hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.03.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 17 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak właściwie stymulować nerw błędny. Ćwiczenia i techniki, które aktywują naturalną zdolność do samouzdrowienia (Navaz Habib), na drugim Lot nad kukułczym gniazdem (Ken Kesey). Kolejny produkt to Opowiadania prawie wszystkie (Edgar Allan Poe) oraz Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Ja i moje mikroby (Philip Bunting).
1
Jak właściwie stymulować nerw błędny. Ćwiczenia i techniki, które aktywują naturalną zdolność do samouzdrowienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak właściwie stymulować nerw błędny. Ćwiczenia i techniki, które akty...
Dostępny
185 szt.

Autor, lekarz chiropraktyk i ekspert medycyny funkcjonalnej, podpowie Ci, w jaki sposób aktywować nerw błędny – najdłuższy nerw w Twoim ciele. Odpowiada on nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, nerek czy układu oddechowego, ale ma również wpływ na Twoją reakcję na stres, odczuwanie głodu, a nawet tworzenie wspomnień! Dowiedz się jak, dzięki prostym terapiom i ćwiczeniom oddechowym, stymulować nerw błędny i wyeliminować stany zapalne, mgłę mózgową i powszechne choroby. Odkryj, jak prawidłowo oddychać, by uruchomić proces regeneracji organizmu. Poznaj wagę medytacji, nucenia, ekspozycji ciała na zimno, aktywowania odruchu wymiotnego czy płukania gardła we wzmocnieniu działania nervus vagus! Skuteczne ćwiczenia na stymulowanie nerwu błędnego.

44,40 zł
27,08 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,32 zł

43 osoby kupiły
2
Lot nad kukułczym gniazdem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lot nad kukułczym gniazdem
Dostępny
1681 szt.

W Ameryce lat 60. XX wieku nie wydano lepszej powieści. Lot nad kukułczym gniazdem, genialny debiut Kena Keseya, rozszedł się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Nakręcony na jego podstawie film Milosa Formana z kreacją aktorską Jacka Nicholsona, zdobył 5 Oscarów. McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby uniknąć odsiadywania wyroku. Pobyt w szpitalu psychiatrycznym wydaje się dobrym żartem. Do chwili, gdy dowiaduje się, że nie odzyska wolności, dopóki nie uznają go za wyleczonego. Decyzja należy do Wielkiej Oddziałowej, z pozoru uosobienia słodyczy i dobroci, a w rzeczywistości sadystki znęcającej się nad pacjentami. McMurphy, który buntuje przeciwko niej chorych, nagle zdaje sobie sprawę, że jeśli się przed nią nie ukorzy, nie opuści szpitala.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

20 osób kupiło
3
Opowiadania prawie wszystkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania prawie wszystkie
Dostępny
1111 szt.

Edgar Allan Poe – prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych. Żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a osiągnięcia twórcze zmieniły historię literatury. Jego utwory cieszą się niesłabnącą popularnością. Sam Poe silnie oddziałuje na współczesną kulturę, o czym świadczą liczne powieści, filmy, seriale i kreskówki. Jego twórczość inspirowała i nadal inspiruje grafików, malarzy i muzyków. H.P. Lovecraft mówił o nim: „Bóg fikcji literackiej”. Teraz Poe powraca w mistrzowskim przekładzie. Sławomir Studniarz – uhonorowany Nagrodą „Literatury na Świecie” – znakomicie oddaje walory językowe i literackie oryginału. Gratka dla miłośników grozy, budzący dreszcz powrót do źródeł – trzydzieści dziewięć opowiadań, będących prawdziwą mieszanką wybuchową, która nieustannie zniewala kolejne pokolenia czytelników.

64,90 zł
42,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 22,71 zł

19 osób kupiło
4
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Ja i moje mikroby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Ja i moje mikroby
Dostępny
245 szt.

Twoje ciało nie należy tylko do ciebie! Jesteś domem dla milionów mikrobów. Twoi lokatorzy to stworzonka tak maleńkie, że widać je tylko pod mikroskopem. Bez nich, nie przetrwalibyśmy długo. Dlaczego są dla nas tak ważne? Jak dbać o te dobre mikroby i wystrzegać się złych? Poznaj wirusy, grzyby, bakterie i inne stworzonka, z którymi dzielisz ciało.

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

16 osób kupiło
5
Biblioteka XXI wieku. Wielki reset - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka XXI wieku. Wielki reset
Dostępny
871 szt.

Od marca 2020 roku świat próbuje sobie poradzić z pandemią koronowirusa COVID-19. W książce Wielki reset czytelnik znajdzie przekłady dokumentów, z których wynika, że pandemia to pretekst do przeprowadzenia wielkiego resetu, dzięki któremu stanie się możliwa budowa nowego ładu światowego. Dokumenty pokazują, że mamy do czynienia z finalizacją rozpoczętego wraz z końcem zimnej wojny projektu przebudowy świata zgodnie z globalistyczną ideologią zrównoważenia i inkluzywności, która jest nową maską światowego komunizmu.

49,00 zł
33,32 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,68 zł

16 osób kupiło
6
Smerfy komiks. Tom 10. Zupa ze Smerfów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy komiks. Tom 10. Zupa ze Smerfów
Dostępny
34 szt.

W wiosce pośrodku wielkiego lasu znów zdarzy się coś niezwykłego. Do drzwi zrujnowanego zamku Gargamela puka olbrzym Pasibrzuch, który jest ciągle głodny. Gdyby mógł, zjadłby cały świat. Czarownik nie słynie z talentów kulinarnych, a jego spiżarnia świeci pustkami, ale wpada na sprytny pomysł, który pozwoli nakarmić olbrzyma i jednocześnie pozbyć się Smerfów. Czy podstępny plan Gargamela się powiedzie? Czy niebieskie skrzaty zdołają się obronić przed obżartuchem? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford, który używał pseudonimu Peyo. Autorami obecnych serii są jego następcy, w tym jego syn, Thierry.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

13 osób kupiło
7
Lapis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lapis
Dostępny
320 szt.

„Kiedy po raz pierwszy ujrzałam Lapis, jaśniało w słońcu, misterne jak rzeźba z kości słoniowej. Ogarnął mnie zachwyt (…). Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że Lapis jest miastem z legendy, a świetliste mury, które tak mnie zachwyciły, kryją mroczne tajemnice (…). Ta historia ma początek w odległych, legendarnych czasach, dawno, dawno temu, kiedy powstało Lapis i zrodziła się Poczwara.” Pewnego dnia wskutek niecnego spisku włodarzy miasta Lapis, życie Tobiasza – młodego architekta o złotym sercu – i jego mądrej, dobrej żony, Elżbiety, wywraca się do góry nogami. Na domiar złego ich ukochane miasto w ciągu jednej nocy zostaje niemal całkowicie zniszczone przez złowrogą siłę, kryjącą się w podziemiach. Pięćdziesiąt lat później do odbudowanego Lapis przybywa Irenka. Ta oczytana, ciekawa świata i nieco zbuntowana dziewczynka postanawia zgłębić tajemnice miasta i dowiedzieć się, dlaczego o pewnych sprawach się tu nie rozmawia. Czy uda jej się rozwikłać wszystkie zagadki? Czy Poczwara to tylko stara legenda? Co się stało z Elżbietą i Tobiaszem i skąd w Lapis latarnia morska, skoro nigdy nie leżało nad morzem? Lapis to pełna przygód i mrocznych tajemnic opowieść o rezolutnej, nieustraszonej dziewczynce, skomplikowanej ludzkiej naturze, samotności, miłości, przyjaźni i odwadze. Przede wszystkim jednak to historia o potędze słowa i o tym, że nie można go lekceważyć, bo bez niego – nic nie ma znaczenia. Emilia Kiereś – autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich nieco ponad dziesięć, a przetłumaczyła ponad czterdzieści. Urodziła się w Poznaniu, tam też skończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jej powieści, usytuowane zwykle na pograniczu rzeczywistości i baśni, nie tylko dostarczają doskonałej rozrywki, ale też skłaniają do refleksji nad uniwersalnymi prawdami i wartościami, takimi jak miłość, lojalność, przebaczenie czy odpowiedzialność za drugiego człowieka. Emilia Kiereś jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. K. Makuszyńskiego (za książkę Brat), wyróżnienia jury oraz jury dziecięcego w konkursie Książka Przyjazna Dziecku (za powieść Rzeka). Jej debiut, Srebrny dzwoneczek, został wpisany na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

39,90 zł
15,99 zł

Rabat 59,9%
oszczędzasz 23,91 zł

8 osób kupiło
8
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej + DVD
Dostępny
175 szt.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej, o czym dziś często zapomina się, jest wielkim duchowym świętem całej rodziny przystępującego do sakramentu dziecka. Stąd pomysł zupełnie wyjątkowego albumu pierwszokomunijnego, który w odróżnieniu od wszystkich innych nie ma tylko dziecięcego charakteru, ale jest pamiątką i lekturą rodzinną. Pragniemy, by był on pomocny we właściwym przeżyciu tego dnia także przez rodzeństwo, rodziców i bliskich dziecka. By służył dłużej niż jeden dzień i by, sięgając po niego nawet po latach, dojrzały już człowiek odnalazł w nim ważne wartości, które pozwolą mu umocnić wiarę w Eucharystycznego Chrystusa. Jeśli tak się stanie, album będzie prawdziwą, nie tylko z nazwy, pamiątką Pierwszej Komunii. Do książki dołączony został Film DVD „Największy z Cudów”. Reżyseria: Bruce Morris, Scenariusz: Luis De Velasco „Największy z cudów" to porywający, pełnometrażowy film animowany twórców "Epoki lodowcowej" i "Cristiady", dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kłopotów. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą, zmieni ich życie już na zawsze. Szczegóły filmu: • czas trwania filmu – 1 godz 10 min, • format obrazu – 16:9, • dźwięk: 5.1, Dubbing polski.

19,90 zł
12,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 6,91 zł

9 osób kupiło
9
Co robią maszyny? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robią maszyny?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Co robią maszyny? Z tej książki dowiesz się, co ponad 100 maszyn robi każdego dnia! Przyjrzyj się maszynom pracującym w czternastu różnych miejscach, takich jak: dom, gospodarstwo, droga, kopalnia, wesołe miasteczko czy gabinet weterynarza. Następnie przewróć stronę, żeby dowiedzieć się, jak każda z maszyn się nazywa i jaką wykonuje pracę. Spójrz na pług, traktor, kombajn, odkurzacz, mikser, pralkę, mikroskop, a także maszynę do analizy krwi czy wyrzutnię łodzi ratunkowych. Zdziwisz się, jak wiele maszyn nas otacza i jak niektóre z nich dziwnie się nazywają! Ta znakomita książka wprowadza najmłodszych w świat technologii i uświadamia im jej wykorzystanie w codziennym życiu. Jo Nelson – studiowała na Wydziale Języków Nowożytnych i Średniowiecznych Uniwersytetu Cambridge, a następnie podróżowała po świecie, ucząc angielskiego i matematyki. Osiadła w Londynie, gdzie, zanim zajęła się pisaniem książek dla dzieci, przez dziesięć lat pracowała w wydawnictwie. Aleksandar Savić – serbski ilustrator i grafik. Ukończył Wydział Projektowania Graficznego i Komunikacji Wizualnej w Belgradzie.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

8 osób kupiło
10
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć. Kosmiczne urodziny. Lecimy na...
Dostępny
99 szt.

Gdybyście mogli urządzić urodziny na Księżycu, każdy chciałby na nie przyjść! Ale czy wiecie, jak wyglądałoby takie przyjęcie? Wskakujcie z nami do rakiety, żeby się przekonać! To będzie wspaniała przygoda, pełna ciekawostek o Księżycu i całym Kosmosie!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

7 osób kupiło
11
Najlepszy kraj na świecie. Pamflet, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepszy kraj na świecie. Pamflet, wydanie 2
Dostępny
61 szt.

Norwegia – kraj Ibsena, egalitarnego „prawa Jante”, surowej przyrody i zamożnych obywateli. Społeczeństwo harmonii, otwartości na reformy i troski o wspólne dobro, dbające o równouprawnienie, tolerancję i sprawiedliwość. Czy jednak na pewno Norwegia jest realizacją wolnościowej utopii? Najlepszy kraj na świecie to analiza głębokiej sprzeczności tkwiącej w historii norweskiej kultury od XIX wieku po dziś – wtedy ujawniającej się w pojedynku między tak zwanymi patriotami a partią inteligencką, obecnie w tarciach wewnątrz norweskiego „reżimu dobroci”. To również pamflet, który rzuca światło na norweski talent godzenia sprzeczności: między radykalizmem a konserwatyzmem, religijnością a sekularyzmem, indywidualizmem a komunitaryzmem, utopijnymi ideami i zdrowym rozsądkiem. Nina Witoszek, uznana polska historyczka kultury od lat mieszkająca w Norwegii, wkłada kij w mrowisko politycznej poprawności. Świeże spojrzenie, ostre pióro, odwaga polemiki, bezlitosna ironia i doskonała znajomość norweskiej kultury. Jej książka to moralna biografia Norwegii – kraju który zadziwia, prowokuje i inspiruje do przemyśleń na temat idealnej demokracji i społeczeństwa dobrobytu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

7 osób kupiło
12
Jak powstała bomba atomowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powstała bomba atomowa
Dostępny
16 szt.

Stworzenie bomby atomowej na zawsze zmieniło bieg historii. Coś, co zaczęło się jako zaledwie interesujący problem teoretyczny w fizyce, z przerażającą szybkością zmieniło się w broń masowej zagłady. Tę sagę o fizyce, polityce i psychologii człowieka czyta się jak kryminał. Stosując najlepsze zasady suspensu, Rhodes stopniowo wprowadza wielkich graczy: od Roosevelta i Einsteina po wizjonerskich pionierów teorii kwantowej i zastosowania rozszczepienia termojądrowego, w tym Plancka, Szilarda, Bohra, Oppenheimera, Fermiego, Tellera, Meitnera, von Neumanna i Lawrence’a. Naukowcy – dotąd znani w bardzo wąskich kręgach – wyszli ze swoich wież z kości słoniowej i stanęli w centrum uwagi mediów. Rozmach tej pracy obejmuje najwcześniejsze zapowiedzi energii jądrowej w powieściach H.G. Wellsa, oślepiający błysk Trinity, pierwszej próby jądrowej, program Manhattan, którego kulminacją było zrzucenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki, i wyścig zbrojeń podczas zimnej wojny. Ta przełomowa książka szczegółowo opowiada o nauce, ludziach i realiach społeczno-politycznych. Umiejętności Rhodesa w tworzeniu fascynujących portretów biograficznych dorównuje jedynie jego rygorystyczna wiedza. Książka nagrodzona Pulitzerem, National Book Award i Nagrodą Krajowego Stowarzyszenia Krytyków Książki (NBCCA).

74,90 zł
53,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,97 zł

6 osób kupiło
13
Anatomia Nettera do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia Nettera do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Praktyczne podejście do nauki anatomii ? koloruj i poznawaj ludzkie ciało! Podręcznik do ćwiczeń z rycinami Nettera, dzięki któremu z łatwością: ? nauczysz się i opanujesz anatomię człowieka ? prześledzisz przebieg i podział tętnic, żył oraz nerwów ? poszerzysz wiedzę o przyczepach mięśni ? lepiej zrozumiesz znaczenie pojedynczych narządów w poszczególnych układach oraz funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego!

64,00 zł
Powiadomienie
5 osób kupiło
14
Komiksy są super. Tom 3. Kasia i jej kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy są super. Tom 3. Kasia i jej kot
Dostępny
25 szt.

Opowieść nie tylko dla miłośników kotów. Życie rodziny Kasi biegłoby spokojnie, gdyby nie szaleństwa kota Sushiego. Dokazuje nawet po zmroku. Przy żywiołowym zwierzaku nie uchowają się ani poduszki z pierza, ani pieczony kurczak, przyrządzony na obiad. W tajemniczych okolicznościach znikają papugi sąsiada, a podczas pełni budzi się w Sushim instynkt pierwotnego łowcy. Urwanie głowy z takim czworonogiem. Może uspokoją go wycieczki do parku rozrywki? A może wybiega się w trakcie wakacji na wsi? Także Kasi nie brakuje zwariowanych pomysłów, więc dziewczynka i jej kot są, pod tym względem, bardzo podobni. Scenariusz cyklu tworzą doświadczeni autorzy: znany w Polsce z serii „Sisters” Christophe Cazenove oraz Herve Richez, a rysunki są dziełem Yrgane Ramon, która zdobyła we Francji rozgłos właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

5 osób kupiło
15
Uczucia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia
Dostępny
76 szt.

Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją, To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją. Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy, A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć? Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję, Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje. Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć. Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni. W podróży po zakamarkach duszy i serca towarzyszy dziecku mały chłopiec, który pojawia się na każdej stronie książki.

32,99 zł
23,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

4 osoby kupiły
16
Żywność, czyli co tak naprawdę można jeść. Kompleksowy przewodnik zdrowego odżywiania według współczesnych badań naukowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywność, czyli co tak naprawdę można jeść. Kompleksowy przewodnik zdro...
Dostępny
48 szt.

Wiesz, że jedzenie płatków owsianych nie jest zdrowym sposobem na rozpoczęcie dnia? Mleko nie buduje kości, a jajka w diecie nie zwiększają ryzyka wystąpienia zawału serca. Każdego dnia jesteśmy bombardowani sprzecznymi informacjami o zdrowym odżywianiu. W końcu, stojąc przed sklepową półką, sam nie wiesz, co powinieneś wybrać, by zdrowo jeść. Dr Hyman, odkryje przed Tobą odpowiedź na pytanie, co powinieneś jeść, żeby schudnąć, cieszyć się zdrowiem i wyeliminować stany zapalne czy choroby autoimmunologiczne. Jak na talerzu daje Ci gotowe rozwiązanie w postaci najzdrowszej diety na świecie – diety pegańskiej, dzięki której dostarczysz swojemu organizmowi wszystkiego, co najlepsze! Dowiedz się co jeść, by być zdrowym!

74,70 zł
54,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,17 zł

4 osoby kupiły
17
Dziennik śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik śmierci
Dostępny
58 szt.

Jeśli zajrzysz do środka, musisz umrzeć. Los Angeles, 5 grudnia – trzy tygodnie do Bożego Narodzenia. Angela Wood, mistrzyni sztuki złodziejstwa kieszonkowego, właśnie podlicza swój łup. Sześćset osiemdziesiąt siedem dolarów – całkiem niezły wynik jak na niecałe piętnaście minut pracy. Kiedy świętuje przy drinku zakończenie pomyślnej dniówki, przypadkiem zauważa, jak jeden z klientów baru traktuje opryskliwie starszego człowieka. Postanawia dać mu nauczkę i kradnie jego elegancką skórzaną aktówkę. W środku nie ma pieniędzy ani laptopa… niczego wartościowego, w każdym razie dla Angeli. Tylko oprawiony w czarną skórę notatnik, zaskakująco ciężki. Ciekawość zwycięża i w zaciszu swojego mieszkania Angela szybko kartkuje nową zdobycz. Wtedy zaczyna się najgorszy koszmar jej życia. To nie jest zwykły dziennik. Czytasz na własne ryzyko.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

4 osoby kupiły
18
Na końcu języka. Junior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na końcu języka. Junior
Nasza Księgarnia - gry, od 5 do 105 lat
Dostępny
125 szt.

Dziecięca wersja jednej z najlepszych gier imprezowych! Bądź szybszy od rywali – powiedz, z czym kojarzą się rysunki na kartach! Podaj słowo, które masz na końcu języka! Każdy rysunek może kojarzyć się z wieloma rzeczami, dzieci mają więc pole do popisu. Uwaga! Kilka wariantów rozgrywki rozwija umiejętność głoskowania i rymowania! Zdobyte nagrody: • Nagroda Rodziców, USA, 2018 r. • Wybór Rodziców – rekomendacja, USA, 2018 r. Wymiary opakowania: 13.5 x 19.0 x 4.0 cm ЦІЛЬ ГРИ Ваше завдання - зібрати якомога більше карт. Ви виграєте їх у поєдинках з іншими гравцями. Ви повинні бути проникливим і швидко вимовляти слова, які зазвичай будуть... на кінці язика! ПІДГОТОВКА ДО ГРИ Виберіть одну колоду карт: помаранчеву або блакитну. Поверніть іншу колоду в коробку. Кожна з них містить різні малюнки. Ви можете використовувати колоди як взаємозамінні. Перемішайте карти, поділіть їх на 2 більш- -менш рівні частини і покладіть на середину столу (зображенням вниз). Далі в інструкції ми називатимемо їх колодами карт.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
19
Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów, wydanie 2
Dostępny
85 szt.

Puszkin, Babel, Żabotyński, Eisenstein… To tylko kilku z długiej listy wybitnych mieszkańców Odessy. Tę legendarną przystań kosmopolityzmu i wolności nad Morzem Czarnym zamieszkiwali Rosjanie, Żydzi, Turcy, Grecy, Włosi, Niemcy i Rumuni, wspólnie tworząc prawdziwie światową metropolię. Charles King odtwarza historię czarnomorskiego portu od jego imperialnych początków po tragiczny wiek dwudziesty, nie omijając także sfery mitów i dyktowanych nostalgią rojeń. Odessa jest jednocześnie monografią historyczną i elegią – barwną kroniką wspaniałego wielokulturowego miasta o nadzwyczajnej witalności i zdolności regeneracji, miasta, którego dzieje są piękne i równocześnie bolesne. Książka nagrodzona National Jewish Book Award.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
20
Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej
Dostępny
110 szt.

Co minutę dwadzieścia osób w Stanach Zjednoczonych doświadcza przemocy ze strony swoich partnerów. Przemoc ta jest drugą główną przyczyną zgonów Afroamerykanek, trzecią główną przyczyną zgonów reprezentantek rdzennej ludności USA i siódmą główną przyczyną zgonów białych kobiet. Każdego roku w Stanach ginie tysiąc dwieście maltretowanych kobiet. Te statystki szokują, ale Rachel Louise Snyder na nich nie poprzestaje. Opowiada osobiste historie osób, które doświadczyły przemocy domowej, rozmawia ze sprawcami, z policjantami i działaczami. Analizuje problem psychicznego przywiązania kobiet do swoich oprawców, wytyka rażące błędy administracji Donalda Trumpa, podkreśla szkodliwość łatwego dostępu do broni i przede wszystkim szuka rozwiązań, które pozwolą lepiej chronić przed przemocą dziejącą się wśród najbliższych. Dokładnie badając poszczególne przypadki, zastanawia się, które elementy systemu zawodzą, i na czym powinny polegać zmiany. Śladów pobicia brak to bezkompromisowy i wielokrotnie nagrodzony reportaż pokazujący, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, i jak bardzo ten „rodzinny problem” dotyczy nas wszystkich.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

4 osoby kupiły
21
Jack Reacher. Tom 19. Sprawa osobista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Tom 19. Sprawa osobista
Dostępny
742 szt.

Możesz się rozstać z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze i nie do końca. I nie w przypadku Jacka Reachera. W centrum Paryża snajper oddaje strzał do prezydenta Francji. Wszystko wskazuje na to, że chodziło o próbę generalną przed londyńskim szczytem G8 i jednym z potencjalnych celów jest prezydent USA. Wywiad wojskowy, FBI i CIA mają swojego podejrzanego i zwracają się o pomoc do Jacka Reachera, który przed laty wpakował go za kratki. Podejrzliwy wobec służb specjalnych Reacher nie wierzy w ich teorię… Dopóki sprawa nie stanie się osobista.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
22
Life Skills. Nauczę się pokonywać strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Skills. Nauczę się pokonywać strach
Lisciani
Dostępny
175 szt.

Nauczę się pokonywać strach to zabawka skierowana dla najmłodszych. Za pomocą flashcards zgromadzonych w pudełku, rodzic razem z dzieckiem może poznać czym jest uczucie strachu, w jakich sytuacjach się pojawia i jak można sobie z nim poradzić. To świetna gra edukacyjna, która pomoże rodzicom wprowadzić dzieci w ten nieprzyjemny temat i z łatwością sobie z nim poradzić. Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem.

42,56 zł
37,88 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,68 zł

3 osoby kupiły
23
Głodne Hipcie z wyrzutnią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodne Hipcie z wyrzutnią
Hasbro, od 4 lat
Dostępny
60 szt.

W tej wersji gry gracze „prześcigują” się w wystrzeliwaniu plastikowych melonów wprost do pyszczków swoich hipopotamów! Ładowanie wyrzutni i obserwowanie szybujących melonów to świetna zabawa! Sprawdź, czy trafisz do otwierającej się i zamykającej paszczy hipopotama! Traf 5 razy, by wygrać! Zręcznościowa gra dla najmłodszych, ale także fantastyczna zabawa dla całej rodziny! Zawartość opakowania: • podstawa, • 4 hipopotamy, • 4 rampy, • 4 wyrzutnie, • 20 plastikowych melonów, • instrukcja do gry. Zasilanie: 4 baterie AA Wymiary opakowania: 27.0 x 33.0 x 8.0 cm

123,22 zł
110,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,32 zł

3 osoby kupiły
24
Córka fortuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka fortuny
Dostępny
1050 szt.

Ile człowiek jest w stanie zrobić dla miłości? Jak wiele może dla niej poświęcić? Chile, połowa XIX wieku. Przed drzwiami domu bogatej rodziny zostaje znaleziona Eliza, niemowlę zawinięte w męską kamizelkę i włożone do skrzynki po marsylskim mydle. Dziecko zostaje przygarnięte. Jednak życie Elizy nie będzie spokojne. Kiedy dziewczyna zakocha się pierwszą miłością, to w niewłaściwym mężczyźnie. Kiedy on zdecyduje uciec z kraju, ona postanawia wyruszyć za nim do Ameryki. Eliza pozna ludzi z różnych środowisk. Podczas podróży po kalifornijskich miastach, trafi do burdeli i więzień. Zetknie się z bezprawiem i biedą, a także z poszukiwaczami lepszego życia. Isabel Allende po raz kolejny udowodniła swoje mistrzostwo. Brawurowo połączyła romans, powieść historyczno-obyczajową ze sporą dawką awanturniczych przygód. Córka fortuny to wspaniała opowieść o mądrości kobiet i o dziewczynie, która postanowiła uciec ze złotej klatki, żeby odnaleźć przeznaczenie. Isabel Allende (ur. 1942) – chilijska pisarka i dziennikarka. Jej rodzina została zmuszona do ucieczki do Wenezueli po zamachu stanu z 1973 roku, podczas którego obalono ówczesnego prezydenta, kuzyna jej ojca, Salvadora Allendego, a do władzy doszedł Augusto Pinochet. Doświadczenia te wykorzystała, pisząc swoją debiutancką powieść Dom duchów, która stała się międzynarodowym bestsellerem i została sfilmowana w gwiazdorskiej obsadzie. Opublikowała ponad 20 powieści, m.in.: Z miłości i cienia (1992), Córkę fortuny (1998), Opowieści Ewy Luny (2000), Portret w sepii (2008), Ines, pani mej duszy (2008), Japońskiego kochanka (2016), W samym środku zimy (2018), które zostały przetłumaczone na 35 języków i sprzedane na całym świecie w prawie 70 milionach egzemplarzy. Od 1987 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
25
Kto fałszuje Jezusa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto fałszuje Jezusa?
Dostępny
10 szt.

Samozwańczy, antykatoliccy zbawcy świata zrobią wszystko, by zniszczyć Kościół. Jak się temu przeciwstawić? Jak rozpoznać fałszywych proroków promujących nowego boga, którym jest ludzki rozum? Jak zdemaskować tych, którzy w imię walki o iluzje prawdy niszczą Tradycję i chrześcijańskie dziedzictwo? I dlaczego komuś tak bardzo zależy na tym, by zabrać Kościołowi Jezusa? Paweł Lisicki prowadzi śledztwo, które demaskuje fałszywe ideologie (również te wewnątrz instytucji) niszczące Kościół oraz stereotypy powtarzane przez światowe media. Przygląda się tezom głoszonym przez czołowych krytyków chrześcijaństwa, misjonarzy ateizmu, takim jak: Davida Randa czy Richarda Dawkinsa i obnaża kryjące się w myślach błędy oraz pułapki rozumowania. Dociera także do korzeni antychrześcijańskich tez, które znajduje w siedemnastowiecznej Hadze. Ta książka to oręż w walce z wrogiem, który pod maską pięknych i wzniosłych idei kryje oblicze prawdziwego demona. „Paweł Lisicki pisze o Chrystusie z mocą. Obala nieracjonalne mity współczesności. Kto fałszuje Jezusa? stawia autora w jednym szeregu z najwybitniejszymi apologetami naszych czasów, takimi jak Vittorio Messori”. – Krystian Kratiuk, publicysta, autor „Nazywanie rzeczy po imieniu może nam przysporzyć zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Jeżeli jednak się kocha – to nie ma innego wyjścia. Myślę, że Paweł Lisicki kocha Kościół i nie chce oddać go bez walki. Ta książka jest tego dowodem”. – Marek Miśko, publicysta, działacz społeczny „Zachodni ateiści walczą jednak nie tylko ogólnie z religią, ale szczególnie z chrześcijaństwem. To zaś oznacza, że muszą systematycznie atakować Kościół. Żeby zaś ostatecznie pozbyć się Kościoła, należy wcześniej pozbawić go jego historycznej wiarygodności. Krótko: Kościołowi trzeba zabrać Jezusa Chrystusa. Dlatego ostrze racjonalistycznej krytyki skierowane jest przeciw Chrystusowi jako Synowi Bożemu: bo tylko będąc Synem Bożym, stanowi On prawdziwą podstawę nadprzyrodzoności Kościoła. Radykalnie ateistyczna myśl dociera do Polski coraz szerszym strumieniem. Ma ona już swoje polityczne, publiczne przedstawicielstwo, ma swoje katolickie przyczółki. Jak się przed nią bronić? Trzeba, tak sądzę, sięgnąć do źródeł”. – fragment przedmowy Paweł Lisicki – polski dziennikarz i publicysta. Redaktor naczelny „Do Rzeczy”. Autor wielu książek i publikacji, między innymi Luter. Ciemna strona rewolucji czy Dogmat i tiara.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

3 osoby kupiły
26
Trzynaście powodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynaście powodów
Dostępny
14 szt.

Trzynaście powodów to bestseller „New York Timesa” przetłumaczony na ponad 40 języków i serial wyprodukowany przez Netflixa. Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich. Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń. Nie możesz cofnąć czasu. Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę, to nacisnąć przycisk „play”. Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. „Błyskotliwa i fascynująca”. – „Kirkus Reviews” „Akcja rodem z thrillera”. – „The New York Times” „Zaskakująca i porywająca”. – „Entertainment Weekly” „Mroczna, piękna, olśniewająca”. – „Chicago Tribune” „Tajemnica i historia z zaświatów – intrygująca opowieść. – Sherman Alexie, autor bestsellera The Absolutely True Diary of a Part-time Indian Trzynaście powodów W Stanach Zjednoczonych sprzedano w prawie 6 milionach egzemplarzy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
27
Fabryka Os - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka Os
Dostępny
66 szt.

Kontrowersyjna powieść zaliczona przez dziennik „The Independent” do 100 arcydzieł literatury XX wieku, zdaniem części krytyków natomiast ze względu na drastyczność w opisach przemocy zakwalifikowana jako książka tylko dla dorosłych. Frank, ekscentryczny szesnastolatek, mieszka z ojcem na szkockim odludziu. Wiodą bardzo nietypowe życie. Matka Franka porzuciła rodzinę wiele lat wcześniej, a starszy brat Eric został zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. Ojciec oblicza ekscentryczność swojego młodszego syna za pomocą tradycyjnych angielskich miar. Frank dokonuje zbrodni i aktów przemocy, aby wyładować swoją frustrację. W osobliwych codziennych rytuałach znajduje pocieszenie. Lecz kiedy dowiaduje się o ucieczce Erica ze szpitala, musi się przygotować na jego nieuchronny powrót – ponowne spotkanie braci prowadzi do wyjaśnienia tajemnic z przeszłości i stanowi przeobrażające doświadczenie… „Zdziwiłbym się, gdyby tej wiosny ukazała się brutalniejsza i bardziej szokująca powieść. Lepsza prawdopodobnie też się nie ukaże. Z zapartym tchem staramy się wyłapywać wszystkie metafory i kunsztowne zwroty akcji, śledzimy potworności tak straszne, że włosy stają dęba. To lektura sprawiająca ból – niebywała groteska, pełna jednak człowieczeństwa. Karty tej powieści tchną nieodpartą realnością, co stanowi rzadkie zjawisko w dzisiejszym powieściopisarstwie. Prawdziwe literackie arcydzieło!” – Mail on Sunday

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

3 osoby kupiły
28
Zrozumieć emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć emocje
Dostępny
83 szt.

Oddajemy do rąk Czytelników nowe wydanie uznanego podręcznika Zrozumieć emocje. Ta książka to kompendium wiedzy na temat różnych podejść do rozumienia emocji oraz wkładu rozmaitych dyscyplin nauki w wiedzę na ich temat. Autorzy zrelacjonowali też współczesną wiedzę o komunikowaniu emocji i mózgowych podstawach ich przeżywania, emocjonalnej regulacji, omówili kształtowanie się życia emocjonalnego, zależności między myśleniem a emocjami oraz zaburzenia emocjonalne u dzieci i dorosłych. Nowości tego wydania: Odniesienia do najnowszych badań i dowodów w psychologii, psychiatrii, naukach społecznych i humanistycznych, a także w neuronauce. Pogłębione omówienie zagadnień interpersonalnych oraz społecznych funkcji emocji, z analizą tego, jak emocje działają między ludźmi w różnych rodzajach relacji. Obszerne omówienie emocji pozytywnych, jak miłość, współczucie, zachwyt, zainteresowanie i wdzięczność, oraz tego, jak kształtują one nasze związki i samopoczucie. Omówienie relacji ciało?umysł z perspektywy nowych badań nad ucieleśnieniem i interocepcją. Przedstawienie wpływu języka dotyczącego emocji na doświadczenia emocjonalne, neurofizjologię i samopoczucie. Nowe omówienia współczesnych badań nad ewolucją i wzajemnym oddziaływaniu genów i środowiska. Pogłębione spojrzenie na emocje i osądy moralne. Nowe fragmenty poświęcone emocjom kolektywnym, sensowi i dobremu samopoczuciu, uważności, jak również wyostrzone spojrzenie na osobiste i społeczne koszty biedy oraz nierówności ekonomicznych.

149,00 zł
131,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,88 zł

3 osoby kupiły
29
Kwiaty i bukiety z bibuły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty i bukiety z bibuły
Dostępny
35 szt.

Wytworny bukiet anturium, delikatne goździki, kosz pełen krokusów, skromne margaretki - te i inne kwiaty możesz zrobić, używając jedynie bibuły lub krepiny, papierowego sznurka, koralików i kleju

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
30
Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym (wydanie poszerzone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym (wydanie poszerzone)
Dostępny
1036 szt.

Od pierwszego wydania Świata bez kobiet minęło 20 lat. Wiele się zmieniło na lepsze, ale wiele też na gorsze. Przeżywamy dziś apogeum procesu, którego wczesną fazę Agnieszka Graff zdiagnozowała. Wtedy nie zaczęła się dyskusja o prawach kobiet, temat był ośmieszany i minimalizowany. Dziś wiemy, że nie przez przypadek. Milczenie to część układu politycznego, po 1989 roku budowano nad Wisłą demokrację, ale z pominięciem praw kobiet. Niemal całkowity zakaz aborcji wprowadzony w 1993 roku, nazywany „kompromisem”, miał ów porządek społeczny stabilizować. Feminizm stał się zjawiskiem masowym, choć osoby popierające jego postulaty, nie zawsze uważają się za feministki i feministów. Powstały Partia Kobiet i Kongres Kobiet, mamy Manify i Strajk Kobiet. Po drugiej stronie barykady znajduje się antyfeminizm – podszyty nacjonalizmem, homofobią, walczący z „ideologią gender”. Rządy PiS wraz z Ordo Iuris zafundowały Polkom prawdziwą „jazdę bez trzymanki”. W odpowiedzi zrodził się potężny ruch kobiecy zdolny wyprowadzić na ulice setki tysięcy osób. Graff nie podaje recept i unika pouczeń. Opisuje jak (jeszcze, niestety) wygląda nasza rzeczywistość. Nowe wydanie zawiera kilka esejów z późniejszych lat: o narodowych obsesjach wokół seksualności, o polskim katolicyzmie i buncie kobiet. „Wspaniale, że kolejne wydanie Świata bez kobiet, jednej z najważniejszych książek polskiego feminizmu, ukazuje się, kiedy przez kraj przetaczają się protesty i manifestacje przeciwko zakazowi aborcji i religijnemu fundamentalizmowi. Ten świetny zbiór esejów dokumentuje najnowszą historię Polski od 1989 roku z perspektywy feministycznej i snuje opowieść, w której oddano władzę nad kobietami Kościołowi, ten zaś zdradził demokrację, przekazując władzę nad Polską populistycznej prawicy”. – Olga Tokarczuk „To jest klasyka. To feministyczny elementarz. Rzesze kobiet wychowały się na tej książce. Krążą o niej legendy: że w bibliotekach wyrywano z niej kartki (na własny użytek czy raczej cenzura?), że kłócono się o nią w związkach. Że ksiądz na kazaniu powoływał się na tezy Agnieszki i, oczywiście, polemizował z nimi. Mamy więc polską Rebeccę Solnit: błyskotliwą, profetyczną, wkurzającą i prowokującą do dyskusji”. – Sylwia Chutnik „Niestety wciąż jeszcze nie żyjemy w świecie, w którym kolejne wydania Świata bez kobiet byłyby niepotrzebne. Ta książka czytana po dwudziestu latach – i uzupełniona o kilka nowych tekstów – wciąż ma moc czerwonej pigułki, którą bohaterowi Matrixa oferuje Morfeusz: totalnie dekonstruuje system. Tym bardziej że dzisiaj, w czasach ekspansji prawicowego populizmu i wojen tożsamościowych, Świat bez kobiet może służyć kolejnym pokoleniom tyleż za instruktaż buntu, ile za zestaw pierwszej klasy argumentów w ideowych sporach. Wzbierającej fali tradycjonalizmu nie pokona się bowiem, wciskając „cancel”, można to zrobić jedynie metodycznie rozmontowując uproszczenia, nadużycia i fałsze, na których opiera się dominacja patriarchatu. W tym zaś Agnieszka Graff zawsze była – i jest – absolutną mistrzynią”. – Tomasz Stawiszyński Agnieszka Graff (ur. 1970) – tłumaczka i publicystka, absolwentka Amherst College i Oxfordu, profesorka w ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka wielu esejów i felietonów (publikowanych w „Gazecie Wyborczej”, „Literaturze na Świecie” i „Zadrze”). Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca, członkini zespołu „Krytyki Politycznej” oraz członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet. Wydała też Rykoszetem. Rzecz o płci, seksualności i narodzie (2008), Matkę Feministkę (2014) oraz Memy i graffy. Dżender, kasa i seks (2015, wspólnie z Martą Frej).

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

3 osoby kupiły
31
Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem, wydanie 4
Dostępny
69 szt.

W drugim tomie trylogii kryminalnej „Millennium” śledzimy dalsze emocjonujące przygody dwójki bohaterów, Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, których losy ponownie się splatają. Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem...

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
32
Skakanka sznurkowa, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skakanka sznurkowa, mix kolorów
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Skakanka na sznurek z plastikowymi rączkami. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne skakanki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
33
Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość
Dostępny
16 szt.

Biblijna historia o powabnej Rachab, kojarzy się z tym, że potrafiła trafnie ocenić sytuację i stanąć po stronie wrogiej armii Izraela. Powieść sięga znacznie głębiej. Rachab jest piękną kobietą, która wie, jak wykorzystać swoje atuty. Kiedy w jej domu zjawiają się dwaj zwiadowcy armii Izraela, szybko orientuje się, że paktowanie z nimi może ocalić ją i jej bliskich. Decyduje się na ten krok, choć może wyglądać na zdradę – pomaga w końcu najeźdźcom zdobyć Jerycho. Kim była ponętna Rachab? Cyniczną kobietą, która nie przebierała w środkach, byle tylko osiągnąć zamierzony cel… Czy inteligentną obserwatorką potrafiącą przewidzieć przyszłość? Joan Wolf – urodziła się w Nowym Jorku, ale większość dorosłego życia spędziła w Connecticut z mężem, dwojgiem dzieci i mnóstwem zwierząt. Kobieta, pisarka, miłośniczka starożytności. Autorka poczytnych książek, która jak nikt inny potrafi przenieść czytelnika w świat najpiękniejszych historii.

26,00 zł
19,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
34
Atlas polskiego podziemia niepodległościowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas polskiego podziemia niepodległościowego
Dostępny
45 szt.

Atlas przedstawia zagadnienia do niedawna niemal nieobecne w świadomości historycznej Polaków. Były one celowo przemilczane, co wynikało z tezy, iż w 1944 roku zdecydowana większość Polaków poparła nową władzę. Tych, którzy przeciwstawiali się władzy komunistycznej, oficjalna propaganda nazywała zdrajcami, faszystowskim, reakcyjnym podziemiem, zaplutymi karłami reakcji. Koncepcja atlasu powstała w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej IPN w Lublinie. Oprócz wizualizacji kartograficznej wydawnictwo zawiera część opisową oraz ikonograficzną. Ramy chronologiczne atlasu wyznaczają wydarzenia istotne dla genezy i działalności polskiego powojennego podziemia niepodległościowego. Za początkowy moment kształtowania się tej konspiracji uznano styczeń 1944 r. początek ofensywy sowieckiej, której skutkiem było wkroczenie Armii Czerwonej na ziemie II RP. Data końcowa to grudzień 1956 r., symboliczny moment wyjścia z lasu pod wpływem przemian październikowych ukrywających się żołnierzy podziemia. Dla dopełnienia obrazu podziemia przypomniano również sylwetki tych, którzy z takiej możliwości nie skorzystali i trwali w ukryciu jeszcze w latach sześćdziesiątych, ścigani przez organa bezpieczeństwa. Atlas polskiego podziemia niepodległościowego jest skierowany do wszystkich zainteresowanych powojenną historią Polski. Autorzy starali się zastosować proste i sugestywne metody prezentacji kartograficznej, przemawiające do wyobraźni czytelnika, dlatego wydawnictwo będzie doskonałą pomocą edukacyjną dla uczniów.

139,00 zł
100,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 38,92 zł

2 osoby kupiły
35
A to ciekawe. Akademia mądrego dziecka. Ja i moja mama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A to ciekawe. Akademia mądrego dziecka. Ja i moja mama
Dostępny
112 szt.

Ja i moja mama to książeczka, w której znalazły się wierszyki Zbigniewa Dmitroca, polskiego poety i bajkopisarza. Krótkim tekstom towarzyszą kolorowe, proste ilustracje, znacznie umilające odbiór lektury. Bohaterami książeczki są sympatyczne zwierzątka. Książeczki z serii „Akademia Mądrego Dziecka” to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym i świecie, tym najbliższym i tym dalszym oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania, uczenia się matematyki oraz poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

2 osoby kupiły
36
Szukaj i znajdź. Muminki i zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Muminki i zima
Dostępny
40 szt.

Mogłoby się wydawać, że zimą czas w Dolinie Muminków płynie leniwie, a Muminki zapadają w sen. Tego roku jest jednak inaczej. Dom Muminków odwiedzają niespodziewani goście, a na śniegu odbywają się harce i zabawy! Daj się zaprosić do pełnego ciepła świata Muminków i poczuj jego niezwykłą aurę. Pomogą w tym przepiękne ilustracje w stylu Tove Jansson, w których rozsmakują się zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi odbiorcy. „Szukaj i znajdź” to dopracowana graficznie i pięknie wydana kartonowa książka, którą można przeglądać bez końca, wyszukując na ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem! Towarzystwo Muminków oraz ich przyjaciół sprawi, że czas spędzony z książką będzie niezapomnianym przeżyciem, a mocne kartonowe strony wytrzymają wszystkie dziecięce eksperymenty!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
37
Królowa Żaru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Żaru
Dostępny
30 szt.

Kiedy dym się rozwiewa i stygną popioły, jeden płonący żar może rozpalić rewolucję... Księżniczka Theodosia przez dekadę była więźniem we własnym kraju. Przemianowana na Księżniczkę Popiołu, znosiła nieustanne nękanie i wyśmiewanie ze strony Kaisera i jego dworu. Chociaż jednak nosiła koronę z popiołu, we krwi Theo płonął ogień. Płynie on w jej żyłach, jako że jest prawowitą spadkobierczynią astreańskiej korony. A jeśli nauczyła się czegokolwiek od swojej matki to tego, że królowa nigdy nie kuli się ze strachu. Teraz już wolna, z niedoświadczoną armią rebeliantów gotowych ją poprzeć, Theo musi oswobodzić zniewolony lud i zmierzyć się z nowym, przerażającym wrogiem: Kaiseriną. Przepełniona magią, której nikt nie rozumie, Kaiserina jest zdeterminowana, by spopielić każdego i wszystko na swej drodze… Pasjonujące zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej Księżniczką Popiołu „Laura Sebastian odświeżyła wyeksploatowane fabularne metafory znane z fantasy... Jej powieść wręcz trzeszczy od politycznych intryg, potężnej i wyniszczającej magii oraz brutalnej walki o władzę, pozostając przy tym subtelną opowieścią o dojrzewaniu młodej bohaterki”. – „Kirkus Reviews” „Trylogia o Theodosii to niezwykle mroczny i czarujący epos. W trakcie lektury lepiej się czegoś przytrzymać, bo wielowymiarowa bohaterka - zraniona, ambitna i zabójcza – wykuje dla siebie miejsce w twoim sercu”. – Sara Holland, autorka Everless

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
38
Uciekinier przecina swój ślad. Opowieść o dzieciństwie mordercy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekinier przecina swój ślad. Opowieść o dzieciństwie mordercy, wydan...
Dostępny
102 szt.

Espen Arnakke w wieku siedemnastu lat zamordował Johna Wakefielda. Kolejne siedemnaście poświęcił na rozpamiętywanie popełnionej zbrodni. Powoli osuwając się w szaleństwo, próbuje dociec, co tak naprawdę skłoniło go do morderstwa. Tajemnica może tkwić w małej miejscowości, w której się wychował. To surowe prawa Jante ukształtowały go na całe życie. Wiara i ateizm, abstynencja i alkoholizm, miłość i nienawiść, życie i śmierć. Według Espena między sprzecznościami często stoi znak równości. Raskolnikowowski obłęd Arnakkego miesza się z trzeźwą oceną rzeczywistości, a prowincjonalny i zamknięty świat Jante nie daje o sobie zapomnieć. Uciekinier przecina swój ślad to jedna z najważniejszych powieści skandynawskich, dzięki której możemy zrozumieć złożoną tożsamość człowieka Północy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
39
Koło czasu. Tom 5. Ognie niebios - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło czasu. Tom 5. Ognie niebios
Dostępny
1 szt.

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie Wybrani uwalniają się i już planują Dzień Powrotu, kiedy Czarny będzie znowu wędrował po Ziemi. Rand al'Thor, obecnie Smok Odrodzony, ukrywa się w zakazanym mieście Rhuidean na Pustkowiu Aiel, nie ujawniając swych planów nawet przed Egwene i Moiraine. Zasiadająca na Tronie Amyrlin w Białej Wieży Elaida do Avriny a'Roihan zbiera wieści zewsząd, by opracować strategię przyszłej walki z siłami zła. Z kolei w luksusowej ukrytej komnacie uwolniony Rahvin spotyka się ze Sprzymierzeńcami Ciemności, by zapewnić sobie ostateczne zwycięstwo nad Smokiem Odrodzonym. Gdy tylko Smok kroczy po krainie, ognie niebios spadają tam, gdzie zechcą, aż życie wszystkich ludzi stanie w płomieniach. A w swoim zapieczętowanym więzieniu w Shayol Ghul budzi się Czarny… „Robert Jordan stworzył podwaliny nowoczesnej powieści fantasy i okazał się godnym spadkobiercą Tolkiena. Jego wspaniała saga, wypełniona niezapomnianymi postaciami i światem przesiąkniętym bogatą historią i legendami, na trwałe zapisze się w pamięci czytelników”. – „Fantasy Book Review”

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

2 osoby kupiły
40
HENCZ 526 Piłeczka do masażu żółta 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HENCZ 526 Piłeczka do masażu żółta 1 szt
Hencz Toys
Dostępny
24 szt.

Edukacja sensoryczna: rozwój małej motoryki, stymulacja zmysłu dotyku Zabawa przez naukę: dziecko bawiąc się piłeczką uczy się rozróżniać kształty Wiele funkcji: piłeczki sensoryczne służą do zabawy a także do masażu Przyspieszają zasypianie: rozluźnione dziecko odczuwa większy komfort i szybciej zasypia Bezpieczne dla Twojego dziecka: nie zawierają szkodliwych ftalanów i metali ciężkich Pakowanie: torebka z etykietą Wyraziste kolory i urozmaicona faktura to elementy cechujące Sensorky. Piłki sensoryczne zostały zaprojektowane tak, by pobudzać receptory czuciowe dziecka. Poniżej 3 miesiąca życia maluszek adoptując się do życia poza brzuchem matki napina mięśnie, które można rozluźnić wykonując delikatny masaż piłeczką, poprzez prowadzenie jej po plecach i nóżkach dziecka lub po całym ciele. Rozluźnione dziecko odczuwa większy komfort co przyspiesza zasypianie. Podając dziecku piłeczkę bezpośrednio do rączek, rozwijasz jego mięśnie dłoni. Taka forma zabawy uczy panowania nad palcami. Aby wspomóc ten proces zaleca się delikatny masaż opuszków palców za pomocą piłeczki. Dodatkowo łapanie, turlanie, podrzucanie piłeczki doskonali u dziecka zręczność i koordynację pomiędzy świadomym chwytaniem, a widzeniem. Piłeczki sensoryczne idealnie nadają się również do zabawy w trakcie kąpieli. Kąpiel kojarzona jest wówczas z czymś przyjemnym. Jednocześnie to doskonała okazja do zabawy stymulującej integrację sensoryczną u dziecka. Dodatkowo zagłębienia i wypustki są ciekawym elementem dla dziecka w okresie poznawania świata. Piłki sensoryczne pomogą Ci: rozluźnić mięśnie pobudzić krążenie rozwinąć małą motorykę przyspieszyć zasypianie. Sensorky: uczą rozróżniać kształty są bezpieczne dla Twojego dziecka nie zawierają ftalanów i metali ciężkich są odpowiednie dla dzieci 0+ Zaleca się wykonywanie masażu 3-4 razy w tygodniu. Zabawki Hencz Toys są polskim, wielokrotnie nagradzanym produktem zgodnym z normą EN-71 i wykonanym z bezpiecznych surowców. W związku z tym, że każdą zabawkę produkujemy samodzielnie dokładamy wszelkich starań aby jakość produkcji, na każdym jej etapie była jak najwyższa. Każdy produkt posiada znak CE. Kolor: czerwony Grupa wiekowa: dla dzieci 0+ Surowiec: miękkie PVC Kraj pochodzenia: Polska

11,89 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,90 zł

2 osoby kupiły
41
Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc
Dostępny
722 szt.

W pobliżu jednego z mazurskich jezior, pośród drzew i krętych leśnych alejek znajduje się Pensjonat Samotnych Serc. W mazurskim pensjonacie pojawia się Filip, pierwsza miłość Matyldy. Kobieta nie może zdecydować, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, czy lepiej dać szansę nowemu uczuciu. Tymczasem do Borówek przyjeżdża pani Józia, prawdziwy wulkan energii. Kobieta opowiada właścicielce pensjonatu o natrętnym adoratorze, którego poznała w sanatorium. Pewnego dnia mężczyzna zjawia się w Borówkach i prosi znajomą o pomoc w nietypowej sprawie. Pani Józia godzi się, nie wiedząc, że w ten sposób zapoczątkowuje ciąg nieprzewidzianych, czasem zabawnych, wydarzeń.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
42
Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy. Pojazdy
Dostępny
65 szt.

„Pudełko pełne zabawy” to zestaw zawierający książeczkę z rymowankami o pojazdach oraz puzzle. Po przeczytaniu wierszyków dziecko może ułożyć pojazdy z puzzli. Każdy obrazek składa się z 8 elementów. Zestaw zawiera tackę, która służy jako podkłada do układania. Czytanie i układanie elementów korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają małą motorykę, pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów, a wspólne czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

44,99 zł
34,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
43
Happy-happy. Innowacyjna metoda negocjacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy-happy. Innowacyjna metoda negocjacji
Dostępny
24 szt.

Innowacyjna metoda negocjacji Wyższa forma negocjacji win-win Jak w pięciu krokach dojść do porozumienia z każdym Happy–happy to metoda osiągania porozumienia, którą może zastosować każdy z nas w dowolnych okolicznościach: w pracy, w negocjacjach biznesowych, w relacjach z przyjaciółmi i członkami rodziny. Ta udoskonalona wersja strategii win–win (wygrana–wygrana) to uczciwy, pełen szacunku, nierywalizacyjny, sposób komunikowania się, który pozostawia wszystkich z poczuciem głębokiej satysfakcji. Skupia się bowiem na długofalowej dobrej relacji i współpracy w przyszłości. Lars-Johan Age, czerpiąc z badań i eksperymentów naukowych, psychologii behawioralnej oraz ekonomii, opracował tę prostą koncepcję i zilustrował ją przykładami które każdy z łatwością może odnieść do własnych doświadczeń. Dzięki temu pięć kroków happy–happy można szybko opanować i od razu wykorzystać w codziennym życiu. Happy–happy to nie tylko koncepcja, lecz przede wszystkim sposób życia. Lars-Johan Age, doktor ekonomii Wyższej Szkoły Handlowej w Sztokholmie, negocjacje studiował na Harvard Law School i jest wiodącym specjalistą w tej dziedzinie. Współpracował z negocjatorami FBI i szwedzkiej policji, specjalizującymi się w dialogu z porywaczami, terrorystami i osobami przetrzymującymi zakładników Analizował również techniki pracy najlepszych negocjatorów w biznesie i dyplomacji.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
44
Żydzi dnia powszedniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi dnia powszedniego
Dostępny
3 szt.

Przedstawiamy zbiór realistycznych opowiadań, pokazujących codzienne życie niezamożnych Żydów, którego autorem jest Jehoszua Perle. Bohaterami utworu są ubodzy Żydzi – rzemieślnicy, sklepikarze i drobni urzędnicy.

190,01 zł
136,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 53,20 zł

1 osoba kupiła
45
Zestaw długopisów Eco panda (3szt.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw długopisów Eco panda (3szt.)
MCD
Dostępny
11 szt.

Zestaw 3 ekologicznych długopisów z trzonem z papieru kraft i kolorowymi elementami ze słomy pszenicznej. Wkład w kolorze niebieskim w kompletnie.materiał: papier kraft + masa ze słomy przenicznejwymiary: dł. 14cm / śr. 1.0 cm

9,99 zł
1 osoba kupiła
46
Chelatacja EDTA - przełomowa terapia detoksykacyjna i rewolucja w leczeniu miażdżycy. Skuteczna i bezpieczna metoda, która oczyszcza i odtruwa organizm z metali ciężkich, usuwa wapń z tętnic, przeciwd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chelatacja EDTA - przełomowa terapia detoksykacyjna i rewolucja w lecz...
Dostępny
13 szt.

Metale ciężkie są bardzo toksyczne dla organizmu. Powodują produkcję wolnych rodników i negatywnie wpływają na błony komórkowe i mitochondria. Przyczyniają się do obniżenia odporności, powstawania chorób autoimmunologicznych oraz miażdżycy, spowodowanej wysokim poziomem cholesterolu, zatruć, zaburzeń układu krążenia, a także chorób serca. Dzięki opisanej w tej książce chelatacji EDTA dowiesz się, jak w najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób zastosować oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich, eliminując przy tym stany zapalne. Zadbasz o zdrowe serce, pokonasz wszelkie choroby, a to będzie sprzyjać długowieczności. Wyeliminuj metale ciężkie i pozbądź się miażdżycy.

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

1 osoba kupiła
47
Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej
Dostępny
145 szt.

Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej to portret środowiska inteligencji, dziennikarzy i twórców, którzy, czy to w Warszawie, czy w Krakowie, czy w małej beskidzkiej Wiśle – zachłysnęli się wolnością, jej jasnymi i ciemnymi stronami. W tym gronie znajdował się też Witold Bereś – pisarz, autor wielu książek biograficznych (o Marku Edelmanie, ks. Józefie Tischnerze, czy Andrzeju Wajdzie), a także redaktor naczelny miesięcznika „Kraków”, w którym Pilch pisywał swoje ostatnie felietony. Jerzy Pilch (1952–2020) – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i felietonistów polskich, autor: Pod Mocnym Aniołem, Spisu cudzołożnic. Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej to opowieść o twórcy, który stworzył swoje „Macondo”, który budził skrajne emocje. Jego przemyślenia na temat obecności Absolutu, sensu futbolu, lęków współczesnego człowieka i męskości, zostaną na długo.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
48
Lalka 15 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 15 cm, mix wzorów
Mega Creative
Dostępny
822 szt.

Lalka zmieści się nawet do małej torebki, dlatego będzie idealna jako towarzysz podróży! Wymiary opakowania: 7.0 x 16.0 x 4.0 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

17,75 zł
13,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 3,76 zł

1 osoba kupiła
49
Volkswagen T1 Transporter Red RMZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,47 zł
27,12 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,35 zł

1 osoba kupiła
50
Notatnik midi Niebieskie Sny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik midi Niebieskie Sny
Peter Pauper Press
Dostępny
6 szt.

Notatnik marki Peter Pauper Press w średnim rozmiarze - Niebieskie Sny.Okładka jest sztywna, wytłaczana, zdobiona złotą folią, połyskująca. Cały notes jest zszywany i posiada zamknięcie na gumkę. Na końcu znajduje się koperta na paragony, luźne notatki. Strony zadrukowane w linie wykonane są z wysokiej jakości papieru bezkwasowego.Wymiary: 21 cm x 15,9 cmIlość stron: 160

51,28 zł
1 osoba kupiła
51
Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska
Dostępny
114 szt.

Nowa książka znanego i cenionego satyryka Krzysztofa Daukszewicza to nasza rzeczywistość podpatrzona i celnie skomentowana przez smakoszy win regionalnych. Czasem złośliwie, czasem dobrodusznie, ale zawsze dowcipnie i szczerze. Bo jak mówi Sasza Żejmo z kabaretu Jurki: „Tylko trzy rzeczy nie potrafią kłamać: dzieci, leginsy i… Menele!”. „Wina Tuska wyziera z każdego zakątka naszej rzeczywistości – obojętne, czy jest to rzeczywistość namacalna czy alternatywna, bo jak twierdzi rzecznik Białego Domu, taka też istnieje. Jeżeli chodzi o logikę białoruską, to jest to myślenie zaskakujące, czego dowodem może być wypowiedź prezydenta Łukaszenki sprzed kilkunastu lat. Na pytanie, co zamierza zrobić z opozycjonistą głodującym przeciwko tyranii, odpowiedział ze szczerym uśmiechem na nieszczerej twarzy, że Białoruś jest wolnym krajem, gdzie nikt nikogo nie zmusza do jedzenia. Jednak przykładem najlepiej udowadniającym, że logika białoruska u nas istnieje, jest wypowiedź senatora Jana Marii Jackowskiego w sprawie łysych opon w samochodzie prezydenta Dudy: W sposób niewłaściwy były prowadzone sprawy zarządzania flotą samochodową w latach, w których Prawo i Sprawiedliwość nie było u władzy. I takich przykładów w tej książce będzie dużo więcej”. – Krzysztof Daukszewicz Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy bardzo szybko zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył kabaret „Hotel Nitz”, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN24.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
52
Balony metaliczne srebrne 30 cm, 5 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony metaliczne srebrne 30 cm, 5 sztuk
MK TRADE, 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

W opakowaniu znajduje się 5 balonów metalicznych w kolorze srebrnym. Balony będą stanowiły idealną dekorację na różne przyjęcia. Rozmiar balonów: 30.0 cm

4,19 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,20 zł

2 osoby kupiły
53
Spider-Man. Hulajnoga Twist & Roll - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spider-Man. Hulajnoga Twist & Roll
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Hulajnoga Twist & Roll serii „Spider-Man” włoskiej firmy Mondo. Hulajnoga posiada innowacyjną i unikalną konstrukcję. Dwa kółka z przodu, jedno z tyłu. Sterujesz poprzez odpowiednie ruchy ciała i pochylenie w odpowiednim kierunku. Umożliwia to szybszą i bezpieczniejszą zmianę kierunku jazdy. Konstrukcja bardzo wytrzymała wykonana z tworzywa i metalu. Hulajnoga posiada antypoślizgowy podest, hamulec tylnego kółka, rączki kierownicy pokryte antypoślizgową pianką. Koła hulajnogi wykonane z tworzywa PVC są mocne, nie hałasują i pozwalają dziecku na zabawę zarówno w domu, jak i na dworze. Hulajnoga jest składana, więc można zabrać ją wszędzie. Specyfikacja: • wysokość 68.0 cm, od podestu 62.0 cm, • rączka nie jest regulowana, • hulajnoga przeznaczona jest dla dzieci do 20 kg, • średnica kół przednich wynosi 12.0 cm.

182,90 zł
164,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,29 zł

1 osoba kupiła
54
Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Demián jest niespokojnym chłopakiem, szukającym prawdy o życiu i o samym sobie. Trafia do psychoterapeuty Jorge, który pomaga mu znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania w bardzo nietypowy sposób – poprzez opowiadanie historii. Są to zarówno dobrze znane, klasyczne bajki, jak i współczesne przypowieści i anegdoty wymyślone przez autora – psychiatrę i psychoterapeutę. Pochodzą z różnych stron świata i z różnych tradycji. Łączy je jedno – zawarta w nich mądrość pomaga zrozumieć swoje lęki i pragnienia i uwierzyć w siebie.

49,00 zł
38,71 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
55
Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II, wyda...
Dostępny
68 szt.

Wznowienie wstrząsającego reportażu ukazującego bezkarność Kościoła katolickiego. Prywatny detektyw diecezji chicagowskiej przeszukuje przed procesem śmieci ofiary, by znaleźć na nią haka. Papież, który nie staje po stronie ofiar, lecz zaleca duchownym milczenie. Kontrowersyjny Legion Chrystusa założony przez narkomana i gwałciciela chronionego przez Watykan. Jason Berry i Gerald Renner odsłaniają skrzętnie ukrywane mechanizmy działania hierarchów kościelnych, które kojarzą się raczej z organizacją przestępczą, niż instytucją religijną. Naginanie prawdy, wpływanie na zeznania świadków, zmowa milczenia, szantaż, korupcja czy niszczenie dowodów – to tylko wierzchołek góry lodowej. Kościelne procedury uniemożliwiają dojście do prawdy, a udokumentowane skargi giną w watykańskich urzędach. Kłamstwo i zapłata za milczenie, to zwyczajowa metoda postępowania hierarchów kościelnych. Dobro ofiar nie interesuje nikogo. Liczy się tylko Kościół. Na potrzeby nowego wydania autorzy uzupełnili książkę o dodatkowy rozdział skierowany do polskiego czytelnika.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
56
Mind Skills. Państwa Miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mind Skills. Państwa Miasta
Lisciani, od 6 lat
Dostępny
154 szt.

Słowna gra planszowa. Znajdź jak najwięcej słów w odpowiednich kategoriach na daną literę zanim skończy Ci się czas. Podczas każdej rundy należy zakręcić spinnerem, który wskaże wymaganą pierwszą literę wszystkich wyrazów lub wyrażeń. Każdy z graczy biorących udział w rozgrywce ma kartę z innymi kategoriami. Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem.

42,56 zł
37,88 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,68 zł

1 osoba kupiła
57
Kołozeszyt A5/60K Eco panda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5/60K Eco panda
MCD
Dostępny
5 szt.

Eko zeszyt kołowy z tektury pochodzącej z recyklingu.

17,99 zł
1 osoba kupiła
58
Dziewczyna z fotografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z fotografii
Dostępny
19 szt.

Czy jedno zdjęcie może zmienić wszystko? Natasza była świetnie zapowiadającą się baletnicą, kiedy zdarzył się wypadek. Okaleczona fizycznie i psychicznie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Luka jeszcze rok wcześniej miał wszystko – asystował w pracowni cenionego paryskiego fotografa i był zakochany w dziewczynie, która nie widziała poza nim świata. Jeden wieczór sprawił, że stracił i pracę, i miłość. Kiedy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża, ścieżki tych dwojga przecinają się po raz pierwszy. Wszystko wskazuje na to, że to jedynie przelotna znajomość, ale los chce inaczej. W paryskim mieszkaniu Natasza znajduje list stanowiący zaproszenie do gry, w którą grała z rodzicami w każde urodziny. Natasza podejmuje wyzwanie i przemierza miasto w poszukiwaniu kolejnych wskazówek. W jednym z miejsc, w którym rodzice pozostawili kolejną kopertę, Natasza ponownie spotyka Lukę. Czy poszukujący idealnej modelki Luka będzie potrafił dostrzec w niej to, co kryje się pod bliznami? Czy Natasza będzie potrafiła się otworzyć?

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
59
Kwantowa rzeczywistość. W poszukiwaniu prawdziwego znaczenia mechaniki kwantowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwantowa rzeczywistość. W poszukiwaniu prawdziwego znaczenia mechaniki...
Dostępny
60 szt.

Książka Jima Baggotta to uwzględniające najnowsze osiągnięcia kompendium opisujące nasz obecny sposób pojmowania teorii kwantowej. A także całą długą drogę, jaką do takiej właśnie interpretacji doszliśmy, starając się znaleźć odpowiedzi na pytania o to, co właściwie teoria kwantowa mówi nam o rzeczywistości. Czy świadomość ma wpływ na wynik naukowego eksperymentu? Czy funkcja falowa istnieje naprawdę, czy jedynie opisuje prawdopodobieństwo? A jeśli jest czymś rzeczywistym to czy w chwili, gdy otwieramy pudełko z nieszczęsnym kotem, dochodzi do jej kolapsu, czy rozgałęzienia, wskutek którego powstaje kolejny wszechświat? Wszystkich, którzy zadawali sobie kiedykolwiek podobne pytania, autor zachęca, by wraz z nim przyjrzeli się fascynującej grze – grze teorii, która prowadzi do pełniejszego zrozumienia natury świata. Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych, byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. Publikuje artykuły w „New Scientist” i „Nature”. W Polsce ukazały się jego książki: Teoria kwantowa. Odkrycia, które zmieniły świat, Higgs. Odkrycie boskiej cząstki, Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy, Początek. Naukowa historia stworzenia oraz Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

1 osoba kupiła
60
Buddyzm zen drogą do duchowego przebudzenia. Proste praktyki koncentracji na życiu, dzięki którym odzyskasz wewnętrzny spokój i spełnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buddyzm zen drogą do duchowego przebudzenia. Proste praktyki koncentra...
Dostępny
10 szt.

Żyjesz za szybko? Masz poczucie, że Twój umysł zaprzątają mało ważne sprawy? Chcesz poczuć się szczęśliwszy? Możesz to osiągnąć! Skup się na duchowości i rozwoju duchowym. Odpowiedzią na pytania, których szukasz może być filozofia buddyzmu i praktyka zen. Sięgnij po ten przewodnik po zasadach zen. Znajdziesz w nim wiele konkretnych informacji, inspiracji i praktycznych wskazówek, jak wykorzystać tę starożytną filozofię zen we współczesnym, codziennym życiu. Niech zen, medytacja zazen i ćwiczenia oddechowe, staną się Twoją terapią, dzięki której staniesz się szczęśliwszy, spokojny i bardziej zrównoważony. Skoncentruj się na swoim życiu i obudź wewnętrzny spokój dzięki buddyzmowi zen.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
61
Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od now...
Dostępny
40 szt.

Książkowe wydanie kultowej rubryki „New York Timesa”, na podstawie której powstał znakomity serial „Modern Love”. Kolekcja najlepszych tekstów z kultowej rubryki „The New York Times”. Młoda kobieta przeżywa pięć etapów żałoby po odrzuceniu. Obiecująca czwarta randka pewnego mężczyzny kończy się na pogotowiu. Prawniczka z chorobą afektywną dwubiegunową doświadcza wzlotów i upadków randkowania. Wdowiec ma opory przed przedstawieniem dzieciom nowej partnerki. Siedemdziesięcioletnia rozwódka wspomina piękno i zgliszcza dawnych związków. Modern Love to zbiór najbardziej poruszających opowieści o miłości, którymi podzielili się czytelnicy „The New York Timesa”. Miesza się w nich nowojorskość z uniwersalnością, happy endy z real endami. Wszystkie łączy głęboka szczerość. To idealna lektura dla każdego, kto kochał i był kochany, stracił, cierpiał, śledził swe dawne miłości w mediach społecznościowych albo tęsknił za prawdziwym uczuciem. Innymi słowy, dla wszystkich tych, których ciekawią zagadki ludzkiego serca. Na podstawie Modern Love powstał zbierający świetne recenzje serial, w którym wystąpili m.in. Anne Hathaway, Tina Fey, Andy Garcia, Catherine Keener i Andrew Scott. Można go oglądać na platformie Amazon Prime. W przygotowaniu kolejny sezon serialu. Daniel Jones jest redaktorem jednej z najpopularniejszych rubryk „The New York Timesa” – Modern Love, którą prowadzi od 2004 roku. Jest autorem kilku książek, m.in. Love Illuminated: Exploring Life's Most Mystifying Subject with the Help of 50,000 Strangers,The Bastard on the Couch: 27 Men Try Really Hard to Explore Their Feelings About Love, Loss, Freedom, and Fatherhood, a także powieści After Lucy, która była finalistką Barnes & Noble Discover Award. Jones prowadzi również bardzo lubiany podcast Modern Love. Mieszka w Nowym Jorku i w Northampton.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
62
Lipodemia. Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej, cellulitu i otyłości nóg oraz złagodzić ból, dzięki skutecznym zabiegom i prawidłowej diecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lipodemia. Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej, cellulitu i otyłości nóg...
Dostępny
16 szt.

Autorka, której misją jest troska o zdrowie i szczęście kobiet, przybliża, czym jest lipodemia, zwana też „chorobą grubych nóg”. Jest ona trudna do zdiagnozowania i często mylona z otyłością. W książce znajdziesz wyjaśnienie, czym jest lipodemia i jakie są jej przyczyny. Dowiesz się, co możesz zrobić, by spowolnić jej rozwój i zmniejszyć widoczne objawy obrzęku tłuszczowego, takie jak cellulit. Dobierzesz odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej i terapii naturalnych, np. masaż czy drenaż limfatyczny, które złagodzą ból. A lista 40 przepisów na pyszne dania urozmaici Twoją dietę i wprowadzi zdrowe odżywianie do Twojej kuchni. Twój spersonalizowany plan na pozbycie się „choroby grubych nóg”.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
63
Zabawa i edukacja. Mój dzień, naucz się planować! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa i edukacja. Mój dzień, naucz się planować!
Lisciani
Dostępny
170 szt.

„Mój dzień” czas to gra edukacyjna oparta na metodzie edukacyjnej włoskiej pedagog – Marii Montessori. Umożliwia dzieciom poznanie bliżej koncepcji czasu – podziału miesięcy na tygodnie, a tygodnie na dnie, które z kolei dzielą się na pory dnia. Zadaniem dziecka jest tworzenie harmonogramu swojego dnia i odpowiednie jego zaplanowanie. Odpowiednie czynności dziecko musi połączyć z odpowiednią porą dnia. Drugim sposobem na zabawę jest klasyfikacja czynności pod względem miejsca jej wykonywania - w takim wypadku dzieci muszą odpowiednio ułożyć karty w trójwymiarowym mieście. Do zestawu dołączony jest także trójwymiarowy zegar na którym dzieci mogą ćwiczyć wskazywanie czasu.

64,51 zł
57,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,10 zł

1 osoba kupiła
64
Wielki Upadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Upadek
Dostępny
36 szt.

„[Handke] zawsze poruszał się w obszarze języka poetyckiego, w tej — nad wyraz ironicznej — wieży z kości słoniowej. Utarty język polityki, język tzw. dyskursu był tu czymś, co atakował w swych tekstach literackich. Wybuchy złości, agresja, którą często okazuje jest w sposób nierozerwalny związana z jego twórczością poetycką — a więc z tęsknotą za strefami przejściowymi, za granicami, obszarami wciąż jeszcze nieodkrytymi, które są niedookreślone, posiadają poetycki wymiar niejednoznaczności.” – Helmut Böttiger „Historia Handkego rozpoczyna się rano i kończy tego samego dnia wieczorem, a właściwie późno w nocy. Wędrówka głównego bohatera, jego konfrontacja z naturą i cywilizacją ukazuje niemożliwe do przezwyciężenia, choć chyba jednak tylko pozornie, przeciwności między tymi dwoma światami, a także: między człowiekiem a zwierzętami, ciszą a hałasem, światłem a mrokiem, obłokiem na niebie a smugą kondensacyjną odrzutowca. Jest to bowiem wędrówka z pogranicza cywilizacji, resztek zachowanej przyrody, do centrum metropolii, przede wszystkim w poszukiwaniu granic, między jednym światem a drugim, co wcale nie jest zadaniem łatwym, ale ogromnie ważnym: przekraczanie tego progu stanowi rodzaj sprawdzianu, miary samoświadomości człowieka, jego uważności i empatii, której, co oczywiste, pozbawiona jest większość ludzi. (…) Nieprzypadkowo bohater jest aktorem: w tym bowiem zawodzie człowiek wciela się w wiele różnych ról, tak różnych, że brakuje miejsca na zdefiniowanie samego siebie, własnego miejsca w tłumie, co z kolei czyni taką osobę wyjątkowo nadwrażliwą na wszelkie dysonanse społeczne, a zwłaszcza wyczuloną na pozorność (czytaj: kłamliwość) przyjmowanych postaw i odgrywanych przez mieszkańców metropolii ról.” Z posłowia tłumacza

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
65
VI Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VI Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach
Dostępny
11 szt.

W dniach 17 czerwca - 3 lipca 2005 roku odbyły się w Polsce VI Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Wzięło w nich udział ponad 200 szachistów z 36 państw stowarzyszonych w Europejskiej Unii Szachowej. Głównymi organizatorami mistrzostw byli: Fundacja na rzecz wspierania szachów w Warszawie i Klub Sportowy "Polonia". Po raz pierwszy czołówka polskich szachistów mogła zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach z najwybitniejszymi gwiazdami europejskich i światowych szachów. Książka zawiera: historie mistrzostw szachowych, bogato ilustrowane relacje z VI Mistrzostw Europy, sylwetki światowych gwiazd i mistrzów szachowych, skomentowane partie szachowe, partie szachowe z każdej rundy.

29,80 zł
21,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

1 osoba kupiła
66
Fascynujące ścieżki filozofii prawa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fascynujące ścieżki filozofii prawa 2
Dostępny
17 szt.

Książka jest pasjonującym przewodnikiem po trudnych przypadkach w prawie. Opisano w niej zwykłe i niezwykłe zdarzenia, które okazały się spędzać sen z powiek prawnikom. W świecie, w którym nie ma prostych odpowiedzi, także prawnicy, sędziowie czy prawodawca muszą podejmować wyzwania wymagające od nich znacznie więcej niż doskonałej znajomości prawa oraz doświadczenia. Po ponad dekadzie od przygotowania pierwszej książki pt. Fascynujące ścieżki filozofii prawa jej autorzy postanowili po raz drugi zmierzyć się ze złożonymi problemami filozoficznoprawnymi, które objawiają się w codziennych sprawach i stanach faktycznych. Pierwotne plany jedynie zaktualizowania treści poprzedniego wydania przekształciły się w pomysł na stworzenie kolejnej, bogatej w całkiem nowe rozdziały książki, choć napisanej wedle pierwotnego pomysłu. Do zespołu autorów, pracowników naukowych Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, dołączyło grono przedstawicieli nauk dogmatycznoprawnych, dzięki czemu opracowanie zawiera różnorodne i wielowymiarowe studium trudnych przypadków w prawie.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
67
Zielona mila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona mila
Dostępny
2 szt.

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora, Skazani na Shawshank, toczy się w Ameryce lat 30. Jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił, zabił młodą dziewczynę i dla zatarcia śladów spalił kolejnych sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz, Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya. Zieloną Milę zekranizował w 1999 roku Frank Darabont; główną rolę zagrał Tom Hanks.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
68
Life Skills. Rozwiązywanie problemów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Skills. Rozwiązywanie problemów
Lisciani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem. Ta gra uczy dzieci rozwiązywania problemów, kiedy znajdą się w kłopotliwej dla nich sytuacji. Dzieci za pomocą elementów w grze muszą opowiedzieć o danej sytuacji i postarać się razem z rodzicem znaleźć z niej wyjście.

64,82 zł
57,69 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,13 zł

1 osoba kupiła
69
Wykończ tę książkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykończ tę książkę
Dostępny
1079 szt.

Pierwsza książka dla najmłodszych autorki międzynarodowego bestsellera Zniszcz ten dziennik! Mamy dosyć sztywnych reguł dotyczących czytania! – nie zaginać rogów, z książką obchodzić się ostrożnie, czytać po cichu – co za nuda! A gdyby tak stworzyć całkiem nowe zasady? – potrząśnij książką! – daj jej prztyczka! – powąchaj ją! – przytul! – spróbuj czytać ją do góry nogami! Przecież książka to przygoda i frajda Keri Smith pomogła tysiącom ludzi na całym świecie wyzwolić kreatywność i odkryć nowe sposoby kontaktu z książką. Teraz autorka chce zaszczepić tę wrażliwość dzieciom i pomóc im bez kompleksów i uprzedzeń wejść w świat czytelnictwa. Wykończ tę książkę to zachęta do wiary we własne pomysły i otwarcia się na niedoskonałości. Pokazuje, że czytanie to wielka frajda i zabawa wszystkimi pięcioma zmysłami, a twórczy czytelnik lub czytelniczka jest najlepszym, co może przydarzyć się książce. Bez nich, książka nigdy nie będzie wykończona… Keri Smith jest autorką, ilustratorką i artystką, najbardziej rozpoznawalną za sprawą sprzedanej w kilku milionach egzemplarzy książki pt. Zniszcz ten dziennik. Inne jej tytuły, to między innymi: Zniszcz ten dziennik wszędzie, Łowca skarbów, Bałagan, Fantastyczny świat. Prowadzi warsztaty kreatywne w oparciu o własne książki, ilustrowała też dla wielu czasopism, w tym dla „Washington Post” i „New York Times”. Lubi spędzać czas na zabawie z mężem i synem i dzieli swój czas między zachodnie Massachusetts i kanadyjską wioskę.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
70
Canaletto. Życie i twórczość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Canaletto. Życie i twórczość
Dostępny
16 szt.

Bogato ilustrowana biografia jednej z najważniejszych postaci polskiego malarstwa. Bernardo Bellotto, zwany Canaletto, nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego, pochodził z Włoch, pracował między innymi w Wenecji, Wiedniu, Dreźnie, Monachium. Ale to Warszawa stała się miastem, które szczególnie sobie upodobał. Malował Warszawę czasów stanisławowskich z wielką dbałością o szczegóły i oddanie realiów codzienności. Bogactwo szczegółów w oddawaniu fasad i zdobień budowli zostało docenione przez architektów zaangażowanych w odbudowę stolicy po zniszczeniach II wojny światowej. Dbałość o detale pozwoliła zrekonstruować wiele budynków. Dziś dzieła mistrza, namalowane dla Stanisława Augusta można oglądać w zrekonstruowanej Sali Canaletta na Zamku Królewskim w Warszawie.

169,95 zł
122,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 47,59 zł

1 osoba kupiła
71
Szukaj i znajdź. Muminki w dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Muminki w dżungli
Dostępny
29 szt.

Co może powstać z połączenia upalnego lata i magicznych nasion? Dżungla w Dolinie Muminków! Dowiedz się, kto wypuścił z zoo dzikie zwierzęta oraz czy są one tak groźne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Daj się zaprosić do niezwykłego świata Muminków i rozgość się wśród przepięknych roślin i egzotycznych zwierząt. Pomogą w tym wspaniałe ilustracje w stylu Tove Jansson, w których rozsmakują się zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi odbiorcy. „Szukaj i znajdź” to dopracowana graficznie i starannie wydana kartonowa książka, którą można przeglądać bez końca, wyszukując na ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem! Towarzystwo Muminków oraz ich przyjaciół sprawi, że czas spędzony z książką będzie niezapomnianym przeżyciem, a mocne kartonowe strony wytrzymają wszystkie dziecięce eksperymenty!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
72
Wzmocnij swoje powięzi. Skuteczny program, dzięki któremu samodzielnie usuniesz blokady tkanki powięziowej, wyeliminujesz ból i obniżysz ciśnienie krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzmocnij swoje powięzi. Skuteczny program, dzięki któremu samodzielnie...
Dostępny
32 szt.

Napięte, pozbawione elastyczności i zablokowane powięzi mogą stać się przyczyną wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak przewlekły ból kręgosłupa, stawów, obniżenie odporności, problemy w życiu seksualnym, a nawet rak. Dr Fenster dzieli się swoim 30-letnim doświadczeniem i terapiami niezbędnymi do samodzielnego uwolnienia powięzi. Odkryj, w jaki sposób masaż powięzi, manipulacja nimi oraz rozciąganie poprawią kondycję Twojego ciała, wzmocnią mięśnie, stawy i kości oraz sprawią, że żadna aktywność fizyczna nie będzie stanowiła dla Ciebie wyzwania. Poznaj proste i skuteczne ćwiczenia na powięzi, które pomogą Ci w powrocie do pełni zdrowia. Już czas, abyś uwolnił swoje powięzi!

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

1 osoba kupiła
73
Ostatnia Wieczerza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
22,33 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,67 zł

1 osoba kupiła
74
William Vance. Ilustracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
William Vance. Ilustracje
Dostępny
2 szt.

William Vance - znakomity belgijski rysownik komiksów, autor ok. 90 albumów oraz 30 wydań zbiorczych, współtwórca takich serii komiksowych jak „XIII”, „Bruce J. Hawker” czy „Bruno Brazil”. Album Ilustracje zbiera ponad 130 ilustracji i okładek z prasy (głównie z magazynu „Tintin”), drugie tyle okładek albumów, a także ilustracje z komiksów, książek i innych publikacji.

140,00 zł
98,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 42,00 zł

1 osoba kupiła
75
Ajurweda dla początkujących. 3-tygodniowy plan przywrócenia zdrowia i samopoczucia za pomocą jogi, aromaterapii, medytacji, sezonowego oczyszczania i ajurwedyjskich potraw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurweda dla początkujących. 3-tygodniowy plan przywrócenia zdrowia i ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Zdrowe odżywianie, dieta przeciwzapalna korzystna dla układu trawiennego, joga, medytacje, ćwiczenia oddechowe zapewniające relaks – to wszystko oferuje Ci ajurweda. Ta praktykowana od pięciu tysięcy lat gałąź medycyny naturalnej w prosty sposób pozwoli Ci pozbyć się dolegliwości i pokonać choroby. Dowiesz się, jak prawidłowo oddychać i wykorzystywać naturalne terapie. Poznasz lecznicze przepisy ajurwedyjskie na pyszne i proste do przygotowania potrawy. W określeniu Twoich potrzeb pomoże Ci szybki quiz na określenie doszy (wata, pitta i kapha). Docenisz zalety aromaterapii i nauczysz się wykorzystywać olejki eteryczne do uzdrawiania ciała i umysłu. Ajurweda – prosta recepta na poprawę zdrowia i samopoczucia.

59,50 zł
43,44 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

76
Dusza kobiety - prawdziwy przewodnik serca. Jak dotrzeć do nieuświadomionych potrzeb i toksycznych przekonań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusza kobiety - prawdziwy przewodnik serca. Jak dotrzeć do nieuświadom...
Dostępny
32 szt.

Znana psycholożka i specjalistka rozwoju osobistego podpowie Ci, jak pracować nad sobą, aby wieść szczęśliwe i spełnione życie. Poznasz siłę motywacji i wpływu podświadomych przekonań na podejmowane przez Ciebie decyzje. Zaczniesz racjonalnie oceniać sytuację, a przede wszystkim panować nad emocjami. Wreszcie odważysz się zerwać toksyczne relacje i zadbasz o prawdziwy związek. Autorka podkreśla także potrzebę rozwoju duchowego i podpowiada, jak siebie wzbogacić poprzez proste techniki. Nauczysz się zasad pozytywnego myślenia i poznasz jego siłę w kreowaniu rzeczywistości. Staniesz się boginią pełną tolerancji, miłości i bliskości. Zrozumiesz, że wszystko w życiu ma sens, i że wszystko zależy tylko od Ciebie. Psychologia współczesnej kobiety.

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

77
Van Dog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Van Dog
Dostępny
30 szt.

Co by tu dzisiaj namalować? Van Dog, psi malarz, wyrusza w plener. Wczesnym rankiem rozstawia sztalugi, miesza farby, kontempluje krajobraz. Łąka budzi się do życia: ślimak szuka śniadania, mrówki zabierają się do pracy, dzieci grają w piłkę, orkiestra daje koncert, a wielka jaszczurka wyrusza w podróż do Tokio. Ale zamieszanie! Trudno pracować w takim hałasie! Mimo to Van Dog maluje niestrudzenie aż do zmierzchu. Jakie dzieło stworzył tym razem? Van Dog jest pełną humoru opowiastką o sztuce, tworzeniu i obserwacji świata. Łączy klasyczną książkę obrazkową z wyszukiwanką. Niedługie teksty w komiksowej formie zachęcą dziecko do samodzielnego czytania. Do książki dołączony jest plakat niespodzianka.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

78
Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce
Dostępny
15 szt.

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Przed laty Valance i Bossk dołączyli do Boby Fetta w misji, która poszła zupełnie niezgodnie z planem z powodu okrutnej zdrady ze strony mentorki Valance'a, Nakano Lash! Wszyscy trzej ledwo uszli z życiem. Teraz Lash w końcu powraca w tajemniczych okolicznościach, a każdy łowca nagród w galaktyce chce ją schwytać. Valance jest zdeterminowany, żeby zdobyć za nią nagrodę – w końcu mają rachunki do wyrównania. Ale o tym samym myśli Boba Fett! Co mogło spowodować, że Lash złamała słowo i zdradziła swojego protegowanego? Prawda może wstrząsnąć posadami podziemia przestępczego galaktyki! Najwięksi, najniebezpieczniejsi łowcy nagród ścierają się ze sobą w tej wartkiej opowieści o szumowinach i nikczemnikach w świecie Gwiezdnych Wojen! Autorami serii są amerykański scenarzysta Ethan Sacks („Star Wars: Galaxy’s Edge”, „Star Wars: Allegiance”, „Old Man Hawkeye”) i włoski rysownik Paolo Villanelli („Star Wars: Lando – Double or Nothing”, „Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

79
Klub tylko dla facetów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub tylko dla facetów
Dostępny
92 szt.

Alex Vogel od zawsze była kobietą sukcesu. W liceum najlepsza uczennica i atletka, na studiach prymuska, a teraz absolwentka wydziału prawa na Harvardzie. Przyjmując ofertę marzeń w prestiżowej kancelarii prawniczej Klasko & Fitch na Manhattanie, składa obietnicę swojemu wspierającemu i długoletniemu chłopakowi, że ta praca nigdy jej nie zmieni. Prestiż i pieniądze przewracają jej jednak w głowie, podobnie jak zarozumiali koledzy, którzy szybko orientują się, że do ich firmy dołączyła nowa koleżanka. Alex nigdy dotąd nie czuła się tak pewna siebie i wpływowa, nie przeszkadzają jej nawet pełne podtekstów pogawędki z klientami. Nie zwalnia tempa ani na moment – bez wytchnienia pracuje w najbardziej dochodowym i owładniętym rywalizacją dziale firmy, fuzji i przejęć. Zarabia dużo, gromadzi doświadczenie, spędzając w biurze całe dnie i zabawiając klientów do późnych godzin wieczornych. I chociaż praca jest wyczerpująca, niewątpliwie ma sporo zalet – jak choćby weekendowe wycieczki do Miami, przejażdżka prywatnym odrzutowcem czy wizyty w coraz droższych restauracjach. Jednak w miarę jak wymagania klientów rosną, a Alex odkrywa, że mimo udanego związku niesamowicie pociąga ją jeden z przystojnych współpracowników, zaczyna wątpić we wszystko, włącznie z samą sobą. Wie, że świat korporacji nie jest czarno-biały, a osiągnięcie w nim sukcesu nie zawsze oznacza czystą grę. Tylko kto ustanowił te zasady? I co jeśli zmanipulował je tak, że kobiety w tym świecie nigdy nie zdołają wdrapać się na szczyt? Kiedy wydarza się coś, co demaskuje mroczne realia firmy, Alex zaczyna rozumieć, w jaki sposób kobietom takim jak ona przekazuje się – wprost, ale i w sposób zawoalowany – co mają robić, aby odnieść sukces w miejscu pracy. Mając tę wiedzę, Alex nie może dłużej milczeć, nawet jeśli zrobienie tego, co uważa za właściwe – ujawnienie prawdy, miałoby oznaczać postawienie wszystkiego na szali.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

80
Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania. Jak samodzielnie znaleźć właściwe punkty akupresurowe i wykorzystać je do uleczenie wielu dolegliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akupresura – prosta i skuteczna metoda uzdrawiania. Jak samodzielnie z...
Dostępny
19 szt.

Ta publikacja nauczy Cię zasad i praktykowania akupresury w domu. Terapia wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i pomaga w odzyskiwaniu równowagi energetycznej yin i yang. Masaż punktów akupresury pozwala wzbudzić impulsy, dzięki którym energia dostarczana jest tam, gdzie jej brakuje, lub też ulega rozproszeniu w miejscach zastoju. Masując wybrany punkt na meridianie, uwalniasz energię, która przywraca zdrowie, łagodzi ból mięśni, stawów i kości. Wiedza, którą możesz zdobyć poprzez ćwiczenia opisane w tej publikacji, jest niezwykle cenna. Będziesz mógł ją wykorzystać zawsze, gdy tylko poczujesz ból w jakiejkolwiek części ciała. Dzięki tej naturalnej metodzie pozbędziesz się nie tylko oznak choroby, lecz także jej przyczyny. Samoleczenie dzięki akupresurze.

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

81
Jeszcze nie wieczór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze nie wieczór
Dostępny
38 szt.

Jak długo będzie trwać życie dziecka, które właśnie się urodziło? Kim jesteśmy, gdy wybija nasza godzina? Kto będzie odczuwał po nas żałobę? Jenny Erpenbeck zabiera nas ze sobą w podróż przez te wszystkie życia, które mogą się zawierać w jednym istnieniu. Autorka rzuca wnikliwe spojrzenie na rozwidlenia, na których rozstrzygają się sprawy zasadnicze. Główna bohaterka jej powieści umiera jako dziecko. A może jednak nie? Umiera jako młoda zakochana kobieta. A może jednak nie? Umiera jako osoba zdradzona. Jako powszechnie szanowana. Jako przez wszystkich zapomniana. A może jednak nie? Jenny Erpenbeck sugestywnie i z wielką maestrią opowiada o tym, jak to, co nazywamy „losem”, okazuje się niepojętym zbiegiem historii i kultury, rodzinnych i osobistych uwikłań. Ale przy tym wszystkim przypadek „siedzi w swej żelaznej izbie i rachuje”. „Jest w tym mnóstwo poezji, ale ani śladu patosu; ogromny kunszt dramaturgiczny i poetycka pewność, że wystarczy zmienić jeden jedyny szczegół, by wszystko się całkowicie zmieniło.” – Sonja Hartwig, „KulturSPIEGEL”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

82
Sutry w jodze. Jak wykorzystać mądrość jogi w codziennym życiu, odzyskać spokój, poradzić z negatywnymi emocjami, poprawić relacje i skutecznie osiągać swoje cele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sutry w jodze. Jak wykorzystać mądrość jogi w codziennym życiu, odzysk...
Dostępny
21 szt.

Jak poradzić sobie ze smutkiem i innymi negatywnymi emocjami? W jaki sposób kultywować radość i prowadzić pełne szczęścia życie? Gdzie można odnaleźć sacrum w zabieganym świecie? Odpowiedzi niosą Ci sutry w jodze. Ta książka stanowi nowoczesną, jasną i pomocą interpretację starożytnego tekstu Jogasutry, czyli aforyzmów Patańdźalego. Dzięki inspiracjom w niej zawartym możesz poszerzyć terapię jogi o mądrości jej klasycznej filozofii. Autorki przygotowały refleksje, ćwiczenia i wskazówki dotyczące wykorzystania sutr we współczesnym życiu. To pomoże Ci wzmocnić duchowość, poszerzyć horyzonty, poprawić relacje. Sprawi, że Twój rozwój osobisty będzie podążał w odpowiednim kierunku. Joga – trening dla ciała, umysłu i ducha.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

83
Sekretny język Tarota. Jak profesjonalnie interpretować Wielkie i Małe Arkana, by otrzymać właściwe odpowiedzi dotyczące miłości, zdrowia, szczęścia i sukcesów zawodowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny język Tarota. Jak profesjonalnie interpretować Wielkie i Małe...
Dostępny
22 szt.

Dając wgląd w bliską i nieco dalszą przyszłość, odpowiadając na trudne pytania czy też rozwiewając wątpliwości dotyczące życia osobistego i zawodowego, karty Tarota są niczym klucz otwierający wszystkie drzwi. Dzięki tej książce dowiesz się, jak czytać karty Tarota i poznasz zasady wróżenia z nich. Zgłębisz sens pradawnych symboli Wielkich i Małych Arkanów, uniwersalnych wróżb i nauczysz się najpopularniejszych rozkładów Tarota. W ten sposób zyskasz pewność co do słuszności podejmowanych decyzji i wybieranych kierunków życiowych dróg. Astropsychologia odsłoni przed Tobą sekrety nie tylko Twojego życia, ale również otaczających Ciebie ludzi. Tarot – jak poznać przyszłość i zrozumieć teraźniejszość.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

84
Węzeł gordyjski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węzeł gordyjski
Dostępny
8 szt.

Monografia poświęcona jest środowiskom katolików świeckich w PRL w latach 1956?1989. Książka składa się poniekąd z dwóch części. W pierwszej przedstawiono historię środowisk, w drugiej zaś poszczególnych postaci z nimi związanych, czasami mniej znanych bądź po prostu zapomnianych. Książkę uzupełniają w większości dotąd niepublikowane fotografie pozyskane ze zbiorów prywatnych.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

85
Urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodziny
Dostępny
61 szt.

Dwa lata temu Ava Sawyer nie wróciła z przyjęcia do domu. Co się wtedy tak naprawdę wydarzyło? Pięcioletnia Ava Sawyer nigdy nie wróciła do domu z przyjęcia urodzinowego swojej przyjaciółki. Poszukiwania dziewczynki nie przyniosły skutku, policja okazała się całkiem bezsilna. Jednak dwa lata później ciało dziewczynki zostaje odnalezione, za to znika jej przyjaciółka, Audrey Briggs. Audrey również brała udział w feralnym przyjęciu. Śledztwo prowadzi komisarz Natalie Ward, matka dwójki nastolatków. Sprawa Audrey mrozi jej krew w żyłach i zarazem boleśnie przypomina poprzednie śledztwo, które miało tragiczny finał. Natalie wkrótce odkrywa niepokojące luki w alibi matki Avy, a gdy zaczyna drążyć głębiej, okazuje się, że ojciec zabitej dziewczynki też nie mówi całej prawdy. Wiele wskazuje też na to, że coś do ukrycia ma Elsa - właścicielka centrum ogrodniczego, w którym odbywało się tamto przyjęcie. Gdy coraz bardzie prawdopodobna staje się hipoteza, że morderca Avy i Audrey to osoba z ich bliskiego otoczenia, do domu nie wraca kolejna dziewczynka, też obecna na urodzinach przed dwoma laty. Czy Natalie uda się schwytać zabójcę, zanim zginie kolejne dziecko? Urodziny to idealna książka dla miłośników serialu „Broadchurch” i fanów powieści Ruth Ware, Gillian McAllister czy Camilli Läckberg. Carol Wyer jest brytyjską powieściopisarką i satyryczką, a także laureatką Winner of The People's Book Prize Award. Napisała bestsellerową serię kryminałów, których główną bohaterką jest komisarz Natalie Ward. Do tej pory sprzedały się one w ponad 750 tysiącach egzemplarzy i ukazały w kilkunastu krajach, m. in. w Norwegii, Włoszech, Turcji, Czechach, na Węgrzech i Słowacji, a teraz także w Polsce.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

86
Już, już! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już, już!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Już, już! Już idę, no… – powtarza nieustannie Lula. Po co tyle niecierpliwości! Pies, lekcje, kolacja, a nikogo nie obchodzi, ile ma jeszcze do zrobienia w Kryształowym Zamku. Lula to prawdziwa prymuska, świetnie się uczy, nie zaniedbuje obowiązków, a przy tym jest miła, życzliwa i ma tak sprytne palce, że chyba zostanie rzeźbiarką. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo na razie coś stanęło jej na drodze. Coś, co obudziło w niej bestię… Myślisz, że to nie może przebiegać tak szybko? Cóż, to tak się właśnie przebiega. Normalni rodzice od razu by coś zauważyli? Przykro mi, nie zauważają. Zareagowalibyście natychmiast? Na pewno? Najstraszniejsze w tej historii jest to, że dzieje się naprawdę. Znakomity, zaangażowany tekst o problemach ludzi bardzo młodych i wrażliwych, którzy zanurzeni w świecie cyberprzestrzeni, najnowszych technologii, powszechnej komputeryzacji – rujnują swoje życie psychiczne i osobowość. „Zwyczajny świat zwyczajnej dziewięciolatki, która dzięki uczestnictwu w grze odkrywa bezpieczną dla siebie przestrzeń. Jej historię, spisaną w przystępny, chwilami nawet humorystycznych sposób, należy jednak traktować jako ważną wskazówkę. Może nawet przestrogę”. – Igor Wiśniewski, psycholog dziecięcy

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

87
Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota
Dostępny
76 szt.

Mała i jej tata wybierają się na wakacje na wyspę Bornholm. Co im się przydarza? Zwykłe rzeczy: rejs w czasie sztormu, spacer plażą o północy, spotkanie z chłopcem o rybim ogonie, wyprawa rowerem wodnym na pełne morze... Dołączcie do nich i spędźcie tydzień na Bornholmie – wśród jaskółek, morskich fal i zabawnie snutych opowieści. Ta kameralna, prosto opowiedziana historia spodoba się miłośnikom Dzieci z Bullerbyn. Obydwie książki łączy spora dawka uśmiechu i trafne opisy drobnych, codziennych sytuacji, z których wynikają całkiem niebłahe pytania.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

88
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

A więc zostałaś nazwana dziwką? Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc. Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie. Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming podany wszystko jedno w jakiej formie boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet. Czy można z tym wygrać? To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują autorki książki. Wspólnie z psycholożkami, dziennikarkami, seks workerkami i seksuolożkami zastanawiają się, skąd bierze się slut-shaming, jak działa i w jaki sposób można się go pozbyć. Dziwki, zdziry, szmaty to również do bólu osobista i szczera opowieść o tym, jak każda z bohaterek książki doświadczyła tego rodzaju przemocy. Na sam koniec autorki oddają głos kobietom, które cieszą się seksem na własnych zasadach. Erotyczne historie – prywatne, intymne, oszałamiające i podniecające – dodają odwagi i pokazują, jak nie dać się zawstydzić.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

89
Kurs na śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs na śmierć
Dostępny
56 szt.

Za grzechy trzeba płacić Na terenie największej szkoły policyjnej kraju dochodzi do brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest okryty złą sławą komendant, a pierwszą wskazówką dla śledczych – zdjęcie pięknej dziewczyny z jego portfela. Wkrótce potem z okna swojego mieszkania w modnej warszawskiej dzielnicy wypada Olga Burzyńska. Samobójstwo? Wątpliwości wzbudza jej skrzynka mailowa. Trzydziestolatka wysyłała zamordowanemu komendantowi erotyczne wiadomości, a dzień po jego śmierci była widziana w okolicach miejsca zbrodni. Policja traktuje tę sprawę priorytetowo. Do grupy śledczej zostaje włączony Paweł Łukasik – dawny as komendy głównej, przed trzema laty przeniesiony dyscyplinarnie na prowincję. Równolegle zabójcy szuka młodziutka kursantka Agnieszka Jamróz, chcąca pozbyć się łatki ofermy. Oboje odkrywają, że pod osłoną nocy w akademii dochodziło do dramatycznych wydarzeń. Wśród kursantów i wykładowców są osoby, które zrobią wszystko, by prawda nie wyszła na jaw. Wojciech Wójcik – pisarz, autor książek Nikomu nie ufaj (2016), Garść popiołu (2016), Jezioro pełne łez (2017), Młoda krew (2018), Miałeś tam nie wracać (2019), Himalaistka (2020) i Dziedzictwo von Schindlerów (2020).

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

90
Riot Baby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Riot Baby
Dostępny
94 szt.

Policyjna brutalność, rasizm i niesprawiedliwość. Intymna historia rodzinna i dystopijna narracja o Ameryce. Kev chce bronić siostrę przed mocami, które mogą ją zniszczyć. Ale czy kiedy zostanie uwięziony, Ella pozwoli bratu cierpieć? Historia płonie rewolucyjnym ogniem, a jednocześnie niemal szeptem opowiada o miłości, wściekłości i doświadczeniach czarnoskórych Amerykanów. Dzieciństwo Elli i jej brata zostało zdefiniowane i zniszczone przez rasizm. Ale ich przyszłość może zmienić cały świat. „Riot Baby tak bardzo pęka w szwach od ognia, pasji i mocy, że ostatecznie zmienia to, co nazywamy narracją, w coś zupełnie innego”. – Marlon James, autor Krótkiej historii siedmiu zabójstw i Księgi nocnych kobiet „Riot Baby, pierwsza powieść Onyebuchiego dla dorosłych, jest w równym stopniu historią Elli i jej brata Kevina, jak i historią czarnego bólu w Ameryce, rozmiaru i źródeł policyjnej brutalności, rasizmu i niesprawiedliwości w tym kraju. Napisana prozą tak palącą i precyzyjną jak krwawe diamenty”. – „The New York Times” Najbardziej oczekiwana książka w 2020 roku według Book Riot; Buzzfeed; Paste; WBUR. Najlepszy wybór w 2020 roku według NPR; Wired; Book Riot; Publishers Weekly; NYPL; The Austen Chronicle; Kobo; Google Play; Powell's Books; Den of Geek.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

91
Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Głos ciała to zbiór wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej. W dziesięciu rozdziałach autor przedstawia bioenergetyczne podejście do różnorodnych zagadnień, takich jak współzależność schorzeń fizycznych i psychicznych, teoria przyjemności oparta na naturalnych rytmach ciała, wpływ autoekspresji na zdrowie psychiczne, deformacje myślenia pod wpływem emocji jako mechanizm obronny, ewolucyjne spojrzenie na ludzką seksualność. Wyjaśnia również, w jaki sposób wola życia i pragnienie śmierci mogą stanowić przeszkodę na drodze do spełnienia, a także prezentuje różnice pomiędzy agresją a okrucieństwem i rolę, jaką odgrywa w tych emocjach nasze ciało. Na koniec analizuje osobowość psychopatyczną, wskazując na związek pragnienia władzy z frustracją i pustką życiową. Alexander Lowen (1910–2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Opierał się na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

92
Puzzle 10x2 elementy. Rok w lesie. Rodzice i dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 10x2 elementy. Rok w lesie. Rodzice i dzieci
Nasza Księgarnia - gry, 10x2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.03

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego Roku w lesie! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Piękne i trwałe dwuelementowe puzzle z mieszkańcami lasu. Zabawa polega na łączeniu rodziców z dziećmi. Wśród par znalazły się niedźwiadki, jeże, żubry, ryjówki czy szopy. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. PuzzleRok w lesie. Rodzice i dzieci” zachęcają do poznawania nowych zwierząt, a także rozwijają wyobraźnię i ćwiczą dokładność i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że to doskonały pomysł na prezent. Pudełko zawiera 20 dużych elementów, czyli 10 par do ułożenia. Wyprodukowano w Polsce. Wymiary opakowanie: 7.0 x 13.5 x 13.5 cm

26,90 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 5,00 zł

93
Dolores Claiborne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolores Claiborne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.06

Błyskotliwe studium charakteru i ciemnych stron kobiecej psychiki. Czasem, żeby żyć, trzeba zabić… Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę, Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani Donovan była prawdziwym piekłem. Dolores miała więc powody, by nienawidzić chlebodawczyni. Nie zabiła jej jednak. Tak przynajmniej twierdzi, a następnie, wprawiając w zdumienie przesłuchującego ją komendanta policji, przyznaje się do zamordowania przed dwudziestoma dziewięcioma laty swojego męża. W długim monologu opowiada o tym, co zdarzyło się na wyspie w 1963 roku podczas zaćmienia słońca.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

94
Rok w lesie. Memo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w lesie. Memo
Nasza Księgarnia - gry, od 24 miesięcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego Roku w lesie! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. „Rok w lesie. Memo” pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że gra w memo będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny. Pudełko zawiera 24 duże kafelki, czyli 12 par. Wyprodukowano w Polsce. Wymiary opakowania: 7.0 x 13.5 x 13.5 cm

28,90 zł
21,10 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,80 zł

95
Intruzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Intruzi
Dostępny
1 szt.

Kontynuacja historii o niezwykłej miłości, której udało się pokonać śmierć Dylan i Tristanowi udało się zrobić coś nieprawdopodobnego – oszukać przeznaczenie i uciec z zaświatów. Nie mają prawa znajdować się tam, gdzie są: Dylan powinna była zginąć w wypadku kolejowym, a Tristan dalej pełnić swoją służbę jako przewoźnik zmarłych dusz. Teraz, powróciwszy do życia, bohaterowie odkrywają, że łączy ich coś mocniejszego niż miłość. Ich dusze są związane ze sobą. Oboje umarliby, gdyby się rozdzielili. Kiedy przekroczyli granicę i wrócili do świata, nie tylko złamali odwieczne prawo życia i śmierci, lecz również wskazali drogę ucieczki innym. Teraz bohaterowie muszą zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu. Intruzi to drugi tom młodzieżowej trylogii Claire McFall. Jej pierwsza część – Przewoźnik – została wydawniczą sensacją w Chinach, gdzie sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy książki! Jej zawrotna popularność przyczyniła się do tego, że wkrótce powieść zostanie zekranizowana.

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

96
Łowca cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca cieni
Dostępny
86 szt.

Pierwszorzędny thriller psychologiczny poruszający problem dyskryminacji i przemocy wobec kobiet Powieść laureatki Szklanego Klucza 2020 za najlepszą skandynawską powieść kryminalną Pełen napięcia i zwrotów akcji kryminał poruszający kwestę dyskryminacji kobiet wykonujących zawody przypisane niegdyś mężczyznom. Grebe pokazuje losy trzech policjantek, które stając w obronie ofiar, same się nimi stają… W lutową noc 1944 roku w sztokholmskiej dzielnicy Klara zostaje znaleziona kobieta ukrzyżowana na podłodze. Trzydzieści lat później na jednym z sennych przedmieść miasta policja natrafia na kobietę zamordowaną w taki sam bestialski sposób. skutki Pościg za zabójcami okazuje się brzemienny w skutkach dla policjantek zajmujących się tymi przypadkami – dla Malin w latach 70., dla Hanne w latach 80. ubiegłego stulecia oraz dla Malin działającej współcześnie.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

97
Jak człowiek staje się mordercą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak człowiek staje się mordercą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Dlaczego ludzie zabijają? Czy popełnienie makabrycznej zbrodni czyni z człowieka potwora? Czy każdy z nas, gdyby miał powód, mógłby stać się zabójcą? Richard Taylor, psychiatra sądowy, w trakcie dwudziestu sześciu lat praktyki klinicznej zetknął się z ponad setką spraw dotyczących morderstw. Każda z nich wiązała się z innymi motywacjami sprawcy. W swojej opowieści autor wspomina najbardziej tragiczne, przerażające i poruszające przypadki. W książce Jak człowiek staje się mordercą „bohaterami” stają się zarówno oskarżeni, jak i pacjenci, których leczył. Autor ujawnia tajemnice swojej pracy zawodowej oraz sekrety z przeszłości własnej rodziny. Ta książka to niezwykła analiza psychiki zabójców, a także wyjątkowy wgląd w zakamarki ludzkiej psychiki.

54,90 zł
40,63 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

98
Trogirskie wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trogirskie wakacje
Dostępny
27 szt.

– Ja nie czuję się wolna – powiedziała. – Może dlatego, że nie przeżyłaś tego co ja. – Przeżyłam. Przeżyłam dokładnie to samo co ty. Sierpień, Trogir W zabytkowym chorwackim miasteczku panuje upał. To właśnie tu przyjeżdża Olga. Nie jest to jej pierwszy pobyt w tym mieście. Rok wcześniej spędziła tu z córką wakacje, teraz wraca już sama, do tego samego pensjonatu, tego samego pokoju. Ten rok zmienił wszystko, Olga została sama, z mnóstwem pytań bez odpowiedzi. W Trogirze postanawia zakończyć swoje życie. Sprawy komplikują się, kiedy na jej drodze staje Martin, młody Chorwat, z którym jej córka zeszłego lata spędziła kilka wieczorów. Z pomocą chłopaka i Stanisława – rodaka mieszkającego w Niemczech, Olga powoli odkrywa, co wydarzyło się rok wcześniej. Hanna Dikta – pisarka i poetka, autorka docenionych przez czytelników powieści We troje (2016), To nie może być prawda (2018) i Dwie kobiety (2019).

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

99
Scholomance. Tom 1. Lekcja pierwsza. Mroczna wiedza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scholomance. Tom 1. Lekcja pierwsza. Mroczna wiedza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Nowa powieść autorki bestsellerowego cyklu „Temeraire” Szkoła dla wybrańców obdarzonych magicznymi zdolnościami, gdzie porażka oznacza... śmierć! Pierwszy tom cyklu „Scholomance”. Scholomance to szkoła, w której nie ma nauczycieli, wakacji ani przyjaźni między uczniami – tylko strategiczne sojusze. Przetrwanie jest ważniejsze od stopni, gdyż młodzi magowie nie mogą opuścić szkoły, aż ją ukończą lub zginą. Obowiązujące w Scholomance zasady są proste: nie można chodzić samotnie po korytarzach i trzeba się strzec potworów, które czają się wszędzie. Poza tym niektórzy uczniowie praktykują czarną magię, a nawet mordują innych, żeby zwiększyć swoje szanse przeżycia. Galadriel Higgins, zwana El, potrafi stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym w Scholomance, ponieważ ma ogromną moc. Mogłaby bez trudu pokonać wszystkie grasujące potwory. Problem polega na tym, że równie łatwo mogłaby także zabić pozostałych uczniów...

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

100
Rzeki płyną, jak chcą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeki płyną, jak chcą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak milionów ludzi w Europie, do góry nogami. Ojciec poszedł na front, a majątek bez jego opieki szybko zaczął podupadać. Lata mijają. Matka na przemian rozpacza i modli się, Róża wciąż jest trzpiotką, a Klara, mimo protestów starej gosposi Ludwiżanki, urabia sobie ręce po łokcie. Amelka wbrew woli zszokowanej rodziny postanawia podjąć pracę w szpitalu wojskowym w Warszawie. Jednak to zaledwie grom przed prawdziwą burzą. Po kilku miesiącach zawiadamia bowiem rodzinę, że wraca do rodzinnego majątku z… mężem. Żołnierzem, którego poznała w szpitalu. Kim jest mąż Amelki? Jak jego obecność w dworze wpłynie na życie Klary, Róży i ich matki? Czy Amelka może być pewna uczuć męża? Znakomita powieść, której bohaterki można pokochać całym sercem.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

Wróć do góry