hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opowieści galicyjskie, wydanie 10 (Andrzej Stasiuk), na drugim Miesiączka. Chcę wiedzieć! (Anna Salvia, Cristina Torrón). Kolejny produkt to Mistrz kieszonkowy z placu budowy (Sherri Duskey Rinker, AG Ford) oraz Piłka jeżyk, 23 cm, mix kolorów (Artyk).
1
Opowieści galicyjskie, wydanie 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści galicyjskie, wydanie 10
Dostępny
503 szt.

Nowe wydanie jednej z najbardziej znanych książek Andrzeja Stasiuka – pełnokrwistej ballady o prowincjonalnej Galicji. To przypowieść o zamkniętej społeczności żyjącej w przestrzeni między rozpadającymi się domami a kościołem, sklepem i knajpą. Soczysty język, niemal ożywiona przyroda i wątek kryminalny tworzą niepodrabialną literacką mieszankę, mitotwórczy zaczyn opowieści o Beskidzie Niskim, w którym czas zatacza koło.

35,90 zł
20,46 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 15,44 zł

33 osoby kupiły
2
Miesiączka. Chcę wiedzieć! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miesiączka. Chcę wiedzieć!
Dostępny
109 szt.

Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny – tej mającej już pierwszą miesiączkę za sobą, jak i tej, która jeszcze na nią czeka. Gdy po raz pierwszy dostaniesz miesiączkę wiele w Twoim życiu się zmieni – staniesz się dojrzałą dziewczynę i zyskasz supermoc – będziesz mogła wydawać na świat nowe osoby. Ta książka wyjaśnia wszystko, co każda dziewczyna powinna wiedzieć, żeby przejść zmiany związane z dojrzewaniem, nie tracąc pewności siebie i dobrego samopoczucia. Ponieważ miesiączka jest okej… trzeba tylko wiedzieć, czego się spodziewać i jak to wszystko działa.

29,90 zł
18,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 10,91 zł

22 osoby kupiły
3
Mistrz kieszonkowy z placu budowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz kieszonkowy z placu budowy
Dostępny
84 szt.

Pamiętacie piątkę przyjaciół z placu budowy: dźwig, koparkę, wywrotkę, spychacz i betoniarkę? Tym razem do ich brygady chce dołączyć Brumka Brzdąc: maleńka (lecz za to nieustraszona!) ładowarka burtowa. Duże maszyny z początku trochę kręcą nosem. Myślą, że taki szkrab niczym nie zdoła ich zadziwić… ale nie mają racji! Ta urocza historyjka Sherri Duskey Rinker to kontynuacja uwielbianych przez dzieci książeczek Snów kolorowych, placu budowy, Wieczór gwiazdkowy na placu budowy, a także Rety! Ktoś nowy na placu budowy!. Ukołysze do snu wszystkich małych brygadzistów i brygadzistki oraz pokaże im, że nie trzeba być olbrzymem, aby mieć wielkie serce…

29,90 zł
20,03 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,87 zł

18 osób kupiło
4
Piłka jeżyk, 23 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka jeżyk, 23 cm, mix kolorów
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Ta piłka spodoba się dzieciom. Kolor przykuwa wzrok. Średnica: 23.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,32 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,33 zł

18 osób kupiło
5
Dlaczego nikt mi tego nie powiedział? Szczery przewodnik dla przyszłych rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego nikt mi tego nie powiedział? Szczery przewodnik dla przyszłyc...
Dostępny
82 szt.

Nowoczesny przewodnik dla osób oczekujących dziecka. Autorki bez owijania w bawełnę, ale za to z dużą dawką humoru opowiadają o ciąży, narodzinach i tym, co dzieje się później. Na to czekali współcześni rodzice! Czas oczekiwania to nieustająca gonitwa pytań – a co, jeśli moje dziecko jest za duże? Co trzeba zawrzeć w planie porodu? Czy wody odejdą mi naturalnie? I jakim cudem uda mi się to dziecko utrzymać potem przy życiu? I gdzie uzyskać odpowiedzi na te wszystkie pytania, które będą pasowały do mnie i do mojego stylu życia? Dwie doświadczone doule rozwieją wszelkie wątpliwości. Przeprowadzą czytelniczki i czytelników przez cały ten proces, od najwcześniejszego etapu ciąży aż po poporodową dżunglę emocji. Autorki umożliwiają zgłębianie własnych indywidualnych potrzeb, poznanie swoich praw i odnalezienie swojego zdania zarówno podczas ciąży, jak i po jej zakończeniu. Wiedza podana w łatwych do przyswojenia porcjach i ilustracje cenionej artystki Louise Reimer tworzą razem doskonałe narzędzie dla nowego pokolenia rodziców.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9 osób kupiło
6
Millennium. Tom 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Millennium. Tom 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Dostępny
76 szt.

Przełomowy debiut, który odmienił oblicze światowego kryminału. Pewnego wrześniowego dnia 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger przepada jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Blomkvist podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy Szwecji. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hakerka Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i odkrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć... Pierwsza z trzech książek w serii „Millennium”, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, to debiut Stiega Larssona. Niezwykłą historię kryminalną napisano z ogromnym wyczuciem współczesności, rozległą wiedzą i równie wielką przenikliwością. Larssonowi udało się stworzyć porywający i wielowątkowy kryminał, będący jednocześnie szczerym do bólu komentarzem na temat dzisiejszego świata.

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

9 osób kupiło
7
Piłka jeżyk 23.0 cm, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka jeżyk 23.0 cm, mix kolorów
Artyk
Dostępny
2 szt.

Ta piłka spodoba się dzieciom. Ciekawa faktura przyciągnie ich uwagę. Średnica: 23.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,32 zł
6,99 zł

Rabat 4,5%
oszczędzasz 0,33 zł

8 osób kupiło
8
Szalone hasła do gry w Państwa i Miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone hasła do gry w Państwa i Miasta
ABINO, od 7 lat
Dostępny
93 szt.

Kieszonkowa wersja gry „Państwa-Miasta” Wybierz jedną kartę, wskaż literę, na którą musisz udzielić jak najszybciej odpowiedzi. Wygrywa osoba, która udzieli najwięcej odpowiedzi i przy tym zbierze najwięcej kart.

9,54 zł
8,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,55 zł

9 osób kupiło
9
Cyferkowa książka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferkowa książka
Dostępny
85 szt.

Poznajcie Franka, jego rodziców i dwa psy. Wybierzemy się z nimi nad morze, na spacer, odwiedzimy ich w domu… A to co? W pustym pokoju pojawił się regał. Zapełnimy go razem? Miś, dwie filiżanki, trzy samochody… Przy okazji poznamy cyferki i trochę policzymy. Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka matematyki to świetna zabawa! Anna Salamon – matka piątki dzieci, przedszkolna „pani od sztuki” i ilustratorka. Współpracuje ze „Świerszczykiem”. W świat ilustracji przemyciła szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii. Stworzyła w internecie miejsce Deszczowy Dom, gdzie dzieli się anegdotami z życia matki i przygodami z pracy ilustratorki. W wolnych chwilach jeszcze bardziej ochoczo pracuje. Alicja Krzanik – szczęśliwa mama dwójki dzieci. Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze „Świerszczykiem” oraz magazynem „Dzieci”. Kiedy akurat nie rymuje, wspina się po górach, czyta, maluje, gra na flecie poprzecznym lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki – poezja w najczystszej formie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
10
Prawo drapieżcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo drapieżcy
Dostępny
114 szt.

Przenikliwy detektyw Borsuk, bohaterskie kury i żarłoczna gospodyni. Zaskakujące zwroty akcji i mrożąca krew w żyłach intryga. Drugi tom dziko śmiesznego zwierzęcego kryminału! Wkrótce zacznie się zima. Detektyw Borsuk Starszy najchętniej zapadłby w sen. Po tym, jak z pomocą Myszy Psychologa, przybranego syna Borsukota i pewnej ekipy remontowej spektakularnie rozwiązał sprawę zabójstwa Zająca, należy mu się odpoczynek. Ale nic z tego… W Dalekim Lesie pojawiają się psy z pobliskiej wsi. Żądają, by wydano im na rozszarpanie Lisiczkę, która porwała wiejską kurę. W przeciwnym razie wypowiedzą leśnym zwierzętom Wielkie Polowanie. To, że kura przeżyła, jest dla nich bez znaczenia. Wiedzą, że i tak miała skończyć w rosole. Czy Borsuk i Borsukot zdołają ocalić Lisiczkę i uratować las przed zagładą? Prawo drapieżcy to druga część bestsellerowego cyklu kryminalnego z detektywem Borsukiem i młodszym śledczym Borsukotem w rolach głównych, stworzonego przez wielokrotnie nagradzaną i tłumaczoną na wiele języków pisarkę i scenarzystkę nazywaną Rosyjską Królową Horroru. Polecamy także pierwszą część cyklu pt. Wilcza nora. Kolejne tomy w przygotowaniu.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

5 osób kupiło
11
Hebanowe serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hebanowe serce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Omenka kocha siedzieć w cieniu ogromnego mangowca i uczyć się z innymi dziećmi literek albo pić gęstą, słodką herbatę i słuchać opowieści starszyzny. Niestety wioskę Omenki atakują oddziały żołnierzy ? kto może, ucieka przed nimi, rodzina chłopczyka także. Uciążliwa jest to podróż, w piekących promieniach słońca, w ciasnocie, za ostatnie oszczędności. Czy ich łódź dopłynie do bezpiecznej przystani? Czy hebanowy Orion, którego Omenka ściska w swojej małej rączce, ochroni rodzinę chłopczyka? Przejmująca opowieść o podróży małego afrykańskiego uchodźcy ? Omenki. W książce Renaty Piątkowskiej poznajemy losy małego chłopca, dla którego rodzice sprzedali wszystko, co mieli, zaryzykowali życie; chłopca, dla którego rodzice chcieli lepszego życia ? bez strachu, bólu i grożącej śmierci. Wierzę, że historia Omenki będzie dobrym pretekstem, aby opiekunowie podjęli z dzieckiem temat ? obecnie tak aktualny i rodzący wiele pytań ? jakim jest ucieczka całych rodzin z krajów ogarniętych konfliktem zbrojnych poprzez Morze Śródziemne do bezpiecznych portów europejskich. Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
12
Na olimpijskim szlaku. Konkursowe zadania z matematyki dla uczniów klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na olimpijskim szlaku. Konkursowe zadania z matematyki dla uczniów kla...
Dostępny
7 szt.

Książka została przygotowana z myślą o uczniach starszych klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych zainteresowanych matematyką. Znajdują się tutaj m.in. zadania pochodzące z olimpiad i konkursów matematycznych. Na olimpijskim szlaku to elementarz ucznia myślącego poważnie o udziale w konkursach matematycznych, to także zbiór ciekawych zadań do wykorzystania na lekcjach matematyki.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
13
Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy
Dostępny
1 szt.

Podręcznik ciążowego survivalu dla przyszłych ojców. Gratulacje, będziesz miał dziecko! To znaczy – ona jest w ciąży, ale w zasadzie ​​ty też. Przez kolejnych kilka miesięcy czeka cię huśtawka hormonów, masaże pleców i bardzo dużo rozmów o porodzie. Będziesz tatą. Ojcostwo jest tuż za rogiem. Jesteś gotowy? Większość książek o ciąży jest dla mam, ale ta jest specjalnie dla ciebie, przyszłego ojca. Z humorem (to najlepszy oręż) przeprowadzimy cię przez dziewięć miesięcy radości, podniecenia, strachu, mnóstwa wielkich słów i powiększającego się brzucha, żebyś wyszedł z tej emocjonalnej jazdy gotowy na wszystko, czym rzuci w ciebie noworodek. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest laktator, po co komuś dziesięć tysięcy pieluch tetrowych rozłożonych w strategicznych punktach domu, dlaczego warto zrobić plan porodu, mimo że trafi on do kosza zaraz po pierwszych skurczach, a do tego zastanawiasz się, czy TENS to nazwa nowej grupy rockowej – teraz masz czas, żeby nadrobić zaległości. Przez tobą międzynarodowy bestseller i podręcznik ciążowego survivalu. W skrócie: wszystko, co przyszły ojciec musi wiedzieć, a nawet nie miał pojęcia, że powinien zapytać. Mark Woods – angielski pisarz, karierę rozpoczął jako dziennikarz informacyjny. Oprócz Ciąży dla facetów ma na koncie takie książki jak Babies and Toddlers for Men czy Planet Parent. Aktualnie mieszka w Londynie z żoną i trójką dzieci.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
14
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Royal Baby, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Roy...
canpol Babies
Dostępny
2 szt.

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka. Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Smoczki Light touch dostępne są w kilku wyjątkowych, inspirowanych najnowszymi trendami kolekcjach i różnych rozmiarach – rosną razem z Twoim Maluszkiem. Cechy: • wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, dzięki czemu szybko przynosi ukojenie, • specjalnie wyprofilowany kształt pod noskiem dla swobodnego oddychania, • smoczek wykonany z bezpiecznego, w 100% hipoalergicznego silikonu, jest trwały i odporny na odkształcenia, • nowoczesne etui do szybkiej i wygodnej sterylizacji w kuchence mikrofalowej – wystarczą 2 minuty i odrobina wody, by zapewnić smoczkom higieniczną czystość, • Designed & Made In Poland – zaprojektowany przez polskich designerów i wyprodukowany w Polsce.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

3 osoby kupiły
15
Nelly Rapp i noc czarownic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nelly Rapp i noc czarownic
Dostępny
43 szt.

Przyjaciel Nelly przechodzi swoje szkolenie na upiornego agenta. Zaraz po tym czeka ich pierwsze wspólne zadanie! Pewien hrabia w okolicy zamienia niektóre kobiety w czarownice. Ale wybiera tylko te zagniewane, rozzłoszczone i wkurzone. Chce się ich pozbyć, bo jego zdaniem kobiety powinny być zawsze miłe, uśmiechnięte i radosne. Czy zdoła zrealizować swój podstępny plan? Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci. To już 15 tytuł z serii, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
16
Maradona. Ręka Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maradona. Ręka Boga
Dostępny
1603 szt.

Kultowa, a jednocześnie kontrowersyjna biografia jednego z najsłynniejszych piłkarzy w historii światowego futbolu, Diego Armando Maradony. Świetnych piłkarzy było i jest wielu, ale bogiem był tylko jeden. Maradona to nie tylko genialny zawodnik, to przede wszystkim symbol i legenda. Oto strzał w samo „okienko”! Maradona. Ręka Boga to jedyna w swoim rodzaju, uznawana od wielu lat za kultową biografia Diego Armando Maradony − wirtuoza futbolu, Złotego Chłopaka, a jednocześnie człowieka z ogromnymi problemami. Od dzieciństwa w Villa Fiorito, poprzez zdobycie dla Argentyny Pucharu Świata w piłce nożnej i dwukrotnego zdobycia „Scudetto” z drużyną SSC Napoli, aż po niechlubny upadek. Choć Maradona na boisku był bogiem, to ze świętością nie miał nic wspólnego. Dokonywał cudów z piłką, ale na sumieniu miał wiele przewinień. Maradona za wszelką cenę starał się nie dopuścić do publikacji tej książki. Najpierw próbował ją ośmieszyć, potem wzywał do jej bojkotu; straszył procesami, wywierał naciski na rozmówców Burnsa, by publicznie wycofali się ze swoich opinii. Kiedy umarł w listopadzie 2020 roku, świat po nim zapłakał, a w Argentynie ogłoszono trzydniową żałobę narodową. Nowe wydanie bestsellerowej biografii Maradony autorstwa brytyjskiego dziennikarza sportowego Jimmy’ego Burnsa zawiera dodatkowe rozdziały i dotychczas niepublikowane przez autora materiały.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
17
Mini kręgle ABINO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini kręgle ABINO
ABINO
Dostępny
53 szt.

Tradycjne kregle w wersjii mini

9,29 zł
7,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,30 zł

2 osoby kupiły
18
Zabawki do kąpieli z deszczownicą, 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki do kąpieli z deszczownicą, 4 sztuki
canpol Babies
Dostępny
2 szt.

Zestaw kreatywnych zabawek do kąpieli z deszczownicą gwarantuje mnóstwo radości i ocean wrażeń podczas codziennych kąpieli maluszka. Różnorodne kształty oraz ich intensywne kolory zachęcają do zabawy, wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Każdą zabawkę dziecko może napełnić wodą i bawić się różnymi formami deszczownicy, które powstają dzięki różnorodnym otworom. W ten sposób maluch ćwiczy wykonywanie ruchów precyzyjnych i rozwija zdolności poznawcze. Zestaw idealnie sprawdzi się podczas kąpieli w domu, ale też z łatwości zabierzesz go w podróż, dzięki możliwości złożenia wszystkich zabawek w jeden element.

31,99 zł
27,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
19
Zestaw silikonowych smoczków uspokajających Bonjour Paris, od 18 miesięcy, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw silikonowych smoczków uspokajających Bonjour Paris, od 18 miesi...
canpol Babies
Dostępny
2 szt.

Smoczki Canpol babies Light Touch stworzono, by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light Touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty, by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Opakowanie zawiera 2 sztuki.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
20
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Neon Love, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Neo...
canpol Babies
Dostępny
3 szt.

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka. Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Smoczki Light touch dostępne są w kilku wyjątkowych, inspirowanych najnowszymi trendami kolekcjach i różnych rozmiarach – rosną razem z Twoim Maluszkiem. Cechy: • w opinii 93% neurologopedów lekka tarczka ma istotny wpływ na rozwój jamy ustnej dziecka. Smoczek Light touch jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu nie obciąża zgryzu, • wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, dzięki czemu szybko przynosi ukojenie, • specjalnie wyprofilowany kształt pod noskiem dla swobodnego oddychania, • Light touch – wyjątkowo lekki smoczek, polecany jako pierwszy smoczek dla dziecka przez 88% neurologopedów! • smoczek wykonany z bezpiecznego, w 100% hipoalergicznego silikonu, jest trwały i odporny na odkształcenia, • nowoczesne etui do szybkiej i wygodnej sterylizacji w kuchence mikrofalowej - wystarczą 2 minuty i odrobina wody, by zapewnić smoczkom higieniczną czystość, • Designed & Made In Poland – zaprojektowany przez polskich designerów i wyprodukowany w Polsce.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
21
Endoekologia zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2 osoby kupiły
22
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Royal Baby, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 6-18 m symetrycznych - Roy...
canpol Babies
Dostępny
2 szt.

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka. Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Smoczki Light touch dostępne są w kilku wyjątkowych, inspirowanych najnowszymi trendami kolekcjach i różnych rozmiarach – rosną razem z Twoim Maluszkiem. Cechy: • wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, dzięki czemu szybko przynosi ukojenie, • specjalnie wyprofilowany kształt pod noskiem dla swobodnego oddychania, • smoczek wykonany z bezpiecznego, w 100% hipoalergicznego silikonu, jest trwały i odporny na odkształcenia, • nowoczesne etui do szybkiej i wygodnej sterylizacji w kuchence mikrofalowej – wystarczą 2 minuty i odrobina wody, by zapewnić smoczkom higieniczną czystość, • Designed & Made In Poland – zaprojektowany przez polskich designerów i wyprodukowany w Polsce.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
23
Krawiec żandarm i spadochroniarz. Trzy opowieści o czeskich kolaborantach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawiec żandarm i spadochroniarz. Trzy opowieści o czeskich kolaborant...
Dostępny
31 szt.

Czasami ceną za zaufanie do drugiego człowieka jest życie Buhuslav Bušta – z zawodu krawiec, Oskar Felkl – żandarm, Karel Čurda – spadochroniarz; z wyboru zdrajcy, konfidenci, kolaboranci. Prowadzili działalność wspierającą III Rzeszę na terenie Czech i Moraw. Donosili na sąsiadów, znajomych, uczestników ruchu oporu, również ludzi, od których otrzymali pomoc i wsparcie. W zamian za współpracę z okupantem dostali mieszkania, pieniądze, przedmioty skonfiskowane aresztowanym, czasami zapłatą była butelka alkoholu lub paczka papierosów. Zdradzeni rodacy trafiali do więzień, obozów, wielu z nich poniosło śmierć. Po wojnie Bušta, Felkl i Čurda próbowali uniknąć kary, a schwytani nie okazywali skruchy, nie przepraszali. Autor, wybitny czeski dziennikarz i pisarz, nie osądza ludzi ani historii, raczej próbuje zrozumieć motywy działania tych trzech osób. Jak reaguje człowiek w sytuacjach granicznych? Jakie skutki przynosi współpraca z wrogiem? Ślady głównych bohaterów książki Miloša Doležala do dziś są znaczące i krwawe, a na pytanie, czy możemy oceniać tych ludzi, musimy odpowiedzieć sobie sami. Licząca sobie ponad dwieście stron książka wybrzmiewa raczej jako eksperyment niż jako samodzielne dzieło. Jest to jednak eksperyment mocny i istotny. Tak, tacy też byliśmy. Aleš Palán, Aktuálně. Przy lekturze opowiadań dokumentalnych Miloša Doležala mogą nam się przypomnieć nie tylko obserwacje Hannah Arendt, ale także eksperymenty psychologów Stanleya Milgrama i Philipa Zimbarda. Być może każdy z nas może się stać zdrajcą albo bohaterem, wszystko zależy przede wszystkim od okoliczności. Cmentarz w dzielnicy Ďáblice (Praga) mógłby nam o tym wiele opowiedzieć. Novinky.cz Doležalowi chodzi o sprawiedliwość i o zasklepienie się pęknięć w naszej pamięci historycznej. Jan Lukavec, „Respekt” W swojej nowej książce pisarz i publicysta Miloš Doležal spojrzał „w oczy” kilku czeskim donosicielom z czasów II wojny światowej. Daniel Mukner, art.ceskatelevize.cz Miloš Doležal jest czeskim poetą, dziennikarzem, redaktorem radiowym i pisarzem. Jego wiersze, opowiadania i felietony tłumaczone były na wiele języków, ukazały się również po polsku. W swojej działalności literackiej i radiowej powraca do tematów związanych z okresem II wojny światowej i czasami komunistycznymi. Doležal w książce Krawiec, żandarm i spadochroniarz prowadzi nas śladem bohaterów swoich opowiadań, opierając się na zeznaniach świadków, zachowanych dokumentach i materiałach archiwalnych.

38,00 zł
31,54 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,46 zł

2 osoby kupiły
24
Czytanie ikony. W kręgu literatury, teatru i filmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ikony. W kręgu literatury, teatru i filmu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Książkę poświęcam malarstwu ikonowemu i jego podwójnej lekturze. Sytuując ikonę pośród innych sztuk i badając ich wzajemne relacje, z jednej strony podejmuję próbę odczytania języka ikony, odkrywania zawartej w niej prawdy, jej najgłębszego sensu religijnego, z drugiej zaś poddaję interpretacji wybrane dzieła literackie, teatralne i filmowe, których twórcy na różne sposoby czytają ikonę, czynią ją ważnym tematem (motywem) utworu lub też odwołują się do estetyki, a co za tym idzie bardziej lub mniej świadomie także do teologii malarstwa ikonowego. W pierwszym rozdziale książki, zatytułowanym Literackie odczytania i ikony, przedmiot mojej analizy stanowią utwory prozatorskie, wychylone ku ikonie, wskazujące drogę ku ikonowej rzeczywistości przemienionej albo nawet ją odsłaniające (powieści i opowiadania Fiodora Dostojewskiego) czy też będące swoistymi ikonopisami (powieść Mistrz niewidzialnej strony Andrzeja Turczyńskiego). Kolejny rozdział, noszący tytuł „Teatralna percepcja ikony”, w swej pierwszej części pomyślany został jako refleksja na temat obecności ikony Chrystusa w teatrze. W tym fragmencie książki odnoszę się do spektakli takich twórców teatralnych, jak Jerzy Grotowski, Janusz Opryński czy Romeo Castellucci. W następnym podrozdziale koncentruję się na spektaklu Żywot protopopa Awwakuma Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice, inspirowanym malarstwem ikonowym, by jednocześnie podjąć refleksję na temat rozłamu (raskołu) rosyjskiej duszy, jej jak to ujmuje teatralna wizja Włodzimierza Staniewskiego schizmatyckiej antyświatowości i antycielesności. W ostatnim rozdziale książki Twórcy filmowi wobec sztuki ikony interpretacji poddane zostają dwa filmy – „Andriej Rublow” Andrieja Tarkowskiego oraz „Meteory” Spirosa Stathoulopoulosa, które w istotny sposób odnoszą się do sztuki ikony i poddają święty obraz twórczej interpretacji, czyniąc go kluczem do duchowego świata bohaterów. – Elżbieta Mikiciuk, fragment wprowadzenia

58,80 zł
54,10 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,70 zł

2 osoby kupiły
25
Prova Orale 2 podr. B2-C2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prova Orale 2 podr. B2-C2
Dostępny
3 szt.

Prova Orale 2 jest drugim zbiorem nowoczesnego i zaktualizowanego podręcznika konwersacyjnego, którego celem jest zapewnienie wszystkim uczniom (na poziomie B2-C2) niezbędnego wsparcia, aby pomóc im poprawić ich umiejętności ustne i mediacyjne oraz pomóc im przygotować się do testów ustnych z głównych egzaminów certyfikacyjnych z języka włoskiego.Książka podzielona jest na 4 sekcje: Jednostki tematyczne, które stanowią centralną część książki. Przedstawiają szereg aktualnych tematów, które pozwalają studentom porozmawiać o większości aspektów współczesnego życia, dzięki bogatej liczbie pytań i zadań, które zachęcają do dyskusji i debaty. Jednostki są uporządkowane według stopnia trudności; Zadania komunikacyjne, które pozwalają studentom ćwiczyć umiejętności rozwiązywania problemów podobne do tych, które można znaleźć na różnych egzaminach z mówienia na certyfikatach z języka włoskiego, na przykład na egzaminie CELI 3; Przysłowia i aforyzmy, które pozwalają uczniowi przećwiczyć analizę i komentowanie znanych zwrotów, jak np. Na egzaminie CELI 5; Glosariusz, który pozwala uczniowi zapoznać się ze znaczeniem bardziej złożonych słów w celu uzupełnienia każdej pojedynczej części.Prova Orale 2 może być używany w klasie z uczniami, którzy ukończyli około 200 godzin lekcji. Każda jednostka zapewnia 60-90 minut materiału do rozmowy; każde zadanie komunikacyjne lub ćwiczenie przysłów i aforyzmów zapewnia 10-20 minut ćwiczeń i 15-30 minut rozmowy.

92,30 zł
84,92 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
26
Potwór pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwór pamięci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Potwór pamięci – to intymne zwierzenia młodego historyka, którego życie zostało „uwięzione w pamięci” o Holokauście. Kiedyś marzył, że zostanie dyplomatą, obecnie jednak skromny dochód gwarantuje mu zatrudnienie w Yad Vashem w charakterze przewodnika. Oprowadza izraelskie szkolne wycieczki po Auschwitz-Birkenau, Treblince, Majdanku i Chełmie, przez pewien czas skupia się na Bełżcu i Sobiborze. Przed zbliżającą się siedemdziesiątą piątą rocznicą konferencji w Wannsee został zatrudniony jako ekspert w zespole przygotowującym uroczystości. W trakcie prac dochodzi do przykrego incydentu z niemieckim reżyserem filmowym. W liście do dyrektora Yad Vahem przewodnik próbuje wyjaśnić przyczyny awantury. Yishai Sarid w swojej powieści zadaje serię trudnych pytań o pamięć, przemoc i traumę z polsko-izraelską historią w tle.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
27
Holistyczna medycyna chińska na co dzień. Terapie naturalne do samodzielnego stosowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holistyczna medycyna chińska na co dzień. Terapie naturalne do samodzi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Wszystkie sekrety Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w jednej książce Tradycyjna Medycyna Chińska zyskuje coraz większe grono zwolenników, a zalecane przez nią praktyki i terapie naturalne okazują się skutecznym sposobem leczenia wielu powszechnych chorób i dolegliwości. Nic dziwnego, że dla wielu osób akupunktura czy Chi Kung nie są już wyłącznie egzotycznie brzmiącymi nazwami, lecz świadomie stosowanymi technikami, mającymi na celu oczyszczanie organizmu czy wyeliminowanie problemów ze zdrowiem. Dzięki tej fascynującej książce dowiesz się, na czym polega samouzdrawianie według medycyny holistycznej. Poznasz fundamentalne zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i nauczysz się je stosować na co dzień, by uniknąć chorób lub pozbyć się już istniejących schorzeń. Jednocześnie dowiesz się, dlaczego tak istotne jest prawidłowe funkcjonowanie meridianów. Będziesz potrafił samodzielnie wykonywać ćwiczenia Chi Kung oraz Tai Chi z korzyścią dla swojego samopoczucia. Zmienisz także tryb życia, wprowadzając zasady zdrowego odżywiania. Poszczególne terapie naturalne zostały zaprezentowane w sposób zrozumiały dla człowieka Zachodu. Co więcej, bez trudu będziesz mógł je zastosować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Medycyna holistyczna – siła połączonych terapii naturalnych Istotą medycyny holistycznej jest łączenie wielu terapii naturalnych i metod samouzdrawiania. W ten sposób przywraca się organizmowi zdrowie i równowagę energetyczną. Zintegrowanie technik zwiększa skuteczność leczenia. Także profilaktyczne ich użycie znacznie obniża ryzyko wystąpienia chorób, gwarantuje szybsze zdrowienie, likwiduje lub obniża do minimum wiele powszechnych objawów związanych ze starzeniem i przedłuża życie. Zastosuj w praktyce terapie naturalne zalecane przez medycynę holistyczną Dzięki tej książce odkryjesz sposoby samouzdrawiania sprawdzające się w przypadku konkretnych chorób. Autor szczegółowo omawia kluczowe zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Pokazuje, jak zintegrować akupunkturę, ziołolecznictwo, Chi Kung, zdrowe odżywianie, by osiągnąć optymalne efekty zdrowotne. Starożytna mądrość i praktyczne techniki zaprezentowane w tym podręczniku pomogą zapobiec wystąpieniu takich chorób, jak astma, artretyzm, ból stawów, choroby serca czy zapalenie wątroby. Zresztą ich lista jest znacznie dłuższa. Ważną część książki stanowi analiza prozdrowotnych właściwości jedzenia i zasad zdrowego odżywiania. Nie zabrakło również miejsca dla chińskiego ziołolecznictwa, które jest najstarszą i niewątpliwie najwszechstronniejszą dziedziną Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Autor opisuje szczegółowo wpływ poszczególnych ziół na organizm. Podaje także przepisy na lecznicze mikstury, pomocne w radzeniu sobie z wieloma dolegliwościami. Przepływ i równoważenie energii – odkryj przyczyny chorób według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Autor dużo miejsca poświęca również koncepcji energii życiowej Qi i jej funkcjonowaniu w organizmie. Należy pamiętać, że z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej energia Qi jest najważniejszym czynnikiem określającym stan zdrowia. Jej zaburzenie lub brak równowagi przyczynia się do powstania chorób. Ściśle z nią powiązane są meridiany. To niefizyczne naczynia umieszczone w ciele, przez które przepływa Qi. W książce znaleźć więc można szczegółowe tabele określające położenie meridianów i rysunki anatomiczne niezbędne do lokalizowania ich na ciele. Wiedza ta pozwoli Ci osiągnąć pełne samouzdrowienie. Dodatkowo można skorzystać z praktycznych zestawów ćwiczeń Chi Kung, odpowiednich dla każdego organu. Korzystnie wpływają one na przepływ energii wewnątrz organizmu, wspomagając zdrowie na poziomie fizycznym i duchowym. Wdrażane co dzień zasady medycyny holistycznej nie tylko dają szansę na samouzdrowienie. Stanowią także doskonałą profilaktykę wykonywaną z myślą o bliższej i dalszej przyszłości. Starożytne metody na współczesne choroby!

69,60 zł
50,81 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

1 osoba kupiła
28
Absolutnie fantastyczna sprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Absolutnie fantastyczna sprawa
Dostępny
233 szt.

Wędrująca przez Nowy Jork o trzeciej nad ranem dwudziestotrzyletnia April May napotyka na ulicy gigantyczną rzeźbę. Zachwycona widokiem trzymetrowego transformersa w samurajskiej zbroi, namawia swojego kumpla Andyego do uwiecznienia znaleziska w krótkim filmiku, który szybko ląduje na YouTubie. Następny dzień okazuje się dla April pierwszym dniem nowego, viralowego życia. Gdy takie same roboty pojawiają się w kilkunastu miastach na świecie - od Pekinu po Buenos Aires - April, jako pierwszy świadek tego wydarzenia, sama staje się przedmiotem ogromnego zainteresowania mediów. Dziewczyna postanawia wykorzystać sytuację, by zostawić po sobie jakiś ślad na ziemi. Musi jednak zmierzyć się z konsekwencjami niespodziewanej sławy - z tym, jak popularność wpływa na relacje z ludźmi, bezpieczeństwo i poczucie tożsamości. Publiczność bacznie jej się przygląda, z nadzieją, że uda jej się odgadnąć nie tylko kim są tajemniczy przybysze, ale też po co pojawili się wśród nas. Niezwykły debiut literacki Hanka Greena, brata słynnego pisarza Johna Greena, jest porywającą, napisaną z rozmachem powieścią, której młoda bohaterka z dnia na dzień zostaje celebrytką - nieświadoma, że jest przy tym częścią historii tak wielkiej i zdumiewającej, że trudno to sobie wyobrazić.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
29
Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake 2
Dostępny
60 szt.

Itaru Yoake ma trzydzieści osiem lat i jest po rozwodzie. Pracuje jako detektyw na zlecenia firm ubezpieczeniowych. W trakcie prowadzenia jednej ze spraw pod jego opiekę trafia chłopak imieniem Kuro, który od samego początku okazuje wobec Yoake jawną niechęć. Zmaganie się z humorami bojowo nastawionego nastolatka w chwili, gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, jest dla detektywa najgorszym z możliwych scenariuszy. Dopiero pewne słowa wypowiedziane przez Kuro spowodują, że dochodzenie ruszy z miejsca, a wydarzenia nabiorą rozpędu.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
30
Eucharystia krok po kroku w.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eucharystia krok po kroku w.2
Dostępny
11 szt.

Chcemy przeżywać Mszę św. w sposób "duchowy", ale dla tego przeżywania istotne znaczenie ma również nasze ciało; powinno ono wyrażać naszą postawę duchową i wspomagać ją. Postawy przyjmowane jednocześnie przez wszystkich w określonych momentach Mszy są wyrazem wspólnoty celebrującej Eucharystię. Jest ona bowiem dziełem wspólnym, zbiorowym, a nie indywidualną praktyką modlitewną. Poczucie łączności z innymi, przynależności do wspólnoty wyrażamy m.in. właśnie przez podporządkowanie się owemu ustalonemu schematowi postaw liturgicznych.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
31
Nuovo Espresso 2 podręcznik + wersja cyfrowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nuovo Espresso 2 podręcznik + wersja cyfrowa
Dostępny
1 szt.

NUOVO Espresso to kurs języka włoskiego dla dorosłych podzielony na poziomy od A1 do C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Nuovo Espresso 2 jest drugim tomem kursu, przeznaczonym dla uczniów na poziomie podstawowym (A2). Oferuje materiały dydaktyczne odpowiadające około 90 godzinom zajęć lekcyjnych. Zestaw podręcznik + wersja cyfrowa: lekcje do pracy w klasie, ćwiczenia do pracy w domu, sekcja "caffè culturale", gramatyka i podsumowania, audio z lekcji i ćwiczeń, odcinki kursu wideo i zadania na ich podstawie, "wideogramatyka", cała książka w wersji cyfrowej, ponad 200 interaktywnych ćwiczeń z autokorektą, wirtualna klasa, materiały w strefie online AREA WEB: nagrania, ćwiczenia, słowniki, zajęcia dodatkowe, kursy do nauczania na odległość i przewodnik dla nauczyciela.

174,00 zł
125,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 48,72 zł

3 osoby kupiły
32
Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata
Dostępny
66 szt.

O mikrobach mówią teraz wszyscy. Codziennie. Chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o wirusach i bakteriach? W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań. • Jak nam szkodzą komórkowi włamywacze? • Czy wiecie, że macie niewidzialną zbroję? • Jaka armia broni organizmu? • Po co wirusowi płaszcz? • Czemu boimy się nowego koronawirusa? • Czy wirus może zaatakować bakterię albo bakteria wirusa? • Jakiemu mikrobowi zawdzięczamy ogórki kiszone i żurek? • Co łączy bakterie i… płatki śniegu? • Czym jest maczugowiec, a czym krętek? • Jak możecie zostać trenerami własnej odporności? Dowcipne ilustracje pomogą wam lepiej poznać mikroświat, w którym żyją nasi wrogowie i przyjaciele. Marta Maruszczak – z wykształcenia biolog i antropolog, studiowała też medycynę, jednak zamiast pracować przy mikroskopie lub na wykopaliskach, związała się zawodowo z dziennikarstwem. Będąc mamą trojga dzieci, w tym bliźniaków, przez kilkanaście lat kierowała czasopismami dla młodych rodziców. Obecnie pisze artykuły o zdrowiu, lecz największą przyjemność sprawia jej tworzenie popularnonaukowych książek dla młodszych i starszych czytelników. Ma w dorobku ponad 25 tytułów. Napisała też kilka poradników z dziedziny psychologii, wychowania i zdrowia. Z zamiłowania długodystansowa rowerzystka, ogrodniczka i obserwatorka mruczących, czworonożnych domowników: dawniej Tupeta, Filuta i Burbona, a teraz Bemola i Brysia. Artur Gulewicz – urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.

31,90 zł
23,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

1 osoba kupiła
33
Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie
Dostępny
102 szt.

Co łączy profesora z Cambridge, prowadzącego wykopaliska w Egipcie, i niepiśmiennego śmieciarza? Całkiem sporo. Obaj na podstawie swoich znalezisk potrafią powiedzieć bardzo wiele o życiu i zwyczajach mieszkańców Egiptu. I okazuje się, że przez ostatnie kilka tysięcy lat ten kraj nie zmienił się wcale tak bardzo, jak można by się spodziewać. Peter Hessler, wieloletni korespondent „New Yorkera” w Chinach, w 2011 roku przeprowadza się z żoną i córkami do Kairu. Nie spodziewa się silnych emocji w tym leniwym mieście, tymczasem trafia w sam środek rewolucji. Żeby lepiej odnaleźć się w otaczającym go chaosie, uczy się języka i nawiązuje przyjaźnie – ze śmieciarzem Sajjidem i jego rodziną, ze sfrustrowanym egipską polityką lektorem arabskiego, z tłumaczem gejem, który boryka się z policyjnymi szykanami, i z drobnymi chińskimi przedsiębiorcami handlującymi damską bielizną (ich spojrzenie na Egipt ożywczo kontrastuje z obiegowymi opiniami formułowanymi na Zachodzie). To od nich, a nie od polityków, działaczy czy lokalnych przywódców, z którymi przeprowadza wywiady, dowiaduje się najwięcej i to oni będą w tym reportażu naszymi przewodnikami po arabskiej wiośnie i po kraju faraonów.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
34
Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat
Dostępny
25 szt.

Rok 2020 wyraźnie pokazał, w jak marnie skonstruowanym świecie żyjemy. Pandemia COVID-19 skutecznie sparaliżowała systemy ochrony zdrowia w wielu państwach i potężnie uderzyła w światową gospodarkę. Bezlitośnie obnażyła też słabości systemu, który generując miliony bezrobotnych, innym zapewnia rekordowe zyski na giełdach. A pandemia to dopiero początek. Katastrofa klimatyczna rozgrywa się na naszych oczach. Zmiany, o których piszą naukowcy, będą szybsze i brutalniejsze, a w dodatku – nieodwracalne. Bo to, że katastrofa się wydarzy, pisze doktor Tomasz S. Markiewka, to po prostu fakt. Pytanie, czy możemy jeszcze coś zrobić? Markiewka mówi jasno: potrzebujemy więcej polityki. Ale nie tej rozumianej jako bezsensowne przepychanki i grę interesów na szczytach władzy. Autor definiuje politykę jako wynik społecznego zaangażowania. Głosowanie w wyborach i referendach, zamiast głosowanie portfelem. Głos obywatelek i obywateli – nie konsumentów. Obarczenie odpowiedzialnością tych, którzy czerpią zyski z niszczenia klimatu, a nie jednostki, których wpływ na globalną sytuację jest zerowy. Politykę, do której robienia namawia autor, obserwowaliśmy w działaniu wielokrotnie. To dzięki niej udało się znieść niewolnictwo, wywalczyć prawa wyborcze dla kobiet i raz za razem wygrywać kolejne batalie o prawa człowieka i mniejszości. Rewolucje wydarzały się nieustannie, a kobiety i mężczyźni zmieniali świat wielokrotnie. My musimy jedynie zmienić go raz jeszcze.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
35
Człowiek bez psa, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek bez psa, wydanie 3
Dostępny
26 szt.

Pierwszy tom porywającej serii kryminalnej o inspektorze Gunnarze Barbarottim. Rodzina Hermanssonów zbiera się by uczcić 65 urodziny nestora rodu Karla-Erika. Jednak rodzinne spotkanie ma tragiczne i nieprzewidziane następstwa. W przeddzień wielkiego jubileuszu przepada bez śladu Robert – syn Karla-Erika. Następnego wieczoru, również bez śladu, znika jego wnuk Henrik. Śledztwem w sprawie zaginięć zajmuje się inspektor kryminalny Gunnar Barbarotti. Wydaje się mało prawdopodobne by znikęcie dwóch osób z jednej rodziny w ciągu 24 godzin było przypadkiem. Barbarotti odkrywa najmroczniejsze tajemnice rodziny Hermanssonów i wyciąga na światło dzienne to, co na pozór było niewidoczne. Pozostałe książki serii o inspektorze Gunnarze Barbarottim również są dostępne nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Håkan Nesser (ur. 1950) to jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów. Zadebiutował w 1988 roku powieścią Choreograf. Największą popularność przyniósł mu jednak składający się z dziesięciu części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Po raz pierwszy bohater ten pojawił się w wydanej w 1993 roku książce Nieszczelna sieć, która polską premierę miała w 2012 roku. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest wydana w latach 2006–2012 pięcioczęściowa seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim, której Człowiek bez psa jest pierwszym tomem.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
36
Ekologia. Odkrywanie świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologia. Odkrywanie świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Warto doceniać i szanować piękno przyrody, bo dary, które człowiek od niej otrzymuje, są nie do przecenienia. Dzięki tej książce młody czytelnik pozna najważniejsze zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, odkryje potencjał drzemiący w naturze i nauczy się zachowywać tak, by dbać o dobro wszystkich ludzi. Dowie się między innymi, czym są surowce odnawialne, pozna różne źródła energii, przeczyta o zagrożeniach, które czyhają na rzadkie gatunki roślin i zwierząt, i zobaczy, jak rozwój przemysłowy wpływa na środowisko naturalne. Taką wiedzę z pewnością warto posiąść! W serii Odkrywanie świata: Mitologie, Wielkie odkrycia, Egipt starożytny, Morze, Wulkany, Las, Wynalazki, Cuda świata, średniowiecze, Ekologia, Dinozaury, Zwierzęta, Przyroda.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
37
Teatr. Tom 3. Szaleństwo we dwoje, Pieszo w powietrzu, Król umiera, czyli ceremonie, Głód i pragnienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr. Tom 3. Szaleństwo we dwoje, Pieszo w powietrzu, Król umiera, cz...
Dostępny
19 szt.

Trzytomowy Teatr przynosi nam żywiący się codziennością i konkretem surrealizm, fantastyczną cudowność, nagle dziwniejącą rzeczywistość. Prawda wyobraźni dominuje tu nad prawdą doświadczenia. „Zjawisko Ionesco” obejmuje sprzeczności: ja pożerające cały teatr, cały świat nawet, oraz ja, które ukrywa się, roztapia w tzw. obiektywnej rzeczywistości dzieła. Punktem wyjścia jest dla Ionesco komedia. Komedia i moralitet, który jest komedią serio. Fabułą sztuki zaś może być niemoc jej napisania. Pokazujemy, przypominamy, uklasyczniamy trzynaście awangardowych utworów Ionesco – wciąż aktualnych, niepozostawiających czytelnika obojętnym, nieustannie domagających się lektury.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

1 osoba kupiła
38
My Sweet Doudou. Miś-piłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
My Sweet Doudou. Miś-piłka
Chicco
Dostępny
1 szt.

To zaskakująca niezwykle miękka pluszowa zabawka 2w1. Wystarczy jeden prosty ruch, aby zamienić misia w miłą w dotyku i całkiem bezpieczną dla niemowląt piłkę, która zachęci do raczkowania podczas pierwszych zabaw! Wykonana z dbałością o detale. Uniwersalny kolor dla chłopczyka i dziewczynki. Zabawka jest łatwa do utrzymania w czystości – można prać w pralce. Wymiary produktu: 17.0 x 10.0 x 10.0 cm

64,90 zł
46,08 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,82 zł

1 osoba kupiła
39
Sedno kwestii społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sedno kwestii społecznej
Dostępny
8 szt.

Książka ta, dzięki klarownemu opisaniu różnych źródeł powstawania problemów i konfliktów społecznych, daje podstawy do zrozumienia także dzisiejszych gospodarczych oraz kulturalnych problemów. Obecnie świat szuka prawidłowych kierunków rozwoju. Autor nie podaje gotowych schematów rozwiązań, bo społeczne życie zmienia się pod wpływem wielu czynników, do których powinny się dostosować na bieżąco gospodarka i prawo, jednak opisuje zasady, którymi powinno kierować się państwo, by umożliwić harmonijny rozwój w sferze gospodarczej, prawnej i kulturalnej . Sfera gospodarcza, a także sfera państwa, która zajmuje się opracowywaniem prawa oraz sfera kultury i edukacji, która wspiera indywidualny rozwój każdego człowieka, powinny rozwijać się niezależnie, zgodnie z zasadą trójpodziału społecznego, chociaż muszą ze sobą odpowiednio współpracować.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
40
Źdźbło czasu Lo stelo del tempo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źdźbło czasu Lo stelo del tempo
Dostępny
14 szt.

Polsko-włoskie wydanie wyboru wierszy Bolesława Leśmiana, w przekładzie Silvii Bruni, z fotografiami Adama Wodnickiego i z posłowiem Mariny Ciccarini.

95,00 zł
68,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,60 zł

1 osoba kupiła
41
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 18+ m symetrycznych - Neon Love, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw smoczków uspokajających silikonowych 18+ m symetrycznych - Neon...
canpol Babies
Dostępny
5 szt.

Rekomendowany przez specjalistów jako pierwszy smoczek Twojego Maluszka. Smoczki Light touch stworzono by zapewnić maksymalny komfort najmłodszym dzieciom. Ich wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, a lekka, profilowana tarczka nie obciąża zgryzu i gwarantuje swobodne oddychanie, co według specjalistów ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Wygodny uchwyt smoczka pozwala na przymocowanie łańcuszka i ułatwia podanie go dziecku. Smoczki Light touch z łatwością utrzymasz w czystości, dzięki nowoczesnemu etui, które może służyć do przechowywania, ale też do szybkiej i wygodnej dezynfekcji w kuchence mikrofalowej. Wystarczy odrobina wody i 2 minuty by zapewnić smoczkom higieniczną czystość. Smoczki Light touch dostępne są w kilku wyjątkowych, inspirowanych najnowszymi trendami kolekcjach i różnych rozmiarach – rosną razem z Twoim Maluszkiem. Cechy: • w opinii 93% neurologopedów lekka tarczka ma istotny wpływ na rozwój jamy ustnej dziecka. Smoczek Light touch jest wyjątkowo lekki, dzięki czemu nie obciąża zgryzu, • wyjątkowo miękka silikonowa gumka wymaga mniej wysiłku podczas ssania, dzięki czemu szybko przynosi ukojenie, • specjalnie wyprofilowany kształt pod noskiem dla swobodnego oddychania, • Light touch – wyjątkowo lekki smoczek, polecany jako pierwszy smoczek dla dziecka przez 88% neurologopedów! • smoczek wykonany z bezpiecznego, w 100% hipoalergicznego silikonu, jest trwały i odporny na odkształcenia, • nowoczesne etui do szybkiej i wygodnej sterylizacji w kuchence mikrofalowej - wystarczą 2 minuty i odrobina wody, by zapewnić smoczkom higieniczną czystość, • Designed & Made In Poland – zaprojektowany przez polskich designerów i wyprodukowany w Polsce.

24,99 zł
21,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
42
Palmer. Pewnego razu w Paryżu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Palmer. Pewnego razu w Paryżu
Dostępny
64 szt.

Brianne i Pierce spotkali się w Paryżu. Ona była uczennicą w szkole dla dziewcząt, on opłakiwał śmierć żony. Zafascynował ją od razu, był przystojny, czarujący. Choć wiedziała o nim niewiele, jednego była pewna – tylko dla niego jest miejsce w jej sercu. Po śmierci żony Pierce nie chciał się wiązać z żadną kobietą, a tym bardziej z niemal dwukrotnie młodszą od siebie piękną dziewiętnastolatka. Najchętniej zapomniałby o Brianne, lecz miał wobec niej dług wdzięczności. Kiedy więc się dowiedział, że ojczym chce ją wydać za mąż wbrew jej woli, uznał, że musi jej pomóc...

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
43
Barbie Made to Move. GXF06 / FTG80 Gimnastyczka w niebieskim stroju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Made to Move. GXF06 / FTG80 Gimnastyczka w niebieskim stroju
Barbie, Mattel
Dostępny
9 szt.

Lalka Barbie może zrobić wszystko, co tylko dziecko zechce. W łatwy sposób pozwala na odegranie rozmaitych scenek, ponieważ można ją poruszać i ustawiać w bardzo realistyczny sposób. Barbie sprawdzi się w każdej sytuacji, czy to ja jazda na rowerze, gra na gitarze, domowa gimnastyka, siedzenie ze skrzyżowanymi nogami, chodzenie po wybiegu dla modelek czy robienie sobie zdjęć. Lalka ma aż 22 punkty artykulacji: w szyi,w ramionach, w łokciach, w nadgarstkach, w torsie, w biodrach, w udach, w kolanach, w kostkach, dzięki czemu można ją ustawiać w dynamicznych pozach. Lalka nie stoi samodzielnie. Barbie ubrała niebieski komplet do ćwiczeń.

125,35 zł
112,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,53 zł

1 osoba kupiła
44
Piłka w kropki 23 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka w kropki 23 cm, mix wzorów
Artyk
Dostępny
62 szt.

Ta piłka spodoba się dzieciom. Grafika przykuwa wzrok. Średnica: 23.0 cm

8,39 zł
7,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,40 zł

1 osoba kupiła
45
Linijka Skalowka Plast Nr602 Koh-i-noor 715004 B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Skalowka Plast Nr602 Koh-i-noor 715004 B/c
Koh-I-Noor
Dostępny
1 szt.

Precyzyjne skalówki trójkątne, wykonane z białego tworzywa sztucznego, posiadają kolorowe oznaczenia stron i 6 precyzyjnych skal do różnych zastosowań.

47,90 zł
45,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
46
CL A Room of One's Own - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CL A Room of One's Own
Dostępny
14 szt.

In this extraordinary essay, Virginia Woolf examines the limitations of womanhood in the early twentieth century. With the startling prose and poetic licence of a novelist, she makes a bid for freedom, emphasizing that the lack of an independent income, and the titular 'room of one's own', prevents most women from reaching their full literary potential. As relevant in its insight and indignation today as it was when first delivered in those hallowed lecture theatres, A Room of One's Own remains both a beautiful work of literature and an incisive analysis of women and their place in the world. This Macmillan Collector's Library edition of A Room of One's Own by Virginia Woolf features an afterword by the British art historian Frances Spalding. Designed to appeal to the booklover, the Macmillan Collector's Library is a series of beautiful gift editions of much loved classic titles. Macmillan Collector's Library are books to love and treasure.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
47
Tradycyjne uzdrawianie energią. Metody rosyjskiego uzdrowiciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycyjne uzdrawianie energią. Metody rosyjskiego uzdrowiciela
Dostępny
36 szt.

Wzmocnij swoje naturalne siły i pozbądź się złej energii Każdy z nas może być energetycznie zanieczyszczony złymi emocjami czy myślami. Ma to negatywny wpływ na osiągniecie sukcesu oraz może powodować problemy ze zdrowiem, słabą odporność, a nawet zaburzać relacje. Możesz się przed tym uchronić korzystając z technik uzdrawiania energią. Dzięki nim wzmocnisz naturalne siły witalne i przyspieszysz procesy regeneracyjne w organizmie. Działają one we wszystkich obszarach życia, harmonizując ciało i duszę. Oczyść swoje pole energetyczne i żyj zdrowo Wiedza Autora o parapsychologii, naturopatii i duchowości stanowi jego rodzinne dziedzictwo. Od dwunastego roku życia zajmuje się terapiami energetycznymi, medycznym kręgiem, przezwyciężaniem karmy i planetarnym kodem. Rozwinął również proces korekty aury, które wykorzystują uzdrowiciele na całym świecie. Dzięki jego książce nauczysz się skupiać energię, oczyścisz pole energetyczne i uzdrowisz ciało. Poznasz techniki ochrony energetycznej i wyłączysz jej negatywny wpływ. Pozbędziesz się lęku, obciążeń z dzieciństwa i zmienisz przekonania. Od mocy umysłu do energii czakr Dzięki publikacji Autora przekonasz się na własnym przykładzie, jak wielka moc posiada Twój umysł. Wystarczy, że wykonasz kilka ćwiczeń opartych na wizualizacjach. Ich efekt Cię zaskoczy! Umysł panuje także nad materią, więc nauczysz się stwarzać nowe elementy. A wszystko za sprawą manifestacji. Dodatkowo poznasz techniki na oczyszczenie umysłu z negatywnych energii i emocji. Zregenerujesz aurę i oczyścisz energię czakr. Za sprawą tych zabiegów poczujesz się jak nowo narodzony! Każdy znajdzie coś dla siebie Metody Autora może stosować każdy. Dzięki nim pozbędziesz się bólu, odzyskasz siły i się zregenerujesz. Wykorzystasz moc słowa aby oczyścić siebie i otoczenie. Nauczysz się czerpać energię z wody, płomieni i pola magnetycznego Ziemi, i w ten sposób w krótkim czasie odzyskasz równowagę. Odkryjesz siedem ścieżek duszy, dzięki którym będziesz mógł realizować swoje pragnienia i potrzeby. Stosując wizualizacje zyskasz spełnienie w pracy i w domu. Oczyścisz swoją karmę i uwolnisz się od władzy przeszłości. Od energii do uzdrawiania.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
48
Introwertyzm to zaleta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introwertyzm to zaleta
Dostępny
17 szt.

Dowiedz się, jak wykorzystać swoje ukryte zalety i żyć w zgodzie z własną naturą. Czy czujesz zamęt w głowie, jeśli wokół zbyt wiele się dzieje? Czy przebywanie w samotności dodaje ci energii? Czy zauważasz szczegóły, których nie dostrzegają inni? Czy często czujesz się jak żółw w otoczeniu zajęcy? Jeśli tak, to autorka ma dla ciebie dobrą wiadomość: Jesteś introwertykiem. Książka Introwertyzm to zaleta analizuje mocne strony tego typu osobowości, pokazuje introwertykom oraz ekstrawertykom, którzy ich kochają, jak postępować zgodnie z takim temperamentem – zamiast wbrew niemu – aby żyć dobrze. Autorka przedstawia strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, sposoby gospodarowania własną energią oraz setki cennych wskazówek, które pomogą nie tylko przeżyć, ale wręcz wspaniale prosperować w świecie zdominowanym przez ekstrawertyków. Ten nieoceniony poradnik pokazuje wszystkim introwertykom, że w naszym rozpędzonym świecie nie tylko osoby hałaśliwe i przebojowe mogą osiągnąć sukces i cieszyć się pełną życia.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
49
Malowanie palcami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie palcami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Jest to książka dla dzieci, które nie boją się pobrudzić! Malowanie palcami, stawianie odcisków, łączenie kropek to wspaniały sposób na nudne dni. Nie tylko bawi, ale też doskonale rozwija!

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
50
Listy na wyczerpanym papierze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy na wyczerpanym papierze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Listy na wyczerpanym papierze powracają. Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w ręce czytelników. Listy z lat 1964–1966 ilustrowane materiałami archiwalnymi, pocztówkami, rękopisami i zdjęciami to fenomenalny zapis literackiej fascynacji i intymnej relacji dwójki artystów, arcymistrzów polskiej poezji. On – dystyngowany starszy pan, geniusz słowa, liryczny humorysta. Ona – piękna, młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia, romansu przez lata ukrywanego, burzliwego, dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze. Ta książka – miłosne listy Jeremiego i Agnieszki – zdejmuje zasłonę z tego uczucia i ukazuje całe jego piękno. „Trafił swój na swego. Takie talenty, takie urody, takie inteligencje i takie poczucia humoru zdarzają się raz na 100 lat! Obydwoje byli dziećmi szczęścia obdarzonymi przez los więcej niż talentem. Geniuszem. Czyli kłopotem. Ich uczucie nie służyło nikomu oprócz nas, czytelników. Ale z tej dziwnej miłości powstały najpiękniejsze piosenki. W tych piosenkach i w listach ich uczucie żyje do dziś”. – Magda Umer

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
51
Puzzle PQ 1000 Roszpunka (Disney) G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 Roszpunka (Disney) G3
Schmidt
Dostępny
6 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!Mówi się, że Kinkade maluje światłem. Odgrywa ono kluczową rolę w jego impresjonistycznych obrazach: prześwituje przez drzewa, odbija się w czystej wodzie potoku, zagląda przez okna domu w ciemną noc. Prawdziwa poezja chwili. Nic dziwnego że Thomas Kinkade jest jednym z najbardziej popularnych artystów naszych czasów. I dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na oryginały, przedstawiamy jego prace w postaci puzzli.IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

63,00 zł
51,66 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
52
Współczesna obrona narodowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna obrona narodowa
Dostępny
162 szt.

W aktualnej Strategii bezpieczeństwa narodowego RP, w ramach pierwszego filaru "Bezpieczeństwo państwa i obywateli", kładzie się zdecydowany akcent na "odporność państwa i obronę powszechną", czego nie można osiągnąć innymi sposobami jak przede wszystkim właściwą obroną narodową. Na tę okoliczność książka obrazuje teoretyczną - na rzecz strategicznej - wykładnię co do koniecznej w Polsce obrony narodowej i jej podstawy, tj. Obrony Terytorialnej. Na bazie teorii zaprezentowano najważniejsze obecnie militarne elementy tejże obrony, zawarte w Rodzajach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Publikacja przeznaczona jest dla strategów w Polsce zajmujących się nie tylko obroną narodowa, ale także bezpieczeństwem narodowym (gdzie ona jest fundamentem) oraz polityków, naukowców i dydaktyków uczelni wyższych, którym jest niezbędna aktualna wiedza w tym względzie. Adresowana jest także do dziennikarzy, studentów i osób pracujących w "resortach siłowych", u których kwestie organizacji sił zbrojnych oraz ich rola w strukturze obrony narodowej są przedmiotem planowania, rozważań i zainteresowania. Z treści w niej zawartych może korzystać także młodzież i środowisko szkół średnich wykorzystując zawarte w niej materiały do zgłębiania wiedzy na temat funkcjonowania państwa w sferze jego powszechnego "bezpieczeństwa militarnego". Życząc Czytelnikowi przyjemnego parania się z wiedzą zawartą w monografii oczekujemy na głosy dyskusji nt. aktualnej obrony narodowej w Polsce, a uwagi w tym względzie proszę kierować na adres Wydawnictwa. Proszę przy tym pamiętać, że "byłoby fatalną pomyłką wierzyć, że skoro wydajemy pieniądze na siły zbrojne, to obrona narodowa jest sprawą wyłącznie wojskową, (). Jest więc konieczne uświadomienie sobie w porę, że obrona państwa oznacza przede wszystkim obronę ludzkiej godności każdego z nas" - Vaclav Hawel. I to w społeczeństwie zamieszkałym w środku Europy powinno wybrzmiewać stale. Miłej lektury

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
53
Puzzle PQ 500 Psy na półce G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 500 Psy na półce G3
Schmidt
Dostępny
10 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!Oryginalne opakowanie oraz wysoka jakość wykonania marki Schmidt Spiele powodują, że puzzle cieszą się dużą popularnością jako asortyment prezentowy. Każda chwila spędzona przy nich to radość nie tylko dla najmłodszych, lecz również i starszych wielbicieli puzzli. Schmidt Spiele produkuje puzzle już od początku ubiegłego wieku, a dzisiaj jest jednym z wiodących producentów nie tylko na rynku niemieckim, ale i światowym.IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

44,00 zł
36,08 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,92 zł

1 osoba kupiła
54
CL The Portrait of a Lady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CL The Portrait of a Lady
Dostępny
3 szt.

Designed to appeal to the booklover, the Macmillan Collector's Library is a series of beautiful gift editions of much loved classic titles. Macmillan Collector's Library are books to love and treasure. Widely accepted as Henry James' great masterpiece, The Portrait of a Lady is a poignant and intense exploration of freedom and identity. This beautiful Macmillan Collector's Library edition features an introduction by Costa Award-winning author Colm Tóibín. Intelligent, beautiful and vivacious, Isabel Archer fascinates and intimidates the elite society of Albany, New York. Fiercely protective of her independence, she travels to England with her aunt to escape a persistent suitor but, upon inheriting a considerable fortune, falls into the sway of the devious Mrs Merle who whisks her off to Italy. There she is seduced by the narcissistic Gilbert Osmond, an art collector who will stop at nothing to possess her, and whose connection to Mrs Merle is shrouded in mystery.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

1 osoba kupiła
55
Nuovo Espresso 3, podręcznik + wersja cyfrowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuovo Espresso 3, podręcznik + wersja cyfrowa
Dostępny
3 szt.

NUOVO Espresso to kurs języka włoskiego dla dorosłych podzielony na poziomy od A1 do C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Nuovo Espresso 3 jest trzecim tomem kursu, przeznaczonym dla uczniów na poziomie średniozaawansowanym (B1). Oferuje materiały dydaktyczne odpowiadające około 90 godzinom zajęć lekcyjnych. Zestaw podręcznik + wersja cyfrowa: lekcje do pracy w klasie, ćwiczenia do pracy w domu, sekcja "caffè culturale", gramatyka i podsumowania, audio z lekcji i ćwiczeń, odcinki kursu wideo i zadania na ich podstawie, "wideogramatyka", cała książka w wersji cyfrowej, ponad 200 interaktywnych ćwiczeń z autokorektą, wirtualna klasa, materiały w strefie online AREA WEB: nagrania, ćwiczenia, słowniki, zajęcia dodatkowe, kursy do nauczania na odległość i przewodnik dla nauczyciela. Dostęp do materiałów cyfrowych ważny przez 14 miesięcy od aktywacji.

175,00 zł
150,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 24,50 zł

1 osoba kupiła
56
Teatr. Tom 1. Łysa śpiewaczka, Lekcja Kubuś czyli uległość, Przyszłość w jaju albo różnych ma Pan Bóg Stołowniczków, Krzesła, Amadeusz albo jak się go pozbyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr. Tom 1. Łysa śpiewaczka, Lekcja Kubuś czyli uległość, Przyszłość...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Trzytomowy Teatr przynosi nam żywiący się codziennością i konkretem surrealizm, fantastyczną cudowność, nagle dziwniejącą rzeczywistość. Prawda wyobraźni dominuje tu nad prawdą doświadczenia. „Zjawisko Ionesco” obejmuje sprzeczności: ja pożerające cały teatr, cały świat nawet, oraz ja, które ukrywa się, roztapia w tzw. obiektywnej rzeczywistości dzieła. Punktem wyjścia jest dla Ionesco komedia. Komedia i moralitet, który jest komedią serio. Fabułą sztuki zaś może być niemoc jej napisania. Pokazujemy, przypominamy, uklasyczniamy trzynaście awangardowych utworów Ionesco – wciąż aktualnych, niepozostawiających czytelnika obojętnym, nieustannie domagających się lektury.

55,00 zł
40,70 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

57
Teatr. Tom 2. Nowy lokator, Morderca nie do wynajęcia, Nosorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr. Tom 2. Nowy lokator, Morderca nie do wynajęcia, Nosorożec
Dostępny
27 szt.

Trzytomowy Teatr przynosi nam żywiący się codziennością i konkretem surrealizm, fantastyczną cudowność, nagle dziwniejącą rzeczywistość. Prawda wyobraźni dominuje tu nad prawdą doświadczenia. „Zjawisko Ionesco” obejmuje sprzeczności: ja pożerające cały teatr, cały świat nawet oraz ja, które ukrywa się, roztapia w tzw. obiektywnej rzeczywistości dzieła. Punktem wyjścia jest dla Ionesco komedia. Komedia i moralitet, który jest komedią serio. Fabułą sztuki zaś może być niemoc jej napisania. Pokazujemy, przypominamy, uklasyczniamy trzynaście awangardowych utworów Ionesco – wciąż aktualnych, niepozostawiających czytelnika obojętnym, nieustannie domagających się lektury.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

58
Krewni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krewni
Dostępny
66 szt.

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego Pokoju! Zabawna i chwytająca za serce opowieść o powrotach do domu i o tym, jak poradzić sobie z przeszłością, by napisać swoją historię na nowo. Noah nie był w Nicei od dzieciństwa. Właśnie pierwszy raz po latach ma zamiar się tam wybrać, gdy odbiera telefon od opiekunki społecznej, która szuka tymczasowego domu dla jego ciotecznego wnuka, jedenastoletniego Michaela. Mimo że Noah nigdy nie poznał chłopca, daje się namówić na zabranie go ze sobą do Francji. W rezultacie ten niezwykły duet zaczyna się kłócić niemal o wszystko, od konsystencji hamburgera po czas spędzony przed ekranem komórki, i długo wyczekiwana wyprawa szybko zmienia się w katastrofę. Jednak w miarę jak młodzieńcza determinacja Michaela pomaga Noahowi wydobyć na światło dzienne trudne szczegóły z ich wspólnej przeszłości, obaj krewniacy przekonują się, że są do siebie podobni bardziej, niż sądzili.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

59
Wierny czytelnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierny czytelnik
Dostępny
35 szt.

Fiński kryminał, który zachwycił amerykańskich czytelników! Prawa sprzedano do 38 państw, a Hollywood przygotowuje ekranizację! Prawda jest bardziej przerażająca niż fikcja… Maria, żona popularnego pisarza Rogera Koponena, zostaje znaleziona martwa w pięknej czarnej sukni wieczorowej u szczytu pustego stołu. Na twarzy kobiety zastygł upiorny uśmiech. Dokładnie tak scenę śmierci opisał jej mąż w swojej książce. W krótkim czasie liczba ofiar rośnie. Dochodzenie w sprawie zabójstw prowadzi aspirant Jessica Niemi. Śledztwo nabiera rozpędu, kiedy film z miejsca zbrodni pojawia się w mediach społecznościowych uważanego za zaginionego męża ofiary. Początkowo wydaje się, że morderca odtwarza makabryczne zbrodnie z bestsellerowej trylogii Rogera, Polowanie na czarownice. Niemi nabiera jednak przekonania, że za zbrodnią stoi sekta wyznająca niebezpieczną ideologię…

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

60
Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu. Tom 6. Kansetsu Waza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu. Tom 6. Kansetsu Waza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„Encyklopedia technik bazowych Jiu-Jitsu” jest efektem kilkudziesięciu lat zgłębiania tajników Jiu-Jitsu przez Mistrza Pawła Nerć. Jest to kompendium wiedzy dla adeptów i mistrzów starojapońskiej sztuki walki wręcz. W poszczególnych tomach znajdziemy wszystkie techniki podstawowe: rzuty, duszenia, dźwignie, uderzenia ręczne i nożne, postawy, techniki bezpiecznego upadku itp. W 6 tomie zatytułowanym Kansetsu Waza

39,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

61
In The Electric Mist, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The Electric Mist, CD
Godsend, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

62
Fons omnis honesti O literaturze w służbie wartości tradycja antyczna kultura ziemiańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fons omnis honesti O literaturze w służbie wartości tradycja antyczna ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Studia zgromadzone w tomie ofiarowanym prof. Marii Wichowej przygotowali uczeni reprezentujący niemalże wszystkie ośrodki naukowe w Polsce, należący do kilku pokoleń, zajmujący się literaturą oraz kulturą staropolską i oświeceniową, a także historią i komunikacją. W zbiorze znalazły się prace m.in. Aliny Nowickiej-Jeżowej, Marioli Jarczykowej, Danuty Künstler-Langner, Andrzeja Wichra, Tomasza Pudłockiego, Anny Ryś, Małgorzaty Krzysztofik, Krystyny Stasiewicz, Krystyny Maksimowicz, Andrzeja Stroynowskiego, Marka Nalepy, Jacka Wójcickiego, Siergieja Nikołajewa. Badaniami objęto twórczość Przecława Słoty, Goeffreya Chaucera, Horacego, Jana Kochanowskiego, Owidiusza, Marcina Paszkowskiego, Szymona i Józefa Bartłomieja Zimorowiców, Antoniego Węgrzynowicza, Elżbiety Drużbackiej, Jędrzeja Kitowicza, Józefa Morelowskiego, Paula Rycauta, Gabriela Dzierżawina, Benedykta Chmielowskiego, Michaiła Bułhakowa i Olgi Tokarczuk. Podjęto kwestię recepcji antyku w twórczości pisarzy późniejszych, omówiono zagadnienie wiecznego szczęścia i nieśmiertelności, nakreślono recepcję imienia Maryi w kulturze, zajęto się rolą ubioru w kulturze dawnej, przedstawiono obraz korala w tradycji, dokonano analizy epitalamium duchownego, zaprezentowano badania nad wielorako rozumianą komunikacją literacką, historycznymi księgozbiorami, magią i alchemią, obrazem snu w trenach, epistolografią, encyklopedyzmem, poezją okolicznościową, oświeceniową translatologią, poezją rosyjską, humanistyką cyfrową oraz nad e-zinami.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

63
Varskrik, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Varskrik, CD
Utbyrd, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Karsten Og Draugen 2. Dauing 3. Sjã¸Ormen 4. Deildegasten 5. Skogen 6. Utbyrd 7. Blikkstille Vann

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

64
Trylogia Profanum. Tom 3. Za nami wszystkimi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Profanum. Tom 3. Za nami wszystkimi
Dostępny
22 szt.

Kontynuacja „Trylogii Profanum”, w której rozwiązują się losy bohaterów powieści Przeciwko bratu oraz Z moich kości. Częstochowie wciąż nie dane jest zaznać spokoju. Mimo skandalu i wcześniejszych zarzutów biskup Stanisław Walter wciąż pociąga za sznurki. Jego brat, komendant miejski policji Jerzy Walter, zniknął bez śladu, a wraz z nim brutalna tajemnica jego przeszłości. Na wolności wciąż pozostaje również seryjny morderca, który terroryzował miasto w upalne lato. W targanej żywiołami Częstochowie krzyżują się losy osób, które próbują powstrzymać panoszące się tam zło. Marek Marczuk chce za wszelką cenę odnaleźć Jerzego i powstrzymać zabójcę. Prokurator Edyta Lichota stara się prowadzić śledztwo w atmosferze coraz większych politycznych nacisków. Alicja Drylska na przekór wszystkiemu wraca do rodzinnego miasta, by ostatecznie rozprawić się z biskupem Walterem. Żadne z nich nie wie, co ich czeka. Dni są coraz krótsze, ciemność ogarnia wszystko. Czy Częstochowa odrodzi się na nowo?

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

65
Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z psychopatami. W otchłani zła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

„Owinąłem taśmę klejącą wokół jej ust i nosa i patrzyłem, jak dusi się na śmierć… potem wróciłem do pracy”. – Były pułkownik David Russell Williams z Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych, 2010 Christopher Berry-Dee, autor bestsellerów, powraca z książką, w której jeszcze bardziej zagłębia się w świat psychopatów. Tym razem analizuje psychikę i sposób działania zarówno seryjnych zabójców, których poznał osobiście, jak i zbrodniarzy, którzy przeszli do historii kryminologii. Autor przedstawia historie sadystycznego mordercy Petera Kürtena zwanego „Upiorem z Düsseldorfu”, pułkownika Davida Russella Williamsa z Kanadyjskich Sił Powietrznych, brytyjskich zabójców seksualnych Johna Christiego i Nevilleʼa Heatha, a także innych równie mrocznych postaci. To nie jest książka dla osób o słabych nerwach, jest jednak niezaprzeczalnie fascynująca. Ukazuje potworne zbrodnie, które można popełnić, pozostając niezauważonym. Choć ich czyny wydają się tyleż niezrozumiałe, co przerażające, psychopaci mogą być bliżej, niż się nam wydaje… Do serii należą: • Rozmowy z seryjnymi mordercami, • Rozmowy z psychopatami, • Rozmowy z seryjnymi morderczyniami, • Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

66
Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.23

Prawdziwa gratka dla fanów detektywa Pozytywki! Wyjątkowe jubileuszowe wydanie wszystkich „kryminalnych” spraw, z jakimi dotąd zmierzył się bohater, uzupełnione o dodatkowe opowiadanie napisane przez Grzegorza Kasdepke z pewnej specjalnej okazji… Jakiej? To zagadka! W skład Jeszcze większej księgi detektywa Pozytywki wchodzą następujące książki: Detektyw Pozytywka, Nowe kłopoty detektywa Pozytywki, Pamiątki detektywa Pozytywki, Wakacje detektywa Pozytywki, Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki oraz Wielki powrót detektywa Pozytywki. Podążając tropem detektywa Pozytywki, czytelnicy mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźli prawidłowe rozwiązanie, przekonają się na końcu książki. Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego ponad czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. Kacperiada… czy Horror! czyli skąd się biorą dzieci). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku. Piotr Rychel – urodził się w 1962 roku. Uczył się i studiował we Wrocławiu – Liceum Plastyczne i Akademia Sztuk Pięknych. Od lat 90. zajmuje się projektowaniem graficznym, z fantazją i dużym talentem tworzy rysunki dla dzieci, czasem także dla dorosłych. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej”, wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś”. Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem”. Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. W 2009 roku w konkursie Książka Audio Roku zdobył II nagrodę za oprawę graficzną książek audio Detektyw Pozytywka. W wolnych chwilach jeździ na motorze.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

67
Japoński system trenowania ciała dla młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński system trenowania ciała dla młodzieży
Dostępny
60 szt.

Jedno z dzieł Irvinga Hancocka, amerykańskiego pisarza, dziennikarza i korespondenta wojennego, przedstawiające popularną w początku XX wieku sztukę Dżiu-dżitsu. Czytelnicy mogli się już zapoznać z książką kierowana do kobiet (?Japoński system trenowania ciała dla kobiet?, wydawnictwo My Wojownicy, Wrocław 2020), tym razem grupą docelową autora została młodzież szkolna. ?Słabość fizyczna nie stanowi występku, o ile nie jest się w możności zapobiec temu, ale jest niemal zbrodnią przeciwko sobie samemu, jeżeli droga do zdrowia i siły jest otwarta, a jednakże omija się ją z lekceważeniem.?

35,90 zł
27,28 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,62 zł

68
Wychowanie fizyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie fizyczne
Dostępny
33 szt.

Walerian Sikorski ppłk. Wojska Polskiego, wielki propagator wychowania fizycznego wśród młodzieży, organizator, komendant i instruktor Centralnej Wojskowej Szkoły Gimnastyki i Sportów w Poznaniu (do 1922 r. Główna Szkoła Wojskowa Gimnastyki iSportów). W 1940 r. Został zamordowany w Katyniu.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

69
Do Strzelców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do Strzelców
Dostępny
80 szt.

?Naprzód, żołnierze stara wiara, młode zuchy. Za Śmigłym-Rydzem pomni jego w boju chwał, On nas wywiedzie cało z każdej zawieruchy, Sam Komendant, sam Komendant nam go dał, Sam Komendant, sam Komendant, Nam go na Wodza dał! Marszałek Śmigły-Rydz, nasz drogi, dzielny Wódz, Gdy każe, pójdziem z nim najeźdźców tłuc. Nikt nam nie ruszy nic, nikt nam nie zrobi nic, Bo z nami Śmigły, Śmigły, Śmigły-Rydz! W brzasku wolności w krwi i ogniu nam przewodził. Zwycięskim szlakiem do Kijowa wiódł nas bram. Jak szeregowiec z piechurami w piachu brodził, Dobry przykład dobry, przykład dawał nam, Dobry przykład, dobry przykład, zawsze dawał nam??Słowa: Adam Kowalski Słowa te - popularnej piosenki lat 30-tych oddają te uczucia, którymi obywatele II RP darzyli ?Śmigłego?. Naczelny Wódz, Marszałek Edward Śmigły-Rydz był nie tylko żołnierzem i politykiem, współtwórcą niepodległości Polski, ale również dziennikarzem i oficerem Związku Strzeleckiego. Od 1912 roku związany z Związkiem Strzeleckim, darzył go wielkim sentymentem do śmierci w 1941 roku. Dowody jego uczuć dla Strzelców znajdziemy w wielu jego artykułach, przemówieniach i listach, których skromny wycinek pragniemy dzisiaj przestawić.

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

70
Ołtarz Edenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołtarz Edenu
Dostępny
1481 szt.

Historia dla fanów Dana Browna i Kodu Leondarda da Vinci oraz Indiany Jonesa. Po zdobyciu Bagdadu dwóch chłopców wmieszanych w tłum uzbrojonych mężczyzn wkracza do miejskiego zoo. Większość chce po prostu zyskać egzotyczne zwierzęta na przemyt, ale wraz z otworzeniem klatek z zoo uwolnione zostaje coś o wiele bardziej niebezpiecznego niż lamparty i lwy… Siedem lat później główna weterynarz stanu Luizjana, Lorna Polk, zostaje wezwana do wraku, który podczas sztormu osiadł na brzegu bezludnej wyspy. Część załogi nie żyje, a część zniknęła. Ocalał jednak ładunek – egzotyczne zwierzęta, na czarnym rynku warte majątek. Każde ze zwierząt okazuje się w jakiś sposób zdeformowane – papugi nie mają piór, kapucynki złączone są biodrami, a jaguar… ma kły tygrysa szablozębnego. Wszystkie też mają niepokojąco podwyższoną inteligencję. Aby odkryć prawdę o pochodzeniu ładunku statku i terrorystach, którzy byli jego właścicielami, Lorna będzie musiała połączyć siły z człowiekiem o szemranej przeszłości – Jackiem Menardem. Razem zapolują na bestię, która uciekła ze statku, i spróbują rozwiązać tajemnicę związaną z modyfikacjami genetycznymi, która zaprowadzi ich do najstarszej historii rodzaju ludzkiego… Czy będą w stanie zatrzymać coś, co narodziło się na ołtarzu Edenu, zanim zagrozi światu i podstawie człowieczeństwa?

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

71
Doorways Of Time, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doorways Of Time, CD
Butterfly, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

72
Chodzi mi o życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodzi mi o życie
Dostępny
10 szt.

Ile dla Ciebie warte jest ludzkie życie? Świat wymaga odpowiedzi na fundamentalne pytanie: Czym jest dla ciebie życie? Na to pytanie odpowiada ksiądz Tomasz Kancelarczyk, który od wielu lat występuje w obronie ludzkiego istnienia. W rozmowie z Małgorzatą Terlikowską ksiądz dzieli się doświadczeniami, które wiążą się z wieloletnią walką o życie nienarodzonych dzieci. Opowiada historie kobiet, które zdecydowały się dokonać aborcji. Jak podkreśla, droga jest niełatwa, ale dla jednego uratowanego życia warto stale nią podążać. „Ta książka to jest potęga. Potęga nie w gadaniu, a w działaniu. Potęga wiary, potęga życia. Maleńkiego życia. Każdego życia. Czytałem. Śmiałem się i płakałem. Polecam gorąco.” – Przemysław Babiarz – dziennikarz „Ksiądz Tomasz Kancelarczyk zna życie i odważnie czyni dobro tam, gdzie go zabrakło. Nie ma miłości bez obecności. Miłość wyraża się w konkretach. Rozmowa z ks. Tomaszem to kopalnia inspiracji do tego, aby żyć pełnią życia i ofiarować innym swój czas i siły. To opis ochrony życia w praktyce. Po przeczytaniu tej książki chce się żyć i działać!” – Magdalena Korzekwa-Kaliszuk – prawniczka, psycholog, działaczka pro-life „Czasem mam wrażenie, że ludzi zajmuje głównie rozpamiętywanie przeszłości lub snucie planów na przyszłość. Jedni drugim składają obietnice bez pokrycia. Ksiądz Kancelarczyk pyta: Czego potrzebujesz? Tu i teraz. Nie warunkuje niczym swojej pomocy, nie obiecuje, tylko działa w teraźniejszości. Mocno stąpa po ziemi, ale wydeptuje drogę do nieba. Drogę, na której widnieją ślady małych stópek.” – Dominika Chorosińska – posłanka Ksiądz Tomasz Kancelarczyk – jest pomysłodawcą i prezesem Fundacji Małych Stópek oraz współorganizatorem szczecińskiego Marszu dla Życia. Propagator duchowej adopcji dziecka poczętego. Od wielu lat pomaga kobietom, które stoją przed dramatyczną decyzją o aborcji.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

73
Ukryta w uśmiechu. Bł. Aleksandrina Maria da Costa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryta w uśmiechu. Bł. Aleksandrina Maria da Costa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Błogosławiona Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zbadaniu jej wizji i objawień dokonał tego w 1942 roku papież Pius XII. Życie Aleksandriny naznaczone było cierpieniem – jako czternastolatka, uciekając przed gwałcicielem, wyskoczyła z okna i uszkodziła sobie kręgosłup. Kolejnych trzydzieści lat była przykuta do łóżka. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa. Mimo wielkiego cierpienia każdego dnia z pogodnym uśmiechem na twarzy wiernie pełniła misję, którą wyznaczył jej sam Bóg: „cierpieć, kochać, wynagradzać”. Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

74
Weatherman. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weatherman. Tom 1
Dostępny
42 szt.

Kim jest Nathan Bright? Popularnym panem od pogody, facetem pięknej dziewczyny i właścicielem świetnego psa, czy bezwzględnym terrorystą odpowiedzialnym za wymordowanie prawie wszystkich mieszkańców Ziemi? Ciężko powiedzieć, a sam Nathan nie pamięta. Nowa seria w klimatach klasycznego, rozrywkowego science fiction z rewelacyjnymi rysunkami Nathana Foxa.

52,00 zł
44,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,80 zł

75
Terror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terror
Dostępny
1056 szt.

Sto osiemdziesiąt minut. Tyle pozostało do końca świata, jaki znamy. Groźba zamachowca wydaje się realna, a żądanie uwolnienia trzech terrorystów jasne. Wszystkie służby zostają niezwłocznie poderwane do działania. Tymczasem na mieszkańców Warszawy pada paraliżujący strach. Sprawę komplikują utarczki polityków, którzy na potencjalnym zamachu chcą zyskać popularność. Czy któryś z nich jest w to zamieszany? Inspektor Adam Knap staje do walki z terrorem, jakiego w historii Polski jeszcze nie było.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

76
Doktor Seks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Seks
Dostępny
713 szt.

Wpadli na siebie przypadkiem i po krótkim flircie znacznie bliżej poznali się w garażu wspólnych przyjaciół, na masce ich bmw. Robert, przystojny seksuolog, miał już wiele kobiet, ale seksowna brunetka szybko zawróciła mu w głowie. Ilona poderwała go, żeby sobie udowodnić, że jest wolna i może robić, co chce. Po kilkuletnim związku z chorobliwie zazdrosnym prawnikiem chciała poczuć, że żyje, nie myśląc o konsekwencjach. To miała być tylko chwila przyjemności, zakazana zabawa na lodowato zimnej masce cudzego samochodu. A jednak przez długi czas nie potrafiła przestać myśleć o Robercie… Kiedy wpadają na siebie po raz kolejny, jej życie jest zagmatwane. On jej pragnie, ale nie wie, czy warto podejmować walkę o kobietę, która nie jest gotowa na coś więcej, niż przyjaźń. Krążą więc wokół siebie i jednocześnie wmawiają sobie, że to bez sensu. Ale nie da się oszukać własnych ciał i serc. W zaciszu swojego gabinetu Robert wysłuchuje setek intymnych zwierzeń. Dla pacjentów ma wiele cennych porad, ale czy sam wie, czego naprawdę pragnie dla samego siebie? Gorąca, zmysłowa, odważna, perwersyjna i dzika opowieść o miłości, pożądaniu, seksie i erotyce. Doktor Seks otworzy przed Wami drzwi, za którymi znajdziecie czystą rozkosz.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

77
Idealny ślub - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealny ślub
Dostępny
1016 szt.

Zabiłbyś, żeby tam być Na małej wyspie w Irlandii ma się odbyć idealny ślub. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, aby zdjęcia dobrze prezentowały się w piśmie dla celebrytów. Ale gdy rozpoczyna się zabawa, wszystko zaczyna się walić jak domek z kart. Sieć telefoniczna przestaje działać, a o wyspę rozbijają się wzburzone fale, odcinając ją od świata. Dawne tajemnice i dobrze ukryta zazdrość wychodzą na światło dzienne. To miała być ceremonia perfekcyjna. A potem znaleziono martwe ciało. Ktoś jednak nie życzył szczęścia młodej parze. Zrobiłbyś wszystko, by tam być? Najlepszy thriller 2020 roku wg Goodreads Choice Awards.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

78
Przygody z kolorowanką. W ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody z kolorowanką. W ZOO
Dostępny
28 szt.

Wesołe zwierzęta w ZOO pragną Cię poznać! Mnóstwo kolorowania, naklejki, szlaczki i zabawa sprawi, że każde dziecko chętnie sięgnie po książkę.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

79
Przygody z kolorowanką. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody z kolorowanką. Na wsi
Dostępny
19 szt.

Wesołe wiejskie zwierzęta czekają na Twoje odwiedziny! Mnóstwo kolorowania, naklejki, szlaczki i zabawa sprawi, że każde dziecko chętnie sięgnie po książkę.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

80
Przygody z kolorowanką. W lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody z kolorowanką. W lesie
Dostępny
27 szt.

Wesołe leśne zwierzęta zapraszają do siebie! Mnóstwo kolorowania, naklejki, szlaczki i zabawa sprawi, że każde dziecko chętnie sięgnie po książkę.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

81
Exodus. 7 proroctw o Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exodus. 7 proroctw o Kościele
Dostępny
10 szt.

Czym jest oczyszczenie Kościoła? Czy potrzebujemy nowego Exodusu – wyjścia z niewoli? Czy Fatima to proroctwo na nasze czasy? Wielu wielkich świętych i proroków Kościoła zapowiadało, że nadejdzie czas prawdziwego oczyszczenia. Co ważne, nie powinniśmy się tego bać. Bóg nie jest tylko Początkiem, któremu historia wypadła z rąk. Jest Alfą i Omegą, czyli dopełnieniem dziejów. Wincenty Łaszewski, uznany mariolog przygląda się prorockim wizjom o Kościele, które przekazali nam: św. Ludwik Grignion de Montfort, św. Augustyn, św. Jan Bosko czy kard. Joseph Ratzinger. Odkrywa w nich konkretne wskazówki – koła ratunkowe ocalenia dla wierzących. Posłuszni słowu Bożemu prorocy, wizjonerzy i święci powtarzają: wszyscy chrześcijanie mają porzucić brud i powiedzieć „nie” szatanowi. Czasu jest coraz mniej. „Wincenty Łaszewski nie zapewnia nas, że Kościół na ziemi zatriumfuje nad bezbożnymi Politykami albo że skończą się skandale wewnątrz Kościoła. Prorocy, o których pisze autor, mówią coś ważniejszego: wszystkie nieszczęścia, które otaczają nas tak, jak Izraelitów stojących na Morzem Czerwonym otaczały wojska egipskie, nie są końcem. W obliczu wojny cywilizacyjnej, czarnych marszy i zamętu w Kościele książka Wincentego Łaszewskiego niesie nadzieję i pocieszenie”. – Jakub Jałowiczor, dziennikarz „Wincenty Łaszewski w znakomitej formie. Apokaliptyczne niekiedy obrazy przywracają nadzieję, uświadamiają, że Bóg jest z nami nawet w trudnych czasach, i pozwalają ruszyć w drogę ku ziemi obiecanej. Niesamowita książka na niełatwe czasy!” – Tomasz P. Terlikowski, dziennikarz, publicysta „Żyjemy w czasach błogosławionego oczyszczenia. Może boli nas to błogosławieństwo, ale w czasach choroby najcenniejszym darem jest lekarstwo przywracające zdrowie. Zostawmy tę sprawę Bogu.” (fragment) Wincenty Łaszewski - teolog i ceniony polski mariolog. Od wielu lat zgłębia tajemnice objawień Maryi, szczególnie koncentrując się na fenomenie Fatimy.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

82
Polityczne i ekonomiczne aspekty przystąpienia Polski Czech i Węgier do NATO w prasie amerykańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityczne i ekonomiczne aspekty przystąpienia Polski Czech i Węgier d...
Dostępny
2 szt.

Inaczej niż w Czechach, Polsce i na Węgrzech, gdzie ? pomijając środowiska o marginalnym znaczeniu ? istniała ?zgoda narodowa? w kwestii wyboru wektorów polityki bezpieczeństwa i, w konsekwencji, jednoznacznego kursu na rzecz starań o przyjęcie do NATO, środowisko ekspertów i publicystów amerykańskich charakteryzowało się większą różnorodnością stanowisk. Nie były odosobnione opinie, że rozszerzenie NATO to niepotrzebne drażnienie Moskwy i działanie prowadzące do zachwiania kruchej stabilizacji, która ukształtowała się po 1989 roku. Popularna była argumentacja, zgodnie z którą demokratyzacja stanowiła wystarczający substytut gwarancji bezpieczeństwa, ponieważ demokracje nie prowadzą ze sobą wojen. Prasa była istotną areną tej rozgrywki. W monografii zaprezentowano najistotniejsze osie debaty obecne na łamach ?Newsweeka? i ?Time? ? dwóch czołowych tygodników opinii, sytuujących się w mainstreamie amerykańskiego rynku czasopism. Analiza artykułów z lat 1990?1999 pozwoliła zidentyfikować główne argumenty wykorzystywane w dyskusji, która towarzyszyła ekspansji Sojuszu, a także ocenić znaczenie czynnika ekonomicznego w wewnątrzamerykańskiej debacie. Umożliwiło to sformułowanie wniosków dotyczących ogólnego stosunku ?Newsweeka? i ?Time? wobec akcesji nowych krajów do NATO.

29,90 zł
25,71 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,19 zł

83
Funeral Hymns, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funeral Hymns, CD
Bloodletter, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

1.Absolution Denied 2.The Grim 3.Funeral Bell 4.Burnt Beyond Recognition 5.Death Masks 6.Mark Of Justice 7.Blood, Bone, Ash 8.Guillotine 9.Disinterment 10.Hang 11.I am The End

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

84
Surut, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surut, CD
Surut, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

1.VihollinenSurut 2.NousenSurut 3.HäpeäSurut 4.PaloSurut

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

85
Immemorial Existence, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immemorial Existence, CD
Edoma, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

1. Gates 2. Herald of Death 3. Edoma 4. Northern Hearth 5. Depletion of Faith 6. Labyrinth of Torment 7. Last Hours 8. Demons of Eternal Twilight 9. Permafrost

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

86
When Life Was Hard & Fast LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

87
Praetorius and Italy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praetorius and Italy, CD
RIAS Kammerchor, Capella de La Torre, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: Michael Praetorius (1571/72-1621) 1. Meine Seele Erhebt Den Herren À 6, 10 & 14 Adriano Banchieri (1568-1634) 2. Sonata Sopra L'aria Musicale Del Gran Duca À 4° Antonio Cifra (1584-1629) 3. Magnificat À 8 À Versi Spezzati Claudio Monteverdi (1567-1643) 4. Lauda Jerusalem À 5 Michael Praetorius 5. Siehe, Wie Fein Und Lieblich Ludivico Viadana (1560-1627) 6. Sinfonia "La Bergamasca" À 8° 7. Laudate Dominum À 2 Soprani, Basso E B.C. Agostino Agazzari (1578-1640) 8. Et Repleti Sunt Omnes À 2 Tenori E B. C. 2:19 Michael Praetorius 9. Christ, Der Du Bist Der Helle Tag À 3-8 Giovanni Gabrieli (1554/57-1612) 10. Sonata Pian'e Forte À 8° Ludovico Viadana 11. Doleo Super Te À 2 Bassi E B.C. Michael Praetorius 12. Christe, Der Du Bist Tag Und Licht À 7, 8, 11, 12 & 16 °Instrumental

66,90 zł
88
Radio Astro, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radio Astro, CD
Hearty Har, Warner Music Polska
Dostępny
29 szt.

Lista utworów: 1. Radio Man '56 2. Calling You Out 3. One For The Other 4. Scream And Shout! 5. Fare Thee Well 6. Canyon Of The Banshee 7. Waves Of Ecstasy 8. Can't Keep Waiting 9. Don't Go Looking For Me 10. Get Down 11. Boogie Man

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

89
Co w duszy gra, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co w duszy gra, CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny
17 szt.

„Co w duszy gra (ang. Soul)” – amerykański film animowany w reżyserii Pete'a Doctera. Scenariusz do filmu napisali Pete Docter, Mike Jones oraz Kemp Powers. Obraz jest wyprodukowany przez studia Walt Disney Pictures i Pixar, a dystrybuowany na terenie całego świata przez Walt Disney Studios Motion Pictures. W oryginalnej wersji dubbingu, głosu użyczają m.in. Jamie Foxx, Tina Fey, Questlove, Daveed Diggs, Phylicia Rashad oraz Angela Bassett. W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?". Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

90
Concertos and Symphony, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Concertos and Symphony, CD
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: Jan Anton Kozeluch Concerto in C major for Bassoon and Orchestra (LMik. JAK XIV:1) 1. I. Allegro 2. II. Larghetto 3. III. Allegro assai Concerto in F major for Oboe and Orchestra (LMik. JAK XIV:3) 4. I. Vivace 5. II. Adagio 6. III. Rondo. Allegretto Leopold Kozeluch Concerto in B-flat major for Bassoon, Strings and BC (LMik. JAK XIV:2) 7. I. Allegro moderato 8. II. Adagio 9. III. Allegro Sinfonia III in G minor (PosK I:5) 10. I. Allegro 11. II. Adagio 12. III. Presto

66,90 zł
91
Trauma factory, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trauma factory, CD
nothing, nowhere., Fueled By Ramen, Atlantic
Dostępny
37 szt.

Drugi w karierze album nothing, nowhere. mieszającego w swojej twórczości takie gatunki jak pop, rap, alternatywa i punk. Lista utworów: 1. Trauma Factory 2. Lights (4444) 3. Buck 4. Love Or Chemistry 5. Exile 6. Upside Down 7. Pain Place (Feat. MISOGI) 8. Fake Friend 9. Death 10. Pretend 11. Blood (Feat. Kennyhoopla & JUDGE) 12. Nightmare 13. Crave 14. Real 15. Barely Breathing

61,90 zł
92
Los Rzymu. Klimat, choroby i koniec imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Los Rzymu. Klimat, choroby i koniec imperium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Jak niszczycielskie wirusy, pandemie i inne katastrofy naturalne przetoczyły się przez rozległe Cesarstwo Rzymskie i pomogły obalić jedną z najpotężniejszych cywilizacji starożytnego świata. Oto monumentalna opowieść o jednym z najważniejszych rozdziałów historii ludzkości – upadku Cesarstwa Rzymskiego. Los Rzymu to pierwsza książka, która analizuje katastrofalną rolę, jaką zmiany klimatyczne i choroby zakaźne odegrały w procesie upadku jego potęgi i przedstawia zwycięstwo natury nad ludzkimi ambicjami. Łącząc wielką historyczną narrację z najnowszymi danymi naukowymi dotyczącymi klimatu i odkryciami genetycznymi, Kyle Harper pokazuje, że o losie Rzymu zadecydowali nie tylko cesarze, żołnierze i barbarzyńcy, ale także erupcje wulkanów, cykle słoneczne, niestabilność klimatu oraz niszczycielskie wirusy i bakterie. Zabiera czytelników w podróż od szczytowego momentu w dziejach Rzymu, w II wieku, kiedy imperium wydawało się niezwyciężonym supermocarstwem, do jego rozpadu w VII wieku, kiedy Rzym był politycznie podzielony i wyczerpany materialnie. Harper opisuje, jak Rzymianie bronili się przed ogromnym naporem przyrody, dopóki oblężone imperium nie było już w stanie wytrzymać połączonych wyzwań małej epoki lodowcowej i nawracających epidemii dżumy. Los Rzymu, przejmująca refleksja na temat relacji ludzkości ze środowiskiem, zawiera obszerny opis tego, jak jedna z największych cywilizacji w historii ostatecznie po długiej walce uległa przemocy natury. Przykład Rzymu przypomina, że świat, w którym żyjemy, kształtują zmiany klimatyczne i ewolucja drobnoustrojów i mogą to zrobić w sposób zaskakujący i naprawdę intensywny.

69,99 zł
53,89 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

93
Ballad x Opera #2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballad x Opera #2
Dostępny
27 szt.

Sprawa Shirou Amakusy coraz bardziej pochłania Haruto. Próbując dowiedzieć się o nim czegoś więcej, chłopak odkrywa zaskakującą prawdę o osobie, której ciało przejął Shirou. Czy to pomoże Haruto odzyskać utracone wspomnienia? Tymczasem w Czarcim Królestwie trwa naprawa radaru, którego Kuro i Shiro używają do namierzania wyklętych. Okazuje się jednak, że sprzęt nie działa z całkiem innego powodu, niż mogliby przypuszczać.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

94
Mroczny geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczny geniusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.29

Jest to książka opisująca wybitną, ale też bardzo kontrowersyjną postać – osiemnastowiecznego, włoskiego księcia Raimondo di Sangro (wcześniej krótko opisanego w książce „Antyduchowość”). Był on jednym z największych okultystów czasów nowożytnych, który jednak badał wiedzę tajemną nie tylko jako „sztukę dla sztuki”, ale czerpał z jej dziedzictwa inspiracje dla swych prac naukowych i wynalazków. Przez to stanowi on historyczny ewenement, a robił to na tyle skutecznie, że pozostawił po sobie niezliczone wynalazki, których wielu świat współczesny wciąż nie rozumie i nie potrafiłby ich nawet odtworzyć! Pod względem ich ilości i jakości di Sangro niewątpliwie prześcignął nawet Leonarda da Vinci. Chodzi tu m.in. o tak niezwykłe osiągnięcia jak źródło wiecznego światła, rzeźby (na okładce widać marmurową rzeźbę stanowiącą jedną całość z oplątującą ją marmurową siecią), tajemnicze tkaniny i leki, których opisy są wręcz oszałamiające. Ów książę uzyskał też bezcenne przykłady pisma inkaskiego, będące wciąż nieocenionym świadectwem mądrości Inków - niestety, jak wiele rzeczy stworzonych i zgromadzonych przez niego, są one niedoceniane i niewielu ludzi o nich wie. Człowiek ten zapisał się też w historii jako twórca ogólnoeuropejskich struktur okultystycznych prowadzących tajną wojnę z Kościołem, podważających jego doktrynę i wpływy. Była to więc postać z jednej strony wzbudzająca podziw dla swego geniuszu, a z drugiej podobno jeszcze w XX wieku wymienienie jego nazwiska na południu Włoch wywoływało przeżegnanie się rozmówcy!

45,90 zł
33,05 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

95
Podstawy filozofii dla uczniów i studentów (wyd.2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy filozofii dla uczniów i studentów (wyd.2021)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

Zapraszamy do lektury zamieszczonych w książce materiałów. Ich celem jest wszechstronna i kompetentna pomoc w uzyskaniu wiedzy o problemach, stanowiskach i koncepcjach wypracowanych w filozofii europejskiej począwszy od starożytnej Grecji aż po czasy najnowsze, ale także szkoła krytycznego myślenia. Ta książka nie jest zbiorem gotowych prawd, lecz zachętą do ich przyswojenia lub przekroczenia. Bo kto zdobędzie dość dużo wiedzy, ten przy okazji nauczy się tego, jak wiedzę rozwijać, poszerzać i pomnażać. Tej umiejętności życzymy wszystkim czytelnikom i użytkownikom.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

96
Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos wnętrza. Jak ciało uwalnia się od traumy i odzyskuje zdrowie, wyd...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Obudziliście w sobie tygrysa? Pora na zrozumienie wagi komunikacji, która odbywa się bez słów. Trauma najczęściej kojarzy się z zaburzeniem psychicznym. Peter Levine po raz kolejny wyprowadza nas z błędu. Udowadnia, że ciało jest główną ofiarą traumy. Psycholog uczy, jak odzyskać naturalną odporność organizmu. Autor w obrazowy sposób wyjaśnia wrodzone reakcje systemu nerwowego na głębokie psychiczne rany i przebieg procesów terapeutycznych. W swojej książce opiera się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie biologii, neurobiologii i psychoterapii zorientowanej na ciele. Peter A. Levine (ur. 1942), wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (Doświadczania Somatycznego), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci. W serii „Terapia Traumy” ukazały się dotychczas: • Uleczyć traumę, • Obudźcie tygrysa, • Uwolnić się od bólu. Program leczenia bólu oparty na świadomości ciała, • Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego, • Symbioza i autonomia. Trauma symbiotyczna i miłość bez uwikłań, • Oblicza lęku. Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić, • Strach ucieleśniony, • Rozmowy o miłości na skraju przepaści, • Trauma i pamięć.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

97
CL The Jungle Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CL The Jungle Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Meet the human boy Mowgli, the sleek panther Bagheera, the 'sleepy brown bear' Baloo, and the conniving tiger Shere Khan in one of the world's best-loved books. A collection of short stories and poems centred on the charming cast, The Jungle Book not only follows Mowgli's journey to learn the Law of the Jungle from his animal companions but also introduces some of its other wonderful inhabitants in stories such as 'Rikki-Tikki-Tavi' and 'The White Seal'. This collector's edition includes the original illustrations of Rudyard's father J. Lockwood Kipling as well as an afterword by writer and editor David Stuart Davies. Designed to appeal to the booklover, the Macmillan Collector's Library is a series of beautiful gift editions of much loved classic titles. Macmillan Collector's Library are books to love and treasure.

42,00 zł
35,70 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

98
Poems for Christmas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
Powiadomienie
99
The Wizard of Oz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
100
We're Having a Baby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We're Having a Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

The Big Steps series is designed to help little ones cope with everyday experiences in their little lives. In We're Having a Baby, Nancy is going to be a big sister. Her family help her prepare for the new baby. See Grandma and Grandpa come to look after her when Mummy and Daddy go to hospital, then watch as she welcomes her new brother home in this sweet and very practical novelty book with flaps and mechanisms.Each page has really helpful tips for parents and carers that are endorsed by leading Early Years Consultant, Dr Amanda Gummer. With delightful illustrations from Marion Cocklico, We're Having a Baby is the perfect story book to share and reassure every little person about to have a sibling.Discover more tips for big steps with I'm Starting Nursery, I'm Not Sleepy and No More Nappies

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

Wróć do góry