hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karta rowerowa (praca zbiorowa), na drugim Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów. Tom 3 (Rafał Kosik). Kolejny produkt to Tomek i przyjaciele. Nowa kolekcja bajek (praca zbiorowa) oraz Skąd nasz ród. Wielka Lechia i inne teorie i pseudoteorie pochodzenia Polaków (Przemysław Słowiński, Teresa Kowalik).
1
Karta rowerowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta rowerowa
Dostępny
340 szt.

Niniejsza publikacja jest idealna dla wszystkich dzieci, które chciałyby zdobyć kartę rowerową, gdyż z niej nabędą wszelkich niezbędnych informacji, o tym, w jaki sposób uzyskać dokument i jakie warunki trzeba spełnić, aby zdać egzamin.

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

30 osób kupiło
2
Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów. Tom 3
Dostępny
399 szt.

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć? Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledząca bohaterów postać w płaszczu i dokąd zmierza czarna karoca? Nie obawiaj się - senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia? Bądź pewien - nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać `Pałacu Snów`. Nominacja do Książki Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY!

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

12 osób kupiło
3
Tomek i przyjaciele. Nowa kolekcja bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i przyjaciele. Nowa kolekcja bajek
Dostępny
155 szt.

Wyrusz razem ze swoją ulubioną lokomotywą w podróż po wyspie Sodor. Razem z Tomkiem spotkasz ducha, przekonasz się, jak fantastyczne jest łowienie ryb, wpadniesz na śniadanie do Grubego Zawiadowcy i pościgasz się z Bercią! Weź tę książkę i ciesz się niesamowitymi opowiadaniami. To będzie prawdziwa czytelnicza uczta!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

9 osób kupiło
4
Skąd nasz ród. Wielka Lechia i inne teorie i pseudoteorie pochodzenia Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd nasz ród. Wielka Lechia i inne teorie i pseudoteorie pochodzenia ...
Dostępny
93 szt.

Pisząc o Słowianach, Prokopiusz z Cezarei nie zadał sobie nawet trudu, aby dowiedzieć się, skąd przybyli. Po prostu nic go to nie obchodziło. Istotne było, że napierają od północy na cesarstwo. Sześć stuleci później problem ich pochodzenia skwitował Gall Anonim: „Dajmy pokój rozpamiętywaniu dziejów ludzi, których wspomnienie zaginęło w niepamięci wieków i których skaziły błędy bałwochwalstwa”. Kim jesteśmy, skąd nasz ród? Czy to prawda, że przed Chrztem Polski tworzyliśmy Wielką Lechię, słowiańskie imperium stające jak równy z równym z Cesarstwem Rzymskim? Przybyliśmy tu w ramach Wielkiej Wędrówki Ludów czy – jak chcą niektórzy – byliśmy po okresie lodowcowym pierwszymi osadnikami w Europie, a reszta narodów to przybysze i przechodnie na naszym kontynencie? Przedstawiamy większość teorii – nawet najbardziej karkołomnych – opowiadających o naszym pochodzeniu. I powiemy uczciwie, co o nich myślimy. Wiele z nich nie ma żadnego naukowego uzasadnienia. • Wielka Lechia – niezwyciężone imperium lekceważone przez oficjalną historiografię • Tysiąclecie państwa polskiego za Zygmunta Starego, czyli sarmackie dziedzictwo Polaków • Czy Polacy to Scytowie? Ale Ariowie - to już na pewno i dlaczego? • Aleksander Wielki był Słowianinem, a jego wojska z naszej wyszły ziemi • Lechiccy Wenedowie. Polka Weneda, co nie chciała obcych • Czy Lechici to Lewici którzy pomagali Mojżeszowi? • A może polska państwowość przypłynęła na łodziach Wikingów? • Co mówią mity, co językoznawcy, a co genetyka? • Dziejopisarze i kronikarze – jak odróżnić dzieła pisane „ku pokrzepieniu serc“ od zwykłej blagi? Dzieki genetyce już wiemy, że to naszej haplogrupy R1a1 nie imała się Czarna Śmierć, czyli dżuma. I to nas nie dziwi bo my Lechici, jesteśmy nie do spiłowania. I tu jest nasze miejsce.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
5
Puzzle 104 elementy. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Harry Potter
Clementoni, 104
Dostępny
85 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 104 elementów, przedstawia motyw z popularnego filmu „Harry Potter”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiary po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

18,99 zł
16,99 zł

Rabat 10,5%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
6
Masza i Niedźwiedź. Nowa kolekcja bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Nowa kolekcja bajek
Dostępny
77 szt.

Wybierz się wraz z Maszą w podróż pełną przygód i spędzaj czas na psotach, zabawie i poznawaniu nowych przyjaciół! Przekonaj się, dokąd Masza wyruszyła wehikułem czasu, jaką osobliwą postać spotkała w jeziorze i co w ramach atrakcji przygotował dla swych znajomych Tygrys. Dołącz do Niedźwiedzia, który wybiera się na wymarzoną wycieczkę i stań oko w oko z egzotyczną trupą aktorską Tres Bananas. W tej książce czeka na ciebie pięć nowych, fantastycznych opowieści o przygodach twoich ulubionych bohaterów!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

4 osoby kupiły
7
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Rzym
Clementoni, 1500
Dostępny
12 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje kolekcję „High Quality” - elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Clementoni to firma, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary po ułożeniu: 84.3 x 59.2 cm

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

4 osoby kupiły
8
Zdania angielskie w parafrazie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdania angielskie w parafrazie
Dostępny
15 szt.

Parafraza polega na strukturalnej zmianie konstrukcji zdania z zachowaniem oryginalnego znaczenia jakie wyraża. Celem ćwiczeń z użyciem parafrazy jest opanowanie umiejętności wypowiedzenia określonej myśli na kilka różnych sposobów. Możliwość stosowania transformacji stylistycznych oraz zastąpienia jednej struktury inną wzbogaca formę wypowiedzi oraz pomaga rozwinąć wachlarz struktur, które wpływają na elastyczność oraz barwę języka. Dostępna obszerna gama konstrukcji gramatycznych oraz bogactwo leksykalne w języku angielskim znacznie ułatwiają swobodę wypowiedzi. Ćwiczenia dostępne w książce podzielone zostały według kategorii gramatycznych oraz leksykalnych zawartych w 135 jednostkach ćwiczeniowych. W wielu przypadkach pojedyncza forma gramatyczna lub leksykalna poddana została przeróbce na dwie lub trzy inne kategorie stylistyczne. Dokonując parafrazy oryginalnego zdania na kilka sposobów uczeń nabywa zdolność posługiwania się szerszym wachlarzem konstrukcji, a tym samym poszerza swoje kompetencje językowe. Książka może stanowić bogatą bazę ćwiczeń dla uczniów oraz nauczycieli języka angielskiego. Książka zawiera klucz z odpowiedziami do ćwiczeń.

33,90 zł
23,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,17 zł

4 osoby kupiły
9
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Lawendowe pole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Lawendowe pole
Clementoni, 1000
Dostępny
82 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

25,99 zł
22,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

3 osoby kupiły
10
Tom i Jerry. Najsłynniejsze potyczki, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom i Jerry. Najsłynniejsze potyczki, DVD
William Hanna, Joseph Barbera, 2000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Tom i Jerry – para największych psotników - znów daje o sobie znać. W dwunastu zabawnych kreskówkach nasi przyjaciele zaprezentują swoje komiczne perypetie. Przeżyjemy prawie 90 minut wspaniałej zabawy, która mogłaby się nie kończyć.

15,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
11
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Taj Mahal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Taj Mahal
Clementoni, 1500
Dostępny
84 szt.

Puzzle 1500 Clementoni to układanka z piękną szatą graficzną. Puzzle to prawdziwy przewodnik po najwspanialszym klejnocie w koronie Indii, niesamowitym miejscu i wciągającej historii wielkiej miłości pewnego władcy do swojej żony – Taj Mahal. Gruba tektura puzzlowa i specjalna technologia druku zapewniają produkt wysokiej jakości. Wymiary obrazka po ułożeniu: 59.2 x 84.3 cm

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

2 osoby kupiły
12
Droga Szamana. Etap 4. Zamek Widmo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Szamana. Etap 4. Zamek Widmo
Dostępny
640 szt.

Barliona – wirtualny świat tak łudząco realny, że można go wziąć za rzeczywisty... Barliona to nie tylko relaks i rozrywka, to również kasa. Warunek jest prosty: wylevelowana postać przyzwoitej klasy, należąca do prężnego klanu. Czym jest klan bez własnego zamku? No właśnie! To dlatego głównym celem każdego przywódcy jest pozyskanie bazy operacyjnej. Machan, Szaman Najwyższy, stojący na czele Legend Barliony, przyjmuje propozycję Imperatora – ma unicestwić armię Upiorów zamieszkującą Altamedę, zamek widmo. Pozornie zwyczajna misja daje początek tak niespodziewanej lawinie wydarzeń, że Szaman może zaufać już tylko swojej intuicji i zdać się na instynkt. Ten, na kogo polują trzy najlepsze klany kontynentu, naprawdę nie jest w stanie zrobić nic więcej...

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
13
Enchantimals. GJX43 Rodzina strusi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GJX43 Rodzina strusi
Enchantimals, Mattel
Dostępny
100 szt.

Daj się zaczarować tej słodkiej dziewczynce i jej zwierzątkom. Laleczka jest związana ze swoim ukochanym zwierzątkiem i nie odstępuje go na krok. Każda 15-centymetrowa lalka ma na sobie wyjątkowy zestaw w kolorowym odcieniu oraz jaskrawym wzorku. Urocza fryzura oraz specyficzna uroda, zbliżona do wyglądu zwierzątka, to cechy charakterystyczne laleczki.

48,90 zł
44,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

2 osoby kupiły
14
Na Zachód po trupie Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Zachód po trupie Polski
Dostępny
55 szt.

Książka niezwykle aktualna, opierająca się na dokumentach z rosyjskich archiwów, zadaje kłam najnowszej propagandzie historycznej Putina, która powiela stalinowskie fałszerstwa, a której ostrze skierowane jest głównie przeciwko Polsce. Pokazuje historię przygotowań sowieckich do wojny napastniczej, szczególnie intensywnych od przełomu roku 1929/30. Koncepcja wojenna którą rozwinął Michaił Tuchaczewski w styczniu 1930 przewidywała zmasowane użycie czołgów, samolotów oraz gazów bojowych. Głównym celem tego zmasowanego ataku miała być Polska, która w przekonaniu Stalina i jego towarzyszy była barierą w drodze na Zachód, do Niemiec, do serca Europy. Dzięki analizie nowych i dotąd nieznanych dokumentów z archiwów moskiewskich, autor daje sugestywny obraz sowieckiej polityki zagranicznej tego okresu. Wynika z niej, jak od samych początków istnienia Rosji radzieckiej, jej kierownictwo padnięte było jedną myślą - podboju zachodniej Europy. Znajdujemy w niej dowody na ofensywną i agresywną politykę Moskwy lat 20. i 30. Bogdan Musiał zebrał wstrząsające wypowiedzi czołowych polityków radzieckich jak Stalin, Tuchaczewski czy Mołotow oraz liczne źródła sowieckiej jednoznacznie wskazujące na ekspansjonistyczne ambicje ZSRR. Po jej lekturze nie ma wątpliwości, że pierwszą ofiarą nowej polityki sowieckiej miała być II RP.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

2 osoby kupiły
15
Kariera Nikodema Dyzmy audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kariera Nikodema Dyzmy audiobook
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Jeden z największych polskich bestsellerów dwudziestego wieku!Trzy razy przeniesiony na ekran, z niezapomnianymi kreacjami głównych bohaterów, jakie stworzyli Roman Wilhelmi, Eugeniusz Bodo i Cezary Pazura.Pomimo upływu czasu Kariera Nikodema Dyzmy jest aktualna w obecnej rzeczywistości. Perypetie i błyskotliwa kariera polityczna niejakiego Dyzmy w humorystyczny sposób obrazuje ciemniejszą stronę II RP gdzie znajomości, dostęp do salonów władzy i korupcja stanowiły podstawy kariery niejednego polityka.Tadeusz Dołęga- Mostowicz (ur.10 sierpnia 1898 w Okuniewie na Witebszczyźnie, zginął 20 września 1939 w miejscowości Kuty na Pokuciu) - polski pisarz, scenarzysta. Autor kilkunastu powieści, m.in. "Ostatnia brygada", " Kariera Nikodema Dyzmy", " Drugie życie doktora Murka", " Znachor", " Profesor Wilczur", "Pamiętnik pani Hanki". Niezwykła popularność pisarza wynikała z atrakcyjności fabuły, pełnej sensacyjnych powikłań, połączonych z krytyką ówczesnej rzeczywistości.Czas trwania: 12 godzin 7 minutCzyta: Jacek Kiss

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

2 osoby kupiły
16
Ruchomy Chaos. Tom 1. Na ostrzu noża, wydanie filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruchomy Chaos. Tom 1. Na ostrzu noża, wydanie filmowe
Dostępny
46 szt.

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii Patricka Nessa. Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych, który wejdzie na ekrany kin w marcu 2021 roku. Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem. Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on. Za miesiąc ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec. Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafia na dziwną, milczącą dziewczynę. Kim ona jest? I dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? W trakcie wspólnej podróży Todd będzie musiał oduczyć się wszystkiego, co zna, by zrozumieć, kim naprawdę jest.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
17
Animal Farm/Folwark zwierzęcy w wersji do nauki angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Farm/Folwark zwierzęcy w wersji do nauki angielskiego
Dostępny
23 szt.

Jak pisał Orwell: „Mój morał brzmi - rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego, jak dobrotliwa dyktatura”. Ta książka to klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć. Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! • Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego. • Czytaj jednocześnie słuchając nagrania i utrwalaj wymowę. • Do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia. Język angielski - poziom B1-B2 Opracowanie wykonali: Marta Fihel, Marcin Jażyński, Dariusz Jemielniak, Grzegorz Komerski

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

2 osoby kupiły
18
Bóg Trójca Jedność ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg Trójca Jedność ludzi
Dostępny
5 szt.

W pięcioleciu 2009-2014 Międzynarodowa Komisja Teologiczna przestudiowała pewne aspekty chrześcijańskiego dyskursu o Bogu, konfrontując się w szczególności z tezą, według której związek między monoteizmem a przemocą miałby być konieczny. Praca toczyła się w ramach podkomisji, której przewodniczy ks. Philippe Vallin, a w jej skład wchodzą następujący członkowie: ks. Peter Damian Akpunonu, o. Gilles Emery OP, JE bp Savio Hon Tai-Fai SDB, JE bp Charles Morerod OP, ks. Thomas Norris, ks. Javier Prades López, J.E. bp Paul Rouhana, ks. Pierangelo Sequeri oraz ks. Guillermo Zuleta Salas.Ogólne dyskusje na ten temat odbywały się w ramach wielu spotkań podkomisji oraz podczas sesji plenarnych samej komisji, mających miejsce w latach 2009-2013. Niniejszy tekst, zatytułowany Bóg Trójca, jedność ludzi. Monoteizm chrześcijański przeciwko przemocy, został zatwierdzony przez komisję w formie specyficznej 6 grudnia 2013 roku, a następnie przedłożony jej przewodniczącemu, JE kard. Gerhardowi L. Mllerowi, prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, który zatwierdził jego publikację.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
19
Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętość to miłość. „Mała droga” Rozalii Celakówny
Dostępny
15 szt.

Miarą świętości jest miłować bez miary. Rozalia uświadomiła sobie, że ona ludzi bardzo kocha, szczerze, bez obłudy. I rzeczywiście: bliźnim służyła chętnie i bardzo się cieszyła, gdy mogła im w czymkolwiek pomóc. Do chorych podchodziła z nastawieniem apostolskim, starając się dobrocią i życzliwą zachętą sprowadzić tych biednych ludzi ze złej drogi, wpłynąć na ich szczere i trwałe nawrócenie. Do pacjentów na sali sprowadzała w porę kapłana. Podczas jej dyżurów przez prawie 20 lat żaden nie umarł bez sakramentów świętych. Słowem i żarliwą modlitwą dążyła do ich szczerego pojednania się z Bogiem. Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza. Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania zakonnego, widząc w tym wolę Bożą. Wizje religijne, których doświadczała, pomagały jej osiągnąć wyjątkową bliskość z Chrystusem. Odpowiadając na Jego wolę, została apostołką Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. ks. Władysław Antoni Kubik SJ (ur. 1931) – profesor nauk teologicznych, założyciel i kierownik Instytutu Kultury Religijnej oraz Sekcji Pedagogiki Religijnej na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie. Pierwszy rektor Akademii Ignatianum. Od 1962 pracował w centrum katechetycznym przygotowującym podręczniki do nauki religii dla uczniów i podręczniki metodyczne dla katechetów. Autor wielu rozpraw naukowych, głównie z zakresu katechetyki i pedagogiki. Od 2007 wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Rozalii Celakówny.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
20
Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki
Dostępny
2 szt.

Książka przedstawia Dzierżoniów przez pryzmat roli i znaczenia sportu w życiu jego mieszkańców w różnych okresach historycznych, w odmiennych systemach ideowo-politycznych oraz w warunkach realizacji zróżnicowanych celów państwowych, społecznych i lokalnych. Pierwszą część opracowania przygotował Tomasz Przerwa, a obejmuje ona zasadniczo dzieje dzierżoniowskiego sportu w latach 1861–1945, tj. od zawiązania pierwszego związku gimnastycznego do końca niemieckich rządów w mieście (tu wyodrębniono pięć etapów usportowienia miejscowej społeczności: dziewiętnastowieczny przełom, przyspieszenie z początku XX w., trudne lata wojenne i powojenny kryzys, późniejszą ekspansję sportu i – wreszcie – nazistowskie „porządki”). Część druga – autorstwa Bartłomieja Perlaka – przedstawia 75 lat sportu w polskim już Dzierżoniowie, począwszy od 1945 r. aż po czasy nam współczesne. Szeroko omówiono tworzenie zrębów sportu po drugiej wojnie światowej oraz procesy zachodzące na przełomie lat 40. i 50. XX w., a także w trakcie następnych dziesięcioleci; szczegółowo potraktowano kwestie sportu po przemianach politycznych 1989 r., które stanowią najważniejszą cezurę najnowszej historii Polski. Dla pełnej charakterystyki zagadnienia przedstawiono rozwój infrastruktury sportowej przy uwzględnieniu istotnej roli miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji; dla usystematyzowania dynamiki rozwoju poszczególnych dyscyplin w ostatnim rozdziale zamieszczono ich pełne omówienie.

58,00 zł
45,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,76 zł

1 osoba kupiła
21
Puzzle 104 elementy. Brilliant. Zespół Muzyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Brilliant. Zespół Muzyczny
Clementoni, 104
Dostępny
48 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, przedstawia wizerunki zespołu muzycznego, w skład którego wchodzą bohaterowie animowanych bajek. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Jak szybko jesteś w stanie je złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle Brylantowe odznaczają się nadrukiem, przypominającym błysk diamentów. Materiał jest wysokiej jakości, odporny na zagięcia i niszczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 33.5 x 23.5 cm

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
22
W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary
Dostępny
17 szt.

Przejdź kryzys z nadzieją. Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty odchodzą cenieni duchowi przewodnicy? Jak pokochać to, co się ma, i zaufać, że nasze przewidywania, nasze widzenie świata, nasza logika są nieporównywalne z mocą i trwałością Słowa Bożego? W ciemno za światłem to zapis odważnej rozmowy Marcina Jakimowicza z ojcem Tomaszem Nowakiem OP. Bez lukru, prywatnie i szczerze o polskim Kościele i próbie przezwyciężania każdego kryzysu wspólnie z Bogiem. To książka dla tych, którzy szukali nieskalanego Kościoła, a zderzyli się z murem grzechu, małości i egoizmu. Rozmówcy pokazują, jak zamienić rozgoryczenie i bolesny zawód w błogosławieństwo. Opowiadają o leku na lęk, o ogromnej mocy przebaczenia i o tym, że słowa „Gdzie wzmaga się grzech, tam jeszcze obficiej rozlewa się łaska” (por. Rz 5,20) nie są żadną pobożną metaforą. W „dzisiaj” zawiera się istota chrześcijaństwa. U Boga, który jest ponad czasem, jest wieczne „teraz”. Teraz jest chwila naszego zbawienia. Staram się nie martwić o to, co nadchodzi… Tomasz Nowak OP – kaznodzieja, przeor dominikańskiego klasztoru w Łodzi i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Jego wielką pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Od lat słowem i muzyką wspiera projekty związane z modlitwą uwielbienia, współtworzy warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Marcin Jakimowicz – urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. Autor bestsellera Radyklani i kilkunastu innych książek. Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego (1995). Mąż Doroty i ojciec trojga dzieci. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Brulionie”, „Magazynie Muzycznym RUaH”, „Liście” i „Więzi”. Interesuje go to, co mówi dziś „Duch do Kościoła”.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
23
Pilica i jej dopływy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
24
Miłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady
Dostępny
60 szt.

Nieznane oblicze ks. Józefa Tischnera. Filozof z Łopusznej o miłości mówił mało. Sam kiedyś wyznał: „Byłem analfabetą, jeśli chodzi o wiarę, analfabetą, jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję”. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Ta książka to głęboka i wciągająca opowieść o wielkim uczuciu, w której obok góralskich anegdot pojawiają się rozważania nad myślą największych filozofów. Opowieść o wielkiej tajemnicy spotkania. Duchowość, piękno i dramat miłości. „Kiedy chodzę z tym, kogo kocham, nagle ten świat przybiera inny sens. Jest światem nie tylko dla mnie, ale i dla ciebie. Wtedy drzewo, wierzba płacząca, zaczyna mieć druga stronę. Tę, na którą ty patrzysz. Bo ja patrzę jedynie z jednej strony, a ty patrzysz z drugiej. W ten sposób świat nabiera pełni, nabiera wartości, on dopiero wtedy staje się rzeczywistym światem”. – ks. Józef Tischner

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
25
Saga rodzinna. Część 2. Wołyń. Wiktor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodzinna. Część 2. Wołyń. Wiktor
Dostępny
6 szt.

Książka jest drugą z trzech powieści stanowiących serię Saga rodzinna, opisujących skomplikowane losy Polaków na Wołyniu i Kresach Wschodnich. Wiktor Kaliński jest synem Polaka i Ukrainki z Wołynia. Przyjaźni się z Ukraińcem - Wadimem, który jest dla niego jak starszy brat. Przysięgają sobie wieczną lojalność i braterstwo. Gdy bandy UPA zaczynają atakować polskie wioski na Wołyniu, Wiktor staje przed dramatyczną decyzją co do własnej tożsamości. Czy wygra wierność względem przyjaciela, czy może miłość do pięknej polskiej sanitariuszki odmieni jego serce? Tak jak i w pierwszej części sagi, w tej powieści także nie brakuje scen drastycznych, ukazujących okrucieństwo, ale są również delikatne, pełne ciepła sceny miłosne. Losy bohaterów to nie tylko dramat, sensacja, krew i łzy, to również romans, miłość, chwile radości i szczęście. Każdy, kto ma w rodzinie korzenie kresowe znajdzie tu coś dla siebie.

110,00 zł
65,00 zł

Rabat 40,9%
oszczędzasz 45,00 zł

1 osoba kupiła
26
Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
27
Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, wydanie 2
Dostępny
14 szt.

W Krakowie alchemików, czarownic i szarlatanów. Drogi Czytelniku, czy wiesz, że Kraków był kiedyś centrum nauk tajemnych? Że słynął w Europie jako ośrodek alchemii, którą praktykowano na królewskim dworze, na Uniwersytecie Krakowskim, a nawet w miejscowych klasztorach? I że znośnie żyło się tu domniemanym czarownicom, podczas gdy na Zachodzie ich koleżanki po fachu płonęły na stosach? Jeśli nie boisz się czarów, diabłów, boginek, zmór oraz innych demonicznych istot rodem z ludowej wyobraźni, zapraszam Cię do świata dawnych wierzeń, magii i przesądów. Z niektórymi zabobonami wiązały się tragedie miłosne, na czele z głośnym romansem Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Za innymi, jak siedemnastowieczny proces zakończony spaleniem na stosie Doroty Pileckiej, domniemanej czarownicy ze Słomnik, stały ludzkie dramaty. Dzięki podróży, którą wedle swojej woli możesz odbywać na miotle albo na ożogu, poznasz ludzi praktykujących w Krakowie sztuki tajemne. Dowiesz się, które zawody były uważane za magiczne, jak rozpoznawano czarownicę, kto i w jaki sposób mógł nią zostać, a także jak broniono się przed czarami i demonami, jak zaklinano szczęście, jakich sposobów używano, aby zdobyć serce ukochanej lub ukochanego, i wielu innych przydatnych rzeczy, które nawet dzisiaj mogą Ci się przydać… Barbara Faron – pisarka i historyk z zamiłowania, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień współpracuje z kilkoma wydawnictwami, uczy języka polskiego i historii w jednej z krakowskich szkół. Jest autorką wydanych nakładem wydawnictwa Astra książek: Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach, Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138–1320 oraz Piastówny na tronach Europy. W swoim dorobku ma także powieści, utwory dla dzieci i młodzieży oraz liczne artykuły z zakresu szeroko pojętej humanistyki.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
28
BBurago, Fiat 500 L 1968, model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BBurago, Fiat 500 L 1968, model
Bburago, Bburago
Dostępny
8 szt.

77,11 zł
70,94 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,17 zł

1 osoba kupiła
29
Iñigo. Niebezpieczne życie Ignacego Loyoli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iñigo. Niebezpieczne życie Ignacego Loyoli
Dostępny
20 szt.

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola. Przeżyj niezwykłą podróży po świecie i zajrzyj w głąb siebie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
30
Atlas świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

"Atlas świata" to książka, z którą można wybrać się w niesamowitą podróż po wszystkich kontynentach. Na kolorowych mapach zaprezentowano ilustracje zwierząt, budynków, przedmiotów, a także krajobrazów charakterystycznych dla danego zakątka, jak również krótkie, niezwykle ciekawe opisy, które pomogą najmłodszym czytelnikom zrozumieć obyczaje mieszkańców różnych krajów i poznać faunę, florę i architekturę niezwykłych miejsc na kuli ziemskiej. Harmonijkowe rozkładówki spowodują, że młody odkrywca będzie mógł ogarnąć wzrokiem jeszcze większe obszary i całościowo spojrzeć na dany kontynent. To doskonała książka dla wszystkich, którzy chcieliby choć w wyobraźni wybrać się w niezapomnianą podróż dookoła świata.

25,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
31
Miejsce na ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce na ziemi
Dostępny
17 szt.

Romantyczna opowieść o miłości w kilku odcieniach... Anna miała plan na życie. Szczęśliwa rodzina, piękny dom. Kiedy los postanawia pokazać jej, że w życiu bywa przewrotnie, dziewczyna decyduje się na wyjazd do Nikołowa. Na miejscu otrzymuje ciekawą pracę, wynajmuje mieszkanie. Poznaje wielu interesujących osób. Od pierwszych chwil towarzyszą jej dwaj mężczyźni – Jan, który wydaje się nią bardzo zainteresowany oraz Marcin. Jednak Anna nosząc w kieszeni płaszcza obrączkę, którą niegdyś podarował jej Wojtek, ma na głowie zupełnie inne sprawy niż flirt. Jej serce wypełnia ogromna tęsknota za Paulinką. Kim jest tajemnicza dziewczynka? Jakie sekrety skrywają Jan i Marcin? I czy Nikołowo stanie się miejscem na ziemi dla Anny? Wstąp na moment do uroczego miasteczka i daj się ponieść tej fascynującej historii.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

1 osoba kupiła
32
Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane marcową mgłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane marcową mgłą
Dostępny
45 szt.

Marzec ’68 w Polsce owiany jest wieloma mitami. Łączy się go błędnie z buntami młodzieży w Paryżu. Zryw polskiej młodzieży miał charakter niepodległościowy, francuskiej – obyczajowy. Za bohaterów walki z socjalizmem uważa się tych, którzy jak Kuroń czy Michnik chcieli go tylko reformować, co w konsekwencji oznaczałoby tylko sprawniejszą sowietyzację. Polski Marzec był kolejnym niepodległościowym zrywem młodzieży, nawiązującym do tradycji powstań a poprzedzającym „Solidarność”. Jako liderów sławi się byłych działaczy ZMP i ZMS, potomków partyjnych aparatczyków – pomijając, że większość uczestników buntu stanowili nawet nie studenci, lecz robotnicy, rzemieślnicy, nawet uczniowie – przeciwko komunizmowi zbuntowali się po prostu młodzi Polacy. Marzec wylansował też wielu „bohaterów mimo woli” – jak choćby reżysera „Dziadów” Kazimierza Dejmka, który w żaden sposób nie zamierzał stworzyć przedstawienia, które byłoby wołaniem o wolność od Sowietów. Marzec był doświadczeniem pokoleniowym młodzieży, często początkiem trudnej drogi niepodległościowej. Uczestnikami Marca byli m.in.: bracia Kaczyńscy, Irena Lasota, Antoni Macierewicz i Tadeusz Stański z Warszawy, Teresa Baranowska z Katowic, Jerzy Szczęsny i Kazimierz Świegocki z Łodzi, Romuald Szeremietiew z Legnicy, Marek Kośmider z Poznania i wielu przyszłych działaczy „Solidarności”, KPN a nawet KOR-u. Działacze ci często się nie znali, Marzec nie miał jednolitego przywództwa a raczej: każdy musiał być swoim przywódcą, każdy musiał sam wybrać swoja drogę.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

33
Świadome żywienie dzieci z poradami dr Ewy Dąbrowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadome żywienie dzieci z poradami dr Ewy Dąbrowskiej
Dostępny
69 szt.

Dobre nawyki biorą się od najmłodszych lat! Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co czwarte dziecko w wieku szkolnym ma problem z nadwagą i otyłością, które są podłożem wielu chorób i zaburzeń, takich jak: miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, insulinooporność. Jak więc przekonać dziecko do jedzenia warzyw? W jaki sposób zachęcić je do picia wody? Co zrobić, żeby bezproblemowo ograniczyć chęć na słodycze? Jak przeciwdziałać nadwadze i otyłości u dzieci? Czy to jest w ogóle możliwe? Tak. I o tym jest ta książka! Świadome żywienie dzieci z poradami dr Ewy Dąbrowskiej to przyjazny poradnik rodzica oparty na skandynawskim modelu zapobiegania otyłości. To zarazem prosty i zgodny z prawami natury system żywienia umożliwiający powrót do zdrowych nawyków, takich jak picie wody, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, a nawet planowanie zakupów czy posiłków. Książka opiera się na doświadczeniach dwóch mam – Beaty Dąbrowskiej, która od lat współpracuje z dr Ewą Dąbrowską, oraz Marty Kołakowskiej, przedszkolanki, która prowadzi zajęcia kulinarne z dziećmi. W książce znajdziesz: • smaczne i zdrowe przepisy na śniadania, lunchboxy, obiady i kolacje, • inspiracje na zastąpienie słodyczy zdrowymi słodkimi przekąskami, • proste pomysły na menu wycieczkowe i przyjęcia urodzinowe, • skuteczne sposoby na zachęcenie dziecka do zdrowego odżywiania, • miejsce na własne przepisy, listę zakupów i komentarze. Wartościowe pożywienie, oparte na dobrych produktach i roślinach, to najlepszy wyraz troski o twoje dziecko. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla rodziców dzieci zdrowych, bez specjalnych wymagań dietetycznych, w wieku wczesnoszkolnym i nastoletnim. Bierze pod uwagę ogólnie przyjęte w Polsce normy żywieniowe dla danej grupy wiekowej.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
34
Road to the Sun. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Road to the Sun. Winyl
Pat Metheny, Warner Music Polska
Dostępny
69 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

36
Udar mózgu u dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udar mózgu u dzieci i młodzieży
Dostępny
152 szt.

W książce przedstawiono nowoczesną diagnostykę i leczenie udaru mózgu u noworodków, dzieci i młodzieży. Ciekawe i staranne opracowanie jest skierowane do lekarzy specjalistów - neurologów, neurologów dziecięcych, pediatrów, psychiatrów i osób specjalizujących się w tych dziedzinach medycyny. Ze względu na interdyscyplinarny charakter książka może zainteresować również neuropsychologów i lekarzy medycyny rodzinnej, lekarzy medycyny ratunkowej i ratowników oraz zespoły medyczne, które w ramach dyżurów mogą się spotkać z ostrym udarem dzieci. U dzieci udary niedokrwienne mózgu występują znacznie rzadziej niż u ludzi dorosłych, lecz ze względu na poważne następstwa, jakimi są zaburzenia ruchowe, napady padaczkowe, obniżenie funkcji intelektualnych oraz zaburzenia neuropsychologiczne, wymagają wnikliwej diagnostyki i natychmiastowego rozpoczęcia leczenia.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

37
Kodeks karny Część ogólna Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny Część ogólna Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Komentarz zawiera obszerne omówienie przepisów części ogólnej kodeksu karnego, uwzględniające zarówno bogate ? w tym zwłaszcza najbardziej aktualne ? orzecznictwo sądowe, jak również analizę stanowisk doktryny. Autorzy nie unikają podejmowania zagadnień kontrowersyjnych, niekiedy ujmowanych w sposób odbiegający od poglądów w piśmiennictwie dominujących. W komentarzu opisano szereg najnowszych zmian dotyczących m.in.: ? konstrukcji czynu ciągłego oraz ciągu przestępstw, ? zasad wymiaru kary, w tym kary łącznej, ? systemu środków zabezpieczających, ? zasad wymiaru środków karnych,

249,00 zł
224,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,90 zł

38
Windykacja. Praktyczny poradnik dla wierzycieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Windykacja. Praktyczny poradnik dla wierzycieli
Dostępny
10 szt.

W publikacji omówiono kluczowe zagadnienia z zakresu metod i sposobów skutecznej windykacji należności. Autorka przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące ograniczania i minimalizowania ryzyka powstawania nieuregulowanych należności oraz wskazuje skuteczne narzędzia egzekwowania zobowiązań dłużników. Praktyczne rady zawarte w publikacji pomogą wierzycielowi skutecznie i zgodnie z prawem negocjować spłatę zadłużenia. Książka zawiera odpowiedzi m.in. na następujące pytania: • dlaczego konsumenci i przedsiębiorcy nie regulują zobowiązań w terminie; • jak minimalizować ryzyko powstania przeterminowanych należności; • jak weryfikować zdolność finansową klientów; • jak skutecznie odzyskiwać nieuregulowane należności od dłużników; • jak negocjować spłatę zadłużenia. Autorka opisuje także nieetyczne praktyki dłużników działających na szkodę wierzycieli oraz podaje wskazówki, jak negocjować spłatę zadłużenia zgodnie z przepisami prawa i zasadami etyki. Dodatkowo porusza zagadnienia dotyczące psychologii dłużnika i filozofii działania wielu podmiotów na rynku. Publikacja powstała na podstawie doświadczeń zawodowych autorki oraz innych przedsiębiorców, których miała okazję poznać w swojej pracy. Zagadnienia teoretyczne zostały poparte licznymi studiami przypadków i przykładami zaczerpniętymi z codziennej praktyki działania wielu podmiotów gospodarczych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

39
Ochrona danych osobowych. Ocena ryzyka i skutków. Metody i praktyczne przykłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona danych osobowych. Ocena ryzyka i skutków. Metody i praktyczne ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Książka omawia wszystkie aspekty oceny ryzyka ujętego w RODO, w tym fazę projektowania, ocenę skutków i przypadek incydentu bezpieczeństwa. W pierwszej części publikacji przedstawiono mechanizm oceny ryzyka i wątpliwości interpretacyjne, które się z nim łączą. Uwzględniono orzecznictwo oraz wytyczne wyrażone w stanowiskach organów nadzorczych (w tym polskiego organu). Kwestie sporne zostały omówione na przykładach przeprowadzonych analiz ryzyka (np. przez administratorów z sektora publicznego), a także wytycznych opublikowanych m.in. przez organy nadzorcze. W drugiej części książki za pomocą praktycznych przykładów przedstawiono różne sposoby oceny ryzyka. W każdym z nich autorzy prowadzą czytelnika krok po kroku przez cały proces analizy ryzyka, m.in. za pomocą list kontrolnych. Autorzy zadbali o to, aby ocena ryzyka mieściła się w kryteriach wynikających z RODO, a jednocześnie była rozliczalna, czyli na przykład, aby można było prześledzić i zrozumieć, dlaczego został zdefiniowany konkretny poziom ryzyka oraz z jakiego powodu przyjęto takie, a nie inne metody jego minimalizacji.

119,00 zł
107,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

40
Audyt. Funkcje. Formuowanie ustaleń. Ryzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audyt. Funkcje. Formuowanie ustaleń. Ryzyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Książka stanowi unikalne kompendium wiedzy nie tylko o organizacji i zarządzaniu audytem, lecz także o jego problemach i sposobach ich rozwiązywania. W zarządzaniu organizacją, niezależnie od struktury własnościowej i jej rozmiarów, audyt odgrywa istotną rolę. Pozwala na zapobieżenie efektowi „śnieżnej kuli”, a zatem narastaniu błędów, które początkowo niewielkie po skumulowaniu wpływają destrukcyjnie na organizację. Publikacja zawiera analizę pogłębionych badań planowania audytu i zarządzania zespołami audytowymi. W badaniach wykorzystano metody i techniki właściwe dla dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości. Prowadzono je w ramach strategii pluralizmu metodologicznego. Autor przedstawia m.in. następujące zagadnienia: • funkcje audytu, • problematykę jego planowania i organizowania, • sposoby formułowania i prezentowania ustaleń audytu, • założenia audytu zarządzania wiedzą i audytu efektywności organizacji oraz poszczególnych funkcji zarządzania organizacją. Podjęto również próbę identyfikacji problemu audytu związanego m.in. z funkcjonowaniem organizacji w nieprzewidywalnym otoczeniu, poprzez obserwację jej działania w warunkach pandemii COVID-19. Na podstawie badań, zgodnie z założeniem autora, zidentyfikowano problemy badawcze wymagające rozwiązania w kolejnych badaniach naukowych. Pośrednim celem badań była systematyzacja aparatu pojęciowego.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

41
Live In Hamburg, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Hamburg, CD
AIREY, DON, Edel
Dostępny
9 szt.

1. Nuclear Attack (Originally by Gary Moore) 2. Pictures of Home (Originally by Deep Purple) 3. Shooting Star 4. I Surrender (Originally by Russ Ballard) 5. Still Got the Blues (Originally by Gary Moore) 6. Desperado (Originally by Colosseum Ii) 7. The Way I Feel Inside 8. Lost Boys 9. Is This Love (Originally by Whitesnake) 1. Child in Time (Originally by Deep Purple) 2. Difficult to Cure (Originally by Rainbow) 3. All Night Long (Originally by Rainbow) 4. Lost in Hollywood (Originally by Rainbow) 5. Hush (Originally by Joe South) 6. Since You've Been Gone (Originally by Russ Ballard) 7. Black Night (Originally by Deep Purple)

68,90 zł
62,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

42
Detroit Stories Limited Edition CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

43
Detroit Stories DIGIPAK, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

44
Through shaded woods, LP, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Through shaded woods, LP, zielony
Lunatic Soul, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Navvie (04:03) 2. The Passage (08:57) 3. Through Shaded Woods (05:51) Strona B 1. Oblivion (05:03) 2. Summoning Dance (09:52) 3. The Fountain (06:04)

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

45
Skrzypek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzypek
Dostępny
3 szt.

Opowieść o prawdziwej miłości, która gotowa jest stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Czasem jedno przypadkowe spotkanie wystarczy, by zmienić całe życie… Kiedy przetną się drogi Scotta, początkującego pisarza, i Eliota, skrzypka, który właśnie postanowił zakończyć swoją karierę, ich losy zostaną ze sobą na zawsze połączone. Przyjaźń i miłość, jakiej doświadczają, wydaje się niezniszczalna. Ale czy w życiu jest coś naprawdę niezniszczalnego? Bohaterowie udadzą się w podróż – w miejsca znane a jeszcze nieodwiedzone, i to odmieni ich spojrzenia na świat, a także pozwoli zrozumieć ludzi wokół nich. Doświadczą namiętności, bezsilności, braterstwa, dumy i tęsknoty, ale przede wszystkim nauczą się żyć mimo łez, krzyków i ciszy. „– Niektórzy, których nazywamy pełnoletnimi, wcale nie są dojrzali – stwierdził Scott. – Jest wielu ludzi płytkich, egoistycznych… – Egoizm jest zły? Mówisz o tym tak pejoratywnie, a wydaje mi się, że to właśnie dzięki niemu jesteśmy ludźmi. Okazujemy emocje, możemy martwić się o innych, ale dopiero kiedy potrafimy pogodzić ze sobą dobro reszty i nasze własne, jesteśmy naprawdę dojrzali. Myślę, że najszczerszy altruizm może być gorszy od egoizmu… Świat nie jest dla ludzi, którzy są po prostu bezinteresowni”.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

46
Wystarczy chcieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystarczy chcieć
Dostępny
1010 szt.

Jak bardzo można zmienić się dla miłości? Wejdźcie do świata pełnego namiętności, intryg, mrocznych pasji, samotności i kłamstw. Patrycja była ekskluzywną escort girl. Bez trudu potrafiła sprawić, że mężczyźni uzależniali się od jej ciała. Była dla nich jak narkotyk, zapewniała im doznania, o których nawet nie marzyli, bo nie wiedzieli, że mogą o nich marzyć. Obsługiwała ich w seksownej weneckiej masce, która zapewniała jej anonimowość. Byli dla niej wyłącznie klientami. Do czasu...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

47
Krótka historia jezuitów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia jezuitów
Dostępny
36 szt.

Zyskali sobie powszechne uznanie. Równocześnie wzbudzali lęk i nienawiść, także wśród katolików. Opowiadane o nich historie przez wieki odzwierciedlały to rozdwojenie: jedne przedstawiały jezuitów jako świętych, inne – jako postaci demoniczne. Oczywiście nie brakowało również wyważonych ocen. Jednak dopiero przed około 20 laty dokonała się zasadnicza zmiana: historycy zaczęli podchodzić do jezuitów bardziej bezstronnie, zadając proste pytanie: Jacy oni byli? Losy zakonu założonego przez Ignacego Loyolę były wyjątkowo burzliwe. W niemal 500-letnich dziejach jezuitów nie brakowało zarówno godnych pozazdroszczenia sukcesów, jak i dramatycznych momentów, na czele z kasatą zakonu w 1773 roku. Historia pokazuje, że potrafili doskonale wychodzić z opresji. Jak im się to udawało? Autor przygląda się jezuitom od momentu powstania zakonu do czasów współczesnych. Pomaga lepiej zrozumieć reguły, którymi kierują się członkowie Towarzystwa Jezusowego. Nie unika kontrowersji, a całość urozmaica mało znanymi anegdotami. John W. O’Malley SJ (ur. 1927) – profesor teologii, wykładowca Uniwersytetu Georgetown, historyk specjalizujący się szczególnie w zagadnieniu odnowy Kościoła katolickiego w okresie kontrreformacji. W wydawnictwie WAM ukazała się m.in. jego książka Pierwsi jezuici (1999, drugie wydanie: 2007), za którą otrzymał nagrodę Nagrodę Jacques'a Barzuna w dziedzinie historii kultury i Nagrodę Philipa Schaffa w dziedzinie historii Kościoła.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

48
Ciemne ścieżki i jasne polany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemne ścieżki i jasne polany
Dostępny
130 szt.

Drugi po "Dłoniach czasu" (WUW 2019) tom esejów Andrzeja Gronczewskiego charakteryzuje osobiste, zaskakująco nowatorskie i nowoczesne spojrzenie na literaturę oraz towarzyszące jej konteksty: sztuki piękne, muzykę, historię, życie społeczne, a także przyrodę, której Autor poświęca wiele miejsca. Andrzej Gronczewski problematyzuje twórczość Jarosława Iwaszkiewicza, którego "Dzienniki" stanowią kluczowy dla "Ciemnych ścieżek?" tekst kultury.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

49
Red Dirt Girl, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Red Dirt Girl, LP
Emmylou Harris, Nonesuch Records
Dostępny
22 szt.

Reedycja nagrodzonego Grammy debiutu Emmylou Harris w Nonesuch. Pierwotnie wydany w 2000 roku, po dwudziestu doczekał się nowej wersji wydanej na półprzezroczystym czerwonym winylu w limitowanej edycji. Lista utworów: 1. The Pearl(Emmylou Harris) 2. Michelangelo(Emmylou Harris) 3. I Don't Want To Talk About It Now(Emmylou Harris / Jill Cunniff / Daryl Johnson) 4. Tragedy(Emmylou Harris / Rodney Crowell) 5. Red Dirt Girl(Emmylou Harris) 6. My Baby Needs A Shepherd(Emmylou Harris) 7. Bang The Drum Slowly(Emmylou Harris / Guy Clark) 8. J'ai Fait Tout(Emmylou Harris / Jill Cunniff) 9. One Big Love(Patty Griffin) 10. Hour Of Gold(Emmylou Harris) 11. My Antonia(Emmylou Harris) 12. Boy From Tupelo(Emmylou Harris)

189,90 zł
50
The Blues Album, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Blues Album, CD
Whitesnake, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: 1. Steal Your Heart Away 2. Good To Be Bad 3. Give Me All Your Love 4. Take Me Back Again 5. Slow An’ Easy 6. Too Many Tears 7. Lay Down Your Love 8. The River Song 9. Whipping Boy Blues 10. If You Want Me 11. A Fool In Love 12. Woman Trouble Blues 13. Looking For Love 14. Crying In The Rain

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

51
The Blues Album, 2 LP, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Blues Album, 2 LP, niebieski
Whitesnake, Warner Music Polska
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. Steal Your Heart Away 2. Good To Be Bad 3. Give Me All Your Love 4. Take Me Back Again Strona B: 1. Slow An’ Easy 2. Too Many Tears 3. Lay Down Your Love LP 2 Strona C: 1. The River Song 2. Whipping Boy Blues 3. If You Want Me 4. A Fool In Love Strona D: 1. Woman Trouble Blues 2. Looking For Love 3. Crying In The Rain

182,90 zł
168,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

52
Don't Stop, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Don't Stop, CD
Dostępny
20 szt.

1.Tilting at the Mill 2.Mortified 3.Temporary Friend 4.I'll Never Get over You CENA Z OSTATNICH 30 dni: 37zł PLN

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

53
Under The Influence Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Under The Influence Deluxe Edition, CD
Dostępny
20 szt.

1. Twenty Wild Horses (Remastered) 2. Under The Influence (Remastered) 3. Round And Round (Remastered) 4. Shine On (Remastered) 5. Little White Lies (Remastered) 6. Keep 'em Coming (Remastered) 7. Little Me And You (Remastered) 8. Making Waves (Remastered) 9. Blessed Are The Meek (Remastered) 10. Roll The Dice (Remastered) 11. Not Fade Away (Remastered) 12. The Way It Goes (Remastered) 13. Sea Cruise (Bonus Track) 14. I Knew The Bride (Bonus Track) 15. Twenty Wild Horses (Live)

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

54
The Third Chimpanzee EP LP BLUE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Third Chimpanzee EP LP BLUE, Winyl
GORE, MARTIN, Mute / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

75,90 zł
Powiadomienie
55
Suka doskonała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suka doskonała
Dostępny
34 szt.

Ciało wynajmę, dyskrecja zapewniona 25-letnia Polka, ukrywająca się pod pseudonimem Jed Vitz, rozpoczyna nowe życie w USA. Ma zamiar zrobić karierę i zdobyć wielkie pieniądze – niekoniecznie w legalny sposób. Kieruje się intuicją, więc bez zastanowienia wykorzystuje propozycję, jaką podsuwa jej los. Przyjmuje rolę ekskluzywnej prostytutki i spełnia fantazje bogatych i wpływowych kobiet. Pewność siebie, instynkt łowcy oraz talent do manipulacji szybko windują ją na sam szczyt. Pewna swojej niezwykłej mocy zatraca się w świecie fantazji. Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent wyzwala w Jed traumę z dzieciństwa, za którą wkrótce ktoś zapłaci życiem. „Na czwartym krześle ode mnie przy barze zasiadła starsza blondyna i spogląda na mnie. Coś za długo patrzy. Nawet niebrzydka. Choć długie, dość lepkie, mam nadzieję od żelu, strąki włosów opadają jej na twarz i ramiona. Wątpię, aby Cyc była w jej typie. Blondyna patrzy w otchłań swojego drinka i odzywa się do barmanki: – To samo dla Angielki. Ach, to o mnie, ale śmieszne. Ale proszę, jaka bystra, wie, że w Anglii pije się herbatę. I wie o Anglii. Większość Amerykanów niestety mało wie… Przekonałam się, poznając rodzinę cioci. – Uprzejmie dziękuję, ale nie mam ochoty na alkohol. – Odwracam głowę i zadzieram ją w górę, gdzie jest włączony telewizor, a publiczność linczuje zaproszonych gości. Jerry Springer. Dla mnie to koniec konwersacji. Namolna blondyna nie daje za wygraną i przyłazi na krzesełko”.

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

56
Gruźlica bydła w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruźlica bydła w Polsce
Dostępny
6 szt.

Gruźlica jako zoonoza i antropozoonoza jest problemem terapeutycznym i społecznym. Choroba ta wpisuje się w koncepcję ?One Health? rozumianą jako wspólny wysiłek wielu dyscyplin działających na szczeblu lokalnym, krajowym i globalnym w celu poprawy stanu zdrowia ludzi i zwierząt. Ta definicja była podstawą do przygotowania publikacji przedstawiającej w sposób holistyczny historię zwalczania gruźlicy bydła w Polsce i osadzenia jej w kontekście historycznym XIX- i XX-wiecznej europejskiej medycyny, mikrobiologii i weterynarii. ?Niniejsza praca nie jest jedynie suchym przytoczeniem faktów historycznych czy wiedzy z zakresu epizootiologii weterynaryjnej, ale przede wszystkim stanowi spójny wywód i opis procesów prowadzących do systemowego rozwiązania problemu. Jej nowatorskie ujęcie tematu może być nie tylko źródłem wiedzy na temat historii walki z tym schorzeniem, ale i swego rodzaju modelowym przykładem działań związanych z osiągnięciem wspólnego celu na drodze współpracy uczonych z różnych dziedzin, instytucji państwowych czy w końcu samego społeczeństwa?. Fragment recenzji wydawniczej

38,00 zł
57
W blasku cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W blasku cieni
Dostępny
5 szt.

Przyszłość jest wielką niewiadomą, którą rozszyfrować może tylko czas… Młode małżeństwo, Blanka i Aleksy, wiodą spokojne życie na przedmieściach Krakowa. Choć oboje są naznaczeni bolesnymi wspomnieniami, miłość sprawia, że wszystkie trudne chwile z przeszłości zaczynają odchodzić w niepamięć. Żadne z nich nie przypuszcza, że jeden służbowy wyjazd Aleksego wkrótce zaważy na wspólnym szczęściu. A kiedy w życie Blanki ponownie wkroczy mężczyzna, który wiele lat temu był w niej do szaleństwa zakochany, ich małżeństwo zostanie wystawione na próbę. Próbę, na jaką nie byli przygotowani. „– Jaka była najpiękniejsza chwila w twoim życiu? – Każda spędzona w twojej obecności – rzekł i rozmarzył się. – Wybierz jedną. – Wodziła palcem po wiotkim ciele mężczyzny. – Nie potrafię. Każda sekunda, minuta, godzina, kiedy jesteś przy mnie. Całe nasze wspólne życie jest najpiękniejszą chwilą – odparł powoli”.

36,99 zł
27,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

58
Prawo własności przemysłowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo własności przemysłowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Stan prawny: 8 stycznia 2021 r. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

19,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

59
Kształt dźwięku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształt dźwięku
Dostępny
9 szt.

Nie wahaj się żyć tak, jak gra melodia twojej duszy. Maria to zbliżająca się do czterdziestki kobieta sukcesu, która wraz z mężem prowadzi modny antykwariat. Ich wspólne życie, na pozór szczęśliwe i spokojne, mąci jednak nieustannie powracająca myśl o braku dziecka. Oboje czują się coraz bardziej sfrustrowani i zniechęceni, a kłótnie i wzajemne pretensje wciąż przybierają na sile. Pewnego wieczora, po kolejnej ostrej wymianie zdań, Maria udaje się na samotny spacer i słyszy muzykę, która prowadzi ją do starego, opuszczonego domu. To właśnie tam poznaje Jakuba, młodszego o trzynaście lat, zagubionego mężczyznę, starającego się w nostalgicznych dźwiękach pianina ukryć rodzinne sekrety… Dokąd doprowadzi ich obojga tragiczna historia sprzed lat?

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

60
Ku twej wieczności #11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku twej wieczności #11
Dostępny
16 szt.

Rozpoczyna się bitwa o Renril. Niesio, Kai, Hairo i Messar mają przeciw sobie całą potęgę kołatników. Działania wroga wydają się nie do poskromienia, a długotrwała walka odbija się nie tylko na kondycji fizycznej obrońców, ale również na ich psychice. Tymczasem przez dotknięte wojną miasto wędruje pewna dziewczynka, niestrudzenie szukając Niesia. Oto opowieść o płaceniu życiem za życie.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

61
Prawdziwe cele ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe cele ludzkości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Książka ta przedstawia wyzwania stojące przed obecną cywilizacją - przewartościowania, jakie zostaną wymuszone przez zapaść gospodarczą i inne wydarzenia – na tle kontekstu historycznego. Jest on czymś nowym, ale przez to dającym zupełnie nowe spojrzenie na obecną transformację. Ukazuje mianowicie obecne przewartościowania jako kontynuację trwającego od tysięcy lat starcia nurtu rozwojowego (związanego ze świadomością) z nurtem cofającym ludzkość (związanym z archaizmami i podświadomością). Takie spojrzenie, oparte na bardzo wielu informacjach ludziom nieznanych, pozwala znacznie lepiej zrozumieć co pozytywne zmiany blokuje i od czego w przeszłości zależało pokonywanie takich blokad. Jest to rozwinięciem książki Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości.

52,00 zł
37,44 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

62
Jak przetrwać zarazy w dawnej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać zarazy w dawnej Polsce
Dostępny
62 szt.

W języku polskim większość określeń związanych z chorobami epidemicznymi występuje w rodzaju żeńskim, na przykład dżuma – nazywana po prostu zarazą albo czarną śmiercią, cholera, hiszpanka czy trzęsawica. Dziś często już nie pamiętamy, że to efekt strachu mężczyzn przed kobietami, które od zarania dziejów były postrzegane jako istoty z pogranicza światów. Jeśli nie boisz się spotkania z Morową Dziewicą, odrażającą Hiszpanką, tajemniczą Cichą albo korowodem upiornych widziadeł podążających w podrygach za wysokim wozem, na którym siedzi rozczochrana Dżuma, zapraszam Cię w nieco makabryczną podróż. Dzięki niej odkryjesz, jakie zarazy siały największe spustoszenie, będziesz umiał rozpoznać ich zwiastuny i objawy, zajrzysz do leprozoriów i szpitali dla zapowietrzonych, przeżyjesz kwarantannę oraz poznasz wiele sposobów, jak poradzić sobie z zarazą. Dowiesz się, do którego patrona najlepiej się modlić w intencji ustania pomoru, jakie poradniki antyepidemiczne czytać, gdzie i u kogo szukać pomocy, jak zabezpieczyć dom przed morowym powietrzem, jakie lekarstwa stosować, jakie amulety nosić oraz co jeść, a czego unikać, żeby w ciele nie tworzyła się zgnilizna przyciągająca chorobotwórcze miazmaty.

54,99 zł
38,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

63
Links - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Links
Dostępny
22 szt.

Kolekcja opowieści łączących cztery pary ?nie do końca kochanków?. Sekiya x Shibata Sekiya, spiker radiowy z problemami komunikacyjnymi, próbuje zdobyć serce niezwykle przyjaznego Shibaty. Trudno mu jednak zrobić użytek ze swego pięknego głosu, kiedy nie potrafi ubrać uczuć w słowa. Yahiko x Akiha x pewien mężczyzna Akiha od pewnego czasu spotyka się z Yahiko, lecz nie traktuje tej relacji zbyt poważnie. Czyżby zależało mu jedynie na seksie? A może w jego życiu wydarzyło się coś, co sprawiło, że postanowił nikogo do siebie nie dopuszczać? Kameda x Ogikawa Poznali się przez bezdomnego kota. Razem piją, jedzą, rozpieszczają zwierzątko? I choć mijają kolejne leniwe dni, przyjemna relacja nie zamienia się w miłość. Aż pewnego dnia? Sado x Nakajou Mimo ciągłych kłótni sprawiają wrażenie dobranej pary. Nakajou z rezygnacją stwierdza, że Sado tak naprawdę nigdy nie będzie należał do niego, lecz z jakiego powodu zostaje przy nim.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

64
s. Leonia Nastał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
s. Leonia Nastał
Dostępny
13 szt.

Poznaj historię życia i duchowość polskiej mistyczki, która przez kilka lat rozmawiała z Jezusem! Siostra Leonia Nastał (1903-1940) należała do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Jako młoda zakonnica miała liczne przeżycia mistyczne ? przez kilka ukazywał się jej i rozmawiał z nią sam Jezus. Za namową spowiednika i za pozwoleniem przełożonej treść tych niezwykłych rozmów siostra Leonia zapisywała w swych pamiętnikach. ?Jeżeli wejdziesz na drogę niemowlęctwa, upodobnisz się najbardziej do Jezusa w hostii ? do niemowlęcia Bożego w żłóbku? ? powiedział jej pewnego dnia Chrystus i właśnie te słowa stały się początkiem jej duchowej drogi, zwanej dziś kontemplacją niemowlęctwa duchowego. Słyszymy często powiedzenie: On wybrał życie trudniejsze ? kapłańskie czy zakonne; ona wybrała trudy życia zakonnego zamiast przyjemności świata. Jest to prawda, ale niepełna. Człowiek często kieruje się emocjami, powierzchownymi wrażeniami. Może się łatwo pomylić, skąd powstaje wiele dramatów, a nieraz i zgorszeń. A Jezus mówi: ?Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem? (J 15,16). S. Leonia Nastał była z pewnością szczególną wybranką Jezusa. I odpowiedziała z takim zapałem i oddaniem, że Jezus wprowadził ją w nieobjawione dotąd tajemnice swego niemowlęctwa. Czytając tę książkę, nie możemy uniknąć pytania: A do czego ja jestem powołany przez Jezusa? Trzeba wielkiego wyciszenia, by usłyszeć Jego głos. Przystąpmy więc w skupieniu do lektury, a w ramówce naszego życia wprowadźmy więcej czasu na refleksję i modlitwę. Leon Stefan Knabit OSB, mnich benedyktyński Dorota Mazur OV (Dziewica Konsekrowana) jest z wykształcenia teologiem, historykiem Kościoła i dziennikarzem, autorką licznych książek, m.in. ?Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort?. Współpracowała m.in. z ?Posłańcem Ducha Świętego?, ?Głosem Karmelu?, ?Egzorcystą?, ?Wzrastaniem?, ?Czasem Serca?, Aleteia.pl i kwartalnikiem ?eSPe?. Posiada licencjat kościelny i absolutorium studiów doktoranckich z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

17,90 zł
12,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

65
Wajnberg, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wajnberg, CD
Kwartet Śląski, CD Accord
Niedostępny
Brak

Na płytę wieńczącą cykl Kwartetów smyczkowych Mieczysława Wajnberga, muzycy Kwartetu Śląskiego wybrali kwartety Pierwszy, Szesnasty i Siedemnasty. I Kwartet smyczkowy, ukończony przez Wajnberga w maju 1937 roku, nie jest podobny do muzyki, która fascynowała ówczesną młodzież kompozytorską w Warszawie. Nie odzywają się w nim ani wyraźne echa stylu Szymanowskiego, ani neoklasycyzm atrakcyjny dla najmłodszego pokolenia. Wydaje się, że Wajnberg tworzył go w świecie, który znał jako pianista i może dlatego na rękopisie czytamy: „zadedykowane Profesorowi Józefowi Turczyńskiemu”? Powstał trzyczęściowy cykl z powolną częścią centralną i quasi-tanecznym finałem, przypominającym tematy z początku utworu.(...) XVI Kwartet smyczkowy powstał w styczniu 1981 roku, a pisany był równolegle z XVI Symfonią. Wajnberg Symfonię poświęcił pamięci matki, Kwartet komponował, myśląc o siostrze. Rozstał się z bliskimi na zawsze we wrześniu 1939 roku. Rodzice i siostra nie zdołali się wtedy ewakuować na czas z Warszawy, a cztery lata później zginęli w obozie w Trawnikach. „Wiele moich utworów związanych jest z wojną” – tłumaczył Wajnberg. „Ale to nie ja wybierałem ten temat. Podyktował mi go los, tragiczny los moich bliskich. Uważam za swój obowiązek moralny pisanie o wojnie, o strasznym losie, jaki zgotował ludziom nasz wiek”. Najbardziej znanym utworem, w którym temat ten wybrzmiewa, stała się opera Pasażerka – dziś Wajnberg kojarzony jest z nią przede wszystkim. (...) Zamysł formalny tego ostatniego już dzieła Wajnberga na obsadę kwartetową przypomina konstrukcję utworu napisanego niegdyś w Warszawie. Z tą jednak różnicą, że XVII Kwartet smyczkowy tworzą nie trzy odrębne części (szybka – wolna – szybka), lecz trzy epizody grane bez przerw, połączone w całość. Muzyka oczywiście jest inna, toteż niezaprzeczalnym walorem repertuaru dobranego na tej płycie jest stworzenie słuchaczowi okazji do usłyszenia zmian, jakie zaszły w języku muzycznym kompozytora przez 50 lat. „Świadomość, że ktoś czeka na twoją muzykę, szalenie mobilizuje” – czytamy w jednym z nielicznych wywiadów, których udzielił Mieczysław Wajnberg. „Pisząc teraz kwartet, mam nadzieję, że trafi on do zespołu Borodinców. Dla kompozytora ma to kolosalne znaczenie! Komponując, nie muszę brać pod uwagę szczególnych predyspozycji muzyków wykonujących często moje utwory. Nie muszę myśleć o tym, że czegoś należałoby unikać, bo może potem nie wyjdzie. Im zawsze i wszystko wychodzi!” – Danuta Gwizdalanka Lista utworów: Mieczysław Wajnberg (1919-1996) XVI Kwartet smyczkowy op. 130 (1981) 1. Allegro 2. Allegro - Andantino 3. Lento 4. Moderato I Kwartet smyczkowy op.2/141 (1937, rew. 1985) 5. Allegro comodo 6. Andante tranquillo 7. Allegro molto XVII Kwartet smyczkowy op. 146 (1986) 8. Allegro - Adagio - Andantino - Adagio - Lento - Allegro

43,90 zł
Powiadomienie
66
Moniuszko, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moniuszko, CD
Niedostępny
Brak

„Bohaterowie nagrania żyli i tworzyli w kraju, który oficjalnie nie istniał, uzależnieni od kaprysów raz mniej, kiedy indziej bardziej surowych cenzorów, przepełnieni marzeniami o karierze w wielkiej, wolnej Europie, a jednocześnie skazani na walkę o podniesienie mizernego poziomu lokalnego życia kulturalnego. Los nie oszczędził także ich spuścizny – w kolejnych historycznych zawieruchach znaczna część ich dorobku uległa zniszczeniu lub daleko idącej fragmentaryzacji. I chociaż nagrywaliśmy niniejszą płytę 75 lat po zakończeniu II wojny światowej – najtragiczniejszej wyrwy w historii kultury polskiej – i ponad 30 lat po obaleniu komunistycznej dyktatury, to skala spustoszeń wciąż jest tak wielka, że nadal nie udało się jeszcze odtworzyć i przywrócić do życia koncertowego znacznej części twórczości nawet tych, których uważamy za największych po Chopinie kompozytorów pierwszej połowy XIX stulecia”. - Jarosław Thiel Lista utworów: Karol Kurpiński (1785–1857) 1. Elegia c-moll Rekonstrukcja brakujących fragmentów partytury – Jarosław Thiel Ignacy Feliks Dobrzyński (1807–1867) II Symfonia c-moll op. 15 „Charakterystyczna 2. Andante sostenuto – Allegro vivace (13'33) 3. Andante grazioso 4. Minuetto alla Mazovienna: Allegro ma non troppo 5. Vivace assai Stanisław Moniuszko (1819–1872) 6. Bajka (Baśń zimowa) – uwertura fantastyczna na wielką orkiestrę

43,90 zł
Powiadomienie
67
Royal Tea, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Royal Tea, CD
Joe Bonamassa, Provogue
Dostępny
21 szt.

1. When One Door Opens 2. Royal Tea 3. Why Does It Take So Long To Say Goodbye 4. Lookout Man 5. High Class Girl 6. A Conversation With Alice 7. I Didn't Think She Would Do It 8. Beyond The Silence 9. Lonely Boy 10. Savannah

62,90 zł
59,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,14 zł

68
XX, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XX, CD
Zibex, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

„XX” to pierwszy legalny i tak długo wyczekiwany krążek zibexa. Produkcją wszystkich utworów zajął się Sergiusz. Płyta porusza temat problemów psychicznych, przemyśleń, zahacza o problemy społeczne i polityczne, ukazuje również chaos w głowie oraz przemyślenia młodego rapera. Zapadające w pamięć wersy, kontrowersyjne linijki - to coś, do czego zibex już zdążył nas przyzwyczaić́. Bijąca charyzma i pazur - to cechy które mocno kształtują postać artysty. Proces tworzenia zajął mu ponad rok. W tym czasie sytuacja w życiu obierała bardzo rożny kierunek, co zaowocowało zróżnicowanym materiałem. Bywa smutno, depresyjnie, po chwili wesoło i imprezowo - idealnie ujęta sinusoida, która towarzyszy mu od lat. Sinusoida, z którą zmuszony był się zaprzyjaźnić i choć po części ją zaakceptować́.

44,90 zł
42,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

69
AR-15, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AR-15, CD
Peja, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Lista utworów: 1. AR-15 (Zawartość kontrowersyjna) 2. Paradoks szympansa 3. Next level feat. M-Dot & DVJ. Rink 4. OMOTIOW 5. Richtown 6. Red Zone 7. Zwiększamy zasięg feat. Kool G Rap

41,90 zł
39,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

70
Kodeks cywilny Kodeks postępowania cywilnego Kodeks rodzinny i opiekuńczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks cywilny Kodeks postępowania cywilnego Kodeks rodzinny i opiekuń...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Stan prawny: 4 stycznia 2021 r. Zbiór uwzględnia zmiany wchodzące w życie: Kodeks cywilny 1.1.2021 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych z dnia 31 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1495) 1.7.2021 r. - Ustawa o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) ? w podwójnym stanie prawnym Prawo o aktach stanu cywilnego 1.7.2021 r. - Ustawa o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) ? w podwójnym stanie prawnym Kodeks postępowania cywilnego 15.10.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw z dnia 14 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1578) 30.10.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2070) 30.11.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 kwietnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 956) 19.1.2021 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa z dnia 10 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 11) ? w podwójnym stanie prawnym 20.2 2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2070) ? w podwójnym stanie prawnym 28.2.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 sierpnia 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1798) ? w podwójnym stanie prawnym 1.3.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1655) ? w podwójnym stanie prawnym 1.3.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 26 stycznia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 398) ? w podwójnym stanie prawnym 1.7.2021 r. - Ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych z dnia 6 grudnia 2018 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 55) ? w podwójnym stanie prawnym 1.7.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 26 stycznia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 398) ? w podwójnym stanie prawnym 30.10.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2070) ? w podwójnym stanie prawnym Ustawa o komornikach sądowych 30.7.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2070) 1.1.2021 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020) 1.7.2021 r. - Ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych z dnia 6 grudnia 2018 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 55) ? w podwójnym stanie prawnym Ustawa o kosztach komorniczych 8.12.2020 r. - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 grudnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2184) sygnatura: P 6/19 1.7.2021 r. - Ustawa o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) ? w podwójnym stanie prawnym

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

71
Kodeks karny Kodeks postępowania karnego Kodeks karny wykonawczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny Kodeks postępowania karnego Kodeks karny wykonawczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

tan prawny: 4 stycznia 2021 r. Zbiór uwzględnia zmiany wchodzące w życie: Kodeks karny 5.12.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 14 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1517) Kodeks postępowania karnego 26.8.2020 r. - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 19 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1458) sygnatura: K 46/15 Kodeks karny wykonawczy 30.07.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2070) 1.1.2021 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 2020) Kodeks wykroczeń 29.11.2020 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 z dnia 28 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2112) 30.11.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 kwietnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 956) 5.12.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 14 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1517) Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia 29.11.2020 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 z dnia 28 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2112) 30.11.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 kwietnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 956) 6.12.2020 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 z dnia 28 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2112) Kodeks karny skarbowy 1.10.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw z dnia 4 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1520) 1.1.2021 r. - Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw z dnia 28 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2122) 1.7.2021 r. - Ustawa o doręczeniach elektronicznych z dnia 18 listopada 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320) ? w podwójnym stanie prawnym Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii 1.9.2020 r. - Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu z dnia 14 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1493) 19.8.2020 r. - Ustawa o zmianie ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach oraz niektórych innych ustaw z dnia 28 maja 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1337) 1.3.20201 r. - Ustawa o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1655) ? w podwójnym stanie prawnym

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

72
Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy towarzyszące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy towarzyszące
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.24

Stan prawny: 8 stycznia 2021 r. Publikacja zawiera: Kodeks postępowania administracyjnego, Prawo o ustroju sądów administracyjnych, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Postępowanie przed sądami administracyjnymi, Przepisy wprowadzające ustawe ? Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę ? Prawo o postepowaniu przed sądami administracyjnymi, Ustawę o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, Ordynację podatkową, Ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, oraz 27 rozporządzeń. Książka adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Wyróżnienie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

73
Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy towarzyszące (wyd.10) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

74
Oblicze zła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicze zła
Dostępny
45 szt.

Brutalna zbrodnia, seria morderstw, obsesja zemsty i niewyjaśniona sprawa Kata. Kiedy Tomasz Sadowski pojawia się w życiu Anny Klimczak, jest już za późno, żeby cokolwiek zmienić. Machina zemsty ruszyła. Młoda pani mecenas stanie się elementem rozgrywki w grze, w której karty rozdaje motywowany żądzą zemsty mężczyzna. On nie ma już nic do stracenia. Ona może stracić wszystko. Mimo to kobieta nie cofnie się. A jej determinacja wzrośnie, gdy okaże się, że zatajono przed nią rodzinną tajemnicę. Kto jest katem, a kto stanie się ofiarą? Czy Anna zdoła ocalić siebie? Czy zło ma zawsze tę samą twarz? Mariusz Leszczyński w najnowszej powieści przedstawia niejedno jego oblicze.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

75
Bajkowe biografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowe biografie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Siedem bogato ilustrowanych opowieści z dzieciństwa wybitnych ludzi. Każda historia pokazuje, jak budzi się ciekawość, rozwijają się zainteresowania, rodzą się pasje. Opowiadania nie przekazują biografii, ale mówią o tym, jak mogłoby być. Jednak szczegóły z dzieciństwa wielkich osobowości nie są nam dzisiaj znane, może więc udało się autorce trafić na ślady prawdy? Do każdej historii dodano krótką notatkę przedstawiającą danego artystę, pisarza, wynalazcę czy odkrywcę. Na młodych czytelników czekają Andersen, Gutenberg, Kopernik, Kolumb, Matiss, Mozart, van Gogh.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

76
POJAZD NA AKU. BMW X6 RED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POJAZD NA AKU. BMW X6 RED
Toyz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

1 710,00 zł
1 539,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 171,00 zł

77
POJAZD NA AKU. BMW X6 WHITE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POJAZD NA AKU. BMW X6 WHITE
Toyz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

1 710,00 zł
1 539,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 171,00 zł

78
POJAZD NA AKU. BMW X6 BLACK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POJAZD NA AKU. BMW X6 BLACK
Toyz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

1 379,00 zł
1 241,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 137,90 zł

79
Jej Wysokość Zosia. Piłka 23 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia. Piłka 23 cm, mix wzorów
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Ta piłka spodoba się dzieciom. Grafika przykuwa wzrok. Średnica: 23.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

14,02 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,03 zł

80
Model kompozytowy BMW M4 GTS 1/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model kompozytowy BMW M4 GTS 1/24
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Skala: 1:24

75,90 zł
68,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,59 zł

81
Model kompozytowy Acura NSX 2017 1/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model kompozytowy Acura NSX 2017 1/24
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Skala: 1:24

84,90 zł
76,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,49 zł

82
Model metalowy Chevrolet Corvette 1970 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model metalowy Chevrolet Corvette 1970
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.21

Chevrolet Corvette 1970 pochodzi z kolekcji firmy Maisto. Model metalowy z elementami plastikowymi.Skala: 1:24

79,90 zł
71,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

83
Model kompozytowy Ford Mighty F-350 Super duty Zółty 1/31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model kompozytowy Ford Mighty F-350 Super duty Zółty 1/31
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Skala: 1:31

79,90 zł
71,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

84
Dziewczęta z pokoju 28 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczęta z pokoju 28
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

`Poruszająca książka, opowiadająca o intelektualnym buncie, o godności człowieka, a także o pięknie i potędze dziecięcej wyobraźni.` `Süddeutsche Zeitung` `Ty wierzysz mnie, ja wierzę tobie. Ty wiesz, co ja wiem. Cokolwiek się zdarzy, ty nie zdradzisz mnie, a ja nie zdradzę ciebie`. Te słowa, brzmiące jak dewiza jakiejś tajnej organizacji, były rotą przysięgi dwunasto-czternastoletnich dziewczynek z Protektoratu Czech i Moraw, które w latach 1941-1944 zostały deportowane do getta w Theresienstadt. Tam, w domu dla dziewcząt L 410, w pokoju 28, zeszły się ich drogi. Mieszkały w ogromnej ciasnocie, trzydzieści dziewcząt na trzydziestu metrach kwadratowych powierzchni. Co jakiś czas, niektóre z nich były selekcjonowane do budzących przerażenie transportów na Wschód. Na ich miejsce przychodziły nowe Hannelore Brener łączy ze sobą portrety osób, prywatne zapiski, urzędowe dokumenty, fakty i wydarzenia, tworząc niezwykły obraz `czasów pogardy`. Hannelore Brenner (ur. 1951) studiowała filozofię, germanistykę i teatroznawstwo. Przez długie lata była współpracownicą amerykańskiego autora, Petera Wydena. Pracowała dla rozgłośni radiowych, w berlińskim radiu była m.in. współautorką programu o Tadeuszu Różewiczu. Poszukiwania materiałów do dokumentacji radiowej o dzieciach z getta Theresienstadt zaowocowały długoletnimi kontaktami z byłymi więźniarkami Theresienstadt i Auschwitz, i kolejnymi projektami na temat Holokaustu: audycjami radiowymi, szkolnym programem edukacyjnym, sztuką teatralną, niniejszą książką oraz wystawą zatytułowaną `Dziewczęta z pokoju 28`. Autorka mieszka w Berlinie.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

85
Temperówka z dwoma otworami Astra Wave (18szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka z dwoma otworami Astra Wave (18szt)
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Temperówka Astra Wave o ergonomicznym kształcie z dwoma różnej wielkości otworami oraz dużą pojemością zbiornika, łatwe otwieranie. Opakowanie zbiorcze zawiera 18 sztuk.

92,30 zł
87,69 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,61 zł

86
Marvel Avengers. Bend and Flex, Thor i Loki, 15 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Marvel Avengers. Bend and Flex, Thor i Loki, 15 cm
Hasbro
Dostępny
1 szt.

Ciesz się niesamowitą zabawą z tymi elastycznymi 15-centymetrowymi figurkami „Marvel Avengers” z serii „Bend and Flex”. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium – podstawki w kształcie rozbłysku utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii Bend and Flex i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. Wysokość figurki: ok. 15.0 cm Wymiary opakowania: 23.0 x 31.0 x 5.0 cm

124,44 zł
98,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 26,13 zł

87
Długopis automatyczny 4 kolory Colours Velour Bc pudełko A 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
119,90 zł
113,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,99 zł

88
HO Zestaw startowy Taurus OBB+Gwg z podstawą pod tory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HO Zestaw startowy Taurus OBB+Gwg z podstawą pod tory
Piko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

Skala: 1:87

717,90 zł
660,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 57,43 zł

89
Puzzle 2000 elementów Raj dla dzikich zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
141,45 zł
113,16 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,29 zł

90
Przetwornica napięcia Inwerter Green Cell PRO 12V na 230V 500W/1000W Czysta sinusoida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetwornica napięcia Inwerter Green Cell PRO 12V na 230V 500W/1000W C...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyKolor: CzarnyMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: INVGC16Producent: Green CellNapięcie wejściowe: 230V ACCzęstotliwość wejściowa: 50HzNapięcie wyjściowe: 12V DCKształt napięcia wyjściowego: Czysta SinusoidaMoc użytkowa (ciągła): 500WMoc chwilowa (impulsowa): 1000W

385,00 zł
Powiadomienie
91
Ładowarka (18V Li-lon) MT7218 do elektronarzędzi Makita BL1815 BL1820 BL1830 BL1830B BL1835 BL1840 BL1850 BL1850B BL1860 BL1860B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ładowarka (18V Li-lon) MT7218 do elektronarzędzi Makita BL1815 BL1820 ...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyWyjście: 7.2V-18VWejście: 100V-260VNapięcie: 18VTyp: Li-lonKolor: CzarnyKod produktu: CHARGPT21Producent: Green CellNatężenie: 6AWymiary: 188 x 155 x 80 mm Kompatybilne urządzenia: Makita DTM51ZMakita DTM51ZKX7Makita DTM51ZX1Makita DTP131Makita DTP141Makita DTP141RMJMakita DTS131Makita DTS141Makita DTW1001Makita DTW251Makita DTW251RFJMakita DTW251RMJMakita DTW251ZMakita DTW253ZMakita DTW281RMEMakita DTW450Makita DTW450RFJMakita DTW450RMJMakita DTW450XZMakita DTW450ZMakita DTW451ZMakita DUB182Makita DUB182ZMakita DUB361ZMakita DUB362Makita DUB362ZMakita DUC122RMEMakita DUC122ZMakita DUC252PM4Makita DUC252ZMakita DUC302ZMakita DUH481Makita DUH483Makita DUH483RMMakita DUH483ZMakita DUH521Makita DUH523Makita DUH523ZMakita DUH651ZMakita DUM166Makita DUM168Makita DUM168SYXMakita DUP361Makita DUP361PM2Makita DUR142LMakita DUR181Makita DUR181SFMakita DUR181ZMakita HS630DZWMakita JR120Makita JR120DMakita JR120DRFMakita JR120DZKMakita JR182DRFMakita JR182DZKMakita JV180DRFMakita MUS154DZMakita PB108Makita PB108DMakita PB108DZMakita PB180DRFXMakita PH04ZMakita PH05R1Makita PJ180DRFMakita PT351DMakita PT351DRFMakita PT351DZKMakita SC162DRFMakita TD140DMakita TD144Makita TD144DMakita TD144DRFXMakita TD144DZMakita TD145Makita TD145DRFXBMakita TD145DRFXLMakita TD145DRFXPMakita TD145DRFXWMakita TD146Makita TD146DRFPMakita TD146DRFXMakita TD146DRFXBMakita TD146DRFXLMakita TD146DRFXWMakita TD146DZMakita TD147DRFXMakita TD147DZMakita TD251DRFXMakita TD251DZMakita TL061DRFMakita TM50DRFMakita TP140DRFXMakita TP141Makita TP141DRFXMakita TP141DZMakita TW251DMakita TW251DRFXMakita TW450DRMakita TW450DRBJS130RFEMakita TW450DRFXMakita UB182DMakita UB182DRFMakita UB182DZMakita UB183DMakita UC122DMakita UC122DRFMakita VC350DMakita VC350DRFMakita VC350DZMakita VR350DMakita VR350DRFXMakita VR350DZMakita VR450DMakita VR450DRFXMakita VR450DZMakita XA001ZMakita XAD01Makita XAD01ZMakita XAD02Makita XAD02ZMakita XAG01ZMakita XAG03MZMakita XAG03ZMakita XAG06MZMakita XAG06ZMakita XBP01ZMakita XBP02ZMakita XDT01Makita XDT01ZMakita XDT04CWMakita XDT04ZMakita XDT08Makita XDT08ZMakita XDT09MMakita XDT09ZMakita XFD01Makita XFD01CWMakita XFD01RWMakita XFD01ZMakita XFD03Makita XFD03ZMakita XFD07MMakita XFD07MBMakita XFD07MZMakita XFD07ZMakita XFD10RMakita XFD10ZMakita XGC01M1CMakita XGC01ZMakita XGC01ZBMakita XLC02ZWMakita XLT01ZMakita XLT02ZMakita XMT03ZMakita XNJ01ZMakita XOB01ZMakita XOC01ZMakita XPH01Makita XPH012Makita XPH01AMakita XPH01CWMakita XPH01ZMakita XPH03MBMakita XWT06ZMakita BMR105Makita CJ101DMakita BBO180Makita BBO180ZMakita BCF201Makita BCF201ZMakita BCF201ZWMakita BCG180RFMakita BCG180ZMakita BCL180Makita BCL180FMakita BCL180WMakita BCL180ZMakita BCL180ZWMakita BCL182Makita BCL182ZMakita BCS550Makita BCS550FMakita BCS550RFEMakita BCS550ZMakita BDA350Makita BDA350FMakita BDA350RFEMakita BDA350ZMakita BDA351Makita BDA351RFEMakita BDA351ZMakita BDF450Makita BDF451Makita BDF451RFEMakita BDF451RFJMakita BDF451SFEMakita BDF451ZMakita BDF452Makita BDF452HWMakita BDF452RFEMakita BDF452RHEMakita BDF452SHEMakita BDF452ZMakita BDF453Makita BDF453RHEMakita BDF453SHEMakita BDF453ZMakita BDF454Makita BDF454FMakita BDF454RFEMakita BDF454ZMakita BDF456Makita BDF456RFEMakita BDF456ZMakita BDF458Makita BDF458RFJMakita BFR550Makita BFR550FMakita BFR550LMakita BFR550RFEMakita BFR550ZMakita BFR550ZXMakita BFR750Makita BFR750FMakita BFR750LMakita BFR750RFEMakita BFR750ZMakita BFS450Makita BFS450FMakita BFS450RFEMakita BFS450ZMakita BFS451RFEMakita BFS451ZMakita BGA402RFEMakita BGA402ZMakita BGA450Makita BGA452Makita BGA452FMakita BGA452RFEMakita BGA452ZMakita BGD800Makita BGD800RFEMakita BGD800RFJMakita BGD800ZMakita BGD801Makita BGD801RFEMakita BGD801ZMakita BHP343RFEMakita BHP450Makita BHP451Makita BHP451RFEMakita BHP451SFEMakita BHP451ZMakita BHP452Makita BHP452HWMakita BHP452RFEMakita BHP452SHEMakita BHP452ZMakita BHP453Makita BHP453RFEMakita BHP453RHEMakita BHP453RHEXMakita BHP453SHEMakita BHP453ZMakita BHP454Makita BHP454FMakita BHP454RFEMakita BHP454ZMakita BHP456RFEMakita BHP456RFE3Makita BHP456RFWXMakita BHP456ZMakita BHP458Makita BHR202Makita BHR202FMakita BHR202RFEMakita BHR202RFE3Makita BHR202RFWXMakita BHR202ZMakita BHR240Makita BHR240ZMakita BHR241Makita BHR241FMakita BHR241RFEMakita BHR241ZMakita BHR242RFEMakita BHR242RFEVMakita BHR242ZMakita BHR243RFEMakita BHR243RFEVMakita BHR243RFJMakita BHR243ZMakita BHR262RB4Makita BHR262TRB4Makita BHS630Makita BHS630RFEMakita BHS630RFJMakita BHS630ZMakita BJN160ZMakita BJN161Makita BJN161RFEMakita BJN161RFJMakita BJN161ZMakita BJR181Makita BJR181FMakita BJR181RFMakita BJR181RFEMakita BJR181XMakita BJR181X1Makita BJR181ZMakita BJR182Makita BJR182FMakita BJR182XMakita BJR182ZMakita BJS101RFEMakita BJS130Makita BJS130FMakita BJS130RFEMakita BJS130ZMakita BJS161Makita BJS161FMakita BJS161RFEMakita BJS161RFJMakita BJS161ZMakita BJV180Makita BJV180FMakita BJV180RFMakita BJV180RFEMakita BJV180RFJMakita BJV180ZMakita BKP180Makita BKP180RFMakita BKP180RFEMakita BKP180RFJMakita BKP180ZMakita BL1815Makita BLS713RFEMakita BML184Makita BML185Makita BML185WMakita BML186Makita BML800Makita BML801Makita BML802Makita BMR050Makita BMR100WMakita BMR104Makita BO180Makita BO180DMakita BO180DRFMakita BO180DZMakita BPB180Makita BPB180FMakita BPB180ZMakita BPB180ZKMakita BPJ140Makita BPJ140ZMakita BPJ180Makita BPJ180RFEMakita BPJ180RFJMakita BPJ180ZMakita BPT351Makita BPT351RFEMakita BPT351ZMakita BSS501Makita BSS501FMakita BSS501RFEMakita BSS501ZMakita BSS610Makita BSS610FMakita BSS610RFMakita BSS610RFEMakita BSS610SFEMakita BSS610X2Makita BSS610ZMakita BSS611Makita BSS611FMakita BSS611XMakita BSS611ZMakita BST221Makita BST221FMakita BST221RFEMakita BST221RFJMakita BST221XMakita BST221ZMakita BTD129Makita BTD129RFEMakita BTD129SHEMakita BTD129ZMakita BTD140Makita BTD140RFEMakita BTD140SFEMakita BTD140ZMakita BTD141Makita BTD141ZMakita BTD142Makita BTD142HWMakita BTD142RHEMakita BTD142SHEMakita BTD142ZMakita BTD144Makita BTD144RFEMakita BTD144ZMakita BTD145RFEMakita BTD145ZMakita BTD146DMakita BTD146RFEMakita BTD146SHEMakita BTD146ZMakita BTD147Makita BTDW251ZMakita BTL061Makita BTL061FMakita BTL061RF1JMakita BTL061RFEMakita BTL061ZMakita BTL063Makita BTL063FMakita BTL063ZMakita BTM50Makita BTM50RFEMakita BTM50RFJX1Makita BTM50ZMakita BTM50ZX5Makita BTP140Makita BTP140FMakita BTP140RFEMakita BTP140ZMakita BTP141Makita BTP141RFX2Makita BTP141ZMakita BTW251Makita BTW251FMakita BTW251FX1Makita BTW251RFEMakita BTW251RFJMakita BTW251WMakita BTW251XMakita BTW251ZMakita BTW251ZX1Makita BTW253Makita BTW253FMakita BTW253RFEMakita BTW253ZMakita BTW450Makita BTW450FMakita BTW450FX1Makita BTW450RFEMakita BTW450XMakita BTW450ZMakita BTW450ZXMakita BTW450ZX1Makita BTW451Makita BUB182Makita BUB182FMakita BUB182ZMakita BUB183ZMakita BUC122RFEMakita BUH483RFMakita BUH483ZMakita BUR181SHMakita BUR181ZMakita BUR182URFMakita BUR182UZMakita BVC340ZMakita BVC350ZMakita BVF154RFMakita BVR350Makita BVR350FMakita BVR350ZMakita BVR450Makita BVR450FMakita BVR450RFEMakita BVR450ZMakita BVR850Makita BVR850FMakita BVR850RFEMakita BVR850ZMakita CF201DZMakita CF201DZWMakita CJ100DMakita CL180FDMakita CL180FDRFWMakita CL180FDZWMakita CL182FDMakita CL182FDRFWMakita D145DRFXMakita DA350DRFMakita DBN500Makita DBN500RFEMakita DBN500ZMakita DBN500ZKMakita DBO180Makita DBO180RMJMakita DBO180ZMakita DC18RAMakita DC18RCMakita DC18SDMakita DCF300ZMakita DCG180RFMakita DCG180RFEBMakita DCG180RMMakita DCG180RMXMakita DCG180RYMakita DCG180ZMakita DCG180ZBMakita DCG180ZXMakita DCJ200Makita DCJ201Makita DCL180ZMakita DCL182ZMakita DCL182ZBMakita DCL500Makita DCL500ZMakita DCM500ZMakita DCS550Makita DCS550RMJMakita DCS551RMJMakita DDA350Makita DDF451Makita DDF451RFJMakita DDF451RMJMakita DDF453RMEMakita DDF453RYJMakita DDF453SFE3Makita DDF454Makita DDF456Makita DDF456RF3JMakita DDF456RFJMakita DDF456RM3JX1Makita DDF456RMEMakita DDF456RMJMakita DDF456SP1FMakita DDF458Makita DDF458RF3JMakita DDF458RFJMakita DDF458RM3JMakita DDF458RMEMakita DDF458ZMakita DDF459Makita DDF459RF3JMakita DDF459RFJMakita DDF459RM3JMakita DDF459RMEMakita DDF459RMJMakita DDF459ZMakita DDF480Makita DDF480RMEMakita DDF480ZMakita DDF481Makita DDF481RMEMakita DDF481ZMakita DDF482RM3JMakita DDF482ZMakita DEADML805Makita DF454Makita DF454DMakita DF454DRFXMakita DF454DZMakita DF458DRFXMakita DF458DZMakita DFR550Makita DFR550RFEMakita DFR550RMJMakita DFR550ZMakita DFR750Makita DFS45Makita DFS450Makita DFS450ZMakita DFS451RFEMakita DFS451RMJMakita DFS451ZMakita DFS452Makita DFS452RFEMakita DFS452RMJMakita DFS452ZMakita DGA404Makita DGA405Makita DGA408Makita DGA452Makita DGA452RMJMakita DGA452ZMakita DGA454Makita DGA454ZMakita DGA455Makita DGA458Makita DGA504Makita DGA504RFJMakita DGA504ZMakita DGA504ZJMakita DGA505Makita DGA505RMJMakita DGA508Makita DGD800Makita DGD800RFEMakita DGD800RFJMakita DGD800RMJMakita DGD800ZMakita DHP446Makita DHP451Makita DHP453RFEMakita DHP453RFX2Makita DHP453RMEMakita DHP456Makita DHP456RMJMakita DHP458Makita DHP458RF3JMakita DHP458RFE3Makita DHP458RMEMakita DHP458RMJMakita DHP459RF3JMakita DHP459RM3JMakita DHP459RMJMakita DHP459ZMakita DHP480RMEMakita DHP480ZMakita DHP481RMJMakita DHP481RTEMakita DHP482RMJMakita DHP482ZMakita DHR165Makita DHR165RMEMakita DHR165RMJMakita DHR165RTJMakita DHR202RFJMakita DHR202RMEMakita DHR202RMJMakita DHR202ZMakita DHR241RFEMakita DHR241RMJMakita DHR241ZMakita DHR242RMEVMakita DHR243RFJMakita DHR243RMJMakita DHR243ZMakita DHR263ZMakita DHR264PM4JMakita DHR264ZMakita DHR264ZJMakita DHS630RFJMakita DHS630ZMakita DHS680Makita DHS680RMJMakita DHS680ZMakita DHS710PM4JMakita DJN161Makita DJN161RFJMakita DJN161RMJMakita DJN161ZMakita DJR181Makita DJR181RMEMakita DJR181ZMakita DJR182ZMakita DJR183Makita DJR183RMEMakita DJR183ZMakita DJR186RTEMakita DJR186ZMakita DJR187RTEMakita DJS101Makita DJS130RFEMakita DJS130ZMakita DJS161Makita DJS161RFJMakita DJS161ZMakita DJV180Makita DJV180RMJMakita DJV180ZMakita DJV181Makita DJV181RFJMakita DJV181RMJMakita DJV181ZMakita DJV182Makita DJV182RFJMakita DJV182RMJMakita DJV182ZMakita DK1882Makita DKP180Makita DKP180ZMakita DLS713ZMakita DLS714ZMakita DLX2000MSPMakita DLX2006Makita DLX2006MMakita DLX2015JXMakita DLX2015MJXMakita DLX2040SPAMakita DLX2101PMJMakita DLX2127MJ6Makita DLX3007MMakita DLX4017Makita DML146Makita DML186Makita DML802Makita DML805Makita DMR104Makita DMR105Makita DMR106Makita DMR107Makita DPB180ZMakita DPB181RFEMakita DPB181RMEMakita DPB181ZMakita DPJ180Makita DPJ180ZMakita DPT350Makita DPT351Makita DSC191RFMakita DSS501Makita DSS501ZMakita DSS610RMJMakita DSS610ZMakita DST221Makita DST221RFJMakita DST221ZMakita DTD129RFJMakita DTD129RMEMakita DTD129SYEMakita DTD129ZMakita DTD134RFJMakita DTD137RFJMakita DTD137ZMakita DTD145RFEMakita DTD146Makita DTD146RF3JMakita DTD146RFJMakita DTD146SYEMakita DTD146ZMakita DTD146ZX1Makita DTD147RFJMakita DTD147ZMakita DTD148Makita DTD148RFJMakita DTD148RMEMakita DTD148RMJMakita DTD148ZMakita DTD152RMJMakita DTD152SYEMakita DTD152ZMakita DTL061Makita DTL061RF1JMakita DTL061RM1JMakita DTL063ZMakita DTM40Makita DTM50Makita DTM50RFJX1Makita DTM50ZMakita DTM50ZX1Makita DTM51RFEX1Makita DTM51RMJX1Makita DTM51RMJX3Makita DUR182LMakita DUR182LRFMakita DUR182LZMakita DUR182URFMakita DUR182UZMakita DUR183LMakita DUR361UMakita DUR362LMakita DUR362LZMakita DUR364LMakita DUR364LZMakita DUR365UMakita DUR365URM2Makita DUR365UZMakita DVC260ZMakita DVC350ZMakita DVC860LMakita DVC861LMakita DVR350RMEMakita DVR350ZMakita DVR450Makita DVR450RFEMakita DVR450RMEMakita DVR850RFEMakita DVR850ZMakita FD01WMakita FD01ZWMakita FD02WMakita FD02ZWMakita FD05R1Makita FD05ZMakita FD06R1Makita FD06ZMakita FD07R1Makita FXBDF452RFEMakita GA402DRFMakita GA402DZMakita GD800DRFMakita GD800DZMakita HP451RFEMakita HP454Makita HP454DMakita HP454DRFXMakita HP454DZMakita HP458DRFXMakita HP458DZMakita HR202Makita HR202DMakita HR202DRFXMakita HR202DZKMakita HR242DRFXMakita HR242DRFXVMakita HRH01Makita HRH01ZX2Makita HS630DRFXMakita HS630DRFXWMakita HS630DZMakita KP180DRFMakita KP180DZMakita LXCU01Makita LXCU01ZMakita LXCV02ZMakita LXCV02Z1Makita LXDGMakita LXDG01Makita LXDG01ZMakita LXDG01Z1Makita LXDT01Makita LXDT01ZMakita LXDT01Z1Makita LXDT04ZMakita LXDT04Z1Makita LXDT06ZMakita LXDT08ZMakita LXFD01Makita LXFD01CWMakita LXFD01ZMakita LXFD03Makita LXHU02ZMakita LXJP02Makita LXJP02ZMakita LXLC01Makita LXLC01ZMakita LXLC01Z1Makita LXLM01WMakita LXLM03Makita LXLM04Makita LXMU02ZMakita LXNJ01Makita LXPH01Makita LXPH01C1Makita LXPH01CWMakita LXPH01ZMakita LXPH03Makita LXPH03ZMakita LXPH05Makita LXPH05ZMakita LXPK01Makita LXPK01ZMakita LXPK01Z1Makita LXRH011Makita LXRH01ZMakita LXRH01ZVXMakita LXRU02Makita LXSF01Makita LXSF01Z1Makita LXSL01Makita LXSL01ZMakita LXSL01Z1Makita LXT315Makita LXTP01Makita LXTP01ZMakita LXTP01Z1Makita LXWT01Makita LXWT01ZMakita ML184Makita ML185Makita ML800Makita ML801Makita MR050Makita MR100Makita MR100WMakita MUH263DRFMakita MUH263DZMakita MUH400Makita MUH401DRFMakita MUH401DZMakita MUH461DRFMakita MUH461DZMakita MUM168DRFMakita MUM168DZMakita MUR181DRFMakita MUR181DZMakita MUS104DSHMakita MUS104DZMakita MUS154DSHMakita PB108DRFXMakita PH04R1Makita XPH03MMakita XPH03ZMakita XPH06Makita XPH06ZMakita XPH07MBMakita XPH07TMakita XPH07TBMakita XPH07ZMakita XPH10RMakita XPH10ZMakita XRF01ZMakita XRH011XMakita XRH01ZMakita XRH01ZVXMakita XRH03Makita XRH03ZMakita XRH04ZMakita XRH04ZZMakita XRH05ZMakita XRJ01ZMakita XRJ03ZMakita XRM02WMakita XRM03BMakita XRM04BMakita XRU04ZMakita XRV01Makita XRV01ZMakita XRV02Makita XRV02ZMakita XSC01ZMakita XSF01ZMakita XSF03MMakita XSF03ZMakita XSH01ZMakita XSH03MZMakita XSH03ZMakita XSJ01ZMakita XSS01ZMakita XSS02ZMakita XSS03ZMakita XST01MMakita XST01ZMakita XTS01ZMakita XVJ02ZMakita XVJ03ZMakita XWT01ZMakita XWT02MMakita XWT02ZMakita XWT04ZMakita XWT05Makita XWT05ZMakita BJS101ZJMakita DBN500RTJMakita DBN500Y1JMakita DCG180RYEXMakita DCL501ZMakita DCO180Y1JMakita DCS551RTJMakita DCS551Y1JMakita DDA350RTJMakita DDA350Y1JMakita DDA351RTJMakita DDA351Y1JMakita DDF451RTJMakita DDF451Y1JMakita DDF459RTJMakita DDF459Y1JMakita DDF481RTJMakita DDF481Y1JMakita DDF482RFEBMakita DDF483RTJMakita DDF483Y1JMakita DDF483ZMakita DDF484RTJMakita DDF484Y1JMakita DDF484ZMakita DFR550RTJMakita DFR550Y1JMakita DFR750RMEMakita DFR750RTEMakita DFR750ZMakita DFS250Y1JMakita DFS251Y1JMakita DFS450RTJMakita DFS450Y1JMakita DFS452RTJMakita DFS452Y1JMakita DGA504RTJMakita DGA504RTJ2Makita DGA504Y1JMakita DGA505Y1JMakita DGA506RTJMakita DGA506Y1JMakita DGA506ZMakita DGA508RTJMakita DGA508Y1JMakita DGA900ZKX2Makita DGD800RTJMakita DGD800Y1JMakita DHP451RTJMakita DHP451Y1JMakita DHP453RYLJMakita DHP459RTJMakita DHP459Y1JMakita DHP481RTJMakita DHP481Y1JMakita DHP484RTJMakita DHP484Y1JMakita DHR171RAJMakita DHR171ZMakita DHR243RTJMakita DHR243RTJVMakita DHR243Y1JMakita DHS630RTJMakita DHS630Y1JMakita DHS680RTJMakita DHS680Y1JMakita DHS710ZJMakita DJN161RTJMakita DJN161Y1JMakita DJR183RT1JMakita DJR183Y1JMakita DJR186RTMakita DJR186ZKMakita DJR187RTMakita DJR187ZKMakita DJR188ZMakita DJR360ZKMakita DJS101RTJMakita DJS101Y1JMakita DJS161RMJMakita DJS161RTJMakita DJS161Y1JMakita DJV181RM1JMakita DJV181RT1JMakita DJV181Y1JMakita DJV182Y1JMakita DLM380ZMakita DLM431ZMakita DLS111ZUMakita DLS600ZMakita DLS713RTEMakita DLX2020YMakita DPB181RTEMakita DPJ180RTJMakita DPJ180Y1JMakita DPT351RMJMakita DPT351RTJMakita DPT353Y1JMakita DRC200ZMakita DRT50ZJX2Makita DSP600ZJMakita DSP601ZJUMakita DSS501RTJMakita DSS501Y1JMakita DST221RTJMakita DST221Y1JMakita DTD129Y1JMakita DTD148RTJMakita DTD152RTJMakita DTD152Y1JMakita DTD153RTJMakita DTD153Y1JMakita DTD153ZMakita DTD154RTJMakita DTD154Y1JMakita DTD155Y1JMakita DTL061RT1JMakita DTL061Y1JMakita DTP141Y1JMakita DTS141RMJMakita DTS141RTJMakita DTS141Y1JMakita DTW1001RTJMakita DTW1001Y1JMakita DTW1001ZMakita DTW1002Y1JMakita DTW1002ZMakita DTW285RTJMakita DTW285Y1JMakita DTW285ZMakita DTW450RTJMakita DTW450Y1JMakita DUB183ZMakita DUC122RTEMakita DUC353ZMakita DUH551ZMakita DUM604ZXMakita DUP361ZMakita DUR361UZMakita DUX60ZMakita DVP180RTMakita DVR450RTEMakita DVR450ZMakita L182FDMakita PT354DSMJMakita PT354DY1JMakita W251DRFXMakita W450DRMakita XDT06ZMakita FD07Makita PH05Makita BDA340Makita BDA340ZMakita BJV140ZMakita BTD130FMakita BTD130FSFEWMakita BTD130FZMakita BTD132Makita BTD132ZMakita BTD146Makita BTS130Makita BTW250Makita BTW250ZMakita LXDT03Makita LXDT03ZMakita BDF452HMakita BDF453HMakita BDF459Makita BFS450H2Makita BHP452HMakita BHP452H2Makita BHP453HMakita BHP454SMakita BTD141H2Makita BTD141HWMakita BTD142HMakita BTP140X2Makita BUB180FMakita DDF480RFEMakita DHP480RFEMakita DHP480SYEMakita LXDT04Makita LXDT04C1Makita LXDT06Makita LXDT08Makita LXDT08C1Makita LXFD03XMakita LXFD03ZMakita LXFD03Z1Makita LXFD03ZXMakita LXFD03ZX1Makita LXFD05Makita LXFD05ZMakita LXGC01Makita LXGC011Makita LXGC01ZMakita LXLM01Makita LXMT025Makita LXMT02ZMakita LXNJ01ZMakita LXOB01Makita LXOB01ZMakita LXPH031Makita LXPH03XMakita LXPH03Z1Makita LXPH03ZXMakita LXPH03ZX1Makita LXPH05C1Makita LXRH01Makita LXRH02ZMakita LXRU02ZMakita LXSF01ZMakita XAG01Makita XBP01Makita XBP02Makita XDG01Makita XDG01ZMakita XDT04Makita XDT04AMakita XDT04RWMakita XFD07Makita XGC011Makita XGC011BMakita XMT035Makita XNJ01Makita XOB01Makita XPH01RWMakita XPH07MMakita XPK01Makita XPT03Makita XPT03ZMakita XRF01Makita XRF02Makita XRF02ZMakita XRH01Makita XRH011TXMakita XRH01TMakita XRH04Makita XRJ02Makita XRJ02ZMakita XRV01TMakita XRV02TMakita XSC01Makita XSC01MBMakita XSH01XMakita XSJ01Makita XSS01Makita XSS01TMakita XTS01Makita XWT01Makita XWT01TMakita XWT06Makita 194204Makita 194205Makita 194230Makita 194288Makita 194309Makita 194428Makita 194513Makita 194604Makita 195323Makita 195324Makita 196401Makita BL1815BMakita BL1815NMakita BL1820Makita BL1820BMakita BL1830Makita BL1830BMakita BL1835Makita BL1840Makita BL1840BMakita BL1850Makita BL1850BMakita BL1860Makita BL1860BMakita LXT400 Kompatybilne modele: DC18RADC18RCDC18SEdc18sd194533-6195584-2196933-6198720-9DC18RDDC18RE194621-9188227-3196426-3DC18SF

161,00 zł
Powiadomienie
92
1095 PRZYTULANKA ZOE DOLL MY BEST FRIEND - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1095 PRZYTULANKA ZOE DOLL MY BEST FRIEND
baby ono
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

ZOE lubi być wcentrum zainteresowania. Gotowa do zabawy ipogaduszek, cieszy się ztowarzystwa, choć jednocześnie lubi własne ścieżki. Wspólnie zMaleństwem pozna sekrety otaczającego świata iwysłucha mądrych opowieści. To najlepsza przyjaciółkaNA ZAWSZE! Zoe to miękka maskotka, której ubranko oróżnych fakturach iciekawa fryzura rozwijają umiejętności poznawcze małego Dziecka. WŁAŚCIWOŚCI: rozwija umiejętności poznawcze poprzez szereg stymulujących kształtów ifaktur rozwija wyobraźnię dziecka daje poczucie bezpieczeństwa funkcja pierwszej Przytulanki DANE TECHNICZNE: Materiał: 100% poliester Wymiary: szer. 14 cm x wys. 32 cm x gł. 6 cm Waga: 0,08 kg

56,60 zł
53,77 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,83 zł

93
EquisELE XL 2. Język hiszpański. Liceum i technikum. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EquisELE XL 2. Język hiszpański. Liceum i technikum. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
127 szt.

Twój zeszyt ćwiczeń w rozmiarze XL! • Ponad 40 zadań w rozdziale to 188 ćwiczeń w całym tomie! Pomogą Ci one utrwalić wszystkie proponowane w podręczniku zagadnienia gramatyczne i leksykalne. • Rozwiązywanie ćwiczeń nie musi być nudne! Zobacz, jakie gry językowe i zagadki przygotowaliśmy, by nauka była jeszcze ciekawsza i przyjemna. • Niektóre zadania zawierają ukryte hasła. Akceptujesz wyzwanie by je odkryć i otrzymać nagrodę? • Wolisz tradycyjne ćwiczenia? O nich również pamiętaliśmy, tak by nasz zeszyt mógł posłużyć każdemu. • Interesuje Cię kultura hiszpańskojęzyczna? W sekcji Hecho en... znajdziesz jej jeszcze więcej. • Strategie maturalne to strona, na której umieściliśmy przydatne wskazówki wraz z rozwiązanymi krok po kroku zadaniami egzaminacyjnymi. Pomogą Ci one rozwijać samodzielność w nauce języka i lepiej przygotować się do matury. • Chcesz sam sprawdzić, czego się nauczyłeś/-aś? Pod koniec każdego rozdziału zamieszczamy dwie formy autoewaluacji: łatwiejszą (A) i trudniejszą (B). Pomogą Ci ocenić Twoje aktualne umiejętności.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

94
BABY 01070 Zawieszka do smoczka Szyszka - bawełna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
Powiadomienie
95
BABY 01071 Zawieszka do smoczka Róża - bawełna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BABY 01071 Zawieszka do smoczka Róża - bawełna
BABY IN WORLD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

27,40 zł
Powiadomienie
96
Na gorącym uczynku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na gorącym uczynku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

Spektakularny sukces powieści uczynił z Cobena megagwiazdę współczesnego thrillera. Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki pojawiające się niemal na każdej stronie, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy jego pisarskiego stylu. Siedemnastoletnia Haley McWaid jest doskonałą uczennicą i chlubą swoich rodziców. Pewnego dnia nie powraca do domu. Po trzech miesiącach bezskutecznych poszukiwań jej najbliżsi są przygotowani na najgorsze. Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, wpada w pułapkę zastawioną przez reporterkę Wendy Tynes, realizującą program telewizyjny "Przyłapani na gorącym uczynku", służący demaskowaniu przestępców seksualnych. Za próbę seksu z nastolatką staje przed sądem. Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd uniewinnia mężczyznę. Swoje niezadowolenie z wyroku szczególnie ostro demonstruje były szeryf federalny, Ed Grayson. Od jawnej wrogości przechodzi do czynów, proponując reporterce, by pomogła mu dokonać samosądu na rzekomym pedofilu. Wendy odmawia, lecz Mercer i tak musi zginąć. Czy zabił go Grayson? Czy Dan maczał palce w zaginięciu Haley McWaid? Dlaczego w jego telefonie komórkowym było zdjęcie zaginionej dziewczyny? Wendy stopniowo zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą gigantycznej manipulacji... Zaginięcie nastolatki uruchamia spiralę zbrodni...

36,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,20 zł

97
Magia stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Magia stylu. Cały sekret kryje się w tych słowach. Wiele kobiet poświęca swemu wizerunkowi serce i duszę, starannie wybierając makijaż, fryzurę i kolor włosów, szukając bezustannie tej jedynej, wyjątkowej sukni i kolekcjonując tony dodatków. Większość osiąga w ten sposób pewien poziom elegancji, niewiele natomiast jest w stanie stworzyć własny styl, który sięga poza modę i wykracza poza stereotypy. Dziesięć kobiet opisanych w tym niezwykłym albumie pozostawiło po sobie dziedzictwo, które przetrwało upływ czasu i zmiany mody. Każda z nich funkcjonuje w zbiorowej pamięci jako pamięć unikatowa, wyjątkowa i absolutnie niedościgniona.

59,00 zł
46,61 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

98
Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loty ku zwycięstwu. Polscy myśliwcy 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Wacław Król – as myśliwski, dowódca dywizjonu 302 i pilot Cyrku Skalskiego, pod koniec wojny objął dowództwo III Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Nigdy nie publikowany, a odnaleziony po latach, tom znanego autora książek o tematyce lotniczej: • podsumowanie dokonań polskich myśliwców na wszystkich teatrach wojennych II wojny światowej; • opisy walk w wojnie obronnej 1939 roku, • walki pod niebem Francji w roku 1940, • Bitwa o Wielką Brytanię i służba polskich lotników pod rozkazami RAF-u, • dokonania polskich pilotów myśliwskich służących w amerykańskich siłach lotniczych, • opisy walk pułku Lotniczego Warszawa działającego pod komendą sowiecką. Loty „na wymiatanie”, pojedynki powietrzne, radość zwycięstw i gorycz niepowodzeń... W relacjach Króla znajdziemy również opis życia codziennego asów przestworzy i ich męskie przyjaźnie. Barwne opowieści napisane na podstawie dzienników prowadzonych przez pilotów w czasie działań wojennych, oraz informacje zebrane z publikacji i dokumentów dostępnych asowi myśliwskiemu. Wnikliwe obserwacje, skrzące dowcipem komentarze i adrenalina pilota myśliwskiego, ocierającego się co dzień o śmierć.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

99
Duchy minionych lat. Tom 1. Wiosenne przebudzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy minionych lat. Tom 1. Wiosenne przebudzenie
Dostępny
13 szt.

Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi „Prawda zapisana w popiołach”. W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. W dorosłość wkraczają dzieci Błażeja, Szymka i Kuby. Dla nich wojna jest daleką przeszłością, jednak czy na pewno wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

100
IMPACT A2 Workbook +Workbook AudioCD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IMPACT A2 Workbook +Workbook AudioCD
Dostępny
3 szt.

Impact pomaga młodzieży zrozumieć siebie, innych ludzi i otaczający świat. Nauka języka jest wspomagana przez wyrażanie własnych poglądów, zachęca do aktywnego działania w obszarach społecznych i kulturowych, uczy sztuki dokonywania wyboru, kształtuje pożądane postawy i wartości. Impact pozwala młodym ludziom odkryć, kim są i kim chcieliby być. 5 poziomów, autentyczne filmy NatGeo.

69,00 zł
Wróć do góry