hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.03.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 29 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Pojazdy (Nathalie Choux), na drugim Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Kolory (Nathalie Choux). Kolejny produkt to Bromba i inni (po latach także...) (Maciej Wojtyszko) oraz Ślimak i wieloryb (Julia Donaldson, Axel Scheffler).
1
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Pojazdy
Dostępny
674 szt.

Akademia mądrego dziecka” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć te elementy, aby obrazek się zmienił. Czas spędzony na lekturze książeczki, to także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

31 osób kupiło
2
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Kolory
Dostępny
327 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, a także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

22 osoby kupiły
3
Bromba i inni (po latach także...) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bromba i inni (po latach także...)
Dostępny
30 szt.

Uwaga! Uwaga! Tylko tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości z życia Bromby i innych. Jak Pciuch schwytał R.O.B.A.K.A., który bezprawnie kopiował się do folderów? Kim są rodzice Filwinki i Meandra? Kto i dlaczego jest autorem portretów w niniejszej książce? Jeśli chcesz być dobrze poinformowany – musisz ją przeczytać, bo to całkiem inna Bromba i inni! Jak głosi radio Fuma: „Musisz, musisz. Zaraz się skusisz!”. I nie pożałujesz! Bromba i inni (po latach także…) to najbardziej b(r)ombowe wydanie kultowej książki Macieja Wojtyszki, rozszerzone o nowe przygody lubianych bohaterów: Bromby, Pciucha, Gżdacza, Zwierzątka Mojej Mamy i innych.

36,00 zł
24,48 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,52 zł

17 osób kupiło
4
Ślimak i wieloryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślimak i wieloryb
Dostępny
9 szt.

Oto bajka o maleńkim ślimaku i olbrzymim wielorybie: humbaku. Mały ślimak wyrusza w podróż na ogonie ogromnego wieloryba. Ta nietypowa para przeżyje fantastyczne przygody, ale napotka także pewne problemy. Czy wspólnie uda im się je pokonać? Książka twórców bestsellerowego Gruffalo.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

14 osób kupiło
5
Elfy ziemi i powietrza. Tom 3. Żelazna kraina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elfy ziemi i powietrza. Tom 3. Żelazna kraina
Dostępny
1091 szt.

Roiben, jako nowy władca Dworu Termitów, musi zmierzyć się z Królową Silarial – swą dawną ukochaną. Czy stanie do walki i pozostanie wierny swoim ideałom? Kaye wciąż próbuje nauczyć się poruszać pomiędzy światem ludzi a krainą elfów. Jej życie nie jest łatwe, mimo że stara się funkcjonować jak normalna nastolatka – urządza sobie pokój u babci, sama ozdabia ściany, nie korzystając z magii. Szczur Armageddon i chochliczka Lutie-Loo są jej nieodłącznymi towarzyszami. Najciemniejszego dnia zimy w Pałacu Termitów odbywa się koronacja Roibena, której Kaye ani nie chce, ani nie może opuścić. Czy Silarial odnowi rozejm między tronami nocy i światłości? Pośród zamętu i niepewności Kaye stara się przywrócić siostrze życie, które jej skradła. Nieopatrznie składa również przysięgę, z której musi się wywiązać, choć tak naprawdę wolałaby o niej zapomnieć.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

10 osób kupiło
6
Temperówka 2ostrza Bc Ellipse B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,35 zł
8,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,36 zł

6 osób kupiło
7
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Muzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Muzyka
Dostępny
36 szt.

Jaki instrument ma struny? Jak gra się na bębenku? Tego i wielu innych rzeczy maluch dowie się z książeczki Muzyka z serii „Akademia mądrego dziecka”. Jest to ilustrowana książeczka dla maluchów, z której dzieci poznają nazwy instrumentów takich jak tamburyn, flet, cymbałki, czy bębenek. Poprzez wciągającą zabawę, z przesuwaniem ruchomych obrazków, najmłodsi ćwiczą rączkę, a przy tym uczą się nowych słów. Atrakcyjne ilustracje Natalie Choux zajmą dzieci na długi czas. W książeczce Pierwsze słowa. Muzyka znajdziesz: • przyjazne ilustracje instrumentów narysowane przez Nathalie Choux, • ruchome obrazki, które rozwijają motorykę małą, a przy tym dostarczają maluchowi wiele radości, • wytrzymałe strony z grubego kartonu, dzięki którym książeczka nie ulegnie zniszczeniu podczas zabawy. • nazwy różnych instrumentów.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

6 osób kupiło
8
Układanka drewniana - na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana - na wsi
Smily Play
Dostępny
31 szt.

Drewniana układanka puzzle – uchwyty z wizerunkami zwierzątek na farmie. Rozwija w dzieciach spostrzegawczość oraz wyobraźnię. Układanka wspiera: • rozwój umiejętności poznawczych, • rozpoznawanie obrazków, kształtów oraz kolorów. Wymiary produktu: 30.0 x 22.0 x 1.0 cm

22,90 zł
20,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

5 osób kupiło
9
Frigiel i Fluffy. Tom 6. Pałac Herobrine’a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frigiel i Fluffy. Tom 6. Pałac Herobrine’a
Dostępny
1037 szt.

W drodze do Farlandii Frigiel i jego przyjaciele składają wizytę Lordowi Natchowi, który mieszka w wielkim pałacu wzniesionym pośrodku puszczy. Co spędza sen z powiek gospodarzowi złowrogiego zamczyska? Okazuje się, że nocą w straszy tam jakiś nadprzyrodzony byt. Gmach został wzniesiony w świętym miejscu, być może właśnie tu spoczywa mityczny Herobrine. Jeśli się zbudzi, jego gniew może być straszny…!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

5 osób kupiło
10
Frigiel i Fluffy. Tom 5. Zaginiona wyspa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frigiel i Fluffy. Tom 5. Zaginiona wyspa
Dostępny
1021 szt.

Frigiel i jego przyjaciele po spektakularnym zwycięstwie odniesionym nad Lodowym Królem znów wyruszają w świat, aby odkryć tajemnice Farlandii. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli… Frigiel, Fluffy, Abel i Alice są teraz w swojej wiosce prawdziwymi gwiazdami. Nie opuszcza ich jednak głód przygód! Chcąc dotrzeć do niezbadanej Farlandii, muszą przebyć Ocean Głęboki. Przez podłą zdradę i następujące po niej tornado lądują na zapomnianej wyspie, które okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Czy uda im się wyjść cało z tej opresji?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
11
Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną s...
Dostępny
132 szt.

W swojej najnowszej książce Alberto Angela proponuje Czytelnikom wyprawę do czasów Kleopatry, Juliusza Cezara, Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. Do starożytnego Rzymu wstrząsanego wewnętrznymi wojnami u schyłku republiki i do Egiptu epoki ptolemejskiej. Główną bohaterką tej opowieści jest Kleopatra, ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, kobieta o nieprzeciętnej urodzie, inteligencji i ambicjach, polityk i strateg wojenny, kochanka Cezara i Antoniusza, której niezwykłe i dramatyczne losy pobudzają wyobraźnię ludzi od ponad dwóch tysiącleci. Zdobyła wielką władzę, by na koniec stracić wszystko, lecz jej mit żyje. Znamy ją z szekspirowskich dramatów i hollywoodzkich filmów, stała się symbolem uwodzicielskiej siły, słynne po dziś dzień są sceny jej pierwszego spotkania z Cezarem (48 r. p.n.e.) oraz samobójczej śmierci (30 r. p.n.e.) po bitwie pod Akcjum. Jaka była naprawdę? Jak wyglądał jej świat? „Z moich badań wyłonił się obraz niezwykle nowoczesnej kobiety, który bardzo różni się od tego, czego byśmy się spodziewali. I to właśnie jej «nowoczesność» pozwoliła Kleopatrze odegrać tak znaczącą rolę w historii starożytności”. – Alberto Angela, autor

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

3 osoby kupiły
12
Ja to wiem! Wielkie koty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja to wiem! Wielkie koty
Dostępny
69 szt.

Czy zastanawiało cię kiedyś, dlaczego lwy, tygrysy i jaguary są doskonałymi drapieżnikami? Albo dlaczego gepard jest najszybszym zwierzęciem lądowym? Teraz możesz śmiało zawołać: „Ja to wiem!”. W książce Wielkie koty z serii „Ja to wiem!” znajdziesz mnóstwo zaskakujących informacji i przepięknych zdjęć wielkich kotów z całego świata. Arcyciekawe informacje, wspaniałe zdjęcia, quizy.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
13
Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat
Dostępny
51 szt.

Książka ta to próba przedstawienia historii tego fragmentu Europy, począwszy od czasów jego zasiedlania po połowę XIX w. To historyczno-kulturowa wędrówka, w której przeczytamy o początkach tutejszego osadnictwa i teoriach z nim związanych, wędrujących figurach Matki Bożej, beskidzkim zbójnictwie, jak również o konfederacji barskiej, która czczona przez Polaków, zupełnie inaczej jawiła się Łemkom. Mało znanym, opisanym w książce, epizodem jest udział Rusinów Karpackich w powstaniach kuruców – zbrojnych oddziałów powstańczych walczących od 1671 do 1711 r. przeciw panowaniu Habsburgów. Sporo miejsca poświęcono tu prawie stuletnim zmaganiom między prawosławiem panującym od początku lokacji wsi, a grekokatolicyzmem wprowadzonym postanowieniem unii brzeskiej w 1596 r. Obszernie opisano tu także wspaniałe łemkowskie ikony i architekturę łemkowskich cerkwi, nierozerwalnie związanych z kulturą Łemków i krajobrazem gór przez nich zamieszkiwanych.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
14
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W lesie
Dostępny
278 szt.

Poznaj leśne zwierzęta i rośliny. Zobacz, co rośnie w leśnej ściółce i kto mieszka w dziupli. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
15
Mity żywieniowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity żywieniowe
Dostępny
43 szt.

Co jeść, aby schudnąć? Czy kawa rozpuszczalna jest szkodliwa? Czy powinniśmy wykluczyć jakieś produkty z naszego jadłospisu? Czy żywność ekologiczna jest naprawdę zdrowsza? Zazwyczaj myślimy, że wpisanie w wyszukiwarkę internetową podobnych zapytań rozwiąże większość naszych dylematów. Wątpliwości jednak zaczynają wtedy narastać. Pojawia się wiele sprzecznych informacji i opinii. Nie zawsze te, które znajdują się na pierwszych miejscach wyświetlonych przez wyszukiwarkę, są rzeczywiście wiarygodne. Bardzo często za doradzanie innym zabierają się celebryci lub osoby bez przygotowania dietetycznego. Umiejętnie korzystają oni z narzędzi promocji, ale opierają się na błędnych informacjach lub półprawdach. Jak nie dać się oszukać? Autorka, bazując na rzetelnych badaniach, rozprawia się z powszechnymi mitami na temat poszczególnych produktów, suplementów, popularnych diet czy sposobów odżywiania. Wnioski ujmuje w postaci prostych rekomendacji, co jeść, a czego unikać. Dzięki tej książce każdy będzie mógł w sposób racjonalny, z korzyścią dla zdrowia, podejmować codzienne decyzje o swoim żywieniu. Dr Justyna Bylinowska, prowadząca i twórca portalu dla dietetyków Dietetycy.org.pl. Doświadczony wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Stopień naukowy uzyskała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Autorka licznych artykułów w prasie branżowej oraz naukowej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
16
Łemkowszczyzna nieutracona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łemkowszczyzna nieutracona
Dostępny
53 szt.

Trzecia i ostatnia część opowieści o Łemkowszczyźnie, będącą kontynuacją książek Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat i Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju. Opisano tu najdramatyczniejszy okres jej historii, który zaważył na łemkowskim „być, albo nie być”. Kampania wrześniowa 1939 r. i operacja dukielsko-preszowska były tylko przerażającą uwerturą do wydarzeń mających nastąpić w latach 1945–1947, a więc przymusowych wysiedleń na Ukrainę sowiecką i akcji „Wisła”, podczas której niemal wszystkich Łemków wywieziono na tzw. Ziemie Odzyskane, przypinając im etykietkę „ukraińskich bandytów”. Czasy PRL-u to okres inwigilacji, życia w strachu i niemożności działalności społecznej czy politycznej. Dopiero po 1990 r. zaczęły powstawać łemkowskie organizacje podtrzymujące odrębność tej mniejszości etnicznej, a można również powiedzieć, że narodu.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
17
Wanda szuka miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanda szuka miłości
Dostępny
92 szt.

Bywa, że bycie bohaterką książki nie wystarcza. Bywa, że pragnie się od życia czegoś więcej! Dżdżownica Wanda wiedziała od razu, że chce się zakochać, i nie tracąc czasu, ruszyła na poszukiwanie miłości. Co wydarzy się w trakcie jej wędrówki, czy Wanda pozna tego jedynego i czy jednorożce istnieją? Znajdźmy miłość razem z Wandą!

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
18
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Strażacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Strażacy
Dostępny
147 szt.

Wszystko co maluch chciałby wiedzieć o zawodzie strażaka: jak wygląda strój strażacki, jakiego sprzętu używa i jakimi pojazdami się poruszać. „Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
19
Zakreślacze wielkopojemnościowe (4 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze wielkopojemnościowe (4 sztuki)
Cresco
Dostępny
21 szt.

Zakreślacze wielkopojemnościowe mają najwyższej jakości tusz o delikatnych, pastelowych odcieniach, wykonany na bazie wody. Doskonale piszą na wszystkich rodzajach papieru. Szczegóły: • pojemność: 5 ml (największa na rynku), • rodzaj końcówki: ścięta (1-5 mm), • kolory: zielony, różowy, niebieski, fioletowy.

11,99 zł
1 osoba kupiła
20
Jojo Rabbit, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo Rabbit, Blu-ray
Taika Waititi, 2021
Dostępny
100 szt.

Obsada: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson, Alfie Allen, Stephen Merchant, Archie Yates, Luke Brandon Field W „Jojo Rabbit” reżyser Taika Waititi w „nowatorski i niekonwencjonalny sposób opowiada współczesnemu pokoleniu przerażającą historię drugiej wojny światowej”. Film przedstawia losy samotnego niemieckiego chłopca (Roman Griffin Davis), którego świat wywraca się do góry nogami, kiedy odkrywa, że jego matka (Scarlett Johansson) ukrywa na strychu młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie). Mając u boku szalonego wyimaginowanego przyjaciela - Adolfa Hitlera (Taika Waititi) Jojo musi zrewidować swój ślepy nacjonalizm. Przekonuje się, że miłość może pokonać nienawiść. To wszystko w oryginalnym i wyjątkowym filmie „The Times”.

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

1 osoba kupiła
21
Stehlik. Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory i etiudy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stehlik. Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory i etiudy
Dostępny
84 szt.

Ta książka powstała z radości pisania i dla radości powinna być czytana – twierdzi twórca serii książek „Stehlik”, Mariusz Szczygieł. Wyobraźnia czeskiego autora, znanego z utworów humorystycznych, to studnia bez dna. Studnia nonsensów oczywiście. Tytuły opowiadań, takie jak: Taniec śmierci, Opowieść stałego klienta gospody, Na Rozkoszy, Przy stole gospody, Na Rożku albo Mania, puść mnie, Horror minimalistyczny lub Miłość w leju po bombie – oddają szalony charakter tej książki. Kochanka zawiadamia żonę, że jej niewierny mąż zmarł podczas tajnej schadzki. Pewna kobieta sprawia, że jej rywalkom przyrastają do rąk parasolki. Koty okazują się reinkarnacjami znanych osobistości. Chrapanie grubego redaktora przypomina odgłos kobiecego orgazmu, w związku z czym. Architekt dla oszczędności wprowadza się wraz z kochanką do swojej żony i dzieci. Ubecy odnajdują drogę do świętości. Jiri Kamen mnoży absurdalne historie, żeby zdemaskować naszą pokrętną naturę.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

1 osoba kupiła
22
Kresowa Atlantyda. Tom 16. Historia i mitologia miast kresowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom 16. Historia i mitologia miast kresowych
Dostępny
26 szt.

XVI tom Kresowej Atlantydy, przedstawia historię czterech niedużych miejscowości: Bolechowa – miasta leśników, tartaków i drwali: Świrza – gdzie była rezydencja rodowa znanych polskich rodów Krzeczunowiczów i Komorowskich; oraz Wełdzirza i Chocina – dziś zapomnianych, a niegdyś tętniących życiem. To stamtąd wywodzą się m.in. Bolesław Wieniawa-Długoszowski – pierwszy ułan Rzeczypospolitej, kolorowy ptak epoki i tragiczny samobójca; Mieczysław Kozar-Słobódzki – twórca legendarnych pieśni legionowych, m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”; Irena Komorowska – malarka, żona dowódcy Armii Krajowej; Marcella Sembrich-Kochańska – największa polska diwa operowa, gwiazda Metropolitan Opera; i Kazimiera Alberti – pisarka, przyjaciółka Witkacego. To o nich i o dziesiątkach innych osób prof. Stanisław Nicieja snuje barwną opowieść, ozdobioną unikatowymi fotografiami. Ukazuje też, jak polscy leśnicy bronili pięknych lasów bezlitośnie eksploatowanych przez austriackich zaborców. Całość dopełnia ponad 200 unikatowych zdjęć i indeks liczący ok. 1000 nazwisk.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
23
Marsz Białorusi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marsz Białorusi
Dostępny
100 szt.

Po 26 latach rządów Aleksandra Łukaszenki w Białorusi, w wyniku sfałszowania wyników wyborów, nastąpiło ogromne poruszenie całego społeczeństwa. Białorusini nagle objawili się w oczach Europejczyków jako naród niezwykle świadomy swej godności, tożsamości, potrzeby zmiany. Białoruskich przywódców, tzn. kontrkandydatów Łukaszenki wsadzono do więzienia. Kobiety zaczęły odgrywać rolę nieporównanie większą niż mężczyźni. W jednych wypadkach dlatego, że mężczyźni znaleźli się w więzieniu, a w innych – kobiety po prostu okazały się lepiej wykształcone, bardziej odważne, zdecydowane i demonstrują bardzo dużo poczucia odpowiedzialności. Ludzie są porywani i torturowani (więźniowie nie mają czystej wody, artykułów higienicznych), są bici i przetrzymywani w nieludzkich warunkach. Ale nie rezygnują, walczą o siebie. Nasza wielogłosowa opowieść, spisywania na bieżąco, w czasie rzeczywistym, pokazuje czas zmian i drogi do siebie wolnego, niezależnego narodu.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
24
Chichopotam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
25
Auta. GNY94 Auto zmieniające kolor, Złomek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. GNY94 Auto zmieniające kolor, Złomek
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Ten pojazd zachwyci fanów bajki „Auta” Autko zostało wykonane z dbałością o szczegóły. Odwzorowuje Złomka – bohatera z filmu Disneya. Po zanurzeniu w wodzie autko zmienia kolor. Zbierz całą kolekcję!

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

1 osoba kupiła
26
Trendy Model Naklejki. Country - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trendy Model Naklejki. Country
Dostępny
19 szt.

Stwórz własną kolekcję mody: przyklejaj naklejki i ozdabiaj modelki według własnego uznania. Puść wodze fantazji i wybieraj spośród niezliczonych dodatków, które znajdziesz na stronach z naklejkami. Nasze Trendy Modelki: Alicja, Gaja, Mia, Cleo i Rebeka są na bieżąco z nowinkami modowymi i zawsze dbają o swój wygląd. Nie bój się eksperymentować i łącz fasony, kolory oraz dodatki: w ten sposób stworzysz własny, niepowtarzalny styl Najważniejsze, by zawsze i wszędzie być trendy!

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
27
Ścieżka prostej obfitości. Dziennik wdzięczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżka prostej obfitości. Dziennik wdzięczności
Dostępny
65 szt.

Dziennik wdzięczności to nieodzowny dodatek do światowego bestsellera Ścieżka prostej obfitości – popularny przewodnik, który wielu kobietom na całym świecie pomaga prowadzić spełnione życie w pokoju i harmonii. Z pewnością sprawi on wiele radości zarówno tym czytelniczkom, które od lat są wiernymi fankami Sarah Breathnach, jak i tym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze Ścieżką prostej obfitości. Dziennik wdzięczności oferuje nam mądrość, której źródłem są inspirujące i podnoszące na duchu cytaty, a także szansę, by każdego dnia rejestrować wszystko to, co zasługuje na podziw i wdzięczność. Dzięki regularnemu praktykowaniu wdzięczności jesteśmy w stanie dostrzegać ulotne chwile, które na zawsze zmieniają nasz sposób doświadczania świata.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
28
Sto najpiękniejszych litanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto najpiękniejszych litanii
Dostępny
23 szt.

Do Pana Jezusa, Matki Bożej, do Trójcy Przenajświętszej, aniołów i świętych - nowenny i litanie. Znane, odmawiane często, czasem na co dzień, i te, do których sięgamy rzadko, a nawet te, których może nigdy nie mieliśmy okazji odmawiać - wyszukane w starych modlitewnikach, przywołujące postacie i wydarzenia nieco zapomniane, odnoszące się do dziejów naszej ojczyzny. Zebrane w jednym tomie modlitwy, do których odmawiania zachęcamy.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
29
Electronic Music Improvisations Vol 1, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Electronic Music Improvisations Vol 1, CD
Sunroof, Mute / Pias
Dostępny
7 szt.

1.1.1 - 7.5.19 2.1.2 - 30.5.19 3.1.3 - 30.5.19 4.1.4 - 18.6.19 5.1.5 - 9.7.19 6.1.6 - 7.5.19 7.1.7 - 30.5.19 8.1.8 - 2.3.19

58,90 zł
30
Scuro Chiaro, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scuro Chiaro, CD
CORTINI, ALESSANDRO, Mute / Pias
Dostępny
20 szt.

1. ECCO 2. CHIAROSCURO 3. LO SPECCHIO 4. CORRI 5. SEMPRE 6. VERDE 7. NESSUNO 8. FIAMMA

58,90 zł
31
Levara, LP, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Levara, LP, niebieski
Levara, Mascot
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Heaven Knows 2. Automatic 3. Ever Enough 4. On For The Night 5. Allow Strona B 1. Can't Get Over 2. Chameleon 3. Ordinary 4. Just A Man 5. No One Above You

104,90 zł
32
Indiana Jones i Ostatnia Krucjata, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i Ostatnia Krucjata, DVD
Steven Spielberg, 1989
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.11

Indiana musi ratować porwanego przez nazistów ojca, który zna miejsce przechowywania świętego Graala. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż próba dotrzymania kroku Jonesowi. Nazistowscy wrogowie Indy'ego powracają, porywają mu ojca, profesora Henry'ego Jonesa (Sean Connery). Indy będzie przemierzał zagubione miasta, skarbce templariuszy i podziemia Wenecji, aby kolejny raz dowieść, że można na niego liczyć. Obsada: Vernon Dobtcheff, John Rhys-Davies, Sean Connery.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

33
Indiana Jones i Ostatnia Krucjata, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i Ostatnia Krucjata, Blu-ray
Steven Spielberg, 1989
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Indiana musi ratować porwanego przez nazistów ojca, który zna miejsce przechowywania świętego Graala. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż próba dotrzymania kroku Jonesowi. Nazistowscy wrogowie Indy'ego powracają, porywają mu ojca, profesora Henry'ego Jonesa (Sean Connery). Indy będzie przemierzał zagubione miasta, skarbce templariuszy i podziemia Wenecji, aby kolejny raz dowieść, że można na niego liczyć. Obsada: Vernon Dobtcheff, John Rhys-Davies, Sean Connery.

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

34
Indiana Jones i Świątynia Zagłady, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i Świątynia Zagłady, DVD
Steven Spielberg, 1984
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Indiana Jones – archeolog, łowca przygód i ekspert od okultyzmu wraz z klubową piosenkarką i dwunastoletnim chłopcem, ląduje w indyjskiej wiosce. Mieszkańcy wierzą w złego ducha, który po tym jak magiczny kamień został skradziony, zaczyna porywać ich dzieci. Indy postanawia odnaleźć kamień, nie wie jednak, że przyjdzie mu się zmierzyć z tajemniczą sektą. Obsada: Harrison Ford, Dan Aykroyd, Steven Spielberg.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

35
Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Blu-ray
Steven Spielberg, 1984
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Indiana Jones – archeolog, łowca przygód i ekspert od okultyzmu wraz z klubową piosenkarką i dwunastoletnim chłopcem, ląduje w indyjskiej wiosce. Mieszkańcy wierzą w złego ducha, który po tym jak magiczny kamień został skradziony, zaczyna porywać ich dzieci. Indy postanawia odnaleźć kamień, nie wie jednak, że przyjdzie mu się zmierzyć z tajemniczą sektą. Obsada: Harrison Ford, Dan Aykroyd, Steven Spielberg.

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

36
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki, DVD
Steven Spielberg, 1981
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

W filmie „Poszukiwacze Zaginionej Arki”, Indy (Harrison Ford) wraz ze swoją byłą miłością, Marion Ravenwood (Karen Allen), podąża śladem legendarnej Arki Przymierza. Para rozwiązuje zagadki przeszłości, walczy z czasem, wężami i nazistami. Film jest obecnie na 21 miejscu najbardziej dochodowych dzieł w historii kina. Obsada: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, John Rhys-Davies.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

37
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki, Blu-ray
Steven Spielberg, 1981
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

W filmie „Poszukiwacze Zaginionej Arki”, Indy (Harrison Ford) wraz ze swoją byłą miłością, Marion Ravenwood (Karen Allen), podąża śladem legendarnej Arki Przymierza. Para rozwiązuje zagadki przeszłości, walczy z czasem, wężami i nazistami. Film jest obecnie na 21 miejscu najbardziej dochodowych dzieł w historii kina. Obsada: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman, John Rhys-Davies.

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

38
How Blue Can You Get, LP, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Blue Can You Get, LP, niebieski
Gary Moore, Provogue
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: Strona A 1. I'm Tore Down 2. Steppin' Out 3. In My Dreams 4. How Blue Can You Get Strona B 1. Looking At Your Picture 2. Love Can Make A Fool Of You 3. Done Somebody Wrong 4. Living With The Blues

104,90 zł
99,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,24 zł

39
Top Gun, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Gun, DVD
Tony Scott, 1986
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

„Top Gun” to kasowy szlagier filmowy, który łączy dynamiczną akcję, romans oraz zapierające dech w piersiach powietrzne akrobacje. Miarą sukcesu filmu były wypełnione kina i... rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to „Maverick” Michaell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, który zrobi wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), wkrótce ta znajomość nabierze innego charakteru. Obsada: Tom Cruise, Kelly Mcgillis, Val Kilmer.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

40
Top Gun, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Gun, Blu-ray
Tony Scott, 1986
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

„Top Gun” to kasowy szlagier filmowy, który łączy dynamiczną akcję, romans oraz zapierające dech w piersiach powietrzne akrobacje. Miarą sukcesu filmu były wypełnione kina i... rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to „Maverick” Michaell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, który zrobi wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), wkrótce ta znajomość nabierze innego charakteru. Obsada: Tom Cruise, Kelly Mcgillis, Val Kilmer.

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

41
Forrest Gump, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forrest Gump, Blu-ray
Robert Zemeckis, 1994
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

W ciągu trzech dekad, Forrest zmienia się z lekceważonego inwalidy w gwiazdę amerykańskiego futbolu, z bohatera wojny w Wietnamie staje się królem krewetek, od honorów w Białym Domu przechodzi w ramiona ukochanej. Jest odzwierciedleniem naszej epoki, ostatnim niewinnym w czasach, kiedy Ameryka utraciła niewinność. Serce podpowiada mu w sprawach, których nie ogarnia jego umysł. Jest człowiekiem zasad, a jego sukcesy inspirują wszystkich. „Forrest Gump”. Oto prawdziwa historia pewnego mężczyzny. Obsada: Tom Hanks, Robin Wright, Mykelti Williamson, Sally Field, Gary Sinise, Robin Wright Penn.

59,99 zł
56,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

42
Prawo krwi, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo krwi, DVD
Thomas Bezucha, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Po stracie syna, emerytowany szeryf George Blackledge (Kevin Costner) i jego żona Margaret (Diane Lane) opuszczają ranczo w Montanie. Chcą uchronić swojego młodego wnuka przed pewną rodziną, która żyje w odosobnieniu. Wkrótce odkrywają, że rodzina Weboyów nie zamierza pozwolić dziecku odejść, zmuszając George'a i Margaret do walki o swoją rodzinę. Obsada: Kevin Costner, Diane Lane, Jeffrey Donovan.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

43
Szybcy i wściekli. Edycja limitowana (20 rocznica filmu), Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli. Edycja limitowana (20 rocznica filmu), Blu-ray
Rob Cohen , 2001
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Na ulicach Los Angeles każdej nocy odbywa się wyścig. Dominic Toretto (Vin Diesel) jest niepokonany. On i jego rywal, Johnny Tran (Rick Yune), są najodważniejsi i najlepsi. Wkrótce okaże się, że jest jednak jeden zawodnik, który może im pokrzyżować plany. Jest twardy, jest szybki. Nie wiedzą jednak, że jest oszalałym na punkcie prędkości detektywem (Paul Walker). „Szybcy i wściekli” sadzają widza w fotelu na miejscu pasażera i rzucają wyzwanie. Jesteście gotowi je podjąć? Obsada: Vin Diesel, Justin Lin, James Wan, David Leitch, Rob Cohen, F. Gary Gray, Philip Atwell, John Singleton.

199,99 zł
189,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 10,00 zł

44
Fire It Up, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fire It Up, CD
CROPPER, STEVE, Provogue
Dostępny
14 szt.

1.Bush Hog Part 1 2.Fire It Up 3.One Good Turn 4.I'm Not Havin' It 5.Out of Love 6.Far Away 7.Say You Don't Know Me 8.She's So Fine 9.Two Wrongs 10.Heartbreak Street 11.The Go-Getter Is Gone 12.Bush Hog Part 2 13.Bush Hog

62,90 zł
59,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,14 zł

45
Fire It Up LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fire It Up LP BLACK, Winyl
CROPPER, STEVE, Provogue
Dostępny
7 szt.

Track listing SIDE A A1.Bush Hog Part 1 A2.Fire It Up A3.One Good Turn A4.I'm Not Havin' It A5.Out of Love A6.Far Away Side B B1.Say You Don't Know Me B2.She's So Fine B3.Two Wrongs B4.Heartbreak Street B5.The Go-Getter Is Gone B6.Bush Hog Part 2 B7.Bush Hog

104,90 zł
99,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,24 zł

46
Where Do We Go From Here, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Where Do We Go From Here, CD
Dumpstaphunk, Mascot
Dostępny
6 szt.

Track listing 1 United Nations Stomp 2 Make It After All 3 Backwash 4 Let's Get At It 5 Where Do We Go From Here 6 Itchy Boo 7 In Time 8 Do You 9 Dumpstamental 10 Sounds 11 Justice 2020

62,90 zł
47
Tokyo Jukebox, 2 LP, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokyo Jukebox, 2 LP, czerwony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Lista utworów: LP 1 1. Makenaide 2. Senbonzakura 3. Gurenge 4. Kaze Ga Fuiteiru 5. Echo 6. The Perfect World Feat. Alfakyun LP 2 1. U.s.a. 2. Shukumei 3. Ikuze Kaitou-shoujo 4. Sazanka 5. Time Goes by 6. Japan Heritage Official Theme Song

116,90 zł
Powiadomienie
48
Pakiet Łemkowszczyzna. Tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Łemkowszczyzna. Tomy 1-3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Ten pakiet zawiera książki: Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat, Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju, Łemkowszczyzna nieutracona Łemkowszczyzna – fascynująca i tajemnicza kraina, o której niewielu Polaków słyszało, a przecież leży w Polsce. Stało się tak, bowiem zasłoną milczenia okryły ją władze PRL. Została wyparta ze świadomości, po tym jak w latach 1945–1947 wysiedlono stąd niemal wszystkich Łemków. Nieliczni turyści, którzy tu trafiali, wędrując po Beskidach, ze zdumieniem odkrywali przepiękne cerkwie, kryte słomą chyże i nagrobki z cyrylickimi inskrypcjami. Czasem, jak w Bartnem czy Olchowcu, można było spotkać tamtejszych mieszkańców mówiących innym językiem. Jednak po 1989 r. Łemkowie dali o sobie znać. Założyli własne organizacje, spotykają się na corocznych Watrach. Mają własnych naukowców badających i kodyfikujących ich język. Spontanicznie zakładane zespoły kultywują folklor muzyczny Łemków, a młodzież od kilku lat zdaje maturę po łemkowsku.

134,90 zł
101,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 33,72 zł

49
Blood Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Man
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Blood Man to kryjący się pod tym pseudonimem Jarema Krewski, płatny zabójca. Od kilku lat toczący nieugiętą walkę z samym sobą. Jego instynkt zabójcy bywa silniejszy, niż racjonalne myślenie. Otrzymuje kolejne zlecenie, które znacznie różni się od poprzednich. Kolejną jego ofiarą jest piękna, ciemno włosa Polka o imieniu Klaudia. Nieposkromione pożądanie, niegrzeczne gierki i walka o życie. To tylko ułamek tego, co zafunduję Jaremie piękna nieznajoma. Powieść sensacyjna z wątkami romansu i erotyki.

34,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

50
Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe
Dostępny
51 szt.

Socjalizm był najambitniejszą próbą, jaką podjął człowiek, by zastąpić religię doktryną powołującą się na podstawy „naukowe”. Każde fiasko w wysiłkach stworzenia społeczeństwa dobrobytu lub wychowania „Nowego Człowieka” inspirowało kolejne poszukiwania drogi do ziemi obiecanej: rewolucję, komuny, socjaldemokrację, komunizm, faszyzm, socjalizm arabski, socjalizm afrykański. Żadna z tych dróg nie okazała się skuteczna, a niektóre pochłonęły wiele istnień ludzkich. Wreszcie, po dwóch wiekach pobożnych życzeń i gorzkich rozczarowań, socjalizm implodował wśród dekadenckiego dramatu upadających murów i walących się reżimów. Był to zdumiewający finał, lecz później działy się rzeczy nie mniej zdumiewające. Po kilkudziesięcioletniej przerwie odezwały się nowe głosy, jakby nieświadome tego wszystkiego, co było przed nimi, nawołując, aby spróbować na nowo. Joshua Muravchik podąża śladem pościgu za tym widmem, przedstawiając szkice biograficzne myślicieli i przywódców, którzy rozwinęli teorię, doprowadzili ją do potęgi i odpowiadali za jej upadek, jak i tych, którzy próbują wskrzesić ją w naszych czasach. Raj na ziemito wyrazista i zajmująca opowieść, stanowiąca epicką kronikę ruchu, który próbował postawić świat na głowie – i przez jakiś czas mu się udawało. „Historia najnowsza w najlepszym wydaniu”. – Choice „Pouczające opracowanie, podążające śladem wielkich i nie tak wielkich postaci, które wprowadzały socjalizm w życie”. – Wall Street Journal „Trudno o książkę na temat historii socjalizmu, która byłaby zajmująca albo rzetelna, a czymś zupełnie nadzwyczajnym jest znaleźć taką, która łączy obie te cechy [...]. Znakomita lektura”. – Thomas Sowell

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

51
A miał być happy end - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A miał być happy end
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

Energiczna i szalona Dominika z powieści A miało być tak pięknie! i Abonent czasowo niedostępny znowu w formie! W życiu Miki, odnoszącej sukcesy producentki telewizyjnej, nie ma nudy. Choć ona sama marzy o odrobinie świętego spokoju. Eksmąż w kryzysie wieku średniego stale czegoś od niej chce, starszy syn przeżywa miłosne zawirowania, młodszy wchodzi w okres buntu nastolatka, a sama Mika staje się bohaterką portali plotkarskich. Uczuciowy galimatias, barwny świat show-biznesu i kłopoty pojawiające się jeden po drugim – życie Miki niepokojąco przypomina górską lawinę. A w samym środku tej burzy pojawia się on – czuły, troskliwy, słowny i, podobnie jak ona, doświadczony przez los. Czy można pomylić się po raz trzeci? Mika nie ma pojęcia. Ale przecież nie dowie się, jeśli nie spróbuje, a życie trzeba chwytać tu i teraz!

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

52
Słodki smak marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodki smak marzeń
Dostępny
1012 szt.

Laura Kosińska wyjeżdża z rodzinnej wioski na studia do Warszawy i tu postanawia się osiedlić. Podejmuje pracę w agencji reklamy prowadzonej przez apodyktyczną pracoholiczkę. Na szczęście Laura trafia na współpracowników, którzy szybko stają się jej przyjaciółmi. Grupa trzydziestolatków pracuje pod presją czasu i wciąż musi podejmować nowe, coraz bardziej wymagające wyzwania, ale potrafi się też cieszyć urokami nocnego życia stolicy. Długie, często zakrapiane alkoholem wieczory stają się odskocznią od nadmiaru obowiązków zawodowych, samotności i braku zrozumienia. Jednak na drodze Laury niespodziewanie pojawia się ktoś, kto zmieni jej podejście do obowiązków zawodowych i pokaże świat, w którym ważne są zupełnie inne wartości. Nieoczekiwana znajomość z Igorem Wolfem kusi Laurę, ale jednocześnie wywołuje u niej huśtawkę nastrojów i nieznane dotychczas emocje. Decyzja o zmianie dotychczasowego sposobu życia stanowi dla Laury swoistą rewolucję, ale na tym etapie związku z Igorem nie wyobraża sobie innego rozwiązania. Zmiana otoczenia jest dla niej dużym wyzwaniem, ale robi to dla człowieka, który jest dla niej najważniejszy. I kiedy wszystko jest na najlepszej drodze do szczęścia, pojawia się przeszkoda nie do przebycia, a świat Laury nagle traci sens.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

53
Bóg nie wyklucza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg nie wyklucza
Dostępny
28 szt.

Wiara, która nie boi się Innego. Czy Kościół może być wspólnotą, która nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki w książce Bóg nie wyklucza mówi o problemach Kościoła w Polsce. O politykach, którzy kreują atmosferę zagrożenia fundamentalnych wartości w celu osiągnięcia politycznych celów. O religijnym języku, który niszczy, zamiast budować. A także o pokusie traktowania wspólnoty Kościoła jako ogółu bezimiennych wiernych i niedostrzeganiu pojedynczego człowieka, z jego potrzebami. „Wiara w Boga ma tylko wtedy sens, gdy jest ludzkim wyborem, osobistą odpowiedzią Bogu. Do najszczytniejszych wartości nie wolno nikogo zmuszać, wartości jaśnieją – powiem patetycznie – tylko w blasku wolności”. – fragment Alfred Wierzbicki – profesor KUL, ksiądz, filozof i teolog, publicysta, poeta. Pracownik Katedry Etyki KUL. W 2021 roku został uhonorowany przez Polski PEN Club Nagrodą im. Pruszyńskich „za wagę i odwagę postawy i słowa w nauczaniu, w publicystyce, w poezji – i w życiu”. Karol Kleczka – filozof i publicysta. Redaktor portalu Deon.pl, współpracuje z magazynem „Kontakt”, publikuje również w miesięczniku „Znak”, „Tygodniku Powszechnym”, na NOIZZ.pl i w „Tłustym Druku”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

54
Ja to wiem! Zamki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja to wiem! Zamki
Dostępny
66 szt.

Zastanawiało cię kiedyś, jak wyglądało życie na zamku? Albo jak dzięki wysokim wieżom, kamiennym murom i głębokim fosom średniowieczni władcy potrafili przetrwać atak wrogów? Teraz możesz śmiało zawołać: „Ja to wiem!”. W książce Zamki z serii „Ja to wiem!” znajdziesz mnóstwo zaskakujących informacji i przepięknych zdjęć zamków z całego świata. Arcyciekawe informacje, wspaniałe zdjęcia, quizy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

55
Ja to wiem! Zmiany klimatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja to wiem! Zmiany klimatyczne
Dostępny
98 szt.

Chcesz wiedzieć, dlaczego nasza planeta nagrzewa się w niepokojącym tempie i jaki jest związek między globalnym ociepleniem a tornadami czy powodziami? Teraz możesz śmiało zawołać: „Ja to wiem!”. W książce Zmiany klimatyczne z serii „Ja to wiem!” znajdziesz mnóstwo zaskakujących informacji i przepięknych zdjęć dotkniętej kryzysem klimatycznym planety. Arcyciekawe informacje, wspaniałe zdjęcia, quizy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

56
Ja to wiem! Wikingowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja to wiem! Wikingowie
Dostępny
68 szt.

Czy interesuje cię, jak podróżowali wikingowie? Albo w co chętnie grali? Teraz możesz śmiało zawołać: „Ja to wiem!”. W książce Wikingowie z serii „Ja to wiem!” znajdziesz mnóstwo zaskakujących informacji i przepięknych zdjęć przedstawiających ich średniowieczne przygody. Arcyciekawe informacje, wspaniałe zdjęcia, quizy.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

57
Music, LP, złoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music, LP, złoty
Benny Sings, Stones Throw / Pias
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Nobody’s Fault (ft. Tom Misch) 2. Here It Comes 3. Sunny Afternoon 4. Rolled Up (ft. Mac DeMarco) 5. Lost Again 6. Break Away 7. Kids (ft. KYLE) 8. Run Right Back 9. Miracles (ft. Emily King) 10. Music

97,90 zł
58
Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia. Tom 1. Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia. Tom 1. Od na...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Wybitny historyk i pisarz prof. Wojciech Roszkowski, twórca takich bestsellerów jak Świat Chrystusa, Roztrzaskane lustro i Bunt barbarzyńców, w żadnym wypadku nie zgadza się z opiniami, że obecny kryzys jest zwiastunem ostatecznego upadku chrześcijaństwa. Aby lepiej zrozumieć, skąd pochodzimy, podjął się dzieła niezwykłego i w dwóch potężnych tomach opisuje historię chrześcijaństwa. Pierwszy tom kończy się upadkiem Konstantynopola. Drugi będzie doprowadzony do czasów najnowszych i ukaże się na przełomie czerwca i lipca 2021 r. Prof. Roszkowski opisuje z wielkim znawstwem i erudycją zarówno budowniczych, jak i niszczycieli zachodniej cywilizacji, rozprawiając się przy tej okazji z wieloma utartymi przez wieki dyskredytującymi opiniami. Ilustracje do tych niezwykle interesujących szkiców z dziejów chrześcijaństwa stanowią wspaniałe dzieła sztuki największych mistrzów; również po tym widać, jaką potężną inspiracją dla wielkich artystów była Biblia. Autor dowodzi ponadto, że nasza cywilizacja od swego zarania zmagała się z rozmaitymi wyzwaniami i konfrontowana była z przeróżnymi zagrożeniami, inicjowanymi od środka i z zewnątrz. A przecież jednak zawsze znajdowała siły oraz sposoby, by kryzys pokonać i kontynuować swoją misję. Zwyciężała mocą i aktywnością tych, którzy znajdowali swoją tożsamość w tym, co kiedyś nazwano christianitas; przez karty tej książki przewijają się najwięksi z tych przedstawicieli. Gdy takich ludzi brakowało, zaczęło powstawać wiele błędnych stereotypów chociażby na temat życia Jezusa i funkcjonowania Kościoła na przestrzeni dwudziestu wieków. Również z takimi stereotypami rozprawia się Autor tej książki. Drugim z powodów powstania dwutomowej, bogato ilustrowanej historii chrześcijaństwa, zatytułowanej znamiennie „Świętości, upadki i nawrócenia”, był kryzys, jaki obecnie dotyka Kościół w świecie. W tomie „Świętości, upadki i nawrócenia” znajdziesz, między innymi: • pierwszych świadków Chrystusa, • początki cywilizacji chrześcijańskiej, • potęgę i upadek Rzymu, • świat wczesnego średniowiecza, • rozkwit i problemy kultury chrześcijańskiej w wiekach średnich, • krucjaty oraz inkwizycję, • upadek Konstantynopola.

79,00 zł
57,67 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

59
Więcej niż tysiąc słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więcej niż tysiąc słów
Dostępny
1 szt.

Dwoje ludzi. Dziesięć lat. Jedna niezapomniana historia miłosna. Stephanie i Jamie są dla siebie stworzeni. Sęk w tym, że oboje już kogoś mają... Stephanie nie wierzy w przeznaczenie, prawdziwą miłość ani bajkowe zakończenia w stylu: „a później żyli długo i szczęśliwe”. Wyszła za Matta. Później jednak poznaje Jamiego, który rozumie ją lepiej niż ktokolwiek inny. Jamie poślubił swoją miłość z czasów studenckich i tak naprawdę niewiele ma ze Stephanie wspólnego – świat widzą zupełnie inaczej. Ale w takim razie co go tak do niej ciągnie? Poznają się jesienią 2006 roku. Ich spotkanie zmienia wszystko. Dwoje ludzi. Dziesięć lat. Jedna niezapomniana historia miłosna. Roxie Cooper urodziła się i wychowała w północno-wschodniej Anglii. Zawsze miała nadzwyczajną wyobraźnię; w kawiarniach przysłuchiwała się rozmowom obcych ludzi i potem tworzyła wyimaginowane historie na ich temat. Studiując literaturę klasyczną, uznała, że potrzebuje przerwy od nauki łaciny, greki i innych poważnych przedmiotów, więc postanowiła zostać tancerką w nocnym klubie. Jednak po pewnym czasie zamieniła strój tancerki na adwokacką togę i przez kolejnych 7 lat zajmowała się prawem karnym. A potem postanowiła napisać powieść. Roxie ma prawdziwego bzika na punkcie Prince’a, lubi też oglądać stare musicale. Można ją śledzić na Twitterze / Instagramie @toodletinkbaby / Roxie Cooper. Jest też na Facebooku.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

60
Kraina smaku w pojemniku-wersja wege - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina smaku w pojemniku-wersja wege
Dostępny
5 szt.

"Kraina smaku w pojemniku-wersja wege" jest wegetariańską kontynuacją książki "Kraina smaku w pojemniku" (2017). Zawiera 11 pysznych i łatwych do wykonania potraw. Każdy przepis obfituje w smak, witaminy, minerały, a także błonnik. Posiłki można spożywać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Akcja "pojemnik" została stworzona przez autorkę w 2017 roku z myślą o zapracowanym społeczeństwie, które niejednokrotnie nie znajduje czasu na codzienne przyrządzanie pięciu urozmaiconych posiłków, a któremu wciąż zależy na utrzymaniu zdrowia i kondycji. Z tą książką jesteśmy w stanie wyczarować smaczne i niebanalne dania, które możemy zabierać ze sobą na wynos. Warto przygotować sobie w domu pojemnik pełen smaków, zamiast konsumować na mieście niezdrowe fast foody.

31,75 zł
30,48 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,27 zł

61
Powrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót
Dostępny
5 szt.

Szczodrze sypałam tu pytaniami, chyba skąpiłam odpowiedzi. A jednak trzeba zapytać o znaczenie pytań, stąd wynikł ten ?powrót?. Powrót do spraw najprostszych, a właśnie najtrudniejszych. Nie wiem, czy to oznacza pójście do przodu, ale mam nadzieję, że coś tu wszystkie myśli spaja. Łańcuch z chleba... Może. Dodałam krótkie notatki na tematy literackie (Fredro, Mickiewicz) i filozoficzne (tzw. dowód ontologiczny).

13,50 zł
12,99 zł

Rabat 3,8%
oszczędzasz 0,51 zł

62
Fjallets Gyllene Slott, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fjallets Gyllene Slott, CD
Ornatorpet, Sound Pollution
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Sa Milt Lyser Stjarnan 2. Nej, Se det Snoar 3. Midvintersagor 4. Skymningsdansen 5. Nar Skogen Tystnat 6. Under Vit Himmel 7. Baddad Djupt I Jordebo 8. Med Tunga Steg Upp for Backen 9. Hogt Upp Pa Bergets Topp 10. Uti Fjallets Gyllene Slott

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

63
Believe In No Coming Shore, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Believe In No Coming Shore, CD
Falls Of Rauros, Sound Pollution
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Blue Misshapen Dusk 2. Ancestors of Shadow 3. Ancestors of Smoke 4. Waxen voices 5. Spectral Eyes 6. Believe in no Coming Shore

55,90 zł
52,55 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,35 zł

64
Live On Earth The Online Lockdown Concert, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live On Earth The Online Lockdown Concert, CD
IMPERIAL AGE, Sound Pollution
Dostępny
5 szt.

1.Turn the Sun off! 2.The Escape 3.Vanaheim 4.Domini Canes 5.Warrior Race 6.Wings of Your Heart 7.Love Eternal 8.In the Center of the Earth 9.Life Eternal 10.The Castaways 11.Islands in Time 12.Battle Heart 13.Aryavarta 14.Death Guard 15.And I Shall Find My Home 16.The Awakening 17.The Monastery 18.Anthem of Valour 19.The Legacy of Atlantis

86,90 zł
81,69 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,21 zł

65
IV, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IV, CD
Patrik Johansson Band, Sound Pollution
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. She Ain´t Gonna Come Back Any More 2. A Love Like Yours 3. Love Will Find A Way 4. Same Thing All Over Again 5. She Said What? 6. Play Me Some Blues 7. Someone Who Treats You Right 8. Only The Lonely

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

66
Kampen Gar Vidare, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kampen Gar Vidare, CD
Gatuplan, Sound Pollution
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Radio Gatuplan 2. Min Revolution 3. Cashen Dom Tas 4. All Tid I Varlden 5. Punkhjarta 6. Millenial Blues 7. Skandinistas 8. Apan Pa Ryggen 9. Din Varld Min Varld 10. Dee Dee Ramone 11. Stureplansfrisyr 12 Staden med Levande Doda

65,90 zł
61,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,95 zł

67
Reflections, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reflections, CD
Stormwind, Black Lodge
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Genesis 2. War Of Troy 3. The Man Behind The Iron Mask 4. Reflections 5. Illusion 6. Golden Tears 7. Queen For Nine Days 8. Dynasty 9. Assassin Of Honour 10. Ramses 11. Venezia 12. A Little Ain't Enough

65,90 zł
68
Borrowed Time, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borrowed Time, CD
Steve Khan, Mig-music
Dostępny
9 szt.

1.I Mean You 2.Mr. And Mrs. People 3.Face Value 4.El Faquir 5.You're My Girl 6.Blues for Ball 7.Have You Met Miss Jones? 8.Luna Y Arena (Moon and Sand) 9.Hymn Song

58,90 zł
69
Live At Rockpalast 1981 & 1996, 5 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rockpalast 1981 & 1996, 5 CD
Nine Below Zero, Mig-music
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Don't Point Your Finger at the Guitar Man 2. Homework 3. True Love is a Crime 4. Ridin' on the L+n 5. Helen 6. Sugar Beat 7. Sugar Mama 8. Rockin' Robin 9. Treat Her Right 10. You Can't Please All the People All the Time 11. Why Don't You Try Me 12. Three Times Enough 13. One Way Street 14. Pack Fair and Square 15. Can't Say Yes Can't Say No CD 2 1. It's Nothing New 2. Soft Touch 3. On the Road Again 4. Ridin' on the L & N 5. Tattoo'd Lady 6. Messin'with the Kid 7. I Wanna Be Loved (But Only by You) 8. The Loop 9. See See Baby CD 3 1. Off the Handle 2. Laundromat 3. Let's Work Together 4. Don't Start Me Talkin' 5. Tore Up over You 6. Medley: Boogie / Bullfrog Blues 7. I'll Admit You're Gone 8. The Mountain Road 9. Tico Tico CD 4 1. Don't Point Your Finger at the Guitar Man 2. Homework 3. True Love is a Crime 4. Ridin' on the L+n 5. Helen 6. Sugar Beat 7. Sugar Mama 8. Rockin' Robin 9. Treat Her Right 10. You Can't Please All the People All the Time 11. Why Don't You Try Me 12. Three Times Enough 13. One Way Street 14. Pack Fair and Square 15. Can't Say Yes Can't Say No CD 5 1. It's Nothing New 2. Soft Touch 3. On the Road Again 4. Ridin' on the L & N 5. Tattoo'd Lady 7. Messin'with the Kid 8. I Wanna Be Loved (But Only by You) 9. The Loop 10. See See Baby 11. Off the Handle 12. Laundromat 13. Let's Work Together 14. Don't Start Me Talkin' 15. Tore Up over You 16. Medley: Boogie / Bullfrog Blues 17. I'll Admit You're Gone 18. The Mountain Road 19. Tico Tico

92,90 zł
70
Wait Till The Morning, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wait Till The Morning, CD
Mojo Makers, Mig-music
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Wait Till the Morning - Prelude 2. Wait Till the Morning 3. Hold on 4. The Devil 5. Red Light 6. Faster with the Gun 7. Coming Home to You 8. No Good 9. Wild Moon Child 10. Up to You 11. Let Me Take You There 12. Light on Love

52,90 zł
71
A Maid In Bremen, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Maid In Bremen, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. I Am a Maid That's Deep in Love 2. Death and the Lady 3. Westron Wynde 4. Sweet Potato 5. John Barleycorn 6. Turn Your Money Green 7. My Johnny Was a Shoemaker 8. To Glastonbury 9. Gypsy Dance / Jews Dance / Neusiedler Melody 10. The Maid on the Shore 11. A Maid in Bedlam 12. Sidi Brahim 13. Cruel Sister

65,90 zł
72
Get Down, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Get Down, CD
Soulive, Mig-music
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. So Live! 2. Uncle Junior 3. Rudy's Way 4. Cash's Dream 5. Turn It Out 6. Brother Soul 7. Right On

65,90 zł
73
Had Some Falls, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Had Some Falls, CD
Dan Haynes, Mig-music
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Had Some Falls 2. You Come Alive 3. Wise Man's Fool 4. Sweet July 5. Eyes We Look Through 6. Gone 7. Always Wanting More 8. Home with Us 9. Can't Break This Child in Myself 10. Has It Always 11. Nice to Feel Wanted 12. The Falseness 13. A Long Wait for Nothing 14. Hiding in the Lanes

52,90 zł
74
Mojo On My Side, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mojo On My Side, CD
Rick Vito, Mig-music
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Mojo On My Side 2. Easy Baby 3. Pretty Women 4. Femme Fatale 5. Life Was Just A Struggle 6. Who Were You Thinking Of? 7. Missy Brown 8. She'S Got It All! 9. Let A Woman Be A Woman 10. Help Me, Lord 11. You Can Run 12. River Of Blues

52,90 zł
75
Live At Rockpalast 2015, 2 CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rockpalast 2015, 2 CD + DVD
Radio Moscow, Mig-music
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Lista utworów: CD 1 1. Death of a Queen 2. I Just Don't Know 3. Rancho Tehama Airport 4. Broke Down 5. 250 Miles 6. Brain Cycles 7. Before It Burns 8. These Days 9. Deep Blue Sea CD 2 1. Mistreating Queen 2. No Time 3. Gypsy Fast Woman 4. I Don't Need Nobody 5. The Escape 6. No Good Woman 7. Introduction 8. Frustrating Sound 9. World Keep on Turning (Acoustic) 10. 250 Miles (Acoustic) DVD 1. Death of a Queen 2. I Just Don't Know 3. Rancho Tehama Airport 4. Broke Down 5. 250 Miles 6. Brain Cycles 7. Before It Burns 8. These Days 9. Deep Blue Sea 10. Mistreating Queen 11. No Time 12. Gypsy Fast Woman 13. I Don't Need Nobody 14. The Escape 15. No Good Woman 16. Introduction 17. Frustrating Sound 18. Interview Before the Show 19. World Keep on Turning (Acoustic) 20. 250 Miles (Acoustic) 21. Interview After the Show

75,90 zł
Powiadomienie
76
Lucky In Love. The Best Of, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky In Love. The Best Of, CD
Rick Vito, Mig-music
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Mr. Lucky 2. Walk Another Mile 3. Desiree 4. Blues Town 5. Little Sheba 6. Rhumba Diablo 7. I Do Believe 8. I Loved Another Woman 9. Homework 10. Feels Just Like Home 11. Long Black Car 12. Meet Me At Midnight 13. Everybody Gets Lucky Sometime 14. Exotica By Night 15. Rattlesnake Shake 16. Black Crow Blues 17. Love Is Dangerous 18. Talk That Talk 19. A Change Is Gonna Come

52,90 zł
77
The Loner. Vol 2. A Tribute To Jeff Beck, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Loner. Vol 2. A Tribute To Jeff Beck, 2 CD
V/A, Mig-music
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Mike Neer - Jeff's Waltz 2. Godfrey Townsend - the Pump 3. Gerald Gradwohl - Jeff's Back 4. Great Caesar's Ghost - Definitely Maybe 5. Jim Campilongo - I'm Helen Keller, You're a Waffle Iron 6. Max Middleton - Blues on a Summer's Day 7. Marco Iacobini - the Pump 8. Stef Burns - Burns' Blues 9. James Crouch - Beck in Blue 10. Andrea Balestra - Bulldozer 11. Ali Neander - a Salty Dog 12. Chris Juergensen - Nostalgia's Fate CD 2 1. Gianfranco Continenza - Back to Beck 2. Michael Thompson - in His Day 3. Mitch Perry - Your Beckoned Call 4. Steve Fister - Jb Meets Jb 5. Scott Henderson - That Hurts 6. James Ryan - Beck to Front 7. Tom Principato - Another Place Another Time 8. Nicola Costa - Left Turn 9. Carl Burnett - Suffer 10. Thomas Blug - Paul's Blues 11. Oliver Rossow - Suspension 12. Jeff Richman - the Nest

65,90 zł
78
Home Thoughts, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Home Thoughts, CD
Dostępny
10 szt.

Karrie with Jimmy Smyth

65,90 zł
79
Gin Rose, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gin Rose, CD + DVD
Ash Ra Tempel, Mig-music
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Oin Rosé 2. Eine Pikante Variante 3. Full concert, live At Royal Festival Hall, London, April 2nd 2000

82,90 zł
80
Live At Rockpalast 1977, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rockpalast 1977, CD + DVD
Steve Hillage, Mig-music
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: DVD 1. Rockpalast Theme (Believe In Me) (00:09) 2. Salomon Song (07:10) 3. Hurdy Gurdy Glissando (12:01) 4. Hurdy Gurdy Man (07:59) 5. Solar Musick Suite (13:24) 6. Lunar Musick Suite (17:30) 7. It's All Too Much (08:25) 8. Afterglid Pt. (03:57) 9. Electrick Gypsies (06:36) 10. Not Fade Away (Glid Forever) (07:42) CD 1. Salomon Song (07:37) 2. Hurdy Gurdy Glissando (12:01) 3. Hurdy Gurdy Man (07:59) 4. Solar Musick Suite (13:25) 5. Lunar Musick Suite (17:31) 6. It's All Too Much (08:26) 7. Not Fade Away (Glid Forever) (07:43)

75,90 zł
81
Subtext, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Subtext, CD
Steve Khan, Mig-music
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Bird Food 2. Blue Subtext 3. Baraka Sasa 4. Infant Eyes 5. Heard 6. Never Let Me Go 7. Cada Gota de Mar 8. Hackensack 9. Bait and Switch

58,90 zł
82
Family & Friends, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family & Friends, CD
Dave Kelly, Mig-music
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. New Stockyard Blues by Dave Kelly feat. Pete Emery, Marcus Cliffe, Sam Kelly 2. Needed Time by Dave Kelly feat. Eric Bibb 3. Dust My Blues by Dave Kelly feat. Howlin Wolf, John Dummer Blues Band 4. Good Riddance by Dave Kelly feat. Homer Kelly-Tarrant, Christine Collister, Peter Filleul 5. The River by Dave Kelly feat. Chuck Leavell, Frank Collins, Paddie McHugh & Dyan Birch, Pick Withers 6. Ramblin Gal by Dave Kelly feat. Jo-Anne Kelly 7. Passing Through by Dave Kelly feat. Keith Nelson, Cedric Thorose, Iain 'Thump' Thomson, Pete Miles 8. Wasting Time by Dave Kelly feat. Lily Kelly-Tarrant, Steve Simpson 9. Love Is a Compromise by Dave Kelly feat. Lou Stonebridge, Steve Donnelly, Gary Fletcher, Rob Townsend 10. Gulf Coast Highway by Dave Kelly feat. Maggie Bell, Keith Nelson, Julian Dawson, Homer Kelly-Tarrant 11. Sugar Babe by Dave Kelly feat. Keith Nelson 12. Way Down in the Hole by Dave Kelly feat. Christine Collister, Homer Kelly-Tarrant 13. Mr Estes Said by Dave Kelly feat. Chris Barber 14. D-Day Blues by Dave Kelly feat. Jona Lewie 15. Too Young to Know by Dave Kelly feat. Paul Jones 16. Take This Hammer by Dave Kelly feat. Long John Baldry 17. Slide Guitar Rag by Dave Kelly feat. Sonny Black 18. We Had It All by Dave Kelly feat. Julian Dawson, Keith Nelson, Homer Kelly-Tarrant

52,90 zł
83
Legend II, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legend II, CD
Albert Hammond, Mig-music
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Dont You Love Me Anymore 2. I Don't Wanna Live Without Your Love 3. I Dont Wanna Lose You 4. Ask Me How I Feel 5. The Way of the World 6. Be Tender with Me Baby 7. I Need to Be in Love 8. When You Tell Me That You Love Me 9. One Moment in Time 10. The Snows of New York 11. Room in Your Heart 12. Looking Through the Eyes of a Child 13. I Guess I Really Had It Coming 14. Careless Heart 15. If You Gotta Break Another Heart 16. Rebecca 17. Everything I Want to Do 18. Down by the River

52,90 zł
84
Green To Gold LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green To Gold LP GOLD, Winyl
The ANTLERS, Transgressive / Pias
Dostępny
8 szt.

1. Strawflower 2. Wheels Roll Home 3. Solstice 4. Stubborn Man 5. Just One Sec 6. It Is What It Is 7. Volunteer 8. Green To Gold 9. Porchlight 10. Equinox

97,90 zł
85
Jp4, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jp4, LP
Junglepussy, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Bad News 2. Main Attraction 3. Telepathy 4. Morning Rock 5. Out My Window (feat. Ian Isiah) 6. Spiders 7. What You Want 8. Arugula 9. Stamina (feat. Gangsta Boo) 10. No Band Aid

149,90 zł
86
Green To Gold, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green To Gold, CD
The ANTLERS, Transgressive / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Strawflower 2. Wheels Roll Home 3. Solstice 4. Stubborn Man 5. Just One Sec 6. It Is What It Is 7. Volunteer 8. Green To Gold 9. Porchlight 10. Equinox

58,90 zł
87
Z historii i poetyki przekładu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z historii i poetyki przekładu
Dostępny
7 szt.

Projekt historii tłumaczeń artystycznych składa się dziś właściwie z szeregu dość luźnych pomysłów, z których trudno zbudować całość, gdyż przy obecnym, niezwykle rozproszonym stanie wiedzy na temat przekładów przedsięwzięcie takie jest zadaniem bardzo trudnym, choć niekoniecznie, jak sądzimy, skazanym na porażkę [?] W dzisiejszym pędzie do znoszenia barier między dyscyplinami znika często granica między dziełem oryginalnym a przekładowym, czyli przedmiot analizy translatologicznej, rozmywa się jego autonomia jako, najprościej mówiąc, dzieła prezentującego dwa punkty widzenia, autora i tłumacza, autonomia, która zawsze stanowiła warunek specjalistycznej analizy tłumaczeń. Zrozumienie wewnętrznych mechanizmów rządzących tekstem dzieła i przekładu na tych samych warunkach ogromnie wzbogaciło naukę o przekładzie artystycznym i tekstologii. Niemniej wciąż brakującym lub niedostatecznie obecnym ogniwem w nieprzerwanym łańcuchu prac nad przekładem pozostaje historia sztuki przekładowej, a biorąc pod uwagę to, że złożyły się na pojmowanie zasad tej sztuki trzy czynniki: emancypacja, sekularyzacja i profesjonalizacja zawodu tłumacza, taki też charakter przyjmuje projekt historii, który wszystkie te aspekty: instytucjonalny, proceduralny i profesjonalny, stara się uwzględnić. Z ?Postscriptum? Pytaniem, jakie stawia Święch, jest status historii tłumaczeń, bo choć ściśle związana z dziejami rodzimej literatury, będąca odpowiedzią na dzieła oryginalne, wykazuje jednocześnie szereg cech, których ani badacz, ani historyk nie może pominąć. Autor dowodzi, że dzieje sztuki przekładowej wymagają podejścia skoncentrowanego na czynnościach tłumacza, jego twórczej roli w akcie tłumaczenia, postępującej z czasem profesjonalizacji jego roli, wyemancypowanej spośród innych. Pragnę ten moment w rozważaniach autora szczególnie podkreślić, gdyż oddaje on pełną sprawiedliwość tłumaczowi, równemu w swych prawach z twórcą oryginalnym. Stanowisko takie koncentruje się przede wszystkim na działaniach na tekście i w analizach Święcha ta tekstocentryczna perspektywa jest wszędzie dobrze widoczna [?] W sprawach poetyki przekładu zajmuje stanowisko bliskie strukturalistom, stąd tak wiele uwagi poświęca sprawom wewnętrznej organizacji tekstu rozumianego, zgodnie z dzisiejszą tekstologią, jako całość znacząca i wewnętrznie zorganizowana wedle własnych prawideł, dominant strukturalnych. Z recenzji prof. dr. hab. Józefa F. Ferta

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

88
Czyńcie sobie Ziemię poddaną - ekologiczne dylematy w nauczaniu społecznym Kościoła katolickiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Czyńcie sobie Ziemię poddaną - ekologiczne dylematy w nauczaniu społec...
Dostępny
2 szt.

Uważam, że całościowe spojrzenie na stosunek Kościoła katolickiego do ekologii pozwoli na wyeliminowanie pobieżnych i stereotypowych ocen, jakie niekiedy występują nawet w debacie naukowej. Szczególnie z tego powodu, że Autorka zawarła w swoich analizach dobrze uargumentowane wnioski końcowe, które przekonują, że ekologia obok idei dobra wspólnego i godności człowieka jest jednym z wiodących tematów katolickiej nauki społecznej. prof. dr hab. Mirosław Sadowski Uniwersytet Wrocławski

33,60 zł
20,83 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 12,77 zł

89
Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych z komentarzem, przykładami, uwagami objaśniającymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów or...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 1053 z późn. zm.) z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 15 lutego 2021 r. (Dz.U. poz. 299), obowiązującym od dnia 18 lutego 2021 r., z mocą od dnia 1 stycznia 2021 r. W publikacji: • ujednolicony tekst klasyfikacji z zaznaczeniem zmian wprowadzonych nowelizacją z dnia 15 lutego 2021 r., • omówienie zmian wprowadzonych rozporządzeniem z dnia 15 lutego 2021 r., w tym m.in. nowe rozdziały: „70006 Krajowy Zasób Nieruchomości”, ,„75606 Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych”, „75638 Dochody ze zbycia praw do spółki nieruchomościowej z tytułu wpłat dokonanych przez płatnika”; nowe paragrafy: „026 Wpływy z opłaty ze środków spożywczych” , „027 Wpływy z części opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych w obrocie hurtowym”, • szczegółowe tabele zawierające najczęściej występujące podziałki klasyfikacji odrębnie dla dochodów i wydatków gmin oraz dochodów i wydatków powiatów, • komentarze odnoszące się do źródeł dochodów i wydatków publicznych, przychodów i rozchodów, • przykłady najczęściej planowanych oraz budzących wątpliwości paragrafów dochodów i wydatków wraz ze wskazaniem ich przeznaczenia. W opracowaniu wykorzystano opinie i uchwały regionalnych izb obrachunkowych, które stanowią niezbędną pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w planowaniu i wykonywaniu nałożonych przepisami zadań. Suplement elektroniczny w formacie PDF ułatwia odszukanie odpowiedniego paragrafu klasyfikacji. Plik można pobrać poprzez Internet, szczegółową instrukcję zamieszczono w książce (zainstalowanie wymaga systemu operacyjnego MS Windows).

262,50 zł
246,75 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

90
Dzieci też gotują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci też gotują
Dostępny
80 szt.

Dzieci też gotują to kulinarna książka dla dzieci w innowacyjnej formie wydania. Jest oprawiona jak stojący kalendarz na biurko, dzięki czemu w trakcie gotowania przepis jest cały czas widoczny w całości! 61 przepisów pogrupowano w trzy działy: „Na zimno”, „Na ciepło”, „Na słodko”. Przy każdym przepisie znajdują się informacje: • lista składników • wykaz potrzebnych akcesoriów kuchennych • liczba porcji • czas przyrządzania potrawy • stopień trudności • sposób wykonania „krok po kroku” z ilustracjami • zdjęcie gotowego dania • różne podpowiedzi i wskazówki. Ponadto w książce są informacje o dekorowaniu stołu na różne okazje, a nawet pod chmurką, o efektownej oprawie dziecięcych przyjęć oraz słowniczek obrazkowy ilustrujący jak, np. oddziela się żółtka od białek, gotuje kajmak czy gotuje ryż albo ziemniaki. Polecamy fajną i smaczną rodzinną rozrywkę, nie tylko na czas zimy i ograniczonych możliwości zwykłej aktywności!

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

91
Brassel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brassel
Dostępny
234 szt.

Zwergi i ludzie – dwa światy, jeden honor. Jest połowa XIX wieku. Zbuntowani mieszkańcy Brassel, czyli dzisiejszego Wrocławia, walczą o wolność i prawa dla siebie, a także o otwarcie Oderthor – miejsca, w którym odbywał się kiedyś handel z tajemniczą rasą Zwergów. Te dziwne byty to krasnoludki mieszkające pod powierzchnią miasta. Przywódcy buntu, Bernard i Bolko, zmuszeni są do wielu wyrzeczeń i heroicznej walki, by doprowadzić do ponownego porozumienia między ludźmi a Zwergami. Czy im się to uda? Czy możliwe będzie przywrócenie miastu jego świetności? Brassel to porywająca powieść fantasy o losach dawnych mieszkańców Wrocławia. Tomasz Kocowski – prawnik, gra w amatorskich teatrach oraz teatrach tańca. Interesuje się historią, literaturą, polityką i sportem. W wolnych chwilach chodzi po górach (obecnie najciekawszą jego wyprawą był trekking w Himalajach) oraz zajmuje się produkcją alkoholu domowej roboty (piwa, wina oraz nalewek).

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

92
KLUPŚ Szafa dwudrzwiowa PAULINE grafit-sosna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLUPŚ Szafa dwudrzwiowa PAULINE grafit-sosna
Klupś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Szafa Pauline Kolorystyka: grafit-sosna Rozmiar zewnętrzny (cm): 80x180x52 Materiały: Płyta meblowa Cechy i funkcje: Prowadnice kulkowe 3 półki i dwa drążki na ubranka

871,00 zł
827,45 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 43,55 zł

93
KLUPŚ Łóżeczko PAULINE grafit-sosna 120x60 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KLUPŚ Łóżeczko PAULINE grafit-sosna 120x60
Klupś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Łóżko 120x60 Pauline Kolorystyka: grafit-sosna Rozmiar zewnętrzny (cm): 124x85x66 Materiały: Drewno sosnowe Płyta MDF Płyta meblowa Cechy i funkcje: 3 wyjmowane szczeble 3 poziomy materaca

322,90 zł
306,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 16,14 zł

94
Polesie 2815 Zestaw Nr. 44:wywrotka"Kuzia-2"+klocki "Budowniczy"-12 elem.w siatce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polesie 2815 Zestaw Nr. 44:wywrotka"Kuzia-2"+klocki "Budowniczy"-12 el...
Polesie
Dostępny
21 szt.

"Dla najmłodszych budowniczych firma POLESIE ma w swojej ofercie niezawodne i bezpieczne pojazdy z serii KUZIA. Dzięki jakości zastosowanych materiałów nasze maluchy przez długi czas będą czerpać radość podczas zabawy pojazdami budowlanymi. Zestaw Nr 44 czyli wywrotka KUZIA - 2 + klocki ""BUDOWNICZY"" 12 el. składa się z pojazdu oraz kompletu dwunastu kloców. Są one duże, kolorowe, w różnych rozmiarach. Idealnie pasują do rączek naszych najmłodszych pociech. Wszystkie mieszczą się w kontenerze samochodu. Wywrotka wyposażona jest w cztery szerokie koła ułatwiające jazdę po różnych nawierzchniach. Zarówno naczepa jak i szoferka są ruchome. Można je podnieść lub obniżyć. Naczepę w celu wysypania jej zawartości a kabinę kierowcy w celu dokonania ewentualnych napraw. Za kierownicą znajdzie się również miejsce na ulubioną, niewielką figurkę. Na przednim zderzaku wywrotki jest miejsce, do którego można przywiązać sznurek i pojazd ciągnąć. "

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

95
Polesie 1252 Zestaw Nr12: wywrotka "Kuzia" + lopatka, grabki, 2 foremki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polesie 1252 Zestaw Nr12: wywrotka "Kuzia" + lopatka, grabki, 2 foremk...
Polesie
Dostępny
15 szt.

"Dla najmłodszych budowniczych firma POLESIE ma w swojej ofercie niezawodne i bezpieczne pojazdy z serii KUZIA. Dzięki jakości zastosowanych materiałów nasze maluchy przez długi czas będą czerpać radość podczas zabawy pojazdami budowlanymi. Zestaw Nr 12 składa się z czterech elementów: wywrotki KUZI, łopatki, grabek i dwóch foremek w kształcie ciasteczek. Są one duże, kolorowe. Idealnie pasują do rączek naszych najmłodszych pociech. Wywrotka wyposażona jest w cztery szerokie koła ułatwiające jazdę po różnych nawierzchniach. Zarówno naczepa jak i szoferka są ruchome. Można je podnieść lub obniżyć. Naczepę w celu wysypania jej zawartości a kabinę kierowcy w celu dokonania ewentualnych napraw. Za kierownicą znajdzie się również miejsce na ulubioną, niewielką figurkę. Na przednim zderzaku wywrotki jest miejsce, do którego można przywiązać sznurek i pojazd ciągnąć. Kontener posiada otwieraną tylną klapę. "

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

96
Nożyczki Met 160 Comfort Bc B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,60 zł
19,99 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,61 zł

97
Nożyczki Met 130 Comfort Bc B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,10 zł
9,66 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,44 zł

98
Nożyczki Met 130 Leworeczne Comfort Bc B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,10 zł
15,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,11 zł

99
Cyrkiel Met Olo Bc College Experience B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,17 zł
16,99 zł

Rabat 1,0%
oszczędzasz 0,18 zł

100
Cyrkiel Met Bc Lycee Exact B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
Wróć do góry