hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 8 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądre bajki. Przyjaźń (Agnieszka Antosiewicz, Ola Maciejewska), na drugim Mądre bajki - przyjaźń (Agnieszka Antosiewicz, Ola Maciejewska). Kolejny produkt to (Nie) tacy sami. Tosia i Julek myją zęby (Magdalena Boćko-Mysiorska) oraz Dom duchów (Isabel Allende).
1
Mądre bajki. Przyjaźń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre bajki. Przyjaźń
Dostępny
1420 szt.

Jedną z rzeczy, którą ceni sobie każdy człowiek, jest posiadanie przyjaciół. Przyjaciele sprawiają, że nasze życie jest lepsze i bardziej kolorowe, a nam dają możliwość poczucia się potrzebnym i cenionym. Umiejętność budowania relacji międzyludzkich nie jest nam jednak dana, lecz trzeba się jej nauczyć. Przedstawiamy zbiór mądrych i ciekawych bajek, które pokażą dzieciom, jak być dobrym przyjacielem, jak znaleźć przyjaciela i jak pielęgnować przyjaźń, jak ważna jest otwartość na innych, wrażliwość, empatia, odpowiedzialność, współczucie, zrozumienie i cierpliwość, ale również świadomość własnej wartości i asertywność. To opowieści o tym, co naprawdę w życiu ważne. Czy Miłka może zostać astronautką? Czego nauczył Pompona wróbelek Ziarenko? Jak Robuś i Maniek przetrwali burzę? Czy duże uszy sprawiają, że lepiej słyszymy, co inni do nas mówią? Te i inne historie zaciekawią każdego malucha i z pewnością dadzą początek wielu rozmowom o istotnych sprawach. Zapraszamy do lektury! Polecamy wydanie w twardej oprawie, trwałe, eleganckie, idealne na prezent!

24,95 zł
13,99 zł

Rabat 43,9%
oszczędzasz 10,96 zł

45 osób kupiło
2
Mądre bajki - przyjaźń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądre bajki - przyjaźń
Dostępny
1020 szt.

Relacje międzyludzkie sprawiają, że życie nasze i innych jest piękne i wartościowe. Aby je budować, trzeba jednak rozwinąć w sobie wiele różnych zdolności i nie dla wszystkich jest to łatwe. Prawdziwa przyjaźń dodaje światu kolorów, ale jak ją znaleźć, jak o nią dbać i jak samemu być dobrym przyjacielem? Tego wszystkiego dzieci muszą dopiero się nauczyć. Przedstawiamy zbiór ciepłych i mądrych opowiadań, dzięki którym maluchy dowiedzą się o tym, co w życiu ważne: czym jest wrażliwość, cierpliwość, otwartość na innych, współczucie, empatia, odpowiedzialność za innych, ale też asertywność i świadomość własnej wartości. Z kart książeczki mały czytelnik dowie się, czy Basia bez jednego ząbka może być piratem, skąd się wzięło ogromne ucho Kasi, czego o robieniu innym żartów nauczyły się małe warchlaki, dlaczego Lolek cieszył się mimo przegranej w zawodach – i pozna jeszcze inne ciekawe historie, które mogą stać się wstępem do wielu przemyśleń i rozmów z dzieckiem. Zapraszamy do lektury!

17,98 zł
10,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 6,99 zł

24 osoby kupiły
3
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek myją zęby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek myją zęby
Dostępny
179 szt.

Seria „(Nie) tacy sami” powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska – blog, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów – bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Tosia i Julek nie zawsze lubią myć zęby. Jak je skłonić do tej czynności, bez wywierania zbytniej presji? Jak sprawić, aby dzieci nie traktowały mycia zębów jak przykrego obowiązku? Kolejny tom serii „(Nie) tacy sami” o dwójce sympatycznych bliźniaków.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

11 osób kupiło
4
Dom duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom duchów
Dostępny
1045 szt.

Pisarski debiut Isabel Allende, który przyniósł jej tytuł jednej z najważniejszych i najbardziej utalentowanych pisarek iberoamerykańskich XX wieku. Przepełniona pasją i przemocą historia burzliwych losów trzech pokoleń rodziny Trueba i blisko stu lat gwałtownych przemian społecznych, w kulminacyjnym momencie stawiających dumnego i porywczego patriarchę rodu i jego ukochaną wnuczkę po przeciwnych stronach politycznej barykady. Za kulisami działań rewolucyjnych i kontrrewolucyjnych w kraju toczy się inna, być może jeszcze boleśniejsza walka, zamknięta w czterech ścianach ponurej willi pełnej duchów przeszłości. Bohaterowie trawieni są przez miłość przekraczającą granice życia i śmierci, nienawiść pozostawia w nich wyłącznie zgliszcza, niekończące się wyrzuty i oskarżenia, a niemożliwe do zaspokojenia żądze i ambicje zderzają się z piekłem politycznych przewrotów. Każdemu z nich przyjdzie odpowiedzieć na pytanie, czym są więzy krwi wobec moralności i powinności i czy osobiste przekonania są ważniejsze od rodziny. Isabel Allende tworzy misterną sieć zależności między do bólu ludzkimi postaciami, wydobywa z nich głęboko skrywane uczucia, wystawia na próbę łączące ich więzi, a zarazem przedstawia burzliwą historię narodu na skraju przepaści. Saga, stanowiąca triumf realizmu magicznego.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

7 osób kupiło
5
Jak otworzyć trzecie oko? Skuteczne techniki, dzięki którym aktywujesz pełną moc szyszynki, odkryjesz DMT i uzyskasz bezpośredni wgląd do swojej podświadomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak otworzyć trzecie oko? Skuteczne techniki, dzięki którym aktywujesz...
Dostępny
32 szt.

Twoja podświadomość skrywa ogromną wiedzę na Twój temat. Abyś mógł z niej skorzystać, powinieneś posiąść wiedzę o tym, jak otworzyć trzecie oko. Dzięki tej publikacji przede wszystkim poznasz wszystkie aspekty prawidłowej pracy szyszynki, która ma decydujący wpływ na otwarcie trzeciego oka. Odkryjesz zasady pracy z energią oraz uzdrawiania i psychologii kwantowej. Dowiesz się, jak wykorzystać tę wiedzę do podejmowania życiowych decyzji, odzyskania zdrowia czy planowania przyszłości. Poznasz naturalne terapie, afirmacje i medytacje, które ułatwią Ci otwarcie trzeciego oka. Odkryjesz swój kwantowy umysł i wykorzystasz go do realizowania swoich celów. Czerp z nieograniczonej wiedzy wszechświata.

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

9 osób kupiło
6
Joga Wenus. Proste i skuteczne ćwiczenia dna miednicy, dzięki którym pożegnasz kobiece dolegliwości i wzbogacisz życie intymne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga Wenus. Proste i skuteczne ćwiczenia dna miednicy, dzięki którym p...
Dostępny
28 szt.

Łuk Wenus czy Klamra Wenus to ćwiczenia nowatorskiej terapii jogi. Wenus Joga została stworzona dla kobiet, które w codziennym życiu muszą borykać się z bólem i wstydem spowodowanym osłabieniem mięśni dna miednicy. Dowiesz się, że dno miednicy, jako czakra korzenia, jest źródłem wewnętrznej siły, pewności siebie i kobiecości. W książce znajdziesz ćwiczenia jogi z kompletnymi instrukcjami i pięknymi zdjęciami, które połączysz w sekwencje dopasowane do Twoich umiejętności i możliwości. Łącząc je z ćwiczeniami oddechowymi i afirmacjami, odzyskasz zdrowie i elastyczność dna miednicy. Pokochasz siebie i na nowo zaczniesz czerpać przyjemność z doznań w życiu intymnym. Wenus Joga to joga dla kobiety takiej jak Ty!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

4 osoby kupiły
7
Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą. Naturalna terapia dla chorych na Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą. Naturalna terapia d...
Dostępny
23 szt.

Odkryj jak dzięki ajurwedzie – starożytnej medycynie indyjskiej – naturalnie zadbać o prawidłową pracę tarczycy, pokonać Hashimoto, stany zapalne, nadczynność lub niedoczynność! Autorka odkryje przed Tobą przyczyny nieprawidłowego działania tego ważnego gruczołu oraz jego powiązania ze stanem całego organizmu, np. z nadnerczami, podwzgórzem czy wątrobą. Poznasz konkretne protokoły eliminacji chorób autoimmunologicznych, a także otrzymasz wskazówki dotyczące ukierunkowanego stosowania ziół, ajurwedyjskiej diety czy detoksykacji organizmu. Znajdziesz tu również terapie, które przyniosą Ci ulgę w objawach, takich jak zmęczenie, wzrost wagi czy wypadające włosy. Zdrowa tarczyca dzięki ajurwedzie!

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

4 osoby kupiły
8
Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa
Dostępny
78 szt.

Człowiek jest istotą społeczną. To zrozumiałe, że każda część ciała informuje o emocjach danej osoby. Umiejętność świadomego korzystania z komunikacji niewerbalnej pomaga w zrozumieniu odczuć rozmówcy. Pomaga też w dostrzeżeniu dyskomfortu, a nawet zauważeniu ukrywanych emocji, takich jak gniew, radość, strach czy smutek. Zdolność do rozpoznawania tych oznak i ich prawidłowa interpretacja z pewnością poprawiają komfort komunikacji, jednak znaczenie tej umiejętności jest o wiele większe: socjotechnika jest nieodzownym elementem działania hakerów, przestępców czy służb specjalnych. Korzystanie z wiedzy socjotechnicznej i jej zdobyczy pozwala zachować kontrolę w każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z komunikowaniem się ludzi ze sobą. Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej – sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą. Szybko zauważysz, jaka to cenna umiejętność: jako specjalista do spraw bezpieczeństwa będziesz skuteczniej edukować współpracowników i zwalczać cyberataki. Jako osoba działająca publicznie łatwiej przekonasz ludzi do swoich idei. Dowiesz się, jak naukowe zdobycze socjotechniki mogą być wykorzystywane do różnych celów: dobrych, złych czy po prostu brzydkich. Wiedza zdobyta dzięki tej lekturze oraz odrobina krytycznego myślenia staną się Twoim najlepszym zabezpieczeniem. W tej książce między innymi: • prawdziwa wiedza o mowie ciała i ekspresji mimicznej człowieka, • metody zdobywania zaufania wykorzystywane do nieetycznych celów, • tajniki warsztatu „hakera umysłów”, • czynnik ludzki jako zagrożenie bezpieczeństwa systemu informatycznego, • jak neutralizować rosnące zagrożenie ze strony nieetycznych socjotechników. Socjotechnika: tam, gdzie ludzkie cechy najsłabszym ogniwem!

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
9
Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Dostępny
113 szt.

Jak ukarać nieśmiertelnego? Czyniąc go śmiertelnikiem. Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności Zeusa. Niestety, Apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako Obóz Herosów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
10
Joga regeneracyjna. Wybrane pozycje, które skutecznie pomogą zmniejszyć ból pleców, złagodzić stres, prawidłowo oddychać, by zwiększyć energię, a nawet przygotować ciało do porodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga regeneracyjna. Wybrane pozycje, które skutecznie pomogą zmniejszy...
Dostępny
44 szt.

Dochodzisz do siebie po urazie? Jesteś po operacji, odczuwasz ból i chcesz wrócić do pełni sił? Spodziewasz się dziecka? A może po prosu interesują Cię techniki relaksu? Łagodną, ale skuteczną terapią, dzięki której łatwiej pokonasz dolegliwości, jest joga regeneracyjna. Ta odmiana jogi, w przeciwieństwie do jogi tradycyjnej, nie wymaga prawie akrobatycznego przygotowania. Skupia się na prostych i bezpiecznych pozach wykonywanych z podparciem i ćwiczeniach oddechowych, umożliwiając głęboki relaks, wzmocnienie mięśni, stawów i kości, odzyskanie spokoju i powrót do zdrowia. W książce znajdziesz 36 zilustrowanych najlepszych asan i sekwencji jogi regeneracyjnej. Zrelaksuj się, odpręż i zregeneruj.

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

2 osoby kupiły
11
Dieta na zdrowy mikrobiom. Naukowo potwierdzony sposób na przywrócenie zdrowia jelit i trwałą utratę wagi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta na zdrowy mikrobiom. Naukowo potwierdzony sposób na przywrócenie...
Dostępny
34 szt.

Jak dbać o zdrowy mikrobiom i jelita? Najnowsze badania naukowe wykazały, że zdrowy mikrobiom jest kluczem nie tylko do odzyskania zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Dodatkowo jest sekretem zdrowej i trwałej utraty wagi. Natomiast dieta i zdrowe odżywianie mikrobiomu zachęca do rozwoju pożytecznych mikroorganizmów, które zwiększają efektywność trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Dodatkowo bakterie jelitowe regulują apetyt i wpływają na pracę układu odpornościowego oraz ogólne samopoczucie. Przy okazji sprzyjając utracie masy ciała. Doktor Kellman to znany na całym świecie „lekarz od zdrowego mikrobiomu” Ten światowy bestseller został napisany przez doktora Raphaela Kellmana, znanego na całym świecie „lekarza od zdrowego mikrobiomu”, specjalizującego się w medycynie funkcjonalnej i holistycznej. Udowadnia on, że jedząc w określony sposób, wspieramy swój wewnętrzny ekosystem bakterii i pomagamy mu stale się rozwijać. To pozwala nam nie tylko zadbać o zdrowe jelita, serce, silne i zdrowe kości, ale także o sprawny mózg, lepszą pamięć i wyostrzoną koncentrację. Dodatkowo te „dobre” bakterie dbają o nasz układ trawienny i zdrowy przewód pokarmowy, wytwarzając niezbędne witaminy i inne składniki odżywcze, w tym produkcję naturalnych antybiotyków. Jak odbudować zdrowy mikrobiom? Czy probiotyki i prebiotyki mają znaczenie? Opierając się na ponad 30-letnim doświadczeniu Autora, specjalisty chorób wewnętrznych, poznasz pierwszą, pełnowartościową dietę wspierającą zdrowie Twojego mikrobiomu. Ten bezpieczny i sprawdzony trójfazowy program leczenia jelit oraz resetowania metabolizmu opiera się na zdrowym odżywianiu i spożywaniu głównie owoców, warzyw, chudego białka oraz dużej ilości prebiotycznej i probiotycznej żywności. Zakłada jedynie eliminację pokarmu, który powoduje stan zapalny w jelitach. A dopuszcza wprowadzenie fermentowanych produktów spożywczych, takich jak ogórki kiszone czy kapusta, które przywracają równowagę mikroflorze. Co przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu? Dzięki zdrowemu odżywianiu i spożywaniu fermentowanej żywności Twój metabolizm przyspieszy i bez zbędnego wysiłku będziesz tracić na wadze. Zacznij zaspokajać głód tylko wtedy, kiedy naprawdę go odczuwasz. Spalisz w ten sposób tkankę tłuszczową i osiągniesz szczupłą talię oraz płaski brzuch. Zyskasz zdrowe jelita, energię, pozbędziesz się mgły umysłowej, problemów ze snem i chorób takich jak depresja i niepokój. Dodatkowo odzyskasz również zdrową skórę, lśniące włosy, a także lepsze samopoczucie. Ta dieta uzdrowi Twój mikrobiom jelitowy i zapewni Ci długie życie W książce znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia do przestrzegania diety zdrowego mikrobiomu wraz z różnorodnymi planami posiłków. Poznasz ponad 50 prostych przepisów, listę pokarmów, przypraw i suplementów, które leczą choroby układu trawiennego i przewodu pokarmowego. Przyspieszają metabolizm oraz pomagają osiągnąć prawidłową masę ciała. Ponadto dowiesz się, w jakie akcesoria kuchenne się zaopatrzyć i jak tworzyć cotygodniowe listy zakupów. Dodatkowo odkryjesz plany działania, które pomogą Ci w przygotowaniu niektórych potraw z wyprzedzeniem. Nauczysz się także, jak przechowywać resztki posiłków lub je zamrażać, aby oszczędzić czas poświęcony na gotowanie w ciągu całego tygodnia. Zastosuj dietę na zdrowy mikrobiom, odzyskaj energię i ciesz się wymarzoną wagą ciała!

59,50 zł
43,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,06 zł

2 osoby kupiły
12
A może jutra nie będzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A może jutra nie będzie
Dostępny
143 szt.

Wojna niszczy wszystko, co piękne… Czy miłość może uratować zagubione dusze? Pierwsza wojna światowa. Trwa bitwa o Łódź. Do dworku, którego właścicielką jest Emilia Ragniewicz, trafiają po nieudanym ataku niemieccy oficerowie – Hauptmann Witold Sydow i Leutnant Wilhelm Lange. Schronienie znajdują tu również uciekinierzy z Kalisza, doktor Nawrocki i nastoletni Maksymilian. Ranny Sydow pod opieką doktora zaczyna odzyskiwać siły, jednak skrywane przez mieszkających w dworku tajemnice powoli wychodzą na jaw i stają się zarzewiem konfliktu. Do majątku przyjeżdża także oddział Rosjan z pułkownikiem Baskakowem na czele. Witold podejmuje z rosyjskim oficerem niebezpieczną grę, w której stawką jest życie mieszkańców dworku. Małgorzata Kochanowicz – autorka popularnych powieści kryminalnych, cenionych przez Czytelników za umiejętne połączenie wartkiej akcji z tłem obyczajowym i realiami epoki. Opublikowała już cztery książki: Latarnie umarłych, Poszukiwaną, Piramidę śmierci oraz Krok w ciemność, wydany nakładem Liry.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

2 osoby kupiły
13
Nella. Zestaw kuchenny - zlew z akcesoriami, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nella. Zestaw kuchenny - zlew z akcesoriami, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny
82 szt.

Z zestawem kuchennym Mega Creative nigdy nie będziesz głodny! Na co masz ochotę? Przygotuj potrawy z warzyw, owoców ale przed tym pamiętaj by je umyć! Zestaw rozwija wyobraźnię dziecka. Maluch może bawić się w podawanie posiłku oraz naśladować dorosłych w codziennych czynnościach domowych. Zawartość opakowanie: • zlew, • płyn do mycia, • akcesoria kuchenne: warzywa,owoce, talerzyk, komplet sztućców, 2 kubeczki Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 10.0 cm

70,90 zł
53,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,72 zł

2 osoby kupiły
14
Niedźwiadek szuka przyjaciół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiadek szuka przyjaciół
Dostępny
153 szt.

Piękny picture book o sile bezinteresownej przyjaźni. Niedźwiedź jest postrachem całego lasu – wszyscy się go boją, bo jest głośny i niezdarny. Jedynie jeżyk dostrzega w nim miłego i dobrodusznego niedźwiadka, a nie groźną bestię i ofiarowuje mu swoją przyjaźń.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
15
Kalistenika - skuteczny trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy ciała. Proste ćwiczenia na zdrowie i kondycję bez wychodzenia z domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalistenika - skuteczny trening siłowy z wykorzystaniem własnej masy c...
Dostępny
31 szt.

Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na karnet do siłowni, by dzięki aktywności fizycznej poprawić swoją kondycję i zdrowie. Ćwiczenia kalisteniczne pomogą Ci odzyskać formę, pozbyć się uciążliwego bólu stawów związanego z siedzącym trybem życia i nadmiaru tłuszczu bez wychodzenia z domu i stosowania specjalistycznego sprzętu. Dzięki tej książce poznasz proste i skuteczne ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru. Z łatwością dopasujesz je do swojego poziomu sprawności i pożądanych celów, a trening stanie się dla Ciebie formą relaksu. W ten sposób nie tylko poprawisz sprawność fizyczną, ale też korzystnie wpłyniesz na swoje zdrowie. Kalistenika w domu – wzmocnij swoje mięśnie, stawy i kości.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

2 osoby kupiły
16
Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo i boskie próby. Tom 2. Mroczna przepowiednia
Dostępny
101 szt.

Zeus ukarał swojego syna Apollina – boga słońca, muzyki, łucznictwa, poezji i wielu innych rzeczy – zsyłając go na ziemię w postaci niezdarnego, pryszczatego, śmiertelnego szesnastolatka imieniem Lester. Aby odzyskać miejsce na Olimpie, Apollo musi przywrócić do działania kilka Wyroczni, które znikły z radarów. Co szkodzi Wyroczniom i jak Apollo/Lester ma cokolwiek w tej sprawie zrobić pozbawiony swoich mocy? Po serii niebezpiecznych – i, po prawdzie, upokarzających – prób w Obozie Herosów Lester musi porzucić względnie bezpieczne tereny treningowe półbogów i udać się w przerażającą podróż przez Amerykę Północną. Gdzieś na Środkowym Zachodzie ma wraz z towarzyszami odnaleźć najniebezpieczniejszą ze starożytnych Wyroczni: nawiedzoną jaskinię, która może ujawnić odpowiedź na pytanie, jak Apollo może na powrót stać się bogiem – o ile wcześniej go nie zabije albo nie wpędzi w szaleństwo. Na drodze Apollina staje drugi z członków złowrogiego Triumwiratu, rzymski cesarz, którego zamiłowanie do rozlewu krwi i widowisk czyni Nerona barankiem. Aby przeżyć to spotkanie, Apollo będzie potrzebował pomocy syna Hefajstosa Leo Valdeza, czarodziejki Kalipso, która jest teraz śmiertelniczką, spiżowego smoka Festusa i innych niespodziewanych sojuszników – po części znanych, po części nowych – ze świata herosów. Zapraszamy na przerażającą, komiczną i pełną haiku wyprawę…

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
17
Choroba refluksowa. Skuteczna dieta w każdym rodzaju refluksu. Refluks żołądkowy, utajony, GERD, zapalenie przełyku i inne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba refluksowa. Skuteczna dieta w każdym rodzaju refluksu. Refluks...
Dostępny
52 szt.

Szokujące fakty na temat refluksu! Refluks to patologiczne cofanie treści żołądkowej do przełyku. Jest nie tylko nieprzyjemny i powoduje dyskomfort u chorego, ale przede wszystkim może być niebezpieczny. Nieleczony refluks może wywoływać stany zapalne w gardle, drogach oddechowych, płucach i układzie pokarmowym. Może nawet przyczyniać się do rozwoju nowotworów! Do niedawna refluks kwasowy był stosunkowo słabo znany. Niepokoi również fakt, że ze względu na mnogość objawów refluksu, wielu lekarzy nie potrafi prawidłowo go zdiagnozować! Przykładowo, lekarz rodzinny lub specjalista na podstawie objawów podanych przez pacjenta może zdiagnozować astmę, zapalenie zatok lub alergię, gdy w rzeczywistości winowajcą jest refluks. Poznaj nieoczywiste objawy refluksu Czy często miewasz katar? Kaszlesz lub chrząkasz po jedzeniu? Czy rano męczy Cię chrypka lub boli Cię gardło? Masz wrażenie, że coś utknęło Ci w gardle? Trudno Ci przełykać pokarm? Budzisz się w środku nocy, kaszląc albo dusząc się? Refluks to nie tylko niestrawność i zgaga, jak do niedawna sądzono. Dr Jamie Koufman, jedna z największych światowych specjalistek w dziedzinie refluksu, wyodrębniła nową jednostkę chorobową, jaką jest „refluks utajniony” – występuje wtedy, gdy doświadczasz wielu z powyższych objawów, ale bez niestrawności, która jest najczęstszym objawem refluksu. Czy Ty też możesz mieć refluks? Statystyki są zatrważające! Z wieloletnich badań wynika, że aż połowa osób po 40. roku życia cierpi na refluks! Wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, a nawet leczonych jest na inną przypadłość, podczas gdy ich dolegliwości spowodowane są refluksem! Dr Jamie Koufman i dr Jordan Stern, największe autorytety diagnozowania oraz leczenia refluksu, przedstawią Ci fakty na temat tej choroby. Dowiesz się, jakie są rodzaje refluksu oraz jak wygląda ich leczenie. Odkryjesz również pierwsze objawy refluksu krtaniowo gardłowego, żołądkowego czy GERD oraz sposoby ich rozpoznawania. Dobra wiadomość dla osób chorych na refluks! Dobra wiadomość jest jednak taka, że zarówno refluksu, jak i stanów zapalnych nim wywołanych, da się uniknąć dzięki właściwej profilaktyce, na którą składa się głównie odpowiednia dieta przeciwrefluksowa oraz zdrowy tryb życia! W tej książce, która stała się światowym bestsellerem, odkryjesz nie tylko to, w jaki sposób nie dopuścić do zachorowania, ale przede wszystkim poznasz zalecenia, które pomogą Ci naturalnie wrócić do zdrowia! Francuski mistrz kuchni, Marc Bauer, wykorzystując wyniki najnowszych badań z dziedziny medycyny, opracował 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery. Pomogą Ci one zmniejszyć ilość wydzielanego kwasu żołądkowego, zminimalizują objawy refluksu, a także ułatwią utratę masy ciała i powrót do wymarzonej sylwetki. Dzięki informacjom zawartym w tej książce: • dowiesz się, jakie są przyczyny i objawy refluksu oraz w jaki sposób prawidłowo go zdiagnozować; • poznasz strategie eliminacji różnego rodzaju refluksu, np. refluksu żołądkowego, żołądkowo-przełykowego, choroby refluksowej przełyku (GERD lub GORD), refluksu krtaniowo-gardłowego, refluksowego zapalenia krtani czy refluksu utajonego; • odkryjesz, czym jest dieta przeciwrefluksowa i w jaki sposób może pomóc Ci wyleczyć Twoje dolegliwości; • dowiesz się, jakich produktów unikać, a które powinny zagościć w Twojej kuchni na stałe; • otrzymasz 75 przepisów na łatwe i smaczne śniadania, dania główne, sałatki i desery, wśród których znajdziesz omlet z pieczarkami, warzywną zupę z jęczmieniem i kurczakiem, gulasz grzybowy czy niesamowite ciasteczka owsiane!

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

2 osoby kupiły
18
Programowanie gier przy użyciu Unity i C# - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie gier przy użyciu Unity i C#
Dostępny
13 szt.

Książka jest przeznaczona dla początkujących bez żadnej wiedzy ani doświadczenia w programowaniu gier albo programowaniu w ogóle i uczy podstaw silnika gier Unity, języka programowania C# oraz sztuki programowania zorientowanego obiektowo. Nowe pojęcia są nie tylko wyjaśniane, ale też dokładnie demonstrowane. Zaczynając od wprowadzenia do Unity, dowiemy się wiele o scenach, elementach GameObject, prefabrykatach, składnikach i stosowaniu różnych okien do interakcji z tym silnikiem gier. Następnie zagłębimy się w podstawy programowania, zajmując się regułami składni, formatowaniem, metodami, zmiennymi, obiektami i typami, klasami oraz dziedziczeniem podczas samodzielnego pisania i testowania kodu. Później wyjaśnimy, jak udostępniać dane skryptów w oknie Inspector oraz podstawy systemu serializacji w Unity. Następnie książka poprowadzi nas przez proces planowania i rozwijania projektów prostych gier opracowanych w taki sposób, aby ćwiczyć pojęcia związane z programowaniem, a odkładać na bok mniej istotne sprawy, co pozwoli skupić się przede wszystkim na implementowaniu mechanizmów gier. W przykładowych projektach nauczymy się obsługi urządzeń wejściowych, używania w grze sztywnych obiektów podlegających prawom fizyki, kolizji między obiektami, wykorzystania kamer, tworzenia obiektów z prefabrykatów, ładowania scen, projektowania i kodowania interfejsu użytkownika itd. Na koniec uzyskamy solidne podstawy programowania, które utorują drogę do zrozumienia podstawowej składni C# i podstaw programowania zorientowanego obiektowo, żeby wiedzieć nie tylko co pisać, ale dlaczego i jak to naprawdę działa. Programowanie gier przy użyciu Unity i C# pomoże nam dobrze poznać silnik gier Unity i jego dokumentację oraz pokaże, jak niezależnie szukać dalszych informacji na temat nieporuszonych tutaj pojęć i wyzwań. Dzięki tej książce będziemy mogli: • zrozumieć podstawy programowania zorientowanego obiektowo, w tym zagadnienia szczególnie związane z grami, • wykorzystać podstawowe i średnio zaawansowane możliwości języka programowania C# i jego składni, • zapoznać się ze wszystkimi głównymi typami składników silnika gier Unity: kolizjami i sztywnymi obiektami, światłami, kamerami, skryptami, itd., • wykorzystać podstawową znajomość silnika gier Unity i jego funkcji do równoważenia mechanizmów rozgrywki, aby zapewniać ciekawe wrażenia w grach.

98,70 zł
74,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,67 zł

2 osoby kupiły
19
Serwisy internetowe instytucji kultury w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwisy internetowe instytucji kultury w Polsce
Dostępny
2 szt.

Serwis internetowy stanowi jeden ze strategicznych elementów budowania wizerunku instytucji oraz niejednokrotnie podstawowy kanał informacyjny dla ich klientów. Posiadanie poprawnie zaprojektowanej i funkcjonalnej witryny jest od wielu lat nieodzowne. Aspektem rozważanym na łamach monografii jest wykorzystanie najnowszych rozwiązań IT w budowie serwisów internetowych instytucji kultury w Polsce. Obiektem autorskich badań stały się zaś biblioteki, centra kultury, filharmonie, opery, instytucje filmowe, teatry, muzea i galerie. Poddano weryfikacji takie czynniki wpływające na odbiór i poprawne funkcjonowanie strony, jak: technologie wykonania serwisu, obecność instytucji w mediach społecznościowych, audyt dostępności i optymalizacji dla wyszukiwarek, testy mobilności oraz występowanie podstawowych funkcjonalności (m.in. wielojęzyczność, BIP, RSS).

34,00 zł
1 osoba kupiła
20
Puzzle 1000 elementów. Nocna kafejka, Vincent van Gogh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Nocna kafejka, Vincent van Gogh
Bluebird, 1000
Dostępny
9 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
21
Kompletna dieta przeciwzapalna. Ponad 100 uzdrawiających przepisów na bezglutenowe dania o niskiej zawartości histaminy - pomocne przy dolegliwościach jelitowych, alergiach, egzemach i przewlekłym zmę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompletna dieta przeciwzapalna. Ponad 100 uzdrawiających przepisów na ...
Dostępny
2 szt.

Czy po wypiciu kieliszka czerwonego wina zdarza się, że Twoja twarz oblewa się rumieńcem albo puchnie? A może spaghetti z sosem pomidorowym sprawiło, że na ciele pojawiła się swędząca wysypka? Jeśli zauważyłeś, że po niektórych pokarmach zaczynasz się gorzej czuć, możliwe, że cierpisz na nietolerancję histaminy. Dobra wiadomość jest taka, że z pomocą prostej diety przeciwzapalnej da się ją pokonać! Autorka, certyfikowana dietetyczka, przygotowała dla Ciebie ponad 100 przepisów na bezglutenowe dania o niskiej zawartości histaminy. Skorzystaj z jej wskazówek, jadłospisów, przejrzystych list i tabel dozwolonych produktów. Zyskaj optimum zdrowia i dobrego samopoczucia dzięki pysznym, prozdrowotnym daniom.

89,80 zł
65,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,25 zł

1 osoba kupiła
22
5 elementów - sekret mądrości medycyny chińskiej uwalniający naszą naturalną, potężną moc życiową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 elementów - sekret mądrości medycyny chińskiej uwalniający naszą nat...
Dostępny
17 szt.

Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską we wszystkim, co Cię otacza, możesz odnaleźć 5 elementów – pięć przemian chińskiej filozofii. Również w Tobie kryje się każdy z 5 żywiołów – Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, Woda. Mogą one wspierać Cię, ale też ograniczać. Dzięki tej książce przekonasz się, który z żywiołów dominuje w Tobie, a który wpływa na Twoje zdrowie, rozwój osobisty, relacje, szczęście, a także na związki i sukcesy. Każdy z 5 elementów odzwierciedla Twoje mocne strony oraz jest kluczem do osiągnięcia celów. Dzięki Autorce zrozumiesz także sens zachodzących w Tobie przemian i otrzymasz wiele praktycznych wskazówek pomocnych w rozwiązywaniu Twoich problemów. 5 elementów dla harmonii Twojego życia.

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

1 osoba kupiła
23
Smart city w przestrzeni informacyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart city w przestrzeni informacyjnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym poświęcona ocenie potencjału rozwiązań należących do koncepcji smart city w kontekście sektora informacyjnego. Podjęto w niej próbę konceptualizacji idei inteligentnych miast na tle rozważań na temat społeczeństwa informacyjnego oraz istoty partycypacji społecznej, a także zaprezentowano kompleksowy przegląd piśmiennictwa odnoszącego się do koncepcji smart city i obejmującego dorobek różnych dyscyplin naukowych. Dla potrzeb egzemplifikacji przywołanych teorii dokonano przeglądu najbardziej reprezentatywnych projektów smart wdrażanych w wielu obszarach funkcjonowania miasta, realizowanych w zagranicznych i polskich ośrodkach miejskich. Aby odpowiedzieć na pytanie o stopień obecności rozwiązań smart w polityce miejskiej, dokonano badania budżetów partycypacyjnych 10 polskich miast (tzw. europolis) z lat 2012?2018.

49,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
24
Ślusarstwo ogólne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślusarstwo ogólne
Dostępny
3 szt.

W książce zebrano podstawowe wiadomości niezbędne do wykonywania zawodu ślusarza. Wiadomościom tym nadana jest przystępna forma, uzupełniona licznymi ilustracjami i przykładami. Książka jest adresowana do kandydatów do zawodu ślusarza, może być też pomocna uczniom szkół zawodowych jako literatura pomocnicza.

64,00 zł
1 osoba kupiła
25
Mózg bez ograniczeń. Potwierdzone naukowo metody, dzięki którym nauczysz się szybkiego czytania, usprawnisz pamięć, zwiększysz koncentrację i… aktywujesz supermoce swojego mózgu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg bez ograniczeń. Potwierdzone naukowo metody, dzięki którym nauczy...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Jak poprawić sprawność mózgu – możesz to osiągnąć bez wielkiego wysiłku! Gdyby tak móc czytać ze zrozumieniem jedną, nawet grubą, książkę tygodniowo? Bez trudu zapamiętywać nazwy czy imiona i nazwiska wszystkich nowo poznanych osób? Któż z nas nie chciałby sprawnie nauczyć się języka obcego i władać nim tak dobrze jak ojczystym? Bez stresu wygłaszać prezentację lub przystępować do egzaminu, efektywnie się uczyć. Możemy dorzucić jeszcze poprawę koncentracji, głęboką motywację i osiąganie swoich celów i sukcesu zawodowego, szczęścia bez wysiłku. Mrzonki? Skądże! Możesz osiągnąć to wszystko! Możesz poprawić sprawność swojego mózgu! Postaw na swój rozwój osobisty. Wystarczy, że poznasz kilka prostych zasad i wykorzystasz narzędzia, którymi dzieli się z Tobą jeden z najlepszych trenerów mózgu na świecie – Jim Kwik. Dołącz do tysięcy osób, które dzięki metodom Autora zaczęły wieść niezwykłe życie Najlepszy trener pamięci na świecie. Potrafi wydobywać geniusz człowieka. Przedstawione przez niego techniki i narzędzia to najlepsi przyjaciele Twojego mózgu. Zmieni on Twój sposób myślenia i da motywację do osiągnięcia tego, co wcześniej wydawało Ci się niemożliwe. To tylko niektóre z superlatyw, jakimi klienci i czytelnicy z całego świata obdarzają Jima Kwika. Teraz – dzięki tej wyjątkowej książce – jego nadzwyczajne i niezawodne metody są na wyciągnięcie także Twojej ręki. Ta przełomowa, napisana zrozumiałym językiem, książka nie jest tylko czystą teorią dotyczącą tego, na czym polega poprawa koncentracji, czy jak poprawić pamięć i sprawność całego mózgu. To praktyczny, łatwy i sprawdzony plan, który dokładnie pokazuje, co zrobić, aby uwolnić swoje nieograniczone moce! Postaw na swój rozwój osobisty: naukę szybkiego czytania, poprawę koncentracji, poprawę pamięci. Zyskaj motywację, dzięki której osiągniesz sukces. I wiele innych korzyści! Już teraz wypróbuj jedną z technik i przekonaj się, jak łatwo możesz poprawić pamięć Wśród wielu metod i narzędzi, jakie Autor przedstawia w tej wartościowej książce, jest metoda na poprawę pamięci i lepsze zapamiętywanie informacji, na przykład imion nowo poznanych osób. Wypróbuj jedną z metod Autora już teraz! • Kiedy po raz pierwszy usłyszysz imię danej osoby, powtórz je na głos. Dzięki temu upewnisz się, że usłyszałeś je prawidłowo oraz będziesz miał dodatkową możliwość zapamiętania słowa. • W trakcie rozmowy użyj imienia swojego rozmówcy. Zwiększy to twoje szanse na zapamiętanie słowa. • Zadaj pytanie dotyczące pochodzenia słowa, które chcesz zapamiętać. Ta technika jest niezwykle pomocna w razie konieczności zapamiętania stosunkowo rzadkich imion. • Spróbuj skojarzyć imię danej osoby z konkretnym obrazem. Przykładowo, jeśli spotkasz kogoś o imieniu Mary, wyobraź sobie szafę zastawioną słojami z marynatami. • Na pożegnanie wypowiedz imię rozmówcy. Dzięki tej wyjątkowej książce nie tylko poprawisz sprawność mózgu, ale również: • Opanujesz negatywne nawyki i dowiesz się, jak przełamać złe wzorce i bez wysiłku tworzyć nowe. • Uwolnisz produktywność i pokonasz przeszkody, które do tej pory Cię spowalniały. • Dowiesz się, jak wykorzystywać nieograniczoną motywację, aby osiągnąć swoje cele. • Wyeliminujesz mgłę mózgową dzięki fachowym wskazówkom dotyczącym najlepszej żywności dla mózgu, składnikach neuroodżywczych, abyś mógł łatwiej uspokoić umysł i zoptymalizować swój sen. • Wyostrzysz koncentrację. • Sprawdzisz, jaki jest Twój typ inteligencji i jak go dobrze wykorzystać, by odnieść sukces. • Nauka szybkiego czytania będzie prostsza, będziesz podejmować lepsze decyzje i zapamiętywać wszystko: od nazw po języki. Bez względu na wiek! • Otrzymasz 10-dniowy plan, który pozwoli Ci rozpocząć nowe, zupełnie wyjątkowe, pełne szczęścia życie. Czy jesteś gotowy, aby odkryć swoje supermoce?

59,85 zł
43,69 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,16 zł

2 osoby kupiły
26
Pakiet. Publicystyka społeczna. Tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Publicystyka społeczna. Tomy 1-3
Dostępny
16 szt.

Eliza Orzeszkowa jakiej nie znamy! 90 tekstów o różnej objętości, formie i przede wszystkim tematyce (m.in. Patriotyzm i kosmopolityzm, O Żydach i kwestii żydowskiej, Kilka słów o kobietach, ale też… list o zaćmieniu Słońca!) daje przegląd najważniejszych tematów, o jakich Polacy dyskutowali w II połowie XIX wieku na ówczesnych forach publicznych; jest to więc niejako kulturowy portret naszego społeczeństwa tego okresu. Wprawdzie większość materiału za życia autorki ukazała się w prasie (lub formie broszury), ale potem nie była już nigdy wznawiana. Jedna czwarta tekstów to zaś absolutny rarytas – wydobyte z archiwów rękopiśmienne inedita, dotąd nieznane czytelnikom. Artykuły zostały opatrzone przejrzystym aparatem krytycznym, ułatwiającym lekturę zarówno na poziomie naukowym, jak i popularnym (noty z krótką historią powstania każdego tekstu, przypisy i komentarze o charakterze historyczno-kulturowym). Obejmująca całą twórczą biografię Orzeszkowej, trzytomowa, edycja Publicystyki społecznej autorstwa Orzeszkowej została opracowana przez Grażynę Borkowską i Iwonę Wiśniewską z Instytutu Badań Literackich PAN.

149,00 zł
110,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 38,74 zł

1 osoba kupiła
27
D'Artagnan audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
D'Artagnan audiobook
Aleksander Dumas, Lissner Studio
Dostępny
4 szt.

Według panującej na dworze francuskim plotce, królowa Anna Austriaczka, żona króla Francji, Ludwika XIII, ukrywa w klasztorze swoje nieślubne dziecko. Według kardynała Richelieu ojcem dziecka jest książę Buckingham. W obronie honoru królowej stają jej zaufani przyjaciele - d'Artagnan, Atos, Portos i Aramis. Czyta: Igor Chmielnik

30,45 zł
21,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,53 zł

1 osoba kupiła
28
Mozaika z masy plastycznej - Ocean 4M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika z masy plastycznej - Ocean 4M
4M Industrial Development Inc.
Dostępny
3 szt.

Stwórz mozaikę za pomocą masy plastycznej! To wyjątkowo przyjemna zabawa, która przynosi wyjątkowe efekty! Możesz skorzystać z naszej propozycji łączenia kolorów lub stworzyć autorski projekt. Ramki do wykonania mozaiki możesz użyć wielokrotnie, więc co jakiś czas Twoja mozaika może wyglądać zupełnie inaczej! Po prostu wciskaj masę plastyczną do poszczególnych elementów ramki, pozostaw całość do wyschnięcia i gotowe! Potem możesz cieszyć się swoim małym dziełem sztuki lub podarować je bliskiej osobie! Wybierz jeden z dwóch wzorów plastycznej mozaiki i rozpocznij inspirującą zabawę! Uwagi: Powyżej 5. roku życia. Zawartość: 3 plastikowe ramki mozaiki, 3 kolorowe masy plastyczne, 3 drukowane karty szablonu, 3 ramy papierowych kart, przybory do formowania masy, sznurek i szczegółowe instrukcje

28,68 zł
25,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
29
Szczęśliwy zegar z Freiburga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Dostępny
43 szt.

Trzynastoletni chłopiec Karol mieszka na wsi pod Suwałkami. Kiedy jego ojciec trafia do szpitala w Warszawie, chłopiec jest przerażony. Sądzi, że życie ojca jest związane ze starym rodzinnym zegarem. Chłopiec za wszelką cenę pragnie odzyskać pamiątkę. W poszukiwaniach pomagają mu koleżanki ze szkoły. Razem odkrywają niezwykłe właściwości zegara z pozytywką. Okazuje się, że zegar wyprodukowano we Freiburgu jako… zegar szczęścia. Czy muzyka płynąca z pozytywki rzeczywiście może sprawić, że będziemy szczęśliwi? I czy twórca zegara Johann Krebs był tylko genialnym zegarmistrzem, a może kimś więcej? To trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. Ale nie tylko. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
30
Choroba Alzheimera. Kompletny przewodnik dla rodzin i opiekunów. Jak prawidłowo rozpoznać objawy i skutecznie radzić sobie na kolejnych etapach choroby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba Alzheimera. Kompletny przewodnik dla rodzin i opiekunów. Jak p...
Dostępny
23 szt.

Rola opiekuna osoby chorej na Alzheimera nie jest łatwa. Jak uporać się ze starzeniem mózgu i diagnozą choroby neurodegeneracyjnej u bliskiej osoby? Jak zorganizować opiekę i pokonać stres? Jak radzić sobie z problemami, komunikacją i zmianami osobowości u chorego? W tej książce znajdziesz praktyczne wskazówki, które zastosujesz na każdym etapie choroby. Włączysz w proces opieki innych członków rodziny i dowiesz się, gdzie jeszcze szukać wsparcia. Nauczysz się dbać o swoje zdrowie i szczęście. Zrozumiesz, że Twoje samopoczucie i pozytywne myślenie jest równie ważne, jak bezpieczeństwo, dieta i zdrowe odżywianie u pacjenta. Pokonaj samotność i stres. W opiece nad chorym na Alzheimera nie jesteś sam!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

31
Kuku Król. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuku Król. Tom 1
Dostępny
52 szt.

Poznajcie Benka Tyczkę. Benek ma jeden duży problem, jest nim Mundek Drab i jego gang, przed którym Benek musi wciąż uciekać. Chłopiec bardzo stara się pozostać niezauważonym, ale nie zawsze mu się to udaje. Pewnego razu podczas ucieczki spotyka króla Kuku, którego można wziąć za dziadka z długą brodą, a który okazuje się… brodatą dziewczynką. Król Kuku jest świetny, ale najważniejsze jest to, że zaprzyjaźnia się z Benkiem i pomaga mu przeciwstawić się jego prześladowcom.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

32
Runy słowiańskie. Wykorzystaj potęgę run, by osiągnąć szczęście i ochronić się przed negatywnymi wpływami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Runy słowiańskie. Wykorzystaj potęgę run, by osiągnąć szczęście i ochr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Autorka tej książki zajmuje się ezoteryką i wróżeniem z run słowiańskich. Dowiesz się z niej, czym są runy, skąd pochodzą i dlaczego są pomocne w osiąganiu konkretnych celów. Nauczysz się zasad wróżenia z run oraz dowiesz się, jak zrobić zestaw run. Zaczniesz używać run tak, aby osiągnąć wszystkie cele. Materiały zebrane w książce pomogą Ci wykorzystać moc run do poprawy życia. Na nowo odkryjesz symbolikę run, poznasz szamańskie rytuały, zgłębisz rozwój duchowy i ochronisz siebie i bliskich. Dowiesz się, jak zorganizować swoje miejsce pracy i jak korzystać z mocy Księżyca. Książka zawiera kolorową wkładkę, która pozwoli Ci szybko stworzyć własny zestaw run i zacząć ćwiczyć podczas czytania.

49,40 zł
37,05 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

33
Anatomia stretchingu – kompletny, ilustrowany przewodnik. Nowe, rozszerzone wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia stretchingu – kompletny, ilustrowany przewodnik. Nowe, rozsze...
Dostępny
50 szt.

Jak niskim nakładem czasu rozciągnąć mięśnie, zlikwidować ból stawów oraz wzmocnić mięśnie, stawy i kości? Jak pokonać stres, osiągnąć relaks, odmłodzić ciało i wyciszyć umysł? Dzięki stretchingowi – zdrowej aktywności fizycznej! Wystarczy kilkanaście minut ćwiczeń dziennie, aby uczynić swe ciało gibkim, pięknym i zdrowym, a przy tym zlikwidować napięcie i ból. W nowym, rozszerzonym wydaniu Anatomii stretchingu, który zawiera szczegółowe medyczne ilustracje, znajdziesz zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie także dla osób, które spędzają większość dnia siedząc lub stojąc. Ponadto dowiesz się, czym jest masaż powięzi i jak go stosować na co dzień. Bądź w formie i zadbaj o swoje zdrowie i kondycję.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

34
Słowiańska magia w praktyce. Wykorzystaj ponad 300 skutecznych i bezpiecznych rytuałów magicznych na miłość, pieniądze, uzdrawianie, zdejmowanie uroków, ochronę, komunikację z duchami i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańska magia w praktyce. Wykorzystaj ponad 300 skutecznych i bezpi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.25

Odkryj magię, która krąży w Twojej krwi od pokoleń. Poznaj słowiańskie zaklęcia, rytuały i wróżby praktykowane przez Twoich przodków. Autorka, czarownica w piątym pokoleniu, dzieli się z Tobą rozległą magiczną wiedzą odziedziczoną po swojej matce i babce. Odkrywa wcześniej nieujawniane słowiańskie zaklęcia, inkantacje, czary, amulety, uroki i praktyki magiczne. Wśród nich znajdziesz ponad 300: zaklęć ochronnych, zaklęć związanych ze zdrowiem, miłością, pieniędzmi oraz domem. Pomogą Ci one nie tylko w zdjęciu klątwy, ochroną przed złym okiem, bankructwem czy plotkami, ale ułatwią również kontakt z duchami i przodkami. Zapobiegną także kradzieży, przywrócą zdrowie i dobre samopoczucie. Odkryj magię swoich przodków!

44,40 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

35
Podręcznik prawidłowej postawy. 40 prostych i dynamicznych ćwiczeń, które przywracają zdrowie i sprawność, eliminują ból kręgosłupa, dają pewność siebie i równowagę psychofizyczną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik prawidłowej postawy. 40 prostych i dynamicznych ćwiczeń, kt...
Dostępny
15 szt.

Spędzasz dużo czasu przy komputerze lub w pozycji siedzącej? Skarżysz się na sztywność karku i ból kręgosłupa? To mogą być pierwsze objawy choroby zwyrodnieniowej! Odkryj, w jaki sposób, dzięki ćwiczeniom na prawidłową postawę ciała, wrócić do pełnej sprawności fizycznej i zdrowia! Wzmocnij swoje mięśnie, stawy i kości, pozbądź się bólu dzięki prostej i przyjemnej aktywności fizycznej. Autorki, instruktorki pilatesu, przedstawią Ci ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu, pracy, jadąc samochodem, a nawet leżąc na kanapie i oglądając ulubiony serial! Poznaj terapie i ćwiczenia oddechowe, które zrelaksują ciało i umysł, a także poprawią pracę jelit. Prawidłowa postawa ciała kluczem do pozbycia się bólu!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Uzdrawiające oczyszczanie organizmu według Boskiego lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiające oczyszczanie organizmu według Boskiego lekarza
Dostępny
30 szt.

Czy wiesz co jest przyczyną takich chorób, jak np. ostry zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgia, reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto, stwardnienie rozsiane, egzema, łuszczyca lub inne choroby autoimmunologiczne? Osoby, które na nie cierpią chodzą od lekarza do lekarza, którzy zalecają im przyjmowanie wszelkiego rodzaju olejów rybnych i probiotyków, a nawet eliminują produkty szkodliwe dla jelit, np. zawierające gluten. Mimo stosowania się do tych zaleceń nadal cierpią. W tej książce Boski lekarz powie Ci, gdzie leży prawdziwa przyczyna Twoich dolegliwości. Zaproponuje Ci kilka sposobów oczyszczania organizmu, które rozwiążą Twoje problemy zdrowotne. Boski sposób na oczyszczanie organizmu.

129,20 zł
96,90 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,30 zł

37
Samodzielnie wylecz nieswoiste zapalenie jelit. Jak naturalnie i skutecznie pozbyć się choroby Leśniowskiego-Crohna i odbudować mikrobiom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samodzielnie wylecz nieswoiste zapalenie jelit. Jak naturalnie i skute...
Dostępny
29 szt.

Nieswoiste zapalenie jelit (w tym choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego) stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Gdy leczenie odbywające się w ramach konwencjonalnej medycyny nie przynosi pożądanych efektów, warto wypróbować terapie naturalne, proponowane przez medycynę funkcjonalną. Dzięki tej książce poznasz bezpieczny i skuteczny 10-tygodniowy program, którego podstawą są zasady zdrowego odżywiania. Modyfikując swoją dietę, zmieniając nawyki żywieniowe i wprowadzając do jadłospisu naturalne suplementy, uruchomisz zdolność swojego organizmu do samouzdrowienia. Zmagasz się z chorobami jelit? Zdrowe odżywianie uwolni Cię od uciążliwych objawów!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

38
Joga w medycynie energetycznej. Naucz się pracować z własną energią i odzyskaj zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga w medycynie energetycznej. Naucz się pracować z własną energią i ...
Dostępny
31 szt.

To przewodnik dla każdego, kto pragnie poprawić swoje zdrowie i zwiększyć witalność. Wskazuje on ścieżkę łączącą wymiary fizyczne, intelektualne i duchowe. Klucz do nich tkwi w systemie energetycznym ciała, a Lauren Walker oferuje wiele łatwych do zastosowania metod wpływania na jego funkcjonowanie poprzez oddech, dietę, opukiwanie, ruch, wdzięczność, współczucie i wiele innych technik medycyny energetycznej. Autorka łączy jogę z medycyną energetyczną tak, aby transportować energię przez ciało i czakry, co wydłuża nam życie i poprawia samopoczucie. Nauczysz się wykorzystywać teorię Pięciu Przemian, jogę, system meridianów i wiele innych wspaniałych narzędzi. Joga energetyczna – idealna równowaga w życiu.

59,50 zł
44,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

39
Życie nie kończy się śmiercią. Rozmowy z duchem o sekretach życia po życiu, wędrówce dusz i naszych przewodnikach duchowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie nie kończy się śmiercią. Rozmowy z duchem o sekretach życia po ż...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Śmierć zawsze przerażała, ale czy tak naprawdę należy jej się bać? Dzięki tej książce zrozumiesz, że nie jest ona wcale nowym doświadczeniem w Twoim życiu, lecz doznaniem przeżywanym wielokrotnie. Narodziny i śmierć są bowiem dla człowieka nieustannie powtarzającym się cyklem na drodze jego rozwoju duchowego. Książka zawiera fascynujące opowieści o spotkaniach z duchami, niezwykłej wędrówce dusz i tajemnicach komunikowania się ze zmarłymi. Po jej lekturze wreszcie pozbędziesz się obaw przed nieznanym, przywrócisz swojemu życiu duchową harmonię i odzyskasz upragniony wewnętrzny spokój. Odpowiedź na pytanie – jak wygląda życie po śmierci, jest w Twoim zasięgu. Odkryj sekrety życia po życiu!

49,40 zł
37,05 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

40
Jak rozmawiać z lekarzem, aby uzyskać trafną diagnozę i właściwe leczenie. Odkryj lekarskie mity i poznaj prawdę o swoim zdrowiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozmawiać z lekarzem, aby uzyskać trafną diagnozę i właściwe lecze...
Dostępny
7 szt.

Dlaczego liczba chorujących na raka, cukrzycę, alergie czy choroby autoimmunologiczne stale rośnie? Medycyna stale się rozwija, lekarzy przybywa, a mimo to liczba chorujących na raka, cukrzycę, alergie czy choroby autoimmunologiczne, które obniżają odporność zamiast maleć, stale rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Przecież żyjemy w czasach, w których dostęp do wykwalifikowanych lekarzy, specjalistycznego sprzętu jest duży. Czy problem leży w błędnie stawianych diagnozach lekarskich? Wszystko wskazuje na to, że tak. Obecnie współczesny system medyczny traktuje człowieka jak zwykłą maszynę. Wizyta u lekarza rodzinnego czy specjalisty trwa zaledwie 15 minut i głównie polega na wypisywaniu kolejnych, nowych recept. Lekarze często zamiast szukać prawdziwej przyczyny choroby, przepisują pigułki. Zdarza się, że pacjent bierze piętnaście leków od pięciu specjalistów, a poprawa jego zdrowia nie następuje. Tłumienie objawów stało się normalnym, powszechnie akceptowanym postępowaniem. A konsekwencją tego jest niestety plaga chorób przewlekłych, takich jak otyłość, cukrzyca, rak, alergie, spadek odporności czy choroby autoimmunologiczne. O propozycji stosowania terapii naturalnych i zdrowego odżywiania pacjent nawet nie zostaje poinformowany. Za kłamstwa w medycynie płacimy zdrowiem Dr Ken Berry, dyplomowany lekarz rodzinny praktykujący medycynę od ponad dekady, koncentruje się na profilaktyce i optymalizacji zdrowia. Lecząc pacjentów, skupia się na otyłości, stanach zapalnych i chorobach przewlekłych spowodowanych przez standardową dietę. Za swoją misję uznaje odwrócenie fali epidemii cukrzycy typu 2, przewlekłych stanów zapalnych, błędnej wiedzy na temat cholesterolu oraz otępienia. Przez lata swojej praktyki tropił lekarskie mity. Dotarł jednak do prawdy o ważnych zagadnieniach zdrowotnych, takich jak antybiotyki, cholesterol w diecie czy też ćwiczenia. W tej książce prezentuje najczęstsze medyczne mity głoszone przez lekarzy na temat naszego zdrowia. Wspomina także o braku budowania efektywnej relacji lekarza z pacjentem. Odkryj prawdę kryjącą się za „kłamstwami” głoszonymi przez lekarzy Dr Berry wyjaśnia, że dieta i zdrowe odżywianie, a także terapia żywieniowa są często pomijane w szkołach medycznych, a informacje przekazywane lekarzom bywają nieaktualne. Ujawnia prawdę kryjącą się za fałszywymi tezami głoszonymi przez lekarzy. Na przykład porady lekarskie dotyczące unikania zdrowych tłuszczów i trzymania się z dala od słońca są bardzo szkodliwe i sieją spustoszenie w organizmie. Tak samo jak stale powtarzane twierdzenia, że najzdrowsze są tylko produkty niskotłuszczowe, wysokowęglowodanowe i pełnoziarniste. Jak rozmawiać z lekarzem o stanie swojego zdrowia i poprawić z nim swoje relacje? Autor książki przekonuje, że porady lekarzy opierają się głównie na badaniach sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne, przemysł spożywczy i rolniczy, a nie na chęci wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia. Udowadnia, jak wiele z głoszonych „prawd” medycyny na temat zdrowia jest błędnych i podejrzanych. Dlatego przedstawia w książce wiele praktycznych wskazówek, jak samodzielnie analizować wszelkie lekarskie diagnozy. Podpowiada, jak być czujnym i sprawdzać, czy otrzymane porady od lekarzy są najlepszymi z możliwych. Wyjaśnia, jak rozmawiać z lekarzem o własnym zdrowiu i schorzeniach. Jak zadawać lekarzowi inteligentne pytania i prośby w celu uzyskania trafnej diagnozy i prawidłowego leczenia. A także, jak poprawić wzajemne relacje z lekarzem, by ufać jego zaleceniom. Ten rzetelny i pełen praktycznej wiedzy poradnik pozwoli Ci odkryć: • prawdę o wpływie produktów pełnoziarnistych na organizm człowieka, • czy mleko jest dobre i zdrowe dla Ciebie, • fakty dotyczące spożywania tłuszczu, • jak powstała piramida żywieniowa, • niebezpieczeństwa i zalety terapii hormonalnej, • prawdę o soli, • jak lekarze myślą o profilaktyce i żywieniu, • i wiele więcej. Odkryj medyczne mity i poznaj prawdę o swoim zdrowiu!

79,70 zł
58,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,52 zł

41
Duchowe Reiki. Praktyczny przewodnik po bezpiecznym uzdrawianiu siebie i innych oraz wzmocnieniu naturalnych zdolności uzdrawiania i intuicji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowe Reiki. Praktyczny przewodnik po bezpiecznym uzdrawianiu siebie...
Dostępny
37 szt.

Reiki to delikatna, ale potężna terapia uzdrawiania energią, wywodząca się z Japonii.Ten przewodnik wyjaśnia, na czym polega nauka sztuki Reiki. Autorka, doświadczona uzdrowicielka, zapewni Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tej technice uzdrawiającej, uzupełniając wiedzę o trening empatii i elementy rozwoju duchowego, bo to umiejętności kluczowe w uzdrawianiu. To podręcznik dla uzdrowicieli, jak i początkujących. Dowiesz się, jak używać Reiki w medycynie alternatywnej do skutecznego uzdrawiania siebie i innych, rozwijając się duchowo, zadbać o naturalną intuicję, empatię i zdolności parapsychiczne. Dowiesz się też, jak przeprowadzić proces uziemiania i ochrony. Odkryj uzdrawiającą moc duchowego Reiki.

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

42
Kompletny podręcznik Green Witch. Wykorzystaj zieloną magię wiedźm do skutecznych zaklęć i rytuałów ochronnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompletny podręcznik Green Witch. Wykorzystaj zieloną magię wiedźm do ...
Dostępny
34 szt.

Współczesna magia wiedźm bazuje na energii i mocy natury. Dzięki temu podręcznikowi green witch nauczysz się prostych sposobów na uzdrawianie wielu dolegliwości przy użyciu ziół, kwiatów, drzew i kryształów. Praktyczne wskazówki pozwolą Ci tworzyć i stosować rytuały ochronne i zaklęcia, za pomocą których oczyścisz swoje otoczenie z uciążliwej i destrukcyjnej energii. Zharmonizujesz rytm swojego życia z porami roku oraz fazami Księżyca. Rozwiniesz duchowość poprzez praktykowanie mindfulness. Autorka nauczy Cię, w jaki sposób, wykorzystując naturalne piękno przyrody, dostroić się do niewidzialnych energii świata. Wykorzystaj energię i magię roślin. Stosuj skuteczne zaklęcia i rytuały ochronne!

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

43
Nowoczesne trendy diagnostyki i terapii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesne trendy diagnostyki i terapii
Niedostępny
Brak

Lech Miłosz Giziński, Beata Kowalewska, Wiktor Dróżdż, Badania nad współczesnymi strategiami augmentacyjnymi terapii farmakologicznej depresji lekoopornej Justyna Kalisz, Martyna Sysakiewicz, Gammapatia monoklonalna z powikłaniami nerkowymi (MGRS) ? definicja, patomechanizm, objawy, diagnostyka i leczenie Bartosz Malinowski, Katarzyna Kwiatkowska, Adrian Kozłowski, Grzegorz Chojnacki, Mateusz Ozorowski, Grzegorz Liczner, Karolina Długi, Aleksander Marciniak, Monika Szambelan, Maria Tomczak, Zbigniew Tomczak, Paweł Szyperski, Sebastian Rewerski, Ewelina Sawicka, Mateusz Szostak, Monika Sypniewska, Dawid Adamkiewicz, Jakub Ohla, Lilianna Baran, Małgorzata Gołębiewska, Małgorzata Kacprzak, Mariola Kulczyńska, Donata Schmidt, Maciej Socha, Katarzyna Pawlak-Osińska, Michał Wiciński, Enzymy bakteryjne jako potencjalny mechanizm oporności na leczenie gemcytabiną Aleksander Marciniak, Grzegorz Chojnacki, Monika Szambelan, Dawid Adamkiewicz, Monika Sypniewska, Ewelina Sawicka, Paweł Szyperski, Tomczak Maria, Zbigniew Tomczak, Anna Domanowska, Łukasz Oksik, Joanna Kwaśniewska, Elżbieta Kowal, Anna Kopczyńska, Jakub Ohla, Dominika Tomaszewska, Lilianna Baran, Małgorzata Gołębiewska, Małgorzata Kacprzak, Mariola Kulczyńska, Donata Schmidt, Bartosz Malinowski, Michał Wiciński, Promotory sekrecji hormonu wzrostu ? aktualny stan wiedzy ze szczególnym uwzględnieniem ibutamorenu w potencjalnych zastosowaniach klinicznych Katarzyna Sierakowska, Robert Bułtowicz, Paweł Flisiński, Karol Soszyński, Tamara Kołakowska, Marlena Jakubczyk, Marcin Owczarek, Dagmara Szołna-Klufczyńska, Hanna Wajs-Kawczyńska, Dobrosław Tarka, Innowacje w intubacji, wentylacji mechanicznej i anestezjologii regionalnej Katarzyna Pawlak-Osińska, Henryk Kaźmierczak, Wojciech Kaźmierczak, Stanisław Osiński, Maria Marzec, Michał Osiński, Badanie stanu czynnościowego receptora otolitowego błędnika Henryk Kaźmierczak, Wojciech Kaźmierczak, Michał Osiński, Maciej Śniegocki, Stanisław Osiński, Maria Marzec, Zaburzenia okulomotoryczne i posturalne w ośrodkowych uszkodzeniach narządu przedsionkowego Klaudia Mikołajczyk, Alina Janiak, Alina Kiestrzyn-Wójcik, Mariola Rzeszowska, Alina Grzanka, Entoza jako typ śmierci komórki i jej znaczenie w nowotworzeniu. Różnorodność entozy Joanna Maciejewska, Ewa Domanowska, Natalia Skoczylas-Makowska, Dariusz Grzanka, Chłoniak Hodgkina ? molekularne aspekty etiopatogenezy Joanna Wolska, Magdalena Tworkiewicz, Aneta Krogulska, Nieswoiste zapalenia jelit u dzieci ? aktualne poglądy na temat klasyfikacji, diagnostyki i leczenia Celestyna Mila-Kierzenkowska, Radosław Ceraficki, Paweł Sutkowy, Karolina, Szewczyk-Golec, Roland Wesołowski, Marta Pawłowska, Ewa Czarnecka-Żaba, Małgorzata Sopońska, Michał Chaberski, Gabriela Barlik, Ewelina Marciniak, Małgorzata Wenda, Kamil Sokołowski, Andrzej Wdzięczny, Agata Motyka, Artur Arutjunjan, Alina Woźniak, Stężenie białek ostrej fazy oraz aktywność wybranych enzymów lizosomalnych jako markery nadużywania alkoholu i monitorowania jego odstawienia u pacjentów uzależnionych od alkoholu Maria Pilarska-Deltow, Anna Junkiert-Czarnecka, Marta Heise, Aneta Bąk, Katarzyna Osmańska, Olga Haus, Poszukiwanie mutacji genu MFAP5 u polskich pacjentów z zespołem Marfana i zespołami marfanoidalnymi ? wyniki wstępne Michał Wiciński, Grzegorz Chojnacki, Bartosz Malinowski, Mateusz Ozorowski, Grzegorz Liczner, Karolina Długi, Aleksander Marciniak, Monika Szambelan, Mateusz Szostak, Maciej Wołkowiecki, Sebastian Rewerski, Dawid Adamkiewicz, Monika Sypniewska, Paweł Szyperski, Maciej Socha, Katarzyna Pawlak-Osińska, Potencjalne mechanizmy działania ulipristalu a nowe kliniczne zastosowanie Anna Grabas, Jarosław Nuszkiewicz, Marlena Markiewicz, Daria Kupczyk, Rafał Bilski, Karolina Szewczyk-Golec, Nadciśnienie tętnicze a otyłość: mechanizmy powstawania nadciśnienia tętniczego u osób otyłych ? nowe perspektywy Marlena Markiewicz, Anna Grabas, Jarosław Nuszkiewicz, Marta Pawłowska, Karolina Szewczyk-Golec, Wpływ melatoniny na karcynogenezę ? onkostatyczne mechanizmy działania Anna E. Radziszewska, Anna Duleba, Urszula Rogalla-Ładniak, Jacek Swobodziński, Aneta Jakubowska, Ewa Lewandowska, Mariola Mrozek, Marcin Woźniak, Analiza związku polimorfizmów RS1 i RS3 receptora wazopresyny 1a w populacji polskiej z zachowaniami agresywnymi i samobójczymi Joanna Górska, Dariusz Mątewski, Marek Jedwabiński, Jakub Ohla, Współczesne poglądy na diagnostykę i leczenie zakażeń po zespoleniach złamań Anna Pniewska, Krzysztof Domagalski, Małgorzata Pawłowska, Ocena zależności pomiędzy polimorfizmami interleukiny 28B a występowaniem działań niepożądanych terapii interferonem pegylowanym i rybawiryną u pacjentów z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C Magdalena Wiśniewska, Nowości w leczeniu raka nerki Karolina Tkaczyk, Maciej Słupski, Marlena Jakubczyk, Przemysław Baranowski, Piotr Kośliński, Katarzyna Sierakowska, Aminokwasy rozgałęzione i ich znaczenie w chorobach wątroby Karolina Długi, Maria Tomczak, Grzegorz Chojnacki, Bartosz Malinowski, Mateusz Ozorow?ski, Grzegorz Liczner, Aleksander Marciniak, Monika Szambelan, Sebastian Rewerski, Mateusz Szostak, Maciej Wołkowiecki, Dawid Adamkiewicz, Monika Sypniewska, Anna Domanowska, Jakub Ohla, Paweł Szyperski, Michał Wiciński, Analgezja pooperacyjna w zabiegach ortopedycznych ? porównanie efektu przeciwbólowego blokad regionalnych oraz morfiny spinal Natalia Bartoszewicz, Ewa Demidowicz, Monika Richert-Przygońska, Marika Reszczyńska-Domagała, Adam Wilczyński, Krzysztof Narębski, Ilona Olszak-Szot, Mariusz Wysocki, Cewniki centralne u dzieci ? powikłania w świetle nowych doniesień Zygmunt Siedlecki, Sebastian Grzyb, Karol Nowak, Mateusz Szostak, Maciej Śniegocki, Chłoniak podstawy czaszki i pogranicza czaszkowo-kręgosłupowego ? opis przypadku ze strategią postępowania neurochirurgicznego Monika Siekierka, Joanna Fanslau, Małgorzata Nadolska, Daria Miklas, Beata Matuszak, Aspekty regulacji oddychania Tadeusz Tadrowski, Maciej Bzdawski, Kinga Ścibior, Czanita Cieścińśka, Małgorzata Grochocka, Polimorfizm 148 Ala/Thr genu CDKN2A w raku podstawnokomórkowym i rogowaceniu słonecznym Mateusz Jagielski, Wojciech Kupczyk, Grzegorz Jarczyk, Marek Jackowski, Leczenie endoskopowe trzustkowych zbiorników płynowych Robert Włodarski, Wioleta Pisarczyk, Marlena Jakubczyk, Krzysztof Kusza, Magdalena Michalaska, Katarzyna Sierakowska, Analiza wydatku energetycznego mierzonego kalorymetrią pośrednią w zależności od stanu pacjenta w ciężkiej sepsielub wstrząsie septycznym przebywającego na Oddziale Intensywnej Terapii / 377 Przemysław Grudzka, Maurycy Araszkiewicz, Elektrowstrząsy i przezczaszkowa stymulacja magnetyczna ? alternatywy dla psychofarmakoterapii Katarzyna Piec, Małgorzata Burzyńska-Makuch, Grzegorz Kozera, Samoistne podciśnienie śródczaszkowe ? rzadko rozpoznawana przyczyna bólów głowy. Objawy neurologiczne i diagnostyka obrazowa Marzena Sykutera, Magdalena Cychowska, Aleksandra Milewicz-Lissewska, Teresa Nowacka, Ewa Lewandowska, Mariola Mrozek, Jacek Swobodziński, Elżbieta Bloch-Bogusławska, Struktura zatruć substancjami toksycznymi na podstawie oznaczeń toksykologicznych wykonanych w Katedrze Medycyny Sądowej w Bydgoszczy w latach 2008?2017 Wiktor Dróżdż, Lech Miłosz Giziński, Beata Kowalewska, Inwazyjne metody neurostymulacji w terapii depresji lekoopornej / 445 Przemysław Bławat, Maciej Dancewicz, Mariusz Bella, Aleksandra Chrząstek, Łukasz Żołna, Janusz Kowalewski, Zabiegi małoinwazyjne w chirurgii klatki piersiowej ? VATS lobektomia Przemysław Gałązka, Alicja Rymaszewska, Adam Wilczyński, Marika Reszczyńska-Domagała, Krzysztof Dymek, Irena Daniluk-Matraś, Aktualności i postępy w chirurgii onkologicznej dzieci i młodzieży w 2018 r. Beata Kukulska-Pawluczuk, Magdalena Nowaczewska, Obrazowanie krwotoku śródmózgowego i jego powikłań za pomocą przezczaszkowej ultrasonografii z kodowaniem przepływu w kolorze (TCCS) Aleksandra Różowicz, Krzysztof Kusza, Marlena Jakubczyk, Piotr Kośliński, Paulina Szatkowska-Wandas, Marcin Koba, Katarzyna Sierakowska, Wpływ zabiegu operacyjnego na stężenie glutaminy w surowicy krwi Sebastian Grzyb, Zygmunt Siedlecki, Karol Nowak, Mateusz Szostak, Maciej Śniegocki, Wybrane urazy złącza czaszkowo-kręgosłupowego (C0?C2) oraz metody ich leczenia Blanka Dwojaczny, W zdrowym ciele zdrowy mózg. Aktywność fizyczna: wybór czy konieczność? Wiktor Dróżdż, Kinga Kończak-Czarnoczyńska, Sara Tomczak, Adam Brzeski, Dialog motywujący w medycynie ? charakterystyka metody i przegląd badań klinicznych Anna Bączkowska, Automatyczna analiza dyskursu medycznego

58,00 zł
Powiadomienie
44
Jaśnie Oświeconej Pani najniższym sługą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaśnie Oświeconej Pani najniższym sługą
Niedostępny
Brak

Wśród wielu pisanych źródeł historycznych doby staropolskiej na pewno do ciekawszych należą te o charakterze epistolograficznym. Ich treść, bardzo często nacechowana dużym subiektywizmem, niesie zazwyczaj wiele informacji, których nie da się odnaleźć w innych źródłach. Do takich interesujących zbiorów należą listy Stanisława Karwowskiego, generalnego plenipotenta Izabeli Branickiej, siostry Stanisława Augusta Poniatowskiego i żony kasztelana krakowskiego Jana Klemensa Branickiego, pisane przez niego w latach 1771-1788. Wydawać by się mogło, że nie znajduje się w nich nic poza zwięzłymi informacjami na temat spraw prawno-majątkowych i gospodarczo-finansowych kasztelanowej krakowskiej. Nic bardziej mylnego. Autor listów barwnym językiem i nierzadko ze swadą, jakiej nie powstydziłby się sam Jan Chryzostom Pasek, rysuje w nich tętniący życiem obraz środowiska białostockiego dworu i latyfundium Izabeli Branickiej, staropolskiej palestry i mechanizmów jej działania, podlaskiej szlachty, w końcu codzienności magnackiego oficjalisty reprezentującego prawno-majątkowe, i nie tylko, interesy królewskiej siostry.

46,00 zł
Powiadomienie
45
Camino biegun który nas prowadzi i przyciąga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino biegun który nas prowadzi i przyciąga
Niedostępny
Brak

Jednym z trzech głównych odcinków Camino de Santiago (obok Pomorskiej Drogi św. Jakuba i Drogi św. Jakuba Via Regia) jest Camino Polaco. Jest to najdłuższy polski odcinek Drogi św. Jakuba. Łączna bowiem długość Camino Polaco z Dusznicy (od granicy polsko-litewskiej) do Słubic (do granicy polsko-niemieckiej) wynosi ponad 1020 km. Camino ? biegun, który nas prowadzi i przyciąga to przewodnik po 250-kilometrowym odcinku Camino de Santiago w województwie kujawsko-pomorskim ? średniowiecznym szlaku pielgrzymkowym prowadzącym do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Camino Polaco prowadzi przez malownicze obszary Pojezierza Iławskiego, Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego, Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej i Pojezierza Wielkopolskiego. Przy analizowanym odcinku Drogi Polskiej znajdują się bezcenne obiekty historyczne: Toruń ? wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, Pomnik Historii w Strzelnie, a także wiele ośrodków pielgrzymkowych (sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lubawskim, sanktuarium św. Antoniego w Brodnicy, sanktuaria w Toruniu). W obecnej wersji został dokładnie opisany aktualny przebieg szlaku, podzielony na 9 etapów, na odcinku z Iławy do Trzemeszna oraz wariant do Mogilna. W tym celu zostały pobrane w terenie ślady GPS dostępne w niniejszym wydaniu w postaci kodów QR. Waloryzacja szlaku została przeprowadzona w okresie od września 2019 roku do sierpnia 2020 roku. W prezentowanym przewodniku przyjęto regionalizację fizycznogeograficzną Polski opracowaną w 2018 roku przez grupę 26 naukowców z 14 uczelni i instytucji naukowych. W dokładnej weryfikacji położenia miejscowości oraz obiektów w regionach fizycznogeograficznych (granice makroregionów i mezoregionów fizycznogeograficznych) autorzy przewodnika wykorzystali witryny interaktywnych map Geoserwis, udostępnione przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (geoserwis.gdos.gov.pl). W ostatnim okresie środowisko ?caminowe? w Polsce wysunęło uzasadnioną propozycję, aby kujawsko-pomorski odcinek Camino Polaco kończył się na terenie tegoż województwa, a więc przy kościele św. Jakuba w Mogilnie, gdzie rozpoczyna się Wielkopolska Droga św. Jakuba. Przestrzeń szlaku opisana w przewodniku jest zgodna ze stanem faktycznym w sierpniu 2020 roku. Poza szczegółowym opisem przebiegu szlaku i śladami GPS, w przewodniku można znaleźć wiele fotografii, a także opisy geograficzne i historyczne miejscowości i regionów. Na pewno pomocne w wędrowaniu szlakiem Camino Polaco okażą się mapy poszczególnych etapów szlaku przygotowane w profesjonalnej pracowni kartograficznej.

39,00 zł
Powiadomienie
46
Hybrydowość w grafice Medium w poszukiwaniu swego czasu i sensu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hybrydowość w grafice Medium w poszukiwaniu swego czasu i sensu
Dostępny
4 szt.

Magdalena Maciudzińska-Kamczycka, Sebastian Dudzik Grafika w hybrydowym świecie. Wprowadzenie / 7 Sebastian Dudzik Do czego potrzebna jest dziś grafika? 1. Proces upodmiotowienia matrycy i jego konsekwencje / 13 Kajetan Giziński Drzeworyt jako naturalna hybryda graficzna / 33 Magdalena Maciudzińska-Kamczycka Cielesna litera. Strategie matrycy w izraelskiej sztuce kobiecej / 53 Karolina Greś ?Strategie wykorzystania obiektów gotowych? w procesie graficznym na przykładzie Williego Cole?a i Betsabeé Romero / 63 Maciej Gąbka After Positive. (Po)pozytyw a proces poznawczy / 73 Krzysztof Jurecki Między fotografią a grafiką. Analiza wybranych prac z Międzynarodowego Konkursu ?Cyberfoto? (1997?2018) / 85 Krzysztof Kula Engramy ? między dokumentacją a kreacją / 93 Katarzyna Zimna Odbitka graficzna jako ?dzieło w ruchu?. Hybrydowość na etapie post-print / 107 Martyna Rzepecka Wielopoziomowa materia graficzna jako centrum zamrożenia procesu graficznego oraz przestrzeń sensualnego odbioru / 121 Marek Glinkowski Matryca między rzeczą a obrazem: zwrot ku rzeczom w graficzności / 133 Agnieszka Cieślińska Homo-Botanicus, twórcze imaginarium / 145

39,00 zł
47
Kto by tam czytał gazety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto by tam czytał gazety
Niedostępny
Brak

Grono uczniów oraz bliskich współpracowników prof. dr hab. Grażyny Gzelli, reprezentujących ośrodki naukowe takie jak Toruń, Kraków, Lublin, Wrocław, Poznań oraz Kielce, postanowiło złożyć swoje teksty do tomu Jej poświęconego. Spektrum podjętych tematów jest niezwykle szerokie, jednak w centrum pozostaje prasa, postrzegana z różnych perspektyw badawczych i prezentowana w różnych aspektach funkcjonowania.

64,00 zł
Powiadomienie
48
Zmienne pola dialogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmienne pola dialogu
Niedostępny
Brak

W prezentowanej publikacji autor analizuje trzy różne poziomy polsko-niemieckich relacji, które wytyczyły kierunek współczesnych stosunków między tymi narodami. Punktem wyjścia jest każdorazowo szeroko rozumiana sfera kultury, w której dokonywały się przewartościowania wzajemnego postrzegania. Przeżycie tragedii drugiej wojny światowej zdeterminowało obraz sąsiadów-okupantów u najstarszego pokolenia polskich intelektualistów znających Niemcy, którego reprezentantami są Andrzej Bobkowski, Maria Dąbrowska, Henryk Elzenberg, Ludwik Hirszfeld, Edmund Osmańczyk, Hugo Steinhaus, Jerzy Stempowski czy Kazimierz Wyka. W kolejnych dziesięcioleciach aktywność takich pośredników jak Marion Dönhoff, Karl Dedecius czy Günter Grass doprowadziła Niemców do uświadomienia sobie konieczności zbliżenia i zrozumienia wschodniego sąsiada. Na tym mogli oprzeć się współcześni pośrednicy z Polski i Niemiec, prowadząc dialog, którego osobisty wymiar ukazuje autor na przykładzie własnej socjalizacji naukowej i działalności publicznej.

32,00 zł
Powiadomienie
49
Wśród huku dymu i ognia. Tom 1. Studia, przyczynki i materiałydo dziejów artylelrii polskiej i obcej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wśród huku dymu i ognia. Tom 1. Studia, przyczynki i materiałydo dziej...
Dostępny
12 szt.

Artyleria lufowa - ultima ratio regis albo też „bóg wojny” - to jedna z trzech, obok piechoty i kawalerii, ukształtowanych historycznie broni głównych, która od kilku stuleci - od średniowiecza - jest obecna na bitewnych polach wszystkich konfliktów zbrojnych, toczonych na każdym kontynencie, a także na morzach, oceanach i w przestworzach. Przez długi czas jej uzbrojenie, mianowicie armaty i haubice oraz moździerze i granatniki, nieraz o lufach ogromnych rozmiarów i kalibrów, stanowiły najbardziej złożone konstrukcyjnie i technologicznie, stale unowocześniane urządzenia techniczne budowane przez człowieka. Tak było aż do momentu pojawienia się w XX w. nowoczesnych rakiet, które zaczęły przejmować część zadań zarezerwowanych dotychczas wyłącznie dla artylerii lufowej, zwłaszcza że ze względu na swój stale rosnący zasięg i precyzję ognia mogły razić przeciwnika tam, gdzie klasyczna artyleria nie była w stanie go dosięgnąć. Spowodowało to nawet, że zaczęły się pojawiać głosy o powolnym, choć niechybnym końcu jej wojennej kariery. Historia nowoczesnych konfliktów, również tych toczonych w XXI w., pokazała jednak, że tak się nie stało. Wręcz przeciwnie. Można bowiem zaobserwować dalszy rozwój używanych przez artylerię dział i amunicji oraz mobilności jej sprzętu i metod kierowania ogniem - opartych na technologiach cyfrowych, a także unowocześnianie taktycznych zasad użycia artylerii lufowej na współczesnym polu walki.

42,00 zł
50
Praktyczne chrześcijaństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne chrześcijaństwo
Dostępny
3 szt.

W obliczu pogłębiającego się kryzysu Kościoła w XVII wieku i coraz częściej diagnozowanej wiary pustej, martwej, wyrosłej najwyraźniej z licznych uchybień w katechizacji, doktrynerskiego wykładu prawd ewangelicznych oraz braku dbałości o wielostronną formację ludzką, pietyzm krzewił innowacyjną myśl o radosnym, ?praktycznym chrześcijaństwie?, ufundowanym na autentycznym przeżywaniu wiary i wejściu w żywą relację miłości z Bogiem. Wewnętrzna odnowa, osobiste nawrócenie i ponowne narodzenie w Chrystusie, które propagował, stymulowały do podejmowania świadomych i dojrzałych postaw religijnych, wyrażających się w chrześcijańskiej trosce zarówno o jednostkę, jak i wspólnotę. Celem była uniwersalna aktywizacja i teologizacja laików oraz przejście z wiary wyznawanej do czynnej, do praktykowania religii w sposób zrozumiały i odpowiedzialny. Niniejsza publikacja ukazuje dyskurs między ortodoksją luterańską a ruchem pietystycznym w zakresie teoretycznej podbudowy i rzeczywistej realizacji praxis devotionis. Jej fundamentem jest opis sporu pietystycznego, jaki w latach 1692?1703 rozgorzał między Philippem Jakobem Spenerem (1635?1705), ówczesnym prepozytem i radcą konsystorza przy kościele św. Mikołaja w Berlinie, a dr. Samuelem Schelwigiem (1643?1715), rektorem Gimnazjum Akademickiego w Gdańsku, pastorem tamtejszego kościoła Świętej Trójcy i gorliwym obrońcą doktryny luterańskiej.

39,00 zł
51
Mała wspólnota mieszkaniowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała wspólnota mieszkaniowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Monografia Mała wspólnota mieszkaniowa jest pierwszym na rynku kompleksowym opracowaniem prawnych aspektów związanych z funkcjonowaniem szczególnej kategorii wspólnot, jaką wyróżniono w polskim prawie. Małe wspólnoty liczą obecnie, po nowelizacji z 1 stycznia 2020 roku, do trzech lokali, bez względu na ilość właścicieli. W publikacji za punkt wyjścia przyjęto określenie statusu prawnego małej wspólnoty mieszkaniowej wraz z ustaleniem znajdującego do niej zastosowanie reżimu prawnego. Centralnym punktem pracy jest charakterystyka sposobów zarządu, które mogą wystąpić w małej wspólnocie mieszkaniowej, a więc modelu zarządu ustawowego, zarządu umownego oraz zarządu sądowego. Treść monografii została wzbogacona o analizę praw oraz obowiązków właścicieli lokali w małej wspólnocie mieszkaniowej. Przyjęta tematyka wymagała uwzględnienia zarówno odpowiednich regulacji kodeksu cywilnego, jak i ustawy o własności lokali.

36,00 zł
Powiadomienie
52
Meandry polskiej myśli politycznej XX-XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meandry polskiej myśli politycznej XX-XXI wieku
Niedostępny
Brak

Autorzy w znakomity sposób pokazali na stronach monografii, m.in. jak wykorzystać reprezentatywne teorie z zakresu myśli politycznej do analizy rzeczywistości. Zrekonstruowane zostały także w sposób przenikliwy i zdecydowany poglądy na ustrój państwa w myśli narodowej, a także podejście różnych nurtów politycznych do problematyki samorządowej. [?] można stwierdzić, że jest to znaczące dzieło, stanowiące pełne treści kompendium wiedzy. Z recenzji dr. hab. Marcina Wichmanowskiego Tekst przedstawionej do recenzji pracy świadczy o głębokiej i rozległej wiedzy jej Autorów nie tylko w zakresie myśli politycznej, ale w szczególności myśli narodowej. Książka nie jest prostą deskrypcją myśli politycznej czy też jednego z jej nurtów, ale dogłębną analizą skomplikowanych koncepcji, haseł, pomysłów, rozbudowanych programów o różnym stopniu ogólności i szczegółowości. Uporanie się z tak skomplikowanym i różnorodnym materiałem badawczym było dla Autorów z pewnością olbrzymim wyzwaniem, któremu sprostali znakomicie. Z recenzji dr. hab. Pawła Malendowicza, prof. UKW

32,00 zł
Powiadomienie
53
Zasada proporcjonalności jako podstawa oceny legalności ograniczeń swobód rynku wewnętrznego Unii Europejskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada proporcjonalności jako podstawa oceny legalności ograniczeń swo...
Dostępny
7 szt.

Zasada proporcjonalności odgrywa szczególną rolę w ramach swobód rynku wewnętrznego UE. Każde ograniczenie swobody przepływu towarów, osób usług lub kapitału stosowane przez państwo członkowskie musi być bowiem uzasadnione jednym z prawnie uzasadnionych celów oraz odpowiadać wymogom proporcjonalności. Orzecznictwo dotyczące tych ograniczeń podlega ewolucji i te nowe tendencje w zakresie sądowej kontroli tytułowej zasady starano się ująć w niniejszej książce. Dlatego też po przedstawieniu ogólnych zagadnień związanych z proporcjonalnością, takich jak jej charakter prawny czy funkcje skoncentrowano się na roli, jaką odgrywa ona w ramach swobód rynku wewnętrznego, stając się stopniowo podstawowym elementem oceny legalności ich ograniczeń. Składa się ona z trzech rozdziałów, z których pierwszy zawiera charakterystykę proporcjonalności jako zasady ogólnej prawa UE, a zatem nie odnosi się jedynie do swobód rynku wewnętrznego, lecz ma szerszy wprowadzający charakter. W kolejnych dwóch rozdziałach przeanalizowano natomiast bogate i zróżnicowane orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości odnoszące się odpowiednio do swobody przepływu towarów oraz osób i usług. Na podstawie analiz tych rozstrzygnięć sformułowano wniosek m.in. o rosnącym znaczeniu zasady proporcjonalności w ramach sądowej kontroli środków państw członkowskich mających wpływ na swobody rynku wewnętrznego. Monografia koncentruje się na występującym w najnowszym orzecznictwie standardzie sądowej kontroli proporcjonalności środków krajowych ograniczających swobody rynku wewnętrznego. Stara się przedstawić rosnącą rolę tej zasady w ramach oceny legalności ograniczeń, przyczyny tego zjawiska oraz jego ewentualne skutki prawne i praktyczne. W uwagach końcowych wskazano także, że głównym wyzwaniem dla Trybunału Sprawiedliwości byłoby wypracowanie wzorca kontroli proporcjonalności obowiązującego w odniesieniu do poszczególnych interesów publicznych podnoszonych przez państwa członkowskie, który mógłby być następnie stosowany samodzielnie przez sądy krajowe. The principle of proportionality plays a particular role in the frames of the internal market of the EU. Any restriction to the free movement of goods, persons, services or capital applied by a Member State must be justified by one of the legitimate aims and comply with the requirements of proportionality. The case-law of the Court of Justice concerning these restrictions has evolved and these new trends in the judicial review of proportionality require further research the results of which are presented in the book. Therefore, after presenting general issues related to this principle, such as the legal nature and functions, the focus is on the role it plays within the freedoms of the internal market, where it has gradually become a central element of the assessment of their restrictions made by the Court.

52,00 zł
54
Romans rycerski a początki zawodu pisarza w Hiszpanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romans rycerski a początki zawodu pisarza w Hiszpanii
Dostępny
9 szt.

Kiedy rozpoczęło się profesjonalne pisarstwo? Autorka monografii, odwołując się przede wszystkim do teorii pola literackiego Pierre?a Bourdieu, stawia śmiałą tezę o początkach zawodu pisarza w Hiszpanii już w pierwszej połowie XVI wieku. Opisuje warunki panujące na rynku wydawniczym i obowiązujące prawodawstwo, a także rozwój romansu rycerskiego ? najpopularniejszego wówczas gatunku fikcji literackiej. Na tle tych uwarunkowań pojawia się niezwykła postać: Feliciano de Silva, autor pięciu romansów rycerskich i jednej kontynuacji słynnej Celestyny. Zubożały szlachcic, dla którego pisarstwo stało się sposobem na życie. Książka ukazuje, w czym przejawiał się profesjonalizm Silvy, jak dopasowywał on swoją twórczość do gustów czytelniczych oraz jak był traktowany przez innych uczestników pola literackiego. Czy ulubiony pisarz Don Kichota był też jednym z pierwszych pisarzy zawodowych?

38,00 zł
55
Moralność kanibali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moralność kanibali
Niedostępny
Brak

W prezentowanej pracy zostanie ukazany jeden z aspektów myśli społeczno-politycznej Rand, który ? jak się wydaje ? może decydować o atrakcyjności prezentowanych przez nią konceptów. Tym aspektem jest sformułowana przez nią krytyka lewicowej wizji świata, którą określiła dosadnie mianem moralności kanibali. To właśnie moralność kanibali stanowi punkt odniesienia dla zarysowanej przez nią wizji człowieka, społeczeństwa, państwa i gospodarki. Czym byłby bowiem amerykański sen widziany przez pryzmat kapitalistyczno-indywidualistycznej utopii, gdyby punktem odniesienia dla niego nie była kolektywistyczno-socjalistyczna rzeczywistość Rosji Radzieckiej? To właśnie ów dualizm ? czy wręcz kontinuum dualizmów ? jest przyczyną popularności twórczości i myśli autorki Atlasa zbuntowanego. Nieustanna walka kapitalizmu z komunizmem, indywidualizmu z kolektywizmem, egoizmu z altruizmem, rozumu z kaprysami, a wreszcie: życia ze śmiercią ? niosą ów potencjał mobilizujący zwolenników i przeciwników Rand. Oczywiście w erze postzimnowojennej, kiedy to porządki kapitalistyczne nie tylko zawitały do nowej Rosji, ale sam kapitalizm przeobraził się na skutek globalizacyjnych przemian i kryzysów finansowych, formowane przez Rand walki przeciwieństw mogą już nie nieść tej samej, co trzydzieści czy czterdzieści lat temu, intensywności i atrakcyjności. Wszak z punktu widzenia człowieka ery ponowoczesnej także i saga Gwiezdnych wojen stała się raczej przedmiotem popkulturowej konsumpcji aniżeli lustrzanym odbiciem Reaganowskich zbrojeń przeciwstawionych Breżniewowskiemu zagrożeniu.

39,00 zł
Powiadomienie
56
Znaczenie religii dla demokracji u Alexisa de Tocqueville'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaczenie religii dla demokracji u Alexisa de Tocqueville'a
Dostępny
5 szt.

O ile większość liberałów broni wolności, odnosząc się do materialistycznego i hedonistycznego utylitaryzmu albo do teorii praw człowieka, albo do aksjologicznego pluralizmu, o tyle Tocqueville broni wolności, przede wszystkim odnosząc się do religii. Autor rozprawy jest w pełni świadomy tej unikalnej swoistości myśli Tocqueville?a. Rozprawa Czerneckiego świadczy o wysokim poziomie kompetencji autora. Mając głęboką wiedzę z zakresu myśli Tocqueville?a oraz literatury przedmiotu dotyczącej tej problematyki, Czernecki proponuje kilka oryginalnych interpretacji najważniejszego aspektu myśli Tocqueville?a i potrafi umiejętnie bronić swych tez za pomocą dobrze dobranych argumentów. Fragment recenzji

32,00 zł
57
Stereotypowe czy nietypowe? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stereotypowe czy nietypowe?
Niedostępny
Brak

Słowo wstępne (Witold Kołodziejski) / 9 Wybrane działania KRRiT na rzecz równouprawnienia i walki ze szkodliwymi stereotypami w kontekście europejskim (Agnieszka Wąsowska) / 13 Wprowadzenie / 31 Rozdział 1. Metodologia i tło teoretyczne / 35 Materiał badawczy / 35 Konteksty sytuacyjne ekspozycji postaci / 37 Stereotypy kobiet / 42 Procedura kodowania / 51 Rozdział 2. W gronie rodziny i przyjaciół ? ogólny wizerunek kobiet w serialach / 57 Ekspozycja czynna w serialach / 57 Ekspozycja bierna w serialach / 59 Konteksty w serialach / 60 Rozdział 3. W poszukiwaniu codziennej równowagi ? kobiety w serialach obyczajowych (telenowelach) / 65 Konwencja w serialach obyczajowych / 65 Stereotypy, role i relacje w serialach obyczajowych / 67 Ekspozycja czynna w serialach obyczajowych / 71 Ekspozycja czynna w ?M jak miłość? / 72 Ekspozycja czynna w ?Pierwszej miłości? / 73 Ekspozycja bierna w serialach obyczajowych / 74 Ekspozycja bierna w ?M jak miłość? / 75 Ekspozycja bierna w ?Pierwszej miłości? / 76 Konteksty w serialach obyczajowych / 77 Konteksty w ?M jak miłość? / 79 Konteksty w ?Pierwszej miłości? / 82 Rozdział 4. Rekonstrukcje przeszłości ? kobiety w serialach historyczno-obyczajowych / 85 Konwencja w serialach historyczno-obyczajowych / 86 Stereotypy, role i relacje w serialach historyczno-obyczajowych / 88 Ekspozycja czynna w serialach historyczno-obyczajowych / 95 Ekspozycja czynna w ?Koronie królów? / 95 Ekspozycja czynna w ?Wojennych dziewczynach? / 96 Ekspozycja bierna w serialach historyczno-obyczajowych / 96 Ekspozycja bierna w ?Koronie królów? / 98 Ekspozycja bierna w ?Wojennych dziewczynach? / 99 Konteksty w serialach historyczno-obyczajowych / 100 Konteksty w ?Koronie królów? / 102 Konteksty w ?Wojennych dziewczynach? / 104 Rozdział 5. Równouprawnienie w świecie zbrodni ? kobiety w serialach kryminalno-obyczajowych / 109 Konwencja w serialach kryminalno-obyczajowych / 110 Stereotypy, role i relacje w serialach kryminalno-obyczajowych / 112 Ekspozycja czynna w serialach kryminalno-obyczajowych / 118 Ekspozycja czynna w ?Diagnozie? / 119 Ekspozycja czynna w ?Pułapce? / 119 Ekspozycja bierna w serialach kryminalno-obyczajowych / 120 Ekspozycja bierna w ?Diagnozie? / 121 Ekspozycja bierna w ?Pułapce? / 122 Konteksty w serialach kryminalno-obyczajowych / 124 Konteksty w ?Diagnozie? / 126 Konteksty w ?Pułapce? / 128 Rozdział 6. Zabawne i przebojowe ? kobiety w serialach komediowo-obyczajowych / 131 Konwencja w serialach komediowo-obyczajowych / 131 Stereotypy, role i relacje w serialach komediowo -obyczajowych / 133 Ekspozycja czynna w serialach komediowo-obyczajowych / 138 Ekspozycja czynna w ?Dziewczynach ze Lwowa? / 138 Ekspozycja czynna w ?Przyjaciółkach? / 139 Ekspozycja bierna w serialach komediowo-obyczajowych / 140 Ekspozycja bierna w ?Dziewczynach ze Lwowa? / 141 Ekspozycja bierna w ?Przyjaciółkach? / 142 Konteksty w serialach komediowo-obyczajowych / 143 Konteksty w ?Dziewczynach ze Lwowa? / 145 Konteksty w ?Przyjaciółkach? / 147 Porównanie seriali ? podsumowanie / 149 Literatura / 159 Spis tabel / 165 Spis wykresów / 167

36,00 zł
Powiadomienie
58
Treatment of Prisoners International and Polish Perspective - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Treatment of Prisoners International and Polish Perspective
Niedostępny
Brak

List of Abbreviations / 7 Introduction / 9 Chapter 1. Deprivation of liberty in the context of criminal justice system / 17 1.1. General remarks / 17 1.2. Deprivation of liberty ? its nature and aims / 23 1.3. Classification of prisoners ? consequences / 26 1.4. Basic penitentiary paradox / 29 1.5. Prison of the 21st century / 31 Chapter 2. Contemporary penitentiary standards and policy ? normative aspect / 37 2.1. Treaty standards / 38 2.1.1. General treaties / 38 2.1.2. Special treaty regulations / 43 2.2. Recommended standards / 45 2.2.1. Universal level / 45 2.2.2. Regional level / 49 2.3. Domestic impact of international standards ? Polish example / 53 Chapter 3. Prison population ? human dimension of personal interrelations / 57 3.1. The prisoners / 57 3.2. The prison staff / 66 3.3. Interpersonal confrontations and their consequences / 71 3.3.1. Horizontal personal interrelations / 72 3.3.2. Vertical personal interrelations / 76 3.4. Examples of extreme personal interrelations (prison scandals in a nutshell) / 78 Chapter 4. Social rehabilitation of prisoners ? between idea and reality / 83 4.1. An idea of ?normalization?/ 83 4.2. A concept of the ?implied limitations?/ 90 4.3. Main instruments of social rehabilitation / 92 4.3.1. Contacts with the outside world ? possibilities / 92 4.3.2. Special offers inside the prisons / 95 4.3.2.1. Work / 95 4.3.2.2. Education / 98 4.3.2.2.1. Spiritual assistance / 99 4.3.2.2.2. Leisure time / 101 4.3.2.3. Treatment programs / 102 4.4. Preparation for release / 104 Chapter 5. Prison life and human dignity ? situations of special risk / 107 5.1. Brief introductory remarks / 107 5.2. Problem of discrimination / 108 5.3. Prison order and coercion measures / 110 5.3.1. An authorized coercion actions in prison / 112 5.4. Health care ?in? and ?out? of prison / 118 5.5. Disciplinary procedure and sanctions / 122 Chapter 6. Control, inspections and basic procedural guaranties for prisoners / 127 6.1. Domestic level / 129 6.2. International level / 132 6.2.1. Complaint/petition procedures / 132 6.2.1.1. Council of Europe / 132 6.2.1.2. European Union / 134 6.2.1.3. United Nations Organization / 135 6.2.2. Additional monitoring procedures / 137 Final remarks / 139 Bibiography (Basic Literature) / 147 Appendices / 155

36,00 zł
Powiadomienie
59
Tym których spotykałem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tym których spotykałem
Dostępny
2 szt.

[?] Od 1996 roku, kiedy zacząłem pracę w UMK, upłynęło już 24 lata. Czas ten postrzegam w moim życiu jako szczególnie ważny, ubogacający i twórczy. Zaczynałem jako profesor UMK w Instytucie Pedagogiki Wydziału Humanistycznego, kończyłem jako profesor na Wydziale Nauk Pedagogicznych i Wydziale Teologicznym. Większość moich wspomnień wiąże się więc z pracą naukowo-dydaktyczną na wspomnianych wyżej wydziałach. Uczestniczyłem w ważnych wydarzeniach życia Uczelni, dane mi było także wejść od środka w życie Torunia jako miasta, poznać ludzi znaczących dla jego dawniejszej i najnowszej historii. Okruchy wspomnień z pracy w tych środowiskach niech będą czymś w rodzaju wdzięcznego hołdu, szczególnie dla Uniwersytetu ? Almae Matris Torunensis i miasta Torunia. Chciałbym jednocześnie na początku tych wspomnień ukazać ? choć pokrótce ? skąd przyszedłem i co kształtowało mnie, zanim w 1996 roku rozpocząłem pracę w UMK1. W drugiej części tej książki zamieszczam teksty homilii, jakie wygłosiłem podczas pogrzebów tych ludzi Uczelni, których żegnaliśmy, którzy odeszli do wieczności. [?]

44,00 zł
19,80 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 24,20 zł

60
Spragnieni, by kochać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spragnieni, by kochać
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień. On – impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej – gotowy na wszystko. Ona – tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu. Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim, czego pragnie. Zrobi, co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa. Ale Ewelina, choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Są takie rzeczy, których nie można wybaczyć. A ona ma zbyt wiele na sumieniu, by ktokolwiek mógł ją pokochać.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

61
Powrót do Gruzji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Gruzji
Dostępny
135 szt.

Ana, Polka kierowana miłością do przystojnego gruzińskiego lekarza Giorgiego, po wielu perypetiach wraz z córkami przenosi się na stałe do Gruzji. Układa sobie życie jako szczęśliwa żona ukochanego Gio. Okazuje się jednak, że w nowej ojczyźnie musi pokonywać kolejne przeciwności, które zsyła jej los. Czy wyzwania związane z prowadzeniem biznesu, bunt starszej córki Niny i tęsknota za utraconą przyjaźnią Timara to jedyne problemy, które Ana będzie musiała rozwiązać? Niespodziewany wyjazd Giorgiego na granicę z Osetią Południową staje się osią historii, w której Ana, wspólnie z tajemniczym Vano, styka się z okrucieństwami konfliktu na Kaukazie, do ostatnich kart powieści walcząc o szczęśliwy powrót męża do domu. Dla Any, znanej już Czytelniczkom bohaterki powieści Gruzińskie wino, powrót do Gruzji okazuje się także odnalezieniem siebie. Nowa ojczyzna, stare przyjaźnie, trudne wybory… Co przyniesie kaukaski wiatr? Czy zburzy szczęście Any? Anna Pilip – pochodzi z Gdańska. Od lat mieszka pod Warszawą z rodziną i dwoma kotami. Z zawodu marketingowiec i specjalista PR w polskiej firmie kosmetycznej, prywatnie fotografka. Kocha muzykę rockową i podróże, a jej miejscem na ziemi jest Gruzja. Poczucie humoru jest dla niej bronią przed absurdami tego świata. Powrót do Gruzji to druga powieść Autorki opowiadająca o losach Any znanej już Czytelniczkom z bestsellerowego Gruzińskiego wina.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

62
Jak sprzedawać, żeby chcieli kupować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak sprzedawać, żeby chcieli kupować
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

W tym samym roku, w którym Titanic zderzył się z górą lodową, Dale Carnegie zaczął prowadzić zajęcia z wystąpień publicznych na nowojorskim Harlemie. Obydwa te wydarzenia wywarły wpływ na losy wielu ludzi. Dziś tragiczny rejs Titanica jest zaledwie jedną z wielu historii z przeszłości, a książki Carnegiego w dalszym ciągu „pomagają innym uświadomić sobie własne ukryte moce” i ułatwiają nadawanie życiu sensu. Dotyczy to również sfery biznesowej, zwłaszcza sprzedaży. Bo przecież bez dobrej sprzedaży sukces przedsiębiorstwa stoi pod znakiem zapytania. Dzięki tej książce przyswoisz ponadczasowy model sprzedaży opracowany przez amerykańskiego pisarza. Zaczniesz stosować zasady, które sprawdzają się nie tylko w działalności biznesowej, ale i w życiu osobistym. Zrozumiesz, dlaczego tak ważne są relacje z klientem i będziesz nimi skutecznie zarządzać. Nabędziesz kompetencji potrzebnych na każdym etapie transakcji, by zyskać zaufanie i szacunek partnerów w biznesie. Rozwiniesz umiejętności wpływania na nabywców, rozumienia ich oczekiwań, a także wykorzystywania sprawdzonych zasad rządzących więziami międzyludzkimi. W tej książce wyniki odkrywczych badań naukowych przeplatają się z doświadczeniami najlepszych praktyków. W efekcie lektury szybko zwiększysz zyski ze swojej sprzedaży i... staniesz się spełnioną, szczęśliwą osobą! Poznaj i stosuj złote zasady Dale'a Carnegiego: • zadbaj o zaufanie w relacjach z innymi, • przekonuj innych do swojego sposobu myślenia, • bądź liderem, • spraw, by inni z przyjemnością robili to, czego oczekujesz!

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

63
Podróżnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

64
Cursebreakers. Tom 2. A Heart So Fierce and Broken - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cursebreakers. Tom 2. A Heart So Fierce and Broken
Dostępny
6 szt.

Drugi tom niesamowitego retellingu „Pięknej i Bestii”! „Dokonywanie wyboru nigdy nie jest łatwe. Są dobre i złe opcje, ale najbardziej niebezpieczne jest niewybranie żadnej z nich”. Klątwa nareszcie została złamana, lecz to nie znaczy, że książę Rhen będzie mógł wieść spokojne życie. Krążą plotki, że to nie on jest prawdziwym następcą tronu, a zakazana magia czai się w mroku. Rhen ma u swojego boku Harper, jego strażnik Grey zaginął. Grey musi uciekać. To właśnie o nim mówi się, że jest następcą tronu. Jednak mężczyzna nie zamierza podważać pozycji Rhena. To może się zmienić, bo Karis Luran po raz kolejny grozi, że zdobędzie Emberfall siłą. Jej córka, Lia Mara, nie jest zachwycona brutalnym planem matki, ale czy będzie w stanie przekonać Greya, żeby przeciwstawił się Rhenowi, nawet w imię dobra Emberfall?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

65
Bellomo. Tom 1. Rozdarte serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bellomo. Tom 1. Rozdarte serce
Dostępny
13 szt.

Pięć rodzin mafijnych i prawo, którego nie wolno łamać! Pierwszy tom słynnej serii „Bellomo”! Eve poznaje Vita przypadkiem – wpada na niego, przy okazji oblewając się kawą. Nie ma pojęcia, że ten mężczyzna nie jest tylko przystojnym nieznajomym, z którym mogłaby umówić się na randkę. Nic, co dotyczy Vita, nie jest zwyczajne. Eve jest dla Vita powiewem świeżego powietrza. Nie wie, jaki z niego człowiek, i nie pochodzi z brutalnego świata będącego jego codziennością. Być może to najbardziej go w niej pociąga. Vito Bellomo z pozoru jest tylko znanym, nowojorskim biznesmenem, właścicielem kilku klubów i firm. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprawuje władzę nad największą organizacją przestępczą w Nowym Jorku. Wkrótce mężczyzna wciągnie Eve w krwawą rozgrywkę, w której więcej niż jedno serce zostanie rozdarte.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

66
Kołozeszyt A4 100 kartek Linia Oprawa PCV Przeźroczysta Pukka 7081 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
Powiadomienie
67
Puzzle 1000 elementów. Niebieski, Kandinsky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Niebieski, Kandinsky
Bluebird, 1000
Dostępny
2 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

68
Puzzle 1000 elementów. Krzyk, Edvard Munch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Krzyk, Edvard Munch
Bluebird, 1000
Dostępny
8 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

69
Puzzle 1000 elementów. Spełnienie, Gustav Klimt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Spełnienie, Gustav Klimt
Bluebird, 1000
Dostępny
5 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

70
Puzzle 1000 elementów. Adele Bloch-Bauer I, Gustav Klimt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Adele Bloch-Bauer I, Gustav Klimt
Bluebird, 1000
Dostępny
7 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

71
Puzzle 1000 elementów. Pocałunek-fragment, Gustav Klimt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Pocałunek-fragment, Gustav Klimt
Bluebird, 1000
Dostępny
9 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

72
Puzzle 1000 elementów. Śniadanie, Claude Monet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Śniadanie, Claude Monet
Bluebird, 1000
Dostępny
8 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

73
Puzzle 1000 elementów. Upadek zbuntowanych aniołów, Brueghel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Upadek zbuntowanych aniołów, Brueghel
Bluebird, 1000
Dostępny
13 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

74
Puzzle 1000 elementów. Wschód słońca nad Bałkanami, Hundertwasser - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wschód słońca nad Bałkanami, Hundertwasser
Bluebird, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

70,00 zł
59,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,50 zł

75
Puzzle 1000 elementów. Irysy, Vincent van Gogh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Irysy, Vincent van Gogh
Bluebird, 1000
Dostępny
12 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

76
Puzzle 1000 elementów. Spotkanie nad rzeką, Renoir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Spotkanie nad rzeką, Renoir
Bluebird, 1000
Dostępny
10 szt.

Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

63,00 zł
53,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,45 zł

77
Etui Silicone Ikonik Karl's Head do iPhone'a 11 Pro, czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Silicone Ikonik Karl's Head do iPhone'a 11 Pro, czarne
Karl Lagerfeld
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

Unikatowa kolekcja akcesoriów do urządzeń mobilnych zaprojektowana przez samego Karla Lagerfelda. Ikonę mody i światowej sławy projektanta, artystę i fotografa, dyrektora artystycznego domu mody Chanel. Jego dzieła są znane i cenione na całym świecie, a wizerunek utożsamiany z najwyższą klasą i luksusem. Łącząc wszystkie przymioty niepodważalnej gwiazdy swojej dziedziny, powstały oryginalne i ekskluzywne akcesoria dbające nie tylko o bezpieczeństwo, ale nade wszystko o wygląd urządzeń mobilnych. Konstrukcja została wykonana elastycznego, przyjemnego w dotyku silikonu, ze środkiem wyściełanym mikrofibrą. Silikon gwarantuje pewny oraz wygodny chwyt urządzenia, natomiast mikrofibra skutecznie ochrania urządzenie. Budowa zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, nie ograniczając jego funkcjonalności. Szczegóły: • perfekcyjne dopasowanie do urządzenia, • wykonanie z elastycznego silikonu, • wewnętrzna wyściółka z mikrofibry, • osłona przed zadrapaniem telefonu z tyłu oraz po bokach, • dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, • etui kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem, • etui kompatybilne z Apple Pay, • etui wyprodukowane na licencji Karl Lagerfeld.

99,00 zł
Powiadomienie
78
Etui Silicone Ikonik Karl's Head do iPhone'a 11, czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Silicone Ikonik Karl's Head do iPhone'a 11, czarne
Karl Lagerfeld
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.19

Unikatowa kolekcja akcesoriów do urządzeń mobilnych zaprojektowana przez samego Karla Lagerfelda. Ikonę mody i światowej sławy projektanta, artystę i fotografa, dyrektora artystycznego domu mody Chanel. Jego dzieła są znane i cenione na całym świecie, a wizerunek utożsamiany z najwyższą klasą i luksusem. Łącząc wszystkie przymioty niepodważalnej gwiazdy swojej dziedziny, powstały oryginalne i ekskluzywne akcesoria dbające nie tylko o bezpieczeństwo, ale nade wszystko o wygląd urządzeń mobilnych. Konstrukcja została wykonana elastycznego, przyjemnego w dotyku silikonu, ze środkiem wyściełanym mikrofibrą. Silikon gwarantuje pewny oraz wygodny chwyt urządzenia, natomiast mikrofibra skutecznie ochrania urządzenie. Budowa zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, nie ograniczając jego funkcjonalności. Szczegóły: • perfekcyjne dopasowanie do urządzenia, • wykonanie z elastycznego silikonu, • wewnętrzna wyściółka z mikrofibry, • osłona przed zadrapaniem telefonu z tyłu oraz po bokach, • dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, • etui kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem, • etui kompatybilne z Apple Pay, • etui wyprodukowane na licencji Karl Lagerfeld.

99,00 zł
Powiadomienie
79
Etui Guess 4G Triangle Collection do iPhone'a SE/8/7, szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess 4G Triangle Collection do iPhone'a SE/8/7, szare
Guess
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.01

Guess 4G Triangle Collection charakteryzuje się jednym z bardziej znanych motywów używanych przez Guess. Tylny panel etui pokryto emblematami producenta oraz złotym, trójkątnym logo, które umiejscowiono na bardzo przyjemnej w dotyku fakturze saffiano. Etui wykonane z wysokiej jakości skóry ekologicznej. Etui ochrania tył, boki oraz przyciski urządzenia, zapewniając dostęp do wszystkich jego funkcjonalności. Szczegóły: • skóra ekologiczna, • trójkątne, złote logo Guess, • ochrona tyłu, boków i przycisków urządzenia, • zabezpieczenie przed wstrząsami, uderzeniami i porysowaniem, • perfekcyjne dopasowanie do telefonu, • dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, • etui kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem, • etui kompatybilne z Apple Pay.

109,00 zł
Powiadomienie
80
Etui Guess Silicone Triangle Logo do Airpods Pro, różowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess Silicone Triangle Logo do Airpods Pro, różowe
Guess
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.27

Etui do słuchawek AirPods Pro jest wykonane z wysokiej jakości silikonu, chroni przed uszkodzeniem i zarysowaniami. Idealnie dopasowane. Całość ozdobiona dużym, trójkątnym logo Guess w kolorze złotym. Dodatkowo w zestawie znajduje się odpinany karabińczyk umożliwiający mocowanie etui np. do paska od spodni. Szczegóły: • perfekcyjne dopasowanie do urządzenia, • wysokiej jakości silikon, • w zestawie odpinany karabińczyk, • złote logo Guess.

79,00 zł
Powiadomienie
81
Etui Guess Silicone Triangle Logo do Airpods Pro, khaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess Silicone Triangle Logo do Airpods Pro, khaki
Guess
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Etui do słuchawek AirPods Pro jest wykonane z wysokiej jakości silikonu, chroni przed uszkodzeniem i zarysowaniami. Idealnie dopasowane. Całość ozdobiona dużym, trójkątnym logo Guess w kolorze złotym. Dodatkowo w zestawie znajduje się odpinany karabińczyk umożliwiający mocowanie etui np. do paska od spodni. Szczegóły: • perfekcyjne dopasowanie do urządzenia, • wysokiej jakości silikon, • w zestawie odpinany karabińczyk, • złote logo Guess.

79,00 zł
Powiadomienie
82
Etui Guess 4G Double Layer Glitter Case do iPhone'a 11 Pro, czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess 4G Double Layer Glitter Case do iPhone'a 11 Pro, czarne
Guess
Niedostępny
Brak

Etui należy do światowego lidera branży odzieżowej, twórcy wyszukanych i eleganckich ubrań oraz akcesoriów. Guess wyróżnia się bezkompromisową jakością i integralnością z własnym wizerunkiem, przelał na akcesoria do urządzeń mobilnych wszystko to czym zachwyca w świecie szeroko rozumianej mody. W trosce o bezpieczeństwo oraz unikatowy wygląd urządzeń mobilnych, powstała piękna kolekcja, która zachwyca estetyką, wykonaniem i stylem. Etui zaprojektowane do ochrony przed porysowaniem obudowy smartfona, wykonano z twardego tworzywa odpornego na ścieranie i elastycznej ramki ułatwiającej montaż. Nawiązując do wizerunku Guess, charakterystyczną grafikę marki podkreślono dodatkową warstwą brokatu. Etui zapewnia dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu nie ograniczając jego funkcjonalności, dzięki czemu można w pełni korzystać ze swojego smartfona.

61,76 zł
Powiadomienie
83
Etui Guess 4G Charms Collection do iPhone'a 11 Pro, szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui Guess 4G Charms Collection do iPhone'a 11 Pro, szare
Guess
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Etui należące do światowego lidera branży odzieżowej, twórcy wyszukanych i eleganckich ubrań oraz akcesoriów. Guess wyróżniający się bezkompromisową jakością i integralnością z własnym wizerunkiem, przelał na akcesoria do urządzeń mobilnych wszystko to czym zachwyca w świecie szeroko rozumianej mody. W trosce o bezpieczeństwo oraz unikatowy wygląd urządzeń mobilnych, powstała piękna kolekcja, która zachwyca estetyką, wykonaniem i stylem. Guess 4G Charms charakteryzuje się jednym z bardziej znanych motywów używanych przez Guess. Cały przedni panel etui emblematami producenta, które umiejscowiono na bardzo przyjemnej w dotyku fakturze saffiano, nawiązując do wysokiej klasy skóry, która wykorzystywana jest przez takie domy mody jak Prada, Michael Kors czy Karl Lagerfeld. Etui ochrania tył, boki oraz przyciski urządzenia, zapewniając dostęp do wszystkich jego funkcjonalności. Szczegóły: • przyjemna faktura saffiano, • lśniące logo Guess, • ochrona tyłu, boków i przycisków urządzenia, • zabezpieczenie przed wstrząsami, uderzeniami i porysowaniem, • perfekcyjne dopasowanie do telefonu, • dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, gniazd i portów telefonu, • etui kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem, • etui kompatybilne z Apple Pay.

99,00 zł
Powiadomienie
84
Abel Ferrara (zestaw 3 filmów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abel Ferrara (zestaw 3 filmów)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Pogrzeb Nowy Jork, lata 30-te. Dwaj bracia Ray i Chez uczestniczą w pogrzebie najmłodszego brata Johnnego, który został zastrzelony przez nieznanego sprawcę. Ray, ojciec mafii, mimo próśb żony postanawia odszukać mordercę i pomścić śmierć brata. Rozpoczyna się mroczna rozgrywka, pełna napięć i zwrotów akcji z zupełnie nieprzewidywalnym zakończeniem. Król Nowego Jorku Groźny przestępca, Frank White, po długoletnim pobycie w więzieniu postanawia odzyskać wpływy. Buńczucznie zapowiada przejęcie kontroli nad całym handlem narkotykami w Nowym Jorku, grożąc usunięciem każdego, kto stanie mu na drodze. Wraz ze swym murzyńskim gangiem stopniowo eliminuje kolejnych przeciwników zręcznie wymykając się policji. Wspomagając finansowo podupadający szpital dziecięcy zjednuje sobie przychylność biedniejszej części społeczeństwa, a lokalna prasa bulwarowa kreuje go wręcz na bohatera. Na drodze do zdobycia pełni władzy staje jednak równie nieustępliwy detektyw Bishop. Zły porucznik Skorumpowany, tonący w długach i nieczystych interesach glina (Harley Kitel) prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia młodej zakonnicy. Rozwój sprawy prowadzi go do refleksji na temat swojego życia, które stopniowo ulega przewartościowaniom

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

85
Dzień Bastylii, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Bastylii, DVD
James Watkins
Niedostępny
Brak

Męskie kino akcji w najlepszym wydaniu. Idris Elba (“Luther”, “Pacicif Rim”) oraz Richard Madden (“Gra o tron”) w pełnym efektownych pościgów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i mocnych scen thrillerze sensacyjnym rozgrywającym się w kontrowersyjnym czasie. Paryż po zamachu terrorystycznym. Narasta panika i stan zagrożenia. Na czele policji, która ma złapać sprawców staje twardy i nieobliczalny agent CIA, Sean Briar. Pierwsze poszlaki wskazują winnego – to Michael Mason, najlepszy kieszonkowiec w mieście. Briar szybko odkrywa, że za atakami stoi ktoś dużo groźniejszy. Wchodzi w układ z młodym złodziejem. Mają tylko 24 godziny na odnalezienie zamachowców. Rozpoczyna się morderczy wyścig.

9,99 zł
Powiadomienie
86
Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa Sprawdzone rady położnej rodzinnej, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa Sprawdzone rady położnej rodzinne...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Macierzyństwa naprawdę można się nauczyć! Szukającym pewnych i sprawdzonych rad mamom (a także ojcom!), zarówno tym debiutującym w roli rodziców, jak i tym, którzy chcieliby uniknąć błędów w opiece nad swym kolejnym dzieckiem, z pomocą przychodzi ceniona położna rodzinna, która od ponad 30 lat towarzyszy tysiącom rodzin w najpiękniejszych, ale i jednych z najtrudniejszych, momentów ich życia. Bazując na aktualnej wiedzy medycznej i pedagogicznej, a przede wszystkim na swym długoletnim doświadczeniu pomaga kobietom w dobrym przygotowaniu się do porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem. Czuwając nad zdrowiem swoich pacjentek, daje im coś więcej niż tylko opiekę medyczną - daje im niezachwiane poczucie, że dla swoich dzieci są najlepszymi mamami na świecie. Warto zaufać jej doświadczeniu i skorzystać z jej sprawdzonych wskazówek m.in.: - jak przygotować dobry plan porodu, - co spakować do szpitalnej torby, - gdzie szukać pomocy w walce z bólem porodowym, - kiedy konieczne jest cesarskie cięcie, - co zrobić, by poradzić sobie z trudnościami w połogu, - jak odnieść sukces w karmieniu piersią, nawet wtedy, gdy nie jest łatwo, - jak skompletować wyprawkę, by nie zrujnować rodzinnego budżetu, - co zrobić, gdy dziecko płacze, - jak bezpiecznie szczepić maluchy. Książka Lucyny Mirzyńskiej to także inspirująca pomoc dla wszystkich położnych, które chcą skorzystać z 30 lat doświadczeń autorki w pracy z rodzinami. Lucyna Mirzyńska - absolwentka Collegium Medicum UJ oraz pedagogiki rodziny. Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. Laureatka wyróżnienia „Najlepsza położna Małopolski” oraz konkursu „Anioły - rodzić po Ludzku 2020”. Mimo nagród za swój największy sukces zawodowy uznaje uśmiechy, które wywołuje na twarzach pacjentów. Od ponad 30 lat żona wyrozumiałego męża, który wie, że pacjentki niemal zawsze mają pierwszeństwo. Dumna mama Ani i Marcina, którzy nie obrażają się, jak o swoich podopiecznych mówi: „moje dzieci”.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

87
Rewolwer kowbojski metalowy 8 naboi GONHER 88/6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwer kowbojski metalowy 8 naboi GONHER 88/6
Pulio
Dostępny
5 szt.

Wymiary: 27,5 x 10 cm

43,90 zł
39,95 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,95 zł

88
Baśka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Baśka to debiutancka powieść Wojtka Friedmanna, w której przeplatają się barwne historie mieszkańców warszawskiej Ochoty. W niecodziennych okolicznościach kilkoro przyjaciół spotyka się po latach, co mimowolnie staje się pretekstem do wspomnień. Nietuzinkowe poczucie humoru, uliczny sznyt i empatia do bohaterów sprawiają, że Baśka jest historią, do której chce się wracać.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

89
Arcana, nr 156 (6/2020) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcana, nr 156 (6/2020)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.13

Magazyn społeczno-kulturalny wydawany w Krakowie. Znajdziemy w nim recenzje literackie, prezentację twórczości mniej znanych w Polsce autorów, teksty poświęcone historii i polityce, wywiady i pogłębione analizy współczesnych wydarzeń. Dwumiesięcznik dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Czasopisma.

25,20 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,21 zł

90
Dzieła wybrane. Tom 9. Szkice o literaturze i kulturze. Notatki literackie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła wybrane. Tom 9. Szkice o literaturze i kulturze. Notatki litera...
Dostępny
7 szt.

O ile Ferdynand Goetel zapisał się bez wątpienia w historii literatury jako nowelista, powieściopisarz, reportażysta i pamiętnikarz, miał swój udział jako scenarzysta filmowy oraz autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych, był aktywny jako dziennikarz sportowy i redaktor paru pism, do jego literackich zasług rzadko bywa zaliczany dorobek publicystyczny, sytuowany przeważnie na marginesie jego dokonań (uwagę zwróciły chyba jedynie niektóre pisma polityczne, zwłaszcza kontrowersyjny tom Pod znakiem faszyzmu). A ten obszar pisarskiej działalności, mimo że nie został w pełni rozpoznany ani nie doczekał się pełniejszej prezentacji, imponować może ilością i różnorodnością. W publicystyce Goetla na uwagę zasługuje szeroko rozumiana tematyka literacka, ukazywana z pozycji uczestnika, świadka i komentatora życia literackiego, jak również refleksja o kulturze, rodzimej i europejskiej, jej współczesności i korzeniach, polskiej specyfice i tożsamości kulturowej, a także XX-wiecznych zagrożeniach. Prezentowany obecnie ‒ możliwie obszerny ‒ wybór tekstów zawiera wypowiedzi z lat międzywojennych, II wojny światowej i okresu emigracyjnego. Są wśród nich artykuły, felietony, portrety, recenzje, wspomnienia, relacje, okolicznościowe przemówienia, laudacje, teksty polemiczne, odpowiedzi na ankiety oraz cykl Notatek literackich. Notatki to dziewiąty tom dzieł Ferdynanda Goetla.

61,10 zł
43,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,11 zł

91
Przyjdź, Duchu Święty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjdź, Duchu Święty
Dostępny
6 szt.

Modlitewnik znanego rekolekcjonisty ojca Stanisława Kałdona, dominikanina, daje sposobność, by trwać na modlitwie w oczekiwaniu na przyjście Ducha-Pocieszyciela, trwać w skupieniu niczym Apostołowie w Wieczerniku. Modlitewnik ten zawiera rozmyślania, medytacje, nowenny, koronki, różańce, litanie, godzinki i wiele modlitw (także Jana Pawła II i innych) i pieśni do Ducha Świętego. Książka idealna na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jako katecheza do nowenny i innych nabożeństw, ale także do korzystania na co dzień, by modlić się i rozważać niezgłębione tajemnice Ducha Świętego. Poręczny format czyni tę książkę wygodną jako modlitewnik, a także jako pomoc w powszednim rozmyślaniu i medytacji do Ducha Świętego.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

92
Kraina Lodu. Lalka Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Lalka Anna
Jakks Pacific, Orbico
Niedostępny
Brak

Lalka dla każdej fanki „Krainy Lodu”. Zabawka ma 34.0 cm i została ubrana w filmowy kostium Anny, odwzorowany w najmniejszych detalach.

146,99 zł
139,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,35 zł

93
Solo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solo
Dostępny
502 szt.

Historia młodej dziewczyny, informatyczki, która wraz z dwójką kolegów rozkręca wspólny biznes. Nie zapomina przy tym o swojej pasji, tym bardziej, że sztuki walki pozwalają jej ułożyć się ze sobą w życiu, którego brutalne oblicze zobaczyła przed paroma laty. I musi sobie z tym poradzić. Na uwagę zasługuje świetny portret psychologiczny pary głównych bohaterów, charakterystyczne postaci drugoplanowe, logiczna konstrukcja i stopniowo odsłaniane elementy wydarzeń, które na końcu dają czytelnikowi spójny obraz.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

94
Unbound - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unbound
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.15

Stop being a servant of the life you?re living and become a creator of the world you want. Electrifying lessons in power, influence and persuasion to equalise women in an unequal world. Why do so many women feel they're too much yet not enough? How can you feel ?good and mad? yet reluctant to speak up in a meeting or difficult conversation? What causes women to freeze at critical moments? Kasia Urbaniak spent 17 years studying to become a Taoist nun. To foot the bill for her studies, she worked as a high-paid (and extremely successful) dominatrix in dungeons around New York City. What she learned in these two wildly different settings has turned into her life?s work. UNBOUND brings Urbaniak?s unique teachings for women on speaking power, persuading others and navigating conflict to a mainstream audience for the first time. Part polemic, part practical, it opens women?s eyes to why they frequently find it so difficult ? personally, professionally and socially ? to raise their voices, why they freeze in challenging circumstances and what they can do to change this. Too often women find themselves in the role of ?sub? when they need to be more ?dom? ? in short they are paralysed by their Good Girl Syndrome and a deep-seated need to please everyone and anyone except themselves. UNBOUND offers precise, practical instruction in how to stand in your power, find your voice and use it well. Part manual, part manifesto, it will help you cut through layers of self-censoring and self-doubt to go after what you truly want, and live your wildest, best and most satisfying life.

72,00 zł
68,40 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,60 zł

95
Stacje ładowania samochodów elektrycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacje ładowania samochodów elektrycznych
Dostępny
9 szt.

W książce zebrano wiadomości o stacjach ładowania samochodów elektrycznych i ich rodzajach, budowie i parametrach użytkowych. Adresatami książki są inwestorzy oraz aktualni i przyszli użytkownicy tych stacji. Może też być pomocna słuchaczom szkół średnich i wyższych.

20,00 zł
96
Toczenie i frezowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toczenie i frezowanie
Dostępny
6 szt.

Książka zawiera ujęte w sposób przystępny i uzupełnione rysunkami opisy konwencjonalnych tokarek i frezarek oraz wykonywania przy ich zastosowaniu typowych zabiegów obróbczych. Książka adresowana jest do osób pragnących zdobyć zawód tokarza/frezera, a także jako nadobowiązkowa lektura uzupełniająca dla uczniów szkół zawodowych.

48,00 zł
97
ABC systemów fotowoltaicznych sprzężonych z siecią energetyczną. Poradnik dla instalatorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC systemów fotowoltaicznych sprzężonych z siecią energetyczną. Porad...
Niedostępny
Brak

W książce zwięźle i przystępnie opisano działanie i budowę poszczególnych komponentów systemów fotowoltaicznych oraz ich instalowanie i zasady eksploatacji. Adresatami książki są przede wszystkim instalatorzy i użytkownicy systemów fotowoltaicznych.

28,50 zł
Powiadomienie
98
Wiertnice poziome i horyzontalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiertnice poziome i horyzontalne
Dostępny
4 szt.

W książce opisano budowę i eksploatację wiertnic poziomych i horyzontalnych oraz technologię robót wykonywanych z ich zastosowaniem z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Książka adresowana jest do kandydatów na operatorów wiertnic poziomych i horyzontalnych oraz do wszystkich osób związanych z ich eksploatacją. Może też stanowić pomoc dla wykładowców odpowiednich szkoleń.

40,00 zł
99
Tradycyjne i nowoczesne materiały budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycyjne i nowoczesne materiały budowlane
Niedostępny
Brak

W książce podano charakterystyki materiałów tradycyjnych i nowoczesnych, stosowanych w budownictwie, z podziałem na ich zastosowanie w obiekcie budowlanym. Książka może ułatwić dokonanie wyboru materiałów na planowaną budowę domu przez inwestorów indywidualnych, do których książka ta jest adresowana.

40,40 zł
Powiadomienie
100
Sprężarki przewoźne. Poradnik dla operatora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprężarki przewoźne. Poradnik dla operatora
Dostępny
4 szt.

Książka w sposób zwięzły i przystępny omawia podstawy teoretyczne zagadnień związanych z budową i eksploatacją sprężarek, szczegółowo prezentuje budowę poszczególnych ich elementów i zespołów oraz zasady eksploatacji.

39,35 zł
Wróć do góry