hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.04.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 15 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy (Agnieszka Lasota), na drugim Porady i ćwiczenia logopedyczne. Zabawy wspomagające poprawną wymowę (Joanna Szostek). Kolejny produkt to Dom Holendrów (Ann Patchett) oraz Emocje komunikacja akceptacja. Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (Agnieszka Lasota, Dominika Jońca SM).
1
Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeu...
Dostępny503 szt.

Karty przeznaczone są dla psychologów, terapeutów, socjoterapeutów, pedagogów do pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, a także dla nauczycieli podczas lekcji wychowawczych, czy zajęć świetlicowych. Materiały te z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców i opiekunów, którzy chcieliby pomóc dzieciom w lepszym odkrywaniu świata własnych emocji, myśli i zachowań, ale nie potrafią z dziećmi o tym rozmawiać. Teczka zawiera: • 55 kart (18 kolorowych, pokazowych, laminowanych) oraz 37 czarno-białych przeznaczonych do pracy z dziećmi; • gotowe narzędzie do pracy terapeutycznej i profilaktycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym; • karty dostosowane są do wieku i możliwości poznawczych dzieci; • treści ujęte w atrakcyjnej formie graficznej, są niezwykle prostym sposobem pomocy uczniom w uświadomieniu sobie własnych przekonań poznawczych, stanów emocjonalnych czy zachowań; • karty będące propozycją pomocy w pracy nad rozwojem kompetencji emocjonalnych w oparciu o cztery podstawowe emocje, takie jak: smutek, strach / lęk i złość czy adość. Znajdują się w niej także karty przydatne do wspierania rozwoju pozytywnych postaw społecznych i dotyczą zachowań prospołecznych, takich jak: dziękowanie, proszenie, pomaganie, zapraszanie do zabawy, pocieszanie i dzielenie się. Uzupełnieniem kart pracy jest książka pt. Emocje komunikacja akceptacja. Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

70,00 zł
57,40 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,60 zł

60 osób kupiło
2
Porady i ćwiczenia logopedyczne. Zabawy wspomagające poprawną wymowę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady i ćwiczenia logopedyczne. Zabawy wspomagające poprawną wymowę
Dostępny143 szt.

Tempo życia, stresy, nadmiar bodźców - to wszystko sprawia, że dzieci coraz częściej mają problemy z poprawną wymową. Jak im pomóc? Jak zachęcić do ćwiczeń? Jeśli wiemy, że dziecko nie ma anatomicznych wad aparatu mowy, należy z nim przede wszystkim ćwiczyć. Autorka, logopeda z wieloletnim doświadczeniem, wie, że dziecko nie może się nudzić, że ćwiczenia powinny być dla dziecka przede wszystkim zabawą. W książce można znaleźć wiele pomysłów na owocne ćwiczenia, a także zadania, piosenki, wierszyki zachęcające do mówienia i utrwalające poprawną wymowę.

15,99 zł
9,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 6,00 zł

40 osób kupiło
3
Dom Holendrów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom Holendrów
Dostępny1845 szt.

Powieść nominowana do Nagrody Pulitzera, porównywana do twórczości F. Scotta Fitzgeralda Jedna z najważniejszych książek 2019 roku według „New York Timesa” i „Time'a”. Nad Domem Holendrów zapada zmierzch. Jego ogromne okna kolejno rozjaśniają się ciepłym światłem. Danny i Maeve Conroyowie zaparkowali wysłużonego oldsmobile'a po drugiej stronie ulicy, by obserwować rozgrywający się spektakl cieni. To dom, w którym dorastali. Spełnienie marzeń i ambicji ich ojca, a jednocześnie miejsce znienawidzone przez ich matkę. Dom, który stracili razem z rodzinnym majątkiem i którego dziedzictwo rzuciło cień na całe ich życie. Dom Holendrów jest opowieścią o rodzinnych więziach, stracie, poświęceniu i przebaczeniu. Ann Patchett z mistrzowską precyzją rozbiera na części pierwsze amerykański mit o tym, że każdy może napisać swoją historię na nowo, odciąć się od korzeni i zapuścić własne. Jej najnowsza powieść to misternie utkane studium pamięci – pokazuje, jak bezustannie rezonuje w nas przeszłość i jak chcąc nie chcąc powtarzamy błędy naszych rodziców. „Nie ma w literaturze przypowieści o matce marnotrawnej – Ann Patchett tworzy więc własną: piękną, bolesną i przejmującą. Autorka jest mistrzynią dystyngowanej i wciągającej prozy, a Dom Holendrów to jeden z najlepszych portretów rodziny, jakie czytałem. Pod jej piórem całkiem zwyczajne życie zamienia się w opowieść, od której nie mogłem się oderwać.” – Marcin Meller „Jedna z moich ulubionych współczesnych pisarek. Chyba nigdy się nie zdarzyło, żeby jej powieść nie chodziła za mną jeszcze przez długie tygodnie po przeczytaniu.” – Gillian Anderson

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

25 osób kupiło
4
Emocje komunikacja akceptacja. Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emocje komunikacja akceptacja. Program profilaktyczno-terapeutyczny dl...
Dostępny65 szt.

Publikacja zawiera 45 gotowych, inspirujących scenariuszy zajęć (wraz z załącznikami do pobrania ze strony www), wchodzących w skład programu „Plecak szczęśliwego ucznia”. Jest przeznaczona dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, socjoterapeutów, asystentów rodzin, terapeutów oraz superwizorów do pracy profilaktyczno-terapeutycznej, podczas której dzieci w średnim i późnym dzieciństwie mogą rozwijać kompetencje emocjonalne i społeczne. Udział w kolejnych, zaprojektowanych blokach tematycznych zajęć pozwala wyposażać małego ucznia w potrzebne i przydatne umiejętności interpersonalne. Kształtowanie umiejętności społecznych i emocjonalnych odbywa się przy jednoczesnym odkrywaniu siebie, swoich możliwości i ograniczeń jako punktu wyjścia do poznania innych. Atrakcyjna forma zajęć grupowych, cykliczne spotkania, gotowe materiały dydaktyczne, aktywne i twórcze techniki sytuują tę metodę pracy profilaktyczno-terapeutycznej jako niezwykle korzystną formę pomocy dziecku i wspierania jego rozwoju. Uzupełnieniem książki są karty pracy pt. Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy.

75,00 zł
61,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,50 zł

14 osób kupiło
5
Disney Maluch. Elementarz. Zadania 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Elementarz. Zadania 3-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Książka stanowi doskonałe uzupełnienie Elementarza 3-latka. W towarzystwie bohaterów ze świata Disneya Twój maluszek utrwali zdobyte wiadomości, a odpowiednie dla wieku zadania umożliwią mu trenowanie umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości. Dodatkową atrakcją są duże, łatwe do chwytania naklejki – nie tylko gwarantują dziecku dobrą zabawę ale tez pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych i dają poczucie satysfakcji.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

14 osób kupiło
6
Krzyżówki ortograficzne. Ćwiczenia rozmaite ortografią podszyte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki ortograficzne. Ćwiczenia rozmaite ortografią podszyte
Dostępny76 szt.

Zestaw łamigłówek, dzięki którym uczeń utrwala nawyk poprawnego pisania. Świetna zabawa połączona z nauką. Dziecko oswaja się z trudnościami ortograficznymi, zapamiętuje je, bawiąc się jednocześnie ciekawymi zadaniami umysłowymi.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
7
Tajna historia Biura Ochrony Rządu. Bodyguardzi i janczarzy elit PRL-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajna historia Biura Ochrony Rządu. Bodyguardzi i janczarzy elit PRL-u
Dostępny15 szt.

Biuro Ochrony Rządu za PRL-u było okryte mgłą tajemnicy, a dziennikarski światek doskonale zdawał sobie sprawę, że nie powinien zajmować się borowcami. Czego tak się obawiano? Przede wszystkim ogromnej wiedzy, jaką posiadali funkcjonariusze BOR na temat ochranianych przez nich notabli komunistycznych oraz ich rodzin. Żadna ze służb specjalnych w tamtych siermiężnych czasach naszej ojczyzny nie była tak blisko tych, którzy władali Polską z nadania „Braci Moskali” • Korzenie komunistycznych służb chroniących najwyższych urzędników Polski Lubelskiej. • Czy czerwoni bodyguardzi nie ochronili Bieruta przed zamachem? Czy to prawda, że Sowieci podstawili na miejsce ofiary wyszkolonego sobowtóra? Czy groźba opublikowania takich sensacji stała za zabójstwem Piotra Jaroszewicza i zamachem na gen. Świerczewskiego? • Rewelacje Józefa Światły a bezpieczniacka rzeczywistość. • Czajki, Ziły i czarne Wołgi. Park samochodowy komunistycznych notabli. • De Gaulle, Indira Gandhi, Willy Brandt. Jak BOR ochraniał wielkich tego świata. • Modernizacja i prace operacyjne BOR na przełomie lat 70. Koce pancerne, rozpylacze gazów, polimerów: gierkowskie bizancjum w wersji sowieckiej. • Hel, Łańsk, Jurata - specjalne ośrodki wypoczynkowe. „Aby władza rosła w siłę, a obstawa żyła dostatniej”. • Tajemnicze zamachy na komunistycznych notabli. • Kulisy zjazdów partyjnych, narad i bratnich konsultacji, wojaże zagraniczne sekretarzy partyjnych i ich świty. • Papieskie trzęsienie ziemi. Wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie. • BOR w stanie wojennym i u boku junty mundurowej na straży socjalizmu. „Kilku czerwonych ochroniarzy opublikowało wspomnienia, w których umiejętnie zaciemniali relacje pomiędzy nimi a decydentami. Dopiero niniejsza książka, jedyna taka na rynku księgarskim, ukazuje prywatny świat notabli komunistycznych oraz wiernych im janczarów, którzy mieli obowiązek ochraniać ich własnym ciałem. Życzę miłej lektury!”. Lech Kowalski

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

8 osób kupiło
8
Barbie. Baletnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Baletnica
Dostępny45 szt.

Kiedy dziewczyny maj wspólną pasję, ich przyjaźń jest jeszcze silniejsza a nauka w ich towarzystwie jest jeszcze fajniejsza! Przed treningiem trzeba się przebrać w odpowiedni strój i wybrać baletki. Szukaj podobieństw i różnic, koloruj i ozdabiaj. Wspólne lekcje to sama przyjemność a później… czas na wspólną zabawę z Barbie!

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

8 osób kupiło
9
Główkuję i rozwiązuję 6-8 lat Księga łamigłówek dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główkuję i rozwiązuję 6-8 lat Księga łamigłówek dla dzieci
Dostępny58 szt.

?Główkuję i rozwiązuję. Księga łamigłówek dla dzieci 6-8 lat? to wyjątkowo bogaty zbiór ciekawych zadań dla młodych miłośników umysłowej rozrywki. Każde dziecko, które lubi odnajdywać drogi w labiryntach, rozwiązywać krzyżówki i zadania matematyczne, łączyć punkty i wyszukiwać szczegóły ? z tą książką nie tylko miło spędzi czas, ale również poćwiczy logiczne myślenie, wzbogaci słownictwo i wiedzę o świecie.

17,99 zł
11,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 6,00 zł

7 osób kupiło
10
Układanka drewniana - pojazdy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana - pojazdy
Smily Play
Dostępny12 szt.

Układanka drewniana puzzle z uchwytami. 9 obrazków z pojazdami trzeba dopasować do odpowiednich otworów. Dzięki specjalnym dużym uchwytom dziecko z łatwością chwyci każdy element. Rozwija w dzieciach spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Układanka wspiera: • rozwój umiejętności poznawczych, • rozpoznawanie obrazków, kształtów oraz kolorów, • rozwój koordynacji wzrokowo - ruchowej, • małą motorykę, • rozwój koncentracji i pamięci wzrokowej. Wymiary produktu: 30.0 x 22.0 x 1.0 cm

24,20 zł
22,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,94 zł

7 osób kupiło
11
Przepowiednia z jednej karty Tarota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepowiednia z jednej karty Tarota
Dostępny15 szt.

Praca z kartami Tarota jest jak rozmowa z najlepszym i najwierniejszym przyjacielem. Talia zawsze cię wysłucha i udzieli porady. Jedyna trudność to taka czy zechcesz wysłuchać i zrozumieć co chce ci przekazać. Dzięki tej książce poznasz znaczenie symboli kart Tarota i nauczysz się pracować z kultową już talią Ridera Waite’a. Kiedy nie masz czasu na pełen rozkład, odczytaj wróżbę z jednej karty. Jak to zrobić? Jedno pytanie. Jedna karta. A Twoje życie z pewnością zmieni się nie do poznania. Oprócz interpretacji symboli kart Tarota, dowiesz się na czym polega wróżenie z jednej karty, bardziej skomplikowane rozkłady. Zrozumiesz też dlaczego afirmacje są tak ważne dla uspokojenia umysłu i serca. Jedna karta Tarota wskaże ci odpowiedź na Twoje pytanie.

39,30 zł
24,76 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,54 zł

6 osób kupiło
12
Układanka drewniana z uchwytami - zagroda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana z uchwytami - zagroda
Smily Play
Dostępny20 szt.

Drewniana układanka z wizerunkami zwierzątek w wiejskiej zagrodzie. Rozwija w dzieciach spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Układanka wspiera: • rozwój umiejętności poznawczych, • rozpoznawanie obrazków, kształtów oraz kolorów. Wymiary produktu: 30.0 x 22.0 cm

24,20 zł
22,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,94 zł

6 osób kupiło
13
Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła
Dostępny51 szt.

Znakomita biografia św. Pawła, autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich biblistów. To nie tylko szczegółowy opis życia Apostoła na tle realiów epoki, lecz także duchowy fresk ukazujący osobowość Pawła z Tarsu, jego misję i dzieło, które po sobie pozostawił. Od dzieciństwa, poprzez gorącą młodość, aż do nawrócenia pod Damaszkiem. Autor pomaga zrozumieć Czytelnikowi wybory pawłowe, od momentu, kiedy ten stał się apostołem Jezusa i zaczął głosić Dobrą Nowinę. Ukazuje narastające napięcia, konflikty, odwagę i otwartość Apostoła. Opisuje jego wrogów; fałszywe oskarżenia i donosy, niebezpieczne podróże, uwięzienie w Jerozolimie i męczeńską śmierć z ręki kata. W 2 Liście do Tymoteusza, przeczuwając swoją śmierć, Św. Paweł napisał skromnie: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Dzięki książce ks. prof. Chrostowskiego, możemy dostrzec, że św. Paweł jeszcze „nie ukończył biegu”. Jego dzieło cały czas promieniuje z wielką mocą.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

5 osób kupiło
14
Szkoła na miarę. Czytanie ze zrozumieniem Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na miarę. Czytanie ze zrozumieniem Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa ...
Dostępny29 szt.

Czytanie ze zrozumieniem to zestaw trzech zeszytów ćwiczeń umożliwiających uczniom klas 1–3 doskonalenie umiejętności czytania. O atrakcyjności zeszytów przesądzają ciekawe teksty oraz różnorodne ćwiczenia skonstruowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Zeszyt dla klasy 2 zawiera zestaw ćwiczeń dotyczących dłuższych testów, takich jak list, opis, dialog. Uczeń wyszukuje informacje według podanych kryteriów, czyta polecenia do zadań i samodzielnie je wykonuje. Ćwiczenia w zeszycie doskonalą technikę i szybkość czytania.

16,50 zł
15,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,51 zł

5 osób kupiło
15
Dziadku, opowiedz o sobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadku, opowiedz o sobie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Darowując książkę "Dziadku, opowiedz o sobie", dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania losów i wspomnień, przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niego podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla dziadka w spisywaniu dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jego młodości. Daj swojemu dziadkowi tę książkę jako prezent. Pokaż mu, że chcesz wiedzieć wszystko o jego wspomnieniach, marzeniach i pragnieniach. Odpowiadając na nieoczekiwane i czasami zabawne pytania dotyczące takich tematów, jak dzieciństwo, szkoła, hobby, przyjaźń, pierwsza miłość, ojcostwo, kariera zawodowa, twój dziadek krok po kroku spisze historię swojego życia. Stworzy wyjątkową i osobistą książkę, dzięki której naprawdę go poznasz. "Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie". Ellen Goodman

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

5 osób kupiło
16
Legendy polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Legenda to taka bajka nie bajka – odkryjesz w niej sporo fantazji, ale też kilka ziarenek prawdy. Takim ziarenkiem może być postać historyczna lub wydarzenie, które dawno, dawno temu naprawdę się rozegrało. W tym zbiorze legend poza niezwykłymi opowieściami znajdziesz wiele żartów i całe morze rymów!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
17
Szkoła malowania dla początkujących i amatorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła malowania dla początkujących i amatorów
Dostępny56 szt.

Szkoła malowania to wyjątkowa książka dla początkujących i tych, którzy z malowaniem mieli już do czynienia, wciąż jednak dążą do perfekcji i chcą stale wzbogacać swoje doświadczenie. Marek Regner – rysownik, ilustrator, artysta malarz – z wprawą godną profesjonalisty płynnie prowadzi nas przez arkana sztuki malowania. Daje nieocenione wskazówki: • jak zorganizować miejsce pracy, • jakich narzędzi używać, • jak mieszać farby, • jak komponować obraz, • na co szczególnie zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Od pustego podobrazia po gotową pracę – wspólnie z autorem, krok po kroku, stworzymy niejedno wspaniałe dzieło.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

6 osób kupiło
18
Klocki magnetyczne ZOO, zwierzęta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki magnetyczne ZOO, zwierzęta
Smily Play
Dostępny6 szt.

W zestawie znajduje się 6 klocków magnetycznych, co daje 36 obrazków i możliwość ułożenia postaci 6 zwierząt. Klocki łączą się za pomocą magnesów. Zabawka pomaga rozwijać małą motorykę i stymuluje zmysły. Żywe kolory przykuwają uwagę dziecka i zachęca je do zabawy. Całość wykonano z wytrzymałych i nietoksycznych materiałów. Zabawa rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pomaga rozwijać zmysły dziecka, zdolności planistyczne, artystyczne i ciekawość.

47,20 zł
43,42 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,78 zł

4 osoby kupiły
19
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9. Lokatorka w woalce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 9. Lokatorka w woalce
Dostępny16 szt.

Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 9. Siedem lat temu w wiosce Abbas Parva miał miejsce przerażający incydent. Pan Ronder, właściciel objazdowego Cyrku Dzikich Zwierząt, zginął rozszarpany przez lwa, który wydostał się z klatki. Badający sprawę Holmes otrzymuje zaproszenie na spotkanie z kobietą, która nie chce ujawnić swojej twarzy. Popełniona siedem lat temu makabryczna zbrodnia miała straszne konsekwencje. Holmes musi spróbować ocalić lokatorkę w woalce przed wyrokiem jej własnego sumienia.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

4 osoby kupiły
20
Szkoła rysowania dla początkujących i amatorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła rysowania dla początkujących i amatorów
Dostępny116 szt.

Marek Regner – rysownik, ilustrator, artysta malarz – z wprawą godną profesjonalisty płynnie prowadzi nas przez arkana sztuki rysowania. Daje nieocenione wskazówki: • jak zorganizować miejsce pracy, • jakich narzędzi używać, • jak komponować rysunek, • na co szczególnie zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Od pustej kartki po gotową pracę – wspólnie z autorem, krok po kroku, stworzymy niejeden wspaniały rysunek.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

3 osoby kupiły
21
Mozaika prasowanka. Zestaw koralików - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika prasowanka. Zestaw koralików
Smily Play
Dostępny49 szt.

Obudź w swoim dziecku małego artystę i pozwól mu stworzyć jego własne małe dzieła. To pudełeczko zawiera w sobie kolorowe koraliki do układania w 16 kolorach, 4 małe i 1 duża podstawka na prace, pęsetę oraz papier do prasowania. Zawiera różne formy do układania koralików. Kolorowe elementy pozwalają się skupić dziecku na zabawie. Zestaw został wykonany z wysokiej jakości materiałów i bezpiecznych dla dziecka. Liczba elementów: 3000 koralików Wymiary opakowania: 40.0 x 27.0 x 4.0 cm

50,90 zł
46,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,07 zł

3 osoby kupiły
22
Książka z puzzlami. Mały piesek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z puzzlami. Mały piesek
Dostępny23 szt.

W każdym tytule z serii „Książeczka z puzzlami” znajdziecie wesołe ilustracje, krótki, rymowany tekst oraz wyjątkowe dodatki – dwie strony z puzzlami! Jest to wspaniała pozycja dla najmłodszych, która zachęca do zabawy. Mały piesek to historia o uroczym piesku, który ma wielu przyjaciół, rozśmiesza wszystkich wokół i chce każdemu poprawić nastrój. Przeczytajcie rymowaną historię i bawicie się, układając puzzle!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
23
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia. Mianownictwo łacińskie i - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka Tom III. Głowa, szyja i neuroanato...
Dostępny5 szt.

Głowa, szyja i neuroanatomia, trzeci tom z serii PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka, łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej przy pomocy profesjonalnych ilustracji. ? Wydanie III polskie, poprawione i rozszerzone. ? Wybrane przypadki kliniczne, przystępne w lekturze. ? Kompleksowy przegląd anatomii. ? Morfologiczne podstawy problemów klinicznych. ? Ponad 1800 szczegółowych ilustracji anatomicznych i 123 tabele. ? Mianownictwo łacińskie i polskie. PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka jest serią trzech tomów: Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy Tom II. Narządy wewnętrzne Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia SKRÓCONY SPIS TREŚCI Głowa i szyja 1. Przegląd 2. Kości, więzadła i stawy 3. Systematyka mięśni 4. Systematyka naczyń i nerwów 5. Narządy i ich unaczynienie 6. Topografia 7. Przekroje Neuroanatomia 1. Wprowadzenie do neuroanatomii 2. Histologia komórek nerwowych i komórek gleju 3. Autonomiczny układ nerwowy 4. Opony mózgowo-rdzeniowe 5. Przestrzenie płynowe 6. Kresomózgowie 7. Międzymózgowie 8. Pień mózgu 9. Móżdżek 10. Unaczynienie mózgu 11. Rdzeń kręgowy i jego unaczynienie 12. Przekroje mózgowia 13. Układy czynnościowe i odniesienia kliniczne Słownik i streszczenia 1. Słownik 2. Streszczenia Dodatki Wykaz literatury Skorowidz terminów lacińskich Skorowidz terminów polskich

284,00 zł
3 osoby kupiły
24
Nowe uzależnienia młodego pokolenia. Od przyjemności do przymusu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe uzależnienia młodego pokolenia. Od przyjemności do przymusu
Dostępny9 szt.

Szybciej, więcej, lepiej… Współczesna młodzież często określana jest „pokoleniem instant” bądź „cyfrowych tubylców”. Świetnie poruszają się w mediach społecznościowych i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Przyzwyczajeni do natychmiastowej gratyfikacji wypracowali nowe sposoby spędzania wolnego czasu i odreagowania stresu. Książka porządkuje wiedzę na temat nałogowych zachowań coraz częściej pojawiających się u młodych ludzi. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: • medykalizacja społeczeństwa, szczególnie jego zapotrzebowanie na magiczną pigułkę, która usprawni pracę umysłu czy zapewni stan odurzenia; • temat neurostymulantów i leków bez recepty – jako że wiele młodych osób traktuje zażywanie tych substancji jako jedną z metod wspomagających pamięć i ułatwiających skupienie w pracy; • pliki dźwiękowe reklamowane jako e-narkotyki, które mają wpływać na nastrój słuchacza; • instagramowalne e-papierosy jako przepis na bycie modnym. Książka odwołuje się do współczesnej wiedzy i wyjaśnia nałogowe zachowania z perspektywy najnowszych badań naukowych z zakresu uzależnień. Przywoływane wypowiedzi osób dzielących się w Internecie swoimi doświadczeniami pozwolą terapeutom uzależnień, psychologom, pedagogom, a przede wszystkim zatroskanym rodzicom lepiej zrozumieć zachowanie młodzieży.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
25
Pudelko Sniadaniowe Backup 4 B38 Derform Fol - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
3 osoby kupiły
26
Przewodnik z mapami - Ziemia Kłodzka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik z mapami - Ziemia Kłodzka
Dostępny34 szt.

Ziemia Kłodzka - ilustrowany przewodnik z mapami Aktualizowany w terenie ilustrowany przewodnik z mapami. Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów opisujących kolejno: - Góry Stołowe, Góry - Bystrzyckie i Orlickie - Masyw Śnieżnika - Góry Bialskie, Złote i Bardzkie - Kotlina Kłodzka W poszczególnych rozdziałach zostały opisane najważniejsze atrakcje turystyczne ze zdjęciami i danymi kontaktowymi. Dodatkowo w przewodniku zostały zamieszczone aktualne plany miejscowości i schematy labiryntów skalnych i jaskiń. Na końcu przewodnika umieszczono atlas całego obszaru w skali 1:80 000. Przewodnik dostępny w dwóch wersjach okładek.

26,80 zł
19,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 6,81 zł

3 osoby kupiły
27
Pan Wołodyjowski, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Wołodyjowski, Blu-ray
Jerzy Hoffman
Dostępny8 szt.

Ekranizacja ostatniej części trylogii Henryka Sienkiewicza. Przygody pułkownika Michała Wołodyjowskiego – małego rycerza – i jego miłość do pięknej Basi ukazane na tle wojny polsko-tureckiej do dziś cieszą się wielką popularnością. Realizacja filmu budziła ogromne zainteresowanie prasy filmowej, a gotową superprodukcję obejrzały miliony widzów. W Panu Wołodyjowskim zagrali najwybitniejsi aktorzy z Tadeuszem Łomnickim na czele. Jego kreacja przeszła do historii polskiego kina. Film po restauracji cyfrowej. A film adaptation of the last part of Henryk Sienkiewicz’s Trilogy. The adventures of Colonel Michał Wołodyjowski – the little knight – and his love for the beautiful Basia, shown against the background of the Polish-Ottoman War, are still very popular today. The realization of the film caught press attention while the completed super production have been seen by millions of viewers. Colonel Wołodyjowski features the most prominent Polish actors, including Tadeusz Łomnicki, whose creation has gone down in the history of Polish cinema. Digitally restored film.

50,00 zł
47,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
28
Barbie dreamhouse adventures. Dom marzeń. Dekoruj naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie dreamhouse adventures. Dom marzeń. Dekoruj naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Książka z zadaniami i naklejkami: • dekorowanie domku i ulubionych pomieszczeń sypialni czy kuchni, w których mieszka Barbie, • 8 stron naklejek wielokrotnego użytku w dużym formacie zapewnia wiele godzin zabawy, • rozwijanie zdolności plastycznych i umiejętności manualnych.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
29
Potop. Część 1 i 2, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potop. Część 1 i 2, Blu-ray
Jerzy Hoffman
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Wydanie dwupłytowe Zachwycająca niebywałym rozmachem adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza. Główny bohater, chorąży orszański Andrzej Kmicic, walczy o serce pięknej Oleńki Billewiczówny, stając się przy tym wzorem męstwa i odwagi. Film Jerzego Hoffmana, od początku pomyślany jako wielka epopeja narodowa, potwierdził talent reżysera w realizacji superprodukcji. „Potop”, nad którym prace trwały ponad pięć lat, przyciągnął do kin wielomilionową widownię, a w 1975 roku otrzymał nominację do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Film po restauracji cyfrowej. This Henryk Sienkiewicz’s novel adaptation astonishes with an exceptional directing. The protagonist, ensign Andrzej Kmicic, fights for the heart of beautiful Oleńka Billewiczówna, hence becoming a role model of bravery and courage. Jerzy Hoffman’s film, from the very beginning thought as a great national epopee, proved his talent through the creation of this superb production. The work on The Deluge lasted for more than five years, while the ready-made film brought millions of viewers to cinemas. In 1975, the film received an Academy Award nomination for The Best Foreign Language Film. Digitally restored film.

50,00 zł
47,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

3 osoby kupiły
30
Pod wspólnym niebem. Tom 1. Kiedyś dogonimy Paryż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod wspólnym niebem. Tom 1. Kiedyś dogonimy Paryż
Dostępny34 szt.

Oświadczyny przyjmuję tylko między 20.00 w piątek a 3.00 w sobotę – w Paryżu, na balkonie z widokiem na wieżę Eiffla. Zosia – rozwódka, mama dwóch dorosłych córek – po latach spotyka przypadkiem swojego dawnego kolegę z pracy. Kiedyś łączyło ich coś więcej, ale oboje z różnych powodów przestraszyli się tej relacji. Jak będzie wyglądała ich rzeczywistość dziesięć lat później, kiedy wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie wspólnemu szczęściu? Czy i tym razem Zosia się wycofa? A może wreszcie weźmie się z życiem za bary i pokona demony przeszłości?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

2 osoby kupiły
31
Sudety Wschodnie; foliowana mapa turystyczna 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudety Wschodnie; foliowana mapa turystyczna 1:60 000
Dostępny6 szt.

Sudety Wschodnie Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Sudetów Wschodnich obejmuje swoim zasięgiem Kotlinę Kłodzką, Góry Opawskie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe oraz czeskie Orlické hory. Publikacja powstała we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: ? dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm ? 600 m), ? bogata treść turystyczna, ? zgodność z GPS ? współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Mapa zawiera m.in.: ? szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, ? schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, ? muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, ? parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, ? cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, ? turystyczny plan Kłodzka w skali 1:10 000 (1 cm ? 100 m), ? informator krajoznawczy. "

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
32
Masaż chiński Tui-Na dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż chiński Tui-Na dla początkujących
Dostępny12 szt.

Ta książka to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcieliby poznać praktyczne aspekty masażu Tai-Nu i tym samym wzbogacić swój warsztat zawodowy. Dzięki niej nauczysz się bezpiecznej i skutecznej techniki uzdrawiającej, która sprawdzi się w leczeniu wielu powszechnych chorób i dolegliwości. Przywrócisz zdrowie swoim pacjentom, regulując przepływ energii qi w meridianach zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Korzystając z tego podręcznika dla masażystów, nie tylko uśmierzysz ból stawów czy poradzisz sobie z dysfunkcjami mięśni, stawów i kości, ale też wyeliminujesz infekcje dróg oddechowych czy problemy z układem trawiennym. Zastosuj prostą i bezpieczną terapię na wiele dolegliwości!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
33
Cyferki Gryzmołki Kapitan Nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki Gryzmołki Kapitan Nauka
Dostępny333 szt.

?Gryzmołki. Cyferki? (3?6 lat) to zestaw 60 kreatywnych zadań, które wprowadzą przedszkolaki w świat matematyki poprzez zabawę. Łamigłówki opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pomogą wprowadzić dzieci w świat liczb w atrakcyjny sposób, tak by matematyka kojarzyła im się pozytywnie. Zadania rozwijają przy tym umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania w zakresie 1?10 oraz myślenia logicznego i grafopercepcji. Trening myślenia matematycznego Gdzie na obrazku ukryła się cyfra cztery? Ile kotków zmieściło się w koszyku? Jaka liczba powstanie przez zapisanie obok siebie cyfr 1 i 0? Jak połączyć kropki, aby powstał robot? ?Gryzmołki. Cyferki? (3?6 lat) to świetne przygotowanie przedszkolaków do nauki liczenia i wykonywania prostych działań arytmetycznych. Zadania polegają m.in. na pisaniu cyfr po śladzie, liczeniu przedmiotów, dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 1?10, porównywaniu obiektów, uzupełnianiu i kontynuowaniu sekwencji, wskazywaniu obiektu niepasującego do pozostałych, zabawie z odbiciami lustrzanymi czy rozpoznawaniu figur geometrycznych. Zagadki ćwiczą w ten sposób rozumienie poleceń, myślenie logiczne oraz grafopercepcję. W zestawie znajduje się 60 zadań na kartach zmywalnych oraz flamaster suchościeralny, dzięki czemu ćwiczenia można rozwiązywać wielokrotnie. Wszystkie zadania zostały opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Bożenę Dybowską i Justynę Perkuszewską-Staniszewską, oraz zilustrowane przez Ewę Brzozowską. Rozwój: nauka liczenia, dodawanie i odejmowanie, grafopercepcja, myślenie logiczne Autorzy Bożena Dybowska ? nauczycielka i pasjonatka edukacji wczesnoszkolnej, prowadzi zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające twórcze zdolności dzieci. Justyna Perkuszewska-Staniszewska ? nauczycielka informatyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pasjonuje się programowaniem. Ewa Brzozowska ? Surface Pattern Designer, graficzka komputerowa i ilustratorka. Z wykształcenia informatyczka, z pasji ? artystka. W serii również: Gryzmołki Literki Gryzmołki Zwierzęta Gryzmołki Angielski

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
34
Kubuś i przyjaciele. Śmieszki i żarciki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i przyjaciele. Śmieszki i żarciki
Dostępny25 szt.

Jesteś gotów na najbardziej zabawną przygodę w Stuwiekowym Lesie? To świetnie, bo żarty się właśnie… zaczęły! I będą trwać w najlepsze w towarzystwie Kubusia i jego przyjaciół. Wyszukuj różnice, przemierzaj labirynty, łącz w pary, baw się naklejkami i rozwiązuj żartozagadki, a przy tym śmiej się, ile sił!

12,00 zł
9,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
35
Psy. Ilustrowany przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy. Ilustrowany przewodnik
Dostępny570 szt.

Ten bogato ilustrowany przewodnik przybliży czytelnikowi świat psów. Zawiera opis ponad 400 ras i odmian uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną z uwzględnieniem informacji o wielkości, charakterze, nawykach, tresurze czy opiece. Przedstawia zarówno podstawowe, jak i bardziej szczegółowe wiadomości o tych wspaniałych zwierzętach, które od wieków towarzyszą człowiekowi.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
36
Okładka B6 regulowana, 23.9 x 33.0-35.7cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka B6 regulowana, 23.9 x 33.0-35.7cm
ABRO, 1
Dostępny13 szt.

Wykonana z folii PVC, z jednej strony okładki możliwość regulowania, zakładka po stronie nieregulowanej z kolorowej folii, tłoczenie z oznaczeniem na każdej sztuce, uskok zapobiegający zaginaniu okładki. Wymiar: 23,9x33,0-35,7cm Uwaga! Kolor wysyłamy losowo.

2,99 zł
2 osoby kupiły
37
Peter Rabbit Tales Little Library - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Rabbit Tales Little Library
Dostępny12 szt.

Join Peter Rabbit as he learns about colours, numbers and animals in this adorable little library. In these four chunky board books you will learn early concepts with Peter Rabbit and all his friends. With beautiful, bright, contemporary artwork, this board book collection is perfect for even the youngest Peter Rabbit fans. Look out for other Peter Rabbit books with early learning concepts: Hop, Skip and Stick sticker activity book What Can You See, Peter? Hoppy Holidays sticker activity book

33,40 zł
30,73 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,67 zł

2 osoby kupiły
38
Wydra zwana Kamyczkiem. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydra zwana Kamyczkiem. Tom 8
Dostępny7 szt.

Jasmine i Tom dostrzegają nad brzegiem rzeki małą wyderkę, która jest zupełnie sama. Gdy nurt porywa zwierzątko, nie wahają się, by ruszyć mu na ratunek. Akcja ratunkowa kończy się powodzeniem, jednak maluch powinien być przy swojej mamie. Czy Jasmine i Tom odnajdą dom i rodzinę małej wyderki? Wydra zwana Kamyczkiem to wspaniała, ponadczasowa opowieść pełna śmiechu i wzruszeń, która długo będzie zachwycać kolejne pokolenia czytelników. Książki z serii „Dębowa farma” doskonale się sprawdzą się jako pierwsza książka do samodzielnego czytania.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
39
Worek szkolny na obuwie, konie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek szkolny na obuwie, konie
Derform
Dostępny5 szt.

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Wymiary worka: 41.0 x 35.0 cm

12,99 zł
2 osoby kupiły
40
Układanka drewniana, zwierzęta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana, zwierzęta
Smily Play
Dostępny2 szt.

Drewniana układanka ma uchwyty z wizerunkami egzotycznych zwierząt. Rozwija w dzieciach spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Układanka wspiera: • rozwój umiejętności poznawczych, • rozpoznawanie obrazków, kształtów oraz kolorów. Wymiary produktu: 30.0 x 22.0 x 1.0 cm

24,20 zł
22,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,94 zł

2 osoby kupiły
41
Testament Maszynowej Dziewczynki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament Maszynowej Dziewczynki
Dostępny110 szt.

Maszynowa Dziewczynka umrze pierwsza. Tak postanowiła. Ale wszyscy inni zdążą umrzeć przed nią. Testament Maszynowej Dziewczynki to zapisana wierszem współczesna baśń o młodej kobiecie, która straciła wszystko i wszystkich, choć zachowała przy tym odwagę, gniew i bezczelność.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
42
Łąka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łąka
Rebel, od 10 lat
Dostępny50 szt.

Niezwykłe spotkania z naturą! Nowa gra Klemensa Kalickiego, autora popularnej gry familijnej „Domek”! Doświadczeni obserwatorzy przyrody dzielnie przemierzają okolice w poszukiwaniu roślin, zwierząt i rozmaitych ciekawostek. Chętnie wykorzystują swoją wiedzę - na łąkach, wśród traw są w stanie wypatrzeć małe gryzonie, a skoro tu są, być może za chwilę pojawi się myszołów, lis albo nawet żmija! „Łąka” to gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę, spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw. Na czym to polega? Podczas rozgrywki uczestnicy na zmianę umieszczają żetony szlaku na jednej z dwóch plansz. Skorzystanie z planszy głównej pozwala na zdobywanie kart, jednak ich zagrywanie wymaga spełnienia określonych warunków. Z kolei wykorzystanie planszy ogniska aktywuje specjalne akcje, które pomagają w realizowaniu indywidualnych strategii i daje możliwość realizowania celów, za które otrzymamy dodatkowe punkty zwycięstwa. W trakcie zabawy gracze zbierają na swojej łące i okolicy karty podłoży (siedliska życia zwierząt), karty obserwacji (konkretne gatunki zaobserwowane podczas wędrówki), oraz karty krajobrazów i znalezisk (widoki i interesujące pamiątki z wypraw). Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów w zdobytych zestawach kart oraz na planszy ogniska. Dlaczego pokochasz tę grę? Łąka to tytuł wzbudzający wiele wyjątkowych emocji. Z jednej strony jest to wyścig, w którym staramy się jak najszybciej zrealizować cele, z drugiej zaś staramy się zaprosić najciekawsze gatunki zwierząt przygotowując im dogodne siedlisko, wzbogacamy, budujemy, kompletujemy, tworzymy... • W grze znajdziemy ponad 200 unikatowych kart inspirowanych przyrodą i krajobrazami centralnej Europy. Dzięki nim kolejne partie różnią się od siebie, a uczestnicy mają okazję wypróbować różne strategie. • Wzbogacona o przepiękne ilustracje, które klasyczną techniką akwareli wykonała Karolina Kijak, „Łąka” zachwyca wykonaniem. Każda karta to nie tylko narzędzie w grze, ale również małe dzieło sztuki, które cieszy oko podczas zabawy! • Oprócz przyjemności płynącej z grania, „Łąka” oferuje nam również poszerzenie przyrodniczej wiedzy. Do gry dołączony jest specjalny indeks kart, pełen przystępnie napisanych ciekawostek o gatunkach, które się na nich pojawiają. • Gra zawiera również 5 kopert z mini-dodatkami, które zaskoczą nas swoją zawartością, dodatkowo rozbudowując zabawę! Zawartość opakowania: • plansza główna, • 2 plansze ognisk i zaślepki, • 184 karty, • 12 żetonów celów, • 20 żetonów szlaków, • 12 żetonów premii, • 28 żetonów dróg, • 5 żetonów trybu jednoosobowego, • żeton pierwszego gracza, • 5 kopert z dodatkowymi kartami, • znacznik rundy, • 4 składane podajniki, • instrukcja, • indeks kart zawierający dziennik obserwacji przyrodniczych, • schemat składania podajników.

199,95 zł
175,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 23,99 zł

1 osoba kupiła
43
Pan Wołodyjowski, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Wołodyjowski, DVD
Jerzy Hoffman
Dostępny9 szt.

Ekranizacja ostatniej części trylogii Henryka Sienkiewicza. Przygody pułkownika Michała Wołodyjowskiego – małego rycerza – i jego miłość do pięknej Basi ukazane na tle wojny polsko-tureckiej do dziś cieszą się wielką popularnością. Realizacja filmu budziła ogromne zainteresowanie prasy filmowej, a gotową superprodukcję obejrzały miliony widzów. W Panu Wołodyjowskim zagrali najwybitniejsi aktorzy z Tadeuszem Łomnickim na czele. Jego kreacja przeszła do historii polskiego kina. Film po restauracji cyfrowej. A film adaptation of the last part of Henryk Sienkiewicz’s Trilogy. The adventures of Colonel Michał Wołodyjowski – the little knight – and his love for the beautiful Basia, shown against the background of the Polish-Ottoman War, are still very popular today. The realization of the film caught press attention while the completed super production have been seen by millions of viewers. Colonel Wołodyjowski features the most prominent Polish actors, including Tadeusz Łomnicki, whose creation has gone down in the history of Polish cinema. Digitally restored film.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

1 osoba kupiła
44
Folwark zwierzęcy. Opowiastka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy. Opowiastka
Dostępny70 szt.

Pan Jones z Folwarku Dworskiego jest tak leniwy i zapijaczony, że któregoś dnia zapomina nakarmić zwierzęta gospodarskie. Doprowadza to do buntu pod wodzą świń Napoleona i Chrumka oraz do przejęcia posiadłości przez zwierzęta. Te ślubują położyć kres panującym tam potwornym nierównościom i od tej pory gospodarstwo pod zmienioną nazwą Folwark Zwierzęcy służyć ma wszystkim czworonogom. W miarę upływu czasu jednak ideały rewolucji tracą na znaczeniu, a wreszcie odchodzą w niepamięć. Folwark przeradza się w coś nowego i nieoczekiwanego… Folwark zwierzęcy – opowieść o rewolucji, która poszła nie tak – to błyskotliwa satyra Orwella na deprawujący wpływ władzy. Nowe tłumaczenie, opatrzone odnalezioną po latach przedmową autora.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
45
Zapiski o Annie Achmatowej. Tom 3. 1963-1966 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski o Annie Achmatowej. Tom 3. 1963-1966
Dostępny6 szt.

Anna Achmatowa (1889-1966) rosyjska poetka. Jeszcze przed rewolucją październikową należała do grona najważniejszych postaci rosyjskiej literatury. Po przewrocie bolszewickim żyła zepchnięta na margines jako osoba politycznie niepewna. Jej były mąż, poeta Nikołaj Gumilow, został rozstrzelany w 1921 roku, a syn Lew Gumilow i drugi mąż Nikołaj Punin trafili do więzienia. Lata II wojny światowej spędziła w Taszkencie. W 1946 roku została wykluczona z życia literackiego Związku Sowieckiego jako twórczyni pustej, bezideowej poezji. W latach sześćdziesiątych wreszcie ukazały się jej wiele lat pisane arcydzieła Poemat bez bohatera i Requiem.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
46
Klinika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klinika
Dostępny102 szt.

Nowy thriller medyczny autorki Psychopaty i Nie ufam już nikomu Jego zniknięcie to dopiero początek Gaja zawdzięcza życie rozwojowi medycyny i leczeniu metodą modyfikacji genomu w okresie prenatalnym. Podobnie jak Kajtek, z którym przyjaźniła się od lat. Byli jak rodzeństwo, którego żadne z nich nigdy nie miało. Jednak jakiś czas temu Kajtek zniknął. Tymczasem nastroje społeczne gęstnieją: rząd zakazuje metody in vitro, dochodzi do masowych protestów. Gaja czuje się zastraszona i napiętnowana. Próbuje rozwikłać sprawę zniknięcia przyjaciela. To, co odkryje, okazuje się znacznie bardziej przerażające, niż mogłaby sobie wyobrazić.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
47
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter 3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Harry Potter 3
Ravensburger, 1000
Dostępny93 szt.

Puzzle 1000 elementów Ravensburger z postaciami z filmu Harry Potter to unikalna seria puzzli z wyjątkowymi ilustracjami przedstawiającymi głównych bohaterów. Po ułożeniu puzzle mają wymiary 70.0 x 50.0 cm Puzzle firmy Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości. Zawartość i cechy zestawu: • Układanka z motywem Harry'ego Pottera • Ilość elementów: 1000 elementów • Wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu • Przeznaczone dla dzieci od lat 14

65,30 zł
58,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

1 osoba kupiła
48
Książka z puzzlami. Królewna Śnieżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z puzzlami. Królewna Śnieżka
Dostępny11 szt.

W każdym tytule z serii „Książeczka z puzzlami” znajdziecie wesołe ilustracje, krótki, rymowany tekst oraz wyjątkowe dodatki – dwie strony z puzzlami! Jest to wspaniała pozycja dla najmłodszych, która zachęca do zabawy. Królewna Śnieżka to klasyczna, znana każdemu, bajka w nowej, ciekawej odsłonie dla maluchów. Przeczytajcie rymowaną historię i bawicie się, układając puzzle!

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
49
Prezent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezent
Dostępny179 szt.

Nowy bestseller nr 1 i nowy bohater, jakiego jeszcze w tym gatunku nie było! Jak zwykle u Fitzka: zwyczajny człowiek postawiony wobec niewyobrażalnego musi wytropić mordercę i uratować życie dziecka. Tyle, że nie umie czytać ani pisać.Milan Berg stoi na światłach, kiedy nagle obok niego zatrzymuje się samochód. Na tylnym siedzeniu przerażona dziewczynka rozpaczliwie przyciska do szyby zapisaną kartkę. Wołanie o pomoc? Milan nie może jej odczytać, bo nie umie czytać. Rzuca się w pościg rowerem, ale z samochodu wysiada normalna rodzina Przeczucie mówi mu jednak, że dziewczynka jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Musi ją odszukać. Otrzymuje zaskakujący prezent. Potem będą następne. I ofiary. Milan rozpoczyna rozpaczliwą i szaleńczą podróż, która prowadzi go w głąb własnej przeszłości. Na końcu dowie się, że czasami prawda jest tak przerażająca, że nie da się z nią dalej żyć. A niewiedza jest największym prezentem na ziemi.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
50
Bohaterowie najdłuższych dni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie najdłuższych dni
Dostępny60 szt.

Podczas II wojny światowej przeprowadzono kilkadziesiąt dużych operacji inwazyjnych. Wybrzeża stały się polami zażartych bitew; pierwszą linią obrony przed nacierającymi siłami desantowymi. Żołnierze musieli niekiedy zdobywać plaże metr po metrze, ponosząc w walce ogromne straty. W nadmorski piasek wsiąkała krew dziesiątków tysięcy walczących. Maciej Franz opisuje wszystkie najważniejsze bitwy na plażach całego świata: planowany, ale nigdy nie zrealizowany desant wojsk niemieckich na Półwysep Helski w 1939 r., niemieckie lądowania w Skandynawii rok później, japońskie operacje desantowe na Pacyfiku i w Azji Południowo-Wschodniej czy wreszcie walki Armii Czerwonej i aliantów zachodnich podczas operacji desantowych w różnych częściach świata: w Europie, Azji, Afryce i na Pacyfiku. Sytuacja na brzegu była daleka od oczekiwanej. Nie tylko czołgi zostały rozbite, ale także oddziały piechoty zostały przygniecione ogniem przeciwnika. Walki na brzegu prowadzone były w dramatycznych warunkach, a przewaga wojsk niemieckich była ogromna. W tej sytuacji generał J.H. Roberts nakazał lądowanie żołnierzom Fusiliers Mont-Royal, którzy pełnili funkcję odwodu bojowego dla sił desantowych. O godzinie 7.00 znaleźli się na brzegu i natychmiast weszli do walki. Niestety także oni ponieśli ogromne straty, a ogień niemiecki nadal prowadzony był bardzo sprawnie. Szybko zorientowano się, że utrzymanie nawet tych pozycji, które udało się uzyskać w pierwszych chwilach desantu, będzie niemożliwe. (...)

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry