hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 21 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Python na maturze. Rozwiązania i analiza... (Roland Zimek), na drugim Tom i Jerry. Najsłynniejsze potyczki. Część 2, DVD (William Hanna, Joseph Barbera ). Kolejny produkt to The Composer, 7 CD (Leonard Bernstein) oraz Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze... (Oren Jay Sofer).
1
Python na maturze. Rozwiązania i analiza... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python na maturze. Rozwiązania i analiza...
Dostępny
37 szt.

Matura z Pythonem to nic trudnego! - Ucz się! - Analizuj! - Programuj! Nauka programowania na dobre zadomowiła się w szkołach, a umiejętności informatyczne są od lat sprawdzane na egzaminach maturalnych. Jej adepci zapewne zdają sobie sprawę, jakim wzięciem na rynku cieszą się osoby, które mogą się pochwalić znajomością Pythona. To język, który dzięki swoim możliwościom i wszechstronności znajduje zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach nauki, przemysłu i biznesu. Książka Python na maturze. Rozwiązania i analiza wybranych zadań programistycznych pozwoli Ci zapoznać się z prawdziwymi zadaniami maturalnymi z kilku ostatnich lat. Będziesz mógł je przeanalizować, a także opracować prawidłowe rozwiązania w języku Python. W efekcie nie tylko zdobędziesz i utrwalisz umiejętności programistyczne, lecz również - co nie mniej ważne - rozwiniesz zdolności w zakresie analizy problemów i wyboru właściwych rozwiązań. - Treść zadań maturalnych - Analiza problemów - Praktyczne rozwiązania - Uzasadnienie wybranych technik - Typowe pułapki w zadaniach - Składnia i instrukcje Pythona - Zastosowanie języka w praktyce Naucz się Pythona i zdaj maturę jak prymus!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
2
Tom i Jerry. Najsłynniejsze potyczki. Część 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry. Najsłynniejsze potyczki. Część 2, DVD
William Hanna, Joseph Barbera , 2009
Dostępny
44 szt.

Tom i Jerry – para największych psotników – znów daje znać o sobie. W czternastu najzabawniejszych kreskówkach nasi przyjaciele zaprezentują swoje komiczne perypetie. Przeżyjemy prawie 100 minut wspaniałej zabawy, która mogłaby się nigdy nie kończyć.

15,99 zł
1 osoba kupiła
3
The Composer, 7 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Composer, 7 CD
Leonard Bernstein, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: 1 CD 1. Symphonic Dances From West Side Story / Symphonic Suite From On The Waterfront 2. Kaddish, Symphony No. 3 3. Fancy Free / Overture To Candide / Three Dance Episodes From On The Town / Prelude, Fugue And Riffs 4. Chichester Psalms / Facsimile 5. The Age Of Anxiety, Symphony No. 2 / Serenade After Platos Symposium 6-7. Mass: A Theatre Piece For Singers, Players And Dancers 8. Dybbuk – Complete Ballet 9. Jeremiah, Symphony No. 1 / I Hate Music / La Bonne Cuisine / Afterthought / Seven Anniversaries 10. On The Town: Studio Cast Recording 11. Peter Pan: Original Broadway Cast Recording 12. Trouble In Tahiti 13. Wonderful Town: 1958 Television Cast Recording 14. Candide: Original Broadway Cast Recording 15-16. Candide: Broadway Revival Cast Recording 17. West Side Story: Original Broadway Cast Recording 18. West Side Story: Original Motion Picture Soundtrack – Expanded Edition 19. The Bernstein Songbook 20. Songfest 21. Blackwell Sings Bernstein: A Simple Song 22. Chamber And Concert Music 23. The Canadian Brass Plays Bernstein 24-25. Bernstein In Jazz

480,90 zł
1 osoba kupiła
4
Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz, co myślisz. Uważność w sferze...
Dostępny
35 szt.

Mów własnym głosem, wypowiadaj się w autentyczny sposób i uważnie słuchaj - naucz się prowadzić rozmowy zgodnie z zasadami uważności Przedmowa Joseph Goldstein Komunikacja jest złożonym zjawiskiem. Aby skutecznie się komunikować, trzeba uwzględnić wiele czynników. Emocje, koncepcje i przekonania rozmówców objawiają się w słowach i w formie niewerbalnej. Trzeba też poradzić sobie z istniejącymi wzorcami relacji, zarówno w kontaktach indywidualnych, jak i w grupach. Można jednak wskazać uniwersalne, spójne podstawy umiejętnej komunikacji, warunkujące skuteczne porozumiewanie się. Tych podstaw można się nauczyć, ale żeby interakcje były naprawdę satysfakcjonujące, konieczna jest praktyka. Oto praktyczny przewodnik po prostych i efektywnych praktykach porozumiewania się bez konieczności przechodzenia do obrony lub ataku. Dzięki tej książce zaczniesz stosować w rozmowach znane od tysięcy lat zasady uważności. Będziesz mówić własnym głosem, wypowiadać się w autentyczny sposób i uważnie słuchać - a taka komunikacja jest satysfakcjonująca i niezawodnie prowadzi do porozumienia. Pozwala również na budowanie szczerych relacji i prawdziwe zrozumienie intencji drugiej osoby. Większość z nas doświadczyła, jak niszczycielską moc mogą mieć słowa. Teraz możesz sprawić, że Twoje słowa będą uspokajać, podnosić na duchu, uszczęśliwiać - a to zaledwie część potencjału właściwej komunikacji! Dzięki tej książce nauczysz się: - czuć się pewnie podczas komunikowania się - dostrzegać to, co w rozmowie najistotniejsze - zauważać to, co kryje się w wypowiedziach innych - kontrolować lęk przed trudnymi rozmowami i w ich trakcie - znajdować inspirację w interakcjach Oto fundamenty komunikacji: obecność - intencja - uwaga!

57,00 zł
42,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

1 osoba kupiła
5
Louis Andriessen: The Only One. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
6
Pagemarker 7.0 XP Od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pagemarker 7.0 XP Od A do Z
Dostępny
2 szt.

Dzięki alfabetycznemu uporządkowaniu hasel, tak jak w słowniku, albo encyklopedii, Pagemaker 7.0 od A do Z pozwoli Ci na łatwe odszukanie dokładnie tej informacji, której w danej chwili potrzebujesz. Już nie musisz szukać potrzebnych Ci odpowiedzi na chybił trafił. Dzięki opisowi ponad 300 haseł i opcji książka zawiera więcej informacji o systemie Windows niż inne pełnowymiarowe broszury. Każda strona jest wręcz przeładowana informacją. Znajdziesz tu wszystko - także to czego brakuje w innych podręcznych przewodnikach.

21,40 zł
19,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 1,41 zł

7
Especial DELE B2 curso completo klucz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Especial DELE B2 curso completo klucz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

52,60 zł
46,29 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,31 zł

8
Gra językowa Hiszpański El Juego de los cuentos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
Powiadomienie
9
Gra językowa Włoski Fiabe in gioco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
Powiadomienie
10
Gra językowa Francuski Jeu de fables - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
11
der, die, das neu 3. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum + kaseta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
der, die, das neu 3. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum + kaseta
Dostępny
7 szt.

Niniejszy podręcznik to ostatnia część z serii dla uczniów gimnazjum kontynuujących naukę języka niemieckiego. Tematy takie jak: plany na przyszłość, rola mediów w codziennym życiu, ochrona środowiska naturalnego, problemy i konflikty w rodzinie i szkole, zmieniający się świat inspirują uczniów do dyskusji i wyrażania własnych opinii. Różnorodne ćwiczenia, zabawy dydaktyczne, prace projektowe, testy do samooceny mają na celu usystematyzowanie i utrwalenie zarówno słownictwa, jak i problemów gramatycznych. Zamieszczona w podręczniku gra planszowa pozwala w atrakcyjny sposób powtórzyć materiał z trzech lat nauki.

27,50 zł
24,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,75 zł

12
der, die, das neu 4. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej + kaseta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
der, die, das neu 4. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej + kaset...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów rozpoczynających naukę niemieckiego. Składa się z sześciu rozdziałów. Każdy rozdział podzielony jest na jednostki oznaczone kolejnymi literami. W każdym rozdziale, oprócz tekstów, dialogów, zamieszczona jest piosenka, zadanie na rozumienie ze słuchu, zagadka gramatyczna lub leksykalna, ćwiczenia na wymowę i Spickzettel – podsumowanie nowych zagadnień gramatycznych. 7. rozdział zawiera informacje na temat świąt i tekst sztuki teatralnej. Na końcu podręcznika jest opis gier i zabaw i słowniczek niemiecko-polski.

27,50 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,75 zł

13
Schowek
Tip Top 2A. Język niemiecki. Poradnik dla nauczyciela do klasy 2 szkoł...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Poradnik metodyczny dla nauczyciela języka niemieckiego do klasy 2 szkoły podstawowej.

30,50 zł
27,45 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,05 zł

14
Fiszki OOP. Język włoski. Słownictwo 2 OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki OOP. Język włoski. Słownictwo 2 OOP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Kurs składa się z trzech części, odpowiadających kolejnym poziomom zaawansowania (poziom podstawowy, poziom niższy średnio zaawansowany i poziom średnio zaawansowany). Każda z części zawiera około 2500 haseł usystematyzowanych zawsze w tych samych 50 kategoriach tematycznych. Cały kurs zawiera ponad 7000 słów i zwrotów (hasła nie powtarzają się między poziomami). Drugi poziom kursu "Słownictwo" zawiera ponad 2500 słów i zwrotów. Skierowany jest do osób, które potrafią już zrozumieć pojedyncze zdania i często używane wyrażenia związane z życiem codziennym. W nowym wydaniu kartoniki ponumerowano, tak by możliwa była jednoczesna nauka z FISZEK i nagrań dźwiękowych (kurs w wersji audio dostępny oddzielnie).

60,00 zł
42,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

15
Fiszki OOP. Mini Niemieckie nr I "Czasowniki-czas teraźniejszy" N OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

16
Gra językowa Angielski Fairy Tales in Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
17
Schowek
Delfin 3 ab polska
Dostępny
7 szt.

Książka ćwiczeń do trzeciej części podręcznika "Delfin" (lekcje 15-20) przeznaczona dla trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego, pr ofilowanego i technikum (kształcenie w zakresie podstawowym). Zawiera słowniczek niemiecko-polski, tłumaczenie poleceń do ćwiczeń or az kontrastywne opracowanie gramatyki.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

18
Schowek
24,15 zł
21,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,14 zł

19
Schowek
84,00 zł
73,08 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,92 zł

20
Schowek
36,33 zł
31,61 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,72 zł

21
Fiszki Audio. Język angielski. Czasowniki dla średnio zaawansowanych OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Audio. Język angielski. Czasowniki dla średnio zaawansowanych O...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.06

"Jest to dźwiękowe uzupełnienie tytułu ""FISZKI - Czasowniki B"". Płyta zawiera 275 minut nagrań w formacie mp3 (ponad 2100 haseł polskich i angielskich) i jest doskonałą pomocą dla osób reprezentujących poziom średnio zaawansowany i wyższy średnio zaawansowany.Zawarte na płycie czasowniki nieregularne i frazowe oraz kolokacje, idiomy i przysłowia niezmiernie wzbogacają słownictwo, a podane przykłady (pełne zdania) pozwlają osłuchać się z językiem angielskim. "

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Schowek
28,25 zł
24,58 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,67 zł

23
Schowek
38,00 zł
33,06 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,94 zł

24
Schowek
40,01 zł
34,81 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

25
Schowek
46,00 zł
40,02 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,98 zł

26
Schowek
87,90 zł
79,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,79 zł

27
Schowek
74,70 zł
67,23 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,47 zł

28
Schowek
64,00 zł
57,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,40 zł

29
Piórnik Bez Wyposażenia Littlest Pet Shop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Bez Wyposażenia Littlest Pet Shop
Starpak
Niedostępny
Brak

Duży pi oacute rnik z 2 skrzydełkami i elastycznymi uchwytami na przybory szkolne zapinany na mocny zamek. Pozwoli pomieścić wszystkie potrzebne artykuły piśmiennicze i pozwoli samemu skompletować asortyment. Pomieści flamastry, kredki, pi oacute ro, długopis, oł oacute wek, plan zajęć i wiele innych. Materiał pi oacute rnika pokryty nadrukiem ulubionych zwierzątek Littlest Pet Shop.

12,99 zł
Powiadomienie
30
Plecak Szkolny Mid Starpak 47-14 Barbie Ii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Szkolny Mid Starpak 47-14 Barbie Ii
Starpak
Niedostępny
Brak

Pojemny 2-komorowy plecak szkolny. Dodatkowa duża kieszeń środkowa i 2 boczne. Komory, kieszeń środkowa zamykane zamkiem błyskawicznym. Kieszeń boczna z siatki idealna na bidon lub butelkę z napojem. Uchwyt dla wygodnego noszenia.

48,90 zł
46,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,44 zł

31
100% FLE Vocabulaire essentiel du francais A1 + CD MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
130,20 zł
122,39 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,81 zł

32
The Little Book of Colour : How to Use the Psychology of Colour to Transform Your Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Little Book of Colour : How to Use the Psychology of Colour to Tra...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

The definitive guide to using the power of colour to improve your happiness, wellbeing and confidence.What if I told you that all around you is something that can increase your motivation and positively influence how you feel?It's called colour.Building on over 20 years of experience, Applied Colour & Design Psychology Specialist Karen Haller puts this life-changing solution in your hands. With her unmatched expertise, she demonstrates the many practical ways in which you can use colour to transform your life. Whether you're decorating an interior or revamping your wardrobe, get ready to be inspired by the possibilities to:- Create a home that reflects your personality- Grow your confidence in using colour- Add colour to your workplace- Choose clothes that express the true you- Find your unique colour palette & design compatibilityIn the first book that mixes the science, psychology and emotional impact of colour, Karen Haller takes you on a journey through rediscovering the joy of colour.

55,90 zł
51,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,91 zł

33
Warsztat garaż z drzwiami 41x54x32cm 1:32 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztat garaż z drzwiami 41x54x32cm 1:32
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

193,90 zł
184,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,69 zł

34
Auto różowe do przewozu koni z dźwiękiem 20cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
67,90 zł
64,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,39 zł

35
Brulion A5 80 kartek w kratkę, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A5 80 kartek w kratkę, mix wzorów
Astra
Dostępny
8 szt.

80–kartkowy brulion w kratkę formatu A5. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

16,99 zł
36
Domino obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino obrazkowe
ABINO, od 4 lat
Dostępny
46 szt.

Tradycyjna gra Domino w wersji dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze liczyć. Zamiast tradycyjnych kropek klocki oznaczone są znanymi dziecku obrazkami owoców. Zabawa pomaga rozwijać u dzieci logiczne myślenie i spostrzegawczość.

24,00 zł
20,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,60 zł

37
Zaopiekuj się mną. Wzruszające opowieści o kotkac - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Wzruszające opowieści o kotkac
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Poznaj trzy niezwykłe historie kotków - Puszka, Rudka i Gucia w specjalnym wydaniu serii Zaopiekuj się mną 3w1! W środku znajdziesz trzy oddzielne opowiadania jednej z najpopularniejszych serii książek dla dzieci, które idealnie sprawdzą się w podróży, na prezent lub do codziennego czytania. Wzruszające opowieści o kotkach zawierają bestsellerowe opowiadania: Gdzie jest Rudek? Bezdomny, smutny Puszek i Mały ciekawski Gucio.

36,90 zł
26,57 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

38
Modlitewnik w nagłej potrzebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik w nagłej potrzebie
Dostępny
9 szt.

Wyjątkowe czasy potrzebują wyjątkowego modlitewnika W modlitewniku znajdziesz niezwykłe modlitwy ze skarbca Kościoła: • bilecik św. Gertrudy o Bożym miłosierdziu, • nowennę pompejańską • nowennę do Matki Boskiej Gidelskiej (uzdrowienia chorych), • nowennę z wezwaniem chórów anielskich, • nowennę patronów w sprawach po ludzku beznadziejnych, • owennę do Świętego Peregryna, patrona chorych na raka, • nowennę do Świętej Marty.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

39
Kolorowe naklejki. Wiejskie przygody PASJA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe naklejki. Wiejskie przygody PASJA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

Kolorowanki dla dzieci.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

40
Europa i wiara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa i wiara
Dostępny
5 szt.

Słowo Europa jest dziś odmieniane przez wszystkie przypadki i pojawia się we wszystkich kontekstach życia społecznego, gospodarczego, a nawet duchowego czy religijnego. Czym jednak jest Europa i jej jedność? Hilaire Belloc w tej książce daje odpowiedź zarówno zadziwiająco prostą, jak i niezwykle dziś kontrowersyjną: „Europa to wiara”. A potem powtarza to samo, ale w inny, bardziej dobitny sposób: „Europa to Kościół, Kościół to Europa”. Słowa Belloca są dziś dla wielu równie bulwersujące (a może nawet bardziej), jak w czasach publikacji tej książki – w roku 1920. Książka Belloca tak zadziwiająco aktualna to wielkie, prorockie ostrzeżenie dla nas, którego spełnienie niestety możemy bez trudu stwierdzić. Obserwując z niepokojem takie zjawiska, jak rugowanie religii katolickiej ze sfery publicznej w wielu krajach europejskich czy unikanie nawiązań do Kościoła katolickiego i chrześcijaństwa w dokumentach Unii Europejskiej, nie sposób nie wspomnieć na słowa Belloca, że „wartości europejskie znikną wraz ze zniknięciem katolicyzmu”. Europa być może będzie wówczas wciąż nosić tę samą nazwę, ale będzie to już zupełnie inny byt. Zamieszkujący ją ludzie będą patrzeć na jej historię i kulturę, na pozostawione przez przodków dzieła sztuki, literatury, muzyki i architektury, jak nic nierozumiejący barbarzyńcy – przybysze z zewnątrz.

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

41
Ono - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ono
Dostępny
48 szt.

Te teksty są dokumentem ogromnej wrażliwości. I odwagi.Niewiele jest takich wyznań w literaturze. Są jakby światłemrzuconym na te obszary naszej osobowości, o którychzwykle nie chce się wiedzieć ani o nich pamiętać. Są pisanekrwią serca, a ich przekaz wzmacnia piękny, pełen subtelności,wyrazisty język.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

42
Swąd Szatana w Kościele. Rewolucja '68 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swąd Szatana w Kościele. Rewolucja '68
Dostępny
7 szt.

Wielki ruch protestacyjny, który wstrząsnął Francją i Europą w maju i czerwcu 1968 r. nie oszczędził Kościoła. Niektórzy duchowni wspierali kontestacyjny zryw studencki i społeczny. Ale protest uderzył też w sam Kościół jako instytucję, stawiając pod znakiem zapytania rolę i wizerunek kapłana. Problem opisany w tej książce przez długi czas był tematem tabu. Yves Chiron opowiada o roku 1968 w Kościele. W tym właśnie roku mają miejsce również wielkie wydarzenia kościelne: w obliczu narastającego kryzysu wiary Paweł VI ogłasza uroczyste Credo. Papież publikuje również encyklikę na temat antykoncepcji, Humanae Vitae, która dla wielu stanie się bardzo kontrowersyjna, w tym także dla niektórych episkopatów. Teologia wyzwolenia pojawia się w pełnym rozkwicie na konferencji w Medellin. Systematyczny przegląd ówczesnych dokumentów, źródeł prasowych i świadectw głównych aktorów tych dramatycznych wydarzeń został zwieńczony przez eksploracje wielu archiwów, zwłaszcza bardzo bogatych Archiwów Diecezji Paryża, co czyni z tej książki wyjątkowe dzieło, ukazujące w nowym świetle zamęt, jaki zapanował w Kościele w roku 1968, czego skutki niewątpliwie trwają do dzisiaj. W latach i miesiącach poprzedzających Maj '68 wielu teologów, a także ludzi Kościoła zaangażowało się (nawet jeśli zjawisko to było marginalne) w sprawy rewolucji, gdzie by ona się nie rozgrywała. Następnie protest, który dał o sobie znać w niektórych sektorach Kościoła, rozwijał się w różnych postaciach. Kryzys w Kościele kryzys doktrynalny, kryzys dyscyplinarny, kryzys tożsamości kapłańskiej który poprzedzał wydarzenia Maja '68, utrzymał się i przybrał na sile. Maj '68 nie był dla Kościoła początkiem kryzysu, lecz wstrząsem pogłębiającym kryzys, który rozpoczął się już wcześniej i miał trwałe i liczne konsekwencje.

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

43
Dorastanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorastanie
Dostępny
87 szt.

Książka jest o chłopcu, który przechodzi stany emocjonalne duszy. Siłą woli ma marzenia.Miłości Skrzydła"Czym jest miłość, skoro jej nie widać.Tak dalece ode mnie odsunięta.Kilka kroków do przodu w tym kierunku.Rozwinęłoby mi moje skrzydła (...)

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

44
Kościół walczący. Jak wskrzesić autentyczny katolicyzm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół walczący. Jak wskrzesić autentyczny katolicyzm
Dostępny
4 szt.

Ile dusz katolickich zginęło w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat? Ilu ludzi odeszło od wiary katolickiej albo z powodu wyznawania religii fałszywej, albo z powodu braku jakiejkolwiek religii w ich życiu? I dlaczego praktycznie nikt w Kościele nie mówi nic na ten temat? Kościół stracił zrozumienie samego siebie. Katolicy nie rozumieją już, kim są, jaka jest ich rola w historii ani jaka ma być ich właściwa relacja z Bogiem. Stało się to w wyniku niszczycielskiej destrukcji życia katolickiego. Dzisiejsi biskupi funkcjonują w rzeczywistości, jaką jeden z kanadyjskich biskupów nazwał zarządzaniem upadkiem. Ta książka ma pomóc katolikom zrozumieć naturę kryzysu i błędy, które go wywołały, a także wzbudzić w katolikach poważną potrzebę uporządkowania naszego życia duchowego jeśli chcemy osiągnąć niebo.

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

45
Biblijny przewodnik po Ćwiczeniach Duchowych... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijny przewodnik po Ćwiczeniach Duchowych...
Dostępny
6 szt.

Przygotowując wydanie "Ćwiczeń Duchowych" św. Ignacy postanowił je wzbogacić i dołączył do nich swoisty dodatek biblijny, który nazwał ,,Tajemnice Życia Chrystusa, Naszego Pana" (numery od 261 do 312). Niniejszy Biblijny przewodnik po "Ćwiczeniach Duchowych" św. Ignacego Loyoli jest odczytaniem tego dzieła mistycznego inspirowanym przez doświadczenie Drogi neokatechumenalnej, czyli poprzez odkrycie głębi Chrztu św. i obfite czerpanie z Tradycji Kościoła. Książka wprowadza w medytację wybranych przez św. Ignacego fragmentów Biblii i w prosty sposób uczy metody Ćwiczeń, a także zrozumienia samego siebie.

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

46
Mikrousługi oparte na zdarzeniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrousługi oparte na zdarzeniach
Dostępny
10 szt.

Mikrousługi oparte na zdarzeniach mogły powstać dzięki rozwojowi konteneryzacji i łatwiejszemu pozyskiwaniu zasobów obliczeniowych. Szczególnie ciekawą propozycją są rozproszone, odporne na błędy, wysokowydajne i szybkie brokery zdarzeń. Te rozwiązania technologiczne pozwalają na korzystanie z wielkich zbiorów danych i zapewniają przetwarzanie zdarzeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Taka architektura ma znaczenie nie tylko dla inżynierów systemu, ale także dla struktury i sposobu działania firm i organizacji. Nagle okazuje się, że można bezproblemowo wykonywać działania, które do niedawna nie były jeszcze możliwe. To praktyczny przewodnik, dzięki któremu samodzielnie ocenisz, jak dużą wartość biznesową mogą zyskać duże wolumeny danych, jeśli są wykorzystywane w organizacji przy użyciu architektury mikrousług opartych na zdarzeniach. Dowiesz się także, jak przygotować i przeprowadzić proces budowania organizacji, która wykorzystuje mikrousługi oparte na zdarzeniach. Poznasz wszechstronne, a przy tym proste wzorce odblokowujące wartość tych danych. W książce znalazło się również mnóstwo wskazówek i sugestii dotyczących projektowania systemu opartego na zdarzeniach, ponadto wyjaśniono tutaj kluczowe zasady architektoniczne. Wymieniono też przydatne narzędzia oraz opisano dokładnie techniki testowania mikrousług i wdrażania ich w środowisku produkcyjnym. W książce między innymi: - rola architektury opartej na zdarzeniach w dostarczaniu wyjątkowej wartości biznesowej - mikrousługi w projektowaniu opartym na zdarzeniach - najlepsze wzorce architektoniczne - wzorce aplikacji do tworzenia wielofunkcyjnych mikrousług opartych na zdarzeniach - komponenty i narzędzia wymagane do uruchomienia ekosystemu mikrousługowego

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

47
Infiltracja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infiltracja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Spisek, który ma zniszczyć Kościół od środka! W połowie XIX wieku tajne stowarzyszenia modernistów i marksistów obmyśliły plan zniszczenia Kościoła katolickiego od środka. Ich cel był jasny - zmienić jego doktrynę, liturgię i misję. W tej gruntownie udokumentowanej książce dr Taylor Marshall demaskuje ten podstępny plan, ujawniając metody, jakie stosowali wrogowie Chrystusa, aby przeniknąć do seminariów, w szeregi duchowieństwa i episkopatów.

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

48
Sztuka stawiania baniek. Podstawy, wykonanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka stawiania baniek. Podstawy, wykonanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.15

Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowaną w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, gdy doskwierał niedostatek leków i technicznego wyposażenia medycznego, bardzo często wracano do tego prastarego sposobu leczenia. W miarę poprawy sytuacji materialnej, stawianie baniek szło jednak stopniowo w zapomnienie, mimo że umiejętnie stosowane stanowi skuteczną i często bardzo szybko działającą metodę leczenia. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami medycyny naturalnej, a w wielu przypadkach także jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego. Żyjemy w czasach, w których alarmująco rośnie liczba drobnoustrojów opornych nawet na najsilniejsze antybiotyki. Wielu uczonych uważa, że przyczyną tego jest nadmierne stosowanie antybiotyków, a w związku z opisanym zjawiskiem często muszą być one zastępowane innymi, coraz silniejszymi medykamentami. Wady tej nie posiada stawianie baniek, które jest metodą prostą w użyciu, pewną w stosowaniu i nie wymagającą zażywania leków.

24,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,91 zł

49
Karnet świąteczny duży z kopertą AGN 784 11,5 x 17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet świąteczny duży z kopertą AGN 784 11,5 x 17
Dostępny
2 szt.

Karnet świąteczny DUŻY z kopertą. Wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

12,60 zł
11,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,61 zł

50
Umiejętności analityczne w pracy z danymi... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umiejętności analityczne w pracy z danymi...
Dostępny
10 szt.

Czy technologie sztucznej inteligencji spełnią obietnicę wielkiego sukcesu? Dotychczas stosunkowo niewielu przedsiębiorstwom udało się dokonać przełomu dzięki modelom biznesowym opartym na nowych technologiach. Niepowodzenia te można różnie tłumaczyć. Często problemem jest brak umiejętności analitycznych, a przecież rozwój przedsiębiorstwa zależy od jakości decyzji, a nie samego wykorzystywania danych lub technologii predykcyjnych. Okazuje się jednak, że lepsze decyzje można podejmować dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i dostępnych danych. Oto praktyczny przewodnik po wypróbowanej kompleksowej metodzie ułatwiającej przekładanie decyzji biznesowych na łatwe w realizacji, normatywne rozwiązania, oparte na danych i sztucznej inteligencji. Badacze danych, analitycy i menedżerowie znajdą tu techniki ułatwiające zadawanie właściwych pytań i generowanie wartości z wykorzystaniem nowoczesnych technologii AI i reguł decyzyjnych. Przedstawiono szczegóły procesu decyzyjnego, począwszy od pożądanych konsekwencji lub wyników, aby następnie cofnąć się do kwestii działań, które można podjąć, i skończyć na omówieniu problemów oraz szans pojawiających się w wyniku wpłynięcia na niepewność i przyczynowość. Opisano też, jak formułować i rozwiązywać problemy normatywne. Dzięki tej książce dowiesz się, jak: - przekształcać pytania biznesowe w normatywne rozwiązania - rozkładać decyzje biznesowe na etapy i stosować do nich różne metody analityczne - zrozumieć i zaakceptować niepewność w procesie decyzyjnym - optymalizować decyzje za pomocą predykcyjnych i normatywnych metod analizy - generować znaczne wartości za pomocą technologii opartych na AI i danych

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

51
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Jednorożec
Clementoni, 500
Dostępny
105 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection Clementoni: elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm Wymiary opakowania: 34.4 x 25.4 x 4.6 cm

23,63 zł
20,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,84 zł

52
And The World Ain't Square, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
And The World Ain't Square, CD
4 Walls, Red Note
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

1 The Anarchist's Anthem 4:05 2 Pliers 4:36 3 Hinged 1:27 4 Advertising Salesman 2:05 5 Bits Of Five 3:25 6 Fine Weather 3:42 7 Night In Siberia 2:17 8 Rain Or Hail & Sluggo 4:17 9 Grisly 2:32 10 Girder 2:05 Gatunek: Rock, Rok wydania: 2001, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: 4 WALLS, Wydawca: RED NOTE

55,90 zł
Powiadomienie
53
Superbia. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superbia. Płyta Analogowa + CD
Death Alley, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

95,90 zł
54
Superbia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superbia. CD
Death Alley, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

52,90 zł
55
Both Sides of the Sky. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Both Sides of the Sky. Winyl
Jimi Hendrix, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

206,90 zł
56
The Suburbs. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Suburbs. CD
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

66,90 zł
57
Donizetti: Poliuto. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Donizetti: Poliuto. CD
Caetani Oleg, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

66,90 zł
58
The Jacksons. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Jacksons. Winyl
The Jacksons, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
Powiadomienie
59
Goin' Places. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goin' Places. Winyl
The Jacksons, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
Powiadomienie
60
The Silence. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Silence. CD
Feed The Rhino, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

42,90 zł
61
Coming Home - The Tribute Donauinselfest 2017 (Live). CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,90 zł
62
Arcade Fire. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcade Fire. CD
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

42,90 zł
63
Saved. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saved. Winyl
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
64
Love And Theft. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love And Theft. Winyl
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

191,90 zł
Powiadomienie
65
Between Yesterday and Tomorrow (The Extraordinary Story of an Ordinary Woman). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Between Yesterday and Tomorrow (The Extraordinary Story of an Ordinary...
Natalie Dessay, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

81,90 zł
Powiadomienie
66
Tales From Eternal Dusk (Re-issue 2017). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,90 zł
67
Point Of Entry. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Point Of Entry. Winyl
Priest Judas, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

206,90 zł
68
Slow Train Coming. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slow Train Coming. Winyl
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
Powiadomienie
69
Shot Of Love. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shot Of Love. Winyl
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
70
American Landing: Jimi Hendrix Experience Live At Monterey. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
71
Trouble No More: The Bootleg Series. Volume 13 / 1979-1981. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
431,90 zł
72
Motherblood (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
73
Neon Bible. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neon Bible. CD
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

52,90 zł
Powiadomienie
74
Subjugate. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Subjugate. CD
Implore, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

42,90 zł
75
Funeral. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funeral. CD
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

52,90 zł
Powiadomienie
76
L'Opéra (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L'Opéra (Deluxe Edition). CD
Jonas Kaufmann, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

100,90 zł
77
DCX MMXVI. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DCX MMXVI. CD + DVD
Dixie Chicks, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

153,90 zł
78
The Goldberg Variations - The Complete 1955 Recording Sessions. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
514,90 zł
Powiadomienie
79
Bob Dylan In Concert: Brandeis University 1963. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
80
Good as I Been to You. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good as I Been to You. Winyl
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

124,90 zł
81
In Ignorance We Trust. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Ignorance We Trust. Winyl
Dead Lord, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

95,90 zł
82
In Ignorance We Trust. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Ignorance We Trust. CD
Dead Lord, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

52,90 zł
83
Painted Ruins. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Painted Ruins. Winyl
Bear Grizzly, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

153,90 zł
84
A Fever Dream. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Fever Dream. Winyl
Everything Everything, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

124,90 zł
85
Out Of The Voiceless Grave. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
86
Grateful. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grateful. Winyl
DJ Khaled, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

153,90 zł
Powiadomienie
87
Fandigo. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fandigo. Płyta Analogowa + CD
Callejon, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

95,90 zł
88
Everything Now (Day Version). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everything Now (Day Version). Winyl
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

124,90 zł
Powiadomienie
89
Fandigo (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fandigo (Deluxe Edition). CD
Callejon, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

42,90 zł
90
Fandigo. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fandigo. CD
Callejon, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

42,90 zł
91
Everything Now. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everything Now. Winyl
Fire Arcade, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

85,90 zł
92
Land Animal. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Land Animal. CD
Knee Bent, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

37,90 zł
93
Incorruptible. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Incorruptible. Winyl
Earth Iced, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

110,90 zł
Powiadomienie
94
We the People. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We the People. CD
Adrenaline Mob, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

37,90 zł
95
Claus Peter Flor Conducts Mendelssohn. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
114,90 zł
96
Binge And Purgatory. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Binge And Purgatory. CD
Deez Nuts, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

42,90 zł
97
The Real... Carole King. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Real... Carole King. CD
King Carole, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

52,90 zł
98
The Night Siren. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Night Siren. Płyta Analogowa + CD
Steve Hackett, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

100,90 zł
99
Original Album Classics. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Original Album Classics. CD
Harry Belafonte, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

100,90 zł
Powiadomienie
100
Safe In Sound. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Safe In Sound. CD
Lower Than Atlantis, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

52,90 zł
Wróć do góry