hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 16 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka (Margret, H.A.Rey), na drugim Nauka. To lubię. Audiobook (Tomasz Rożek). Kolejny produkt to O zdrowie zadbaj sam (Enrique Garza) oraz Zły Kocurek. Witaj w drużynie (Nick Bruel).
1
Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka
Dostępny
97 szt.

Ciekawski George nie może usiedzieć spokojnie na wieść o tym, że pan w żółtym kapeluszu szykuje niespodziankę. Gdy okazuje się, że ma to być urodzinowa niespodzianka, George jest ciekawy, kto obchodzi urodziny. Ciekawski George, mała niesforna małpka, świętuje swoje 80-lecie. Tyle lat minęło od ukazania się w pierwszego wydania książki pt. Ciekawski George. Od tego czasu George, dzięki książkom, serialom i filmom nie przestaje być ulubieńcem kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie.

13,65 zł
8,99 zł

Rabat 34,1%
oszczędzasz 4,66 zł

12 osób kupiło
2
Nauka. To lubię. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka. To lubię. Audiobook
Tomasz Rożek, StoryBox
Dostępny
43 szt.

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy. W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy. Nauka. To lubię to książka familijna dla ciekawego świata czytelnika w każdym wieku.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

12 osób kupiło
3
O zdrowie zadbaj sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O zdrowie zadbaj sam
Dostępny
250 szt.

Medycyna naturalna w coraz to większym stopniu zyskuje ogromną popularność. Najnowsze badania wykazują, że wiatminy, sole mineralne, rośliny lecznicze, produkty pszczele, wielonienasycone kwasy tłuszczowe i inne produkty naturalne zapewniają optymalne zdrowie i pomagają uniknąć wielu chorób, wzmacniają siły obronne organizmu, równocześnie zwalczają choroby. Wśród roślin, którym dzięki leczniczym i odżywczym właściwościom udało się zrobić karierę w obrębie medycyny naturalnej należy wymienić: aloes, czosnek, żeń-szeń. Innymi cudami natury są miód i pyłek pszczeli. Zastosowania tych oraz innych produktów naturalnych znajdziecie w tym oto znakomitym poradniku opisującym: objawy, przyczyny, proponowane leczenie na ponad 200 chorób.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

6 osób kupiło
4
Zły Kocurek. Witaj w drużynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły Kocurek. Witaj w drużynie
Dostępny
91 szt.

Kocurek ma fatalną kondycję. Nie jest w stanie nawet dogonić myszy ani dręczyć Szczeniaczka! Nic dziwnego, ciągle by tylko leżał, spał i jadł. Trzeba coś na to zaradzić! Koniec z pączkami, hot dogami, koniec z pizzą i lodami! Czas zacząć uprawianie sportu! Tylko jak przekonać do tego Kocurka… Prześmieszna seria dla początkujących czytelników i zaawansowanych kociarzy (oraz psiarzy). Duże litery i komiksowe elementy sprawiają, że jest łatwa do samodzielnego czytania, a potężna dawka humoru sprawia, że chętnie po nią sięga każde dziecko.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
5
Kąkol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kąkol
Dostępny
350 szt.

Powrót do wakacji spędzanych na wsi, do przyrody, dzieciństwa – trudnego, naznaczonego niewyjaśnionym międzypokoleniowym konfliktem ludzi przymuszonych do bycia ze sobą. Kilkunastoletnia narratorka patrzy na świat rozdarty między dalekim i zdominowanym przez swojego ojca ojcem, a matką, która jest postacią idealną, niezwykłą – lecz odrzuconą przez rodzinę męża, nieumiejącą się odnaleźć. Dziecko nie potrafi wytłumaczyć sobie zależności, w które zostało wrzucone – i próbuje znaleźć własne miejsce, odrzucić poczucie winy. To historia pamięci. Zioła, liście, trawy wkładane pomiędzy kartki książki, mogą oznaczać coś, co chcemy zachować, albo o czym chcemy zapomnieć. To książka o przyjaźni, próbującej pogodzić świat dziecka z miasta z wakacjami dziecka ze wsi. O poszukiwaniu kogoś, kto bardzo się stara być taki, jak my, chociaż nie jest. Kąkol szuka wreszcie odpowiedzi na najstarsze z pytań: czym jest dobro, a czym zło? Czy jesteśmy złem naznaczeni, czy też wybieramy je świadomie? Czy dziecko potrafi być złe? Ta książka pachnie suchą trawą, mlekiem i korą drzew. Boli jak pierwsze doświadczenie niesprawiedliwości. Jest urokliwa i straszna, nieprawdziwa i prawdziwa – jak każda baśń. „Warto udać się w tę baśniową podróż. Warto przedzierać się przez zarośla wydarzeń, przez gęstwiny historii, przez nieuchronne koleje losu. W tym magicznym realizmie dzieje się wyraziste życie, z którego „trzeba wyrywać chwasty” i pamiętać, skąd przychodzimy i po co jesteśmy stworzeni”. Ewa Lipska „Historię rodzinną można pisać na wiele sposobów. Zośka Papużanka zamyka ją we wspomnieniu z dzieciństwa, z wakacji na wsi, gdzie wspólnie spędzają długie tygodnie dziadkowie, ich dzieci z małżonkami i wnuki, czy tego chcą czy nie. Gorzko-słodką opowieść autorka snuje przecudnym językiem i jak zawsze uwodzi wielką uważnością, nie pomijając żadnego chrabąszcza ani polnego chwastu”. Maria Fredro-Smoleńska, „Vogue Polska”

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

5 osób kupiło
6
Legendy polskie. Smok wawelski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Smok wawelski
Dostępny
73 szt.

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury. Kartonowe strony i zjawiskowe ilustracje sprawiają, że legendy na długo utrzymują dziecięcą uwagę. Smok wawelski mieszka w Krakowie pod Wawelem. Kiedyś był groźnym stworem i pożerał owce. A teraz? Przekonajmy się.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
7
Angst with happy ending - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angst with happy ending
Dostępny
53 szt.

Życie siedemnastoletniego Aleksandra nie jest usłane różami.W domu wciąż brakuje pieniędzy, mama zaharowuje się w kolejnych pracach, a przy jego boku nie ma nawet przyjaciół, którzy mogliby pomóc w odczarowaniu szarej rzeczywistości. Dlatego jest bardzo podekscytowany internetową znajomością z Yuki – czuje, że nareszcie poznał bratnią duszę. Tym większe jest jego rozczarowanie, gdy w realu przyjaciółka okazuje się… niskim chłopcem o nastroszonych ciemnych włosach i wielkich, pełnych lęku brązowych oczach. Jak mógł dać się tak oszukać?! Anita musi się opiekować czworgiem rodzeństwa i znosić krzyki pijanego ojca. Zawsze może liczyć na sąsiedzką pomoc Aleksa, jednak gdy jest już u kresu sił, nawet jego wsparcie to za mało. Chłopak mimo własnych problemów, które wywołują w nim napady agresji, nie zamierza odpuścić i chce odmienić jej los.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

4 osoby kupiły
8
Beskid Śląski. Mapa wodoodporna, 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Śląski. Mapa wodoodporna, 1:25 000
Dostępny
20 szt.

Mapa obustronna, obejmuje Beskid Śląski, łącznie z takimi miejscowościami jak: Ustroń, Brenna, Wisła, Istebna, Bielsko-Biała, Szczyrk i Milówka. Na mapie zaznaczono m.in. zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny, wyciągi narciarskie. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji. Ta mapa jest wydrukowana na specjalnym materiale. Odpornym na przetarcia – rozdarcia oraz na wilgoć, deszcz, ulewę, grad. Nie wymaga stosowania mapnika. Idealna na każde warunki pogodowe. Po zabrudzeniu jej można ją umyć w wodzie. Może tez służyć jako peleryna od deszczu. STUDIO PLAN gwarantuje 100% wodoodporność.

23,89 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,90 zł

5 osób kupiło
9
Reset. Alkoholowa gra karciana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reset. Alkoholowa gra karciana
Grammi, od 18 lat
Dostępny
151 szt.

„Reset” to gra karciana przeznaczona na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Idealnie sprawdzi się na nie jednych urodzinach. Zasady gry oraz zawarte w niej polecenia są tak skonstruowane aby zapewnić dobrą zabawę, dużo śmiechu oraz imprezowy nastrój. Pudełko zawiera 120 kart z zadaniami, wyzwaniami oraz pytaniami o różnym stopniu trudności, dzięki którym imprezę zapamiętacie na długo! Rozgrywkę może podjąć dowolna ilość graczy. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

24,60 zł
4 osoby kupiły
10
Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu
Dostępny
40 szt.

Przez ponad 60 lat do niewielkich Jabłonek w Bieszczadach rokrocznie „pielgrzymowały” tysiące Polaków. Pojedynczo i grupowo oddawali hołd poległemu właśnie tutaj generałowi Karolowi Świerczewskiemu, postaci wykreowanej przez ludową władzę nie tylko na narodowego bohatera, ale wręcz komunistycznego świętego. Świerczewski stał się bożyszczem peerelu. Jego imię nadawano ulicom, szkołom i zakładom przemysłowym, znalazło się na sztandarach wojskowych i harcerskich, a jego podobizna w końcu ozdobiła znaczki pocztowe i zielony pięćdziesięciozłotowy banknot. Przed wystawionym generałowi pomnikiem w Jabłonkach składano przysięgi na wierność ojczyźnie, osądzano zmyślonych wrogów, śpiewano patriotyczne pieśni, ale też handlowano pokątnie złotą biżuterią i pito wódkę zakąszaną kiełbasą z rożna. W 1977 roku w obchodach trzydziestolecia śmierci „Waltera” uczestniczyło – jak podały media - blisko 15 tysięcy osób. A ledwie na dwa lata przed upadkiem PRL-u ku czci generała zbudowano u podnóża gór gigantyczne muzeum, przez co zabrakło pieniędzy na nową szkołę w Baligrodzie. Dlaczego nieprzebrane rzesze biły pokłony pomnikowi generała, choć pewna część wiedziała o jego zbrodniach? W pasjonującym reportażu autor odkrywa kulisy śmierci i kultu Świerczewskiego „Waltera” – bożyszcza komunizmu, alkoholika, kobieciarza, nieobliczalnego dowódcy i agenta sowieckiego wywiadu. Krzysztof Potaczała – dziennikarz, reporter. Publikuje w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Do tej pory wydał: KSU - rejestracja buntu, Bieszczady w PRL-u (trzy tomy), To nie jest miejsce do życia, Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczadów oraz Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła, wygnanie i powroty. Mieszka w Ustrzykach Dolnych.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

3 osoby kupiły
11
Będziesz tego żałować. Tom 1. Uwikłane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będziesz tego żałować. Tom 1. Uwikłane
Dostępny
128 szt.

Początek nowej serii autorki bestsellerów Stażystka i Służąca! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką. Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę. Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju? Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej… specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
12
100 wesel i zaginięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 wesel i zaginięcie
Dostępny
15 szt.

Najpierw kwiaty, potem wiersze, wreszcie... śmierć. Gdy Emilia Brzeska robiła zdjęcia na setnym weselu w swojej karierze nie sądziła, że jej przyjaciółka, uczestnicząca w imprezie, tej samej nocy zaginie bez śladu. Poszukiwania Natalii nie przynoszą rezultatu, a wkrótce zostaje znalezione ciało innej dziewczyny. Wiele wskazuje na to, że za zbrodnią stoi tajemniczy adorator Natalii - i że tym razem na jego celowniku znalazła się sama Emilia...

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

3 osoby kupiły
13
Legendy polskie. Kwiat paproci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Kwiat paproci
Dostępny
67 szt.

„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury. Kartonowe strony i zjawiskowe ilustracje sprawiają, że legendy na długo utrzymują dziecięcą uwagę. Kwiat paproci zakwita tylko raz w roku na krótką chwilę. Ten, kto go znajdzie, otrzyma złoto, klejnoty, wszystkie skarby świata. Czy znajdzie się śmiałek?

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
14
Rekrutacja i selekcja personelu w.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekrutacja i selekcja personelu w.4
Dostępny
7 szt.

Znaleźć, przyciągnąć i wybrać najlepszych kandydatów!Jakie błędy są najczęściej popełniane w procesie rekrutacji?Skąd czerpać informacje o kandydatach?Jakimi metodami można weryfikować ich umiejętności?Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z metod rekrutacyjnych?Co zrobić, żeby nie odrzucić najlepszych kandydatów na wstępie?Kiedy warto korzystać z pomocy zewnętrznej firmy rekrutacyjnej?Skuteczność w rekrutacji i selekcji wiąże się ze szczególną kombinacją osobistych uzdolnień z dobrą znajomością psychologii oraz bogatym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Przestudiowanie przebiegu procesów rekrutacji i selekcji w ich różnych praktycznych wariantach, uważna analiza metod i narzędzi w nich wykorzystywanych pozwoliły na opisanie rekrutacji jako zbioru rozmaitych procedur skutecznego działania. Warto zapoznać się z tymi procedurami i nauczyć się nimi posługiwać, aby działać skutecznie, niezależnie od posiadania szczególnych, osobistych talentów rekrutacyjnych.Każdy, kto zrozumie istotę tych procedur oraz nauczy się rzetelnie i skutecznie je przeprowadzać, ma szansę osiągnąć w rekrutacji sukces.W najnowszym, czwartym wydaniu wprowadzono do tekstu książki wiele zmian wynikających z konieczności uwzględnienia dynamicznego rozwoju dziedziny, jaką jest rekrutacja i selekcja personelu. Zmiany te dotyczą zwłaszcza wykorzystania Internetu w rekrutacji i selekcji, a także najnowszych trendów i tendencji w tej dziedzinie. Najważniejszymi z nich są globalizacja, posługiwanie się przez rekruterów stale rozwijanymi nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, a także coraz pełniejsze korzystanie z nowych narzędzi komunikacji.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

3 osoby kupiły
15
Tata małej białej rybki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata małej białej rybki
Dostępny
64 szt.

Przyjaciele małej białej rybki mają niesamowitych tatusiów: jeden jest bardzo silny, drugi największy ze wszystkich, trzeci bardzo mądry, a kolejny naprawdę zabawny! Oczywiście tata małej białej rybki też jest w czymś dobry!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
16
Rysuję i piszę szlaczki. Ćwiczenia i zadania do nauki pisania od 4 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
17
Tego nie mogę ci powiedzieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego nie mogę ci powiedzieć
Dostępny
65 szt.

Jeden moment, który zmienia wszystko Karolina to dziewczyna z dobrego domu, której świat wywrócił się do góry nogami. Odcina się od znajomych i całe dnie spędza w domu, składając origami lub grając w LOL-a. To właśnie w tej grze poznaje Kubę, chłopaka z zupełnie innego środowiska. Jego codzienność to stosujący przemoc ojciec, zastraszona matka oraz młodsze rodzeństwo, które chłopak chciałby uchronić przed złem tego świata. Gdy między Kubą a Karoliną powstaje więź wykraczająca poza przyjaźń z Internetu, postanawiają spotkać się w realu. Czy będą w stanie się w ogóle porozumieć? Czy Karolina wreszcie zdradzi Kubie swój największy sekret? Ten, który do tej pory zbywała krótkim „tego nie mogę ci powiedzieć”?

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
18
John D. Rockefeller. Najbogatszy Amerykanin w historii. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
John D. Rockefeller. Najbogatszy Amerykanin w historii. Audiobook
Joanna Ziółkowska, StoryBox
Dostępny
7 szt.

John Davies Rockefeller to człowiek tajemniczy, o wybitnej intuicji i niebojący się podejmować ryzyka. Urodzony w rodzinie pełnej sprzeczności, balansującej pomiędzy naukami gorliwej religijnie matki, a ojcem z podwójną tożsamością. Potrafił jednak wytyczyć sobie jasny cel w życiu – być bogatym i niezależnym. Jak mu się to udało? Nasz bohater nie krył przed opinią publiczną przeświadczenia, że konkretne gałęzie gospodarki – chociażby wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej – powinny pozostawać w gestii jednej firmy. Rockefeller nie szczędził sił ani środków, aby najpierw uzyskać, a następnie utrzymać taki stan rzeczy na rynku amerykańskim. Podobną sytuację można zaobserwować dzisiaj, w działaniach najbogatszego człowieka na świecie, czyli Jeffa Bezosa, właściciela Amazona. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że ten krezus swoje działania na rynku światowej gospodarki wzorował właśnie na postaci Johna D. Rockefellera. Z tego audiobooka dowiesz się m. in.: • dlaczego można uznać, że fortuna Rockefellera była większa niż majątki dzisiejszych krezusów Ameryki, takich jak Bill Gates i Jeff Bezos, • jak dzieciństwo – a przede wszystkim apodyktyczny ojciec – wpłynęły na początki jego kariery zawodowej, • dlaczego przez całe życie starał się ukryć przed opinią publiczną działalność swojego ojca, • w jaki sposób zaczynając od 50. centów dziennego zarobku, pod koniec życia dorobił się fortuny przekraczającej miliard dolarów, • w jaki sposób biznesmen pogodził chrześcijańską skromność ze statusem miliardera, • jak jedna kropla cyny pozwoliła na wielkie oszczędności w jego firmie, • jakie zasady leżały u podstaw założonej przez niego Standard Oil Company, • w jaki sposób wyeliminował konkurencję?

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

2 osoby kupiły
19
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę, zwierzęta (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 kartki w kratkę, zwierzęta (10 sztuk)
Herlitz, 10 sztuk
Dostępny
12 szt.

Zestaw zeszytów 32-kartkowych w kratkę ze wzorem zwierząt na okładce • okładka: papier biało/biały 200 gr, • zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory, • zadruk okładki wewnętrznej: 1 kolor, • uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy, • elementy dodatkowe: • etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej, • liniatura: niebieska, • grubość papieru: 70g/m2.

23,37 zł
22,20 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,17 zł

3 osoby kupiły
20
Polanica-Zdrój. Mapa turystyczna, 1:8000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polanica-Zdrój. Mapa turystyczna, 1:8000
Dostępny
11 szt.

Kolejne wydanie planu Polanicy-Zdroju obejmującego swym większą część miasta. Dokładna skala pozwala odczytać z planu wszystkie szczegóły niezbędne dla każdego turysty. Na rewersie zawarto bogaty opis turystyczny w języku polskim i niemieckim najważniejszych atrakcji w mieście i okolicy wraz ze zdjęciami. Dodatkowo na rewersie znajduje się mapa okolic Polanicy-Zdroju w skali 1:60 000 z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami wraz z planem Szczelińca Wielkiego.

10,92 zł
7,99 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 2,93 zł

2 osoby kupiły
21
Ałmaz. Dźwig - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ałmaz. Dźwig
Polesie
Dostępny
9 szt.

Dźwig inercyjny z serii „Ałmaz” od firmy Polesie to miniaturka prawdziwej maszyny budowlanej. Pojazd wyposażony został w mechanizm bezwładnościowy: wystarczy popchnąć zabawkę do przodu, a następnie puścić – i pojedzie sama. Koła mają wypustki imitujące bieżnik, co znacznie ułatwia jazdę po nierównych powierzchniach. W tylnej części auta umieszczony jest ruchomy dźwig, który obraca się wokół własnej osi. Za pomocą specjalnego pokrętła można rozwijać i zwijać hak. Ramię dźwigu posiada mocny sznurek z hakiem, który można obniżać i wyciągać za pomocą wygodnej korbki, by przenosić elementy konstrukcyjne. Dźwig ma solidną i wytrzymałą konstrukcję. Zabawka wykonana jest z dbałością o każdy szczegół. Wymiary opakowania:37.5 х 14.0 х 18.5 cm

57,90 zł
52,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

2 osoby kupiły
22
Cienkopis 0,4 mm, zieleń błotna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopis 0,4 mm, zieleń błotna
Stabilo
Dostępny
29 szt.

Ten cienkopis sprawdzi się w szkole i w biurze. Ma kolor zieleni. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
2 osoby kupiły
23
Beach read - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beach read
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Międzynarodowy bestseller, który rozpali cię w te wakacje! Zabawna historia miłosna pośród skwierczącego upałem lata January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie jedynie ogromną pustkę. Augustus Everett, poważny znany literat, gardzi szczęśliwymi zakończeniami i uważa, że prawdziwa miłość to bajka. Dzieli ich prawie wszystko, za to łączy fakt, że przez następne trzy miesiące będą mieszkać w sąsiednich domkach na plaży, walcząc z pisarską blokadą i twórczą niemocą. Tymczasem koniec lata to nieprzekładalny termin oddania ich bestsellerów. Zawierają zakład i wymieniają się tematami książki. Zaczyna się wyścig. Wygra ten, kogo książka ukaże się jako pierwsza. Tylko że opowiadanie sobie nawzajem życiowych historii może nieść ze sobą poważne ryzyko. I wywrócić świat do góry nogami.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
24
Namiętna gra wstępna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namiętna gra wstępna
Grammi
Dostępny
36 szt.

Chcesz sprawić drugiej połówce zmysłową niespodziankę? W naszej grze ma miejsce pełne czułości spotkani obojga kochanków gdzie pieszczotliwie wirują erotyczne doznania. Gwarantujemy zarówno zaskakujace jak i ekscytujace doznania dla waszych zmysłów.

34,19 zł
2 osoby kupiły
25
Life Skills. Uczę się koncentracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Skills. Uczę się koncentracji
Lisciani, od 3 lat
Dostępny
184 szt.

Uczę się koncentracji Dzięki wielu kartom dziecko nauczy się koncentracji w prosty i przyjemny sposób. Wiele aktywności zostało opracowanych na podstawie założeń psychologii, by pomóc dziecku skupić uwagę. Zawartość: • 20 kart, • instrukcja. Każda gra z tej linii jako cel obiera rozwój i trening przede wszystkim jednej życiowej umiejętności, pozwalając dziecku na zmierzenie się z wyzwaniami rozwojowymi w sposób pozytywny. Life Skills to osobiste i społeczne umiejętności, które każde dziecko powinno rozwijać, by żyć dobrej jakości życiem i wydobywać swój potencjał w taki sposób, by stać się lepszą i bardziej szczęśliwą osobą.

42,56 zł
37,88 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,68 zł

2 osoby kupiły
26
Oby ci nigdy nie zabrakło chleba z nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oby ci nigdy nie zabrakło chleba z nieba
Dostępny
69 szt.

Książka ta jest opowieścią o Eucharystii - największym cudzie, jaki Pan Bóg pozostawił nam na ziemi. To jest dobra wiadomość dla każdego chrześcijanina. Co tam dobra to jest najlepsza wiadomość, jaką kiedykolwiek usłyszała ludzkość! Pan Jezus umarł za nas na krzyżu i odkupił nasze winy. Chciał, żeby wszyscy ludzie o tym wiedzieli i byli świadkami a nawet uczestnikami tego wydarzenia. Stało się to możliwe dzięki sakramentowi Eucharystii, który ustanowił w Wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy. Każdy kto uczestniczy we Mszy Świętej staje się świadkiem Ofiary, którą za nas złożył Pan Jezus na krzyżu. Wierzymy, że podczas przyjmowania Komunii Świętej następuje prawdziwe spotkanie człowieka z Bogiem. W ten sposób, choć Pan Jezus wstąpił do nieba, pod postaciami chleba i wina został z nami już na zawsze. Pan Bóg świetnie to wszystko obmyślił.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
27
Carotina. Czytam, piszę i bawię się. Mój świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carotina. Czytam, piszę i bawię się. Mój świat
Lisciani
Dostępny
244 szt.

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas zabawy dzieci wykonują aktywności, które pozwalają wprowadzić je do czytania i pisania Poprzez pisanie po śladzie, tworzenie skojarzenia literowego z danym słowem i jego reprezentacją graficzną, dziecko może powoli poznawać litery w zabawny sposób. Gra wyzwala w dziecku chęć odkrywania liter poprzez zabawę w łączenie obrazka z pierwszą literą nazwy danej rzeczy. Poza tym, przy użyciu zmazywalnego pisaka, dziecko może ćwiczyć pisanie, łączyć przerywaną linię i tworzyć wyrazy. W ten sposób rozwija swoje zdolności manualne oraz uczy się pisać. Zestaw zawiera elementy, które umożliwiają poznanie dziecku poznanie rzeczy z którymi dziecko styka się codziennie.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

2 osoby kupiły
28
Niestandardowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niestandardowi
Dostępny
105 szt.

Odważ się popłynąć pod prąd – a potem zapłać za swoją odwagę… Nowa powieść autora Listy nieobecności „Przepraszam, czy mogłabym zrobić panu zdjęcie?” Takie pytanie słyszy Wiktor. Zgadza się, ale jest zaskoczony – przecież nie jest nikim szczególnym. Prowadzi nudne życie rozpięte między schematyczną pracą, sobotnimi wypadami do pubu, niedzielnymi wizytami u rodziców i pustymi wieczorami w znienawidzonym mieszkaniu. Nie ma nic do zaoferowania. Komu potrzebne jest jego zdjęcie? Tak poznaje fascynującą, tajemniczą artystkę. Wkrótce Liwia Gawlin zaprasza go do udziału w swoim rewolucyjnym projekcie. Chce mu pokazać inny świat, lepsze życie. Wiktor jej ulega i angażuje się coraz bardziej. Nie zdaje sobie sprawy, że każda wielka zmiana może nieść ze sobą nieoczekiwane konsekwencje… Najnowsza książka Michała Pawła Urbaniaka to opowieść o okrucieństwie współczesnego świata, w którym żyją samotni „niestandardowi”. W takim świecie trudno odnaleźć siebie, za to łatwo można stać się ofiarą oczekiwań społecznych i nienawiści.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
29
Napoleon i jego epoka. Tom 2. Imperator (1804-1815). Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napoleon i jego epoka. Tom 2. Imperator (1804-1815). Audiobook
Roger Peyre, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Druga część monumentalnego dzieła francuskiego historyka, w którym po mistrzowsku przedstawiono największe triumfy i porażki Napoleona. Bonaparte należy chyba do najbardziej kontrowersyjnych postaci w dziejach ludzkości. Z jednej strony wielu badaczy uważa go za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w historii, ambitnego reformatora i wizjonera pragnącego realizować określoną przez siebie misję cywilizacyjną. Z drugiej jednak – często wspomina się o nim jako o przebiegłym socjotechniku, cynicznym tyranie i bezwzględnym agresorze. Gdy po nieudanej kampanii w Rosji Napoleon organizował nową armię, w jej szeregi trafiali częstokroć nieopierzeni młodzieńcy. To sytuacja, która w swej beznadziejności miłośnikom II wojny światowej przypomni Wehrmacht z 1945 roku z jego nastoletnimi żołnierzami. Wiele francuskich matek przeklinało Korsykanina, któremu oddało po kilku synów. Niektórzy uważają Francję Napoleońską, z jej cenzurą, systemem kontroli i inwigilacji za pierwszą nowoczesną dyktaturę w historii. Sam Napoleon mawiał: „Ambicja władania duszami jest najsilniejszą z namiętności” – czyżby miał na myśli siebie?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

3 osoby kupiły
30
Zestaw do sprzatąnia 533363 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
31
Roboty. Tom 2. Pozytonowy detektyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roboty. Tom 2. Pozytonowy detektyw
Dostępny
1 szt.

Drugi tom cyklu „Roboty” Isaaca Asimova. Od Wielkiego Buntu stosunki między Ziemianami a ich potomkami Przestrzeńcami są napięte. Tymczasem w eksterytorialnym Kosmopolu, zamieszkiwanym przez dumnych obywateli Światów Zaziemskich, zamordowany zostaje prominentny naukowiec. Doktor Sarton zajmował się kontrowersyjnym projektem robotyzacji ludzkiego społeczeństwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi para niezwykłych detektywów – nowojorski policjant Elijah Baley i reprezentujący Przestrzeńców humanoid R. Daneel Olivaw. Jaki wpływ rezultaty ich dochodzenia będą miały na przyszłość Ziemi i jej mieszkańców? Czy Ziemianie nie utracą ostatniej szansy na stworzenie Imperium Galaktycznego?

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
32
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, sport (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, sport (10 sztuk)
Herlitz, 10 sztuk
Dostępny
6 szt.

Zestaw zeszytów 16-kartkowych w kratkę z grafikami przedstawiającymi sportowców na okładce • okładka: papier biało/biały 200 gr, • zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory, • zadruk okładki wewnętrznej: 1 kolor, • uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy, • elementy dodatkowe: • etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej, • elementy edukacyjne na tylnej okładce - tabliczka mnożenia • liniatura: niebieska, • grubość papieru: 70g/m2.

15,10 zł
14,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
33
Puzzle w ramce 40 Wielkie pojazdy budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle w ramce 40 Wielkie pojazdy budowlane
Ravensburger
Dostępny
3 szt.

Puzzle w ramce dla dzieci od 4 lat, 40 elementów.

31,27 zł
28,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,13 zł

1 osoba kupiła
34
Puzzle 3D. Wizarding World. Harry Potter. Szkatułka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D. Wizarding World. Harry Potter. Szkatułka
Ravensburger, 216
Dostępny
9 szt.

Puzzle przestrzenne składające się z 216 elementów dla największych fanów magicznego świata Harry'ego Pottera Po złożeniu otrzymamy szkatułkę z Harry'ego Pottera, w której możemy trzymać niezbędne drobiazgi lub postawić na biurko jako przybornik. Każda ścianka szkatułki wykonana jest w barwach innego domu: Gryffindora, Hufflepufa, Ravenclavu i Slytherinu. Długość szkatułki: 22.5 cm

113,00 zł
101,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,30 zł

1 osoba kupiła
35
Gra językowa Angielski Famous People from the English-speaking world - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
36
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 10. Trzej studenci. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 10. Trzej studenci. Audiobook
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Tom dziesiąty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Spokojna kwerenda biblioteczna zamienia się w wyścig z czasem, gdy profesor Soames zwraca się do Holmesa o pomoc w dziwacznej sprawie. Trzej studenci są podejrzewani o oszustwa podczas egzaminów. Czy Holmes zdoła w porę rozwiązać zagadkę, czy może ów ważny egzamin trzeba będzie odwołać?

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
37
Pies RODDY 30 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies RODDY 30 cm
Beppe
Dostępny
3 szt.

50,90 zł
45,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

1 osoba kupiła
38
Gra w pozycje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w pozycje
Grammi
Dostępny
129 szt.

Festiwal striptizu, beztroskich wygłupów oraz zwariowanego sexu! Zabawny i erotyczny sposób, aby przynieść radość z powrotem do swojego życia seksulanego.

19,99 zł
1 osoba kupiła
39
Farm World. SLH13772. Osioł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13772. Osioł
Schleich
Dostępny
81 szt.

Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Osioł domowy wywodzi się pierwotnie od osła afrykańskiego. Dobrze radzi sobie z wysokimi temperaturami i ma niewielkie wymagania żywieniowe. Często określa się go mianem upartego i głupiego, gdy wydaje się, że stoi bez powodu i odmawia dalszego działania. Wręcz przeciwnie. Osły nie mogą biegać tak szybko jak konie, więc absurdem byłoby uciekać w panice w niebezpiecznej sytuacji. Najpierw zastanawiają się, czy są rzeczywiście w niebezpieczeństwie, a jeśli tak, to która droga ucieczki byłaby najlepsza. Wymiary: 9.5 x 3.5 x 9.5 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

32,00 zł
29,76 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,24 zł

1 osoba kupiła
40
Krucjata generałów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucjata generałów
Dostępny
28 szt.

Autor podejmuje temat roli wojska w historii najnowszej Polski 1945-1989. Odsłania kulisy formowania Wojska Polskiego w ZSRR w latach 1943-1944 i udziału LWP w tłumieniu protestów społecznych w latach 1956 i 1970. Zagląda za kulisy stanu wojennego w 1981 roku, zastanawia się nad moralnością i poglądami politycznymi wyższych dowódców WP. Analizuje złożoną osobowość gen. W. Jaruzelskiego.

62,00 zł
44,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,36 zł

1 osoba kupiła
41
Dziedziczka z Moczarowisk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedziczka z Moczarowisk
Dostępny
33 szt.

Nowa ręka przejmuje Pałac w Moczarowiskach. Nika, która znalazła się tam przez zwykły przypadek - jak się okazuje, w najwłaściwszym momencie - zostaje spadkobierczynią moczarowickich włości. Wydziedziczony wnuk poprzedniego właściciela, Władysław Moczarowski, nie może się z tym pogodzić i postanawia walczyć o rodzinną schedę. Ponieważ niedoszły spadkobierca wygląda jak ucieleśnienie kobiecych marzeń, Nika, ku rozpaczy swoich bliskich, poddaje się jego urokowi. Szczególnie boleje nad tym Paweł, wierny przyjaciel, który kocha się w niej od dzieciństwa. Niestety, dla dziewczyny jest tylko przyszywanym bratem. Leokadia mobilizuje siły i wzywa na pomoc zaufanych znajomych, knując, jak to ona, misterną intrygę. Do Pałacu przybywa tymczasem Elwira, przyjaciółka Niki ze studiów, oraz Teofil, tajemniczy nieznajomy, spotkany przypadkiem przez właścicielkę Pałacu. Co połączy starych mieszkańców z przybyszami? Czy wnukowi hrabiego uda się przeprowadzić makiaweliczny plan? A może Nika zdoła na tyle wpłynąć na Władysława, że ten zmieni swoje zamiary? Nie chciała tej miłości, ale skoro sama przyszła… Maria Ulatowska (cykl o Sosnówce, Domek nad morzem, Kamienica przy Kruczej, Całkiem nowe życie i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński (Był sobie złodziej, Mucha, Zabić, zniknąć, zapomnieć), laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, w 2014 roku połączyli siły, tworząc autorski duet. Dotychczas wydali wspólnie jedenaście książek. Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty i zamierzają to robić dalej.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
42
Naznaczeni i napiętnowani. O wykluczeniu polityczn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naznaczeni i napiętnowani. O wykluczeniu polityczn
Dostępny
5 szt.

Wydawałoby się, że pierwsze w Europie w roku 1989 pokojowe obalenie systemu komunistycznego na którym wzorowały się inne kraje będzie powodem do dumy także następnych pokoleń Polaków Zamiast tego nowa władza PiS kwestionowała właściwie wszystkie dotychczasowe dokonania Polaków: transformację ustrojową, przemiany gospodarcze czy prawny imposybilizm demokratycznych instytucji. Rządzący przyznali sobie wyłączność na jedynie słuszną ocenę procesów historycznych i ludzkich w nich zachowań. Nie doprowadzili oni wprawdzie do zapowiadanej poprawy losu grup strukturalnie en masse przegranych, ale wykreowali nowe podziały i nowych wykluczonych. W latach 20052007 miłościwie nam panujący uznali, że przysługuje im prawo politycznej stygmatyzacji, wyznaczania określonych grup osób do roli wrogów władzy i społeczeństwa. Trudno nie zauważyć podobieństwa między kreowaniem tych kategorii wykluczonych a ludźmi stygmatyzowanymi w całkiem innych systemach ustrojowych: kułakami, zbuntowanymi studentami, syjonistami czy ogólniej: kontrrewolucjonistami.Dominująca od niedawna urzędowa, rzec by można, ideologia rządzącej partii, kierującej się manichejskim podziałem na my i oni, nasi i nie nasi sprzyjała też mistyfikacji polskiej rzeczywistości. Służyła jej politycznie preparowana część polityki historycznej. Sprzyjająca kształtowaniu określonego modelu postaw patriotycznych obywateli zgodnego z poglądami nieomylnego wodza i drużyny głoszącej jego jedynie słuszne poglądy na rzeczywistość.W rezultacie rządząca zwycięska partia obiecująca utworzenie wolnej od grzechów III RP, nowej Polski, solidarnej i patriotycznej, stała się boiskiem walki z coraz to nowymi kręgami społeczeństwa. Jak też miejscem spektakularnych pokazów dominującej roli służb specjalnych. Ich funkcjonariusze w kominiarkach, uzbrojeni po zęby pod okiem kamer wyprowadzali coraz to innych przedstawicieli (obcych klasowo?) wykształciuchów (cichcem następnie uwalnianych).

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
43
Statek. Pierwsze słówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

1 osoba kupiła
44
Ukryty skarb. O sztuce wewnętrznego poszukiwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryty skarb. O sztuce wewnętrznego poszukiwania
Dostępny
46 szt.

Znaleźć skarb to jeszcze nie wszystko. Człowiek nieustannie poszukuje Boga, żyjącego w nim. Ale gdy Go odnajdzie, wcale nie kończy się jego droga, bo wtedy w Nim odnajduje wciąż więcej. Tytuł nawiązuje do przypowieści Jezusa o skarbie ukrytym w roli. Ale to w podtytule kard. Jos Tolentino Mendona ukrył swą główną myśl: O sztuce wewnętrznego poszukiwania. Jest to zatem przewodnik po drodze wolności: od Abrahama po Mojżesza; od Eliasza po Jonasza, który poznaje prawdę o Bogu dopiero na obcej ziemi. Również Jezus z apostołami jest ciągle w drodze. Przekonaj się jak fascynująca jest codzienność pełna nowych odkryć.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
45
Kinetic Sand. Tęczowy zamek, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinetic Sand. Tęczowy zamek, mix kolorów
Spin Master, Kinetic Sand
Dostępny
23 szt.

Ściskaj, formuj i twórz wszystko, co podpowiada Ci Twoja wyobraźnia! Jeden pojemnik Kinetic Sand Tęczowy Zamek ma pojemność 141 gram i zawiera aż cztery kolorowe warstwy piasku kinetycznego – jedynej w swoim rodzaju, magicznej, plastycznej masy, którą kochają dzieci na całym świecie. Piasek kinetyczny przyjemnie przelewa się przez palce i nigdy nie wysycha, dzięki czemu możesz bawić się nim bez końca. Zestaw zawiera aż 4 tęczowe kolory: niebieski, zielony, fioletowy i różowy. Piasek zamknięty jest w opakowaniu w kształcie zamku, którego możesz użyć do zabawy i przechowywania po skończonej zabawie. Unikalna formuła piasku umożliwia dowolne jego kształtowanie i formowanie wszystkiego, co tylko podpowie Ci wyobraźnia. Weź go do rąk, a już nigdy nie będziesz chciał go wypuścić! Piasek kinetyczny jest wykonany z naturalnego piasku i nie zawiera pszenicy, glutenu ani kazeiny, dzięki czemu jest bezpieczny dla dzieci. Poczuj radość z tworzenia dzięki Kinetic Sand Tęczowy Zamek! Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
46
Puzzle w ramce 35 Dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle w ramce 35 Dobranoc
Ravensburger
Dostępny
22 szt.

Puzzle w ramce dla dzieci od 4 lat, 35 elementów.

31,27 zł
28,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,13 zł

1 osoba kupiła
47
Dobre miejsce do umierania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre miejsce do umierania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Opowieść o rozszarpywanym przez wojny Kaukazie „Spojrzałem na Gruzina i powiedziałem, że przyjadą po nas Rosjanie. – Ale kto to strzela? Żeby tak wiedzieć, kto to, do cholery, strzela – powtarzał w kółko”. W czasach postsowieckich Kaukaz wrzał wielokrotnie. Jak w Afryce w epoce dekolonizacji z dnia na dzień powstawały tu nowe państwa. Ponieważ godziły w dotychczasowy układ interesów, prowokowały niedawnych patronów i sojuszników do krwawego odwetu. Nieraz rodziły się z nacjonalistycznego zrywu, który pociągał wiele ofiar. Wojciech Jagielski opisuje swoje podróże w rejon Kaukazu i przede wszystkim próbuje rozwikłać trudne relacje Gruzinów, Czeczenów czy Ormian z ościennymi krajami. I zrozumieć, co popychało ich do wikłania się w trudne wojny domowe i przygraniczne czy krucjaty przeciwko niedawnemu prawodawcy ? Rosji. Poza ZSRR interesy w tym regionie miała Turcja, miał też Iran. Wielu czytelników książek podróżniczych z sympatią myśli o Gruzinach. Warto zanurzyć się w ich historię, spotkać się na kartach reporterskiej książki ze zwykłymi ludźmi i poznać losy przywódców ich narodu. Książkę kończy dopisany po latach epilog, który zamyka kolejny krwawy rozdział w historii Kaukazu (przy okazji autor dementuje w nim informację o własnej śmierci).

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
48
Księżniczki z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki z naklejkami
Dostępny
27 szt.

Książeczka do kolorowania z zadaniami dla dzieci zachwyci dziewczynki. W środku jest duża wkładka z naklejkami.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
49
Władca much. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca much. Audiobook
William Golding, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści o upadku kultury i cywilizacji, która weszła na stałe do kanonu najważniejszych dzieł XX wieku. Grupa chłopców, którzy jako jedyni ocaleli po katastrofie lotniczej, znajduje schronienie na bezludnej wyspie. Początkowo rozbitkowie, pozbawieni nadzoru dorosłych, cieszą się wolnością w rajskiej scenerii z dala od cywilizacji. Jednak ich wysiłki, by stworzyć własne małe społeczeństwo, prowadzą do katastrofy, a przygoda obraca się w koszmar. Laureat literackiej Nagrody Nobla William Golding rozwiewa złudzenia o dobrej naturze człowieka, pokazując w sugestywny i przerażający sposób, jak zwykli uczniowie brytyjskich szkół stopniowo pogrążają się w barbarzyństwie i zatracają swoje ludzkie odruchy.

37,91 zł
30,33 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
50
Dlaczego? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego?
Dostępny
12 szt.

Chcę się wytłumaczyć z przeszłości? Może. Chcę ją przede wszystkim zrozumieć. Chcę, aby ci, którzy dziś są młodymi ludźmi, dowiedzieli się z jeszcze jednej opowieści jak było naprawdę. Naprawdę w moich oczach. Przecież byłam i jestem cząstką tego pokolenia, które to o czym piszę doświadczyło. Opowiedzieć, jak było, czyli jak ja to widziałam i jak zapisałam w swojej pamięci? Wiem, wiem, każdy człowiek to inna prawda. Ale prawda. A ty czytelniku weź sobie z tej prawdy to co przylega do twoich ran lepiej i zrób sobie okładzik na twój bolący czyrak. I tak każdy z nas, choćby nie wiem co przeczytał, musi sam przeciąć swój ropień. Gdyby czegoś zdołał nas nauczyć Homer, Szekspir, Camus to bylibyśmy aniołami. Nuda.

46,40 zł
33,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,99 zł

1 osoba kupiła
51
Niegrzeczne Książki. Dwa tygodnie i jedna noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Dwa tygodnie i jedna noc
Dostępny
49 szt.

Jest koszmarnym szefem. Ciągle chce więcej. Nie można od niego uciec Tara, po miesiącach niepowodzeń, wreszcie uwierzyła, że los się do niej uśmiechnął – została zauważona przez boskiego Prestona Parkera, kilkukrotnego mistera Nowego Jorku, nieziemsko przystojnego miliardera. Nie spodziewa się tylko, że ten oszałamiający mężczyzna okaże się najgorszym szefem, jakiego tylko można sobie wyobrazić. Dzięki wrodzonej determinacji Tarze udaje się utrzymać na stanowisku asystentki Parkera, właściciela sieci luksusowych hoteli, dłużej niż komukolwiek przed nią. Nawet ona ma jednak swoje granice. Po dwóch latach znoszenia obelg, wykonywania praktycznie niemożliwych zadań i konieczności bycia dostępną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę kosztem swojego prywatnego życia składa wypowiedzenie. Z pewnością jednak nie przewidziała, w jaki sposób szef zareaguje na jej rezygnację… Kipiący od emocji, gorący romans biurowy Whitney G., autorki cyklu „Intensywne doznania”.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
52
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 10. Na giełdzie Forsyte'ów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 10. Na giełdzie Forsyte'ów. Audiobook
John Galsworthy, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Kontynuacja „Sagi rodu Forsyte’ów”, pasjonującego cyklu powieściowego, który przyniósł Johnowi Galsworthy’emu literacką Nagrodę Nobla. Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych sferach przełomu XIX i XX wieku. „Na giełdzie Forsyte’ów” to zbiór kilkunastu „apokryficznych opowieści”, jak je nazywa sam Autor, którymi Galsworthy żegna się ze sławnym rodem. Opisywane w nich wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni niemal całego stulecia, pomiędzy rokiem 1821 i 1918. Usprawiedliwiając się niejako przed czytelnikami, których cierpliwość wystawia na ciężką próbę – jest to wszak dziesiąty tom cyklu poświęconego tej mieszczańskiej rodzinie – angielski noblista pisze w przedmowie: „... trudno rozstać się nagle i ostatecznie z tymi, z którymi obcowało się tyle czasu...”, dodając, iż „...te pośpieszne noty mogą przyczynić się do uzupełnienia kronik rodu Forsyte'ów”.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
53
Trzy dyskursy miłosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy dyskursy miłosne
Dostępny
6 szt.

Dziś nie wystarczy powiedzieć, że wszystko wokół nas płynie, bezustannie podlega zmianie i nie daje się ująć w żadne stabilne kategorie. To najwyżej połowa prawdy. Kultura współczesna nie jest nieskończenie zmienna i wieloznaczna. Oferuje nam także rozmaite narzędzia do radzenia sobie z niemożliwością ustanowienia trwałych i stabilnych relacji społecznych. Trzy dyskursy miłosne to rekonstrukcja odmiennych sposobów radzenia sobie z doświadczaną powszechnie trudnością uporządkowania relacji intymnych.Odtworzenie na podstawie treści popularnych poradników dyskursu utopijnego, utylitarnego i tradycyjnego pozwala zauważyć, jak różnie może być rozwiązywany ten sam problem. Prześledzenie różnic uzmysławia nam przynajmniej część konsekwencji dokonywanych przez nas wyborów kulturowych i pozwala rozpoznać w osobach wybierających inaczej nie absolutnych obcych, ale ludzi zmagających się z podobnymi problemami.O specyfice każdego z dyskursów decyduje partykularny sposób rozwiązywania uniwersalnego problemu niestabilności relacji społecznych.Dyskurs utopijny przyjmuje, że aktorzy pozostają w relacji miłosnej dla niej samej, nawet wtedy gdy mają świadomość jej niekompletności i niemożności osiągnięcia stanu całkowitego wzajemnego dopasowania.Dyskurs utylitarny uzasadnia istnienie związku jego wydajnością w dostarczaniu partnerom przyjemności. Aktorzy wchodzą ze sobą w relację, ponieważ zwiększa to ich poziom satysfakcji. W tym ujęciu stworzenie udanej relacji wiąże się z redukcją innego i dopasowaniem go do własnych preferencji. Funkcjonowanie związku ma być oparte na ciągłym dążeniu do wyeliminowania niestabilności relacji miłosnej związanej z odmiennością partnera.Dyskurs tradycyjny opiera się na przyjęciu istnienia komplementarnej, stabilnej relacji między mężem i żoną. Wszelkie problemy, jakie dotykają małżeństwo, identyfikowane są jako efekt działania czynników zewnętrznych. Naturalny związek, będący wyrazem boskiego planu, rozbijany jest przez zdegenerowaną kulturę i niekorzystne konfiguracje historyczne. Przed mężem i żoną stoi heroiczne zadanie obrony relacji przed zagrożeniami zewnętrznymi poprzez pracę nad sobą i pielęgnowanie tradycyjnych wzorów relacji międzyludzkich

26,50 zł
18,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 7,51 zł

1 osoba kupiła
54
Wiersze cytowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
10,80 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
55
Góry Kamienne i Wałbrzyskie. Mapa turystyczna, 1:40 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Kamienne i Wałbrzyskie. Mapa turystyczna, 1:40 000
Dostępny
16 szt.

Aktualizowana w terenie mapa turystyczna Gór Kamiennych i Wałbrzyskich z wyszczególnionymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje m.in. Góry i Pogórze Wałbrzyskie, Góry Kamienne (w tym Góry Suche i Góry Krucze). Dodatkowo na mapie wyszczególniono atrakcje turystyczne. Rewers mapy zawiera szeroki opis krajoznawczy ze zdjęciami oraz plany: Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Krzeszowa, Czarnego Boru, Szczawna-Zdroju, Lubawki, Chełmska Ślaskiego i Starych Bogaczowic. Szczegółowo przedstawiono również schematy: Zamku Książ, Sztolni Arado, Opactwa w Krzeszowie, ZOO w Łącznej oraz Wałbrzyskiej Palmiarni. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 20 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

1 osoba kupiła
56
Own It: The Secret of Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Own It: The Secret of Life
Dostępny
4 szt.

The entrepreneur and philanthropist's A-Z guide and manifesto for personal growth and for turning problems into assets In the newest entry in Phaidon's popular advice series, the internationally renowned fashion designer and philanthropist Diane von Furstenberg shares her accessible, empowering manifesto. In an easy-to-navigate A-Z format, Own It is her blueprint for enjoying both personal and professional growth at any age. 'The secret to life is one thing: own it. Own our imperfections. Own our vulnerability; it becomes our strength. Whatever our challenge is, own it. Owning it is the first step to everything.'

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
57
Tablica magnetyczna, ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna, ZOO
Roter Kafer
Dostępny
36 szt.

Tablica magnetyczna ozdobiona motywami zwierzątek z ZOO. Ze sznureczkiem do zawieszenia. Wybierz magnesy i przymocuj je do tablicy. Baw i ucz się! Wymiary opakowania: 24.0 x 32.0 x 0.5 cm

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

1 osoba kupiła
58
Cienkopis 0.4 Fib, truskawkowy, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopis 0.4 Fib, truskawkowy, cena za 1 szt
Stabilo
Dostępny
47 szt.

Uniwersalny cienkopis do pisania, podkreślania, kreślenia i kolorowania.

3,99 zł
1 osoba kupiła
59
Czarnobyl i Fukushima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobyl i Fukushima
Dostępny
120 szt.

Publikacja Czarnobyl i Fukushima przedstawia dokładne przyczyny, rzetelny opis przebiegu obu katastrof jądrowych, nie mający precedensu w polskiej i światowej literaturze popularno-naukowej. Książka jest oparta na naukowych raportach i była konsultowana ze specjalistami – między innymi z Państwowej Agencji Atomistyki, Akademii Górniczo-Hutniczej czy Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Książka Czarnobyl i Fukushima tłumaczy, czym jest promieniowanie, objaśnia zasadę działania elektrowni jądrowych i zawiera autorskie wypowiedzi specjalistów w tej dziedzinie. Obala wszelkie mity narosłe przez lata w temacie promieniowania jonizującego i energetyki jądrowej oraz samych katastrof. Niewątpliwą ogromną zaletą książki są bogate doświadczenia z wielu wizyt w obu strefach Autora książki – Tomasza Ilnickiego. Autor włączył do niej również wiele unikatowych zdjęć z miejsc katastrof, niepublikowane wcześniej rozmowy z miejscową ludnością czy komentarze wybitnych specjalistów z dziedziny atomistyki. Reporterskie zacięcie Autora, niepublikowane wywiady, przedstawienie skomplikowanych mechanizmów w możliwie najprostszy sposób – to jest to, co powoduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę publikację. Wydawnictwo kieruje ją do szerokiego grona odbiorców – pasjonatów historii – historii nauki, historii XX wieku, historii ZSRR oraz Japonii, ale także energetyków, ekologów, zwolenników i przeciwników OZE i energetyki jądrowej.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
60
Dziedzictwo. Tom 3. Trzeci dziedzic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo. Tom 3. Trzeci dziedzic
Dostępny
130 szt.

Vincenzo i Mona. Gniewni, zdesperowani, pełni sprzeczności. Razem są jak dynamit Vincenzo Morinello ma dosyć bycia najmłodszym synem w królewskiej rodzinie mafijnej. To na niego zawsze spada najgorsza robota, to on musi sprzątać po swoich braciach, a przy tym nikt nie liczy się z jego zdaniem. Postanawia w końcu zapracować sobie na odpowiednią pozycję w rodzinie. Wyjazd do Los Angeles może być jego szansą – jeśli uda mu się odnaleźć tajemniczego Wilka, który okrada ich transporty, może bracia w końcu zaakceptują go jako równego sobie. Mona skrywa niejedną tajemnicę. Jest zdeterminowana, silna i pełna gniewu – to mieszanka, która sprawia, że lepiej schodzić jej z drogi. Wraz z przyjaciółmi rozpoczyna vendettę przeciwko rodzinie Morinellich, a najlepszym sposobem, aby dorwać głowę rodu, jest najmłodszy z braci. Vincenzo okazuje się jednak wielkim zaskoczeniem.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
61
Bracia Karamazow. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Karamazow. Audiobook
Fiodor Dostojewski, StoryBox
Dostępny
19 szt.

Ostatnia, najdojrzalsza i powszechnie uważana za arcydzieło powieść Fiodora Dostojewskiego. Opowiada dzieje czterech braci, których łączy tragedia: zabójstwo ojca. Każdy z nich, dręczony własnymi winami, stara się znaleźć swoje miejsce w mrocznym świecie Karamazowów. Dostojewski był mistrzem analizy najmroczniejszych zakątków duszy ludzkiej i targających człowiekiem namiętności. W „Braciach Karamazow” roztrząsa odwieczne dylematy ludzkości: istnienie wolnej woli, Boga, zła, miłości. Powieść ta uznana została przez wielu myślicieli, takich jak Zygmunt Freud czy Albert Einstein, za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
62
Puzzle 3D. Mini budynki. Strażnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D. Mini budynki. Strażnik
Ravensburger, 54
Dostępny
24 szt.

Twórz wyjątkowe konstrukcje 3D z puzzlami 3D od firmy Ravensburger! Odkryj nowy, trójwymiarowy sposób układania puzzli. Elementy tych puzzli zostały wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego, które pozwala na utrzymanie się konstrukcji bez użycia kleju. Ułożone przedmioty nie rozwarstwiają się, a puzzle mocno trzymają się siebie. Materiał użyty do produkcji klocków jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
63
Mind Skills. Wygrywam ze stresem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mind Skills. Wygrywam ze stresem
Lisciani, od 6 lat
Dostępny
169 szt.

Nieskomplikowana gra planszowa, której celem jest rozładowanie stresu. Podczas rozgrywki należy zachować spokój, by pokonać swojego przeciwnika. Odpowiadaj poprawnie na zadawane pytania, podawaj wymaganą liczbę nazw z danej kategorii i pokonaj swojego przeciwnika! Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne, by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem. Zawartość: • 66 dużych kart, • klepsydra, • instrukcja.

42,56 zł
37,88 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,68 zł

2 osoby kupiły
64
Ekspert. Ładowarka nr 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspert. Ładowarka nr 2
Polesie
Dostępny
11 szt.

Ładowarka nr 2 z serii „Ekspert” od firmy Polesie pozwoli dziecku dowiedzieć się więcej o sprzęcie budowlanym. Ładowarka ma stylowy wygląd i jest wykonana z mocnego tworzywa sztucznego. Łyżkę ładowarki można podnosić i opuszczać do pozycji wyjściowej, a dziecko może zmieniać kąt łyżki. Ładowarka wyposażona jest w duże i niezawodne koła, które są wygodne do gry zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Wymiary opakowania: 20.7 x 15.5 x 14.7 cm

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
65
Wiek półcienia. Teksty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiek półcienia. Teksty
Dostępny
39 szt.

Gazeta nr 2 Wiek półcienia towarzyszyła wystawie Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To zbiór tekstów artystycznych, esejów naukowych i literackich, a także wierszy.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

1 osoba kupiła
66
Graszewicz.com Media Komunikacja Kultura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graszewicz.com Media Komunikacja Kultura
Dostępny
2 szt.

Naukowa księga dedykowana Markowi Graszewiczowi jest imponująca poznawczo, przepastna metodologicznie i różnorodna tematycznie. To jej zdecydowane atuty. No i oczywiście tytuł: Graszewicz.com. Pomysłowy, elegancki i niezwykle adekwatny do osoby adresata tego tomu, który rozwinięto, wskazując na bardzo przemyślany, staranny sposób uporządkowania materiału: Media komunikacja kultura.Podziwiać należy to, że przyjaźnie i znajomości doświadczane w życiu dały w publikacji takie piękne efekty, zaowocowały obszernym tomem tekstów o różnej tematyce i problematyce. Chciałoby się powiedzieć: różnimy się, różnimy się pięknie. Swoimi tekstami autorzy osobiście, ale i merytorycznie zwracają się do obdarowanego. Wydaje się, że wszyscy, którzy napisali dla Marka Graszewicza swój artykuł, chcieliby nawiązać z nim dialog, uczenie nazywany dyskursem naukowym. Wiemy, że dr Graszewicz świetnie czuje się w takich sytuacjach, w których o ważnych kwestiach, w tym naukowych, rozmawia się w sytuacji nieoficjalnej, bez gorsetów i stereotypów, na przykład przy dobrym jedzeniu lub piwie. Widziałem Marka gotującego. Pamiętam celebrę robienia pure z ziemniaków, fenkułów i żurawiny w miedzianym garnuszku. Celebra była jednak okraszona bogatym komentarzem, m.in. o produktach, daniu, recepturze. Okraszona anegdotami z życia naukowego i towarzyskiego w środowisku akademików Europy. To dzięki anegdotom i osobistym przymiotom udało się Markowi spotkać w jednej książce tyle z pozoru oddalonych od siebie osób o tak różnych lokacjach naukowych i poglądach, wywodzących się z tak różnych środowisk akademickich.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

1 osoba kupiła
67
Expeditionary Force. Tom 3. Paradise - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expeditionary Force. Tom 3. Paradise
Dostępny
18 szt.

Gdy załoga „Latającego Holendra” odcięła nieprzyjaznym obcym dostęp do Ziemi, żołnierze Sił Ekspedycyjnych utknęli na planecie, którą nazwali Paradise. „Latający Holender” wyrusza na następną misję, a ONZ życzy sobie, aby załoga sprawdziła sytuację ludzi na Paradise. Jednak pułkownik Joe Bishop ostrzega, że może nie spodobać im się to, co zobaczą. Co gorsza, nie mogą nic zrobić, nie narażając przy tym Ziemi.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
68
Aksamitny Królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aksamitny Królik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona Kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: jak zabawki stają się prawdziwe. Kiedy jesteśmy zakochani, Aksamitny Królik staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo „skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać tylko ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to pięknie być Prawdziwym”. To również głęboka refleksja o życiu… po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do lepszego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał. Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów – jest równie obecny w kulturze jak Mały Książę i Kubuś Puchatek. Popularna współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła Aksamitnego Królika na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania. W filmie „W chmurach” zwolniony z pracy mężczyzna siedzi w pokoju dziecięcym i czyta Aksamitnego królika. – Znasz? – pyta granego przez George’a Clooneya Ryana Binghama. – Tak, mocna rzecz – odpowiada Bingham.

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
69
Life Skills. Uczę się pokonywać zły humor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Skills. Uczę się pokonywać zły humor
Lisciani, od 24 miesięcy
Dostępny
174 szt.

Uczę się pokonywać zły humor Wszystkie dzieci miewają napady złości, ale niektórym zdarza się to bardzo często! Ta gra pomaga nauczyć dziecko jak radzić sobie z napadami złego humoru przez zabawę i dzielenie się doświadczeniami. Zawartość: • 20 kart, • instrukcja. Każda gra z tej linii jako cel obiera rozwój i trening przede wszystkim jednej życiowej umiejętności, pozwalając dziecku na zmierzenie się z wyzwaniami rozwojowymi w sposób pozytywny. Life Skills to osobiste i społeczne umiejętności, które każde dziecko powinno rozwijać, by żyć dobrej jakości życiem i wydobywać swój potencjał w taki sposób, by stać się lepszą i bardziej szczęśliwą osobą.

57,64 zł
51,30 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,34 zł

1 osoba kupiła
70
Szary kot Flico z kokardą 34cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szary kot Flico z kokardą 34cm
Beppe
Dostępny
1 szt.

Maskotka wykonana z wysokiej jakości pluszu, rozkochuje w sobie dziecko od pierwszego wejrzenia.

34,90 zł
28,27 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

1 osoba kupiła
71
Zgodnie z prawdą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgodnie z prawdą
Dostępny
60 szt.

Kiedy Patrycja dowiaduje się, że jest w ciąży, ma powód do zmartwień. Wie doskonale, że jej mąż nie jest ojcem dziecka, ale nie ma zamiaru go o tym informować. W obawie przed konsekwencjami pozwala, by Miłosz wychowywał nie swoją córkę, pozostając w niewiedzy. Nie ma jednak pojęcia, że mąż również ma swój mały sekret. Czy prawda wyjdzie na jaw? I kto w tym związku ma najwięcej do ukrycia? Zgodnie z prawdą to opowieść o wielkim poczuciu winy i o budowaniu relacji na kłamstwie. To także historia o tym, jak późno dojrzewamy i jak wiele musimy się w życiu nauczyć, zanim zyskamy pewność siebie. To jednak przede wszystkim piękne ukazanie miłości ojca do dziecka, która jest w stanie znieść niemal wszystko i której nic nie jest w stanie zatrzymać. Ciepła, wzruszająca, zabawna książka, w której każdy znajdzie małą cząstkę siebie. Danuta Awolusi – rocznik ’86, Ślązaczka obecnie mieszkająca w Warszawie. Pisarka, autorka tekstów, od kilku lat prowadzi blog recenzencki „Książki Zbójeckie”. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

72
Dziewczyna z ferajny. Życie kobiety w świecie przestępczym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z ferajny. Życie kobiety w świecie przestępczym
Dostępny
127 szt.

Prawdziwa historia kobiety mafii Urodzona w 1934 roku Arlyne Brickman dorasta na nowojorskim Lower East Side w rodzinie żydowskiego gangstera. Od najmłodszych lat fascynuje się Virginią Hill, słynną kochanką mafiosów. Arlyne marzy, by – podobnie jak jej idolka – wieść pełne splendoru, ekscytujące życie. Zaczyna pogoń za wpływami jako dziewczyna na posyłki. Wkrótce samodzielnie rozkręca biznes bukmacherski i narkotykowy. Staje się pełnoprawny członkiem mafii. Wreszcie jednak brutalizm podziemnego świata dotyka ją w niemal najgorszy sposób – pada ofiarą zbiorowego gwałtu i – jako kobieta, i z pochodzenia Żydówka – nie otrzymuje pomocy od nikogo. Gwałt, lata przemocy i wreszcie – groźby pod adresem jej córki sprawiają, że w tytułowej Dziewczynie z Ferajny dokonuje się ogromna przemiana. Przechodzi na drugą stronę i zostaje informatorką FBI. Wkrótce doprowadza do aresztowania Anthonego Scarpatiego i innych, ważnych członków słynnej rodziny Colombo. Arlone Brickman jest autorką niezwykłego życia kobiety, która radykalnie zmieniła swój los. Teresa Carpenter jest znakomitą dziennikarki kryminalnej, zdobywczyni nagrody Pulitzera, autorką książek, które nie długo nie schodzą z listy bestsellerów „New York Timesa”. Książka, która je połączyła jest wybitnie fascynującą historią, która z jednej strony jest świadectwem okrucieństwa podziemnego świata mafii, a z drugiej opowieścią o niezwykłych losach kobiety, która postanowiła przeciw niemu działać i postawiła na na szali swoje życie. Opowieść ta nie mogła nie doczekać się ekranizacji. Wkrótce premiera filmu na podstawie książki w reżyserii Paolo Sorrentino z Jennifer Lawrence w roli głównej.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

73
Niegrzeczne Książki. Mów mi Charlie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Mów mi Charlie
Dostępny
105 szt.

W uległości nie chodzi o posłuszeństwo, ale o szczerość i wzajemny szacunek. Nie dam ci tego, czego pragniesz. Dam ci to, czego potrzebujesz. Tylko kobiety. Mów mi Charlie. Dobry mąż, dająca satysfakcję praca, bezpieczeństwo finansowe. Jednym słowem: nuda. Dlaczego to, o czym marzy tak wiele kobiet, dla Gosi jest tak zniechęcające? W pewnym momencie swojego życia odkrywa, że każda kolejna rozmowa na temat zbliżającego się ślubu z Kamilem i oczekiwań, jakie ma wobec niej społeczeństwo, wywołuje w niej nie radosne podekscytowanie, a przerażenie. Gosia wie, że to ostatni moment na zmiany. Zachęcona przez przyjaciółki, postanawia zarejestrować się na portalu randkowym. Jest przekonana, że dzięki niewinnemu flirtowi z innym facetem bardziej doceni to, co ma. Nie wiedząc, czego dokładnie szuka, z zaskoczeniem odkrywa, że pod imieniem Charlie wcale nie kryje się mężczyzna, a największa przygoda jej życia.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

74
Niegrzeczne Książki. Odnajdę cię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Odnajdę cię
Dostępny
68 szt.

Prawdziwej namiętności nie ostudzi odległość Anna jeszcze nigdy nie była tak niezdecydowana. Z jednej strony mąż, który zadziwiająco szybko przestał dostrzegać w niej kobietę, traktujący ją jak osobistą służącą, z drugiej – mężczyzna, który miał być przyjacielem, odskocznią od małżeńskich problemów, ale pragnie znacznie więcej, niż Anna jest skłonna mu dać. Tylko jeden z nich potrafi rozpalić jej zmysły, ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję? A co, jeśli żadna z dróg, które się przed nią otwierają, nie wiedzie do szczęścia? Grzegorz również stoi na rozdrożu. Aby ratować rozpadający się związek, podejmuje decyzję o wyjeździe do Anglii. Chce skupić się na pracy, nabrać dystansu. Nie spodziewa się, jak wiele może zmienić jedno zdjęcie i zniewalające brązowe oczy, które na długo rozgoszczą się w jego myślach. Czy Anna i Grzegorz szukają właśnie siebie?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

75
Niegrzeczne Książki. Manik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Manik
Dostępny
104 szt.

Niebezpieczny, nieobliczalny, zepsuty. Jest jej mroczną pokusą i siłą, która ją zniszczy Pewna fatalna noc zapoczątkowała ciąg zdarzeń, od których nie było już odwrotu. Beat nie zamierzała dać się porwać tym niebiańskim oczom ani iście diabelskiemu uśmiechowi. O tak, doskonale wiedziała, kim był. Wszyscy wiedzieli. Ale to niczego nie zmieniało. Nie można uratować kogoś, kto nie chce być uratowany. Nie sposób wyciągnąć go z wód oceanu, jeśli sam przypiął się do kotwicy. Jej kotwicą okazała się maniakalna miłość, a sznur, którym się do niej przywiązała, spleciony był z tekstów piosenek Aerona Romanova-Reeda, znanego również jako Manik. Amo Jones. To nazwisko to ostrzeżenie czy obietnica? Manik jest jednym i drugim. Mistrzyni dark romance ponownie zaprasza do mrocznego, perwersyjnego świata swoich powieści. Strzeżcie się, tam nic nie jest takie, jakim się wydaje.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

76
Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni taki szczyt. Jak zdobyto Kanczendzongę
Dostępny
59 szt.

Historia zdobycia trzeciego najwyższego szczytu Ziemi Mick Conefrey – pisarz i filmowiec, od ponad dwudziestu lat tworzący filmy dokumentalne o tematyce górskiej dla takich stacji jak BBC, History Channel i Discovery, opowiada ekscytującą historię pierwszego wejścia na Kanczendzongę. Na szczycie ośmiotysięcznika, trzeciego co do wielkości szczytu świata, leżącego w Indiach na granicy Nepalu i Sikkimu, stanęli w maju 1955 roku dwaj Brytyjczycy, przyjaciele Joe Brown, wspinacz z Manchesteru, i George Band, absolwent Uniwersytetu Cambridge. Wyprawą kierował Charles Evans. Ten ogromny sukces poprzedzały nieudane, niekiedy tragiczne w skutkach próby. Kanczendzonga zyskała reputację niezwyciężonej. Połączenie ekstremalnej pogody, wysokości i skomplikowanego technicznie terenu budziło wątpliwości, czy jest ona w ogóle możliwa do zdobycia. Mick Conefrey z pasją popartą wiedzą i badaniami opowiada o świętej górze Sikkimu, o marzeniach i determinacji, tragediach i uporze himalaistów w dotarciu na szczyt tej potężnej i majestatycznej góry.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

77
Gorszy syn Tom 1. W imię zemsty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorszy syn Tom 1. W imię zemsty
Dostępny
37 szt.

W świecie, w którym liczą się pieniądze i wpływy, nie ma miejsca na litość. Nawet miłość nie może stanąć na drodze do realizacji celu. Ważne jest tylko to, aby przetrwać i utrzymać władzę. Igor miał tego pecha, że urodził się w rodzinie Leonida Sokołowa, ukraińskiego multimilionera związanego z rosyjskimi sferami rządowymi i stojącego na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Dorastając jako drugi, niechciany, gorszy syn, nie mógł liczyć choćby na odrobinę ciepła ze strony ojca. Po traumie z dzieciństwa zdołał odnaleźć spokój na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie po ucieczce z Odessy rozpoczął wraz z matką nowe życie. Niestety, przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć... Jest ktoś, kto pała nienawiścią do rodziny Sokołowa. Ktoś, kto chce wyrównać rachunki. Za grzechy Leonida muszą odpowiedzieć jego bliscy, a zemsta ma być bardzo bolesna. Rozpoczyna się gra, w której główną rolę odgrywa intryga i namiętność. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Igor? Czy będzie potrafił przezwyciężyć swoje słabości? A może to właśnie on, jak twierdzi francuska policja, stoi za wszystkim?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

78
Niegrzeczne Książki. Niegrzeczny duet. Tom 1. Słodki oszust - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Niegrzeczny duet. Tom 1. Słodki oszust
Dostępny
39 szt.

Dylan i Audrey nie szukają miłości, a siłę pożądania planują wykorzystać w zupełnie inny sposób. Problem w tym, że żadne nie mówi całej prawdy… Brytyjski dyrektor ds. reklamy Dylan Locke przybywa do Nowego Jorku, by spędzić czas z dorastającym synem. Nie szuka miłości. Nie szuka przeznaczenia. A już na pewno nie szuka Audrey Lind. Jest ładna, o wiele za młoda i przesadnie romantyczna. Ale kiedy dziewczyna, która mogłaby być jego córką, dosłownie ląduje mu na kolanach i prosi, by został jej przewodnikiem po świecie namiętności, skłamałby, mówiąc, że nie jest zainteresowany. Tylko czy Audrey na pewno jest taka niewinna, jak się wydaje? Które z nich kłamie? Kto w tej dziwnej grze przegra swoje serce? Doświadczony nauczyciel i gorliwa uczennica w zawikłanej relacji, w której role ciągle się odwracają. Wejdź do świata powieści bestsellerowej Laurelin Paige, autorki cyklu „Uwikłani”.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

79
Niegrzeczne Książki. Ten zły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Ten zły
Dostępny
104 szt.

Pełna namiętności historia rodem ze słowiańskich legend. Ponad pół wieku temu pewna kobieta wezwała boga podziemi, by uratować najdroższe istoty. Teraz jej potomkini musi zapłacić krwią, którą mu wtedy obiecano. Lilianna dowiaduje się, że odziedziczyła po swoich pradziadkach dom na wsi. Spodziewa się ledwo stojącej rudery, tymczasem odkrywa doskonale funkcjonujące gospodarstwo. Aż zbyt idealne, zupełnie jakby ktoś sprawował nad nim nieustającą opiekę. Kim jest dziwny mężczyzna przedstawiający się jako Iwar Wels? Z pewnością coś ukrywa, ale otaczający go nimb tajemnicy tylko mocniej wpycha dziewczynę w jego ramiona. Lila odkrywa, że niesamowite istoty ze słowiańskich legend są bardziej realne, niż mogła przypuszczać, a historia jej własnego rodu bardziej niezwykła niż niejedna baśń.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

80
Niegrzeczne Książki. Król hakerów. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczne Książki. Król hakerów. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 1
Dostępny
90 szt.

Jeśli będzie współpracował, ona spełni jego najskrytsze pragnienia Taylor Harden stoi u progu sławy i niewyobrażalnego bogactwa, gubi go jednak zbytnia pewność siebie. Cybernetyczny atak na jego technologiczne mocarstwo nadchodzi z zupełnie niespodziewanej strony – małego miasteczka na skraju ruiny, Barrington. To tam piękna i tajemnicza Harper trzyma w ręku wszystkie klucze do jego przyszłości – i zgodzi się je oddać, jeden po drugim, w zamian za bardzo konkretne usługi… Nienawidzi jej. Nie może bez niej żyć. Z każdym dniem odszyfrowują wzajemnie swoje kody, aż w końcu wszystkie sekrety Harper ujrzą światło dzienne, a Taylor zaryzykuje utratę nie tylko swojej firmy, ale i serca. Nieprzewidywalni mężczyźni, tajemnicze kobiety i namiętności, które zburzą ich świat – poznaj nową, elektryzującą serię!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

81
Mroki Kopenhagi. Tom 1. Ostrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroki Kopenhagi. Tom 1. Ostrze
Dostępny
139 szt.

Wciągająca historia o zemście, przebaczeniu i poszukiwaniu sprawiedliwości. Pierwszy tom trylogii nagrodzonej przez Duńską Akademię Kryminalną (2018). Na szczytach bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. Przeszłość powraca i potrafi zranić do głębi Przed kilku laty opinią publiczną wstrząsnęło brutalne morderstwo adwokata Christoffera Mossinga. Kamera monitoringu zarejestrowała młodą kobietę Annę Kiel, która opuszczała miejsce zbrodni. Do dziś nie udało się jej aresztować. Dziennikarka duńskiej gazety Heloise Kaldan otrzymuje od Anny Kiel serię tajemniczych listów. Ich nadawczyni jest przekonana, że losy obu kobiet są ze sobą mocno splecione. Kiedy Heloise zaczyna zgłębiać sprawę dawnego morderstwa, w mieście dochodzi do kolejnej zbrodni. Kobieta łączy siły ze starszym aspirantem Erikiem Schäferem, aby rozwiązać zagadki tych morderstw. Nawet się nie spodziewa, dokąd zaprowadzi ją ta historia i jak głęboko ją zrani.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

82
Miliarderzy z przypadku. Początki Facebooka. Opowieść o seksie, pieniądzach, geniuszu i zdradzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miliarderzy z przypadku. Początki Facebooka. Opowieść o seksie, pienią...
Dostępny
78 szt.

Seks, kłamstwa i serwis społecznościowy Mark Zuckerberg i Eduardo Saverin byli najlepszymi przyjaciółmi - outsiderami wśród elitarnej, utalentowanej grupy studentów Harvardu. Łączył ich matematyczny geniusz i nieporadność wobec kobiet. Pewnej nocy, w 2003 roku, Zuckerberg włamał się do komputerów uczelni. Stworzył bazę danych wszystkich studentek w kampusie, a następnie zawiesił serwery uniwersytetu. W tym momencie, w jego pokoju w akademiku, narodziły się ramy dla Facebooka, serwisu społecznościowego, który zrewolucjonizował komunikację na całym świecie. Pełna dramaturgii historia napisana w oparciu o rozmowy z kilkudziesięcioma osobami, setki innych źródeł oraz tysiące stron dokumentów, między innymi protokoły rozpraw sądowych. Autor wykonał mrówczą pracę, by zajrzeć za kulisy Facebooka i poznać tajemnice jego twórców. Na podstawie książki powstał film „The Social Network” w reżyserii Davida Finchera. Ekranizacja zdobyła trzy Oscary®, w tym za najlepszy scenariusz adaptowany.

34,99 zł
83
Ochrona danych osobowych a prawo do informacji publicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

84
Przygotowana likwidacja. Praktyczny poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

85
Kartoteka Pitera P. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartoteka Pitera P.
Dostępny
99 szt.

Każdy ma swoje sekrety. Gdy spokojnym miasteczkiem wstrząsa zbrodnia, na jaw wychodzą od dawna skrywane winy… Paweł lubi nocne wędrówki. Jego świat to Aureolia – podwarszawska miejscowość, nad którą góruje nigdy nieukończony betonowy kościół z Chrystusem z Rur na fasadzie. W sklepie całodobowym u Blondyny wartę pełnią jej wierni klienci, a natchnione kazania wygłasza ksiądz-jąkała. Nad osiedlami wiecznie zalega wonna mgła, której wtedy nie nazywano jeszcze smogiem, a kominiarz Procana dachach kamienic urządza sceny zazdrości. Nagle w ten świat wiecznego wczoraj wkracza śmierć... Gdy Piter, kumpel Pawła, zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi, leniwe życie mieszkańców Aureolii nagle nabiera rozpędu. Z ust do ust powtarzane jest jedno pytanie: kto zabił? Czy brutalne morderstwo ma związek z kartoteką pozostawioną na miejscu zbrodni? Przesiąknięta dymem tanich papierosów historia kryminalna przenosi nas tam, gdzie grzech i świętość, zbrodnia i miłość spotykają się w budce z piwem. Śledztwo, które prowadzi na własną rękę Paweł, pozwala mu odkryć prawdę nie tylko o zabójcy, ale przede wszystkim o samym sobie.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

86
Drugi brzeg. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugi brzeg. Audiobook
Joanna Jax, Skarpa Warszawska
Dostępny
92 szt.

Poruszająca historia rodziny, w czasach, gdy każdy dzień był niewiadomą. Rodzina Niemojskich próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości 1919 roku. Osiemnastoletnia Wiktoria, po ciężkiej chorobie, wkrótce opuści swoją ukochaną Warszawę i wyjedzie na wieś. Starszy z braci – Fryderyk – po wojnie pozostaje żołnierzem i wiąże swoją przyszłość ze służbą. Młodszy – Gustaw – myśli tylko o dobrej zabawie i hulaszczym trybie życia. Głowa rodu wraca do zdrowia po walce podczas wojny. Matka – Hortensja – udziela się natomiast charytatywnie i dba o domowe ciepło. Jak potoczy się rodzinna historia? Z jakimi wydarzeniami będą zmuszeni zmierzyć się bohaterowie? Jak losy Polski wpłyną na życie Rodu Niemojskich? W trudnych czasach... rodzina jest siłą!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

87
Klątwa Lucyfera. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Klątwa Lucyfera. Audiobook
Krzysztof Bochus, Skarpa Warszawska
Dostępny
4 szt.

Mistrzowskie połączenie inteligentnego thrillera i powieści sensacyjnej. Klasztorem sióstr szarytek na Kujawach wstrząsa seria zbrodni i dramatycznych zdarzeń. Giną bezcenne dzieła sztuki, profanowane są święte figury, w wyrafinowany sposób mordowane są zakonnice... Przeorysza prosi o pomoc w rozwikłaniu tej ponurej zagadki Adama Berga. Dziennikarz trafia jednak na godnego siebie przeciwnika. Nieuchwytny sprawca uprzedza wszystkie jego ruchy. A sam klasztor czujnie strzeże swoich tajemnic. Sacrum spotka się tutaj ze zbrodniczym profanum. Nie zabraknie wielopiętrowych tajemnic i oślepiających dzieł sztuki, trudnych do wytłumaczenia zbrodni i wielkich namiętności, erotyki i mrocznych stron natury ludzkiej... Chodzi o dobrze zaplanowaną kradzież czy o coś więcej? Co kieruje poczynaniami diabolicznego mordercy? Żądza zemsty, nienawiść do świata, chęć wyrównania dawnych rachunków? W tle rodzinne tajemnice, które ciągle rzutują na losy współczesnych.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

88
Lista Lucyfera. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lista Lucyfera. Audiobook
Krzysztof Bochus, Skarpa Warszawska
Dostępny
5 szt.

Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią. Co kieruje poczynaniami okrutnego mordercy, który sam siebie nazywa „Lucyferem"? Zemsta, nienawiść do świata, a może fascynacja dziełami pewnego artysty, który ze śmiercią był za pan brat?

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

89
Prawo karne. Zbiór przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne. Zbiór przepisów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Stan prawny na 16 marca 2021 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem: KODEKS KARNY: - 5 grudnia 2020 r. - ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1517) KODEKS POSTĘPOWANIA KARNEGO: - 9 lutego 2021 r. - ustawa z 16 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 155) - 1 października 2028 r., 1 października 2029 r. - ustawa z 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. poz. 2320) KODEKS KARNY WYKONAWCZY: - 1 stycznia 2021 r. - ustawa z 11 września 2019 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2020 ze zm.) - 11 stycznia 2021 r. - obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 18 listopada 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. z 2021 r. poz. 53) - 16 marca 2021 r. - wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 11 marca 2021 r., sygn. akt. SK 9/18 (Dz. U. poz. 472) KODEKS WYKROCZEŃ: - 29 listopada 2020 r. - ustawa z 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2112 ze zm.) - 30 listopada 2020 r. - ustawa z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956) - 5 grudnia 2020 r. - ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1517) - 12 lutego 2021 r. - obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 22 stycznia 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Kodeks wykroczeń (Dz. U. poz. 281) - 18 kwietnia 2026 r. - ustawa z 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1634) KODEKS POSTĘPOWANIA W SPRAWACH O WYKROCZENIA: - 29 listopada 2020 r., 6 grudnia 2020 r. - ustawa z 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2112 ze zm.) - 30 listopada 2020 r. - ustawa z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956) - 15 marca 2021 r. - obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 1 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. poz. 457) - 1 października 2029 r. - ustawa z 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. poz. 2320) KODEKS KARNY SKARBOWY: - 1 stycznia 2021 r. - ustawa z 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2122) - 5 marca 2021 r. - obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 23 lutego 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Kodeks karny skarbowy (Dz. U. poz. 408) - 1 lipca 2021 r. - ustawa z 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. poz. 2320).

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

90
Mewy. Tom 3. Jolka, córka mewy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mewy. Tom 3. Jolka, córka mewy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Początek lat dziewięćdziesiątych – nie ma już cinkciarzy i nielegalnych walut, a „Albatros” dawno temu zamienił się w sklep spożywczy. Nastały czasy, w których można stracić wszystko lub zyskać jak nigdy wcześniej. Jolka, córka Zośki, ma urodę i bogatego chłopaka, który wie, jak zarobić jeszcze więcej. Jednak duże pieniądze to też duże ryzyko – przekonają się o tym wszyscy bohaterowie ostatniego tomu trylogii.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

91
Mewy. Tom 2. Skrawek nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mewy. Tom 2. Skrawek nieba
Dostępny
21 szt.

Kostek wychodzi z więzienia i dostaje szansę na rozpoczęcie życia z dala od przestępczego półświatka. Jednak zarówno dawni koledzy, jak i wrogowie nie pozwalają tak łatwo o sobie zapomnieć. Czy Kostek potrafi im się sprzeciwić? Czy wykorzysta swoją szansę? I czy odnajdzie Zośkę, z którą utracił kontakt po feralnym aresztowaniu? W drugim tomie trylogii świat gdańskich cinkciarzy i przestępców został przedstawiony z perspektywy młodego chłopaka, którego życiową drogę naznaczyła samotność.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

92
Mewy. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mewy. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.10

Zośka po ucieczce z domu trafia do Gdańska. Tutaj szybko wpada w towarzystwo „mewek”, czyli portowych prostytutek. Nocne życie w knajpie „Albatros” staje się jej źródłem utrzymania: uczy się tzw. skubania i rozpoznawania tych marynarzy, których towarzystwo przynosi największe zyski. Czy młoda, naiwna dziewczyna poradzi sobie w świecie, w którym trudno o przyjaciół, a jeszcze trudniej o miłość? Zaskakująco współczesna powieść i zarazem portret silnej kobiety, która nie przestaje walczyć o swoją przyszłość.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

93
Książka, której nigdy nie przeczytasz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka, której nigdy nie przeczytasz. Audiobook
Wiktor Orzeł, StoryBox
Dostępny
11 szt.

To dramatyczna opowieść o niespełnionych ambicjach, grafomanii, usilnym parciu na szkło. Głównego bohatera, aspirującego pisarza – Zenona, pewnie nie polubicie, a może nawet… znienawidzicie? Jego kręte losy poznacie z różnych perspektyw; toksycznej matki, ogrodnika jarającego non stop trawę i podstarzałego szofera. Akcja dzieje się na obrzeżach Krakowa, choć pewnie mieszkańcy Bieżanowa się mogą na takie określenie pogniewać. Znajdzie się też miejsce na epizod paryski podlany sosem holenderskim. Na dodatek trochę popkultury, trochę ignorancji, trochę klasistowskiego przerysowania. Nie zabraknie miejsca też – i przede wszystkim – na emocje, bo o to przecież w literaturze chodzi. Do skonsumowania są także smaczki typowo folklorystyczne; maczety, siekiery, Wisła, Cracovia i Biedronka. Będzie Kazimierz, Stare Miasto też. Będą alkohol, trawa i prochy, Radiohead, Kasabian i Red Hot Chilli Peppers. Całość zamyka się w nawiasie trzech kompozycyjnych aktów, stylizowanych na formę dramatu.

25,90 zł
20,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,18 zł

94
Hej, dziewczyno! Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, dziewczyno! Audiobook
Patrycja Mnich, StoryBox
Dostępny
14 szt.

„Powieść Patrycji Mnich jest historią wspaniałych kobiet nie poddających się jakimkolwiek schematom myślenia i działania, realizujących cele w zgodzie z sobą, nie z jakimkolwiek dyktatem zachowań. To opowieść o sile, którą chwilami stać nawet na słabość. Autorka opowiada o kobietach jak nikt inny. Hej, dziewczyno! to świetnie skonstruowana, wciągająca opowieść o kobietach samodzielnych, błyskotliwych i odważnych. Feminizm, ale bez demagogii; teza – jednak bez publicystycznego koturnu, okraszona za to dowcipem, fantazją i komizmem sytuacyjnym. Zaborskie, te – jak pisze autorka – „wrzody na dupie” Krakowa, są wieczne. I właśnie to jest wspaniałe”. – Łukasz Maciejewski – krytyk filmowy i teatralny, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, członek Europejskiej Akademii Filmowej

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

95
Pakiet: Marzenia do spełnienia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Marzenia do spełnienia. Audiobook
Dorota Milli, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Tom 1 – To jedno lato Lukrecja Lis, doradca klienta w warszawskim banku, po kolejnej porażce miłosnej postanawia odpocząć od miasta i jedzie do Dźwirzyna, rodzinnej miejscowości. Tam stukot jej szpilek dociera do ucha lokalnego kierowcy busa bałtyckiego kurortu, przystojnego Huberta. Warszawianka staje się wyzwaniem dla pewnego siebie mężczyzny. Tom 2 – To jedno spojrzenie Rozalia Lis zostawia za sobą rodzinne Dźwirzyno, wyjeżdża do Warszawy i z determinacją zabiera się do realizacji swojego nowego pomysłu na życie – otwiera Salonik Spojrzeń. Wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna, z pozoru tak od niej inny, jak ogień różni się od wody. Tom 3 – To jedno zdjęcie Eugenia Lipiec dostaje propozycję wyjazdu do Londynu. Nie zastanawia się długo i wyrusza w drogę, która ma ją zaprowadzić na szczyty świata mody. Na swojej drodze do szczęścia spotyka mężczyznę, który pochodzi z odmiennego świata. Spokojny Tom i żywiołowa Eni razem odkrywają sekrety Londynu, przy okazji odsłaniając swoje. Tom 4 – Ta jedna miłość Florka kochała czekoladę i nie wyobrażała sobie bez niej życia. Jednak nie można objadać się słodyczami bez konsekwencji. Pewnie dlatego coraz częściej czuła się najbrzydsza, najgrubsza i niekochana. Zimowe wczasy pielęgnacyjne w nadbałtyckim Mrzeżynie miały otworzyć nowy rozdział w jej życiu. Czy będzie miała szansę przywrócić smak swojemu życiu? Zawartość pakietu: • Tom 1 – To jedno lato – czas trwania: 13 godz. 25 min; • Tom 2 – To jedno spojrzenie – czas trwania: 13 godz. 41 min; • Tom 3 – To jedno zdjęcie – czas trwania: 14 godz. 6 min; • Tom 4 – Ta jedna miłość – czas trwania: 14 godz. 23 min.

79,95 zł
63,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,99 zł

96
Tabletki na dorosłość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabletki na dorosłość. Audiobook
Dorota Suwalska, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. Wreszcie stanie się dorosły i będzie mógł zlekceważyć załamującą nad nim ręce mamusię. Oleje mającego i tak wszystko gdzieś tatusia. Zignoruje zapatrzone w siebie dziewczyny. Wypnie się na nic nierozumiejących kumpli. Wyśmieje nauczycieli złośliwie stawiających pałę za pałą. Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. A dopiero się zaczęło. Książka wyróżniona w konkursie Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

97
Na tropach tajemnic. Tom 2. Zagadka starego grobowca. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropach tajemnic. Tom 2. Zagadka starego grobowca. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Tom 2 serii powieści kryminalnych dla dzieci. Miały być wakacje w ciepłych krajach, a zamiast tego jedziecie do warmińskiej wioski, w której nie ma nawet Internetu? Można się załamać. Ale wszystko nabiera rumieńców, gdy dowiadujecie się, że podejrzana brygada remontowa planuje niepospolitą kradzież, a w okolicy ukryto drogocenny skarb. Jak zakończy się ta niesamowita przygoda? Warto przekonać się osobiście!

24,95 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

98
Klasyka dla dzieci. Miłość i przyjaźń. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Miłość i przyjaźń. Audiobook
Jane Austen, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Klasyczna książka Jane Austen w adaptacji dla dzieci. Laura wiodła bajkowe życie, dopóki do drzwi jej domu nie zapukał obcy człowiek. Wtedy rozpoczęła się przygoda i zaczęły kłopoty. W dramatycznych listach Laura opowiada historię bezdusznych ojców i uciekających dzieci, dawno niewidzianych dziadków i kuzynów-złodziei. Oto historia niespodziewanych omdleń, wielkiej przyjaźni i nieszczęśliwej miłości.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

99
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9. Lokatorka w woalce. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9. Lokatorka w woalce. Audiob...
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Tom dziewiąty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Siedem lat temu w wiosce Abbas Parva miał miejsce przerażający incydent. Pan Ronder, właściciel objazdowego Cyrku Dzikich Zwierząt, zginął rozszarpany przez lwa, który wydostał się z klatki. Badający sprawę Holmes otrzymuje zaproszenie na spotkanie z kobietą, która nie chce ujawnić swojej twarzy. Popełniona siedem lat temu makabryczna zbrodnia miała straszne konsekwencje. Holmes musi spróbować ocalić lokatorkę w woalce przed wyrokiem jej własnego sumienia.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

100
Między ustami a brzegiem pucharu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między ustami a brzegiem pucharu. Audiobook
Maria Rodziewiczówna, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Hrabia Wentzel Croy-Dülmen ma wszystko, czego może pragnąć młody mężczyzna: ogromny majątek, powodzenie u kobiet z wyższych sfer, a także z półświatka, dobraną kompanię przyjaciół do wspólnych zabaw oraz zdrowie i urodę. Miary szczęścia absolutnego dopełnia całkowity brak nadzoru ze strony starszych. Jedyną skazą na jego doskonałości jest częściowo polskie pochodzenie, źródło okazjonalnych docinków. Pewnego dnia poznaje przypadkiem tajemniczą, niewrażliwą na jego wdzięk i przymioty młodą damę z Wielkopolski – Jadwigę Chrząstkowską, siostrę polskiego powstańca. Wentzel będzie musiał stawić czoła wielu przeszkodom, całkowicie przewartościować swoje życie i zmienić się w Wacława, zanim zdobędzie jej serce.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

Wróć do góry