hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.04.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 kwietnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Charlie i fabryka czekolady (Roald Dahl), na drugim Baśniobór. Nowe przygody. Smocza straż. Tom 4. Mistrz Igrzysk Tytanów (Brandon Mull). Kolejny produkt to Lecę. Piloci mi to powiedzieli (Jan Pelczar) oraz Wyzwanie dla umysłu. Łamigłówki i zagadki logiczne (John Bremner, Philip Carter, Ken Russell).
1
Charlie i fabryka czekolady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlie i fabryka czekolady
Dostępny
93 szt.

Charlie Bucket prowadzi bardzo skromne życie wraz ze swoją rodziną w małym, ciasnym domku na przedmieściach. Pomimo życia w skrajnych warunkach, pozostaje optymistycznie nastawiony do życia i innych ludzi. Jego największą słabością jest czekolada. Ze względu na brak pieniędzy może sobie na nią pozwolić tylko jeden jedyny raz w roku, w swoje urodziny. Pewnego dnia, odnajduje w tabliczce czekolady złoty kupon, który umożliwia wstęp do fabryki Willy'ego Wonki. Chłopiec wraz z czwórka pozostałych szczęśliwców wyrusza więc do miejsca, które od lat pozostawało w sferze jego najskrytszych marzeń. Pomimo ogromnej ochoty na czekoladowe pyszności, Charlie powstrzymuje się od próby ich skosztowania. Dzieci nie wiedzą jednak, że Willy Wonka ma wobec nich pewne zamiary. Charlie i fabryka czekolady to brytyjska powieść fantasy stworzona przez pisarza Roalda Dahla w 1964 roku. Historia sympatycznego chłopca, będącego wielkim smakoszem czekolady, odniosła ogromny sukces na całym świecie. Dotychczas ukazały się dwie ekranizacje powieści: „Willy Wonka i fabryka czekolady” w reżyserii Mela Stuarta (1971) oraz „Charlie i fabryka czekolady” w reżyserii Tima Burtona (2005). Tytuł przeznaczony jest głównie dla młodszych czytelników, a także miłośników pozostałej twórczości Roalda Dahla. Ponad 220 stronicowa edycja specjalna w twardej oprawie została wydana nakładem wydawnictwa „Znak”.

40,00 zł
31,20 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

32 osoby kupiły
2
Baśniobór. Nowe przygody. Smocza straż. Tom 4. Mistrz Igrzysk Tytanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśniobór. Nowe przygody. Smocza straż. Tom 4. Mistrz Igrzysk Tytanów
Dostępny
5946 szt.

Czwarty tom serii „Smocza Straż”. Dalszy ciąg bestsellerowego cyklu „Baśniobór”! Brandon Mull nie ustaje w wysiłkach, aby ponownie zachwycać dzieci i ich rodziców epickimi historiami! Wojna ze smokami się nasila. Aby je pokonać, konieczne będzie wsparcie ze strony Doliny Tytanów. To smoczy azyl inny niż wszystkie, w którym smoki żyją w niewoli. Mieści się tam również arena Igrzysk Tytanów, walk gladiatorskich nadzorowanych przez samego Humbugla – demona, który skradł Sethowi wspomnienia! Doliną włada potężna Królowa Olbrzymów, jedna z pięciorga monarchów magicznego świata. Podczas gdy Seth próbuje odzyskać wspomnienia, a Kendra szuka Setha, wszyscy próbują znaleźć sposób na powstrzymanie smoków przed opanowaniem całego świata. Wyjątkiem jest Ronodin – mroczny jednorożec, który ma własne przebiegłe plany… Kto zwycięży w straszliwym starciu olbrzymów ze smokami? Czy w wyścigu po magiczny talizman, który może zaważyć na losach wojny, Kendra może zaufać Sethowi? Czy w krainie trolli i tytanów znajdą odpowiedzi na pytania, których tak bardzo potrzebują? A może czeka ich kolejna zdrada?

34,99 zł
22,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,60 zł

27 osób kupiło
3
Lecę. Piloci mi to powiedzieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lecę. Piloci mi to powiedzieli
Dostępny
98 szt.

Wzbijają się w chmury, żeby poczuć wolność, spełnić pasje, żyć na własnych zasadach. Co kilka dni nowa lokalizacja, tropikalne wakacje i duże pieniądze. Czy tak wygląda życie pilotów i pilotek? Jan Pelczar spisał opowieści o wielkich marzeniach i niezwykłych doświadczeniach, ale też o nieustających zmaganiach z postępującą automatyzacją, niewystarczającym przeszkoleniu na wypadek sytuacji kryzysowych i tęsknocie za rodziną. Piloci i pilotki rozkładają na czynniki pierwsze przebieg znanych katastrof lotniczych, próbując wytłumaczyć ich przyczyny, odnoszą się do zarzutów o zatruwaniu środowiska przez przemysł lotniczy i opisują zagrożenia dla zdrowia, które wywołuje praca w przestworzach. Pozwalają też zajrzeć za drzwi zamkniętego kokpitu i zdradzają, co robią w czasie wielogodzinnych lotów. Wreszcie – opowiadają o wyzwaniach, jakie stoją przed przewoźnikami w rzeczywistości, która czeka nas po pandemii. Reportaż Lecę to świadectwo wielkiej pasji, ale też wielowątkowa opowieść o tajemnicach i ciemnych stronach tego zawodu. Jesteście gotowi na tę historię? Zatem zapinamy pasy i życzymy udanego lotu!

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

23 osoby kupiły
4
Wyzwanie dla umysłu. Łamigłówki i zagadki logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwanie dla umysłu. Łamigłówki i zagadki logiczne
Dostępny
165 szt.

Każdy z nas dysponuje szeroką gamą talentów i zdolności oraz niewykorzystanym potencjałem. Rozwój tego potencjału jest możliwy poprzez ćwiczenia umysłowe. Rozwiązywanie zagadek logicznych i łamigłówek daje najlepsze efekty, gdy są one zebrane w fachowych testach IQ. Choć mierzenie ilorazu inteligencji wciąż uważa się za kontrowersyjne, takie testy pozwalają na wszechstronne rozwijanie intelektu. W niniejszej książce przyglądamy się zagadnieniom związanym z samymi testami inteligencji, jak również ze zdolnościami, które mają one mierzyć. Test składa się z trzech rodzajów zadań - werbalnych, numerycznych i wzrokowo-przestrzennych. Łączny wynik zestawia się następnie ze średnią krajową. Podejmij wyzwanie i zbadaj swoje silne strony. Być może wolisz operować liczbami niż literami albo lepiej wyobrażasz sobie kształty niż słowa. Dzięki testom odkryjesz, w jaki sposób myślisz, a także zdobędziesz nowe zdolności intelektualne. Niezależnie od wieku, im częściej robisz użytek ze swojego umysłu, tym staje się on sprawniejszy. Uczymy się przez całe życie, a dzięki praktyce rozwijamy umiejętności rozumowania i logicznego myślenia. A więc do dzieła – łamigłówki i zagadki zawarte w niniejszej książce uczynią twój umysł bardziej elastycznym oraz nauczą cię sprawniej i bardziej niekonwencjonalnie rozwiązywać napotykane problemy.

39,99 zł
24,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,60 zł

20 osób kupiło
5
Disney Kraina Lodu II. Czytanki naklejanki. Moc magii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu II. Czytanki naklejanki. Moc magii
Dostępny
3770 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o przygodach Elsy i Anny z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale i pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

19 osób kupiło
6
Czytanki naklejanki. Dzień pełen wrażeń. Disney Junior Miki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Dzień pełen wrażeń. Disney Junior Miki
Dostępny
5537 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o przygodach Mikiego i jego przyjaciół z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale i pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

11 osób kupiło
7
Lęk. Co warto wiedzieć, by przetrwać burzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lęk. Co warto wiedzieć, by przetrwać burzę
Dostępny
96 szt.

Uważność może nam dać odwagę. Większość z nas, nawet gdy przeżywa radość, odczuwa jednocześnie głęboki lęk. Lękamy się końca szczęśliwej chwili, niezaspokojenia naszych potrzeb, utraty przedmiotów miłości czy poczucia bezpieczeństwa. W niniejszej książce nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla Thich Nhat Hanh objaśnia, jak możemy rozpoznać nasz lęk i przekształcić go, odnajdując drogę do prawdziwego szczęścia i wolności. Posługując się osobistymi anegdotami z długiego i barwnego życia, jak również własnym doświadczeniem mnicha buddyjskiego, Thich Nhat Hanh uczy, w jaki sposób praktyczne techniki uważności są w stanie nam pomóc. Pokazuje, jak możemy zakorzenić się w chwili obecnej i znaleźć w sobie odwagę skonfrontowania się z tym, co nas przeraża, abyśmy mogli panować nad własnym lękiem i cieszyć się życiem.

29,99 zł
20,09 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,90 zł

11 osób kupiło
8
Czytanki naklejanki. Jestem wyjątkowy! Disney Dumbo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki naklejanki. Jestem wyjątkowy! Disney Dumbo
Dostępny
4415 szt.

Bajecznie kolorowa opowiastka o przygodach Dumbo z dodatkowymi naklejkami, które służą do uzupełnienia tekstu, to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Poznawanie przygód ulubionych bohaterów z filmów Disneya i zabawa naklejkami nie tylko przegonią nudę, ale i pozwolą maluchom rozwinąć wyobraźnię, spostrzegawczość i koordynację ręka-oko.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

6 osób kupiło
9
Kocham Polskę. Kalendarium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham Polskę. Kalendarium
Dostępny
55 szt.

Bestsellerowa kolekcja „Kocham Polskę” to zaproszenie do podróży po Polsce i do poznania jej niezwykłych dziejów. Dzięki swoim walorom edukacyjnym, to wspaniałe kompendium wiedzy o naszym kraju, może stać się dla przyszłego pokolenia znakomitą szkolą patriotyzmu. Kocham Polskę. Kalendarium to kolejna pozycja dopełniająca naszą bestsellerową serię. Tym razem na osi czasu zaznaczone zostały wszystkie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Kronikarski zapis pozwala szybko zorientować się kolejności następujących po sobie wydarzeń historycznych i bez trudu przypisać je do konkretnej epoki. Wydarzenia w formie chronologicznej ułożone zostały od najdawniejszych czasów, aż po najnowsze fakty. Z całą pewnością będzie to znakomite uzupełnienie wychowania patriotycznego naszych dzieci oraz przyjazna pomoc edukacyjna. Barwne ilustracje i bogata szata graficzna rozbudzą wyobraźnie i dadzą możliwość do rodzinnego snucia opowieści o dziejach naszego narodu.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
10
Malarstwo / Painting. Mehoffer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo / Painting. Mehoffer
Dostępny
57 szt.

Józef Mehoffer to jeden z czołowych przedstawicieli sztuki Młodej Polski, wybitny malarz, grafik, plakacista, projektant witraży i scenografii teatralnej. Minialbum Mehoffer. Malarstwo zawiera najważniejsze obrazy olejne, w tym piękne portrety żony, liczne projekty polichromii i witraży, a także monumentalne kartony do witraży. Bogactwo treści, głębia symboliki, piękno rysunku sprawiają, że dzieła Mehoffera na długo pozostają w pamięci. Album, zawierający ponad 50 prac pochodzących m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi syntetyczne zestawienie najważniejszych dzieł artysty.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
11
Koszmar arabskich służących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszmar arabskich służących
Dostępny
100 szt.

Nowa, poruszająca opowieść autora bestsellerów o tajemnicach krajów arabskich Zatrważająca i niezwykle emocjonująca opowieść o biednych kobietach, które zostają służącymi w bogatych arabskich domach. Pozbawione paszportów, możliwości kontaktowania się z rodziną, zamknięte za murami wartych miliony posiadłości, pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy. Gwałcone, bite, upokarzane, nie mają szans na poskarżenie się na swój los, dopóki nie skończy się ich kontrakt. Po powrocie do swoich krajów często wybierają milczenie, bo świat nie chce wierzyć w ich historie. Marcin Margielewski namówił pochodzącą z Indonezji Ekę, by opowiedziała wstrząsającą historię swojej mamy i cioci, które stały się ofiarami współczesnego systemu niewolnictwa. To druga – po Modelkach z Dubaju – książka z serii Niewolnicy opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar. Marcin Margielewski – pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: Jak podrywają szejkowie (2019), Była arabską stewardesą (2019), Zaginione arabskie księżniczki (2020), Tajemnice hoteli Dubaju (2020), Urodziłam dziecko szejka (2020) i Modelki z Dubaju (2021).

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
12
Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, poruszać i motywować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decydujące momenty. Jak budować doświadczenia, które mogą zmieniać, po...
Dostępny
19 szt.

Nie ulega kwestii, że oceniając nasze doświadczenia, nie wyciągamy średniej z wrażeń, jakich doznajemy minuta po minucie. Pamiętamy raczej momenty flagowe: szczyty, dołki oraz przejścia. Wspominając swoje doświadczenie z parku Disneya, najlepiej zapamiętamy przejażdżkę rollercoasterem (szczyt) i mysie uszy (koniec). Wszystko inne rozpłynie się w niepamięci. Niestety na co dzień zdajemy się ignorować tę prawidłowość i niezbyt dobrze wychodzi nam inwestowanie w takie pamiętne momenty. Przykłady można mnożyć. Nauczyciel, planując program nauczania na cały semestr, poświęca każdemu działowi taką samą ilość uwagi i nawet nie podejmuje próby stworzenia kilku „szczytowych” momentów. Menedżer wprowadza firmę w okres szybkiego wzrostu, ale w praktyce jeden tydzień niewiele różni się od następnego. Każdy weekend spędzamy z dziećmi, ale w naszych wspomnieniach wszystkie te dni zlewają się w jedną plamę. Jak wyjść poza tę nijakość i tworzyć momenty, które pozostają w pamięci? Na podstawie wieloletnich badań i praktycznych obserwacji bracia Heath pokazują, dlaczego niektóre przełomowe momenty tak naprawdę decydują o tym, kim jesteśmy i w jakim kierunku idą nasze działania oraz jak można kreować doświadczenia, które pozytywnie zmieniają zaangażowanie pracowników, ocenę klientów czy własne rozumienie siebie i świata. W ich książce znajdziesz porywające historie osób, które wyreżyserowały swoje własne wyjątkowe momenty, m.in. hotelarzy, którzy wyczarowali dla swoich gości chwile magii i z całkowicie przeciętnego obiektu stworzyli jedną z najbardziej rozchwytywanych lokalizacji w Los Angeles. Poznasz niezwykłą procedurę, która sprawia, że dwie obce osoby stają się najbliższymi przyjaciółmi po zaledwie 45 minutach spędzonych wspólnie w jednym pokoju (Co się dzieje w trakcie tych trzech kwadransów?), a także historię najmłodszej miliarderki na świecie, która przypisuje swoją niebywałą siłę pytaniu, jakie jej ojciec regularnie zadawał rodzinie przy kolacji. (O co pytał?) Ta książka ma coś do zaoferowania dla każdego – lekarza chcącego poprawić jakość doświadczenia pacjenta; lidera wielkiej korporacji, który zastanawia się, jak zwiększyć zaangażowanie pracowników; małej firmy szukającej sposobu na wyróżnienie się z tłumu konkurencji; nauczyciela marzącego o prowadzeniu lekcji, które zapadają w pamięć. Powinien ją przeczytać każdy, kto chce dokonać nadzwyczajnych rzeczy i poszukuje planu działania.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

4 osoby kupiły
13
W tajemniczym, ciemnym lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tajemniczym, ciemnym lesie
Dostępny
60 szt.

Angelo, młody poszukiwacz przygód pasjonujący się zoologią, rusza z rodziną w podróż do chorej babci. Niestety rodzice odjeżdżają bez niego, po zakończonym postoju na stacji. Angelo wpada w panikę, ale tylko przez chwilę i szybko postanawia samotnie przedrzeć się przez las do domu babci. Gdyby tylko wiedział, co go spotka w ciemnym lesie.

79,91 zł
59,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,78 zł

4 osoby kupiły
14
PODLASKIE północ nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODLASKIE północ nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
23 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
15
Agent w terenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agent w terenie
Dostępny
109 szt.

Nat, 47-letni weteran brytyjskich służb specjalnych, ma wrażenie, że jego kariera agenta dobiegła końca. Wrócił do Londynu ze swoją anielsko cierpliwą żoną – Prue. Jednak w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony Moskwy biuro ma dla niego jeszcze jedno zadanie. Nat ma przejąć The Haven, nieistniejącą już podstację London General z bandą szpiegów. Mocnym atutem zespołu jest młoda Florence, która ma oko na Departament ds. Rosji, i (zamieszany w rosyjskie sprawy) wpływowy ukraiński oligarcha. Nat jest nie tylko szpiegiem, ale także zapalonym graczem w badmintona. W poniedziałkowe wieczory zwykle grywa z o połowę od niego młodszym, introspekcyjnym i samotnym Edem. Ed nie znosi Brexitu, Trumpa i swojej pracy w bezdusznej agencji medialnej. I to Ed , osoba, po której najmniej można by się tego spodziewać, wprowadzi Prue, Florence i Nata na ścieżkę politycznego gniewu, który omota ich wszystkich.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

3 osoby kupiły
16
Zdobywca. Tom 1. Narodziny Imperium, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobywca. Tom 1. Narodziny Imperium, wydanie 2
Dostępny
22 szt.

„Zdobywca” to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Czyngis-chana i jego potomków. Autorem cyklu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella aktualnie najlepszy autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu szczególnie cykl „Zdobywca”, który został przetłumaczony na ponad 20 języków. Pierwszy tom cyklu „Zdobywca” – Narodziny Imperium to historia losów Czyngis-chana jeszcze jako Temudżyna na drodze do jednoczenia zwaśnionych plemion i tworzenia podwalin imperium. Temudżyn, syn chana z plemienia Wilków, ma zaledwie jedenaście lat, gdy jego ojciec zostaje śmiertelnie raniony podczas tatarskiej zasadzki. Po śmierci Jesugeja plemię porzuca rodzinę chłopca na mongolskim stepie bez pożywienia i jurty, skazując ich na pewną śmierć. Aby przeżyć, chłopak musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z okrutną rzeczywistością i stawić czoła zarówno bezlitosnym wrogom, jak i okrutnej przyrodzie. Samotny człowiek lub rodzina mają nikłe szanse na przetrwanie bez wsparcia plemienia. Temudżynowi udaje się jednak zgromadzić wokół siebie innych wyrzutków i stworzyć z nich klan. W chwilach rozpaczy, w głowie chłopca rodzi się wizja zjednoczenia wszystkich zwaśnionych plemion. Wkrótce zapanuje nad nimi i przybierze imię chana morza traw – Czyngis-chana. „Iggulden jest klasą dla siebie w gatunku powieści historycznej o epickim rozmachu.” – Daily Mirror „Epicka powieść historyczna w najlepszym wydaniu: ekscytująca, trzymająca w napięciu, barwnie napisana i dobrze osadzona w faktach.” – Publishers Weekly

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

3 osoby kupiły
17
Rosyjskie róże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjskie róże
Dostępny
26 szt.

Opowieść o miłości i przyjaźni, które pomagają nam przetrwać najgorsze chwile Autorka bestsellerowych Liliowych dziewczyn cofa się w czasie o jedno pokolenie, aby opisać losy trzech nieugiętych kobiet podczas I wojny światowej. W roku 1914 świat już tyle razy znajdował się na krawędzi wojny, że wielu nowojorczyków lekceważy to zagrożenie. Eliza Ferriday jest podekscytowana wyprawą do Petersburga z Sofią Stresznawą, kuzynką Romanowów. Poznały się pewnego lata w Paryżu i zostały bliskimi przyjaciółkami. Teraz Eliza wyrusza w podróż życia z Sofią, by na własne oczy ujrzeć cuda Rosji: kościół pokryty od wewnątrz mozaiką zdobioną klejnotami, obrazy Rembrandta w Pałacu Zimowym, słynny balet. Lecz kiedy Austria wypowiada Serbii wojnę i imperialna dynastia rosyjska zaczyna upadać, Eliza wraca do Ameryki, a Sofia z rodziną uciekają do ich wiejskiej posiadłości. Ponieważ brakuje im służby, zatrudniają córkę miejscowej wróżki, Warinkę, nieświadomie sprowadzając na dom wielkie niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie Atlantyku Eliza ze wszystkich sił stara się pomagać rodzinom białych Rosjan, którzy uciekli przed rewolucją. Ale kiedy listy Sofii nagle przestają przychodzić, obawia się najgorszego. Od niespokojnych ulic St. Petersburga i wiejskich posiadłości arystokratów, poprzez zaułki Paryża, gdzie gnieżdżą się zubożali rosyjscy emigranci, do letnich rezydencji na Long Island, losy Elizy, Sofii i Warinki nieustannie splatają się ze sobą. W swojej najnowszej poruszającej książce, opowiedzianej z kobiecej perspektywy, Martha Hall Kelly wysławia nierozerwalne więzi kobiecej przyjaźni, zwłaszcza w najmroczniejszych okresach historii. Martha Hall Kelly jest amerykańską pisarką, autorką bestsellerowej powieści Liliowe dziewczyny, która została przetłumaczona na kilkanaście języków i rozeszła się w łącznym nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Wychowała się w Massachusetts, a obecnie mieszka w Nowym Jorku.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3 osoby kupiły
18
Moja siostra, mój brat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja siostra, mój brat
Dostępny
378 szt.

Relacja rodzeństwa to prawdziwa huśtawka i mieszanka uczuć. Jest w niej miejsce na rywalizację, zazdrość i gniew, ale też podziw, troskę i miłość. Autorki tej książki z wielką czułością i wnikliwością kreślą sytuacje, z których składa się rodzinne, codzienne życie siostrzano-braterskie. Wielkim atutem książki są ilustracje, dopełniające tekst i inspirujące do snucia własnych opowieści, do refleksji odnajdywanej w wieloznacznościach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej – po książce Moja mama, mój tata i Moja babcia, mój dziadek – familijnej odsłonie. Małgorzata Swędrowska – pedagożka, trenerka nauczycieli i bibliotekarzy, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Autorka książek dla dzieci Moja mama, mój tata i Moja babcia, mój dziadek, Moja siostra, mój brat, Elementarz w podskokach i 777 pomysłów na zabawy z książką. Joanna Bartosik – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zilustrowana przez nią książka Moja mama, mój tata została wybrana przez międzynarodowe jury portalu DPictus jako jedna ze 100 najpiękniejszych książek świata.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

3 osoby kupiły
19
PODLASKIE południe nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODLASKIE południe nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
14 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

4 osoby kupiły
20
Legendy zamków sudeckich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy zamków sudeckich
Dostępny
74 szt.

Legendy zamków sudeckich to ilustrowana księga ludowych i literackich podań pióra Bartłomieja Grzegorza Sali przedstawiająca 30 najciekawszych zamczysk Sudetów, m.in. zamek w Prudniku, Ząbkowicach Śląskich, Gniewoszowie, Zagórzu Śląskim, Bolkowie czy Czocha w Leśnej. Publikacja poświęcona jest warowniom wyrosłych przed wiekami w głębi gór, w śródgórskich kotlinach lub w najbliższej okolicy sudeckich wierchów; obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Autor przedstawia pokrótce dzieje każdego zamku, a następnie związane z nim legendy. Na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie i dzielni junacy, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy. Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. Książka ma charakter zarówno popularnonaukowy, jak i edukacyjny, zachowując przy tym literackość przekazu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
21
Podręcznik dla superbohaterów. Część 6. Bez nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik dla superbohaterów. Część 6. Bez nadziei
Dostępny
52 szt.

Szósta część przygód Lisy – dziewczynki, która bierze sprawy w swoje ręce. „Człowiek, który się boi, może być bardziej niebezpieczny od tego, co wzbudza strach”. Rosenhill nie może się otrząsnąć z szoku. Siedmioro dzieci zaginęło bez śladu, mieszkańcy są przerażeni i źli. Dlaczego policja i Czerwona Maska nic nie robią? Czy miasto nie może polegać na swojej superbohaterce, zwłaszcza teraz, kiedy naprawdę jej potrzebuje? Lisa i jej pomocnicy pracują ciężko w ukryciu i trafiają na trop porywacza. Coś się jednak nie zgadza… „Podręcznik dla Superbohaterów” to seria, która szturmem podbiła Szwecję i wiele innych krajów. Bez nadziei to już szósta część cyklu o przygodach Czerwonej Maski i jej przyjaciół.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

2 osoby kupiły
22
Kraków i okolice wschód nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice wschód nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
16 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
23
Niemiecki dla leniwych. Zobacz. Zrozum. Zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki niemieckiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki dla leniwych. Zobacz. Zrozum. Zapamiętaj. Nowatorska metoda ...
Dostępny
47 szt.

Większość z nas jest wzrokowcami. Czyli zapamiętuje lepiej coś, co widzi. Tylko jak zobaczyć język obcy? Otwieramy podręcznik do niemieckiego i widzimy tysiące czarnych liter na białym tle. Oczywiście – potrafimy je przeczytać, czyli złożyć w słowa, w zdania, a może i zrozumieć. Jednak przetwarzanie takich informacji to dla mózgu spory wysiłek i stosunkowo duży nakład czasu. Zdecydowanie łatwiej byłoby zobaczyć kolorowe schematy i już na pierwszy rzut oka widzieć i rozumieć, o co chodzi. Ta książka do szybkiej nauki niemieckiego przy użyciu nowatorskiej wizualnej metody jest napisana w pewnym sensie dla „leniwych”. Kim jest ktoś „leniwy”? To ktoś, kto nie robi nic, albo robi to co musi możliwie małym nakładem wysiłku. Jeśli dotyczy cię to pierwsze, odłóż tę książkę, bo na nic ci się nie przyda. Jeśli jednak chcesz opanować język niemiecki możliwie małym nakładem wysiłku – skorzystaj z niej, bo na pewno opanujesz język niemiecki szybciej i łatwiej, bez konieczności czytania setek stron wypełnionych drobnym drukiem, zawierających setki reguł i wyjątków od tych reguł. Agnieszka Drummer jest autorką bestsellerowych książek do nauki języka niemieckiego. To jej pierwsza książka napisana wraz z córką Moniką, wychowaną w Niemczech, oczywiście dwujęzycznie.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2 osoby kupiły
24
Rajmund III i upadek Jerozolimy (1140-1187) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
25
Dziewięcioro nieznajomych wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
26
Warszawa i okolice zachód nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa i okolice zachód nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
3 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
27
Twoja misja. Mars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja misja. Mars
Dostępny
68 szt.

Nowa seria unikalnych przygodowych książek paragrafowych, w których czytelnik decyduje, co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów. Każdy problem, który trzeba rozwiązać, to okazja do odkrycia niesamowitych faktów o kosmosie. Masz zadatki na prawdziwego astronautę? Załóż kombinezon i wskocz do swojego statku kosmicznego, ponieważ na Marsie czeka na ciebie wspaniała misja! Czy potrafisz opanować najnowocześniejsze technologie, aby wylądować na Czerwonej Planecie? Czy twoja wiedza naukowa wystarczy, aby przetrwać w tym wrogim środowisku? Czy podejmiesz właściwe decyzje, aby ta misja badawcza zakończyła się prawdziwym sukcesem?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
28
Zdobywca. Tom 2. Władcy łuku, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobywca. Tom 2. Władcy łuku, wydanie 2
Dostępny
25 szt.

„Zdobywca” to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Czyngis-chana i jego potomków. Autorem cyklu jest Conn Iggulden, obok Bernarda Cornwella aktualnie najlepszy autor powieści historycznych. Jego poprzednia seria książek o życiu Juliusza Cezara trafiła na listy bestsellerów, jednak światową sławę zapewnił mu szczególnie cykl „Zdobywca”, który został przetłumaczony na ponad 20 języków. Drugi tom cyklu „Zdobywca” pod tytułem Władcy łuku to kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu – Narodziny Imperium. Temudżyn, już jako Czyngis-chan staje na czele zjednoczonych plemion, przygotowując się do uderzenia na potężnego przeciwnika. Długo trzeba było czekać na zgromadzenie plemion Mongołów, lecz w końcu Temudżyn z Wilków, który przybrał imię Czyngis-chan, otrzymuje tytuł najwyższego przywódcy wraz z przysięgą wierności, którą składają mu poddani. Teraz może rozpocząć proces jednoczenia wszystkich, niegdyś walczących ze sobą ludów w jedną armię i jeden naród. Nie będzie to jednak łatwe. Czyngis-chan musi dopilnować, by plemiona, którymi przewodzi nie rozproszyły się po obcym terenie, lecz wspólnie uderzyły w armię wroga. Wiąże się to także z koniecznością zażegnania sporów w niespokojnych szeregach dowodzonych przez mongolskich generałów, prowadzenia mediacji między unoszącymi się ambicjami braćmi chana, a nawet powściągliwości w stosunku do dorastających synów. Młody wojownik, który przerodził się w wybitnego dowódcę wielotysięcznej zwycięskiej armii, musi się jeszcze nauczyć, jak zostać wielkim chanem narodów różnych ras i wyznań. Epicka powieść historyczna w najlepszym wydaniu: ekscytująca, trzymająca w napięciu, barwnie napisana i dobrze osadzona w faktach. „Iggulden jest klasą dla siebie w gatunku powieści historycznej o epickim rozmachu.” – Daily Mirror

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
29
Warszawa i okolice wschód nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa i okolice wschód nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
16 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
30
Twoja misja. Leonardo da Vinci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja misja. Leonardo da Vinci
Dostępny
34 szt.

Nowa seria unikalnych przygodowych książek paragrafowych, w których czytelnik decyduje, co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów. Każdy problem, który trzeba rozwiązać, to okazja do odkrycia niesamowitych faktów o świecie Leonarda da Vinci, sztuce i historii. Jest rok 1504, znajdujesz się we Florencji. Odbywasz praktyki w pracowni Leonarda da Vinci! Możesz odkrywać, jakim geniuszem jest twój mistrz, podpatrywać, jak wymyśla niesamowite maszyny i odkrywać jego mroczne sekrety. Czekają cię wspaniałe renesansowe przygody! Czy będziesz w stanie podjąć właściwe decyzje? Jak zakończy się twoja misja?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
31
Samochodzik dla dziecka światło/dźwięk nr 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik dla dziecka światło/dźwięk nr 1
Pro Kids
Dostępny
37 szt.

Autko zabawka dla najmłodszych. Samochodzik na baterie ze światłem i dźwiękiem. Samochodzik z napędem PullBack. Przyjazne pastelowe kolory i zaokrąglone kształty idealnie pasują dla małych dzieci.Autko 14 x 9 x 8 cm

34,76 zł
30,94 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,82 zł

1 osoba kupiła
32
English Code 3. Grammar Book with Video Online Access Code - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
37,29 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,61 zł

1 osoba kupiła
33
Kapelusz za sto tysięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapelusz za sto tysięcy
Dostępny
1 szt.

Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie – Dziewiątka. Morowo, co? Byłam bowiem szefem gangu i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki. Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić. Za sprawą przypadku odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcy.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
34
Medaliści. Witold Woyda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medaliści. Witold Woyda
Dostępny
55 szt.

Trzecim po Januszu Kusocińskim i Irenie Szewińskiej bohaterem serii „Medaliści”, powstającej we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, jest Witold Woyda – wybitny polski szermierz, dwukrotny – indywidualny i drużynowy – złoty medalista igrzysk olimpijskich z Monachium (1972). Na wcześniejszych olimpiadach drużynowo zdobył brązowy medal (Meksyk, 1968), a indywidualnie wywalczył srebrny (Tokio, 1964). Życiorys sportowca, podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów, przybliżył ceniony dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek, a warstwę tekstową uzupełniają wyjątkowe fotografie ze zbiorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
35
Hiszpański bez wkuwania A2 w.2 PONS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański bez wkuwania A2 w.2 PONS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Kurs ?bez wkuwania? przeznaczony jest dla ?fałszywych początkujących?, czyli tych, którzy poznali już podstawy języka, ale nadal nie czują się na siłach, by sięgnąć po kurs dla średnio zaawansowanych. Jeżeli potrzebujesz ciekawego materiału, który umożliwi ci kontynuację nauki, to masz w ręku właściwy kurs. Każdą lekcję zaczniesz od krótkiego opowiadania, bo czytanie to jedna z najefektywniejszych metod nauki języka obcego. Przygotowaliśmy dla ciebie 11 urozmaiconych tekstów, które pomogą ci wzbogacić słownictwo i lepiej zrozumieć lub utrwalić gramatykę.Czy to kryminał, czy historia miłosna, czy zabawna anegdota, każde opowiadanie jest nie tylko wciągające, ale dzięki komentarzom językowym, objaśnieniom i ćwiczeniom pozwala także wykonać kolejny krok do upragnionego celu, którym jest opanowanie języka w stopniu umożliwiającym komunikację.

34,90 zł
27,57 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

1 osoba kupiła
36
Magiczna kolekcja bajek. Tom 13. Jaś i Małgosia. O sześciu wędrowcach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna kolekcja bajek. Tom 13. Jaś i Małgosia. O sześciu wędrowcach
Dostępny
32 szt.

Zapraszamy do okrycia niezwykłego świata baśni wraz z serią książeczek „Magiczna kolekcja bajek”. b>Czytające Pióro umożliwi dziecku nie tylko samodzielne prześledzenie treści bajki, ale również pozwoli na świetną zabawę w poszukiwanie ukrytych „pod obrazkami” dźwięków. W każdej z książek znajdzie się również piosenka grana na różnych instrumentach. Za pomocą Magicznego Pióra dziecko może według zamieszczonej instrukcji zagrać melodię i zaśpiewać piosenkę. Bajki czyta Maciej Stuhr. Magiczne Pióro do kupienia osobno.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
37
Malowany świat Łąka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowany świat Łąka
Dostępny
34 szt.

Strony nabiorą takiego koloru, na jaki się zdecydujesz. Używaj kredek, flamastrów, farb, a przede wszystkim wyobraźni! Pomyśl, kogo chcesz obdarować swoim dziełem. Każdą stronę można bezpiecznie wyciąć z książki, oprawić i podziwiać w dowolnym miejscu. Dobrej zabawy! Udanych podróży po krainie wyobraźni!

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
38
Zestaw do piaskownicy: wiaderko małe z noskiem, sito-kwiatek, szufelka, grabki, foremki, konewka mała, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piaskownicy: wiaderko małe z noskiem, sito-kwiatek, szufelka...
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko małe z noskiem, • sito-kwiatek, • szufelka, • grabki, • 2 foremki, • konewka mała. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zestawu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 kompletu.

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
39
Bieszczady w PRL-u. Wybrane reportaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady w PRL-u. Wybrane reportaże
Dostępny
60 szt.

Bieszczady w PRL-u. Wybrane reportaże to zbiór najciekawszych reportaży pochodzących ze wszystkich trzech części popularnej serii autorstwa Krzysztofa Potaczały. Niezwykle interesujące historie przedstawiane przez autora zabierają czytelnika w świat bieszczadzkiej codzienności wśród niejednokrotnie trudnych komunistycznych realiów PRL-u. Autor, korzystając z mało znanych dotychczas źródeł, archiwalnych zdjęć, dokumentów, a także rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami Bieszczadów, w tym także działaczami partyjnymi, tworzy intrygujący obraz czasów tamtych czasów. Książka zawiera również część niepublikowanych dotąd fotografii.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
40
Puzzle 1000 elementów. Mapa nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Mapa nieba
Eurographics, 1000
Dostępny
11 szt.

Puzzle Eurographics produkowane są w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem więc zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów, grafiki, słynnych plakatów, fotografii i mozaik. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
41
Naklejkowe bajeczki. Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe bajeczki. Kopciuszek
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
10 szt.

Czytankowe adaptacje popularnych historyjek i bajek z wyróżnionymi miejscami, które trzeba uzupełnić dołączonymi w osobnym arkuszu naklejkami. A na końcu każdej książki: kolorowanka z bajkową scenką.

8,87 zł
7,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,88 zł

1 osoba kupiła
42
Legendy zamków świętokrzyskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy zamków świętokrzyskich
Dostępny
47 szt.

Legendy zamków świętokrzyskich to ilustrowana księga ludowych i literackich podań pióra Bartłomieja Grzegorza Sali przedstawiająca 24 najciekawsze zamki ziemi Świętokrzyskiej – Gór Świętokrzyskich oraz otaczających je pogórz i przedgórz takich jak: zamek w Opocznie, Szydłowcu, Kielcach, Chęcinach, Ujazdowie, czy Sandomierzu. Publikacja poświęcona jest warowniom wyrosłych przed wiekami na tym terenie, w śródgórskich kotlinach lub w okolicy świętokrzyskich wierchów; obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Autor przedstawia pokrótce dzieje każdego zamku, a następnie związane z nim legendy.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
43
Fastnachtspiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fastnachtspiel
Dostępny
13 szt.

Gdzieś na krańcu czasu znajduje się miasto. Miasto, w którym metafizyka przeplata się z groteską. Miasto, w którym prawa fizyki oraz biologii zdają się być zupełnie inne. Miasto, z którego nie ma ucieczki. Miasto, w którym żyją Człowiek o Dziwnym Spojrzeniu, archanioł Rivanol, Śpiewacze, golem Zygmunt i wiele innych, równie dziwacznych istot. Miasto, w którym rządzi Zadziwiający Pan Burmistrz. Miasto, w którym działa Stowarzyszenie Anonimowych Męczenników. Miasto, nad którym świeci mechaniczny księżyc. Miasto, w którym grasuje Tobiasz Przeklęty. Miasto, w którym… Miasto, w którym rozgrywa się akcja Fastnachtspiela. „Nigdy bym nikogo nie namawiała na halucynogenne używki, ale na komiksy Marka Turka mogę z czystym sumieniem. Zdrowa dawka chorej, pięknej sztuki. Gdyby Fritz Lang umiał rysować robiłby to jak Turek”. – Joanna Karpowicz (Anubis. Thin Places, Anastazja, Kwaśne jabłko) „Fastnachtspiel Marka Turka atakuje ekspresyjną kreską i serią obłędnych, przewrotnych fabuł, które w zaledwie kilku kadrach potrafią przyprawić o zawrót głowy, tudzież zafundować odbiorcy solidnego mindfucka. Nic nie jest tu oczywiste, nic nie jest niemożliwe – a w zasadzie niemożliwe jest tylko to, co podpowiada nam zdrowy rozsądek. Ale pieprzyć zdrowy rozsądek. Choć surrealistyczny świat Fastnachtspiela oraz zaludniające go ludzkie i nieludzkie postaci są rodem z koszmarnego snu, to jest to koszmar z gatunku tych, z których ani trochę nie mamy ochoty się budzić. Obłędnie pyszna piguła szaleństwa”. – Wojciech Gunia (Dom wszystkich snów, Nie ma wędrowca, Miasto i rzeka) „Są takie miejsca, w których nie chcielibyśmy się znaleźć. I rzeczy, których nie chcielibyśmy oglądać. Ale potem i tak nieśmiało uchylamy wieko wyciągniętej ze zmurszałego grobu skrzyni i przez palce zaglądamy do środka. Ze zgrozą, obrzydzeniem i niepowstrzymaną fascynacją. Tak samo patrzymy na Miasto, głównego bohatera Fastnachtspiela Marka Turka. Zrobiłbyś wszystko żeby się tam nie znaleźć. Ale z rozkoszą zagłębisz się w jego pokręcone, chore i urzekające atmosferą ulice”. – Roch Urbaniak (Papiernik)

99,99 zł
83,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 16,00 zł

1 osoba kupiła
44
Język polski 3. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 3. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia
Dostępny
1385 szt.

Numer dopuszczenia: 1077/3/2021 Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Publikacja kontynuuje chronologiczny układ treści zapoczątkowany w tomie pierwszym i tym razem obejmuje epoki od dwudziestolecia międzywojennego aż po literaturę współczesną. Każdy dział zawiera tylko niezbędne wiadomości ujęte w jasno i prosto sformułowanych tematach. W tekście pojawiają się wytłuszczenia najważniejszych pojęć, nazw i zagadnień. Definicje wyróżniono ramką, a ważne treści niezbędne dla właściwego zrozumienia tematu zamieszczono w bloku „Zapamiętaj”. W części „Zanim zaczniesz” rozpoczynającej każdy temat znajdują się polecenia, które przygotowują uczniów do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. W pytaniach i poleceniach autorka połączyła zarówno zadania kształcące odbiór tekstów literackich, jak i kształcenie językowe. Można je dowolnie wykorzystać w toku lekcji, do nauki w domu lub przed kartkówką. „Podsumowanie po lekcji” stanowi wypunktowanie najważniejszych treści do zapamiętania, a z podobnego zestawienia – „Podsumowanie przed sprawdzianem” – można skorzystać po przerobieniu działu. Atrakcyjną propozycją są projekty do realizacji w grupach jako podsumowanie omawianych zagadnień i jednocześnie przybliżenie ich. Podręcznik do języka polskiego do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się z 2 działów: 1. Dwudziestolecie międzywojenne, 2. Literatura XX i XXI wieku.

64,60 zł
58,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,46 zł

1 osoba kupiła
45
Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów, wydanie 3
Dostępny
59 szt.

Pepiki to książka o ludziach piszących historię, o zwycięzcach i o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za walkę o ideały. To opowieść o sławnych Czechach i nie mniej ważnych dla czeskiej historii postaciach drugiego planu: wybitnym pisarzu Karelu Čapku, urodzonym w Karlowych Warach Karlu Hermannie Franku, hitlerowskim zarządcy Protektoratu Czech i Moraw, amerykańskiej żonie pierwszego prezydenta Czechosłowacji, astronomie nawołującym do zjednoczenia kraju, księdzu-prezydencie oskarżonym o współudział w ludobójstwie, czeskim pilocie z Dywizjonu 303 i wielu, wielu innych. To błyskotliwe reportaże o czeskim człowieku, pozwalające otrząsnąć się ze stereotypów i uważniej spojrzeć na południowych sąsiadów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
46
Warmińsko-mazurskie wschód nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warmińsko-mazurskie wschód nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
32 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
47
Beksiński 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński 4
Dostępny
27 szt.

Beksiński 4 to czwarty album prezentujący wyjątkową kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego. Znajdą się w nim mniej znane i rzadko publikowane reprodukcje dzieł z zakresu malarstwa i rysunku, pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku oraz kolekcji prywatnych”. – Wiesław Banach, Bogdan Szymanik, ze wstępu

99,90 zł
72,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

1 osoba kupiła
48
Książka z puzzlami. Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z puzzlami. Kopciuszek
Dostępny
45 szt.

W każdym tytule z serii „Książeczka z puzzlami” znajdziecie wesołe ilustracje, krótki, rymowany tekst oraz wyjątkowe dodatki – dwie strony z puzzlami! Jest to wspaniała pozycja dla najmłodszych, która zachęca do zabawy. Kopciuszek to klasyczna, znana każdemu, bajka w nowej, ciekawej odsłonie dla maluchów. Przeczytajcie rymowaną historię i bawicie się, układając puzzle!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
49
PODKARPACKIE nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODKARPACKIE nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
15 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
50
Bajka i jej gang - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka i jej gang
Dostępny
64 szt.

Spin-off do serii „Bajka na końcu świata”. Schowajcie kanapki i zamknijcie śmietniki. Nadciąga gang Bajki. Dla bezpańskiego psa respekt na osiedlu, to kluczowa sprawa. Co się stanie, gdy sprzeciwi się temu mała kotka? – „Mówiłam wam. Ten pies co cienias! Marzy jej się miejsce między ludźmi na kanapie i wspólne oglądanie seriali”. – powie. Dla tych, którzy jeszcze nie znają Bajki, ten album będzie dobry na początek.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
51
Ballady rockowe w opr. na gitarę klasyczną/ akust. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballady rockowe w opr. na gitarę klasyczną/ akust.
Dostępny
14 szt.

Wydawnictwo ABSONIC. Opracowanie Roman Ziemlański. Naszym nakładem ukazały się już wcześniej Ballady rockowe na keyboard, gitarę, ukulele. Chcieliśmy, żeby książka była jak najbardziej uniwersalna i obok nut na keyboard zamieściliśmy symbole akordów, które można grać zarówno na gitarze, jak i ukulele. Miłośnikom gitary (i oczywiście polskich ballad rockowych) to jednak nie wystarczało. Przecież oprócz muzyki klasycznej, warto posiadać w swoim repertuarze także kompozycje nieco lżejsze. Jest to również doskonały materiał zachęcający młodzież do nauki gry na gitarze, bo kto nie chciałby zabłysnąć grając znane wszystkim, największe przeboje. Starając się wyjść naprzeciw tym wymaganiom, dbając jednocześnie o najwyższy poziom artystyczny, powierzyliśmy opracowanie tych utworów wybitnemu polskiemu gitarzyście, aranżerowi, pedagogowi i propagatorowi gitary Romanowi Ziemlańskiemu. Dla wszystkich, którzy chcą grać akordowo i śpiewać, zostawiliśmy tekst z nadpisanymi nad nim akordami. Ich umieszczenie nad konkretną sylabą sugeruje miejsce, w którym powinna nastąpić zmiana akordu. Oczywiście jest to zapis symboliczny i warto czasami posługiwać się własną intuicją. Dla ułatwienia, na końcu książki znajduje się tabela przedstawiająca diagramy podstawowych chwytów gitarowych, a rzadziej spotykane akordy pokazane są bezpośrednio przy piosence, w której występują. Warte podkreślenia jest również to, że poszczególne piosenki zarówno w wersji nutowej, jak i akordowej opracowane są w jednakowej tonacji. Jak łatwo się domyśleć, stwarza to doskonałą okazję do tworzenia duetu, nawet z nieco mniej zaawansowanym gitarzystą lub innym muzykiem, grającym na instrumencie pozwalającym wydobywać akordy. A zatem czas zagrać i zaśpiewać: Bajm - Dwa serca dwa smutki, Big Cyc - Ballada o smutnym skinie, Budka Suflera - Za ostatni grosz, Jolka, Jolka, Chłopcy z Placu Broni - O Ela, De Mono - Kochać inaczej, Dżem - Czerwony jak cegła, Whisky, Formacja Nieżywych Schabuff - Klub wesołego szampana, Kobranocka - Kocham cię jak Irlandię, Lombard - Przeżyj to sam, Maanam - Kocham cię kochanie moje, Oprócz, Odział Zamknięty - Obudź się, Perfect - Nie płacz Ewka, Stanisław Sojka - Czas nas uczy pogody, T.Love - To wychowanie, Urszula - Malinowy król, Dmuchawce, latawce, wiatr, Vox - Szczęśliwej drogi już czas.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
52
Puzzle 1000 elementów. Rakiety kosmiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rakiety kosmiczne
Eurographics, 1000
Dostępny
3 szt.

Puzzle Eurographics produkowane są w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem więc zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów, grafiki, słynnych plakatów, fotografii i mozaik. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
53
Fragmenty nieznanego nauczania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fragmenty nieznanego nauczania
Dostępny
9 szt.

Piotr D. Uspienski, rosyjski myśliciel, pisarz i krytyk literacki urodził się w Moskwie w 1878 roku, a zmarł w Londynie w 1947. Chociaż z wykształcenia był matematykiem, zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się pracy dziennikarskiej. Po licznych podróżach w Europie i na Wschodzie w poszukiwaniu nauczania, które odpowiedziałoby na pytania dotyczące Człowieka i Wszechświata, spotkał w 1915 roku w Moskwie G. I. Gurdżijewa, jednego z największych mistyków XX wieku. Fragmenty nieznanego nauczania to świadectwo ośmiu lat pracy Uspienskiego jako ucznia Gurdżijewa. Autor przytacza wiele rozmów ze swoim ówczesnym nauczycielem, szczegółowo odtwarza jego wykłady, opisuje własne przeżycia, przedstawiając w ten sposób podstawowe kosmologiczne i psychologiczne idee poznawanego przez siebie nauczania. Jednocześnie wnikliwie analizuje sytuację panującą w Rosji w okresie pierwszej wojny światowej i po wybuchu rewolucji bolszewickiej. W 1921 roku w Konstantynopolu, tuż przed wyjazdem Uspienskiego do Anglii, Gurdżijew wyraził pełną zgodę na opublikowanie Fragmentów nieznanego nauczania, które ukazały się drukiem w 1949 roku.

79,99 zł
59,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,00 zł

1 osoba kupiła
54
Piórnik Pluszowy Big Eyes White Starpak 471826 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Pluszowy Big Eyes White Starpak 471826
Starpak
Dostępny
80 szt.

Zalety produktu odporny materiał, podszewka, która chroni przed zabrudzeniem i jest łatwa w czyszczeniu, mocny zamek błyskawiczny, bardzo pojemny kształt saszetki. Opis Piórnik STARPAK w kształcie saszetki z ozdobnymi oczami oraz pomponem zamykany na zamek błyskawiczny to również bardzo popularny rodzaj piórnika. Piórnik może służyć jako kosmetyczka. Jest pojemny i pomieści wszystkie niezbędne w szkole przybory. Materiał, z którego jest wykonany jest bardzo mocny. Dodatkowo łatwa w czyszczeniu podszewka chroni piórnik przed zabrudzeniem. Piórnik saszetka STARPAK zmieści się w każdym plecaku nawet mini oraz worku.STARPAK przygotował 2 modele piórników saszetek z lubianymi przez dzieci bohaterami bajek. Wymiary produktu szer. wys. cm 20x14cm. Waga produktu kg. 0,06kg. Pakowany w woreczek.href https //www.youtube.com/watch v GZkq6YZPwGU amplist PLze1dvBiWVsz92TpxtZ4ICRwZre1hgG0x ampindex 14 STARPAK prezentuje Piórniki i plecaki fashion - YouTube /a /p p strong nbsp /strong

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

1 osoba kupiła
55
Kraków i okolice zachód nie tylko Green Velo 100% EKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice zachód nie tylko Green Velo 100% EKO
Dostępny
9 szt.

Innowacyjny produkt, papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi Mapy w skali 1:100 000 zawierają : - dokładny przebieg szlaku - udogodnienia dla rowerzystów - kilometraż i nachylenie terenu - zabytki, muzea, - punkty widokowe, - baza noclegowa - .. i mnóstwo innych atrakcji

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
56
Moi Bohaterowie Leonardo da Vinci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moi Bohaterowie Leonardo da Vinci
Dostępny
6 szt.

Kolekcja książek dla dzieci, w której znajdziemy historie wybitnych postaci z różnych dziedzin. Każdy tom poświęcony jest innemu bohaterowi. W roli głównej zawsze występuje osoba, której dokonania zasługują na podziw, mimo że nie mają nic wspólnego z magicznymi czy nadludzkimi zdolnościami. Za to zmieniły świat na lepszy.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
57
Nie wiesz, kim jesteś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wiesz, kim jesteś
Dostępny
7 szt.

Nowa powieść z Davidem Rakerem, śledczym zajmującym się niewyjaśnionymi przypadkami osób, które przepadły bez wieści. Pewna kobieta zatrzymuje samochód w urokliwym punkcie widokowym na wybrzeżu Somerset. Zostawia torebkę i telefon komórkowy na siedzeniu, ciska kluczyki w pobliskie zarośla − i znika. Kamery przemysłowe rejestrują jej przyjazd, ale nie odjazd. Lynda Korin przepada bez śladu. Czy można po prostu rozpłynąć się w powietrzu? Dla Davida Rakera, śledczego zajmującego się niewyjaśnionymi przypadkami zaginięć, którego zatrudniła siostra Lyndy, odpowiedź na pytanie, co stało się z zaginioną, to dopiero początek. Ważniejsze jest to, czy ciesząca się dobrym zdrowiem, zadowolona, dobrze sytuowana kobieta mogłaby chcieć porzucić swoje dotychczasowe życie. Czy mogłaby podjąć taką decyzję sama? A może ktoś zdecydował za nią? Poszukiwania zawiodą Rakera w przeszłość Lyndy, do czasów jej małżeństwa z nieżyjącym od dawna reżyserem filmowym, i naprowadzą go na trop kłamstw, które mogły zaważyć na życiu kobiety. Ale tylko Lynda zna sekret najbardziej szokujący ze wszystkich − tyle że ona zaginęła, i prawdopodobnie nie żyje…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
58
Malarstwo światowe. Caravaggio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo światowe. Caravaggio
Dostępny
57 szt.

Michelangelo Merisi da Caravaggio jest uważany za jednego z najwybitniejszych artystów barokowych na świecie. Jego twórczość zrewolucjonizowała dotychczasowe malarstwo, wprowadzając światłocień uwypuklający dramatyzm oraz realizm przedstawień. Artysta świadomie zrezygnował z kultu piękna obecnego w ówczesnym malarstwie, zaznaczając niedoskonałości malowanych postaci. Sztuka ta początkowo wywołała oburzenie, z czasem przeszła jednak w fascynację, co tym samym niesamowicie rozsławiło artystę. Kompozycja obrazów oraz ich teatralny styl eksponowały pierwszoplanowe postacie, ukrywając w mroku szczegóły i budząc domysły. Awanturnicza natura malarza nie przeszkodziła mu w stworzeniu wybitnych przedstawień religijnych, do których należą m.in. „Wieczerza w Emaus”, „Męczeństwo św. Mateusza”, czy „Powołanie św. Mateusza”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
59
Armia Rzymska na wojnie 100 p.n.e. - 200 n.e. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia Rzymska na wojnie 100 p.n.e. - 200 n.e.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Ksiazka A. Goldsworthy'ego jest szczegolowym studium sposobow walki oraz prowadzenia kampanii przez armie rzymska. Wiekszosc autorow prac naukowych skupia swoja uwage na armii w czasie pokoju lub patrzy na nia przez pryzmat instytucji panstwowych. Niniejsza ksiazka jest inna, autor podjal sie trudu zrekonstruowania struktur armii rzymskiej w kontekscie ich wplywu na zachowanie legionistow, podkreslajac jej niezwykla elastycznosc. Analizujac czynniki majace wplyw na koncowy rezultat zmagan, Goldsworthy zaproponowal nowa teze, twierdzac, ze armia rzymska byla doskonale przystosowana do kazdego rodzaju wojny. Stosujac nowatorskie metody badawcze zaproponowane przez Keegana w 'The face of battle' (1976), autor stworzyl wiarygodny obraz wydarzen majacych miejsce w czasie bitwy z uwzglednieniem taktyki, uzbrojenia, dowodztwa, zachowania zolnierzy w grupie i co najwazniejsze - morale legionistow.

70,00 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
60
Puzzle 1000 elementów. Młoda kobieta w zielonej sukni, Tamara Łempicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Młoda kobieta w zielonej sukni, Tamara Łempicka
Eurographics, 1000
Dostępny
9 szt.

Puzzle Eurographics produkowane są w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem więc zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów, grafiki, słynnych plakatów, fotografii i mozaik. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
61
Porzucona narzeczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzucona narzeczona
Dostępny
456 szt.

Zuzanna, jak każda panna młoda, jest przepojona szczęściem. Wystarczy już tylko powiedzieć sakramentalne TAK. Ale pan młody nie pojawia się w kościele, informując esemesem, że się rozmyślił. Sytuacja nieprzyjemna, by nie rzec tragiczna dla Zuzy, ale też niezręczna dla zaproszonych gości. Na szczęście niedoszła panna młoda ma obok siebie kochającą mamę i trójkę przyjaciół, na których może polegać. I jak to w życiu bywa, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Bo u boku dziewczyny drzemała od dawna prawdziwa miłość, której autor okazuje się nieporównywalnie cenniejszy niż palant, który wystawił ją do wiatru.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
62
Każde twoje słowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każde twoje słowo
Dostępny
2 szt.

Rok 2017. Karolina ma wspaniałe życie… i przeszłość z najgorszych snów. Z pozoru silna i niezależna, mierzy się z sekretami i traumami, do których trudno przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźniona wpada na spotkanie z Jackiem Stowe, nowym londyńskim współwłaścicielem firmy, zamiera. Ma przed sobą mężczyznę, na widok którego ożywają emocje sprzed lat… Rok 1999. Nelson i jego kumple żyją studiami, domówkami i marzeniami o wielkiej karierze w otwierającej się powoli Europie. Podczas jednej z imprez na warszawskiej Pradze dostrzega dziewczynę o szmaragdowych oczach… i wie, że nie spocznie, póki nie pozna jej bliżej. Co wiąże obie historie? Kim jest Jack Stowe i co łączyło go w przeszłości z Karoliną? Czy niespodziewane spotkanie dwojga ludzi, którzy mieli się już nigdy nie zobaczyć, przyniesie im ukojenie? Pełna zwrotów akcji opowieść tocząca się na styku światów i czasów, w dwóch odległych, a jednak związanych ze sobą europejskich stolicach: Warszawie i Londynie. Wzruszająca historia o miłości i przebaczeniu, o drugich szansach i zapomnianych ideałach… a przede wszystkim o sile słów, tych wypowiedzianych i tych tłumionych, tych romantycznych i tych bolesnych. Tych, które mają siłę niszczyć, ale też budować na nowo. Marta Reich – absolwentka ekonomii, romanistyki i nauk politycznych w Wielkiej Brytanii oraz dyplomacji w Warszawie. Choć Anglię uważa za swój drugi dom, podjęła decyzję o powrocie do Polski i życiu na styku dwóch światów. Autorka kryminałów: Morderstwo i cała reszta oraz Sztuki i sztuczki. Każde twoje słowo to jej pierwsza powieść obyczajowa z elementem suspensu, w której wykorzystuje wcześniejsze literackie doświadczenia dla wykreowania opowieści pełnej zaskakujących zwrotów akcji. To także osobisty zapis doświadczeń jej pokolenia - młodych Polaków, którzy w okresie wejścia Polski do UE zdecydowali się szukać swoich szans za granicą.

39,99 zł
21,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,80 zł

63
Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki
Dostępny
42 szt.

Bestsellerowa biografia, na motywach której powstał film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Była kobietą silną i odważną, czy może pozbawioną zahamowań skandalistką? Odnalezione dzienniki odsłaniają prywatne życie Michaliny Wisłockiej. Z jej książki Sztuka kochania, przez lata obowiązkowej lektury w każdym domu, miliony Polaków uczyło się, jak wielką przyjemnością jest seks, jak wielką sztuką przeżywanie miłości i jak dzięki niewielkim zabiegom wzmóc przyjemność. To ona mówiła o przyjemności kobiety, świadomym macierzyństwie i antykoncepcji. Od niej zaczęła się polska rewolucja seksualna w schyłkowym okresie komunizmu. Ale, choć lubiła powtarzać, że nie ma nic do ukrycia, jej życie pełne było tajemnic. Kochała wielu mężczyzn, uwodziła ich, choć późno odkryła radość płynącą z seksu. Układała sobie życie w trójkącie z mężem i przyjaciółką. Udawała, że jest matką bliźniaków. Oto opowieść o życiu, które było rewolucją seksualną, bez żadnego tabu. Odnalezione i dotychczas niepublikowane fragmenty dzienników, w połączeniu z opowieściami jej córki oraz bliskich, odsłaniają skrywane oblicze jednej z największych ikon PRL-u. Violetta Ozminkowski – dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka”, współautorka książki o Marku Edelmanie Pan doktor i Bóg, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem Szkiełko i oko, autorka bestsellerowej biografii Marii Czubaszek Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć i rozmowy z Agnieszką Osiecką Lubię farbować wróble.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

64
Microsoft Word 2019 Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Microsoft Word 2019 Krok po kroku
Dostępny
32 szt.

Szybka metoda nauki Microsoft Word 2019 Nauka może być łatwa. Osiągnij więcej w krótkim czasie przy użyciu Microsoft Word 2019. Możesz po prostu wyszukać zadanie, które musisz wykonać, albo pracować od deski do deski, pobierając pliki ćwiczeń i systematycznie budując swoje umiejętności. Twórz atrakcyjne dokumenty na potrzeby nauki, biznesu lub do celów osobistych Używaj nagłówków, zakładek i przypisów, aby ułatwić dostęp do treści Prezentuj dane w formie diagramów i wykresów Ilustruj koncepcje za pomocą modeli 3D, ikon i wycinków ekranu Zarządzaj współpracą nad dokumentami i recenzowaniem Wymuszaj zabezpieczenia i prywatność w dokumentach elektronicznych Szybko buduj spisy treści, indeksy i wzory matematyczne Zwiększ wydajność dzięki stylom, motywom, szablonom i blokom konstrukcyjnym Joan Lambert jest autorką ponad 50 książek na temat Windows i Office, w tym pięciu generacji podręczników certyfikacji Microsoft Office Specialist.

79,80 zł
59,85 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,95 zł

65
Build A Problem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Build A Problem, CD
Dodie, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. Air So Sweet 2. Hate Myself 3. I Kissed Someone (It Wasn't You) 4. Cool Girl 5. Special Girl 6. Rainbow 7. ? 8. Four Tequilas Down 9. . 10. Sorry 11. When 12. Before the Line 13. Guiltless 14. Boys Like You

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

66
Comatose, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comatose, CD
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. (3815935) 2. Desert Dread Feat. Mark Hunter 3. Paper Tiger 4. Cult 5. Former Self 6. Coda 7. Ebb//Flow 8. Cold Sweat 9. Coma 10. Power Schism

62,90 zł
67
Orkiestra z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orkiestra z Auschwitz
Dostępny
1148 szt.

Przez lata nikt o tym nie mówił! Historia kobiecej orkiestry w Auschwitz! W roku 1943 roku w Auschwitz II – Birkenau zarządzeniem komendanta obozu Franza Hösslera, dzięki nadzorczyni podobozu Marii Mandel, powołano żeńską orkiestrę. Opowieść o niej to nadzwyczajna historia kobiecej solidarności, walki i siostrzanej miłości. Ta niezwykła powieść przedstawia losy kilku kobiet: polskiej nauczycielki muzyki Zofii Czajkowskiej, organizatorki i pierwszej dyrygentki orkiestry; Almy Rosé, słynnej wiedeńskiej skrzypaczki; Anity Lasker, nastoletniej wiolonczelistki z Breslau; Estery Loewy, niemieckiej żydówki niepotrafiącej grać na żadnym instrumencie, której przynależność do orkiestry uratowała życie oraz skrzypaczki ze Lwowa, Zosi Anicz, której dzieje oparte są na wspomnieniach Polki, Heleny Dunicz-Niwińskiej. W miejscu, w którym człowiek staje się człowiekowi bestią... grała muzyka.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

68
Cyrk rodzinny, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrk rodzinny, wydanie 2
Dostępny
65 szt.

Ze wstępem Krzysztofa Vargi i posłowiem Danuty Cirlić-Straszyńskiej. Danilo Kiš to jeden z najwybitniejszych europejskich prozaików XX wieku, zachwycający głębią myśli, doskonałością formy, a nade wszystko oszałamiającym pięknem języka. Nieprzypadkowo wymienia się go jednym tchem obok Marcela Prousta i Brunona Schulza. Na Cyrk rodzinny, autobiograficzną trylogię powieściową, składają się Wczesne smutki, Ogród, popiół oraz Klepsydra – odmienne gatunkowo i stylistycznie, ale połączone mityczną postacią ojca, Edwarda Sama: Żyda, genialnego ekscentryka uciekającego przed grozą rzeczywistości w szaleństwo, pijanego filozofa wygłaszającego w podrzędnych knajpach natchnione manifesty. Ten boży szaleniec w końcu zniknie w obozie koncentracyjnym, zostawiając po sobie ciszę, która przysypie ogród jego bliskich jak popiół. Kiš, bezgranicznie wierzący w potęgę Słowa, nieustannie przekracza granice pomiędzy życiem a literaturą, w tej ostatniej znajdując potwierdzenie realności bytu, dowód, „że kiedyś istniałem i że istniał mój ojciec”.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

69
Krawędź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawędź
Dostępny
116 szt.

Mała Anastazja trafia do domu ciotki, która hoduje dzieci na organy. Litewska nastolatka, przemycona do Stanów i zmuszona do prostytucji, wyobraża sobie wilki, które pożrą starych mężczyzn zmuszających ją do fellatio. Kobieta robi sztuczną inseminację siostrze, a wcześniej zapewnia jej chwilę rozkoszy. Wszyscy naznaczeni przez życie, niedoskonali, pełni smutku, a jednocześnie niewinni. Krawędź to brutalny, prowokujący i odważny zbiór opowiadań o świecie skupionym na ciele, bólu i pożądaniu. Lidia Yuknavitch jest kronikarką niesamowitości, wydobywa z niej przemoc, cierpienie, odrazę, miłość i troskę. Oddaje głos tym, którzy balansują na krawędzi upadku i odkupienia.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

70
Księga emocji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga emocji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

30 zabawnych opowiadań i 30 zestawów podpowiedzi, jak radzić sobie z emocjami i wspomóc szczęśliwy rozwój dziecka. Rozpoznawanie emocji i uczuć oraz umiejętność ich wyrażania są bardzo istotne w rozwoju dziecka. Chociaż dorośli nieraz domyślają się, co czują dzieci, to często nie potrafią im tego wytłumaczyć w odpowiedni sposób ani spokojnie o tym rozmawiać. Zrozumienie własnych emocji jest jednak niezbędne, żeby dziecko rosło i rozwijało się szczęśliwie. Trzydzieści opowiadań zawartych w tej książce pomoże dzieciom oswoić różne uczucia i odkryć, jak sobie z nimi radzić. W końcu nie ma dobrych czy złych emocji i zarówno dzieci, jak i dorośli mają prawo do jednych i drugich. Warto wspierać pociechy w ich przeżywaniu i nie uciekać zwłaszcza przed tymi uczuciami, które trudno nam zaakceptować. Uzupełnieniem opowiadań są zestawy podpowiedzi dla rodziców przygotowane przez La Nau Espacial, ośrodek specjalizujący się w edukacji emocjonalnej.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

71
Upside Down LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upside Down LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1. Upside Down Theme 2. Super God 3. Tumblin' Dominoes 4. Never Again Your Slave 5. She Never Turns Around 6. Globestrutter 7. The Dudes ; the Dancers 8. Twang 'Em and Kerrang 'Em 9. It's Not the End 10. Interstellafella

134,90 zł
72
Mercy. Tom 2. Łowcy, kwiaty i krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercy. Tom 2. Łowcy, kwiaty i krew
Dostępny
38 szt.

Kontynuacja stylowego spaghetti horroru. Mroczna, wciągająca historia, przepięknie narysowana przez Mirkę Andolfo.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

73
The Goon. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Goon. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.10

Ostatni tom przygód Zbira i jego kompanii? Na razie tak, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość. Eric Powell jakiś czas temu wrócił do rysowania przygód swojego najpopularniejszego bohatera. Nagrody: • 5 x Nagroda Eisnera • International Horror Guild Award Nominacje: • 2 x International Horror Guild Award

129,00 zł
109,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 19,35 zł

74
Dziennik włoski. Sycylia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik włoski. Sycylia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.08

Dziennik włoski. Sycylia jest zapisem wędrówek Grzegorza Musiała – autora wydanej ostatnio powieści o życiu Tamary Łempickiej pt. Ja, Tamara - po najpiękniejszej pod względem ukształtowania i przyrody, najbogatszej w arcydzieła sztuki minionych wieków a także najbardziej tajemniczej, gdy chodzi o genezę z prastarych epok historycznych, wyspę Europy. Leżąc na skrzyżowaniu wpływów kultury łacińskiej, greckiej, fenickiej i arabskiej, stworzyła ona niepowtarzalny konglomerat, do dziś kipiący nieokiełznaną pasją życia jej mieszkańców, ich urodą, folklorem i kuchnią, budząc zachwyt przyjezdnych i będąc wciąż źródłem natchnienia dla artystów z lat obecnych i minionych, w tym polskich, jak Karol Szymanowski czy Jarosław Iwaszkiewicz. W tym nurcie opisu mieści się też Dziennik włoski. Sycylia Grzegorza Musiała, który nie ukrywając inspiracji swymi poprzednikami (Podróże po Sycylii Iwaszkiewicza są tu niejednokrotnie przywoływane) rozwija własną, pełną zachwytu, ale też złośliwości i dowcipu opowieść o swej podróży przez Sycylię – dzisiejszą i przeszłą, bo te dwa plany czasowe: kipiąca życiem współczesność i olśniewające pomniki historii, nieustannie w tej książce się przewijają. Narrację Grzegorza Musiała wzbogaca i wprowadza w nią element włoskiej komedii buffo niezwykły towarzysz tej podróży: włoski koneser i niepospolity oryginał, Livio. Książka była w latach 2010-tych drukowana w odcinkach w ukazującym się w Gdańsku kwartalniku artystycznym „Migotania”. Obecnie, publikowana jest w tym piśmie kolejna część włoskich dzienników Grzegorza Musiała Dziennik włoski. Apulia. W przygotowaniu część trzecia Dziennik włoski. Toskania i Umbra.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

75
Dwa Serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa Serca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.02

Zawierz się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i obudź swoją wiarę. Święty Jan Paweł II mówił, że Serce Jezusa nadaje rytm Kościołowi. Czy na co dzień słyszymy Jego bicie? Dwa serca to wyjątkowe rekolekcje, które otwierają na prawdziwe życie wiarą według Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez trzydzieści trzy dni ksiądz Mateusz Dudkiewicz i Marek Zaremba rozważają wezwania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczą nas, jak żyć zgodnie z pięcioma tajemnicami: wdzięczności, Eucharystii, obietnicy, wynagradzania i apostolstwa. Owocem tych rekolekcji jest zawierzenie się Najświętszemu Sercu, dzięki któremu możesz doświadczyć wypełnienia obietnic objawionych przez Pana Jezusa świętej Małgorzacie Alacoque. Mateusz Dudkiewicz – ksiądz, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Człowiek tysiąca pomysłów, który zwykł powtarzać za św. Janem Bosko: „odpoczniemy w niebie”. Marek Zaremba – dyplomowany dietoterapeuta, specjalista medycyny komórkowej i terapeuta I stopnia medycyny świętej Hildegardy. Jest autorem książek: Boży skalpel, Serce ojca, Jaglany Detoks.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

76
Plakaty. Eryk Lipiński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plakaty. Eryk Lipiński
Dostępny
54 szt.

Książka prezentująca dorobek Eryka Lipińskiego (1908–1991) – rysownika, autora plakatów, ilustracji książkowych, karykaturzysty i satyryka – powstała we współpracy z Muzeum Karykatury w Warszawie, którego artysta był inicjatorem. W 1935 roku wraz ze Zbigniewem Mitznerem i Zenonem Wasilewskim założył czasopismo „Szpilki”, w którym przez kilka lat pełnił funkcję redaktora naczelnego. Jako rysownik współpracował ponadto m.in. z „Przekrojem”, „Przeglądem Kulturalnym”, „Trybuną Ludu”, „Panoramą” i „Expressem Wieczornym”. W twórczości plakatowej Lipińskiego istotną rolę odegrała groteska, a dzięki dużej różnorodności techniki i formy jego prace zyskały swój własny niepowtarzalny charakter.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

77
Egzorcysta. Tom 2. Żniwiarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzorcysta. Tom 2. Żniwiarz
Dostępny
42 szt.

Sebastian Mart – samozwańczy egzorcysta, człowiek posiadający władzę nad demonami – powraca w kolejnej odsłonie cyklu „Egzorcysta”. Bogactwo i władza potrafią zawrócić ludziom w głowach, z kolei biesy pożądają ognia ludzkich dusz. Lecz zarówno stwory ciemności, jak i ludzie są jedynie marionetkami, za sznurki pociąga zaś ukryty w cieniu lalkarz. To gracz, dla którego wojna obracająca w perzynę Święte Ziemie nie jest niczym więcej, niż sposobem osiągania własnych celów. Ale nawet przezroczyste nici pozostawiają ślady, a to oznacza, że prędzej czy później wojownicy spod znaku płaszcza i szpady postarają się odpowiedzieć mocnym ciosem. I chociaż zwykła stal jest bezsilna w starciu z pomiotami Otchłani, istnieją przecież pewne brudne sztuczki, które potrafią przynieść pożądany efekt. Agent tajnej służby, Sebastian Mart, otrzymał jeszcze jedną szansę, nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie przechytrzyć tajemniczego Żniwiarza. Ale najgorsze, że gra, którą podjął może go zaprowadzić na szafot…

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

78
Egzorcysta. Tom 1. Przeklęty metal, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzorcysta. Tom 1. Przeklęty metal, wydanie 2
Dostępny
65 szt.

Dobrze wiemy, czym zajmuje się egzorcysta w naszym świecie – wypędzaniem demonów. Jednak czym może się parać w uniwersum, w którym diabły występują nagminnie i mocno dają się ludziom we znaki? Cóż, ogólnie tym samym. Ale nomen omen diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach. Bo w znanej nam rzeczywistości egzorcyści nie zakładają przecież zakonów. I nie mają konkurencji w postaci innych fachowców, zwanych egzekutorami. A co się stanie, jeśli do egzorcyzmów zabierze się człowiek, który do żadnego zakonu nie należy, za to posiada odpowiednie zdolności? Tak, wówczas zaczynają się prawdziwe problemy i można liczyć na ciekawą historię. Paweł Kornew stworzył uniwersum, które przypomina w dużym stopniu nasz świat, jednak różnice rzucają się w oczy już od początku. To, co dla nas pozostaje w sferze fantasmagorii, tam przybiera realne kształty. Religia, opierająca się na Świętych aż tak bardzo nie odbiega od wierzeń znanych nam na co dzień, a jednak przez to, jak funkcjonuje, pewne sprawy mają się zupełnie inaczej. Jeśli do tego wszystkiego dodać intrygi polityczne i wojnę, ogarniającą po kolei wszystkie państwa, okaże się, że aby zwyciężyć, trzeba mieć w rękawie dodatkowego asa. A najlepiej całą talię asów. Sebastian Mart, dwudziestokilkuletni zuch i samozwańczy egzorcysta, zostaje rzucony w sam środek sztormów politycznych, intryg i konfliktu zbrojnego. Musi sobie poradzić, a nie będzie łatwo! By zmienić losy wojny, powinien znaleźć pewne artefakty, lecz zadanie jest bardzo trudne i wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ale też niesłychanej odwagi.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

79
Wielkopolska. Poznań i okolice, mapa tras rowerowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkopolska. Poznań i okolice, mapa tras rowerowych
Dostępny
12 szt.

Mapy w skali 1:100 000 zawierają: • dokładny przebieg szlaku • udogodnienia dla rowerzystów • kilometraż i nachylenie terenu • zabytki, muzea, • punkty widokowe, • baza noclegowa • i mnóstwo innych atrakcji. Innowacyjny produkt – papier wykorzystany do produkcji mapy jest w 100% produktem ekologicznym, technologia bez wykorzystania drewna oraz substancji sztucznych ekologiczny, wodoodporny i odporny na rozdarcie seria map, podążająca najpiękniejszymi trasami rowerowymi

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

80
Die. Tom 2. Podzielona grupa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Die. Tom 2. Podzielona grupa
Dostępny
22 szt.

W latach dziewięćdziesiątych szóstka nastolatków zostaje wciągnięta w świat gry rpg. Tylko piątce udaje się wrócić. Trzydzieści lat później okazuje się, że to nie koniec historii. Kontynuacja gorzkiej opowieści fantasy autorstwa Kierona Gillena i Stephanie Hans. Album nominowany do nagrody Hugo.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

81
Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas
Dostępny
78 szt.

Krzysztof Łoszewski, znany stylista, projektant i kostiumograf, autor popularnych książek o modzie, m.in. Dress code. Tajemnice męskiej elegancji i Smart casual. Męski styl, w swojej najnowszej książce stawia pytania na temat komponowania męskiej garderoby i przyszłości mody w obliczu problemów współczesnego świata: zagrożenia ekologicznego i epidemicznego. Pytania te zadaje nie tylko czytelnikom, lecz także osobom, które zaprosił do rozmowy na temat współczesnych zasad ubierania się. Nowy dress code jest zatem nie tylko podsumowaniem dotychczasowych trendów panujących w modzie i drogowskazem prowadzącym na ścieżkę przemyślanego nabywania i użytkowania odzieży, lecz przede wszystkim zbiorem niezwykle ciekawych wywiadów na temat stosunku mężczyzn do szeroko pojętego dress code'u. Rozmówcami autora są m.in. projektanci mody (Tomasz Ossoliński, Robert Kupisz), przedstawiciele największych polskich marek odzieżowych (Wojciech Tulwim – Recman, Wojciech Bednarz – Vistula), bloger modowy Mr. Vintage, reprezentanci świata kultury (Rafał Zawierucha, Sławek Uniatowski) oraz znani z doskonałego wyczucia stylu dziennikarz Olivier Janiak i piłkarz Grzegorz Krychowiak. Co ciekawe, poza licznymi fotografiami prezentującymi klasyczne i nowoczesne projekty polskiej mody oraz sposób ubierania się rozmówców książka zawiera również krótkie filmiki, np. z udziałem Grzegorza Krychowiaka, czy też pokazujące kulisy sesji zdjęciowej firmy Recman.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

82
Fear, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fear, CD
ONSEGEN ENSEMBLE, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

83
The Cthulhian Pulse, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Cthulhian Pulse, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Lista utworów: 1. Horror in Clay 2. The Sleeping Dread 3. Permeation 4. Nameless Rites 5. The Curse 6. Legrasse's Puzzle 7. Into the Watery Grave 8. Call of R'lyeh 9. Terror at Sea 10. The End Cometh

62,90 zł
Powiadomienie
84
Guns Don't Cry, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guns Don't Cry, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

1.How to be a Pirate by Storm Seeker 2.Naval Hitchhike by Storm Seeker 3.Shoot This Ship Down by Storm Seeker 4.Guns Don't Cry by Storm Seeker 5.One More Day by Storm Seeker 6.Compass by Storm Seeker 7.row row row by Storm Seeker 8.Deathwatch Beetle Party by Storm Seeker & Mr. Hurley & die Pulveraffen 9.Maelstrom by Storm Seeker & Tanzwut 10.Sextant by Storm Seeker & Sebastian Seeb Levermann 11.Itsy Bitsy Teenie Weenie Honolulu Strand Bikini by Storm Seeker

62,90 zł
Powiadomienie
85
Songs Of Flesh And Decay, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs Of Flesh And Decay, CD
Stass, SPV
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

1.Dreams of Rotting Flesh 2.Forest of Bony Fingers 3.Beneath a Darkened Moon 4.I Work at Night 5.Sounds of Terror 6.Fear of the Living Dead 7.As the Seasons Bleach Your Bones 8.Skin That Peels Away 9.The Skeletons Are Ready 10.Hatchet Lover 11.The Revenge of the Bog (Sounds of Terror II)

62,90 zł
Powiadomienie
86
Engelstrompeten & Teufelsposaun, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Engelstrompeten & Teufelsposaun, 2 CD
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Funkbereit 2. VW-Käfer 3. Mumien Im Autokino 4. Deine Augen 5. Nur In Meinem Traum 6. Gib Mir Mein Gefühl Zurück 7. Starfighter F-104K 8. 1000 Engel 9. Ich Bin Nicht Von Dieser Welt 10. Das Muß Liebe Sein 11. Arbeit Adelt! 12. Die Computer Verlassen Die Welt CD 2 1. Funkbereit 2. VW-Käfer 3. Mumien Im Autokino 4. Deine Augen 5. Nur In Meinem Traum 6. Gib Mir Mein Gefühl Zurück 7. Starfighter F-104K 8. 1000 Engel 9. Ich Bin Nicht Von Dieser Welt 10. Das Muß Liebe Sein 11. Arbeit Adelt! 12. Die Computer Verlassen Die Welt

62,90 zł
87
Yesterdeath, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yesterdeath, CD
Nominon, SPV
Niedostępny
Brak

1.Rigor Mortis 2.Of Ancient Craft 3.Manifestation of Black 4.Burnt Human Offering 5.Through Dead Dreams Door 6.Black Chapel 7.Release in Death 8.Hordes of Flies (Live) 9.Condemned to Die (Live) 10.Blaspheming the Dead 11.Invocations 12.Blessed by Fire

62,90 zł
Powiadomienie
88
Matematyka 3. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 3. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia
Dostępny
306 szt.

Podręcznik Matematyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Tom trzeci zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i kończy tę serię podręczników. Każdy temat publikacji w toku lekcji zawiera rozwiązane ćwiczenia i odpowiedzi do nich. W ten sposób uczeń może śledzić prawidłowy sposób postępowania przy rozwiązywaniu konkretnego typu poleceń. Podsumowaniem wykładu jest blok „Zadania do rozwiązania”, dzięki któremu można jeszcze raz przećwiczyć opanowywany materiał. Definicje, prawa i zasady wyróżniono kolorową ramką dla łatwiejszego odszukania i zastosowania w samodzielnej nauce. Zadania sprawdzające i utrwalające na końcu działu służą weryfikacji zdobytych umiejętności. Polecenia o podwyższonym stopniu trudności oznaczono gwiazdką dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania. Autorzy powielają schemat jasnego wykładu wraz z rozwiązanymi ćwiczeniami w każdej lekcji, dzięki czemu przygotowują ucznia do regularnego stylu nauki i powtarzania materiału. Podręcznik do matematyki do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się z 3 działów: 1. Stereometria, 2. Kombinatoryka, 3. Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka.

64,60 zł
58,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,46 zł

89
Legendy zamków karpackich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy zamków karpackich
Dostępny
83 szt.

Legendy zamków karpackich to zbiór 65 ludowych i literackich podań, na nowo opracowanych piórem Bartłomieja Grzegorza Sali. Związane są one z zamczyskami polskich Karpat, wznoszącymi się od przedpola Beskidu Śląskiego po Bieszczady. Dotyczą warowni wyrosłych przed wiekami w głębi gór, w śródgórskich kotlinach lub w najbliższej okolicy karpackich wierchów: obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Na kartach książki na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie i dzielni junacy, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy. Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. W ten sposób praca nabiera elementów popularnonaukowych i edukacyjnych, nie tracąc swego literackiego charakteru.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

90
Jesteś wszystkim, czego pragnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś wszystkim, czego pragnę
Dostępny
933 szt.

Carla w środku nocy odchodzi od męża i nie oglądając się za siebie, pod wpływem spontanicznej decyzji, wsiada do pociągu do Warszawy. Michał, chirurg, niespodziewanie traci wszystko, dowiadując się o czymś, co wywraca do góry nogami jego dotychczasowe życie. Nie znają się, jednak los sprawi, że na siebie wpadną. Oboje są w trudnym momencie, zamknięci na drugiego człowieka i ostrożni. Jednak miłość otwiera nawet najbardziej zlęknione serca. Zakochują się w sobie niespodziewanie, chociaż wciąż boją się zranienia. Ona jest zagubiona w obcym mieście, on nie do końca wierzy w dobre zakończenia. W końcu jednak pojmuje, że nie potrafi przestać o niej myśleć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

91
Odyseja Hakima. Tom 3. Z Macedonii do Francji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja Hakima. Tom 3. Z Macedonii do Francji
Dostępny
11 szt.

Dokończenie historii tułaczki Hakima i jego najbliższych. Opowieść o ludziach, których jedynym pragnieniem jest spokojne życie i o cenie jaką za realizacje tych pragnień trzeba zapłacić. Dojmujące świadectwo czasów w jakich żyjemy i komiksowy reportaż z najwyższej półki.

59,99 zł
50,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

92
Beksiński 1-4 (komplet w etui) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński 1-4 (komplet w etui)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Wyjątkowy zestaw czterech minialbumów Beksiński w eleganckim etui. Komplet to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych, zawierających dzieła Zdzisława Beksińskiego, z których dwa ukazały się jeszcze za życia i przy współpracy samego Mistrza. Kolekcja zawiera wybrane prace Beksińskiego z zakresu malarstwa, rysunku oraz grafiki komputerowej, pochodzących z archiwum Muzeum Historycznego w Sanoku oraz zbiorów prywatnych.

99,00 zł
74,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,3%
oszczędzasz 24,01 zł

93
1812. Na skrzydłach Wielkiej Armii (3). X K (Prusacy, Polacy, Bawarzy, Westfalczycy, Francuzi) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1812. Na skrzydłach Wielkiej Armii (3). X K (Prusacy, Polacy, Bawarzy,...
Dostępny
24 szt.

W nocy na 1 listopada zostały zaatakowane bawarskie pozycje koło Jakobsztat i Frydrychsztat (batalion Bawarów wycofał się z tego miasta do Jakobsztat), a komunikacja z tym ostatnim miastem uległa przerwaniu. Hünerbein od razu wysłał kolumnę ruchomą na Linden (batalion piechoty, 40 konnych), którą potem wzmocnił 1. i 2. batalionami 5. pułku Księstwa, polską półbaterią konną i 60 konnymi, a Krons-Misshof obsadził 4 kompaniami i 10 konnymi. Do płk. hr. Buttlara, stojącego z 2. batalionem Bawarów w Jakobsztat, wysłał rozkaz wsparcia działań szefa batalionu Kamińskiego idącego z kierunku Walhof. Ale Rosjanie nie czekali na kontrakcję i szybko wycofali się według jednych doniesień za Dźwinę, według innych na Dahlenkirchen. Nazajutrz (2 listopada) 3. batalion polskiego 5. pułku został wyrzucony przez przeważających Rosjan z Krusenhof. Hünerbein wysłał mu na wsparcie 2. batalion. Pięć dni później o godz. 3.00 Rosjanie napadli na posterunek w Neuguth (kompania polskiej piechoty, 10 dragonów). Dragoni zostali od razu wzięci na biwaku, Polacy stawili opór i zapewne ulegliby, ale niespodziewanie na flance Rosjan pojawił się kpt. Szardehely z 23 huzarami wracający z Frydrychsztat do Annaburga i śmiałym atakiem zmusił ich do ucieczki... Tomasz Rogacki (XII 1959). Menedżer kultury z zawodu (UAM Poznań), inspektor w Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Znawca białej broni i falerystyki. Członek-założyciel Nakielskiego Bractwa Kurkowego pw. św. Jerzego. Epoka napoleońska stanowi trzon jego zainteresowań historycznych. Obraca się również w innych okresach (wieki XVIII i XIX, wojny kolonialne, I i II wojny światowe). Od wielu lat zgłębia tajniki biblistyki.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

94
Miłość w czasach globalnych zmian klimatycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach globalnych zmian klimatycznych
Dostępny
20 szt.

Zdobywca najważniejszej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera! Cały świat w jednej powieści? Tak, to możliwe! Przed Wami jedna z najlepszych książek czeskiej literatury współczesnej! Josef Pánek zabiera Was w podróż, jakiej jeszcze nie zaznaliście! Przemierzycie z nim niemal całą kulę ziemską, a on opowie Wam o niej w sposób, w jaki nigdy wcześniej nikt o niej nie opowiadał. „Książka Josefa Pánka jest tak zaskakująca i charakterystyczna pod względem stylu i poruszanych tematów, ponieważ nie wzoruje się na żadnym współczesnym trendzie literackim. Wprawdzie porusza większość aktualnych kwestii takich jak ksenofobia, rasizm i inne globalne zjawiska społeczne, ale robi to z klasą, humorem i swadą bliską Hrabalowi, Haškowi czy Demlowi”. – Kapituła Nagrody Magnesia Litera „Jeden chłopak z porządnym ekwipunkiem wspinaczkowym spytał mnie, dlaczego na wspinaczkę wulkaniczną w sercu Islandii włożyłem tenisówki...? odpowiedziałem mu, słuchaj, to są specjalne tenisówki śniegowe, a mój sąsiad spytał, jakie...? wyjaśniałem: nieprzemakalne i antypoślizgowe, widzisz...? a mój sąsiad patrzył na mnie jak na wariata i odpowiedział, nie, nic nie widzę, widzę tylko zwykłe tenisówki, powiedziałem mu: To jesteś ślepy, przyjrzyj się dokładniej...” Fragment powieści

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

95
Być tatą jak Bóg Ojciec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być tatą jak Bóg Ojciec
Dostępny
20 szt.

To książka, którą powinien przeczytać każdy wierzący ojciec! Przeczytać i stosować w życiu! Dziś ojcowie stają przed wieloma trudnościami i przeszkodami, które wcześniejszym pokoleniom nie były znane. Jak być dla swoich synów i córek wiarygodnym autorytetem? Jak wychowywać dzieci i kształtować ich życiowe postawy zgodnie z tradycyjnymi wartościami? Jak łączyć rolę ojca z pracą zawodową? Jak być świadkiem wiary dla swoich dzieci? To tylko niektóre z licznych i palących problemów, z którymi zmierzyli się autorzy tej książki. • S. M. Urszula Kłusek SAC pisze o cnocie męstwa w tradycji Kościoła, ale także o jej aktualności w życiu mężczyzny XXI wieku. • Andrzej Lewek, koordynator Ruchu Mężczyzn św. Józefa, pokazuje męża Maryi jako biblijny wzór integralnego i dojrzałego ojcostwa. • Leszek Podolecki, założyciel i prezes Fundacji Instytut św. Brata Alberta, proponuje wiele cennych wskazówek na temat wychowania z punktu widzenia doświadczeń wyniesionych ze spotkań z więźniami i z pracy w zakładach karnych. • Anna Kulbacka OV, Liderka Edukacji Finansowej CROWN, udziela współczesnym zabieganym ojcom wielu konkretnych rad, jak skutecznie łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. • Jacek Pulikowski wyjaśnia, w jakiej mierze bycie dojrzałym i zintegrowanym wewnętrznie mężczyzną przekłada się na odpowiedzialne wypełnianie ojcowskich obowiązków. • S. M. Salwatora Grzesik ABMV pisze o ojcostwie jako służbie. • Br. Tadeusz Ruciński FSC zachęca do poszukiwania wzoru ojcostwa w samym Bogu Ojcu. Ta książka to pełen praktycznych rad przewodnik, który każdemu mężczyźnie pomoże jeszcze lepiej wypełniać misję bycia tatą na wzór Boga Ojca.

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

96
Figurka Bakugan Zestaw Startowy Armored Alliance 24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka Bakugan Zestaw Startowy Armored Alliance 24
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

98,90 zł
89,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,89 zł

97
Piasek kinetyczny 6-pak, różne kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny 6-pak, różne kolory
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Piasek kinetyczny można ściskać, zgniatać i formować dłońmi i wyobraźnią. Weź go do rąk, a już nigdy nie będziesz chciał go wypuścić! Zbierz wszystkie kolory piasku kinetycznego, mieszaj je i twórz co tylko podpowie ci wyobraźnia. Piasek kinetyczny stymuluje rozwój kreatywności dziecka, zrobiony jest w 100% z naturalnego piasku, nigdy nie wysycha, nie klei się do innych przedmiotów ani rąk. Piasek kinetyczny przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia.

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

98
Otulacz Swaddle UP - rozmiar M - błękitny - ETAP 1 Bamboo Lite - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz Swaddle UP - rozmiar M - błękitny - ETAP 1 Bamboo Lite
Love to Dream
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

102,60 zł
97,47 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,13 zł

99
Polesie 84767 Traktor Altaj niebieski z przyczepą Nr2 w siatce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

100
Model samochodu Maisto Chevrolet Camaro 2017 50th Anniversary, 1:18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model samochodu Maisto Chevrolet Camaro 2017 50th Anniversary, 1:18
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Wysokiej jakości model samochodu zachwyci wszystkich. Pojazd wykonano z dbałością o szczegóły. Skala: 1:18

163,90 zł
147,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,39 zł

Wróć do góry