hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.02.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 2 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury (Kerby Rosanes), na drugim Jolly Baby. Zwierzaki dżungli - ogonki (Dumel Discovery). Kolejny produkt to Owady naszych lasów (Katarzyna Kopiec-Sekieta) oraz Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia (przepakowanie) (Bostrom Nick).
1
Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury
Dostępny
374 szt.

Kerby Rosanes zyskał renomę świetnego ilustratora za sprawą serii Morphia. Delikatny świat to zbiór rysunków do kolorowania przedstawiających ponad 55 zagrożonych i narażonych na wyginięcie gatunków. Ukazuje najrzadsze zwierzęta z całego świata w ich naturalnym środowisku, między innymi orangutana Tapanuli, żółwia szylkretowego, panterę śnieżną, goryla górskiego, niedźwiedzia polarnego i wiele innych. Oprócz ilustracji do kolorowania książka zawiera informacje o przedstawionych zwierzętach, ponieważ jej zadaniem jest również uświadomienie czytelnikom kruchości świata przyrody i konieczności jej ochrony. Kolorowanie niezwykłych rysunków autora stanowi wspaniały sposób nauki o bogactwie przyrody i jej delikatnych ekosystemach, które na kartach tej książki można ożywić barwą.

34,99 zł
20,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 14,35 zł

40 osób kupiło
2
Jolly Baby. Zwierzaki dżungli - ogonki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jolly Baby. Zwierzaki dżungli - ogonki
Dumel Discovery
Dostępny
39 szt.

„Jolly Baby” to książeczki które kochają nie tylko Maluchy! Są idealne dla rodziców pragnących, aby ich dziecko było szczęśliwe i jednocześnie uczyło się niezbędnych umiejętności. Miękkie i całkowicie bezpieczne zachęcają do interakcji, ćwiczą koncentracje, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim wzmacniają więzi, gdy rodzic trzymając dziecko na kolanach ogląda obrazki i tworzy niezwykłe historie w oparciu o krótkie teksty, zawarte na stronach książeczek. Dla nieco starszych dzieci producent oferuje książeczki manipulacyjne, które oprócz treści edukacyjnych rozwijają również zdolności manualne. Zawierają mnóstwo angażujących zadań dla dziecka, których stopień trudności wzrasta z każdą stroną, a ich wykonanie gwarantuje satysfakcję i buduje pozytywną samoocenę. Walory edukacyjne książeczek: • bezpieczny i miękki materiał - te książeczki są wykonane z miękkiej tkaniny poliestrowej i wysokiej jakości bawełny, które są bezpieczne dla dzieci do zabawy; • szeleszczące strony zachęcają maluchy do chwytania, a towarzyszące dźwięki przyciągają ich uwagę; • różnorodne jasne kolory i obrazy z kreskówek pomagają rozwijać wzrok i zdolność obserwacji małych dzieci; • rozwój językowy - proste teksty w książkach są łatwe do odczytania, co zachęca do rozbudowywania historii; • rozwój manualny - funkcje manipulacyjne - zadania o zróżnicowanej trudności: otwieranie, odkręcanie, przekładanie, wiązanie i wiele innych stawiają przed dziećmi nowe wyzwania, zachęcają do aktywności i uczą poprzez zabawę; • świetny prezent dla maluchów - piękne, zabawne książki zapewniają wiele godzin zabaw i bezcenny wspólne spędzony czas; • miękki materiał i wystające elementy, które maluchy mogą chwytać, rwać i gryźć podczas zabawy, nadają się do prania w temp. 40 stopni, dzięki czemu urocze książeczki mogą towarzyszyć dzieciom przez długi czas. Poznaj zwierzaki mieszkające w dżungli i przeżyj razem z nimi kolorową przygodę! Każda ze stron materiałowej książeczki kryje inne zwierzątko. Ogonki zwierzaków wykonane zostały z materiałów różniących się fakturą, co pomaga maluchom rozwijać umiejętności poznawcze, stymulując zmysły wzroku i dotyku. Produkt przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin. Charakterystyka produktu: • książeczka w języku polskim, • szeleszcząca okładka, • zróżnicowane faktury materiałów (ogonki), • pętelka na rzep do przyczepienia w wybranym miejscu. Wymiary produktu: 22.0 x 4.0 x 12.5 cm

38,19 zł
33,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,58 zł

16 osób kupiło
3
Owady naszych lasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady naszych lasów
Dostępny
88 szt.

W zeszycie zaprezentowano na rysunkach, zdjęciach i w krótkich opisach 28 gatunków owadów zamieszkających nasze lasy. Między kartami zeszytu wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przekalkować sylwetki chrząszczy, motyli i innych owadów i w ten sposób bez trudu zapamiętać, jak wyglądają i nazywają się opisane gatunki. Do rozwiązania jest też ciekawy quiz wiedzy o tych zwierzętach, a na końcu dyplom entomologa dla młodego czytelnika.

19,00 zł
11,99 zł

Rabat 36,9%
oszczędzasz 7,01 zł

9 osób kupiło
4
Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia (przepakowanie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia (przepakowanie)
Dostępny
27 szt.

Ludzki mózg to dzieło idealne, najdoskonalszy twór w przyrodzie. Jego dominacją zachwiał komputer Deep Blue, który w 1997 roku pokonał w szachy mistrza świata, Garriego Kasparowa. Od tego czasu sztuczna inteligencja jest na ścieżce intensywnego rozwoju. Czy dominacja superinteligencji nad człowiekiem jest realną perspektywą naszej przyszłości? Czy ta przewaga skończy się kresem naszego gatunku? Niniejsza książka jest odważną i oryginalną próbą znalezienia odpowiedzi na te pytania. Możliwe kierunki rozwoju technologii cyfrowej i jego konsekwencje są trudne do przewidzenia, a rozstrzygnięcie związanych z tym kwestii jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem. Niemniej z niektórych szans i zagrożeń powinniśmy wszyscy sobie zdawać sprawę. Nick Bostrom, wybitny badacz sztucznej inteligencji i transhumanizmu, stara się jasno i klarownie przedstawić przyszłe konsekwencje coraz większego udziału maszyn w naszym życiu, opisuje możliwe komplikacje i strategie rozwiązania ewentualnych problemów. Lektura tej książki jest niesamowitą podróżą na krańce istoty człowieczeństwa, wyprawą do przyszłości inteligentnego życia i prawdziwie fascynującym doświadczeniem. Kluczowe zagadnienia ujęte w książce: dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, superinteligencja i jej możliwe ścieżki rozwoju, zagłada ludzkości a rozwój superinteligencji, kontrola nad umysłem człowieka w przyszłości.Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

8 osób kupiło
5
Chłopcy. Tom 3. Zawsze i na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy. Tom 3. Zawsze i na zawsze
Dostępny
103 szt.

Kontynuacja historii znanej z filmu Netflixa „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Zawsze i na zawsze to finałowy tom z cyklu Chłopcy, wieńczący najbardziej romantyczną historię pierwszej miłości. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które polubiły poprzednie części lub wspomnianą ekranizację. Po książkę powinni sięgnąć też amatorzy dobrze napisanych, lekkich, ale i realistycznych opowieści o nastolatkach i pierwszych romansach. Powieść opowiada dalsze losy poznanej w pierwszej i drugiej części Lary Jean. Na Larę Jean i jej chłopaka Petera Kavinskiego czyhają przeciwności losu. Dopadają ich wątpliwości i nie są pewni przyszłości swojego związku. Nie wiedzą, czy z każdą miłością tak jest. A może pierwsza miłość jest nazywana pierwszą, bo kiedyś na pewno się skończy i pojawi się następna? Czy ich relację czeka nieuchronny koniec? Bohaterowie właśnie kończą liceum, a co za tym idzie, czeka ich podjęcie wielu ważnych życiowych decyzji. Prawdopodobnie będą musieli się rozdzielić. Może Lara pójdzie w ślady swojej starszej siostry Margot i po prostu zerwie z chłopakiem przed wyjazdem na studia? Na to liczy mama Petera, która nie chce, by jej syn zmarnował szansę na sukces w dorosłym życiu. Jednym słowem - ostatni rok szkolny będzie dla Lary Jean rokiem pełnym wrażeń. Będzie musiała zdecydować, czy w jej życiu jest miejsce na pierwszą młodzieńczą miłość.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

6 osób kupiło
6
Płazy i gady naszych lasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płazy i gady naszych lasów
Dostępny
77 szt.

Publikacja prezentuje 14 najciekawszych gatunków płazów i gadów żyjących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą, czy składają jaja, czy też rodzą młode, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki zwierząt. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać sylwetki żab, jaszczurek, ropuch i węży, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
7
Ulica dzieciństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulica dzieciństwa
Dostępny
12 szt.

Kopenhaga, lata 30. XX wieku. Nastoletnia Ester mieszka w ubogiej, robotniczej dzielnicy, gdzie normą są chłodne poranki, kupowanie przecenionego pieczywa i drobne kradzieże.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

6 osób kupiło
8
Grzyby naszych lasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzyby naszych lasów
Dostępny
63 szt.

Publikacja prezentuje 42 gatunki grzybów rosnących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, w jakich lasach rosną, jak wyglądają młode owocniki, a jak starsze i czy gatunek jest jadalny, niejadalny, czy też trujący, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki grzybów. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać grzyby, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
9
Owoce naszych lasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce naszych lasów
Dostępny
36 szt.

W zeszycie zostało przedstawionych 28 gatunków roślin leśnych, które wydają efektowne soczyste owoce. Z opisów można się dowiedzieć, po czym je poznać, gdzie rosną i kiedy dojrzewają, a także czy są jadalne, niejadalne, czy też trujące. Na zdjęciach zostały przedstawione portrety roślin w czasie kwitnienia, a na rysunkach, jak wyglądają ich owoce. Dzięki temu zeszytowi dzieci nauczą się odróżniać owoce jadalne od trujących, by móc bezpiecznie korzystać z leśnych przysmaków. Między kartami wpięta jest kalka, na którą można przerysowywać kontury owoców i liści, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
10
365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Nie tylko ludzie mają swoje święta i swoje dni. Mają je także niektóre zwierzęta, rośliny, postaci z bajek, a nawet... woda! Te świąteczne dni nietypowe mogą dostarczać ciekawych tematów do zabaw czy rozmów z dziećmi. Są niezwykłą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności przedszkolaków. 365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku to zbiór zagadek zarówno na całkiem zwyczajne dni, jak i te świąteczne: w tym święta typowe (jak Dzień Mamy, Dzień Taty, Boże Narodzenie, Mikołajki...) i te zupełnie nietypowe (np. Dzień Ślimaka, Dzień Leniwych Spacerów, Dzień bez Zakupów...). Zagadki te bogacą wiedzę o świecie, o różnych zjawiskach, zawodach i wielu innych zagadnieniach. Ich rozwiązywanie uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i zwiększa zasób słów. 365 zagadek zebranych w tej publikacji zostało uporządkowane według miesięcy: w każdym miesiącu nauczyciel znajdzie zagadki na temat poszczególnych świąt, a także rymowanki codzienne, adekwatne do danej pory roku. W książce (dla ułatwienia pracy) znalazły się dwa spisy treści. W pierwszym z nich zostały uwzględnione tylko nazwy świąt i dni nietypowych z podziałem na miesiące, w których są obchodzone. Drugi z nich to skorowidz będący spisem wszystkich zagadek z książki, uszeregowanych w kolejności alfabetycznej według słów będących rozwiązaniem każdej zagadki.

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

4 osoby kupiły
11
Posłaniec burzy. Tom 3. Wędrowiec cienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłaniec burzy. Tom 3. Wędrowiec cienia
Dostępny
109 szt.

Zane Obispo cieszył się na myśl o rozpoczęciu nauki w Szamańskim Instytucie Wyższej Magii nie tylko dlatego, że miał wtedy znów zobaczyć się z Brooks, swoją najlepszą przyjaciółką. Po prostu wszystko byłoby lepsze od tych trzech miesięcy, które spędził na szukaniu bogurodzonych w towarzystwie paskudnego demona potrafiącego ich (dosłownie) wywęszyć. Kiedy jednak Zane odnajduje ostatniego nastolatka na liście, okazuje się, że w rzeczywistości chodzi o bliźnięta – brata i siostrę – które próbują nie dopuścić, aby pewien tajemniczy artefakt wpadł w niewłaściwe ręce. Gdy dochodzi do szokującej zdrady, Zane trafia do SZIWM szybciej, niż miał nadzieję. Jeszcze bardziej szokująca okazuje się wiadomość, że majańscy bogowie zaginęli. Unieszkodliwili ich Kamazotz, bóg nietoperz, i Ixquic, zwana też Krwawym Księżycem, a ich kolejny cel stanowią bogurodzeni. Złowrogim bogom brakuje do szczęścia tylko jednego – przedmiotu ukrywanego przez bliźnięta. Zane wie, że bogurodzeni nie mają na tyle mocy, aby stanąć do walki z Kamazotzem, Ixquic i ich armią. Być może istnieje szansa na ocalenie bogów, ale w tym celu trzeba odnaleźć magiczny kalendarz, który widzi w czasie i w przestrzeni… Nie wspominając o konieczności przeniesienia się trzydzieści lat w przeszłość. W Wędrowcu cienia Zane wyrusza wraz z przyjaciółmi na najtrudniejszą do tej pory wyprawę, wyprawę, która przez jeden popełniony przez nich błąd może zmienić historię, a co gorsza, unicestwić wszechświat.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
12
Tola w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tola w przedszkolu
Dostępny
138 szt.

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko! Jak wygląda życie malucha w przedszkolu? W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół. W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami. W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują! Sześć naturalnych, rodzinnych opowiadań, uzupełnionych pięknymi ilustracjami, które otulą Was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
13
Pakiet: Gildia Magów / Nowicjuszka / Wielki Mistrz / Uczennica Maga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Gildia Magów / Nowicjuszka / Wielki Mistrz / Uczennica Maga
Dostępny
72 szt.

Bestsellerowa Trylogia Czarnego Maga w opakowaniu zbiorczym. Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak się im wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

134,90 zł
99,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 35,07 zł

3 osoby kupiły
14
Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci, dodatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci, dodatek
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny
1335 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Najlepsza gra o kotach”. Przekonajcie się, kto z Was jest największym kociarzem! Czy jest coś, co koty uwielbiają bardziej niż przysmaki i zabawki? Oczywiście mowa o pudełkach, w których mogą się schować! Dzięki dodatkowi „Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci” będziecie mogli dać Waszym futrzakom jeszcze więcej uwagi i miłości. Rozszerzenie to wprowadza nowe karty przedmiotów i pudełek, a także żetony łakoci i wspólnych celów. Oprócz tego dołączą do Was zupełnie nowe przybłędy oraz niespotykane dotąd szare koty! „Najlepsza gra o kotach” Pudełko łakoci” umożliwia rozgrywkę nawet 6 graczom, a specjalna talia kart wprowadza wariant jednoosobowy. Realizujcie cele, rozpieszczajcie swoich pupili i przekonajcie się, kto z Was jest największym kociarzem! Zawartość opakowania: • karty gry, • karty przybłęd, • karty startowe, • karty tury, • żetony punktów zwycięstwa, • żetony przysmaków, • notes do liczenia punktów, • instrukcja.

59,99 zł
46,79 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,20 zł

2 osoby kupiły
15
Metoda Dobrego Startu. Piosenki do rysowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Dobrego Startu. Piosenki do rysowania
Dostępny
35 szt.

W książce zamieszczono 64 scenariusze zajęć i tyle samo towarzyszących im piosenek. Do każdego wzoru graficznego opracowano po dwa, trzy scenariusze. We wszystkich, zgodnie ze schematem zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu, uwzględniono zajęcia wprowadzające, właściwe i końcowe. Przy każdej piosence podano jej zapis nutowy i tekst, który podzielono ukośnymi kreskami, aby podpowiedzieć, w jaki sposób należy kreślić wzór podczas śpiewania. Zajęcia można prowadzić według wybranego konspektu zamieszczonego w tym podręczniku. Ze względu na duże różnice pomiędzy dziećmi realizowane scenariusze należy jednak dostosować do możliwości rozwojowych oraz potrzeb edukacyjnych uczestników zajęć. Każdy scenariusz powinien być modyfikowany stosownie do nastroju dzieci, tempa ich pracy, możliwości skupienia uwagi, dziecięcych propozycji i własnych pomysłów prowadzącego, które rodzą się spontanicznie.

28,00 zł
22,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

2 osoby kupiły
16
Porusz język, porusz ciało. Zabawy z piosenkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porusz język, porusz ciało. Zabawy z piosenkami
Dostępny
13 szt.

W publikacji zamieszczone zostały propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu rozwój sprawności motorycznej i aparatu artykulacyjnego u dziecka. Zachęcają one nie tylko do zabawy dźwiękami, lecz także do ćwiczeń motorycznych, które sprzyjają rozwojowi mowy i zwiększają atrakcyjność zajęć. Dzieci zazwyczaj bardzo lubią zabawy ruchowo-dźwiękonaśladowcze i chętnie do nich wracają. Dzięki temu z zapałem będą wykonywać przedstawione tu ćwiczenia i skutecznie ćwiczyć aparat mowy i ogólną sprawność ruchową, dobrze się przy tym bawiąc. Udoskonalą przy tym także pamięć słuchową i rozwiną koncentrację uwagi. To wszystko przełoży się na coraz wyraźniejsze mówienie, a co za tym idzie lepsze funkcjonowanie w kontaktach społecznych. Co ważne, zaproponowane zabawy zachęcą do komunikacji także te dzieci, które mają opory w tym zakresie. W skład publikacji wchodzą: • książeczka zawierająca opisy zabaw, • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich. Piosenki dołączone do publikacji są proste i łatwo wpadają w ucho, a ich śpiewanie pozwala na skuteczne wspomaganie rozwoju aparatu mowy. Ćwiczy też głos, słuch fonematyczny, posługiwanie się melodią, akcentem i rytmem, a w konsekwencji wpływa na lepszą artykulację. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Warto jednak wykorzystać ją także w realizacji zadań z dziećmi starszymi, u których rozwój mowy jest opóźniony bądź zaburzony. Nadaje się ona zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej, a więc sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, logopedzi oraz rodzice.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

2 osoby kupiły
17
Chleb bezglutenowy i inne wypieki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chleb bezglutenowy i inne wypieki
Dostępny
245 szt.

Chleb bez glutenu? To prostsze niż myślisz! Początki przygody z bezglutenowymi wypiekami zwykle nie są łatwe. Pieczywo bez dodatku tradycyjnych mąk często wychodzi twarde lub mało wyrośnięte, a czasem zwyczajnie niesmaczne. Wszystkie smaki i kształty nieudanego pieczywa przerobiła na sobie Aga Bednarska, autorka bloga bezglutenowejadlo.pl. Mimo tego nie poddała się i uparcie zmierzała do jednego celu – upiec pyszny, pozbawiony glutenu chleb! Jej książka to efekt wielu lat zdobywania wiedzy, zgłębiania technologii piekarskich i właściwości bezglutenowych mąk. W prosty i przystępny sposób podaje w niej wszystko, co musisz wiedzieć, by cieszyć się doskonałymi i zdrowymi wypiekami! Otwórz swoją domową piekarnię już dziś!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
18
Matematyka SP 4 Z Plusem. Lekcje powtórzeniowe. Wersja 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka SP 4 Z Plusem. Lekcje powtórzeniowe. Wersja 2
Dostępny
78 szt.

Powtórzenie wiadomości w formie konkursu to sprawdzobny i atrakcyjny, a co najwazniejsze - skuteczny pomysł, a dzięki tej książce także łatwy do zrealizowania,

19,70 zł
17,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
19
Horse Club. SLH13885. Koń rasy Paint Gelding - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13885. Koń rasy Paint Gelding
Schleich
Dostępny
42 szt.

Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Konie Paint Gelding są wszechstronne, mocne i wyjątkowo wytrzymałe. Wymiary figurki: ok. 16.0 x 4.0 x 12.0 cm

35,90 zł
33,39 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
20
Oślepienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oślepienie
Dostępny
21 szt.

Bestsellerowy thriller medyczny mistrza gatunku Robina Cooka. Laurie Montgomery, patolog z nowojorskiego zakładu medycyny sądowej, jest przerażona mnogością zgonów na skutek przedawkowania kokainy. Na jej stół trafiają kolejne ofiary – młodzi, świetnie zapowiadający się ludzie. Przekonana, że ma do czynienia z serią – wbrew opinii i sprzeciwowi przełożonych – zaczyna badać tę sprawę. Tymczasem przez Nowy Jork przetacza się fala egzekucji w stylu gangsterskim, a jedynym elementem łączącym wszystkie ofiary jest... Jordan Scheffield, znany okulista. Prywatne śledztwo Laurie Montgomery i oficjalne dochodzenie w sprawie morderstw, prowadzone przez porucznika Lou Soldana, spotykają się. Powstaje iście diaboliczny czworokąt, który oprócz Montgomery i Soldana tworzą Scheffield i... mafia.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
21
Mądra mysz. Mam przyjaciela energetyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Mam przyjaciela energetyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Mój sąsiad Adam ma niesamowitą pracę. Jeździ autem na sygnale, wspina się na słupy jak Spiderman, a nawet pomaga bocianom. W dodatku wie, skąd się bierze prąd i jak trafia do naszych domów. Dzisiaj mi o tym opowie.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
22
Alpiniści Stalina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpiniści Stalina
Dostępny
80 szt.

Niepublikowana dotąd historia dwóch sowieckich alpinistów, braci Abałakowów. Witalij i Jewgienij Abałakowowie byli jednymi z najbardziej utalentowanych alpinistów swojego pokolenia. Czas ich aktywności przypadł jednak na ponury czas w historii Związku Radzieckiego – rewolucję październikową, a potem okres wielkiej czystki. Bracia podjęli udane pionierskie wyprawy w wysokie góry Pamiru ku chwale swojej proletariackiej ojczyzny, jednak ostatecznie ich losy potoczyły się zupełnie inaczej. Donos na Witalija sprawił, że alpinista trafił do więzienia, był torturowany przez NKWD i cudem uniknął łagrów. Jego brat przeciwnie – przed rewolucją ukończył Akademię Sztuk Pięknych i stał się pupilkiem władzy. Witalij nie zrezygnował jednak ze swoich marzeń i mimo utraty kilku palców na skutek burzy śnieżnej po latach wrócił do wspinaczki. Korzystając z wielu źródeł, między innymi z zachowanych dzienników Jewgienija, Cédric Gras z reporterską pasją odkrywa białe plamy w historii światowego alpinizmu i wydobywa z zapomnienia niezwykłą historię braci Abałakowów. „Alpiniści Stalina autorstwa Cédrica Grasa to opowieść niezwykła. Bo kto dzisiaj pamięta, jak rodził się sowiecki alpinizm, kto i jak tworzył jego podwaliny, eksplorował bardzo dziś popularne siedmiotysięczniki Pamiru? A o tym właśnie jest ta książka. Historia życia braci Abałakowów (z lektury dowiedziałem się, że Witalij miał brata Jewgienija, przysięgam, że o tym nie wiedziałem) przeplata się z burzliwymi dziejami początków komunizmu – z tragicznym dla braci skutkiem. Z tej książki czytelnik dowie się, że „abałakow” to nie tylko sposób na punkt asekuracyjny w lodzie, ale także nazwisko wybitnych alpinistów z wielkim jak na ówczesne czasy dorobkiem. Autor, reporter śledczy, z pasją i skrupulatnością tropi losy braci w konwencji faktograficznej, konsekwentnie unikając jakiejkolwiek oceny ich postępowania. Tę, Czytelniku, pozostawia Tobie. Warto tę książkę przeczytać. Naprawdę. Polecam.” – Piotr Pustelnik

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

2 osoby kupiły
23
Nie(tylko)ludzkie wymiary edukacji. W stronę pedagogiki nieantropocentrycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie(tylko)ludzkie wymiary edukacji. W stronę pedagogiki nieantropocent...
Dostępny
4 szt.

Mówiąc najkrócej, ta książka jest próbą pedagogicznego odmyślenia Edukacji (pisanej wielką literą) jako czegoś, co jedni ludzie robią innym w trosce o ich człowieczeństwo, albo o świat ludzkich spraw, do którego Ci pierwsi zostają zaproszeni, a także próbą myślenia o rzeczywistości w kategoriach edukacyjnych wydarzeń współtworzonych zarówno przez ludzi, jak i nie-ludzi. Jest o tym, że wychowywanie i kształcenie to zawsze również robienie czegoś innego (a właściwie, zawsze najpierw jest robieniem czegoś innego, zanim stanie się edukacją), a edukowanie to nie jedynie oddziaływania na serca i umysły ludzi, ale zmienianie świata na wiele różnych sposobów: to podnoszenie temperatury otoczenia (np. przez ciała uczniów i nauczycieli), to zmiana składu powietrza (zmiana tlenu w dwutlenek węgla), to zmienianie położenia przedmiotów, tworzenie rzeczy, zużywanie energii elektrycznej, to produkowanie spalin. Edukowanie to dodawanie do świata całej masy różnych bytów w tym samym ruchu etc. Edukacja, jak ją tu będę starał się rozumieć, jest zmienianiem świata, jest tworzeniem i niszczeniem. Co oznacza, że nigdy nie dotyczy jedynie ucznia i nauczyciela zawsze zmienia się całe środowisko, a nie tylko ludzie, bo nauczanie jest zawsze budowaniem i przebudowywaniem więcej niż ludzkiego świata. Ta książka jest próbą uznania ról, jakie pełnią nie-ludzie w powstawaniu, trwaniu i zmianach tego, co edukacyjne. Jest o tym, że edukacja jest zapraszaniem do współpracy tego, co żyje (na różne sposoby), i tego, czemu takiego statusu odmawiamy. Jest o tym, że edukacja nie(tylko)ludzka to nadzieja na zmiany w świecie, które są dobre, ale jednocześnie takie, których do końca zaplanować się nie da, bo niewiele o nich wiemy. Chodzi w niej o piękne ryzyko, jak pisał Gert Biesta. Ze wstępu

45,00 zł
1 osoba kupiła
24
Co wie Twój kot? Poznaj sposób rozumienia świata przez koty (wyd.2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co wie Twój kot? Poznaj sposób rozumienia świata przez koty (wyd.2)
Dostępny
1056 szt.

"Czy koty rzeczywiście wyczuwają, kiedy ktoś umiera albo kiedy ma nastąpić trzęsienie ziemi? Zmysły kota są znacznie czulsze od ludzkich. Koty słyszą dźwięki z większych odległości i w szerszym zakresie częstotliwości; mają bardziej wrażliwy węch i lepsze widzenie obwodowe, a ich wąsy czuciowe potrafią wyczuć niewielkie nawet zmiany ciśnienia atmosferycznego. Nic zatem dziwnego, że twój kot podbiega czasem do drzwi zanim zauważysz, że ktoś się zbliża. Książka Co wie twój kot bada fascynujący świat kociej percepcji. Omawia dokładnie pięć podstawowych zmysłów i pokazuje świat z kociego punktu widzenia, dzięki czemu łatwiej ci będzie komunikować się z pupilem. Znajdziesz tu także praktyczne testy, które pozwolą ci ocenić jego inteligencję, a nawet pobudzić ją do rozwoju. I wreszcie, poznasz odpowiedź na pytanie nurtujące właścicieli najinteligentniejszych kotów: czy on posiada szósty zmysł? "Tłumaczenie: Malinowski Jerzy

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

1 osoba kupiła
25
Żona więźnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona więźnia
Dostępny
117 szt.

Tajemnica skrywana przed Nazistami. Uczucie wystawione na straszliwą próbę. Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca opowieść o miłości na śmierć i życie. Życie Izabeli, charakternej Czeszki z Vražnégo, zmienia się z dnia na dzień wraz z pojawieniem się brytyjskiego jeńca wojennego, kaprala Billa Kinga. Ukrywany przed rodzicami związek, zorganizowany naprędce ślub – Bill nie potrzebował czasu, aby zrozumieć, że życie z Izabelą będzie dalekie od nudy. Nie spodziewał się jednak, że potoczy się ono w taki sposób. Świeżo upieczeni nowożeńcy organizują ucieczkę, ale wpadają w ręce nazistów. Izabela, przebrana w mundur żołnierza, trafia wraz z Billem do niemieckiego obozu w Lamsdorf. Ukrywa swoją płeć oraz świadomie skazuje się na głód, cierpienie i upokorzenie. A także na ciągły strach przed zdemaskowaniem. Kobieta z miłości jest w stanie zmusić swoje ciało do niewyobrażalnego wysiłku. Bill wie, że bez wahania mógłby oddać za nią życie. Poświęcają się dla miłości, która połączyła ich tak nieoczekiwanie, a w której każdy kolejny dzień niesie śmiertelne niebezpieczeństwo.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
26
Filipa Hainhofera dziennik podróży zawierający obrazki z Frankonii, Saksonii, Marchii Brandenburskiej i Pomorza w roku 1617 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filipa Hainhofera dziennik podróży zawierający obrazki z Frankonii, Sa...
Dostępny
3 szt.

Nie ma w historii nowożytnej Księstwa Pomorskiego drugiego tak obszernego i dogłębnego opisu kraju i dworu książęcego, jaki zostawił nam Filip Hainhofer. Relacja z pobytu na książęcym dworze, opis obyczajów, podróży po Księstwie, polowań i uczt zostały przekazane przez człowieka światłego, obytego w świecie, wykształconego, wreszcie związanego emocjonalnie z osobą księcia Filipa II. Dzięki temu jej wartość jest wyjątkowa. Hainhofer dostrzegał rzeczy wielkie i doniosłe, spotykał ludzi ważnych, ale był także kronikarzem obyczajów, mody, przyrody, którą potrafił obserwować (choć przecież świadoma obserwacja przyrody to dopiero wymysł dziewiętnastowiecznych romantyków). Gdy go ktoś lub coś szczególnie zaciekawiło, potrafił spowolnić podróż, aby jak najwięcej skorzystać na kontakcie z tą osobą lub na obserwacji. To, co dostrzegł, skrzętnie notował, czasami opatrując własnym komentarzem, dając nam wgląd w klimat epoki i panoramę życia na książęcym dworze w Szczecinie. Ze Wstępu

58,00 zł
1 osoba kupiła
27
Wierny Rusłan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierny Rusłan
Dostępny
40 szt.

Klasyka literatury łagrowej – poruszająca książka porównywana z dziełami Sołżenicyna czy Szałamowa. Po likwidacji obozu Rusłan i inne psy wartownicze zostają wypędzeni. Cała sfora błąka się po okolicy i nie potrafi zapomnieć o minionym życiu w łagrze, który uważała za raj. Psy były tam wykorzystywane do zadań wartowniczych, a surowa tresura odcisnęła na nich niezatarte piętno. Tęskniący za służbą Rusłan próbuje sam sobie zorganizować łagrowe życie i poszukuje więźniów, których mógłby nadzorować. Książka Władimowa to wstrząsająca metafora dehumanizacji i zniewolenia w totalitarnym świecie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
28
Dumica. Przejazd kolejowy R20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dumica. Przejazd kolejowy R20
Dumel Discovery
Dostępny
7 szt.

Z kompletnym przejazdem kolejowym rozszerzysz zestaw torów Dumica o dodatkowe akcesorium, aby zabawa stała się jeszcze bardziej ekscytująca! W skład zestawu wchodzi budka dróżnika, najprawdziwszy dzwonek, sygnalizacja świetlna, znak drogowy, a także komplet naklejek pozwalających na upiększenie poszczególnych elementów. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
29
Rok 1000. Jak odkrywcy połączyli odległe zakątki świata i rozpoczęła się globalizacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1000. Jak odkrywcy połączyli odległe zakątki świata i rozpoczęła s...
Dostępny
34 szt.

Fascynująca opowieść o zapomnianych odkrywcach i wyprawach, które zmieniły świat! Dlaczego na malowidłach ściennych w świątyni Majów w Chichén Itzá w Meksyku widnieją tajemniczy blondyni? Czy ideę nowoczesnej wymiany handlowej Afryka zawdzięcza Arabom i Europejczykom? Kto odkrył Nową Zelandię? Na te i na wiele innych pytań odpowiada przełomowa praca Valerie Hansen, sławnej profesor Uniwersytetu Yale, która pokazuje, że już pod koniec pierwszego tysiąclecia naszej ery śmiałe wyprawy handlowe połączyły ze sobą najważniejsze kultury świata, a odważni odkrywcy rozpoczęli eksplorację planety. Ten fascynujący obraz pierwszych, nie zawsze przebiegających pokojowo spotkań przedstawicieli odmiennych społeczeństw skłania do przemyślenia wszystkiego, co – jak się wydawało – wiadomo na temat kształtowania się współczesnego świata.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
30
Astrologia progresje dyrekcje T.4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrologia progresje dyrekcje T.4
Dostępny
11 szt.

Dla profesjonalistówJedyny, niespotykany, wyjątkowy - podręcznik na temat astrologii profesjonalnej, najobszerniejszy w całej polskiej literaturze tematu. Jeden z z ośmiotomowej encyklopedii astrologii, w skład której wchodzą m.in. astrologia tranzyty czy astrologia horarna.. Ponadto znajdziesz tam również tematy, takie jak: astrologia i horoskopy, kosmogram, tranzyty planet w horoskopie urodzeniowym, horoskop solarny, astrologia planety, tranzyty saturna. Napisany przez polskiego astrologa dr Krystynę Konaszewską-Rymarkiewicz, specjalistę od interpretacji horoskopu dostosowany do polskiej mentalności, dogłębnie wyjaśniający działy współczesnej astrologii. Astrologia - progresje, dyrekcje - to kolejne techniki prognostyczne umożliwiające określenie długofalowych zmian w życiu, i tak: progresje oparte są o rzeczywisty ruch planet symbolicznie przesuniętych na dowolny okres czasu tak w przyszłość, jak i w przeszłość, natomiast dyrekcje - są metodą całkowicie symboliczną.Dzięki tej książce:- zapoznasz się z horoskopem natalnym i dokładnie go przeanalizujesz, - sprawdzisz poprzez progresje sekundarne co się zdarzyło rok temu, a nawet i dwa lata wcześniej, - sprawdzisz rozkład planet nad i pod horyzontem oraz w poszczególnych hemisferach, - sprawdzisz czy planety lub szczyty domów kątowych progresywnych zmieniają znaki lub domy (w stosunku do horoskopu natalnego), - sprawdzisz czy tworzą się nowe konfiguracje planet, - zbadasz czy planety zmieniają kierunek biegu, - w pierwszej kolejności przebadasz wszystkie aspekty planet i szczytów domów progresywnych do natalnych, a następnie aspekty w obrębie danego horoskopu progresywnego.Przekonaj się co Cię czekaNiniejszy podręcznik poświęcony jest technikom predykcyjnym: progresjom, dyrekcjom i ich wariantom. W języku astrologicznym słowo - ,,progresja" rozumiemy jako ,,posuwanie się do przodu". Ten rodzaj technik pozwala astrologowi mieć wgląd w nasze wczoraj, dziś i jutro. Umożliwia to podejrzenie przyszłości, co i kiedy w naszym życiu się wydarzy. Dzięki temu wiemy, kiedy będziemy mieć sprzyjający czas na realizację naszych celów. Kiedy i w czym osiągniemy sukcesy, a kiedy lepiej zrezygnować z określonej aktywności, bo i tak poniesiemy porażkę. Ułatwi nam to znakomicie planowanie przedsięwzięć zgodnie z potencjałami i możliwościami zawartymi w naszym horoskopie.Astrologia jako tajemny klucz do sukcesu

33,00 zł
24,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
31
Gra językowa Niemiecki Die Erzahlwerkstatt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Niemiecki Die Erzahlwerkstatt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

69,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
32
Między mitem a kiczem. O prozie Brunona Schulza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,30 zł
23,33 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,97 zł

1 osoba kupiła
33
Dasz radę! Język francuski. Zbiór zadań maturalnych. Poziom rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę! Język francuski. Zbiór zadań maturalnych. Poziom rozszerzon...
Dostępny
19 szt.

Seria Dasz radę! Wydawnictwa Draco zawiera oryginalne zadania pochodzące z zasobów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jakie pojawiły się na wszystkich egzaminach, w tym próbnych i poprawkowych. To kompleksowa publikacja pomagająca w przygotowaniach do matury. - Pozwala uczniowi zaznajomić się z takimi zadaniami, jakie były obecne na egzaminach maturalnych w poprzednich latach. - Eliminuje konieczność samodzielnego odnajdywania arkuszy z dotychczasowych egzaminów, a także gwarantuje, że uczeń w swoich przygotowaniach nie pominie żadnego z nich. - Dzięki swojej strukturze umożliwia uczniowi skupienie się na typach zadań, które sprawiają mu szczególne trudności. - Pozwala porównać indywidualne odpowiedzi z proponowanymi odpowiedziami z klucza. - Jest doskonałą pomocą dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego. Dodatkowo przygotowano dla maturzystów aplikację Dasz radę!, dzięki której można przygotowywać się do matury za pomocą smartfonów i komputerów. Aplikacja umożliwia rozwiązywanie arkuszy maturalnych.

39,00 zł
35,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
34
Od ławeczki do ławeczki Lektura obowiązkowa dla starszych pań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od ławeczki do ławeczki Lektura obowiązkowa dla starszych pań
Dostępny
25 szt.

Książka ta zawiera pewne elementy autobiograficzne, czasami dokładne, a czasami nie. Opisane osoby są niekiedy złożone z cech kilku osób, a niekiedy z żadnej. Nie ma postaci absolutnie prawdziwej, a jednak nie ma i fałszywej. Jest starość zagrożona epidemią, jej wyjątkowość w tym okresie, jest zadziwienie, że pomimo galopującej technologii nic i nikt nie potrafi sobie jeszcze poradzić ani ze starością, ani z coronawirusem.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
35
Baw się z nami literami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się z nami literami
Dostępny
4 szt.

Baw się z nami literami to zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania. Publikacja powstała w wyniku zainteresowania Autorki Odimienną Metodą Nauki Czytania według koncepcji dr Ireny Majchrzak i fascynacji ideą traktowania imion dzieci jako bazy do nauki czytania. W czasie wieloletniej praktyki nauczycielskiej Autorka opracowała szereg oryginalnych i kreatywnych zabaw i aktywności, które mają wspierać, motywować oraz pomagać w nabyciu umiejętności czytania niezależnie od stosowanej metody (choć początkową inspiracją dla Autorki był pomysł opracowany przez Irenę Majchrzak publikacja nie jest opisem tej metody, lecz zbiorem własnych nauczycielskich doświadczeń związanych z kształtowaniem u dzieci umiejętności czytania). Książka została podzielona na rozdziały wedle stopnia trudności proponowanych zabaw. Proces nauki czytania zaczyna się więc od rozpoznawania liter z własnego imienia podczas zabaw z własną wizytówką. Następnie dzieci bawią się wszystkimi wizytówkami dostępnymi w grupie, przez co poznają i utrwalają wszystkie litery alfabetu i zaczynają bawić się sylabami. Ostatnie rozdziały skupiają się na układaniu i odczytywaniu wyrazów, a następnie całych zdań. Wizytówki stanowią nie tylko doskonałą bazę do nauki czytania. Zabawy z ich wykorzystaniem integrują grupę i dają każdemu dziecku poczucie bycia pełnoprawnym jej członkiem. Wykorzystanie wizytówek może pomóc również w procesie adaptacji dzieci do przedszkola. Wizytówki można wprowadzić w każdej grupie wiekowej: zarówno w grupie trzylatków, czterolatków czy pięciolatków, jak i w grupach starszych, również jednorocznych (tzw. zerówkach), a także w żłobku, w grupach świetlicowych lub wyrównawczych. Zabawy wizytówkami i na bazie wizytówek sprawdzą się również w grupach mieszanych wiekowo. Dziecko niezależnie od stopnia umiejętności może uczestniczyć w zabawach i odnieść sukces.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
36
Głodne Hipcie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodne Hipcie kieszonkowe
Hasbro, od 4 lat
Dostępny
34 szt.

Czas na mały obiadek! Głodne hipcie uwielbiają jeść, a ten, który zje najwięcej kuleczek, wygrywa! Zręcznościowa gra dla najmłodszych w poręcznym, niewielkim rozmiarze, ale także fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Kieszonkową wersję gry możesz zabrać gdzie tylko chcesz. Zawartość opakowania: • podstawa w kolorze niebieskim, • 2 hipopotamy w kolorze zielonym i pomarańczowym, • arkusz naklejek, • instrukcja.

45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

1 osoba kupiła
37
Pokusa. Tom 3. Trust - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusa. Tom 3. Trust
Dostępny
53 szt.

Miłość to zawsze miłość, choćby cały świat twierdził inaczej. Logan nie miał dotąd zbyt wielu powodów, aby komukolwiek zaufać. Nauczył się żyć w przebraniu – w zbroi, której nigdy nie zdejmował. Los sprawił jednak, że na jego drodze stanął Tate, a mur dzielący Logana od świata runął. Czy związek z tym niezwykłym, czarującym i wyjątkowo zawziętym barmanem sprawi, że Logan odzyska wiarę w ludzi, a przede wszystkim w siebie? Tate zawsze na pierwszym miejscu stawiał potrzeby innych. Dopiero miłość do Logana sprawiła, że odważył się nazwać to, czego chce, a nawet po to sięgnąć. I choć nigdy nie wyobrażał sobie, że znajdzie szczęście w ramionach innego mężczyzny, wygląda na to, że jego życie nierozerwalnie łączy się z życiem nieustępliwego i zachwycającego Logana. Czas, aby Logan i Tate zaufali sobie do końca i ostatecznie uwierzyli w moc łączącej ich więzi. Czy będą w stanie przetrwać wszystkie burze, które właśnie nadciągają? Trust to trzecia część uwielbianego przez czytelników cyklu MM – Pokusa.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
38
Astrologia. Solariusz Lunariusz T.5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrologia. Solariusz Lunariusz T.5
Dostępny
13 szt.

Jedyny, niespotykany, wyjątkowy - podręcznik astrologiczny, najobszerniejszy w całej polskiej literaturze tematu. Napisany przez polskiego astrologa dr Krystynę Konaszewską-Rymarkiewicz, dostosowany do polskiej mentalności, dogłębnie wyjaśniający działy współczesnej astrologii. Astrologia - Solariusz lunariusz - tu omówione zostały dwie techniki prognostyczne umożliwiające określenie wydarzeń mających nastąpić w przyszłości, horoskop solarny wskazuje na korzystne (lub nie) okresy dla rozwoju indywidualnych potencjałów w ciągu roku; natomiast lunariusz, działając przez okres jednego miesiąca, obrazuje podejście do życia w danym miesiącu.

33,00 zł
24,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
39
Puzzle 60 elementów. Świnka Peppa. Zabawy w gronie przyjaciół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Świnka Peppa. Zabawy w gronie przyjaciół
Trefl, 60
Dostępny
4 szt.

Zabawy w gronie przyjaciół to puzzle składające się z 60 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach bohaterów bajki Świnka Peppa. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 32.0 x 22.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

11,97 zł
10,99 zł

Rabat 8,2%
oszczędzasz 0,98 zł

1 osoba kupiła
40
Gra językowa Hiszpański El Creahistorias - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Hiszpański El Creahistorias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

69,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
41
Staś Pętelka. Ferie w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staś Pętelka. Ferie w lesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Nie każde wakacje oznaczają wyjazd nad morze. Tym razem rodzina Pętelków na wycieczkę wybiera się w środku zimy! Jak wygląda pokryta białym puchem puszcza? I czy żubrów trzeba się bać? Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który po raz pierwszy jedzie na zimowe ferie do puszczy! W planach jest tropienie zwierząt, zabawy na śniegu, przejażdżka wielkimi saniami i ognisko na polanie. Dołącz do rodziny Pętelków i wraz z nimi przeżyj zimową przygodę! Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

21,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
42
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Kolejna część bestsellerowego cyklu Opowieści niepoprawne politycznie. Po Żydach, Sowietach i Niemcach przyszedł czas na Aliantów. II wojna światowa przedstawiana jest jak hollywoodzki western, starcie dobrych kowbojów ze złymi Indianami. Prawdziwa historia nie była jednak wcale czarno-biała. Zbrodnie wojenne popełniały nie tylko państwa Osi, ale również alianci zachodni. Straszliwe bombardowania dywanowe Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwanie jeńców wojennych. Gwałty i grabieże. Rasistowskie mordy na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki. Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

43
Hulia Nieidealni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulia Nieidealni
Dostępny
150 szt.

Połączyło ich przypadkowe spotkanie, a potem namiętna noc, która nie zakończyła się tak, jak sobie zaplanowali. Rozstali się, mając nadzieję, że nigdy więcej się nie spotkają. Jednak przewrotny los z nich zadrwił, splatając ich ścieżki w coraz nowsze zbiegi okoliczności, czasem aż nierzeczywiste. Bo kim okaże się tajemniczy mężczyzna, który będzie nowym wykładowcą na uczelni? Gdzie w tej skomplikowanej układance znajdzie swoje miejsce przyszły szef dziewczyny? Jakie decyzje będzie musiała podjąć, gdy na jej drodze pojawi się przystojny lekarz? Posłucha rozumu czy jednak głosu serca? ?Magnetyzujące pożądanie, gra pozorów i napięcie, od którego aż iskrzy z każdej strony. Niezwykle barwna opowieść o młodej kobiecie, która poszukuje miłości. Gorąco polecam!? - Patty Goodman, autorka ?Ognistej sukienki? ?Podczas czytania ?Hulii? ? nowej powieści Anett Lievre ? wprost przepadłam. Znajdziecie w niej mnóstwo emocji rozdzierających serce, lecz nie zabraknie także tych pięknych. Czasami spotykają nas w życiu sytuacje, z których trudno nam się podnieść, ale autorka pokazuje, że zawsze jest wyjście, a wsparcie rodziny to podstawa. Z całego serca polecam!? - Justyna Dziura, autorka ?Po ?Amandine? przyszedł czas na ?Hulię? ? zaskakującą i pełną napięcia historię, która wciąga już od pierwszych stron. To obowiązkowa pozycja dla miłośników niebanalnych romansów, którzy pragną doświadczyć wielu emocji podczas czytania. Gorąco polecam!? - Marta Kaczmarczyk, czytelniczka ?Hulia? to bogata w detale, niesamowicie wciągająca powieść, od której nie sposób się oderwać. Autorka pozwoliła mi zrozumieć, jak trudno pogodzić miłość do rodziny z pragnieniem odnalezienia własnej drogi życiowej. Zapewniam Was, że historia skradnie Wam serca.? - Magdalena Spirydowicz, madziara.malfoy ?Tytułowa bohaterka, na co dzień zajęta przyziemnymi sprawami, jeszcze nigdy nie poznała smaku miłości. Kiedy trafia ją strzała Amora, tylko od niej zależy, czy zrozumie i zaakceptuje fakt, że to uczucie ? choć zawsze piękne ? nigdy nie jest idealne. Czy mimo tego zdoła zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę? A może kart w talii jest znacznie więcej, niż Hulia przypuszcza? - www.recenzje-szanuki.blogspot.com

38,90 zł
33,07 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,83 zł

44
Clepsydra 2/2020 Naukowe czasopismo historyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clepsydra 2/2020 Naukowe czasopismo historyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

W tym numerze piszemy ofenomenie działkownictwa, na temat którego tekst Konrada Rokickiego otwiera numer. Jaka była idea przyświecająca twórcom ogródków działkowych? Jak to się stało że zaczęliśmy wyjeżdżać ?na działki?? To są pytania, które stawia sobie okładkowy artykuł, ina które stara się wyczerpująco odpowiedzieć. Właściwa lektura na chłodny wieczór pełen tęsknoty do wiosennego słońca irelaksującej pracy wogródku! Ale tym razem mamy także drugi temat numeru ? politykę historyczną. Czym jest? Jak radzi znią sobie polski rząd? Co myśli oniej środowisko polskich historyków? Przedstawiamy Państwu wyniki naszego badania przeprowadzonego wśród historyków-akademików, studentów idoktorantów oraz nauczycieli historii. Wdyskusjach nad problemem często ich głos był pomijany ? najwyższy czas go pokazać! Problem polityki historycznej kontynuuje wswoim reportażu poświęconym współczesnej Hiszpanii Kacper Jan Gęsior. Minął rok od przeniesienia zwłok gen. Franco zValle de los Caídos ? czy zmieniło to coś wżyciu mieszkańców Hiszpanii? Oto pyta ich Autor. Konrad Rokicki zkolei, to samo pytanie kieruje do prof. Pawła Skibińskiego, specjalisty od najnowszej historii Hiszpanii, dopytując jednocześnie omiejsce Caudillo wpolityce pamięci tamtejszego rządu ijej relacje do badań historycznych nad okresem wojny domowej idyktatury. Poza tym wnumerze m.in. otworzeniu się miejskiej autonomii wśredniowiecznej Flandrii, pierwszym bombardowaniu Londynu czy aktualnym spojrzeniu na mitologię słowiańską. Jest oczym poczytać!

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

45
Język prawny w tworzeniu i transpozycji prawa Unii Europejskiej. Procesy hybrydyzacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język prawny w tworzeniu i transpozycji prawa Unii Europejskiej. Proce...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Jest to pierwsza na polskim rynku publikacja dotycząca języka prawnego Unii Europejskiej, procesu jego kształtowania oraz jego wpływu na języki prawa krajowego państw członkowskich. Autorka opisuje hybrydyzację unijnych tekstów prawnych, czyli proces następujący w wyniku kontaktu różnych języków i kultur prawnych oraz ich oddziaływania na siebie podczas tworzenia prawa UE. Przedstawia także dekulturyzację języków prawa krajowego państw członkowskich, czyli standaryzację konieczną do zapewnienia równoznaczności wszystkich 24 wersji językowych unijnych aktów prawnych i ułatwiającą ich jednolite stosowanie w 27 państwach członkowskich. Książka zawiera również analizę procesów, którym podlega język prawny podczas transpozycji prawa unijnego do prawa państw członkowskich, mających swoją kulturę prawną, a tym samym swój własny język prawny, różniący się od tego, w którym tworzone są unijne akty prawne. Autorka ilustruje te zagadnienia przykładem transpozycji wybranych dyrektyw unijnych z zakresu ochrony praw konsumentów do systemów prawnych Irlandii, Malty, Wielkiej Brytanii i Polski. W publikacji opisano, jak rozwijają się dwa unijne języki: angielski ? lingua franca instytucji unijnych, biorących udział w tworzeniu prawa UE, oraz język polski, który dołączył do urzę­dowych języków instytucji Unii w 2004 roku. Przedstawiono także wyniki badań interdyscy­plinarnych, w których oprócz metod nauk prawnych wykorzystano narzędzia lingwistyki korpusowej oraz metody przekładoznawstwa.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

46
Denizen Tenant, 2 LP, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Denizen Tenant, 2 LP, pomarańczowy
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: LP 1 Strona A 1. Never Saw You Coming 2. Liberty Man 3. Denizen Tenant Strona B 1. Wilma Fingadoux 2. Black Dahlia (ft David Paich) 3. Don't Give Up (ft Hannah Ruick) LP 2 Strona C 1. The Dream 2. Remember Her (ft Steve Lukather) 3. No Lessons Strona D 1. Mistress Winter's Jump 2. If I Fell (ft Steve Lukather) 3. World Broken

116,90 zł
47
Podatki 2021 z aktualizacją online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatki 2021 z aktualizacją online
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Kompleksowy zbiór podatkowych aktów prawnych z aktualnym stanem prawnym. Format A4 zapewniający wygodę korzystania w codziennej pracy.Stan prawny: 4 stycznia 2021 r. W publikacji zamieszczono następujące ustawy podatkowe: Ordynację podatkową, ustawę o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, ustawę o podatku od towarów i usług, ustawę o podatku akcyzowym, ustawę o podatku od spadków i darowizn, ustawę o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawę o opłacie skarbowej, ustawę o podatkach lokalnych, ustawę o podatku tonażowym, ustawę o doradztwie podatkowym, ustawę o rachunkowości, ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej,oraz rozporządzenia wykonawcze. Publikacja adresowana do doradców podatkowych, prawników, pracowników administracji, księgowych, przedsiębiorców, studentów i wszystkich, dla których znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego stanowi warunek prawidłowego wykonania zawodu.

119,00 zł
98,77 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,23 zł

48
Prawo restrukturyzacyjne wyd. 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo restrukturyzacyjne wyd. 12
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Stan prawny: 4 stycznia 2021 r. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

17,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

49
Śniący. Tom 1. Wezwij sokoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniący. Tom 1. Wezwij sokoła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wśród nas znajdują się śniący... i wyśnieni. Ci, którzy śnią, nie potrafią się przed tym powstrzymać, mogą jedynie próbować to kontrolować. Ci, którzy zostali wyśnieni, nie są w stanie wieść samodzielnego życia, ponieważ zasną na zawsze, jeśli ich śniący umrą. Istnieją tacy, którzy lgną do śniących. By ich wykorzystywać. By ich więzić. By ich zabijać, zanim ich sny zniszczą nas wszystkich. Ronan Lynch jest śniącym. Potrafi wyciągać ze swoich snów zarówno wspaniałości, jak i koszmary, i przenosić je do swojej ułomnej rzeczywistości. Jordan Hennessy jest złodziejką. Im bardziej zbliża się do wyśnionego przedmiotu, którego poszukuje, tym bardziej nierozerwalnie się z nim wiąże. Carmen Farooq-Lane jest łowczynią. Jej brat był śniącym... i zabójcą. Na własne oczy widziała, jakie skutki może przynieść śnienie śniącemu. Obserwowała też szkody, jakie potrafią wyrządzić śniący. To jednak nic w porównaniu z apokalipsą, jaka wkrótce ma się rozszaleć...

45,00 zł
38,70 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

50
Seriale. Do następnego odcinka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seriale. Do następnego odcinka
Dostępny
24 szt.

Wszyscy oglądamy seriale, czas przyjrzeć się im z bliska. Kim jest showrunner i co to jest bottle episode? Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Co robi się, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę? Seriale stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Nawet Olga Tokarczuk w swoim przemówieniu noblowskim wspomniała o serialowej narracji. Bo bez niej trudno zrozumieć współczesnego człowieka. O tym niesłychanie ciekawym zjawisku kulturowym oraz o fascynujących kulisach serialowych produkcji opowie autorka bloga „Zwierz Popkulturalny”.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

51
Perversion Trilogy. Tom 2. Possession. Posiadanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perversion Trilogy. Tom 2. Possession. Posiadanie
Dostępny
91 szt.

On chce tylko mnie. Posiadać, kontrolować, mieć na własność. Emma Jean i Tristan, Sztuczka i Ponury, złodziejka z Los Muertos i egzekutor z Bedlam. Skopani przez los, wciągnięci w mroczny świat gangów, w którym nie można ufać nikomu, a radość i spokój nie istnieją nawet w dziecięcych snach. Odważyli się jednak walczyć o siebie, o uczucie, które było silniejsze niż groźba śmierci. Tkwią teraz w samym centrum krwawej wojny. Zaszli już tak daleko, że nie sposób się cofnąć. Ale czy starczy im sił, by wygrać, lub determinacji, by zginąć, wciąż próbując? Ponury jest przekonany, że Sztuczce nic nie grozi. Niestety, nic bardziej mylnego. Dziewczyna trafiła w łapy szefa gangu Los Muertos. I chwilowo musi radzić sobie sama, bo Ponury został właśnie zgarnięty przez policję pod zarzutem morderstwa. Dalsze losy bohaterów mrocznej i pełnej namiętności trylogii Perversion.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

52
Mroczna melodia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna melodia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Melodia, której on ją uczy, jest oparta na skali, o której bała się myśleć. Ivory ma wielki talent i jeszcze większą nadzieję, że prestiżowa szkoła muzyczna pozwoli jej go rozwijać. Choć nie jest łatwo, bo w przeciwieństwie do innych uczniów pochodzi z biednej, patologicznej rodziny, nie załamuje się i ciężko pracuje na swój sukces. Emeric to arogancki, autorytarny i piekielnie przystojny nauczyciel muzyki. Jego pojawienie się w szkole zachwieje światem Ivory i sprawi, że wygrywane przez nią melodie od tej pory będą w tonacji pożądania. Uczennicę i nauczyciela połączy mroczna relacja, w której tylko muzyka pozostanie bez skazy.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

53
Magia wahadełka. Jak zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia wahadełka. Jak zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Wahadełko to lekki przedmiot przymocowany do nitki lub łańcuszka. Za pomocą tego niezwykłego, niepozornego instrumentu możemy uzyskać informacje niemożliwe do uzyskania w żaden inny sposób. Od tysiącleci wahadełko wykorzystuje się do wielu różnych celów: starożytni określali dzięki niemu miejsce wysiewu, pomagało ono odnaleźć zaginione osoby i przedmioty, wskazywało żyły wodne, a nawet złoża ropy... Richard Webster w charakterystycznym dla siebie, zrozumiałym i gawędziarskim stylu przedstawia pięćdziesiąt ćwiczeń i rytuałów, które można wykonać przy użyciu jednego wahadełka. Dowiesz się nie tylko tego, jak stawiać pierwsze kroki w dywinacji: wybrać wahadełko, przygotować je do używania (oczyścić, naładować energią), ale nauczysz się też zadawać odpowiednie pytania, które przybliżą cię do realizacji założonego celu. Używaj wahadełka, aby: • znaleźć zagubione przedmioty, • komunikować się z duchami, • zbalansować swoje czakry, • pracować z aniołami, • komunikować się telepatycznie, • redukować stres. Odkryj magię wahadełka, która ułatwi twoją codzienność!

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

54
Rodzeństwo Montague. Tom 1. Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzeństwo Montague. Tom 1. Poradnik dla dżentelmena o występku i cnoc...
Dostępny
106 szt.

Bestseller „New York Timesa” i zdobywca licznych nagród! Powieść, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Wciągająca i zabawna historia udowadniająca, że warto korzystać z życia niezależnie od wszystkiego i wszystkich. XVIII wiek. Henry Montague, dla przyjaciół Monty, jest przypadkiem beznadziejnym. Jego ojciec zrobił wszystko, aby wychować go na prawdziwego dżentelmena, ale nawet najlepsze szkoły nie mogły wybić chłopakowi z głowy zabaw, hulanek, a także chętnych do grzania łoża dziewcząt i... chłopców. Roczna podróż po Europie, w której towarzyszyć będzie mu jego siostra Felicity i najlepszy przyjaciel Percy, to ostatnia szansa na korzystanie z młodości. Kiedy Henry wróci, ma się stać prawdziwym lordem, godnym swojego nazwiska i statusu społecznego. Jeżeli jednak do jego ojca dotrą jakieś plotki o niestosownym prowadzeniu się, Monty zostanie wydziedziczony i odcięty od rodzinnej fortuny. I tak już dość szkodził ich rodowemu nazwisku. Na nieszczęście ojca chłopak ma zupełnie inne plany. Po pierwsze: musi uwieść Percy'ego, w którym jest zakochany na zabój. Po drugie: chce poradzić sobie ze złośliwościami Felicity, która niedługo rozpocznie naukę w prywatnej szkole. Po trzecie: pragnie po prostu korzystać z życia, póki jeszcze może. Czy Monty pójdzie swoją własną drogą? Czy młodzieńcze uczucie zamieni się w prawdziwą miłość? Czy chłopak w końcu będzie szczęśliwy?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

55
Kiedy spałaś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy spałaś
Dostępny
1 szt.

Nikt nie chciał jej uwierzyć. Najłatwiej było uznać ją za niepoczytalną. Doktor Alex Taylor budzi się na stole operacyjnym. Jest unieruchomiona. Tuż nad nią stoi lekarz ukryty za maską chirurgiczną. Nie zna go, ale z przerażeniem stwierdza, że ma on zamiar ją skrzywdzić. I w chłodny, metodyczny sposób opowiada, w jaki sposób to zrobi. Zanim Alex zdąży zawołać o pomoc, dostaje kolejną dawkę znieczulenia. Kobieta zostaje znaleziona w środku nocy na szpitalnym parkingu. Kiedy budzi się po raz kolejny pośród życzliwych sobie osób, natychmiast zgłasza atak i gwałt. Jednak policja sceptycznie odnosi się do jej opowieści. Uważa, że Alex jest ofiarą ataku sadystycznego psychopaty. Badanie nie wykazuje śladów napadu. Pomimo istnienia drobnych dowodów potwierdzających prawdomówność Alex nikt jej nie wierzy. Jej zeznania są kwitowane lekceważącym tonem, niemal chichotem. Nawet najbliżsi są przekonani, że uroiła sobie napaść. Jest pozostawiona kompletnie sama sobie. Aż dowiaduje się, że jest kolejna ofiara.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

56
Uniwersytet Gray Springs. Tom 2. Słodko-gorzka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersytet Gray Springs. Tom 2. Słodko-gorzka
Dostępny
98 szt.

Kiedy kogoś pokochasz, zapraszasz do siebie też jego demony. Toby zawsze wydawał się trochę inny niż reszta jego kolegów. Bywały dni, kiedy wypowiadał zaledwie dwa słowa, innym razem nawijał jak katarynka. Działał w dwóch trybach i nigdy nie było wiadomo, kiedy zwolni, a kiedy przyspieszy. Jego mózgiem rządziły nieznane nikomu prawa. Toby stanowił dla Pippy zagadkę. Zanim udało jej się ją rozwiązać, było już za późno. Pippa zakochała się w tym mrocznym, pełnym tajemnic futboliście. Wiedziała, że nie może go naprawić, ale pragnęła go tak bardzo… Każdego pojedynczego, uszkodzonego kawałeczka. Wiedziała, że walka o normalność będzie trudna, ale była gotowa zmierzyć się z ciemną stroną Toby'ego. Tylko czy na pewno wie, na co się pisze? Nowa powieść niesamowitej Elli Fields rozgrywająca się w świecie znanym z serii Uniwersytet Gray Springs.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

57
Wiedźma. Droga do siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźma. Droga do siebie
Dostępny
108 szt.

Porywające, alchemiczne połączenie pamiętnika i manifestu czarownicy, która opisuje swoją drogę do świata magii. Amanda Yates Garcia, amerykańska czarownica i uzdrowicielka, praktykująca jako Wyrocznia Los Angeles, opisuje swoją życiową podróż, w której pokonywała kolejne stopnie wtajemniczenia i która rozbudziła w niej powołanie do czarownictwa. Magiczny gen odziedziczyła po przodkiniach. Aby zostać czarownicą, musiała odwiedzić podziemia, zaznać upokorzenia i poznać granice swojej mocy. Jej świat był labiryntem seksu, mocy i patriarchatu. Przeszła doświadczenie choroby, molestowania, gwałtu, narkotyków. Pracowała w seksbiznesie i przemyśle narkotykowym, zarabiała na życie jako striptizerka, hostessa, barmanka. Odkrywała siebie w relacjach rodzinnych, przyjaźniach, związkach, aż wreszcie w tańcu. Rozpoczęła życie w świecie cywilizacji, do którego wpuściła magię. Swoją niesamowitą moc czerpie ze zdolności splecenia rozumu i nauk Bogini oraz zaufania do inteligencji natury. Uwielbia astrologię i czary, wie, że czarownictwo jest wieczne. Swoje życie oparła na magii, bo zasadza się ona na wspólnocie i współpracy, na połączeniu, a więc na miłości. Wiedźma. Droga do siebie to niezwykła podróż po świecie magii. Autorka opowiada jej feministyczną wersję i pokazuje, jak rozbudzić w sobie moc czarownicy, a także w jaki sposób ją wykorzystać.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

58
Kartografia i Geomedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartografia i Geomedia
Dostępny
164 szt.

Publikacja dostarcza czytelnikowi praktyczne informacje, niezbędne w procesie zbierania i przetwarzania informacji przestrzennej (geograficznej) w celu opracowania jej geowizualizacji, czy to w formie mapy, czy też wizualizacji ekranowej, interaktywnej, animowanej, mobilnej. Kompendium adresowane jest do studentów kartografii, geodezji, geografii, geoinformacji i innych kierunków związanych z przestrzenią i środowiskiem oraz specjalistów z tych dziedzin.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

59
Zaczarowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I nadal wydarza, niemal każdego dnia, w różnych miejscach na świecie. Cztery kobiety, które zaufały oszustowi z portalu randkowego. Które dały się zaczarować obcemu mężczyźnie, oddając mu wszystkie oszczędności, a niejednokrotnie zaciągając gigantyczne długi. Ta miłość była bardzo kosztowna. Zabrała nie tylko pieniądze, ale i wiarę w drugiego człowieka. Odarła z marzeń, pewności siebie, godności.Czy Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina będą miały odwagę powiedzieć głośno, co je spotkało? Czy wiedząc, że Dorian dysponuje kompromitującymi nagraniami, rozmowami i seks taśmami, odważą się wyznać prawdę? I czy uda się aresztować człowieka, który zniszczył ich życie?Zaczarowane to opowieść o samotności w związku, o niekończącej się nadziei na prawdziwe uczucie i o tym, jak bardzo można oślepnąć w miłości. To także historia o sile i solidarności kobiet. I o tym, że nigdy nie wolno się poddawać.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

60
Gdzie jest happy end? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest happy end?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Jest wiele rodzajów szczęśliwych zakończeń. Liwia prowadzi zupełnie zwyczajne życie. Mieszka w szarym domu, samotnie wychowuje córkę i pracuje w korporacji, wypełniając wciąż te same zestawienia. Niezwykłe ma tylko imię i marzenia, o których nikt nie wie. Nie spodziewa się większych zmian, sądzi, że wie wszystko o sobie i swojej rodzinie. Wkrótce jej czterdzieste urodziny, marzy, żeby choć raz odbyły się inaczej. Zanosi się jednak na kolejną, przygotowaną przez jej mamę, oszczędną kolację. Kilka dni przed tym wydarzeniem codzienną rutynę zaburza nadejście tajemniczej przesyłki. Jest to kosz pełen dorodnych jagód. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jej mama nagle zaczyna się zachowywać bardzo nieracjonalnie. Ile wiemy o swoich rodzicach? Kim byli, zanim się urodziliśmy? Co sprawiło, że dziś bywają nadmiernie ostrożni, czasem smutni i nie zawsze wierzą w miłość? Jak wielkie znaczenie dla każdego człowieka ma znajomość własnych korzeni? Liwia znajdzie odpowiedź na te pytania i choć do tej historii niełatwo będzie dopisać happy end, zrobi wszystko, by jej się udało.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

61
Modele w ekonomii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modele w ekonomii
Dostępny
51 szt.

Publikacja prezentuje zastosowanie modeli w różnych dziedzinach szeroko rozumianej ekonomii. Część tekstów ma charakter przeglądowy i dotyczy ewolucji takiego podejścia, na przykład do przedsiębiorstwa międzynarodowego, skutków integracji handlowej oraz interakcji między polityką pieniężną i fiskalną. Inne ukazują wyniki badań autorów, wykorzystujących tę metodykę do tak różnorodnych problemów, jak sposoby podejmowania decyzji w bankach centralnych, dzietność, wpływ podatków i transferów na dochody gospodarstw domowych, kurs walutowy czy przestrzenne zróżnicowanie jakości środowiska. Taka kompozycja książki wynika z intencji jej pomysłodawców i realizatorów ? są to bowiem studia ofiarowane profesorowi Wojciechowi Maciejewskiemu w osiemdziesiątą rocznicę urodzin, a cała działalność naukowa profesora Maciejewskiego polegała właśnie na budowaniu modeli i wykorzystywaniu ich do odpowiadania na różne pytania ekonomiczne. ****** Economic Models A Jubilee Book in Honour of Professor Wojciech Maciejewski The publication presents various applications of models in economics. Several texts explore the evolution of model approach in selected areas of economics, e.g. trade integration, theory of a multinational corporation, and interactions between monetary and fiscal policy. Other texts present the results of research studies on decision making in central banks, fertility, the impact of taxes and social transfers on household income, exchange rate, and environmental inequality. The book is dedicated to Professor Wojciech Maciejewski on his 80th bithday.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

62
Portret wenecki Śledztwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret wenecki Śledztwo
Dostępny
21 szt.

No, właśnie, Jacku, czy my rzeczywiście tego pragniemy: życia bez niespodzianek, magii, cudów. Nastrój Twojego eseju ? opowiadania ? impresji jest mi wyjątkowo bliski. Podróż tropem ulubionego opowiadania, filmu, obrazu a nawet muzyki, to dwie podróże w jednym. Tak było z moimi wyjazdami do Corleone w związku z ?Ojcem Chrzestnym? a więc powieścią Puzo, filmem Coppoli i muzyką Roty. Łza się w oku kręci, gdy się Ciebie czyta. Czy my do takich podróży jeszcze wrócimy? Czy da się do nich wrócić? Czy będzie to, w istocie, równie beztroskie jak było?

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

63
Willa Decjusza Książka do pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Willa Decjusza Książka do pisania
Dostępny
2 szt.

Teksty o Willi Decjusza zebrane przez Adama Partyke i Pawła Łyżwińskiego , fotografie Pierre Vallet

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

64
Sara-Irena-Elżbieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sara-Irena-Elżbieta
Dostępny
15 szt.

Żeby uporządkować myślenie o pisaniu, musiałam pomyśleć o tytule, więc wymyśliłam: ?Zapiski dla zabicia czasu?. Piękny tytuł, ale nie mogę go użyć z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że już go wymyślił japonista i tłumacz Henryk Lipszyc dla swojego tłumaczenia na język polski japońskich notatek Kenko ? buddyjskiego mnicha z końca XIII wieku. Po drugie bo, mimo że podobno podczas pandemii ma się więcej czasu, ja go nie zabijam, lecz gonię, bo mi go ciągle brakuje. Wreszcie po trzecie dlatego, że ten tytuł brzmi żartobliwie, a ja nie chcę pisać ani dla zabawy, ani o zabawnych rzeczach. Pamięć podsuwa wprawdzie drobne winietki, które bywają zabawne, ale to dlatego, że tylko dzięki takim obrazkom można delikatnie dotknąć rzeczy tak straszliwych i tak bolesnych, że bez zabawnych odwołań po prostu nie wystarczyłoby odwagi, żeby się z nimi zmierzyć. Zdecydowałam się więc na ?Sara ? Irena ? Elżbieta?. Trzy osoby w trzech rolach: bohaterka, narratorka, tłumaczka; tylko tyle i aż tyle.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

65
Portret mężczyzny z kamerą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret mężczyzny z kamerą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Ten człowiek dostał od losu wiele talentów i tylko część z nich spożytkował. Nie wiadomo, dlaczego stoczył się po równi pochyłej [?] Znalazł się w rzędzie połamanych dusz. A może niektórzy dostają od natury pakiet wspaniałych darów wraz z zaszyfrowanym kodem, brzmiącym: UWAGA, GENIUSZ, NIEBEZPIECZEŃSTWO!

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

66
Zwierzenia Arsene'a Lupina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzenia Arsene'a Lupina
Dostępny
3 szt.

Zwierzenia Arsene'a Lupina to zbiór opowiadań przedstawiających kolejne przygody Arsene'a Lupina, dżentelmena-włamywacza. W tym tomie Maurice Leblanc wrócił do lżejszych opowiadań, w stylu tych z pierwszego tytułu serii, Arsene Lupin, dżentelmen-włamywacz. Opowiadania ukazywały się w „Je sais tout” od kwietnia 1911 do 1913 roku. Znajdziemy tu czarującego Lupina, takiego jakim poznaliśmy go na początku, ale także w jego późniejszej wersji, gdzie popełnia błędy, a nawet stoi na straconych pozycjach i jest ratowany przez przypadek. W wielu opowiadaniach słynny francuski złodziej nadal ujmuje przenikliwością umysłu i przebiegliwością swoich planów.

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

67
Stary Polski kryminał Tom 10 R. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

68
Mustang klacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mustang klacz
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Mustang klaczSeria Farm Life zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie.Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem, mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju.Wymiary: op. 11,2x10,7x4,6 cm

37,20 zł
34,60 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,60 zł

69
Mustang ogier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mustang ogier
Schleich
Dostępny
82 szt.

Seria Farm Life zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną FARMĘ z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju.Wymiary: 15 x 11 x 4 cm

34,90 zł
32,46 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,44 zł

70
Model do sklejania Star Wars X-Wing Fighter, 1:112 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania Star Wars X-Wing Fighter, 1:112
Revell
Niedostępny
Brak

X-wing Fighter – myśliwiec z fantastyki Star Wars. Plastikowy model do składania nie wymaga użycia kleju. Skala: 1:112

33,70 zł
Powiadomienie
71
Model plastikowy Pojazd Sturmpanzer 38T Grille aus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,19 zł
72
Model plastikowy Pojazd T34-85 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy Pojazd T34-85
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.29

Skala: 1:35

125,90 zł
Powiadomienie
73
Bateria Green Cell A42-G750 do Asus G750 G750J G750JH G750JM G750JS G750JW G750JX G750JZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Green Cell A42-G750 do Asus G750 G750J G750JH G750JM G750JS G7...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyProducent ogniw: Green CellNapięcie: 15VIlość ogniw: 6Rodzaj ogniw: Li-IonKolor: CzarnyZabezpieczenie przed przegrzaniem: TakZabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: TakZabezpieczenie przed przeładowaniem: TakMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: AS159Pojemność: 4400 mAh

150,00 zł
Powiadomienie
74
Premiers pas avec Leo et Theo podręcznik + ćwiczenia + audio online Pre A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
Powiadomienie
75
Gra językowa Francuski La Boite a histoires - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
Powiadomienie
76
Gra językowa Włoski Il Creastorie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
Powiadomienie
77
Gra językowa Angielski The Story Maker - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
78
Rożek Piesio róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rożek Piesio róż
Belisima
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

54,70 zł
51,97 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,73 zł

79
Bernese Adventure - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bernese Adventure
Dostępny
6 szt.

When Caroline, Sara, Vanessa and John decide to take a holiday in the Bernese Oberland, little do they realize that their decicion will set in motion a series of breathtaking adventures centered around the theft of a priceless necklace - the Phillimore Diamonds! Their lively escapades in the picturesque Swiss setting will delight, for Jane Shaw has drawn her characters with such understanding, they will endear themselves to the heart of every reader.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

80
Nad morzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad morzem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.03

Książeczka z pięknymi, kolorowymi rysunkami dla dzieci opowiadająca o przygodach nad morzem.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

81
Maluchy poznają zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluchy poznają zwierzęta
Dostępny
6 szt.

Drodzy Rodzice, Proponujemy Waszym dzieciom zabawę kształcącą spostrzegawczość, logiczne myślenie, przekazującą wiedzę o świecie. Dopasowując obrazki, dziecko poznaje słowa, kolory i uczy się liczyć. Na naukę nigdy nie jest za wcześnie, szczególnie gdy łączy się ona z zabawą. Tytuły w serii: Cyferki, Kolory, Zwierzęta, Słowa.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

82
Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem A...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Wyjątkowy wywiad z pierwszą damą polskiej satyry. Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej - Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tej niezwykłej książce-wywiadzie znajdą się nie tylko współcześnie przeprowadzone rozmowy, ale i fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek. Niektóre z nich, odnalezione `w tapczanie`, przypomniane zostaną Czytelnikom po wielu latach. Dla Marysi nie był to łatwy czas. Nie cierpi wspomnień!!! I kiedy zorientowała się, że będę Ją do nich zmuszał, bo przecież w tej sprawie ta książka, zaczęła mnie unikać. Nie znosi swojej twórczości!!! I kiedy było jasne, że będę nalegał, żeby przeczytała coś, co kiedyś napisała, przestawała odbierać telefon. Ma bardzo niefrasobliwy stosunek do swoich tekstów. Nie prowadzi żadnego archiwum, na pytanie `masz?` zazwyczaj odpowiada `gdzieś miałam`. To, co udało się tutaj zamieścić, spisane jest z taśm zachowanych w archiwum dawnej Redakcji Rozrywki Programu III Polskiego Radia, kilku nagrań telewizyjnych. (...) Ta rozmowa nie kończy się w jakimś logicznym momencie. Kończy się w momencie koniecznym dla ratowania naszej znajomości. Gdybym jeszcze kilka razy próbował ją zapytać o jakieś wspomnienie z dzieciństwa, znienawidziłaby mnie na zawsze - Artur Andrus

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

83
Jestem uczniem. Zeszyt 1 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarza` (MEN) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem uczniem. Zeszyt 1 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarz...
Dostępny
29 szt.

Pierwsze tygodnie i miesiące szkoły potrafią wywrzeć istotny wpływ na przyszły stosunek dziecka do nauki. Dlatego warto przygotować się na ten okres życia, zapoznać z tym, co przyszły pierwszoklasista ma umieć i znać. Zeszyty ćwiczeń są dokładnie dostosowane do najnowszego darmowego podręcznika MEN dla klasy I. 1/ w tej samej kolejności realizują tematy 2/ realizują zadania tylko zasygnalizowane w podręczniku, a zwyczajowo związane z zeszytami ćwiczeń (czyli rozwijające umiejętności manualne, utrwalające wiedzę i sprawdzające jej opanowanie) 3/ realizują podstawę programową MEN dla kl. 1 4/ działają dokładnie tak, jak zeszyty ćwiczeń, które realizowane będą w szkole, ale będą stanowić uzupełnienie edukacji, a nie jej powtarzanie. 5/ zagwarantują więc pomoc w lepszym opanowaniu materiału uczniom mającym problemy lub dodatkowe zadania dzieciom zdolnym, wymagającym większej liczby zadań. Seria zawiera zeszyty: Jestem uczniem - zeszyt 1 Już się uczę - zeszyt 2 Poznaję litery i liczby - zeszyt 3 Piszę i liczę - zeszyt 4 Uczeń na szóstkę - zeszyty 5-16.

8,88 zł
7,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

84
Piękne syrenki. Naklejkowe ubieranki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne syrenki. Naklejkowe ubieranki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Przyłącz się do syrenek i przeżyj z nimi podwodne przygody! Razem odwiedzicie rafę koralową, popłyniecie na wystawne przyjęcie i będziecie świetnie się bawić. Do dyspozycji masz 150 modnych naklejek i 20 cudownych syrenek. Ta wspaniała książeczka uczyni z ciebie prawdziwą znawczynię podwodnej mody!

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

85
Między prawem i sprawiedliwością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między prawem i sprawiedliwością
Dostępny
6 szt.

Wywiad rzeka z prof. Adamem Strzemboszem to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy. Biografia Profesora w naturalny sposób wprowadza do rozmowy tematy dotyczące systemu PRL i przemian ustrojowych, m.in. tworzenie polskiego sądownictwa, postawy sędziów wobec "Solidarności" i stanu wojennego, obrady Okrągłego Stołu czy wreszcie powstawanie ładu instytucjonalnego III Rzeczpospolitej. Są one dla rozmówców punktem wyjścia do refleksji nad wartościami takimi jak sprawiedliwość społeczna, granice władzy sędziowskiej czy stosunki między władzą świecką a duchowną. Smaku dodają książce anegdoty z udziałem najważniejszych aktorów historii politycznej końca XX wieku: Wojciecha Jaruzelskiego, Jacka Kuronia, Adama Michnika czy obu braci Kaczyńskich.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

86
Rainbow High Cheer Dolls Asst 2. Mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High Cheer Dolls Asst 2. Mix
MGA, Rainbow Surprise
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.27

Lalki modowe kibicują swojej ulubionej drużynie i wbijają się w serca dziewczyn! Lalka w stroju cheerleaderki, z pomponami, megafonem i nie tylko! Lalka Eache cheer ma piękne rzęsy, długie włosy do rozczesywania i kolorowy strój, który reprezentuje jej wyjątkowy styl. Gdy połączysz wszystkie lalki razem, staną się jedną drużyną kibiców Rainbow High, która jest gotowa do kibicowania w każdej grze. Cechy produktu: • piękna lalka modowa, • ma długie, wspaniałe włosy, • ubrana w strój kibica, w tym skarpety i sportowe buty, • do lalki dołączony jest megafon i pompony, • w zestawie akcesoria do włosów i grzebień. Towar wysyłany losowo

102,90 zł
96,73 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,17 zł

87
Rainbow High Cheer. Lalka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High Cheer. Lalka, mix wzorów
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

Oryginalne, modne lalki są przedstawiane jako zabawne i wspaniałe cheerleaderki z pomponami. Lalki mają elastyczne kończyny, więc przebieranie ich i stylizacja będą dziecinnie proste. Po zebraniu wszystkich lalek z kolekcji cheerleaderek, staną się one jedną drużyną, kibicującą Rainbow High, gotową do wspierania swojej drużyny podczas ważnych rozgrywek. Wysokość lalki: 28.0 cm. Zawartość opakowania: • 1 piękna, szczegółowo dopracowana lalka, z długimi włosami do czesania, • 1 stylowy strój, 1 para butów i skarpetki, • 2 pompony (typowe dla cheerleaderek), • grzebień do włosów, • akcesoria do włosów. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje lalki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 opakowania.

98,90 zł
92,97 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,93 zł

88
Piasek świecący. Owoce i warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek świecący. Owoce i warzywa
RUSSELL
Dostępny
162 szt.

Magiczny piasek to rewolucyjna masa do tworzenia wspaniałych piaskowych rzeźb, mimo mokrej struktury gwarantuje, że dziecięce rączki będą suche, zachwyca od pierwszego dotknięcia i nigdy nie traci właściwości plastycznych (nie wysycha). Szczególne właściwości sprawiają, że piasek jest miękki i rozciągliwy. Zabawa z nim nigdy się nie znudzi. Łatwy do modelowania, świeci w ciemności. Zestaw zawiera tackę, foremki, 600g piasku.

47,13 zł
42,42 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,71 zł

89
Henry karnet 118x163 Wielkanoc kura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henry karnet 118x163 Wielkanoc kura
HENRY BOOKS CEZARY POPIEL
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Karnet z autorskiej serii, charakteryzuje się oryginalną i niepowtarzalną grafiką. Wymiar: 118,5 x 163 mm Rodzaj: karnet składany Do karnetów dołączone są koperty Wyprodukowano w Polsce

8,99 zł
Powiadomienie
90
Fisher-Price. GWD51 Wanienka 4w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GWD51 Wanienka 4w1
Fisher Price, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

Gdy dziecko rośnie, może przejść od zwykłego pluskania się w tej wannie do kolejnych przygód w wodzie i odkrywania tajemniczej wieży ciśnień strzeżonej przez wieloryba. Wanienka dla niemowląt 4w1 Fisher-Price jest wyposażona w siatkę podtrzymującą dziecko podczas pierwszych kąpieli, a także wieloryb i wieżę ciśnień (a może to naprawdę miarka i butelka?). Ta wanienka dostosowuje się do wieku dziecka od noworodka po małe dziecko.

433,90 zł
390,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 43,39 zł

91
Płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak

Przeciwdeszczowa peleryna dla dzieci doskonała na spacer w deszczowe dni. Łatwa do suszenia i czyszczenia. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

92
Świecące uszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecące uszy
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Świecące uszy królika na opasce sprawdzą się idealnie na balu karnawałowym lub innej imprezie.

5,50 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,51 zł

93
Mini laleczka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini laleczka, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak

Mini laleczka w kolorowym ubranku z pewnością spodoba się każdej dziewczynce uwielbiającej zabawę lalkami. W zestawie laleczka oraz szczotka do włosów. Wysokość lalki: ok. 10.0 cm Wymiary opakowania: 13.0 x 4.0 x 18.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

94
Brelok - piesek, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok - piesek, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak

„Czy te oczy mogą kłamać?” Spójrzcie w oczy tego pieska i spróbujcie mu się oprzeć! Teraz antystresowe gniotki w formie breloczka, dzięki czemu możecie mieć go zawsze pod ręką. Nowy najlepszy przyjaciel pomoże Wam teraz w różnych stresowych sytuacjach, gdziekolwiek będziecie. Na dodatek jaki uroczy! Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

95
Torebka cekinowa z kokardą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka cekinowa z kokardą
M&Z
Dostępny
21 szt.

Piękna niebieska torebka zdobiona cekinami i kokardą będzie świetnym dodatkiem do wielu stylizacji.

9,00 zł
7,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

96
Torebka prezentowa na alkohol, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa na alkohol, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Torebka wykończona jest uchwytem sznurkowym zakończonym supełkiem. Wykonana z wytrzymałego materiału, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do cięższych pakunków. Wymiary: 12.0 x 36.9 x 11.0 cm Uwaga. Mix wzorów – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

4,99 zł
Powiadomienie
97
Magnetyczny alfaber - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczny alfaber
M&Z
Niedostępny
Brak

Prezentujemy bardzo wysokiej jakości i starannie wykonany zestaw kolorowych literek, które idealnie nadają się do zabawy na magnetycznej ścianie, tablicy lub lodówce. Którego z rodziców nie ucieszy, gdy Dziecko pokaże samodzielnie przez siebie ułożone pierwsze słowo!? Przy okazji zabawy literkami dziecko ćwiczy motorykę małą rączki (konieczność wykonywania precyzyjnych ruchów), koordynację ręka - oko, uczy się rozróżniać kształty i kolory. Jest to wspaniałe przygotowanie do nauki czytania i pisania. Zestaw zawiera duże litery.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

98
Zestaw akcesoriów do piasku, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw akcesoriów do piasku, mix wzorów
M&Z
Dostępny
75 szt.

Łopatka i grabki w zestawie z wiadereczkami. Uwaga. Mix wzorów i kolorów – dostępne różne wersje zestawu akcesoriów do piasku – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy jednego zestawu.

11,76 zł
10,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,77 zł

99
Papier ozdobny, świąteczny, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ozdobny, świąteczny, mix wzorów
Starpak, 1 arkusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.17

Papier ozdobny ozdobiony motywem świątecznym. Doskonale sprawdzi się jako opakowanie świątecznych prezentów. Opakowanie zawiera 1 arkusz o wymiarach 70.0 x 100.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
100
Segregator A4 8 cm Cytryny Herlitz 10546901 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,10 zł
24,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

Wróć do góry