hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 16 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle ramkowe 15 elementów. Kicia Kocia w lesie (Trefl), na drugim SuperThings. Kazoom Racer, pojazd (Magic Box). Kolejny produkt to Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych (Karol Wyszomirski) oraz Zaopiekuj się mną. Igiełka, uratowany kotek (Holly Webb).
1
Puzzle ramkowe 15 elementów. Kicia Kocia w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle ramkowe 15 elementów. Kicia Kocia w lesie
Trefl, 15 elementów
Dostępny
184 szt.

Pomysłowe puzzle dla młodszych dzieci z piękną grafiką. Układanka zawiera 15 elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Po ułożeniu powstanie piękny obrazek.

11,97 zł
10,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,98 zł

30 osób kupiło
2
SuperThings. Kazoom Racer, pojazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings. Kazoom Racer, pojazd
Magic Box, SuperThings
Dostępny
214 szt.

Kid Kazoom i Kid Fury mogą teraz zmierzyć się ze sobą za pomocą swoich nowych pojazdów! Mają one zarówno tryb latający oraz taki, który pozwala im na tradycyjne starcia na kółkach. W czasie potyczek warto użyć trybu walki, czyli wystrzelić spinnery na ziemię z pojazdu i pozwolić im się obracać i potrącać wszystko, co znajdzie się na ich drodze. Kazoom Racer to pojazd Kida Kazoom. W zestawie znajduje się jeden pojazd oraz ekskluzywna figurka Kida Kazoom.

119,99 zł
107,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,00 zł

22 osoby kupiły
3
Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych
Dostępny
131 szt.

Jak osiągnąć maksimum możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych na bazie biohackingu. Już wiesz, jak wykorzystać biohacking w swoim życiu. Co jednak możesz zrobić jeszcze dla siebie i swojego organizmu? Chcesz poznać swój organizm lepiej i dowiedzieć się więcej, jak zwiększyć swoje możliwości? Karol Wyszomirski w drugiej książce o biohackingu dzieli się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak zmieniać swoje nawyki, by poczuć się i wyglądać lepiej oraz myśleć jaśniej i kreatywnej. Autor przedstawia 116 prostych i praktycznych metod optymalizacji stanu psychofizycznego. Nie ma prostszej ani szybszej metody usprawniającej organizm. Zrób to, co radzi czołowy polski biohaker, a zobaczysz, jak zmieni się jakość twojego życia. Z poradnika dowiesz się m.in.: • jak pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, wykorzystując specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin nauki; • jak zredukować zbędne kilogramy i uzyskać wysportowaną sylwetkę; • jak zmniejszyć stres i świadomie zacząć zarządzać emocjami; • jak osiągnąć wysoki poziom energii i świetne samopoczucie; • jak podnieść poziom swojej motywacji do działania; • jak stać się osobą bardziej kreatywną i produktywną. Biohacking – metoda, dzięki której najpierw usprawnisz swój organizm, a następnie zwiększysz jego wydajność, co umożliwi ci wykorzystanie pełnego potencjału zarówno ciała, jak i umysłu. Piękno biohackingu polega na tym, że korzyści, jakie uzyskujesz z jego praktykowania, kumulują się i zdecydowanie przyśpieszają realizację celów w różnych obszarach naszego życia.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

20 osób kupiło
4
Zaopiekuj się mną. Igiełka, uratowany kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Igiełka, uratowany kotek
Dostępny
39 szt.

Agnieszka i jej przyjaciółka Lena w drodze ze szkoły znajdują wplątaną w drut kolczasty ranną kotkę. Zwierzątko wygląda na wycieńczone, więc Agnieszka zabiera je do domu, a potem – szybko do weterynarza. Nadaje kotce imię Igiełka. Mama dziewczynki ma wątpliwości, czy mogą zatrzymać rude maleństwo, ponieważ powinno wrócić do swojej kociej mamy. Ale Agnieszka chce pielęgnować Igiełkę, żeby wróciła do zdrowia. Z czasem zaczyna się martwić o pozostałe kocięta z miotu. Czy one też mają kłopoty i potrzebują pomocy? „Zaopiekuj się mną” to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę. Seria książek „Zaopiekuj się mną” to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekst i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku. To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!

17,99 zł
10,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 7,00 zł

17 osób kupiło
5
Puzzle 15 elementów, ramkowe. Zabawy na plaży, Disney - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 15 elementów, ramkowe. Zabawy na plaży, Disney
Trefl, 15
Dostępny
60 szt.

Pomysłowe puzzle dla młodszych dzieci z piękną grafiką Disneya. Układanka zawiera 15 elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość. Dodatkowo ramka ułatwia młodszym dzieciom ułożenie obrazka i pozwala na bezpieczne przenoszenie układanki, dzięki czemu swobodnie ozdobimy nią pokój. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka.

11,97 zł
10,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,98 zł

13 osób kupiło
6
Ciało pamięta. Tom 2. Rewolucja w terapii traumy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało pamięta. Tom 2. Rewolucja w terapii traumy
Dostępny
95 szt.

Bolesne doświadczenia nie tylko odciskają piętno na psychice, ale również pozostawiają ślad w ciele. Powracające koszmary, flashbacki, blokady mięśniowe czy zachowania dysocjacyjne to znamiona przebytej traumy. Babette Rothschild uczy, jak dzięki terapii oraz pracy z ciałem odzyskać poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta, prezentuje nowe, rozbudowane strategie i zasady bezpiecznego wychodzenia z traumy, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Są one przydatne w pracy zarówno z osobami wykazującymi gotowość do zmierzenia się ze swoją przeszłością, jak z tymi, które wolą do niej nie wracać. Autorka na konkretnych przykładach pokazuje, jak zastosować wiedzę o funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego i jego reakcji na stres w leczeniu traumy, w jaki sposób regulować stabilność klienta w trakcie sesji oraz jak umiejętnie wykorzystywać pozytywne wspomnienia i markery somatyczne, by przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym i podczas terapii. Innowacyjny pomysł włączenia do terapii traumy elementów medytacji relaksacyjnej, praktyki uważności czy jogi pomaga skoncentrować się na teraźniejszości i zaakceptować przeszłe traumatyczne doświadczenia. Babette Rothschild, odwołując się do swoich doświadczeń, zarówno sukcesów, jak i popełnionych błędów, daje wskazówki umożliwiające zwiększenie efektywności terapii. Niniejsza publikacja to lektura dla terapeutów pracujących z osobami po przebytej traumie. Dzięki tej książce: • dowiesz się, jak stabilizować nowego klienta, który ulega dysocjacji na skutek uporczywych flashbacków wywołanych traumą, • zrozumiesz funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego, • nauczysz się identyfikować i wykorzystywać ukryte zasoby somatyczne, • poznasz sposoby wykorzystywania dobrych wspomnień i markerów somatycznych w terapii.

52,50 zł
43,58 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,92 zł

13 osób kupiło
7
Przewodnik po zabytkach Krakowa, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po zabytkach Krakowa, wydanie 3
Dostępny
47 szt.

Wyjątkowy przewodnik po Krakowie Kraków to miasto, które od wieków przyciąga i urzeka tłumy turystów. Liczba odwiedzających w ostatnich latach sięga nawet czternastu milionów. Nic w tym dziwnego. Każdy zakątek stolicy Małopolski ma w sobie coś zachwycającego: monumentalne wawelskie mury, przepiękne świątynie, nastrojowe kawiarnie i tętniące życiem targowiska. Nawet w mijanych po drodze pozornie zwykłych domach można odnaleźć coś wartego zapamiętania. Autor, wybitny znawca historii i sztuki Krakowa, odsłania przed czytelnikami tajemnice tego niezwykłego miasta. Jego szczegółowy przewodnik, wzbogacony licznymi rycinami, pomaga na nowo odkryć urok królewskiego grodu. Michał Rożek (1946–2015) – historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika „Kraków” oraz długoletni współpracownik „Dziennika Polskiego”. Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował m.in. Sekrety Krakowa, Zwiedzamy Kraków w trzy dni, Z dziejów sztuki polskiej oraz Altera Roma. Święte miejsca Krakowa.

64,90 zł
40,89 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 24,01 zł

13 osób kupiło
8
Mitologia słowiańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia słowiańska
Dostępny
173 szt.

Aleksander Brckner (1856-1939) – polski kulturoznawca, historyk literatury polskiej i słowiańskiej, autor m.in.. Encyklopedii staropolskiej, Dziejów kultury polskiej, Słownika etymologicznego języka polskiego czy Dziejów języka polskiego, doktor honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. W Mitologii słowiańskiej zajmuje się autor zarówno mitami jak i kultami oraz obrzędami słowiańskimi (zarówno ruskimi, polskimi jak i Słowian zachodnich). Istotną część poświęca zarówno Perunowi jak i Swarogowi-Dadzbógowi, a także Welesowi-Wołosowi. Kolejna część poświęcona jest słowiańskiej demonologii, następna elementom obrzędowym, a ostania zaś relacjom między pogaństwem a chrześcijaństwem.

21,00 zł
13,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 7,01 zł

10 osób kupiło
9
Wyklejanki. Barbie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyklejanki. Barbie
Dostępny
46 szt.

Teresa i Renee wpadły dziś do Barbie w odwiedziny. Ciekawe o czym rozmawiają? Dowiesz się wszystkiego wyklejając scenki kolorowymi naklejkami wielokrotnego użytku. Fantastyczna okazja do wspaniałej zabawy w towarzystwie najlepszych przyjaciółek! Książka z zadaniami i naklejkami: • zabawa z ulubionymi bohaterami, • kolorowe scenki do uzupełniania naklejkami, • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, • 4 strony naklejek.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

6 osób kupiło
10
Puzzle ramkowe 15 elementów. Zabawy z kotkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle ramkowe 15 elementów. Zabawy z kotkami
Trefl, 15 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Puzzle ramkowe „Zabawy z kotkami” firmy Trefl składające się z 15 elementów. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia wykorzystanie materiałów ekologicznych. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 33.0 x 23.0 cm

11,97 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,98 zł

6 osób kupiło
11
Lego Batman. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Batman. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
195 szt.

Po raz pierwszy kolorowanki ze świata LEGO! Kolorowanka z naklejkami zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych. Książka do kolorowania z naklejkami: • barwne naklejki stanowią wzór do kolorowania obrazków, • ćwiczenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, • 2 strony naklejek.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

6 osób kupiło
12
Zaopiekuj się mną. Inka, porzucone szczenię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Inka, porzucone szczenię
Dostępny
8 szt.

Zosia pomaga w schronisku dla zwierząt, gdzie pracuje jej ciocia Jola. Niebawem przed progiem schroniska ktoś podrzuca w pudełku trzy maleńkie szczenięta, którymi trzeba się zająć. Szczególnej opieki wymaga najmniejsze z nich, suczka Inka. Zosia wie, że nie może mieć własnego psa, ale z upływem dni coraz bardziej przywiązuje się do szczeniąt, najbardziej zaś kocha Inkę. Jak dziewczynka poradzi sobie z rozstaniem, gdy suczka trafi do nowego domu?

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

6 osób kupiło
13
Frigiel i Fluffy. Tom 4. Lodowe królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frigiel i Fluffy. Tom 4. Lodowe królestwo
Dostępny
442 szt.

Na wioskę Laniel oraz całą okolicę spada śnieg, chociaż przecież to… niemożliwe! Pod nieobecność swojego dziadka Frigiel odbiera list od Króla Lodu: wioskę czeka wiekuista zima, o ile jej mieszkańcy nie uiszczą wysokiego okupu. Nasi bohaterowie próbują dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczym szantażyście; wkrótce będą musieli przezwyciężyć liczne mroźne niebezpieczeństwa!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

5 osób kupiło
14
Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę
Dostępny
63 szt.

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia. Jako wychowanek harcerstwa Franciszek z zaangażowaniem walczył z Niemcami, konspirował w rodzinnych Tarnowskich Górach i nawet przesłuchiwany nie tracił patriotycznego ducha. Jednak później zapadł wyrok – wyrok śmierci. Franciszek Blachnicki. Jeden z najważniejszych duchownych okresu PRL-u, który wraz z Karolem Wojtyłą, Stefanem Wyszyńskim i Jerzym Popiełuszką rekonstruował polski Kościół po tragedii II wojny światowej, w mrocznych dekadach PRL-u. Młodość i doświadczenia z czasów okupacji ukształtowały przyszłego księdza, który intensywnie działał na rzecz trzeźwości Polaków, a następnie stworzył swoje największe dzieło – ruch oazowy. Jak wyglądały jego relacje z Wojtyłą i Wyszyńskim? Jak to się stało, że pociągnął za sobą miliony wiernych? Skąd wzięły się kontrowersje wokół jego śmierci? Tomasz Terlikowski kreśli opowieść z epickim rozmachem i razem z Franciszkiem Blachnickim poszukuje sensu ludzkiej egzystencji. Biografia założyciela Ruchu Światło-Życie to fascynująca historia człowieka, który wychował pokolenia Polaków i którego dzieło trwa do dziś.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
15
Sprężyna długa tęczowa metalizowana 5cm p12 HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,30 zł
6,99 zł

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

4 osoby kupiły
16
Okruchy. 40 konkretów jak nawrócić własne serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy. 40 konkretów jak nawrócić własne serce
Dostępny
79 szt.

W tej książce nie znajdziesz ani nauk rekolekcyjnych ani konferencji, ani też rozważań drogi krzyżowej, ale krótkie i konkretne ćwiczenia, które mają Cię skłonić do nawrócenia. Książka ma imprimatur. Proponowane zadania mają wychowywać serce do miłości Boga i bliźniego, nauczyć wdzięczności. Mogą się wydawać pozornie nieistotne, właśnie jak okruchy: małe gesty życzliwości, chwila uwagi, uśmiech, drobne wyrzeczenie. – „Wierzę, że z tych okruchów mogą zrodzić się w nas wielkie rzeczy, co potwierdził też Pan Jezus, mówiąc: Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny” (Łk 16,10) – podkreśla o. Adam Szustak.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
17
Gdzie poniesie wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie poniesie wiatr
Dostępny
9947 szt.

Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik, Wielka samotność, Zimowy ogród i Firefly Lane – książki, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych. Jaką cenę ma amerykański sen? Teksas, rok 1934. Miliony ludzi pozostają bez pracy, a susza pustoszy Wielkie Równiny. Rolnicy walczą o zachowanie ziemi i dobytku. Plony są niskie, studnie wysychają, a burze pyłowe niszczą wszystko na swojej drodze. W tych niepewnych, niebezpiecznych czasach Elsa Martinelli musi dokonać bolesnego wyboru: walczyć o ziemię, którą kocha, czy udać się do Kalifornii w poszukiwaniu lepszego życia? „Gdzie poniesie wiatr” to niezapomniany obraz „amerykańskiego snu”, widziany oczami niezwykłej kobiety, której odwaga i poświęcenie stają się znakiem szczególnym całego pokolenia. Kristin Hannah pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i na tych, którzy nie mają zupełnie nic.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

4 osoby kupiły
18
Wybrane zagadnienia psychodietetyki. Narzędzia i metody pracy z osobami z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zagadnienia psychodietetyki. Narzędzia i metody pracy z osobam...
Dostępny
48 szt.

Treści książki stanowią wynik doświadczeń własnych i praktyki psychodietetycznej w ramach prowadzenia gabinetu psychologicznego oraz współpracy przy projektach naukowych dotyczących zachowań zdrowotnych w tym żywieniowych pacjentów z przewlekłymi chorobami somatycznymi i nadwagą / otyłością. Zawierają zbiór interdyscyplinarnej i kompleksowej wiedzy z dziedziny dietetyki i psychologii, która ma ukierunkować przyszłych specjalistów i specjalistów już pracujących z ww. grupami osób w stronę skutecznej i efektywnej współpracy.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
19
Montessori. Wychowanie dziecka w wieku 0-6 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori. Wychowanie dziecka w wieku 0-6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Przedstawiamy przewodnik dla rodziców po metodzie Montessori, która uszanuje samodzielność dzieci, ich potrzeby i tempo uczenia się oraz nada porządek życiu rodzinnemu. Zapoczątkuj w domu małą rewolucję i wprowadzaj metodę Montessori w życie codziennie krok po kroku. Dowiedz się, jak wykorzystać wrażliwe fazy w rozwoju dziecka, gdy szybko i łatwo przyswaja wiedzę i zdobywa umiejętności oraz przystosuj otoczenie domowe, aby wesprzeć jego samodzielność. „Musiałam pokazać, że istnieją inne wersje metody Montessori, praktykowane w małych mieszkaniach, z nieuczesanymi dziećmi, które nie są ubrane jak do zdjęć na Pintereście”. – Beatrice M. Muñoz To niezbędnik dla rodziców i opiekunów, którzy chcą stosować rozwiązania oparte na szacunku do najmłodszych, bez szantażu, kar, nagród czy gróźb. Skorzystaj z kopalni pomysłów na zajęcia i aktywności, które pomogą dziecku odkrywać świat! Dzięki lekturze poradnika: • zrozumiesz zachowania i reakcje dziecka, • urządzisz dom tak, aby dziecko mogło rozwijać swoją niezależność, • poznasz pomysły na aktywności i zajęcia, które pomogą dziecku w odkrywaniu świata, vwykorzystasz każdy dzień, aby uczyć się od najmłodszych. Beatriz M. Muñoz – mama czterech córek mająca duże doświadczenie w nauczaniu metody Montessori. Od kiedy zaczęła wykorzystywać metodę we własnym domu, nauczyła się bardziej ufać swoim córkom. W 2013 roku chciała podzielić się z innymi rodzicami zabawami edukacyjnymi, które sama przeprowadzała w domu z córkami – tak powstał blog Tigriteando, który był wielokrotnie nagradzany. Zdobył on m.in. nagrodę dla Najlepszego Bloga Parentingowego w 2016 roku na świecie. Od 2015 roku autorka prowadzi również kursy i warsztaty dla rodzin, które chcą stosować metodę Montessori w domu.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
20
Frigiel i Fluffy. Tom 3. Blok pierworodny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frigiel i Fluffy. Tom 3. Blok pierworodny
Dostępny
169 szt.

Kolejna pełna humoru i nagłych zwrotów akcji przygoda, w rolach głównych bohaterowie youtubowego serialu o Frigielu i jego nieodłącznym czworonożnym towarzyszu. Kupiec Davidi nabył niedawno starą kopalnię; Frigiel i jego przyjaciele strzegą jej przez weekend. Trzeba będzie w tym czasie stawić czoło rabusiom, creeperom, ghastom... Nasi bohaterowie będą musieli zagłębić się w labirynt korytarzy, by odkryć skrzętnie skrywane tajemnice. Czy uda im się zdobyć legendarny blok pierworodny? I co się stanie, jeśli go skruszą?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
21
Prawie to samo. O doświadczeniu przekładu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawie to samo. O doświadczeniu przekładu
Dostępny
1 szt.

Książka powstała jako owoc wykładów i seminariów o tematyce przekładowej, prowadzonych przez Autora pod koniec lat 90. w Toronto, Oksfordzie oraz na Uniwersytecie Bolońskim, i w dużej mierze zachowuje styl swobodnej konwersacji. Umberto Eco, podejmując w poszczególnych rozdziałach zagadnienia teoretyczne, zawsze wychodzi od konkretnych doświadczeń, które były jego udziałem jako redaktora cudzych przekładów, jako tłumacza i jako pisarza współpracującego z tłumaczami jego książek. Autor na wstępie stawia pytanie będące osią jego rozważań: co znaczy tłumaczyć?, na które od razu odpowiada: to znaczy powiedzieć prawie to samo. Wydaje się, że głównym problemem jest owo prawie, ale wątpliwości jest wiele, również co do natury rzeczy tłumaczonej oraz istoty tego samego. Co powinien odwzorować tłumacz z przekładanego tekstu? Powierzchniową tkankę leksykalno-syntaktyczną? To chyba zbyt łatwe, a może zbyt trudne? Zobaczymy...

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

3 osoby kupiły
22
Umysł, ciało, duchowość. Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspektywy psychoterapeuty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł, ciało, duchowość. Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspe...
Dostępny
27 szt.

„Bardzo potrzebna książka, odpowiadająca na wiele ważnych pytań trapiących współczesnych ludzi, którzy szukają sposobów ratowania swego zdrowia i życia”. – Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener, doradca biznesowy, propagator terapii integralnej Umysł, ciało, duchowość łączy inspirującą opowieść psychoterapeuty o własnej drodze do rozwoju osobistego i zdrowia z przydatnymi narzędziami, które pomogą zrozumieć, jak bardzo zdrowie fizyczne może się przekładać na stan psychiczny. Częste problemy, takie jak przewlekłe zmęczenie czy obniżony nastrój, mogą bowiem negatywnie wpływać nie tylko na samopoczucie czy sprawność intelektualną, lecz także na możliwość wewnętrznego rozwoju. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest psychoterapii, praktyce medytacyjnej oraz duchowości, druga natomiast prezentuje rzetelną wiedzę na temat konkretnych działań sprzyjających odbudowie zdrowia fizycznego, które są przedstawione w duchu medycyny integracyjnej i oparte na wynikach najnowszych badań. Autor przekonująco wyjaśnia, jak ważne jest zajmowanie się nie tylko własnymi myślami i emocjami, lecz także ciałem. Umysł i ciało stanowią bowiem nierozłączne aspekty jednego systemu. Poza wskazówkami do pracy nad rozwojem osobistymi w książce znajdują się również informacje dotyczące prawidłowego funkcjonowaniem organizmu, związane m.in. z uzupełnianiem niedoborów składników odżywczych, usuwaniem obciążeń toksycznych, zastosowaniem wybranych ziół, a także diagnostyką i leczeniem boreliozy, która jest bardzo kłopotliwa w rozpoznaniu i leczeniu. „Bardzo potrzebna książka odpowiadająca na wiele ważnych pytań dotyczących zdrowia i życia w dżungli dezinformacji. Autor rzetelnie, wyczerpująco i ciekawie przekonuje czytelnika do zalet multimodalnego, integralnego traktowania naszych problemów psychologicznych i egzystencjalnych oraz do szerszej, bardziej wszechstronnej autorefleksji. Wartościowa lektura dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, a szczególnie dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju”. – Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener, doradca biznesowy „Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym zdrowiem w szerszej perspektywie. Jest to moim zdaniem jedna z ważniejszych publikacji na temat funkcjonowania organizmu, a na pewno najbardziej uniwersalnych spośród tych, które się ostatnio ukazały. Jasny, prosty język, zwięzły przekaz, a przede wszystkim wyważony sposób narracji – bez umniejszania roli głównego nurtu medycyny czy gloryfikacji którejkolwiek metody – sprzyja lekturze. Przedstawione informacje zostały zaś poparte obszernym zestawem prac naukowych i doświadczeniem wielu lekarzy. Autor omawia m.in. tematy zrównoważonej suplementacji, odżywiania i odtruwania organizmu, nie pomijając psychologii i duchowości człowieka, czym zachęca do całościowego spojrzenia na istotę ludzką”. – lek. med. Waldemar Rybiński, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, praktyk medycyny funkcjonalnej

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
23
Przyrodyjki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyrodyjki
Dostępny
132 szt.

Twórca Gawęd o wilkach i innych zwierzętach powraca! Marcin Kostrzyński kiedyś był myśliwym. Po wielu latach polowań zamienił strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Jego Gawędy o wilkach i innych zwierzętach okazały się bestsellerem, zdobyły czytelników w każdym wieku, którzy zapragnęli kolejnych cudownych opowieści o zwierzętach Marcina z lasu - przyrodnika, leśnika, obrońcy i niekwestionowanego miłośnika natury. Przyrodyjki to wyjątkowe i ekscytujące opowiastki o zwierzętach (dla dzieci i dorosłych) inspirowane obserwacjami kochanego przez widzów i czytelników Marcina z lasu. Widzieliście kiedyś biało-czarne dziki? Zastanawialiście się, jak leniwe są leniwce w Ameryce Południowej? Wyruszyliście w podróż śladami chomika? Obserwowaliście foki nad Bałtykiem? Spotkaliście w lesie niedźwiedzia? Pozwólcie zabrać się w podróż - od Bieszczad po Bałtyk, od Ameryki Południowej po północną Finlandię. Przeżyjcie niesamowite spotkania ze zwierzętami: od tych najmniejszych po całkiem duże, wszystkie zaklęte... w przyrodyjkach.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
24
Naklejanki. Bohaterowie zabaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejanki. Bohaterowie zabaw
Dostępny
2 szt.

Naklejanki to wesołe obrazki, które dziecko tworzy za pomocą nalepek wielokrotnego użytku. W lewym górnym rogu każdej scenki jest wzór pokazujący, jak uzupełnić stronę. Dzięki tej książeczce maluch pozna historyjki o małych bohaterach, wzbogaci słownictwo i będzie się świetnie bawić.

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
25
Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie
Dostępny
62 szt.

Prawdopodobnie każdy z nas w życiu doświadczył kresu miłości w związku. Wywołuje to mnóstwo emocji i ma ogromny wpływ na nasze życie. Nie musisz jednak przechodzić przez ten proces samotnie. Psycholog Lisa Letessier towarzyszy ci na kartach niniejszego poradnika w tym trudnym okresie. Z książki dowiesz się m.in.: • dlaczego zerwanie powoduje tak ogromne cierpienie i jak sobie z tym poradzić, • jak stawić czoło negatywnym emocjom, • w jaki sposób pomóc sobie lub swoim bliskim w tej trudnej sytuacji, • jak nie popaść w rozpacz i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Autorka proponuje 12-tygodniowy program, dzięki któremu nie poddając się smutkowi, poradzisz sobie z tym niełatwym doświadczeniem. Poznaj ćwiczenia i techniki, które pozwolą wyjść na prostą, a w relacjach z innymi nie popełniać tych samych błędów w przyszłości. Zacznij nowy etap życia już dziś!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
26
Kraina lodu. Bawię się i uczę. 123 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina lodu. Bawię się i uczę. 123
Dostępny
31 szt.

Bawię się i uczę to moc wesołych zadań w towarzystwie ulubionych bohaterów Disneya. Razem z Anną, Elsą i Olafem uzupełniaj, naklejaj i rozwiązuj zagadki. Przekonaj się, że nauka cyfr może być wspaniałą przygodą

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
27
Świeczka urodzinowa "cyfra 2" z piłką, 8 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa "cyfra 2" z piłką, 8 cm
MK TRADE
Dostępny
1 szt.

Świeczka urodzinowa z cyfrą 2, w motywie piłka nożna. Rozmiar świeczki: 8.0 cm

3,99 zł
2 osoby kupiły
28
Ostatnia chowa klucz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia chowa klucz
Dostępny
49 szt.

Tajemnicze zniknięcie nastolatki odmienia życie mieszkańców małego miasteczka. Małe miasteczko, zwykły poniedziałkowy wieczór. Grupa nastolatek spotyka się na opuszczonym poddaszu. Jedna z nich przechodzi inicjację, która ma być jej przepustką do tego zamkniętego klubu. Trochę dziwnych rytuałów, wymiana fantów i… po wszystkim. Dziewczyna jednak nie wraca do domu, a życie żadnej z uczestniczek tego wieczoru nie będzie już takie samo. Tragiczne wydarzenie wpływa na życie mieszkańców miasteczka, którzy już zawsze będą spoglądać na siebie podejrzliwie, szukając tego, który nie wahał się zrobić krzywdę młodej dziewczynie. A zasłony w oknach już zawsze będą szczelnie zasłonięte… Czy można ufać ludziom, którzy nas otaczają? Co ukrywają osoby pozornie dobrze nam znane? Ostatnia chowa klucz to znakomity kryminał autorstwa Ałbeny Grabowskiej, od którego nie można się oderwać.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
29
Odrodzone królestwo. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodzone królestwo. Audiobook
Elżbieta Cherezińska, Aleksandria
Dostępny
21 szt.

Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu. Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony. Stary król rusza na swą największą wojnę. Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych. W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię. Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę. Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo. Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej. Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach. Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
30
Zestaw balonów metalicznych fioletowych i konfetti 33 cm, 10 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw balonów metalicznych fioletowych i konfetti 33 cm, 10 sztuk
MK TRADE
Dostępny
93 szt.

Zawartość zestawu: • 5 szt. lateksowe fioletowe 33.0 cm, • 5 szt. transparentne z fioletowym konfetti 33.0 cm.

12,99 zł
2 osoby kupiły
31
Myśli nowoczesnego Polaka w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli nowoczesnego Polaka w.2020
Dostępny
57 szt.

"Myśli nowoczesnego Polaka" są arcydziełem polskiej myśli politycznej. To najważniejsze z dzieł politycznych Dmowskiego, oprócz pogłębionej oceny sytuacji politycznej Polski oraz charakteru narodowego Polaków, zawiera podstawową wykładnię zasad, jakimi powinien kierować się ruch narodowy i cały naród w dążeniu do odzyskania i zachowania państwowej suwerenności i tożsamości narodowej. Sens tej wykładni patriotycznego obowiązku Polaków wobec własnej ojczyzny zawarty jest w jego słynnym już stwierdzeniu zamieszczonym we Wstępie: Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Godne podkreślenia jest to, że w swoim głównym zarysie, to dzieło sprzed stu lat bez mała pozostaje nadal aktualne i następne pokolenia będą mogły uczyć się pogłębionego myślenia politycznego o sprawach Polski.

27,30 zł
21,84 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,46 zł

2 osoby kupiły
32
Nerf Alpha Strike. Ultimate Mission Pack. Wyrzutnie Stinger SD-1, Fang QS-4, Cobra RC-6, Wolf LR-1 i Lynx - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Alpha Strike. Ultimate Mission Pack. Wyrzutnie Stinger SD-1, Fang...
Hasbro
Dostępny
79 szt.

Ten 35-elementowy zestaw Ultimate Mission Pack zawiera 5 wyrzutni i 30 strzałek. W zestawie znajdziesz: wyrzutnię Stinger SD-1, wyrzutnię Fang QS-4, wyrzutnię Cobra RC-6, wyrzutnię Wolf LR-1 oraz wyrzutnię Lynx SD-1. Dodatkowo zestaw zawiera 30 oryginalnych strzałek NERF Elite. Wyrzutnie Alpha Strike to doskonały sposób na wkroczenie do pełnego adrenaliny świata NERF i doświadczenie mocy marki. Dzięki nim nawet początkujący szybko wstrzelą się do gry! Załaduj, przygotuj i strzelaj w kilku szybkich krokach, wystrzel 1 strzałkę z każdego z tych ręcznych miotaczy (bez użycia baterii) i pokonaj przeciwnika! Zawartość opakowania: • wyrzutnia Stinger SD-1, • wyrzutnia Fang QS-4, • wyrzutnia Cobra RC-6, • wyrzutnia Wolf LR-1, • wyrzutnia Lynx SD-1, • 30 strzałek Nerf Elite. Wymiary opakowania: 40.0 x 102.0 x 7 .0cm

198,00 zł
178,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,80 zł

2 osoby kupiły
33
Minnie. Ubieranki, naklejanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Ubieranki, naklejanki
Dostępny
53 szt.

Minnie i Daisy są prawie nierozłączne! Jednak każda z nich ma własny styl i dobrze wie, co lubi najbardziej. Chcesz poznać ich modowe sekrety? Dołącz do zabawy i przyszykuj dla przyjaciółek kreacje na co dzień oraz na specjalne okazje. Zabawę urozmaicą ci fantastyczne naklejki wielokrotnego użytku w tym także brokatowe.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
34
SuperThings. Speed Fury, pojazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperThings. Speed Fury, pojazd
Magic Box, SuperThings
Dostępny
303 szt.

Kid Kazoom i Kid Fury mogą teraz zmierzyć się ze sobą za pomocą swoich nowych pojazdów! Mają one zarówno tryb latający oraz taki, który pozwala im na tradycyjne starcia ze sobą na kółkach. W czasie potyczek warto użyć trybu walki, czyli wystrzelić spinnery na ziemię z pojazdu i pozwolić im się obracać i potrącać wszystko, co znajdzie się na ich drodze. Speed Fury to pojazd Kida Fury. W zestawie znajduje się jeden pojazd oraz ekskluzywna figurka Kida Fury.

119,99 zł
107,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
35
Gospodarka narodowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka narodowa
Dostępny
4 szt.

Główna praca Adama Doboszyńskiego (1904-1949), w której przedstawił własny model polskiej gospodarki narodowej w duchu myśli katolicyzmu społecznego.

32,30 zł
25,84 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,46 zł

2 osoby kupiły
36
Moje księżniczki z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje księżniczki z naklejkami
Dostępny
38 szt.

Książeczka z naklejkami dzięki której dziecko poznaje literki.

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
37
Zaopiekuj się mną. Hyzio, piesek ze schroniska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Hyzio, piesek ze schroniska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

W ramach szkolnego projektu Klara odwiedza lokalne schronisko dla zwierząt i spotyka pieska przypominającego charta. Dziewczynka zaczyna marzyć o przygarnięciu szczeniaczka, któremu nadaje imię Hyzio. „Zaopiekuj się mną” to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę. Seria książek „Zaopiekuj się mną” to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekst i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku. To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!

17,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
38
Jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od smartfona. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od smartfona. Praktyczne wskazówk...
Dostępny
334 szt.

Wstajesz rano i sięgasz po telefon? Nieustannie sprawdzasz media społecznościowe? Natychmiast reagujesz na dźwięk powiadomień? Jedziesz do pracy i grasz na telefonie? Kładziesz się spać, dopiero gdy upewnisz się, że przeczytałeś już wszystkie wiadomości? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania pozytywnie, to być może jesteś uzależniony od telefonu. Smartfon to potężne urządzenie, które z pewnością na wiele sposobów poprawiło twoje życie, ale korzystanie z niego może zabierać zbyt wiele czasu. Ta książka jest dla ciebie, jeśli: • twój dzień jest wypełniony niekończącym się sprawdzaniem nowych wiadomości; • brak powiadomień, czy esemesów wzbudza twój niepokój; • nie możesz powstrzymać się od dawania polubień; • nie kontrolujesz czasu spędzonego na czatach czy w Internecie; • grasz lub oglądasz seriale i czujesz, że jeśli nie dokończysz, to „świat się zawali”. Uzależnienie od telefonu jest podobne do uzależnienia od hazardu i nadużywania alkoholu. Może przytrafić się każdemu. Jego konsekwencje obejmują stres, depresję, bezsenność i nie tylko. Niniejszy poradnik pokazuje, jak zrozumieć nałogowe zachowania i jak one kontrolują nasze życie. Wykorzystując praktyczne wskazówki i interaktywne ćwiczenia, można powstrzymać niezdrowe nawyki i odzyskać wewnętrzny spokój.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
39
Astrologia klasyczna Tom II Stopnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrologia klasyczna Tom II Stopnie
Dostępny
7 szt.

II tom "Astrologii klasycznej" zawiera opis znaków Zodiaku z uwzględnieniem ich dokładnej specyfiki oraz szczegółowe informacje na temat poszczególnych stopni i roli poszczególnych planet w zależności od ich pozycji w znaku, dokładne dane o specyfice 1, 15 i 30, interpretacje dekanatów, jak też wiele nigdzie nie publikowanych szczegółów.

78,10 zł
56,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,87 zł

1 osoba kupiła
40
Drewniany bączek z wyciąganym sznurkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany bączek z wyciąganym sznurkiem
Goki
Dostępny
9 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Szybkie, długotrwałe obroty bączka robią wrażenie na wszystkich dzieciach i zatrzymują ich wzrok. Sznurek nawinięty się na patyk i wyciąga się szybko, aby bączek zaczą się kręcić.

19,69 zł
17,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,70 zł

1 osoba kupiła
41
Kolorowanki dla malucha. Hop Sa Sa PASJA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
42
Zagadnienie rządu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadnienie rządu
Dostępny
4 szt.

Zagadnienie rządu jest broszurą napisaną przez Romana Dmowskiego i wydaną w Warszawie w 1927 roku. Dmowski nakreślił w niej upadek moralności krajów zachodnich w odwołaniu do haseł rewolucji francuskiej, których nie udało się w pierwotnym zamierzeniu osiągnąć (Zbankrutowała zasada praw jednostki, tak pojęta, jak ją pojęła rewolucja francuska). "Zagadnienie rządu" jest także pierwszym zeszytem Obozu Wielkiej Polski, na którego czele stał Roman Dmowski (obwołany tytułem Wielkiego Oboźnego). Autor odwołuje się do poczucia odpowiedzialności za państwo i poczucia narodowości, które może scalić ludzi w jednym celu, Prezentowane wydanie jest przedrukiem drugim i dopełnionym.

14,70 zł
11,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
43
Pechowa dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pechowa dziewczyna
Dostępny
8 szt.

Czy dasz się przekonać, że twoje szczęście czeka tuż za rogiem? Pracująca w restauracji swojej mamy Basia może powiedzieć o sobie wszystko, tylko nie to, że ma w życiu szczęście. Wręcz przeciwnie: od lat towarzyszy jej myśl, że jest pechową dziewczyną. W dniu, w którym otrzymuje od ciężko chorej ciotki ofertę pracy w hotelu na stanowisku menedżera, jej życie diametralnie się zmienia. Rzucona w wir nowych obowiązków, czuje się zagubiona, ale też zdaje sobie sprawę, że właśnie dostała od losu niepowtarzalną okazję, by wyrwać się z domu, spod skrzydeł nadopiekuńczej matki. Bez zastanowienia wyrusza wraz z najlepszą przyjaciółką do Krakowa. Czy jej dotychczasowy pech również podąży za nią? A może w końcu uda się jej przerwać złą passę, odnaleźć receptę na szczęście i znaleźć miłość?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

1 osoba kupiła
44
Zimne Słońce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimne Słońce
Dostępny
38 szt.

Ta poezja to powrót do starej szkoły poezji metafizycznej, melanżowanej współczesną perwersją liryczną. Tematyka nie dotyka smętnego wąchania kwiatków lub wyschniętego kieliszka na brudnym dworcu tylko archetypowej pozycji rozdarcia ciała i ducha człowieka w całej sprzeczności jego niskich i wysokich pragnień, namiętności i uczuć (Rafał Trzcionka, Polyester Cage).

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
45
Letuwa a Litwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Letuwa a Litwa
Dostępny
26 szt.

Rozumowaniom i wywodom w sprawach litewskich brak ścisłości, gdyż brak ścisłego słownictwa. Mówimy inaczej, niż myślimy; myślimy rozmaicie, mówiąc jednakowo nie stać nas na wyrażenie odcieni. Słuchacz lub czytelnik domaga się częstokroć (cudzoziemiec niemal zawsze) czegoś innego, niż ma na myśli autor lub mówca. Zawikłania te i niedokładności, a często grube nieporozumienia pochodzą stąd, że używamy (a raczej nadużywamy) wyrazów: Litwa, Litwin, litewski w przeróżnych znaczeniach; nieraz we wręcz sprzecznych.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
46
Wklejam i maluję - Jelonek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wklejam i maluję - Jelonek
Dostępny
5 szt.

Ten zbiór książeczek kolorowanek pomoże dziecku poznać siebie i otaczający świat. Dzieci poznają kolory, kształty, świat bliski dziecku.

5,20 zł
3,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
47
Barbie Fashionistas. GRB51 / FBR37 Modna Barbie z daszkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. GRB51 / FBR37 Modna Barbie z daszkiem
Barbie, Mattel
Dostępny
6 szt.

Lalka Barbie Fashionistas ma swój wyjątkowy wygląd i styl, począwszy od luźnego stylu casual, a na oryginalnym boho-chic skończywszy, wszystkie stylizacje inspirowane są najnowszymi trendami! Wysokość lalki: ok. 30.0 cm Każda lalka Barbie® Fashionistas™ ma swój wyjątkowy wygląd, począwszy od luźnego stylu codziennego, na oryginalnym boho-chic kończąc. Wszystkie stylizacje inspirowane są najnowszymi trendami! Duża różnorodność, nowe style, kostiumy, buciki i akcesoria sprawią, że młode specjalistki od mody będą miały więcej możliwości wykorzystania wyobraźni i odgrywania swoich historyjek. Lalka nie stoi samodzielnie. Płaskie buciki pasują na lalki z ruchomymi kostkami lub płaskimi stopami.

48,78 zł
43,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,88 zł

1 osoba kupiła
48
Pretorianie. Rozkwit i upadek rzymskiej gwardii cesarskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pretorianie. Rozkwit i upadek rzymskiej gwardii cesarskiej
Dostępny
13 szt.

Pretorianie byli najbardziej uprzywilejowanymi spośród wszystkich rzymskich żołnierzy. Płacono im najwięcej, służyli najkrócej i cieszyli się najlepszymi warunkami służby. Przewyższali statusem wszystkie pozostałe formacje militarne, a po ponad dwóch stuleciach, od kiedy cesarz August formalnie zatwierdził istnienie pretorianów, zbieg okoliczności uczynił ich najważniejszym ogniwem władzy. Ambicje cesarskiej gwardii – czy raczej jej prefektów – wzrastały niepomiernie, aż wypełniły próżnię pozostawioną przez nieudolnych i słabych władców. W niespokojnych i nieprzewidywalnych okresach gwardia bywała katalizatorem poważnych zmian, działając głównie we własnym interesie, a jej prefekci – na dobre lub na złe – urastali do rangi najważniejszych graczy. „Niepewna wierność” gwardii była towarem rynkowym. Formacja ta okazała się wyjątkowo niebezpieczna – jej uprzywilejowana pozycja, liczebność i pozycja najbliżej osoby cesarza sprawiały, że pretorianie stali się aroganccy i przekonani o swojej niezwyciężoności. Gwardia pretoriańska niczym uśpiony wulkan zawsze była gotowa eksplodować, jeśli tylko okoliczności na to pozwalały. Guy de la Bédoyère – brytyjski historyk (ur. 1957), absolwent King’s College School i Wimbledon College, studiował archeologię i historię w Collingwood College w Durham, uzyskał dyplom z egiptologii i historii nowożytnej na uniwersytecie w Londynie. Autor książek poświęconych historii Rzymu, m.in. The Real Lives of Roman Britain oraz Domina: The Women Who Made Imperial Rome.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
49
Wklejam i maluję - Cielak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wklejam i maluję - Cielak
Dostępny
14 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych wzbogacona o naklejki przypisane do każdego obrazka, który dziecko pokoloruje. Życzymy miłej zabawy!

5,21 zł
3,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
50
Poczta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczta
Alexander
Dostępny
6 szt.

To znakomita zabawka edukacyjna. Składa się na nie wiele atrakcyjnych rekwizytów związanych z pracą na poczcie. Bawiąc się w pocztę, dzieci poznają zasady adresowania listów i pocztówek. Dowiedzą się jak wypełnić druk na przekaz bankowy lub wpłatę gotówkową, czy też adres pomocniczy na list polecony. Te i inne czynności sprawią, że dzieci poznają na czym polegają usługi świadczone przez pocztę. Świetna gra rodzinna, idealna na prezent. W zestawie znajdują się: • okienko pocztowe, • 5 nominałów po 10 sztuk, • 6 pocztówek, • 10 kopert, • 44 znaczki, • druki pocztowe.

13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
51
Buu. Strasznie fajne zabawki. Kuleczkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buu. Strasznie fajne zabawki. Kuleczkowa
Buu. Strasznie fajne zabawki
Dostępny
4 szt.

Kuleczkowa to zabawka edukacyjna, która wspiera rozwój dziecka w wielu aspektach. Poprzez możliwość tworzenia własnych wzorów zabawa z Kuleczkową pobudza do kreatywnego, twórczego myślenia i rozwija wyobraźnię. Podczas pracy dziecko może korzystać z dołączonych do zestawu szczypiec lub układać kulki palcami – wpływa to korzystnie na usprawnianie zdolności manualnych (małej motoryki) oraz wymaga skupienia uwagi i koncentracji. W trakcie zabawy dziecko trenuje koordynację wzrokowo-ruchową (ręka-oko) i zręczność. Odtwarzanie wzorów wymaga cierpliwości, samokontroli oraz eliminacji własnych błędów. Najmłodsze dzieci mogą również uczyć się rozpoznawania kolorów. Kulki można grupować, tworzyć z nich sekwencje, układać odbicia lustrzane, dzięki czemu dziecko zapozna się z pojęciem osi symetrii oraz figurami symetrycznymi. Cechy zabawki: • produkt ekologiczny, • zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji, • odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zestaw zawiera: • drewnianą plansze o wymiarach 26.5 x 26.5 cm, • dwustronne karty pracy z kolorowymi wzorami oraz karty blanko 15.0 x 15.0 cm, • drewniane kulki o średnicy 1.6 cm (105 sztuk - po 15 kulek w 7 kolorach) • drewniane szczypce o długości 20.0 cm

100,00 zł
90,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
52
Malowanki maluszka. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki maluszka. Zabawki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

3,84 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,1%
oszczędzasz 0,85 zł

1 osoba kupiła
53
Kierunek zwiedzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierunek zwiedzania
Dostępny
129 szt.

„Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy może być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie — profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera w Leningradzie, uczniowie widzą w nim Chrystusa. Przyjaciel robi ostatnią serię portretów. (Na pierwszym rysunku twarz jeszcze żyje. Na drugim jest martwa jak poduszka)”. Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W książce Marcina Wichy spacer po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności. Eksponatami są tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa - i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu. Tego dnia sam chce być farbą. Czuć tę farbę na sobie. Chce się nią posmarować. Owinąć. Chce ją zobaczyć całym ciałem, bez użycia oczu. Nie chce być malarzem. Chce być obrazem. Kolorem. Wszystkimi kolorami. Najlepiej królem kolorów w kolorowej szacie. Chce mieć kolorowe skrzydła, zostawiać za sobą barwną smugę.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
54
Trylogia: Mroczny rycerz, 5 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia: Mroczny rycerz, 5 Blu-ray
Nolan Christopher, 2016
Dostępny
7 szt.

Spektakularna Trylogia Christophera Nolana! „Batman Początek”, „Mroczny Rycerz” i „Mroczny Rycerz powstaje”. Trzy największe hity kinowe o przygodach Batmana w wyjątkowym pakiecie. Doskonały scenariusz, niesamowite efekty specjalne, spektakularny sukces na świecie. Ekskluzywny pakiet zawiera 5 płyt Blu-ray, a na nich filmy i dodatki specjalne.

147,90 zł
140,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,39 zł

55
Skyfall, LP, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyfall, LP, pomarańczowy
Helloween, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Lista utworów: 1. Skyfall (Single Edit) 2. Skyfall (Exclusive Alternative Vocals Mix)

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

56
Skyfall, LP, fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyfall, LP, fioletowy
Helloween, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Lista utworów: 1. Skyfall (Single Edit) 2. Skyfall (Exclusive Alternative Vocals Mix)

36,90 zł
33,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

57
Skyfall (singiel), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skyfall (singiel), CD
Helloween, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Lista utworów: 1. Skyfall (Single Edit) 2. Skyfall (Exclusive Alternative Vocals Mix)

23,90 zł
21,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

58
Zakład (nie)idealny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakład (nie)idealny
Dostępny
80 szt.

Marise, rozchwytywana pani seksuolog, ma szczęście w biznesie, jej interes rozkwita, a ona sama czuje się kobietą spełnioną ? przynajmniej zawodowo. Jeśli chodzi natomiast o sercowe sprawy, nie potrafi zbudować stałego związku, zadowalając się jednorazowymi przygodami z o wiele młodszymi od niej mężczyznami. Żaden jednak nie jest w stanie jej zaspokoić. Żaden? dopóki na jej drodze nie stanie Zarius. Mężczyzna równie tajemniczy, co przebiegły, i w dodatku podający się za jednego z jej klientów. A wszystko po to, by poznać Marise bliżej i dowiedzieć się, za jaką cenę będzie skłonna sprzedać dom, który stoi dokładnie w miejscu, gdzie Zarius chce postawić swój nowy hotel. Kobieta nie zamierza ułatwić mu zadania i proponuje zakład, który wywróci życie tej dwójki do góry nogami i uczyni je o wiele ciekawszym? Czy Marise i Zarius znajdą nić porozumienia, czy też walka o dom spowoduje, że oboje stracą szansę na szczęśliwe zakończenie? Pełna humoru historia oprószona szczyptą pikanterii sprawi, że nie będziecie mogli wyjść z łóżka? z powodu czytania, oczywiście. ?Pełna humoru, przesycona pikanterią historia, od której nie można się oderwać! Gorąco polecam!? - K.C. Hiddenstorm, pisarka ?Wciągająca, zabawna, pikantna. Nie mogłam się oderwać. ?Zakład (nie)idealny? Alicji Wlazło udowadnia, że kto się czubi, ten się lubi.? - Katarzyna Kowalewska, pisarka ?Zakład (nie)idealny? to powieść, która okazała się petardą! Połączenie humoru, dobrej erotyki i romansu wyszło doskonale, co sprawia, że ?Zakład?? zapewni Wam doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie.? - Patrycja Żurek, pisarka ?Elektryzująca, pełna pożądania opowieść o dwójce świadomych własnych pragnień osób. Romans, który nie powinien był się wydarzyć, tajemnice, ukryte motywy oraz nieidealna, komplikująca wszystko propozycja. Lekka, zabawna i erotyczna historia pochłonęła mnie na całego, a teraz kolej na Ciebie! Założymy się, że Ci się spodoba?? - D.B. Foryś, pisarka Alicja Wlazło, urodzona 10.10.1990, absolwentka filologii angielskiej. Szczęśliwa żona oraz matka dwóch wspaniałych synów. W 2018 zadebiutowała powieścią fantastyczną ?Mrok?, rozpoczynającą cykl ?Zaprzysiężeni?. W marcu 2019 w antologii ?Siła jej piękna? ukazało się jej opowiadanie obyczajowe ?Kroczek po kroczku?. W roku 2020 pojawił się drugi tom cyklu ?Zaprzysiężeni? ? ?Iskra? ? oraz romans sensacyjny ?Nim nadejdzie świt?. Tkaczka niepowtarzalnych historii, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia są po to, by po nie sięgać. W książkach stawia na emocje oraz niespodziewane zwroty akcji. Czytelnicy stwierdzili, że przydomek Cliffhanger idealnie do niej pasuje.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

59
Adrian Smith, Richie Kotzen, LP, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrian Smith, Richie Kotzen, LP, czerwony
Adrian Smith, Richie Kotzen, Warner Music Polska
Dostępny
42 szt.

Połączone siły gitarzysty Adriana Smitha oraz wokalisty Richiego Kotzena. Czasem są sąsiadami w Los Angeles, zawsze przyjaciółmi, darzącymi się zdrowym, wzajemnym szacunkiem. Ich muzyka to klasyczny rock w klimacie lat 70., uaktualniony o mocne refreny, harmonie oraz gitarową wirtuozerię. Debiutancki singiel „Taking My Chances” nadaje ton całej elektryzującej współpracy tych dwóch tytanów rocka. Lista utworów:: 1. Taking My Chances 2. Running 3. Scars 4. Some People 5. Glory Road 6. Solar Fire 7. You Don’t Know Me 8. I Wanna Stay 9. ‘Til Tomorrow

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

60
Adrian Smith, Richie Kotzen, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrian Smith, Richie Kotzen, LP
Smith/Kotzen, Warner Music Polska
Dostępny
11 szt.

Połączone siły gitarzysty Adriana Smitha oraz wokalisty Richiego Kotzena. Czasem są sąsiadami w Los Angeles, zawsze przyjaciółmi, darzącymi się zdrowym, wzajemnym szacunkiem. Ich muzyka to klasyczny rock w klimacie lat 70., uaktualniony o mocne refreny, harmonie oraz gitarową wirtuozerię. Debiutancki singiel „Taking My Chances” nadaje ton całej elektryzującej współpracy tych dwóch tytanów rocka. Lista utworów:: 1. Taking My Chances 2. Running 3. Scars 4. Some People 5. Glory Road 6. Solar Fire 7. You Don’t Know Me 8. I Wanna Stay 9. ‘Til Tomorrow

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

61
Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli, wydanie serialowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie Winnych. Tom 3. Ci, którzy wierzyli, wydanie serialowe
Dostępny
4106 szt.

W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi – Julia i Urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie „tu i teraz” oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać – „kombinować” lub „wystawać” w kilometrowych kolejkach. Tu dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny – w Peweksie. Nasze młode bohaterki dorastają z Jeremim, chłopcem, który przyszedł na świat tego samego dnia, co bliźniaczki, a którego skomplikowane losy już na zawsze wpiszą się w historię rodziny Winnych. Szczególnie mocna przyjaźń wiąże go z Julią. Nadchodzą czasy ciekawe, ale i trudne dla tysięcy polskich rodzin, w tym także dla Winnych – budzą się dążenia niepodległościowe, na które odpowiedzią są represje władz skierowane przeciw opozycji. Razem z Winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego , pierwsze wolne wybory. W tle – skoro życie Winnych toczy się w Pruszkowie – obserwujemy narodziny mafii, z którą już zawsze miasto to będzie się kojarzyć. Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość będzie przyjazna Winnym?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

62
Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli, wydanie serialowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli, wydanie serialowe
Dostępny
4071 szt.

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość – ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków. Bracia Stanisława oraz jego rodzice, Bronisława i Antoni, jednoczą swoje siły w obliczu tragedii. Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia – pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna… Długie lata I. wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt, które niesie ze sobą dwudziestolecie międzywojenne, chociaż przewrotny los nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym niepokojem obserwują, jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

63
Stulecie Winnych. Tom 2. Ci, którzy walczyli, wydanie serialowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie Winnych. Tom 2. Ci, którzy walczyli, wydanie serialowe
Dostępny
4111 szt.

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania rodzi kolejne bliźniaczki – Kasię i Basię. Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii – tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy całego pokolenia Polaków i tej małej, ale wcale nie mniej ważnej – historii rodziny, wyznaczanej życiem kolejnych pokoleń. Pojawienie się w niej dwóch dziewczynek otworzy jej kolejny rozdział. Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

64
Mikrozmiany. Jak poprawić jakość życia dzięki strategii małych kroków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrozmiany. Jak poprawić jakość życia dzięki strategii małych kroków
Dostępny
31 szt.

Zmiana jest możliwa Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków – od mikrozmian. Wszystko, czym się zajmujemy i co nas spotyka, ma wymiar duchowy: dogadywanie się z domownikami, kto tym razem pozmywa; lektura książki, po którą wreszcie możemy sięgnąć; cierpliwe oczekiwanie w długiej kolejce do kasy; przekonywanie dziecka, żeby dzieliło się swoimi zabawkami. Każda czynność, którą wykonujemy, wpływa na nasze życie wewnętrzne. I odwrotnie – od stanu życia duchowego zależy jakość naszej codzienności. Dzięki temu, że wszystko jest powiązane, możemy bez wielkiego wysiłku poprawić relacje, zdrowie albo ożywić wiarę w Boga. Gary Jansen, zainspirowany nauczaniem św. Ignacego Loyoli, zachęca: rób małe rzeczy we wspaniały sposób. Gary Jansen – popularny mówca i komentator występujący w wielu amerykańskich stacjach telewizyjnych oraz radiowych. Redaktor książek z dziedziny religii i duchowości w Penguin Random House. Pisał do „Huffington Post”, „Religion Dispatches” i „USA Today”. W Wydawnictwie WAM ukazała się jego książka pt. Prosty sposób na spotkanie Boga. Odkryj, jak kwadrans modlitwy może zmienić twoje życie (2020).

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

65
Jak podejmować decyzje. Dokonywanie wyborów ze św. Ignacym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak podejmować decyzje. Dokonywanie wyborów ze św. Ignacym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Podejmowanie decyzji to szansa na rozwój W jaki sposób łatwo i efektywnie dokonywać codziennych wyborów? Jakie czynniki brać pod uwagę? Co zrobić w sytuacji, gdy serce kłóci się z głową? Czy można ufać przeczuciom? Autorzy rozwiewają wątpliwości związane z tą sferą życia. Czerpią przy tym z rad św. Ignacego Loyoli – mistrza rozeznawania. Prezentują również praktyczne narzędzia, które nie tylko pozwalają dobrze wybrać, ale także pomagają w duchowym rozwoju i dostarczają cennej wiedzy o nas samych. Michael Sparough SJ – wykładowca kierownictwa duchowego na Uniwersytecie Loyoli w Chicago, założyciel i były dyrektor Charis Ministries (jezuickiego duszpasterstwa rekolekcyjnego skierowanego do dwudziesto- i trzydziestolatków). Jim Manney – redaktor wielu książek poświęconych duchowości ignacjańskiej, pracuje w wydawnictwie Loyola Press Chicago. W Wydawnictwie WAM ukazała się jego książka pt. Prosta modlitwa, która zmienia życie (2017). Tim Hipskind SJ – dyrektor ds. service-learning (uczenia się poprzez zaangażowanie) na Uniwersytecie w Detroit. Od 1996 prowadzi rekolekcje oraz warsztaty poświęcone rozeznawaniu. Pracuje głównie z młodymi dorosłymi.

36,90 zł
26,57 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

66
Cuda świętego Józefa. Część 4. Świadectwa i listy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda świętego Józefa. Część 4. Świadectwa i listy
Dostępny
29 szt.

Święty Józef – nasz przemożny Opiekun Każdego roku do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ze wszystkich stron kraju napływają świadectwa wysłuchanych próśb i otrzymanych łask. Publikujemy je w kolejnym, czwartym tomie Cudów św. Józefa. Nadesłane podziękowania potwierdzają, że wstawiennictwo Oblubieńca Maryi jest niezwykle skuteczne. Każdy, kto zawierza mu swoje życie, ma gwarancję, że w obliczu rozmaitych trudności zawsze będzie mógł liczyć na jego czułą ojcowską opiekę. Wielkim cudem jest uzdrowienie Pawła, u którego dwa lata temu wykryto guza mózgu – glejaka. Po dwukrotnej operacji, radioterapii i chemioterapii wszystko jest już dobrze, co potwierdziło ostatnie badanie. Wierzę mocno, że św. Józef – opiekun rodzin i ojców – wstawił się za Pawłem, który również jest ojcem i głową rodziny. Teresa W książce znajdziesz świadectwa cudów oraz listy czcicieli adresowane do św. Józefa, a także list apostolski Patris corde napisany przez Papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ustanowienia Świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty, publikując ten list, ogłosił jednocześnie rok 2021 Rokiem Świętego Józefa.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

67
Żydzi 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.07

Kontynuacja bestselleru Żydzi. Piotr Zychowicz porusza w tej książce niemal wszystkie kontrowersyjne tematy, które wypłynęły podczas ostatniej wielkiej kłótni polsko-żydowskiej. Z jednej strony – żydowska policja w gettach, Judenraty, obozowe Sonderkommanda i „żydokomuna”. Z drugiej – działalność granatowej policji, polskie donosy, zabójstwa i antysemityzm oraz złożony problem stosunku podziemia do Holokaustu. W Żydach 2 znalazły się również tematy współczesne – krwawe zamachy terrorystyczne, brawurowe akcje Mosadu, działalność lobby żydowskiego w USA, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich, przy których nasi kibole wydają się grzecznymi chłopcami. To najbardziej niepoprawna politycznie książka Piotra Zychowicza!

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

68
Diuna. Ród Harkonnenów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diuna. Ród Harkonnenów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.03

Drugi tom trylogii opisujący wydarzenia poprzedzające historię jednego z największych bestsellerów science fiction. Kilkanaście lat po objęciu tronu Szaddam IV Corrino nadal umacnia swą władzę. Pełnymi garściami czerpie melanż z zarządzanej przez Harkonnenów Arrakis, a zarazem naciska na Tleilaxan, którzy na opanowanym Ixie starają się wyprodukować sztuczną przyprawę. Do największych graczy w galaktyce – Imperatora, Gildii Kosmicznej i KHOAM – dołączają niepostrzeżenie Bene Gesserit. Podsuwając siostry członkom wysokich rodów, w tym samemu Padyszachowi Imperatorowi, gromadzą bezcenne informacje i wpływają na politykę, same zaś kontynuują z uporem swój tajny plan eugeniczny. Im wszystkim jednak – w tym Leto Atrydzie na spokojnym Kaladanie – zagraża coraz bardziej hrabia Vladimir Harkonnen, chorobliwie ambitny i pragnący zemsty przywódca rodu Harkonnenów. „Rewelacyjnie opracowana i niezmiennie fascynująca książka.” - „Kirkus Reviews” „Herbert i Anderson tchnęli w tę klasyczną sagę nowe, pełne dynamiki i ekscytujące życie.” - „The Denver Post”

69,00 zł
51,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

69
Długie cienie umarłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długie cienie umarłych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Są takie przyjaźnie, które zmieniają nasze życie na zawsze… W czasie nauki w liceum Piotr poznaje dwóch braci oraz ich ojca i dziadka, z którymi szybko nawiązuje silną nić porozumienia. Chłopak nie podejrzewa jednak, że ta interesującą znajomość zostanie wkrótce przerwana. W 1968 roku cała czwórka podejmuje decyzję o emigracji do Anglii. Dla Piotra wiadomość o żydowskich korzeniach jego rówieśników okazuje się szokiem, ale dwadzieścia lat później, podczas ostatniego rejsu wycieczkowca TSS Stefan Batory, czeka go jeszcze większe zaskoczenie. Okazuje się, że wszyscy mają wspólnego przodka i są dalekimi kuzynami. To odkrycie pozwoli Piotrowi zrozumieć losy jego dawno zmarłego ojca i zamordowanej przez Gestapo siostry. Ale odcięcie się od przeszłości okaże się trudniejsze, niż kiedykolwiek sądził. Mimo upływu lat upiory przeszłości pozostają żywe, a pamięć o zmarłych nieustannie kładzie się cieniem na życiu nowego pokolenia...

37,99 zł
27,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

70
Fatma. Moja arabska teściowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatma. Moja arabska teściowa
Dostępny
34 szt.

Czasem to kobieta jest największym wrogiem kobiety. Fatma nie miała łatwego życia. Urodzona w latach czterdziestych w Libii, od wczesnego dzieciństwa była wychowywana na pokorną żonę i oddaną matkę. Kiedy na świecie pojawia się jej pierworodny syn, Muchtar, kobieta przelewa całą swoją miłość na chłopca, modląc się o pomyślną przyszłość i dobry ożenek dla niego. Wkrótce jednak okazuje się, że jej prośby nie zostały wysłuchane – Muchtar wyjeżdża bowiem na studia do Polski, miejsca uznawanego przez bogobojnych wyznawców Islamu za kraj ludzi niewiernych, i, co gorsza, sprowadza stamtąd młodą polską żonę wraz z ich małym synkiem. Dla obu kobiet będzie to początek koszmaru, w którym gorycz, rozczarowanie i wzajemne pretensje codziennie będą zatruwać im życieFatma. Moja arabska teściowa to poruszająca opowieść o tym, jak zło wyrządzone za młodu kiełkuje i zamienia żyzną glebę w nieużytek. To także smutny i gorzki obraz libijskiego, patriarchalnego świata z perspektywy kobiety.

32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

71
Niewierny, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewierny, DVD
Cyrus Nowrasteh, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Jim Caviezel („Pasja”, „Cienka czerwona linia”), Claudia Karvan („Daybrakers-Świt”) i Hal Ozsan (serial „Czarna lista”) w osadzonym na Bliskim Wschodzie, opartym na faktach dramacie Cyrusa Nowrasteha, autora „Zamachu na Regana” i „Ukamienowania Sorayi M.”. Przebywający na zaproszenie egipskich przyjaciół z odczytem w Kairze amerykański dziennikarz Doug Rawlins (Jim Caviezel) zostaje porwany przez agentów irańskiego reżimu. Wywieziony przez granicę, postawiony przed sądem pod zarzutem szpiegostwa, zdany jest na łaskę muzułmańskich fanatyków. Pracująca w Departamencie Stanu Liz (Claudia Karvan) ma nadzieję, że amerykańska administracja wesprze ją w staraniach o uwolnienie porwanego męża. Wielka polityka rządzi się jednak swoimi prawami. Kiedy Liz zdaje sobie sprawę, że rząd nie robi nic, by wydobyć Douga z irańskiego więzienia, postanawia udać się na Bliski Wschód i spróbować go ocalić.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

72
Randki z Tindera. Nie pogrywaj z kobietą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Randki z Tindera. Nie pogrywaj z kobietą
Dostępny
4 szt.

Karma wraca, a zemsta jest rozkoszą… bogiń. Zwłaszcza tych, które zostały odrzucone. Szukasz miłości życia na Tinderze? Uważaj, bo księcia na białym koniu tu nie znajdziesz. Już większa szansa, że trafisz na ropucha i nie pomoże nawet namiętny pocałunek… Przekonało się o tym sześć odważnych kobiet, które postanowiły wziąć los w swoje ręce i skosztować internetowych łowów. Okazało się jednak, że popularna randkowa aplikacja, zamiast wielkich uniesień, przyniosła im wielkie rozczarowanie. Czując, że zostały wykorzystane, zaliczone i odrzucone, postanawiają dokonać zemsty w najlepszym wydaniu tego słowa. Czyny, do których się posuną, pokazują tylko, że ich inwencja w wymyślaniu sposobów na utarcie nosa tym, którzy je zranili, nie zna granic! Oto historie, które mogły przydarzyć się również tobie. Trochę śmieszne, trochę straszne, ale przede wszystkim – prawdziwe. Opowiedziane szczerze i bez pruderii, ku pocieszeniu i przestrodze. A jeśli myślisz, że pechowe randki to domena kobiet, już wkrótce się dowiesz, jak brzmi odpowiedź z ust facetów…

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

73
Przywracając pamięć miejscom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywracając pamięć miejscom
Dostępny
6 szt.

Każdy może znaleźć w tej książce coś dla siebie [?]. Natomiast nie ulega wątpliwości, że opis doświadczenia praktycznego doskonale mieści się w dydaktyce szkoły wyższej i co ważne, jest niepowtarzalny, oryginalny, wyjątkowy ze względu na rzadko spotykaną wśród nauczycieli akademickich pasję, jaką zaprezentowała pani K. Majchrzak-Ptak, by proces kształcenia miał nie tylko merytoryczny, ale i autoedukacyjny charakter oraz sens. Z tego typu postawą spotykamy się bardzo rzadko, gdyż kształcenie młodych dorosłych, studentów dla zdecydowanej większości akademików jest jedynie formalnym obowiązkiem. Tymczasem Autorka tej książki potwierdza swoim doświadczeniem, zaangażowaniem i niezwykłą empatią wobec studentów, że edukacja może mieć wymiar dialogiczny, partnerski, otwarty, emancypacyjny, a przy tym satysfakcjonujący dla obu stron tego procesu. Jest przy tym autentyczna, szczera, gdyż nie ukrywa przed czytelnikami wątpliwości, rozczarowań czy nawet drobnych niepowodzeń. Rekonstrukcja procesu badawczego spełnia naukowe wymagania. Autorka nie poprzestaje bowiem jedynie na przywoływaniu adekwatnych do spodziewanych czy zaobserwowanych reakcji postaw, refleksji własnych lub studentów, ale odwołuje się w ich interpretacji do socjologicznych, psychologicznych, filozoficznych czy pedagogicznych kategorii pojęciowych i ich teoretycznych źródeł. Dzięki temu rozprawa nabiera wyjątkowego znaczenia poznawczego, a zarazem inspiruje do innych badań. Z recenzji prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego Pani Kinga Majchrzak-Ptak w swojej książce udowodniła, że docieranie do pamięci i praca z/nad pamięcią społeczną jest znakomitym sposobem edukacji. Uczy poznawania świata i siebie samego. Uczy także, jak świat i siebie samego zmieniać, przekształcać, rozwijać za pomocą studiów nad pamięcią. Ale odsłania także ciemną stronę pamięci, jako źródło homofobii, nietolerancji, agresji. Pedagogika nie powinna zapominać o pamięci? Bardzo wysoko oceniam te fragmenty recenzowanej pracy, które bezpośrednio odnoszą się do programu ?Studenci wobec miejsc (nie)pamięci UMK?, i to zarówno w części projektującej badania, analizującej przebieg tego badania, jak i ukazującej rezultaty tego przedsięwzięcia. Każdy z poszczególnych elementów tej złożonej procedury dowodzi, iż, po pierwsze, Autorka dysponuje rozległą wiedzą teoretyczną na temat modelu ?badania w działaniu?, na co wskazuje np. wnikliwa charakterystyka przyjętej metody. Po drugie, Autorka wręcz mistrzowsko opanowała praktykę niełatwych partycypacyjnych badań zespołowych. To, co na ten temat napisała, może służyć za metodyczny wzór edukacyjnych badań w działaniu. Będzie to cenna pomoc zwłaszcza dla adeptów tego rodzaju badań, a osobom bardziej zaawansowanym w tej sztuce przytoczone ustalenia posłużą za punkt odniesienia, porównania i dyskusji z innymi rozwiązaniami. Trzeba mieć duży poziom świadomości metodologicznej, pewnej odwagi i determinacji, aby wieloetapowy, rozciągnięty w czasie, złożony problemowo i organizacyjnie program badania w działaniu konsekwentnie wcielać w życie. Jest to ważne osiągnięcie Autorki! Z recenzji prof. dr. hab. Wiesława Theissa

39,00 zł
74
Głosy i performanse tekstów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głosy i performanse tekstów
Dostępny
5 szt.

Książka Głosy i performanse tekstów. Literatura ? piosenki ? ciałoto publikacja z zakresu antropologii współczesności, w pierwszej części z obszaru literaturoznawstwa, w drugiej ? song lyrics studies, w trzeciej zaś ? cultural studies, zawierająca interpretacje rozmaitych tekstów kultury (wierszy, poematów, dziennika, tekstów piosenki, body artu ? performansów) oraz animacji kultury, wykorzystująca narzędzia psychoanalizy, performatyki, geopoetyki, kulturowych studiów miejskich, somatoestetyki, gender studies, ekokrytyki, memory studies, monoseologii, narratologii transmedialnej oraz etnografii przedtekstowej. W czternastu studiach, o różnym profilu gatunkowym, bo czytelnik znajdzie tu rozprawy, artykuły i szkice, podjęto próbę lektury ?pretekstowej?, ?nomadycznej?, wędrującej od literatury do piosenki i body artu, od czytania do słuchania i patrzenia, od ciała do ciała, by zanotować swego rodzaju raporty z ?badań terenowych w światach tekstów i realnych miejsc? w tym ?zeszycie podróżnym pamiętającego interpretatora?.

36,00 zł
75
Abacus. Od Kasy Generalnej Wilanowskiej z 1819 roku do rachunkowości Lasów Państwowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abacus. Od Kasy Generalnej Wilanowskiej z 1819 roku do rachunkowości L...
Niedostępny
Brak

Jest to już czwarta publikacja Wydawnictwa Naukowego UMK z serii „Abacus” poświęcona zagadnieniom historii rachunkowości. Poprzednie nosiły podtytuły Od źródeł rachunkowości po współczesność (Toruń 2014), Od instruktarzy gospodarczych po współczesne podręczniki rachunkowości (Toruń 2016), Od Richarda fitz Nigela do Jana Falewicza (Toruń 2018). Tym razem podtytuł brzmi Od Kasy Generalnej Wilanowskiej z 1819 roku do rachunkowości Lasów Państwowych i jest ona kontynuacją wątków zawartych w wydaniach wcześniejszych. Teksty w tym opracowaniu zostały zamieszczone według kryterium chronologicznego. Pierwszy dotyczy okresu zaborów, ostatni – niepodległej Polski. Pierwszy – Anny Olewnik-Dejewskiej traktuje o regulacjach prawnych z zakresu księgowości w dobrach wilanowskich w XIX wieku. Autorka podjęła się próby zestawienia treści ustanowienia rachunkowości kasy dóbr wilanowskich z 1819 roku z postanowieniami kodeksu handlowego francuskiego z 1807 […]. Ostatni, Beaty Sadowskiej, wskazuje na rys historyczny rachunkowości szczególnego zasobu przyrody – lasu, mającego wielostronny wpływ na środowisko przyrodnicze […]. W poprzednich „Abacusach” zajmowaliśmy się głównie podręcznikami rachunkowości z XIX oraz z drugiej połowy XX wieku. Tym razem przywołujemy sylwetki dwóch kolejnych ważnych postaci, które przyczyniły się do propagowania rachunkowości wśród praktyków i rozwoju szkolnictwa zawodowego, a mianowicie Henryka Chankowskiego i dr. Franciszka Tomanka. Pierwszy był założycielem kursów nauczania rachunkowości w trybie pozaszkolnym. Prowadzone przez niego w Warszawie w latach 1897–1937 Kursy Buchalteryjno-Handlowe ukończyło około 15 tys. księgowych, a łączny nakład wszystkich publikacji tego autora wyniósł blisko pięć milionów egzemplarzy. Jest to pierwsza w literaturze polskiej tak wnikliwa biografia zawodowa Chankowskiego – jej autorką jest Anna Szychta. […] Z kolei Sławomir Sojak pisze o Franciszku Tomanku (1889–1935) nauczycielu, autorze podręczników dla uczniów szkół średnich ze Lwowa […], który z racji swoich funkcji zawodowych zwracał szczególną uwagę na wychowawczą rolę rachunkowości, tak ważną w zarządzaniu majątkiem w niepodległej Polsce, a więc już „na własny rachunek”.

38,00 zł
Powiadomienie
76
Road To The Sun (Signed Edition). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Road To The Sun (Signed Edition). Winyl
Pat Metheny, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

77
Nie pożądaj. Co Biblia mówi o zazdrości? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pożądaj. Co Biblia mówi o zazdrości?
Dostępny
29 szt.

Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością (2 Kor 11,2). Zazdrość, pożądanie, chęć posiadania tego, czego dostać nie możemy – to uczucia towarzyszące ludziom od zawsze. Czy jednak istnieje „dobra” zazdrość skłaniająca do zdrowej rywalizacji, a nie postawy rozgoryczenia z powodu tego, że komuś innemu lepiej się powodzi? W jaki sposób zazdrość małżeńska może służyć umocnieniu wzajemnej więzi i stać się wyrazem troski? Czy dobrze przeżywana zazdrość rozwija, a nie niszczy człowieka? A może – jak uważa współczesna medycyna – wpływa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne, a przez to skraca nasze życie? Danuta Piekarz w znakomity sposób interpretuje i opisuje zachowania znanych postaci z Biblii. Odnosi ich zachowania do teraźniejszości oraz bliskich nam postaw, patrząc nie tylko z perspektywy wiary, ale także współczesnej psychologii. Tłumaczy ponadto co to znaczy, że Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Zazdrość mówi nam o nas dużo więcej, niż mogłoby się to wydawać; ta wada może odsłonić nam wiele prawdy, której nigdy w sobie nie odkryliśmy. Warto więc przyjrzeć się zazdrości, która, jak zobaczymy, niejedno ma imię. Danuta Piekarz – biblistka i italianistka, wykładowca w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. W latach 2008−2013 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Opublikowała kilkanaście książek i artykułów o tematyce biblijnej i językoznawczej.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

78
Jak pokonać wypalenie zawodowe. Odzyskaj radość z pracy i rozpal kreatywność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pokonać wypalenie zawodowe. Odzyskaj radość z pracy i rozpal kreat...
Dostępny
19 szt.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem Apatia, ciągłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, brak energii… i poczucie dezorientacji, bo dotychczas satysfakcjonująca i lubiana praca nagle stała się koszmarem i pułapką, z której nie sposób się wyrwać. Wypalenie zawodowe, jeszcze niedawno bagatelizowane, urosło do rangi choroby cywilizacyjnej. Problem jest na tyle poważny, że Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się umieścić ten syndrom w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. W zalewie poradników dających łatwe rozwiązania książka Anselma Grüna wyróżnia się całościowym podejściem do człowieka. Doświadczony psychoterapeuta i współczesny autorytet w dziedzinie psychologii proponuje działania, które pomogą zintegrować umysł, ciało i ducha. Radzi: nie walcz za wszelką cenę o lepszą organizację dnia, a zadbaj o relacje z innymi i przede wszystkim z samym sobą. Autor nie poprzestaje na teoretycznych poradach, ale podsuwa konkretne rozwiązania – rytuały, które pozwolą odzyskać wewnętrzną równowagę i utraconą satysfakcję.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

79
Life Support, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life Support, CD
Beer Madison, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1.The Beginning 2. Good In Goodbye 3. Default 4. Follow The White Rabbit 5. Effortlessly 6. Stay Numb And Carry On 7. Blue 8. Interlude 9. Homesick 10. Selfish 11. Sour Times 12. Boyshit 13. Baby 14. Stained Glass 15. Emotional Bruises 16. Everything Happens For A Reason 17. Channel Surfing / The End

47,90 zł
Powiadomienie
80
Roots, LP, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roots, LP, pomarańczowy
Curtis Mayfield, Warner Music Polska
Dostępny
23 szt.

Drugi studyjny album Curtisa Mayfielda, wydany w październiku 1971 roku. Album jest uważany nie tylko za jedno z najlepszych dzieł Mayfielda, ale także za klasykę lat 70-tych. Winylowy krążek w kolorze pomarańczowym. Lista utworów: Strona A 1. Get Down (2019 Remaster) 2. Keep On Keeping On (2019 Remaster) 3. Underground (2019 Remaster) 4. We Got To Have Peace (2019 Remaster) Strona B 1. Beautiful Brother Of Mine (2019 Remaster) 2. Now You’re Gone (2019 Remaster) 3. Love To Keep You In My Mind (2019 Remaster)

153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

81
Trois Quatuors Du Meilleur Gout Polonois, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trois Quatuors Du Meilleur Gout Polonois, CD
Niedostępny
Brak

Józef Elsner (1769–1854) Trois Quatuors Du Meilleur Goût Polonois op. 1 Lista utworów: Kwartet smyczkowy F-dur op. 1 nr 1 (21:40) 1. Allegro (7:57) 2. Andantino (5:36) 3. Polonoise (3:45) 4. Finale Allegro (4:20) Kwartet smyczkowy a-moll op. 1 nr 2 (22:08) 5. Allegro (9:05) 6. Larghetto (7:46) 7. Finale Allegro (5:15) Kwartet smyczkowy D-dur op. 1 nr 3 (19:34) 8. Allegro (7:53) 9. Menuetto (3:02) 10. Andante poco Adagio (4:43) 11. Rondo (3:55)

43,90 zł
Powiadomienie
82
Young, gifted and black, LP, żołty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Young, gifted and black, LP, żołty
Aretha Franklin, Warner Music Polska
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Oh Me Oh My (I’m A Fool For You Baby) 2. Day Dreaming 3. Rock Steady 4. Young, Gifted And Black 5. All The King’s Horses 6. A Brand New Me Strona B 1. April Fools 2. I’ve Been Loving You Too Long 3. First Snow In Kokomo 4. The Long And Winding Road 5. Didn’t I (Blow Your Mind This Time) 6. Border Song (Holy Moses)

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

83
Najpierw ty! Jak zatroszczyć się o siebie, by móc troszczyć się o innych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpierw ty! Jak zatroszczyć się o siebie, by móc troszczyć się o inny...
Dostępny
60 szt.

By móc skutecznie troszczyć się o innych, najpierw musisz zatroszczyć się o siebie! Troska o siebie często bywa błędnie rozumiana jako zachęta do zachowań egoistycznych czy przesadnego skupiania się na sobie i swoich potrzebach. W rzeczywistości jednak autentyczna troska o siebie – jak tłumaczy Julia Marie Hogan – to zestaw wypracowanych dobrych nawyków i styl życia, którego podstawą jest przekonanie, że skutecznie troszczyć się o innych możemy tylko wtedy, gdy właśnie najpierw zatroszczymy się o siebie. W pierwszej części książki autorka tłumaczy, dlaczego troska o siebie nie tylko jest czymś koniecznym i pożądanym w życiu każdego dojrzałego człowieka, ale także świetnie współgra z duchowością chrześcijańską streszczającą się w przykazaniu miłości: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” (Mk 12, 31). Część druga ma charakter praktyczny. Krok po kroku przeprowadza nas przez proces tworzenia osobistego planu troski o siebie, który obejmuje najważniejsze sfery ludzkiego życia: ciało i zdrowie fizyczne, emocje i więzi z innymi osobami, modlitwę i relacje z Bogiem. „Na niezwykłą wartość tej książki składają się: fachowa wiedza, przystępny język, możliwość pogłębienia zrozumienia treści przez pytania do refleksji i dyskusji. Największy jej atut to strategia tworzenia krok po kroku osobistego planu troski o siebie, dającego szansę praktykowania otrzymanej wiedzy. Ja już zaczęłam i Was serdecznie zapraszam!” – s. Anna Maria Pudełko AP Julia Marie Hogan uzyskała magisterium z psychologii klinicznej w Instytucie Nauk Psychologicznych w Arlington (USA). Jest licencjonowanym, zawodowym doradcą klinicznym. Obecnie pracuje w Chicago jako psychoterapeutka. Prowadzi liczne warsztaty i publikuje teksty poświęcone tematyce troski o siebie, więzi międzyludzkich i zdrowia psychicznego.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

84
Zanim zgaśnie światło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim zgaśnie światło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Kiedy wydaje ci się, że złapałeś szczęście za nogi, ono okaże się jedynie złudzeniem. Za czym można tęsknić, kiedy mieszka się na francuskiej Riwierze? Marc Martin ma czterdzieści lat, pracę marzeń i piękną kobietę u boku. Nigdzie się nie spieszy, każdego ranka pije kawę na patio swojej willi, a dla relaksu gra w pokera ze swoimi bogatymi znajomymi. Czas płynie leniwie, a Marc wiedzie na pozór idealne życie. A jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje… Uwikłany w skomplikowaną sieć powiązań wywiadowczych, mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę, że nigdy nie powinien czuć się zbyt bezpiecznie. Jego zadaniem jest zdobycie informacji na temat agentów mających nakłonić firmy francuskie do przyłączenia się do współpracy przy budowaniu przez Rosję rurociągu gazowego NordStream. Kiedy jest już o krok od osiągnięcia celu, nieszczęśliwy wypadek krzyżuje jego plany i zmusza do zadania pytań o przyszłość i sens tego, co do tej pory było najważniejsze. Odpowiedzi, jeśli się pojawią, wcale nie będą mu się podobały… – Na takich zdjęciach wszystko wygląda lepiej, ale przecież też mieli swoje problemy, troski, smutki i nie zawsze byli pogodni. Częściej chorowali i pracowali w gorszych warunkach niż dzisiaj. Każdy jest dzieckiem swojego czasu. Gdybyś mogła się tam cofnąć, to bardzo byś żałowała. To, co uważasz teraz za oczywiste, dla nich było nieznane. – Masz rację, a jednak mi żal tamtych klimatów, czegoś mi brakuje, co oni wtedy mieli… – Szybko byś stamtąd uciekła. – Ciałem tak, ale dusza pewnie by pozostała. – Rozmarzyłaś się. Niepotrzebnie oglądałaś „O północy w Paryżu”. Roześmiała się. A potem nagle spoważniała, wpatrując się z uwagą w ekran. – Wiesz, uświadomiłam sobie, że ci wszyscy ludzie na tych zdjęciach, nawet dzieci, już nie żyją, a za niewiele lat nikt już nie będzie nawet pamiętał, że istnieli. A przecież kochali i byli kochani, a czasem porzucani, śmiali się i płakali, pracowali, coś tworzyli i dawali innym. Nic po nich nie zostanie, no, może poza kilkorgiem, którzy pozostawili po sobie jakiś ślad. Uśmiechnąłem się. – Jak jesteśmy młodzi, to nie musimy się nigdzie spieszyć, bo i tak zdążymy. A później oglądamy się do tyłu i okazuje się, jak wiele czasu przez to straciliśmy.

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

85
IIII (limitowany kolorowy winyl), 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IIII (limitowany kolorowy winyl), 2 LP
Robin Schulz, Warner Music Polska
Dostępny
44 szt.

„IIII” to czwarty album studyjny niemieckiego dj’a / producenta Robina Schulza. Zawierać będzie 17 utworów i już 3 złote single. Na tym albumie znajdziesz utwory „Speechless (feat. Erikta Sirola)”, „All This Love (feat. Harloe)”, „Rather Be Alone (feat. Nick Martin & Sam Martin)”, „In Your Eyes (feat. Alida)”, „Alane (feat. Wes)” i jego ostatni singiel „All We Got (feat. Kiddo)”.

238,90 zł
219,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 19,11 zł

86
Escape of the Phoenix, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape of the Phoenix, CD
Evergrey, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Forever Outsider 2. Where August Mourn 3. Stories 4. A Dandelion Cipher 5. The Beholder (feat. James LaBrie) 6. In The Absence Of Sun 7. Eternal Nocturnal 8. Escape Of The Phoenix 9. You From You 10. Leaden Saints 11. Run

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

87
Cumbia Cumbia 1 & 2, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cumbia Cumbia 1 & 2, 2 LP
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. Rodolfo Y Su Tipica RA7 - La Colegiala 2. Gabriel Romero - La Subienda 3. Armando Hernandez Y Su Conjunto - La Zenaida 4. Adolfo Echeverria Y Su Conjunto - Amanciendo 5. Pedro Laza Y Sus Pelayeros - Navidad Negra 6. Conjunto Tipico Vallenato - Cumbia Cienaguera Strona B 1. Rodolfo Y Su Tipica - Tabaco Y Ron 2. Gabriel Romero - La Piragua 3. Los Immortales - La Pollera Colora 4. La Sonora Dinamita - Se Me Perdio La Cadenita 5. Los Warahuaco - El Pescador De Baru 6. Conjunto Tipico Vallenato - Cumbia Sampuesana LP 2 Strona C 1. Pedro Laza Y Sus Pelayeros - Cumbia Del Monte 2. Combo Los Galleros - Soledad 3. Los Guacheracos - Baila Rosita 4. Los Corraleros De Majagual - Llora Acordeon 5. La Sonora Del Caribe - Noche De Estrellas 6. Los Cumbiamberos De Pacheco - Santo Domingo 7. Sonora Dinamita - Ritmo De Tambo 8. Lito Barrientos - Cumbia En Do Menor Strona D 1. Andrés Landero - Cumbia India 2. Combo Los Galleros - Tabaco Mascao 3. Los Corraleros De Majagual - Cumbia Campesina 4. Clímaco Sarmiento Y Su Orquesta - Cumbia Sabrosa 5. Montería Swing - La Samaria 6. Los Guacharacos - Esperma Y Ron 7. Los Gavilanes De La Costa - Los Gavilanes 8. La Sonora Cienaguera - La Piojosa

173,90 zł
159,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,91 zł

88
Dobry od listopada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry od listopada
Dostępny
5 szt.

Kochać i walczyć za ojczyznę, ale… niekoniecznie umierać. Marek Dobrawiński jest pochodzącym z Pomorza studentem, którego próżniaczy żywot w Warszawie zostaje przerwany przez wybuch powstania listopadowego. Młody mężczyzna trafia nagle w centrum wydarzeń, stając się mimowolnym świadkiem zamachu na wielkiego księcia Konstantego, brata cara Mikołaja I. Tak rozpoczyna się jego osobliwy udział w walkach z rosyjskim wrogiem. Jak każdy młody człowiek, Marek nie chce jednak przedwcześnie umierać. Dzięki sprytowi, a także fortunie, która niewątpliwie mu sprzyja, udaje mu się uniknąć kul i szabli. Mało tego, parę razy – za sprawą zupełnego przypadku – staje się niemal bohaterem narodowym, za co jest hojnie nagradzany stopniami wojskowymi i orderem. Mimo niewesołych okoliczności Dobrawiński potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, a szalejąca dokoła śmierć nie jest dla niego żadną przeszkodą w smakowaniu wszystkich przyjemności młodzieńczego życia…

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

89
Smart Bingo. Alfabet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Bingo. Alfabet
Kapitan Nauka - gry, od 3 lat
Dostępny
70 szt.

Gra edukacyjna „Alfabet. Smart Bingo” (3-7 lat) Kapitana Nauki to ekscytująca gra z kołem losującym, która wprowadza przedszkolaki w świat liter. Dzięki aktywnej formie nauki dzieci uczą się rozpoznawać litery, odróżniać ich kształt od innych znaków oraz łączyć je z odpowiadającym im dźwiękiem i znaczeniem wyrazu rozpoczynającego się daną literą. Rozwijają przy tym percepcję wzrokową i słuchową oraz spostrzegawczość. To doskonały trening przygotowujący dzieci do nauki czytania. Zawartość opakowania: • 4 dwustronne plansze, • 53 żetony, • koło losujące, • pasek zwycięstwa, • instrukcja.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

90
Andreowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andreowia
Dostępny
448 szt.

Rodzinna szopka krakowska z medium, legendą dziennikarską i drobnymi skandalami w tle. „Zmęczyć się na tyle, by przestać myśleć. Tylko mięśnie, ścięgna, adrenalina i kortyzol. Wystartowałem ostro spod klatki, klucze zabrzęczały w kieszeni. Biegłem przed siebie, byle dalej, nie wiedząc właściwie dokąd, biegłem co tchu, ile wlezie, na pełnych obrotach, biegłem na złamanie karku za nowym sobą, który rwał naprzód gdzieś tam, w ciemności. Jeśli tylko się pospieszę, powinienem zdążyć”. Poznajcie Andrzeja, mężczyznę przed pięćdziesiątką. Właśnie dokonuje rewizji swojego życia. Powiecie, ależ to trywialne, kryzys wieku średniego. A jednak sposób, w jaki ten zodiakalny Skorpion próbuje rozliczyć się z przeszłością, okazuje się też rodzinną sagą, rozpisaną na głosy herstorią i uszczypliwym, pełnym anegdot komentarzem do wydarzeń ostatniego stulecia. No cóż, spojrzenie niegdysiejszej gwiazdy wolnej prasy, a później podpory zacnej krakowskiej redakcji, syna medium światowej sławy i ojca-zagadki, wnuka Pierwszej Krakowskiej Tramwajarki i wielkiego Redaktora nie może być pospolite. Dajcie się wciągnąć w opowieść o poszukiwaniu samego siebie, utrzymaną w konwencji szopki krakowskiej. Poznajcie plejadę barwnych postaci, może niektóre z nich kogoś Wam przypomną. Bo jak wiadomo, sowy (a w tym przypadku: karły) nie są wcale tym, czym się wydają. Dzięki fragmentarycznej konstrukcji, elementom groteskowym, nietuzinkowym bohaterom oraz sarkastycznym spostrzeżeniom przeczulonego na własnym punkcie narratora tę znakomitą powieść można czytać na wielu poziomach − od autoironicznej opowieści o kryzysie męskości, przez metatekstową grę, po wielowątkowy komentarz do polskiej rzeczywistości końca XX i początku XXI wieku.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

91
Tajemniczy ogród, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród, DVD
Marc Munden, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów po raz kolejny trafia na wielki ekran. Za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nawet nie podejrzewa, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi. Dodatkowo na płycie: zwiastun, zapowiedzi, teledysk.

39,99 zł
39,19 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

92
Jak najdalej stąd, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak najdalej stąd, DVD
Piotr Domalewski, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Fantastyczna, debiutująca na wielkim ekranie Zofia Stafiej (Złote Lwy za debiut aktorski na 45.FPFF w Gdyni) oraz Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis i Tomasz Ziętek w nowym filmie Piotra Domalewskiego („Cicha noc”). Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani. Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

39,99 zł
39,19 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

93
Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet
Dostępny
17 szt.

Spójrz na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oczami kobiet, które towarzyszyły Mu w ostatnich dniach życia i w drodze na Golgotę, a w całkiem nowy sposób przeżyjesz Wielki Post i Wielkanoc. Otwartość, hojność, wrażliwość, modlitwa, macierzyństwo, pomoc Ducha Świętego – sześć charyzmatów podarowanych tylko kobietom, sześć dostępnych tylko kobietom dróg do Chrystusa. Odkrywszy je, współczesne następczynie kobiet pod krzyżem mogą mieć wkład w dzieło nowej ewangelizacji poprzez wzrastanie w życiu duchowym oraz poprzez rozwój swojego życia codziennego – i w ten sposób realizować swoje powołanie do bycia „apostołkami”.

32,90 zł
27,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

94
Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie
Dostępny
2 szt.

Stephen Hawking uznawał podróże w czasie za niemożliwe – inaczej już najechałyby nas hordy turystów z przyszłości. A jednak wciąż podróżujemy w czasie dzięki książkom: pamiętnikom, kronikom, relacjom. Możemy zapuszczać się do zaginionych królestw i zapomnianych, na wpół legendarnych czasów, albo wybrać się gdzieś bliżej, ot – do zwykłego polskiego średniowiecznego miasta. Ale czy na pewno zwykłego? Jeśli fascynują cię czasy, o których wciąż wiemy mniej, niż byśmy chcieli, i ludzie, którzy tworzyli atmosferę dawnego Krakowa – to lektura dla ciebie. Dowiesz się z niej, jak założyć rodzinę i dlaczego nie warto z tym zwlekać, jak długo wypadało karmić dzieci piersią i co robiono, gdy płakały w nocy. Poznasz średniowieczne menu i przekonasz się, że gospodę sąsiadującą z cmentarzem kościoła Mariackiego lepiej było obchodzić z daleka, choć i w innych przybytkach karczmarzom należało patrzeć na ręce. Zobaczysz, jak imprezowano w średniowieczu, co się działo w karnawale na krakowskich ulicach i z kim można było pójść w tany na własnym weselu. Odwiedzisz łaźnie miejskie, otwarte już od wschodu słońca, w których można było się ostrzyc i ogolić, a nawet postawić sobie bańki, i przekonasz się, że lepiej było chadzać do łaźni bez ubrań. Nikogo wówczas nie szokował ojciec biegnący zażyć kąpieli wraz z żoną i dziećmi, a wszyscy goli jak święty turecki. Dowiesz się, dlaczego Jan Kochanowski nie widział różnicy między łaźniami a zamtuzem, poznasz od kulis życie i pracę miejskich dziewek, które nie zawsze trudniły się najstarszą profesją z własnej woli i nierzadko miały za sobą tragiczne przeżycia. Zobaczysz, jak krakowski kat, który zamtuzem zarządzał, radził sobie z nielegalną konkurencją, prowadząc pokątne dziewki pod szubienicę, gdzie symbolicznie spalał wiązkę słomy i przestrzegał, że jeśli wrócą do miasta, skończą tak samo. Poznasz zwyczaje krakowskich duchownych, które mogą szokować współczesnych, ale nie średniowiecznych krakowian, z pobłażaniem przyjmujących wieść o archidiakonie, który w pogoni za panną zaplątał się w szatę, spadł z drabiny i skręcił sobie kark. Poznasz krakowskie święte księżne, których dziwaczne dla współczesnego człowieka zwyczaje inspirowały panny i mężatki – na szczęście nieliczne. Odwiedzisz krakowskie apteki, gdzie skosztujesz smakołyków, kupisz ludzkie łajno, wódkę, wosk do pieczęci, świeże zioła i zamorskie przyprawy. Dowiesz się, ile za wizytę domową policzyłby sobie lekarz i dlaczego krakowscy studenci medycyny oglądali dwa razy do roku świniobicie, nie przepuszczając żadnej publicznej egzekucji. Zobaczysz, co działo się w mieście w czasie epidemii dżumy i jak zachowywali się nasi przodkowie, gdy śmierć zaglądała im w oczy. Zapraszam cię, drogi Czytelniku, w fascynującą podróż do średniowiecznego Krakowa, w którym krewni puszczą cię z torbami, karczmarz wyroluje, aptekarz upije, ksiądz porwie w tany, a lekarz wyprawi na tamten świat. Poznaj fascynujące życie krakowian sprzed wieków: pracowitych i rodzinnych, rozrywkowych i niepokornych na tyle, że nawet koronowane głowy szły im na ustępstwa. Zasiądź z nimi do stołu i przekonaj się, czy znajdziecie wspólne tematy do rozmowy, zajrzyj do miejskich kramów i warsztatów, a jeśli masz dość odwagi – także do karczmy, łaźni i burdelu. Wybierz się na krakowskie wesele i pogrzeb, poszukaj w mieście pracy, pobaw się na miejskiej imprezie. Przekonaj się, czy udałoby ci się przetrwać w średniowiecznym Krakowie choć jeden dzień.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

95
Niebezpieczny trójkąt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczny trójkąt
Dostępny
15 szt.

Dwóch braci Jedna kobieta Miłość Nienawiść Pożądanie i zdrada Podczas imprezy w jednym ze szczecińskich klubów, Nikola poznaje tajemniczego bruneta, dla którego momentalnie traci głowę. I choć nie zna jego imienia i nie wie, skąd pochodzi, nie ma to dla niej żadnego znaczenia – liczy się tylko niesamowity seks, który ich połączył. Oboje obiecują sobie, że jeżeli jeszcze kiedykolwiek się spotkają, powtórzą tę upojną noc. Cztery lata później Nikola układa sobie życie z nowym mężczyzną, którego wkrótce ma poślubić. Szczęśliwie zakochana, nie podejrzewa, że przeszłość upomni się o nią i zniweczy wszystkie jej plany… Co się wydarzy, gdy owładnięty zazdrością dawny kochanek postanowi ponownie ją zdobyć? Czy umowa, którą z nim niegdyś zawarła, pomoże jej podjąć słuszną decyzję czy tylko skomplikuje całą sytuację?

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

96
Atlas systemu rządów III Rzeszy Niemieckiej. Instytucje władzy. Tom 1. Centrum dyspozycji politycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas systemu rządów III Rzeszy Niemieckiej. Instytucje władzy. Tom 1....
Dostępny
16 szt.

Atlas systemu rządów III Rzeszy Niemieckiej ma charakter leksykonu tematycznego opartego na dostępnych źródłach i najnowszej literaturze przedmiotu. Praca niniejsza jest próbą tak syntetycznego, jak i poglądowego ukazania mechanizmów władzy III Rzeszy oraz wskazania konkretnych ludzi, którzy ten mechanizm utrzymywali w ciągłym ruchu. Dyktatura nazistowska to bynajmniej nie rządy jednego człowieka, nie jakaś bliżej nieokreślona abstrakcja. To gigantyczna i zorganizowana maszyna do „mielenia kości”. Jej sprawna „obsługa” wymagała zaangażowania setek tysięcy ludzi na wszystkich poziomach władzy – od ministra czy marszałka do miejscowego kacyka partyjnego i lokalnego żandarma. Nie zmienia to faktu, że system ustrojowy państwa Hitlera był osobliwą mieszanką improwizacji, zorganizowanego chaosu i zbrodniczej perwersji.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

97
Nowe Królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Królestwo
Dostępny
8 szt.

Ostatni tom wierszy Stefana George zawiera utwory pisane przed pierwszą wojną światową, podczas niej i w latach dwudziestych, po schyłkowe lata republiki weimarskiej. To poezja głęboko sięgająca w życie duchowe ówczesnych Niemiec, wizjonerska, profetyczna i polemiczna. Wypaczenie humanistycznej utopii przyszłościowej, nazwanej „Nowym Królestwem”, przez narodowy socjalizm doprowadziło do rozejścia się dróg, emigracji bądź przejścia do podziemnej opozycji większej części uczestników kręgu. Zbiór, będący całościowym przekładem tomu Das neue Reich, skupia różnorodne uprawiane przez Georgego gatunki poezji i stanowi bilans jego twórczego życia. Uzupełnia go obszerny wybór wierszy z całej twórczości poety w nowych przekładach.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

98
Wyścig gigantów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyścig gigantów
Dostępny
3 szt.

?Szczególną cechą analizy Prof. W. Pomykało jest podejmowanie problematyki tych wyzwań globalnych w szerszym kontekście humanistycznym i społecznym, jaki tworzy poszukiwanie wizji przyszłego człowieka. W ten oto sposób Autor, w nawiązaniu do swego pedagogicznego dorobku naukowego, wnosi wkład do toczącego się dialogu naukowego zdominowanego przez politologów, prawników czy socjologów. Wzmacnia to niewątpliwie wielowymiarowość podejmowanych prób odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące rozwoju cywilizacji. Z zainteresowaniem będziemy śledzili, czy przewidywania Prof. W. Pomykało dotyczące przygotowania obu cywilizacji do tego wyścigu potwierdzą się w praktyce najbliższych lat i jakie ten wyścig gigantów przyniesie rezultaty. Niewątpliwie trwałe znaczenie w poznaniu naukowym będzie miała Jego troska o kształtowanie przyszłego człowieka, w nawiązaniu do wyzwań, przed którymi stanęła współczesna cywilizacja?. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jerzego Jaskierni ??Wyścig gigantów? jest książką wyjątkową z racji dociekliwości i sformułowanych ocen oraz podjęcia z reguły przemilczanych problemów. Autor podejmuje w niej zagadnienia istotne dla obecnych i dalszych losów świata. Powołuje fakty, o których nasze społeczeństwo nie jest informowane. Pisze wprost o wielu zjawiskach w sposób odległy od tak zwanej poprawności politycznej. Zawarte w tej książce rozważania można zasadnie zaliczyć do filozofii dziejów. Jest ona dziedziną filozofii, która przedmiotem swoich rozważań czyni dzieje ludzkości, zajmując się także jej losami w przyszłości. Ogromne znaczenie ma przybliżenie w tej książce w sposób obiektywny rozwiązań ustrojowych w Chinach. Mocarstwo to nie podporządkowało się interesom światowego neokapitalizmu. Znaczną rolę pełni w swoistych przemianach w Chinach filozofia Konfucjusza. Natomiast ?analfabetyzm wykształconych? ? znakomite sformułowanie Wojciecha Pomykało ? wytwarza u nas poczucie wyższości wobec tego, co nie jest przejawem kultury euroamerykańskiej. Charakterystykę ustroju Chin Autor przedstawia na tle przenikliwej analizy neoliberalizmu gospodarczego. Odważnie narusza stereotypowe oceny i ujawnia manipulacje w odniesieniu do przeszłych dziejów świata. Przekonujące są także przewidywania przyszłości ludzkości?. Z recenzji prof. zw. dr hab. Marii Szyszkowskiej

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

99
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Najobszerniejszy zbiór wierszy Goethego po polsku, zawiera wszystkie utwory najchętniej czytane i najczęściej komentowane. Wyposażony jest w metryki tekstów, objaśnienia i informacje o kompozycjach muzycznych z XVIII i XIX wieku. Kronikę życia ilustrują portrety kochanych przez poetę kobiet i towarzyszących mu muzyków. W stosunku do poprzednich wyborów poezji Goethego w tłumaczeniu Andrzeja Lama wydanie przejrzane i powiększone.

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

100
One Love. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One Love. Winyl
David Guetta, EMI Records Ltd
Dostępny
14 szt.

124,90 zł
Wróć do góry