hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 26 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kosmos (Tomasz Rożek), na drugim Wielka księga kwiatów (Yuval Zommer). Kolejny produkt to Młodzi przyrodnicy. Pod wodą (Patrycja Zarawska) oraz Młodzi przyrodnicy. Ślady zwierząt (Patrycja Zarawska).
1
Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kosmos
Dostępny
4993 szt.

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, które zachodzą daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Jaki obiekt we wszechświecie porusza się najszybciej? Czy czarna dziura ma dno? Autor odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, przytacza wiele ciekawostek i podaje liczne przykłady z życia codziennego, proponuje wykonanie doświadczeń pozwalających pogłębić wiedzę w domowych warunkach. Fascynująca opowieść o wszechświecie, galaktykach, planetach, gwiazdach… Tomasz Rożek po raz kolejny opowiada, że nauka da się lubić.

49,99 zł
31,49 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,50 zł

48 osób kupiło
2
Wielka księga kwiatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga kwiatów
Dostępny
3270 szt.

Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. Na przykład jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów w której znajdą się odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące kwiatów z różnych stron świata. Czytelnicy dowiedzą się dlaczego rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają. Zdobywaj wiedzę. Poznawaj fakty i ciekawostki, oglądaj piękne ilustracje i baw się w szukanie szczegółów. Poza dużą dawką wiedzy książka zawiera piękne ilustracje, które pomogą dzieciom zapamiętywać nowe fakty i informacje. W serii znalazły się również: Wielka księga robali, Wielka księga ssaków, Wielka księga ptaków.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

22 osoby kupiły
3
Młodzi przyrodnicy. Pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Pod wodą
Dostępny
748 szt.

Młodzi przyrodnicy” to bestsellerowa seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy z życia flory i fauny. Seria przybliży dzieciom świat przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Mali czytelnicy mogą poznawać przyrodę wraz z głównymi bohaterami – to różne gatunki zwierząt. W tomiku Pod wodą czytelnicy poznają tajniki podwodnego życia za sprawą sympatycznych bobrów. Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się małym czytelnikom jeszcze bliższa. „Młodzi przyrodnicy” to seria idealna do pierwszego czytania.

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

19 osób kupiło
4
Młodzi przyrodnicy. Ślady zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Ślady zwierząt
Dostępny
1197 szt.

Młodzi przyrodnicy” to bestsellerowa seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy z życia flory i fauny. Seria przybliży dzieciom świat przyrody, przedstawi najbardziej fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Mali czytelnicy mogą poznawać przyrodę wraz z głównymi bohaterami – to różne gatunki zwierząt. W tomiku Pod wodą czytelnicy poznają tajniki podwodnego życia za sprawą sympatycznych bobrów. Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się małym czytelnikom jeszcze bliższa. Młodzi przyrodnicy to seria idealna do pierwszego czytania.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

13 osób kupiło
5
Filipek i piłka nożna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filipek i piłka nożna
Dostępny
29 szt.

Piłka jest jedna a bramki są dwie – tyle o futbolu wie Filipek i wystarczy, ważna jest praktyka! Jednak nie dla Czerwonych Giewont, które kpią sobie z niedouczonej drużyny Filipka. A że są przy tym drażniąco ładne, włażą chłopakom na ambicję. Zaczyna się wertowanie gazet oraz naciąganie okolicznych dziadków i wujków na opowieści o wiadomej tematyce. Wychodzą przy tym różne obrzydliwości w stylu że pierwsza piłka była wypchanym wieprzowym pęcherzem, ale to i tak lajcik przy smutnym końcu Rzymian, których pokonali w bitwie Anglicy, a następnie użyli ich głów do rozgrywki. Kipiąca humorem, trochę niepoprawna książka dla wszystkich, którzy lubią bohaterów w typie słynnego Mikołajka.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

13 osób kupiło
6
Taniec pasja marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec pasja marzenia
Dostępny
6 szt.

Książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. ?Tuż przed wyjściem na scenę, kiedy zostali wywołani dwa razy, oznajmili: ? Nogi mamy z waty, ręce spocone, ale co ma być, to będzie. I poszli. Amanda zrobiła wielkie oczy, nie spodziewając się takiej szczerości z ich strony, i to w takim momencie. Miała nadzieję, że mimo chwilowej niedyspozycji, wywołanej stresem, zbiorą się w sobie, żeby jakoś zatańczyć. Ich drżące dłonie widziała jednak nawet zza kulis (?)?. Amanda rozpoczyna swoją wymarzoną pracę jako instruktorka tańca w wieku zaledwie 20 lat ? bez doświadczenia, za jedyną obronę ma swoje umiejętności. Wymarzyła sobie, że poprowadzi zespół taneczny zbudowany na fundamencie dobrej zabawy i przyjaźni, a nie chęci zdobywania pierwszych miejsc w zawodach. Dziewczyna napotyka różne przeciwności losu, ale?

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

7 osób kupiło
7
Zestaw ubranek dla lalki, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ubranek dla lalki, mix wzorów
Smily Play
Dostępny
6 szt.

Zestaw ubranek w sztywnej folii na blistrze. Każde ubranko wisi na manekinie! Dodatkowo zestaw zawiera modne dodatki dopełniające szykowny strój dla lalki. Mając taki zestaw mała opiekunka będzie przebierać swoje lale. Starannie uszyte ubranko długo posłuży małej opiekunce i jej podopiecznym. Różne struktury materiałów zapewnią zróżnicowane doznania podczas zabawy. Ubranko dla lalki idealnie sprawdzi się w garderobie dla małej opiekunki. Poddaje się podczas zakładania go na lalkę. Dziewczynki lubią bawić się pięknymi lalkami, jednak aby zabawa była w pełni udana potrzeba kolorowych ubranek, aby móc jeszcze bardziej upiększać swoje lale. Wymiary opakowania: 25.0 x 33.0 x 3.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
8
Wielka Księga YouTubera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga YouTubera
Dostępny
1445 szt.

Przedstawiamy poradnik dla wszystkich, którzy kochają YouTube’a! To idealna książka dla osoby, która chce rozpocząć karierę w sieci, interesuje się i lubi youtuberów. Książka odpowiada na między innymi takie pytania: Jak zostać youtuberem? Co youtuber powinien pokazywać na swoim kanale? Jakie są cechy dobrego youtubera? Gdzie nagrywać filmy? Od czego zacząć? W książce znajdziesz opisy kanałów na YouTubie, słownik YouTuba i wiele, wiele innych zagadnień.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
9
Puzzle 500 elementów. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Harry Potter
Clementoni, 500
Dostępny
120 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 500 elementów, przedstawia motyw z popularnego filmu „Harry Potter”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm

30,12 zł
26,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,61 zł

4 osoby kupiły
10
Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy
Dostępny
39 szt.

Publikacja należy do głównych dzieł Mircei Eliadego (1907-1986), rumuńsko-francuskiego pisarza i historyka religii. Inne jego słynne prace to m.in. Traktat o historii religii, Sacrum a profanum czy Techniki jogi (Wydawnictwo Aletheia, Warszawa, odpowiednio: 2020, 2008 i 2009). Choć Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy ma już pół wieku, należy do kanonu badań religioznawczych. Jest to dzieło z zakresu historii religii w specyficznym sensie nadanym temu pojęciu przez autora. W odróżnieniu od psychologii czy socjologii religii dziedzina ta bada jego zdaniem „fakt religijny” jako fakt religijny – a nie na przykład społeczny czy psychiczny. Odsłania zatem jego ściśle sakralne znaczenie. W tej historii mniej ważna jest chronologia i właściwie nie tyle o nią chodzi, ile o powtarzające się w różnych miejscach i czasach doświadczenie świętości i boskości. Taki właśnie sakralny wymiar światowego szamanizmu ukazuje ta imponująca monografia. Daje przegląd szamańskich praktyk z całego świata ze szczególnym uwzględnieniem (być może najbardziej oryginalnego) szamanizmu syberyjskiego. Opisuje je za pomocą wypracowanych przez autora pojęć sacrum, profanum i hierofanii. Szaman ma tu wymiar obejmujący cechy religijności obecne w całej koncepcji Eliadego: żyje w świecie mitycznym poza historią, a wędrując po osi świata, odwiedza świat podziemny i pnie się w nadświaty, umiera i zmartwychwstaje. Tą panoramą niezwykłych doświadczeń książka zapewnia czytelnikowi przygodę intelektualną, nawet jeśli nie w tradycyjny sposób naukową.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

4 osoby kupiły
11
Piłka Kolorowa 13cm John Swinka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,80 zł
7,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
12
Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulone nocą. Mała kaszalotka i tajemnica nocy
Dostępny
4937 szt.

Co właściwie dzieje się w nocy? Jak wygląda wtedy świat? Te pytania zadaje wciąż swojej rodzinie młoda, ciekawska samiczka kaszalota. Niestety nikt ze stada nie potrafi odpowiedzieć na te pytania, ponieważ... dorośli nie interesują się takimi sprawami. Kaszalotka z niecierpliwością czeka na noc, ale wtedy jest tak ciemno, że zupełnie niczego nie widać. Pewnej nocy nasza bohaterka zauważa mały świetlny punkt. To meduza Pelagia, która staje się przewodnikiem po nocnym oceanie. Kaszalotka wybiera się w niezwykła podróż, podczas której odkrywa, że w ciemności wszystkie te rzeczy są zupełnie takie same jak w świetle dnia. Książka pokazuje, że warto być w konsekwentnym i dążyć do dobywania wiedzy o rzeczach, które nas interesują. Odważna Kaszalotka spełnia swoje marzenie, dowiadując się po drodze wielu informacji o oceanie i życiu w jego głębinach. Przepiękne ilustracje ze święcącymi w ciemnościach elementami dopełniają tę uroczą historię. „Otulone nocą” to seria pięknie ilustrowanych książek, których akcja dzieje po zmroku. Oprócz wciągającej historii, na każdej stronie zawarto ciekawostki dotyczące opisywanego środowiska, a niezwykłe ilustracje zostały pokryte lakierem fosforyzującym, który, po naświetleniu, świeci w ciemności.

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

3 osoby kupiły
13
Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Rytm wojny. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Rytm wojny. Część 1
Dostępny
3395 szt.

Po utworzeniu koalicji ludzkich monarchów stawiających opór wrogiej inwazji, Dalinar Kholin i jego Świetliści Rycerze przez rok prowadzili przeciągającą się, brutalną wojnę. Żadna ze stron nie zyskała przewagi, a nad każdym strategicznym posunięciem wisi cień zdrady przebiegłego Taravangiana. Teraz, gdy nowe wynalazki uczonych Navani Kholin zaczynają zmieniać oblicze wojny, wróg przygotowuje odważną i niebezpieczną operację. Następujący później wyścig zbrojeń może rzucić wyzwanie samemu sednu ideałów Świetlistych, a być może wyjawić również tajemnice starożytnej wieży, która niegdyś była sercem ich potęgi.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
14
A kuku. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kuku. Pojazdy
Dostępny
2032 szt.

Projektując serię książeczek kontrastowych „A kuku”, pomyśleliśmy o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Seria ta to świetne połączenie wczesnej edukacji z najbardziej znaną zabawą dla maluchów. Bezcenna pomoc dla rodziców, którzy chcą zacząć stymulować rozwój niemowlaka. Atrakcyjne graficznie książki, które rosną razem z dzieckiem. Gdy maluch wykształci już zmysł wzroku i zacznie widzieć wyraźniej, zabawa w "a kuku" stanie się jego ulubioną zabawą! To także proste wyrazy dźwiękonaśladowcze stymulujące rozwój mowy dziecka tj. Bzzz, bzzz czy hop, hop, zachęcające rodziców do ćwiczeń.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
15
Dziura w serze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziura w serze
Dostępny
20 szt.

Dziura w serze to historia Marianny, której tata zginął w wypadku samochodowym, a mama pracuje w Belgii jako pomoc domowa u bogatej rodziny ze szlacheckimi korzeniami. Dziewczynka mieszka z babcią i prababcią w Polsce. Mimo tego, że jest bardzo zaradna, bystra i odważna, dokucza jej samotność. Gdy podczas wakacji jedzie do mamy, poznaje syna jej pracodawców, z którym stopniowo się zaprzyjaźnia. Co wyniknie z tej znajomości? Katarzyna Ryrych – polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej opowiadanie Siedem sowich piór zostało nominowane w 2008 roku do nagrody „Książka roku” polskiej sekcji organizacji IBBY. W 2011 roku za książkę Wyspa mojej siostry otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W tym samym konkursie wyróżniono jej książkę Łopianowe pole. Za książkę Król otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY. W 2017 nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Koniec świata nr 13.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
16
Magiczny domek na drzewie. Tom 25. Z Szekspirem na scenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny domek na drzewie. Tom 25. Z Szekspirem na scenie
Dostępny
23 szt.

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – Magiczny domek na drzewie to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem. Przedstawienie musi trwać! O tym właśnie przekonują się Jacek i Anna, gdy magiczny domek na drzewie zabiera ich elżbietańskiej Anglii. Tam spotykają samego Williama Szekspira – jednego z największych pisarzy wszech czasów! Ale pan Szekspir ma problemy z niektórymi aktorami w swoim najnowszym przedstawieniu. Czy Jacek i Ania są gotowi mu pomóc?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
17
Bionicle. Przwodnik Mata Nui po Bara Magna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bionicle. Przwodnik Mata Nui po Bara Magna
Dostępny
11 szt.

Legendarny władca Matoran, niegdyś potężny Wielki Duch panujący nad całym wszechświatem – Mata Nui, tym razem jako zwykły wojownik, wraz z garstką nowych przyjaciół – Glatorian, staje w obronie mieszkańców Bara Magna terroryzowanych przez okrutnych Skrallów. W walce o przetrwanie na odległej, pustynnej planecie czeka go przygoda, niebezpieczeństwo i... zdrada. Przewodnik Mata Nui po Bara Magna zabierze Cię w podróż po krainach Bara Magna, od zdradliwych oceanów piasku po niegościnne Czarne Szczyty. Poznasz niezwykłą historię obcego świata, w którym splatają się losy dzielnych Agori, bohaterskich Glatorian, okrutnych łowców kości i bezwzględnych Skrallów, opowiedzianą przez samego Mata Nui. Oto początek nowej, fascynującej przygody! Greg Farshtey jest autorem ponad 25 powieści oraz wieloodcinkowego komiksu o świecie Bionicle. Pracuje jako redaktor naczelny i autor tekstów w dwumiesięczniku „LEGO Club Magazine”, a weekendy poświęca pisaniu nowych opowieści o świecie Bionicle. Greg mieszka w Connecticut, w USA, razem ze swoja żoną, komputerem i ogromną kolekcją komiksów.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
18
Pan Pies i panika królika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Pies i panika królika
Dostępny
4 szt.

Pan Pies to niezwykły pies! Zawsze uprzejmy, zawsze dzielny, zawsze gotowy do pomocy. Kiedy jego znajoma, Królicza Mama, zostaje schwytana w pułapkę, Pan Pies robi wszystko, aby jej pomóc, a w dodatku zostaje nianią stadka uroczych króliczątek. Jednak jeszcze większe kłopoty malują się na horyzoncie. Maluchom grozi niebezpieczeństwo. Pan Pies musi temu zaradzić. Pan Pies to pełna ciepła i humoru opowieść o uroczym psim bohaterze. Napisana zabawnym tekstem opowieść niesie za sobą pozytywny przekaz i wartości. Zwierzęcy bohaterowie zaskarbią sobie sympatię czytelników już od pierwszych stron historii. Historia została wzbogacona uroczymi ilustracjami.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
19
My Bubble. Kosiarka do baniek 118 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Bubble. Kosiarka do baniek 118 ml
Mc Bańki Mydlane
Dostępny
189 szt.

Wspaniały generator do robienia baniek „My Bubble” pozwoli na stworzenie mnóstwa baniek mydlanych. Maszynka-kosiarka do robienia baniek zapewni wspaniałą zabawę z super efektami i tysiącem baniek! Zestaw posiada maszynkę kosiarkę o pojemności 118 ml. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, maszynka zaczyna pracować i wypuszczać mnóstwo baniek. Do zestawu dołączony jest również odpowiedni płyn w celu napełnienia maszynki-kosiarki. Należy chronić oczy przed kontaktem z płynem. Maszynka-Kosiarka wykonana z plastiku. Wymagane baterie: 3 x AA/LR6 (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 28.0 x 28.0 x 14.0 cm Wymiary kosiarki: 27.0 x 51.0 x 27.0 cm

63,90 zł
55,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,31 zł

2 osoby kupiły
20
Masa plastyczna (3 kolory) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna (3 kolory)
Mega Creative
Dostępny
108 szt.

Zabawa masą plastyczną rozwija wyobraźnię, rozwijanie zdolności manualnej i artystycznej. Zestaw masy plastycznej to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Zawartość opakowania: • tubka żółta, • tubka czerwona, • tubka niebieska. Wymiary opakowania: 16.0 x 6.0 x 5.0 cm

11,18 zł
8,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 2,19 zł

2 osoby kupiły
21
Bionicle(R). Kres podróży Ameet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bionicle(R). Kres podróży Ameet
Dostępny
11 szt.

Po wielu ciężkich bitwach bohaterscy Glatorianie pod przywództwem Mata Nui - tajemniczego przybysza z innego świata - wywalczyli pokój na Bara Magna. Teraz, gdy mieszkańcy planety znów są bezpieczni, Mata Nui pozostało do wykonania jeszcze jedno zadanie - ocalenie własnego ludu we wszechświecie, który przed wieloma stuleciami został mu podstępnie skradziony. Niestety, czas nie jest sprzymierzeńcem Mata Nui, albowiem jego odwieczny, wszechpotężny wróg jest już blisko.Ostatnia odsłona historii o świecie BIONICLE opisuje dalszy ciąg przygód Mata Nui i jego przyjaciół przedstawionych w filmie ,,BIONICLE(R) Narodziny legendy" z 2009 roku. Fani BIONICLE z radością powitają kilku dobrze im znanych bohaterów i złoczyńców, którzy ponownie wkraczają do akcji. Jednak los wszechświata zależy od wyniku pojedynku dwóch gigantów. Nadszedł czas ostatecznej rozgrywki między dobrem a złem. Dla wielu bohaterów kolejnej książki Grega Farshteya - autora ponad 25 książek z serii BIONICLE - ta bitwa przyniesie kres ich długiej podróży, dla innych zaś - będzie początkiem czegoś zupełnie nowego...

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
22
Świat Dysku. Prawda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Prawda
Dostępny
51 szt.

William de Worde jest przypadkowym wydawcą pierwszej gazety na Dysku. Musi sobie radzić z tradycyjnymi problemami dziennikarskiego życia – ludźmi, którzy chcą, by zginął, wampirem na odwyku, żywiącym samobójczą fascynację fotografowaniem z lampą błyskową, innymi ludźmi, którzy też chcą, by zginął, choć w inny sposób, oraz, co najgorsze, człowiekiem, który błaga go, by publikował zdjęcia jego ziemniaków o zabawnych kształtach. Książka uznana przez Rzeczpospolitą za bestseller roku 2007. „Prawda to czysta rozkosz. Jest bardzo, bardzo zabawna...”. – Peter Ingham, „The Times” „Prawdziwa rozkosz czeka fanów Pratchetta w tej dwudziestej piątej powieści ze Świata Dysku”. – Maggie Pringle, „Daily Express” „Płynna, ze skomplikowaną intrygą, a miejscami bardzo śmieszna”. – James Delingpole, „Daily Telegraph” Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
23
Jedwabnik (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedwabnik (wydanie specjalne)
Dostępny
16 szt.

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca śledztwo prywatnemu detektywowi. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia bohatera może być poważniejszy niż sądzono. Pisarz właśnie ukończył książkę. Bohaterowie dzieła, do złudzenia przypominają znajomych Quine'a. Gdyby książka została opublikowana, mógłby zrujnować niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na jego uciszeniu. Czy jego morderstwo, ma z tym jakiś związek?

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
24
Piłka kolorowa Psi Patrol, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka kolorowa Psi Patrol, mix wzorów
Simba Toys, John
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Błyszcząca piłka z motywem z bajki „Psi Patrol”. Uwaga. Mix wzorów, produkt wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
25
Lego Friends. Zapiski przyjaciółek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Friends. Zapiski przyjaciółek
Dostępny
7 szt.

Dzięki tej książce poznasz bliżej bohaterki Lego® Friends – ich zalety, wady, zainteresowania, ulubione zajęcia i niezwykłe przygody. Znajdziesz tu też quizy, porady oraz pomysły na zabawę. Wykorzystaj je – miksuj i łącz ruchome strony, użyj w dowolny sposób dołączonych naklejek i podróżuj po Heartlake City dzięki mapie miasteczka. Stwórz razem z przyjaciółkami niepowtarzalne zapiski, a sekrety ukryj w kopertkach. Dzięki tym atrakcjom będziesz nie tylko świetnie się bawić, ale odkryjesz też sekrety przyjaźni!

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
26
Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej. Tom 2. Planowanie, reagowanie, infrastruktura krytyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej. To...
Dostępny
12 szt.

Prezentowany tom poświęcony jest problematyce planowania działań antyterrorystycznych, reagowania i specyfice ochrony infrastruktury krytycznej. Wskazane zagadnienia są jak najbardziej aktualne i wpisują się całkowicie w kierunki aktywności antyterrorystycznych większości państw walczących ze zjawiskiem. Obecnie również w Polsce podejmowane są prace legislacyjne prowadzące do wzmocnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej poprzez ustanowienie bardziej obligatoryjnych standardów jej ochrony. Na kolejnych stronach publikacji będzie się można zapoznać z kierunkami tychże zmian i propozycji ustawowych oraz przeczytać o podobnych inicjatywach antyterrorystycznych w innych obszarach funkcjonowania państwa. Tom złożony jest łącznie z czternastu rozdziałów. Do jego powstania przyczyniło się grono wysokiej klasy specjalistów, ekspertów, praktyków, podejmując w zaproponowanych tematach i treści artykułów interesujące wątki porządkujące, otwierające na nowe perspektywy analizy określonych problemów, a także propozycje rozwiązań i rekomendacje.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
27
Wesele z opracowaniem w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesele z opracowaniem w.2020
Dostępny
75 szt.

Wesele to jeden z najbardziej znanych dramatów Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie po raz pierwszy został wystawiony 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Warszawie. Inspiracją dla Wyspiańskiego były autentyczne wydarzenia, w których miał przyjemność uczestniczyć. 20 listopada 1900 roku odbył się ślub i wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Dramat podzielony został na trzy części, pierwszą z nich stanowi świat realistyczny, druga to płaszczyzna symboliczno-wizyjna, natomiast ostatnia, trzecia część, to przeplatanie się świata realistycznego z symbolicznym. Także postaci występujące w dramacie są przedstawicielami dwóch światów: autentycznego i symbolicznego. Wesele obfituje również w wiele wymownych scen, które swą symboliką nawiązują do wydarzeń historycznych. Jest uznawane za najbardziej reprezentatywny utwór w dorobku autora, a także za jedno z najważniejszych polskich dzieł narodowych. Doskonała propozycja nagrodowa dla szkół średnich.

17,90 zł
12,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
28
Co mi to da dla wieczności? O błogosławionym księdzu Stefanie Wincentym Frelichowskim (1913-1945) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co mi to da dla wieczności? O błogosławionym księdzu Stefanie Wincenty...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

„Święci inspirują, pociągają, czasami nawet prowokują, zachęcają do gorliwości, pomagają w podejmowaniu decyzji, w tym tych najważniejszych dotyczących nawrócenia, czyli zmiany kierunku życia. Jest w ich obecności coś bardzo bliskiego i zwyczajnego, a jednocześnie wzniosłego i tajemniczego. Zapraszam do spotkania z kapłanem i męczennikiem II wojny światowej błogosławionym Stefanem Wincentym Frelichowskim (1913-1945). W książce przywołuję obficie zarówno jego własne słowa, jak i świadectwa wielu osób, w tym szczególnie wspomnienia najmłodszej siostry Stefana – Marcjanny, które pomogą nam odkryć postać Błogosławionego, a jednocześnie dotknąć tajemnicy wiary – świętych obcowania.” – Waldemar Rozynkowski

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
29
Księga wiedzy w pytaniach i odpowiedziach (nieb.) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga wiedzy w pytaniach i odpowiedziach (nieb.)
Dostępny
344 szt.

Księga wiedzy w pytaniach i odpowiedziach to niezwykła książka dla młodych odkrywców. Zaprezentowano tu wybrane gatunki ssaków, ptaków, gadów czy płazów, a także wiele roślin, gdyż nie sposób w jednej publikacji opisać bogactwa świata zwierząt i roślin. Ale to nie tylko książka dla miłośników fauny i flory Również przyszli artyści oraz Ci, którym piękno sztuki nie jest obojętne, znajdą tu coś dla siebie. Przyszłych lekarzy i pasjonatów medycyny i biologii z pewnością zainteresują informacje na temat budowy człowieka: układu nerwowego, szkieletu, zmysłów czy rozmnażania. Miłośnicy podróży i pasjonaci historii znajdą tu wiele przydatnych informacji z geografii, historii oraz na temat wyprawy Magellana czy o odkryciu biegunów. To także doskonała pozycja dla miłośników muzyki i filmu oraz młodych naukowców, a także dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o kosmosie Ciekawe i łatwe do przyswojenia teksty uzupełniają barwne fotografie i ilustracje

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
30
Balon foliowy, Myszka Mickey, cyfra 5, czerwony, 1 sztuka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
20,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

1 osoba kupiła
31
Magiczny domek na drzewie. Dzień dobry, goryle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny domek na drzewie. Dzień dobry, goryle
Dostępny
5 szt.

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – Magiczny domek na drzewie to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem. Magiczny domek zabiera Jacka i Anię w wysokie góry Afryki. Spotykają tam ogromnego goryla. Przywitać się z nim czy szybko uciekać? Groźnie wyglądające stworzenie okazuje się zaskakująco delikatne, a Jacek i Ania mogą liczyć na jego pomoc przy kolejnym magicznym zadaniu przekazanym im przez Morgan La Fey.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
32
Co i jak? Dlaczego rośliny rosną? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co i jak? Dlaczego rośliny rosną?
Dostępny
1 szt.

Ciąg dalszy niezwykle popularnej wśród przedszkolaków serii Co, jak dlaczego? Książka, która odpowie na najbardziej nurtujące maluchy pytania. Tym razem czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące roślin. Co sprawia, że rosną? Czy wszystkie potrzebują tyle samo wody? Jak są zbudowane? Książka została napisana prostym językiem, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem i zapamiętaniem faktów i ciekawostek. Interesującym treściom towarzyszą kolorowe ilustracje. W serii znalazły się: Dlaczego Słońce świeci? oraz Dlaczego deszcz pada?

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
33
Obecność. Odczytując znaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obecność. Odczytując znaki
Dostępny
66 szt.

Intrygująca powieść o rozpoznawaniu znaków oraz poszukiwaniu spokoju i życiowego spełnienia. Tomasz niedawno wrócił z emigracji, mając nadzieję, że w Polsce uda mu się nie tylko zbudować nowe życie, lecz także uwolnić się od wspomnień. W chwili, gdy los znowu z niego zakpił, dostaje dwie propozycje. Czy któraś z nich naprawdę odmieni jego życie? Co odnajdzie w opowiadaniach nieznanej autorki, które ma zilustrować? Dokąd zaprowadzi go praca nad kopią krakowskiego obrazu Matki Bożej od Wykupu Niewolników? „Książka o życiu, o miłości spełnionej i nieszczęśliwej, o zawiedzionych nadziejach, smutku i radości, goryczy zawodu i nieoczekiwanych spotkaniach. Po przeczytaniu ostatniej strony opowieści ma się poczucie, że elementy układanki zwanej życiem wskakują na właściwe miejsca i że każde zdarzenie ma swój głęboki sens, który – nie zawsze dostrzegany w rwącym potoku codzienności – prowadzi nas do wewnętrznego spokoju i harmonii. Polecam!” – Beata Buczek-Żarnecka, aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni „Czytałem i jak detektyw wolno szedłem po odsłaniających się tropach… Czytałem i szukałem obecności – tej ludzkiej i tej z Góry… Czytałem i odpoczywałem w świecie, który wydał mi się bardzo bliski… Bardzo dobre czytanie! Bardzo dobre pytania, które zostały po… Gorąco polecam”! – Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela w Krakowie

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
34
Administrowanie Oracle Enterprise Manager 12c. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Administrowanie Oracle Enterprise Manager 12c.
Dostępny
5 szt.

Oracle Enterprise Manager to wszechstronne i kompleksowe narzędzie dla każdego administratora, z którego konsoli możemy zarządzać i monitorować wszystkie warstwy infrastruktury przedsiębiorstwa, takie jak pamięci masowe, serwery, systemy operacyjne, oprogramowanie pośrednie i inne. Prezentowana książka, Oracle Enterprise Manager 12c Poradnik administratora, daje administratorom dobry start przy implementacji OEM w ich organizacjach, dzięki wprowadzeniu czytelników przez wszystkie aspekty instalacji, aktualizacji, konfiguracji i monitorowania serwerów, baz danych oraz komponentów oprogramowania Oracle Fusion Middleware. Są tu przepisy dotyczące tworzenia i klonowania baz danych, tworzenia szablonów oraz konfigurowania Oracle Business Intelligence, Oracle Golden Gate, Oracle Business Intelligence Publisher i Oracle Weblogic. W książce omówiono również monitorowanie baz danych za pomocą Active Session History Analytics, Compare Automatic Database Diagnostics Monitor (ADDM), Real Time ADDM i Compare Period Reports. Dla kogo przeznaczona jest ta książka? Książka przeznaczona jest dla administratorów baz danych Oracle, oprogramowania pośredniego, systemu i infrastruktury. Wymaga podstawowej znajomości Oracle Enterprise Manager, a także swobodnego posługiwania się poleceniami systemu operacyjnego Unix. Czego nauczymy się z tej książki? Instalacji OEM 12c z wykorzystaniem różnych opcji Aktualizacji naszej instalacji przy użyciu różnych podejść Konfiguracji automatycznego wyszukiwania, dodawania elementów docelowych hostów i nie hostów, bibliotek oprogramowania, grup administracyjnych oraz zestawów szablonów Zarządzania bazami danych i ich wydajnością za pomocą ASH Analytics, Real time ADDM, Compare Period ADDM Konfiguracji Oracle Business Intelligence Integracji i tworzenia przykładowych raportów w BI Publisher Zarządzania i monitorowania Oracle Golden Gate Poznawania i zarządzania Oracle Weblogic Ustawienia zależności i wydajności aplikacji (ADP Application Dependancy & Performance ), menedżera diagno-styki (JVM Diagnostics, JVMD) oraz agentów Zarządzanie incydentami i problemami za pomocą iPhone

24,91 zł
18,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 5,92 zł

1 osoba kupiła
35
Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku
Dostępny
58 szt.

Chcesz wypróbować azjatyckie metody pielęgnacji, ale przerażają cię skomplikowane rytuały? Testujesz na sobie każdą nowość z drogerii, a twoja półka w łazience ugina się od nietrafionych zakupów? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj tę książkę i ciesz się pięknym wyglądem skóry bez względu na wiek! Profesjonalny doradca kosmetyczny nauczy cię, jak rozpoznawać potrzeby swojej skóry, świadomie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne, czytać ze zrozumieniem składy kosmetyków, dostosować azjatyckie rytuały piękna do twoich potrzeb, zaprzyjaźnić się ze swoją skórą.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
36
Lego Friends. Moje sekrety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Friends. Moje sekrety
Dostępny
20 szt.

Witaj w naszym świecie! Tym razem specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy mnóstwo niesamowitych historyjek, ciekawostek i wyzwań. Doradzimy Ci, jak pisać pamiętnik, stworzyć wyjątkowy album na zdjęcia, jak można dbać o urodę, przygotować imprezę i odkryć swoje hobby. Nie zapomniałyśmy też o miejscu przeznaczonym specjalnie dla Ciebie i Twojej przyjaciółki. Znajdziesz tu wiele wspaniałych drobiazgów do ozdabiania stron, które zapewnią fantastyczną zabawę! Stworzysz też własną, niepowtarzalną okładkę tak, aby ta książeczka była jeszcze bardziej Twoja...

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
37
Skacz wysoko, Sigge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skacz wysoko, Sigge
Dostępny
16 szt.

Elina ma pojechać na Sigusiu do dużej szkoły jeździeckiej. Na ujeżdżalni Elina galopuje i skacze, ale Sigge jest w swoim najbardziej kłótliwym nastroju i wszystko idzie na opak. A na widowni siedzi Jossan i się przygląda… Gdy Eric i Rosanna postanawiają zapisać się na wielkanocne zawody w skokach, Jossan mówi, że Elina w życiu sobie na tych zawodach nie poradzi. Czy rzeczywiście? Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
38
Masa plastyczna (8 kolorów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna (8 kolorów)
Mega Creative
Dostępny
89 szt.

Zestaw masy plastycznej to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną! Zawartość opakowania: – 8 tubek w kolorach: • czerwonym, • żółtym, • 2x niebieskim, • 2 x zielonym, • fioletowym, • pomarańczowym. Wymiary opakowania: 22.0 x 6.0 x 11.0 cm

25,90 zł
19,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
39
Ćwiczenia z pałką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z pałką
Dostępny
9 szt.

"Dokonując przeglądu zagadnień odnoszących się do treningu fizycznego, nie zdołałem znaleźć ani jednej wydanej w tym kraju książki poświęconej ćwiczeniom z pałkami. Jest to stan godny pożałowania - jest bowiem pałka w kontekście ćwiczeń fizycznych narzędziem równie przydatnym, jak hantle albo maczugi. Zwracam na to uwagę, bowiem uważam, że pałka jest jednocześnie narzędziem ciekawszym i umożliwiającym wykonywanie bardziej interesujących ćwiczeń. Każde zresztą ćwiczenie wykonywane w parze lub grupie jest lepsze od ciągłego, indywidualnego wyginania się w przód i w tył. To takie ćwiczenia powinno się promować i rozwijać"

26,90 zł
20,44 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,46 zł

1 osoba kupiła
40
WEDLOCKED Poślubiony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WEDLOCKED Poślubiony
Dostępny
162 szt.

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Ace Locke, największy hollywoodzki gwiazdor kina akcji, oświadczył się w nadawanym na żywo programie Carly Wilde swojemu partnerowi Dylanowi Prescottowi. Lecz ich życie zamiast zwolnić nabrało tempa. Ace spędza długie godziny na planie nowego filmu, zaś Dylan bierze udział w kampaniach reklamowych w różnych częściach świata. Panowie spędza zatem niewiele czasu razem, a na dodatek paparazzi gonią za nimi, gdziekolwiek by się nie udali. Największą część wolnego czasu pochłaniają przygotowania do wesela. Kiedy i gdzie się odbędzie? To tylko dwie z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć, a przecież Ace i Dylan muszą ułożyć także listę gości, wybrać muzykę i przetrwać degustację oszałamiającej liczby tortów. Tymczasem na horyzoncie pojawiają się chmury pod postacią biologicznej matki Dylana Brendy?

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
41
Muppety - Kermit przedstawia! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muppety - Kermit przedstawia!
Dostępny
2 szt.

Czas na spotkanie z Muppetami!W tej wyjątkowej książeczce znajdziesz ponad 75 naklejek, które możesz wykorzystać do stworzenia ciekawych scenek. W nagrodę Kermit i jego przyjaciele przygotują przedstawienie specjalnie dla Ciebie.Wspaniała zabawa dla fanów Mupetów w każdym wieku!

10,62 zł
8,99 zł

Rabat 15,3%
oszczędzasz 1,63 zł

1 osoba kupiła
42
Piłka Kolorowa Miki 13cm Simba 90190 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka Kolorowa Miki 13cm Simba 90190
Simba Toys, John
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

12,02 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,03 zł

1 osoba kupiła
43
Lalka łowiczanka 40cm 159441 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka łowiczanka 40cm 159441
Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Lalka szmacianka o wielkości 40 cm. Ubrana w kolorowy strój inspirowany strojem ludowym.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
44
Bionicle. Przewodnik Makuty po Wszechświecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bionicle. Przewodnik Makuty po Wszechświecie
Dostępny
6 szt.

Od chwili powstania w 2001 roku, świat zabawek z serii Bionicle został wzbogacony o fabułę i tło historyczne, przeobrażając się stopniowo we współczesną mitologię. Fantastyczne krainy, nieszablonowe postaci, tajemnice, porywająca akcja – wszystko to stało się inspiracją do powstania opowiadań, powieści, filmów, a także tego przewodnika, będącego przekrojowym opisem wydarzeń w świecie Bionicle z lat 2001–2008. Pamiętnik Makuty, nigdy dotąd niepublikowana mapa wszechświata Bionicle, zaskakujące informacje oraz wspomnienia samego Makuty Teridaksa czynią z Przewodnika Makuty po Wszechświecie pozycję, którą każdy wierny fan serii Bionicle powinien mieć w swojej kolekcji. Teraz, gdy powstaje nowy rozdział sagi Bionicle, masz okazję poznać historię, która od lat wzbudza emocje milionów fanów na świecie! Greg Farshtey jest autorem ponad 20 powieści oraz wieloodcinkowego komiksu o świecie Bionicle. Pracuje jako redaktor naczelny i autor tekstów w dwumiesięczniku „LEGO Magazine”, a weekendy poświęca pisaniu nowych opowieści o świecie Bionicle. Greg mieszka w Connecticut, w USA, razem ze swoja żoną, komputerem i ogromną kolekcją komiksów.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
45
Ciemna woda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemna woda
Dostępny
41 szt.

W serii Dramatopisanie publikujemy nowe polskie sztuki współczesne, których autorami są laureacji konkursu stypendialnego o takiej samej nazwie, stworzonego w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. - fragment "Dobre sztuki"

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
46
Goat, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goat, Winyl
The Jesus Lizard, Touch And Go Records
Dostępny
14 szt.

Goat to drugi pełny, studyjny album The Jesus Lizard, wydany w 1991 roku i wyprodukowanu przez Stevea Albiniego. Zarówno przez fanów jak i wielu krytyków płyta uznawana jest za jeden z najlepszych albumów lat 90. Kapela przez wielu uznawana jest za jeden z najdziwniejszych zespołów alternatywnych - taki punkowy Charles Bukowski ! Gatunek: NOISE/HARDCORE, Rodzaj wydania: REMASTERED, Rok wydania: 2009, Dźwięk: STEREO, Includes download co: YES, Kolor: BLACK, Jakość: HQ, Nagrane strony: 2, Rozmiar: 12", Prędkość: 33 1/3 RPM, Gramatura: 120 GRAM / 12", Comments: Recorded at Chicago Recording Company '92, Brixton Academy '92, Boston '90, London '92, Bonus: Remastered By Bob Weston, Steve Albini. Incl. extensive liner notes, art, photos, MP3, MP 3 bonus tr, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: JESUS LIZARD, THE, Wydawca: TOUCH AND GO RECORDS

179,90 zł
47
Tokyo Jukebox 3, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokyo Jukebox 3, CD
Marty Friedman, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.Makenaide 2.Senbonzakura 3.Gurenge 4.Kaze Ga Fuiteiru 5.Echo 6.The Perfect World Feat. Alfakyun 7.U.S.A. 8.Shukumei 9.Ikuze Kaitou-Shoujo 10.Sazanka 11.Time Goes By 12.Japan Heritage Official Theme Song

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

48
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny
100 szt.

„Ty, który nie pogardzasz liści wirowaniem I płomieniem jesieni na popiół je spalasz Przyjmij ten słów ofiarnych uroczysty taniec, Który wielkość Twej woli wśród klęski wychwala” Wojciech Bąk (1907-1961) Wybór wierszy jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poezji przedwojennej i powojennej. Edycja w 60-tą rocznicę śmierci poety.

16,00 zł
13,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 2,01 zł

50
Okulistyka dziecięca i zez BCSC 6 Seria Basic and Clinical Science Course - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okulistyka dziecięca i zez BCSC 6 Seria Basic and Clinical Science Cou...
Dostępny
150 szt.

Seria podręczników Basic and Clinical Science CourseTM (BCSC) to kompleksowe, a zarazem zwięzłe kompendium wiedzy w zakresie szeroko pojętej okulistyki. Co roku członkowie Amerykańskiej Akademii Okulistyki (American Academy of Ophthalmology ? AAO) weryfikują zawartość podręczników, wzbogacają je o wiele nowych tekstów, liczne ilustracje i materiały filmowe, zwracając szczególną uwagę na wprowadzanie uaktualnień naukowych, co pozwala okulistom na bieżąco zaznajamiać się z najnowszymi odkryciami dotyczącymi wielu podspecjalności i stosować je w swojej praktyce klinicznej. Seria BCSC powstaje dzięki wysiłkowi i doświadczeniu ponad 90 znakomitych autorów oraz zespołu redakcyjnego AAO. Przed publikacją każdy tom oceniany jest m.in. przez członków Akademickiego Komitetu Doradczego Okulistów Praktyków ds. Nauki (Academy?s Practicing Ophthalmologists Advisory Committee for Education). Dodatkowo członkowie Europejskiej Rady Okulistyki (European Board of Ophthalmology) sprawdzają tekst pod względem różnic między amerykańską a europejską praktyką okulistyczną. Niniejsza książka jest autoryzowanym tłumaczeniem publikacji zatytułowanej Basic and Clinical Science CourseTM, Section 6: Pediatric Ophthalmology and Strabismus wydanej przez American Academy of Ophthalmology (San Francisco); 2019?2020.

169,00 zł
51
Techniki iniekcyjne w zabiegach medycyny estetycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki iniekcyjne w zabiegach medycyny estetycznej
Dostępny
150 szt.

Medycyna estetyczna stała się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin sztuki lekarskiej. Wskazuje na to nie tylko bardzo duża liczba pacjentów korzystających z jej usług, ale także ogromne zainteresowanie ze strony lekarzy ją praktykujących. Reprezentują oni najróżniejsze doświadczenia zawodowe, różne specjalizacje, duża ich część posiada wykształcenie specyficzne dla medycyny estetycznej, uzyskane podczas studiów podyplomowych, liczni korzystają z kursów, szkoleń i kongresów organizowanych między innymi przez reprezentowane przeze mnie Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Dynamika wprowadzania do medycyny estetycznej nowych terapii, technik i produktów powoduje, że dla lekarza ją praktykującego istnieje potrzeba ciągłej aktualizacji wiedzy i dostępności aktualnych publikacji. Oddawany do Waszych rąk Koleżanki i Koledzy podręcznik, który w zwięzłej formie przedstawia i przypomina podstawowe założenia technik iniekcyjnych, jak dowodzą statystyki najczęściej wykonywanych zabiegów, dostosowany do warunków praktykowania w naszym kraju, nie tylko przyda się w codziennej praktyce, ale może być inspiracją do poszerzenia propozycji terapeutyczno-korekcyjnych. Proszę pamiętać, że medycyna estetyczna wymaga specyficznej wiedzy, jej przygotowania i weryfikowania, w czym niewątpliwie może pomóc specjalistyczna, przeznaczona dla lekarzy książka Techniki iniekcyjne w zabiegach medycyny estetycznej. Polecam! Dr med. Andrzej Ignaciuk Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Prezes Międzynarodowej Unii Medycyny Estetycznej

149,00 zł
52
Killian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Killian
Dostępny
155 szt.

CILLA Bestia miała Piękną. Killian Black ma mnie. Bez znaczenia, jak się tu znalazłam, choć on twierdzi, że to ważne. Mówi, że sama dokonałam wyboru. Nic nie rozumie. Nigdy go nie miałam. Na dodatek zmienił zasady. Umowa obejmowała jeden miesiąc. Przez trzydzieści dni miałam należeć do niego. Lecz moje ciało przestało mu wystarczać. Zapragnął również duszy. Chce każdej części mnie i choć mogę udawać, że czuję się bezpieczna, gdy pod nim leżę, ten mężczyzna robi ze mną coś nikczemnego. Coś, co kiedyś mnie złamie. KILLIAN Cilla dokonała wyboru. Zaoferowała układ, a ja go jedynie zaakceptowałem. I co z tego, że w trakcie zmieniłem zasady? Nie zamierzam za to przepraszać. Jest taka sama jak ja ? mroczna. Musiało przytrafić się jej coś złego. Coś, co ją skrzywdziło. Nie szuka jednak bohatera, tylko anioła zemsty. Mrocznego rycerza, który zgładzi jej demony. Potrafię tego dokonać, ale będzie ją to słono kosztowało, bo w zamian chcę wszystkiego. I wezmę to. Jest moja.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

53
Wańka trep t.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wańka trep t.1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

?Wańka-trep? to kultowa w Rosji książka (cztery tomy!) o wojnie. Całą rosyjską wielką literaturę wojenną, jak twierdzi autor ? należy wyrzucić do kosza. Tworzyli ją bowiem tzw. ?tyłownicy?, którzy nie mieli pojęcia o tym co tak naprawdę działo się na pierwszej linii frontu. On wiedział ? był na niej bowiem cztery lata! Epokowe, niezwykle emocjonujące dzieło, styl literacki godny Sołżenicyna czy Kuzniecowa!

49,00 zł
39,69 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

54
Greatest Hits Vol 2 The Better Noise Years, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits Vol 2 The Better Noise Years, CD
Papa Roach, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

1. Born For Greatness (Remastered) 2. Help (Remastered 3. Elevate (Remastered) 4. Come Around (Remastered) 5. Broken As Me (feat. Danny Worsnop) 6. Falling Apart (Remastered) 7. Who Do You Trust? (Remastered) 8. Gravity (Remastered) 9. American Dreams (Remastered) 10. Face Everything and Rise (Remastered) 11. Periscope (feat. Skylar Grey) [Remastered] 12. Still Swingin (Remastered) 13. The Ending (Remastered) [The Retaliators] 14. Burn (Remastered) 15. Kick In The Teeth (Remastered) 16. Elevate (DR. COOL & BABE Remix) 17. Help (Dr. COOL & BABE Remix) 18. Born for Greatness (Cymek Remix) 19. Top of the World (Dr. COOL & BABE Remix) 20. Face Everything and Rise (Acoustic) 21. Leader of the Broken Hearts (Acoustic)

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

55
Listy Ojca Pio. Tom 4. Korespondencja z różnymi osobami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Ojca Pio. Tom 4. Korespondencja z różnymi osobami
Dostępny
8 szt.

Do papieża! Do mafioza! Do rodzin! Do Ciebie i do mnie! Fenomen kierownictwa duchowego! Tom IV Listów Ojca Pio prezentuje korespondencję Ojca Pio z różnymi grupami osób. Mimo różnorodności adresatów i podejmowanych tematów w tomie rozbłyska jasny blask duchowości pierwszego kapłana noszącego stygmaty. Obok listów będących wyrazem uprzejmości i przyjaźni można znaleźć inne, zawierające wskazówki duchowe. Nie brakuje też listów broniących prawdy w sprawach wzbudzających kontrowersje, polemiki, skargi i trudności. W żadnym z nich nie brakuje oznak duchowości Ojca Pio i bogactwa jego osobowości. Listy te, zarówno zbiorowe jak i indywidualne, są przesiąknięte nadprzyrodzonym duchem, pełne ojcowskiego uczucia i słów zachęty, dopasowane do uczuć i opinii jednostek lub grupy. W korespondencji z młodymi Ojciec Pio potrafi dostosować się do mentalności i wrażliwości osób rozpoczynających duchową drogę, przedstawiając w prostych słowach doktrynę ascetyczną, dobrze rozumiejąc przedstawiane mu problemy. Z prostotą i zrozumiałym językiem przedstawia fundamentalne zagadnienia: naśladowanie Jezusa, wierność ćwiczeniom duchowym, miłość do własnego powołania, wytrwałość w dobrych postanowieniach, walka z pokusami i złymi skłonnościami… „Mądrej głowie dość dwie słowie” – napisał Ojciec Pio do jednego z adresatów listów zebranych w czwartym tomie korespondencji. Do papieża, władzy kościelnej i zakonnej, współbraci oraz niektórych dzieci duchowych nie wypadało zwracać się ze zbytnią poufałością i wylewnością. Niekiedy wystarczyło przesłać słowo wyjaśnienia, celną wskazówkę czy zapewnienie, aby uzyskać taki sam efekt, jak w przypadku długiego wywodu. Zawsze jednak, czy to w słowach dotyczących spraw drobnych czy wielkich, odnajdziemy pełnię duchowej mądrości Ojca Pio. Ceniono go jako dobrego swata i kierownika duchowego małżonków. Przychodzili do niego ludzie mający trudności z najpiękniejszym uczuciem – miłością. Teraz możemy przekonać się, co im zalecał i jakie środki zaradcze proponował.

79,91 zł
57,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

56
Operation Mental Castration, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operation Mental Castration, CD
Necrotted, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

57
Raport z Madrytu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raport z Madrytu
Dostępny
50 szt.

Raport z Madrytu to zbiór przemyśleń na temat czasu, życia i relacji międzyludzkich w dobie pandemii. Iwona Zielińska-Sąsiada skłania czytelnika do spojrzenia na wydarzenia 2020 roku oczami innych osób oraz analizuje działania hiszpańskiej władzy w walce z pandemią. Autorka dzieli się swoimi spostrzeżeniami, ujawniając przed czytelnikiem karty ze swojego osobistego dziennika. Otwiera się na temat samotności, rozłąki i tęsknoty, ale przekazuje również dobre wspomnienia i rady na lepsze samopoczucie w momentach osamotnienia. Osobiste zapiski Autorki – Polki, mieszkającej od lat w Hiszpanii – są, na pozór subiektywnym, a w rzeczywistości uniwersalnym obrazem zmagań z wyjątkowo trudną sytuacją, która zapanowała na świecie w 2020 roku w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa. Obawy, strach przed nieznanym i niepewność to uczucia, które towarzyszyły ludziom bez względu na miejsce zamieszkania. Zielińska-Sąsiada opowiada o swoich własnych odczuciach, nadziejach i oczekiwaniach, przy okazji komentując sytuację polityczną i kulturową w Hiszpanii. Czas spędzony w izolacji pozwolił jej spojrzeć z dystansem na dotychczasowe życie, jakie prowadziła „w biegu”, ale też docenić to, co uznawała w życiu za „normę”. Po wielu miesiącach „nowej rzeczywistości” czytanie tej książki staje się pretekstem do głębokiej refleksji nad tym co jest istotne w życiu.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

58
Wolność wypowiedzi w kampaniach wyborczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność wypowiedzi w kampaniach wyborczych
Dostępny
8 szt.

Publikacja stanowi pierwsze całościowe i krytyczne opracowanie wolności wypowiedzi w kampaniach wyborczych ? rozumianej w sposób autonomiczny. Przyjęto dwa najważniejsze cele badawcze o charakterze poznawczym: przedstawienie wolności wypowiedzi w kampaniach wyborczych jako konstytucyjnej wolności jednostki oraz ustalenie granic tej wolności. Przeanalizowano, w jakim stopniu wolność wypowiedzi w kampaniach wyborczych jest ograniczana przez konstytucyjny system prawny Rzeczypospolitej Polskiej i czy powinno się jej przyznawać większą czy mniejszą ochronę kosztem innych wartości konstytucyjnych. Zgromadzony materiał badawczy obejmuje normy prawa pozytywnego, poglądy doktryny, a przede wszystkim orzecznictwo sądów i trybunałów, w szczególności polskich sądów powszechnych. Adresatami monografii są głównie przedstawiciele nauk prawnych, politologicznych i o mediach, praktycy prawa (sędziowie, prokuratorzy, radcy prawni i adwokaci), członkowie organów wyborczych, politycy oraz dziennikarze.

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

59
Słowo dźwięk cisza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo dźwięk cisza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Zbiór Słowo, dźwięk, cisza. Radio i sztuka audialna ? poświęcony przede wszystkim nowym i najnowszym formom działalności radiowej, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć artystycznych zasługujących na miano sztuki ? wydaje się interesującą propozycją wydawniczą. Analizowane są tu nie tylko ?aplikacje mobilne?, ?podcasty? i ?platformy agregujące?, lecz także słuchowiska, tradycyjne i eksperymentalne, problemy obecności radia w szkole i edukacji czy zagadnienia ?formy? w ujęciu Witkacego oraz innych teoretyków. Różnorodność tematów nie jest jego wadą. [?] Autorzy przekonują nas, że o radiu można wciąż mówić i pisać rozmaicie, ale w każdym razie pisać warto, bo jest ono znaczącym elementem zarówno naszej kultury, jak i cywilizacji cyfrowej. Z recenzji prof. dr. hab. Jana Tomkowskiego

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

60
Nieugięta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieugięta
Dostępny
192 szt.

Świat Sary Grey rozpadł się dziesięć lat temu, gdy jej ojciec został brutalnie zamordowany. Teraz, w wieku siedemnastu lat, wspomnienia tamtego dnia i pragnienie zrozumienia, co się wydarzyło, wciąż nie dają jej spokoju. Dziewczyna wiedzie żywot pełen sekretów. Rodzina i przyjaciele nie mają pojęcia o nadprzyrodzonym świecie, w którym jest zanurzona, ani o potężnym darze Sary. Pragnąc odkryć tajemnicę śmierci ojca, dziewczyna podejmuje ogromne ryzyko i wraz z najbliższymi zostaje wystawiona na wielkie niebezpieczeństwo. Jej życie powoli wymyka się spod kontroli. Zwraca na siebie uwagę sadystycznego wampira i staje się obiektem jego pożądania. Dowiaduje się również, że przyjaciele mogą mieć tajemnice, o które nigdy by ich nie podejrzewała, a także odkrywa wstrząsającą prawdę o swoim pochodzeniu. Zawsze była bardzo niezależna, lecz aby przeżyć, musi otworzyć się na innych i ujawnić najgłębiej skrywane sekrety. Spotkanie wojownika Nikolasa wywraca jej świat do góry nogami. Tym bardziej że mężczyzna jest zdeterminowany chronić ją, nawet jeśli to ostatnia rzecz, jakiej Sara by pragnęła.

44,90 zł
36,37 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,53 zł

61
Afterlife, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afterlife, CD
Sunstorm, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Afterlife 2. One Step Closet 3. Swan Song 4. Born Again 5. Stronger 6. I Found A Way 7. Lost Forever 8. Far From Over 9. Here For You Tonight 10. Darkest Night 11. A Story That You Can Tell

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

62
Queen of Broken Hearts, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen of Broken Hearts, CD
Issa, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Angels Calling 2. The Way Out 3. The Night It Rained Forever 4. I'm Here To Stay 5. Blue 6. Queen Of Broken Hearts 7. Derive 8. Without Love 9. Wait For Love 10. After The Rain 11. Die For A Life With You

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

63
Lifeblood, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lifeblood, CD
Secret Sphere, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. Shaping Reality 2. Lifeblood 3. The End Of An Ego 4. Life Survivors 5. Alive 6. Against All The Odds 7. Thank You 8. The Violent Ones 9. Solitary Fight 10. Skywards 11. The Lie We Love

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

64
One Shot, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Shot, CD
Ronnie Atkins, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Lista utworów: 1. Real 2. Scorpio 3. One Shot 4. Subjugated 5. Frequency Of Love 6. Before The Rise Of An Empire 7. Miles Away 8. Picture Yourself 9. I Prophesize 10. One By One 11. When Dreams Are Not Enough

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

65
Chez Kane, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chez Kane, CD
Chez Kane, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Lista utworów: 1. Better Than Love 2. All of It 3. Rocket on the Radio 4. Get It On 5. Too Late for Love 6. Defender of the Heart 7. Ball n' Chain 8. Midnight Rendezvous 9. Die in the Name of Love 10. Dead End Street

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

66
Frontal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frontal, CD
Turbulence, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Inside The Gage 2. Madness Unforeseen 3. Dreamless 4. Ignite 5. A Place I Go To Hide 6. Crowbar Case 7. Faceless Man 8. Perpetuity

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

67
Lifeblood LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lifeblood LP RED, Winyl
Secret Sphere, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

68
Waterside, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waterside, CD
HUGHES, GARY, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

1. All At Once It Feels Like I Believe 2. Electra- Glide 3. Lay Down 4. The Runaway Damned 5. Screaming In The Half Light 6. Waterside 7. Video Show 8. Save My Soul 9. Seduce Me 10. When Love Is Done

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

69
Decades, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decades, 2 CD
Gary Hughes, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: CD 1 1. First Light 2. Wrecking Machine 3. Perfect Ten 4. In Your Eyes 5. Veritas 6. Dragon Island Cathedral 7. The Night The Love Died 8. This Thing Of Beauty 9. Seducer 10. Look At The Rain 11. It Must Be Love 12. We Walk With Angels 13. Heart Of A Woman 14. The Everlasting Light 15. Precious Ones CD 2 1. Blonde Angel 93’ 2. I Won’t Break Your Heart 3. Give My Love A Try 4. The Colours Of My Life 5. Divided We Fall 6. All I Want Is You 7. Wide Awake In Dreamland 8. There By The Grace Of The Gods (Go I) 9. Lies 10. The Miracle Is You 11. Be My Fantasy Tonight 12. This Time 13. Synchronicity 14. All Fall Down

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

70
The Metal Opera By Magnus Karlsson, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Metal Opera By Magnus Karlsson, CD
Heart Healer, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Awake 2. Come Out Of The Shadows 3. Who Can Stand All Alone 4. Back To Life 5. Into The Unknown 6. When The Fire Burns Out 7. Evil’s Around The Corner 8. Mesmerized 9. Weaker 10. This Is Not The End

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

71
One Shot, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Shot, LP
Ronnie Atkins, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.21

Lista utworów: 1. Real 2. Scorpio 3. One Shot 4. Subjugated 5. Frequency Of Love 6. Before The Rise Of An Empire 7. Miles Away 8. Picture Yourself 9. I Prophesize 10. One By One 11. When Dreams Are Not Enough

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

72
The Cannibal Instinct, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Cannibal Instinct, CD
Bloodspot, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Lista utworów: 1. The Testament 2. Our Workers Back 3. Potz Blitz 4. The Cannibal 5. The Cure 6. The Flood 7. Vielfrass 8. Death by Dinosaur 9. Ain't no Gallows high Enough 10. I Beg to Differ 11. Deadline Stories

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

73
Wednesdays, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wednesdays, CD
Ryan Adams, Mascot
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. I'm Sorry And I Love You 2. Who Is Going To Love Me Now, If Not You 3. When You Cross Over 4. Walk In The Dark 5. Poison & Pain 6. Wednesdays 7. Birmingham 8. So, Anyways 9. Mamma 10. Lost In Time 11. Dreaming You Backwards

62,90 zł
74
Wednesdays, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wednesdays, 2 LP
Ryan Adams, Mascot
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. I'm Sorry And I Love You 2. Who Is Going To Love Me Now, If Not You 3. When You Cross Over 4. Walk In The Dark 5. Poison & Pain Strona B: 1. Wednesdays 2. Birmingham 3. So, Anyways 4. Mamma 5. Lost In Time 6. Dreaming You Backwards LP 2: Bonus Vinyl Strona E 1. It’s Not That Kind Of Night Strona F 1. Sunflowers

116,90 zł
75
Fata Morgana, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fata Morgana, LP
Marianas Rest, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Sacrificial 2. Glow from the Edge 3. Pointless Tale 4. The Weight 5. Horrokseen 6. Fata Morgana 7. Advent of Nihilism 8. South of Vostok

157,90 zł
145,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

76
Spirit Animals. Upadek bestii. Tom 8. Smocze oko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Animals. Upadek bestii. Tom 8. Smocze oko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Czwórka Zielonych Płaszczy – Conor, Abeke, Rollan i Meilin – stali się więźniami. Zostali schwytani przez Przysięgłych i zniewoleni mimo że nie popełnili zbrodni, o którą się ich oskarża. Okazuje się, że spisek przeciwko czwórce bohaterów sięga o wiele dalej, niż się wszystkim wydawało. Ktoś rozdaje karty i manipuluje zarówno Zielonymi Płaszczami, jak i władcami świata Erdasu. Conor, Abeke, Rollan i Meilin mogą (i muszą) zawierzyć tylko swoim zwierzoduchom. Jeśli ich misja się nie powiedzie, Erdas zniknie.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

77
Książeczki kąpielowe. Jednorożka Matylda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczki kąpielowe. Jednorożka Matylda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Seria miękkich, wodoodpornych książeczek – do kąpieli Seria „Zabawa w kąpieli” to idealna książeczka do wesołego pluskania się w wodzie. Urocza rymowana historyjka oraz przycisk dźwiękowy sprawią, że każda kąpiel zamieni się we wspaniałą przygodę.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

78
To twój dom, Tosiu. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To twój dom, Tosiu. Tom 1
Dostępny
59 szt.

Pierwszy tom uroczej serii, uwrażliwiającej czytelników na los zwierząt. Bliźniacy Gabrysia i Jacek mają dziewięć lat i wiele miłości do zwierzaków. Uwielbiają znajdować domy zwierzakom, które potrzebują nowej rodziny. Ich zdaniem każde stworzenie powinno znaleźć idealnego dla siebie opiekuna. „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami” – brzmi motto, które im przyświeca. Pewnego dnia trafia do nich Tosia – uroczy szczeniaczek rasy cockapoo, który potrzebuje dużo troski i czułości. Ale Tosia to także mały psotnik i z tego powodu jej dotychczasowa opiekunka chce się jej pozbyć. Piesek tryska energią, więc potrzebuje opiekuna o podobnym temperamencie. Czy Gabrysia i Jacek znajdą Tosi nowy dom? Jak potoczą się poszukiwania nowego opiekuna dla niesfornego szczeniaczka? Warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ podejmuje temat praw zwierząt, zachęca do adopcji, uwrażliwia na los naszych czworonożnych przyjaciół. Ma uroczą oprawą graficzną, ze ślicznymi ilustracjami, które spodobają się młodym czytelnikom. Jest to również pierwszy tom serii idealnej dla początkujących czytelników. Głównymi bohaterami są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się czytelnicy. W kolejnych częściach poznajemy również różne rasy przesympatycznych czworonogów.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

79
Pięćdziesiąt twarzy Greya. Tom 3. Nowe oblicze Greya (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięćdziesiąt twarzy Greya. Tom 3. Nowe oblicze Greya (wydanie kieszonk...
Dostępny
108 szt.

Trzeci, ostatni tom najpikantniejszego romansu ostatnich lat... Trylogia zarówno w wersji książkowej, jak i filmowej odniosła ogromny sukces na całym świecie! Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności, która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem, któremu Anastasia i Christian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć, targani namiętnością i rozterkami, niepewni tego, co zgotuje im los. Czy najbardziej poruszająca historia miłosna zakończy się happy endem? A może piękny sen przerwie były szef Any Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę i cierpliwie czeka na swoją szansę?

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

80
Pięćdziesiąt twarzy Greya. Tom 2. Ciemniejsza strona Greya (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięćdziesiąt twarzy Greya. Tom 2. Ciemniejsza strona Greya (wydanie ki...
Dostępny
108 szt.

Kilka deko lukru, szczypta pieprzu, parę kropel perwersji i garść pikanterii — oto przepis na hit wszech czasów! Młodziutką studentkę Anastasię Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Kiedy jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

81
Historia to (nie) fraszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia to (nie) fraszka
Niedostępny
Brak

Profesor Krzysztof Mikulski jest wybitnym polskim historykiem specjalizującym się w historii społeczeństwa i gospodarki ziem polskich w średniowieczu i czasach nowożytnych. Autor licznych i cenionych prac naukowych poświęconych m.in. szlacheckim i mieszczańskim elitom, środowisku rodzinnemu Mikołaja Kopernika, dziejom Torunia i innych miast, jest szeroko znany również ze swego zaangażowania w działalność organizacji zrzeszających historyków, w tym Polskiego Towarzystwa Historycznego, Komitetu Nauk Historycznych PAN i Towarzystwa Miłośników Torunia. Prezentowana książka stanowi zbiór artykułów dedykowanych profesorowi Krzysztofowi Mikulskiemu z okazji jego 60 urodzin. Autorzy ? uczniowie Jubilata ? przedstawiają w niej rezultaty swoich badań z zakresu historii społeczno-gospodarczej oraz historii nauki.

52,00 zł
Powiadomienie
82
Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku
Niedostępny
Brak

Opracowali: Maksim Makarau, Dzianis Liseichykau, Andrei Latushkin Redakcja: Tomasz Kempa Wydaniem Księgi magistratu miasta Połocka z 1676 roku zapoczątkowujemy nową serię wydawnictw źródłowych pod tytułem ?Monumenta Magni Ducatus Lithuaniae?. Pomysł jej powstania narodził się w gronie historyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ale stanowi on też pokłosie rozmów z polskimi i zagranicznymi historykami zajmującymi się badaniem dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego w epoce nowożytnej (XVI?XVIII wiek). Wielu badaczy wskazywało potrzebę stworzenia serii, w której ukazywałyby się cenne, ale i różnorodne, źródła przedstawiające rozmaite aspekty historii tego państwa, niemieszczące się w aktualnie realizowanych projektach wydawniczych. Powstanie serii ?Monumenta Magni Ducatus Lithuaniae? może ułatwić realizację konkretnych projektów naukowych, mających na celu publikację źródeł do dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego, być może również pozyskiwanie środków na ich wydanie. Dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (grant realizowany w latach 2014?2018 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki) udało się zdobyć fundusze na opracowanie pierwszych czterech tomów źródeł, które ukażą się w tej serii. Obejmują one zarówno całe rękopisy, które będą publikowane jako odrębne woluminy, jak i edycje prezentujące dokumenty pochodzące z różnych archiwów i bibliotek, zebrane w całość pod określonym kątem tematycznym. Są to zatem: Księga magistratu miasta Połocka z 1676roku, Źródła do dziejów Żmudzi (1522?1648), Akta sejmikowe województwa wileńskiego (1566?1655) i Księga grodzka oszmiańska 1650?1719, zawierająca testamenty. Ostatni z tomów, z powodu dużej objętości (ponad 1900 stron), ukaże się w dwóch odrębnych częściach. Wszystkie wymienione tomy opracował dziewięcioosobowy zespół polskich, białoruskich i litewskich historyków. Fragment Przedmowy

79,00 zł
Powiadomienie
83
Uczenie maszynowe w podejmowaniu decyzji prognostycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczenie maszynowe w podejmowaniu decyzji prognostycznych
Niedostępny
Brak

Monografia zawiera rzadko dotychczas prezentowane w literaturze polskojęzycznej problemy uczenia maszynowego. Obejmuje szeroki zakres metod i podejść, które prowadzą do wykorzystania wielowymiarowych danych masowych i metod uczenia statystycznego (maszynowego) w zagadnieniach optymalizacji decyzji, ze szczególnym naciskiem położonym na metody optymalizacji decyzji predykcyjnych podejmowanych na podstawie danych w postaci szeregów czasowych. Cenne i warte podkreślenia jest to, że w książce zebrano różne podejścia, konfrontując je z dorobkiem światowej literatury. Jednocześnie przeprowadzono wiele eksperymentów, co uwiarygodniło zarówno prezentowane metody, jak i dotychczasowe wyniki prac autorów monografii. Publikację można zatem uznać za cenny przyczynek badawczy zarówno w zakresie teoretycznego, jak i empirycznego rozwoju metod prognozowania opartych na podejściu algorytmicznym.

26,00 zł
Powiadomienie
84
Roman Religious Associations in Italy 1st-3rd century - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roman Religious Associations in Italy 1st-3rd century
Niedostępny
Brak

In 1816 in Civita Lavigna (Lanuvium), some local farmers unearthed dozens of fragments of an inscription which was to become the most important primary source for several generations of historians studying Roman private associations. After all the fragments had been reassembled, it turned out that the inscription was a list of by-laws of an association which referred to itself as the collegium salutatre Dianae et Antinoi. The text fell into the hands of Theodor Mommsen and became the impulse for writing his famous treatise De collegiis et sodaliciis Romanorum. Mommsen, son of a Lutheran minister and an apostate at the same time, having analysed the ?statute? of the Lanuvian cultores Dianae et Antinoi, concluded that the ?true? purpose of such associations was to ensure decent burial for their members. In this way, the German scholar equated the concepts of collegia funeraticia and collegia deorum. The religious aspect of the functioning of these organisations was so thoroughly eliminated from the scholarly discourse by Mommsen?s collegia funeraticia that even in the early 21st century many historians were surprised by the assertion that associations of cultores did indeed have clearly religious functions. This study is an attempt to move cultic collegia out of the shadow of Mommsen?s funeral associations and to return them to the role of an independent subject of research, which will enable scholars to answer questions about their organisation and social composition, and most importantly to reveal their multi-functional character.

32,00 zł
Powiadomienie
85
Wybrane zastosowania badań operacyjnych w finansach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zastosowania badań operacyjnych w finansach
Dostępny
6 szt.

W monografii przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat metod badań operacyjnych, które umożliwiają wspomaganie podejmowania decyzji w zakresie szero­ko rozumianych finansów. Ponieważ we współczesnych gospodarkach powszechnie postępuje finansjalizacja oraz wzrasta rola rynków i instytucji finansowych, poruszana tematyka jest niezwykle istotna zarów­no z punktu widzenia rozwoju badań naukowych, jak i zastosowań aplikacyjnych. W monografii scha­rakteryzowano wybrane, zwłaszcza wielokryterialne rozwiązania metodologiczne, które zilustrowano przy­kładami z polskiego rynku finansowego. Otrzymane wyniki potwierdzają przydatność wybranych narzędzi do analizy i optymalizacji procesów finansowych na różnych poziomach i w różnych podmiotach: w przed­siębiorstwach, bankach i innych instytucjach finanso­wych oraz na rynku kapitałowym i pieniężnym.

32,00 zł
86
Co osoby z autyzmem mówią nam o sobie Raport z badań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co osoby z autyzmem mówią nam o sobie Raport z badań
Niedostępny
Brak

Chciałbym, aby ta książka przyczyniła się do podjęcia szerokiej dyskusji nie tylko nad uświadomieniem nam, czym jest autyzm. Przede wszystkim konieczne jest dokonanie zmiany zakresu pola widzenia i odejście od przeliczania ilości autyzmu w autyzmie na rzecz postrzegania osoby z zaburzeniem ze spektrum autyzmu jako członka naszego społeczeństwa, mającego takie same prawa jak inni ludzie, którzy często określani są jako neurotypowi. Podjęcie dyskusji i wprowadzenie zmian są konieczne, chociaż zdaję sobie sprawę, że opór społeczny, brak najnowszej wiedzy i prowadzenia badań na poziomie światowym (w tym netnografii) mogą być trudne do przezwyciężenia. Niemniej pierwszy krok został uczyniony. Poznanie osób z ZSA dzięki ich przekazowi otworzyło drogę nie tylko do dokonywania opisu ich stanów wewnętrznych, zmysłowych odczuć, budowania świadomości, ale także do zrozumienia wizji innego odbioru świata i tworzenia na tym podłożu. Otwarcie się na ich doznania zmysłowe uświadamia, jak ich odbiór jest zwizualizowany. Jak to samo doznanie może być w różnoraki sposób odbierane i wzorcujące.

32,00 zł
Powiadomienie
87
Wykład Listu do Galatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykład Listu do Galatów
Dostępny
5 szt.

rzekład i opracowanie naukowe ? Marcin Jan Janecki Przekład łacińskich tekstów pisarzy średniowiecznych, z pozoru niezbyt skomplikowanych z punktu widzenia samego języka łacińskiego, w rzeczywistości obciążony jest znaczną liczbą niełatwych do przezwyciężenia trudności. W przypadku większości biblijnych komentarzy św. Tomasza z Akwinu trudności te rodzą się z braku krytycznego wydania poszczególnych komentarzy. Stąd praca translatorska dodatkowo związana jest często z opowiedzeniem się za jednym z wariantów tekstualnych prezentowanych przez rękopisy i wczesne wydania dzieł Akwinaty. Wykład Listu do Galatów należy do tej grupy dzieł Doktora Anielskiego, które nie tyle wyszły spod jego pióra, ile zostały spisane przez słuchaczy podczas wykładu (reportatio). Nie mamy świadectw, aby sam Tomasz dokonał autoryzacji i korekty tego tekstu. Ostatnie wydanie Tomaszowych komentarzy do Listów św. Pawła, które przygotował R. Cai, nie uwalnia czytelnika od wielu wątpliwości co do wybranych lekcji. Tekst łaciński zamieszczony w niniejszym tomie, życzliwie użyczony przez Corpus Thomisticum, jest niemal identyczny z tekstem ustalonym przez Caia i wydanym przez Mariettiego. [?] (Fragm. Słowa od tłumacza)

56,00 zł
88
Weeping Choir, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weeping Choir, LP
Full of Hell, Relapse Records
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Burning Myrrh 2. Haunted Arches 3. Thundering Hammers 4. Rainbow Coil 5. Aria Of Jeweled Tears 6. Downward Strona B: 1. Armory Of Obsidian Glass 2. Silmaril 3. Angels Gather Here 4. Ygramul The Many 5. Cellar Of Doors

97,90 zł
93,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,89 zł

89
Vilda Mannu, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vilda Mannu, LP
Eternal Tears of Sorrow, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Lista utworów: 1. Northern Doom 2. Burning Flames' Embrace 3. Goashem 4. Scars of Wisdom 5. Raven (In Your Eyes) 6. Nightwind's Lullaby 7. Vilda Mánnu 8. Coronach 9. Nodde Rahgam

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

90
Brute Errata, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brute Errata, CD
Terminal Bliss, Relapse Records
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Clean Bill Of Wealth 2. Anthropodmorbid 3. Dystopian Buffet 4. The Ominous Hum 5. Small One Time Fee 6. 8 Billion People Reported Missing 7. Tumoresque 8. Discarded Wallet 9. March Of The Grieving Droid 10. Hidden Handed Artificial Harassment Experimental Run Amok

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

91
October 1993, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
October 1993, LP
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. I’ll Be Your Baby Tonight 2. Promised Land 3. You Don’t Miss Your Water 4. Across The Borderline 5. You Never Can Tell (Live At The Troubadour) 6. Spanish Harlem (Live At The Troubadour) 7. Miss Froggie (Live At The Troubadour) 8. Bright Lights, Big City (Live At The Troubadour) 9. Canción Mixteca (Live At The Troubadour)

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

92
An Unexpected Reality, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
An Unexpected Reality, LP
Gatecreeper, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

Lista utworów: 1. Starved 2. Sick Of Being Sober 3. Rusted Gold 4. Imposter Syndrome 5. Amputation 6. Depraved Not Deprived 7. Superspreader 8. Emptiness

110,90 zł
102,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

93
October 1993, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
October 1993, CD
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. I'll Be Your Baby Tonight 2. Promised Land 3. You Don't Miss Your Water 4. Across the Borderline 5. You Never Can Tell (Live at the Troubadour) 6. Spanish Harlem (Live at the Troubadour) 7. Miss Froggie (Live at the Troubadour) 8. Bright Lights, Big City (Live at the Troubadour) 9. Canción Mixteca (Live At The Troubadour)

82,90 zł
76,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,63 zł

94
Give the Drummer Some, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Give the Drummer Some, CD
Cindy Blackman-Santana, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Lista utworów: 1. Imagine (Feat. Carlos Santana) 2. We Came to Play (Feat. John Mclaughlin) 3. She's Got It Goin' on 4. Miles Away 5. Everybody's Dancin' (Feat. Carlos Santana) 6. Velocity 7. I Need a Drummer 8. Superbad (Feat. John Mclaughlin) 9. You Don't Wanna Breaka My Heart (Feat. Carlos Santana) 10. Evolution Revolution (Feat. Kirk Hammett & Vernon Reid) 11. Change is in Your Hands (Feat. Vernon Reid) 12. Dance Party (Feat. Carlos Santana) 13. Fun Party Splash (Feat. Carlos Santana) 14. Social Justice (Feat. Carlos Santana) 15. Twilight Mask (Feat. Carlos Santana) 16. Mother Earth 17. Black Pearl (Feat. Carlos Santana & Vernon Reid)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

95
Neil Young Archives, volume 2, 10 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neil Young Archives, volume 2, 10 CD
Neil Young, Reprise Records
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Letter From 'Nam 2. Monday Morning 3. The Bridge 4. Time Fades Away 5. Come Along And Say You Will 6. Goodbye Christians On The Shore 7. Last Trip To Tulsa 8. The Loner 9. Sweet Joni 10. Yonder Stands The Sinner 11. L.A. (Story) 12. L.A. 13. Human Highway CD 2 1. Here We Are In The Years 2. After The Gold Rush 3. Out On The Weekend 4. Harvest 5. Old Man 6. Heart Of Gold 7. Time Fades Away 8. Lookout Joe 9. New Mama 10. Alabama 11. Don'T Be Denied CD 3 1. Speakin' Out Jam 2. Everybody'S Alone 3. Tired Eyes 4. Tonight'S The Night 5. Mellow My Mind 6. World On A String 7. Speakin' Out 8. Raised On Robbery (Joni Mitchell Song) 9. Roll Another Number 10. New Mama 11. Albuquerque 12. Tonight'S The Night Part Ii CD 4 1. Tonight'S The Night 2. Mellow My Mind 3. World On A String 4. Speakin' Out 5. Albuquerque 6. New Mama 7. Roll Another Number 8. Tired Eyes 9. Tonight'S The Night Part Ii 10. Walk On 11. The Losing End CD 5 1. Winterlong 2. Walk On 3. Bad Fog Of Loneliness 4. Borrowed Tune 5. Traces 6. For The Turnstiles 7. Ambulance Blues 8. Motion Pictures 9. On The Beach 10. Revolution Blues 11. Vampire Blues 12. Greensleeves CD 6 1. Love/Art Blues 2. Through My Sails 3. Homefires 4. Pardon My Heart 5. Hawaiian Sunrise 6. La Girls And Ocean Boys 7. Pushed It Over The End 8. On The Beach 9. Vacancy 10. One More Sign 11. Frozen Man 12. Give Me Strength 13. Bad News Comes To Town 14. Changing Highways 15. Love/Art Blues 16. The Old Homestead 17. Daughters 18. Deep Forbidden Lake 19. Love/Art Blues CD 7 1. Separate Ways 2. Try 3. Mexico 4. Love Is A Rose 5. Homegrown 6. Florida 7. Kansas 8. We Don'T Smoke It No More 9. White Line 10. Vacancy 11. Little Wing 12. Star Of Bethlehem CD 8 1. Ride My Llama 2. Cortez The Killer 3. Don'T Cry No Tears 4. Born To Run 5. Barstool Blues 6. Danger Bird 7. Stupid Girl 8. Kansas 9. Powderfinger 10. Hawaii 11. Drive Back 12. Lookin' For A Love 13. Pardon My Heart 14. Too Far Gone 15. Pocahontas 16. No One Seems To Know CD 9 1. Like A Hurricane 2. Lotta Love 3. Lookin' For A Love 4. Separate Ways 5. Let It Shine 6. Long May You Run 7. Fontainebleau 8. Traces 9. Mellow My Mind 10. Midnight On The Bay 11. Stringman 12. Mediterranean 13. Ocean Girl 14. Midnight On The Bay 15. Human Highway CD 10 1. The Old Laughing Lady 2. After The Gold Rush 3. Too Far Gone 4. Old Man 5. Stringman 6. Don'T Cry No Tears 7. Cowgirl In The Sand 8. Lotta Love 9. Drive Back 10. Cortez The Killer

576,90 zł
530,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 46,15 zł

96
Rzym i Watykan light: przewodnik + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym i Watykan light: przewodnik + mapa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Starożytne zabytki pozwalające cofnąć się w czasie do okresu imperium. Dzieła największych mistrzów renesansu. Rozsławiona przez kino atmosfera dolce vita, dostojne świątynie oraz wyśmienita kuchnia. Włoska stolica od wieków przyciąga turystów z całego świata. Odkryj Rzym i Watykan z nową, wyjątkową serią „explore! guide light”. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu.

36,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

97
To, co najważniejsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co najważniejsze
Dostępny
23 szt.

Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, w którym pewna kobieta, zrozumie co znaczy prawdziwa miłość... Jessica Huntington jest oddaną swoim pacjentom lekarkom, chętnie angażującą się w życie swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet. W życiu osobistym unika związków uczuciowych. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

98
Harts Boardwalk. Wszystko, co w Tobie kocham - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harts Boardwalk. Wszystko, co w Tobie kocham
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Bailey Hartwell ma wiele powodów do zadowolenia – odnosi sukcesy w interesach, ma grono oddanych przyjaciół i stałego chłopaka. Chociaż po dziesięciu latach ich niezobowiązujący związek wydaje się nieco nudny i skostniały. Jedynym niepokojącym elementem w jej życiu jest przystojny biznesmen Vaughn Tremaine. Bailey uważa, że ten przybysz z Nowego Jorku patrzy na wszystkich z góry, a ją uważa za prowincjonalną gęś. Jednak kiedy doświadcza niespodziewanej zdrady ze strony bliskiej osoby, zaskoczona stwierdza, że Vaughn to przyzwoity facet. Vaughn podziwia Bailey za fantazję, niezależność i lojalność. Im więcej między nimi namiętności, tym więcej konfliktów. Każdy jej gest i słowo działa na niego jak afrodyzjak. Jednak dramatyczne przeżycia z przeszłości sprawiają, ze Vaughn postanawia odejść. Bailey, która przeżyła w życiu wiele rozczarowań, także rezygnuje. Kiedy Vaughn zdaje sobie sprawę, że popełnił największy błąd życia, postanawia za wszelką cenę przekonać Bailey, że taka miłość, jaka ich połączyła, zdarza się tylko raz w życiu.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

99
Metody i techniki projektowania innowacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody i techniki projektowania innowacji
Dostępny
9 szt.

Zadowolenie przyszłego klienta to najważniejszy cel działalności biznesowej i równocześnie cel monografii pt. Metody i techniki projektowania innowacji, kolejnej pozycji w cyklu ?Nauka i Praktyka Innowacji?. Książka jest przeglądem metod planowania i projektowania innowacji, które zostały zaprezentowane z perspektywy rozważań teoretycznych oraz zilustrowane przykładami ich stosowania w praktyce biznesu. Autorzy uwzględnili wielowymiarowy charakter innowacji i złożoność procesu projektowania innowacji ? od opracowania i rozwoju strategii technologicznej w przedsiębiorstwie, przez projektowanie otwartych innowacji i podejścia popytowego w projektowaniu innowacji, po projektowanie zmian w produkcji. W książce zawarto studia przypadków obrazujące różnorodne przykłady wykorzystania metod i technik projektowania innowacji w praktyce oraz wskazano, jak przyczyniły się one do sukcesu prezentowanych przedsięwzięć biznesowych. Monografia powinna zainteresować specjalistów, którzy już teraz lub w przyszłości chcą tworzyć innowacyjne produkty, usługi lub procesy i wdrażać je w praktyce przemysłowej, oraz pracowników uczelni, doktorantów i studentów.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

100
Język w działaniu i działania na języku Szkice semantyczno-słowotwórcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język w działaniu i działania na języku Szkice semantyczno-słowotwórcz...
Dostępny
50 szt.

Na tom składa się16 artykułów z zakresu słowotwórstwa i semantyki leksykalnej, wybranych z ponadczterdziestoletniego dorobku Autorki. Dotyczą problemów teoretycznych, klasyfikacji, sposobów opisu w ramach przyjętej metodologii, a także przedstawiają analizy omawianych zagadnień na bogatym materiale leksykograficzno-korpusowym. Książka adresowana do wszystkich zainteresowanych współczesną polszczyzną oraz specjalistów, zwłaszcza polonistów i slawistów. ****** Language at work ? working on a language. Studies in semantics and word formation The book comprises 16 articles concerning word formation and lexical semantics, representative of the Author?s forty-year work. The articles tackle theoretical issues, classifications, methods of description within the adopted framework, they also provide analyses of selected problems, illustrated with ample data excerpted from dictionaries and corpora. The book holds particular interest to anyone concerned with the contemporary Polish language, as well as to specialists in Polish philology or Slavic studies.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

Wróć do góry