hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.01.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 4 w1 12,15,20,24 elementy. Wesoły dzień Binga (Trefl), na drugim Tata Oli jest chory (Thomas Brunstrom, Thorbjorn Christoffersen). Kolejny produkt to (Nie) tacy sami. Tosia i Julek uczą się dzielić (Magdalena Boćko-Mysiorska) oraz Czesi. Przewodnik po historii narodu i państwa (Petr Jokes).
1
Puzzle 4 w1 12,15,20,24 elementy. Wesoły dzień Binga - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4 w1 12,15,20,24 elementy. Wesoły dzień Binga
Trefl, 12,15,20,24 elementy
Dostępny505 szt.

Puzzle 4 w 1. Wesoły dzień Binga: • wysoka jakość nadruku, • precyzja wykonania, • idealne dopasowanie elementów, • odporne na zginanie.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

26 osób kupiło
2
Tata Oli jest chory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata Oli jest chory
Dostępny157 szt.

Tata Oli zachorował. Dopadła go męska grypa, która jest najgorszą grypą na świecie. Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi mu koc, przygotowuje posiłki, kupuje smakołyki, czyta książki… Ale tata czuje się coraz gorzej i spisuje testament.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

24 osoby kupiły
3
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek uczą się dzielić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie) tacy sami. Tosia i Julek uczą się dzielić
Dostępny192 szt.

Seria „(Nie) tacy sami” powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy.Magdalena Boćko-Mysiorska – blog, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów – bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Kolejne sceny z życia bliźniaków – Tosi i Julka. Tym razem rodzeństwo uczy się dzielić.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

23 osoby kupiły
4
Czesi. Przewodnik po historii narodu i państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czesi. Przewodnik po historii narodu i państwa
Dostępny1740 szt.

Czesi. Przewodnik po historii narodu i państwa to książka, która nie tylko przedstawia polskiej publiczności historię Czech, ale również (a może nawet przede wszystkim) pokazuje, jak tę historię postrzegają sami Czesi. Dlatego, prócz uwzględnienia polskiego (oraz szerszego: środkowoeuropejskiego, europejskiego i światowego) kontekstu, akcenty rozłożone zostały na podstawie czeskiego punktu widzenia. Oto podróż po dziejach kraju od czasów najstarszych i pojawienia się pierwszych ludzi na terytorium Czech aż do podziału Czechosłowacji i powstania Republiki Czeskiej 1 stycznia 1993 roku.

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

5 osób kupiło
5
Basia i remont - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i remont
Dostępny16 szt.

W domu Basi coraz więcej elementów wymaga naprawy, a tata nie umie poradzić sobie ze wszystkim. W końcu rodzice decydują, że pora na remont. Na czas trwania prac trzeba będzie przeprowadzić się do dziadków. Podobno w mieszkaniu ma zrobić się naprawdę ładnie, ale ku zgrozie Basi na razie wygląda ono, jakby przeszedł przez nie huragan… Książeczka pokazuje, jak stresujący dla całej rodziny może być remont mieszkania. Warto przeczytać ją dziecku, jeśli planujemy zmiany, żeby nie straciło poczucia bezpieczeństwa. Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią – pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3–7 lat. Młodsze zachwycą się kolorowymi obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, zaś starsze będą mogły ćwiczyć samodzielne czytanie.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

5 osób kupiło
6
Uczuciometr. Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczuciometr. Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach
Dostępny88 szt.

Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki Uczuciometr inspektora Krokodyla śpiewają piosenki o… sobie.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
7
Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fast text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uw...
Dostępny22 szt.

Krótko, zwięźle i (przede wszystkim) na temat. Zagłębiwszy się w otchłań Internetu, można by dojść do wniosku, że sztuka pisania powoli zanika. Coraz więcej obrazów, coraz mniej słów, a te, które się tam znajdują... cóż, niekoniecznie są pisane pięknie, do rytmu i zgodnie z regułami gramatyki. Obraz jest ważny, bo przemawia bezpośrednio do ludzkiego mózgu, nawet bez użycia wyobraźni. Jednak to tekst, dobrze skonstruowany, nadal pozostaje królem przekazu. Oczywiście tylko pod warunkiem, że jest dobrze przemyślany, odpowiednio zbudowany i... krótki. Dzisiejszy odbiorca mediów (zwłaszcza społecznościowych) nie jest gotowy na przyswajanie dłuższych treści. Za to świetne hasło reklamowe, ciekawy tytuł artykułu, celną ripostę w dyskusji na czacie chętnie przyjmie. Przyjmie, zapamięta i przekaże dalej. Od czasu pierwszego wydania tej książki urządzenia mobilne jeszcze bardziej się upowszechniły. Na małych ekranach sprawdzą się mikrotreści, czyli krótkie teksty zilustrowane obrazkiem czy wideo. Nie wymagają dłuższej koncentracji i są zrozumiałe w oderwaniu od kontekstu. Gdy rozmiary ekranu maleją, a oczekiwania czytelnika rosną, liczy się każde słowo. Zapnij pasy i ruszamy w podróż drogą szybkiego ruchu!

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

3 osoby kupiły
8
Pętla, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pętla, DVD
Patryk Vega , 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Obsada: Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Henryk Talar Patryk Vega powraca do „służb specjalnych” i „Pitbulla”, odsłaniają kulisy „afery podkarpackiej” – kryminalno-seksualnego skandalu, którego akta liczą przeszło 160 tomów. Film pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez oficera CB ŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez seks-taśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

3 osoby kupiły
9
Święty Enneagram. Znajdź swoją ścieżkę duchowego rozwoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Enneagram. Znajdź swoją ścieżkę duchowego rozwoju
Dostępny28 szt.

Przemierzasz przez życie, próbując się określić. Jest niezwykle ważne, aby zrozumieć swoją tożsamość. Bez tożsamości nie ma godności ani spełnienia. Zbyt wiele zranionych osób cierpi, bo uwierzyło w kłamstwa o sobie. Absolutnie konieczne jest poznanie całej, szczerej prawdy o swojej osobowości. Jak każdy, jesteś piękną istotą i ukochanym dzieckiem Boga. Musisz tylko się dowiedzieć, kim możesz się stać, poznać swoje najlepsze strony i odważnie zmierzyć się z tym, co w Tobie jest złe. Wtedy podążysz ku doskonałości. Niezastąpioną mapą na tej ścieżce jest Enneagram, będący czymś o wiele potężniejszym niż zwykły test osobowości. Ta książka jest ważniejsza, niż myślisz, bardziej oświecająca, niż zakładasz, i wiedzie do większych przemian, niż możesz sobie wyobrazić. Jest nie tylko dokładnym przewodnikiem po Enneagramie. To mapa, która doprowadzi Cię do zrozumienia siebie samego i innych. Dzięki niej odkryjesz swoje najsilniejsze strony i naturalne ograniczenia. Dowiesz się, który z dziewięciu typów osobowości przypadł Ci w udziale, i zaczniesz stosować praktyki kontemplacyjnej duchowości. Enneagram jest starożytnym narzędziem o wielkiej mocy, a ta książka pokazuje, jak z niego skorzystać, aby poczynić wielkie postępy w swojej podróży ku duchowej przemianie. Dzięki tej książce: • poznasz Enneagram i nauczysz się z niego korzystać, • przekonasz się, że kłamstwa o sobie nieuchronnie prowadzą do porażki, • dowiesz się, kim naprawdę jesteś i jakie niezwykłe dary posiadasz, • zidentyfikujesz destruktywne wzorce i uwolnisz się od nich, • nauczysz się pracować ze sobą dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Enneagram. Twoja godność. Twoja tożsamość. Twoja ścieżka rozwoju!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
10
Pasja testowania. Wydanie 2 rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasja testowania. Wydanie 2 rozszerzone
Dostępny24 szt.

Przetestuj się w roli testera! Pasja testowania to podręcznik przeznaczony dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie IT i rozważają, czy praca testera, ważna i nieźle płatna, jest dla nich. Tester oprogramowania – to brzmi dobrze! Tylko na czym polegają jego zadania? Jakich umiejętności się od niego wymaga? Znajomość których narzędzi będzie oczekiwana? Skąd czerpać o nich wiedzę? I przede wszystkim: jak się przekonać, czy będzie się dobrym testerem? Na te i inne pytanie odpowiada Pasja testowania. Dzięki tej książce poznasz teoretyczne podstawy pracy testera, zrozumiesz, na czym polega jego warsztat i z jakich elementów się składa, dowiesz się też, jak zabrać się do pracy testerskiej. Autor, praktyk z kilkunastoletnim stażem, wprowadzi Cię w te zagadnienia krok po kroku. Co więcej, obali najpowszechniejsze mity krążące w światku testerów i zwróci uwagę na klienta, czyli prawdziwego odbiorcę efektów Twojej pracy. Na deser zaś pozwoli Ci samemu się przetestować – proponuje bowiem szereg ćwiczeń, dzięki którym zostaniesz prawdziwym mistrzem testowania. Czego zresztą szczerze Ci życzy!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

2 osoby kupiły
11
Jedno życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedno życie
Dostępny56 szt.

Miała cztery lata, kiedy pierwszy raz kopnęła piłkę. Teraz jest złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i zdobywczynią niezliczonych nagród i wyróżnień dla najlepszej piłkarki, która swoją pozycję megagwiazdy sportu wykorzystuje, aby walczyć o bliskie jej wartości. Od dziecka Rapinoe zawsze robiła, co mogła, by bronić tego, co słuszne – nawet jeśli oznaczało to występowanie przeciwko innym. W swojej książce po raz pierwszy ujawnia, jak wygląda jej życie zarówno na boisku, jak i poza nim. Pokazuje czytelnikowi swoją osobistą drogę, pełną humoru, człowieczeństwa i radości i mówi do niego: Masz jedno życie. Co z nim zrobisz?

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
12
Mistrzowski rodzic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowski rodzic
Dostępny35 szt.

Aktywni rodzice aktywnych dzieci Dziecko, które po powrocie ze szkoły od razu ląduje na kanapie lub fotelu z nosem w telefonie, to nie jest widok, jaki mama i tata lubią najbardziej. Niestety, jest to widok dość powszechny – w erze Snapchata, TikToka, Instagrama na młodych (i nie tylko!) ludzi czeka wiele cyfrowych pokus dostępnych na jedno kliknięcie. Dobra wiadomość brzmi: tak nie musi być. Możemy zaszczepić w naszych dzieciach pasję odkrywania, sprawić, że będą chciały aktywnie eksplorować otaczający je świat - poprzez sport, sztukę czy inną z setek dostępnych form aktywności. Jednak bez udziału rodziców to się nie uda. Dzieci uczą się także przez naśladowanie, zatem ojciec zachęcający dziecko do ruchu będzie mało wiarygodny, jeśli sam siedzi na kanapie przed telewizorem. Zróbmy rachunek sumienia: ile razy w ciągu ostatnich dni aktywnie spędzaliśmy czas ze swoimi dziećmi? A przecież wspólne spędzanie czasu to najlepsza metoda zachęcania do wartościowych zachowań. Jak być dla dziecka wsparciem? Jak pomóc mu odkrywać i rozwijać pasje? Jak wspierać w działaniu i nie zniechęcać? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela Jagoda Smoleńska, dziś psycholog sportu, a od najmłodszych lat aktywna zawodniczka. Używając przykładów ze świata sportu, podsuwa zestaw uniwersalnych rozwiązań, które z powodzeniem zastosujemy, niezależnie od tego, jakie zainteresowania dostrzegliśmy u naszych dzieci. Tylko nie zapominajmy o najważniejszym: przykład idzie z góry!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

1 osoba kupiła
13
Zwyczajnie niezwykli. Obrazki o niepełnosprawności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajnie niezwykli. Obrazki o niepełnosprawności
Dostępny6 szt.

Autor książki przez wiele lat był pracownikiem jednego z niemieckich domów opieki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zwyczajnie niezwykli to wybrane historie z życia podopiecznych i ich wychowawców.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
14
Ceba Baby koło poporodowe Misie i gwiazdki - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ceba Baby koło poporodowe Misie i gwiazdki
Ceba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Koło poporodowe to niezbędny artykuł dla każdej mamy rodzącej siłami natury. Koło przynosi ogromną ulgę po porodzie, ukojenie i upragniony komfort. Poduszka poporodowa jest niezbędna, aby mama mogła bez bólu siedzieć, nie narażając podrażnionego krocza na dodatkowe otarcia i uciski, a także aby mogła bezboleśnie karmić w pozycji siedzącej. Koło chroni obolałe krocze. Poduszka wypełniona jest drobnymi kuleczkami - antyalergiczną mikroperłą styropianową, która idealnie dopasowuje się do ciała i stosowana jest w poduszkach medycznych. Wycięcie w samym środku koła umożliwia kobiecie siedzenie bez uciskania na szwy. Koła poporodowe Ceba Baby dodatkowo wyposażone są w materiałowy dozownik, który pozwala na regulację objętości koła. Mama ma możliwość przesypania mikroperły do dozownika zmniejszając tym samym objętość koła, dopasowując je do własnych indywidualnych potrzeb. Materiały, z których wykonane jest koło poporodowe, gwarantują wysoką jakość produktu oraz długotrwałe użytkowanie.

31,20 zł
25,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,93 zł

1 osoba kupiła
15
Czarny Książę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Książę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Czarny Książę należy do kanonu światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Powieść angielskiej autorki Anny Sewell opowiada historię konia z jego perspektywy, od narodzin i źrebięcego życia na wiejskiej farmie po liczne przygody i perypetie z różnymi właścicielami, między innymi londyńskim dorożkarzem. Każdy rozdział książki poświęcony jest wielkiemu wydarzeniu w życiu Czarnego Księcia. Jego „autobiografia” pozwala zrozumieć, z jak wielką odwagą i poświęceniem zwierzęta potrafią służyć ludziom i jak silne emocje im w tym towarzyszą. Powieść Anny Sewell okazała się prekursorska dla całego gatunku literackiego zaangażowanego w ochronę koni i zwierząt. Od momentu ukazania stała się światowym bestsellerem, a po dziś dzień jest lekturą szkolną w Anglii. Na podstawie tej pięknej i ważnej książki nakręcono filmy i seriale telewizyjne.

21,50 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
16
Czytaj książki tak szybko, jak myślisz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj książki tak szybko, jak myślisz
Dostępny29 szt.

By czytać szybciej, mądrzej i bardziej kreatywnie... Żyjemy w czasach przesytu – rzeczy, idei i książek. Wydawcy zalewają księgarnie nowościami. Wiele z nich to wartościowe lektury, niejedną chciałoby się przytulić do czytelniczego serca. Kupujemy je więc, kładziemy na półce i... biegniemy do innych zadań. Bo praca, bo szkoła, bo obowiązki. A ponieważ i żyć trzeba, to czasu na lekturę wiele nie zostaje. Ot, może półtorej godziny, i to maksymalnie raz w tygodniu. Ale zaraz, zaraz... 90 minut to dokładnie tyle, ile potrzebujesz, by przeczytać 200 - 300 stron. Naprawdę! W półtorej godziny jesteś w stanie przyswoić zawartość praktycznie dowolnej książki, również popularnonaukowej. Jeśli skorzystasz ze wskazówek i z instrukcji zawartych w tym poradniku, staniesz się mistrzem wychwytywania istotnych treści z zalewu słów stanowiących jedynie stylistyczne ozdobniki albo literackie wypełniacze. Prawdziwa treść publikacji bowiem kryje się w twardych danych! Rzecz w tym, by nauczyć się skutecznie je wyłuskiwać. Poznaj Organiczną Technikę Studiowania i czytaj tak szybko, by nie umknęła Ci żadna ważna informacja ani premiera nowej książki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
17
Adobe Illustrator PL. Oficjalny podręcznik. Edycja 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adobe Illustrator PL. Oficjalny podręcznik. Edycja 2020
Dostępny12 szt.

Adobe Illustrator to jeden z najlepszych programów do tworzenia grafiki wektorowej. Jest niezastąpiony przy projektowaniu między innymi logo, banerów, plakatów czy billboardów. Dzięki temu potężnemu narzędziu można nadać swoim projektom i wizualizacjom absolutnie wyjątkowy charakter. Aby uzyskać spektakularne efekty, trzeba opanować poszczególne funkcje i opcje Illustratora, wiedzieć, gdzie ich szukać i w jaki sposób się nimi posługiwać. Dopiero wtedy można się przekonać, jak świetnym wsparciem dla kreatywnego projektanta jest wszechstronny program graficzny! Oto kolejne, zaktualizowane i uzupełnione wydanie oficjalnego podręcznika firmy Adobe, od lat uznawanego za najlepszą pomoc do nauki Illustratora. Książka składa się z 16 lekcji, w ramach których omówiono zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki tworzenia grafiki wektorowej. Naukę zaczniesz od podstawowego zapoznania się z aplikacją, następnie przejdziesz do przekształcania elementów graficznych, a potem zapoznasz się z metodami tworzenia gradientów swobodnych, warstw i dynamicznych symboli oraz technikami eksportowania materiałów na potrzeby aplikacji mobilnych i stron internetowych. W tym podręczniku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do zdobycia umiejętności tworzenia precyzyjnych ilustracji i ekspresyjnych malunków. Twoje projekty zaczną przykuwać uwagę i wywoływać zachwyt! Dowiedz się, jak: • zacząć pracę w Illustratorze i nauczyć się zasad pracy z grafiką wektorową • pracować z kształtami, ze ścieżkami i z narzędziami do rysowania • wykorzystywać gradienty, efekty i style graficzne • przekształcać ilustracje i modyfikować obiekty • łączyć projekty Illustratora i Photoshopa • tworzyć ilustracje z dokładnością co do piksela Ucz się mądrze – z najlepszych podręczników!

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

1 osoba kupiła
18
Kaftan baw.spring 92-98 K. - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,30 zł
12,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,31 zł

1 osoba kupiła
19
Siła Sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła Sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości
Dostępny14 szt.

Twoim światem rządzi kilka praw. W szkole musiałeś wykuć na pamięć prawa fizyki, wychowanie narzuciło Ci wewnętrzny imperatyw, a państwo, w którym mieszkasz, określa zasady zachowania się w społeczeństwie. Jednak czy poznałeś prawo odpowiadające za to, by Twoje życie nie przypominało łupiny orzecha dryfującego bezwładnie na fali oceanu? Czy wiesz już, czym jest prawo przyciągania? Dowiedz się, jak je skutecznie stosować!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
20
Komputerowa edycja dokumentów dla średnio zaawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komputerowa edycja dokumentów dla średnio zaawansowanych
Dostępny14 szt.

Profesjonalna edycja dokumentów w zasięgu ręki! Poznaj zasady tworzenia tekstów Opanuj odpowiednie narzędzia Osiągaj zamierzone efekty Na rynku jest dostępnych mnóstwo podręczników do nauki posługiwania się edytorami tekstu. Zwykle są one jedynie zbiorami opisów przycisków i okienek wraz przykładami pokazującymi, jak osiągnąć pewien określony cel w konkretnej sytuacji. Zastosowanie przekazywanej przez nie wiedzy często też ogranicza się do konkretnej wersji programu, co w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie oznacza, że publikacje te nierzadko stają się bezużyteczne tuż po opuszczeniu murów drukarni. Ten jest inny. Uczy pojęć, a nie poleceń. Przedstawia ogólne schematy, a nie konkretne funkcje. Pokazuje, co można osiągnąć za pomocą dostępnych narzędzi, a nie wdraża w mechaniczne klikanie kolejnych kontrolek. Koncentruje się na efekcie, a nie na charakterystycznych dla danego programu sposobach jego osiągnięcia. Przekazuje wiedzę uniwersalną, a nie instrukcje specyficzne dla wybranego wersji programu. Skupia się na rzeczach najważniejszych, zamiast zmuszać do brnięcia przez niekończące się opisy mało istotnych elementów interfejsu, które i tak są intuicyjne. Autorzy postawili sobie zadanie napisania podręcznika innego niż wszystkie i skupili się na takich zagadnieniach jak: • formatowanie znaków i akapitów, • zastosowanie szablonów, • formatowanie list i tabel, • wstawianie ilustracji do tekstu, • narzędzia korekty i recenzji, • definiowanie układu strony, • inne narzędzia ułatwiające pracę. Poznaj tajniki edycji tekstów w praktyce!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
21
Wprowadzenie do C++. Efektywne nauczanie, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do C++. Efektywne nauczanie, wydanie 3
Dostępny9 szt.

C++ wyjątkowo dobrze nadaje się do nauki jako „pierwszy poważny język programowania”, a równocześnie jest znakomitym, wszechstronnym narzędziem do tworzenia nowoczesnych aplikacji. Programowanie w nim wymaga nieco wysiłku, ale pozwala zarówno szybko przyswoić najważniejsze paradygmaty informatyki, jak i wdrożyć się w pisanie kodu zgodne z dobrymi praktykami. Przy tym C++ ma cechy nowoczesnego języka programowania, a jego możliwości są poszerzane dzięki bibliotekom. Aby adept sztuki programowania mógł skorzystać z tych wszystkich zalet, potrzebuje pomocy dobrego nauczyciela lub dobrego podręcznika. Tylko w ten sposób uniknie typowych błędów popełnianych na skutek niewystarczającego zrozumienia podstaw programowania i najważniejszych koncepcji programistycznych. Oto polska edycja popularnego podręcznika opartego na naukowych podstawach skutecznego uczenia. To znakomite wprowadzenie do podstawowych technik programowania i umiejętności projektowania pozwala łatwo, a przy tym dogłębnie opanować elementarne pojęcia. W przystępny sposób omawia najistotniejsze kwestie działania algorytmów i rodzaje struktur danych. Krok po kroku przeprowadza czytelnika od podstaw do bardziej zaawansowanych tematów związanych ze współczesnymi aplikacjami, takich jak GUI i programowanie XML. Poszczególne koncepcje zostały tu wyjaśnione z wykorzystaniem trafnie dobranych schematów i grafik. Nie zabrakło też wskazówek, przykładów i obszernych fragmentów świetnie napisanego kodu, które ułatwiają naukę, podobnie jak liczne ćwiczenia i studia przypadków. W tej książce między innymi: • podstawowe koncepcje programowania: struktury sterujące, tablice, wskaźniki, • programowanie obiektowe, dziedziczenie, polimorfizm, • struktury danych: liniowe i oparte na drzewach wprowadzenie do algorytmów, • szablony i zarządzanie pamięcią. Bądź profesjonalistą od pierwszej linii kodu!

199,00 zł
139,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 59,70 zł

2 osoby kupiły
22
VBA na sto dwa, czyli 102 ćwiczenia z wykorzystaniem VBA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VBA na sto dwa, czyli 102 ćwiczenia z wykorzystaniem VBA
Dostępny15 szt.

Co Ty wiesz o VBA? Co wiesz i co potrafisz ― to dwie różne sprawy. Od wiedzy do umiejętności prowadzi droga usłana... praktyką. A praktykę najlepiej i najbezpieczniej zdobywa się nie w zawodowym boju, gdy na ręce patrzą szef, koledzy z teamu i klient na dodatek, tylko w zaciszu własnego pokoju, przy ulubionym biurku, na ulubionym krześle, w czasie wolnym. Ćwicząc i bawiąc się po prostu! I właśnie w tym celu powstała ta książka. Autor zawarł w niej 102 ćwiczenia, dzięki którym przejdziesz od teorii do praktyki Visual Basic for Applications i będziesz gotów do swobodnego tworzenia własnych programów. Rozwiązanie zaproponowanych ćwiczeń wymaga stosowania pętli For-Next, For Each-Next, Do-Until, Do-While, struktur If-Then-Else, Select Case, funkcji Excel i VBA, odwołania do metod lub właściwości obiektów itd. Wielokrotne wykonywanie podobnych czynności gwarantuje, że polecenia zapadną Ci w pamięć. Książka pomoże Ci wykształcić programistyczny sposób myślenia, niezbędny do tworzenia własnych rozwiązań. Każdy rozdział składa się z jednego lub kilku ćwiczeń, które polegają na napisaniu procedur Sub lub Function. Do wszystkich poleceń dołączono przykładowe rozwiązania. Na początek możesz z nich skorzystać, potem jednak szukaj własnych rozwiązań. Do dzieła: • stwórz tabliczkę mnożenia, • sprawdź, kiedy wypadnie najbliższy piątek trzynastego, • policz dni wolne od pracy w kolejnym roku, • napisz własny przelicznik walut, • dowiedz się, czy trzymasz prawidłową masę ciała... ...a to dopiero początek zabawy!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
23
Ulicznicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulicznicy
Dostępny83 szt.

W 1950 roku Pier Paolo Pasolini przybywa do Rzymu. Pięć lat później ogłasza swój prozatorski debiut, Uliczników, osadzoną w realiach przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku opowieść o grupie nastoletnich chłopców z rzymskiego lumpenproletariatu. Ulicznicy żyją na pograniczu prawa, nie chodzą do szkoły ani nie pracują, utrzymują się z drobnych kradzieży lub prostytucji. Z upodobaniem przyszłego reżysera Pasolini śledzi ich poczynania, starając się odszukać przejawy mitu barbarzyńskiej niewinności. Ulicznicy to wynik eksperymentu formalno-językowego, a zarazem szczególny dokument epoki, która odeszła bezpowrotnie. Głównym bohaterem tej historii jest jednak Rzym, niewzruszone Wieczne Miasto, przedstawione w licznych zmysłowych opisach.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
24
Mike Tyson. Moja prawda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mike Tyson. Moja prawda
Dostępny33 szt.

Wydaje Ci się, że znasz Mike'a Tysona? Słynna „Bestia” nie ma przed Tobą tajemnic? Nic bardziej mylnego! Sięgnij po tę książkę, a przekonasz się, jak mało wiesz o jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowego sportu z przełomu XX i XXI wieku. Wydawałoby się, że o tzw. Żelaznym Mike'u, najmłodszym mistrzu świata w dziejach zawodowego pięściarstwa, powiedziano już wszystko. Świetny sportowiec, ale zarazem skandalista, były skazaniec, wzięty celebryta, a przez pewien moment nawet aktor. Życiorys, który z całą pewnością zasługuje na swój własny scenariusz filmowy. Jednakże książka "Tyson. Moja prawda", za której przygotowanie odpowiada sam Mike Tyson oraz Larry Sloman, to ponad 600-stronicowa opowieść, która stawia tę postać w zupełnie nowym świetle. Autorzy, prowadząc czytelnika przez kolejne etapy życiorysu boksera, starali się ukazać jego życie poprzez o wiele szerszy pryzmat niż obraz tak dobrze znany każdemu z telewizji. To szczera, niekiedy wręcz okrutna historia człowieka, "czarnucha z przyczepy", jak go niekiedy określano, który pomimo tak wielu upadków, zawsze znajdował w sobie siłę, aby wstać i stoczyć jeszcze kolejną walkę o godne życie. To historia ostatniego króla boksu.

54,99 zł
43,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
25
Przygody Smerfów. Smerfy i wioska dziewczyn. Tom 4. Nowy początek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Smerfów. Smerfy i wioska dziewczyn. Tom 4. Nowy początek
Dostępny12 szt.

Czwarta część cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki dziewczyn... Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków wyruszają w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna. Czy znajdą wymarzoną krainę? Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
26
Wielki Szlak Himalajski. Indie, Pakistan, Bhutan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Szlak Himalajski. Indie, Pakistan, Bhutan
Dostępny60 szt.

Himalaje. Większe, niż myślisz! Wiedza potoczna jest sumą uproszczeń. Mówimy: Himalaje, myślimy: Nepal. Tak zapewne odpowie dziewięć na dziesięć osób pytanych o położenie najwyższych gór świata. Z jednej strony trudno się dziwić: spośród czternastu ziemskich ośmiotysięczników w Nepalu jest ich aż osiem. Jednak Himalaje to potężny górski łańcuch o długości ponad dwóch i pół tysiąca kilometrów, z czego na terytorium Nepalu przypada mniej więcej jedna trzecia. Czy można zatem mówić o przejściu Himalajów bez zawitania do Indii, Pakistanu i Bhutanu? Prawdą jest, że nazwa Wielki Szlak Himalajski według pierwotnych założeń odnosi się do „długodystansowego szlaku trekkingowego obejmującego łącznie około 1700 kilometrów od wschodniego do zachodniego krańca Nepalu”. Tyle mówi o nim Wikipedia. I tę właśnie trasę w 2015 roku przeszli Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski. Dokonali tego jako pierwsi Polacy, a swoje doświadczenia opisali w książce Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal. Mogliby spokojnie cieszyć się sukcesem, odbyli wszak jedną z najtrudniejszych marszrut świata. A jednak coś kazało obojgu wrócić w Himalaje i ponownie przeżywać trudy pieszej wędrówki. Tym razem w górach Indii, Pakistanu i Bhutanu. Ich relację z przejścia tej części szlaku znajdziesz w książce. W trakcie czterech wypraw – nepalskiej, indyjskiej, pakistańskiej i bhutańskiej – zdobywcy Wielkiego Szlaku Himalajskiego przeszli w sumie 3600 kilometrów i pokonali około 100 wysokich przełęczy w 284 dni.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
27
Moje wspomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje wspomnienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Niezwykle pasjonująca opowieść o przeżyciach autorki i jej najbliższych przedstawionych na tle panoramy wydarzeń, jakie miały miejsce w państwie polskim w ciągu XX wieku. Jesteśmy świadkami przeżyć małej dziewczynki podczas podróży wielodzietnej rodziny pociągiem w 1919 roku do odradzającej się Polski. Otrzymujemy także dokładny opis systemu szkolnictwa w okresie międzywojennym i ówcześnie istniejących korporacji akademickich. Wiele miejsca Maria Aleksandra Smoczkiewiczowa poświęciła prezentacji doświadczeń, jakich doznała jej rodzina w trakcie II wojny światowej. Wprawnym okiem charakteryzowała także powojenne przemiany zachodzące w PRL. Podstawę wydania Moich wspomnień Marii Aleksandry Smoczkiewiczowej stanowią przede wszystkim niepublikowane maszynopisy wspomnień, które powstały w latach 1991 i 1999–2001, a obecnie są przechowywane w Bibliotece Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Do publikacji zostały dołączone również relacje o latach nauki w Państwowym Liceum i Gimnazjum Żeńskim im. Generałowej Zamoyskiej i Poznańskim Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu, które ukazały się wcześniej na łamach „Kroniki Miasta Poznania”.

31,00 zł
26,04 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
28
Claimed. Romans mafijny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Claimed. Romans mafijny
Dostępny51 szt.

Więcej adrenaliny, więcej emocji, więcej namiętności! Związek Holly i Declana rozkwita. Była agentka znalazła wreszcie ukojenie u boku przystojnego gangstera. Wydaje się, że pod wpływem uczucia także mafioso stał się innym człowiekiem. Sielanka? I tak, i nie. Kiedy zejdzie się do przestępczego podziemia, prędzej czy później należy oczekiwać kłopotów. A Joshua, młodszy brat Declana, to prawdziwy magnes na kłopoty. Bez dwóch zdań kłopoty kochają Joshuę. Z kolei on kocha Miley, chociaż z całych sił stara się o niej zapomnieć. Ukojenia szuka, planując małżeństwo z Graziellą, piękną córką mafijnego bossa Abelarda. Brzmi jak recepta na katastrofę? Tak w każdym razie uważa Declan, usilnie odradzający młodszemu bratu ten związek. Tyle że dobre rady to ostatnie, na co Joshua zwraca uwagę w życiu. A Abelardo jest człowiekiem bezwzględnym i okrutnym, nawet jak na mafijne standardy. I bardzo kocha córkę. Bohaterowie znani z doskonale przyjętej powieści Trapped. Romans mafijny powraca! Jakie tym razem życiowe zakręty i perypetie wymyśliła dla nich Alicja Skirgajłło? By się przekonać, wystarczy przeczytać. Pamiętajcie tylko, że ta książka jest jak gangster – porywa i nie wypuszcza aż do ostatniej strony!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
29
Astonishing X-Men. Tom 3. Dopóki starczy tchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astonishing X-Men. Tom 3. Dopóki starczy tchu
Dostępny8 szt.

X-Men w nowym składzie! Alex Summers wraca do akcji, jednak nie wszyscy mutanci będą w stanie ponownie mu zaufać. Dlatego postanawia zebrać nową grupę. Czy Havok, Beast, Warpath, Colossus i Dazzler będą potrafili utworzyć zgraną i gotową do poświęceń drużynę? Nie mają czasu do stracenia, bo światu zagraża nowe niebezpieczeństwo. Tym razem Reavers dysponują niebezpiecznie skuteczną bronią. I choć ten świat tak bardzo nienawidzi mutantów, to jego los znów znajdzie się w ich rękach. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Astonishing X-Men” (2017) #13–17 i „Astonishing X-Men Annual” (2018) #1, a następnie w tomie „Astonishing X-Men vol. 3: Until Our Hearts Stop” ze scenariuszem Matthew Rosenberga (Punisher) i z rysunkami Grega Landa (Uncanny X-Men). Album zawiera zeszyty „Astonishing X-Men” (2017) #13–17 i „Astonishing X-Men Annual” (2018) #1.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
30
Cleanic. Płatki, 100 sztuk - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cleanic. Płatki, 100 sztuk
Cleanic
Dostępny23 szt.

Płatki Cleanic zostały stworzone z myślą o kobiecie, poszukującej wysokiej jakości produktów do codziennej pielęgnacji twarzy. Są to jedyne na rynku płatki kosmetyczne z unikalną, dwustronną powierzchnią Pure Effect, dzięki której doskonale oczyszczają skórę twarzy i dekoltu, zapewniając maksymalny komfort użycia. Płatki Cleanic, dzięki swojej strukturze są bardziej wytrzymałe i spoiste, a dodatkowo nie rozwarstwiają się i nie pozostawiają włókien. Płatek ma idealną grubość i puszystość, zapobiegając wchłanianiu zbyt dużej ilości kosmetyku oraz nadmiernemu przesiąkaniu na drugą stronę płatka.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
31
Wonderscape. Tom 1. Podróż w nieznane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonderscape. Tom 1. Podróż w nieznane
Dostępny78 szt.

Trzynastoletni Arthur, Ren i Cecily w drodze do szkoły są świadkami tajemniczej eksplozji. Gdy zaczynają badać okoliczności, zostają zamknięci w kabinie na pokładzie Principii – pirackiego statku badawczego żeglującego po niebezpiecznych wodach, dowodzonego przez samego Izaaka Newtona! Uwięzieni w roku 2473 w Wonderscape, grze przygodowej, muszą skorzystać z pomocy niezwykłych historycznych postaci i bohaterów, aby znaleźć drogę do domu, zanim skończy im się czas. Ale Wonderscape jest pełne tajemnic i nie każdy jest tym, kim się wydaje. Kiedy przybycie przyjaciół grozi ujawnieniem mrocznej prawdy, zdają sobie sprawę, że muszą walczyć nie tylko o swoją przeszłość, ale o przyszłość, której mogą nigdy nie zobaczyć.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

32
Deadpool kontra Staruszek Logan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool kontra Staruszek Logan
Dostępny6 szt.

Wyszczekany najemnik Wade Wilson i posiwiały twardziel Logan, który niedawno przybył ze świata, gdzie złoczyńcy ostatecznie pokonali superbohaterów, ruszają na wspólną misję. Mają ocalić nastoletnią mutantkę przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać jej moc. Jednak Maddie również potrafi pokazać pazury… i wkrótce to nasi bohaterowie mogą potrzebować jej pomocy! Scenariusz tego komiksu napisał Declan Shalvey (Moon Knight), a rysunki stworzył Mike Henderson, znany m.in. z thrillera Palcojad. Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii „Deadpool vs. Old Man Logan”.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

33
DCEased. Niezniszczalni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DCEased. Niezniszczalni
Dostępny9 szt.

Po bestsellerowym albumie DCeased. Nieumarli w świecie DC przyszedł czas na kolejną opowieść z najmroczniejszego świata uniwersum. Scenarzysta Tom Taylor (Injustice: Gods Among Us) kontynuuje swoją apokaliptyczną sagę o nieumarłych w albumie DCeased. Niezniszczalni. Towarzyszy mu w tym genialny rysownik Karl Mostert. Wirus antyżycia spustoszył Ziemię, zmieniając jej mieszkańców – i większość jej największych bohaterów – w bezmyślne, drapieżne zombi. Liga Sprawiedliwości przestała istnieć. Ci, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie. W tych mrocznych czasach poradzą sobie tylko najgorsi spośród metaludzi! Śmiercionośna drużyna złoczyńców i antybohaterów dowodzona przez Deathstroke’a, najskuteczniejszego płatnego mordercę na świecie, przetrwała początkowy atak. Została zebrana przez nieśmiertelnego mistrza zbrodni Vandala Savage'a, który dysponuje niezawodnym planem na objęcie władzy na świecie. Tymczasem Red Hood (w cywilu: Jason Todd, były Robin, bohater, który uważa, że wszystkie chwyty są dozwolone) zebrał drużynę pogromców zła, którzy chcą walczyć z wszechobecną plagą. Nikt się nie spodziewa, że te dwie grupy będą wybawcami społeczności superbohaterów. Ale jeśli nie odłożą na bok swoich waśni i nie zaczną współpracować, wirus antyżycia będzie mógł szerzyć się bez przeszkód. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach DCeased: Unkillables #1–3.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

34
Conan - Miecz barbarzyńcy. Tom 2. Conan hazardzista - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan - Miecz barbarzyńcy. Tom 2. Conan hazardzista
Dostępny6 szt.

O Conana upomina się dręcząca go przeszłość. Barbarzyńca, pozbawiony swojej broni, siły, a nawet sprytu, musi sporo pogłówkować, jeśli chce dożyć kolejnego dnia. W Shadizarze Conan wpadnie w niezłe tarapaty przy partyjce gry karcianej zwanej wężowym blefem. Czy Cymeryjczykowi uda się przejrzeć podstępne zagrania wytrawnych hazardzistów? Wśród jego kart kryje się coś, czego oni nie mają – brythuńska stal! Conan poprowadzi też ekspedycję w Góry Himeliańskie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Savage Sword of Conan (2019) #6–11 ze scenariuszami Meredith Finch, Jima Zuba i Roya Thomasa i z rysunkami Luke’a Rossa, Patcha Zirchera i Alana Davisa. Album zawiera zeszyty Savage Sword of Conan (2019) #6–11.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

35
Tato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tato
Dostępny30 szt.

Piękno wspinaczki. Piękno życia Marcin „Yeti” Tomaszewski. Alpinista specjalizujący się we wspinaczce stylem wielkościanowym, jeden z najlepszych na świecie wspinaczy posługujących się tą techniką. Ot notka biograficzna. Ten suchy zapis nijak nie oddaje istoty tego, na czym polega styl wielkościanowy, zwany również big wall. Kojarzą go być może ci, którzy kiedykolwiek mieli okazję oglądać robiące niewiarygodne wrażenie zdjęcia namiotów zawieszonych pośrodku ogromnej pionowej ściany skalnej. To właśnie wspinaczka wielkościanowa – piekielnie trudna technicznie, wymagająca niejednokrotnie wielodniowego przebywania w ścianie. Książka poświęcona wyłącznie przeżyciom podczas takiej ekstremalnej wspinaczki byłaby fascynująca. Tato o nich opowiada, jest jednak czymś więcej. To książka o wspinaczce, ale też o odpowiedzialności człowieka, o tym, jakie wybory stawia życie przed tymi, którzy góry ukochali ponad wszystko. Albo prawie wszystko... Bo to także opowieść o więzach rodzinnych i balansie między rozsądkiem a wiernie towarzyszącym wspinaczom szaleństwem. Również o tym, że nie zawsze największe wyzwania czekają w górach i nie w każdej sytuacji wejście na szczyt za wszelką cenę jest najważniejsze.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

36
Basia i telefon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i telefon
Dostępny150 szt.

Basia wybiera się na przyjęcie do starszej kuzynki i cieszy na wspólną zabawę. Jednak Lula dostaje w prezencie prawdziwy telefon i goście zamiast się bawić, skupiają się na temacie gier i aplikacji. Żeby nie wyjść na dzieciucha, Basia kłamie, że też ma swój aparat. Dopiero rozmowa z mamą uświadomi jej, że nie zawsze warto próbować się przypodobać innym. „Kupisz mi telefon?” – to pytanie słyszy prawie każdy rodzic dziecka w wieku przedszkolnym. Jak wytłumaczyć pociechom, że aparat jest im niepotrzebny, a wręcz – że może być szkodliwy? Książeczka pomoże nam uporać się z tym problemem. Porusza również inne ważne zagadnienie – temat kłamstwa i tego, czy warto używać go, aby zaimponować innym. Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią – pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka Zofia Stanecka z sympatią opisuje perypetie całej rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety, ale przy tym nie sposób ich nie lubić. Książkę zdobią oryginalne ilustracje Marianny Oklejak. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją. Eksperci zalecają, żeby czytać dzieciom codziennie przynajmniej przez dwadzieścia minut. Dzięki Basi będzie to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3–7 lat.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

37
Java. Najlepsze rozwiązania zadań programistycznych. Receptury, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Java. Najlepsze rozwiązania zadań programistycznych. Receptury, wydani...
Dostępny19 szt.

Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania. Równocześnie należy do najbardziej innowacyjnych technologii informatycznych; zawsze stanowiła awangardę. Programiści cenią Javę za dojrzałość, bezpieczeństwo i wszechstronność. Jednak nawet tak znakomity język niekiedy przysparza problemów podczas pracy. Mogą się one okazać całkiem proste do rozwiązania, jeśli tylko wiadomo, jak się do tego zabrać. Oto zbiór aktualnych i kompletnych receptur instruktażowych, z których każda pomaga w rozwiązaniu konkretnego problemu. Wszystkie zostały starannie przetestowane i wielokrotnie udowodniły swoją przydatność. Każdą poprzedzono krótkim wprowadzeniem i omówieniem zastosowanych mechanizmów działania. Ta książka nie jest klasycznym podręcznikiem programowania, jednak z pewnością przyśpieszy praktyczne wykorzystanie możliwości Javy. Wśród receptur znalazł się szeroki zakres zagadnień, od podstawowych operacji na ciągach znaków, poprzez programowanie funkcyjne, po komunikację sieciową, rozwiązania big data i współdziałanie z kodem napisanym w innych językach. W tym wydaniu uwzględniono zmiany wprowadzone w wersjach Javy 12, 13 i 14. W książce między innymi: • kompilacja kodu, uruchamianie i debugowanie oraz pakowanie klas Javy, • praca z tekstem, wyrażenia regularne i wzorce • programowanie obiektowe i funkcyjne oraz programowanie sieciowe, • format JSON i wymiana danych, • wielowątkowość i współbieżność, • big data i Java. Java: najlepsze rozwiązania najważniejszych zadań!

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

38
Hurtownie danych. Od przetwarzania analitycznego do raportowania, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurtownie danych. Od przetwarzania analitycznego do raportowania, wyda...
Dostępny6 szt.

Idea hurtowni danych ściśle wiąże się z ich kolosalnymi ilościami, gromadzonymi podczas tysięcy różnych sytuacji – przy dowolnej transakcji, w urzędzie, na lotnisku, w Internecie... Nawet nasze połączenia telefoniczne są przechowywane przez operatora. Te wszystkie dane trzeba gdzieś pomieścić, sensownie posegregować i zapewnić sobie możliwość sięgnięcia do wybranego ich zakresu bez długotrwałych poszukiwań. Taką możliwość dają właśnie hurtownie danych – przemyślane, bardzo pojemne bazy, oferujące zarówno integrację wprowadzanych danych, jak i znakomite mechanizmy ich przeszukiwania. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia i przeglądania zawartości hurtowni danych, trafiłeś pod właściwy adres! Książka Hurtownie danych. Od przetwarzania analitycznego do raportowania zawiera materiał przeznaczony nie tylko dla studentów wydziałów informatycznych, ale także dla pasjonatów tej tematyki oraz specjalistów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy. W możliwie najprostszy, praktyczny sposób opisano w niej składnię i postać zapytań analitycznych, strukturę hurtowni danych oraz kwestię ich integracji i wizualnego tworzenia elementów hurtowni. Znajdziesz tu także omówienie analizy danych z wykorzystaniem rozszerzenia MDX SQL oraz zastosowań raportowania. Zapoznanie się z tymi informacjami oraz prześledzenie zgromadzonych tu przykładów pozwoli Ci zrozumieć problemy powstające przy budowie hurtowni danych i wykorzystać tę wiedzę we własnych projektach. • Zapytania analityczne • Struktura hurtowni danych • Integracja danych • Wizualne tworzenie elementów hurtowni danych • Analiza danych z wykorzystaniem rozszerzenia MDX SQL • Raportowanie

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

39
Bad Boys Bring Heaven - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Boys Bring Heaven
Dostępny36 szt.

Historia toksycznej miłości silniejszej od stereotypów. Hope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna twarz to jej maska. Arogancja to sposób bycia. A buntowniczy charakter to prawdziwy magnes ściągający kłopoty. Może właśnie dlatego już pierwszego dnia w nowej szkole Hope wzbudza sensację i wplątuje się w grę, której zasad nie zna. Dziewczyna jak zwykle pragnie zwycięstwa, ale jest nieświadoma, że w tej rozgrywce stawką okaże się jej serce. Asa McLean to wyrafinowany drań uosabiający wszystko, przed czym Hope chce uciec - brutalną siłę, niebezpieczeństwo i nieziemski tupet. To typ chłopaka, który wyciąga z niej to, co ona pragnie najgłębiej ukryć - prawdziwe uczucia. Przy Asie Hope czuje, że naprawdę żyje. Oto opowieść o miłości, która jest tak silna, że pod jej wpływem nawet anioł pójdzie za diabłem do piekła.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

40
Wysoko wydajny Python. Efektywne programowanie w praktyce, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wysoko wydajny Python. Efektywne programowanie w praktyce, wydanie 2
Dostępny8 szt.

Python jest językiem łatwym do opanowania i przyjemnym dla programisty. Jednak łatwość projektowania nie przekłada się na szybkość działania kodu. W konsekwencji przetwarzanie dużych wolumenów danych czy próba skalowania aplikacji kończą się problemami z wydajnością lub niezawodnością. Niekiedy rozwiązaniem jest zastosowanie procesów szeregowych, w innych przypadkach warto sięgnąć do architektury wielordzeniowej, klastrów lub układów GPU. Relatywnie często okazuje się, że dobre wyniki uzyskuje się w efekcie takiego zmodyfikowania technik kodowania, aby przy wykorzystaniu potencjału Pythona stosować sprawdzone metody poprawy wydajności kodu. Dzięki drugiemu, poszerzonemu i zaktualizowanemu wydaniu tej książki zdobędziesz wszechstronną wiedzę o czynnikach wpływających na wydajność kodu. Dowiesz się, jakie procesy zachodzą w tle komputera, na jakich zasadach odbywa się przydzielanie pamięci, oraz zyskasz nowe spojrzenie na proces kompilacji do postaci kodu maszynowego. Zapoznasz się z zagadnieniem współbieżności i obliczeń klastrowych. Zaczniesz swobodnie posługiwać się najlepszymi narzędziami Pythona, takimi jak NumPy czy moduł multiprocessing. Z pewnością docenisz techniki zapewniające korzystanie z minimum zasobów, takich jak czas procesora czy pamięć RAM. Opisane tu zagadnienia zilustrowano przykładami kodu oraz poradami najlepszych specjalistów z branży. W książce: • narzędzia NumPy, Cython i Docker, • znajdowanie wąskich gardeł związanych z wykorzystaniem czasu procesora i pamięci, • wydajność kodu a odpowiednie struktury danych, • przyspieszanie obliczeń opartych na macierzach i wektorach, • zarządzanie wieloma operacjami obliczeniowymi i wejścia-wyjścia, • przetwarzanie współbieżne i uruchamianie kodu w klastrze. Programowanie w Pythonie: przede wszystkim wydajność i niezawodność!

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

41
Uczenie maszynowe w aplikacjach. Projektowanie, budowa i wdrażanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczenie maszynowe w aplikacjach. Projektowanie, budowa i wdrażanie
Dostępny20 szt.

Uczenie maszynowe jest coraz popularniejsze. Stosuje się je w systemach wsparcia, systemach rekomendacyjnych, tłumaczeniach tekstów i wielu innych aplikacjach. Jednak podczas tworzenia tego rodzaju produktów inżynierowie napotykają bardzo poważne problemy. Jeśli ich nie rozwiążą, nawet obiecujący projekt może upaść. Trudność polega na tym, że zastosowanie uczenia maszynowego w konkretnej, użytkowej aplikacji jest złożonym zadaniem. Konieczne są wybór właściwej implementacji danej funkcjonalności, analiza błędów modelu, rozwiązanie problemów z czystością danych, a także weryfikacja wyników gwarantująca odpowiednią jakość produktu. To książka przeznaczona dla programistów i menedżerów, którzy wśród rodzących się idei uczenia maszynowego wciąż poszukują rozwiązań dla swojego biznesu. Autor omawia krok po kroku proces tworzenia i wdrażania aplikacji opartej na uczeniu maszynowym, a praktyczne koncepcje przedstawia za pomocą przykładowych kodów, rysunków i wywiadów z liderami w tej dziedzinie. Podpowiada, jak planować aplikację i oceniać jej jakość. Wyjaśnia także, jak budować skuteczny model, i demonstruje metody jego systematycznego usprawniania, aż do momentu osiągnięcia celu. W końcowej części opisuje strategie wdrażania i monitorowania modelu. W odróżnieniu od innych pozycji poświęconych uczeniu maszynowym ten przewodnik skupia się przede wszystkim na definiowaniu problemów, diagnozowaniu modeli i ich wdrażaniu. Dzięki tej książce: • łatwiej określisz, do czego produkt ma służyć, • trafnie zdefiniujesz problem uczenia maszynowego, • szybko zbudujesz kompletny proces i pozyskasz początkowy zbiór danych, • zbudujesz, wytrenujesz i zoptymalizujesz model, • wdrożysz model w środowisku produkcyjnym, • przyjmiesz najlepszą metodę monitorowania pracy modelu. Dobry pomysł – to zaledwie początek. Najważniejsze dzieje się później!

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

42
Język R i analiza danych w praktyce, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język R i analiza danych w praktyce, wydanie 2
Dostępny12 szt.

Analiza danych albo nauka o danych jest interdyscyplinarną dziedziną, dzięki której hipotezy i dane przekształca się w zrozumiałe przewidywania. Predykcyjna analiza danych przynosi wymierne korzyści w wielu dziedzinach, od polityki począwszy, a na udzielaniu kredytów skończywszy. Osobą odpowiedzialną za tę magię jest analityk danych – człowiek, który zbiera i przygotowuje dane, wybiera technikę modelowania, pisze kod, weryfikuje wyniki swojej pracy, wreszcie komunikuje je interesariuszom. Jak widać, profesja analityka danych jest wyjątkowo atrakcyjna i wyjątkowo wymagająca. Aby określić umiejętności praktyczne wymagane w zawodzie analityka danych, najlepiej prześledzić realizacje konkretnych projektów z wykorzystaniem rzeczywistych danych. Ta książka jest samouczkiem prezentującym praktyczne aspekty dziesiątek technik, które wykorzystują profesjonalni analitycy danych. Główny nacisk autorzy położyli na zadania: ich zaplanowanie, przygotowanie, realizację i prezentację wyników. Dzięki praktycznemu podejściu z tej pozycji skorzystają zarówno analitycy biznesowi, jak i badacze danych. Pokazano tu, w jakich przypadkach i w jaki sposób należy stosować techniki statystyczne oraz metody uczenia maszynowego. W każdym rozdziale omówiono nowe narzędzia w kontekście rzeczywistych, praktycznych projektów. W rezultacie powstał potężny zbiór przydatnych ćwiczeń napisanych w języku R, opatrzonych wartościowymi wskazówkami, komentarzami i podpowiedziami. W książce między innymi: • zasady zarządzania procesem analizy danych, • zadania analityka danych, •przekształcanie danych w celu przygotowania ich do analizy, • techniki statystyczne i metody uczenia maszynowego w języku R, • zaawansowane metody modelowania, • tajniki skutecznego prezentowania wyników analiz. R: jesteś gotów na właściwe wyniki analizy danych?

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

43
C#. Lekcje programowania. Praktyczna nauka programowania dla platform .NET i .NET Core - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C#. Lekcje programowania. Praktyczna nauka programowania dla platform ...
Dostępny9 szt.

Programistą być. Książka, którą trzymasz w ręku, to znakomity podręcznik do nauki programowania od podstaw. Autor, wieloletni wykładowca akademicki i nauczyciel studentów informatyki, proponuje naukę programowania w języku C#. To wybór nieprzypadkowy. C# jest nowoczesnym, obiektowym, stale rozwijanym i popularnym językiem, którym opiekuje się firma Microsoft. Dodatkowo – dzięki podobieństwu C# do innych często używanych języków z rodziny C, C++ i Java ― wszystko, czego nauczysz się z podręcznika, możesz wykorzystać także do programowania w tych językach. Zakres zagadnień omawianych w książce obejmuje: • język programowania C# 6.0, w tym posługiwanie się zmiennymi, metodami, tablicami oraz kolekcjami danych z platform .NET i .NET Core, • podstawowe techniki programowania obiektowego, • różne formaty przechowywania i eksportu danych, • darmowe środowisko programistyczne Microsoft Visual Studio 2019 Community. Jeżeli chcesz uczyć się programować od podstaw – to książka dla Ciebie. Jeżeli znasz już podstawy, ale chcesz poznać C# oraz platformy .NET i .NET Core – to również dobry wybór. Uwaga! Podręcznik zawiera ćwiczenia, w których krok po kroku opisano tworzenie aplikacji konsolowych w darmowym Visual Studio 2019 i omówiono ich kod, a także bogaty zestaw zadań do samodzielnego wykonania!

119,00 zł
83,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 35,70 zł

44
Ostry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostry
Dostępny60 szt.

Przez żołądek do... łóżka. A może i do serca. Kto wie? On, Artur Ostry, jest właścicielem sieci doskonałych restauracji, które słyną z dań podnoszących libido. W dzień występuje jako szef kuchni, nocą zmienia się w mężczyznę, którego nie sposób zapomnieć. Z pozoru jest człowiekiem w pełni zadowolonym z życia, jednak nosi w sobie bolesną tajemnicę. Ona, Lena Kruk, dwudziestopięciolatka, zapalona cukierniczka amatorka, bez grosza przy duszy. Aby utrzymać się w Gdańsku, chwyta się każdego zajęcia, choćby było najbardziej podejrzane. Podejmuje się nawet pracy w klubie erotycznym. Na swoje szczęście w tym raczej mało sympatycznym miejscu Lena poznaje Artura, a ten docenia jej pasję i talent do produkcji słodkości. Zaprasza dziewczynę do swojego programu stażowego. Tym samym Ostry daje szansę im obojgu: jej na karierę, sobie na zmianę, na którą chyba nie jest do końca gotowy. Jak rozwinie się ta pełna namiętności i wyrafinowanych smaków znajomość? Swój czytelniczy głód zaspokoisz, jeśli skosztujesz tej pikantnej książki!

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

45
Pętla, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pętla, Blu-ray
Patryk Vega, 2021
Dostępny3 szt.

Obsada: Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Henryk Talar Patryk Vega powraca do „służb specjalnych” i „Pitbulla”, odsłaniają kulisy „afery podkarpackiej” – kryminalno-seksualnego skandalu, którego akta liczą przeszło 160 tomów. Film pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez oficera CB ŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez seks-taśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

46
WordPress. Tworzenie aplikacji internetowych, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WordPress. Tworzenie aplikacji internetowych, wydanie 2
Dostępny4 szt.

WordPress, platformę przeznaczoną do tworzenia blogów, obsłuży nawet osoba niemająca pojęcia o programowaniu. Dziś jednak jest on czymś znacznie więcej niż systemem do zarządzania treścią. Kto zna PHP, HTML, CSS i JavaScript, może wykorzystać tę platformę do projektowania wydajnych, skalowalnych, bezpiecznych i elastycznych aplikacji internetowych oraz mobilnych, a także usług sieciowych. Wystarczy poza podstawowymi funkcjami i schematami poznać techniki tworzenia własnych wtyczek, motywów i usług. Łatwo się przekonać, że WordPress jest świetnym narzędziem do tworzenia funkcjonalnych aplikacji – i małych, i rozbudowanych! W tej książce znajdziesz wyczerpujący opis funkcjonalności WordPressa w wersji 5.4. Dowiesz się również, czy ta platforma spełni Twoje oczekiwania. Zapoznasz się z podstawami WordPressa i z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami, takimi jak niestandardowe typy postów, metadane i taksonomie. Nauczysz się organizować kod zgodnie z zasadami programowania zorientowanego obiektowo, a także zapewniać swoim aplikacjom wysoki poziom bezpieczeństwa. Opisano tu również używanie JavaScriptu i technologii AJAX w aplikacji Wordpressa oraz API REST i możliwości integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Sporo miejsca poświęcono tematyce e-commerce i wtyczkom, które będą najodpowiedniejsze do tego typu aplikacji. Na końcu zamieszczono rozdział poświęcony przyszłości i perspektywom WordPressa. W książce między innymi: • WordPress a standardowe frameworki, • motywy i wtyczki WordPressa, • zarządzanie kontami i rolami użytkowników oraz dostępem do danych, • rozwiązania asynchroniczne, integracja z bibliotekami PHP, zewnętrznymi API i wtyczkami, • obsługa płatności, • skalowanie aplikacji WordPressa. WordPress: zbudujesz o wiele więcej!

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

47
Linux. Wprowadzenie do wiersza poleceń, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linux. Wprowadzenie do wiersza poleceń, wydanie 2
Dostępny5 szt.

Komputery są wszędzie, a ich użyteczność stale rośnie. Łącząca je sieć ogromnie zwiększa ich możliwości. Dziś niemal każdy ma dostęp do komputera. Nadeszła era niezwykłego równouprawnienia i kreatywnej wolności. Jednak od jakiegoś czasu widoczny jest odwrotny trend: kilka wielkich korporacji coraz więcej z niej przejmuje i chce dyktować, co wolno, a czego nie wolno wykonać na komputerze. Oprogramowanie open source, zwłaszcza system Linuks, można traktować jako obronę szczególnego rodzaju wolności: możliwości decydowania o tym, co dokładnie robi komputer, bez jakichkolwiek tajemnic i ukrytych wątków. Ta wolność wymaga głębokiej wiedzy i pewnych umiejętności. Ta wolność wymaga posługiwania się wierszem poleceń. Książka jest kolejnym wydaniem bestsellerowego podręcznika, dzięki któremu już za chwilę możesz zacząć wpisywać pierwsze polecenia w terminalu, aby niespostrzeżenie przejść do tworzenia złożonych skryptów w najnowszej wersji basha 4.x, najpopularniejszej powłoki Linuksa. Przedstawiono tu nowe operatory przekierowania i mechanizmy interpretacji w powłoce. Uaktualniono część dotyczącą skryptów powłoki – zaprezentowano solidne praktyki pisania skryptów oraz sposoby unikania typowych, potencjalnie groźnych błędów. Dzięki książce zdobędziesz cenne umiejętności, takie jak nawigacja w systemie plików, konfigurowanie środowiska, łączenie poleceń oraz dopasowywanie wzorców za pomocą wyrażeń regularnych. Przekonasz się, że bez myszy możesz kontrolować swój komputer na nieosiągalnym dotychczas poziomie! Najciekawsze zagadnienia: • tworzenie i usuwanie plików, katalogów i dowiązań symbolicznych, • administrowanie systemem, w tym zarządzanie procesami, • stosowanie standardowego wejścia i wyjścia, przekierowań oraz potoków, • praca z vi, • skrypty powłoki służące do automatyzacji zadań, • polecenia cut, paste, grep, patch, sed i wiele innych. Odzyskaj kontrolę nad swoim komputerem – zapomnij o myszy!

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

48
Wybrane diatryby i Encheiridion. Stoicka sztuka życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane diatryby i Encheiridion. Stoicka sztuka życia
Niedostępny
Brak

O życiu Epikteta wiemy stosunkowo niewiele. Wszystkie dzieła opatrzone imieniem tego greckiego filozofa zostały spisane przez jednego z jego uczniów, Flawiusza Arriana. Epiktet przyjął sokratejski sposób nauczania – dyskutował, spierał się i przemawiał do słuchaczy, którym starał się przekazać swoje przemyślenia o naturze człowieka, wolności i szczęściu. Jego nauki, mówiące o tym, że od zrozumienia tych kwestii zależy osobiste szczęście i spełnienie człowieka, czyli eudajmonia, wydają się dziś szczególnie aktualne i potrzebne. Nadeszły czasy ciągłych wyzwań i rozbudzania nierealistycznych pragnień, które nie mają szans na spełnienie mimo podejmowania najwyższych wysiłków. Równocześnie rzeczy ważne, fundamentalne dla człowieczeństwa, zdają się umykać uwadze wielu ludzi. Diatryby i Encheiridion powstały, aby ułatwić czytelnikom zrozumienie prawdziwego znaczenia przyjemności, obowiązków i cnót, jakimi powinni się kierować. Wybitny myśliciel podkreśla, że filozofia ma moc nadawania życiu sensu i wzbudzania odczucia szczęścia. Istnieją rzeczy zależne od człowieka i niezależne od niego, a niepowodzenia, których doznaje on nie ze swojej winy, nie powinny wywoływać żalu. Ta niewielka książeczka, przygotowana na podstawie przekładu wybitnego znawcy kultury klasycznej George'a Longa, wymaga od czytelnika uważności. Konieczne jest zgłębienie słów Epikteta i zastanowienie się nad niektórymi kwestiami. Jest to jednak dzieło, które powinien przestudiować i przemyśleć każdy, kto chce uporządkować swoje życie i nadać znaczenie sprawom w nim najważniejszym.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

49
Siła Lucyfera. Ciemna strona copywritingu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła Lucyfera. Ciemna strona copywritingu
Dostępny23 szt.

Grzech nie skorzystać z książki, która podaje na tacy siedem głównych metod wywierania wpływu na każdego, zgodzisz się? Okazuje się, że każdy człowiek nosi w sobie pewne pierwotne i bardzo silne pragnienia. Jeśli je rozszyfrujesz i dopasujesz do nich swoje słowa, możesz wywierać silny i głęboki wpływ na zachowanie i decyzje klientów, urzędników, czytelników i bliskich. Każdemu można wmówić wszystko. Nie, ta książka tego nie uczy. Pokazuje jednak pewne schematy reagowania na różne słowa. Być może zastanawiasz się, jak silny wpływ można wywrzeć na człowieka samymi słowami. Skrajnym przykładem jest znana historia osiemnastoletniego Petera Reilly'ego, któremu w trakcie przesłuchania wmówiono, że zabił własną matkę. Policja zastała go w domu, gdy siedział otępiały przed zwłokami, bez śladu krwi na sobie ani jakiegokolwiek narzędzia zbrodni. Nie było żadnego powodu, by go oskarżyć o morderstwo, poza tym, że pasował do hipotezy śledczych. Tak poprowadzili śledztwo, że chłopak zaczął sobie „przypominać” sceny zabójstwa. Niewinnego człowieka doprowadzili do przyznania się do zbrodni na własnej matce. Bez przemocy, tortur ani żadnych gróźb! Wystarczyły odpowiednio dobrane słowa... Zakładam, że nie masz zamiaru nikogo krzywdzić. Jeśli jednak szukasz sposobów na to, by wywierać większy wpływ swoimi słowami – jest pewna szansa, że ta książka Ci w tym pomoże. Niczego Ci nie obiecuję ani nie daję żadnej gwarancji. Wkraczasz bowiem w mroczną sferę osobowości człowieka, w której nie ma sztywnych zasad, są jedynie nieracjonalne pragnienia. Jeśli rozważasz zakup tej książki, zadaj sobie tylko jedno pytanie: czy naprawdę chcesz poznać ciemną stronę copywritingu?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

50
Trening superkoncentracji dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening superkoncentracji dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.03

Uwaga! Pełna koncentracja!!! O tym, jakich szkód może przysporzyć roztrzepanie i brak koncentracji nie trzeba chyba przekonywać – wie o tym każdy, komu zdarzyło się zapomnieć o odrobieniu zadania domowego czy nie przeczytać lektury. Albo jeszcze gorzej – odrobił zadanie źle, bo pracował nieuważnie i cały wysiłek poszedł na marne. Niestety – nasze życie jest pełnie różnych „rozpraszaczy”. Smartfon, komputer, telewizor, wiele różnych obowiązków - wszystko to nie sprzyja koncentracji. Nawet dorosłym ciężko przychodzi skupienie się na jakimś problemie czy zagadnieniu. A dzieci – no cóż, dzieciom jest jeszcze trudniej. Bo jak tu się skupić, kiedy na każdym kroku życie podsuwa rozmaite rozpraszające nas atrakcje. A tymczasem koncentracja, dobra pamięć, spostrzegawczość przydadzą się w szkole i pomogą w życiu. Czy możemy te umiejętności wytrenować, tak jak trenuje się mięśnie? Na szczęście odpowiedź brzmi: oczywiście tak. Możemy, w dodatku łącząc to z zabawą. Autorki Treningu superkoncentracji dla dzieci przygotowały kilkadziesiąt kreatywnych zabaw, które pozwolą wzmocnić pamięć, rozwinąć spostrzegawczość i wyćwiczyć koncentrację. W treningu będzie nas wspierał przyjacielski Móżdżek. Czasem pomoże, czasem trochę poprzeszkadza, a czasem będzie chciał z nami porozmawiać. Nie ma zatem na co czekać – do dzieła!

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

Wróć do góry