hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 22 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mój Bóg moja wiara (Pedotti Christine), na drugim 365. Niemiecki na każdy dzień (Zuzanna Szkandera). Kolejny produkt to Balkan Express (Ćosić Dominika) oraz Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich (David Sim).
1
Mój Bóg moja wiara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Bóg moja wiara
Dostępny
119 szt.

?Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika? to wspaniała księga, w której dzieci znajdą wszystko, co powinny wiedzieć na temat swojej rzymskokatolickiej wiary. Jej kolorowe strony podsuną im ponadto wiele cennych informacji dotyczących otaczającego je świata. Encyklopedia została podzielona na trzy duże rozdziały: pierwszy dotyczy Biblii, drugi historii chrześcijaństwa, trzeci zaś porusza ciekawe kwestie dotyczące m.in. liturgii, teologii moralnej, etyki chrześcijańskiej, modlitwy czy kultu świętych? Każdy z nich jest zbiorem rzetelnych informacji i pragnie zachęcić dzieci do świadomego przeżywania wiary. Tę książkę powinien mieć na półce każdy młody katolik! Porusza ona głębokie i ważne tematy, dostosowując język do dziecięcego odbiorcy. Jej piękne i sugestywne ilustracje dopełniają całości tętniącego chrześcijańską radością dzieła. Książka jest oryginalnym pomysłem na prezent nie tylko z okazji religijnych uroczystości.

49,00 zł
30,87 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,13 zł

12 osób kupiło
2
365. Niemiecki na każdy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365. Niemiecki na każdy dzień
Dostępny
335 szt.

Chcesz podszkolić swoją znajomość niemieckiego? Zależy Ci na usystematyzowaniu zdobytej wiedzy? A może brakuje Ci motywacji do codziennych powtórek? Poznaj swój gotowy plan do systematycznej nauki niemieckiego! Książka ,,Niemiecki 365 na każdy dzień" to przemyślany roczny kurs języka niemieckiego na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2). Dzięki niej rozwiniesz swoją znajomość gramatyki, wzbogacisz swój zasób niemieckiego słownictwa oraz poćwiczysz poprawną wymowę. Każdego dnia, krok po kroku, opanujesz najważniejsze zagadnienia językowe! Co zyskujesz? • dawkę praktycznej wiedzy na wszystkie 365 dni, • przystępne omówienie najistotniejszych kwestii niemieckiej gramatyki, • setki nowych słówek wyrażeń i zwrotów do użycia w praktycznych ćwiczeniach. Poświęć tylko 20 minut na codzienną naukę, 7 dni w tygodniu. Zacznij w dowolny poniedziałek!

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

11 osób kupiło
3
Balkan Express - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balkan Express
Dostępny
15 szt.

Opowieść o regionie, którego obraz obrósł wieloma stereotypami, gdyż choć budzi zainteresowanie, to wciąż pozostaje słabo znany. Dominika Ćosić zna go od podszewki. W swej książce zaprasza za kulisy bałkańskiej polityki, kreśli sylwetki tamtejszych artystów, dziennikarzy, ekspertów, ale też przedstawia galerię postaci nieznanych, tzw. zwykłych Serbów, Chorwatów, Słoweńców, Bośniaków, Albańczyków, Macedończyków i... Jugosłowian. Ukazuje ich obyczaje, troski, nadzieje ? ich życie w burzliwym okresie rozpadu Jugosławii, budowania starych/nowych państw, układania relacji między nimi i w każdym z nich. ?Dominikę poznałem ponad 20 lat temu. Była wówczas bardzo młodą dziennikarką. W ciągu kolejnych lat obserwowałem, jak się rozwija jej kariera, ale także osobowość i charakter. Tę książkę napisała prosto z serca, bo ma po prostu bałkańskie serce. Nie tylko doskonale zna historię i politykę bałkańską i na bieżąco śledzi sytuację, ale przede wszystkim ona to czuje, całym sercem. I dlatego to nie jest tylko dziennik podróży czy zbiór reportaży politycznych, ale bardzo osobista, wręcz intymna opowieść o pewnym kraju. Naszym kraju. Jugosławii. Dla ludzi, którzy nie pochodzą stamtąd, może to być rodzaj szczególnego przewodnika. Przewodnika po bałkańskiej duszy. Dominika, jestem z Ciebie dumny!" Goran Bregović, lipiec 2020 r. ?Tęsknię za Jugosławią, czasem za nią płaczę, tak jak za bliskimi, którzy umarli. Krajem, którego nie ma. Dubravka Ugresić sama siebie określa jako wdowę po Jugosławii. Ja jestem półsierotą po Jugosławii. Sierotą, która w pełni sobie zdaje sprawę, że jej rodzic ? czyli Jugosławia ? był patologiczny i toksyczny. [...] Większość z ludzi, których poznałam w tych podróżach, też tęskni za Jugosławią, która zwłaszcza teraz, po latach kojarzy się z pokojem, dobrobytem, bezpieczeństwem. I większość z tych ludzi, tak jak ja, podświadomie nie może się pogodzić z tym, że na ich oczach ten kraj przestał istnieć i zginęło przy tym tylu niewinnych ludzi, często w okrutny sposób, po wszystkich stronach frontu. I choć znamy fakty historyczne, okoliczności polityczne, konsekwencje to wciąż zadajemy sobie pytanie: jak to się stało, co się stało, że dekada lat dziewięćdziesiątych zniszczyła wszystko. I nikt nie zatrzymał nadchodzącej katastrofy". Dominika Ćosić, rodem z Krakowa i Belgradu, mieszanka polsko-serbska. Absolwentka slawistyki na UJ, studiowała także filozofię i na studiach doktoranckich kulturoznawstwo międzynarodowe na UJ. Dziennikarka, w przeszłości związana m.in. z ?Dziennikiem Polskim", ?Wprost", ?Dziennikiem Gazetą Prawną" i ?Do Rzeczy". Od 2005 r. korespondentka w Brukseli, od 2016 r. korespondentka TVP w tym mieście. Autorka książki Balkan Express, powieści Uśmiech Dalidy, książki o polskiej drodze do UE Od Horyzontu do prezydencji oraz współautorka przewodnika po Bałkanach. Nie może żyć bez podróży, polityki, poznawania ludzi i przygody.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

6 osób kupiło
4
Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich
Dostępny
131 szt.

Przez lata wmawiano nam, że musimy wybrać: albo zieleń i spokój albo mieszkanie w mieście. Ta alternatywa jest fałszywa, bo tylko połączenie tych pozornych sprzeczności tworzy jakość, o którą nam chodzi – dobrze funkcjonujące przyjazne miasto. Więc tym, czego powinniśmy żądać są: zieleń, cisza, spokój i bezpieczeństwo, a to wszystko w mieście, blisko usług potrzebnych na co dzień – napisała w przedmowie do polskiego czytelnika Joanna Erbel. Wysoka jakość życia i gęsta zabudowa w Polsce brzmi jak para przeciwieństw. Większość nowych inwestycji, które wyrastają w ostatnich latach, to nieprzyjazne do życia blokowiska pozbawione sąsiedzkiej bliskości, dostępu do zieleni, pełnowymiarowych przestrzeni rekreacyjnych i niezbędnych usług. Jednocześnie wiemy, że przestrzeń w mieście jest niezwykle cenna, a rozlewanie się miast jest negatywnym zjawiskiem. Wydaje się zatem, że jesteśmy rozdarci pomiędzy potrzebą dobrego życia, a pochłanianiem kolejnych obszarów pod zabudowę. Może być jednak inaczej. David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, daje nam gotową instrukcję jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi nas przez europejskie miasta, które mogą być dla nas wzorem do naśladowania. To nie abstrakcyjne, akademickie dywagacje, ale działające rozwiązania, które autor przekazuje nam w postaci prostych dziewięciu zasad. Ta książka sprawia, że z nadzieją patrzymy na przyszłość naszych miast.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

4 osoby kupiły
5
Traktat o historii religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktat o historii religii
Dostępny
42 szt.

Publikacja należy do pierwszych (obok m.in. Technik jogi) dzieł Mircei Eliadego, jakie ukazały się we Francji, gdy ten rumuński religioznawca i pisarz definitywnie wybrał emigrację. Napisany jeszcze po rumuńsku, stanowi prawdziwy rezerwuar tematów, jakie autor ten podejmował później w swoich francuskich publikacjach. Tytuł może wydać się nieco mylący, jeśli „o” czytać jako „z”. Nie jest to bowiem systematyczny wykład historii różnych religii, lecz imponująca bogactwem materiału prezentacja faktów religijnych, czyli tego, z czego składa się sfera sacrum jako odróżniona od sfery profanum. Autor nie bada zjawisk religijnych w perspektywie historycznej, lecz ogranicza się do omawiania ich jako takich, to znaczy jako hierofanii, sytuacji doświadczania sacrum. Zestawia i charakteryzuje hierofanie, w których przejawia się świętość, odnajdując je w rozmaitych dziedzinach ludzkiego życia i obszarach przyrody: na niebie, w gromie, wodzie, kamieniach. Kratofanie to odmiana hierofanii wywoływanych jakimiś nadzwyczajnymi zdarzeniami (jak narodziny dziecka). W ten sposób otrzymujemy wprost encyklopedię zjawisk religijnych z różnych epok i najróżniejszych społeczeństw. Dopiero na takich elementarnych doświadczeniach, zdaniem Eliadego, budują się religie z ich trwałą symboliką. U ich podłoża leży więc najpierwotniejsze doświadczenie hierofaniczne szamanizm. Eliade pozostał wierny zarysowanej w Traktacie perspektywie i dlatego tom ten stanowi podstawę lektury dzieł tego twórcy jednego z najwybitniejszych historyków i filozofów religii.

70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

3 osoby kupiły
6
Do trzech chłopów sztuka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Do trzech chłopów sztuka
Dostępny
6 szt.

Brodacz i brunetka, wszechmocny paralizator (nie: wibrator) i dużo dobrego humoru. A to ci heca! Najnowsza komedia kryminalna Marty Obuch sprawi, że wyskoczysz ze szpilek! Matylda odkrywa zdradę męża i postanawia rzucić żywot kury domowej i zacząć się łajdaczyć. Jako lekarz medycyny sądowej widziała do tej pory wiele męskich członków – sztywnych, owszem, ale ich właściciele byli rzetelnie martwi. Czas to zmienić! Niestety, w tym samym momencie pada trupem jej małżonek, a wszystkie dowody wskazują na nią. Matylda spotyka swojego kolegę z dawnych lat, kiedyś pryszczatego wyrostka Tymoteusza Piątka zwanego Tytą, który jest teraz dorodnym i brodatym taksówkarzem. Tyta porzucił niedawno pracę w policji, a komisarz Marchewka, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, to jego dobry przyjaciel. Towarzystwo stara się rozwikłać sprawę najpierw we troje, a później w czworo, bo do zespołu dołącza dorodna policjantka Jadźka, osoba zupełnie nieprzewidywalna, wyposażona w paralizator, który odpala przy byle okazji i pieści nim nie tylko przestępców.

42,90 zł
23,17 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 19,73 zł

3 osoby kupiły
7
Języki zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języki zwierząt
Dostępny
354 szt.

Delfiny i papugi mówią do siebie po imieniu, nietoperze lubią plotkować, dziwogony żałobne naśladują wołania drapieżników, by odstraszyć inne zwierzęta i ukraść im kolację, a w pieśniach wielu ptaków i we wzorach na skórze kałamarnic można odnaleźć struktury gramatyczne. Nieświszczuki ze szczegółami opisują intruzów: ich rozmiar, kształt, prędkość, z jaką się poruszają. Słonie w niewoli z czasem zaczynają używać ludzkich słów, żeby komunikować się z ludźmi, a te żyjące na wolności mają na człowieka własne określenie. Humbaki śpiewają pieśni miłosne, trwające nawet dwadzieścia godzin. To nie są wyjątki – większość zwierząt stadnych rozwinęło pełen niuansów system komunikacji: posługują się zapachami, dźwiękami, ruchami czy kolorami. Dziś, dzięki technologii cyfrowej, naukowcy mogą nie tylko mapować i interpretować dźwięki wielu gatunków zwierząt, lecz także na nie odpowiadać. Ale biolodzy i etolodzy dopiero zaczynają rozumieć znaczenie tych niezwykłych sygnałów. Eva Meijer wprowadza w ten fascynujący świat komunikacji. „Czas, żeby nauka języków obcych oznaczała również poznanie języków zwierząt pozaludzkich. Bez dobrej komunikacji nie ma dobrych relacji. Bez międzygatunkowego dialogu nie ma sprawiedliwej międzygatunkowej wspólnoty. Fascynująca książka Evy Meijer to przykład rzetelnej wiedzy o naturze zwierząt, zgromadzonej w intencji zmiany świata na lepszy”. – Dariusz Gzyra, autor książki Dziękuję za świńskie oczy „Eva Meijer zabiera nas w fascynującą przygodę. Biorąc za podstawę biologiczne i etologiczne badania zdolności umysłowych naszych ewolucyjnych braci, otwiera szerszą perspektywę rozumienia języków zwierząt w oparciu o pojęcia wypracowane przez filozofię. Zrozumienie tych języków nie jest proste, bo wymaga dobrej znajomości życia społecznego zwierząt, któremu język przecież służy. Po przeczytaniu tej książki inaczej spojrzysz na to, co mówi ci twój pies lub kot”. – Andrzej Kinteh-Kłosiński, behawiorysta zwierzęcy, COAPE Polska Eva Meijer (ur. 1980) – filozofka, pisarka, piosenkarka i tekściarka. Jej debiutancka powieść została nominowana do takich nagród jak Academica Literatuurprijs, Gouden Boekenuil czy Vrouw&Proza Debuutprijs. W swoim dorobku autorka ma już osiem książek, jej dzieła tłumaczono na osiemnaście języków. W Polsce ukazały się Dom ptaków (Marginesy 2020) oraz Granice mojego języka. Esej o depresji (2019). W 2017 roku obroniła doktorat z filozofii na Uniwersytecie Amsterdamskim.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
8
Barbie Extra. GRN27 Modna lalka z akcesoriami + piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Barbie Extra. GRN27 Modna lalka z akcesoriami + piesek
Barbie, Mattel
Dostępny
1 szt.

W opakowaniu znajduje się lalka z różowo-fioletowymi włosami, błyszczącym strojem, szczeniaczkiem i akcesoriami, w tym neonową czapeczką, lalka z wieloma punktami zgięcia. Lalki „Barbie Extra” prezentują unikalny i odważny styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka – wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia Barbie Extra umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami – robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Lalki „Barbie Extra” uwielbiają zabawę z modą, mają więc 15 akcesoriów, w tym ubranka, dodatki, zwierzątko i akcesoria dla zwierzątka. Ta lalka Barbie ma bardziej krągłe kształty i bardzo długie różowo-fioletowe włosy (21.0 cm). Do tego ślicznie połyskują w świetle. Uwaga. Lalka nie stoi samodzielnie.

167,30 zł
73,61 zł

Rabat 56,0%
oszczędzasz 93,69 zł

2 osoby kupiły
9
Aquabeads. Mały zestaw kreatywny, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Mały zestaw kreatywny, mix wzorów
Epoch
Dostępny
331 szt.

Poznaj moc kreatywnych inspiracji Aquabeads! Mały zestaw kreatywny Aquabeads zawiera wszystko, co jest potrzebne, aby od razu rozpocząć zabawę: • barwne koraliki, • podkładkę do układania, • spryskiwacz, • zestaw arkuszy z szablonami. Dzięki małym zestawom można tworzyć wspaniałe motywy Aquabeads: wiejską zagrodę, biżuterię lub świat syren. Koraliki Aquabeads łączą się po spryskaniu wodą. Nie wymagają użycia żelazka ani źródła gorąca. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

22,90 zł
21,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,83 zł

2 osoby kupiły
10
Dumny duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dumny duch
Dostępny
6 szt.

W tej książce Rosemary Altea, medium i uzdrowicielka, znana jako Głos duchowego świata , zabiera czytelników w daleka podróż pełną niespodziewanych możliwości. Dowiecie się stąd, jak korzystać z codziennych sposobności duchowego rozwoju. ?Dumny Duch?, to książka przepełniona magią. Poznamy dzięki niej wielkie prawdy duchowe. I znajdziemy prawdę o sobie. Będziemy potrafili doceniać samych siebie, bowiem wszyscy jesteśmy dumnymi duchami, poszukującymi własnej wartości i tajemnic kryjących się w naszym wnętrzu.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
11
Animal Farm / Folwark zwierzęcy z podręcznym złownikiem angielsko polskim. Poziom A2/B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Farm / Folwark zwierzęcy z podręcznym złownikiem angielsko pols...
Dostępny
30 szt.

Na pewnej farmie zwierzęta, zmęczone dyktaturą człowieka, postanawiają podążyć za głosem charyzmatycznego knura i wypędzają zarządcę folwarku. Przysięgają sobie równość i wspólne dążenie do lepszej przyszłości. Co ta przyszłość przynosi - okazuje się dla nich bolesną nauczką, że świat się zmienia, ale nigdy postawy tych, którzy sięgają po władzę. Czy przewrót przeprowadzony w celu oswobodzenia obywateli spod jarzma tyrana niesie ze sobą jedynie słuszne przesłanki? Czym staje się rewolucja, kiedy już zostanie przeprowadzona i kim stają się rewolucjoniści? Czy w państwie, w którym wszyscy są równi, mogą pojawić się wyjątki? Być może nam, w XXI wieku, wydaje się, że znamy odpowiedzi na te pytania - a mimo to ciągle zadziwia nas świat, który co rusz przypomina ten powołany do życia przez Orwella ponad 70 lat temu.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
12
Piłka PVC 23 cm, piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka PVC 23 cm, piesek
Artyk
Dostępny
33 szt.

Ta piłka z pewnością spodoba się dzieciom. Idealnie sprawdzi się podczas zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie. Średnica piłki: 23.0 cm

7,57 zł
6,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,58 zł

2 osoby kupiły
13
Podróże po cmentarzach Ukrainy... T.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże po cmentarzach Ukrainy... T.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Od autora Dawne województwo tarnpolskie rozciągało się od południowo-wschodniego krańca II Rzeczypospolitej przy ujściu Zbrucza do Dniestru (pow. borszczowski) i sięgało głębokim klinem aż do dorzecza górnego Bugu na północno-zachodnich krańcach dawnej Małopolski Wschodniej (pow. radziechowski). Jego wschodnią granicą była rzeka Zbrucz, obszary północne przylegały do Wołynia, a zachodnia granica przebiegała zaledwie 30 kilometrów na wschód od Lwowa. Południową granicą byl Dniestr. W województwie tarnopolskim zamieszkiwało znacznie więcej Polaków niż w województwie stanisławowskim. Stąd i cmentarzy z nagrobkami polskimi jest więcej i są one bogatsze.

100,00 zł
85,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
14
Zanim złamano "Enigmę"... Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918-1920, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim złamano "Enigmę"... Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewic...
Dostępny
28 szt.

Książka ujawnia skrywane przez dziesięciolecia tajemnice funkcjonowania polskiego Biura Szyfrów i jego niezwykłe sukcesy odniesione podczas wojny z bolszewicką Rosją w latach 1918-1920. Systematyczne łamanie kluczy szyfrowych nieprzyjaciela umożliwiło odczytanie kilku tysięcy bolszewickich szyfrogramów i miało wielki wpływ na zwycięstwo odniesione w tej wojnie.

88,20 zł
61,74 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,46 zł

1 osoba kupiła
15
Torebka pluszowa emotikon, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka pluszowa emotikon, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Zabawna torebka, która będzie doskonałym uzupełnieniem wielu stylizacji. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

9,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
16
Zanim złamano „Enigmę”... rozszyfrowano rewolucję. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zanim złamano „Enigmę”... rozszyfrowano rewolucję. Tom 2
Dostępny
3 szt.

Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918-1920. Druga część książki Zanim złamano „Enigmę”... Słowo rewolucja ma podwójne znaczenie. Taką nazwę nosił szyfr wprowadzony przez Rosjan w przededniu szturmu Warszawy. Symbolizuje ono też zatrzymanie nad Wisłą bolszewickiej rewolucji niesionej w 1920 r. na bagnetach Armii Czerwonej. Ukazanie genezy i dokonań najnowocześniejszej i najgłębiej utajnionej gałęzi polskiego wywiadu wojskowego – radiowywiadu i kryptologii.

115,50 zł
57,75 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 57,75 zł

1 osoba kupiła
17
Historia Polski w obrazach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski w obrazach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Poznawanie historii już samo w sobie jest mądrym i pięknym przeżyciem. Jeśli zaś historia ta została zarówno spisana, jak i przedstawiona na wybitnych dziełach sztuki, jakimi są obrazy niepodważalnych autorytetów malarskich, wtedy mamy doczynienia nie tylko z lekcja historii, ale wręcz z jej kontemplacją. Dzieła polskiego malarstwa historycznego i symbolicznego posłużyły Józefinie Korpyś oraz Ireneuszowi Korpysiowi do ukazania kluczowych momentów z życia naszej Ojczyzny.

169,99 zł
122,39 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 47,60 zł

1 osoba kupiła
18
C++20 Biblioteka techniczna Problemy i rozwiązania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C++20 Biblioteka techniczna Problemy i rozwiązania
Dostępny
15 szt.

Odkryj najnowsze ważne funkcjonalności języka C++20, w tym moduły, koncepcje, operatory spaceship i inteligentne wskaźniki. Książka ta może stać się podręczną ,,książką kucharską" programisty, obejmującą zarówno zasadniczy standard języka C++, jak i niektóre z szablonów kodu dostępnych w standardowej bibliotece szablonów (STL). Książka zawiera omówienie zagadnień dotyczących liczb, ciągów, daty i czasu, klas, wyjątków, strumieni, przepływów, wskaźników i jeszcze więcej. Ponadto znajdziesz tu przykłady kodu, szablony algorytmów C++, przetwarzanie równoległe, wielowątkowość i procesy numeryczne. Jest tu również kod programowania dla grafiki 3D. Dostępne jest również całe bogactwo szablonów STL dla obiektów funkcji, adapterów, alokatorów i rozszerzeń. To niezbędne, nowoczesne źródło informacji, które będzie pomocne w każdym projekcie wykorzystującym język programowania C++. Naucz się: o Co nowego w języku C++20 o Pisać modułyo Przetwarzać teksty, liczby i klasyo Używać kontenerów i algorytmów dostępnych w bibliotece standardowejo Radzić sobie z szablonami, pamięcią, współbieżnością, sieciami, skryptami i jeszcze więcejo Tworzyć kod dla grafiki 3D Języki programowania/C++ Poziom średniozaawansowany Kod źródłowy dostępny online

98,70 zł
74,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,67 zł

1 osoba kupiła
19
Aborcja. Filozoficzne, teologiczne, historyczne i prawne spojrzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aborcja. Filozoficzne, teologiczne, historyczne i prawne spojrzenie
Dostępny
16 szt.

Aborcja to problem tysięcy istnień ludzkich każdego dnia. Wykonywana w czasach Homera, Platona, Dantego i dziś. Ulepszająca tylko swoje środki i wzbudzająca ciągłe kontrowersje zarówno u Żydów, jak i pierwszych chrześcijan, u wierzących i niewierzących, u starożytnych Rzymian i u współczesnego człowieka. Problem odwieczny i nadal nierozwiązany. Wymagający nieustannie nowego i całościowego spojrzenia. Niniejsza książka, napisana przez trzech autorów – historyka, filozofa i bioetyka – wychodzi naprzeciw temu oczekiwaniu, ukazując problem przerywania ciąży z trzech różnych punktów widzenia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
20
Wykopaliska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykopaliska
Dostępny
61 szt.

Cudownie subtelna, przywołująca bezpowrotnie minioną epokę powieść o miłości, tęsknocie i bezlitosnym upływie czasu. W długie, upalne lato roku 1939 Wielka Brytania szykuje się do wojny, ale na położonej w hrabstwie Suffolk nadrzecznej farmie górę biorą zupełnie innego rodzaju emocje. Pani Pretty, owdowiała właścicielka majątku, znajduje wreszcie potwierdzenia własnego przeczucia, że posiadana przez nią ziemia skrywa najprawdziwszy skarb. W miarę postępów prac archeologicznych staje się jasne, że ów skarb to nie jest to znalezisko, jakich wiele… Kameralna, pełna wdzięku i melancholijna powieść Johna Prestona jest fabularną rekonstrukcją przebiegu słynnych wykopalisk w Sutton Hoo. Trzech niezwykłych miesięcy, podczas których miejscowi spierali się z przyjezdnymi, specjaliści psuli szyki amatorom, a miłość i rywalizacja rozkwitały z równą mocą… W ekranizacji książki występują m.in. Ralph Fiennes, Carrey Mulilgan i Lily James. „Emanuje tęsknotą i żalem. Proza oszczędna w słowa, a zarazem pełna wdzięku… Preston napisał przepiękny utwór kameralny, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, wykonany po mistrzowsku i na długo pozostający w pamięci i sercu. Jakby obcować z rzeczą zupełnie dotąd nieznaną, a przy tym zachwycającą”. – „The New York Times Book Review” „Cudowna, pobudzająca wyobraźnię książka. Z prostej opowieści o ziemi i tym, co w sobie skrywa, autor wytopił najczystsze złoto”. – „The Guardian” „Przejmująca i melancholijna. Arcydzieło czechowowskiej powściągliwości”. – „Times Literary Supplement” „Intrygująca, czuła, zajmująca. Bez wątpienia najlepsza powieść Prestona”. – „The Independent” „Tak wciągająca, że pewnego dnia przeczytałam ją od deski do deski, zapominając o lunchu, a nieczęsto mi się zdarza przegapić posiłek”. – Nigella Lawson John Preston (ur. 1953 r.) jest brytyjskim pisarzem i publicystą, autorem kilku znakomicie przyjętych książek. Przez wiele lat pisał też teksty poświęcone sztuce m.in. dla „The Sunday Telegraph”. Mieszka w Londynie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
21
Aquabeads. Koraliki czarujące zawieszki. Zestaw uzupełniający, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Koraliki czarujące zawieszki. Zestaw uzupełniający, mix wzo...
Epoch
Dostępny
101 szt.

Poznaj moc kreatywnych inspiracji Aquabeads! Koralików Aquabeads nie można zabrać ze sobą? Ależ można. Zestaw uzupełniający możesz mieć przez cały czas przy sobie. W wykonanych kreacjach umieść specjalny element z pętelką, który pozwoli w łatwy sposób przymocować gotowe wzory do torebki, do kluczy lub plecaka. Wymiary opakowania: 18.0 x 18.0 x 3.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

35,90 zł
33,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,87 zł

2 osoby kupiły
22
Zeszyt A5 60k kratka laminowany MIX dziewczęcy III p10   cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
23
Tytus, Romek i A'tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni papcia Chmiela narysowani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytus, Romek i A'tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z w...
Dostępny
84 szt.

Kolejny album historyczny z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka Po ukazaniu się 31 ksiąg w formacie zeszytowym przygody Tytusa przybrały formę albumów omawiających ważne tematy historyczne. W albumach historycznych czytelnicy mieli okazję poznania wielu władców, przywódców, bohaterów i ich dokonań. Wspólnie z chłopcami poznawali historię Polski i śledzili losy Polaków. Po 63 latach pracy de Zoo przechodzi na emeryturę. Uważa, że już wystarczająco się uczłowieczył i jest zbyt dorosły, żeby występować w roli żartownisia w poważnej historii Polski. Tytus urodził się 22 października 1957 roku jako małpka doświadczalna wystrzelona w kosmos. I tu, w rakiecie, odkryli go razem z Romkiem i A’Tomkiem młodzi czytelnicy z całej Polski. Był pewnie w wieku około 10 lat, tak jak i jego towarzysze Romek i A’Tomek. Tytus miał szczęście, że mógł zakotwiczyć się w historii Polski i zakończyć karierę wielką misją chrztu Mieszka I, skutkującą powstaniem PAŃSTWA POLSKIEGO w 966 roku. Z albumu dowiemy się, jakim cudem Tytus, Romek i A’Tomek znaleźli się w Watykanie… i to od razu przed obliczem papieża, czyli Ojca Świętego. To, że papież udzielił chłopcom audiencji, było, jak się przekonamy, jednym z jego obowiązków w ramach działalności duszpasterskiej. Jakie zadanie otrzymali nasi bohaterowie i jak się z niego wywiązali? O wszystkim dowiemy się z rysunków i opisów Papcia Chmiela. Jego mózg obfituje w różne bezeceństwa: zarówno prawdziwe historyczne, skopiowane z ksiąg czy z internetu, jak i wymyślone przez skotłowane wiekiem jego komórki. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
24
Lewicowa melancholia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewicowa melancholia
Dostępny
24 szt.

Przez ponad stulecie lewica radykalna czerpała inspirację ze słynnej 11. tezy Marksa o Feuerbachu, głoszącej, że „filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić”. Kiedy w 1989 r. lewica stała się „duchowym bezdomnym”, uświadomiwszy sobie klęskę podejmowanych w przeszłości prób zmiany świata, przyszło wtedy zakwestionować same te idee, przy pomocy których usiłowano go interpretować. Gdy natomiast, jakieś 10 lat później, pojawiły się nowe ruchy proklamujące, że „inny świat jest możliwy”, musiały one wymyślić nowe tożsamości intelektualne i polityczne. Musiały ponownie się wymyślić, wykuwając praktyki, a nawet, pod wieloma względami, teorie do tej pory nieistniejące w świecie pozbawionym przyszłości, którą można by zobaczyć, przemyśleć lub wyobrazić. Nie mogły one, w odróżnieniu od innych sierocych pokoleń, które je poprzedziły, „wymyślić tradycji” na swój użytek. Przejście od czasów ognia i miecza, które mimo rozlicznych klęsk pozostawały czytelne, do nowego okresu wyzwań globalnych, bez dającego się przewidzieć rozwiązania, przybrało koloryt melancholijny. Fragment wstępu Ezo Traverso (ur. 1957) – włoski historyk i politolog. Jest profesorem nauk humanistycznych w Cornell University (USA). Autor wielu książek o Holocauście, marksizmie i totalitaryzmie. W Polsce nakładem Instytutu Wydawniczego Książka i Prasa ukazały się jego Europejskie korzenie przemocy nazistowskiej (2011), Historia jako pole bitwy (2014) oraz Nowe oblicza faszyzmu (2020).

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

2 osoby kupiły
25
Od nowa, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od nowa, 2 DVD
Susanne Bier, 2020
Dostępny
300 szt.

Grace jest znaną psychoterapeutką – mistrzynią w przewidywaniu obrotu spraw, żoną szanowanego onkologa dziecięcego i matką nastolatka w elitarnej nowojorskiej szkole. Wkrótce ma wydać pierwszą książkę, w której udziela porad kobietom, jak to pierwsze wrażenie połączone z intuicją jest kluczowe w doborze partnera. Nieoczekiwanie idylliczny świat kobiety legnie w gruzach. Mąż znika bez wieści, a nowa znajoma zostaje zamordowana. Co gorsza sprawy zyskują wymiar publiczny. Przerażona Grace odkrywa, że jej dotychczasowe życie było czystą iluzją i kłamstwem. Kim właściwie jest mężczyzna, którego kochała? Jak bardzo rozminęła się z teoriami, w które tak mocno wierzyła? I czy rzeczywiście nie mogła wiedzieć... Przygnębiona własnym niepowodzeniem musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować wszystko od nowa – dla siebie i syna. Inspirowany książką serial z Nicole Kidman, Hugh Grantem i Donaldem Sutherlandem, w reżyserii nagrodzonej Oscarem Susanne Bier i na podstawie scenariusza Davida E. Kelley (Wielkie kłamstewka) dostępny od 26 października na platformie HBO.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

26
Wielkie błędy wielkich naukowców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie błędy wielkich naukowców
Dostępny
34 szt.

Czy nauka może się mylić? Odpowiedź brzmi: oczywiście, tak! Zresztą nie tylko może, ale nawet powinna. Przecież wszechświat odkrywany jest metodą prób i błędów! Przekonali się o tym bohaterowie tej książki ? wielki Einstein, genialny Marconi i wielu innych znanych naukowców, którym nie raz i nie dwa przydarzyły się nietrafione pomysły, nieudane próby, fałszywe teorie, błędy i kosmiczne pomyłki. Tę pełną humoru książkę powinno przeczytać każde dziecko, które martwi się, że nie zawsze dostaje najlepsze oceny ze swojego ulubionego przedmiotu. Szczególnie, jeśli tym przedmiotem jest matematyka, fizyka lub chemia. Nie ma lepszego sposobu, by zainspirować młodego człowieka, dodać mu wiary w siebie i przekonać go, że warto rozwijać swoje pasje, nawet gdy czasami coś się nie udaje! Bo przecież nie chodzi o to, aby być nieomylnym, ale o to, aby nigdy się nie poddawać. Publikacja składa się z pięciu rozdziałów, które bardziej przypominają wciągającą opowieść niż książkę popularnonaukową. Zapraszamy w podróż szlakiem najbardziej osobliwych asteroid w dziejach nauki, na pokładzie statku kosmicznego, którym dowodzi Luca Perri i który Tuono Pettinato ozdobił swoimi zabawnymi rysunkami.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

27
Jak się nie wstydzić. Ta książka wyjaśnia prawie wszystko, co nas kłopocze i zawstydza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się nie wstydzić. Ta książka wyjaśnia prawie wszystko, co nas kłop...
Dostępny
43 szt.

Przełam tabu związane z ciałem! Pierdzenie, bekanie, pocenie się, kłopotliwe dźwięki, wydzieliny i zapachy naszego ciała, odbyty, pochwy i ich wstydliwe dolegliwości, grzybice, nietrzymanie moczu i zaburzenia erekcji – te wszystkie tematy tabu stały się głównymi bohaterami brawurowej książki Yael Adler, Jak się nie wstydzić. W książce tej lekarka bez skrępowania, z humorem i wyrozumiałością opowiada o strefach tabu i tematach tabu ludzkiego ciała. „Tabu to dla mnie chleb powszedni. W mojej praktyce nieustannie spotykam ludzi, którzy źle czują się ze swoim ciałem, od dawna skrycie cierpią, wstydzą się i milczą. Jednak kto zdobędzie się na odwagę, by poruszyć tematy ze sfery tabu, odbiera im władzę nad sobą. Ta książka ma do tego zachęcić. Chcę pomóc moim czytelniczkom i czytelnikom zrozumieć, co dzieje się z ich ciałem. Mam nadzieję, że po skończeniu tej lektury będziecie Państwo wiedzieć, iż nie jesteście sami! Nie ma takiego krępującego cierpienia, z którym nie zmagaliby się też inni ludzie”. – Yael Adler Dr Yael Adler jest lekarzem dermatologiem, zajmującym się chorobami skóry i wenerycznymi. Brała udział w badaniach klinicznych, a obecnie prowadzi własną praktykę w Berlinie. Jej talent do jasnego i interesującego przekazywania skomplikowanych treści medycznych sprawił, że stała się cenionym ekspertem w mediach i autorką bestsellerowych książek poświęconych medycynie.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

28
Być sportowcem i żyć ze sportowcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być sportowcem i żyć ze sportowcem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Historia dziewczyny, która chciała zostać koszykarką, jednak piłka mocno przeszkadzała jej w bieganiu. Zmagając się z przeciwnościami losu zaciekle walczyła o marzenia. Kiedy w wieku szesnastu lat podjęła decyzję, aby zostać lekkoatletką, usłyszała, że jest „za stara”. Na przekór wszystkiemu postanowiła podążać wybraną drogą. Sama nie wiedziała, dokąd ją to zaprowadzi...

35,90 zł
27,28 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,62 zł

29
Ucieczka z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka z Auschwitz
Dostępny
1036 szt.

Oparta na faktach powieść uciekiniera z Auschwitz. Bohatera, którego odwaga uratowała życie dziesiątków tysięcy ludzi Wiosną 1944 roku, po niemal dwóch latach nieustającego strachu, głodu, bestialskich mordów i nieludzkiego traktowania, dwóch słowackich Żydów uciekło z Auschwitz. Zabrali ze sobą dokumenty – plany obozu, krematoriów i komór gazowych, spisy tysięcy ludzi skazanych na śmierć tylko dlatego, że urodzili się w niewłaściwym kraju lub niewłaściwej rodzinie. Obaj wiedzieli, że bez twardych dowodów nikt nie uwierzy w to piekło na ziemi. Najbardziej przekonująca okazała się etykieta zerwana z kanistra z cyklonem B, początkowo służącego do odkażania baraków i odzieży, później używanego do szybkiej i efektywnej eksterminacji więźniów. Dzięki nim świat po raz pierwszy zyskał niepodważalne dowody na koszmar panujący za pilnie strzeżonym ogrodzeniem z drutu kolczastego. Ucieczka z Auschwitz to sfabularyzowane – ale nadal w pełni prawdziwe – wspomnienia Alfréda Wetzlera z lat katorgi. Fragment historii ludzkości, o którym wszyscy chcieliby zapomnieć, ale każdy ma obowiązek pamiętać. Wstrząsające świadectwo zła oraz dowód ludzkiej siły, wiary i niezłomności. Film na podstawie tamtych wydarzeń jest słowackim kandydatem do Oscara. „W czasach, kiedy „szczepionka II wojny światowej” powoli przestaje działać, a miejsca związane z Zagładą stają się tłem do radosnych selfie, ta książka – opowiadająca o autentycznym bohaterstwie Żydów podczas pobytu w obozie Auschwitz i brawurowej ucieczce, oparta na własnych przeżyciach – jest arcyważnym świadectwem czasów minionych, oby nigdy niezapomnianych”. – Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka „Powieść Wetzlera niesie w sobie moralne przesłanie o odwadze człowieka, który przeciwstawia się złu nawet w najcięższych czy na pozór beznadziejnych sytuacjach… I zawiera jeszcze jedno ponadczasowe stwierdzenie: Holokaust nie rozpoczął się wtedy, gdy jego ofiary zapędzano do wagonów w pociągach deportacyjnych, czy też wtedy, gdy stanęły one pod bramami obozów zagłady i komorami gazowymi. To był kolejny etap procesu, który rozpoczął się od ataków słownych, ostracyzmu i prześladowania określonej grupy obywateli, których wkrótce uznano za wrogów narodu, państwa i całej ludzkości…” – Ivan Kamenec „Alfréd Wetzler był prawdziwym bohaterem. Jego ucieczka z Auschwitz oraz raport, który pomógł stworzyć i w którym po raz pierwszy przekazał prawdę o tym obozie koncentracyjnym, przyczyniły się bezpośrednio do uratowania życia 120 000 Żydów z Budapesztu, którzy mieli zostać deportowani na śmierć. Żaden inny czyn jednostki podczas II wojny światowej nie uratował tylu Żydów przed losem, jaki zaplanowali dla nich Hitler i funkcjonariusze SS”. – sir Martin Gilbert „Minęło ponad pół wieku lat od dnia, w którym świat po raz pierwszy usłyszał o udanej ucieczce Rudolfa Vrby i Alfréda Wetzlera z Auschwitz. Ich ucieczka i świadectwo o hitlerowskich obozach śmierci zmusiły przedstawicieli demokratycznego świata, by spojrzeli w oczy prawdzie, w którą wielu nie chciało uwierzyć, nawet po wojnie. Dzięki Vrbie i Wetzlerowi zbrodnie i zakres nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania” są dziś powszechnie znane”. – Václav Havel Alfréd Wetzler (1918–1988). Jeden z dwunastu więźniów, którym udało się uciec z Auschwitz. Jako pierwszy, razem z Rudolfem Vrbą, opowiedział i opisał pod koniec kwietnia 1944 roku zbrodnie, których był tam świadkiem. Po wojnie pracował jako redaktor, robotnik, zajmował się także handlem. Był świadkiem podczas drugiego procesu oświęcimskiego we Frankfurcie, a także na procesie Adolfa Eichmanna w Jerozolimie. W 1946 roku przygotował Osviecim, hrobka štyroch miliónov ľudí (Auschwitz, grobowiec czterech milionów ludzi), który składał się ze świadectw niektórych uciekinierów z obozu oraz więźniów, którzy dotrwali do wyzwolenia Auschwitz. Pośmiertnie zostały mu przyznane wysokie słowackie odznaczenia państwowe: Order Ľudovíta Štúra II klasy oraz Krzyż Milana Rastislava Štefánika I klasy. Został też honorowym obywatelem Trnavy, a marszałek województwa trnawskiego uhonorował go pamiątkowym medalem in memoriam. Ucieczka z Auschwitz ukazała się po raz pierwszy w 1964 roku pod pseudonimem Jozef Lánik – na to nazwisko Wetzler otrzymał dokumenty po ucieczce. Wkrótce została przetłumaczona na węgierski, niemiecki i angielski. Została także zekranizowana – w międzynarodowej koprodukcji w reżyserii Petera Bejbaka wystąpili m.in. Wojciech Mecwaldowski, Jacek Beler, Kamil Nożyński i Ksawery Szlenkier.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
Yellow & Green, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yellow & Green, 2 LP
Baroness, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Lista utworów: LP 1 1. Yellow Theme 2. Take My Bones Away 3. March To The Sea 4. Little Things 5. Twinkler 6. Cocainium 7. Back Where I Belong 8. Sea Lungs 9. Eula LP 2 1. Green Theme 2. Board Up The House 3. Mtns. (The Crown & Anchor) 4. Foolsong 5. Collapse 6. Psalms Alive 7. Stretchmarker 8. The Line Between 9. If I Forget Thee, Lowcountry

146,90 zł
139,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,34 zł

31
DETESTation, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DETESTation, CD
G.I.S.M., Relapse Records
Dostępny
9 szt.

68,90 zł
65,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

32
Terra Mortuus Est, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra Mortuus Est, CD
Katalepsy, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Closer Than Flesh 2. Night Of Eden 3. Those Who Rot The Souls 4. The God Of Grave 5. Terra Mortuus Est 6. Kings Of The Underground 7. Deep Down Madness 8. No Rest No Peace 9. From The Dark Past (They Come) 10. Neonomicon III 11. Land Of Million Crosses

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

33
Recover, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recover, CD
Great White, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Love Removal Machine 2. Again And Again 3. Ready For Love 4. Bitches & Other Woemn 5. Tangled Up And Blue 6. Burning House Of Love 7. Ain't No Way To Treat A Lady 8. No Matter What 9. Fire And Water 10. Down To The Doctor 11. Lady Love

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

34
2R0I2P0, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2R0I2P0, CD
BORIS WITH MERZBOW, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

1.Away from You 2.To the Beach 3.Coma 4.Love 5.Absolutego 6.Journey 7.Uzume 8.Evol 9.Boris 10.Shadow of Skull

68,90 zł
65,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

35
A Summer Band, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Summer Band, CD
Martin Barre, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Ain't That Peculiar 2. Too Tired 3. Born Under a Bad Sign 4. Who's Crying Now 5. Georgia 6. Cold Feet 7. Better Lying Down 8. I Shot the Sheriff 9. Barefootin 1 10. Mustang Sally 1 11. Nutbush City Limits 1 12. Faith Healer 1 13. After You, After Me (Live 1996 with Doane Perry)

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

36
Fooks Nihil, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fooks Nihil, CD
FOOKS NIHIL, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Insight of Love 2.What's Left 3.Tales 4.Lady from a Small Town 5.Surface of Things 6.Homeless 7.Down from Where She Comes 8.Misery 9.The Seer 10.Long Days

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

37
Cyberfunk, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberfunk, CD
MOTHER'S CAKE, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Tapedeck 2.Toxic Brother 3.Crystals in the Sky 4.I'm Your President 5.Love Your Smell [Explicit] 6.The Operator 7.Cybernova 8.Hit on Your Girl 9.Lonely Rider 10.Gloria 11.The Beetle 12.Desire [Explicit]

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

38
Non-Secure Connection, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Non-Secure Connection, CD
Bruce Hornsby, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Cleopatra Drones 2. Time, The Thief 3. Non-Secure Connection 4. The Rat King 5. My Resolve (w/ James Mercer) 6. Bright Star Cast (w/ Jamila Woods & Vernon Reid) 7. Shit's Crazy Out Here 8. Anything Can Happen (w/ Leon Russell) 9. Porn Hour 10. No Limits

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

39
Order Of Play, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Order Of Play, CD
Martin Barre, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Lista utworów: 1. A New Day Yesterday 2. Fatman 3. Watch Your Step 4. Crossroads 5. Minstrel in the Gallery 6. To Cry You a Song 7. Steal Your Heart Away 8. Thick as a Brick (Excerpt) 9. Sweet Dream 10. A Song for Jeffrey 11. Rock Me Baby 12. Teacher 13. Still Love You Tonight 14. Locomotive Breath 15. Another Mean Day (Bonus Track - Live) 16. Time After Time (Bonus Track - Live)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

40
Immersion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immersion, CD
Primitive Man, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. The Lifer 2. Entity 3. Menacing 4. ∞ 5. Foul 6. Consumption

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

41
Child Soldier: Creator of God, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Child Soldier: Creator of God, CD
Greg Puciato, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Heaven of Stone 2. Creator of God 3. Fire for Water 4. Deep Set [Explicit] 5. Temporary Object 6. Fireflies 7. Do You Need Me to Remind You? 8. Roach Hiss 9. Down When I'm Not 10. You Know I Do 11. Through the Walls 12. A Pair of Questions 13. Evacuation 14. Heartfree 15. September City

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

42
Away With Words, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Away With Words, CD
Martin Barre, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.10

Lista utworów: 1. At First Light / Moths 2. It's My Round / Requiem 3. One Brown Mouse / Fatcat 4. Air: Lament of the Spalpeen / Martin's Jig / Hymn 43 5. All Bars Hold 6. Pussy Willow 7. Snapshot / Paparazzi 8. Long Ago / Home 9. Fire at Midnight / From the Ashes 10. Protect & Survive 11. Spare a Thought / From a Dead Beat to an Old Greaser 12. Sundown 13. The Meeting (Live - Bonus Track) 14. Silk Ties (Bonus Track)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

43
Nucleus, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nucleus, CD
Deeds of Flesh, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Odyssey 2. Alyen Scourge 3. Ascension Vortex (Feat: Decrepit Bill, Obie Flett, Anthony Trapani) 4. Catacombs of the Monolith (Feat: Luc Lemay) 5. Ethereal Ancestors (Feat: George 'Corpsegrinder' Fisher) 6. Nucleus (Feat: John Gallagher) 7. Races Conjoined (Feat: Matti Way, Frank Mullen and Jon Zig) 8. Terror (Feat: Dusty Boisjolie, Robbe Kok) 9. Onward

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

44
Blue Record, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Record, LP
Baroness, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Lista utworów: 1.Bullhead's Psalm 2.The Sweetest Curse 3.Jake Leg 4.Steel That Sleeps the Eye 5.Swollen and Halo 6.Ogeechee Hymnal 7.A Horse Called Golgotha 8.O'er Hell and Hide 9.War, Wisdom and Rhyme 10.Blackpowder Orchard 11.The Gnashing 12.Bullhead's Lament

146,90 zł
139,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,34 zł

45
The Rill Thing, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rill Thing, CD
Richard Little, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Freedom Blues 2. Greenwood, Mississippi 3. Two-Time Loser 4. Dew Drop Inn 5. Somebody Saw You 6. Spreadin' Natta, What's the Matter? 7. The Rill Thing 8. Lovesick Blues 9. I Saw Her Standing There

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

46
Machine Violence, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Machine Violence, CD
Realize, Relapse Records
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: 1. Alone Against Flames 2. Melted Base 3. Ghost In The Void 4. Long Stare 5. Hypermech 6. Disappear 7. Simulated World Down 8. Slag Pile 9. Gateway Trial 10. Heavy Legs In The Mansion

68,90 zł
65,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

47
Deathlust, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deathlust, CD
Living Gate, Relapse Records
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. The Delusion of Consciousness 2. Roped 3. Deathlust 4. Heaven Ablaze 5. Living Gate

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

48
Armed And Dangerous LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armed And Dangerous LP BLACK, Winyl
Razor, Relapse Records
Dostępny
6 szt.

1.The End 2.Killer Instinct 3.Hot Metal 4.Armed and Dangerous 5.Take This Torch 6.Ball and Chain 7..Fast and Loud 8.Ball and Chain 9.Hot Metal 10.Take This Torch 11Killer Instinct 12.Fast and Loud 13.Armed and Dangerous

100,90 zł
95,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,04 zł

49
No Eternity in Gold, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Eternity in Gold, CD
Like Moths to Flames, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: 1. The Anatomy Of Evil 2. Habitual Decline 3. Burn In Water, Drown In Flame 4. Fluorescent White 5. God Complex 6. Yotm 7. Killing What's Underneath 8. A Servant Of Plague 9. Demon Of My Own 10. Selective Sacrifice 11. Spiritual Eclipse

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

50
2R0I2P0 LP NEON, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2R0I2P0 LP NEON, Winyl
BORIS WITH MERZBOW, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.13

1.Away from You 2.To the Beach 3.Coma 4.Love 5.Absolutego 6.Journey 7.Uzume 8.Evol 9.Boris 10.Shadow of Skull

134,90 zł
128,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,74 zł

51
Once Bitten Acoustic Bytes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Once Bitten Acoustic Bytes, CD
Jack Russell's, Great White, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Lista utworów: 1. Lady Redlight (Acoustic Version) 2. Gonna Getcha (Acoustic Version) 3. Rock Me (Acoustic Version) 4. All over Now (Acoustic Version) 5. Mistreater (Acoustic Version) 6. Never Change Heart (Acoustic Version) 7. Fast Road (Acoustic Version) 8. Livin' on the Edge (Acoustic Version) 9. Save Your Love (Acoustic Version) 10. Babe, I'm Gonna Leave You (Acoustic Version)

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

52
Universum Duo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Universum Duo, CD
Odd Couple, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. 10 Bier bitte 2. Wand 3. Brauchst du nicht 4. Dübelmann 5. A Dada 6. Sentimental 7. Geld 8. Fahr ich in den Urlaub rein 9. Über den Zaun fressen 10. Zimmerflucht 11. Raumspace

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

53
Red Album, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Red Album, LP
Baroness, Relapse Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.27

Lista utworów: 1.Rays On Pinion 2.The Birthing 3.Isak 4.Wailing Wintry Wind 5.Cockroach En Fleur 6.Wanderlust 7.Aleph 8.Teeth Of A Cogwheel 9.O'Appalachia 10.Grad

146,90 zł
139,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,34 zł

54
The Path, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Path, CD
Fit for a King, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. The Face of Hate 2. Breaking the Mirror 3. Annihilation 4. The Path 5. Prophet 6. Locked (In My Head) 7. God of Fire 8. Stockholm 9. Louder Voice 1 10. Vendetta

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

55
King of Rock and Roll, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
King of Rock and Roll, CD
Little Richard, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: 1. King of Rock and Roll 2. Joy to the World 3. Brown Sugar 4. In the Name 5. Dancing in the Street 6. Midnight Special 7. The Way You Do the Things You Do 8. Green Power 9. I'm So Lonesome I Could Cry 10. Settin' the Woods on Fire 11. Born on the Bayou

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

56
Maelstrom, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maelstrom, CD
Exocrine, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Maelstrom 2. The Kraken 3. Wall Of Water 4. Abyssal Flesh 5. Orbital Station 6. The Wreck 7. Starvation Project 8. The Chosen One 9. Galactic Gods

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

57
Tygrys przepołowiony. Spór o przyszłość Bengalu 1945-1947 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrys przepołowiony. Spór o przyszłość Bengalu 1945-1947
Dostępny
392 szt.

Dawno, dawno temu byli sobie politycy, których zdaniem wyborcze zwycięstwo dawało im mandat, by zrobić z krajem, co tylko chcą. Byli też inni, którzy doszli do wniosku, że aby obronić się przed tamtymi, trzeba podzielić kraj według linii ustrojowych, światopoglądowych i cywilizacyjnych. Byli zwykli ludzie, których słuchano nieczęsto, a jeśli już, wkładano im chętnie w usta własne poglądy. I była Obca Władza, którą winiono o wszystkie problemy kraju i społeczeństwa, a potem jej panowanie ustało – i wtedy okazało się, że wiele problemów wcale nie znikło. Czyżby jakieś aluzje do współczesności? Skądże znowu! To opis dekolonizacji Indii Brytyjskich, które w 1947 roku rozpadły się na Indie i Pakistan – a w jego obrębie znalazł się Bengal Wschodni, leżący tysiące kilometrów na wschód od reszty państwa. Nie minęło ćwierć wieku, a stał się niepodległym Bangladeszem – po krwawej wojnie domowej. Jak to się stało, że nowe państwo ulepiono z tak nieprzystających do siebie kawałków? Czy można było tego uniknąć? Kogo za to winić? Niniejsza praca jest próbą odpowiedzi. To opowieść o mężach stanu, których przerosły własne slogany i zamysły. O tym, jak wydobyte z archiwów dokumenty potrafią się ułożyć w dramat na miarę Lorenzaccia de Musseta czy tragedii Szekspira. I o tym, że Inny nie jest tak znowu Inny od nas – wbrew tym, którzy chcą w nim widzieć bezczasowego mędrca, dzikiego fanatyka czy wcielenie Odmienności Niepojętej z powieści Coetzeego. Dr Tomasz Flasiński – historyk, współpracownik Instytutu Historii PAN im. Tadeusza Manteuffla, a także poeta, krytyk muzyczny i operowy. Publikował m.in. w „Przeglądzie Historycznym”, „Rocznikach Dziejów Społecznych i Gospodarczych”, „Dziejach Najnowszych”, „Ruchu Muzycznym” i „Zadrze”. W roku 2012 nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura ukazał się jego tomik wierszy Epikryzy.

99,00 zł
79,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 19,80 zł

58
Wołkowysk miasto trzech narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołkowysk miasto trzech narodów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Bogato ilustrowany album Wołkowyska. Miasta, które kryje wiele tajemnic, nawet nazwa miasta interpretowana jest na różne sposoby. Według jednej wersji nazwa rzeki Wołkowyi oraz Wołkowyska pochodzi od wilka szarego, który w licznych watahach zamieszkiwał okoliczne lasy. Bogactwem i siłą ziemi wołkowyskiej byli przez wieki jej wielokulturowi, wieloreligijni mieszkańcy: Białorusi?ni, Polacy, Żydzi, Tatarzy, Rosjanie i Niemcy, prawosławni, unici, katolicy, żydzi, muzułmanie, ewangelicy i baptyści. Leżący na skrzyżowaniu ważnych szlaków Wołkowysk silnie został naznaczony przez Historię, która przez wieki okrutnie obchodziła się z jego mieszkańcami. Prawdziwa hekatomba dokonała się wraz z wybuchem II wojny światowej. Nie ma dostępu do danych, które ujawniłyby, ilu mieszkańców Wołkowyska i powiatu pochłonęły trzy deportacje na Sybir. Brak opracowania, ile osób repatriowało się do Polski w latach 1945-1958. Tylko w okresie 1946-1951 wyjechało z Wołkowyska 378 rodzin, a w latach 1945-1947 z powiatu wołkowyskiego 19207 osób. Wiadomo na pewno, że hitlerowcy wymordowali prawie całą społeczność żydowską. Dzisiejszy Wołkowysk też jest wielonarodowy i wieloreligijny. Mieszkają tu Białorusini, Polacy i potomkowie obywateli byłego Związku Radzieckiego przybyłych do miasta po 1944 roku. Żydów, którzy przed wojną stanowili 40% mieszkańców, nie ma prawie wcale. Obecni obywatele Wołkowyska dumni są ze swojego miasta. Cudzoziemców odwiedzających ziemię wołkowyską uderza życzliwość i gościnność jej mieszkańców. Wielu z nich łączy zamiłowanie do miejscowej historii. Jednym z nich jest Mikałaj Bychowcew, białoruski historyk. Jego działalność badawcza jest nie do przecenienia. Od lat zbiera, zachowuje pamiątki i wspomnienia świadków historii - najstarszych mieszkańców ziemi wołkowyskiej. Moje spotkanie z Mikałajem Bychowcewem zaowocowało powstaniem albumu. Jest autorem tekstów i opisów zdjęć. Jestem Mu niezwykle wdzięczna za udostępnienie swojego archiwum, poświęcony mi czas i cierpliwość. Mam nadzieję, że album stanie się podróżą sentymentalną na Kresy nie tylko dla potomków obywateli powiatu wołkowyskiego. Moim pragnieniem jest, aby zachęcił czytelników do odwiedzenia miasta i okolic, do zapoznania się z jego dzisiejszą wielokulturową, bogatą tożsamością, do spotkania się z jego gościnnymi mieszkańcami, którzy piszą kolejne rozdziały historii Wołkowyska.

99,00 zł
88,11 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,89 zł

59
Innowacyjny samorząd. Rola samorządu w kreowaniu innowacyjności regionalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacyjny samorząd. Rola samorządu w kreowaniu innowacyjności region...
Dostępny
9 szt.

Kluczowa dla konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów ? innowacyjność ? może zapewnić nowe impulsy rozwojowe. Nie dziwi zatem jej eksponowanie w wielu strategicznych dokumentach tworzonych na szczeblach: od lokalnego do międzynarodowego. Pomimo ogromnej popularności, pojęcie innowacyjności nadal przysparza wielu problemów interpretacyjnych. Niniejsza publikacja stanowi zachętę do dialogu pomiędzy różnymi interesariuszami procesów z nią związanych. Za ogromny jej walor zaliczyć należy ujęcie wielu omawianych problemów i zagadnień, w kontekście warunków panujących podczas pandemii COVID-19. Od Redaktorów

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

60
Rok 1984. Poziom B1/B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984. Poziom B1/B2
Dostępny
4 szt.

Londyn 1984 roku. Świat pogrążony jest w bezustannej wojnie, a władza sprawuje kontrolę nad każdym aspektem życia człowieka. Winston Smith, urzędnik ministerialny, powoli dostrzega coraz większą niedorzeczność prawd głoszonych przez Partię. Zaczyna myśleć samodzielnie, co stanowi największą możliwą zbrodnię. Permanentna kontrola, narzucone poglądy, uczucia zepchnięte w nieświadomość. Dotkliwa kara za każde odstępstwo od tego, co przez władzę uznane jest za normę. Strach i głód będące motorem wszystkich działań. Choć Orwellowska rzeczywistość nie jest jedynie wytworem wyobraźni pisarza, to ta przedstawiona w 1984 stanowi jedną z najbardziej porażających wizji ukazanych w literaturze pięknej.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

61
Charyty. Radość - wdzięk - optymizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charyty. Radość - wdzięk - optymizm
Dostępny
163 szt.

Charyty – radość, wdzięk, optymizm to książka, której tematyka dotyczy pojęć i zjawisk obecnych w kulturze, symbolizowanych przez greckie Charyty (rzymskie Gracje). Pojęcia te i zjawiska pojawiają się w różnych dziedzinach życia i twórczości; jednoznacznie łączy je pozytywny charakter – stosunkowo, jak mogłoby się wydawać, rzadszy w sztuce i literaturze od pesymistycznego. I tak Charyty symbolizować mogą radość – postawę psychiczną prezentowaną w ich dziełach przez poetów, muzyków, malarzy, a także filozofów. Optymizm – postawę filozoficzną bądź życiową, opartą na racjonalnym lub emocjonalnym pozytywnym stosunku do rzeczywistości. I wreszcie wdzięk – najtrudniej, również w sztuce, definiowalny przymiot – cechę stosunkowo łatwo rozpoznawalną, lecz trudną do zdefiniowania. Teksty zamieszczone w książce, autorstwa badaczy różnych specjalności, dotyczą zagadnień i zjawisk obecnych w szeroko rozumianej kulturze, a także w konkretnych dziełach literackich, malarskich, filmowych, filozoficznych. W pierwszym rzędzie podejmują one, rzecz jasna, kwestię obecności i znaczenia postaci Charyt w kulturze starożytnej i nowożytnej (malarstwie, rzeźbie, poezji) oraz sensów filozoficznych, etycznych i religijnych wywoływanych przez te postaci, niekiedy związanych ze znaczeniem greckiej χάρις (cháris). Autorzy artykułów rozważają także tematy radości związanej z przedstawieniami Charyt (czasem jako tancerek), optymizmu płynącego z tych i innych wyobrażeń, a także dyskusyjnego i dyskutowanego od najdawniejszych czasów wdzięku, powszechnie przypisywanego Charytom, a stanowiącego wyzwanie nie tylko dla pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy i aktorów, lecz również dla estetyków. Charyty, jak się okazuje, są od starożytności po czasy współczesne nośnym symbolem nie tylko estetycznym i filozoficznym. Ich wizerunki, przymioty oraz ewokowane przez nie sensy odgrywały i odgrywają bardzo ważną rolę w literaturze, sztuce, życiu i rozważaniach artystów i myślicieli różnych epok – czego nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

62
Model do sklejania. Jaguar E-Type Coupe, 1:24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania. Jaguar E-Type Coupe, 1:24
Revell
Dostępny
5 szt.

Plastikowy model do sklejania Revell (REV-07668 ) Cechy produktu: • skala: 1:24, • długość: 18.4 cm, • liczba elementów: 110. Zestaw nie zawiera farb i kleju.

145,90 zł
63
Model do sklejania VW Golf GTI Builders Choice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania VW Golf GTI Builders Choice
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Plastikowy model do sklejania ( REV-07673 ) nie zawiera w komplecie farb i kleju.Skala: 1:24

126,90 zł
Powiadomienie
64
Model do sklejania JCH-53 GSG - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania JCH-53 GSG
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.08

Plastikowy model do sklejania od Revell.Skala: 1:48

145,90 zł
Powiadomienie
65
Odblaskowe naklejki na odzież - srebrne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odblaskowe naklejki na odzież - srebrne
Pogu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.13

Bądź bezpieczny - bądź widoczny! Odblaskowe naklejki na odzież sprawią, że będziemy widoczni z dużych odległości kiedy poranek jest jeszcze ciemny bądź kiedy zapadnie zmrok. Dzięki użyciu materiału 3M™ Scotchlite™, naklejki te mogą zostać użyte na dowolnym materiale lub przedmiocie. Łatwe w montażu i demontażu. Poprzez zaprasowanie przyklejonej naklejki sprawimy, że utrzyma się ona na materiale zdecydowanie dłużej. Odblaskowe naklejki na odzież zostały stworzone z tego samego materiału, który został użyty na odzieży służb ratowniczych. Są one widoczne z ponad 200m odległości bez względu na to czy odblask jest mokry czy suchy! Klej użyty w naklejce aktywowany jest ciśnieniowo i można naklejkę usunąć za pomocą źródła ciepła, np. suszarki do włosów. Cechy: odblaskowy materiał 3M™ Scotchlite™ zapewnia doskonałą widoczność - ponad 200m technologia odbijania światła 360° odblask działa tak samo gdy jest mokry lub suchy ten sam odblask, który używany jest w odzieży służb ratowniczych Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest do używania elementów odblaskowych.

19,40 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,41 zł

66
Odblaskowe sznurowadła, czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odblaskowe sznurowadła, czarne
Pogu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.21

Bądź bezpieczny – bądź widoczny! Uzupełnij obuwie twojego dziecka o odblaskowe sznurówki, dzięki którym będzie lepiej widoczne w słabym oświetleniu. Jest to idealny dodatek, by zapewnić dzieciom bezpieczną podróż do szkoły i z powrotem podczas zimowych miesięcy kiedy poranki i popołudnia są ciemne. Długość sznurowadeł pasuje na 4 pary oczek. W zestawie dołączone są stopery, dzięki którym nie będzie konieczne wiązanie sznurowadeł. Uzupełnij swoje obuwie i bądź widoczny w nocy! Sznurowadła te to subtelny dodatek oferujący rodzicom spokój. Cechy produktu: • długość: 60.0 cm, • pasują na 4 pary oczek, • 2 x stopery do sznurówek, • 4 odblaskowe wersje kolorystyczne: czarny/niebieski/żółty/różowy • odblaskowy materiał 3M Scotchlite zapewniający doskonałą widoczność, • odblask działa tak samo zarówno gdy jest mokry lub suchy. Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest do używania elementów odblaskowych.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

67
Zakreślacz fluorescencyjny, żółty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz fluorescencyjny, żółty
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Zakreślacze zielone fluorescencyjne, cienkie ze ściętą końcówką. Grubość linii pisania: 1 mm i 4 mm. Idealne do podkreślania i wyróżniania na papierze, kserokopiach lub papierze termicznym. Bezpieczna wentylowana skuwka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia. Wysokiej jakości tusz na bazie wody jest zgodny z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa. Nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych substancji toksycznych. Są bezpieczne dla dzieci. Rozmiar zakreślacza: 15.5 x 0.1 cm

2,99 zł
Powiadomienie
68
Zakreślacz fluorescencyjny, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz fluorescencyjny, różowy
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.10

Zakreślacze zielone fluorescencyjne, cienkie ze ściętą końcówką. Grubość linii pisania: 1 mm i 4 mm. Idealne do podkreślania i wyróżniania na papierze, kserokopiach lub papierze termicznym. Bezpieczna wentylowana skuwka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia. Wysokiej jakości tusz na bazie wody jest zgodny z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa. Nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych substancji toksycznych. Są bezpieczne dla dzieci. Rozmiar zakreślacza: 15.5 x 0.1 cm

2,99 zł
Powiadomienie
69
Zakreślacz Fluo Junior niebieski pud. p22 MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Fluo Junior niebieski pud. p22 MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Zakreślacze niebieskie fluorescencyjne, cienkie ze ściętą końcówką. Grubość linii pisania: 1 mm i 4 mm. Idealne do podkreślania i wyróżniania na papierze, kserokopiach lub papierze termicznym. Bezpieczna wentylowana skuwka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia. Wysokiej jakości tusz na bazie wody jest zgodny z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa. Nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych substancji toksycznych. Są bezpieczne dla dzieci. Rozmiar zakreślacza: 15,5 x O 1 cm.

2,99 zł
Powiadomienie
70
Długopis Capsula czerwony 20szt. MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Capsula czerwony 20szt. MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Czerwone długopisy CAPSULE. Pstrykane. Przybliżona długość pisania: 1000 metrów. Końcówka 1 mm. Atrament wyprodukowany w Niemczech. Oryginalny produkt stworzony przez własny dział badawczo-rozwojowy MILAN. Rozmiar długopisu: 13,4 x 1,6 O 1 cm.

5,99 zł
Powiadomienie
71
Długopis P1 Silver p.20 MILAN Cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis P1 Silver p.20 MILAN Cena za 1szt
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Niebieskie długopisy P1 SILVER z obudową w srebrym kolorze. Przycisk i klips w kolorach pastelowych. Pstrykane. Przybliżona długość pisania: 1200 metrów. Końcówka 1 mm. Atrament wyprodukowany w Niemczech. Oryginalny produkt stworzony przez własny dział badawczo-rozwojowy MILAN. Rozmiar długopisu: 14,1 x 1,7 O 1 cm.

4,99 zł
Powiadomienie
72
Temperówka Groove  p24 LYRA, cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka Groove p24 LYRA, cena za 1szt
FILA POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.17

4,40 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

73
Kredka węgiel water soluble hard 2034003 LYRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredka węgiel water soluble hard 2034003 LYRA
FILA POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

6,40 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

74
Torebka upominkowa KR 1379 L p12 W&K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
75
Kredka węgiel water soluble medium 2034002 LYRA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredka węgiel water soluble medium 2034002 LYRA
FILA POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

6,40 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

76
Długopis SWAY FINE TOUCH czerwony, pud. 19 szt. MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis SWAY FINE TOUCH czerwony, pud. 19 szt. MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

Długopis 0,7mm o matowej powierzchni przypominającej gumkę w kolorze tuszu. Długość pióra: 12,8cm.

4,99 zł
Powiadomienie
77
Torebka upominkowa KR 1379 M  p12 W&K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
78
Długopis SWAY FINE TOUCH zielony, pud. 19 szt. MILAN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis SWAY FINE TOUCH zielony, pud. 19 szt. MILAN
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Długopis 0,7mm o matowej powierzchni przypominającej gumkę w kolorze tuszu. Długość pióra: 12,8cm.

4,99 zł
Powiadomienie
79
Pędzle Giotto maxi, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pędzle Giotto maxi, mix wzorów
FILA POLSKA, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.24

Grube pędzle z wytrzymałym włosiem będą świetnym uzupełnieniem szkolnej wyprawki dla najmłodszych. Długość pędzla: 17.7 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,10 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,11 zł

80
Kredki 10kol Stilnovo 256800 GIOTTO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki 10kol Stilnovo 256800 GIOTTO
FILA POLSKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

21,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,3%
oszczędzasz 2,91 zł

81
Kredki 15kol Tetiski trójkątne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

82
Gumka bezpyłowa mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka bezpyłowa mała
Lyra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Gumka nadaje się do wszystkich powierzchni. Wymiary: 3.0 x 1.4 x 1.1 cm

2,99 zł
Powiadomienie
83
Gumka bezpyłowa średnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka bezpyłowa średnia
Lyra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.24

Gumka nadaje się do wszystkich powierzchni. Wymiary: 3.9 x 1.6 x 1.1 cm

2,99 zł
Powiadomienie
84
Kredki tetiski trójk.szer.7.3.mm 6kol. TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
85
Grafity do ołówka mechanicznego, 2B, 12 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grafity do ołówka mechanicznego, 2B, 12 szt.
MILAN, 12
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.18

Przedstawiamy wkłady do ołówków mechanicznych. Idealne do szkoły jak i do biura. Ilość sztuk w opakowaniu: 12

4,99 zł
Powiadomienie
86
Marker CD Milan czarny p10 16921122 MILAN, cena za 1szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker CD Milan czarny p10 16921122 MILAN, cena za 1szt.
MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.20

CD marker przeznaczony do pisania po prawie wszystkich rodzajach powierzchni. Szczególnie polecany do CD/DVD. Permanentny, szybkoschnący tusz.

6,99 zł
Powiadomienie
87
Peppermint Parade (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppermint Parade (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Jack i Meg White czyli duet White Stripes zarejestrowali swój concert `Peppermint Parade` podczas trasy Get Behind Me Satan World Tour, która miała miejsce w 2005 roku. Koncert pełen niespodzianek, pozytywnej energii i tego co w White Stripes najlepsze - rockowego szaleństwa.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

88
Freaks Alive (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freaks Alive (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Niegrzeczni chłopcy brudnego rocka kolejny raz w natarciu, Korn w wyśmienitej formie podczas dwóch koncertów z Włoch z 2005 roku oraz z niezapomnianego koncertu Woodstock 1999. Dla wszystkich wielbicieli zakręconego mocnego rocka.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

89
In The Mood For Life (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The Mood For Life (Digipack)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Francuski producent - Wax Tailor powraca z nowym albumem, który jest 52 minutową podróżą muzyczną w głąb soulu, funku, hip-hopu oraz pop-u lat 60-tych.In The Mood For Life jest już trzecim albumem Tailor`a, który powstał przy współpracy m.in. Speech Defect, Charlotte Savary, Sara Genn oraz Voice.

64,99 zł
45,49 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

90
Ride on, Bon (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ride on, Bon (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

DVD `Ride on Bon` to zapis wybranych koncertów jakie zespół AC/DC zagrał w latach 1976 - 1980 ze zmarłym tragicznie, pierwszym wokalistą zespołu Bonem Scottem. Materiał otwiera doskonały koncert z Glasgow (z europejskiej części trasy jaką AC/DC odbyło w 1978 roku), następnie część koncertu z Arnheim i kolejno 2 utwory z Hordon (1976), ostatni występ telewizyjny Bona Scotta z Hiszpanii w 1980 roku, fragment koncertu z USA (1978 r.) i występ zespołu z Niemiec (1978 r.). `Ride on Bon` to największe przeboje legendarnego zespołu na żywo to także stanowczo obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli AC/DC. Materiał umieszczony na DVD `Ride on Bon` to wydawnictwo premierowe, nie publikowane wcześniej.

54,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

91
Sao Paulo, Brazil 98 (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sao Paulo, Brazil 98 (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

U2 to prawdziwa mega gwiazda muzyki rockowej, ich koncerty bez względu na miejsce przyciągają tysiące wiernych fanów. `Sao Paulo, Brazil 98` to dvd z koncertu jaki zespół zagrał w Brazylii podczas jednego ze swoich światowych tourne. Zespól U2 będący klasa samą w sobie zaprezentował publiczności swoje największe przeboje, 25 doskonałych piosenek wykonanych na najwyższych obrotach to prawdziwa twarz U2. Materiał umieszczony na DVD to wydawnictwo premierowe, nie publikowane wcześniej.

54,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

92
Live At The Apollo (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Apollo (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Roxy Music to prawdziwi dżentelmani muzyki rockowej, doskonały styl, wyczucie brzmień i wspaniałe wokale Bryana Ferryego to bez wątpienia atuty zespołu. `Live at theApollo` to zapis koncertu jaki Roxy Music zagrał w londyńskim klubie Apollo, udowadniając kolejny raz, że jest gwiazdą wielkiego, światowego formatu.

65,00 zł
45,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

93
Walk On The Wild Side (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walk On The Wild Side (DVD)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Lou Reed to prawdziwa gwiazda alternatywnej muzyki rockowej, niesamowity klimat jego piosenek i charakterystyczny wokal to rzeczy które sprawiają że Lou Reed jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na świecie. DVD `Walk On the Wild Side` to koncert zawierający największe przeboje artysty.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

94
Jagged Little Pill Live! (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagged Little Pill Live! (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Alanis Morissette to wspaniała kanadyjska wokalistka której płyta `Jagged Little Pill` stała się światowym bestsellerem, a utwór `Ironic` mega hitem. DVD `Jagged Little Pill` to koncertowy zapis płyty poszerzony o kompozycje, które znalazły się na kolejnej płycie wokalistki. Doskonały klimat, wspaniałe aranżacje, doskonały wokal Alanis to właśnie DVD `Jagged Little Pill`.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

95
Burning Down Rome (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burning Down Rome (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

`Psycho Killer` to prawdziwy klasyk muzyki rockowej, znany pod każdą szerokością geograficzną świata a zespól Talking Heads to prawdziwa gwiazda muzyki rock/pop. DVD `Burning Down Rome` to zapis koncertu jaki zespół zagrał w stolicy Włoch 1999 roku. Doskonała zabawa, energia, wysmakowane brzmienia i legendarny `Psycho Killer` to właśnie `Burning Down Rome`.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

96
Sweet Toronto (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweet Toronto (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

John Lennon to jedna z największych gwiazd muzyki rockowej, to także jeden z największych rockowych buntowników którego słowa uznane zostały za motto całej generacji ex hippisowskiej. Znana jest też jego działalność społeczna i polityczna jednak zawsze najważniejsza była muzyka. `Sweet Toronto` to koncert jaki John Lennon zagrał w Toronto niedługo przed tragiczną śmiercią.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

97
Indicator (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indicator (Digipack)
Pink Crow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

1. One Night 2. Wholl Save Your World 3. Gone 4. Immigrant 5. Blue Heart 6. Europe 7. Along Our Road 8. Withour Your Words 9. Six o Clock 10. Go Away Bad Dreams 11. On Your Stage Again 12. The Old Man Is Dead

64,99 zł
45,49 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

98
Right Place Right Time Japan 08 (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Right Place Right Time Japan 08 (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

`Right Place Right Time` to koncert zarejestrowany podczas japońskiej trasy koncertowej zespołu Radiohead w 2008 roku. Radiohead w doskonałej formie, świetne utwory, energetyczna publiczność.

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

99
Live - A Case For Song (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live - A Case For Song (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

`Live - A Case For Song` to niesamowity koncert Elvisa Costello, zagrany w 2003 roku dla stacji BBC w Londynie z towarzyszeniem orkiestry `Brodsky Quartet` i zespołu The Attractions. Ten koncert to dawka doskonałej muzyki i zabawy artysty i publiczności.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

100
Party Girl (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Party Girl (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

`Party Girl` (Schweiz 2006) to doskonałe DVD z koncertem niesamowitej dziewczyny chuligan jaką bez wątpienia jest Pink. świetna zabawa, utwory, to właśnie Pink.

49,99 zł
34,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

Wróć do góry