hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.03.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 12 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Terapeutka (B.A. Paris), na drugim O naśladowaniu Chrystusa (Tomasz a Kempis). Kolejny produkt to Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 2. Zeszyt 3 (Elżbieta Lekan, Joanna Myjak) oraz Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 1. Zeszyt 1 (Elżbieta Lekan).
1
Terapeutka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapeutka
Dostępny
9036 szt.

Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Na tym osiedlu wszystko jest doskonałe. Nawet zbrodnia… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu. Właśnie spełnia się ich marzenie. Ale pozory mogą mylić. Wkrótce Alice zaczyna poznawać sąsiadów i odkrywa przerażający sekret domu, w którym zamieszkała. Co więcej, odczuwa coraz silniejszą więź z Niną, terapeutką, do której wcześniej ten dom należał. Tragiczne wydarzenia sprzed lat stają się obsesją Alice. Tym bardziej, że gdy tylko z kimkolwiek porusza ten temat, wszyscy nabierają wody w usta. Mieszkańcy ekskluzywnego osiedla pilnie strzegą swoich sekretów. I nie są tak doskonali, jak się na pozór wydaje…

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

27 osób kupiło
2
O naśladowaniu Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O naśladowaniu Chrystusa
Dostępny
17 szt.

Klasyka duchowości chrześcijańskiej.Popularny poradnik życia chrześcijańskiego powstał prawdopodobnie przed rokiem 1427 i stał się najczęściej czytaną po Biblii książką na świecie. O naśladowaniu Chrystusa składa się z czterech ksiąg: Zachęta pomocna w życiu duchowym, Zachęta do życia wewnętrznego, O wewnętrznym ukojeniu i Gorąca zachęta do Komunii Świętej, które przypuszczalnie powstały w różnym czasie jako odrębne dzieła. Fragmenty dzieła zostały włączone do liturgii godzin w posoborowym brewiarzu.Książka doskonale nadaje się do codziennych rozważań i modlitwy. Napisana w formie dialogu ucznia z niewidzialnym mistrzem była ulubioną lekturą wielu świętych i mistyków, m.in. Franciszka Salezego, Ignacego Loyoli, Josemari Escrivy, Teresy z Lisieux, Jana XXIII i Thomasa Mertona. Wśród czytelników tego dzieła wymienia się również Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana K. Norwida i Stefana Żeromskiego. W czasie II wojny światowej wysyłano je do obozów jenieckich i przemycano do obozów koncentracyjnych.W Polsce pierwszy (anonimowy) przekład ukazał się w 1545 r. Autorami kolejnych byli m.in. ks. Jakub Wujek, ks. Aleksander Jełowicki czy Anna Kamieńska. Prezentowane wydanie cechuje się znakomitym tłumaczeniem o. Wiesława Szymony OP, który otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2006 za pełen subtelności język oddający wiernie klimat devotio moderna.

19,90 zł
11,99 zł

Rabat 39,7%
oszczędzasz 7,91 zł

18 osób kupiło
3
Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 2. Zeszyt 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 2. Zeszyt 3
Dostępny
418 szt.

Zeszyty ćwiczeń o różnej skali trudności do nauki czytania sylabowego z naklejkami i elementami do wycięcia. Dzięki różnorodnym zadaniom dzieci będą mogły rozwijać spostrzegawczość, ćwiczyć układ ręka-oko, a przede wszystkim poznawać i utrwalać litery oraz ich połączenia, czyli sylaby, co przygotuje je w przyszłości do nauki czytania i pisania.

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

17 osób kupiło
4
Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 1. Zeszyt 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylabki Tygryska. Nauka czytania. Poziom 1. Zeszyt 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Zeszyty ćwiczeń o różnej skali trudności do nauki czytania sylabowego z naklejkami i elementami do wycięcia. Dzięki różnorodnym zadaniom, dzieci będą mogły rozwijać spostrzegawczość, ćwiczyć układ ręka-oko, a przede wszystkim poznawać i utrwalać litery oraz ich połączenia, czyli sylaby, co przygotuje je w przyszłości do nauki czytania i pisania.

9,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

15 osób kupiło
5
Masaż tantryczny. Stymulująca moc erotycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż tantryczny. Stymulująca moc erotycznego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Masaż tantryczny wniesienie do Twojego życia intymnego nowe cielesne i duchowe doświadczenia. Ten wyjątkowy przewodnik po technikach masażu intymnego zawiera estetyczne fotografie obrazujące metody stopniowania zmysłowego dotyku i stymulacji punktów energetycznych. Obok szczegółowego opisu masażu erotycznego znajdziesz też fantazyjne sposoby wzmagające siły witalne, zapewniające przepływ energii w związku i szczęście. A mieszanki zmysłowych olejków wzmocnią odczuwanie bliskości i intymności. Opanujesz też pięć stopni dotyku tantrycznego, który ma na celu zacieśnienie partnerskich relacji. To forma terapii dla par, które pragną poznać nowy wymiar zmysłowej pieszczoty i pełniej odczuwać przyjemność płynącą z miłości. Magiczny seks cudowny związek.

44,40 zł
32,41 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

11 osób kupiło
6
Guma do skakania z serduszkiem lub kwiatuszkiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guma do skakania z serduszkiem lub kwiatuszkiem, mix wzorów
Askato
Dostępny
185 szt.

Skakanka to prosta zabawka w 5 kolorach o długości około 5 m. Służy ona do różnych gier na zewnątrz, jak i w domu, w tym prostych ćwiczeń fizycznych. Guma do skakania pozwala na utrzymanie sprawności fizycznej w niezwykle przyjemny sposób. Można używać ją w domu, w ogrodzie, można grać samemu lub w kilka osób. W zestawie znajduje się drewnina ozdoba (serduszko, kwiatek), która pilnuje, aby guma się nie rozwinęła. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,70 zł
13,99 zł

Rabat 16,2%
oszczędzasz 2,71 zł

10 osób kupiło
7
Trąbka drewniana, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trąbka drewniana, mix kolorów
Askato
Dostępny
107 szt.

Pięknie pomalowana drewniana trąbka z dźwiękiem jest idealna do kreatywnego i przyjemnego poznawania świata muzyki! Należy dmuchnąć w otwór drewnianej trąbki, aby wydobył się dźwięk. Dmuchanie to nie tylko świetna zabawa dla naszych maluchów, ale także dobre ćwiczenie logopedyczne dla dzieci. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,60 zł
8,99 zł

Rabat 15,2%
oszczędzasz 1,61 zł

9 osób kupiło
8
Karty Tarot Premium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Tarot Premium
Cartamundi, od 18 lat
Dostępny
3 szt.

Znane karty Tarota zostały stworzone przez Artura E. Waite'a i Pamelę Colman Smith. Edycja Premium nawiązuje kolorystyką do pierwszego wydania z 1909 roku. Czytelna symbolika wraz z „Małymi Arkanami” przedstawionymi w formie łatwych do zinterpretowania obrazków, to najbardziej atrakcyjne elementy talii. 96-stronicowa książeczka dołączona do talii 78 kart jest autorstwa Rachel Pollack i Johannesa Fiebiga. Napisy na kartach i mała książeczka dołączona do talii są w języku angielskim.

68,90 zł
56,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,40 zł

8 osób kupiło
9
Lupa drewniana, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lupa drewniana, mix kolorów
Askato
Dostępny
135 szt.

Wyjątkowo istotnym elementem w rozwoju i edukacji dziecka jest nauka przez zabawę. Lupa z pewnością ucieszy i pobudzi ciekawość. Wprowadzi dziecko w świat przygód, pozwoli to na nowo odkryć znany już ogródek, łąkę, park. Dostarczy mu wielu impulsów do dalszego poszukiwania odpowiedzi na pytania Dlaczego? Jak? Gdzie? Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,50 zł
10,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 1,51 zł

7 osób kupiło
10
Cień ponurego Wschodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
11
Świnka Peppa. Ogródek Peppy (ze zmywalnym flamastrem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Ogródek Peppy (ze zmywalnym flamastrem)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Ogródek Peppy to książeczka, której bohaterką jest znana i lubiana postać z bajki „Świnka Peppa”. Świnka tak bardzo polubiła liczenie, że liczy wszędzie, nawet podczas zabawy w ogrodzie. Przyłącz się do niej i licz razem z nią. Kolorowa książeczka zachęci dzieci do trenowania umiejętności plastycznych. W środku znajdziesz dużą porcję ciekawych i zabawnych zadań. Można je rozwiązywać wielokrotnie, wystarczy użyć zmywalnego flamastra.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
12
Karty Tarot A E Waite Tarot Mini BE GB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
35,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,72 zł

4 osoby kupiły
13
Cudzoziemskie żony i matki władców Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudzoziemskie żony i matki władców Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Pierwsi Piastowie brali sobie za żony księżniczki czeskie lub pochodzące z Rzeszy, w późniejszych czasach, aż do rozbicia dzielnicowego, większość stanowiły mieszkanki Rusi. Jagiellonowie i Wazowie chętnie żenili się z Habsburżankami, uważanymi za płodne. Nasi władcy poślubiali również Litwinki, Francuski, czy Węgierki, w gronie naszych królowych znalazła się także jedna Włoszka. Wszystkie cudzoziemskie księżniczki przybywające do naszego kraju, były na ziemiach swojego przyszłego męża uroczyście witane, co nie gwarantowało im szczęśliwego pożycia, chociaż wiele z nich znalazło miłość i szczęście w związku, niektóre jednak musiały tolerować u boku swego królewskiego małżonka kochanki. Wśród cudzoziemskich żon władców Polski nie brakowało silnych indywidualności i wiele z nich zasługuje wręcz na osobną publikację. Przedstawione w książce królowe albo odegrały ważką rolę w naszych dziejach, dorobiły się, jak Rycheza, Bona i Ludwika Maria, czarnej legendy lub, pomimo swoich zasług, są dzisiaj zupełnie zapomniane. Właśnie taki los spotkał dwie królowe: Helenę Moskiewską, małżonkę Aleksandra Jagiellończyka i Eleonorę Habsburg, żonę Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Galerię cudzoziemskich królowych zamyka Maria Józefa, poślubiona Augustowi II z dynastii Wettynów, która była ostatnią koronowaną królową wolnej Polski.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
14
Karty Cosmic Tarot GB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Cosmic Tarot GB
Cartamundi
Dostępny
31 szt.

Zestaw 78 kart Tarota.

68,90 zł
56,50 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,40 zł

4 osoby kupiły
15
Karty tarot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty tarot
Cartamundi, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Talia tarot została wydana ponad 20 lat temu w Niemczech i Szwajcarii. Szybko stała się bestsellerem, za sprawą kolorowego przedruku historycznych kart Arthura E. Waitea i Pameli Colman Smith. Niebieski rewers kart zdobiony jest pięknym różanym krzyżem, który odwołuje się do Bractwa Różanego Krzyża. Wydanie składa się z talii oraz książeczki z 32 stronami z tekstami Rachel Pollack.

59,90 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,78 zł

4 osoby kupiły
16
Karty Tarot A E Waite Pocket Tarot Blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
42,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,34 zł

3 osoby kupiły
17
Niesforny alfabet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesforny alfabet
Dostępny
2 szt.

Czy poznając alfabet można dobrze się bawić? Oj, można, można. Kto nie wierzy, niech zajrzy do tej książki. Oto zbiór króciutkich opowiadań, które pomogą najmłodszym poznać wszystkie litery alfabetu. Poznać i polubić, bo jak tu nie czuć sympatii do fakira Franciszka, czy gąski Gosi, prawda? Miłej zabawy.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

3 osoby kupiły
18
Czytanki. Wyrazy. Materiały do nauki czytania metodą sylabową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki. Wyrazy. Materiały do nauki czytania metodą sylabową
Dostępny
54 szt.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają czytać lub mają trudności z opanowaniem tej umiejętności. Za pomocą tej książki dziecko uczy się czytać metodą sylabową. Wszystkie wyrazy są zapisane dwoma kolorami czcionki, zgodnie z podziałem na sylaby. Prezentowana książka jest wzorowana na opracowaniu Czytanki. Materiały do nauki czytania metodą sylabową. Przyjęto tu taką samą zasadę nauki jak w przytoczonej publikacji. Na każdej rozkładówce wprowadzona jest jedna litera, dwuznak lub trójznak. Na stronach parzystych znajdują się wyrazy zbudowane z poznanych już liter, ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych do przeczytania. Na stronach nieparzystych wszystkie te słowa są zapisane jeszcze raz, ale w dowolnej kolejności. W drugiej części książki znajdują się zestawy wyrazowe (zgrupowane według budowy oraz w sposób dowolny) służące do doskonalenia czytania. Zaletą Czytanek..., zwłaszcza zestawów wyrazowych, jest to, że wyrazy do czytania nie są ze sobą powiązane znaczeniowo, dzięki czemu dzieci nie będą uczyły się ich na pamięć i rzadziej będą próbowały je zgadywać, bo nie będą mogły domyślić się ich z kontekstu. Kontynuacją książki Czytanki - wyrazy jest publikacja Czytanki - zdania i teksty.

33,00 zł
27,39 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,61 zł

3 osoby kupiły
19
Słoneczna ruleta. Wiersze przebrane z lat 1969-2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoneczna ruleta. Wiersze przebrane z lat 1969-2020
Dostępny
16 szt.

Słoneczna ruleta to obszerny wybór wierszy Józefa Barana z lat 1969-2020. Jak zapowiada podtytuł, są to wiersze starannie przebrane, ale ponieważ autor tego tomu wydał już ponad 30 książek, tom choć obszerny, pomieścił wiersze najlepsze. Znajdziemy tutaj samą esencję tej słonecznej, oddanej życiu, ale i gorzkiej poezji. Wiele skomplikowanych, ale pociągających smaków istnienia. Za odkrywcę poezji Józefa Barana uważa się Artura Sandauera, choć wcześniej całe kolumny wierszy poety publikował „Tygodnik Powszechny”. Józef Baran pracował jako nauczyciel, redaktor w tygodniku „Wieści”, reportażysta w „Dzienniku Polskim”. Jego wiersze przełożono na ponad 20 języków, osobne tomy ukazały się w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Za twórczość poetycką otrzymał m.in. Nagrodę Fundacji Kościelskich w Genewie, wyróżnienie PEN West czy Nagrodę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. W 1989 roku wiersze poety weszły do podręczników szkolnych. Lektura tych wierszy przywraca wiarę w prawo poezji do mówienia pozornie prostymi słowami o sprawach trudnych egzystencjalnie, o słonecznym, ale rzucającym także raniący cień ludzkim życiu. „Wiersze adresuję do wybrednych znawców sztuki poetyckiej, ale i do tzw. zwykłego odbiorcy. Nie pochwalam tych, którzy zamykają się w wieży hermetycznej poezji uniwersyteckiej. Uważam to za początek końca żywej poezji”. – Józef Baran

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

3 osoby kupiły
20
Gang Godziny Duchów (2 wydanie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gang Godziny Duchów (2 wydanie)
Dostępny
206 szt.

Kiedy zegar na wieży wybija północ, a wszystkie dzieci pogrążone są we śnie, nadchodzi czas Gangu Godziny Duchów. Najlepsi z najlepszych. Błyskotliwi, bezszelestni, brawurowi. Wszyscy w piżamach. Niektórzy w bandażach. Mają tylko jeden cel. Spełniać marzenia pacjentów szpitalnego oddziału dziecięcego. Herbatka u królowej, czy wyprawa na biegun północny? Na co masz ochotę? Wybieraj...

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

3 osoby kupiły
21
Karty Tarot Mystical Lenormands Cards - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
32,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
22
Czytanki. Zdania i teksty. Materiały do nauki czytania metodą sylabową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanki. Zdania i teksty. Materiały do nauki czytania metodą sylabową
Dostępny
23 szt.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają czytać lub mają trudności z opanowaniem tej umiejętności. Za pomocą tej książki dziecko uczy się czytać metodą sylabową. Wszystkie wyrazy są zapisane dwoma kolorami czcionki, zgodnie z podziałem na sylaby. Prezentowana książka jest wzorowana na opracowaniu Czytanki. Materiały do nauki czytania metodą sylabową. Przyjęto tu taką samą zasadę nauki jak w przytoczonej publikacji. Na każdej rozkładówce wprowadzona jest jedna litera, dwuznak lub trójznak. Na stronach parzystych zapisano zdania, a na stronach nieparzystych – krótkie teksty, w których starano się wykorzystać jak najwięcej wyrazów zawierających wprowadzaną literę. Dzięki temu dziecko może poznawać dany znak w praktyce. W drugiej części książki znajdują się krótkie opowiadania zawierające wszystkie litery polskiego alfabetu. W tych tekstach nie ma już dwukolorowego podziału na sylaby.

29,50 zł
24,49 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
23
Rodin (Basic Art Series 2.0) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodin (Basic Art Series 2.0)
Dostępny
4 szt.

Sculpting life: When marble and clay come alive While anchoring his practice in the traditions of antiquity and the Renaissance, Auguste Rodin (1840-1917) paved the way for modern sculpture. From a very early stage, he was interested in movement, the expression of the body, chance effects, and the incomplete fragment. It was these elements that gave shape, and the impression of life, to such famous works as The Kiss and The Thinker. Produced in collaboration with the Musée Rodin, this TASCHEN Basic Art introduction examines the formative years of Rodin`s training as well as the key stages of his subsequent career. It retraces the genesis of his sculptures and monuments from both a historical and an aesthetic point of view and illuminates the links between his different works. The reader gains access to the artist`s ideas, as well as to the real material processes in his studio - the modelling in clay, the passage from plaster to bronze or to marble, enlargement, the creation of assemblages, and his deeply sensual erotic drawings. An inexhaustible source of inspiration for subsequent generations of artists, Rodin`s work incorporated innovation and transgression, but above all an unrivalled passion for working in front of the living model and for capturing the truth of human experience and forms. With rich illustration and texts from François Blanchetiere, this book invites us to discover - and rediscover - this priceless legacy.

72,00 zł
2 osoby kupiły
24
Długopis żelowy GR-101 czarny (12szt) GRAND - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis żelowy GR-101 czarny (12szt) GRAND
Grand
Dostępny
4 szt.

z wymiennym wkłademergonomiczna obudowa z uchwytem antypoślizgowymprzezroczysta obudowa umożliwia kontrolę stopnia zużycia wkładuskuwka w kolorze wkładudługość pisania: 400 mgrubość linii 0,5 mmczarny kolor tuszuopakowanie: 12 szt.

12,99 zł
2 osoby kupiły
25
Życie erotyczne Słowian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie erotyczne Słowian
Dostępny
2524 szt.

Tomasz J. Kosiński, znawca historii i obyczajów dawnej Słowiańszczyzny, autor m.in. Rodowodu Słowian, Wiary Słowian i Bogów Słowian, w swej najnowszej książce wprowadza czytelników w świat słowiańskiej miłości i seksualności. Można się z niej dowiedzieć, jak Słowianie kochali (dosłownie i w przenośni), jak odnosili się do nagości i seksu, jak zawierali związki małżeńskie i czy byli wierni małżonkom. Poznamy też obyczaje, magię i sztukę związane z erotyką i płodnością. Jak pisze T.J. Kosiński: „Dla Słowian sfera seksualna stanowiła niezwykle istotny aspekt życia. Była związana z kultem życia i płodności, a dzięki prokreacji rodziły się dzieci – nowe pokolenia. Ziemia była utożsamiana z kobietą w myśl zasady: »matka ziemia przynosi nam owoce, jak kobieta rodzi dziecko«. Z kolei męskiej mocy przypisywano magiczne właściwości i porównywano ją do siewu. Dlatego przed obsianiem ziemi przedstawiciele niektórych plemion słowiańskich oddawali się miłosnym igraszkom na polach. Dawni Słowianie kojarzyli seks ze szczęściem, tańcem i muzyką oraz cudem narodzin, co miało zapewnić połączenie z naturą…”.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
26
Sylabki Tygryska. Nauka czytania Poziom 2. Zeszyt 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylabki Tygryska. Nauka czytania Poziom 2. Zeszyt 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Zeszyty ćwiczeń o różnej skali trudności do nauki czytania sylabowego z naklejkami i elementami do wycięcia. Dzięki różnorodnym zadaniom dzieci będą mogły rozwijać spostrzegawczość, ćwiczyć układ ręka-oko, a przede wszystkim poznawać i utrwalać litery oraz ich połączenia, czyli sylaby, co przygotuje je w przyszłości do nauki czytania i pisania.

8,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
27
20th Century Photography - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Photography
Dostępny
9 szt.

From Ansel Adams to Piet ZwartThe Museum Ludwig`s handbook of photography in the 20th century `Defining images of photographic art in this century which kept me turning the 750+ pages with enthusiasm for many an hour.` - Photo Art International, United Kingdom The history of photography began nearly 200 years ago, but only relatively recently has it been fully recognised as a medium in its own right. Cologne s Museum Ludwig was the first museum of contemporary art to devote a substantial section to international photography. The L. Fritz Gruber collection, from which this book is drawn, is one of the most important in Germany and one of the most representative anywhere in the world, constituting the core of the museum s holdings. This book provides a fascinating insight into the collection s rich diversity, from conceptual art to abstraction to reportage, all of the major movements and genres are represented via a vast selection of the century s most remarkable photographs. From Ansel Adams to Piet Zwart, over 850 works are presented in alphabetical order by photographer, with descriptive texts and photographers biographical details, providing a comprehensive and indispensable overview of 20th century photography. Edited by the Museum Ludwig Cologne

97,00 zł
2 osoby kupiły
28
Perfumy, attar i bakhur. Przewodnik po świecie arabskich wonności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfumy, attar i bakhur. Przewodnik po świecie arabskich wonności
Dostępny
37 szt.

Czym jest dla nas zapach? To wspomnienie przywołujące obrazy z dzieciństwa, podróży, przypominające osoby, sytuacje. To osobiste odczucie owiane tajemniczością, które tak trudno opisać. Ma moc wyzwalania emocji, choć nie możemy go zobaczyć, dotknąć, a jedynie poczuć. To niematerialne dziedzictwo każdego zakątka świata, które oprowadza podróżnych po miejscach kultu, restauracjach, ogrodach. Najmocniej działają na nas zapachy, którymi nie oddychamy na co dzień. Zapach to jednocześnie najtrudniejsze do opisania w książce wrażenie zmysłowe. Mimo to Perfumy, attar i bakhur to książka przepełniona zapachami. Zabierze Czytelnika w zapachową podróż w czasie i przestrzeni, przybliży historię perfum i kadzideł, składniki wykorzystywane w perfumerii, zwyczaje „zapachowe” funkcjonujące na Półwyspie Arabskim, a wreszcie przekaże podstawy wiedzy, jak stworzyć własną kompozycję zapachową oraz jak wybierać perfumy i nie dać się oszołomić feerią aromatów.

79,00 zł
67,94 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,06 zł

2 osoby kupiły
29
The Hobbit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Hobbit
Dostępny
14 szt.

This is the story of how a Baggins had an adventure, and found himself doing and saying things altogether unexpected Bilbo Baggins is a hobbit who enjoys a comfortable, unambitious life, rarely travelling further than the pantry of his hobbit-hole in Bag End. But his contentment is disturbed when the wizard, Gandalf, and a company of thirteen dwarves arrive on his doorstep one day, to whisk him away on a journey there and back again. They have a plot to raid the treasure hoard of Smaug the Magnificent, a large and very dangerous dragon The prelude to THE LORD OF THE RINGS, THE HOBBIT has sold many millions of copies since its publication in 1937, establishing itself as one of the most beloved and influential books of the twentieth century.

45,00 zł
42,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

2 osoby kupiły
30
Zeszyty Formacji Duchowej 66/2015. Zbawienie to pełnia szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Formacji Duchowej 66/2015. Zbawienie to pełnia szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Celem każdej religii jest uszczęśliwienie człowieka. Dla religii małych to szczęście polega na zaspokajaniu ludzkich apetytów. Najczęściej są one związane z pożądliwością ciała, oczu i pychą żywota. Wielkie religie ukierunkowują poszukiwania w stronę wartości nastawionych na karmienie apetytów wyobraźni, rozumu i woli. Chrześcijaństwo jest jedną z wielkich religii, a szczęście, jakie Jezus ofiaruje swoim wyznawcom, jest najwyższym szczytem ludzkich pragnień. On sam ten szczyt zdobył i wytyczył szlak, który na niego prowadzi. Wielu poszło tym szlakiem i mają udział w szczęściu. Wśród nich jest św. Paweł, nawrócony Żyd, którego Bóg poprosił, aby przekazał prawdę o szczęściu zawartym w dwóch słowach: „wybawić” i „zbawić”. Jezus bowiem pragnie wybawić i zbawić każdego człowieka. Wybawienia dokonał przez odkupienie, a ludzi dobrej woli zbawia od wszystkich zniewoleń, z jakimi mamy do czynienia.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
31
Birma. Złota ziemia roni łzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Birma. Złota ziemia roni łzy
Dostępny
42 szt.

Współczesne krytyczne wobec Birmy zachodnie, bliskowschodnie i nadwiślańskie głosy, słusznie oburzając się na prześladowania Rohingya, nie biorą wszakże pod uwagę ogromu zmian, jakie zaszły nad Irawadi, oraz specyfiki tego kraju. Lektura Złotej ziemi z pewnością im się przyda. Będąc świetnym zapisem chwili tuż przed zmianami, książka ta oferuje rzecz w obserwowaniu rzeczywistości birmańskiej bezcenną: perspektywę. Uświadamia, jak daleko Birma doszła w ciągu dekady. Pozwala spojrzeć na ten kraj i gnębiące go problemy z dystansu, z większą empatią. Powinna stać się lekturą obowiązkową dla każdego, kto nie pamięta Birmy sprzed 2011 roku (a tym, którzy pamiętają, z pewnością pomoże przypomnieć sobie, jak źle się działo w kraju pod generalskim butem). Po jej przeczytaniu spojrzenie na Birmę powinno stać się bardziej zniuansowane, głębsze. Birma wciąż czeka na swoją „jedność w różnorodności”, na rozwiązanie etnicznego węzła gordyjskiego. Wciąż trwa mierzenie się z niejednoznacznym dziedzictwem kolonialnym. Nie zmienił się również – wzrósł wręcz – polityczny kult Aung Sana, założyciela państwa. Utrzymało się uwielbienie dla jego córki, Aung San Suu Kyi, i to mimo pięciu lat jej rządów, co wiązało się z koniecznością pójścia na liczne kompromisy moralno-polityczne. Birmańczycy – inaczej niż Zachód – świetnie rozumieją tę cenę i wciąż stoją za Suu Kyi murem. Bo jest dla nich niczym symboliczna tarcza, broniąca przed generałami. Ludzie w Birmie – zarówno Birmańczycy, jak i mniejszości – doskonale pamiętają uchwycone w Złotej ziemi przez Bogdana Góralczyka „długie trwanie” rządów Tatmadaw i za żadne skarby świata nie chcą by się powtórzyło. Niestety, mroczne widmo ery generałów powróciło 1 lutego 2021 roku, ponownie sprawiając, że Złota Ziemia roni łzy. – dr hab. Michał Lubina, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ Prof. zw. dr hab. Bogdan J. Góralczyk, politolog i sinolog, b. dyplomata, publicysta, wykładowca w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego i jego były dyrektor. W latach 2003–2008 był ambasadorem RP w Tajlandii, akredytowanym również w Republice Filipin i Związku Mjanma. Do Mjanmy – Birmy – później jeszcze wielokrotnie jeździł. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych, w tym w zagadnieniach globalizacji, tematyce europejskiej oraz rynków i przemian zachodzących w Azji. Szczególnie dogłębnie zbadał specyfikę, rolę i zmiany dokonujące się w Chinach i na Węgrzech (znając języki obu krajów), czego najlepszym dowodem są dwie książki wydane nakładem Wydawnictwa Dialog: Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje (2018) oraz Węgierski syndrom Trianon (2020).

85,00 zł
73,10 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,90 zł

1 osoba kupiła
32
Ludwik i Zelia Martin. Świętość na każde czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludwik i Zelia Martin. Świętość na każde czasy
Dostępny
13 szt.

Ludwik i Zelia Martin, rodzice św.Teresy od Dzieciątka Jezus, swą świętość osiągali wśród codziennych radości i zmartwień, sukcesów i trudnych doświadczeń. Czytelnik odkryje zdumiewającą aktualność ich drogi. W przywołanych w biografii wydarzeniach odnaleźć można dynamizm wiary i miłości, który stopniowo zbliżył ich do siebie i zjednoczył wokół najważniejszej tajemnicy: żyć dla Boga w codzienności

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
33
Nawigacja prosta, łatwa, zabawna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawigacja prosta, łatwa, zabawna
Dostępny
493 szt.

"Nawigacja prosta, łatwa, zabawna" nie jest nużącym, przeznaczonym do wkuwania, podręcznikiem, ale 224 stronami fascynującej lektury. Miesięcznik "Ocean Life" nazwał ją najniezwyklejszym zaproszeniem do nobilitującej sztuki samodzielnego prowadzenia jachtu. W całości lub fragmentach przetłumaczono "Nawigację" w Stanach, Niemczech, Rosji i Japonii. Zamiast tradycyjnych - delikatnie mówiąc - mało zrozumiałych dywagacji, Czytelnik znajdzie w książce fragmenty prozy Borchardta, Londona, Vernego i innych trubadurów morza. Anegdoty, instrukcje z pierwszej ręki, przystępne wyjaśnienia i pełne humoru ilustracje. Autor "Nawigacji" - kapitan jachtowy żeglugi wielkiej i doktor nauk zarazem, dokonał niemałej sztuki bezawaryjnego przebycia 150 tys. mil pod żaglem, w tym 75 tys. samotnie. Jak pisze: "Podróżowałem również wytwornymi cruiserami, zardzewiałym frachtowcem, tratwami, otwartymi szalupami czy okrętem podwodnym. Nie raz były to również psie zaprzęgi, samoloty sportowe, balony, lotnie, rowery, narty. Czasem, z konieczności, nogi własne. Wehikuły te zaniosły mnie na wszystkie oceany i komplet siedmiu kontynentów świata. Pozwalając dotrzeć do tak egzotycznych miejsc jak kontynentalna Antarktyda, Wyspa Wielkanocna, Iwo Jima, wulkany Meksyku czy najgłębsze wody świata - 11 km głębie Rowu Mariańskiego. Czytelnikom "Nawigacji" - przyszłym nawigatorom, którzy dotrą zapewne jeszcze dalej, ślę autorskie - "stopy wody pod kilem!". Tych, którzy przeczytają "Nawigację", zapraszamy do innego, równie fascynującego podręcznika Andrzeja Urbańczyka, pod uwodzicielskim tytułem "Dookoła świata bez sztormów".

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
34
Objawienia i listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienia i listy
Dostępny
47 szt.

Objawienia Błogosławionej Małgorzaty Ebner w jasny sposób ukazują dzieje konkretnego życia mistycznego i stanowią księgę pociech dla wszystkich, którzy doświadczają cierpień i bezczynności. Błogosławiona Małgorzata Ebner była zakonnicą i mistyczką. Wstąpiła do klasztoru dominikanek pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Mödingen w diecezji augsburskiej. Ciężko zachorowała i została przykuta do łóżka. W 1332 roku na polecenie kierownika duchowego zapisywała swoje mistyczne doświadczenia w dzienniku. Korespondowała z dominikaninem i mistykiem Janem Taulerem. Zmarła w opinii świętości w wieku 60 lat. Jej kult jako błogosławionej potwierdził papież Jan Paweł II w 1979 roku. W listach Błogosławionej próżno szukać niejasnego, oderwanego od życia sposobu myślenia; dominują w nich praktyka i doświadczenie. Owa relacja mistycznych przeżyć ma tym większą wartość, że zawdzięczamy je miłującej prawdę kobiecie, której zupełnie obce były fanatyzm i przesada. Małgorzata z podziwu godną otwartością mówi o swych pokusach, trudnościach i sukcesach. Z jej zapisków wyłania się fascynujący obraz drogi, którą przebyła ku pełni mistycznego życia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
35
Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy mat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy mat
Dostępny
88 szt.

Książeczka Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne zawiera ćwiczenia i zagadki matematyczne przeznaczone głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Matematyka może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą i ciekawą formą odkrywania świata, w którym matematykę spotyka się niemal na każdym kroku. Jeśli w atrakcyjny sposób pokażemy przedszkolakowi, że matematyka otacza nas zewsząd i że mamy z nią do czynienia każdego dnia, to on ją polubi. Przedszkolak przelicza podczas spaceru drzewa w parku i uzbierane kasztany: przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku: przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje. A to wszystko to matematyka.

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
36
Dreszcze Beskidów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreszcze Beskidów
Dostępny
22 szt.

Rzecz przeniesie nas do XV wieku, w czasy, gdy na terenach Szczyrku i okolicznych wsi żyli i pracowali Cystersi, a obok w najlepsze kwitły gusła i pradawne obrzędy, zaś doliny spowijał mrok, ciemniejszy od wnętrza najgłębszej studni. Poznacie tu młodzieńca, który niekoniecznie marzy o dorosłości, prostą służącą, która ma w sobie więcej mocy niż niejedna królowa, czy starego zawadiakę, który lepiej niż mieczem posługuje się tylko butelką mocnego trunku. Książka jest moją próbą wykreowania własnej mitologii regionu, w którym się urodziłem i miasta, które kocham- Szczyrku. Wyruszcie ze mną zatem w pełną akcji opowieść o ludzkich namiętnościach, strachu, ale i miłości i już dziś zapewnijcie sobie miejsce w gospodzie „Na brzegu”!

45,00 zł
2 osoby kupiły
37
A Memory Called Empire (Teixcalaan) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Memory Called Empire (Teixcalaan)
Dostępny
7 szt.

Arkady Martine`s A Memory Called Empire is one of the hottest science fiction debuts around, with amazing word-of-mouth acclaim still building. For those who loved Ann Leckie`s epic space opera Ancillary Justice, Tasmyn Muir`s Gideon the Ninth and Iain M. Bankss Culture novels. Shortlisted for the Goodreads Choice Awards 2019 Contender for debut of the year SFX Magazine In a war of lies she seeks the truth . . . Ambassador Mahit Dzmare travels to the Teixcalaanli Empires interstellar capital, eager to take up her new post. Yet when she arrives, she discovers her predecessor was murdered. But no one will admit his death wasnt accidental - and she might be next. Now Mahit must navigate the capitals enticing yet deadly halls of power, to discover dangerous truths. And while she hunts for the killer, Mahit must somehow prevent the rapacious Empire from annexing her home: a small, fiercely independent mining station. As she sinks deeper into an alien culture that is all too seductive, Mahit engages in intrigues of her own. For shes hiding an extraordinary technological secret, one which might destroy her station and its way of life. Or it might save them from annihilation. A Memory Called Empire is followed by A Desolation Called Peace in the Teixcalaan duology. `A Memory Called Empire perfectly balances action and intrigue with matters of empire and identity. All-round brilliant space opera, I absolutely loved it` - Ann Leckie, author of Ancillary Justice

58,00 zł
49,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
38
Wiedeń 1913 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedeń 1913
Dostępny
156 szt.

Wiedeń 1913 to próba rekonstrukcji świata, który minął bezpowrotnie wraz z I Wojną Światową. Jest to również wyprawa do źródeł nowoczesności. Rok 1913 to fascynujący czas ścierania się starych i nowych idei, nie tylko w muzyce, malarstwie i literaturze, ale także w nauce i w życiu codziennym. Wiedeń jest miejscem, gdzie widać to wyraźnie. Książka opowiada o spotkaniach wybitnych artystów: Schiele i Kokoschka, wielkich kompozytorów: Schönberg i Szymanowski, wspaniałych pisarzy: Kafkę i Musila. Autor zamiast jednej prawdy pokazuje złożone mechanizmy mitologizacji historii, w której splątani są bohaterowie książki.

65,00 zł
54,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
39
Jojo drewniane zwierzątko, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jojo drewniane zwierzątko, mix wzorów
Askato
Dostępny
16 szt.

Jojo to tradycyjna, znana wszystkim zabawka w nowej, oryginalnej odsłonie. Zabawka jojo rozwija koordynację wzrokowo ruchową oraz koncentrację. To zabawka zręcznościowa, która przynosi mnóstwo frajdy i zabawy, a kolorowe zwierzątka zachęcają do ćwiczenia i doskonalenia techniki. Wielkość zabawki jest dostosowana do rączek dziecka. Średnica: 6.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,00 zł
7,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
40
Karty Tarot Crowley Thoth Wersja kieszonkowa GB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
40,92 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
41
A Wrinkle in Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Wrinkle in Time
Dostępny
4 szt.

Disney takes the classic sci-fi adventure, A Wrinkle in Time to the silver screen! With an all-star cast that includes Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Chris Pine, and newcomer Storm Reid, the major motion picture brings the world of Wrinkle to life for a new generation of fans. Meg always felt she was different and when she and her little brother Charles Murry go searching for their lost father, they find themselves travelling on a dangerous journey through a `wrinkle in time`. As the cosmic evil forces of darkness threaten to swallow the universe, Meg must overcome her insecurities and channel all her inner strengths - her stubbornness, anger and ultimately her love - to save her family. An exciting mixture of fantasy and science fiction, which all the way through is dominated by the funny and mysterious trio of guardian angels known as Mrs Whatsit, Mrs Who and Mrs Which, A Wrinkle in Time is an empowering story about the battle between good and evil and the power of love. This movie tie-in edition of the timeless novel features the complete, unabridged original text, and an introduction by the film`s director, Ava DuVernay.

44,00 zł
40,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,08 zł

1 osoba kupiła
42
Monkey Puzzle (Board book) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monkey Puzzle (Board book)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Poor little Monkey! He`s lost his mum. Luckily Butterfly is nearby to help him find her... `I`ve lost my mum!` Where is Monkey`s mummy? It`s not too much fun being lost in the jungle, and little monkey wants his mum. A kindly butterfly is keen to help, but they don`t seem to be having much luck but they don`t seem to be having much luck and keep finding the wrong animals! But eventually, they find... Dad! It`s just as well that he knows exactly where mum is, and she`s waiting with a well-deserved cuddle. Monkey Puzzle is a clever, funny and charming tale from the unparalleled picture book partnership of Julia Donaldson and Axel Scheffler, creators of The Gruffalo. This handy board book format is perfect for younger readers. It features the classic story with a stunning redesigned cover and beautiful finish, making it a must-have for even the smallest Donaldson and Scheffler fans! Also available in board book format and with striking redesigned covers are: The Gruffalo, The Gruffalo`s Child, Room on the Broom, The Snail and the Whale, The Smartest Giant in Town, Charlie Cook`s Favourite Book, and A Squash and a Squeeze.

38,00 zł
32,30 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

1 osoba kupiła
43
Abacus Year 3 Textbook 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,20 zł
49,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,07 zł

1 osoba kupiła
44
Farm World. SLH42481. Trening zręcznościowy dla kucyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH42481. Trening zręcznościowy dla kucyków
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Podczas treningu zwinności kucyki wesoło zapoznają się z różnymi przeszkodami. Po pierwsze: mogą je powąchać od góry do dołu. Następnie są ostrożnie prowadzone wokół nich i nad nimi. Niektóre przeszkody mogą wydawać się im do tego stopnia karkołomne, że muszą zebrać w sobie bardzo dużo odwagi, by spróbować ten pierwszy raz. W takich sytuacjach wiele zależy także od Ciebie. Uda się Wam zrobić wszystko jeśli wykażesz się cierpliwością, czułością i miłością! Gdy przejdziecie ten etap Twoje kucyki zyskają dużo więcej pewności siebie. Zawartość zestawu: figurka klasycznego kucyka, figurka kuca szetlandzkiego, figurka dziewczynki, kask do jazdy konnej, uzda, lina do prowadzenia, brama wjazdowa, 8 elementów wybiegu, huśtawka, 4 słupki treningowe, 4 przeszkody z pnia drzewa, 2 słupy, 2 balony, płyta podstawy, brama, 4 proporczyki, poprzeczka, 5 zasłon z frędzli, arkusz naklejek

159,90 zł
148,71 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,19 zł

1 osoba kupiła
45
Pieczątka zwierzątko, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątka zwierzątko, mix wzorów
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Kolorowy stempelek dla dzieci odbija na papierze grafikę zwierzątka taką samą jak sam stempel. Ma gąbkę nasączoną tuszem – tusz można uzupełniać. Pieczątka jest zamykana, co zabezpiecza przed wysychaniem tuszu. Stempelek wykonany z drewna. Wymiary stempelka: 3.2 x 6.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
46
The Priory of the Orange Tree - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Priory of the Orange Tree
Dostępny
4 szt.

THE INTERNATIONAL BESTSELLER A world divided. A queendom without an heir. An ancient enemy awakens. `Epic` - Guardian `Majestic` - Daily Mail `Escapism at its finest - Shannon, we salute you` - Stylist An enthralling, epic fantasy about a world on the brink of war with dragons - and the women who must lead the fight to save it. The House of Berethnet has ruled Inys for a thousand years. Still unwed, Queen Sabran the Ninth must conceive a daughter to protect her realm from destruction - but assassins are getting closer to her door. Ead Duryan is an outsider at court. Though she has risen to the position of lady-in-waiting, she is loyal to a hidden society of mages. Ead keeps a watchful eye on Sabran, secretly protecting her with forbidden magic. Across the dark sea, Tané has trained to be a dragonrider since she was a child, but is forced to make a choice that could see her life unravel. Meanwhile, the divided East and West refuse to parley, and forces of chaos are rising from their sleep.

61,00 zł
50,63 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
47
Swimming in the Dark - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swimming in the Dark
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

A Guardian Book of the Year `Tomasz Jedrowski`s Swimming in the Dark is captivating on the twin challenge of being both gay and liberal in communist Poland. An enchanting story of coming out and surviving, just, in a cold climate` - Andrew Adonis, Evening Standard Books of the Year `One of the most astonishing contemporary gay novels we have ever read . A masterpiece` - Attitude `A beautiful novel, and at its heart it was an amazing love story and I think that`s something that everyone is looking for` BBC Radio 4 Open Book, Editor`s Pick `Marvellous, precise, poignant writing, the reader is happy to be overwhelmed. The highest talent at work` - SEBASTIAN BARRY `A lyrical exploration of the conflict between gay love and political conformity. Jedrowski is an authentic new international star` - EDMUND WHITE You were right when you said that people can`t always give us what we want from them. Poland, 1980. Anxious, disillusioned Ludwik Glowacki, soon to graduate university, has been sent along with the rest of his class to an agricultural camp. Here he meets Janusz - and together, they spend a dreamlike summer swimming in secluded lakes, reading forbidden books - and falling in love. But with summer over, the two are sent back to Warsaw, and to the harsh realities of life under the Party. Exiled from paradise, Ludwik and Janusz must decide how they will survive, and in their different choices, find themselves torn apart. Swimming in the Dark is an unforgettable debut about youth, love, and loss - and the sacrifices we make to live lives with meaning.

48,90 zł
40,59 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,31 zł

1 osoba kupiła
48
Sprawa ukraińska jako problem międzynarodowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa ukraińska jako problem międzynarodowy
Dostępny
34 szt.

Sprawa ukraińska jako problem międzynarodowy to krótka broszura składająca się z 5 części. W pierwszej części poruszane są kwestie ukraińskie na tle przyszłości stosunków polsko-niemieckich i polsko-rosyjskich. W drugiej, autorzy omawiają stosunek polskiej racji stanu do rozbioru wschodniego sąsiada. W trzeciej części poruszany jest wątek problemu ukraińskiego. W czwartej, możliwości rozwiązania sprawy ukraińskiej w płaszczyźnie międzynarodowej. A w piątej, ich wpływ na ukształtowanie się stosunków wewnątrz Polski.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
49
Abacus Year 3 Textbook 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,20 zł
49,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,07 zł

1 osoba kupiła
50
Karty Tarot Primal Lenomand (GB/FR/DE) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
40,92 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
51
Kartki wyrwane z podróżnego dziennika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartki wyrwane z podróżnego dziennika
Dostępny
12 szt.

Akcja książki Kartki wyrwanej z podróżnego dziennika zaczyna się w Wirginii. Gorący dzień, w czasach Wielkiego Kryzysu. Na opustoszałej drodze psuje się autobus. Pasażerom oznajmiono, że naprawa potrwa do następnego dnia. Zbieg okoliczności sprawił, że przy drodze zatrzymało się wesołe miasteczko. Prawdziwa syrena. Żywy trup. Trzyoki mężczyzna. W wesołym miasteczku jest nawet dziewczyna z rękoma zamiast stóp. Howard wie, że takie atrakcje wyglądają złowrogo. Ale Howard jeszcze nie wie, że beztroska zabawa szybko zmieni się w koszmar.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
52
Balansujące kuleczki, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balansujące kuleczki, mix wzorów
Askato
Dostępny
6 szt.

Drewniana gra zręcznościowa, rozwinie koncentrację i nauczy cierpliwości. Gracze muszą balansować kulami wokół kolorowej sceny leśnej, aby zająć wszystkie wolne dołki. Gra rozwija koordynację rąk i oczu, logiczne myślenie i koncentrację. Średnica: 5.5 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

11,70 zł
9,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
53
Apokalipsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa
Dostępny
52 szt.

Instytut Globalizacji wydaje kolejną, po Historii zbawienia książkę hiszpańskiego teologa. Być może, szczególnie obecnie, czasy ostateczne kojarzą się z ogólnoludzką katastrofą. Ale przecież Apokalipsa jest przesłaniem nadziei. „Apokalipsa pozwala odkryć znaczenie obecnej historii, która jawi się jako zawiła i pełna konfliktów. Nadzieja na ostateczny cel, do którego zbiegają się czasami poplątane ścieżki ludzkich losów, staje się mocnym oparciem dla teraźniejszości, w której przychodzi nam mierzyć się ze złem i trudem zachowania wierności Panu” – Emiliano Jimenez Hernandez

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
54
Abacus Year 5 Textbook 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,20 zł
49,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,07 zł

1 osoba kupiła
55
Extreme Hatred, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extreme Hatred, CD
Hypnosia, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1. Extreme Hatred 2. Circle Of The Flesh 3. The Last Remains 4. Operation Clean-Sweep 5. Comatose 6. Act Of Lunacy 7. Gates Of Cirith Ungol 8. Hang 'Em High 9. Traumatic Suffering

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

56
Vi Overlevde, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vi Overlevde, CD
Bizzarekult, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

57
Video Nasty, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Video Nasty, CD
Nasty Video, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.Video Nasty 2.Nightmare Beach 3.Castle Freak 4.Pieces 5.Black Christmas 6.Final Exam 7.Antichrist

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

58
En Delirium, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
En Delirium, CD
GRIEF COLLECTOR, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Corridors 2.Wintersick 3.Our Poisonous Ways 4.The Letting Go 5.When Sanity Eludes Me 6.Knee Deel in Devils 7.10 Days (of Disbelief) 8.Misery Mongers 9.Scorned Heart 10.Then Comes Darkness 11.Voodoo - Die Young 1.A Prelude to Grief 2.Eyes of Fog 3.Consuming Indignation 4.A Mournful Pact 5.Of Misery and Woe 6.To Grips

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

59
Condemned To Suffer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Condemned To Suffer, CD
Sepiroth, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.45362971N126375544E 2.Embedded Defect 3.Agonizing Subjection 4.Six Times a Charm 5.Condmened to Suffer 6.Destined Between the Eyes 7.Psuedoscience 8.Selective Apocalypse 9.Pulmarary Barotrama 10.River of Perdition

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

60
Illusions Under The Sun, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Illusions Under The Sun, CD
BLACK MOON MOTHER, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

1.Lost in the Maze 2.Around the Finger 3.High Winds 4.Slow Down 5.First Light 6.Radiant Sun 7.Afterglow

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

61
Upside Down, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upside Down, CD
Dostępny
18 szt.

1. Upside Down Theme 2. Super God 3. Tumblin' Dominoes 4. Never Again Your Slave 5. She Never Turns Around 6. Globestrutter 7. The Dudes ; the Dancers 8. Twang 'Em and Kerrang 'Em 9. It's Not the End 10. Interstellafella

62,90 zł
62
Podstawowe pojęcia historii sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawowe pojęcia historii sztuki
Dostępny
151 szt.

Znaczenie wydanej w roku 1915 książki Heinricha Wölfflina porównać można jedynie do przełomu rewolucji Kopernikańskiej. Wniosła ona bowiem do warsztatu historyka sztuki cały szereg nowych narzędzi badawczych, takich jak analiza strukturalna i opisowa koncepcja metody historycznej, oraz dokonała błyskotliwego podziału na styl klasycystyczny i barokowy na podstawie pojęć odnoszących się do cech formalnych. Jednocześnie Wölfflin wykazał, że to właśnie forma, a nie treść ? jak powszechnie sądzono ? opisuje świat, w którym powstaje dzieło sztuki. Współcześnie dzieło niemieckiego badacza stanowi lekcję, jak wnikliwie odczytywać malarstwo, rzeźbę i architekturę.

65,00 zł
54,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,40 zł

63
Stracone miliony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracone miliony
Dostępny
125 szt.

Stracone miliony – intymna historia o braterstwie, miłości, poświęceniu i zdradzie. Opowieść o dwóch braciach, którzy wiodą wspólny, awanturniczy żywot, podróżując, jak bitnicy, skacząc do towarowych pociągów i dorywczo pracując. Mimo wspólnie dzielonego losu, mają zupełnie różne pragnienia i postawy. Jak potoczy się ich historia gdy staną przed największymi życiowymi wyborami, przed próbą czasów w których żyją? W swojej najnowszej, oszołamiająco dobrej powieści, Jess Walter, wspaniale maluje portret Ameryki początku XX wieku i burzliwych, trudnych lat młodego jeszcze kraju, z jego niespokojnym, głodnym życia społeczeństwem. Powieść w zaskakujący sposób rezonuje ze współczesnością, z coraz większymi, międzyludzkimi podziałami, będąc jednocześnie porywającą, sensacyjną prozą. Jess Walter ugruntowuje swoją pozycję wśród najciekawszych, współczesnych pisarzy, a Stracone miliony mogą stać się jedną z najbardziej pożądanych książek XXI wieku.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

64
Piłsudski między Stalinem a Hitlerem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłsudski między Stalinem a Hitlerem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Na początku drugiej dekady lipca 1933 roku w Warszawie, zapewne w jakimś ustronnym miejscu, odbyło się tajne spotkanie polskiego ministra spraw zagranicznych Józefa Becka z Karolem Radkiem, polskim Żydem i działaczem bolszewickim, wysłannikiem sowieckiej kompartii. Beck w imieniu marszałka Józefa Piłsudskiego miał zaproponować Sowietom… sojusz przeciwko Niemcom, którymi od stycznia rządził agresywny nacjonalista Adolf Hitler. Było to wprost niewyobrażalne, wszak od czasów wojny polsko-bolszewickiej z lat 1919-1920 relacje między oboma krajami były złe. Jak to się stało, że Piłsudski próbował po cichu dogadać się ze Stalinem, dlaczego ów plan się nie powiódł i zakończył tylko paktem o nieagresji z 25 lipca 1932 roku, a także jak doszło do unormowania stosunków Polski z Trzecią Rzeszą w styczniu 1934 roku – pokazuje dr Krzysztof Rak, historyk, autor bardzo dobrze przyjętej w 2019 roku książki Polska – niespełniony sojusznik Hitlera.

79,90 zł
63,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

65
Listy Kazimierza do żony Rozalii z 1914 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Kazimierza do żony Rozalii z 1914 roku
Dostępny
100 szt.

Historia Rozalii i Kazimierza Czerwoszów, młodego małżeństwa z Łopusznej i Białej, opowiedziana przez ich wnuków, którzy wykorzystali stare listy. W opisywanych czasach - na początku XX wieku - nie było wielu małżeństw węgiersko-galicyjskich, a potem spisko-podhalańskich. Łopuszna należała do Galicji, która wchodziła w skład cesarstwa austriackiego. Nowa Biała była wówczas na terytorium królestwa węgierskiego. Obie miejscowości są odlegle od siebie zaledwie o 5 km. Mimo że oboma państwami rządził cesarz i król w jednej osobie, legendarny już dziś Franciszek Józef, to między nimi była granica państwowa oddzielająca regiony Podhala i Spisza. Granica, która nie zawsze była przyjazna. Jej śladem jest stara droga dojazdowa do pól. Wspólny byt Rozalii i Kazimierza przerwała I wojna światowa zaledwie kilka lat po ślubie. Kazimierz został wcielony do wojska i zginął już na początku wojny, prawdopodobnie pod Rawą Ruską. Wywarł jednak na swoją rodzinę ogromny wpływ.

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

66
Pain Resistance Suffering, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pain Resistance Suffering, CD
Phlebotomized, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. It Will Pass... 2. Pain, Resistance, Suffering 3. No Surrender 4. Beheaded Identity 5. You Have No Idea 6. Collusion Starts Here 7. GPS

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

67
Pomezania Na styku świata pogańskiego i chrześcijańskiego (studia z dziejów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomezania Na styku świata pogańskiego i chrześcijańskiego (studia z dz...
Niedostępny
Brak

"Pomezania była jednym z 11 obszarów plemiennych, które u progu podboju Prus przez zakon krzyżacki po trwającym dwa wieki okresie konsolidacji wykształciła swój specyficzny społeczno-kulturowy charakter. Od stuleci obszar zamknięty między Wisłą, Drwęcą, Osą i zabagnionymi obniżeniami terenowymi od Nogatu po jezioro Drużno, poddawany był wieloetnicznym wpływom. Na zachodnie i południowe pogranicze Pomezanii we wczesnym średniowieczu docierało od strony Pomorza i ziemi chełmińskiej osadnictwo słowiańskie. Pewien wpływ na kształtowanie się społeczeństwa oraz ukierunkowanie działań lokalnych elit miał z pewnością wieloetniczny port w Truso. Jako szczególnie ważny ośrodek handlu aktywizował lokalne społeczności w partycypacji dystrybuowania posiadanych dóbr i w konsekwencji dawał możliwość bogacenia się, stymulował też poszukiwanie towarów, które można było wymieniać na pożądane przedmioty zbytku - stanowiące o statusie ich właściciela." (fragment Wstępu)

104,00 zł
Powiadomienie
68
Straż Graniczna w Działdowie 1928-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straż Graniczna w Działdowie 1928-1939
Niedostępny
Brak

Książka, stanowi pierwszą zwartą publikację, poświęconą Straży Granicznej, która chroniła najdłuższy odcinek granicy II Rzeczypospolitej. Pozycja składa się z czterech bloków tematycznych. Pierwszy, przedstawia okres poprzedzający utworzenie Straży Granicznej i oscyluje wokół ? działającej wówczas ? Straży Celnej. Kolejna część książki, prezentuje organizację działdowskiej Straży Granicznej. Trzeci blok tematyczny, prezentuje różne aspekty działalności struktur formacji na tym odcinku pogranicza wschodniopruskiego. Wreszcie, w czwartej części, poznamy ewidencję oficerów, szeregowych oraz pracowników kontraktowych, którzy w latach 1928-1939 pełnili obowiązki w Straży Granicznej lub w inny sposób pojawili się w jej strukturach.

85,00 zł
Powiadomienie
69
Literackie gramatyki ciągłości i nadmiaru. Próba filologiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literackie gramatyki ciągłości i nadmiaru. Próba filologiczna
Dostępny
19 szt.

Lektura w dialogu literaturoznawczo-językoznawczym pozwoliła nam zaproponować określony sposób analizy tekstów. W dużej mierze jest to fascynacja wolnością języka literatury – od jego wirtuozerskiej kondensacji w wierszu wolnym po szerokie pasaże w przestrzeni prozy. Zarazem jest tu urzeczenie niezawisłością czytelniczych, nie tylko analityczno-interpretacyjnych, gestów, które pozwalały nam doświadczać swobody (i ograniczeń) odbiorczego powtórzenia. Dokonaliśmy wyboru utworów poetyckich i prozatorskich w sposób, w jaki wybiera się fotografie. Z koniecznością dopowiadania tego, co wydarzyło się pomiędzy jednym ujęciem a innym. Nie ma ciągłości następstw, ale jest konsekwencja w myśleniu. Nie ma też odliczania, choć dominuje świadomość zdarzania się określonych zjawisk. Są to zjawiska tekstowe. Nie dążyliśmy do skonstruowania całości. Chcieliśmy poddać się filologicznej próbie, by docenić raz jeszcze (inaczej, wspólnie) artystyczną wolność literatury. „Fascynujące jest w tej książce połączenie „eliptycznej nieciągłości”, „urywkowości i fragmentaryzmu” z interpretacyjnym nadmiarem, przywracającym ciągłość opowieści. Czasowi nadaje się tutaj pozycję uprzywilejowaną w stosunku do przestrzeni, ale autorzy sugerują równowagę czy też równoważność obu”. – Prof. dr hab. Elżbieta Tabakowska „Literaturoznawczo-językoznawczy dialog autorów jest inspirującą i udaną próbą przełamania obserwowanej od lat separacji obu dyscyplin. Uważność mikrolektury, dociekliwość analityczna spotykają się tu z umiejętnością syntezy, dzięki czemu dostajemy do rąk znakomitą pracę analityczną w rozpoznaniach i syntetyczną w swych wnioskach”. – Prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

70
Gregaer, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gregaer, LP
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Natans (Orchestral Version) 2. Domstol (Orchestral Version) 3. Kollaps (Orchestral Version) 4. Gregær (Orchestral Version)

97,90 zł
Powiadomienie
71
Within Each Lies The Other, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Within Each Lies The Other, CD
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. On the Inside 2. Take Me There 3. Wallow 4. Stranger in the Mirror 5. I'm Not the Only One 6. Grayscale 7. Stay 8. Let Me Go 9. Hiding from Myself 10. One Last Time 11. Wither

49,90 zł
72
To The End, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To The End, LP
Memoriam, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Lista utworów: 1. Onwards Into Battle 2. This War is Won 3. No Effect 4. Failure to Comply 5. Each Step (One Closer to the Grave) 6. To the End 7. Vacant Stare 8. Mass Psychosis 9. As my Heart Grows Cold

128,90 zł
118,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

73
To The End, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To The End, CD
Memoriam, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

1.Onwards Into Battle 2.This War is Won 3.No Effect 4.Failure to Comply 5.Each Step (One Closer to the Grave) 6.To the End 7.Vacant Stare 8.Mass Psychosis 9.As my Heart Grows Cold

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

74
Domy polskie we wschodniopruskim Olsztynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domy polskie we wschodniopruskim Olsztynie
Niedostępny
Brak

„W wiek XIX, epokę nowoczesności, modernizacji, Olsztyn wszedł jako część państwa pruskiego. Zjawiska rozwoju powodowanego przez czynniki społeczne i gospodarcze doprowadziły miasto do rozkwitu. Do przekroczenia jego danych granic. Do zmian, które pozwoliły mu wyrosnąć na stolicę rejencji i jedno z większych miast regionu. Wzrost poprzez inwestycje, zwiększenie liczby urzędników i żołnierzy powodował, że Olsztyn piękniał i stawał się nowoczesny. Jednocześnie jednak zmieniał się jego narodowy charakter. Żywioł niemiecki stawał się co raz bardziej dominujący. Ewangelicy dominowali w tradycyjnie katolickiej Warmii. Napływający urzędnicy, żołnierze i ich rodziny stanowili w większości Niemcy. Zmieniał się zatem obraz Olsztyna, w którym język polski zaczął się pojawiać już w XV w., z czasem zaś stał się jego nierozłączną częścią.” – fragment „Przedmowy”

115,00 zł
Powiadomienie
75
Pójdźmy za Jezusem! 12 pięknych opowieści eucharystycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pójdźmy za Jezusem! 12 pięknych opowieści eucharystycznych
Dostępny
12 szt.

Dwanaście świetnie ilustrowanych, wzruszających opowieści na kanwie prawdziwych zdarzeń. Historie te przybliżają najmłodszym tajemnicę Eucharystii oraz tajemnicę niewyczerpanej miłości Jezusa do każdego z nas. Książka bardzo pomagająca w wychowaniu chrześcijańskim, np. w przygotowaniu dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

76
Kazusy z prawa dla ekonomistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazusy z prawa dla ekonomistów
Dostępny
30 szt.

Publikacja stanowi zbiór kazusów dotyczących różnych dziedzin prawa. Książka może być cenną pomocą dla studentów kierunków ekonomicznych przygotowujących się do zajęć, kolokwiów i egzaminów z przedmiotów związanych z prawem. Czytelnik znajdzie tu kazusy z zakresu: prawa europejskiego, prawa konstytucyjnego, części ogólnej prawa cywilnego, prawa rzeczowego, części ogólnej prawa zobowiązań, prawa własności intelektualnej, prawa karnego oraz prawa procesowego (cywilnego,administracyjnego i karnego). W drugiej części zbioru zamieszczono wybór przepisów prawnych stanowiących podstawę do rozwiązania kazusów oraz skorowidz ułatwiający prowadzącym ćwiczenia odszukanie właściwego przykładu do aktualnie omawianej problematyki. Kazusy zostały opracowane przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych zatrudnionych w Katedrze Prawa Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów kierunków ekonomicznych, ale możebyć przydatna każdemu, kto jest zainteresowany nabyciem umiejętności samodzielnego dokonywania kwalifikacji prawnej i wykładni przepisów.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

77
Słuszny wybór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuszny wybór
Dostępny
120 szt.

Głównymi bohaterami tej prawdziwej historii są Domicela i Wiesław Czerwińscy. Poznali się, zakochali i wzięli ślub w czasie II wojny światowej, podczas ciężkich dni okupacji. Wiesław, zawodowy oficer po ?Szkole Orląt? w Dęblinie ? tak jak wielu jego kolegów ? był członkiem Armii Krajowej i z narażeniem życia prowadził powierzone mu przez dowództwo misje. Losy małżeństwa byłyby jedną z wielu heroicznych historii Polaków, którym przyszło żyć w tamtych okrutnych czasach, gdyby na ich drodze nie pojawił się Bogdan. Mały żydowski chłopiec zagościł w ich życiu i domu na prawie trzy lata. Bogdan zamieszkał ze swoimi nowymi opiekunami w centrum okupowanej Warszawy i został otoczony opieką niczym ich własne dziecko, w czasie gdy niemiecki terror był straszliwy, a machina śmierci niezwykle skuteczna. Ryzyko pomagania Żydom i grożące konsekwencje były wielkie, a działalność Wiesława w AK i walka z okupantem niosła za sobą dodatkowe zagrożenie dla całej rodziny. Dla Domiceli i Wiesława był to jedyny słuszny wybór.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

78
Księża diecezjalni ekspatrianci archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księża diecezjalni ekspatrianci archidiecezji lwowskiej obrządku łaciń...
Dostępny
7 szt.

Archidiecezja lwowska obrządku łacińskiego w 1939 r. liczyła 754 kapłanów diecezjalnych. W czasie II wojny światowej zginęło 92 kapłanów tej archidiecezji. Przez cały okres wojny i okupacji trwała eksterminacja i ekspatriacja Polaków, a wśród nich księży katolickich. Apogeum tych tragicznych procesów przypadło na lata 1945?1946 po decyzjach w kwestii granic państwowych podjętych przez wielkie mocarstwa w Jałcie w 1945 r. Duchowieństwo i wierni byli wywożeni głównie na Ziemie Zachodnie i Północne (Ziemie Odzyskane). Publikacja zawiera 636 biogramów księży wyświęconych do 1945 r., którzy zostali zmuszeni do opuszczenia terytorium archidiecezji lwowskiej. Autor w swojej pracy oparł się głównie na materiałach przechowywanych w archiwach diecezjalnych i zakonnych oraz na źródłach drukowanych i opracowaniach.

85,00 zł
61,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,80 zł

79
Łączy nas Gdańsk. Gdańsk wielu kultur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączy nas Gdańsk. Gdańsk wielu kultur
Dostępny
12 szt.

Letni cykl warsztatów dla dzieci „Wakacje w IKM. Gdańsk różnorodny kulturowo” stawiał sobie za cel pokazanie najmłodszym mieszkańcom związków Gdańska z innymi krajami, a także przybliżenie ich tradycji i kultury. Młodzież poznawała podstawy języka i uczyła się kilku popularnych zwrotów, historii i kultury. Podczas spacerów odnajdywali ślady, jakie inne narody, religie i kultury pozostawiły w przestrzeni miasta. Każde ze spotkań przygotowywane i prowadzone było przez znawców i wielbicieli krajów i kultur, o których była mowa. Postanowiliśmy poszerzyć ulotny w swej istocie projekt o wydawnictwo, w którym te same osoby, które stały się przewodnikami dla dzieci, opowiedziały o swoich odkryciach także dorosłym. W rezultacie powstał zbiór dwunastu tekstów o obecności w mieście nad Motławą różnych społeczności, o śladach różnych narodów, religii i kultur, a także o związkach Gdańska z krajami, z których te społeczności się wywodzą opowiada Joanna Raftopulos z Instytutu Kultury Miejskiej. W publikacji Łączy nas Gdańsk. Gdańsk wielu kultur znajdziemy następujące eseje: • Anglia, Jan Szkudliński • W poszukiwaniu francuskich śladów w Gdańsku, Anna Perz • Żydzi gdańscy, Monika Baharycz • Kaszubskie oblicze Gdańska, Beata Jankowska • Gdański rezerwat tożsamości, Marta Szagżdowicz • Na co zwracają uwagę Niderlandczycy i Flamandowie podczas spaceru po Gdańsku, Anna Kotuła • Zakotwiczeni w Gdańsku. Ormianie nad Motławą, Marta Szagżdowicz • Gdańskie dole i niedole Rosjan, Krzysztof Kucharski • Gdańsk w szkocką kratę. Kupcy i najemcy nad Motławą, Michał Ślubowski • Między wojnami, Krzysztof Kucharski • Ukraińcy i Gdańsk, Vlada Honcharenko • Ślady kultury włoskiej w Gdańsku, Olga Radziejewicz

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

80
Hidden Gems, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hidden Gems, CD
Niedostępny
Brak

1.Lights On 2.Shakin' Off The Rust 3.One By One 4.Careless 5.Grim 6.Let It Ride 7.L.A. Afterlife 8.Spirit 9.Make This Easy 10.Oceans

62,90 zł
Powiadomienie
81
Śmierć bale i skandale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć bale i skandale
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

Prawdziwe historie związane z życiem arystokracji ? skandalami, tragicznymi wypadkami, barwnymi opisami imprez okolicznościowych. Książka pisana na podstawie doniesień prasowych i artykułów z polskich i europejskich gazet. Jest to pierwsza (z czterech zaplanowanych) część obejmująca lata 1885-1899. Kolejne części to: ?Śmierć, bale i skandale. Koniec złotych lat arystokracji. 1900-1917?, ?Śmierć, bale i skandale. Arystokracja i dwudziestolecie międzywojenne. 1918-1938?, i ?Śmierć, bale i skandale. Arystokracja w ogniu II wojny światowej. 1939-1945?

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

82
Notatnik like U Pro M+ kropki jasnoszary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik like U Pro M+ kropki jasnoszary
Erion
Niedostępny
Brak

Format A5 (154x210 mm). 240 stron. Liniatura ? kropki 5x5 mm. Papier z recyclingu Lessebo Recycled w delikatnym odcieniu kości słoniowej. Gramatura ? 80 gsm Elastyczna, szyta oprawa. Twarda okładka z włoskiego poliuretanu, zapewniającego wysoką wytrzymałość na zużycie i zniszczenie. Pionowa gumka zamykająca zabezpieczy notatnik przed spontanicznym otwieraniem się, a zaokrąglone rogi gwarantują jego bezpieczne użytkowanie i zapewnią piękny wygląd na dłużej. Koperta na luźne karteczki. Wstążka w dopasowanym kolorze.

40,60 zł
Powiadomienie
83
Notatnik like U Pro M+ kropki 130 jasnoszary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik like U Pro M+ kropki 130 jasnoszary
Erion
Niedostępny
Brak

"Format A5 (150x210 mm). 240 stron. Liniatura ? kropki 5x5 mm. Papier z recyclingu Lessebo Recycled w delikatnym odcieniu kości słoniowej. Gramatura ? 130 gsm Elastyczna, szyta oprawa. Twarda okładka z włoskiego poliuretanu, zapewniającego wysoką wytrzymałość na zużycie i zniszczenie. Pionowa gumka zamykająca zabezpieczy notatnik przed spontanicznym otwieraniem się, a zaokrąglone rogi gwarantują jego bezpieczne użytkowanie i zapewnią piękny wygląd na dłużej. Koperta na luźne karteczki. Wstążka w dopasowanym kolorze.

46,70 zł
Powiadomienie
84
Notatnik like U Pro M+ linia jasnoszary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik like U Pro M+ linia jasnoszary
Erion
Niedostępny
Brak

Format A5 (154x210 mm). 240 stron. Liniatura ? linia 7 mm. Papier z recyclingu Lessebo Recycled w delikatnym odcieniu kości słoniowej. Gramatura ? 80 gsm Elastyczna, szyta oprawa. Twarda okładka z włoskiego poliuretanu, zapewniającego wysoką wytrzymałość na zużycie i zniszczenie. Pionowa gumka zamykająca zabezpieczy notatnik przed spontanicznym otwieraniem się, a zaokrąglone rogi gwarantują jego bezpieczne użytkowanie i zapewnią piękny wygląd na dłużej. Koperta na luźne karteczki. Wstążka w dopasowanym kolorze.

40,60 zł
Powiadomienie
85
Dziewiętnastoletni marynarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewiętnastoletni marynarz
Dostępny
1118 szt.

Małgorzata Karolina Piekarska stworzyła książkę niezwykłą. Za pomocą kompilacji listów i dokumentów, opatrzonych wstępem, relacjami z rodzinnego archiwum pamięci i licznymi zdjęciami, rekonstruuje szkolne lata swojego stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego, słuchacza Szkoły Morskiej w Tczewie. W tle – historia tejże szkoły, bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami. Młode życie świetnego epistolografa i jego marynarską karierę przerwała tragiczna śmierć. Autorka stara się więc ocalić przynajmniej pamięć o dziewiętnastoletnim marynarzu

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

86
Barbie Fairytale. GTF37 Dreamtopia. Lalka w kolorowych włosach, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fairytale. GTF37 Dreamtopia. Lalka w kolorowych włosach, mix wz...
Barbie, Mattel
Dostępny
1 szt.

Lalki Barbie™ Dreamtopia z baśniowymi strojami i długimi, dwukolorowymi włosami inspirują do snucia fantastycznych opowieści oraz zabawy w stylizację. Do wyboru są dwie lalki Barbie® z długimi, barwnymi włosami: syrenka oraz księżniczka. W każdym zestawie są też akcesoria do włosów, takie jak szczotka, dwie tiary, dwie spinki i dwa ozdobne grzebyczki. Dzięki nim dzieci w wieku od 3 do 7 lat mogą stworzyć własne baśniowe stylizacje i dopasować wygląd Barbie® do każdej niezwykłej przygody. Zestawy są sprzedawane oddzielnie, zależnie od dostępności. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

90,90 zł
81,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,09 zł

87
Tomek i Przyjaciele. GXD47 Stacja wodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. GXD47 Stacja wodna
Tomek i Przyjaciele, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Stacja wodna z serii „Tomek i Przyjaciele” to najnowszy zestaw marki Fisher Price, który uświetni zabawę i sprawi, że odgrywanie rozmaitych przygód z Wyspy Sodor stanie się jeszcze ciekawsze i bardziej rozbudowane. W opakowaniu znajdują się tory, jakie po złożeniu tworzą klasyczną ósemkę wyposażoną w dodatkowy rozjazd – to właśnie tutaj można podłączyć kolejne odcinki trasy, by stworzyć jeszcze więcej możliwości zabawy. Dzięki specjalnym podpórkom kolejka Tomka będzie mogła przemierzać wzniesienia, by po objechaniu okolicznych miejscowości zatrzymać się pod specjalnym pojemnikiem na wodę – ruchomy kranik stanowi imitację napełniania wodą wagonika. Wymiary opakowania: 35.5 x 28.0 x 8.0 cm

77,90 zł
70,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

88
Barbie. GWF04 Ubranka i akcesoria (dwupak), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. GWF04 Ubranka i akcesoria (dwupak), mix wzorów
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.27

Każda Lalka Barbie jest gotowa na nowe przygody, więc potrzebuje garderoby, która będzie odpowiednia na każdą okazje. W tym dwupaku znajdziesz stylizacje i akcesoria, które pomogą uzupełnić dotychczasowe stylizacje. Łącz je w dowolny sposób, aby tworzyć oryginalne połączenia i odkrywać własny styl. Zawartość opakowania: • sukienka, • top, • spódniczka, • buty, • torebka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

89
D jak dłużnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
D jak dłużnik
Niedostępny
Brak

To miało być proste zlecenie: doręczyć czek na dwadzieścia pięć tysięcy dolarów. Kinsey Millhone, wiedziona kobiecą intuicją i doświadczeniem detektywistycznym, przeczuwała jednak, że może się spodziewać komplikacji, które niebawem nastąpiły zleceniodawca zginął w tajemniczych okolicznościach, a próba wyjaśnienia jego śmierci okazała się dopiero wstępem do mrocznej i niezwykle zawikłanej historii. Sue Grafton to autorka powieści detektywistycznych z pierwszych miejsc listy bestsellerów New York Timesa. A jak alibi rozpoczęło czarną serię Alfabetu Zbrodni. Ukazały się także: B jak bezwzględność, C jak cisza.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

90
Green Cell Bateria do Lenovo IdeaPad S10-2 S10-2C S10-3c (black) / 11,1V 4400mAh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green Cell Bateria do Lenovo IdeaPad S10-2 S10-2C S10-3c (black) / 11,...
Green Cell
Niedostępny
Brak

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyProducent ogniw: Green CellNapięcie: 11.1V (10.8V)Ilość ogniw: 6Rodzaj ogniw: Li-IonKolor: CzarnyKod produktu: LE11Pojemność: 4400 mAh Kompatybilne urządzenia: Lenovo IdeaPad S10 Kompatybilne modele: LO9S6Y1155Y938255Y938357Y627357Y627457Y627557Y6276L09C3B11L09C3B12L09C6Y11L09C6Y12L09C6YU11L09M3B11L09M6Y11L09S3B11L09S6Y11LO9C3B11LO9C3B12LO9C6Y11LO9C6Y12LO9C6YU11LO9M3B11LO9M6Y11LO9S3B11

100,00 zł
Powiadomienie
91
Bburago junior 81605 Autko ze światłem i dźwiękiem bolid Ferrari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
46,32 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,58 zł

92
Bburago junior 81606 Autko ze światłem i dźwiękiem LaFerrari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,90 zł
46,32 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,58 zł

93
Bburago junior 92005 Auto na radio Volvo wywrotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bburago junior 92005 Auto na radio Volvo wywrotka
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

Autko na oficjalnej licencji Volvo, sterowane radiowo pilotem w kształcie kontrolera ruchu. Będzie idealnym pierwszym autkiem R/C dla dziecka. Na pilocie znajdują się 2 przyciski (przód i tył), a po poruszaniu pilotem autko skręci w prawo lub w lewo. Wydaje realistyczne dźwięki klaksonu, a przednie i tylne światła się świecą. Długość pojazdu: 21cm. Wiek: 24M+. Wymagane baterie: 3xAA (pojazd - NIEZAWARTE W ZESTAWIE), 3xAAA (pilot - ZAWARTE W ZESTAWIE).

149,90 zł
136,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,49 zł

94
Bburago junior 89005 Autko ze światłami i dźwiękami Pociąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bburago junior 89005 Autko ze światłami i dźwiękami Pociąg
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Autko ze światłami i dźwiękiem. Długość autka: 17 cm. Wiek: 12M+. Wymagane baterie: 2xAA. ZAWARTE W ZESTAWIE

59,90 zł
54,51 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,39 zł

95
Bburago junior 89014 Łódź z fontanną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bburago junior 89014 Łódź z fontanną
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

49,90 zł
45,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,49 zł

96
Bburago junior 81801 Jeep Wrangler samochód dotknij i jedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bburago junior 81801 Jeep Wrangler samochód dotknij i jedź
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Dotknij i jedź! 1 guzik aktywuje Twój samochód do jazdy. Włącz dźwięki i rozgrzej silnik. Terenowy Jeep już czeka na offroadowe przejażdżki. Zaplanuj mu drogę przejazdu, z jak największymi przejazdami. Wymagane baterie: 2 x 1,5V AAA LR03/R03 (załączono w celach demonstracyjnych).

55,90 zł
50,87 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,03 zł

97
Bburago junior 81002 Autko ze światłem i dźwiękiem Ferrari F12 Berlinetta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
38,13 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,77 zł

98
Bburago junior 81206 Autko ze światłem i dźwiękiem Lamborghini Huracan Policja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
39,04 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,86 zł

99
Bburago junior 89015 Łódź pożarnicza ratunkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bburago junior 89015 Łódź pożarnicza ratunkowa
Pulio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

49,90 zł
45,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,49 zł

100
Tipi, zielona polana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tipi, zielona polana
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Indiańskie Tipi od Sensillo rozpali wyobraźnię każdego dziecka i przeniesie go w świat dzikiego zachodu spełniając jego marzenia. Namiot wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, które są bezpieczne, trwałe i świetnie prezentują się wizualnie. Tipi to doskonały pomysł na prezent lub inspiracja do aranżacji pokoju dziecka. Otwierane okienko oraz wykorzystanie naturalnej bawełny zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i duży komfort zabawy. Kwadratowa mata z warstwą wypełnienia dobrze izoluje od zimnej podłogi. Gwintowane kije z metalową tulejką zapewniają stabilność konstrukcji. Tipi sprawdzi się zarówno w domu i w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało swoją małą przestrzeń do realizacji najróżniejszych zabaw. Długość kijków: 180.0 cm Wysokość namiotu po rozstawieniu: ok. 160.0 cm Szerokość podstawy: 105.0 x 105.0 cm Materiały: • poszycie: 100% bawełna, • podłoga: 100% bawełna/100% poliester, • poduszki: 100% bawełna/100% poliester, • kijki: drewno bukowe. Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max. 30⁰ C, • nie wybielać. Nie czyścić chemicznie. Prasować przy temp. max. 110⁰ C.

362,90 zł
326,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 36,29 zł

Wróć do góry