hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 14 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki (James Nestor), na drugim Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk (Rachel Brian). Kolejny produkt to Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu (Nina Brochmann, Ellen Stokken-Dahl) oraz Minecraft. Kompaktowe konstrukcje (Thomas McBrien, Ryan Marsh).
1
Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki
Dostępny
606 szt.

Nic ma nic ważniejszego dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż oddychanie. Niezależnie od tego, co jemy, ile ćwiczymy, jakie mamy geny, jak szczupli, młodzi czy mądrzy jesteśmy – nasze zdrowie nie zyska na jakości, dopóki nie będziemy poprawnie oddychać. Jako gatunek utraciliśmy zdolność prawidłowego oddychania i ponosimy tego poważne konsekwencje. Dziennikarz James Nestor przemierza świat, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak i jak to naprawić. Odpowiedzi szuka nie tylko w źródłach medycznych, ale także w pradawnych miejscach pochówku, w tajnych instytutach ZSRR, w szkołach chóralnych w New Jersey i na pełnych smogu ulicach Sao Paulo. Bada starożytne praktyki oddechowe (Pranayama, Sudarshan Kriya, Tummo) i łączy siły z „pulmonautami”, aby naukowo testować moc oddechu. Okazuje się, że dzięki niewielkim nawet zmianom w sposobie, w jaki wykonujemy wdech i wydech, możemy znacznie polepszyć wyniki sportowe, poprawić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, pozbyć się chrapania, astmy i chorób autoimmunologicznych, a nawet wyprostować dotknięty skoliozą kręgosłup. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe! Bazując na tekstach medycznych z kilku tysięcy lat oraz na najnowszych, przełomowych badaniach z zakresu pulmonologii, psychologii, biochemii i fizjologii człowieka, Oddech wywraca do góry nogami wszystko to, co wydawało nam się, że wiemy o najbardziej podstawowej funkcji biologicznej organizmu. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie będziecie oddychać tak samo. Zaczniecie lepsze, zdrowe życie. I nigdy nie zabraknie wam tchu.

49,90 zł
29,44 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,46 zł

81 osób kupiło
2
Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk
Dostępny
42 szt.

Nowy komiksowy podręcznik Rachel Brian, autorki bestsellerowego Zgadzam się albo i nie! oraz znanego na całym świecie filmiku „Tea Consent”. Książka została napisana z myślą o tych, którzy się zamartwiają lub trapi ich lęk, czyli właściwie o nas wszystkich. Każde dziecko na co dzień doświadcza różnych uczuć mniej lub bardziej przyjemnych. I każde niejednokrotnie czegoś się obawia. Ale bywa, że nadmierny lęk staje się przeszkodą. Ta książka pomoże rozpoznać własne lęki i zrozumieć, dlaczego obawy są nieodłączną częścią życia, a także wyposaży małych czytelników w narzędzia przydatne, by odzyskać spokój. Rzeczowa treść, która powstała w oparciu o badania naukowe, przedstawiona w formie zabawnych scenek. Bezcenne narzędzie dla rodziców i nauczycieli!

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

28 osób kupiło
3
Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu
Dostępny
14 szt.

Czym jest miesiączka? Jak pokonać kryzys pryszczowy? Czy muszę nosić stanik? Co się właściwie ze mną dzieje? Przemiana z dziecka w nastolatkę nie jest prosta! Ciało ulega metamorfozie, do głosu dochodzą hormony, a w mózgu zachodzi coś w rodzaju przemeblowania. Młode dziewczyny, których to wszystko dotyczy, często czują się zagubione. Dlatego norweskie lekarki – Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl – stworzyły ten przewodnik, by wprowadzić cię w świat dziewczyńskich spraw, bo znają ciało zarówno z zewnątrz jak i od środka. Autorki odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania, zdradzą triki, które ułatwią ci zmaganie się z codziennością. Opowiadają prawdziwe historie i udzielają dobrych rad, dzięki którym nie poczujesz się sama w tym wyjątkowym czasie. Ponieważ dojrzewanie niektórych spotyka wcześniej a innych później, ta książka została napisana z myślą o obu tych grupach i będzie odpowiednia dla dziewczyn w wieku od 9 do 16 lat. Młode dziewczyny nie powinny szukać odpowiedzi na pytania dotyczące ich ciał w internecie. Naprzeciw temu wyszły autorki lekarki, które od kilku lat zajmują się zdrowiem seksualnym młodzieży. Napisana przez nie książka to źródło wiedzy, które odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, a także porusza najaktualniejsze problemy. Publikacja została pięknie zilustrowana przez utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną artystkę – Maghhild Winsnes. W 2019 książka otrzymała w Norwegii Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzasadnienie brzmiało: „… mądra i fantastyczna książka (…) wizualna uczta z niesamowitymi ilustracjami. Nie ma ani jednej nudnej strony”. Nina Brochmann (ur. 1987) i Ellen Støkken Dahl (ur. 1991) są lekarkami i pisarkami. Spotkały się jako początkujące studentki medycyny, angażując się wspólnie w kwestie edukacji seksualnej. Od tego czasu współpracują na rzecz upowszechniania wiedzy o seksie oraz ciele dziewczyn i kobiet w każdym wieku. W 2007 roku wydały swoją pierwszą książkę, Radości z kobiecości. Nina pracuje jako lekarka w Szpitalu Uniwersyteckim w Akershus. Ellen ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą – działała w infolinii SUSS oraz organizacji Sex i społeczeństwo, gdzie jest obecnie zatrudniona jako lekarka.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

19 osób kupiło
4
Minecraft. Kompaktowe konstrukcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Kompaktowe konstrukcje
Dostępny
87 szt.

Oto kolejny podręcznik Minecrafta! Można się z niego dowiedzieć, jak opracować, zbudować i modyfikować ponad 20 miniprojektów – począwszy od samolotu strażackiego, przez łódź podwodną, aż po ukryty bunkier i gry zręcznościowe. Dzięki zawartym w książce szczegółowym instrukcjom, sprytnym trikom i praktycznym radom dotyczącym konstruowania poszczególnych obiektów czytelnik szybko przyswoi sobie nowe metody budowania i przećwiczy techniki poznane wcześniej. Stworzone z tą książką miniprojekty z pewnością zaimponują innym minecraftowym przyjaciołom!

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

18 osób kupiło
5
Cukry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukry
Dostępny
48 szt.

To jest książka o kimś innym. Można się z niej dowiedzieć, jak jest w środku czyjejś głowy i czy to miłe miejsce, czy raczej ponura nora. Jest też o tym, czy zaćmienie słońca może trwać przez całe życie i gdzie znikają wszystkie papużki faliste. Jak wyglądał Jezus zanim został gwiazdą, czy lepiej jest mieszkać w igloo niż w rodzinnym domu, i co zostaje po nocnym pożarze. Bohaterka jest dziewczyną i dostała diagnozę: zespół Aspergera. Ale co to właściwie oznacza?

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

17 osób kupiło
6
Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Podręcznik Terapeuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
49,72 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,18 zł

15 osób kupiło
7
W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

12 osób kupiło
8
Mądrość menopauzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość menopauzy
Dostępny
157 szt.

Przez wieki niewiele kobiet dożywało menopauzy. Średnia długość życia w 1900 roku wynosiła zaledwie 40 lat. Te, którym się udało, postrzegały menopauzę jako granicę, za którą czekała je tylko niedołężność i starość. Dziś jednak średnio dożywamy osiemdziesiątki. Możemy się spodziewać, że jeszcze przez kilkadziesiąt lat po menopauzie będziemy sprawne fizycznie i psychicznie – oraz aktywne. Najwyższy czas zerwać z tabu otaczającym menopauzalną przemianę. Przerwać milczenie narzucone nam przez kulturę i wejść w ten nowy etap życia z wiedzą i szeroko otwartymi oczami. Dla wielu kobiet – co potwierdzają badania – okres między 50 a 65 rokiem życia jest najszczęśliwszy i kojarzy się ze spełnieniem: w rodzinie, relacjach, przyjaźniach, zainteresowaniach i pracy. Menopauza jako początek końca? To nie mogłoby być dalsze od prawdy. Zmiany okresu menopauzy Badania nad fizjologicznymi zmianami, które zachodzą u kobiet w czasie perimenopauzy – okresie kilku lat poprzedzających menopauzę – wykazały, że obok zachwiań hormonalnych, które niosą za sobą utratę płodności, nasze ciała, a szczególnie układ nerwowy, niemalże dosłownie zyskują nowe okablowanie. Wpływa ono na myśli kobiety, jej zdolność koncentracji i ilość paliwa kierowanego do płata czołowego mózgu. Dr Christiane Northrup, po latach pracy z tysiącami kobiet, które przeszły przez perimenopauzę i menopauzę, oraz po doświadczeniu tych procesów na własnej skórze, przychodzi do nas z wiedzą i słowami otuchy. Menopauza może być ekscytującą przygodą; nowym etapem rozwoju. Jeśli powitamy ją z pełną świadomością i otwartością, obdarzy nas przemianą i uzdrowieniem ciała, umysłu i ducha. Moc kobiet w średnim wieku Kobiety w średnim wieku nie są już niewidzialne i nie siedzą cicho. Są wykształcone, wiedzą, czego chcą, angażują się we własne zdrowie i są zdeterminowane, by nad nim zapanować. Mają też coraz większe wpływy społeczne i ekonomiczne. Są potężną i potencjalnie niebezpieczną grupą dla każdej instytucji, która zbudowana jest na status quo. Budzimy się, by nieść światu tak potrzebną dobrą nowinę o zdrowiu, nadziei i uzdrowieniu. Menopauza to zmiana perspektywy Większości kobiet, nawet te na wysokich stanowiskach i singielki, buduje swoją tożsamość i samoocenę w oparciu o relacje. Dla kontrastu mężczyźni obraz samych siebie opierają na pracy, dochodach i sukcesach w świecie poza domem. Dla obu płci wzorzec ten zmienia się w wieku średnim: kobiety zaczynają kierować więcej energii na zewnątrz, odkrywając w świecie źródła kreatywnej ekspresji i samooceny. Mężczyźni tymczasem przechodzą kryzys wieku średniego w inny sposób – zmęczeni światem, kierują się do wnętrza, zmieniając się w stróżów domowego ogniska. Marzą o emeryturze spędzonej przy kominku, w otoczeniu rodziny, z dala od pracy i jej pól bitew. Kobieta w okresie menopauzy, królowa swojego życia, staje na rozdrożu, rozrywana przez przyzwyczajenie i świat, który dobrze zna i marzenia o nowych drogach, które się przed nią otwierają. Wołają do niej, by odkrywała siebie, wszystkie uśpione dotychczas aspekty swojej osobowości, skupiła się wreszcie, po latach stawiania siebie na drugim miejscu, na swoim potencjale. Oto wyzwanie wieku średniego. Jak mówi dr Christiane Northrup: „W moim osobistym doświadczeniu, którym teraz dzielę się z milionami innych kobiet, uniesienie hormonalnej zasłony – cyklu miesięcznego, który zmuszał nas do skupiania się na potrzebach i uczuciach innych osób – może być wyzwalające, ale również przynosić niepokój i niepewność. W wieku średnim gwałtownie wzrasta liczba separacji i rozwodów, wiele kobiet wybiera też nowe ścieżki kariery i rozwoju. Zawsze wyobrażałam sobie, że spędzę całe życie z mężczyzną, którego poślubiłam; że razem się zestarzejemy. To było jednym z moich najdroższych marzeń. W wieku średnim, podobnie jak tysiące innych, musiałam pożegnać się ze złudzeniami na temat tego, jak będzie wyglądać moje życie. Musiałam się zmierzyć z rozterką starą jak świat: jak poradzić sobie ze stratą czegoś, czego nigdy nie miałam. To bardzo trudne. Nie chodziło jednak tylko o to, z kim spędzę emeryturę. To było ostrzeżenie płynące z głębi mojego ducha: „rośnij albo giń”. Takie miałam opcje. Postanowiłam wzrastać.”

80,00 zł
49,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,40 zł

11 osób kupiło
9
Minecraft. Tom 2. Na pastwę mobów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Tom 2. Na pastwę mobów
Dostępny
30 szt.

Druga część przygód z serii „Minecraft” na podstawie popularnej gry komputerowej. Po ocaleniu swojego mentora, pożartego przez withera, łowcy potworów Cahira i Orion wyruszają na wyprawę, aby rozwiązać tajemnicę ciążącej na ich przyjaciółce klątwy, która powoduje, że dziewczynka przyciąga moby jak magnes. Aby znaleźć lekarstwo na przypadłość Atrii, muszą odnaleźć dawną rywalkę Senana. Okazuje się jednak, że sprawy wyglądają inaczej, niż mogłoby się zdawać. Chociaż wielka rezydencja i kocia fontanna wielkiej magini są wyjątkowo urocze, jej lochy skrywają mroczny sekret – miażdżarkę mobów! A podczas wizyty w mieście dzielne bliźnięta zapoczątkują lawinę wydarzeń, która doprowadzi do zombie apokalipsy. Czy uda im się ocalić miasto i jego pechowych mieszkańców? Autorką scenariusza i rysunków jest Kirsten Gudsnuk.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

10 osób kupiło
10
Kolorowanki antystresowe dla dorosłych. Kocha, lubi, szanuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki antystresowe dla dorosłych. Kocha, lubi, szanuje
Dostępny
78 szt.

Dzięki tej książce przekonasz się jak dobitnie można wyrazić miłość poprzez kolor. Uczucia i kolory są ze sobą ściśle powiązane. Za sprawą relaksacyjnej kolorowanki odprężysz się i oderwiesz od problemów codzienności. Fantazyjne ilustracje rozbudzą Twoją kreatywność przeniosą Cię do świata marzeń. Twórcze kolorowanie umili leniwe wieczory i przypomni, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczą tylko kredki lub flamastry, by puścić wodzę nieskrępowanej wyobraźni. Indywidualny wybór kolorystyki pozwoli na wyjątkowy efekt niepowtarzalnego rysunku. Pozbyć się stresu pozwolą nie tylko misterne obrazki do kolorowania, ale także sentencje i myśli o miłości autorstwa znanych twórców. Zainspiruj się słynnymi cytatami i daj się porwać fali uczuć! Koloruj i relaksuj się!

10,62 zł
6,99 zł

Rabat 34,2%
oszczędzasz 3,63 zł

9 osób kupiło
11
Komiksy są super! Tom 4. Studio Tańca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy są super! Tom 4. Studio Tańca
Dostępny
37 szt.

Czwarty album zbiorczy humorystycznej serii o świecie tańca, która we Francji sprzedaje się w milionowych nakładach. Alia, Lusia i Julia chodzą po lekcjach do Studia Tańca. Nic nie jest w stanie zakłócić ich wspólnej pasji: ani zazdrosna koleżanka, ani suknia dla głównej bohaterki przedstawienia, znikająca w tajemniczych okolicznościach, ani też trochę pogubieni rodzice, czy nawet nowa znajoma Maja myląca parkiet z boiskiem do gry w koszykówkę. Bo gdy w grę wchodzi taniec, wszystkie inne sprawy przestają mieć znaczenie. A próby do dwóch muzycznych spektakli: „Królowa Śniegu” i „Afrykańska opowieść” oraz wspólny wypad do Sewilli na kurs flamenco, to tylko kolejny krok do zacieśniania między dziewczynami wielkiej przyjaźni, która tak jak taniec nie zna granic i nigdy nie ustaje w poszukiwaniu kolejnych wesołych przygód. Twórcami scenariusza serii jest dwoje francuskich autorów, którzy występują pod wspólnym pseudonimem BeKa: zawodowy scenarzysta komiksowy Bertrand Escaich i pisarka powieści dla młodzieży Caroline Roque. Wspólnie stworzyli też bestsellerowy cykl „Les Rugbymen”. Z kolei Crip to pseudonim cenionego francuskiego grafika, który do scenariuszy duetu BéKa rysuje także serię „Les Fées Valentines”.

39,99 zł
27,59 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,40 zł

9 osób kupiło
12
Sisters. Tom 15. Nie trzeba było mnie prowokować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 15. Nie trzeba było mnie prowokować
Dostępny
41 szt.

Najnowszy tom zabawnej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Kłótnie Marine z Wendy stają się nie do wytrzymania, dlatego ich przyjaciółki starają się zrobić wszystko, aby dziewczynki doszły do porozumienia. Jednak sprytna Marine wymyśla zupełnie inne rozwiązanie: postanawia wymienić starszą siostrę na inny, lepszy model. Problem w tym, że nie wie, jak i gdzie go zamówić... Autorami cyklu są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych, m.in. „Mali bogowie”) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych opowieści.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

8 osób kupiło
13
Sandman. Tom 1. Preludia i nokturny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandman. Tom 1. Preludia i nokturny
Dostępny
137 szt.

Pierwszy tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. „Sandman”, wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana, stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. „Preludia i nokturny” rozpoczynają niezwykłą graficzną sagę, wprowadzając czytelników do mrocznego i zaczarowanego świata snów i koszmarów – domu Morfeusza, Króla Snów, i jego rodu – Nieskończonych. Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy – Sam Keith („Arkham Asylum: Madness”, „X-Men Unlimited”), Mike Dringenberg („Doom Patrol”, „Doktor Strange”) i Malcolm Jones III („Marvel Comics Presents”).

89,99 zł
62,09 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 27,90 zł

7 osób kupiło
14
Język Trolli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język Trolli
Dostępny
3472 szt.

świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny, Trolli.

31,90 zł
24,88 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,02 zł

7 osób kupiło
15
Smerfy i świat emocji. Tom 3. Smerf, który lubił tylko deser - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i świat emocji. Tom 3. Smerf, który lubił tylko deser
Dostępny
36 szt.

Trzeci tom opowieści o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Nadeszła pora obiadu, ale Łasuch, który przecież zawsze pierwszy przybiega na posiłek, tym razem nie jest głodny! Okazuje się, że ma pełny brzuch, bo potajemnie zjadł deser przeznaczony dla wszystkich Smerfów. Jako karę Papa Smerf nakazuje mu przygotować nowy deser – i to dla całej wioski... Przed Łasuchem trudne zadanie, które okaże się wręcz niebezpieczne, ponieważ w sprawę wmiesza się straszny czarownik Gargamel! Dzięki temu komiksowi nauczysz się, jak zdrowo jeść! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

7 osób kupiło
16
Chamstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chamstwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

„Hasłem naszym mizeria, okryciem nędza, napojem łzy”. Myśląc o historii niewolnictwa, niejednokrotnie nie pamiętamy o historii polskich chłopów i chłopek. Ale jak inaczej nazwać ich darmową pracę pod ciągłą groźbą kary cielesnej? Jedynie dzięki dokładnemu przyjrzeniu się tej przemilczanej historii możemy zrozumieć istotę strategii przetrwania w systemie pańszczyzny. Dopiero wtedy możemy również dostrzec nić łączącą niewolniczą pracę na polskim dworze z służebną formą naszych współczesnych form zatrudnienia. Bo to nie rewolucja przemysłowa, tylko folwarczny przemysł okrucieństwa stanowił prolog do współczesności. Antropolog Kacper Pobłocki w błyskotliwym i erudycyjnym Chamstwie rzuca nowe światło na zmitologizowaną opowieść o czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Nie boi się stawiać trudnych pytań dotyczących chłopskiego niewolnictwa, obrazowo ukazuje krwawą przemoc panów i odważnie kreśli historię polskiego patriarchatu, dowodząc, że w tym splocie klasowych podziałów, okrucieństwa i wyzysku zaklęta jest nasza „ojczyzna pańszczyzna”.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

7 osób kupiło
17
Mapy sensu. Architektura przekonań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapy sensu. Architektura przekonań
Dostępny
169 szt.

Dlaczego ludy różnych czasów i miejsc formułowały mity i opowieści o podobnej symbolice i przesłaniu? Czy społeczności ludzkie o odmiennych przekonaniach religijnych lub ideologicznych skazane są na wieczny konflikt? Czy naukowe twierdzenia i religijne dogmaty rzeczywiście muszą pozostać względem siebie w wiecznej sprzeczności? Czy możliwe jest osłabienie skłonności jednostki do dokonywania okrucieństw motywowanych poczuciem tożsamości grupowej? Jaki sposób życia daje największe szanse wypełnienia go poczuciem sensu i znaczenia? W Mapach sensu Jordan B. Peterson próbuje odpowiedzieć na te pytania, stawiając nową, śmiałą hipotezę, wskazującą na związek między ustaleniami współczesnej neuropsychologii a strukturą najstarszych opowieści religijnych i mitów (jak na przykład mity sumeryjskie i egipskie) oraz alchemią. Autor czerpie też z dzieł największych mistrzów pióra takich jak Lew Tołstoj czy Aleksander Sołżenicyn, odnajdując na kartach ich powieści literackie obrazy ilustrujące jego teorię. Napisana z imponującym rozmachem interdyscyplinarna odyseja Petersona sięga od przesłania prastarych wierzeń, przez odkrycia nauk kognitywnych, po Jungowskie analizy mitologii i narracji. Ta książka to fascynująca synteza myśli archaicznej ze współczesną, a zarazem pasjonujący wgląd w źródła ludzkiej motywacji oraz sposób postrzegania świata przez człowieka różnych epok. To niezwykle wnikliwy i momentami wręcz bolesny obraz dynamiki pomiędzy siłami porządku a chaosu, zarówno na poziomie indywidualnej psychiki, jak i na płaszczyźnie całych społeczeństw. Podążając szlakami tych „map sensu” stopniowo odkrywamy tajemnicę, niemalże receptę na odnalezienie upragnionej równowagi pomiędzy tym, co nieokiełznane i zagrażające a tym, co nadmiernie stabilne i dławione strukturą – jej wyznacznikiem jest los Bohatera, odkrywcy i eksploratora, zdolnego rozpoznać skostniały porządek, zanurzyć się z powrotem w chaos, a następnie budować na nowych fundamentach. Według Autora identyfikacja z taką postawą czyni świat lepszym, a towarzyszące życiu tragedie bardziej zrozumiałymi i dzięki temu łatwiejszymi do zniesienia.

121,33 zł
87,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,97 zł

7 osób kupiło
18
Nasza część nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza część nocy
Dostępny
38 szt.

Uzbrojeni po zęby żołnierze, strzeżone drogi i unoszące się w powietrzu napięcie – to Argentyna pod rządami wojskowej junty. Ojciec z synem zamierzają przeprawić się z Buenos Aires do północnej granicy kraju z Brazylią. Matka Gaspara, bo tak ma na imię chłopiec, zginęła w tajemniczych okolicznościach. Ojciec jest zdeterminowany, by uratować chłopca przed jego przeznaczeniem. Gaspar ma bowiem zostać medium na usługach Zakonu – tajnego stowarzyszenia, które przy pomocy zakazanych i niebezpiecznych rytuałów kontaktuje się z Ciemnością. By zyskać nieśmiertelność, członkowie Zakonu, rządzonego przez krewnych matki Gaspara, nie cofną się przed niczym. Ich starania sięgają setki lat wstecz, odkąd wieść o Ciemności przewędrowała z Afryki, przez Anglię, do Argentyny. Enriquez czerpie garściami z historii swojego kraju i dawno zapomnianych wierzeń, tworząc niepokojącą, lecz olśniewającą powieść. Nasza część nocy to kolejny dowód na to, że autorka jest jednym z najważniejszych głosów w literaturze latynoamerykańskiej.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

6 osób kupiło
19
Matematyczne łamańce. 113 zagadek logicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyczne łamańce. 113 zagadek logicznych
Dostępny
49 szt.

Czy trzydzieści składa się z trzech trójek? Trzech piątek? A może z trzech szóstek? Każda twierdząca odpowiedź na ten rachunkowy problem będzie poprawna, o ile dobrze pokombinować. Liczbę trzydzieści bowiem można stworzyć i z trzech trójek, i z trzech piątek, i nawet z trzech szóstek. Wystarczy do pracy zaprząc tę część mózgu, która odpowiada za liczenie: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Wystarczy zmienić perspektywę na matematyczną i przekonać się, że matematyka jest fascynująca i... zabawna! Lubimy angażować się w rozwiązywanie zagadek, bo lubi je umysł. Mózg przepada za zadaniami, które pobudzają go do pracy, i to na najwyższych obrotach. A gdy uda się znaleźć rozwiązanie, do tego na przykład szybciej od siostry, brata, mamy, taty i najlepszego kolegi - satysfakcja gwarantowana! Rozwój intelektualny otrzymamy niejako gratis, w pakiecie. Głowienie się nad zagadkami matematycznymi uczy logicznego myślenia oraz pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy, i to w dowolnej dziedzinie wiedzy. Matematyka jest wszak królową nauk. To co, zaczynamy?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
20
Wodne czary-mary. Tomek i przyjaciele. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne czary-mary. Tomek i przyjaciele.
Dostępny
81 szt.

Tomek ma dziś mnóstwo pracy! Musi dotrzeć do Pana Szyneczki, żeby mu pomóc. Po drodze spotka swych sympatycznych kolegów i rozmaite zwierzaki, będzie mógł podziwiać budowle i inne, bardzo interesujące obiekty, które na pierwszy rzut oka pozostają w tej książce… zupełnie niewidoczne! Aby zobaczyć to wszystko, co Tomek mija po drodze, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie tej książki zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można bez końca napełniać wodą! „Wodne czary-mary” to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Jest odporna na najróżniejsze dziecięce ekspetymenty, a poręczny format pozwoli zabrać ją ze sobą w odwiedziny do babci albo na spacer do parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

6 osób kupiło
21
O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu, wydanie 2
Dostępny
94 szt.

Na początku XX wieku słabnące imperium osmańskie wydało ostatnie tchnienie; z gruzów wieloetnicznego giganta stopniowo wyłaniała się współczesna Republika Turcji. Był to niezwykły czas w dziejach Stambułu. Po Pera Palace kręciło się tak wielu agentów obcych wywiadów, że obsługa hotelu musiała ich prosić o odstępowanie stolików gościom. Przybyli z Rosji emigranci sprzedawali na ulicach rodzinne pamiątki. Wśród rosyjskich przybyszów był czarnoskóry Amerykanin, który założył pierwszy w mieście klub jazzowy. Turecka królowa piękności zdobyła tytuł Miss Universe, a profesor z Bostonu odsłonił ukryte skarby Hagii Sophii. Pierwszy turecki prezydent Kemal Atatürk, muzułmańska feministka Halide Edip, przebywający na wygnaniu Lew Trocki i przyszły papież Jan XXIII walczyli o nowe wizje wolności człowieka. W czasie II wojny światowej przybywali tu niemieccy intelektualiści uciekający przed nazizmem, a żydowscy działacze starali się pomóc swoim rodakom opuścić okupowaną przez Hitlera Europę. O północy w Pera Palace to pełen życia, barw, zapachów i dźwięków portret najbardziej europejskiego z muzułmańskich miast.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
22
Zabawy i zadania z naklejkami. Bing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy i zadania z naklejkami. Bing
Dostępny
245 szt.

Zabawy i zadania z naklejkami zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć tu coś dla siebie. Samodzielne rozwiązywanie bardzo prostych zadań sprawi maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w wykonaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą bardziej doświadczeni fani łamigłówek i Binga. Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. W książce znalazły się wyszukiwanki, labirynty, zadania kształtujące spostrzegawczość, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha. Część dołączonych do książki naklejek przyda się podczas rozwiązywania zadań, a część można wykorzystać jako ozdobę i, za zgodą rodzica, przykleić w dowolnym miejscu.

10,99 zł
8,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,00 zł

7 osób kupiło
23
Ivar buduje dom dla pteranodona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ivar buduje dom dla pteranodona
Dostępny
151 szt.

Ivar ma pudełko pełne zabawkowych dinozaurów. Dokładnie pamięta, jak wszystkie się nazywają, a ma ich bardzo dużo. Poza tym Ivar wie coś, o czym nikt inny nie ma pojęcia: kiedy wieczorem jego tata zasypia, zabawki ożywają i pudełko staje się Krainą Dinozaurów. Tej nocy Ivar, wędrując po Krainie, trafia na niebezpieczne ruchome piaski. Z pomocą przychodzi mu latająca jaszczurka, Penny, która chwyta go i unosi wysoko w powietrze! Penny jest bardzo miła, ale niestety zepsuł jej się domek, a zupełnie nie umie budować. Na szczęście Ivar jest znakomitym budowniczym! Książki napisane przez Lise Bjärbo to pełne przygód opowieści, które przez zabawę zapoznają dzieci z dinozaurami. Znakomite nie tylko dla fanów tych prehistorycznych zwierząt. To piąta książka z przygodami Ivara, który wcześniej spotkał już: stegozaura, triceratopsa, diplodoka i tyranozaura! A czy Ty już znasz je wszystkie?

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
24
Zaproszenie ZZ-047 Baloniki (5 szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie ZZ-047 Baloniki (5 szt.)
Kukartka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Zaproszenia z serii ZZ są kolorowe - w środku i na zewnątrz. Wykonane z wysokiej jakości grubszego papieru, zadrukowane z każdej strony i pokryte błyszczącą folią UV. Opakowanie zawiera 5 sztuk zaproszeń z kopertami.

10,99 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
25
Cokolwiek powiesz, nic nie mów. Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cokolwiek powiesz, nic nie mów. Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej...
Dostępny
92 szt.

W grudniu 1972 roku Jean McConville, wdowa, matka dziesięciorga dzieci, została na ich oczach wywleczona z domu w Belfaście przez zamaskowanych napastników. Wtedy widziano ją po raz ostatni. Wiele lat później okazało się, że IRA skazała ją na śmierć za donosicielstwo. Nigdy nie potwierdzono, czy zarzuty były prawdziwe. McConville i jej rodzina byli ofiarami Kłopotów – konfliktu między republikanami a lojalistami, który przez ponad trzydzieści lat zbierał krwawe żniwo w Irlandii Północnej. Patrick Radden Keefe stara się odtworzyć losy zaginionej wdowy. Przygląda się również członkom IRA, zwłaszcza siostrom Dolours i Marian Price. Próbuje poznać ich historię, zrozumieć, jak kształtowały się i zmieniały ich poglądy. Czy brutalną przemoc, której dopuszczali się bojownicy, usprawiedliwiała trwająca w ich przekonaniu wojna? Jaką rolę w konflikcie odgrywały brytyjskie siły specjalne, których metody były nieraz równie bezwzględne? Jaką cenę zapłacili niewinni ludzie uwikłani w konflikt? Proces pokojowy, rozpoczęty w 1998 roku podpisaniem porozumienia wielkopiątkowego, trwa już ponad dwie dekady, jednak wydarzenia z przeszłości wciąż mają wpływ na Irlandię, a dyskusja o winie i karze za zbrodnie daleka jest od rozstrzygnięcia.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
26
Światła północy. Tom 1. W dolinie trolli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła północy. Tom 1. W dolinie trolli
Dostępny
26 szt.

Bestsellerowa seria na rynku skandynawskim. Początek prawdziwej sagi o dalekiej Północy – gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafia dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy... Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro. Komiks „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka powieść graficzna.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
27
Puzzle 3D 54 Mini budynki: Big Ben - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 54 Mini budynki: Big Ben
Ravensburger
Dostępny
130 szt.

Twórz wyjątkowe konstrukcje 3D z puzzlami 3D od firmy Ravensburger! Odkryj nowy, trójwymiarowy sposób układania puzzli. Elementy tych puzzli zostały wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego, które pozwala na utrzymanie się konstrukcji bez użycia kleju. Ułożone przedmioty nie rozwarstwiają się, a puzzle mocno trzymają się siebie. Materiał użyty do produkcji klocków jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki. Big Ben z serii Mini budynki to coś dla małych miłośników architektury. Konstrukcja z puzzli 3D to wiernie odwzorowana budowla, którą możesz trzymać u siebie w domu. W zestawie oprócz puzzli znajdziesz również podstawkę.

39,13 zł
35,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
28
Chłopiec i pingwin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec i pingwin
Dostępny
75 szt.

Był sobie raz chłopiec. Pewnego dnia do jego drzwi zapukał… smutny pingwin. Skąd on się wziął? Żeby pomóc pingwinowi wrócić do domu, chłopiec zaplanuje dla nich podróż aż na skuty lodem biegun południowy. I znajdą tam wielki skarb. Chłopiec i pingwin to krótka, ale niezwykle bogata w treść opowieść o poszukiwaniu i odnajdywaniu przyjaźni. Opublikowana jako Lost and Found w Wielkiej Brytanii w 2005 roku, zdobyła wiele nagród i przyniosła autorowi Oliverowi Jeffersowi ogólnoświatową sławę. Książka została przetłumaczona na 28 języków, do tej pory sprzedano prawie milion egzemplarzy. Na jej podstawie powstał także film, uhonorowany Nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4 osoby kupiły
29
Smerfy i świat emocji. Tom 4. Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i świat emocji. Tom 4. Smerfetka jest takim samym Smerfem jak i...
Dostępny
28 szt.

Czwarta część serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce Smerfów. Chciałaby pomagać pracującym kolegom lub robić z nimi coś ciekawego, ale chłopcy jej nie potrzebują albo nie wierzą, że mogłaby im dorównać w jakiejś dziedzinie sportu... Wolą dawać Smerfetce kwiaty, ale ona ma już dość kwiatów! Żeby wreszcie móc robić coś innego niż zazwyczaj, wpada na zabawny pomysł. Jaki? Sami sprawdźcie! Dzięki temu komiksowi nauczysz się szanować odmienność! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
30
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 1. Uczeń kowboja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Kid Lucky. Tom 1. Uczeń kowboja
Dostępny
14 szt.

Pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu! Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky – Szczęściarzem. Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości. Jego wyczyny rozbawią miłośników opowieści o jedynym w swoim rodzaju Samotnym Kowboju! Cykl „Lucky Luke” był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca podserii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
31
Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tom 5. Tygrysie gniazdo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tom 5. Tygrysie gniazdo
Dostępny
1127 szt.

W porywającej, piątej części „Akademii Odkrywców” Cruz, Lani, Sailor, Emmett i Bryndis przemierzają świat w poszukiwaniu kolejnych wskazówek prowadzących do odkrycia przełomowej receptury. Tym razem odnajdą sekretne pomieszczenia ukryte pod znanymi zabytkami i dowiedzą się, że GRROTA nie jest jedynym miejscem, w którym Akademia korzysta z zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń. Kiedy Cruz znajdzie się w sytuacji bez wyjścia, pojawi się nowy bohater, na którego można liczyć. Ale tym razem fortuna niekoniecznie będzie sprzyjać grupie młodych odkrywców. Życie Cruza bezpowrotnie się zmieni.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

4 osoby kupiły
32
Karnet B6 DK-743 Narodziny chłopczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 DK-743 Narodziny chłopczyk
Kukartka
Dostępny
124 szt.

Kartka B6 z ozdobnej serii Dream Cards - nieduża, ale robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: w zestawie, kolorowa, zdobienia: różnorodne, bogate (w zależności od wzoru: przyklejane dekoracje, elementy biżuteryjne, odstawniki, brokat metaliczne folie, tłoczenia itp.).

9,99 zł
4 osoby kupiły
33
Rekawki do pływania, dino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekawki do pływania, dino
Intex
Dostępny
224 szt.

Rękawki do pływania skutecznie utrzymują dziecko na powierzchni wody, ułatwiają stawianie „pierwszych kroków” podczas nauki pływania oraz pozwalają na bezpieczną zabawę w wodzie, pod okiem opiekuna. Dziecko na pewno będzie z nimi bezpieczniejsze! Kiedy dziecko może samodzielnie utrzymać się na powierzchni, nauka pływania staje się wielką przyjemnością. Przyjemne kolory oraz wizerunek dinozaura na pewno zachwycą każdego, małego pływaka. Rękawki posiadają dwie osobne komory powietrza. Wykonane zostały z wytrzymałego materiału PVC 0,25 mm. Wymiary produktu: 23.0 x 20.0 cm

13,32 zł
12,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,33 zł

4 osoby kupiły
34
Wiedźmin. Tom 5. Zatarte wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmin. Tom 5. Zatarte wspomnienia
Dostępny
63 szt.

Geralt poszukuje nowego zajęcia. Wiedźmini zawsze mieli pod górkę, ale teraz wszystkie potwory jakby zapadły się pod ziemię, więc dla ich pogromców brakuje zajęcia. Niespodziewanie pani burmistrz pewnego miasteczka prosi Geralta o pomoc w pozbyciu się mglaków atakujących dzieci. Wiedźmin szybko wyczuwa, że pod pozornie prostym zleceniem kryje się poważniejsza sprawa. Zwłaszcza że w miasteczku rezyduje stary mag, który bez problemu powinien uporać się z mglakami. Tymczasem pani burmistrz okazuje się chętna do współpracy, ale tylko na swoich warunkach… Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Niezła draka, Drapak!”), a rysunki przygotował Amad Mir („Zarathustra”). Album zawiera zeszyty „Witcher: Fading Memories” 1–4.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
35
Blok techniczny A4/10K biały Kraft - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok techniczny A4/10K biały Kraft
Beniamin
Dostępny
110 szt.

Blok techniczny biały A4/ 10 k., okładka Kraft, mix wzorów

6,99 zł
3 osoby kupiły
36
1984. Rok 1984 w wersji do nauki angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1984. Rok 1984 w wersji do nauki angielskiego
Dostępny
26 szt.

Lubisz czytać dobre powieści, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego. Czytaj - Słuchaj - Ćwicz Czytaj- dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści 1984 przyswajasz nowe słówka, uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi, że nie będziesz mógł się oderwać od lektury, co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego. Słuchaj- pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu dostępne TUTAJ. Czytaj jednocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę. Ćwicz - do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia: • na marginesach stron znajdziesz minisłownik i objaśnienia trudniejszych wyrazów; • w części O słowach poszerzysz słownictwo z danej dziedziny; • w części gramatycznej poznasz struktury i zagadnienia językowe; • dzięki zamieszczonym na końcu rozdziału testom i różnorodnym ćwiczeniom sprawdzisz rozumienie przeczytanego tekstu; • odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych znajdziesz w kluczu na końcu książki. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć. Przerażająca antyutopia o „Wielkim Bracie”, który widzi i słyszy wszystko. Świat, w którym dwa plus dwa niekoniecznie równa się cztery, lecz tyle, ile obecnie jest pożądane przez władzę. Napisana w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku historia pozostaje aktualna do dziś. Język angielski - poziom B1-B2

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

3 osoby kupiły
37
Karnet B6 DK-742 Narodziny córeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 DK-742 Narodziny córeczki
Kukartka
Dostępny
129 szt.

Kartka B6 z ozdobnej serii Dream Cards - nieduża, ale robi wrażenie dzięki atrakcyjnej kolorystyce i ciekawym zdobieniom. To idealny wybór łączący przyjazną cenę z jakością. Cechy szczególne: wielkość: B6, 16.6 x 11.7 cm po złożeniu, koperta: w zestawie, kolorowa, zdobienia: różnorodne, bogate (w zależności od wzoru: przyklejane dekoracje, elementy biżuteryjne, odstawniki, brokat metaliczne folie, tłoczenia itp.).

9,99 zł
3 osoby kupiły
38
Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu JA
Dostępny
1 szt.

Czy jesteś narcyzem? A może znasz kogoś, kto nim jest? Wbrew obiegowemu przekonaniu narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To człowiek, który nie potrafi zaakceptować swojego prawdziwego Ja i w jego miejsce tworzy trwałą maskę, mającą skrywać niezdolność do doznawania uczuć. W tej przełomowej pracy Alexander Lowen, psychoanalityk światowej sławy, wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie kliniczne, by pokazać, jak można przywrócić takiemu pacjentowi uczucia i pomóc w odzyskaniu integralności jaźni. Podstawowy przekaz Narcyzmu jest tyleż doniosły, co niemożliwy do zakwestionowania: uczucia i ich wyrażanie to bez żadnych wątpliwości sprawa najwyższej wagi. „Jesteśmy tym, co czujemy, a nie tym, co robimy”. Alexander Lowen (1910–2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
39
Temperówka z dwoma otworami mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka z dwoma otworami mix
Beniamin
Dostępny
40 szt.

Cena dotyczy 1 sztuki. Towar wysyłany losowo! Mix kolorów.Temperówka 2 ostrza

5,12 zł
4,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,13 zł

3 osoby kupiły
40
Piankowe puzzle 2w1. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe puzzle 2w1. Dinozaury
Roter Kafer
Dostępny
14 szt.

Miękkie piankowe puzzle. 2 zestawy puzzli (16 i 9 elementów).

8,66 zł
7,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,67 zł

3 osoby kupiły
41
Porzucenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzucenie
Dostępny
133 szt.

To literatura piękna, a zatem wszystko, o czym opowiada, jest prawdą. Powieść, która wzbudziła zachwyt w Europie. W Niemczech krytycy podkreślają, że książka wpisuje się w osiągnięcia potężnej tradycji literackiej, a Porzuceniu patronują Primo Levi i Izaak Bashevis Singer. Elisabeth Åsbrink przywraca historii Żydów sefardyjskich należne im miejsce w literaturze. Potężna, głęboka powieść o miłości i nienawiści, dumie i upokorzeniu, a także trudnych powrotach do domu i konieczności nieustannej podróży. Porzucenie opowiada o losach kilku pokoleń rodziny przez pryzmat historii trzech kobiet i trzech miast. Ich losy łączy klątwa milczenia, poczucie wykluczenia i nieobecność mężczyzn. Powieść powstała na kanwie skomplikowanej historii emigracyjnej rodziny Elisabeth Åsbrink. Chcąc zrozumieć źródło swojego poczucia samotności, autorka wciela się w postać matki Sally, babki Rity i swojego alter ego Katherine. W kolejnych poszukiwaniach śledzi, jak ciężar kłamstwa, sekretów, przemilczeń i tabu dziedziczony jest przez kolejne pokolenia. Przetwarzając skomplikowaną, pełną bólu i upokorzeń historię przodkiń, odbywa podróż śladami swoich korzeni. Próbuje w ten sposób mitycznie scalić rodzinę, opowiedzieć i uporządkować swój ból. Po mistrzowsku odtwarza psychologiczną stronę kobiecego porzucenia i wykluczenia, udowadnia, że życie w cieniu ludzkiej nienawiści boli tak samo w Niemczech, Londynie, na Węgrzech i w Sztokholmie. To wielopoziomowa powieść, książka dokumentalna i literatura o potężnej sile oddziaływania – Åsbrink snuje brutalną opowieść o ludziach podzielonych i wygnanych, których łączą więzy krwi, ale od środka oddala od siebie rozrastająca się samotność.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
42
Gumka do mazania 2szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania 2szt
Beniamin
Dostępny
41 szt.

Gumka do mazania 2 szt. na blistrze

5,99 zł
3 osoby kupiły
43
Zagubiony Świetlik. Заблудившийся Светлячок w wersji dwujęzycznej dl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony Świetlik. Заблудившийся Светлячок w wersji dwujęzycznej dl
Dostępny
18 szt.

Język rosyjski dla dzieci Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem. Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów? Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce. Sięgnij po naszą propozycję aktywnej nauki języka rosyjskiego poprzez zabawę! Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka rosyjskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania niemieckich tekstów ze zrozumieniem. Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz: • wykreślanki, • rebusy, • zagadki. Nagranie audio Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie. Historia zagubionego świetlika w wersji audio została przygotowana w trzech wersjach: • nagranie w wersji dwujęzycznej, • nagranie w wersji rosyjskiej, • nagranie w wersji polskiej. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

3 osoby kupiły
44
Teczka z gumką A3, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A3, mix kolorów
Beniamin
Dostępny
39 szt.

Przedstawiamy teczkę z gumką na dokumenty, format A3. Teczka wykonana jest z kartonu. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
45
Hubert Meyer. Tom 4. Nikt nie musi wiedzieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hubert Meyer. Tom 4. Nikt nie musi wiedzieć
Dostępny
2953 szt.

Na tę książkę czekają wszyscy fani Katarzyny Bondy! Najpopularniejsza polska autorka powieści kryminalnych, po niemal 10 latach przerwy, prezentuje kolejną część uwielbianej przez czytelników (i wyczekiwanej!) serii z psychologiem śledczym – Hubertem Meyerem. Nie spełniły jego fantazji. Zapłaciły krwią. To będzie najtrudniejsze śledztwo w całej karierze Meyera. Tylko on, telewizor i bateria tequili. Tak Hubert Meyer postanawia spędzić swój trzynastodniowy urlop. Ten plan się jednak nie powiedzie. Nieznajoma kobieta zaczyna nękać go dziwnymi esemesami, a wkrótce potem niezapowiedzianą wizytę składają mu zaprzyjaźnieni policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy. Pół roku wcześniej jeden z funkcjonariuszy zastrzelił Japę, niebezpiecznego gangstera. Żeby ocalić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma sporządzić ekspertyzę która, skieruje śledztwo na lewe tory. Śmierć Japy zostałaby wtedy uznana za gangsterskie porachunki. Potrzebna jest jednak „przykrywka”, zastępcza sprawa, nad którą śledczy będą oficjalnie pracować. Wybór pada na morderstwo w Mosznej, gdzie na drodze prowadzącej do zamku porzucono zmasakrowane ciało młodego chłopaka. Kiedy Meyer i Rudy próbują odkryć tożsamość sprawcy, ten dokonuje kolejnych zbrodni. Śledczy przesłuchują kolejnych świadków. Trop wciąż się urywa. Za murami starego zamku aż buzuje od konfliktów. To będzie najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne śledztwo w całej karierze Meyera.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
46
Oni zmienili świat. Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni zmienili świat. Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Dostępny
27 szt.

Krystyna Skarbek – polska kobieta szpieg działająca w wywiadzie brytyjskim w czasie II wojny światowej, znana ze swojej niezwykłej odwagi. Była nie tylko ulubioną agentką brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ale także pierwowzorem legendarnego agenta 007 Jamesa Bonda. Krystyna Skarbek jest jedną z bohaterek serii książek dla dzieci „Oni zmienili świat”, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań, ma rozbudzić ich ciekawość świata i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą. Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy – odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów. Nietuzinkowe charaktery! Arcytrudne projekty! Niezwykłe pomysły! Ponadprzeciętna odwaga! Bohaterami książek z serii „Oni zmienili świat” są: • Krystyna Skarbek – polska kobieta-szpieg z czasów II wojny światowej; • Mieczysław Bekker – inżynier, twórca pojazdu księżycowego z misji Apollo; • Ernest Malinowski – konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej; • Simona Kossak – ekolożka zafascynowana światem roślin i zwierząt Puszczy Białowieskiej.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
47
Demencja? to nie dla mnie! Ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w podeszłym wieku. Poziom łatwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demencja? to nie dla mnie! Ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w po...
Dostępny
112 szt.

Ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych chorób. Rozwiązywanie proponowanych łamigłówek i zadań spowolni rozwój problemów z pamięcią, myśleniem, rozumieniem, orientacją w czasie i przestrzeni, liczeniem, pisaniem, czytaniem i planowaniem. Niektóre pytania dotyczą życia osobistego, zmuszając do wspominania dawnych czasów (np. dzieciństwa, lat szkolnych) lub wydarzeń mających miejsce niedawno (np. uroczystości rodzinnych), a także utrwalania w pamięci ważnych informacji takich jak adres czy numer telefonu.

21,00 zł
16,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
48
Piankowe puzzle 2w1. Farma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe puzzle 2w1. Farma
Roter Kafer
Dostępny
15 szt.

Miękkie piankowe puzzle. 2 zestawy puzzli (16 i 9 elementów).

8,66 zł
7,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,67 zł

3 osoby kupiły
49
Marvel Fresh. Wojny nieskończoności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Fresh. Wojny nieskończoności
Dostępny
15 szt.

Kamienie Nieskończoności trafiły na Ziemię, a wraz z nimi nadeszła wojna. Doktor Strange, Kapitan Marvel, Loki, Strażnicy Galaktyki i inni bohaterowie ruszają do walki o klejnoty, których prawdziwej mocy i wpływu na wszechświat nikt do końca nie pojmuje. Niespodziewanie na ich drodze staje potężna wojowniczka, zwana Requiem, której tożsamość zaskoczy wszystkich. Stawką w tej wojnie jest sama rzeczywistość. Czy bohaterowie zdołają ją ocalić, czy też odmieni się ona na zawsze? Oto drugi album z nowej linii wydawniczej „Marvel Fresh”, która zastąpi „Marvel Now! 2.0” i w której będą się odtąd ukazywały najnowsze komiksy z wydawnictwa Marvel. Albumy „Wojny nieskończoności: Odliczanie” oraz „Wojny nieskończoności” łączą obie te linie wydawnicze – zamykają wątki ze „Strażników Galaktyki” (Marvel NOW! 2.0), a jednocześnie przygotowują uniwersum Marvela i jego bohaterów na kolejne przygody, które zobaczymy już w „Marvel Fresh”. Scenariusz „Wojen nieskończoności” napisał Gerry Duggan, autor znany z serii „Deadpool” i „Strażnicy Galaktyki”. Rysunki stworzyli Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”), Mike Deodato Jr. („Grzech pierworodny”, „Niezwyciężony Iron Man”), Andy MacDonald oraz Cory Smith. Album zawiera zeszyty: „Infinity Wars Prime” 1, „Infinity Wars” 1–6, „Infinity Wars: Fallen Guardian” 1, „Infinity Wars: Infinity” 1 oraz „Thanos Legacy” 1.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

2 osoby kupiły
50
Batman. Trzech Jokerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Trzech Jokerów
Dostępny
16 szt.

Batman nie wie, jak do tego doszło, ale fakty nie kłamią: złoczyńca, którego ścigał przez całe życie, to nie jedna osoba. Jokerów jest trzech. Teraz, gdy Bruce odkrył niewiarygodną prawdę, musi poznać odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania. Mroczny Rycerz w towarzystwie Barbary Gordon i Jasona Todda – dawnych ofiar Jokera – w końcu ma okazję pokonania szaleńca raz na zawsze. A właściwie każdego z nich. Trzydzieści lat po ukazaniu się „Zabójczego żartu”, przełomowego komiksu, który na lata zdefiniował postać Jokera, Geoff Johns („Zegar Zagłady”, „Batman: Ziemia Jeden”) i Jason Fabok („Liga Sprawiedliwości: Wojna Darkseida”) ponownie analizują mit Księcia Zbrodni, próbując odpowiedzieć na pytanie: kim lub czym jest Joker i co leży u podstaw jego niekończącej się walki z Batmanem. „Batman. Trzech Jokerów” to komiks, na który fani Mrocznego Rycerza czekali od lat! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Three Jokers” 1–3.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
51
Duchy w chmurach. Tom 4. Hotel Dziwny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy w chmurach. Tom 4. Hotel Dziwny
Dostępny
42 szt.

Zbliża się zima i mieszkańcy Hotelu Dziwnego szykują się na jej przyjście. Ale czy wszyscy? Niestety nie! Po Pana Snarfa, dobrego ducha hotelu, przybyli bowiem wysłannicy z jego ojczyzny - Krainy Duchów - którzy muszą go zabrać do domu, gdzie zostanie osądzony za rozliczne wykroczenia, których się dopuścił podczas pracy w hotelu. Katastrofa! Marietta i przyjaciele zrobią wszystko, by uratować Pana Snarfa! Zaczną od budowy balony, żeby wyruszyć w niebezpieczną podróż do Krainy Duchów, ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, kiedy tam dotrą. Bo w tym nieprzyjaznym miejscu wszystko okaże się zabronione: chodzenie po trawnikach, bieganie, śmiech, a nawet kichanie! „Duchy w chmurach” to czwarty tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek pan Snarf – recepcjonista duch pan Leclair – szczur książkowy oraz Marietta, pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach pomaga im także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
52
Popiół i kurz, czyli opowieść ze świata Pomiędzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popiół i kurz, czyli opowieść ze świata Pomiędzy
Dostępny
1487 szt.

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej. Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka – odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy – demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą. Tu wędrujesz Ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś. Witaj w świecie Pomiędzy. Pod cierniowym krzyżem, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
53
Deska z metalowym klipem A4 różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deska z metalowym klipem A4 różowa
Tetis
Dostępny
36 szt.

Deska z mocnym metalowym klipem, wykonana z twardego plastiku w formacie A4. Doskonała do pracy w terenie, na magazynie, na konferencji. Cechy produktu: - format A4 - wykonana z wytrzymałego plastiku - mocny metalowy mechanizm zaciskowy służący do utrzymania kartek papieru - grubość: 2,6 mm - deska pakowana pojedynczo w folię zabezpieczającą przed uszkodzeniami, - wymiary: 22.5 x 31.5 cm - kolor: różowy

15,99 zł
2 osoby kupiły
54
Piankowe puzzle 2w1. The Fuzzies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe puzzle 2w1. The Fuzzies
Roter Kafer
Dostępny
15 szt.

Miękkie piankowe puzzle. 2 zestawy puzzli (16 i 9 elementów).

8,66 zł
7,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,67 zł

2 osoby kupiły
55
Piankowe puzzle 2w1. Ptaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piankowe puzzle 2w1. Ptaki
Roter Kafer
Dostępny
13 szt.

Miękkie piankowe puzzle. 2 zestawy puzzli (16 i 9 elementów).

8,66 zł
7,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,67 zł

2 osoby kupiły
56
Star Wars. Tom 12. Ucieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Tom 12. Ucieczka
Dostępny
13 szt.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum „Gwiezdnych wojen” i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Rebelianci są w rozsypce. Nadzieja umarła. Darth Vader zaciska pięść, bezlitośnie ścigając rozproszonych buntowników z pomocą swoich najgroźniejszych sług. Jest pewien, że tym razem mu nie uciekną. Ale dla Luke’a, Lei, Hana i reszty Sojuszu Rebeliantów walka ze złowrogim Imperium Galaktycznym toczy się dalej. Bohaterowie muszą się zwrócić zarówno do dawnych, jak i do nowych sprzymierzeńców, jeśli chcą mieć szansę na odwrócenie losów konfliktu.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
57
Zemsta 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta 2020
Dostępny
1034 szt.

Antoni Langer kreśli niepokojąco realistyczny obraz nowoczesnej wojny, od starć pancernych po ataki dronów, od bitew w powietrzu po partyzanckie walki Wojsk Obrony Terytorialnej. W 1920 roku Wojsko Polskie odparło ofensywę bolszewicką, chroniąc Europę przed komunizmem. Wiele lat później Polska wstąpiła do NATO, zaś rosyjska strefa wpływów skurczyła się. Polacy obarczani winą za przemiany geopolityczne stali się dla Moskwy wrogiem, a odwet na nich – priorytetem. W roku 2020 Rosja rządzona przez dawnych czekistów rozpoczyna kolejną wojnę. Dezinformacja i dywersja okazują się tylko wstępem do konfliktu na pełną skalę. A sojusze nie są tak pewne, jakimi mogłyby się wydawać… Do czego zdolny jest sąsiad ze Wschodu, by pokazać swoją przewagę? I czy Polska ma szanse w takim starciu?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
58
Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intuicja. Wewnętrzny głos - dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać
Dostępny
187 szt.

Wszyscy mamy go w swojej głowie. Czasami nam doradza, czasami zrzędzi lub krytykuje. Może nas przed czymś ostrzegać albo za coś ganić. Nie sposób go nie słyszeć, jednak sztuką jest słuchać go mądrze. O tym, czym jest „wewnętrzny głos” i jaki ma wpływ na nasze życie, pisze wielokrotnie nagradzany psycholog i neurobiolog Ethan Kross.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
59
Zeszyt A5/32K linia potrójna Spider Man (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32K linia potrójna Spider Man (5szt)
Beniamin
Dostępny
9 szt.

Zeszyt formatu A5. Ilość kartek 32, liniatura linia. Okładka pokryta lakierem uv, zadruk kolorowy. Na zewnętrznej stronie okładki: imiennik - miejsce na wpisanie imienia, nazwiska, klasy, wewnątrz okładki plan lekcji. Wysokość:21cm Szerokość: 14,7 cm. Jeden wzór w zgrzewce. Opakowanie zawiera 5szt.

16,13 zł
15,99 zł

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,14 zł

2 osoby kupiły
60
Wojny nieskończoności. Odliczanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny nieskończoności. Odliczanie
Dostępny
10 szt.

gdzie się znajdują, więc najwięksi bohaterowie i najwredniejsi złoczyńcy uniwersum Marvela wyruszają na ich poszukiwanie. Pierwsza bitwa rozegra się o Kamień Mocy. Kolejne… mogą pogrążyć wszechświat na zawsze! Czy Strażnicy Galaktyki zdołają w porę zakończyć ten szalony wyścig? I jakie role odegrają Adam Warlock, pewien podróżujący w czasie arcyłotr oraz… odrodzony Wolverine? Oto pierwszy album z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh, która zastąpi Marvel NOW! 2.0 i w której będą się odtąd ukazywały najnowsze komiksy z wydawnictwa Marvel. Album „Wojny nieskończoności: Odliczanie” oraz jego kontynuacja „Wojny nieskończoności” łączą obie te linie wydawnicze – zamykają wątki ze „Strażników Galaktyki” (Marvel NOW! 2.0), a jednocześnie przygotowują uniwersum Marvela i jego bohaterów na kolejne przygody, które zobaczymy już w Marvel Fresh. Scenariusz „Wojen nieskończoności: Odliczania” napisał Gerry Duggan, autor znany z serii „Deadpool” i „Strażnicy Galaktyki”. Rysunki stworzyli Michael Allred i Laura Allred („Silver Surfer”), Mike Deodato Jr. („Grzech pierworodny”, „Niezwyciężony Iron Man”), Mike Hawthorne („Deadpool”) oraz Aaron Kuder („Strażnicy Galaktyki”). Album zawiera zeszyty: „Infinity Countdown: Adam Warlock” #1, „Infinity Countdown Prime” 1 i „Infinity Countdown” 1–5.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
61
Super Things. Power Machines. Seria 7. Power Jet z figurkami, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Things. Power Machines. Seria 7. Power Jet z figurkami, mix wzor...
Magic Box
Dostępny
751 szt.

Seria Super Things jest kontynuacją kultowej serii zabawek Super Zings. Jest to 7 seria w której głównym motywem są maszyny. Odkryj zestaw zawierający 2 różne Power Jets i 4 figurki Super Things z serii Power Machines (jeden z nich to srebrny kapitan!). Witamy w Kaboom City, ojczyźnie Super Things! Zestaw zawiera: • 2 x pojazd Power Jets, • 4 x figurki. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne zastawy – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy 1 zestawu.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
62
The Little Book of Pussy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Little Book of Pussy
Dostępny
1 szt.

From the time The Big Penis Book was published, readers anticipated The Big Book of Pussy. Granted, perhaps not the same readers, but the seed had been planted and the calls and letters began flowing in. Once they had that long-awaited book, some found themselves overwhelmed by the variety and abundance, as well as the sheer size of the book. As one reviewer wrote, “let’s give credit to Amazon for…the strength of its packaging. Who wants a 2-ton pussy book being ‘exposed’ for the mailman…?” For those who worry that there can be too much of a good thing, we’ve made a pared down, “best of” edition of The Big Book of Pussy, a petite little kitten of a book that puts those in-your-face photos in proper perspective. Now you can follow the evolution of genital exposure with ease, through 100 years of photos with one thing in common: the exhibitionistic pleasure with which the models present their feminine pulchritude. And with over 150 photos—36 new to this book—of the pet we love to pet, no bothersome text to interrupt the flow, all in a package that won’t stress the mailman’s back, we just may have produced the perfect self-gifter of the year.

72,00 zł
2 osoby kupiły
63
Mity i fakty o historii Kościoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity i fakty o historii Kościoła
Dostępny
15 szt.

Hilaire Belloc (1870-1953) – przyjaciel i współpracownik G.K. Chestertona, jeden z najwybitniejszych pisarzy katolickich – podejmuje rzeczową polemikę z oskarżeniami wymierzonymi przeciwko Kościołowi katolickiemu. Demaskuje fałsz przeciwników Kościoła, którzy starają się posługiwać zmanipulowanymi argumentami historycznymi. Belloc streszcza argumentację przeciwników Kościoła, a następnie rozprawia się z nią w oparciu o najbardziej typowe przykłady (jak np. słynna sprawa Galileusza). Z argumentacji Belloca wyłania się obraz Kościoła jako rzeczywistości absolutnie wyjątkowej na tle innych instytucji i organizacji istniejących na przestrzeni dziejów. Katolicyzm nie jest po prostu jedną z wielu religii, ale jest nieporównywalny z niczym innym na świecie.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
64
Krew z krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew z krwi
Dostępny
71 szt.

Gdy pewnego ranka policjanci z wydziału zabójstw pukają do jego drzwi, Daniel Adamski nie wydaje się zaskoczony. Zaniepokojony, zestresowany, zdenerwowany – tak. Ale tej wizyty akurat się spodziewał. W końcu to dopiero pierwszy raz, kiedy ktoś zabił człowieka dokładnie tak, jak Adamski opisał to w jednej ze swoich książek. Daniel Adamski jest nie tylko autorem kryminałów. To przede wszystkim samotny ojciec wychowujący śmiertelnie chorego Leosia. Kiedy los uśmiecha się do nich w najbardziej szkaradny sposób, zsyłając mordercę psychopatę, Adamski postanawia zrobić wszystko, by uratować syna. Tego dnia rozpoczyna się przewrotna gra między policją, pisarzem i jego najbardziej zabójczym fanem… Przemysław Piotrowski, autor rewelacyjnie przyjętej przez czytelników trylogii o komisarzu Igorze Brudnym, powraca z zupełnie nowym tytułem. Krew z krwi to poruszająca książka o ojcowskiej miłości, która nie zna żadnych granic.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
65
Pieczątki drewniane dla dziewczynek 12el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki drewniane dla dziewczynek 12el.
Beniamin
Dostępny
29 szt.

Drewniane pieczatki dla dziewczynki. Stempelki posiadają modne wzory i ulubione motywy dziewczynek np..: unicorn, motylek, serce. Zestaw zawiera tusz w 4 kolorach, co pozwala na wprowadzenie różnych kolorów obrysu obrazka i pokolorowania go w dowolny sposób. Na górze stempelka pokazany jest wzorcowy pokolorowany obrazek. Zestaw zawiera: 12 drewnianych stempelków o róznych wzorach oraz tusz w 4 kolorach.

24,55 zł
23,32 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,23 zł

1 osoba kupiła
66
Ten, którego pragnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten, którego pragnę
Dostępny
866 szt.

Evan Bishop jest przystojnym lekarzem. Bezkompromisowym, ponurym, profesjonalnym. Zamiast zostać i pracować na rodzinnym ranczu, Evan złamał schemat i został lekarzem na oddziale ratunkowym. Dobrze sobie radzi w życiu, inteligentny, szarmancki południowiec, dla kobiet jest niedostępny. Randkowanie nigdy nie było jego priorytetem, a tragiczna przeszłość sprawiła, że woli trzymać się od kobiet na dystans. Jednak pewnej nocy postanawia zaszaleć i zapisać swoją kartkę w księdze związków braci Bishop. Decyduje się na niezobowiązującą przygodę z tajemniczą dziewczyną, której ma nigdy więcej nie zobaczyć, co zdaje się idealnym rozwiązaniem dla tego samozwańczego singla. Emily Bell jest dziewczyną z miasta, zdeterminowaną by uciec od rodziny i przeszłości. Chce zacząć wszystko od nowa i wyrobić sobie nazwisko w środowisku medycznym. Żadnych jednonocnych numerków i randek z kolegami z pracy – to jej nowe motto po tym, jak niejednokrotnie sparzyła się w przeszłości. Kiedy zgadza się iść na wesele jako osoba towarzysząca, wkrótce zostaje na nim sama, na szczęście nie na długo. Południowy urok, niesforne blond włosy i nieodparty seksapil pana Przystojniaka są dla niej nie lada pokusą. Emily postanawia zapomnieć o swoich postanowieniach na tę jedną noc. W końcu niektóre zasady są po to, żeby je łamać. Oboje chcą tego samego – jednej namiętnej nocy, by później rozejść się każde w swoją stronę. Żadnego przytulania. Żadnych telefonów następnego dnia. Żadnych niezręcznych pożegnań. Niestety życie ma wobec nich inne plany. Jeden z nich stanie się dla nich oczywisty, gdy w poniedziałek rano stawią się do pracy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
67
Pakiet: Universal War One. Tom 1-2, etui A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Universal War One. Tom 1-2, etui A
Dostępny
2 szt.

Kultowa saga fantastyczno-naukowa autorstwa Denisa Bajrama. Garstka wojskowych renegatów i buntowników Sił Kosmicznych Federacji Ziem Zjednoczonych stara się zapobiec kataklizmowi, który może zniszczyć ludzkość wraz z całym Układem Słonecznym. Kataklizm ten nosi nazwę Pierwszej Wojny Wszechświatowej, a jego sprawcami są ludzie, w szaleńczym zacietrzewieniu gotowi zniszczyć siebie, swoją macierzystą planetę i jeśli trzeba – nawet cały kosmos. Przenosząc się w czasie i przestrzeni, a jednocześnie zmagając się z własnymi wewnętrznymi demonami, członkowie eskadry Purgatory stają w obliczu niewykonalnego zadania: ocalić ludzkość od ostatecznej zagłady.

259,00 zł
212,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 46,62 zł

1 osoba kupiła
68
Wonder Woman. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder Woman. Tom 3
Dostępny
6 szt.

Trzecia część zbiorczego wydania przygód Diany, księżniczki Amazonek, autorstwa słynnego scenarzysty Grega Rucki. Diana, znana na Ziemi jako Wonder Woman przybyła do naszego świata z ambitną misją: miała za pomocą miłości doprowadzić do trwałego pokoju. Oczywiście nie spodobało się to wielu ludziom i bogom. Do wrogów Wonder Woman należy m.in. tajna organizacja Checkmate. Jeden z jej przywódców, Max Lord, opanowuje umysł Supermana, aby zwabić księżniczkę w pułapkę. Chcąc ratować przyjaciela, Diana dokonuje czynu, który stawia ją poza nawiasem społeczności superbohaterskiej. Wkrótce wroga organizacja wysyła armię robotów na podbój Rajskiej Wyspy, ojczyzny Amazonek. Wonder Woman będzie musiała dokonać dramatycznego wyboru – czy ważniejsza jest dla niej misja wśród ludzi, czy ratowanie życia sióstr... Scenarzystą przygód Wonder Woman jest wielokrotnie nagradzany – w tym czterokrotnie Nagrodą Eisnera – amerykański twórca Greg Rucka („Detective Comics”, „Gotham Central”, „Zamieć”). Rysunki w tym tomie serii są dziełem kilku grafików, przede wszystkim urodzonego w Brazylii Cliffa Richardsa („Buffy the Vampire Slayer”, „Haunted”, „Rogue”). Album zawiera zeszyty: 218–226 serii Wonder Woman oraz 1–3 Blackest Night: Wonder Woman.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

1 osoba kupiła
69
Batman. Tom 1. Ich mroczne plany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Tom 1. Ich mroczne plany
Dostępny
23 szt.

W Gotham nastaje nowy dzień. Po pokonaniu Bane’a zarówno mieszkańcy, jak i ich obrońca wciąż starają się dojść do siebie. Tymczasem do miasta wraca najniebezpieczniejszy najemnik na świecie: Deathstroke. Ma zlecenie na jednego z mieszkańców. Za nim podążają inni wynajęci zabójcy, a wokół Batmana robi się gęsto zarówno od zabójców, jak i niebezpiecznych graczy z Gotham – od Riddlera i Pingwina po Harley Quinn. Gdy Zamaskowany Krzyżowiec zbliża się do odkrycia tożsamości osoby pociągającej za sznurki, miłość jego życia wyjawia mu skrywaną od lat złowrogą tajemnicę. Czy ten fakt doprowadzi do zerwania bohaterów? Czy ujawnienie sekretu wystarczy, aby powstrzymać spisek, który ma na celu zniszczenie Mrocznego Rycerza? Po tym jak Tom King zakończył swoją opowieść o Mrocznym Rycerzu rozpoczynamy nowy rozdział sagi o Batmanie. Stery serii przejmuje scenarzysta James Tynion IV („Szpon”, „Wieczny Batman”), towarzyszą mu rysownicy Guillem March, Tony S. Daniel, Carlo Pagulayan, Jorge Jiménez i inni. Nie przegapcie okazji, by poznać Punchline, nową sympatię Jokera! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” 85–94 oraz „Batman Secret Files” 3.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
70
Teologia systematyczna T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teologia systematyczna T.2
Dostępny
1 szt.

Po ukazaniu tragizmu ludzkiego upadku jako przejścia od bytu esencjalnego do egzystencjalnego rozważa wydarzenie Nowego Bytu w Jezusie jako w Chrystusie. W Chrystusie tym Nowym Bycie, ustanawiającym ponowną jedność między stworzeniem a samobytem, możliwe jest przezyciężenie ludzkiego wyobcowania, a więc grzechu i odkrycie sensu własnej egzystencji. Chrystus jest więc mocą zbawienia, partycypacji w Nowym Bycie; stąd też orędzie chrześcijańskie jest ściśle biorąc orędziem o Synu Bożym, w którym działa i uobecnia się bóg, o egzystującym i zarazem pokonującym egzystencję Chrystusie, jest orędziem chrystologicznym.

39,70 zł
22,23 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,47 zł

1 osoba kupiła
71
Powiedz, że zostaniesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz, że zostaniesz
Dostępny
1177 szt.

Powiedz, że zostaniesz to historia dla wszystkich, którzy przeczytali trylogię Beaty Majewskiej, lecz nadal czują niedosyt. W tej książce znajdziecie piękną i dramatyczną opowieść o dalszych losach Brunona i wyjaśnienie, kim jest tajemnicza Naira, która pojawiła się w epilogu powieści Obiecaj, że wrócisz. Ścieżki życia tych dwojga będą się splatać i rozchodzić, a uczucie, które nimi zawładnie, musi pokonać wielką tęsknotę. Jak się skończy ta trudna miłość? Przekonajcie się sami. Lecz to nie koniec! Na scenę wkroczy Katarina Niekrasowa i jej przystojny ogrodnik, Timur! Ta para to jak ogień i woda, Katia dyryguje, a Timur się uśmiecha i wraca do swoich ukochanych roślin. Co z tego wyniknie i jaką rolę odegrają rezolutny Artem i Ksenia, córka Timura? Odpowiedź znajdziecie w ostatniej części gangsterskiej sagi!

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
72
Traktat polityczno-filozoficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Traktat polityczno-filozoficzny
Dostępny
1 szt.

W. Julian Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny, wzorowany na Traktacie logiczno-filozoficznym Ludwiga Wittgensteina, jest dziełem z dziedziny filozofii polityki, którego cele to ustalenie zasad dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa oraz wskazanie dalszego kierunku ewolucji ludzkości.

16,00 zł
8,64 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 7,36 zł

1 osoba kupiła
73
Filozofia XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia XX wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Panoramiczny przegląd myśli filozoficznej XX wieku. Wykład jest napisany prostym i przystępnym językiem. Autorzy pominęli wkraczanie w rozmaite techniczne problemy, a tam gdzie je uwzględnili, na przykład korzystając z pewnych pojęć logicznych, uczynili to w sposób zrozumiały. Dzięki temu książka jest z pewnością dostępna także dla przeciętnego czytelnika, a nie tylko dla specjalisty.

45,60 zł
32,83 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,77 zł

1 osoba kupiła
74
Ikonologia, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ikonologia, wydanie 2
Dostępny
29 szt.

Jest to jedna z najważniejszych książek, które należą do wspólnego kanonu tekstów znanych zarówno historykom, jak i badaczom literatury. To klasyczny tekst źródłowy, który bazuje na kilkunastu różnojęzycznych wydaniach z XVII-XVIII wieku oraz wydaniach krytycznych XX wieku. Ikonologia stanowi jednocześnie najbardziej znany i rozpowszechniony „kodeks” ikonograficzny pojęć, którymi posługiwali się malarze, rzeźbiarze i poeci aż do końca XIX wieku. To tekst podstawowy dla każdego, kto pragnie zajmować się kulturą nowożytną. W książce wydawca zamieścił nie tylko teksty Ripy, ale uzupełnił je drzeworytniczymi ilustracjami poszczególnych personifikacji. Polski przekład dzieła Ripy winien się znaleźć w każdej podręcznej biblioteczce.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
75
Another Country - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Another Country
Dostępny
3 szt.

'A masterwork... an almost unbearable, tumultuous, blood-pounding experience' Washinton Post When Another Country appeared in 1962, it caused a literary sensation. James Baldwin's masterly story of desire, hatred and violence opens with the unforgettable character of Rufus Scott, a scavenging Harlem jazz musician adrift in New York. Self-destructive, bad and brilliant, he draws us into a Bohemian underworld pulsing with heat, music and sex, where desperate and dangerous characters betray, love and test each other to the limit. 'In Another Country, Baldwin created the essential American drama of the century' Colm Tóibín

50,00 zł
46,50 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,50 zł

1 osoba kupiła
76
Wodne czary-mary. Smerfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne czary-mary. Smerfy
Dostępny
95 szt.

Ważniak jest dziś bardzo zmartwiony. Co się stało? Zgubił swoją ulubioną książkę i wszędzie jej szuka! Wygląda na to, że cenny tom zniknął bez śladu. A może ty pomożesz Ważniakowi w odzyskaniu zguby? Wybierz się do wioski smerfów i sprawdź, co jeszcze się tam znajduje! Aby zobaczyć wszystkie postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można bez końca napełniać wodą! „Wodne czary-mary” to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Jest odporna na najróżniejsze dziecięce ekspetymenty, a poręczny format pozwoli zabrać ją ze sobą w odwiedziny do babci albo na spacer do parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książeczce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
77
Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce
Dostępny
129 szt.

Ponad siedemdziesiąt tysięcy polskich dzieci objętych jest pieczą zastępczą. Mieszkają w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Większość nie ma szans na znalezienie prawdziwego domu – są za duże, mają zbyt wiele problemów zdrowotnych, ich biologiczni rodzice nie zostali pozbawieni praw rodzicielskich. A nawet jeśli dojdzie do adopcji, nie zawsze jest to historia z happy endem. Rodzina adopcyjna mierzy się z wyzwaniami, które osobom z zewnątrz trudno sobie wyobrazić. Nie wszystkim udaje się ten ciężar udźwignąć. Marta Wroniszewska słucha historii adoptowanych dzieci – dziś już dorosłych – oraz rodziców adopcyjnych, rodzin zastępczych i dawnych wychowanków domów dziecka, zmagających się z codziennością, do której nikt ich nie przygotował. Rozmawia z osobami poszukującymi swoich biologicznych rodziców, matkami, które utraciły prawa rodzicielskie, wreszcie pracownikami instytucji i działaczami społecznymi. Osobiste dramaty przeplatają się problemami niewydolnego systemu. I choć w tej historii jest wiele głosów, najdonośniej wybrzmiewa ten, którego zwykle nie słychać – głos dzieci.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
78
Wzloty i upadki mojego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzloty i upadki mojego życia
Dostępny
96 szt.

„Gdybym miał określić swoje życie dwoma słowami, byłyby to góra i dolina. Do dziś mam w pamięci żywy obraz naszego nauczyciela ze szkoły podstawowej w Ahornach, opowiadającego o najwyższej górze świata lub jak z bratem, siedząc w izbie przed radiem, śledzimy całymi dniami wejście trzech saksońskich alpinistów na Große Zinne. Nawet nie śmiałem marzyć, że sam stanę kiedyś na szczycie Mount Everestu, nie mówiąc już o innych najwyższych górach globu. A co dopiero, że będzie dane mi pisać historię alpinizmu, najpierw jako partner wspinaczkowy Reinholda Messnera aż do jego czternastego ośmiotysięcznika, a potem na własną rękę: jako autor najszybszego wejścia na Mount Everest, zjazdów na nartach z wierzchołków Nanga Parbat i Mount Everestu czy wytyczenia nowej drogi na Jasembie. Rekordy, prędkość, konkurencja: wszystko to wpływało przez długi czas na moje życie. [...] Ten swoisty wyścig jest dla nas, alpinistów, błogosławieństwem i przekleństwem zarazem. Zbyt wielu partnerów od liny straciło życie w górach, wśród nich bliscy przyjaciele. Gdy na twoich oczach ginie kumpel, nic nie jest już jak dawniej. Dziś wiem, że lepiej w miarę szybko wrócić na górę związaną z nieszczęściem. A jednak musiało upłynąć ponad 25 lat od fatalnej w skutkach wyprawy, nim mogłem pojawić się ponownie pod Manaslu. Powrót na „Górę Ducha”, którą długo postrzegałem jako wroga, pozwolił mi pogodzić się z tragedią z 1991 roku, kiedy to najpierw Carlo Großrubatscher w pobliżu naszego namiotu odpadł z niewyjaśnionych przyczyn od ściany i zginął. Chwilę później mój najlepszy przyjaciel, Friedl Mutschlechner, gdy stał obok mnie, został śmiertelnie rażony piorunem. Z perspektywy lat myślę, że może popełniliśmy błąd, nie zawracając zawczasu. Tyle, że błędy są niestety składową alpinizmu.” (fragment książki)

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
79
Ulubione wierszyki 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione wierszyki 4-latka
Dostępny
87 szt.

Ulubione wierszyki 4-latka to bogaty wybór wierszy i wierszyków znanych od wielu pokoleń. Zamieszczone w zbiorze utwory są krótkie, wesołe i łatwe do zapamiętania dla najmłodszych czytelników, a ich recytowanie stwarza doskonałą okazję do nauki i zabawy. Barwne ilustracje rozbudzą wyobraźnię przedszkolaków i sprawią, że lektura wierszyków stanie się dla nich wyjątkową przygodą!

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
80
Wodne czary-mary. Masza i Niedźwiedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodne czary-mary. Masza i Niedźwiedź
Dostępny
94 szt.

Masza i leśni przyjaciele przygotowują dla Niedźwiedzia urodzinowe przyjęcie. Mają już tort, prezenty, balony, a nawet magnetofon, ale… żadnej z tych rzeczy nie widać na ilustracjach! Aby zobaczyć postacie i przedmioty ukryte w tej książeczce, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można napełniać wodą bez końca! „Wodne czary-mary” to bezpieczna kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami. Jest odporna na najróżniejsze dziecięce ekspetymenty, a poręczny format pozwoli zabrać ją ze sobą w odwiedziny do babci albo na spacer do parku. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książeczce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek!

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
81
Oni zmienili świat. Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni zmienili świat. Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego
Dostępny
18 szt.

Mieczysław Bekker – inżynier, konstruktor pojazdu księżycowego, zwanego Wędrowcem. Ten łazik w misjach Apollo 15, 16 i 17 amerykańskiego programu badań kosmosu, ułatwił astronautom eksplorację powierzchni Srebrnego Globu. Mieczysław Bekker jest jednym z bohaterów serii książek dla dzieci „Oni zmienili świat”, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań, ma rozbudzić ich ciekawość świata i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą. Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy – odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów. Nietuzinkowe charaktery! Arcytrudne projekty! Niezwykłe pomysły! Ponadprzeciętna odwaga! Bohaterami książek z serii „Oni zmienili świat” są: • Krystyna Skarbek – polska kobieta-szpieg z czasów II wojny światowej; • Mieczysław Bekker – inżynier, twórca pojazdu księżycowego z misji Apollo; • Ernest Malinowski – konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej; • Simona Kossak – ekolożka zafascynowana światem roślin i zwierząt Puszczy Białowieskiej.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
82
Dyplom dziecięcy A4/20ark. Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyplom dziecięcy A4/20ark. Puzzle
Beniamin
Dostępny
3 szt.

Staranne wykonanie na papierze o gramaturze 200g. z kolorowym zadrukiem . Nasze dyplomy będą stanowiły wspaniałą nagrodę i pamiątkę dla każdego. Pakowane po 20 arkuszy w celofan.

16,99 zł
1 osoba kupiła
83
Chi Kung teoria i praktyka. Naturalna energia i chiński sposób na zdrowie i wieczną młodość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chi Kung teoria i praktyka. Naturalna energia i chiński sposób na zdro...
Dostępny
21 szt.

Praktykując ćwiczenia Chi Kung, nie tylko odkryjesz sposób na długowieczność, ale też skuteczną terapię, która korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki tej książce poznasz możliwe do samodzielnego wykonania techniki uzdrawiające i nauczysz się je stosować na co dzień. Ta prosta forma aktywności fizycznej, wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, pomoże Ci zrównoważyć wewnętrzną energię, która odpowiada za nasz stan fizyczny i psychiczny. Dzięki medycynie alternatywnej polepszysz jakość swojego życia i zdrowia.

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

1 osoba kupiła
84
Star Trek. Tom 1. Rok piąty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Trek. Tom 1. Rok piąty
Dostępny
4 szt.

Pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach bohaterów kultowego Star Treka! U.S.S. Enterprise opuścił Ziemię przed czterema laty. Członkowie jego załogi odwiedzili nowe, obce światy, pokonywali nieprawdopodobnych przeciwników i podejmowali decyzje, mające wpływ na losy wszechświata. Ale teraz, niemal u kresu swojej wyprawy, muszą stawić czoła największemu wyzwaniu. Dołącz do załogi statku „Enterprise” pod koniec ich pięcioletniej misji, w której biorą udział postacie z pierwszego serialu telewizyjnego – kapitan James T. Kirk, pierwszy oficer Spock, komandor porucznik Scotty, doktor Bones, porucznicy Uhura, Sulu i Chekov. Za scenariusz tomu odpowiadają: Jackson Lanzing („Green Arrow”, „Nightwing”), Colin Kelly („Gotham City Garage”), Brandon Easton („Transformers”), Jody Houser („Doctor Who”) i Jim McCann („Hawkeye”). Autorami rysunków są: Stephen Thompson („Fantastyczna Czwórka”), Martin Coccolo („Sinestro”), Silvia Califano („Sędzia Dredd”), Kieran McKeown („Wonder Woman”).

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
85
Nieidealni. Collin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieidealni. Collin
Dostępny
5 szt.

Miłość leczy najgłębsze i najbardziej bolesne rany. Tragedia, która wydarzyła się pięć lat temu, całkowicie odmieniła życie Collina, wokalisty znanego zespołu rockowego. O przeżytej traumie już zawsze będzie mu przypominać szpecąca twarz blizna, jednak najgłębsza rana to ta w jego sercu. Sercu, które bezgranicznie oddał ukochanemu mężczyźnie. Czy można podnieść się i zaufać komukolwiek po przejściu takiego koszmaru? By ratować przyszłość swojego zespołu, Collin na prośbę brata i przyjaciół zgadza się na sfingowane małżeństwo z młodym i zakochanym w nim Gabrielem. Beztroski student, wychowywany przez siostrę, wnosi do życia zgorzkniałego Collina promyk nadziei. Jak rodzące się między nimi uczucie wpłynie na życie obu mężczyzn i czego się od siebie nauczą?

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
86
Batman Detective Comics. Tom 4. Zimna zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Detective Comics. Tom 4. Zimna zemsta
Dostępny
13 szt.

Doktor Victor Fries, lepiej znany jako Mister Freeze, od lat terroryzował Gotham i jego obrońcę, Mrocznego Rycerza. Ale najważniejsza w życiu złoczyńcy jest jego żona, Nora. Kiedy Victor nie walczy z Batmanem, poświęca swoje życie badaniom mającym na celu wyleczenie dolegliwości zamrożonej małżonki i przywrócenie jej do życia. Nadeszła w końcu chwila, gdy dzięki „darowi” od Lexa Luthora Fries zrealizuje swoje marzenie. Radość, która mogłaby rozgrzać lodowate serce Mister Freeze’a, nie trwa jednak długo. Ożywiona małżonka szybko dochodzi do wniosku, że lepiej poradzi sobie bez niego. W tej sytuacji może pomóc Freeze’owi tylko jedna osoba – Batman. Kto wyjdzie cało z ostatecznego starcia między Mister Freeze’em, jego ukochaną a znienawidzonym przeciwnikiem? Peter J. Tomasi („Superman”) i Doug Mahnke („Green Lantern”) z przedstawiają czwarty tom serii „Batman Detective Comics” – mrożący krew w żyłach nowy rozdział w historii jednego z największych wrogów Batmana! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Detective Comics” 1012–1019.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
87
Havok i Wolverine. Stopiony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Havok i Wolverine. Stopiony
Dostępny
5 szt.

W czasach, gdy świat wstrzymał oddech ze strachu przed nuklearną zagładą, dwaj mutanci – Wolverine i Alex Summers, alias Havok – ruszają na beztroską wyprawę do Meksyku. Wkrótce jednak na ich trop wpadają sowieccy terroryści. Rozdzieleni przyjaciele nie mają wyboru: muszą się odnaleźć w świecie politycznych spisków i nieustannej zdrady… i razem pokrzyżować plany ludziom, którzy postanowili rzucić Zachód na kolana. Po „Przedwiecznych” Jacka Kirby’ego prezentujemy drugi album z ekskluzywnej, stworzonej z myślą o koneserach komiksowej klasyki kolekcji Marvel Limited. „Havok i Wolverine – Stopiony” to jedyna w swoim rodzaju opowieść o X-Men z niesamowitymi ilustracjami stworzonymi przez parę malarzy – Jona J. Mutha i Kenta Williamsa, znanych z przełomowej antologii „Epic Illustrated” wydawanej przez Marvel Comics w latach 80. ubiegłego wieku. Jon J. Muth jest również laureatem Nagrody Eisnera za powieść graficzną „The Mystery Play” stworzoną wspólnie z Grantem Morrisonem. Scenariusz „Stopionego” to zaś dzieło sławnej pary – Waltera Simonsona, autora kultowego „Thora” z lat 1983–1987, oraz Louise Simonson, współtwórczyni postaci Cable’a i Apocalypse’a, znanej z serii „X-Factor” i „New Mutants”. Eleganckie polskie wydanie w specjalnym powiększonym formacie zawiera nie tylko całość serii (zeszyty „Havok & Wolverine: Meltdown” 1–4), lecz także materiały przybliżające historię i proces powstawania komiksu oraz dodatkowe szkice i ilustracje autorstwa Jona J. Mutha oraz Kenta Williamsa.

199,99 zł
153,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

1 osoba kupiła
88
Wyznanie. Autobiografia wokalisty Judas Priest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie. Autobiografia wokalisty Judas Priest
Dostępny
57 szt.

Legendarny frontman Judas Priest – jednej z najpopularniejszych grup heavymetalowych wszech czasów – świętuje pięć dekad swojej kariery w niezwykle szczerych wspomnieniach. Rob Halford, frontman znanych na całym świecie ikon metalu – grupy Judas Priest – to prawdziwy „Metalowy Bóg”. Na jego charakter oraz twórczość wypływ miało dorastanie w Black Country – sercu przemysłu Wielkiej Brytanii. Wyznanie, jego szczera autobiografia, to niezapomniana rockandrollowa opowieść o drodze z osiedla komunalnego w Walsall ku wielkiej sławie, z przystankami na alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, zaliczenie kilku cel w aresztach, niezbyt fortunne seksualne przygody, wielką osobistą tragedię, ale także odwyk, coming out i duchowe odnowienie oraz… miłość. Teraz wyznaje całą prawdę o swoich wzlotach i upadkach. Wyznanie to historia niezwykłych pięciu dekad w branży muzycznej, opowiedziana z typowym dla Halforda autoironicznym humorem rodem z Black Country. To także opowieść o nietypowych spotkaniach z przeróżnymi postaciami – od Supermana po Andy’ego Warhola, Madonnę, Jacka Nicholsona i królową. To jednak przede wszystkim hołd dla siły ognia i potęgi heavy metalu.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
89
Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie, wydanie 2
Dostępny
85 szt.

„Wiem doskonale, że Polacy ratowali Żydów w czasie Zagłady. Robiły to także siostry zakonne, robili to również księża diecezjalni (dawniej mówiło się świeccy) i zakonnicy. Dużo się na ten temat pisze. Sam napisałem książkę o pomocy Żydom, zatytułowaną Ratowanie. Opowieści Polaków i Żydów (2010). Spory w niej rozdział poświęciłem ratowaniu w klasztorach. Według danych z 2007 roku wśród Polaków uhonorowanych medalem 'Sprawiedliwy wśród Narodów Świata' jest czterdzieści sióstr zakonnych i dwudziestu księży. Na swoich kartkach starałem się jednak notować to, o czym pisze się rzadziej. Wyjmuję je z pudełka po butach firmy Bradshaw & Lloyd. Angielska firma z tradycjami, działająca od końca XIX wieku. Zależy mi na konkretach, nawet na drobiazgach. Nie silę się na bezosobowy chłód czy wyprany z emocji obiektywizm. Przeciwnie — jest to zapis subiektywny, a wybór stronniczy. W końcu to moje pudełko”. Jacek Leociak

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
90
Puzzle 2000 Ona mnie kocha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 Ona mnie kocha
Bluebird
Dostępny
4 szt.

Bluebird przedstawia puzzle składające się z 2000 elementów, po ułożeniu puzzli otrzymamy obraz o wymiarach 96 x 68

72,75 zł
61,84 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,91 zł

1 osoba kupiła
91
Teologia systematyczna T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia systematyczna T.1
Dostępny
6 szt.

Teologia systematyczna, to główne dzieło Paula Tilicha, jednego z najwybitniejszych teologów protestanckich XX wieku, jest świadectwem uprawianej przez autora tak zwanej teologii filozoficznej. Tom pierwszy obejmuje dwie części:Rozum i Objawienie oraz Byt i Bóg. Część epistemologiczna, po wyjaśnieniu metody korelacji współzależnośći egzystencjalnych pytań i teologicznych odpowiedzi, ludzkiego wyobcowania i ludzkiej esencjalności, skończoności i nieskończoności, skończonego rozumu i finalnego objawienia przechodzi do ontologicznych kwestii bytu ludzkiego oraz bytu samego, samobytu, gruntu i mocy wszelkiego bytu.

60,70 zł
43,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,00 zł

1 osoba kupiła
92
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2
Dostępny
26 szt.

W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia – potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła. Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Dziewczyny mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje. Na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać – a wraz z nimi śmieją się czytelnicy. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla dziewczynek uwielbiających przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanek serii. Księga druga zawiera komiksy z numerów 7-12 magazynu „Czarodziejki Witch” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek – oraz wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
93
Różne takie modlitewki (książka + CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne takie modlitewki (książka + CD)
Dostępny
7 szt.

W książeczce znajdują się kolorowe, nastrojowe ilustracje, które pobudzą wyobraźnię małych i dorosłych czytelników. Na płycie dołaczonej do książki znajdują się modlitewki czytane przez samą autorkę. Twórcą muzyki jest Jacek Partyka.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
94
Avengers. Tom 1. Ostatnia fala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Tom 1. Ostatnia fala
Dostępny
19 szt.

Pierwszy tom przygód Avengers z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! Steve Rogers. Tony Stark. Thor Odinson. Trzej najpotężniejsi ziemscy bohaterowie znów łączą siły! I gromadzą przyjaciół do walki z Celestianami – kosmicznymi bogami, których ostatnia wroga delegacja zmierza właśnie ku Ziemi. Czarna Pantera i Doktor Strange odkrywają straszną tajemnicę w sercu planety, a Kapitan Marvel mierzy się z wrogami w kosmosie, ale to dopiero początek ich zmagań! Aby ocalić Ziemię, nasi bohaterowie muszą odkryć, co łączy Mrocznych Celestian z prehistoryczną drużyną Avengers, którą dowodził sam Odyn… Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli: Ed McGuinness („Superman/Batman”), Paco Medina („Avengers: Nie poddamy się”) oraz Sara Pichelli („Strażnicy Galaktyki”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach 1–6 serii „Avengers” oraz we „Free Comic Book Day 2018”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
95
Teologia systematyczna T.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teologia systematyczna T.3
Dostępny
2 szt.

Tom ten ukazuje dwuznaczność życia i niwelującą je obecność Ducha Bożego. Życie wieczne niedwuznaczne jest możliwe w Duchu jako realizacji w człowieku statusu boskiego synostwa; człowiek jako współbytując z innymi ludźmi osiąga swe właściwe esencjalne powołanie w historii, płynącym z centrum historii (z Chrystusa) urzeczywistnianiu Królestwa Bożego. Stanowi ono kres i cel historii, jest właściwą odpowiedzią na ukryte w ludzkiej sytuacji pytanie o sens wspólnotowego życia i działania.

72,70 zł
39,99 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 32,71 zł

1 osoba kupiła
96
Escape Quest. Tajemnica Marsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Quest. Tajemnica Marsa
Dostępny
32 szt.

Przeżyj przygodę! Rozwiąż zagadki! Unikaj zastawionych pułapek! „Escape Quest” to seria niezwykłych książko-gier. Łączą w sobie elementy paragrafowej przygody z zadaniami typu „escape room”. Przeżyj niesamowitą przygodę, w której to ty jesteś głównym bohaterem. Podejmujesz decyzje, rozwiązujesz zadania i starasz się wydostać z różnych zastawionych na ciebie pułapek. Tajemnica Marsa: Bliska przyszłość. Wcielasz się w geologa przybywającego na Czerwoną Planetę, aby pomóc w badaniach. Bardzo szybko okazuje się jednak, że czeka cię niezwykła przygoda, o której nawet nie śniłeś. Czy rozwiążesz wszystkie zagadki? Czy uda ci się wyjść cało z niebezpieczeństw? Czy dokonasz odkrycia na międzyplanetarną skalę? Wszystko zależy od twych wyborów.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
97
Oszołomiające bajki urłałckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszołomiające bajki urłałckie
Dostępny
26 szt.

Klasyczne bajki i literackie motywy w nieklasycznych wariacjach autorstwa jedynego i niepowtarzalnego Krzysztofa „Prosiaka” Owedyka, autora m.in. Będziesz smażyć się w piekle! W tym 140-to stronicowym zbiorze kilkudziesięciu krótkich historii Owedyk wielokrotnie wykorzystuje znane motywy: jest i Janko Muzykant, jest i Kopciuszek oraz Królowa Śniegu, są nawiązania do staroruskich bylin (Żar-Ptak), jak i wędrówki w siedmiopromilowych butach. Ale jest też rzeczywistość, ta zza okna, tylko odbita w krzywym zwierciadle. W niej gusła spotykają się z nauką. Demony z potworami w ludzkiej skórze. Śmieszno jest i straszno.

79,91 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,78 zł

1 osoba kupiła
98
Usagi Yojimbo Saga. Księga 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usagi Yojimbo Saga. Księga 8
Dostępny
5 szt.

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Ósma księga zbiera historie wydane w tomach „Dwieście posążków Jizo”, „Złodzieje i szpiedzy” oraz „Piekielne malowidło”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Tym razem Usagi dwukrotnie będzie pomagał inspektorowi Ishidzie. Wspólnie wyjaśnią sprawę podwójnego morderstwa w pewnej przydrożnej gospodzie oraz rozwiążą zagadkę malowidła, które według legendy jest obciążone klątwą sprowadzania nieszczęść. Odważny królik znów natknie się na swoje dawne znajome – sprytną złodziejkę Kitsune oraz byłą przywódczynię klanu ninja, waleczną Chizu. Obie wciągną go w krwawą walkę o tajemniczy zwój. Sprawa okaże się mieć dużo większe znaczenie – i to dla całej Japonii – niż samuraj początkowo sądzi. Długouchy ronin stawi także czoła demonicznemu wysłannikowi króla Portugalii, będzie świadkiem zaskakującego finału wieloletniej rozgrywki między jednorękim szermierzem a bezwzględnym łowcą dłoni oraz przekona się, że handel sosem sojowym może być interesem tyleż smakowitym, co śmiertelnie niebezpiecznym. Seria „Usagi Yojimbo Saga” to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
99
Short Stories in German for Intermediate Learners - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Short Stories in German for Intermediate Learners
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

An unmissable collection of eight unconventional and captivating short stories for young adult and adult intermediate learners of German. Olly?s top-notch language-learning insights are right in line with the best of what we know from neuroscience and cognitive psychology about how to learn effectively. I love his work ? and you will too! ? Barbara Oakley, PhD, Author of New York Times bestseller A Mind for Numbers Short Stories in German for Intermediate Learners has been written especially for students from a low-intermediate to intermediate level, designed to give a sense of achievement, and most importantly ? enjoyment! Mapped to B1-B2 of the Common European Framework of Reference (CEFR) for languages, these eight captivating stories will both entertain you and give you a feeling of progress when reading.

55,00 zł
46,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
100
Lekturownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekturownik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Czytanie lektur oraz tekstów spoza kanonu może stać się świetną przygodą, która nas rozwinie. Lekturownik to zeszyt do samodzielnej pracy z tekstem. Możesz korzystać z przykładowych stron do uzupełnienia lub puścić wodze fantazji i stworzyć swój sposób notowania – taki, który najbardziej Ci odpowiada. Czytaj, notuj i czerp z tego przyjemność! Samanta Dryja-Zabielska jest nauczycielka języka polskiego oraz autorką bloga edukacyjnego „Edukacja z pasja”. Oswaja trudne tematy, wspiera nauczycieli_nauczycielki. Dodatkowo na TikToku słucha, uczy, bawi uczniów_uczennice.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry