hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 8 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie (Michael Booth), na drugim Materia Secunda. Tom 1. Sługa krwi (Adam Przechrzta). Kolejny produkt to Tajemnice zamku (Lucinda Riley) oraz Wilkołak (Wojciech Chmielarz).
1
Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie
Dostępny
66 szt.

Kolejna książka autora bestsellera Skandynawski raj Japończycy, Koreańczycy i Chińczycy nie tylko ze sobą sąsiadują, ale też należą do jednej wielkiej konfucjańskiej rodziny. W sferze kulturowej łączy ich bardzo wiele, a przyjazne stosunki mogą im przynieść mnóstwo korzyści. Dlaczego wiec pałają do siebie taką nienawiścią? Michael Booth, dziennikarz i autor wielu bestsellerów, rusza w podróż po Azji Wschodniej, by zbadać przyczyny wzajemnej wrogości trzech azjatyckich tygrysów. Okazuje się, że wszystko może być źródłem konfliktu: przynależność terytorialna wysp, wojenna historia, kontrowersyjne pomniki, eskalacja zbrojeń, a nawet… zła dekoracja deseru. Japonia, Chiny i Korea… to barwna, sugestywna i niezwykle zabawna książka, będąca połączeniem relacji z podróży z zarysem historii i polityki tamtego regionu. „Dwa tygrysy nie mogą mieszkać na tej samej górze” – mówi wschodnie przysłowie. I okazuje się, że jest w nim sporo prawdy.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

13 osób kupiło
2
Materia Secunda. Tom 1. Sługa krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materia Secunda. Tom 1. Sługa krwi
Dostępny
1920 szt.

W wojnie między bogami nie będzie zwycięzców, zostaną tylko zgliszcza ludzkiego świata. Świat leczy rany po wojnie z Przeklętymi, ludzie zaczynają zapominać o niebezpieczeństwie. Ale Szepczący – istoty, które niegdyś kroczyły po ziemi jako bogowie, nie zapomnieli o ludziach. I mają własne plany... W chwili nieuchronnej klęski Olaf Rudnicki zgadza się zapłacić własną wolnością z życie swojej rodziny. Dumny, potężny alchemik trafia do świata, w którym jest jedynie niewolnikiem. Bezlitosnym, posłusznym narzędziem w rękach nowego pana. Rozpoczyna się wojna, której zasad Rudnicki nie zna, ale wie jedno: od tego, jak wywiąże się ze swojej przysięgi zależy życie. Jego, jego rodziny, jego świata. Jeśli zawiedzie, choćby przeżył, nie będzie już miał gdzie wracać.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

12 osób kupiło
3
Tajemnice zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice zamku
Dostępny
547 szt.

Jeśli odważysz się sięgnąć w przeszłość, możesz odnaleźć klucz do przyszłości… Dzisiaj… Emilie zawsze starała się żyć zupełnie inaczej niż jej arystokratyczni przodkowie. Marzyła, by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczało jej paryskie mieszkanie, skromne życie i praca. Aż do śmierci matki, kiedy to stała się jedyną spadkobierczynią zamku na południu Francji. Wspomnienie czasów dzieciństwa, kiedy świat zaczynał się i kończył w starej bibliotece pełnej regałów z książkami, oraz czytającego z nią ojca powstrzymują Emilie przed sprzedażą nieruchomości. Przeglądając stare wolumeny, Emilie natrafi a na wypełniony wierszami notatnik i znajduje nić łączącą ją z przeszłością oraz ślad tajemniczej i pięknej Sophie, której tragiczna historia na zawsze zmieniła losy rodziny Emilie. …i wczoraj Rok 1943. Młoda agentka brytyjskiego wywiadu, Constance, po przyjeździe do Francji natychmiast zostaje odcięta od łączników. Przypadkowo trafia do domu francuskich arystokratów, który okazuje się siedliskiem kłamstw i tajemnic. Musi zmierzyć się z intrygami i niebezpieczeństwami oraz stanąć przed wyborami, których konsekwencje wyznaczą losy przyszłych pokoleń…

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

10 osób kupiło
4
Wilkołak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilkołak
Dostępny
1496 szt.

Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie. Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia, widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła. Dziewczyna jest dziesięć lat starsza, zmieniona, ale to Iga. Tylko on ją zobaczył, tylko on ją rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, lecz on jest pewien – Iga żyje. Żyje i z jakiegoś powodu znowu znika. Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak i teraz ma pretekst, żeby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga jedynego przyjaznego mu człowieka – prokuratora Adama Górnika. Prawda okaże się jednak zbyt trudna do przyjęcia, ale dla Wolskiego nie ma ratunku. Nowa powieść wielokrotnie nominowanego i nagradzanego autora kryminałów, thrillerów i sensacji. To także wielki powrót detektywa Dawida Wolskiego, którego losy czytelnicy znają z tomów Wampir i Zombie. Świetna historia, wartka akcja, nieprzewidziane zakończenie, które dosłownie wbija w fotel. Trwa właśnie ostatni etap sprzedaży praw do serialu i filmu na podstawie powieści. Wojciech Chmielarz(ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018) i cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie(2017), postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014) oraz thrillera psychologicznego Żmijowisko (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Mieszka z rodziną w Warszawie.

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

10 osób kupiło
5
Mroczna Wieża. Tom 2. Powołanie Trójki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 2. Powołanie Trójki
Dostępny
1371 szt.

Po konfrontacji z człowiekiem w czerni rewolwerowiec Roland Deschain budzi się na brzegu Morza Zachodniego i odnajduje troje drzwi. Po przejściu przez każde z nich trafia do tego samego miejsca – Nowego Jorku – ale do innego momentu w czasie. W spotkanych za drzwiami ludziach – Eddiem Deanie, Odetcie Holmes i Jacku Morcie – widzi sprzymierzeńców w misji rozwikłania Tajemnicy Mrocznej Wieży. Decyduje się zabrać ich do swojego świata. Dziwna z nich drużyna – narkoman, schizofreniczka i… seryjny zabójca. „Mroczna Wieża” to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Stawiany na równi z trylogią Tolkiena. Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

7 osób kupiło
6
Kontekstualna terapia schematów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontekstualna terapia schematów
Dostępny
602 szt.

Kontekstualna terapia schematów to przełomowa książka integrująca terapię schematów z nurtami trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych. Do podstawowego modelu Jeffreya E. Younga autorzy włączyli koncepcje i metody interwencji zaczerpnięte z terapii akceptacji i zaangażowania, terapii skoncentrowanej na współczuciu i psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej. Pomagają one klientowi rozpoznać niezdrowe style radzenia sobie i wzorce zachowań oraz zwiększyć elastyczność psychologiczną. W zaktualizowanym modelu rolą terapeuty jest już nie tylko pomaganie w opracowaniu bardziej adaptacyjnej treści schematów, lecz również pogłębianie świadomości trybów, jako podstawowego mechanizmu zmiany. W książce opisano także techniki doświadczeniowe i skoncentrowane na emocjach. Zasady pracy psychoterapeutycznej zostały objaśnione za pomocą opisów przypadków i dialogów z klientem, które szczegółowo ilustrują etap konceptualizacji i stosowanie poszczególnych strategii terapeutycznych. Ta ważna książka zawiera przejrzysty, kompleksowy plan postępowania, który ułatwi terapeucie opracowanie interwencji i pomoże skroić ją na miarę z wykorzystaniem skutecznych technik osadzonych w pełnej troski relacji terapeutycznej.

119,90 zł
106,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,19 zł

7 osób kupiło
7
Jak uwolnić psa od lęku. Program pozytywnej pracy z psami cierpiącymi z powodu lęku, strachu i fobii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uwolnić psa od lęku. Program pozytywnej pracy z psami cierpiącymi ...
Dostępny
116 szt.

Książka Jak uwolnić psa od lęku jest oparta na przełomowym programie Fear Free, do którego przystąpiły tysiące gabinetów weterynaryjnych i setki tysięcy opiekunów psów (fearfreepets.com i fearfreehappyhomes.com). To pierwsza, rzetelna publikacja o tym, jak zmniejszać strach, lęk i stres u psa i jak sprawić, by był szczęśliwy i zrelaksowany. Dzięki niej dowiesz się, czy twój pupil cierpi; poznasz sekrety mowy ciała psów i różne rodzaje wokalizacji, a także nauczysz się zwracać uwagę na zmiany w zachowaniu zwierzęcia, dzięki czemu prawidłowo ocenisz jego emocje, chronisz go przed negatywnymi bodźcami lub naprawisz szkody, jeśli już się zdarzyły.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

7 osób kupiło
8
Księga Całości. Tom 2. Król bezmiarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 2. Król bezmiarów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Istnieją na świecie dwie równoważne Potęgi: Szerń i Aler. Potęgi zdolne obdarzyć inteligencją dowolny gatunek, zmienić bieg czasu, a nawet tchnąć życie w przedmioty. I istnieją Bezmiary. Bezmiary, przed którymi te Potęgi drżą. Spotkanie pirackiego kapitana Rapisa z kobietą schwytaną w osadzie garyjskich rybaków to tylko początek wielkiej historii. Historii, w której jeden akt przemocy zadecydował o życiu i śmierci tysięcy ludzi. Historii, w której nienawiść nierozerwalnie splata się z miłością, prawda z kłamstwem, a zdrada z lojalnością przekraczającą nawet granice śmierci. Oto świat, w którym ludzie na wskroś uczciwi gniją w kopalniach, a kanalie robią błyskotliwe kariery. Świat, który nie zna pojęcia litości, bo też i nigdy jej nie doświadczył. Przygodzi czas zapłaty. Garra spłynie krwią.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

6 osób kupiło
9
Rządy wilków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rządy wilków
Dostępny
606 szt.

Wilki krążą. Młodemu królowi przyjdzie zmierzyć się z największym z dotychczasowych wyzwań w ekscytującym zakończeniu dylogii Król z bliznami. Król-demon. Potężna fjerdańska armia szykuje się do najazdu. Nikołaj Lancov będzie musiał wykorzystać całą swoją pomysłowość, urok osobisty, a nawet drzemiącego w nim potwora, żeby wygrać tę wojnę. Na horyzoncie majaczy jednak mroczne zagrożenie, do którego przezwyciężenia nie wystarczą niezwykłe talenty młodego króla. Burzowa wiedźma. Zoya Nazyalensky zbyt wiele straciła na wojnie. Patrzyła, jak jej mistrz umiera, a najgorszy wróg powstaje z martwych. Nie zamierza grzebać kolejnych przyjaciół. Poczucie obowiązku każe jej wykorzystać posiadaną moc i stać się bronią, której potrzebuje jej ojczyzna. Bez względu na wszystko. Żałobna królowa. Nina Zenik – działająca incognito w fjerdańskiej stolicy – prowadzi własną wojnę z Fjerdą, w której codziennie grozi jej zdemaskowanie i śmierć. Rozpierająca ją żądza zemsty może zniweczyć szansę jej kraju na odzyskanie wolności, a jej samej odebrać możliwość uleczenia pogrążonego w żałobie serca. Król. Generał. Szpieg. Razem muszą znaleźć sposób na to, by z ciemności wykuć nową przeszłość. Inaczej ich kraj upadnie.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
10
Grzesznicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzesznicy
Dostępny
47 szt.

Fascynująca, pełna wzruszeń i niespodziewanych zwrotów akcji powieść o miłości, zdradzie, zazdrości i poświeceniu. Brwinów lata 30. XX w. Dwie siostry, pochodzące z arystokratycznego rodu, zakochują się w jednym mężczyźnie. Kiedy wybucha wojna i jedna z sióstr, Mania, zostaje uznana za zmarłą, druga, Helena, staje z ukochanym na ślubnym kobiercu. Okazuje się, że i jej nie dane będzie wypowiedzieć sakramentalnego ,,tak?. Wprost spod ołtarza gestapo wyprowadza ją do bram piekieł. Więzienie na Pawiaku to dopiero początek. Helena, posiadająca niemieckie korzenie, trafia do Lebensborn, fabryki ludzi doskonałych. Tam, zdławiona przez okrutny nazistowski system, przeznaczona zostanie do urodzenia wartościowej krwi Aryjczyka. Jednak los stawia na jej drodze Hansa, szlachetnego człowieka, ubranego w mundur wroga. Wbrew logice serca tych dwojga zaczynają szybciej bić na swój widok. Czy jest możliwe zbudowanie uczucia w takim miejscu i czasie? Jak potoczą się losy Heleny? Czy powrót przedwojennego narzeczonego przekreśli jej uczucie do Hansa? A może powojenne lata obnażą skrywane dotąd rodzinne tajemnice? Maria Kocot ? doktor nauk ekonomicznych, pisarka, poetka, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, szczęśliwa żona i matka trójki dzieci. Mówią o niej ,,współczesny człowiek renesansu? ? interesuje się problemami ekonomii, zafascynowana historią, rozkochana w literaturze pięknej? Debiutancką książką Popiół i róże zdobyła serca Czytelników. Nakład rozszedł się zaledwie w kilka tygodni. Laureatka prestiżowych, ogólnopolskich konkursów literackich: Laureatka XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego (I miejsce) Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy? (I miejsce) Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2018? (Wyróżnienie) Laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2019? (Wyróżnienie) Laureatka XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej (I miejsce) Laureatka XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Gniewińskie Pióro? (III miejsce) Laureatka XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego (Nagroda Specjalna) Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Ikarowe Strofy? (III miejsce) Laureatka VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Racibórz prozą zaczarowany 2020? (Wyróżnienie) Laureatka XIII Ogólnopolskiego konkursu Literackiego ,,O pióro Reymonta? (II miejsce)

37,90 zł
33,73 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,17 zł

5 osób kupiło
11
#AgileKtóryDziała. Pracuj zwinnie i skutecznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#AgileKtóryDziała. Pracuj zwinnie i skutecznie
Dostępny
14 szt.

Agile i Scrum, Scrum i Agile. Opanowawszy branżę IT, powoli, ale konsekwentnie, zdobywają inne biznesowe przyczółki i rozgaszczają się w firmach na dobre... Albo niedobre, gdy budzą niezrozumienie, protesty, a czasem nawet chęć ucieczki! Agile i Scrum brzmią tak nowocześnie, w teorii świetnie, w praktyce jednak często okazują się trudne, a co za tym idzie - rozczarowują. To przykre, ale prawda jest taka, że idee te, skądinąd słuszne i pożyteczne, w organizacjach nierzadko wdraża się na siłę i, co nawet gorsze, bez zrozumienia. Tymczasem zrozumienie zamysłu i celowości ich stosowania to podstawa w przypadku zarówno koncepcji zwinnego myślenia, jaką jest Agile, jak i narzędzi wspomagających, takich jak framework Scrum. Świadome podejście do założeń, które stoją za projektami realizowanymi zwinnie, pozwala samemu przekonać się o zaletach takiego sposobu myślenia i działania, wdrożyć się w nie i rozpocząć współpracę z podobnie myślącymi i działającymi osobami. I faktycznie, często nie jest to możliwe bez korzystania ze wsparcia takich narzędzi jak Scrum... lub Kanban. Bo gdzie Scrum nie może, tam Kanbana pośle.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5 osób kupiło
12
Dary Anioła. Tom 4. Miasto upadłych aniołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dary Anioła. Tom 4. Miasto upadłych aniołów
Dostępny
584 szt.

Miłość. Krew. Zdrada. Zemsta. Wojna się skończyła i szesnastoletnia Clary Fray wraca do Nowego Jorku, podekscytowana możliwościami, które się przed nią otwierają. Zaczyna szkolenie Nocnego Łowcy, żeby nauczyć się wykorzystywać swój wyjątkowy dar. Podziemni i Nocni Łowcy w końcu zawarli pokój i, co najważniejsze, Clary może w końcu nazwać Jace’a swoim chłopakiem. Jednakże wszystko ma swoją cenę.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5 osób kupiło
13
Słuchowisko - Calineczka LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchowisko - Calineczka LIWONA
Christian Hans Andersen, Liwona
Dostępny
11 szt.

Przepiękne, bajeczne słuchowisko o Calineczce, ze wspaniałymi piosenkami. Narrator: Ksawery Jasieński.

13,44 zł
9,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,45 zł

4 osoby kupiły
14
Głos góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos góry
Dostępny
91 szt.

Po niemal czterdziestu latach PIW wznawia (wydanie poprawione i z dodanym posłowiem tłumaczki) klasyczną powieść japońskiego noblisty Yasunariego Kawabaty Głos góry. Ta z pozoru prosta historia o starzejącym się mężczyźnie i jego rodzinie opisana pięknym, powolnym językiem jest dla Kawabaty przyczynkiem do refleksji nad przemijającymi czasami oraz nad elementami niesamowitymi lub nadprzyrodzonymi w ludzkim życiu. Tłumaczka, Ewa Szulc w posłowiu zwraca uwagę, że najistotniejszą rolę w Głosie góry pełni wyrafinowane piękno. I jest to piękno przyrody w jej różnorodności, piękno krajobrazów, piękno rzeczy i przedmiotów, piękno pracy rąk ludzkich, a w końcu piękno samego człowieka, zwłaszcza kobiet ubranych w tradycyjne japońskie kimono. Głos góry jest jedyną współczesną japońską powieścią, która znalazła się na liście najlepszych książek Norweskiego Klubu Książki.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

4 osoby kupiły
15
Prawdziwy cud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwy cud
Dostępny
2 szt.

Czy prześliczna bibliotekarka sprawi, że Jeremy przeżyje pierwszy w swoim życiu prawdziwy cud? Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, którego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o „rzeczach niezwykłych” – nietypowych koncepcjach naukowych, rzekomych zjawiskach nadprzyrodzonych, jasnowidzach i uzdrowicielach. Realista, sceptyczny od urodzenia, lubi swoją pracę i dlatego bez wahania zgadza się przyjechać do miasteczka Boone Creek w Karolinie Północnej. Miejscowy cmentarz jest ponoć nawiedzany przez duchy dawnych niewolników. Ilekroć nadciągnie mgła, tajemnicze błękitne światełka zdają się tańczyć na kamieniach nagrobnych. Po przyjeździe, wbrew sobie, Jeremy zaczyna interesować się prześliczną młodą bibliotekarką, Lexie Darnell. Specyficzna atmosfera małej miejscowości, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, absorbująca tajemnica oraz atrakcyjna kobieta sprawią, że Marsh przeżyje pierwszy w swoim życiu prawdziwy cud...

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

4 osoby kupiły
16
Czarnolas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Czarnolas
Dostępny
7 szt.

Miejscem wydarzeń tej baśni dla dorosłych jest zwykła, nienazwana polska wieś. Życie tam przypomina drzemkę przeplataną codziennością. Jest leniwe, spokojne, ziewające. W życie to wkrada się chichot śmierci, który zabiera głównemu bohaterowi, małemu chłopcu, rodziców, ukochanego psa a na samym końcu Wuja. Wszystkie te straty, skłaniają chłopa do podjęcia decyzji by spróbować przywrócić to, co odeszło, odwrócić nieodwracalne. Postanawia więc ukryć się w trumnie swojego Wuja i razem z nim zamieszać gdzieś na styku światów. I nauczyć się „sztuki tracenia”, mimo że ona tak bardzo boli. „Autorka i zarazem znakomita graficzka za pomocą prostych fraz potrafi nadać przedstawionemu światu poetycki i metafizyczny wymiar. Umie opowiadać o kwestiach fundamentalnych i nieuchwytnych zarazem tak jakby pojęła jakąś tajemnicę istnienia i to nie tylko dla siebie samej. A ja jej wierzę. Czarnolas to też historia o miłości i śmiechu, zapomnieniu i pamięci i potrzebie współbycia tak silnej, że ograniczenia nie stanowi fizyczny czas i przestrzeń. Słowińska ze spokojem wprowadza nas w świat niewyjaśnionych tragedii, pełny niespodziewanych chichotów losu. A my patrzymy na te malarskie obrazy literackie jak zaczarowani i oniemiali skalą talentu narracyjnego, hipnotyzującą powolnością akcji i pięknem lapidarnego, autorskiego języka”. – Tymoteusz Milas „Liryczna opowieść pełna magii, księżyca i lasu”. – Łukasz Łuczaj „Momentami miałam wrażenie, że śnię”. –Kamila Kapłoniak, „Czytająca Mewa” „Czarnolas zabiera na pogranicze życia i śmierci. Zmusza do wyjścia ze strefy komfortu i daje przestrzeń na własną interpretację doświadczenia straty, bo czy istnieje coś bardziej nieodwracalnego i nieoczywistego w swej oczywistości niż śmierć”? – Klaudia Michalik, „Potęga Książki” „Motyw cierpienia po stracie stał się dla Jagi Słowińskiej podstawą do stworzenia niezapomnianej baśniowej przygody. To inteligentna i poruszająca wyprawa, która zachwyca swoją niewymuszoną formą. Czarnolas można nazwać baśnią dla dorosłych, choć ja myślę, że może być też baśnią łączącą różne pokolenia czytelników”. – Mateusz Miedziński, „Mój Kajecik”

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

4 osoby kupiły
17
Sigma Force. Tom 15. Ostatnia odyseja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sigma Force. Tom 15. Ostatnia odyseja
Dostępny
3255 szt.

Nie wszystkie opowieści o bogach i potworach są fikcją. Zwłaszcza te związane z wojnami, po których zawsze nadchodzi era wynalazków. Lodowa pułapka Grupa naukowców na Grenlandii znajduje uwięziony w lodowcu pradawny statek. Zgodnie z ich pierwszą teorią jest to łódź wikingów – kolejny dowód na to, że to nie Kolumb odkrył Nowy Świat. Szokujące odkrycie Ściągnięta na miejsce archeolog, doktor Elena Cargill, stawia jeszcze śmielszą tezę, która może sprawić, że historia będzie musiała zostać napisana na nowo. Według niej to arabski statek z dziewiątego wieku. Atak z dwóch stron Zanim jednak archeolożka może potwierdzić swoje przypuszczenia, naukowcy zostają napadnięci przez nieznanych sprawców, którzy ją uprowadzają, podczas gdy statek ujawnia swój przerażający ładunek. Na szczytach władzy Nawet jeśli agencja Sigma Force nie zainteresowałaby się tą sprawą z innych powodów, to interwencja samego prezydenta USA nie pozostawia jej szefowi wyboru. Elena Cargill jest bowiem córką wpływowego senatora. Wielki Leonardo Komandor Gray Pierce, Seichan, Joe Kowalski i jego dziewczyna Maria wyruszają do Włoch, żeby w tajnej papieskiej bibliotece w Castel Gandolfo poznać nieznane wynalazki Leonarda da Vinci i zbadać tajemnicę kryjącą się za grenlandzkim odkryciem. Na tropie Odyseusza Choć agenci Sigmy wciąż nie mają pojęcia, kto jest ich wrogiem, wiedzą, że zagraża światu. A do tego dysponuje nieograniczonymi środkami. I będzie ich ścigał w czasie podróży śladami bohaterów Homera i zmarłego przed wiekami kapitana arabskiego statku – na Sardynię i do Maroka, aż do bram samego piekła. Powieść dla wielbicieli Indiany Jonesa, Kodu Leonarda da Vinci i serialu „Westworld”!

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
18
Zestaw do piaskownicy: wiaderko małe, sito-kwiatek, szufelka, grabki, foremki, konewka mała, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piaskownicy: wiaderko małe, sito-kwiatek, szufelka, grabki, ...
Polesie
Dostępny
3 szt.

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko małe z nalepką, • sito-kwiatek, • szufelka, • grabki, • 2 foremki, • konewka mała. Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje zestawu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 kompletu.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
19
Mroczna Wieża. Tom 1. Roland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 1. Roland
Dostępny
1098 szt.

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży – centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. „Mroczna Wieża” to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu, stawiany na równi z trylogią Tolkiena. Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
20
Jezus Chrystus. Biografia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus Chrystus. Biografia. Audiobook
Peter Seewald, Rafael Dom Wydawniczy
Dostępny
23 szt.

Co fascynuje ludzi do dziś w Jezusie Chrystusie? Czy dysponujemy prawdziwym obrazem Nazarejczyka? Co wiemy o Nim dzisiaj? Jak należy czytać teksty biblijne, aby odszyfrować ukryty w nich kod? Wyruszywszy w podróż śladami Męża z Nazaretu z tymi pytaniami w plecaku, autor nie cofa się przed poruszaniem tematów tabu, kreśląc dynamiczny i fascynujący obraz Jezusa Chrystusa, jakiego jeszcze nie było. Dziennikarski styl sprawia, że książkę czyta się znakomicie. „Świetna książka o Jezusie Chrystusie”. – Benedykt XVI Peter Seewald, autor między innymi bestsellerowego wywiadu książkowego z Benedyktem XVI, zaprasza do lektury chyba najbardziej oryginalnej, zaskakującej, odważnej, a jednocześnie autentycznej i rzetelnej biografii Jezusa Chrystusa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
21
Skakanka, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skakanka, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny
112 szt.

Na skakance od Mega Creative można skakać na wiele sposobów! Zabawa skakanką na świeżym powietrzu pobudza koordynację ruchową. Produkt wykonano z kolorowego sznurka, występuje w pięciu wersjach kolorystycznych. Skakanki to jedno z tych ponadczasowych rozwiązań, które zawsze się sprawdza w walce o zdrową i szczupłą sylwetkę. Długość skakanki: ok. 210.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne skakanki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,80 zł
5,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 1,81 zł

3 osoby kupiły
22
Nasze kochane pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kochane pieski
Dostępny
277 szt.

To sympatyczna kolorowanka dla najmłodszych, którzy uwielbiają psy. Znajdą w niej śliczne obrazki różnych piesków, które mogą pokolorować dowolnie lub według podanego wzoru. Dodatkowo książeczka zawiera aż 74 piękne naklejki.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
23
Miej zawsze czas. Jak zrobić więcej, będąc mniej zajętym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miej zawsze czas. Jak zrobić więcej, będąc mniej zajętym
Dostępny
22 szt.

Wciąż wydaje Ci się, że nie masz na nic czasu. Nie ma mowy o regularnych treningach ani o przygotowywaniu i jedzeniu wartościowych posiłków. Po raz kolejny rezygnujesz z pomysłu, by uzupełnić wykształcenie i rozpocząć nowy kurs. Właściwie już pięć minut po uciszeniu budzika łapiesz się na paskudnym odczuciu, że jesteś ze wszystkim do tyłu. Nie masz czasu na nic, więc po raz kolejny przekładasz na kiedy indziej zaległe spotkanie z przyjaciółmi. Ale skoro masz czas na wymyślenie szczegółowej riposty uzasadniającej, jak niesłychanie zajęty z Ciebie człowiek, nie możesz twierdzić, że brakuje Ci czasu. Dzięki tej książce odkryjesz, że masz czas. Musisz jedynie trochę przemodelować swój sposób myślenia i zastosować strategie, z których korzystają osoby mające najwięcej wolnego czasu. Odkryjesz, że opisane tu reguły, choć wydają się sprzeczne z intuicją, pozwalają na odzyskanie spokoju, efektywniejsze wykonywanie obowiązków i pozbycie się poczucia przytłoczenia. Są cenne dla tych, którzy chcą wejść na wyższy poziom swojej kariery, udoskonalić relacje z innymi czy po prostu czuć się szczęśliwsi i bardziej spełnieni. Szybko zauważysz, że choć większa efektywność jest ważna, to o wiele cenniejsza jest umiejętność cieszenia się każdą chwilą swojego życia.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
24
Telefonistka z ulicy Próżnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telefonistka z ulicy Próżnej
Dostępny
95 szt.

Koniec XIX wieku w Warszawie, czas wielkich zmian. Pojawiają się prąd elektryczny, fonograf, telefon i narkotyki, rozkwita feminizm i psychoanaliza. Hanka jednak ma większe problemy na głowie. Na przykład przygniata ją nuda codzienności i… szklany sufit, którego nie przebiją najcieńsze obcasy. Na co bowiem może liczyć młoda, pochodząca z robotniczej rodziny kobieta prócz pracy telefonistki i zimnej kawalerki? Zwłaszcza, że los obdarzył ją jedynie urodą telefoniczną. Podsłuchana w chwili słabości rozmowa zmienia uporządkowany świat Hanki. Poznając bogatą rodzinę arystokratów, wpada w środek intryg i tajemnic. Ta znajomość może kosztować telefonistkę nie tylko wolność, a nawet życie. Świat władzy i pieniędzy nie jest bowiem miejscem dla biednej i nic nieznaczącej kobiety. Nigdy jednak nie należy lekceważyć szarej myszki i gotowych na wszystko jej przyjaciółek!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
25
Mroczna Wieża. Tom 3. Ziemie jałowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 3. Ziemie jałowe
Dostępny
1917 szt.

Roland z Gilead ma nowych towarzyszy krucjaty, Eddiego i Susannah, którzy zdobywają kolejne umiejętności rewolwerowców. Tymczasem Roland popada w obłęd, a do Mrocznej Wieży zbliża się tylko w snach i marzeniach. Dopiero znalezienie ścieżki Promienia daje nadzieję na dotarcie do upragnionego celu. Droga wiedzie jednak przez dzikie ostępy, wyludnione miasteczka i prerie z czającymi się w trawie stworami. Ale największym wyzwaniem dla Rolanda i jego ka-tet będzie pojedynek z demoniczną sztuczną inteligencją sterującą naddźwiękowym pociągiem... „Mroczna Wieża” to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Stawiany na równi z trylogią Tolkiena. Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

3 osoby kupiły
26
Rakietki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki dla dzieci
Mega Creative
Dostępny
79 szt.

Rakietki wykonano z lekkiej pianki i plastiku, zapewniają dużo wesołej zabawy, posiadają kolorową dziecięcą grafikę. Rączki rakietek powlekane są pianką, dzięki czemu lepiej trzyma się ją w ręce. Rakietka od Mega Creative zapewni mnóstwo wspaniałej zabawy i śmiechu. Zawartość zestawu: • 2 rakietki, • lotka z piankową końcówką, • plastikowa piłka. Wymiary opakowania: 26.0 x 44.0 cm

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

3 osoby kupiły
27
Mroczna Wieża. Tom 4. Czarnoksiężnik i kryształ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 4. Czarnoksiężnik i kryształ
Dostępny
2740 szt.

Roland i dwójka jego przyjaciół, Eddie i Susannah, uchodzą z życiem z zastawionej na nich pułapki, wygrywając pojedynek na zagadki z demoniczną maszyną. Docierają szalonym pociągiem do zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej grypy Topeki – gdzie kończy się Świat Pośredni, a zaczyna Świat Końcowy. Właśnie tam, zanim wyruszą w dalszą wędrówkę w poszukiwaniu Mrocznej Wieży, Roland opowiada towarzyszom o własnej przeszłości: o tym, jak stał się prawdziwym rewolwerowcem. A także o swojej pierwszej miłości, Susan Delgado. „Mroczna Wieża” to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Stawiany na równi z trylogią Tolkiena. Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
28
Słuchowisko - Brzydkie kaczątko LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Słuchowisko - Brzydkie kaczątko LIWONA
Christian Hans Andersen, Liwona
Dostępny
1 szt.

Przepiękne, bajeczne słuchowisko o Brzydkim kaczątku ze wspaniałymi piosenkami. Narrator: Ksawery Jasieński.

10,25 zł
4,92 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 5,33 zł

3 osoby kupiły
29
Opowiastka o staruszku i psie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiastka o staruszku i psie
Dostępny
69 szt.

Był sobie raz staruszek. Bardzo samotny, niepozorny staruszek. Uważano, że jest zbyt niepozorny. Uważano też, że ma za brzydki kapelusz. Dlatego wszyscy go źle traktowali. Nocami mały staruszek płakał w łóżku z samotności. Dlaczego nikt mnie nie lubi? Przecież jestem dla wszystkich taki miły, rozmyślał. Klarowna, chwytająca za serce opowieść o potrzebie przyjaźni, o radości z przyjaźni i o dzieleniu się przyjacielem. Barbro Lindgren to jedna z czołowych szwedzkich autorek książek dla dzieci, nagrodzona za całokształt twórczości prestiżową Astrid Lindgren Memorial Award. W Polsce znana z dziesięciu historyjek o małym Maksie, dowcipnych i przewrotnych przygód prosiaczka Bolusia oraz książki Teraz będziesz kurą. Eva Eriksson potrafi w niepowtarzalny sposób oddać emocje poprzez mimikę i mowę ciała rysowanych postaci. Stworzyła m.in. wizerunki Maksa, Duni i Meli, a także zilustrowała takie bestsellery jak Księżniczki i smoki czy Jak tata pokazał mi wszechświat.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

3 osoby kupiły
30
Zostań przy mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań przy mnie
Dostępny
327 szt.

Troje ludzi połączonych tajemnicą skrywaną za fasadą codzienności Życie Megan Pierce to ucieleśnienie Amerykańskiego Snu – mąż prawnik, piękny dom, dwójka dzieci. W jej przypadku stabilizacja nie jest jednak równoznaczna ze szczęściem. Megan tęskni za swoją bujną przeszłością striptizerki z Vegas i Atlantic City. Ray Levine może służyć za przykład zmienności koła fortuny. Kiedyś gwiazda fotoreportażu; teraz topiący rozgoryczenie w alkoholu paparazzi, świadczący usługi niedoszłym celebrytom. Detektyw Broome, choć jest tuż przed emeryturą, wciąż prowadzi śledztwo w sprawie sprzed siedemnastu lat. Regularnie odwiedza rodzinę Stewarta Greena, zaginionego mężczyzny. Megan, Ray i Broome. Wiele lat temu w życiu tych ludzi wydarzyło się coś, co mogłoby ich zrujnować. Tajemnicze zniknięcie kolejnego mężczyzny może ujawnić łańcuch zbrodni, których nikt dotąd nie powiązał. Najbardziej szokujący thriller Harlana Cobena, który pokazuje, jak sprawnie skonstruowane kłamstwo może zapewnić wspaniałe życie

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
31
Mroczna Wieża. Tom 5. Wilki z Calla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 5. Wilki z Calla
Dostępny
2859 szt.

Do miasteczka na pograniczu, Calla Bryn Sturgis, regularnie co dwadzieścia lat przybywają Wilki z krainy zwanej Jądrem Gromu. Napadają na mieszkańców i porywają ich potomstwo. Poddane złowrogim rytuałom dzieci wracają do domów jako upośledzone umysłowo istoty – pokury. Zrozpaczeni ludzie zwracają się o pomoc do Rolanda z Gilead i jego towarzyszy. Przerywając poszukiwania Mrocznej Wieży, rewolwerowiec postanawia stawić czoło napastnikom, nie wiedząc, że od wyniku tego starcia zależą losy Świata Pośredniego. „Mroczna Wieża” to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Stawiany na równi z trylogią Tolkiena. Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
32
Zakreślacz pastelowy 4 kolory FABER CASTELL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz pastelowy 4 kolory FABER CASTELL
Faber Castell
Dostępny
5 szt.

Opiso bardzo wysokiej jakości zakreślacz w modnych pastelowych kolorach o idealny do wszystkich rodzajów papieru o uniwersalny tusz na bazie wody o linia zakreślania o szerokości 5, 2 lub 1 mm o obudowa i zatyczka wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu o ekologiczne opakowanie kartonowe

18,56 zł
17,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,57 zł

2 osoby kupiły
33
Miss Independent Tom 2. Mr Addicted - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miss Independent Tom 2. Mr Addicted
Dostępny
71 szt.

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być. Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała. Kobieta musi odnaleźć się w nowych rolach – została mamą, skończyła dziennikarstwo i podjęła się pracy w redakcji. Bryson Scott pozwolił wygrać swoim demonom, jednak strata dziewczyny sprawia, że ponownie wpada w nałóg. Staje się oschły, apodyktyczny i żądny zemsty. Kiedy myśli, że wszystko stracone, drogi jego i Sophie znowu się krzyżują. Kobieta zjawia się w berlińskim oddziale International Finance Center, żeby przeprowadzić wywiad z prezesem firmy. Bryson szybko się orientuje, że dziewczyna, która kiedyś go kochała, nie pamięta kim wcześniej dla niej był. Czy mężczyzna będzie w stanie walczyć z uzależnieniem, by odzyskać miłość?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
34
To tylko przyjaciel wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
35
Zaczynamy pisać cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczynamy pisać cyferki
Dostępny
825 szt.

To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.

4,29 zł
3,99 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,30 zł

2 osoby kupiły
36
Heliogabal albo anarchista ukoronowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heliogabal albo anarchista ukoronowany
Dostępny
53 szt.

Heliogabal różni się wyraźnie od innych dzieł Artauda. On sam jednoznacznie to potwierdza: „być może książka ta jest mniej prawdziwa niż inne dzieła, które stworzyłem w tym sensie, że jest mniej bezpośrednia i że musiałem wyrazić siebie w sposób okrężny”. Nie jest jednak jakimś ciałem obcym, przeciwnie: „moja prawdziwa natura oraz moje bezpośrednie i masywne ja mimo wszystko objawiły się w niej”. Heliogabal – pochodzący od Słońca, trwale związany ze źródłem, z pierwotnym chaosem i jednością – Bóg-Król-Słońce scalający wielość w uniwersalną pełnię w trakcie ociekających krwią i spermą rytuałów, rytuałów magicznych, tajemniczych i niezwykłych, łączących okrucieństwo, erotyzm i cudowność (bo tylko gwałtem wyrwać można człowieka ze stanu nieciągłości i przywrócić mu boską ciągłość), stał się poecie bliski do tego stopnia, że w jakiejś mierze Artaud utożsamił się z okrutnym cesarzem: „Heliogabal, prawdziwy czy nie, żyje, jak sądzę, w najgłębszych pokładach zarówno historycznej osobowości Heliogabala, jak i mojej”.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
37
Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście
Dostępny
138 szt.

Uwielbiasz nietuzinkowe książki podróżnicze? A może poszukujesz ciekawej pozycji dla kogoś, kto jest fanem Hiszpanii i jej kultury? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, to książka Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście autorstwa Moniki Bień-Königsman, jest dokładnie tym, czego poszukujesz. Hiszpania, wraz z jej folklorem i kulturą, jest niesamowicie różnorodna i niezwykle barwna. Dokładnie tak jak tapas – będące typową dla niej potrawą. Hiszpanie i kultura latynoska kojarzone są przede wszystkim z niemalże bezgraniczną otwartością, ogromną spontanicznością i otwartością na kontakty z drugim człowiekiem. Potrafią cieszyć się chwilą i celebrować życie w gronie przyjaciół. Autorka Entre amigos. Hiszpański przepis na szczęście udowadnia, że biorąc przykład z Hiszpanów, można żyć pełniej, nieco wolniej i po prostu radośniej, ciesząc się każdym dniem. Monika Bień-Königsman pokazuje, jak poczuć klimat Hiszpanii bez pełnych barów, pięknej i słonecznej pogody oraz tłumów tańczących na ulicy. Z pomocą tej książki zanurzysz się w klimacie Andaluzji bez konieczności opuszczana własnego domowego zacisza. W tej publikacji odnajdziesz sekrety tego wyjątkowego regionu Hiszpanii, ukryte w 50 oryginalnych przepisach, które pozwolą na poczucie hiszpańskiego klimatu we własnej kuchni. Hiszpańskie smaki są niesamowicie intensywne oraz zróżnicowane, dzięki czemu w zasadzie każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie.

64,90 zł
48,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,87 zł

2 osoby kupiły
38
Poradnik egzaminacyjny. Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik egzaminacyjny. Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski
Dostępny
555 szt.

"Obecnie obowiązujący system zdobywania patentów żeglarskich wnosi sporo zmian i wprowadza cały szereg nowych procedur. Powinny być one znane nie tylko instruktorom i egzaminatorom, ale również uczestnikom szkoleń żeglarskich i egzaminów. W poradniku zawarte są zwięzłe informacje ułatwiające przygotowanie się do egzaminu. Jest też baza przykładowych pytań i zestawów egzaminacyjnych na poszczególne patenty żeglarskie. Czytelnik może skorzystać z aplikacji dostępnej z kodu QR, która jest pomocna w rozwiązywaniu pytań testowych oraz umożliwia sprawdzenie swojej wiedzy podczas rozwiązywania przykładowego egzaminu na patent żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego. Mariusz Zawiszewski kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarski i motorowodny. Pasjonat edukacji żeglarskiej, wychowawca, instruktor i egzaminator. Na początku swojej działalności szkoleniowej związany z Polskim Związkiem Żeglarskim. Współpracuje z wiodącymi firmami szkoleniowymi i ośrodkami żeglarskimi. Autor programów edukacyjnych i publikacji multimedialnych, w tym kursów e-learningowych dla fanów żeglarstwa i sportów motorowodnych."

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

2 osoby kupiły
39
Zakonne siostry są siostrami twymi. Twórczość dramatyczna św. Teresy z Lisieux w kontekście mitu Joanny d'Arc i mistyki kobiecej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakonne siostry są siostrami twymi. Twórczość dramatyczna św. Teresy z...
Dostępny
13 szt.

Błażej Tokarski przemierza różnorakie ścieżki, by wykazać powinowactwa między św. Teresą z Lisieux i Joanną d'Arc. Klucza do rozumienia tych postaci szuka między innymi w kontekście chrześcijańskiej mistyki kobiecej. Choć niektóre z jego wniosków mogą wydawać się ryzykowne a nawet kontrowersyjne, to jednak każdorazowo oparte są na solidnych podstawach – autor zderza źródła z kręgów chrześcijańskich z propozycjami nowej humanistyki i literatury popularnej. Dlatego obok Dziejów duszy znajdą się Seksualne persony Camille Paglii; obok Ojców Pustyni, Kazimiera Szczuka; obok św. Faustyny, Justyna z powieści de Sade’a… Wszystkie te ścieżki są eksplorowane po to, by zgłębić opisywany fenomen i by spojrzeć na niego z każdej możliwej perspektywy. Błażej Tokarski za wszelką cenę, niekiedy gorączkowo, próbuje zrozumieć analizowane wątki, dopuszczając różnorakie punkty widzenia. Z recenzji dr. hab. Tadeusza Kornasia, prof. UJ

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

1 osoba kupiła
40
Słuchowisko - Tomcio Paluszek LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Słuchowisko - Tomcio Paluszek LIWONA
Charles Perrault, Liwona
Dostępny
3 szt.

Książka dla dzieci z dużymi literami ułatwiającymi czytanie z przepięknym. Bajecznym słuchowiskiem na płycie CD. ze wspaniałymi piosenkami.

10,30 zł
4,94 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 5,36 zł

1 osoba kupiła
41
Amberek. Kochamy cię, Misiu Tulisiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Kochamy cię, Misiu Tulisiu
Dostępny
49 szt.

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! Miś Tuliśto współczesna klasyka! –„Guardian”. Cudowna pochwała przyjaźni ipotwierdzenie, że wszyscy kochamy Misia Tulisia. Bo jak można niekochać Misia, który zawsze służy pomocą, kocha wszystkich irozdaje tyle wspaniałych przytuleń? Biedny Miś Tuliś! Tak bardzo chciałby mieć najlepszego przyjaciela. Wszyscy wokół mają: Puszatka, Krowa, Króliki, Śmieszki. Tylko on nie. A może tylko tak mu się wydaje inie widzi, że wokół ma samych przyjaciół, bo wszyscy bardzo go kochają? Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie.Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”.Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym.Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym.W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” –idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa jewspółczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Mellingto jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem.Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu:Umykający całusek,Śpij dobrze, dobry rycerzu,Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

34,80 zł
24,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
42
Miasto z mgły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto z mgły
Dostępny
1504 szt.

Ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona. Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka jeszcze nigdy nie powstała. Gaudí, płynący na pokładzie transatlantyku zachwyca się parą i światłem ̶ materią, z której powinny być zrobione miasta. Miasto z mgły, ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafona, jest poszerzeniem literackiego świata „Cmentarza Zapomnianych Książek”. Ten zbiór jedenastu opowiadań pokazuje wszystkie cechy pisarstwa Zafona, ale subtelnie, jakby przez mgłę wszechobecną w jego literackich obrazach. Te opowieści mogłyby stać się elementami większej całości, a jednak pisarz puścił je wolno, dając im osobne życie. Może po to, by ukazały w pełni wyjątkowość jego prozy tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do powieści mistrza? W każdym z opowiadań jest charakterystyczna atmosfera jego najbardziej znanych utworów – delikatny smutek, dystans i zaduma, są nawiązania wprost do cyklu o „Cmentarzu Zapomnianych Książek”, jest też ukłon w stronę jednego z mistrzów Zafona – Miguela de Cervantesa. Wszystko pełne pisarskiej magii typowej dla autora, który sprawił, że jak nigdy wcześniej potrafiliśmy marzyć. – Leszek Bugajski

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
43
Pięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć
Dostępny
159 szt.

Nieopowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę rozpruwacza Wszyscy znamy legendę Kuby Rozpruwacza. Od ponad wieku domniemany, seryjny morderca kobiet jest przedmiotem badań historycznych, opracowań i analiz, a także bohaterem wielu książek, opowiadań, filmów, czy zwykłych strasznych historii opowiadanych sobie w nocy by się bać. Stał się elementem miejskiej kultury Londynu, śladami zabójcy prowadzone są wycieczki, a jego „cień” zobaczyć można w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Hallie Rubenhold mówi: „Kuba Rozpruwacz był tylko seryjnym, obrzydliwym mordercą. Nikim więcej”. W opozycji do mitologicznej wręcz postaci Rozpruwacza napisała książkę o jego ofiarach, a choć nie wiemy ile ich było na pewno, pięć z nich znamy z imienia: Polly, Annie, Elizabeth, Catherine i Mary-Jane. Pięć kobiet z różnych stron Londynu i Wielkiej Brytanii, o różnych historiach życiowych, pragnieniach, planach na przyszłość. Pisały ballady, prowadziły kawiarnie, żyły w starych, wiejskich posiadłościach... nigdy się nie spotkały, lecz w historii pozostaną zawsze razem, bo połączył je rok tragicznej śmierci – 1888 i domniemany zabójca, którego legenda obrosła w większą sławę, sławę o której one nie mogłyby nawet pomarzyć. Hallie Rubenhold, która jest uznaną historyczką i twórczynią literatury faktu, napisała książkę właśnie o nich, o kobietach, które w powszechnej świadomości stały się jedynie ofiarami, dopełniającymi liczbę zabójstw Kuby Rozpruwacza, nad którymi nigdy nie pochyliła się historia. Autorka opowiada i zwraca im prawdziwe historie ich losów i ich śmierci, tworząc tym samym fascynujący portret różnorodnych bohaterek, a także mrocznego, wiktoriańskiego Londynu. Książka zdobyła nagrodę Baillie Gifford, najbardziej prestiżową, brytyjską nagrodę dla autorów literatury faktu.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
44
Słuchowisko - Kopciuszek LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchowisko - Kopciuszek LIWONA
Charles Perrault, Liwona
Dostępny
15 szt.

Przepiękne, bajeczne słuchowisko o Kopciuszku, ze wspaniałymi piosenkami. Narrator: Ksawery Jasieński.

10,25 zł
7,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,26 zł

1 osoba kupiła
45
Baby Happy. Chusteczki nasączone, mleko i miód, 64 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Baby Happy. Chusteczki nasączone, mleko i miód, 64 sztuki
Bella
Dostępny
8 szt.

Chusteczki nasączone Baby Happy zawierają proteiny mleka oraz ekstrakt z miodu. Naturalne proteiny mleka dokładnie oczyszczają i nawilżają skórę, zapewniając wygodną i skuteczną pielęgnację ciała maluszka, a wyciąg z miodu łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Zawierają neutralne dla skóry pH 5,5.

9,99 zł
6,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 3,70 zł

1 osoba kupiła
46
Algorytmy sztucznej inteligencji. Ilustrowany przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy sztucznej inteligencji. Ilustrowany przewodnik
Dostępny
38 szt.

Sztuczna inteligencja ma umożliwiać wykorzystywanie danych i algorytmów do podejmowania lepszych decyzji, rozwiązywania trudnych problemów i automatyzowania złożonych zadań. Ma też zwiększać produktywność człowieka. Obecnie sztuczna inteligencja z rozmachem wkracza do kolejnych dziedzin. Budzi zachwyt, ale też kontrowersje i obawy. Nowe narzędzia, choćby były tworzone z najlepszymi intencjami, zawsze mogą zostać wykorzystane w niewłaściwy czy szkodliwy sposób. Oznacza to, że każdy, kto rozwija nowe technologie, powinien to robić odpowiedzialnie. Aby to było możliwe, trzeba dobrze zrozumieć podstawy działania sztucznej inteligencji - algorytmy. To praktyczny przewodnik po algorytmach sztucznej inteligencji. Skorzystają z niego programiści i inżynierowie, którzy chcą zrozumieć zagadnienia i algorytmy związane ze sztuczną inteligencją na podstawie praktycznych przykładów i wizualnych wyjaśnień. Książka pokazuje, jak radzić sobie z takimi zadaniami programistycznymi jak wykrywanie oszustw bankowych czy sterowanie pojazdem autonomicznym. Pierwsze rozdziały dotyczą podstawowych koncepcji i algorytmów i stają się punktem wyjścia do bardziej złożonych tematów: wydajnych algorytmów przeszukiwania oraz poszukiwania rozwiązań w środowisku konkurencyjnym. Przedstawiono tu zagadnienia uczenia maszynowego, w tym proces przygotowania danych, modelowania i testowania. Omówiono też zasady uczenia przez wzmacnianie za pomocą algorytmu Q-learning.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
47
Słuchowisko - Jaś i Małgosia LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchowisko - Jaś i Małgosia LIWONA
Wilhelm i Jacob Grimm, Liwona
Dostępny
8 szt.

Przepiękne, bajeczne słuchowisko o Jasiu i Małgosi, ze wspaniałymi piosenkami. Narrator: Ksawery Jasieński.

10,25 zł
7,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,26 zł

1 osoba kupiła
48
Piórnik z 2 klapkami bez wyposażenia, Cute Doggy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik z 2 klapkami bez wyposażenia, Cute Doggy
Starpak
Dostępny
38 szt.

Piórnik Cute Doggy pozwala w uporządkowany sposób przechowywać wszystkie niezbędne przybory szkolne. Rozkładane klapki i elastyczne uchwyty zapewniają łatwy dostęp do akcesoriów. Piórnik jest wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Dzięki swojemu rozmiarowi zmieści się w każdym plecaku i worku. • 2 rozkładane klapki • odporny materiał • mocny zamek błyskawiczny • trwałe uchwyty na przybory • po złożeniu zajmuje mało miejsca Wymiary piórnika: 13.5 x 20.5 x 4.0 cm

17,99 zł
1 osoba kupiła
49
Torby z cytatami Prusa MIX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torby z cytatami Prusa MIX
Episteme
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Efektowne, trwałe i oryginalnetorby z grubej bawełnyMogą być niezależnym elementem swobodnej stylizacjibądź doskonałym uzupełnieniem torebkiZmieszczą się w nich zeszyty A4 (zarówno w pionie,jak i w poziomie), laptop, stos książek, warzywa kupione na targu czy strój dofitnessuDzięki długim uchom wygodne do noszenia naramieniuZaprojektowane i uszyte w PolsceIdealne dla każdego miłośnika literatury iprusofila.Wzory wysyłane losowo.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
50
Najsłabszy opór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłabszy opór
Dostępny
30 szt.

Jak to jest, kiedy poddajesz się nieoczekiwanym zbiegom okoliczności, pozwalasz nieść się falom jak gigantyczna kubomeduza albo opalony surfer – pyta (a odpowiedzi sprawdza na sobie) główna bohaterka duńskiej powieści, mistrzyni puszczania kaczek i mentalnego sportu, który sama określa jako „minimalny hedonizm myślenia”. Poetycka, rozpalona słońcem i wypełniająca spokojem opowieść o tym, co się dzieje, gdy wyrywamy się z codziennych uwikłań i mielących nas trybów rutyny, kiedy pieszczocie życia stawiamy jedynie najmniejszy opór i przestajemy być zależni od fal innych niż te, które i tak zawsze mamy w sobie.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
51
Dziewczyna na klifie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna na klifie
Dostępny
1 szt.

Przejmująca opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni, o rodzinnych sekretach, o kłamstwach, krzywdach i rozstaniach, ale też o miłości i nadziei. Załamana poronieniem i oddalającą się wizją macierzyństwa młoda rzeźbiarka, Grania Ryan, porzuca Nowy Jork i życiowego partnera, Matta. Po dziesięciu latach nieobecności powraca do Irlandii, do rodzinnego domu położonego nad smaganą wichrami zatoką Dunworley. Pewnego dnia podczas spaceru brzegiem morza widzi stojącą na krawędzi klifu dziewczynkę o rudych włosach ubraną w koszulę nocną. Jak zahipnotyzowana obserwuje trwające w bezruchu dziecko, sprawiające wrażenie, jakby nie zdawało sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Dość szybko pomiędzy Granią a osieroconą przez matkę ośmioletnią Aurorą Lisle zawiązuje się przyjaźń – na tyle silna, by ojciec Aurory powierzył jej opiekę nad małą. Fakt ten bardzo niepokoi matkę Granii, Kathleen, która przestrzega córkę przed zawieraniem bliższych znajomości z członkami rodziny Lisle’ów. Ze starych listów obejmujących okres prawie stu lat oraz opowieści Kathleen Grania – która wcześniej nie zdawała sobie sprawy ze związków łączących jej matkę, babkę i prababkę z rodziną Lisle’ów – dowiaduje się o swoich korzeniach, o zawikłanych losach obu irlandzkich rodzin, gdzie miłość przeplatała się z tragedią. Ale to nie Grania, lecz obdarzona wielką przenikliwością i apetytem na życie Aurora, zdejmie klątwę ciążącą na przyszłości.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
52
Przewodnik operowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik operowy
Dostępny
8 szt.

Popularny przewodnik operowy w nowej odsłonie. Autor dodał opisy 30 nowych oper, w tym „Sen nocy letniej” Brittena, „Pułapka” Krauzego czy „Maria Stuart” Donizettiego. Całość została zaktualizowana, zyskała też atrakcyjną szatę graficzną.

55,00 zł
42,35 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
53
Słuchowisko - Śpiąca królewna LIWONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchowisko - Śpiąca królewna LIWONA
Charles Perrault, Liwona
Dostępny
15 szt.

Książka dla dzieci z dużymi literami ułatwiającymi czytanie z przepięknym. Bajecznym słuchowiskiem na płycie CD. ze wspaniałymi piosenkami.

10,25 zł
7,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,26 zł

1 osoba kupiła
54
World of Warcraft: Odkrywanie Azeroth. Wschodnie królestwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Warcraft: Odkrywanie Azeroth. Wschodnie królestwa
Dostępny
1863 szt.

Dołącz do mistrza szpiegów Matiasa Shawa i kapitana Flynna Fairwinda, którzy w służbie króla i kraju wyruszają na ekspedycję przez Wschodnie Królestwa, by spisać ich historię oraz skatalogować oręż, zbroje i nieznane dotąd moce, rozproszone po tej przepastnej krainie.

74,99 zł
59,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
55
Najdziwniejsze fobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najdziwniejsze fobie
Dostępny
39 szt.

Jak się nazywa lęk przed pająkami? Czy można bać się zegarów i upływającego czasu? Co tajemniczego i przerażającego czai się w cyfrach? Skąd wziął się strach przed piątkiem trzynastego? I dlaczego przeraża nas zapadający zmrok i nietoperze? Tego wszystkiego dowiecie się z książki Najdziwniejsze fobie. Naukowcy opisali i zbadali aż siedemset różnych lęków i strachów. Dzięki tej książce poznacie najciekawsze i najdziwniejsze fobie, które mogą pojawić się w życiu każdego człowieka. Dowiecie się skąd wzięły się ich tajemnicze nazwy oraz odkryjecie wielu zaskakujących faktów i ciekawostek związanych z działaniem ludzkiego mózgu. Witajcie w świecie fobii.

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
56
Zaczynamy pisać szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczynamy pisać szlaczki
Dostępny
2957 szt.

To proste ćwiczenia grafomotoryczne, dzięki którym najmłodsi będą mogli poćwiczyć rączkę, by później łatwiej było im pisać literki i cyferki. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
57
Siedem sióstr. Tom 4. Siostra Perły (wydanie kolekcjonerskie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem sióstr. Tom 4. Siostra Perły (wydanie kolekcjonerskie)
Dostępny
214 szt.

Ekskluzywne wydanie książki, którą pokochały Polki! Czwarta część cyklu „Siedem Sióstr” – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności. Duży format, twarda oprawa i okładka, której nie chce się wypuszczać z rąk… Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Cece d’Aplièse nigdy nigdzie nie pasowała… Po śmierci ojca znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię, by podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta i znaleźć swoje korzenie. Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii. Rok 1906. Kitty McBride, córka duchownego z Edynburga, otrzymała szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Na nowym kontynencie poznaje braci bliźniaków – porywczego Drummonda i ambitnego Andrew – spadkobierców fortuny, której ich rodzina dorobiła się na poławianiu i handlu perłami. I musi wybierać między głosem serca a rozsądkiem. Kiedy CeCe dociera do Australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

58
Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Dobrze zacznij dzień. Odzyskaj siebie i znajdź czas dla swoich potrzeb i marzeń. Zamień „nie mogę” w MOGĘ! Wprowadź rewolucyjną poranną rutynę, dzięki której znajdziesz spokój, zmaksymalizujesz wydajność oraz zachowasz zdrowie i energię. Pobudka o 5 rano może zmienić życie na zawsze. Robin Sharma, autor bestsellera Mnich, który sprzedał swoje Ferrari jest jednym z czołowych guru rozwoju osobistego na świecie. Jego książki sprzedały się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy. Z rad Sharmy korzystały takie firmy jak Microsoa, NASA, Nike czy FedEx. W książce Klub 5 rano Sharma przedstawia autorskie sposoby zmniejszenia stresu, poprawy koncentracji, uwolnienia kreatywności i przywrócenia równowagi między pracą a życiem osobistym. Jego metody zostały wypracowane w trakcie wielu lat praktyk z ludźmi, którzy odnieśli największe sukcesy na świecie. Teraz Sharma dzieli się swoimi spostrzeżeniami i narzędziami, opierając się na kluczowym założeniu, że wygrywanie zaczyna się o świcie. Przyjmij nawyk wczesnego wstawania, który wielu osobom pomógł osiągnąć wspaniałe sukcesy, jednocześnie zwiększając ich poczucie szczęścia, spełnienia i sprawczości. Sharma opowiada o tym, jak ludzie sukcesu, wielcy geniusze oraz tytani biznesu zaczynają dzień. Poranna praktyka Robina Sharmy pomaga łatwo wstawać o świcie, umożliwiając spokojne wejście w dzień. Dzięki radom autora zyskujemy cenny czas na myślenie, ćwiczenia, rozwój osobisty i kreatywne działanie. Wstąp do Klubu 5 rano i wykorzystaj każdy dzień najlepiej, jak możesz.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

59
Kate Daniels. Tom 10. Magia triumfuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kate Daniels. Tom 10. Magia triumfuje
Dostępny
705 szt.

Kate przebyła długą drogę od samotniczki do strażniczki magicznej Atlanty. Poznała przyjaciół i wrogów. Znalazła miłość i założyła rodzinę z Curranem Lennartem, byłym Władcą Bestii. Ale jej magia jest zbyt potężna, by nadnaturalni rywale pozwolili Kate żyć w spokoju. Kate i Roland zawarli rozejm, ale kiedy ojciec znów łamie warunki paktu, najemniczka pojmuje, że konfrontacja jest nieunikniona. Wyrocznia Wiedźm ma wizję krwi, ognia i ludzkich kości, a pod drzwi Kate trafia tajemnicza przesyłka zwiastująca wojnę ze starożytnym wrogiem, który prawie zniszczył jej rodzinę. Kate wie, że czas spokoju minął i nie widzi innego wyjścia, jak tylko połączyć siły z najmniej oczywistymi sojusznikami. Wie, że zdrada jest nieunikniona. Wie, że może nie przeżyć nadchodzącej bitwy. Ale musi spróbować. Dla syna. Dla Atlanty. Dla świata.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

60
Na zakręcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zakręcie
Dostępny
3598 szt.

Opowieść o dwojgu ludzi, którzy na nowo nauczyli się kochać i cieszyć życiem. Miles i Sara musieli pokonać w swoim życiu wiele zakrętów. On jest wdowcem samotnie wychowującym syna, ona – rozwódką. Wydawało się, że jedno drugiemu przywróciło wiarę w szczęście, że oboje odnaleźli wreszcie drogę do szczęśliwej przyszłości. Tymczasem okazuje się, że są złączeni szokującą tajemnicą, która zmusi ich do przemyślenia na nowo wszystkich wyborów. I dokonania następnych – które mogą złamać im serca. Jak zakończy się romans Milesa i Sary? Czy przeszłość na zawsze ich rozdzieli?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

61
Kreatywność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywność
Dostępny
520 szt.

Kreatywność jest zwykle uważana za rzadki dar, którym mogą cieszyć się nieliczni John Cleese w tym krótkim, niezwykle praktycznym i bardzo zabawnym przewodniku, obala wszelkie stereotypy i pokazuje, że jest kreatywność to zdolność, która dla każdego jest na wyciągnięcie ręki. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu jako pisarz, Cleese radzi i dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat natury procesu twórczego.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

62
Księga Wszystkich Dusz. Tom 4. Przemiana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Wszystkich Dusz. Tom 4. Przemiana
Dostępny
930 szt.

Na polach bitew rewolucji amerykańskiej Matthew de Clermont poznaje Marcusa MacNeila, młodego chirurga z Massachusetts w chwili politycznego przebudzenia, kiedy wydaje się, że świat czeka lepsza przyszłość. Kiedy Matthew daje mu szansę nieśmiertelności i nowe życie wolne od pęt purytańskiego wychowania, Marcus wykorzystuje okazję, żeby stać się wampirem. Ale ta transformacja nie jest łatwa, a odwieczne tradycje i obowiązki rodu de Clermont zderzają się z głęboką wiarą Marcusa w wolność, równość i braterstwo. Potem następuje przeskok do współczesnego Paryża, gdzie Phoebe Taylor, młoda pracownika Sotheby, w której zakochał się Marcus, ma właśnie wyruszyć we własną podróż do nieśmiertelności. Choć zmodernizowana wersja tego procesu z początku wydaje się nieskomplikowana, para odkrywa, że wyzwanie stojące przed człowiekiem, który chce zostać wampirem, budzi nie mniejszą grozę niż w osiemnastym wieku. Cienie, przed którymi, zdawało się, Marcus uciekł przed wiekami, mogą powrócić, żeby ich oboje prześladować. Gorąca historia miłosna i fascynujący opis siły tradycji oraz możliwości nie tylko zmiany, ale rewolucji, Przemiana, czwarty tom „Księgi Wszystkich Dusz”, łączy w sobie niespieszną opowieść o nadnaturalnym świecie w ważnym momencie historii (dzięki czemu poprzednie tomy stały się bestsellerami) z romansem spajającym stulecia.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

63
Światła w bursztynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła w bursztynie
Dostępny
80 szt.

Poprzez plastyczny język poezji wyrażamy całą paletę uczuć: miłość, smutek, niepewność, podziw nad pięknem przyrody. Wszystkie te elementy poetyckiego kalejdoskopu można odnaleźć w Światłach w bursztynie. Niniejsza antologia jest zbiorem przekładów utworów wybitnych współczesnych poetów chińskich, laureatów najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Chinach - Nagrody im. Lu Xuna.

70,00 zł
60,20 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,80 zł

64
Hodża Nasreddin. Przygód księga druga. Zaczarowany książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hodża Nasreddin. Przygód księga druga. Zaczarowany książę
Dostępny
60 szt.

Bliskowschodni mędrzec i filozof powraca w drugiej księdze swoich przygód autorstwa Leonida Sołowiowa. Oczywiście na wiernym osiołku, z trafnymi spostrzeżeniami, ciętym językiem i licznymi fortelami w zanadrzu! „Nocowaliśmy pod niejednym dachem, grzaliśmy się u niejednego ogniska, rozmawialiśmy o Hodży Nasreddinie z wieloma ludźmi. Los był nam przychylny w naszych poszukiwaniach i oto dziś odsłaniamy jeszcze jedną stronicę jego życia i powtarzamy za mędrcem Ibn Tufajlem: Oby ta historia posłużyła jako nauka temu, kto ma serce, albo temu, kto potrafi uważnie słuchać i patrzeć...” – fragment wprowadzenia do książki

65,00 zł
55,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,10 zł

65
70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym
Dostępny
80 szt.

Siedem dekad po utworzeniu Chińskiej Republiki Ludowej państwo to dysponuje coraz większą swobodą w dążeniu do realizacji własnych celów i działania nie według narzuconych z zewnątrz, ale samodzielnie wytyczonych reguł. Celem niniejszego opracowania jest odpowiedź na pytanie o charakter tych dążeń oraz metody ich realizacji. Czytelnik ma tu sposobność zapoznania się rozmaitymi spojrzeniami na historię i kondycję współczesnych Chin, przyporządkowanymi do trzech kategorii: polityki, ekonomii i kultury. O wartości poszczególnych rozdziałów stanowi wielowymiarowy opis złożonej rzeczywistości, pozwalający na zapowiedziane tytułem ?interdyscyplinarne? poznanie Chin i ich roli we współczesnym świecie. Monografia 70 lat Chińskiej Republiki Ludowej w ujęciu interdyscyplinarnym pod redakcją Hanny Kupś, Macieja Szatkowskiego oraz Michała Dahla jest publikacją ambitną i interesującą. Jej największą zaletą jest nie tylko tytułowa, ale autentyczna interdyscyplinarność. Teksty w niej zawarte obejmują tematykę polityczną, ekonomiczną i kulturową. Redaktorom udało się nie tylko zachować równowagę między poszczególnymi częściami monografii, ale również, co nie mniej ważne, zadbać o ich wzajemnie komplementarny charakter. Warto też zauważyć, że w kontekście postępujących przemian w ChRL (centralizacja władzy, zwrot od pragmatyzmu do ideologizacji w polityce, rosnące napięcia tak wewnątrz państwa, jak i w kontaktach z sąsiadami czy szerzej otoczeniem międzynarodowym) praca ta jest pozycją bardzo na czasie, podsumowującą przemiany ostatnich dekad i stanowiącą dobry punkt wyjścia do analiz bieżących i na przyszłość. Tym samym może być wartościowym materiałem dla studentów, uzupełniającym literaturę do zajęć poświęconych współczesnym Chinom, jak również dla bardziej zaawansowanych badaczy, zainteresowanych wyjściem poza własny obszar badań odnośnie Chin w poszukiwaniu inspiracji na polu innych dyscyplin naukowych. Z recenzji dra hab. Krzysztofa Kozłowskiego, prof. SGH

56,00 zł
48,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,84 zł

66
Iluzja demokracji bezpośredniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iluzja demokracji bezpośredniej
Dostępny
80 szt.

Książka jest oryginalnym i świetnie ugruntowanym empirycznie wkładem do akademickich, a także publicystycznych debat na temat stanu i przyszłości demokracji ? debat niezwykle aktualnych w dobie triumfu populizmów i medialnych manipulacji. Sumuje i rozwija argumenty krytyczne wobec propozycji ?demokracji bezpośredniej? ? jej normatywnej zgodności z wartościami demokratycznymi, efektywności i praktycznej stosowalności. W tej perspektywie szczegółowo analizowane są polskie reformy polityczno-prawne po 1989 roku, które miały na celu wprowadzenie elementów demokracji bezpośredniej do polskiego systemu politycznego i porządku konstytucyjnego. Przedstawienie szczegółów transformacyjnych debat i reform jest ważne i unikalne w literaturze politycznej. prof. Jan Pakulski, Tasmania University, Australia, Collegium Civitas, Warszawa W książce można wyodrębnić trzy warstwy rozważań. Autorki przedstawiają: 1) genezę obowiązujących form demokracji bezpośredniej (ujmując sprawę z szerszej perspektywy, genezę obecnego modelu demokracji); 2) syntezę aktualnie obowiązujących podstaw prawnych demokracji bezpośredniej; 3) zwięzły opis praktyki politycznej w zakresie instytucji demokracji bezpośredniej. Wszystkie warstwy rozważań dotyczą okresu 30 lat, tj. obejmują lata 1989?2019. Dotychczas nie opublikowano monografii, która obejmowałaby genezę, podstawy prawne i praktykę wszystkich form demokracji bezpośredniej w Polsce na poziomie ogólnokrajowym. dr hab. Marcin Rachwał, prof. UAM Ewa Nalewajko, profesor doktor habilitowana nauk społecznych. Pracuje w Zakładzie Badań Elit i Instytucji Władzy Instytutu Studiów Politycznych PAN. Zajmuje się badaniami elit politycznych ? parlamentarnych, rządowych i samorządowych, a także władz partyjnych. Zainteresowana również zagadnieniami partycypacji społecznej, relacji między władzą a społeczeństwem oraz współczesnymi przemianami systemów demokratycznych. Opublikowała wiele prac naukowych, wśród nich: Między populistycznym a liberalnym. Style polityczne w Polsce po roku 1989 (2013); Droga do samorządności terytorialnej. Polska 1989?1990 (2016, współautorzy: Jerzy Bartkowski, Barbara Post, Inka Słodkowska); Społeczne światy elity administracyjnej państwa (2016, współautorzy: Barbara Post, Anna Radiukiewicz, Paweł Maranowski); Obywatelska inicjatywa ustawodawcza w systemie przedstawicielskim jako przykład niedopasowania instytucjonalnego (2017); Uwłaszczone politycznie społeczeństwa i wiarygodne rządy (2019). Barbara Post, doktor nauk humanistycznych, socjolog. Pracuje w Instytucie Nauk Socjologicznych i Pedagogiki SGGW w Warszawie. Zainteresowania badawcze: socjologia władzy i polityki, socjologia organizacji, socjologia problemów społecznych. Najważniejsze publikacje: Społeczne światy elity administracyjnej państwa (2016, współautorzy: Ewa Nalewajko, Anna Radiukiewicz, Paweł Maranowski); O zespole doradców socjologicznych Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego (2018); Kopiec z kredy. Co proces decyzyjny w sprawie reformy szkolnictwa mówi o polskiej demokracji? (2018, współautorka: Ewa Nalewajko); Płeć i polityka. Między pozornymi różnicami i różnorodnością (2019).

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

67
Szkice do historii Polski Niemiec i Czech w wiekach od X do XII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice do historii Polski Niemiec i Czech w wiekach od X do XII
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Prezentowana publikacja to w pewnym sensie uboczy efekt wykonanej przez ich Autora (w latach 2015-2020) pracy badawczej nad historią Polski i Europy środkowej wieków IX i X, aż po stulecie XII. Wyniki wówczas przedsiębranych dociekań, przekładów i sporządzonych analiz tematycznych zawarte zostały w następujących publikach: Piastowie a Rzesza w latach 937/939 - 1138, Historia Niemiec w latach 843-1137 (praca wspólna z J. Sochackim) oraz Zjazd gnieźnieński a.D.M...; biograficzne dzieło Wojciech święty z krwi i kości, stanowiące dyptyk z Zjazdem, ukaże się niebawem. W zasadniczych częściach powyższych opracowań znalazły się stosowne ciągi narracyjne, wszakże dla dokładnego zgłębienia niektórych zagadnień szczegółowych musiałyby one zostać wtenczas nieproporcjonalnie rozwinięte, zaciemniając istotę głównego wywodu. Umieszczone w zbiorze: Szkice..., prezentują się przecież zupełnie inaczej - jako wyraz pogłębionych poszukiwań badawczych. W takim ujęciu, stanowiąc artykuły problemowe mają co do zasady za zadanie przybliżyć tematy poznawczo istotne jakie pojawiły się przy historiograficznych rozważaniach ogólniejszych, lecz dla których dotychczas zabrakło miejsca, bądź były traktowane jako dodatki do wiodącego przekazu. W tak zakreślonych ramach należy zatem podejmować zawartość niniejszej pracy, w tym rozumieniu wielowątkowej, to jednak za wyjątkiem artykułu dziesiątego, który stanowi widziany oczami Autora skrócony, aczkolwiek wielokrotnie odmienny od punktu widzenia historiografii tradycyjnej koherentny wykład historii Polski z lat 1025-1138.W szerzej pojmowanym wymiarze badawczym, wymowa Szkiców... stanowić może i powinna bazę koncepcyjną dla posiadających przymiot nowości rozważań nad historią Polski, Niemiec i Czech z omawianego okresu.

129,00 zł
103,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,80 zł

68
David Foster Wallace - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
David Foster Wallace
Dostępny
13 szt.

Pierwsze polskojęzyczne studium na temat twórczości jednego z najważniejszych współczesnych prozaików amerykańskich pokolenia przełomu wieków. Przedstawiono w nim przekrojowe opracowanie spuścizny literackiej Wallace'a, uwzględniając główne zagadnienia tematyczne wielokrotnie pojawiające się w różnych kontekstach w jego twórczości, istotne dla jego prozy wątki filozoficzne i charakterystyczne cechy jego poetyki. Wallace w czasie swej krótkiej kariery odmienił oblicze dzisiejszej prozy. Opublikowanie jego powieści Infinite Jest można przyrównać do małego trzęsienia ziemi. Książka niemal nieznanego młodego autora spotkała się z bezprecedensową falą zainteresowania ze strony zarówno krytyków literackich, jak i czytelników. W Polsce ukazały się zbiory opowiadań Wallace'a t.j: Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi, Niepamięć, tom esejów Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię i niedokończona powieść Blady król.

31,00 zł
26,04 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,96 zł

69
Tappi i awantura z olbrzymem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tappi i awantura z olbrzymem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Jeśli znacie przyjacielskiego wikinga Tappiego, to nie musimy Was zachęcać do poznania jego kolejnych przygód. Jeśli go jeszcze nie znacie - wybierzcie się z nim do Szepczącego Lasu. Poznajcie Tappiego i innych mieszkańców tego niezwykłego miejsca! W Szepczącym Lesie zjawia się olbrzym, który postanawia objąć w nim rządy i każe przynosić sobie jedzenie oraz… zacerować dziurawą skarpetkę. Przestraszone zwierzęta informują o tym Tappiego, licząc na pomoc swojego niezawodnego przyjaciela. Tappi postanawia porozmawiać z olbrzymem, ale choć jest potężnym wikingiem, to jednak przy olbrzymie Kudłaczu wydaje się bardzo malutki. Czy uda się uniknąć tytułowej awantury? Czy do Szepczącego Lasu powróci spokój? Ten tom to wyjątkowa propozycja w całej serii. To duży, olbrzymi (jakże by inaczej przy takim tytule) picturebook pełen kolorowych ilustracji.

32,99 zł
23,75 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

70
Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i pó...
Dostępny
65 szt.

Tworzenie idealnego CV, rozmowy kwalifikacyjne i budowanie sieci kontaktów to dopiero początek. Jak jednak masz postępować, gdy zdobędziesz już wymarzoną pracę? I co zrobić, jeśli po pewnym czasie okaże się, że marzyłaś o czymś innym? Autorka bestsellerów z list „New York Timesa” Mika Brzezinski oraz producentka programu Morning Joe Daniela Pierre-Bravo napisały idealny poradnik dla kobiet, które chcą nadać dynamikę swojej karierze. Książka Osiągnij to! zawiera wnikliwe wywiady z gwiazdami branży medialnej, modowej oraz biznesowej. To praktyczny przewodnik po zawiłych ścieżkach kariery, który nie tylko pozwoli ci otrzymać upragnione stanowisko, ale również pokaże, jak negocjować wypłatę, walczyć o awans czy upewnić się, że naprawdę robisz to, co kochasz. „Idealny poradnik dla kolejnego pokolenia kobiet, które będą rządzić światem – czy to z własnego biura w redakcji, z sali konferencyjnej czy rządowych gabinetów.” – Valerie Jarrett, była urzędniczka rządowa na stanowisku: starszy doradca prezydenta Obamy „W morzu rozmów o sile kobiet Mika Brzezinski wyróżnia się bezpośredniością, asertywnością oraz praktycznością. W książce Osiągnij to! wskazuje kobietom skuteczne sposoby zdobywania pracy. To niezastąpiony poradnik.” – Laura Brown, redaktor naczelna magazynu „InStyle” „Ten szczery, bezpośredni poradnik pozwoli ci zaoszczędzić masę czasu! Mika i Daniela dzielą się sekretami, które przydadzą się każdej młodej kobiecie rozpoczynającej ścieżkę kariery. Dzięki nim dowiesz się, jak osiągnąć sukces.” – Barbara Corcoran, potentatka handlu nieruchomościami oraz współprowadząca programu Shark Tank w stacji ABC Mika Brzezinski ‒ współprowadząca programu Morning Joe, prezenterka stacji MSNBC i autorka takich bestsellerów „New York Timesa”, jak Znaj swoją wartość, All Things at Once oraz Obsessed. Jest również stypendystką naukową na Harvard Institute of Politics oraz matką dwóch córek. Daniela Pierre-Bravo ‒ producentka programu Morning Joe w stacji MSNBC oraz współautorka NBC News Digital Know Your Value.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

71
Romantic Dialogues and Afterlives - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantic Dialogues and Afterlives
Dostępny
9 szt.

Romantyzm zwykle kojarzy się z samotnym geniuszem, z poetą usytuowanym na obrzeżach społeczeństwa i podkreślającym swoją twórczą niezależność. Pisarze romantyczni często kreowali taki właśnie wizerunek, wchodząc przy tym nieuchronnie w swoisty dialog z innymi twórcami i myślicielami, zarówno sobie współczesnymi, jak i z poetami z przeszłości lub ze swymi przewidywanymi odbiorcami i następcami. Tak właśnie szeroko pojęty romantyczny dialog jest głównym tematem esejów badaczy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Artykuły zawarte w tym tomie rzucają nowe światło na wzajemne oddziaływanie pisarzy romantyzmu europejskiego i amerykańskiego, ich związki z literaturą klasyczną, a także na ich spuściznę i wpływy na późniejszych twórców, również tych najbardziej współczesnych. Książka zachęca tym samym czytelnika do włączenia się w stymulującą wymianę myśli oraz do spojrzenia na nowo na tę wyłaniającą się podczas lektury wielowymiarową sieć powiązań między różnymi kulturami, językami, wizjami świata oraz pomiędzy teraźniejszością, przeszłością i przyszłością.

40,95 zł
33,99 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,96 zł

72
Ulotne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulotne
Dostępny
8 szt.

Ulotne – sam tytuł mówi wiele o tych opowiadaniach. Ulotna jest przeszłość, wyobrażenia o ludziach i sobie samym. Ulotne są myśli o tym, jak było i jak być mogło. Meandry pamięci i domysłów, wyobraźni i marzeń. To właśnie jest materia z jakiej składają się te opowieści, wysnute z prostych obrazów i bolesnych wspomnień, proponujące pewne wizje, ale dalekie od łatwych rozwiązań. Wciągają i zatrzymują na dłużej; na pewno nie ulecą łatwo z umysłu czytelnika. Joanna Olczak – jestem łodzianką. Trudne piękno tego miasta wywarło na mnie decydujący wpływ. Zczasem jednak zrozumiałam, że to nie przestrzeń, ale język jest materią, która mnie określa i w której czuję się najlepiej. Dlatego pracowałam jako kierowniczka literacka w teatrze, dziennikarka i scenarzystka (m.in. „Na dobre i na złe”). Obecnie mieszkam w Szwajcarii. Żyję wśród dźwięku krowich dzwonków i gardłowych dialektów. Zostałam wyłączona ze wspólnoty języka. Okazało się to, o dziwo, bardzo ciekawym doświadczeniem. W Szwajcarii popularyzuję literaturę polską, organizując spotkania zpisarkami i pisarzami. Powołałam też do życia Polski Klub Książki w Zurichu, bo wierzę, jak Mario Vargas Llosa, że „literatura to coś najlepszego, co wymyślono dla obrony przed złym losem”. Ulotne to mój debiut.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

73
Dziedzic podziemia Tom 3. Oblicze diabła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzic podziemia Tom 3. Oblicze diabła
Dostępny
24 szt.

Trzeci tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie. Miłość do diabła nie jest łatwa, ale czasem serce nie pozostawia wyboru. Związek Catriony i Grigoriya nadal jest skomplikowany. Wszystko, co się dookoła nich dzieje, skutecznie ich rozdziela. Jakby tego było mało, kiedy nie są razem, ktoś czyha na życie Catriony. Dziewczyna omal nie ginie w zamachu. Tymczasem Grigoriy chce zapewnić jej ochronę. W tym celu wylatuje do Włoch, aby spotkać się ze Starszyzną i walczyć o spokojną przyszłość Catriony. Nie cofnie się przed niczym, żeby dziewczyna w końcu była bezpieczna. Jednak w cieniu tych wydarzeń wychodzą na jaw kolejne sekrety. Okazuje się, że przeszłość Catriony i Grigoriya jest zasnuta mgłą. Będą musieli znaleźć w sobie ogromną siłę, by zawalczyć o to, co dla nich najważniejsze. Ale czy ludzie z ich otoczenia na to pozwolą?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

74
Podkomisarz Robert Lew. Gdy nikt nie patrzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkomisarz Robert Lew. Gdy nikt nie patrzy
Dostępny
67 szt.

W lesie nieopodal Warszawy, rodzina jadąca na wakacje, znajduje plastikowe worki z ludzkimi szczątkami. Śledczy dość szybko ustalają tożsamość ofiar. Jedną z nich był młody chłopak - dziedzic niemałej fortuny, drugą - pochodząca z ubogiej rodziny kelnerka. Ofiar pozornie nic nie łączy, a rozmowy z ich rodzinami nie dają jednoznacznych wskazówek co do motywów zbrodni. Sprawę prowadzi aspirantka Sonia Czech, wnikliwa i ambitna policjantka, której życie toczy się głównie wokół pracy. Sytuacja komplikuje się, gdy odnajdywane są kolejne worki z poćwiartowanymi ciałami. Tymczasem, za sprawą byłego podkomisarza, Roberta Lwa, powraca temat Bruna Kality, podejrzewanego rok wcześniej o seryjne morderstwa. Czy kości znalezione wówczas w skrzynkach w bieszczadzkim domu Kality oraz odkryte w podwarszawskich lasach worki ze szczątkami są ze sobą powiązane? Czy rok wcześniej dopuszczono się rażących zaniedbań w tej sprawie? W prokuraturze robi się gorąco. Gdy nikt nie patrzy to druga część wciągającej, docenionej przez czytelników i recenzentów kryminalnej serii autorstwa M.M. Perr.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

75
Zapłacisz mi za to - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapłacisz mi za to
Dostępny
94 szt.

Co środę, jak w zegarku, wraca strach. Ten dzień jest zwyczajną środą. Do czasu, aż dzwoni telefon. Tajemniczy głos i mrożąca krew w żyłach groźba. Alice Henderson się rozłącza i skwapliwie klasyfikuje to jako głupi żart, którego celem jest redakcja gazety, dla której pracuje. Ale w kolejną środę stalker wykonuje kolejny ruch – i staje się jasne, że na jego celowniku znajduje się Alice. Ktoś chce, by cierpiała, ale dlaczego? Dzięki swoim artykułom stała się znana lokalnej społeczności – czy to możliwe, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo nie z powodu jej pracy, lecz przeszłości? Alice pełna jest determinacji, aby nie ulec strachowi, a kiedy policyjne śledztwo nic nie daje, jej chłopak nalega na wynajęcie prywatnego detektywa, Matthew Hilla. Z każdą kolejną środą ostrzeżenia eskalują, aż w końcu celem stalkera staje się nie tylko Alice, ale i jej rodzina. Czy dziennikarce uda się odkryć za co jest karana, zanim przerażające groźby staną się rzeczywistością?

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

76
Zestaw do ping-ponga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do ping-ponga
Mega Creative
Dostępny
32 szt.

Podstawowy zestaw dwóch rakietek oraz trzech piłeczek do ping-ponga będzie idealny dla amatorów tej gry. Dwie rakietki z wyjątkowo przyjazną dla graczy konstrukcją deski oraz kombinacją okładzin – czerwona z czopami do wewnątrz i czarna gładka na zewnątrz –, co pozwoli na dokładniejszy odbiór serwisu przeciwnika i grę z dużą kontrolą piłki. Do rakietek dołączone są trzy plastikowe piłeczki, skierowane głównie do graczy hobbystycznych. Krągłość i wytrzymałość piłek czyni je odpowiednimi dla początkujących zawodników (dwie piłki w kolorze białym oraz jedna w pomarańczowym). Ponadto zestaw zawiera siatkę wraz z uchwytami to zamontowania jej do stołu. Wymiary opakowania: 19.0 x 29.0 cm

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

77
Rakietki do ping-ponga w pokrowcu + akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki do ping-ponga w pokrowcu + akcesoria
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Zestaw idealny dla amatorów gry. Podstawowy zestaw dwóch rakietek oraz trzech piłeczek do ping-ponga od Mega Creative dla osób znających przygodę z tenisem stołowym. Zawartość zestawu: dwie rakietki z wyjątkowo przyjazną dla amatorów konstrukcją deski oraz kombinacją okładzin – czerwona z czopami do wewnątrz i czarna gładka na zewnątrz – pozwoli to na dokładniejszy odbiór serwisu przeciwnika i grę z dużą kontrolą piłki. Do rakietek dołączone są trzy plastikowe piłeczki, skierowane głównie do graczy hobbystycznych, poszukujących łatwych do grania piłek, ich krągłość i wytrzymałość czyni je odpowiednimi dla początkujących zawodników (dwie piłki w kolorze białym oraz jedna w pomarańczowym). Ponadto zestaw zawiera siatkę wraz z uchwytami to zamontowania jej do stołu. Całość zapakowana została w pokrowiec. Wymiary opakowania: 17.0 x 27.0 cm

52,90 zł
39,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,22 zł

78
Mc Rakietki Do Ping-ponga 3pil 20x29x4 B/c 50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mc Rakietki Do Ping-ponga 3pil 20x29x4 B/c 50
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

23,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

79
Rakietki do ping-ponga w pokrowcu + akcesoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki do ping-ponga w pokrowcu + akcesoria
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Zestaw idealny dla amatorów gry. Podstawowy zestaw dwóch rakietek oraz trzech piłeczek do ping-ponga od Mega Creative dla osób znających przygodę z tenisem stołowym. Zawartość zestawu: dwie rakietki z wyjątkowo przyjazną dla amatorów konstrukcją deski oraz kombinacją okładzin – czerwona z czopami do wewnątrz i czarna gładka na zewnątrz – pozwoli to na dokładniejszy odbiór serwisu przeciwnika i grę z dużą kontrolą piłki. Do rakietek dołączone są trzy plastikowe piłeczki, skierowane głównie do graczy hobbystycznych, poszukujących łatwych do grania piłek, ich krągłość i wytrzymałość czyni je odpowiednimi dla początkujących zawodników (dwie piłki w kolorze pomarańczowym oraz jedna w białym). Ponadto zestaw zawiera siatkę wraz z uchwytami to zamontowania jej do stołu. Całość zapakowana została w pokrowiec. Wymiary opakowania: 17.0 x 27.0 cm

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

80
Rakietki do ping-ponga + piłeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki do ping-ponga + piłeczki
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Zestaw idealny dla amatorów gry. Podstawowy zestaw dwóch rakietek oraz trzech piłeczek do ping-ponga od Mega Creative dla osób znających przygodę z tenisem stołowym. Zawartość zestawu: dwie rakietki z wyjątkowo przyjazną dla amatorów konstrukcją deski oraz kombinacją okładzin – czerwona z czopami do wewnątrz i czarna gładka na zewnątrz – pozwoli to na dokładniejszy odbiór serwisu przeciwnika i grę z dużą kontrolą piłki. Do rakietek dołączone są trzy plastikowe piłeczki, skierowane głównie do graczy hobbystycznych, poszukujących łatwych do grania piłek, ich krągłość i wytrzymałość czyni je odpowiednimi dla początkujących zawodników (dwie piłki w pomarańczowym kolorze oraz jedna w białym). Wymiary opakowania: 19.0 x 30.0 cm

28,90 zł
21,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

81
Rakieta do tenisa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakieta do tenisa
Mega Creative
Dostępny
33 szt.

Ten zestaw idealnie sprawdzi się podczas letnich dni. Zalety produktu: • w opakowaniu jest miękka piłka, • zabawa rozwija zdolności ruchowe dziecka, • idealne do zabawy na świeżym powietrzu, • zestaw zapakowany w wygodny do przenoszenia pokrowiec zamykany na zamek błyskawiczny. Jeżeli Twoja pociecha od najmłodszych lat wykazuje predyspozycje sportowe i chętnie widziałbyś ją w przyszłości na korcie, odnoszącą sukcesy, warto na początek postawić na ten zestaw. Kto wie, być może dzięki temu wyrośnie na gwiazdę pokroju Agnieszki Radwańskiej lub Rogera Federera.

75,90 zł
56,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,97 zł

82
Zestaw treningowy do piłki nożnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw treningowy do piłki nożnej
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
24 szt.

Miękka piłka nożna specjalnie zaprojektowana dla dziecka to najlepszy prezent. Poprawia zdolności ruchowe i wzmacnia kondycję Twojego dziecka! Gra pozwoli Ci na niesamowite chwile spędzone z Twoją pociechą. To pomysł na radość i zabawę w jednym. Zawartość zestawu: • miękka piłka nożna, • pompka, • pas z gumką, który ułatwia zabawę, aby kopnięta piłka nie oddaliła się od małego piłkarza. Wymiary opakowania: 19.0 x 19.0 x 19.0 cm

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

83
Piłka 23 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka 23 cm, mix kolorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Piłka to na pozór zwykły, kulisty, elastyczny przedmiot, wypełniony w środku powietrzem – w rzeczywistości piłka to jedna z najważniejszych rzeczy/zabawek towarzyszących nam w okresie dorastania. Piłką od Mega Creative możesz grać w niezliczoną ilość gier, a ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Piłka przyozdobiona jest wakacyjną grafiką. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

84
Mc Luk Akc Wb 18/36 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mc Luk Akc Wb 18/36
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
15 szt.

47,90 zł
35,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

85
Badminton w pokrowcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badminton w pokrowcu
Mega Creative
Dostępny
38 szt.

Ten zestaw spodoba się dzieciom i dorosłym! Badminton jest jedną z konkurencji olimpijskich. Być może gra w Badmintona Mega Creative sprawi, że będziesz chciał uprawiać tę dyscyplinę Sportu i w przyszłości reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Zawartość opakowania: • 2 rakietki, • lotka.

57,90 zł
43,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,47 zł

86
Pistolet na wodę, plecak zebra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na wodę, plecak zebra
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Ten pistolet na wodę to świetna forma zabawy latem dla całej rodziny. Z niezawodnym pistoletem od Mega Creative możesz stoczyć bitwę wodną lub wykorzystać go w Lany Poniedziałek, by sprawić komuś mokrego psikusa. Pistolet ma odkręcany zbiornik na wodę oraz dodatkowo plecak, w którym umieścisz zapas wody. Wystrzał następuje po zaciągnięciu spustu. Zabawka wykonana jest z plastiku.

38,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

87
Gra ruchome koła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra ruchome koła
Mega Creative, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Do dzieła! Gra ruchome koła to wspaniała zabawa dla dużych i małych. Dzięki niej nie będzie nudy. Gra pomaga rozwinąć inteligencję dziecka oraz pozwala Ci na niesamowite chwile spędzone z Twoją pociechą. Dzięki Mega Creative możemy spróbować gry w postaci plastikowych kółek, które możemy połączyć ze sobą tworząc sobie podstawę do gry przeskakując z kółka w kółko tak, aby nie dotknąć krawędzi. Zawartość zestawu: • 10 kółek, • 10 złączek do kół. Średnica pojedynczego koła: 26.0 cm Wymiary opakowania: 27.0 x 29.0 x 5.0 cm

41,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

88
LCH Stories of Chinese Proverbs książka + audio online HSK 2-3 /wersja chińsko-angielska/ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
Powiadomienie
89
Plecak 4-komorowy STRIGHT BP-04 Gamer mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 4-komorowy STRIGHT BP-04 Gamer mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

152,75 zł
145,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,64 zł

90
Plecak szkolny BP-58 My Little Friend Kot I mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny BP-58 My Little Friend Kot I mkml MAJEWSKI
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

91
Plecak 3-komorowy 20 l, podniebny jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 3-komorowy 20 l, podniebny jednorożec
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

Funkcjonalność: • 3 komory, • 2 boczne, elastyczne kieszenie zewnętrzne, • uchwyt do wieszania plecaka, • 1 dodatkowa kieszeń wewnętrzna zamykana na suwak, • organizer z zawieszką na klucze. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne i oddychające plecy z dodatkowym usztywnieniem • miękkie szelki z regulacją długości, • pas mostkowy, • ergonomicznie wzmocniona rączka, • duże, wygodnie zakończone końcówki suwaków, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalające na założenie zabezpieczenia kłódkowego lub z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • wzmocniony gąbką spód plecaka, • ochronne stopki na spodzie plecaka, • materiał wodoodporny. Wymiary: 39.0 x 27.0 x 17.0 cm Waga: 650 g Pojemność: 20 l

118,90 zł
112,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,94 zł

92
Plecak 4-komorowy STRIGHT BP-58 Golden Cats / Złote Kotki mkml MAJEWSKI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
134,90 zł
128,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

93
Sprasowane bele siana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprasowane bele siana
Bruder
Dostępny
10 szt.

Skala: 1:16

39,96 zł
37,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

94
Sprasowane bele siana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprasowane bele siana
Bruder
Dostępny
3 szt.

Skala: 1:16

39,96 zł
37,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

95
Nabożeństwo do przeczystego serca świętego Józefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nabożeństwo do przeczystego serca świętego Józefa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Praktykując Nabożeństwo do przeczystego serca świętego Józefa stajemy się silniejsi i otwieramy się na Bożą łaskę. W opiekunie Świętej Rodziny zyskujemy potężnego patrona, który nie opuści nas i będzie za nami orędował do naszych ostatnich ziemskich chwil, a w godzinę śmierci wspomoże, byśmy stali się godnymi obietnic Jezusa. Naszą relację ze świetym Józefem warto więc pogłębiać przez codzienną modlitwę za jego wstawiennictwem i wierne nabożeństwo w każdą środę miesiąca – dzień, w którym cały Kościół oddaje cześć patriarsze z Nazaretu. W trakcie trwających cztery lata objawień w Brazylii św. Józef przekazał obietnice: „Tak jak ja jestem sprawiedliwy i wierny w oczach Boga, tak też ci, którzy poświęcą się nabożeństwu do mojego serca, będą czyści, sprawiedliwi i święci w Jego oczach. Napełnię was łaskami i cnotami, wspierając w codziennej drodze do świętości. Wszyscy, którzy będą czynić dobro najbardziej potrzebującym – szczególnie chorym i umierającym, których pocieszam i ochraniam – otrzymają w ostatnim momencie życia łaskę dobrej śmierci. Ja sam będę prosił o dusze [dobroczyńców] mojego Syna – Jezusa – wraz z moją małżonką, Najświętszą Maryją. Pocieszymy ich w ostatnich godzinach na ziemi, będziemy przy nich wtedy obecni, a oni spoczną w pokoju naszych serc... Nawet ci, którzy popełnili najgorsze grzechy, mogą ufać w Bożą miłość i przebaczenie, a także i we mnie, w moje wsparcie”.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Dywan dla dzieci ultra miękki 100x150 Krokodyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywan dla dzieci ultra miękki 100x150 Krokodyl
MARKO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.15

Ten bardzo miękki i delikatny dywanik przedstawia zabawnego Krokodyla. Dywanik wprost zaprasza do zabawy. Dzieci mogą bawić się same albo z przyjaciółmi. Dywan będzie również świetnie dopełniał wystrój pokoju dziecięcego. Jest wyjątkowo miękki, dzięki czemu jest bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka. Dodatkowo posiada antypoślizgowe kropki na spodzie, które zapobiegają przesuwaniu się dywanu. Cechy: -łatwy do utrzymania w czystości -wyjątkowo miękki i delikatny -idealnie pasuje do pokoju dziecka, sprawdzi się również w przedszkolach -wytrzymały -spód dywanika jest antypoślizgowy -stanowi świetny pomysł na prezent -rozmiary dywanika - 100 x 150 cm

129,00 zł
118,68 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,32 zł

97
Nocnik "Eco Royal", biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocnik "Eco Royal", biały
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Ergonomiczny nocnik eco wykonany z wysokiej jakości plastiku, całkowicie bezpiecznego dla dzieci. Dobrze wyprofilowany i wygodny. Łatwy do utrzymania w czystości. Zdobiony niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML. Produkt posiada certyfikat TÜV Rheinland. Wymiary: • długość: 30.0 cm, • szerokość: 24.0 cm, • głębokość nocnika: 8.0 cm, • wysokość: 23.0 cm.

8,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

98
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", beżowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", beżowa
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Nakładka sedesowa wykonana z wysokiej jakości plastiku. Zdobiona niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML. Wspomaga naukę samodzielnego korzystania z toalety. Wymiary: 38.0 x 32.0 cm

14,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,8%
oszczędzasz 0,11 zł

99
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", różowa
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Nakładka sedesowa wykonana z wysokiej jakości plastiku. Zdobiona niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML. Wspomaga naukę samodzielnego korzystania z toalety. Wymiary: 38.0 x 32.0 cm

14,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,8%
oszczędzasz 0,11 zł

100
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", żółta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedesowa "Leśna opowieść", żółta
Tega Baby
Niedostępny
Brak

Nakładka sedesowa wykonana z wysokiej jakości plastiku. Zdobiona niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML. Wspomaga naukę samodzielnego korzystania z toalety. Wymiary: 38.0 x 32.0 cm

7,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry