hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.12.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 1992-2020. Kategoria Kadet (wielu autorów), na drugim Dieta zdrowych jelit. Przepisy w różnych zaburzeniach jelitowych, wydanie 2 (Agata Lewandowska). Kolejny produkt to Niebezpieczne modlitwy. Ponieważ podążanie za Jezusem nigdy nie mogło być bezpieczne (Craig Groeschel) oraz Całkowita przemiana finansowa. Twoje pieniądze w dobrej kondycji (Dave Ramsey).
1
Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 1992-2020. Kategoria Kadet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 1992-2020. Kategoria Kadet
Dostępny168 szt.

Testy konkursu międzynarodowego „Kangur Matematyczny” wraz z rozwiązaniami, począwszy od 1992 roku dla poziomu wiekowego „Kadret” (klasy 7 i 8 szkół podstawowych). Ciekawy i kolorowy skład. Testy zadań konkursowych na inne poziomy znajdziesz w kolejnych tomach serii. Ta książka jest następcą tzw. „niebieskiego” kangura, który począwszy od roku 2015 został rozdzielony na dwie książki - osobną dla poziomu Kadet i Junior.

42,50 zł
29,75 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,75 zł

26 osób kupiło
2
Dieta zdrowych jelit. Przepisy w różnych zaburzeniach jelitowych, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta zdrowych jelit. Przepisy w różnych zaburzeniach jelitowych, wyda...
Dostępny58 szt.

Zdrowe i smaczne jedzenie to najlepsza rzecz, jaką możesz podarować swoim jelitom. W dzisiejszych czasach jelita nie mają lekko… Niewłaściwa dieta, stres, pośpiech, nadużywanie leków – to wszystko powoduje, że z dnia na dzień są coraz bardziej osłabione. Potem zaczynają się problemy: zespół jelita drażliwego, nietolerancja FODMAP, zespół SIBO. A może cierpisz na celiakię lub nieszczelne jelito? Łatwo pogubić się w gąszczu zalewających nas zewsząd wskazówek i informacji. Ta książka uporządkuje twoją wiedzę i wskaże możliwe przyczyny dolegliwości. Dowiesz się z niej, co jeść, by czuć się lepiej. Jak się odżywiać, by złagodzić częste dolegliwości jelitowe? Kiedy błonnik jest wskazany, a kiedy trzeba go ograniczać? Co nam daje dobra mikroflora jelitowa i jak o nią dbać? Jak pozbyć się dokuczliwych zaparć bez przyjmowania leków? Jak postępować w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych (np. nietolerancji glutenu, fruktozy, laktozy czy FODMAP)? Przepisy na smaczne, zdrowe i łatwe w przygotowaniu dania odpowiednie w różnych zaburzeniach jelitowych.

35,00 zł
21,35 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

13 osób kupiło
3
Niebezpieczne modlitwy. Ponieważ podążanie za Jezusem nigdy nie mogło być bezpieczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne modlitwy. Ponieważ podążanie za Jezusem nigdy nie mogło ...
Dostępny6 szt.

Zmień swoje modlitwy. Zmień swoje życie! Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Bóg nie odpowiada na Twoje modlitwy? Chciałbyś zobaczyć, jak odmieniają Twoje życie? Masz już dość zbyt ostrożnej wiary? Modlitwy poruszają Boże serce. On chce dla nas czegoś więcej niż ostygłej wiary i nieprzekonujących podziękowań przy obiedzie za Jego dary. Wzywa Cię do życia pełnego odwagi, nie wygód. Ta książka pokaże, jak odmawiać modlitwy, które: • zbadają Twoją duszę, • złamią Twoje nawyki, • poślą Cię, byś podążał za Bożym wezwaniem. Ale uważaj! Jeśli wystarcza Ci chodzenie na łatwiznę i stanie z boku, to nie jest książka dla Ciebie. Będziesz miał przed sobą wyzwania. Będziesz poddawany testom. Będziesz namawiany do poważnego zastanowienia się nad swoim sercem. Poczujesz też inspirację, by modlić się śmielej. Odważniej. Bardziej wyraziście. Dostrzeżesz, jak przemienić bezowocne modlitwy i płytką wiarę w czyste, brawurowe modlitwy, które przeniosą Cię na wyższy poziom pasji i spełnienia. Odkryjesz klucz do przezwyciężania lęku przed stratą, odrzuceniem, porażką i nieznanym. Klucz, by doznać błogosławieństw, które Bóg dla Ciebie przygotował. Zyskasz odwagę niezbędną do odmawiania niebezpiecznych modlitw.

34,00 zł
26,52 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
4
Całkowita przemiana finansowa. Twoje pieniądze w dobrej kondycji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całkowita przemiana finansowa. Twoje pieniądze w dobrej kondycji
Dostępny17 szt.

Zbuduj swoje finansowe mięśnie z pomocą ulubionego trenera finansowego Ameryki! Jeśli chcesz zmienić swoje wydatki w jędrny budżet, a liche konto w banku w napakowany pieniędzmi bankomat, zapraszam Cię do programu! Jest tylko jeden pewny sposób na to, by utrzymać swoje finanse w dobrej kondycji, a jest nim Całkowita Przemiana Finansowa. Zetknąłeś się już zapewne z wieloma szalonymi pomysłami na szybkie wzbogacenie się, z chwilowymi modami na finansowe diety, po których w głowie masz mnóstwo szalonych pomysłów… Twój portfel nadal świeci pustkami? Jeśli masz dość kłamstw i fałszywych obietnic, przeczytaj tę książkę – to najprostszy, najbardziej bezpośredni plan gry, dzięki któremu całkowicie zmienisz swoje nawyki dotyczące pieniędzy. Ponadto opiera się on na wynikach, a nie wymysłach z kosmosu. Dzięki Całkowitej przemianie finansowej będziesz mógł: • stworzyć niezawodny plan spłaty wszystkich swoich długów – tych za samochód, dom itp.; • poznać 10 najgroźniejszych mitów dotyczących pieniędzy (które cię niszczą!); • szybko zgromadzić duże oszczędności na nagłe wypadki i emeryturę. Ta książka pokazuje, jak zasady oszczędzania i inwestowania wprowadzić w czyn. Codziennie będziesz ćwiczył swoją finansową siłę i szybko uwolnisz się od zmartwień, stresu i długów – a to jest piękne uczucie. Całkowita Przemiana Finansowa – z ponadczasową mądrością, świeżym spojrzeniem i nowymi materiałami – jest finansowym ćwiczeniem, które daje gwarancję, że zobaczysz efekty. Dave Ramsey – głos, któremu Ameryka ufa w kwestii pieniędzy i biznesu, jest ekspertem od zarządzania pieniędzmi i ogromnie popularną osobowością radiową. To autor czterech książek, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”: Financial Peace, More Than Enough, Całkowita przemiana finansowa, Dzieci mądre finansowo i EntreLeadership. Jego programu radiowego każdego tygodnia słuchają miliony ludzi w całych Stanach Zjednoczonych. Miliony rodzin zyskały na uczestnictwie w zajęciach Uniwersytetu Finansowego Pokoju oraz wielu z licznych konferencji, na których Dave przemawia.

64,90 zł
50,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
5
Rozmowy obrazów. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy obrazów. Tom 1. Audiobook
Grażyna Bastek, Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostępny150 szt.

Obrazy mówią, choć nie zawsze wprost. Podobnie jak poezja, do każdego mogą przemówić inaczej. Uważne patrzenie, a w konsekwencji widzenie, to najprostszy sposób, aby przełamać onieśmielenie wobec sztuki i pokonać dystans dzielący widza i „milczący” obraz. A zatem obrazy mówią do zaciekawionych nimi widzów, ale czy mogą ze sobą rozmawiać? W książce jest wiele przykładów, w których malarze nowocześni i współcześni nawiązują do dzieł dawnych mistrzów, np. Éduard Manet w Śniadaniu na trawie bawi się motywem z Koncertu pasterskiego Tycjana. Są również zestawienia mniej oczywiste, ze względu na podobieństwo tematów, wyrazu albo funkcji. W rozdziale Dyptyki. Dewocja i adoracja jest mowa o piętnastowiecznym dyptyku służącym prywatnej dewocji i dziele Warhola, w którym powszechnie adorowana celebrytka Marilyn Monroe zastąpiła Madonnę. Książka jest zachętą do słuchania obrazów i przysłuchiwania się ich rozmowom. Mosty pomiędzy dziełami z odległych epok albo dyskretne dialogi malowideł, które powstały w podobnych czasach, to inspiracje do tego, aby patrzeć i czerpać przyjemność ze skojarzeń i własnych interpretacji.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
6
Efektywność i ryzyko polskiego rynku funduszy inwestycyjnych w świetle zmian warunków funkcjonowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność i ryzyko polskiego rynku funduszy inwestycyjnych w świetle...
Dostępny2 szt.

Istotny wzrost długości życia i spadek dzietności spowodowały odwrócenie piramidy demograficznej w wielu krajach, w tym również w Polsce. Systemy emerytalne nie są zatem w stanie zagwarantować odpowiedniego poziomu życia w okresie po zakończeniu aktywności zawodowej. Emerytury będą w przyszłości coraz niższe, a utrzymanie poziomu konsumpcji będzie wymagać coraz więcej dodatkowych środków. Konieczne jest więc indywidualne gromadzenie oszczędności na starość. Uświadomienie tego faktu w środowiskach wszystkich interesariuszy ma zasadnicze znaczenie dla bezpiecznej przyszłości starzejącego się społeczeństwa. Około 80% Polaków nie odkłada żadnych środków z przeznaczeniem na uzupełnienie emerytur, zaś dążenia państwa do zmiany tego stanu są daleko niewystarczające. Kluczową rolę w indywidualnym oszczędzaniu długookresowym odgrywają instytucje zbiorowego inwestowania ? fundusze inwestycyjne i emerytalne. Naturalne jest pytanie o wydajność zarządzania nimi i o ich efektywność inwestycyjną. Badaniami objęto otwarte fundusze emerytalne i szereg inwestycyjnych, implementujących zróżnicowane kompozycje portfeli, w ich działalności w latach 2009?2015. Postawiono pytania, czy zmiany zasad funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych miały wpływ na rynek funduszy inwestycyjnych w Polsce i czy deklarowane przez TFI polityki funduszy znajdują odzwierciedlenie w ich wynikach inwestycyjnych. Przeanalizowano także, czy otwarte fundusze emerytalne były dobrze zarządzane. Porównano efektywność inwestycyjną OFE i funduszy prowadzących podobną politykę lokaty kapitału i zarządzanych przez te same Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych i Emerytalnych. Ukazano również, jaka kompozycja portfeli instytucji zbiorowego inwestowania gwarantowała bezpieczeństwo oszczędności długookresowych. Rozdział pierwszy stanowi wprowadzenie do ogólnych zagadnień omawianych w publikacji. W pozostałych trzech zamieszczono raporty z analiz empirycznych. Każdy zawiera prezentację metod wykorzystanych w badaniach. Istotną częścią książki są aneksy z wynikami obliczeń, będące podstawą analiz raportowanych w rozdziałach. Monografia powstała m.in. w wyniku realizacji badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN 2013/09/B/HS4/00493 pt. ?Analiza rynku otwartych funduszy emerytalnych na tle rynku otwartych funduszy inwestycyjnych funkcjonujących w Polsce?.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

7
Nie zamyka się w ?skorupie? uczonego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zamyka się w ?skorupie? uczonego
Niedostępny
Brak

Prezentowany zbiór studiów i szkiców dedykowany jest Profesorowi Wiesławowi Pusiowi ? znakomitemu historykowi i nauczycielowi akademickiemu, wychowawcy kilku pokoleń absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego, osobie szczególnie zasłużonej dla Alma Mater, której poświęcił ponad pół wieku pracy jako kierownik Katedry Historii Społeczno-Gospodarczej, dziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego, prorektor i rektor Uniwersytetu Łódzkiego. W książce zostały przedstawione różne aspekty współczesnych badań historycznych. Zamieszczone teksty przygotowali przede wszystkim uczniowie, przyjaciele i zaproszeni goście z krajowych ośrodków naukowych. Poszczególne rozdziały monografii odzwierciedlają najważniejsze płaszczyzny badawcze podejmowane przez Profesora, a ich rozpiętość chronologiczna obejmuje okres od XVII do XXI wieku. Dotyczą one szeroko pojmowanej historii społecznej i gospodarczej, dziejów Żydów, przeszłości wielokulturowej Łodzi czy historii historiografii. Szeroki zakres tematyczny publikacji sprawia, że można ją zaproponować nie tylko historykom, lecz także miłośnikom dobrej książki historycznej.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

8
Instytucjonalne wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną w województwie łódzkim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytucjonalne wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelekt...
Dostępny6 szt.

W prezentowanej publikacji podjęto rozważania na temat problemów funkcjonowania instytucjonalnego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie i chorujących psychicznie na przykładzie analizy wybranych instytucji na terenie województwa łódzkiego. Przedstawione zostały założenia społecznego modelu interpretacji niepełnosprawności, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia opartego na implementacji praw człowieka wraz z przeglądem regulacji prawnych, kształtujących politykę społeczną wobec osób niepełnosprawnych. W książce zaprezentowane zostały potencjalne zasoby instytucjonalne form wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną, a ich egzemplifikacją stały się przedstawione wyniki przeprowadzonych analiz, które powstały na podstawie materiału empirycznego. Ze względu na ważną społecznie tematykę zainteresowani publikacją będą zarówno badacze tej problematyki, jak i praktycy, a także rodziny/opiekunowie dorosłych osób z niepełnosprawnościami. ?Szczególnie cenne jest ujęcie tej problematyki w kontekście interdyscyplinarnym (?) Jest to ważny głos w dyskusji polskich naukowców, badaczy tej problematyki. Monografia z pewnością inspiruje do dalszych eksploracji, przemyśleń i badań empirycznych?. Z recenzji wydawniczej prof. B. Szluz

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

9
Obrót prawny nieruchomościami w Krakowie i podkrakowskim Kazimierzu w średniowieczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrót prawny nieruchomościami w Krakowie i podkrakowskim Kazimierzu w ...
Niedostępny
Brak

Autor przedstawia instrumentarium prawne obrotu nieruchomościami w Krakowie i podkrakowskim Kazimierzu w średniowieczu. Za podstawę źródłową posłużyły księgi sądów obu miast ? w istocie jedyne świadectwo tego obrotu. Temat okazał się trudny do naukowego opracowania, ponieważ w księgach brak tekstów umów. Z tego powodu dotychczas go nie poruszano. W miarę obfite informacje pośrednie pozwalają jednak na podjęcie wysiłku jego zbadania. Nieruchomości, zwłaszcza budynki miejskie, bardzo często przechodziły z rąk do rąk, głównie poprzez umowy kupna-sprzedaży. Odnotowywano to w księgach w postaci wzdania, czyli zrzekania się przez zbywcę prawa własności na rzecz nabywcy. Nieruchomości miejskie często bywały też zabezpieczeniem wierzytelności. Pozostałe formy obrotu prawnego, takie jak zamiana, darowizna, dzierżawa czy najem, występowały znacznie rzadziej. Miasto sprawowało kontrolę nad obrotem nieruchomościami miejskimi poprzez nakaz wpisu do ksiąg ławniczych i niechętny stosunek do nabywania ich przez osoby nieposiadające praw miejskich. Udział monarchy był niewielki. Na uwagę zasługuje aktywność kobiet jako stron kontraktu. W księgach rzadko opisywano spory związane z obrotem nieruchomościami, natomiast często odnotowywano przypadki ugodowego ich rozstrzygania. Prawa bliskich są w księgach obecne, jednak nie działały hamująco na obrót prawny nieruchomościami. Publikacja została wyposażona w tabele, które służą źródłowej podbudowie tez autora.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

10
Analiza oszczędności sektorów instytucjonalnych na podstawie macierzy rachunkowości społecznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza oszczędności sektorów instytucjonalnych na podstawie macierzy ...
Dostępny7 szt.

Monografia stanowi podsumowanie wieloletnich badań autorki nad funkcjonowaniem systemów gospodarczych. Zawarte w niej analizy teoretyczne i empiryczne dotyczą określenia roli oszczędności w gospodarce oraz wskazania czynników determinujących ich tworzenie. Badania empiryczne zostały przeprowadzone przy użyciu input-output, a w szczególności macierzy rachunkowości społecznej. Powstanie tej metodologii w latach trzydziestych XX wieku i dalszy jej rozwój, m.in. w obrębie rachunkowości społecznej, zawdzięczamy noblistom ? W. W. Leontiefowi i R. Stone?owi. W ostatnim czasie obserwowany jest rozwój tej metodologii w kierunku modeli przepływów finansowych oraz dynamicznych modeli input-output. Mimo że metody te mają szerokie zastosowanie na świecie, głównie w ośrodkach naukowych w Stanach Zjednoczonych, polscy ekonomiści stosunkowo rzadko je wykorzystują. Wśród ośrodków prowadzących badania w zakresie metod input-output należy wymienić przede wszystkim Katedrę Teorii i Analiz Systemów Ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego, a także Samodzielną Pracownię Zastosowań Matematyki w Ekonomii w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Publikacja ma charakter dydaktyczno-naukowy, może służyć jako pomoc naukowa dla studentów kierunków ekonomicznych oraz osób zainteresowanych opisem gospodarki przy użyciu deterministycznych makromodeli bazujących na danych zawartych w systemie rachunków narodowych.

42,90 zł
36,89 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,01 zł

11
Cogito jako ekspresja cielesności czyli o roli medycyny w koncepcie Descartes?a oraz w ujęciu kilku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cogito jako ekspresja cielesności czyli o roli medycyny w koncepcie De...
Niedostępny
Brak

W pierwszej połowie siedemnastego stulecia Descartes należał jeszcze nie tyle do grona postępowych medyków, co raczej wizjonerów i planistów, torujących dla przyszłych pokoleń drogę prowadzącą do wyzwolenia od niedogodności nietrwałego ciała, której przeznaczeniem było nawiązanie przez człowieka ściślejszych relacji z całą przyrodą. To bowiem jest przewidywanym skutkiem działań z zakresu nauk, do których należą rozwiązania medyczne, że uzdrowione ciało ludzkie, nigdy nie będąc izolowane i stanowiąc genetycznie część całego materialnego uniwersum, ma zostać z nim lepiej zintegrowane. To owa nieograniczona fizyczna rozciągłość, której wspomniane ciało jest tylko fragmentem, stanowi dla Descartes?a jedyne pewne pole jego działań jako rzeczy myślącej. Mówiąc w skrócie: jako taka, dusza ludzka, z uwagi na swe naturalne uposażenie, jest zobowiązana do poświęcenia swojego czasu i zdolności na zaznajomienie się z warunkami umożliwiającymi przedłużanie zdrowia i życia materii, z jaką została połączona. Zjednoczona zaś jest z ciałem konkretnego człowieka, którego żywotne interesy zostają odtąd rozpoznane jako dające się szacować oraz diagnozować w pytaniu o to, jak się ów ?człowiek cielesny? czuje. Dodajmy jeszcze jedno. Otóż, od chwili, kiedy możemy o sobie powiedzieć, że odczuwamy swoje ciało i się z nim utożsamiamy, przestaje ono być częścią materialnie rozumianego wszechświata, a zaczyna być naszą, palącą nas sprawą; tym, co określa nosze miejsce w przestrzeni tego świata, ale nie jako rzecz posiadającą rozmiary, lecz jako materię specyficznie odczutą, odczutą aż do bólu. W tym związku człowiek nie tylko nie łączy się już z resztą przedmiotów, ale nawet z którymkolwiek z innych ludzi. Jest sobie dany bez jakichkolwiek zapośredniczeń, ale dokonuje się to w objęciu wszechogarniającego go cierpienia, z którego może go uwolnić znający tajniki natury ciała lekarz. Ze Wstępu: Dlaczego medycyna?

45,90 zł
39,47 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,43 zł

12
Projekty offshoringowe w usługach biznesowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekty offshoringowe w usługach biznesowych
Niedostępny
Brak

Rosnąca pozycja usług we współczesnej gospodarce jest faktem bezspornym. Mamy do czynienia z procesem serwicyzacji gospodarek. Wzrasta więc udział usług w rozumieniu trójsektorowego podziału, a także rośnie znaczenie funkcji usługowych w sektorach produkcji materialnej. Szczególnie interesującymi zjawiskami, które stanowią przedmiot badań autorki, są: delokalizacja potencjału usług (tzw. offshoring) i powstawanie nowoczesnych modeli centrów usługowych. W monografii podjęto próbę oceny procesu delokalizacji korporacyjnych centrów usług biznesowych do Polski oraz perspektyw ich rozwoju. Przedstawiono miejsce Polski wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a także na globalnej mapie lokalizacji. Publikacja jest skierowana zarówno do studentów ekonomii, jak i do osób zajmujących się zmianami zachodzącymi we współczesnej gospodarce.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

13
Wózek spacerowy Twizzy Aqua, różowy - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek spacerowy Twizzy Aqua, różowy
4baby
Niedostępny
Brak

Twizzy to nowa kompaktowa i lekka spacerówka. Wielofunkcyjna budka, regulowany podnóżek i oparcie do pozycji lezącej zapewnią dziecku komfort podczas codziennego spaceru. Dodatkową zaletą jest ochrona przeciwsłoneczna budki z filtrem UPF 50+. Szczegóły: • lekki aluminiowy stelaż, • wielofunkcyjna budka z ochroną UPF 50+, • oparcie rozkładane do pozycji leżącej, • wygodny i prosty mechanizm składania wózka, • zdejmowana barierka, • 5-cio punktowe pasy, • regulowany podnóżek, • przednie koła obrotowe z blokadą, • kosz na zakupy, • ocieplana osłona na nogi. Wymiary: • złożony: 49.0 x 70.0 x 31.0 cm, • rozłożony: 49.0 x 78.0 x 102.0 cm, • siedzisko: 35.0 x 23.0 x 43.0 cm.

499,00 zł
474,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 24,95 zł

14
RAPID WÓZEK SPACER GREY 2019 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
455,90 zł
433,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 22,79 zł

15
Schowek
3,99 zł
Powiadomienie
16
Klawiatura Laptopa Asus K56 K56C K56CA K56CB K56CM - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klawiatura Laptopa Asus K56 K56C K56CA K56CB K56CM
Green Cell
Niedostępny
Brak

Cechy produktu: • kod produktu: KB38US, • producent: Green Cell, • lista kompatybilności, • zastępuje modele: 0KN0-PE1US13,0KNB0-6122UI00,0KNB0 612BUS00,1214D500231,9Z.N8SSQ.11D,9Z.N8SSU.401,AEXJ5R00110,MP-11N63US-5281W, • kompatybilny z modelami: Asus K56V, Asus A56, Asus A56C, Asus A56CA, Asus A56CB, Asus A56CM, Asus A56E, Asus A56V, Asus K56CM, Asus K56, Asus K56C, Asus K56CA, Asus K56CB, Asus K56CB-XO099D, Asus K56CB-XO100V. Wymiary: 34.7 x 11.0 cm Kompatybilne urządzenia: Asus K56VAsus A56Asus A56CAsus A56CAAsus A56CBAsus A56CMAsus A56EAsus A56VAsus K56CMAsus K56Asus K56CAsus K56CAAsus K56CBAsus K56CB-XO099DAsus K56CB-XO100V Kompatybilne modele: 0KN0-PE1US130KNB0-6122UI000KNB0-612BUS001214D5002319Z.N8SSQ.11D9Z.N8SSU.401AEXJ5R00110MP-11N63US-5281W

30,00 zł
Powiadomienie
17
Klawiatura do laptopa Lenovo ThinkPad Edge - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klawiatura do laptopa Lenovo ThinkPad Edge
Green Cell
Niedostępny
Brak

Klawiatura marki Green Cell do laptopa Lenovo ThinkPad Edge E520, E520S, E525 Perfekcyjnie kompatybilna klawiatura wykonana z wysokiej jakości materiałów, zawierająca certyfikowane części marki Green Cell. Gwarantuje idealne działanie oraz bezpieczeństwo pracy. Cechy: • pełna kompatybilność – klawiatura idealnie pasuje do Twojego laptopa i jest gotowa do montażu zaraz po wyjęciu z opakowania, • komfort użytkowania– wysokiej jakości materiały użyte w procesie produkcji zapewniają odpowiedni nacisk i odbicie klawiszy tak by pisanie było bardziej komfortowe, • gwarancja jakości – staranne wykonanie klawiatury pozwala na długie i niezawodne działanie klawiszy, • układ klawiszy: QWERTY UK. Wysoka wytrzymałość Najwyższa jakość przekłada się ma komfort użytkowania oraz trwałość, dzięki czemu klawiatury marki Green Cell objęte są aż 2 letnią gwarancją na jaką nie mogą pozwolić sobie niskiej jakości zamienniki. Równocześnie są one przystępne cenowo w porównaniu z oryginalnymi częściami dostępnymi jedynie w autoryzowanych serwisach, dzięki czemu stanowią bardzo dobrą alternatywę kiedy zachodzi potrzeba wymiany zużytej klawiatury w laptopie. Odporność na pył i kurz Dokładne wykonanie gwarantuje szczelność i ochronę nawet w silnie zanieczyszczonym otoczeniu Markowy zamiennik Produkty Green Cell wytwarzane są przez największych producentów części do laptopów takich jak Compal, Sunrex i Quanta. Stuprocentowa kompatybilność Klawiatury Green Cell są rezultatem lat pracy nad stworzeniem produktu idealnie pasującego i współpracującego z istniejącymi obudowami laptopów. Idealne odwzorowanie modeli oryginalnych sprawia, że klawiatury Green Cell zapewniają bezbłędne działanie, idealne dopasowanie oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Posiadamy kompletne i sprawdzone listy kompatybilności, dzięki czemu masz pewność, że produkt będzie pasował do Twojego laptopa.

100,00 zł
Powiadomienie
18
Klawiatura do laptopa Lenovo IdeaPad S210, S210T, S215, S215T - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klawiatura do laptopa Lenovo IdeaPad S210, S210T, S215, S215T
Green Cell
Niedostępny
Brak

Parametry techniczne: Gwarancja: 24 miesiąceKolor: BiałyKod produktu: KB91USProducent: Green Cell Kompatybilne urządzenia: Lenovo IdeaPad S210Lenovo IdeaPad S210TLenovo IdeaPad S215Lenovo IdeaPad S215T Kompatybilne modele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

60,00 zł
Powiadomienie
19
Klawiatura  Green Cell do Laptopa Samsung 270E5E 270E5U 270E5V 275E5E NP300E5E Palmrest - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klawiatura Green Cell do Laptopa Samsung 270E5E 270E5U 270E5V 275E5E ...
Green Cell
Niedostępny
Brak

Parametry techniczne: Gwarancja: 24 miesiąceKolor: SrebrnyMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: KB241USProducent: Green Cell Kompatybilne urządzenia: Samsung 270E5ESamsung 270E5VSamsung 275E5ESamsung NP270E5ESamsung NP270E5GSamsung NP270E5VSamsung NP275E5ESamsung NP300E5ESamsung 270E5USamsung NP270E5U Kompatybilne modele: 9Z.N4NSN9Z.N4NSN.009Z.N4NSN.0019Z.N4NSN.00F9Z.N4NSN.00G9Z.N4NSN.01DBA59-03271ABA59-03271FBA75-03738A9Z.N4NSC.30T9Z.N4NSN.0069Z.N4NSN.00E9Z.N4NSN.00S9Z.N4NSN.00U9Z.N4NSN.01BBA59-03270ABA59-03270BBA59-03770CM50SNNSK-M50SNV138560AS1

130,00 zł
Powiadomienie
20
Parasolka "Cisza przed burzą", mix kolorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka "Cisza przed burzą", mix kolorów
Caretero
Dostępny9 szt.

Parasolka to niezbędny dodatek do wózka spacerowego lub głębokiego, pomaga ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: ostrym słońcem, deszczem, wiatrem. Jest łatwa w montażu. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

39,50 zł
35,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,95 zł

21
Daszek do wózka, różowy - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daszek do wózka, różowy
Caretero
Niedostępny
Brak

Daszek do wózka chroni przed słońcem i wiatrem. Przyda się w trakcie spaceru i wypoczynku na łonie przyrody. Stanowi praktyczną i poręczną alternatywę dla parasolki do wózka. Nieużywany łatwo zdemontować i schować. Cechy charakterystyczne: • chroni przed słońcem i wiatrem; • możliwość regulowania osłanianej powierzchni – daszek chroni maleństwo i nie zasłania mu widoku; • łatwy w montażu i przechowywaniu; • do wózków typu gondola oraz spacerowych (posiadających możliwość ustawienia budki tyłem do kierunku jazdy); • wykonany z trwałych materiałów zapewniających długie użytkowanie; • łatwy w czyszczeniu i konserwacji; • dostępny w 7 atrakcyjnych wariantach; • praktyczny kształt trapezu o wymiarach: 70.0 cm (długość) na 33.0-54.0 cm (szerokość); • wyprodukowany w Polsce.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

22
10  PARASOLKA CZARNA PERŁA - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 PARASOLKA CZARNA PERŁA
Caretero
Niedostępny
Brak

Parasolka to niezbędny dodatek do wózka spacerowego lubgłębokiego, pomaga ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: ostrym słońcem, deszczem, wiatrem. Nasze parasolki są łatwe wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi igiętkiej, elastycznej rączce, aaż dwadzieścia sześć wersji kolorystycznych pozwoli każdemu wybrać odpowiednią barwę. - chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi - łatwa wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi - giętka, elastyczna rączka pozwala łatwo zmienić pozycje iustawienie - do zastosowania wkażdym wózku - wykonana ztrwałych materiałów zapewniających długie użytkowanie - łatwa wczyszczeniu ikonserwacji - dostępna wdwudziestu sześciu oryginalnych wersjach kolorystycznych

36,60 zł
32,94 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,66 zł

23
JEŹDZIK BEETLE RED - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
104,09 zł
93,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,41 zł

24
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE  SIMPLO GREEN - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE SIMPLO GREEN
Caretero
Niedostępny
Brak

Simplo to lekkie i łatwe w obsłudze łóżeczko, charakteryzujące się bardzo dobrym wskaźnikiem jakości do ceny. Solidna konstrukcja zapewnia niezawodność działania łóżeczka podczas każdej podróży z dzieckiem. -         łóżeczko turystyczne odpowiednie dla dzieci ważących do 15kg -         zastosowane tkaniny są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości -         zabezpieczenie przed samoczynnym złożeniem łóżeczka dzięki systemowi podwójnej blokady Double-Lock -         drzwiczki na zamek umożliwiają dziecku samodzielne wejście do łóżeczka -         dołączony składany materacyk typu turystycznego -         dzięki kieszeni zamykanej na rzep, wszystkie potrzebne przedmioty są zawsze w zasięgu ręki -         łatwe przemieszczanie łóżeczka dzięki kółkom z hamulcem -         w zestawie wygodna torba do przenoszenia złożonego łóżeczka -         wesoły, kolorowy design sprawia, że łóżeczko idealnie wpasowuje się w wystrój dziecięcego pokoiku -         łóżeczko zgodne z normą europejską EN 716

223,90 zł
201,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,39 zł

25
Łóżeczko turystyczne Deluxe, szary - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łóżeczko turystyczne Deluxe, szary
Caretero
Niedostępny
Brak

Łóżeczko Deluxe powstało z myślą o wymagających rodzicach, oczekujących solidności wykonania, niezawodności i praktycznych rozwiązań, ułatwiających codzienną pielęgnację dziecka. Konstrukcja łóżeczka oparta jest na aluminiowym stelażu. Zapewnia to niezwykłą trwałość produktu oraz niską wagę, ułatwiającą składanie, rozkładanie i przenoszenie łóżeczka. Standardowe wyposażenie stanowi podwieszana podłoga, mocowana na wygodny zamek błyskawiczny, obszerny przewijak, pokryty łatwą w czyszczeniu tapicerką z PCV, torba transportowa oraz moskitiera. Cechy charakterystyczne: • łóżeczko turystyczne odpowiednie dla dzieci ważących do 15 kg; • wytrzymała i elegancka rama wykonana z lekkich stopów aluminium; • zastosowane tkaniny są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości; • podwieszana podłoga mocowana na zamek błyskawiczny ułatwi pielęgnację dziecka w pierwszych miesiącach życia; • drzwiczki na zamek umożliwiają starszemu dziecku samodzielne wejście do łóżeczka; • praktyczna kieszeń na drobiazgi umieszczona na boku łóżeczka; • obszerny przewijak pokryty łatwą w czyszczeniu tapicerką PCV; • dołączony składany materacyk typu turystycznego; • łóżeczko jest stabilne dzięki solidnym nóżkom; • moskitiera gwarantująca spokojny sen w każdych warunkach; • dyskretnie ukryte kółka w tylnych nóżkach dla łatwego przemieszczania łóżeczka; • w zestawie wygodna torba do przenoszenia złożonego łóżeczka; • lekka konstrukcja łóżeczko ze wszystkimi akcesoriami waży jedynie 11 kg; • eleganckie kolory tapicerki sprawią, że łóżeczko idealnie wpasuje się w wystrój mieszkania; • łóżeczko zgodne z normą europejską EN 716.

273,90 zł
246,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,39 zł

26
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE DELUXE BEIGE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
339,90 zł
305,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 33,99 zł

27
FOTELIK SAMOCHODOWY ANGELO 9-36 RED - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
447,90 zł
403,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 44,79 zł

28
Fotelik samochodowy Angelo, 9-36 kg, miętowy - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotelik samochodowy Angelo, 9-36 kg, miętowy
Caretero
Niedostępny
Brak

Fotelik samochodowy Angelo, łączy nowoczesną elegancję z wysokiej jakości wykonaniem i rozwiązaniami gwarantującymi bezpieczeństwo. Na podkreślenie zasługuje wyposażenie pasów 5-punktowych w klamrę szwedzkiej marki Holmbergs. W trosce o komfort małych pasażerów zastosowaliśmy szereg rozwiązań go podnoszących. Cechy charakterystyczne: • przeznaczony dla dzieci o wadze 9-36kg (grupa 1, 2, 3); • 3-pozycyjna regulacja nachylenia oparcia zapewnia komfort podczas każdej podróży; • regulowany obszerny zagłówek poprawiający osłonę główki dziecka; • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa marki Holmbergs to gwarancja bezpieczeństwa i jakości; • zintegrowany z zagłówkiem wygodny mechanizm regulacji pasów pozwala łatwo dopasować fotelik do budowy dziecka; • delikatne nakładki na pasy eliminujące ryzyko otarć i podrażnień czułej skóry dziecka; • uchwyt ułatwiający przenoszenie fotelika umiejscowiony w zagłówku; • trwała konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewnia długie i wygodne użytkowanie; • zdejmowana tapicerka to wygoda w użytkowania i konserwacji; • szeroki wachlarz kolorów pozwala na wybór produktu odpowiedniego do wnętrza samochodu; • nowoczesny design uwzględniający zarówno funkcjonalność jak i walory estetyczne; • fotelik samochodowy Angelo posiada homologację ECE R44/04. Wymiary zewnętrzne: 47.0 x 50.0 x 70.0 cm Wymiary wewnętrzne: 30.0 x 33.0 cm Waga: 8 kg

447,90 zł
403,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 44,79 zł

29
FOTELIK SAMOCHODOWY SCOPE 0-25 KG RED - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FOTELIK SAMOCHODOWY SCOPE 0-25 KG RED
Caretero
Niedostępny
Brak

Scope to zupełnie nowa propozycja wofercie Caretero. Fotelik, którzy służy dziecku od jego narodzin, do około 5 roku życia. Posiada 4 stopnie nachylenia siedziska. Dzięki temu możliwe jest przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy wnajmocniej wychylonej pozycji (do 13 kg). Następnie fotelik montowany jest przodem idziecko może zniego korzystać aż do osiągnięcia wagi 25 kg. - skierowany dla dzieci owadze0-25kg(grupa 0+,I, II) - instalacja tyłem lubprzodem do kierunku jazdy, wróżnych grupach wagowych - 4 stopniowa regulacja oparcia aż do szerokiego kąta nachylenia umożliwia przewożenie noworodków - wyjmowalna wkładka redukcyjna dla niemowląt, wykonana zprzewiewnych materiału - 5 punktowe pasy bezpieczeństwa zwygodną regulacja długości - kubełkowy kształt zapewniający dodatkową ochronę boczną - delikatne nakładki napasy eliminujące ryzyko otarć ipodrażnień skóry dziecka - przestronne siedzisko ioparcie gwarantujące dziecku właściwą przestrzeń iwygodę wpodróży - estetyczna zdejmowana tapicerka to wygoda wużytkowania ikonserwacji - trwałe konstrukcja wykonana zwysokiej jakości materiałów zapewnia długie iwygodne użytkowanie - nowoczesne wzornictwo łączące estetykę zfunkcjonalnością - kieszeń nainstrukcję - homologacjaECE R44/04

342,90 zł
308,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,29 zł

30
FOTELIK SAMOCHODOWY SCOPE 0-25 KG NAVY - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FOTELIK SAMOCHODOWY SCOPE 0-25 KG NAVY
Caretero
Niedostępny
Brak

Scope to zupełnie nowa propozycja w ofercie Caretero. Fotelik, którzy służy dziecku od jego narodzin, do około 5 roku życia. Posiada 4 stopnie nachylenia siedziska. Dzięki temu możliwe jest przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy w najmocniej wychylonej pozycji (do 13 kg). Następnie fotelik montowany jest przodem i dziecko może z niego korzystać aż do osiągnięcia wagi 25 kg. -        skierowany dla dzieci o wadze 0-25kg (grupa 0+,I, II) -        instalacja tyłem lub przodem do kierunku jazdy, w różnych grupach wagowych -        4 stopniowa regulacja oparcia aż do szerokiego kąta nachylenia umożliwia przewożenie noworodków -        wyjmowalna wkładka redukcyjna dla niemowląt, wykonana z przewiewnych materiału -        5 punktowe pasy bezpieczeństwa z wygodną regulacja długości -        kubełkowy kształt zapewniający dodatkową ochronę boczną -        delikatne nakładki na pasy eliminujące ryzyko otarć i podrażnień skóry dziecka -        przestronne siedzisko i oparcie gwarantujące dziecku właściwą przestrzeń i wygodę w podróży -        estetyczna zdejmowana tapicerka to wygoda w użytkowania i konserwacji -        trwałe konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewnia długie i wygodne użytkowanie -        nowoczesne wzornictwo łączące estetykę z funkcjonalnością -        kieszeń na instrukcję -        homologacja ECE R44/04

342,90 zł
308,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,29 zł

31
FOTELIK SAMOCHODOWY SPORT CLASSIC 9-25 KG RED - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
368,90 zł
332,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 36,89 zł

32
Hasbro B5255 My Little Pony Explore Equestria Kryształowe Królestwo - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
127,90 zł
115,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,79 zł

33
Schowek
Prześcieradło frotte 60x120 c.róż
Baby Matex
Niedostępny
Brak

NR KAT: TDPF60-11 Wykonane z najwyższej jakości dzianiny frotte. Prześcieradełko jest ciepłe, przewiewne i miłe w dotyku co zapewnia spokojny sen dziecka. Posiada gumkę wszytą w tunel co uniemożliwia zsunięcie się prześcieradełka z materaca podczas snu. Nasz wyrób po praniu nie zmienia swoich wymiarów, ani kolorów. Nie wymaga prasowania. Dostępne w wielu żywych kolorach. Skład: 82% bawełna, 18% poliester Rozmiar: 60x120 cm

22,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

34
Schowek
101,29 zł
91,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,13 zł

35
Schowek
Kocyk City 31 jersey+plusz 75x100
Baby Matex
Niedostępny
Brak

Dwustronny, miękki kocyk dziecięcy, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i na spacerze. Cechy produktu: typ: dwustronny koc dziecięcy materiał: 1 strona - 100% poliester; 2 strona - 100% bawełna wymiary koca: 75x100 cm pranie w temperaturze 40 st. C certyfikat: Oeko-Tex kolor strony wierzchniej: Bordowy waga z opakowaniem: 0,41 kg Wyjątkowo lekki, bardzo ciepły, miękki i puszysty. Doskonały na spacery i do zabaw w domu. Wykonany z najlepszych jakościowo materiałów. Jedna strona kocyka wykonana jest z pluszu, który zapewni ciepło naszemu maluszkowi podczas chłodniejszych dni, natomiast druga strona wykonana jest z jersey'u. Produkt posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 klasa I. Rozmiar: 75x100 cm Skład: Plusz: 100% Poliester Jersey: 100% Bawełna Wypełnienie: włóknina silikonowa

51,89 zł
46,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

36
Traktor z przyczepą w pud.   HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
29,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

37
Traktor / kombajn przyczepa w pud. 16cm 4rodz. p24 SQ82002-2 HIPO, cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
38
Schowek
T-shirt biały damski S-XXL
Marcinkowski
Niedostępny
Brak

28,59 zł
27,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,43 zł

39
Antologia poetów współczesnych. Wiersze sercem pisane. Edycja 15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antologia poetów współczesnych. Wiersze sercem pisane. Edycja 15
Dostępny2 szt.

To, że istnieje wiele definicji poezji doskonale wiedzą współautorzy Antologii poetów współczesnych. Wiersze sercem pisane. Edycja 15. Seria ta promuje autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy. Ponieważ jest to antologia, mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale ze spontanicznym nadmiarem silnych uczuć. Emily Dickinson powiedziała, że jeśli czyta książkę, a jej ciało staje się coraz bardziej gorące, to znaczy, że czyta właśnie poezję. Wrażliwość poety ogrzewa ją, jak dalej twierdzi, bardziej niż ogień w kominku. Dylan Thomas z kolei mówi, że poezja jest tym, co sprawia, iż chce mu się na przemian śmiać, płakać, cieszyć życiem lub ze smutku umierać. Słowa te wskazują, że poezja w literaturze jest czymś wyjątkowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami wyjątkowymi. Wrażliwymi, uczuciowymi, którzy inaczej niż zwykli ludzie postrzegają świat. Są i tacy, co twierdzą, że gdy poeta się rodzi, to jakby anioł przychodził z nieba na ziemię. Zapraszam zatem do lektury antologii Wiersze sercem pisane. Edycja 15, gdzie swoje wiersze, wrażliwość oraz osobowość prezentują Autorzy: Grzegorz Jarzyński, Anna Klehr-Fałowska, Mariola Kokowska, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Elżbieta Monkiewicz, Małgorzata Cieśla-Pietrzak, Agata Rak, Barbara Stefaniak, Renata Świst, Krystyna Warachowska.

25,00 zł
40
Spełniam marzenia. Tomik poetycki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spełniam marzenia. Tomik poetycki
Dostępny5 szt.

Do rąk Państwa trafia debiutancki tomik poezji Spełniam marzenia autorstwa Anny Klehr-Fałowskiej. Poetka to osoba dojrzała, żyjąca jednak pełnią życia. Jej wiersze, pełne uroku, ciepła i kobiecości, pisane są językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Jej pisarstwo jest odskocznią od codzienności, jednak nie jest przeniesieniem w jakiś inny, wyimaginowany, mało realny świat wyobraźni. Wręcz przeciwnie, wiersze poetki, to rozmowa z bliskimi, tymi prawdziwymi, krewnymi, a także z bliskimi jakimi są wszyscy ludzie. Poetka pragnie, aby jej poezja docierała bezpośrednio od ludzi dobrej woli. Nie boi się przyznać do swojej wiary, do obecności Boga w jej życiu. Dziękuję Ci Boże Dziękuję Ci, Boże, za dar miłości w sercu moim, która łagodzi myśli złe i wszelkie bóle goi. Jak to cudownie, Boże mój, z tą myślą się obudzić, że kocham kochać piękny świat i kocham kochać ludzi. To piękne, życiowe motto poetki, a tak naprawdę każdego z nas. Zapraszam do lektury tej ciepłej poezji Anny Klehr-Fałowskiej.

25,00 zł
41
Wiersze pisane marzeniami. Tomik poetycki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze pisane marzeniami. Tomik poetycki
Dostępny8 szt.

Do rąk Państwa trafia tomik poezji Wiersze pisane marzeniami autorstwa Renaty Świst. Każdy z nas ma wiele marzeń, pełen ich też jest cały świat. Autorka o marzeniach pisze tak: Anielskie marzenia Marzeń świat jest dookoła I przebywa w głębi duszy Z Aniołkami go witamy Się cieszymy, że jest tutaj Raźniej nam jest, gdy marzymy Delikatniej się czujemy I pod niebo się wznosimy W tą anielską aurę cudną I jesteśmy zachwyceni Że możemy być w przestrzeni Ten prosty w słowach, emocjonalny wiersz płynący z głębi serca autorki oddaje ducha jej poezji. Marzenia i poezja mają ze sobą wiele wspólnego – wiara, którą żyjemy, przeplata się z nadzieją, a ta z kolei z realizacją marzeń. Marzeń różnych, tych, które mają szansę na spełnienie i tych już spełnionych. Także tych, które mówią o miłości pięknie przeżywanej, oczekiwanej. Fascynacje zarówno poezją, jak i marzeniami często mieszają się ze snem. Marzenia-sny przeplatane jawą, poetka przelewa na papier, angażując i intrygując wyobraźnię czytelnika. Jej wiersze pełne są luźnych skojarzeń, myśli roztargnionych, pomysłów, które na różne sposoby łączą jej sny z wierszem poprzez język obrazu, metafory, emocji i symbolu. W tej poezji wyczuwa się pośpiech. Autorka pisze szybko, tak aby powstający anielski wiersz-sen nie zgubił ważnych do przekazania słów, zwiększając tym samym kreatywność i poszerzając świadomość przekazu. To poezja niełatwa, nieraz surrealistyczna, metafizyczna. Ale wielu czytelników na pewno w tych wierszach odnajdzie najgłębsze zakamarki swojej duszy. Być może te wiersze pomogą usłyszeć i zrozumieć coś, co jest trudne do przyznania się przed samym sobą.

25,00 zł
42
Schowek
Śpioch baw.50
Batyr
Niedostępny
Brak

20,10 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,5%
oszczędzasz 1,11 zł

43
Schowek
18,70 zł
16,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,71 zł

44
Schowek
22,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,01 zł

45
Schowek
214,90 zł
204,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 10,74 zł

46
Schowek
Pajacyk Nika 68
Batyr
Dostępny3 szt.

59,80 zł
53,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,98 zł

47
Schowek
Pajacyk baw.80
Batyr
Niedostępny
Brak

35,59 zł
32,03 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,56 zł

48
Schowek
Pajacyk baw.80
Batyr
Niedostępny
Brak

38,70 zł
34,83 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,87 zł

49
Schowek
Pajac baw.104
Batyr
Niedostępny
Brak

43,00 zł
38,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

50
Schowek
Pajac baw.62
Batyr
Niedostępny
Brak

34,49 zł
31,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,45 zł

Wróć do góry