hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.12.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 8 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Muminki zebrane. Tom 1 (Tove Jansson), na drugim Naklejki Samochody (Literat). Kolejny produkt to Muminki zebrane. Tom 2 (Tove Jansson) oraz Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 6. Zagadka mazurskiej mumii (Marta Guzowska, Agata Raczyńska).
1
Muminki zebrane. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Muminki zebrane. Tom 1
Dostępny100 szt.

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Z okazji stulecia Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” zebraliśmy wszystkie dziewięć książek z niezapomnianego cyklu autorstwa Tove Jansson w dwóch eleganckich tomach. Tekst, jak zawsze, wzbogacają ilustracje autorki. Ta wysmakowana edycja może być doskonałym prezentem dla każdego. Pierwszy tom zawiera części: • Małe trolle i duża powódź, • Kometa nad Doliną Muminków, • W Dolinie Muminków, • Pamiętniki Tatusia Muminka, • Lato Muminków. Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

79,90 zł
50,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 29,56 zł

63 osoby kupiły
2
Naklejki Samochody - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Naklejki Samochody
Literat
Dostępny145 szt.

Samochody ? 28 dekoracyjnych naklejek dla dzieci.

2,99 zł
57 osób kupiło
3
Muminki zebrane. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Muminki zebrane. Tom 2
Dostępny107 szt.

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Z okazji stulecia Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” zebraliśmy wszystkie dziewięć książek z niezapomnianego cyklu autorstwa Tove Jansson w dwóch eleganckich tomach. Tekst, jak zawsze, wzbogacają ilustracje autorki. Ta wysmakowana edycja może być doskonałym prezentem dla każdego. Drugi tom zawiera części: • Zima Muminków, • Opowiadania z Doliny Muminków, • Tatuś Muminka i morze, • Dolina Muminków w listopadzie. Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

79,90 zł
50,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 29,56 zł

48 osób kupiło
4
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 6. Zagadka mazurskiej mumii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 6. Zagadka mazurskiej mumii
Dostępny41 szt.

Szósty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Zwiedzanie piramidy w środku mazurskiego lasu? W dodatku tuż przed Halloween? Brzmi świetnie, zwłaszcza że w tej piramidzie są najprawdziwsze mumie! Gdy jednak z grobowca niespodziewanie ginie zabytkowy srebrny medalion, najważniejsze staje się schwytanie złodzieja. Anka, Piotrek i Jaga (oczywiście razem ze szczurem Sherlockiem) rozpoczynają własne dochodzenie... Detektywi z Tajemniczej 5 zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała cztery nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną. Detektywi z Tajemniczej 5 to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. Agata Raczyńska jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać... Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem spotkały się dotąd Gry i zabawy z dawnych lat Katarzyny Piętki (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry oraz nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

24,90 zł
16,99 zł

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,91 zł

12 osób kupiło
5
Przygody Emila ze Smalandii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Emila ze Smalandii
Dostępny18 szt.

Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa? Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Uzupełniają je klasyczne czarno-białe ilustracje Björna Berga.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

10 osób kupiło
6
Horror! czyli skąd się biorą dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horror! czyli skąd się biorą dzieci
Dostępny27 szt.

Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ? Na wszelki wypadek najlepiej ukryć się w toalecie... albo w szatni... albo w gabinecie pani dyrektor... A jeśli ona jest w zmowie z panią Miłką? Trzeba natychmiast zadzwonić na policję! Przedszkolaki przeżyją prawdziwy horror, zanim odkryją, skąd się biorą dzieci... „Z satysfakcją przeczytałam tę książkę. Jest napisana sprawnie i dowcipnie. Problem narodzin omawia rzeczowo, prosto i zrozumiale. Bez nadmiaru informacji, ale też bez rumieńców zawstydzenia. Za to z wdziękiem i dużą dozą ciepła. Tytułowy horror rozgrywa się w dziecięcej wyobraźni, za pożywkę mając wyrywkowe informacje, zastępujące rzetelną wiedzę. Myślę, że książka niesie ważne przesłanie i dla małych, i dla dużych czytelników. Nie tylko odnośnie do problemu narodzin, lecz także dziecięcych lęków. Gorąco polecam wszystkim rodzicom” – Dagna Ślepowrońska, psycholog. Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. Kacperiada... czy Horror! czyli skąd się biorą dzieci). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady. Paulina Daniluk – projektantka, graficzka, ilustratorka. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. Współpracuje z wydawnictwami, magazynami, markami odzieżowymi oraz studiami projektowymi. Laureatka konkursu Wydawnictwa Albus na zilustrowanie książki dla dzieci autorstwa Doroty Kassjanowicz 30 znikających trampolin, a także zdobywczyni wyróżnień między innymi w konkursie na najpiękniejszą książkę PTWK w 2017 roku za Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory oraz w konkursie Jasnowidze organizowanym przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach w Polsce i poza nią. Miłośniczka starego kina, horrorów oraz wypraw rowerowych.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
7
Doradztwo zawodowe. Materiały edukacyjne dla klas 7-8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doradztwo zawodowe. Materiały edukacyjne dla klas 7-8 szkoły podstawow...
Dostępny98 szt.

W kontekście doradztwa edukacyjnego oraz zawodowego istotą jest pokazanie wszystkich edukacyjnych oraz zawodowych możliwości, a przede wszystkim budowanie i rozwijanie umiejętności, bez których nie uda się sprawnie poruszać na każdym etapie kształcenia oraz na rynku pracy (podejmowanie trudnych decyzji, praca w grupie, poznawanie siebie, planowanie, rozwijanie zainteresowań). Doradztwo zawodowe rozumiane jako wybór jednego konkretnego zawodu nie ma w dzisiejszych czasach większego sensu, ponieważ różne okoliczności mogą sprawić, że dana osoba będzie wiele razy zmieniała miejsce pracy oraz zawód. W prezentowanej publikacji znaleźć można między innymi treści związane z powyższymi zagadnieniami. Ponieważ jest ona przeznaczona dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej, poruszona zostanie również kwestia wyboru szkoły ponadpodstawowej. Książka zawiera liczne zadania praktyczne, aktywizujące uczniów. Konkretna wiedza „podręcznikowa” stanowi potrzebny i ważny element, ale nie będzie ona pełna bez praktyki. Dlatego też warto zaproponować szereg zadań czy nawet niewielkich projektów, które sprawią, że uczniowie będą się uczyć poprzez bezpośrednie kontakty z instytucjami zatrudnienia oraz podejmowanie wspólnych aktywności, mających na celu nauczenie ich współpracy w grupie, organizacji, zdobywania nowej wiedzy, twórczego rozwiązywania problemów.

27,00 zł
22,41 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,59 zł

4 osoby kupiły
8
Notes/ zakładka samoprzylepna 15x76mm 5 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
4 osoby kupiły
9
Wika. Tom 2. Wika i mroczne wróżki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wika. Tom 2. Wika i mroczne wróżki
Dostępny45 szt.

Pewnego razu, wcale nie tak dawno temu, żyła sobie wróżka zwana Wiką Grimm. Ocalała z masakry książęcej rodziny i została pozbawiona skrzydeł, by wiele lat spędzić w ukryciu. W ten sposób uniknęła gniewu króla Oberona, zabójcy jej rodziców. Gdy jej prawdziwa natura wyszła na jaw, młodą Wikę ścigano, aż zabłąkała się na Ziemie Formorian. Tam, pokonawszy królewskiej krwi Wilki wysłane jej tropem, poznała mroczne wróżki, które mają własne porachunki z królem Oberonem. Lecz pomoc owianych mrokiem matek chrzestnych nie jest całkowicie bezinteresowna. A ceną za opanowanie swoich zdolności będzie złożenie przysięgi. Tymczasem w Avalonie tyran i jego kochanka, Biała Dama z sercem uwięzionym między kolcami, układają perwersyjny plan, by zadecydować o losie ich zaprzysięgłego wroga.

70,00 zł
52,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

3 osoby kupiły
10
Biblia i życie. Na początku. Od stworzenia do wieży Babel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia i życie. Na początku. Od stworzenia do wieży Babel
Dostępny4 szt.

W biblijnych tekstach nie znajdujemy wykładu z kosmologii ani naukowego opisu procesu stwarzania świata; żaden świadek nie był przecież obecny, gdy powstawały niebo i ziemia. Pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju to pewnego rodzaju refleksja teologiczna, odpowiadająca na pytanie: Kto stworzył świat? Kto stoi za powstaniem człowieka? Skąd na świecie wzięło się zło? Istniało ono od początku, czy pojawiło się dopiero w określonym momencie? Na skutek czego ogarnęło świat? Na te i podobne pytania Biblia daje odpowiedź. Książka, którą trzymacie w rękach, stanowi owoc głębokiego dialogu wiary toczonego w konkretnej wspólnocie ludzi wierzących i duszpasterzy, którzy w ramach rekolekcji lectio divina głoszonych dla rodzin pochylali się nad tekstami Księgi Rodzaju i poszukiwali światła dla swojego życia, sposobów rozwiązywania istotnych problemów codziennej egzystencji. Są to poszukiwania ludzi wierzących, którzy uznając autorytet Boga Stwórcy, pytają Go: Jak żyć? Mam nadzieję, że strony te będą dla ciebie, czytelniku, teo-logią, czyli słowem, które zakotwiczone w Słowie, pomoże spojrzeć w nowy sposób na własne życie. Rzucić światło na współczesną historię, a także na konkretne wydarzenia Twojego życia. Prawdziwa mądrość jest bowiem poznaniem, które angażuje i pozwala porządkować życie, przechodzić stopniowo od chaosu do kosmosu, cieszyć się poczuciem sensu rodzącym wolność, której źródła nie znajdujemy w samym sobie.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
11
Anka Skakanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anka Skakanka
Dostępny169 szt.

Anka Skakanka odbiera świat trochę inaczej. Ale tak samo jak wszystkie dzieci wraz z 8-letnią siostrą Bożenką kocha zwierzaki i na zabój przyjaźni się z Frankiem Zezikiem. Nie posiada się ze szczęścia, gdy pod jej nogami ląduje piszcząca kulka... Nowy cykl, nowa bohaterka, ale i starzy znajomi, których poznaliśmy dzięki niezwykłej Zezi. Ta historia to promyk światła w mrocznym świecie, w którym wszyscy chowają się w domach ze względu na tajemniczy wirus, a dorośli obawiają się o pracę.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
12
Taśma montażowa 50mm/5m srebrna - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma montażowa 50mm/5m srebrna
POLSIRHURT
Dostępny46 szt.

Zbrojona taśma naprawcza srebrna. O wymiarach: 50 mm x 5 m.

5,40 zł
4,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
13
Create it! Kreda do włosów z akcesoriami, neonowa, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Create it! Kreda do włosów z akcesoriami, neonowa, mix wzorów
Canenco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Twoje włosy będą najwspanialsze ze wszystkich dzięki tej kredzie do włosów! Umieść pasmo włosów między aplikatorem i zaciśnij, a następnie pociągnij w dół. Kreda zafarbuje włosy. Kreda do włosów jest zmywalna. Uzupełnij swój nowy wygląd dzięki dołączonym akcesoriom do włosów! Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

2 osoby kupiły
14
Geologia kontynentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geologia kontynentów
Dostępny61 szt.

Prezentujemy trzecie wydanie podręcznika akademickiego ?Geologia kontynentów?. Obecna wersja została znacznie wzbogacona zarówno w tekst, jak i nowe ilustracje, uwzględniające współczesny poziom wiedzy na temat budowy i ewolucji geologicznej kontynentów w nawiązaniu do współczesnych poglądów geotektonicznych. Książka przeznaczona jest głównie dla studentów i wykładowców, jednak jej prosty i zrozumiały język sprawia, że mogą sięgnąć po nią wszyscy zainteresowani budową i historią geologiczną konkretnego kontynentu, bądź jego fragmentu, czemu sprzyja układ książki.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

2 osoby kupiły
15
Król Edyp Sofoklesa. Streszczenie, analiza, interpretacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Edyp Sofoklesa. Streszczenie, analiza, interpretacja
Dostępny61 szt.

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ, wygodny format. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

4,99 zł
2 osoby kupiły
16
Słuchanie na modlitwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchanie na modlitwie
Dostępny21 szt.

Usłysz Boga w życiu i modlitwie ? to najważniejsze przesłanie niewielkiej, ale ważnej książki o. Benedicta Josepha Groeschela. Autor pokazuje, że skupienie i uważność powinny towarzyszyć nam zarówno w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, jak i naszych spotkań z Bogiem ? na modlitwie, podczas lektury Pisma Świętego, czy na mszy świętej. Tylko wtedy, gdy wyciszymy siebie, zdolni będziemy usłyszeć to, co Pan ma nam do powiedzenia? Usłyszeć i wcielić w życie.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
17
Wydajność Javy. Szczegółowe porady... wyd.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydajność Javy. Szczegółowe porady... wyd.2
Dostępny6 szt.

Istnieją dwie strategie rozwiązywania problemów wydajnościowych aplikacji w Javie. Z jednej strony można wykorzystać potężne komputery i przydzielić JVM ogromne zasoby pamięci, z drugiej - w czasach ekspansji rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych nowe znaczenie zyskują małe, jednoprocesorowe komputery. Firmy takie jak Oracle czy Amazon udostępniają tanie serwery, na których można uruchamiać proste aplikacje. Łatwo się przekonać, jak ważne jest właściwe zarządzanie niewielką ilością pamięci w tego rodzaju środowiskach. Każdy, kto programuje w Javie, powinien dokładnie wiedzieć, jak maszyna JVM wykonuje kod i jak należy ją dostrajać, aby osiągała możliwie największą wydajność.W tej książce opisano wiele funkcjonalności, narzędzi i procedur, dzięki którym można poprawić efektywność kodu napisanego w Javie 8 i 11 LTS. Główny nacisk położono na zagadnienia istotne dla środowisk produkcyjnych, ale przedstawiono również ciekawe nowe technologie, takie jak kompilacja z wyprzedzeniem i eksperymentalne kolektory. Znalazło się tu także omówienie nowości w mechanizmie porządkowania pamięci i rejestratorze Java Flight Recorder, zaprezentowano kwestie funkcjonowania Javy w środowiskach kontenerowych, udoskonalone narzędzie JMH, kompilatory JIT, współdzielone klasy danych, narzędzia do monitorowania wydajności i wiele innych. Książkę doceni każdy inżynier zajmujący się JVM, który chce poradzić sobie z nietypowym działaniem systemu, wyciekami pamięci i problemami z jej porządkowaniem.Najciekawsze zagadnienia:platformy i kompilatory Javy a wydajność aplikacjiporządkowanie pamięcizasady testowania wydajności aplikacjipakiet JDK i narzędzia do monitorowania aplikacjidostrajanie kolektora i interfejsów Java APIwydajność aplikacji korzystających z baz danych

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

1 osoba kupiła
18
Firefly Lane (wydanie filmowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firefly Lane (wydanie filmowe)
Dostępny10023 szt.

Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów Słowik oraz Zimowy ogród. Zekranizowana i dostępna na platformie Netflix. Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w łańcuchu pokarmowym społeczności ośmioklasowej szkoły. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna świata wkracza na scenę i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, mózg, ambicje. Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate jest skazana na wieczne pozostawanie tą niefajną i ma kochającą rodzinę, która zawstydza ją na każdym kroku. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze; nim minie lato, stają się Tully-i-Kate; jednym, nierozłącznym bytem. Tak rozpoczyna się spektakularna powieść Kristin Hannah, zekranizowana w formie serialu dostępnego na platformie Netflix. Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
19
Progetto italiano Junior 1a kl. 7 (materiał ćwiczeniowy) - NPP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Progetto italiano Junior 1a kl. 7 (materiał ćwiczeniowy) - NPP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

- Urozmaicone i atrakcyjne ćwiczenia do rozdziałów 0-3 podręcznika - Minitesty do każdego rozdziału - Rozwiązania do minitestów Na stronie www.edilingua.it: - CD audio z nagraniami w zwolnionej wersji (versione rallentata) - test weryfikujący postępy w nauce języka włoskiego (Test di progresso) - słowniczek tematyczny (Vocabolario tematico) - materiały autoewaluacyjne (Schede di autovalutazione) - ćwiczenia online (@ttivita online)

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
20
Boży Generałowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży Generałowie
Dostępny49 szt.

?Boży generałowie ? Wielcy reformatorzy? książka poświęcona ludziom, którzy w wyjątkowy sposób zapisali się na kartach historii. Ludziom, którzy wpłynęli na bieg dziejów, dokonując nieodwracalnych zmian także w obrębie edukacji, kultury, polityki i stosunków społecznych. John Wycliffe, Jan Hus, Marcin Luter, Jan Kalwin, John Knox, George Fox mieli odwagę stanąć w obronie prawd ewangelii i przeciwstawić się wszechwładnemu wówczas wEuropie religijnemu systemowi władzy. Ta pozycja pomoże żyjącym współcześnie zrozumieć proces reformacji. Od polskiego Wydawcy: Autor chciał przybliżyć Czytelnikom dramatyczne losy reformatorów na tle burzliwych czasów, w których przyszło im żyć. Choć imiona osób oraz wydarzenia opisane w książce są jak najbardziej prawdziwe, to zamiarem Robertsa Liardona było raczej uczyć i inspirować współczesne pokolenie przykładem tamtych gigantów wiary. I taka jest ta książka: poruszająca, zmuszająca do osobistej refleksji, oferująca również duchowy wgląd w doczesne sprawy. Fragment recenzji: Dzięki temu, że autor rozpoczął swoją opowieść od żyjącego w XIV wieku Johna Wycliffe?a, czytelnik mniej zorientowany w historii dowie się, że reformacja nie zaczęła się ni stąd, ni zowąd w roku 1517 wraz z wystąpieniem Lutra, lecz została przygotowana poprzez dociekanie prawdy i aktywne działania innych Bożych mężów, żyjących całe pokolenia wcześniej. Prawdę tę potwierdza druga sylwetka ? czeskiego reformatora Jana Husa, który o ponad sto lat poprzedzał Lutra. Następni trzej bohaterowie to wielkie postaci właściwej reformacji XVI wieku ? Marcin Luter, Jan Kalwin i John Knox. Ten trzeci jest nieco mniej znany szerokim kręgom chrześcijan, bardzo dobrze więc, że jego sylwetka została przez Robertsa Liardona przybliżona. Słynne słowa tego XVI-wiecznego kaznodziei: ?O Boże, daj mi Szkocję albo umrę!? trafnie oddają temperament i wielką gorliwość człowieka nazywanego reformatorem Szkocji i pokazują, że został wysłuchany. Najmniej oczywista jest ostatnia z opisanych postaci. George Fox nie jest wprawdzie anonimowym bohaterem dziejów chrześcijaństwa, jednak postawiony obok Wycliffe?a, Husa, Lutra, Kalwina i Knoxa mógłby się poczuć nieco nieswojo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jego raczej skromną i pokorną naturę. Jednak jest to postać ze wszech miar zasługująca na przybliżenie współczesnemu czytelnikowi, także ze względu na swoją społeczną wrażliwość i działalność reformatorską na tym właśnie polu. dr Włodzimierz Tasak, doktor teologii, historyk, pastor, rektor Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie. O autorze Roberts Liardon ? założyciel Embassy Christian Center oraz szkoły biblijnej Spirit Life w Irvine (Kalifornia) w Stanach Zjednoczonych. Autor wielu popularnych książek, które przetłumaczono w sumie na dwadzieścia siedem języków. Mówca konferencyjny, pasjonat historii Kościoła, założyciel Muzeum Historii Reformatorów i Przebudzeniowców w Kalifornii.

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

1 osoba kupiła
21
Trylogia husycka. Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia husycka. Tomy 1-3
Dostępny75 szt.

Trylogia husycka to cykl historyczno-fantastycznym o wojnach husyckich, akcja którego toczy się w piętnastym wieku na terenie Czech, Moraw, Śląska, Węgier, ówczesnej Polski i Niemiec. Sapkowski w niepowtarzalnym stylu opisuje okrucieństwo wojny, zwłaszcza bratobójczej, i piętnuje nietolerancję religijną. W swojej powieści stworzył szereg barwnych postaci, którym przyszło żyć i zachować przyzwoitość w czasach pogardy. Główny bohater, Reynevan z Bielawy, medyk, romantyczny kochanek i z konieczności husycki szpieg, określa sam siebie jako Ślązaka. Nie Czecha ani Niemca, ani tym bardziej Polaka, choć biegle posługuje się językami wszystkich tych nacji i dzieli ludzi według kryteriów moralnych a nie narodowościowych. Studiował w Pradze, ale w trakcie swych rozlicznych peregrynacji odwiedził wiele czeskich i śląskich miast i miasteczek. Miejsca owe opisał Sapkowski z niezwykłym pietyzmem: średniowieczne Praga i Wrocław pod jego piórem wprost tętnią życiem. Wieloletnia, wręcz benedyktyńska kwerenda historyczna, jaką przeprowadził autor Lux Perpetuy, została doceniona przez czeskich czytelników i recenzentów; pojawiły się nawet głosy, że szkoda, iż dopiero Polak stworzył tak zapierający dech swym rozmachem, obiektywizmem i historyczną rzetelnością cykl powieści o jednym z najbardziej przełomowych rozdziałów ich dziejów. Wielkość tego historiozofizycznego nurtu prozy dostrzeżono także w Rosji, na Ukrainie, Litwie czy Słowacji. Dwa pierwsze tomy cyklu o husytach ukazały się w Niemczech (nakładem prestiżowego monachijskiego wydawnictwa DTV, w perfekcyjnym tłumaczeniu p. Barbary Samborskiej) i odniosły duży sukces; już wkrótce zostanie opublikowana tam Lux Perpetua. „Wdzięczną zabawę archaizmami doprowadził do perfekcji, a w dziedzinie dialogów nie widzę dziś w Polsce nikogo, kto mógłby się z nim równać. Życzę takiego warsztatu finalistom Nike” – Zygmunt Miłoszewski, „Newsweek”. „To jedyny pisarz obdarzony dziś u nas takim epickim rozmachem. Rozmachem – dodajmy imponującym i bezpretensjonalnym” – Mariusz Czubaj, „Polityka”. „Powieści Sapkowskiego nie da się spokojnie przeczytać. Ją się pochłania bez wytchnienia. Aż do końca” – Tomasz Lada, „Życie Warszawy”.

259,00 zł
199,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 59,57 zł

1 osoba kupiła
22
Kuchnia jogina. Roślinne przepisy z Białego Domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia jogina. Roślinne przepisy z Białego Domu
Dostępny12 szt.

Piotr Henschke zachęca nas, aby gotowanie traktować, jako medytację, a co za tym idzie, włożyć w to swoje serce. W kuchni może panować gwar lub cisza, możesz słuchać jazzu, rocka lub mantr. Jeśli twoją intencją będzie zadowolenie tych, z którymi usiądziesz przy wspólnym stole, to wtedy jest to Kuchni jogina. Od wielu lat głównym zajęciem autora książki jest gotowanie dla osób uprawiających przeróżne aktywności fizyczne, w tym głównie jogę. Pożywienie takie powinno być lekkostrawne, ale jednocześnie dostarczać dużej ilości energii. Z duchowego punktu widzenia powinno być także wolne od złej karmy i przygotowane z sercem. Czy Kuchnia jogina to książka tylko dla joginów? Oczywiście, że nie! To bardzo praktyczne i łatwe w przygotowaniu przepisy dla każdego, kto chce żyć zdrowo, aktywnie i zachować w swoim ciele witalność. Przepisy są nieskomplikowane, a wręcz bardzo proste. Autor uważa, że o doskonałym smaku każdej potrawy decydują odpowiednie i wyważone proporcje, a nie ilość składników i przypraw.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
23
Aparat bezpieczeństwa w perspektywie antropologii organizacji i antropologii władzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aparat bezpieczeństwa w perspektywie antropologii organizacji i antrop...
Dostępny3 szt.

Obok pytań o to, co zrobiła bezpieka, niezbędna jest refleksja dotycząca kwestii motywacji aktywności jednostek oraz grup lub środowisk, pracujących i współpracujących z policją polityczną. Równie istotne jest wskazywanie, jak na skuteczność funkcjonowania oddziaływały takie kwestie jak struktura organizacyjna, obieg dokumentów, hierarchia władzy, wewnętrzne relacje interpersonalne, zakres autonomii pojedynczych ludzi czy jednostek organizacyjnych.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
24
Kierowanie zespołami zróżnicowanymi.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierowanie zespołami zróżnicowanymi..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Monigrafia stanowi kontynuację rozważań podjętyvh w kisążce Elementy stylu życia jako determinanty pracy w zespole (2020). W tej publikacji, podobnie jak w poprzedniej, autorki zaprezentowały wybrane wyniki prac badawczych zrealizowanych w ramach projektu w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wydzuału Zarządzania UŁ. Przedstawiły opinie kierowników i pracowników na temat wpływu stylu życia na proces kierowania zespołami.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
25
Ozdoba dekoracyjna Mech Chrobotek 125g zielony Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,30 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
26
Zagłada Żydów Studia i Materiały nr 16 R.2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada Żydów Studia i Materiały nr 16 R.2020
Dostępny48 szt.

Tematem przewodnim 16. numeru rocznika, którego współredaktorami są naukowcy z Centrum Badań Żydowskich UŁ, jest historia getta łódzkiego. Oddawany do rąk czytelnika tom rozpoczynają wspomnienia ocalałego z łódzkiego getta Mariana Turskiego o jego ostatnich dniach w sierpniu 1944 r. Obok głosu świadka, prezentujemy czytelnikom studium Andrzeja Czyżewskiego o prowadzonej przez władze PRL polityce historycznej dot. getta, artykuł Ewy Wiatr o funkcjonowaniu młodzieżowych grup na Marysinie czy tekst Michała Trębacza poświęcony spuściźnie fotograficznej getta. Irmina Gadowska pisze o malarzach, Adriana Bryk przedstawia historią poczty, a Krystyna Radziszewska opisuje losy Żydów europejskich deportowanych do getta z jesienią 1941 r. Badania na materiałach z getta łódzkiego i warszawskiego oparli Jacek Walicki, porównujący funkcjonujące w gettach archiwów i Sylweriusz Królak analizujący opisy spacerów po obu gettach. Andrzej Grzegorczyk omawia organizację pierwszej fali deportacji z getta a Bartosza Grzanki pisze o działalności SS-Sonderkommando Kulmhof. Publikujemy też dziennik z getta Viktora Hahna, relację Mordechaja Żurawskiego, uciekiniera z Chełmna oraz opracowanie Waldemara Szulca o obozie śmierci. Poza tematyką łódzką w numerze znajdzie Czytelnik również m.in. artykuł Sławomira Poleszaka dotyczący ?żołnierza wyklętego? Józefa Franczaka ps. ?Lalek?. Dariusza Libionki piszącego o postępowaniach sądowych przeciwko członkom lokalnych struktur NSZ powiatów miechowskiego i pińczowskiego, Adama Kopciowskiego o lubelskim kolaborancie Szamie Grajerze, czy Nawojki Lobkowicz o problemach z restytucją zagrabionego przez nazistów mienia. W numerze działy: In Memoriam Studia Z warsztatów badawczych Materiały Punkty Widzenia Upamiętnienia Zagłady Omówienia, recenzje, przeglądy Curiosa A w nich między innymi: Andrzej Czyżewski o getcie łódzkim w polityce historycznej Ewa Wiatr o ruchu hachszarowym w getcie łódzkim Irmina Gadowska o artystach plastykach w getcie łódzkim Sławomir Poleszak o ostatnim ?wyklętym? i Żydach Dziennik prażanina Viktora Hahna z łódzkiego getta Relacja Mordechaja Żurawskiego z Chełmna Ryszard Lerczyński ? jedyny łódzki sprawiedliwy Jacek Walicki o różnicach i podobieństwach archiwum getta łódzkiego i Archiwum Ringelbluma Andrzej Grzegorczyk o transportach kolejowych z z getta łódzkiego do obozu zagłady Kulmhof Adriana Bryk o poczcie i pocztowcach w getcie łódzkim Michał Sobelman ? o problemach z ?listą Ładosia? Alicja Podbielska o upamiętnieniu Sprawiedliwych w Toruniu

92,60 zł
65,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 26,85 zł

1 osoba kupiła
27
Zostań sama w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań sama w domu
Dostępny62 szt.

Książka wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. „Nie zgadzam się na dorastanie. Czuję się tak, jakbym już kiedyś była dorosła. Teraz mam plan, żeby być dzieckiem”. Diana ma opaskę z kocimi uszkami, z którą nigdy się nie rozstaje, i najwspanialszą na świecie babcię – zwariowaną projektantkę krzeseł. Nie ma natomiast rodziców – przynajmniej w tej chwili – i nie wiadomo, czy to się kiedyś zmieni. Diana nie lubi zostawać sama w domu. Nie lubi też tajemnic. Za dużo ich było w jej dwunastoletnim życiu. Dla dziewczynki najważniejsze jest teraz poczucie bezpieczeństwa. Ale życie nie stoi w miejscu, przeciwnie – robi wszystko, żeby Dianę zaskoczyć. A to niemowlęciem z agrafką w rączkach, a to psem o wdzięcznym imieniu Demon... Barbara Stenka – szczecińska poetka, pisarka. Od lat współpracuje z zespołami muzycznymi (Arfik, Sklep z Ptasimi Piórami) i teatralnymi (Kostka Cukru). Jej teksty ukazywały się w „Przekroju”, były także śpiewane w programie TV „Budzik”. Laureatka wielu konkursów: im. Jana Brzechwy (2001), Festiwalu Piosenki Aktorskiej (2004) i Radia Łódź (2004).

31,90 zł
23,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

1 osoba kupiła
28
Sądy bezprawia. Wokół pokazowych procesów politycznych organizowanych w Warszawie (1944-1989) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sądy bezprawia. Wokół pokazowych procesów politycznych organizowanych ...
Dostępny2 szt.

Polityczne procesy pokazowe (publiczne), niezależnie od epoki i ustroju, mają jeden cel: możliwie szerokie rozgłoszenie narracji przyjętej przez reżyserów rozprawy. W przypadku ludowej Polski tym reżyserem (i scenarzystą) był aparat partyjno-państwowy, instrumentem działania zaś odpowiednie instancje wymiaru sprawiedliwości z jednej, a propagandy i środków masowego przekazu z drugiej strony. Aktorami tych z reguły tragicznych przedstawień, odgrywającymi z własnej woli lub pod przymusem przypisane im role i wypowiadającymi ustalone kwestie, byli nie tylko sami oskarżeni i świadkowie, lecz także obrońcy, prokuratorzy, sędziowie. Zadaniem tej publikacji nie jest wyczerpujące omówienie problematyki procesów pokazowych w latach 1944-1989. Wybrano jedynie kilkanaście przykładów takich rozpraw, by na ich podstawie zrozumieć ewolucję zjawiska; dostrzec różnice i podobieństwa w strategiach przyjmowanych przez wszystkie zainteresowane strony. Wartością dodaną publikacji jest nie tyle dotarcie do nieznanych faktów i dokonanie przełomowych odkryć, co zestawienie tych różnych, z reguły osobno omawianych spraw, a dzięki temu obranie szerszej, porównawczej perspektywy.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
29
Układanka drewniana Liczby 676796 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana Liczby 676796
Artyk
Dostępny6 szt.

W zestawie: liczby, znaki matematyczne. Wymiary opakowania: 29 x 16 x 0,6 cm. Wiek 3+.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
30
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom rozszerzony. Zeszyt 8. Węglowodory nasycone i nienasycone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Poziom ...
Dostępny65 szt.

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii. Opracowany zbiór zadań ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych. Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.

24,50 zł
19,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
31
Naklejki Ptaki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Ptaki
Literat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Ptaki ? 28 dekoracyjnych naklejek (nie tylko) dla dzieci.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
32
Biblia i życie. Abraham. Próby wiary, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia i życie. Abraham. Próby wiary, wydanie 2
Dostępny5 szt.

Historia Abrahama pozwala nam lepiej poznać samych siebie. Pomaga dostrzec, że nosimy w sercu ranę egoizmu i chcemy żyć dla siebie samych. Abraham może nam pomóc odnaleźć własne serce i właściwą drogę, aby odpocząć w Panu i zacząć żyć w innym wymiarze życia. Abraham przechodził kolejne próby raz lepiej, raz gorzej. Wciąż jednak szedł za Panem, który przez różne doświadczenia prowadził go aż na górę ofiary. Dlatego jego życie jest dla nas przykładem drogi wiary. Historia Abrahama odsłania wszystkie jego wady, grzechy, słabości. Nie był człowiekiem idealnym, ale w Bożym Słowie usłyszał obietnice i oparł na niej swoje życie. Pismo Święte nie wybiela Abrahama, pokazuje go takiego, jakim był: słabego, upadającego, chwiejnego, walczącego. Bóg prowadził go jednak ku wierze doskonałej. Mówił do niego, a dziś przemawia do nas i zaprasza, byśmy oparli się na Jego Słowie, nim żyli, wcielali je każdego dnia, pośród prób. Książka w kolejnych odsłonach pozwala usłyszeć głos Pana, który przychodzi tu i teraz, w rzeczywistości, w której żyjemy, w egzystencji, jakiej doświadczamy. Nie spotkamy Go w wyimaginowanym świecie własnych wyobrażeń. Trzeba stanąć w prawdzie, zdjąć maskę, odsłonić swe serce – dopiero wtedy usłyszymy głos Boga, który ma moc obudzić zmarłych.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
33
Celebrate The Music Of Peter Green And The Early Years Of Fleetwood Mac, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celebrate The Music Of Peter Green And The Early Years Of Fleetwood Ma...
Mick Fleetwood and Friends, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Legendarny perkusista, Mick Fleetwood, zaprosił największe gwiazdy do udziału w jedynym w swoim rodzaju koncercie będącym hołdem dla wczesnych lat Fleetwood Mac oraz współzałożyciela formacji, Petera Greena. Występ odbył się 25 lutego 2020 roku w londyńskim Palladium. Na scenie pojawili się Billy Gibbons, David Gilmour, Pete Townshend, John Mayall, Christine McVie, Zak Starkey, Steven Tyler, Bill Wyman, Noel Gallagher, Pete Townshend, Neil Finn, Kirk Hammett i Jeremy Spencer. Legendarny producent Glyn Johns czuwał nad brzmieniem, a w roli głównej pojawili się Mick Fleetwood z zespołem w składzie: Andy Fairweather Low, Dave Bronze, Rick Vito, Jonny Lang i Ricky Peterson. – To wspomnienie wczesnych, bluesowych czasów z początku kariery Fleetwood Mac – mówi Mick Fleetwood. – Ważne, by pamiętać jak wielką rolę odgrywał wówczas Peter Green i jak duży wpływ miało Fleetwood Mac na ówczesną scenę muzyczną. Peter był moim największym mentorem i z wielką przyjemnością składam hołd jego niezwykłemu talentowi. To wielki zaszczyt dzielić scenę z tak wieloma artystami, których Peter zainspirował i którzy jak ja mają wielki szacunek dla tego wyjątkowego muzyka. Lista utworów: CD 1 1. Rolling Man (Live from The London Palladium) 2. Homework (Live from The London Palladium) 3. Doctor Brown (Live from The London Palladium) 4. All Your Love (Live from The London Palladium) 5. Rattlesnake Shake (Live from The London Palladium) 6. Stop Messin’ Round (Live from The London Palladium) 7. Looking for Somebody (Live from The London Palladium) 8. Sandy Mary (Live from The London Palladium) 9. Love That Burns (Live from The London Palladium) 10. The World Keep On Turning (Live from The London Palladium) 11. Like Crying (Live from The London Palladium) 12. No Place to Go (Live from The London Palladium) 13. Station Man (Live from The London Palladium) 14. Man of the World (Live from The London Palladium) 15. Oh Well (Pt. 1) (Live from The London Palladium) 16. Oh Well (Pt. 2) (Live from The London Palladium) 17. Need Your Love so Bad (Live from The London Palladium) 18. Black Magic Woman (Live from The London Palladium) 19. The Sky Is Crying (Live from The London Palladium) 20. I Can't Hold Out (Live from The London Palladium) 21. The Green Manalishi (the Two Prong Crown) [Live from The London Palladium] 22. Albatross (Live from The London Palladium) 23. Shake Your Money Maker (Live from The London Palladium) CD 2 1. Rolling Man (Live from The London Palladium) 2. Homework (Live from The London Palladium) 3. Doctor Brown (Live from The London Palladium) 4. All Your Love (Live from The London Palladium) 5. Rattlesnake Shake (Live from The London Palladium) 6. Stop Messin’ Round (Live from The London Palladium) 7. Looking for Somebody (Live from The London Palladium) 8. Sandy Mary (Live from The London Palladium) 9. Love That Burns (Live from The London Palladium) 10. The World Keep On Turning (Live from The London Palladium) 11. Like Crying (Live from The London Palladium) 12. No Place to Go (Live from The London Palladium) 13. Station Man (Live from The London Palladium) CD 3 1. Man of the World (Live from The London Palladium) 2. Oh Well (Pt 1) (Live from The London Palladium) 3. Oh Well (Pt. 2) (Live from The London Palladium) 4. Need Your Love so Bad (Live from The London Palladium) 5. Black Magic Woman (Live from The London Palladium) 6. The Sky Is Crying (Live from The London Palladium) 7. I Can't Hold Out (Live from The London Palladium) 8. The Green Manalishi (the Two Prong Crown) [Live from The London Palladium] 9. Albatross (Live from The London Palladium) 10. Shake Your Money Maker (Live from The London Palladium)

85,90 zł
79,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

34
Under the Guillotine, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Under the Guillotine, CD
Kreator, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

Kreator powstał w Essen, w Niemczech, w 1984 roku i był jednym z najbardziej wpływowych, thrashowych zespołów w Europie, inspirując takie grupy jak Metallica i Venom. Kreator często uznawany jest również za protoplastów death i black metalu. Kapela odniosła międzynarodowy sukces, sprzedając 2 miliony płyt, tym samym stając się jedną z najlepiej sprzedających się niemieckich metalowych grup w historii. W trakcie kariery styl Kreatora kilkukrotnie się zmieniał od thrashu przez industrial po gotycki metal w latach 90. Na początku XXI wieku zespół wrócił do klasycznych, thrashowych korzeni i jak dotąd nie zmienił kursu. Wydany w 2017 roku album "Gods Of Violence" trafił na listy najlepiej sprzedających się płyt w 10 krajach, w tym w Niemczech. Zestaw 2CD to antologia zawierająca klasyki z czasów, gdy Kreator związany był Noise Records, a także rarytasy, nagrania koncertowe oraz remiksy. Wydawnictwo zawiera również książeczkę i rzadkie zdjęcia. Lista utworów:: CD 1 1. Extreme Aggression 2. Terrible Certainty (Remix) 3. Endless Pain 4. People of the Lie (2018 - Remaster) 5. Flag of Hate 6. Awakening of the Gods 7. Terror Zone (2018 - Remaster) 8. Renewal (Remix) 9. Tormentor (End of the World Demo) 10. Choir of the Damned 11. Pleasure to Kill 12. Betrayer 13. Toxic Trace 14. After the Attack 15. Behind the Mirror CD 2 1. Some Pain Will Last 2. Europe After the Rain (Remix) ( 2018 - Remaster) 3. Gangland 4. Winter Martyrium (Rare Version) ( 2018 - Remaster) 5. Impossible to Cure 6. When the Sun Burns Red (Live in Fürth, Germany) 7. Brainseed (Remix) 8. Trauma 9. Riot of Violence (Live in Fürth, Germany) 10. Love Us or Hate Us (Live at Dynamo) 11. Total Death 12. Bonebreaker (End of the World Demo) 13. Lambs to the Slaughter 14. The Pestilence (Live in Fürth, Germany) 15. Under the Guillotine

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

35
Kasta Granice pokusy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasta Granice pokusy
Dostępny150 szt.

Rozbudź wszystkie zmysły. Miej oczy dookoła głowy. Bądź gotowa na wszystko. NADCHODZI KASTA Nikt nie jest bezpieczny, gdy oni są w pobliżu. A jeśli jesteś obiektem ich zainteresowania i mrocznych fantazji, możesz być pewna, że nic nie jest w stanie ich powstrzymać. Zagraj w grę, w której oni wyznaczają zasady. Bądź ostrożna, bo widzą każdy Twój ruch. Napędza ich Twój strach. Sprawia, że jeszcze bardziej pragną Cię mieć. Jesteś gotowa na to, co dla Ciebie przygotowali? Mroczne myśli są nieodłączną częścią ich działania. Robią to, na co mają ochotę. Biorą wszystko, czego zapragną. A teraz chcą Ciebie. ?Kinga Litkowiec i Ana Rose stworzyły piekielnie ostry duet. Śmiało prowadzą czytelnika przez najmroczniejsze odmęty ludzkiego umysłu, nie boją się przekraczać granicy dobrego smaku i rozbudzać pożądania tam, gdzie absolutnie się go nie spodziewamy. Jedno jest pewne: obok Kasty nie da się przejść obojętnie.? - K.C. Hiddenstrom, pisarka ?Kasta to pełna kontrowersji, seksu i strachu książka, która wciągnie Was w zagadkowy światek bogatych i bezkarnych młodych ludzi, a ociekając erotyzmem rozgrywki pochłoną Was bez reszty. Kasta to historia obok której nie da się przejść obojętnie. Ci mężczyźni są niebezpieczni, czy Kinsley stanie na wysokości zadania? Dorówna im? Czy pozwoli się złamać? Dowiesz się tego, czytając tę jakże pokręconą historię!? - Agata Sobczak, pisarka

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

36
Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie
Dostępny90 szt.

Upalne lato 1831. Wojska powstańcze cofają się na wszystkich frontach, a korpus Paskiewicza przekracza Wisłę, aby zaatakować Warszawę od zachodu. W wojsku rosyjskim szaleje zaraza, ale pierwsi chorzy padają też pośród powstańców, a także mieszkańców stolicy. Porucznik Jacek Olszowski, weteran wojen napoleońskich i pierwszy prywatny detektyw Warszawy, znów zaciąga się do wojska i walczy w obronie kraju. Zostaje jednak aresztowany pod zarzutem zabójstwa towarzysza broni. Wrzucony do więzienia razem z oskarżonymi o zdradę sprawy narodowej agentami tajnej policji, czeka na proces. Uratować go musi Natalia Piotrowska, jego kochanka, poetka i muza powstańcza. Nie zostało jej wiele czasu – epidemia cholery zbiera krwawe żniwo, a warszawska ulica domaga się powieszenia oskarżonych o zdradę.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
Suma kłamstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suma kłamstw
Dostępny150 szt.

Czasem wystarczy przelotne spojrzenie, jedno przypadkowe spotkanie, by starannie pielęgnowana latami iluzja runęła niczym domek z kart. Życie osiemnastoletniej Evangeline mogło uchodzić za idealne: kochający chłopak, grono przyjaciół, wspierająca rodzina. Wszystko ulegnie zmianie, kiedy los postawi na drodze dziewczyny kogoś, kto zamierza raz na zawsze skończyć z grą pozorów. On zna ją doskonale; pamięta rozkład jej dnia, obserwuje z ukrycia każdy jej ruch? I czeka na odpowiedni moment, by wkroczyć do jej świata. Prawda, która wyjdzie na jaw, gdy wszyscy wreszcie zrzucą maski, może okazać się zbyt trudna do zaakceptowania. Kłamstwa. Sekrety. Zakazana miłość. Obsesja. ?Miłość, kłamstwa i tajemnice. Niesamowity debiut napisany w doskonałym stylu skradnie Wasze serca już od pierwszej strony. Gorąco polecam!? - Meg Adams, pisarka ?Misternie tkana intryga, której rozwiązania nie domyślicie się do samego końca. Gorące uczucie, które przyspieszy bicie Waszych serc. Noemi Vain koncertowo balansuje na styku thrillera i romansu, umiejętnie dawkując emocje. Dajcie się wciągnąć w labirynt kłamstw, tajemnic i namiętności ? gwarantuję, że nie pożałujecie!? - Ludka Skrzydlewska, pisarka ?Suma kłamstw Noemi Vain to istny majstersztyk, powieść, w której z pewnością się rozsmakujecie i na długo zapadnie Wam w pamięć, pozostawiając pragnienie na więcej. W tej książce znajdziecie wszystko, co najlepsze. Tajemnice, które rozpalają ciekawość do czerwoności. Miłość wypalającą piętno w sercach bohaterów. Bolesną zdradę, której nikt się nie spodziewa. A na deser otrzymujemy prześladowcę, którego tożsamości nie sposób się domyślić aż do końca. Wspaniały debiut polskiej autorki, który nie pozwoli Wam zasnąć do ostatniej strony!? - Lilianna Garden, pisarka ?Świetnie skonstruowana fabuła i genialnie wykreowani bohaterowie to zaledwie jeden z atutów rewelacyjnego debiutu Noemi Vain. Suma kłamstw to powieść ociekająca intrygującymi zwrotami akcji, dzięki którym adrenalina i napięcie nie opadają ani na sekundę, a zakończenie dosłownie wgniata w fotel.? - Anna Tuziak, pisarka ?Historia Evageline i Chrisa porwie Cię w świat iluzji, tajemnic, intryg oraz rodzącego się uczucia. Świetny debiut z gatunku new adult, który koniecznie musisz przeczytać! Zawojuje Twoje serce, a jeśli nie on, to na pewno uczyni to Pan Arogancki.? - Sil, blogerka, NiegrzeczneRecenzje ?Kiedy tajemnica goni tajemnicę, jedno kłamstwo poprzedza kolejne, a obsesja przybiera na sile, nawet największa miłość może nie przetrwać. Zapraszam na fascynującą opowieść, która szokuje, wprawia w osłupienie oraz zaskakuje zwrotami akcji. Będziecie nie dowierzać, krzyczeć i błagać o więcej! Gwarantuję!? - D. B. Foryś, pisarka

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

38
Zapomniałem dodać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniałem dodać
Dostępny150 szt.

Joseph Rye, utalentowany dziennikarz pracujący dla Warner Bros Studio, prowadzi beztroskie życie playboya. Nie zadaje głębszych życiowych pytań, a sednem jego egzystencji jest dobra zabawa. Mimo że prowadzi program o zmianach, nie wierzy, że prawdziwa przemiana wewnętrzna człowieka jest możliwa. Jego trudny charakter przeszkadza mu w zjednywaniu sobie ludzi i tylko dwoje wiernych przyjaciół, Emily Good i Timothy Drew, obdarzają mężczyznę sympatią, znosząc jego wyskoki. Pewnego razu Jo otrzymuje dziwny list, który uruchamia lawinę zdarzeń, nad którymi nie da się zapanować. Życie gwiazdy telewizyjnej zaczyna przypominać równię pochyłą, po której jedna katastrofa goni drugą... Jak potoczy się los Rye'a? Czy znajdzie wyjście z sytuacji... bez wyjścia? Zapomniałem dodać to historia o skrywanych mrocznych tajemnicach, prawdzie, przyjaźni, miłości i zmianach. To opowieść o rozczarowaniach i wyczekiwanych cudach ? przeplatających się ze sobą w misternym arcydziele zwanym życiem. ?Zapomniałem dodać zaskoczyła mnie! Przypomniała mi o czymś, co od lat u mnie szwankowało, a tym czymś jest wiara. Bo kiedy zawodzi nas człowiek i nauka, to wiara jest naszą ostatnią nadzieją! Jeżeli nie wierzycie w cuda, to przeczytajcie tę książkę, one naprawdę się zdarzają! M.M. Macko stworzyła niesztampową książkę, ale sami musicie się o tym przekonać. Z czystym sumieniem polecam.? - Emilia Szelest, pisarka Genialna i całkowicie absorbująca proza. Ta pełna emocji i charakteru powieść jest głębszym przesłaniem na temat ludzkiego doświadczenia i sensu życia.? - A.M. Bakalar, autorka Children of Our Age ?Zapomniałem dodać to niesamowita historia o sile wiary i dążeniu do szczęścia. Sława i bogactwo przestają mieć znaczenie, gdy w grę wchodzi spotkanie z mrokiem oraz walka o przetrwanie. Ta opowieść skrywa coś więcej niż cielesne doznania, to wyjątkowa podróż po podświadomości. W niej wszystko jest możliwe. Uwierzysz? Ja uwierzyłam i serdecznie polecam!? - D.B. Foryś, autorka cyklu Tessa Brown. M.M. Macko ? z wykształcenia pedagog i filolog, dziennikarka po godzinach i pisarka z zamiłowania. Pisze głównie historie obyczajowe z elementami fantastyki. Przygodę z pisarstwem rozpoczęła w dzieciństwie, ale z biegiem lat ją porzuciła. Jednak w głębi serca zawsze wiedziała, że musi jej pozwolić na nowo się pochwycić. W 2018 roku zaczęła publikować w internecie, a w 2019 zadebiutowała opowiadaniem pt. Wywiad ? w antologii pt. Deszczowe sny. Kocha przyrodę i podróże. Jest smakoszem kawy. Ciekawa ludzi i ich życia. Wierzy, że kiedy rozwijamy talenty i realizujemy marzenia, sprawiamy Bogu radość. Uwielbia zachęcać ludzi do wychodzenia ze stref komfortu i pokonywania ograniczeń. Nie znosi prasowania, chyba że jednocześnie może rozmawiać z kimś przez telefon. Fanka powieści Johna Grishama, Agathy Christie, J.R.R. Tolkiena i C.S. Lewisa. Otwarta na różne style muzyki. Wzrusza się, kiedy ogląda taniec współczesny, zwłaszcza jazz.

38,90 zł
33,07 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,83 zł

39
Trzy sekrety Rekolekcje dla małżeństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy sekrety Rekolekcje dla małżeństw
Dostępny23 szt.

Dzięki ?Trzem sekretom? święte małżeństwo wydaje się nie tylko czymś możliwym do osiągnięcia, ale jednocześnie atrakcyjnym. To bardzo osobiste zaproszenie do odkrycia radości płynącej z codziennego praktykowania cnót ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Zdecydujcie się - na 33-dniowe rekolekcje w zaciszu swojego domu, a zyskacie nową jakość i głębię wyjątkowej relacji ? między wami i Bogiem.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

40
Introducing, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introducing, LP
Aaron Frazer, Secretly Canadian / Pias
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. You Don't Wanna Be My Baby 2 .If I Got It (Your Love Brought It) 3. Can’t Leave It Alone 4. Bad News 5. Have Mercy 6. Done Lyin’ 7. Lover Girl 8. Ride with Me 9. Girl on the Phone 10. Love Is 11. Over You 12. Leanin’ on Your Everlasting Love

97,90 zł
Powiadomienie
41
(Nie)znajomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)znajomy
Dostępny150 szt.

Nazywam się Amanda Johnson. Jestem zakręconą właścicielką sklepu z antykami. Zdarza się, że zrobię coś, zanim dobrze pomyślę. Mam psa, który wabi się Rocky, i obecnie to on jest moją jedyną miłością. Tak właściwie to ?sprawy sercowe? u mnie w ogóle nie istnieją. Pewien dzień i jedna chwila wywrócą moje życie do góry nogami. Nagłe zderzenie z rzeczywistością zapoczątkuje pojawienie się motyli w brzuchu, a później? później to będzie już tylko gorzej. Wakacyjna przygoda zakończy się koszmarem, którego wydarzenia pozostaną niezapomniane. Ostatecznie zadaję sobie pytanie: Czy było warto? ?Emocjonalny rollercoaster, którego nie da się zapomnieć! To jedna z tych książek, które są w stanie zaskoczyć każdego czytelnika!? - Ola Sobolak, instagram.com/livremacabre/ ?Dwie dusze, które potrafią rozpętać burzę, spotykają się w jednej książce. Piękna historia miłosna, która pokazuje prostotę uczucia, a zarazem bolesną drogę do pokonania przeciwności losu.? - Agata Mitura, instagram.com/reading_at_night_/ ?Myślałam, że wiem, czego się spodziewać, i że w pełni rozgryzłam fabułę. Jak ja się myliłam! Gwarantuję, że ?(Nie)znajomy? Was zaskoczy i doznacie większego szoku niż główna bohaterka. Kosmicznie mocno polecam!? - Ola Strzelecka, instagram.com/gwiazdyzkosmosu/ ?Myślicie, że to kolejna przewidywalna historia o miłości? Tak? A co, jeśliby romans połączyć z kryminałem? Nie może wyjść z tego nic dobrego. Spodziewajcie się najgorszego.? - Marysia Bielicka, instagram.com/zapach.ksiazki/

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

42
Chemiczne łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemiczne łamigłówki
Dostępny28 szt.

Chemia życia codziennego, chemiczne ciekawostki i paradoksy w pytaniach i zadaniach, np. - co nadaje zapach perfumom Chanel nr 5? - czy wszystkie sole są słone? - co najskuteczniej gasi pożar? - ile wody jest w wodzie ciężkiej, a ile w wodzie ognistej? - czy rozcieńczając kwas wodą można uzyskać roztwór o pH = 8? Ponadto: chemiczne krzyżówki i nieco historii chemii w zbiorze różnorodnych zadań z chemii, testowych, teoretycznych i obliczeniowych o zróżnicowanym poziomie trudności, przeznaczony głównie dla zainteresowanych chemią uczniów szkół średnich, ale także studentów pierwszych lat kierunków chemicznych i pokrewnych. Mogą go wykorzystywać nauczyciele, zarówno realizując program nauczania, jak i podczas zajęć dodatkowych. Do rozwiązania większości problemów wystarczy podstawowa wiedza chemiczna i umiejętność logicznego myślenia, zatem po książkę mogą sięgnąć wszyscy, którzy mają lub mieli kiedykolwiek styczność z chemią.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

43
Orlęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orlęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Komiks ma na celu popularyzację wśród młodego pokolenia Polaków mało znanej historii walk o niepodległość i granice odradzającej się Rzeczypospolitej. Pokazuje wysiłek i poświęcenie polskich żołnierzy, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia dla ojczyzny. Uświadamia czytelnikom, że wśród bohaterów Lwowa była duża grupa bardzo młodych Polaków, rówieśników tych, którzy są docelowymi odbiorcami komiksu.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

44
Zły człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły człowiek
Dostępny121 szt.

To miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć się kto za tym stoi. Doskonale wie, że w świecie mafijnych porachunków i nielegalnych interesów nie wolno ufać nikomu. Krąg podejrzanych ciągle się powiększa, a prawda ukryta jest o wiele głębiej niż się wydawało. Cierpienie i ból mają swoją cenę. Gdy nie ma się już nic do stracenia, wszystkie chwyty są dozwolone... Adrian Bednarek – urodzony w 1984 w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Seryjni mordercy, gangsterzy, psychopaci, zbrodnie doskonałe to jego chleb powszedni. Autor docenionej przez czytelników serii thrillerów o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa, trylogii o Oskarze Blajerze oraz kilku jednotomowych powieści. Pisanie uważa za swój największy nałóg. „Nigdy nikomu nie ufaj. To przesłanie Bednarka pokazuje kryminalny świat takim, jaki jest. Brutalny, odarty z uczuć i skrupułów. Mocna książka o świecie przestępczym!” – Jan „Majami” Fabiańczyk.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

45
Pozory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozory
Dostępny84 szt.

Tomek to młody pracownik korporacji, który każdego dnia zmaga się nie tylko z presją otoczenia, ale także z własnymi słabościami. Koleżanki i koledzy z pracy nie ułatwiają mu życia, odreagowując trudy codzienności. Gdy niespodziewanie dla siebie i innych mężczyzna znajduje nić porozumienia z Anną, na horyzoncie pojawia się widmo konieczności pracy zdalnej. Jaką historię skrywa Tomek, i jak przymus odseparowania wpłynie na jego relacje z innymi? Czy w świecie, który stale pędził do przodu i nagle się zatrzymał, jest miejsce na rozmowę, przyjaźń i miłość?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

46
Multimedialne opowieści w blogach nastolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multimedialne opowieści w blogach nastolatków
Niedostępny
Brak

Autorka podjęła się trudu rozpoznania i opisania treści blogów młodzieżowych, aby na ich podstawie określić motywy podjętych wątków. Poczynione analizy pokazują, jak świat społeczny przenika się ze światem intymnym młodych blogerów. Poznajemy świat emocji i myślenie młodych o sobie i świecie realnym, który ich otacza i wpływa na nich. Wiele analiz przedstawionych w pracy ma nowatorski i oryginalny charakter i stanowi niezaprzeczalny wkład Autorki w polską literaturę naukową, a także w dalszy rozwój i poszerzenie pól badawczych współczesnej pedagogiki, szczególnie pedagogiki medialnej. (fragment recenzji dr hab. Elżbiety Perzyckiej, prof. US)

60,00 zł
51,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

47
Ochrona przyrody powierzchni ziemi i krajobrazu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona przyrody powierzchni ziemi i krajobrazu
Niedostępny
Brak

Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów, którego przedmiot stanowią dwa aspekty ? biologiczny i prawny ? procesu zapobiegania szkodom w środowisku i ich naprawy oraz ochrony komponentów środowiska, jakimi są powierzchnia ziemi, wód i chronionych siedlisk przyrodniczych oraz gatunki chronione. Cel monografii to uporządkowanie i podniesienie poziomu wiedzy, a także ujednolicenie postaw merytorycznych dotyczących ochrony przyrody, powierzchni ziemi oraz krajobrazu jako elementów spójnych i nierozerwalnie związanych z ochroną i zachowaniem dziedzictwa narodowego, a także promowanie działań proekologicznych. Monografia stanowi podsumowanie dwóch konferencji naukowo-warsztatowych zorganizowanych przez Akademię Pomorską w Słupsku we współpracy z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Warszawie. Oprócz referatów wygłoszonych w trakcie konferencji w publikacji znalazły się także artykuły przesłane przez zainteresowanych tematyką autorów. (Fragment Wstępu)

125,00 zł
106,25 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 18,75 zł

48
Z archiwum spraw kryminalnych. Julia. Tom1. Oczy Otchłani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z archiwum spraw kryminalnych. Julia. Tom1. Oczy Otchłani
Dostępny55 szt.

Pierwszy odcinek serii Z archiwum spraw kryminalnych, będącej wyborem najlepszych tytułów z przygodami kryminolożki Julii Kendall. Julia to doskonały, realistyczny komiks z gatunku noir. Berardi, przygotowując się do jego napisania, zgłębił wiedzę z zakresu psychopatologii, psychologii, socjologii, balistyki, a nawet uczęszczał na zajęcia z kryminologii w Istituto di Medicina Legale w Genui. Korzystając z tej wiedzy, autor w misterny sposób buduje fabułę. Celowo też pozbawia bohaterkę umiejętności władania bronią, ale za to uzbraja ją w intelekt, intuicję oraz wiedzę holistyczną dotyczącą patologii zbrodni. Mamy zatem brutalne morderstwa, a następnie, krok po kroku, wraz z główną bohaterką dochodzimy do rozwiązania zagadki kryminalnej. I niech Drogiego Czytelnika nie zwiedzie pierwsze wrażenie kruchości i delikatności Julii, będącej cielesnym odwzorowaniem Audrey Hepburn, bo ta filigranowa postać to silna, odważna i zdecydowana kobieta. Julia, wydana po raz pierwszy we Włoszech w1998 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę i została z zachwytem przyjęta przez czytelników i krytyków. Teraz możemy śledzić jej przygody także w Polsce. Uwaga! Przeczytanie Julii może wywoływać silną potrzebę sięgnięcia po kolejny odcinek.

34,00 zł
28,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,10 zł

49
Kochany Poeto Ruin Studia o Krasińskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochany Poeto Ruin Studia o Krasińskim
Niedostępny
Brak

Moja czwarta książka o twórczości Zygmunta Krasińskiego powinna być chyba zatytułowana Zawsze o Nim, ale niestety, ten tytuł został już zarezerwowany dla innego poety przez innego badacza ? znakomitego Stanisława Pigonia. Dlatego pozwoliłem sobie na zacytowanie Juliusza Słowackiego z jego listu dedykacyjnego do Balladyny, o którym to liście zresztą piszę w niniejszej publikacji. Niech więc ten tytuł-nagłówek będzie tym, czym był dla autora Anhellego ? znakiem dedykowania dzieła właśnie Krasińskiemu. Praca złożona jest z dwóch części, z których pierwsza została poświęcona twórczości ?Poety Ruin?, a druga ? jej dwustuletniej już recepcji. [...] Interesuje mnie przy tym nie tylko recepcja krytyczna i badawcza, ale głównie obecność ?trzeciego wieszcza? w świadomości i dziełach innych pisarzy. To w badaniach nad Krasińskim raczej zapomniana perspektywa. O ile w części pierwszej niewiele miejsca poświęciłem na dwa najwyżej cenione dramaty (w tym arcydzielną Nie-Boską komedię), o tyle w części drugiej można mówić nawet o ich nadreprezentacji, ponieważ to do nich przede wszystkim (choć nie wyłącznie) odwoływali się zarówno współcześni ?trzeciego wieszcza?, jak i jego ?późne wnuki?. Ze Wstępu Bardzo ciekawa, pomysłowa ? kolejna już! ? monografia twórczości Zygmunta Krasińskiego pióra prof. Macieja Szargota. Książka potrzebna, bardzo dobrze napisana, mądra, przekonująca w konkluzjach, uwzględniająca dorobek poprzedników, a nadto oryginalna. [...] Badacz zmaga się spokojnie z aporiami myśli i wyobraźni tak skomplikowanego geniusza, jak Krasiński. Aż zdumiewa ostrożność, delikatność w podejściu do tekstów, ich interpretacji oraz wartościowania. Na tle konkurencyjnych publikacji ta wyróżnia się znakomitą orientacją autora w badanym zjawisku i ujmującym tokiem klarownego wywodu. To wystarczy, by zapisać się jako książka w przyszłości nader ważna dla badań nad Krasińskim. Z recenzji prof. dr. hab. Jarosława Ławskiego

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

50
Zdrowe odżywianie.Na surowo. Sokoterapia. Porady Lekarza Rodzinnego 139 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe odżywianie.Na surowo. Sokoterapia. Porady Lekarza Rodzinnego 13...
Dostępny151 szt.

Odkryj moc drzemiącą w warzywach i owocach. Przygotuj samodzielnie zdrowe i pyszne soki. W tym poradniku znajdziesz inspirujące przepisy i praktyczne wskazówki.

4,99 zł
Wróć do góry