hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak być silną i wysoko wrażliwą. Kiedy kobieta czuje za mocno (Sylvia Harke), na drugim Jakob von Gunten. Dziennik (Robert Walser). Kolejny produkt to Miraculous. Rena Rouge, lalka (Playmates) oraz Miraculous. Lalka Marinette i strój Biedronki (Playmates).
1
Jak być silną i wysoko wrażliwą. Kiedy kobieta czuje za mocno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być silną i wysoko wrażliwą. Kiedy kobieta czuje za mocno
Dostępny
75 szt.

Niezwykle empatyczny poradnik dla kobiet, w którym spotykają się dwie kultowe książki: Biegnąca z wilkami; Clarissy Pinkoli Estes i Wysoko wrażliwi dr Elaine Aron. Wysoka wrażliwość sprawia, że my, kobiety, postrzegamy świat w wyjątkowy sposób, ale jednocześnie z tego powodu czujemy się bardzo wyobcowane i samotne… Potrzebujemy szczególnego wsparcia, by dostrzec i pokochać swoją niepowtarzalność. Ta książka powstała, aby przywrócić nam równowagę, powstrzymać gonitwę myśli i zdjąć z naszych barków ciężar poczucia winy oraz wstydu. Sylvia Harke uczy wysoko wrażliwe kobiety miłości do samej siebie; pragnie im przekazać, że znajdą odpowiedzi na swoje pytania, będą kochane, odkryją własną ścieżkę, i przede wszystkim – że są doskonałe takie, jakie są! Dzięki temu poradnikowi zrozumiesz, że nie jesteś sama, i dowiesz się, jak po kobiecemu radzić sobie z wysoką wrażliwością. Dostrzeżesz w sobie pokłady empatii i kreatywności. Nauczysz się słuchać swojej intuicji. Pomogą ci w tym inspirujące historie innych wrażliwych kobiet, medytacje z przewodnikiem, rozszyfrowanie kodów zawartych w bajkach i starożytnej kobiecej wiedzy. Otwórz się na swoją wrażliwą stronę i odkryj ukryte w niej piękno!

42,90 zł
28,74 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,16 zł

9 osób kupiło
2
Jakob von Gunten. Dziennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakob von Gunten. Dziennik
Dostępny
46 szt.

Przypominamy wspaniałą powieść Roberta Walsera, osnutą wokół skrycie lub jawnie autobiograficznych wątków. Niemal pozbawiona akcji, utkana z rozmyślań, doświadczeń i lęków młodości, stanowi dziennik wychowanka surowej szkoły dla służących. Rola podwładnego, wiecznego dziecka pozwala na dystans wobec rzeczywistości, dystans, który daje przewagę. Daje możliwość naiwnej obserwacji, która wyostrza spojrzenie, pozwala wniknąć w istotę międzyludzkich relacji. ?Nauczyć się tu można niewiele, brak sił pedagogicznych i my, chłopcy z Instytutu Benjamenty, nigdy do niczego nie dojdziemy, to znaczy w przyszłości będziemy wszyscy czymś małym i podrzędnym?, notuje Walserowski bohater. Książkę rozsławił niegdyś głośny oniryczny film braci Quay.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

6 osób kupiło
3
Miraculous. Rena Rouge, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Rena Rouge, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
590 szt.

Alya Cesaire to najlepsza przyjaciółka Marinette, wspólnie uczęszczają do tej samej klasy w jednej z paryskich szkół. Główna super bohaterka animowanej bajki podarowała jej Miraculum Lisa, dzięki któremu może przemienić się w Rudą Kitkę i wspomóc ją w walce. Po przemianie nie zmienia swojego charakteru. Jest lojalna i chętnie pomaga wyrwać się z opresji osobom w potrzebie. Figurka przedstawiająca Rudą Kitkę przeniesie twoje dziecko do uniwersum Miraculous. Zabawka wiernie odwzorowuje serialową postać. Super bohaterka ma rude włosy, które zdobi opaska z uszami lisa. Na twarzy nosi maskę, a jej ciało pokrywa pomarańczowo-biały kombinezon. Zestaw zawiera również naszyjnik z Miraculum Lisa połączony z Kwami o imieniu Trixx – pomarańczową zawieszkę przypominającą lisi ogon. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
4
Miraculous. Lalka Marinette i strój Biedronki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Lalka Marinette i strój Biedronki
Playmates, Miraculous
Dostępny
328 szt.

Młoda, zwinna i odważna Marinette jest gotowa stawić czoło Władcy Ciem. Zawsze chętnie rusza z pomocą, aby chronić swoje ukochane miasto, rodzinę i przyjaciół przed złoczyńcami. Miraculum z kwami Tikki umożliwia jej przemianę w Biedronkę. Pod postacią super bohaterki Marinette staje się silniejsza i zyskuje większą pewność siebie. Ma specjalną umiejętność „Szczęśliwy traf” – może tworzyć przedmioty, które wykorzysta podczas walki ze złem. Zestaw zawiera figurkę przedstawiającą główną postać z animowanej bajki – Marinette w klasycznym stroju. Ma na sobie białą bluzkę, szarą marynarkę, różowe spodnie i różowe buty. W zaledwie kilka chwil twoje dziecko może przemienić Marinette w super bohaterkę – Biedronkę, przebierając ją w czerwony kostium w czarne kropki, czerwone obuwie i umieszczając na jej twarzy maskę. Wysokość lalki: ok. 26.0 cm

154,90 zł
147,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,74 zł

5 osób kupiło
5
Figury, bryły, kształty. Geometria na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figury, bryły, kształty. Geometria na wesoło
Dostępny
79 szt.

Nowoczesna, ilustrowana pomoc szkolna dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej: powtórka w lekkiej i przyjemnej formie, a zarazem doskonałe przygotowanie do sprawdzianu, klasówki, kartkówki. Zalety: • trudne reguły opisane prostymi słowami i objaśnione zabawnymi rysunkami i zdjęciami; • wiedza w pigułce na egzamin trzecioklasisty i trochę więcej dla uczniów czwartej i piątej klasy; • zestaw pomocnych ćwiczeń z rozwiązaniami na deser; • dużo humoru i okazja do poznania geometrii z najfajniejszej strony!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
6
Materiałoznawstwo odzieżowe, nowe wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiałoznawstwo odzieżowe, nowe wydanie
Dostępny
32 szt.

Publikacja stanowi propozycję łatwego i przystępnego opanowania wiadomości na temat materiałoznawstwa odzieżowego oraz kierunków rozwoju przemysłu włókienniczego. Odpowiednia analiza właściwości surowców, półproduktów i wyrobów włókienniczych zapewnia ich optymalne wykorzystanie do przerobu na potrzeby przemysłu włókienniczego. Treść została podzielona na trzy główne działy: • Surowce włókiennicze, • Wyroby włókiennicze i dodatki krawieckie, • Magazynowanie i konserwacja wyrobów włókienniczych. Nowa, poszerzona w 2020 r. wersja książki zawiera m.in. kolorowe zdjęcia tkanin i dodatków krawieckich, co znacznie podnosi wartość merytoryczną i graficzną tytułu.

63,00 zł
57,96 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

4 osoby kupiły
7
Piszę bez błędów. Ćwiczenia i dyktanda na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszę bez błędów. Ćwiczenia i dyktanda na wesoło
Dostępny
14 szt.

Nowa seria pomocy szkolnych przeznaczona jest dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej. To świetny sposób na poćwiczenie i utrwalenie zasad ortografii, ujęty w atrakcyjnej graficznie i zabawnej formie. Jest doskonałym przygotowaniem do sprawdzianu, klasówki, dyktanda. Zalety: – mnóstwo ćwiczeń aktywizujących (tzw. activities): uzupełnianek, rymowanek, krzyżówek i zabaw słownych; – szybka powtórka wiadomości z użyciem zabawnych rysunków i zdjęć – świetna rozgrzewka przed egzaminem trzecioklasisty a zarazem powtórka dla uczniów czwartej i piątej klasy – dużo humoru i okazja do poznania ortografii z najfajniejszej strony!

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
8
Zasady skutecznego przywództwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady skutecznego przywództwa
Dostępny
24 szt.

Kontynuacja opracowanych przez Coveya 7 nawyków skutecznego działania, cieszących się niezwykłą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie. Autor wyjaśnia, jakimi cechami powinien się charakteryzować i jakim zasadom hołdować przywódca, by w pełni wykorzystać energię, zdolności i umiejętności swoje oraz osób, którymi kieruje i uzyskać w ten sposób najlepsze efekty nie tylko w wymiarze zawodowym, ale i ludzkim.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3 osoby kupiły
9
Świat Dysku. Łups! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Łups!
Dostępny
7 szt.

Dolina Koom – to właśnie tam trolle złapały w zasadzkę krasnoludów, a krasnoludy złapały w zasadzkę trolle. To było daleko stąd. To było dawno temu. Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork znowu zobaczy wojnę, tym razem przed własnym biurem, jeśli nie rozwiąże zagadki morderstwa przynajmniej jednego krasnoluda. Kiedy jego ukochana Straż się rozsypuje, kiedy grzmią werble bojowe, musi odsłonić każdy ślad, przechytrzyć każdego skrytobójcę, pokonać każdą ciemność, by znaleźć rozwiązanie. Aha – codziennie o szóstej, niezawodnie, bez żadnych wykrętów, musi wrócić do domu i poczytać synkowi Gdzie jest moja krówka ze wszystkimi odpowiednimi odgłosami podwórka. Są pewne rzeczy, które zwyczajnie trzeba załatwić. „Pomysłowe, dowcipne, logiczne... Wszystko, czym powinna być kolejna powieść w cyklu fantasy, a nawet więcej”. – „SFX Magazine” „Może pisać łagodne komedie, ale wie, jak przerażająco skomplikowany i ekscytujący jest wszechświat”. – „The Times” „To seria, która wydaje się za każdym razem wymyślać od nowa poprzez naturalną ewolucję”. – „Starburst” Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
10
Miraculous. Cat Noir, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Cat Noir, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
724 szt.

Pod postacią Czarnego Kota kryje się jeden z głównych bohaterów serialu animowanego Miraculous – Adrien Agreste. Zielonooki blondyn posiada Miraculum w postaci pierścienia, które jest połączone z kwami o imieniu Plagg. Ten przedmiot umożliwia mu przemianę w super bohatera posiadającego moc niszczenia. Po transformacji w Czarnego Kota Adrien jest pewny siebie, towarzyski i otwarty. Nie boi się wyrażać swoich poglądów i zawsze chętnie wyrusza na pomoc osobom w potrzebie. Figurka przedstawiająca postać Czarnego Kota przeniesie twoją pociechę do świata Miraculous w którym przeżyje niezapomniane przygody. Zabawka wiernie odwzorowuje serialowego bohatera. Adrien ma na sobie czarny kombinezon, jego szyję zdobi złoty dzwonek, a jego twarz czarna maska z parą kocich uszu. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

103,90 zł
98,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,19 zł

3 osoby kupiły
11
Liczę bez błędów. Zagadki i zadania na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczę bez błędów. Zagadki i zadania na wesoło
Dostępny
33 szt.

Nowa seria pomocy szkolnych przeznaczona jest dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej. To świetny sposób na poćwiczenie matematyki, ujęty w atrakcyjnej graficznie i zabawnej formie: dzięki tej książce zostaniesz mistrzem w bezbłędnym rozwiązywaniu zadań! Zalety: – mnóstwo ćwiczeń aktywizujących (tzw. activities): zagadek, zadań, krzyżówek i łamigłówek – praktyczne sztuczki ułatwiające obliczenia bez kalkulatora – szybka powtórka wiadomości z użyciem zabawnych rysunków i zdjęć – świetna rozgrzewka przed egzaminem trzecioklasisty a zarazem powtórka dla uczniów czwartej i piątej klasy – dużo humoru i okazja do poznania matematyki z najfajniejszej strony! Dzięki tej książce nie tylko zrozumiesz, ale i polubisz matematykę!

14,99 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
12
Saga prastarej puszczy, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga prastarej puszczy, 3 DVD
2012
Dostępny
9 szt.

Od lat, odkąd filmuję, nurtuje mnie myśl: jak to jest być dzikim zwierzęciem? Być wilkiem, krukiem, żubrem, bobrem albo mrówką? Przekroczyć granice odczuwania ludzi i zwierząt. Poczuć dzikość, której nic nie poskromi – Jan Walencik. Opis części: 1. Opowieść o wilku. Nie ma jak stado 2. Opowieść o mrówce. Samotność w tłumie 3. Opowieść o kruku. Skaza odmieńca 4. Opowieść o żubrze. Cywilizowanie dzikości 5. Opowieść o żuku. Potęga karła 6. Opowieść o dziku. Cena niezależności 7. Opowieść o nornicy. Niezwyczajna zażyłość 8. Opowieść o bobrze. Nieosiągalna arkadia 9. Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika 10. Opowieść o rysiu. Wbrew naturze

30,00 zł
24,90 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

3 osoby kupiły
13
Świat Dysku. Blask fantastyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Blask fantastyczny
Dostępny
70 szt.

Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który sunie ku nieuniknionej z pozoru kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Ricewind, którego po raz ostatni widziano, jak spadł poza krawędź świata... Rincewind zostaje magicznie ściągnięty z Kosmosu, by stać się obiektem polowania wszystkich ośmiu Obrządków Magicznych, próbujących odzyskać ukryte w jego umyśle Zaklęcie. W towarzystwie Dwukwiata z Bagażem i Cohena – największego i najsłynniejszego z bohaterów Dysku (choć ostatnio trochę bez formy) – po licznych przygodach powraca do Ankh Morpork, by uczestniczyć w jednym z kluczowych wydarzeń historii i kosmologii równocześnie. Na szczęście zakończonym szczęśliwie. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

3 osoby kupiły
14
Figury, bryły i kształty. Zagadki i zadania na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figury, bryły i kształty. Zagadki i zadania na wesoło
Dostępny
26 szt.

Nowa seria pomocy szkolnych EduEmu przeznaczona jest dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej. To świetny sposób na poćwiczenie geometrii, ujęty w atrakcyjnej graficznie i zabawnej formie: dzięki tej książce zostaniesz mistrzem w bezbłędnym rozwiązywaniu geometrycznych zadań! Zalety: - mnóstwo ćwiczeń aktywizujących (tzw. activities): zagadek, zadań, krzyżówek i łamigłówek - praktyczne sztuczki wspomagające wyobraźnię przestrzenną - szybka powtórka wiadomości z użyciem zabawnych rysunków i zdjęć - świetna rozgrzewka przed egzaminem trzecioklasisty a zarazem powtórka dla uczniów czwartej i piątej klasy - dużo humoru i okazja do poznania geometrii z najfajniejszej strony. Dzięki tej książce nie tylko zrozumiesz, ale i polubisz geometrię!

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
15
Strach i wolność. O inny liberalizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach i wolność. O inny liberalizm
Dostępny
86 szt.

„Liberalizm umarł!” – w Polsce z prawa i z lewa chętnie składa się do grobu ideologię, która towarzyszyła naszej transformacji. Światowej sławy politolog z Uniwersytetu w Princeton profesor Jan-Werner Müller zamiast czarnowidztwa i desperacji wybiera namysł nad tym, jakiego liberalizmu potrzebujemy w XXI wieku – w dobie populizmu i pandemii. Lektura obowiązkowa dla szukających rozsądnego optymizmu w trudnych czasach.„ Czy liberalizm się przeżył? Za przeżytek powinien zostać raczej uznany pewien rodzaj dyskusji o liberalizmie – operujący fałszywymi znakami równości, przeciwstawieniami i uogólnieniami. (…) Narracja o konflikcie między „ludem” a „liberalnymi kosmopolitycznymi elitami” to mylna diagnoza naszych czasów” – Jan-Werner Müller. Jan-Werner Müller, historyk i politolog, wykładowca Uniwersytetu Princeton. Jest współpracownikiem Institute of Advanced Study w Berlinie oraz berlińskiego klastra badawczego Contestations of the Liberal Script (SCRIPTS). Autor tłumaczonych na wiele języków książek m.in. Another Country: German Intellectuals, Unification and National Identity (2000), A Dangerous Mind: Carl Schmitt in Post-War European Thought (2003). Po polsku ukazały się Co to jest populizm? (2017) oraz Przeciw demokracji.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

3 osoby kupiły
16
Trudne wyrazy. Słownik ilustrowany na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne wyrazy. Słownik ilustrowany na wesoło
Dostępny
93 szt.

To świetna pomoc, w której wyjaśniamy znaczenie trudnych wyrazów w sposób prosty i z przymrużeniem oka. Dzięki tej książce wzbogacisz swoje słownictwo, lepiej zrozumiesz otaczający nas świat i błyśniesz przed rodziną i znajomymi. Te słówka, wplecione w rozprawkę lub odpowiedź przy tablicy ot tak, od niechcenia, zapewnią Ci szóstkę z plusem! Zalety: - trudne wyrazy wyjaśnione w sposób jasny i zabawny - hasła uporządkowane alfabetycznie w ośmiu działach tematycznych, np. o zdrowiu i urodzie, fachowo o nauce, ciekawie o technice, z pasją o sporcie i zainteresowaniach - komiksowe ilustracje ułatwiające zapamiętywanie - przydatne podpowiedzi: synonimy (czyli słowa o tym samym znaczeniu), słowa pokrewne, prawidłowa wymowa, inne znaczenia, ostrzeżenia przed najróżniejszymi językowymi pułapkami, nadużywane słówka „modne”. Poznaj setki trudnych słów i zabłyśnij: na lekcji, w domu i na fejsie!

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
17
Miraculous. Ladybug, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Ladybug, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
6 szt.

Witaj w uniwersum Miraculum, w którym dwoje licealistów – Marinette i Adrien zostało wybranych na super bohaterów. Każde z nich ma biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami, które dają im ogromną moc. Marinette po przemianie w Biedronkę staje się bardziej pewna siebie, jest zwinniejsza i silniejsza. Jej ciało pokrywa czerwony kombinezon w czarne kropki. Na twarzy nosi maskę, a jej nieodłącznymi atrybutami są kolczyki z pięcioma kropkami oraz jo-jo. Jeżeli twoje dziecko ze szczególną uwagą śledzi losy Biedronki i Czarnego kota i z utęsknieniem wyczekuje emisji kolejnego odcinka animowanej bajki podaruj mu wyjątkowy prezent w postaci figurki przedstawiającej ulubioną super bohaterkę! Od teraz będzie mogło się bawić w odgrywanie scenek z serialu, a także rozwijać swoją wyobraźnię tworząc zupełnie nowe historie. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. Wysokość lalki: ok. 27.0 cm Wymiary opakowania: 33.0 x 18.0 x 6.0 cm

103,90 zł
98,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,19 zł

3 osoby kupiły
18
Przerwane życie. Pamiętnik Etty Hillesum 1941-1943, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerwane życie. Pamiętnik Etty Hillesum 1941-1943, wydanie 4
Dostępny
23 szt.

Jak odnaleźć Boga w obliczu okrucieństwa wojny? Pamiętniki Etty Hillesum – Żydówki, która dobrowolnie zdecydowała się towarzyszyć współrodakom w obozie koncentracyjnym – to przeszywający szczerością zapis życia młodej kobiety, naznaczonego namiętnościami, wzlotami i upadkami. To zarazem dotykające do głębi świadectwo duchowego dojrzewania i poszukiwania Boga. Początkowo była daleka od Boga, lecz gdy odkryła Go, patrząc w głąb samej siebie, napisała: „Jest we mnie bardzo głęboka studnia. I w tej studni jest Bóg. Czasami udaje mi się do Niego dotrzeć, częściej przykrywają Go kamienie i piasek: wówczas Bóg jest zasypany. Muszę Go wydobyć”. Benedykt XVI Etty Hillesum (1914-1943) – Holenderka żydowskiego pochodzenia. Urodzona w Middelburgu, dzieciństwo spędziła w Deventer. Następnie przeniosła się do Amsterdamu, gdzie kształciła się, aby uzyskać tytuł magistra prawa. W lipcu 1942 otrzymała pracę w Radzie Żydowskiej, w wydziale Pomocy dla Wyjeżdżających. Dwa tygodnie później dobrowolnie osiadła w obozie w Westerborku, aby pomagać swoim współrodakom. We wrześniu 1943 roku została deportowana do Auschwitz, gdzie została zamordowana.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
19
Miraculous. Zestaw lalek. Ladybug & Cat Noir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miraculous. Zestaw lalek. Ladybug & Cat Noir
Playmates, Miraculous
Dostępny
1 szt.

Przenieś się do bajkowego świata Miraculous, gdzie nad bezpieczeństwem ludzkości czuwa zgrany duet superbohaterów – Biedronka i Czarny Kot. Ich zadaniem jest ochrona Paryża przed czarnym charakterem – Władcą Ciem oraz walka z przestępczością na terenie miasta. Zarówno Biedronka jak i Czarny Kot są w posiadaniu Miraculum, które dają im ogromną moc, odwagę i szybkość. Jeśli twoje dziecko marzy, aby do jego kolekcji zabawek dołączyli ulubieni bohaterowie serialu animowanego ze znanego dziecięcego kanału telewizyjnego to podaruj mu lalki, które wywołają uśmiech na jego twarzy. Zabawki wiernie odwzorowują bajkowe postacie, są wykonane z wysokiej jakości materiałów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Niech twoja pociecha weźmie w dłonie figurki głównych bohaterów i wykona gest przybicia piąstki, który zwieńczy pomyślnie wykonaną misję. Zabawki dedykowane są dla dzieci powyżej 4 roku życia.

200,00 zł
148,00 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 52,00 zł

2 osoby kupiły
20
Niemożliwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemożliwe
Dostępny
19 szt.

Jak opowiedzieć dzieciom o narodzinach wszechświata? Jak wytłumaczyć kilkulatkowi, czym był wielki wybuch, jak powstała Ziemia i skąd się na niej wzięliśmy? Niemożliwe Catariny Sobral to pięknie ilustrowana podróż przez czasoprzestrzeń: od początków wszechświata po narodziny życia na Ziemi. Ta popularnonaukowa książka pozwoli młodym czytelnikom zrozumieć, czym jest wszechświat, jak powstały gwiazdy i planety i co to oznacza, że wszyscy jesteśmy z tej samej materii. Catarina Sobral – portugalska ilustratorka i reżyserka animacji filmowych. Autorka kilkunastu książek. Zdobywczyni wielu nagród, między innymi w Bolonii i za najlepszą książkę obrazkową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Amadorze. Uwielbia eksperymentować z różnymi technikami.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

2 osoby kupiły
21
Klasyka mistrzów M.Pawlikowska-Jasnorzewska w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów M.Pawlikowska-Jasnorzewska w.2020
Dostępny
174 szt.

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska (1891-1945) polska poetka i dramatopisarka. Pochodziła z inteligenckiej rodziny, była córką malarza Wojciecha Kossaka i Marii z Kisielnickich. W rodzinnym domu poetki, zwanym Kossakówka, często gościły wybitne postaci ze świata literatury, sztuki i polityki, m.in. Henryk Sienkiewicz, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Lutosławski. Młoda Maria nie uczęszczała do szkoły, lekcje pobierała w domu, gdzie zdobyła gruntowne wykształcenie humanistyczne, przez krótki czas była wolną słuchaczką krakowskiej Akademii Sztuk Pieknych. Poetka była trzykrotnie zamężna. We wrześniu 1939 r. wyjechała do Francji, a następnie do Anglii, w której pozostała do końca swoich dni. Zmarła na chorobę nowotworową 9 lipca 1945 r. w Manchesterze. Najważniejszym motywem w twórczości Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej jest miłość, autorka często jest określana jako poetka miłości i mistrzyni miniatur poetyckich. Jej utwory są niezwykle klimatyczne i nastrojowe. Wpływ na jej twórczość miała m.in. filozofia Schopenhauera, Nietzschego, Bergsona oraz zainteresowania religią hinduską.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
22
Torebka z kokardą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka z kokardą
M&Z
Dostępny
26 szt.

Piękna torebka, która z pewnością przypadnie do gustu niejednej małej modnisi. To świetny dodatek do wielu stylizacji.

5,99 zł
2 osoby kupiły
23
Brelok - nożyk z pochwą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok - nożyk z pochwą
M&Z
Dostępny
58 szt.

Mały, bardzo poręczny nożyk - scyzoryk, przygotowany w formie breloczka. To nie tylko doskonały sposób, by mieć przy sobie zawsze narzędzie do cięcia, ale też wspaniały gadżet, który może posłużyć jako oryginalny i funkcjonalny prezent.

5,10 zł
4,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
24
Generał Rozwadowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał Rozwadowski
Dostępny
51 szt.

Generał Rozwadowski padł ofiarą „bitwy o prawdę”. Zarówno przed wojną, jak i obecnie większość historyków uznaje, że to Piłsudski jest ojcem zwycięstwa, tak samo uważa ogół Polaków. Rozwadowski nigdy nie chciał pozbawiać Piłsudskiego wawrzynu zwycięzcy, ale jednocześnie uważał, że to zwycięstwo było rezultatem wysiłków całego narodu, całej armii i generalicji. Sprzeciwił się dopiero wtedy, kiedy Piłsudski ogłosił, że wygrał sam. W tej walce o prawdę nie miał większych szans, bo przeciwko niemu zastosowano brutalną siłę i potwarz. Tylko niewielu wiedziało, jak wielka była jego rola w warszawskim zwycięstwie.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
25
Łamigłówki malucha 4-latek. Mali geniusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki malucha 4-latek. Mali geniusze
Dostępny
41 szt.

Kolorowe książeczki z naklejkami z serii `Mali geniusze` pełne są zadań przygotowujących maluchy do nauki pisania i czytania, kształtujących spostrzegawczość, logiczne myślenie, przekazujących wiedzę o świecie. Po każdym wykonanym zadaniu na dzieci czeka nagroda - złota gwiazdka! W serii dla 4-latków ukazały się: Łamigłówki malucha, Zabawy językowe, Zabawy plastyczne, Zabawy z matematyką i Wierszyki.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
26
Grzechotka. Kolorowy kwiatuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka. Kolorowy kwiatuszek
Tomy
Dostępny
135 szt.

Szczęśliwy kwiatek od Lamaze. Grzechotka jest zaprojektowana w żywych kolorach, wydaje dźwięki, posiada wstążki, które są dobre dla dziecka i wspomagają rozwój dziecięcych zmysłów.

12,20 zł
11,99 zł

Rabat 1,7%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
27
Mała księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała księżniczka
Dostępny
41 szt.

Opowieść o dziewczynce, wychowanej w Indiach, która zostaje oddana na londyńską pensję panny Minchin, aby zdobyć gruntowne wykształcenie. Sara jest mądra, piękna i bogata, w związku z czym nazywana jest przez wszystkich księżniczką. Gdy umiera ojciec dziewczynki, jej życie ulega dramatycznej zmianie, zostaje posługaczką, a jedynym jej majątkiem są przyjaciele i czułe serce.

16,95 zł
12,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 3,96 zł

1 osoba kupiła
28
Puzzle 1000 Studium kolorów, Wasily Kandinsky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 Studium kolorów, Wasily Kandinsky
Eurographics
Dostępny
7 szt.

Puzzle firmy Eurographics składające się z 1000 elementów po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 96 x 32 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
29
Teraz geografia 8. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz geografia 8. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny
8 szt.

Numer MEN: 869/4/2018 Podręcznik Teraz geografia 8 jest przeznaczony do nauczania geografii w klasie ósmej szkoły podstawowej. Zakres treści obejmuje środowisko przyrodnicze, ludność i gospodarkę pozaeuropejskich regionów świata Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii z Oceanią. Omówione są także obszary polarne. Bogatą szatę graficzną książki uzupełniają duże mapy fizyczne kontynentów na wklejkach.

18,00 zł
16,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
30
Karnet KW Pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet KW Pies
Henry
Dostępny
15 szt.

Karnet w formacie 15x15 cm, złocony. W zestawie z kolorową kopertą.

8,99 zł
1 osoba kupiła
31
Potęga Scheiblerów. Rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga Scheiblerów. Rodzina
Dostępny
10 szt.

Potęga Scheiblerów. Rodzina to książka przybliżająca działalność łódzkiego fabrykanta Karola Wilhelma Scheiblera, jego żony Anny, spadkobierców i osób skoligaconych z rodziną Scheiblerów – Herbstów, Grohmanów, Wernerów. Autorzy, Małgorzata Laurentowicz-Granas oraz Marcin Gawryszczak, na bazie dotychczasowych badań naukowych i wielu publikacji w sposób przystępny starają się jak najpełniej przedstawić głównego bohatera Karola Scheiblera i jego rodzinę oraz pokazać „potęgę i fenomen” rodzinnych zakładów, a tym samym przemysłu włókienniczego w Łodzi na tle różnych uwarunkowań polityczno-gospodarczych, zmieniających się rządów i władz. Ważnym aspektem jest również ukazanie działalności społecznej, dobroczynnej i kulturotwórczej członków rodziny. Książka oddaje klimat XIX-wiecznej Łodzi, przybliża codzienne życie zarówno Scheiblerów, Herbstów, Grohmanów, jak też rodzin robotniczych. Znajdziemy tu również ciekawostki z życia rodziny i powojenne losy jej członków. Dodatkowym atutem są wspomnienia dawnych pracowników zakładów Scheiblera, którzy przywołują różne zdarzenia, opisują miejsca swojej pracy lub mieszkania, opowiadają o relacjach, jakie panowały między robotnikami a właścicielami. Wydawać by się mogło, że o łódzkiej rodzinie Scheiblerów napisano już wszystko. Tymczasem autorom tej książki udało się odnaleźć wiele nieznanych epizodów z ich życia i w zajmujący sposób powiązać je z dziejami przedsiębiorstwa i historią miasta. Jest to także pierwsze, tak głębokie i napisane przystępnym językiem wejście w świat scheiblerowskich tkanin, rozchwytywanych niegdyś na europejskich rynkach. Czuje się wręcz szelest dawnych batystów i nansuków, szorstkość swojskich krośniaków. Wśród ilustracji znaleźć można liczne po raz pierwszy publikowane. Lektura godna polecenia! – prof. Krzysztof Woźniak.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

1 osoba kupiła
32
Podróże do wnętrza siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże do wnętrza siebie
Dostępny
5 szt.

Książka, której opis czytasz, jest najbardziej prywatnym dziełem w dorobku amerykańskiego multimilionera i pisarza Joe Vitale. Żadna inna nie ukazuje drogi, przez którą przeszedł aż do momentu, w którym jest obecnie. Zanim stał się cenionym autorem i mówcą, uzbierał ogromny bagaż doświadczeń podsyłanych przez los z różnymi intencjami. Jak wybrnął z najtrudniejszych sytuacji? Co sprawiło, że jest tym, kim jest, i z osoby bezdomnej, szukającej sensu w życiu stał się człowiekiem sukcesu? O tym wszystkim zdecydował się opowiedzieć Joe w swojej autobiograficznej powieści, nad której wydaniem bardzo długo się zastanawiał.

39,99 zł
32,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
33
Prawą tak a lewą wspak! Zabawy rozwijające koordynację ruchową rąk oraz uwagę i pamięć słuchową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawą tak a lewą wspak! Zabawy rozwijające koordynację ruchową rąk ora...
Dostępny
74 szt.

Książeczka zawiera 48 wierszyków oraz opisów zabaw związanych z tymi rymowankami. Zabawy mają na celu rozwijanie koordynacji ruchowej rąk, przede wszystkim dłoni i palców. Dziecko uczy się trudnej sztuki – wykonywania w tym samym czasie dwóch różnych czynności, każdej inną ręką. Czynnościom tym towarzyszy rytmiczny wierszyk wypowiadany jednocześnie przez dorosłego i dziecko, dzięki czemu zabawa jest również ćwiczeniem uwagi i pamięci słuchowej. Wierszyki i zabawy zawarte w książeczce przeznaczone są przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dla najmłodszych uczniów. Bez trudu przeprowadzi je nie tylko nauczyciel czy terapeuta, ale także rodzic, babcia lub dziadek.

19,50 zł
16,99 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
34
Miraculous. Marinette, figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Marinette, figurka
Playmates, Miraculous
Dostępny
2132 szt.

Czy podobnie jak znana i lubiana bohaterka serialu animowanego Miraculous interesujesz się światem mody? Starasz się tak dobierać stylizacje, aby zawsze być na topie? Dołącz do Marinette i wspólnie stwórzcie projekty, które zachwycą największe sławy z paryskiego świata mody! Urządź w swoim domowym zaciszu małe studio i baw się doskonale tworząc kreacje u boku Marinette! Niech figurka Marinette dołączy do twojej kolekcji zabawek. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz w łatwy sposób przetransportować ja w dowolne miejsce i bawić się wspólnie z przyjaciółmi. Figurka została wykonana z wysokiej jakości materiałów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W zestawie znajdują się akcesoria takie jak magiczne stworzenie, różowa torebka oraz duże lustro, które dodatkowo urozmaicą zabawę. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

1 osoba kupiła
35
Witaminowe zabawy. Panna Marchewka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaminowe zabawy. Panna Marchewka
Dostępny
13 szt.

Smakowite ćwiczenia i pyszne zadania! W książkach znajdziesz mnóstwo zabawnych zdań i ciekawostek, które przybliżą ci zalety warzyw i owoców i przekonają cię, by je włączyć do każdego posiłku. Znajdziesz w nich także proste przepisy na smakowite dania, które można przygotować całą rodziną! Seria pełna witamin dla ciała i umysłu!

7,99 zł
6,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
36
Ojciec i syn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec i syn
Dostępny
61 szt.

Drugi tom z cyklu „Powieści piastowskich”, w którym autor opisuje burzliwe dzieje powstania państwa Polskiego. Spiski, intrygi, dyplomacja i walki u schyłku X wieku, Mieszko i Bolesław Chrobry, który z dziecka staje się mężczyzną. Tajemniczy Zbrozło, mężny Stoigniew, waleczny Jaskotel wraz z głównymi bohaterami przeżywają liczne przygody i często muszą podejmować trudne decyzje. Jak ułożą się trudne relacje z Cesarstwem Niemieckim, skąd wziął się miecz Bolesława, czy młode państwo polskie przetrwa próbę czasu? Karol Bunsch – urodził się 22 lutego 1898 w Krakowie, zmarł 24 listopada 1987 tamże – polski pisarz historyczny, tłumacz literatury niemieckiej i angielskiej. Jego głównym osiągnięciem literackim był wielotomowy cykl powieściowy z czasów piastowskich znany jako „Powieści piastowskie”, cieszący się popularnością już od wydania pierwszej książki (Dzikowy skarb, 1945). Opublikował ponadto trylogię o Aleksandrze Wielkim i powieści opowiadające o czasach Jagiellonów oraz nowele.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
37
Miraculous. Marinette, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Marinette, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
791 szt.

Marinette Dupain-Cheng jest główną bohaterką animowanego serialu emitowanego na popularnym dziecięcym kanale. Uczy się w paryskiej szkole i doskonali umiejętności, dzięki którym w przyszłości rozwinie karierę w świecie projektantów mody. Dzięki Miraculum może przemienić się w super bohaterkę – Biedronkę. Dziewczyna jest wesoła, mądra i pomocna. Kocha swoją rodzinę i najbliższych przyjaciół. Jeżeli twoje dziecko jest zachwycone postacią Marinette to podaruj mu wyjątkową figurkę z wizerunkiem głównej bohaterki Miraculous, która wywoła uśmiech na jego twarzy i zapewni mu długie godziny wspaniałej rozrywki. Zabawka przedstawia serialową super bohaterkę w klasycznym wydaniu. Figurka Marinette ma duże niebieskie oczy i granatowe włosy. Ubrana jest w białą bluzkę, szarą marynarkę oraz różowe spodnie, a całą stylizację dopełnia modna torebka. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

99,99 zł
94,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
38
Kości dźwiękowe Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kości dźwiękowe Pojazdy
Piatnik
Dostępny
20 szt.

Kostki dźwiękowe, które wprowadzą nas w świat pojazdów i dźwięków, które wydają. Prawidłowe dopasowanie kostek włącza dźwięk, odpowiadający obrazkowi. Kostki dźwiękowe wspierają rozwój umiejętności kojarzenia i małą motorykę dziecka, a przede wszystkim dają dużo zabawy. Automatyczne sygnalizacja prawidłowego dopasowania umożliwia samodzielną zabawę. Pudełko w języku niemieckim, w środku znajduje się kolorowa instrukcja w języku polskim oraz niemieckim.

80,04 zł
70,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
39
Tao zdrowia, seksu i długowieczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tao zdrowia, seksu i długowieczności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Ta książka to wszechstronny poradnik harmonijnego i pozytywnego stylu życia, będący jednocześnie dobrym wstępem do samego taoizmu. Autor w przystępny sposób przedstawia system reguł dotyczących zdrowego życia rozwijany od ponad pięciu tysięcy lat. W części Tao zdrowia można znaleźć wskazówki na temat doboru produktów żywnościowych, ich odpowiedniego łączenia, odtruwania organizmu oraz szczegółowe opisy ćwiczeń oddechowych i chińskich technik gimnastycznych służących harmonii umysłu i ciała. Część Tao seksu i długowieczności jest poradnikiem niezwykłym, tak jak niezwykłe dla człowieka Zachodu jest chińskie podejście do seksu i w ogóle ludzkiej kondycji. Człowiek widziany oczami taoisty jest elementem wszechświata i działających w nim sił, co więcej – jest tegoż świata i tychże sił odzwierciedleniem, małym kosmosem. Seks zatem to nie tylko przyjemność czy obowiązek – to tygiel wewnętrznej alchemii, w którym warzą się kosmiczne siły wykorzystywane przez adeptów tao do osiągnięcia długowieczności.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

40
Cyferki. Uczę się liczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki. Uczę się liczyć
Dostępny
103 szt.

Nowa seria pomocy edukacyjnych EduEmu przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. To doskonały pomysł na naukę liczenia, z wierszykami, łamigłówkami i ekstra dodatkiem: kolorowymi naklejkami z miejscem do ćwiczenia pisowni cyferek. Duży, wygodny format A4!

12,99 zł
8,99 zł

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

41
Literki. Uczę się pisać! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki. Uczę się pisać!
Dostępny
4 szt.

Nowa seria pomocy edukacyjnych przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. To doskonały pomysł na naukę pisania i liczenia, z wierszykami, zgadywankami i ekstra dodatkiem: kolorowymi naklejkami z miejscem do ćwiczenia pisowni literek. Duży format A4!

12,99 zł
8,99 zł

Rabat 30,8%
oszczędzasz 4,00 zł

42
W jednej chwili - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W jednej chwili
Dostępny
19 szt.

Przejmująca opowieść o tym, jak kruche jest życie, ale też o tym, jak silne potrafią być nasze więzi i wola przetrwania. • Bestseller rankingu Amazon Chart. • Bestseller Amazona w 10 kategoriach, w tym „literatura” i „beletrystyka”. To miała być wspaniała weekendowa wyprawa na narty z rodziną i przyjaciółmi. Los jednak zrządził inaczej. W jednej chwili kończy się życie szesnastoletniej Finn, gdy samochód jej rodziców wypada z ośnieżonej drogi i stacza się po zboczu góry. Zawieszona między światami dziewczyna patrzy bezsilnie, jak jej najbliżsi walczą o przetrwanie. Podjęte wtedy decyzje i dokonane wybory będą prześladować wszystkich uczestników wypadku. Nie potrafiąc opuścić bliskich, Finn wciąż czuwa. Tymczasem jej rodzina i przyjaciele zmagają się z rozpaczą i wyrzutami sumienia. Ojciec szuka zemsty na jedynej osobie, którą może obwiniać – poza sobą. Najlepsza przyjaciółka Finn, Mo, odważnie docieka prawdy, kiedy historia ich wypadku zostaje cynicznie przekłamana. Siostra, Chloe, jest gotowa dołączyć do Finn, a matka, która uratowała ich wszystkich, zmaga się z konsekwencjami swoich decyzji. Finn musi odejść, ale jak ma zostawić rodzinę w rozsypce? „Sportretowane z ogromną wrażliwością postaci, ich wewnętrzne zmagania i proces przemiany, realistyczne i dające nadzieję zakończenie – ten dramat rodzinny chwyta za serce” – Booklist. „Najnowsza powieść Suzanne Redfearn wzbudza czysty zachwyt. Uważna kontemplacja życia, śmierci i tego, co pomiędzy nimi, sprawia, że W jednej chwili to wzruszająca i mocna książka” – Mary Kubica, autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”, m.in. Tamta kobieta i Zajmę się tobą. „To historia opowiedziana z perspektywy nastolatki, której życie nagle się kończy. Jej determinacja, by wciąż trwać przy rodzinie, przypomina nam, jak kruche jest to wszystko, czego zupełnie nie doceniamy. W jednej chwili sprawi, że poczujesz wdzięczność za każdy oddech” – Kristin Fields, autorka A Lily in the Light. „Redfearn zręcznie analizuje decyzje, które – choć podejmowane w ułamku sekundy – mogą odmienić nasz los, i wyrzuty sumienia, których nie potrafimy uciszyć. W jednej chwili przypomina nam, co to znaczy być człowiekiem: słabym, omylnym, ale przecież także wytrwałym i zwycięskim, jeśli tylko mierzymy się z wyzwaniami solidarni i pełni miłości” – Janis Thomas, autorka bestsellerów What Remains True oraz All That’s Left of Me. „W jednej chwili to prawdziwy triumf życia! Kiedy następuje tragedia, dwie rodziny pogrążają się w chaosie i zacierają się granice moralne. Redfearn opisuje szok i rozpacz bliskich sobie ludzi z tak idealnym wyczuciem, empatią i nadzieją, że zaczniesz się zastanawiać, co tak naprawdę się kryje pod lśniącą fasadą najbliższych ci osób” – Liz Fenton i Lisa Steinke, autorki bestselleru Girls’ Night Out.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

43
Zagrywka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagrywka
Dostępny
72 szt.

W męskim świecie obowiązują twarde zasady. Kobieta, która chce w nim przetrwać, albo musi się dostosować, albo stworzyć swój własny kodeks. Abigail wybrała tę drugą opcję. I to był rzut za trzy punkty. Teraz Abi mieszka w luksusowym apartamencie na Manhattanie, wygląda jak Scarlett Johansson, ma tupet i władzę. Negocjuje milionowe transfery zawodników NBA. A to oznacza, że mężczyźni, bardzo piękni mężczyźni, jedzą jej z ręki, choć mają świadomość, że ona nie sypia z zawodnikami. I właśnie wtedy, kiedy wydawałoby się, że nic już nie może jej złamać, pojawia się On. Nowy zawodnik, mężczyzna z przeszłością. Kiedyś się już spotkali… Ale tym razem Abi nie da się wystawić. Tylko czy pierwszoligowy zawodnik znowu jej nie ogra? To będzie mocna zagrywka… Katarzyna Nowakowska, pisząca również pod pseudonimem K.N. Haner – jedna z najlepszych autorek polskiej literatury obyczajowej i erotycznej. Pochodzi z rodziny silnych kobiet. Po babci odziedziczyła łatwość opowiadania i lekkie pióro. Przez krytyków nazywana Remigiuszem Mrozem erotyków. Jej książki wielokrotnie trafiały na szczyty list bestsellerów, co jest dowodem na to, że sympatyczna dziewczyna z sąsiedztwa może zostać królową erotyków. Prywatnie od 10 lat szczęśliwie zakochana w tym samym mężczyźnie. Dumna posiadaczka kobiecych kształtów. W wolnych chwilach gotuje z pasją, której może pozazdrościć jej sama Nigella Lawson, potrafi też zarwać noc przez Netflixa lub The Sims ;) W najbliższym czasie ma nadzieję sprzedać pierwszy milion swoich książek. „K.N. Haner zostałam, kiedy wydawałam swoją pierwszą książkę. Pseudonim gwarantował anonimowość. Czas mijał, Polki coraz śmielej otwierały się na ten rodzaj literatury... W pewnym momencie doszło do głosu skryte marzenie, żeby zobaczyć na okładce swoje prawdziwe nazwisko. Jestem dumna, że zdecydowałam się na ten krok. Dzięki temu dojrzałam, doskonale wiem, czego chcę i nie wstydzę się tego, co piszę”. – Katarzyna Nowakowska

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

44
Farrago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farrago
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Lidia Amejko nie rozstaje się z metafizycznymi i etycznymi dążeniami modernizmu, choć w literackim poprawianiu świata towarzyszy jej późnonowoczesna melancholia niespełnienia. W swoich dramatach podąża śladem Jacques?a Derridy, by tak jak on ?utekstowioną? i ?zmediatyzowaną? rzeczywistość naszych czasów uczynić sensowniejszą ? poprzez językową dekonstrukcję utrwalonych przeświadczeń, głębszą ? poprzez oryginalną interpretację kanonicznych tekstów, lepszą ? poprzez otwarcie na innych ludzi, i pełniejszą ? bo wzbogaconą o żywą obecność duchów przeszłości. Wielką problematykę filozoficzną podejmuje lekko, z humorem, bez oglądania się na bieżące mody artystyczne i na przekór dominującym tendencjom. Jacek Kopciński, ze wstępu Jacek Kopciński ? historyk literatury i krytyk teatralny, profesor w Instytucie Badań Literackich PAN, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym, wykładowca UKSW, redaktor naczelny miesięcznika ?Teatr?. Jest autorem monografii Gramatyka i mistyka. Wprowadzenie w teatralną osobność Mirona Białoszewskiego (Warszawa 1997) oraz Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta (Warszawa 2008), dwóch tomów szkiców teatralnych (Którędy do wyjścia?, Warszawa 2002; Powrót ?Dziadów?, Warszawa 2016). W latach 2012?2013 opracował i wydał dwutomową antologię Trans/formacja. Dramat polski po 1989 roku. Jest także pomysłodawcą i redaktorem naukowym serii ?Dramat Polski. Reaktywacja?. Ostatnio opublikował tom interpretacji polskich dramatów współczesnych Wybudzanie (Warszawa 2018).

45,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

45
Laboratorium filologa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium filologa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Rękopisy najpiękniejszych utworów Bolesława Leśmiana, które dziś stanowiłyby podstawę do badań tekstologicznych, przepadły w wojennej zawierusze. Nie znaczy to jednak, że w kwestii literackiego warsztatu poety skazani jesteśmy na domysły. Dzięki determinacji jego rodziny przetrwał niewielki pakiet jego manuskryptów. Znajdziemy tam teksty, których autor nie zdążył, nie mógł lub nie chciał opublikować. Rękopisy, znajdujące się dziś w Harry Ransom Center w Teksasie, pozwalają prześledzić kolejne etapy tworzenia się dzieła, które materializuje się niemal na oczach czytelnika. Wyłania się z nich portret twórcy, który ? z jednej strony ? pełen jest niewiary w siebie i wartość własnej poezji, a z drugiej doskonale wie, jakie treści za pomocą literatury chciałby przekazać.

42,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

46
Zakres ochrony prawa do zabezpieczenia społecznego z art. 67 Konstytucji RP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakres ochrony prawa do zabezpieczenia społecznego z art. 67 Konstytuc...
Dostępny
19 szt.

Przedmiotem niniejszej książki jest konstytucyjne prawo do zabezpieczenia społecznego w kontekście zakresu jego ochrony prawnej na gruncie ustawy zasadniczej, gwarantowane przez wyrażający to prawo art. 67 Konstytucji RP. Książka stanowi pierwszą publikację, w której poddano szczegółowej analizie problematykę dopuszczalnych granic ingerencji ustawodawcy zwykłego w gwarantowane przez Konstytucję RP prawo do zabezpieczenia społecznego, w szczególności w kontekście orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Zagadnienie będące przedmiotem książki ma istotne znaczenie z punktu widzenia swobody ustawodawcy do ustalania treści praw z zakresu zabezpieczenia społecznego w procesie stanowienia prawa na poziomie ustawodawstwa zwykłego. Ustawodawca zwykły powinien znać dozwolone granice ingerencji w prawo do zabezpieczenie społecznego, a tym samym znać konstytucyjny zakres ochrony tego prawa. Kwestia ta ma również istotne znaczenie w procesie oceny konstytucyjności przepisów aktów podkonstytucyjnych przez Trybunał Konstytucyjny, z punktu widzenia konstytucyjnego prawa do zabezpieczenia społecznego. Książka adresowana jest do sędziów, w szczególności sędziów Trybunału Konstytucyjnego, pracowników administracji rządowej, legislatorów, jak również przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich zainteresowanych takimi dziedzinami prawa, jak: prawo konstytucyjne, prawo ubezpieczeń społecznych, teoria prawa.

85,00 zł
69,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

47
Gdzie jesteś? Rdz 3,9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś? Rdz 3,9
Dostępny
4 szt.

16 listopada 1940 teren getta warszawskiego, oddzielony od innych części miasta ceglanym murem, został oficjalnie zamknięty. Getto dla Żydów w okupowanej przez Niemców stolicy przedwojennej Polski zostało utworzone półtora miesiąca wcześniej, 2 października 1940 r., zarządzeniem gubernatora dystryktu warszawskiego, Ludwika Fischera. W osiemdziesięciolecie tych wydarzeń Żydowski Instytut Historyczny oddaje w ręce czytelników katalog wyjątkowej ekspozycji. W książce znalazły się prezentowane na wystawie rysunki, fotografie oraz teksty źródłowe pochodzące przede wszystkim z konspiracyjnego archiwum getta, opracowanego przez działającą pod przewodnictwem Emanuela Ringelbluma grupę Oneg Szabat. Prezentowane w katalogu materiały pogrupowane zostały w jedenastu sekcjach odpowiadających poszczególnym stanowiskom w przestrzeni wystawienniczej. Zbiory te wzbogacają trzy eseje przygotowane przez autorów wystawy: Pawła Śpiewaka, Annę Duńczyk-Szulc i Piotra Rypsona. (?) Nie jest to wystawa dydaktyczna. Nie ma charakteru narracyjnego. Nikt nie prowadzi widza za rękę. Nie dostaje prostych komunikatów. Pozostawiamy widzom swobodę poruszania się po wystawie i wymagamy, czy oczekujemy, skupienia, uwagi i własnej refleksji. Fragment Wstępu

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

48
Kultura 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura 2
Dostępny
4 szt.

Tom Kultura ukazuje się w ramach serii wydawniczej Stosunki Polsko-Żydowskie, w całości jest poświęcony zagadnieniom kultury i edukacji na pograniczu polsko-żydowskim w XX wieku. Publikacja została podzielona na odrębne bloki tematyczne: literatura i prasa, kino i teatr oraz nauka i oświata. Kultura ma charakter interdyscyplinarny. Autorzy artykułów są nie tylko historykami, ale także socjologami, literaturoznawcami, filologami, kulturoznawcami czy filozofami. Wielu z nich to uznani i cenieni badacze, ale są wśród nich także młodsi naukowcy, dopiero rozpoczynający karierę naukową. Zarówno dobór autorów, jak i podejmowanych przez nich tematów i zastosowanych metodologii pokazują, jak interesującym polem badawczym są studia żydowskie. W opublikowanych tekstach poruszane są kwestie zupełnie dotychczas nieznane lub jedynie zarysowane w literaturze. Autorzy nierzadko wykorzystują źródła nowe lub mniej znane. Poszerzają tym samym korpus materiałów do badania historii Żydów w XX wieku i pokazują różnorodny sposób ich interpretacji.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

49
Światowa Organizacja Handlu i Unia Europejska wobec nowych wyzwań we współczesnym biznesie międzynarodowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowa Organizacja Handlu i Unia Europejska wobec nowych wyzwań we w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Celem monografii jest przedstawienie Światowej Organizacji Handlu i Unii Europejskiej w warunkach nowych wyzwań współczesnego biznesu międzynarodowego. W perspektywie funkcjonowania WTO i Unii Europejskiej istotna jest potrzeba osłabienia neoprotekcjonizmu rolnego, a także protekcjonizmu regulacyjnego poprzez harmonizację i wzajemne uznawanie norm. Zmiany w gospodarce światowej spowodowane COVID-19 sprawiały, że wyjście z recesji w kształcie litery V stało się mało prawdopodobne. Zamiast tego COVID-19 przyspieszy proces zapoczątkowany po globalnym kryzysie, zachęcając firmy do ponownego przeniesienia działalności gospodarczej do krajów bogatych. W gospodarce coraz większą rolę odgrywa sztuczna inteligencja (SI), kapitalizm inwigilacyjny i eksploracja danych. Wiadomości sieciowe wpływają na zachowania społeczne. Internet rzeczy ma szansę znaczącego zrewolucjonizowania przemysłu i wpłynięcia na przyszły rozwój gospodarki światowej. Zmodyfikowanie i rozszerzenie dotychczasowego ujęcia poszczególnych problemów oraz wyprowadzenie na ich podstawie nowych uogólnień i wniosków stanowi nową wartość wnoszącą istotny wkład w dorobek naukowy tej dziedziny badań. Treści zwarte w recenzowanej książce wzbogacają naszą wiedzę o przyczynach, przebiegu i rzeczywistych oraz potencjalnych efektach przemian dokonujących się w gospodarce światowej. (...) Przeprowadzona przez prof. Puśleckiego ich analiza predyktywna preskryptywna pozwala lepiej zrozumieć skomplikowane mechanizmy determinujące funkcjonowanie gospodarki światowej. Posiada to ogromne znaczenie nie tylko poznawcze i dydaktyczne, ale również praktyczne, ponieważ dostarcza cennych wskazówek i odpowiedzi na pytanie, co należy zrobić, aby nastąpiły zmiany pożądane i korzystne dla wszystkich uczestników światowej gry ekonomicznej. Z tych względów należy uznać, że to opracowanie powinno być wykorzystane nie tylko przez naukowców i studentów, ale również decydentów ? polityków zajmujących się gospodarką na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym, w tym przede wszystkim europosłów i ich doradców. Prof. zw. dr hab. Jan Rymarczyk Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Finansów i Bankowości

99,00 zł
82,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

50
Flash on English for Tourism New Edition + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash on English for Tourism New Edition + MP3
Dostępny
3 szt.

Flash on English for Tourism NEW EDITION + MP3 - angielski w turystyce i hotelarstwie. Edycja rozszerzona książki z kolekcji Flash on English - ESP Series wraz z nagraniami audio mp3, wzbogacona o dodatkowe rozdziały. Poziom trudności językowej: A2/B1 Grupa docelowa: młodzież, dorośli Tematyka książki: kluczowe zagadnienia z dziedziny turystyki i podróżowania, w tym rodzajów transportu i miejsc zakwaterowania, realiów turystyki w Europie i na świecie, ekoturystyki oraz nowych trendów w turystyce. Struktura: książka podzielona jest na 4-stronicowe rozdziały, z których każdy składa się z:- 3 lub 4 sekcji prezentujących w formie zwięzłych artykułów różne aspekty omawianego zagadnienia,- serii ćwiczeń sprawdzających zrozumienie przeczytanych tekstów,- zestawu praktycznych informacji dodatkowych na temat specyfiki prezentowanej branży w postaci rysunków, wykresów i zdjęć,- glosariusza prezentującego wybrane słownictwo wraz z transkrypcją fonetyczną poszczególnych słówek. Zalety: książka umożliwia poznanie specyficznego słownictwa branżowego oraz dostarcza praktycznej wiedzy na temat omawianego sektora gospodarki. Zastosowanie: ze względu na swój uniwersalny charakter i łatwość zastosowania książka może stanowić atrakcyjne urozmaicenie dowolnego kursu nauczania języka angielskiego na poziomach od A2 do B1. Z powodzeniem może być ona wykorzystywana jako podręcznik wiodący:- na kursach języka specjalistycznego i zawodowego,- w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach kształcenia zawodowego (tzw. język obcy zawodowy).

54,90 zł
51
Niemcy. Wakacje na walizkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemcy. Wakacje na walizkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Niemcy to zróżnicowany i barwny kraj z zabytkowymi miastami i wioskami, baśniowymi zamkami oraz nienagannie prowadzonymi gospodarstwami wiejskimi, gęstymi lasami i mozaiką parków narodowych oraz rezerwatów. Kosmopolityczne miasta pełne są galerii, muzeów, zabytków oraz najrozmaitszych rozrywek od teatrów operowych po szalone nocne kluby.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

52
Futbolowa kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Futbolowa kolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Książka do kolorowania dla młodych kibiców piłki nożnej. Weź udział w wielkiej przygodzie, towarzysząc swojej ulubionej drużynie w drodze do zwycięstwa w turnieju - od mozolnych treningów do finałowego meczu. Zwycięska i dynamiczna kolorowanka!

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

53
Brainy. Szkoła podstawowa klasa 7. Książka nauczyciela + CD + kod online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
87,00 zł
75,69 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,31 zł

54
Model do sklejania. Bedford QL Refueller, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania. Bedford QL Refueller, 1:72
Ibg
Dostępny
7 szt.

Bedford QL to brytyjska, uniwersalna ciężarówka z okresu II wojny światowej. Pierwsze egzemplarze tego pojazdu pojawiły się w 1940 r., a produkcja seryjna trwała w latach 1941-1945. W jej toku powstało ok. 52.000 egzemplarzy tego samochodu. Pojazd był napędzany pojedynczym silnikiem benzynowym Bedford o pojemności 3,5 litra i mocy 72 KM. Skala: 1:72

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

55
Model do sklejania. Chevrolet C30A General service, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania. Chevrolet C30A General service, 1:72
Ibg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.09

Zestaw zawiera plastikowy model wojskowego samochodu Chevrolet C30A General service do sklejania. Skala: 1:72

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

56
Plastelina, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina, 6 kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.23

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych. Zestaw zawiera 6 kolorów.

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

57
Dysk Frisbee Ultimate, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysk Frisbee Ultimate, mix wzorów
Wham-O
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Oryginalny dysk Frisbee Ultimate firmy Wham-O. Graj na świeżym powietrzu razem z przyjaciółmi lub rodziną! Co to jest Ultimate Frisbee? Gra Ultimate Frisbee wymaga stałego ruchu i wytrzymałości fizycznej graczy rugby oraz umiejętności podawania w powietrzu cechującej zawodników piłki nożnej. W rozgrywce, która odbywa się na boisku podobnym do boiska do gry w piłkę nożną uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny. Celem gry jest zdobywanie punktów poprzez łapanie dysku w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik, który złapie dysk nie może z nim biec, może jednak się odwrócić i powinien go szybko podać do innego gracza. Waga: 175 g Średnica: 26.0 cm Wymiary opakowania 34.0 x 28.0 x 4.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

36,15 zł
32,54 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,61 zł

58
Play-Doh Slime. Tuba niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh Slime. Tuba niebieska
Play-Doh, Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Play-Doh Slime przygotuj się na zupełnie inne doświadczenie Play-Doh. Jak super jest rozciągać i ściskać ciastolinę slime! Niezwykle barwne kolory masy Play-Doh Slime w tubach to gwarancja świetnej zabawy! Play-Doh Slime jest przyjemna w dotyku, ale także przyjemna dla oka. Szukaj swoich ulubionych kolorów! Zestawy sprzedawane oddzielnie. Tuba zawiera: 91 g ciastoliny Play-Doh Rozmiar opakowania: 7.0 x 6.0 x 6.0 cm Kolor: niebieski

7,67 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,9%
oszczędzasz 0,68 zł

59
Pałka do baniek mydlanych, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałka do baniek mydlanych, mix kolorów
M&Z
Dostępny
3 szt.

Przedstawiamy pałkę do baniek mydlanych. Zabawka zapewni wiele godzin świetnej zabawy. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

6,58 zł
5,99 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,59 zł

60
Prüfungstraining DaF B2 Goethe-Zertifikat B2. UB+online audio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prüfungstraining DaF B2 Goethe-Zertifikat B2. UB+online audio
Dostępny
11 szt.

Zur gezielten Vorbereitung auf Inhalte und Format der Prüfung des Goethe-Instituts enthält das Buch vier Mustertests mit ausführlichem Training in didaktischen Schritten.

127,40 zł
121,03 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,37 zł

61
Kolorowanka. Literki malucha. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Literki malucha.
Dostępny
24 szt.

Malowanki dla najmłodszych są atrakcyjną i rozwijającą zabawą dla dzieci. Uczą one dziecko zarówno sprawności manualnej, jak i rozpoznawania przedmiotów z otoczenia i kojarzenia kolorów. Pozycja skierowana dla najmłodszych dzieci.

4,70 zł
3,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 0,71 zł

62
Twój domowy nauczyciel. Język polski. Sprawdzian 3-klasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój domowy nauczyciel. Język polski. Sprawdzian 3-klasisty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Nowa seria pomocy szkolnych przeznaczona jest dla uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Zawiera przykładowe sprawdziany z języka polskiego z rozwiązaniami. To świetna pomoc dla każdego trzecioklasisty, który chciałby samodzielnie poćwiczyć i sprawdzić się przed egzaminem. Główne zalety książki: – przykładowe zestawy zadań; – zróżnicowany poziom trudności; – wszystkie zadania z odpowiedziami; – zasady punktacji i oceniania; – przyjazna uczniowi szata graficzna.

9,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

63
Twój domowy nauczyciel. Matematyka. Sprawdzian 3-klasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój domowy nauczyciel. Matematyka. Sprawdzian 3-klasisty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Nowa seria pomocy szkolnych przeznaczona jest dla uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Zawiera przykładowe sprawdziany z matematyki z rozwiązaniami. To świetna pomoc dla każdego trzecioklasisty, który chciałby samodzielnie poćwiczyć i sprawdzić się przed egzaminem. Główne zalety książki: – przykładowe zestawy zadań, – zróżnicowany poziom trudności, – wszystkie zadania z odpowiedziami, – zasady punktacji i oceniania, – przyjazna uczniowi szata graficzna.

9,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

64
Model do sklejania USN SBD-2 Midway - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania USN SBD-2 Midway
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Skala: 1:48

117,90 zł
108,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,43 zł

65
Model do sklejania Focke Wulf FW190 A Butcher - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

66
Black Stories. 50 rabenschwarze Rätsel (wersja niemiecka) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Stories. 50 rabenschwarze Rätsel (wersja niemiecka)
G3, od 12 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Zasłońcie okna, zgaście światło i zapalcie świece… Niech nastanie kompletna cisza… Rozsuńcie karty w wachlarz i wylosujcie z nich jedną, naprawdę mroczną czarną historię! Mistrz zagadek odczyta Wam ją ściszonym głosem. Gdy skończy, nastanie cisza, a powietrze stanie się gęste i ciężkie… Zaczynamy… Jesteście detektywami, ale nie macie skomplikowanej aparatury, policyjnych samochodów, śmigłowców i psów tropiących… Nie zdejmiecie odcisków palców… Jesteście niemymi świadkami zdarzenia – fragmentu historii, którą przyjdzie wam rozwikłać przy pomocy dedukcji i kilkunastu pytań na które jedyną możliwą odpowiedzią są dwa proste słowa: TAK lub NIE. Rozwiązanie, które mistrz tajemnic zachowuje oczywiście dla siebie, znajduje się na drugiej stronie karty. Odpowiedź ta jest rozwiązaniem zagadki i pozwala mu odpowiadać na pytania zadane przez detektywów. 50 czarnych historii, 31 przestępstw, 49 trupów, 11 morderstw, 12 samobójstw oraz jeden zabójczy posiłek. Jak do tego wszystkiego doszło?

37,99 zł
33,43 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,56 zł

67
Babciu, opowiedz o sobie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babciu, opowiedz o sobie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Darowując książkę Babciu, opowiedz o sobie, dajesz swojej babci więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz babci możliwość spisania losów, wspomnień i przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę. Pomocą dla babci w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości. Elma van Vliet uświadomiwszy sobie, że jej matka jest ciężko chora, wymyśliła książkę dla mamy, zbiór pytań, które pomogłyby jej dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej najbliższa osoba. Chciała się dowiedzieć, jaka była jako dziewczyna, poznać jej wspomnienia z dzieciństwa, jakie marzenia miała w wieku 18 lat, w kim najpierw się zakochała, jak się czuła w związku z narodzinami swojego dziecka ... Inspirowana starą holenderską tradycją spersonalizowanych wspomnień, następnie powstały książki: dla babci, taty, dziadka. Pięknie zaprojektowane notesy dają możliwość zapisania odpowiedzi na pytania, na których postawienie może być kiedyś za późno. Elma van Vliet zdecydowała się rozwinąć pomysł w serię książek. Pierwsza z nich została opublikowana w 2004 r., a dziś już miliony osób na całym świecie piszą własne historie. Zapisują wspomnienia, udostępniają je i zachowują na przyszłość. Książki z tej serii są uniwersalne i ponadczasowe. Stworzyły nową markę. Tylko w Niemczech, Danii i Holandii sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Prawa do wydań zostały zakupione również przez Włochy, Hiszpanię, Węgry, Norwegię, Finlandię, Brazylię, USA. Seria „Opowiedz o sobie” stała się międzynarodowym bestsellerem. „Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie” – Ellen Goodman.

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

68
Z archiwum. Wybór publicystyki z lat 1945-2004 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z archiwum. Wybór publicystyki z lat 1945-2004
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Zebrane w jednym tomie, niepublikowane dotychczas teksty Czesława Miłosza – prawie 70 lat rozważań i wspomnień. W skład tomu Z archiwum wchodzą wybrane teksty Czesława Miłosza o charakterze publicystycznym, niewydane drukiem za życia autora. Są to głównie odczyty oraz szkice i artykuły poruszające między innymi następujące tematy: życie w USA, literatura polska i amerykańska, związki polityki ze sztuką, kwestie narodowości i patriotyzmu, różnice między poezją Zachodu i Wschodu. Teksty te zostały wyszukane w toku kwerend archiwalnych, przeprowadzonych w Beinecke Rare Book and Manuscript Library (Yale University, New Haven, Stany Zjednoczone), w Archiwum Instytutu Literackiego Kultura w Maisons-Laffitte (Francja), w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w Muzeum Literatury w Warszawie oraz w Archiwum Emigracji w Toruniu, a także w archiwum domowym profesora Aleksandra Fiuta. Obejmujące blisko siedem dekad i ułożone w porządku chronologicznym teksty te dają świetny wgląd w jego drogę życiową oraz to, jak poglądy noblisty ewoluowały wraz z upływem lat. Tom Z archiwum należy do cyklu pism rozproszonych wydanych przez Wydawnictwo Literackie w latach 2018-2020: 1. W cieniu totalitaryzmów. Publicystyka rozproszona z lat 1945-1951 oraz teksty z okresu II wojny światowej (2018) 2. Wygnanie i powroty. Publicystyka rozproszona z lat 1951-2004. Część 1 i 2 (2019) 3. Z archiwum. Wybór publicystyki z lat 1945-2004 (2020) 4. Bibliografia przedmiotowa 1932-2020 (2020) „Pieczołowicie przygotowane do druku teksty stanowią nieocenione źródło wiedzy o pisarskim dziele i wchodzą w skład korpusu tekstów przynależnych do jego Pism zebranych i ich wydanie będzie znaczącym wydarzeniem dla badaczy i czytelników Miłosza” – prof. Marek Zaleski. „Zapoznawszy się z trzecią częścią pism rozproszonych Czesława Miłosza, obszernym tomem o tytule Z archiwum. Wybór publicystyki z lat 1945-2004, mam jasne wrażenie obcowania z edycją pomnikową, a pod względem skrupulatności opracowania – wzorcową. Choć rozproszone i przechowane jedynie w archiwum, teksty te oddają pewne zasadnicze rozdziały ewolucji intelektualnej (i zarazem biograficznej) poety: od okolicznościowych prelekcji, wygłaszanych przez polskiego dyplomatę, poprzez analizy ideologicznych pokuszeń, szerszą, bardziej wielowątkową perspektywę z dekad kalifornijskich i wreszcie skupienie na poszczególnych osobach, wspomnieniu czy swego rodzaju rozliczeniu – w latach ostatnich” – dr hab. Andrzej Franaszek.

99,00 zł
74,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

69
Bibliografia przedmiotowa 1932-2020 (wybór) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibliografia przedmiotowa 1932-2020 (wybór)
Dostępny
1 szt.

Niezwykle rzetelny i przejrzyście zaprezentowany przez Emila Pasierskiego spis przytłaczającej większości tekstów poświęconych Czesławowi Miłoszowi i jego dziełom. Bibliografia przedmiotowa to pierwszy zakrojony na tak szeroką skalę spis niemal wszystkich tekstów, jakie poświęcono życiu i twórczości Czesława Miłosza. Podzielona na przejrzyste działy, książka ta stanowi bezcenne kompendium dla profesjonalnych czytelników dzieł polskiego noblisty – badaczy, biografów, wykładowców i studentów filologii polskiej. Tym ostatnim pomoże ona w odnalezieniu wszystkich istotnych opracowań niezbędnych do przygotowania prac rocznych, licencjackich, magisterskich i doktorskich. Jest to zatem pozycja, której nie może zabraknąć w żadnej bibliotece uniwersyteckiej. Choć przygotowana głównie z myślą o „zawodowcach”, Bibliografia może też zaciekawić część zwyczajnych czytelników, dając im wgląd w ogrom wpływów, jakie działalność artystyczna Czesława Miłosza wywarła na kulturze – zarówno polskiej, jak i światowej. Bibliografia... zamyka cykl pism rozproszonych Czesława Miłosza publikowanych w Wydawnictwie Literackim w serii „Dzieł zebranych” noblisty: 1. W cieniu totalitaryzmów. Publicystyka rozproszona z lat 1945-1951 oraz teksty z okresu II wojny światowej (2018) 2. Wygnanie i powroty. Publicystyka rozproszona z lat 1951-2004. Część 1 i 2 (2019) 3. Z archiwum. Wybór publicystyki z lat 1945-2004 (2020) 4. Bibliografia przedmiotowa 1932-2020 (2020). „Jest to dzieło wprost niezwykle imponujące, świadectwo pracy tego rodzaju, jaką zwykło się określać mianem benedyktyńskiej. Tysiące poświęconych Miłoszowi publikacji zostało przez Pasierskiego nie tylko odnotowane, ale także podane w uporządkowany i przejrzysty sposób. Godna uznania jest również decyzja, by obok publikacji książkowych i prasowych uwzględnić także ślady recepcji zawarte w opublikowanych listach i zapisach dziennikowych. W ten sposób powstało dzieło, które z pewnością będzie podstawowym punktem odniesienia dla badaczy dzieła Miłosza, pozwalające choćby autorom prac magisterskich na ustalenie niezbędnej do uwzględnienia bibliografii” – dr hab. Andrzej Franaszek. „Nie ulega dla mnie wątpliwości, że Bibliografia, która stanowi zwieńczenie wielkiego projektu wydawniczego pod kierunkiem prof. Aleksandra Fiuta, będzie nieocenionym kompendium wiedzy dla wszystkich badaczy twórczości Czesława Miłosza, czytelników poety – zarówno tych profesjonalnych, jak i zawodowych uczestników życia literackiego, wreszcie czytelników noblisty” – prof. Marek Zales.

89,00 zł
66,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,25 zł

70
Zestaw małego lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw małego lekarza
M&Z
Niedostępny
Brak

Zestaw dla małego lekarza to produkt, który zachwyci każde dziecko. Maluchy uwielbiają naśladować zachowania dorosłych oraz wykonywane przez nich czynności. Dzięki temu zestawowi dziecko może stać się lekarzem i leczyć swoich pacjentów. Podczas takiej zabawy rozwija swoje umiejętności, między innymi kreatywność. W zestawie znajduje się m.in.: strzykawka i stetoskop.

9,20 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

71
Model do sklejania. German Panzer III Ausf.J North Africa, 1:35 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania. German Panzer III Ausf.J North Africa, 1:35
Academy
Dostępny
3 szt.

Model do sklejania. W zestawie: • ramka plastikowa, • blaszki fototrawione, • kalkomania wodna. Skala: 1:35

171,90 zł
158,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,75 zł

72
Długopis, 4 kolory w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis, 4 kolory w 1
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Dzięki temu kolorowemu długopisowi stworzysz najpiękniejsze dzieła sztuki. Poręczny gumowy uchwyt zapewnia wystarczającą przyczepność do rysowania lub pisania godzinami.

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

73
Zestaw do piasku z młynkiem, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piasku z młynkiem, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak

Zabawa w piasku to klasyczna rozrywka budząca radość u każdego malucha. Podaruj dziecku zestaw do piasku: wiaderko, młynek, łopatka i grabki. Idealny prezent do zabawy w piaskownicy, na plaży, nad jeziorem itp. Wymiary - wiaderko: wysokość: 17.0 cm, 30.0 cm (z rączką); średnica: 21.0 cm - młynek do wody lub piasku: wysokość: 26.0 cm; szerokość: 18.0 cm - łopatka, grabki: długość: 25.0-30.0 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

74
Kostki do gry, 100 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki do gry, 100 szt.
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Zestaw zawierający 100 białych kostek z czarnymi oczkami. Kostki nadają się idealnie do gier planszowych i nie tylko. Posiadają zaokrąglone rogi i brzegi. Wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzywa. Wysokość: ok. 1.6 cm

26,03 zł
22,91 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

75
Torebka ozdobna z kotkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna z kotkiem
M&Z
Dostępny
123 szt.

Ta torebka z uroczym zwierzakiem będzie świetnym dopełnieniem prezentu. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

11,23 zł
9,99 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,24 zł

76
Torebka ozdobna ze zwierzątkiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna ze zwierzątkiem, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.25

Ta torebka będzie świetnym dopełnieniem prezentu dla dziecka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,60 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

77
Torebka ozdobna ze zwierzątkiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna ze zwierzątkiem, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.13

Ta torebka będzie świetnym dopełnieniem prezentu dla dziecka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,40 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

78
Torebka ozdobna, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna, mix wzorów
M&Z
Dostępny
44 szt.

Ta torebka będzie świetnym dopełnieniem prezentu dla chłopca. Wymiary: 31.0 x 40.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,18 zł
10,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,19 zł

79
Auto Dodge Ram, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Dodge Ram, mix wzorów
M&Z
Dostępny
11 szt.

Auto metalowe spodoba się każdemu chłopcu. Jest wykonane z dbałością o detale. Ma otwierane drzwi. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

80
Torebka prezentowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa, mix wzorów
M&Z
Dostępny
38 szt.

Torebka prezentowa ozdobiona kolorową grafiką przedstawiającą zwierzęta morskie. Torebka będzie wspaniałym opakowaniem prezentu dla dziecka. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,98 zł
7,99 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,99 zł

81
Miraculous. Rena Rouge, figurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Rena Rouge, figurka
Playmates, Miraculous
Dostępny
831 szt.

Alya Cesaire to niepozorna dziewczyna, która po otrzymaniu od Biedronki Miraculum Lisa postanawia wspomóc herosów w walce i wstępuje w ich szeregi przyjmując pseudonim Rudej Kitki. Jest lojalna i zawsze pomoże potrzebującym wyrwać się z opresji. Dołącz do niej i jej przyjaciół – wspólnymi siłami pokonajcie największego złoczyńcę – Władcę Ciem i ochrońcie Paryż przed szerzącą się przestępczością. Niech figurka Rudej Kitki dołączy do twojej kolekcji zabawek. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz w łatwy sposób przetransportować ja w dowolne miejsce i bawić się wspólnie z przyjaciółmi. Figurka została wykonana z wysokiej jakości materiałów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W zestawie znajduje się peleryna z kapturem oraz inne akcesoria, które dodatkowo urozmaicą zabawę. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 4 roku życia.

61,99 zł
58,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

82
Psychologia jako religia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia jako religia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.02

Książka ta przeznaczona jest dla czytelnika zainteresowanego krytycznym spojrzeniem na współczesną psychologię, dla czytelnika, który – może tylko intuicyjnie – zdaje sobie sprawę, że psychologia jest obecnie, bardziej emocjonalna niż naukowa, raczej problemem współczesnego życia niż rozwiązywaniem jego problemów. Zostały tu zaprezentowane krytyczne oceny natury naukowej, filozoficznej, etycznej, ekonomicznej, społecznej jak również religijnej. Celem książki jest dostarczenie argumentów i przedstawienie poglądów, które pozwolą czytelnikowi na ujmowanie współczesnej psychologii w perspektywie znacznie węższej niż ta, która współcześnie dominuje, ale za to bardziej właściwej, przynoszącej mniej zniszczeń, a więcej rzeczywistej pomocy.

45,99 zł
33,11 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

83
ACADEMY Sopwith Camel F- 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ACADEMY Sopwith Camel F- 1
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wymiary: op. 19,5x31,4x6 cm Skala: 1/32

66,90 zł
61,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,35 zł

84
Model do sklejania. US M35 2.5ton Cargo Truck, 1:72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania. US M35 2.5ton Cargo Truck, 1:72
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Zestaw zawiera plastikowy model samochodu wojskowego sklejania. Skala: 1:72

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

85
Model do sklejania Messerschmitt BF 109 G - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania Messerschmitt BF 109 G
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Skala: 1:72

42,90 zł
39,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

86
Jagdpanzer 38(t) Hetzer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagdpanzer 38(t) Hetzer
Academy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.22

Skala: 1:35

126,90 zł
116,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,15 zł

87
Ja was palce dobrze znam! Liczby, liczebniki, dni tygodnia i głoski ‒ ćwiczenia paluszkowe z wierszykami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja was palce dobrze znam! Liczby, liczebniki, dni tygodnia i głoski ‒ ...
Dostępny
17 szt.

Dla dziecka i jego nauczyciela palce dłoni są nieocenioną pomocą dydaktyczną! Doskonale przydają się do kształtowania pojęcia liczby w aspekcie kardynalnym i porządkowym, pomagają w porównywaniu liczb, dodawaniu i odejmowaniu – i to nie tylko w zakresie dziesięciu! Palce przydają się, gdy dziecko uczy się nazw dni tygodnia i dowiaduje się, że tydzień to jest siedem dni następujących jeden po drugim. Ja was, palce, dobrze znam to książeczka, która powstała z myślą o przedszkolakach, zwłaszcza starszakach i średniakach, o uczniach klas pierwszych oraz o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składają się na nią sześćdziesiąt dwa czterowersowe wierszyki oraz opisy zabaw palcowych, które należy wykonywać podczas ich recytowania.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

88
Miraculous. Ladybug, lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Ladybug, lalka
Playmates, Miraculous
Dostępny
1 szt.

Młoda i zdolna przyszła projektantka mody Marinette kryje w sobie niezwykłą moc. Dzięki czerwonym kolczykom w czarne kropki stanowiącym jej Miraculum z pomocą kwami Tikki może zaledwie w kilka chwil wcielić się w postać super bohaterki – Biedronki. Jej zadaniem jest ochrona Paryża przed Władcą Ciem oraz walka z przestępczością na terenie miasta. Posiada specjalną umiejętność „Szczęśliwy traf” – może tworzyć przedmioty, które wykorzysta podczas walki ze złem. Jeżeli twoje dziecko ze szczególną uwagą śledzi perypetie Biedronki i jej przyjaciół podaruj mu figurkę przedstawiającą główną bohaterkę animowanej bajki. Niech w swojej wyobraźni przeniesie się do świata Miraculum gdzie każdego dnia czekają zupełnie nowe przygody! Zabawka została wykonana z wysokiej jakości materiału i wiernie odwzorowuje postać Biedronki. W zestawie znajduje się również kwami Tikki oraz jo-jo, które urozmaicą zabawę.

100,00 zł
95,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

89
Tajemnice kariery 50 sekretów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice kariery 50 sekretów
Niedostępny
Brak

Nie spotkałyśmy się, ale wiem coś o tobie. Sam fakt, że sięgasz po książkę o sekretach sukcesu, świadczy o tym, że praca jest twoją pasją, że zależy ci na własnej karierze i chcesz ją rozwijać, aby potem rozkoszować się owocami swojego sukcesu. W tej książce podpowiadam, jak to wszystko osiągnąć. Znajdziesz tu błyskotliwe porady, sprawdzone strategie i mnóstwo inspiracji do samorozwoju. Mam nadzieję, że moja książka okaże się dla ciebie cennym źródłem informacji. Wierzę, że pomoże ci nie tylko osiągnąć sukces, którego pragniesz, ale także cieszyć się z niesamowitych profitów, które przychodzą wraz z nim. - Kate White

39,90 zł
32,72 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,18 zł

90
Współpraca międzyorganizacyjna w systemie zarządzania bezpieczeństwem publicznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współpraca międzyorganizacyjna w systemie zarządzania bezpieczeństwem ...
Dostępny
2 szt.

W prezentowanej książce Autorka przedstawia nowe ustalenia z zakresu teorii organizacji, zarządzania publicznego i współpracy. Dokonuje identyfikacji uwarunkowań i motywów wpływających na kształtowanie skutecznej współpracy międzyorganizacyjnej w systemie zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Posługując się nowoczesną metodologią, polegającą m.in. na zintegrowaniu różnych koncepcji współpracy międzyorganizacyjnej w ramach ujęcia organizacyjno-społecznego, Katarzyna Sienkiewicz-Małyjurek wypracowuje też własny model współpracy w ramach zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Udowadnia również, że skuteczność owego modelu zależy od wielu czynników, a przebieg działań w badanym systemie opiera się nie tylko na wytycznych pochodzących z regulacji prawnych oraz z regulaminów i procedur, lecz wynika również z uwarunkowań społecznych, organizacyjnych i sytuacyjnych. Spośród wielu publikacji dotyczących szeroko pojętego problemu współpracy rzadko pojawiają się takie, które omawiają określone systemy zarządzania, czyli obszary, gdzie można wykorzystywać dany model współpracy. Na uznanie zasługuje więc praca Katarzyny Sienkiewicz-Małyjurek - jednocześnie niezwykle ważna i potrzebna. z recenzji dr hab. Ewy Bogacz-Wojtanowskiej

35,70 zł
31,42 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,28 zł

91
Człowiek i historia Część 2  Podręcznik Czasy średniowiecza Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek i historia Część 2 Podręcznik Czasy średniowiecza Zakres roz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

Czasy średniowiecza to drugi podręcznik cyklu "Człowiek i historia".wieństwie do podręcznika "Czasy starożytne", podręczniki poświęcone następnym epokom obejmują także historię ojczystą, która została ukazana na tle dziejów powszechnych.adczeniu zdobytym podczas pracy z książką "Czasy starożytne" posługiwanie się tak samo skonstuowanym podręcznikiem historii średniowiecznej będzie już prostsze. Aby jeszcze bardziej ułatwić poruszanie się między układem chronologicznym a układem problemowym, podajemy; dla przypomnienia; krótki rys historii średniowiecznej, ułożony wedle upływu stuleci i podziału na wczesne średniowiecze, jego rozkwit i schyłek. części podręcznika, poza wykładem podstawowym, zostały wyodrębnione bloki ćwiczeń źródłowych. Znajdują się tam źródła pisane i ikonograficzne, odnoszące się do pewnych zjawisk i problemów, a zamieszczone pytania mają ułatwić analizę tych źródeł, ich porównywanie i wyciąganie wniosków.eniem bloków ćwiczeń zamieszczonych w podręczniku jest tom II serii "Pytania do przeszłości" autorstwa Michała Tymowskiego; "Średniowiecze. Ćwiczenia źródłowe z historii dla szkół średnich".zniku znajdują się także fragmenty współczesnych prac historycznych, ukazujące różnice poglądów między badaczami i prowadzone przez nich dyskusje.

27,30 zł
24,30 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,00 zł

92
Hetman Stanisław Żółkiewski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hetman Stanisław Żółkiewski
Dostępny
5 szt.

Chwałą cnót i wielkich dzieł opromieniał Żółkiewski panowanie Zygmunta III. Był uosobioną starorzymską cnotą, jaśniejącą w aureoli chrześcijaństwa. W osobie swej łączył zalety obrońcy ojczyzny i męża stanu, zdolnego zapali obywateli do jej obrony i zachęcić do naprawy potrzeb i niedomagań. Dzięki jego trudom urosła powaga króla a ojczyzna odniosła triumfy i stawała w gotowości do współpracy w rozwikłaniu najważniejszych zadań europejskich, a o współudział jej zabiegały mocarstwa i ludy.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

93
Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla gimnazjum
Dostępny
3 szt.

Obecne wydanie Edukacji dla bezpieczeństwa zostało zaktualizowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku. Zmiany wprowadzone przez ERR dotyczą tak ważnych kwestii, jak sposoby uciskania klatki piersiowej u dzieci i dorosłych czy umiejętności zachowania bezpieczeństwa przez ratownika na miejscu zdarzenia. Przygotowanie nowego wydania było również okazją do wysłuchania opinii nauczycieli i zawodowych ratowników medycznych. Pozwoliło to rozwiać wątpliwości i w bardziej jasny i przystępny sposób przedstawić niektóre treści. Jednocześnie zaktualizowano zarówno zeszyt ćwiczeń, jak i przewodnik dla nauczyciela, by nie doszło do rozbieżności w prezentowaniu materiału.

27,03 zł
24,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

94
comfort! map. Polska. Laminowana mapa samochodowa, 1:000 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
comfort! map. Polska. Laminowana mapa samochodowa, 1:000 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.25

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: • aktualny stan dróg, odcinki w budowie, • szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, wyróżnienie płatnych odcinków autostrad, • odległości drogowe w kilometrach, • promy samochodowe, • plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe, • skorowidz miejscowości. Seria comfort! map to praktyczne mapy na każdą okazję. Dwustronnie laminowane i wodoodporne, nie tracą walorów użytkowych przez długi czas, można na nie nanosić i ścierać notatki. Mapy łatwo też złożyć w dowolny sposób, nie niszcząc ich. Seria obejmuje zarówno mapy turystyczne, jak i samochodowe oraz plany miast w różnych formatach.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

95
Zespół trakcyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół trakcyjny
Mehano
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Ten zestaw zachwyci dzieci! Całość została wykonana z dbałością o detale. Zestaw zawiera lokomotywę z napędem (napęd poprzez wszystkie koła), lokomotywę bez napędu, wagon osobowy 1.kl., wagon osobowy 2.kl., regulator prędkości z zasilaczem 230 V, torowisko: owal 117.5 x 95.5 cm.

504,90 zł
459,46 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 45,44 zł

96
Berlitz Przewodnik kieszonkowy Chorwacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlitz Przewodnik kieszonkowy Chorwacja
Dostępny
1 szt.

Są tu wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby wynieść jak najwięcej z pobytu w Chorwacji. Zakres przedstawionej tematyki: *Dubrownik: Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Kościół Zbawiciela, Brama Pile *Wspaniałe wyspy: Brač, Wyspy Briońskie, Cres, Korcula, Hvar *Eleganckie kurorty: Opatija, Split *Zabytki Starożytności: Pałac Dioklecjana w Splicie, rzymski amfiteatr w Puli, Salona *Parki Narodowe: Krka, Paklenica, jeziora Plitvice, Risnjak *Wydarzenia kulturalne: Festiwal w Dubrowniku, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zagrzebiu Przewodnik zawiera indeks nazw geograficznych oraz liczne kolorowe ilustracje i mapy.

63,00 zł
31,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 31,50 zł

97
Moment mal 2 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moment mal 2 podręcznik
Dostępny
3 szt.

Podręcznik "Moment mal!" do języka niemieckiego przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Po zrealizowaniu trzech części przygotowuje do nowej matury oraz do certyfikatu "Deutsch als Fremdsprache".Oferuje krótkie przejrzyście opracowane rozdziały, liczne wskazówki ułatwiające naukę języka niemieckiego, umożliwia uczącemu się samodzielną ocenę postępów w nauce, jasno i dokładnie określa cele. Zawiera systematyczny kurs ćwiczeń wymowy, zapewnia różnorodną pracę nad słownictwem i gramatyką w każdym rozdziale.

29,40 zł
27,05 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

98
Teraz geografia 7. Zeszyt zadań dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz geografia 7. Zeszyt zadań dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
8 szt.

Zeszyt zadań: • ma tematy spójne z tematami w podręczniku, planie dydaktycznym i rozkładzie materiału, • zawiera dodatkowe zadania o wyższym stopniu trudności dla ucznia zainteresowanego geografią, • jest wzbogacony o dodatkowy zestaw tematycznych map konturowych Polski.

9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

99
Teraz geografia 8. Zeszyt zadań dla klasy 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz geografia 8. Zeszyt zadań dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny
9 szt.

Zeszyt zadań: • posiada tematy spójne z tematami w podręczniku, planie dydaktycznym i rozkładzie materiału, • zawiera dodatkowe zadania o wyższym stopniu trudności dla ucznia zainteresowanego geografią • jest wzbogacony o dodatkowy zestaw tematycznych map konturowych Azji Afryki, Ameryki Północnej i Południowej.

9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

100
Akty prawa miejscowego dotyczące pomocy społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akty prawa miejscowego dotyczące pomocy społecznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

W książce kompleksowo omówiono ogólne zasady stanowienia aktów prawa miejscowego, które powinny być uwzględniane przy projektowaniu uchwał organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego. Szczegółowo skomentowano wszystkie te przepisy ustawy o pomocy społecznej, które zawierają upoważnienie do stanowienia aktów prawa miejscowego. Przede wszystkim zaś zwrócono uwagę na zakres dyskrecjonalności prawodawcy miejscowego przy ustalaniu treści poszczególnych aktów. Uwzględniono przy tym zarówno praktykę prawodawczą, jak i stanowiska orzecznictwa i literatury. Uzupełnieniem całości są wzory uchwał, które zawierają wszystkie opisane zasady stanowienia aktów prawa miejscowego. Adresaci: Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla pracowników administracji. Będzie stanowiła pomoc przy tworzeniu projektów uchwał, a także ich stosowaniu, tj. przy prowadzeniu postępowań administracyjnych i wydawaniu decyzji.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

Wróć do góry