hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.02.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 12 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O pierwotnej polskości Rusi Czerwonej (Feliks Koneczny), na drugim Pidżamersi. Kocha, lubi, szanuje. Najlepsza przyjaciółka (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Zakręcona kolejka (Multigra) oraz Puzzle 180 elementów. Super color. Psi Patrol (Clementoni).
1
O pierwotnej polskości Rusi Czerwonej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

7 osób kupiło
2
Pidżamersi. Kocha, lubi, szanuje. Najlepsza przyjaciółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi. Kocha, lubi, szanuje. Najlepsza przyjaciółka
Dostępny
9 szt.

Seria książek „Kocha, lubi, szanuje” pomaga dzieciom dostrzec, jak ważne są uczucia w codziennym życiu. Ulubieni bohaterowie pokazują na swoim przykładzie, jak można okazywać emocje. Nie zawsze jest to łatwe!

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
3
Zakręcona kolejka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręcona kolejka
Multigra, od 5 lat
Dostępny
21 szt.

Wszyscy lubią bawić się kolejką! Dlatego ta gra jest super propozycją dla całej rodziny. O zwycięstwie nie decyduje kolejność na mecie, przeciwnie – im dłużej grasz, tym większa szansa na wygraną. W grze należy zebrać jak najwięcej wagonów, pasażerów i towarów. Na koniec wszyscy układają zdobyte karty za swoimi lokomotywami – czyj „pociąg” jest najdłuższy, ten wygrywa. Taki sposób punktacji pozwala bawić się grą bez pomocy dorosłych, nawet przedszkolakom, którzy nie zgłębili jeszcze magii liczb. Ruchoma, dwustronna obrotnica montowana pośrodku planszy dodaje rozgrywce emocji – takiego rozwiązania nie znajdziesz w innych grach. Zawartość pudełka: • plansza, • obrotnica z klipsem, • pionki (12 sztuk), • kostka do gry, • karty (55 sztuk), • instrukcja.

57,60 zł
48,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,64 zł

4 osoby kupiły
4
Puzzle 180 elementów. Super color. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 180 elementów. Super color. Psi Patrol
Clementoni, 180
Dostępny
310 szt.

Puzzle Super color Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary układanki: 48.5 x 33.5 cm

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
5
Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć na różne okazje. Część II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć na różne okazje. Część II
Dostępny
61 szt.

Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć na różne okazje. Część II to zbiór scenariuszy zajęć prowadzonych przez pedagoga z uczniami w klasie oraz w ramach nauczania zdalnego. Książka zawiera również karty pracy, gotowe ankiety i formularze z ćwiczeniami dla uczniów, dzięki którym pedagog będzie miał komplet narzędzi do przeprowadzenia ciekawych i wartościowych zajęć z uczniami szkół podstawowych.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
6
MojiPops. House Party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MojiPops. House Party
MojiPops
Dostępny
29 szt.

MojiPops zorganizowały wspaniałą domową imprezę! Czy dołączysz do zabawy? Dzięki windzie MojiPops dostaną się do wyższych części domu, gdzie mogą skorzystać z lustra, skakać po łóżkach, przygotować coś pysznego, a oprócz tego bawić się piniatą, która w swoim wnętrzu ukrywa niespodzianki. Spędź wspaniale czas z MojiPops i z House Party!

140,22 zł
124,80 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 15,42 zł

4 osoby kupiły
7
Flamastry brokatowe Colorino Kids 6 kolorów Frozen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry brokatowe Colorino Kids 6 kolorów Frozen
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Flamastry brokatowe w 6 kolorach. Bardzo duża zawartość drobinek brokatu. Intensywne kolory, pięknie się błyszczą białych i kolorowych powierzchniach. Wspaniale ozdobią każdy rysunek.

19,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
8
Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszłość zależy od nas. Przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niep...
Dostępny
47 szt.

Zmiana klimatu to najpilniejszy i najpoważniejszy problem, z jakim ludzkość kiedykolwiek miała do czynienia. Sposób, w jaki zajmiemy się nim w ciągu następnych dziesięciu lat, określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom. Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac - którzy prowadzili negocjacje podczas historycznego porozumienia paryskiego w 2015 roku - napisali ostrożną, ale optymistyczną książkę o zmieniającym się klimacie świata i losie ludzkości. Autorzy przedstawiają dwa możliwe scenariusze dla naszej planety. W jednym z nich opisują życie na Ziemi do 2050 roku, jeśli nie uda nam się osiągnąć paryskich celów klimatycznych. Z drugiej pokazują, o ile wiele lepiej będzie się żyć w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, regenerującym się świecie. Argumentują za bezpośrednim stawieniem czoła kryzysowi klimatycznemu, z determinacją i optymizmem. Przyszłość zależy od nas przedstawia nasze opcje i wskazuje, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli odeprzeć katastrofę. „Jedna z najbardziej inspirujących książek, jakie w życiu czytałem.” – Yuval Harari „To może być najważniejsze wezwanie do przebudzenia naszych czasów.” – prof. Klaus Schwab, CEO World Economic Forum „Porozumienie paryskie było punktem zwrotnym dla ludzkości. W tej ważnej i aktualnej książce dwóch głównych twórców tego porozumienia pokazuje nam, dlaczego i jak możemy teraz zrealizować jego obietnicę.” – Jane Goodall

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
9
Róża losu. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża losu.
Dostępny
170 szt.

Wybór najważniejszych esejów Seferisa. Teksty prezentują pełen wachlarz zainteresowań autora oraz pokazują jego ogromną wiedzę i wyjątkowy kunszt literacki. ?Kawafis nas zostawił. Odszedł z naszego świata w czasie, gdy dopełnił się ostatni akt naszego dramatu: katastrofa. Był starym człowiekiem, wyczerpanym i złamanym, cedzącym słowa o obrazach, które oglądał w Aleksandrii. Bardzo niewielu go słuchało, a jeszcze mniej pojęło jego niezrozumiałe jąkania. Czym innym prócz mamrotań, wśród masowych ryków tłumu autarchicznej Europy, mogły być pojedyncze broszury, które powielał w drukarni Kasimatisa i Ionasa? Nic dziwnego, że nikt go nie słuchał. [?] On jednak był posłańcem?. Jorgos Seferis, Dni, Poros 1946 Z ?Dni 1941?1956? ? dziennika Seferisa ? wyrasta ?Roża losu?, eseje pełne tragicznej refleksji nad ocaleniem dziedzictwa hellenizmu, nad ocaleniem dziedzictwa Eliota i Kawafisa. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

3 osoby kupiły
10
Zestaw kreatywny filcowa pisanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny filcowa pisanka
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Kreatywny zestaw do samodzielnego wykonania świątecznej ozdoby! Opakowanie zawiera filcowe jajeczko oraz dodatki niezbędne do wykonania pisanki. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

7,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

3 osoby kupiły
11
Stres i wypalenie zawodowe u lekarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stres i wypalenie zawodowe u lekarzy
Dostępny
3 szt.

Wnikliwe analizy teorii, a także czynników ryzyka związanych z wypaleniem zawodowym lekarzy, przedstawione przez Autorów w przystępnej formie, uzupełniają i aktualizują literaturę przedmiotu. Zawarte w monografii informacje będą użyteczne w diagnozie, profilaktyce i terapii, ponadto mogą służyć jako kompendium wiedzy dla lekarzy, personelu medycznego, studentów medycyny i psychologii. Książka może również stanowić praktyczny poradnik dla osób zmagających się z wypaleniem zawodowym bądź zagrożonych wypaleniem, wskazując na charakter zagrożeń i objawy w różnych sferach życia zawodowego, rodzinnego i społecznego.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

3 osoby kupiły
12
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele
Trefl, 54
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

TreflL – świat puzzli, w którym nuda nie istnieje. Są źródłem zabawy i przyjemności. To podarunek dla każdego – dziecka i dorosłego. Zapraszamy na niesamowite chwile z puzzlami Trefl. Wymiary obrazka po ułożeniu: 20.0 x 13.0 cm

3,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
13
Oko nie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko nie
Multigra, od 6 lat
Dostępny
22 szt.

Na pierwszy rzut oka okonie są takie same... ale chwila! Ten ma inną płetwę! A ten inaczej się uśmiecha! „Oko nie” to gra dla twardych zawodników z sokolim wzrokiem i bezbłędną pamięcią. Zmierz się z przyjaciółmi o tytuł najbardziej spostrzegawczego! Gra „Oko nie” to masa zabawy jak i świetny sposób na ćwiczenie spostrzegawczości, koordynacji ręka-oko, refleksu oraz koncentracji. Zawartość opakowania: • kartoniki z okoniami (40 sztuk), • klepsydra, • instrukcja.

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
14
Przybijanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybijanka
Multigra
Dostępny
37 szt.

Kreatywna zabawka edukacyjna pozwalająca tworzyć niemal nieskończoną ilość fantazyjnych obrazków, oferująca wspaniałą zabawę oraz idealny sposób na rozwijanie swojej wyobraźni! Zabawa polega na układaniu geometrycznych kształtów na korkowej tablicy, korzystając z metalowych blaszek. Dziecko tworzy kolorowe obrazki poprzez przybijanie kolejnych elementów za pomocą pinezek i drewnianego młotka. Do zestawu dołączono album z inspiracjami, pozostawiając użytkownikom także możliwość tworzenia według własnej fantazji. To nie tylko świetna rozrywka, ale także możliwość poznawania figur geometrycznych. Zawartość opakowania: • tablica korkowa • metalowe blaszki – 72 sztuki, • pinezki – 50 sztuk, • drewniany młotek, • album z inspiracjami. Wymiary opakowania: 24.5 x 20.5 x 5.0 cm

54,40 zł
46,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,16 zł

2 osoby kupiły
15
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Frozen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Frozen
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Magnesy na lodówkę. Stwórz indywidualne, multikolorowe błyszczące magnesy dla siebie lub przyjaciół. Zawartość:10 sztuk kolorowej folii, 4 magnesy Jak tworzyć: usuń biały papier z magnesu, połóż folię kolorową częścią do góry na magnes z warstwą kleju, dociśnij folię do magnesu, usuń pozostałą folię. Powtórz czynność z innymi kolorami. Magnes gotowy! mix wzorów: wysyłka wzoru losowa

16,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
16
Biomedyczne podstawy rozwoju dziecka dla studentów pedagogiki, opiekunów w żłobku i nauczycieli wychowania przedszkolnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biomedyczne podstawy rozwoju dziecka dla studentów pedagogiki, opiekun...
Dostępny
26 szt.

Podręcznik został napisany z myślą o studentach i nauczycielach, którzy powinni posiadać podstawową wiedzę dotyczącą biologicznego rozwoju człowieka oraz jego funkcjonowania w społeczeństwie. Przedstawiony podręcznik skupia uwagę na wiedzy o rozwoju dziecka w wieku 0-6 lat (albo inaczej od urodzenia do ukończenia 6. roku życia), bazując na najnowszych odkryciach naukowych dotyczących biomedycznych podstaw rozwoju. Wiedza ta jest niezbędna do organizacji procesu wspomagania rozwoju, wychowania, edukacji i terapii najmłodszych.

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

2 osoby kupiły
17
Wypadki warszawskie od 12 do 15 maja 1926 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypadki warszawskie od 12 do 15 maja 1926 r.
Dostępny
48 szt.

Poinformowano mnie krótko o dotychczasowych wypadkach, więc o pozornym napadzie na Sulejówek, o udziale gen. Żeligowskiego w spisku w ten sposób, że oddał w ostatniej chwili swego urzędowania ministerialnego jednostki przygotowane do buntu do dyspozycji marszałka Piłsudskiego pozornie na ćwiczenia w Rembertowie, nie informując o tym swego następcy, gen. Malczewskiego, co wywołało niesłychane zamieszanie, o marszu oddziałów zbuntowanych z Rembertowa na Warszawę, o interwencji P. Prezydenta Rzeczypospolitej na moście Poniatowskiego i powstrzymaniu marszałka Piłsudskiego na tym moście przez oficerską szkołę piechoty pod dowództwem majora Porwita, o przybyciu szkoły Podchorążych z Rembertowa do Warszawy na stronę legalną, nie bacząc na 7 p.uł., który jej stał w drodze, o tym, że się mosty na Wiśle jeszcze jakoby trzymają, chociaż o moście Kierbedzia tego na pewno nie wiedziano, przypuszczając nawet, że jest już ewentualnie opanowany przez tamtą stronę. Do tych wypadków jeszcze przy końcu mego sprawozdania powrócę.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
18
Zabawka do kąpieli, zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka do kąpieli, zoo
Skip Hop
Dostępny
47 szt.

Kąpiel to czas najlepszej zabawy! Przedstawiamy puzzle kąpielowe i mini książeczkę w jednym. Dwustronne elementy podwajają radość: z jednej strony obrazek z przyjazną sówką i pszczółką, z drugiej strony zabawna małpka. Znajdą się nawet cyferki, które wspomogą naukę liczenia. Puzzle unoszą się na wodzie i trzymają się wanny oraz płytek. Dzięki pierścieniowi-zawieszce można je łatwo spiąć i przechować w oczekiwaniu na kolejną kąpiel. Wymiary: 13.9 x 1.9 x 13.9 cm

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

2 osoby kupiły
19
Ekspektatywa 1 Słuchawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspektatywa 1 Słuchawy
Dostępny
9 szt.

Teorii Guglielmo Marconiego poświęcona została pierwsza edycja cyklu interdyscyplinarnego Ekspektatywa, w której swój projekt przedstawią gdańska artystka, Kasia Krakowiak oraz współpracujący z nią architekt i specjalista od akustyki - Andrzej Kłosak. Przeprowadzone badania koncentrują się wokół zagadnienia auratyczności fali dźwiękowej i możliwości jej istnienia wbrew upływowi czasu. Co dzieje się z dźwiękiem, którego czas dobiegł do końca i nie jest już słyszalny oraz jak i czy w ogóle, można usłyszeć go ponownie bez wcześniejszego zarejestrowania.Książka dwujęzyczna, w języku polskim i angielskim.

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
20
Kredki ołówkowe trójkątne Colorino Kids 13 kolorów 12 sztuk z temperówką Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
21
Chatter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,00 zł
66,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,40 zł

1 osoba kupiła
22
O wawelskim smoku. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wawelskim smoku. Audiobook
Aleksandra Michałowska, Siedmioróg
Dostępny
31 szt.

Legenda o groźnym wawelskim smoku, dobrotliwym królu Kraku i pomysłowym szewczyku Dratewce należy do najstarszych i najbardziej lubianych motywów baśniowych w polskiej kulturze. Została po raz pierwszy spisana przez Wincentego Kadłubka już w XII wieku, a przez stulecia wielokrotnie stawała się inspiracją dla kronikarzy, pisarzy, malarzy i rzeźbiarzy. Po dziś dzień należy do ukochanych bajek każdego dziecka. Lektura w klasie I szkoły podstawowej. W aranżacji Łukasza Lewandowskiego i Aleksandry Michałowskiej i kongenialnej inscenizacji audio wykonanej przez Teatr Polskiego Radia, przy udziale najwybitniejszych polskich aktorów, legenda O wawelskim smoku zachwyci małych i dużych wielbicieli bajek. Jest to słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem współczesny język, budująca atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki – wszystko składa się na niezapomniany charakter tego nagrania.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
23
Polska znana i mniej znana. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska znana i mniej znana. Tom 6
Dostępny
73 szt.

Tak, dobrze Państwo widzą: to szósty już tom „Polski znanej i mniej znanej”, czyli subiektywnego przewodnika niestrudzonej Elżbiety Dzikowskiej. A ponieważ pandemia nieoczekiwanie pokrzyżowała chyba wszystkim wyjazdowe plany, ten tom przyda się szczególnie, bo dzięki niemu będzie można pozwiedzać Polskę bez wychodzenia z domu. Zaczynamy od Pomorza, od kamiennych kościołów i ceglanych krzyżackich zamków. Stamtąd już niedaleko do Wielkopolski – do Słupcy, w której znaleziono najstarszy w Polsce mechanizm zegarowy, czy Konina, gdzie stoi średniowieczny słup drogowy, też najstarszy w Polsce. Województwo łódzkie to nie tylko ziemia przemysłowców, ale i artystów: we włókienniczej Łodzi urodzili się Julian Tuwim i Artur Rubinstein, w Warcie – rzeźbiarz Stanisław Szukalski, a w Węgrzynowicach – Jan Chryzostom Pasek. W Koluszkach zaś mieszkał i tworzył malarz Władysław Strzemiński. Trochę dalej, w warszawskich świątyniach, powstawały polichromie Jerzego Nowosielskiego. Tuż obok jest Otwock, a w nim unikatowe drewniane „świdermajery”. Wreszcie – Małopolska, a tam słynąca z soli i motyli Bochnia, benedyktyński Tyniec i cysterski Szczyrzyc. Tak jak w poprzednich przewodnikach, jest tu sporo historii, opowieści o sztuce, spotkań z ciekawymi ludźmi, ciekawostek i oczywiście mnóstwo zdjęć. A Autorka wcale nie twierdzi, że to ostatni tom „Polski znanej i mniej znanej”… Elżbieta Dzikowska – (urodzona w Międzyrzecu Podlaskim) – historyk sztuki, sinolog, reżyser i operator filmów dokumentalnych, podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła cieszący się dużym zainteresowaniem podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

1 osoba kupiła
24
Flamastry brokatowe Colorino Kids 6 kolorów Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry brokatowe Colorino Kids 6 kolorów Minnie
PATIO
Dostępny
12 szt.

Flamastry brokatowe w 6 kolorach. Bardzo duża zawartość drobinek brokatu. Intensywne kolory, pięknie się błyszczą białych i kolorowych powierzchniach. Wspaniale ozdobią każdy rysunek.

19,99 zł
1 osoba kupiła
25
Farby plakatowe Colorino Kids mix 20 ml 12 kolorów Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe Colorino Kids mix 20 ml 12 kolorów Minnie
PATIO
Dostępny
67 szt.

Doskonale kryjące wodorozcieńczalne farby w 12 niezwykłych kolorach. W zestawie znajdują się 3 farby metaliczne, 4 brokatowe, 2 neonowe, 2 świecące w ciemności oraz farba w kolorze cielistym. Dzięki aksamitnej konsystencji farby doskonale rozprowadzają się po malowanej powierzchni. Kolory można z łatwością mieszać, co pozwala na rozszerzanie dostępnej palety barw. Nadają się do malowania na różnorodnych powierzchniach takich jak: papier, karton, drewno, ceramika. Nietoksyczne. Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

25,00 zł
1 osoba kupiła
26
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Star Wars
PATIO
Dostępny
30 szt.

Magnesy na lodówkę. Stwórz indywidualne, multikolorowe błyszczące magnesy dla siebie lub przyjaciół. Zawartość: 10 sztuk kolorowej folii, 4 magnesy. Jak tworzyć: usuń biały papier z magnesu, połóż folię kolorową częścią do góry na magnes z warstwą kleju, dociśnij folię do magnesu, usuń pozostałą folię. Powtórz czynność z innymi kolorami. Magnes gotowy! mix wzorów: wysyłka wzoru losowa

16,99 zł
1 osoba kupiła
27
Karty Mandalorian Baby Yoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Mandalorian Baby Yoda
Winning Moves
Dostępny
40 szt.

33,40 zł
28,72 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,68 zł

1 osoba kupiła
28
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele
Trefl, 54
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

TreflL – świat puzzli, w którym nuda nie istnieje. Są źródłem zabawy i przyjemności. To podarunek dla każdego – dziecka i dorosłego. Zapraszamy na niesamowite chwile z puzzlami Trefl. Wymiary obrazka po ułożeniu: 20.0 x 13.0 cm

3,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
29
Technologia blockchain w rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technologia blockchain w rachunkowości
Dostępny
4 szt.

Od jakiegoś czasu uwagę skupia na sobie technologia blockchain - jako innowacyjna oraz mogąca zmienić relacje między podmiotami gospodarczymi, a także na tyle przełomowa, że mająca szanse stanowić podwaliny pod nowy paradygmat rynku finansowego. Celem Autorów jest nie tylko przedstawienie stanu wiedzy na temat technologii blockchain w zakresie gromadzenia, przetwarzania i współdzielenia danych, ale w szczególności przedstawienie możliwości jej implementacji w rachunkowości. Niniejsza książka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem łączącym technologię blockchain z rachunkowością. Zawarto w niej m.in. propozycję współdzielenia danych księgowych pomiędzy interesariuszami podmiotu gospodarczego. Wśród omówionych zagadnień: • rachunkowość partycypacyjna jako nowy paradygmat rachunkowości • praktyczny wymiar rachunkowości partycypacyjnej, w szczególności idea rachunkowości trzech wymiarów i koncepcja ksiąg hybrydowych, a także koncepcja współdzielonego dziennika transakcji • istota, wady, zalety oraz dotychczasowy zakres wykorzystania technologii blockchain • wykorzystanie technologii blockchain w rozwoju systemu ERP oraz przykłady zastosowania w wybranych obszarach działalności podmiotów gospodarczych, w tym w sprawozdawczości podmiotów gospodarczych. Autorzy mają nadzieję, że zawarta w książce treść pozwoli na przybliżenie technologii blockchain i jej możliwości implementacji w rachunkowości oraz będzie stanowić przesłankę do dyskusji nad rozwojem ukierunkowanej na partycypację - zdaniem Autorów - rachunkowości.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

1 osoba kupiła
30
Kredki ołówkowe trójkątne Colorino Kids 24 kolorów 12 sztuk z temperówką Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
1 osoba kupiła
31
Co kryje las? (wydanie 6) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co kryje las? (wydanie 6)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Interaktywna książka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów - trzech, „magicznych” szkieł powiększających. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Książka nie tylko bawi swoją „magiczną” formą, ale też tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnym częściami ekosystemu.

58,00 zł
40,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

3 osoby kupiły
32
Aby odnowić Przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby odnowić Przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu
Dostępny
42 szt.

Przedstawiona książka to nieoceniona pomoc w przeżyciu rekolekcji wielkopostnych – innych, niż zwykle... Rozpoczniemy w Środę Popielcową, by w Wigilię Paschalną odnowić Przymierze zawarte z Bogiem w chrzcie świętym. To zaproszenie do przeżycia rozpoczynającego się Wielkiego Postu w sposób bardziej duchowy niż dotychczas, bardziej osobisty niż kiedykolwiek.

30,00 zł
20,40 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
33
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Minnie
PATIO
Dostępny
10 szt.

Magnesy na lodówkę. Stwórz indywidualne, multikolorowe błyszczące magnesy dla siebie lub przyjaciół. Zawartość:10 sztuk kolorowej folii, 4 magnesy Jak tworzyć: usuń biały papier z magnesu, połóż folię kolorową częścią do góry na magnes z warstwą kleju, dociśnij folię do magnesu, usuń pozostałą folię. Powtórz czynność z innymi kolorami. Magnes gotowy! mix wzorów: wysyłka wzoru losowa

16,99 zł
1 osoba kupiła
34
Nerwowa drzemka. O poszerzaniu pola w.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerwowa drzemka. O poszerzaniu pola w..
Dostępny
34 szt.

" Publikacja pozostawia na boku zredukowaną definicję dizajnu, uparcie podtrzymywaną przy życiu w naszej części Europy, ograniczającą horyzont projektowania do wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej. Sytuacja ta w dużej mierze wynika z deficytu krytycznych tekstów, wprowadzających holistyczne ujęcia zróżnicowanych taktyk projektowania. Trudno dziś wyobrazić sobie inną dyscyplinę (oczywiście poza medycyną i polityką), z którą wiązano by takie poważne nadzieje na przeformatowanie standardów jakości ludzkiego życia. Każdy element widzialnej rzeczywistości wydaje się dziś domagać nowego opakowania, konfiguracji, funkcji czy też własnej identyfikacji wizualnej. Jednocześnie dizajn staje się terminem coraz ogólniejszym, rozsadzającym dyscyplinarne ramy, obejmując całe spektrum różnorodnych, a czasem nawet wykluczających się praktyk i metodologii. Rozwój refleksji teoretycznej wokół projektowania i jego ewolucja (podobnie jak w biologii prowadząca czasami w ślepe uliczki, mimo brutalnego doboru naturalnego i stale zachodzącego dryfu genetycznego) wynikają często z doświadczeń pochodzących z innych pól socjologii, antropologii czy psychologii "wstęp Sebastiana Cichockiego

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

1 osoba kupiła
35
Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu
Dostępny
4 szt.

Wydawnictwo Adam Marszałek ukończyło prace redakcyjne nad książką pt. ?Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu? autorstwa Andrzeja Titkowa ? poety, reżysera, scenarzysty, producenta filmowego i wykładowcy akademickiego. Ukazująca się naszym nakładem publikacja jest zbiorem esejów i artykułów eksplorujących filmowe i literackie kręgi, ale przede wszystkim swoistym świadectwem zmagań wybitnego twórcy kultury z przeciwnościami systemu politycznego. Na jej kartach pojawiają się takie postaci jak: Bursa, Konwicki, Hłasko czy Bunuel, ale między nimi jest jeszcze cały osobny i bardzo szczególny świat. Książka będzie dostępna w sprzedaży we wrześniu.

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
36
Flamastry metaliczne Colorino Kids 6 kolorów Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry metaliczne Colorino Kids 6 kolorów Star Wars
PATIO
Dostępny
38 szt.

Zestaw markerów w 6 metalicznych kolorach. Markery dodają metalicznego blasku pracy, najlepiej wyglądają na czarnym papierze. Każdy młody artysta będzie mógł stworzyć niepowtarzalny rysunek. W zestawie: metaliczna zieleń, metaliczny błękit, metaliczny fiolet, metaliczny brąz, złoty i srebrny. Polecamy dla dzieci w wieku od lat 3. Długie godziny znakomitej zabawy rozwijającej kreatywność i rozwoju zdolności manualnych dziecka.

19,99 zł
1 osoba kupiła
37
Królewna Śnieżka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna Śnieżka. Audiobook
Jakub i Wilhelm Grimm, Siedmioróg
Dostępny
33 szt.

Baśń braci Grimm zatytułowana Królewna Śnieżka zdobyła sobie miano arcydzieła literatury dziecięcej, zarówno pod względem doskonałości literackiej, jak i głębi psychologicznej. Opowiada epopeję królewny o cerze białej jak śnieg, a włosach czarnych jak heban, królewny, której uroda przyprawiła o szaleńczą zazdrość macochę dzierżącą w dłoniach czarodziejskie lustereczko. Czy królewnie Śnieżce uda się uciec przed żądną krwi nienawistną macochą? Czy uratuje ją siedmiu krasnoludków, do których domku udało jej się uciec? Czy na jej ratunek przybędzie książę z bajki Lektura w klasie III szkoły podstawowej W kongenialnej inscenizacji audio w wykonaniu Teatru Polskiego Radia, przy udziale najwybitniejszych polskich aktorów, Królewna Śnieżka zachwyci młodszych i starszych wielbicieli baśni braci Grimm. Jest to słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem współczesny język, budująca atmosferę i napięcie narracja, stający nam przed oczami jak żywi bohaterowie baśni, emocjonujące dialogi, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki – wszystko składa się na unikalny charakter tego przepięknego słuchowiska.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
38
Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
Dostępny
80 szt.

Najnowsza książka z bestsellerowej serii „Masoneria polska 2021”, której autorem jest Stanisław Krajewski to publikacja długo wyczekiwana przez czytelników. Pisarz, we właściwym dla siebie stylu analizuje ubiegłoroczne wydarzenia, które przyczyniły się do zmiany nastrojów społecznych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Na podstawie wniosków Krajewski przedstawia prawdopodobną wizję przyszłości, w której masoni zdołają zrealizować swoje cele. Taka konstrukcja książki sprawia, że czytelnik oprócz wiedzy zdobywa również zdolność do rozumienia procesów socjologicznych. Jakie znaczenie ma Polska w planach masonerii? Co wspólnego mają Chiny i masoni? Kto i jak chce wykończyć Polskę i Kościół? Czy czekają nas nowe rozbiory? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w niniejszej pozycji.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
39
Przybijanka maxi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybijanka maxi
Multigra
Dostępny
14 szt.

Przybijanka maxi” to kreatywna zabawka edukacyjna pozwalająca tworzyć niemal nieskończoną ilość fantazyjnych obrazków, oferująca wspaniałą zabawę oraz idealny sposób na rozwijanie swojej wyobraźni. Wersja maxi zawiera większą planszę i więcej elementów, dzięki którym jeszcze bardziej uwolnisz swoją kreatywność!

71,80 zł
61,03 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
40
Farby plakatowe Colorino Kids mix 20 ml 12 kolorów Spiderman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe Colorino Kids mix 20 ml 12 kolorów Spiderman
PATIO
Dostępny
5 szt.

Doskonale kryjące wodorozcieńczalne farby w 12 niezwykłych kolorach. W zestawie znajdują się 3 farby metaliczne, 4 brokatowe, 2 neonowe, 2 świecące w ciemności oraz farba w kolorze cielistym. Dzięki aksamitnej konsystencji farby doskonale rozprowadzają się po malowanej powierzchni. Kolory można z łatwością mieszać, co pozwala na rozszerzanie dostępnej palety barw. Nadają się do malowania na różnorodnych powierzchniach takich jak: papier, karton, drewno, ceramika. Nietoksyczne. Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

21,90 zł
1 osoba kupiła
41
Świadome rodzicielstwo. Poradnik dla rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadome rodzicielstwo. Poradnik dla rodziców
Dostępny
3 szt.

Ta książka-poradnik (w postaci praktycznych zadań do własnego wykonania i refleksji) przeznaczona jest dla rodziców, dla uświadomienia ich bezprecedensowej roli we wspieraniu zdrowia we wszystkich jego wymiarach, aby nie było "za późno" - dla siebie, innych i świata. Jak z tego wynika, rodzicielstwo jest ogromną odpowiedzialnością za skutki swoich działań na pokolenia. Jest oddziaływaniem myśli, emocji i czynów, swojego ja, w każdej sekundzie, minucie, godzinie, latach życia - na lata i życie dziecka oraz jakość społeczeństwa i świata.

48,00 zł
35,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,96 zł

1 osoba kupiła
42
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle mini 54 elementy. Mickey i przyjaciele
Trefl, 54
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

TreflL – świat puzzli, w którym nuda nie istnieje. Są źródłem zabawy i przyjemności. To podarunek dla każdego – dziecka i dorosłego. Zapraszamy na niesamowite chwile z puzzlami Trefl. Wymiary obrazka po ułożeniu: 20.0 x 13.0 cm

3,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
43
Kredki żelowe wykręcane Colorino Kids 12 kolorów Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki żelowe wykręcane Colorino Kids 12 kolorów Minnie
PATIO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Bardzo miękkie, żelowe kredki w sztyfcie 3 w 1. Jedna kredka łącząca w sobie 3 funkcje: kredki świecowej, pasteli olejnej i akwareli. Zestaw 12 kolorów kredek z pędzelkiem w poręcznej plastikowej kasetce.

32,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
44
Think Again - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Think Again
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06
74,00 zł
66,60 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,40 zł

1 osoba kupiła
45
Zestaw kreatywny kurczaczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny kurczaczek
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Kreatywny zestaw do samodzielnego wykonania świątecznej ozdoby! Opakowanie zawiera styropianowe jajko oraz dodatki niezbędne do wykonania kurczaczka. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności!

7,30 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,9%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
46
First Book about the Orchestra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
First Book about the Orchestra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

An original first introduction to the orchestra. With sound buttons on each page, children can listen to the sound of instruments and bring the orchestra to life.

64,00 zł
61,44 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,56 zł

1 osoba kupiła
47
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Mickey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówką mix 6 wzorów Mickey
PATIO
Dostępny
11 szt.

Magnesy na lodówkę. Stwórz indywidualne, multikolorowe błyszczące magnesy dla siebie lub przyjaciół. Zawartość:10 sztuk kolorowej folii, 4 magnesy Jak tworzyć: usuń biały papier z magnesu, połóż folię kolorową częścią do góry na magnes z warstwą kleju, dociśnij folię do magnesu, usuń pozostałą folię. Powtórz czynność z innymi kolorami. Magnes gotowy! mix wzorów: wysyłka wzoru losowa

16,99 zł
1 osoba kupiła
48
Plastelina Colorino Kids 12 kolorów Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina Colorino Kids 12 kolorów Star Wars
PATIO
Dostępny
39 szt.

Bardzo miękka, okrągła plastelina w 12 soczystych kolorach. Nadaje się do formowania dowolnych kształtów, odciskania wzorów, wałkowania. Z plasteliny można też wykonać obrazek rozprowadzając ją po powierzchni kartonu.

10,99 zł
1 osoba kupiła
49
Puzzle 104 elementy. Super Kolor. Soul - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Super Kolor. Soul
Clementoni, 104
Dostępny
58 szt.

Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary układanki: 48,5 x 33,5 cm

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
50
Wegański detoks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegański detoks
Dostępny
139 szt.

Płynna dieta strukturalna doktora Bardadyna Szybkie odchudzanie – wzmocnienie odporności – oczyszczenie i regeneracja. Doktor Marek Bardadyn, twórca znanej ze skuteczności diety strukturalnej, tym razem zachęca czytelników do przeprowadzenia płynnego detoksu. Wegański detoks zawiera niezwykle prostą w zastosowaniu kurację w całości opartą na produktach roślinnych, która pomaga szybko i skutecznie oczyścić ciało i umysł, wzmacnia odporność i uruchamia naturalne procesy samoleczenia organizmu. Mając do dyspozycji zestaw opartych na zasadach diety strukturalnej przepisów na cały tydzień, łatwo przeprowadzić ten detoks samodzielnie. Kaloryczność tej bogatej w składniki odżywcze, świetnie zbilansowanej kuracji wynosi zaledwie 900 kcal, czyli na pograniczu postu. Mimo to starannie dobrane produkty gwarantują, że jest ona bezpieczna, a płynna forma zapewnia wytchnienie nadmiernie obciążonemu układowi trawiennemu, skutecznie reguluje metabolizm i masę ciała, usuwa nadmiar toksyn z organizmu, a przy okazji pozwala odzyskać naturalną równowagę psychofizyczną.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

51
Jak wydać książkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wydać książkę
Dostępny
60 szt.

Drogi Autorze, Chociaż wydawanie książek to niesamowita przygoda, która może przynieść wiele satysfakcji, nie jest jednak to łatwe. Nikt też nie zagwarantuje, że osiągniesz sukces, zarobisz miliony i będziesz sławny/a co najmniej jak King, Brown, Sapkowski czy Rowling. W tej publikacji dowiesz się jakie są plusy i minusy różnych form wydawniczych, jak wydać książkę i nie przeinwestować, na co uważać i jakich błędów unikać. Marcin Lepioszka - przedsiębiorca, fundator Fundacji „My Wojownicy” i założyciel Wydawnictwa My Wojownicy. Pracoholik, nałogowy perfekcjonista pochłaniający przy tym hektolitry kawy. Mól książkowy, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, z zamiłowania trener, autor, dziennikarz. Ma alergie na twierdzenie, że czegoś nie da się zrobić. Jarosław Lepioszka przedsiębiorca, student ekonomii, odpowiedzialny za działania marketingowe, sprzedaż detaliczną oraz obsługą klienta Wydawnictwa My Wojownicy. Nie ma określonych godzin pracy, ale nie ignoruje swoich obowiązków ani klienta.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

52
Switching effects - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Switching effects
Dostępny
29 szt.

The oxides, especially the transition metal oxides, are a most important class of inorganic materials, being enormously interesting for basic research in solid-state physics, surface physics, defect chemistry, electrochemistry, and catalysis, to mention a few. Moreover, the practical application of these materials each year increases tremendously. This ranges from nano-electronics as the main component of resistive switching devices in neuronal networks, micro-electro-mechanical systems known as MEMS, and in ultrasonic transducers with outputs of many kilowatts, to catalysis in industrial processes. This book is a kind of breakthrough in the analysis of the variability of the physical and chemical properties of transition metal oxides. The intention of the authors is not only to link switching to the influence of different macroscopic stimuli on order parameters in ferroics such as spontaneous polarization, spontaneous strain or magnetization, but to show that switching originates at the nanoscale and can be treated as a low-size phenomenon. That is why this book presents surface sensitive methods such as LCAFM, PFM, KPFM, by means of which switching processes are investigated at the nanoscale. In particular, the transport phenomena along filaments inside oxides are described in detail and analyzed through resistive switching mechanisms from the semiconducting to the metallic state.

290,00 zł
255,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,80 zł

53
Podstawy fizyki atomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy fizyki atomu
Dostępny
33 szt.

Zarówno atomy różnych pierwiastków, jak i atomy różnych izotopów danego pierwiastka, a także atomy tego samego izotopu, ale będące w różnych stanach energetycznych (w różnych stanach wzbudzenia), różnią się od siebie w sposób wykrywalny doświadczalnie metodami fizyki atomowej. Te charakterystyczne, unikatowe cechy danego atomu wynikają z jego wewnętrznej struktury, określonej przede wszystkim usytuowaniem poszczególnych elektronów w powłoce elektronowej, a także, choć w mniejszym stopniu, własnościami jądra. Badanie i opis tej struktury stanowi przedmiot współczesnej fizyki atomu. Niniejsza publikacja to nowa, odświeżona wersja znanego podręcznika, w której Autorka kompleksowo omawia zagadnienia związane z fizyką atomu, w tym: teorię Bohra atomu wodoru i ?starą? teorię kwantów, podstawowe pojęcia mechaniki kwantowej, zasadę Pauliego i okresowy układ pierwiastków, zarys teorii promieniowania, strukturę optycznych widm atomowych oraz liniowych widm rentgenowskich, wpływ jądra na strukturę widm atomowych, zachowanie atomu w polu magnetycznym i elektrycznym, fizykę zimnych atomów. Publikacja została napisana z myślą o studentach i wykładowcach kierunków fizycznych oraz chemicznych.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

54
W tajnej służbie Wykłady płk. dypl. Stefana Mayera o polskim wywiadzie wojskowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tajnej służbie Wykłady płk. dypl. Stefana Mayera o polskim wywiadzie...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.04

Wykłady o działalności polskiego wywiadu wojskowego w latach 1918-1945 płk dypl. Stefan Mayer wygłaszał dla byłych oficerów Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na początku lat siedemdziesiątych XX w. Ze względu na osobę wykładowcy stanowią one ciekawe źródło do dziejów służb specjalnych Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym, jak i w czasie II wojny światowej. Dotyczyły kwestii związanych z aktywnością polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Ich autor omawiał nie tylko polskie sukcesy na tajnym froncie, ale również bolesne porażki. Podkreślał dużą aktywność sowieckiego i niemieckiego wywiadu na terytorium państwa polskiego oraz wykorzystywanie do działalności szpiegowskiej przedstawicieli mniejszości narodowych. Dostrzegał ogromny wkład wywiadu Związku Walki Zbrojnej ? Armii Krajowej w rozpoznaniu potencjału militarnego III Rzeszy, jak też informowaniu o sytuacji i zamierzeniach Wermachtu na froncie wschodnim. Uważał (nie bez racji), iż w pracy wywiadowczej należało opierać się głównie na elemencie ideowym, gdyż to przynosiło najlepsze efekty. Trzeba zaznaczyć jednak, że w owym czasie były to metody uznawane już za anachroniczne (chociaż nie oznacza to, że wywiad zrezygnował z pozyskiwania agentury, która pracuje na rzecz służby z poczucia patriotycznego obowiązku). Często odnosił się również do aktualnych wydarzeń związanych przede wszystkim z działalnością służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Związku Sowieckiego. Jest to interesujące spojrzenie doświadczonego oficera na ich zimnowojenną rywalizację. Szczególną uwagę zwracał na głęboką penetrację państw zachodnich przez wywiad wojskowy i cywilny ZSRS. Sowieckie służby specjalne poprzez stosowanie nieszablonowych rozwiązań i niejednokrotnie brutalnych metod osiągały znaczące sukcesy na płaszczyźnie wywiadowczej, a także kontrwywiadowczej już w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Technice służb specjalnych ZSRS poświęca zresztą Mayer sporo miejsca. (Fragment Wstępu)

95,00 zł
80,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,25 zł

55
Grecka widokówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecka widokówka
Dostępny
3 szt.

Anna Wrocławska - mieszkanka Gdańska, psycholog, bibliofil, miłośniczka podróży, morza, filozofii. Autorka książek psychologiczno-pedagogicznych: "Jak pies wpływa na rozwój dziecka?", "Twórcza dogoterapia ? O psie bez psa", "Kraina bajek ? wierszyki i opowiadania terapeutyczne". Wydała także tomik poezji "Greckie wspomnienie", w którym zabiera czytelników do Grecji śladami swoich wspomnień. Wiersze publikuje także w czasopiśmie artystyczno-literackim ?Bezkers? oraz w almanachach "Zwierzenia zwierza i Muślin". Współautorka czasopisma ?Zajęcia z Psem? oraz autorka licznych artykułów z zakresu psychologii i dogoterapii. Klara porzuca spokojne i ustabilizowane życie, aby zamieszkać na ukochanej Krecie. Kupuje bilet w jedną stronę i wyjeżdża. Jednak życie to nie greckie wakacje. Losy bohaterki rozbawią oraz wzruszą, to książka o miłości, spełnianiu marzeń i szukaniu swojego miejsca na ziemi. A wszystko to w pięknej greckiej scenerii niczym widokówka.

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

56
True North, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
True North, CD
Borknagar, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Nowa edycja płyty „True North” - jedenastego albumu studyjnego norweskiego awangardowego metalowego zespołu Borknagar. Album zmiksował Jens Bogren / Fascination Street Studios (Opeth, Amon Amarth, Kreator). Lista utworów: 1. Thunderous (00:08:34) 2. Up North (00:06:29) 3. The Fire That Burns (00:06:33) 4. Lights (00:05:04) 5. Wild Father's Heart (00:05:42) 6. Mount Rapture (00:06:08) 7. Into The White (00:05:57) 8. Tidal (00:09:32) 9. Voices (00:05:07)

37,90 zł
57
The Last of Us Part II (original soundtrack), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last of Us Part II (original soundtrack), LP
Gustavo Santaolalla, Mac Quayle, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Lista utworów: 1. The Last of Us Part II 2. Unbound 3. Longing 4. Eye for an Eye 5. It Can't Last 6. The Cycle of Violence 7. Reclaimed Memories 8. Cordyceps 9. Longing (Redemptions) 10. Restless Spirits 11. Chasing a Rumor 12. They're Still Out There 13. Unbroken 14. The Rattlers 15. The Obsession 16. Soft Descent 17. The WLF 18. A Wolf's Ghost 19. Masks On 20. It Can't Last (Home) 21. Inextinguishable Flames 22. Allowed to be Happy 23. Collateral 24. The Cycle Continues 25. All Gone (The Promise) 26. Grieving 27. The Island 28. Beyond Desolation

153,90 zł
Powiadomienie
58
Highway 61 Revisited (Clear Classics Edition), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Highway 61 Revisited (Clear Classics Edition), LP
Bob Dylan, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

„Highway 61 Revisited” to szósty album studyjny Boba Dylana - pierwszy nagrany w całości z towarzyszeniem grupy rockowej. Premiera płyty miała miejsce w 1965 roku. Lista utworów: Strona A 1. Like A Rolling Stone 2. Tombstone Blues 3. It Takes A Lot To Laugh, It Takes A Train To Cry 4. From A Buick 6 5. Ballad Of A Thin Man Strona B 1. Queen Jane Approximately 2. Highway '61 Revisited 3. Just Like Tom Thumb's Blues 4. Desolation Row

117,90 zł
Powiadomienie
59
Illmatic (clear classics edition), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Illmatic (clear classics edition), LP
Nas, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: Strona A 1. The Genesis 2. N.Y. State Of Mind 3. Life's A Bitch 4. The World Is Yours 5. Halftime Strona B 1. Memory Lane (Sittin' In Da Park) 2. One Love 3. One Time 4 Your Mind 4. Represent 5. It Ain't Hard To Tell

124,90 zł
60
That's Life, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
That's Life, CD
Willie Nelson, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Nice Work If You Can Get It (Ira Gershwin & George Gershwin; Sinatra-Basie: An Historic Musical First, 1962) 2. Just In Time (Adolph Green, Jule Styne & Betty Comden; Come Dance With Me!, 1959) 3. A Cottage For Sale (Larry Conley & Willard Robison; No One Cares, 1959) 4. I've Got You Under My Skin (Cole Porter; Songs For Swingin' Lovers!, 1956) 5. You Make Me Feel So Young (Josef Myrow & Mack Gordon; Songs For Swingin' Lovers!, 1956) 6. I Won't Dance - Featuring Diana Krall (Jerome Kerr, Oscar Hammerstein II, Otto Harbach, Jimmy Mchugh & Dorothy Fields; A Swingin' Affair!, 1957) 7. That's Life (Dean Kay & Kelly Gordon, That's Life, 1966) 8. Luck Be A Lady (Frank Loesser; My Kind Of Broadway, 1965) 9. In The Wee Small Hours Of The Morning (David Mann & Bob Hilliard; In The Wee Small Hours, 1955) 10. Learnin' The Blues (Dolores Vicki Silvers; Session With Sinatra EP, Single, 1955) 11. Lonesome Road (Nathaniel Shilkret & Gene Austin; A Swingin' Affair!, 1957)

57,90 zł
Powiadomienie
61
The Darkest Skies Are The Brightest, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Darkest Skies Are The Brightest, CD
Anneke Van Giersbergen, Sony Music Entertainment
Dostępny
7 szt.

23 płyta w karierze Anneke van Giersbergen. Zarówno tekstowo, jak i muzycznie, to zbiór niesamowitych, chwytających za serce piosenek. Album opowiada o tym, że podczas dużych życiowych zmian, musimy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Na tym etapie swojego życia Anneke nie spodziewała się, że kiedykolwiek jej serce zostanie złamane, a ona pod wpływem tych emocji stworzy nowe dzieło. Lista utworów: 1. Agape (4:09) 2. Hurricane (3:57) 3. My Promise (4:27) 4. I Saw A Car (3:38) 5. The Soul Knows (3:52) 6. The End (4:19) 7. Keep It Simple (3:56) 8. Lo And Behold (2:50) 9. Losing You (3:40) 10. Survive (3:46) 11. Love You Like I Love You (3:12)

66,90 zł
62
The Darkest Skies Are The Brightests, LP + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Darkest Skies Are The Brightests, LP + CD
Anneke Van Giersbergen, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Agape (4:09) 2. Hurricane (3:57) 3. My Promise (4:27) 4. I Saw A Car (3:38) 5. The Soul Knows (3:52) Strona B 1. The End (4:19) 2. Keep It Simple (3:56) 3. Lo And Behold (2:50) 4. Losing You. (3:40) 5. Survive (3:46) 6. Love You Like I Love You (3:12) CD 1. Agape (4:09) 2. Hurricane (3:57) 3. My Promise (4:27) 4. I Saw A Car (3:38) 5. The Soul Knows (3:52) 6. The End (4:19) 7. Keep It Simple (3:56) 8. Lo And Behold (2:50) 9. Losing You. (3:40) 10. Survive (3:46) 11. Love You Like I Love You (3:12)

88,90 zł
Powiadomienie
63
Niedzielna torebka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedzielna torebka
Dostępny
42 szt.

Historia polskiej społeczności oczami Julii od 1896 do 1952 roku. Jako sierotka trafia pod opiekę Romów i poznaje wspaniałych ludzi, dzięki którym chociaż przez pewien czas znajduje bezpieczną przystań w Budziszynie. W czasie ucieczki do Wrocławia, z dokumentami polskich obywateli, spotyka swojego ukochanego, który odmienia jej dotychczasowe życie i koi osierocone serce. Podczas swojego burzliwego życia Julia doświadcza smaku miłości, śmierci i nienawiści. Skrajne oblicza rzeczywistości przeplatają się do końca jej dni. Poznaj niezwykłe życie Julii, które przypadło na okres dwóch wojen światowych, i zobacz, jak wyglądał zakrwawiony od straszliwych zbrodni świat oczami kobiety. Dzięki tej książce możesz zagłębić się w codzienne życie polskich obywateli, pełnych nadziei na odzyskanie i utrzymanie niepodległości naszej pięknej ojczyzny.

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

64
Przekształcanie pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekształcanie pracy
Dostępny
120 szt.

Książka omawia bardzo ważne i aktualne zagadnienie proaktywności w miejscu pracy, stanowiącej podstawę uzyskiwania pożądanych efektów w wymiarze organizacji ? wydajności, kreowania zmian, innowacyjności. Specyficznym rodzajem szeroko rozumianej proaktywności w organizacjach są tzw. zachowania modyfikujące granice pracy ? job crafting behaviors (JCB). Polegają one na samodzielnie inicjowanych i dokonywanych przez pracowników zmianach w zadaniach zawodowych, relacjach społecznych, a także w poznawczym kreowaniu obrazu pracy. Wymienione rodzaje aktywności mogą przyczynić się nie tylko do wzrostu wydajności zadaniowej pracownika, ale także poczucia sensu pracy. Autorka łączy w publikacji analizę determinant jednostkowych oraz organizacyjnych ? istotnych dla przekształcania pracy, a jednocześnie ukazuje efekty, do jakich może prowadzić. Wnioski sugerują, iż źródeł JCB należy poszukiwać nie tylko w obszarze projektowania pracy, ale szerzej ? w kontekście organizacyjnym i społecznym, z istotną rolą przywództwa oraz zarządzania ludźmi. Jest to oryginalne i interesujące opracowanie o dużych walorach praktycznych, prezentujące zagadnienia ważne z punktu widzenia zarówno organizacji, zarządzających nimi menedżerów, jak i zatrudnionych w nich pracowników. Doceniając zgromadzony przez Autorkę materiał, zakres przeprowadzonych analiz oraz postawionych wniosków, wyrażam przekonanie, że książka zainteresuje duże grono odbiorców. Będzie stanowić wartościowe źródło wiedzy dla studentów, doktorantów czy młodych pracowników nauki, a także w przystępny sposób przybliży poruszaną problematykę praktykom biznesu. Dr hab. Katarzyna Gadomska-Lila, prof. US

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

65
Sun Bear Concerts Piano Solo, 10 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sun Bear Concerts Piano Solo, 10 LP
Keith Jarrett, ECM Records
Niedostępny
Brak

Specjalne kolekcjonerskie wydanie kultowego cyklu koncertów pianisty Keitha Jarretta zarejestrowane w Tokyo w 1976 roku. Edycja specjalna składająca się z 10 winyli. Ręcznie produkowane opakowanie na specjalnym dedykowanym papierze.

1 623,90 zł
Powiadomienie
66
Bomber, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bomber, LP
Motorhead, Warner Music Polska
Dostępny
7 szt.

Lista utworów Strona A 1. Dead Men Tell No Tales 2. Lawman 3. Sweet Revenge 4. Sharpshooter 5. Poison Strona B 1. Stone Dead Forever 2. All The Aces 3. Step Down 4. Talking Head 5. Bomber

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

67
Mistyfikator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyfikator
Dostępny
24 szt.

1917 rok, Lwów. Wojna zbliża się ku końcowi, ale miasto wrze w ogniu narodowych ambicji. Mieszka tu Wiktor Fogel, syn lokalnego wariata, albinos i odmieniec. Wiktor mimo młodego wieku już wie, że nic nie boli dotkliwiej niż inność. Dzięki przypadkowemu spotkaniu charakteryzatora teatralnego chłopak odkrywa talent do przeobrażania twarzy. W poszukiwaniu lepszego życia opuszcza płonący Lwów i udaje się do Berlina – miasta rozpusty i dekadencji, domów uciech i kabaretów. Poznaj Wiktora Fogla, którego niezwykły talent stanowi zarazem uśmiech losu i przekleństwo. Odwiedź wielokulturowy Lwów oraz Berlin opętany gorączką swinga.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

68
Kasztanowy chłopczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasztanowy chłopczyk
Dostępny
42 szt.

Książka autorstwa Teresy Koreckiej to niezwykle urocza, napisana wierszem i ubarwiona przepięknymi, kolorowymi ilustracjami bajeczka, która wprowadzi wszystkie dzieci w mały kasztankowy świat wielkiej kasztankowej przygody. To również uspokajająca opowieść, dzięki której maluchy z łatwością wpłyną do krainy snów. Kasztanek, ciekawy świata, dzielny kasztanowy chłopczyk wyrusza na niezapomnianą wyprawę samodzielnie zbudowanym stateczkiem. Co go czeka po drodze? Co zobaczy? Kogo spotka i jak zakończy się ta, choć mała, to jednak wielka, kasztankowa podróż? Tego dowiedzą się i dzieci, i dorośli z tej pięknie zilustrowanej historii, której subtelny rym poszczególnych wersów łagodnie ukołysze najmłodszych słuchaczy do snu, a starszych czytelników wprowadzi w świat niezwykłej przygody.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

69
Plecak Cubes duo signature, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Cubes duo signature, czarny
Skip Hop
Dostępny
30 szt.

Plecak Duo Signature zainspirowany jest niezastąpioną torbą Duo Signature dla nowoczesnych rodziców. Plecak ma nowoczesny design, wyjątkową konstrukcję i funkcjonalność, jakiej młodzi rodzice potrzebują i wymagają od klasycznej torby na pieluchy. Wreszcie ręce mogą zająć się głównie przytulaniem malucha. Jest idealny zarówno dla mamy jak i taty, plecak ma wszystkie funkcjonalności, które ma klasyczna torba na pieluchy. Dziewięć dedykowanych kieszonek pozwalających utrzymać wyjątkowy porządek i organizację wewnątrz. Zabawkę, smoczek lub klucze można przywiesić do specjalnego, metalowego kółka znajdującego się wewnątrz plecaka. Wnętrze: • dziewięć kieszonek (w tym dwie boczne kieszonki i zapinana kieszeń na froncie plecaka), • kieszonka na telefon ze specjalną wyściółką chroniącą przed zarysowaniami, • specjalna, watowana kieszeń jest dopasowana do przeciętnego laptopa o przekątnej 38.1 cm (15 cali). Plecak można swobodnie powiesić na wózku dzięki specjalnie przystosowanym uchwytom. Wymiary: 10.0 x 15.0 x 33.0 cm

350,90 zł
333,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 17,54 zł

70
Meccano Core, klocki konstrukcyjne Pojazd terenowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meccano Core, klocki konstrukcyjne Pojazd terenowy
Spin Master, Meccano
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.14

168,90 zł
152,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,89 zł

71
Puzzle 3 x 49 elementów, Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 x 49 elementów, Psi Patrol
Ravensburger
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

Puzzle 3 x 49 elementów, Psi PatrolPuzzle przedstawiające przygody bohaterów Psiego Patrolu. Ułóż elementy układanki i zobacz, co słychać u szczeniąt!

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

72
Model do sklejania Okręt wojenny Wasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania Okręt wojenny Wasa
Airfix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Skala: 1:144

185,90 zł
172,89 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,01 zł

73
Pieluszka Bambusowa 75x75 Plaster Miodu Moonlight Blue Bamboo Line - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,20 zł
Powiadomienie
74
Pieluszka Bambusowa 30x30 Trójkąty Różowe Bamboo Line - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
Powiadomienie
75
Szkła hartowane GC Clarity do telefonu iPhone 6 Plus / 6S Plus / 7 Plus / 8 Plus, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkła hartowane GC Clarity do telefonu iPhone 6 Plus / 6S Plus / 7 Plu...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Parametry techniczne: • producent: Green Cell, • grubość: 0.33 cm, • technika klejenia: full glue, • odporność na zarysowania (twardość): 9H.

31,00 zł
Powiadomienie
76
DREWEX Łóżeczko MIŚ BIAŁY COMFORT tapczanik + szuflada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DREWEX Łóżeczko MIŚ BIAŁY COMFORT tapczanik + szuflada
Drewex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

695,00 zł
625,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 69,50 zł

77
Chrum...Chrum... Przyjęcie u Peppy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrum...Chrum... Przyjęcie u Peppy
Dostępny
3 szt.

Razem z wesołą świnką i jej sympatyczną rodzinką mali czytelnicy będą malować, zgadywać i rozwiązywać zadania. Książeczki zawierają różnorodne aktywności, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię, pomogą rozwinąć spostrzegawczość oraz umiejętności plastyczne najmłodszych. Do każdej książeczki dołączone są wyjątkowe naklejki. Dzięki nim zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Książeczka skierowana do dzieci w wieku 2-6 lat.

10,50 zł
7,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

78
Pióro W Starpak Juicy Disp 12szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
109,90 zł
104,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,49 zł

79
Schowek
6,99 zł
Powiadomienie
80
Grill - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grill
Dostępny
438 szt.

Grillowany kurczak z kaszmiru, indyk w pomarańczach i żurawinach, szaszłyki z wątróbek drobiowych, schab grillowany z ziołami, nerki cielęce w marynacie curry, jagnięcina po afgańsku - ponad siedemdziesiąt przepisów na wyborne dania z grilla.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

81
Zapytaj księżyc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapytaj księżyc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.17

"Opowiem wam co się stało, bo to dobry sposób, aby przedstawić mojego brata. Ma na imię Simon. Myślę, że go polubisz. Ja naprawdę go lubię. Ale kilka stron dalej Simon będzie martwy. A od tamtej pory nigdy już nie był taki sam." Matthew z dużą dozą determinacji i szczerości postanawia spisać swoją historię. Czy przyczynił się do śmierci swojego brata Simona, ponieważ ten niósł go do domu po pewnym pechowym upadku? Do zdarzenia doszło letnią nocą 1999 roku, gdy obaj bracia wymknęli się ukradkiem z przyczepy kempingowej usytuowanej na malowniczym, lecz niebezpiecznym klifowym wybrzeżu półwyspu Portland. Dziewięcioletni Matthew wyciągnął Simona z łóżka, ponieważ chciał mu pokazać coś ciekawego. Ta z pozoru niewinna nocna eskapada zakończyła się tragicznie. Od tej pory w życiu dziewięcioletniego Matthew pojawił się zamęt. Czuł się odpowiedzialny za śmierć starszego brata. Niemal dekadę później, Matthew trafia do szpitala psychiatrycznego. Od pierwszych stron spisywanej przez siebie książki, powraca do wydarzeń sprzed lat i choć o samym wypadku mówi niewiele, wiemy, że nęka go poczucie winy, a śmierć brata wywarła ogromny wpływ na całe jego późniejsze życie. Istnieją książki, których nie można przestać czytać, takie, których nie odłożysz przez całą noc - to jedna z nich. To powieść, która zmusza do spoglądania w głąb własnej duszy. Odważna i przełomowa. Głęboko poruszający, ale zarazem pełen humoru błyskotliwy debiut literacki.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

82
Bateria Green Cell do Telefonu Apple iPhone 6 Plus         2715mAh 3.82V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Green Cell do Telefonu Apple iPhone 6 Plus 2715mAh 3.8...
Green Cell
Niedostępny
Brak

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyNapięcie: 3.82 VZabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: TakZabezpieczenie przed przeładowaniem: TakMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: BP41Producent: Green CellPojemność: 2915 mAh Kompatybilne urządzenia: Apple iPhone 6 Kompatybilne modele: 616-0772616-0765616-0802616-00045

49,95 zł
Powiadomienie
83
Akumulator Bateria Green Cell Rear Rack 36V 20,3Ah 731Wh do Roweru Elektrycznego E-Bike Pedelec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akumulator Bateria Green Cell Rear Rack 36V 20,3Ah 731Wh do Roweru Ele...
Green Cell
Niedostępny
Brak

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyWyjście: 4 pinWejście: RCAProducent ogniw: PanasonicNapięcie: 36VRodzaj ogniw: Li-IonMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: EBIKE35UProducent: Green CellWymiary: 11,5 x 10,5 x 43 cmWaga: 5,1kgPojemność: 20.3AhWskaźnik: diody LEDZasięg: od 90 km do 180 kmW zestawie: Bateria, ładowarka, kluczyki do zabezpieczenia, instrukcjaTyp obudowy: Rear Rack (Bagażnikowa)Do silników o mocy: do 1500W

1 449,00 zł
Powiadomienie
84
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 NAVY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 NAVY
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Frodi to fotelik samochodowy dla starszaków (15-36kg), który rośnie wraz znimi. Jego specjalna konstrukcja sprawia, żewraz zpodnoszeniem zagłówka automatycznie rozszerza się oparcie. 7-stopniowa regulacja zagłówka orazmożliwość odchylenia fotelika zapewniają komfort podczas podróży. Fotelik posiada mocowanie ISOFIX orazsolidne panele boczne. Dane techniczne: Wiek: od ok. 4 do 12 lat Przedział wagowy: 15-36 kg Isofix: tak Obrotowy: Nie I-size: Nie Waga: 9 kg Wymiary zewnętrzne: 49x55x71-88 cm Wymiary siedziska: 32x33 cm Regulacja: 7 stopniowa regulacja wysokości zagłówka, 2 stopniowa regulacja nachylenia, Wkładka redukcyjna: brak Pasy: brak Instalacja przodem/tyłem: tylko przodem Norma: ECE R44/04 Wymiary opakowania: 50x45x80 cm W opakowaniu znajdują się 2 szt. produktu. Waga brutto: 21 kg Najważniejsze cechy: fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci owadze15-36 kg(grupa II, III) regulowane oparcie rozszerzające się wraz zregulacją wysokości zagłówka gwarantujące dziecku właściwy komfort wtrakcie podróży 7 stopniowa regulacja zagłówka solidne panele stanowiące ochronę przed uderzeniami bocznymi możliwość odchylenia fotelika wygodne tapicerowane podłokietniki zwiększające komfort podróży zdejmowana tapicerka wygodna wkonserwacji fotelik samochodowy Frodi spełnia wymogi europejskiej normyECE R44/04

525,90 zł
473,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 52,59 zł

85
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 GREY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 GREY
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Frodi to fotelik samochodowy dla starszaków (15-36kg), który rośnie wraz znimi. Jego specjalna konstrukcja sprawia, żewraz zpodnoszeniem zagłówka automatycznie rozszerza się oparcie. 7-stopniowa regulacja zagłówka orazmożliwość odchylenia fotelika zapewniają komfort podczas podróży. Fotelik posiada mocowanie ISOFIX orazsolidne panele boczne. Dane techniczne: Wiek: od ok. 4 do 12 lat Przedział wagowy: 15-36 kg Isofix: tak Obrotowy: Nie I-size: Nie Waga: 9 kg Wymiary zewnętrzne: 49x55x71-88 cm Wymiary siedziska: 32x33 cm Regulacja: 7 stopniowa regulacja wysokości zagłówka, 2 stopniowa regulacja nachylenia, Wkładka redukcyjna: brak Pasy: brak Instalacja przodem/tyłem: tylko przodem Norma: ECE R44/04 Wymiary opakowania: 50x45x80 cm W opakowaniu znajdują się 2 szt. produktu. Waga brutto: 21 kg Najważniejsze cechy: fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci owadze15-36 kg(grupa II, III) regulowane oparcie rozszerzające się wraz zregulacją wysokości zagłówka gwarantujące dziecku właściwy komfort wtrakcie podróży 7 stopniowa regulacja zagłówka solidne panele stanowiące ochronę przed uderzeniami bocznymi możliwość odchylenia fotelika wygodne tapicerowane podłokietniki zwiększające komfort podróży zdejmowana tapicerka wygodna wkonserwacji fotelik samochodowy Frodi spełnia wymogi europejskiej normyECE R44/04

525,90 zł
473,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 52,59 zł

86
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 GRAPHITE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FOTELIK FRODI ISOFIX 15-36 GRAPHITE
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Frodi to fotelik samochodowy dla starszaków (15-36kg), który rośnie wraz znimi. Jego specjalna konstrukcja sprawia, żewraz zpodnoszeniem zagłówka automatycznie rozszerza się oparcie. 7-stopniowa regulacja zagłówka orazmożliwość odchylenia fotelika zapewniają komfort podczas podróży. Fotelik posiada mocowanie ISOFIX orazsolidne panele boczne. Dane techniczne: Wiek: od ok. 4 do 12 lat Przedział wagowy: 15-36 kg Isofix: tak Obrotowy: Nie I-size: Nie Waga: 9 kg Wymiary zewnętrzne: 49x55x71-88 cm Wymiary siedziska: 32x33 cm Regulacja: 7 stopniowa regulacja wysokości zagłówka, 2 stopniowa regulacja nachylenia, Wkładka redukcyjna: brak Pasy: brak Instalacja przodem/tyłem: tylko przodem Norma: ECE R44/04 Wymiary opakowania: 50x45x80 cm W opakowaniu znajdują się 2 szt. produktu. Waga brutto: 21 kg Najważniejsze cechy: fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci owadze15-36 kg(grupa II, III) regulowane oparcie rozszerzające się wraz zregulacją wysokości zagłówka gwarantujące dziecku właściwy komfort wtrakcie podróży 7 stopniowa regulacja zagłówka solidne panele stanowiące ochronę przed uderzeniami bocznymi możliwość odchylenia fotelika wygodne tapicerowane podłokietniki zwiększające komfort podróży zdejmowana tapicerka wygodna wkonserwacji fotelik samochodowy Frodi spełnia wymogi europejskiej normyECE R44/04

507,90 zł
457,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 50,79 zł

87
TRUMPETER Morser Karl-Ge rat 040/041 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TRUMPETER Morser Karl-Ge rat 040/041
Trumpeter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.21

240,90 zł
216,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,09 zł

88
HOBBY BOSS Yak-38/Yak-38 M Forger A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HOBBY BOSS Yak-38/Yak-38 M Forger A
Hobby Boss
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Zestaw zawiera plastikowy model samolotu do sklejania.

123,90 zł
111,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,39 zł

89
Model plastikowy 52mm Haubicoarmata M1937 ML-20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy 52mm Haubicoarmata M1937 ML-20
Trumpeter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.29

52mm Haubicoarmata M1937 ML-20Zestaw zawiera plastikowy model do sklejania i malowania.Skala: 1:35

93,90 zł
84,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,39 zł

90
Twórczość 2/2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 2/2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

Najstarsze polskie czasopismo literackie. Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

9,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

91
Etui Guess Liquid Glitter Hearts do iPhone'a 11 Pro, złote - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess Liquid Glitter Hearts do iPhone'a 11 Pro, złote
Guess
Niedostępny
Brak

Etui należy do światowego lidera branży odzieżowej, twórcy wyszukanych i eleganckich ubrań oraz akcesoriów. Guess wyróżniający się bezkompromisową jakością i integralnością z własnym wizerunkiem, przelał na akcesoria do urządzeń mobilnych wszystko to czym zachwyca w świecie szeroko rozumianej mody. W trosce o bezpieczeństwo oraz unikatowy wygląd urządzeń mobilnych, powstała piękna kolekcja, która zachwyca estetyką, wykonaniem i stylem. Etui przeznaczono do ochrony przed porysowaniem iPhone'a, a wykonano z wytrzymałego TPU, które cechuje wysoka przezroczystość oraz smukłość. Smartfon bezpiecznie spoczywa w perfekcyjnie wykonanej konstrukcji, która osłania go z tyłu oraz po bokach w żaden sposób nie psując estetyki urządzenia. Nawiązując do wizerunku Guess, front etui u dołu posiada logo producenta, dookoła którego przemieszczają się swobodnie symbole związane z marką oraz pytajnik i serce. Aby nadać niesamowitego efektu, konstrukcja zawiera w sobie substancje z mnóstwem swobodnie pływającego brokatu, który przy najmniejszym ruchu opływa cały front etui mieniąc się i błyszcząc. Etui zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu nie ograniczając jego funkcjonalności, dzięki czemu można w pełni korzystać ze swojego smartfona.

99,00 zł
Powiadomienie
92
Karl Lagerfeld Choupette Fun Sunglasses - Etui iPhone XR (przezroczyste) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karl Lagerfeld Choupette Fun Sunglasses - Etui iPhone XR (przezroczyst...
Karl Lagerfeld
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: przezroczystyMateriał główny: TPU (termoplastyczny poliuretan)Funkcjonalność: ochrona tyłu i bokówKompatybilność: Apple iPhone XRTyp: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: Inny

99,00 zł
Powiadomienie
93
200275 SMOCZEK USPOKAJAJĄCY OLIVE 6+ (M) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
200275 SMOCZEK USPOKAJAJĄCY OLIVE 6+ (M)
BIBS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

24,30 zł
Powiadomienie
94
Smoczek uspokajający. Honey Bee, od 6 miesięcy, rozmiar M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający. Honey Bee, od 6 miesięcy, rozmiar M
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja, czyli klasyka w stylu retro, to charakterystyka duńskich smoczków Bibs.. Smoczek uspokajający z interaktywną końcówką do ssania z kauczuku naturalnego hevea dla niemowląt duńskiej firmy BIBS. Smoczek jest wykonany z organicznego kauczuku, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. • Dla dzieci od 6 miesiąca życia. • Rozmiar: M Opakowanie zawiera 1 sztukę.

24,30 zł
Powiadomienie
95
100258 SMOCZEK USPOKAJAJĄCY DARK DENIM 0+ (S) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,50 zł
Powiadomienie
96
Rożek Royal Baby, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rożek Royal Baby, różowy
Belisima
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.23

Uroczy rożek dla niemowląt to doskonały prezent na wyprawkę dla malucha. Zapewni dziecku odpowiednie ciepło, jednak bez ryzyka przegrzania się. Rożek jest wielofunkcyjny – może służyć jako mata do przewijania bądź zabawy. Jest uniwersalny i na każdą okazję – jako kołderka w domu, czy śpiworek w wózku podczas spacerów. Rożek dzięki swojej nieusztywnianej konstrukcji sprawia, że wygodniej jest nosić dziecko, czuje się też ono bezpieczniej i spokojniej.

46,30 zł
43,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,31 zł

97
L.O.L. Surprise! O.M.G. Głowa do stylizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Głowa do stylizacji
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Rozpakuj 30 niespodzianek i stylizuj włosy z zestawem „L.O.L. Surprise! O.M.G.”! Stylizuj wygląd lalki i ozdabiaj ją dzięki załączonym dodatkom do włosów. Podstawa głowy obraca się, co ułatwia stylizację, ma również szufladę do przechowywania. Piękne mocne włosy idealnie nadają się do nauki plecenia warkoczy. Wymiary opakowania: 30.5 x 34.0 x 14.0 cm

159,90 zł
150,31 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,59 zł

98
Scooby-Doo! Piraci, ahoj! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! Piraci, ahoj!
Magdalena Mickiewicz, Siedmioróg
Dostępny
32 szt.

Fabuła tego sensacyjnego słuchowiska detektywistycznego oparta jest na wydarzeniach, do jakich doszło w dniu urodzin Freda, przywódcy Tajemniczej Spółki. Jako prezent urodzinowy rodzice Freda organizują dla jubilata i jego przyjaciół rejs po Karaibach na luksusowym statku wycieczkowym. Podróż zaczyna się w idyllicznej atmosferze, ale bardzo szybko na pokładzie dochodzi do dramatycznych zdarzeń. Zaczyna się od kłopotów z ekscentrycznymi miliarderami, a potem następuje seria tajemniczych zniknięć pasażerów jachtu, aż wreszcie pojawia się arcygroźny okręt widmo. Czy Scooby-Doo i jego przyjaciele zdołają ustrzec załogę i pasażerów przed katastrofą i kąpielą w rojącym się od rekinów oceanie? Genialnej inscenizacja audio Scooby-Doo! Piraci, Ahoj! w wykonaniu Teatru Polskiego Radia, przy udziale najwybitniejszych polskich aktorów, artystów dubbingujących postacie Scooby-Doo i Kudłatego w filmach telewizyjnych i kinowych, wprawi najmłodszych wielbicieli kryminału w istny zachwyt. Jest to słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Zaskakujące rozwiązania reżyserskie, budująca atmosferę i napięcie narracja, stający nam przed oczyma jak żywi bohaterowie thrillera, emocjonujące dialogi, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wplecione w wartką akcję piosenki – w tym urzekającym nagraniu jest wszystko to, co dzieci lubią najbardziej.

21,50 zł
15,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

99
Mała syrenka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała syrenka. Audiobook
Hans Christian Andersen, Siedmioróg
Dostępny
53 szt.

Mała Syrenka należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Utwór duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena uważany jest za bodaj najpiękniejszą i niosącą najgłębsze treści bajkę wszech czasów. Lektura dla klasy III szkoły podstawowej Wydawnictwo Siedmioróg ma zaszczyt zaprezentować najmłodszym wielbicielom wielkiej literatury kongenialną inscenizację audio Małej syrenki wykonaną przez Teatr Polskiego Radia, przy udziale najwybitniejszych polskich aktorów. Jest to słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem współczesny język, budująca atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki: wszystko w tym nagraniu składa się na jego urzekający charakter.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

100
Folwark zwierzęcy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy. Audiobook
George Orwell, Siedmioróg
Dostępny
38 szt.

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób autor przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji Orwella przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z którego zwierzęta zagrodowe wygnały ludzi i w którym zajęły ich miejsce, by rządzić się same. Wydana w 1945 roku książka była wielkim ostrzeżeniem przed totalitaryzmem sowieckim. Do 1990 była zakazana w Polsce. W zaskakujący sposób powieść Orwella, choć wymierzona pierwotnie przeciwko komunizmowi, okazuje się wciąż aktualnym ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wiecznie odradzająca się we współczesnych demokracjach pokusa narzucenia wszystkim utopijnej równości. W znakomitej interpretacji Andrzeja Wasilewskiego, literacka antyutopia George’a Orwella staje nam przed oczyma w całej swojej dramaturgii i grozie. Niezwykły talent aktorski lektora kreuje jak żywych bohaterów powieści, buduje klimat, przenosi nas do świata wielkiej literatury. Lektura dla szkół średnich

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry