hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.03.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bobaski i Miś. Moja pierwsza gra. Na jagody (Trefl), na drugim Puzzle 100 elementów. Disney Princess. Czarujące księżniczki (Trefl). Kolejny produkt to Siostra Księżyca. Cykl Siedem Sióstr. Tom 5 (Lucinda Riley) oraz Kraina Lodu. Kolorowanka z naklejkami (praca zbiorowa).
1
Bobaski i Miś. Moja pierwsza gra. Na jagody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bobaski i Miś. Moja pierwsza gra. Na jagody
Trefl, od 3 lat
Dostępny
17 szt.

Bohaterowie serialu „Bobaski i Miś” wyruszają na leśną przygodę, po drodze zbierając pyszne jagódki. Ile owoców uda im się zebrać, zanim dojdą do chatki Misia? Proste zasady, przestrzenna plansza oraz duże drewniane elementy, sprawiają, że gra jest idealna na początek przygody z grami planszowymi. Świetna zabawa w towarzystwie lubianych przez najmłodszych bohaterów. Zawartość pudełka: • przestrzenna plansza • 3 drewniane pionki • duża, drewniana kostka • 16 żetonów jagód • instrukcja

42,52 zł
36,99 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,53 zł

71 osób kupiło
2
Puzzle 100 elementów. Disney Princess. Czarujące księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Puzzle 100 elementów. Disney Princess. Czarujące księżniczki
Trefl, 100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

„Czarujące księżniczki” to puzzle składające się ze 100 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich wielbicielkach księżniczek z filmów animowanych Disneya. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 41.0.x.27.8 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

13,81 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

54 osoby kupiły
3
Siostra Księżyca. Cykl Siedem Sióstr. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostra Księżyca. Cykl Siedem Sióstr. Tom 5
Dostępny
1359 szt.

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała - opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku - starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą - największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć. Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego`

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

37 osób kupiło
4
Kraina Lodu. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
114 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

32 osoby kupiły
5
PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi
Dostępny
21 szt.

"PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi" obejmuje obszar zagospodarowany najwcześniej po prawej stronie Wisły, czyli historyczną Pragę w granicach zamkniętych obwodnicą kolejową oraz leżący poza nią teren Kamionka. Przedstawia 60 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Pomysł, projekt i skład Magdalena Piwowar, wybór i tekst Maciej Czeredys, Ewa Ziajkowska, rysunki Maciej Drążkiewicz, Mateusz Gryzło, Peter Łyczkowski, mapa Ryszard Piwowar, redakcja Jolanta Pieńkos, konsultacja merytoryczna Leszek Piskowski, korekta Urszula Drabińska, tłumaczenie Zofia Sochańska, Bartek Kumor, redaktorka prowadząca Agnieszka Rasmus-Zgorzelska.

45,00 zł
29,25 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

26 osób kupiło
6
Puzzle 100 elementów. Disney Princess. Poznaj urocze księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Disney Princess. Poznaj urocze księżniczki
Trefl, 100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

„Poznaj urocze księżniczki” to puzzle składające się ze 100 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich wielbicielkach księżniczek z filmów animowanych Disneya. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.8 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

13,81 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

20 osób kupiło
7
Modlitwa. W blasku Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa. W blasku Boga
Dostępny
6 szt.

Po lekturze tej książki nikt nie będzie mógł uczciwie powiedzieć: Nie wiem jak się modlić. Modlitwa, która naprawdę jest modlitwą, a nie tylko wypowiadaniem słów, ma moc przemiany życia. Człowiek, który prawdziwie się modli, doświadcza relacji z Bogiem, a jego twarz promienieje Jego blaskiem. Nie tylko my potrzebujemy modlitwy, aby się zmieniać, naszej modlitwy potrzebują także ludzie obok nas. „Miej świadomość, że dla wielu ludzi, z którymi spotykasz się na co dzień, jesteś czasem jedyną Ewangelią, którą mają szansę zobaczyć – bo po Biblię nie sięgną. Jesteśmy więc widzialną wizytówką niewidzialnego Boga”. Fragment książki Czy chcesz nauczyć się modlitwy? Czy jesteś w stanie zawalczyć, aby przejść z prostej modlitwy ciała do głębokiej modlitwy ducha? Czy chciałbyś dać Bogu taki dostęp do siebie, aby inni mogli zobaczyć w Tobie Jego odbite oblicze? • Prosto i ciekawie o codziennej modlitwie osobistej • Nauka prawdziwej, szczerej i głębokiej relacji z Panem • Sposoby na rozproszenia, zniechęcenie i trudności w modlitwie • Mnóstwo potwierdzonych świadectw skuteczności modlitwy

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

19 osób kupiło
8
Kraina Lodu. Megakolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Megakolorowanka
Dostępny
21 szt.

Megakolorowanka to prawdziwe wyzwanie w dużym formacie! Pamiętaj, że gotowe obrazki możesz wyrwać z książki i udekorować nimi swój pokój. W książce znajdziesz też naklejki do samodzielnego pokolorowania. Czas na świetną zabawę i szaleństwo w towarzystwie ulubionych bohaterów ze świata Disneya.

17,99 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,00 zł

11 osób kupiło
9
Lego Harry Potter. Zagrajmy w quidditcha! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Harry Potter. Zagrajmy w quidditcha!
Dostępny
67 szt.

Czy potrafisz odróżnić szukającego od ścigającego albo kafel od tłuczka? Zbuduj własną minifigurkę Cedrika Diggory’ego w stroju do quidditcha, a może opowie ci więcej o tej fantastycznej grze. Rozwiązuj zagadki, znajduj drogę przez labirynty i wykonuj zadania w tej książce o najpopularniejszym sporcie ze świata czarodziejów. Pomagaj Harry’emu Potterowi od jego pierwszych lekcji aż do chwili, gdy został kapitanem drużyny!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10 osób kupiło
10
Puzzle 100 elementów. Kraina Lodu II. Zaczarowana Kraina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Kraina Lodu II. Zaczarowana Kraina
Trefl, 100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

„Zaczarowana Kraina” to puzzle składające się z 100 elementów z bohaterami najnowszej, drugiej części filmu animowanego „Kraina Lodu II”. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41.0.x.27.5 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

13,81 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

8 osób kupiło
11
Tubi Pianka - Zielony Edek 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubi Pianka - Zielony Edek 200 ml
Tuban
Dostępny
16 szt.

Tubi pianka zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Nawilża skórę, ma również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się zalety Tubi Pianki. Jej kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można jej także użyć do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadaje się również jako dodatek do uwielbianego fluffy slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona, • pianka ma działanie emoliencyjne, • zapewnia świetną zabawę, • dostępna w 5 kolorach, • została wyprodukowana w Polsce. Z Tubi Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z piankowymi stworkami. Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka! Sposób użycia: wstrząśnij butelką przez ok 60 sekund. Niewielką ilość pianki wyciśnij na dłonie. Baw się, maluj na wannie lub dowolnych zmywalnych powierzchniach. Lep piankowe i kolorowe kształty. Jeśli chcesz zrobić własny fluffy slime – możesz skorzystać z naszego przepisu. Potrzebować będziesz: • 100 ml kleju pva, • 100 ml aktywatora, • piankę w dowolnym kolorze, • aktywator, • oraz dodatki – brokat, kuleczki lub inne jakie lubisz. Wlej klej do miseczki, następnie wyciśnij 3 duże łyżki pianki do środka. Dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to stopniowe dodawanie aktywatora. Dodawaj niewielkie ilości i obserwuj jak tworzy się Twój slime. Jeśli lubisz bardziej zwartą konsystencję wlej 10 0ml, jeśli wolisz ciągnący daj tylko 50 ml. Dokładnie mieszaj do uzyskania wymarzonej konsystencji. Kiedy Twój fluffy slime odkleja się od ścianek miski to znak, że możesz go wziąć do rąk i rozpocząć prawdziwą zabawę. Slime jest gotowy teraz ozdób go dowolnymi dodatkami! Udanej zabawy!

25,90 zł
22,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

7 osób kupiło
12
Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu. Praktyczne porady dla rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu. Praktyczne porady dla rodziców
Dostępny
6 szt.

Dla dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zwykłe codzienne sytuacje w szkole czy w domu często stanowią nieustające źródło lęku. To on jest jedną z przyczyn gniewu, frustracji, a nawet agresji. Negatywnie wpływa też na umiejętności społeczne dziecka, jego zdolności zapamiętywania i koncentrację. Czy można temu zaradzić? Christopher Lynch, psycholog kliniczny z ponaddwudziestoletnią praktyką, w przystępny sposób tłumaczy, jak rozpoznać, czy dziecko odczuwa lęk, oraz wyjaśnia, jakie sytuacje powodują jego nasilenie. Autor szczegółowo omawia pięć głównych czynników będących źródłem lęku. Praktyczne zalecenia, które proponuje w każdym rozdziale, pomagają dziecku uspokoić ciało i umysł oraz uczą umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Poradnik Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu stanowi wsparcie dla rodziców, nauczycieli i terapeutów w pracy nad opanowaniem lęku. Jest również pomocny w łagodzeniu jego skutków i odblokowywaniu potencjału drzemiącego w młodym człowieku. Dzięki tej książce: • Nauczysz się rozpoznawać objawy lęku u dziecka. • Dowiesz się, jak zidentyfikować sytuacje, które nasilają lęk. • Poznasz pięć najważniejszych czynników będących źródłem lęku. • Nauczysz dziecko zarządzania lękiem. • Zachęcisz dziecko do rozwijania mocnych stron. Christopher Lynch jest amerykańskim psychologiem klinicznym specjalizującym się w leczeniu stresu i lęku u dzieci. Obecnie sprawuje funkcję dyrektora oddziału pediatrycznej medycyny behawioralnej w szpitalu dziecięcym Goryeb, gdzie prowadzi Aspirations – program nauki zarządzania życiem adresowany do dzieci autystycznych. Doktor Lynch ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w pracy z młodymi pacjentami. Do jego głównych celów należy rozwijanie u dzieci umiejętności, dzięki którym będą z powodzeniem radzić sobie w życiu.

41,90 zł
29,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,15 zł

8 osób kupiło
13
Joanna Chyłka. Tom 13. Afekt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joanna Chyłka. Tom 13. Afekt
Dostępny
880 szt.

W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Sprawa skupia na sobie uwagę wszystkich mediów, gdyż jej finał przesądzi nie tylko o losie oskarżonego, ale najprawdopodobniej także o wyniku wyborów. Życie zawodowe Chyłki komplikuje się coraz bardziej, ale to nie koniec problemów. Prawdziwe zaczną się, kiedy w życiu Kordiana pojawi się pewna dziewczyna z jego przeszłości…

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

7 osób kupiło
14
Auta. GNY94 Auto zmieniające kolor, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. GNY94 Auto zmieniające kolor, mix wzorów
Cars, Mattel
Dostępny
55 szt.

To autko zachwyci fanów bajki „Auta” Pojazd został wykonany z dbałością o szczegóły. Odwzorowuje jednego z bohaterów filmu Disneya. Po zanurzeniu w wodzie autko zmienia kolor. Zbierz całą kolekcję! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

6 osób kupiło
15
Akceptuję, co czuję. Moje emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akceptuję, co czuję. Moje emocje
Dostępny
12 szt.

Trudne emocje mogą być... trudne. Jednak istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z nimi. Szukasz takich metod? Zapraszamy więc do książki! Małe dzieci, ogólnie mówiąc, nie rozumieją swoich emocji. To uczucia rządzą nimi, a nie one uczuciami. Co więcej, stany emocjonalne młodego człowieka są bardzo chwiejne; euforyczna radość potrafi szybko przejść w płacz, ten z kolei w krzyki złości - i tak w kółko, niczym w kalejdoskopie. Czy jednak jest to nieodzowna część życia, która po prostu sama minie? Nie! Panowanie nad emocjami jest umiejętnością taką, jak każda inna – trzeba się jej nauczyć. I w tym właśnie celu powstała książeczka "Moje emocje. Akceptuję, co czuję", która jest swoistym podręcznikiem sfery emocjonalnej. Książka, choć pozornie krótka, mieści w sobie ogromne bogactwo treści. Teoria i praktyka mieszają się tutaj w atrakcyjny sposób, a wysoki poziom wizualny przykuwa uwagę. Prowadzi to do tego, że dziecko chętnie poznaje świat uczuć – zdobywa umiejętności nazywania, opanowywania, rozumienia, a przede wszystkim akceptowania ich. Kreuje to dojrzałego i znającego siebie samego człowieka, przygotowanego do radzenia sobie z przeszkodami stawianymi mu przez świat oraz z własną psychiką, która nierzadko jest największym wrogiem. Autorki książki – Isabelle Filliozat i Virgine Limousin – to psychoterapeutki, które znają na wylot ludzkie emocje, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Swoją wiedzą dzielą się z małymi dziećmi, nastolatkami i rodzicami, poprawiając jakość życia wszystkich tych grup.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

5 osób kupiło
16
Auta. Odjazdowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Odjazdowe zabawy
Dostępny
23 szt.

Jesteś gotów na najbardziej zabawny wyścig świata? To świetnie, bo żarty się właśnie... zaczęły! I będą trwać w najlepsze w towarzystwie Zygzaka i jego przyjaciół. Wyszukuj różnice, łącz punkty, przemierzaj labirynty, baw się naklejkami i rozwiązuj żartozagadki, a przy tym śmiej się, ile sił!

13,44 zł
10,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 2,45 zł

7 osób kupiło
17
Barbie. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
42 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

4 osoby kupiły
18
Lego Harry Potter. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Harry Potter. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
45 szt.

Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Po raz pierwszy kolorowanki ze świata LEGO®!

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

3 osoby kupiły
19
Psychologia i szamanizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia i szamanizm
Dostępny
29 szt.

Podłożem wszelkich codziennych problemów jest śniące ciało – twoje najbardziej zdumiewające doświadczenie odczuwane zazwyczaj jedynie w obliczu śmierci albo w trakcie okultystycznych czy szamańskich rytuałów. Psychologia i szamanizm zachęca do tego, żebyś wraz z innymi ludźmi żył śniącym ciałem, przekształcając codzienną rzeczywistość w wyjątkowy świat, w którym pojawia się doświadczenie i odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące życia. Ta książka oparta jest na osobistych doświadczeniach Autora z rdzennymi mieszkańcami Afryki i Ameryki, australijskimi aborygenami, hinduistycznymi uzdrowicielami z Indii oraz duchowymi nauczycielami z całego świata, a jej podstawą jest praktyka psychoterapeutyczna, praktyka rozwiązywania konfliktów i szamanizm. Ćwiczenia i metody tutaj zawarte wywodzą się z połączenia nowoczesnej psychologii oraz starożytnych praktyk szamańskich.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

3 osoby kupiły
20
Pakiet Rodzinne tajemnice: Dawne kłamstwa / Trudne prawdy / Bolesne sekrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Rodzinne tajemnice: Dawne kłamstwa / Trudne prawdy / Bolesne se...
Dostępny
21 szt.

Rodzinne tajemnice to trylogia Muny Shehadi, idealna dla miłośniczek Lucindy Riley. Trzy siostry, porządkując dom po zmarłej matce, słynnej gwieździe filmowej, odkrywają dokumentację medyczną, z której wynika, że Jillian Croft nie mogła urodzić żadnej z nich. W kolejnych tomach – Dawnych kłamstwach, Trudnych prawdach i Bolesnych sekretach – jedna z sióstr, Rosalind, Eve, a potem Olivia, wyrusza na poszukiwania prawdy o swojej przeszłości. Każda z nich odkrywa głęboko skrywane tajemnice, z którymi niełatwo się uporać, i odnajduje przy tym siebie, a także… nowe uczucie, zdolne wywrócić życie do góry nogami.

109,00 zł
81,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,25 zł

3 osoby kupiły
21
Tubi Pianka - Niebieski Zenek 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubi Pianka - Niebieski Zenek 200 ml
Tuban
Dostępny
12 szt.

Tubi pianka zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Nawilża skórę, ma również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się zalety Tubi Pianki. Jej kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można jej także użyć do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadaje się również jako dodatek do uwielbianego fluffy slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona, • pianka ma działanie emiliencyjne, • zapewnia świetną zabawę, • dostępna w 5 kolorach, • została wyprodukowana w Polsce. Z Tubi Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z piankowymi stworkami. Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka! Sposób użycia: wstrząśnij butelką przez ok 60 sekund. Niewielką ilość pianki wyciśnij na dłonie. Baw się, maluj na wannie lub dowolnych zmywalnych powierzchniach. Lep piankowe i kolorowe kształty. Jeśli chcesz zrobić własny fluffy slime – możesz skorzystać z naszego przepisu. Potrzebować będziesz: • 100 ml kleju pva, • 100 ml aktywatora, • piankę w dowolnym kolorze, • aktywator, • oraz dodatki – brokat, kuleczki lub inne jakie lubisz. Wlej klej do miseczki, następnie wyciśnij 3 duże łyżki pianki do środka. Dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to stopniowe dodawanie aktywatora. Dodawaj niewielkie ilości i obserwuj jak tworzy się Twój slime. Jeśli lubisz bardziej zwartą konsystencję wlej 10 0ml, jeśli wolisz ciągnący daj tylko 50 ml. Dokładnie mieszaj do uzyskania wymarzonej konsystencji. Kiedy Twój fluffy slime odkleja się od ścianek miski to znak, że możesz go wziąć do rąk i rozpocząć prawdziwą zabawę. Slime jest gotowy teraz ozdób go dowolnymi dodatkami! Udanej zabawy!

30,10 zł
26,49 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,61 zł

3 osoby kupiły
22
Lasoterapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lasoterapia
Dostępny
34 szt.

Co nam daje las? Spokój, wytchnienie, poprawę zdrowia psychicznego – ale nie tylko. Wędrówki po lesie podnoszą naszą odporność, wspomagają leczenie wielu chorób, takich jak astma, alergie czy depresja. A poza tym są powszechnie dostępne i darmowe! Lasoterapia przybliża, opierając się na wynikach badań naukowych, wpływ natury na zdrowie i dobrostan człowieka. Z książki dowiesz się: • Na czym polega terapia lasem? • Czym są leśne kąpiele i jak się do nich przygotować? • Jak zaplanować wędrówkę by odnieść jak najwięcej korzyści? • Jak korzystać z lasu, kiedy mieszkamy w betonowej dżungli? Książka ta pomoże Ci w zaplanowaniu Twojej własnej lasoterapii w sposób praktyczny, z uwzględnieniem pór roku, pogody, wieku, stanu zdrowia. Autorką książki jest Katarzyna Simonienko, doktor psychiatrii, certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych, związana z Puszczą Białowieską. Swoim pacjentom przepisuje las na receptę.

69,95 zł
34,28 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 35,67 zł

3 osoby kupiły
23
Mistyczna Kabała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyczna Kabała
Dostępny
59 szt.

Publikacja jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym pozycją, tak obszernie poruszającą problematykę Drzewa Życia i Dziesięciu Świętych Sefir. Dwadzieścia dwie ścieżki tworzą system mistycznej psychologii, która zajmuje się związkami między duszą człowieka a wszechświatem. Dziesięć sefir dotyczących makrokosmosu stanowi klucz do oświecenia, zaś dwadzieścia dwie ścieżki, odnoszące się do relacji makrokosmosu i mikrokosmosu, są kluczem do dywinacji, która w swoim prawdziwym znaczeniu jest głęboką duchową diagnozą. Z kolei sfery bogów na drzewie są szczegółowo opisane, dając zarazem klucz do odpowiednich rytuałów.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

3 osoby kupiły
24
Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy. Audiobook
Nassim Nicholas Taleb, StoryBox
Dostępny
41 szt.

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi... Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim bestsellerze „Czarny Łabędź”. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać? W swojej wnikliwej i zabawnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu i życia społecznego w XXI wieku. Po potężnych kryzysach ostatnich lat Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji. „Antykruchość” to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe czy życie prywatne. To także, znakomicie napisana, wielka pochwała przedsiębiorczości. Audiobook zawiera dodatkowy plik pdf z rysunkami i materiałami z wydania drukowanego. „Wobec zdającego się nie mieć końca kryzysu tezy autora są pociągające – mają urok świeżości i antyestablishmentowego buntu. Z wieloma jego spostrzeżeniami nie sposób się nie zgodzić, niektóre jednak trudno zaakceptować. Nawet w tym drugim przypadku lektura »Antykruchości« każe nam porzucić na chwilę utarte schematy myślenia i postrzegania rzeczywistości, spojrzeć na nią z dystansu. Dlatego warto zapoznać się z przemyśleniami Nassima Taleba, postarać się być antykruchym”. – Zbigniew Jagiełło

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

2 osoby kupiły
25
20-minutówki logopedyczne. Szereg ciszący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20-minutówki logopedyczne. Szereg ciszący
Dostępny
7 szt.

20-minutówki logopedyczne to propozycja 10 gotowych zajęć dla logopedów i rodziców pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Zawierają szereg ćwiczeń niezbędnych do pracy nad prawidłową wymową dziecka. Na każde dwudziestominutowe zajęcia składają się ćwiczenia: sekwencji słuchowych, motoryki małej, oddechowe, spostrzegania wzrokowego, pamięci, artykulacyjne. 20-minutówki logopedyczne są doskonałą pomocą zarówno dla dzieci rozwijających się prawidłowo, jak i dla tych, u których stwierdza się nieprawidłowości rozwojowe na rożnych płaszczyznach. Zawarte w nich ćwiczenia sprawdzą się nie tylko w terapii indywidualnej, lecz także w pracy grupowej. W zestawie znajduje się też 100 naklejek motywacyjnych, którymi można nagradzać pracę dziecka.

70,00 zł
66,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
26
Rycerz Gryfa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz Gryfa
PAPO
Dostępny
8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

39,19 zł
34,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,09 zł

2 osoby kupiły
27
Pocztówki ze Wschodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocztówki ze Wschodu
Dostępny
17 szt.

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma lepsze warunki niż reszta więźniów, jest zdana na łaskę i niełaskę Bestii, która często wpada w furię i znęca się nad dziewczyną. Ella pracuje w tak zwanej Kanadzie, gdzie w bagażach deportowanych znajduje liczne pocztówki i zdjęcia. Wykrada je i w ukryciu zapisuje na nich obozowe historie, a także imiona towarzyszek, by nikt o nich nie zapomniał. Prawie czterdzieści lat później Bella próbuje się pogodzić ze śmiercią matki. Kiedy wydaje się, że życie powoli wraca na właściwe tory, dziewczyna dostaje tajemnicze pudełko pełne starych pocztówek, które jej matka przechowywała, będąc więźniarką obozu Auschwitz- Birkenau. Chciałam, żebyś je miała i oczywiście, żebyś je przeczytała. I żebyś zrobiła to we właściwym czasie. Ten czas właśnie nadszedł. Pocztówki ze Wschodu to chwytająca za serce opowieść o doświadczeniach, które na zawsze nas zmieniają, woli walki i dramacie II wojny światowej.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
28
Polak-katolik po przejściach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polak-katolik po przejściach
Dostępny
43 szt.

To nowe, uzupełnione o osiemdziesięciostronicowe wprowadzenie, wydanie opublikowanej przez CiS w roku 2015 książki Polak –katolik?. Sześć lat, jakie minęło od pierwszego wydania, to czas obfitujący w ważne wydarzenia i dla świata, i dla Kościoła katolickiego, i wreszcie dla polskiego katolicyzmu, który wciąż jest przedmiotem refleksji i troski profesora Obirka. Jak sam autor pisze: „Zachęcony przez Wydawcę, który zaproponował mi, by nie tylko wznowić moją książkę, ale i opatrzyć ją nowym wstępem, uwzględniającym najważniejsze zmiany, do jakich doszło w katolicyzmie po roku 2015 (wtedy ukazało się pierwsze wydanie), oraz ewolucję mojego spojrzenia na Kościół katolicki, zabrałem się do skreślenia kilku refleksji. Nie podejrzewałem, przystępując do tej pracy, że tych zmian zaszło aż tak dużo i to zarówno w katolicyzmie, jak i w moim postrzeganiu tego wyznania. Ze względu na fakt, że Kościół polski jest organiczną częścią globalnego katolicyzmu, postaram się opisać również, jakie miejsce dziś w nim zajmuje. Od razu jednak wyjaśniam, że główne tezy wyrażone w książce Polak-katolik w jej kształcie z roku2015 podtrzymuję, a opublikowana przeze mnie w 2020 roku z austriackim kolegą książka zawiera liczne dowody na to, że tak jak pisałem przed pięcioma laty, te zmiany idą w złym kierunku (Obirek, Tausch 2020). Dodam, że zwłaszcza w Polsce. To zaś kolejny ważki powód, by wskazać bardziej szczegółowo, na czym one naprawdę polegają.Dla mnie jako autora Polaka katolika?to duża satysfakcja, że diagnoza postawiona w 2015 roku nie tylko okazała się trafna, ale w pewnym stopniu udało mi się nawet przewidzieć rozwój wydarzeń minionego pięciolecia. Moje wątpliwości co do chrześcijańskiego,a szerzej nawet, i religijnego wymiaru aktywności polskiego Kościoła znalazły pełne potwierdzenie w coraz większym upolitycznieniu i zideologizowaniu tego wyznania w Polsce. [...] W pierwszej części postaram się przedstawić przede wszystkim krytyczne głosy, jakie pojawiły się pod adresem nie tylko katolicyzmu polskiego, ale w ogóle archaicznej struktury tego wyznania chrześcijańskiego, które przeżywa bodajże największy kryzys w swojej historii. To kryzys o wiele głębszy nawet niż Wielka Schizma i podział na chrześcijaństwo Wschodnie i Zachodni ew 1054 roku czy też powstanie Kościołów reformowanych w XVI wieku. W XXI wieku kwestionowane są podstawowe struktury katolicyzmu łącznie z instytucją kapłaństwa i władzy hierarchicznej, czyli kluczowe elementy tej doktryny obowiązujące niemal niezmiennie od edyktu mediolańskiego z roku 313. Czy katolicyzm przetrwa obecny kryzys, trudno przewidzieć; na pewno natomiast, jeśli mu się to nie uda, na jego ruinach pojawi się nowy typ chrześcijaństwa, a może w ogóle religii. Tej sprawie poświęcę drugą część wstępu, w której chcę rozważyć pewien możliwy scenariusz rozwoju nie tyle katolicyzmu, ile całego chrześcijaństwa, które musi się zmienić w świecie pluralizmu religijnego”. Fragment Wprowadzenia do II wydania

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
29
Podręcznik antymanipulacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik antymanipulacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Poradnik autorki bestsellerowego Podręcznika manipulacji! Aby wydobyć od kogoś prawdę, potrzeba dwóch rodzajów umiejętności. Pierwszy z nich to umiejętności interpersonalne, konieczne do pozyskania faktów. Ważniejsze mogą się jednak okazać inne zdolności: umożliwią ci ona osądzenie, czy uzyskane informacje rzeczywiście się ze sobą wiążą, czy są prawdziwe, i rozpoznanie związanych z nimi emocji. W Nagiej prawdzie najwięksi eksperci ze świata wywiadu, biznesu i egzekwowania prawa ujawniają, jak zdobywają informacje, których potrzebują, i podpowiadają, jak i ty możesz to zrobić. Znajdziesz tutaj: osiem motywatorów rozmowy, które pomogą ci dotrzeć do prawdy, techniki ułatwiające zamienienie wrogich źródeł w pomocne, środki do kontrolowania przebiegu rozmowy, zdobywanie prawdy poprzez e-mail lub telefon. Czy twoim celem jest przesłuchanie podejrzanych i świadków, pomoc komuś w nagłej potrzebie, zorientowanie się, kto kłamie lub oszukuje, czy rozwinięcie swoich zdolności?

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
30
Tajemnica Wyspy Szkieletów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Wyspy Szkieletów
Dostępny
6 szt.

Słynna amerykańska seria detektywistyczna dla dzieci i młodzieży. Poznaj smak wielkiej przygody w doborowym towarzystwie trzech młodych detektywów i ich patrona wielkiego Andy Chandlera. Spontaniczność, brawura i talent w starciu z przestępczością i tajemnicami ludzkich podłości.

14,35 zł
10,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 3,36 zł

2 osoby kupiły
31
Minnie. Zwierzaki śmieszaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Zwierzaki śmieszaki
Dostępny
32 szt.

Jesteś gotów na najbardziej zabawną przygodę w świecie Disneya? To świetnie, bo żarty się właśnie… zaczęły! I będą trwać w najlepsze w towarzystwie Minnie i zwierzaków śmieszaków. Wyszukuj różnice, przemierzaj chmurkowe labirynty, baw się naklejkami i rozwiązuj żartozagadki, a przy tym śmiej się, ile sił!

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
32
Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów
Dostępny
221 szt.

Ci dwaj chłopcy dorastali na oczach całego świata: William i Harry, synowie księżnej Diany i księcia Karola. Każdy krok w ich życiu, każda tragedia – poczynając od śmierci matki – każdy romans i każda zdrada były opisywane, analizowane, komentowane przez nie zawsze przyjazne im media całego świata. Chociaż obydwaj naznaczeni błogosławionym na raz i przeklętym losem królewskich dzieci, każdy z nich idzie swoją drogą. William coraz doskonalej wpasowuje się w rolę dziedzica tronu. Harry wraz ze swoją żoną Megan podjęli decyzję o rezygnacji z przywilejów i obowiązków członków rodziny królewskiej. Jak wygląda ich braterstwo błękitnej krwi? Jest naznaczone bliskością i wsparciem czy też charakterologicznymi różnicami i konfliktem. Czy między Williamem i Harrym panuje wojna, czy pokój? Na to pytanie odpowiada najwybitniejszy znawca tematu, kronikarz współczesnych losów rodziny królewskiej, historyczny konsultant słynnego serialu „The Crown” Robert Lacey.

49,99 zł
29,39 zł

Rabat 41,2%
oszczędzasz 20,60 zł

2 osoby kupiły
33
Kubuś i Przyjaciele. Baw się naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i Przyjaciele. Baw się naklejkami
Dostępny
60 szt.

Kubuś i jego przyjaciele zapraszają do wspólnej zabawy, więc nie czekaj i dołącz do nich. Uzupełniaj strony naklejkami, rozwiązuj zadania i baw się wspaniale wśród swoich ulubionych bohaterów!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
34
Samurajskie rezydencje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samurajskie rezydencje
Dostępny
174 szt.

Publikacja Samurajskie rezydencje to album prezentujący domostwa samurajskie, zwane Bukeyashiki. Niektóre z nich to prawdziwe pałace. Wykonane są z drewna mającego setki lat. Rezydencje często mieszczą w swoich wnętrzach muzea broni samurajskiej, zbroi, sztuki kaligrafii.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
35
Problemy opiekuńczo-wychowawcze w polskim... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy opiekuńczo-wychowawcze w polskim...
Dostępny
3 szt.

Opiniotwórcza rola periodyków odgrywała i odgrywa ważną funkcję w życiu społecznym kraju. Szczególny wpływ miała w dobie zaborów, kiedy występowała w obronie narodowości polskiej. Prasa stanowi cenne źródło badań nad życiem codziennym, nad odtworzeniem funkcjonowania rodziny, nad opieką nad dzieckiem. Prasa kształtuje postrzeganie świata, otoczenia, problemów społecznych i wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

2 osoby kupiły
36
Jak się zostaje albinosem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się zostaje albinosem
Dostępny
17 szt.

Zigmas Stankus walczył w Afganistanie półtora roku. Ocierał się o śmierć i sam ją zadawał. Pisze o tym, co widział i czego doświadczył. Mamy relację z pierwszej ręki. I jest to relacja wstrząsająca, przede wszystkim – przeraźliwie szczera. Autor nie kryje swoich wad („byłem za durny na studia”), przyznaje się do strachu i słabości. Bezlitośnie obnaża bezsens prowadzonej przez Związek Radziecki wojny, przewiduje niemożność odniesienia w niej trwałego zwycięstwa. Jego wspomnienia to potępienie niesprawiedliwej wojny i gloryfikacja zahartowanej w walkach przyjaźni prostych sowieckich żołnierzy – nieważne, jakiej narodowości.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
37
Warszawa i okolice. Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa i okolice. Przewodnik
Dostępny
2 szt.

Przewodnik adresowany jest zarówno do turystów, którzy zwiedzają stolicę, jak również do samych mieszkańców Warszawy, którzy pragnęliby pogłębić swoją znajomość miasta, poznać jego historię i zabytki. W przewodniku zostało opisanych jedenaście tras turystycznych uwzględniających najpiękniejsze warszawskie pomniki, parki i budowle, a także najciekawsze stołeczne zakątki. Każdemu przedstawianemu obiektowi towarzyszy barwny rys historyczny. Ponadto przedstawiono jedenaście podwarszawskich miejscowości. Na końcu zawarto informacje praktyczne dotyczące noclegów, wyżywienia, transportu, zakupów, rozrywek itp. Całą praca jest bogato ilustrowana. Zawiera fotografie omawianych obiektów oraz mapy ułatwiające orientację w terenie. Autorka jako wieloletni licencjonowany przewodnik wykorzystała w książce wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas oprowadzania grup wycieczkowych po mieście.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
38
Terapia w dialogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia w dialogu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

W ciągu ponad dwóch dekad od pierwszej publikacji, książka stała się podstawą badania związku między filozofią dialogu Bubera a psychologią dialogu terapeutycznego. Terapia Gestalt narodziła się jako część humanistycznej krytyki psychoanalizy, korzeniami sięgając psychologii Gestalt, egzystencjalizmu i fenomenologii, spostrzeżenia w ramach obu tych koncepcji pozwalają wzbogacić zarówno jej aktualną teorię kliniczną, jak i ich pierwotne idee. „Psychoterapia dialogiczna to sposób bycia. W samym sercu tego podejścia tkwi przekonanie, że ostateczna podstawa naszej egzystencji jest relacyjna czy dialogiczna z natury: wszyscy jesteśmy wątkami międzyludzkiej tkaniny”. – Rich Hycner

69,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
39
Tubi Pianka - Różowa Rozi 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubi Pianka - Różowa Rozi 200 ml
Tuban
Dostępny
2 szt.

Tubi pianka zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Nawilża skórę, ma również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się zalety Tubi Pianki. Jej kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można jej także użyć do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadaje się również jako dodatek do uwielbianego fluffy slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona, • pianka ma działanie emiliencyjne, • zapewnia świetną zabawę, • dostępna w 5 kolorach, • została wyprodukowana w Polsce. Z Tubi Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z piankowymi stworkami. Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka! Sposób użycia: wstrząśnij butelką przez ok 60 sekund. Niewielką ilość pianki wyciśnij na dłonie. Baw się, maluj na wannie lub dowolnych zmywalnych powierzchniach. Lep piankowe i kolorowe kształty. Jeśli chcesz zrobić własny fluffy slime – możesz skorzystać z naszego przepisu. Potrzebować będziesz: • 100 ml kleju pva, • 100 ml aktywatora, • piankę w dowolnym kolorze, • aktywator, • oraz dodatki – brokat, kuleczki lub inne jakie lubisz. Wlej klej do miseczki, następnie wyciśnij 3 duże łyżki pianki do środka. Dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to stopniowe dodawanie aktywatora. Dodawaj niewielkie ilości i obserwuj jak tworzy się Twój slime. Jeśli lubisz bardziej zwartą konsystencję wlej 10 0ml, jeśli wolisz ciągnący daj tylko 50 ml. Dokładnie mieszaj do uzyskania wymarzonej konsystencji. Kiedy Twój fluffy slime odkleja się od ścianek miski to znak, że możesz go wziąć do rąk i rozpocząć prawdziwą zabawę. Slime jest gotowy teraz ozdób go dowolnymi dodatkami! Udanej zabawy!

30,08 zł
26,47 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,61 zł

2 osoby kupiły
40
Tubi Pianka - Biała Ala 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubi Pianka - Biała Ala 200 ml
Tuban
Dostępny
20 szt.

Tubi pianka zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Nawilża skórę, ma również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się zalety Tubi Pianki. Jej kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można jej także użyć do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadaje się również jako dodatek do uwielbianego fluffy slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona, • pianka ma działanie emiliencyjne, • zapewnia świetną zabawę, • dostępna w 5 kolorach, • została wyprodukowana w Polsce. Z Tubi Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z piankowymi stworkami. Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka! Sposób użycia: wstrząśnij butelką przez ok 60 sekund. Niewielką ilość pianki wyciśnij na dłonie. Baw się, maluj na wannie lub dowolnych zmywalnych powierzchniach. Lep piankowe i kolorowe kształty. Jeśli chcesz zrobić własny fluffy slime – możesz skorzystać z naszego przepisu. Potrzebować będziesz: • 100 ml kleju pva, • 100 ml aktywatora, • piankę w dowolnym kolorze, • aktywator, • oraz dodatki – brokat, kuleczki lub inne jakie lubisz. Wlej klej do miseczki, następnie wyciśnij 3 duże łyżki pianki do środka. Dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to stopniowe dodawanie aktywatora. Dodawaj niewielkie ilości i obserwuj jak tworzy się Twój slime. Jeśli lubisz bardziej zwartą konsystencję wlej 10 0ml, jeśli wolisz ciągnący daj tylko 50 ml. Dokładnie mieszaj do uzyskania wymarzonej konsystencji. Kiedy Twój fluffy slime odkleja się od ścianek miski to znak, że możesz go wziąć do rąk i rozpocząć prawdziwą zabawę. Slime jest gotowy teraz ozdób go dowolnymi dodatkami! Udanej zabawy!

30,10 zł
26,49 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,61 zł

1 osoba kupiła
41
Ślimak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślimak
PAPO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,16 zł
29,72 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,44 zł

2 osoby kupiły
42
Żeromski i inni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeromski i inni
Dostępny
2 szt.

Książka kontynuuje ważną i zasłużoną dla refleksji humanistycznej serię Obrazy Kultury Polskiej. Zawiera 16 artykułów w większości poświęconych Stefanowi Żeromskiemu lub twórcom pozostającym w jakiejś formie relacji bądź oddziaływania osoby lub myśli pisarza. [...] Z ogromną satysfakcją stwierdzam, że opublikowane w tomie prace wnoszą cenne i całkowicie nowe problemy, bądź nowe rozpoznanie zjawisk literackich marginalizowanych lub pomijanych, sięgają do niewykorzystanych dotąd źródeł, w tym często archiwalnych, operują bogatą i aktualną literaturą przedmiotu. Książka ma zatem niewątpliwą wartość poznawczą, a przy tym ma potencjał popularyzatorski. Stanowić może ciekawą lekturę, gdyż zamieszczone w niej teksty napisane są nie tylko sprawną i poprawną, ale piękną polszczyzną, są przejrzyście skonstruowane i spointowane. [...] Dodatkowym, a przyznam, że nieoczekiwanym przeze mnie jej efektem jest pokazanie, iż twórczość Żeromskiego ciągle budzi zainteresowanie i inspiruje do nowych badań. To nie Żeromski źle się zestarzał, to zestarzały się schematy, przez które był postrzegany.Z recenzji prof. dr hab. Jadwigi Zacharskiej

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

1 osoba kupiła
43
To my! Dwa kapciuszki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To my! Dwa kapciuszki!
Dostępny
7 szt.

To my! Dwa kapciuszki! to opowieść dla dzieci młodszych wybitnej polskiej pisarki dziecięcej Marii Krger, autorki Karolci. Ta urocza, pełna ciepła i pogodnego humoru książka w niezwykły sposób inspiruje dziecięcą fantazję, opowiadając o tym, co dzieje się w domu, kiedy rodzice wychodzą do pracy, a dzieci do przedszkola. Otóż okazuje się, że dzieje się bardzo wiele! Przedmioty codziennego użytku ożywają i ukazują czytelnikowi zupełnie nowe, fascynujące oblicze. Szafy się otwierają, półki pustoszeją, a w domu robi się gwarno i ciekawie. Głównymi bohaterami są ciekawe świata i niezwykle odważne kapciuszki Gosi. Zwiedzają mieszkanie, zaprzyjaźniają się z innymi domownikami, przeżywają mnóstwo komicznych i emocjonujących przygód, podejmują się coraz to nowych wyzwań, potrafią samodzielnie lub przy pomocy przyjaciół zmierzyć się z wielkimi trudnościami.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
44
Stygimoloch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stygimoloch
PAPO
Dostępny
9 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

67,92 zł
59,09 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,83 zł

1 osoba kupiła
45
O Kaziku i misiu Słoniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
O Kaziku i misiu Słoniku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Jedną z rzeczy, której Kazik nauczył się od ukochanej babci, jest poszukiwanie skarbów, czyli przedmiotów porzuconych przez innych ludzi. Pewnego dnia trafia na starą walizkę z pluszowym misiem, pozytywką, kawałkiem cegły do rysowania, glinianym ptaszkiem i procą. Okazuje się, że miś potrafi rozmawiać z dziećmi… Nazywa się Słonik i bardzo tęskni za swoim przyjacielem Zbysiem. Kazik postanawia pomóc misiowi odnaleźć jego właściciela i tak powstaje plan… Tymczasem między chłopcem i Słonikiem rodzi się przyjaźń, która pomoże Kazikowi w wielu trudnych chwilach. Piękna opowieść o ponadczasowej przyjaźni, podejmowaniu nowych wyzwań, radzeniu sobie ze stratą.

26,99 zł
16,19 zł
Powiadomienie

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
46
Zbrodnia i kara. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia i kara. Audiobook
Fiodor Dostojewski, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Słynna powieść Fiodora Dostojewskiego, opowiadająca o losach byłego studenta Rodiona Raskolnikowa, który postanawia zamordować i obrabować bogatą lichwiarkę. Bohater powieści, 23-letni były student prawa jest półsierotą, ma jednak kochająca rodzinę. Jego matka i siostra darzą go głęboką miłością i wspierają finansowo. Jednak bohater, zbuntowany przeciw porządkowi świata, decyduje się popełnić morderstwo. Jest przekonany, że jako jednostka wybitna, ma prawo zabijać, gdyż geniusz usprawiedliwia wszystkie zbrodnie na „zwykłych” ludziach. Morderstwo ma stać się rodzajem sprawdzianu jego odwagi. Choć jednocześnie bezpośrednia pobudką tego czynu jest zła sytuacja finansowa Raskolnikowa… Pomysł na tę powieść narodził się w czasie, kiedy sam autor przebywał na katordze. Zainteresował się wtedy psychologią współwięźniów, wśród których byli i tacy, którzy zostali skazani za morderstwo.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
47
Zagadnienie jedności i tożsamości istoty świadomej w filozofii buddyzmu indyjskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadnienie jedności i tożsamości istoty świadomej w filozofii buddyzm...
Dostępny
7 szt.

Przedmiotem badań, których wyniki zostały przedstawione w tej książce, jest sposób rozumienia jedności i tożsamości istoty świadomej przez myślicieli buddyjskich. Buddyści odrzucili pogląd o istnieniu substancjalnych podmiotów cech. We wczesnym buddyzmie, abhidharmie oraz filozofii jogacary rozumiano świadome istoty jako dynamiczne systemy. Wszystkie składniki takiego systemu są mniej trwałe niż on sam. Składniki równoczesne pozostają ze sobą w związkach jedno - albo dwustronnej zależności. Ze względu na charakter tych związków można mówić o wysokim stopniu integralności istoty świadomej. Struktura takiego systemu jest częściowo niezmienna, egzystencja ciągła, a istnienie każdego ze składników stanowi rezultat aktywności składników wcześniejszych. Buddyjski sposób rozumienia diachronicznej tożsamości istoty świadomej jest określany przez ten pogląd.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
48
Tubi Pianka - Żółta Krysia 200 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tubi Pianka - Żółta Krysia 200 ml
Tuban
Dostępny
13 szt.

Tubi pianka zamieni codzienną kąpiel w ekscytującą przygodę. Nawilża skórę, ma również właściwości emoliencyjne. Na tym jednak nie kończą się zalety Tubi Pianki. Jej kolorowa i miła w dotyku konsystencja zachęca do zwariowanej i kreatywnej kąpieli! Można jej także użyć do malowania na ciele, wannie czy innych zmywalnych powierzchniach oraz formowania dowolnych kształtów. Idealnie nadaje się również jako dodatek do uwielbianego fluffy slime. Zalety Tubi Pianki: • w codziennej kąpieli sprawia, że skóra dziecka jest nawilżona, • pianka ma działanie emiliencyjne, • zapewnia świetną zabawę, • dostępna w 5 kolorach, • została wyprodukowana w Polsce. Z Tubi Pianką kąpiel będzie ekscytującą przygodą! Zaprzyjaźnij się z piankowymi stworkami. Krysia, Zenek, Ala, Rozi czy Edek – będą świetnymi kompanami w trakcie radosnej kąpieli Twojego Dziecka! Sposób użycia: wstrząśnij butelką przez ok 60 sekund. Niewielką ilość pianki wyciśnij na dłonie. Baw się, maluj na wannie lub dowolnych zmywalnych powierzchniach. Lep piankowe i kolorowe kształty. Jeśli chcesz zrobić własny fluffy slime – możesz skorzystać z naszego przepisu. Potrzebować będziesz: • 100 ml kleju pva, • 100 ml aktywatora, • piankę w dowolnym kolorze, • aktywator, • oraz dodatki – brokat, kuleczki lub inne jakie lubisz. Wlej klej do miseczki, następnie wyciśnij 3 duże łyżki pianki do środka. Dokładnie wymieszaj. Kolejny krok to stopniowe dodawanie aktywatora. Dodawaj niewielkie ilości i obserwuj jak tworzy się Twój slime. Jeśli lubisz bardziej zwartą konsystencję wlej 10 0ml, jeśli wolisz ciągnący daj tylko 50 ml. Dokładnie mieszaj do uzyskania wymarzonej konsystencji. Kiedy Twój fluffy slime odkleja się od ścianek miski to znak, że możesz go wziąć do rąk i rozpocząć prawdziwą zabawę. Slime jest gotowy teraz ozdób go dowolnymi dodatkami! Udanej zabawy!

26,99 zł
23,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,24 zł

1 osoba kupiła
49
Czas na śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na śmierć
Dostępny
2 szt.

Leah wierzyła, że może spać spokojnie. Bardzo się myliła. Wytwórnia filmowa planuje nakręcić film oparty na życiu seryjnej morderczyni. Leah Smith od początku uważa to za wielki błąd. Kiedy zamordowana zostaje odtwórczyni głównej roli, Leah z przerażeniem odkrywa, że miała rację. Najgorsza z seryjnych morderczyń ucieka z więzienia na kilka godzin przed zabójstwem. Wszyscy są obserwowani, nikt nie może czuć się bezpiecznie. Każdy jest podejrzany. Nikt nie jest niewinny.

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

1 osoba kupiła
50
Jechać, nie jechać? Tom 1. 39 krajów i kierunków. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jechać, nie jechać? Tom 1. 39 krajów i kierunków. Audiobook
Pablo, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Jedyny taki na rynku przewodniko-ranking niezwykłych podróży w czasie i przestrzeni. Nowy gatunek książki podróżniczej, osobisty i uniwersalny zarazem. Bawi do łez, przestrzega przed pułapkami czekającymi na turystę, pomaga zaplanować wakacyjną wyprawę. Ekspresyjny język autora, cięty dowcip, bezkompromisowe opisy krajów i ludzi, wspomnienia, ciekawostki, anegdoty – to atuty tej książki, których próżno szukać w zwykłych przewodnikach. Ocena opisywanych turystycznych miejsc oparta jest na jednolitych kryteriach, ujętych w 15 punktach, ze skalą ocen od 0 do 10. Tom I opisuje 39 kierunków, zawiera setki opowieści i barwnych anegdot, dziesiątki porad. Do tego soczyste opowieści z czasów PRL i spora dawka filozofii życiowej człowieka sukcesu. „Gdyby to był przewodnik, to wspomnienie o pijanym, szalonym i agresywnym operatorze ratraka, usiłującym rozsmarować całą rodzinę na austriackim stoku, byłoby jeszcze na miejscu. Ale sceny z kastracji stukilowych wieprzków lub działań lekko wstawionej fińskiej weterynarki by się nie zmieściły. Jechać, nie jechać? to nie przewodnik, nie pamiętniko-ranking po 36 krajach, jak możemy się dowiedzieć z okładki. To po prostu świetna książka”. – Tomasz Marek Brzozowski, „Polska The Times”

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
51
Atlas Polski dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Polski dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Dzięki temu wspaniałemu atlasowi najmłodsi wybiorą się na pierwszą w swoim życiu samodzielną podróż po Polsce. Z każdą stroną książki będą bogatsi o wiedzę o coraz to innych rejonach naszego kraju. Oprócz tego przepłyną się wielkimi rzekami, zdobędą górskie szczyty i odwiedzą polskie miasta. Czytelne i kolorowe mapy oraz ilustracje sprawią, że twoje dziecko stanie się ekspertem z geografii Polski.

17,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
52
Homilie do Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homilie do Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntn
Dostępny
5 szt.

Homilie św. Jana Chryzostoma do Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian to drugi tom serii Biblia Ojców. Słowa świętego arcybiskupa Antiochii i Konstantynopola, wygłoszone około 1600 lat temu, dla dzisiejszych chrześcijan mogą stanowić doskonałą lekturę ascetyczną. Natomiast dla dzisiejszych głosicieli Ewangelii homilie św. Jana stanowią zachętę, aby biorąc przykład z jego niestrudzonej, owocnej działalności kaznodziejskiej, nauczyli się pełnego zaufania Bożemu słowu w głoszeniu homiletycznym i katechetycznym. Dla biblistów, egzegetów i teologów homilie św. Jana mogą służyć jako argument za tym, że najlepszymi interpretatorami Biblii są ludzie święci.Książka "Homilie do Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Seria: Biblia Ojców. Tom 2" - św. Jan Chryzostom - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 832 stron i została wydana w 2020 r. Cena 71.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

89,95 zł
80,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

1 osoba kupiła
53
Bażant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bażant
PAPO
Dostępny
16 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,27 zł
23,72 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

2 osoby kupiły
54
Pszczoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoła
PAPO
Dostępny
10 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,12 zł
29,68 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,44 zł

1 osoba kupiła
55
Barbie Fairytale. GTF36 Pan młody - Ken - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fairytale. GTF36 Pan młody - Ken
Barbie, Mattel
Dostępny
123 szt.

Ta lalka inspiruje do opowiadania fantastycznych historyjek o bajkowym weselu! Ken jest gotowy na swój wielki dzień, ubrany w piękny satynowy garnitur, koszulę, muszkę i brązowe eleganckie buty. Stylizacji dopełnia ozdoba w butonierce, a akcesoria tematyczne zachęcają do wymyślania opowieści. Wśród akcesoriów są „tort weselny”, bukiet kwiatów, zegarek, okulary przeciwsłoneczne i pudełko na obrączki. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie. Wysokość lalki: ok. 30.0 cm Wymiary opakowania: 33.0 x 15.0 x 5.0 cm

109,60 zł
98,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,96 zł

1 osoba kupiła
56
Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych. Audiobook
Adam Granville, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Zbiór esejów na temat męskiego stylu, ubranych elegancko w formę „podręcznika dla klas wyższych”. To pierwsze na polskim rynku tak obszerne i kompetentne opracowanie, w którym autor niezwykle fachowo i błyskotliwie omawia aspekty bycia dżentelmenem doskonałym, krążąc swobodnie pomiędzy kwestiami mody odzieżowej, heraldyki, funkcjonowania rezydencji, doboru alkoholi, a nawet muzyki, leksykografii czy antropologii kultury. Tytuł odwołuje się zarówno do zachodnich wzorców kulturowych, jak i do najlepszych polskich tradycji.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
57
Saga rodu Forsyte’ów. Tom 7. Koniec rozdziału. Część 1. Dziewczyna czeka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Forsyte’ów. Tom 7. Koniec rozdziału. Część 1. Dziewczyna cze...
John Galsworthy, StoryBox
Dostępny
10 szt.

Kontynuacja „Sagi rodu Forsyte’ów”, pasjonującego cyklu powieściowego, który przyniósł Johnowi Galsworthy’emu literacką Nagrodę Nobla. Wielka epicka opowieść o angielskich wyższych sferach przełomu XIX i XX wieku. Koniec rozdziału to ostatnia trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyte’ów. Składają się na nią: Dziewczyna czeka (1930), Kwiat na pustyni (1932) i Za rzeką (1933). Zamyka ona wielki cykl poświęcony kilku pokoleniom zamożnej mieszczańskiej rodziny. Pierwszy tom trylogii przedstawia losy skoligaconej z Forsyte’ami Dinny Cherwell i jej rodzeństwa – siostry Diany i brata Huberta. Mąż Diany od lat przebywa w zakładzie dla umysłowo chorych. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie pojawia się w domu, rodzina i przyjaciele, mając w pamięci jego brutalną naturę, wpadają w popłoch. Siostry usiłują wydobyć z więzienia swego brata Huberta, oskarżonego o zabicie Metysa. Ten obyczajowy skandal wprowadza w życie londyńskiej śmietanki atmosferę sensacji i przygody.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
58
Małe Licho i tajemnica Niebożątka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Licho i tajemnica Niebożątka. Audiobook
Marta Kisiel, StoryBox
Dostępny
6 szt.

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża... a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec? Małe Licho i tajemnica Niebożątka to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

1 osoba kupiła
59
Konteksty cierpienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konteksty cierpienia
Dostępny
5 szt.

Zagadnienia podjęte w monografii mają nie tylko wartość poznawczą poprzez to, że ukazują wielowymiarowość cierpienia, ale mogą być też pomocne w diagnostyce klinicznej i konstruowaniu odpowiedniego wsparcia psychologicznego [...] Treść dotyczy jednego z najbardziej podstawowych - a zarazem najtrudniejszych do zrozumienia - wymiarów ludzkiej egzystencji, jakim jest cierpienie mające różne konteksty i przyczyny. [...] Monografia jest efektem współdziałania pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów reprezentujących różne ośrodki akademickie w Polsce.Z recenzji prof. Stanisławy Steuden, KUL

27,30 zł
21,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,73 zł

1 osoba kupiła
60
Czytanie jest super! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie jest super!
Dostępny
164 szt.

Czytanie ze zrozumieniem jest umiejętnością, która sprawia najmłodszym wiele trudności. Zawarte w książce ćwiczenia stymulują rozwój i umiejętność czytania dziecka. Ponadto uzupełniają oraz pomagają utrwalić już zdobyte wiadomości, a także rozwijają zainteresowanie kodem literowym u najmłodszych. Proponowane ćwiczenia włączają rodziców w proces nauki, stanowią również materiał pomocny w pracy nauczycieli.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
61
50/50, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50/50, CD
Andrzej Piaseczny, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Pięćdziesiąte urodziny to wystarczający powód do świętowania! Andrzej Piaseczny postanowił sprawić sobie jedyny w swoim rodzaju prezent – poprosił przyjaciół i ulubionych artystów o napisanie dla niego piosenki. I tak powstał niezwykły urodzinowy album „50/50” z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla Andrzeja Piasecznego przez mistrzów polskiej sceny. Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek – idealni goście na urodzinowej imprezie! Wszyscy przygotowali zaskakujące muzyczne niespodzianki, zapraszając do dobrej zabawy, do spojrzenia na nowo na siebie, świat i ludzi dookoła. Jak mówi Andrzej Piaseczny: „Zabierając się do pracy nad tym albumem, miałem jedną myśl. Zróbmy coś pozytywnego, coś takiego, żeby uśmiech nie schodził nam z ust, a nogi same wyrywały się do niesienia nas w lepsze czasy”. Czy to się udało? Zdecydowanie tak!

23,90 zł
21,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

62
Black Mental, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Mental, LP
Spięty, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental”, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty – „Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bit’em i rymowanym CKM’em. Systemie ja się poddaję... już dłużej naiwny być nie zdołam”. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje! Lista utworów: 1. Bitwa o CO2 2. Narodowy socjalizm kosmosu 3. Wanted 4. Trybuna małpoludu 5. Nie marudź #metoo 6. Zwiezda śmierci 7. Homo sapiens erection 8. Karate kit 9. Archiwum xxx 10. Lejce które leczą 11. Okudżaba 12. Kopciuszko

134,90 zł
124,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

63
Black Mental, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Mental, CD
Spięty, Mystic Production
Dostępny
23 szt.

Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental”, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty – „Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bit’em i rymowanym CKM’em. Systemie ja się poddaję... już dłużej naiwny być nie zdołam”. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje! Lista utworów: 1. Bitwa o CO2 2. Narodowy socjalizm kosmosu 3. Wanted 4. Trybuna małpoludu 5. Nie marudź #metoo 6. Zwiezda śmierci 7. Homo sapiens erection 8. Karate kit 9. Archiwum xxx 10. Lejce które leczą 11. Okudżaba 12. Kopciuszko

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

64
Inwersja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwersja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Inwersja to ogólnie odwrócenie pewnych cech na im przeciwne, w wielu znaczeniach, dotyczy zmiany proporcji, kolejności, charakterystyki, przeciwieństwa dotychczasowych wartości, a także nielinearności postrzegania czasu. Krzysztof Aleksander główny bohater - symbolicznie „bez nazwiska” - poszukuje bliskości w różnych wymiarach, w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Nie bez potknięć, pomyłek i błędów dąży do jedności mentalnej, synergii duchowej, zażyłości fizycznej i harmonii w zrozumieniu świata. Jego metaforyczna podróż, w której spotyka różne osobowości i charaktery, czasem kończy się fizycznym zbliżeniem, a czasem… czymś znacznie więcej. Krzysztof obrósł w schematy i stereotypy, czasem mierzy się z nimi świadomie, choć częściej na tak zwanym autopilocie. Gdzieś podskórnie czuje, iż to, co widzi i słyszy, nie jest jednak tym, czym zdaje się być… Im dłużej świadomie pracuje nad sobą, tym bardziej odkrywa, jak znacznie oddalił się od siebie samego. Jak głęboko zakopał swoje prawdziwe pragnienia, marzenia i potrzeby, a realizuje te narzucone przez mainstream. Jak bardzo oddalił się od swojej duszy. Może dlatego w pewnym momencie pojawia się na jego drodze kobieta, która jest jego swoistym alter ego. Czy jego dylematy może rozwiązać ktoś inny? Być może, jak czasem mu się zdaje, jedynym problemem w jego życiu, jest on sam? Jednak dzięki osobom, z którymi wchodzi w głębsze czy płytsze interakcje, zażyłości, czasem namiętne relacje, dokonuje zaskakujących go, niestety nie zawsze przyjemnych, odkryć wewnątrz własnej osobowości. Czy starczy mu życia, by poznać autentycznego siebie? Czy to, co uda mu się odkryć, będzie dla niego powodem do świętowania i radości, czy przeniesie jego udrękę na jeszcze wyższy poziom? A może doprowadzi go do spektakularnego odkrycia, które całkowicie zmieni postrzeganie przez niego rzeczywistości? • Powieść oparta na życiu i doświadczeniach autora. • Skandal, obraza boska i bluźnierstwo, a może prowokacja? • Mocna, dosadna, prawdziwa, bezkompromisowo obnażająca ludzką naturę opowieść. • Bogata znaczeniowo i metaforycznie historia, której fabuła może w różnych aspektach dotyczyć życia wielu czytelników. • Opowieść, która być może oburzy kilka osób, które odnajdą tam siebie. • Nieszablonowo i odważnie, czasem kontrowersyjnie, traktująca pojęcia powszechnie uznawane za święte. • Bezpruderyjna w opisywaniu bliskości między kobietą a mężczyzną. • Powieść chwytające za serce, zabawna, poważna, ale także skłaniająca do refleksji. Dająca do zrozumienia, że szczęście to nie umiejętność dopasowania się do świata, ale życie w zgodzie z własną naturą. • Inwersja może zrobić przeciąg w umyśle i dzięki temu pomoże odsłonić to, co zapomniane, więc przed przeczytaniem warto się skonsultować. • Inwersja to przestrzeń, w której czytelnik wraz z bohaterem eksploruje swoją świadomość, by odnaleźć prawdę o... sobie. • Inwersja to ogólnie odwrócenie pewnych cech na przeciwne, w wielu znaczeniach, dotyczy odwrócenia proporcji, kolejności, charakterystyki, przeciwieństwa dotychczasowych wartości, ale też i nielinearności postrzegania czasu.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

65
Józef Piłsudski 1926-1929 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Piłsudski 1926-1929
Dostępny
80 szt.

?Jestem dumny, że mogę przedstawić zbiór wypowiedzi Marszałka Józefa Piłsudskiego, człowieka, który dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek. Opracowanie, które zostało właśnie wznowione zawiera bogate źródło informacji z życia wielkiego człowieka jakim był Marszałek Józef Klemens Piłsudski. Praca stanowi owoc wieloletnich poszukiwań przemówień, wywiadów i artykułów zawierających słowa Józefa Piłsudskiego. Są to dokumenty, które przedstawiają wypowiedzi mające na względzie troskę o swój naród, swoich żołnierzy, swoją rodzinę. W dużym skrócie możemy się dowiedzieć kim był, jaki był, co mówił, jak myślał i jakie relacje bezpośrednio towarzyszyły w tamtych trudnych czasach dla nowo odradzającego się państwa. (?) Jak napisał Józef Piłsudski do legionistów w 1933 roku ?Tak żyć, jak żyłem, warto było, warto było ten ból i zmęczenie przezwyciężać, jak przezwyciężałem?. mjr.zw. Krzysztof Jankowiak Prezes Okręgu Opolskiego Związku Piłsudczyków RP

42,90 zł
32,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,30 zł

66
Wychowanie fizyczne i sport według Władysława Osmólskiego. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie fizyczne i sport według Władysława Osmólskiego. Tom 1
Dostępny
61 szt.

Władysław Osmólski - lekarz i pułkownik Wojska Polskiego, teoretyk wychowania fizycznego. Działacz niepodległościowy, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. W latach 1926–1929 był dowódcą Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu. Doprowadził do powstania Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego w Warszawie i w latach 1929–1931 był jego pierwszym dyrektorem i wykładowcą. Pełnił różne funkcje w organizacjach i urzędach sportowych. W 1924 roku był kierownikiem polskiej reprezentacji narodowej na Igrzyskach Olimpijskich. Propagował sport i wychowanie fizyczne zarówno w wojsku, jak i wśród młodzieży, uważając, że jest to środek o wielkim znaczeniu wychowawczym. W pierwszej części zbioru jego prac, pragniemy zaprezentować: • Wychowanie fizyczne w Polsce (1932) • Zabawy i gry ruchowe dla wojska (1922) • Rola sportu w wychowaniu etycznym (1922)

36,90 zł
28,04 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,86 zł

67
Świetne uczenie się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świetne uczenie się
Dostępny
25 szt.

Rodzice i nauczyciele często wychodzą z założenia, że dzieci mają wrodzoną zdolność uczenia się. Ten powszechnie wyznawany pogląd powoduje, że ogromna ich rzesza nie potrafi uczyć się właściwie. Powód jest banalnie prosty: nikt im tej wiedzy nie przekazał. Dlatego u niejednego dziecka, nie tylko tego, które ma złe wyniki w szkole, ugruntowuje się przekonanie o braku zdolności oraz niechęć do nauki. Stan ten często swoją postawą pogarszają właśnie rodzice, którzy używając niewłaściwych metod, utwierdzają swoje dzieci w tej negatywnej postawie. Większość młodych ludzi uczy się, nie znając skutecznego sposobu przyswajania wiedzy – kują bezmyślnie godzinami, osiągając mierne efekty! Książka opisuje procesy zachodzące podczas przyswajania wiedzy oraz prezentuje 10 fundamentalnych zasad pomagających uczyć się łatwo i skutecznie. Autor gwarantuje powodzenie tej metody, potwierdzając jej efektywność własnymi sukcesami zawodowymi i doświadczeniem.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

68
Znak Gryfa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak Gryfa
Dostępny
80 szt.

Czasem wiedza okazuje się cenniejsza od działania, a zdobywanie jej staje się zajęciem dużo bardziej ryzykownym niż wypowiedzenie wojny… Szczecin (a właściwie niemiecki Stettin), początek XX wieku. Kiira Fersen, trzydziestoletnia nauczycielka w liceum dla dziewcząt, kobieta dumna, lecz uwikłana w konwenanse i ograniczona lojalnością wobec rodziny, stara się odsunąć na bok własne aspiracje, aby ratować dobre imię Fersenów. Kiedy spotyka Emila, amerykańskiego psychiatrę, budzi się w niej tęsknota za innym życiem. Ten ambitny samozwańczy naukowiec-eksperymentator udowadnia, że możliwe jest zajrzenie do umysłu drugiej osoby i poznanie jej sekretów. Fascynuje to Kiirę, która sama ma problemy z odczytywaniem emocji innych ludzi. Młoda kobieta stawia wszystko na jedną kartę i rusza z Emilem w podróż po Niemczech, aby krzewić jego idee i pomóc mu uzyskać wsparcie na dalsze badania. Po początkowych sukcesach i zawarciu obiecujących znajomości w elitarnych kręgach towarzyskich bohaterka zacznie boleśnie odczuwać konsekwencje swojej decyzji. Z biegiem czasu okaże się, że za Emilem stoi tajemniczy pracodawca, a prawda o istocie jego eksperymentów jest nieco inna. Para zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę. Silna kobieta. Tajna organizacja. I niepokoje społeczne w przededniu I wojny światowej…

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

69
Wdowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wdowa
Dostępny
733 szt.

Porywający, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. W oddali Leah usłyszała dźwięk syren. Zignorowała go. W tej chwili córka jej potrzebowała. Emily, zwinięta w kłębek pod łóżkiem, z zaciśniętymi powiekami, desperacko drżała. Leah zrobiła to, co uczyniłaby każda matka. Poczołgała się przez krew, by dotrzeć do córki. Dr Leah Wright wróciła do Pensylwanii, wraz z mężem, by odnaleźć spokój, zacząć wszystko od nowa i wychować sześcioletnią córkę, Emily. Jednak gdy wraca do domu pewnej ciemnej, zimowej nocy, trzymając w dłoni bukiet róż, znajduje córkę ukrytą pod łóżkiem i krew męża na całej podłodze… Kiedy detektyw Luka Jericho zostaje wezwany na miejsce przestępstwa, z zaskoczeniem stwierdza, że morderca pozostawił świadka – małą córeczkę ofiary. Scena zbrodni przypomina mu o niewyjaśnionej śmierci jego narzeczonej. Luka desperacko pragnie dowiedzieć się, co Emily zobaczyła tej nocy. Wie, że morderca może nadal być w pobliżu, czekając, by ponownie zaatakować.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

70
Miłość i wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i wojna
Dostępny
1048 szt.

Łódź. Ziemia Obiecana. 1938 rok. Świat rodzących się fortun i okrutnej biedy. W życiu Franciszka Brilke, człowieka wielu kultur i narodowości, pojawia się tajemnicza kobieta, Ewa. Za jej sprawą odmienia się życie wielu pozornie niezwiązanych ze sobą osób. Wkrótce świat opanowuje wojenne szaleństwo, które każe na nowo zdefiniować istotę człowieczeństwa. Europa nieuchronnie zmierza ku tragedii drugiej wojny światowej. Czy zakazana miłość ma szansę przetrwać w obliczu hekatomby śmierci? Czy jest warta więcej niż życie? Blisko osiem dekad po wojnie pewna staruszka dostaje plik wiadomości. Kryje się w nich prawda nie tylko o jej ojcu, ale przede wszystkim o niej. Czy odważy się poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie - kim jest? Czy u schyłku życia zaakceptuje, że nic nie było takie, jakim jej się wydawało? Miłość i wojna to opowieść o pięknie duszy oraz nadziei. O grzechach i ich odkupieniu. To jednak przede wszystkim historia miłości na przekór wszelkim przeciwnościom. Na przekór wojnie, zazdrości oraz tajemnicom czasów minionych.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

71
Mordercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mordercy
Dostępny
1043 szt.

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najniebezpieczniejszymi przestępcami i mordercami. W wieku dwudziestu dziewięciu lat został najmłodszym w historii brytyjskim dyrektorem więzienia. Od tej pory spędzał czas z najgroźniejszymi bestiami w ludzkiej skórze. Prowadził przesłuchania, ale także rozmowy nad filiżanką herbaty lub czegoś mocniejszego, patrząc mordercom w oczy i mówiąc, że są psychopatami. Z niektórymi z nich zawiązał coś na kształt przyjaźni, inni chętnie by go zabili. To historia naczelnika więzienia, eksperta i profesora kryminologii, która jest fascynującym studium zła i nieprzeniknionej ludzkiej natury. David Wilson jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich kryminologów.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

72
Jak budowaliśmy Rosję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak budowaliśmy Rosję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.06

Z Rosjanami nie tylko braliśmy się za bary, toczyliśmy wojny jak równy z równym, a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. To z polskich drukarń pochodziło rosyjskie słowo drukowane przez ponad 120 lat. Polscy inżynierowie budowali mosty kolejowe i tworzyli rosyjską sieć dróg żelaznych. To z polskich fabryk pochodziło 90 proc. stalowych szyn układanych potem w dalekich stepach. Nasi przyrodnicy odkrywali Syberię dla światowej nauki. Byli to fachowcy, którzy wyrośli z polskiego pnia, a przyszło im budować obce mocarstwo. „Książka odkrywa współczesnemu Czytelnikowi skazany dziś na zapomnienie udział Polaków w historii Rosji. Udowadnia, że wspólnota przeszłości polsko-rosyjskiej może być nie tylko źródłem traumy, ale też powodem do dumy. Książka polecana jest zwłaszcza naszym rusofobom”. – prof. dr hab. Witold Modzelewski „Znakomite popularyzatorskie opracowanie relacji polsko-rosyjskich z odmiennej perspektywy niż dominująca. To przedstawienie sylwetek wielu Polaków i osób mających polskie korzenie, którzy mieszkali w Rosji (czasem dobrowolnie, czasem z przymusu) i postanowili włączyć się w gospodarkę, życie kulturowe, polityczne i społeczne rosyjskiego społeczeństwa”. – prof. Adam Wielomski „Wykonując benedyktyńską pracę i gromadząc informacje na temat obecności Polaków w wielu przestrzeniach funkcjonowania Rosji, Mariusz Świder sporządził dzieło wielkie i solidne. To kronika ułożona w porządku problemowym, podająca nazwiska i dokonania Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju rosyjskiego życia społecznego. Każde nazwisko to odrębna opowieść, a czasem i szokująca niespodzianka historyczna. A nazwisk tych są setki…” – prof. Włodzimierz Osadczy

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

73
Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury gospodarczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury go...
Dostępny
2 szt.

Opracowanie naukowe, w którym podjęto ważny ekonomicznie i społecznie problem dostosowań gospodarstw rolnych do sytuacji na rynku rolnym w warunkach dekoniunktury gospodarczej, której nasilenie wystąpiło w latach 2008?2010. Z jednej strony dotyczy przemian zachodzących w dominującej grupie gospodarstw rolnych w Polsce, wywoływanych procesami gospodarczymi poza rolnictwem, z drugiej zaś stanowi ocenę skali i dynamiki dostosowań gospodarstw rolnych do zmian zachodzących w nierolniczych sektorach gospodarki żywnościowej. będąc dobrą ilustracją skomplikowanego charakteru powiązań między gospodarstwami rolnymi i innymi uczestnikami rynku rolno-żywnościowego. Zalety monografii to: złożoność tematyki, wymagającej bardzo dobrej znajomości zarówno zagadnień makroekonomicznych, jak i ilościowych, nowatorski sposób ujęcia i realizacji tematu, aktualność poruszanego tematu (zwłaszcza w obliczu nadchodzącego kryzysu gospodarczego), dobry warsztat badawczy oraz pisarski, narracja prowadzona w sposób zrozumiały, zachęcający potencjalnych czytelników do jej lektury. Monografia pt.: ?Procesy dostosowawcze gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury gospodarczej" jest oryginalnym rozwiązaniem problemu naukowego i istotnie wzbogaca wiedzę na temat dostosowań rynkowych gospodarstw rolnych w warunkach dekoniunktury w rolnictwie. Na szczególne podkreślenie zasługuje wysoki poziom syntez. Opracowanie przynosi wiele interesujących, rzetelnie udokumentowanych ocen, opartych o wnikliwe analizy empiryczne. (...) Powstała potrzebna w literaturze pozycja, która może być skierowana dla szerokiego grona odbiorców. Chodzi tu zarówno o studentów kierunków związanych z rolnictwem, ekonomią, pracowników naukowych, jak i dla decydentów zajmujących się kształtowaniem systemów wsparcia dla rolnictwa. Książka pobudza do refleksji, stawia pytania, ma więc szansę być często wykorzystywana i cytowana. Dr hab. Aleksander Grzelak, prof. UE w Poznaniu

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

74
Stalowe fortece Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalowe fortece Tom 1
Dostępny
17 szt.

Massie jest mistrzem historycznej opowieści, imponuje niesamowitym literackim rzemiosłem? Max Boot, The New York Times Book Review Przedstawił każdą postać z artystyczną wizją pisarza? napisana z pasją opowieść o ludziach z epoki pierwszej wojny światowej? The Waszyngton Post Book World Wspaniałe, niewyobrażalne osiągnięcie ?Książka napisana lekkim, świetnie się czytającym stylem oparta na benedyktyńskiej pracy historyka... Milwaukee Journal Sentinel Żywy opis postaci i wydarzeń? mistrz gawędziarstwa? w tym rodzaju historycznego pisarstwa wątpię, by Massie miał sobie równego Paul Kennedy, Los Angeles Time Book Reviev Półmisek wypełniony smakowitymi opisami postaci. Wielka, wspaniała lektura? New York Post Robert K. Massie - Urodzony w 1929 roku w Lexington. Studiował na Uniwersytecie w Yale i Oxfordzie, dziennikarz, zdobywca Nagrody Pulitzera, jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy historycznych na świecie. ?Stalowe Fortece? są kontynuacją świetnego ?Dreadnoughta? wydanego przed kilku laty w Polsce.

59,90 zł
48,52 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,38 zł

75
Annick. Siostra i brat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Annick. Siostra i brat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę w świecie fantazji i nie tylko? Chodź zatem, pokażę Ci go... Historia zaczyna się bardzo niewinnie. Dwoje dzieci chce poznać pewien sekret skrywany przez ten nieznany świat. Podczas swych poszukiwań spotykają innych mieszkańców i trafiają na kolejne tajemnice... Możesz przeczytać parę stron, lecz niewiele zrozumiesz, ponieważ sekret ukryty jest w całości opowieści o przygodach dwojga dzieci, które muszą się zmierzyć z czymś czego tak bardzo się boimy, a co jest nieuniknione. Gdy zacząłem ją pisać, myślałem, że będzie dla dzieci, lecz nawet ja nie wiedziałem, dokąd chce mnie zaprowadzić. Ta książka jest dla wszystkich, nie tylko dla dzieci.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

76
Nadawać duszom kształt narodowy. Święta o państwowym charakterze w czasach Komisji Edukacji Narodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadawać duszom kształt narodowy. Święta o państwowym charakterze w cza...
Dostępny
65 szt.

Książka dotyczy zagadnienia tworzenia się powszechnych obchodów świąt o znaczeniu państwowym w drugiej połowie XVIII wieku. We wspólnym świętowaniu dostrzegano ważny walor wychowawczy. Z tego powodu w szkołach Komisji Edukacji Narodowej obchodzono święta związane z osobą panującego. W 1783 roku zainicjowano powszechne obchody setnej rocznicy zwycięstwa pod Wiedniem, zapoczątkowując tym samym świętowanie rocznic wydarzeń historycznych. Szkoły włączyły się także w obchody pierwszego nakazanego ustawowo święta ? upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W książce przedstawione są też formy obchodów łączących elementy religijne (nabożeństwa), naukowe (mowy, prelekcje, prezentacje, wykłady popularyzatorskie) oraz artystyczne (spektakle, deklamacje) i widowiskowe (iluminacje i fajerwerki). ****** To Give Souls a National Form. National Celebrations in Times of the Commission of National Education The book explores the formation of national celebrations in the second half of the 18th century. Celebrating national holidays was considered an important educational aspect and thus schools ran by the Commission of National Education celebrated days connected with the ruler. In 1783 the celebrations of the Battle of Vienna initiated commemorating important historical events. Schools also participated in ceremonies held to mark the first statutory celebration ? the anniversary of the 3rd May Constitution. The book presents various forms of celebrations, which combined the elements of religion (masses), science (speeches, talks, presentations, popular lectures), art (performances, declamations) and spectacles (illuminations and fireworks).

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

77
Pancernik Bismarck - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pancernik Bismarck
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Pancernik "Bismarck" został przetłumaczony na 10 języków i był wielokrotnie wznawiany, stając się klasykiem literatury wojennomorskiej. W oparciu o relacje ocalałych i bogatą dokumentację zarówno niemiecką, jak i brytyjską, powstała najpełniejsza historia najsłynniejszego hitlerowskiego pancernika drugiej wojny światowej.

49,90 zł
40,42 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,48 zł

78
1812 Napoleon w Moskwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1812 Napoleon w Moskwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Książka ta jest następczynią tomu "1812. Marsz na Moskwę". Jest ona rodzajem słownego filmu czy też zbeletryzowanego dokumentu. Została zredagowana, mam nadzieję, w sposób niepozbawiony pewnych wartości artystycznych, na podstawie pochodzących z pierwszej ręki - dobrze ponad setki uczestników, tak Francuzów, jak i ich ?sojuszników" - opisów tego ogromnego, masowego dramatu, jakim był najazd Napoleona na Rosję. Oparłem się pokusie komentowania czy też oceniania ich narracji. Wszystkie są dla mnie uderzająco autentyczne, jeśli nawet niezbyt dokładne, a już na pewno nie bezstronne. W końcu wydarzenia, jakie opisują, były nadzwyczajne, w stopniu przekraczającym wszelkie wyobrażenia. Trzeba też uwzględnić fakt, że na to wszystko autorzy wspomnień spoglądali z perspektywy czasu minionego. Jak łatwo jest być mądrym, gdy ma się to już za sobą! (z przedmowy autora)

39,90 zł
32,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

79
1812. Marsz na Moskwę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1812. Marsz na Moskwę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

?1812" jest na swój sposób rewolucyjny. Ukazanie bowiem krok po kroku zdarzeń, widzianych jednocześnie przez stu ich uczestników różnej narodowości, będących zarówno blisko jak i daleko Napoleona jest niewątpliwie pionierskie. Oczywiście można gdybać, dlaczego autor wybrał te a nie inne źródła pamiętnikarskie i czy są one reprezentatywne dla uczestników wyprawy? [...] Jej największą wartością jest przedstawienie marszu na Moskwę w realnych szczegółach piórem jej uczestników, przez co staje się ona niemal ?namacalnie" nam bliska. Żadna chyba ze znanych mi opubliko- wanych w Polsce książek nie oddaje nam okrucieństwa tej wojny tak dosadnie, jak dzieło Austina. Bitwa pod Borodino całkiem trafnie została zatytułowana - ?Rzeź". Wspomnienia uczestników tej bitwy uświadamiają nam jak tanią wartością było w niej życie ludzkie i jak tragiczny był los rannych, a więc nieprzydatnych już do walki ludzi. Autor nie ustrzegł się niestety błędów faktograficznych, szczególnie dotyczących historii Polski. Zostały one wyszczególnione w przypisach redakcji. Nie mogą one jednak podważyć zasadniczej wartości książki. Zresztą najlepszą jej reklamą niech będzie zamieszczony poniżej tekst autorstwa D.Chandlera, niekwestionowanego autorytetu na Zachodzie w kwestiach napoleońskich. (ze wstępu)

59,90 zł
48,52 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,38 zł

80
Aleuty Wyspy Gilberta i Marshalla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleuty Wyspy Gilberta i Marshalla
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Aleucki teatr działań wojennych na Pacyfiku mógłby równie dobrze być nazywanym teatrem militarnych frustracji. Ani jeden oficer flagowy, ani generał żadnej ze stron, z wyjątkiem komandora McMorrisa, nie zyskał tam sławy ani fortuny. Żadna z operacji nie dokonała niczego poważnego, ani nie miała wpływu na przebieg wojny. Marynarze, żołnierze i piloci nienawidzili przydziału w ten wiecznie mglisty śnieżny region, nieco tylko lepszy od przydziału do jednostki karnej. Obie strony dałyby wiele, aby Aleuty pozostawić w rękach tubylców do końca wojny...

39,90 zł
32,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

81
Rebel forever Wieczna rebelia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebel forever Wieczna rebelia
Dostępny
140 szt.

O kibicach piłkarskich "Bałtyku" Gdynia od lat 90. XX w. do dnia dzisiejszego. M. in. wspomnienia z wyjazdów w latach 90. XX w.

44,90 zł
36,37 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,53 zł

82
Życie niewłaściwie urozmaicone Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie niewłaściwie urozmaicone Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

?Życie niewłaściwie urozmaicone? to jedna z najważniejszych książek dotyczących Polskiego Państwa Podziemnego. Kazimierz Leski odsłania w niej kulisy działania wywiadu i kontrwywiadu AK, wykorzystując nie tylko wspomnienia własne, ale też relacje wielu swoich kolegów. Jego opowieść mogłaby stać się kanwą kilku filmów sensacyjnych, przy których przygody Hansa Klossa wydawałyby się ubogie i nudne. Książka otrzymała nagrodę PEN-Clubu za najlepszą książkę wspomnieniową w 1990 roku i nagrodę Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w roku 1995.

39,90 zł
32,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

83
Midway. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Midway.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

"Midway" to klasyczna pozycja literatury wojennomorskiej (14 wydań w USA!). To nie tylko znakomite, z drobiazgową wręcz dokładnością, odtworzenie przebiegu bitwy z japońskiego punktu widzenia. To również historia japońskiej marynarki wojennej w pierwszych 6 miesiącach wojny na Pacyfiku, w której autorzy brali czynny udział.

34,90 zł
28,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

84
Krążownik Kormoran - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krążownik Kormoran
Dostępny
37 szt.

Pojedynek australijskiego krążownika ?Sydney? i niemieckiego zakamuflowanego krążownika ?Kormoran? to jedno z najbardziej pasjonujących i zagadkowych starć podczas drugiej wojny światowej. Podczas 352 dni rajdu prowadzącego przez Ocean Atlantycki i Ocean Indyjski łupem ?Kormorana? padło 11 alianckich statków o łącznej nośności 68 724 ton. O przebiegu tego niezwykłego rajdu pisze dowódca okrętu Theodor Detmers.

34,90 zł
28,27 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

85
Seria Napoleońska. 1812. Wielki odwrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria Napoleońska. 1812. Wielki odwrót
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

„Nie mam właściwie nic do dodania do przedmów jakie napisałem do pierwszych tomów tego dzieła: 1812. Marsz na Moskwę i 1812. Napoleon w Moskwie, poza tym, że niniejszy wolumen zamyka dramat, jakim była katastrofa w Rosji, dramat – jakiego doświadczyli sami najeźdźcy – opowiedziany ich własnymi słowami. Uwagi dotyczące mojej techniki tłumaczenia oraz innych metod jakie stosowałem, przedstawiając mój „słowny film”, cierpliwy czytelnik może znaleźć w tamtych przedmowach. Ukończenie całego dzieła zajęło mi prawie 25 lat. Jeśli wytrwałem do tego momentu – zaryzykuję nawet stwierdzenie: jeśli starczyło mi sił – to nie z powodu jakiejś narastającej fascynacji historią wojskowości jako taką czy nawet obsesji na tym punkcie, ale ze względu na tak liczne okazje do wejrzenia w uderzające zakamarki natury ludzkiej. Pod koniec – czasami – cała historia owego roku 1812 wydawała mi się tragicznym paradygmatem ludzkiej egzystencji. Początkowy wyniosły, by nie rzec arogancki, optymizm – chybione kalkulacje – ich przerażające rezultaty – nagi egoizm przetrwania – upór jednych, a tchórzostwo i poddanie się losowi innych – bohaterstwo i prawdziwa wielkość nielicznych – przyjaciele porzucani na poboczach dróg... Homo homini lupus – lampart nie zmienia swojego DNA, co nasze „niewybaczalne stulecie” aż nadto jasno wykazało. Żaden filozof o najbardziej pesymistycznym nastawieniu nie potrzebowałby lepszych przykładów tego, co dr Johnson nazwał „próżnością ludzkich pragnień”, a co zostało tutaj wykazane nieomal geometrycznie w estetyce - powiedziałbym – swojej własnej historycznej logiki. Nie musiałem niczego upiększać.” Z przedmowy autora

59,90 zł
48,52 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,38 zł

86
Picie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Picie
Dostępny
187 szt.

Miłość ? uczucie totalne, rządzi ciałem, umysłem, życiem... Można kochać do upojenia, obłędnie tęsknić, bezgranicznie pożądać... Caroline zaczęła pić w wieku 14 lat, zakochując się stopniowo w widoku oszronionej butelki, dźwięku wyskakującego korka, odgłosie płynu nalewanego do kieliszka, melodii kostek lodu stukających w szklance. Uczucie ? z początku chroniące przed problemami codzienności ? z czasem przerodziło się w obsesję. Bez niego nie mogła żyć. Uwiedziona, a potem rozczarowana i zdradzona, coraz bardziej cierpiała. Caroline Knapp ? mądra, zdolna i atrakcyjna kobieta ? po 20 latach związku rozstała się z alkoholem. Szczerze, nie oszczędzając siebie, rozprawia się z tabu kobiecego alkoholizmu.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

87
Pocałunek Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunek Boga
Dostępny
19 szt.

Kiedy Bóg stworzył świat, pocałował ziemię. Madera jest śladem jego pocałunku. Madera. Ukwiecony raj. Wyspa wiecznej wiosny. Utracony Eden. Miejsce zarówno piękne, jak i tajemnicze, mające, tak jak i ludzie je zamieszkujący, liczne sekrety i wciąż do końca nieodkryte. W pewien sposób magiczne, naznaczone miłością... ale i bólem, ludzkim cierpieniem, rozpaczą. Powstałe z ognia, a otoczone wodą, gdzie na każdym kroku czuć moc żywiołów i prastary rytm natury. I gdzie toczy się odwieczna walka z potężnymi namiętnościami oraz żądzami, z którymi ostatecznie każdy musi się zmierzyć... Tylko czy z takiego pojedynku można wyjść zwycięsko? Powieść Alicji Flis ?Pocałunek Boga? to historia właśnie o takim pojedynku człowieka z przeciwnościami losu. Człowieka niemającego wpływu na przeszłość, ale kształtującego swoją teraźniejszość i przyszłość, mierzącego się z własnymi słabościami, oczekiwaniami innych i dawnymi demonami, które od czasu do czasu powracają i przypominają o tym, co było i co z wielkim trudem zostało zepchnięte w niepamięć, w niebyt, a co jednocześnie stanowi część tożsamości każdej jednostki. Pojawia się wobec tego pytanie: czy można odmienić swoje przeznaczenie, oderwać się od tego, co było, i zacząć funkcjonować we własnych zasad, akceptując rzeczywistość taką, jaka jest? Czy może lepiej żyć złu i być szczęśliwym? Odpowiedź nierzadko kryje się na dnie ludzkiej duszy... PATRONI: Polskie Radio Koszalin, Sztukater.pl, Novaedita.com

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

88
Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką w Siłach Zbro...
Dostępny
20 szt.

Autor dokonał weryfikacji i oceny możliwości zintegrowanego wieloszczeblowego systemu informatycznego resortu obrony narodowej (ZWSI RON) oraz innych autonomicznych branżowych systemów informatycznych starszej generacji pod kątem ich włączenia do systemu zintegrowanego.

89,00 zł
72,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 16,02 zł

89
Torino, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torino, CD
Be The Wolf, Scarlet
Dostępny
15 szt.

Listan utworów: 1. Undefeated 2. April 3. Failures 4. Teenage Mutants 5. Stay Awake 6. Pretty Little Things 7. Cinnamon 8. Torino 9. Sorry Not Sorry 10. Dancing Rhinos

59,90 zł
90
When All The Heroes Are Dead, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
When All The Heroes Are Dead, LP
Vision Divine, Scarlet
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Insurgent 2. The 26th Machine 3. 3 Men Walk On The Moon 4. Fall From Grace 5. Were I God 6. Now That All The Heroes Are Dead 7. While The Sun Is Turning Black 8. The King Of The Sky 9. On The Ides Of March 10. 300 11. The Nihil Propaganda

128,90 zł
91
The Inheritance of Beauty, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Inheritance of Beauty, CD
Winterage, Scarlet
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Ouverture 2. The Inheritance of Beauty 3. The Wisdom of Us 4. Of Heroes and Wonders 5. The Mutineers 6. Orpheus and Eurydice 7. Chain of Heaven 8. La Morte di Venere 9. Oblivion Day 10. The Amazing Toymaker

59,90 zł
92
The 25th Hour, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The 25th Hour, CD
Vision Divine, Scarlet
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. My Angel Died 2. The 25th Hour 3. Out Of A Distant Night (Voices) 4. Alpha & Omega 5. Eyes Of A Child 6. The Daemon You Hide 7. Waiting For The Dawn 8. The Essence Of Time 9. A Perfect Suicide 10. Heaven Calling 11. Ascension

59,90 zł
93
The Curse of the Avenger, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Curse of the Avenger, CD
Skeletoon, Scarlet
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Timelord 2. What I Want 3. Heroes Don't Complain 4. Hymn to the Moon 5. The Curse of the Avenger 6. Bad Lover 7. Joker's Turn 8. Heavy Metal Dreamers

59,90 zł
94
9 Degrees West of the Moon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9 Degrees West of the Moon, CD
Vision Divine, Scarlet
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Letter To My Child Never Born 2. Violet Loneliness 3. Fading Shadow 4. Angels In Disguise 5. The Killing Speed Of Time 6. The Streets Of Laudomia 7. Fly 8. Out In Open Space 9. 9 Degrees West Of The Moon 10. A Touch Of Evil 11. Fly (Demo 2008)

59,90 zł
95
Sorrows, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sorrows, CD
Veonity, Scarlet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

Lista utworów: 1. Broken 2. Graced Or Damned 3. Back In To The Dark 4. Blinded Eyes Will See 5. Where Our Memories Used To Grow 6. Acceptance 7. Free Again 8. Center Of The Storm 9. War 10. Fear Of Being Alive

59,90 zł
Powiadomienie
96
Nemesis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nemesis, CD
Skeletoon, Scarlet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Niesamowite kompozycje, świeży dotyk dźwiękowej brutalności, produkcja na najwyższym poziomie, gwiezdni goście specjalni, początek nowej konceptualnej opowieści, mnóstwo pozytywnych wibracji i wreszcie wrodzone poczucie zadziwienia i zdumienia. Armia NerdMetal jest gotowa do ostatecznej bitwy ... po prostu uśmiechnij się i dołącz do Skeletoon Multiverse!

59,90 zł
Powiadomienie
97
Last Days of Eden, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Days of Eden, CD
Dostępny
12 szt.

Tytuł nowego, ekscytującego albumu jest odniesieniem do tego, co dzieje się teraz z trwającą pandemią, rosnącą przestępczością i niestabilnością polityczną. Podsumowując, „Last days of Eden” to genialny zbiór uroczych haczyków, wspaniałych wokali i błyszczących gitarowych solówek!

59,90 zł
98
Ticking Clock, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ticking Clock, CD
Skeletoon, Scarlet
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. Dreamland 3. Drowning Sleep 4. Night Ain't Over 5. Watch over Me 6. Chasing Time 7. Ticking Clock 8. Mooncry 9. Falling into Darkness 10. The Awakening 11. Outro

59,90 zł
99
End of All, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
End of All, CD
Six Foot Six, Scarlet
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Welcome to Your Nightmare 2. End of All 3. In God We Trust 4. In the Eyes of the World 5. Blood Will Out 6. Last Days of Our Lives 7. Finale Vittoria 8. Abducted 9. I Am Your King 10. Edge of the World 11. Oblivion 12. Break the Wheel

59,90 zł
100
Project Mist, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Project Mist, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Unplugged 2. Fireflies In The Wind 3. A Hidden Thread 4. Shades Of Neon 5. Ghostwired 6. Beyond The Black 7. Living A Lie 8. Binary Stars 9. Between Here And Awake 10. (E)Met 11. No Dawn To Come

59,90 zł
Wróć do góry