hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2021.01.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 5 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji, wydanie 2 (Marcelina Szumer-Brysz), na drugim Przygoda dzika Toniego Halika (Mirosław Wlekły, Magdalena Kozieł-Nowak). Kolejny produkt to Pokoloruj. Gwiazdy futbolu (praca zbiorowa) oraz Chłopiec, który przeżył Auschwitz. Historia prawdziwa (Tomasz Wandzel).
1
Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji, wydanie 2
Dostępny
67 szt.

Od zawsze w rozdarciu – między Europą a Azją, islamem a świeckością, tradycją a nowoczesnością – również dziś Turcja stoi na rozdrożu. Schedę po ojcu narodu, Mustafie Kemalu Atatürku, do niedawna niepodzielnie królującym w tureckich sercach, przejmuje Recep Tayyip Erdoğan, przez wielu porównywany do złego ojczyma, który rozprawiając się bezwzględnie z politycznymi oponentami, szybko trwoni cywilizacyjne zdobycze poprzedników. Albo – jak uważają inni – przywraca wspaniałą osmańską tradycję i istotę tureckiego ducha, który bez religii i rodziny byłby pusty. Ale Turcja to nie tylko polityka. To również producent święcących międzynarodowe triumfy seriali telewizyjnych, nowy dom tysięcy syryjskich uchodźców, miejsce, w którym środowiska LGBT mają odwagę rozwinąć swoją tęczową flagę, ulubiony cel podróży spragnionych słońca i miłości, być może nowy potentat turystyki religijnej – to tu przecież kiełkowało chrześcijaństwo, tu mieszkali pierwsi święci, apostołowie, a nawet Maryja. Warto zatem wzorem autorki odrzucić stereotypy i spojrzeć w twarz prawdziwej Turcji, która wciąż przyciąga i odpycha, niepokoi i fascynuje.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

10 osób kupiło
2
Przygoda dzika Toniego Halika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przygoda dzika Toniego Halika
Dostępny
54 szt.

Sto lat temu urodził się chłopiec, którego największym marzeniem było zostać Indianinem. W Płocku, gdzie chodził do szkoły, nikt nie brał jego planów na poważnie. A tymczasem wiele lat później ów chłopiec, już jako dorosły mężczyzna trafił do Ameryki Południowej i razem z żoną wyruszył w niebezpieczną podróż do serca tropikalnego lasu w Brazylii. Był przekonany, że dotrze do Indian i że stanie się jednym z nich. Czy mu się to udało? Dołączcie do szalonej wyprawy Toniego i Pieret Halików! Poznacie szamana, zobaczycie różowe delfiny, niebieskie papugi, a nawet weźmiecie udział w indiańskiej bitwie! Tony Halik niczego się nie bał, znał wszystkie języki świata, a przygód miał tyle, że trudno je zliczyć, w dodatku z każdej opresji wychodził cało. Niesamowity polski podróżnik, fotograf i filmowiec. Mieszkaniec Buenos Aires, Miasta Meksyk i Warszawy. Obywatel całego świata. Polacy pamiętają go z kultowego programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia”, który prowadził razem z Elżbietą Dzikowską. Kilka lat temu jego postać przypomniał reporter Mirosław Wlekły w swojej bestsellerowej książce Tu byłem. Tony Halik. A niedawno do kin wszedł film dokumentalny o nim. Teraz jego perypetie mogą też poznać (i pokochać) dzieci! Książkę wzbogacają wspaniałe ilustracje Magdy Kozieł – Nowak, dzięki którym świat Halika, Indian, brazylijskiej selwy i leśnych duchów ożywa na naszych oczach.

39,99 zł
21,99 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 18,00 zł

10 osób kupiło
3
Pokoloruj. Gwiazdy futbolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj. Gwiazdy futbolu
Dostępny
81 szt.

Pokoloruj to seria kolorowanek o różnorodnej tematyce. Wszystkie dzieci znajdą tu coś dla siebie. Ciekawe rysunki i naklejki zagwarantują im wspaniałą rozrywkę. To jednak nie tylko dobra zabawa, dzięki nim najmłodsi rozwiną swoje umiejętności, a także wiele się nauczą, m.in. poznają literki i cyferki. Książeczki z tej serii to idealny wybór dla Twojej pociechy, która na ich widok pewnie natychmiast chętnie sięgnie po kredki i zacznie kolorować.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
4
Chłopiec, który przeżył Auschwitz. Historia prawdziwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec, który przeżył Auschwitz. Historia prawdziwa
Dostępny
49 szt.

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Grisza ma 5 lat, gdy razem z mamą, babcią i rodzeństwem trafia z Białorusi do Auschwitz. Kilka miesięcy później śmierć zabiera mu tych, których kocha. Chłopiec zostaje sam w miejscu, gdzie ludzkie życie nic nie znaczy, i zapamiętuje wszystko, co dzieje się w tym piekle na ziemi. Ma zapalenie płuc, dwa razy jest „pacjentem” doktora Mengele, a mimo to udaje mu się przeżyć i doczekać wyzwolenia. Po wojnie tuła się po różnych domach dziecka, szukając swego miejsca na ziemi. Obozowe przeżycia są tak traumatyczne, że dopiero w 1963 roku decyduje się opowiedzieć swoją historię kustoszowi muzeum w Auschwitz. Chłopiec z Auschwitz to obraz obozu widziany oczami małego dziecka, które zapamiętało to, co niektórzy woleli by wymazać z pamięci.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7 osób kupiło
5
Osłonki piersi małe S EasyStart, 2 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osłonki piersi małe S EasyStart, 2 sztuki
canpol Babies
Dostępny
10 szt.

Wykonane z miękkiego silikonu osłonki na piersi chronią obolałe i popękane brodawki oraz przyspieszają gojenie, umożliwiając bezbolesne karmienie. W wersji EasyStart węższa górna krawędź osłonki sprawia, że dziecko jedząc może się przytulać do piersi matki, poczuć ciepło i zapach jej skóry. Silikon nie ma smaku ani zapachu, dlatego nie wpływa na smak pokarmu. Osłonki piersi EasyStart są dodatkowo pakowane w plastikowe pudełeczko, ułatwiające utrzymanie osłonek w czystości.

16,99 zł
14,99 zł

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
6
Nineteen Eighty-Four - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nineteen Eighty-Four
Dostępny
138 szt.

The year is 1984 and war and revolution have left the world unrecognisable. Great Britain, now known as Airstrip One, is ruled by the Party, led by Big Brother. Mass surveillance is everything and The Thought Police are employed to ensure that no individual thinking is allowed. Winston Smith works at The Ministry of Truth, carefully rewriting history, but he dreams of freedom and of rebellion. It is here that he meets and falls in love with Julia. They start a secret, forbidden affair - but nothing can be kept secret, and they are forced to face consequences more terrifying than either of them could have ever imagined.

20,00 zł
6 osób kupiło
7
Folwark zwierzęcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy
Dostępny
182 szt.

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

6 osób kupiło
8
Animal Farm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Farm
Dostępny
94 szt.

All animals are equal, but some animals are more equal than others. George Orwell's fable of revolutionary farm animals – the steadfast horses Boxer and Clover, the opportunistic pigs Snowball and Napoleon, and the deafening choir of sheep – who overthrow their elitist human master only to find themselves subject to a new authority, is one of the most famous warnings ever written. Rejected by such eminent publishing figures as Victor Gollancz, Jonathan Cape and T.S. Eliot due to its daringly open criticism of Stalin, Animal Farm was published to great acclaim by Martin Secker and Warburg on 17 August 1945. One reviewer wrote 'In a hundred years' time perhaps Animal Farm ... may simply be a fairy story: today it is a fairy story with a good deal of point.' Seventy-five years since its first publication, Orwell's immortal satire remains an unparalleled masterpiece and more relevant than ever.

15,99 zł
5 osób kupiło
9
Mistyka kobiecości, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistyka kobiecości, wydanie 2
Dostępny
43 szt.

Na czym w takim razie polegał ów nienazwany problem? Jakimi słowami kobiety próbowały go opisać? Czasami jakaś kobieta mówiła: „Czuję się w jakimś sensie pusta… niespełniona” albo: „Czuję się, jakbym w ogóle nie istniała”. Niektóre próbowały zapomnieć o udręce, sięgając po środki uspokajające. Czasami myślały, że problem dotyczy męża lub dzieci, albo że właściwie wystarczy tylko zmienić umeblowanie w domu, przeprowadzić się do lepszej dzielnicy, znaleźć sobie kochanka lub urodzić jeszcze jedno dziecko. Czasami szły do lekarza z objawami, których nie potrafiły opisać: „Czuję się zmęczona… potwornie złoszczę się na dzieci, złoszczę się tak bardzo, że aż mnie to przeraża… Czuję, że zaraz się rozpłaczę bez żadnego powodu”. (Pewien lekarz z Cleveland nazwał to „syndromem gospodyni domowej”). Fragment książki „Ameryka była z nich dumna. Mówiło się o szczególnej roli amerykańskiej pani domu, o jej osobistym szczęściu i historycznej misji. Tymczasem Friedan podsunęła tym rzekomo spełnionym kobietom lustro, w którym zobaczyły ogrom własnej frustracji, poczucie pustki, zagubienia, bezsensu i wstydu, że tak właśnie się czują. Dotarło do nich, że nie są same. Że jednak nie zwariowały, bo ich desperacja to doświadczenie milionów innych kobiet. W listach do autorki – a dostała ich całe stosy – pisały z przejęciem, że ta książka zmieniła ich życie. Mistyka kobiecości to książka-legenda. Książka, która zmieniła świat. Kongres Kobiet otwiera nią swoją Bibliotekę, w której znajdą się kluczowe dzieła feministyczne. Polecamy Mistykę tym wszystkim, którzy uważają, że miejsce kobiety jest w domu, bo tak chce natura. I wszystkim, którzy uważają feminizm za dziwactwo, które nie dotyczy „zwyczajnych kobiet”. Ale polecamy ją także tym z Was, które – i którzy – wiedzą, że jest inaczej. To książka, od której zaczął się wielki zryw i wielka zmiana”. – Magdalena Środa „Mistyka kobiecości to klasyka feminizmu liberalnego. Friedan dowodzi, że kobiety to przede wszystkim jednostki, które nie mniej niż mężczyźni mają prawo dążyć do samorealizacji w sferze publicznej. Masowe zamknięcie kobiet w domach to gotowy przepis na frustrację i nerwice, a przy tym absurdalne marnotrawstwo ludzkiego potencjału. Ta książka powstała pół wieku temu w Ameryce, ale warto do niej wrócić tu i teraz, bo aktywizacja zawodowa kobiet pozostaje wielkim wyzwaniem polityki społecznej w Polsce i w Europie”. – Małgorzata Fuszara

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

4 osoby kupiły
10
Praski elementarz, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praski elementarz, wydanie 3
Dostępny
76 szt.

Ten elementarz ma już dwadzieścia lat, a wciąż jest najlepszym przewodnikiem po Pradze, czeskiej historii, literaturze i wyobraźni. Nowe, poprawione i rozszerzone wydanie zbioru esejów Aleksandra Kaczorowskiego to barwna opowieść o najważniejszych postaciach literackiego świata XX-wiecznej Pragi – od Franza Kafki przez Jaroslava Haška, Karela Čapka, Jiříego Weila po Bohumila Hrabala, Josefa Škvoreckiego, Milana Kunderę, Otę Pavla i Václava Havla. To także osobista historia pasji znakomitego bohemisty – początków jego fascynacji Czechami, odkrywania mało wówczas znanych pisarzy, pierwszych spacerów po Libni i Žižkovie. Od Praskiego elementarza zaczęła się w Czarnym na dobre „środkowoeuropejska passa”. Z okazji dwudziestopięciolecia wydawnictwa nie tylko wznawiamy Praski elementarz, ale wpisujemy go na listę lektur obowiązkowych każdego miłośnika Europy Środkowej.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
11
Betonia. Dom dla każdego, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Betonia. Dom dla każdego, wydanie 2
Dostępny
80 szt.

Zgrabne czteropiętrowce i przytłaczające drapacze chmur. W małych koloniach lub stojące samotnie. Otoczone zielenią lub surowym betonem. Osiedla bloków – choć wydaje nam się, że dobrze je znamy, kryją mnóstwo tajemnic i zaskakujących historii. A są wszędzie – od metropolii po najmniejsze miejscowości. Tak liczne, że trudno je zignorować, lecz zarazem tak dobrze wtopione w krajobraz współczesnych miast, że na co dzień prawie ich nie widać. Pospolite, a jednak prowokujące, często znienawidzone, obrastające mitami. W blokach i na blokowych osiedlach mieszka dziś co najmniej dwanaście milionów Polaków. To doświadczenie uniwersalne, wspólne lokatorom betonowej krainy Krakowa, Radomia, Berlina, Londynu i podparyskich przedmieść – choć każdy ma o nim własną opowieść. Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera i dociekliwością badacza. Betonia nie jest jednak sentymentalną podróżą przez polskie, niemieckie i brytyjskie osiedla. To opowieść o idei masowego budownictwa, świetlanych szklanych domach przemienionych to w slumsy, to w luksusowe apartamentowce, a przede wszystkim brawurowa próba ukazania bloków takich, jakie są naprawdę – małych światów, które wywarły ogromny wpływ na historię współczesnej architektury. Publikacja z fotografiami Krzysztofa Skłodowskiego.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

3 osoby kupiły
12
Jack Reacher. Czasami warto umrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Czasami warto umrzeć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Na rolniczym pustkowiu w Nebrasce pewni ludzie urządzili sobie prywatne królestwo… Ale Jack Reacher nie pozwoli im stać ponad prawem. Motel Apollo In w Nebrasce. Jedyne miejsce noclegowe na rolniczym obszarze pięciuset kilometrów kwadratowych. Sto kilometrów od najbliższego posterunku policji. Okolicą rządzi rodzina Duncanów wspomagana przez bandę wynajętych osiłków. Oficjalnie prowadzą firmę transportową, ale prawdziwe zyski przynosi im działalność w zupełnie innej branży. Nikt z miejscowych nie odważy im się postawić, ale Jack Reacher jest tu tylko przejazdem, w drodze do Wirginii. I chociaż Duncanowie – powiązani z kartelem o międzynarodowym zasięgu – są piekielnie niebezpieczni, nie wystraszą go. A już na pewno nie na tyle, by wyjechał z Nebraski, zanim wyjaśni, co się stało z pewną dziewczynką , która zaginęła przed dwudziestu laty.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
13
Belfast. 99 ścian pokoju, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Belfast. 99 ścian pokoju, wydanie 2
Dostępny
59 szt.

Belfast przyciąga turystów. Jednak mało kto wie, że w tym mieście przeszłość „dzieje się teraz”. Słowo „kłopoty” ma tu zupełnie inne znaczenie, a to, jak wymawiasz „h” ze stuprocentową dokładnością określa twoje wyznanie. Belfast to miasto paradoksów. Ludzi, których jedyną winą było to, że urodzili się w złym miejscu o złym czasie. Którzy przeżyli zamachy bombowe, widzieli, jak giną ich bliscy, a być może sami zabijali. Wreszcie mają pokój – ale płacą za niego wysoką cenę, bo muszą patrzeć na katów i morderców, którzy żyją tuż obok. Na szczęście nie cały czas, bo miasto jest podzielone dziewięćdziesięcioma dziewięcioma ścianami pokoju, dzięki którym wszyscy mają trochę wytchnienia, ale też wciąż odczuwają strach.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
14
Życie pana Moliera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie pana Moliera
Dostępny
48 szt.

Michaił Bułhakow uważał Moliera za kogoś szczególnie mu bliskiego, choć Molier miał więcej szczęścia jako pisarz: jego sztuki były wystawiane, sam w nich grywał i cieszył się zasłużoną sławą. Bułhakow przeciwnie - Życia pana Moliera nigdy nie ujrzał w druku ani na scenie. Powieść trafiła do czytelników 22 lata po śmierci autora. W Życiu pana Moliera Michaił Bułhakow przedstawia pełną upokorzeń i rozczarowań egzystencję twórcy, którego współcześni nie doceniają, gdyż swym geniuszem przerasta otoczenie o całe epoki, a jego losy zależą od kaprysu tyrana. Losy Bułhakowa również zależały od tyrana, przejmująco brzmią więc ostatnie słowa powieści: „...ja, któremu nigdy nie będzie sądzone go zobaczyć, przesyłam mu na pożegnanie moje pozdrowienie”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
15
Miła robótka. Polskie świerszczyki, harlekiny i porno z satelity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miła robótka. Polskie świerszczyki, harlekiny i porno z satelity
Dostępny
66 szt.

Gdy z początkiem lat dziewięćdziesiątych szeroko otwarły się w Polsce wrota kapitalizmu, do szarej rzeczywistości wdarła się zachodnia frywolność i kolorowa obietnica seksualnego spełnienia. Zniknęła cenzura, lecz nikt nie wyjaśnił, co wolno, a czego nie wypada, ani gdzie przebiega granica między erotyką a pornografią. VHS-y, sekstelefony, erotyczne anonse. Pornoimperia i pierwsze sex-shopy. Choć nowych form przeżywania seksualności pojawiło się wiele, doświadczenie całego pokolenia nie wystarczyło, by filmy, zdjęcia i literatura porno stały się jawną częścią polskiej kultury. Zabrakło odwagi, byśmy jako społeczeństwo przyznali, że pornografia jest elementem naszego życia. A jednak bawiliśmy się dobrze. Miła robótka Ewy Stusińskiej to nietuzinkowa kronika czasów przełomu. Czasów, gdy pod ladą każdej wypożyczalni ukrywano segregator pełen wytartych okładek filmów porno, w słuchawce po wykręceniu 0-700 kusiły ponętne głosy, w domach kultury przy ptysiu i paluszkach organizowano pokazy erotyków, a pozornie niewinne „pani pozna pana” wyczytane w dziale ogłoszeń było zaproszeniem do eksploracji nowych obszarów seksualnej wolności.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
16
Bolesław Chrobry. Tom 1. Puszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław Chrobry. Tom 1. Puszcza
Dostępny
39 szt.

Pierwszy tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. „…Bo wszystko zaczęło się w puszczy. Nasi przodkowie mieszkali na wielkich, porośniętych prastarą puszczą obszarach między Wisłą a Wartą. Walkę o ich zjednoczenie prowadził wielki mąż stanu tamtego okresu - piastowski książę Mieszko I, a po nim Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski Mieszko i Bolesław wyszli z puszczy i to puszcza dała im siłę. Siłę pierwotną i twórczą.” Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
17
Co robić przed końcem świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robić przed końcem świata
Dostępny
3 szt.

Za motto do tej książki mogłoby służyć hasło, które w latach dziewięćdziesiątych towarzyszyło kampanii reklamowej filmu „Matrix”. Miało ono postać pytania: czy kiedykolwiek wydawało ci się, że z tym światem jest coś nie tak? Domyślna odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Powszechne zwłaszcza dzisiaj, kiedy światem nieustannie wstrząsają kolejne kryzysy. Kiedy rozpadają się kolejne z pozoru nienaruszalne struktury życia społecznego. I kiedy perspektywa takiej czy innej apokalipsy – na skutek zmian klimatu, wojny nuklearnej, wielkiej pandemii albo buntu biednych przeciwko bogatym – wydaje się więcej niż prawdopodobna. Jeśli dodamy do tego media społecznościowe i Internet, które zamiast – jak o tym niegdyś marzono – sprzyjać budowie globalnej wspólnoty, wzmacniają tylko nasze naturalne tendencje do zamykania się w niewielkich totemicznych plemionach bańkach, krajobraz robi się jeszcze bardziej problematyczny. Ta książka bierze się z przekonania, że właśnie w takim świecie – ba, nade wszystko w takim – dystans, niespieszna analiza unikająca łatwych utożsamień i zbiorowych odruchów są potrzebne co najmniej tak samo jak maseczki w czasie pandemii. Bo choć w erze obrazu, emotikonu i bezzwłocznego działania myślenie i rozumienie nie cieszą się specjalną estymą – nic bez nich nigdy nie zmienimy na lepsze, nie będziemy bowiem wiedzieć, co by należało zmienić i dlaczego.

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

2 osoby kupiły
18
Rok 1984. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984. Lektura z opracowaniem
Dostępny
164 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
19
Nóż modelarski + 2 wymienne ostrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nóż modelarski + 2 wymienne ostrza
Titanum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Produkt doskonały dla profesjonalistów, hobbystów i amatorów rękodzieła. Nóż modelarski typu skalpel 146 mm – rękojeść i imak ostrza wykonane z metalu. W zestawie pojemnik z 2 zapasowymi ostrzami.

11,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
20
Please kill me. Punkowa historia punka, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Please kill me. Punkowa historia punka, wydanie 2
Dostępny
7 szt.

Na przełomie lat 60.i 70. XX wieku przez społeczeństwo Stanów Zjednoczonych przeszło tornado zmian. Zamieszki w Detroit, wojna w Wietnamie, hasła make love not war czy flower power podczas hipisowskich wieców, panoszące się rasizm, homofobia i szowinizm. Odpowiedź Nowego Jorku na wszystko, co działo się w tych latach, mogła być tylko jedna – awangardowa, wulgarna, pozbawiona zasad i zdrowego rozsądku. Punk. Jedna z najważniejszych subkultur w historii, która wywarła ogromny wpływ na modę, kulturę i sztukę, choć paradoksalnie jej u podstaw leżała jedynie kontestacja rzeczywistości bez politycznego zaangażowania. Kultowa książka Legsa McNeila (założyciela pisma „Punk”) oraz Gillian McCain to pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych, przedstawiony w absolutnie nowatorskiej formie. Wypowiedzi najważniejszych postaci nowojorskiej sceny – od Andy’ego Warhola i protopunkowych MC5, The Stooges czy Velvet Underground, przez awangardowy teatr queerowy, bywalców CBGB, Patti Smith, Richarda Hella i New York Dolls, aż po schyłkowy okres lat 70., świadków słynnej historii Sida i Nancy czy odchodzących ze sceny ojców założycieli, bez cenzury wprowadzają nas w pełne seksu, narkotyków i rock’n’rolla sale zadymionych klubów i ciasnych nowojorskich mieszkań. Please kill me. Punkowa historia punka stanowi najpełniejszy zapis historii narodzin i upadku jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. To również doskonała podróż do narkotycznego Nowego Jorku lat 60. i 70., gdzie poezja mieszała się z papierosowym dymem, a gitarowe sprzężenia wibrowały w zagubionych duszach „pustej generacji”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
21
Rok 1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984
Dostępny
44 szt.

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
22
Pokoloruj. Roześmiane warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj. Roześmiane warzywa
Dostępny
61 szt.

Pokoloruj to seria kolorowanek o różnorodnej tematyce. Wszystkie dzieci znajdą tu coś dla siebie. Ciekawe rysunki i naklejki zagwarantują im wspaniałą rozrywkę. To jednak nie tylko dobra zabawa, dzięki nim najmłodsi rozwiną swoje umiejętności, a także wiele się nauczą, m.in. poznają literki i cyferki. Książeczki z tej serii to idealny wybór dla Twojej pociechy, która na ich widok pewnie natychmiast chętnie sięgnie po kredki i zacznie kolorować.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
23
8000 zimą. Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8000 zimą. Walka o najwyższe szczyty świata w najokrutniejszej porze r...
Dostępny
42 szt.

Autorka znakomitych książek wysokogórskich non fiction (Kurtyka. Sztuka wolności, Alpejscy wojownicy, Ucieczka na szczyt) znów kieruje wzrok na najwyższe szczyty Ziemi. Tym razem opisuje najtrudniejsze zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki. Bernadette McDonald relacjonuje nie tylko pierwsze wejścia, w ogromnej większości będące dziełem polskich ekip, ale także wyprawy nieudane, tragiczne lub po prostu takie, które musiały się wycofać. 8000 zimą to opowieść o „sztuce cierpienia”, która pchnęła polskich lodowych wojowników w najwyższe góry świata zimą i rozpętała światowy wyścig o pierwsze zimowe wejścia na 14 ośmiotysięczników. Ta gra na arenie międzynarodowej toczy się do dziś, a jej zwieńczeniem będzie zdobycie ostatniego, najtrudniejszego szczytu – K2*. * 16 stycznia 2021 roku K2 zostało zdobyte przez grupę Nepalczyków. Stało się to tuż przed premierą książki.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
24
Dom ukrytych cudów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom ukrytych cudów
Dostępny
10 szt.

Dom ukrytych cudów to wciągająca, doskonale napisana powieść dla dzieci, której akcja rozgrywa się w dawnych czasach w Edynburgu. Zinnie i jej siostry mieszkają w starym i ponurym domu w Edynburgu, rodzeństwu nie jest łatwo, ale cieszą się, że mogą być wszyscy razem. W mieście coraz bardziej popularne stają się pogłoski, że ich dom zamieszkują duchy. Wiele osób chce się o tym przekonać, a wśród nich jest sam Arthur Conan Doyle. To ekscytująca pełna przygód powieść z nutką historii w tle.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
25
Nazistowska eugenika. Prekursorzy, zastosowanie, następstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazistowska eugenika. Prekursorzy, zastosowanie, następstwa
Dostępny
36 szt.

Pseudonauka zwana eugeniką – zaistniała w wielu krajach w ostatnich latach XIX i na początku XX wieku. Najbardziej entuzjastycznie doktryna ta została przyjęta w Niemczech, gdzie stosowanie teorii eugenicznej spotkało się z wyjątkową przychylnością władz. Była postrzegana jako odpowiedź na wszystkie pozornie nierozwiązywalne problemy zdrowotne i społeczne ludzkości i promowana jako substytut ortodoksyjnych przekonań religijnych. Program zrodzony z często sprzecznych opinii rozpoczął się, pod rządami nazistów, od przymusowej sterylizacji tysięcy obywateli Niemiec, następnie przekształcił się w masowe mordowanie najbardziej bezbronnej ludności, by ostatecznie ewoluować w obejmującą cały kontynent politykę eksterminacji tych, którzy nie pasowali do nazistowskiego wyobrażenia świata. Postęp tej barbarzyńskiej polityki przeszedł kolejne etapy rozwoju. Od praktycznego zastosowania eutanazji przez organizację zwaną akcją T4 – i ośrodki zagłady, które ta instytucja zrodziła – po akcję „Reinhardt” i Holokaust. Jak to się stało? Jaki to miało wpływ na współczesne społeczeństwo? Jakie cechy i losy jednostek przyczyniły się do wprowadzenia tej morderczo nieludzkiej quasi-religii? Melvyn Conroy udziela wyczerpujących i złożonych odpowiedzi.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
26
Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu
Dostępny
99 szt.

Wyjazdy zarobkowe na Zachód – legalne i nielegalne – to codzienność mieszkańców Wołynia. Z ich punktu widzenia wymarzonym Zachodem jest Polska, tymczasem Polacy mają z Wołyniem przede wszystkim ponure skojarzenia. A przecież od tragicznych wydarzeń minęło już ponad siedemdziesiąt lat, narodziły się kolejne pokolenia i – mówiąc najzupełniej banalnie – życie toczy się dalej. Życie, o którym wiemy zdecydowanie za mało. Natalia Bryżko-Zapór prowadzi nas więc przez Wołyń dzisiejszy i przeszły. Wołyń arian i współczesnych protestantów, Wołyń przemytników papierosów i emigrantów, Wołyń żyjący w cieniu Donbasu i krwawej historii, Wołyń urzekających krajobrazów i lasów zdewastowanych przez rabusiów bursztynu, Wołyń Ukraińców, Żydów i Polaków. Wreszcie Wołyń przedwiecznych bogów, boginek i upiorów. Pogranicze wszystkiego to przewodnik po krainie położonej tuż za miedzą, na ukraińskim brzegu Bugu, żyjącej własnym życiem i poszukującej, trochę po omacku, nowej tożsamości.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
27
Pokoloruj. Roześmiane owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj. Roześmiane owoce
Dostępny
50 szt.

Pokoloruj to seria kolorowanek o różnorodnej tematyce. Wszystkie dzieci znajdą tu coś dla siebie. Ciekawe rysunki i naklejki zagwarantują im wspaniałą rozrywkę. To jednak nie tylko dobra zabawa, dzięki nim najmłodsi rozwiną swoje umiejętności, a także wiele się nauczą, m.in. poznają literki i cyferki. Książeczki z tej serii to idealny wybór dla Twojej pociechy, która na ich widok pewnie natychmiast chętnie sięgnie po kredki i zacznie kolorować.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
28
Wojsko Księstwa Warszawskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojsko Księstwa Warszawskiego
Dostępny
195 szt.

Jedyne tłumaczenie albumu w języku polskim, oryginalnie wydanego w języku francuskim w 1913 r. na temat historii Armii Księstwa Warszawskiego na tle historii wojen napoleońskich. Zawiera 48 kolorowych ilustracji obrazów J.W. Chełmińskiego, prezentującymi umundurowanie i uzbrojenie jednostek wojskowych Księstwa Warszawskiego. Zadanie finansowane ze środków otrzymanych z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

118,00 zł
86,14 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 31,86 zł

1 osoba kupiła
29
Moja wielka Biblia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka Biblia
Dostępny
70 szt.

To piękne wydanie Biblii zostało opracowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Dopasowany do percepcji początkującego odbiorcy tekst i realistyczne, rozbudzające wyobraźnię ilustracje otwierają przed młodymi chrześcijanami świat najpiękniejszych historii biblijnych. Od stworzenia świata, poprzez dzieje pierwszych ludzi, historie proroków, aż po narodziny Jezusa Chrystusa, Jego życie, śmierć, chwalebne zmartwychwstanie oraz początki Kościoła… Zapraszamy do lektury, modlitwy, medytacji – wspaniałej przygody wiary, którą warto rozpocząć już od najmłodszych lat.

34,00 zł
25,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

1 osoba kupiła
30
Pakiet Christine. Powieść o Krystynie Skarbek / Płynąc w ciemnościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
31
Blask ukrytego złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blask ukrytego złota
Dostępny
30 szt.

Blask ukrytego złota nieustannie rozpala wyobraźnię i wabi poszukiwaczy Dolny Śląsk, jak długi i szeroki, od 1945 roku penetrują eksploratorzy. Historycy zaś namiętnie przeglądają archiwalne dokumenty i studiują wiekowe gazety. Wszyscy liczą, że to właśnie im uda się wyjaśnić tajemnicę ?złota Wrocławia" czy innych skarbów, które Niemcy mieli ukryć w tej prowincji Trzeciej Rzeszy. Poszukiwacze zapuszczają się w mroki poniemieckich sztolni, do rozpadających się ze starości fabryk, zawalonych kopalń, w ruiny dolnośląskich pałaców i do zamków, chcąc zgłębić zagadki ich konstrukcji i przeznaczenia. Leszek Adamczewski podąża w ślad za nimi. Opisuje niezwykłe miejsca i tajemnicze zdarzenia, jakie miały miejsce na Dolnym Śląsku podczas wojny i po jej zakończeniu. Leszek Adamczewski ? poznański pisarz i dziennikarz, urodzony w 1948 roku w Szczecinie. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika. W Blasku ukrytego złota sięga ponownie do tematów opisywanych przez siebie na przełomie XX i XXI wieku w licznych publikacjach prasowych.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

32
Zerwij z plastikiem. 101 porad, jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwij z plastikiem. 101 porad, jak ograniczyć zużycie tworzyw sztuczn...
Dostępny
126 szt.

Naszą planetę zalewa plastik – czas na zmianę! Czy możesz zrobić coś, żeby to zmienić, nie zrywając całkowicie z dotychczasowym stylem życia? Jak najbardziej! Ta książka podpowie ci, jak zastąpić plastikowe produkty bardziej ekologicznymi alternatywami, nie wydając przy tym majątku. Znajdziesz w niej także praktyczne pomysły na wykorzystanie starych opakowań i innych przedmiotów oraz przepisy na kosmetyki i detergenty domowej roboty. Zrób pierwszy krok i zmień świat na lepsze!

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

33
Zerwij z mediami społecznościowymi. Proste wskazówki, jak świadomie korzystać z serwisów społecznościowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwij z mediami społecznościowymi. Proste wskazówki, jak świadomie ko...
Dostępny
149 szt.

Obawiasz się, że w sieci omija cię coś istotnego? Często przyłapujesz się na bezmyślnym przeglądaniu postów? Media społecznościowe są ważną częścią współczesnego życia, jednak często pozbawiają nas energii, rozpraszają i wprawiają w zły nastrój. A tak nie musi być! Ta książka zawiera wszystko, czego potrzebujesz, by odzyskać kontrolę nad swoją aktywnością w Internecie. Dzięki przedstawionym tu 100 praktycznym wskazówkom stanie się to znacznie łatwiejsze.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

34
Zerwij z odpadami. 101 łatwych sposobów, jak wytwarzać mniej śmieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwij z odpadami. 101 łatwych sposobów, jak wytwarzać mniej śmieci
Dostępny
9 szt.

Świat tonie w odpadach. Najwyższy czas coś z tym zribić. Możesz pomóc planecie, nie wywołując rewolucji w swoim życiu. Ta praktyczna książka podpowie ci, jak wytwarzać mniej odpadów dzięki ograniczeniu zużycia opakowań, reperowaniu lub przerabianiu starych domowych sprzętów i zminimalizowaniu marnotrawstwa żywności. Na 101 prostych sposobów przekonasz się, że ochrona środowiska na co dzień wcale nie jest trudna.

19,90 zł
9,75 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 10,15 zł

35
Zerwij z mięsem. Proste rady i przepisy, dzięki którym obejdziesz się bez produktów pochodzenia zwierzęcego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwij z mięsem. Proste rady i przepisy, dzięki którym obejdziesz się ...
Dostępny
141 szt.

Rezygnacja z produktów pochodzenia zwierzęcego nigdy nie była łatwiejsza! Możesz zacząć lepiej się odżywiać, nie zmieniając przy tym radykalnie swojego stylu życia, a do tego nadal jeść smaczne i zdrowe posiłki bez poczucia, że cokolwiek tracisz. W książce znajdziesz wiele przydatnych wskazówek, sprytnych rozwiązań i pysznych bezmięsnych przepisów. Dzięki nim łatwiej będzie ci zrobić pierwszy krok i dołożyć swoją cegiełkę do zmiany świata na lepsze.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

36
Zerwij z cukrem. Proste wskazówki i przepisy, które pomogą ci wyeliminować cukier ze swojej diety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwij z cukrem. Proste wskazówki i przepisy, które pomogą ci wyelimin...
Dostępny
73 szt.

Rezygnacja z cukru jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Bez cukru da się żyć, a ten poradnik pokaże ci, jak zachować urozmaiconą i smaczną dietę, unikając zachcianek oraz niebezpieczeństw sięgania po słodkości. Zawarte tutaj wskazówki dietetyczne, pomysły na zmianę stylu życia i przepisy na pyszne bezcukrowe potrawy nauczą cię podejmowania lepszych wyborów żywieniowych i pomogą na dobre pożegnać cukier.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Na skraju świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na skraju świata
Dostępny
118 szt.

Olga to ambitna i odnosząca sukcesy dyrektorka wielkiej korporacji. Od dziesięciu lat jest w szczęśliwym związku, ma zaufanych przyjaciół i kochającą rodzinę. Pewnego dnia jeden telefon wywraca jej życie do góry nogami. Wszystko zaczyna się rozpadać. Partner popada w uzależnienie i poważne kłopoty finansowe, a ukochany ojciec przyjeżdża z Włoch, by zdradzić pewną rodzinną tajemnicę… Olga będzie musiała wyruszyć w podróż do swoich korzeni i zmierzyć się z narastającymi lękami, a przede wszystkim znaleźć odpowiedź na pytanie: kim jestem? Na skraju świata to pełna ciepła opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie i o prawdziwej miłości, która potrafi zjawić się wtedy, kiedy najmniej jej oczekujemy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

38
Bezkresne niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezkresne niebo
Dostępny
27 szt.

Prywatny detektyw Jackson Brodie mieszka w spokojnej nadmorskiej miejscowości w północnym Yorkshire z wiekową labradorką Dido. Od czasu do czasu sprawuje opiekę nad krnąbrnym nastoletnim synem Nathanem. Trudno o bardziej malowniczy zakątek, lecz i tam czai się zło. Ostatnie zlecenie Jacksona – zbieranie dowodów niewierności męża na żądanie podejrzliwej żony – wydaje się banalne. Jednakże przypadkowe zdarzenie na stromym urwisku sprawia, że Brodie trafia na trop siatki groźnych przestępców. I spotyka kogoś ze swojej przeszłości... Kate Atkinson – wielokrotnie nagradzana i utytułowana powieściopisarka. Urodziła się w Yorku w 1951 roku. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie Dundee. Po ukończeniu studiów zrobiła doktorat z literatury amerykańskiej. Jako nauczycielka zaczęła pisać opowiadania, które publikowała w licznych magazynach dla kobiet. Jej pierwsza powieść, Za obrazami w muzeum, przyniosła jej natychmiastowe uznanie i nagrodę Whitbread Book. Atkinson napisała także dwie sztuki dla Traverse Theatre w Edynburgu. W 2004 roku pisarka rozpoczęła bestsellerowy cykl literackich kryminałów z detektywem Jacksonem Brodiem. Największe uznanie przyniosły jej powieści związane z II wojną światową, między innymi Jej wszystkie życia oraz Bóg pośród ruin, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

39
Nieznajomi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznajomi
Dostępny
2799 szt.

Kolejny thriller autorki miliona sprzedanych książek, który znalazł się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa”. Troje zwykłych ludzi, którzy nie mają pojęcia, że jest ktoś czwarty. Ktoś, kto wciągnie ich w swój misterny morderczy plan. A może znajdą się w nim przypadkowo? Ursula, żyjąca z poczuciem, że to przez nią zginął jej ukochany, próbuje ratować maltretowaną przez męża kobietę. Alice najwyraźniej nie ma szczęścia w miłości – z chwilą gdy poznaje nowego mężczyznę, ktoś zaczyna ją prześladować. A może to właśnie on za tym stoi? Gareth wciąż wierzy w odnalezienie zaginionego przed laty ojca, zwłaszcza kiedy do domu zaczynają przychodzić dziwne kartki pocztowe. Tych troje się nie zna. Choć ich drogi przecinają się w mieście, w którym ostatnio znikają ludzie, pozostają sobie obcy… Aż do pewnego wieczoru, kiedy razem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. I będą musieli połączyć siły, żeby przeżyć.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

40
Trzynasta opowieść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynasta opowieść
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield. Mieszkały w nim siostry bliźniaczki. Czy wierzycie w duchy? No to posłuchajcie… Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret… Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter? Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło. Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

41
5/25. Saperzy w strefie śmierci. Kulisy pracy saperów służących w polskiej armii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5/25. Saperzy w strefie śmierci. Kulisy pracy saperów służących w pols...
Dostępny
111 szt.

5/25 to podstawowa procedura saperskiej kontroli bezpieczeństwa podczas działań bojowych. Po zatrzymaniu pojazdu w miejscu, które wzbudziło podejrzenie, saperzy szczegółowo przeszukują teren w promieniu pięciu metrów od wozu, a następnie powiększają strefę do dwudziestu pięciu metrów. Od ich dokładności i skupienia zależy bezpieczeństwo całej kolumny. Od ich opanowania i czujności – życie wojskowych i cywili. Dziennikarz i korespondent wojenny Bogusław Politowski z pasją i szacunkiem opisuje trudne zadania oddziałów saperskich. Opowiada o niebezpiecznej służbie polskich saperów i zadaniach bojowych, jakie wykonywali między innymi podczas misji w Afganistanie. Pisze o wykorzystaniu do poszukiwania min pułapek specjalistycznego sprzętu i wyszkolonych psów. Opisuje tragiczne wypadki, których na wojnie nie da się uniknąć. Przybliża również pracę żołnierzy wojsk inżynieryjnych w czasie pokoju – kiedy trzeba wysadzić zator lodowy na rzece, usunąć powojenny niewybuch znaleziony podczas budowy nowego osiedla czy wysadzić wał przeciwpowodziowy. 5/25 to książka o żołnierzach jednej z najciekawszych formacji wojskowych i hołd dla etosu saperskiej służby.

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

42
Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało
Dostępny
25 szt.

Czy każdy i każda powinni mieć udział w bogactwie społeczeństwa? Czy możemy stworzyć bardziej sprawiedliwy świat, przyznając wszystkim gwarantowany dochód? Co to oznacza dla naszego zdrowia, dostatku i szczęścia? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Guy Standing, który od ponad trzydziestu lat gra pierwsze skrzypce w dyskusji o dochodzie podstawowym. Bezwarunkowe, regularne, bezpośrednie świadczenie pieniężne dla każdej obywatelki i obywatela – to właśnie dochód podstawowy. W kolejnych krajach partie polityczne zaczynają wpisywać go do swoich programów. Dochód podstawowy przestaje być utopią, a zaczyna niezbędnym rozwiązaniem umożliwiającym prowadzanie progresywnej polityki. Namacalnym (w portfelach) dowodem, że w nowoczesnych społeczeństwach każda osoba odgrywa rolę w wytwarzaniu bogactwa, które dziś należy do garstki nielicznych. Jakie skutki dochód podstawowy niesie w zakresie gospodarki, biedy, pracy? Jakie argumenty można wysunąć przeciwko tej idei? I dlaczego nie można dłużej czekać z jej wprowadzeniem w życie? Na wszystkie te pytanie odnajdziesz pytanie w tej przystępnej książce.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

43
Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie towarzyskie mózgu. 21 powodów, by być z ludźmi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Wydaje się, że mózg to nieczuła maszyna do liczenia – biologiczny komputer. Nic bardziej mylnego! Mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Mózg lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. Mózg jest w najlepszej formie, gdy otaczają go inne, życzliwe mózgi. Nauka to potwierdza na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna. Z tej książki dowiesz się m.in., że: życzliwe kontakty międzyludzkie to klucz do zdrowia, szczęścia i długowieczności przyjaźnie są bezcenne, więzi rodzinne konieczne, a znajomości bardzo pomocne, kawa z przyjaciółką to nie strata czasu, ale inwestycja w dobrostan (twój i jej) wspólny śmiech, przytulanie i wygłupy to lek na stres od Matki Natury a pomocna dłoń sprawia, że wspinaczka pod górę (prawdziwą i metaforyczną) staje się lżejsza. Wszyscy to do pewnego stopnia wiemy, ale warto to sobie jeszcze raz jasno powiedzieć: człowiek potrzebuje innych. I nawet, jeśli uważasz się za osobę w pełni samowystarczalną i nietowarzyską, to twój mózg ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

44
Czarno na białym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarno na białym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Jeżeli walczysz, jesteś wojownikiem. Dopóki walczysz. O zrozumienie siebie i swoich pragnień. O szczęście. W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich latach wydarzyło się wiele. Wkroczyła w ten czas jako mistrzyni i niepokonana zawodniczka MMA, wzór i inspiracja dla milionów ludzi. Przegrane przyszły potem – w życiu zawodowym i osobistym. Utrata tytułu, śmierć przyjaciółki, zdrada. Jędrzejczyk mówi o tym otwarcie, ponieważ wie, że życie nie jest nieustannym pasmem zwycięstw. Czasami odpowiadamy nie tylko za złe wybory, nie tylko za własne. Niekiedy potrzebne są zmiany, nawet najbardziej bolesne. Bywa, że przegrywamy bitwę, żeby wygrać wojnę. Czarno na białym to opowieść o tym, że aby uszczęśliwić innych, musimy sami być szczęśliwi i że stając się lepszymi ludźmi, możemy osiągnąć dużo większy sukces w różnych dziedzinach. Ta historia uczy, jak korzystać z czegoś, na co ciężko się pracowało. JJ dojrzała do tego, by cieszyć się życiem, co nie przeszkodziło jej w stoczeniu prawdopodobnie najlepszej walki w historii kobiecego MMA. Walki, która na zawsze zmieniła definicję słowa „przegrana”. Joanna już niczego nie musi udowadniać. Nawet sobie. Fotografia Joanny Jędrzejczyk na okładce została wykonana przez Szymona Brodziaka.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

45
Isola. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Isola. Tom 1
Dostępny
30 szt.

Na Królową Maar rzucono złe zaklęcie, a jej Kapitan Straży zrobi wszystko, by je odczynić. Ich jedyną nadzieją jest wyspa oddalona o kawał świata - miejsce znane w mitach jako Isola, kraina umarłych. Zapierająca dech w piersiach przygoda fantasy, którą polecamy fanom Studio Ghibli i twórczości Hayao Miyazakiego. Nasze wydanie zawiera zeszyty Isola #1–5 oraz 10-stronicowy prolog oraz rozbudowany dział z dodatkami, łącznie kilkanaście stron materiałów, których nie ma w wersji oryginalnej.

47,00 zł
39,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,05 zł

46
National Freedom LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
National Freedom LP, Winyl
HOLLEY, LONNIE, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
12 szt.

SIDE A: 1. Crystal Doorknob 2. In It Too Deep 3. Like Hell Broke Away SIDE B: 4. Do T Rocker 5. So Many Rivers (The First Time)

134,90 zł
47
Plastic Bouquet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
Powiadomienie
48
Blood Of The Nations, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Of The Nations, CD
Accept, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Beat the Bastards 2. Teutonic Terror 3. The Abyss 4. Blood of the Ations 5. Shades of Death 6. Locked and Loaded 7. Time Machine 8. Kill the Pain 9. Rolling Thunder 10. Pandemic 11. New World Comin' 12. No Shelter 13. Bucket Full of Hate

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

49
Heaven is over, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heaven is over, LP
Bullion, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1. Heaven is over 2. Loving furlong 3. Yawn 4. Thirty two 5. Strike a light

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

50
All We Grow LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All We Grow LP BLACK, Winyl
S. CAREY, Secretly Canadian / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

97,90 zł
Powiadomienie
51
Painting The Roses, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Painting The Roses, CD
MIDNIGHT SISTER, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
52
Dreamcatcher, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreamcatcher, LP
Lee Ritenour, Mascot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Lista utworów: 1. Dreamcatcher 2. Charleston 3. The Lighthouse 4. Morning Glory Jam 5. Starlight 6. Abbot Kinney 7. Couldn't Help Myself 8. For DG 9. Via Verde 10. Low & Slow 11. Storyteller

104,90 zł
Powiadomienie
53
Drunk Tank Pink LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drunk Tank Pink LP BLACK, Winyl
Shame, Pias
Dostępny
20 szt.

Tracklista: 1. Alphabet 2. Nigel Hitter 3. Born in Luton 4. March Day 5. Water in the Well 6. Snow Day 7. Human, for a Minute 8. Great Dog 9. 6/1 10. Harsh Degrees 11. Station Wagon

134,90 zł
54
Entity Lp, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
55
A Wonderful Hope, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Wonderful Hope, CD
Dostępny
17 szt.

1. Thank You 2. A Wonderful Hope 3. The Human Touch (ft. Teddy Hunter) 4. Slow Release

53,90 zł
56
All We Grow LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All We Grow LP COLORED, Winyl
S. CAREY, Secretly Canadian / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

97,90 zł
Powiadomienie
57
Introducing, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introducing, CD
FRAZER, AARON, Secretly Canadian / Pias
Dostępny
8 szt.

65,90 zł
58
Elokwencja sardynki. Niewiarygodne historie z podwodnego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elokwencja sardynki. Niewiarygodne historie z podwodnego świata
Dostępny
42 szt.

A gdyby tak wsadzić głowę pod wodę i nadstawić ucha? Śmieszna myśl? Niekoniecznie! Pogrążone w swoim „cichym świecie” ryby nie tylko mówią, ale też mają wiele do przekazania. Z tej książki dowiesz się: • co można wyczytać z morskich zapachów, • po czym poznać, że ryby są zakochane, zestresowane albo głodne, • co kichaniem zdradzają przegrzebki, • dlaczego ryby miewają trudne dzieciństwo, • kto był pierwszy w Ameryce – dorsz czy Krzysztof Kolumb, i wiele, wiele więcej! Ta książka to skąpana w świetle fluorescencyjnych meduz podróż w głębiny nauki i mroki historii, gdzie legendy często okazują się mniej nieprawdopodobne niż zaskakująca rzeczywistość. Autor dzieli się z czytelnikami dwiema pasjami: uwielbieniem dla podwodnego świata i mocy słów, które na kartach tej książki splatają się w niesamowicie ekscytującą opowieść.

38,90 zł
29,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

59
Chrononauci. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrononauci. Tom 2
Dostępny
13 szt.

Nieco starsi, ale ani trochę mądrzejsi, Corbin i Danny, fizycy podróżujący w czasie powracają. Tym razem próbują zawładnąć przyszłością, ale kiedy własna misja ich przerasta, ktoś z przeszłości zmusza ich do wypełnienia wyjątkowego i złowrogiego zadania. Album zawiera zeszyty Chrononauts: Futureshock #1–4.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

60
Folwark zwierzęcy. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy. Lektura z opracowaniem
Dostępny
82 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

61
Folwark zwierzęcy. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folwark zwierzęcy. Lektura z opracowaniem
Dostępny
74 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

62
Amerykańska Polka. Z miłości do mężczyzny i jego kraju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańska Polka. Z miłości do mężczyzny i jego kraju
Dostępny
58 szt.

Dorothy Adams (1901-1965) – urodziła się i wychowała w Bostonie. Działaczka Bezpartyjnego Stowarzyszenia Ligi Narodów z Baltimore, które reprezentowała na międzynarodowym kongresie w Warszawie w lipcu 1925. Podczas wizyty w Polsce poznała Jana Kostaneckiego, młodego prawnika i ekonomistę, syna cenionego profesora UJ Kazimierza Kostaneckiego. W 1927 roku wyszła za mąż za Jana i zamieszkała wraz z nim w Warszawie. Towarzyszyła mężowi w jego służbie dyplomatycznej w Genewie i Wiedniu. W 1934 roku urodził się ich syn Andrzej. W swych wspomnieniach Dorothy Adams z fascynacją przygląda się II RP, jej rzeczywistości społecznej i politycznej, opisuje życie krakowskiej i warszawskiej inteligencji. Amerykańska Polka to swego rodzaju list miłosny do męża i jego ojczyzny, łączący w sobie wielką miłość i szczęście z ogromną tragedią rodzinną oraz tragedią kraju, który w 1939 roku stanął nad przepaścią.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

63
Stewardesa (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stewardesa (wydanie filmowe)
Dostępny
120 szt.

Kiedy Cassandra Bowden budzi się obok niedawno poznanego Alexa w pokoju hotelowym w obcym kraju, próbuje przypomnieć sobie wydarzenia poprzedniej nocy. Wysuwa się cicho z łóżka i patrzy na mężczyznę, z którym spędziła noc. Dostrzega wciąż mokrą kałużę krwi na świeżym, białym prześcieradle. On nie żyje. Cassie boi się zadzwonić na policję – samotna singielka w pokoju hotelowym daleko od domu – i zaczyna kłamać. Kłamie, kiedy dołącza do innych stewardów i pilotów w furgonetce. Kłamie w drodze do domu, obsługując kabinę pierwszej klasy. Okłamuje agentów FBI w Nowym Jorku, których spotyka przy bramce. Wkrótce będzie za późno, żeby powiedzieć prawdę o tym, co się naprawdę wydarzyło. Czy mogła go zabić? Jeśli nie – kto to zrobił? Intrygująca historia o pamięci, uzależnieniu i morderstwie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

64
Wszystkie moje kłamstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie moje kłamstwa
Dostępny
22 szt.

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk. W dniu swoich czterdziestych urodzin Erin jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Przedszkole, które prowadzi, prosperuje świetnie. Otaczają ją oddani pracownicy i wspierające przyjaciółki. Mąż wielbi ziemię, po której ona stąpa. Dzieci się im udały. No właśnie. Dzieci... Wychowywana w surowej katolickiej rodzinie Erin, jako nastolatka, oddała do adopcji swoją pierworodną córkę. Nigdy jej nie szukała. Nigdy nie powiedziała o tym mężowi. Nigdy nie zastanowiła się, co się stanie, gdy dziewczynka dorośnie. Kłamstwo ułatwiło jej życie. Do czasu... Erin rozumie, że popełniła wielki błąd. Teraz za wszystkie swoje kłamstwa zapłaci życiem. Może nawet dosłownie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

65
Trzynaście opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynaście opowieści
Dostępny
59 szt.

13 opowiadań o losach podchorążych i oficerów w polskiej armii na zachodzie. Tak pisze o książce Józef Hen : „…Zastanawiająca jest w Trzynastu opowieściach Pruszyńskiego ta mnogość bohaterów milczących, gorzkich, z ranami w duszy i na ciele właśnie, wyraźnych alter ego autora, a przecież obarczonych świadomością klęski. Oto Manuel z Odejść i powrotów rozmyśla w czołgu podczas kampanii normandzkiej: „Daremność. Głucha, zawistna niechęć do każdej krytycznej myśli; niewolniczy, bydlęcy kult dla najgłupszej chwalby tego, co swojskie, ze swojską głupotą na czele. Pełne zwycięstwo klik, klanów i kast przeciw samotnej jednostce i biernej, bezradnej masie”. „To wszystko są fakty - powiedział mi Pruszyński o Trzynastu opowieściach. - Nigdy nie wymyśliłem żadnej fabuły”. „A Trębacz z Samarkandy?” - zapytałem. Skinął głową. „Tak, Trębacz jest wyjątkiem. To kompozycja. Ale właśnie o Trębaczu wszyscy myśleli, że jest to prawdziwe wydarzenie, do tego stopnia, że Anders kazał zarządzić śledztwo - chodziło o tę niedzielną zbiórkę na rynku - kto dał rozkaz, skąd ta samowola”…

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

66
Tajemniczy ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Przepiękna, mądra klasyczna powieść dla wszystkich młodych sercem i duszą. Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę wiecznie nieobecnego i nieszczęśliwego wuja, Archibalda Cravena. Pozostawiona sama sobie dziewczynka odkrywa w pobliżu domu tajemniczy ogród, skryty za wysokim murem. Zapomniany i zamknięty od dziesięciu lat zakątek wielkiego parku wydaje się przyciągać ją z jakąś niezwykłą mocą. Mary spostrzega, że mimo zaniedbania i braku opieki wciąż rosną tam róże i inne wrażliwe, wymagające pielęgnacji kwiaty. Natura pokazuje swoją siłę, wystarczy odrobina starań, by rozkwitła pełnym blaskiem. Ale nie tylko ogród potrzebuje opieki i pielęgnacji. Mary dowiaduje się, że nie jest jedynym dzieckiem zamieszkującym dziwny dom wuja. Jej kuzyn Colin zaś nie ma pojęcia, co czeka na niego, gdy odważy się wejść z Mary do ogrodu. Razem ze swoim przyjacielem Dickiem i jego oswojonymi zwierzętami dzieci spędzają tam każdy dzień, starannie strzegąc swojej tajemnicy. Zaś ogród staje się miejscem prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek i zmieniającym całe ich życie na lepsze.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

67
Deadly Class. Tom 5. 1988 Karuzela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadly Class. Tom 5. 1988 Karuzela
Dostępny
2 szt.

Ci, którzy przeżyli brutalny finał ostatniej historii, ledwo mieli czas, by wylizać rany przed pojawianiem się w szkole nowego rocznica zdeterminowanych dzieciaków. Saya Kuroki, która przeżyła egzamin końcowy, ma szansę wejść w szeregi najbardziej śmiercionośnych i bezwzględnych uczniów szkoły, a będzie ją to kosztować tylko to, co pozostało z jej człowieczeństwa. Oto nowy rozdział mrocznej sagi „Deadly Class”. Album zawiera zeszyty Deadly Class #22–26. Ciekawostki: • komiks został zaadaptowany do formy serialu telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. „Szkoła zabójców”.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

68
Kwartalnik Historii Nauki i Techniki - Ludzie i problemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwartalnik Historii Nauki i Techniki - Ludzie i problemy
Dostępny
3 szt.

Stefan Zamecki jest autorem kolejnej w ciągu ostatnich lat książki, poświęconej analizom czasopiśmiennictwa naukowego. Pomijając jego autobiograficzną książkę ?Życie wśród innych? trzy poprzednie były poświęcone Rocznikowi Kasy Mianowskiego ?Nauka Polska. Jej Potrzeby, Organizacja i Rozwój?. Tym razem uczony wziął pod uwagę ?Kwartalnik Historii Nauki i Techniki?, którego przez wiele lat był redaktorem naczelnym. [?] uwagę swoją autor skoncentrował na: zagadnieniach ogólnych historii dziedziny nauki oraz historii subdziedziny chemii. W obu przypadkach jest to wybór zrozumiały. Z jednej strony pozwala mu się kompetentnie ustosunkować do kwestii naukoznawczych z drugiej do problematyki chemicznej, pierwszej specjalizacji naukowej Profesora. Przegląd pierwszej z wybranych grup zagadnień pozwala prześledzić poglądy na historię nauki i techniki oraz zagadnienia o naukoznawczym, niekiedy filozoficznym charakterze na przestrzeni kilku pierwszych dekad funkcjonowania pisma. Dla współczesnego czytelnika otwartym pozostaje pytanie, czy i które ujęcia mogą być jeszcze źródłem inspiracji. W kilku punktach swojej książki prof. Zamecki sugeruje odpowiedzi pozytywne, wszak na łamach ?Kwartalnika? publikowali wybitni polscy humaniści, zdarzali się także autorzy zagraniczni. I ten inspiracyjny walor należy tu wyraźnie podkreślić, wielu badaczy bez takiego ?gotowca? nie sięgnęłoby do niektórych, szczególnie starszych tekstów. Historycy historiografii nauki otrzymują natomiast niemal gotowy ogląd ewolucji poglądów, prezentowanych w tym dziale. Z recenzji prof. Jaromira Jeszke

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

69
NATO w dwadzieścia lat po akcesji. Wspomnienia, analizy, pytania, wnioski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NATO w dwadzieścia lat po akcesji. Wspomnienia, analizy, pytania, wnio...
Dostępny
11 szt.

„Należy podkreślić, że autorami zamieszczonych opracowań są nie tylko teoretycy z szeroko rozumianych nauk społecznych, ale również praktycy, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni współuczestniczyli w procesie akcesyjnym naszego kraju do NATO. Są to przedstawiciele świata polityki, dyplomacji, nauki oraz sił zbrojnych. Autorzy prezentują różne punkty widzenia (dyplomatyczny, polityczny i militarny) odnoszące się do naszego członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jedną z zalet recenzowanej publikacji jest jej wieloaspektowość.” Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Szubrychta, Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej „Atrakcyjność publikacji związana jest z bieżącym charakterem poruszanej problematyki, doborem tematów do poszczególnych artykułów, będących odbiciem wieloletniej pracy eksperckiej i naukowej. Ponadto warto podkreślić, że autorzy reprezentują różne ośrodki akademickie. W tym gronie są specjaliści, którzy odegrali istotną rolę w kształtowaniu opisywanych zjawisk. To przemawia za unikatowością książki, która dość dobrze wpisuje się w inne pozycje na rynku wydawniczym, które odnoszą się do dwudziestej rocznicy członkostwa Polski w NATO.” Z recenzji dr hab. Ewy Trojnar, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

70
Marcin Kula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marcin Kula
Dostępny
8 szt.

Marcin Kula - historyk, z wykształcenia także socjolog. Emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykłada w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, gdzie jednak, szczęśliwie dla polskiego teatru, nie uczy ani aktorstwa, ani reżyserii, ani lalkarstwa. Niedawno został członkiem-korespondentem PAU. Urodził się w 1943 r. w Warszawie. Nie był to najlepszy moment i miejsce do przychodzenia na świat, ale nie miał w tej sprawie nic do powiedzenia. Dorastał w rodzinie humanistów, z czasem profesorów Uniwersytetu Warszawskiego. Od dłuższego czasu na nieuniknione pytanie „Czy jest pan synem...?”, mógł jednak odpowiadać: „Tak, ale jestem też ojcem” Zaś od kilkunastu lat może odpowiedzieć „Tak, ale jestem też dziadkiem...”. Maturę uzyskał w 1960 r. w Liceum im. Joachima Lelewela w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Szkoła i studia miały oczywiście mnóstwo wad swoich czasów, ale nie jest prawdą, jakoby kształciły „wykształciuchów” (jak niedawno nazwano absolwentów z tego okresu). Doktoryzował się i habilitował w Instytucie Historii PAN w latach 1968 i 1976. Tytuł profesorski uzyskał w 1985 r. Wypromował 11 licencjatów, 149 magistrów oraz 22 doktorów. Może zbyt wielu jak na panujące zwyczaje, ale jest dumny ze swoich uczennic i uczniów, także takich, którzy pozostawali z nim tylko w niesformalizowanym kontakcie. Badawczo pracował nad historią Ameryki Łacińskiej, najnowszą historią Polski, migracjami i mniejszościami narodowymi, rolą myślenia o historii, socjologią historyczną. Mając tak rozstrzelone zainteresowania, nie przejmując się granicami dyscyplin i dużo pisząc, uchybił zapewne funkcjonującemu wzorowi osobowemu historyka. Nie chce nauki robionej z metra i ocenianej na punkty. Nie popiera ani ograniczania się do standardu „Stół ma cztery nogi”, jak powiedział Pierre Bourdieu, ani głoszenia dumy z historii narodowej, czy podejścia do dziejów w roli prokuratora. Ta książka jest swego rodzaju wizytówką. Autor przedstawia w niej swoją drogę zawodową. Czasem dopisuje komentarz do prac, które opublikował. Pisze o sobie, ale jednocześnie o historiografii i jej społecznych funkcjach.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

71
Moja miłość, mój krzyk, mój płacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja miłość, mój krzyk, mój płacz
Dostępny
6 szt.

Niniejszy tomik składa się z tekstów mówiących o różnych odmianach i formatach miłości w epoce pandemii koronawirusa – z trzech opowiadań i trzech wierszy. Dwa z opowiadań: „Żyliśmy sztuką, umieramy dla miłości” i „Martwi oczekują ciszy” – były już wcześniej publikowane w tomie „Pierwszy dzień wieczności”, natomiast debiutują tu wiersze oraz trzecie opowiadanie – „Po nocy tylko noc”.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

72
Test tolerancji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Test tolerancji
Dostępny
399 szt.

Dwudziestego pierwszego grudnia zabiłem człowieka. To miało być wyrafinowane morderstwo. Morderstwo w białych rękawiczkach. W zimną, grudniową noc tarnowska policja odnajduje w lesie zwłoki pozbawione głowy. Kim był zamordowany mężczyzna? Kto przeprowadził egzekucję? I dlaczego komisarz Suda nie pamięta, co robiła tamtej nocy? Tymczasem w Tarnowie umierają bezdomni. Starszy aspirant Widełka próbuje rozwikłać zagadkę ich śmierci. Z pozoru wydaje się, że tych dwóch spraw nic nie łączy... Piotr Liana – autor powieści Persona non grata i Echo serca – thrillera rozpoczynającego serię powieści z komisarz Iwoną Sudą.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

73
Gra Rybki Mega Creative 459858 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Rybki Mega Creative 459858
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Zalety produktu poprawia koordynację dziecka, zabawka polega na tym aby schwytać haczykiem na wędkę jak najwięcej rybek. Zręcznościowa gra rodzinna która dostarczy mnóstwa uśmiechu i radości. Gra doskonale ćwiczy zręczność, refleks oraz koncentrację Zawartość zestawu 2 x wędki, 10 kolorowych rybek. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu dł. cm wędka-43 cm, wymiary opakowania dł. x wys. cm 38x55, waga produktu bez opakowania kg 0,34 kg, waga produktu w opakowaniu kg 0, 34 kg, nie wymaga zasilania bateriami. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 3 . Pakowana na blistrze. W kartonie zbiorczym po 18 szt.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

74
Piłka Kolorowa 23 cm Disney Miki Simba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka Kolorowa 23 cm Disney Miki Simba
Simba Toys, John
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

PILKA Z LICENCJA MICKEY CLUBHOUSE, ROZMIAR 9 quot

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

75
Spinacze Krzyżowe Grand 70 mm Nr 1 12 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spinacze Krzyżowe Grand 70 mm Nr 1 12 szt.
KW Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

galwanizowane duże spinacze plikowe opak. 12 szt.

7,99 zł
Powiadomienie
76
Zeszyt A5 16 kartek w linie. Barbie, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w linie. Barbie, mix wzorów
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.26

Cechy produktu: • format A5, •16 kartek w linie, • oprawa miękka, ozdobiona grafiką z licencji Barbie. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,99 zł
Powiadomienie
77
Torba Na Ramię Podróżna Frozen Starpak 357116 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba Na Ramię Podróżna Frozen Starpak 357116
Starpak
Niedostępny
Brak

Duża, pojemna torba podróżna idealna na weekendowy wyjazd lub na wakacje. Całość pokryta brokatem i grafiką z ulubionymi bohaterami z bajki Frozen. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii Frozen Torba z dwoma mocnymi uchwytami i odpinanym paskiem z szeroką możliwością regulacji. Przestronne wnętrze wyściełane podszewką. Produkt jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer.x gł. cm 27x39x21.

31,90 zł
30,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

78
Torebka Plusz Emoji Y-11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Plusz Emoji Y-11
Rozette
Niedostępny
Brak

Torebka Pluszowa Emoji, rozm. 16cmx16cm

6,60 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,61 zł

79
Torebka Na Ramię Starpak 18-38 Littlest Pet Shop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Na Ramię Starpak 18-38 Littlest Pet Shop
Starpak
Niedostępny
Brak

Pojemna torebka na ramię zamykana na zamek. Dodatkowa zamykana kieszeń. Bogate zdobienia np. cekiny, kokardki, brokat . Zdobiony pasek z szeroką możliwością regulacji.

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

80
Bidon 500ml Smerfy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon 500ml Smerfy
Starpak
Niedostępny
Brak

Bidon wykonany z kolorowego teorzywa sztucznego, ozdobiony obrazkiem ze znanymi dzieciom bohaterami.

4,99 zł
Powiadomienie
81
Portmonetka Sofia The First Starpak 348665 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portmonetka Sofia The First Starpak 348665
Starpak
Niedostępny
Brak

Klasyczna portmonetka z kolekcji Starpak z licencją Sofia the First. Zapinana na klapkę z rzepem, dzięki czemu pieniądze Twojego dziecka będą bezpieczne, nawet w dalekiej podróży. W środku wyściełana łatwą w utrzymaniu podszewką. Portmonetka jest niezbędnym dodatkiem do każdej torebki. Zapoznaj się także z innymi produktami Starpaka z serii Sofia the First Portmonetka jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczona dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer.x gł. cm 8,5x12x2.

10,99 zł
Powiadomienie
82
Plecak Discovery Iii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Discovery Iii
Starpak
Niedostępny
Brak

Plecy i szelki wyściełane gąbką zapewniają komfort użytkowania. 2 obszerne komory zamykana na zamek i 2 kieszenie ze ściągaczem idealne na napój.Dodatkowa bardzo obszerna przednia, zapinana kieszeń.

38,90 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

83
Portfel Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfel Star Wars
Starpak
Niedostępny
Brak

Wygodny i nieduży portfel zapinany na rzep, dzięki czemu nic z niej nie wypadnie. Wewnątrz przegródki i kieszonka na monety. Z tyłu dodatkowa kieszonka na zamek. Materiał pokryty grafiką i wykończony lamówką.

11,99 zł
Powiadomienie
84
Tornister Szkolny Kitty Starpak 329131 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister Szkolny Kitty Starpak 329131
Starpak
Niedostępny
Brak

Wygodny i funkcjonalny Tornister szkolny Starpak z licencją Kitty. Użytkowanie takiego plecaka to czysta przyjemność. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii Kitty. Jednokomorowy tornister typu hardbag wyposażony jest w system ergonomicznych pleców i ramion pokrytych gąbką zapewniającą swobodny przepływ powietrza i komfort użytkowania. Posiada wewnętrzny organizer, który ułatwia utrzymanie porządku. Dodatkowo, tornister został wyposażony w obszerną, przednią kieszeń na zamek i dwie mniejsze kieszenie boczne, z których jedna zapinana jest na zamek, a druga wykonana z siateczki jest idealna na bidon lub butelkę z napojem. Usztywniany, pokryty gumą dół zabezpiecza przed brudem i wilgocią. Z przodu i po bokach zostały wszyte elementy odblaskowe zapewniające dziecku bezpieczeństwo. Jego waga wynosi zaledwie 1,15 kg. Produkt jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 37x28x20.

90,90 zł
86,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,54 zł

85
Plecak Mini Barbie Starpak 308369 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Mini Barbie Starpak 308369
Starpak
Niedostępny
Brak

Plecak mini z kolekcji Starpak z licencją Barbie jest idealny dla przedszkolaka do codziennego użytkowania lub dla pierwszaka na wycieczki szkolne. Plecak posiada jedną główną komorę oraz przednią kieszeń - obie zamykane na zamek z ozdobną zawieszką, ułatwiającą otwieranie i zamykanie. Plecak wyposażono w wytrzymałe ramiona z szeroką możliwością regulacji oraz ucho, ułatwiające przechowywanie czy przenoszenie. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii Barbie Plecak jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 24x20x9.

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

86
Plecak Na Kółkach Barbie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Na Kółkach Barbie
Starpak
Niedostępny
Brak

2-komorowy plecak szkolny z kółkami i wysuwaną rączką. Dodatkowa duża kieszeń środkowa i 2 boczne. Komory, kieszeń środkowa i 1 kieszeń boczna zamykane zamkiem błyskawicznym. Druga kieszeń boczna z siatki idealna na bidon lub butelkę z napojem.

70,90 zł
67,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

87
Plan Lekcji Littlest Pet Shop Starpak 210221 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan Lekcji Littlest Pet Shop Starpak 210221
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Plan lekcji jest niezbędnym elementem wyposażenia szkolnej wyprawki. Plan z kolekcji Starpak z licencją Littlest Pet Shop zawiera podział na pięć dni tygodnia z 9 wierszami do wpisu, dzięki czemu żaden uczeń nie zapomni o potrzebnych mu danego dnia książkach czy zeszytach. Grafika sprawi, że każdy dzień w szkole będzie dobrze zaplanowany i udany. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii Littlest Pet Shop Plan lekcji wykonany z papieru. Wyprodukowany w Polsce. Pakowany w folię po 25 sztuk. Wymiary produktu wys.x szer. cm 15,5x22,5.

10,99 zł
Powiadomienie
88
Piórnik 2zam 2klap Wyp Backup 2 Modwel Dw 21 Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik 2zam 2klap Wyp Backup 2 Modwel Dw 21 Fol
Derform
Niedostępny
Brak

Pi oacute rnik podw oacute jny z wyposażeniem. Posiada dwie komory zamykane na zamek, suwaki mają ozdobne zakończenia. W skład wyposażenia wchodzą pisaki, kredki, dwa długopisy, oł oacute wek, temper oacute wka, gumka do mazania i linijka.

35,90 zł
Powiadomienie
89
Piórnik Tuba Kwadratowy Derform Ppr05 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Tuba Kwadratowy Derform Ppr05
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.27

Pi oacute rnik PR 05

6,99 zł
Powiadomienie
90
Piórnik saszetka owalna Head, marmur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka owalna Head, marmur
Astra
Niedostępny
Brak

Cechy produktu: • 2 komory, • wyprofilowane metalowe uchwyty do suwaków, • tkanina: polyester 600D x 600D, • kolorowa, zadrukowana podszewka.

23,90 zł
22,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

91
Piórnik Saszetka Smerfy Starpak 255496 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
Powiadomienie
92
Piórnik z Wyposażeniem Thomas Friends - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik z Wyposażeniem Thomas Friends
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Zapinany piórnik z 2 klapkami.Elastyczne uchwyty na przybory szkolne. Wnętrze laminowane grubą, zbrojoną folią odporniejsze na uszkodzenia przy użytkowaniu. Wyposażenie 12 pisaków, ołówek, gumka, temperówka, długopis, 10 kredek ołówkowych, linijka, plan lekcji, tabliczka mnożenia.

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

93
Piórnik Hatchimals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Hatchimals
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.26

Duży piórnik z kolekcji Starpak z licencją Hatchimals zachwyci dzieci. Dzięki żywej kolorystyce, użytkowanie go to czysta przyjemność. Piórnik jest bez wyposażenia, z elastycznymi uchwytami na przybory szkolne, zapinany na mocny zamek. Pozwoli pomieścić wszystkie potrzebne artykuły piśmiennicze i samemu skompletować asortyment taki jak flamastry, kredki, pióro, długopis, ołówek, plan zajęć oraz wiele innych.

16,99 zł
Powiadomienie
94
Piórnik Saszetka Mix Starpak 355790 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Saszetka Mix Starpak 355790
Starpak
Niedostępny
Brak

Piórnik w kształcie saszetki z kolekcji Starpak z zamkiem błyskawicznym. Piórnik pomieści niezbędne artykuły piśmiennicze i nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Produkt dostępny w trzech młodzieżowych wersjach graficznych. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii dedykowanej młodzieży Produkt jest wyrobem tekstylnym. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 3x19,5x4,5.

5,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

95
Teczka z Rączką Thomas Friends - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z Rączką Thomas Friends
Starpak
Niedostępny
Brak

Teczka wyposażona w solidną rączkę, wzmocniona metalowymi nitami. Idealna na zajęcia pozaszkolne. Ozdobiona pięknymi rysunkami, kochanymi przez dzieci.

10,99 zł
Powiadomienie
96
Farby akwarelowe 12 kolorów Barbie Starpak 276600 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe 12 kolorów Barbie Starpak 276600
Starpak
Niedostępny
Brak

Zestaw wysokiej jakości farb akwarelowych w 12 kolorach z kolekcji Starpak z licencją Barbie. Farby akwarelowe są tzw. farbami suchymi - nie wylewają się i łatwo je zmyć, dlatego są idealne dla najmłodszych artystów. W zestawie znajduje się także drewniany pędzelek. Całość zamknięto w plastikowym pudełku z zawieszką, ułatwiając przechowywanie. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii Barbie Produkt pakowany w folię z zawieszką. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 22x8x1.

4,99 zł
Powiadomienie
97
Grafity do ołówka 0.5 Hb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grafity do ołówka 0.5 Hb
Hasta
Dostępny
22 szt.

W opakowaniu znajduje się 20 sztuk grafitów. Twardość: HB Grafit: 0.5 mm

16,99 zł
98
Klej w sztyfcie 1szt. Ninja Turtles - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 1szt. Ninja Turtles
Starpak
Niedostępny
Brak

Prosty i szybki w użyciu, nietoksyczny. Nie marszczy papieru. Wysoka wydajność oszczędny w użyciu. Doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii. Zdobiony wizerunkami Teenage Mutant Ninja Turtles.Pojemność 9g.

2,99 zł
Powiadomienie
99
Pióro kulkowe BIC 537r 0.5 Czarny pudełko 12 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe BIC 537r 0.5 Czarny pudełko 12 szt.
BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.23

Płynność pisania dostępna w dwóch wymiarach końcówki 0,5 mm szerokość linii pisania 0.25 mm i 0,7mm szerokość linii pisania 0.5 mm . Końcówka wykonana ze stali nierdzewnej. Unikalna technologia dużego pojemnika na tusz zawartość tuszu 1.75 gr. Wymienny wkład. Zgodny z normami nie zawiera toksyn i metali ciężkich ASTM D-4236 EN71-3, ASTM F 963, 16 CFR 1303, 91/338/EEC. Produkt nie zawiera PVC. Oznaczenie producenta oraz kraju pochodzenia na korpusie. Kod kreskowy na produkcie

85,90 zł
81,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,29 zł

100
Marker Permanentny Okrągły Pintor F Metaliczny Fioletowy Pilot Ptfmv - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker Permanentny Okrągły Pintor F Metaliczny Fioletowy Pilot Ptfmv
PILOT Corporation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.27

10,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry