hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero, wydanie 2 (Magdalena Rittenhouse), na drugim Kubuś Puchatek/Winnie the Pooh (wersja dwujęzyczna) (Alan Alexander Milne). Kolejny produkt to Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W gospodarstwie rolnym (Monika Wittmann, Alexander Steffensmeier) oraz Gościniec (Kasia Bulicz-Kasprzak).
1
Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero, wydanie 2
Dostępny
186 szt.

Czy holenderscy osadnicy naprawdę kupili Manhattan od Indian za garść paciorków? Czemu budową Brooklińskiego Mostu kierowała kobieta bez inżynieryjnego wykształcenia? Co późną nocą robiła grupa bankierów uwięzionych w bibliotece pełnej drogocennych rękopisów? Magdalena Rittenhouse odpowiada na te pytania błyskotliwie i z pasją łącząc reporterską rzetelność z dociekliwością miłośnika historii i miejskiego przewodnika. Pisze o współczesnych reklamach przy Times Square i o legendarnym założycielu „New Yorkera”, po trosze hipisie, a po trosze chasydzie; opowiada o wielkich transakcjach finansowych i najdroższych sukienkach, których prototypy powstają w kuchenkach mikrofalowych. Spacerując po mieście, przemieszcza się w przestrzeni i czasie i układa ze swych opowieści wielobarwny kolaż. Efektem jest książka, która zaprasza do wędrówki po tym fascynującym, mitycznym i wciąż nieznanym mieście.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

31 osób kupiło
2
Kubuś Puchatek/Winnie the Pooh (wersja dwujęzyczna) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś Puchatek/Winnie the Pooh (wersja dwujęzyczna)
Dostępny
223 szt.

Kubuś Puchatek usiadł sobie pod tym dębem, podparł głowę na łapkach i zaczął rozmyślać. Z początku powiedział do siebie samego: – To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że coś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki ja znam, to ten, że się jest pszczołą Potem znów pomyślał dłuższą chwilę i powiedział: – A jedyny powód, żeby być pszczołą, to ten, żeby robić miód. Po czym wstał i powiedział: – A jedyny powód robienia miodu to ten, żebym ja go jadł. – I zaczął włazić na drzewo”. To już kolejne wydanie jednej z najwspanialszych książek dla dzieci – Kubusia Puchatka. Tym razem obok polskiego, znakomitego tłumaczenia autorstwa Ireny Tuwim, występuje także tekst oryginalny – angielski. Obie wersje językowe występują w książce jednocześnie (ten sam tekst jest na lewych stronach w języku angielskim, na prawych – po polsku). Daje to, obok przyjemnej lektury, możliwość uczenia się języka angielskiego.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

27 osób kupiło
3
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W gospodarstwie rolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W gospodarstwie rolnym
Dostępny
34 szt.

Tomek przyjechał na wieś do wujka Leszka. W gospodarstwie są maszyny i urządzenia, których rolnik potrzebuje do pracy – od sadzarki po kombajn zbożowy. Ale najchętniej Tomek siada za kierownica traktora!

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

23 osoby kupiły
4
Gościniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gościniec
Dostępny
52 szt.

Kolejny, po Skrawku pola, tom wiejskiej sagi, przedstawiającej autentyczne losy chłopskich rodzin, inspirowanej opowieściami bliskich i wspomnieniami autorki. Dom rodzinny powinien być bezpieczną przystanią, zdarza się jednak, że jest zupełnie inaczej. Z taką sytuacją niełatwo się zmierzyć dorosłemu, a co dopiero dziewczynce z wiejskiej chałupy. Bo choć wokoło zawsze będą oczy, które widzą, to rzadko znajdą się uszy gotowe do słuchania, a tym bardziej ręce chętne do pomocy. Wojna zmieniła świat, ale czy na lepsze? Po odzyskaniu niepodległości życie w Tynczynie toczy się dalej, ze wszystkimi jego trudami i radościami. Ciężka praca, śluby, zdrady, ucieczki. Starzy ustępują miejsca młodym, a ci, obiecując sobie, że będzie inaczej, popełniają te same błędy, co ich matki i ojcowie. Kasia Bulicz-Kasprzak – choć dziś mieszka w mieście, od lat jest związana ze wsią; od pokoleń chłopka, właścicielka niewielkiego gospodarstwa na Zamojszczyźnie. Potrafi doić krowy, prowadzić ciągnik. Odróżnia zboża jare od ozimych i zna tajniki uprawy buraków cukrowych. Niezmiennie fascynuje ją polska wieś, jej specyficzny klimat i relacje między mieszkańcami. Pisarka, matka, gospodyni.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

10 osób kupiło
5
Ponad lękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad lękiem
Dostępny
1343 szt.

Lęk jest powszechnie doświadczaną emocją, która działa jak system alarmowy w naszym ciele. Pomaga unikać sytuacji zagrażających życiu i pobudza, abyśmy mieli siłę do walki. Zdarza się jednak, że lęk przejmuje kontrolę nad naszym życiem, zaburzając funkcjonowanie i powodując stres. Zamartwiamy się tym, co może się zdarzyć lub w nieskończoność rozpamiętujemy przeszłe wydarzenia. Aby poradzić sobie z trudnymi emocjami, zaczynamy unikać sytuacji, które je wywołują. To przynosi szybką ulgę, ale na dłuższą metę, utrudnia osiąganie celów, wzmacnia lęk i nie pozwala dostrzec, że nasze obawy są nierealistyczne. Lęk i zamartwianie się wywołują cierpienie, nie pozwala cieszyć się życiem. Niniejszy poradnik zawiera strategie radzenia sobie z lękiem i zamartwianiem się. Sposoby te wykorzystują elementy terapii poznawczo-behawioralnej i technik uważności. Z książki dowiesz się, w jaki sposób myśli, zachowania i doznania fizyczne tworzą błędne koło lęku i sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Znajdziesz tu skuteczne ćwiczenia z zakresu uważnej świadomości. Co najważniejsze, odkryjesz źródła lęku... Postępując zgodnie z podanymi wskazówkami, będziesz w stanie zmienić swój umysł, a tym samym całe swoje życie. Lęk przestanie mieć nad tobą kontrolę i zaczniesz żyć tak, jak pragniesz. Badania wskazują, że moduły – swego rodzaju mikro-umiejętności są wysoce skuteczne i warte poznania.

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

10 osób kupiło
6
Trzymaj się, Cukierku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trzymaj się, Cukierku!
Dostępny
4 szt.

Cukierek najbardziej niezwykły kot na świecie, znany m.in. z książki Cukierku, Ty łobuzie!, która w 2017 r. została wpisana na listę lektur szkolnych wydoroślał, ale czy równocześnie spoważniał i ustatkował się? Absolutnie nie, o czym opowiada w najnowszej, dziesiątej książce swoich przygód! Jeśli zaś dodać, że w rozrabianiu i doprowadzaniu ludzi do rozpaczy dzielnie pomaga mu przyszywana siostra Tradycja, to można spodziewać się podwójnej porcji humoru i dobrej zabawy.Jak opanować kocie sztuki walki w jeden dzień? Czy projekt z techniki sprawi, że okoliczne ptaki będą bezpieczne? Dlaczego decyzja taty wywoła wojnę domową? W jaki sposób domownicy poradzą sobie z nowymi zasadami mamy, która zapragnie prowadzić zdrowy tryb życia? Jak odzyskać spokój, kiedy w okolicy grasuje czarna pantera?

40,00 zł
23,20 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,80 zł

8 osób kupiło
7
Jogasutry Patańdźalego. Techniki medytacji... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

8 osób kupiło
8
Ciało człowieka. Co się dzieje w środku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało człowieka. Co się dzieje w środku
Dostępny
77 szt.

Ilustrowany przewodnik z klapkami, pod którymi kryje się mnóstwo ciekawostek i faktów o funkcjonowaniu ludzkiego ciała od wewnątrz. Na małych czytelników czeka fascynująca podróż w głąb ludzkiego organizmu. Krok po kroku dowiedzą się, jak to wszystko działa. Co to za rzeka rozprowadza po organizmie różne substancje? Jak udaje się utrzymać wyprostowaną postawę? Co sprawia, że możemy się poruszać? Kolekcja „Ciało człowieka” obejmuje dwa tomy: Ciało człowieka. Co się dzieje na zewnątrz i Ciało człowieka. Co się dzieje w środku.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

8 osób kupiło
9
Podziemie. Największy zamach w Tokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemie. Największy zamach w Tokio
Dostępny
113 szt.

20 marca 1995 roku sekta Aum rozpyliła w tokijskim metrze trujący sarin. W wyniku zamachu, który w zamyśle miał być pierwszym krokiem do zbawczej apokalipsy, zginęło dwanaście osób, a co najmniej kilka tysięcy zostało rannych. Kilkaset trwale ucierpiało na zdrowiu. Haruki Murakami próbuje zrozumieć motywację zamachowców i często zaskakujące zachowanie ofiar – wielu pasażerów nieśpiesznie opuściło pociągi, udało się do pracy i dopiero po paru godzinach zgłosiło się do szpitala. Wybitny pisarz rozmawia z poszkodowanymi, świadkami i członkami sekty, by przedstawić nam ich relacje, a następnie zadaje pytania bez łatwych odpowiedzi. Czy atak był przypadkowym incydentem, czy wydarzeniem, które ujawniło mroczne oblicze Japonii? Czy to możliwe, że przemilczane potrzeby duchowe Japończyków zostały tak dalece wyparte, że powróciły w tej spotworniałej formie?

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

8 osób kupiło
10
Lem. Życie nie z tej ziemi, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lem. Życie nie z tej ziemi, wydanie 2
Dostępny
66 szt.

Koedycja z wydawnictwem Agora. Lem. Życie nie z tej ziemi to pierwsza w Polsce biografia autora Cyberiady. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holokaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Dlaczego w 1945 roku porzucił intratną karierę spawacza? Jak się nauczył czytać po angielsku? Co sobie kupił za honorarium z Obłoku Magellana? O co chodziło w Solaris i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Co łączyło Lema z Karolem Wojtyłą? Czym się różniły pierwotne wersje Fiaska, Głosu Pana i Kataru od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Na czym polegała współpraca Lema z opozycją demokratyczną? Jaką tajemnicę skrywa szopa na zapleczu domu pisarza? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Ile waży jamnik rubensowski? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

7 osób kupiło
11
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. W domu
Dostępny
131 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, a także trening dla małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

7 osób kupiło
12
W stronę Ochrydy. Podróż przez wojnę i pokój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę Ochrydy. Podróż przez wojnę i pokój
Dostępny
73 szt.

Jezioro Ochrydzkie i Prespę łączą w głębi podziemne rzeki, ale na powierzchni dzielą je między siebie trzy kraje: Macedonia, Albania i Grecja. Taka jest też historia regionu – pełna wewnętrznych związków i zewnętrznych pęknięć. To stąd pochodzi część przodków Kapki Kassabovej. Geografia i polityka odcisnęły na ich losach piętno, a rodzinną traumę przekazywano kolejnym pokoleniom. Pisarka wyrusza nad jeziora, by zrozumieć dzieje rodziny i uwolnić się od przytłaczającego dziedzictwa. Trafia w miejsce oszałamiające różnorodnością. To górzyste pogranicze przed wiekami było handlowym i duchowym centrum południowych Bałkanów. Wędrując wzdłuż pozostałości starożytnej Via Egnatia, można trafić na skalne cerkwie, średniowieczne monastyry i klasztory derwiszów, pozostałości okopów z czasów I wojny światowej i betonowe bunkry Envera Hoxhy. Nad wodą krążą pelikany i kormorany. Kassabova poznaje przeszłość tej krainy i spotyka jej współczesnych mieszkańców: poetów i rybaków, duchownych i odmieńców, uciekinierów i wygnańców. Kolejne spotkania pozwalają jej uwierzyć, że jest nadzieja – można odrzucić brzmię nienawiści, pamięć krzywd i cierpienia, i zmienić przyszłość.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
13
Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie
Dostępny
54 szt.

Po co zdobywać góry? Bo są. Tak powie każdy, kto kiedykolwiek stanął na szczycie. Tatry dumnie stoją i kuszą turystów od wieków. Jednak dostęp do najtrudniejszych tatrzańskich szlaków nie był prosty, szczególnie dla kobiet. Bo zdobywanie Tatr przez kobiety było inne od męskiego. Poza kruszyznami, ekspozycją i pionowymi ścianami musiały mierzyć się ze swoją pozycją społeczną, kulturową, nieustannym deprecjonowaniem - a nawet strojem. Taterniczki – kobiety i dziewczyny, które szły w górę niezależnie od wszystkiego. Twarde charaktery i pilne kursantki, subtelne sportsmenki i muskularne wspinaczki. Dostosowują się do zmaskulinizowanego sportu i walczą o kobiecy styl uprawiania tej dyscypliny. Oto ich historia podboju Tatr. „Praca nad opowieściami taterniczek nie była łatwa. Część wspinaczek ze starszego pokolenia uważa, że nie powinno się już o nich pisać ani mówić, twierdzi Beata Słama, publicystka i taterniczka. To prawda – niektóre kategorycznie nie zgadzają się na rozmowę, inne mierzi ten temat. Młodsze pokolenie to inna bajka, dziewczyny zdają sobie sprawę z wagi tych opowieści. I choć oczywiście w książce są taterniczki przedwojenne i te z początku XX wieku, to lwią część publikacji stanowią rozmowy ze współczesnymi wspinaczkami, i to ich głos jest tu najlepiej słyszalny. I da się w nim usłyszeć znacznie więcej niż tylko opowieść o wspinaniu”. Fragment książki Agata Komosa-Styczeń – polonistka, dziennikarka, redaktorka, feministka, mama. Była redaktorką naczelną portali informacyjnych naTemat i Wirtualnej Polski. Do czasu zdobycia ostatniej sprawności (mamy) zapamiętale podróżowała – zjeździła Amerykę Środkową i Azję. W Nepalu zdobyła dwa pięciotysięczniki, choć niezmiennie najpiękniejszymi górami są dla niej Tatry.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

4 osoby kupiły
14
Mattel. FNC42 Uno Harry Poter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. FNC42 Uno Harry Poter
Mattel, od 7 lat
Dostępny
15 szt.

Wesoła, dynamiczna gra karciana UNO teraz z kultowymi postaciami ze świata Harry'ego Pottera Dołącz do Harry'ego, Hermiony, Rona, profesora Dumbledore'a i innych ulubionych postaci z Hogwartu podczas emocjonującej rozgrywki UNO. Gracze próbują jak najszybciej pozbyć się wszystkich swoich kart, dopasowując je do tej, która aktualnie znajduje się na górze stosu. Zdobywaj punkty za jak najszybsze pozbycie się wszystkich swoich kart. Dzięki kartom specjalnym gracze mają okazję zmienić przebieg gry, ponieważ każda pełni funkcję, która pomaga pokonać przeciwników. Jest tu nawet specjalna karta Tiary Przydziału. Jeżeli gracz wyłoży tę kartę, wybiera innego gracza, który musi dobierać karty, aż znajdzie kartę Gryffindoru. Inne karty specjalne to Postój, Zmiana kierunku, Weź dwie i Wybierz kolor. Zwycięża pierwszy gracz lub drużyna, która zdobędzie 500 punktów - nie zapomnij krzyknąć "UNO", gdy w ręku zostanie Ci tylko jedna karta. Wspaniały prezent dla fanów Harry'ego Pottera, którzy ukończyli 7 lat. Zestaw zawiera 112 kart i instrukcję. W grze może uczestniczyć od 2 do 10 graczy w wieku co najmniej 7 lat. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Teraz możesz zagrać w UNO w towarzystwie ulubionych postaci ze świata Harry'ego Pottera Opiera się na tych samych zasadach, co podstawowa gra UNO, ale znajdziesz tutaj Hermionę, Harry'ego, Rona i inne postacie rodem z Hogwartu. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart. Zwycięża pierwszy gracz lub drużyna, która zdobędzie 500 punktów.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

4 osoby kupiły
15
Wiatr ze Wschodu. Tom 3. Szkarłatna łuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatr ze Wschodu. Tom 3. Szkarłatna łuna
Dostępny
164 szt.

Trzeci tom bestsellerowej serii „Wiatr ze wschodu”. Milkną echa rewolucji bolszewickiej, świat wraca na dawne tory. Wczorajsi wyzwoliciele okazują się jedynie kolejnymi władcami absolutnymi, a równość pozostaje mitem. Włodzimierz Lenin podupada na zdrowiu – rozpoczyna się brutalna walka o władzę. Borys Bogdanow stawia wszystko na jedną kartę, na Stalina, bezwzględnie wykorzystując bliskich do własnych celów. Kazimierzowi z pozoru niczego nie brakuje. Ma piękną żonę, syna, pieniądze, dobrą pracę… A jednak czuje się samotny, nie widzi się w roli męża i ojca. Coraz częściej myśli o ucieczce. I o Anastazji, której nie potrafi zapomnieć. Tymczasem Anastazja wyjeżdża z Serhijem na Ukrainę, by przyłączyć się do nacjonalistów i walczyć o niepodległość ojczyzny. Trafia do amerykańskiego obozu ARA, gdzie pomaga łagodzić skutki fali głodu wywołanego nieurodzajem. Praca na nowo rozpala jej nadzieje na lepszą przyszłość. Pewnego dnia drogi kochanków znów przetną się w mieście białych nocy. Czy łączące ich uczucie zapłonie na nowo? Jaką cenę będą gotowi zapłacić za szczęście?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

4 osoby kupiły
16
Później - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Później
Dostępny
2918 szt.

Tylko umarli nie mają sekretów. Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu. Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami. Później, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – TO – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

4 osoby kupiły
17
Kolorowanka z naklejkami. Maszyny rolnicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Maszyny rolnicze
Dostępny
265 szt.

Kolorowanka Maszyny rolnicze pozwoli dzieciom zapoznać się z pojazdami, które spotkać można na polach i w wiejskich gospodarstwach. Traktor z agregatem uprawowym, ciągnik ze zgrabiarką karuzelową czy sieczkarnia to tylko niektóre z tych niezwykłych maszyn. Książeczka zawiera 50 naklejek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
18
Eucharystia na dwa głosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eucharystia na dwa głosy
Dostępny
7 szt.

Eucharystia na dwa głosy to książka wyjątkowa, w której dwóch kapłanów porusza jeden temat. Uczestnictwo w misterium, to nie tylko symbole. To siła i moc, dzięki której możemy czerpać łaski wiary. Czy rozumiemy te gesty? Czy wiemy, co naprawdę dzieje się podczas Mszy Świętej? Wokół tej tematyki przeprowadzają swoje rozważania autorzy publikacji. Proponują też zadania do wykonania, dzięki którym będzie można rozpocząć duchową prace.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
19
Demon i mroczna toń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demon i mroczna toń
Dostępny
4886 szt.

Zbrodnie na pełnym morzu. Niezwykły duet detektywów. Demon, który być może nie istnieje. Rok 1634. Z Batawii wyrusza do Amsterdamu siedem statków należących do Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Na pokładzie jednego z nich, Saardama, płyną znamienici pasażerowie: gubernator kolonii, jego żona i córka oraz… kochanka. A także słynny detektyw Samuel Pipps i oddany mu uczeń Arent Hayes. Zanim „Saardam” wypływa w morze, trędowaty w porcie wieści mu zły koniec – statek nie dotrze do celu. Wyjaśnienie, o jakiego rodzaju zagrożenie chodzi – o czyjeś świadome działanie czy siły nieczyste – spada na Hayesa, ponieważ jego mistrz, oskarżony o niesprecyzowaną zbrodnię, jest zamknięty w celi. A tymczasem szybko się okazuje, że słów trędowatego nie można zlekceważyć. Na statku dzieją się zatrważające rzeczy. I niezależnie od tego, czy są wymierzone w konkretne osoby, czy mają związek z tajemniczym ładunkiem, nagromadzone na pokładzie zło jest tak ogromne, że przed pasażerami i załogą stoi pewne widmo katastrofy. Nowa śmiała powieść autora kryminalnej zagadki z książki Siedem śmierci Evelyn Hardcastle.

45,90 zł
36,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3 osoby kupiły
20
Nabór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nabór
Dostępny
80 szt.

Nabór to ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez Zamęt i Odwet, w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii „Nielegalni”. Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego. Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elektryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać ten problem. Wraca Jagan i Misza Popowski. Zaczyna się wyścig z czasem, bo sytuacja międzynarodowa pogarsza się z każdym dniem.

49,99 zł
28,47 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 21,52 zł

3 osoby kupiły
21
Kolorowanka z naklejkami. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Kucyki
Dostępny
153 szt.

Kolorowanka Kucyki przedstawia roześmianych bohaterów z bujnymi grzywami, które marzą o pięknym umaszczeniu i tylko czekają na małego artystę z paletą barwnych kredek. Książeczka zawiera 50 naklejek.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

3 osoby kupiły
22
Wojna na ściany, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wojna na ściany, wydanie 2
Dostępny
15 szt.

Dzięki tej wyjątkowej książce poznasz najlepsze z prac Banksy’ego i dowiesz się o nich wszystkiego od samego autora, który nie stroni od poczucia humoru. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają street art! Trzymasz w ręce zbiór najlepszych prac najbardziej poszukiwanego brytyjskiego artysty. Kim jest Banksy? Artystycznym geniuszem, politycznym aktywistą, malarzem, dekoratorem, mityczną legendą, a może po prostu powszechnie znanym writerem? Prac Banksy’ego nie można pomylić z niczym innym, nie sposób ich przeoczyć, no chyba, że zostały skutecznie przemycone i zakamuflowane w Tate czy The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Banksy odpowiada za ‘ozdabianie’ ulic, murów, mostów i zoo w miastach dużych i małych na całym świecie. Jest przy tym dowcipny, a jego prace przewrotne: małpy dzierżące broń masowego rażenia, policjanci z uśmiechniętymi emotikonami zamiast twarzy, szczury z wiertłami i parasolami. Banksy wskazuje światu na to, co istotne, podburza ludzi, ironizuje, inteligentnie, acz bezczelnie komentuje wszystko, od monarchii i kapitalizmu, po wojnę w Iraku i zwierzęta hodowlane. Tożsamość Banksy’ego nadal pozostaje tajemnicą, mimo że jego prace są już powszechnie znane.

84,99 zł
54,39 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 30,60 zł

3 osoby kupiły
23
Wychowanie przez czytanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie przez czytanie
Dostępny
18 szt.

Jak i co czytać dzieciom, by lektura miała najlepszy wpływ na ich zdolność percepcji, empatię, refleks, rozwijała ich umiejętności interpersonalne i kształtowała charakter? Książka Ireny Koźmińskiej, założycielki i prezesa Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, inicjatorki sławnej kampanii społecznej, i Elżbiety Olszewskiej, dyrektor programowej Fundacji, to wyczerpujące kompendium aktualnej wiedzy na temat czytania w młodym wieku i roli, jaką pełni ono w kształtowaniu osobowości człowieka. Jest to zrazem praktyczny poradnik dla rodziców, którzy chcą zadbać o jak najlepszy rozwój swoich dzieci. Książka Wychowanie przez czytanie zawiera niezbędną wiedzę o roli, jaką czytanie dzieciom odgrywa w procesie ich rozwoju i edukacji. W dobie mediów wychowanie dzieci na miłośników czytania wymaga zaangażowania dorosłych. Samo mechaniczne czytanie dziecku nie wystarczy – ważne jest, by wiedzieć, co, jak i komu czytać.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

3 osoby kupiły
24
Ciało człowieka. Co się dzieje na zewnątrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało człowieka. Co się dzieje na zewnątrz
Dostępny
122 szt.

Ilustrowany przewodnik z klapkami, pod którymi kryje się mnóstwo ciekawostek i faktów o funkcjonowaniu ludzkiego ciała z zewnątrz. Nasze organizmy są niczym sprawnie działające fabryki: pobierają z zewnątrz substancje niezbędne im do prawidłowego funkcjonowania, a pozbywają się wszystkiego, czego nie potrzebują. Mali czytelnicy dowiedzą się między innymi, jak działają oczy, uszy, zmysł węchu? Albo dlaczego musimy oddychać, aby żyć? Kolekcja „Ciało człowieka” obejmuje dwa tomy: Ciało człowieka. Co się dzieje na zewnątrz i Ciało człowieka. Co się dzieje w środku.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
25
Dzieci Starych Bogów. Śmiech diabła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Starych Bogów. Śmiech diabła
Dostępny
1 szt.

Kiedy umiera nadzieja, nastaje czas obłędu. Gdy brakuje wybawców – rodzą się szaleńcy. Wystarczyła jedna noc, by stracili wszystko, co było im najdroższe. Pozbawieni domu i wiary w lepszą przyszłość zdecydowali się poświęcić życie w imię poprzysiężonej zemsty. Jednak ktoś miał wobec nich inne plany. Aine i Bertram, potomkowie dwóch Starych Rodów, nie mają pojęcia, że ich losy zostały nierozerwalnie złączone z Ziarnami Relenvel – legendarnymi istotami niemal równymi Bogom. Nie podejrzewają też, że wyrządzone im krzywdy są jedynie elementem gry, której stawka jest wyższa, niż ktokolwiek mógłby sądzić. Tym razem bowiem to ludzie zadecydują o wyniku starcia między bóstwami. Czy dokonają właściwych wyborów?

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

3 osoby kupiły
26
Pilot F-16. Historia dowódcy 10 Eskadry Lotnictwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pilot F-16. Historia dowódcy 10 Eskadry Lotnictwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Marcin Modrzewski rozpoczął szkolenie już w liceum lotniczym. Podążając za marzeniami o lataniu, ambicjami i prawdziwą pasją, pokonał długą drogę, by zasiąść za sterami polskiego F-16, przejść specjalistyczne szkolenia i wkroczyć do elitarnego świata Fighter Pilots, a w końcu zostać dowódcą eskadry Smoków w Łasku. Ta książka to jego historia."Wbrew wyobrażeniom na współczesnym polu walki nie ma miejsca dla samotnych wilków i szalonych akrobatów. Zaawansowana technika radykalnie zmieniła oblicze wojny i przeformułowała taktykę na każdym jej poziomie. Jedna rzecz wszakże, jak na razie, się nie zmieniła magia latania. Napisano o niej wiele, również w sposób doskonały, jak w przypadku de Saint-Exupry'ego. I choć trudno dziś dopisać cokolwiek nowego w tym temacie, to jednak o tym jest także ta relacja. O lataniu.Pilot polskiego F-16 jest wytworem kompleksowego i, przede wszystkim, niezwykle kosztownego procesu szkolenia w Stanach Zjednoczonych. Swoje umiejętności i wiedzę w pewnej części zawdzięcza tym, którzy zapłacili za to szkolenie polskim podatnikom. Niniejsza opowieść jest świadectwem, które tym podatnikom jesteśmy dłużni".ppłk pilot rez. Marcin Modrzewski

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
27
Analiza i prezentacja danych w Microsoft Excel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza i prezentacja danych w Microsoft Excel
Dostępny
6 szt.

Wykorzystaj możliwości Excela w zarządzaniu!Jeżeli masz przed sobą setki, a może tysiące lub miliony danych, z których chcesz wyciągnąć celne wnioski, potrzebujesz narzędzia, które pomoże Ci to ogarnąć. Mowa oczywiście o Excelu. Nieważne, kim jesteś - studentem, księgowym, menedżerem czy prezesem - na 100% docenisz drzemiący w nim potencjał!Dzięki tej książce dowiesz się, jak wyłuskać najistotniejsze informacje z morza danych. W trakcie lektury nauczysz się błyskawicznie przygotowywać raporty oraz prezentacje. Przekonasz się, że tabele przestawne wcale nie muszą być takie straszne, oraz zobaczysz najlepsze techniki prezentacji tendencji czy oceny efektywności w realizacji celów. Kolejne wydanie książki zostało zaktualizowane, ulepszone i rozszerzone o mnóstwo nowych, przydatnych wiadomości. Dowiesz się, jak importować dane z bazy SQL Server oraz jak wykorzystać możliwości dodatku Power View. Książka ta jest idealną pozycją dla tonących w gąszczu danych!Dzięki tej książce: poznasz narzędzia Excela w zakresie analizy i prezentacji danych opanujesz najlepsze techniki projektowania tabel przygotujesz czytelne raporty wykorzystasz w pełni możliwości ExcelaUratuj się z morza danych!

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

2 osoby kupiły
28
Jeden dzień Iwana Denisowicza i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden dzień Iwana Denisowicza i inne opowiadania
Dostępny
27 szt.

Jedno z pierwszych literackich świadectw dotyczących obozów pracy. Na tom ten składają się trzy głośne utwory: Jeden dzień Iwana Denisowicza, Zagroda Matriony oraz Zdarzenie na stacji Koczetowka. Więzień łagru, który każdego dnia musi walczyć o przetrwanie; prosta i dobra kobieta, „człek sprawiedliwy”, biernie poddająca się temu, co przyniesie los; młody lejtnant, prawdziwy „człowiek radziecki”, który bez wahania wydaje na pewną śmierć zbiegłego jeńca. Czy coś łączy bohaterów tak różnych opowiadań? Jeśli tak, to jest to poszukiwanie przestrzeni dla siebie – u każdego na własny sposób – w represyjnym, totalitarnym państwie, które każdemu wyznacza miejsce w szeregu.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
29
Elektroniczny podgrzewacz pokarmu i sterylizator, Honey Natural Nursing 968 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczny podgrzewacz pokarmu i sterylizator, Honey Natural Nursin...
BabyOno
Dostępny
1 szt.

Podgrzewacz elektroniczny Honey umożliwia precyzyjne podgrzanie mleka w butelkach, gotowych dań w słoiczkach, a także rozmrażanie, natomiast funkcja sterylizacji umożliwia wyparzenie smoczków, butelek i drobnych akcesoriów. Skupienie dwóch funkcji w jednym urządzeniu możliwe jest dzięki szerokiemu zakresowi temperatury. Honey ma 4 podstawowe programy umożliwiające podgrzanie w odpowiedniej temperaturze pokarmów zachowując przy tym jak najwięcej wartości odżywczych, a także program sterylizacji: 1. program rozmrażanie – przeznaczony przede wszystkim do rozmrażania zamrożonego mleka matki; powoli i bezpiecznie podnosi temperaturę tak aby pokarm zachował jak najwięcej swoich właściwości. Czas pracy 35 min. Domyślny zakres temperatury 40°C. Zakres regulacji 37-44°C; 2. podgrzewanie mleka – dedykowany tryb dla naturalnego mleka. Czas pracy 12 min. Domyślny zakres temperatury 40°C. Zakres regulacji 37-44°C; 3. podgrzewanie mleka w proszku/mieszanki zastępczej. Czas pracy 12 min. Domyślny zakres temperatury 50°C. Zakres regulacji 45-59°C; 4. podgrzewanie słoiczków z pokarmem/pokarmu gęstego np. kaszki. Czas pracy 12 min. Domyślny zakres temperatury 70°C. Zakres regulacji 70-90°C; 5. program sterylizacji – przeznaczony do wyparzania naczyń (butelki, słoiczki, pojemniki; akcesoria) – celem stworzenia odpowiedniej bariery ochronnej. Czas pracy 2 min. Temperatura 100°C Wyróżnikiem podgrzewacza Honey jest nie tylko szeroka funkcjonalność produktu, ale również bardzo atrakcyjny design, który z powodzeniem wpasuje się w modny wystrój wnętrza. Wielkość urządzenia sprawia jednocześnie, że bez problemu można go spakować do torby, tak by był zawsze pod ręką. Podgrzewacz jest dostosowany do wszystkich butelek i słoiczków dostępnych na rynku. zakres temperatury: 30˚C - 100˚C.

187,82 zł
169,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,78 zł

2 osoby kupiły
30
Zofia Kossak-Szczucka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zofia Kossak-Szczucka
Dostępny
6 szt.

PROJEKT: EGZYSTENCJA I LITERATURA Seria poświęcona jest wybitnym polskim pisarzom ? ich twórczości ujmowanej przez nich samych i interpretowanej przez krytyków jako projekt egzystencjalny, jako próba ustanowienia i zapisania siebie i swojego sposobu odczytywania sensów rzeczywistości, indywidualnego oglądu różnych jej sfer ? społecznej, politycznej, etycznej, kulturowej, metafizycznej. Istotnymi kategoriami wyjaśniającymi pisarskie dzieło są w tym przypadku biografia, tożsamość oraz kształtujące je szeroko rozumiane doświadczenie: cielesne i zmysłowe, psychiczne i społeczne, historyczne i polityczne, etniczne i estetyczne, religijne i duchowe... ?Z perspektywy pisarstwa i losu Zofii Kossak ważna jest wartość ofiarnego poświęcenia: ostatecznego, heroicznego, męczeńskiego urzeczywistnienia wiary. Taka postawa wymaga literackiego udokumentowania i świadectwa życia, tekstu pokazującego konieczność i bezcenność ofiary oraz egzystencji zdolnej taki tekst potwierdzić. Nie ulega wątpliwości, że po Zofii Kossak pozostała i hagiograficzna literatura, i świadectwo życia, które w wielu aspektach literaturę tego typu potwierdza?. Z Wprowadzenia Twórczość Zofii Kossak-Szczuckiej w opowieści Dariusza Kuleszy to literatura chrześcijańska, osobna, samotna, motywowana religijnie rozumianą służbą. Autor pokazuje ją w kontekście następujących trzech kategorii: rodzina, Polska i wiara, śledząc w kolejnych rozdziałach kluczową dla Kossak tematykę ideową, obecną zarówno w książkach powstałych przed wojną, w Proteście!, jaki i w tekstach opublikowanych już po wojnie. Czytelnik znajdzie tu oryginalne, nowe interpretacje takich dzieł Kossak, jak: Pożoga, Ku swoim, Dziedzictwo, Nieznany kraj, Prorest!, Z otchłani, Szaleńcy Boży, Krzyżowcy, Przymierze. Na tle biografii pisarki może wraz z autorem brać udział w dyskusji o chrześcijańskiej literaturze, historiozofii, hagiografii czy modelu chrześcijańskiej egzystencji, a wreszcie na koniec ? o miejscu Zofii Kossak-Szczuckiej w historii literatury. W serii ukazały się tomy: Agnieszka Kałowska, Witkacy. Etyka Marzena Woźniak-Łabieniec, Rymkiewicz. Metafizyka Maciej Urbanowski, Brzozowski. Nowoczesność Anna Legeżyńska, Hartwig. Wdzięczność Tomasz Garbol, Miłosz. Los Adrian Gleń, Stasiuk. Istnienie Agnieszka Kramkowska-Dąbrowska, Krasiński. Świadectwo

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
31
Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył ...
Dostępny
3 szt.

Czy mecz piłkarski to na pewno tylko 90 minut walki na murawie? Może tak naprawdę rozgrywka zaczyna się dużo wcześniej, a jej rezultat potrafi latami oddziaływać na całe społeczeństwo? Reprezentacja Polski rozegrała już ponad 800 spotkań. Stefan Szczepłek wybrał 14 z nich. Niekoniecznie tych najsłynniejszych. Zawsze były to jednak mecze bardzo istotne, które poprzedzało coś interesującego i coś ważnego po nich następowało. Czasem ciąg zdarzeń prowadził do sukcesu, czasem wszystko zmierzało do nieuchronnego rozczarowania. Przekonaj się, jak wyglądała podróż polskich piłkarzy na pierwszy w historii mecz kadry, jakie sposoby na motywację swoich Orłów miał trener Kazimierz Górski, dowiedz się, czy era Adama Nawałki musiała się skończyć klęską na mundialu w Rosji i… kto czaił się na sędziego z nożem po porażce z Bułgarią w eliminacjach do igrzysk olimpijskich w 1972 roku. To opowieść o meczach, w których sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju wpływała na boiskowe wydarzenia, a wynik rywalizacji zmieniał społeczeństwo i kształtował nasz futbol. To historia spotkań, w których jedno zagranie, kopnięcie piłki, błąd popełniony na boisku lub poza nim czy decyzje polityków decydowały o losach całej generacji piłkarzy i kibiców. To wielka podróż przez dzieje polskiej piłki, która pozwoli spojrzeć na nie z zupełnie nowej perspektywy.

42,99 zł
27,51 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

2 osoby kupiły
32
Droga cierpienia Niewinnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga cierpienia Niewinnego
Dostępny
10 szt.

Rozważania w książce dotyczą męki i śmierci Chrystusa. Czy Jezus chce, byśmy towarzyszyli mu w cierpieniu? Od wielu już lat Maria Szamot zachwyca nas własnymi, wynikającymi z głębokich rozważań interpretacji Pisma Świętego. Inspiruje duchownych, którzy w jej tekstach znaleźć mogą mnóstwo materiału do kazań. Maria Szamot pisze jednak przede wszystkim dla wiernych, dzieli się z ludźmi swoim zachwytem nad prawdą ukazaną za pośrednictwem Słowa Bożego. Mieliśmy więc okazję towarzyszyć jej podczas lektury Apokalipsy św. Jana. Mogliśmy razem z nią na nowo odkrywać opowieści z księgi Genesis. Prawdziwym bestsellerem okazała się książka Chcę widzieć Jezusa, co tym bardziej zdumiewa i podnosi na duchu, gdy uświadomimy sobie, że mamy tu do czynienia z niezwykle osobistymi przemyśleniami na temat ludzkiej natury Boga. Tym razem Maria Szamot rozważa zagadnienia związane z męką i śmiercią Chrystusa. Od wieków chrześcijanie odprawiają rytuał Drogi Krzyżowej. Towarzyszą w ten sposób swemu Zbawicielowi w cierpieniu. W cierpieniu, które miało na celu zawarcie nowego przymierza. Czy jednak Jezus tego właśnie od nas oczekuje? Czy wymaga od nas cierpienia? Czy wymagał go, dajmy na to, od męczenników? Wiemy, że bał się bólu. Jego ludzka natura dała o sobie znać w tych pamiętnych słowach „odsuń ode mnie ten kielich”. A jednak umarł za nas na krzyżu, choć jako wszechmocny Bóg mógł przecież tego uniknąć. Jak pisze Maria Szamot, „gdy się kogoś kocha, to się go nie porzuca, gdy cierpi”. Może więc po prostu Droga Krzyżowa jest dla wiernych swoistym wyznaniem miłości? Zastanówmy się nad tym wraz z nią. Książka "Droga cierpienia Niewinnego" ukazała się nakładem wydawnictwa W drodze.

32,90 zł
27,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

2 osoby kupiły
33
Niezniszczalna nadzieja. Nowojorskie kobiety. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezniszczalna nadzieja. Nowojorskie kobiety. Tom 3
Dostępny
71 szt.

Eloise Drake pogodziła się z wygnaniem i porzuceniem i w końcu stworzyła dla siebie stabilny świat. Jako geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce. Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Stan Nowy Jork zamierza zetrzeć je z powierzchni ziemi, zalać dolinę i wybudować nowy zbiornik retencyjny. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Kiedy jego świat zaczyna się rozpadać, Alex obmyśla śmiały plan ocalenia rodzinnego Duval Springs. Jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności. Czy bohaterowie, różni pod każdym względem, zdołają pokonać dzielącą ich przepaść i ocalić miasteczko?

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
34
Morderstwo w Mezopotamii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w Mezopotamii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Agata Christie, żona archeologa Maxa Mallowana, znała realia życia na wykopaliskach. Narratorką powieści uczyniła pielęgniarkę wynajętą przez szefa ekspedycji do pomocy wyczerpanej żonie. Żona ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Ma też temperament, który żadnego mężczyzny nie pozostawia obojętnym. Królowa Śniegu ginie na pustyni... Czy ofiara pisała do siebie listy z pogróżkami, żeby podtrzymać zainteresowanie swoją gasnącą urodą? A że „morderstwo wchodzi w nawyk”... Herkules Poirot odbywa podróż w przeszłość, aby w irackim słońcu zmierzyć się z mordercą pierwszej kategorii!

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
35
Masa plastyczna. Zestaw z jednorożcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa plastyczna. Zestaw z jednorożcem
Mega Creative
Dostępny
133 szt.

Zestaw masy plastycznej od Mega Creative to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Zawartość opakowania: • 3 kolory mas plastycznych brokatowych, • 2 foremki: konik i jednorożec, • akcesoria do modelowania.

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

3 osoby kupiły
36
Puzzle 1000 elementów. Widok na skandynawskie miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Widok na skandynawskie miasto
Ravensburger, 1000
Dostępny
31 szt.

Seria puzzli 1000 elementów Ravensburger przedstawia wyjątkowe i przepiękne krajobrazy, w tym przypadku skandynawskie pejzaże. Puzzle firmy Ravensburger, charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

2 osoby kupiły
37
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 5. Liga rudzielców. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 5. Liga rudzielców. Audiobook
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
19 szt.

Tom piąty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Po tym jak Jabez Wilson bez ostrzeżenia traci dobrze płatną posadę w Lidze rudzielców, z pomocą Holmesa próbuje się dowiedzieć, jaka była przyczyna jego zwolnienia. To, co z początku wydaje się dość rutynowym śledztwem, wkrótce prowadzi do nocnej zasadzki, podczas której Holmes usiłuje zapobiec szokującej zbrodni.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
38
Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa. Ewolucja piłkarskiej taktyki: od futbolu totalnego do filozofii Guardioli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa. Ewolucja piłkarskiej takty...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Największe trenerskie seminarium w dziejach futbolu. Barcelona, ostatnie lata XX wieku. Dream Team Johana Cruyffa rozpada się na naszych oczach, trener rewolucjonista odchodzi z klubu, ale jego następcy zmieniają historię futbolu. Styl Cruyffa wciąż święci triumfy i rodzi się nowa generacja piłkarskich myślicieli: Ronald Koeman, Luis Enrique, Laurent Blanc, Frank de Boer, Louis van Gaal, kapitan Dream Teamu Pep Guardiola i młody tłumacz José Mourinho. Londyn, rok 2020. Prowadzone przez José Mourinho i Pepa Guardiolę drużyny spotykają się w dziewiątej kolejce Premier League sezonu 2020/2021. Mający szansę na pozycję lidera Tottenham podejmuje Manchester City w walce o cenne ligowe punkty. Rywalizacja dwóch wielkich trenerów – pełna trofeów i wyzwisk, skupiająca uwagę całego kontynentu, ale poprzedzona przyjaźnią sprzed 25 lat – trwa w najlepsze. Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa to po części książka o taktyce – o tym, jak teorie kształtujące współczesny futbol rodziły się w umyśle holenderskiego trenera i jego następców – ale również opowieść o wybitnych jednostkach, które spotkały się kiedyś na Camp Nou, tworząc największe trenerskie seminarium w dziejach piłki nożnej. To historia ich przyjaźni i rywalizacji oraz rzecz o apokaliptycznym konflikcie, który wciąż ma wpływ na oblicze futbolu.

42,99 zł
27,51 zł
Powiadomienie

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

1 osoba kupiła
39
Bloodshot USA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
1 osoba kupiła
40
Dama z woalką. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama z woalką. Audiobook
Paulina Kuzawińska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Młoda arystokratka Madeline Hyde jedzie do posiadłości Wzgórze Mgieł, gdzie w czasie świąt Bożego Narodzenia ma spotkać się z ojcem i przyjąć oficjalne zaręczyny ukochanego Jonathana. Kiedy otwiera od lat nieużywane pokoje domu, który odziedziczyła po zmarłej ciotce, zaczynają nawiedzać ją koszmarne sny. Tajemnice domowników powoli wychodzą na jaw, a plany na przyszłość popadają w ruinę. Tymczasem na otaczających dom wrzosowiskach ukrywa się zbiegły morderca… Paulina Kuzawińska w swojej kolejnej powieści doskonale łączy sensacyjną intrygę w stylu retro z subtelnymi wątkami romantycznymi, świetnie utrzymanymi w klimacie epoki.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
41
Kurier z Tivoli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurier z Tivoli
Dostępny
237 szt.

Zamiast wolnej Polski czekały na niego demony przeszłości. A czas zabijania wcale się nie skończył... Mokrzycki – hrabia, dyplomata, szpieg, jednym słowem: polski Bond czasów II wojny światowej – otrzymuje kolejną misję. Zostaje wysłany przez generała Andersa i amerykański wywiad do ojczyzny z karkołomnym zadaniem zatrzymania powstania przeciw Niemcom i kontynuowania walki z Sowietami. Bierze udział w piekle powstania warszawskiego i ściera się z Niemcami, by zaraz potem przeciwstawić się komunistom z UB i NKWD. Nie wie jednak, że ubecja ma w swoich szeregach kogoś, dla kogo zabicie Mokrzyckiego staje się sprawą osobistą...Bo jest jeszcze miłość, która przydarza się hrabiemu, choć ten bezwzględny cyngiel podziemia jest już sterany życiem i pozbawiony złudzeń. I tym razem na drodze bohatera, znanego z dwóch poprzednich części cyklu – Kuriera z Toledo i Kuriera z Teheranu – stają niezwykli ludzie. Na kartach powieści spotykamy m.in. pisarzy: Jarosława Iwaszkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, jednego z wyklętych – Tadeusza Zielińskiego „Igłę”, a także dowódców polskiego podziemia, jak choćby generał Antoni Chruściel „Monter”, i katów z UB: Julię Brystygierową „Lunę” oraz Józefa Czaplickiego. Znów pojawia się stary wróg Mokrzyckiego, generał Walter, oraz największy nieprzyjaciel hrabiego, którego istnienia on sam nawet nie przeczuwał… Kurier z Tivoli to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską. Powstanie warszawskie, koniec wojny i walka z komunistami. A w tym wszystkim nadzieja na nowe życie i miłość...

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

1 osoba kupiła
42
Komiks i mit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiks i mit
Dostępny
16 szt.

Tym razem jednak fizjologia i konwencje plastyczne zastąpione zostały przez metafizykę, psychologię i trudne do jednoznacznego określenia ludzkie potrzeby. Gąsowski rozmyśla zatem o bogach (choć raczej nie tych przez wielkie "B") i herosach, o transcendencji i jej poszukiwaniu, o symbolach, kulturze, rytuałach, życiu, śmierci i historii, którą niekiedy od mitu dzieli bardzo niewiele. Wszystko to przy akompaniamencie łopoczących peleryn, wybuchów i szczęku ścierających się w boju ostrzy. Być może pod przygodowym i awanturniczym kostiumem uda się dostrzec znacznie więcej. Paweł Gąsowski (ur. 23 listopada 1987 roku w Stargardzie, lipiańczyk i szczecinianin) ? literaturoznawca, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz, kolekcjoner, a przede wszystkim pasjonat komiksów, którym poświęcił swoją pracę magisterską ("Komiks jako narzędzie budowania mitu postmodernistycznego", obronioną pod kierunkiem profesora Roberta Cieślaka), rozprawę doktorską ("Semiotyczna poetyka komiksu", obronioną pod kierunkiem profesor Danuty Dąbrowskiej) oraz kilkadziesiąt publikacji naukowych (w tym książki "Komiks i mit" i "Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu", Wydawnictwo Instytut Kultury Popularnej, Poznań 2016) i popularnonaukowych. Inspiruje go popkultura, świat filmu i seriali, książki, sztuki plastyczne, gry komputerowe, muzyka, reklama i szeroko pojęte dyskursy współczesności. Komiksami jego życia niezmiennie pozostają: "Arkham Asylum", "Scott Pilgrim" i "Amazing Spider-Man" vol. 1 #338.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
43
Drogi Miłości ukrzyżowanej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi Miłości ukrzyżowanej
Dostępny
9 szt.

Nowa książka dominikanina, ojca Adama Szustaka. Znany z YouTube'a kaznodzieja prowadzi rozważania na temat nabożeństwa drogi krzyżowej. Książka, którą masz teraz przed sobą, powstała w oparciu o cztery komentarze do nabożeństwa drogi krzyżowej. Komentarze te wygłaszał Adam Szustak OP, a ukazywały się one przez kilka lat w okresie Wielkiego Postu na kanale "Langusta na palmie". Kanał ten cieszy się w serwisie YouTube dużym zainteresowaniem, bo też mało kto potrafi w tak charyzmatyczny sposób modlić się i prowadzić rozważania, jak właśnie Adam Szustak. Drogi miłości ukrzyżowanej są zatem książką niezwykle osobistą, można śmiało powiedzieć: intymną. To zapis modlitwy i rozważań prowadzonych na żywo; oczywiście w oparciu o ogromną wiedzę teologiczną i znajomość Pisma Świętego, ale jednak przede wszystkim pod wpływem natchnienia. „Towarzyszyć Jezusowi można w każdym miejscu i w każdym czasie. Gdy zaś my zajmujemy się Nim, On zajmuje się nami i naszymi sprawami” - mówi ojciec Adam Szustak. Niech te słowa towarzyszą nam przez cały okres Wielkiego Postu!

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

2 osoby kupiły
44
Znikopis magnetyczny kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znikopis magnetyczny kolorowy
Mega Creative
Dostępny
57 szt.

Znikopis Mega Creative z akcesoriami to być może powierzchnia, na której powstanie pierwsze dzieło sztuki Twojej pociechy! Wymiary opakowania: 38.0 x 31.0 x 3.0 cm

48,51 zł
36,38 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,13 zł

1 osoba kupiła
45
Polskie Tatry Wysokie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Tatry Wysokie
Dostępny
15 szt.

Książka oprócz opisu tras zawiera:- informacje o przepisach Tatrzańskiego Parku Narodowego;- zastosowanej klasyfikacji trudności zjazdów oraz sposobie ich opisu;- rajdach i zawodach narciarskich organizowanych w Tatrach na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat;- sprzęcie do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego;- lawinach i innych niebezpieczeństwach.Dodatkowo książka zawiera obszerny wykaz literatury i anglojęzyczne streszczenie.Liczne mapy, zdjęcia i rysunki.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

1 osoba kupiła
46
Lalka szmacianka 30 cm 4wz z głosem 156631 cena za 1 sztukę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
47
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 6. Dziedzice z Reigate. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka dla dzieci. Sherlock Holmes. Tom 6. Dziedzice z Reigate. Audio...
Arthur Conan Doyle, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Tom szósty z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Watson i Holmes odpoczywają pod miastem u przyjaciela, jednak gdy pewna kradzież zbija z tropu lokalną policję, Holmes zostaje wplątany w sieć kłamstw, szantażu i morderstwa. Tylko on może zidentyfikować złoczyńców – pod warunkiem, że uda mu się ujść z życiem…

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
48
Wywrotka Arocs 63 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywrotka Arocs 63 cm
Lena
Dostępny
30 szt.

Super wywrotka Mercedes Giants Dump Truck, model AROCS, trójosiowa, z żółtą kabiną, czarnym podwoziem i srebrną naczepą. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, spełniających normy Europejskie. Pojazd posiada blokadę naczepy, dzięki czemu dziecko może bezpiecznie na nim siadać. Ta funkcjonalna wywrotka ma 63.0 cm długości i wytrzymuje obciążenie do 150 kg.

117,90 zł
108,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,43 zł

1 osoba kupiła
49
Mega Creative Gra Lapacz Siatka 29x34x8 24/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Creative Gra Lapacz Siatka 29x34x8 24/48
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
101 szt.

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
50
Płacz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płacz. Audiobook
Marta Kisiel, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Są takie przygody, które zostają w człowieku na zawsze. Są takie przygody, po których nie ma co zbierać. Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki dawnych przyjaciół spotykają się raz jeszcze. Czy tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat i dramatyczna wyprawa na ratunek Eleonorze zdołają na dobre scementować rodzinę? Czy też kolejne zanurzenie w czasie dla wszystkich okaże się tym ostatnim? Dramatyczna opowieść o podnoszeniu się z gruzów, osadzona w pełnej tajemnic i grozy scenerii Gór Sowich.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
51
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4. Zagadka wachlarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4. Zagadka wachlarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Czwarty tom komiksowej adaptacji serii powieści o Enoli Holmes, młodszej siostrze słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Enola dniami i nocami przemierza Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta. Dzięki wędrówkom trafia na trop afery. Okazuje się, że sprawa dotyczy nastoletniej lady Cecily Alistair. Młoda pani detektyw będzie musiała odważnie stawić czoła złym ludziom. Na swojej drodze spotka braci: Czy będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu?

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
52
Szlak Srebrnych Mgieł. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlak Srebrnych Mgieł. Audiobook
Joanna Tekieli, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Szlak Srebrnych Mgieł miał być wyprawą życia dla Beaty i Witka. Los chciał jednak inaczej, a z pięknych planów pozostały zgliszcza... Jej ukochany mąż Witek, druga połowa pomarańczy, ginie w wypadku samochodowym. Zostaje ból, pustka, samotność i tęsknota za ukochanym. Co noc Beata śni, że razem z mężem przemierzają urzekający Szlak Srebrnych Mgieł. Wreszcie kobieta podejmuje wyzwanie i wyrusza w podróż, by w rocznicę ślubu stanąć nad Kruczym Wąwozem. Czy starczy jej odwagi i determinacji, by osiągnąć cel? Czy na szlaku odnajdzie wewnętrzny spokój? Nie szukajcie Szlaku Srebrnych Mgieł na mapach, w przewodnikach i w internecie. Nie znajdziecie go tam. Każdy z nas ma swoją własną drogę. Przemierzamy ją przez całe życie i tylko od nas zależy, czy spotkamy na niej krystalicznie czyste jeziora, polany pełne kwiatów, srebrne mgły, zachwycające wschody i zachody słońca, konstelacje gwiazd i dzikie konie. Powodzenia na Szlaku Srebrnych Mgieł!

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
53
Ślady. Tom 1. Psim tropem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślady. Tom 1. Psim tropem
Dostępny
408 szt.

Bohaterowie z powieści Sedno życia i Piętno dzieciństwa powracają! Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad dziewięcioletnim Grzesiem oraz psem Kufą nie dostrzegają, że rodzinne szczęście wisi na włosku. Edyta niepokoi się o swoje zdrowie oraz odkrywa, że mąż ją okłamuje. Nieoczekiwanie pod ich domem pojawia się była żona Jędrka. Ponadto dwaj podejrzani mężczyźni obserwują każdy krok Blińskich. Kiedy podczas spaceru znika Kufa, a po niej Grześ, wydarzenia nabierają tempa. Czy powróciły demony przeszłości? Dwutomowa powieść - Ślady. Psim tropem i Ślady. Rudy warkocz - to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera. Znajdziecie tu skrywane latami tajemnice, niewyjaśnione sprawy, zaskakujące zwroty akcji oraz przyjaźń i miłość – w każdej ich odsłonie. Nie zabraknie wzruszeń, refleksji i dreszczu grozy. A wszystko to doprawione ciętym językiem i sporą dawką poczucia humoru. Czytając tę powieść, poczujesz się jak w rollercoasterze. Trzymaj się mocno!

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
54
Rock Chick. Tom 5. Idealny detektyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rock Chick. Tom 5. Idealny detektyw
Dostępny
1 szt.

Ava Barlow nienawidzi mężczyzn i ma ku temu powody. Kiedy więc odkrywa, że jej najbliższa przyjaciółka jest zdradzana przez kłamliwego i skłonnego do romansowania męża, postanawia dać mu nauczkę. W tym celu zatrudnia prywatnego detektywa o doskonałej reputacji, który ma się zająć szukaniem haków na niewiernego męża koleżanki. W ostatniej chwili Ava zmienia zdanie, ale jest już za późno, bo detektyw – Luke, wielka miłość Avy z lat dziecinnych – zdążył zorientować się, że dziewczyna wplątała się w jakąś nieciekawą sprawę. Pracując w agencji detektywistycznej Nightingale Investigations, widział niejedną Rock Chick w akcji i wie, że to się nie może skończyć dobrze. Ava nie chce przyjąć pomocy od seksownego detektywa, lecz Luke Stark nie zwykł się poddawać. Poza tym ma kajdanki i nie zawaha się ich użyć…

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

1 osoba kupiła
55
Nie gaś światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie gaś światła
Dostępny
31 szt.

Bernard Minier to pisarz, który gra z bohaterami, poruszając w nich fobie i obsesje. Podobnie literatura francuskiego pisarza działa na czytelników... Obok jego książek nie można przejść obojętnie. W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem znajduje w swojej skrzynce na listy osobliwą przesyłkę. Jest to anonim, w którym ktoś informuje ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Pomyłka? Żart? Od tej chwili życie kobiety ulega zmianie. Ktoś próbuje ją zaszczuć, odizolować od otoczenia, doprowadzić do obłędu. W tym samym czasie komendant Martin Servaz, który po traumatycznych przejściach przebywa w ośrodku dla policjantów w depresji, także otrzymuje niezwykłą przesyłkę – magnetyczny klucz do hotelowego pokoju i bilecik z datą i godziną spotkania. Czy coś łączy te dwa wątki? Perspektywa nowego śledztwa wyrywa policjanta z letargu.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
56
Mini Waffle. Budowniczy - zestaw średni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Waffle. Budowniczy - zestaw średni
Mario-inex
Dostępny
46 szt.

Zostań operatorem budowlanego żurawia, uporządkuj teren pod plac budowy centrum handlowego, albo zalej cementem ogromną dziurę! To tylko część historyjek, jakie można wykorzystać podczas zabawy z naszymi zestawami tematycznymi! Linia podzielona na 3 rozmiary, w każdym zestawie oddzielna budowla z instrukcją do samodzielnego zbudowania krok po kroku. W zestawie znajdziesz 90 elementów.

63,58 zł
57,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,36 zł

1 osoba kupiła
57
Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiem cztery. Bombel. Bocian i Lola
Dostępny
105 szt.

Trzy powieści Mirosława Nahacza zebrane w jednym tomie. Osiem cztery to autentyczny i barwny portret pokolenia, które bawi się, kocha, imprezuje i poszukuje sensu życia w halucynogennych doświadczeniach. Już swoim debiutem osiemnastolatek z Beskidu Niskiego złożył dowód absolutnego słuchu językowego. Druga książka Nahacza, Bombel, to snuty na pustym przystanku autobusowym monolog wiejskiego pijaczka, zarazem dowcipna i przejmująco smutna opowieść o życiu i o świecie. „Bombel – to my! Jest w tym bohaterze takie zderzenie różnych krańcowości ludzkiej natury, taka żywotność i jednoczesna zgoda na samozatratę, taka nieumiejętność życia i umiejętność niezmożonego trwania, jakie znamy wszyscy z doświadczenia osobistego, narodowego, zbiorowego” – pisała Helena Zaworska. Trzecia powieść, Bocian i Lola, powstała po przeprowadzce Nahacza do Warszawy i jest znakomitym literacko opisem wędrówki przez rzeczywistość, której istnienie wcale nie jest pewne. „Czym są zmieniacze czasu? Czy Lola istnieje naprawdę? Czy halucynacje wreszcie się skończą? A może koniec świata jednak nastąpił?” – pyta autor. Nahacz napisał książkę, którą – jak uważa Jarosław Lipszyc – zasłużył sobie na miano „polskiego Burroughsa”. Wydanie jubileuszowe, opublikowane z okazji dwudziestopięciolecia Wydawnictwa Czarne, to hołd złożony przedwcześnie zmarłemu pisarzowi.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
58
Hot Wheels. GWW13 Autka Monster Maker, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GWW13 Autka Monster Maker, mix wzorów
Hot Wheels, Mattel
Dostępny
41 szt.

Przekształć swoje samochodziki Hot Wheels w pojazdy Monster Trucks za pomocą rewolucyjnego systemu Monster Maker! Łącz podwozia Monster Trucks z samochodzikami Hot Wheels w skali 1:64 i odkryj zupełnie nowy wymiar zabawy. Do wyboru jest kilka różnych kolorów podwozia, a każdy zestaw ma też 2 samochodziki Hot Wheels, co pozwala na wypróbowanie różnych kombinacji. Do zestawów pasuje większość autek Hot Wheels, więc możesz wykorzystać swoją kolekcję, by tworzyć nowe wersje ulubionych modeli. Rozbuduj swój świat Hot Wheels akcentami w stylu Monster Trucks i oddaj się nieskończonej kreatywnej zabawie! W zestawie z każdym podwoziem są 2 samochodziki Hot Wheels o wyjątkowym wyglądzie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

1 osoba kupiła
59
Pudełko w kształcie serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko w kształcie serca
Dostępny
1016 szt.

Książka uhonorowana nagrodami Bram Stocker Award i Locus Award. Według magazynu „Publishers Weekly” jedna z najlepszych książek 2007 roku. Debiutancka powieść Joego Hilla, która otworzyła mu drzwi do sukcesu w świecie horroru! Książka kucharska dla kanibali, pętla, na której zawisł samobójca, film, z zapisem morderstwa… Jude Coyne, starzejąca się gwiazda rocka, ma naprawdę imponującą kolekcję makabrycznych przedmiotów. Ale żadna z nich nie jest tak kusząca jak posiadanie prawdziwego ducha. Nic dziwnego, że Jude nie może się oprzeć ogłoszeniu w Internecie: „Sprzedam ducha mojego ojczyma temu, kto da najwięcej”. Za tysiąc dolarów staje się właścicielem garnituru nieboszczyka, złożonego starannie w czarnym pudle. Jude radził sobie w życiu z różnymi demonami: z agresywnym ojcem, kochankami, kolegami z zespołu… Ale kiedy otwiera pudełko w kształcie serca, w którym przywieziono garnitur, uwalnia coś o wiele bardziej namacalnego niż widma z jego przeszłości. I o wiele groźniejszego…

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
60
Żydzi i Chrześcijanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi i Chrześcijanie
Dostępny
5 szt.

Interesujący dialog między papieżem-emerytem Benedyktem XVI i naczelnym rabinem Wiednia Arie Folgerem, zainicjowany dokumentem przygotowanym przez przedstawicieli ortodoksyjnych wyznawców judaizmu z okazji 50-lecia deklaracji Soboru Watykańskiego II zmieniającej stosunek Kościoła do Żydów. Benedykt XVI opublikował swoją odpowiedź na żydowski dokument, za którą został skrytykowany przez wielu postępowych teologów katolickich. Tymczasem wsparli go uczeni żydowscy, wykazując się większym zrozumieniem dla argumentów papieża-seniora. Tak rozpoczął się ten nadzwyczajny dialog, stając się niejako wzorcowym modelem spotkania chrześcijan i Żydów. Obaj rozmówcy, trwając w wierności wyznawanej wierze, potrafią okazać zrozumienie dla racji drugiego, wytyczając dobrą i uczciwą drogę dla relacji chrześcijańsko-żydowskich, wolną od politycznej poprawności i manipulacji prawdą.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

1 osoba kupiła
61
Saga rodu Forsyteów. Tom 6. Nowoczesna komedia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Forsyteów. Tom 6. Nowoczesna komedia. Audiobook
John Galsworthy, StoryBox
Dostępny
12 szt.

Pasjonujący cykl powieściowy, który przyniósł pisarzowi literacką Nagrodę Nobla. Nowoczesna komedia to kolejna część trylogii powieściowej. Następuje tu metamorfoza głównego bohatera – Soamesa, który z egoisty i dorobkiewicza przeistacza się w dostojnego, uduchowionego dżentelmena. Pokolenie, które Galsworthy wcześniej krytykował za zdradę wartości uniwersalnych, staje się teraz według niego ich kontynuatorem. Krytyce, w powieści, zostaje poddana najmłodsza generacja, przesiąknięta hedonizmem i nihilizmem.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
62
Mądra Mysz. Zuzia idzie na zakupy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia idzie na zakupy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Zuzia wybiera się z mamą i Jakubem na zakupy. Muszą kupić wiele rzeczy, a w sklepie jest tyle do odkrycia! Zuzia dowie się między innymi, gdzie i jak zważyć owoce i warzywa, dokąd odnieść opakowania zwrotne oraz co znajduje się w drogerii. Na koniec sama zrobi zakupy w piekarni. „Mądra Mysz” to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki Mam przyjaciela…. Kwadratowe książki dla ciekawych świata maluchów to też cykl pełen technicznych szczegółów – „Maszyny i pojazdy”, a także prezentujący świat dawniej i dziś. Książki o Zuzi polecamy czytelnikom od 3 roku życia.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
63
Ślady. Tom 2. Rudy warkocz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślady. Tom 2. Rudy warkocz
Dostępny
410 szt.

Bohaterowie z powieści Sedno życia i Piętno dzieciństwa powracają! Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad dziewięcioletnim Grzesiem oraz psem Kufą nie dostrzegają, że rodzinne szczęście wisi na włosku. Edyta niepokoi się o swoje zdrowie oraz odkrywa, że mąż ją okłamuje. Nieoczekiwanie pod ich domem pojawia się była żona Jędrka. Ponadto dwaj podejrzani mężczyźni obserwują każdy krok Blińskich. Kiedy podczas spaceru znika Kufa, a po niej Grześ, wydarzenia nabierają tempa. Czy powróciły demony przeszłości? Dwutomowa powieść - Ślady. Psim tropem i Ślady. Rudy warkocz - to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera. Znajdziecie tu skrywane latami tajemnice, niewyjaśnione sprawy, zaskakujące zwroty akcji oraz przyjaźń i miłość – w każdej ich odsłonie. Nie zabraknie wzruszeń, refleksji i dreszczu grozy. A wszystko to doprawione ciętym językiem i sporą dawką poczucia humoru. Czytając tę powieść, poczujesz się jak w rollercoasterze. Trzymaj się mocno!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
64
Jon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jon
Dostępny
31 szt.

Jon jest zazwyczaj zaliczany do zbioru wczesnych dialogów Platona – tych, które określa się mianem sokratycznych ze względu na ich zarówno czasową, jak i przedmiotową bliskość wobec historycznego Sokratesa. Jego wyjściowy problem można wydobyć ze słów, które w pierwszej części rozmowy z tytułowym bohaterem wypowiada Sokrates: „[…] dobrym rapsodem nigdy nie mógłby zostać ten, kto nie rozumie słów poety, bo rapsod powinien być dla słuchaczy tłumaczem myśli poety. A nie mógłby tego robić dobrze, gdyby nie rozumiał, co mówi poeta”. Rozważania nad tą kwestią prowadzą rozmówców do odkrycia magnetyzmu poezji i roli natchnienia poetyckiego – okazuje się bowiem, że Jon najpiękniej z ludzi opowiada o Homerze nie dlatego, że „opanował sztukę, dzięki której znakomicie opowiada o Homerze”, lecz dlatego, że „jest w nim boska moc, która nim porusza, jak w owym kamieniu, który Eurypides nazywa magnezyjskim, większość ludzi zaś heraklejskim”. Ostatni przekład tego dialogu na język polski, którego autorem był Władysław Witwicki, ukazał się w 1921 roku. Nowy, przygotowany przez Ewę Osek przekład został wydany przez Teologię Polityczną i Państwowy Instytut Wydawniczy w niemal sto lat po poprzednim.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
65
Cień Judasza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień Judasza
Dostępny
38 szt.

Prawda. Ile poświęcisz, by ją poznać? Kiedyś Lipcowa noc, wiejski festyn. Osiemnastoletnie kuzynki Klaudia i Aneta świetnie się bawią, tańczą i flirtują. W trakcie zabawy dochodzi między nimi do kłótni. Następnego dnia okazuje się, że do domu wróciła tylko jedna – Klaudia. Ruszają poszukiwania. Po kilku dniach przypadkowi grzybiarze znajdują w lesie zwłoki dziewczyny. Zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Nieudolnie prowadzone śledztwo nie przynosi odpowiedzi. Miejscowa ludność snuje domysły. Teraz Klaudia wraca do rodzinnej miejscowości, by uporządkować dom po zmarłej niedawno matce. Na każdym kroku natyka się na ślady dawnej tragedii. Choć od tamtych wydarzeń minęło już dziesięć lat, wciąż ścigają ją wrogie spojrzenia. W pierwszym odruchu chce jak najszybciej zamknąć stare sprawy i wyjechać, ale uświadamia sobie, że jeżeli nie spróbuje rozwiązać tajemnicy śmierci Anety, nigdy się od niej nie uwolni. Musi poznać prawdę, nawet najbardziej okrutną.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
66
Beniamin Ashwood. Tom 1. Beniamin Ashwood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beniamin Ashwood. Tom 1. Beniamin Ashwood
Dostępny
801 szt.

„Problemem, jaki nastręcza życie w społeczeństwie dającym ci wolność jest to, że daje też ono wolność wszystkim innym”. Życie Bena Ashwooda z osady Widoki miało swój rytm i porządek – warzenie 4 beczek piwa tygodniowo, wysłuchiwanie opowieści w gospodzie „Pod Baranim Rogiem” i doroczne walki na kije na Festynie z okazji Święta Wiosny. Nawet pojawienie się w okolicy krwiożerczego demona nie wprowadziło istotnych zmian w jego życiu. Ale już pojawienie się Mistrza Mieczy i wyjątkowo poirytowanej czarodziejki... To wywróciło życie młodego Bena do góry nogami. I chociaż przygody, wydają się znacznie bardziej przerażające w realu, niż w opowieściach, Ben postanowił wykorzystać swoją szansę i ruszyć na ich spotkanie. Przecież wróci, prawda? Wróci do swojego browaru, przyjaciół i ciepłego zapiecka... Być może, gdyby Ben wiedział, gdzie zaprowadzi go ciekawość i żądza przygód, strach nie pozwoliłby mu uczynić pierwszego kroku. Na szczęście nie wiedział. A. C. Cobble – to amerykański pisarz, autor serii książek o Beniaminie Ashwoodzie, a także serii „The Kings Ranger” oraz „Cartographer”. Mieszka w stanie Texas razem z żoną, trójką dzieci oraz psem żony. Zaczął pisać, gdy zrezygnował z kariery w korporacji i od tamtego momentu zajął się pisaniem. Kiedy nie tworzy, swój czas poświęca na czytanie, jedzenie, picie, uprawianie ogródka i podróże. Zainspirowana książkami, które czytał w dzieciństwie jego pierwsza seria „Beniamin Ashwood”, to klasyczna fantasy, opowiada o młodym mężczyźnie, który wyrusza w niesamowitą pełną przygód podróż w dziki, nieznany i niebezpieczny świat.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

1 osoba kupiła
67
Widziadła. Świadectwa z zaświatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widziadła. Świadectwa z zaświatów
Dostępny
39 szt.

Widziadła świadectwa z zaświatów – to reporterska podróż do nawiedzonych miejsc oraz domów zasiedlonych przez zjawy. To również relacje świadków. Janusz Szostak odwiedził kilkadziesiąt miejsc, które łączyło jedno – zjawiska paranormalne, niewyjaśnione zdarzenia. Odwiedził ludzi, w których domach zadomowiły się zjawy. Opowiedział o klątwach, które stały się przyczynami tragedii. W tej książce znajdują się także rozmowy z osobami, które na co dzień mają „zawodowy” kontakty z duchami. Jasnowidze, egzorcyści, hipnoterapeuci, oni również opowiedzą swoją historię.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
68
Zwierzęta morskie 4szt 22-25cm 2085A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

1 osoba kupiła
69
Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie (edycja specjalna), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie (edycja specjalna), CD
Michał Bajor, Sony Music Entertainment
Dostępny
2 szt.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany nucił ich wspaniałe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Charlesa Aznavoura czy Edith Piaf były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady - od kolorowych włoskich, po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie, znacznie przyczyniając się do ich utrwalenia w świadomości kilku pokoleń odbiorców. Tym razem Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał dziewiętnaście, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Fundamentem „Kolor cafe” jest szesnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali między innymi Dalida, Salvatore Adamo, Marino Marini, Joe Dassin, Sophia Loren czy Edith Piaf. To bardzo zróżnicowany repertuar - od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Serge'a Gainsbourga czy „Quando, quando” Marino Mariniego, aż po „Hymn miłości” Edith Piaf. Ponadto na prośbę swoich fanów, artysta ponownie zarejestrował medley „Edith” oraz francuską pieśń rozsławioną przez Franka Sinatrę - „My Way”. A w prezencie dorzucił jeszcze bonus w postaci „Walca na tysiąc pas” Jacquesa Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny jako śpiewający aktor. W programie albumu znalazły się piosenki wykonane przez artystę w pięknych, często nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włoskimi i francuskimi. Za muzyczną oprawę całości odpowiada Wojciech Borkowski - wieloletni szef i producent muzyczny nagrań Bajora. Aranżacje nawiązują do klimatu minionych epok, ale z uwzględnieniem współczesnych akcentów. Jednak najważniejszą wartością materiału są interpretacje wokalne - dojrzalsze i bardziej pogłębione niż kiedykolwiek przedtem. Michał Bajor tradycyjnie już do piosenkowego kanonu podchodzi z szacunkiem, odciskając na nim piętno własnej indywidualności i wiarygodności. Specjalna edycja płyty „Kolor cafe” to prezent i niespodzianka od Michała Bajora dla jego wiernej publiczności. Artysta nagrał na nowo trzy francuskie piosenki Jacquesa Brela („Flamandowie”, „Jef” i „Nie opuszczaj mnie”), a także dołożył piękny, włoski utwór z repertuaru Paolo Contego - „Blue tangos”. „Ponieważ płyta „Kolor cafe” zawiera również piosenki francuskie, to znalazłem kolejną możliwość, żeby po czasie znów pochylić się fonograficznie i zarejestrować te utwory dla mnie i moich słuchaczy" - wyjaśnia Michał Bajor. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie tłumaczenia tekstów tych czterech piosenek wyszły spod genialnego pióra mistrza - Wojciecha Młynarskiego.

47,90 zł
1 osoba kupiła
70
Starzenie się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starzenie się
Dostępny
9 szt.

> KRÓTKIE WPROWADZENIE - książki, które zmieniają sposób myślenia! Tomik w zwięzły i przystępny sposób prezentuje problematykę biologicznych, psychologicznych i społecznych zmian, jakie zachodzą wraz z wiekiem. Jak dbać o siebie, żeby dożyć stu lat? Czy można zapobiec demencji? W jaki sposób technologia wspomaga osoby starsze? * Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. ? od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie. Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje. Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

2 osoby kupiły
71
1920. Nadzieja nie umiera nigdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1920. Nadzieja nie umiera nigdy
Dostępny
67 szt.

Choć z początkiem lutego II Rzeczpospolita zyskała dostęp do morza, to jednak na Śląsku czy Mazurach granice wciąż pozostawały niepewne. Najbardziej dynamiczna sytuacja panowała na wschodzie kraju. W latach 1918-1919 toczyła się wojna polsko-ukraińska o województwa południowo-wschodnie, z kolei lata 1919-1921 to czas zmagań z bolszewicką Rosją o przyszłość całej Polski. Decydujący okres wojny polsko-bolszewickiej przypadł na wspomniany rok 1920 – wydawało się wówczas, że szybko postępujące wojska bolszewickie może zatrzymać tylko cud. W obronę przed najeźdźcami zaangażowali się Polacy ze wszystkich regionów kraju, od świeżo włączonego do Polski Pomorza po Śląsk, od Wielkopolski po Kresy Wschodnie. 13 sierpnia rozpoczęła się jedna z najważniejszych bitew w historii Polski i Europy, określana mianem Cudu nad Wisłą. Na sukces roku 1920 złożyły się wysiłki całego społeczeństwa – ochotników, którzy masowo zaciągali się do wojska, radiowywiadu, który złamał radzieckie szyfry, kobiet, które jako sanitariuszki oraz wywiadowczynie działały w okolicach frontu, piekarzy zaopatrujących tysiące żołnierzy.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
72
Szlachta ziemi bielskiej wobec bezkrólewi w XVI-XVII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlachta ziemi bielskiej wobec bezkrólewi w XVI-XVII wieku
Dostępny
31 szt.

Staropolskie bezkrólewia stanowiły okres wzmożonej aktywności obywatelskiej szlachty, przejęcia przez nią pełnej odpowiedzialności za losy państwa, ale też lokalnych wspólnot. Szczególną wagę miały dla szlachty ziemi bielskiej na Podlasiu, świeżo włączonej do Korony i niejako na nowo kształtującej swoją tożsamość. Północna część przedrozbiorowego województwa podlaskiego jest to niezwykle interesujący teren badawczy o zróżnicowanym tle społecznym: z mnóstwem drobnoszlacheckich rodów gniazdowych, ale jednocześnie ze sporymi kompleksami majątków królewskich i magnackich. Monografia Emila Kalinowskiego stanowi całościowy obraz funkcjonowania lokalnego samorządu szlacheckiego w dobie bezkrólewi w XVI-XVII w. Pokazuje, że sprawność lokalnej elity przywódczej w radzeniu sobie z przejmowaniem odpowiedzialności za wspólnotę wzrastała z każdym następnym interregnum.

52,00 zł
36,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,60 zł

1 osoba kupiła
73
Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek - historie prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek - historie prawdzi...
Dostępny
38 szt.

To lektura dla dorosłych. Kobiety, które odważyły się odnaleźć swoją seksualność i – przede wszystkim – tożsamość, w rozmowach z dwójką doświadczonych seksuologów opowiadają o własnych doświadczeniach i poszukiwaniach. Od tysięcy lat pozycja społeczna kobiet, a co za tym idzie, ich seksualność były kształtowane przez dominujący w większości społeczeństw i kultur patriarchat. Dopiero w XXI wieku rewolucja seksualna dała kobietom prawo do eksplorowania własnej seksualności. Bohaterki tej książki skorzystały z tej możliwości. W poszukiwaniu spełnienia psychicznego i fizycznego, kobiecości czy przyjemności przekraczały kolejne stawiane przez społeczeństwo granice. Niektóre z nich odnalazły rozkosz w bólu, inne w bezwzględnej dominacji. Otwarte związki, kluby dla swingersów czy praktyki BDSM – każda odnalazła to, czego szukała. Doktor Sylwia Jędrzejewska i doktor Andrzej Depko podczas szczerych, poruszających spotkań wydobywają z rozmówczyń najbardziej intymne, prywatne zwierzenia. Bohaterki opowiadają o powolnym procesie zrozumienia swoich pragnień, o trudnościach związanych z ich realizacją, o towarzyszących im na pewnych etapach rozterkach i dylematach. Kobiety, które pragną więcej to nie tylko książka o seksie pełna pikantnych szczegółów. To przede wszystkim adresowane do wszystkich kobiet zaproszenie do własnych poszukiwań.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
74
Ćwiczenia manualne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia manualne
Dostępny
115 szt.

Książka aktywizująca dla dzieci, która usprawnia rękę dziecka. Ćwiczenia, szlaczki, wycinanki i wyklejanki doskonalą umiejętności dziecka, dzięki czemu przygotowane jest ono do nauki pisania.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
75
Sąd Ostateczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sąd Ostateczny
Dostępny
65 szt.

Gdańsk. W hali dworca głównego pojawia się ogromne płótno i kilka na pozór zwyczajnych osób próbujących skupić na nim uwagę przechodniów. Już na pierwszy rzut oka widać, że „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga skrywa w sobie niejedną tajemnicę. A gdyby tak krok po kroku wiernie odtworzyć dzieje tego obrazu? Akcja utworu przenosi się z renesansowego miasteczka Dinant prosto na współczesny plan filmowy i z powrotem do Brugii, w której bankier Angelo Tani zamawia obraz mający zmienić losy świata. A to dopiero początek ich przygód… Ksiądz Michał i amerykański aktor Ian MacEwan wpadają na zagadkowy trop związany z dziełem Memlinga. Choć różni ich wiele, łączy wspólna chęć odkrycia tajemnicy, do której droga prowadzi przez pełen przepychu i zepsucia świat kościelnych hierarchów, ciemnych interesów, a nawet miłosnych uniesień. By jednak zdołali zrozumieć, w czym tak naprawdę uczestniczą, muszą wspólnie prześledzić zdumiewającą historię obrazu. W jaki sposób „Sąd Ostateczny” trafił do gdańskiej katedry Mariackiej? I jak dzięki nieustępliwości samych mieszczan udało się tam zatrzymać to arcydzieło? Odpowiedzi na te i wiele innych, także nieoczywistych pytań dostarcza ta wielowymiarowa powieść, pełna misternych szczegółów i frapujących ciekawostek ze świata sztuki, historii, a nawet sportu.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

76
Instrukcja Powstańcza 1862 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrukcja Powstańcza 1862
Dostępny
32 szt.

Oddajemy w ręce Czytelników instrukcję autorstwa Generała Ludwika Mierosławskiego. Generał Ludwik Mierosławski należy do najwybitniejszych teoretyków i praktyków powstańczych w historii naszego Państwa. Był wybitnym teoretykiem - autorem wielu prac o tematyce militarnej, ale przy tym również bardzo dobrym taktykiem i strategiem. Uczestnik powstania listopadowego, wielkopolskiego i dyktator powstania styczniowego.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

77
System walki bagnetem McLagena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System walki bagnetem McLagena
Dostępny
37 szt.

Leopold McLagen, brytyjski oficer, mistrz Jiu-Jitsu, atleta i aktor, twórca systemu walki bagnetem jest postacią dość kontrowersyjną. Przez pracę określany mianem łotra i hochsztaplera, pragnącego sławy. Najwyższy jednak czas, aby kapitan McLaglen został zapamiętany za to, co zrobił dobrze, a do tego z pewnością zalicza się jego system walki bagnetem, który dzisiaj przedstawiamy naszym Czytelnikom. Wydanie dwujęzyczne - polsko-angielskie

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

78
Szym Pansik nie śpi całą noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik nie śpi całą noc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.28

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, powraca w przezabawnej kontynuacji o radzeniu sobie z frustracją, gdy nie możesz robić tego, co chcesz. Tej nocy szkoda czasu na sen! Szym Pansik nie zamierza spać, tylko bawić się z przyjaciółmi przez całą noc. Jak długo wytrzyma? Hm… Sprawdźcie sami. Seria o Szym Pansiku koncentruje się na tematach związanych z emocjami i umiejętnościami społecznymi.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

79
Tajemnica brakującej głowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica brakującej głowy
Dostępny
28 szt.

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig? Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera, dzięki któremu żadna potencjalna odpowiedź mu nie umknie. Ostatnio jednak przyszło mu szukać rozwiązania dość nietypowej zagadki: kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State? Samuel jedzie na miejsce zbrodni w towarzystwie nowej znajomej, pani Washburn. Szybko odkrywa, że oprócz kradzieży doszło tam również do morderstwa. Kolejne wskazówki pojawiają się jedna po drugiej, pozostaje więc tylko pytanie: czy wbrew wszelkim przeciwnościom losu Samuel zdoła wydedukować, kto jest zabójcą? „Błystkotliwa i wartka historia kryminalna”. – „Publishers Weekly” E.J. Copperman jest autorem bestsellerowych historii z serii „Haunted Gusthouse Mysteries”. Jeff Cohen napisał The Asperger Parent oraz Guns A’ Blazing: How Parents of Children on the Autism Sectrum and Schools Can Work Together Without a Shot Being Fired. E.J. Copperman to tajemnicza postać, człowiek o tajemniczej sylwetce i tajemnicza sylwetka literacka. Wiadomo o nim, że pochodzi z New Jersey i pisywał dla „New York Timesa”, „Entertainment Weekly”, „American Baby” i „USA Weekend”. Jego pierwsza powieść nosiła tytuł Night of the Living Deed. W 2011 roku do pierwszego tomu dołączył kolejny, The Univited Ghost, i w ten sposób seria „Haunted Guesthouse” składała się już z dwóch część. E.J. pracuje jako reporter, nauczyciel, redaktor prasowy i scenarzysta. Pisze humorystyczne opowieści z zagadką w tle, przyprawione nutką zdarzeń nadprzyrodzony i okraszone sowicie klimatem Jersey. Niewiele z tego wynika? To zapewne dlatego, że E.J. Copperman to pseudonim znanego pisarza kryminałów, który postanowił wypłynąć na nowe wody i tworzyć zabawne opowieści z wątkami nadprzyrodzonymi. E.J. Copperman zamierza podchodzić do swojego pisarstwa inaczej. Będzie tworzyć inne opowieści i zupełnie nowe postaci. Można więc śmiało powiedzieć, że to nowy pisarz. Jeff Cohen od 2001 roku zajmuje się dziennikarstwem. Ostatnio pracuje jako reporter miejski w „Hartford Courant”. Wraz z żoną, dwiema córkami i domowymi kotami mieszka w Middletown, w stanie Connecticut. Jeff, a właściwie Jeffrey Cohene pisze celowo dowcipne kryminały. Wraz ze swoimi alter ego, E.J. Coppermanem, stworzył też serię opowieści aspergerowskich, których bohaterem jest Samuel Hoenig. Zawodowo zajmuje się pisaniem, odkąd bardzo dawno temu skończył studia. Jego teksty ukazywały się między innymi w „New York Timesie” (były wśród nich wskazówki dotyczące pielęgnacji trawy, uzyskane od człowieka odpowiadającego za stan murawy na Yankee Stadium - i to tym prawdziwym, z dawnych czasów), „USA Weekend”, „TV Guide”, „Premiere”, „Writer’s Digest”, „American Baby” czy „Hollywood Scriptwriter”.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

80
Naturalne środki czyszczące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne środki czyszczące
Dostępny
292 szt.

Jak zrobić ekologiczny proszek do prania? Czy da się umyć wannę za pomocą octu i cytryny? Jak sprzątać, nie szkodząc przy tym środowisku? Książka zawiera przepisy na ekologiczne środki czystości. Dzięki niej zaoszczędzimy pieniądze wydawane na środki chemiczne, a przy okazji pomożemy uratować naszą planetę. Na 250 stronach znajdziemy ponad 120 przepisów podzielonych pod kątem przestrzeni, którą musimy posprzątać. Proste, praktyczne i bardzo satysfakcjonujące!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

81
Bajki 5 minut przed snem. Masza i Niedźwiedź. Bajeczki Maszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki 5 minut przed snem. Masza i Niedźwiedź. Bajeczki Maszy
Dostępny
34 szt.

14 klasycznych bajek dla dzieci w interpretacji Maszy, to gratka dla najmłodszych! Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków serialu „Opowieści Maszy”, w którym narratorką jest psotnica znana z bajki Masza i Niedźwiedź. W środku znalazły się oryginalne kadry z kreskówki, które są dopełnieniem treści. Daj się zaprosić do świata znanego z klasycznych bajek, gdzie w towarzystwie Maszy poznasz Jasia i Małgosię, Dzielnego Szewczyka, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i wiele innych wspaniałych postaci.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

82
Bajki 5 minut przed snem. Młodzi Tytani. Akcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki 5 minut przed snem. Młodzi Tytani. Akcja
Dostępny
46 szt.

7 fantastycznych opowieści o przygodach Młodych Tytanów! Sprawdź, jak zakończyła się wycieczka samochodowa drużyny, czy przyjaciołom udało się uwolnić pisklęta i do czego doprowadziła bohaterów przygoda z lekturą. Opowieści zostały napisane na podstawie serialu, a oryginalne, utrzymane w komiksowym stylu ilustracje z pewnością przypadną do gustu fanom kreskówki. Dobra zabawa gwarantowana!

40,01 zł
30,41 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

83
Wszystko o przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o przyjaźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Dlaczego potrzebujemy przyjaciół? Jak możemy się zaprzyjaźnić? Co sprawia, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi? Ta książka pokazuje korzyści płynące z posiadania przyjaciół i przygląda się różnym rodzajom przyjaźni. Odpowiada na pytanie, co się dzieje, gdy przyjaciele się nie zgadzają. Przystępna treść, pomysły na to, jak rozmawiać z dziećmi o przyjaźniach, jak radzić sobie z konfliktami, jak godzić oczekiwania, co z wyimaginowanymi przyjaciółmi – i o wiele więcej. Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W serii: Wszystko o emocjach, Wszystko o rodzinach.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

84
Bullet journal. 101 pomysłów na zaplanowanie stron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bullet journal. 101 pomysłów na zaplanowanie stron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Dla wszystkich, którzy chcieliby prowadzić bullet journal, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać, oraz dla tych, którzy marzą, by ich planer stał się bardziej atrakcyjny i kreatywny. Przykłady stron z konkretnymi rozwiązaniami projektowymi oraz listy pytań, które pomogą sprecyzować potrzeby, by notatnik służył rozwojowi osobistemu i pobudzeniu kreatywności. „To jest książka, jaką chciałabym mieć, gdy zaczynałam moją przygodę z bullet journal”. – Helen Colebrook

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

85
Czarny Lampart, Czerwony Wilk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Lampart, Czerwony Wilk
Dostępny
43 szt.

„Dziecko nie żyje. Nie pozostało nic więcej, by wiedzieć”. Tropiciel jest myśliwym, znanym w trzynastu królestwach jako ten, który ma nos. I choć zawsze pracuje sam, ten jeden jedyny raz musi zrobić wyjątek. By odnaleźć zaginione dziecko, sprzymierza się z grupą podobnych sobie najemników. A są tam wszyscy: od wiedźmy, przez smutnego olbrzyma, aż do zmiennokształtnego Lamparta. Każde z nich jest śmiertelnie niebezpieczne. Każde z nich pilnie strzeże swoich tajemnic. Podążając za zapachem dziecka, grupa przejdzie przez potężne miasta, groźne rzeki i zaklęte puszcze, na każdym kroku tropiona przez istoty, które pragną ich śmierci. Wątpliwości nie opuszczają Tropiciela ani przez chwilę. Kim jest tajemniczy chłopiec, którego muszą odnaleźć? Dlaczego tak wiele osób chce przerwać ich poszukiwania? I przede wszystkim – kto kłamie, a kto mówi prawdę? Czerpiąc garściami z afrykańskiej historii i mitologii oraz własnej wyobraźni, Marlon James opowiada historię o niesamowitym rozmachu, której akcja dzieje się w starożytnym świecie, dziwnie przypominającym współczesny. Czarny lampart, czerwony wilk to opowieść niezwykle brutalna, osadzona w fantastycznej scenerii, a jednocześnie poruszająca.

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

86
Wiosenna ofiara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenna ofiara
Dostępny
41 szt.

Ostatnia część uznanej serii sezonowej Andersa de la Motte. Noc Walpurgii, rok 1986. Na południowym krańcu Szwecji w lesie sąsiadującym z zamkiem doszło do rytualnego morderstwa szesnastoletniej dziewczyny. Za ten straszny czyn zostaje skazany jej przyrodni brat. Wkrótce cała rodzina znika bez śladu. Wiosną 2019 roku do zamku wprowadza się doktor Thea Lind. Kobieta dokonuje dziwnego odkrycia w starym dębie, co pogłębia jej fascynację tragedią sprzed lat. Kiedy odnajduje więcej podobieństw między własną burzliwą przeszłością a wychowaniem zamordowanej dziewczyny, wzmacnia się jej przekonanie, że prawda o zabójstwie nigdy nie została odkryta. Wiosna sprzed ponad 30 lat pochłonęła więcej niż jedną ofiarę. Anders de la Motte zadebiutował w 2010 roku i od tamtego czasu jest jednym z najbardziej lubianych autorów powieści kryminalnych w Szwecji. Zanim został pisarzem, pracował jako policjant. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych. Mieszka z rodziną w miejscowości Lomma.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

87
Do ostatniej kropli krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do ostatniej kropli krwi
Dostępny
3836 szt.

Jeśli ktoś może jeszcze uratować miasto, to tylko ona... Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. I były kochanek nadkomisarz Katie Maguire. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. Katie znów będzie miała przeciwko sobie niemal cały miejscowy świat przestępczy. A tymczasem w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem, ktoś strzela przed pubem do mężczyzny, ktoś śmiertelnie godzi nożem handlarza narkotyków, ktoś podkłada bombę w laboratorium farmaceutycznym… A na horyzoncie pojawia się groźba wojny gangów, która może za sobą pociągnąć dziesiątki niewinnych ofiar. Katie ma przed sobą mordercze dni. I to w sytuacji, kiedy jest atakowana przez media i poddawana presji przez nowego przełożonego, z którym ma osobiste porachunki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

88
Worek kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek kości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Jedna z najbardziej poruszających książek Stephena Kinga, zainspirowana słynną Rebeką Daphne du Maurier. Doskonała powieść obyczajowa, która strona po stronie przeistacza się w jeden z najbardziej przerażających horrorów Króla Grozy. Najwięksi fani Mistrza wracają do tej lektury po wielekroć i za każdym razem odkrywają coraz większą przyjemność z jej czytania… Cztery lata po tragicznej śmierci żony autor bestsellerów, Mike Noonan, przeżywa kryzys twórczy. Niezdolny do pisania, wypalony psychicznie i prześladowany wspomnieniami, postanawia wrócić do miejsca, w którym kiedyś spędził z żoną najszczęśliwsze dni życia, do domu nad jeziorem we wschodnim Maine. Wkrótce po przyjeździe zostaje wciągnięty w konflikt między młodą wdową a jej teściem, lokalnym magnatem, który chce zyskać prawo do opieki nad trzyletnią wnuczką. Mike, widząc w dziewczynce córkę, której pozbawił go los, nie waha się, po której stanąć stronie w coraz bardziej zaciekłym sporze. Dramatyzmu sytuacji nadaje atmosfera w domu… najwyraźniej nawiedzanym. A zmarła żona Mike’a najwyraźniej chce mu coś przekazać. W 2011 roku na podstawie powieści nakręcono miniserial telewizyjny, w roli głównej wystąpił Pierce Brosnan.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

89
Blue team i cyberbezpieczeństwo. Zestaw narzędzi dla specjalistów od zabezpieczeń w sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

90
Kryzysy. Punkty zwrotne dla krajów w okresie przemian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzysy. Punkty zwrotne dla krajów w okresie przemian
Dostępny
95 szt.

Fascynująca książka ukazująca czynniki wpływające na to, jak całe kraje i pojedynczy ludzie mogą reagować na wielkie wyzwania i jak podnoszą się z kryzysów. Jared Diamond porównuje, jak sześć wybranych przez niego krajów przetrwało rozmaite turbulencje w czasach nowożytnych – poczynając od otwarcia się Japonii na świat wymuszonego przez przebycie amerykańskiej floty komandora Perry’ego i napaści Związku Radzieckiego na Finlandię, przez krwawe zamachy stanu w Chile i Indonezji, po przeobrażenia w Niemczech i Australii po drugiej wojnie światowej. Kraje te uporały się z nękającymi je problemami – w niejednakowym stopniu - dzięki takim mechanizmom, jak uznanie własnej odpowiedzialności, boleśnie uczciwa samoocena czy uczenie się na wzorach zapożyczonych od innych krajów. Patrząc w przyszłość, Diamond sprawdza, czy Stany Zjednoczone, Japonia i cały świat skutecznie radzą sobie z poważnymi kryzysami, przed którymi stoją obecnie. Czy potrafimy wyciągać wnioski z przeszłości? Czy zrealizuje się dziś scenariusz optymistyczny, w którym ludzie uświadomią sobie, że tylko wspólnie można pokonać globalne zagrożenie jakim są COVID czy zmiany klimatyczne? „Wciągająca i pouczająca tour de force o tym, jak kraje walczą z kryzysami – książka, która może pomóc całej ludzkości w uporaniu się z naszym obecnym globalnym kryzysem”. – Yuval Noah Harari, autor Sapiens i 21 lekcji na XXI wiek

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

91
The Wicked Years. Wicked. Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Wicked Years. Wicked. Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu
Dostępny
33 szt.

Niezwykła historia, która wciąga i zmusza do myślenia. Już nigdy więcej nie będziecie patrzeć na krainę Oz tymi samymi oczami. Kiedy w klasycznej opowieści L. Franka Bauma Dorotka triumfuje nad Złą Czarownicą z Zachodu, poznajemy tylko jej część historii. A gdyby tak spojrzeć na te wydarzenia z perspektywy tajemniczej Czarownicy? Skąd się wzięła? Jaką drogę wybrała? Dlaczego stała się taka zła? W świecie stworzonym przez Gregory’ego Maguire’a zwierzęta mówią i walczą o swoje prawa obywatelskie, Manczkinowie starają się wejść do klasy średniej, a Blaszany Drwal pada ofiarą przemocy w rodzinie. W tym świecie mała zielonoskóra dziewczynka o imieniu Elfaba wyrośnie na osławioną Złą Czarownicę z Zachodu. Bystra, zjadliwa i nierozumiana zmusi was do ponownego przemyślenia swoich przekonań na temat natury dobra i zła. Na podstawie powieści Gregory’ego Maguire’a powstał musical „Wicked”, który odniósł niebywały sukces. „Niewiarygodny wyczyn literacki. Maguire stworzył jedną z największych bohaterek w literaturze fantasy.” – „Los Angeles Times”

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

92
Księga Całości. Tom 1. Północna granica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Całości. Tom 1. Północna granica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Na początku była Szerń, która zawładnęła światem i tchnęła inteligencje w trzy gatunki: ludzi, koty i sępy. A potem znad Bezmiarów nadciągnął Aler i stworzył własne rozumne istoty. Rozpoczęła się wojna potęg, która trwa do dziś. Armektańscy legioniści od setek lat stoją na straży, próbując zagrodzić alerskim bestiom drogę prowadzącą w stronę kontynentu. Trwają w zasypywanych śniegiem stanicach, wyjeżdżają na patrole, z których część z nich nigdy nie wróci. Nadchodzi czas zmian. Nadchodzi Czas Przesunięcia i bitwa, o której nie usłyszą na dworach królestwa. Bo nie będzie nikogo, kto mógłby o niej opowiedzieć. Wydanie zostało uzupełnione ilustracjami Przemysława Truścińskiego. Feliks W. Kres – urodzony 1 czerwca 1966 r w Łodzi. Debiutował w 1983 roku opowiadaniem Mag. Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i 13 dłuższych form, zyskując grono wielbicieli. Czytelnicy pokochali jego opowiadania i powieści o Szererze, ale zanim doczekali się ukończenia Księgi Całości, autor ogłosił w 2010 roku, że zawiesza działalność na czas nieokreślony. Był to długi urlop, który skończył się w 2021 roku.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

93
Dama Kier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama Kier
Dostępny
125 szt.

Intrygi, skandale i zakazana miłość… Czym może grozić łamanie konwenansów na edwardiańskich salonach? Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor Hardinge, młoda arystokratka, wdowa i matka dwuletniego Williama, powraca z Indii, żeby zacząć życie od nowa. Tymczasem czeka ją konflikt o spadek z bratem zmarłego męża… Nora, chcąc osiągnąć swoje cele, staje się gwiazdą na firmamencie londyńskiej socjety. Kiedy na jednym z balów poznaje Cilliana Shawa, skrytego Irlandczyka, nawet nie przypuszcza, jaką tajemnicę skrywa mężczyzna i jakie ma wobec niej plany…

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

94
Pięćdziesiąt twarzy Greya (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięćdziesiąt twarzy Greya (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
2 szt.

Romantyczna, zabawna, głęboko poruszająca i całkowicie uzależniająca powieść pełna erotycznego napięcia! Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety uczelnianej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać. A może tak jej się tylko wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku. Planu nie udaje jej się jednak zrealizować, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie. Młodziutka niedoświadczona dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach… Czy dziewczyna podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem, a zarazem fascynują? Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

95
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 3. Niemcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 3. Niemcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Najbardziej niewygodne prawdy o niemieckiej historii, kontynuacja bestsellerowych Żydów i Sowietów Trzecia po bestsellerowych Żydach i Sowietach książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck. W Niemcach Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów. Szuka źródeł niemieckiego rasizmu w południowej Afryce i spiera się z Davidem Irvingiem, historykiem skazanym za negowanie Holokaustu. Pisze o Polakach w Afrikakorps, domu publicznym w Auschwitz oraz o hinduskich esesmanach. Prowadzi czytelnika przez pola bitew i obozy śmierci, zagląda do gabinetów nazistowskich ideologów i sztabów sił zbrojnych. A nade wszystko zastanawia się, jak do tego wszystkiego mogło dojść.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

96
Podmiejski na koniec świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podmiejski na koniec świata
Dostępny
35 szt.

Pełna ciepła opowieść o zaczynaniu od nowa. Alicja to mistrzyni rozwiązywania cudzych problemów. Pogodna, sympatyczna i nieco zakompleksiona nie potrafi odmawiać ani stawiać na swoim. W pracy wykonuje zadania za innych, prywatnie tkwi w związku, który nie rozwija się tak, jak sobie wymarzyła. Przełomowy dzień w jej życiu następuje, gdy szef składa jej propozycję nie do odrzucenia. Alicja miałaby podjąć próbę ratowania małej podupadającej firmy. Kłopot w tym, że w innym mieście. Tego samego wieczoru Alicja wybiera się na imprezę firmową swojego chłopaka. Widok, jaki zastanie na miejscu, każe jej natychmiast wziąć nogi za pas. Zaskoczona, rozdarta, rozżalona będzie musiała błyskawicznie zdecydować, czy przyjąć propozycję szefa. To oznaczałoby zaczęcie od zera, w nowym miejscu wśród nieznanych ludzi. Czy starczy jej odwagi? To historia o wzlotach i upadkach oraz o poszukiwaniu siebie. Powieść, która potwierdza tezę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Podmiejski na koniec świata to kolejna powieść Katarzyny Kowalewskiej, autorki docenionego przez czytelników Pudełka z pamiątkami (2020).

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

97
Muhammad and the Origin of Islam in the Byzantine-Slavic Literary Context - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muhammad and the Origin of Islam in the Byzantine-Slavic Literary Cont...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

The presented publication is a type of bibliographic dictionary, compiled by an interdisciplinary team of authors (Byzantynists and Paleoslavists), containing an overview of medieval texts referring to the person of Muhammad, the Arabs, and the circumstances of the birth of Islam, which were known in the Slavia Orthodoxa area (especially in its eastern part, i.e. in Rus?). Therefore, it presents the works written in the Church Slavic language between the 9th and the mid-16th centuries. As the Old Rus? discourse on Islam was shaped under the overwhelming influence of Byzantine literature, the majority of the presented sources are Byzantine texts from the 6th?14th centuries, translated into the literary language of the Orthodox Slavs. The reader will also find here a discussion on several relics, originally created in other languages of the Christian East (Syriac, Arabic) and the West (Latin), which ? through the Greek ? were assimilated on the Slavic ground. This book aims to fill a gap in previous studies on inter-religious polemics in the Middle Ages, which has usually focused on Christian-Muslim cultural relations, analyzing Greek and Latin texts or the works written in one of the Middle Eastern languages, almost completely ignoring the Church Slavic heritage. It is worth noting that a number of the texts presented here (as well as Slavic translations of Byzantine sources) have not been published so far. The information on them, provided in this monograph, is therefore the result of research conducted directly on the manuscript material. * This publication represents a very high professional level. It is a unique, pioneering achievement that raises the level of knowledge about the reception of Old Rus? literature until the mid-16th century in the context of what had been written about the prophet Muhammad and the birth of Islam in the 7th century. The discourse is very specific, consistent, diligent, meticulous, yet not ?verbose?. The analysis of the cited literature clearly shows that the state of research on individual works is well known to the authors and that this review includes the most recent findings. Prof. Zdzisiaw Pentek Adam Mickiewicz University in Poznan

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

98
Wiersze miłosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze miłosne
Dostępny
15 szt.

Oddajemy do rąk Czytelników kolejną (po Wierszach politycznych) edycję krytyczną twórczości Jana Brzechwy przeznaczoną dla dorosłych, tym razem poświęconą wierszom miłosnym. Publikacja pozwala ukazać Brzechwę z mniej znanej strony, przywrócić do obiegu czytelniczego liryki, które nie doczekały się jeszcze wydań krytycznych. Najbardziej rozpoznawalne są bowiem wiersze dla dzieci, choć stanowią jedynie część dorobku poety. Miłości Brzechwa oddał swoje życie bez reszty, wyznaczała ona jego osobiste losy, utrwalane potem na kartach poezji, opowiadań i powieści. Czytelnik Wierszy miłosnych wkracza w obszar uczucia totalnego, dającego się porównać do żywiołu, który pochłania zakochanego, obiekt jego uczuć oraz otaczającą przyrodę. O autorze do dziś krąży wiele anegdot, jak na przykład ta o pięknych kobietach adorowanych przez Brzechwę, uznających się za pierwowzór Pchły Szachrajki, czy też odważna rozmowa z Niemcami podczas hitlerowskiej okupacji, w trakcie której wyznał, że mogą go aresztować i nic go to nie obchodzi, ponieważ cierpi, nie mogąc się połączyć z miłością swojego życia. Pomieszczone w zbiorze Wiersze miłosne liryki pochodzą z kilku tomów poetyckich Brzechwy, takich jak: Oblicza zmyślone (1926), Talizmany (1929), Trzeci krąg {1932), Piołun i obłok {1935), Liryka mego życia {1968). Jeden ukazał się w ?Skamandrze" w 1937 roku. Osiemdziesiąt wierszy znajdujących się w pięciu tomach wydawanych na przestrzeni czterdziestu lat obrazuje siłę uczucia. Przyjaciel Brzechwy, Antoni Marianowicz, podsumował, iż sukcesy poety z kobietami miały charakter legendarny. Miłosne wiersze Brzechwy weszły natomiast do kanonu najpiękniejszych erotyków, a on sam nieprzerwanie bije rekordy czytelniczej popularności. Kończąc życie, w poetyckim testamencie podkreślił, że miłość jest dla niego pojęciem prymarnym: „Pieśnią miłosną jak pocałunkiem Życie zawieszę: Miłość mi była strawą i trunkiem” Miłość i wiersze (W dobie choroby)

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

99
Akademia Jednorożców. Zbiór przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Jednorożców. Zbiór przygód
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

W książce zestawiono trzy tomy „Akademii jednorożców”: Izabelę i Chmurę, Lilianę i Tancerza i Oliwię i Śnieżynkę. Poznaj „Akademię Jednorożców”, jej sympatycznych uczniów i ich niesamowite przygody.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

100
Jedno życie wystarczy. Tom 1. Nie czas na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedno życie wystarczy. Tom 1. Nie czas na miłość
Dostępny
71 szt.

Poruszająca historia o rodzinie, która nie zawsze i nie dla wszystkich jest bezpiecznym portem. Rozalia Kmiecik wydaje na świat szóste dziecko – Anielę. Rodzina dziewczynki zmaga się z problemami finansowymi, a ojciec wkrótce zostaje aresztowany za rozbój. W trudnych chwilach oparciem dla dziewczynki jest ukochana ciocia Wanda, a następnie najbliższa przyjaciółka. Dorastające dziewczęta łączy zbieżność marzeń oraz wspólny cel do zrealizowania. Jaką tajemnicę skrywa matka Anieli? I jak wszystkie czyny oraz niewypowiedziane słowa wpłyną na młodą kobietę i jej dalsze życie? Czy w świecie, który z założenia powinien być bezpieczny, jest miejsce na sekrety i kłamstwa?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry