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

64
Pisanie to bardzo bolesna przyjemność. Listy 1951-1967 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisanie to bardzo bolesna przyjemność. Listy 1951-1967
Dostępny
608 szt.

Niepublikowana korespondencja Zbigniewa Herberta i Henryka Święcickiego Wybierając pisanie […], skazuje się Pan na wieczysty niepokój, niedosyt i smutek. Wybierając pisanie, musi Pan to uczynić we własnym imieniu i na własny rachunek. Wybierając pisanie, wybiera Pan miłość bez wzajemności - ostrzegał swojego młodszego kolegę Zbigniew Herbert. A ten odpowiadał: Zawsze pisałem z myślą o Panu. Myślałem - czy to jest coś warte? Co na to powiedziałby Pan Zbigniew? To Pan nauczył mnie, że nie ma sensu pytanie: „Czy warto pisać?”. Łączyło ich pochodzenie i zamiłowanie do literatury i sztuki. Dzieliło doświadczenie wojenne i światopogląd. Drogi twórców skrzyżowały się najpierw w Gdańsku, później w Toruniu, i właśnie wtedy, w 1951 roku, rozpoczęli oni korespondencję, która trwała przez ponad piętnaście lat. Herbert miał już za sobą pierwsze publikacje, Święcicki był na początku swojej artystycznej drogi. Ich listy to wyraz pasji do literatury, zapis zmagań twórczych i wątpliwości. A przede wszystkim świadectwo niezwykłej przyjaźni, relacji mistrz i uczeń, niewolnej od krytyki, ale jednocześnie pełnej troski i cierpliwości. Książka wzbogacona o rękopisy listów obu twórców oraz reprodukcje obrazów Henryka Święcickiego.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

65
Wielka liczba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka liczba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

Życie jest sztuką, do której nie sposób się przygotować. „Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.” W ogromnej przestrzeni świata, absolutnie niemożliwej do ogarnięcia, wciąż podążamy utartymi ścieżkami. Wisława Szymborska w pozornie lekki sposób demaskuje schematy i stereotypy naszego pojmowania rzeczywistości. Jej wiersze nigdy nie były bardziej aktualne: „Życie na poczekaniu”, „Portret kobiecy”, „Pokój samobójcy” to tylko niektóre utwory tego tomu, stawiające pytania, które dziś nurtują każdego z nas. Wielka liczba to dziesiąty tom prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej, wzbogaconej o skany rękopisów i maszynopisów wierszy Noblistki.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

66
Nie zapomnę o tobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zapomnę o tobie
Dostępny
900 szt.

Rozgrzej serce w greckim słońcu Emilia nie wierzy w miłość. Po tym jak ojciec odszedł do innej, mama wychowała ją sama. To ona nauczyła dziewczynę, że zawsze, niezależnie od sytuacji, trzeba walczyć o swoje i podążać za marzeniami. Gdy więc pojawia się szansa na pracę w magicznym greckim miasteczku, Emilia nie waha się ani chwili. Już w samolocie okazuje się jednak, że coś poszło nie tak. Do Grecji nie leci sama, a z Mateuszem, który twierdzi, że to on otrzymał tę pracę. Na miejscu zaś, po serii zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń, na jej drodze staje tajemniczy Nikias, który otwiera przed nią zupełnie nowy, gorący od greckiego słońca świat. Tymczasem w Polsce jej mama, Danka, spotyka miłość sprzed lat. I choć rozsądek podpowiada zupełnie co innego, serce nie daje za wygraną. Dawno zapomniane marzenia zaczynają tlić się na nowo, zmieniając życie nie tylko Dance, ale i nieświadomej niczego Emilii. Czy wielkie uczucie może się zdarzyć tylko raz? Monika Michalik to laureatka konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek?”. Serca czytelniczek zdobyła powieścią Bądź moim marzeniem, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia autorki, a Zaczekaj na mnie została wybrana najlepszą książką na lato 2020.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

67
Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie nie mają odpowiedzi. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to wyjaśnić? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które pozornie ...
Dostępny
2 szt.

Popularna teoria o powstaniu wszechświata głosi, że Wielki Wybuch zapoczątkował wszystko. Tylko czym jest „wszystko”? I czy wcześniej nie było niczego? A jeśli tak, to czym jest „nic”? Czy wszechświat ma jakieś granice? Gdzie jest komos? Czy Wielki Wybuch naprawdę był wybuchem? Jeżeli lubisz zadawać pytania, a jeszcze bardziej uparcie szukać na nie odpowiedzi, wyrusz ze mną w fascynującą podróż po zagadkach życia i otaczającego nas świata. Razem będziemy zaspokajać swoją ciekawość i dociekać prawdy w wielu dziedzinach: astrofizyce, biologii, chemii czy psychologii, korzystając z najnowszych odkryć i wyników badań naukowych. Znajdziemy wyjaśnienie, dlaczego pojęcie jest zielone. Zastanowimy się, jakie znaczenie miał dla ludzkości pierwszy lot człowieka w kosmos. Spróbujemy zrozumieć, kiedy jest teraz. Postaramy się sprawdzić, ile warstw ma ludzka świadomość i jakie są możliwości naszej percepcji (zdziwisz się, gdy dowiesz się, że niektóre zwierzęta widzą szybciej niż my!). I może znajdziemy też odpowiedź na pytanie „Dlaczego pytamy „dlaczego?””. Nazywam się Kacper Pitala, ale w internecie piszą o mnie „ten mądry z tvgry.pl”. Udowodnię ci, że na pewne pytania tylko pozornie nie ma odpowiedzi oraz że pytać warto nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się oczywiste!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

68
Anatomia doktora Mengele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia doktora Mengele
Dostępny
1352 szt.

Rok 1955. Do niewielkiej miejscowości w sercu Brazylii przybywa tajemniczy Niemiec. Szuka pokoju do wynajęcia. Gościnę znajduje u rodziny Souza. Córka gospodarzy Pia wydaje się zauroczona tajemniczym nieznajomym. Nikt nawet nie podejrzewa, że gościem jest nazistowski lekarz Josef Mengele. Doktor Mengele - w czasie wojny pan życia i śmierci w Auschwitz. Lekarz, którego chora ambicja pchnęła do nieludzkich eksperymentów. Co sprawiło, że był do nich zdolny - dzieciństwo bez miłości, surowy kraj, w którym przyszedł na świat, czy po prostu wrodzone zło? Trudno zobaczyć w nim człowieka. A co widziały w nim kobiety jego życia? Jaki miały na niego wpływ? Nieczuła matka. Kochająca żona Irena, która odwiedzała go w Auschwitz. Teresa, obozowa lekarka, będąca świadkiem jego okrucieństw. Czy Pia, niepozorna Brazylijka, jest w stanie nawiązać nić porozumienia z tym człowiekiem? Czy może obudzić w nim jakiekolwiek ludzkie uczucia? Czy którakolwiek z kobiet odkryła choćby fragment jego złożonej i zbrodniczej natury? W tej opowieści fikcja przeplata się z rzeczywistością, w mistrzowski sposób tworząc portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. Człowieka, którego niegodziwość uniemożliwia jakąkolwiek próbę zrozumienia i który nigdy nie poniósł kary za swoje czyny.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

69
O miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Potrzeba nam tylko jednego. Miłości! Ksiądz Piotr Pawlukiewicz jak nikt przed nim potrafił mówić o miłości. Jego słowa zmuszały do zastanowienia się nad naszymi relacjami, umacniały je i cementowały. Nierzadko dawały też motywację, by na nowo o nie zawalczyć lub pracować nad ich uzdrowieniem. Teraz w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach, po raz pierwszy publikowanych, tłumaczy to chyba najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie. Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo - większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości. Każda z nich ma swoje jaśniejsze i ciemniejsze strony. W żadnej relacji nie można spocząć na laurach. W każdej zadajemy sobie mnóstwo pytań. Kim powinna być żona dla męża, a kim mąż dla żony? Jaka jest rola przyjaciół? Kiedy się kocha? Skąd wiadomo, że dobrze wybraliśmy? I dlaczego czasem warto się od siebie odsunąć?

43,00 zł
33,11 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

70
Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Albumy, w którym znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość. W albumie jest również miejsce na fotografie/ilustracje.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

71
X-Men, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
X-Men, DVD
Bryan Singer
Dostępny
201 szt.

Przyszli na świat w świecie pełnym uprzedzeń i nienawiści. Na skutek mutacji genetycznej posiadają niezwykłe zdolności i potężną moc. Cyklop może emitować wiązki energii o ogromnej sile rażenia. W szkole profesora Xaviera (Patrick Steward) - potężnego telepaty uczą się jak kontrolować i wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości przeciwko złemu Magneto.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

72
Różaniec Najświętszej Maryi Panny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec Najświętszej Maryi Panny
Dostępny
24 szt.

Królowa Różańca Świętego – taki tytuł przybrała Maryja dla tych, którzy Jej opiece powierzają sprawę obrony wiary chrześcijańskiej i wolności chrześcijan – niech wspiera nas w walce o przybliżenie Królestwa Bożego w czasach, gdy coraz wyraźniej widać, jak zło z dobrem się zmaga. Książka Różaniec Najświętszej Maryi Panny jest trzydziestą publikacją Piotra Stefaniaka, którego drugie imię brzmi Maria – na cześć Królowej Różańca Świętego.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

73
Człowiek a patologie społeczne - wydanie drugie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

74
Infrastruktura krytyczna jako element bezpieczeństwa-wymiar europejski i krajowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
50,21 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

75
Edukacja dziecka szansą na budowę kapitału społecznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

76
Szyfr jednorożca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szyfr jednorożca
Dostępny
4 szt.

Zbrodnie w świecie kryminału zdarzają się niemal codziennie. Lecz takie, które gruntownie odkryją przed czytelnikiem meandry dyplomacji ??sztuki i szkoły unikania konfliktów?, zdarzają się równie często co tytułowy jednorożec. Napakowane erudycją migawki z życia (nie)codziennego ambasady i jej przyległości, podlane klimatem kojarzącym się z klasyką kryminału noir. Do sprawdzenia! Katarzyna Kunda

41,10 zł
39,46 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

77
Before The Fire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Before The Fire, CD
Sons Rival, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.18

1.Tell Me Something 2.Lucky Girl 3.Memphis Sun 4.Angel 5.Pocketful of Stones 6.The Man Who Wasn't There 7.Pleasant Return 8.On My Way 9.I Want More 10.Flames Of Lanka 11.Nanda-Nandana

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

78
Lazer Guided Melodies LP WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
164,90 zł
151,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

79
Lazer Guided Melodies LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lazer Guided Melodies LP BLACK, Winyl
Spiritualized, Mystic Production
Dostępny
1 szt.

1.You Know It's True 2.If I Were with Her Now 3.I Want You 4.Run 5.Smiles 6.Step into the Breeze 7.Symphony Space 8.Take Your Time 9.Shine a Light 10.Angel Sigh 11.Sway 12.200 Bars

164,90 zł
151,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

80
The Master Of The Bandoneon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

81
Rival Sons EP, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rival Sons EP, CD
Sons Rival, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Get What's Coming 2. Torture 3. Radio 4. Sacred Tongue 5. Sleepwalker 6. Soul

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

82
Dystopia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dystopia, CD
Royal Hunt, Sound Pollution
Dostępny
8 szt.

1.Inception F451 2.Burn 3.The Art of Dying 4.I Used to Walk Alone 5.The Eye of Oblivion 6.Hound of the Damned 7.The Missing Page (Intermission I) 8.Black Butterflies 9.Snake Eyes 10.Midway (Intermission Ii)

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

83
Within The Mist Of Sorrow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Within The Mist Of Sorrow, CD
Vanha, Sound Pollution
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Old Heart Fails 2. Into the Cold Light 3. The Curse 4. Reaching the End 5. Dark Heart 6. Desolation 7. The Curse (Instrumental)

53,90 zł
50,67 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,23 zł

84
Eurovision Song Contest 2021, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eurovision Song Contest 2021, 2 CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Konkurs Eurowizji 2020 w Rotterdamie został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, ale w 2021 roku konkurs już się odbędzie w tym samym miejscu. Organizatorzy jak co roku wydają składankę zawierającą utwory wszystkich uczestników tegorocznej edycji. Na kompilację trafiło 39 piosenek, które w dniach 18-22 maja usłyszymy w Rotterdamie. Wydawnictwo 2 płytowe uświetni reprezentant z Polski: Rafał Brzozowski z utworem „The Ride”. Lista utworów: CD 1 1. Albania – Anxhela Peristeri – Karma 2. Austria – Vincent Bueno – Amen 3. Australia – Montaigne – Technicolour 4. Azerbaijan – Efendi – Mata Hari 5. Belgium – Hooverphonic – The Wrong Place 6. Bulgaria – Victoria – Growing Up is Getting Old 7. Switzerland – Gjon's Tears – Tout l’univers 8. Cyprus – Elena Tsagrinou – El Diablo 9. Czech Republic – Benny Cristo –Omaga 10. Germany – Jendrik – I Don't Feel Hate 11. Denmark – Fyr Og Flamme – Øve Os På Hinanden 12. Estonia – Uku Suviste – The Lucky One 13. Spain – Blas Cantó – Voy a quedarme 14. Finland – Blind Channel – Dark Side 15. France – Barbara Pravi – Voilà 16. United Kingdom – James Newmann – Embers 17. Georgia – Tornike Kipiani – You 18. Greece – Stefania – Last Dance 19. Croatia – Albina – Tick-Tock CD2 1. Ireland – Lesley Roy – Maps 2. Israel – Eden Alene – Set Me Free 3. Iceland – Daði & Gagnamagnið – 10 Years 4. Italy – Måneskin – Zitti e buoni 5. Lithuania – The Roop – Discoteque 6. Latvia – Samanta Tīna – The Moon is Rising 7. Moldova – Natalia Gordienko – Sugar 8. North Macedonia – Vasil – Here I Stand 9. Malta – Destiny – Je Me Casse 10. The Netherlands – Jeangu Macrooy – Birth Of A New Age 11. Norway – TIX – Fallen Angel 12. Poland – Rafał Brzozowski – The Ride 13. Portugal – The Black Mamba – Love Is On My Side 14. Romania – Roxen – Amnesia 15. Serbia – Hurricane – Loco Loco 16. Russia – Manizha – Рашн Wуман 17. Sweden – Tusse – Voices 18. Slovenia – Ana Soklič – Amen 19. San Marino – Senhit – Adrenalina 20. Ukraine – Go_A – SHUM

57,90 zł
56,74 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

85
Dual LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dual LP, Winyl
Deine Lakaien, ProMedia
Dostępny
8 szt.

1. Album I: 2. Because Of Because 3. Sick Cinema 4. In Your Eyes 5. Snow 6. Happy Man 7. Run 8. Les Oiseaux 9. Unknown Friend 10. Qubit Man 11. Someone To Come Home To 12. Album Ii: 13. Because The Night 14. Spoon 15. The Walk 16. Dust In The Wind 17. Suspended In Gaffa 18. La Chanson Des Vieux Amants 19. Black Hole Sun 20. Lady D'arbanville 21. Song Of The Flea 22. My December

164,90 zł
145,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,79 zł

86
Dual Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dual Deluxe Edition, CD
Deine Lakaien, ProMedia
Dostępny
7 szt.

DISC 1: 1. Because of Because 2. Sick Cinema 3. In Your Eyes 4. Snow 5. Happy Man 6. Run 7. Les Oiseaux 8. Unknown Friend 9. Qubit Man 10. Someone to Come Home to DISC 2: 1. Because the Night 2. Spoon 3. The Walk 4. Dust in the Wind 5. Suspended in Gaffa 6. La chanson des vieux amants 7. Black Hole Sun 8. Lady D'Arbanville 9. Song of the Flea 10. My December DISC 3: 1. Because of Because (2nd Version) 2. Am Fenster (Acoustic Cover

267,90 zł
235,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 32,15 zł

87
Dual, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dual, CD
Deine Lakaien, ProMedia
Dostępny
17 szt.

DISC 1: 1. Because of Because 2. Sick Cinema 3. In Your Eyes 4. Snow 5. Happy Man 6. Run 7. Les Oiseaux 8. Unknown Friend 9. Qubit Man 10. Someone to Come Home to DISC 2: 1. Because the Night 2. Spoon 3. The Walk 4. Dust in the Wind 5. Suspended in Gaffa 6. La chanson des vieux amants 7. Black Hole Sun 8. Lady D'Arbanville 9. Song of the Flea 10. My December

89,90 zł
79,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

88
G.O.T.H., CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
G.O.T.H., CD
Clicks, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

1. First World Problems 2. Connection 3. Clicks.Dead 4. Dropdead 5. Every Bloated Muscle 6. I Dream 7. It's All About You 8. Mr. Nevergonnabe 9. Past Of My Past 10. Story 11. The Clicks In Me 12. Fever 13. Themostimportantperson

68,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

89
Plastic Ono Band, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Ono Band, 2 CD
John Lennon , Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

„Plastic Ono Band” to debiutancki album solowy Johna Lennona, wydany oryginalnie 11 grudnia 1970. Po rozpadzie The Beatles, Yoko i John postanowili spędzić więcej czasu na refleksji oraz eksperymentach. W piosenkach oraz sesjach „Plastic Ono Band” słychać mocne wpływy Arthura Janova i jego techniki pierwotnego krzyku. John odnalazł w sobie emocjonalną głębię oraz szczerość. W wywiadzie dla „Rolling Stone” artysta przyznał: „Teraz piszę o mnie i dlatego to mi się podoba. To jestem ja”. Rezultatem był jeden z najbardziej surowych, emocjonalnych, szczerych albumów wydanych kiedykolwiek, a już szczególnie wśród muzyków, którzy tworzyli najpopularniejsze kompozycje na świecie. Na wydawnictwo trafiły jedne z najbardziej docenianych piosenek w dorobku Lennona: „Mother”, „Working Class Hero”, „Isolation”, „God”. Na nowej wersji pojawiają się także single „Give Peace a Chance”, „Cold Turkey” i klasyczne „Instant Karma! (We All Shine On)”. Podobnie jak w świetnie przyjętych reedycjach „Gimme Some Truth” i „Imagine”, audio do nowej wersji „Plastic Ono Band” zostało zremasterowane na nowo z oryginalnych taśm studyjnych. Celem przyświecającym reedycjom w ramach serii „John Lennon Ultimate Mix” jest zachowanie wierności oryginalnym wersjom, zapewnienie najczystszego dźwięku oraz by wokal Johna zabrzmiał tak wyraźnie, jak to możliwe. Jak podkreśla Yoko: „W tym wszystkim to John jest najważniejszy”. Lista utworów: CD 1: The Ultimate Mixes album and singles 1. Mother 2. Hold On 3. I Found Out 4. Working Class Hero 5. Isolation 6. Remember 7. Love 8. Well Well Well 9. Look At Me 10. God 11. My Mummy’s Dead 12. Give Peace A Chance 13. Cold Turkey 14. Instant Karma! (We All Shine On) CD 2: The Ultimate Mixes/Out-takes album and singles 1. Mother / Take 61 2. Hold On / Take 2 3. I Found Out / Take 1 4. Working Class Hero / Take 1 5. Isolation / Take 23 6. Remember / Rehearsal 1 7. Love / Take 8 8. Well Well Well / Take 2 9. Look At Me / Take 2 10. God / Take 27 11. My Mummy’s Dead / Take 2 12. Give Peace A Chance / Take 2 13. Cold Turkey / Take 1 14. Instant Karma! (We All Shine On) / Take 5

102,90 zł
100,84 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,06 zł

90
Plastic Ono Band, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Ono Band, 2 LP
John Lennon , Universal Music Polska
Dostępny
96 szt.

„Plastic Ono Band” to debiutancki album solowy Johna Lennona, wydany oryginalnie 11 grudnia 1970. Po rozpadzie The Beatles, Yoko i John postanowili spędzić więcej czasu na refleksji oraz eksperymentach. W piosenkach oraz sesjach „Plastic Ono Band” słychać mocne wpływy Arthura Janova i jego techniki pierwotnego krzyku. John odnalazł w sobie emocjonalną głębię oraz szczerość. W wywiadzie dla „Rolling Stone” artysta przyznał: „Teraz piszę o mnie i dlatego to mi się podoba. To jestem ja”. Rezultatem był jeden z najbardziej surowych, emocjonalnych, szczerych albumów wydanych kiedykolwiek, a już szczególnie wśród muzyków, którzy tworzyli najpopularniejsze kompozycje na świecie. Na wydawnictwo trafiły jedne z najbardziej docenianych piosenek w dorobku Lennona: „Mother”, „Working Class Hero”, „Isolation”, „God”. Na nowej wersji pojawiają się także single „Give Peace a Chance”, „Cold Turkey” i klasyczne „Instant Karma! (We All Shine On)”. Podobnie jak w świetnie przyjętych reedycjach „Gimme Some Truth” i „Imagine”, audio do nowej wersji „Plastic Ono Band” zostało zremasterowane na nowo z oryginalnych taśm studyjnych. Celem przyświecającym reedycjom w ramach serii „John Lennon Ultimate Mix” jest zachowanie wierności oryginalnym wersjom, zapewnienie najczystszego dźwięku oraz by wokal Johna zabrzmiał tak wyraźnie, jak to możliwe. Jak podkreśla Yoko: „W tym wszystkim to John jest najważniejszy”. Lista utworów: LP 1 Strona A: The Ultimate Mixes album and singles 1. Mother 2. Hold On 3. I Found Out 4. Working Class Hero 5. Isolation Strona B: The Ultimate Mixes album and singles 1. Remember 2. Love 3. Well Well Well 4. Look At Me 5. God 6. My Mummy’s Dead LP 2 Strona C: The Ultimate Mixes/Out-takes album and singles 1. Mother / Take 61 2. Hold On / Take 2 3. I Found Out / Take 1 4. Working Class Hero / Take 1 5. Isolation / Take 23 Strona D: The Ultimate Mixes/Out-takes album and singles 1. Remember / Rehearsal 1 2. Love / Take 8 3. Well Well Well / Take 2 4. Look At Me / Take 2 5. God / Take 27 6. My Mummy’s Dead / Take 2

235,90 zł
231,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,72 zł

91
Plastic Ono Band, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Ono Band, CD
John Lennon , Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

„Plastic Ono Band” to debiutancki album solowy Johna Lennona, wydany oryginalnie 11 grudnia 1970. Po rozpadzie The Beatles, Yoko i John postanowili spędzić więcej czasu na refleksji oraz eksperymentach. W piosenkach oraz sesjach „Plastic Ono Band” słychać mocne wpływy Arthura Janova i jego techniki pierwotnego krzyku. John odnalazł w sobie emocjonalną głębię oraz szczerość. W wywiadzie dla „Rolling Stone” artysta przyznał: „Teraz piszę o mnie i dlatego to mi się podoba. To jestem ja”. Rezultatem był jeden z najbardziej surowych, emocjonalnych, szczerych albumów wydanych kiedykolwiek, a już szczególnie wśród muzyków, którzy tworzyli najpopularniejsze kompozycje na świecie. Na wydawnictwo trafiły jedne z najbardziej docenianych piosenek w dorobku Lennona: „Mother”, „Working Class Hero”, „Isolation”, „God”. Na nowej wersji pojawiają się także single „Give Peace a Chance”, „Cold Turkey” i klasyczne „Instant Karma! (We All Shine On)”. Podobnie jak w świetnie przyjętych reedycjach „Gimme Some Truth” i „Imagine”, audio do nowej wersji „Plastic Ono Band” zostało zremasterowane na nowo z oryginalnych taśm studyjnych. Celem przyświecającym reedycjom w ramach serii „John Lennon Ultimate Mix” jest zachowanie wierności oryginalnym wersjom, zapewnienie najczystszego dźwięku oraz by wokal Johna zabrzmiał tak wyraźnie, jak to możliwe. Jak podkreśla Yoko: „W tym wszystkim to John jest najważniejszy”. Lista utworów: 1. Mother 2. Hold On 3. I Found Out 4. Working Class Hero 5. Isolation 6. Remember 7. Love 8. Well Well Well 9. Look At Me 10. God 11. My Mummy’s Dead 12. Give Peace A Chance 13. Cold Turkey 14. Instant Karma! (We All Shine On)

82,90 zł
81,24 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,66 zł

92
Jak zaczyna się miłość, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zaczyna się miłość, wydanie 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Książę Philippe Lavay podejmuje się najniebezpieczniejszych tajnych misji, wierząc, że służba dla brytyjskiej korony pomoże mu odzyskać rodowy majątek we Francji. I oto jest bliski celu. Lecz zostaje ranny i musi wrócić do swojej angielskiej posiadłości… Jedno upojne popołudnie miało dla Elise Fountain katastrofalne skutki. Odtrącona przez rodzinę, okryta skandalem, musi przyjąć niezbyt zaszczytną posadę: gospodyni aroganckiego i niepokojąco pociągającego księcia. Posadę, której dłużej niż kilka dni nie utrzymała jeszcze żadna kobieta... Teraz mężczyzna, który nigdy nie kochał, i kobieta, która myślała, że już nigdy nie pokocha, będą musieli się zmierzyć z namiętnym i niebezpiecznym wyzwaniem… Julie Anne Long to jedna z najbardziej lubianych amerykańskich autorek romansów z epoki regencji, z wartką akcją i uroczymi bohaterami. Jej pełne polotu i namiętności, tłumaczone na 14 języków powieści zdobywają nagrody, w tym najwyższą: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Są wśród najlepszych romansów historycznych wybranych przez czytelniczki Amazonu i bestsellerów Top 5 „New York Timesa”. „Julie Anne Long jak zawsze olśniewa wdziękiem i rozpala zmysły emocjonalnym, gorącym romansem.” „Romantic Times”

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

93
Gatunki dziennikarskie w erze cyfryzacji. Teoria, etyka, prawo, praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

94
Franklin ma zły dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin ma zły dzień
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Franklin wstał lewą nogą i nic nie układa się po jego myśli. Co tak naprawdę kryje się za złym nastrojem? Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

10,40 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 2,41 zł

95
Franklin i przyjęcie urodzinowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i przyjęcie urodzinowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.08

Franklin nie może się doczekać swoich urodzin. Ma wiele pomysłów na niezapomniane przyjęcie. Czy uda mu się przygotować wspaniałą imprezę? Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Ładowarka sieciowa Mini Fast Travel Charger USB-A + USB-C Power Delivery 32W, biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ładowarka sieciowa Mini Fast Travel Charger USB-A + USB-C Power Delive...
Puro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Kompaktowa ładowarka sieciowa wyposażona w dwa porty 1 x USB-A oraz 1 x USB-C PD o mocy 32 W, do jednoczesnego ładowania kilku urządzeń. Technologia Power Delivery dostosowuje napięcie i natężenie ładowania do maksymalnych wartości, które zapewniają bezpieczne ładowanie urządzenia. Rozwiązanie to pozwala używać tej samej ładowarki do ładowania różnych telefonów, a także tabletów oraz innych urządzeń mobilnych. Ładowarka została ponadto wyposażona w zaawansowany system przeciwprzepięciowy dzięki wbudowanemu inteligentnemu chipowi SmartChip. Automatyczne wykrywanie urządzenia mobilnemu aby zapewnić optymalna moc zasilania. Wysoka moc oraz nowoczesny port USB-C pozwalają korzystać z funkcji szybkiego ładowania w najnowszych modelach telefonów Apple oraz Android.

109,00 zł
Powiadomienie
97
Zestaw pojazdów 521193 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

98
Kula latająca IR na radio 534865 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kula latająca IR na radio 534865
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

30,90 zł
27,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

99
Zestaw pojazdów 521186 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw pojazdów 521186
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

100
Helikopter IR sterowany dłonią lub zegarkiem 533516 cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helikopter IR sterowany dłonią lub zegarkiem 533516 cena za 1 szt
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Helikopter na podczerwień. Sterowany dłonią lub zegarkiem- pilotem, kabel do ładowania USB; 13x12x4,5cm,

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

Wróć do góry