hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 17 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Przeprowadzka z Rodziną Treflików (Trefl), na drugim Czerwony śnieg na Etnie (Jarosław Mikołajewski, Paweł Smoleński). Kolejny produkt to Puzzle mini 54 elementy. Piękne Księżniczki (Trefl) oraz Złota kolekcja. Maanam, CD (Maanam).
1
Przeprowadzka z Rodziną Treflików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przeprowadzka z Rodziną Treflików
Trefl, od 3 lat
Dostępny
288 szt.

Przeprowadzka z Rodziną Treflików to rodzinna gra zręcznościowa z 3 poziomami trudności. Kooperacja ucząca współpracy i integrująca wszystkich przy stole. Złóżcie samochód i meble i postarajcie się zmieścić je wszystkie na samochodzie. Drewniana kostka wskaże, który kolor mebla dokładacie jako kolejny. Uważajcie, aby nie strącić Małego Wujcia, który pomaga Wam zapakować wszystko jak należy. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale z całą pewnością również starsi odnajdą się w tej wspaniałej rozgrywce. Zawartość pudełka: • samochód, • szafa, • łóżko, • piekarnik, • lampa, • 4 krzesła, • 4 drabiny, • 4 garnuszki, • 6 kołysek, • figurka Małego Wujcia, • 3 żetony Małego Wujcia, • kostka, • instrukcja.

53,17 zł
46,26 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,91 zł

69 osób kupiło
2
Czerwony śnieg na Etnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony śnieg na Etnie
Dostępny
141 szt.

Leonardo Sciascia nie mylił się, pisząc, że „Sycylia jest metaforą”. Bo jak inaczej mówić o miejscu uwodzącym różnorodnością odziedziczoną po wszystkich, którzy w ciągu wieków żeglowali przez Morze Śródziemne? W sycylijskich krajobrazach i miasteczkach jak w zwierciadle odbija się skomplikowana historia wyspy, a kontrasty nie dają o sobie zapomnieć: Wschód i Zachód, turyści i uchodźcy, mafia i praworządność, historia i nowoczesność. Jarosław Mikołajewski i Paweł Smoleński, „jeden z Rzymu, drugi z Krymu”, zabierają nas w wyjątkową podróż po Sycylii. Spotkanie poetyckie w więzieniu, gwarny targ rybny, stare świątynie, wyludnione centra miasteczek, dzielnice imigrantów – to tylko kilka z licznych przystanków na trasie tej niezwykłej wyprawy. Czerwony śnieg na Etnie to pełna głębokiego humanizmu opowieść o złożonej naturze sycylijskiego świata i sycylijskiej duszy – opowieść, w której poetycka czułość Mikołajewskiego i reporterska wnikliwość Smoleńskiego współtworzą barwny portret wyspiarskiej rzeczywistości.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

29 osób kupiło
3
Puzzle mini 54 elementy. Piękne Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Piękne Księżniczki
Trefl
Dostępny
20 szt.

Układanki dla najmłodszych umieszczone w małych, wygodnych pudełeczkach, które swobodnie zmieszczą się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,21 zł
2,99 zł

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,22 zł

18 osób kupiło
4
Złota kolekcja. Maanam, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota kolekcja. Maanam, CD
Maanam, Warner Music Polska
Dostępny
315 szt.

Wybór największych przebojów zespołu Maanam. Lista utworów: 1. Ta noc do innych jest niepodobna 2. O! Nie rób tyle hałasu 3. Cykady na cykladach 4. Paranoja jest goła 5. Boskie Buenos 6. Luciolla 7. Lipstick On The Glass 8. To tylko tango 9. Szał niebieskich ciał 10. Raz-dwa, raz-dwa 11. Kocham cię, kochanie moje 12. Szare miraże 13. Miłość od pierwszego spojrzenia 14. Po prostu bądź 15. Wyjątkowo zimny maj 16. Krakowski Spleen 17. Sie ściemnia 18. Róża (zdrada i wniebowstąpienie) 19. Anioł (miłość to wieczna tęsknota)

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

19 osób kupiło
5
Wyspa trzech ojczyzn. Reportaż z podzielonego Cypru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa trzech ojczyzn. Reportaż z podzielonego Cypru
Dostępny
106 szt.

Kawa na Cyprze ma fundamentalne znaczenie, ale jeszcze ważniejsze jest to, jak się ją określa. „Cypryjską” pije zwolennik jedności Cypru, „grecką” zwolennik enosis, „turecką” zaś zamówi rzecznik zbliżenia z Ankarą. I tak jak rodzaje kawy, tak ojczyzny na Cyprze są trzy. Thomas Orchowski opowiada o tej małej wyspie we wschodniej części Morza Śródziemnego z perspektywy, o której turyści zachwycający się lazurem wody nie mają zwykle pojęcia. To Cypr od wieków walczący z kolejnymi okupantami, naznaczony traumą konfliktów wewnętrznych i ścierających się nacjonalizmów. Cypr, z którego nie wyjeżdża się z urzekającymi fotografiami wybrzeża, ale z pamięcią o zbrodniach z Asii, Tochni, Alody, Maraty i Sandalaris, za które nikogo nie ukarano. Wyspa trzech ojczyzn to reporterska relacja z podzielonego Cypru. Thomas Orchowski wyjaśnia nam jego skomplikowaną historię, podążając śladem osobistych historii mieszkańców – od roku 1955 aż po czasy współczesne, które wciąż nie przynoszą rozwiązania i szans na zakończenie konfliktu.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

14 osób kupiło
6
Rodzina Treflików. Urodzinki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Urodzinki
Trefl, od 4 lat
Dostępny
80 szt.

Rodzina Treflików organizuje huczne przyjęcie urodzinowe. Z tej okazji upieczono trzypiętrowy tort. Impreza już się zbliża, a ciasto jeszcze nieudekorowane. Pomóżcie Treflikom ozdobić tort, zanim psotnik kot popsuje Wam plany. Ale będzie zabawa! Zawartość pudełka: • tort 3D • podest • 30 żetonów z ozdobami • 30 par rzepów • 5 pionków z podstawkami • 1 kość oczkowa • 1 kość cyfrowa • instrukcja

42,52 zł
36,99 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,53 zł

14 osób kupiło
7
Rachunek sumienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia
Dostępny
51 szt.

Rachunek sumienia jest częścią sakramentu pojednania. Pozwala stanąć przed Panem Bogiem w prawdzie, by było gotowe na przyjęcie łaski Bożego miłosierdzia. Proponowany rachunek sumienia został ułożony przez ojca Marcina Ciechanowskiego, paulina z Jasnej Góry, autora bestsellerowej książki Rekolekcje Anielskie. Autor stawia wiernym pytania, które z perspektywy osoby wierzącej są niezwykle ważne. Tylko szczere przyznanie się do grzechów przed samym sobą, sprawi, że staniemy się gotowi, aby złożyć grzechy przed Panem Bogiem. Rozpoczęcie rachunku sumienia powinno być poprzedzone skupieniem i gorliwą modlitwą. Autor zachęca, aby rachunek sumienia, stał się częścią codziennej modlitwy, a przez to drogowskazem na drodze prowadzącej do Boga.

8,79 zł
5,99 zł

Rabat 31,9%
oszczędzasz 2,80 zł

10 osób kupiło
8
Puzzle 2000 elementów. Rovinj, Chorwacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Rovinj, Chorwacja
Trefl, 2000 elementów
Dostępny
69 szt.

Puzzle składające się z 2000 elementów przedstawiające malownicze miasto Rovinj w Chorwacji. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 96.1 x 68.2 cm

32,26 zł
28,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

9 osób kupiło
9
Strrraszna historia. Ci koszmarni Celtowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Ci koszmarni Celtowie
Dostępny
41 szt.

Strrrasznie koszmarni ci Celtowie! Na pewno nie wiesz: Jak nazywało się święte drzewo Celtów? Która celtycka bogini przybierała postać wrony, a która – kruka? Czym zajmował się dzierżystopa? Celtowie, przez Rzymian zwani Galami, to nie tylko sprytny Obeliks i jego nieodłączny przyjaciel Asteriks, którzy wywiedli w pole samego Juliusza Cezara. Z tej książki dowiesz się przerażającej prawdy o dzikim i wojowniczym narodzie, który nie bał się skoczyć do gardła Rzymianom, a ponadto miał uroczy zwyczaj kolekcjonowania ludzkich głów... „Strrraszna historia” to seria dla ludzi o mocnych nerwach i sporym poczuciu humoru.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

8 osób kupiło
10
Horrrendalna historia Polski. Sakramencki sarmatyzm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Sakramencki sarmatyzm
Dostępny
135 szt.

Ta książka to husarska szarża historii. Na pewno nie wiecie: Jak wznieść toast butem pana wojewody? Co to znaczy umartwiać się na potęgę? Jak zrywać sejmy i prać pohańca? Dzięki tej książce dowiecie się o szalonej polskiej szlachcie i jej złotej wolności. Przekonacie się, jak wówczas umiano jeść i pić, jak się bić i jak bujnie żyć. Kiedy zobaczycie, co wyczyniano w XVII wieku, będziecie żałować, że nie urodziliście się w siodle i z szablą w dłoni! Ta książka uzbroi was do walki ze szkolną nudą i pokaże, jak bronić wolności swoich przekonań! Nie wie mama, nie wie tata, jaki fajny był Sarmata!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

8 osób kupiło
11
Horrrendalna historia Polski. Zagmatwane zabory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Zagmatwane zabory
Dostępny
113 szt.

Ta historia to gra o wolność! Na pewno nie wiesz: Jakim horrorem były knut i kibitka? Co skaut może zrobić z trupem? Jak urządzić bunt w budzie? Czujesz się jak w niewoli? Śledzą cię, kontrolują i musztrują? Spokojnie, wszystko już było i na wszystko są sposoby! Ta książka to najlepsza nauczycielka życia, więc poczytaj, co opowiada o zagmatwanych zaborach – i graj o wolność! Kto się nie podda niewoli, wkrótce się wyzwoli!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

7 osób kupiło
12
Felek i Tola i urodziny Henia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felek i Tola i urodziny Henia
Dostępny
102 szt.

Puchacz Henio zaprasza na swoje urodziny! Nowe przygody Felka i Toli w wersji dla najmłodszych. W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zajączka Tola. Ich sąsiad, puchacz Henio, obchodzi urodziny. Jest tort. „A gdzie świeczki?” – pyta Felek. Henio nie rozumie. Nigdy nie miał tortu ze świeczkami. „Musisz zdmuchnąć świeczki” – tłumaczy Tola. Ale Henio ma inny pomysł. Znacie i lubicie Felka i Tolę? Teraz będą się mogli z nimi zaprzyjaźnić także młodsi siostra i brat. Krótki tekst i duże ilustracje nie pozwolą maluchom się znużyć, kartonowe strony wytrzymają nawet najbardziej intensywną lekturę. A starsi wielbiciele lisa łakomczucha i roztropnej zajączki pewnie też chętnie dowiedzą się, jak to było, gdy puchacz Henio dopiero wprowadzał się do dziupli drzewa po sąsiedzku. Polecamy także pozostałe tomy dla najmłodszych: Felek i Tola i nowy sąsiad, Felek i Tola i balon Henia oraz Felek i Tola i burza, a także tomy dla nieco starszych czytelników: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie oraz Felek i Tola i porywacze.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

7 osób kupiło
13
Gra zaklinacza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra zaklinacza
Dostępny
2837 szt.

Dziesięć lat po premierze bestsellerowego Zaklinacza, Donato Carrisi powraca z nową kryminalną zagadką... O zmierzchu na posterunku policji słychać dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy błaga o pomoc. Kiedy przyjeżdża policja, ilość krwi nie pozostawia wątpliwości – doszło do tragedii. Wydarzyło się coś niepokojącego, coś strasznego, czego śledczy nie potrafią pojąć. Tylko jedna osoba może odkryć prawdę, ale Mila Vasquez nie pracuje już jako agentka. Nie wie, że Enigma (podejrzany w śledztwie) zaplanował wciągnięcie jej w diaboliczną grę...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

7 osób kupiło
14
Kawa, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kawa, wydanie 2
Dostępny
50 szt.

Czy picie kawy mogło uchodzić za dowód zniewieściałości? Dlaczego odmawianie współmałżonce filiżanki naparu mogło skończyć się rozwodem? Czym groziła wizyta „węszyciela kawy”? A może pierwszą wiedeńską kawiarnię tak naprawdę założył Polak? Znakomity słoweński antropolog Božidar Jezernik przygląda się roli kawy w kulturze, zgłębia tajniki jej kultu i tradycję jej picia. Barwna historia kawowych ziaren to także fascynujący przypis do historii medycyny, socjologii, prawa, ekonomii i religii. Pasjonująca lektura nie tylko dla miłośników czarnego naparu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

7 osób kupiło
15
Strrraszna historia. Narwani Normanowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Narwani Normanowie
Dostępny
114 szt.

Historyczny pasztet dla smakoszy! Na pewno nie wiesz: Dlaczego normańscy rycerze spali z lalkami? Który święty oddał swoje imię psu? Dlaczego okręty krzyżowców wiozły mocz w beczkach? Ta książka jest wprost naszpikowana fascynującymi faktami o wielkim wrednym Wilhelmie Zdobywcy i jego walecznych łobuzach, którzy bili się pod Hastings, stratowali Europę kopytami swoich koni i ochoczo przyłączyli się do lukratywnych krucjat. Przeczytaj opowieści o krwawych rycerskich rozróbach i torturach dla świętych. Naucz się, jak wykrywać spiski i dowiedz, co naprawdę działo się w 1066 roku! Historia jeszcze nigdy nie była tak strrraszna! „Strrraszna historia” to seria dla ludzi o mocnych nerwach i sporym poczuciu humoru.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

7 osób kupiło
16
Puzzle ramkowe 25 elementów. Pogodny dzień Kici Koci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle ramkowe 25 elementów. Pogodny dzień Kici Koci
Trefl, 25
Dostępny
68 szt.

Pogodny Dzień Kici Koci to pomysłowe puzzle dla młodszych dzieci z obrazkiem przedstawiającym bohaterów animowanej bajki „Kicia Kocia”. Układanka składa się z ozdobnej, spójnej grafiki o wyrazistych kolorach. Dodatkowo ramka ułatwia młodszym dzieciom ułożenie obrazka i pozwala na bezpieczne przenoszenie układanki. Wymiary obrazka po ułożeniu: 28.7 x 36.6 cm

15,66 zł
13,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,67 zł

6 osób kupiło
17
Oszustwa i manipulacje księgowe a rachunkowość kreatywna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszustwa i manipulacje księgowe a rachunkowość kreatywna
Dostępny
21 szt.

Celem rozważań prowadzonych w książce jest przedstawienie istoty systemu rachunkowości oraz usystematyzowanie wiedzy na temat różnić między rachunkowością kreatywną a oszustwem księgowym. Postawiona hipoteza główna brzmi, że rachunkowość kreatywna nie jest pojęciem tożsamym z oszustwem księgowym. W ramach prowadzonych analiz oraz krytycznego przeglądu literaturowego dokonano klasyfikacji przestępstw gospodarczych ze szczególnym określeniem skali, częstotliwości występowania i skutków gospodarczych fałszowania danych sprawozdawczych. Przedstawiono wybrane techniki manipulowania i oszustw, jak również zaprezentowano metody i modele ich wykrywania: technikę czerwonych flag, model Benforda oraz model Beneisha, którego skuteczność w polskich realiach gospodarczych zweryfikowany na próbie wybranych spółek notowanych na GPW w Warszawie. W książce przedstawiono także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na grupie księgowych i biegłych rewidentów. W ramach badań ankietowych sprawdzono, jak jest rozumiane pojęcie kreatywnej rachunkowości, jak również próbowano zbadać skalę dokonywanych manipulacji finansowo-księgowych.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
18
Boss Monster: Krypta Złoczyńców - dodatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boss Monster: Krypta Złoczyńców - dodatek
Muduko
Dostępny
33 szt.

Krypta stanęła otworem i świat gry Boss Monster już nigdy nie będzie taki sam!To rozszerzenie zawiera prawdziwy skarbiec, pełen najróżniejszych niespodzianek dla każdego gracza!Zadbaj o zbalansowaną grę i jednocześnie stwórz niezliczone kombinacje podczas rozgrywki. Wkrocz do Krypty złoczyńców i zostań najpotężniejszym bossem!Ulepsz swoje podziemia wynajmując jednego z 15 zupełnie nowych minibossów!Zdobywaj monety, aby odblokowywać niespotkane moce z 25 nowymi komnatamiRozwijaj rozgrywki na 5-6 osób dzięki nowym kartom do Twardego lądowaniaNowi bossowie, czary i wiele więcej! Z Kryptą złoczyńców możesz połączyć swoje zestawy gry Boss Monster, poczynając od pierwszego wydania, na Powstaniu minibossów kończąc.Zawartość opakowania:64 karty2 formatki z żetonami (32 żetony)Instrukcja

23,12 zł
19,99 zł

Rabat 13,5%
oszczędzasz 3,13 zł

5 osób kupiło
19
Smerf Doktor. Tom 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerf Doktor. Tom 18
Dostępny
23 szt.

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów. Papa Smerf to nie tylko przywódca wioski i wielki czarodziej – zajmuje się też leczeniem swoich podopiecznych. Jest jednak tak zajęty, że pewien Smerf postanawia go wyręczyć w tych ostatnich obowiązkach i sam siebie mianuje Doktorem. Gdy Papa się o tym dowiaduje, ze zdenerwowania sam zapada na poważną chorobę. Czy Doktor naprawdę potrafi leczyć, czy jest zwykłym szarlatanem? Sytuacja robi się jeszcze poważniejsza, gdy inne Smerfy też zaczynają na własną rękę stosować dziwne i podejrzane metody terapii. Czy ktoś zdoła zapanować nad medycznym szaleństwem Smerfów? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
20
Krótkie wprowadzenie. Neuronauka poznawcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie wprowadzenie. Neuronauka poznawcza
Dostępny
12 szt.

„> Krótkie wprowadzenie” – ? książki, które zmieniają sposób myślenia! Książka dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak działa ludzki mózg. Zawiera zarys podstawowej wiedzy na temat neuronauki poznawczej: dziedziny, która w ostatnich latach ma ogromny wpływ nie tylko na wiele gałęzi nauki, lecz także na to, jak zwykli ludzie postrzegają umysł i jego działanie. Autor, przedstawiając wyniki badań obrazowych mózgu, rozprawia się z podstawowymi nieporozumieniami z nimi związanymi, a także zapoznaje czytelnika z problematyką ludzkiego poznania. Omawia percepcję, uwagę, pamięć, rozumowanie, podejmowanie decyzji, kontrolę poznawczą i działanie. Zastanawia się również nad perspektywą najbliższych odkryć i badań w neuronauce. Interdyscyplinarna seria „Krótkie wprowadzenie” piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie. Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje. Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

5 osób kupiło
21
Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 1. Zakazany las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 1. Zakazany las
Dostępny
15 szt.

Pierwszy tom nowej serii o Smerfach! Teraz już Smerfetka nie będzie musiała się czuć osamotniona w męskim towarzystwie, gdyż w baśniowej krainie zaroi się od jej nowych koleżanek. Cykl „Smerfy i Wioska Dziewczyn” luźno nawiązuje do fabuły najnowszego filmu kinowego o Smerfach. Pewnego dnia Smerfy spotykają w lesie całą gromadę dziewczyn! Gdy okazuje się, że mieszkają one we własnej wiosce rządzonej przez mądrą czarodziejkę Wierzbę, chłopcy coraz częściej odwiedzają wesołe sąsiadki. Tak rozpoczynają się zupełnie nowe przygody Smerfów. Zawiąże się wiele przyjaźni, bohaterowie poznają ziejące ogniem smoki, będą walczyć ze straszliwymi wryczołkami i uciekać przed mięsożernymi roślinami. Przede wszystkim jednak chłopcy zrozumieją, że dziewczyny w niczym im nie ustępują – nawet w bohaterskich czynach! Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
22
Wzgórze wisielców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzgórze wisielców
Dostępny
118 szt.

Gálgahraun, ponure lawowisko na obrzeżach Rejkiawiku. Niegdyś miejsce egzekucji, dziś – atrakcja turystyczna. Aż do tego poranka, kiedy znaleziono tam wiszącego mężczyznę. Gwóźdź wbity w jego klatkę piersiową dowodzi, że to nie było samobójstwo, choć z przyczepionej nim wiadomości został tylko skrawek papieru. Gdy policja udaje się do mieszkania mężczyzny, okazuje się, że sprawa zamordowanego to nie jedyna zagadka, jaką mają do rozwiązania: w środku został czteroletni chłopiec. Wygląda na to, że nie ma żadnego związku z ofiarą, ale jego rysunki wskazują na to, że był świadkiem czegoś strasznego. Detektyw Huldar rozpoczyna polowanie na zabójcę, a psycholog dziecięca Freya szuka rodziców chłopca. Kolejne elementy powoli tworzą mroczną układankę: historię przemocy, przywilejów i zemsty. „Czuły portret codziennych ludzkich problemów i frapująca tajemnica czynią tę powieść szczególnie udanym thrillerem. Ekscytujący, zręcznie skonstruowany i napisany kryminał, który porusza najbardziej palące współczesne problemy.” „Frettabladid” „Makabrycznością często przypomina Stephena Kinga. Islandzkie długie ciemne noce są najbardziej przerażające w klimatycznych thrillerach Sigurðardóttir.” „Financial Times”

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

4 osoby kupiły
23
I była miłość w getcie, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I była miłość w getcie, wydanie 4
Dostępny
142 szt.

Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego zrobisz wszystko, a on dla ciebie. I to jest miłość” – pisał Marek Edelman, jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim. W rozmowie z Paulą Sawicką przywołuje najintymniejsze chwile z życia swoich przyjaciół, znajomych, niekiedy zupełnie obcych ludzi. Wypływa z nich uniwersalne przesłanie: to uczucie pokonuje wszystko, pozwala na szczęście, wyzwala od strachu, także przed śmiercią. I była miłość w getcie, historia opowiedziana prosto i bez patosu, w przejmujący sposób dotyka jądra człowieczeństwa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
24
Spotkajmy się zanim przyjdzie zima - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkajmy się zanim przyjdzie zima
Dostępny
53 szt.

Miłość rzadko kiedy bywa łatwa i prosta. Szczególnie miłość w czasie Powstania Styczniowego. W bitwie pod Żyrzynem Polacy zdobywają transport rosyjskich rubli. Żołnierz Jan Młynarski zachowuje jedną złotą monetę, by podzielić ją na połówki – jedną dla siebie, drugą dla ukochanej Oleńki Zaporewicz, z którą rozdzieliła go wojna. Tak zaczyna się podróż kawałków złota przez czas i przestrzeń. Lwów w XIX wieku, Syberia, literacka Warszawa i artystyczny Paryż z przełomu wieków. Rozdzielone połówki monety przechodzą przez trzy pokolenia kobiet i mężczyzn z rodów Zaporewicz i Młynarskich. Schowane po kieszeniach lub dumnie prezentowane w medalionach, wraz z kolejnymi właścicielami są świadkami rewolucji bolszewickiej w Rosji, Wielkiej Wojny, odzyskania niepodległości Polski, narodzin faszyzmu w Niemczech i hitlerowskiej okupacji podczas II wojny światowej. Czy połówki monety się kiedyś spotkają? Czy dalecy potomkowie Oleńki i Jana wreszcie odnajdą zagubioną w powstaniu miłość? I co ma wspólnego z carskim złotem współczesna już historia Moniki Wilczyńskiej, która nie pamięta niczego, co wydarzyło się w jej życiu przed 1994 rokiem? Zbigniew Zborowski (ur. 1966) – autor sag historycznych (Trzy odbicia w lustrze, Pąki lodowych róż), kryminałów (Skaza, Kręgi, Głos przeszłości) i thrillera science fiction (Nowy drapieżnik). Przez wiele lat był reporterem – zbierając materiały do reportaży, zjeździł całą Polskę i kawałek świata, poznał wielu niezwykłych ludzi i ich historie. Często pracował jako dziennikarz pod przykrywką, wchodząc do hermetycznych środowisk i poznając panujące w nich zwyczaje. Te spotkania i sporządzone przy ich okazji notatki stanowią teraz bezcenne archiwum, z którego korzysta, przygotowując się do napisania każdej kolejnej książki. Wraz z rodziną mieszka w Warszawie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
25
Strażak Sam. Quad policyjny z figurką Malcolma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Strażak Sam. Quad policyjny z figurką Malcolma
Simba Toys
Dostępny
1 szt.

Kolekcja figurek, pojazdów i budynków z bajki „Strażak Sam” powstała z myślą o dzieciach, które chętnie oglądają przygody dzielnego strażaka i z radością odtwarzają sceny lub tworzą nowe przygody, wcielając się w role ukochanych bohaterów. Nieustraszony Strażak Sam i jego drużyna znowu ruszają do akcji! W miasteczku Pontypandy pojawia się nowa postać – policjant Malcolm Williams. On i strażacy wezmą udział w wielu wspólnych akcjach ratunkowych. Malcolm, jak na policjanta przystało, będzie też tropił przestępców, którzy zakłócą spokój mieszkańców. Policjant Malcolm może błyskawicznie odpowiedzieć na wezwanie swoim policyjnym quadem! Biały quad z niebiesko-żółtymi refleksami posiada otwieraną skrzynkę na narzędzia. W zestawie występuje także figurka policjanta z ruchomymi kończynami. Idealna propozycja dla miłośników bajki o dzielnym strażaku Samie. Długość pojazdu: ok. 11.0 cm Wymiary opakowania: 12.0 x 16.0 x 11.0 cm

61,80 zł
43,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,54 zł

3 osoby kupiły
26
Jaśminowa saga. Tom 2. Czas gniewu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaśminowa saga. Tom 2. Czas gniewu
Dostępny
78 szt.

Drugi tom epickiej „Jaśminowej sagi” autorstwa Anny Sakowicz – Czas gniewu, rozpoczyna się we wrześniu 1939, gdy w Gdańsku rozbrzmiewają pierwsze grzmoty wojennej burzy. Wszystko się zmienia – mężczyźni idą na front, a kobiety, które pozostały w domach, również muszą walczyć – o przetrwanie i zachowanie dawnego życia w nowej, strasznej rzeczywistości, w czasie gniewu. Wolne Miasto Gdańsk staje się znów niemieckie, a jest to tylko kolejny z wielu zwrotów jego burzliwych losów. Okres wojenny jest częścią powieści – autorka w drugim tomie sagi, snuje losy bohaterów dalej, ponad dwadzieścia lat poza wojnę i oplata je wokół zniszczonego, i z trudem odbudowanego Gdańska. Rodzą się nowe dzieci by zająć miejsce tych, którzy zginęli podczas wojny, odnajdują się zaginieni, a żywi plotą życie dalej, w komunistycznej rzeczywistości. Książka kończy się w 1968, przed kolejną z burz, marcowymi protestami, które zapoczątkują ciąg epokowych wydarzeń rozgrywanych w Gdańsku. Kolejny tom w przygotowaniu.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
27
Cyferkowa układanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferkowa układanka
Trefl
Dostępny
33 szt.

Drewniane cyferki z tekturowymi podkładkami z grubej, bezpiecznej tektury. Na każdym puzzlu znajduje się grafika z ilością warzyw lub owoców odpowiadająca danej cyferce. Ucz się jak napisać daną cyfrę – namalowane strzałki wskażą Ci kolejność oraz kierunek. Poznaj kolory i nazwij je – daj się ponieść wyobraźni! Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

3 osoby kupiły
28
Smerf Reporter. Tom 22 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerf Reporter. Tom 22
Dostępny
17 szt.

Smerf Reporter to pierwszy od lat album komiksowy o Smerfach na polskim rynku! Pewien dociekliwy Smerf dochodzi do wniosku, że wszyscy wokół są zdecydowanie niedoinformowani. Nie wiedzą nawet, co dzieje się pod ich własnym nosem, czyli w wiosce Smerfów! Prosi więc Papę Smerfa o zgodę na wydawanie miejscowego biuletynu. Początkowo bieżące wiadomości spisuje na kartce, którą wywiesza na słupie ogłoszeniowym, ale to z czasem przestaje mu wystarczać. A może by tak stworzyć smerfną gazetę?... Czy dzięki temu życie naprawdę stanie się prostsze? Oto prawdziwa historia Smerfa Reportera! Smerfy podbijają serca telewidzów od lat i pozostają jednym z najpopularniejszych seriali animowanych dla dzieci. Ale zanim trafiły na mały ekran, cieszyły miliony czytelników jako opowieść komiksowa autorstwa Peyo. Naprawdę ten belgijski rysownik i scenarzysta nazywał się Pierre Culliford, a grupę Smerfów umieścił w jednym z odcinków swojego komiksu Johan et Pirlouit już w 1958 roku! Postaci zabawnych skrzacików tak się spodobały czytelnikom, że Peyo postanowił im poświęcić osobną serię komiksową. I to był strzał w dziesiątkę! Po kilku latach wydawania komiksów o Smerfach Peyo otworzył własne studio filmowe, w którym jego następcy (w tym syn Thierry) tworzą animacje i komiksy o niebieskich stworkach.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
29
Gustaw. Opowieść o Holoubku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gustaw. Opowieść o Holoubku
Dostępny
1141 szt.

Pierwsza po wielu latach biografia Gustawa Holoubka. Dlaczego teraz? Bo ciągle żyje w naszej pamięci. Bo był i nadal jest kimś więcej niż wspaniałym aktorem. Bo teraz – bardziej niż kiedykolwiek – ważna jest jego niezłomna postawa etyczna. Zofia Turowska, biografka m.in. Agnieszki Osieckiej, Janusza Majewskiego i Zofii Nasierowskiej, odkrywa nieznane fakty z życia Gustawa Holoubka, analizuje postawy i losy środowiska, a także określone działania Holoubka w kontekście osobistym i politycznym. Zyskała dostęp do rodzinnych dokumentów i archiwum, które nie są dla nikogo dostępne. Porusza wiele ważnych i nieznanych historii i faktów – dotychczas nieomawianych. Gustaw. Opowieść o Holoubku to znaczące sceny z jego życia, to Gustaw na tle historii, we wspomnieniach rodziny, przyjaciół i kolegów, bardziej codzienny niż pomnikowy: mąż, ojciec, dziadek, mądry, uroczy człowiek, zwyczajnie nadzwyczajny przyjaciel, niezwyczajny kibic, kompan do brydża, pokera, niezwykły opowiadacz dykteryjek. Dżentelmen o magnetycznym głosie i uwodzicielskim spojrzeniu. Człowiek mądrego słowa, riposty, dowcipu. Inteligent. Kreował życie, jakiego pragnie. Patrzył do przodu, nie za siebie. To, o czym myślał, pisał, mówił, jest w tej książce najważniejsze i ciągle aktualne. Ma się wrażenie, że Holoubek wcale nie odszedł...

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
30
Dzieciak u Smerfów. Tom 25 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieciak u Smerfów. Tom 25
Dostępny
19 szt.

W wiosce Smerfów goście nie pojawiają się zbyt często, a ten jest wyjątkowy. Przede wszystkim – wyjątkowo duży. I wyjątkowo trudny. To ludzkie dziecko o – również wyjątkowo – źle dobranym imieniu Miłuś, bo zamiast być sympatycznym wesołym dzieciakiem, zajmuje się dokuczaniem, a nawet krzywdzeniem innych. Marzy o nauczeniu się magii, stąd wizyta w wiosce Smerfów, gdzie Papa ma niemałą wiedzę na temat czarowania. Na szczęście Papa Smerf jest osobą bardzo mądrą, a do tego dobrą i właśnie dobroci użyje, by powstrzymać Miłusia przed sprowadzeniem do wioski złego czarownika Gargamela. Niebieskie stworki podbijają serca telewidzów od lat i pozostają jednym z najpopularniejszych seriali animowanych dla dzieci. Ale zanim trafiły na mały ekran, cieszyły miliony czytelników jako opowieść komiksowa autorstwa Peyo. Naprawdę ten belgijski rysownik i scenarzysta nazywał się Pierre Culliford (1928–1992), a grupę Smerfów umieścił w jednym z odcinków swojego komiksu Johan et Pirlouit w 1958 r. Postaci zabawnych skrzacików tak się spodobały czytelnikom, że Peyo postanowił im poświęcić osobną serię komiksową. I to był strzał w dziesiątkę! Po kilku latach wydawania komiksów o Smerfach Peyo otworzył własne studio filmowe, w którym jego następcy (w tym syn Thierry) tworzą animacje i komiksy o niebieskich stworkach do dziś, także na potrzeby kina.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
31
Kieślowski. Od Bez końca do końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieślowski. Od Bez końca do końca
Dostępny
66 szt.

Książka, która wyrosła z niedosytu. Jej bohaterowie to jeden z najwybitniejszych, rozpoznawalnych na całym świecie polskich reżyserów filmowych – Krzysztof Kieślowski – i jego przyjaciel, najbliższy współpracownik oraz autor scenariuszy do najgłośniejszych filmów – adwokat Krzysztof Piesiewicz. Już ich pierwsze spotkanie nosi znamiona legendy – zostało zaaranżowane przez wybitną polską reportażystkę Hannę Krall. Spotkanie twórców okazało się przełomowe dla każdego z nich – dzięki niemu kino Kieślowskiego obrało nowy kierunek, a Piesiewicz obok czynnego trwania na urzędzie adwokata stał się wybitnym scenarzystą filmowym. W rozmowie z Mikołajem Jazdonem Piesiewicz przybliża prywatną sylwetkę reżysera i ujawnia szczegółowe okoliczności powstania scenariuszy jego najwybitniejszych filmów. Opowiada o przyjacielu przez pryzmat jego filmowej biografii i wspólnych prac nad scenariuszami. Kreśli rozległe społeczne tło, przywołuje polityczne i historyczne konteksty interpretacyjne, tłumaczy, co i jak wpłynęło na ostateczny filmowy kształt Dekalogu i innych filmowych arcydzieł, które do dziś okazują się w swojej wymowie uniwersalne i aktualne dla widzów na całym świecie. Relacja Krzysztofa Piesiewicza to również fascynująca historia wzajemnego przenikania się opresyjnej rzeczywistości stanu wojennego, artystycznej warstwy fabularnej i niepowtarzalnych momentów pracy w zawodzie adwokata, którą mecenas traktował jak misję i źródło inspiracji scenariuszowych jednocześnie. Mówi również o filmach, które w planach miał reżyser i o tych, na które pomysły zostały utrącone w zarodku przez cenzurę. Tłumaczy warstwę symboliczną, rozbiera filmy na poszczególne sceny i ujęcia, koryguje wypaczenia interpretacyjne. Jest to również dyskusja o wartościach, etyce, meandrach historii i o tym, jak kinowy scenariusz potrafi niespodziewanie zrealizować się w rzeczywistości. To także bezcenna opowieść o niepowtarzalnej przyjaźni artystów o skrajnej wrażliwości, których zbliżyły do siebie pozorny przypadek i trudna historia. Unikalna, intymna i niezwykle ważna rozmowa, która będzie skarbnicą wiedzy dla filmowców, scenarzystów, miłośników kina Krzysztofa Kieślowskiego i dla wszystkich, którzy wysoko cenią sobie dwa słowa: „nie wiem”, a pytania każdego dnia mnożą – bez końca. Książka zawiera również fotografie pochodzące z prywatnych archiwów i planów filmowych.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

3 osoby kupiły
32
Mapa kieszonkowa - Szklarska Poręba w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa kieszonkowa - Szklarska Poręba w.2020
Dostępny
2 szt.

Wodoodprona mapa kieszonkowa Szklarskiej Poręby i okolic z zaznaczonymi szlakami turystycznymi pieszymi i rowerowymi. Dodatkowo na mapie umieszczono opis wybranych atrakcji turystycznych wraz ze zdjęciami.Skala: 1:70 000 (okolice), 1:10 000 (plany miasta)Wydanie 2, 2020Format: 34x48 cm

9,05 zł
6,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 2,06 zł

2 osoby kupiły
33
Teczka z gumką Pap A4 Satin Gold 3 Int - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
34
Ćwiczenia w pisaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia w pisaniu
Dostępny
8 szt.

Ćwiczenia w pisaniu zostały opracowane przez Wiesławę Żabę-Żabińską, autorkę programów wychowania przedszkolnego, kart pracy, książek i podręczników dla dzieci w wieku przedszkolnym.Ćwiczenia zawarte w publikacji mają przygotować dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia.Wszystkie zadania usprawniają małą motorykę, przygotowując rękę do nauki pisania.

24,00 zł
2 osoby kupiły
35
Solidarność znaczy więź. AD 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solidarność znaczy więź. AD 2020
Dostępny
12 szt.

W 40. rocznicę narodzin ruchu Solidarności otrzymujemy książkę, której autor – świadek i uczestnik ówczesnych wypadków, a jednocześnie filozof od lat zajmujący się badaniem etycznych fundamentów wspólnoty politycznej ‒ przedstawia syntezę swoich refleksji nad ideą, która torowała drogę wydarzeniom wyznaczającym kształt dzisiejszej Polski – począwszy od pielgrzymki Jana Pawła II w 1979 roku, poprzez karnawał „pierwszej Solidarności”, bolesne doświadczenia stanu wojennego, aż po oczekiwania i rozczarowania związane z odzyskaną wolnością oraz budową III Rzeczypospolitej. Zebrane w książce eseje w jednej spójnej, choć wielowątkowej filozoficznej opowieści ujmują to, co wydarzyło się w Polsce, a czego Solidarność jest symbolem i niespełnionym ideałem. Pomagają także lepiej zrozumieć podziały i konflikty, które dewastują dziś naszą wspólnotę. „Mam nadzieję – pisze autor w Słowie wstępnym – że rozważania przedstawione w tej książce znajdą rezonans wśród tych czytelników, którzy niosą w pamięci wydarzenia ostatnich czterech dekad i którzy – na podstawie własnych doświadczeń – będą mogli zweryfikować trafność moich analiz i wniosków. Chciałbym, żeby dały one do myślenia także ludziom młodszym, szczególnie tym, którzy wynieśli z domu etos solidarności i w dzisiejszych niełatwych czasach – przejmując pałeczkę od swoich rodziców – starają się wcielać go w życie. Pragnę również, aby były znakiem nadziei, że nad losami naszej wspólnoty nie ciąży żadne fatum, lecz nawet w obliczu największych wyzwań i zagrożeń jej losy pozostają przede wszystkim w naszych własnych rękach”.

48,00 zł
35,52 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,48 zł

2 osoby kupiły
36
Masza i niedźwiedź. Zadania na medal 3 Pracowity miś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i niedźwiedź. Zadania na medal 3 Pracowity miś
Dostępny
11 szt.

Seria książek z mnóstwem zadań i wyjątkowymi medalami! Medale można przymocować do plecaka, kieszonki lub innej ulubionej rzeczy. Psotna Masza i spokojny Niedźwiedź to przyjaciele, którzy nie muszą wychodzić z domu, żeby przeżyć niezwykłe przygody. W książkach znajdują się zadania, dzięki którym można sprawdzić jakie talenty łączą czytelnika z Maszą i Niedźwiedziem. Zapraszamy do zabawy z sympatycznymi bohaterami!

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
37
Teczka z gumką Pap A4 Satin Gold 1 Int - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
38
Przygody jeża Szymona, wiosna-lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody jeża Szymona, wiosna-lato
Dostępny
71 szt.

Do lasu jeża Szymona przyszła wiosna. Wielu przyjaciół przebudziło się z zimowego snu. Jak miło spotkać ich po długiej zimie! A czyje to czarne oczka błyskają w trawie? „– My się jeszcze nie znamy! – mówi jeż Szymon, ale nie zdążą sprawdzić, kto to, bo już mama zabiera go na spacer na łąkę. Teraz jest tu zielono i kolorowo od kwiatów. – Jak tu pięknie! – zachwyca się Szymon. – To taka jest wiosna! Latem, z powodu upału jeże nie mogą zasnąć. Dla ochłody idą nad leśne jezioro – a tam jest wesoło i głośno – dzieci mają wakacje. – Wakacje? Co to takiego? – nie rozumie jeżyk, ale czuje, że to coś bardzo przyjemnego”. Zapraszamy Was na wiosenno-letni spacer z małym Szymonem jego mamą.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
39
Strażak Sam. Zestaw 3 figurek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Zestaw 3 figurek
Simba Toys
Dostępny
164 szt.

Figurki z bajki „Strażak Sam” z pewnością będą stanowiły idealne uzupełnienie dla pozostałych zabawek z serii inspirowanej tą animacją. Bajka opowiada o przygodach dzielnego strażaka Sama, który wraz z przyjaciółmi dba o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców fikcyjnego miasteczka, Pontypandii. W zestawie znajdują się figurki Malcoma, Normana i Jamesa, o ruchomych głowach, ramionach i nogach. Charakterystyka: • wysoka jakość wykonania, • realistyczne odwzorowanie postaci, • zabawka spomaga rozwój wyobraźni. Wysokość figurek: ok. 7.5 cm Wymiary opakowania: 15.0 x 3.0 x 18.0 cm

44,43 zł
39,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,44 zł

2 osoby kupiły
40
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Classic romance - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. Classic romance
Clementoni, 500 elementów
Dostępny
150 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection Clementoni: elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm Wymiary opakowania: 34.4 x 25.4 x 4.6 cm

20,44 zł
17,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,45 zł

1 osoba kupiła
41
Zestaw balonów ze złotym sercem i konfetti 30-46cm, mix kolorów (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw balonów ze złotym sercem i konfetti 30-46cm, mix kolorów (10 sz...
MK TRADE, 10 sztuk
Dostępny
31 szt.

Bogaty zestaw 10 balonów to niezastąpiony element dekoracji na przyjęcie lub z okazji ważnego święta! Komplet składa się z: • jednego foliowego serca – 46.0 cm, • 3 lateksowych, transparentnych balonów z konfetti – 30.0 cm, • 3 lateksowych, białych balonów – 30.0 cm, • 3 lateksowych, kolorowych balonów – 30.0 cm, • tasiemki. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

10,99 zł
1 osoba kupiła
42
Malarstwo Muzeów Watykańskich/ The paintings of the Vatican Museums - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
130,00 zł
96,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 33,80 zł

1 osoba kupiła
43
Strażak Sam. Motor policyjny z figurką Malcolma i akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Strażak Sam. Motor policyjny z figurką Malcolma i akcesoriami
Simba Toys
Dostępny
12 szt.

Kolekcja figurek, pojazdów i budynków z bajki „Strażak Sam” powstała z myślą o dzieciach, które chętnie oglądają przygody dzielnego strażaka i z radością odtwarzają sceny lub tworzą nowe przygody, wcielając się w role ukochanych bohaterów. Nieustraszony Strażak Sam i jego drużyna znowu ruszają do akcji! W miasteczku Pontypandy pojawia się nowa postać – policjant Malcolm Williams. On i strażacy wezmą udział w wielu wspólnych akcjach ratunkowych. Malcolm, jak na policjanta przystało, będzie też tropił przestępców, którzy zakłócą spokój mieszkańców. Policjant Malcolm może błyskawicznie odpowiedzieć na wezwanie swoim policyjnym motocyklem! W zestawie: • biały motor z niebiesko-żółtymi refleksami, • figurka policjanta z ruchomymi kończynami • akcesoria. Zestaw dla miłośników bajki o dzielnym strażaku Samie. Długość pojazdu: ok. 9.5 cm Wymiary opakowania: 12.0 x 16.0 x 8.0 cm

52,99 zł
38,15 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,84 zł

2 osoby kupiły
44
Przejścia Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przejścia Audiobook
Eneteia
Dostępny
1 szt.

Ostrożnie wybieraj chwile zaczyna swoją archetypową opowieść Autor, a kończy tak wiele dni (...) jeden sen.Kto odważny i zna moc myśli, serca i ducha wędrującego ponad wiekami, ma szansę przejść drogę znaczoną przez Irka Kaczmarczyka słowami. Może doznać wzruszeń, olśnień i zadziwień. Przy wielu słowach warto przystanąć: tam gdzie nie ma już nikogo, tyle już było końców świata, życie mnie już objęło, póki żyją słowa, módl się przed nami, nieobecni w sobie.Przejście od chaosu do życia trwało miliony lat. Przejścia od życia do śmierci są mgnieniami chwili, od dobra do zła są codziennością, a od zła do dobra wieczną drogą. Oto najkrótszy maraton o życiu, o przejściach i o tym, gdy staniesz pomiędzy. Poeta jest świadkiem tej drogi.Zenon Waldemar Dudek* * *Znam wielu poetów. I tylko jednego psychoterapeutę. Który też jest poetą. W wierszach Ireneusza Kaczmarczyka toczy się rozmowa, z sobą, z Innym, ze światem. Wszyscy są tu po przejściach, jednostka i zbiorowość. Ta dialogiczność to też rodzaj tytułowego przejścia w innym znaczeniu, w znaczeniu prześwitu, łącznika dającego choćby niewielkie szanse na zachowanie człowieczeństwa w rzeczywistości, która jaka jest (nie) każdy widzi.Bohdan Zadura

39,00 zł
13,65 zł

Rabat 65,0%
oszczędzasz 25,35 zł

1 osoba kupiła
45
Siedem słów Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem słów Maryi
Dostępny
17 szt.

Jak usłyszeć prawdziwy głos Boga? Gdzie mogę spotkać anioła? Jaka modlitwa sprawia, że niemożliwe staje się możliwe? Maryja uczy nas, jak żyć z Bogiem tu i teraz. Pokazuje, jak nieustannie doświadczać Jego łaski niezależnie od cierpienia, zranień, lęków i niepewności. „Powierzmy Jezusowi wszystkie nasze nałogi, choroby, problemy i jak Maryja trwajmy u stóp krzyża, szczególnie wtedy, kiedy będzie nam ciężko. Niech Ona uczy nas takiego pokornego naśladowania Jezusa, wierności bez względu na wszystko, byśmy stali się Jego uczniami, pokornymi sługami Boga”. – o. Józef Witko (fragment książki) o. Pacyfik Iwaszko OFM, o. Teodor Knapczyk OFM, o. Józef Witko OFM – franciszkanie związani na co dzień z Sekretariatem Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. Od wielu lat głoszą rekolekcje oraz posługują modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
46
Odmieniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmieniec
Dostępny
205 szt.

O inności i geniuszu. O sztuce i kreacji. O wiejskich korzeniach i światowej sławie. Życie Bolesława Biegasa, polskiego artysty, który urodził się pod koniec XIX wieku w małej podciechanowskiej wsi, potoczyło się jak z hollywoodzkiego filmu. Drogą nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, z niedożywionego pastuszka-sieroty o ponadprzeciętnym talencie plastycznym, staje się poster child polskiej myśli postępowej. Nie boi się eksperymentów ani porażek, bo napędza go wewnętrzny przymus tworzenia. To jego swoista strategia przetrwania. Radykalny w sztuce, ale nieśmiały i rozmarzony w życiu. Raz nazywany geniuszem, a raz półgłówkiem. Flirtuje niebezpiecznie z kiczem i patosem. Wikła w układy z konsekwencjami. W nowej powieści Natalii Fiedorczuk opartej na motywach z życia Bolesława Biegasa wchodzimy w świat odszczepieńca, którego się wielbi albo nim pogardza. Człowieka, który oddaje siebie, by później jeszcze więcej zabrać. Geniusza, który widzi wyraźniej, czuje bardziej i żyje intensywniej.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
47
Maluszek poznaje. Dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszek poznaje. Dźwięki
Dostępny
3 szt.

Nowa seria twardostronicowych książeczek dla najmłodszych czytelników. W każdej z nich dzieci znajdą, dobrane tematycznie, piękne portrety zwierząt, przedmiotów, roślin, pojazdów czy innych elementów z naszego otoczenia. Idealne książeczki na pierwsze samodzielne poznawanie świata.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
48
Puzzle mini 54 elementów. Dzień z przyjaciółmi, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementów. Dzień z przyjaciółmi, mix wzorów
Trefl, 54
Dostępny
25 szt.

Układanki dla najmłodszych w małych, wygodnych pudełeczkach, które swobodnie zmieszczą się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Układanka to obrazek złożony z 20 elementów. To właśnie kolorowa grafika i możliwość tworzenia sprawiają, że układanie puzzli to dla dzieci wiele radości. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 22.0 x 16.0 cm Rozmiar opakowania: 10.8 x 7.8 x 4.1 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
49
Evi. Lalka brokatowa syrenka, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka brokatowa syrenka, mix kolorów
Simba Toys
Dostępny
44 szt.

Laleczka Evi jako syrenka, której płetwa błyszczy po potrząśnięciu, zawarte w niej połyskujące drobinki mienią się kolorami. Wysokość lalki: 14.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

20,99 zł
18,99 zł

Rabat 9,5%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
50
Dinozaury. 100 ciekawych pytań i odpowiedzi. Karty kwizowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury. 100 ciekawych pytań i odpowiedzi. Karty kwizowe
Dostępny
1 szt.

Do czego służył "żagiel" na grzbiecie spinozaura? Ile lat średnio żyły tyranozaury? 50 kolorowych kart kwizowych z obrazkami , zawierających 100 pytań dotyczących dinozaurów. Jeśli chcesz poznać prawidłową odpowiedź, po prostu odwróć kartę! Zebrane w estetycznym i trwałym metalowym pudełku karty kwizowe zapewnią dzieciom 8-12-letnim znakomitą zabawę na deszczowe dni lub towarzyskie spotkania dziecięce. Trwałe opakowanie gwarantuje bezpieczne przechowywanie kart. Na awersie znajduje się ilustracja z pytaniem kwizowym i ilustracją, a rewers to odpowiedź. Karty zapewniają nie tylko dobrą zabawę, ale i wzbogacanie wiedzy. W serii również `Dzieci zwierząt`.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
51
Świnka Peppa. Zadania na medal 1 Domowe zabawy Peppy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Zadania na medal 1 Domowe zabawy Peppy
Dostępny
35 szt.

Seria książek z mnóstwem zadań i wyjątkowymi medalami! Medale można przymocować do plecaka, kieszonki lub innej ulubionej rzeczy. Świnka Peppa z przyjaciółmi nie muszą wychodzić z domu, żeby przeżyć niezwykłe przygody. W książkach znajdują się zadania, dzięki którym można sprawdzić jakie talenty łączą czytelnika z Peppą. Zapraszamy do zabawy z sympatycznymi bohaterami!

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
52
Ogólne postępowanie administracyjne jurysdykcyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogólne postępowanie administracyjne jurysdykcyjne
Dostępny
31 szt.

W podręczniku kompleksowo przedstawiono zagadnienia dotyczące problematyki postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego ogólnego, m.in.: • katalog podmiotów biorących udział w postępowaniu w zróżnicowanych rolach procesowych; • problematykę doręczeń, w tym doręczeń za pomocą środków komunikacji na odległość; • poszczególne etapy postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania dowodowego; • rozstrzygnięcia, które mogą zapaść w jego toku, oraz przysługujące od nich środki zaskarżenia; • wybrane techniczno-prawne aspekty związane z wdrożeniem RODO w działalności organów administracji publicznej regulowanej przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego; Zaprezentowano ponadto problematykę postępowania w trybie skarg i wniosków, postępowania w sprawie wydawania zaświadczeń, zagadnienia związane z europejską współpracą administracyjną oraz zagadnienia nakładania i wymierzania administracyjnych kar pieniężnych. Publikacja zawiera liczne odniesienia do aktualnego orzecznictwa sądowego oraz przejrzyste rozwiązania graficzne ułatwiające zapamiętywanie informacji - tabele, schematy, wykresy i diagramy.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
53
Wiek empatii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiek empatii
Dostępny
42 szt.

Jak głęboko sięgają korzenie ludzkiej życzliwości? Czy w świecie zwierząt odnajdziemy współczucie, empatię i uczciwość?? „Nie wierzcie tym, którzy mówią, że musimy walczyć o przetrwanie, bo taka jest natura. Wiele zwierząt przeżywa nie poprzez eliminowanie innych i przywłaszczanie sobie wszystkich zasobów, lecz poprzez współpracę i dzielenie się. Potrzebna jest więc całkowita rewolucja w tym, jak postrzegamy naturę ludzką. Zbyt wielu ekonomistów i polityków modeluje społeczeństwo ludzkie jako wieczną walkę, jaka ich zdaniem występuje w przyrodzie, a która jest tak naprawdę czczym wymysłem. Zachowują się jak magik, który najpierw podrzuca swoje założenia ideologiczne do kapelusza natury, aby następnie wyciągnąć je triumfalnie za uszy, demonstrując nam, jak bardzo świat przyrody zgadza się z ich poglądami. To sztuczka, na którą zbyt długo dawaliśmy się złapać. Jest jasne, że w świecie występuje konkurencja, jednak ludzie nie mogą żyć, jeśli ograniczą się tylko do niej”. – Frans de Waal „Frans de Waal, pionier badań nad naczelnymi, odnajduje w szympansach jaśniejszą stronę naszego gatunku, zwłaszcza naszą zdolność do empatii. W ciągu lat prowadzenia badań zgromadził imponujący zasób dowodów na to, że nasza zdolność do identyfikowania się z innymi – co pozwala na współczucie i życzliwość – ma głębokie korzenie ewolucyjne”. – „The Wall Street Journal” „To znakomita książka, celebrująca lepszą stronę naszej natury”. – „Kirkus”

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
54
List Apostolski ojcowskim sercem wraz z dekretem o odpustach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List Apostolski ojcowskim sercem wraz z dekretem o odpustach
Dostępny
4 szt.

Święty Józefie, moc twej modlitwy sprawia, że najtrudniejsze sprawy tobie powierzone stają się łatwymi do rozwiązania. Błagamy cię więc, wejrzyj na nasze obecne potrzeby, przybądź nam z pomocą, pociesz w naszych zmartwieniach, obawach i bólach. Oddal od nas niebezpieczeństwa nam grożące, weź pod swą opiekę nasze życie, nasz dom i wszystko, co twojej przemożnej opiece polecamy. Okaż nam, święty Józefie, jak dobry jesteś dla tych, którzy pragną pozostać na zawsze twoimi wiernymi sługami. Święty Józefie, Ojcze i Opiekunie naszej rodziny, przyczyń się za nami.

6,05 zł
5,99 zł

Rabat 1,0%
oszczędzasz 0,06 zł

1 osoba kupiła
55
Puzzle 20el MiniMaxi Bohaterski strażak Sam Trefl 21112 / 21113 / 21114 / 21115 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 20el MiniMaxi Bohaterski strażak Sam Trefl 21112 / 21113 / 2111...
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Układanki dla najmłodszych w małych, wygodnych pudełeczkach, które swobodnie zmieszczą się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Każda układanka to inny obrazek, złożony z 20 elementów. Katalog wzorów jest doskonałym pomysłem na upominek dla rodzeństwa - każdy otrzyma swoją własną, kolorową układankę. Urozmaiceniem zabawy będzie układanie puzzli na czas, porównanie obrazków, szukanie podobieństw i różnic. To właśnie kolorowa grafika i możliwość tworzenia sprawiają, że układanie puzzli to dla dzieci wiele radości. Wymiary obrazka: 220 x 160 mm Wymiary opakowania: 108 x 78 x 41 mm Wiek: 3+

3,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
56
Kresowa Atlantyda. Tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom II
Dostępny
24 szt.

Drugi tom opowieści o 200 miastach i miasteczkach kresowych. Uzdrowiska i letniska kresowe: Truskawiec, Jaremcze, Worochta, Skole, Morszyn. W książce zamieszczono 240 unikalnych fotografii, a indeks zawiera prawie 1100 nazwisk. „Książka niniejsza jest wyprawą do świata polskich uzdrowisk, letnisk i zimowisk kresowych, do krainy, która po stracie tych ziem przez Polskę, pogrążyła się niczym mityczna Atlantyda w odmętach zapomnienia. Dzięki niej udało się jednak wydobyć z kompletnego zapomnienia wiele fascynujących wydarzeń, zadziwiających biografii, wygasłych już w świadomości obecnych pokoleń legend i mitów.” (fragment „Wstępu”)

74,00 zł
53,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,72 zł

1 osoba kupiła
57
Mira. Po prostu kobieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mira. Po prostu kobieta
Dostępny
83 szt.

Przejrzyj się w książce jak w lustrze... Powieść Mira. Po prostu kobieta oparta została na wątkach biografii Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Jest to opowieść o kobiecie z krwi i kości, która doznała wielu dobrych i złych rzeczy w swoim długim życiu, kochającej i kochanej, wszechstronnie utalentowanej artystce, nieprawdopodobnie silnej osobowości, znawczyni mody, kolekcjonerce sztuki. Mira jest personifikacją losów kobiet, trudnego dojrzewania do samoświadomości, samoakceptacji, uczenia się, aby żyć na własnych warunkach. Choć to postać historyczna, jest jednocześnie niezwykle współczesna. Książka przedstawia także wciąż trudne zjawiska, których doświadczyła jej bohaterka: przemoc domową, wykorzystywanie młodych kobiet, molestowanie, nagonkę prasy, która nie była niczym innym niż dzisiejszym hejtem. I pokazuje, że można z tego wyjść, powiedzieć nie. Tak jak zrobiła to Mira Zimińska. To także jest przesłaniem tej książki. Ma wspierać, pomagać, inspirować kobiety. Dawać im siłę. Tak jak robiła to Mira.

42,50 zł
29,75 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,75 zł

1 osoba kupiła
58
Teczka z gumką papierowa A4 satin Gold 2, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką papierowa A4 satin Gold 2, mix wzorów
Interdruk, 1
Dostępny
177 szt.

Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
1 osoba kupiła
59
Lornetka mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lornetka mała
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Dzięki tej lornetce każde dziecko poczuje się jak prawdziwy podróżnik i odkrywca. Ten przyrząd wprawdzie wygląda jak zabawka, ale zapewnia dobrą jakość obrazu, która w niczym nie ustępuje tej znanej z „dorosłych” modeli. Jego konstrukcja jest oparta na pryzmatach dachowych, dzięki czemu lornetka jest lekka i kompaktowa. Soczewki są wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego, dlatego obraz jest jasny i kontrastowy, a także pozbawiony odblasków i zniekształceń. Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa nie wyślizguje się z dłoni. Lornetka ma wygodne centralne pokrętło regulacji ostrości. Rozstaw okularów jest regulowany, natomiast gumowe muszle na okularach zapewniają maksymalny komfort prowadzenia obserwacji.

6,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
60
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra. Przyjaciele
Egmont - gry, od 24 miesięcy
Dostępny
95 szt.

Gra dla najmłodszych! Gracze po kolei rzucają kostką ze strzałkami wskazującą żeton zwierzątka domowego, który można zebrać. Zbieramy je do siebie, albo przekazujemy innym graczom – jeśli mają choć jeden żeton danego zwierzątka. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania żetonów, gracze liczą punkty z posiadanych trójek kafelków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

61
Samotni.pl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotni.pl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Joanny trudno nie zauważyć – burza rudych włosów, fioletowy szalik i wojskowe spodnie robią swoje. Kto by przypuszczał, że obok kolekcji rockowych płyt dziewczyna skrywa pudełko z nigdy niewysłanymi listami do mamy? Znak rozpoznawczy Wiktora to znoszony angielski sweter, jedyna pamiątka po matce, która wyjechała za granicę w poszukiwaniu szczęścia. Co może wyniknąć z przypadkowego spotkania tych dwojga młodych ludzi, których łączy tylko – lub aż – tęsknota za najbliższymi? Czy Wiktor odważy się kraść, żeby zdobyć pieniądze dla chorej babci, z którą mieszka? I czy samotność to choroba, którą da się leczyć? Barbara Kosmowska pisze o sprawach smutnych i trudnych z wielką pogodą ducha i optymizmem. „(...) Wydaje mi się, ze jest to jedna z nielicznych powieści dla młodych, która ukazuje świat inny, niż ten, często spotykany w romantycznych młodzieżówkach – świat wyidealizowany i przejaskrawiony, gdzie główni bohaterowie to typowy bad boy i grzeczna dziewczynka z dobrego domu. Samotni.pl wychodzą poza schemat i przedstawiają o wiele więcej, choć tak naprawdę jest to dość lekka i chwytliwa powieść”. Fragment recenzji z bloga Moje Bestsellery „Naprawdę miło jest zagłębić się w tę historię, by zrozumieć, że polscy autorzy powieści dla młodzieży umieją jeszcze oczarować czytelnika, odzwierciedlając codzienne, zwyczajne życie. Brawo!” – kultura.onet.pl

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

62
We Only Die Once, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Only Die Once, CD
Septagon, Massacre Records
Dostępny
10 szt.

1.Demon Divine 2.The Rant [Explicit] 3.How to Kill the Boogeyman 4.We Only Die Once 5.Vendetta [Explicit] 6.Head Held High 7.Gardens of Madness 8.Decision Day [Explicit] 9.Strange Times 10.Ekke Nekkepenn

73,90 zł
62,82 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,08 zł

63
Piękna aż do bólu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna aż do bólu
Dostępny
150 szt.

Kontynuacja bestsellera Idealny jak diabli! Przegrała... Anna Maj straciła wszystko, na czym jej do tej pory zależało. Zgubiła też własną tożsamość. Zniszczona przez Adama stara się uporać z konsekwencjami jego poczynań. Gdy nocne koszmary przybierają na sile, dziewczyna powoli zdaje sobie sprawę z własnych, znacznie bardziej przerażających lęków. I gdy wydaje się, że już gorzej być nie może, za sprawą człowieka, z którym łączą ją więzy krwi, jej serce ponownie pęka, tym razem rozpadając się na milion drobnych kawałków. Maski pękają... Granice się zacierają... Pozostaje tylko gniew i promieniujący ból czegoś, co kiedyś przypominało serce. Tym razem jednak wszystko potoczy się inaczej. Przecież panna Maj doskonale zdaje sobie sprawę, z kim ma do czynienia... Czy aby na pewno? Może i zajrzała pod maskę księcia, ale prawdziwy potwór czai się głęboko pod skórą Adama i nie jest to jedyne zagrożenie. Zegar powoli tyka, odliczając czas do spotkania dwóch pięknych bestii. Walka się rozpocznie, a krew zawrze nie tylko z powodu nienawiści. W tym „bajkowym” świecie, gdzie wszystko się może wydarzyć, tylko jedno jest pewne: Pan A powróci...

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

64
Niespodziewany koniec świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodziewany koniec świata
Dostępny
244 szt.

Powrót do przeszłości zwanej Polska. Staszek, Stefan i Andrzej chodzą razem do szkoły, wagarują, razem się bawią, odkrywają świat, dojrzewają. Obserwują kolejne ważne wydarzenia rozgrywające się na Wybrzeżu. Pierwsze, co ich dotyka, to wyjazdy osób pochodzenia żydowskiego w 68 roku, a zaraz potem masakra w 1970 roku. Potem ich drogi się rozchodzą. Staszek Wyszyński (Prymas) zostaje doradcą pierwszego sekretarz partii i robi karierę polityczną. Stefan Pabich i Andrzej Hętny (Kamerun) żyją beztrosko do czasu, kiedy w 1972 roku Hętny zostaje zatrzymany podczas naklejania ulotek zachęcających do bojkotu wyborów. W areszcie zostaje zgwałcony i zgadza się na współpracę z milicją, aby uniknąć powrotu do celi ze swoimi prześladowcami. Stefan też dostaje wyrok i zakaz wyjazdu z kraju przez kilka lat. Podczas strajków w sierpniu 1980 roku przyjaciele są już po różnych stronach barykady, a kiedy spotykają się w 2020 roku, okazuje się, że ich wybory życiowe zaprowadziły ich w trzy różne strony. Niewykorzystane zwycięstwo Solidarności, rządy PiS-u, wojna polsko-polska, szalejąca pandemia, a w tle zwykłe ludzkie lęki i bezradność wobec uciekającego czasu.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

65
Live In Bulgaria 2020 - Pandemic Survival Show CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Bulgaria 2020 - Pandemic Survival Show CDDVD, CD + DVD
U.D.O., AFM
Dostępny
20 szt.

CD 1 1. Tongue Reaper 2. Make The Move 3. Midnight Mover 4. Wrong Side Of Midnight 5. Metal Machine 6. Independence Day 7. Rose In The Desert 8. Vendetta 9. Rising High 10. Prologue: The Great Unknown 11. In The Darkness 12. I Give As Good As I Get 13. Princess Of The Dawn CD 2 1. Timebomb 2. Drum Solo 3. Bass Solo 4. Hungry And Angry 5. One Heart One Soul 6. Man And Machine 7. Animal House 8. They Want War 9. Metal Heart 10. Fast As Shark 11. Balls To The Wall 12. Outro (Stillness Of Time) DVD 1. Intro 2. Tongue Reaper 3. Make The Move 4. Midnight Mover 5. Wrong Side Of Midnight 6. Metal Machine 7. Independence Day 8. Rose In The Desert 9. Vendetta 10. Rising High 11. Prologue: The Great Unknown 12. In The Darkness 13. I Give As Good As I Get 14. Princess Of The Dawn 15. Timebomb 16. Drum Solo 17. Bass Solo 18. Hungry And Angry 19. One Heart One Soul 20. Man And Machine 21. Animal House 22. They Want War 23. Metal Heart 24. Fast As Shark 25. Balls To The Wall 26. Outro (Stillness Of Time)

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

66
Live In Bulgaria 2020 - Pandemic Survival Show CDBR, CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Bulgaria 2020 - Pandemic Survival Show CDBR, CD + Blu-ray
U.D.O., AFM
Dostępny
20 szt.

Tracklisting: Blu-Ray: 1. Intro 2. Tongue Reaper 3. Make The Move 4. Midnight Mover 5. Wrong Side Of Midnight 6. Metal Machine 7. Independence Day 8. Rose In The Desert 9. Vendetta 10. Rising High 11. Prologue: The Great Unknown 12. In The Darkness 13. I Give As Good As I Get 14. Princess Of The Dawn 15. Timebomb 16. Drum Solo 17. Bass Solo 18. Hungry And Angry 19. One Heart One Soul 20. Man And Machine 21. Animal House 22. They Want War 23. Metal Heart 24. Fast As Shark 25. Balls To The Wall 26. Outro (Stillness Of Time) CD1: 1. Tongue Reaper 2. Make The Move 3. Midnight Mover 4. Wrong Side Of Midnight 5. Metal Machine 6. Independence Day 7. Rose In The Desert 8. Vendetta 9. Rising High 10. Prologue: The Great Unknown 11. In The Darkness 12. I Give As Good As I Get 13. Princess Of The Dawn CD2: 1. Timebomb 2. Drum Solo 3. Bass Solo 4. Hungry And Angry 5. One Heart One Soul 6. Man And Machine 7. Animal House 8. They Want War 9. Metal Heart 10. Fast As Shark 11. Balls To The Wall 12. Outro (Stillness Of Time

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

67
Lekarz w procesie karnym jako gwarant tajemnicy lekarskiej. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekarz w procesie karnym jako gwarant tajemnicy lekarskiej.
Dostępny
2 szt.

Książka omawia problematykę tajemnicy lekarskiej i jej wpływ na prawa i obowiązki procesowe lekarza w trakcie procesu karnego. Zagadnienie to zostało przedstawione z perspektywy depozytariusza tej tajemnicy (lekarza, lekarza dentysty) w zależności od roli, w której występuje on w procesie karnym: jako oskarżony, podejrzany, osoba podejrzana, świadek, w tym świadek anonimowy, biegły, pokrzywdzony, oskarżyciel posiłkowy, oskarżyciel prywatny, podmiot zobowiązany, lekarz wezwany do uczestnictwa w oględzinach i otwarciu zwłok oraz lekarz sądowy. Szczegółowo przedstawiono takie zagadnienia jak: • pojęcie i zakres tajemnicy lekarskiej oraz przesłanki zwolnienia z jej obowiązywania; • tajemnica psychiatryczna na tle tajemnicy lekarskiej; • status i ochrona dokumentacji medycznej w postępowaniu karnym; • obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej przez studentów medycyny; • nowe uprawnienia osób bliskich zmarłego pacjenta do dysponowania tajemnicą lekarską. Autor przedstawił obecne w doktrynie stanowiska dotyczące kwestii spornych i podjął próbę rozstrzygnięcia dylematów, związanych m.in. ze wzajemną relacją tajemnicy lekarskiej i psychiatrycznej, obowiązkiem zachowania tajemnicy przez studentów medycyny, wpływem obowiązku poufności na możliwość sporządzania opinii prywatnych w procesie czy skutecznością uchylenia tajemnicy lekarskiej przez osoby małoletnie i ubezwłasnowolnione.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

68
Nature's Light, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nature's Light, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Once Upon December 2. Four Winds 3. Feather In The Wind 4. Darker Shade Of Black (Instr.) 5. The Twisted Oak 6. Nature’s Light 7. Der letzte Musketier (Instr.) 8. Wish You Were Here 9. Going To The Faire 10. Second Element

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

69
Czerwone fragmenty. Autobiografia procesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone fragmenty. Autobiografia procesu
Dostępny
115 szt.

W marcu 1969 roku zginęła Jane, ciotka Maggie Nelson. Jej ciało znaleziono na cmentarzu, dookoła niego – skrupulatnie ułożone wszystko, co przy sobie miała. Sprawcę ujęto dopiero po ponad trzydziestu latach. Przed ławą przysięgłych stanął starszy, schorowany człowiek oskarżony o zbrodnię sprzed lat. To nagłe otwarcie boleśnie zabliźnionej rany sprawia, że rodzina Jane musi skonfrontować się z poczuciem krzywdy i niedomkniętą przeszłością. Emocje towarzyszące im w trakcie procesu są skrajne – od współczucia dla sprawcy po gniew i pogardę. Do autorki dramatyczna historia rodzinna wraca jako przedmiot głębokiego namysłu – wcześniej opowieść o śmierci ciotki była dla niej trudnym do zrozumienia wydarzeniem wyzwalającym nieznane emocje. Teraz jest punktem wyjścia do rozważań na temat smutku, sprawiedliwości, własnej tożsamości oraz stosunku amerykańskiego społeczeństwa do kobiet i przemocy. Czerwone fragmenty to przede wszystkim skrupulatne śledztwo i próba odtworzenia wydarzeń sprzed lat, ale to również zaangażowany esej, który bada naturę żalu i empatii oraz pozwala rozliczyć się z przeszłością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

70
Nadciągająca fala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadciągająca fala
Dostępny
413 szt.

Upał dziesiątkuje ludzi, szpitale są przepełnione, a na cmentarzach zaczyna brakować miejsc. Giną zwierzęta, morze zamienia się w cmentarzysko ryb, wygłodniałe mewy krążą nad Gdynią. Cień śmierci padł na świat akurat tego roku, w którym Anna poznała Emila. Ten związek miał być dla niej szansą na nowe życie – bez koszmarnych snów, nawracających halucynacji i obsesyjnego lęku przed wodą. Okazuje się jednak, że rodzina Emila skrywa pewien sekret, który budzi w Annie najgorsze wspomnienia. Czy kolejne przerażające wizje to tylko efekt bujnej wyobraźni, czy grozi jej prawdziwe niebezpieczeństwo? I dlaczego osoby próbujące ją ostrzec ulegają dziwnym wypadkom? Nadciąga fala, a wraz z nią żywioł zniszczenia.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

71
Mondo Cane. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
72
I Malamondo. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Malamondo. CD
Various Artists, CAM Productions
Dostępny
101 szt.

60,90 zł
73
Evering Road. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evering Road. CD
Nils Monkemeyer, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

66,90 zł
74
At Night We Prey LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
At Night We Prey LP BLACK, Winyl
Nightfall, Season Of Mist
Dostępny
17 szt.

1.She Loved the Twilight 2.Killing Moon 3.Darkness Forever 4.Witches 5.Giants of Anger 6.Temenos 7.Meteor Gods 8.Martyrs of the Cult of the Dead (agita) 9.At Night We Prey 10.Wolves in Thy Head

134,90 zł
75
At Night We Prey LP BLUE WHITE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
134,90 zł
76
At Night We Prey, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
At Night We Prey, CD
Nightfall, Season Of Mist
Dostępny
15 szt.

1.She Loved the Twilight 2.Killing Moon 3.Darkness Forever 4.Witches 5.Giants of Anger [Explicit] 6.Temenos 7.Meteor Gods 8.Martyrs of the Cult of the Dead (agita) 9.At Night We Prey 10.Wolves in Thy Head

62,90 zł
77
Jezus do duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus do duszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Sekret modlitwy księdza Dolindo Ruotolo. Ksiądz Dolindo Ruotolo mawiał, że modlitwa ma niezrównaną siłę. Jego głęboka, osobista relacja z Bogiem, którego nazywał najlepszym przyjacielem, zaowocowała powstaniem 220 tysięcy immaginette – małych obrazków, na których kapłan zapisywał słowa „Jezusa do duszy” lub „Maryi do duszy”. Joanna Bątkiewicz-Brożek zebrała i opracowała wiele proroczych przesłań, które ksiądz Dolindo przekazywał wiernym za pomocą „immaginette”. Te poruszające słowa także dla nas mogą się stać duchowymi radami i konkretnymi wskazówkami do rozwiązania trudnych sytuacji. W książce znajdziemy ponadto liczne modlitwy – między innymi o nawrócenie, o dobrą spowiedź, za kapłanów – które zostawił nam sługa Boży z Neapolu. Joanna Bątkiewicz-Brożek – ur. w 1976 roku, żona Grzegorza, mama Basi, Eli i Wojtka. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe z teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Postulatorskie przy Kongregacji do spraw Świętych w Rzymie. Współpracuje z watykańskim portalem „Vatican Insider”. Autorka pierwszej biografii o. Dolindo, Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo, Życie i cuda nagrodzonej Feniksem w 2018 roku. Od kilku lat bada życie sługi Bożego z Neapolu.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

78
Gra Loteryjka. Czysta planeta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Loteryjka. Czysta planeta
Kapitan Nauka - gry, od 4 lat
Dostępny
86 szt.

Ta gra jest idealna dla przedszkolaków i uczniów. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak dbać o środowisko poprzez właściwą segregację śmieci, a także ponowne wykorzystanie niektórych produktów czy opakowań. Dzieci nie tylko zdobędą wiedzę o najbliższym otoczeniu, lecz także będą ćwiczyć pamięć i koncentrację. Celem gry jest przyporządkowanie żetonów do plansz i ułożenie ich w odpowiednich miejscach. Dzięki czterem wariantom rozgrywkę można dostosować do wieku i możliwości graczy. „Loteryjki to nie tylko gry, lecz także dobre pomoce do poznawania świata czy nauki języków. Pomagają ćwiczyć przede wszystkim spostrzegawczość, ale też pamięć, koordynację ręka-oko czy refleks. Ich zaletą są bardzo ładne ilustracje”. – Ania Oka, dziennikarka, redaktorka, autorka bloga Zabawkator.pl Zawartość opakowania: • 6 plansz, • 36 żetonów.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

79
Umowy o roboty budowlane i usługi związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowy o roboty budowlane i usługi związane z realizacją przedsięwzięć ...
Dostępny
2 szt.

Publikacja zawiera analizę techniczno-prawną zagadnień dotyczących umów o roboty budowlane oraz umów na usługi związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych, w tym: ? elementów przedmiotowo istotnych umowy o roboty budowlane, ? odróżnienia umowy o roboty budowlane od umowy o dzieło, ? określenia zakresu rzeczowego świadczenia wykonawcy robót budowlanych, ? zakresu powinności badania przez wykonawcę projektu otrzymanego od inwestora, ? kontroli jakości i ilości robót budowlanych i wyrobów, ? klasyfikacji wad wykonanych robót budowlanych, ? odbiorów robót budowlanych wadliwie wykonanych, ? modelów wynagrodzenia, ? kar umownych, ? odstąpienia od umowy. W opracowaniu wskazano również: ? wykaz najczęściej spotykanych nieprawidłowości i uchybień popełnianych przez uczestników procesu budowlanego, w tym inwestorów wydatkujących środki publiczne; ? zalecenia dla uczestników budowlanego procesu inwestycyjnego, których stosowanie może zminimalizować ryzyko: wystąpienia sporów, konieczności reorganizacji procesu budowlanego oraz zwiększenia kosztów realizacji przedsięwzięcia budowlanego; ? katalog rzeczowy tez orzeczniczych sądów i Krajowej Izby Odwoławczej oraz opinii Ministerstwa Rozwoju, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i Urzędu Zamówień Publicznych. Książka zawiera wzory dokumentów, w tym: protokołu odbioru robót budowlanych, protokołu z narady technicznej, obiegowej karty wyrobów. W opracowaniu uwzględnione zostały regulacje nowej ustawy ? Prawo zamówień publicznych, ostatnie zmiany w ustawie ? Prawo budowlane oraz w ustawie ? Prawo geodezyjne i kartograficzne, a także ustaw szczególnych związanych z zapobieganiem skutkom pandemii Covid-19 w części odnoszącej się do umów o roboty budowlane zawartych w reżimie zamówień publicznych.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

80
Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach, wydanie 2
Dostępny
99 szt.

Latem 2001 roku Peter Hessler, wieloletni korespondent „New Yorkera”, nie bez trudu zdobył chińskie prawo jazdy, a następnie ruszył w podróż przez Kraj Środka, by obserwować zmiany, jakie zaszły w Chinach dzięki rozwijającemu się przemysłowi motoryzacyjnemu i szeroko zakrojonej akcji budowy dróg. Na jego oczach niemal zupełnie wyludniona wioska niedaleko Pekinu przekształciła się w ciągu kilku lat w prosperujące centrum turystyczne. Był też świadkiem zakładania specjalnych stref ekonomicznych, w których bez przeszkód rozwija się prywatny przemysł. Wszędzie, gdzie dotrą państwowe autostrady, jak grzyby po deszczu wyrastają fabryki guzików, butów czy usztywniaczy do biustonoszy. Jednak podróże Hesslera to nie tylko opis zmieniającego się krajobrazu Chin, ale także opowieść o ludziach poznanych w drodze: o autostopowiczkach jadących do rodziców, którzy zostali na wsi, o starcach, którzy jako jedyni nie wyjechali z opuszczonych osad, o początkujących biznesmenach marzących o rozkręceniu własnego interesu i robotnikach migrujących w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Peter Hessler z niezwykłą zręcznością opisuje zmieniający się krajobraz rolniczego państwa, które niegdyś skryło się przed obcymi za Wielkim Murem, a teraz buduje fabryki i drogi, by ściągnąć ich do siebie. Książka otrzymała nominację do BBC Samuel Johnson Prize for Non-Fiction 2011.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

81
Konsekracja św. Józefowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konsekracja św. Józefowi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Nadszedł czas św. Józefa. Liczne proroctwa ogłaszają niezwykle ważną rolę Świętego Józefa – od objawień w Cotignac, przez jego pojawienie się u boku Jezusa i Maryi w Fatimie, aż po współczesne wizje z Itapirangi. W maju 2019 roku ksiądz Donald H. Calloway napisał do papieża Franciszka list z propozycją, aby rozważył ogłoszenie w Kościele roku Świętego Józefa. Papież spełnił tę prośbę. Jako wielki apostoł Świętego Józefa ksiądz Calloway stworzył trzydziestotrzydniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela, który swoją formą nawiązuje do słynnego aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję według Świętego Ludwika de Montfort. Ta konsekracja to potężna broń w walce duchowej – skuteczność opieki Świętego Józefa potwierdzają tysiące świadectw wiernych. Podejmij wyzwanie i zostań duchowym synem Świętego Józefa! Ksiądz Donald H. Calloway MIC – jest członkiem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia. Po radykalnej zmianie życia i nawróceniu na katolicyzm ukończył studia filozoficzne i teologiczne. Jest mariologiem i wielkim czcicielem Świętego Józefa. „Nadszedł dla ciebie czas odkrycia św. Józefa. Czas powierzenia mu siebie i swojej rodziny. To najlepsza inwestycja duchowa tego roku, a ta książka bardzo ci w tym pomoże”. – ksiądz Dominik Chmielewski SDB „Zaproponowana przez autora droga zawierzenia św. Józefowi poprowadzi wszystkich, którzy zdecydują się nią pójść, do triumfu Niepokalanego Serca Maryi”. – ksiądz Dariusz Dąbrowski COr

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

82
Innowacyjne rozwiązania w logistyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacyjne rozwiązania w logistyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Innowacyjność stanowi jeden z zasadniczych czynników kształtowania konkurencyjności. Gwarantuje możliwości efektywnego zaspokajania potrzeb zarówno w skali mikro (np. przedsiębiorstwo, szpital), mezo (m.in. sektor gospodarki, określona przestrzeń geograficzna), jak i makro (gospodarka narodowa, międzynarodowe systemy logistyczne). Wdrażanie kreatywnych działań polegających na tworzeniu i realizacji nowatorskich rozwiązań decyduje bowiem o skuteczności nowych narzędzi systemowych, technologicznych i organizacyjnych. W książce, stosując zasadę ?od ogółu do szczegółu?, przybliżono innowacyjność od strony teoretycznej oraz opisano przykłady jej stosowania w systemie logistycznym, elektroenergetycznym i ochrony zdrowia. Zaprezentowano spójne podejście do projektowania i wdrażania konkurencyjnych, innowacyjnych rozwiązań w logistyce. Dzięki zastosowaniu podejścia ekonomicznego oraz z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości publikacja daje nowe spojrzenie na zachodzące zmiany oraz pełniejsze ich zrozumienie.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

83
Poprawianie ewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poprawianie ewolucji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Czy poprawianie człowieka wpływa na jego autonomię? / Gdzie leży granica ingerencji biotechnologicznych w życie jednostki? / Jakie są kontrargumenty bioetyków wobec biokonserwatystów? John Harris poważnie traktuje możliwość radykalnego udoskonalenia ludzkości. Optuje za koniecznością interweniowania w ?naturalną loterię życia?, żeby poprawić rzeczywistość i przejąć kontrolę nad naszym przyszłym rozwojem. Porusza m.in. takie zagadnienia, jak: badania nad komórkami macierzystymi, manipulacja genami, selekcja zarodków, możliwość przedłużenia życia, wybory reprodukcyjne, medykamenty, niepełnosprawność i upośledzenie. Podejmuje także polemikę z przeciwnikami ulepszania ludzkości: Michaelem Sandelem, Leonem Kassem oraz Jürgenem Habermasem. Jednym ze sposobów, w jaki filozofia może przyczynić się do stworzenia lepszego świata, jest pomoc w usunięciu złych argumentów, które stoją na przeszkodzie ludzkiemu postępowi i ludzkiemu szczęściu w równym stopniu, co reakcyjne siły polityczne, a nawet wojskowe. Kiedy ogłaszane są nowe technologie, pierwszą reakcją jest często ?och ? to jest niesamowite!? lub ?fuj ? to jest chore!?. Niniejsza książka traktuje o przyczynach i argumentach leżących u podstaw obu tych reakcji oraz o tym, jak racjonalne może być czasami przejście od ?fuj!? do ?och!?. Fragment książki Poprawianie ewolucji

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

84
Bezpieczeństwo i stabilność systemu finansowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo i stabilność systemu finansowego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Bezpieczeństwo i stabilność finansową na poziomie makro- i mikroekonomicznym tworzy wiele wzajemnie powiązanych komponentów, na które oddziałują liczne czynniki. Holistyczne podejście do bezpieczeństwa finansowego zaprezentowane w książce należy uznać za oryginalne. W opinii autorów bezpieczeństwo finansowe państwa jest tworzone przez instytucje nadzorcze i sieć bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i bezpieczeństwo konsumenta na rynku usług finansowych. Po globalnym kryzysie finansowym, który obnażył wiele słabości współczesnego świata finansów i nadzoru nad nim ze strony państwa, nastąpiła zmiana paradygmatu regulacyjno-nadzorczego w zakresie ochrony konsumenta usług finansowych. Obecnie na polskim rynku wydawniczym nie ma publikacji, która obejmowałaby tak szeroki zakres zagadnień, jaki zaproponowali autorzy w tej monografii. Na uwagę zasługuje również aktualność prezentowanych treści w zakresie polityki fiskalnej i monetarnej w kontekście pandemii COVID-19 oraz zachwiania podwalin systemów finansowych i gospodarek narodowych. Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Waliszewskiego, prof. UEP

42,90 zł
36,89 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,01 zł

85
Charakterystyka genologiczna telewizyjnego magazynu sportowego ?na żywo? w perspektywie komunikatywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charakterystyka genologiczna telewizyjnego magazynu sportowego ?na żyw...
Dostępny
5 szt.

Autor podejmuje zadanie przyjrzenia się wypowiedziom medialnym reprezentującym gatunek, który można określić jako telewizyjny magazyn sportowy ?na żywo?. Przyjętą tu perspektywą, niestosowaną dotąd w genologii, jest gramatyka komunikacyjna, rozwijana przez Aleksego Awdiejewa i Grażynę Habrajską, nawiązująca m.in. do prac takich autorów, jak Michael Alexander Kirkwood Halliday, John Austin, John Searle oraz, w mniejszym zakresie, Dan Sperber i Deirdre Wilson. Istotą zastosowanego podejścia jest przekonanie, że każdy tekst potencjalnie może być potraktowany zarówno jako ciąg mikroaktów mowy, jak i całościowy komunikat, będący makroaktem realizującym określony wzorzec gatunkowy. Gatunek zaś jest w tym ujęciu rozumiany jako uogólniony, standardowy scenariusz, według którego poszczególne teksty są komponowane przez nadawców oraz interpretowane przez odbiorców. Ze Wstępu

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

86
Postępowania dyscyplinarne w sprawach funkcjonariuszy formacji policyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowania dyscyplinarne w sprawach funkcjonariuszy formacji policyj...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Jest to Mpierwsza na polskim rynku kompleksowa publikacja dotycząca analizy postępowań dyscyplinarnych w służbach policyjnych, tj.: Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Agencji Wywiadu oraz Służbie Ochrony Państwa. Przedstawia modele regulacji organizacyjno-proceduralnych ukształtowanych w poszczególnych pragmatykach dyscyplinarnych oraz zasady postępowań, jakie w nich obowiązują. Opracowanie ma charakter przekrojowy i obejmuje zagadnienia z dziedziny prawa dyscyplinarnego, postępowania karnego i postępowania administracyjnego. Autorka omawia m.in. następujące kwestie: • prawa i obowiązki uczestników postępowań; • przebieg postępowań dyscyplinarnych; • zasady wymierzania kar dyscyplinarnych. Szczególnie interesujące mogą się okazać uwagi na temat zastosowania obowiązującej w postępowaniach dokumentacji oraz interpretacji norm prawnych decydujących o przebiegu postępowań.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

87
Cyberbezpieczeństwo w samorządzie terytorialnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberbezpieczeństwo w samorządzie terytorialnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

W publikacji szczegółowo omówiono obowiązki jednostek samorządu terytorialnego wynikające z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz wymogi, jakie stawiają regulacje Krajowych Ram Interoperacyjności. Ponadto uwzględniono kwestie ochrony danych osobowych, jako istotnego elementu ochrony informacji, oraz regulacje związane z bezpiecznym korzystaniem z usług chmurowych. Zwrócono szczególną uwagę na rolę prawnika w procesie budowy cyberbezpieczeństwa jednostki samorządu terytorialnego i zasady, którymi powinien on kierować się w pracy, korzystając z narzędzi teleinformatycznych. Książka przybliża strategie ataku i obrony w cyberprzestrzeni oraz procedury postępowania w przypadku wystąpienia incydentu.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

88
Lesbian Show, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lesbian Show, LP, kolorowy
Nightfall, Season Of Mist
Dostępny
14 szt.

134,90 zł
89
Diva Futura, LP, kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diva Futura, LP, kolorowy
Nightfall, Season Of Mist
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Master, Faster, Sweet Desaster 2. Sin 3. Sheer Misfit 4. Diva 5. Licked One's Iced Lips 6. Picture Me 7. Some Deaths Take for Ever 8. Lowve 9. Ceaseless 10. My Traitor's Kiss 11. Pleasure

164,90 zł
90
Scythia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scythia, CD
Hate Forest, Season Of Mist
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. The Unity 2. Scythia 3. Forgotten Voice Of Black Perun 4. Shining Abyss 5. Forests Of Nevres 6. Attila 7. Herros Bonus: 8. To Those Who Came Before Us

73,90 zł
91
Even The Dawn No Longer Brings Hope, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Even The Dawn No Longer Brings Hope, CD
Atra Vetosus, Season Of Mist
Dostępny
9 szt.

1.Azure; Frozen 2.Hallowed Sky 3.Silver Starfall

68,90 zł
92
The Dynamic Gallery of Thoughts, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Dynamic Gallery of Thoughts, CD
And Oceans, Season Of Mist
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Lista utworów: 1. Trollfan 2. The Room of Thousand Arts 3. Som öppna böcker 4. Je Te Connais Beau Masque 5. Mikrobotik Fields / Ur åldrig Saga och Sång 6. Samtal med Tankar - Halo of Words 7. September (När Hjärtat Blöder) 8. Kärsimyksien Vaaleat Kädet

52,90 zł
Powiadomienie
93
So it Goes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
So it Goes, CD
Demoniac, Season Of Mist
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.02

Lista utworów: 1. Rsv - Fool Coincidence - Testigo 2. The Trap 3. Extraviado 4. Equilibrio Fatal 5. So It Goes

68,90 zł
Powiadomienie
94
Les Voutes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Les Voutes, CD
Blurr Thrower, Season Of Mist
Dostępny
7 szt.

1.Cachot 2.Germes Vermeils 3.Fanes 4.Amnios

68,90 zł
95
Le Tyran & L Esthete, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Tyran & L Esthete, CD
LES CHANTS DE NIHIL, Season Of Mist
Niedostępny
Brak

1. Ouverture 2. Entropie Des Conquetes Ephemeres 3. Ma Doctrine, Ta Vanite 4. L'adoration De La Terre 5. Danse Des Mort-nes 6. Le Tyran et L'esthete 7. Ode Aux Resignes 8. Lubie Hysterie 9. Sabordage Du Songeur et Final

68,90 zł
Powiadomienie
96
The Raging River, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Raging River, CD
Cult Of Luna, Season Of Mist
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Three Bridges by Cult Of Luna 2. What I Leave Behind by Cult Of Luna 3. Inside of a Dream by cult of luna feat. Mark Lanegan 4. I Remember by Cult Of Luna 5. Wave After Wave by Cult Of Luna

73,90 zł
97
Origins, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origins, CD
White Ward, Season Of Mist
Dostępny
16 szt.

1.Walls Mmxv 2.When Gift Becomes Damnation 3.Inhale My Despair 4.Drowned in Cold 5.Nautical Child 6.Depths of Arcane 7.Walls 8.Guilty If I 9.World of the Closed Graves

68,90 zł
98
Purity, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Purity, CD
Hate Forest, Season Of Mist
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Lista utworów 1. Domination 2. Elder Race 3. The Gates 4. Megaliths 5. The Immortal Ones 6. Desert Of Ice 7. Cromlech

73,90 zł
Powiadomienie
99
Vide, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vide, CD
Emptiness, Season Of Mist
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Un Corps A L'Abandon 2. Vide, Incomplet 3. Le Mal Est Chez Lui 4. Le Severe 5. Ce Beau Visage Qui Brule 6. Detruis Moi A L'Amour 7. Plus Jamais 8. L'Erreur 9. On N'En Finit Pas 10. L'Ailleurs

62,90 zł
100
Sun in the house of the scorpion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sun in the house of the scorpion, CD
Blood of Kingu, Season Of Mist
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. Herald Of The Aeon Of Darkness 2. Those That Wander Amidst The Stars 3. Cyclopean Temple Of The Old Ones 4. Incantation Of He Who Sleeps 5. Guardians Of Gateways To Outer Void 6. Ceremonies To Awake Thy Ageless Hate 7. Morbid Black Dreams Bringing Madness 8. The Gate Of Nanna

73,90 zł
Wróć do góry