hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.03.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 6 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się List do Rzymian (Hahn Scott W.), na drugim Puzzle 500 elementów. Pamiątki z Hogwartu (Trefl). Kolejny produkt to Miłość która czeka na ciebie (Fulton J. Sheen) oraz Wędrówka wewnętrzna. Śladem św. Teresy z Avili (Wilfrid Stinissen).
1
List do Rzymian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List do Rzymian
Dostępny
10 szt.

List do Rzymian odznacza się niewyczerpaną głębią duchową i teologiczną. (?) Rzym był największym i najwspanialszym miastem świata znanego Pawłowi. Jako stolica cesarstwa nie miał sobie równych pod względem znaczenia politycznego. A ponieważ był równocześnie tętniącym życiem ośrodkiem kultury i handlu, z magnetyczną siłą przyciągał intelektualistów, kupców i wszystkich szukających szczęścia i perspektyw. (?) Zdobywając i umacniając tam wyznawców Chrystusa, mógł wykorzystać znaczenie miasta, by dotrzeć z orędziem chrześcijańskim do całego świata, którego było stolicą. (?) List do Rzymian to perła w koronie pism Pawła. To jedno z najbogatszych i najpełniejszych objaśnień Ewangelii, jakie kiedykolwiek przelano na papier. fragment książki

54,90 zł
41,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 13,18 zł

11 osób kupiło
2
Puzzle 500 elementów. Pamiątki z Hogwartu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Pamiątki z Hogwartu
Trefl, 500
Dostępny
157 szt.

Puzzle stworzone z myślą o nieco starszych fanach filmu „Harry Potter”. Obrazek przedstawia kolaż z wizerunkami czarodziei z Hogwartu. Wysoka jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania, zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 34.0 cm

22,12 zł
19,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,13 zł

9 osób kupiło
3
Miłość która czeka na ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość która czeka na ciebie
Dostępny
11 szt.

Sheen o prawdach wiary mówił prosto i obrazowo, łącząc je z zagadnieniami z zakresu psychologii i psychiatrii, filozofii i nauk społecznych. Śledził bieżące wydarzenia (Wielki Kryzys, druga wojna światowa, zimna wojna, żelazna kurtyna) i niezwykle umiejętnie komentował rzeczywistość w świetle Ewangelii. Dążył do rozbudzenia w każdej duszy miłości do Pana, uświadamiając zagubionemu człowiekowi, że ta miłość czeka ? wystarczy się otworzyć i ją przyjąć. Wówczas gotowi będziemy stawić czoła największym zagrożeniom, bez trwogi, bo przecież ? ?Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia? (Flp4,13).

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

6 osób kupiło
4
Wędrówka wewnętrzna. Śladem św. Teresy z Avili - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówka wewnętrzna. Śladem św. Teresy z Avili
Dostępny
7 szt.

Rzetelne i przystępne studium poświęcone zachodniej mistyce chrześcijańskiej. Autor książki przeprowadza nas przez pokoje wewnętrznej twierdzy czy zamku, jak określa duszę św. Teresa, i zachęca do wejścia na tę drogę, która jest drogą miłości oblubieńczej i zjednoczenia. Odwołuje się, jak Teresa z Ávili, do tęsknoty, która budzi się w sercu zranionym Bożą miłością ? jest to rana nie do zagojenia, jej rozpalenie potęguję się z każdym kolejnym zbliżaniem się do Boskiego Oblubieńca, a jedynie On jest godny, aby się do niej zbliżyć. Pozwólmy Mu działać, dajmy się Mu prowadzić i uleczyć. Na samym początku drogi duchowej nie można oczekiwać od nikogo doskonałej motywacji. Teresa z Ávili pragnie pokierować leniwymi i ociężałymi spośród nas, a tacy w większości jesteśmy, wskazując przy tym na wielkie rzeczy, które nas czekają. Ona wie, że mamy ambicje, i do nich się odwołuje. Ważne, byśmy zobaczyli, co Bóg chce z nami uczynić i byśmy zaczęli za tym tęsknić. Taka tęsknota daje niezwykłą siłę.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

4 osoby kupiły
5
Siła podporządkowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła podporządkowanych
Dostępny
70 szt.

Książka jest antropologiczną analizą buntów chłopskich w czasach pańszczyźnianych, które miały miejsce między XVI a XIX wiekiem. Autor omawia przejawy chłopskiego oporu, wykorzystując do tego badania tzw. „historii oddolnej” (history from below), tradycje badań „subaltern studies” oraz koncepcję „broni podporządkowanych”. Wychodzi z założenia, że żaden bunt nie wybucha w próżni, zawsze jest poprzedzony tworzeniem się swoistej subkultury oporu, ma także własną logikę i cele oparte na tej subkulturze. Autor analizuje również sposoby i taktyki oporu ukrytego, anonimowego oraz strategie maskowania oporu.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

5 osób kupiło
6
Biblia Jerozolimska - panigatory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Jerozolimska - panigatory
Dostępny
13 szt.

Polecamy bardzo praktyczne wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma Świętego na świecie w twardej oprawie, dodatkowo wzbogacone o skorowidz tzn. każda księga Pisma Świętego ma oznaczone nacięcia (paginatory), dzięki którym bardzo szybko można znaleźć szukany tekst. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych - Biblia Tysiąclecia, wydanie V; Wstępy, przypisy, komentarze i marginalia - La Bible de Jrusalem, Paris 1996.

200,00 zł
176,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 24,00 zł

4 osoby kupiły
7
Karty Sea King BICYCLE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Sea King BICYCLE
Bicycle
Dostępny
12 szt.

34,76 zł
29,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,21 zł

3 osoby kupiły
8
Rakietki z 2 lotkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki z 2 lotkami
ADAR
Dostępny
34 szt.

Zestaw sportowy zapewni dzieciom mnóstwo frajdy i aktywną zabawę na świeżym powietrzu. Rakietki wykonane są z miękkiego materiału, a środek każdej z nich zawiera czarną, materiałową siatkę. Aktywna zabawa wspiera poprawny fizyczny rozwój dziecka. Rozwija koordynację oraz poprawia sprawność fizyczną. W zestawie znajdują się: 2 rakietki (czerwona i niebieska), 1 duża i 1 mała lotka.

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
9
Nawet potwory sprzątają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawet potwory sprzątają
Dostępny
204 szt.

Nawet potwory sprzatają! Nie wierzysz? Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się, co się przydarzyło małemu potworowi ? bałaganiarzowi? A nigdy więcej nie zostawisz swoich zabawek na podłodze!

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
10
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Travel Derform Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
1 osoba kupiła
11
Biblia Tysiąclecia - format oazowy, ekoskóra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Tysiąclecia - format oazowy, ekoskóra
Dostępny
12 szt.

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski. Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym (11x18cm) i ekooprawie. Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego nie przypuszczał zapewne, że do historii wejdzie nie tylko wspaniała idea wakacyjnych, a dalej także stałych spotkań formacyjnych ze Słowem Bożym dla wszystkich stanów w Kościele, ale też charakterystyczny i jednocześnie bardzo wygodny format Pisma Świętego. Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości

97,00 zł
85,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,64 zł

2 osoby kupiły
12
Kredki ołówkowe 2str 48kol/180 Troj Derform Kidea pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,47 zł
1 osoba kupiła
13
Zest Do Malowania Derform Kidea Kpl7szt Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
1 osoba kupiła
14
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Machu Picchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Machu Picchu
Clementoni, 1000
Dostępny
57 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

26,88 zł
23,65 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
15
Kto uratuje Wiewióra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto uratuje Wiewióra
Dostępny
176 szt.

Kiedy wilk pojawia się w lesie, Wiewiór nikogo nie ostrzega, bo sam nie jest w niebezpieczeństwie. Nie wolno milczeć, kiedy innym coś zagraża: trzeba głośno zaprotestować i im pomóc

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
16
Kredki ołówkowe Troj Neon 6kol/180 Derform Kidea Wb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
17
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Gifts Derform Kidea B/ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
18
Encykliki i adhortacje Benedykta XVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encykliki i adhortacje Benedykta XVI
Dostępny
14 szt.

Publikacja zawiera trzy encykliki napisane przez Benedykta XVI oraz encyklikę Lumen fidei, którą opracował Benedykt XVI, a dokończył i podpisał jego następca papież Franciszek. Zamieszczono tu również teksty czterech adhortacji Benedykta XVI. Całość uzupełniono indeksem najważniejszych terminów i wydano w pięknej szacie graficznej.

129,00 zł
122,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,45 zł

1 osoba kupiła
19
W kręgu shintoizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu shintoizmu
Dostępny
47 szt.

Shintoizm należy do religii naturalnych, wyrosłych na gruncie etnicznym, z warunków bytowania Japończyków. Dzieje jego sięgają 12 tysięcy lat w przeszłość, gdyż wiążą się one w nierozłączny sposób z dziejami cywilizacji i kultury japońskiej, których początki w dzisiejszym stanie wiedzy tak daleko da się prześledzić. Oczywista rzecz, że ?poszukiwanie samego początku? należy traktować jako konwencję i swoistą ambicję uczonych. Autor niniejszego zbioru artykułów koncentrował się niezmienne na najstarszych źródłach pisanych, kodyfikujących mitologię shintoizmu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zabytek znany pod tytułem ?Kojiki?, a skompilowany w 712 roku n.e.

59,00 zł
50,74 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,26 zł

1 osoba kupiła
20
Żywienie w zaburzeniach mikrobioty jelitowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie w zaburzeniach mikrobioty jelitowej
Dostępny
60 szt.

Temat mikrobioty jelitowej i jej zaburzeń jest obecnie jednym z najbardziej ?gorących? zagadnień medycznych. Prace naukowe opublikowane w ostatnich 10 latach, pozwoliły zrozumieć jak znaczny może być wpływ mikroorganizmów jelitowych na procesy fizjologiczne i patologiczne w organizmie człowieka. Wyniki badań pokazują, że zmiany mikrobiomu jelitowego mają wpływ na rozwój schorzeń układu pokarmowego, nerwowego, ruchu i wiele innych. Zaburzenia mikrobioty jelitowej wymagają terapii żywieniowej, która w sposób znaczący harmonijnie uzupełnia leczenie pacjenta. Książka przeznaczona dla lekarzy praktyków, dietetyków, studentów medycyny, dietetyki i farmacji jak również dla wszystkich fascynatów tematyki związanej z mikrobiotą jelitową.

164,00 zł
152,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,48 zł

1 osoba kupiła
21
Maryja mama Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryja mama Jezusa
Dostępny
10 szt.

Biblijne sceny z życia Maryi do pokolorowania dla przedszkolaków

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
22
Zestaw ochraniaczy Shield, rozmiar L, szaro-różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ochraniaczy Shield, rozmiar L, szaro-różowy
SPOKEY
Dostępny
11 szt.

Zestaw ochraniaczy „Shield” składa się z trzech podwójnych elementów, które doskonale chronią nadgarstki, łokcie i kolana przed otarciami i urazami. Został stworzony dla dzieci i młodzieży – miłośników skatingowych emocji i wysokich prędkości – oraz osób rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na rolkach, wrotkach, łyżwach, hulajnodze czy deskorolce. Jest wyposażony w elastyczne zapinanie na rzep oraz oddychającą siatkę, a także posiada anatomiczny kształt, co zapewnia maksymalną swobodę ruchów. To ochraniacze, które są wyposażone w wygodne i jednocześnie trwałe zapinanie na rzep na elastycznych paskach, które można swobodnie regulować. Dzięki takiemu rozwiązaniu ochraniacze nie zsuwają się i zawsze pozostają na swoim miejscu. Z takim zapinaniem bez problemu poradzą sobie najmłodsi, zwłaszcza ci, którzy nie opanowali jeszcze wiązania sznurowadeł. Ich anatomiczny kształt doskonale dopasowuje się do kolan, łokci i nadgarstków. Ochraniacze dla dziecka i młodzieży są bardzo wygodne i nie krępują ruchów – dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu łatwo dopasowują się do kształtu ciała i dobrze do niego przylegają. Miękka wyściółka nie tylko zapewnia komfort użytkowania, ale także przepuszcza powietrze, co pozwala skórze oddychać. Dane techniczne: • komplet ochraniaczy na łokcie, kolana, nadgarstki, • materiał: siateczka MESH K086, 0.1 cm amortyzująca pianka Eva, PP, • mocowane na elastycznych paskach z rzepem, • waga użytkownika: 25–50 kg.

59,90 zł
1 osoba kupiła
23
Puzzle 180 elementów. Super color. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 180 elementów. Super color. Psi Patrol
Clementoni, 180
Dostępny
8 szt.

Kolorowe puzzle przedstawiają bohaterów uwielbianego przez dzieci serialu „Psi Patrol”. Są doskonałą rozrywką dla całej rodziny, a przy tym uczą logicznego myślenia, cierpliwości oraz spostrzegawczości. Puzzle odznaczają się jakość wykonania – części są odporne na zginanie. Wyprodukowane z materiałów ekologicznych. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

23,19 zł
20,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,78 zł

1 osoba kupiła
24
Tradycje i sztuka kulinarna Chin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycje i sztuka kulinarna Chin
Dostępny
100 szt.

Kuchnia chińska uznawana jest za jedną z najbogatszych i najwykwintniejszych kuchni świata. To niesamowita fuzja smaków, aromatów, barw i oryginalnych składników, jak ziarna i kłącza lotosu, kwiat jaśminu czy cała feeria warzyw, zarówno świeżych, jak i marynowanych. Trudno jednak mówić o jednej „kuchni chińskiej”, gdy ten ogromny kraj mieści w sobie tradycje kulinarne Shandongu (to trzon kuchni chińskiej), Mongołów, chińskich muzułmanów, miłośników mocnej pikanterii z Syczuanu i Hunanu oraz koneserów łagodnych, „niebiańskich” dań z ryb z Jiangsu. Obok dań mięsnych, rybnych i jarskich znajdziemy multum przekąsek, deserów i pożywnych zup oraz naturalnie wspaniałe herbaty. Niniejsza książka to opowieść o cechach, pochodzeniu i ciekawostkach związanych z kuchniami różnych regionów Chin, a także wskazówki, jak przyrządzić potrawy chińskie w domu - korzystając z ponad 140 zamieszczonych tu przepisów!

75,00 zł
64,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
25
Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński + DVD
Dostępny
2 szt.

Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński (1904-1974) to misjonarz na wzór św. Pawła i pierwszych apostołów. Dla Jezusa był gotów zrobić wszystko. Przeżył trzynaście i pół roku ciężkich łagrów, niosąc Chrystusa tam, gdzie ludzie byli pozbawiani nadziei i godności. W 1955 r. dokonał świadomego wyboru przyjęcia obywatelstwa radzieckiego, aby móc pozostać z ludźmi spragnionymi posługi kapłańskiej w dalekim Kazachstanie, przez niektórych nazywanym nieludzką ziemią". Pod osłoną nocy potajemnie udzielał sakramentów i odprawiał Msze św. w prywatnych mieszkaniach. Podjął kilka wypraw misyjnych na południu ZSRR. Jestem właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - mówił ks. W. Bukowiński. 11 września 2016 r. w katedrze Matki Bożej Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów w Karagandzie pod przewodnictwem kard. Angela Amato odbyta się jego uroczysta beatyfikacja. Do książeczki dołączony jest dokumentalny film o ks. Bukowińskim "Człowiek Boga" w reż. Krzysztofa Tadeja.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
26
Czarne liście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

1 osoba kupiła
27
Kredki ołówkowe 2str 24kol/180 Troj Derform Kidea pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
1 osoba kupiła
28
Linijka plastikowa 40 cm GRAND - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka plastikowa 40 cm GRAND
Grand
Dostępny
40 szt.

wytrzymała, sprężysta, wykonana z polistyrenulinijka pakowana pojedynczo w zawieszkidługość: 40 cm

4,99 zł
1 osoba kupiła
29
Wielki zły wilk 14 małych wilczków i czerwony kapturek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki zły wilk 14 małych wilczków i czerwony kapturek
Dostępny
173 szt.

Pewnego poranka Wielki Zły Wilk postanawia nauczyć czternaście małych wilczków, jak schwytać Czerwonego Kapturka. Zajęty wyjaśnieniami, nie zwraca uwagi na małą, sepleniącą Loulette. A to właśnie swojej małej córeczki powinien wysłuchać!

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

30
Szkoła dla wilczków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła dla wilczków
Dostępny
171 szt.

Nadszedł początek roku szkolnego, rodzice Wilczka bardzo się ucieszyli, że ich syn nauczy się wyć, walczyć i jeść jak świnka... tak jak pozostałe wilczki. Wilczek marzył jednak o całkiem innej szkole...

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

31
Szkoła Zdrowia Michaiła Sowietowa Część 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Zdrowia Michaiła Sowietowa Część 7
Dostępny
120 szt.

Siódma część Szkoły Zdrowia Michaiła Sowietowa jest zwieńczeniem publikacji cyklu wykładów popularnego rosyjskiego lekarza naturopaty. Stanowi addendum, w którym autor porusza kwestie nieomówione na łamach książek serii Szkoła Zdrowia oraz kwestie przedstawione pobieżnie. Część 7 zawiera: - rola aktywności fizycznej i jej wpływ na zdrowie, - trzy podstawowe etapy po przejściu na surową dietę, - wpływ termicznie przetworzonej żywności na oczyszczanie organizmu, - o wątrobie, - spory wokół termicznie przetworzonej żywności, - ważny temat: woda, - o skórze po raz kolejny, - o naczyniach krwionośnych oraz układzie limfatycznym, - laksatywy - sól, - posty, procedury hartujące i sauny aktywują proces oczyszczenia ze złogów solnych, - wpływ odżywiania na oczy i wzrok, - o skurczach mięśni, - sen oraz jego znaczenie dla organizmu, - o niedoborach witamin i składników odżywczych, - nasycenie ? różnica w spożywaniu produktów surowych a termicznie obrobionych, - produkty fermentowane, - psychologiczne uzależnienie od jedzenia.

50,40 zł
41,83 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,57 zł

32
Jak powstało Pomorze? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powstało Pomorze?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

Księstwo zachodniopomorskie, powstałe stosunkowo późno w strefie aktywnych wpływów politycznych Niemiec, Danii i Polski, z trudem utrzymywało swoją suwerenność, popadając w okresowe stany różnego rodzaju zależności od potężnych sąsiadów, aby ostatecznie stać się jednym z księstw Rzeszy Niemieckiej. Mimo tego, a może też dzięki temu, stanowi niezwykle ciekawy przedmiot badań dotyczących mechanizmów przekształcania się struktur społecznych dawnego barbaricum i włączania ich w krąg europejskiej cywilizacji średniowiecza. O wyjątkowości tego przypadku decydują zarówno późne ramy chronologiczne formowania się władzy o charakterze monarchicznym, jak też poniekąd z nimi związany fakt, że jeden z końcowych etapów budowy władztwa książąt zachodniopomorskich znajduje stosunkowo dobre odzwierciedlenie w źródłach narracyjnych z epoki. Trudno przecenić bowiem w tym zakresie znaczenie napisanych niewiele tylko później żywotów biskupa Ottona z Bambergu (Ebo; Herbord; VP). Zawierają one bezcenne przekazy o różnych aspektach funkcjonowania księstwa Warcisława I, stanowiące zestaw informacji źródłowych znacznie bogatszy od tych, jakimi dysponujemy na przykład dla innych państw krystalizujących się w naszej części Europy w X stuleciu. Powyższa ocena nie stoi w żadnej sprzeczności z inną, wyartykułowaną najpełniej nie tak dawno przez jednego z badaczy dziejów średniowiecznego Pomorza, zgodnie z którą początki państwowości pomorskiej są ?mroczne? (Rymar 2005, 31). Oznacza to, że ciągle niewiele o nich możemy powiedzieć, a znaczna część domysłów na ten temat ma charakter mniej lub bardziej uprawnionych spekulacji. W przeciwieństwie bowiem do relatywnie obszernego zbioru informacji, którymi dysponujemy dla czasów począwszy od misji Ottonowych, dla okresu starszego, zwłaszcza zaś dla XI stulecia, zasób przekazów źródłowych jaki mamy do dyspozycji jest bardzo skromny, zarówno pod względem ilościowym, jak i zawartych w nich treści. (fragment Wstępu)

100,00 zł
89,00 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,00 zł

33
Historia bliska i najbliższa. Wybór publicystyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bliska i najbliższa. Wybór publicystyki
Dostępny
1 szt.

Książka poświęcona pamięci Anatola Wakuluka, Zbigniewa Krzywickiego i Andrzeja Gajewskiego. Spis treści: Wstęp /9 Darczyńcy /12 Anatol oczami bliskich - wspomnienia rodziny (Anatol Wakuluk 1953-2004) - Anna, Paweł i Ilona Wakulukowie /13 Zbyszek (Zbigniew Krzywicki 1948-2015) - Bogusława Warakomska-Krzywicka /17 Biogram Taty (Andrzej Gajewski 1944-2016) - Izabela Kraśnicka /25 Wspomnienia o moich przyjaciołach - Wiesław Kuczyński /30 Rozdział I. Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. /35 1. Nadchodziła niepodległość /35 2. Białostockie u progu II Rzeczypospolitej /39 3. Złoty złoty /42 4. 70 lat niepodległości. Wojewodowie białostoccy /44 5. Nie gasić światła podczas obliczania głosów /49 6. Pierwsze wybory /54 7. Wybory, wybory /58 8. Trudna Niepodległość /64 Rozdział II. Rocznice, święta, symbole /69 1. Drogi pamięci. Jak świętowano rocznice powstania styczniowego /69 2. Czterolistna koniczynka - wspólne chłopskie święto /73 3. Bitwa na daty /76 4. Początek maja 50 lat temu /80 5. Rocznicowy remanent /82 6. Powrót korony /85 7. Spór o "Cud nad Wisłą" /87 8. Rewolucja październikowa a niepodległość Polski /91 9. Pomnik Traugutta /92 10. Hołd weteranom 1863 roku /94 11. 19 marca /95 12. Pożegnanie rewolucyjnych tradycji /96 13. 11 Listopada /98 14. Rocznice /101 Rozdział III. Ludzie /104 1. Pan Roman /104 2. Pierwszy był Narutowicz /108 3. Honorowy Obywatel /111 4. Stefan Żeromski - sumienie narodu /112 5. Oryginalny jubileusz /114 6. Ignacy Daszyński. Uczciwy trybun ludowy /116 Rozdział IV. Książki /118 1. Czy "trzecia droga ma szansę? /118 2. Wincenty Witos, Stanisław Mikołajczyk i inni /120 3. Bracia trzej: Białorusin, Litwin, Polak /122 4. Łomża gubernialna /124 5. Pogranicze polsko-białoruskie /126 6. Historia: skandal białostocko-telawiwski /128 7. Białoruś - walka o niepodległość po I wojnie światowej /133 Rozdział V. Regionalia /135 1. Każdemu po trosze- od prezydenta dwudziestka /135 2. Kto pamięta Adę Markowską? /138 3. Jak radni socjalistyczni w Grodnie chcieli pomóc bezrobotnym /141 4. Ostatnie dni pokoju /142 5. Wiele mamy wspólnego. Białystok - Indjija /144 6. Propozycja dla Akademii Medycznej. Zostanie w rodzinie /146 7. Tragiczna kronika /148 8. Dubois... i później /149 9. 60 lat temu w Supraślu /151 10. Czas nie zawsze leczy rany /153 11. Młodzież szkolna - między władzą państwową a kościelną /155 12. Orlęta grodzieńskie /156 13. Jedwabne nie może odpowiadać za wszystkich. Zło i dobro zależą tylko od ludzi /162 14. Obława augustowska - zbrodnia doskonała? /166 Rozdział VI. Varia /173 1. 60 lat temu /173 2. Burmistrz "droższy od wojewody? /174 3. Kuropaty /176 4. Plama na honorze Drugiej Rzeczypospolitej /177 5. "... nie rozogniać walk klasowych i partyjnych, ale łagodzić" /180 6. Nasi Tatarzy /181 7. Obrazek z przeszłości /183 8. Referenda w Polsce - 4 x na łopatkach /184 9. Konfident - osoba władzy miła? /186 10. Szuszkiewicz o sytuacji na Białorusi /189 11. „Strachy sprzed 4 lat” /192 Rozdział VII. Rozmowy /195 1. 19 lutego /195 2. Alianci nas zdradzili /198 3. To był czwarty rozbiór Polski: Wyszli Niemcy, weszli Rosjanie /202 4. Pod butem Stalina /204 5. Deportacje na Sybir. To był wielki szok /208 6. To był krwawy chrzest /212 7. Gorzkie zwycięstwo /215 8. Dzieje województwa /219

59,00 zł
47,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

34
Mikołaj Kopernik w zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Kopernik w zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Materiały po konferencji „Astronomiczne dokonania Mikołaja Kopernika podczas pobytu w zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim"” z dnia 22 października 2020 roku. Spis treści: Wprowadzenie /7 • K. Mikulski - „Mikołaj Kopernik w Lidzbarku Warmińskim” • J.P. Szubiakowski - „Model układu świata w Małym Komentarzyku (1509-1512) Mikołaja Kopernika” • A. Szweda - „Jeszcze o graffitach w krużgankach zamku biskupiego w Lidzbarku Warmińskim” • J. Sikorski - „Mikołaj Kopernik jako lekarz biskupów warmińskich w Lidzbarku” • M. Jackiewicz-Garniec - „Zamek biskupów w Lidzbarku Warmińskim w czasach bytności Mikołaja Kopernika” • „Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach”

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

35
Polskie siły powietrzne w Wielkiej Brytanii 1944-1945. Organizacja i działalność bojowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie siły powietrzne w Wielkiej Brytanii 1944-1945. Organizacja i d...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

„[...] Zasadniczym celem niniejszej publikacji jest więc wykazanie w jakim stanie organizacyjnym znajdowały się PSP w Wielkiej Brytanii w ostatnim okresie II wojny światowej w Europie i czy stan ten gwarantował realizację zadań, jakie przed nimi stawiały władze wojskowe i cywilne. Skonfrontowanie oczekiwań politycznych z realnymi możliwościami operacyjnymi polskiego lotnictwa, byłoby jednak niemożliwe bez scharakteryzowania wysiłku organizacyjnego oraz wysiłku bojowego a przede wszystkim bez wskazania kluczowych czynników warunkujących ich realizację/ Dlatego właśnie na podstawie przede wszystkim kwerend w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie - tj. akt DSP oraz dokumentacji poszczególnych jednostek i służb, [...] w pierwszej kolejności omówione zostaną strukturalno-organizacyjnej konsekwencje zawarcia 6 kwietnia 1944 r. umowy lotniczej z Wielką Brytanią, po czym w kolejnych rozdziałach dokonane zostanie zbilansowanie działalności operacyjnej lotnictwa myśliwskiego, bombowego, rozpoznawczego, do zadań specjalnych, transportowego i Eskadry Balonowej oraz organizacji i pracy wszystkich podległych DSP służb...” fragment „Wstępu”

56,00 zł
47,60 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,40 zł

36
Budżet Wojska Polskiego z czasów powstania listopadowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budżet Wojska Polskiego z czasów powstania listopadowego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Dla każdego, kto zajmuje się historią wojskową, niezależnie od okresu, którego dotyczą jego badawcze zainteresowania, jest rzeczą oczywistą, że wojny nie da się prowadzić bez zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych. Wszystko bowiem kosztuje, przy czym podczas wojny wojsko nie może czekać na zaspokojenie swoich potrzeb.

62,00 zł
52,70 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,30 zł

37
Twierdze osiemnastowiecznej Europy. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdze osiemnastowiecznej Europy. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Trzeci tom serii „Twierdze osiemnastowiecznej Europy” stanowi kontynuację rozważań na temat znaczenia fortyfikacji stałych w dziejach nowożytnej wojskowości. Podobnie jak w poprzednich częściach, również i w tej znajdują się teksty przygotowane przez specjalistów reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Dzięki temu prezentowana problematyka jest bardzo szeroka, począwszy od formalno-prawnych podstaw budowy i funkcjonowania twierdz oraz zmian w zakresie teorii i praktyki wojny fortecznej, poprzez szczegóły związane z architekturą obronną, przebiegiem kampanii wojennych i oblężeń, po pokojowe funkcjonowanie garnizonów oraz penitencjarną rolę twierdz.

135,00 zł
114,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 20,25 zł

38
Proletariusze modlitwy? Drogi karier, finanse i kultura materialna niższego kleru w średniowiecznej Nysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proletariusze modlitwy? Drogi karier, finanse i kultura materialna niż...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Liczne grupy niższego kleru obecne w późnośredniowiecznych miastach zostały jak dotąd przebadane w niewielkim stopniu. Niniejsza rozprawa próbuje wypełnić tę lukę, wszechstronnie ukazując zbiorowość duchownych aktywnych w Nysie do 1520 roku. Szczególna uwaga została poświęcona sposobom pozyskiwania beneficjów kościelnych, ceremoniom towarzyszącym objęciu prebendy, a także sytuacji finansowej i codziennemu bytowaniu kleru.

119,00 zł
105,91 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,09 zł

39
The Chopin Games. History of the International Fryderyk Chopin Piano Competition in 1927-2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Chopin Games. History of the International Fryderyk Chopin Piano C...
Dostępny
35 szt.

The book presents the history of the International Fryderyk Chopin Piano Competition narrated from the anthropological-cultural perspective and based on extensive source material, which enabled the authors to explore the less known aspects of one of the most important music competitions in the world.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

40
Innowacje cyfrowe w bankowości a włączenie cyfrowe i finansowe społeczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacje cyfrowe w bankowości a włączenie cyfrowe i finansowe społecz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

„Zmiany na rynku bankowym spowodowane innowacjami cyfrowymi mają przełomowe znaczenie i wiodą do licznych usprawnień w funkcjonowaniu instytucji finansowych, istotnie ograniczając koszty i zwiększając elastyczność prowadzonej przez nie działalności. Innowacje cyfrowe w bankowości uwzględniają też w coraz większym stopniu aspekty społeczne, pomagają w oferowaniu produktów i usług bankowych osobom, które w przeszłości nie mogły lub nie chciały z nich w pełni korzystać. Celem monografii jest zbadanie wpływu innowacji cyfrowych w bankowości na włączenie finansowe i cyfrowe społeczeństwa w krajach Unii Europejskiej, a zwłaszcza w Polsce. Główną tezą pracy, rozwijaną w jej części teoretycznej, jest stwierdzenie, że innowacje cyfrowe w bankowości pozytywnie oddziałują na otoczenie funkcjonowania banków, a przez to na ich modele biznesowe i sposób świadczenia usług bankowych. Podkreślane jest też, że regulacje rynku finansowego sprzyjają tworzeniu przyjaznego środowiska do wdrażania innowacji cyfrowych w bankowości. Druga część książki ma charakter empiryczny i służy weryfikacji głównej hipotezy badawczej. Jest to nowe, całościowe ujęcie przełomowych innowacji. Monografia wyróżnia się aktualnością i reprezentatywnością. Dotychczasowe publikacje Autora plasują go w ścisłej czołówce specjalistów od neobankowości. Każdy, kto chce zrozumieć współczesne funkcjonowanie świata finansów, powinien sięgnąć po tę wartościową pozycję wydawniczą.” Z recenzji prof. dr. hab. Jana Krzysztofa Solarza, Społeczna Akademia Nauk „Autor ma szeroką wiedzę o funkcjonowaniu, przeobrażeniach i regułach gry konkurencyjnej w sektorze finansowym, umiejętności stosowania metod analizy i syntezy. Krąg odbiorców to studenci kierunków ekonomicznych, w szczególności piszący prace dyplomowe; eksperci zajmujący się zagadnieniami polityki innowacyjnej i rozwiązywaniem problemów wykluczenia społecznego; młodzi naukowcy poszukujący inspiracji do dalszych prac badawczych.” Z recenzji prof. dr hab. Doroty Korenik, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w Dr Mateusz Folwarski - adiunkt w Katedrze Bankowości i Globalnego Systemu Finansowego w Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz wykładowca przedmiotów bankowych w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor wielu publikacji z zakresu bankowości, nowych technologii, innowacji finansowych, a także ekspertyz z dziedziny finansów i rynku bankowego, m.in. dla Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Warszawskiego Instytutu Bankowego oraz Ośrodka Badań i Analiz Systemu Finansowego Alterum.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

41
Islands of Memory. The Landscape of the (Non)Memory of the Holocaust in Polish Education from 1989 to 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islands of Memory. The Landscape of the (Non)Memory of the Holocaust i...
Dostępny
7 szt.

Książka Jolanty Ambrosewicz-Jacobs stanowi interesującą lekturę z dziedziny studiów nad polską pamięcią Holokaustu, a zwłaszcza jej kształtowania w procesie edukacji. Niemal w całości oparta została na wynikach ogólnopolskich badań, które w 2008 roku przeprowadzone zostały wśród młodzieży. Ich celem było przede wszystkim rozpoznanie, co uczniowie wiedzą na temat Holokaustu, jakie jego reprezentacje dominują w ich świadomości, ale także jaki jest ich stosunek do Żydów oraz skala podzielanych antysemickich przekonań. Na zadane pytania respondenci odpowiadali już po publikacji książki Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka Jana Tomasza Grossa, która zaowocowała nie tylko burzliwą debatą na temat współudziału Polaków w Holokauście, lecz również postępem badań na ten temat. Czy te nowe ustalenia o czarnych kartach w polskiej historii, których stale przybywa, przenikają do programów nauczania i treści podręczników szkolnych? Czy mają swój refleks w świadomości młodzieży? Na te pytania Jolanta Ambrosewicz-Jacobs również odpowiada. Jej książka to swoisty raport ze stanu wiedzy polskiej młodzieży przed i po debacie jedwabieńskiej zanim jeszcze agresywna polityka historyczna w obronie polskiej niewinności na dobre zaczęła siać spustoszenie, które nie ominęło edukacji. Jednakże autorka nie ograniczyła się wyłącznie do analizy wyników badań sondażowych. Na podstawie licznych wywiadów z nauczycielami i edukatorami, wniosków płynących z obserwacji uczestniczących, analizy programów nauczania, wytycznych ministerialnych oraz wielu innych materiałów źródłowych, napisała wnikliwą książkę o meandrach polskiej edukacji o Holokauście. Formalnej, upaństwowionej i przenikniętej duchem polonocentryzmu, ale także otwartej, eksperymentalnej i niezależnej. Książka Islands of Memory. The Landscape of the (Non)Memory of the Holocaust in Polish Education from 1989 to 2015 może być zatem również czytana jako dowód uznania dla niekonwencjonalnych form nauczania o Holokauście, lokalnych inicjatyw jego upamiętniania i edukowania o nim poza murami szkół przez samozwańczych strażników pamięci. Ich nazwisk nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet, ale to także o nich jest ta książka.” – Dr hab. Piotr Forecki, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

44,00 zł
36,52 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
42
Przewijak twardy długi, 50x80 cm, Day and Night, gwiazdki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewijak twardy długi, 50x80 cm, Day and Night, gwiazdki
Ceba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.19

Przewijak twardy marki Ceba Baby to przewijak z utwardzonym spodem z możliwością montażu na dziecięcym łóżeczku o szerokości 70.0 cm. Specjalne kołeczki blokujące zapewniają stabilność zamontowanego przewijaka, zapobiegając jego przesuwaniu. Obicie przewijaka Ceba Baby jest wykonane z atestowanej folii, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry twojego maluszka. Materiał bardzo łatwo utrzymać w czystości. Rozmiar produktu: 50.0 x 80.0 cm

58,10 zł
47,06 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,04 zł

43
Parasol długi - srebrny spód 512870 cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

44
Człowiek mądrość i głupota Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek mądrość i głupota Tom 1
Niedostępny
Brak

Prezentujemy nieoczywisty zbiór przemyśleń dotyczących zagadnień głupoty i mądrości. Zestawienie tychże opozycji budzi zazwyczaj sporo emocji, tych codziennych, zdawałoby się błahych, aczkolwiek przecież umożliwiających nam funkcjonowanie, ale równocześnie także rozpatrywanych z perspektywy naukowej. W naszym przekonaniu autorzy zamieszczonych tekstów trafnie zatarli granice pomiędzy światem zdroworozsądkowym a akademickim (być może ich po prostu nie ma?). Może klasyfikowanie zdarzeń, ludzkich wyborów, zachowań, wypowiedzi ma swe silne korzenie w sferze kulturowo uwewnętrznionej, nadzwyczaj bliskiej pragmatyzmowi. [?] W prezentowanych artykułach przedstawiono mądrość i głupotę jako kategorie przeciwstawne lub dopełniające się. Autorzy zastosowali różne ujęcia i spojrzenia, aby dokonać ich wszechstronnego opisu. Ze Wstępu

32,00 zł
Powiadomienie
45
Bąk w kropki. w worku   HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
46
Kredki ołówkowe Troj Metal 10kol/180 Derform Kidea Wb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,99 zł
47
Farby Do Twarzy/wlosow 6 kolorów Akc Derform Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,99 zł
48
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Party Derform Kidea B/ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
49
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Cake Derform Kidea B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
50
Schowek
69,00 zł
65,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,45 zł

51
Schowek
89,90 zł
85,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,49 zł

52
Lego Ninjago. Powrót Garmadona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Powrót Garmadona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Mistrzowie Spinjitzu ponownie stają do walki! Groźni motocykliści z gangu Synów Garmadona terroryzują Ninjago City. Złoczyńcy najwyraźniej szukają trzech starożytnych masek, które zapewniają posiadaczom niezwykłą moc. Co jest prawdziwym celem Synów Garmadona? Czy rodzina cesarska znalazła się w niebezpieczeństwie? Kim jest tajemniczy przywódca gangu? Przeczytaj trzy pełne akcji opowiadania i odkryj kolejne przygody drużyny ninja! W opakowaniu znajduje się fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Garmadon.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

53
Lego Ninjago. Złodzieje czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Złodzieje czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Nikczemni Bliźniacy Czasu wrócili do krainy Ninjago, żeby odnaleźć cztery ostrza, których moc da im władzę nad czasem. Ninja są uwięzieni między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Czy wspólnymi siłami uda im się powstrzymać mroczną intrygę braci? Dołącz do dzielnych Mistrzów Spinjitzu i weź udział w ekscytującej walce z czasem! Ulubieni bohaterowie, fascynujące, pełne akcji historie i znakomite ilustracje zapewnią wiele godzin dobrej rozrywki. Do książki dołączono fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Kai.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

54
Lego Ninjago. Przyjaciel czy wróg? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Przyjaciel czy wróg?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.20

Na ulicach Ninjago City znów nie jest bezpiecznie. W mieście pojawił się gang złowrogich motocyklistów, Synów Garmadona, a ninja wciąż nie mogą odnaleźć Mistrza Wu. Czym jest tajemnicza Szkoła dla Złoczyńców? Czy ninja trafią na ślady zaginionego nauczyciela? Jak się zakończy nocna pogoń Lloyda za intruzem w cesarskim pałacu? Przeczytaj trzy fantastyczne opowiadania i poznaj nowe przygody Mistrzów Spinjitzu! W zestawie jest fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Samurai-X.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

55
Lego Ninjago. Święto Umarłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Święto Umarłych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.06

Czas duchów jeszcze się nie skończył. Złowrogi czarnoksiężnik Clouse powraca pod postacią zjawy, co przysporzy drużynie ninja nie lada kłopotów. W dniu Święta Umarłych historia się powtarza, ale tym razem pojawiają się duchy innych wrogów krainy Ninjago – i jest wśród nich ktoś, z kim Cole ma szczególne rachunki do wyrównania. Czy Mistrzom Spinjitzu uda się stawić czoła kolejnym wyzwaniom? Przed tobą kolejne niesamowite przygody w świecie „Lego Ninjago”! Fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Lloyd.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

56
Lego Ninjago. Ostatnie życzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Ostatnie życzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Kontynuacja przygód słynnych już bohaterów z Ninjago. Nowe opowiadania w nowym formacie idealnie dopasowanym do wymagań małych czytelników. Duży druk na stronach książki jest czytelny i przejrzysty, co zachęca dziecko, by samo sięgnęło po książkę. W rezultacie mały czytelnik bez większych kłopotów może samodzielnie przeczytać książkę i cieszyć się lekturą o swoich ulubionych bohaterach. Do książki dołączono fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Zane.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

57
Lego Ninjago. Podniebni piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Podniebni piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Po pokonaniu złych duchów dzielni ninja stali się największymi gwiazdami Ninjago. Jednak siły mroku nie próżnują. Zły dżin posiadający moc spełniania życzeń przybywa do świata Ninjago wraz z drużyną podniebnych piratów. Bohaterowie nie podejrzewają, że groźni przybysze chcą się na nich zemścić… Książka zawiera opowiadania Bitwa morska, Gdyby piraci mieli latać… oraz Ścigani autorstwa Grega Farshteya w przekładzie Pawła Grzegorczyka Nowy format. Mając na uwadze potrzeby małych czytelników, a przede wszystkim troskę rodziców, aby ich dzieci samodzielnie czytały, w książkach zmieniona została czcionka i układ tekstu. Duży druk na stronach książki jest czytelny i przejrzysty, co zachęca dziecko, by samo sięgnęło po książkę. W rezultacie mały czytelnik bez większych kłopotów może samodzielnie przeczytać książkę i cieszyć się lekturą o swoich ulubionych bohaterach. Do książki dołączono fantastyczny prezent w postaci minifigurki – Jay.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

58
Pamiętne lata. Dzieciństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętne lata. Dzieciństwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Urodziłam się w Paryżu. Ukończyłam filologię polską. Od kiedy pamiętam, literatura była moją pasją. Debiutowałam w roku 1967 fragmentem prozy w poznańskim ?Nurcie?. Brałam udział w konkursach literackich, zdobywając I nagrodę w dziedzinie poezji i III w dziedzinie prozy w ogólnopolskim konkursie ?Nad Kamienną?, wyróżnienie ?O Laur Miedzianego Amora?, III nagrodę za powieść "Wędrowne ptaki", która była owocem doświadczeń z dzieciństwa, wydaną w zbiorze "Z tamtej strony drogi" przez Wyd. Spółdzielcze w 1989 r., II nagrodę za "Oazę" w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Konkursie ?O Bursztynowy Kwiat Magnolii? w 1987 r. oraz nagrody w licznych konkursach poetyckich i literackich organizowanych lokalnie. Drukowałam też drobne opowiadania w gazetach o profilu literackim i społecznym. Niektóre z nich znalazły się w zbiorze "Czarne i złote". W sprzedaży jest również tom opowiadań "Kocie szlaki". Pod koniec 2018 r. wydano powieść "Tygiel". Rok później ukazały się w księgarniach internetowych: powieść "Sprzężenie zwrotne", saga "Medea z kraju Lechitów" oraz opowieść biblijna "Samotność" będąca wynikiem długich duchowych przemyśleń. Jedyna pogodna opowieść (bo moje pisarstwo jest nieco mroczne) to "Rękopis znaleziony na strychu", wyróżniona zresztą w Wydawnictwie Poligraf. Najnowszy utwór "Dawid" jest przygotowywany do druku przez Wydawnictwo Borgis. Jest to coś w rodzaju psychologicznego rozliczenia się króla Dawida z życiem na łożu śmierci. Zafascynował mnie ten władca nie tylko ze względu na swą niezwykłą karierę, ale głównie na fakt, że był poetą. Opublikowałam też tomik wierszy "Labirynty". Tom "Opowiadania z Pchlego Targu" wydany przez Wydawnictwo Astrum niebawem trafi do księgarń. Myślę, że "Pamiętne lata" mogę też uznać za utwór pogodny. Opinie o moim pisarstwie można znaleźć na stronie sztukator.pl oceniającej utwory literackie i propagującej je na rynku księgarskim. Krystyna Jarocka

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

59
Plusz Sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plusz Sowa
Trudi
Dostępny
9 szt.

Pluszowa sowa marki Trudi wykonana z wysokiej jakości materiałów.

107,01 zł
100,59 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,42 zł

60
MR 3 Stranger book +CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MR 3 Stranger book +CD
Dostępny
3 szt.

Do Woodend przybywa tajemniczy, przystojny nieznajomy i otwiera dziwny sklep. Annę początkowo intryguje właściciel sklepu i jego klienci, ale z czasem ciekawość zamienia się w strach i przerażenie...Książka zawiera płytę CD.

45,00 zł
39,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

61
Rakietki z piłką tenisową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietki z piłką tenisową
ADAR
Dostępny
8 szt.

Zestaw rakietek z piłką tenisową przeznaczony jest do zabawy w ogrodzie, na plaży oraz boisku. Rakietki mają oprawę z miękkiego materiału, a środek każdej z nich zawiera czarną, materiałową siatkę. Zabawa rozwija koordynację ruchową, poprawia stan fizyczny i sprawność dziecka. W zestawie znajdują się: 2 rakietki oraz piłka tenisowa.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

62
Rakietka 536470 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakietka 536470
ADAR
Dostępny
100 szt.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

63
Piłka do gry w koszykówkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka do gry w koszykówkę
ADAR
Dostępny
3 szt.

Dzięki grze w koszykówkę dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu i są aktywne. W ten sposób rozwija się też ich sprawność sportową, koordynację oraz zręczność. Z pomocą piłki do koszykówki dzieci mogą grać również w inne, atrakcyjne gry z elementami rywalizacji. Piłka o pomarańczowym kolorze ma na sobie emblemat Stanów Zjednoczonych Ameryki. Waga: 0.514 kg

43,67 zł
39,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,37 zł

64
Piłka koszykowa 530904 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,67 zł
39,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,37 zł

65
Pluszowa Minnie 35cm mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowa Minnie 35cm mix wzorów
Dami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

43,90 zł
39,07 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,83 zł

66
Książeczka komunijna A4 druk MIX AVANTI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka komunijna A4 druk MIX AVANTI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

Książeczka komunijna A4 - Pamiątka I Komunii Świętej z miejscem na zdjęcia i dedykacje, wyd. Avanti. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo!

34,80 zł
27,84 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,96 zł

68
Bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Więzień w Panu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Więzień w Panu
Dostępny
2 szt.

Kardynał Stefan Wyszyński był prymasem Polski przez ponad trzy dekady (1948–1981), niemniej w pamięci Polaków z tych trzydziestu trzech lat najmocniej osadziły się trzy – obejmujące czas jego uwięzienia. Mocnym świadectwem tego okresu są zapiski, które Prymas Tysiąclecia prowadził przez cały czas odosobnienia. Poznajemy z nich więzienną codzienność Wyszyńskiego oraz jego niezłomność. Kardynał Zenon Grocholewski w swojej książce zwraca szczególną uwagę na dwa jej aspekty, wyłaniające się z Zapisków więziennych. Po pierwsze: jak Prymas, nieprawnie pojmany i przetrzymywany w odosobnieniu, rozumiał miłość nieprzyjaciół i jak sam ją praktykował. Po drugie: jak owa niepewna sytuacja kształtowała jego rozumienie lęku i męstwa.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

69
Gniotek Zwierzątko mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek Zwierzątko mix
Keycraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.23

Mix wozrów, towar wysyłany losowo.Gniotek w kształcie uroczego zwierzątka.

25,80 zł
22,45 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,35 zł

70
Wielka zjeżdzalnia, zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka zjeżdzalnia, zielona
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Wielka zjeżdżalnia zielona zaprojektowana przez cenionego producenta zabawek Little Tikes. Zjeżdżalnia idealnie nadaje się do uzupełnienia placów zabaw. Zjeżdżalnię można odblokować i złożyć w celu wygodnego przechowywania. Wyposażenie i cechy: - została wyposażona w ślizg o długości 180 cm, - posiada wysokie ścianki boczne i zaokrąglone krawędzie, umożliwiające wygodną i bezpieczną zabawę, - wyposażona również w nowoczesny kształt stopnie, - wbudowane uchwyty, - specjalnie wyprofilowane oparcie, - szeroką, stabilną podstawę, - zjeżdżalnię można złożyć w celu wygodnego przechowywania, - idealny wybór dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Odległość od podłoża do „poprzeczki” 44 cm.

499,33 zł
449,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 49,93 zł

71
365 dni z aniołami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 dni z aniołami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

"365 dni z aniołami" to zbiór inspirujących myśli i modlitw do aniołów na każdy dzień roku. To wspaniały wybór refleksji i rozważań świętych, papieży, Ojców Kościoła, teologów, filozofów, psychologów, pisarzy. Słowa te pokażą nam jak wielką moc mają aniołowie i będą dla nas wielką inspiracją do modlitwy za ich wstawiennictwem. Wraz z nimi odkryjemy na nowo swoją bliską więź z Aniołem Stróżem i przekonamy się jak wielkim orędownikiem potrafi on być.

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

72
Gniotek potworek, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek potworek, mix wzorów
Keycraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

Niezwykle miękki i przyjemny w dotyku gniotek przedstawiający potworka. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

25,60 zł
22,27 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,33 zł

73
Gniotek Chłopczyk z trądzikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek Chłopczyk z trądzikiem
Keycraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

28,33 zł
24,65 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,68 zł

74
Gniotek Mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniotek Mózg
Keycraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.09

Gniotek w kształcie mózgu.

20,30 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,4%
oszczędzasz 2,31 zł

75
Nowy Napis Liryka epika dramat 9/2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Napis Liryka epika dramat 9/2021
Dostępny
7 szt.

Wielu było utalentowanych poetów młodszego pokolenia, ale najlepszy z nich był Brodski, którego sama wychowałam powtarzała Anna Achmatowa. Przyjaźnili się. On przyjeżdżał rozklekotanym pociągiem do Komarowa, gdzie mieszkała, i pokazywał jej swoje pierwsze wiersze. Ona chwaliła go i czytała mu swoje. Ona ostatnia przedstawicielka Srebrnego Wieku rosyjskiej poezji, zakorzenionego w literaturze II połowy XIX wieku, i on przyszły noblista, którego wierszami zachwycił się świat. Wielka Dama Poezji, która wiele wycierpiała, z dumą mówiąca do Brodskiego: Josifie, my oboje znamy wszystkie rymy języka rosyjskiego i on, prześladowany w ZSRR geniusz, który podczas politycznego procesu sądowego nie bał się powiedzieć, że to Bóg uczynił go poetą.Z okazji 55. rocznicy śmierci Achmatowej i 25. rocznicy śmierci Brodskiego prezentujemy te rymy w nowych tłumaczeniach. Wiersze, które były przez lata wyzwaniem dla wielu mistrzów słowa, zostały na nowo odczytane przez Józefinę Inesę Piątkowską i Krzysztofa Szatrawskiego. W bieżącym numerze Nowego Napisu przedstawiamy także młode pokolenie literatury rosyjskiej tych, którzy przejęli tradycję poetycką po swoich poprzednikach, ale też odważyli się z nią zmierzyć. Ciekawsze i oryginalne zjawiska literatury rosyjskiej, w których akcenty są postawione na ciągłość i kontynuację, ale też nowoczesność i eksperyment, analizowali specjalnie dla Nowego Napisu najlepsi krytycy i literaturoznawcy, zaproszeni do współpracy przez naszego redaktora Nikitę Kuznetsova, tłumacza polskiej poezji na język rosyjski i autora koncepcji przewodniego tematu numeru. Nazwiska, głośne i popularne w Rosji, a do tej pory w Polsce nieznane, niemające przekładów, debiutują niniejszym na łamach naszego czasopisma.Wśród nich między innymi Siergiej Krugłow, poeta i ksiądz prawosławny, nawiązujący w swojej poezji między innymi do Brunona Schulza. Prozę Linor Goralik, autorki szalenie popularnych w Rosji mikropowieści i mikrodramatów, oraz wiersze Wadima Miesiaca, w tym jeden poświęcony Brodskiemu, którego znał osobiście, przetłumaczył dla nas Krzysztof Szatrawski. Przedstawiamy także opowiadanie młodego pisarza i aktora Grigorija Służytiela oraz najnowszy poemat już znanej polskiemu czytelnikowi Marii Stiepanowej.W dziale Film analiza Andrzeja Szpulaka dwóch wielkich dzieł filmowych, których bohaterem jest car Iwan Groźny. I nie są to zbliżone portrety cara. Filmy wciąż aktualne, bo dotykające newralgicznych punktów rosyjskiej tożsamości, uzupełniają główny, literacki temat Nowego Napisu.Trudno byłoby w kwartalniku nie odnieść się do czasów, w których przyszło nam niespodziewanie się odnaleźć. A może katastrofa przyjdzie z całkiem innej strony. Niemożliwej do przewidzenia? zastanawiał się Yuval Harari, zanim ktokolwiek słyszał o Wuhan, covidzie i lockdownie. I przy- szła, zmuszając nas wszystkich do zrewidowania swojego przekonania, że jesteśmy panami tego świata. W konkursie na Dziennik pandemiczny, który ogłosiliśmy nie brakowało pesymistycznych konstatacji o destrukcyjnej roli człowieka we wszechświecie, pojawiły się też bardzo wnikliwe świadectwa osobistej wiwisekcji, pomysły radzenia sobie z nagłym osamotnieniem, próby znalezienia równowagi i dystansu. Fragmenty trzech nagrodzonych prac, oryginalnych językowo, narracyjnie i w zakresie konstrukcji, wraz z laudacjami jury, być może pozwolą spojrzeć inaczej na czas pandemii, który na każdym z nas odcisnął mniejsze lub większe piętno.Wracamy także do mrocznej historii Grudnia 1970, którą w przejmujący, bardzo intymny sposób opowiedział poeta Jan Polkowski. Głosy jak pisze w swej interpretacji Józef Maria Ruszar nie mają właściwie odpowiednika w polskiej, a nawet światowej literaturze. Jest to jednolity i spójny cykl osiemnastu wierszy poświęcony ofiarom masakry na Wybrzeżu w 1970 roku.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

76
Pióra sów Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióra sów Europy
Dostępny
7 szt.

Najpełniejsze opracowanie z zakresu sowich piór i relacji między ekologią sów a ich upierzeniem.Od lat 80-tych zajmuje się badaniem piór i publikuje przewodniki do ich identyfikacji. Ostatnią dekadę poświęcił na badania sowich piór i relacji między ekologią sów a ich upierzeniem. Relacje te okazały się bardzo interesujące a wyniki wskazały na istnienie nowej, fascynującej metody badania ekologii ptaków. Efektem tych prac jest książka pt. Pióra sów Europy.

168,00 zł
159,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,40 zł

77
Nowy Napis "Rzeczy niepokój"... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Napis "Rzeczy niepokój"...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Autorka odważnie mierzy się nie tylko z literacką i pozaliteracką legendą poety, ale także z licznymi uproszczeniami, które zdążyły pojawić się w obszarze historii literatury. Krzysztof Kamil Baczyński stał się przecież zarówno symbolem pokolenia AK, jak i symbolem całej generacji poetów-żołnierzy, którzy oddali swoje życie w walce o godność i wolność. Badaczka z taktem i niemałą zręcznością wydobywa mniej znane aspekty zarówno biografii, jak i twórczości poety, przypomina teksty zapomniane, a oprócz tego na nowo oświetla te, które zadomowiły się w antologiach i naszej świadomości literackiej. Wirtuozerska gra perspektyw syntetycznej i analitycznej sprawność pióra, jasny wywód to dodatkowe atuty książki, która ma szanse znaleźć się nie tylko w bibliotekach szkolnych czy uniwersyteckich, ale także na półkach miłośników poezji XX wieku.Na uznanie zasługuje bardzo klarowny język wykładu. Przeprowadzone interpretacje są zakorzenione w solidnej analizie formalnej ciekawe, niejednostronne, procesualne (rozgrywają się na oczach czytelnika, mają charakter analityczno-hermeneutycznych inscenizacji).

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

78
Karty Dark Mode BICYCLE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,76 zł
29,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,21 zł

79
Karty Fyrebird BICYCLE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,76 zł
29,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,21 zł

80
Diagnoza kompetencji pracowników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza kompetencji pracowników
Dostępny
1 szt.

Zarządzanie w oparciu o kompetencje pracowników to obecnie jedno z wiodących podejść do zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Jednocześnie ani w praktyce, ani w literaturze naukowej nie istnieje jeden sposób definiowania oraz mierzenia kompetencji pracowników. Celem niniejszej publikacji jest zebranie i uporządkowanie współczesnej wiedzy na temat kompetencji pracowników, przedstawienie aktualnych wyników badań przeprowadzonych na temat pomiaru kompetencji oraz zaprezentowanie osiągnięć badawczych autora w tym zakresie. W monografii przedstawiono dwie metody diagnozy kompetencji pracowniczych, które mają zastosowanie w praktyce rozpoznawania i kształtowania pożądanych zachowań w miejscu pracy.

35,70 zł
32,84 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

81
Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin został opracowany przede wszystkim z myślą o studentach biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także innych uczelni wyższych, którzy w trakcie studiów przechodzą obowiązkowy kurs podstawowy z fizjologii roślin. Przewodnik obejmuje zestaw dwunastu niezależnych jednostek tematycznych. Dobór zagadnień i ich układ został tak pomyślany, aby studenci mogli nie tylko poznać podstawowe działy fizjologii roślin, ale mieli również możliwość zaznajomienia się z nowymi treściami, których brakuje w dostępnych podręcznikach.

24,20 zł
22,26 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,94 zł

82
Nauczyciele języków obcych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciele języków obcych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Po latach zainteresowania uczniem w dydaktyce języków obcych, powraca temat nauczyciela i jego roli w procesie kształcenia. Publikacja porusza kwestie przygotowania zawodowego nauczycieli języków obcych, motywacji podejmowania kształcenia na studiach filologicznych o specjalności nauczycielskiej, dalszego rozwoju zawodowego oraz różnorodnych uwarunkowań pracy nauczycieli języka w szkołach i na uniwersytetach. Wśród przedstawianych zagadnień znajdziemy propozycje programu kształcenia nauczycieli języka angielskiego, porównawcze zestawienie uwarunkowań pracy nauczycieli w Unii Europejskiej, rozważania na temat rozwijania kompetencji zawodowych w trakcie kształcenia akademickiego. Kolejne artykuły podejmują zagadnienia rozwijania kompetencji interkulturowej oraz kompetencji w zakresie stosowania nowych technologii podczas pracy dydaktycznej. Zwrócono również uwagę na problem doskonalenia zawodowego czynnych nauczycieli. Autorzy przedstawiają zagadnienia teoretyczne w oparciu o najnowszą literaturę przedmiotu oraz raporty z badań empirycznych. Monografia przeznaczona jest dla wszystkich, którzy interesują się kształceniem zawodowym nauczycieli oraz jakością edukacji językowej.

33,60 zł
30,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

83
Farby do malowania twarzy 6 kolorów JOVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,93 zł
84
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa...
Dostępny
7 szt.

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa (ZRP) stanowi jeden z ważniejszych nurtów badawczych, które są podejmowane zarówno w pracy naukowej, jak i dydaktycznej przez pracowników Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Nasze wieloletnie do-świadczenia w tym zakresie zaowocowały utworzeniem specjalności dydaktycznej o tej właśnie nazwie. Specjalność ta znajduje się obecnie w ofercie dydaktycznej na kierunku Zarządzanie.Nasze doświadczenia w pracy dydaktycznej, przede wszystkim na różnych wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego, ze studentami różnych specjalności, pozwoliły określić katalog potrzeb, na który odpowiedzią jest projekt stworzenia zunifikowanego, łatwo dostępnego pakietu materiałów dydaktycznych, przeznaczonego dla studentów tych wydziałów, jak również wszystkich nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem. Inicjatywa ta wpisuje się w strategiczne cele rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Ma to w szczególności odniesienie do tzw. trzeciej misji UG, związanej z budowaniem perspektywicznych relacji z otoczeniem zewnętrznym, w tym m.in. pracodawcami i jednostkami samorządu terytorialnego.W celu zapewnienia studentom wszechstronnego dostępu do wiedzy zawarte w niniejszym podręczniku materiały dydaktyczne zostały powiązane z alfanumerycznymi kodami QR. Działanie to jest odpowiedzią na zmieniające się warunki życia i pracy młodego pokolenia. Kody alfanumeryczne stały się ogólnoświatowym medium przepływu informacji w cyfrowej gospodarce i włączenie ich w proces edukacyjny implikuje możliwość przeniesienia wiedzy zawartej w podręczniku na szerokie spektrum urządzeń mobilnych. Przesunięcie punktu ciężkości czerpania wiedzy z formy jednowymiarowej (lektura książki) na wariant wielowymiarowy (lektura ze wsparciem multimedialnym) stanowi zatem niezbędną odpowiedź na zmiany zachodzące w specyfice procesu naukowego w XXI wieku.

42,00 zł
38,64 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,36 zł

85
Tablety i smartfony w szkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablety i smartfony w szkole
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Przedmiotem badań, których wyniki są omawiane w książce, jest uczenie się wspomagane technologiami mobilnymi. Badania empiryczne stanowiące podstawę tej pracy były prowadzone w ciągu trzech lat w pomorskich szkołach podstawowych, w których wdrożono technologie mobilne tablety i smartfony w dwóch modelach integracji technologii: OPD kiedy technologie mobilne stanowią własność szkoły, a każdy uczeń i uczennica ma dostęp do jednakowych narzędzi cyfrowych oraz BYOD/T kiedy nauczycielki i nauczyciele wykorzystują zróżnicowane technologie mobilne posiadane przez uczniów i uczennice podczas pracy dydaktycznej.Książka skomponowana jest z trzech zasadniczych części. Pierwsza część prezentuje teoretyczne podstawy projektu badawczego nowy kontekst materialny, który staje się podstawą wyłaniania nowych praktyk nauczania i uczenia się, w których funkcjonują nowe narzędzia cyfrowe oraz ideologie systemy przekonań, które ujawniają się w procesach szkolnej integracji współczesnych technologii, a które wstępnie projektują obraz zmiany zachodzących w uczeniu się.Część druga jest omówieniem metodologicznych podstaw projektu badawczego szczegółowej konstrukcji badań empirycznych związanych z poszczególnymi obszarami problemowymi.Część trzecia stanowi z kolei empiryczne rozwinięcie obszarów problemowych zakreślonych w części teoretycznej. Prezentowane są w niej wyniki badań poświęcone kolejno: wyłanianiu się nowych praktyk nauczania i uczenia się oscylujących wokół biegunów transmisji wiedzy i progresywnych praktyk nauczania. Wyniki tej części badań uzupełnia kwestia schematów technologicznych, która ilustruje procesy integracji technologii mobilnych jako narzędzi uczenia się. W dalszej części przedstawione są wyniki badań poświęcone problemowi efektów uczenia się wspomaganego technologiami mobilnymi dostrzeganymi przez badanych i badane zmianami wywołanymi pojawieniem się tabletów i smartfonów na lekcjach. Następnie omówione zostaną wyniki badań empirycznych, w których przedstawiona została perspektywa rodziców jako obserwatorów procesów uczenia się wspomaganego technologiami mobilnymi ich obawy, wątpliwości i nadzieje związane z pojawieniem się narzędzi cyfrowych w nauczaniu szkolnym. Problematyka równości płci w nauczaniu wspomaganym technologiami mobilnymi jest kolejnym zagadnieniem, które powijają się w empirycznych odniesieniach. Natomiast ostatnim obszarem problemowym są wyłaniające się praktyki nieformalnego uczenia się, które ukazują potencjały rozwojowe najmłodszego pokolenia w perspektywie całożyciowego uczenia się.

29,40 zł
27,05 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

86
Przewodnik do ćwiczeń z biochemiczno-biofizycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik do ćwiczeń z biochemiczno-biofizycznych
Dostępny
2 szt.

Przewodnik do ćwiczeń z biochemiczno-biofizycznych podstaw rozwoju roślin (wersja dwujęzyczna) przygotowany został z myślą o studentach biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, może być jednak przydatny również dla studentów innych kierunków studiów przyrodniczych. Omówiono w nim doświadczenia eksperymentalne demonstrujące różne procesy związane z rozwojem roślin. Doświadczenia te obejmują wybrane zagadnienia z biochemii, fizjologii i cytologii roślin. Opis każdego doświadczenia poprzedzony został zwięzłym wstępem teoretycznym.

37,80 zł
34,78 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,02 zł

87
Podręcznik autora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik autora
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Autorzy piszą książki dla swoich czytelników, tymczasem niniejsza książka jest skierowana do autorów i dla nich przeznaczona. Jej adresatami są autorzy prac naukowych zarówno tych, które są składane do wydawnictw celem publikacji, jak i prac dyplomowych, mających za zadanie podsumować lata nauki studentów różnych stopni studiów. Problemy, z jakimi stykają się piszący te prace, są bowiem podobne i stale powracają te same pytania.Książka ma charakter miniporadnika, ponieważ z jednej strony zawiera normy ogólne, z drugiej zaś Autorka szczegółowo omówiła w niej te zagadnienia, które zwykle budzą najwięcej wątpliwości u piszących. Celem tej publikacji jest zatem podanie w sposób jak najbardziej przystępny wiedzy na temat redakcji tekstu naukowego, która dotyczy zarówno kompozycji książki, opracowania językowo-stylistycznego tekstu, interpunkcji, wybranych zagadnień z zakresu ortografii, jak i konstrukcji przypisów, literatury, zasad sporządzania wszelkich dodatków, jak indeksy, tabele itp.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

88
Chemia nieorganiczna. Ćwiczenia laboratoryjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia nieorganiczna. Ćwiczenia laboratoryjne
Dostępny
6 szt.

Przekazywany do rąk czytelników skrypt przeznaczony jest przede wszystkim dla studentow kierunku "Chemia", wykonujących ćwiczenia laboratoryjne z zakresu chemii nieorganicznej. Może być on również przydatny dla studentów innych kierunków przyrodniczych oraz dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, np. prowadzących koła chemików czy przygotowujących uczniów do olimpiad chemicznych.

30,45 zł
28,01 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,44 zł

89
Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej T.2
Dostępny
4 szt.

PrzedmowaNiniejszy skrypt powstał w oparciu o Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej" autorstwa naszych Koleżanek: dr Haliny Bartnickiej, dr Marianny Nesterowicz i dr Teresy Widernik. W obecnej formie jest on uzupełnionym i unowocześnionym wydaniem, przeznaczonym dla studentów chemii oraz innych kierunków przyrodniczych. Zawiera 17 ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu chemii ogólnej z elementami analizy jakościowej i ilościowej. Każde ćwiczenie składa się z zestawu doświadczeń przygotowanych przez pracowników Katedry Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz poleceń szczegółowych do sprawozdania", które stanowią pomoc w przygotowaniu sprawozdania z wykonanego ćwiczenia. Celem ćwiczeń jest wyrobienie umiejętności samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania problemów. W ramach proponowanych ćwiczeń studenci będą mieli okazję samodzielnie wykonać kilkadziesiąt ciekawych doświadczeń chemicznych. Niektóre doświadczenia mogą być wykonywane w formie pokazu, przygotowanego przez grupy studentów.Znacząco większa, w stosunku do liczby godzin zajęć przewidzianych w programie studiów, liczba ćwiczeń, a także doświadczeń w ramach danego ćwiczenia, pozwala prowadzącym zajęcia na wybór materiału odpowiedniego dla danego kierunku, poziomu wiedzy studentów oraz ich zainteresowań.Integralną częścią tego skryptu jest obszerna część teoretyczna dotycząca zagadnień związanych z wykonywanymi eksperymentami, zatytułowana Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej. I. Część teoretyczna".

27,30 zł
25,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

90
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa T.2
Dostępny
3 szt.

Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa (ZRP) stanowi jeden z ważniejszych nurtów badawczych, które podejmowane są zarówno w pracy naukowej, jak i dydaktycznej przez pracowników Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Nasze wieloletnie doświadczenia w tym zakresie zaowocowały utworzeniem specjalności dydaktycznej o tej właśnie nazwie, którą oferujemy Studentom kierunku Zarządzanie. Problematyka ZRP jest wielowymiarowa. Z uwagi nie tylko na realizowane przez nas projekty badawcze, ale także w szczególności uwzględniając na nasze doświadczenia konsultingowe i doradcze na rzecz praktyki gospodarczej, staramy się realizować proces dydaktyki poprzez studia przypadków. W naszej opinii to jedyna słuszna droga budowania wiedzy i inspirowania Studentów do nauki.Niniejsza (1) monografia jest wizytówką naszej Katedry, a wraz z: (2) drugim tomem oraz (3) interaktywnym podręcznikiem do studiowania ZRP, stanowi spójny materiał dydaktyczny dla naszych Studentów. Wierzymy, iż dzieląc się w ten sposób naszą wiedzą, zarazimy Was do prawdziwego studiowania, zadawania pytań, a także zgłębiania tej niezwykle interesującej nas samych problematyki poprzez wspólną dyskusję i polemikę z autorami. Życzymy owocnej lektury i liczymy na aktywną postawę, którą będziemy zawsze doceniać w procesie realizacji zajęć dydaktycznych na specjalności: Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.W imieniu zespołu KEP WZR UGDr hab. Paweł Antonowicz, prof. UGKierownik Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw

27,30 zł
25,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

91
Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej T.1
Dostępny
5 szt.

Skrypt "Ćwiczenia laboratoryjne z chemii ogólnej" stanowić ma pomoc w zdobywaniu podstaw teoretycznych w zakresie problematyki wykonywanych ćwiczeń laboratoryjnych. Każdy z 17 bloków tematycznych zakończony jest zestawem pytań i zagadnień, których celem jest sprawdzenie stopnia przygotowania studenta do zajęć. Integralna ze wstępem teoretycznym część druga, zatytułowana "Część doświadczalna", zawiera 17 zestawów ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu chemii ogólnej z elementami analizy jakościowej i ilościowej.

44,10 zł
40,57 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,53 zł

92
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa T.1
Dostępny
2 szt.

Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa (ZRP) stanowi jeden z ważniejszych nurtów badawczych, które podejmowane są zarówno w pracy naukowej, jak i dydaktycznej przez pracowników Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Nasze wieloletnie doświadczenia w tym zakresie zaowocowały utworzeniem specjalności dydaktycznej o tej właśnie nazwie, którą oferujemy Studentom kierunku Zarządzanie. Problematyka ZRP jest wielowymiarowa. Z uwagi nie tylko na realizowane przez nas projekty badawcze, ale także w szczególności uwzględniając na nasze doświadczenia konsultingowe i doradcze na rzecz praktyki gospodarczej, staramy się realizować proces dydaktyki poprzez studia przypadków. W naszej opinii to jedyna słuszna droga budowania wiedzy i inspirowania Studentów do nauki. Niniejsza (1) monografia jest wizytówką naszej Katedry, a wraz z: (2) drugim tomem oraz (3) interaktywnym podręcznikiem do studiowania ZRP, stanowi spójny materiał dydaktyczny dla naszych Studentów. Wierzymy, iż dzieląc się w ten sposób naszą wiedzą, zarazimy Was do prawdziwego studiowania, zadawania pytań, a także zgłębiania tej niezwykle interesującej nas samych problematyki poprzez wspólną dyskusję i polemikę z autorami. Życzymy owocnej lektury i liczymy na aktywną postawę, którą będziemy zawsze doceniać w procesie realizacji zajęć dydaktycznych na specjalności: Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W imieniu zespołu KEP WZR UG Dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG Kierownik Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

93
Puzzle 2000 Wiejski sklep - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 Wiejski sklep
Eurographics
Dostępny
9 szt.

Puzzle Eurographics produkowane w technologii Smart Cut Technology. Każdy element ma swój własny unikalny kształt, nie ma dwóch takich samych elementów. Układanie tych puzzli jest wyjątkowym doświadczeniem

115,99 zł
110,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,80 zł

94
Andrzej Jankowski Memorial Lectures - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Jankowski Memorial Lectures
Dostępny
9 szt.

W Instytucie Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego w latach 19992018 odbywały się wykłady, wraz z weekendowymi konferencjami z nimi związanymi, których patronem był zmarły tragicznie w Hindukuszu w roku 1975 polski i gdański matematyk Andrzej Jankowski. Wykładowcami byli wybitni matematycy afiliowani przy najlepszych światowych centrach matematycznych. Po każdym wykładzie zostawał w specjalnym zeszycie wpis wykładowcy z krótkim streszczeniem wykładu. Wszystko odbywało się w języku angielskim.Przygotowywana książka zawiera 20 odręcznych streszczeń, wraz z ich drukowanymi transpozycjami. W pewnym sensie jest to podróż przez najbardziej klasyczne i modne działy matematyki ostatnich lat.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

95
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Wyspa Lofoten - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Wyspa Lofoten
Clementoni, 1000
Dostępny
31 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu:69.0 x 50.0 cm

29,50 zł
25,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,54 zł

96
Kredki plastikowe okrągłe 24 kolory JOVI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki plastikowe okrągłe 24 kolory JOVI
JOVI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

25,80 zł
Powiadomienie
97
Prosto z piekła (wydanie 3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto z piekła (wydanie 3)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza. 20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu. 10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści. Dziś możemy poznać ją w języku polskim. Prosto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. Zyskał „sławę” po zamordowaniu pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku? Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach z Whitechapel w formie powieści graficznej. „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens”. – Alan Moore, autor

140,00 zł
100,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 39,20 zł

98
Aleksander Hilary Połubiński (1626-1679) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleksander Hilary Połubiński (1626-1679)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

Książka poświęcona jest postaci Aleksandra Hilarego Połubińskiego, który należał do wyróżniających się polityków i dowódców wojskowych Wielkiego Księstwa Litewskiego drugiej połowy XVII w. Jego najsławniejszym dokonaniem bojowym była wspaniała szarża husarska na armię brandenbursko-szwedzką, przeprowadzona drugiego dnia bitwy pod Warszawą (29 VII 1656), podczas której dwóch husarzy (Jakub Kowalewski i Wojciech Lipski) o mało nie zgładziło króla szwedzkiego Karola X Gustawa. Znalazło to swoje odbicie w literaturze pięknej (postać Rocha Kowalskiego w Potopie Henryka Sienkiewicza).

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

99
Choroby układu moczowego psów i kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby układu moczowego psów i kotów
Dostępny
3 szt.

Choroby układu moczowego psów i kotów to książka przeznaczona dla lekarzy weterynarii zajmujących się małymi zwierzętami oraz dla studentów medycyny weterynaryjnej. Peter E. Holt w sposób usystematyzowany prezentuje metody badania pacjentów z problemami urologicznymi. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z rozpoznaniem różnicowym i leczeniem chorób - począwszy od chorób gruczołu krokowego, poprzez urazy układu moczowego, aż do różnych przyczyn nietrzymania moczu i niewydolności mechanizmu zwieraczowego cewki moczowej. W książce znajduje się prawie 500 barwnych zdjęć najwyższej jakości, wiele rysunków, schematów i tabel, ilustrujących omawiane zagadnienia.

100,00 zł
100
Wielkanocna opowieść. Kolorowanka dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanocna opowieść. Kolorowanka dla najmłodszych
Fides
Dostępny
30 szt.

Kolorowanka z zadaniami przybliżająca dzieciom tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

Wróć do góry