hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.03.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 31 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 160 elementów. Portrety Księżniczek Disneya (Trefl), na drugim Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla (nieco) starszych dzieci (Martyna Broda, Monika Szczerbińska). Kolejny produkt to Nowy początek. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Wsparcie dla DDA i DDD (Charles L. Whitfield) oraz Kryształowe przesłania aniołów (książka + 44 karty) (Virtue Doreen).
1
Puzzle 160 elementów. Portrety Księżniczek Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Puzzle 160 elementów. Portrety Księżniczek Disneya
Trefl, 160
Dostępny
131 szt.

„Portrety Księżniczek” to puzzle składające się ze 160 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich wielbicielkach księżniczek bajek Disneya. Puzzle zostały wykonany z materiałów wysokiej jakości, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło. Wymiary obrazka po ułożeniu: 41.0 x 27.8 cm

13,81 zł
12,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

64 osoby kupiły
2
Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla (nieco) starszych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla (nieco) starszych dzieci
Dostępny
282 szt.

Nowa odsłona bestsellerowych Relaksacji dla dzieci, tym razem w wersji dla nieco starszych czytelników. Unikalny zbiór historii dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu i odpoczynku po trudnych chwilach. Wzmacniają poczucie pewności siebie i pomagają dostrzec najważniejsze wartości w życiu. Wizualizacje pomagają dotrzeć do spraw, uczuć i emocji, które czasami ciężko zwerbalizować. Dzięki metaforom i uruchomieniu prawej półkuli mózgu pozwalają na inny kontakt ze sobą i swoimi emocjami niż ten, który daje rozmowa. Ta książka to nie tylko sposób na ćwiczenie relaksacji i wizualizacji, ale również narzędzie do pracy z dziećmi i punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i refleksji opartych na ich doświadczeniach i przeżyciach.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

43 osoby kupiły
3
Nowy początek. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Wsparcie dla DDA i DDD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy początek. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Wsparcie dla DDA i D...
Dostępny
187 szt.

Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko to książka, która pomogła setkom tysięcy dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych odkryć swoje prawdziwe „ja” i wieść satysfakcjonujące życie. Nie potrafisz doceniać własnych dokonań? Doświadczasz wewnętrznej pustki i niewyjaśnionego smutku? Nie umiesz mówić o swoich uczuciach? Robisz wszystko, by pokazać światu, że dasz sobie radę? Te trudności, najprawdopodobniej, biorą się z twojego dzieciństwa. Być może należysz do osób DDD, czyli dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, wśród których znajdują się osoby DDA, czyli: dorosłe dzieci alkoholików. Dysfunkcje w rodzinie mogą obejmować inne uzależnienia rodzica, niż alkoholizm, między innymi: pracoholizm, skłonność do stosowania przemocy i rozbudowanego systemu kar, zbytnią kontrolę, chłód emocjonalny, nadopiekuńczość i wiele innych. Dziecko wychowane w takim domu wypracowuje obronne mechanizmy przetrwania, odcina się od własnych uczuć, blokuje w sobie radość oraz spontaniczność, zaprzecza własnej krzywdzie. Zaopiekuj się zalęknionym i zranionym dzieckiem w sobie. Pozwól mu wyjść dojść do głosu i daj mu dorosnąć. Doktor Charles L. Whitfield w trakcie wielu lat praktyki odkrył, że nawiązując relację ze swoim wewnętrznym dzieckiem, możemy je uwolnić i usunąć trudności, które nas blokują. Dzięki przeżywaniu emocji i uleczeniu dawnych ran, przestajemy postrzegać teraźniejszość wyłącznie w kategoriach cierpienia. Kiedy nasze motywy są tożsame z prawdziwym „ja”, możemy odczuwać ból, zranienia, smutek, poczucie winy, złość, i mimo to czuć, że uczucia nas nie przytłoczą. Możemy też czuć radość, zadowolenie, szczęście, natchnienie, a nawet ekstazę. Kiedy przestajemy zaprzeczać emocjom i zaczynamy je w końcu przeżywać, czujemy się kompletni, na właściwym miejscu, prawdziwi, spełnieni i zdrowi.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

41 osób kupiło
4
Kryształowe przesłania aniołów (książka + 44 karty) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowe przesłania aniołów (książka + 44 karty)
Dostępny
26 szt.

Z pewnością każdy z nas znalazł się w sytuacji, która była trudna i wydawała się bez wyjścia. Nie jesteśmy sobie w stanie pomóc, a rady innych zawodzą. Co robić w takich chwilach? W takich momentach, z pomocą przychodzą nam anioły, zesłańcy z Nieba, którzy zawsze pomagają, otaczają nas miłością i opieką, a także podnoszą na duchu. To właśnie ich moc i energia sprawia, że rzeczy niemożliwe stają się realne do spełnienia, a pokonywanie trudności staje się łatwe. Podobnie jest z kryształami, a połączenie tych dwóch boskich pierwiastków może zdziałać cuda. Anioły i kryształy – połączenie dwóch cudownych mocy. Te dwa byty zawsze uważane były za obdarzone magiczną mocą, gwarantowały uzdrowienie, sukces, sprawiały, że pozytywne myśli nas nie opuszczało. Autorzy te siły i stworzyli jedyną w swoim rodzaju talię kart. W podręczniku znajdziesz szczegółowe znaczenie każdej z kart oraz przypisanego do niej kamienia. Nauczysz się oczyszczać karty i kryształy z nadmiaru zalegających energii i napełniać je własną. Odpowiednio przygotujesz się do pracy z nimi, a także poznasz poszczególne specjalności archaniołów, za które odpowiadają. Używając swojej intuicji i podświadomości, wróżenie i prowadzenie odczytów stanie się drogą do uzyskania szczęścia. Doreen Virtue stworzyła talie wyjątkową. Dzięki niej uzyskasz anielskie wsparcie w każdym momencie życia, uzyskasz odpowiedź. Ich przewodnictwo zapewni Ci sukces we wszystkich dziedzinach życia, spełnisz swoje marzenia, a miłość napełni Cię pozytywną energią.

102,40 zł
73,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,67 zł

25 osób kupiło
5
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, zielona limonkowa z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, zielona limonkowa z brokatem
Epee
Dostępny
8 szt.

Puszysta, mieniąca i cudnie pachnąca! Chmurkolina to miękka, delikatna i puszysta masa plastyczna, którą możesz ugniatać, formować i rozciągać. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu kolorów i zapachów, i oddaj się wspaniałej, kreatywnej zabawie! W zestawie: 150 g Chmurkoliny w kolorze zielonym o zapachu limonki, z dodatkiem brokatu.

37,90 zł
33,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,55 zł

16 osób kupiło
6
Informacja zwrotna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informacja zwrotna
Dostępny
10076 szt.

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć. Jaka będzie informacja zwrotna? Jakub Żulczyk, autor Wzgórza Psów i Ślepnąc od świateł, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu ANTYKRYMINAŁU i dramatu psychologicznego, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

15 osób kupiło
7
Dwie samotności. Dialog mistrzów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie samotności. Dialog mistrzów
Dostępny
87 szt.

Ponad pół wieku temu, w 1967 roku, w Krajowej wyższej Szkole Inżynierii w Limie odbyło się osławione spotkanie dwóch młodych pisarzy latynoamerykańskich: Maria Vargasa Llosy i Gabriela Garcíi Marqueza. W kilkugodzinnej rozmowie poruszyli temat ludzkiej samotności, roli powieściopisarza w społeczeństwie oraz genezy, prawdy i fantazji w Stu latach samotności. Snując rozważania o kondycji powieści w Ameryce Łacińskiej, zastanawiali się także nad istotą tak zwanego boomu latynoamerykańskiego w literaturze, zjawiska, które wybuchło w owym czasie, stając się symbolem przebojowej tożsamości kontynentu. Niniejsza publikacja zawiera teksty autorstwa Juana Gabriela Vasqueza, Luisa Rodrigueza Pastora, José Miguela Oviedo, Abelarda Oquendo, Abelarda Sancheza Leona i Ricarda Gonzaleza Vigila. Ci w większości naoczni świadkowie starają się odtworzyć atmosferę, w jakiej toczył się ów niepowtarzalny dialog mistrzów. Całości dopełniają wywiady z Gabrielem Garcíą Marquezem, wybór zdjęć ilustrujących jego pobyt w Peru oraz refleksje Maria Vargasa Llosy na temat życia i twórczości Kolumbijczyka poczynione już po jego śmierci. Suma summarum: książka niezbędna dla miłośników twórczości obu pisarzy.

37,00 zł
22,57 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,43 zł

12 osób kupiło
8
Piłka kolorowa 23 cm. Minionki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka kolorowa 23 cm. Minionki
Simba Toys
Dostępny
155 szt.

Piłka jest sprzedawana bez powietrza, do samodzielnego napompowania. Średnica: 23.0 cm

11,89 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,90 zł

10 osób kupiło
9
Toksyczna matka. Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toksyczna matka. Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice?
Dostępny
954 szt.

Autorzy bestsellerowych książek Oswoić narkomana i Pułapki przyjemności skupiają się na problemie trudnej relacji z matką. Starają się odpowiedzieć na pytania: Jaka jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Jak się zachowuje i jaki ma to wpływ na nas i nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu? Jak z nią postępować? Jak się bronić przed jej wpływem i ustalać granice? Czy wreszcie – w jaki sposób można uwolnić się od niesprzyjającej nam relacji i poczucia winy?

37,00 zł
22,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,06 zł

9 osób kupiło
10
Przygody Fenka. Rozstanie rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Rozstanie rodziców
Dostępny
138 szt.

Jeden z kolegów Fenka, świstak Karol, przeżywa smutne chwile. Jego rodzice właśnie się rozstali. Czy Fenek dowie się, jak pomóc przyjacielowi w takiej sytuacji?

9,95 zł
6,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 2,96 zł

8 osób kupiło
11
Być córką i nie zwariować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być córką i nie zwariować
Dostępny
103 szt.

Często słyszy się, że nie jest łatwo być matką. Równie niełatwo, a może czasem jeszcze trudniej być… córką. W Polsce od czasów romantyzmu Matka Polka to mit, którego nie powinno się podważać. Nadeszły jednak czasy obalania wielu mitów, i ten jest kolejny. Matki, jak każdy człowiek, zazwyczaj całkiem nieświadomie, bywają dalece nieidealne. W książce Być córką i nie zwariować Katarzyna Miller i Anna Bimer odsłaniają prawdę o różnych relacjach matek i córek. Rozmawiają o tym, jak związek z matką rzutuje na życie córki – czasem je buduje, czasem utrudnia, a czasem wręcz niszczy. Autorki rozmawiają też o sztafecie pokoleń: o tym, ile jest w nas samych z naszych matek, babek i prababek. A także o tym, jak kolejne pokolenia powielają te same błędy, i że warto proces ten zatrzymać. Opowieści kobiet i ich listy do matek są przykładami różnych rozwiązań tej nieprostej relacji. To książka dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

8 osób kupiło
12
Lato utraconych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato utraconych
Dostępny
213 szt.

Wcześniejsze losy policjantki, która jako nastolatka straciła brata podczas tajemniczej wycieczki w góry. Jest rok 1999. W starej leśniczówce niedaleko Rudnika dochodzi do krwawej zbrodni – nieznany sprawca atakuje spędzającą tam wakacje pięcioosobową rodzinę. Udaje się przeżyć jedynie najstarszemu z dzieci. Okazuje się, że chłopak to odnaleziona zaledwie kilka miesięcy wcześniej ofiara porwania. Dwanaście lat wcześniej mały Kuba zniknął bez śladu nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a teraz, kiedy udało mu się wrócić do domu, wkroczył w nowy koszmar. Czy obie te sprawy coś łączy? Jakie zło prześladuje chłopca? I dlaczego? Do śledztwa zostaje przydzielona Krystyna Lesińska, doświadczona policjantka specjalizująca się w nieoczywistych sprawach. Kobieta równocześnie mierzy się z własnymi demonami – niedawną, nagłą śmiercią męża i wciąż niedającym jej spokoju zaginięciem brata. Sprawa Pogańskiego Młyna to dla niej gra o wysoką stawkę, pokaże bowiem, czy Lesińska jest jeszcze w stanie pracować, czy nadszedł już czas, by złożyła broń i odeszła. Lato utraconych to pełna napięcia i czającej się grozy powieść kryminalna, zaglądająca w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Autorka z właściwym sobie kunsztem pokazuje, jak strach potrafi zatruć nawet najszczęśliwsze życie i zaślepić nawet najbystrzejsze umysły. Anna Kańtoch (ur. 1976), z wykształcenia orientalistka, autorka książek fantastycznych oraz kryminalnych. Pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść Czarne. Łaska, jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Kolejna, Wiara, otrzymała podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2018 Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej. Lato utraconych jest drugim po Wiośnie zaginionych tomem trylogii.

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

8 osób kupiło
13
Gra liczbowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra liczbowa
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny
101 szt.

Szalona gra pełna liczb i emocji! Wszyscy gracie równocześnie! Wykładacie odpowiednie karty na stół – wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Aby wygrać, przyda się dobra koncentracja, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gra pomaga młodszym graczom opanować umiejętność dodawania i odejmowania. Nie ma lepszej metody niż nauka przez zabawę

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
14
Król Myszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Myszy
Dostępny
118 szt.

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. „Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych. W towarzystwie dwunastoletniego Marcina zgłębiamy tajemnice epoki i zostajemy wciągnięci w sam środek napoleońskiej intrygi szpiegowskiej. Książka Zuzanny Orlińskiej to nie tylko znakomita lekcja historii, ale również pasjonująca opowieść o życiu wielokulturowego miasta oraz zderzeniu starego i nowego ładu na kontynencie. Tak powinno się pisać powieści dla młodzieży”. – Piotr Bejrowski, Histmag.org „Zaczyna się niewinnie, ale nie dajcie się na to nabrać! Z biegiem stron opowieść się rozkręca, mroczne intrygi i postacie kryją się tylko po to, żeby znienacka wyskakiwać i zaskakiwać nas, czytelników. Kończysz czytanie i pytasz: No, dobrze, ale co dalej było? Kiedy dalszy ciąg?”. – Joanna Papuzińska

34,90 zł
20,59 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 14,31 zł

7 osób kupiło
15
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, żółta ananasowa z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, żółta ananasowa z brokatem
Epee
Dostępny
19 szt.

Puszysta, mieniąca i cudnie pachnąca! Chmurkolina to miękka, delikatna i puszysta masa plastyczna, którą możesz ugniatać, formować i rozciągać. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu kolorów i zapachów, i oddaj się wspaniałej, kreatywnej zabawie! W zestawie: 150 g Chmurkoliny w kolorze żółtym o zapachu ananasowym, z dodatkiem brokatu.

37,90 zł
33,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,55 zł

7 osób kupiło
16
Zabawa w szkołę. Myszka idzie do szkoły - Skrzat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w szkołę. Myszka idzie do szkoły - Skrzat
Dostępny
16 szt.

Zabawa w szkołę dla 5-6 latków. Dziecko pomaga myszce rozwiązywać zadania, a gdy zaistnieje taka potrzeba - poprawia błędne odpowiedzi udzielone przez myszkę. Zwiększa to poczucie wartości przyszłego ucznia, umacnia wiarę we własne siły. Dzięki udzielaniu pomocy i korygowaniu błędów myszki, dziecko przekonuje się o tym, że nikt nie jest nieomylny, każdy może popełnić błąd, a ono ma już tak dużą wiedzę i umiejętności, że może bez żadnych problemów pomagać roztargnionej myszce.

5,70 zł
4,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

6 osób kupiło
17
Przygody Fenka. Śmierć w rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Śmierć w rodzinie
Dostępny
102 szt.

Od kilku dni kotek Maks jest bardzo smutny, ponieważ umarła jego ukochana babcia. Czy Fenek znajdzie sposób na to, aby pocieszyć przyjaciela?

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

5 osób kupiło
18
Ania Robaczek ratuje pszczoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania Robaczek ratuje pszczoły
Dostępny
312 szt.

Poznaj Anię Robaczek – dziewczynkę, która najbardziej na świecie kocha wszystkie owady! Każdy owad, i mały, i duży, może czuć się bezpiecznie, kiedy w pobliżu jest Ania Robaczek. Ona niczego się nie boi i zawsze jest gotowa stanąć w obronie swoich małych przyjaciół. Na szóste urodziny dostaje od babci coś specjalnego. To magiczne szkło powiększające, dzięki któremu można… rozmawiać z owadami. I dobrze się składa, bo pszczoły z sąsiedztwa potrzebują właśnie pomocy. Piękny ogród, w którym mieszkają wśród kwiatów i drzew, ma zostać zniszczony. Staś, chłopiec z sąsiedztwa, poprosił tatę, aby w jego miejscu zrobił mu wybetonowany plac do jazdy na rowerze. Ale Ania nigdy przenigdy na to nie pozwoli! Czy uda jej się ocalić pszczoły? Ania Robaczek to książka idealna dla małych miłośników przyrody. Znalazło się w niej mnóstwo informacji i ciekawostek o świecie owadów dzięki czemu będzie świetnym wsparciem w edukacji ekologicznej. Sympatyczni bohaterowie pozwolą dziecku utożsamić się z postaciami.

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

6 osób kupiło
19
Przygody Fenka. Adopcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Adopcja
Dostępny
160 szt.

Fenek bardzo lubi gości, ale tym razem coś jest nie tak. Żabki Maja i Ala będą miały nową siostrzyczkę. Tylko dlaczego są z tego powodu niezadowolone i mówią, że siostra nie będzie prawdziwa? Czy pokochają nowego członka rodziny?

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

5 osób kupiło
20
Jabłoniowy sad. Spełnione marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jabłoniowy sad. Spełnione marzenia
Dostępny
823 szt.

„Jabłoniowy sad” jest wieczny, ta opowieść nigdy się nie skończy, jest bowiem historią o miłości, a ona jest niewyczerpana. Los jest często niesprawiedliwy. Przekonały się o tym Gabrysia i Julia, które stanęły chyba w złej kolejce, kiedy przydzielano szczęście. Gabrysia jest kobietą z ponadprzeciętnym instynktem macierzyńskim, a jednak nie może zajść w ciążę. Z kolei Julia marzy o miłości, czy to coś dziwnego? Proste, naturalne pragnienie młodej kobiety, a jednak nie udało się go spełnić. W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach znów kołyszą się dojrzewające owoce, na tarasie stoi wieczorna herbata, a wiatr szumi w tysiącach liści. Nie ma już burzy, w życiu zapanował spokój. A jednak nadchodzą wielkie zmiany. Tym razem po cichu, niepostrzeżenie. Czy uda się spełnić marzenia, a jednocześnie zachować to, co najważniejsze? Jak długo można pielęgnować nadzieję? Czy pokrętny los da się w jakiś sposób oszukać? A może szczęście czai się na mniej uczęszczanych ścieżkach, w stronę których nawet nie spoglądamy?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
21
Harry Potter. GNR32 Lalka Luna Lovegood z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter. GNR32 Lalka Luna Lovegood z akcesoriami
Mattel, Harry Potter
Dostępny
58 szt.

Luna Lovegood to jedna z bohaterek pojawiających się w serii Harry Potter. Luna jest ubrana jak postać w części „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Główni bohaterowie poznali ją w drodze do Hogwartu. Lalka ma ruchome ręce, nogi oraz głowę, dzięki czemu jeszcze lepiej odwzorowuje prawdziwą postać. Zawartość opakowania: • lalka, • różdżka, • okulary. Wysokość lalki: ok. 24.0 cm Wymiary opakowania: 32.5 x 20.6 x 6.3 cm

113,78 zł
102,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,38 zł

4 osoby kupiły
22
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, pomarańczowa brzoskwiniowa z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, pomarańczowa brzoskwiniowa z brokatem
Epee
Dostępny
19 szt.

Puszysta, mieniąca i cudnie pachnąca! Chmurkolina to miękka, delikatna i puszysta masa plastyczna, którą możesz ugniatać, formować i rozciągać. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu kolorów i zapachów, i oddaj się wspaniałej, kreatywnej zabawie! W zestawie: 150 g Chmurkoliny w kolorze pomarańczowym o zapachu brzoskwini, z dodatkiem brokatu.

37,90 zł
33,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,55 zł

4 osoby kupiły
23
Zło kryje się w mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło kryje się w mroku
Dostępny
1005 szt.

Prawdę łatwo przeoczyć, nawet gdy mamy ją tuż przed sobą. Rory Moore, rekonstruktorka sądowa, rzuca światło na nierozwiązane sprawy zabójstw sprzed lat, łącząc szczegóły z miejsca zbrodni, które przeoczyli inni śledczy. Sprawca o pseudonimie Złodziej nie pozostawił po sobie ciał ani żadnych wskazówek – do czasu, gdy policja otrzymała przesyłkę od tajemniczej Angeli Mitchell. Ale kobieta zniknęła, zanim zdołano ją przesłuchać. Czterdzieści lat później seryjny morderca ma zostać zwolniony warunkowo. Rory zaczyna rekonstruować ostatnie dni życia Angeli. Łącząc przeszłość z teraźniejszością, Rory odkrywa mroczną prawdę. Okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Nawet Rory nie jest na nią przygotowana…

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
24
Pachnąca Chmurkolina, 1 x 60 g, pomarańczowa mango - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca Chmurkolina, 1 x 60 g, pomarańczowa mango
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Puszysta, mieniąca i cudnie pachnąca! Chmurkolina to miękka, delikatna i puszysta masa plastyczna, którą możesz ugniatać, formować i rozciągać. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu kolorów i zapachów, i oddaj się wspaniałej, kreatywnej zabawie! W zestawie: 60 g Chmurkoliny w kolorze pomarańczowym (zapach mango).

17,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
25
Piłka Bio 230 mm - Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
26
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, fioletowa jeżynowa z brokatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca Chmurkolina, 150 g, fioletowa jeżynowa z brokatem
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Puszysta, mieniąca i cudnie pachnąca! Chmurkolina to miękka, delikatna i puszysta masa plastyczna, którą możesz ugniatać, formować i rozciągać. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu kolorów i zapachów, i oddaj się wspaniałej, kreatywnej zabawie! W zestawie: 150 g Chmurkoliny w kolorze fioletowym o zapachu jeżyny, z dodatkiem brokatu.

38,90 zł
34,23 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

5 osób kupiło
27
Sezon na truskawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sezon na truskawki
Dostępny
101 szt.

Zmysłowość, sensualność, namiętność. Młode dziewczyny, mężatki i matka w kryzysie wieku średniego. Jest też historia miłosna w stylu retro, której bohaterowie tańczą tango na gruzach miasta. Są opowieści dorastających w końcówce lat osiemdziesiątych dziewczynek, których marzeniem jest życie jak w filmie. Marta Dzido, pisarka i reżyserka, laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej, w Sezonie na truskawki eksploruje cielesność, przekraczanie granic ciała i języka. Obraca je na różne strony, pisze z różnych perspektyw, próbując znaleźć słowa do nazwania tego, na co zwykle brakuje nam słów, i bawiąc się wyrazami, ukazuje ich wieloznaczność i potencjał emancypacyjny. Erotyka nie jest tu ani wulgarna, ani medyczna, a ciało nie ma obszarów wstydliwych czy brudnych. Bohaterki to wyzwalające się kobiety, potrafiące bez wstydu i poczucia winy czerpać radość z własnej cielesności.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

4 osoby kupiły
28
Z Jezusem przez Biblię. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Jezusem przez Biblię. Kolorowanka
Dostępny
90 szt.

Kolorowanka zainspirowana najlepszą Biblią dla dzieci! Książka Z Jezusem przez Biblię to ulubiona Biblia małych czytelników na całym świecie. Została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków i wydana w wielomilionowych nakładach. Zachwyca wspaniałym językiem, cudownymi ilustracjami i mądrym przesłaniem dostosowanym do dziecięcej wrażliwości. Wspaniałym uzupełnieniem opowiadań biblijnych jest kolorowanka, którą właśnie trzymasz w ręku. Zawiera sześćdziesiąt stron z obrazkami – perforowane karty można łatwo wyrywać, kolorować i prezentować na domowej wystawie dziecięcych arcydzieł. Zarówno młodsi, jak i starsi (oraz całkiem dorośli!) artyści uruchomią swoją kreatywność, żeby przez radosną zabawę jeszcze głębiej przeżyć treść historii biblijnych, odkrywając Jezusa w centrum Bożego planu zbawienia. Sally Lloyd-Jones jest znaną autorką inspirujących książek dla dzieci, w tym bestsellerowych opowieści biblijnych dla młodych czytelników. Pochodzi z Anglii, a obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jago jest utytułowanym ilustratorem, laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, w tym nagrody „Highly Commended” Wydawnictwa Macmillan za ilustracje do literatury dziecięcej (2003), AOI Silver Award (2004) oraz Wow! Award przyznawanej przez National Literacy Association. Mieszka w Kornwalii z żoną i córką.

16,91 zł
12,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,92 zł

3 osoby kupiły
29
O rowerach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rowerach
Dostępny
60 szt.

Uwaga pasjonaci dwóch kółek, przyszli i obecni cykliści! Przed Wami fascynujący świat rowerów! Rower chodzony, szosowy, downhillowy, a może fat bike? Co to jest welodrom, ile kół ma monocykl i jak wygląda centrownica? Dlaczego warto dopasować rozmiar roweru do wzrostu rowerzysty? Jak zaplanować trasę rowerową i jaki ekwipunek zabrać na rowerową wyprawę? Odpowiedzi na te pytania, a także mnóstwo innych rowerowych ciekawostek znajdziecie w tej książce. Pamiętajcie! Rower to przygoda, radość, pasja i zdrowie. Do zobaczenia na szlaku!

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
30
Niżne Tatry. Góry Słowacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niżne Tatry. Góry Słowacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

39,00 zł
27,69 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

3 osoby kupiły
31
Wyrok śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrok śmierci
Dostępny
32 szt.

Pisanie jest po trosze umieraniem - hołdując tej zasadzie, Maurice Blanchot, jeden z wielkich samotników dwudziestowiecznej literatury, poświęcił się pisaniu. Wyrok śmierci, najsłynniejsza z jego krótkich powieści, ma pozory autobiografii, ale kiedy Blanchot pisze: Te wypadki przydarzyły się w 1938 roku, nie ma rzeczy mniej pewnej niż to, kiedy i czy owe wydarzenia się rozegrały. To proza medytacyjna, skupiona na umieraniu bliskiej osoby, być może naznaczona własną chorobą autora, jego osobistym wyrokiem śmierci. Z niebywałą mocą przybliża się do śmierci i ją odsłania, jak nigdy nie uczynił żaden utwór.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

3 osoby kupiły
32
Góry Słowacji. Wielka Fatra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Słowacji. Wielka Fatra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Opis jednodniowych wycieczek na szczyty Wielkiej Fatry, spacerów dolinami i kilkudniowego szlaku granią masywu. Zróżnicowany poziom trudności, trasy ilustrowane mapkami i kolorowymi zdjęciami. Seria „Góry Słowacji” przedstawia piesze trasy turystyczne w najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności. Zilustrowano je mapkami i kolorowymi zdjęciami. W przewodniku znajdziesz też informacje praktyczne, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

3 osoby kupiły
33
Minecraft. Zbuduj park rozrywki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zbuduj park rozrywki
Dostępny
900 szt.

Minecraft. Wielkie wyzwanie. Zbuduj park rozrywki to niesamowite przewodnik po grze Minecraft. Książka zawiera instrukcje krok po kroku prezentujące proces budowy oraz przedstawia ciekawe fakty z dziedziny nauk przyrodniczych, tj. technologia, inżynieria i matematyka.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
34
Karty Archanioła Michała (podręcznik + 44 karty) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Archanioła Michała (podręcznik + 44 karty)
Dostępny
36 szt.

Każda karta duchowa przedstawia wizerunek Archanioła Michała. Dzięki przyjemnej grafice, specjalnie dobranej do istoty sentencji, Twój stróż przemówi do Ciebie ze zdwojoną siłą. Pod rysunkiem znajduje się modlitwa do Archanioła Michała, z której możesz skorzystać, by poprosić o pomoc lub podziękować za ofiarowane anielskie wsparcie. Możesz również czerpać z niej inspirację, by ułożyć własną modlitwę. Ta niezwykła talia kart daje wiele możliwości rozwoju duchowego. Dzięki niej zgłębisz tajniki własnej intuicji i nauczysz się skutecznie prosić o anielską pomoc i wsparcie.

135,90 zł
101,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 33,97 zł

3 osoby kupiły
35
Ostatnia iluzja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia iluzja
Dostępny
14 szt.

Rhys Bowen w Ostatniej iluzji po raz kolejny ożywia Nowy Jork z początku XX wieku – kreśli intrygę zawiłą i wielowątkową, ale też fascynującą. Molly Murphy uwielbia teatr. Tym razem wybiera się na spektakl iluzjonistów, aby móc oglądać występy Harry'ego Houdiniego, który właśnie wrócił z tournee po Europie, gdzie zabawiał królów i cesarzy. Niestety przed występem gwiazdy, w teatrze dochodzi do tragedii. Molly uspakaja przerażoną żonę magika. Po jakimś czasie zaprzyjaźnia się z Bess i wkrótce przyjmuję od niej, nieco dziwną, propozycję. Ma występować na scenie w roli asystentki Houdiniego i chronić go przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Przed Molly trudne zadanie. Nie może dopuścić, by coś złego spotkało artystę, a jednocześnie musi dowiedzieć się, kto czyha na jego życie. Czy chodzi o zazdrosnych rywali? Molly zaniedbuje swoje urocze przyjaciółki, rzadziej widuje narzeczonego. Rzuca się w wir pracy.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
36
Opowieści niesamowite z języka polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niesamowite z języka polskiego
Dostępny
62 szt.

Piąty tom Opowieści niesamowitych przynosi przegląd rodzimych strachów i niezwykłości. Rozpoczyna go Anna Mostowska oświeceniową przypowiastką w gotyckim nastroju. Straszą biesy i czarownice Jana Maksymiliana Ossolińskiego. Mamy wampiryczną opowieść Zygmunta Krasińskiego, Kresy niesamowite Romana Zmorskiego, eksperymenty ze znikaniem Sygurda Wiśniowskiego, symbolistyczną baśń Bolesława Leśmiana, nowele kolejowe Stefana Grabińskiego i nowele lotnicze Janusza Meissnera, podróże w czasie Antoniego Lange, najbardziej gotyckie z opowiadań Brunona Schulza i duchy w sztafażu kosmicznym u Stanisława Lema. I wiele innych niesamowitości. Wielcy literaci sąsiadują z mistrzami gatunku.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
37
Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach
Dostępny
152 szt.

Jeśli ktoś kiedyś ci powiedział, że inwestowanie w nieruchomości wymaga dużego kapitału i że nie masz po co próbować swoich sił w tej dziedzinie, to… jak najszybciej o tym zapomnij! Zarabianie na nieruchomościach obejmuje szeroki zakres działań i zapewniam cię, że każdy, jeśli tylko ma odrobinę chęci, może osiągnąć sukces na tym polu. Dzięki konkretnym technikom i sprawdzonym strategiom opisanym w książce, którą właśnie trzymasz w dłoni, dowiesz się, co zrobić, by bez kosztów i poświęcania ogromnej ilości czasu zacząć wreszcie zarabiać. I to zarabiać dobrze. Jak bez wysiłku i pieniędzy zarabiać na nieruchomościach – to nie jest kolejny poradnik, jakich wiele. To kompendium wiedzy popartej doświadczeniem jednego z najbardziej skutecznych agentów nieruchomości na warszawskim rynku. Autor przystępnie wyjaśnia zagadnienia dotyczące rynku nieruchomości, które są pomijane w większości książek o tej tematyce. Pokazuje różne rodzaje nieruchomości, w jakie można inwestować, i dzieli się z czytelnikami bezcenną wiedzą na temat metod zarabiania na nich. Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia udziela również profesjonalnych porad dotyczących podatkowych i prawnych aspektów inwestowania w nieruchomości. Poznasz tajemnice, których nie zdradzą ci inni eksperci rynku nieruchomości, czyli unikatowe sposoby osiągania zysków przy zerowym lub minimalnym wkładzie własnym. Leszek Markiewicz jest ekspertem i analitykiem rynku nieruchomości, autorem licznych publikacji, opracowań i artykułów dla poczytnych periodyków i portali, takich jak „Rzeczpospolita”, infor.pl czy eGospodarka.pl. Jest doradcą inwestycyjnym w zakresie rynku nieruchomości, a z jego usług korzystają najwięksi inwestorzy, w tym osoby z listy stu najbogatszych Polaków. Współpracuje z deweloperami, a także z indywidualnymi klientami kupującymi i sprzedającymi nieruchomości. Na co dzień robi to, co lubi – czyli zajmuje się pośrednictwem na rynku nieruchomości, wprowadzając i stale udoskonalając swój autorski System Skutecznej Sprzedaży Nieruchomości, który zapewnia o 30% szybszą sprzedaż nieruchomości w cenie o 10% wyższej niż agencje wykorzystujące tradycyjne metody.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

2 osoby kupiły
38
Pokonaj endometriozę. Jak wygrać z chorobą i zacząć żyć na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonaj endometriozę. Jak wygrać z chorobą i zacząć żyć na nowo
Dostępny
1031 szt.

Co dziesiąta kobieta na świecie ma endometriozę – chorobę zapalną, która powoduje przewlekły ból, ogranicza aktywność i może prowadzić do bezpłodności. Pomimo jej powszechności kobiety często cierpią latami, zanim zostaną prawidłowo zdiagnozowane. A kiedy już to się stanie, zazwyczaj dostają receptę na leki przeciwbólowe i skierowanie na niewłaściwy rodzaj operacji. W tej książce znajdą wszystko, co powinny wiedzieć o tej chorobie – najnowocześniejszą wiedzę medyczną i mnóstwo praktycznych porad. Autorki – ginekolożka oraz światowej sławy fizjoterapeutka uroginekologiczna – od dawna współpracują, badając przypadłości, które współwystępują w okolicach kobiecej miednicy: dysfunkcje mięśni, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zespół bolesnego pęcherza, alergie czy zaburzenia cyklu menstruacyjnego – dzięki kompleksowemu podejściu leczą ciało, ale też umysł. Proponują zintegrowaną, wielopłaszczyznową strategię walki z chorobą – konkretny zestaw działań, będący połączeniem terapii farmakologicznej z fizjoterapią, właściwym sposobem odżywiania, praktykowaniem uważności, nauką prawidłowego oddychania, ćwiczeniami i medytacją. Dzięki temu kobieta chora na endometriozę dostaje narzędzia, które mogą przynieść doraźną ulgę, pomagają oswoić się z chorobą i w końcu poprawiają jakość życia. dr Iris Orbuch jest ginekolożką, uznaną specjalistką w dziedzinie małoinwazyjnej chirurgii robotycznej i laparoskopowej chirurgii endometriozy. Uzyskała tytuł doktora medycyny na uniwersytecie SUNY w Syracuse, a także ukończyła staż z zakresu zaawansowanych operacji laparoskopowych i chirurgii miednicy u doktora Harry’ego Reicha i C.Y. Liu, uznanych ekspertów w tej dziedzinie i „ojców” procedury, w której obecnie specjalizuje się dr Orbuch. Jest również ordynatorką oddziału ginekologicznej chirurgii robotycznej w nowojorskim szpitalu Beth. Wystąpiła w roli głównej specjalistki w filmie dokumentalnym „Endo What?”, którego celem jest edukacja kobiet i lekarzy na temat endometriozy. Była także felietonistką i doradczynią ginekologiczną magazynu „Cosmopolitan”. Amy Stein jest doktorem fizjoterapii, specjalistką w dziedzinie leczenia bólu w obrębie miednicy. Napisała wielokrotnie nagradzaną książkę Heal Pelvic Pain, a także nakręciła film „Healing Pelvic and Abdominal Pain”. Jest jedną z założycielek Alliance for Pelvic Pain, stowarzyszenia lekarzy i specjalistów zajmujących się leczeniem bólu w obrębie miednicy i edukacją tym zakresie, stosujących najnowocześniejsze, kompleksowe metody pracy z pacjentami. Doktor Stein wykłada na całym świecie, swoją wiedzą podzieliła się w filmie dokumentalnym „Endo What?” i udzieliła licznych wywiadów, miedzy innymi w programie 20/20 na kanale ABC, w „Elle”, „Prevention” i „Parents”.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
39
Informacja zwrotna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informacja zwrotna
Dostępny
3 szt.

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć. Jaka będzie informacja zwrotna? Jakub Żulczyk, autor Wzgórza Psów i Ślepnąc od świateł, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu ANTYKRYMINAŁU i dramatu psychologicznego, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
40
Tabliczka mnożenia. Ćwiczenia na dobry początek. Piszę i zmazuję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
41
Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku
Dostępny
112 szt.

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Chłopcy wybierają się z babcią na piknik. Ale co to? Czy to znajomy magiczny kamień? I co na łące robią krasnoludki? A czy pająki potrafią kopać piłkę? Kamień na pikniku to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „k”, ale i pokaże, jakie talenty są naprawdę ważne w życiu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
42
Sitopia. Jak jedzenie może ocalić świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sitopia. Jak jedzenie może ocalić świat
Dostępny
103 szt.

Szacunek do jedzenia to coś więcej niż radość z jedzenia organicznej marchewki, czy kawałka dobrego sera – to jedyna droga przeżycia. Dlaczego jedzenie może uratować świat? Bo wszyscy potrzebujemy pożywienia i od nas zależy co będziemy jeść. Gotując i jedząc wspólnie jesteśmy bliżej ludzi, bliżej istoty człowieczeństwa. Proces produkcji jedzenia ma ogromy wpływ na planetę i na nasze zdrowie, a zmieniając nasze menu, możemy uratować świat i pomóc sobie nawzajem. Industrializacja osłabiła naszą więź z naturą. Bogaci są coraz bogatsi i szczuplejsi, a biedni, nie mając czasu i pieniędzy, jedzą tanie, przetworzone jedzenie, więc biedni są coraz biedniejsi i grubsi. Carolyn Steel ostrzega, że jeśli nie powrócimy do natury i nie zmienimy stosunku do tego co i jak jemy – zniszczymy naszą planetę. W siedmiu rozdziałach, poświęconych odpowiednio zagadnieniom jedzenia, ciała, domu, społeczeństwa, miasta i wsi, natury oraz czasu autorka zastanawia się nad rolą i wartością pożywienia i nad naszym stosunkiem do niego. „Szacunek do jedzenia [...] to nasza jedyna droga przeżycia” – pisze. Dlatego marzy o miastach z ogrodami na dachach i farmami wertykalnymi, analizuje poglądy starożytnych filozofów i osiągnięcia współczesnej nauki. Marzy o sitopii. Dobra sitopia to naturalnie zero-emisyjne społeczeństwo – całe pożywienie wywodzi się z natury, a rolnictwo dba o naturalne cykle ekologiczne i je naśladują. „Nie uczą tego w szkole, ale intuicja moralna ci podpowiada, że możesz mieć dobre życie tylko jeśli zatroszczysz się o swój świat. Niekoniecznie jednak wiesz, co możesz zrobić, zaczynając od swojej kuchni, spiżarni, lodówki, zamiast czekać aż ktoś znów wymyśli za nas uniwersalne rozwiązanie. Które jak wszystko co uniwersalne, jest dobre dla wszystkich a zatem dla nikogo. Słusznie zatem dałeś się skusić przez tę książkę. Zacznij od siebie, zacznij czytać”. – Paweł Bravo, fragment wstępu

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
43
Złota korona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota korona
Dostępny
49 szt.

Złota korona jest zbiorem ponad trzydziestu opowiastek historycznych dla dzieci autorstwa Marii Krüger. Akcja utworów usytuowana jest w czasach początków państwa polskiego. Pisarka przybliża młodemu czytelnikowi wybitne historyczne postacie i przełomowe dla losów Polski wydarzenia. Czyni to ze znaną tylko sobie wirtuozerią, wplatając autentyczne dzieje w bieg fascynujących przygód stworzonych przez siebie dziecięcych bohaterów. W tej wartościowej książce najdawniejsze dzieje naszej ojczyzny przemieniają się w pasjonującą sagę, która zainteresuje i zachwyci zarówno najmłodszych badaczy historii Polski, jak i wielbicieli powieści przygodowych. Lektura uzupełniająca w klasie IV

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
44
Rainbow High. Tęczowa peruka Amaya Raine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Tęczowa peruka Amaya Raine
MGA
Dostępny
1 szt.

Rainbow High – legenda mówi, że gdzieś na końcu tęczy, znajduje się naczynie ze złotem... Prawda jest jednak zupełnie inna, zdecydowanie bardziej ekscytująca! Odkryć mogą ją jedynie nieliczni, z ogromną wrażliwością, którzy podążając za tęczą, znajdą na jej końcu kolorową szkołę mody – Rainbow High, gdzie dziewczęta uczą się, jak najpiękniej prezentować swoje kolory! Zmień się w postać z Rainbow High, zakładając tę wspaniałą tęczową perukę. Wyjątkowo długie, miękkie, tęczowe włosy wyglądają jak Amaya Raine, jedna z najbardziej lubianych postaci w Rainbow High. Dziewczynki uwielbiają przebierać się za swoich ulubionych bohaterów. Dzięki wspaniałej peruce, inspirowanej bohaterką Rainbow High – Amaya Raine – mogą pokazać swoje prawdziwe kolory! Dziewczynki pokochają jej piękną perukę. Super długa – ok. 46.0 cm tęczowych włosów, które można czesać szczotką i ciągle układać nowe fryzury. Piękne włosy mają różnorodne kolory, aby stworzyć wspaniały, tęczowy efekt. Idealne do stylizacji na wiele różnych sposobów. Długość włosów: ok. 46.0 cm Wymiary opakowania: 38.0 x 25.0 x 7.0 cm

75,90 zł
71,35 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,55 zł

2 osoby kupiły
45
Matematyka z pisakiem. Uczę się sprawnie liczyć. Klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
46
Przygody Fenka. To moje ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. To moje ciało
Dostępny
99 szt.

Fenek bardzo lubi gości, ale tym razem coś jest nie tak. Dlaczego chłopiec nie cieszy się z odwiedzin cioci?

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

2 osoby kupiły
47
Sztuka pokonywania lodowców i ratowania ze szczelin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

2 osoby kupiły
48
Neoawangarda w Krakowie. Lata siedemdziesiąte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neoawangarda w Krakowie. Lata siedemdziesiąte
Dostępny
33 szt.

Fenomenem krakowskiej sceny neoawangardy wydaje się „horyzontalne” unieważnienie sprzeczności między lokalnością a poszerzonym polem uczestnictwa w światowym życiu artystycznym i debacie intelektualnej. Endemiczne dla Krakowa postawy i zjawiska w sztuce wydają się tym lepiej wpisywać w ponadlokalny dyskurs sztuki, im bardziej ujawniają charakter „Kraków-specific”. Jest tak być może dlatego, że splot między awangardą a tradycjonalizmem czy między konserwatyzmem a niezależnością myślenia ma w Krakowie – paradoksalnie – tradycje sięgające jeszcze bohemy czasów galicyjskich. To przypomina o brzemieniu tradycji, ale także obciążeniu stereotypami wynikającymi z postrzegania artystów na tle społeczeństwa miasta oraz przypisywanych im ról. Środowisko artystyczne (czy może bardziej artystowskie) Krakowa ubarwiali przecież także „genialni dyletanci”, którzy przyczynili się do podtrzymywania żywotności wielu legend i anegdot. Widać zatem wyraźnie, na co można znaleźć w lekturze książki liczne dowody, że „Kraków to idealne miejsce do rozwoju wyjątków przeczących regułom i nie tylko dlatego, że podział na awangardę i tradycję jest [tam] może bardziej skomplikowany niż gdzie indziej”. dr hab. Ewa Wójtowicz, prof. UAP

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

2 osoby kupiły
49
Góry Słowacji. Słowacki Raj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Słowacji. Słowacki Raj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Seria „Góry Słowacji” przedstawia piesze trasy turystyczne po najciekawszych rejonach Słowacji. W każdym tomie opisano 20 tras o zróżnicowanej trudności, zilustrowanych mapkami i kolorowymi zdjęciami. Podano też informacje o różnicy wzniesień, stopniu trudności i czasie przejścia. Podróżnicy znajdą tu również praktyczne informacje, spis atrakcji przyrodniczych i najważniejszych obiektów turystycznych. Tom Słowacki Raj opisuje krótsze i dłuższe wycieczki po wąwozach, płaskowyżach i jaskiniach Parku Narodowego Słowacki Raj.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
50
Głowa pełna duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głowa pełna duchów
Dostępny
31 szt.

Głowa pełna duchów to mrożący krew w żyłach thriller, który łączy w sobie elementy rodzinnej tragedii, psychologiczny suspens i nowoczesny horror. Książka przypomina takie powieści jak: Dom z liści Marka Danielewskiego, Wpuść mnie Johna Ajvide Lindqvista, czy Nawiedzony Shirley Jackson. Spokojne życie Barretów, zwyczajnej rodziny, mieszkającej na przedmieściach w Nowej Anglii, zostaje przerwane, gdy czternastoletnia córka, Marjorie, zaczyna mieć pierwsze symptomy schizofrenii. Ku rozpaczy jej rodziców, lekarze nie są w stanie zatrzymać Marjorie przed popadnięciem w obłęd. Ich do staje się piekłem, proszą więc o pomoc miejscowego księdza. Ojciec Wanderly zaleca egzorcyzmy. Jego zdaniem nastolatka została opętana przez demona. Całość chcą nagrać. Rodzina zgadza się na współpracę z ekipą telewizyjną i wkrótce jej członkowie stają się gwiazdami programu „Opętanie”. Opowieść dotyka problemów pamięci i rzeczywistości, nauki i religii, starając się dotrzeć do samej natury zła. Głowa pełna duchów otrzymała nagrodę Brama Stokera dla najlepszego horroru roku. „Głowa pełna duchów naprawdę mnie przeraziła, a przecież nie należę do strachliwych”. – Stephen King, amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści grozy

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
51
Piłka Bio 230 mm - Cars 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka Bio 230 mm - Cars 3
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
52
Tamten Lwów. Tom 6. Rozmaitości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamten Lwów. Tom 6. Rozmaitości
Dostępny
84 szt.

Szósty tom „Tamtego Lwowa” ukazał się po raz pierwszy w 1994 roku. We wstępie Witold Szolginia pisał, że szósty i ostatni tom „Tamtego Lwowa” zatytułowałem niezbyt pomysłowo i nie za bardzo powabnie – po prostu Rozmaitości. Ten wybitny i uwielbiany przez tysiące czytelników piewca Lwowa pomylił się w tym zdaniu, aż dwa razy. Szósty tom nie był ostatni, ukazały się przecież dwa kolejne, a podtytuł Rozmaitości niezwykle trafnie współgra z treścią książki. Każda z pięciu poprzednich części była poświęcona osobnym zagadnieniom: lwowskim krajobrazom, parkom, ulicom, placom, świątyniom, słynnym budynkom, pomnikom, a także mieszkańcom Lwowa, ich obyczajom, świątecznemu i codziennemu życiu. W Rozmaitościach, autor sięgnął do tych wszystkich tematów, które nie pojawiły się w poprzednich książkach, i do tych wątków, które chciał uzupełnić. W obszernym rozdziale „Arcylwowianie”, znajdziemy opis przyjaźni autora z Janem Parandowskim, przypomnienie postaci Janusza Witwickiego, autora słynnej „Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa”, a także sylwetki Henryka Zbierzchowskiego, Mariana Hemara, Stefana Banacha, Rudolfa Weigla i Waldemara Markowskiego. Niezwykle interesujący jest rozdział o „Lwowskiej Fali”, znakomitej audycji dawnej Lwowskiej Rozgłośni Polskiego Radia. W kolejnych rozdziałach autor wspomina między innymi: lwowskich Żydów, udaje się na słynne Targi Wschodnie, przedstawia wielką historię rodziny Baczewskich – producentów wyśmienitych alkoholi, opisuje nawet konie i psy, które towarzyszyły lwowianom. W obecnym wydaniu skorygowano nieścisłości merytoryczne oraz dodano informacje, których autor nie mógł znać w czasie, gdy pisał tom. Tekst wzbogacono o przypisy i indeks osób. W książce jest ponad 150 ilustracji, jest też kilkadziesiąt nowych, niektóre są publikowane po raz pierwszy.

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

1 osoba kupiła
53
Zabawa w szkołę. Króliczek idzie do szkoły  Skrzat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w szkołę. Króliczek idzie do szkoły Skrzat
Dostępny
16 szt.

Dziecko pomaga króliczkowi rozwiązywać zadania, a gdy zaistnieje taka potrzeba - poprawia błędne odpowiedzi udzielone przez króliczka. Zwiększa to poczucie wartości przyszłego ucznia, umacnia wiarę we własne siły. Dzięki udzielaniu pomocy i korygowaniu błędów króliczka, dziecko przekonuje się o tym, że nikt nie jest nieomylny, każdy może popełnić błąd, a ono ma już tak dużą wiedzę i umiejętności, że może bez żadnych problemów pomagać roztargnionemu króliczkowi.

5,70 zł
4,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
54
Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma
Dostępny
87 szt.

Opowieść o Geli Seksztajn – tworzącej w przedwojennej Warszawie utalentowanej malarce, która zginęła podczas powstania w getcie wraz ze swoją córeczką i mężem, Izraelem Lichtensztejnem. „Jak odnaleźć pamięć, gdy postać zatarta, a prochy rozsypane gdzieś pod domami Muranowa? Ta książka to dowód, że pamięć może przetrwać dzięki opowieściom. Dzięki naszej wierze w sens zachowania świadectw. I odwadze walki o nie – tak jak to robił Ringelblum”. – Agnieszka Holland „Jest świat, który zniknął. Jest świat, który znika. Jest świat, który jest. Opowieść o malarce Geli Seksztajn autorka tka z rożnych materiałów. Wpatruje się w zniknięte przez wiele szyb”. – Hanka Grupińska Prace Geli przetrwały wojnę ukryte w metalowej skrzynce i zakopane w piwnicy szkoły na terenie getta. Trafiły tam wraz z tysiącami innych dokumentów, zgromadzonymi przez członków konspiracyjnej organizacji Oneg Szabat. Jej obrazy nie mogłyby być dziś podziwiane, gdyby Emanuel Ringelblum nie wpadł na pomysł stworzenia archiwum, gdyby Izrael Lichtensztejn go nie ukrył, a Hersz Wasser (z pomocą Racheli Auerbach) nie zrobił wszystkiego, by po wojnie je odnaleźć i pokazać światu.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

1 osoba kupiła
55
Malamander. Tom 2. Gargantis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malamander. Tom 2. Gargantis
Dostępny
249 szt.

Druga część pełnej przygód serii o mieszkańcach Widmowego Portu – nadmorskiego miasteczka, w którym ożywają legendarne potwory. Herbie i Violet ponownie łączą siły, aby rozwiązać nadprzyrodzoną tajemnicę. Tym razem dotyczy ona Gargantisa – potężnej istoty, która posiada moc wywoływania zabójczych sztormów. Nad Widmowy Port nadciągają niebezpieczne burze, a rybacy podejrzewają, że ich przyczyny nie są naturalne. Ktoś przebudził pradawnego Gargantisa, który spał w podwodnych jaskiniach pod miasteczkiem. Gargantis wydaje się poszukiwać czegoś, co zostało skradzione z jego morskiego leża. Czy przedmiotem jego zainteresowania może być coś, co znajduje się w biurze rzeczy znalezionych hotelu Grand Nautilus prowadzonym przez Herbiego? Z pomocą Violet Parmy chłopiec podejmie się rozwiązania zagadki, co skradziono Gargantisowi i kto dokonał tego czynu. Nie będzie to jednak łatwe w miasteczku pełnym podejrzanych, ukrywających swoje sekrety mieszkańców...

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

1 osoba kupiła
56
Crazy Chic. Stylowy zegarek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crazy Chic. Stylowy zegarek
Clementoni
Dostępny
240 szt.

Ten bardzo oryginalny zestaw pozwala spersonalizować Twój zegarek, aby był szykowny i modny na każdą okazję! Różne tarcze i paski od zegarków do składania i tworzenia unikalnych modeli dają bardzo dużą różnorodność. Pasek do zegarka pasuje do każdego wyglądu, ruchomą tarczę możesz przypiąć w dowolnym miejscu.

64,14 zł
56,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,70 zł

1 osoba kupiła
57
Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet
Dostępny
30 szt.

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki. Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i rękami gotowymi do działania. Siostry zakonne nadal są postrzegane bardzo stereotypowo. Dominikanki z Broniszewic pokazują jednak, że prawda o życiu we wspólnocie jest o wiele bardziej złożona. Radosne chwile widoczne na pięknych zdjęciach z Domu Chłopaków to tylko mały fragment ich rzeczywistości. Jak jest poza kadrem? Siostry Tymka i Eliza razem z Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką pokazują drugą stronę medalu, otwarcie mówią o swoich kryzysach, rozterkach i słabszych chwilach. Odważnie wypowiadają się na aktualne tematy, takie jak troska o życie od poczęcia do śmierci, uliczne protesty czy problemy związane z pandemią. Nie słowem, ale działaniem walczą o Kościół kobiet, Kościół czuły, Kościół, który nikogo nie wyklucza. Usłyszcie ich głos. „Siostry nie są szalone. One są nie z tej Ziemi! Dokładnie ewangeliczne”. kard. Konrad Krajewski „To są Boskie kobiety. Nieziemskie Siostry. Ich energia, determinacja i odwaga nie są z tego świata. Ich wiara jest żywą miłością i prawdziwym miłosierdziem. Jestem zaszczycona, że mogę się z nimi przyjaźnić. Ja niedowiarek, ja wątpiąca proszę: „Boże, miej je w swojej opiece!”. Chciałabym, żeby Kościół w Polsce miał ich oblicze. Musicie je poznać!”. Dorota Wellman „To pierwsze siostry zakonne w Polsce, które w mediach radzą sobie jak ryby w wodzie. Jak naprawdę się z tym czują? Czy istnieje rodzaj pomocy, której by nie przyjęły, osoba, której by odmówiły? Jak to się dzieje, że dominikanki z Broniszewic łączą ludzi bez względu na ich status majątkowy, stosunek do Kościoła czy poglądy polityczne? Tego próbujemy się dowiedzieć, dotknąć w rozmowie”. Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
58
Pewnego razu w kawiarni na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu w kawiarni na końcu świata
Dostępny
152 szt.

Minęło sporo czasu od drugiej wizyty Johna w niesamowitej kawiarni na końcu świata. Wraz z upływem lat John się starzeje i ponownie potrzebuje odkryć siebie na nowo. Gdy mężczyzna wraca z pogrzebu swojego ojca chrzestnego, drogę powrotną utrudnia mu niespodziewana burza oraz awaria samochodu. Podróż Johna okazuje się kolejną wizytą w miejscu, w którym podjął najważniejsze decyzje dotyczące swojego dalszego życia. Próbuje znaleźć tam odpowiedzi na nurtujące go pytania: Czy upływ czasu spowoduje, że będzie musiał zrezygnować ze swoich pasji? Jaki jest sposób na odnalezienie radości z życia w zabieganym świecie? Czym tak naprawdę jest strach związany z przemijaniem? John P. Strelecky po raz kolejny zabiera czytelników w inspirującą podróż, podczas której będą mogli na nowo odkrywać swój sens istnienia. Pomogą im w tym pytania, które główny bohater znajduje w menu magicznej kawiarni.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
59
Odgłosy zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Odgłosy zwierząt
Dostępny
1 szt.

Poznaj wesołe zwierzątka i dowiedz się, jakie odgłosy wydają. Czy potrafisz je naśladować? Seria książeczek kartonowych dla dzieci została stworzona z myślą o najmłodszych, którzy dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Kolorowe i w wygodnym formacie książeczki z pewnością zachęcą dzieci do sięgnięcia po nie.

9,80 zł
4,51 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
60
Aama. Tom 4. Będziesz wspaniała, córko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aama. Tom 4. Będziesz wspaniała, córko
Dostępny
30 szt.

Mała grupa, która wyruszyła w poszukiwaniu Aamy, zakończyła swoją podróż na planecie Ona (j). Pustynna planeta przekształciła się w miejsce zamieszkane przez śmiercionośne biorobotyczne stworzenia i rośliny. Verloc Nim, ojciec Aamy, ale zamierza użyć nowej mocy, aby uratować córkę i wrócić do domu. Frederik Peeters znany w Polsce z komiksu „Niebieskie pigułki” przedstawia pięknie zrealizowaną i intrygującą wizję odległej przyszłości. W 2013 roku „Aama” otrzymała nagrodę dla najlepszej serii na Festiwalu Komiksu w Angouleme.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
61
Obsesje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesje
Dostępny
36 szt.

ON nie wierzy w przypadki. ONA nie wierzy w miłość. Jednak los nie pyta ich o zdanie. Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje? Debiut, jakiego nie było od lat! Na tę historię czekały kobiety! Pełna namiętności i obsesji powieść, pokazująca, że są książki, których nie sposób zapomnieć. Andrea Cherry pracuje w sklepie ze starociami; ma wspaniałą mamę, przyjaciółkę i cudowną córeczkę zakochaną w śwince Peppie. Jej życie jest zwyczajne, do czasu kiedy wygrywa tydzień wakacji w luksusowym hotelu i poznaje Nicholasa Blake’a – nieziemsko przystojnego, samotnego dżentelmena, który zawsze dostaje to, czego chce. Oboje wpadają w swoje sidła, a ta z pozoru idealna i urocza dziewczyna zamienia jego życie w splot przypadkowych wydarzeń o nieprzewidzianych konsekwencjach. Ale problem w tym, że Nicholas Blake nie wierzy w przypadki, a Andrea Cherry w prawdziwą miłość. Czy są w życiu tajemnice, które mogą zmienić wszystko? I dokąd zaprowadzą najgłębiej skrywane obsesje? Angela Santini – młoda polska autorka, od ponad ośmiu lat mieszkająca w Londynie. Na swoim koncie ma zero wydanych książek, bo od trzech lat walczy o napisy końcowe swojej debiutanckiej powieści Obsesje. Wręcz dostała od tego obsesji. Zapewnia, że w życiu nic jej tak nie wyszło jak trójka jej wiecznie głodnych dzieci, które w przeciwieństwie do niej doskonale wiedzą, czego chcą. No dobrze, ona też wie, czego chce, tylko z tą różnicą, że jej dzieci to dostają, a ona nie. Zapewnia, że i tak jest szczęśliwą matką, żoną i niczyją kochanką. Poza tym jest całkiem zwyczajna… Uwielbia oglądać filmy o seryjnych mordercach, ale nie lubi o nich czytać. Nie lubi oglądać romansów, ale przeczytała ich w zeszłym roku dokładnie 37. Kiedy się śmieje – płacze, kiedy płacze – śmieje się. I twierdzi, że totalnie nie ma poczucia humoru.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

2 osoby kupiły
62
Superbohater z antyku. Tom 10. Czas minął, Tim! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superbohater z antyku. Tom 10. Czas minął, Tim!
Dostępny
12 szt.

Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Z ostatniej chwili: Hera jest na wolności i zmienia Londyn w starożytną Grecję! Gdy zjawia się jej syn, we wszystkich jakby piorun strzelił. Mówicie: piorun? Ostatnia przygoda Tima to dramat rodzinny prosto z Olimpu, a Tim ma pod ręką jedynie trudne do otwarcia pudełko. Czy ciekawość jest słabością Pandory, czy też może dodać siły naszemu przyjacielowi?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
63
Bajki. Czytamy sami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
45,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,38 zł

1 osoba kupiła
64
Zamieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamieć
Dostępny
59 szt.

Po wypadku samochodowym w Sztokholmie, na SOR w szpitalu Nobla trafia dwóch mężczyzn, jeden z ranami zagrażającymi życiu. Kiedy ciężko poszkodowany pacjent leży na OIOM-ie, zjawia się u niego tajemnicza kobieta z małym chłopcem. Już od kilku dni krąży po szpitalu. Na oczach lekarzy i syna dźga nożem nieprzytomnego mężczyznę. Lekarka Tekla Berg szybko dostrzega, że kobietę, mężczyznę i chłopca łączy wspólna przeszłość, a to, co z początku wyglądało na wypadek, wcale nim nie było. Tekla podejmuje odważne, ale ryzykowne decyzje i wchodzi w otwarty konflikt z zadufanym w sobie sławnym chirurgiem Klasem Nyströmem, który staje na przeszkodzie wszystkim poczynaniom lekarki. Zamieć to drugi tom w serii o Tekli Berg, którą otworzył sukces Przejdź przez wodę, krocz przez ogień. Po raz kolejny śledzimy losy Tekli i jej współpracowników ze szpitala Nobla w Sztokholmie, miejsca, w którym napięcie, intrygi i romanse są zawsze na wyciągnięcie ręki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
65
Holograficzny wszechświat. Naukowe dowody jak myśl wpływa na rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holograficzny wszechświat. Naukowe dowody jak myśl wpływa na rzeczywis...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Autor podaje naukowe dowody na to, że rzeczywistość to gigantyczny hologram, trójwymiarowy obraz stworzony przez ludzki mózg. Dowiesz się, że sygnały wzrokowe odczytywane przez mózg są hologramami, a wspomnienia nie mają jednego umiejscowienia. Tworzą one holograficzną siatkę zgodnie z założeniami interferencji i przenikania się fal elektrycznych. Te odkrycia potwierdzają nieograniczone umiejętność mózgu do przejęcia różnych funkcji w momencie uszkodzenia jednego z jego obszarów. Holograficzny model mózgu wyjaśnia również zdolność do fizycznego odczuwania zjawisk poza fizycznymi granicami ciała, na przykład, odczuwanie bólów fantomowych po amputacji kończyn.

59,50 zł
44,63 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

1 osoba kupiła
66
Przymierze i komunia. Teologia biblijna papieża Benedykta XVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przymierze i komunia. Teologia biblijna papieża Benedykta XVI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Jaki jest katolicki sens Pisma Świętego? Odkryj na nowo Słowo Boże z papieżem Benedyktem XVI, a sam się przekonasz. Scott Hahn, wybitny amerykański teolog katolicki, przedstawia najważniejsze tematy teologii biblijnej Benedykta XVI. Udowadnia, że papież doskonale odczytuje Słowo Boże zarówno w duchu Tradycji, jak i w oparciu o odkrycia współczesnej nauki. Poznawanie biblijnej myśli Benedykta XVI pozwala zobaczyć w nowym świetle nie tylko samo Pismo Święte, lecz także liturgie, życie Kościoła i powołanie chrześcijanina we współczesnym świecie. „W niebie ponoć mają obawę, że gdy dotrze tam Joseph Ratzinger, urządzi wszystkim egzamin z teologii. Tymczasem skrupulatnemu egzaminowi ze znajomości Pisma Świętego postanowił poddać papieża Benedykta wytrawny amerykański biblista Scott Hahn. Czytelnik pozostanie pod wrażeniem nie tylko rozległej wiedzy papieża emeryta, ale i szczególnej miłości, jaką Benedykt XVI żywi do Słowa Bożego. Pismo Święte dla wielu jest dziś martwą literą i niezrozumiałą księgą z przeszłości. A przecież chrześcijanin z Biblią w ręku rozmawia z żywym Bogiem! Przymierze i komunia jest opowieścią o wielkim teologu, który odkrył w Słowie Bożym życiodajne źródło”. – ksiądz Robert Skrzypczak, profesor teologii „Jak dziś czytać Pismo Święte z egzystencjalnym, zbawczym pożytkiem? Jak to robić, gdy liberalizmy i fundamentalizmy wszelkiej maści, a także racjonalistyczna egzegeza i zlaicyzowana kultura budują potężne zapory między człowiekiem głodnym Bożego Słowa a Biblią? Zapraszam do szkoły czytania Pisma Świętego. Otwiera ją przed nami Scott Hahn, ale nauczycielem jest największy teolog naszej epoki: Benedykt XVI”. – ksiądz Jerzy Szymik „Oto nareszcie książka, która pokazuje znaczenie Pisma Świętego w szerokich i konkretnych ramach wiary katolickiej – nie jako poletko dla „uczonych w Piśmie” i nie jako źródło „charyzmatycznej” egzaltacji, lecz jako podstawowy zasób wspólnej wiary i modlitwy Kościoła, niezbędny na co dzień. Dzięki pracy Scotta Hahna i dzięki światłom papieża teologa widzimy Słowo Boże razem z tradycją Ojców i Liturgii, a zgodnie z metodą naukową. Przymierze i komunia to książka bardzo ważna w obliczu wciąż aktualnego sporu o źródłowość i prawdziwość chrześcijaństwa”. – Paweł Milcarek, polski filozof i publicysta Scott Hahn – profesor, autor i redaktor ponad czterdziestu książek, w tym bestselleru Czwarty kielich. Wybitny teolog, wykładowca i mówca. Były pastor. W 1986 roku przystąpił do Kościoła katolickiego, w którym odkrył pełnie prawdy. Prowadził popularne programy w amerykańskiej telewizji EWTN. Szczęśliwy mąż Kimberly, ojciec sześciorga dzieci i dziadek dwanaściorga wnucząt.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

1 osoba kupiła
67
Serafina i siedem gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serafina i siedem gwiazd
Dostępny
61 szt.

Serafina i Braeden powracają! Niecierpliwie wyczekiwana czwarta odsłona bestsellerowej serii Roberta Beatty’ego nareszcie w Polsce. Po serii zmagań z mrocznymi siłami zła zapanował spokój. Ale Serafina, Strażniczka Biltmore, nie wierzy, że ciemne moce odeszły. Dniami i nocami patroluje posiadłość. Sama, bo jej najlepszy przyjaciel wyjechał do szkoły z internatem. Kiedy pan Vanderbilt prosi ją, aby przeniosła się do jednego z najwspanialszych pokoi w domu, jest pewna, że ma na celu obserwację gości, którzy przybyli na doroczne polowanie w posiadłości. Serafina zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że Biltmore stało się miejscem przepełnionym nieznaną grozą. I nigdzie nie jest już bezpiecznie. Nawet jej własny umysł zdaje się ją zawodzić. Czy powinna nadal strzec wszystkiego, co kiedyś wydawało się dobre i warte ochrony?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
68
Dobre maniery. Proszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery. Proszę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Seria „Dobre maniery” to sztywnostronicowe książki, które za pomocą sympatycznych ilustracji i rymowanek uczą dzieci trzech magicznych słów (Proszę, Dziękuję, Przepraszam) już od najmłodszych lat. W książeczkach pojawia się ten sam Pan Szop, który ukazał się w Elementarzu dobrych manier, i wierszem przekazuje ważne informacje. Książki zachęcają też dziecko do interakcji – w środku zadania typu pogłaszcz kotka, zapukaj itd. W książce Dobre maniery. Proszę przedstawiamy 8 sytuacji, w których zwierzątka o coś proszą. Wszystko przedstawione jest za pomocą sympatycznego wierszyka. Oprócz tego przy każdej sytuacji zachęcamy dziecko do zabawy. Ostatnia rozkładówka to podsumowanie.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
69
Po transformacji? Literackie idiomy zjawisk.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po transformacji? Literackie idiomy zjawisk..
Dostępny
7 szt.

Książka pod redakcją Hanny Gosk i Łukasza Pawłowskiego jest pierwszą poważną próbą odpowiedzi na pytanie, jakie świadectwo wystawiła literatura transformacji ustrojowej i jej skutkom, jak oceniła ten czas. Jest to praca pionierska, wyznaczająca drogę kolejnym rozpoznaniom. Pisanie na gorąco i rozważania naukowe to gatunki dalekie od siebie. Ich spotkanie okazało się jednak szczęśliwe, obiecujące i odkrywcze. Ułatwia zrozumienie tego, co przeżyliśmy, i co ciągle przeżywamy.Już sam pomysł, by poddać analitycznej refleksji odwzorowania w najnowszej literaturze samego zjawiska oraz wielorakich skutków transformacji ustrojowej, społecznej i ekonomicznej, która dokonała się w Polsce od 1989 roku, zasługuje na uznanie. Literatura, jak zresztą zawsze, stała się rejestratorem tego wstrząsu, ale poddała go refleksji niedostępnej badaniom socjologicznym, psychologicznym czy kulturowym. Zebrane w tej książce szkice układają się w pouczającą opowieść o procesie przyswajania pozornie znanego.

29,40 zł
28,22 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,18 zł

1 osoba kupiła
70
Everest. Przewodnik trekkingowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everest. Przewodnik trekkingowy
Dostępny
31 szt.

Przewodnik opisuje najpopularniejszą trasę trekkingową w dolinie Khumbu, z Lukli do bazy pod Everestem i na szczyt Kala Patthar, skąd rozciąga się widok na najwyższą górę świata. Everest przyciąga trekkerów jak magnes. Znajdziesz szlaku z Jiri do Lukli, trasy do Gokyo z pięknymi jeziorami i szczytem Gokyo Ri, Szlaku Trzech Przełęczy, łączącego główne doliny regionu, oraz kilku innych tras poza Khumbu, po stronie tybetańskiej. Stan szlaków został sprawdzony po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. W książce znajdziemy też wiele informacji na temat kultury i historii regionu oraz istotne porady dotyczące zdrowia i aklimatyzacji, a także niezbędnych do podjęcia trekkingu w Himalajach przygotowań i formalności.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
71
Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Ilustrowany przewodnik, który objaśnia metody porządkowania, daje szczegółowe wskazówki, jak pozbyć się raz na zawsze starych bałaganiarskich nawyków i pokazuje, jak wnosić radość w swoje życie. Autorka prezentuje własną metodę – KonMari – na uporządkowanie najbliższego otoczenia, zmianę podejścia do życia i sposobu myślenia. Omawia istotne decyzje, które należy podjąć, aby było to możliwe. Pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki, aby porządkowanie nie polegało tylko na odgraceniu domu czy też sprawieniu, że będzie lśnił na przyjście gości, a raczej, żeby zmieniło je na dobre. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: • co wywołuje w tobie radość, a co cię nie cieszy, • jak wypełnić swój dom radością, • jak selekcjonować przedmioty, • jak utrzymać porządek wokół siebie, • jak rozróżnić to, co naprawdę cenne, • jak sprawić, aby przedmioty odnalazły swoje właściwe miejsce, • co zrobić, gdy nie potrafisz niczego wyrzucić. W porządkowaniu najważniejsze nie jest podejmowanie decyzji o tym, co chcesz wyrzucić, ale co chcesz zatrzymać przy sobie!

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
72
Aristo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aristo
Dostępny
5 szt.

Czasem potrzeba naprawdę niewiele, by zmienić bieg historii. Miasto uniwersyteckie w Polsce, rok 2019. Na ławce w parku budzi się wybitny komediopisarz grecki, Arystofanes. Nie wie, gdzie się znajduje ani jak tu trafił. Jednak szybko okazuje się, że w swojej nowej ojczyźnie czuje się niemal jak w domu. A to dlatego, że sytuacja polityczna nieznanego mu do tej pory kraju łudząco przypomina tę, która panowała kilka tysięcy lat temu w Atenach… Dzięki Irenie, studentce filologii klasycznej, Arystofanes odkryje w Polsce inspirację dla swojej nowej komedii, która stanie się przełomowym dziełem najbardziej feministycznego pisarza starożytności. Czy za pomocą swojej twórczości uda mu się wpłynąć na los kraju, w którym przyszło mu żyć?

36,99 zł
27,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
73
Mój plecak do zabawy i kolorowania z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój plecak do zabawy i kolorowania z naklejkami
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny
424 szt.

Otwórz jeden z tych wspaniałych plecaków, baw się i koloruj! Zmierz się z inspirującymi łamigłówkami, uzupełniaj rysunki i ozdabiaj je naklejkami. Znajdziesz tu także mnóstwo dodatkowych nalepek, których możesz użyć, gdzie tylko chcesz. Połącz zabawę z gimnastyką szarych komórek!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
74
Wszystko pochłonie morze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko pochłonie morze
Dostępny
30 szt.

Baśń o syrenach, magii i poświęceniu Kiedyś syreny chodziły pomiędzy śmiertelnikami. Pamiątką tych czasów jest przepis na truciznę, na którą nie ma lekarstwa. Książę zostaje otruty Pocałunkiem Syreny i zapada w śpiączkę. Arystokrata Leto i jego przyjaciółka, alchemiczka Aletha, łączą siły, by ocalić władcę. Niepewni, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem, próbują znaleźć antidotum i przywrócić porządek w Księstwie. Czy Aletha zdoła uratować Księcia? Dokąd zaprowadzą Leto poszukiwania zamachowców? Jaka cenę przyjdzie im za to zapłacić? „Magdalena Kubasiewicz zaprasza do Sieldige, gdzie przysługa bywa cenniejsza od złota, ulicami krążą upiory, a pocałunek syreny zamiast miłości niesie śmierć. Rasowa fantastyka dla wielbicieli przygody, legend i spisków, których stawką jest coś ważniejszego niż życie - władza”. – Marta Kisiel

39,99 zł
34,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
75
Dziadek Tomek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dziadek Tomek
Dostępny
3 szt.

Dziadek Tomek ma fantazję, a w jego towarzystwie wszystkie dzieci są zachwycone i nikt się nie nudzi. Do czasu... Pewnego dnia Burmistrz oznajmia, że w trosce o dobrostan i bezpieczeństwo wszystkich babć i dziadków zostaną oni oddelegowani do miejsca, które zwie się „Szczęśliwym Domem”. Aby szczęście babć i dziadków było pełne, mają oni od tej pory spędzać czas w swoim towarzystwie, grać w szachy i uprawiać gimnastykę. Do akcji wkraczają „dziadkołapacze”, którzy wyłapują niezbyt skorych do współpracy seniorów. Również dziadek Tomek zostaje pochwycony, akurat podczas wyścigu wrotkarskiego. Pod osłoną nocy autobusy wywożą babcie i dziadków do „Szczęśliwego Domu”. Dzieci są smutne i dopytują o swoich bliskich. Dopiero po dłuższym czasie mogą ich zobaczyć w telewizji – „Szczęśliwy Dom” jest faktycznie piękny i znakomicie wyposażony. Ale dzieci od razu widzą, że babcie i dziadkowie wcale nie są w nim szczęśliwi... Powstaje plan ich oswobodzenia. Czy akcja ratunkowa się powiedzie? Przeczytajcie koniecznie! Najlepsza książka w kategorii Nostalgia na liście skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za 2021 rok. Literacka Nagroda im. Leopolda Staffa za serię Ja, Europejczyk w kategorii książka roku dla dzieci 2022.

39,00 zł
19,11 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 19,89 zł

1 osoba kupiła
76
Silver Lake by Esa Holopainen, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silver Lake by Esa Holopainen, CD
Esa Holopainen, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Debiutancki album projektu gitarzysty Amorphis, Esy Holopainena. W nagraniach Esie towarzyszą znani muzycy, między innymi: Jonas Renkse (Katatonia), Einar Solberg (Leprous), Björn „Speed” Strid (Soilwork) czy Anneke Van Giersbergen. Jak mówi lider zespołu, w nowych utworach starał się zawrzeć piękno i melancholię Finlandii. Od 1990 roku Esa Holopainen jest gitarzystą Amorphis. Dzięki takim klasycznym albumom, jak „Tales From The Thousand Lakes”, „Elegy” i „Skyforger”, Esa dał się poznać światu jako twórca niepowtarzalnego klimatu i innowacyjnych riffów. Jak mówi Esa: „Z reguły, kiedy ludzie myślą o solowym albumie gitarzysty, wyobrażają sobie bardzo techniczny materiał z ogromną ilością dźwięków granych w zastraszającym tempie. Cóż, ja nie jestem wielkim fanem tego rodzaju muzyki. Zawsze, gdy piszę utwór, myślę przede wszystkim o samej piosence, o dobrej, zapadającej w pamięć melodii. "Silver Lake" to miła niespodzianka dla zagorzałych fanów Amorphis. Chciałem mieć na płycie wokalistów, których bardzo szanuję. Tomi Joutsen – wokalista Amorphis – jest cudowną osobą i fenomenalnym wokalistą, więc nie musiałem się długo zastanawiać, czy zaprosić go na mój album. Zgodnie z oczekiwaniami, Tomi wykonał świetną robotę w jednym z „cięższych” utworów na płycie, zatytułowanym „In Her Solitude”. Płyta „Silver Lake” jest bardzo zróżnicowana, choć na pewno nie obejdzie się bez porównań do twórczości Amorphis. Chcę podkreślić, że kiedy pracowaliśmy nad materiałem „Silver Lake”, nie braliśmy pod uwagę żadnych ograniczeń. W rezultacie kilka utworów to klasyczny pop, z kolei inne są cholernie ciężkie”. Lista utworów: 1. Silver Lake 2. Sentiment 3. Storm 4. Ray Of Light 5. Alkusointu 6. In Her Solitude 7. Promising Sun 8. Fading Moon 9. Apprentice

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

77
Box: Silver Lake by Esa Holopainen. Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Box: Silver Lake by Esa Holopainen. Limited Edition, CD
Esa Holopainen, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Debiutancki album projektu gitarzysty Amorphis, Esy Holopainena. W nagraniach Esie towarzyszą znani muzycy, między innymi: Jonas Renkse (Katatonia), Einar Solberg (Leprous), Björn „Speed” Strid (Soilwork) czy Anneke Van Giersbergen. Jak mówi lider zespołu, w nowych utworach starał się zawrzeć piękno i melancholię Finlandii. Od 1990 roku Esa Holopainen jest gitarzystą Amorphis. Dzięki takim klasycznym albumom, jak „Tales From The Thousand Lakes”, „Elegy” i „Skyforger”, Esa dał się poznać światu jako twórca niepowtarzalnego klimatu i innowacyjnych riffów. Jak mówi Esa: „Z reguły, kiedy ludzie myślą o solowym albumie gitarzysty, wyobrażają sobie bardzo techniczny materiał z ogromną ilością dźwięków granych w zastraszającym tempie. Cóż, ja nie jestem wielkim fanem tego rodzaju muzyki. Zawsze, gdy piszę utwór, myślę przede wszystkim o samej piosence, o dobrej, zapadającej w pamięć melodii. "Silver Lake" to miła niespodzianka dla zagorzałych fanów Amorphis. Chciałem mieć na płycie wokalistów, których bardzo szanuję. Tomi Joutsen – wokalista Amorphis – jest cudowną osobą i fenomenalnym wokalistą, więc nie musiałem się długo zastanawiać, czy zaprosić go na mój album. Zgodnie z oczekiwaniami, Tomi wykonał świetną robotę w jednym z „cięższych” utworów na płycie, zatytułowanym „In Her Solitude”. Płyta „Silver Lake” jest bardzo zróżnicowana, choć na pewno nie obejdzie się bez porównań do twórczości Amorphis. Chcę podkreślić, że kiedy pracowaliśmy nad materiałem „Silver Lake”, nie braliśmy pod uwagę żadnych ograniczeń. W rezultacie kilka utworów to klasyczny pop, z kolei inne są cholernie ciężkie”. Lista utworów: 1. Silver Lake 2. Sentiment 3. Storm 4. Ray Of Light 5. Alkusointu 6. In Her Solitude 7. Promising Sun 8. Fading Moon 9. Apprentice

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

78
Co by tu zjeść? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co by tu zjeść? Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe
Dostępny
92 szt.

To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata. Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie, barwne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji.

28,99 zł
22,03 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,96 zł

79
Wiatrom powierzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatrom powierzone
Dostępny
56 szt.

Na zboczu góry Kujira-yama, czyli Góry Wieloryba, rozpościera się ogród Bell Gardia. Pośrodku stoi budka, a w niej niepodłączony do niczego telefon, który słowa śle z wiatrem. Z całej Japonii co roku przyjeżdżają tu tysiące osób dotkniętych żałobą, podnoszą słuchawkę i mówią do bliskich w zaświatach. Kiedy nad okolicę nadciąga niezwykłej siły tajfun, z daleka przybywa kobieta, gotowa własną piersią bronić ogrodu. Yui ma trzydzieści lat, a w pamięci datę, która przekreśliła to, kim kiedyś była: 11 marca 2011. Tamtego dnia tsunami zrównało z ziemią jej miejscowość i zabrało ze sobą jej matkę i córkę. Po przyjeździe Yui poznaje Takeshiego, lekarza z Tokio, ojca czteroletniej dziewczynki, niemej od dnia śmierci matki. Ta znajomość pozwoli kobiecie odkryć, że prawdziwym cudem jest miłość. Nawet ta druga, nawet ta przez pomyłkę... Laura Imai Messina prowadzi nas do miejsca, które istnieje naprawdę, w północno-wschodniej Japonii i z dyskrecją porusza temat tsunami z 2011 roku, ukazując kruchy, ale jednocześnie pulsujący nadzieją świat, historię godzenia się z własną tragedią. „Laura wie, co i jak wygrzebać z najskrytszych zakamarków Japonii. Tym razem znalazła telefon i wiatr i zamieniła je w dzieło! To bez wątpienia moja ulubiona pisarka!” – La Pina

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

80
Mleko matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mleko matki
Dostępny
88 szt.

Historia obejmuje okres od zakończenia drugiej wojny światowej i opowiada o losach trzech pokoleń kobiet, w centrum narracji stawiając lata 70. i 80. XX wieku. Opowieść przepełniona jest rezygnacją – z męża i ojca, z marzeń i zamiarów, z pracy i przekonań, z przyjaciół i tych, których kochamy. W tej drodze krzyżowej kobiet wszystkich pokoleń bardzo silny jest motyw przebaczenia. Od dzieciństwa jest ono ciągłym zadaniem córki w celu utrzymania przy życiu matki, która celowo pozbawiła córki mleka, by nie pozwolić na odziedziczenie swojego bólu i rozpaczy. „Łotwa to kraj, o którym prawie nic nie słyszeliśmy od czasu jej oddzielenia się od Związku Radzieckiego. Nora Ikstena udowadnia, że Łotwa mówi odważnym i oryginalnym głosem.” – Rosie Goldsmith, dziennikarka i prezenterka „Fikcja Nory Iksteny otwiera nowe możliwości nie tylko dla literatury łotewskiej w tłumaczeniu na język angielski, ale także dla samej literatury angielskiej.” – Jeremy Davis, „Dalkey Archive Press” Powieść Mleko matki została przetłumaczona na języki: angielski, japoński, niemiecki, chorwacki, litewski, estoński, macedoński, węgierski, włoski, ukraiński, rosyjski, albański i gruziński.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

81
Koci Zaułek. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koci Zaułek. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

W pierwszym tomie Kociego Zaułka poznajemy cztery główne bohaterki: Julkę, Olę, Zuzię i Lenę – dziewczyny o różnych charakterach i zainteresowaniach. Łączy je jedno: wielka miłość do kotów. Dziewczyny są wolontariuszkami w zaprzyjaźnionej kociej fundacji – Koci Zaułek. Seria zaplanowana jest tak, by każda z książek skupiała się na jednej bohaterce. Osią pierwszego tomu jest historia Julii, która marzy o własnym kocie. To oraz kłopoty z matematyką wypełniają jej głowę. Któregoś dnia Julka ratuje z wypadku małego kotka, którego oddaje pod skrzydła fundacji, w której jest wolontariuszką. Nie może przestać o nim myśleć i bardzo chciałaby go zabrać ze sobą do domu. Niestety rodzice wciąż nie zgadzają się na pupila w domu, a kiepskie oceny Julki z matematyki niestety działają dodatkowo na niekorzyść dziewczynki. Julia mocno jednak pracuje i udaje jej się poprawić oceny z nielubianego przedmiotu, a w końcu rodzice zgadzają się na to, by zabrała Łatkę do siebie. W międzyczasie dziewczyny wspólnie uczestniczą w festynie z okazji Światowego Dnia Zwierząt, gdzie na stoisku przedstawiają koty będące pod opieką fundacji, biorą udział w radiowej audycji o kotach oraz prowadzą codzienne życie wypełnione pasjami (Ola tańcem, Lena piłką nożną), szkołą, kłótniami z rodzeństwem i chłopakami… Kłócą się i godzą, jak to nastolatki, na pierwszym miejscu stawiając siebie i to, co je łączy: miłość do wspaniałych futrzaków.

23,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

82
Zabójcze pierogi. Tom 1. Mama w occie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcze pierogi. Tom 1. Mama w occie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Książka przedstawia historię trzynastoletniej Estery, która każdego dnia po szkole siedzi samotnie w domu, objadając się czipsami, tostami i innym śmieciowym jedzeniem. Tymczasem jej mama, Katrina Vege, jest telewizyjnym kulinarnym guru. Kiedy jej ekipa rusza w trasę z nowym programem, zabiera ze sobą córkę. Estera jest zachwycona tym, że będzie mogła spędzić z mamą więcej czasu – i wreszcie spróbować gotowanych na wizji frykasów. Przygoda szybko się jednak komplikuje, gdy już w czasie pierwszego nagrania jeden z turystów śmiertelnie zadławia się na wizji kartaczem Katriny, w którym zostaje znaleziony… pierścień skradziony z lokalnego skarbca. Czy Esterze uda się udowodnić niewinność mamy? „Zabójcze pierogi” to historia pełna humoru sytuacyjnego, wynikającego z zetknięcia się hipsterskiej ekipy programu telewizyjnego z „lokalsami” z polskiej prowincji. W książce pojawia się całą gama zabawnych i bardzo charakterystycznych postaci, które ubarwią pełną akcji i zagadek kryminalnych fabułę. Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

83
Psy, pieski, psiaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy, pieski, psiaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.05

Przedstawiamy zbiór opowiadań przywołujących historie wspaniałych czworonogów. Wśród bohaterów książki znalazły się: Pops i Max, którym prawie-prawie udało się wykonać powierzoną im misję; jamnik smutasek, który spotyka na swojej drodze wspaniałych ludzi i dzięki nim w końcu zaczyna biegać, no i się uśmiechać; bohaterscy Apollo i Sirius, którzy w bardzo trudnym momencie historii pomogli wielu osobom; gałgan Uszaty, który oprócz tego, że często broi, uratował także koronę królowej; dzielny Barry, który w zimnych wysokich górach wspierał ludzi w ich podróży; Biełka i Striełka, które odwiedziły kumpli w kosmosie; Puk, pies, który był gwiazdą kina. Mimo że w książce znalazły się historie tylko kilku psiaków, jedno jest pewne: każdy psiak jest wyjątkowy. Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

84
The Ides Of March, LP, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ides Of March, LP, szary
Myles Kennedy , Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Kultowy Myles Kennedy elektryzuje duszę bluesowo-rockowym bastionem „The Ides Of March”! Myles Kennedy udowadnia, że ​​burzliwe przestoje mogą rozpalić kreatywny geniusz. „The Ides Of March” to długo oczekiwany pełnometrażowy następca jego solowego debiutu z 2018 roku, „Year Of Tygrys”. Płynąc między okrzykami tradycyjnego rocka z solówkami Jimmy'ego Page'a i okrojonymi, bluesowymi wezwaniami, album ukazuje się jako podnoszące na duchu odświeżenie, które pojawia się, gdy społeczeństwo tego najbardziej potrzebuje. Tekstowo, 11 unikalnych propozycji albumu obejmuje wszystkich słuchaczy, opowiadając się za tematami jedności i solidarności ponad separacją i złością, pozwalając na wyróżnienie się dźwiękowym ciepłem każdego utworu. Lista utworów: 1. Get Along A 2. Thousand Words A 3. In Stride A 4. The Ides Of March A 5. Wake Me When It’s Over B 6. Love Rain Down B 7. Tell It Like It Is B 8. Moonshot B 9. Wanderlust C 10. Shifting Through The Fire C 11. Worried Mind C 12. The Ides Of March (DEMO)

157,90 zł
145,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

85
The Ides Of March, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ides Of March, LP
Myles Kennedy , Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Kultowy Myles Kennedy elektryzuje duszę bluesowo-rockowym bastionem „The Ides Of March”! Myles Kennedy udowadnia, że ​​burzliwe przestoje mogą rozpalić kreatywny geniusz. „The Ides Of March” to długo oczekiwany pełnometrażowy następca jego solowego debiutu z 2018 roku, „Year Of Tygrys”. Płynąc między okrzykami tradycyjnego rocka z solówkami Jimmy'ego Page'a i okrojonymi, bluesowymi wezwaniami, album ukazuje się jako podnoszące na duchu odświeżenie, które pojawia się, gdy społeczeństwo tego najbardziej potrzebuje. Tekstowo, 11 unikalnych propozycji albumu obejmuje wszystkich słuchaczy, opowiadając się za tematami jedności i solidarności ponad separacją i złością, pozwalając na wyróżnienie się dźwiękowym ciepłem każdego utworu. Lista utworów: 1. Get Along A 2. Thousand Words A 3. In Stride A 4. The Ides Of March A 5. Wake Me When It’s Over B 6. Love Rain Down B 7. Tell It Like It Is B 8. Moonshot B 9. Wanderlust C 10. Shifting Through The Fire C 11. Worried Mind C 12. The Ides Of March (DEMO) C

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

86
The Ides Of March, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ides Of March, CD
Myles Kennedy, Mystic Production
Dostępny
21 szt.

Kultowy Myles Kennedy elektryzuje duszę bluesowo-rockowym bastionem „The Ides Of March”! Myles Kennedy udowadnia, że ​​burzliwe przestoje mogą rozpalić kreatywny geniusz. „The Ides Of March” to długo oczekiwany pełnometrażowy następca jego solowego debiutu z 2018 roku, „Year Of Tygrys”. Płynąc między okrzykami tradycyjnego rocka z solówkami Jimmy'ego Page'a i okrojonymi, bluesowymi wezwaniami, album ukazuje się jako podnoszące na duchu odświeżenie, które pojawia się, gdy społeczeństwo tego najbardziej potrzebuje. Tekstowo, 11 unikalnych propozycji albumu obejmuje wszystkich słuchaczy, opowiadając się za tematami jedności i solidarności ponad separacją i złością, pozwalając na wyróżnienie się dźwiękowym ciepłem każdego utworu. Lista utworów: 1. Get Along A 2. Thousand Words A 3. In Stride A 4. The Ides Of March A 5. Wake Me When It’s Over B 6. Love Rain Down B 7. Tell It Like It Is B 8. Moonshot B 9. Wanderlust C 10. Shifting Through The Fire C 11. Worried Mind C

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

87
Żyje się tu i teraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyje się tu i teraz
Dostępny
11 szt.

Każda bolesna chwila daje nam siłę, by zawalczyć o jutro. Czasami nasze wielkie pasje legną w gruzach, zanim mają szansę się rozwinąć… Dziewiętnastoletnia Zuza od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość z malarstwem. Jednak egzamin na wymarzone studia nie poszedł tak, jak się tego spodziewała. Aby oderwać się na chwilę od przygnębiających myśli, dziewczyna postanawia spędzić wakacje wraz ze swoimi rodzicami w zacisznym, położonym nad jeziorem ośrodku „Uroczysko”. Nic nie zapowiada, że będzie to wyjątkowy czas w jej życiu – a jednak! Dwóch przystojnych ratowników, przyjaźń, miłość i tajemnice, które zmieniają bieg wydarzeń… Czy wchodzącej w dorosłość dziewczynie uda się nie zagubić w labiryncie emocji? Czy znajdzie w sobie siłę, by podążać za swoimi marzeniami?

35,99 zł
26,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

88
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie
Dostępny
46 szt.

Bestseller szwedzkiej autorki pomysłowych książek dla dzieci. Dla ciekawych świata miłośników podróży (nie tylko palcem po mapie)! Gdzie znajdziesz jadowite zwierzęta, klejnoty, skarby, wulkany, trzęsienia ziemi, najwyższe góry i najgłębsze części oceanów? Najbardziej niezwykłe miejsca z całego świata są teraz na wyciągniecie ręki. Wymarzony atlas dla wszystkich, którzy chcą w domowym zaciszu doświadczyć emocji związanych z eksploracją tajemniczych lądów i sekretnych głębin.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

89
Srebrzysty blask - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrzysty blask
Dostępny
10 szt.

Póki żyjemy, śmierć nas nie dotyczy, lecz póki morderca nie zostanie schwytany, wszyscy możemy umrzeć! Lucjusz Wibiusz, Rzymianin i syn szewca, pewnego dnia spotyka na Forum Romanum Aristodemosa, Greka i filozofa, który wygłasza mowę o Epikurze. Zafascynowany naukami mędrca chłopak chętnie dołącza do nauczyciela, który proponuje, by Lucjusz towarzyszył mu przez kilka najbliższych dni. Nieoczekiwanie, zamiast zgłębiać zagadnienia greckiej filozofii, ich uwaga skupia się na tajemniczym morderstwie, do którego rozwikłania zatrudnia ich patron Aristodemosa, Kwintus Fabiusz Sanga. Uczeń i mistrz, niczym Sherlock Holmes i doktor Watson, przemierzając uliczki Rzymu czasów Oktawiana Augusta, podążają za mordercą, który, chcąc ukryć swoje zbrodnie, nie cofnie się przed niczym. Przy okazji starają się znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: czy w tym okrutnym świecie można postępować w sposób godny człowieka wolnego i szlachetnego?

36,99 zł
27,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

90
Mieszkańcy prehistorycznego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszkańcy prehistorycznego świata
Dostępny
27 szt.

Czym są „kamienie wężowe”? Czy owiraptor kradł jaja dinozaurów, a praprzodkowie koni naprawdę wywoływali burzę? Tego i wielu innych rzeczy dowiedzą się czytelnicy książki Mieszkańcy prehistorycznego świata. Zaprezentowane w niej portrety 24 wymarłych zwierząt: od amonitów przez Tiktaalika aż do dinozaurów i pierwszych ssaków, przybliżają fascynującą historię odkryć paleontologicznych. Prezentacja każdego prehistorycznego stworzenia składa się z ilustrowanej planszy informacyjnej oraz komiksowej opowieści o odkryciu jego skamieniałości. Opowiadając o dawno wymarłych zwierzętach, autorzy dotykają również bardzo aktualnego dziś tematu masowego wymierania gatunków i uwrażliwiają na fakt, że w historii naszej planety zdarzały się już wielkie katastrofy, prowadzące do unicestwienia zamieszkujących ją stworzeń. Hélène Rajcak i Damien Laverdunt są we Francji uznanymi i nagradzanymi autorami książek popularnonaukowych dla dzieci. Oprócz talentów i pasji artystycznych autorów połączyło też zainteresowanie nauką. Wspólnie i zawsze pod kierunkiem najlepszych francuskich naukowców ten znakomity duet tworzy książki popularyzujące wiedzę o mniej znanych mieszkańcach naszej planety. Ich książki wyróżnia dbałość o naukową dokładność, przystępność tekstu oraz wyjątkowe ilustracje.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

91
Dobre maniery. Dziękuję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery. Dziękuję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Seria „Dobre maniery” to sztywnostronicowe książki, które za pomocą sympatycznych ilustracji i rymowanek uczą dzieci trzech magicznych słów (Proszę, Dziękuję, Przepraszam) już od najmłodszych lat. W książeczkach pojawia się ten sam Pan Szop, który ukazał się w Elementarzu dobrych manier, i wierszem przekazuje ważne informacje. Książki zachęcają też dziecko do interakcji – w środku zadania typu pogłaszcz kotka, zapukaj itd. W książce Dobre maniery. Dziękuję przedstawiamy 8 sytuacji, w których zwierzątka sobie za coś dziękują. Wszystko przedstawione jest za pomocą sympatycznego wierszyka. Oprócz tego przy każdej sytuacji zachęcamy dziecko do zabawy w szukanie książek, dmuchanie świeczek lub klaskanie w dłonie.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

92
Dobre maniery. Przepraszam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery. Przepraszam
Dostępny
2 szt.

Seria „Dobre maniery” to sztywnostronicowe książki, które za pomocą sympatycznych ilustracji i rymowanek uczą dzieci trzech magicznych słów (Proszę, Dziękuję, Przepraszam) już od najmłodszych lat. W książeczkach pojawia się ten sam Pan Szop, który ukazał się w Elementarzu dobrych manier, i wierszem przekazuje ważne informacje. Książki zachęcają też dziecko do interakcji – w środku zadania typu pogłaszcz kotka, zapukaj itd. W książce Dobre maniery. Przepraszam przedstawiamy 8 sytuacji, w zwierzątka się przepraszają. Wszystko przedstawione jest za pomocą sympatycznego wierszyka. Oprócz tego przy każdej sytuacji zachęcamy dziecko do zabawy. Ostatnia rozkładówka to podsumowanie.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

93
Roblox. Profesjonalny podręcznik gracza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roblox. Profesjonalny podręcznik gracza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Zostań prawdziwym znawcą Robloxa! W tej książce znajdziesz mnóstwo recenzji najpopularniejszych nowych gier z Robloxa – od Symulatora Dinozaura po Speed Run 4, a także wskazówki i porady pozwalające wygrać każdą z nich. Odkryj niesamowite tajniki gry oraz dowiedz się, jak zarabiać i wydawać Robuxy i zaprojektować najlepszy awatar. Znajdziesz tu nawet szczegółowy poradnik, dzięki któremu stworzysz własne gry! W książce mnóstwo ciekawostek, wskazówek i quiz wiedzy o Robloxie!

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

94
Do biegu! Gotowi! Start! Księga sportu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do biegu! Gotowi! Start! Księga sportu
Dostępny
88 szt.

Czy wiedzieliście, że istnieje błotny albo alpejski football? Albo, że Marcin Gortat nie od razu zaczął grać w koszykówkę? Tego i wielu innych ciekawych informacji dowiesz się z tej książki. W książce nie zabraknie ciekawie opisanych dyscyplin sportu (wraz z regułami) takich jak: piłki nożnej, lekkoatletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, pływania, boksu, żużlu, gimnastyki, skoków narciarskich, biegów narciarskich, tenisa, kolarstwa, rugby, łyżwiarstwa, łyżwiarstwa szybkiego, hokeja, formuły 1, bobslejów, tenisa stołowego, baseballa, szermierki, żeglarstwa i snowboardu. A także mnóstwa znanych i podziwianych sportowców m.in. Roberta Lewandowskiego, Igi Świątek, Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego. A wszystko to z super fajnymi ilustracjami!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

95
Podziemie. Świat pod naszymi stopami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemie. Świat pod naszymi stopami
Dostępny
1031 szt.

Panoramiczne spojrzenie na podziemny krajobraz: od świętych jaskiń i opuszczonych stacji metra po bunkry atomowe i starożytne podziemne miasta. Eksploracja historii, nauki, architektury i mitologii światów pod naszymi stopami. Kiedy Will Hunt miał szesnaście lat, odkrył opuszczony tunel biegnący pod jego domem w Providence na Rhode Island. Te pierwsze wycieczki wywołały fascynację odkrywania podziemnych światów – czołgał się w kanałach Nowego Jorku i w katakumbach, zwiedzał podziemia w ponad dwudziestu krajach na całym świecie. Podziemie to zarówno osobiste zgłębianie obsesji Hunta, jak i szerokie studium tego, jak wszystkich nas łączą podziemia, jak na przestrzeni dziejów jaskinie i inne mroczne głębie przerażały nas i przyciągały. Hunt spotyka podziemiofilów, którzy poświęcili się badaniu tajnych światów. Śledzi początki życia z zespołem mikrobiologów z NASA ponad kilometr pod Black Hills, obozuje trzy dni z miejskimi odkrywcami w katakumbach i kanałach Paryża, schodzi z aborygeńską rodziną do 35-tysięcznej kopalni w australijskich manowcach i ogląda świętą rzeźbę uformowaną przez artystów paleolitu w głębi jaskini w Pirenejach. Każda przygoda jest spleciona z mitologią i antropologią, historią naturalną i neuronauką, literaturą i filozofią. W elegancko napisanej książce Hunt leczy nas z „powierzchniowego szowinizmu”, otwierając oczy na ukryty wymiar planety. Pokazuje, w jaki sposób podziemny krajobraz nadał kształt naszym najbardziej podstawowym przekonaniom i wskazał, jak myślimy o sobie jako o ludziach. W gruncie rzeczy Podziemie to medytacja nad urokiem ciemności, potęgą tajemnicy i naszym odwiecznym pragnieniem połączenia się z tym, czego nie możemy zobaczyć. „Niewiele książek, które tak totalnie mnie urzekają. W eleganckim stylu Hunta pobrzmiewają echa Sebalda, Calvino i Herzoga, ale też prawdziwe ciepło i humor. Wciągająca – chwilami niebezpiecznie – podróż”. – Robert Moor, autor bestsellera On Trails „Przez Podziemia wiele dni chciałem iść w dół, w wilgoć i tajemnicę. Niesamowita rzecz: reportaż, wspomnienia, przegląd historyczny i refleksja filozoficzna. Will Hunt jest hojnym i wykształconym kretem, wzywającym nas, byśmy zawsze zaglądali niżej”. – Ted Conover, autor Szlaków człowieka „Niezwykły i intrygujący reportaż o świecie pod światem, który znamy. Olśniewający snop światła rzucony w ciemności, który odsłania głębokie tajemnice”. – „Kirkus Reviews” „Will Hunt bada podziemny świat w całym jego historycznym i psychologicznym ogromie. Może sprawić, że zechcecie założyć gumowe buty i latarkę czołową, żeby rzucić okiem na miejsca, o których zapomnieliśmy”. – Scott Carney, autor bestsellera Co nas nie zabije

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

96
Platinum Collection. Niepamięć, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Niepamięć, Blu-ray
Joseph Kosinski, 2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Przełomowy film reżysera przeboju „Tron. Dziedzictwo” i producentów filmu „Geneza planety małp”. W roli głównej gwiazda światowego kina, Tom Cruise, który wciela się w rolę Jacka Harpera, konserwatora systemu ochronnego na niemalże całkowicie zniszczonej Ziemi. Pewnego dnia, z rozbitego statku kosmicznego ratuje on piękną nieznajomą kobietę. Jej przybycie uruchamia ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń, które powodują, że Jack zakwestionuje wszystko w co dotychczas wierzył, a los ludzkości w pełni spocznie na jego barkach. W doborowej obsadzie oprócz Toma Cruise'a zobaczymy zdobywcę Nagrody Akademii Filmowej, Morgana Freemana oraz piękna Olgę Kurylenko. Obsada: Morgan Freeman, Tom Cruise, Melissa Leo.

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

97
Platinum Collection. Everest, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. Everest, Blu-ray
Baltasar Kormakur, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest”, to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

98
Administracja ochrony zdrowia w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Administracja ochrony zdrowia w Polsce
Dostępny
4 szt.

Książka prezentuje rolę i zakres administracji publicznej w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. W opracowaniu omówiono tematy takie jak prywatyzacja ochrony zdrowia i odpłatność świadczeń zdrowotnych. Przedstawiono również zagadnienia dotyczące najnowszych zmian w organizacji Państwowego Ratownictwa Medycznego, sieci szpitali, czy problem utraty kontroli jednostki samorządu terytorialnego nad prowadzonym podmiotem leczniczym. Analizie poddano nierozstrzygnięte dotąd kwestie, m.in. w jaki sposób administracja publiczna ma zapewnić udzielanie świadczeń zdrowotnych, czy ma to czynić przez tworzone przez siebie podmioty lecznicze, czy też w inny sposób.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

99
Praca. Historia tego, jak spędzamy swój czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca. Historia tego, jak spędzamy swój czas
Dostępny
43 szt.

Rewolucyjne spojrzenie na historię ludzkości przez pryzmat pracy Praca określa, kim jesteśmy, nasz status w społeczeństwie oraz to, gdzie i z kim spędzamy większość czasu. Odgrywa ważną rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i systemu wartości. Ale czy jesteśmy zaprogramowani, by pracować tak dużo i ciężko? Czy nasi przodkowie z epoki kamienia również żyli, żeby pracować, i pracowali, żeby żyć? Jak wyglądałby świat, w którym praca odgrywa o wiele mniej ważną rolę? By odpowiedzieć na te pytania, James Suzman opisuje historię pracy od początków życia na Ziemi do naszej coraz bardziej zautomatyzowanej teraźniejszości i udowadnia, że przez większą część dziejów nasi przodkowie pracowali znacznie mniej niż my i postrzegali pracę zupełnie inaczej. Pokazuje, że współczesna kultura pracy ma swoje korzenie w rewolucji neolitycznej sprzed 10 000 lat. Natomiast teraz znajdujemy się u progu podobnie przełomowego momentu w historii – automatyzacja pracy może zrewolucjonizować nasze podejście do niej i zapoczątkować bardziej zrównoważoną i sprawiedliwą rzeczywistość. „Fascynująca lektura, która kwestionuje nasze podstawowe założenia dotyczące roli pracy w naszym życiu”. – Yuval Noah Harari

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

100
System prawa pracy Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System prawa pracy Tom 3
Niedostępny
Brak

Tom III "Systemu prawa pracy", jako publikacja komplementarna do tomu II Systemu, dotyczy problematyki indywidualnego prawa pracy w aspekcie przedmiotowym. Szczegółowej analizie poddano w nim uprawnienia i obowiązki pracownika i pracodawcy, z zastosowaniem w przeważającej mierze systematyki Kodeksu pracy. Dodatkowo przedstawiona została pozycja prawna osób wyróżnionych podmiotowo, znajdujących się w szczególnej sytuacji w stosunkach pracy: osób młodocianych, pracujących opiekunów i osób z niepełnosprawnościami. Autorami tomu są uznani przedstawiciele nauki prawa pracy, reprezentujący rożne ośrodki akademickie z całego kraju. W opracowaniu omówiono w sposób ogólny uprawnienia oraz obowiązki stron stosunku pracy, w zakresie szczegółowym koncentrując się m.in. na zagadnieniach: - równego traktowania w zatrudnieniu; - obowiązku ochrony prywatności pracownika; - zakazu konkurencji; - wynagrodzenia za pracę; - czasu pracy; - urlopów pracowniczych; - ochrony rodzicielstwa; - odpowiedzialności pracownika i pracodawcy.

299,00 zł
269,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 29,90 zł

Wróć do góry