hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 4 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Torebka prezentowa Keep Calm, duża (PAW), na drugim To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy (Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod). Kolejny produkt to Pod ziemią, pod wodą (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński) oraz Blok A4/60k w kropki, szary (Narcissus).
1
Torebka prezentowa Keep Calm, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Torebka prezentowa Keep Calm, duża
PAW
Dostępny
77 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok. Wymiary: 26.5 x 33.5 x 13.0 cm

4,99 zł
70 osób kupiło
2
To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokszta...
Dostępny
2574 szt.

Numer dopuszczenia: 994/2/2020 Podręcznik do szkoły średniej: • ułatwia zrozumienie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku działu „To było w szkole podstawowej!” oraz metodzie na zapamiętanie pojęć lub opanowanie umiejętności „Jest na to sposób!”, • rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, opisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem, • kształci umiejętności obliczeniowe i stosowanie poprawnej nomenklatury związków organicznych dzięki przykładom z „Planem rozwiązywania” tłumaczącym krok po kroku sposoby rozwiązania zadań, • umożliwia zrozumienie złożonych procesów dzięki infografikom „Krok po kroku”, • ułatwia powtórzenie materiału do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom” w formie pytań i odpowiedzi i przekrojowym zadaniom do działów „Sprawdź, czy potrafisz”, • zapewnia systematyczne ćwiczenie kluczowych umiejętności – dołączony„Zbiór zadań” zawiera ponad 200 zadań do wszystkich działów z chemii organicznej, uporządkowanych zgodnie z zasadą stopniowania trudności i podzielonych pod kątem zagadnień istotnych w nauce chemii.

58,50 zł
52,65 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,85 zł

57 osób kupiło
3
Pod ziemią, pod wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pod ziemią, pod wodą
Dostępny
17 szt.

Nowy, dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów. Pod ziemią, pod wodą to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów. Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata. Części „Pod ziemią” i „Pod wodą” zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotkać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.

69,90 zł
44,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 25,16 zł

48 osób kupiło
4
Blok A4/60k w kropki, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok A4/60k w kropki, szary
Narcissus
Dostępny
23 szt.

Blok A4 klejony z góry marki Narcissus. Kartki zadrukowane z obu stron w nowoczesne kropki – idealne do bullet journal, tworzenia map myśli, planerów. Posiada 60 kartek, papier o podwyższonej gramaturze 80 gsm – dzięki temu nie ma efektu przebijania. Metalizowany nadruk na okładce. Specyfikacja: • format A4 • 60 kartek w kropki • gramatura 80 • klejony z góry • kolor szary Cena za sztukę

11,99 zł
10,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 1,00 zł

16 osób kupiło
5
Książkożercy. Lulu - świnka na medal. Poziom A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Lulu - świnka na medal. Poziom A
Dostępny
1716 szt.

„Książkożercy” to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych. Lulu to świnka wietnamska z Pensylwanii w Ameryce, która w 1998 rok stała się sławna na całym świecie. Uznano ją za bohaterkę, ponieważ uratowała życie swojej właścicielki, gdy ta dostała zawału. W jaki sposób udało się tego dokonać temu wyjątkowemu zwierzęciu? Tom „Lulu – świnka na medal” na poziomie A przeznaczony jest dla Książkogryzaków, czyli dzieci, które poznały lub są w trakcie poznawania wszystkich podstawowych liter, uczą się składać z nich proste słowa, rozumieć sens prostych zdań, nie znają lub dopiero poznają litery ze znakami diakrytycznymi oraz dwuznaki i podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania. Książki na poziomie A zawierają historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania, proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, przewagę zdań pojedynczych, od jednego do trzech zdań na każdej stronie.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

11 osób kupiło
6
Sprawdziany. Matematyka. Klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Matematyka. Klasy 7-8
Dostępny
49 szt.

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego działu. Zaproponowanych ponad 100 zadań pozwolipowtórzyć materiał i przygotować się do sprawdzianów. Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

8 osób kupiło
7
Książkożercy. Bądź jak Martyna. Poziom C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Bądź jak Martyna. Poziom C
Dostępny
2817 szt.

„Książkożercy” to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych. Zosia marzy o zostaniu sławną podróżniczką. Gdy dorośnie, zamierza odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i przeżyć wiele przygód, jak jej idolka – Martyna Wojciechowska. Żeby się do tego dobrze przygotować, dziewczynka postanawia zapoznać się z biografią podróżniczki. Co sprawiło, że Martynie udało się osiągnąć tak wiele wspaniałych celów? Tom Bądź jak Martyna na poziomie C przeznaczony jest dla Książkożerców, czyli dzieci, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu, nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić mu trudność ortograficzną. Książki na poziomie C zawierają słowniczek trudnych wyrazów, użycie wszystkich dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, dłuższe zdania złożone, wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
8
Sprawdziany. Język polski. Klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Język polski. Klasy 7-8
Dostępny
98 szt.

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego działu. Mają formę zamkniętą i otwartą, a zaproponowanych ponad 100 zadań pozwolipowtórzyć materiał i przygotować się do sprawdzianów. Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi.

29,95 zł
21,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,39 zł

7 osób kupiło
9
O psie, który dał słowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O psie, który dał słowo
Dostępny
67 szt.

Nowa książka autora najbardziej rozmerdanych opowieści! Dla fanów bestsellera „Był sobie pies” W. Bruce’a Camerona. Na Baileya, psa o wielu wcieleniach, którego pokochały setki tysięcy dzieci i dorosłych, czeka bardzo ważne zadanie. Tym razem nie będzie pamiętał swoich poprzednich żyć, ale nie będzie sam! Dołączy do niego urocza psina Lacey, z którą wspólnie postarają się dotrzymać psiego słowa. Burke to bardzo uzdolniony chłopiec, który jeździ na wózku. Kiedy przestanie rosnąć, będzie mógł poddać się operacji. Jednak do tego czasu potrzebuje wsparcia silnego psa, który pomoże mu w codziennych czynnościach. Ktoś tu będzie miał łapy pełne roboty!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7 osób kupiło
10
Kurs rysunku i ilustracji.. Poradnik dla artystów na każdym poziomie zaawansowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kurs rysunku i ilustracji.. Poradnik dla artystów na każdym poziomie z...
Dostępny
7 szt.

Jeśli chcesz nauczyć się rysować, ten poradnik jest właśnie dla ciebie. Potrzebujesz jedynie ołówka, kawałka papieru i fachowych porad, które znajdziesz wewnątrz tej książki. Nasz kurs ma na celu stopniowo zapoznać cię z podstawami sztuki rysowania, na których rozwiniesz swoje umiejętności i zbudujesz własny styl. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i dla osób dysponujących pewnym doświadczeniem w rysowaniu. Zawiera zrozumiałe i łatwe do prześledzenia ćwiczenia oraz przykłady. Pozwala na opanowywanie rysowania najpierw prostych obiektów, a następnie bardziej zaawansowanych aspektów naszego otoczenia, w tym ludzi i zwierząt. Szkicowanie i obserwacja, materiały i teoria, wskazówki i techniki - wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia oryginalnych dzieł sztuki, komiksów i ilustracji znajdziesz w tym poradniku. Książka zawiera ponad 1000 ilustracji.

49,99 zł
24,00 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 25,99 zł

6 osób kupiło
11
To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest chemia 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokszta...
Dostępny
2173 szt.

Numer dopuszczenia: 991/2/2020 Podręcznik: • rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, zapisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem, • ułatwia zdobycie umiejętności zarówno obliczeniowych, jak i problemowych dzięki przykładom z „Planem rozwiązywania” tłumaczącym krok po kroku sposoby rozwiązywania zadań, • pozwala zrozumieć złożone procesy dzięki infografikom „Krok po kroku”, • uczy dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, analizowania i wnioskowania na podstawie „Map pojęć” i „Ciągów przemian chemicznych”, • kształci umiejętności sprawdzane na egzaminie blok powtórzeniowo-ćwiczeniowy „Wiesz, umiesz, zdasz” na końcu każdego działu z „Podsumowaniem” najważniejszych wiadomości, wyjaśnieniem krok po kroku sposobów rozwiązywania zadań typu maturalnego „Sposób na zadani”a oraz z zadaniami przekrojowymi typu maturalnego „Trening rozwiąż zadania”.

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

6 osób kupiło
12
Kamiński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamiński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Czy szef służb PiS Mariusz Kamiński współpracował z bezpieką PRL? Dlaczego skłamał w ankiecie bezpieczeństwa i zataił znajomość z rosyjskim pułkownikiem? Czy praktykujący alkoholik może odpowiadać za bezpieczeństwo Polaków? O tym wszystkim przeczytasz w książce Jana Pińskiego i Tomasza Szwejgierta.

48,30 zł
36,23 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,07 zł

5 osób kupiło
13
Rainbow High Fashion. Modna lalka Karma Nichols - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High Fashion. Modna lalka Karma Nichols
MGA
Dostępny
33 szt.

Rainbow High – legenda mówi, że gdzieś na końcu tęczy, znajduje się naczynie ze złotem... Prawda jest jednak zupełnie inna, zdecydowanie bardziej ekscytująca! Odkryć mogą ją jedynie nieliczni, z ogromną wrażliwością, którzy podążając za tęczą, znajdą na jej końcu kolorową szkołę mody – Rainbow High, gdzie dziewczęta uczą się, jak najpiękniej prezentować swoje kolory! Śliczna Karma Nichols to ikona stylu i neonowa księżniczka. W barwnym komplecie oszałamia całe liceum Rainbow High. Każdy szczegół jej outfitu jest dopracowany i dopasowany do całości. Lalka ma piękne rysy twarzy, zachwycające oczy i fantastyczne długie włosy, które dziewczynki mogą czesać i stylizować. (Przed pierwszym czesaniem należy umyć lalce włosy). Każdy zestaw z serii 2 zawiera jedną lalkę Rainbow High, dwa pełne komplety ubranek do miksowania i tworzenia własnych zestawień oraz akcesoria. Dzięki stojakowi i różnym punktom artykulacji – lalkę można ustawiać w wielu dowolnych pozach. Zawartość i cechy zestawu: • lalka Rainbow High Fashion Karma Nichols (seria 2), • 2 stroje z serii mix & match – do dowolnego dobierania, miksowania i tworzenia własnych stylizacji: neonowa, tiulowa spódniczka z paskiem, 2 topy, kurteczka, spódniczka mini, skarpetki, 2 pary butów na obcasie, • grzebień dla lalki, • wieszaczki, • stojak dla lalki. Wysokość lalki: ok. 28.0 cm Wymiary opakowania: 31.0 x 31.0 x 8.0 cm

135,90 zł
127,75 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,15 zł

4 osoby kupiły
14
Elementarz ortograficzny (wyd.2021) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz ortograficzny (wyd.2021)
Dostępny
10 szt.

"Elementarz ortograficzny" to książka dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Publikacja pomoże uczniom w opanowaniu nie zawsze łatwych zasad ortograficznych. W niniejszym elementarzu znajdują się podstawowe zasady pisowni, obowiązujące w języku polskim. Ponadto każdy rozdział zawiera zestaw dyktand oraz ćwiczeń, dzięki którym dzieci mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu wiedzy, zdobywanej na zajęciach z języka polskiego. Na końcu książki znajduje się minisłowniczek, zawierający wiele trudnych i skomplikowanych wyrazów.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
15
Miś Pracuś. W pizzerii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Pracuś. W pizzerii
Dostępny
103 szt.

Poznawajcie świat z Misiem Pracusiem! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może poznać różne zawody lub miejsca. Dziś pora na pizzę! Dołączcie do niego w kuchni i wspólnie pokrójcie pomidory, zagniećcie ciasto i dobierzcie składniki. Pycha! „Miś Pracuś” to seria grubostronicowych książeczek dla najmłodszych z ruchomymi elementami, które wspierają i stymulują rozwój dziecka. Prosty, rymowany i rytmiczny tekst jest łatwy do zrozumienia i zapamiętania przez maluchy. W serii „Miś Pracuś” znalazły się również książeczki: Zabawy na wsi, Straż pożarna, W podróży, Opiekun w ZOO, Zabawy w parku, Karetka pogotowia, Na budowie, W samolocie, W pociągu oraz Pomocnik Mikołaja. Książeczki o Misiu Pracusiu są światowym bestsellerem, który sprzedał się w nakładzie ponad 5 milionów kopii i zostały przetłumaczone na 25 języków. Benji Davies to światowej sławy autor i ilustrator książek dla dzieci. Dlaczego warto poznać Misia Pracusia? Miś Pracuś to przeuroczy bohater, który skradnie serce każdego Malucha. Książeczki napisane są prostym i rymowanym tekstem, więc dziecko nie będzie miało problemu z zapamiętaniem go. Ruchome elementy wspierają rozwój i motorykę małego czytelnika.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3 osoby kupiły
16
Najpiękniejsze budowle świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze budowle świata
Dostępny
244 szt.

"Najpiękniejsze budowle świata" to piękny album, który jest przewodnikiem po najwspanialszych budowlach na kuli ziemskiej. Na kartach tej książki znajdują się m.in. bajkowy zamek Neuschwanstein, barokowy zamek Książ, ponadczasowa paryska katedra Notre Dame, orientalny pałac Potala ichińskie Zakazane Miasto, atakże nieśmiertelna piramida Cheopsa, modernistyczna katedra wBraslii czy opera wSydney. Całość wzbogacona materiałem zdjęciowym.

52,90 zł
38,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

3 osoby kupiły
17
Agentura wpływu. Tajniki działalności wywrotowej KGB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agentura wpływu. Tajniki działalności wywrotowej KGB
Dostępny
12 szt.

„Ta książka dziś wydaje się jeszcze bardziej aktualna. Jak stworzyć chaos, konflikt wewnętrzny i sparaliżować wroga czyli nas. Ta strategia KGB, znakomicie, przejrzyście przedstawiona w 1984 roku przez oficera KGB Bezmienowa, po jego przejściu na stronę zachodnią, wydawała się w chwili wydania szybko zdezaktualizowana przez nadzieje, jakie wzbudzi Gorbaczow, pieriestrojka, etc. Teraz, w 2020 roku widać jej realizację jak na dłoni, zwłaszcza u nas, ale również szerzej w Europie, w USA. To jest książka na dziś – prof. dr hab. Andrzej Nowak.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
18
Jak zdobyć supermoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zdobyć supermoce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Iga nie chce już być zwyczajną dziewczyną. Wierzy, że udział w castingu do popularnego serialu pomoże jej się zmienić. W tajemnicy przed tatą wyrusza w samotną podróż do Warszawy, gdzie odbywają się przesłuchania. Jedzie tam z nowo poznanym Olkiem. Ten oryginalny trzynastolatek, niestety chory na padaczkę, także ma coś do załatwienia w stolicy. Musi odbyć ważną rozmowę z dawno niewidzianym ojcem. Tu zaczyna się trzymająca w napięciu przygoda, podczas której Iga dowie się, co tak naprawdę czyni nas wyjątkowym i jak zdobyć własną SUPERMOC. Powstaje również film na podstawie scenariusza Ewy Martynkien, w reżyserii Marii Sadowskiej.

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

3 osoby kupiły
19
Upadek milionera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek milionera
Dostępny
67 szt.

Niespodziewane kłopoty oraz nabierająca tempa kryminalna intryga sprawiają, że nasi bohaterowie muszą w pośpiechu opuścić Polskę. Kefalonia – malownicza grecka wyspa – gwarantuje bajkowe widoki i cudowny klimat, ale jednocześnie funduje codzienną walkę o przetrwanie. Pobyt na obczyźnie dostarcza wielu rozterek i trosk, przy okazji ucząc, jak wygląda prawdziwe życie i co tak naprawdę się liczy. Czy Danka, Emil i Marek dojdą do porozumienia? A może na ich drodze stanie ktoś jeszcze? W kontynuacji bestsellerowej powieści Kaprys milionera dalsze przygody bohaterów dowodzą, że nic w życiu nie jest dane raz na zawsze. Akcja porywa czytelnika od pierwszych stron. Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię „Stajnia w Pieńkach”, serie „Śnieżna Grań” i „Kobiety z odzysku” oraz dwutomowy cykl „Wszystko nie tak”. Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników. Jagna Rolska – absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Dotychczas opublikowała dwie powieści: SeeIT, nominowaną w konkursie organizowanym przez Lubimyczytać.pl w kategorii powieści fantastycznych, i Testament życia, powieść obyczajową, która otrzymała tytuł Książki Roku 2019 w plebiscycie Granice.pl. Zastępca redaktora naczelnego najstarszego polskiego portalu s.f., fantasy i horroru Fahrenheit.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
20
Wodna kolorowanka. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Kucyki
Dostępny
7 szt.

Który kucyk ma najpiękniejszą grzywę? Wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat zwierząt! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
21
Krótki list na długie pożegnanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótki list na długie pożegnanie
Dostępny
17 szt.

Niewielu jest autorów, którzy w tak radykalny sposób jak Peter Handke dostosowali swoje życie do własnego powołania. Pisarz bowiem nie tylko tworzy dzieło, ale sam jest przez nie kształtowany, podobnie jak prawo, które nie opisuje jakiegoś naturalnego stanu społeczeństwa, ale nieustannie wywiera wpływ na jego los. Rozpoczynając swoją przygodę z pisarstwem, Handke swemu – odczuwanemu jako chaotyczne i niepewne – istnieniu, bardzo wcześnie nadał właściwe prawo – Malte Herwig.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
22
Sprawdziany. Historia. Klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Historia. Klasy 7-8
Dostępny
140 szt.

Sprawdzianyopracowano zgodnie z podstawą programową. Mają formę zamkniętą i są zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości i umiejętności, poziomu trudności, a także sposobu udzielania odpowiedzi. Całość pozwoli powtórzyć materiał i przygotować się do sprawdzianów. Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi.

24,95 zł
17,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 6,96 zł

2 osoby kupiły
23
Torebka prezentowa Modern Square, mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Modern Square, mała
PAW
Dostępny
2 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok. Wymiary: 17.0 x 17.0 x 6.0 cm

2,99 zł
2 osoby kupiły
24
Akcja segregacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja segregacja
Jawa, od 4 lat
Dostępny
55 szt.

Już od najmłodszych lat warto uczyć się, jak zadbać o naszą planetę. Jedną z najpopularniejszych form ochrony środowiska jest segregacja śmieci, która w kolejnym etapie pozwala na przetwarzanie ich w procesie recyklingu. Dzięki grze „Akcja segregacja” dzieci dowiadują się, w jaki sposób mogą mieć pozytywny wpływ na otaczający świat. W zestawie: • 75 rodzajów śmieci, • 7 pojemników, • klepsydra, • 74 żetony, • kostka do gry, • instrukcja.

52,32 zł
37,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,65 zł

2 osoby kupiły
25
Plastikowa bombka do dekoracji (8 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastikowa bombka do dekoracji (8 cm)
Craft with Fun, 1 sztuka
Dostępny
13 szt.

Bombka przeznaczona jest do wykonywania dekoracji typu decoupage, florystycznych itp. Bombka jest łączona w połowie. Można ją wypełnić kolorowymi płatkami, cekinami, piórkami, organzą , pomalować lub umieścić w niej inną dekorację czy ozdobę. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności! Bombka ma średnicę 8.0 cm

7,70 zł
5,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
26
Sprawdziany. Język angielski. Klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Język angielski. Klasy 7-8
Dostępny
112 szt.

Sprawdziany opracowano zgodnie z podstawą programową. Każdy kolejny test został wzbogacony o nowe struktury językowe, zaś zróżnicowane ćwiczenia pozwalają sprawdzić stopień opanowania poszczególnych sprawności językowych. Na końcu książki zamieszczono odpowiedzi.

24,95 zł
17,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 6,96 zł

2 osoby kupiły
27
Podróże marzeń. Polska. Mazury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Polska. Mazury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Mazury – kraina na północnym wschodzie Polski – budzą wiele pozytywnych skojarzeń: lato, słońce, wakacje i jeziora pełne żaglówek. Bezkresne lasy pełne grzybów i spacerowych duktów, rzeki idealne na spływy kajakowe, wzgórza i pagórki wymarzone dla rowerzystów, ciągnące się po horyzont pola i łąki, tajemnicze krzyżackie zamki i niemieckie fortyfikacje. Album przedstawia najpiękniejsze, a zarazem najciekawsze miejsca na Mazurach, zahacza też o inny zachwycający zakątek naszego kraju – Warmię.

54,95 zł
39,56 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,39 zł

2 osoby kupiły
28
Plastikowa bombka do dekoracji (6 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastikowa bombka do dekoracji (6 cm)
Craft with Fun, 1 sztuka
Dostępny
2 szt.

Bombka przeznaczona jest do wykonywania dekoracji typu decoupage, florystycznych itp. Bombka jest łączona w połowie. Można ją wypełnić kolorowymi płatkami, cekinami, piórkami, organzą , pomalować lub umieścić w niej inną dekorację czy ozdobę. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności! Bombka ma średnicę 6.0 cm

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

2 osoby kupiły
29
Wszyscy jesteśmy kosmitami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dostępny
133 szt.

Ten zbiór opowiadań dla dzieci to prawdziwy kosmos! Przedstawiamy Wam pierwszą tak szczegółową relację z przyszłości, którą autor spisał po wielu rozmowach ze swoimi informatorami. Są nimi Ziemianie i nie Ziemianie, w każdym razie – młodzi mieszkańcy naszej galaktyki. Na pewno jesteście ciekawi, co u nich (i u nas) słychać. „Była to na pewno prawdziwie egzotyczna wycieczka – śmieje się Krzysztof Kochański. – Ale i pouczająca. Zapraszam was w tę międzyplanetarną podróż w czasie i przestrzeni!”

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
30
Turecka rozkosz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turecka rozkosz
Dostępny
62 szt.

Historia Polki, której serce wpadło w pułapkę miłości. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Ten wyjazd zmienił jej życie. Ta książka ma być przesłaniem. Kiedy Magda, najlepsza przyjaciółka Basi, wyjeżdża na wakacje do Turcji, żadna z nich nie przypuszcza, jak bardzo zmieni to losy ich obu... Już w drugim tygodniu urlopu Magda wyznaje Basi, że jej serce skradł przystojny Murat. I za nic ma przestrogi o mężczyznach z tamtych stron, którzy bez skrupułów wykorzystują kobiety takie jak ona. Zakochana po uszy, planuje wziąć ślub i zacząć nowe życie w Turcji. Barbara nie podziela jej entuzjazmu, ale po jakimś czasie, gdy jej sytuacja zawodowa w Polsce się komplikuje, sama pakuje walizki i wsiada w samolot lecący do Stambułu. Ten jeden lot odmieni całe jej życie. Czy Polka oprze się podrywom atrakcyjnych i bogatych Turków? Którego wybierze? Do czego zdolny jest mężczyzna, by zdobyć swą wybrankę? Czy życie tych kobiet, które uległy czarowi mężczyzn Wschodu, zawsze przypomina bajkę? Tę historię autorka zaczęła opisywać na jednym z forów internetowych, gdzie doradzała Polkom wracającym z wakacji pod palmami ze złamanym sercem. To one prosiły, by z tych zapisków i porad stworzyła książkę. Tak powstała Turecka rozkosz. Mira Hafif – ukrywająca się pod pseudonimem Polka, która dzieli życie między Turcję, gdzie mieszka, a Polskę, która jest jej domem. W 2019 roku, w dramatycznych dla siebie okolicznościach, postanowiła opisać swoją turecką historię na jednym z forów internetowych. Gdy tylko może udziela w internecie porad kobietom, które zastanawiają się nad porzuceniem wszystkiego dla wakacyjnej miłości. Turecka rozkosz to debiut powieściowy Hafif.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
31
Puzzle maxi 24 elementy. Świnka Peppa. Aktywny dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 24 elementy. Świnka Peppa. Aktywny dzień
Trefl, 24
Dostępny
260 szt.

Aktywny dzień Świnki Peppy to puzzle składające się z 24 maxi elementów, zaprojektowane z myślą o fanach animowanej bajki „Świnka Peppa”. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Wymiary obrazka po ułożeniu: 60.0 x 40.0 cm

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
32
Smoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoki
Dostępny
50 szt.

Wejdź do magicznej krainy smoków i zobacz najbardziej niesamowite ziejące ogniem stwory z każdego zakątka globu. Kryją się w głębinach mórz i oceanów, mrocznych jaskiniach, na niedostępnych szczytach najwyższych gór. Niektóre potrafią latać, inne pływać, jeszcze inne pełzają jak węże. Są piękne, mądre i niebezpieczne. Przepięknie ilustrowana księga smoków zaprowadzi cię prosto do ich niezwykłego świata. Poznaj rzadkie gatunki i ich zwyczaje, zajrzyj do ich legowisk, odkryj skarby, których strzegą. Przekonaj się, jak je rozpoznać, wyśledzić, schwytać… albo narysować. Tylko uważaj na ogniste podmuchy!

64,95 zł
46,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,19 zł

1 osoba kupiła
33
Zachowaj to dla siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowaj to dla siebie
Dostępny
72 szt.

Do czego można się posunąć, aby zataić prawdę przed najbliższymi, i jak wiele poświęcić, by nigdy jej nie odkryli? Porywająca powieść domestic noir o najgłębszych tajemnicach rodzinnych. Trzydziestoletnia Ewa Dębska jest singielką zaangażowaną w prowadzenie odnoszącego sukcesy studia projektowania wnętrz. Swój wolny czas spędza głównie w towarzystwie rodziny – brata bliźniaka Adama. Rodzeństwo łączy nie tylko szczególna więź, ale także coś, o czym oboje chcieliby zapomnieć. Gdy Adam otrzymuje maila od nieznanego nadawcy, jego uporządkowane życie wywraca się do góry nogami. Z obawy przed konsekwencjami szuka wyjaśnień na własną rękę. Krok po kroku udaje mu się odsłonić skrywaną od lat tajemnicę, jednak płaci za to wysoką cenę.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
34
Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu
Dostępny
27 szt.

On, chłopak ze wsi, wychowany gdzieś przy słoweńskiej granicy, wystrzega się idei geograficznego centrum, idei serca kołaczącego pośród światowych metropolii, która w większości współczesnych nadal wywołuje ogromne poczucie tęsknoty. (...) Etyce Handkego nie można odmówić przywiązywania ogromnej wagi do momentów mistyczno-monastycznych. Przy czym jego własny wizerunek pozostaje bardzo doczesny: spośród wszystkich „błąkających się po okolicy i po lasach włóczęgów”, jest najprawdopodobniej „jedynym reliktem przeszłości” – i jest to obraz poetycki, nie realistyczny – Ina Hartwig.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
35
Łączniczki z Paryża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączniczki z Paryża
Dostępny
32 szt.

Zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami poruszająca historia przyjaźni i zdrady w czasach II wojny światowej. Światowy bestseller! Manhattan, 1946 rok. Pewnego ranka, idąc przez halę nowojorskiego dworca kolejowego w drodze do pracy, Grace Healey widzi porzuconą walizkę, wsuniętą pod ławkę. Wiedziona ciekawością, Grace otwiera walizkę i znajduje w niej kilkanaście zdjęć kobiet. Powodowana nagłym impulsem, Grace bierze zdjęcia i pospiesznie opuszcza dworzec. Wkrótce Grace dowiaduje się, że walizka należała do Eleanor Trigg, kierującej siatką tajnych agentek, wysyłanych z Londynu podczas wojny. Dwanaście z nich trafiło do okupowanej Europy jako łączniczki i radiotelegrafistki, by wspomagać ruch oporu. Nigdy nie wróciły, a ich losy pozostały tajemnicą. Grace postanawia poznać prawdę o kobietach ze zdjęć. I spotyka Marie, młodą matkę, która została agentką. Opowieść o jej niebezpiecznej misji w Europie to niezwykła historia o przyjaźni, męstwie i zdradzie. Barwnie przedstawiona przez Pam Jenoff historia, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, rzuca światło na niezwykłe bohaterstwo dzielnych kobiet-uczestniczek wojny. To fascynująca opowieść o odwadze, przyjaźni i wielkiej determinacji kobiet, które pragnęły wyjść cało nawet z najgroźniejszych sytuacji. Pam Jenoff – jest amerykańską autorką bestsellerowych powieści. Urodziła się w Maryland. Studiowała w Waszyngtonie na George Washington University, a następnie kontynuowała naukę w Cambridge. Po otrzymaniu tytułu magistra historii w Cambridge przyjęła nominację na specjalną asystentkę Sekretarza Armii. Praca ta stanowiła wyjątkową okazję do uczestniczenia w operacjach prowadzonych na najwyższych szczeblach rządowych. Zajmowała się m.in. organizowaniem pomocy rodzinom ofiar zamachu terrorystycznego na samolot pasażerski linii Pan Am, działaniami w miejscu zamachu bombowego w Oklahoma City czy przygotowywaniem ceremonii upamiętniających 50. rocznicę II wojny światowej. Po kilku latach pracy w Pentagonie Jenoff przeniosła się do Departamentu Stanu. W 1996 roku została skierowana do Konsulatu USA w Krakowie. W czasie pobytu w Polsce ze szczególną uwagą zajmowała się tematem Holocaustu i skomplikowanych relacji polsko-żydowskich, nawiązała też bliskie relacje z ocalałymi. Po zakończeniu służby dyplomatycznej Jenoff podjęła kolejne studia, tym razem prawnicze na Uniwersytecie Pensylwanii. Obecnie skupia się na pisaniu kolejnych książek oraz nauczaniu prawa w Rutgers.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
36
Na drugim brzegu. Antologia współczesnych opowiadań tajwańskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na drugim brzegu. Antologia współczesnych opowiadań tajwańskich
Dostępny
22 szt.

Pierwszy ukazujący się w Polsce zbiór opowiadań współczesnych pisarzy tajwańskich to pokaz różnorodności i bogactwa głosów literackich płynących z „Ilha Formosa”. Wszyscy prezentowani w tomie autorzy – Huang Chunming, Bai Xianyong, Chen Ruoxi, Ping Lu, Huang Fan, Li Ang, Zhu Tianwen, Wu Jinfa – należą do najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie prozaików tajwańskich. W ich gronie znajdziemy zarówno modernistów, pisarzy nurtu xiangu, podkreślających istnienie odrębnej regionalnej tożsamości, postmodernistów, jak i twórców aborygeńskich, odwołujących się do kultury rdzennych ludów Tajwanu.

50,00 zł
37,00 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
37
Balon foliowy. Cyfra 9, różowe złoto (92 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy. Cyfra 9, różowe złoto (92 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
7 szt.

Balon foliowy cyfra 9 w kolorze różowego złota to elegancka dekoracja na urodziny lub jubileusz. Szukasz dekoracji na imprezę urodzinową? Potrzebujesz wyjątkowej witryny sklepowej? A może szukasz pozytywnego, dużego balonu cyfry do ułożenia większej daty lub liczby? Nasz balon w kształcie cyfry z kolorowym nadrukiem nie dość, że efektownie się prezentuje, to jeszcze jest bardzo praktyczny. Łatwo i wygodnie wypełnisz go helem lub powietrzem , a samozamykający system sprawi, że nie zmarnujesz ani odrobiny cennego helu. Balon po napełnieniu helem długo się unosi, a wytrzymała folia jest odporna na zniszczenia. Praktyczne zawieszki znajdujące się zarówno u góry, jak i dołu balonu pozwalają na jego dowolne zamocowanie. Balony są przeznaczone do napełnienia helem, napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. W opakowaniu znajduje się 1 balon. • wymiar balonów w calach: 45 • wymiar balonów w centymetrach po rozłożeniu: ok. 114 cm • wymiar balonów w centymetrach po nadmuchaniu: ok. 92 cm • kolor: różowe złoto • balony do samodzielnego napełnienia helem

9,99 zł
1 osoba kupiła
38
Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raz na tydzień. Kuchnia wege dla zabieganych
Dostępny
562 szt.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w niestandardowym łączeniu składników kulinarnych, opanowaniu sztuki prażenia i mieszania ziaren, a także miksowania warzyw oraz owoców, Chloé Sucrée, założycielka Being Biotiful, jednego z najpopularniejszych wegetariańskich blogów, udziela inspirujących porad, jak za pomocą tzw. metody batch cooking przygotować zdrowe, proste i bezmięsne posiłki na cały tydzień – i to zaledwie w jedno popołudnie

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
39
Żydzi, gender i multikulti czyli oszustwo i szajba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi, gender i multikulti czyli oszustwo i szajba
Dostępny
10 szt.

Książka Żydzi, gender i multikulti, czyli oszustwo i szajba to pigułka prawdy, dzięki której dowiecie się, do jakiej króliczej nory zapędziła nas lewicowa propaganda przerabiająca człowieka na multikulturowego bałwana bez tożsamości, który nie wie, czy jest kobietą, czy mężczyzną, ale wie, że jego głównym obowiązkiem jest walka z antysemityzmem. Albo zatrzymamy to szaleństwo, albo po nas! Długo zapowiadana książka Katarzyny Treter-Sierpińskiej, publicystki portalu wPrawo.pl już jest dostępna! Katarzyna Treter-Sierpińska – ur. 1972 r. w Warszawie. Absolwentka archeologii i Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego UW. Pracowała jako nauczyciel i tłumacz (m.in. dla ONZ). Od 2017 r. publicystka portalu wPrawo.pl (red. nacz. Jacek Międlar).

53,55 zł
45,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,03 zł

1 osoba kupiła
40
Technok, koszyk zakupowy dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
41
Atlas anatomiczny człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas anatomiczny człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Atlas anatomiczny człowieka prezentuje wyjątkowe spojrzenie na cudowną maszynę, jaką jest nasz organizm. Spektakularne ilustracje w wysokiej jakości, stworzone przy użyciu najnowocześniejszej technologii obrazowania, oferują unikalne odwzorowanie wszystkich najważniejszych części ciała. Precyzyjna terminologia w trzech językach (polskim, angielskim i łacińskim), wraz z definicjami i uzupełniającymi tekstami, pozwala czytelnikom dowiedzieć się więcej o wyjątkowych cechach i działaniu różnych systemów anatomicznych. Atrakcyjny, interesujący i edukacyjny – Atlas anatomiczny człowieka jest źródłem rzetelnej wiedzy i doskonałym narzędziem do odkrywania złożoności ludzkiego ciała.

64,95 zł
46,76 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,19 zł

1 osoba kupiła
42
Tomek Łebski. Tom 6. Ma (chrapkę na) smakołyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 6. Ma (chrapkę na) smakołyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Nadeszła zima. Spadło tyle śniegu, że w szkole popsuło się ogrzewanie i dzieci mają wolne. Tomek jest przeszczęśliwy, dopóki nie okazuje się, że musi spędzić całe popołudnie z najbardziej wkurzającym go kolegą, Markiem. W dodatku na głowę zwalają się też wujostwo z braćmi stryjecznymi. Planują portret rodzinny – prezent z okazji 50. rocznicy ślubu Wapniaków, czyli dziadków. Tomek nie jest zachwycony, Danka jeszcze mniej. W dodatku do sąsiedniego domu wprowadza się dziewczynka, która wiecznie stroi głupie miny do Tomka. Tymczasem Tomek stara się odrabiać na czas wszystkie prace domowe, bo bardzo chce zasłużyć na odznakę wzorowego ucznia. Niestety nie jest to łatwe zadanie, kiedy trudno skupić się na lekcjach, a jedynym ukochanym zajęciem jest rysowanie. Wielokrotnie nagradzana bestsellerowa seria „Tomek Łebski” to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma – bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego oraz dodatkowe strony do samodzielnego uzupełniania ‒ zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć pierwszą stronę!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
43
Lubię naklejać. Piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię naklejać. Piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Seria „Lubię naklejać” to kolorowe zeszyty z naklejkami. W każdej książce dziecko znajdzie mnóstwo naklejek – aż 8 stron! Naklejkami można bawić się na dwa sposoby, wyklejając ilustracje według własnego uznania lub przyklejając je zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w książce. To proste ćwiczenie i świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię. W zeszycie Piraci dziecko wybierze się w ekscytującą podróż z grupą piratów. Pokona sztorm i stawi czoła wrogiej załodze – pomogą mu w tym wyjątkowe naklejki, których jest aż 250! • Dużo kolorowych naklejek • Fajny papier, do którego łatwo się przykleja naklejki • Sympatyczne ilustracje • Ciekawe polecenia • Dużo miejsca na przyklejanie

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
44
Technok, traktor, ciągnik z przyczepą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
45
Kamienie na szaniec. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienie na szaniec. Audiobook
Aleksander Kamiński, Aleksandria
Dostępny
42 szt.

Jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna to symboliczny moment. Wiosną rozpoczyna się narracja „Kamieni na szaniec”. Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są wówczas młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji. Snują plany na przyszłość. Wiosna przechodzi w lato, a lato w jesień równie symboliczny czas powolnego umierania. Jesień ich życia zaczyna się we wrześniu 1939 roku...

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
46
Twoje imię, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje imię, CD
TGD, Universal Music Polska
Dostępny
302 szt.

Lista utworów: 1. Jeden 2. Śpiewaj nową pieśń 3. Imię 4. Hosanna 5. Wołam Cię Jezu 6. Jeszcze raz 7. Na zawsze 8. Lawina łaski 9. Zbawiciel 10. Zmartwychwstały 11. W to wierzę (Credo) 12. Wznoszę Alleluja

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

1 osoba kupiła
47
Długopis Cristal Re'new Metal czarny 1+2szt BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,42 zł
27,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
48
Bal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bal
Dostępny
38 szt.

Bezlitosna satyra społeczna. Małżeństwo Kampfów, zamieszkałych od niedawna w Paryżu drobnomieszczańskich parweniuszy, którzy zarobili fortunę na giełdzie, planuje urządzenie wielkiego balu, chcąc umocnić swój status społeczny. Plany legną w gruzach, gdy poniewierana córka Kampfów, czternastoletnia Antolka, postanowi zemścić się na znienawidzonych rodzicach… W 2020 roku Elena Ferrante umieściła Bal na liście najlepszych książek napisanych przez kobiety.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
49
Miś z długim ogonkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś z długim ogonkiem
Dostępny
84 szt.

Hania nie lubi przytulanek i w ogóle się nimi nie bawi – do dnia, w którym znajduje Teofilka, starą zabawkę mamy. Okazuje się, że razem o wiele łatwiej rozmawia się z groźną sąsiadką, świetnie się biwakuje i bez strachu wskakuje do kąpieli. Ale, ale… po myciu Teofilek bardzo się zmienił… Czy Hania rozpozna w nim swojego przyjaciela?

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
50
Piękna nasza Polska cała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna nasza Polska cała
Dostępny
5 szt.

W skład publikacji wchodzi książka ze scenariuszami zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz dołączone do niej: - 2 płyty Audio-CD zawierające 20 pieśni i piosenek oraz podkłady muzyczne do nich (w tym Hymn Polski i 7 tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz 12 piosenek o charakterze patriotycznym napisanych specjalnie dla dzieci), a także nagranie hejnału mariackiego; - 24 karty A4 z kolorowymi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do przeprowadzenia opisanych zajęć zapakowane w estetyczną teczkę; - konturowa mapa Polski formatu B1. Publikacja powstała w oparciu o materiały stworzone na potrzeby Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Projekt zgromadził wokół siebie wielu ludzi, którzy chcieli pokazać, że patriotyzm jest nie tylko wartościową ideą, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Ludzie ci stworzyli myśl, którą następnie "podchwyciło" wielu nauczycieli i wychowawców z placówek różnego typu. Ta myśl zaczęła się rozszerzać i przynosić zaskakujące rezultaty - w postaci materiałów związanych z pojęciem patriotyzmu, spływających do osób koordynujących projekt. Materiały te pokazują, jak realnie rozumiany jest patriotyzm i jak wiele ma kolorów. W książce znajduje się 12 scenariuszy uroczystości i inscenizacji z okazji polskich świąt narodowych, 7 scenariuszy zajęć różnych (w tym zajęć otwartych z udziałem rodziców, zawodów sportowych, a nawet turnieju patriotycznego) oraz 32 wiersze o tematyce patriotycznej, a także teksty piosenek i pieśni patriotycznych występujących w scenariuszach. Wśród scenariuszy uroczystości znajdują się te potrzebne do zorganizowania występu listopadowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, akademii majowej - z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r., a także uniwersalne inscenizacje o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej (traktujące o domu rodzinnym czy małych ojczyznach). Scenariusze uroczystości zostały podzielone na trzy kategorie dostosowane do wieku dzieci: dla dzieci 3-4-letnich, dla dzieci 4-5-letnich oraz dla dzieci 5-6-letnich. Każdy scenariusz zawiera umieszczony na początku opis dekoracji, strojów i rekwizytów, a także spis występujących postaci (przy czym należy pamiętać, że poszczególne kwestie mogą być modyfikowane rozdzielane pomiędzy większą liczbę dzieci lub łączone zgodnie z liczbą dostępnych aktorów, zamysłem nauczyciela oraz możliwościami dzieci z danej grupy). Autorkami propozycji ujętych w publikacji są: Anna Bomba, Monika Bącik, Agnieszka Besser-Krysiak, Agnieszka Bugajska, Agata Dziechciarczyk, Małgorzata Glapa, Katarzyna Jaworska, Dorota Kluska, Joanna Łoziak, Kamila Łyżwińska-Grubecka, Magdalena Siwiorek, Agnieszka Skalska, Karolina Skonieczka, Monika Smułka, Marzena Wacowska-Chałoń, Anna Zielińska.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

1 osoba kupiła
51
Efektywność osobista 4x4. Holistyczny poradnik.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność osobista 4x4. Holistyczny poradnik..
Dostępny
6 szt.

Efektywność osobista stała się jedną z najważniejszych kompetencji naszych czasów. Pandemia COVID-19 pokazała, jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani na zmiany oraz czego tak naprawdę potrzebujemy do efektywnego funkcjonowania. Wyciągnijmy z tej sytuacji konstruktywne wnioski i lepiej przygotujmy się na to, co przyniesie nam przyszłość. Jak to zrobić? Aby skutecznie funkcjonować w szybko zmieniających się okolicznościach i przy rosnącej presji oczekiwań otoczenia, nie wystarczą już pojedyncze techniki poprawy efektywności. Potrzebujesz spójnego, kompleksowego systemu efektywności osobistej, który przygotuje cię na nowe, zaskakujące wyzwania i trudności.Niniejsza książka omawia wszystkie cztery podstawowe wymiary efektywności osobistej i pokazuje ich wzajemne powiązania. Są to:iQ podejmowanie decyzji i wykorzystanie czasu,eQ zarządzanie emocjami i stresem,sQ efektywne relacje z otoczeniem i synergia we współpracy,pQ zarządzanie swoją energią, zdrowiem i finansami.Dzięki temu holistycznemu spojrzeniu otrzymujesz kompletny i skuteczny system 4x4 do zarządzania swoją efektywnością, który pozwoli ci zwiększyć swoją osobistą produktywność.Przeczytaj tę książkę, uruchom napęd 4x4 i już dziś:WYDOSTAŃ SIĘ z nadmiaru zadań do wykonania, chronicznego stresu, złych relacji oraz niezdrowego stylu życia;poznaj 60 NAJLEPSZYCH PRAKTYK, które uwolnią twój potencjał rozwoju umysłu, kontroli emocji i stresu, wywierania wpływu oraz kondycji fizycznej;zadbaj o regularną REGENERACJĘ 4 Odnawialnych Źródeł Energii Twojego Organizmu.Jeżeli w każdym kolejnym roku rośnie ilość spraw, które masz do załatwienia, i masz coraz mniej czasu na ich realizację, a jednocześnie masz nadal poczucie marnowania czasu oraz braku równowagi między sprawami zawodowymi i prywatnymi, to ta książka jest dla ciebie. Dzięki zawartym w niej konkretnym narzędziom treningu mentalnego, m.in. z zakresu zarządzania sobą, stresem i zadaniami, przekonasz się, jak duże rezerwy rozwoju efektywności osobistej masz nadal do wykorzystania!Być może ta książka niejeden raz cię zaskoczy. Czy wiesz, że:Staranne planowanie dnia jest bez sensu!Perfekcjonizm jest marnowaniem czasu!Stres jest ci niezbędny do życia i może być zdrowy!To nie stres ci szkodzi, tylko twoja negatywna reakcja na bodźce stresowe!Najskuteczniej przekonujesz kogoś, jak nie chcesz go przekonać!Za rok twój organizm może być młodszy, niż jest teraz!***Wiktor Siegel, mentor i trener, lekarz medycyny, specjalista radiolog. Absolwent studiów podyplomowych w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Chartered Institute of Marketing w Londynie.Podróżnik na sześciu kontynentach, przewodnik tatrzański, organizator inspirujących wypraw górskich dla liderów w Dolomity Włoskie, Himalaje, Hindukusz, Karakorum i Pamir.Efektywnością osobistą zajmuje się zawodowo od ponad 20 lat jako trener i mentor. Wszystkie praktyki zawarte w poradniku sam stosuje codziennie w swoim życiu prywatnym i zawodowym. Ma na swoim koncie realizację ponad 1500 dni szkoleniowych oraz ponad 500 sesji mentoringowych. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Krakowie.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

1 osoba kupiła
52
Klasyka baśni. Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka baśni. Kopciuszek
Dostępny
16 szt.

W serii Klasyka baśni prezentowane są ponadczasowe baśnie i bajki dla dzieci. To opowieści, do których chętnie się wraca. Fascynujące baśniowe historie wzbogacają piękne, nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje. Nadaje się na nagrody dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych.

5,80 zł
4,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
53
Torebka prezentowa I Love Paris, bardzo duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa I Love Paris, bardzo duża
PAW
Dostępny
3 szt.

Ta torebka będzie idealnym dopełnieniem prezentu. Grafika przykuwa wzrok. Wymiary: 30.0 x 41.0 x 12.0 cm

5,99 zł
1 osoba kupiła
54
Diagnostyka laboratoryjna psów i kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka laboratoryjna psów i kotów
Dostępny
6 szt.

Niniejszy przewodnik jest skierowany do lekarzy i studentów weterynarii oraz personelu pomocniczego. Zakres przewodnika ograniczyliśmy do psów i kotów, bo to właśnie te gatunki nadal stanowią większość pacjentów w praktykach weterynaryjnych przeznaczonych dla małych zwierząt. Chcieliśmy też mocno zaznaczyć, że koty nie powinny być traktowane jak małe psy. W pierwszym rozdziale książki zostały wyjaśnione podstawy zastosowania medycyny laboratoryjnej, podsumowane w 10 przykazaniach. Dalej, krok po kroku, przedstawiono najważniejsze techniki laboratoryjne, wyniki mikroskopowe z zakresu hematologii, cytologii oraz badania osadu w moczu. Krótka analiza najlepszego sposobu korzystania z algorytmów prowadzi do sekcji, w której zamieszczono testy laboratoryjne, tłumaczące różnego rodzaju objawy kliniczne. Wybrane algorytmy obrazują sposób interpretacji lub dalszy możliwy przebieg badań, mających na celu wyjaśnienie zmienionych wyników badań laboratoryjnych. W ostatniej sekcji, Przeglądzie badań, zaprezentowano najważniejsze testy laboratoryjne. Rozdział krótko podsumowuje wskazania, zawiera wiadomości dotyczące optymalnego materiału próbki, okresu trwałości, różnic gatunkowych u zwierząt, cech analitycznych, takich jak średnie, zaobserwowane błędy i niezbędna do oceny badań sekwencyjnych różnica krytyczna. Fragment Wstępu Jeszcze nigdy możliwości diagnostyczne nie były tak zróżnicowane jak dziś. W coraz krótszych odstępach czasu udostępniane są nowe testy, urządzenia i metody badań, które zgodnie z danymi producenta są szybsze i lepsze niż te tradycyjne. Labirynt diagnostyczny jest ciągle rozbudowywany. Algorytmy mogą być pomocne jak nić Ariadny. Ale jak wszyscy wiemy, nici ? nawet jeśli są nićmi przewodnimi ? mogą czasem stać się pułapkami. Jeśli algorytm nie rozwiąże problemu lub jeśli terapia się nie powiedzie, trzeba mieć odwagę, aby powtórzyć od początku proces diagnostyczny. Wymaga to refleksji i niekonwencjonalnego myślenia. Pomocna jest przy tym staranna dokumentacja już przeprowadzonych działań diagnostycznych i terapeutycznych. W tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć, że prezentowane algorytmy koncentrują się na najczęstszych problemach klinicznych i odpowiadających im możliwościach diagnostyki laboratoryjnej, i dlatego nie obejmują całego spektrum procedur diagnostycznych oraz chorób. Jeśli jednocześnie występuje kilka schorzeń, to dokładność algorytmów również jest ograniczona. Fragment rozdz. 3.1 Algorytmy

129,00 zł
2 osoby kupiły
55
Zeszyt A5/56K kropki zielony (6szt) NARCISSUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/56K kropki zielony (6szt) NARCISSUS
Narcissus
Dostępny
2 szt.

Opakowanie zbiorcze 6 sztuk. Zeszyt A5 marki Narcissus. Kartki zadrukowane w nowoczesne kropki - idealne do bullet journal, tworzenia map myśli, planerów. Posiada 56 kartek, papier o podwyższonej gramaturze 80 gsm - dzieki temu nie ma efektu przebijania. Specyfikacja: - format A5 - 56 kartek - gramatura 80 - metalizowana szara okładka drip-off efekt.

39,94 zł
33,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
56
Play-Doh Wheels. Traktor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh Wheels. Traktor
Play-Doh, Play-Doh
Dostępny
27 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym pudełeczku! Play-Doh to od ponad 40 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Czas wziąć się do roboty i przygotować bele siana! Segment Play-Doh Wheels wkracza na farmę, rozpoczynając świetną zabawę z traktorem oraz przyczepą. Uformuj ciastolinowe konie za pomocą przyczepki i bele siana przy pomocy traktora! Stwórz akcesoria takie jak podkowy, kukurydze czy marchewki i zobacz, ile przygód na Ciebie czeka! Zawartość i cechy zestawu: • 3 pojemniki z masą plastyczną Play-Doh (170 g), • pojazd – mini traktor z przyczepką, • foremki do wyciskania kształtów z ciastoliny, wbudowane w konstrukcję pojazdu. Wymiary opakowania: 22.0 x 28.0 x 7.0 cm

85,90 zł
77,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,59 zł

1 osoba kupiła
57
Mapa turystyczna Wokół Babiej Góry 1:60 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna Wokół Babiej Góry 1:60 000
Dostępny
46 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:60'000. Prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie.Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą do dziś pobudza fantazję. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczny na temat: przyrody, etnografii, nazewnictwa, kuchni oraz ciekawych obiektów okolic Babiej Góry. Całość uzupełniają fotografie.

11,53 zł
8,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,54 zł

2 osoby kupiły
58
Maria Jarema. Wymyślić sztukę na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria Jarema. Wymyślić sztukę na nowo
Dostępny
178 szt.

Książka podzielona jest na trzy komplementarne części. Pierwszą są pisma zebrane Marii Jaremy o malarstwie, rzeźbie i architekturze światowej, procesie twórczym, społeczeństwie, polityce, statusie artystów czy sytuacji kobiet. Głos Jaremianki jest mocny, stanowczy, a ona sama ciekawie odnosi się do bieżących wydarzeń, rozważa tradycję i antycypuje tendencje współczesne. Druga część tomu to reprodukcje i opisy prac malarki zarówno tych wysoko cenionych, jak i dotychczas nieznanych, niepublikowanych, pochodzących z prywatnych kolekcji. Trzecia część to komentarze ekspertek i ekspertów, teksty o sztuce i postaci Jaremy.

65,00 zł
54,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
59
Technok, kubeczki zamek do piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,58 zł
14,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,59 zł

1 osoba kupiła
60
Natka i magiczna gąsienica. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natka i magiczna gąsienica. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Los nie jest sprawiedliwy wobec Natki. Dla przykładu: NIGDY dotąd nie wypadła jej kolei, by zaopiekować się klasową gąsienicą. Do tego rodzice ODMAWIAJ kupienia jej okularów, choć jest PEWNA, że ich potrzebuje, a jej siostra Meg CIGLE ją ignoruje, twierdząc, że jest zajęta odrabianiem prac domowych. Na szczęście dzięki pomysłowości Natka potrafi poradzić sobie z każdą sytuacją. Natka i magiczna gąsienica to ciąg dalszy przygód przeuroczej dziewczynki, która głowę ma pełną pomysłów. Podobnie jak pierwszy tom, książeczka trzy osobne historyjki z życia głównej bohaterki. Książka została napisana prostym tekstem, każdy rozdział to historyjka o długości idealnej przy pierwszych próbach samodzielnego czytania. Tekst uzupełniają zabawne czarno-białe ilustracje.

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
61
Dasz radę! Egzamin ósmoklasisty. Zbiór zadań. Język angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę! Egzamin ósmoklasisty. Zbiór zadań. Język angielski
Dostępny
52 szt.

Seria Dasz radę! Wydawnictwa Draco zawiera oryginalne zadania pochodzące z zasobów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jakie pojawiły się na wszystkich egzaminach, w tym próbnych i przykładowych. To kompleksowa publikacja pomagająca w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. - Pozwala uczniowi zaznajomić się z takimi zadaniami, jakie znalazły się na egzaminach w poprzednich latach. - Eliminuje konieczność samodzielnego odnajdywania arkuszy z dotychczasowych egzaminów, a także gwarantuje, że uczeń w swoich przygotowaniach nie pominie żadnego z nich. - Dzięki swojej strukturze umożliwia uczniowi skupienie się na typach zadań, które sprawiają mu szczególne trudności. - Pozwala porównać indywidualne odpowiedzi z proponowanymi odpowiedziami z klucza. - Jest doskonałą pomocą dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

39,00 zł
35,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
62
Lubię naklejać. Na wycieczce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię naklejać. Na wycieczce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Seria „Lubię naklejać” to kolorowe zeszyty z naklejkami. W każdej książce dziecko znajdzie mnóstwo naklejek – aż 8 stron! Naklejkami można bawić się na dwa sposoby, wyklejając ilustracje według własnego uznania lub przyklejając je zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w książce. To proste ćwiczenie i świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię. W zeszycie Na wycieczce dziecko poczuje atmosferę wakacji, letniego pikniku i nadmorskiego klimatu, ozdabiając scenki wybranymi naklejkami. W środku czeka aż 280 naklejek. • Dużo kolorowych naklejek • Fajny papier, do którego łatwo się przykleja naklejki • Sympatyczne ilustracje • Ciekawe polecenia • Dużo miejsca na przyklejanie

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
63
Aluminiowy kij teleskopowy, 239 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aluminiowy kij teleskopowy, 239 cm
Intex
Dostępny
71 szt.

Aluminiowy kij teleskopowy ma długość 239.0 cm i średnicę łączenia 2.6 cm. Idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia basenu.

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

1 osoba kupiła
64
Music Box. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music Box. CD
Carey Mariah, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

52,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
65
Ciastolina świat dinozaurów w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina świat dinozaurów w walizce
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

37,90 zł
36,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

1 osoba kupiła
66
Największy sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największy sekret
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Zdobywasz wiedzę, zyskujesz wolność. Ta prawda umykała nam przez tysiące lat, ponieważ nie widzieliśmy tego, co mamy tuż przed oczami. Zajęci własnymi problemami, życiowymi dramatami, zdarzeniami w świecie przegapiliśmy największe odkrycie, którego możemy dokonać i które uwolni nas od cierpienia, otwierając drogę ku trwałemu szczęściu. Znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, spełnisz każde pragnienie. Niczego więcej nie musisz się bać. Nie musisz więcej cierpieć. Oto największe objawienie w twoim życiu. Oto twoje przeznaczenie. Największy sekret zabiera czytelnika poza świat materialny ku rzeczywistości duchowej, w której otwierają się niezliczone możliwości. Nauki zawarte na jej stronach oferują przystępne dla wszystkich praktyki oraz zbiór wnikliwych rozważań, które rozwieją strach i niepewność, niepokój i ból. Prezentujący natchnione słowa żyjących i nieżyjących już duchowych nauczycieli z całego świata, Największy sekret jest przewodnikiem po ścieżce ku wolności od cierpienia i życiu przepełnionemu niezmąconą radością.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

67
Life by Misadventure, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life by Misadventure, CD
Rag'n'Bone Man, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Rag’n’Bone Man powraca po trzech latach od niesamowitego debiutu płytowego – „Human”, który zyskał niezliczone złote, platynowe i diamentowe wyróżnienia na całym świecie. Kolejny album jest pełen serca, duszy i nowych pomysłów. „Life By Misadventure” to spektakularna kolekcja emocjonalnych piosenek, które będą nam towarzyszyć wtedy, kiedy będą nam najbardziej potrzebne. Lista utworów: 1. Fireflies 2. Breath In Me 3. Fall In Love Again 4. Talking To Myself 5. Anywhere Away From Here 6. Alone 7. Crossfire 8. All You Ever Wanted 9. Changing of the Guard 10. Somewhere Along The Way 11. Time Will Only Tell 12. Lightyears 13. Party’s Over 14. Old Habits

46,90 zł
Powiadomienie
68
Blef - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blef
Dostępny
1 szt.

Twoje dziecko znika. A teraz, gdy wraca po latach do domu, czujesz, że to chyba jakiś blef... Twoje dziecko zniknęło bez śladu. Miało wtedy zaledwie sześć lat. Wszędzie rozwieszono plakaty, policja prowadziła śledztwo. Niestety bez skutku. Ale teraz, po dwunastu latach, twoje dziecko wraca do domu. Po prostu puka do drzwi. Umierasz ze szczęścia, że masz je z powrotem przy sobie. Ale wkrótce zaczynasz się zastanawiać, dlaczego nie potrafi odpowiedzieć na tak wiele pytań. Gdzie było przez cały ten czas? Jakim cudem udało mu się wydostać i wrócić do domu? I nie są to jedyne wątpliwości… Jenny zaginęła, gdy miała sześć lat. Po prostu zniknęła, idąc do mieszkającej po sąsiedzku koleżanki. Zdarzenie wstrząsnęło całą okolicą; to była taka spokojna i bezpieczna dzielnica, nigdy nie zdarzyło się tam nic złego. Jednak dziewczynka przepadła bez śladu. Dwanaście lat później, kiedy wiszące na słupie ogłoszenie o jej zaginięciu dawno już wyblakło, Jenny nieoczekiwanie pojawia się w domu. Rodzice witają ją z otwartymi ramionami. Córka twierdzi, że została porwana i cudem zdołała się wyrwać z rąk ludzi, którzy zgotowali jej prawdziwe piekło. Przedstawiana przez Jenny wersja wydarzeń nie przekonuje jednak jej starszego brata, wątpliwości mają też policjanci i przesłuchujący dziewczynę agenci FBI. Wkrótce okazuje się, że po powrocie do domu ktoś bacznie obserwuje jej każdy krok. Zaczynają się mnożyć pytania: co naprawdę działo się z Jenny przez te lata? Dlaczego wróciła akurat teraz? Czy jej dom to rzeczywiście miejsce, w którym może się czuć bezpieczna? I czy bezpieczni są pozostali członkowie jej rodziny? Wkrótce ekranizacja powieści. „Fantastyczna książka. Mroczna i niesłychanie wciągająca. Trzyma w niesamowitym napięciu”. – Lee Child „Intensywna, mroczna, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Nie przegapcie tej powieści”. – Samantha Downing, autorka Mojej doskonałej żony „Fenomenalna eksploracja rodzinnych sekretów. Thriller o zacierających się granicach pomiędzy fantazją a rzeczywistością, ofiarą a oprawcą„. – „Kirkus Reviews” Doskonale wykonany i prowokujący do myślenia thriller o dziecku, które widziało o wiele za dużo. – „Booklist” S.K. Barnett to pseudonim literacki autora bestsellerów „New York Timesa”, którego poprzednia powieść została przeniesiona na ekrany.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

69
999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Ausc...
Dostępny
50 szt.

25 marca 1942 roku prawie tysiąc młodych niezamężnych dziewcząt wsiadło do pociągu, który miał je zawieźć do obozu Auschwitz. Były to słowackie Żydówki – przekonane, że przez kilka najbliższych miesięcy będą pracować w fabryce. Założyły na siebie najlepsze ubrania i z radością machały na pożegnanie zebranym na peronie bliskim. W rzeczywistości były przedmiotem transakcji pomiędzy słowackim rządem a Niemcami i jechały do niewolniczej pracy. Zaledwie kilku spośród nich udało się przeżyć. Pierwszy kobiecy transport do Auschwitz był przez długie lata zapomniany. Nie było w nim osób związanych z ruchem oporu ani jeńców wojennych. Były tylko bezbronne młode kobiety, przyzwyczajone do dobrych manier i wygodnego życia, które nagle znalazły się w piekle, w którym je bito, rozbierano do naga, golono, trzymano na wielogodzinnych apelach na mrozie, poddawano drakońskim karom i zaganiano do ciężkiej pracy, często prowadzącej do śmierci. Ta książka przypomina niezwykłą historię pierwszych 999 kobiet, które trafiły do Auschwitz, ich cierpienie, heroizm i wolę przetrwania. Heather Dune Macadam – amerykańska autorka, której prace na temat Holokaustu zyskały uznanie zarówno instytutu Yad Vashem, jak i USC Shoah Foundation, Muzeum Kultury Żydowskiej w Bratysławie, a także Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jej najnowsza książka – 999 – już w niespełna rok po premierze została przetłumaczona na kilkanaście języków. Heather Dune Macadam jest również znaną publicystką. Pisuje dla „New York Timesa”, „National Geographic”, „The Guardian UK”, „The Daily Mail”, „Marie Claire” i „Newsweeka”.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

70
Powrót Anny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Anny
Dostępny
41 szt.

Nikt nie rani bardziej niż rodzina. Doktor Noah Alderman, samotnie wychowujący syna wdowiec, powtórnie żeni się z cudowną kobietą Maggie Ippolitti. Po raz pierwszy od wielu lat on i jego syn są znowu szczęśliwi. Szczęśliwa jest również Maggie - mimo tęsknoty za Anną, córką, której nie widziała od czasu, gdy ta była niemowlęciem. Los jednak daje kobiecie jeszcze jedną szansę – Maggie będzie mogła ponownie zostać matką dziecka, które – jak wcześniej myślała − straciła na zawsze. Anna to olśniewająca, lecz buntująca się przeciwko wszelkim zasadom, siedemnastolatka. Maggie, uszczęśliwiona powrotem córki, ignoruje pierwsze znaki ostrzegawcze bezsprzecznie sygnalizujące, że jej małżeństwo i rodzinę czekają poważne kłopoty. Co prawda razem z Noah doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że obecność Anny diametralnie zmieni ich życie, nie spodziewali się jednak, że wszystko potoczy się tak szybko i tak fatalnie. Wstrząs następuje, kiedy Anna zostaje zamordowana, a Noah oskarżony o tę zbrodnię i postawiony przed sądem. Maggie musi stawić czoło nie tylko rozpaczy wywołanej stratą córki, ale też świadomości, że morderstwa mógł dokonać jej ukochany mąż. Jednak w świetle pewnych informacji uzyskanych niedługo po tragedii Maggie postanawia dociec prawdy na własną rękę, a to doprowadzi ją do odkrycia spraw mroczniejszych, niż mogłaby sobie kiedykolwiek wyobrazić. Powrót Anny to znakomity, trzymający w napięciu aż do ostatniej strony dramat rodzinny i wstrząsający thriller psychologiczny. „Scottoline, mistrzyni pełnych napięcia dramatów rodzinnych, z wielkim znawstwem i wyczuciem stawia na głowie życie bohaterki. Złudzenia, poczucie winy i manipulacja - oto, czego doświadczy Maggie na kartach powieści”. – „Booklist” Lisa Scottoline – autorka licznych bestsellerów z listy „New York Timesa”, laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America oraz pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction na University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła nagrodę dla najlepszego wykładowcy. Książki Scottoline zostały do tej pory wydane w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do jej thrillerów zostały zakupione przez telewizję i wytwórnie filmowe. Lisa mieszka w Filadelfii w towarzystwie gromadki uroczych, choć niezbyt posłusznych zwierzaków.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

71
Adrian Smith, Richie Kotzen, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrian Smith, Richie Kotzen, CD
Adrian Smith, Richie Kotzen, Warner Music Polska
Dostępny
70 szt.

Połączone siły gitarzysty Adriana Smitha oraz wokalisty Richiego Kotzena. Czasem są sąsiadami w Los Angeles, zawsze przyjaciółmi, darzącymi się zdrowym, wzajemnym szacunkiem. Ich muzyka to klasyczny rock w klimacie lat 70., uaktualniony o mocne refreny, harmonie oraz gitarową wirtuozerię. Debiutancki singiel „Taking My Chances” nadaje ton całej elektryzującej współpracy tych dwóch tytanów rocka. Lista utworów:: 1. Taking My Chances 2. Running 3. Scars 4. Some People 5. Glory Road 6. Solar Fire 7. You Don’t Know Me 8. I Wanna Stay 9. ‘Til Tomorrow

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

72
Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle
Dostępny
36 szt.

Kolejna część bestsellerowej Serii z trupem Regina odkrywa, że w jej telewizorze zamieszkał szatan. Ponieważ obawia się, że mogła zwariować, wzywa na pomoc Emilię Gałązkę – swoją dobrą znajomą, a przy okazji specjalistkę od końców świata. W tym czasie Paweł, obiecujący młody dziennikarz, zostaje poturbowany i uwięziony w ciemnej piwnicy. Na szczęście pomoc nadchodzi w porę, ale okazuje się, że chłopak spędził noc z… trupem. Denat to znany wszystkim w okolicy kurier. Zaangażowani w śledztwo Mikołaj i Magda szybko orientują się, że zamordowany kurier miał na sumieniu o wiele więcej niż tylko notoryczne gubienie przesyłek. Czy morderstwa dokonano w akcie zemsty za utraconą paczkę? Czy Emilia poradzi sobie z diabelskimi mocami? I co ma z tym wszystkim wspólnego jamniczka Luna?

39,95 zł
28,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,19 zł

73
Jeszcze jedna szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jedna szansa
Dostępny
19 szt.

Hania ma 25 lat, pracuje w korporacji i ma wrażenie, że jej poukładane życie jest puste. Niespodziewanie otrzymuje w spadku stary dom w Łącku, na Pomorzu. Uznaje to za szansę na wyrwanie się z życiowej stagnacji. Jedzie do Łącka, by dowiedzieć się, kim był Władysław Kiesielecki – tajemniczy darczyńca. Na miejscu poznaje jego wnuka Aleksandra. Mężczyzna samotnie wychowuje synka. Pomiędzy nim i Hanią pojawia się niespodziewane uczucie. Wśród miejscowych krążą jednak plotki, że Aleksander mógł mieć coś wspólnego ze śmiercią swojej żony… Opowieść o sile wielkiej miłości, rodzinnych tajemnicach i o tym, że serce zawsze znajdzie drogę do prawdy.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

74
Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie
Dostępny
10 szt.

Rudowłosa Pipo ma 11 lat, bujną wyobraźnię i grubego szczura. Mieszka w garażu i nie chodzi do szkoły. Opiekuje się pewną staruszką, a w wolnych chwilach szuka skarbu, który ukrył przed nią ojciec-marynarz, zanim wyruszył w rejs pełen przygód. Z pomocą przyjaciół Pipo udaje się wreszcie odnaleźć skrytkę. Już wkrótce dziewczynka uda się w szaloną podróż tropem przyrodniej siostry, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia… Niezwykła, mądra opowieść o tym, że przed problemami nie zawsze da się uciec w świat marzeń. Ale i tak można sobie z nimi poradzić.

49,95 zł
23,98 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 25,97 zł

75
Crew. Tom 3. Miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crew. Tom 3. Miłość
Dostępny
74 szt.

Niespokojne serca nie znają czegoś takiego jak „zwykłe życie”. Bren miała swoją oddaną ekipę i to jej wystarczało. A potem wszystko zaczęło się zmieniać. Zakochała się, choć nigdy tego nie planowała. Ponownie nawiązała relację z bratem, mimo że nigdy nie liczyła na jego powrót. Teraz jest w Cain, członkowie jej ekipy poszli do college’u, dorastają, zaczynają się ustatkowywać. A ona stoi na rozdrożu i zastanawia się, jaką drogę powinna wybrać. Nigdy nie miała problemów z pokonywaniem przeszkód, ale życie zwykłym życiem? Tego musiała się nauczyć. I kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, sprawy ponownie się komplikują. Najwyraźniej normalność nie jest Bren pisana. Pora ponownie stanąć do walki. Zwieńczenie bestsellerowej serii pióra niesamowitej Tijan!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

76
Dzienniki 1956-1958 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki 1956-1958
Dostępny
44 szt.

Ostatni tom młodzieńczych dzienników i zapisków autobiograficznych Agnieszki Osieckiej to świadectwo pokolenia ogołoconego przez okupację i stalinizm z dziecięcej beztroski, to wypowiedź dziewczyny, która straciwszy najlepsze lata na zebraniach ZMP-owskich, bardzo nie chciała, a w końcu też nie umiała dorosnąć. Jestem młodą kobietą, a koło mnie tylu jest zmarłych, jakby przetoczyło się przez moje łóżko powstanie listopadowe. Czy karcisz nas, Panie Boże, za nasze niedołęstwo? Za to, że cośmy tak pięknie zaczęli po teatrzykach, klubach i wiecach - tośmy pogubili, rozbiegając się w popłochu? Za to, żeśmy zaczynali w kupie, a ratowaliśmy się w pojedynkę? Za to, że się nam zdawało, że jesteśmy nieśmiertelni, wieczni, żelaźni - a byliśmy jak ćmy, jak jątki, turkucie podjadki? Wszyscy chcemy być wiecznymi chłopcami, wiecznymi dziewczynami. "Niedojrzały naród". A czy nas kto traktuje jak dorosłych? W zapiskach autobiograficznych z lat 1956–1958 i z 1970 roku Agnieszka Osiecka dokonuje bezlitosnej autoanalizy i psychoanalizy własnego pokolenia. Rozlicza się ze światem, stawia sobie niewygodne pytania, nie unika gorzkich diagnoz, wreszcie też – pisze testament. I nie są to gesty jednokrotne, tylko „typowe” dla niej sposoby rozładowywania napięcia i radzenia sobie z bólem i smutkiem. Lata 1957 i 1970 to dla autorki „Okularników” czasy szczególnie trudne - szósty tom dzienników i zapisków zbiera życiowe doświadczenie Agnieszki Osieckiej w opowieść zaskakującą: pełną nieoczekiwanych kontrapunktów i jeszcze bardziej niespodziewanych puent. Wymyślasz sobie: będziesz taka i taka, będziesz robiła to i to. I potem sobie to realizujesz albo ci się to realizuje. Bo w STS-ie reprezentuję Bim-Bom, w Bim-Bomie - STS, na dziennikarce - Akademię, dla Witka - Łajminga, dla Łajminga - Witka, dla majakowszczyzny - Matisse’a, dla [!] „formalistów” mówię o służebnym stosunku sztuki do człowieka… itd. Autorkę Szpetnych czterdziestoletnich twórczo rozwijały rozczarowanie, rozpacz i niespełnienie. Dopiero w latach 70., urodziwszy córkę, doznała uczuć bezwarunkowych. Do tego wszakże momentu wolała być „niekochaną niż grafomanką”. Współbohaterami młodzieńczych dzienników Agnieszki Osieckiej są piekielnie utalentowani ludzie zatracający się jednakowoż w niemiłości. Przez karty przewijają się Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Witold Dąbrowski, Andrzej Jarecki, Jerzy Markuszewski, Marek Hłasko, Jerzy Giedroyć i wiele innych postaci wtedy w czasie rozkwitu swej działalności. Pancerne motyle? Fuck, fuck, fuck. Kwak, kwak. TAK. Agnieszka Osiecka (1936–1997) - polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka. Od 1954 roku związana była ze Studenckim Teatrem Satyryków (STS), gdzie zadebiutowała jako autorka tekstów piosenek. Prowadziła w Polskim Radiu Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek i pozwoliło na wypromowanie wielu wielkich gwiazd polskiej estrady. Od 1994 roku była związana z Teatrem Atelier w Sopocie, dla którego napisała swoje ostatnie sztuki i songi. Dorobkiem Agnieszki Osieckiej zajmuje się założona przez córkę poetki Agatę Passent Fundacja Okularnicy. Agnieszka Osiecka pośmiertnie została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

77
Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt
Dostępny
287 szt.

Strach ma wielkie oczy i choć oznacza to, że zazwyczaj wyolbrzymiany grożące niebezpieczeństwo, to w dosłownym znaczeniu kryje się ziarno prawdy: kiedy się boimy, źrenice ulegają rozszerzeniu. Ale to nie jedyna reakcja. Odczuwając strach, doświadczamy całej kaskady procesów. Środowisko życia może być powodem ogromnego stresu. W mieście hałas, światło, zanieczyszczenia mogą powodować olbrzymi stres nie tylko u ludzi. W podobny sposób działa wycinka drzew w lasach i wysokie temperatury. Strach i stres towarzyszą wszystkim organizmom od początku istnienia i pełniły funkcję adaptacyjną – pozwalały lepiej przystosowywać się do zmieniających się warunków. Bo czy ze strachu można dbać o linię? Albo czy inteligencja pomaga w radzeniu sobie ze stresem? Dlaczego jedne zwierzęta nieruchomieją ze strachu, a inne pędzą na złamanie karku? Skąd w nas lęk przed pająkami? Czym są „duchy drapieżców” i czy strach jest zapisany w DNA? Albo czy dodo wyginął, ponieważ się nie bał? Krajobraz strachu pozwoli lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Wiele zagadkowych zachowań zwierząt – ukazanych głównie na przykładzie ptaków – stanie się zrozumiałych, a to pozwoli nam lepiej je chronić. To ważne dla przyszłości naszej planety. Strach jest potrzebny zwierzętom do przetrwania. Nie można jednak ciągle żyć w strachu i trzeba wiedzieć, kiedy zacząć, a kiedy przestać się bać. To wcale nie jest proste! Wróg naszego wroga bywa naszym przyjacielem, a największy strach można przeczekać w ukryciu. Adam Zbyryt pisze głównie o ptakach, jednak przy pewnej dozie wyobraźni łatwo wykorzystać przedstawiane przykłady celem lepszego zrozumienia ludzi. Nie ma co się bać, zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę!

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

78
CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze
Dostępny
73 szt.

Książka, która odpowie na twoje pytania dotyczące CBD i kosmetyków na bazie oleju konopnego. Wśród wielu pozytywnych właściwości CBD, takich jak dobry sen czy redukcja poziomu stresu, są także liczne działania, które okazują się zbawienne dla zdrowej i naturalnej pielęgnacji skóry. Dr Manisha Singal, która od lat bada wpływ CBD na ludzki organizm, dzieli się cenną wiedzą na ten temat i rozwiewa wszelkie wątpliwości, tłumacząc, w jaki sposób stosowanie CBD może wpłynąć na leczenie schorzeń dermatologicznych i wspomóc codzienną pielęgnację. Dzięki jej wskazówkom dowiesz się, jak wybrać i stosować odpowiednie preparaty na bazie naturalnych składników konopi, aby zauważyć upragnione efekty!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

79
N9ne. Opowieść Kevina Clearwatera. King. Tom 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
N9ne. Opowieść Kevina Clearwatera. King. Tom 9
Dostępny
85 szt.

Czasami musisz prawie umrzeć, by zacząć żyć naprawdę. Urodził się ze złodziejstwem we krwi i gniewem wrzącym w sercu. By przetrwać, od najmłodszych lat był zmuszony walczyć. Jego jedyną rodziną były ulice, a domem, w którym kiedykolwiek zagrzał miejsce na dłużej – poprawczak. Dopiero śmierć przypadkowo spotkanej dziewczyny obudziła w nim wolę życia. Tamta noc na moście zmieniła wszystko. Myślał, że nieznajoma umarła. Tymczasem dziewczyna znów pojawia się na jego ścieżce. I to właśnie ona stanowi klucz do wyjaśnienia tajemnicy zaginięcia olbrzymiej sumy pieniędzy. Jest też największą pokusą, z jaką dotychczas zmagał się Nine. Poznaj historię Kevina Clearwatera. Ponownie wejdź do mrocznego i pociągającego świata z powieści bestsellerowej T.M. Frazier.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

80
Kiedy Katie poznała Cassidy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy Katie poznała Cassidy
Dostępny
20 szt.

Jeśli chcesz zapomnieć o swoim eks, przeczytaj tę powieść, zamiast ciągle sprawdzać powiadomienia w telefonie. – „Marie Claire” Warta ekranizacji romantyczna komedia o odnajdywaniu miłości tam, gdzie się jej nie spodziewasz. – „Elle” Czuła opowieść o odnajdywaniu siebie i zaufaniu nieoczekiwanym impulsom. – „Cosmopolitan” Katie Daniels to 28-letnia prawniczka z Nowego Jorku, perfekcjonistka. Jest zaręczona z uroczym kuratorem sztuki Paulem Michaelem. Ma pieniądze, karierę i miłość. Można powiedzieć, że jej życie to sen, a o przeszłości i dzieciństwie w Kentucky już dawno zapomniała. Jej idealnie poukładane życie rozsypuje się niczym domek z kart, a ona twardo ląduje na ziemi, kiedy ten jedyny ją porzuca. Pod wpływem chwili Katie decyduje się pójść na drinka z Cassidy Price – pewną siebie, wyzwoloną seksualnie kobietą, którą poznaje podczas negocjacji umowy z klientem. Ta znajomość postawi pod znakiem zapytania wszystko, co Katie wiedziała o pożądaniu i miłości.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

81
Perversion Trilogy. Tom 3. Permission. Pozwolenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perversion Trilogy. Tom 3. Permission. Pozwolenie
Dostępny
112 szt.

Finał historii Emmy Jean i Ponurego. W Lacking panuje wojna. Na ulicach nie jest bezpiecznie. Kiedy w mieście niespodziewanie pojawia się postać z przeszłości Sztuczki, dziewczyna musi dokonać wyboru pomiędzy życiem, jakiego zawsze pragnęła, a tym, o jakim nawet nie wiedziała, że mogłabym mieć. Dopóki nie poznała Ponurego, nie zdawała sobie sprawy z własnej siły. Ale czy będzie dość silna, aby żyć bez niego? Trzecia część serii „Perversion” bestsellerowej T.M. Frazier.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

82
Adela. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

83
Korespondencja 1945-1959 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korespondencja 1945-1959
Dostępny
200 szt.

Korespondencja sławnego pisarza Alberta Camusa z włoskim działaczem antyfaszystowskim Nicola Chiaromonte. Lektura listów sprawia, że mamy okazje bliżej poznać sylwetki intelektualistów W dialogu można odkryć ducha ówczesnej epoki i tło formowania się europejskiej tożsamości drugiej połowy XX wieku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

84
Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Oto niezwykły przewodnik po epoce tak odległej, że życie codzienne przypomina szkołę przetrwania! Czy jesteś gotowy na dietę złożoną z gotowanego boczku, chleba i grochu, konieczność zapuszczenia wzbudzającej zaufanie brody i publiczne pocałunki z innymi mężczyznami na znak pokoju? Czy odnajdziesz się w świecie, w którym kobiecie nie wolno wzruszać ramionami, a kąpiel raz na tydzień i codzienne czesanie włosów są dowodem próżności? Poznaj epokę, w której zarazę powodowało niekorzystne ustawienie planet, próchnicę leczono za pomocą opium, bogaci płacili biedocie za pojawienie się na pogrzebie, a lordowie w imię mody potykali się o czubki własnych butów. Witaj w czasach, gdy siedmiolatek za kradzież trafi na szubienicę, porządnego fachowca nie stać na marmoladę, a z ludźmi z wyższych sfer najprędzej dogadasz się… po francusku. Nadal marzysz o podróżach w czasie? Jeśli tak, zapraszamy do lektury niezwykłej książki, dzięki której poznasz prawdziwe średniowiecze. Przekonaj się, czy dasz radę przeżyć w średniowiecznej Anglii!

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

85
Savage Mode II, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Savage Mode II, LP
21 Savage , Metro Boomin, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. Runnin 3. Glock In My Lap 4. Mr. Right Now 5. Rich Nigga Shi 6. Slidin 7. Many Men 8. Snitches & Rats (Interlude) 9. Snitches & Rats 10. My Dawg 11. Steppin On Niggas 12. Brand New Draco 13. No Opp Left Behind 14. RIP Luv 15. Said N Done

124,90 zł
86
Jezioro Dargin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro Dargin
Dostępny
79 szt.

Po przedwczesnej śmierci przyjaciela główny bohater i narrator tej współczesnej powieści ? zwolniony właśnie z pracy w redakcji w radiu warszawski inteligent ? wyjeżdża nad mazurskie jeziora, by móc psychicznie odpocząć, przemyśleć swoje dotychczasowe życie i obecne położenie. W powracających retrospekcjach przygląda się dziejom tej wyjątkowej przyjaźni, porównuje losy przyjaciela i swoje, rozmyśla o życiowych ideałach i idealnych uczuciach, których wizje wyniósł z romantycznych lektur, a które boleśnie zderzają się z rzeczywistością. Pobyt nad mazurskim jeziorem przynosi też niespodziewany przełom w jego życiu osobistym. Czy bohater odnajdzie sens w losach przyjaciela i swoich? Czy wracając do Warszawy, będzie gotów zaakceptować życie takim, jakie ono jest?

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

87
Wodna kolorowanka. Maszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Maszyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Kolorowanka dla każdego małego inżyniera – wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat ciekawych maszyn! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

88
Wodna kolorowanka. Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Auta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Kolorowanka dla małych fanów aut – wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat szybkich samochodów! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

89
Wodna kolorowanka. Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Księżniczki
Dostępny
4 szt.

Jaką suknię włoży dziś na bal księżniczka? Wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat bajek! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

90
Wodna kolorowanka. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Co rośnie w sadzie i na polu? Jakie zwierzaki mieszkają w zagrodzie? Wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat wiejskiej przyrody! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

91
Wodna kolorowanka. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodna kolorowanka. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Jaką sierść ma żyrafa, a jakie pióra papuga? Wystarczą pędzelek i zwykła woda, żeby odkryć kolorowy świat zwierząt! Wodne kolorowanki to wspaniała i rozwijająca zabawa dla najmłodszych. A do tego można je wszędzie ze sobą zabrać! Czy to w domu, czy w podróży – koniec z nudą i bałaganem.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

92
Julia przynosi skarpetki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julia przynosi skarpetki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Gdzie są skarpetki? Julia zaraz je przyniesie! Ale wcześniej sprawdzi, jak się chodzi w wielkich butach taty, czy zimowa czapka jest ciepła i co chowa się w torebce mamy. Jedno jest pewne – zakładanie ubrań to świetna zabawa! Idealna książeczka dla wszystkich maluchów, które uczą się właśnie nazywać i zakładać ubrania, oraz ich rodzin. Julia to seria książeczek dla najmłodszych dzieci, które są ciekawe otaczającego je świata. Zabawne historie z życia malucha na pewno spodobają się każdemu przedszkolakowi. Prostym tekstom towarzyszą urocze ilustracje autorstwa Evy Eriksson, gwiazdy szwedzkiej ilustracji dla dzieci.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

93
Malamander - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malamander
Dostępny
35 szt.

Początek nowej przygodowej trylogii fantastycznej dla młodzieży. W nadmorskim miasteczku Widmowy Port trwa zima. Herbert Lemon, pracownik Biura Rzeczy Znalezionych Hotelu w Hotelu Grand Nautilus, przyjmuje nieoczekiwanego gościa. To Violet Parma, której rodzice dwanaście lat temu zaginęli w hotelu w tajemniczych okolicznościach. Dziewczynka jest przekonana, że chłopiec jest jedyną osobą, która będzie w stanie pomóc jej wyjaśnić zagadkę ich zniknięcia. Aby tego dokonać, Herbie i Violet będą jednak musieli skonfrontować się ze ścigającym dziewczynę mężczyzną z hakiem zamiast dłoni oraz Malamandrem – potworem z legend, którego jaja spełniają życzenia… Pełna tajemnic i zagadek fabuła wciągnie wszystkich miłośników fantastyki i magicznych stworzeń. Oryginalni, charyzmatyczni bohaterowie zapadną w pamięć na długo i zyskają sympatię czytelników.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

94
Sticky Pines. Potwór z jeziora Black Hole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sticky Pines. Potwór z jeziora Black Hole
Dostępny
542 szt.

Kontynuacja powieści Tajemnica Wielkiej Stopy, która zabiera nas z powrotem do Sticky Pines – miasteczka, w którym zdarzają się zjawiska nadprzyrodzone. Milo wyrusza z ojcem na wycieczkę nad jezioro Black Hole, podczas gdy Lucy kontynuuje swoje poszukiwania prawdy na temat obcych z kosmosu. Gdy chłopiec odkrywa w jeziorze złowrogą, mroczną istotę, dwójka byłych przyjaciół musi ponownie połączyć siły, aby poznać jej tajemnicę – i ujść z tego z życiem. Pełna przerażająco-zabawnych momentów powieść – pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów trzymających w napięciu historii o nadprzyrodzonych tajemnicach! Miasteczko Sticky Pines to pełna humoru i wartkiej akcji fabuła, która wciągnie nie tylko najmłodszych czytelników. Sympatyczni, zabawni bohaterowie przypadną czytelnikom do gustu już od pierwszych stron.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

95
Terra firma, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra firma, CD
Tash Sultana, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Musk (4:17) 2. Crop Circles (3:35) 3. Greed (3:41) 4. Beyond The Pine (3:56) 5. Pretty Lady (4:37) 6 Tash Sultana Feat. Josh Cashman Dream My Life Away (5:17) 7. Maybe You've Changed (5:19) 8. Coma (5:36) 9. Blame It On Society (5:01) 10. Sweet & Dandy (4:16) 11. Tash Sultana Feat. Jerome Farah Willow Tree (3:20) 12. Vanilla Honey (4:40) 13. Let The Light In (3:03) 14. I Am Free (3:37)

63,90 zł
Powiadomienie
96
Terra firma, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra firma, LP
Tash Sultana, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. Musk (4:17) 2. Crop Circles (3:35) 3. Greed (3:41) 4. Beyond The Pine (3:56) Strona B: 1. Pretty Lady (4:37) 2. Tash Sultana Feat. Josh Cashman Dream My Life Away (5:17) 3. Maybe You've Changed (5:19) LP 2 Strona C: 1. Coma (5:36) 2. Blame It On Society (5:01) 3. Sweet & Dandy (4:16) 4. Tash Sultana Feat. Jerome Farah Willow Tree (3:20) Strona D 1. Vanilla Honey (4:40) 2. Let The Light In (3:03) 3. I Am Free (3:37)

153,90 zł
97
Marek Sierocki Przedstawia: I love 90's disco, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marek Sierocki Przedstawia: I love 90's disco, 2 CD
Various Artists, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Lista utworów: CD 1 1. Aqua - Barbie Girl 2. Dr. Alban - It's My Life (Raggadag Remix) 3. No Mercy - Where Do You Go (Club Mix) 4. C+C Music Factory feat. Freedom Williams - Gonna Make You Sweat /Everybody Dance Now/ (Radio Mix) 5. *NSYNC - I Want You Back (Club Version) 6. La Bouche - Sweet Dreams (Club Mix) 7. Real McCoy - Another Night (Club Mix) 8. Backstreet Boys - Get Down /You're The One For Me/ (Markus Plastik Vocal Radio Edit) 9. Blue System - History (Long Version) 10. Le Click - Tonight Is The Night (Dance Mix) 11. Modern Talking feat. Eric Singleton - You Are Not Alone (Extended Version) 12. Touché feat. Krayzee - YMCA (Rap Version) 13. Loft - Mallorca (Extended Beach Mix) 14. Lou Bega - Mambo No. 5 /A Little Bit of.../ (Extended Mix) CD 2 1. B*Witched - C'est La Vie (Dog In The River Mix) 2. C+C Music Factory feat. Freedom Williams - Things That Make You Go Hmmmm... 3. Anastacia - I'm Outta Love (Hex Hector Main Club Mix) 4. New Kids On The Block - Step By Step (12" Club Remix) 5. Real McCoy - It's On You (Extended Mix) 6. No Mercy - Missing (Ibiza Club Mix 123 BPM) 7. Modern Talking feat. Eric Singleton - Brother Louie Mix '98 (Radio Edit) 8. La Bouche - Be My Lover (Club Mix) 9. Dr. Alban - Sing Hallelujah (JJ's Euro Trance Mix) 10. Blue System - Laila (Airplay-Mix) 11. Felix - Don't You Want Me (Patrick Prins Remix - Edit) 12. Faithless - Insomnia (Radio Edit) 13. Robert Miles - Children (Dream Version)

47,90 zł
Powiadomienie
98
Controlled Chaos, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Controlled Chaos, CD
Morgan Rose, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. The Answer 3. Faster Man 4. Clarity 5. Come Alive 6. Exhale

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

99
Postawy pokolenia Z wobec obywatelskości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postawy pokolenia Z wobec obywatelskości
Dostępny
4 szt.

Analizując literaturę przedmiotu, należałoby stwierdzić, że dostępne badania mające odpowiedzieć na pytania: ?Jacy są młodzi ludzie??, ?Jakie wartości wyznaje współczesna młodzież?? są w zasadzie eksploracją pokolenia milenialsów, czyli dzisiejszych trzydziestolatków. Brakuje natomiast aktualnych opracowań dotyczących generacji Z. Prezentowana książka stanowi odpowiedź na tę lukę. To studium obywatelskości młodzieży w świetle badań jakościowych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W empirycznej części publikacji zaprezentowano m.in. analizę wiedzy, opinii i aktywności obywatelskiej pokolenia Z. Badani studenci wykazują niezmiernie niski poziom wiedzy o polskich i europejskich instytucjach politycznych oraz obojętne lub ambiwalentne postawy wobec ważnych wydarzeń politycznych w Polsce. Choć są tu wyjątki: na przykład studentki orientują się w obecnych uwarunkowaniach prawnych dopuszczających aborcję, młodzież zgodnie potwierdza nadmierne zaangażowanie Kościoła w przekonania polityczne wiernych.

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

100
Zatruta studnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatruta studnia
Dostępny
6 szt.

Trzeba odwagi poznawczej i determinacji organizacyjnej, by podjąć się zadania tak trudnego i ambitnego jak opis mediów w czasach pandemii COVID-19. Profesor Marek Sokołowski, socjolog i medioznawca, inicjator i redaktor naukowy przedsięwzięcia, wraz z Zespołem w bardzo krótkim czasie stworzył dzieło ukazujące media i społeczeństwo w dynamicznym stanie ?nowej normalności?, nacechowanej ?tymczasowością, zmiennością, niepewnością?. Uderzającą cechą analiz i przedstawień zawartych w przedłożonym tomie jest ich różnorodność tematyczna i metodologiczna ? mozaika ujęć, wizerunków, przedmiotów i perspektyw tworząca wszelako spójną całość, wielowymiarowy obraz zjawisk i procesów składających się na nieobecny dotąd w naszych doświadczeniach fenomen pandemii. Podjęty dyskurs jest nie tylko ciekawy i aktualny, ale też społecznie doniosły (...). Sfera informacji w czasach niebezpieczeństw i kryzysów nabiera szczególnej wagi, ponieważ w istotny sposób oddziałuje na emocje, postawy, poglądy, wyobrażenia ludzi, a w konsekwencji na ich samopoczucie i zdolność do podejmowania działań zapobiegawczych i obronnych. Monografia istotnie wzbogaca wiedzę o funkcjonowaniu środków przekazu, komunikacji społecznej i sferze publicznej w sytuacjach powszechnego zagrożenia. Ma przy tym nie tylko wysokie walory badawcze, ale może być też praktycznie użyteczna, poszerzając nasz horyzont poznawczy poprzez ogląd nieznanych dotąd, aktualnie zachodzących zjawisk i procesów. Fragment recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jerzego Jastrzębskiego

65,30 zł
62,69 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,61 zł

Wróć do góry