hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.03.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 23 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się CzuCzulotto. Zwierzątka (Bright Junior Media), na drugim Kukły (Maciej Siembieda). Kolejny produkt to Minecraft: Magnetic Travel Puzzle (Ravensburger) oraz Asperger. Życie w dwóch światach (Christine Preißmann).
1
CzuCzulotto. Zwierzątka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzulotto. Zwierzątka
Bright Junior Media, CzuCzu
Dostępny237 szt.

Chcesz, aby Twoje małe dziecko nauczyło się nazw i wyglądu zwierzątek z różnych stron świata, a jednocześnie dobrze się bawiło? Jest to idealna gra dla rodziców, dzięki której Wasze dziecko nauczy się nazw i wyglądu zwierząt w dość ciekawy i prosty sposób, a w dodatku poprzez wspólną grę z Wami! CzuCzulotto. Zwierzęta to edukacyjna gra karciana dla dzieci od 18 miesiąca życia. Idealna do rozwijania zdolności u dziecka. Jak wiadomo dzieci, w tym wieku wytrzymują w skupieniu maksymalnie 15 minut, więc jest to idealna gra na naukę zwierzątek w ciekawy i atrakcyjny dla nich sposób. Rozgrywka nie potrwa dłużej niż 15 minut. Na jednej rundzie się nie skończy. W grze mamy 4 tablice z naturalnymi środowiskami zwierząt oraz żetony ilustrujące zwierzaki. Zadaniem graczy jest dopasowanie żetonów do tablic. Graj na różne sposoby, dopasuj poziom trudności do wieku oraz rozwoju dziecka. W trudniejszej wersji gry możemy rozdać po jednej tablicy każdej osobie, tworząc rywalizację poprzez naukę. Dzięki tej grze Wasze dziecko może rozwinąć swoją spostrzegawczość, ciekawość świata i otaczających go obiektów czy też nowych słów w ciekawy sposób poprzez zabawę. Głównymi zaletami gry CzuCzulotto. Zwierzęta są między innymi: • duże kolorowe tablice oraz kolorowe żetony, • bardzo trwały materiał co, w zabawie z dziećmi jest bardzo ważne, • stworzone w 100 procentach z bezpiecznego materiału, • wersja ta jest dopasowana do dzieci w wieku od 18 miesięcy, • bardzo ładne przyciągające uwagę dzieci ilustrację, • gra rozwija u dzieci spostrzegawczość oraz ciekawość świata. Zestaw zawiera: • 6 kolorowych plansz, • 24 duże żetony.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

15 osób kupiło
2
Kukły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kukły
Dostępny58 szt.

Jakub Kania dostaje prywatne zlecenie od niemieckiej dziennikarki: ma rozwikłać zagadkę pożaru, który tuż przed wybuchem wojny strawił jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich na Śląsku. Sprawa ta powiązana jest z makabrycznym odkryciem w tamtejszym kościele, a wiedzie ku Freudenkreis, działającej do dziś elitarnej organizacji zrzeszającej zaufanych ludzi Heinricha Himmlera. Kania podejmuje trop, który prowadzi go ku tajemnicom niemieckich okultystów, działalności specjalnej jednostki dokumentującej sekrety czarownic oraz ku poszukiwaniom korzeni aryjskiej rasy. Ale stawka w śmiertelnie niebezpiecznej grze, w którą uwikłał się Jakub Kania, jest znacznie cenniejsza... Kukły to – jak zwykle u Macieja Siembiedy – mistrzowsko spleciony warkocz prawdy i fikcji trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Historia, wzbogacona o emocjonujący wątek romansu polskiego prokuratora i dziennikarki „ Die Zeit”, wciąga we wspaniałą, czytelniczą przygodę a jednocześnie dotyka jednej z naszych odwiecznych tęsknot.

40,00 zł
27,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

13 osób kupiło
3
Minecraft: Magnetic Travel Puzzle - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft: Magnetic Travel Puzzle
Ravensburger
Dostępny63 szt.

Smok Endu zastawił 40 lamigówek o zróżnicowanym poziomie trudności. Czy zdołasz je rozwiązać i poznać świat Minecrafta?Rozwiązuj łamigówki przy użyciu najpotęzniejszej ze wszystchki broni - siły UMYSŁU!Zawartość:- 9 magnetycznych przedmiotów ze świata Minecraft- instrukcja do gry- księga łamigówek początkujący - ekspert (z wyzwaniami i rozwiązaniami)

52,43 zł
47,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,24 zł

13 osób kupiło
4
Asperger. Życie w dwóch światach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asperger. Życie w dwóch światach
Dostępny23 szt.

Słyszysz diagnozę: zespół Aspergera. W pierwszej chwili pewnie doznajesz szoku, czujesz strach, masz pustkę w głowie. Jednak zaraz pojawia się milion myśli, wątpliwości, pytań. I to niezależnie od tego, czy diagnoza dotyczy ciebie, twojego dziecka, czy też innej bliskiej ci osoby – nagle uświadamiasz sobie, jak wiele musisz się dowiedzieć. Co oznacza ta diagnoza? Jak wygląda życie z zespołem Aspergera? Czy zespół Aspergera wpływa na budowanie związków partnerskich? Czy nie uniemożliwia zawarcia trwałych przyjaźni? Jakie cele zawodowe są realne? Jakie możliwości pomocy są dostępne? Christine Preißmann doskonale zna ten stan. Jako dotknięta zespołem Aspergera psychoterapeutka wie, jak czują się osoby z tą diagnozą oraz ich bliscy, jakie emocje nimi targają i z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć. Dlatego właśnie zachęciła dorosłych z zespołem Aspergera, aby szczerze opowiedzieli o tym, jak wyglądało i jak wygląda obecnie ich życie, co było dla nich najtrudniejsze i jak sobie z tym poradzili. W rozmowach poruszono szereg najistotniejszych problemów dnia codziennego, między innymi dotyczących nauki, pracy, związków, zdrowia, integracji społecznej czy seksualności. Autorce udało się doskonale połączyć praktykę z teorią – wszystkie przedstawione w książce niezwykle inspirujące historie opatrzone zostały jej specjalistycznym komentarzem. Dzięki lekturze dowiesz się nie tylko, co robić, aby życie z zespołem Aspergera było łatwiejsze i pełniejsze, ale również jak wykorzystać pozytywne cechy autyzmu, które często są niesłusznie pomijane i niedoceniane.

49,90 zł
41,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,48 zł

11 osób kupiło
5
Tarmosia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarmosia
Dostępny147 szt.

Pełna humoru i zdumiewających ciekawostek historia z życia borsuczej rodziny Pewnego dnia podejrzane hałasy budzą borsuczą rodzinę, a ziemia w ich norze niebezpiecznie się trzęsie. Borsuczka Tarmosia nie ma pojęcia, że już wkrótce w jej życiu zajdą duże zmiany – oto do rodzinnej nory wprowadzają się inne zwierzęta. Z przedziwnymi obyczajami i gromadą hałasujących dzieci. Żegnaj spokoju! Co sprowadza nowych lokatorów do borsuczej nory? Czy Tarmosi i jej rodzinie uda się znaleźć porozumienie z przybyszami? Jak pogodzić odwieczne borsucze porządki z nowymi wyzwaniami? Poznajcie Tarmosię, dziadka Skjoldura, Mamę Majrę, Tatę Melo, maluchy – Słodziaka Pierwszego i Słodziaka Drugiego. A także wiele, wiele innych barwnych zwierzęcych postaci. Zgłąbcie tajniki borsuczych zwyczajów, w tym słynnej starożytnej sztuki walki borsukjutsu (zwanej także muai borsukai). Uważnych czytelników, czeka miła niespodzianka. Jeśli znacie poprzednią książkę autora pt. Ambaras spotkacie wśród bohaterów Tarmosi dawnych dobrych znajomych! Tomasz Samojlik dowcipnie łączy wątki przyrodnicze z opowieścią o problemach lokalowych dzikich mieszkańców Puszczy Białowieskiej, proponując lekką, pełną humoru, mądrą historię o przyjaźni, wspólnocie i otwartości. Opowieść dopełniają nastrojowe ilustracje Ani Grzyb.

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

11 osób kupiło
6
Dzieci Pana Astronoma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Pana Astronoma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

„Czy wiecie, jak zbudowany jest Kosmos? Nie? Ja też nie wiedziałam, ale dowiedziałam się od Teleskopki i Teleskopka, dzieci pana Astronoma – co to jest Układ Słoneczny i gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca, czy planety mają księżyce? Dzieci nauczyły się tego od swojego taty, uczyły się, bawiąc. Napisały list do Słońca i odwiedziły dziwny ogród zoologiczny, w którym mieszkają znaki zodiaku. Teleskopka i Teleskopek przekazali swoją wiedzę mnie, a ja przekazuję ją Wam. I mam nadzieję, że przy czytaniu też będziecie się bawić. Ponieważ wszystko, czego się dowiedziałam, zrymowałam, żeby łatwiej było zapamiętać. – Wasza Drogie Dzieci, Wanda Chotomska

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

10 osób kupiło
7
Szczepionka na koronawirusa. Zagrożenie dla ludzkości? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczepionka na koronawirusa. Zagrożenie dla ludzkości?
Dostępny106 szt.

Pod płaszczykiem walki z COVID-19 ogranicza się ludzką wolność, odbiera własność, nie pozwala pracować, zmusza się do podawania wrażliwych danych, wymusza na obywatelach poddawanie się eksperymentom medycznym, podporządkowuje się społeczeństwa interesom koncernów medycznych, znanych z tego, że to zysk, a nie zdrowie ludzi jest największym priorytetem.

39,00 zł
26,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,87 zł

9 osób kupiło
8
Księga ziół (wyd.2021) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,40 zł
23,30 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,10 zł

8 osób kupiło
9
Encyklika Caritas in Veritate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklika Caritas in Veritate
Dostępny37 szt.

Encyklika Ojca Świętego Benedykta XVI do biskupów, prezbiterów i diakonów, do osób konsekrowanych i wszystkich wiernych świeckich o integralnym rozwoju ludzkim w miłości i prawdzie.

5,30 zł
4,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,31 zł

7 osób kupiło
10
Puzzle 1000 elementów. Museum. Vermeer. Dziewczyna z perłą - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Museum. Vermeer. Dziewczyna z perłą
Clementoni, 1000
Dostępny113 szt.

Puzzle z kolekcji „Museum” to linia, której tematem jest sztuka. Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiar obrazka po ułożeniu: 50.0 x 69.0 cm

32,77 zł
28,84 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,93 zł

6 osób kupiło
11
Puzzle 2000 elementów. Color boom. Gradient - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Color boom. Gradient
Clementoni, 2000
Dostępny119 szt.

Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Wymiar układanki: 97.5 x 66.8 cm

35,90 zł
31,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,31 zł

6 osób kupiło
12
Dieta DASH - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta DASH
Dostępny41 szt.

Każdy z nas marzy o diecie smacznej, łatwej i szybkiej w przygotowaniu, opartej na łatwo dostępnych produktach. Taka właśnie jest dieta DASH, którą można nazwać: „dietą naszych marzeń”. W książce opisano szczegółowo, na czym polega stosowanie diety, jakie produkty, w jakich ilościach oraz proporcjach należy w niej uwzględniać. Przedstawiono szereg badań naukowych, które wykazały jej korzystny wpływ na zdrowie, a zwłaszcza na wartości ciśnienia tętniczego krwi, w obniżaniu stężenia cholesterolu, w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. W książce zaproponowano 64 przepisy kulinarne zgodne z założeniami diety DASH. Dla każdego przepisu wyliczono zawartość kalorii i składników ważnych w diecie DASH, w tym wapnia, potasu, magnezu, błonnika i soli/sodu.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
13
Awaria małżeńska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awaria małżeńska
Dostępny1019 szt.

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem tymczasowych samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom? – Śpisz już? – No, zasypiam. – Musisz mi pomóc – szepnął konspiracyjnie. – Czy ja mogę ci pomagać o innej porze niż północ? – Nie. Bo nie zasnę – powiedział nerwowo. – Musisz mi pomóc go uciszyć. Albo załatwić na amen. Krzyczy, śpiewa, raz jest księżniczką, a raz rycerzem. – Jezu… o kim ty mówisz? – O Furbym! Jak ja mam go uśpić? Siedzę od godziny, kołyszę go, a jak tylko odstawię, to drze mordę! – Za ogon. – Co za ogon? – Pociągnij za ogon i trzymaj dziesięć sekund.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
14
CzuCzu. Puzzle kreatywne 65 elementów. Roboty - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Puzzle kreatywne 65 elementów. Roboty
Bright Junior Media, 65
Dostępny105 szt.

Wzywamy wielbicieli robotów i najmłodszych konstruktorów do naszego warsztatu! Kreatywne puzzle możecie łączyć jak tylko chcecie. W edukacyjnym zestawie znajdziecie 65 elementów (w tym 24 dwustronne). Możecie z nich zbudować 8 dużych robotów, a następnie dowolnie zmieniać im funkcje dzięki częściom zamiennym lub tworzyć własne konstrukcje. Pełne humoru ilustracje inspirują do kreatywnej zabawy. Wszystkie puzzle można ze sobą dowolnie łączyć, co daje mnóstwo kombinacji. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. Możecie zacząć od ułożenia 8 robotów. Przyjrzyjcie się im i zgadnijcie, do czego mogą służyć? Widzicie robokota i robota strażaka? Który robot zrobi pyszne lody? O jakim marzycie? Następnie wykorzystajcie części zamienne, by ulepszyć konstrukcje. Dajcie się ponieść wyobraźni i twórzcie własne roboty – wszystkie puzzle można dowolnie wymieniać. Dlatego macie nieograniczone możliwości! W pudełku znajdziecie: • 65 elementów (w tym 24 dwustronne) Prezentowe pudełko: 16.5 x 28.0 x 7.0 cm

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
15
Przebudzenie powietrza. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie powietrza. Tom 1
Dostępny112 szt.

Uczennica z biblioteki Książę czarodziej I nierozerwalna magiczna więź Jeden podbój dzieli Cesarstwo Solaris od zjednoczenia kontynentu, a rzadki talent magiczny, tkwiący w uśpieniu w siedemnastoletniej uczennicy z biblioteki, Vhalli Yarl, może zmienić przebieg wojny. Vhalla od dziecka wiedziała, że tajemnicza organizacja czarodziejów zwana Wieżą jest czymś, czego należy się bać, i była szczęśliwa w swoim cichym świecie ksiąg. Jednak kiedy nieświadomie uratowała życie jednego z najpotężniejszych czarodziejów – następcy tronu księcia Aldrika – jego świat zaczął ją przyciągać. Teraz musi podjąć decyzję dotyczącą przyszłości – zaakceptować moc, która się w niej przebudziła, i porzucić dotychczasowe życie lub wyzbyć się magii i wrócić do tego, kim była wcześniej. Jednak w cieniach kryją się potężne siły, a niezdecydowanie Vhalli może ją wiele kosztować.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
16
Disney uczy. Zeszyt ćwiczeń. Litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney uczy. Zeszyt ćwiczeń. Litery
Dostępny43 szt.

Książka została wydana w ramach programu „Disney Uczy”. Rozwiązując zadania, dziecko ćwiczy rysowanie szlaczków, by płynnie przejść do nauki pisania liter po śladzie. Dzięki temu doskonali sprawność manualną, opanowuje technikę trzymania ołówka. W ćwiczeniach towarzyszą maluchowi ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki.

11,60 zł
9,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 1,61 zł

4 osoby kupiły
17
Puzzle maxi 104 elementy. Super color. Świnka Peppa - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 104 elementy. Super color. Świnka Peppa
Clementoni, 104
Dostępny62 szt.

Puzzle maxi dla najmłodszych. Wyjątkowe barwy druku uzyskano dzięki wykorzystaniu technologii super color. Wymiar elementu zobrazowany na opakowaniu. Wymiar układanki: 62.0 x 42.0 cm

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
18
Ciocia Jadzia na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia na wsi
Dostępny24 szt.

To już szósta książka w serii o cioci Jadzi i jej bratanicy. Kto miał okazję poznać ciocię Jadzię, ten wie, że z nią nie można się nudzić! Tym razem jej mała bratanica odwiedzi ciocię i wujka Zenka w ich domu na wsi. Tu naprawdę jest co robić! Razem będą siać, pielić grządki, pomogą w żniwach, a nawet? rozwiążą kryminalną zagadkę. We wszystkich przygodach będzie im towarzyszyć banda dość zwariowanych zwierząt i przywodząca na myśl ?Dzieci z Bullerbyn? ekipa dzieciaków z sąsiedztwa.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

4 osoby kupiły
19
Tor przeszkód 2 TOMY - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor przeszkód 2 TOMY
MGA
Dostępny154 szt.

Kontynuacja klasycznej gry Screwball Scramble testuje koordynację i umiejętności podczas podróży przez labirynt pełen nowych niespodzianek. Kontroluj akcję za pomocą przycisków, pokonując przeszkody na różne sposoby, aby poprowadzić kulkę przez każdą z nich. Produkt przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

105,99 zł
99,63 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,36 zł

3 osoby kupiły
20
Oswoić Hiszpanię. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oswoić Hiszpanię. Tom 2
Dostępny15 szt.

Są takie podróże, podczas których to przypadek jest najlepszym przewodnikiem. Joanna Lessnau po raz kolejny wraca do magicznej Hiszpanii. Tym razem wędruje po Bilbao i innych rejonach Kraju Basków. Poznaje ukryte zakątki Galicji oraz dzikie, nieznane nikomu plaże. Zabiera czytelnika do Kastylii i León, gdzie odwiedza złote miasto – Salamankę, tajemniczą Avillę, by wreszcie zatrzymać się w uwielbianym przez turystów Madrycie. Z każdym kolejnym miejscem autorka odkrywa nowe, nieznane jej dotąd oblicze Hiszpanii, podziwia niesamowitą architekturę najsłynniejszych hiszpańskich budowli oraz delektuje się smakołykami regionalnej kuchni. Zafascynowana pięknem tego niezwykłego regionu stara się poznać bliżej hiszpańską mentalność i zrozumieć fenomen korridy, która także wśród samych Hiszpanów budzi wiele kontrowersji. Zainspiruj się i daj się przekonać, jak wiele pozytywnych emocji i satysfakcji może przynieść podróżowanie w stylu slow! Budzę się wcześnie. Za dużym oknem naszego hotelowego pokoju panuje jeszcze szarówka. Pasma białej mgły unoszącej się nad rzeką pogłębiają smutny nastrój poranka. Potrzebuję paru chwil, by uzmysłowić sobie, gdzie jestem. – Jestem w Hiszpanii – mówię szeptem do siebie, powoli wymawiając każde z magicznych słów. Jak zawsze podczas każdego pobytu, pierwszego dnia i przez wiele następnych dni. Ale jakże TA Hiszpania różni się od tej, którą dotąd udało nam się poznać! Szok, jaki odczuwam, łagodzi trochę wspomnienie ostatniego spotkania z Pirenejami. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze tego państwa.

46,99 zł
34,30 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,69 zł

3 osoby kupiły
21
Puzzle 1000 elementów. Museum. Seurat. Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Museum. Seurat. Niedzielne popołudnie na wyspie...
Clementoni, 1000
Dostępny123 szt.

Puzzle z kolekcji „Museum” to linia, której tematem jest sztuka. Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej klasy. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiar obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

3 osoby kupiły
22
Bighead - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bighead
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.21

Kim on jest? Czym on jest? Nieważne. Ważne, że wyruszył na krwawe polowanie. Przemierzył prowincję Wirginii, zostawiając za sobą zgliszcza. W żadnej powieści nie znajdziemy świata, tak głęboko zanurzonego w perwersji, seksualnych dewiacji i złego smaku.

37,00 zł
26,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

3 osoby kupiły
23
Cobi. 2039 Figurki German Elite Infantry - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi. 2039 Figurki German Elite Infantry
Cobi
Dostępny33 szt.

Znajdujące się w zestawie trzy figurki przedstawiają żołnierzy elitarnych jednostek piechoty niemieckiej. Żołnierz w zimowym białym uniformie jest wyposażony w pistolet maszynowy MP40 oraz charakterystyczny granat trzonkowy M24. Strzelec górski (Gebirgsjäger) w czapce z charakterystycznym dla tej jednostki emblematem szarotki trzyma w ręku rakietowy granatnik przeciwpancerny potocznie nazywany Panzerschreck. Jest to najnowsze akcesorium dla figurek i pojawia się po raz pierwszy w tym zestawie. Granatnik składa się z kilku części i wygląda bardzo efektownie. Ostatnia figurka przedstawia spadochroniarza wyposażonego w karabin snajperski, plecak, lornetkę i furażerkę z nadrukowanym emblematem Luftwaffe. Wszystkie figurki po raz pierwszy zostały wyposażone w nowy rodzaj nóżek. Dodatkowo do zestawu zostały dołączone praktyczne podstawki pod figurki oraz elementy otoczenia przydatne przy budowie dioram. Dzięki różnorodnym zestawom z figurkami szybko zbudujesz swoją klockową armię! Figurki możesz wykorzystać przy budowie scenek i dioram. Zestawy z figurkami są również idealne do Historycznej Gry Bitewnej COBI. Szczegóły: • 30 wysokiej jakości elementów, • wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją, • spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, • w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, • klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury, • czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach, • 3 figurki z akcesoriami. Wymiary opakowania: 13.0 x 3.7 x 10.5 cm

40,69 zł
36,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,07 zł

3 osoby kupiły
24
Sherlock Holmes. Tom 8. Wampirzyca z hrabstwa Sussex. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Tom 8. Wampirzyca z hrabstwa Sussex. Audiobook
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny1 szt.

Tom 8 z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Holmes i Watson podejmują się najdziwniejszej sprawy w dotychczasowej karierze. Zgłasza się do nich zrozpaczony mąż, który próbuje zrozumieć dziwaczne zachowanie swojej żony. Została przyłapana na tym, jak wysysała krew ich rocznego synka! Ale przecież wampiry nie istnieją... prawda? Dla dzieci powyżej 7 lat.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
25
Puzzle 1000 elementów. Museum Collection. Van Gogh. Bedroom in Arles - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Museum Collection. Van Gogh. Bedroom in Arles
Clementoni, 1000
Dostępny374 szt.

Puzzle z „Museum Collection” to linia, której tematem jest sztuka. Największe w historii dzieła sztuki, wystawiane w najważniejszych muzeach świata, w wyjątkowej, eleganckiej i niepowtarzalnej linii ekskluzywnych puzzli. Wyjątkowi autorzy, niezapomniane obrazy, doskonałe puzzle: Clementoni Museum Collection: sztuka jest sztuką! Wymiar obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

32,90 zł
28,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,95 zł

3 osoby kupiły
26
Wielki Post - Nawrócenie. Święte tajemnice.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Post - Nawrócenie. Święte tajemnice..
Dostępny17 szt.

Na publikację składają się hymny wschodnich ojców Kościoła z pierwszych wieków chrześcijaństwa podejmujące temat nawrócenia do Boga. Piękne frazy zawierają teologiczną głębię prawd wiary, jak i wskazania odnośnie do chrześcijańskiego sposobu życia. Utwory ukazują ponadto dynamikę życia duchowego i jego mechanizmy. Podczas ich lektury może zaskakiwać doskonała znajomość ludzkiego wnętrza, jaką posiedli autorzy, oraz fakt, że ludzie od czasów starożytnych niewiele się zmienili.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
27
Dobble XXL - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble XXL
Rebel, od 6 lat
Dostępny107 szt.

Ruszaj się i szukaj par! W domu, w szkole czy w plenerze – gigantyczna wersja „Dobble” rozrusza Wasze umysły i ciała niezależnie od warunków! Pokaźne opakowanie skrywa 20 „kart” wykonanych z wytrzymałego materiału PVC, z których każda ma 45 centymetrów średnicy. Dzięki temu „Dobble XXL” doskonale nadaje się do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu. Podstawowa zasada rozgrywki pozostaje niezmienna – naszym celem jest odnalezienie i wskazanie identycznych symboli, zanim zrobią to przeciwnicy. Dowolne dwie karty z zestawu zawsze łączy dokładnie jeden wspólny obrazek. Jednak w tej wersji zajdziemy zupełnie nowe warianty rozgrywek indywidualnych i drużynowych oparte o ruch. Dlaczego pokochasz tę grę? • „Dobble” to jedna z najpopularniejszych gier karcianych, a jej zasady można wytłumaczyć w ciągu minuty. • Do zabawy możemy zaprosić osoby w dowolnym wieku – gimnastyka ciała i umysłu przyda się każdemu! • Wersja XXL to wytrzymałe karty, które możemy użyć na każdej płaskiej nawierzchni, niezależnie od warunków pogodowych. • Instrukcja opisuje aż 4 warianty gry w trybach indywidualnych i drużynowych, które zapewnią nam mnóstwo zabawy i pozwolą aktywnie spędzić czas. Zawartość opakowania: • 20 plastikowych kart o średnicy 45.0 cm, • instrukcja.

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

2 osoby kupiły
28
Monopoly Bid - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly Bid
Hasbro, od 7 lat
Dostępny99 szt.

Nowa gra karciana „Monopoly” oferuje szybką rozgrywkę! Gra łączy zasady klasycznej gry „Wojna” oraz elementy znane z gier „Monopoly”! Gracze posługują się kartami pieniędzy, by licytować nieruchomości w wyścigu do skompletowania zestawów kolorystycznych oraz mogą używać kart akcji przeciwko swoim przeciwnikom w celu zdobycia przewagi w trakcie gry! Zostań pierwszym graczem, który zdobędzie 3 kompletne zestawy kolorystyczne i wygraj! Szybka, prosta rozgrywka idealna dla całej rodziny! Zawartość opakowania: • 110 kart, • instrukcja do gry. Wymiary opakowania: 14.0 x 9.0 x 2.0 cm

35,55 zł
32,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,55 zł

2 osoby kupiły
29
Kronos 3/2010 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 3/2010
Dostępny1 szt.

Pierre Legendre zajmuje w dzisiejszym Paryżu miejsce szczególne. Samotnik który nie zapisał się do modnej literackiej koterii i wpływowego politycznego salonu, dziwak-erudyta, znawca prawa kanonicznego i historii administracji we Francji; tematów, przyznajmy, wyjątkowo nieciekawych dla nowoczesnej młodzieży, studentów szkół biznesu i publiczności lewicowych kawiarni. Ten dziwak, figura marginalna, był jednak w latach 70. przyjacielem Jacques'a Lacana, a jego zainteresowania, jeśli się w nie wmyśleć, nie są wcale osobliwym hobby. Systemy instytucjonalne, porządki administracyjne, stanowią bowiem żeby użyć jego ulubionej metafory rusztowanie, na którym wznosi się gmach Człowieczeństwa. Legendre proponuje ich psychoanalizę, konstruując język, który pozwala skutecznie przekroczyć jedną z zasadniczych aporii freudyzmu: rozstęp między wymiarem psychicznym i społecznym. Ten rozstęp usiłowali kiedyś przekroczyć freudomarksiści. Oni jednak mówili doraźnym żargonem polityki, byli filozoficznymi czytelnikami gazet. U podstaw dzieła Legendre'a leżą tymczasem umiejętności profesora prawa i erudycja mediewisty. Czytelnik znajdzie w tym tomie dwa manifesty Legendre'a, projekt psychoanalizy prawa i projekt nowej antropologii, uzupełnione o komentarze poświęcone po kolei czterem najważniejszym jego tematom: historii prawa, psychoanalizie, antropologii i polityce.

15,30 zł
10,99 zł

Rabat 28,2%
oszczędzasz 4,31 zł

2 osoby kupiły
30
Pakiet: Ta dziewczyna / Ta druga / Córka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Ta dziewczyna / Ta druga / Córka
Dostępny3 szt.

Filmowa narracja i mocne postaci kobiece to znaki rozpoznawcze książek Michelle Frances. Ta autorka wie, jak sprawić, by codzienność zaczęła przypominać koszmar, a zwykłe sytuacje okazały się elementem gry kłamstw i manipulacji. 3 bestsellerowe thrillery o zwykłych kobietach postawionych w niezwykłych sytuacjach w jednym pakiecie! Córka: "Erin Brockovich" w nowej, współczesnej odsłonie. Poruszająca opowieść o poświęceniu matki, a jednocześnie trzymający w napięciu thriller. Niebezpieczny sekret. Zdeterminowana matka próbująca kontynuować śledztwo córki. Ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, by chronić własne interesy. Samotnej matce nie jest łatwo wychowywać dziecko. Ale Kate się udało. Warto było zrezygnować z własnych ambicji, by zobaczyć, jak przed jej córką Becky otwiera się wspaniała przyszłość w zawodzie dziennikarki. I właśnie teraz, kiedy Kate wreszcie mogłaby się cieszyć z sukcesów córki i ułożyć sobie życie, dochodzi do tragedii - Becky ginie w wypadku. Zrozpaczona matka zaczyna podążać tropem historii, nad którą pracowała dziewczyna, i z każdym nowym odkryciem ma coraz większe wątpliwości. Czy to możliwe, że fatalny zbieg okoliczności nie był wypadkiem? `Byłam pod wielkim wrażeniem. Niesamowita książka!` Jilly Cooper, autorka "Jeźdźców" `Inteligentna, mroczna, uzależniająca` "Sunday Mirror" Ta dziewczyna: Dziewczyna. Chłopak. Jego matka. I kłamstwo, które zniszczy im życie. Kocha twojego syna. Chce twojego życia... Ona, Laura, ma wszystko: karierę producentki telewizyjnej, wieloletnie małżeństwo z zamożnym mężczyzną ale najważniejszy jest dla niej on - ukochany syn, Daniel, który nigdy nie sprawiał problemów. Do czasu, gdy w jego życiu pojawiła się ta dziewczyna. Cherry jest śliczna i inteligentna, jednak wyraźnie coś ukrywa czy dziewczynie chodzi o daniela, czy o życie, które prowadzi? Jeśli o to drugie, jego matka będzie miała dla niej złą wiadomość Ta druga: Psychoza, kłamstwa, zdrada i śmierć. Carrie dużo poświęciła, by znaleźć się na szczycie. I zdobyła wszystko: świetną posadę producentki telewizyjnej, wspaniałego męża, dostatnie życie. Oraz pewność, że ze swoimi umiejętnościami jest niezastąpiona. Kiedy odchodzi na urlop macierzyński, jest przekonana, że nikt nie podoła jej dotychczasowym obowiązkom. Jeszcze nie wie, jak bardzo się myli. Bo Emma jest inteligentna, zdeterminowana i drobiazgowa. Dokładnie taka sama jak Carrie. A jej posada to dla Emmy tylko początek. Kto wie, do czego się posunie, by zrealizować swój plan za wszelką cenę. Niektóre kobiety zrobią wszystko, by osiągnąć to, czego pragną.

74,90 zł
59,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 14,98 zł

2 osoby kupiły
31
Wyszyński. 40 spojrzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyszyński. 40 spojrzeń
Dostępny47 szt.

Odkrywając duchowe piękno Prymasa Tysiąclecia, można wiele się nauczyć. Zdzisław Kijas pisze o Wyszyńskim w sposób nieoczywisty. Nie interesuje go monumentalność postaci prymasa, ale jego duchowe piękno, estetyczna wrażliwość, jego pragnienia i lęki, odwaga i tęsknota za miłością. Opierając się na zapiskach kardynała, pozwala przemawiać jemu samemu. Poznaj historię jednego z największych Polaków XX wieku. Autor książki 40 spojrzeń spogląda na Prymasa jak na człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
32
Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby
Dostępny86 szt.

Książka została wydana w ramach programu „Disney Uczy”. Rozwiązując zadania, dziecko zaznajamia się z cyframi, ćwiczy pisanie cyfr, aby przejść płynnie do podstawowego liczenia. Dzięki temu doskonali sprawność manualną, opanowuje technikę trzymania ołówka. W ćwiczeniach towarzyszą maluchowi ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki.

11,60 zł
9,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
33
Po co się złościć? Bezpieczne dziecko (wyd. 2021) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co się złościć? Bezpieczne dziecko (wyd. 2021)
Dostępny51 szt.

KSIŻKA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE MEN! Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.

24,90 zł
22,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

2 osoby kupiły
34
Puzzle 1000 elementów. Color boom. Kolaż - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Color boom. Kolaż
Clementoni, 1000
Dostępny260 szt.

Niezwykle kolorowe puzzle przedstawiające wielokolorowy kolaż. Idealne dla osób lubiących wymagające układanki. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

2 osoby kupiły
35
Dzieciątko Jezus bądź ze mną i błogosław mi! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciątko Jezus bądź ze mną i błogosław mi!
Dostępny10 szt.

Figurka Dzieciątka Jezus Koletańskiego słynie łaskami w kościele sióstr bernardynek pw. św. Józefa w Krakowie. Umieszczona w bocznym ołtarzu wysłuchuje próśb licznie do niej przybywających wiernych. Szczególną czcią cieszy się wśród kobiet modlących się o potomstwo, matek w stanie błogosławionym, rodziców dzieci chorych lub sprawiających problemy wychowawcze.Broszurka zawiera opis kultu Dzieciątka Jezus Koletańskiego oraz nowennę i modlitwy do Niego.Książka "Dzieciątko Jezus bądź ze mną i błogosław mi! Nowenna i modlitwy do Dzieciątka Jezus Koletańskiego" - ks. Krzysztof Zimończyk SCJ - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon. Książka posiada 20 stron i została wydana w 2017 r.

5,20 zł
4,99 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
36
Tarot a praca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot a praca
Dostępny10 szt.

Oddaję w Twoje ręce Czytelniku kolejny, piąty już tomik z serii Tajniki Tarota. Dotyczy on wszystkich dziedzin życia związanych z pracą, a więc predyspozycji zawodowych, realizacji profesjonalnej, awansu, kariery, stosunków w miejscu pracy, relacji na linii pracownik pracodawca i wielu innych kwestii związanych ze sprawami profesjonalnymi. Dodatkowo w tej książce Czytelnik znajdzie rozdział poświęcony predyspozycjom i sprawom zawodowym pokazywanym w Tarotowym Portrecie Psychologicznym.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
37
Taniec wokół słońca. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec wokół słońca. Autobiografia
Dostępny3150 szt.

Vedrana Rudan szczerze i bez upiększania pisze o swoim ani trochę beztroskim dzieciństwie, o dzieciach i wnukach, o drodze, którą przeszła od dziewczyny sprzedającej lody nad morzem do najpoczytniejszej autorki w regionie. O tym, dlaczego w socjalizmie nie można było zostać wyrzuconym z pracy i o tym, jak została pierwszą dziennikarką, której się to udało w nowym, demokratycznym, reżimie Chorwacji. I w końcu – pokazuje, dlaczego najważniejszą i najtrudniejszą rzeczą w życiu jest spojrzenie sobie w oczy bez wstydu.

44,00 zł
34,76 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
38
Puzzle 1000 elementów. Museum Collection. Jacques Louis David. The Consecration of the Emperor - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Museum Collection. Jacques Louis David. The Con...
Clementoni, 1000
Dostępny112 szt.

Puzzle z „Museum Collection” to linia, której tematem jest sztuka. Największe w historii dzieła sztuki, wystawiane w najważniejszych muzeach świata, w wyjątkowej, eleganckiej i niepowtarzalnej linii ekskluzywnych puzzli. Wyjątkowi autorzy, niezapomniane obrazy, doskonałe puzzle: Clementoni Museum Collection: sztuka jest sztuką! Wymiar obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

1 osoba kupiła
39
Marvel Avengers. Titan Hero Series. Figurka Kapitan Ameryka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Avengers. Titan Hero Series. Figurka Kapitan Ameryka
Hasbro, Marvel
Dostępny93 szt.

Zespół Avengersów rośnie w siłę z nową kolekcją figurek Titan Hero Series! Bohaterowie najnowszej odsłony przygód Avengers: Koniec gry dołączają do reszty brygady, aby uchronić świat przed złoczyńcami. Każda figurka posiada aż 30.0 cm wzrostu oraz 5 punktów artykulacji i wygląda tak, jak jej filmowy odpowiednik. Figurki stanowią wspaniały prezent dla kolekcjonerów, a także dzieci, które chętnie przenoszą się w świat fantazji i rozwijając kreatywność – wymyślają nowe przygody i epickie pojedynki swych bohaterów. Cena dotyczy 1 figurki. Zawartość i cechy zestawu: • figurka Avengers – Kapitan Ameryka, • posiada 5 punktów artykulacji, • akcesorium: tarcza, • klasyczny design i detale nawiązujące do postaci Marvel Universe.

92,00 zł
82,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
40
Wynagradzamy Twemu Sercu, Maryjo! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wynagradzamy Twemu Sercu, Maryjo!
Dostępny8 szt.

Głos z Fatimy jest ciągle aktualny! Maryja zostawia fatimskim dzieciom ogromną obietnicę: towarzyszenia przy śmierci. Ale rysuje także sposób jej osiągnięcia: drogę 5-ciu pierwszych sobót miesiąca.Modlitewnik prowadzi właśnie po tej drodze 5-ciu sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Tłumaczy 5 podstawowych warunków nabożeństwa oraz pomaga w modlitwie różańcem wynagradzającym. Nie zabrakło też aktów ofiarowania czy modlitwy Anioła z Fatimy.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
41
Franek Błyskawica. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek Błyskawica. Audiobook
Agnieszka Śladkowska, StoryBox
Dostępny7 szt.

Franek wyciągnął z kieszeni szklane jajko. Obły przedmiot wyślizgnął się z wilgotnej od deszczu dłoni, a potem odbił się od płotu, pnia, kamienia i wylądował w głębokiej dziurze wykopanej przez archeologów. Żeby odzyskać zgubę, Franek musiał przeczekać weekend. A w poniedziałek dowiedział się z telewizji, że to, co do tej pory nonszalancko nosił w kieszeni, nie jest zwyczajnym kawałkiem szkła, tylko archeologiczną rewelacją, która może zmienić historię... Franek tak ma. Czegokolwiek się dotknie, gdziekolwiek pójdzie, zawsze wyniknie z tego niezła przygoda. Ta ze szklanym jajkiem to dopiero początek całej ich serii.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
42
Sekret Nikodema - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret Nikodema
Dostępny4 szt.

Nikodem - metropolita Sankt Petersburga, to jedna z najznakomitszych postaci współczesnego prawosławia rosyjskiego, a także dialogu ekumenicznego między Kościołem katolickim a prawosławnym. Jest to jednocześnie postać niezwykle kontrowersyjna, co sprawia, że do dziś trwają dyskusje i spory zarówno jego sympatyków, jak i mu niechętnych. W dobie wzmożonego dialogu ekumenicznego Kościołów chrześcijańskich Sekret Nikodema jest bardzo pomocny w zrozumieniu złożoności problemów dzielących siostrzane Kościoły.Wydanie skrócone rozprawy doktorskiej, napisanej na Fakultecie Nauk Kościelnych Wschodnich Papieskiego Instytutu Wschodniego w Rzymie, w tłumaczeniu autora.

11,10 zł
9,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
43
Eucharystia i jedność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eucharystia i jedność
Dostępny23 szt.

Przedstawiamy nowe wydanie książki, której treść koncentruje się wokół życiodajnej dynamiki Eucharystii urzeczywistniającej jedność. Autor podkreśla ten wymiar celebrowania w liturgii misterium paschalnego Jezusa Chrystusa, jakim jest wyzwolenie człowieka z jego zamykającej go w sobie wewnętrznej niewoli i uzdolnienie go do życia eucharystycznego, tzn. do czynienia daru z siebie i bycia w komunii z innymi. Przeżywana dzięki temu jedność w Ciele Chrystusa, jakim jest Kościół, staje się dla świata znakiem i odpowiedzią na jego niepokój i niepewność wobec rzeczywistości przemijania i śmierci. Ci, którzy żyją Eucharystią, świadczą o jej mocy, która pokonuje każde rozdzielenie, a umieranie przemienia w doświadczenie życia. Dla właściwego przedstawienia jednoczącej roli Eucharystii Autor biblista odnosi się do pierwotnego zamysłu Boga wobec człowieka oraz do faktu zniekształcenia tego zamysłu przez grzech i do konsekwencji tego faktu. Przybliża też sposób przekazywania przez Kościół tajemnicy Eucharystii w starożytnych tekstach liturgicznych oraz pomaga odkryć dynamikę języka znaków komunikujących tajemnicę, tak aby stawała się ona obecna w całym życiu chrześcijanina, niezależnie od jego stanu i powołania. Napisana w sposób syntetyczny i językiem możliwie dostępnym dla szerokiego grona odbiorców, bazująca na rzetelnym studium i głębokim doświadczeniu Autora publikacja może stać się pomocą dla pogłębienia tajemnicy Eucharystii i tym samym pełniejszego jej przeżywania zarówno dla kapłanów, jak i dla świeckich. Jej lektura może stać się także zachętą do tego, „aby wierzący dali się porwać przez fascynujący głód tej tajemnicy oraz doświadczyli kosztowania jej i sycenia się nią”, tzn. by przeżywali to, co ona oznacza: dziękczynienie i chwalenie Boga za moc wydawania siebie.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

2 osoby kupiły
44
Mru Mru i jagoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mru Mru i jagoda
Dostępny72 szt.

W lesie wszystkie niedźwiedzie jedzą jagody. Niektóre nawet je znajdują. A czasem na końcu drogi można znaleźć coś naprawdę ważnego. Każdego ranka Wielka wyruszała w podróż w poszukiwaniu jagód, które rosły bardzo, bardzo daleko. Mru Mru, jako że była mała, a Wielka była duża, ruszała za nim. Kroczenie ścieżką cały czas prosto i baaardzo długo jest jednak naprawdę okropnie nudne, zwłaszcza, kiedy w lesie dzieje się tyle ciekawych rzeczy! A przecież czasem wystarczy zrobić fikołka lub zboczyć ze ścieżki, by znaleźć coś wspaniałego! Czasem jagody, a czasem coś innego… Druga opowieść o sympatycznej niedźwiadce Mru Mru, która była nieco inna, niż inne niedźwiedzie. Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Książka wydana w ramach projektu „Bliskie-dalekie sąsiedztwo".

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
45
Most Ikara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Most Ikara
Dostępny17 szt.

Ile jesteś w stanie zapłacić, aby poznać smak wolności? Antek coraz wyraźniej odczuwa, że zbliża się moment, w którym będzie musiał zawalczyć o siebie. Wychowywany w tradycyjnej katolickiej rodzinie, gdzie od pokoleń panuje patriarchat, doskonale zdaje sobie sprawę, że nie chce już żyć w narzuconej mu przez najbliższych roli, a przyjęta przez lata maska zaczyna się kruszyć i rozpadać. Ucieczka przed przeszłością oraz chęć spełniania marzeń prowadzi Antka do Warszawy – miasta możliwości, fascynujących znajomych, niebezpiecznych kontaktów i związków naznaczonych seksem. Chłopak nie wie jednak, że upragniona wolność niesie ze sobą pułapki, w które łatwo wpaść – tym bardziej gdy jest się ślepo zapatrzonym w swoje pragnienia... Do czego zdolna jest osoba, która pragnie miłości? Jak gorzko może smakować pożądanie i czy w życiu można cokolwiek otrzymać za darmo? Kim stanie się Ikar? Symbolem marzeń czy karą za marzenia…? Most Ikara to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak trudno jest się uczyć na własnych błędach, konsekwencjach trudnych decyzji, życiu naprzeciw przyjętym schematom i dziedzictwie wychowania, oddziałujących na naszych najbliższych. To także proza o potrzebie miłości, sile przyjaźni i prawdziwych marzeniach każdego z nas…

47,99 zł
35,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,96 zł

1 osoba kupiła
46
Mądrość świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość świata
Dostępny34 szt.

„Jaki jest sens życia?” to kluczowe pytanie towarzyszy Rémiemu Brague'owi na kartach I tomu trylogii pt. Mądrość świata. Analizując kosmologię u końca starożytności i w średniowieczu, zwłaszcza w kręgu kultur morza śródziemnego, autor odkrywa jak nasi przodkowie radzili sobie z odpowiedzią na pytanie o miejsce człowieka na ziemi. Jak sam wskazuje, nie chodzi mu o antykwaryczną ciekawość, ale o pytanie towarzyszące człowiekowi od setek lat, które można zgłębić jedynie przy użyciu tego co najbardziej ludzkie – intelektu. W badaniu kosmologii przed-nowożytnej powinno towarzyszy zawsze dociekanie nierozerwalnej z nią antropologii i etyki. Osiągnięcie pełni człowieczeństwa wiąże się zatem – jak pisze francuski filozof – z odkryciem i życiem według tytułowej „mądrości świata”.

47,00 zł
32,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

1 osoba kupiła
47
Finanse behawioralne Co każdy powinien wiedzieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finanse behawioralne Co każdy powinien wiedzieć
Dostępny37 szt.

H. Kent Baker, Greg Filbeck oraz John R. Nofsinger zebrali w książce najbardziej rzetelne i aktualne informacje na temat finansów behawioralnych. Poszczególne rozdziały zawierają odpowiedzi na ponad 100 pytań, m.in.: Jakie są podstawowe założenia finansów behawioralnych? Co to jest efekt dyspozycji i dlaczego jest on niekorzystny dla inwestorów? Jaką rolę w finansach behawioralnych odgrywają błędy behawioralne? Co to jest heurystyczna dostępności i jak może ona wpływać na decyzje inwestycyjne? Czy inwestorzy mogą wykorzystać w praktyce anomalie rynkowe rozpoznane przez finanse behawioralne? Co to jest efekt pewności wstecznej i jak może wpływać na decyzje inwestycyjne? Jak sobie radzić z błędami poznawczymi, które mogą wpływać proces decyzyjny? Jak można mierzyć nastroje inwestorów i dlaczego jest to ważne? Jak efekt dyspozycji, teorii perspektywy oraz nastrojów rynkowych wpływają na zachowania inwestorów? Co to jest hiperboliczne obniżanie wartości i dlaczego warto o nim wiedzieć? Jakie błędy behawioralne skłaniają inwestorów do zakupu bądź sprzedaży pewnych określonych funduszy inwestycyjnych? Co to jest zależność od ram? W jaki sposób ramowanie wpływa na skłonność do podejmowania ryzyka i ocenę zwrotów? Co to jest rewolucja impulsu? Przez ostatnich kilka dekad naukowcy gromadzą kolejne dowody na to, że ludzie podejmują decyzje finansowe znaczne mniej racjonalne, niż to swego czasu zakładano. Nieracjonalne zachowania nie mają jednak charakteru przypadkowego, lecz wpisują się w pewne schematy i dają się przewidywać. Ludzie raz po raz popełniają te same błędy poznawcze, ponieważ ich mózgi działają w pewien określony sposób. Finanse behawioralne podejmują próbę zestawienia teorii psychologii behawioralnej i poznawczej z założeniami konwencjonalnych finansów i ekonomii. Badania dotyczące błędów behawioralnych ? poznawczych, emocjonalnych czy społecznokulturowych ? pomagają tłumaczyć porażki procesu decyzyjnego i przewidywać różne, zwłaszcza nieoptymalne zachowania ludzi. Z tekstu

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

1 osoba kupiła
48
Granie w pranie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granie w pranie
Fabryka Kart Trefl Kraków, od 6 lat
Dostępny58 szt.

To dopiero jest zadanie: trzeba w mig wysuszyć pranie! Superbohater Henio i jego siostra Fantastyczna Fiona znów mają za zadanie uratować świat. Jednak zanim wyruszą na akcję, muszą wyprać i wysuszyć swoje kostiumy. Wydaje się to łatwe, ale trzeba się spieszyć, gdyż Dr Chmura chce pokrzyżować im plany! Skonstruował maszynę, dzięki której manipuluje pogodą. Będzie wysyłał deszcz, wiatr i błyskawice, aby pranie nie zdążyło wyschnąć na czas! Bez swoich czystych kostiumów Superbohaterowie nie mają żadnych supermocy – a bez supermocy nie będą mogli uratować świata. Doktorowi Chmurze właśnie o to chodzi! Wcielcie się w role sympatycznych superbohaterów i wysuszcie tyle prania, ile tylko się da, zanim Dr Chmura ześle na Was deszcz! Powieś jak najwięcej prania, nim nadejdzie deszcz! Spiesz się, bo możesz nie wygrać z żywiołem! Jeden gracz odkrywa kolejno karty i wiesza na sznurze (czyli denku pudełka) ubrania superbohaterów widniejące na kartach. W tym samym czasie inny gracz rzuca kośćmi, by na wszystkich sześciu wyrzucić symbol deszczu. Gdy to nastąpi, gracz-superbohater kończy wieszanie prania i zgarnia karty ubrań, które zdążył powiesić. Następuje kolej następnej pary – ktoś inny jest w tej rundzie superbohaterem i ktoś inny doktorem Chmurą. Zawartość opakowania: • 15 rzeczy Superbohaterów do wywieszenia, • 60 kart, • 15 klamerek, • 6 kostek meteorologicznych z symbolami deszczu, wiatru, błyskawicy i słońca, • instrukcja.

75,00 zł
67,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
49
Pragnę. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragnę. Modlitewnik
Dostępny6 szt.

Bóg jest dobry! A swoją miłość bez limitu udowodnił w Jezusie Chrystusie, którego posłał nam, by wyrazić to jak bardzo za nami tęskni i kocha. Modlitewnik osób poświęconych Bożemu Sercu jest odpowiedzią na doświadczenie bycia kochanym ze strony Boga.Pięknie wydany, w poręcznej miękkiej oprawie. Znajdziesz w nim specjalnie ułożone modlitwy i te tradycyjne, którymi Kościół modli się od wieków.Modlitewnik "Pragnę" jest niezbędny dla tych, którzy poświęcili się Bożemu Sercu w czasie misji intronizacyjnych!

13,40 zł
11,99 zł

Rabat 10,5%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
50
Lectio Divina Do Ewangelii Św Mateusza 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lectio Divina Do Ewangelii Św Mateusza 2
Dostępny4 szt.

Obecny tom jest kontynuacją poprzedniego lectio divina Ewangelii św. Mateusza, które poświęcone było Kazaniu na górze (tzw. pierwszej mowie Jezusa). Autor analizuje w nim dziewięć cudów Jezusa (8,1-9,38) oraz tzw. drugą mowę Jezusa Mowę apostolską (rozdz. 10).

18,20 zł
15,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry