hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę litery (wydanie kieszonkowe) (praca zbiorowa), na drugim Komunikacja, emocje, relacje. Karty pracy (Anna Jarosz-Bilińska). Kolejny produkt to CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę cyfry (praca zbiorowa) oraz Nauczycielska diagnoza pedagogiczna w przedszkolu i w szkole (Małgorzata Chojak).
1
CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę litery (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę litery (wydanie kieszonkowe)
Dostępny
172 szt.

Ołówki i kredki w dłoń, czas na konkretne twórcze zadania i przygodę z pisaniem liter! Kreatywny zestaw zawiera 2 długie książeczki harmonijki z kreatywnymi zadaniami. Wesołe zabawy zainspirują dzieci do ćwiczenia precyzyjnych ruchów dłoni i przygotowują do nauki pisania i czytania. • Zestaw zawiera 2 książeczki harmonijki, • opakowanie o wymiarach 18.0 x 20.0 x 0.5 cm, • długość książeczki: 96.0 cm, • odpowiednie dla dzieci w wieku od 5 lat, • ilustracja i forma jest dostosowana do wieku dziecka, • zabawa rozwija małą motorykę, koncentrację i przygotowuje do nauki liter. Przepis na dobrą zabawę Odpowiednio dobrane wesołe zadania zachęcają dzieci do odwzorowywania kształtów i rysowania coraz bardziej szczegółowych elementów oraz liter pisanych. To naturalny wstęp do nauki pisania i czytania oraz sposób na twórczą ekspresję. Upewnijcie się, czy dziecko prawidłowo trzyma kredkę w dłoni i ma odpowiednią postawę. Zabawa powinna być edukacyjną przygodą – pomóżcie dziecku, gdy tego potrzebuje, a jeżeli nie ma ochoty na zabawę, przełóżcie ją na inny czas. Radość odkrywania Pięciolatek jest uważnym obserwatorem otaczającego go świata, a twórcza zabawa z kredkami sprawia mu mnóstwo radości. Zadania ćwiczące coraz bardziej precyzyjne ruchy dłoni doskonalą zdolności motoryczne i przygotowują do przyszłej nauki pisania. Pierwsze udane próby odwzorowywania liter dodają skrzydeł i zachęcają do dalszej edukacyjnej zabawy. W serii „Dłuuugie rysowanki” znajdziecie 10 zestawów dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 5 lat. Dzięki nim mogą krok po kroku rozwijać swoje zdolności motoryczne.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

17 osób kupiło
2
Komunikacja, emocje, relacje. Karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja, emocje, relacje. Karty pracy
Dostępny
120 szt.

Komunikacja, emocje, relacje. Karty pracy wspomagające rozwój umiejętności społecznych są odpowiedzią na potrzebę praktycznych ćwiczeń wspomagających rozwój umiejętności społecznych u dzieci. Komunikacja, emocje, relacje przeznaczone są: • dla dzieci w wieku 7-14 lat, • dla dzieci z trudnościami w obszarach umiejętności społecznych (również ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną), • dla dzieci w terapii indywidualnej i grupowej (np. jako element Treningu Umiejętności Społecznych). Teczka zawiera: • ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności, • karty zaprojektowane tak, aby atrakcyjnie i przejrzyście prezentować treści oraz wzbudzać ciekawość dzieci, • zadania o charakterze zarówno terapeutycznym, jak i profilaktycznym. Ćwiczenia składają się z trzech części: • emocje i samoświadomość – zadania z tej części pomagają dziecku poznawać emocje, wyrażać je i rozpoznawać u innych osób, pozwalają dostrzegać słabe oraz mocne strony i odkrywać informacje o sobie, • komunikacja – ta część zawiera ćwiczenia dotyczące: tworzenia komunikatów „ja”, asertywnego wyrażania myśli, zasad prawidłowej komunikacji, sztuki zadawania pytań, • relacje i sytuacje społeczne – te ćwiczenia rozwijają umiejętność interpretowania sytuacji społecznych, kształtują teorię umysłu oraz myślenie przyczynowo-skutkowe, pomagają rozmawiać o relacjach z bliskimi osobami.

84,00 zł
79,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,20 zł

12 osób kupiło
3
CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę cyfry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Dłuuugie rysowanki. Piszę cyfry
Dostępny
144 szt.

Ołówki i kredki w dłoń, czas na konkretne twórcze zadania i przygodę z pisaniem cyfr! Zestaw zawiera 2 długie książeczki harmonijki z kreatywnymi zadaniami. Wesołe zabawy zainspirują dzieci do ćwiczenia precyzyjnych ruchów dłoni i przygotowują do nauki pisania i liczenia. Odpowiednio dobrane wesołe zadania zachęcają dzieci do odwzorowywania kształtów i rysowania coraz bardziej szczegółowych elementów oraz cyfr. To naturalny wstęp do nauki pisania i czytania oraz sposób na twórczą ekspresję. Upewnijcie się, czy dziecko prawidłowo trzyma kredkę w dłoni i ma odpowiednią postawę. Zabawa powinna być edukacyjną przygodą – pomóżcie dziecku, gdy tego potrzebuje, a jeżeli nie ma ochoty na zabawę, przełóżcie ją na inny czas. Radość odkrywania Pięciolatek jest uważnym obserwatorem otaczającego go świata, a twórcza zabawa z kredkami sprawia mu mnóstwo radości. Zadania ćwiczące coraz bardziej precyzyjne ruchy dłoni doskonalą zdolności motoryczne i przygotowują do przyszłej nauki pisania. Pierwsze udane próby odwzorowywania cyfr dodają skrzydeł i zachęcają do dalszej edukacyjnej zabawy. W serii „Dłuuugie rysowanki” znajdziecie 10 zestawów dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 5 lat. Dzięki nim mogą krok po kroku rozwijać swoje zdolności motoryczne. Zabawa rozwija małą motorykę, koncentrację i przygotowuje do nauki cyfr – to przepis na dobrą zabawę. W środku znajdziecie: • 2 dwustronne książeczki Długość książeczki: 96.0 cm Opakowanie: 18.0 x 20.0 x 0.5 cm

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

13 osób kupiło
4
Nauczycielska diagnoza pedagogiczna w przedszkolu i w szkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczycielska diagnoza pedagogiczna w przedszkolu i w szkole
Dostępny
22 szt.

W ciągu ostatnich lat znacząco zmieniło i nadal zmienia swoje oblicze diagnozowanie nauczycielskie. Dziś pedagodzy są nie tylko zobowiązani do prowadzenia diagnozy, ale również mają coraz szerszy dostęp do standaryzowanych narzędzi. Prezentowana książka stanowi „miniściągawkę” dla nauczycieli, pedagogów, studentów i wszystkich zainteresowanych problematyką diagnostyki w placówkach oświatowych. Jej treść opiera się na podejściu określanym, jako „diagnoza oparta na faktach”. Zakłada ono, że nauczyciel, szukając rozwiązań metodycznych czy wychowawczych, powinien korzystać ze standaryzowanych narzędzi diagnostycznych, wyników rzetelnych badań i ekspertyz naukowych oraz własnego doświadczenia, jako specjalisty w dziedzinie edukacji. Publikacja zawiera nie tylko treści pedagogiczno-psychologiczne, ale również prawne, organizacyjne i praktyczne, wskazujące czytelnikowi z jakich testów, w jakim celu i z jakimi kwalifikacjami może korzystać pedagog. Podsumowanie stanowią dwie procedury scalające zaprezentowany materiał wokół diagnozy dzieci z grupy ryzyka dysleksji rozwojowej oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. To książka dla osób, które chcą się rozwijać zawodowo, nie obawiają się nowości i łamania stereotypów, które stale poszukują sposobów podnoszenia jakości własnych działań edukacyjnych.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

9 osób kupiło
5
Siedem typów ateizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem typów ateizmu
Dostępny
139 szt.

Zwolennicy religii kontra ateiści! Czy na ten rytualny spór można spojrzeć inaczej? Wybitny brytyjski filozof polityki, John Gray, przekonuje, że tak. Siedem typów ateizmu to brawurowa podróż intelektualna po europejskiej tradycji ateistycznej. Gray domaga się ateizmu ambitnego, na miarę XXI wieku. Znakomity esej pozwala ujrzeć w nowym świetle polskie spory o miejsce religii w państwie. I pokazuje, że ateizm to nie nihilizm. „Współczesny ateizm jest ucieczką od świata pozbawionego Boga. Żeby jakoś uciec od tej wizji, ateiści wiarę w boską opatrzność wymienili na wiarę w postęp. Ateizm jednak nie zawsze tak właśnie wygląda. Choć wielu szuka namiastki bóstwa, żeby zapełnić pustkę po Bogu, który odszedł, inni całkiem porzucają monoteistyczne myślenie i w ten sposób osiągają poczucie wolności i spełnienia. Nie szukają kosmicznej głębi; zadowala ich zwykły świat” – John Gray. John Gray, filozof polityki, wykładowca m.in. Uniwersytetu Oksfordzkiego, emerytowany profesor myśli europejskiej w London School of Economics and Political Science. Autor kilkunastu książek. Po polsku ukazały się m.in.: Liberalizm, Po liberalizmie. Eseje wybrane, Al-Kaida i korzenie nowoczesności, Dwie twarze liberalizmu, Czarna msza. Apokaliptyczna religia i śmierć utopii.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

8 osób kupiło
6
Zestaw geometryczny 4 elementowy 20cm bambino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
8 osób kupiło
7
Szczoteczka do zębów dla dzieci i niemowląt, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczoteczka do zębów dla dzieci i niemowląt, niebieska
BabyOno
Dostępny
1 szt.

Kompletny zestaw do delikatnej pielęgnacji dziąseł i zębów u niemowląt i najmłodszych dzieci. Krok 1 – silikonowa szczoteczka do dziąseł. Krok 2 – silikonowa szczoteczka do mycia pierwszych ząbków. Krok 3 – szczoteczka do zębów z miękkim włosiem. Szczoteczki pomagają w utrzymaniu higieny jamy ustnej, a także uczą dzieci codziennej pielęgnacji. Pierwsza szczoteczka czyści dziąsła i masuje je, przynosząc ulgę w okresie ząbkowania. Ostatnia szczoteczka z miękkim włosiem służy dziecku do samodzielnego mycia zębów. Szczoteczki wykonane są z higienicznych materiałów, nie zawierają Bisfenolu A. Cechy produktu: • delikatnie czyszczą dziąsła i zęby, • przynoszą ulgę w czasie ząbkowania, • uczą regularnego, samodzielnego mycia zębów, • wykonane z bezpiecznych materiałów, nie zawierają Bisfenolu A. W zestawie: • silikonowa szczoteczka do dziąseł, • silikonowa szczoteczka do mycia pierwszych ząbków, • szczoteczka do zębów z miękkim włosiem.

12,72 zł
11,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,73 zł

4 osoby kupiły
8
Zabawka edukacyjna Tiny Yoga Cube C-More - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka edukacyjna Tiny Yoga Cube C-More
BabyOno
Dostępny
2 szt.

Kolekcja Tiny Yoga Kolekcja powstała w trosce o najmniejszych entuzjastów sportu. Yoga to sztuka harmonii ciała i umysłu. Teraz rodzice z powodzeniem mogę zaszczepić w swoich pociechach miłość do ćwiczeń, która procentować będzie przez całe życie. Wysiłek na miarę możliwości – Tiny Yoga! Rozwój motoryki dziecka ma duży wpływ na prawidłowy rozwój psycho-fizyczny. Zabawki w kształcie piramidy z tej sportowo-edukacyjnej kolekcji umożliwiają dziecku nabywanie nowych umiejętności: chwyt, przeprowadzanie licznych elementów ruchomych z odcinka A do B, odbiór wrażeń dotykowych za sprawą zróżnicowanych faktur. Ponadto stymulują pracę dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, a także są gwarancją świetnej zabawy. Zabawka jest częścią kolekcji C: MORE, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Dzięki zabawkom z najnowszej kolekcji pozwalamy dzieciom zobaczyć więcej: C: MORE. Świat według dziecka: - Noworodek – widzi to, co znajduje się przed nim w bliskiej odległości, wyłącznie w czerni i bieli, - 3 miesiące – zaczyna widzieć wyraźniej i rozpoznawać rodziców oraz kolory, - 8 miesięcy – obraz przed oczami dziecka staje się klarowniejszy, maluch zaczyna ćwiczyć koordynację ruchu oko-ręka, - 12 miesięcy – dziecko widzi wyraźnie w kolorach, jednak jego wzrok w pełni rozwija się w wieku 2 lat. Właściwości: pomaga w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, zabawka ma kontrastowe kolory wspierające rozwój wzroku dziecka, zestaw pomaga ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), rozwija umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki, rozwija wyobraźnię dziecka, stymuluje pracę dziąseł. Dane techniczne: Materiał: poliester Wymiary: szer. 17 x wys. 17 x gł. 17 cm

46,36 zł
41,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,64 zł

3 osoby kupiły
9
Nic o tobie nie wiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic o tobie nie wiem
Dostępny
116 szt.

Weronika Nowacka jest szkolnym pedagogiem. Gdy wśród uczniów dochodzi do konfliktu, kobieta podejmuje się mediacji między ich rodzinami. Nie wie, że wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych spraw w zawodowej karierze. Tuż przed feriami dochodzi do tragedii. Śledztwo prowadzą policjanci Szymon Pawelec i Krystyna Szuba. W wyniku podjętych czynności wychodzą na jaw fakty związane z funkcjonowaniem uczniów. Szkolne tajemnice i zawiłe relacje między nastolatkami wpływają na przebieg śledztwa. Czy w świecie, w którym ciągle walczy się o popularność, a internet jest najważniejszym hobby, jest miejsce na przyjaźń?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
10
Kendo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kendo
Dostępny
7 szt.

Kendo to jedna z najstarszych i cieszących się największą renomą japońskich sztuk walki. Podręcznik H. Ozawy jest pierwszą pozycją poświęconą kendo, w której tak dogłębnie potraktowano tę fascynującą sztukę: od zakupu, użycia i konserwacji sprzętu, poprzez omówione krok po kroku techniki aż po psychiczne aspekty uprawiania sztuki szermierki.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
11
Barbie. FDD43 Narodziny piesków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. FDD43 Narodziny piesków
Barbie, Mattel
Dostępny
24 szt.

Lalka Barbie uwielbia i kocha wszystkie zwierzęta. W tym zestawie może pomóc przy narodzinach małych szczeniaczków! Cóż za niespodzianka – jej ulubiona sunia spodziewa się potomstwa. Pomóż Barbie przy narodzinach piesków, naciskając główkę psiej mamy. Naciśnij jeszcze dwa razy, a na świat przyjdą wszystkie szczeniaczki! Trzy urocze szczeniaczki mają wyjątkową, zmieniającą kolor funkcję. Wystarczy, że za pomocą ręczniczka zmoczysz pieski zimną wodą. Spójrz – otworzyły oczka. Pojawiło się też kolorowe serduszko. Dzięki zginającym się kolanom Barbie będzie mogła asystować przy narodzinach i pielęgnacji psiaków, a dodatkowe akcesoria urozmaicą zabawę dzieciom. Wanienka dla psiej mamy może również pełnić rolę łóżeczka, tacka w kształcie łapki jest pomocna przy kąpieli, a butelka z wodą pomoże w pielęgnacji czworonożnych maluchów, robiąc zabawę jeszcze bardziej realistyczną.

134,90 zł
121,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,49 zł

2 osoby kupiły
12
Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski F, W - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski F, W
Dostępny
12 szt.

Prezentowana publikacja jest przeznaczona dla logopedów i terapeutów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Podane w niej ćwiczenia są na tyle łatwe, że będą w stanie wykonać je nawet dzieci od trzeciego roku życia. Publikacja zawiera zestaw ćwiczeń przygotowujących aparat artykulacyjny: wargi, język, podniebienie miękkie i drogi oddechowe do wymowy poszczególnych głosek. Zaproponowane zadania doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację, pamięć i spostrzeganie, usprawniają motorykę małą poprzez wycinanie i przyklejanie etykietek, rysowanie od lewej do prawej, z góry na dół, kolorowanie. Materiał może także posłużyć do ćwiczenia globalnego czytania wyrazów.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

2 osoby kupiły
13
Kura jedwabista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kura jedwabista
PAPO
Dostępny
4 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

22,16 zł
19,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 2,17 zł

2 osoby kupiły
14
Wcierki rtęciowe i obcęgi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wcierki rtęciowe i obcęgi
Dostępny
150 szt.

Zofia Karaś w porywający i pełen humoru sposób opisuje swoje zmagania z praktyki lekarskiej prowadzonej na początku XX wieku. Przenosi nas do świata pełnego zabobonów, chorób wenerycznych, zabójczych zastrzyków, a także biedy i zbierającej bogate żniwo śmierci. Z książki dowiemy się m.in., czym było oberwanie i jak należało je leczyć, jakie były najczęściej wykorzystywane metody przerywania ciąży, a także jak chłopi stosowali czopki. Historia medycyny polskiej od kuchni. Wciągająca, czasem zabawna, czasem przyprawiająca o ciarki na plecach. Warto przekonać się, jak wyglądało lecznictwo polskie w dwudziestoleciu międzywojennym. Pani S. ma brzuch ściśnięty brudną szmatą. To musi być. Żeby się nie ?otrzęsła? albo nie ?oberwała?. Mozoli się długo z węzełkami szmaty. Rozwiązała. Spod szmaty wyskoczyła na mnie duża pchła. Właścicielka pchły siada na stopniu pod krzesłem ginekologicznym. ? Tu do góry mam wyjść ? krzyczy ? o rety! I tu nogi położyć! Żebym była wiedziała, to bym nigdy nie przyszła. Wyjaśniam jej, że macicy przez gardło badać nie umiem i układam ją na krześle przemocą, bo broni się jak lew. W tej walce otrzymuję kilka kopniaków. Widzę, że jeszcze naiwna i nieuświadomiona. Matka sześciorga dzieci (fragment).

34,90 zł
29,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,58 zł

2 osoby kupiły
15
Matematyka. Graficzne karty pracy dla szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Graficzne karty pracy dla szkoły podstawowej
Dostępny
31 szt.

Zestaw graficznych notatek i kart pracy z zakresu: • ułamków zwykłych, • ułamków dziesiętnych, • liczb całkowitych, • pól figur płaskich, • potęg, • pierwiastków. Zestaw zawiera: • 42 karty pracy, • 38 kart z notatkami.

58,00 zł
55,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,90 zł

2 osoby kupiły
16
Zabawka sensoryczna Triangle, kontrastowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka sensoryczna Triangle, kontrastowa
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Kolekcja „Tiny Yoga” powstała w trosce o najmniejszych entuzjastów sportu. Yoga to sztuka harmonii ciała i umysłu. Teraz rodzice z powodzeniem mogą zaszczepić w swoich pociechach miłość do ćwiczeń, która procentować będzie przez całe życie. Wysiłek na miarę możliwości! Rozwój motoryki dziecka ma duży wpływ na prawidłowy rozwój psycho-fizyczny. Zabawki w kształcie piramidy z tej sportowo-edukacyjnej kolekcji umożliwiają dziecku nabywanie nowych umiejętności: chwyt, przeprowadzanie licznych elementów ruchomych z odcinka A do B, odbiór wrażeń dotykowych za sprawą zróżnicowanych faktur. Ponadto stymulują pracę dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, a także są gwarancją świetnej zabawy. Zabawka jest częścią kolekcji „C: More”, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Dzięki zabawkom z najnowszej kolekcji pozwalamy dzieciom zobaczyć więcej. Świat według dziecka: • noworodek – widzi to, co znajduje się przed nim w bliskiej odległości, wyłącznie w czerni i bieli, • 3 miesiące – zaczyna widzieć wyraźniej i rozpoznawać rodziców oraz kolory, • 8 miesięcy – obraz przed oczami dziecka staje się klarowniejszy, maluch zaczyna ćwiczyć koordynację ruchu oko-ręka, • 12 miesięcy – dziecko widzi wyraźnie w kolorach, jednak jego wzrok w pełni rozwija się w wieku 2 lat. Właściwości produktu: • pomaga w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, • zabawka ma kontrastowe kolory wspierające rozwój wzroku dziecka, • zestaw pomaga ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), • rozwija umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki, • rozwija wyobraźnię dziecka, • stymuluje pracę dziąseł, • materiał: poliester, • wymiary: 19.0 x 17.0 x 17.0 cm, • waga: 0.15 kg.

54,86 zł
49,37 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

2 osoby kupiły
17
Mowa błazna. Odkrywanie sztuki chrześcijańskiej perswazji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa błazna. Odkrywanie sztuki chrześcijańskiej perswazji
Dostępny
29 szt.

W erze globalizmu niemal wszyscy zajmują się autopromocją – prezentują się, tłumaczą, bronią bądź dzielą przemyśleniami i emocjami w sposób wcześniej niespotykany. To dlatego, jak pisze Os Guinness, można powiedzieć, że żyjemy w wielkiej świeckiej erze apologetyki. Co ta epoka apologetyki oznacza dla nas, wyznawców Jezusa? Czy jako chrześcijanie jesteśmy do niej przygotowani? Globalizacja daje nam przecież największą – od czasów Jezusa i apostołów – możliwość składania świadectwa. Autor zwraca uwagę na istotny brak – zatraciliśmy umiejętność perswazji, sztukę przemawiania do ludzi, którzy z różnych powodów są obojętni lub oporni na nasze słowa. Odchodzimy od ewangelizacji, a skupiamy się na argumentowaniu. Staramy się wygrywać spory, zamiast zjednywać serca i umysły tych, do których chcemy dotrzeć z Dobrą Nowiną. Os Guinness, prapraprawnuk Arthura Guinnessa, założyciela i właściciela browaru Guinness Breweries, urodził się w Chinach podczas II wojny światowej, gdzie jego rodzice brali udział w misjach medycznych. Kształcił się w Anglii; ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Londyńskim, uzyskał doktorat z nauk społecznych w Oriel College Uniwersytetu Oksfordzkiego. Guinness, krytyk społeczny, założyciel Trinity Forum, organizacji chrześcijańskiej, prowadził liczne seminaria dla przywódców na całym świecie, był częstym mówcą i liderem seminariów na konferencjach politycznych i biznesowych zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem lub redaktorem ponad trzydziestu książek, m.in. The Call, Time for Truth, A Free People's Suicide, The Global Public Square. Mieszka z żoną Jenny w pobliżu Waszyngtonu.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
18
Żganie w boku i krople dziewięciorakie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żganie w boku i krople dziewięciorakie
Dostępny
150 szt.

Wspomnienia nieprzyzwoitej lekarki, która kazała pacjentom rozbierać się do badania. Sabina Skopińska opowiada o pracy w czasach przepisywania leków na oko i dobrych w smaku, o biedzie, szerzącym się na wsiach kazirodztwie, bójkach, próbach samobójczych, symulantach i szantażystach. Autorka wyjaśnia, co w swoim składzie miały krople dziewięciorakie, co znaczyło w gwarze kucanie, jaka forma leczenia skracała życie o rok lub dwa, kim były „lwy kasowe”, a także dlaczego pacjenci nie chcieli przyjmować leków w proszku. To historia polskiej medycyny podana w niezwykle ciekawej i przystępnej formie, przybliża nie tak odległe przecież czasy, a jakże fascynujące i odmienne od naszych. „Okazało się, że po powrocie z sanatorium, gdzie chory nie chciał już dłużej przebywać, leczył go cały zespół lekarski Starołęki. „Doktór wojskowy” zdążył nawet zapisać choremu Famela oryginalnego, nie takiego jak w Kasie Chorych, bowiem w Kasie Chorych „to jedno oszukaństwo”. Po tej zbawiennej wizycie zawezwano „mądrą”. Babina kadziła i czarowała, spluwała na cztery strony świata i wymawiała różne zaklęcia. Zaaplikowała nawet choremu rosół z czarnego koguta, zabitego o północy, ale i to nie pomogło, więc pacjent ostatecznie wrócił do mnie”. (fragment)

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

2 osoby kupiły
19
Wenanty Katarzyniec. Świadectwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wenanty Katarzyniec. Świadectwa
Dostępny
1 szt.

Chcesz poznać Wenantego Katarzyńca takim, jakim znali go jego krewni, sąsiedzi, zakonnicy, żyjący z nim na co dzień? Ta książka daje taką możliwość. Są w niej relacje aż 52 osób, które znały go osobiście. Ten zbiór pisemnych wspomnień czekał blisko 70 lat w krakowskim archiwum franciszkanów, by w końcu stać się dostępnym dla wszystkich.O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921) franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. O świętości Wenantego przekonany był jego przyjaciel, św. Maksymilian Maria Kolbe. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o jego beatyfikację.Jan Dobraczyński, urzeczony postacią o. Wenantego, napisał przejmujące słowa: Ojciec Katarzyniec tak zniknął sam w swym dziele, że nawet porządnej jego fotografii nie ma w zgromadzeniu. Ale im mniej go widać, tym więcej go czuć. Święci wpadają w wodę jak kamień, by wystąpić z niej skałą.

24,90 zł
12,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,45 zł

2 osoby kupiły
20
Nigdy o tobie nie zapomnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy o tobie nie zapomnę
Dostępny
68 szt.

Poruszająca opowieść osnuta na prawdziwej historii o losach Holenderki Annemarie Engelen. 1932 rok. Amsterdam ogarnięty kryzysem i bezrobociem. Na ulicy Herengracht 12 mieszka szesnastoletnia córka bogatego bankiera Frederika Engelen i jego pięknej żony Nene. Z pozoru ich dom wygląda dostatnio i szczęśliwie, ale tak naprawdę kryje w sobie wiele tajemnic i wstydliwych sekretów. Frederik pragnie, by jego córka poślubiła doskonale zapowiadającego się przemysłowca i arystokratę Theodore van Heemstra, który nagle znika w dramatycznych okolicznościach. Co tak naprawdę wydarzyło się zimowej nocy w kamienicy pod numerem 12? I jaki cenny depozyt ukrywa w swojej puderniczce Annemarie? Kłamstwa, intrygi, zbrodnia i wielka miłość na tle przedwojennej Holandii, Niemiec i Polski.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
21
Misja Kościoła, sprawa nielicznych czy zadanie... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Misja Kościoła, sprawa nielicznych czy zadanie...
Dostępny
3 szt.

Misja tworzy fundamentalny wymiar naszego życia. Musimy zawsze pozwalać ewangelizować się właśnie przez tych, których sami chcielibyśmy ewangelizować. Następnie, kiedy jesteśmy już zewangelizowani, zwracamy się do innych, bliższych i dalszych.Tylko idąc do braci sami stajemy się synami. Misja realizuje nasze powołanie: Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, mówi Jezus, identyfikując się ze swoimi wysłannikami (por. Mt 10,40). Misja do braci sprawia, że stajemy się podobni do Niego, Syna.Komentując różne fragmenty Ewangelii o misji, Silvano Fausti prowadzi nas do refleksji o formach przeżywanego przez nas chrześcijaństwa.

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
22
Biblia Tysiąclecia - ST i NT z ilustracjami w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Tysiąclecia - ST i NT z ilustracjami w.2020
Dostępny
37 szt.

Piękne, wydanie Biblii Tysiąclecia, na nowo opracowane i poprawione z kolorowymi ilustracjami. Szczególnie polecane jako prezent, ze względu na piękną szatę graficzną i format (B5 - 17,5 X 24,5). Biblia zawiera 64 ilustracje z komentarzem. Reprodukcje znanych grafik, obrazów oraz zdjęcia rzeźb i fresków przedstawiają postacie i wydarzenia biblijne

150,00 zł
132,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,00 zł

1 osoba kupiła
23
Not Your Mother's Rules, czyli Słynne Zasady Bystrych Dziewczyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Not Your Mother's Rules, czyli Słynne Zasady Bystrych Dziewczyn
Dostępny
4 szt.

Not Your Mother’s Rules, czyli Słynne Zasady Bystrych Dziewczyn – najsłynniejsza na świecie książka o randkowaniu, która odmieniła życie milionów kobiet na całym świecie. Amerykański bestseller po raz pierwszy w Polsce. Nie trać czasu na niewłaściwych mężczyzn i od pierwszej randki oczaruj Tego Jedynego. • Od dawna nie miałaś udanej randki? • Masz dość przypadkowych relacji i krótkotrwałych romansów? • Czujesz jakbyś marnowała czas z niewłaściwymi mężczyznami? • Kolejna samotna impreza? • Kolejny rok bez oświadczyn? I to uczucie, kiedy… czujesz, że… potrzebujesz odpowiedniego mężczyzny. Zmień swoje dotychczasowe doświadczenia. Książka Not Your Mother’s Rules, czyli Słynne Zasady Bystrych Dziewczyn powstała, ponieważ jak zdobyć i zatrzymać przy sobie właściwego mężczyznę, nie uczą w szkole, na studiach czy później w dorosłym życiu, a czasami dobre dziewczyny dokonują złych wyborów, kiedy chodzi o mężczyzn. Zasady opisane w książce to recepta i klucz do szczęśliwych związków. Poznaj słynne zasady i ciesz się szczęśliwym związkiem. Jeśli: • Chcesz przyciągnąć do siebie wspaniałego faceta i sprawić by oszalał na twoim punkcie. • Chcesz stworzyć pełną miłości długotrwałą relację z zaangażowanym, odpowiednim mężczyzną. • Jesteś zmęczona popełnianiem błędów w relacjach z mężczyznami lub tym, że ktoś cię rzuca albo rani i pragniesz być w relacji, która nie okaże się tylko stratą czasu. • Chcesz walczyć z własnymi, szkodliwymi nawykami w związku i przestać tracić czas. • Planujesz spędzać sobotnie wieczory, imprezy i czas wolny z kimś kto naprawdę pragnie być z tobą. a może: • Mężczyzna który ci się podoba, nigdzie cię nie zaprosił lub chłopak, z którym chodzisz od kilku lat, nie oświadczył się; • Twój partner właśnie zerwał z tobą SMS-em... (będzie żałował!). albo: • Mimo, że on wyglądał obiecująco to nie udało ci się nawiązać ciekawej relacji za pomocą portalu randkowego. To już masz 8 powodów, dla których powinnaś przeczytać tę książkę. Not Your Mother’s Rules, czyli Słynne Zasady Bystrych Dziewczyn to uaktualniona wersja przełomowej książki The Rules, która wraz z wcześniejszymi wersjami stanowi największy bestseller wśród poradników randkowych na świecie. Praktyczny poradnik E. Fein i S. Schneider wdarł się przebojem do serc i umysłów milionów kobiet szukających udanych związków. Komentowany w światowych mediach i sławnych serialach, ponad 300-stronicowy poradnik, sprzedał się w nakładzie 1 mln egzemplarzy w 27 krajach, uzyskując 1 miejsce w tej kategorii książek na liście bestsellerów „New York Timesa”. Doświadczenia autorek płynące z setek rozmów z kobietami w różnym wieku, prawdziwe historie i konkretne przykłady z życia oraz logiczne wyjaśnienia powodów i efektów stosowania w relacjach damsko-męskich każdej z zawartych w książce zasad sprawiły, iż poradnik osiągnął rekordy sprzedaży, a autorki wsparły swoimi słynnymi zasadami miliony kobiet i dziewcząt na całym świecie. Z książki korzystały m.in. Beyonce, Mira Sorvino, Wendy Williams. „(…) to nie tylko książka – to nowa kobieca świadomość”. – „Time”

25,00 zł
17,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
24
Abyss (edycja polska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abyss (edycja polska)
Rebel, od 14 lat
Dostępny
9 szt.

Walka o wpływy w Podwodnym Mieście, gdzie walutą są perły Kto zasiądzie na opustoszałym tronie i zdobędzie wszystkie związane z tym przywileje? Najwyższy czas wykorzystać znajomości i pociągnąć za sznurki. Skorzystaj z własnej przebiegłości by zdobyć lub kupić sobie głosy członków Rady. Zwerbuj wpływowych Lordów i wykorzystaj ich możliwości aby przejąć kontorlę nad terytoriami o strategicznym znaczniu. W końcu to właśnie Ty jesteś jedyną osobą zdolną dobrze rządzić ludnością Głębiny! W „Abyss” gracze starają się przejąć kontrolę nad strategicznymi obszarami podwodnego miasta. Aby to osiągnąć gracze muszą rozwijać się na trzy sposoby. Po pierwsze muszą gromadzić sojuszników, następnie używać ich do zwerbowania Lordów Otchłani, którzy dadzą im dostęp do różnych obszarów miasta. Gracze zdobywają karty sojuszników kupując je w trakcie Eksploracji Głębiny w turze każdego gracza. Zdobycie względów każdego Lorda wymaga posiadania konkretnego zestawu kart. Każdy Lord ma specjalną zdolność, która wpływa na akcje przeciwników, na sytuację właściciela lub inne elementy gry. Jednak gdy gracz zdecyduje się przypisać Lorda do danego obszaru miasta, zdolność Lorda przestaje działać. Tak więc gracze muszą rozważnie planować kiedy i jak wykorzystać wszystkich swoich sojuszników. Oczywiście w grze „Abyss” nie może zabraknąć walki ze strasznym potworem morskim, który pozostawiony długo w spokoju staje się coraz bardziej łakomym kąskiem. Dlaczego pokochasz tę grę? • „Abyss” to strategiczna gra ze świeżym (jak powiew morskiej bryzy) podejściem. Mechanika jest płynna, świetnie wplecione są w nią różne rozwiązania i aspekty gry. Gra się w nią naprawdę bardzo przyjemnie i daje niezłe pole do popisu naszym umiejętnościom taktycznym. • Środek płatniczy w tej grze to perły. Prawdziwe sztuczne perły, które trzyma się w miseczce w kształcie muszli! Po jednej muszli dla każdego gracza. • Grafiki dodają nieziemskiego... to znaczy podwodnego klimatu. Są bardzo sugestywne, szczegółowe i barwne. Karty lordów są duże, aż przyjemnie na nie popatrzeć. • To pudełko! Żadna inna gra nie ma takiego pudełka! Zawartość opakowania: • 71 kart Eksploracji, • 35 kart Lordów, • 20 Miejsc, • 20 żetonów Potworów, • znacznik Zagrożenia, • żetony klucza, • perły (sztuczne ;) ), • przezroczyste, plastikowe kubeczki w kształcie muszli, • plansza, • instrukcja.

160,90 zł
141,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,31 zł

1 osoba kupiła
25
Kogut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogut
PAPO
Dostępny
8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

22,16 zł
19,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 2,17 zł

1 osoba kupiła
26
Zawód: copywriter. Zacznij zarabiać na pisaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawód: copywriter. Zacznij zarabiać na pisaniu
Dostępny
32 szt.

Copywriterem być każdy może. Ty również!Kim jest copywriter? To osoba, która pisze teksty o określonej funkcji. Najczęściej są to treści reklamowe, wizerunkowe i pozycjonujące. Copywriterzy piszą teksty ofert handlowych i na firmowe strony internetowe, tworzą scenariusze spotów radiowych i telewizyjnych, opisują produkty i usługi oraz wymyślają reklamujące je slogany. Często firmy zlecają copywriterom wymyślenie nazwy marki, produktu lub usługi.Możliwości pracy z komercyjnym słowem pisanym są praktycznie nieograniczone, albo inaczej - ogranicza je zapotrzebowanie zleceniodawcy i wyobraźnia piszącego... oraz oczywiście jego kompetencje.By zostać copywriterem, nie trzeba kończyć studiów kierunkowych ani posiadać odpowiednich zaświadczeń, certyfikatów lub świadectw odbycia kursów. Tyle że w copywritingu jak w życiu - jeden robi to lepiej, drugi gorzej.Ten, kto potrafi skutecznie żonglować słowami, będzie dobrze zarabiał na pisaniu, a ten, którego teksty nie będą dobre, skończy w tłumie setek innych copywriterów.A co to znaczy "skutecznie" i jak pisać skuteczne teksty? Dowiesz się, sięgając po tę książkę!Z książki dowiesz się:Kim jest copywriter?Jak przygotować się do pracy copywritera?Jak sprawnie poprawić warsztat pisarski?Jak skutecznie sprzedawać słowem w dobie marketingowego szumu?Jak mądrze pozycjonować treści w internecie?Jak dobrze zarabiać na copywritingu i prowadzić copywriterski biznes?Łap za książkę i bądź kontent, tworząc content!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
27
Biedronka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biedronka
PAPO
Dostępny
8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori.Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

27,27 zł
23,72 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,55 zł

1 osoba kupiła
28
Miłosz i długi cień wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosz i długi cień wojny
Dostępny
14 szt.

Gdyby książka ta była obrazem, na pierwszym planie widniałby Czesław Miłosz z groźnym i ponurym pejzażem drugiej wojny światowej w tle. Obramowanie tego obrazu byłoby jednak całkiem współczesne, może nawet z ostatniej chwili, bo wojna jest teraz w samym centrum polskiej polityki historycznej. Poglądy i czyny Miłosza wprowadzają nas w tematy codziennie dyskutowane w mediach, widoczne na miejskich graffiti i na bluzach kibiców sportowych. Inna była historia drugiej wojny światowej w podręcznikach lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku niż ta, której dzisiaj uczy szkoła. Niemal na naszych oczach zmieniają się jej bohaterowie i ofiary. Konflikt dotyczący przeszłości toczy się coraz ostrzej. Mówiąc słowami Mirona Białoszewskiego, historia narasta – Irena Grudzinska-Gross.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

1 osoba kupiła
29
Kolorowanka z naklejkami. Dodawanie i odejmowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Dodawanie i odejmowanie
Dostępny
125 szt.

Dodawanie i odejmowanie to zbiór ciekawych i zabawnych ćwiczeń matematycznych dla początkujących uczniów. Książeczka zawiera 30 naklejek.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
30
Jak być ateistą. Dlaczego sceptycy bywają często nie dość sceptyczni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być ateistą. Dlaczego sceptycy bywają często nie dość sceptyczni
Dostępny
28 szt.

W swojej książce Mitch Stokes stawia czoło poglądom ateistycznym wymierzonym przeciwko chrześcijaństwu. Szczególną uwagę zwraca jednak na zaletę ateizmu, mianowicie na jego zdeklarowany sceptycyzm. Jak pisze, sceptyczne stanowisko ateistów do niego przemawia, ale – i temu właśnie problemowi Stokes poświęca najwięcej miejsca – wielu niewierzących nie traktuje sceptycyzmu dość poważnie, nie stosują oni bowiem swych sceptycznych zasad do własnego sceptycyzmu i związanego z nim materialistycznego światopoglądu. Czy cokolwiek ocaleje z ich przekonań, jeśli będą konsekwentni? Mitch Stokes jest wykładowcą filozofii w New Saint Andrews College w Moscow, Idaho. Studiował religioznawstwo pod kierunkiem Nicka Wolterstorffa na Uniwersytecie Yale, następnie filozofię pod kierunkiem Alvina Plantingi i Petera van Inwagena w Notre Dame. Wcześniej ukończył także inżynierię mechaniczną na University of Central Florida. Prowadzi zajęcia z filozofii na studiach magisterskich i z matematyki i logiki na studiach licencjackich. Interesuje się sztukami walki i boksem. Z żoną Christine mają czworo dzieci.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
31
Próchnica i fermentacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próchnica i fermentacja
Dostępny
150 szt.

Czesław Gawarecki błyskotliwie, czasem nostalgicznie, a czasem z humorem opowiada o przedwojennej pracy rentgenologa. Opowiada o pracy w czasach, gdy uważano, że naświetlania są dobre na wszystko, gdy ludzie musieli decydować, co jest ważniejsze: człowiek czy krowa, gdy kobiety oddawały się za kromkę chleba, a później pozostawione same sobie rodziły zimą w rowie. W książce znajdują się informacje o tym, jakie choroby chłopi leczyli moczem i kałem, w jaki sposób leczono raka, jak przebiegała rentgenoterapia, jak sprawdzano, czy rak jest samcem, czy samicą, a także jakie wizytówki zostawiały dzieci w czasie badania. Warto przenieść się w odległe czasy dwudziestolecia międzywojennego i odkrywać wraz z autorem sekrety ludzkiego ciała. „Przychodzi dorosła córka z matką chorą na raka. Kiedy za pacjentką zamknęły się drzwi do sali do napromieniowań, córka zwraca się z ugrzecznieniem: – Panie doktorze, ja wiem, że matka ma raka, ale pragnęłabym dowiedzieć się, czy to samiec, czy samica? – Niby kto? Matka czy rak? – Pan doktór tylko żartuje, aby nie powiedzieć prawdy. Ja przecież wiem, że samca to można zabić promieniami, ale jak samica, to nic nie poradzi, bo rozsiewa swoje małe po całym organizmie człowieka i nim zdążyłoby się pozabijać mnożące się małe, zabiłoby się i człowieka”. (fragment)

34,90 zł
29,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,58 zł

1 osoba kupiła
32
Neurologia Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurologia Tom 2
Dostępny
8 szt.

Drugie wydanie II tomu podręcznika ?Neurologia? pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. med. Adama Stępnia to: - bogate źródło informacji o diagnostyce i leczeniu chorób neurologicznych - obszerne omówienie chorób układu nerwowego, w tym naczyniowych, zapalnych, zwyrodnieniowych i układu ruchu - uaktualnione i rozbudowane rozdziały poświęcone współczesnej diagnostyce i leczeniu nowotworów mózgu - odzwierciedlenie zmian i postępu, jakie dokonały się w ostatnich latach w neurologii klinicznej.

190,00 zł
1 osoba kupiła
33
Słowianie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowianie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Opowieść snuta jest z perspektywy Joromira Pomroka – bastarda, uciekiniera z Czech i przyjaciela młodego księcia Mieszka. Młodzi bohaterowie są świadkami walki o władzę w Poznaniu. Ojciec Mieszka, książę Siemomysł, posługuje się zbrodnią, krzywoprzysięstwem i Wareskimi najemnikami, aby zniszczyć starą arystokracje plemienną. Jak potoczą się losy bohaterów w świecie Słowiańszczyzny oraz konfliktów pogaństwa z chrześcijaństwem?

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

34
Odwet. Zemsta mafii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwet. Zemsta mafii
Dostępny
20 szt.

Michael Wright jest byłym komandosem, obecnie na usługach mafii. Często wraca do wspomnienia o Dziewczynie w Czerwonej Sukience, którą znał gdy był jeszcze nastolatkiem. Nauczył się myśleć, że jego życie wyglądałoby inaczej z nią u boku. Wright rozpoczyna pracę u Williama Barreta, biznesmena powiązanego z mafią. Jego pierwszym zadaniem ma być ochrona żony Barreta, Liv. Michael rozpoznaje w niej swoją Dziewczynę w Czerwonej Sukience... Między Michaelem i Liv zaczyna się gra, w której pożądanie bardzo szybko wysuwa się na pierwszy plan, tłumiąc głos rozsądku...

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

35
Deux Mezzos Sinon Rien, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deux Mezzos Sinon Rien, CD
DESHAYES HEIDAN, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

58,90 zł
Powiadomienie
36
Dialogues, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialogues, CD
ALONSO, RONALD MARTIN, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

1.Suite pour viole en Sol Mineur: I. Prélude 2.Suite pour viole en Sol Mineur: II. Pianelle 3.Suite pour viole en Sol Mineur: III. Sarabande 4.Suite pour viole en Sol Mineur: IV. Gigue 5.Le chemin de Jérusalem: Mouvement 1 6.Le chemin de Jérusalem: Mouvement 2 7.Le chemin de Jérusalem: Mouvement 3 8.Suite pour viole en Do Majeur: I. Allemande 9.Suite pour viole en Do Majeur: II. Courante 10.Suite pour viole en Do Majeur: III. Sarabande 11.Suite pour viole en Do Majeur: IV. Gigue 12.Suite pour viole en Do Majeur: V. Sarabande en passacaille 13.Suite pour viole en Do Majeur: VI. Gigue 14.Suite pour viole en Do Majeur: VII. Menuet 15.Suite pour viole en Do Majeur: VIII. Menuet 16.Suite pour viole en Do Majeur: IX. Chaconne 17.Pascolas: Mouvement 1 18.Pascolas: Mouvement 2 19.Pascolas: Mouvement 3 20.Suite pour viole en Ré Mineur: I. Prélude 21.Suite pour viole en Ré Mineur: II. Allemande 22.Suite pour viole en Ré Mineur: III. Courante 23.Suite pour viole en Ré Mineur: IV. Sarabande 24.Suite pour viole en Ré Mineur: V. Double de la Sarabande 25.Suite pour viole en Ré Mineur: VI. Gigue 26.Suite pour viole en Ré Mineur: VII. Chaconne 27.Digital Booklet: Dialogues

58,90 zł
Powiadomienie
37
Halak Halak, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halak Halak, CD
Zenobia, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

Zenobia stoją na czele nowej palestyńskiej sceny elektronicznej. Zespół tworzą Nasser Halahlih - pioniera sceny elektronicznej oraz keyboardzista Isam Elias. W swojej twórczości łączą arabskie melodie popowe z palestyńsko-syryjskimi rytmami. Lista utworów: 1. El Intro 2. Sa7rawe 3. Desert Hafla 4. Edine 5. Ksr Ksr Ksr 6. Halak Halak 7. Funky Egal 8. Yalla Yalla 9. Shaglaba 10. El3ab El3ab

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

38
Transcriptions Lyriques, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,90 zł
39
Symphonies 1 & 4 Koln Roth, Super Audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonies 1 & 4 Koln Roth, Super Audio CD
Schumann, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

1.Schumann Symphony No. 1 in B-flat major Op. 38 - I. Andante un poco maestoso - Allegro molto vivace 2.Schumann Symphony No. 1 in B-flat major Op. 38 - II. Larghetto 3.Schumann Symphony No. 1 in B-flat major Op. 38 - III. Scherzo. Molto vivace 4.Schumann Symphony No. 1 in B-flat major Op. 38 - IV. Allegro animato e grazioso 5.Schumann Symphony No. 4 in D minor Op. 120 - I. Andante con moto - Allegro di molto 6.Schumann Symphony No. 4 in D minor Op. 120 - II. Romanza - Andante 7.Schumann Symphony No. 4 in D minor Op. 120 - III. Scherzo - Presto 8.Schumann Symphony No. 4 in D minor Op. 120 - IV. Largo - Finale - Allegro vivace

58,90 zł
Powiadomienie
40
Sonatas Nos 1 & 2 Scherzo Op 4 Melnikov, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,90 zł
Powiadomienie
41
Grand Ecran, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grand Ecran, CD
ENSEMBLE TRIPTIKH, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

58,90 zł
Powiadomienie
42
Noir Lac, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noir Lac, CD
ENSEMBLE VOCAL SEQUENZA, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

1.In my craft or sullen art 2.A house with no mirror 3.Dawn in New York 4.Us and them 5.By the river 6.Friends 7.Mali Sadjo 8.Christmas or apocalypse

49,90 zł
Powiadomienie
43
Richard Strauss Enoch Arden, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Richard Strauss Enoch Arden, CD
Bruno Ganz, Kirill Gerstein, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Lista utworów: 1. Vorspiel: In langen Klippenreih'n (1. Teil) 2. So wurden jene Zwei vermählt 3. Sie lieh am Tag, den Enoch ihr bald genannt, ein Fernrohr 4. Zur Schule sandte Philipp darauf die Kleinen 5. Ins Holz zum Nüssepflücken wollten einst 6. Annies Traum 7. Vorspiel: Und wo war Enoch? (2. Teil) 8. Doch jeden Tag des Sonnenaufgangs scharlachrote Pfeile 9. So über Enochs früh ergrauend Haupt 10. Als jetzt der auferstandene Tote sah sein Weib 11. Diese Müllersfrau, von der Ihr spracht 12. Frau, stört mich nicht so nah an meinem Tod

44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

44
Carnaval Matan Porat, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carnaval Matan Porat, CD
SCHUMANN WIDMANN, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

58,90 zł
Powiadomienie
45
XIII, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XIII, CD
QUATUOR ARDEO, Harmonia Mundi
Niedostępny
Brak

52,90 zł
Powiadomienie
46
Childhood, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47
Sonates Op 109 110 111 Chiovetta, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
Powiadomienie
48
Ład akademicki w uniwersytecie korporacyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ład akademicki w uniwersytecie korporacyjnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Reformy systemów szkolnictwa wyższego w Polsce i innych krajach zmieniają logikę funkcjonowania instytucji akademickich. Można wskazać trzy filary tych zmian, upodabniających w powszechnym odczuciu uniwersytety do korporacji. Są to: profesjonalizacja procesów zarządzania uczelniami, rosnące znaczenie trzeciej misji uniwersytetu oraz menedżerskie struktury władzy. W monografii podjęta została próba konfrontacji struktur zarządzania i nadzoru nad korporacjami, stosowanych od wielu lat w świecie biznesu i sprawdzonych w praktyce, z nowymi rozwiązaniami wprowadzanymi do akademickiego środowiska instytucjonalnego. Wielowątkowe rozważania stały się podstawą do sformułowania konkluzji, że możliwa jest koegzystencja dwóch pozornie sprzecznych idei kryjących się pod pojęciami ?uniwersytetu Humboldta? i ?uniwersytetu korporacyjnego? ? jeżeli zastosować złagodzoną wersję menedżeryzmu, w jej zhumanizowanej, neokolegialnej formie. Taki kierunek zmian w instytucjach szkolnictwa wyższego wymaga zredefiniowania struktur władzy i metod zarządzania uniwersytetem, przy jednoczesnym utrzymaniu tradycyjnych norm i wartości akademickich. Zreformowany uniwersytet powinien być organizacją, która będzie skuteczna i efektywna, ale jednocześnie utrzyma równowagę między odpowiedzialnością kierownictwa a współuczestnictwem akademickim. Uniwersytet, zachowując walor ?racjonalności instytucjonalnej?, pozostanie dla tych na zewnątrz i dla tych wewnątrz legitymizowaną wersją instytucji akademickiej.

69,90 zł
60,11 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,79 zł

49
Brothers, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brothers, LP
The Black Keys, Warner Music Polska
Dostępny
3 szt.

Lista utworów: 1. Everlasting Light 2. Next Girl 3. Tighten Up 4. Howlin' for You 5. She's Long Gone 6. Black Mud 7. The Only One 8. Too Afraid to Love You 9. Ten Cent Pistol 10. Sinister Kid 11. The Go Getter 12. I'm Not the One 13. Unknown Brother 14. Never Give You Up 15. These Days 16. Chop and Change 17. Keep My Name Outta Your Mouth 18. Black Mud Part II

331,90 zł
305,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 26,55 zł

50
Towards the Modern Theory of Motion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towards the Modern Theory of Motion
Dostępny
3 szt.

The problem of the continuity of science from the medieval to the modern times of the 17th century, when Galileo and Newton developed the correct theory of mechanics, occupied historians of science from the beginning of the 20th century. Some believe that the fourteenth-century English scholars who created the School of Oxford Calculators and their French and Italian followers. with their solutions, laid the foundations for the development of modern physics. Others believe that medieval natural philosophy made no contribution to the development of modern science. The presented book is a voice in this discussion and an attempt to answer the question about the continuity of science. Considering how much has been discovered, edited and written about the Oxford Calculators, the book reviews and compares the results of our research with works of the other historians? research into the intellectual heritage of these 14th century English thinkers in order to enrich and update the views on the Oxford Calculators? natural philosophy in perhaps its most fundamental aspect ? at least from the point of view of Aristotle?s philosophy ? namely the subject of ?science of local motion.? The discussion are mostly focused on topics that were important to medieval thinkers and not those that could be most interesting from the modern point of view, and the research are directed on the Oxford Calculators? tradition in science toward a prospecting of the innovative character of their teaching, and here first of all against the background of Aristotelian theories, and then the subsequent search for possible innovations which could have inspired early modern scientists. As the conclusions of the research on the theories of Oxford calculators are still formulated mainly on the basis of analyzes of incomplete printed texts, the critical editions of Latin texts are offered. These are not only the most famous Calculators? works, such as William Heytesbury?s De tribus praedicamentis: de motu locali or John Dumbleton?s Part III of the Summa logicae et philosophiae naturalis, but also of a hither to unknown work by Richard Kilvington, i.e., his question on local motion and the question on local motion written by the anonymous author of the treatise De sex inconvenientibus.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

51
Zjawisko Fringe Belt w strukturze morfologicznej miast polskich na przykładzie Radomia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjawisko Fringe Belt w strukturze morfologicznej miast polskich na prz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

W książce podjęto zagadnienie powszechnie znane i analizowane w zagranicznej literaturze przedmiotu, ale nowatorskie na gruncie polskich badań urbomorfologicznych. Monografia jest poświęcona koncepcji Fringe Belt ? jednej z kluczowych w brytyjskiej morfologii miast ? oraz zjawisku o tej samej nazwie, które w strukturze przestrzennej miasta jest reprezentowane przez tereny obrzeży miejskich ? zarówno dawnych, jak i aktualnych, wykazujących duży stopień trwałości. W planie miasta formują one specyficzne strefy wyróżniające się ekstensywnymi formami użytkowania oraz zagospodarowaniem głównie o charakterze instytucjonalnym, rekreacyjnym i przemysłowym. Analiza tych stref, w ujęciu historycznym, pozwala ?uporządkować? strukturę morfologiczną badanych miast, ułatwia zrozumienie dynamiki procesów zachodzących na ich obszarze i pomaga przewidywać przyszłe przeobrażenia struktur urbanistycznych, co czyni koncepcję Fringe Belt atrakcyjną nie tylko dla geografów, lecz także dla planistów. Publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej, o charakterze wprowadzającym, ukazano genezę koncepcji Fringe Belt, jej rozwój w światowych badaniach morfologicznych, założenia oraz metodologię badań. Szczegółowo omówiono zjawisko Fringe Belt stanowiące szczególny element struktury morfologicznej miasta, podkreślono jego uniwersalny charakter i specyfikę. Część druga, empiryczna, zawiera prezentację rozwoju zjawiska Fringe Belt w strukturze morfologicznej Radomia oraz opis prawidłowości, jakimi cechuje się ono w miastach polskich. Monografia stanowi przykład dogłębnej analizy urbomorfologicznej w ujęciu geograficzno-historycznym. Przedstawiono w niej kompletny stan badań nad koncepcją Fringe Belt i zjawiskiem, którego dotyczy, a także zgromadzono wiedzę z zakresu morfologii miast wykraczającą poza dotychczasowy poziom jej powszechnej znajomości w Polsce.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

52
Zarządzanie wartością dla klienta a marketing doświadczeń w instytucjach kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie wartością dla klienta a marketing doświadczeń w instytucja...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.07

Monografia ma charakter teoretyczno-empiryczny. Dotyczy koncepcji zarządzania wartością dla klienta, która została ukazana przez pryzmat marketingu doświadczeń w działaniach instytucji kultury w Polsce. Książka zawiera diagnozę etapów teoretycznego modelu zarządzania wartością i doświadczeniem klienta na podstawie badań funkcjonowania teatrów i filharmonii w Polsce, analizę porównawczą zestawiającą wartości proponowane przez teatry i filharmonie z oczekiwaniami uczestników kultury, a także omówienie wpływu nurtu marketingu doświadczeń na działania teatrów i filharmonii oraz ich odbiór przez uczestników kultury. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do menedżerów i animatorów kultury oraz pracowników instytucji kultury. Poruszone w niej zagadnienia mogą być też przydatne dla studentów i osób zainteresowanych zarządzaniem wartością dla klienta oraz marketingiem doświadczeń. Monografia stanowi uzupełnienie wiedzy z zakresu marketingu usług, marketingu organizacji non profit czy zarządzania marketingowego w instytucjach kultury. To bez wątpienia interesujące opracowanie, skłaniające do dyskusji. Być może pozwoli również na poprawę potocznego, niestety nie zawsze pozytywnego, wizerunku marketingu. Dzięki Autorce możemy zobaczyć jego ?szlachetniejszą twarz?. Prof. dr hab. Jacek Otto

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

53
Więź matki z dzieckiem w okresie prenatalnym w ciąży wysokiego ryzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więź matki z dzieckiem w okresie prenatalnym w ciąży wysokiego ryzyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.05

W monografii z zakresu psychologii rodziny autorka ustala, czy Istnieją różnice w nasileniu więzi matki z dzieckiem w okresie prenatalnym w ciążach fizjologicznych i ciążach wysokiego ryzyka. W drugiej grupie uwzględnia dwa typy: ze zdiagnozowanymi wrodzonymi wadami rozwojowymi płodu oraz z innymi zagrożeniami wynikającymi z nietypowego przebiegu ciąży lub choroby matki. Podejmuje także próbę określenia czynników będących predyktorami więzi matki z dzieckiem w okresie prenatalnym w różnych sytuacjach zagrożenia ciąży lub jego braku. * Publikacja jest ważną pozycją ze społecznego punktu widzenia. Porusza rzadko podejmowaną problematykę więzi matki z dzieckiem w okrasie prenatalnym w grupie kobiet będących w ciąży wysokiego ryzyka. Dyskusja na temat uzyskanych wyników prezentowana przez badaczkę jest wnikliwa i dzięki interdyscyplinarnemu myśleniu (psychologiczno-medyczno-filozoficznemu) sprawia, że czytany tekst zyskuje na wartości, może być traktowany uniwersalnie i stanowić źródło wiedzy dla szerokiego kręgu odbiorców. Z recenzji prof. dr hab. Marioli Bidzan

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

54
Pan Bóg pyta?! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Bóg pyta?!
Dostępny
65 szt.

Pytania, jakie kierujemy w stronę Boga, to odzwierciedlenie jednego z największych ludzkich dylematów. Jak pogodzić wiedzę o Tym potężnym, wspaniałym, niezwykłym Bogu, któremu oddaliśmy wszystko i powierzyliśmy przyszłość aż po wieczność? Jak pogodzić się z osobistymi pragnieniami układania sobie życia tu na ziemi, gdzie chcielibyśmy, aby nasze marzenia się spełniały, nasze pragnienia były zaspokojone, a nasze wyobrażenia o tym, jak powinno być, zmaterializowały się i stały się faktem? Wierzę, że pytania, choć może bardziej odpowiedzi, pomogą nam w poznawaniu Boga. Musimy Go poznawać, aby to, czego doświadczyliśmy na początku drogi z Nim, cała ekscytacja, zachwyt, radość, stały się czymś stałym i trwałym w naszym życiu. Do tego potrzebujemy poznania. „Wybrałem sześć pytań. To wybór bardzo subiektywny i niejedyny właściwy. Uznałem, że ważność i głębia odpowiedzi pozwoli czytelnikom odkryć Boga takiego, jakiego być może do tej pory nie poznali. Jeśli choć jedna osoba stwierdzi, że do tej pory tak o Bogu nie myślała, to znaczy, że warto było tę książkę napisać.” – Piotr Gąsiorowski

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

55
Małżeństwo gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Małżeństwo gwiazdy
Dostępny
1 szt.

Dwudziestolecie międzywojenne. Ryta Valdi, kiedyś Małgorzata Kręcik, jest gwiazdą kina i teatru. Dziennikarze rozpisują się o jej kolejnych podbojach, samochodach i gażach. Życie na świeczniku nie jest jednak ani łatwe, ani tak przyjemne, jak by się mogło wydawać. Każdy dzień jest walką o przetrwanie. Ryta z uporem prze do przodu, jest nienasycona, niestety podejmowane przez nią decyzje prowadzą nieuchronnie do katastrofy. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na horyzoncie pojawia się konkurencja w postaci młodej i pięknej Broniki Rolskiej, która za wszelką cenę stara się odebrać Rycie jej dotychczasowe życie. Czy Ryta utrzyma swoją pozycję? Czy zdobędzie upragnione zaszczyty i tego jedynego? Czy jej trudna przeszłość wyjdzie na jaw?

39,90 zł
18,35 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,55 zł

56
Zdobycie Konstantynopola 1204 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobycie Konstantynopola 1204
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

"CLXI. W obozie odtrąbiono alarm. Nasi ludzie zbiegli się ze wszystkich stron i próbowali przepędzić Greków. Wielu z nich zabito, wielu schwytali do niewoli. Byli tacy, którzy uciekając nie schronili się w wieży, lecz pobiegli do łodzi, którymi przypłynęli. Wielu z nich utonęło, niewielu uciekło. Natomiast ci, którzy uciekli do wieży byli tak mocno atakowani przez ludzi z obozu, że nie mogli zamknąć za sobą bramy. Właśnie przed tą bramą doszło do zaciętej walki. W końcu zdobyliśmy bramę i broniących jej wzięliśmy do niewoli. Wielu też zostało zabitych. [...] CVXIII. Minęły cztery dni. Piątego dnia całe wojsko uzbroiło się i stanęło w szyku bojowym tak, jak je podzielono. Potem wyruszyło powyżej portu, naprzeciwko pałacu Blachernai. Flota podpłynęła do przodu, po portu, stanęła naprzeciwko wojska idącego lądem, niemal na końcu cieśniny. Jest tam rzeka uchodząca do morza, którą można przejść jedynie kamiennym mostem. Grecy zniszczyli most i baronowie kazali wojsku pracować cały dzień i noc, aby go naprawić. Tak go odbudowano. Rano następnego dnia oddziały znowu stanęły w pogotowiu i jedne jechały za drugimi tak, jak je podzielono i przybyły pod mury. Nikt z miasta nie wyszedł przeciw nim. To wielki cud, zwłaszcza że na każdego atakującego przypadało dwustu obrońców." (fragmenty Zdobycie Konstantynopola 1204)

46,00 zł
36,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,20 zł

57
Garnizon idzie na wojnę Przemyśl - wrzesień 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garnizon idzie na wojnę Przemyśl - wrzesień 1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.08

W książce znajdziemy stan uzbrojenia oraz stan kadrowy Garnizonu przemyskiego w przededniu II wojny a więc przegląd wszystkich formacji wojskowych stacjonujących na terenie Przemyśla i najbliższej okolicy, oraz ich udział w bitwach ( między innymi: Bircza, Krzywcza, Piotrków Trybunalski, Lasy Janowskie). Bogatym uzupełnieniem tekstu są liczne fotografie i mapki.

53,00 zł
47,17 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,83 zł

58
Krucjata Fryderyka Barbarossy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucjata Fryderyka Barbarossy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

"Tygodniami przebywaliśmy w środku wrogiego kraju i nie mieliśmy żadnej sprawdzonej wiadomości o położeniu naszych towarzyszy i pielgrzymów przebywających w Filippopolis. Wtedy, po uprzedniej naradzie, cesarz powołał księcia Bertolda z Dalmacji, hrabiego z Holandii, wójta Fryderyka z Berg i innych wspaniałych rycerzy, dał im tysiąc dwieście uzbrojonych ludzi i wysłał siódmego grudnia do Filippopolis razem z wozami i zwierzętami jucznymi, aby przynieśli naszym odpowiednie uzbrojenie. Wszyscy, którzy pozostali, mieli zostać bezpiecznie przyprowadzeni do Adrianopola razem ze wszystką bronią, aby po połączeniu się całego wojska można było podjąć decyzję o zimowym marszu chrześcijańskiej armii." (fragment rozdz. Obóz zimowy w Adrianopolu)

42,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

59
Andrzej Maksymilian Fredro ok. 1620-1679 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Maksymilian Fredro ok. 1620-1679
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Pierwszą część publikacji stanowi obszerny rozdział wprowadzający dotyczący Ziemi Przemyskiej w czasach Andrzeja Maksymiliana Fredry - kasztelana lwowskiego, wojewody podolskiego, posła oraz marszałka sejmu. Drugi fragment opracowania przedstawia życie: dom rodzinny, drogę edukacji, działalność polityczną, pisarską i donatorską oraz rozliczne aktywności tej wybitnej i barwnej postaci XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Uzupełnieniem tekstu są ilustracje.

56,00 zł
49,84 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,16 zł

60
Narzędzia rachunkowości podstawą stabilności sektora finansów publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narzędzia rachunkowości podstawą stabilności sektora finansów publiczn...
Dostępny
8 szt.

Monografia jest napisana prostym i zrozumiałym językiem z wykorzystaniem bogatej szaty graficznej: tabele, rysunki. Autorki dokonują porównania systemu rachunkowości jednostek sektora prywatnego i publicznego na podstawie aktualnych przepisów obowiązującego prawa. Pokazują możliwości wykorzystania współczesnych narzędzi rachunkowości (finansowej i zarządczej) –audytu finansowego i rachunku kosztów działań oraz kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego jako mechanizmów przeciwdziałających nadużyciom gospodarczym zarówno w jednostkach sektora publicznego, jak i sektora prywatnego zwłaszcza w kontekście wzrastającej fali nadużyć finansowych i zachowań nieetycznych. Treści te zostały przedstawione w czterech rozdziałach logicznie ze sobą powiązanych. Zdaniem autorek jest to jedyna pozycja na rynku, która pokazuje, że z sukcesem można wdrożyć do sektora publicznego narzędzia stosowane w sektorze prywatnym–rachunek kosztów działań oraz narzędzia usprawniające zarządzanie jednostkami sektora publicznego-kontrolę zarządczą i audyt wewnętrzny do sektora prywatnego. Monografia będzie niezwykle pomocna zwłaszcza w jednostkach, które stoją w obliczu trudności utrzymania bezpieczeństwa finansowego oraz tam, gdzie kierujący jednostkami stawiają sobie za cel usprawnianie zarządzania poprzez wykorzystanie dostępnych narzędzi na rynku.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

61
Bo-Po. Lakier do paznokci i błyszczyk, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bo-Po. Lakier do paznokci i błyszczyk, mix kolorów
Formatex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

Bo-Po (Brush-On-Peel-Off) to nowa innowacyjna seria lakierów do paznokci dla dziewczynek! Są nietoksyczne, formuła oparta na wodzie, szybkoschnące, nie wymaga zmywacza do paznokci - można usunąć go w kilka sekund z paznokci! Wiele kolorów do zebrania. Bo-Po łączy wiele nastrojów i styli. Jest hipoalergiczny. Polecany przez mamy! W zestawie znajduje się jeden lakier Bo-Po i błyszczyk do ust. Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

23,90 zł
21,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

62
Brulion A5/96K linia X-Strange (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A5/96K linia X-Strange (5szt)
Top 2000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Opakowanie zbiorcze 5 szt. o Laminowane okładki z uszlachetnieniamio Chłopięce grafikio Dedykowana kolekcji adresówka i okładka wewnętrznao Papier o gramaturze 70 g/m2

34,30 zł
32,59 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,71 zł

63
Spodnie 152-164 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 152-164
G.T.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

68,30 zł
61,47 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,83 zł

64
Potęga sztuki, 4 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga sztuki, 4 DVD
Clare Beavan, Carl Hindmarch, 2006
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.16

Seria BBC „Potęga sztuki” jest poświęcona niezwykłym momentom w historii sztuki. Ośmiu niepokornych artystów w trudnym momencie życia. Osiem przełomowych arcydzieł. Osiem poruszających opowieści o sukcesie i porażce, które na zawsze zmieniły świat. Każdy z około 60-minutowych odcinków dotyczy innego artysty i zwraca szczególną uwagę na jego konkretne, ważne zdaniem autorów cyklu dzieło: • Caravaggio – „Dawid z głową Goliata”, • Bernini – „Ekstaza świętej Teresy”, • Rembrandt – „Sprzysiężenie Claudiusa Civilisa”, • David – „Śmierć Marata”, • Turner – „Statek niewolniczy”, • Van Gogh – „Pole pszenicy z krukami”, • Picasso – „Guernica”, • Rothko – „Black on Maroon”. Prezenterem jest brytyjski historyk sztuki Simon Schama.

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

65
Historia świata, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia świata, 2 DVD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Andrew Marr zabiera nas w wielką podróż po niesamowitych zdarzeniach, przemianach, konfliktach i triumfach, które przez 70 tysięcy lat kształtowały historię człowieka. Poprzez wnikliwe analizy, intrygujące szczegóły historyczne, opowieści zwykłych ludzi ożywione w ekscytującym kilkugodzinnym widowisku poznajemy losy ludzkości. Fascynujący serial oprowadza nas po historii od czasów plemion łowców-zbieraczy w Afryce przez pierwszych osadników w Mezopotamii, cuda Egiptu, antyczny Rzym, rewolucję francuską aż po współczesną rewolucję cyfrową. Kolejne odcinki zabierają widzów do autentycznych miejsc, w których rozgrywały się wydarzenia niezwykle ważne dla naszej historii. Do Doliny Królów, prowincji Shaanxi w Chinach, na Płaskowyż Nazca w Peru czy do pałacu w Knossos. Siedząc w fotelu można się zanurzyć w cudownej opowieści o cywilizacjach. Poznać przerażającego pierwszego cesarza Chin, Qin Shi Huanga, spotkać Kleopatrę i Napoleona. Dowiedzieć się niezwykłych rzeczy o pionierze inżynierii Yu Wielkim, matematyku Alchwarizmim, ojcu immunologii Edwardzie Jennerze, czy też działaczce na rzecz świadomego macierzyństwa, Margaret Sanger.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

66
Bateria Akumulator Green Cell do Hubsan H107 H107C H107CHD H107L 3.7V 380mAh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Akumulator Green Cell do Hubsan H107 H107C H107CHD H107L 3.7V ...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.20

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyProducent ogniw: Green CellNapięcie: 3.7VRodzaj ogniw: Li-PolymerTyp: Li-PolymerMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: RC09Producent: Green CellWymiary: 8x20x42mmPojemność: 380mAhRodzaj wtyku: JST-xh Kompatybilne urządzenia: Hubsan H107Hubsan H107CHubsan H107LHubsan H107 X4Hubsan H107C X4Hubsan H107CHDHubsan H107CHD X4 Kompatybilne modele: 702035

26,00 zł
Powiadomienie
67
Oryginalna ładowarka do opaski Xiaomi Mi Band 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oryginalna ładowarka do opaski Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.24

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyKolor: CzarnyKod produktu: AK67Producent: XiaomiDługość: 14 cm

24,00 zł
Powiadomienie
68
Szeleszcząca przytulanka dla niemowlą, szop Felix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szeleszcząca przytulanka dla niemowlą, szop Felix
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Szop Felix – zwykle jest zaskoczony rozwojem sytuacji, ale bardzo dobrze dostosowuje się do otoczenia. Felix ma piszczek, szeleścik, gryzak oraz kolorowe tasiemki. Umożliwia nabywanie nowych umiejętności, od ćwiczenia uchwytu, poprzez stymulację pracy dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, aż do poznawania różnych faktur materiałowych. Zabawka utrzymana jest w wyraźnych, kontrastujących barwach, które rozwijają zmysł wzroku, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Przytulanka jest częścią kolekcji C: MORE, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Dzięki zabawkom z najnowszej kolekcji pozwalamy dzieciom zobaczyć więcej. Świat według dziecka: • noworodek – widzi to, co znajduje się przed nim w bliskiej odległości, wyłącznie w czerni i bieli • 3 miesiące – zaczyna widzieć wyraźniej i rozpoznawać rodziców oraz kolory • 8 miesięcy – obraz przed oczami dziecka staje się klarowniejszy, maluch zaczyna ćwiczyć koordynację ruchu oko-ręka • 12 miesięcy – dziecko widzi wyraźnie w kolorach, jednak jego wzrok w pełni rozwija się w wieku 2 lat Właściwości: • pomaga w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, • zabawka ma kontrastowe kolory wspierające rozwój wzroku dziecka, • pomaga ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), • rozwija umiejętności poznawcze poprzez stymulujące faktury i dźwięki, • rozwija wyobraźnię dziecka.

26,40 zł
23,76 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,64 zł

69
Karty edukacyjne Dream Team C-More Collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty edukacyjne Dream Team C-More Collection
BabyOno
Dostępny
1 szt.

Karty edukacyjne DREAM TEAM przedstawiają wszystkich bohaterów z ekipy C MORE. Karty umożliwiają nabywanie nowych umiejętności, od ćwiczenia uchwytu, poprzez stymulację pracy dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami umieszczonych na rogach, aż do poznawania różnych faktur materiałowych. Można bawić się nimi zarówno jak książeczką, jak i oddzielonymi od siebie dwustronnymi kartami. Utrzymane są w wyraźnych, kontrastujących barwach, które rozwijają zmysł wzroku, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Karty edukacyjne DREAM TEAM są częścią kolekcji C: MORE, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Właściwości: - pomagają w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej - mają kontrastowe kolory wspierające rozwój wzroku dziecka - pomagają ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie, zapinanie) - rozwijają umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty i dźwięki - rozwijają wyobraźnię dziecka Dane techniczne: - Materiał: poliester - Wymiary: szer. 13 cm x wys. 13 cm x gł. 4 cm - Waga: 0,07 kg

44,32 zł
39,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,43 zł

70
Brześć Litewski 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brześć Litewski 1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.05

Wydarzenia, które są tematem tej książki, to wciąż biała plama w historii wojny obronnej Polski we wrześniu 1939 r. Nie bardzo wiadomo, dlaczego tak się stało. Inne bitwy polskiego Września opisywano już po wielekroć, natomiast trzydniowa obrona Twierdzy Brzeskiej w dniach 14-16 września 1939 r., którą dowodził bohaterski gen. bryg. Konstanty Plisowski, do dzisiaj pokryta jest mgłą milczenia i niepamięci. Do dzisiejszego dnia na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie brakuje jakiejkolwiek wzmianki o obronie Twierdzy Brzeskiej, pomimo że wszystkie inne bitwy kampanii wrześniowej są tam wymienione. Jeszcze w okresie PRL było to zrozumiałe, gdyż Brześć nad Bugiem znalazł się w granicach Sowieckiej Białorusi. Dlaczego jednak żaden polski historyk nie zdobył się na opisanie tej obrony ani na emigracji, ani w wolnej Polsce, po 1989 r., tego nie jestem w stanie pojąć ani zrozumieć. Po 1990 r. ukazało się co prawda kilka opracowań, które zajmują się dziejami miasta oraz twierdzy, ale niestety jest w nich pełno przekłamań i niedokładności. Tymczasem wymierają już ostatni świadkowie tych wydarzeń, więc trzeba się śpieszyć z opisaniem tej bitwy, gdyż za dwadzieścia, trzydzieści lat nikt nie będzie już o niej pamiętał... Dr Piotr Derdej urodzony w Warszawie w 1969 roku. Ukończył Wydział Historii, Wydział Prawa i Administracji oraz Podyplomowe Studium Religioznawstwa przy Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczeń profesorów: Andrzeja Zahorskiego i Jerzego Skowronka (historia), Lecha Falandysza i Leszka Garlickiego (prawo) oraz Tadeusza Płużańskiego (filozofia i religioznawstwo). W 2004 roku obronił doktorat na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, napisany pod kierunkiem profesora Michała Pietrzaka. Od 1996 roku pracownik Sądu Najwyższego RP. Interesuje się historią wojskowości europejskiej od XV do XX wieku, stosunkami polsko-tureckimi i polsko-rosyjskimi w tym okresie. Jest specjalistą w zakresie prawa wyznaniowego, konstytucyjnego, filozofii prawa, praw człowieka, a także od teorii doktryn politycznych i prawnych. Jest autorem ośmiu książek, wydanych głównie w serii „Historyczne bitwy”. Ma ponadto wieloletnią praktykę dziennikarską jako publicysta między innymi Tygodnika „Solidarność”, „Gazety Polskiej”, „Najwyższego czasu”, „Rzeczpospolitej” oraz „Stolicy”. W jego dorobku publicystycznym znajduje się ponad 100 artykułów i esejów o tematyce historycznej, prawniczej, filozoficznej, religioznawczej i kulturalnej.'

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

71
Complete Biology for Cambridge IGCSE 3rd ed - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Complete Biology for Cambridge IGCSE 3rd ed
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.30

Fully updated and matched to the Cambridge syllabus, this stretching Student Book is trusted by teachers around the world to support advanced understanding and achievement at IGCSE. The popular, stretching approach will help students to reach their full potiential. Written by an experienced author, Ron Pickering, this updated edition is full of engaging content with up-to-date examples to cover all aspects of the Cambridge syllabus. The step-by-step approach will lead students through the course in a logical learning order building knowledge and practical skills with regular questions and practical activities. Extension material will stretch the highest ability students and prepare them to take the next step in their learning. Practice exam questions will consolidate student understanding and prepare them for exam success. Each book is accompanied by online access to a wealth of extra support for students including practice exam questions, revision checklists and advice on how to prepare for an examination.

185,70 zł
167,13 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,57 zł

72
IB English B Course Book 2nd ed (print & online) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IB English B Course Book 2nd ed (print & online)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Written by experienced English B experts and teachers, this print and digital Course Book pack provides the most comprehensive mapping to the latest DP Language B syllabus, for first examination in 2020. Each Course Book Pack is made up of one print Course Bookandone enhanced online Course Book, for a rich and interactive learning experience. Developed directly with the IB, you can trust the resource to support confident development of the four language skills and to provide thorough coverage of the new prescribed themes and concepts. Now including plenty of listening practice and a wealth of additional digital materials, this brand new, enhanced edition fully supports the new IB course and assessment. This online Course Book will be available on Oxford Education Bookshelf until 2028. Access is facilitated via a unique code, which is sent in the mail. The code must be linked to an email address, creating a user account. Access may be transferred once to an additional user.

310,70 zł
279,63 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 31,07 zł

73
Physics. IB Course Companion (2014 edition) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Physics. IB Course Companion (2014 edition)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.24

The most comprehensive match to the 2014 Physics syllabus, this completely revised edition gives you unrivalled support for the concept-based approach, the Nature of science. The only DP Physics resource that includes support directly from the IB, focused exam practice, TOK links and real-life applications drive achievement.

277,00 zł
249,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,70 zł

74
Complete Chemistry for Cambridge Secondary 1. Student Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
150,70 zł
135,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,07 zł

75
IB Visual Arts Course Book: Oxford IB Diploma Programme - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IB Visual Arts Course Book: Oxford IB Diploma Programme
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Strengthen potential in IB Visual Arts. Matched to the updated IB Visual Arts Guide for first examination in 2017, and developed directly with the IB, this essential Course Book breaks down and clarifies all the assessment components of the course. Guiding learners through each assessment task, a range of artwork examples contextualize the exam criteria, reinforcing comprehension and confidence.

171,00 zł
153,90 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,10 zł

76
MYP Biology: a Concept Based Approach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
240,70 zł
216,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,07 zł

77
MEDELA 101041323 Purelan maść lanolinowa 7g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MEDELA 101041323 Purelan maść lanolinowa 7g
Medela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

41,80 zł
37,62 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,18 zł

78
Nierówności ekonomiczne a szanse edukacyjne i bezpieczeństwo społeczne dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nierówności ekonomiczne a szanse edukacyjne i bezpieczeństwo społeczne...
Dostępny
3 szt.

Przed współczesną szkołą jako ważnym środowiskiem wychowawczym i instytucją edukacyjną stawia się coraz poważniejsze zadania oraz wskazuje na konieczność zmiany dotychczasowego funkcjonowania szkoły na taki, który pozwoli aktywnie dostosowywać uczniów do otaczającej ich rzeczywistości społecznej. Powielanie w procesie edukacji tradycyjnych koncepcji nauczania okazuje się bowiem mało skuteczne wobec nowych potrzeb życia jednostkowego, społecznego i gospodarczego i tym samym utrudnia otwarcie się młodego pokolenia na nowości. Celem poznawczym pracy jest zbadanie opinii studentów kierunku pedagogika na temat posiadanych kompetencji społecznych służących realizacji założeń pedagogiki konstruktywistycznej promującej uczenie się jako główny paradygmat procesów edukacyjnych oraz służących likwidowaniu barier w dostępie do edukacji dzieci i młodzieży pochodzących ze środowisk spauperyzowanych, bardzo często niewydolnych wychowawczo i stanowiących poważne zagrożenie dla prawidłowego procesu socjalizacji młodego pokolenia. Jako cel praktyczny opracowania wskazano sformułowanie wskazań pedagogicznych służących upowszechnianiu idei społeczeństwa uczącego się oraz optymalizacji procesu służącemu zapewnianiu "równości w dostępie do edukacji" wszystkim dzieciom, bez względu na status społeczny i ekonomiczny rodziny pochodzenia, w jakiej przyszło im się wychowywać oraz nabywać pierwszych doświadczeń, uczyć się rozumienia norm i wartości, kształtować własne postawy społeczne oraz precyzować cele i plany życiowe oraz pracowanie zaleceń służących optymalizacji procesu edukacji nauczycielskiej ze szczególnym położeniem nacisku na kształtowanie szeroko rozumianych kompetencji społecznych nauczycieli i wychowawców.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

79
Graj jak Kasparow. Lekcje z arcymistrzem, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graj jak Kasparow. Lekcje z arcymistrzem, wydanie 3
Dostępny
4 szt.

Książka autorstwa Garriego Kasparowa, najlepszego szachisty świata, wprowadza młodych czytelników w tajniki gry w szachy. Przedstawia szachowe bierki, sposoby ich poruszania się i wartości. Omawia metody ataku i obrony, zasady bicia oraz wykonywania specjalnych ruchów – takich jak roszada. Garri Kasparow uczy sposobu zapisywania ruchów, zastawiania zasadzki na przeciwnika i tego, jak dać szacha i mata. Przygotowuje do stoczenia pierwszej szachowej bitwy. Garri Kasparow zapisał się w historii jako najmłodszy szachowy mistrz świata, a jego osiągnięcia turniejowe nie mają sobie równych. Oprócz tego Kasparow nieustannie zajmuje się promowaniem szachów. Nikt bardziej niż on nie przyczynił się do popularyzacji królewskiej gry we współczesnym świecie.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

80
Kabel Przewód Green Cell USB-C do USB-C 3.1 z obsługą Power Delivery (100W), 10 Gbps, Wsparcie 4K, 1m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kabel Przewód Green Cell USB-C do USB-C 3.1 z obsługą Power Delivery (...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Parametry techniczne: Gwarancja: 24 miesiąceKolor: CzarnyMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: KAB38Producent: Green CellDługość: 1 mMaksymalna moc: 100WDodatkowe cechy: Wsparcie dla szybkiego ładowania PD oraz transferu danych 10 GbpsRodzaj wtyku: USB-C - USB-CFunkcja Power Delivery: Tak

50,00 zł
Powiadomienie
81
Zwierzęta. Encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Encyklopedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

O tym, że świat zwierząt jest niezwykle interesujący, nie trzeba nikogo przekonywać. Niniejsze wydanie będzie idealne dla osób chcących bliżej poznać bogactwo fauny na naszej planecie. To także wspaniała lektura dla tych, którzy interesują się zoologią i pragną usystematyzować posiadaną wiedzę.

49,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

82
Czas honoru (sezon 1, 4 DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas honoru (sezon 1, 4 DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Fascynująca i mało znana karta historii polskiego ruchu oporu. Opowieść o okupacyjnej rzeczywistości i spadochroniarzach, którzy zostają przerzuceni do Polski. Przeszkolona w Anglii grupa polskich żołnierzy ląduje na terytorium kraju. Poznaje realia życia w zajętej przez Niemców Warszawie i otrzymuje konspiracyjne przydziały. W ulicznej obławie, jeden z żołnierzy zostaje aresztowany i osadzony na Pawiaku. Przyjaciele rozpoczynają walkę o uwolnienie go z rąk gestapo. Niemcy przygotowują plan przeniknięcia do struktur polskiego podziemia. Podstępem i prowokacją starają się zwerbować do swej agentury nieświadomych tej gry Polaków. Spis odcinków 1. Skok 2. Na polskiej ziemi 3. Przydział 4. Przysięga 5. Pieczęć Trzeciej Rzeszy 6. Pawiak 7. Wielkanoc `41 8. Odwet 9. Teoria względności 10. Spotkania 11. Szanowny pan Gestapo 12. Aryjska strona 13. Władek

50,00 zł
41,50 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

83
Too Slow To Disco Neo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Too Slow To Disco Neo, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

58,90 zł
55,96 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

84
Too Slow To Disco Neo Ltd, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Too Slow To Disco Neo Ltd, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

102,90 zł
97,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,14 zł

85
Seasonal Shift, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seasonal Shift, CD
Calexico, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

64,90 zł
61,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

86
Cisza na planie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza na planie, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.28

Po sukcesie swojego debiutanckiego krążka reprezentant Lublina wraca z nową produkcją – „Cisza na planie” – to tytuł drugiego legalnego wydawnictwa artysty. Płyta utrzymana niezmiennie w hip-hopowym klimacie przesiąkniętym życiem ulicy. Wiśnia po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zaserwuje nam porcje nietuzinkowych rymów które na pewno przypadną do gustu odbiorcom ulicznego rapu. Lista utworów: 1. Cisza na planie 2. Czerwony dywan 3. Kiedy łapie wena 4. Życie to freestyle 5. Koło fortuny 6. Nie zamienię tego 7. Antidotum 8. Tęcza skit 9. Niebezpieczne wersy 10. Przepisane tuszem 11. Stara szkoła 2 12. Pokusy 13. Sedno 14. Biało-czerwoni 15. Zabitka od rana

37,90 zł
36,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

87
Redrum, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Redrum, CD
Słoń, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

CD

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

88
Hucpa, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hucpa, CD
Kali, Major , Sonic
Dostępny
7 szt.

„Hucpa” to eklektyczny, zaangażowany społecznie materiał, w którym Kali i Major komentują aktualne i minione wydarzenia w Polsce i na świecie. Wybuchowa mieszanka stylów obydwu raperów gwarantuje hitowe produkcje, w których nie zabraknie bezpardonowej krytyki systemu, jak i przemyśleń dotykających sfery życiowej człowieka w XXI wieku. Doskonale dysponowani autorzy „Hucpy” zadbali, aby w dobie „pandemii strachu”, muzyka z niosła zarówno pokrzepienie, jak i była formą czystej rozrywki. Pomimo odmiennych styli, raperzy wypracowali idący z biegiem czasu kompromis. „Hucpa” przypadnie do gustu zarówno fanom klasyki gatunku, jak i zwolennikom nowoczesnej formy i brzmienia, o które zadbał Sir Mich, gwarantując najwyższą muzyczną jakość. Producenci oprócz wspomnianego Sir Micha to: Worek, 2k, ChinoAp, HVLL, Newlight$ i Flvwlxxs. Album okraszony zwrotkami takich artystów: Sarius, Kabe, Malik Montana, Żabson, PlanBe, Dedis, Kamelito, Dawid Obserwator, Intruz i Josef gwarantuje różnorodność stylistyczna oraz szerokie spektrum spojrzenia na poruszane tematy. Lista utworów: 1. Puk! Puk! 2. Mona Lisa 3. Hucpa 4. Fuck system 5. Echo 6. California 7. 666 8. Si 9. Nad ranem 10. Empata Bonus: 11. Yakuza 12. Wstawaj

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

89
Turn On The Bright Lights, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turn On The Bright Lights, Winyl
Interpol, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

LP

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

90
Amantes Amentes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amantes Amentes, CD
Hurrockaine, Góra Muzyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Hurrockaine to zespół, którego nazwa coraz częściej pojawia się na ustach miłośników rocka – nic w tym dziwnego, bo katowicki skład ostatnimi czasy bardzo dynamicznie rozwija skrzydła. Oryginalne kompozycje, niebanalne teksty, charyzma sceniczna, a także nieskrywana pasja twórcza, która emanuje z młodych muzyków na każdym kroku, sprawiają, że Hurrockaine stanowi prawdziwą perełkę wśród współczesnych, rockowych bandów. W 2019 roku Hurrockaine zdobyli serca słuchaczy utworem „Jak Ci Powiedzieć?”, za który otrzymali statuetkę Przeboju Rocku Antyradia, a już chwilę później zwyciężyli w Eliminacjach do 25 Pol'and'Rock Festival, i zagrali koncert na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Album „Amantes Amentes”, to pierwsza, w całości polskojęzyczna, długogrająca płyta Hurrockaine, zawierająca 10 autorskich utworów, opowiadających historie młodych ludzi w czasach pandemii, zapisanych muzyką. Materiał nagrał i zmiksował Tomasz „ZED” Zalewski, znany m.in z długoletniej współpracy z grupą COMA, wydało wydawnictwo Globe Records a patronatem medialnym objęło Antradio. Skład zespołu: Paulina Magdalena Mazur (wokal), Christian Książek (bas, chórki), Marcin Skipiała (gitara, chórki) i Patryk Piszczek (perkusja). Lista utworów: 1. Amantes Amentes 2. Loteria 3. Pryzmat 4. Supernova 5. Z kim pożegnasz się? 6. Kalumet 7. Kawa na Ławę 8. Ręce 9. Narkotyp 10. Kamuflaże

39,90 zł
36,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

91
Pachnę ogniem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnę ogniem, CD
Lukasyno, Persona Non Grata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

„Pachnę ogniem” to szósty album w solowym dorobku Lukasyno. Artysta przyzwyczaił nas już do wysokiego poziomu produkcji z każdą kolejną płytą podnosząc poprzeczkę. Charakterystyczny wywodzący się z rapu ulicznego styl ewoluował wraz z wiekiem i zdobytym doświadczeniem zaangażowanego stażem rapera. Luka znany z muzycznych poszukiwań, głębokich i emocjonalnych treści, udowadnia, że nie zatrzymuje się w miejscu. Konsekwentnie szlifuje liryczny warsztat, sięgając po brzmienia klimatem nawiązujące do swoich klasycznych produkcji. Płyta to pełnowymiarowe LP, na które składa się 18 tracków opartych na biograficznych historiach, przemyśleniach i obserwacjach dotyczących otaczającego świata i swojej filozofii życia. Na płycie wsparli go mocni zawodnicy z rap gry oraz bliskiego otoczenia: Peja, Ero, Paluch, Pih, Nizioł, Profus, Egon, Kala, Peres, Ziomek, Kriso, Jot Er, Dorota Krukowska, Marcin Lićwinko. Od strony muzycznej raper w dużej mierze postawił na produkcje swojego brata Kriso i zaufanych beatmakerów takich jak Kubik, BQ czy Ayon, ale solidne bity przygotowali też SSZ, Tommy Lucci i Cezary Krukowski.

39,90 zł
36,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

92
Elizium 30th Anniversary, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elizium 30th Anniversary, Winyl
Fields Of The Nephilim, Beggars Banquet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Szczególna winylowa reedycja kultowego albumu Fields of the Nephilim! Założony w 1984 roku Fields of the Nephilim jest dziełem wokalisty i frontmana Carla McCoya. Zespół był bardzo ważny – zwłaszcza w świecie muzyki gotyckiej, ale także w gatunkach metalowych i elektronicznych, jego dziedzictwo przetrwało do dziś. Bez wątpienia słychać ich wpływ na takie zespoły jak Swans, Godspeed! You Black Emperor, Explosions In The Sky, Wolves in The Throne Room, Behemoth i wielu innych. Carl McCoy był nawet nazywany „wujem” black metalu. Beggars Arkive z radością ogłasza winylową reedycję z okazji 30-lecia ich trzeciego, wysoko cenionego albumu „Elizium”, która ukaże się 11 grudnia. Oryginalnie wydany przez Beggars Banquet w 1990 roku, został nagrany i wyprodukowany przez inżyniera dźwięku Pink Floyd, Andy’ego Jacksona. Nowa edycja została przygotowana przy pomocy analogowego transferu do 96khz/24 bit przez Johna Denta w Loud, zaś mastering na potrzeby nowego wydania winylowego przygotował Geoff Pesche w studiu Abbey Road. Całość została wytłoczona na ciemnozielonym, 180 gramowym winylu. Lista utworów: Strona A: 1. (Dead But Dreaming) 2. For Her Light 3. At The Gates Of Silent Memory 4. (Paradise Regained) 5. Submission Strona B: 1. Sumerland (What Dreams May Come) 2. Wail Of Sumer 3. And There Will Your Heart Be Also

117,90 zł
106,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

93
Little Bastards, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Bastards, Winyl
The Kills, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.05

CD

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

94
Our Love To Admire, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our Love To Admire, CD
Interpol, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

95
Little Bastards Deluxe Edition, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Bastards Deluxe Edition, Winyl
The Kills, Sonic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

CD

124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

96
Becoming (OST Netflix Documentary), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Becoming (OST Netflix Documentary), CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

97
Becoming (OST Netflix Documentary), Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Becoming (OST Netflix Documentary), Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

110,90 zł
105,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,54 zł

98
Little Bastards, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Bastards, CD
The Kills, Domino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

The Kills zebrali utwory ze stron B singli i rarytasy, z których stworzył album zatytułowany „Little Bastards”. Znalazły się na nim utwory z singli od 2002, aż do 2009 roku, cały materiał został zremasterowany. Kompilacja zawiera nigdy wcześniej nie publikowane demo „Raise Me” z ery Midnight Boom z lat 2008-2009. Alison Mosshart i Jamie Hince wyprodukowali i wyreżyserowali nowy, uderzający teledysk do niedawno odkrytej piosenki. Tytuł albumu – często surowy, intymny i spontaniczny z zerowym budżetem – jest kąśliwym komentarzem do zaniedbanego losu tych znakomitych nagrań: w wielu przypadkach narodzonych w locie, aby wypełnić miejsce na bonusowe utwory na singlach CD, skutecznie znikały razem z formatem, który wymagał ich stworzenia. Ponadto: Little Bastard to czuły przydomek, który para nadała automatowi perkusyjnemu, który towarzyszył zespołowi składającemu się z zaledwie dwóch członków przez pierwszą połowę ich kariery. To był Roland TR-880 – mówi Jamie, który nie jest wyłącznie automatem perkusyjnym – to sekwenser i ośmiościeżkowy rejestrator z wbudowanym własnym automatem perkusyjnym i tak właśnie nagrywaliśmy wszystkie nasze beaty. Spis utworów: 1. Superpowerless 3:03 2. Passion Is Accurate 3:29 3. Kiss The Wrong Side 2:58 4. Raise Me (Demo) 3:51 5. Night Train 3:03 6. Half Of Us 3:54 7. London Hates You 3:35 8. I Call It Art 3:07 9. Forty Four 3:15 10. Love Is A Deserter (Xfm Session) 3:47 11. The Search For Cherry Red 2:58 12. Magazine 2:02 13. Blue Moon 3:01 14. Jewel Theif 2:47 15. Baby's Eyes 4:06 16. I Put A Spell On You 2:17 17. Run Home Slow 4:07 18. Weed Killer 2:35 19. The Void 2:54 20. Sugar Baby 4:22

65,90 zł
59,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

99
What To Look For In Summer, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What To Look For In Summer, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

124,90 zł
118,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,24 zł

100
What To Look For In Summer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What To Look For In Summer, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

CD

73,90 zł
70,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,69 zł

Wróć do góry