hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 1. O smoku spod Wawelu (Wojciech Widłak, Jola Richter-Magnuszewska), na drugim Siedem sióstr. Tom 2. Siostra burzy (Lucinda Riley). Kolejny produkt to Willa, dziewczyna z lasu (Robert Beatty) oraz Czytam sobie. Poziom 2. Oko w oko z diplodokiem (Joanna Jagiełło, Joanna Rusinek).
1
Czytam sobie. Poziom 1. O smoku spod Wawelu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czytam sobie. Poziom 1. O smoku spod Wawelu
Dostępny
313 szt.

O smoku spod Wawelu to wszystkim dobrze znana historia smoka wawelskiego w mistrzowskiej interpretacji Wojciecha Widłaka, autora książek dla dzieci, oraz Joli Richter-Magnuszewskiej, ilustratorki. To doskonała propozycja dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w nauce samodzielnego czytania. W Krakowie panuje strach – w jamie pod Wawelem zalęgł się prawdziwy smok! Potworowi dopisuje nie lada apetyt, więc pożera wszystko, co pojawi się na jego drodze. Mieszkańcy z rosnącym niepokojem wypatrują śmiałka, który mógłby poskromić nienasyconą bestię. Czy w końcu ktoś podejmie wyzwanie i uratuje miasto? „Czytam sobie” to trzypoziomowy program literacki wspierający naukę czytania, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci w wieku 5–7 lat. Autorami tekstów są wybitny polscy pisarze i poeci, a ilustracje stworzyli najlepsi graficy. „Poziom pierwszy – Składam słowa” przeznaczony jest dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem. Każdy tekst składa się z prostych zdań, bez zdań złożonych, i zawiera ok. 150–200 wyrazów. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a dodatkowo na stronach zamieszczono ramki umożliwiające ćwiczenie głoskowania. Na końcu każdej książki na dziecko czekają specjalny dyplom oraz kolorowe naklejki. Do dzieła!

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

58 osób kupiło
2
Siedem sióstr. Tom 2. Siostra burzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Siedem sióstr. Tom 2. Siostra burzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.10

Ally D'Apliese przygotowuje się właśnie do udziału w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów jachtów na świecie, gdy otrzymuje wstrząsającą wiadomość o nagłej i bardzo tajemniczej śmierci swojego adopcyjnego ojca. Dziewczyna rezygnuje ze startu w zawodach i jedzie do położonego nad Jeziorem Genewskim urokliwego zamku, gdzie ma się spotkać z osieroconymi przez Pa Salta pozostałymi córkami. Na miejscu okazuje się, że bajecznie bogaty ojciec zostawił córkom w spadku zaszyfrowane wskazówki, które pozwolą im poznać historię ich pochodzenia. Ally postanawia skorzystać z rady zmarłego ojca i odnaleźć własne korzenie. W tym celu wyrusza do mroźnej Norwegii, gdzie dowiaduje się o Annie Landvik, żyjącej przeszło sto lat temu dziewczynie z małej wioski w górach, która otrzymała szansę wyjazdu do Christianii, aby śpiewać na premierze poematu Henrika Ibsena „Peer Gynt”. Informacje na temat Anny rodzą w głowie Ally pytania dotyczące przeszłości Pa Salta, w tym również to najważniejsze: co się stało z siódmą siostrą?

42,90 zł
30,89 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

51 osób kupiło
3
Willa, dziewczyna z lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Willa, dziewczyna z lasu
Dostępny
31 szt.

Nr 1 listy bestsellerów „New York Timesa”. Poznajcie Willę z lasu – nową, baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca słynnej Serafiny, Roberta Beatty’ego. „Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów”, słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: „Nie ma żadnego ja. Jest tylko my.” Przyszła na świat w Głuchej Jamie, która od zarania była domem Feiran. Dziś już tylko nieliczni członkowie jej klanu umieli rozmawiać z roślinami oraz zwierzętami i wykorzystywać magiczne moce przyrody. Willa potrafiła to dzięki naukom babki, leśnej czarownicy. Była jednym z jutów, małoletnich złodziei. Pod osłoną nocy okradała legowiska białych osadników zwanych światłolubami, żeby zapewnić byt reszcie klanu. Powinna ich nienawidzić! Brutalnie wtargnęli w jej świat. Uzbrojeni w piły i w bum-pałki uśmiercali drzewa i leśnych ludzi, podobno także rodziców Willi oraz jej siostrę bliźniaczkę. Dziewczynka słabo to pamiętała, ale nie mogła zapomnieć pełnego czułości wyrazu twarzy światłoluba, kiedy odkrył, że postrzelony przez niego złodziej, to jeszcze dziecko... Czy osadnicy rzeczywiście są źli do szpiku kości i niewyobrażalnie bogaci? Czy powinna ich okradać? I dlaczego w zapomnianych, trawionych zgnilizną rejonach Głuchej Jamy padaran więzi ich dzieci? Te pytania nie dają Willi spokoju… Poruszająca, pełna pierwotnej magii i szacunku dla przyrody baśń o dojrzewaniu i zmianie, trudnym wyborze między dobrem i złem. Piękna i mądra opowieść o odkrywaniu własnego „ja”. „Trzyma w napięciu i pulsuje intrygami od pierwszej strony... Urzekająca, przepełniona akcją powieść fantasy. Poruszająca, klimatyczna podróż ku nadziei” – „Kirkus Reviews”. „Beatty wyczarował pomysłową, współczującą bohaterkę” – „Publishers Weekly”. „Niesamowite gotyckie obrazy, silna bohaterka z krwi i kości oraz piękne opisy przeplatają się płynnie na kartach tej książki i tworzą urzekającą, pełną tajemnic opowieść” – „School Library Journal”.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

34 osoby kupiły
4
Czytam sobie. Poziom 2. Oko w oko z diplodokiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Oko w oko z diplodokiem
Dostępny
204 szt.

Oko w oko z diplodokiem serii „Czytam sobie, poziom drugi – Składam zdania”, to doskonała propozycja dla młodych wielbicieli dinozaurów, którzy zaczęli już przygodę z czytaniem. Joanna Jagiełło stworzyła poruszającą historię o chłopcu, który nie potrafi odnaleźć się w nowej klasie. W drodze do Gadolandu jego koledzy wspólnie pałaszują słodycze, a on, klasowy dziwak, siedzi sam i może co najwyżej zjeść spakowaną wcześniej sałatkę. Jednak wkrótce okaże się, że podczas spotkania z dinozaurem warto mieć ze sobą coś zdrowego... Książeczki z drugiego poziomu serii „Czytam sobie” oswajają dzieci z dłuższymi zdaniami, a także wprowadzają elementy dialogu. Dzięki ilustracjom wybitnej polskiej rysowniczki, Joanny Rusinek, dziecku łatwiej będzie zrozumieć czytaną opowieść. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone obok tekstu ramki pozwalają ćwiczyć sylabizowanie. Teksty składają się z 800–900 wyrazów, 23 podstawowych głosek oraz "h"; występują w nich również zdania złożone. Forma książek w serii „Czytam sobie” jest konsultowana z czołowymi metodykami.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

33 osoby kupiły
5
To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia matematyczne dla uczniów klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia matematyczne dla uczniów klas 1-3
Dostępny
136 szt.

Kto lubi wkuwać tabliczkę mnożenia i rozwiązywać nużące zadania? Przecież to nuda! A kto lubi kodowanie? To świetna zabawa i umiejętność dziś równie niezbędna, jak znajomość liter i tabliczki mnożenia. Uczy logicznego myślenia i umożliwia współtworzenie świata cyfrowego. Może też pomóc w nauce matematyki – i to w sposób ciekawy i niebanalny. Książka To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia z matematyki dla uczniów klas 1-3 to połączenie przyjemnego z pożytecznym: atrakcyjnego dla dziecka kodowania z konieczną nauką matematyki.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

27 osób kupiło
6
Czytam sobie. Poziom 1. Figle w fokarium. O fokach z Helu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Figle w fokarium. O fokach z Helu
Dostępny
220 szt.

Figle w fokarium serii „Czytam sobie – poziom 1. (Składam słowa)” to książka, która gwarantuje udany początek przygody z nauką czytania. Marcin Sendecki, wybitny polski poeta, stworzył wciągającą opowieść o wizycie dwójki dzieci w fokarium na Helu. Z książki można dowiedzieć się więcej o fokach, ich życiu, zwyczajach i opiekunach, a znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło doskonale oddają realia tego niezwykłego miejsca. Dzieci uwielbiają zwierzęta i uwielbiają samodzielność – dlatego każde z nich z radością sięgnie po tę książkę. „Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5–7 lat. Historie na kolejnych poziomach staja się coraz bardziej skomplikowane – od prostych opowiastek po fabuły, które dają posmak obcowania z prawdziwą literaturą. „Poziom pierwszy – Składam słowa” to proste zdania i 150–200 słów w tekście. Wybitni polscy autorzy opowiadają ciekawe, zabawne historie z pominięciem trudniejszych głosek języka polskiego. Na stronach zamieszczono również ramki pozwalające na ćwiczenie głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje doskonale uzupełniają tekst i wspomagają jego zrozumienie. Dodatkowo w każdej książce znajduje się dyplom ukończenia lektury. Seria „Czytam sobie” została opracowana na podstawie zaleceń metodyków.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

20 osób kupiło
7
LEGO 6315792. Torba papierowa VP, średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO 6315792. Torba papierowa VP, średnia
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Papierowa torba prezentowa będzie doskonałym opakowaniem prezentów dla każdego pasjonata klocków LEGO. Format torebki: 34.0 x 41.0 x 12.0 cm

2,99 zł
Powiadomienie
17 osób kupiło
8
Czytam sobie. Poziom 1. W kraju Polan. O dawnej Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. W kraju Polan. O dawnej Polsce
Dostępny
245 szt.

W kraju Polan. O dawnej Polsce serii „Czytam sobie” (poziom 1.) to wyjątkowa książka, dzięki której twoje dziecko nie tylko postawi pierwsze kroki w nauce czytania, ale również przeniesie się do czasów panowania księcia Mieszka I! Wybitna pisarka Zofia Stanecka, autorka bestsellerowej serii o Basi, stworzyła prostą, ale wciągającą historię o początkach polskiej państwowości, a Magda Kozieł-Nowak opatrzyła ją wyjątkowymi ilustracjami. „Czytam sobie” to trzypoziomowy program literacki wspierający naukę czytania, który został opracowany na podstawie zaleceń metodyków i jest przeznaczony głównie dla dzieci w wieku 5–7 lat. „Poziom pierwszy, Składam słowa”, to krótkie, wciągające historie, napisane prostym językiem i złożone bardzo dużą czcionką, która ułatwia samodzielne czytanie. Teksty napisane przez wybitnych polskich autorów składają się ze 150–200 słów, z pominięciem trudniejszych głosek. Na stronach zamieszczono również ramki pozwalające na ćwiczenie głoskowania. Na końcu książki dziecko znajdzie dyplom uznania oraz kolorowe naklejki związane z czytaną historią. Bo w czytaniu ważny jest dobry start!

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

17 osób kupiło
9
Czytam sobie. Poziom 2. Fafik i futerał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Fafik i futerał
Dostępny
183 szt.

Na każdym spacerze Fafik poznaje coś nowego: nowe budynki, drzewa, zapachy. Tym razem Nelka postanowiła pokazać mu podczas spaceru dom kultury i park. Nie przewidziała jednak, że tyle fascynujących rzeczy pochłonie Fafika bez reszty! Podekscytowany pies zaglądał w każdy kąt, a Nelka nie mogła za nim nadążyć... aż przyszedł moment, gdy rozpłynął się w powietrzu. Dokąd pobiegł Fafik? Czy Nelka znajdzie swojego pupila? Seria „Czytam sobie” Fafik i futerał to wciągający sposób na naukę czytania, dzięki któremu Twoje dziecko pokocha książki! Sympatyczni bohaterowie, ekscytująca historia opowiedziana prostym językiem i ćwiczenia pomocnicze sprawią, że czytanie stanie się dla Twojego dziecka przyjemnością. „Czytam sobie. Składam zdania” to drugi poziom bestsellerowej serii do nauki czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5–7 lat, które już opanowały podstawy. Książka pomoże im utrwalić nowe głoski i nauczyć się sylabizowania w przyjemny, prosty sposób. W książce Twoje dziecko znajdzie: • tekst o długości 800–900 wyrazów napisany przystępnym językiem, • dłuższe, w tym złożone zdania oraz elementy zabawnych dialogów, • podstawowe głoski oraz wyrazy z użyciem głoski h, • ćwiczenia uczące sylabizowania, • piękne ilustracje Doroty Łaskot-Cichockiej, która jest też autorką tekstu książki.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

14 osób kupiło
10
Róża północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża północy
Dostępny
67 szt.

Ze wspaniałych pałaców indyjskich maharadżów do majestatycznych angielskich rezydencji... Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu setnych urodzin przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady. Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany życiem osobistym, sięga po wspomnienia Anahity. Podążając tropami tajemnic przeszłości, trafia z upalnych, kolorowych Indii do ponurej i mrocznej rezydencji Astbury w angielskim hrabstwie Devon. Tam poznaje jej tajemniczego właściciela i... gwiazdę filmową z Hollywood. Mroczne sekrety, które kładą się cieniem na historii szlachetnego rodu Astbury, połączą ich losy. Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o ludziach zmagających się z historią. Róża północy jest bez wątpienia najbardziej wciągającą powieścią Lucindy Riley.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

14 osób kupiło
11
Negocjacje z potworami. Jak osiągnąć to, co chcemy, negocjując z silniejszymi od siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Negocjacje z potworami. Jak osiągnąć to, co chcemy, negocjując z silni...
Dostępny
68 szt.

Ty kontra on. Twój szef, przedstawiciel banku, w którym starasz się o duży kredyt, dealer samochodowy, ważny inwestor. Każdy z nas stanął kiedyś do negocjacji z jakimś „potworem” – osobą o większym doświadczeniu, autorytecie i z większymi możliwościami. Książka Igora Ryżowa, negocjatora z wieloletnim stażem, to opis technik i scenariuszy, które pomogą ci stanąć do negocjacji z „potworem” jak równy z równym. Znajdziesz w niej gotowe narzędzia negocjacyjne, autentyczne przykłady z biznesu, polityki i życia codziennego, które pomogą ci skutecznie osiągnąć w negocjacjach z silniejszymi to, na czym ci zależy. • Przekonaj się, czym różni się rosyjski styl negocjacji od zachodniego. • Przetestuj zagrywkę „częściowej zgody” stosowaną przez Władimira Putina. • Dowiedz się, jak osiągać kompromisy, z których będziesz dumny.

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

11 osób kupiło
12
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Dinozaury i prehistoria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Dinozaury i prehistoria
Dostępny
152 szt.

Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o dinozaurach napisane są tu prostymi zdaniami i duża czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą dinozaurów!

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

11 osób kupiło
13
Pokój motyli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokój motyli
Dostępny
1122 szt.

Piękna i nostalgiczna saga rodzinna autorki cyklu „Siedem Sióstr”, pełna dramatycznych sekretów z przeszłości. Jej akcja rozgrywa się w malowniczym nadmorskim miasteczku Southwold. Posy Montague wkrótce skończy siedemdziesiąt lat. Wciąż mieszka w rodzinnym domu w malowniczym Suffolk, gdzie spędziła idylliczne dzieciństwo, łapiąc motyle z ukochanym ojcem, i gdzie wychowała własne dzieci. Choć z posiadłością wiążą ją cenne wspomnienia, choć ogród, który sama założyła i o który dbała przez ćwierć wieku, rozkwita jak nigdy dotąd, Posy wie, że będzie musiała podjąć trudną decyzję i sprzedać podupadające domostwo. Freddie, jej pierwsza miłość, człowiek, który pięćdziesiąt lat temu złamał jej serce i porzucił, wyłania się z przeszłości niczym duch. Posy nie jest na to gotowa – zmaga się z finansowymi kłopotami swojego starszego syna, Sama, i z nieoczekiwanym powrotem młodszego syna, Nicka. Nie może zaufać dawnemu ukochanemu. Wkrótce okaże się, że Freddie i jej rodzinny dom skrywają mroczną tajemnicę... Poruszająca historia o miłości, stracie i szansie na nowy początek autorstwa Lucindy Riley, której cykl powieściowy „Siedem Sióstr”, pokochały czytelniczki na całym świecie.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

9 osób kupiło
14
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Tajemnice zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrazy i zdania do nauki czytania. Tajemnice zwierząt
Dostępny
62 szt.

Książka do pierwszych prób w czytaniu oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Podstawowe informacje oraz ciekawostki o zwierzętach napisane są tu prostymi zdaniami i duża czcionką, by ułatwić dziecku czytanie. Czytaj i zostań znawcą zwierząt!

8,87 zł
5,99 zł

Rabat 32,5%
oszczędzasz 2,88 zł

8 osób kupiło
15
Opowieść pielgrzyma, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść pielgrzyma, wydanie 5
Dostępny
33 szt.

Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie. Opowieść pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w samym Bogu. Zainspiruj się doświadczeniem założyciela zakonu jezuitów i odkryj na nowo bliskość Boga w swoim życiu. Pewnego dnia nalegano na niego bardzo, żeby wziął ze sobą towarzysza, bo przecież nie umie ani po włosku, ani po łacinie. Mówiono mu, że to by mu bardzo pomogło i zachwalano takiego towarzysza. A on im na to odparł, że gdyby nawet chodziło o syna lub ojca księcia de Cardona, nie poszedłby w ich towarzystwie. Chciał bowiem mieć te trzy cnoty: miłość, wiarę i nadzieję. Gdyby zaś wziął ze sobą towarzysza, to w wypadku głodu od niego oczekiwałby pomocy; a gdyby upadł, od niego spodziewałby się podpory dla podźwignięcia się. I tak dla tych racji w nim pokładałby swą nadzieję i do niego byłby przywiązany. A tymczasem to zaufanie i przywiązanie, i nadzieję chciał mieć tylko w samym Bogu. I to, co w ten sposób wyraził, czuł naprawdę w swoim sercu – fragment książki.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

7 osób kupiło
16
Zjadacz czerni 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjadacz czerni 8
Dostępny
103 szt.

Nowa powieść Katarzyny Grocholi – o miłości Mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot losów bohaterów, których z pozoru nic nie łączy. A o czym jest ta powieść? W Zjadaczu czerni 8 historie postaci łączą się ze sobą, ich miłość nie jest określona, jednowymiarowa. Nie sprowadza się do uczucia tęsknoty, charakterystycznego dla osób zakochanych. Jest to książka o próbie zrozumienia drugiego człowieka, z całym bagażem jego doświadczeń, emocji i przeżyć. Zjadacz czerni 8 to opowieść o tęsknocie, nadziei i głębokim sensie wszystkich zdarzeń, które przytrafiają się każdemu z nas.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7 osób kupiło
17
Znachor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znachor
Dostępny
32 szt.

„Dawno żadna powieść nie pochłonęła mnie tak jak Znachor. Michał Śmielak to świeża krew w polskiej powieści kryminalnej, ale jestem przekonany, że szybko znajdzie się ze swoimi książkami na listach bestsellerów.” – Piotr Kościelny, autor „Skóry” Łowca. Sędzia. Kat. Czy można oddać sprawiedliwość w ręce jednej osoby? Czy krzywdę można naprawić zbrodnią? Na terenie całego kraju w tajemniczych okolicznościach umierają uzdrowiciele, znachorzy i cudotwórcy. Czy to okrutny morderca obrał ich sobie za cel, czy – jak twierdzi policja – to seria niefortunnych zbiegów okoliczności? Zabójca podobno wyszukuje ofiary tylko spośród znanych uzdrowicieli i rozprawia się z nimi za pomocą metod z czasów polowań na czarownice. Jeśli nikt mu nie przeszkodzi, w Polsce zapłoną stosy. Krzysiek ma dwadzieścia lat i diagnozę dającą mu sześć miesięcy życia. Chwytając się ostatniej deski ratunku, trafia na terapię do Jakuba, tajemniczego uzdrowiciela. Wspólnie z prowincjonalnym policjantem będą musieli stawić czoło mordercy. Rozpoczyna się wyścig z czasem i śmiercią. Wyścig, w którym każdy oszukuje. „Pod postacią trzymającego w napięciu thrillera Michał Śmielak opowiada o desperackiej walce ludzi chorych o życie i zemście wymierzanej uzdrowicielom, dającym złudne nadzieje na wyzdrowienie. Czytajcie jednak uważnie, bo w tej powieści nic nie jest tym, na co wygląda.” – Nikodem Maraszkiewicz, Magazyn „Dobre Książki”

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

6 osób kupiło
18
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Papier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Papier
Dostępny
98 szt.

Czy można jeść papier? Da się przekroić banana kartką? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż arkusz? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek „Przygody z nauką”. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria „Przygody z nauką”, m.in. Papier: • robiąc papierowe samoloty, nauczysz się zmniejszać opór powietrza; • łącząc dwie książki bez kleju zrozumiesz, na czym polega tarcie; • pisząc tajną wiadomość, odkryjesz, kiedy papier przepuszcza światło Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii „Przygody z nauką”.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
19
Od ucha do ucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od ucha do ucha
Dostępny
64 szt.

Pamiętacie historię 13-letniego Gucia, próbującego zdobyć serce Lutki? Tak, to była historia opisana w książce Licencja na zakochanie! Teraz macie okazję przekonać się, co było dalej. Od ucha do ucha to wybuchowa mieszanka wątków romantycznych i kryminalnych, sploty niesamowitych przypadków i przekomicznych zbiegów okoliczności, czyli po prostu... wakacje kilkorga nastolatków przedstawione przez niezawodnego Marcina Pałasza. Lubisz się śmiać – będziesz szczęśliwy! A jeśli nie lubisz... i tak będziesz się śmiać :)

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

6 osób kupiło
20
Kaczogród. Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950
Dostępny
21 szt.

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”. „Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

6 osób kupiło
21
Ptyś i Bill. Tom 8. Zabawy Billa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Tom 8. Zabawy Billa
Dostępny
17 szt.

Wesołe przygody szalonego psa Billa i jego pana – chłopca Ptysia. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Psie życie, Uwaga, wesoły pies! i Zabawy Billa. Ptyś lubi bawić się z innymi dziećmi, ale jego najwierniejszym kompanem jest spaniel Bill. Razem wymyślają psikusy, razem sędziują mecze piłkarskie, razem szukają czterolistnych koniczyn i puszczają latawce. Kiedy jednak trzeba wykąpać nieznoszącego wody Billa, Ptyś staje po stronie rodziców. Lecz sprytny spaniel też potrafi postawić na swoim, choćby po to, żeby zdobyć ulubione przysmaki! Obaj również mają swoje słabości – chłopiec bardzo wstydzi się rozmawiać z dziewczynkami, a pies nie może się powstrzymać przed ukrywaniem kości w najdziwniejszych miejscach... Nie ma dnia, żeby Ptyś i Bill nie wyczyniali szaleństw albo nie grali dorosłym na nerwach! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove (Sisters, Kasia i jej kot) i grafik Jean Bastide (Sherlock Holmes Society, Wojna Sambre’ów).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

6 osób kupiło
22
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Jajko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Jajko
Dostępny
149 szt.

Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek „Przygody z nauką”. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria „Przygody z nauką”, m.in. Jajko: • kręcąc jajkiem, poznasz siłę bezwładności; • gotując jajko, odkryjesz, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe; • wciskając jajko do butelki dowiesz się, że powietrze zmienia objętość pod wpływem temperatury. Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii „Przygody z nauką”.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

6 osób kupiło
23
Maluch nazywa emocje. Kiedy się złoszczę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluch nazywa emocje. Kiedy się złoszczę
Dostępny
6 szt.

Maluch często nie rozumie, co się z nim dzieje – nagle zaczyna płakać, krzyczy, nie cieszy go ulubiona zabawka. Dlatego w rozmowie z dzieckiem, nawet małym, należy nazywać konkretne uczucia: radość, złość, smutek. Książeczki z prezentowanej serii pomogą dziecku zrozumieć i nazywać emocje, a wspólna rozmowa z rodzicem uświadomi mu, że emocji nie należy się wstydzić.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
24
3 bajeczki przed snem. Muminki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Muminki
Dostępny
20 szt.

Muminki serii „3 bajeczki przed snem” to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze – jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Muminków. Bohaterowie rozwiązują w nich zabawne detektywistyczne zagadki – szukają skradzionego naszyjnika z pereł i słoika z dżemem, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, starają się rozwikłać zagadkę pewnej „zaczarowanej” walizki i przeżywają przy tym zabawne perypetie. Przepiękne ilustracje nawiązujące do oryginalnego stylu Tove Jansson przypadną do gustu czytelnikom w każdym wieku, a zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

6 osób kupiło
25
Maluch nazywa emocje. Kiedy jestem smutny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluch nazywa emocje. Kiedy jestem smutny
Dostępny
144 szt.

Maluch często nie rozumie, co się z nim dzieje – nagle zaczyna płakać, krzyczy, nie cieszy go ulubiona zabawka. Dlatego w rozmowie z dzieckiem, nawet małym, należy nazywać konkretne uczucia: radość, złość, smutek. Książeczki z prezentowanej serii pomogą dziecku zrozumieć i nazywać emocje, a wspólna rozmowa z rodzicem uświadomi mu, że emocji nie należy się wstydzić.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
26
Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cesarzowa wdowa Cixi. Konkubina, która stworzyła współczesne Chiny
Dostępny
1458 szt.

Książka autorki kultowych Dzikich łabędzi „Myślę często, że na świecie nie ma chyba kobiety mądrzejszej ode mnie. Choć słyszałam wiele o królowej Wiktorii, to nie sądzę, by jej życie było w połowie tak ciekawe i urozmaicone jak moje. Spójrz na mnie, ode mnie zależy los 400 milionów ludzi” – mawiała. W wieku szesnastu lat wygrała ogólnokrajowe wybory cesarskich nałożnic i dołączyła do haremu w Zakazanym Mieście. Po śmierci cesarza tron przypadł jej kilkuletniemu synowi, a Cixi szybko zorganizowała przewrót pałacowy i objęła faktyczną władzę w gigantycznym państwie. Miłosierna, Szczęśliwa, Promienista, Spokojna – tak brzmiały jej oficjalne tytuły. Cixi okazała się jednak skuteczną, zdeterminowaną władczynią. To za jej rządów w Chinach rozwinął się przemysł, powstała pierwsza kolej, zmodernizowano armię, wprowadzono elektryczność, telegramy i fotografię. Zniesiono karę „śmierci przez tysiąc cięć” oraz zwyczaj krępowania stóp dziewczynkom. Choć na jej rozkazy była trzecia część ludności ówczesnego świata, jako kobieta nigdy oficjalnie nie objęła tronu. Rządziła ukryta za zasłoną, otaczali ją eunuchowie. W jednym z nich zakochała się na zabój – z tragicznym skutkiem. Jung Chang to autorka słynnych Dzikich łabędzi oraz monumentalnej biografii Mao Zedonga. W pracy nad biografią Cixi korzystała z liczącego 12 milionów akt Pierwszego Archiwum Historycznego Chin. Ogromnej większości cytowanych w tej książce źródeł nie widział i nie używał dotychczas nikt spoza Państwa Środka. Książki Chang są zakazane w Chinach. „Cesarzowa wdowa Cixi jest prawdopodobnie najbardziej niezwykłą kobietą, jaka kiedykolwiek rządziła wielkim narodem. Epoka jej rządów to klucz do zrozumienia Mao i współczesnych Chin”. – Andrew Adonis, „The New European” „Barwna, pełna dramatów opowieść o buncie, walce, intrygach, rywalizacji, obcej inwazji, karze i zakazanej miłości”. – Bel Mooney, „Daily Mail”

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

5 osób kupiło
27
Powrót z piekła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót z piekła
Dostępny
75 szt.

Kontynuacja powieści Pora westchnień, pora burz o końcu beztroskiego Lwowa Jest koniec 1940 roku. Gustaw Lindner od sześciu miesięcy przebywa w łagrze Smolnyj gdzieś w samym sercu Syberii i może tylko śnić o powrocie do Lwowa, który jednego okupanta zamienił na drugiego. Całymi nocami rozmyśla o Mariannie, Lilce, Jakubie i małym Michasiu, a za dnia, razem z innymi, w nieludzkich warunkach pracuje przy wyrębie lasu. Jego towarzyszem niedoli jest stary Akim, dzięki któremu Gustaw poznaje przerażającą historię o Hartadze – pół człowieku, pół niedźwiedziu kryjącym się wśród leśnych syberyjskich ostępów otaczających baraki. Kiedy nocami rozlegają się dalekie wycia wilków, nikt nie powinien spać spokojnie. W tym samym czasie we Lwowie Marianna z Lilką próbują odnaleźć się w wojennej rzeczywistości i kiedy już się wydaje, że czarne chmury nad ich głowami trochę się rozwiały, na rodzinę spada nieoczekiwany cios… We Lwowie urodzili się moi dziadkowie. Po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane, ale do końca życia nosili w sercu tamten świat katulających się tramwajów, śpiewnie zaciągających handełesów i burzliwej młodości, spędzonej w tym najpiękniejszym z miast. Magdalena Kawka – pisarka z zamiłowania, z wykształcenia socjolog. Autorka książek o tematyce obyczajowej, m.in. Alicja w krainie konieczności, W zakątku cmentarza, Rzeka zimna, Wyspa z mgły i kamienia. Współautorka czterotomowego cyklu „Kobiety nieidealne”.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
28
LEGO 6315794. Torba papierowa VP, duża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO 6315794. Torba papierowa VP, duża
LEGO
Dostępny
273 szt.

Papierowa torba prezentowa będzie doskonałym opakowaniem prezentów dla każdego pasjonata klocków LEGO. Format torebki: 45.0 x 48.0 x 17.0 cm

2,99 zł
6 osób kupiło
29
Zszywki 24/6 1000 sztuk EAGLE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywki 24/6 1000 sztuk EAGLE
Tung Yung International Ltd.
Dostępny
73 szt.

galwanizowane zszywki biuroweścięte zakończenia zapobiegają zaginaniu zszywek podczas przebijania pliku papieruopakowanie 1000 szt.

4,02 zł
3,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,03 zł

5 osób kupiło
30
Muminki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminki. Tom 1
Dostępny
21 szt.

W zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką powieści i opowiadań o mieszkańcach Doliny Muminków, ale także rysowniczką. Nie tylko ilustrowała swoje książki, ale też stworzyła cykl komiksowych opowieści o sympatycznych trollach. Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Pierwszy tom zawiera 11 czarno-białych opowiadań komiksowych: Rabusie, Życie rodzinne, Muminki na Riwierze, Wyspa Muminków, Niebezpieczna zima, Zabawa w udawanie, Nowy dom Muminka, Nowe życie Muminków, Zakochany Muminek, Dżungla w Dolinie Muminków oraz Muminki i Marsjanie.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

5 osób kupiło
31
Maluj z Vincentem van Goghiem! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Maluj z Vincentem van Goghiem!
Dostępny
31 szt.

Rysunki, kolorowanki, naklejki, rozkładany plakat i różnego rodzaju zabawy plastyczne zachęcają do twórczego spędzania czasu, rozwijają wyobraźnię i inspirują do poznawania dzieł sztuki. Motywem przewodnim są arcydzieła Vincenta van Gogha, genialnego malarza, dzięki którym w prosty i przyjazny sposób można poznać ciekawe sposoby tworzenia obrazu, np. za pomocą intensywnych barw, wibrujących linii lub abstrakcyjnych wzorów. A na koniec każdy może stworzyć własną wersję arcydzieła van Gogha!

34,90 zł
18,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 16,75 zł

5 osób kupiło
32
Maluch nazywa emocje. Kiedy jestem szczęśliwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluch nazywa emocje. Kiedy jestem szczęśliwy
Dostępny
4 szt.

Maluch często nie rozumie, co się z nim dzieje – nagle zaczyna płakać, krzyczy, nie cieszy go ulubiona zabawka. Dlatego w rozmowie z dzieckiem, nawet małym, należy nazywać konkretne uczucia: radość, złość, smutek. Książeczki z prezentowanej serii pomogą dziecku zrozumieć i nazywać emocje, a wspólna rozmowa z rodzicem uświadomi mu, że emocji nie należy się wstydzić.

6,50 zł
5,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 0,51 zł

5 osób kupiło
33
Makramy i inne cuda ze sznurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makramy i inne cuda ze sznurka
Dostępny
1443 szt.

Prosty i przyjazny kurs dla każdego, kto marzy o własnoręcznym wyplataniu. Kawałek sznurka, twoje ręce i wyobraźnia – tylko tyle potrzeba, by usiąść wieczorem na kanapie z woreczkiem materiałów, a po chwili trzymać na kolanach wyplecione cudo. Wzorzystą zakładkę, pojemną ekotorbę na zakupy, pasek w stylu boho czy minimalistyczne dodatki nadające wnętrzu naturalność i ciepło. A może nawet cudną ścienną makramę? Paulina, autorka bloga Makramowy Splot, od lat zakochana w sznurkach, dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Radzi, od czego zacząć, i prowadzi przez kolejne etapy rękodzieła, a jednocześnie opowiada o swoim makramowym slow life. • Wszystko o sznurkach, przyborach i gałęziach do wyplatania • 18 inspirujących projektów krok po kroku • Mnóstwo zdjęć i rysunków, dzięki którym żaden węzeł cię nie pokona Chwyć sznurek w dłoń i do dzieła! „Makrama nie wymaga żadnych narzędzi, ani wrodzonego talentu. Wystarczy kilka drobnych wskazówek, sznurek i umiejętność wykorzystywania tego, co znajduje się wokół ciebie. Wiedzę opanujesz niezwykle szybko. Wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni. Możesz wykonać zarówno dodatki, takie jak osłonki na doniczki czy poszewki na poduszki, jak i duże elementy wystroju wnętrz, zasłony czy dywany. Śmiało eksperymentuj!” – Paulina Kmiecik #modernmacrame #dekoracjeboho #domoweinspiracje #recznierobione #naturalnie #ozdobyzesznurka #zerowaste #makersgonnamake

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

4 osoby kupiły
34
Podkładka na biurko. Układ okresowy pierwiastków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko. Układ okresowy pierwiastków
Henry
Dostępny
50 szt.

Dwustronna podkładka na biurko. Wydrukowana na grubym papierze kredowym, dodatkowo pokryta folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych. Ozdobiona grafiką przedstawiającą układ okresowy pierwiastków.

10,99 zł
4 osoby kupiły
35
Rodzinne pole minowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinne pole minowe
Dostępny
6 szt.

Jedno z najbardziej niebezpiecznych pól minowych w życiu to twór, który nazywamy rodziną. Na każdym kroku w relacjach na tym polu trafić można na niebezpieczną minę, która grozi wybuchem, konfliktem, zranieniami i rożnymi innymi trudnymi sytuacjami,które rozwalają rodzinę od środka. Książka podpowiada jak tego niebezpieczenstwa uniknąć, jak układać relacje ze wszystkimi osobami w rodzinie, jakich konkretnych sposobów i taktyk używać, aby pokonywać trudności, łagodzić spory, nauczyć się porozumiewać, by relacje rodzinne prowadziły do pogłebiania więzi i wzajemnej miłości! • Jeśli nie umiesz dogadać się, albo chcesz o wiele lepiej niż teraz dogadywać się z mężem / żoną / teściową / zięciem / synową; • Jeśli w twojej rodzinie konflikty zdarzają się (za) często; • Jeśli nie ogarniasz świata swojego nastoletniego lub dorosłego dziecka; • Jeśli twój rodzic, nastolatku, zupełnie nie kuma, o co ci chodzi; • Jeśli wasze małżeństwo potrzebuje wsparcia, aby dogadywać się z reszta rodzinyl • Jeśli chcesz w swojej rodzinie czuć się jak u siebie w domu, a nie jak na polu minowym. Ta książka jest napisana dla ciebie!

39,90 zł
38,70 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

5 osób kupiło
36
To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas 1-3
Dostępny
50 szt.

Kto lubi wkuwać ortograficzne regułki i na dodatek uczyć się wyjątków? Przecież to nuda! A kto lubi kodowanie? To świetna zabawa i umiejętność dziś równie niezbędna, jak znajomość liter i tabliczki mnożenia. Uczy logicznego myślenia i umożliwia współtworzenie świata cyfrowego. Może też pomóc w nauce ortografii – i to w sposób ciekawy i niebanalny. Książka To lubię! Kodowanie. Ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas 1-3 to połączenie przyjemnego z pożytecznym: atrakcyjnego dla dziecka kodowania z konieczną nauką ortografii.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
37
3 bajeczki przed snem. Tomek i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Tomek i przyjaciele
Dostępny
122 szt.

Tomek i przyjaciele serii „3 bajeczki przed snem” to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze – jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach parowozu Tomka i jego przyjaciół: Diesel i kaczuszki, Marudny Kuba oraz Użyteczna kolej. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków 20 sezonu serialu i ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji. W tych zabawnych historiach Tomek odkrywa drugą twarz niezbyt sympatycznego na ogół Diesla, a Kuba uczy się śmiać sam z siebie. Lokomotywy kolei wąskotorowej mają okazję przekonać się o tym, że choć małe, są równie użyteczne jak wielkie maszyny. Każda z tych opowieści kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem, a zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

30,90 zł
23,48 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,42 zł

4 osoby kupiły
38
3 bajeczki przed snem. Masza i Niedźwiedź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Masza i Niedźwiedź
Dostępny
142 szt.

Masza i Niedźwiedź serii „3 bajeczki przed snem” to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze – jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. W książce znalazły się urocze, niepublikowane dotąd opowieści o przygodach Maszy, Niedźwiedzia oraz ich leśnych przyjaciół. Wszystkie zostały napisane na podstawie odcinków serialu i ilustrowane oryginalnymi klatkami z animacji znanej wszystkim dzieciom. Tym razem Masza próbuje znaleźć potrawę, która zastąpi jej kaszę, wybiera się ze swym przyjacielem Niedźwiedziem na wielką wyprawę w góry i… uczy się naprawiać samolot, przeżywając przy tym bardzo zabawne perypetie. Każda z tych opowieści kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem. Zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

3 osoby kupiły
39
Skłam, że mnie kochasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skłam, że mnie kochasz
Dostępny
39 szt.

Czy jedno niewinne kłamstwo może popchnąć do zbrodni? Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o mężczyźnie zamordowanym w podmiejskim motelu i o ciemnowłosej kobiecie, która wyszła z jego pokoju cała we krwi. Śledczy, którzy przyjeżdżają na miejsce, odkrywają, że ciało zniknęło. Wysłany do motelu aspirant Marcel Majewski jest idealnym kandydatem na kozła ofiarnego – to na niego spada kara za zaginięcie zwłok. W odróżnieniu od organów ścigania, Jakub Ramon – niegdyś policjant, teraz wolny strzelec trzymany na krótkiej smyczy przez trójmiejską mafię – zna personalia zabitego mężczyzny. To on w ostatniej chwili usunął zwłoki, żeby oddalić zainteresowanie policji od swojego mocodawcy. Szybko jednak ginie kolejna osoba powiązana z organizacją przestępczą, co zmusza Ramona do przedsięwzięcia ryzykownych kroków. Nie może przy tym pozbyć się wrażenia, że skazany na pożarcie przez media Marcel Majewski jest jego młodszą wersją, która lada chwila powtórzy jego błędy. W jaki sposób splotą się losy dwóch byłych policjantów i kobiety, która chce usłyszeć Kocham cię? Piotr Borlik – rocznik 1986, inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów Boska proporcja, Materiał ludzki, Białe kłamstwa, Zapłacz dla mnie i Wymazani z pamięci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
40
Superbohater z antyku. Tom 4. Problemy z Pitagorasem! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superbohater z antyku. Tom 4. Problemy z Pitagorasem!
Dostępny
14 szt.

Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tim wpadł w tarapaty. Nie radzi sobie z matematyką, a do tego naraził się Herkulesowi… Tim nie ma pojęcia, jak zwracać się do nowego chłopaka swojej mamy – Larry czy Pan Green? Nie wie, czy dobry ojciec ma być po prostu silny, jak chciałby Herkules, czy mądry i inteligentny? I jakie zadanie ma przed sobą Pan Green?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
41
Silva Rerum III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silva Rerum III
Dostępny
45 szt.

Żywot człowieka majętnego. Rokokowa odsłona bestsellerowej sagi o dziejach szlacheckiego rodu z Litwy i historii, która stała się kamieniem węgielnym naszej współczesności. Wilno, Anno Domini 1748. Trzydziestosiedmioletni Piotr Antoni z Milkont Narwojsz, najstarszy syn Anny Katarzyny i Jana Izydora, wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w okazałym dworku w mieście. Nie poszczęściło się jego rodzeństwu – Teofila zeszła na manowce, a bracia ledwo wiążą koniec z końcem. On jednak, dzięki posadzie ekonoma u księcia Michała Kazimierza Radziwiłła Rybeńko, wie, co to wystawne życie, i nie wtajemniczając w to żony, Placydy Amelii, ochoczo korzysta z jego uroków i rozkoszy. „Milczenie jest złotem” – mawia, a potężny magnat płaci hojnie za dyskrecję sługi. I oto właśnie Piotr Antoni wrócił z przeszpiegów u książęcego kuzyna, jak fama niesie – porywacza, zabójcy, gwałtownika, który zniewolił żonę, trzyma harem kochanek, a co gorsza, przeszedł na żydowską wiarę... Spotkanie z człowiekiem, który przekroczył wszelkie możliwe granice, niespodzianie wytrąca stabilne życie Piotra Antoniego z kolein liczb, cyfr i faktów, którym ufał dotąd bez zastanowienia. Co takiego stało się w Turnie, utopijnej krainie rodem z filozoficznych traktatów? Jak potoczą się dalsze losy Narwojsza i jego bliskich, jaką historię zapisze w rodzinnej sylwie? W tej podróży do utraty tchu – z tętniącego życiem Wilna, przez zielone litewskie lasy i niebezpieczne trakty, po zamek w Nieświeżu, stolicę Radziwiłłowskiego państwa w państwie – poznajemy oszałamiający zmysły i pełen powabu świat rokokowy, rozkochany w muzyce i teatrze – ulotnych i ułudnych, jak i on sam. Świat rozdarty, pełen ukrytych napięć, niejasnych tęsknot oraz przeczuć nadchodzących nieszczęść, otwierający się z wolna na idee, które przyniesie stojąca u progu epoka – naukowe poznanie, początki pojęcia praw człowieka, marzenie o wolności myśli, stanów i płci.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
42
3 bajeczki przed snem. Smerfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 bajeczki przed snem. Smerfy
Dostępny
2 szt.

Smerfy serii „3 bajeczki przed snem” to idealna książeczka dla maluszka. Została wydana w okładce świecącej w ciemności, aby rytuał codziennego czytania z dzieckiem stał się magiczny, a wieczór spędzony na lekturze – jeszcze bardziej wyjątkowy. Okładka świeci, jeśli naświetlimy ją odpowiednio długo w świetle dziennym lub pod lampą, a efekt, jaki można podziwiać po zgaszeniu światła, jest niesamowity! Świecąca okładka to jednak nie wszystko. W książce znalazły się urocze opowieści o przygodach smerfów – Wierzbowe elfy, Smerf Trojański i Czarujkula. Bohaterowie opowieści biorą udział w dalekiej wyprawie, podczas której poznają nowych przyjaciół, muszą stanąć twarzą w twarz z Gargamelem, który nie cofnie się przed najbardziej podstępnymi pomysłami, aby je schwytać, i… pracują jak szalone pod urokiem pewnej sprytnej czarownicy. Każda z tych opowieści kończy się dobrze i jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z kilkulatkiem, a zaokrąglone rogi książki zapewnią bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej szalonego czytania!

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

3 osoby kupiły
43
Lilka i Pestka ratują świat. Nierozłączki. Tom 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilka i Pestka ratują świat. Nierozłączki. Tom 7
Dostępny
69 szt.

W szkole Lilki i Pestki odbędzie się wieczór nauk przyrodniczych. Uczniowie z klasy pani Wesołej mają za zadanie znaleźć sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Eryk planuje skonstruować śmieciowego robota pożerającego odpadki, Weronika postara się jak najdłużej wstrzymywać oddech. A co wymyślą Lilka i Pestka? Skonstruują coś ze sznurków? Zrobią coś, co wybuchnie? Przeprowadzą doświadczenie z kostkami lodu? A może… wpadną na zupełnie wyjątkowy pomysł!

22,99 zł
17,99 zł

Rabat 21,7%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
44
Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin, wydanie 2
Dostępny
1634 szt.

Światowy bestseller Książka zakazana w Chinach Inspirująca opowieść o kobietach, które przetrwały pasmo krzywd, strat i rewolucji, zachowując swoje człowieczeństwo. Babka autorki miała dwa lata, gdy zgodnie z chińską tradycją matka połamała jej kości stopy i skrępowała palce. Gdy dziewczynka błagała, by rozwiązać bandaże, matka z płaczem wyjaśniała, że robi to dla jej szczęścia. Dzięki temu babka wyrosła na lokalną piękność i stała się konkubiną generała. Matka autorki wstąpiła do komunistycznego podziemia i walczyła o nowe Chiny. Wspięła się wysoko w hierarchii partyjnej, ale podczas rewolucji kulturalnej musiała klęczeć na rozbitym szkle i walić głową w chodnik na znak pokuty. Mała Jung recytowała z pamięci Czerwoną Książeczkę Mao. Jako nastolatka naszywała łaty na spodnie, żeby wyglądać bardziej proletariacko. Na studiach skorzystała z cudem nadarzającej się okazji i opuściła swój kraj na zawsze. Została pierwszą osobą z komunistycznych Chin, która obroniła doktorat na brytyjskim uniwersytecie. Jung Chang przełamała strach i opowiedziała światu o prawdziwych uczuciach swojego narodu. Od czasu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków i sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. W Chińskiej Republice Ludowej ta książka wciąż jest zakazana. „Hipnotyzująca. Jak wszystkie wielkie opowieści o przetrwaniu, pomimo nieustających tragedii i zgrozy, Dzikie łabędzie podnoszą na duchu: dzięki odwadze i sile charakteru jej bohaterów”. – Antonia Fraser, „The Times” „Wszystko w tej książce jest niezwykłe. Niczym wielka tragedia wzbudza emocje, od żalu po grozę, lecz także podziw, rozpacz i zachwyt, kiedy błyskotliwa inteligencja oświetla serce ciemności”. Minette Marrin, „The Sunday Telegraph”

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

3 osoby kupiły
45
Józef Beck. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Beck. Biografia
Dostępny
22 szt.

Kompletna biografia Józefa Becka. Winowajca polskiej klęski w XX wieku czy niesłusznie oskarżony? Kompleksowa historia życia kontrowersyjnego ulubieńca Józefa Piłsudskiego. Józef Beck – prawa ręka marszałka Piłsudskiego, żołnierz, konspirator, dyplomata, obiekt plotek i bohater skandalu obyczajowego, a przede wszystkim centralna postać niekończących się dywagacji na temat polskiej polityki zagranicznej przed 1939 rokiem i szans na uniknięcie klęski II RP. Kim był naprawdę? Skąd wzięła się jego czarna legenda? Dlaczego przegrał batalię o historyczną pamięć? Popularnonaukowa biografia polityczna autorstwa duetu wybitnych historyków – Marka Kornata i Mariusza Wołosa – to ważny głos w sporze o polską politykę w XX wieku i rolę, jaką odegrał w niej Beck. W tomie I autorzy prezentują życie polskiego dyplomaty od czasów szkolnych, służby w Drużynach Strzeleckich i w Legionach, przez pobyt na placówce dyplomatycznej w Paryżu, aż po organizowanie przewrotu majowego, objęcie funkcji wicepremiera i głównego wykonawcy polityki zagranicznej Piłsudskiego. Tom ten kończy śmierć marszałka jako swoisty punkt zwrotny w polskich dziejach. W II tomie widzimy Becka już jako samodzielnego kreatora polskiej polityki na arenie europejskiej; obserwujemy jego działalność dyplomatyczną przed wybuchem wojny, wreszcie czas kampanii wrześniowej i ostatnie lata jego życia na internowaniu w Rumunii. Autorzy dalecy są od pochopnych ocen i prostych odpowiedzi. Z ich pracy wyłania się skomplikowany portret nie tylko samego dyplomaty, ale i sytuacji Polski w I połowie XX wieku.

119,90 zł
89,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,97 zł

4 osoby kupiły
46
Agatha Christie. Herkules Poirot. A.B.C. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agatha Christie. Herkules Poirot. A.B.C.
Dostępny
6 szt.

Kolejna komiksowa adaptacja powieści Królowej kryminału! Herkules Poirot staje przed wyzwaniem, w którym stawką jest ludzkie życie. Morderca, podpisujący się A.B.C., wysyła mu listy zapowiadające kolejne zbrodnie – w Andover, Bexhill, Churston… Jedyną rzeczą, która łączy ofiary jest znajdowany przy każdej z nich kolejowy rozkład jazdy zwany A.B.C. Czy wielki detektyw zdoła zakończyć serię morderstw popełnianych w porządku alfabetycznym i odkryć kto za nimi stoi? Do akcji wkraczają małe szare komórki… Autorem scenariusza tej adaptacji jest znany francuski scenarzysta komiksowy Frédéric Brémaud (Kamila i Konie, pod pseudonimem Lili Mésange), za rysunki odpowiada natomiast włoski rysownik Alberto Zanon.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

4 osoby kupiły
47
Pora westchnień, pora burz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora westchnień, pora burz
Dostępny
136 szt.

Znakomita powieść o trudnych ludzkich relacjach w jeszcze trudniejszych czasach Jest rok 1938, świat jeszcze śpi spokojnie. Lwów, tygiel narodowości, tętni gwarem i rozbrzmiewa beztroską radością, nie przejmując się tym, że na niebie gromadzą się czarne chmury. Zanim Ukraińców, Polaków i Żydów podzielą narodowościowe animozje, wciąż są tylko sąsiadami, którzy życzliwie uśmiechają się do siebie na ulicy. Lilka wraz z koleżankami przygotowuje się do matury i nie ma pojęcia, że to będzie ostatnia szczęśliwa wiosna. Tęskni za ukochanym, chodzi do szkoły i jak niepodległości próbuje bronić swojej dorosłości, nie wiedząc, że wkrótce przejdzie przyspieszony kurs dorastania, że będzie zmuszona pożegnać beztroskę i zmierzyć się z upiorami wojny. Spośród znanych od urodzenia osób nauczyć się rozpoznawać wrogów. Wiedzieć, komu zaufać i co zrobić, żeby nie stracić wiary, ponieważ wojna okaże się sprawdzianem człowieczeństwa, który nie będzie miał nic wspólnego z narodowością, językiem ani z wyznawaną religią. We Lwowie urodzili się moi dziadkowie. Po wojnie przyjechali na Ziemie Odzyskane, ale do końca życia nosili w sercu tamten świat katulających się tramwajów, śpiewnie zaciągających handełesów i burzliwej młodości, spędzonej w tym najpiękniejszym z miast. Magdalena Kawka – z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków dało się zbudować spójną przestrzeń. Współpracowała z magazynami zajmującymi się problematyką wychowania. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka i powieści Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności, Wyspa z mgły i kamienia, W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności oraz Rzeka zimna, za którą dostała nagrodę na FLK w Siedlcach w 2012 r. Wspólnie z Robertem Ziółkowskim napisała książkę Tuż za rogiem.

39,99 zł
34,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
48
Ostatnia sztuczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia sztuczka
Dostępny
46 szt.

Zwiewna jak motyl Ella jest mistrzynią iluzji. Na festiwalu street artu nie ma sobie równych. Niestety ktoś próbuje wyeliminować ją z konkursu… Balbina, która spędza wakacje z rodzicami na stanowisku archeologicznym i niejedno już w życiu widziała, próbuje pomóc Elli i grupie jej przyjaciół. Razem z nieodłączną kamerą przemierza miasteczko, tropiąc ślady kolejnych przestępstw. Czy w sprawę wmieszany jest Wielkolud i jego kolekcja posążków Światowida? A może to wina rodziców Balbiny, którzy wykopując kamienny topór, zbudzili starą klątwę?

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

3 osoby kupiły
49
Logopedyczne prztyczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne prztyczki
Dostępny
177 szt.

„Królik w futrze tkwi w makutrze i po troszku trzy krzty mchu trze, a logopedyczne prztyczki ćwiczą język i policzki”. Logopedyczne prztyczki to najnowsza książka niezrównanej mistrzyni słowa Małgorzaty Strzałkowskiej, która od wydania po raz pierwszy w 1996 roku wielokrotnie wznawianych, bestsellerowych Wierszyków łamiących języki proponuje Czytelnikom znakomitą zabawę słowem, kształcącą bezbłędne posługiwanie się językiem polskim. Z jej oryginalnych, pełnych humoru i zaskakujących skojarzeń tekstów korzystają kolejne pokolenia dzieci w procesie kształcenia prawidłowej wymowy. Sięgają po nie także dorośli – aktorzy, dziennikarze, logopedzi, obcokrajowcy oraz ci wszyscy, którzy dbają o właściwą, staranną wymowę najeżonego wieloma trudnościami języka polskiego.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
50
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Cytryna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką. Cytryna
Dostępny
116 szt.

Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek „Przygody z nauką”. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria „Przygody z nauką”, m.in. Cytryna: • zanurzając cytrusy w wodzie, odkryjesz prawo Archimedesa; • pisząc tajną wiadomość, zrozumiesz proces karmelizacji; • robiąc biały ser i czyszcząc monety, poznasz działanie kwasu. Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii „Przygody z nauką”.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
51
Mao. Nieznana historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mao. Nieznana historia
Dostępny
428 szt.

Książka zakazana w Chinach Przez kilkadziesiąt lat rządził jedną czwartą ludności świata. Jako władca absolutny odpowiadał za śmierć ponad siedemdziesięciu milionów ludzi w czasie pokoju. Kim tak naprawdę był Mao Zedong, człowiek, którego nazywano Bogiem? Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniał. Nie umiał porywająco przemawiać, był kiepskim organizatorem i nie znał żadnego języka obcego. Ten przeciętny chłopak z wiejskiej chaty miał tylko jedno pragnienie: stanąć na czele światowego supermocarstwa. Zamienił Chiny w gigantyczny obóz pracy. Jego pomysły doprowadziły do największych katastrof gospodarczych w historii ludzkości. Za jego rządów kultura i edukacja zamieniły się w pranie mózgów. Ludzie, których terroryzował i oszukiwał, otaczali go bezgranicznym kultem. Bezwzględnie wykorzystywał zarówno politycznych przeciwników, jak i kobiety, które do niego lgnęły. Nad pekińskim placem Tiananmen do dziś góruje jego monumentalny portret, a za przeczytanie tej książki w Chinach można trafić do więzienia. „To nie książka, to bomba atomowa”. – „Time” „Książka, która zmienia historię”. – George Walden, „Daily Mail” „Przełomowa biografia. Autorzy prześledzili każdy aspekt życia osobistego i kariery Mao, odarli je z kłamstw, mitów i wszystkiego, co dotychczas uznawaliśmy za fakty”. – Jonathan Mirsky, „The Independent”

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

3 osoby kupiły
52
Jak dobrze być trzeźwym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak dobrze być trzeźwym
Dostępny
72 szt.

Odważna, dowcipna, szczera i fenomenalnie napisana. Lektura obowiązkowa dla każdego, kogo dręczy podejrzenie, że alkohol więcej mu zabiera, niż daje. Czy kiedykolwiek postanowiliście odstawić alkohol na miesiąc, a już po tygodniu mieliście w ręku drinka? Uważacie, że to głupota poprzestać na jednym? A może rozważacie abstynencję jako kolejny – po niskokalorycznej diecie oraz regularnym uprawianiu sportu – krok ku zmianie życia na zdrowsze i lepsze? Witajcie w klubie! Są nas tu miliony! Okazuje się, że większość z nas naprawdę chciałoby mniej i rzadziej pić. Tylko jak to zrobić? Ta książka rozwala system. Każdy, niezależnie od powodów, dla których chce rzucić albo mocno ograniczyć picie, powinien ją przeczytać. Jest mądra, odważna, szczera i zabawna. Ta książka to coś dużo więcej niż opowieść o pokonywaniu nałogu. To opowieść o lepszym, szczęśliwym jutrze. I o tym, że życiem w trzeźwości można się odurzyć bardziej niż najlepszym drinkiem. Catherine Gray przedefiniowuje trzeźwość na potrzeby dwudziestego pierwszego stulecia i wytycza nowy kurs w świecie bez procentów. Niech będzie waszą przewodniczką. Książka Catherine Gray to połączenie humorystycznego pamiętnika z poradnikiem dla tych, którzy chcieliby się cieszyć abstynenckim stylem życia. I choć wyznania autorki przybierają atrakcyjną i przesyconą autoironią formę, to ich kaliber wcale nie jest lekki. Gray bez ogródek opowiada o tym, jak wygląda zwykły dzień alkoholiczki, która nie tylko musi mierzyć się z wyzwaniami zawodowymi, ale i wspinać na wyżyny kreatywności, by ukrywać swą słabość przed wszystkimi. A jednak po niemal dwudziestu latach picia Gray wybiera trzeźwość - wolną od przypadkowego seksu, wstydu, nocnych wypraw do sklepu monopolowego… W procesie wychodzenia z uzależnienia pomaga jej pisanie, którego efekt stanowi właśnie ta książka. Każdy z własnymi demonami musi sobie poradzić sam, ale warto skorzystać z podpowiedzi Gray, jak tego dokonać. Metodą prób i kolejnych błędów znalazła ona sposoby radzenia sobie na suto zakrapianych alkoholem imprezach rodzinnych i firmowych czy odpowiadania na pytania typu Może odrobinka? Przecież nie zaszkodzi. A wszystkie te przemyślenia wsparła wynikami badań naukowych, aby lepiej zrozumieć, co się właściwie z nią działo i dzieje, i w czym powinna szukać źródeł jej uzależnienia. „Szczera, nowoczesna i prawdziwa”. – „Stylist” „Odważna, dowcipna, i fenomenalnie napisana”. – „Marie Claire” „Ani śladu moralizatorstwa”. – „The Times” „Napisana z godną podziwu uczciwością”. – „The Guardian” „W naszej kulturze trzeźwość zbyt często utożsamiana jest z nudziarstwem. Książka Gray wywraca ten koncept na nice. Wychodzenie z nałogu jest w niej pełne radości i afirmacji życia. Lektura obowiązkowa dla każdego, kogo dręczy podejrzenie, że alkohol więcej mu zabiera, niż daje”. – Hilda Burke, psychoterapeutka Catherine Gray – jest wielokrotnie nagradzaną pisarką i redaktorką publikującą m.in. dla „Guardian”, „Stylist”, „The Telegraphy”, „Grazia”, „Women's” i wielu innych czasopism. Jej debiutancka książka Jak dobrze być trzeźwym w ciągu zaledwie dwóch tygodni trafiła na topki bestsellerów w Wielkiej Brytanii i zebrała fantastyczne recenzje w mediach. Kiedy akurat nie pisze, z upodobaniem pstryka fotki (po 20 identycznych ujęć oczywiście!) zachodzącego słońca, zastanawia się, dlaczego to zawsze ona jest najbardziej spoconą osobą na zajęciach z jogi, walczy z uporczywym pragnieniem wydania wszystkich pieniędzy na kompletnie niepotrzebne rzeczy oraz uważnie analizuje język ciała przechodniów, żeby zyskać pewność, czy nie będą mieli nic przeciwko, gdy pogłaszcze ich słodkiego psa. Można śledzić Catherine na Twitterze @cathgraywrites, Instagramie @uxpressectedjoyof.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3 osoby kupiły
53
Młodzi Tytani. Raven - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi Tytani. Raven
Dostępny
2 szt.

Gdy w tragicznym wypadku ginie mama zastępcza siedemnastoletniej Rachel Roth – a ona sama traci pamięć – dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, żeby dojść do siebie i ukończyć ostatnią klasę liceum. Zaczynanie od zera nie jest łatwe. Raven pamięta codzienne czynności, na przykład jak rozwiązać matematyczne równania czy przyrządzić makaron, ale nie wie, jaka jest jej ulubiona piosenka i kim była przed wypadkiem. Gdy zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia rzeczy, Raven zaczyna nabierać przekonania, że lepiej nie rozgrzebywać przeszłości. Z czasem nawiązuje coraz bliższe relacje ze swoimi nowymi przyjaciółmi, przyrodnią siostrą Max oraz Tommym Torresem, chłopakiem, który akceptuje ją taką, jaka jest teraz. Musi też podjąć decyzję, czy jest gotowa zmierzyć się z przeszłością... i z mrokiem, który w niej narasta. Powieść graficzna bestsellerowej autorki „New York Timesa” Kami Garcii (Piękne istoty) i debiutującego rysownika komiksowego Gabriela Picolo to fascynującą opowieść o tym, jak odnaleźć w sobie siłę, by zaakceptować to, kim się jest, i jak nauczyć się ufać – sobie i innym.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
54
Mistrzowie makaronu. Sztuka własnoręcznego wyrabiania makaronu, gnocchi i risotto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie makaronu. Sztuka własnoręcznego wyrabiania makaronu, gnocch...
Dostępny
564 szt.

Życie to kombinacja magii i makaronu Federico Fellini. Żadne danie w historii nie ma tak wielu wariantów, kolorów, kształtów, smaków i konsystencji jak zwykły makaron. Przygotuj samodzielnie aksamitne farfalle lub cieniutkie jak jedwab ravioli. Zaskocz znajomych, podając czarny jak węgiel makaron z atramentem kałamarnic lub orzechowe gnocchi z grzybowym ragoût. Marc Vetri, utalentowany mistrz włoskiej kuchni, zdobywca „kulinarnego Oscara”, czyli nagrody Fundacji im. Jamesa Bearda dla najlepszego szefa kuchni, pokaże ci, jak własnymi rękami zrobić makaron pachnący toskańską trattorią. Bazując na ogromnym doświadczeniu, dzieli się swoją historią, radami, technikami i ponad setką przepisów. • Tajniki wyrabiania ponad trzydziestu różnych typów ciasta i całej gamy makaronów smakowych. • Przepisy na wspaniałe makarony nadziewane i pieczone oraz idealnie skomponowane sosy. • Inspirujące eksperymenty z różnymi rodzajami mąki. Zostań mistrzem makaronu w swojej kuchni.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
55
Niedokończona rewolucja Einsteina. W poszukiwaniu tego, co leży poza granicami teorii kwantowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedokończona rewolucja Einsteina. W poszukiwaniu tego, co leży poza g...
Dostępny
21 szt.

Książka przedstawia nową, brawurową wizję teorii kwantowej. Po raz pierwszy słynny fizyk przyznaje, że ta najbardziej kłopotliwa spośród wszystkich teorii może być niekompletna, co wyjaśniałoby, dlaczego od niemal stu lat nie sposób rozwiązać nękających ją problemów. Przecież teoria kwantowa kwestionuje nasze fundamentalne założenia na temat rzeczywistości. Zdaniem Lee Smolina, mechanika kwantowa wciąż skrywa tajemnice czekające na odkrycie. Jeśli istnieje jakakolwiek szansa na dokończenie rewolucji zapoczątkowanej niemal wiek temu przez Alberta Einsteina, musimy pokładać nadzieję w sięgnięciu poza mechanikę kwantową i znalezieniu teorii, która da nam kompletny opis natury. W Niedokończonej rewolucji Einsteina Lee Smolin przybliża nas o krok do rozwiązania jednej z największych naukowych kontrowersji naszych czasów. Lee Smolin jest wybitnym amerykańskim fizykiem teoretykiem. Jego prace wniosły istotny wkład do teorii pętlowej grawitacji kwantowej oraz do poszukiwań teorii wielkiej unifikacji. Jest członkiem założycielem Perimeter Institute for Theoretical Physics, pracuje również na Uniwersytecie Waterloo i Uniwersytecie w Toronto. Autor książek Kłopoty z fizyką i Czas odrodzony.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
56
Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dos...
Janina Bąk, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Książka o statystyce (tak, o statystyce!), której lektura przyprawia o ból przepony (ze śmiechu. Nie trzeba od razu biec do lekarza). No i nawet można zrozumieć, o co w niej (statystyce) chodzi. Wszystko dzięki Janinie Bąk, pandze biznesu, komendancie komedii, charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina. Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Dzięki setkom ciekawostek zobaczycie, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego. Pozwala nawet oszacować matematyczny wzór na miłość!

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

3 osoby kupiły
57
Przedszkolak koduje z wiewiórką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak koduje z wiewiórką
Dostępny
29 szt.

Umiejętność kodowania daje szansę współtworzenia świata cyfrowego, a nie tylko biernego korzystania z mediów. Warto ją rozwijać od najmłodszych lat. Przedszkolak koduje z wiewiórką to zbiór ciekawych zadań nie tylko dla przyszłych programistów. Dzięki nim dziecko uczy się: • rozumienia instrukcji, • analizowania sytuacji, • podejmowania decyzji, • rozwiązywania problemów. Kodowanie – świetna zabawa i niezbędna umiejętność.

12,54 zł
10,99 zł

Rabat 12,4%
oszczędzasz 1,55 zł

2 osoby kupiły
58
Agatha Christie. Herkules Poirot. Rendez-vous ze śmiercią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agatha Christie. Herkules Poirot. Rendez-vous ze śmiercią
Dostępny
10 szt.

Adaptacja powieści Agaty Christie, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie. Do hotelu w Jerozolimie przyjeżdża rodzina Boyntonów – matka i jej dwoje pasierbów. Młodzi ludzie są zdominowani przez macochę, która całkowicie ich sobie podporządkowała – finansowo i psychicznie. W czasie wycieczki do Petry pani Boynton umiera. Policja podejrzewa morderstwo, a pierwszymi podejrzanymi stają się członkowie rodziny. Na szczęście w Jordanii wypoczywa w tym czasie najsłynniejszy detektyw świata – Herkules Poirot – który podejmuje się zdemaskować mordercę. Śledztwo, prowadzone wśród zabytków archeologicznych, obfituje w niespodzianki i zostaje uwieńczone zaskakującym zakończeniem. Scenariusz napisał francuski scenarzysta, krytyk i nauczyciel, twórca projektu społecznego popularyzującego czytanie komiksów przez uczniów Didier Quella-Guyot. Rysunki wykonał natomiast Marc Charlier, posługujący się pseudonimem Marek.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
59
Znów nadejdzie świt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znów nadejdzie świt
Dostępny
613 szt.

Elwira zawsze twierdziła, że w przeszłości jej chłopskiej rodziny nie kryją się żadne tajemnice i skandale. Nigdy więc nie słuchała uważnie licznych opowieści prababci Basi. Radosna i żywiołowa, otoczona przyjaciółmi kobieta woli żyć teraźniejszością w spokojnym miasteczku nad Czarnym Potokiem. Jednak na losach kolejnych pokoleń jej bliskich cieniem położyło się tragiczne wydarzenie sprzed prawie 150 lat. W skomplikowanej historii przodków Elwiry jest miejsce zarówno na prawdziwą miłość, jak i cierpienie oraz troski. Czy wyrządzona krzywda zostanie odkupiona, a winy wybaczone? Jak postąpi Elwira, gdy życie postawi przed nią zadanie podobne do tego, jakie było udziałem babek? Anna J. Szepielak snuje opowieść o kilku pokoleniach rodziny, dla której bezwarunkowa miłość i wsparcie w trudnych sytuacjach zawsze były najważniejsze.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
60
Akademia maluszka. A co to? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia maluszka. A co to?
Dostępny
100 szt.

Maluszki już od pierwszych dni życia bacznie obserwują siebie i otaczający je świat. Zawarte w tej serii duże i wyraźne ilustracje oraz krótkie i łatwe teksty doskonale wspierają rozwój mowy dziecka, wzbogacają słownictwo oraz ćwiczą jego koncentrację i uwagę.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
61
Cyrk polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrk polski
Dostępny
110 szt.

Od Stalowej Woli po Słupsk: Dawid Krawczyk podąża śladem trzech kampanii wyborczych, by odkryć, jak wygląda prawdziwa rozpolitykowana Polska. Zjada kilogramy grillowanej kiełbasy, zapija je słodkimi napojami sokopodobnymi, jednym uchem słucha polityków, a drugim chwyta, co mówią ludzie w kolejkach do grilla, na wiejskich dożynkach, w eleganckich salach konferencyjnych. Obserwuje też tych, których omijają światła reflektorów, a bez których nie byłoby kampanii – sztabowców, szefów biur prasowych, ochroniarzy. Rozmawia z dziennikarzami. Jednak sielska atmosfera festynu skrywa głęboki mrok. Aby wygrać wybory, trzeba wskazać wroga, trzeba kogoś napiętnować i kogoś upodlić. Cynizm polityków trafia na podatny grunt powszechnych uprzedzeń. To historia, która dzieje się na naszych oczach.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
62
Superbohater z antyku. Tom 3. Złote rękawice Arachne! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superbohater z antyku. Tom 3. Złote rękawice Arachne!
Dostępny
18 szt.

Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tim wraz z Zoe zastanawiają się, jak ożywić kamienny posąg. Gdyby Jason mógł im pomóc… Tymczasem ktoś traktuje ich jak muchy, które trzeba złapać na lep… Takie tłuściutkie i pyszniutkie… Dość tego Arachne! Przynajmniej waza trafiła w dobre ręce. A nawet boskie! Boga złodziei i kłamców… O rany!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
63
Księga Dwóch Dróg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Dwóch Dróg
Dostępny
89 szt.

Kim byśmy byli teraz, gdyby nasze życie potoczyło się zupełnie inaczej? Dawn Edelstein zna się na śmierci jak mało kto. Jest doulą od umierania, która pomaga ludziom oswoić się z tym, co nieuniknione i uporządkować długo odkładane sprawy. Przed laty postawiła swoje życie do góry nogami: porzuciła pasję, karierę i miłość, aby w obliczu rodzinnej tragedii rozpocząć wszystko od nowa. Ale przychodzi dzień, kiedy znowu staje na rozdrożu: oto sama musi zmierzyć się z własną śmiertelnością, podjąć decyzje, które mogą zaważyć na jej dalszych losach i zadać sobie pytania, których sama dotąd unikała. Co ciekawe – w momencie granicznym Dawn nie myśli wcale o mężu, ale o dawnej miłości – egiptologu i archeologu Wyatcie Armstrongu. Zszokowana własną postawą postanawia wrócić do Egiptu, by kontynuować przerwane niegdyś badania nad Księgą Dwóch Dróg – najstarszym na świecie przewodnikiem po zaświatach – ale również po to, by odszukać Wyatta. Czy całe nasze życie zależy od podejmowanych przez nas decyzji, czy też nieuchronnie rządzi nami przeznaczenie? Czy dokonując takich, a nie innych wyborów, jesteśmy w ogóle w stanie wpływać na nasz los? A może jest on jednak zapisany w gwiazdach? Jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy podążyli całkiem inną ścieżką i czy czasem możemy wrócić do punktu wyjścia, bogatsi o zdobyte doświadczenia? Księga Dwóch Dróg to najnowsza powieść autorki Małych wielkich rzeczy i Bez mojej zgody, która jak nikt inny potrafi uderzyć w naszą najczulszą strunę. „Na tym polega zasadniczy problem ze śmiercią. Otóż nie potrafimy o niej rozmawiać. Używamy eufemizmów i pleciemy o niebiańskich bramach, co ma przyćmić fakt, że trzeba umrzeć, aby do nich zapukać. Robimy z tego wielką tajemnicę, gdy tymczasem chodzi o doświadczenie, które stanie się udziałem całej ludzkości i każdego z osobna”. – Jodi Picoult, Księga Dwóch Dróg Jodi Picoult (ur. 1966) jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na 34 języki i sprzedały się w łącznym nakładzie 40 milionów! Została też uhonorowana licznymi nagrodami literackimi. Urodziła się i wychowała na Long Island. Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. Po uzyskaniu dyplomu na Harvardzie wyszła za mąż za Tima Van Leera, którego poznała jeszcze podczas studiów w Princeton. Wraz z nim i trójką dzieci mieszka w Hanoverze, w stanie New Hampshire. Jest autorką 25 powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Głosu serca oraz Iskry światła.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
64
50 idei, które powinieneś znać. Biologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 idei, które powinieneś znać. Biologia
Dostępny
150 szt.

Światowy bestseller literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii: 50 idei, które powinieneś znać Dlaczego gatunki ewoluują? Czy cechy można odziedziczyć bez DNA? Czy wszystkie organizmy są zbudowane z komórek? Co czyni nas ludźmi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. Autor wyjaśnia 50 fundamentalnych zagadnień z dziedziny biologii - od tajemnic seksu i snu, od masowego wymierania po odporność. 50 idei, które powinieneś znać otworzy ci oczy na podstawowe procesy, które są niezbędne dla życia na Ziemi, w tym na to, jak geny kontrolują wzrost i zachowanie żywych istot, jak organizm rozwija się z pojedynczej komórki i jak siły środowiskowe tworzą naturalną różnorodność poprzez ewolucję. Ta książka zawiera kluczowe pojęcia wyjaśnione w prosty sposób, z przejrzystymi diagramami i osiami czasu pokazującymi najważniejsze odkrycia naukowe w kontekście historycznym.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
65
Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952
Dostępny
16 szt.

Po wojnie Warszawa nie została odbudowana. Przywrócono ją do życia, ale w odmiennej formie, ukształtowanej przez mieszankę sentymentu, poczucia misji, szaleńczej odwagi, przesadnej pewności siebie i specyficznych powojennych okoliczności. Czasy były ciężkie, sytuacja polityczna co najmniej dwuznaczna, środki ograniczone. A jednak w powstających koncepcjach nowej stolicy możemy znaleźć ogromny ładunek pracy, zaangażowania, przemyśleń i marzeń. Architektura to nie historia cegieł, betonu i stalowych prętów. To historia ludzi, którzy czuli, żałowali, pragnęli, ale też nienawidzili. Do projektowania domów, do kreślenia planów urbanistycznych popychały ich różne motywacje. To jest książka o koncepcjach kształtowania nowej Warszawy, o próbach znalezienia urbanistycznego i architektonicznego przepisu na szczęście. Bo to, co widzimy nad powierzchnią, jest tylko małym fragmentem całości, której większość skrywa się głębiej. Każdy z obiektów składających się na stolicę był emanacją jakiejś idei, ostatecznie zrealizowanej tylko w niewielkiej części. Architekci i urbaniści szukali idealnej formy miasta: jako perfekcyjnie zaprojektowanej maszyny, harmonijnej przestrzeni życia społecznego, jako codziennego doświadczenia piękna. Gdzieś wcześniej zrodziła się myśl i wizja, skutek doświadczeń, efekt lat wytężonej pracy, finalny produkt wielu prób i porażek. W czyjejś głowie tysiąc przesłanek złożyło się w jedną całość, w logiczny system, w koncepcję nowej organizacji miasta po wojennej zagładzie. Krzysztof Mordyński (ur. 1978), historyk, kustosz muzealny, wykładowca, autor. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Sztuki PAN, ukończył Podyplomowe Studium Muzealnicze przy Instytucie Historii Sztuki UW. Kustosz w Muzeum UW, kurator kilkudziesięciu wystaw o profilu historycznym, autor niemal stu artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych zagadnieniom z historii sztuki. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach urbanistyki i architektury Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem okresu powojennej przebudowy miasta. Jako wykładowca prowadzi kursy, spacery edukacyjne i wykłady dotyczące historii, estetyki oraz funkcjonalności miasta. Jego wystawy kilkukrotnie zdobywały wyróżnienia w konkursie „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne - WIERZBA”. W 2019 roku otrzymał nagrodę Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego, przyznawaną najlepszym wykładowcom.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
66
50 idei, które powinieneś znać. Chemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 idei, które powinieneś znać. Chemia
Dostępny
101 szt.

Światowy bestseller literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii: 50 idei, które powinieneś znać Jak działa chip silikonowy? Jak możemy wykorzystać naturalne produkty do zwalczania chorób człowieka? Czy można stworzyć sztuczne mięśnie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. Autorka wyjaśnia 50 fundamentalnych zagadnień z dziedziny chemii - atomy, cząsteczki, związki i mieszaniny, składają się na każdy gram materii na naszej planecie. Począwszy od cząsteczek, które zapoczątkowały samo życie, po nanotechnologię, chemia oferuje fascynujący wgląd w nasze pochodzenie, a także wciąż rewolucjonizuje znane nam życie. W 50 krótkich odcinkach ta przystępna książka omawia wszystko, od argumentów głównych myślicieli po najnowsze metody badawcze, używając osi czasu, aby umieścić każdą teorię w kontekście - mówiąc wszystko, co musisz wiedzieć o najważniejszych ideach chemii. 50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień - tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych - które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee z głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura dla każdego początkującego erudyty!

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

2 osoby kupiły
67
Puzzle 500 elementów. Jednorożce nad rzeką (świecące) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Jednorożce nad rzeką (świecące)
Ravensburger, 500
Dostępny
6 szt.

Puzzle 500 elementów Ravensburger z wyjątkową ilustracją jednorożców nad rzeką. Ponadto seria Star line charakteryzuje się tym, ze elementy obrazka są wykończone specjalną farbą, dzięki czemu świecą w ciemności. Po ułożeniu powstanie obrazek o 49.0 x 36.0 cm. Cechy produktu: • układanka z motywem magicznych jednorożców • ilość elementów: 500 elementów • wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu • części odporne na zginanie • puzzle świecą się w ciemności Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości.

50,13 zł
45,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
68
Puzzle XXL 200 Mapa świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 Mapa świata
Ravensburger
Dostępny
2 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności jak logiczne myślenie, cierpliwość oraz spostrzegawczość, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Puzzle XXL 200 elementów Ravensburger to składająca się ze 200 elementów układanka przedstawiająca mapę świataZawartość i cechy zestawu: o Układanka z motywem mapy świata o Ilość elementów: 200 elementów puzzli XXL o Różnorodność kształtów dzięki ręcznie wykonanej sztancy o Idealnie dopasowane puzzle do wieku dziecka o Wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu o Części odporne na zginanie o Przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia

49,26 zł
44,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,93 zł

2 osoby kupiły
69
W dolinie Dniestru. Pisma o Ukrainie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dolinie Dniestru. Pisma o Ukrainie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Jerzy Stempowski (1893-1969) od dzieciństwa mówił po ukraińsku i był doskonałym znawcą kultury ukraińskiej. Jeżeli przez całe życie podkreślał, że jest Europejczykiem wschodnim, to przede wszystkim dlatego, że Ukrainę traktował jako swoją drugą ojczyznę. Tom gromadzi wszystkie znane dziś teksty Stempowskiego traktujące o Ukrainie i stosunkach polsko-ukraińskich. Znajdziemy tu rozmaite formy: artykuły publicystyczne, listy prywatne, eseje, teksty informacyjne, relacje. Teksty publikowane w prasie, jak i wydobyte z archiwów krajowych i zagranicznych.

49,98 zł
35,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,99 zł

2 osoby kupiły
70
Po prostu bądź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu bądź
Dostępny
122 szt.

Możemy się umówić i zawrzeć pewien pakt... On był miłością jej życia, gdy go zabrakło jej świat runął. Została pustka i jeszcze ktoś... W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć. Ale możemy się umówić I zawrzeć pewien pakt Zaopiekował się nią na dobre i na złe. Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał. Pewnie nie taką miłość wymarzyłaś sobie w snach Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza. Równie cicho odchodzi niezauważona. Lecz może pokochasz mnie Za jakiś czas

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
71
Ko(s)miczne przygody Bruma i Gruma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ko(s)miczne przygody Bruma i Gruma
Dostępny
211 szt.

Planeta Bruma i Gruma jest mała, ciasna i zagracona. Od biedy można się na niej bawić w chowanego... ale nie da się zabłądzić. Dwaj przyjaciele postanawiają więc wyruszyć w kosmos aby choć trochę urozmaicić codzienność. Dzięki rakiecie zbudowanej z niepotrzebnych szpargałów i napędzanej odkurzaczem odwiedzą niezwykłe planety i zamieszkujące je istoty – każde z nich ma inny problem, ale pomysłowym, zawsze chętnym do działania podróżnikom udaje się pomóc im dobrą radą. Czy jest lepszy pomysł na kosmiczną nudę niż przyjaźń i przygoda? Sami zobaczcie!

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
72
Łamane słomki papierowe do napojów, żółte (12 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamane słomki papierowe do napojów, żółte (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny
25 szt.

Papierowe słomki do picia w żółte paski. Słomki typu łamane – górna część jest ruchoma, co ułatwia picie i dopasowanie do naczynia. Idealne do soków, drinków, a także wszystkich innych ciepłych, jak i zimnych napojów. Papierowe słomki nie zmieniają smaku pitych napojów i są w pełni biodegradowalne. • Długość: ok. 20 cm • Średnica: 0,6 cm • Kolor: żółte paski • Materiał: papier • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolekcja: GoGreen • Producent: Godan S.A.

2,99 zł
1 osoba kupiła
73
Inkwizycja Michała Anioła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inkwizycja Michała Anioła
Dostępny
42 szt.

Nękany przez zleceniodawców, zaszczuty przez inkwizytorów, największy egzegeta chrześcijaństwa szykuje ostateczną wersję nagrobka Juliusza II, która może go zaprowadzić na stos. Rzym, jesień 1542 roku. Michał Anioł ma już sześćdziesiąt siedem lat, musi się jednak wywiązać ze zobowiązania i dokończyć nagrobek Juliusza II, ambitne dzieło rozpoczęte cztery dekady wcześniej. Guidobaldo II, dziedzic rodu della Rovere, nie zamierza słuchać kolejnych wymówek artysty. Tymczasem Michał Anioł trafia pod lupę inkwizycji: jego przyjaźń z urodziwą markizą Vittorią Colonną wzbudza zainteresowanie. Co gorsza, kardynał Gian Pietro Carafa, naczelnik Świętego Oficjum, rozkazał śledzić markizę. Wszystko po to, by poznać miejsce spotkań sekty Spiritualich, której przewodzi Reginald Pole, a która w mieście, gdzie kupczenie odpustami jest powszechną praktyką, głosi powrót do ewangelicznej czystości. To właśnie Rzym, pogrążający się w grzechu, gwałcony przez lancknechtów, będzie okrutną i wspaniałą sceną, na której splotą się losy Mojry, młodej złodziejki zmuszonej do szpiegowania Spiritualich, Vittoria Corsiniego, dowódcy gwardii Świętego Oficjum, Vittorii Colonny, markizy Pescary, oraz samego Michała Anioła Buonarottiego, jednego z najwybitniejszych artystów nie tylko swojej epoki.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
74
Maluj z Gustavem Klimtem! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z Gustavem Klimtem!
Dostępny
35 szt.

Rysunki, kolorowanki, naklejki, rozkładany plakat i różnego rodzaju zabawy plastyczne zachęcają do twórczego spędzania czasu, rozwijają wyobraźnię i inspirują do poznawania dzieł sztuki. Motywem przewodnim są arcydzieła Gustava Klimta, jednego z najsławniejszych i najwybitniejszych malarzy XX wieku, dzięki którym w prosty i przyjazny sposób można poznać ciekawe sposoby tworzenia obrazu, np. za pomocą figur geometrycznych, abstrakcyjnych wzorów albo liści. A na koniec każdy może stworzyć własną wersję arcydzieła Klimta!

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
75
Czas na medytację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na medytację
Dostępny
27 szt.

Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposób. Medytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy, jak zwolnić, cieszyć się życiem, stawiać czoła codziennym trudnościom. Dzięki niej możesz odnaleźć wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę, o które coraz trudniej w dzisiejszym świecie. Christophe André, znany francuski psychiatra i psychoterapeuta, na przykładzie własnych doświadczeń oraz potwierdzonych badań naukowych pokazuje, jak użytecznym i niosącym korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. W prostych, jasnych słowach objaśnia jej tajniki. Tłumaczy również, czym jest praktyka, co ma do powiedzenia na jej temat nauka, z jakich tradycji się wywodzi, jakie są jej korzyści i ograniczenia. Pokazuje, jak zacząć i jak doskonalić jej technikę. Ta książka przekaże Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o medytacji – znajdziesz tu zarówno wyjaśnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia, które już dziś możesz zacząć wprowadzać w życie, aby uczynić je lepszym. Christophe André – francuski psychiatra i psychoterapeuta. W latach 1992–2018, w ramach uniwersyteckiej służby zdrowia psychicznego i terapeutów, pracował w szpitalu Sainte-Anne w Paryżu. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Jest jednym z liderów terapii behawioralnych i poznawczych we Francji. Jako jeden z pierwszych wprowadził zastosowanie medytacji w psychoterapii. Jest autorem poradników i książek popularnonaukowych, m.in. Życie wewnętrzne czy Trzy minuty medytacji.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
76
Balon foliowy. Cyfra 7, czarna (92 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy. Cyfra 7, czarna (92 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny
11 szt.

Przepiękny, duży czarny balon foliowy na hel w kształcie cyfry 7. Idealny na imprezę z okazji urodzin, pierwszej pracy, awansu, rocznicy oraz jako dodatek do innych balonów i kompozycji z okazji urodzin lub rocznic. Większe liczby można tworzyć dodając inne balony dostępne w naszej ofercie. Balon jest wykonany z mocnej, wytrzymałej folii z możliwością dopompowywania w przyszłości (np. za pomocą słomki aby uzupełnić ubytki helu). Pięknie się prezentuje i długo utrzymuje gaz (hel / powietrze). Posiada także specjalne wypustki umożliwiające przywiązanie dodatkowych - przytrzymujących lub stabilizujących wstążeczek lub ciężarków. Duży rozmiar balonu zapewni atrakcję dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Idealny na imprezy firmowe do świętowania rocznic lub innych sukcesów. Niezbędny na imprezę Sylwestrową. Szybki i efektowny sposób by zaprezentować cyfrę, liczbę, wiek, datę itp. • Wymiar balonów po napompowaniu: ok. 92 cm. • Kolor: czarny. • Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. • Opakowanie zawiera 1 szt. • Producent: GoDan S.A. • Balony nie są napełnione helem - do samodzielnego napełni

13,15 zł
12,99 zł

Rabat 1,2%
oszczędzasz 0,16 zł

1 osoba kupiła
77
Córka fałszerza. Tom 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka fałszerza. Tom 2. Audiobook
Joanna Jax, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Opowieść o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie spodziewa się, że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy, jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej, że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
78
Akademia maluszka. A kuku! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia maluszka. A kuku!
Dostępny
74 szt.

Maluszki już od pierwszych dni życia bacznie obserwują siebie i otaczający je świat. Zawarte w tej serii duże i wyraźne ilustracje oraz krótkie i łatwe teksty doskonale wspierają rozwój mowy dziecka, wzbogacają słownictwo oraz ćwiczą jego koncentrację i uwagę.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
79
Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łukaszenka. Niedoszły car Rosji
Dostępny
103 szt.

Aleksander Łukaszenka wygrywa druzgocącą przewagą każde wybory na Białorusi. Zdarzyło mu się nawet przyznać, że jedne sfałszował, ale… na swoją niekorzyść. To człowiek, który ma absolutną władzę. Jego przeciwnicy polityczni znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, media publiczne są pod jego pełną kontrolą, a OMON na jego polecenie znęca się w więzieniach nad nieposłusznymi obywatelami. Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki przedstawiają biografię tego „białoruskiego cara” – od biednego wiejskiego chłopca, który pnie się po szczeblach politycznej kariery, do prezydenta, który po dwudziestu pięciu latach urzędowania słyszy od tłumu na ulicach Mińska: „Odejdź!”. Skrupulatnie analizują także relacje Białorusi z Rosją i z Polską, opowiadają o Galinie Rodionowej – żonie Łukaszenki, od lat żyjącej w wiosce, do której nikt nie ma dostępu, i przyglądają się białoruskiemu społeczeństwu – pełnemu sprzeczności, ale też energii pchającej go do zmiany, która kiedyś wydawała się niemożliwa.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
80
Łamane słomki papierowe do napojów, zielone (12 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamane słomki papierowe do napojów, zielone (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny
2 szt.

Papierowe słomki do picia w żółte paski. Słomki typu łamane – górna część jest ruchoma, co ułatwia picie i dopasowanie do naczynia. Idealne do soków, drinków, a także wszystkich innych ciepłych, jak i zimnych napojów. Papierowe słomki nie zmieniają smaku pitych napojów i są w pełni biodegradowalne. • Długość: ok. 20 cm • Średnica: 0,6 cm • Kolor: żółte paski • Materiał: papier • Ilość sztuk w opakowaniu: 12 • Kolekcja: GoGreen • Producent: Godan S.A.

3,99 zł
1 osoba kupiła
81
Agnieszka Holland. Ludzie polskiego kina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agnieszka Holland. Ludzie polskiego kina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Jeden z najwybitniejszych polskich twórców kina, reżyserka o światowej sławie, autorka niezapomnianych filmów Aktorzy prowincjonalni, Gorączka, Kobieta samotna, Zabić księdza, Europa Europa, Tajemniczy ogród, Całkowite zaćmienie, Plac Waszyngtona, Kopia mistrza... Wkrótce wejdzie na ekrany najnowszy jej film Prawdziwa historia Janosika. To Agnieszce Holland poświęcona jest czwarta już pozycja w cyklu ,,Ludzie polskiego kina". Jej filmy są zawsze atrakcyjne, przyciągają widza opowiadaniem frapujących historii, bogatą fabułą, wyrazistym wizerunkiem postaci. Ogląda się je gładko, a jednocześnie jest w nich coś niepokojącego, długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Zdaniem Katarzyny Mąki-Malatyńskiej, fenomen kina Holland polega na umiejętności pozostawiania ,,autorskiego śladu", otwierania filmów na ,,trzeci sens", przy zachowaniu ich atrakcyjności.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
82
Balon foliowy crystal, Happy Birthday (46 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy crystal, Happy Birthday (46 cm)
Godan, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Przezroczysty, okrągły balon urodzinowy z napisem Happy Birthday i nadrukiem świeczek. Świetna ozdoba na urodziny bez względu na wiek! Lubisz eksperymentować? Świetnie, bo ten balon umożliwia zapakowanie do środka innych balonów lub konfetti! Spróbuj, efekt robi wrażenie! Balon wykonany z elastycznej folii, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały i lepiej trzyma hel. Ponadto szeroka (3,6 cm) szyjka balonu umożliwia włożenie do środka np. innych balonów lub konfetti! • Rozmiar: 46 cm • Wzór: przezroczysty z nadrukiem • Nadruk: napis Happy Birthday, świeczki • Kolor: przezroczysty balon, różnokolorowy nadruk • Ilość szt. w op.: 1 szt. • Producent: GoDan S.A. • Balony są przeznaczone do napełnienia helem. Napełnienie ich powietrzem spowoduje, że balony nie będą się unosić. • Balony nie są napełnione. • Możliwość wsadzenia do środka innych balonów lub konfetti • Elastyczna, wytrzymała folia.

9,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
83
Ostatnie dni Sylvii Plath. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dni Sylvii Plath. Biografia
Dostępny
48 szt.

Książka opowiada głównie o ciągu niefortunnych zdarzeń, które położyły się cieniem na siedmiu miesiącach poprzedzających śmierć poetki, kiedy to próbowała odzyskać własne życie pod obstrzałem gróźb i próśb jej męża, Teda Hughesa. Przyjaciele, rodzina i współpracownicy Hughesa, omamieni jego charyzmą, widzieli w Sylvii zagrażającą mu gorgonę. W tej atmosferze oblężenia udręczona Plath nadal pisała, utrzymywała kontakt z bliskimi i opiekowała się dwójką małych dzieci. Carl Rollyson zwraca honor wizerunkowi kobiety nazbyt często przedstawianej z punktu widzenia męża i jego świty, czyli ofiary własnej histerycznej natury. Dlaczego Ted Hughes uznał relację z terapeutką za szkodliwą dla swojej żony? W jaki sposób on i jego poplecznicy zinterpretowali wydarzenia poprzedzające śmierć poetki? Próba odpowiedzi na podobne pytania to część tej skondensowanej, kontrowersyjnej opowieści. Carl Rollyson jest pierwszym biografem, któremu udało się uzyskać dostęp do dokumentów kluczowej postaci w życiu wielkiej poetki, psychoanalityczki Ruth Tiffany Barnhouse. Przechowywane w bibliotece Smith College zbiory archiwalne to listy i notatki z terapii Sylvii Plath. Można zaryzykować stwierdzenie, że terapeutka była jedyną osobą, przed którą Plath potrafiła się całkowicie odsłonić. Poetka traktowała ją bardziej jak sprzymierzeńca niż psychiatrę. Barnhouse przyjęła tę rolę, nie bacząc na ograniczenia wynikające z jej zawodu i próbowała pomóc pacjentce wydostać się spod zniewalającego wpływu charyzmatycznego Teda Hughesa oraz zwerbowanego przez niego orszaku podtrzymującego negatywny wizerunek Sylvii Plath. Autor w niniejszym opracowaniu korzysta również z udostępnionych niedawno akt sądowych, materiałów archiwalnych, wywiadów oraz krytycznej analizy wspomnień onieśmielającego lobby Teda Hughesa. „Kolejna ciekawa pozycja na temat życia Sylvii Plath, którą z pewnością docenią wielbiciele poetki”. – Michael Magras, „Star Tribune” „Uczeni już od wielu lat szukają odpowiedzi na pytanie, co popchnęło genialną poetkę i matkę dwojga małych dzieci do samobójstwa. Ostatnie dni Sylvii Plath rzucają nowe światło na tę zagadkę”. – Emina Melonic, „The New Criterion” „Odzyskane listy, kryzys małżeński Plath, intrygujące analizy wierszy – wszystko to zaprasza Czytelnika do refleksji nad udręczoną psychiką poetki, której twórczość pozostaje tak nierozerwanie związana z kultem jej życia, pracy i śmierci […] wspólny wysiłek zrozumienia i uszanowania tego, co Plath, zafascynowana lustrzanymi odbiciami i ideą istnienia sobowtórów, nazywała twórczym rozdwojeniem – pogodzeniem z wewnętrznym dualizmem i paradoksem życia”. – Alexandra Majak, University of Oxford, „The Modernist Review” Carl Rollyson przyjechał do Londynu mniej więcej cztery miesiące po tym, jak Sylvia Plath zakończyła swoje życie 11 lutego 1963 roku. Miał wtedy piętnaście lat i należał do grupy teatralnej, która odbywała trzytygodniowe tournée po Anglii. To była jego pierwsza z ponad czterdziestu podróży do Zjednoczonego Królestwa na przestrzeni następnych pięćdziesięciu lat. Później bywał tam regularnie na wakacjach oraz przy okazji zbierania materiałów do pisania biografii Rebekki West, Marthy Gellhorn, Amy Lowell, Jill Craigie, Michaela Foota i Sylvii Plath. Rollyson pochodził, podobnie jak Plath, z amerykańskich przedmieść zdominowanych przez klasę średnią i widok powojennej Anglii, która jeszcze nosiła wyraźne ślady zniszczeń, zrobił na nim szokujące wrażenie podczas tej pierwszej zagranicznej wyprawy. Wspomina wąskie, miejskie uliczki, długie szeregi jednakowych budynków, a także osobliwy, pokryty czarną sadzą gmach przędzalni w Yorkshire. Zwrócił uwagę na poczerniałe rury na zewnątrz budowli; kanalizację, która zamarzła podczas tragicznej, czarnej od sadzy angielskiej zimy. Ostatniej zimy Sylvii Plath. Carl Rollyson postrzega pisanie biografii jako zajęcie pokrewne pracy aktora – stawia się na miejscu ludzi, których życie opisuje w podobny sposób, w jaki przygotowuje się do roli. Doświadczenie aktorskie pomogło mu zwłaszcza podczas opracowywania biografii wielkich gwiazd kina: Marilyn Monroe, Dany Andrewsa i Waltera Brennana.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

1 osoba kupiła
84
Polonica portugalskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polonica portugalskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Portugalskie losy Maurycego Beniowskiego, gen. Józefa Bema, Ignacego Paderewskiego czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, echa zwycięstwa wiedeńskiego, powstania listopadowego i styczniowego nad Tagiem o tym m.in. pisze Maria Danilewicz Zielińska (1907-2003) w cyklu gawęd wygłoszonych w Radiu Wolna Europa. Wybitna znawczyni polskiej literatury, autorka ważnych prac z tej dziedziny, wieloletnia kierowniczka Biblioteki Polskiej w Londynie, ostatnie trzydzieści lat życia spędziła w Portugalii. W archiwach i bibliotekach wytropiła wiele interesujących polskich śladów w dziejach tego kraju, przytacza też reakcje naszych podróżników, którzy w przeszłości odwiedzali miasto nad Tagiem.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
85
Podkładka na biurko. Układ słoneczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko. Układ słoneczny
Henry
Dostępny
94 szt.

Dwustronna podkładka na biurko, wydrukowany na grubym papierze kredowym, dodatkowo pokryty folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych.

10,99 zł
1 osoba kupiła
86
Deadpool. Tom 12. Sprawy do załatwienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool. Tom 12. Sprawy do załatwienia
Dostępny
5 szt.

Dwunasty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej „Marvel NOW! 2.0”. Po niefortunnej – delikatnie mówiąc – przygodzie z Cable’em przyszłość Deadpoola rysuje się w ciemnych barwach. Najwyższa pora, by Wade Wilson pozamykał pewne sprawy: wywiązał się z umowy ze Stryfe’em, wystrzelił Madcapa w kosmos i zemścił się na obalonym przywódcy tajnego imperium Hydry. Działania Deadpoola nie spodobają się jednak ani Rogue z Drużyny Jedności, ani Kapitanowi Ameryce. A to oznacza, że już niedługo całe uniwersum Marvela może powstać przeciwko niemu… Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan (Strażnicy Galaktyki, Uncanny Avengers), a rysunki stworzyli Scott Koblish (Deadpool) i Matteo Lolli (Tajne tajne wojny Deadpoola). Album zawiera zeszyty „The Despicable Deadpool” #292–296 i okładki z serii „Deadpool Secret Comic Variants”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
87
Balon foliowy. Serce, 36 cm, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balon foliowy. Serce, 36 cm, czerwony
Godan
Dostępny
6 szt.

Balon foliowy w kształcie serca utrzymany w kolorze czerwonym będzie doskonałą dekoracją zarówno na dzień zakochanych, jak i do każdej okoliczności, w której można komuś zrobić miłą niespodziankę. Rozmiar: 36.0 cm

3,99 zł
1 osoba kupiła
88
Flash Forward - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash Forward
Dostępny
7 szt.

Nazywa się Wally West i był Najszybszym Człowiekiem na Ziemi. Później stał się nikim. Kiedy multiwersum zostało zorganizowane na nowo, Wally i jego rodzina nie znaleźli sobie w nim miejsca. Nieważne, co West robił, i tak nie mógł wrócić do tego, co było. Teraz, po tragicznych wydarzeniach opisanych w Kryzysie bohaterów, Wally West wyrusza w podróż ku odkupieniu – a ścieżka, którą przemierza wiele różnych światów, przebiega zarówno przez jasne, jak i przez mroczne multiwersum. Wally wie, że ma coraz mniej czasu. Oba multiwersa rozrywają się nawzajem, uwalniając przerażającą, ciemną energię, która może pochłonąć wszystko, co istnieje – chyba że Flash zdoła ją powstrzymać. Czy Wally zapobiegnie kosmicznej katastrofie? Czy odkryje wstrząsającą prawdę, którą skrywa złowrogi świat? I co najważniejsze – czy Najszybszy Człowiek na Ziemi odzyska swoją rodzinę? Dowiecie się tego w albumie Flash Forward, obowiązkowej lekturze dla miłośników Szkarłatnego Sprintera, która stanowi jednocześnie wyjątkowy rozdział w historii DC Comics. Autorem scenariusza jest Scott Lobdell, a rysunków – Brett Booth i Norm Rapmund! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Flash Forward #1–6 oraz wspaniały epilog z Generation Zero: Gods Among Us.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
89
Mata do puzzli XXL, 1000-3500 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata do puzzli XXL, 1000-3500 elementów
Ravensburger
Dostępny
21 szt.

Mata do puzzli marki Ravensburger sprawdzi się, gdy musisz chwilowo przerwać układanie puzzli. Wystarczy zrolować matę i zabezpieczyć gumkami. Opakowanie zawiera: matę, dmuchany walec,  gumki, instrukcję Mata przeznaczona jest do układania puzzli od 1000 do 3000 elementów.

113,32 zł
101,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,33 zł

1 osoba kupiła
90
Teściowe muszą zniknąć. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teściowe muszą zniknąć. Audiobook
Alek Rogoziński, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Kazimiera regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i masoni. Maja regularnie paraduje w Marszach Równości, żyje w konkubinacie, a z rzeczy uznawanych za święte uznaje tylko święty spokój. Nic więc dziwnego, że obie serdecznie się nie znoszą. Problem w tym, że syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem. W dodatku takim, które wpadło w nie lada kłopoty. Kiedy jedno z ich dzieci zostaje oskarżone o morderstwo, a drugie porwane, Kazimiera i Maja muszą połączyć siły, aby udowodnić ich niewinność. Pytanie – czy same się przy tym nie pozabijają?!

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
91
Nie mówiąc nikomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mówiąc nikomu
Dostępny
43 szt.

Prawda jest lepsza od kłamstwa. Powiedział to ktoś, kto nigdy nie musiał łamać nią cudzego życia. Czasem boli jak siarczysty policzek, ale co zrobić, jeśli przypomina ostrze noża, wbite aż po rękojeść? Pozostaje jedno wyjście: udawać, że jej nie ma. Tak się rodzą tajemnice. Niewypowiedziane myśli i pogrzebane nadzieje. Emocje opakowane w milczenie. Złe uczynki. Nawet ból może być sekretem. Cierpienie, którego nie widać w oczach ani kącikach ust, wnika głęboko w człowieka jak nieuleczalna choroba. Lepiej o nim nie mówić, nie wyjmować ostrza z rany, ryzykując, że poleje się za dużo krwi. Nie mówimy jednak wyłącznie o tajemnicach wielkich i dramatycznych, o traumach, które zamieniają ludzką istotę w nieporadne stworzenie. Przecież każdy z nas ma swoje małe, sekretne bolączki, wstydliwe myśli, nieczyste fantazje, kontrowersyjne poglądy. Świat nie musi o tym wiedzieć. Żona też nie, mąż również. Tym bardziej dzieci. Nawet przyjaciele. To, co głęboko ukryte, jest całkiem niewinne. Nikomu nie szkodzi. Też tak uważasz? To poznaj historię Laury i Maksymiliana. „Czy żyjąc w złotej klatce, można odnaleźć szczęście? Barwna, wielowątkowa powieść – serdecznie polecam sprawne pióro autorki”. – Izabella Frączyk Danuta Awolusi, rocznik ‘86 – Ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Pisarka, autorka tekstów, od kilku lat prowadzi blog recenzencki „Książki Zbójeckie”. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
92
Puzzle 3 x 6 elementów. Małe zwierzęta domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 x 6 elementów. Małe zwierzęta domowe
Ravensburger, 3 x 6 elementów
Dostępny
6 szt.

Puzzle firmy Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a Soft Click Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To wspaniała aktywność dla dużych i małych, jak również świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu. Puzzle z serii „Moje pierwsze puzzle” to układanki stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Kilkuelementowe obrazki przedstawiają ciekawe i bliskie maluchom motywy, zapoznając je z otaczającym światem. Zawartość i cechy zestawu: • 3 obrazki umieszczone w kolorowej ramce przedstawiające małe zwierzaczki domowe kotka, pieska i króliczka, • ilość elementów: 3 x 6, • idealnie dopasowane puzzle, • wyraźne motywy na puzzlach, dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu, • części odporne na zginanie, • wyprodukowane z materiałów ekologicznych, • tekturowe, barwne opakowanie, • dla maluszków od 2.5 roku.

39,98 zł
35,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
93
Yakari. Tom 10. Wielka nora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yakari. Tom 10. Wielka nora
Dostępny
4 szt.

Dziesiąty tom przygód małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół. Pewnego ranka Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy to wskazówka dla chłopca? I dokąd strzałki prowadzą? Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był... Po co ktoś go tam sprowadził? Czego chce i czy ma przyjazne zamiary? Przed Indianinem pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach! Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
94
Stalowe Szczury. Tom 5. Fort 72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalowe Szczury. Tom 5. Fort 72
Dostępny
1012 szt.

Mieli wziąć fort szturmem. Mieli bronić fortu do ostatniej kropli krwi. Teraz muszą zrobić wszystko, by po prostu z niego uciec. Kilkudziesięciu żołnierzy z obu stron konfliktu zostało zasypanych w zbombardowanym forcie. Jeśli istnieje jakakolwiek droga na powierzchnię – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieją jakiekolwiek zapasy – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieje jakikolwiek sposób, by uciec szaleństwu – oni o tym nie wiedzą. Pośród wszechogarniającej ciemności podziemnych korytarzy snuje się ponura opowieść o obowiązku, honorze żołnierza, tkwiących w duszy każdego człowieka uprzedzeniach i strachu – oraz o demonach, które budzą się do życia w miarę tego, jak gaśnie wątły płomień rozumu.

47,90 zł
38,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
95
Polaków uczestnictwo w kulturze  Raport z badań 1996-2012 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polaków uczestnictwo w kulturze Raport z badań 1996-2012
Dostępny
61 szt.

Polaków uczestnictwo w kulturze. Raport z badań 1996-2012 mgra Janka Kozy to obrazkowa rozprawa socjologiczna dotycząca polskiego społeczeństwa. Nie jest ona w historii rodzimej socjologii pierwszym tego typu utworem: już ponad pół wieku temu (w 1957 r.) Sławomir Mrożek opublikował w odcinkach w „Przekroju” (a potem w tym samym roku w formie książkowej) pionierską Polskę w obrazach, w 2001 r. ukazało się zaś Życie codzienne w Polsce w latach 1999-2001 Wilhelma Sasnala.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
96
Podkładka na biurko - Matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko - Matematyka
Henry
Dostępny
109 szt.

Dwustronna podkładka na biurko, wydrukowany na grubym papierze kredowym, dodatkowo pokryty folią błyszczącą. Można używać mazaków suchościeralnych.

10,99 zł
1 osoba kupiła
97
Lilka i Pestka wydają gazetę. Nierozłączki. Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilka i Pestka wydają gazetę. Nierozłączki. Tom 8
Dostępny
44 szt.

Lilka i Pestka potrzebują trochę pieniędzy. A na co? Na ser! Na dwa woreczki „niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie”. Ale jak zarobić dziesięć dolarów? Czy przyjaciółki powinny zacząć opiekować się dziećmi? Brrr… pieluchy są okropne! Czy powinny zarabiać, myjąc samochody? Raczej nie. Czy powinny wydać gazetę? Tak! Lilka i Pestka muszą tylko wywęszyć w sąsiedztwie jakieś nowinki. Dowiadują się bardzo interesujących rzeczy. A najciekawiej robi się wtedy, kiedy sąsiedzi dostają gazetę do rąk!

22,99 zł
17,99 zł

Rabat 21,7%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
98
Ślub - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślub
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o miłość. Po prawie trzydziestu latach małżeństwa Wilson Lewis, zięć Allie i Noaha Calhounów, niezapomnianych bohaterów Pamiętnika, musi sam przed sobą przyznać, że z jego związku zniknęło to coś. W dużej mierze z jego własnej winy. Ale nie zamierza tak tego zostawić. Postanawia zrobić wszystko, aby żona zakochała się w nim na nowo. Kolejna – trzydziesta – rocznica ma być wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka właśnie w tym dniu postanawia wziąć swój ślub…

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
99
Amerykańskie lato. Depesze z ulic Chicago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańskie lato. Depesze z ulic Chicago
Dostępny
89 szt.

„Nic tak nie łączy ludzi jak rozpacz. Nic tak nie zbliża nas do siebie jak smutek”. Powracający w książce cytat z Rączych koni Cormaca McCarthy’ego doskonale oddaje chicagowską codzienność. I choć „Wietrzne Miasto” nie mieści się nawet w pierwszej dziesiątce najniebezpieczniejszych miejsc w Stanach, to właśnie ono stało się symbolem społecznej degradacji. Dziennikarz Alex Kotlowitz postanowił opisać chicagowskie lato 2013 roku. Chociaż jak na tamtejsze standardy był to okres stosunkowo spokojny, statystyki i tak przerażają: od kul zginęły sto siedemdziesiąt dwie osoby, a niemal siedmiokrotnie więcej zostało rannych. Do większości aktów przemocy doszło w biednych częściach miasta, bo to właśnie tam, wśród opuszczonych i zrozpaczonych, agresja wydaje się jedyną strategią przetrwania. Kotlowitz opowiada historię epidemii przemocy i równie wielkiej epidemii strachu. Rozmawia z młodymi członkami gangów, byłymi więźniami, policjantami, aktywistami i matkami w żałobie. Prowadzi nas przez świat, w którym czas wyznaczają lata odsiadki i liczba odniesionych ran, a wszystkich bohaterów łączy cicha nadzieja na lepsze jutro. Amerykańskie lato to hołd złożony ofiarom ulicznej przemocy i wyznanie miłości miastu targanemu bólem i bezprawiem. Jedna z najlepszych książek non-fiction 2019 roku według magazynu „Kirkus Reviews”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
100
Karnet B6 z kopertą, fiołek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 z kopertą, fiołek
Skona Ting
Dostępny
3 szt.

Stylowy karnet w formacie B6 z kopertą. Wyprodukowany w Szwecji.

9,45 zł
8,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,46 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry