hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.12.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kajko i Kokosz. Szkoła latania (Janusz Christa), na drugim Kajko i Kokosz. Cudowny lek (Janusz Christa). Kolejny produkt to Świat Dysku. Ruchome obrazki (Terry Pratchett) oraz Wild Life. SLH14845. Lis pustynny (Schleich).
1
Kajko i Kokosz. Szkoła latania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Szkoła latania
Dostępny
520 szt.

Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali okrutni Zbójcerze. Ich wódz Krwawy Hegemon postanowił zdobyć gród kasztelana Mirmiła, a atak rozpocząć od opanowania Klubo-Gospody. Dzięki Kajkowi i Kokoszowi szturm zostaje odparty. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swe największe marzenie i wraz z przybocznymi wyruszył na Łysą Górę znajdującą się w kraju Omsów, gdzie czarownice nauczą go latać.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

41 osób kupiło
2
Kajko i Kokosz. Cudowny lek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Cudowny lek
Dostępny
72 szt.

Zbójcerze ciągle się głowią, jak zdobyć Mirmiłowo, a przede wszystkim, jak pozbyć się mieszkającego tam straszliwego smoka Milusia. Nie pomaga nawet szeroko zakrojona akcja reklamowa, nakłaniająca obcych rycerzy do zmierzenia się z bestią. Z pomocą przychodzi im sama natura: postanawiają użyć chorego Kaprala jako broni biologicznej i podrzucić go Mirmiłowi. Dla zarażonego kasztelana jedynym ratunkiem jest cudowna woda z legendarnego źródła Pochwista. Wyruszają po nią Kajko i Kokosz w towarzystwie smoka Milusia. Niestety, źródło jest zatrute i aby przełamać czar, trzeba pokonać wiele przeszkód. Tymczasem Zbójcerze, dowiedziawszy się, że gród został pozbawiony ochrony najdzielniejszych wojów, szykują się do ataku...

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

17 osób kupiło
3
Świat Dysku. Ruchome obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Ruchome obrazki
Dostępny
40 szt.

Kolejna powieść mistrza literatury fantastycznej poświęcona „Światu Dysku”. Ukryte we wnętrzu kamer chochliki błyskawicznie malują kolejne klatki na celuloidowej taśmie. Świat Dysku odkrywa magię Srebrnego Ekranu! Nie wystarczy jednak usiąść w kinowym fotelu i z przejęciem śledzić losy bohaterów „Porwanego wiatrem”, najdziwniejszego filmu o Wojnie Domowej, jaki kiedykolwiek powstał. Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, jaką tajemnicę skrywa wzgórze Świętego Gaju (czyli Holy Woodu), nie przejmując się tym, że Gaspode, Cudowny Pies, ma wielką ochotę na to, by uratować świat... Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
23,45 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

9 osób kupiło
4
Wild Life. SLH14845. Lis pustynny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14845. Lis pustynny
Schleich
Dostępny
72 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Lis pustynny słynie z długich i dużych uszu. On nie potrzebuje ich tylko do słuchania! Żyje na piaszczystych pustyniach Afryki Północnej. Posiada doskonały słuch, dzięki któremu może wyśledzić ofiary żyjące pod ziemią. Wydziela dużo ciepła poprzez duże uszy, dzięki czemu jest doskonale przystosowany do wysokich temperatur. Ten mały drapieżnik żywi się głównie owadami, małymi gryzoniami, gadami, ptakami i owocami. Nazywany jest także fenkiem. Wymiary figurki: 6.3 x 2.1 x 4.2 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

21,99 zł
20,45 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,54 zł

6 osób kupiło
5
Świat Dysku. Trzy wiedźmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Trzy wiedźmy
Dostępny
37 szt.

Król Verence, władca Lancre, został zamordowany i snuje się teraz jako duch po zamku. Czarownice ocaliły maleńkiego synka Verence'a i oddały go na wychowanie aktorom z wędrownej trupy. W Lancre objął władzę okrutny książę Felmet z jeszcze okrutniejszą małżonką. Poddani nie lubią nowego władcy. Duch Verence'a nieźle musi się nakombinować, aby zawrzeć wreszcie sojusz z wiedźmami. Wspólnie doprowadzą do powrotu prawowitej dynastii na tron. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
6
Świat Dysku. Czarodzicielstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Czarodzicielstwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Narodził się Czarodziciel – czarownik tak potężny, że w porównaniu z jego mocą wszelka magia jest tylko dziecinną zabawką. Samo jego istnienie doprowadza Świat Dysku, który oczywiście jest płaski i płynie w przestrzeni na grzbiecie gigantycznego żółwia, na krawędź totalnej wojny taumaturgicznej. To niedobrze. Na jego drodze stoi jedynie Rincewind, nieudany mag, który chce ocalić świat, a przynajmniej tę część, która zawiera jego osobę. W przygodzie uczestniczą nowe postaci: Conena, barbarzyńska fryzjerka, Nijel Niszczyciel (którego matka wciąż zmusza do noszenia wełnianej bielizny) i być może pierwszy dżin-yuppie, który zajmuje się lampami jako potencjalnie obiecującym rynkiem. Los prowadzi ich na Wschód, czy też w stronę Osi czy jakoś tak. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

5 osób kupiło
7
Farm World. SLH13920. Lama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13920. Lama
Schleich
Dostępny
41 szt.

Lama o ciekawskim spojrzeniu, posiada gęstą, białą sierść, która jest niesamowicie miękka i ciepła. Nawet alergicy czują się dobrze w jej obecności. Lamy są bezgarbnymi wielbłądami, żywiącymi się roślinnością i trawami. Pochodzą z południowoamrykańskich Andów. Ich charakterystyczną cechą jest rozdwojona warga, a specyficznym zachowaniem – plucie na swoich przeciwników. Zachowują się w ten sposób, by uregulować hierarchię w swoim stadzie. Wobec ludzi są niezwykle przyjazne i łagodne. Wymiary figurki: 7.0 x 2.6 x 9.4 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

24,80 zł
23,06 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,74 zł

4 osoby kupiły
8
Wild Life. SLH14841. Pingwin cesarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14841. Pingwin cesarski
Schleich
Dostępny
61 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Pingwin cesarski ma żółte łatki na uszach i czarno-białe upierzenie przypominające frak. To największy i najcięższy ze wszystkich pingwinów. Jest również jedynym mieszkającym tak daleko na południu Antarktydy. Pingwiny cesarskie nie budują gniazd, ale rozmnażają się bezpośrednio na lodzie. Podczas, gdy samica migruje do morza po złożeniu jaj w poszukiwaniu ryb, jajo wysiaduje samiec. Składa je na nogach i przykrywa brzuchem, aby utrzymywać je w cieple. Gdy pingwiny cesarskie chcą wyjść z wody, wyskakują wysokim łukiem na lód. Wymiary figurki: 3.3 x 3.1 x 5.1 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

25,90 zł
24,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,81 zł

4 osoby kupiły
9
Węgry i Polska na przestrzeni historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgry i Polska na przestrzeni historii
Dostępny
20 szt.

Fragment: Po wojnie światowej ofiarą zemsty państw Ententy padły w pierwszym rzędzie nie Niemcy, lecz Austro-Węgry. Monarchia Habsburgów przestała istnieć. W Trianon nastąpił nowy rozbiór Węgier; zabrano im 2/3 terytorium państwowego.Prof. Marian Zdziechowski (1861-1938) autor prac z zakresu filozofii religii i historii literatury słowiańskiej, rektor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Konserwatysta, zagorzały przeciwnik komunizmu. Jeden z założycieli wileńskiego Słowa. W 1926 r. rozważany jako kandydat na urząd Prezydenta RP.

10,50 zł
7,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

5 osób kupiło
10
Wild Life. SLH14843. Guziec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wild Life. SLH14843. Guziec
Schleich
Dostępny
1 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Guziec posiada charakterystyczne brodawki i zakrzywione kły o długości 30 cm. W zasadzie nie są to prawdziwe brodawki, a jedynie gruba skóra, która chroni te zwierzęta przed obrażeniami w walce. Także kły pomagają im w obronie przed lwami, hienami, lampartami i dzikimi psami. Żyje w Afryce, a jego głównym pożywieniem są głównie korzenie, bulwy i jagody. Guźce nie używają do kopania swoich kłów, lecz pysków i kopyt. Wymiary figurki: 8.2 x 2.7 x 4.9 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

25,90 zł
18,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,51 zł

3 osoby kupiły
11
Farm World. SLH13918. Kot bengalski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13918. Kot bengalski
Schleich
Dostępny
15 szt.

Kot bengalski to rasa, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku ze skrzyżowania kota domowego z dzikim kotem bengalskim. Stąd jego egzotyczny wzór futra w dwukolorowe kropki i wygląd – niczym małego lamparta. Tego kota wyróżnia także jego usposobienie. Jest pełen zapału do wszelkich zabaw, lub towarzystwo człowieka (zwłaszcza dzieci!), silnie przywiązuje się do właściciela. Wyróżnia się wysoką inteligencją, co sprawia, że z łatwością uczy się aportować, chodzić na smyczy, reagować na swoje imię. Uwielbiają spacery, polują przy każdej okazji, świetnie wspinają się na drzewa, a do tego – jako nieliczne z kotów – są entuzjastami kąpieli wodnych! Wymiary figurki: 8.5 x 1.5 x 4.6 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
12
Marysia. Kolorowanki, zgadywanki przedszkolaka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia. Kolorowanki, zgadywanki przedszkolaka 2
Dostępny
58 szt.

Książeczki, które wspierają rozwój dziecka i dedykowane są najmłodszym czytelnikom. Mają edukacyjny charakter, a ich bohaterką jest Marysia - bystra i wesoła kilkulatka która jest... misiem koala. Tytuły te zawierają zgadywanki i zadania w sam raz dla rezolutnego przedszkolaka: proste ćwiczenia, kolorowanki i różnego rodzaju zabawy.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
13
Szermierz Natchniony. Tom 1. Virion. Zamek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szermierz Natchniony. Tom 1. Virion. Zamek
Dostępny
4350 szt.

Mrok otwierał właśnie swe wrota. Pokazywał, co jest za nimi. A najciekawsze było, że Virion nie mógł zobaczyć tam niczego, co by go odstręczało. Czego by już nie poznał. Szalony świat Viriona – szermierza natchnionego, byłego skazańca, męża upiorzycy i przyjaciela upiorów – właśnie przeistoczył się w istny sen wariata. Pozostawiona w klasztorze Niki ma dla męża niespodziankę, która wprawi w osłupienie zarówno jego, jak i najstarsze upiory. Szalenie niebezpieczny, ale jednak uporządkowany świat Zamku drży w posadach. Gwiazda z ogonem przetacza się przez nieboskłon. Taida i Virion stają do walki ramię w ramię. Świat się kończy. Nadchodzi czas wszechogarniającego zła, nieposkromionego chaosu i doszczętnego zniszczenia.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
14
Horse Club. SLH13923. Hiszpański ogier rasy pura raza espanola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13923. Hiszpański ogier rasy pura raza espanola
Schleich
Dostępny
44 szt.

Już sama pełna temperamentu poza hiszpańskiego ogiera pura raza española ukazuje, jak wiele posiada w sobie andaluzyjskiego ognia. To dumny czarny koń o zakrzywionej szyi, głowie o szlachetnym kształcie, długiej falującej grzywie i bujnym ogonie. Konie te należą do grupy koni andaluzyjskich, choć zostały wyodrębnione, jako osobna rasa w 1912 roku. Wymiary figurki: 14.4 x 4.2 x 11.5 cm Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

36,97 zł
34,38 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,59 zł

2 osoby kupiły
15
Mulan, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulan, DVD
Niki Caro, 2020
Dostępny
302 szt.

Lojalność, odwaga i prawda. Disney przedstawia historię Mulan, nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju, i staje się największą wojowniczką, jaką kiedykolwiek znały Chiny. Obsada: Yifei Liu, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Gong Li, Jet Li, Yoson An

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
16
Wild Life. SLH14847. Sęp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wild Life. SLH14847. Sęp
Schleich
Dostępny
1 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Sęp to ptak najbardziej znany z tego, że żywi się padliną. Tu przedstawiony jest w pełni dorosły sęp płowy. Zamieszkuje całą Europę, Afrykę Północną i Azję. Jako siedlisko ten ptak drapieżny preferuje otwarte przestrzenie, klify i wąwozy. Posiada czerwono-brązowe upierzenie, czarno-szare skrzydła, prawie pozbawioną piór szyję oraz kryzę z białego puchu. Sępy są szczególnie ważne dla ekosystemu. Jedzą martwe zwierzęta, które w przeciwnym razie mogłyby przenosić choroby. Wymiary figurki: 6.1 x 3.7 x 6.8 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

32,02 zł
21,77 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 10,25 zł

2 osoby kupiły
17
Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów. Trzeci tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną rzeczywistością. Konigsberg, rok 1933, początki Trzeciej Rzeszy. Naziści pod przywództwem Hitlera dochodzą do władzy. Córka Oleńki, Marysia, ma dziewiętnaście lat i nową tożsamość. Z polskiego życia nie pamięta nic. Po śmierci swej ukochanej Joachim zabrał czteroletnią córeczkę do Prus i wychował w niemieckim duchu. Dziewczynka dorasta jako Marie von Lauen. Nieświadoma przeszłości przyjmuje oświadczyny oficera SS Klausa von Hoffenberga. Ta decyzja zaważy na życiu kolejnych pokoleń. Czy Marie dowie się, kim jest, i czy miłość pozwoli jej przetrwać okrutny czas wojny? Wioletta Sawicka – urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka dziewięciu powieści.

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
18
Świat Dysku. Maskarada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Maskarada
Dostępny
27 szt.

Przedstawienie trwa, póki nie zaśpiewa gruba dama! Upiór grasuje w budynku Opery w Ankh-Morpork. Nosi maskę białą jak kość i terroryzuje cały zespół, w tym nieśmiertelnego Enrico Basilicę, który je bez przerwy, nawet kiedy śpiewa. Głównie spaghetti w sosie pomidorowym. Czy jest lepszy sposób na pozbycie się upiora niż czarownica? Na scenę wkracza najnowsza operowa diwa, Perdita X. Nitt, o takiej skali głosu, że może śpiewać chórem sama ze sobą. I robi to. Aby bardziej skomplikować sytuację (bo czemu nie), za sceną pojawia się kot, który czasami zmienia się w człowieka tylko dlatego, że to łatwe. Nie wspominając już o starym przyjacielu babci Weatherwax, Śmierci, którego od zbyt częstego używania boli już ostrze kosy. I który także niekiedy wkłada maskę... Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
19
Horse Club. SLH13924. Hiszpański młody koń rasy pura raza espanola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13924. Hiszpański młody koń rasy pura raza espanola
Schleich
Dostępny
73 szt.

Źrebak rasy pura raza española pochodzi z surowo reglamentowanej linii hodowlanej koni andaluzyjskich. To ciekawski siwy koń o uważnym, skupionym spojrzeniu i podniesionych w napięciu uszach. Konie te od samych narodzin poruszają się z wdziękiem tancerza i dlatego szkolone są z wielką cierpliwością i czułością dla szkoły ujeżdżania najwyższej klasy. Są stworzone do trudnych zadań! Uczą się tak spektakularnych sztuczek, jak piruety i skoki. Konie Pura Raza Españolas są tradycyjnie białe, jednak występują także kasztanki i konie czarne. Wymiary figurki: 10.3 x 3.1 x 10.7 cm Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

31,70 zł
29,48 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,22 zł

2 osoby kupiły
20
Dom samobójców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom samobójców
Dostępny
625 szt.

To nie była banda dzieciaków igrająca z ogniem. To była cholerna rzeź. Internat pełen tajemnic, podwójne morderstwo sprzed roku i samobójstwa wśród tych, którzy przeżyli. Rok temu na terenie prestiżowej szkoły z internatem doszło do straszliwej rzezi. W starym domu nauczycielskim zamordowano dwóch uczniów. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Między innymi to, dlaczego niektórzy z uczniów, którzy przeżyli tamtą przerażającą noc, wracają do opuszczonego domu i odbierają sobie życie? Rekonstruktor sądowy Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę. Czy uda się im opracować profil psychologiczny sprawcy, zanim będzie za późno?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2 osoby kupiły
21
Wypychacz zwierząt, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychacz zwierząt, wydanie 3
Dostępny
1209 szt.

Spokojnie, to tylko fikcja... Czyżby? A więc wierzysz w to, co widzisz. Strzeż się! Bo znane i bezpieczne bywa podstępne. Zbłądzić możesz, podążając jedną z dróg, gdy wiele innych w zasięgu wzroku. Przyszłość jawi się milionem możliwości, ale to teraźniejszość Cię zaskoczy. Przesuń kamień, a runie imperium. A więc ufasz rozumowi... Najwyraźniej pracownię wypychacza zwierząt odwiedzić musisz, na pokład U-boota wsiąść, przeżyć pocałunek Loisetty, przetrwać syberyjską zamieć, posłuchać pożegnalnego bluesa albo specjałów kuchni Wschodu skosztować. Zaprasza autor Księgi Jesiennych Demonów. Oto kolejna – pełna niesamowitości, wyrazistych bohaterów i mrocznej tajemnicy – antologia jego opowiadań. A liczba ich – 13.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
22
Wild Life. SLH14842. Borsuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14842. Borsuk
Schleich
Dostępny
53 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Borsuk to nocny drapieżnik z rodziny łasicowatych. Charakterystyczne dla tego zwierzęcia jest czarno-białe futro, długi pysk, krępy tułów i krótkie, krępe nogi. Pomimo krótkich nóg borsuki mogą na krótkich dystansach osiągnąć prędkość do 30 km/g. Borsuki żyją na pagórkowatych terenach leśnych w Europie. Żywią się dżdżownicami, owadami, gryzowaniami, a także zbożami i jagodami. Prowadzą życie nocne. W dzień spędzają w norach, które kopią swymi mocnymi łapami, tworząc rozległe, skomplikowane konstrukcje, z których mogą korzystać kolejne pokolenia. Tam też zapadają w sen zimowy. Wymiary figurki: 7.8 x 2.3 x 3.4 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

25,90 zł
24,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,81 zł

2 osoby kupiły
23
C-More Collection. Zabawka edukacyjna Omnibus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C-More Collection. Zabawka edukacyjna Omnibus
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Zabawka edukacyjna Omnibus zadba o wszechstronny rozwój Twojego dziecka. Umożliwia nabywanie nowych umiejętności od ćwiczenia chwytu, poprzez stymulację pracy dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, aż do nauki liczenia i studiowania różnych form przestrzennych. Zabawka utrzymana jest w wyraźnych, kontrastujących barwach, które rozwijają zmysł wzroku, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Będzie towarzyszyć dziecku w pierwszych etapach rozwoju, odpowiadając na coraz to nowe potrzeby poznawcze. Omnibus jest częścią kolekcji „C-More”, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Dzięki zabawkom z najnowszej kolekcji pozwalamy dzieciom zobaczyć więcej. Właściwości: • pomaga w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, • zabawka ma kontrastowe kolory wspierające rozwój wzroku dziecka, • zestaw pomaga ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), • rozwija umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki, • rozwija wyobraźnię dziecka, • sprzyja nauce liczenia. Wymiary: 12.0 x 12.0 x 12.0 cm

38,50 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,85 zł

2 osoby kupiły
24
Edgar Cayce o leczeniu energią kolorów... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edgar Cayce o leczeniu energią kolorów...
Dostępny
64 szt.

Od zarania dziejów ludzie byli świadomi potęgi barw, drogich Kamieni i kryształów, mogącej odmienić nasze życie. W swoich słynnych odczytach Edgar Cayce rzuca światło na ich doniosłe znaczenie dla rozwoju ludzkiej psychiki. Pisząc zarówno o odczytach, jak i własnych odkryciach, Dan Campbell przedstawia rozważania Cayce`ego o właściwościach kamieni szlachetnych i kolorów, jak również otaczających je fascynujących starożytnych wierzeniach oraz ich obecnym praktycznym wykorzystaniu. Ta książka uczy, jak rozpoznać i zużytkować moce kolorów, kamieni i kryształów w celu lepszego zharmonizowania się - fizycznie i duchowo - z naturalną i psychiczną sferą codziennego życia. Spostrzeżenia Edgara Cayce`ego z zakresu zdrowia, odżywiania, snów, ESP i innych, uczyniły z niego jasnowidza o największym prestiżu.

32,00 zł
25,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

2 osoby kupiły
25
Farm World. SLH13916. Pies rasy Jack Russell Terrier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13916. Pies rasy Jack Russell Terrier
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Jack russel terrier to mały, zwinny, sprytny, niezwykle żywotny piesek. Ich usposobienie sprawia, że są idealnymi towarzyszami osób, które wolny czas uwielbiają spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. To doskonali kompani do uprawiania sportu! Podsumowując to ukryty w niewielkim ciałku wulkan energii! Figurka przedstawia typowy wzór umaszczenia tej rasy psów: biały z brązowymi znaczeniami na tułowiu i pysku. Uszy posiadają charakterystyczny kształt litery V i są pochylone do przodu. Wymiary figurki: 5.2 x 2.1 x 4.0 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

20,70 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,71 zł

2 osoby kupiły
26
Świat Dysku. Wiedźmikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Wiedźmikołaj
Dostępny
33 szt.

Zapadła noc przed Nocą Strzeżenia Wiedźm. I jest zbyt spokojnie. Jest też śnieg, latają rudziki i gile, stoją ubrane drzewka, ale daje się wyraźnie zauważyć brak grubego osobnika, który przynosi zabawki... Susan musi go odnaleźć przed świtem. Inaczej nie wzejdzie słońce. Niestety, do pomocy ma tylko kruka z apetytem na gałki oczne, śmierć Szczurów i o boga kaca. Co gorsza, ktoś wsuwa się jednak przez komin. Tym razem niesie worek zamiast kosy, ale jest w nim coś nieprzyjemnie znajomego... Ho. Ho. Ho. To prawda, co mówią: „Lepiej uważaj...” „Łącząc tradycję Władcy Pierścieni i Monty Pythona otrzymuje groteskową Historię Ludzkiego Szaleństwa” – Piotr Sarzyński, „Polityka”. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
27
Farm World. SLH13921. Łabędź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13921. Łabędź
Schleich
Dostępny
61 szt.

Łabędź niemy charakteryzuje się białym upierzeniem i pomarańczowym dziobem. U jego podstawy znajduje się charakterystyczna czarna narośl, której zawdzięcza nazwę swojej odmiany. Te duże ptaki należą do rodziny gęsi i najczęściej zamieszkują jeziora i stawy. Tam też znajdują pożywienie: rośliny wodne i pokarm pochodzenia zwierzęcego. Pokarm wyławiają zanurzając swą długą, grubą szyję pod wodą. Raz w roku pierzą się, wymieniając stare upierzenie na nowe. Wymiary figurki: 6.8 x 4.0 x 4.3 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

25,09 zł
23,33 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,76 zł

2 osoby kupiły
28
Musashi. Tom 6. Zwój oświecenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musashi. Tom 6. Zwój oświecenia
Dostępny
36 szt.

Epicka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, o tym, jak wbrew wszystkiemu żyć pełnią życia i nigdy nie ustawać w dążeniu do wyznaczonego celu, o przeciwnościach, które są po to, by je pokonywać i o tym, jak nadać wartość swojemu życiu takiemu, jakie jest... To powieść o zwykłym człowieku, który tym różni się od innych, że potrafi całkowicie poświęcić się realizacji swojego marzenia o byciu największym z szermierzy.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
29
Egoizm narodowy wobec etyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egoizm narodowy wobec etyki
Dostępny
27 szt.

Fragment: Czujemy jakieś krzepiące i orzeźwiające wzruszenie, gdy wspominamy szwadron Kozietulskiego, owych czternastu z oblężenia Gdańska, owych rannych z lazaretu, co w r. 1809 zdobyli pozycję nieprzyjacielską, ułanów Poniatowskiego, i podchorążych, i czwartaków. Niech wskrzeszona ich tradycja da nam raz jeszcze pokolenie o takich charakterach i takiej zaprawie, dziś ono się nie zmarnuje, nie zostawi tylko sławy bohaterstwa po sobie, ale dokona rzeczy wielkiej i ostatecznej!

13,02 zł
9,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 3,03 zł

1 osoba kupiła
30
Polityka zagraniczna Węgier w latach 1945-2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka zagraniczna Węgier w latach 1945-2015
Dostępny
4 szt.

W XX wieku Węgry przeszły niezwykle złożoną ewolucję w polityce zagranicznej. W chwili przejęcia władzy przez komunistów w 1948 roku Budapeszt został podporządkowany Moskwie. Zależność ta stopniowo się zmniejszała, dzięki czemu w 1968 roku János Kádár mógł pełnić funkcję negocjatora między Czechosłowacją a ZSRR. W czasie kryzysu w Polsce w latach 1980–1981 węgierscy przywódcy sceptycznie odnosili się do skutków interwencji zbrojnej w PRL, choć uważali NSZZ „Solidarność” za wroga socjalizmu. Po 1989 roku polityka zagraniczna Budapesztu na nowo stała się niezależna i wielowektorowa. Za szczególnie ważne należy uznać działania mające na celu wsparcie diaspory węgierskiej żyjącej w krajach sąsiednich. Tak zwana polityka narodowa była najbardziej widoczna w relacjach z Rumunią, Słowacją, Ukrainą i Serbią. Węgry z racji geograficznego położenia stanowią swego rodzaju pomost między Wschodem a Zachodem. Węgierskie elity uważają relacje z zachodnimi krajami za bardzo ważne, przy czym zwracają się ku Wschodowi zawsze wtedy, kiedy chcą pokazać swoją niezależność. Wschód kojarzy im się z kolebką narodu, dawną potęgą i poczuciem bezpieczeństwa. Po 1956 roku pierwszymi państwami (nie licząc demoludów), które uznały reżim Kádára, były kraje azjatyckie, a pod koniec lat 80. Budapeszt nawiązał relacje z Koreą Południową i odnowił stosunki z Chinami. W XXI wieku sztandarową koncepcją w polityce zagranicznej Węgier jest „otwarcie na Wschód”. Jako jeden z pierwszych krajów w Europie dostrzegły one potencjał w handlu i współpracy z ChRL, ale chwalenie „chińskiej drogi demokracji” i stwierdzenia, że Węgrom bliżej do Ankary, Moskwy i Pekinu, mogą budzić niepokój nie tylko w Brukseli, ale także w innych stolicach Unii Europejskiej. Krytycy uważają, że kierunek wschodni nie ma racji bytu, ponieważ realne kontakty (głównie gospodarcze) łączą Budapeszt z gospodarkami starej Unii.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

1 osoba kupiła
31
Ewangelia Tomasza. Komentarze Osho - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia Tomasza. Komentarze Osho
Dostępny
38 szt.

Ewangelia Tomasza to jeden z najważniejszych apokryfów, czasem określany też jako Piąta Ewangelia. Rękopis odkryty pod sam koniec XIX wieku zawiera tylko 114 wersetów, ale to nie objętość jest miarą jego znaczenia. Wyjątkowy charakter tego tekstu zdecydowanie odróżnia go od ewangelii kanonicznych. Nie jest to alegoryczna opowieść o życiu Jezusa, ale zbiór wskazówek, które miały być przez niego wypowiedziane. Jezus jest tu raczej opisany jako duchowy przewodnik, którego słowa (jeśli zostaną właściwie zrozumiane) mogą zapewnić życie wieczne. Z tego względu wielu badaczy określa Ewangelię Tomasza jako tekst gnostyczny, podkreślający poznanie i własne, bezpośrednie przeżycie. Taki jest też klimat komentarzy Osho do tego wyjątkowego tekstu. Jego interpretacje pomagają czytelnikowi nie tylko zrozumieć sens cytowanych wypowiedzi, ale "przede wszystkim" zrozumieć okruchy własnego życia. Poznanie siebie, jakże często podkreślane przez filozofów, mistyków i przewodników duchowych, to kwintesencja Ewangelii Tomasza. Obszerne wyjaśnienia Osho pozwalają to poznanie przenieść w nasze codzienne życie, byśmy z coraz większym zrozumieniem mogli rozwijać się i rozkwitać. Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż znajdzie...

64,00 zł
46,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,92 zł

2 osoby kupiły
32
Sztych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztych
Dostępny
1525 szt.

Szczęście w nieszczęściu – tak można najkrócej opisać sytuację kapitana Aleksieja Siennikowa. Trafił pod mentalny atak kontrolera, a jednak cudem przeżył. Co jednak warte jest życie, wykastrowane z najsilniejszych emocji? Jak wegetować w cywilu, kiedy to coś zostało tam, za kolczastym drutem, w Zonie? Minął rok. Przewrotny los znów rzuca naszego kapitana za Kordon – wbrew jego woli i wbrew zamysłom ludzi, snujących szeroko zakrojone intrygi. Czy Aleksiej ujdzie cało, ratując przy okazji dwóch przypadkowych towarzyszy? Szanse na to gwałtownie spadają, gdy śladem całej trójki ruszają łowcy z każdej chyba strony konfliktu…

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
33
Farm World. SLH13915. Ogier rasy sorraia mustang - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13915. Ogier rasy sorraia mustang
Schleich
Dostępny
44 szt.

Ogier sorraia mustang należy do bardzo starej i bardzo rzadkiej rasy koni z Portugalii. Konie te posiadają na grzbiecie charakterystyczną wąską linię na grzbiecie, wijącą się niczym węgorz, płowe umaszczenie i ciemny pysk. Do tego kolejną wyjątkową cechą tych koni jest dwukolorowe umaszczenie grzywy i ogona. Odznaczają się długą, mocną szyją. Konie sorraia uważane są za przodków koni andaluzyjskich i lusitano. To rasa zagrożona wyginięciem! Jednak jej entuzjaści tworzą projekty oraz zakładają ich hodowle, by konie te wciąż mogły cieszyć nasze oczy. Wymiary figurki: 14.9 x 3.5 x 11.0 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

36,60 zł
34,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,56 zł

1 osoba kupiła
34
Pakiet: Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Listy 1947-1979 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Listy 1947-1979
Dostępny
10 szt.

Korespondencja Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów oraz Jerzego Lisowskiego, obejmująca lata 1947-1979, liczy ponad tysiąca stron i składa się łącznie z 412 pozycji (oprócz listów są też karty pocztowe, telegramy, krótkie komunikaty skreślone na luźnych kartach i jedno zaproszenie). Listy poprzedzone są wstępem Roberta Papieskiego. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych korespondencji Iwaszkiewiczowskich, a zarazem jedna z najistotniejszych w całej polskiej powojennej epistolografii. W chwili rozpoczęcia wymiany listów z Iwaszkiewiczem Jerzy Lisowski był studentem uniwersytetu w Lille. Urodził się 10 kwietnia 1928 roku w pinay-sur-Seine, na północnych przedmieściach Paryża, w rodzinie polsko-francuskiej. Dzieciństwo spędził na Wołyniu, gdzie jego ojciec był księgowym w folwarku Młynów, należącym do rodziny Chodkiewiczów. W 1938 roku rozpoczął naukę w VI klasie tzw. ćwiczeniówki przy Liceum Krzemienieckim, a w 1939 zdał egzamin do tegoż Liceum. Po wybuchu II wojny światowej wyjechał z matką do Francji. Wysłany do schroniska polskiego na południu Francji, uczęszczał do polskiego Gimnazjum i Liceum im. Cypriana Norwida w Villard de Lans, gdzie w 1945 roku zdał maturę. Następnie podjął studia romanistyczne i polonistyczne na uniwersytecie w Lille. W czasie studiów działał w kole naukowym i publikował artykuły w prasie studenckiej. Polsko-francuska genealogia Lisowskiego (z domieszką ukraińskości) była dla pochodzącego z Ukrainy Iwaszkiewicza nader ważna. Skamandryta postrzegał Lisowskiego jako kogoś bliskiego mu duchowo, z kim łączyła go młodość spędzona na ukraińskiej ziemi, a kto potem zanurzył się w żywioł mowy francuskiej, będąc zarazem najsilniej przywiązanym do kultury polskiej. Lisowski był więc po trosze ucieleśnieniem marzenia pisarza: cieszyć się przyjaźnią człowieka, który miałby głęboko przyswojone różnorodne kody kulturowe, w tym tak różne jak francuski i ukraiński. Odwzorowana w listach historia ich znajomości potwierdza, że Iwaszkiewicz nie zawiódł się w swoich oczekiwaniach względem Lisowskiego. Po pewnym czasie uczynił go sekretarzem miesięcznika „Twórczość”, a potem wyznaczył go na swego następcę na stanowisku redaktora naczelnego. Po lekturze całości widać wyraźnie, że listy Iwaszkiewicza i Lisowskiego z racji ważnych funkcji pełnionych przez korespondentów dają doskonały wgląd w polskie życie literackie, kulturalne i polityczne na przestrzeni lat 1947-1979. Bohaterami listów jest wiele wybitnych postaci tego czasu, zarówno twórców, jak i polityków, działaczy społecznych, polskich i międzynarodowych. Listy w znacznym stopniu uzupełniają wiedzę na temat aktywności literackiej i społecznej Iwaszkiewicza w kraju i na arenie międzynarodowej (Francja, Włochy i wiele innych krajów), którą znamy już z jego dzienników i innych korespondencji.

80,00 zł
59,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,80 zł

1 osoba kupiła
35
Zasady wychowania narodowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady wychowania narodowego
Dostępny
25 szt.

Referat wygłoszony na Polskim Kongresie Pedagogicznym we Lwowie dnia 1 listopada 1909 r.

9,50 zł
6,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
36
Kajko i Kokosz. Szranki i konkury. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Szranki i konkury. Część 3
Dostępny
32 szt.

W Mirmiłowie panuje taka nuda, że wojowie Kajko i Kokosz planują morderstwo – zastanawiają się, jak zabić czas. Dlatego z radością przyjmują prośbę brata swojego księcia – księcia Wojmiła – i wyruszają do jego nadmorskiego grodu, by wesprzeć go w walce z sąsiadem. A sąsiad ten, bogaty Mszczuj, ma piękną córkę Fochnę, w której kochają się wszyscy rycerze, nie dostrzegając, jak jest głupia i kapryśna. Na jej widok Wojmił porzuca wojenne zamiary i postanawia zdobyć rękę panny. Na nieszczęście takie same plany ma inny przyjaciel naszych bohaterów, niezbyt mądry rycerz-poeta Wit. Obaj proszą Kajka i Kokosza o pomoc w wygraniu konkurów. A Fochna stawia przed zalotnikami zadania nie do wykonania, wymagające odbycia pełnej niebezpieczeństw podróży na kraniec świata.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
37
Farm World. SLH13914. Klacz rasy silver dapple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13914. Klacz rasy silver dapple
Schleich
Dostępny
53 szt.

Klacz rasy silver dapple cechuje magiczne ubarwienie! Posiada srebrny gen (nazywany srebrzystym pstrokatym), który sprawia, że sierść będąca w rzeczywistości ciemna, zdaje się być rozjaśniona, jakby pokryta srebrem. Dodatkowo bardzo często nawet rzęsy u koni z genem silver dapple są rozjaśnione, przeważnie nawet białe. Ten kolor powszechnie występuje u koni górskich rocky mountain, kucyków skandynawskich oraz amerykańskich ras koni, takich jak: morgan, american saddlebred czy tennessee walking horse. Ta piękna klacz zachwyci wszystkich zarówno swoim niepowtarzalnym szarym ubarwieniem, jak również piękną długą grzywą, bujnym ogonem oraz srebrnymi kropkami. Konie silver dapple nie stanowią odrębnej rasy koni, a jedynie oznaczają grupę umaszczenia koni zwaną „srebrną cętkowaną”. Wymiary figurki: 14.4 x 3.6 x 10.9 cm Seria Farm World zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

36,90 zł
34,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,58 zł

1 osoba kupiła
38
Smart Max My First Vehicles IUVI Games - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Max My First Vehicles IUVI Games
IUVI Games
Dostępny
422 szt.

SmartMax to kolorowe i bezpieczne magnetyczne klocki konstrukcyjne przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Cechują się wyjątkową trwałością elementów oraz wysoką jakością materiałów, z których są wykonane. Klocki mają średnicę większą niż 3 cm, dzięki czemu dzieci nie mogą ich połknąć. Podczas zabawy zestawami SmartMax dzieci trenują koordynację wzrokowo-ruchową, rozpoznawanie kolorów i myślenie logiczne. SmartMax to doskonały prezent dla najmłodszych konstruktorów. Za co pokochasz SmartMax? - duże i bezpieczne elementy - wspomagają naturalny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - pobudza naturalną kreatywność u dzieci

99,99 zł
1 osoba kupiła
39
My First Encyclopedia of Animals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My First Encyclopedia of Animals
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

51,00 zł
43,35 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,65 zł

1 osoba kupiła
40
O przyszłości naszych zakładów kształceniowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O przyszłości naszych zakładów kształceniowych
Dostępny
22 szt.

Masie wydaje się, że dla większości ludzi wykształcenie jest jedynie środkiem uzyskania ziemskiego szczęścia przez bardzo nielicznych: „możliwie upowszechnione wykształcenie” osłabia to wykształcenie tak bardzo, że nie może już ono zapewniać żadnych przywilejów i żadnego respektu. Wykształcenie w pełni upowszechnione jest barbarzyństwem.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
41
Świat Dysku. Bogowie, honor, Ankh-Morpork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Dostępny
31 szt.

Coś nowego pojawiło się między starożytnymi miastami Ankh-Morpork i Al-Khali. Dosłownie. To wyspa, wynurzająca się z dna Okrągłego Morza Dysku. Ponieważ jest niezamieszkana i oba miasta roszczą sobie do niej prawa, komendant Vimes ze swymi wiernymi strażnikami staje wobec zbrodni tak wielkiej, że żadne prawa jej nie obejmują. Nazywa się „wojna”. Ale nie lękajcie się. Wszystko to dzieje się na dalekim świecie Dysku, gdzie chciwość i ignorancja wpływają na działania polityków i gdzie całkiem normalni ludzie zachowują się czasem jak totalni idioci. Krótko mówiąc, w świecie zupełnie niepodobnym, przynajmniej na pierwszy rzut oka, do naszego. „Dostajemy do rąk książkę, której wartką akcją i szalonymi przygodami zachwyci się syn, a ukrytymi aluzjami – ojciec”. – Piotr Sarzyński, „Polityka”, 9 lipca 2005 Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
42
Wyprawa kijowska 1920 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa kijowska 1920 roku
Dostępny
38 szt.

Autor, gen. Tadeusz Kutrzeba, uczestnik wyprawy kijowskiej w 1920 r., oficer sztabowy w armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego, przedstawia w swojej książce opis ofensywy polskiej na Ukrainie i późniejszy odwrót. Porusza także aspekty polityczne tego przedsięwzięcia.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
43
Mulan, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulan, Blu-ray
Niki Caro, 2020
Dostępny
299 szt.

Lojalność, odwaga i prawda. Disney przedstawia historię Mulan, nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju, i staje się największą wojowniczką, jaką kiedykolwiek znały Chiny. Obsada: Yifei Liu, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Gong Li, Jet Li, Yoson An

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

1 osoba kupiła
44
Fiszki obrazkowe. Język angielski. Czasowniki frazowe wyd. 3 OOP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki obrazkowe. Język angielski. Czasowniki frazowe wyd. 3 OOP
Dostępny
20 szt.

Tytuł Czasowniki frazowe zawiera 50 trwałych kart, a na nich 50 najważniejszych czasowników frazowych wraz z licznymi przykładami.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
45
Horse Club. SLH13928. Wałach rasy hanowerskiej, bułany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13928. Wałach rasy hanowerskiej, bułany
Schleich
Dostępny
26 szt.

Grzywa hanowerskiego wałacha została artystycznie zapleciona w przepiękne warkocze konkursowe. Jego jasne i lśniące umaszczenie doskonale kontrastuje z ciemnymi nogami i pyskiem, co jest charakterystyczne dla genu dun (rozcieńczenie), który rozjaśnia większość ciała, pozostawiając jego końce ciemnymi. Ze starannie zaplecionymi warkoczykami w grzywie i ogonie jest już gotowy do kolejnych zawodów. Ujeżdżanie czy skoki? Hanowerczyki są niezwykle utalentowane w obu tych dyscyplinach. Są ambitne, szybko się uczą, posiadają zrównoważony charakter, a ich ruchy są pełne wdzięku i siły. Konie hanowerskie należą do najstarszych ras ciepłokrwistych i są uważane za doskonałe konie wyścigowe. Są łatwe do wyszkolenia, odważne, o silnej woli i łagodnym, przyjaznym usposobieniu. Wymiary figurki: 12.3 x 5.2 x 12.0 cm Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

34,90 zł
32,46 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,44 zł

1 osoba kupiła
46
Trans. Wyznania anarchistki, która zdradziła punk rocka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trans. Wyznania anarchistki, która zdradziła punk rocka
Dostępny
117 szt.

Choć w akcie urodzenia Laury Jane Grace widniały imiona Thomas James, od dzieciństwa czuła, że do niej nie pasują. Bycie synem żołnierza, anarchistą i liderem popularnego punkowego zespołu Against Me! nie wystarczało. Chciała być nią. Córką, anarchistką, liderką. W świecie punk rocka, gdzie czas wyznaczają kolejne koncerty, butelki whisky i wciągnięte kreski, gniew, niepewność i zagubienie stają się jeszcze bardziej dojmujące. Grace, nie dopuszczając do głosu prawdziwego „ja”, rzuca się w wir uzależnień, niszczy rodzinę, próbuje tłumić pragnienie tranzycji, a ustalanie własnej tożsamości staje się poważnym źródłem napięcia w jej codzienności. Codzienności, w której jak mantra wraca zdanie: „Nie zawracaj sobie głowy dopasowywaniem się do szufladki, którą wymyślił dla ciebie ktoś inny”. Trans to kronika akceptowania własnej seksualności oraz gorzka opowieść o cenie, którą trzeba zapłacić, by żyć w zgodzie ze sobą.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
47
Wild Life. SLH14844. Mrówkojad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14844. Mrówkojad
Schleich
Dostępny
34 szt.

Seria Wild Life zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleicha mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne ZOO z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Mrówkojad ma długi, wąski pysk o długości do 30 cm. Żyje na sawannach, łąkach i lasach Ameryki Południowej. Żywi się głównie się głównie mrówkami i termitami. Aby je wydostać z gniazd, zagłębia tam swój długi pysk, a następnie wystawia lepki język o długości 60 cm, na który łapie owady. Mrówkojady mają również krzaczaste ogony, które wyglądają na większe niż są w rzeczywistości z powodu swoich długich włosów. Mrówkojad nie posiada zębów! Wymiary figurki: 13.7 x 3.5 x 5.5 cm Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50-tych XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

38,99 zł
36,26 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,73 zł

1 osoba kupiła
48
Lotos Rzut oka na nieznana Japonię Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotos Rzut oka na nieznana Japonię Tom 2
Dostępny
7 szt.

?Lotos? jest jedną z najbardziej popularnych publikacji Lafcadio Hearn?a. Opisuje on Japonię w sposób całkowicie inny niż wielu Europejczyków w tamtym czasie. Pomimo, iż po tranformacji Meiji minęło wiele lat, nadal zderzają się ze sobą tradycja z nowoczesnością. Przekonajmy się sami, skąd wzięła się miłość autora do Kraju Kwitnącej Wiśni. W drugim tomie: - Włosy kobiece - Kizuki ? najstarsza świątynia w Japonii - Shinju - W grocie duchów dziecięcych - W Mio Noseki - Kusa-Hibari

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

49
Too Mean To Die, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Too Mean To Die, CD
Accept, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Zombie Apocalypse 2. Too Mean To Die 3. Overnight Sensation 4. No Ones Master 5. The Undertaker 6. Sucks To Be You 7. Symphony Of Pain 8. The Best Is Yet To Come 9. How Do We Sleep 10. Not My Problem 11. Samson And Delilah (Instrumental)

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

50
Reset. Świat na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reset. Świat na nowo
Dostępny
2 szt.

Czy to już koniec? A może nowy początek? Dobrze już było. Teraz będzie reset! Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość z nas zapamięta 2020 r. Świat wstrzymał oddech i zastygł w niepewności. A koronawirus, który był sprawcą tego zatrzymania, zmusił nas do zastanowienia się nad życiem. Czy świata w nim nie było za dużo, odwołując się do Olgi Tokarczuk? Być może zbytnio namnożyliśmy go w pogoni za pieniędzmi i wrażeniami. Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu, dokąd zmierzamy? Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie: Magdalena Boczarska, Tomasz Sekielski, Natalia Kukulska, Michał Rusinek, Sylwia Chutnik, Janek Świtała, Olga Chajdas, Michał Nogaś, Jagoda Szelc, Anna Pięta, Michał Zaczyński, Magdalena Górka, Natalia Hatalska, Stefan Batory, Natalia de Barbaro, Natasza Kosakowska-Berezecka. Świat potrzebuje nowego początku. Tylko jak on będzie wyglądał? „Chciałam zadać wiele prostych pytań, uważnie słuchać znacznie mądrzejszych i bardziej doświadczonych, chciałam porozmawiać o tym, co nadchodzi. O tym, jacy z tego, co nas spotkało wyszliśmy, co nas czeka, co zmieni się w życiu naszym i kolejnych pokoleń, i czy to będzie zmiana na lepsze”. – Karolina Korwin Piotrowska

44,90 zł
22,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,45 zł

51
Necroceros, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Necroceros, CD
Asphyx, Sony Music Entertainment
Dostępny
100 szt.

Lista utworów: 1. The Sole Cure Is Death (04:04) 2. Molten Black Earth (05:06) 3. Mount Skull (06:02) 4. Knights Templar Stand (03:35) 5. Three Years Of Famine (07:38) 6. Botox Implosion (03:15) 7. In Blazing Oceans (05:06) 8. The Nameless Elite (03:56) 9. Yield Or Die (04:28) 10. Necroceros (07:06)

66,90 zł
52
Necroceros, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Necroceros, CD + DVD
Asphyx, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Lista utworów: CD 1. The Sole Cure Is Death (04:04) 2. Molten Black Earth (05:06) 3. Mount Skull (06:02) 4. Knights Templar Stand (03:35) 5. Three Years Of Famine (07:38) 6. Botox Implosion (03:15) 7. In Blazing Oceans (05:06) 8. The Nameless Elite (03:56) 9. Yield Or Die (04:28) 10. Necroceros (07:06) DVD 1. Intro - The Quest Of Absurdity (00:56) 2. Vermin (04:10) 3. M.S. Bismarck (05:54) 4. Death The Brutal Way (03:59) 5. The Flood (04:27) 6. Forerunners Of The Apocalypse (03:33) 7. Summoning The Storm (05:55) 8. Black Hole Storm (06:44) 9. Rite Of Shades (03:47) 10. The Krusher (05:59) 11. Wasteland Of Terror (02:30) 12. The Grand Denial (06:04) 13. It Came From The Skies (03:41) 14. Asphyx (Forgotten War) (06:22) 15. Ode To A Nameless Grave (02:48) 16. Pages In Blood (04:15) 17. Abomination Echoes (03:05) 18. Deathhammer (03:11) 19. Food For The Ignorant (04:41) 20. Incoming Death (02:12) 21. The Rack (09:07) 22. Last One On Earth (07:28) Interviews (15:26) Rehearsal (07:11)

82,90 zł
Powiadomienie
53
Under A Mediterranean Sky, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Under A Mediterranean Sky, CD
Steve Hackett, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

To pierwszy akustyczny solowy album legendarnego gitarzysty Steve'a Hacketta od 2008 roku. Lista utworów: 1. Mdina (The Walled City) 2. Adriatic Blue 3. Sirocco 4. Joie De Vivre 5. The Memory Of Myth 6. Scarlatti Sonata 7. Casa Del Fauno 8. The Dervish And The Djin 9. Lorato 10. Andalusian Heart 11. The Call Of The Sea

66,90 zł
54
Necroceros, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Necroceros, LP
Asphyx, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: Strona A 1. The Sole Cure Is Death (04:04) 2. Molten Black Earth (05:06) 3. Mount Skull (06:02) 4. Knights Templar Stand (03:35) 5. Three Years Of Famine (07:38) Strona B 1. Botox Implosion (03:15) 2. In Blazing Oceans (05:06) 3. The Nameless Elite (03:56) 4. Yield Or Die (04:28) 5. Necroceros (07:06)

143,90 zł
55
Sądy internetowe i przyszłość wymiaru sprawiedliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sądy internetowe i przyszłość wymiaru sprawiedliwości
Dostępny
2 szt.

Świat zmienia się błyskawicznie pod wpływem nowych technologii, a wymiar sprawiedliwości i sądownictwo będą zmieniać się razem z nim. W zglobalizowanej rzeczywistości, gdzie transakcje zawierane są za pośrednictwem internetu, produkcja odbywa się w wielu krajach, a międzynarodowe korporacje prowadzą działalność na obszarze całego świata, sprawny i zrozumiały dostęp do wymiaru sprawiedliwości staje się kartą przetargową wielu rządów w rozmowach z międzynarodowymi inwestorami. Tymczasem w wielu krajach sądownictwo cierpi z powodu przewlekłości postępowań, niejasności reguł i wysokich kosztów. Richard Susskind, ekspert od tematyki technologii i wymiaru sprawiedliwości, zarysowuje w swojej książce perspektywę rozwiązania tych problemów - sądownictwo internetowe. Sądy online, w których decyzję podejmują ludzie, ale całe postępowanie odbywa się w internecie, gdzie materiały dowodowe składane są za pośrednictwem szyfrowanych platform, a decyzje komunikowane są pocztą elektroniczną to nie futurystyczna wizja, lecz rzeczywistość, która już zmienia życie członków społeczeństw cyfrowych. Autor podejmuje zagadnienia takie jak: - na czym polega pełen dostęp do wymiaru sprawiedliwości i jak go ułatwiać? - na czym polega istota fizycznej obecności stron i sądu na sali sądowej? - czy postępowanie sądowe może odbywać się w całości online czy tylko w części? - czy tradycyjnych sędziów mogą kiedyś zastąpić algorytmy sztucznej inteligencji?

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

56
Siostry Jutrzenki. Szpulki losów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Jutrzenki. Szpulki losów
Dostępny
1029 szt.

„Siostry Jutrzenki” to historia szlacheckiej rodziny, tocząca się od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Losy przodków i ich współczesnych potomków przeplatają się ze sobą, a to, co wydawało się bez znaczenia, staje się istotne. Życie mieszkańców dworu w Przytulisku upływa pod znakiem zmian i miłosnych perypetii, które dla jednych skończą się szczęśliwie, dla innych nie. Uczuciowe rozterki i inne życiowe zawirowania nie ominą też Michaliny. Wszystko się jednak uspokoi, gdy do jej rąk trafią trzy rodzinne talizmany: srebrny wisior, guzik od kurtki Napoleona i tajemniczy zwitek lnianej przędzy. Stanowią dla niej rodzinną pamiątkę, lecz nie wierzy zbytnio w ich cudowną moc. Mimo to, zgodnie z rodzinną tradycją, przekazuje dwa pierwsze dalej, natomiast ostatni zostawia sobie. Wkrótce zostanie poddana największej i najtrudniejszej życiowej próbie. Wtedy w sekrecie lnianych nitek dostrzeże ostatnią szansę na ratunek dla siebie i swojego dziecka.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
57
Gniew matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniew matki
Dostępny
830 szt.

Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach i niepokój o los dzieci sprawiają, że życie staje się nie do zniesienia. Do momentu, gdy postanawia zamienić udrękę na złość... A zamiast pozostać ofiarą, szykuje zemstę. Sfrustrowana bezsilnością policji, podejmuje działania, by uratować swoje dzieci. Odkrywa brutalne podziemie handlu ludźmi. Mroczny świat, z którym przyszło jej się zmierzyć jest bezlitosny, a cel jest prosty: zmienić krucjatę Faith w misję samobójczą. Nie wiedzą jednak, że nie ma nikogo bardziej niebezpiecznego niż matka walcząca o swoje dzieci. Zwłaszcza taka, która zasłużyła na przydomek „Furia”.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

58
Kajko i Kokosz. Na wczasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Na wczasach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Do Mirmiłowa zawitał Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku. Każdy chce odpocząć od cywilizacji, niestety, skierowanie na wczasy jest tylko jedno... Na nagrodę najbardziej zasługują Kajko i Kokosz – ale któremu ją przydzielić, a którego pominąć? Rozwiązanie znajduje Lubawa, dobrotliwa żona Mirmiła – skierowanie dostaje Kajko, a Kokosz jedzie z nim na gapę. Zaś na wczasach, czyli na typowo turystycznej wyspie plemienia Ranów, Kajko i Kokosz nie zaznają wiele wypoczynku, za to będą mieć kłopoty - nie tylko z prawem. Narażą się lubiącemu hipnozę i miód arcykapłanowi boga Porewita. Potem dotrą do Jomsborga, warownej siedziby wcale nie tak strasznych wikingów. Tymczasem Zbójcerze, korzystając z nieobecności naszych bohaterów, planują kolejny szturm na Mirmiłowo...

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

59
Śmierć cheerleaderki. Riverdale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć cheerleaderki. Riverdale
Dostępny
28 szt.

Tego nie zobaczysz w serialu! Oto czwarty tom serii o losach nastolatków zamieszkujących pełne mrocznych tajemnic miasteczko Riverdale... Tym razem wraz z drużyną cheerleaderek The River Vixens wyruszamy za miasto, na weekendowy obóz, gdzie dziewczyny mają pogłębić relacje między sobą i dobrze się bawić. Na miejscu jednak nic nie jest tak, jak miało być – gwałtowna burza udaremnia wszystkie plany, zwiastując najgorsze... Ośrodek, do którego przyjechały, wygląda na opuszczony, a w dodatku niespodziewanie pojawiają się w nim dwie konkurencyjne drużyny. Na obozie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a życie Vixenek jest w niebezpieczeństwie. Betty, Veronica i Cheryl będą musiały same rozwikłać kolejną zagadkę, sprawdzając, czy miejscowe legendy są prawdziwe... Tylko kto za tym wszystkim stoi? Tymczasem w Riverdale Archie, Jug i reszta chłopaków postanawiają spędzić wieczór w pubie La Bonne Nuit, grając w pokera. Beztroską atmosferę przerywa zniknięcie wszystkich pieniędzy z kasy. Sprawcą może być każdy. Czy komuś jeszcze można ufać? W tej tajemniczej i nieprzewidywalnej opowieści wszystkie rozwiązania są prawdopodobne...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

60
Mowa ptaków, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa ptaków, DVD
Xawery Żuławki, Piotr Kielar, 2019
Dostępny
86 szt.

Bohaterami „Mowy ptaków” są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Muszą oni poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają się dominującą postawą. Film jest niezwykłą opowieścią o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć w niebyt. Zrealizowany na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące. Obsada: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm jr, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Marta Żmuda Trzebiatowska, Sebastian Pawlak, Jaśmina Polak, Żaneta Palica

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

61
Małe szczęścia, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe szczęścia, DVD
Daniel Cohen, 2020
Dostępny
201 szt.

Kochająca życie czterdziestokilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym. Jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty, sprzedawcy nie bardzo wierzącego we własne siły. Karine (niezrównana Florence Foresti) jest zatrudniona w firmie reklamowej, wiedzie udane życie z Francisem (François Damiens) i dwójką dzieci. Swoją najlepszą przyjaciółkę Leę uważa za niepoprawną marzycielkę. Coś jednak burzy spokój tej czwórki. Lea niespodziewanie ogłasza, że próbuje swoich sił jako pisarka, co wyzwala lawinę nieoczekiwanych zdarzeń i emocji. Do nowego pomysłu żony nie jest przekonany nawet Francis. Nagły przypływ kreatywności Lei powoduje, że Karine także decyduje się zostać pisarką, jej mąż też odkrywa swoje zdolności. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, okaże się, że przed nią wielki sukces. Czy przyjaciele i mąż będą w stanie udźwignąć te zmiany? Obsada: Vincent Cassel, Bérénice Bejo, Florence Foresti, François Damiens, Daniel Cohen, Constance Labbé, François-Eric Gendron, Bruno Gouery

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

62
Crypt of Ice, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crypt of Ice, CD
Frozen Soul, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Niebieskie światło, Brak ciepła. Lodowcowa ściana najgęstszego dźwięku. Pochodzący z Teksasu Frozen Soul po raz kolejny dowodzą, że ich specjalnością jest tworzenie zimnego, klasycznego death metalu. Lista utworów: 1. Crypt of Ice 2. Arctic Stranglehold 3. Hand of Vengeance 4. Wraith of Death 5. Merciless 6. Encased in Ice 7. Beat to Dust 8. Twist the Knife 9. Faceless Enemy 10. Gravedigger

66,90 zł
Powiadomienie
63
Crypt of Ice, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crypt of Ice, LP
Frozen Soul, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Niebieskie światło, Brak ciepła. Lodowcowa ściana najgęstszego dźwięku. Pochodzący z Teksasu Frozen Soul po raz kolejny dowodzą, że ich specjalnością jest tworzenie zimnego, klasycznego death metalu. Wersja z czarnym winylem. Lista utworów: Strona A 1. Crypt Of Ice 2. Arctic Stranglehold 3. Hand Of Vengeance 4. Wraith Of Death 5. Merciless Strona B 1. Encased In Ice 2. Beat To Dust 3. Twist The Knife 4. Faceless Enemy 5. Gravedigger

100,90 zł
64
Mężowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężowie
Dostępny
5 szt.

Wyprostował się, wyciągnął przed siebie nogi i zaczerpnął głęboko powietrza. Ściągnął z ramienia torbę i wyjął książkę. Nerwowo wertował strony. Nie mógł skoncentrować się na czytaniu. Myślał o Sandrze. Nie wiedział, czy cierpi, a może jest już po zabiegu? Siedział i wspominał ich przyjemne wspólne chwile. Nie pierwszy raz przekonał się, że obecność tej kobiety działa na niego dobrze. Martwił się o nią. Nagle drzwi od GABINETU BADAŃ otworzyły się. Wyszła z nich najpierw pielęgniarka, za nią Sandra, następnie lekarz, który na chwilę zatrzymał się przy nim i zapytał: ? Pan jest mężem?

46,65 zł
44,78 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,87 zł

65
Historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia
Dostępny
5 szt.

Kościołowi nie wolno lekceważyć aktualnych zdarzeń-znaków (trudna kwestia interpretacji tzw. znaków czasu). Warto wziąć pod uwagę dar proroctwa, którego Bóg udziela tak, jak chce. Z natury rzeczy nie poddaje się on ?kontroli? Kościoła (hierarchii); można co najwyżej zweryfikować proroctwo (i wieszcza) po owocach. W dobie współczesnej, wraz z odrzuceniem przez duże grupy społeczne chrześcijańskiego uniwersum, dokonała się swoista ?amputacja? całej wyobraźni eschatologicznej. Wielu ludzi żyje tak, ?jakby Boga nie było?. Nie mając Chrystusa, nie mają też nadziei ani przyszłości. Zamknięcie w ?tu i teraz?, czyli w immanencji, musi skutkować zwątpieniem w sens życia, miłości, cierpienia i śmierci. Wielu współczesnych wypiera z własnej świadomości śmierć i wszystko, co ją przypomina. Staje się ona czymś obscenicznym, niestosownym, wstydliwym. Właśnie tu widać ? jak najbardziej wymierne i praktyczne ? następstwa wyznawanej przez społeczeństwo eschatologii lub jej odrzucenie. . Dlatego dobrze się stało, że na rynku wydawniczym pojawia się książka, która podejmuje problem idei ?końca świata? także w kontekście nowych ruchów religijnych i sekt. Ireneusz Kamiński w pierwszym rozdziale podaje rudymentarne definicje i objaśnia zasadnicze terminy używane w zakresie koncepcji ?końca świata?. Ma to niebagatelne znaczenie dla aktualnej (i chyba coraz większej) ignorancji dotyczącej tych kwestii. Następny rozdział stanowi erudycyjną prezentację przepowiedni wieszczących ?koniec świata? ? od początków znanej nam historii do końca XII w. Ks. prof. dr hab. Jan Perszon Wydział Teologiczny UMK w Toruniu

33,60 zł
32,26 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

66
Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) w europejskim systemie ochrony praw cz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) w europe...
Dostępny
6 szt.

Rasizm, dyskryminacja, nietolerancja i ekstremizm stały się istotnymi elementami obrazu współczesnego świata, w tym również Europy. Odgrywają one ważną rolę we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Wobec nasilania się tych zjawisk istotnego znaczenia nabiera poszukiwanie stanu ?sprawiedliwości rasowej? i instrumentów prawnych, zarówno o charakterze międzynarodowym, jak i krajowym, które by ją gwarantowały oraz umożliwiały skuteczniejszą walkę z rasizmem i nietolerancją. Niezbędne staje się też odpowiednie oddziaływanie wychowawcze, by przeciwdziałać ksenofobii i antysemityzmowi. Pewien przełom w postrzeganiu tych problemów przez europejską opinię publiczną dokonał się na szczycie wiedeńskim Rady Europy w 1993 roku, kiedy to szefowie państw i rządów postanowili wprowadzić w życie zobowiązania dotyczące zarówno ochrony mniejszości narodowych, jak i zwalczania rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji. Miało to o tyle istotne znaczenie, że był to okres, gdy Rada Europy otworzyła się na państwa Europy Środkowej i Wschodniej i można się było spodziewać, że problemy zwalczania rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji staną się istotnymi elementami agendy politycznej. Poszukiwano więc skutecznego mechanizmu oddziaływania Rady Europy na rozwiązywanie tych problemów w państwach zabiegających o członkostwo oraz tych, które członkostwo uzyskały. Przedmiotem niniejszej monografii jest ustalenie, w jakim stopniu Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI), utworzona w wyniku decyzji podjętych na szczycie wiedeńskim, przyczynia się do ochrony praw człowieka na kontynencie europejskim.

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

67
Imaginations From The Other Side, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imaginations From The Other Side, LP
Blind Guardian, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Lista utworów LP 1 Strona A 1. Imaginations From The Other Side (Live) 2. I’m Alive (Live) 3. A Past And Future Secret (Live) Strona B 1. The Script For My Requiem (Live) 2. Mordred’s Song (Live) 3. Born In A Mourning Hall (Live) LP 2 Strona C 1. Bright Eyes (Live) 2. Another Holy War (Live) 3. And The Story Ends (Live) Strona D 1. Imaginations From The Other Side (Demo) 2. I’m Alive (Demo) 3. A Past And Future Secret (Demo) 4. The Script For My Requiem (Demo)

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

68
Uprawnienia operacyjne Policji o charakterze inwigilacyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uprawnienia operacyjne Policji o charakterze inwigilacyjnym
Dostępny
4 szt.

Niniejsza monografia jest opracowaniem mającym na celu usystematyzowanie wiedzy na temat uprawnień Policji o charakterze operacyjnym przewidzianych w ustawie o Policji. Autor dokonuje analizy poczynając od przedstawienia konstytucyjnych norm dotyczących inwigilacji, poprzez przedstawienie statusu i odpowiedzialności funkcjonariusza Policji, bardzo szczegółowe spojrzenie na kontrolę operacyjną sensu stricto i sensu largo, a kończąc na analizie orzeczniczej skupionej na rozwiązaniach prawnych wprowadzanych nowelizacjami ustaw branżowych. Istotnym elementem monografii jest przeprowadzona analiza metodą badania nad źródłami i funkcjami prawa (Fontes) dwóch nowelizacji (ustawa inwigilacyjna i ustawa antyterrorystyczna), które w sposób diametralny dokonały zmian w przedmiocie możliwości inwigilacyjnych Policji i innych służb. Na polskim rynku wydawniczym brakuje publikacji traktujących w tak pełnym wymiarze problematykę czynności operacyjno-rozpoznawczych realizowanych przez Policję (...). Opracowanie jest pionierskim przedsięwzięciem, gdyż stanowi próbę pełnego przedstawienia różnych aspektów niejawnych działań policyjnych. Już na wstępie należy skonstatować, iż jest to w pełni udana próba. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Andrzeja Misiuka

56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

69
Świat Dysku. Piramidy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Piramidy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Djelibeybi – starożytne królestwo w dolinie rzeki... Teppic – powracający z dalekiego Ankh-Morpork, by zasiąść na tronie... Dios – najwyższy kapłan... I piramidy. Najlepsza książka Pratchetta od czasu poprzedniej. A w niej: dlaczego matematyka rozwija się w krajach gorących, co robią piramidy oprócz ostrzenia żyletek, co rabują piraci, co myślą umarli, dlaczego żółwie nienawidzą filozofii a kozy – religii. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

70
Świat Dysku. Ostatni kontynent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Ostatni kontynent
Dostępny
38 szt.

Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie – najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora – ale grupa poszukiwawcza jest w drodze! Zespół starszych magów podąży jego tropem, dokądkolwiek by prowadził, nawet na drugi koniec Dysku, gdzie Ostatni Kontynent, Czteriksy, wciąż jest w stadium budowy. Wyobraźcie sobie magiczną krainę, gdzie deszcz jest tylko mitem, gdzie to, co zwykłe, jest niezwykłe, a przeszłość i teraźniejszość biegną ramię w ramię. Przeżyjcie grozę spotkania z Szalonym Krasnoludem, Wojownikiem Szos, Śmiercią, jednym czy drugim Stwórcą i przerażającym Pasztecikowym Pływakiem... Wczujcie się w tę pasję, kiedy mieszkańcy Ostatniego Kontynentu odkrywają, co się dzieje, kiedy pada deszcz, a rzeki wypełniają się wodą (na przykład trzeba odwołać regaty)... Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

71
III. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
III. Winyl
Paul McCartney, Universal Music Polska
Dostępny
25 szt.

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

72
Cisza w bloku LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza w bloku LP, Winyl
Nanga, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

73
Z miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

74
Smoczek uspokajający Strawberry, 6-18 miesięcy, rozmiar M, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający Strawberry, 6-18 miesięcy, rozmiar M, czerwony
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja, czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający z organicznego kauczuku naturalnego odpowiedni dla Noworodków i Niemowląt od dnia narodzin. Kauczuk jest obecnie najczęściej wybieranym przez Mamy materiałem z którego produkowane są smoczki dla dzieci. Smoczki BIBS są wytrzymałe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy. Osłonka została wyprofilowana tak aby nie dotykać do ust i brody Maluszka zapobiegając tym samym zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom, wyprzeniom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry. Osłona dodatkowo posiada otworki dzięki czemu Maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonatologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka. Smoczki uspokająjące wykonane z organicznego kauczuku mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia. Właściwości uspokajających smoczków BIBS wykonanych z organicznego kauczuku: • 100% bezpieczne, • 100% organiczny, • nie zawierają BPA 0%, • nie zawierają PVC 0%, • nie zawierają ftalanów 0%. Wyprodukowane w Danii. Dlaczego warto wybrać smoczek z organicznego kauczuku hevea? • organiczny kauczuk hevea jest w 100% naturalnym materiałem, a dzięki temu nietoksyczny i nie powoduje alergii, • bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jakkolwiek przy pierwszym zastosowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na smoczek z silikonu medycznego. Informacje: • produkt wykonany jest z naturalnego kauczuku organicznego pozyskiwanego z drzew Hevea, • produkt jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA, • spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011, • produkt wykonano w Danii. Skład: • smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea, • osłonka: polipropylen (PP). Wymiary: • średnica końcówki: 15 mm, • średnica słupka: 10 mm, • wysokość smoczka kauczuk Hevea: 25–30 mm, • średnica tarczy: 45 mm.

19,99 zł
Powiadomienie
75
BIBS 120263 Smoczek uspokajający DUSKY LILAC/HEATHER M 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BIBS 120263 Smoczek uspokajający DUSKY LILAC/HEATHER M 2-pak
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający w rozmiarze M z organicznego kauczuku naturalnego odpowiedni dla Niemowląt od 6 do 12 m-ca życia. Kauczuk jest obecnie najczęściej wybieranym przez Mamy materiałem z którego produkowane są smoczki dla dzieci. Smoczki BIBS są wytrzymałe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy. Osłonka została wyprofilowana tak aby nie dotykać do ust i brody Maluszka zapobiegając tym samym zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom, wyprzeniom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry. Osłona dodatkowo posiada otworki dzięki czemu Maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonantologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka. Smoczki uspokająjące wykonane z organicznego kauczuku mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia. Właściwości uspokajających smoczków BIBS wykonanych z organicznego kauczuku 100% bezpieczne 100% organiczny nie zawiera BPA 0% nie zawiera PVC 0% nie zawiera ftalanów 0% Made in Denmark Dlaczego warto wybrać smoczek z organicznego kauczuku hevea ? Organiczny kauczuk hevea jest w 100% naturalnym materiałem, a dzięki temu nietoksyczny i nie powoduje alergii. Bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jakkolwiek przy pierwszym zastosowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na smoczek z silikonu medycznego. INFORMACJE Produkt wykonany jest z naturalnego kauczuku organicznego pozyskiwanego z drzew Hevea. Produkt jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA. Spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011. Produkt wykonano w Danii SKŁAD Smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea Osłonka: polipropylen (PP) WYMIARY średnica końcówki: 15 mm średnica słupka : 10 mm wysokość smoczka kauczuk Hevea: od 28 do 31 mm średnica tarczy: 45 mm INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA Przed pierwszym użyciem należy umyć produkt a następnie zalać wrzątkiem na 5 min. a następnie wyciągnąć i pozostawić do wystudzenia. Przed każdym użyciem należy umyć smoczek w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Produkt nie nadaje się do mycia w zmywarce Produkt nie nadaje się do sterylizacji w mikrofalówce Smoczek należy wymieniać co 30 [intensywne użytkowanie] do 60 dni [okazjonalne użytkowanie] ze względów bezpieczeństwa i higieny.

47,30 zł
Powiadomienie
76
442 ZABAWKA Z WIBRACJĄ OWL SOPHIA BabyOno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
442 ZABAWKA Z WIBRACJĄ OWL SOPHIA BabyOno
baby ono
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

33,40 zł
31,73 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,67 zł

77
Pojazd PSI PATROL Ready Race Rescue, Chase - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd PSI PATROL Ready Race Rescue, Chase
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.04

Skala: 1:55

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

78
Pojazd PSI PATROL Ready Race Rescue, Rubble - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd PSI PATROL Ready Race Rescue, Rubble
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

Skala: 1:55

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

79
Mamo, przeczytaj mi bajeczkę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo, przeczytaj mi bajeczkę!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

ślicznie zilustrowane opowiastki do czytania przed zaśnięciem. "Mamo, przeczytaj mi bajeczkę!" - proszą co wieczór Misiaczek i Króliś. A mamusie sięgają po książki, pełne pięknych opowieści... Mali mieszkańcy lasu mają wiele uroczych, czarodziejskich i wesołych przygód, o których Misiaczek i Króliś z chęcią słuchają w tym najprzyjemniejszym momencie dnia: tuż przed zaśnięciem.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

80
Toulouse-Lautrec (Basic Art Series 2.0) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toulouse-Lautrec (Basic Art Series 2.0)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

The Prince of Pigalle: In pursuit of pleasure in the Belle Epoque Today, the painter and graphic artist Henri de Toulouse-Lautrec (1864 1901) is considered as one of the most inspired portrayers of human figures. This physically handicapped scion of the old French nobility was fascinated by life around Montmartre, whose cafes, cabarets, dance halls, and bordellos presented him with the theater of life. More than any other artist, Toulouse-Lautrec captured the Belle Epoque`s pursuit of fleeting pleasure: directly and without flattery, his paintings, lithographs, and posters offer a masterly and timeless image of the age. About the series: Each book in TASCHEN s Basic Art series features: - a detailed chronological summary of the life and oeuvre of the artist, covering his or her cultural and historical importance - a concise biography - approximately 100 illustrations with explanatory captions

72,00 zł
Powiadomienie
81
Jan Ptaszyn Wróblewski. Studio Jazzowe Polskiego Radia. 1969-78, 5 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Ptaszyn Wróblewski. Studio Jazzowe Polskiego Radia. 1969-78, 5 CD
Dostępny
1183 szt.

Oto pozycja obowiązkowa dla każdego fana jazzu! Na pięciu płytach zebrano imponujący dorobek Studia Jazzowego Polskiego Radia pod dyrekcją Jana Ptaszyna Wróblewskiego, które działało w latach 1969-1978, a także późniejsze nagrania wielkiego polskiego jazzmana. Niemal wszystkie ukazują się na płytach po raz pierwszy! Co warto podkreślić, wyboru nagrań dokonał osobiście Jan Ptaszyn Wróblewski. Pięć płyt to ponad cztery godziny najwyższej jakości jazzu. W dużej mierze w wykonaniu bigbandowym, bo tym właśnie pod względem formatu było Studio Jazzowe Polskiego Radia. Wspaniałą orkiestrą, która nie tylko nagrywała w studiu, lecz również występowała na festiwalach w kraju, Norwegii, Szwecji, Finlandii, w Niemczech i na Węgrzech. Studio zarejestrowało dla Polskiego Radia 187 utworów, z czego 56 znalazło się na pierwszych czterech dyskach z boxu. To kompozycje najlepsze z najlepszych, wybrane przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Creme de la creme polskiego jazzu w wydaniu bigbandowym, podany na wydawnictwie w porządku chronologicznym. Do Studia Ptaszyn zapraszał najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, tworząc swego rodzaju „all-stars band”. Wystarczy wspomnieć, że pod kierownictwem „dyrektora” Studia pojawiali się: Krzysztof Komeda, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Trzaskowski, czy Tomasz Stańko. Nagrania bigbandowe ostatniego z wymienionych to jedna z największych rewelacji „Studia Jazzowego Polskiego Radia”. W boxie znalazło się aż 11 kompozycji Stańki, w których zachwyca jego biegłość w traktowaniu klasycznej bigbandowej materii i konfrontowanie jej z awangardową, freejazzową estetyką. Rozpędza muzykę do freejazzowych „kotłów”, często zderzając je z klasycznymi bigbandowymi elementami, a jego trąbka ani na chwile nie traci panowania nad tym pozornym szaleństwem. Płyta piąta to nagrania kwartetu i sekstetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego z lat 1979-2017. Znajdziemy na niej fragment występu z Festiwalu Jazz Jamboree '79, pierwszego, na którym zabrakło Studia Jazzowego Polskiego Radia, i dwóch kolejnych występów, które odbyły się po 10 i 20 lat później, z okazji 70. i 80. urodzin Ptaszyna. Wydawnictwo jest imponującym dokumentem dorobku tej niezwykłej instytucji, jaką było Studio Jazzowe Polskiego Radia.

96,99 zł
95,05 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,94 zł

82
L.O.L. Surprise! O.M.G. Remix Rocker Boi,  Punk Grrrl, 2-pak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Remix Rocker Boi, Punk Grrrl, 2-pak
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Modowe lalki OMG Remix – Punk Grrrl i Rocker Boi, pierwsza w historii LOL Surprise! Każda lalka modowa ma rockowe cechy, stylizowane włosy i własny styl inspirowany muzyką. Rocker Boi to starszy brat ulubionej postaci fanów, Rockera. Ma długie włosy gwiazdy rocka, postrzępioną dżinsową kurtkę i Flying V Guitar, bo uwielbia muzykę rockową. Punk Grrrl jest siostrą ulubionej przez fanów postaci, Punk Boi, i jest muzyką punkową od stóp do głów. Ubrana jest stylowo i ma gitarę. Jest gotowa dać z siebie wszystko. Rozpakuj 2 pełnowymiarowe płyty i odtwórz je na opakowaniu gramofonu. Odtwórz każdy album osobno, aby odtworzyć fragment ich piosenki „Surprise Me” Rocker Boi i Punk Grrrl. Następnie, przerzuć płyty na Side BB, przestaw przełącznik na opakowaniu i odtwórz je razem, aby odtworzyć utwór w duecie. Zestaw zawiera także magazyn ze słowami do ich piosenki. Każda niespodzianka LOL! OMG Remix 2 Pack zawiera: • 2 lalki modowe, • 2 stylizacje, • 2 pary butów, • akcesoria do gitary, • akcesoria modowe, • pudełko na kapelusze, • szczotkę do włosów, • 2 stojaki na lalki, • 2 pełnowymiarowe płyty, • magazyn z tekstami, • pakiet, który naprawdę odtwarza muzykę.

189,90 zł
178,51 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,39 zł

83
Kroniki słowiańskie. Axis mundi - drzewo świata. Opowiadania fantastyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki słowiańskie. Axis mundi - drzewo świata. Opowiadania fantastyc...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Kroniki słowiańskie to książka przeznaczona dla szerokiego grona czytelników, zarówno dla pasjonatów interesujących się tematyką pogańskiej Słowiańszczyzny jak i dla początkujących jej odkrywców. To dwanaście opowiadań, baśni i legend o bóstwach i demonach, o Wyraju i Zaświatach, o bohaterach, którym dane było spotkać na swojej drodze mityczne stworzenia. Tu świat rzeczywisty miesza się ze światem istot nadprzyrodzonych i krainą przodków.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

84
Paryskie opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryskie opowiadania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.28

Paryskie spacery widziane oczyma osoby niepełnosprawnej oraz dwóch przyjaciółek, które poprzez zabawę poznają historie swojego miasta. „Paryż zawsze będzie Paryżem, najpiękniejszym jestem na świecie” – Maurice Chevalier. „Bezlik placów, skwerów i bulwarów to reprezentacja duszy Paryża, miasta, które się rozwija na chwałę własnej wyjątkowości i wspaniałości” — Marie-Claude Pietragalla.

35,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

85
Francuski sen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski sen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.28

– Dziękuję – powiedziała nagle. – Dziękuję, że się mnie nie wstydzisz. A ja poczułam, jak ściska się moje serce zatopione w jej spojrzeniu. „Gdybyś tylko wiedziała, ile razy wstydziłam się samej siebie” – pomyślałam. I naszło mnie to czucie, kolejny raz, że my – ludzie, chcemy być po prostu przyjęci i akceptowani – we wszystkim. Tak naprawdę ta nasza natura – miłość w czystej postaci jest akceptacją i przyjęciem bez warunków żadnych. Ponad 3 lata we Francji. Życie Polki za granicą.

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

86
W Cf Ozdoba dekoracyjna Guzik Drew Jajo 15szt Pbh 20/2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Cf Ozdoba dekoracyjna Guzik Drew Jajo 15szt Pbh 20/2
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Ozdoba dekoracyjna guzik z drewna w kształcie jaja. Każdy guzik ozdobiony wizerunkiem zwierzątka. W opakowaniu mix wzorów i kolorów.

4,70 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 0,71 zł

87
Nietrwałe ślady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nietrwałe ślady
Dostępny
1 szt.

Książka jest nagrodą główną w 8. Konkursie Poetyckim Fundacji Duży Format, kategoria po debiucie. Jury w składzie: Joanna Mueller-Liczner (przewodnicząca), Natalia Malek i Rafał T. Czachorowski.

30,00 zł
9,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 21,00 zł

88
Rozkład jazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozkład jazdy
Dostępny
50 szt.

To kompendium obserwacji, wiedzy i doświadczeń z życia Autora, którymi pragnie się podzielić z Czytelnikami. Ta forma opowiadań-reportaży powinna znaleźć rezonans wśród Czytelników, a o to przecież chodzi Autorowi i Wydawcy.

47,50 zł
36,58 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,92 zł

89
Zamczysko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamczysko
Dostępny
94 szt.

„Każdy wie, kto jest królem, ale czy ktoś naprawdę wie, kim jest królowa? Losy bohaterów splatają się w labiryncie korytarzy i komnat zamczyska w przedziwne węzły. Niech Cię nie zwiodą pozory i plotki – tu każdy ma swoje tajemnice i nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Znajdź klucz do rozwiązania zagadki i baw się dobrze, podążając za losami bohaterów tej zagmatwanej, ale i pełnej humoru opowieści”. – Jolanta Jaworska „Agnieszka Korol ma niezwykły dar zaczarowania pozytywnymi opowieściami, niosącymi głębokie przesłanie. Zamczysko pełne jest zawiłych korytarzy, tajemnych przejść, zapomnianych dziedzińców, opuszczonych wież, lochów i królewskich oraz dworskich komnat. W tym niezwykłym, rozrastającym się niemal jak w żywym organizmie miejscu, stajemy się obserwatorami dworskiej intrygi, toczącej się wokół sędziwego króla. Walka o tron będzie ostra. Przeciwnicy sięgną po wszelkie możliwe sposoby, aby osiągnąć swój cel, o którym marzy prawie każdy mieszkający w zamczysku. Od pierwszych stron wyścig po królewską koronę będzie zacięty, a zakończenie na pewno zaskakujące i pouczające. Zdecydowanie polecam zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom”. – Anna Sikorska, górowianka „Zamczysko to napisana pięknym, baśniowym językiem, pełna symboli i przekory powieść, w której król zamiast rządzić śpi, najbliższe mu osoby czekają na jego śmierć i walczą o tron, a o państwo zdają się martwić tylko błazen, wiedźma i służba. Agnieszka Korol oprowadza nas po mrocznych korytarzach władzy i gości w komnatach, które mają uszy. Odważ się i przekrocz mury Zamczyska, ale ostrzegam, łatwo się w nim zgubić...” – Zuzanna Gajewska, Promotorka Czytelnictwa

37,00 zł
90
Kraj mojego ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraj mojego ojca
Dostępny
414 szt.

Gapię się na mężczyznę o zgaszonej twarzy – minie jedenaście dni po nakręceniu tych zdjęć i będzie martwy, powieszony na haku rzeźnickim w Plötzensee. Nie znam go. Nie ma we mnie ani cienia wspomnień. Miałam niecały rok, gdy zaczęła się wojna. Od tego momentu ojciec prawie nie bywał w domu. Ale poznaję siebie w nim – jego oczy są moimi oczami wiem, że widzę podobnie jak on. Szczypię się w rękę, tej skóry nie byłoby bez niego. A cóż o nim wiem? Nic nie wiem...

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

91
Lampka nocna silikonowa, GIOpanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka nocna silikonowa, GIOpanda
Innogio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Lampka jest doskonała do pokoju dziecięcego i idealnie sprawdzi się w podróży. GIOpanda będzie doskonałym kompanem dla Twojego dziecka podczas dorastania. Przyjazny i wesoły design lampki sprawi, że Twoje dziecko od razu ją pokocha. Miękki i uspakajający blask światła wprowadzi odpowiednią atmosferę do pokoju dziecka. Zmieniające się kolory świateł pomogą bez trudu zasnąć Twojemu dziecku, pokonując wszelkie koszmary ciemności. Miękki materiał z jakiego wykonana została lampeczka zapewnia bezpieczeństwo użytkowania nawet najmniejszych dzieci. Natomiast zmiana kolorów za pomocą dotknięcia lampki ręką zapewni świetną zabawę nie tylko podczas wieczornego rytuału zasypiania. Szczegóły: • idealna do pokoju noworodka, niemowlaka, niezastąpiona podczas nocnego przewijania i karmienia. Również dla starszych dzieci będzie najlepszym przyjacielem, zapewniając spokojny sen i chroniąc przed strachem związanym z ciemnościami; • wykonana z miękkiego i bezpiecznego silikonu o zaokrąglonych kształtach i gładkich krawędziach, które pozwolą dziecku na bezpieczną zabawę; • bardzo przyjemne w dotyku tworzywo sprawi, że lampka stanie się również ulubioną przytulanką; • lampka doskonale sprawdzi się jako prezent, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka; • lampka ładnie opakowana w oryginalny kartonik; • zasilanie bezprzewodowe umożliwi dziecku zabranie swojej ulubionej lampki na każdą wyprawę; • wbudowany akumulator (ładowany przez USB) zapewni nawet 10 godzin nieprzerwanej zabawy; • lampka po włączeniu świeci „ciepłym”, stonowanym światłem, które po dotknięciu ręką zaczyna zmieniać się przechodząc płynnie przez 8 kolorów. Kolejne dotknięcie lampki powoduje zatrzymanie wybranego koloru. Parametry: • napięcie ładowania: 220-240V, • bateria: litowo-jonowa o poj. 1000 mAh, • pojemność baterii: 1200 mAh, • materiał: bezpieczny silikon, • rodzaj światła: LED, • max moc: 1,5 W, • auto OFF po 1 godzinie, • typ włącznika: dotykowy, • wymiary: 10.0 x 10.0 x 14.0 cm.

107,00 zł
95,23 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,77 zł

92
Mi primer diccionario ilustrado de espanol - la ciudad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
Powiadomienie
93
LA A Passage to India książka + audio online B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LA A Passage to India książka + audio online B2
Niedostępny
Brak

A Passage to India + mp3 audio - książka z kolekcji Young Adult ELI Readers z nagraniem audio.Young Adult ELI Readers: Young Adult ELI Readers sześciopoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla uczących się języka angielskiego na następujących poziomach:Stage 1 Elementary (600 headwords) A1Stage 2 Pre-Intermediate (800 headwords) A2 KETStage 3 Intermediate (1000 headwords) B1 PETStage 4 Upper intermediate (1800 headwords) B2 FCEStage 5 Advanced (2500 headwords) C1 CAEStage 6 Profi ciency Unabridged Texts C2 CPEA Passage to India + audio mp3:Poziom zaawansowania 4: B2 FCETreść:Adaptacja powieści E.M. Forestera. Lata 20-ste XX wieku. Książka rozpościera szeroki obraz zmieniających się, kolonialnych Indii, oraz uprzedzeń i niesprawiedliwości. Bohaterowie powieści w związku z incydentem w jaskini Marabar trafiają w centrum napięć pomiędzy Hindusami a administracją brytyjską.SyllabusVerb Tenses: Present Perfect Simple Past Perfect Simple - Future with will Verb Forms and Patterns Used to Passive forms - Phrasal verbs - Reported speech - Modal verbs (must, might, could, would etc)Struktura:Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały i dwustronicową sekcją Before You Read Activities zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony. Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja After-Reading Activities podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Focus on prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą anglojęzyczną.Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Test yourself sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.Materiał audio:Materiał audio obejmuje nagranie całości tekstu w wykonaniu rodzimych użytkowników języka angielskiego.Nagrania dostępne są online - do pobrania lub za pośrednictwem aplikacji.Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.Książki z kolekcji Young Adult ELI Readers charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem. Seria Young Adult Readers opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).

29,90 zł
Powiadomienie
94
LN Baron von Münchhausen. Książka + CD. Poziom A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LN Baron von Münchhausen. Książka + CD. Poziom A1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Seria Junge ELI Lektüren: Junge ELI Lektüren to trzypoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka niemieckiego na następujących poziomach:-Niveau 1 (600 słów) A1 (Fit 1)-Niveau 2 (800 słów) A2 (Fit 2)-Niveau 3 (1000 słów) B1 (Zertifikat Deutsch für Jugendliche - ZD J)Baron von Münchhausen und seine wundersamen Geschichten + CD audioPoziom zaawansowania 1: A1 (Fit 1)Struktura:Prezentowane historie podzielone są na rozdziały oraz poprzedzone ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Vor dem Lesen zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Zum Weiterlesen prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą niemieckojęzyczną.Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Teste dich selbst! sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia. Książki z kolekcji Junge ELI Lektüren charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem. Seria Junge ELI Lektüren opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).

27,90 zł
Powiadomienie
95
LF 20000  Lieues Sous Les Mers książka + CD Audio B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LF 20000 Lieues Sous Les Mers książka + CD Audio B1
Niedostępny
Brak

Poziom zaawansowania 3: B1. Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi autorstwa Julisza Verne'a to jedna z najbardziej znanych dziewiętnastowiecznych powieści przygodowych opisująca niezwykłą podróż trojga ludzi łodzią podwodną tajemniczego Kapitana Nemo...

32,90 zł
Powiadomienie
96
Bateria Akumulator Green Cell (5Ah 18V) do Bosch ProCORE 18V BAT609 BAT618 BAT620 Li-Ion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria Akumulator Green Cell (5Ah 18V) do Bosch ProCORE 18V BAT609 BA...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.29

Parametry techniczne: Gwarancja: 12 miesięcyProducent ogniw: Green CellNapięcie: 18VRodzaj ogniw: Li-IonKolor: CzarnyZabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem: TakZabezpieczenie przed przeładowaniem: TakMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: PT239Producent: Green CellPojemność: 5 Ah Kompatybilne urządzenia: Bosch TSR 1800Bosch 17618Bosch 24618Bosch 25618Bosch 26618Bosch 36618Bosch 36618BBosch 37618Bosch ADS181Bosch ANGELE EXACTBosch ANGLE EXBosch ANGLE EXACTBosch BS 18Bosch BSH 180Bosch CAG180Bosch CCS 180Bosch CCS180Bosch CCS180BBosch CCS180KBosch CFL 180Bosch CFL180Bosch CFL180BBosch CRS180Bosch CRS180BBosch CRS180KBosch CSM 180Bosch DDB 181Bosch DDB180Bosch DDBB180Bosch DDH 181XBosch DDH181Bosch DDS181Bosch DDS182Bosch DGSH181Bosch EWS 18Bosch EXACT 12Bosch EXACT IONBosch FNH180Bosch GAS 18Bosch GBH 18Bosch GCB 18Bosch GDR 18Bosch GDS 18Bosch GDX 18Bosch GGS 18Bosch GHO 18Bosch GKM 18Bosch GKS 18Bosch GLI 18Bosch GOP 18Bosch GSA 18Bosch GSB 18Bosch GSB 18 VE-2Bosch GSB 18-2Bosch GSK 18Bosch GSR 18Bosch GSR 18 VE-2Bosch GSR 18-2Bosch GSR 1800Bosch GST 18Bosch GWS 18Bosch H 18Bosch HDB 180Bosch HDH 181XBosch HDH181Bosch HDI 285Bosch HDI 286Bosch HDS 181Bosch HDS 182Bosch HDS181Bosch HTH 181Bosch HTH 182Bosch HTH181Bosch IDH182Bosch IDS 180Bosch IDS181Bosch IWBH182Bosch IWH181Bosch IWHT180Bosch IWHT181Bosch IWI 285Bosch IWMH182Bosch JSH180Bosch MXH180Bosch PB 360SBosch PLH181Bosch RHH180Bosch RHH181Bosch RHS181Bosch SBS 18Bosch SDI 185Bosch SDI 186Bosch SGH1822 607 336Bosch ASS 18Bosch 06012A0301Bosch 06015A6100Bosch 060164J007Bosch 060166H006Bosch 06016A2101Bosch 06016A5001Bosch 060193A304Bosch 060193A307Bosch 06019B1300Bosch 06019D8101Bosch 06019G0102Bosch 06019G5104Bosch 06019G5200Bosch 0611905304Bosch 0611911000Bosch 1600A0051MBosch CLPK203Bosch CLPK204Bosch CLPK222Bosch CLPK224Bosch CLPK251Bosch CLPK402Bosch CLPK414Bosch DDH181XBosch DDS183Bosch GAS18VBosch GBH 18VBosch GBH18 VBosch GBH18VBosch GBL 18Bosch GBL18VBosch GCB18VBosch GCM18VBosch GDE 18Bosch GDE18VBosch GDR18Bosch GDR18VBosch GDS18VBosch GDX 18VBosch GDX18VBosch GEA FC2Bosch GEAFC2Bosch GGS18VBosch GHO18VBosch GKM18VBosch GKS18VBosch GLI18VBosch GNA 18Bosch GNA18VBosch GOP18VBosch GOP18VECBosch GSA18VBosch GSB18-2Bosch GSB18VBosch GSB18VE-2Bosch GSB18VEBosch GSC 18Bosch GSC18VBosch GSK18VBosch GSR18-2Bosch GSR18Bosch GSR1800Bosch GSR18VBosch GSR18VE-2Bosch GSR18VEBosch GSS 18Bosch GSS18VBosch GST18VBosch GWA FC2Bosch GWAFC2Bosch GWS 18-125 VBosch GWS18-125VBosch GWS18VBosch HDB180Bosch HDS183Bosch HTH182Bosch HTH182BBosch ProCOREBosch ProCORE18 VBosch Professional 18Bosch Professional SystemBosch SKC181Bosch WC18CHF1 600 A001 600 A011 600 A013H11 600 Z001 607 A352 607 337GBA 18V Kompatybilne modele: BAT618G26073360912607336101260733616926073362352607336323260733635326073365612607336563260733669126073367512607336803260733681526073368192607336851260733687526073369052607336939260733697526073370052607337135BAT609BAT609GBAT610GBAT6181600A002U51600A004ZN1600A00C421600A00R1A1600A013H11600A016GB1600A016GK1600A016GU1600A01C4K1600Z000351600Z000361600Z000371600Z000381607A350AP1607A350AT1607A350CH260733609226073361702607336236260733655926073365602607336906260733699826073370692607337105BAT610BAT611BAT612BAT620BAT620-2PKBAT621BAT622GBA18V40GBA18V80ProCORE18V

245,00 zł
Powiadomienie
97
Pojazd na akumulator. Mercedes Benz EQC Policja blue - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd na akumulator. Mercedes Benz EQC Policja blue
Toyz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.16

MERCEDES BENZ EQC POLICJA to licencyjny samochód marki TOYZ, który bazuje na100% elektryku niemieckiej marki. Wygląd odzwierciedla awangardową iniezależną estetykę prawdziwego modelu EQC 400 4Matic zcharakteryczymi światłami led włącznie. Wersja akumulatorowca Toyz posiada naklejki, które zamieniają EQC wwersję policyjną. Pojazd będzie dostępny wkolorze niebieskim orazbiałym. Koła będą wykonane zpianki EVA, afotel tapicerowany ekoskórą. EQC będzie również wyposażony wstandardowe rozwiązania stosowane wpojazdach TOYZ: pasy bezpieczeństwa, automatyczny hamulec, wolny start orazpilot zdalnego sterowania. Dodatkowo EQC będzie wyposażony wradio zbluetooth. DANE TECHNICZNE Akumulator: 12V 7Ah Silnik: 2x 45W 12V Wymiary pojazdu: 105x70x48 cm Prześwit pojazdu: 10 cm Średnica kół: 22 cm Wymiary opakowania: 108x56x36 cm Wiek użytkownika: 3-8 lat Maksymalne obciążenie: 25 kg

682,00 zł
613,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 68,20 zł

98
Pojazd na akumulator. Mercedes Benz EQC Policja white - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd na akumulator. Mercedes Benz EQC Policja white
Toyz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

MERCEDES BENZ EQC POLICJA to licencyjny samochód marki TOYZ, który bazuje na100% elektryku niemieckiej marki. Wygląd odzwierciedla awangardową iniezależną estetykę prawdziwego modelu EQC 400 4Matic zcharakteryczymi światłami led włącznie. Wersja akumulatorowca Toyz posiada naklejki, które zamieniają EQC wwersję policyjną. Pojazd będzie dostępny wkolorze niebieskim orazbiałym. Koła będą wykonane zpianki EVA, afotel tapicerowany ekoskórą. EQC będzie również wyposażony wstandardowe rozwiązania stosowane wpojazdach TOYZ: pasy bezpieczeństwa, automatyczny hamulec, wolny start orazpilot zdalnego sterowania. Dodatkowo EQC będzie wyposażony wradio zbluetooth. DANE TECHNICZNE Akumulator: 12V 7Ah Silnik: 2x 45W 12V Wymiary pojazdu: 105x70x48 cm Prześwit pojazdu: 10 cm Średnica kół: 22 cm Wymiary opakowania: 108x56x36 cm Wiek użytkownika: 3-8 lat Maksymalne obciążenie: 25 kg

682,00 zł
613,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 68,20 zł

99
Książeczka sensoryczna Deram Team. C-More Colletion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka sensoryczna Deram Team. C-More Colletion
BabyOno
Dostępny
3 szt.

Książeczka umożliwia nabywanie nowych umiejętności od ćwiczenia uchwytu, poprzez stymulację pracy dziąseł za pomocą gryzaków z wypustkami, aż do nauki liczenia i studiowania różnych faktur materiałowych. Utrzymana jest w wyraźnych, kontrastujących barwach, które rozwijają zmysł wzroku, wyobraźnię i umiejętność koncentracji. Będzie towarzyszyć dziecku w pierwszych etapach rozwoju, odpowiadając na coraz to nowe potrzeby poznawcze. Książeczka DREAM TEAM jest częścią kolekcji C: MORE, która powstała z myślą o prawidłowym rozwoju psychomotorycznym dziecka. Stymuluje zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Właściwości: - pomaga w nauce koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, - zabawka ma kontrastowe kolory, wspierające rozwój wzroku dziecka, - pomaga ćwiczyć motorykę i umiejętności manualne (chwytanie, przekładanie), - rozwija umiejętności poznawcze poprzez stymulujące kształty, faktury i dźwięki, - rozwija wyobraźnię dziecka, - materiał: poliester, - wymiary: szer. 18 cm x wys. 15 cm x gł. 2 cm.

63,57 zł
57,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,36 zł

100
Schowek
The Time Is Near... CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

76,90 zł
73,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,84 zł

Wróć do góry