hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.02.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 19 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Shirley (Charlotte Bronte), na drugim Pokusa (Edyta Folwarska). Kolejny produkt to Rysowanie dla (jeszcze większej) przyjemności (Lise Herzog) oraz Kolorowy szalik (Barbara Kosmowska, Emilia Dziubak).
1
Shirley - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shirley
Dostępny54 szt.

Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej społeczności. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od stryja. Tymczasem Shirley zakochana jest w ubogim Louisie, który zajmuje posadę guwernera w rodzinie jej wuja. Choć Louis odwzajemnia jej uczucie świadomość dzielącej pozycji nie pozwalaj mu się do tego przyznać. Shirey napisana przez Charlotte Brontë zaraz po Dziwnych losach Jane Eyre, to pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń, toczącym się wśród wrzosowisk północnej Anglii i na tle niespokojnej epoki wojen napoleońskich.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

14 osób kupiło
2
Pokusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusa
Dostępny925 szt.

Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście” – mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta. Zamiast tego jeździ rozklekotanym starym autem, wynajmuje małe mieszkanie z jedyną przyjaciółką, którą ma, i chwilowo jest bezrobotna. Kiedy, śpiesząc się na rozmowę o pracę w prestiżowym wydawnictwie, przez nieuwagę wjeżdża w czarne porsche panamera, myśli, że nic gorszego już jej nie spotka. Myli się. Właścicielem auta wartego pół miliona złotych jest bardzo przystojny i bardzo arogancki mężczyzna, który od razu postanawia uprzykrzyć jej życie. Ale z Inez, córką rybaka marzącą o karierze w Warszawie lepiej nie zadzierać…

27,00 zł
21,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,40 zł

13 osób kupiło
3
Rysowanie dla (jeszcze większej) przyjemności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysowanie dla (jeszcze większej) przyjemności
Dostępny68 szt.

Umiesz naszkicować niemal dowolny kształt, ale efekt wciąż nie spełnia twoich oczekiwań, bo nie wiesz, w czym tkwi problem i jak poprawić rysunek? Chcesz podnieść swoje artystyczne umiejętności i wreszcie z uśmiechem spojrzeć na swoje prace? Z pomocą tego przewodnika zaczniesz na bieżąco korygować wykonywane szkice, a z czasem także unikać pewnych pomyłek. Przy każdym projekcie przedstawionym w tej książce pokazano błędy, jakie może popełnić początkujący artysta. Dołączono także wskazówki, jak dopracować rysunek. Dzięki tym informacjom nauczysz się omijać niektóre pułapki, a twoje prace zyskają artystyczny wyraz. Postępy i przyjemność gwarantowane!

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

11 osób kupiło
4
Kolorowy szalik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy szalik
Dostępny302 szt.

Do klasy dołączył Nowy. Ma dziwne ubrania, własne zdanie i zwyczaje. I wcale nie zabiega o przyjaźń. Jakby mu na nikim nie zależało. Bez wątpienia jest jakiś inny. W każdym razie nie swój… Ech, naprawdę niełatwo go rozgryźć… Zresztą, czy warto? Przecież od razu widać, że słodko nie będzie… A jednak aż korci, żeby do niego zagadać – Nowy jest taki intrygujący! Komu trudniej? Nowemu czy reszcie klasy? Zwykle rację ma „reszta”, bo siła w grupie. Ale czy zawsze? Czy również tym razem? „Dwa opowiadania zawarte w książce Barbary Kosmowskiej – tytułowy Kolorowy szalik oraz Dziwne spodnie – dotykają podobnego zestawu problemów: nietolerancji, szufladkowania, braku empatii i otwartości na drugiego człowieka. Każde z nich w sugestywny sposób pokazuje, co się może wydarzyć, gdy na zbyt długo utkwimy spojrzenie na czubku własnego nosa.(...) Wymowę książki podkreślają piękne, choć oszczędne ilustracje Emilii Dziubak znajdujące się na okładce i wyklejkach – chłopiec siedzący samotnie na drzewie w środku lasu, spowity promieniami wschodzącego słońca, a potem tylko szalik, wplątany w burość gałęzi i tak bardzo, jakby na przekór, kolorowy… Opowiadania Barbary Kosmowskiej zachęcają do zadawania sobie pytań. Czy nie jesteśmy w naszym życiu zbyt nieuważni? Co nas z tego powodu omija? Dlaczego do wszystkiego przykładamy ten sam szablon i działamy według raz ustalonych schematów? I jak wiele przez to tracimy? Co możemy zrobić, by nie zaprzepaścić przyjaźni, w porę dostrzec uczucie? Niełatwe to pytania, ale lektura Kolorowego szalika skłania do zadania sobie trudu i uważnego poszukania odpowiedzi.” – fragment recenzji Pauliny Zaborek

26,90 zł
15,99 zł

Rabat 40,6%
oszczędzasz 10,91 zł

12 osób kupiło
5
201 dań do pudełka. Domowa dieta wegetariańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
201 dań do pudełka. Domowa dieta wegetariańska
Dostępny161 szt.

Kuchnia oparta na produktach roślinnych ma mnóstwo zalet – jest zdrowa, lekka, niedroga i bardzo różnorodna. Na diecie wegetariańskiej można schudnąć, cieszyć się niespożytą energią, poprawić wyniki badań – zwłaszcza te dotyczące poziomu cukru i cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Nie wystarczy jednak przestać jeść drób czy wieprzowinę, by zostać wegetarianinem. Ta książka podpowiada, jak komponować posiłki bez mięsa, a także czym zastępować inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Jest w niej kompletny jadłospis w sam raz dla początkujących, którzy dopiero chcą spróbować nowego sposobu odżywiania, a także dla tych, którzy już go znają, ale chętnie sięgną po gotowe pomysły na urozmaicone posiłki do szkoły, biura, na trening czy imprezę ze znajomymi. Wygodna, łatwa w przygotowaniu i domowa wege dieta pudełkowa pozwala pogodzić to co dla nas najlepsze, czyli samodzielnie przygotowane jedzenie ze świeżych składników, z koniecznością jedzenia na mieście.

20,00 zł
13,99 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

10 osób kupiło
6
Mózg nie służy do myślenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg nie służy do myślenia
Dostępny107 szt.

Myślisz, że o mózgu wiesz już wszystko i nic nie może cię zaskoczyć? Wydaje ci się oczywiste, że powstał po to, by zapewnić nam jasność myśli i wyobraźnię? Jeśli tak, to... jesteś w błędzie! Jak przekonuje specjalistka w dziedzinie psychologii i neurobiologii Lisa Feldman Barrett, dopiero porzucenie tego przeświadczenia pozwala zrozumieć, jak mózg działa, a tym samym, kim naprawdę jesteśmy. „Dawno, dawno temu byliśmy sobie małym żołądkiem na patyku unoszącym się w morzu. Krok po kroczku ewoluowaliśmy. Wykształciliśmy układy czuciowe i zrozumieliśmy, że jesteśmy częścią większego świata. Żeby sprawnie się w nim poruszać, rozwinęliśmy inne układy. Pociągnęło to za sobą powstanie trzymającego pieczę nad budżetem ciała mózgu. Nauczyliśmy się żyć w grupach ze wszystkimi innymi małymi mózgami-w-ciałach. Wyszliśmy z wody na ląd. Na przestrzeni ewolucyjnego czasu – dzięki innowacjom wynikającym z prób i błędów, które kosztowały życie bilionów zwierząt – ostatecznie skończyliśmy jako posiadacze ludzkiego mózgu – mózgu, który potrafi robić tak wiele niesamowitych rzeczy, ale jednocześnie głęboko się myli co do siebie samego”. Co sprawia, że ludzki mózg wyróżnia się na tle innych zadziwiających mózgów królestwa zwierząt? Jak wiele różnych umysłów może powstać z tej samej struktury mózgowej? Co dokładnie daje nam moc stwarzania zwyczajów, zasad i cywilizacji? Jeśli chcesz poznać nieoczywiste, a przy tym rzetelne odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące mózgu, nie znajdziesz lepszego źródła niż książka napisana przez Barrett. Ta wybitna specjalistka w tematyce mózgowej i bestsellerowa autorka, obdarzona umiejętnością obrazowego ujmowania zagadnień, w krótkich, błyskotliwie napisanych rozdziałach przedstawia najnowsze odkrycia psychologii, antropologii i neuronauk, które zrewolucjonizowały ludzkie pojęcie o tym, co dzieje się wewnątrz naszych czaszek, dowodząc, że nasza „końcówka od myślenia” jest w stanie znacznie więcej niż tylko myśleć!

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

7 osób kupiło
7
Mój Pionowy Świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Pionowy Świat
Dostępny9 szt.

Wyjątkowa, albumowa edycja legendarnej już, autobiograficznej książki Jerzego Kukuczki. Ta pełna pasji, zaangażowania i poświęcenia dla gór historia zobrazowana została fotografiami z Archiwum Jerzego Kukuczki, wyselekcjonowanymi i opracowanymi przez Jego syna Wojtka. Portret najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku został uzupełniony wyjątkowymi kadrami, wykonanymi podczas zdobywania Korony Himalajów, górskich wycieczek, towarzyskich spotkań czy rodzinnych uroczystości. Wydanie powstało by upamiętnić dwudziestą piątą rocznicę śmierci himalaisty.Wreszcie najwspanialszy moment w każdej wspinaczce. Chwila, kiedy od szczytu dzieli mnie już tylko kilka kroków, kiedy wiem, że już nic nie stanie mi na przeszkodzie, kiedy wiem, że zwyciężyłem Zwyciężyłem nie górę czy pogodę, lecz przede wszystkim siebie, swoją słabość i swój strach. Kiedy mogę już podziękować górze, że i tym razem była dla mnie łaskawa. Tych chwil nie oddam nikomu za żadne skarby i jeżeli muszę w drodze do szczytu pokonywać przeszkody i ocierać się o nigdy nie określoną granicę między kalkulowanym ryzykiem a ryzykanctwem, to trudno, zgadzam się. Zgadzam się na walkę ze wszystkimi niebezpieczeństwami, które na mnie czyhają. Zgadzam się na wiatry, które tygodniami biją w ściany namiotów i doprowadzają do granicy szaleństwa. Zgadzam się na drogi prowadzone na granicy wytrzymałości. Zgadzam się na walkę. Nagroda, którą otrzymuje za te trudy, jest niebotycznie wielka. Jest nią radość życia. (Fragment książki Mój pionowy świat")

69,00 zł
48,99 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,01 zł

6 osób kupiło
8
Bój się i działaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bój się i działaj
Dostępny90 szt.

Houston, mamy problem! Mamy problem ze strachem... O tyle poważny, że hamuje nas nie tylko przed realizacją marzeń, ale i przed rzuceniem etatu, postawieniem granicy nadopiekuńczej matce lub przeprowadzką do innego miasta. „Dlatego w książce Bój się i działaj, niczym Sputnik, krążę naokoło strachu. Próbuję oswoić lęk, przyjrzeć się obawom i zrozumieć przekonania, które nami kierują. Trochę na swoim przykładzie, trochę na przykładzie innych. Rozmawiam z kobietami, które powinny być dla wielu z nas inspiracją, które zasadę Bój się i działaj wprowadziły w życie i to w bardzo trudnych, przełomowych i często traumatycznych sytuacjach. Z sukcesem! Strach to coś, co towarzyszy każdej z nas. To coś normalnego, nie stygmatyzującego. Coś, nad czym można pracować, co można zmienić i okiełznać”. Tak, by w końcu wsiąść do tego statku kosmicznego i powiedzieć: Boję się, ale lecę.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

6 osób kupiło
9
Świat Dysku. Potworny regiment - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Potworny regiment
Dostępny35 szt.

Wszystko zaczęło się od nagłego, dziwnego kaprysu. Polly Perks musiała szybko stać się chłopcem. Ścięcie włosów i noszenie spodni było łatwe. Trudniej przyszło jej nauczyć się puszczać bąki i bekać w towarzystwie, a także chodzić jak małpa... Teraz zaciągnęła się do wojska i szuka zaginionego brata. Ale trwa wojna. Zawsze trwa jakaś wojna. Polly i inni rekruci wpadają w jej wir bez żadnego przeszkolenia. I ściga ich nieprzyjaciel. Po swojej stronie mają najchytrzejszego sierżanta w całej armii oraz wampira dręczonego żądzą kawy. No... mają też pewien sekret. A kiedy uderzają w samo serce sił przeciwnika, muszą wykorzystać wszystkie zdolności potwornego regimentu. „Czytelnik daje się porwać tej niezwykłej narracji, świadomy, że ma do czynienia z prawdziwym oryginałem wśród współczesnych pisarzy – fantastą, który lubi ostry humor i zabawne imiona, ale którego absurdalny świat jest w istocie poważną wizją rozmaitych militarystycznych lęków, które sprawiają, że ciągle skaczemy sobie do gardeł” – „The Times”. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
10
Ewangelia Marii Magdaleny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia Marii Magdaleny
Dostępny25 szt.

Piotr rzekł do Marii: "... Nauczyciel miłował Cię inaczej niż pozostałe kobiety. Powtórz nam słowa, ktore Ci powiedział... i co nie jest nam znane". Od odkrycia manuskryptów z Nag-Hammadi corpus ewangelii wzbogacił się o fascynujące teksty przypisywane Tomaszowi, Filipowi a nawet Piotrowi. Wśród nich ewangelia Marii jest jedynym tekstem, za którego autora uznaje się kobietę. Spisana około roku 150 jest cennym świadectwem pierwotnego chrześcijaństwa - tradycji, do której prowadzi nas przekład ortodoksyjnego teologa i filozofa Jeana-Yves'a Leloupa. Miriam z Magdali, inaczej Maria Magdalena, kobieta będąca pierwszym świadkiem Zmartwychwstania przekazuje w niej tajemne nauki objawione jej w widzeniu. Grzesznica z Ewangelii kanonicznych ukazuje się tu jako bliska przyjaciółka Jezusa, której zawierzono słowa nieznane nawet apostołom...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
11
Dlaczego liberalizm zawiódł? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego liberalizm zawiódł?
Dostępny92 szt.

Patrick Deneen – utalentowany krytyk kultury – w książce, która stała się ostatnio jedną z najczęściej komentowanych po drugiej stronie Atlantyku, wskazuje na intelektualne i kulturowe tradycje kształtujące naszą codzienność oraz przedstawia klarowną, naukową analizę przyczyn i źródeł obecnego kryzysu zachodniej polityki. Wynik jego pracy, to – powtarzając za Jacksonem Learsem – „skuteczne antidotum na świątobliwych lewicowców i prawicowców, pokazujące jak uboga, dwubiegunowa koncepcja wolności spętała nasze życie publiczne, choć miała je uwolnić. Trudno o bardziej aktualny i konieczny sposób wzbogacenia naszego jałowego dyskursu politycznego”.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

4 osoby kupiły
12
Kręgle - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kręgle
Mega Creative
Dostępny65 szt.

W kręgle Mega Creative możesz grać na każdej płaskiej powierzchni – zaproś do rywalizacji swoich przyjaciół i rodzinę! Zawartość zestawu: 6 pionków, kula z trzema wyżłobieniami na palce. Całość wykonana z plastiku. Wymiary opakowania: 27.0 x 18.0 x 8.0 cm

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
13
Peppa Pig - Kubek 430 ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig - Kubek 430 ml
Peppa Pig
Dostępny11 szt.

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceBohater: Peppa Pig

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

4 osoby kupiły
14
Zestaw do kaligrafii z flamastrami - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do kaligrafii z flamastrami
Koh-I-Noor
Dostępny3 szt.

Zestaw zawiera:pisaki do kaligrafii kpl. 4 sztuki, blok do kaligrafii ArtCalligraphy A4

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

3 osoby kupiły
15
Teczka z gumką Pap A4 Backup 4 A68 Derform 1/10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
3 osoby kupiły
16
Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych
Dostępny185 szt.

Zdrowo, pysznie, szybko i bez bałaganu? Prawidłowe odżywianie z zachowaniem zasad diety dla insulinoopornych może być banalnie proste. Zwłaszcza gdy z pomocą przychodzą dietetyczka Magdalena Makarowska i specjalistka od insulinooporności Dominika Musiałowska. Jeśli lubisz pyszne jedzenie, ale jednocześnie szukasz łatwych (choć zdrowych!) rozwiązań i nie lubisz spędzać w kuchni długich godzin – ta książka jest dla ciebie. Wreszcie możesz głęboko schować blender, mikser, młynek, szybkowar, patelnię czy garnek. Za pomocą jednej, prostej w obsłudze maszyny przyrządzisz wiele różnych potraw – ugotujesz jednocześnie zupę i drugie danie, zagnieciesz ciasto, ubijesz pianę i zmiksujesz zmrożone owoce. Dzięki dokładnym gramaturom podanym w przepisach oraz precyzyjnym instrukcjom porażki kulinarne nie wchodzą w grę. W dodatku wyczarowane na podstawie tej książki dania mają niskie IG i są przyjazne nie tylko dla insulinoopornych. Z termogotowaniem zyskujesz czas, oszczędzasz miejsce i unikasz bałaganu w kuchni, ale przede wszystkim dbasz o zdrowie swoje i bliskich. Nie ma wymówek, bo prościej nie będzie!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
17
Do czytania już tuż, tuż. Rozwijanie gotowości do nauki czytania i pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do czytania już tuż, tuż. Rozwijanie gotowości do nauki czytania i pis...
Dostępny17 szt.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, które przygotowują się do nauki czytania i pisania. Przyda się również uczniom, którzy z różnych powodów mają kłopoty z nauką tych niezwykle ważnych umiejętności. Przedszkolaki i uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia zawarte w publikacji zarówno pod kierunkiem nauczyciela, jak i w domu, pod okiem osoby dorosłej. Zestaw składa się z 99 kart z ćwiczeniami oraz zeszytu. Na zadania związane z literami, dwuznakami i trójznakiem poświęcono 88 kart. Umieszczone na nich ćwiczenia mają na celu rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i sprawności grafomotorycznej, rozwijanie uwagi i pamięci wzrokowej, naukę pisania danej litery, a także usprawnianie motoryki małej. Pozostałe 11 kart zawiera zadania rozwijające przede wszystkim analizę fonemową oraz utrwalające znajomość małych drukowanych liter.

37,50 zł
29,63 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,87 zł

3 osoby kupiły
18
Farm Life. SLH13825. Kogut - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm Life. SLH13825. Kogut
Schleich
Dostępny6 szt.

Koguty rasy Hahn mają różnokolorowe upierzenie (w odcieniach brązu, bieli i kremu) w zależności od wieku i płci. Kurczaki są cenione za mięso i są hodowane zarówno na wolnym wybiegu, jak i na dużych fermach drobiu. Jako mile widziany dodatek do diety, kurczaki są zjadane na całym świecie. Kury są wszystkożerne i żywią się owadami, nasionami, a nawet myszami i jaszczurkami. Kury wysiadują i obracają jaja przez trzy tygodnie, niezależnie od tego, czy są zapłodnione, czy nie. Mogą żyć do dziesięciu lat i na ogół pozostają na ziemi, ale potrafią też pokonywać krótkie dystanse w locie. Wśród kurczaków panuje porządek dziobania. Oznacza to, że dominujące ptaki zawsze mogą najpierw wybrać pożywienie. Warto wiedzieć: na całym świecie kurczaków jest więcej niż jakiegokolwiek innego drobiu.

20,99 zł
19,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
19
Dzieje Morza Czarnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Morza Czarnego
Dostępny40 szt.

Praca Charlesa Kinga Dzieje Morza Czarnego jest publikacją wyjątkową, łączy bowiem najlepsze cechy anglosaskiego pisarstwa historycznego z tradycjami francuskiej szkoły Annales (skojarzeniem ze słynną monografią Ferdynanda Braudela Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II jest nader uprawnione). Tego typu ujęcie, czyniące z Morza Czarnego w jego „długim trwaniu” bohatera książki, pozwala ukazać historię akwenu i wybrzeży pod kątem geograficznym, biologicznym i ekologicznym, łącząc ją płynnie z dziejami społeczeństw, organizmów politycznych i stosunków gospodarczych na obszarze czarnomorskim od starożytności po czasy współczesne. Niniejsze wznowienie zostało wzbogacone o wstęp, przybliżający związki Polski z regionem Morza Czarnego, oraz aktualizujące tematykę czarnomorską posłowie – oba autorstwa dr. Jerzego Rohozińskiego.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

2 osoby kupiły
20
Peppa Pig - Zestaw sztućców (Łyżka i widelec) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig - Zestaw sztućców (Łyżka i widelec)
Peppa Pig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceBohater: Peppa Pig

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
21
Farm World. SLH13826. Kura - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13826. Kura
Schleich
Dostępny1 szt.

Figurki Schleich są wykonywane ze szczególną dbałością o szczegóły i ręcznie malowane. Bawią, jednocześnie mogąc uczyć. Kury składają od 250 do 300 jaj rocznie. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że nie ma dwóch takich samych jajek. Są one różnej wielkości i nigdy nie mają tego samego koloru. Mogą być białe, jasne lub nawet ciemnobrązowe. Nawet małe plamki i przebarwienia są zawsze trochę inne. Wymiary: 4.2 x 2.5 x 5.5 cm Uwaga! Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Może zawierać drobne elementy, które mogą zostać połknięte. Ryzyko zadławienia!

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
22
Witaj ptaszku! Kapitan Nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj ptaszku! Kapitan Nauka
Dostępny22 szt.

Witaj, ptaszku! przedstawia wzruszającą historię nowonarodzonych rudzików, które rosną i pod troskliwym okiem rodziców poznają życie w lesie. Atrakcyjna forma z okienkami i dziurkami pozwala obserwować, dotykać i poznawać świat natury, rozwijając przy tym zmysły dziecka, zwłaszcza wzroku i dotyku. Zaskakujący świat przyrody Z książeczką ?Witaj, ptaszku? dzieci poznają życie codzienne małych rudzików, ich zajęcia, pożywienie i sposób jego zdobywania, a także wyzwania, z którymi ptaszki muszą się zmierzyć w związku ze zmianą pór roku i dorastaniem. Prosta historia odkrywa przed dzieckiem zasady rządzące światem przyrody i uwrażliwia na los małych i odważnych ptasich stworzeń. Zaskakująca w prostocie i pomysłowości forma z okienkami i kształtami pozwala dzieciom zaglądać przez dziuple i odnajdywać niespodzianki kryjące się na każdej stronie, które oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że pierwsze spotkania maluchów z książką stają się niezwykle atrakcyjne. Przykuwające wzrok ilustracje sprzyjają skupieniu uwagi na lekturze historii. Rozwój przyroda, poznawanie świata, koncentracja, wyobraźnia W serii również Witaj, motylku! Witaj, wiewiórko! Witaj, zajączku! Witaj, żabko!

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

2 osoby kupiły
23
Peppa Pig - Bidon 410ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig - Bidon 410ml
Peppa Pig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceBohater: Peppa Pig

18,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
24
W krainie melodii 5 PWM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie melodii 5 PWM
Dostępny3 szt.

Popularna seria utworów dla dzieci. Zbiór zawiera łatwe kompozycjie fortepianowe.

39,00 zł
30,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
25
Auto ścianowiec, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto ścianowiec, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny87 szt.

Mega Creative potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagające dzieci. Jeśli Twoją pociechę znudziły zabawy zwykłymi samochodami, zaskocz go niezwykłym ścianowcem, który poza jazdą po podłodze, potrafi również jeździć po ścianach! Samochód posiada funkcję zdalnego sterowania za pomocą joysticka oraz efekty świetlne i możliwość obracania się o 360 stopni. Wymagane baterie: 3 x AAA 1.5 V (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 18.0 x 25.0 x 8.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

146,90 zł
114,58 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 32,32 zł

2 osoby kupiły
26
"Anoda". Janek Rodowicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2 osoby kupiły
27
Rekrutacja liderów przez pryzmat kultury organizacji. Profil kompetencyjny lidera przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekrutacja liderów przez pryzmat kultury organizacji. Profil kompetenc...
Dostępny11 szt.

Prezentowana książka pomoże osobom rekrutującym rozpoznać profil kompetencyjny pożądanego menedżera-lidera, nie tylko w odniesieniu do uniwersalnych wyzwań przyszłości, ale przede wszystkim potrzeb i wartości organizacji, wyznaczonych przez kulturę organizacyjną. Publikacja w przejrzysty sposób przedstawia kompetencje lidera, dopasowane do poszczególnych wymiarów kultury organizacyjnej oraz proponuje możliwe narzędzia rekrutacyjne, zwiększające szansę na pozyskanie adekwatnego kandydata. Joanna Tokar – dr inż., HRBP, asesor, trener i wykładowca akademicki. Autorka kilku książek i artykułów na temat przywództwa. Od 15 lat wspiera kadrę zarządzającą w procesach rozwoju osobistego i działaniach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi organizacji. Karolina Oleksa-Marewska – dr psycholog, trener kompetencji miękkich, wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwo Trenerów Biznesu, prowadzi szkolenia oraz indywidualne sesje rozwojowe dla pracowników i kadry zarządzającej. Autorka ponad 80 artykułów branżowych i naukowych z obszaru psychologii, zarządzania i samodoskonalenia.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

2 osoby kupiły
28
Dziennik 1954 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 1954
Dostępny92 szt.

„Gdy wychodziłem z domu, przyszło mi ni stąd, ni zowąd na myśl, że to, co piszę w dzienniku, może mieć wartość nieprzemijającą. Może nawet doniosłą. Już kiedyś o tym myślałem, lecz zdało mi się robieniem z siebie samego balona. Dziennik to psychiczne odprężenie na prywatny użytek i to musi wystarczyć. Dziś wydało mi się, że to, jeśli przetrwa i dotrze do drukarskiej prasy – zostawi po mnie ślad. W związku z czym wynikł nowy problem: kto jest tego adresatem? Po prostu Polacy i ludzie? Zbyt ryzykowne. Wolałbym za mych czytelników tych, którzy przetrwają komunizm. Ale tych także, co jeszcze nie zapomnieli jego trupiego ciężaru na grzbiecie i dławiącego uchwytu na szyi. To idealna publiczność, bezbłędny odbiorca. Taki tylko nasłodzi się naprawdę tym, co ja sam uważam w tym dzienniku za wartość – a mianowicie nieustępliwością”. – Leopold Tyrmand Dziennik 1954

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
29
Wino jest zdrowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wino jest zdrowe
Dostępny10 szt.

Niezwykła monografia, w której w sposób interesujący i wyważony oraz na podstawie danych z wiarygodnych źródeł, przedstawiono różne aspekty działania wina na organizm człowieka, a przede wszystkim na układ sercowo-naczyniowy. Przestawiana Państwu monografia powstała z potrzeby uzupełnienia, uaktualnienia i znacznego rozszerzenia zagadnień poruszanych w poprzednio wydanej książce Wino jest zdrowe dla serca. Jak wskazuje różnica zaznaczona w tytule, niniejsza monografia zawiera nie tylko rozdziały opisujące działanie tego szlachetnego trunku na układ sercowo-naczyniowy, lecz także omawia inne aspekty działania wina – a zwłaszcza związków fenolowych w nim zawartych – na nasz organizm. Książka może więc zainteresować nie tylko kardiologów i chorych z problemami kardiologicznymi, ale też na przykład gastrologów, neurologów, geriatrów czy nawet okulistów i ich pacjentów. „Jako lekarza cieszy mnie powstanie książki przedstawiającej zarówno korzystne, jak i niekorzystne efekty spożycia alkoholu. Trzeba pamiętać, że nadmierne spożycie alkoholu należy do dziesięciu najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Dlatego warto zapoznać się z przedstawionymi w książce zasadami umiarkowanego spożycia alkoholu...” – prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gajos

75,00 zł
1 osoba kupiła
30
Ricky Zoom. Motorek + akcesoria, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ricky Zoom. Motorek + akcesoria, mix wzorów
Tomy
Dostępny3 szt.

Rozpocznij przygodę z ulubioną postacią z Ricky Zoom! Te zabawki motocyklowe są gotowe, aby ożywić wyobraźnię. Dzięki fachowo zaprojektowanym oponom bez problemu stoją stabilnie po zatrzymaniu, a ich przednie koła mają ruchy przegubowe, które pozwalają im skręcać w lewo i prawo. Do każdego motoru dołączone jest specjalne akcesorium, które pomoże w zabawie. Możesz nawet wymieniać akcesoria między postaciami, aby przeżywać bardziej pomysłowe przygody! Każda figurka sprzedawana osobno. Istnieje wiele zabawek Ricky Zoom ze świata Wheelford, zarówno figurki, jak i zestawy. Każdy wiernie oddaje ducha, energię i radość z serialu telewizyjnego „Ricky Zoom” i przenosi je do domu Twojego małego fana Ricky Zoom. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawek – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy jednego zestawu.

46,30 zł
17,13 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 29,17 zł

1 osoba kupiła
31
Maryja. Dlaczego nie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryja. Dlaczego nie?
Dostępny7 szt.

Na katolickim podwórku pobożność maryjna bywa bardzo rozdmuchana. Fruwa sobie w oderwaniu od jakiegokolwiek namysłu nad rolą Maryi w Bożym planie. Z drugiej strony daje o sobie znać także minimalizm maryjny - często owoc kompleksów przed braćmi protestantami. Rzekomo w radykalnym „tak” dla Chrystusa nie ma już miejsca na „tak” dla Jego Matki. Są w końcu również tacy, którzy „tolerują” naukę Kościoła, ale ani ich ona grzeje, ani ziębi. Pozostają obojętni, bo nie pojęli daru, jaki Bóg im składa w Maryi. Z pewnością przeczytanie tej wyjątkowej książki zadziwi wszystkich! Czytelnik nie raz wykrzyknie: „nigdy w ten sposób nie patrzyłem na Maryję!”. Tradycyjne prawdy wiary zostały przez autora ukazane w obrazowym języku zrozumianym dla dzisiejszego czytelnika. Lektura obowiązkowa nie tylko dla katolików, ale także dla protestantów o otwartym sercu i umyśle. Idealna na prezent dla znajomych, którzy nie rozumieją nauczania Kościoła.

27,50 zł
19,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 7,51 zł

1 osoba kupiła
32
Liczby ostatnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby ostatnie
Dostępny32 szt.

Powieść Liczby ostatnie Jarosława Maślanka jest rozpisaną na kilkadziesiąt lat historią, w której bohater przeprowadza czytelnika przez cywilizację na skraju upadku. Wydarzenia te obejmują historię pokolenia mierzącego się z lawinowo narastającymi zmianami klimatycznymi i polityczno-ekonomicznymi oraz historię jednostki tracącej podmiotowość w zagarniającym wolność cyberpaństwie. Maślanek w swojej piątej książce opisuje napięcie między naturą a cywilizacją, tym samym prognozując dystopijne przesilenie. Autor nominowany do EU Prize for Literature 2019 ostrzega przed konsekwencjami zmian kiełkującymi w przetrzebionej tajemniczą zarazą ludzkości, kiedy historia skręca w kierunku, w którym nie chcemy podążać, a problemy, przed którymi stajemy (właściwie już – tkwimy po uszy) za nic mają administracyjne granice.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
33
Paw Patrol - Miska do mikrofali - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paw Patrol - Miska do mikrofali
Paw Patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceBohater: Paw Patrol

9,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
34
Siła przetrwania. Największe górskie tragedie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła przetrwania. Największe górskie tragedie
Dostępny111 szt.

Siła przetrwania przedstawia historie ludzi, którzy realizując swoją górską pasje znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W wyniku niesprzyjających okoliczności lub błędów zmuszeni zostali do walki o życie. Brak odpowiedniego przygotowania, wadliwy sprzęt, załamanie pogody, a może pech? Jak doszło do największej katastrofy lawinowej w Tatrach, w której zginęło kilkunastu uczestników kursu narciarskiego? Poznamy też relacje ocalałych, uczestników akcji ratunkowych i świadków. Dlaczego w Parku Narodowym Cairngorms miała miejsce najpoważniejsza tragedia górska w Wielkiej Brytanii? Jak zakończyła się wyprawa na Mount Everest, która wiodła przez „okrutną drogę” – zachodnią grań, którą próbowała przejść (bez wsparcia tlenowego) Christo Prodanow? Co było przyczyną dramatu wyprawy na Nanga Parbat z 1934 roku, nazywanej „najdłuższą agonią w historii wspinania”? – Monika Witkowska – himalaistka, zdobywczyni Korony Ziemi i trzech ośmiotysięczników.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

1 osoba kupiła
35
Blok techniczny A4 kolorowy barwiony w masie, 10 arkuszy, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok techniczny A4 kolorowy barwiony w masie, 10 arkuszy, mix wzorów
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Kolorowy blok techniczny A4 zawiera 10 arkuszy o delikatnym, matowym wykończeniu. Idealny do rysowania, wycinania i składania. Przeznaczony jest do zajęć plastycznych w przedszkolu, szkole i w domu. Cechy: • format: A4, • gramatura: 170 g, • 10 arkuszy. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
36
Przepiśnik kulinarny naszej mamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepiśnik kulinarny naszej mamy
Dostępny13 szt.

Mama pracuje, utrzymuje cały dom w posadach i zawsze świetnie gotuje. To jej specjałów domagamy się przy każdej wizycie i pakujemy w słoiki, aby zabrać ze sobą w wielki świat. Może warto zapisać najlepsze receptury i zacząć gotować razem z mamą? Na początek szczawiowa z jajkiem, na drugie kurczak ziołowy, a na deser tarta morelowa. Zapisz to i ugotuj! Ten przepiśnik na pewno was ucieszy. Znajdziecie w nim dużo miejsca na zanotowanie pomysłów waszych mam na pyszne dania.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
37
Ładunkoznawstwo dla logistyki. Wybrane problemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ładunkoznawstwo dla logistyki. Wybrane problemy
Dostępny11 szt.

Ładunkoznawstwo jako wyspecjalizowana dziedzina towaroznawstwa stanowi jeden z priorytetowych obszarów w procesie właściwego przygotowania kadr logistycznych do wymogów współczesnego rynku pracy. Różnorodność ładunków przepływających każdego dnia przez kolejne ogniwa łańcuchów lub sieci logistycznych, determinuje konieczność posiadania przez menedżerów logistyki kompleksowej wiedzy o właściwościach i wrażliwościach ładunków, metodach i technikach ich właściwego zabezpieczenia. Prezentowana publikacja przygotowana przez zespół autorów reprezentujących zarówno świat nauki, jak i praktyki umożliwia czytelnikowi przegląd najważniejszych informacji z zakresu niezbędnej wiedzy ładunkoznawczej w procesie nieustannego doskonalenia łańcuchów i sieci logistycznych. Rozwijająca się niezwykle dynamicznie w ostatnim czasie logistyka wykorzystuje dorobek innych nauk, wśród których wiedza o ładunkach zajmuje jedno z czołowych miejsc. Rozważania zawarte w książce są wynikiem interdyscyplinarnych prac zespołu autorskiego, w skład którego weszli pracownicy i współpracownicy Katedry Zarządzania Transportem Instytutu Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Autorzy poszczególnych rozdziałów na podstawie wieloletniego doświadczenia w funkcjonowaniu współczesnych łańcuchów i sieci dostaw dokonali selektywnego wyboru najaktualniejszych zagadnień. Przyjęta metodyka opracowania podręcznika dostarcza czytelnikowi niezbędnych informacji z zakresu wykorzystania wiedzy ładunkoznawczej w działalności logistycznej. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów studiów I i II stopnia kierunków logistyka i transport. Może stanowić także materiał inspirujący w procesie rozwijania wiedzy dla najlepszych uczniów szkół średnich, prowadzących kształcenie profilowe w obszarze logistyki i transportu. Ponadto książka powinna również zainteresować personel średniego i wyższego szczebla firm prowadzących działalności na polskim, europejskim i światowym rynku usług logistycznych.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

1 osoba kupiła
38
Niemiecki. Gramatyka podręczna. Książka + MP3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Gramatyka podręczna. Książka + MP3
Dostępny97 szt.

Jeśli szukasz podręcznika, który pozwoli Ci szybko powtórzyć i utrwalić najważniejsze zagadnienia z gramatyki języka niemieckiego – Niemiecki. Gramatyka podręczna wydawnictwa Lingo jest w sam raz dla Ciebie! Zalety książki: • klarowne objaśnienie najważniejszych zagadnień z gramatyki niemieckiej, • bogaty zestaw ćwiczeń z kluczem, • doskonała pomoc dla samouków, osób przygotowujących, się do egzaminów językowych, jak również jako podręcznik dla uczniów, maturzystów, studentów, • ekstra dodatek online: nagrania MP3 z kursem audio „Wysłuchaj i powtórz”. To nagrania najprzydatniejszych zwrotów z tłumaczeniami w wykonaniu native speakera i polskiego lektora: skuteczny sposób na naukę ze słuchu. Języki NIEobce z Lingo!

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
39
Career Paths. Criminology. Student's Book + kod DigiBook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Criminology. Student's Book + kod DigiBook
Dostępny10 szt.

Criminology z serii Career Paths to podręcznik do języka angielskiego zawodowego dla osób przygotowujących się do pracy lub już pracujących jako kryminolodzy. Podręcznik może także zainteresować policjantów, funkcjonariuszy więziennych, specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem, kuratorów, badaczy problemów społecznych, psychologów i prawników. Pozwala na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa zawodowego. Książka może być wykorzystywana w szkołach średnich, wyższych i na specjalistycznych kursach językowych.Podręcznikowi towarzyszy DigiBook ze ścieżkami dźwiękowymi, filmami dokumentalnymi oraz interaktywnymi zadaniami.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

1 osoba kupiła
40
Dasz radę! Biologia. Zbiór zadań maturalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę! Biologia. Zbiór zadań maturalnych
Dostępny16 szt.

Seria Dasz radę! Wydawnictwa Draco zawiera oryginalne zadania pochodzące z zasobów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jakie pojawiły się na wszystkich egzaminach, w tym próbnych i poprawkowych. To kompleksowa publikacja pomagająca w przygotowaniach do matury. Pozwala uczniowi zaznajomić się z takimi zadaniami, jakie były obecne na egzaminach maturalnych w poprzednich latach. Eliminuje konieczność samodzielnego odnajdywania arkuszy z dotychczasowych egzaminów, a także gwarantuje, że uczeń w swoich przygotowaniach nie pominie żadnego z nich. Dzięki swojej strukturze umożliwia uczniowi skupienie się na typach zadań, które sprawiają mu szczególne trudności. Pozwala porównać indywidualne odpowiedzi z proponowanymi odpowiedziami z klucza. Jest doskonałą pomocą dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego.

39,00 zł
35,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
41
Na plebanii w Haworth - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na plebanii w Haworth
Dostępny61 szt.

Yorkshirskie wrzosowiska – gdzie chrapliwe krzyki szkockich kuropatw przywodzą na myśl wołania Makbetowskich czarownic, gdzie strumień wzbiera po roztopach, a wczesną jesienią falujące wzgórza okrywają się gęstą warstwą liliowych wrzosów i rudych, szorstkich traw. To tam właśnie, urodzone i wychowane w małej parafii Haworth hrabstwa York, siostry Brontë pozostawiły po sobie kilka genialnych książek, które przeszły do kanonu literatury światowej. Ich życie to jedna z najbardziej tajemniczych i fascynujących opowieści w historii literatury. Nie były piękne. Nie były zamożne. Nie podróżowały po świecie, bo każdą dłuższą rozłąkę z domem ciężko odchorowywały. Nie miały szczęścia w miłości. Chyba w ogóle nie miały szczęścia. Ale miały siebie nawzajem. One trzy – Emily, Anna, Charlotta i brat Branwell. Pełna ciepła i zrozumienia biografia autorstwa Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej wprowadza nas w dzieje skromnej rodziny wiejskiego proboszcza, jego słabowitych, szalenie utalentowanych dzieci, maluje obrazy trzech sióstr spacerujących wieczorem wokół stołu i snujących opowieści o dalekich krainach, opowiada o ich krótkim, czasem monotonnym, czasem nadspodziewanie burzliwym życiu i nieubłaganej śmierci tak często nawiedzającej ich plebanię.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
42
Jus d'orange 2 A1 ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jus d'orange 2 A1 ćwiczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Zmieniony układ sześciu działów, które przyczyniają się do lepszego podziału materiału i do regularnego postępu w pracyNowa konstrukcja oparta na zabawach i piosenkachĆwiczenia interdyscyplinarneStrony z zabawami i treściami kulturowymiPrzygotowanie do egzaminu DELF Junior A1Interaktywna wersja elektroniczna ćwiczeń

62,00 zł
55,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

1 osoba kupiła
43
Rodzinny przepiśnik kulinarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny przepiśnik kulinarny
Dostępny12 szt.

Kto w waszej rodzinie króluje w kuchni? Pamiętajcie, że nie musicie kucharzyć solo. Każdy z domowników może wnieść do menu coś nowego, a posiłek przyrządzony z sercem jest najlepszym sposobem na zgromadzenie bliskich przy stole. Warto zanotować najlepsze receptury, aby rodzinnym tradycjom stało się zadość. Ten przepiśnik na pewno was ucieszy. Znajdziecie w nim dużo miejsca na zanotowanie przepisów na rozmaite dania na krem pomidorowy babci i na pachnącą cynamonem szarlotkę cioci.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
44
Farm World. SLH13877. Buldog francuski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13877. Buldog francuski
Schleich
Dostępny21 szt.

Buldog francuski to piesek salonowy. Najchętniej poddałby się on wielogodzinnemu głaskaniu i pieszczotom. Rasa ta jest niezwykle spokojna i zrównoważona. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego cieszy się ona wielkim powodzeniem. Buldog francuski także chętnie się bawi. Buldog francuski nie potrafi dobrze pływać. Posiada zbyt dużą głowę i za krótkie łapki. Wymiary zabawki: 4.5 x 1.7 x 4.1 cm

21,00 zł
19,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
45
Waverley, czyli sześćdziesiąt lat temu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waverley, czyli sześćdziesiąt lat temu
Dostępny39 szt.

Waverley, czyli sześćdziesiąt lat temu to piękna i romantyczna opowieść rozgrywająca się na tle wydarzeń 1745 roku w Szkocji – powstania szkockich jakobitów, czyli zwolenników obalonej w trakcie rewolucji 1688 roku dynastii Stuartów. Jakobityzm był w Szkocji, a zwłaszcza wśród górali, niezwykle mocno zakorzeniony. Był utożsamiany z walką o niezależność narodową i o odrębność kulturalną. Prześladowanie przez Anglików szkockiej dynastii Stuartów uczyniło ją w oczach wielu Szkotów symbolem prześladowań i klęsk samej Szkocji. Wzrusza i śmieszy stary baron. Przeraża twardość charakteru Flory – od początku czujemy w otaczającej atmosferze zalążek przyszłej tragedii. Przejmuje nas do głębi wierność Evana Maccombicha, której zachwiać nie potrafiła nawet groza śmierci.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
46
Atlas Biblijny, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Biblijny, wydanie 2
Dostępny4 szt.

Atlas Biblijny przygotowany do wydania przez Bernardinum i Instytut Geodezji i Kartografii jest pierwszym polskim Atlasem Biblijnym opracowanym przez polskich autorów. Atlas dedykowany jest do czytelników zainteresowanych Pismem Świętym i ma pozwolić na śledzenie wydarzeń biblijnych na odpowiednio zredagowanych mapach opartych na zdjęciach satelitarnych. Atlas swym zasięgiem przestrzennym obejmuje tereny od Mezopotamii na wschodzie do Włoch na zachodzie i od Turcji na północy do Egiptu na południu. Zasięg czasowy zamyka się w ramach XVIII w. przed Chr. do I w. po Chr. Wprowadzenie do atlasu stanowi przedstawienie geografii i geologii terenów biblijnych a zwłaszcza unikalnych w skali światowej rowów tektonicznych i depresji. Wszystko to, łącznie z klimatem miało ogromny znaczenie w rozwoju wydarzeń biblijnych. W pierwszej części poświęconej środowisku naturalnemu przedstawiono wiele map geograficznych i satelitarnych, na których pokazano wszystkie obiekty biblijne. Część druga i trzecia poświęcona jest wydarzeniom biblijnym opisanym na kartach Starego i Nowego Testamentu. W opracowaniu tych części oparto się na Biblii Tysiąclecia. Wszystkie mapy biblijne oparte zostały na jednolitym kartograficznym podkładzie referencyjnym z siatką kartograficzną. Na każdej mapie pokazane zostały miejsca wydarzeń biblijnych dotyczących danego fragmentu Pisma Świętego wraz z krótkim opisem tego wydarzenia wraz z zastosowaniem specjalnych sygnatur. Mapy uzupełnione są obszernymi legendami oraz odwołaniem się do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. Poszczególnym mapom towarzyszą krótkie komentarze. Czwartą część atlasu stanowi suplement, poświęcony głównie Polonikom związanym z pamiątkami polskimi na Ziemi Świętej oraz historii polskich pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej, m.in. księcia Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki” w XVI w. oraz Juliusza Słowackiego w wieku XIX. Specjalny rozdział poświęcono pielgrzymkom Jana Pawła II do Ziemi Świętej. Podano także informacje o Kustodii Ziemi Świętej oraz Komisariacie Ziemi Świętej w Polsce. Suplement uzupełniają tablice chronologiczne oraz satelitarne widoki perspektywiczne wybranych rejonów Izraela i Jordanii. W atlasie umieszczono ponad 190 barwnych map oraz wiele zdjęć fotograficznych.

190,00 zł
152,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 38,00 zł

1 osoba kupiła
47
Rycheza. Pierwsza polska królowa. Miniatura w czerni i czerwieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycheza. Pierwsza polska królowa. Miniatura w czerni i czerwieni
Dostępny51 szt.

Rycheza Lotaryńska – żona Mieszka II i matka Kazimierza Odnowiciela, pierwsza polska królowa, przypomina postać ze średniowiecznej miniatury malowaną złotem, purpurą, bielą i czernią. Nielubiana przez polskich kronikarzy, dziejopisów i historyków, niedoceniana i prawie nieznana, była kobietą mądrą, dumną, przenikliwą i wyrastającą ponad czasy, w których żyła. Janina Lesiak po swojemu próbuje zdjąć z obrazu królowej Rychezy patynę minionego tysiąclecia i pokazać kobietę zaskakująco nowoczesną, wykształconą, samodzielną, rozumiejącą potrzebę pokojowego współistnienia w Europie, zjednoczenia narodów poprzez pokojową współpracę, kulturę i wzajemną tolerancję. Los jej nie oszczędzał – przeżyła zdradę, śmierć najbliższych, upokorzenie i lęk o życie swoje i dzieci. Nie poddała się i nie pozwoliła się obrażać ani lekceważyć. Zadbała o przyszłość syna i tak go wychowała, aby potrafił scalić i odbudować upadające państwo. Bez Rychezy byłoby to niemożliwe... Do końca życia tytułowała się Regina Poloniae. Najwyraźniej była z tego dumna.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
48
Witaj wiewiórko! Kapitan Nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj wiewiórko! Kapitan Nauka
Dostępny39 szt.

Witaj, wiewiórko! to opowieść o małej wiewiórce, która poznaje życie w głębi lasu. Uczy się od swoich rodziców, jak biegać, skakać, chować żołędzie, uciekać przed niebezpieczeństwami i troszczyć się o innych. Atrakcyjna forma z okienkami i dziurkami pozwala obserwować, dotykać i poznawać świat natury, rozwijając przy tym zmysły dziecka, zwłaszcza wzroku i dotyku. Zaskakujący świat przyrody Z książeczką ?Witaj, wiewiórko!? dzieci poznają uroczą rodzinę wiewiórek i ich potomstwo. Główny bohater o wdzięcznym imieniu Rudasek chce poznać świat, samodzielnie odkrywać smak i zapach leśnych przysmaków, a także nauczyć się biegać i skakać tak zwinnie jak jego rodzice, by uniknąć niebezpieczeństw, których w lesie nie brakuje. Prosta historia odkrywa przed dzieckiem przyrodę w różnych porach roku oraz zasady rządzące światem natury. Pomysłowa forma książki z okienkami i kształtami pozwala dzieciom zaglądać przez dziuple i różne otwory, aby odnajdywać niespodzianki kryjące się na każdej stronie, które oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że pierwsze spotkania maluchów z książką stają się niezwykle atrakcyjne. Przykuwające wzrok ilustracje sprzyjają koncentracji na lekturze historii. Rozwój przyroda, poznawanie świata, koncentracja, wyobraźnia W serii również Witaj, motylku! Witaj, ptaszku! Witaj, zajączku! Witaj, żabko!

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

1 osoba kupiła
49
Ricky Zoom. Wyrzutnia + motor, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ricky Zoom. Wyrzutnia + motor, mix wzorów
Tomy
Dostępny2 szt.

Rozpocznij przygodę z ulubioną postacią z Ricky Zoom! Te zabawki motocyklowe są gotowe, aby ożywić wyobraźnię. Dzięki fachowo zaprojektowanym oponom bez problemu stoją stabilnie po zatrzymaniu, a ich przednie koła mają ruchy przegubowe, które pozwalają im skręcać w lewo i prawo. Istnieje wiele zabawek Ricky Zoom ze świata Wheelford, zarówno figurki, jak i zestawy. Każdy wiernie oddaje ducha, energię i radość z serialu telewizyjnego „Ricky Zoom” i przenosi je do domu Twojego małego fana Ricky Zoom. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne zestawy z wyrzutnią – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy jednego zestawu.

62,90 zł
23,27 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 39,63 zł

1 osoba kupiła
50
Kościół katolicki wobec kary śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościół katolicki wobec kary śmierci
Dostępny59 szt.

Katechizm Kościoła Katolickiego opowiada się obecnie za bezwarunkowym sprzeciwem wobec kary śmierci. To efekt decyzji papieża Franciszka z 2018 roku, która spotkała się z licznymi kontrowersjami. Kongregacja Nauki Wiary tłumaczyła wówczas, że mamy do czynienia z drobną korektą nauczania, nie zaś z przełomową zmianą. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy powinniśmy w tym przypadku mówić o ewolucji, czy raczej o rewolucji? A może obserwujemy powrót do ewangelicznego radykalizmu pierwszych wieków chrześcijaństwa? Jakie racje zdecydowały o przyjęciu przez Kościół skrajnego abolicjonizmu? Na ile wynika on z akceptacji poglądów formułowanych w filozofii czy naukach penalnych, a na ile jest rezultatem refleksji teologicznej w łonie samego Kościoła? Stawiając powyższe pytania, Tomasz Snarski przybliża specyfikę katolickiego abolicjonizmu. Konfrontuje nauczanie Kościoła z argumentacją sporu na temat kary śmierci w nauce prawa karnego i filozofii.Wiąże się z tym szereg kolejnych kwestii. Jakie znaczenie ma potępienie moralne kary śmierci przez Kościół dla tradycyjnego rozumienia kary kryminalnej i sprawiedliwości? Czy spór między przeciwnikami a zwolennikami kary śmierci zostanie kiedykolwiek rozstrzygnięty? Czy prawo karne może i powinno podzielać wartości ewangeliczne? I czy jest w nim miejsce na przebaczenie oraz miłosierdzie? Wzajemne uwikłanie prawa karnego, teologii i filozofii każe także na nowo zadać podstawowe pytanie o postawę chrześcijan (i nie tylko) wobec najbardziej okrutnych i niebezpiecznych przestępców.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry