hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 10 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Podróże marzeń. Świat (praca zbiorowa), na drugim Franklin i jego sąsiedzi T.2 (Paulette Bourgeois, Brenda Clark). Kolejny produkt to Pidżamersi 11 Czas być bohaterem (praca zbiorowa) oraz Van Gogh The Complete Paintings.
1
Podróże marzeń. Świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Świat
Dostępny
657 szt.

Jeśli zamykanie oczu i wyobrażanie sobie dalekich podróży przestaje wystarczać, można sięgnąć po książkę z serii „Podróże marzeń”. Składa się ona z dwóch książek, w których obok wielu ciekawych informacji zamieszczono piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. W niniejszej książce znalazły się opisy najpiękniejszych miejsc na świecie. W pierwszej części czytelnik poznaje uroki najczęściej odwiedzanych miast, przy czym do opisu każdego z nich dołączona jest mapka ze wskazaną lokalizacją. Dalej pojawia się przewodnik po zamkach, z którymi związane są pasjonujące historie. W książce nie pominięto również światowej klasy dzieł sztuki i muzeów, w których się one znajdują. Czytelnik może tu dowiedzieć się czegoś więcej o Muzeum Narodowym w Warszawie, Rijksmuseum i wielu innych. Na uwagę zasługują również opisy i zachwycające fotografie katedr i kościołów. Pozostaje tylko życzyć niezapomnianej podróży marzeń.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19 osób kupiło
2
Franklin i jego sąsiedzi T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i jego sąsiedzi T.2
Dostępny
77 szt.

Franklin jest już dużym chłopcem - umie liczyć do dziesięciu i z powrotem i powiedzieć z pamięci cały alfabet bez zająknięcia. Franklin bardzo lubił rysować. Ostatnio najchętniej rysował portrety znajomych i domy w najbliższej okolicy.

8,34 zł
6,99 zł

Rabat 16,2%
oszczędzasz 1,35 zł

6 osób kupiło
3
Pidżamersi 11 Czas być bohaterem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi 11 Czas być bohaterem
Dostępny
9 szt.

Zadania, labirynty, zgadywanki, kolorowanki, łączenie kropek, pisanie po śladzie, naklejki i mnóstwo zabawy.

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

3 osoby kupiły
4
Van Gogh The Complete Paintings - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Van Gogh The Complete Paintings
Dostępny
11 szt.

The genius and the angst of a tortured talent Today, the works of Vincent van Gogh (1853?1890) are among the most well known and celebrated in the world. In paintings such as Sunflowers, The Starry Night, and Self-Portrait with Bandaged Ear, we recognize an artist uniquely dexterous in the representation of texture and mood, light and place. Yet in his lifetime, van Gogh battled not only the disinterest of his contemporary audience but also devastating bouts of mental illness. His episodes of depression and anxiety would eventually claim his life, when, in 1890, he committed suicide shortly after his 37th birthday. This comprehensive study of Vincent van Gogh offers a complete catalogue of his 871 paintings, alongside writings and essays, charting the life and work of a master who continues to tower over art to this day.

235,00 zł
2 osoby kupiły
5
Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełnienia
Dostępny
92 szt.

Bo w życiu najważniejszy jest balansZdrowie, relacje, finanse, praca zawodowa, czas dla siebie, rozwój osobisty. Oto sześć obszarów, między którymi poruszamy się żyjąc. To ni mniej, ni więcej, tylko sześć stref naszego życia, z których żadna nie jest pierwsza ani ważniejsza od innych.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

2 osoby kupiły
6
Organy ochrony prawnej RP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organy ochrony prawnej RP
Dostępny
10 szt.

Seria ta stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

2 osoby kupiły
7
Gawędy o czasach i ludziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gawędy o czasach i ludziach
Dostępny
31 szt.

Zbiór wspomnień autora, w których opisał on dzieje rodzinnej Kowieńszczyzny i współczesne sobie wydarzenia na przestrzeni stulecia. Skromny tytuł nie oddaje w pełni wartości tej książki obejmującej kilkadziesiąt wspomnień-biogramów różnych osób, które autor miał okazję poznać w swoim długim i bogatym życiu. Dziesiątki sag szlacheckich, setki postaci, tysiące szczegółów, umiejscowionych w konkretnych okresach i scenerii.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

1 osoba kupiła
8
Wąż miękki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wąż miękki
Pro Kids
Dostępny
100 szt.

Gumowy wąż doskonale imituje prawdziwego gada. Dziecko ma możliwośc poznawania różnych gatunków zwierzat , rozbudowywania własnego zoo . Może służyć też jako doskonały sposób do poprawy sensomotoryki. Działa również antystresowo.Gumowy wąż o długości 85 cm i średnicy 1,5 cm.Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

15,20 zł
13,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
9
Okładka Na Dokum Dow Rejest Fiolet B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
1 osoba kupiła
10
Ando 40th Anniversary Edition - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ando 40th Anniversary Edition
Dostępny
8 szt.

Tadao Ando?s complete works from 1975 until today Discover the unique aesthetic of Tadao Ando, the only architect ever to have won the discipline?s four most prestigious prizes: the Pritzker, Carlsberg, Praemium Imperiale, and Kyoto Prize. This collection spans the breadth of Ando?s entire career, including such stunning new projects as the Shanghai Poly Grand Theater and the Roberto Garza Sada Center in Monterrey, Mexico. Each project is profiled through photographs and architectural drawings that explore Ando?s unprecedented use of concrete, wood, water, light, space, and natural forms. Featuring designs from award-winning private homes, churches, museums, and apartment complexes to cultural spaces throughout Japan, South Korea, France, Italy, Germany, Mexico, and the USA, this compact edition brings you up close and personal with a Modernist master.

121,00 zł
1 osoba kupiła
11
Zeszyt A5/60K kratka City (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60K kratka City (10szt)
Top 2000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Kartonowa, laminowana okładkaGrafika przedstawiająca jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecieWysokiej jakości papier o gramaturze 70g/m2

24,40 zł
23,18 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
12
Operacja Tuchola. Antypolska akcja Kremla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Tuchola. Antypolska akcja Kremla
Dostępny
48 szt.

Powieść z gatunku political fiction. Jej akcja rozgrywa się w latach 20092010, głównie w środowisku rosyjskich służb specjalnych, które po wojnie gruzińskiej dostają rozkaz zintensyfikowania działań wobec Ukrainy i Polski. Dla realizacji swoich planów Kreml sięga po różne instrumenty, w tym politykę historyczną. Tytuł powieści nawiązuje do prób kreowania przez stronę rosyjską antyKatynia. Tłem powieści są trudne i bolesne relacje polsko-rosyjskie, postrzegane przez bohaterów o skrajnie przeciwstawnych poglądach. Orłow jest zwolennikiem demokratyzacji i europeizacji Rosji, a Trenin uważa się za żołnierza imperium. Konfrontacja postaw zmusza ich do bolesnych wyborów.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
13
Słuchowisko - Kot w butach LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchowisko - Kot w butach LIWONA
Charles Perrault, Liwona
Dostępny
10 szt.

Książka dla dzieci z dużymi literami ułatwiającymi czytanie z przepięknym, bajecznym słuchowiskiem na płycie CD, ze wspaniałymi piosenkami. Narrator: Ksawery Jasieński.

10,30 zł
7,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 2,31 zł

1 osoba kupiła
14
Poznaję litery. Uczę się, koloruję, naklejam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję litery. Uczę się, koloruję, naklejam
Dostępny
104 szt.

Seria edukacyjnych malowanek dla maluchów to doskonała pomoc do nauki podstawowych kształtów i kolorów oraz literek i liczb. Książeczki, dostosowane do wieku dziecka, zawierają odpowiednie dla malucha obrazki do pokolorowania oraz duże kolorowe naklejki.Dziecko, bawiąc się książeczkami:- utrwali nazwy kolorów i kształtów,- pozna podstawowe litery i liczby,- rozwinie sprawność manualną.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
15
Raj za drzwiami. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raj za drzwiami.
Dostępny
24 szt.

Fabrice Hadjadj ? nawrócony anarchista, już zapowiadając temat swojej książki przestrzega i uwodzi, budzi i niepokoi, by zostawić nas sam na sam z najintymniejszą nadzieją: Prawdę mówiąc, nie chodzi o ustalenie czegoś ?pewnego i trwałego w nauce?. (Czym jest bowiem nauka, kochanie, skoro ostatecznie ludzki mózg czeka nie tyle poznanie prawdy, ile proces gnilny? Co jest pewne i trwałe, skoro wszystko na tym świecie jest ulotne jak mgła?) Właściwie wypadałoby zapytać, co zostaje, kiedy nie ma już nic? Chodzi zatem o wykrycie w moim niepewnym i nietrwałym sercu pewnej nieuleczalnej wady: naiwnej nadziei, że muzyka spotkań nigdy nie ucichnie. Użyłbym do tego celu bynajmniej nie hiperbolicznego i skrajnego zwątpienia, lecz raczej nie mniej skrajnego i hiperbolicznego oczarowania. O tak, choć raz w życiu chciałbym zastanowić się nad tym, co może być wieczne, wsłuchać się w głos tego raju, który nas wzywa, by nasze życie, jeśli nie biegnie we właściwym kierunku, zbłądziło należycie olśnione. Czy odnajdziemy źródło wiedzy? Raczej źródło śpiewu. Czy będziemy stąpać po twardym gruncie? Raczej będziemy się potykać ? lecz kondycja upadku, warto o tym pamiętać, jest taka sama jak kondycja wzlotu. W gruncie rzeczy moje pytanie jest następujące: jaka księga otwiera się głośniej od opadającej płyty nagrobnej? Na jaką poetyckość jest miejsce u wezgłowia umierającego? Co czeka nas po przekroczeniu granicy, zza której nie da się wrócić, i czym jest koniec świata? Och! To nie będzie lektura ku pokrzepieniu serc, co to, to nie. Pozwoli ci jedynie umrzeć z nieco bardziej rozdziawioną gębą. (Fragment ?Motywu?)

65,00 zł
48,10 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,90 zł

1 osoba kupiła
16
Wojna Światów DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Światów DVD
Dostępny
6 szt.

W sierpniu 1920 roku stoczona została jedna z najważniejszych dla Polski bitew Bitwa Warszawska, zwana też Cudem nad Wisłą. Film Wojna światów to cyfrowo zrekonstruowany i kolorowany dokument, powstały na bazie blisko stuletnich zapisów na taśmach filmowych. Twórcami Wojny światów są Mirosław Bork i Krzysztof Talczewski, którzy prezentują m.in. unikalne nagrania archiwalne oraz oryginalne, nieznane dotychczas relacje uczestników i świadków wydarzeń.

29,99 zł
24,89 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
17
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja i moja rodzina. Karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społecz...
Dostępny
12 szt.

Z roku na rok liczba dzieci ze spektrum autyzmu uczących się w szkołach podstawowych znacząco rośnie. Szkoła powinna zapewnić uczniom z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera udział w zajęciach rewalidacyjnych rozwijających między innymi umiejętności społeczne, w tym umiejętności komunikacyjne. Dla nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne przygotowaliśmy serię publikacji „Rozwój emocjonalno-społeczny”. Publikacja Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja i moja rodzina odnosi się do rodziny dziecka, do próby opisania cech fizycznych oraz cech charakteru jej członków, wspólnych pasji i zainteresowań, sposobu spędzania czasu wolnego oraz obowiązków każdego domownika. To próba odpowiedzenia sobie na pytania: jaki jest mój dom, jakich doświadczam w nim sytuacji przyjemnych, a jakie mogą być dla mnie trudne. Publikacja z pewnością sprawdzi się także jako pomoc dla trenerów prowadzących w szkołach Treningi Umiejętności Społecznych.

60,00 zł
54,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
18
Pidżamersi 9 Czyj to pomocnik? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi 9 Czyj to pomocnik?
Dostępny
22 szt.

Armadylan ma najlepsze intnecje, ale niepotrzebnie ufa złoczyńcom. Niestety i tym razem niezbyt dobrze na tym wyjdzie. Czy trójka bohaterów wyciągnie go z tarapatów?

7,96 zł
5,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 1,97 zł

1 osoba kupiła
19
Sekrety Bieszczadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Bieszczadów
Dostępny
49 szt.

Bieszczady zna wielu (albo wielu wydaje się, że je znają), nie wszyscy jednak wiedzą o nich tyle, na ile góry te zasługują. A przecież Bieszczady to nie tylko atrakcyjny krajobrazowo zakątek Polski, nie tylko region cieszący się przez jakże wiele lat sławą ostatniej w cywilizowanej Europie enklawy nieskrępowanej wolności, ani nie tylko obszar, w którego wielu częściach przyroda wciąż zachowuje walor pierwotności ? bo to ziemia pełna rozmaitych zagadek i sekretów, z historią bogatą w zdarzenia, których świadomość bynajmniej nie jest powszechna. Tylko tam stał jedyny w naszym kraju pomnik Stalina. I nie straszne mu były srogie zimy. Drzewa pękały, ale on trwał. Do czasu? To tam po raz ostatni zapolowano na niedźwiedzia, który nie znalazł schronienia nawet wśród największych jodeł. Dzwony cerkiewne czekają pod bieszczadzką ziemią na swojego odkrywcę, któremu może uda się również nielegalnie sfotografować obiekt zbudowany z dwóch milionów ton betonu! O czym jeszcze nie wiemy? Gdzie lud PRL-owski szykował się do wojny z wojskami pancernymi ? i dlaczego to robił? Gdzie znajduje się droga do Rumunii, czyli donikąd? Ano ? tam: w Bieszczadach. Bo Bieszczady mają swoje zagadki i sekrety. W tej książce ujawnię ich ? niemało. To nie obietnica, to gwarancja! Zapraszam, Waldemar Bałda

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

20
Święte wiosny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Święte wiosny
Dostępny
4 szt.

W poetyckiej ?serii mozaikowej? PIW-u prezentujemy tom wierszy Krzysztofa Koehlera ?Święte wiosny?, poety, krytyka literackiego, eseisty, autora scenariuszy filmowych. Koehler jest także współpracownikiem pism ?Arcana?, ?Pressje? i ?Fronda?. Profesor w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada również w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej ?Ignatianum? w Krakowie. Jest autorem siedmiu książek poetyckich (ostatnia: Porwanie Europy wyd. Topos 2007), oraz wyboru wierszy ?Obce ciało? (PIW 2019), antologii poezji barokowej, monografii o Stanisławie Orzechowskim; napisał libretto do opery z muzyką Eugeniusza Knapika; jest współautorem programów telewizyjnych m.in. Goniec, Tygodnik kulturalny, Po Godzinach; filmów dokumentalnych m.in.: Sarmacja czyli Polska, Adam Mickiewicz, Macie swojego poetę (opowieść biograficzna o Mikołaju Sępie Szarzyńskim); widowisk. Najnowszy tom ?Święte wiosny? jest kontynuacją poetyckich poszukiwań Koehlera zarówno w zakresie formy wiersza jak i podejmowanych tematów. We frazie poetyckiej poety dalej toczy się pojedynek klasyczności z romantycznością, pięknej i harmonijnej frazy ze stylizacją na mowę potoczną. Jak pisał Ireneusz Staroń ?to poezja współistnienia cyzelowanych retorycznych okresów i rymów ?częstochowskich?, a nawet inkantacji, zawodzenia, zaklinania, w którym wielokrotnie powtarzane tożsame końcówki gramatyczne tworzą wreszcie specyficzne, transowe brzmienie, jakby przeznaczone specjalnie do głośnej lektury.? Religijny kontekst tych wierszy jest oczywisty, ale metafizyczne poszukiwania poety wiodą poprzez bardzo współczesne labirynty obrazów. To wiersze do głośnego i cichego czytania, do żywej dyskusji i wyciszonej refleksji.

29,00 zł
15,37 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 13,63 zł

21
Gra słów sztuka prezentacji i autoprezentacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra słów sztuka prezentacji i autoprezentacji
Dostępny
2 szt.

?Gra słów ? sztuka prezentacji i autoprezentacji? to przede wszystkim książka o komunikacji, porozumiewaniu się i rozumieniu innych. Nauka, jak się najlepiej zaprezentować i jak zaplanować wystąpienie. Ten poradnik będzie przydatny nie tylko dla zawodowych mówców, ale dla każdego, kto musi stanąć przed audytorium lub napisać komunikat, a więc dla nauczyciela, nauczyciela akademickiego przygotowującego wykład dla studentów, prezentację na konferencję naukową lub kongres, studentów przygotowujących się do ustnych i pisemnych wystąpień oraz dla każdego, kto chciałby się dobrze zaprezentować albo zrozumieć, w jaki sposób inni tak świetnie rozumieją nastroje odbiorców. Autor posługuje się przykładami z życia codziennego i znanymi z mediów oraz proponuje skuteczne ćwiczenia ułatwiające radzenie sobie z emocjami obiorców i stresem mówców.

69,00 zł
22
Urzędnicy miejscy Biecza do roku 1772 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urzędnicy miejscy Biecza do roku 1772
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Spis urzędników miejskich z obszaru dawnej Rzeczypospolitej, Śląska i Pomorza Zachodniego.

59,00 zł
47,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

23
Boginie powiązane z kobietami Sewerów w polityce propagandowej dynastii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boginie powiązane z kobietami Sewerów w polityce propagandowej dynasti...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

„Celem pracy jest analiza ikonografii i legend na monetach kobiet z dynastii Sewerów w połączeniu z boginiami rzymskiego panteonu. Na postawie zestawienia poszczególnych wyobrażeń podjęta zostanie próba określenia założeń propagandowych władców i określenia powodów doboru poszczególnych bogiń. Wprawdzie monety były wybijane w różnych prowincjach cesarstwa, lecz wydaje się właściwym ograniczenie badań do emisji centralnej mennicy w Rzymie, ponieważ to ta mennica była głównym przekazicielem treści propagandowych pożądanych przez cesarza.” fragment rozdziału „Cele badawcze”

35,00 zł
29,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

24
Eksterytorialna ojczyzna chorych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksterytorialna ojczyzna chorych
Dostępny
26 szt.

?Życie zatrzymuje się wraz z przekroczeniem szpitalnego progu. Ustaje gonitwa spraw nie cierpiących zwłoki. Nagle okazuje się, że wszystko może poczekać. A co nie może, po prostu przemija. Przerwane plany, niedokończone zadania, a mimo to świat trwa dalej. Serce nadal bije. Czas w szpitalu nie spowalnia, raczej się dubluje. Jakby pierwszoplanowych aktorów usadzić na widowni. Oglądają samych siebie. Uwikłanych w dziesiątki działań, niedokończonych zadań, złożonych obietnic. Ile z nich miało sens? Ile warte było nerwów? Ile cokolwiek zmieniło? Ile okazało się trudem zadeptanym w bezsensownej krzątaninie? Czasem lekkomyślnie przehulanym w hazardowej grze o sukces, który okazuje się przegraną??

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

25
Franklin. Tom 23. Franklin rządzi się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 23. Franklin rządzi się
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Franklin lubi bawić się z przyjaciółmi. Niestety lubi też zawsze mieć ostatnie słowo, co wcale nie podoba się jego kolegom. Żółwik szybko dochodzi do wniosku, że nie warto się kłócić i czasami lepiej ustąpić innym.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

26
Franklin. Tom 6. Franklin idzie do szkoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 6. Franklin idzie do szkoły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Nadszedł początek roku szkolnego i żółwik po raz pierwszy ma iść do szkoły. Nie wie, jak to jest być uczniem i ma ogromnego stracha.

8,30 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 1,31 zł

27
Franklin. Tom 10. Franklin boi się ciemności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 10. Franklin boi się ciemności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Franklin nie lubi i boi się ciemności. Rozmawiając z przyjaciółmi dowiaduje się, że każdy z nich czegoś się boi. Na jaki pomysł wpadnie żółwik, aby pokonać strach?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

28
Franklin mały bałaganiarz T.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin mały bałaganiarz T.3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Franklin jest bałaganiarzem i przez to ciągle coś gubi. Pewnego dnia ginie mu ulubiony tekturowy miecz. Co zrobić, aby w pokoju żółwia zapanował wreszcie ład i porządek?

8,30 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 1,31 zł

29
Franklin idzie do szpitala T.19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin idzie do szpitala T.19
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.28

Podczas gry w piłkę Franklin zostaje kontuzjowany. Pani doktor znajduje na jego skorupie pęknięcie i konieczny jest zabieg operacyjny. Czy pobyt w szpitalu będzie aż taki straszny, jak to się na początku wydaje?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

30
Franklin mały chwalipięta T.9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin mały chwalipięta T.9
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.31

Franklin się przechwala i nawet nie zauważa, kiedy zaczyna kłamać. Jak uda mu się wybrnąć z zaistniałej sytuacji?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

31
Franklin na wycieczce T.8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin na wycieczce T.8
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Franklin ze swoją klasą wybiera się do muzeum. Uczniowie mają tam oglądać między innymi dinozaury. Żółwik i ślimak są przerażeni. Na szczęście okazuje się, że strach ma wielkie oczy.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

32
Franklin ma zły dzień T.17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin ma zły dzień T.17
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.19

Franklin wstał lewą nogą i nic nie układa się po jego myśli. Co tak naprawdę kryje się za złym nastrojem?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

33
Franklin uczy się jeździć T.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin uczy się jeździć T.4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Franklin dobrze sobie radził w wielu dyscyplinach sportowych, ale miał pewien problem. Nie umiał jeździć na rowerze na dwóch kołach - wciąż potrzebował pomocniczych kółek. Od kiedy wszyscy jego koledzy odczepili dodatkowe kółka, Franklin wstydził się jeździć z kolegami. Postanowił więc też nauczyć się jeździć na dwóch kołach. Niestety okazało się, że nie jest to łatwa sztuka i po paru siniakach Franklin wogóle zrezygnował z jazdy na rowerze. Po jakimś czasie okazało się, że każda nowa czynność wymaga czasu i cierpliwości.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

34
Franklin i wróżka Zębuszka T.21 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i wróżka Zębuszka T.21
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.20

Koledzy Franklina tracą mleczne ząbki i dostają za to prezenty od wróżki Zębuszki. Franklin ma problem, bo żółwie nie mają zębów. Czy minie go korespondencja z wróżką i czy dostanie upragniony upominek?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

35
Franklin i nowy przyjaciel T.7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i nowy przyjaciel T.7
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Tym razem Franklin znalazł nowego przyjaciela, który staje się dla niego kimś naprawdę ważnym. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

36
Franklin i ukochany kocyk T.14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i ukochany kocyk T.14
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Franklin bardzo chce być już duży, a przynajmniej móc robić to, co jego starsi koledzy. Spędza z nimi dużo czasu i coraz rzadziej widuje się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Na szczęście szybko odkrywa, że bycie małym ma też swoje dobre strony.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

37
Franklin jest starszym bratem T.26 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin jest starszym bratem T.26
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

Franklin jest starszym bratem i ustępuje żółwince w wielu sprawach. Pewnego dnia Harriet stwierdza, że Sapcio należy do niej. Na to Franklin się nie zgadza i dochodzi do szarpaniny, w wyniku której Sapcio traci ogonek.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

38
Franklin. Tom 12. Franklin mówi "kocham cię" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 12. Franklin mówi "kocham cię"
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.04

Franklin ma wspaniałą mamę. Za kilka dni są jej urodziny. Żółwik zastanawia się, co ofiarować jej jako prezent. Czy porady przyjaciół dotyczące prezentu okażą się pomocne?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

39
Franklin zaprasza misia T.16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin zaprasza misia T.16
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Miś będzie nocował u Franklina. Przyjaciele nie mogą się doczekać wieczoru. Miś jednak bardzo tęskni za swoim domem. Co poradzi na to Franklin?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

40
Franklin znajduje aparat T.28 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin znajduje aparat T.28
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Franklin znalazł aparat fotograficzny i od razu zaczął nim robić zdjęcia. Aparat należałoby jednak oddać właścicielowi. Tylko jak go odszukać?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

41
Franklin. Tom 25. Franklin boi się burzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 25. Franklin boi się burzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Tym razem Franklin próbuje przezwyciężyć strach przed burzą. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych. Franklin bardzo boi się burzy. Koledzy pomagają mu przezwyciężyć ten strach, wymyślając wesołe historyjki na temat tego zjawiska. W końcu burza się kończy, ale czy starania kolegów przyniosły pożądane efekty?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

42
Franklin czeka na siostrzyczkę T.20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin czeka na siostrzyczkę T.20
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Nadchodzi wiosna i rodzina Franklina ma się powiększyć. Franklin z niecierpliwością czeka na pojawienie się młodszego rodzeństwa.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

43
Franklin i teatrzyk szkolny T.13 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i teatrzyk szkolny T.13
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.11

Franklin ma grać główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Odczuwa jednak wielką tremę i chce zrezygnować z występu. Co poradzi na to pani sowa?

9,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,6%
oszczędzasz 1,71 zł

44
Zeszyt A5/16K kratka Color Blocking (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K kratka Color Blocking (10szt)
Herlitz
Dostępny
5 szt.

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce zewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - nauka odczytywania godzin na zegarze, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

16,43 zł
15,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,44 zł

45
Franklin gubi się w lesie T.5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin gubi się w lesie T.5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Las to bez wątpienia fascynujące miejsce, idealne do zabawy dla małego żółwika. A przynajmniej tak uważa Franklin, przekraczając granice wyznaczone przez rodziców. Czy odnajdzie drogę do domu?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

46
Franklin i jego paczka T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i jego paczka T.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.30

Las to bez wątpienia fascynujące miejsce, idealne do zabawy dla małego żółwika. A przynajmniej tak uważa Franklin, przekraczając granice wyznaczone przez rodziców. Czy odnajdzie drogę do domu?

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

47
Zeszyt A5/16K linia podwójna Sport (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K linia podwójna Sport (10szt)
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,zadruk okładki wewnętrznej: 1 kolor,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny gloss,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - pola i obwody podstawowych figur geometrycznych, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

13,99 zł
Powiadomienie
48
Zeszyt A5/16K linia podwójna Military (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K linia podwójna Military (10szt)
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,zadruk okładki wewnętrznej: 1 kolor,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy + UV wybiórczo,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej, alfabet Morse'a na okładce wewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - tabliczka mnożenia, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

15,50 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,51 zł

49
Zeszyt A5/16K kratka Military (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K kratka Military (10szt)
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,zadruk okładki wewnętrznej: 1 kolor,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy + UV wybiórczo,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej, alfabet Morse'a na okładce wewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - tabliczka mnożenia, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

16,99 zł
Powiadomienie
50
Zeszyt A5/16K kratka Scandy (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K kratka Scandy (10szt)
Herlitz
Dostępny
50 szt.

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,zadruk okładki wewnętrznej: 4 kolory,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy + UV wybiórczo,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - tabliczka mnożenia, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

41,92 zł
39,82 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

51
Franklin. Tom 27. Franklin gra w piłkę nożną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin. Tom 27. Franklin gra w piłkę nożną
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Czy w sporcie najważniejsze jest wygrywanie? Franklin i jego drużyna tak właśnie myślą. Tak bardzo pragną wygrać, że nie wygrali jeszcze ani jednego meczu. W końcu trener przekonuje ich, że od wygrywania ważniejsza jest zabawa i współdziałanie. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

52
Zeszyt A5/16K linia podwójna Scandy (10szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K linia podwójna Scandy (10szt)
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.19

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Mix wzorów.Okładka: papier biało/biały 200 gr,zadruk okładki zewnętrznej: 4 kolory,zadruk okładki wewnętrznej: 4 kolory,uszlachetnienie: lakier dyspersyjny matowy + UV wybiórczo,elementy dodatkowe:etykieta do wpisania danych na okładce wewnętrznej,elementy edukacyjne na tylnej okładce tzn. zeszyt w kratkę - tabliczka mnożenia, zeszyt w linie podwójne - alfabet,liniatura: niebieska,grubość papieru: 70g/m2.

16,80 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

53
Piórnik saszetka usztywniona z wewnętrzną klapką PC-01 LOL mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka usztywniona z wewnętrzną klapką PC-01 LOL mkml MAJEWS...
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.12

Funkcjonalność: 1 pojemna komora główna dodatkowa klapka z miejscem na przybory piśmiennicze oraz kieszonką zapinaną na suwak cały korpus piórnika usztywniony gąbką ergonomicznie wyprofilowany, solidny uchwyt do suwaka

38,40 zł
36,48 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,92 zł

54
Worek na obuwie LOL mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie LOL mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.30

25,00 zł
23,75 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

55
Tornister szkolny STAR WARS mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister szkolny STAR WARS mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.07

140,90 zł
133,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,04 zł

56
Fartuszek My Little Friend Kot I mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuszek My Little Friend Kot I mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

13,99 zł
Powiadomienie
57
Piórnik saszetka usztywniona z wewnętrzną klapką PC-01 My Little Friend mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
27,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

58
Worek na obuwie HOT WHEELS mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie HOT WHEELS mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.21

Worek na obuwie lub strój gimnastyczny. Wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć. Posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Wzornictwo dopasowane do kolekcji licencyjnej czyni go doskonałym uzupełnieniem szkolnej wyprawki.

17,99 zł
Powiadomienie
59
Piórnik dwuklapkowy bez wyposażenia My Little Friend Kot I mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
23,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

60
Piórnik dwuklapkowy bez wyposażenia HOT WHEELS mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwuklapkowy bez wyposażenia HOT WHEELS mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

24,90 zł
23,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

61
Piórnik saszetka usztywniona z wewnętrzną klapką PC-01 HOT WHEELS mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
27,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

62
Piórnik podwójny z wyposażeniem HOT WHEELS mkmk MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik podwójny z wyposażeniem HOT WHEELS mkmk MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.10

Funkcjonalność: 2 przegrody, każda zamykana zamkiem błyskawicznym uchwyty suwaków nawiązujące do motywów licencyjnych liczne mocowania pozwalające utrzymać porządek w piórniku Zawartość: 10 kredek szkolnych 10 flamastrów 2 ołówki HB z gumką temperówka linijka gumka do ścierania notesik 6,5×10 cm Wymiary: wysokość: 21 cm szerokość: 12 cm głębokość: 4 cm

49,90 zł
47,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

63
Plecak 3-komorowy STRIGHT BP-26 Gamer mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy STRIGHT BP-26 Gamer mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

118,90 zł
112,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,94 zł

64
Piórnik owalny St. Right, Gamer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik owalny St. Right, Gamer
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Cechy produktu: • modna minimalistyczna grafika w intensywnych kolorach z gamingowym motywem, • jedna pojemna komora główna, • dodatkowa klapka z miejscem na przybory piśmiennicze oraz kieszonką zapinaną na suwak, • cały korpus piórnika usztywniony gąbką, • ergonomicznie wyprofilowany, solidny uchwyt do suwaka. Wymiary: 6.0 x 23.0 x 9.5 cm

27,90 zł
26,51 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,39 zł

65
Piórnik saszetka usztywniona z wewnętrzną klapką STRIGHT PC-01 Golden Cats mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,20 zł
38,19 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

66
Plecak 4-komorowy STRIGHT BP-01 Golden Cats / Złote Kotki mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
192,10 zł
182,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,60 zł

67
Fartuszek My Little Friend Pies mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuszek My Little Friend Pies mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.10

13,99 zł
Powiadomienie
68
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja i moje ciało 1. Karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społecz...
Dostępny
6 szt.

Z roku na rok liczba dzieci ze spektrum autyzmu uczących się w szkołach podstawowych znacząco rośnie. Szkoła powinna zapewnić uczniom z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera udział w zajęciach rewalidacyjnych rozwijających między innymi umiejętności społeczne, w tym umiejętności komunikacyjne. Dla nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne przygotowaliśmy serię publikacji „Rozwój emocjonalno-społeczny”. Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja i moje ciało 1 to zestaw kart, dzięki którym uczeń będzie mógł opisać sam siebie, to jak wygląda oraz jakim jest człowiekiem. W poznaniu siebie pomocne będą działy dotyczące cech fizycznych, cech charakteru czy zainteresowań. W kształtowaniu poczucia tożsamości pomogą karty na temat mocnych i słabych stron. Karty z działu Integracja sensoryczna pozwolą zarówno uczniowi, jak i nauczycielowi lepiej zrozumieć zmysły i ich funkcjonowanie. Publikacja z pewnością sprawdzi się także jako pomoc dla trenerów prowadzących w szkołach Treningi Umiejętności Społecznych.

53,00 zł
47,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

69
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja w szkole. Karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna. Rozwój emocjonalno-społecz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Z roku na rok liczba dzieci ze spektrum autyzmu uczących się w szkołach podstawowych znacząco rośnie. Szkoła powinna zapewnić uczniom z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera udział w zajęciach rewalidacyjnych rozwijających między innymi umiejętności społeczne, w tym umiejętności komunikacyjne. Dla nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacyjne przygotowaliśmy serię publikacji Rozwój emocjonalno-społeczny. Publikacja Rozwój emocjonalno-społeczny. Ja w szkole przedstawia sytuacje w szkole. Uczeń próbuje opisać swoje koleżanki i swoich kolegów: jak wyglądają, czym się od siebie różnią, jakie mają cechy charakteru. Odpowiada na pytania: jak wygląda jego klasa, kto jest jego ulubionym kolegą, przyjacielem, jak wygląda jego nauczyciel, jaki ma z nim kontakt. Mocno rozbudowany został tu aspekt komunikowania się – podejmowania rozmowy, zadawania pytań, odmawiania w kontaktach z innymi. Uwzględniono konieczność przekazywania jasnej informacji, wizualizacji i strukturalizacji w pracy z uczniami ze spektrum autyzmu. Materiały ułatwią zrozumienie trudnych zagadnień dotyczących szkoły i kontaktów z rówieśnikami oraz dorosłymi. Publikacja z pewnością sprawdzi się także jako pomoc dla trenerów prowadzących w szkołach Treningi Umiejętności Społecznych.

54,00 zł
48,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,40 zł

70
Wojtyła Śledztwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojtyła Śledztwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Nikt wcześniej nie spotkał się z przeszło miliardem ludzi... Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Czy możliwe jest, by powszechnej świadomości umknęło coś, co kryje się za jego publicznym wizerunkiem? José María Zavala, reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku ? o czym dowiadujemy się z filmu ? jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II... Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła ? w momencie śmierci bohatera ? on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Przesłuchuje świadków, których historie odkrywają siłę wstawiennictwa świętego papieża: mężczyznę, którego matka chciała zabić, dziewczynę będącą już ?po tamtej stronie? czy niedoszłą samobójczynię, którą przed skokiem z wysokości powstrzymała... ręka Jana Pawła II. Kto spodziewa się kolejnej klasycznej biografii papieża Polaka, będzie zawiedziony. Kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

71
Okładka Na Dokum Dow Rejest niebieski B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
72
Okładka Na Dokum Dow Rejest Pom B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
73
Okładka Na Dokum Dow Rejest Roz B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka Na Dokum Dow Rejest Roz B-fol
Biurfol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

5,99 zł
Powiadomienie
74
Okładka Na Dokum Dow Rejest zielony B-fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
75
Michelangelo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelangelo
Dostępny
12 szt.

Michelangelo?s breathtaking drawings Very few artists can claim such lasting and worldwide fame and importance as Michelangelo Buonarroti (1475?1564). The nickname il divino (?the divine one?) has been applied to him since the 1530s right through to today: his achievements as a sculptor, painter, and architect remain unparalleled and his creations are among the best-known artworks in the world. This Bibliotheca Universalis edition is devoted to the artist?s graphic work, a testimony to his masterly command of line, form, and detail, from architectural studies to anatomically perfect figures. The book brings together some of the artist?s finest drawings from museums and collections around the world as well as some of his own notes and revisions, offering stunning proximity not only to the ambition and scope of Michelangelo?s practice but also his working process. A chapter with a compilation of newly attributed and reattributed drawings provides further insights into Michelangelo?s varied graphic oeuvre and the ongoing exploration of his genius.

97,00 zł
76
Hieronymus Bosch The Complete Works - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hieronymus Bosch The Complete Works
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

An earthly delight not to be missed In the midst of the realist-leaning artistic climate of the Late Gothic and Early Renaissance, Netherlandish painter Hieronymus Bosch (c. 1450?1516) was more than an anomaly. Bosch?s paintings are populated with grotesque scenes of fantastical creatures succumbing to all manner of human desire, fantasy, and angst. One of his greatest inventions was to take the figural and scenic representations known as drolleries, which use the monstrous and the grotesque to illustrate sin and evil, and to transfer them from the marginalia of illuminated manuscripts into large-format panel paintings. Alongside traditional hybrids of man and beast, such as centaurs, and mythological creatures such as unicorns, devils, dragons, and griffins, we also encounter countless mixed creatures freely invented by the artist. Many subsidiary scenes illustrate proverbs and figures of speech in common use in Bosch?s day. In his Temptation of St Anthony triptych, for example, the artist shows a messenger devil wearing ice skates, evoking the popular expression that the world was ?skating on ice??meaning it had gone astray. In his pictorial translation of proverbs, in particular, Bosch was very much an innovator. Bosch?whose real name was Jheronimus van Aken?was widely copied and imitated: the number of surviving works by Bosch?s followers exceeds the master?s own production by more than tenfold. Today only 20 paintings and eight drawings are confidently assigned to Bosch?s oeuvre. He continues to be seen as a visionary, a portrayer of dreams and nightmares, and the painter par excellence of hell and its demons. Featuring brand new photography of recently restored paintings, this exhaustive book, published in view of the upcoming 500th anniversary of Bosch?s death, covers the artist?s complete works. Discover Bosch?s pictorial inventions in splendid reproductions with copious details and a huge fold-out spread, over 110 cm (43 in.) long, of The Garden of Earthly Delights. Art historian and acknowledged Bosch expert Stefan Fischer examines just what it was about Bosch and his painting that proved so immensely influential.

483,00 zł
Powiadomienie
77
The Dog in Photography - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dog in Photography
Dostępny
5 szt.

A photo tribute to our four-pawed friends In celebration of the world?s favorite animal, we bring you over 400 photographs of or about dogs. With pictures from the 19th century to today, the collection includes works by Man Ray, Eric Fischl, Wolfgang Tillmans, Donna Ruskin, Fatima NeJame, Vincent Versace, and of course Elliott Erwitt and William Wegman. Together, their pictures, unique in style but united in canine affection, are testimony if ever there was one that dogs are not only best friends, but also pure photographic inspiration. Forget #dogsofinstagram, this is real canine art, showing how the camera has been key witness to dogs in all their diversity, character, and friendship, from pensive pooch portraits to four-pawed action shots. As intellectually as it is visually stimulating, the book includes captivating essays tracing the presence of dogs in the history of photography and their relationship with humans across the decades.

97,00 zł
78
Klee - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klee
Dostępny
5 szt.

A unique language of symbols, literature, and light With meticulous theories and many thousands of paintings, drawings, and watercolors, Paul Klee (1879?1940) is considered one of the most cerebral and prolific leaders of 20th-century European art. Though typically small in scale, his works are remarkable for their sophisticated thought and meticulous nuances of line, color, and tonality. Klee?s stylistic formation was shaped by early affiliation with the German expressionist group Der Blaue Reiter and, in particular, by a 1914 trip to Tunisia which transformed his use of color. After the war, he taught at the esteemed Bauhaus school, where his lectures, like his emerging practice, emphasized the symbolic potential of shade, line, and geometry. Klee was also inspired by Cubism, poetry, music, literature, language, and the simplistic power of children?s art. Famed for his simple stick figures, he often combined the appearance of untutored na?veté with rigorous composition and intellectual significance. This book provides a selection of key Klee works to introduce his style and influence. From sun-drenched landscapes to enigmatic wordplay, discover a world at once simplistic, symbolic, and dazzlingly colorful.

72,00 zł
79
Louis I. Kahn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Louis I. Kahn
Dostępny
6 szt.

Louis Isadore Kahn and a luminous modernist language Louis Isadore Kahn (1901?1974) treated each building like a temple. Across the United States, in India, Bangladesh, Pakistan, and Israel, his designs combined the sleek, utilitarian surfaces of modernism with a devotion to geometric forms and a reverence for natural light that suffused his stuctures with a monumental and breathtaking spirituality. This essential introduction brings together 17 of Kahn?s most important buildings across his cultural, governmental, religious, and residential repertoire. Plans, views, descriptions, and quality photographs trace the context and development of each project, while an introductory essay explores Kahn?s unique architectural ideology and his legacy as one of the most important 20th-century American architects since Frank Lloyd Wright. Through Kahn masterworks, such as the National Assembly Building in Dhaka, Bangladesh, or Kimbell Art Museum in Fort Worth, Texas, we?ll explore Kahn?s his ?back to basics? grammar inspired by ancient sites in Italy, Greece, and Egypt; and his unique vocabulary of mass, void, and light that suffused the International Style with a near-celestial luminescence.

72,00 zł
80
Christo and Jeanne-Claude 40th Anniversary Edition - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christo and Jeanne-Claude 40th Anniversary Edition
Dostępny
3 szt.

Temporary Projects, Eternal Impressions The XXL exploration, now in a condensed handbook The works of Christo and Jeanne-Claude are monuments of transience. Gigantic in scale, they are always temporary, created to exist only for a limited time and to leave unique, unrepeatable impressions. ?From the smallest of the Packages made in Paris in the early 1960s, to the delicate pattern of hundreds of branches embraced by a translucent fabric veil... in Christo and Jeanne-Claude?s works there is nothing abstract, nothing imagined; it is all there?corporeal and tangible.? (Lorenza Giovanelli) Part biography, part critical analysis, part catalogue, this updated edition brings back TASCHEN?s best-selling Collector?s Edition. It spans Christo and Jeanne-Claude?s entire work, from early drawings and family photos to plans for future projects. Hundreds of photographs and original works trace the couple?s projects from the past 10 years, including The Floating Piers and The London Mastaba, as well as works in progress such as The Mastaba, Project for the United Arab Emirates and L?Arc de Triomphe Wrapped, Paris. Together with the comprehensive photographic documentation by Wolfgang Volz this book is a celebration of the work of two artists whose imagination has affected the landscape of every continent.

121,00 zł
81
Great Escapes Greece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great Escapes Greece
Dostępny
5 szt.

Mythical places, dreamlike beaches A voyage to the most beautiful hotels in Greece Greece?s ancient art and culture form the cradle of Western civilization?numerous monuments and museums tell to this day of the country?s rich history. Greece is unique also by virtue of its breathtaking landscapes, the hospitality of its inhabitants, and its fabulous hotels, making it the dream destination of many travelers. The fresh and healthy cuisine, the crystal clear sea, and the canvas-worthy sunsets do the rest?a trip to Greece is pure delight. Angelika Taschen travels from the mountains of Macedonia in the north to the Peloponnese with its mythical places like Corinth, Sparta, and Olympia, and to the larger and smaller groups of islands in the south. She opens the doors to some of the country?s most extraordinary hotels, including Imaret in Kavala, located in a former Ottoman complex; Tainaron Blue Retreat in a secluded former defense tower in the Mani; and The Windmill, a converted windmill on the island of Kimolos in the Cyclades. She invites readers to discover legendary luxury hotels, like Eagles Palace in Halkidiki or Poseidonion Grand Hotel on Spetses, and takes them to enchanting B&Bs like Guesthouse Mazaraki in Mystras or M?lisses on Andros, run by food blogger Allegra Pomilio. Along her itinerary, she visits hotels on well-known picturesque islands?such as the Mystique on Santorini and the Soho Roc House on Mykonos?but also accommodations in remote places like the Mediterraneo on the island of Kastelorizo, which lies in the very southeast of Greece off the Turkish coast. In addition she shows interesting architectural and design concepts, such as The Rou Estate hotel village, a historic, carefully restored hamlet on Corfu; the minimalist Olea All Suite Hotel on Zakynthos; and Ammos on Crete, where no two pieces of furniture are alike and new eccentric pieces are added every year.

193,00 zł
82
Decorative Art 1950s - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decorative Art 1950s
Dostępny
4 szt.

Design trends and styles of the 1950s Published annually from 1906 until 1980, Decorative Art, The Studio Yearbook was dedicated to the latest currents in architecture, interiors, furniture, lighting, glassware, textiles, metalware, and ceramics. Since the publications went out of print, the now hard-to-find yearbooks have become highly prized by collectors and dealers. TASCHEN?s Decorative Art 50s explores the spirit of optimism and the fervent consumerism of the decade. Technology and construction had been enervated by research during the war and these discoveries could now be applied in peacetime. The popularization of plastics, fiberglass, and latex literally shaped the decade. Rising incomes and postwar rebuilding on both sides of the Atlantic led to a massive housing boom in both the suburbs and inner cities, and these new homes reflected the new style. While European design was extraordinarily inventive, American design was looking to an idealized vision of the future?between them a modern idiom was developed that can be seen vividly on these pages. This overview of the decade includes the work of such famous innovators as Charles and Ray Eames, George Nelson, Hans Wegner, and Gio Ponti.

145,00 zł
83
Dali The Paintings - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dali The Paintings
Dostępny
9 szt.

The essential reference on Salvador Dalí?s painted oeuvre At the age of six, Salvador Dalí (1904?1989) wanted to be a cook. At the age of seven, he wanted to be Napoleon. ?Since then,? he later said, ?my ambition has steadily grown, and my megalomania with it. Now I want only to be Salvador Dalí, I have no greater wish.? Throughout his life, Dalí was out to become Dalí: that is, one of the most significant artists and eccentrics of the 20th century. This weighty volume is the most complete study of Dalí?s painted works ever published. After years of research, Robert Descharnes and Gilles Néret located painted works by the master that had been inaccessible for years?so many, in fact, that almost half the featured illustrations appear in public for the first time in this book. More than a catalogue raisonné, this book contextualizes Dalí?s oeuvre and its meanings by examining contemporary documents, from writings and drawings to material from other facets of his work, including ballet, cinema, fashion, advertising, and objets d?art. Without these crutches to support analysis, the paintings would simply be a series of many images. The study is divided into two parts: the first examines Dalí?s beginnings as an unknown artist. We witness how the young Dalí deployed all the isms?Impressionism, Pointillism, Cubism, Fauvism, Purism and Futurism?with playful mastery, and how he would borrow from prevailing trends before ridiculing and abandoning them. The second part unveils the conclusions of Dalí?s lifelong inquiries, as well as the great legacy he left in works such as Tuna Fishing (1966/67) or Hallucinogenic Toreador (1970). It includes previously unpublished homages to Velázquez or Michelangelo, painted to the same end as the variations on past masters done by his contemporary, Picasso. We discover how, motivated by the desire to tease out the secrets of great works and become a Velázquez of the mid-20th century, Dalí became Dalí.

235,00 zł
84
Tattoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tattoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

One part history book, one part art book, and one part fascinating memoir, this book is an overview of more than two centuries of tattoo history intermixed with an intimate look at the lives of tattoo artists, and the personal struggles and triumphs, occupational hazards, and artistic courage that have defined so much of this history. For the last forty years, Henk Schiffmacher has poured his heart and soul into his collection, amassing tattoo drawings, designs, photographs, and artifacts from around the world. Each of the book?s five chapters features many never-before-seen highlights from this collection and includes lithographs, etchings, tattooing instruments, paintings, photographs, posters, shop signs, original drawings, and tattoo designs known in the business as flash, among them extremely rare vintage flash sheets from major players in early Western tattooing. The vastness and variety of tattooing around the world is chronicled in the book?s 700+ images, including the indigenous tattooing of the M?ori and South Pacific islanders, the ancient traditions of Asia, and the origins of old-school Western tattooing in Europe and the United States. The book also features a dozen original illustrations by Schiffmacher in his inimitable style, as well as a personal introduction describing Schiffmacher?s own journey as both an artist and a collector that has shaped his view of the art?s journey from the underground to the mainstream. Schiffmacher brings a fascinating perspective to tattoo history through his personal reflections and wild tales of adventure. In this book, we learn not only about the history of tattooing, but also about the adventures behind the making of one of the largest tattoo collections in the world, by a self-taught tattoo artist in love with the art and its innovators.

604,00 zł
Powiadomienie
85
My Head-to-Toe Body Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Head-to-Toe Body Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Original, imaginative and lots of fun, My Head-to-Toe Body Book is a look at the body inside and out for young children. The approach is hands-on: this book is all about asking questions and getting answers. How many teeth do you have? What happens to the food you eat? How do you wee? A little girl called Koko asks questions to make children think about the body, while three intrepid explorers go on adventures inside the body to find out what makes the body work. Children investigate each topic by playing and learning - the book is packed with things to do on and off the page, including games, recipes and craft activities.

49,00 zł
Powiadomienie
86
Ando - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ando
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Tadao Ando?s complete works from 1975 until today Discover the completely unique aesthetic of Tadao Ando, the only architect ever to have won the discipline?s four most prestigious prizes: the Pritzker, Carlsberg, Praemium Imperiale, and Kyoto Prize. Philippe Starck defines him as a ?mystic in a country which is no longer mystic.? Philip Drew calls his buildings ?land art? as they ?struggle to emerge from the earth.? His designs have been described as haiku crafted from concrete, water, light, and space. But to Ando, true architecture is not expressed in metaphysics or beauty, but rather through space that embodies physical wisdom. This thoroughly updated edition spans the breadth of his entire career, including such stunning new projects as the Shanghai Poly Theater and the Clark Center at the Clark Art Institute in Williamstown, Massachusetts. Each project is profiled through photographs and architectural drawings to explore Ando?s unprecedented use of concrete, wood, water, light, space, and natural forms. Based on the massive XXL monograph, this edition brings the architect?s definitive career overview to an accessible format.

242,00 zł
Powiadomienie
87
Gauguin Basic Art Series - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gauguin Basic Art Series
Dostępny
4 szt.

Paul Gauguin?s Pacific visions radiate with color and sunshine Paul Gauguin (1848?1903) was not cut out for finance. Nor did he last particularly long in the French Navy, or as a tarpaulin salesman in Copenhagen who did not speak Danish. He began painting in his spare time in 1873 and in 1876 took part in the Paris Salon. Three years later, he was exhibiting alongside Pissarro, Degas, and Monet. A querulous, hard-drinking individual, Gauguin often called himself a savage. His close but fraught friendship with the similarly temperamental Vincent van Gogh climaxed in a violent incident in 1888, when van Gogh purportedly confronted Gauguin with a razor blade, and later cut off his own ear. Shortly afterwards, following the completion of a midcareer masterpiece Vision After the Sermon (1888), Gauguin took himself to Tahiti, with the intention of escaping ?everything that is artificial and conventional?? On Tahiti, Gauguin?s unfettered joy in the island?s nature, native people, and figurative images soared, spurring a prolific output of paintings and prints. In works such as Woman with a Flower (Vahine no te Tiare, 1891) and Sacred Spring: Sweet Dreams (Nave Nave Moe, 1894), he developed a distinct, Primitivist style that positively oozed with sunshine and color. In the tradition of exotic sensuality, his thick, buttery lashings of paint lingered in particular over the curves of Tahitian women. Gauguin died alone, on Tahiti?s neighboring Marquesas Islands, with many of his personal papers and belongings dispersed in a local auction. It was not until a smart art dealer began curating and showing Gauguin?s work in Paris that the artist?s profound influence began making itself felt, especially to the new breed of French avant-garde artists, such as Picasso and Matisse.This book offers the essential introduction the artist?s truly colorful life, from the Impressionist salons of 1870s Paris to his final days in the Pacific, productive and passionate to the end.

72,00 zł
88
Dali Tarot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dali Tarot
Dostępny
7 szt.

Surrealism meets Symbolism in Salvador Dalí?s tarot deck Legend has it that when preparing props for the James Bond film Live and Let Die, producer Albert Broccoli commissioned Surrealist maestro Salvador Dalí to create a custom deck of tarot cards. Inspired by his wife Gala, who nurtured his interest in mysticism, Dalí eagerly got to work, and continued the project of his own accord when the contractual deal fell through. The work was published in a limited art edition in 1984 that has since long sold out, making Dalí the first renowned painter to create a completely new set of cards. Drawing on Western masterpieces from antiquity to modernity (including some of his own), Dalí seamlessly combined his knowledge of the arcane with his unmistakable wit. The result is a surreal kaleidoscope of European art history. TASCHEN resurrects all 78 cards in a fresh celebration of Dalí?s inimitable custom set, complete with a booklet by renowned German tarot author Johannes Fiebig offering: an introduction to Dalí?s life and the project?s making-of a comprehensive explanation of each card?s composition, its meaning, and practical advice step-by-step instructions on how to perform readings a jargon-free approach simplifying tarot for the newcomer

242,00 zł
89
Mrs. Newton - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrs. Newton
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

June Newton, renowned under her professional pseudonym Alice Springs, takes the reader on an extraordinary photographic journey from her childhood in Australia through work and travels with her husband, Helmut Newton. The photographs offer a wonderful mix of personal snapshots, editorial work for magazines like Elle, and portraits of such leading creative figures as Yves Saint Laurent, Gore Vidal, Balthus, Robert Mapplethorpe, Brassai, Nicole Kidman, and Anjelica Huston. The pictures are accompanied by Newton's unpublished diary extracts and her own written commentaries, illuminating the pictures and the stories they tell with her particular blend of gentle irony, candor, and a photographer's eye for detail. Personal and engaging, this book combines iconic faces and places of the 20th century with privileged access into Newton's most intimate inner circle.

142,00 zł
Powiadomienie
90
Great Escapes Yoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great Escapes Yoga
Dostępny
3 szt.

These restorative retreats have it all Looking for a vacation that leaves you relaxed, restored, and uplifted? In this gorgeous updated guide, Angelika Taschen gathers the most exquisite and inspirational yoga retreats around the world, from an exotic luxury hotel in Bhutan to a spiritual ashram in India, a beach resort in Mexico to a tucked-away treasure in Brazil?s tropical forests. Highlights include the Parmarth Niketan Ashram in Rishikesh?one of the holy cities of the Ganges and a renowned pilgrimage site where the Beatles attended the Maharishi?s ashram in 1968; and Santani, a 48-acre former tea plantation in Sri Lanka where restorative bliss meets the highest sustainable and eco-standards. Italy is not just a destination for the cultural and culinary traveler but also for the dedicated yogi: Santa Maria del Sole in Puglia strike a balance between yoga and the sensual Italian lifestyle. A hidden gem in the high planes of Brazil, Alto Paraíso is nestled in lush tropical forest, home to some of the world?s most diverse flora and fauna. The Esalen Institute in Big Sur is a legendary New Age destination, offering yoga and much more, with over 500 spiritual and physical workshops; Kretashala, one of Europe?s most popular sites for Vinyasa Yoga, offers authentic Cretan cuisine and breathtaking views of the endless expanse of the Libyan sea; while Amansala?s Bikini Boot Camp in Tulum, Mexico, combines beach life with yoga classes.

193,00 zł
91
Case Study Houses - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Case Study Houses
Dostępny
5 szt.

A monumental retrospective of the Case Study Houses program The Case Study House program (1945?66) was an exceptional, innovative event in the history of American architecture and remains to this day unique. The program, which concentrated on the Los Angeles area and oversaw the design of 36 prototype homes, sought to make available plans for modern residences that could be easily and cheaply constructed during the postwar building boom. The program?s chief motivating force was Arts & Architecture editor John Entenza, a champion of modernism who had all the right connections to attract some of architecture?s greatest talents, such as Richard Neutra, Charles and Ray Eames, and Eero Saarinen. Highly experimental, the program generated houses that were designed to redefine the modern home, and thus had a pronounced influence on architecture?American and international?both during the program?s existence and even to this day. TASCHEN brings you a monumental retrospective of the entire program with comprehensive documentation, brilliant photographs from the period and, for the houses still in existence, contemporary photos, as well as extensive floor plans and sketches.

290,00 zł
92
Architecture in the 20th Century - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architecture in the 20th Century
Dostępny
2 szt.

A century of great buildings and their creators The architecture of the 20th century is distinguished by an astonishing diversity. Just as the clash of aesthetic and commercial ambitions nevertheless produced many a happy symbiosis, so the purist and the expressive, the monumental and the picturesque came face to face. From lofty ?starchitects? to lesser-known names around the world, this chronological overview takes you to the heart of the ideas, trends, and transitions that defined the 1900s. From Frank Lloyd Wright to Antoni Gaudí, Frank O. Gehry to Shigeru Ban and all the best stuff in-between, it?s all here. Organized chronologically, the 31 chapters put it all into perspective, illustrated by hundreds of large-format photos as well as a plenitude of drawings and floor plans. The biographical appendix covers all of the century?s greatest architects while celebrating today?s new talents, and the lavish illustrations include some of the best architectural photography in the modern era. For anyone interested in the zeitgeist and building design of the 20th century, this is your be-all-end-all reference work. The collection covers not only the architects but also the groups, the movements, and the styles that defined an era of construction. A must for all lovers of architecture!

290,00 zł
93
The End of the Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The End of the Game
Dostępny
3 szt.

An essential, early portrait of Africa?s wildlife crisis ?The deeper the white man went into Africa, the faster the life flowed out of it, off the plains and out of the bush...vanishing in acres of trophies and hides and carcasses.? ? Peter Beard A landmark publication on Africa, The End of the Game combines Peter Beard?s salient text and remarkable photographs to document the overpopulation and starvation of tens of thousands of elephants, rhinos, and hippos in Kenya?s Tsavo lowlands and Uganda parklands in the 1960s and ?70s. Researched and compiled over two decades, and updated several times since with new material, this is Beard?s essential book?a powerful and poignant testimony to the damage done by human intervention in Africa. His own images and writings are supplemented by historical photographs of, and quotations from, the enterprisers, explorers, missionaries, and big-game hunters whose quest for adventure and ?progress? were to change the face of a continent: Theodore Roosevelt, Frederick Courteney Selous, Karen Blixen (Isak Dinesen), Philip Percival, J. A. Hunter, Ernest Hemingway, and J. H. Patterson. This new edition includes an interview with conservationist Dr. Esmond Bradley Martin, as well as essays from previous editions by renowned writer Paul Theroux and ecologist Dr. Richard M. Laws, and contributions to the afterword by agronomist Dr. Norman Borlaug. Touching on such themes as distance from nature, density and stress, and loss of common sense, this seminal portrait is as resonant today, amid growing environmental crises, as it was a half century ago.

386,00 zł
94
Abstract Art Basic Art Series - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abstract Art Basic Art Series
Dostępny
6 szt.

Making sense of revolutionary new forms Abstraction shook Western art to its core. In the early part of the 20th century, it refuted the reign of clear, indisputable forms and confronted audiences instead with vivid visual poems devoid of conventional representational imagery and characterized by allegories of emotion and sensation. This radical artistic adventure established new artistic means, as much as narratives. Expression became characterized by shocking juxtapositions of color, light, and line. Artists abandoned the conventions of brush and easel and played with new materials and methods of artistic gesture: commercial paints and housepainter?s brushes, working on unstretched and unprimed canvases, moving the canvas to the floor, and applying paint with hands. This essential introduction spans the international breadth, conceptual depth, and seismic impact of abstract art with a thorough survey not only of the big names such as Picasso, Klee, Kline, Rothko, and Pollock, but also lesser-known figures who made equally significant contributions, including Antoni T?pies, K. O. Götz, Ad Reinhardt, and Sophie Taeuber-Arp.

72,00 zł
95
Package Design Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Package Design Book
Dostępny
2 szt.

The winners of the Pentawards package design competition 2019?2020 Wherever you shop, be it online or in a brick-and-mortar store, the first thing you notice about a product is its packaging. The quality of the packaging has a significant influence on whether or not a customer decides to buy a product. In fact, packaging has become more important than ever in recent years: Unboxing videos are watched by millions of followers on social media platforms, college Packaging Design courses are full to bursting, more and more agencies are specializing in this area, and companies are investing ever greater sums of money in the outward appearance of their products. Packaging design has long since grown to become not just part of our everyday lives, but a powerful marketing tool as well. High-quality packaging can increase the value of an entire brand. With over 500 projects from more than 45 different countries, the sixth edition of TASCHEN?s The Package Design Book celebrates the 14th anniversary of the Pentawards, one of the industry?s most important international competitions. We will be casting our spotlight on all the winners from 2019 and 2020. With awards in six major categories ? Beverages, Food, Body, Luxury, Other Markets, and Packaging Concepts ? this spectacular and inspiring collection presents an array of unusual, intelligent and charming packaging concepts, demonstrating once again the importance of this design discipline.

290,00 zł
96
Jazz Covers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazz Covers
Dostępny
8 szt.

This striking and innovative collection of jazz covers presents the designs that defined a sound. Containing record covers from the 1940s through to the early 1990s, each reproduction is accompanied with essential background information. Spanning photographic and illustrative works, these album artworks are a marriage of music and design and a remarkable history of jazz.

242,00 zł
97
Brucke Basic Art Series 2.0 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brucke Basic Art Series 2.0
Dostępny
5 szt.

In the German city of Dresden on June 7, 1905, the foundation of the Die Brücke artists? group (1905?1913) is widely regarded as the birth of Expressionism. Led by Ernst Ludwig Kirchner, Fritz Bleyl, Erich Heckel, and Karl Schmidt-Rottluff, the group sought to reject the limits of academia and, as their name suggested, to bridge the path to an artistic future. Their manifesto, printed with woodblock, insisted on absolute freedom from convention in their work as well as their lives. This new, liberated art incorporated portraits, landscapes, and city scenes, but substituted an objective rendering of reality with an expression of interior geography. In paintings, as well as their favored wood and linocut prints, the artists of Die Brücke would fill pictorial space with jagged lines, crude forms, and clashing colors, all to express their subjective experience of the world. Like the Fauves, the artists took stylistic lead from non-Western traditions of Oceanic and African arts, while also reviving the print and painting techniques of Albrecht Dürer and Lucas Cranach the Elder. This richly illustrated book introduces this essential expressionist movement. We examine Die Brücke?s key works and protagonists; its varied, international inspirations; and its crucial influence on later 20th century art. Along the way, we find candid nudes, crowded street views, and blissful bathing idylls, each of them vivid with energy and intent on a new kind of art.

74,00 zł
98
Archidoodle City - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archidoodle City
Dostępny
8 szt.

Following the success of Archidoodle, this new title focuses on the city. Filled with an array of beautiful and fun drawings, it poses 75 architectural challenges for the user: from building an underground community or designing your own imaginary city to creating a new park for New York, plus many more. Aimed at anyone who loves drawing buildings and cities, it encourages users to imagine their own creative solutions by sketching, drawing and painting in the pages of the book. In so doing, they will learn about a whole range of significant issues, such as the importance of transport, lighting and green spaces, the history of urban design and planning, and the use of monuments and symbols. The book also includes numerous examples of works and ideas by major architects to draw inspiration from and will appeal to everyone from children to students and professional architects.

69,00 zł
54,51 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,49 zł

99
Klej Contacta professional 39604 Revell, cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej Contacta professional 39604 Revell, cena za 1szt
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.15

Klej Revell Contacta Professional służy do klejenia precyzyjnego. Przy pomocy cienkiej końcówki można skleić precyzyjnie drobniutkie części oraz przezroczyste narożniki. Opakowanie zawiera 25 g kleju ze specjalnym igłowym dozownikiem.

20,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

100
Schowek
Zeszyt A5/60K kratka Zapach Guma balonowa (10szt)
Interdruk
Dostępny
5 szt.

Opakowanie zbiorcze 10 sztuk. Zeszyt zapachowy Interdruk w formacie A5 z 60 kartkami w kratkę.

42,89 zł
40,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

Wróć do góry