hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.12.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 2 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się jest / jestem (Krystyna Miłobędzka), na drugim LEGO Harry Potter. 76383 Chwile z Hogwartu: zajęcia z eliksirów (LEGO). Kolejny produkt to Kabała i jej symbolika (Gershom Scholem) oraz LEGO City Great Vehicles. 60287 Traktor (LEGO).
1
jest / jestem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
jest / jestem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

jest / jestem (wiersze wybrane 1960/2020) to pierwsza tak obszerna książka Krystyny Miłobędzkiej zbierająca teksty z sześćdziesięciu lat twórczości poetki, od debiutu po wiersze ostatnie. Krystyna Miłobędzka – laureatka Poznańskiej Nagrody Literackiej 2020 za całokształt twórczości nazywana jest mistrzynią, jednym z najważniejszych poetyckich głosów współczesności, alchemiczką słowa. Jej wiersze, od lat cenione przez krytykę literacką, dziś ważne są także dla kolejnych pokoleń czytelników, którzy odkrywają tę poezję dla siebie. Książka jest / jestem na ponad czterystu stronach pokazuje niezwykły poetycki dorobek Krystyny Miłobędzkiej: sześć dekad pisania od pierwszej książki poetyckiej po zapisy z lat ostatnich. Czytelnik ma tu okazję przyjrzeć się mapie nieustannych poszukiwań własnego języka, siebie w języku, słów tożsamych z przeżyciem. Książka jest / jestem ukazuje się w 2020 roku, w którym przypada sześćdziesięciolecie debiutu poetyckiego Krystyny Miłobędzkiej i mija pięćdziesiąt lat od wydania pierwszego tomu wierszy. Tom przygotował i opracował Jarosław Borowiec.

65,00 zł
46,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

15 osób kupiło
2
LEGO Harry Potter. 76383 Chwile z Hogwartu: zajęcia z eliksirów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Harry Potter. 76383 Chwile z Hogwartu: zajęcia z eliksirów
LEGO
Dostępny94 szt.

• LEGO® Harry Potter™ Chwile z Hogwartu™: zajęcia z eliksirów (76383) to książka z klocków, która kryje w sobie miejsce znane z filmów o Harrym Potterze – loch w Hogwarcie, gdzie odbywają się lekcje eliksirów. • W zestawie minifigurki Draco Malfoya™, Seamusa Finnigana i profesora Snape'a™, a także księga eliksirów, tablica, fotel, stół, tajna komnata i tło przedstawiające loch. • Otwórz okładkę, by natychmiast znaleźć się na lekcji eliksirów u profesora Snape'a. Są tam przybory do ćwiczeń oraz sekretna komnata, którą trzeba zbadać! • Zestaw dla czarownic i czarodziejów w wieku od 8 lat, którzy szukają nowych przygód w uniwersum Harry’ego Pottera™. • Magiczny zestaw Chwile z Hogwartu™ ma ok. 12.0 cm wysokości, 8.0 cm szerokości i 4.0 cm głębokości, więc dzieci łatwo wezmą go ze sobą tam, gdzie chcą się bawić, albo postawią na półce wśród książek. • Zawiera realistyczne akcesoria: łyżkę, nóż, kubek, doniczkę oraz fioletowy eliksir. Są tam także elementy scenerii lochu, które dzieci pamiętają z filmów o Harrym Potterze™. • Seria obejmuje całą kolekcję takich magicznych zestawów, a każdy z nich przedstawia inną salę lekcyjną w Hogwarcie™. Można je połączyć, tworząc jedyną w swoim rodzaju 360-stopniową przestrzeń do zabawy. Wymiary opakowania: 19.1 x 26.2 x 6.1 cm

139,99 zł
113,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 26,60 zł

15 osób kupiło
3
Kabała i jej symbolika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kabała i jej symbolika
Dostępny16 szt.

Ta książka klasyka historii judaizmu Gershoma Scholema (1897–1982) pochodzi z najpłodniejszego okresu jego twórczości, z lat 50. XX wieku. Urodzony w Berlinie, już w 1923 roku osiadł na resztę życia w Jerozolimie. Stał się autorytetem w dziedzinie badań nad mistycyzmem żydowskim, a zwłaszcza nad jego najważniejszym nurtem – kabałą, której współczesna postać narodziła się pod koniec średniowiecza i od tego czasu współistnieje z tradycyjnym kultem. Kabała i jej symbolika jest nie tylko znakomitym, lecz także przystępnym wprowadzeniem do zagadnień mistycyzmu religijnego. Scholem rozważa tu naturalne i dotyczące nie tylko judaizmu pytanie o relacje między zawsze w jakiejś mierze wywrotowym mistycyzmem a religijnym establishmentem, między mistyczną wykładnią pism a ich tradycyjną lekcją. To także kwestia relacji między ezoteryczną symboliką a skłonną do racjonalizmu ortodoksją. Mistycyzm, zawsze młody, dynamiką swego żywego doświadczania Boga rozbija skupioną na prawie, kostniejącą w zakazach i nakazach ortodoksyjną tradycję. Te napięcia, jak się okazuje, nie mają tylko negatywnego charakteru. Kabała przysparza żywotności Torze. Mistyczne i ezoteryczne praktyki pogłębiają jej sens o żywe doświadczenie. Z badań Scholema wynika na przykład, że wbrew ludowej legendzie golem nie był wcale stworzonym przez człowieka monstrum, lecz formą takiego doświadczenia - medytacyjnym ćwiczeniem kabalistów. Wreszcie, jak pisze autor, „duchowe doświadczenia mistyków niemal nierozerwalnie krzyżowały się z historycznymi doświadczeniami wspólnoty żydowskiej", a nawet "tworzyły z nimi zagadkową jedność”.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

11 osób kupiło
4
LEGO City Great Vehicles. 60287 Traktor - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO City Great Vehicles. 60287 Traktor
LEGO
Dostępny165 szt.

• Klasyczny traktor z zestawu LEGO® City 60287 doskonale nadaje się dla chłopców i dziewczynek w wieku od 5 lat. Od razu pobudzi ich kreatywność i będzie świetnym wprowadzeniem do świata LEGO City. • Co jest w pudełku? Dzieci znajdą tam wszystkie elementy do zbudowania zabawkowego traktora z mnóstwem realistycznych funkcji. Są tam także dwie bele siana, skrzynia klocków udających warzywa, minifigurki farmera i jego córki oraz figurka królika. • Traktor LEGO® City (60287) ma wielkie tylne opony, ruchomą łyżkę ładowarki, podnoszone ramię i kabinę z miejscem dla minifigurki. Dzieci mogą też połączyć go z innymi zestawami LEGO — zabawa będzie jeszcze lepsza, pokój zyska fajną ozdobę. • Zestaw Traktor z serii LEGO® City Superpojazdy doskonale sprawdzi się jako prezent na Boże Narodzenie, urodziny lub inną okazję dla chłopców i dziewczynek w wieku od 5 lat. • Wymiary traktora po zbudowaniu: ok. 10.0 cm wysokości, 17.0 cm długości i 7.0 cm szerokości. • W zestawie akcesoria: skrzynka z dynią, jabłkiem i marchewką oraz dwie bele siana. • Zawiera broszurę z instrukcjami budowania oraz interaktywny przewodnik Instructions PLUS, który jest dostępny w bezpłatnej aplikacji LEGO® Building Instructions na smartfony i tablety. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm

89,99 zł
75,59 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,40 zł

8 osób kupiło
5
PLAYMOBIL ® 70273. Pirat i oficer Rotrock, 2-pak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 70273. Pirat i oficer Rotrock, 2-pak
Playmobil ®
Dostępny8 szt.

Ta zabawka jest idealna jako pamiątka, do kolekcjonowania, wymiany i rozdawania. Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

25,99 zł
22,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

4 osoby kupiły
6
07 Zgłoś Się (rekonstrukcja cyfrowa) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
07 Zgłoś Się (rekonstrukcja cyfrowa)
Dostępny23 szt.

Serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest porucznik milicji Sławomir Borewicz. Inteligentny, pewny siebie i przebiegły porucznik jest zaprzeczeniem ówczesnego gapowatego, niedouczonego milicjanta. Uznawany był za PRL-owski odpowiednik Jamesa Bonda, choć nie miał drogich samochodów, ani luksusowych zegarków. Jednak podobnie jak Bond nie stronił od kobiet i używek, a jego skuteczność w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, była stuprocentowa.

100,00 zł
83,00 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,00 zł

3 osoby kupiły
7
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70551. Pokaz kaskaderski. Samochód kaskaderski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Stuntshow 70551. Pokaz kaskaderski. Samochód kaskaderski
Playmobil ®
Dostępny4 szt.

Po wymianie poszczególnych części takich jak zderzak czy rampa pojazd może stać się samochodem wyścigowym lub kaskaderskim. W zestawie z kierowcą i manekinem do testów zderzeniowych. Pora na pokaz samochodem kaskaderskim. Odważny kierowca umiejętnie manewruje pomiędzy płonącymi beczkami, a na trasie z przeszkodami osiąga maksymalną prędkość. Do kolejnego występu samochód wyścigowy zostanie przebudowany w samochód kaskaderski. Do zabudowy wykorzystany jest płonący silnik i ustawiona zostaje specjalna rampa. Sport ekstremalny dla osób o mocnych nerwach! Zestaw składa się z figurki, samochodu kaskaderskiego, manekina do testów zderzeniowych, beczek i wielu innych akcesoriów. Samochód wyścigowy można przekształcić w samochód zderzeniowy z płonącym silnikiem, zmieniając zderzak oraz maskę. Wymiary: 23.5-26.0 x 12.0 x 7.5 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

131,00 zł
104,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 26,20 zł

2 osoby kupiły
8
Malarstwo. Rzeźba. Złote media sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo. Rzeźba. Złote media sztuki
Dostępny21 szt.

Niniejszy tom obejmuje poddane znacznym rewizjom i modyfikacjom teksty Malarstwo i Rzeźba. Doświadczenia artystyczne autorki mają źródło w konceptualizmie, analizie mediów i postmodernizmie. Dzieło oglądane z tych perspektyw jest "mądrzejsze" niż dzieło interpretowane według tradycyjnych zasad historii sztuki. Nowe spojrzenie nie rozkoszuje się pięknem kształtu czy smakiem gier kolorystycznych. Podejście postkonceptualne traktuje dzieło jako trop poznawczy. Szuka w nim sensu tamtego czasu i obrazu człowieka, który je stworzył. Ten model interpretacyjny pozwala zrozumieć, jak ważnym narzędziem cywilizacyjnym jest sztuka. Obie książki do pewnego stopnia kierują się chronologią, Malarstwo ma jednak narrację absolutnie swobodną, Rzeźba bardziej ulegle podąża za faktami. Bohaterami są przebieg zdarzeń i narastanie refleksji, nie indywidualni artyści. W obu książkach głównemu tekstowi towarzyszy równoległy wątek komentarzy o charakterze filozoficznym, psychologicznym i kulturoznawczym. Maria Anna Potocka - filozof sztuki, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, była założycielką czterech galerii autorskich (1972-2010). Ponadto jako kurator wielu wystaw dysponuje w tej dziedzinie ogromnym doświadczeniem, które zaowocowało książkami: Malarstwo (1995), Rzeźba (2002), Estetyka kontra sztuka (2007), To tylko sztuka (2008), Fotografia (2010), Nowa estetyka (2016), Zofia Posmysz. Szrajberka (2018), 150 lat malarstwa polskiego (2019). Jest też prozatorką i eseistką: Wypadek polityczny (2010), Skuteczność prawicy (2020).

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

3 osoby kupiły
9
Michael Crummey Dostatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michael Crummey Dostatek
Dostępny24 szt.

Chłodne wybrzeża Nowej Fundlandii - tam, gdzie Márquez spotyka się z FaulkneremW tej niezwykle bogatej powieści ojczysta wyspa Michaela Crummeya, nowofundlandzkiego poety i prozaika, jawi się jako kraina zawieszona między rzeczywistością a mitem. Nie kryjąc inspiracji twórczością Márqueza i wpisując swoją powieść w nurt realizmu magicznego, Crummey przedstawia prawie dwieście lat z życia mieszkańców dwóch osad rybackich. Wybrzeża Nowej Fundlandii to w Dostatku zamknięty świat, targany nieustającymi konfliktami między zabobonem a religijną doktryną, ciemnotą a postępem, starotestamentowymi obsesjami a nadzieją i łagodnością. Świat, w którym rozpaczliwe łaknienie miłości i lepszego życia przekazywane jest z pokolenia na pokolenie niczym nieuleczalna choroba. Rybacy próbują co roku wydrzeć nieprzyjaznej przyrodzie dość pożywienia, by przetrwać kolejną srogą zimę. Ich życie jest naznaczone nie tylko codziennym trudem, ale również niezwykłymi, niewytłumaczalnymi wydarzeniami. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy w brzuchu uwięzionego na płyciźnie wieloryba bohaterowie znajdują tajemniczego mężczyznę: bladego, niemego i cuchnącego rybą - ale żywego. Czy kojarzący się z biblijnym Jonaszem zagadkowy przybysz odmieni ich los? Powieść nagrodzona prestiżowymi nagrodami Commonwealth Writers' Prize for Best Book (region: Kanada i Karaiby) i Canadian Authors Association Literary Award fo Fiction. Dostatek, najnowsza powieść Michaela Crummeya, to prawdziwe tour de force, [...] plasujące autora w ścisłej czołówce kanadyjskich powieściopisarzy. - Toronto Sun Dzieło, które zaskakuje i oświeca. Crummey umacnia swoją pozycję najważniejszego głosu w literaturze Nowej Fundlandii. [...] Dostatek to zwarta, kunsztowna i wciągająca opowieść, bogata w zawiłości ludzkich relacji. - Quill & Quire Postaci przedstawione w tej wielopokoleniowej fabule są srogie i nieobliczalne, podobnie jak dwulicowy ocean, któremu wydzierają swój chleb powszedni. Mieszkańcy Paradise Deep i sąsiadującego z nim Trzewia, skrzywieni niczym drzewa udręczone przez wiatr, tworzą przedziwny splot osobowości, przywodzący na myśl Kroniki Portowe Annie Proulx. - Washington Post

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
10
Poczwarki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczwarki
Dostępny37 szt.

Nie ufają szkole, rodzicom, sobie nawzajem, ale chcą zaufać... zaświatom. Kolekcjonowanie niewygodnych pytań i mokrych dotknięć, fantazje o chorej matce kolegi, wstyd, nerwice i lekcje katechezy. Bunt przeciw fryzjerom, fanatykom i histerii. A wszystko to dojrzewa jak larwy otulone w cichym, miękkim kokonie. Przyjrzyj się Poczwarkom. Co się z nich wyłoni? Poczwarki to opowieść o dwójce młodych ludzi. Lucjan namiętnie myje ręce i szuka Boga na basenie, Nadieżda jest racjonalistką i masowo zabija motyle. Wszystko wokół się zmienia, a może to oni przechodzą metamorfozę?

99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

2 osoby kupiły
11
Brygada Brawurowych Kur 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brygada Brawurowych Kur 2
Dostępny1037 szt.

Drugi tom przygód Brygady już niedługo, a w nim pierwsza w Polsce bitwa na drony! Gdy miasteczko zostaje sterroryzowane przez tajemniczą szajkę graficiarzy, policja i mieszkańcy są zupełnie bezradni. Na szczęście wojnę wandalom wydaje nie tylko Brygada, ale i słynny ze spektakularnych akcji i kwadratowej brody detektyw Bródkowski. Czy jednak ich połączone siły okażą się wystarczające? Dlaczego Sylwia domagała się wezwania egzorcysty, a Bródkowski przemycał do Rosji trzy palety pierogów ruskich za kołem podbiegunowym? I jak tę niecodzienną kontrabandę skomentował sam Władimir Władimirowicz Tupin? Pytań jest jeszcze więcej, ale na wszystkie znajdziecie odpowiedź w najnowszym tomie z serii BBK!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

2 osoby kupiły
12
LEGO Technic. 42125 Ferrari 488 GTE "AF Corse #51" - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Technic. 42125 Ferrari 488 GTE "AF Corse #51"
LEGO
Dostępny6 szt.

• Wejdź do ekscytującego świata wyścigów wytrzymałościowych i zbuduj własny kolekcjonerski model kultowego auta Ferrari 488 GTE w wersji LEGO® Technic. • Model jest wyposażony w autentyczne funkcje takie jak przednie i tylne zawieszenie, otwierane drzwi, silnik V8 z ruchomymi tłokami oraz działająca kierownica. • Dzięki oryginalnym naklejkom wyścigowym i wiernie oddanej kolorystyce zestaw LEGO® Technic 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” będzie się doskonale prezentować w domu lub biurze każdego fana motoryzacji. • Satysfakcjonujący projekt konstrukcyjny dla dorosłych i ciekawy prezent urodzinowy lub na specjalną okazję dla każdego, kto lubi wyścigi wytrzymałościowe, samochody wyścigowe Ferrari i sporty motorowe. • Wymiary: ok. 13.0 cm wysokości, 48.0 cm długości i 21.0 cm szerokości. • Otwierane drzwi i maska pozwalają w łatwy sposób przyjrzeć się wszystkim szczegółom w środku auta. • Do zestawu dołączona jest specjalna książeczka z instrukcjami budowania z wyjątkową zawartością – znajdziesz w niej ciekawostki na temat samochodu oraz zespołu AF Corse 51. • Pełne elegancji wzornictwo oraz realistyczne funkcje sprawiają, że budowanie tego zestawu LEGO® Technic będzie satysfakcjonującym wyzwaniem, a gotowy model zachwyci bogactwem detali każdego. Wymiary opakowania: 48.0 x 37.8 x 11.2 cm

949,00 zł
759,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 189,80 zł

2 osoby kupiły
13
Z bardzo daleka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z bardzo daleka
Dostępny51 szt.

Rok 1990. W środku upalnego lata, gdy całe Włochy przeżywają magiczne noce mistrzostw świata w piłce nożnej, bez śladu znika syn potężnego rzymskiego dewelopera. Śledztwo przypada komisarzowi Balistreriemu, którego wcale nie cieszy, że musi szukać zbuntowanego syna przedsiębiorcy. Jednak wszystko zmienia odkrycie okrutnie okaleczonych zwłok młodego mężczyzny obok zwłok dziewczyny zniewolonej przez jednego z bossów camorry. Balistreri weźmie udział w strzelaninie, której dramatyczne konsekwencje uniemożliwią mu rozwiązanie sprawy. Rok 2018. Po prawie czterdziestu latach służby w policji Michele Balistreri przechodzi na emeryturę. Jego ciało i umysł noszą ślady intensywnego i pełnego cierpień życia. Ale nawet teraz nie znajduje spokoju: kiedy w dawnej rezydencji rodziny zamordowanego chłopaka zostają znalezione dwa manekiny odtwarzające okoliczności nierozwiązanej zbrodni sprzed niemal trzydziestu lat, dawny policyjny śledczy będzie musiał pomóc swojemu następcy w prowadzeniu śledztwa, które może się dla niego okazać ostatnim. „Balistrieri to jedna z najbardziej udanych postaci we współczesnej literaturze kryminalnej” – „The Independent”.

43,90 zł
32,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,97 zł

1 osoba kupiła
14
Rummikub. Wydanie rocznicowe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rummikub. Wydanie rocznicowe
TM Toys, od 7 lat
Dostępny14 szt.

Rummikub to doskonała gra towarzyska. Prosta, wciągająca, inna w każdej rozgrywce. Gra polega na pozbyciu się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawsza możliwość to ingerencja w już wyłożone płytki – w swojej kolejce można je dowolnie przesuwać i modyfikować, pamiętając o zasadzie (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu). Rummikub. Wydanie Rocznicowe to edycja specjalna wydana z okazji 70-lecia gry. Gra posiada ekskluzywne pudełko w ciemnej granatowej kolorystyce ze złoto zdobionym logo Rummikub. Zasady gry są identyczne jak w standardowej wersji. Zawartość opakowania: • 104 płytki z liczbami (w czterech kolorach, o wartościach od 1 do 13), • 2 jokery, • 4 stojaki (tabliczki do umieszczenia płytek), • woreczek do przechowywania płytek, • instrukcja.

218,99 zł
197,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

1 osoba kupiła
15
Sekrety polskiego lotnictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety polskiego lotnictwa
Dostępny70 szt.

Roman Czejarek – znany dziennikarz Polskiego Radia odkrywa przed czytelnikami kolejne sekrety. Tym razem będzie to podróż przez błękitne przestworza. O lotnikach, samolotach, spektakularnych ucieczkach, nietypowych konstrukcjach opowie nam w książce Sekrety polskiego lotnictwa. Na początek ucieczka Franciszka Jareckego na Bornholm. Szkoleniowy MiG 15 dociera tam niespodziewanie, wywołując zdziwienie mieszkańców. Wczasowicze wypoczywający nad Bałtykiem biegną za lecącym nad plażą RWD-13, by złapać słodkie pralinki zrzucane przez samolot Fabryki Czekolady E. Wedel. Na drugim końcu Polski na jeziorze Siemień ląduje wodnopłatowiec Cant, którego kilka dni później zniszczyły niemieckie bombowce. Żwirko i Wigura po zwycięstwie na międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932 w Berlinie giną w katastrofie lotniczej dwa tygodnie później. Czy doskonali piloci popełnili jakiś błąd? Zawiodła maszyna czy to wina fatalnej pogody? Za granicami kraju, w pobliżu lotniska w Bejrucie rozbija się o skały potężny antonow. Dlaczego nie wylądował bezpiecznie? Co tak naprawdę miał na swoim pokładzie? Sekrety polskiego lotnictwa skrywają jeszcze wiele tajemnic. Sięgnijcie po książkę, by odkryć je na kolejnych stronach. Dajmy się porwać w podniebne przestworza.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
16
Tank Power vol. CCXXXV. Tom 501.10,5 cm leFH 18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power vol. CCXXXV. Tom 501.10,5 cm leFH 18
Dostępny75 szt.

Podstawowym orężem artylerii armii niemieckiej w okresie II wojny światowej, była lekka haubica 10.5 cm leFM 18 (18M, 18/40) L/28 kalibru 105 mm (10.5 cm leiche Feldhaubitze 18 L/28). Ten typ uzbrojenia był głównie używany do bezpośredniego wsparcia ogniowego piechoty w natarciu, choć mógł być także używany do innych celów, np. zadymiania lub walki z czołgami. Niniejsza monografia opisuje głównie konstrukcję haubicy, a nie organizację podstawowych jednostek używających haubicę 10.5 cm leFM18 i zastosowania bojowego haubic w okresie wojny, dlatego pominięto rozważania dotyczące organizacji artylerii niemieckiej, jej składu i wykonywanych zadań.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
17
Tarot doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebnej... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebnej...
Dostępny8 szt.

Tarot to tajemnica naszego umysłu i dążenia do doskonałości. Ezoteryczny aspekt powoduje, że odbieramy symbolikę kart rozłożonych w odpowiednim układzie jako zjawisko fenomenu naszej świadomości. Jednak podobnie jest w ujęciu kulturowym, ponieważ to co trwałe, choć zmienne przez pokolenia może stanowić tajemnicę wszechwiedzy ukrytej pod osłoną mistycznej nocy. Książka Piotra Gibaszewskiego o znaczącym tytule - Tarot. Doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebny magii Tarota - ujawnia historyczne wpływy poszczególnych zjawisk na tle świadomości ludzkiej i możliwości, jakie do dziś stanowi właściwość rozwoju osobowości przy pomocy tali kart Tarota. Karty są dla wróżbity tym, czym dla myśliciela tworzenie idei wszechrzeczy. Tym samym historia doktryny ezoterycznej staje się ważnym powodem do uznania kart Tarota za fenomen na skalę światową.

27,50 zł
20,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,87 zł

1 osoba kupiła
18
Żydzi walczący o Polskę. Zapomniani obrońcy Rzeczpospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi walczący o Polskę. Zapomniani obrońcy Rzeczpospolitej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Uważali sprawę polską za swoją własną. Ramię w ramię z Polakami bili się o niepodległość. Walczyli i umierali za kraj, który kochali. Powstaniec zasłaniający własną piersią polskiego pułkownika w jednej z bitew powstania styczniowego. Dzielny legionista walczący na froncie do ostatku sił mimo śmiertelnych ran. Żołnierz bohatersko broniący polskiego Lwowa, czekający na odsiecz, w której szedł jego brat. Bili się w powstaniach i z legionami Piłsudskiego. Stawiali czoła bolszewikom chcącym zniszczyć nowo powstałą Rzeczpospolitą. Dzielnie walczyli z niemieckim najeźdźcą w roku 1939 r., a z generałem Andersem przeszli jego bojowy szlak. Byli z nami w najważniejszych momentach naszej historii. Często walka o Polskę należała do ich rodzinnych tradycji. Dzielili naszą radość ze zwycięstw i przeżywali gorycz porażek. Czy o tym pamiętamy? Historia Żydów bijących się o polską niepodległość to nie tylko opowieść o Berku Joselewiczu, pierwszym Żydzie odznaczonym Orderem Virtuti Militari, ani o dzielnym gimnazjaliście Michale Landym, prowadzącym z krzyżem w ręce pokojową demonstrację na placu Zamkowym. To również zapomniane dzieje tysięcy członków wyznania mojżeszowego, którzy nie tylko chcieli w Polsce żyć, lecz także gotowi byli dla niej umierać.

49,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
19
Pionierzy. Powszechna historia eksploracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy. Powszechna historia eksploracji
Dostępny9 szt.

Brytyjski historyk o hiszpańskich korzeniach Felipe Fernández-Armesto (ur. 1950) jest szczególnie uprawniony przez najnowsze dzieje do badań nad eksploracją globu w tym okresie. Oczywiście odkrycia geograficzne nie były wyłączną domeną Hiszpanów ani Anglików i o tym właśnie jest ta szeroko zakrojona opowieść nagrodzona przez World History Association w 2007 roku. Główna teza książki głosi, że żyjemy w okresie konwergencji po bardzo długiej erze dywergencji, kiedy ludzkość rozprzestrzeniała się na cały świat i żyła we względnie izolowanych kulturach. Dopiero nowożytne eksploracje, od spektakularnych odkryć Kolumba po imponujące wędrówki Jamesa Cooka wzdłuż i wszerz globu, na nowo skomunikowały ludzkość - ze wszystkimi, także tragicznymi, tego skutkami, gdy eksploracji towarzyszyła eksploatacja i eksterminacja „odkrywanych” ludów. Autor szkicuje dzieje ludzkości w tych dwóch fazach, ale skupia się przede wszystkim na nowożytnych wyprawach Europejczyków, choć nie zapomina też o wkładzie innych kultur, np. chińskiej. Zarazem kieruje się spojrzeniem z globalnej perspektywy na Europę Zachodnią: przez zdecydowaną większość jej istnienia był to margines świata wysokich kultur zbierający to z nich, co dotarło w ów najdalszy kraniec Eurazji. Późniejsza dominacja zaczęła się właśnie w okresie odkryć. Fascynującej opowieści o eksploratorach i wyprawach, często nieudanych i nie mniej dramatycznych niż dzisiejsze podróże w kosmos, towarzyszy bogaty materiał ilustracyjny, zwłaszcza reprodukcje starych map z różnych stron świata.

70,00 zł
49,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
20
Białe miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe miasta
Dostępny17 szt.

Celne obserwacje Rotha wyzbyte komunałów czy zbędnych słów, przekazują pewną wizję świata. To wizja nawarstwiania się kultur i tradycji, które współistnieją w śladach pozostałych po minionych epokach. W Marsylii, tym tyglu historii „tydzień temu byli Fenicjanie, przedwczoraj Rzymianie, wczoraj Germanie, dziś Francuzi”. Daje się tu wyczuć potężną siłę napędową wieków i odnajduje sens w chaosie migracji. „Ludy napływają i odpływają wedle równie elementarnej, równie niewytłumaczalnej zasady jak ta, która rządzi ruchem wód morskich. Co znaczy obcość? Obcość jest blisko. Co znaczy bliskość? Zniknie z kolejną falą”. Roth jest przekonany, że „intelekty i kultury nie giną. Rasy nie giną. Wśród nas, może w każdym z nas żyją ludy, które na pozór znikły z powierzchni Ziemi, ale właśnie tylko z powierzchni. (…) Nie ma nic, co tylko bezwzględnie „nadchodzi”, i nic, co ostatecznie „ginie”. W przyszłości jest przeszłość. Możemy stracić starożytność z oczu, ale nie z krwi. Kto widział rzymską arenę, grecką świątynię, egipskie piramidy i nieporadne narzędzia z epoki kamiennej, musi to wiedzieć”. Nikt nigdzie nie jest obcy. Słońce jest jedno – Anna Wasilewska, Biel, zieleń i błękit.

40,01 zł
28,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
21
Medyceusze. Upadek rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medyceusze. Upadek rodziny
Dostępny64 szt.

Maria Medycejska w starciu z wrogami, którzy zrobią wszystko, by pozbawić ją korony i skazać na wygnanie. Dworskie intrygi, morderstwa i widowiskowe ucieczki w IV tomie bestsellerowej sagi o potężnym rodzie Medyceuszy. Siedemnastowieczny Paryż to siedlisko rozpusty i brutalności. Maria Medycejska, świeżo poślubiona małżonka króla Henryka IV Burbona, niedługo po przybyciu na dwór musi stawić czoła niegodziwym zabiegom Henrietty d’Entragues, która nie cofnie się przed niczym, by odebrać jej męża. Ma bowiem pretekst do szantażu – król jakiś czas wcześniej podpisał dokument, w którym zobowiązał się do poślubienia swojej faworyty. To jednak nie jedyne zagrożenie dla korony. Grupa arystokratów zawiązuje spisek mający na celu pozbawienie Henryka tronu. Wyczuwając poważne niebezpieczeństwo, Maria postanawia skorzystać z usług Mathieu Laforge’a, zręcznego szpiega i płatnego mordercy zdolnego zniszczyć każdego przeciwnika. Królowa nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że jej przeznaczeniem będzie ciągła walka z tymi, którzy chcą pozbawić ją wpływów. Po śmierci Henryka, który pada ofiarą kolejnego spisku, na horyzoncie pojawia się człowiek błyskawicznie umacniający swoją pozycję. Kardynał Richelieu, pnąc się ku władzy, nie waha się sprzeniewierzyć się nawet tej, której wiele zawdzięcza. Jak skończy się konflikt polityka z Marią Medycejską?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

22
Oszustwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszustwo
Dostępny156 szt.

W Minatsol bycie ziemianinem oznacza, że nie jesteś niczym więcej niż brudem ? i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. W zasadzie nawet brud może być bardziej użyteczny niż Willa. Tacy jak ona często poświęcają życie służbie istotom zwanym sol, które pewnego dnia mogą stać się bogami. Na szczęście wioska Willi leży daleko od miast sol i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziewczyna nigdy nie będzie miała z nimi do czynienia? Dopóki pewna drobna pomyłka wszystkiego nie zmienia. Willa zostaje zabrana do Bożylasu, najlepszej akademii sol na świecie, gdzie dostępuje zaszczytu, na który z pewnością nie zasłużyła. Przyjdzie jej usługiwać braciom Abcurse'om, pięciu sol będącym ucieleśnieniem dumy, arogancji i perfekcji. Sami są niemal bogami, a służba u nich musi doprowadzić Willę do śmierci niezależnie od tego, czy zostanie na nią skazana, czy pod wpływem wyniszczających praktyk braci sama zacznie o nią błagać. Tak czy inaczej, ma kłopoty.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

23
ale nie to - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ale nie to
Dostępny53 szt.

Notatki ze świata pokawałkowanego i rozszczepionego, wielowarstwowy stenogram jego schyłkowych słów. Stabilne obroty rzeczy są tu zakłócane strzaskaniem idiomów, nagłymi zmianami rytmów, zmąceniem skojarzeń i brzmień. Siemion Chanin – rosyjskojęzyczny poeta łotewski, znany performer z grupy „Orbita” – pisze jak ostatni autor na ziemi: słyszymy głos człowieka zagubionego wśród świata i wszechświata, wśród pokojów i biur, wnętrz samochodów, ulic, placów, knajp, plaż, wind. Na jego wiersze pada mroczny cień Kafki i widać za nimi sylwetkę Orwella. Świetne tłumaczenie Bohdana Zadury pozwala nam poznać kolejnego fascynującego autora z Łotwy.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

24
Family Office - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family Office
Dostępny60 szt.

Family Office to podmioty świadczące usługi międzypokoleniowego, kompleksowego zarządzania majątkiem zamożnych rodzin, zabezpieczające także realizację osobistych potrzeb członków rodziny. Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zawarte w niej treści mogą w szczególności zainteresować osoby prowadzące firmy rodzinne, a także osoby pracujące w podmiotach świadczących usługi na rzecz zamożnych klientów, takich jak firmy consultingowe, banki i inne wyspecjalizowane instytucje finansowe. Bez wątpienia będzie to również ciekawa lektura dla wszystkich osób zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami na rynku finansowym, zwłaszcza studentów i pracowników naukowych jednostek badawczych. Książka jest znakomitym kompendium wiedzy z problematyki stosunkowo mało znanej w Polsce. Istotną jej zaletą wydaje się to, że nie tylko pokazuje różne możliwe rozwiązania problemów, zarówno bieżących, jak i systemowych, jakie występują w funkcjonowaniu firm rodzinnych, lecz także charakteryzuje sposoby zapobiegania zagrożeniom związanym z utrzymaniem i ochroną ich majątku. prof. dr hab. Leokadia Oręziak (z recenzji) Jest to jedno z pierwszych na polskim rynku kompleksowych opracowań dotyczących zagadnień rynku usług Family Office, skądinąd jeszcze niszowego, ale dynamicznie się rozwijającego w miarę wzrostu zamożności społeczeństw. prof. dr hab. Sławomir I. Bukowski (z recenzji) Książkę tę traktuję jako polskie naukowe otwarcie w obszarze tematyki Family Office. Jestem pod wrażeniem pracy autorów, którzy podjęli się opracowania zagadnienia będącego na początkowym etapie rozwoju w Polsce. Publikację polecam przede wszystkim właścicielom majątków rodzinnych, którzy muszą zmierzyć się z długoterminową strategią zarządzania oraz sukcesją. Michał Zawisza, Partner Zarządzający

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

25
Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości
Dostępny129 szt.

„Świat znalazł się w momencie próby. Nie ma powrotu do świata sprzed pandemii” – ogłasza w swojej programowej książce papież Franciszek i kreśli autorski plan ułożenia się społeczeństw po kryzysie związanym z koronawirusem. Nie ogranicza się przy tym do wskazówek mających po doświadczeniach pandemii pobudzić sumienia katolików do ich rozwoju i osobistej zmiany na lepsze. Jego „odważne marzenia” to raczej radykalna, globalna wizja społeczno-polityczna, która ma zmienić świat! Ponownie podejmowane bardzo mocno wątki ekologii, zmian klimatycznych i migracji, koncepcja dostępności „ziemi, mieszkania i pracy” dla wszystkich, poparcie dla idei bezwarunkowego dochodu podstawowego, radykalna krytyka gospodarki liberalnej, wsparcie ruchów ludowych i dezaprobata dla elit, wyjaśnienia i polemika z krytykami jego decyzji, wreszcie zapowiedź zwołania synodu o... synodalności, to tylko niektóre z tematów, które wzbudzą zapewne gorące dyskusje. Nic dziwnego, tak zaskakująca treść połączona ze szczególną szczerością Autora musi wywołać burzę. Jedni podejdą do papieskich propozycji z entuzjazmem, inni będą zbulwersowani. Wśród tych pierwszych inny, lepszy świat, który proponuje Franciszek, wzbudzi nadzieję, ci drudzy uznają „odważne marzenia” za niebezpieczną utopię. Jedno jest pewne, niezależnie od stosunku do społecznych poglądów papieża Franciszka, każdy przeczyta tę książkę z wypiekami na twarzy i zapewne wielkimi emocjami.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

26
Influenza. Wirus kontra życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Influenza. Wirus kontra życie
Dostępny53 szt.

Wydaje nam się, że czas największych pandemicznych zachorowań mamy za sobą, ale nie jest to prawda. Niektóre typy wirusów typowych dla zwierząt goszczą obecnie w organizmach Homo sapiens, gdzie mają okazję spotkać się z patogenami ludzkimi. Po fuzji materiału genetycznego z obydwu drobnoustrojów powstaje hybryda, zakażająca człowieka, ptaki i inne zwierzęta. Zabójcza dla wielu gatunków. Odporna na szczepienia i dotychczas poznane leki. Przenoszona przez dzikie gęsi, łabędzie, bociany, wrony. Wszechobecna. Obawy są uzasadnione. Wydanie 2. To, co będzie zakażać ze skutkiem śmiertelnym, wkrótce nadejdzie. Za miesiąc, rok, a może za pięć lat... Leon Durka to pseudonim literacki Zbigniewa Łagodzińskiego, autora kryminałów.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

27
Pisma machabejskie. Religia i walka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma machabejskie. Religia i walka
Dostępny39 szt.

Stary katolicyzm walczy. Nie tylko o dusze ludzkie, ale o swe własne przetrwanie w Europie. „Europa” jest trzecim – obok „religii” i „walki” – pojęciem wyznaczającym zakres podjętych tu poszukiwań. Książka ta wpisuje się w nurt szeroko rozumianej refleksji apokaliptycznej. Coraz liczniejsze i – w opinii piszącej te słowa – coraz bardziej przekonujące są bowiem diagnozy schyłku cywilizacji zachodniej. Pisma machabejskie wynikają zatem z przekonania, że istota europejskości ulega daleko idącej transformacji, zwiastującej rychły koniec tej cywilizacji. Przy tym zasada uwiądu jest całkowicie wewnętrzna, na wskroś europejska. Wszystko, co w Europie było najlepsze, co stanowiło jej istotę – uznanie wagi jednostkowego istnienia, rozumne powiązanie wolności z powinnością oraz tradycji z rozwojem, przyznanie człowiekowi praw jedynie na mocy jego przynależności do gatunku ludzkiego, uznanie sumienia za istotną zmienną w działaniach politycznych, niegdysiejszy rozkwit kultury i sztuki – wszystko to wyrodziło się, przybrało formy karykaturalne, wręcz spotworniałe. W swej istocie są to formy tanatyczne, dosłownie „ku-śmiertne”. To jednak nie Europa umiera, ale Arcyeuropa, nie Europejczycy stali się bezpłodni, ale Arcyeuropejczycy.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

28
Karuzele i inne oszustwa podatkowe. Metody przeciwdziałania unikaniu opodatkowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzele i inne oszustwa podatkowe. Metody przeciwdziałania unikaniu o...
Dostępny3 szt.

W publikacji omówiono praktykę stosowania przepisów mających zapobiegać i karać za przestępstwa podatkowe.Zawarto w niej:- ocenę kluczowych zmian wprowadzonych w ramach tzw. uszczelniania prawa podatkowego,- opis najczęściej występujących wyłudzeń w podatku VAT oraz podatkach dochodowych,- prawnokarne znaczenie nowych regulacji mających zapobiegać takim wyłudzeniom.Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinna być postawiona granica między interesem fiskalnym państwa a interesem fiskalnym obywateli. Przybliżają zalety i wady nowelizacji ustaw podatkowych uszczelniających system podatkowy oraz poddają w ocenę zasadność ich wprowadzenia. Przedstawiają także praktykę urzędową i sądową, które ukształtowały się w związku z działaniami prawodawcy.W opracowaniu uwzględniono m.in. zmiany dotyczące:- mechanizmu podzielonej płatności w VAT,- zaostrzenia odpowiedzialności karnej za przestępstwa fakturowe, a także inne przestępstwa gospodarcze,- klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

29
Mrówka zombie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrówka zombie, CD
Chłopcy Kontra Basia, Mystic Production
Dostępny20 szt.

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

30
Wien 1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wien 1945
Niedostępny
Brak

Historia operacji wiedeńskiej przeprowadzonej w kwietniu 1945 roku.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

31
Rowerek 3- kołowy Amigo Nr2 z ogrodzeniem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerek 3- kołowy Amigo Nr2 z ogrodzeniem
Polesie
Niedostępny
Brak

Wymiary: 74 x 48 x 59.5 cm

313,00 zł
281,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 31,30 zł

32
Mysz optyczna bezprzewodowa EasyClick - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysz optyczna bezprzewodowa EasyClick
Trust
Niedostępny
Brak

Bezprzewodowa praca w paśmie 2,4 GHz zapewnia natychmiastową, płynną reakcję z odległości do 6 metrów. • Technologia inteligentnego łączenia: łatwe, automatyczne połączenie bezprzewodowe. • Wydłużona żywotność baterii dzięki energooszczędnej technologii. • Boczne przyciski umożliwiające komfortowe surfowanie w Internecie (strona poprzednia/następna). • Bardzo mały odbiornik USB: wystarczy raz podłączyć i już nigdy nie odłączać.

44,50 zł
Powiadomienie
33
Speck SmartShell - Obudowa MacBook Air 13" Retina (2019/2018) (Clear) - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speck SmartShell - Obudowa MacBook Air 13" Retina (2019/2018) (Clear)
Speck
Niedostępny
Brak

Kolor bazowy: przezroczystyMateriał główny: PolikarbonFunkcjonalność: ochrona całego urządzeniaKompatybilność: Apple MacBook Air 13" Retina (2018)Typ: EtuiRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWzór: GładkiMateriał dodatkowy: TPE

199,90 zł
Powiadomienie
34
Gra językowa Francuski  L'horloge - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Francuski L'horloge
Dostępny2 szt.

L'Horloge - doskonały sposób na poznanie słownictwa i wyrażeń francuskich używanych do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody.L'Horloge to rozkładany kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami pogody oraz karty z nazwami dni i miesięcy.Cele językowe: -nauka słownictwa i wyrażeń francuskich związanych z konstruowaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi na temat: czasu zegarowego,jednostek pomiaru czasu,dni tygodnia i miesiąca,rodzajów pogody.-nauka liczebników francuskich w przedziale od 1 do 59.Dodatkowe cele edukacyjne: L'Horloge poza funkcją związaną z nauką języka francuskiego daje dzieciom możliwość ćwiczenia prawidłowego odczytywania godzin na zegarze.Zastosowanie: L'Horloge znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole, jak i w kontekście indywidualnej nauki w warunkach domowych.

65,90 zł
35
Top 10 Polska wydanie specjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,30 zł
34,78 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,52 zł

36
Album przedszkolaka nowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album przedszkolaka nowe
Niedostępny
Brak

W "Albumie przedszkolaka" dziecko znajdzie miejsce na samodzielnie wykonany rysunek, wklejenie fotografii, zapisanie z pomocą dorosłego kilku słów o sobie, kolegach i ważnych dla niego chwilach. Po latach miło będzie wrócić pamięcią na pierwszy przedszkolny spacer, przypomnieć sobie twarze kolegów, wychowawczyni, słowa ulubionego wiersza i zapamiętanej piosenki.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

37
Poczet królów i książąt polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczet królów i książąt polskich
Dostępny45 szt.

To znakomite kompendium wiedzy o władcach panujących od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego koronowanego monarchy naszego kraju.Bogato ilustrowane wątki biograficzne przeplatane ciekawostkami to nie lada gratka dla sympatyków historii, jak i tych którzy chcą dopiero rozpocząć z nią przygodę.

59,99 zł
45,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,40 zł

1 osoba kupiła
38
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Wonderland, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! O.M.G. Winter Wonderland, mix wzorów
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

W nowej serii „Winter Wonderland” odkryjesz nowe niespodzianki! Jest ich ponad 25! Starsze siostry mają niesamowite włosy i nowy styl. Zbierz całą kolekcję, by zabawa była jeszcze bardziej wyjątkowa. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

174,61 zł
164,13 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,48 zł

39
100 razy pies w mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 razy pies w mieście
Dostępny217 szt.

I dla nas, i dla piesków miasto to z jednej strony przykrości - wszechobecny hałas, ruch uliczny i małe mieszkania - ale z drugiej szansa na wspólne przygody, odkrycia i nowe doświadczenia. Trzeba tylko się trochę do tego przygotować technicznie, a czasem po prostu zmienić nastawienie. Ta książeczka jest właśnie o tym - czego musimy się wspólnie nauczyć, w co się bawić, gdzie chodzić i jeździć, w jaki sprzęt się wyposażyć, co czytać, czego koniecznie unikać, a do czego zawsze dążyć. Chcieliśmy, by była także miła w czytaniu i pomagała pogodniej popatrzeć na świat oraz jego dwunogich i czworonogich mieszkańców. Krzysztof Najder jest strategiem biznesowym i psychologiem. Mieszka wraz Klopsikiem, energicznym i dobrodusznym pieskiem welsh corgi. Dobrze się dopełniają, bo Krzysztof zawsze martwi się o przyszłość innych i swoją, a Klopsik jest z kolei wesoły i beztroski. Basia Żach jest artystką wizualną i arteterapeutką. Opiekuje się Frędzlem, pieskiem znalezionym jako szczeniak w okolicach stadionu Warszawianki. Frędzel trafił do niej początkowo jako do domu tymczasowego, ale został już na zawsze. Oboje lubią ludzi i wspólne spacery.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

40
Ukochany nieśmiertelny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochany nieśmiertelny
Niedostępny
Brak

Nastasya, na pozór zwykła szesnastolatka, razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie... już od czterystu lat. Aż do dnia gdy impreza w nocnym klubie kończy się tragedią. Wstrząśnięta okrucieństwem swojego przyjaciela Nastasya postanawia zacząć wszystko od nowa. Tam, gdzie nieśmiertelni uczą się, jak władać magią, by niosła dobro, a nie śmierć. Ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. A chłopak o najpiękniejszych oczach, który stał się jej tak bliski, zaczyna pojawiać się w przerażających wspomnieniach Nastasyi...

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

41
Prusy. Pięć wieków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prusy. Pięć wieków
Niedostępny
Brak

Prusy, które wyrosły z Brandenburgii i ziem Zakonu Krzyżackiego, niegdyś odebranych pogańskiemu ludowi Prusów, w XVIII wieku stały się jednym z najważniejszych państw niemieckich. Umocniły swą potegę dzięki zwycięstwom w wojnach śląskich, udziałowi w rozbiorach Rzeczypospolitej oraz w XIX wieku pokonaniu Austrii i Francji. W 1871 r. pruska dynastia Hohenzollernów objęła tron nowo utworzonego Cesarstwa Niemieckiego. Prusy jako część Niemiec przetrwały do 1945 r., gdy w wyniku drugiej wojny światowej ich terytorium w znacznej części przypadło Polsce i ZSRR. Prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu podjął się syntetycznego opracowania dziejów państwa Hohenzollernów od XVI do XX wieku, którego losy wielokrotnie dramatycznie wiązały się z historią Polski. To próba nowego spojrzenia na te dzieje. Autor kładzie nacisk na historię polityczną, ale również uwzględnia najważniejsze aspekty dotyczące kultury, społeczeństwa i gospodarki. Tekst jest wzbogacony o ramki prezentujące osoby i ciekawostki związane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Książka zawiera liczne ilustracje i mapy.

89,90 zł
71,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

42
Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny challenge Ekipy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekipa. Ogarnij ten wielki, ekstremalny challenge Ekipy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Friz, Wersow, Mini Majk, Patec, Tromba, Marcysia, Mixer, Murcix, Wujek Łuki, Fusia, Poczciwy Krzychu – mieszkańcy domu Ekipy właśnie ogarniają wielki, ekstremalny challenge. Dołącz do Ekipy i razem ze swoimi przyjaciółmi wkręć się w ich świat. Będzie sztos.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

43
Klein Walizka Bosch z wkretarka Ixolino II - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klein Walizka Bosch z wkretarka Ixolino II
Klein
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

149,90 zł
136,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,49 zł

44
PLAYMOBIL ® Princess 70293. Zestaw upominkowy "Księżniczki" - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Princess 70293. Zestaw upominkowy "Księżniczki"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Księżniczki cieszą się z pobytu w ogrodzie zamkowym. W pełnym słońcu królowa i jej córka spacerują w ogrodzie i parku zamkowym. Dwa małe kocięta dotrzymują im towarzystwa i szczęśliwie biegną obok nich. Przy fontannie robią krótką przerwę, bo wszyscy chcą cieszyć się słońcem. Figurki posiadają ruchome ręce i głowę. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z specjalnym polem, na którym można pisać! Idealny zestaw do zabawy dla miłośniczek księżniczek i bajkowych motywów. Zawartość zestawu: • 2 figurki: królowej i księżniczki, • 2 figurki kotków, • fontanna, • koszyk, • kwiaty, • zdejmowana suknia, • akcesoria. Ilość elementów: 39 Wysokość figurek: królowej - 7.5 cm księżniczki – 5.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

45
Święta Barbara. Patronka ciężkiej pracy + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Barbara. Patronka ciężkiej pracy + DVD
Niedostępny
Brak

Postać św. Barbary, młodej dziewczyny, która oddała życie w obronie wiary, niewątpliwie budzi podziw. Opowieść ukazuje życie i śmierć tej młodej męczennicy, która stała się patronką ciężkiej pracy górników, hutników, żołnierzy, rybaków, marynarzy, chirurgów oraz dobrej śmierci. Święta Barbara jest również jedną z czternastu świętych wspomożycieli, których wstawiennictwo pomaga wiernym w trudnych sytuacjach życiowych. Jan Paweł II powiedział, że ,,świadectwo męczenników jest dla nas zawsze jakimś wyzwaniem - ono prowokuje, zmusza do zastanowienia. Ktoś, kto woli raczej oddać życie, niż sprzeniewierzyć się głosowi własnego sumienia, może budzić podziw albo nienawiść, ale z pewnością nie można wobec takiego człowieka przejść obojętnie". Film „Święta Barbara” Carmine Elii to jedyny film fabularny poświęcony postaci świętej męczennicy. Reżyser wykorzystał wątki z wielu legend o świętej, tworząc przepiękną historię, która doskonale oddaje ducha epoki pierwszych chrześcijan.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

46
Komplet Minky Zoo, granatowo-biały - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet Minky Zoo, granatowo-biały
Sensillo
Niedostępny
Brak

Przedstawiony komplet ma optymalną grubość, wielkość i kształt. Zapewni dziecku ciepło, a przy tym łatwo go ułożyć w łóżeczku lub wózku. O design zadbały mamy. • Uniwersalny komplet pościelowy do wózka i łóżeczka, sprawdzi się w domu i na spacerze • Wykonany z najwyższej jakości tkaniny minky oraz bawełny 100% • Wypełnienie stanowi gruba warstwa włókniny puszystej • Pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury i mikroklimatu przy skórze dziecka • Każdy wzór pościeli ma indywidualny nadruk • Na kołderce umieściliśmy kolorowe wstążeczki, które zainteresują każdego maluszka • Trwały w użytkowaniu, nie odbarwia się • Łatwy w konserwacji

62,20 zł
55,98 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,22 zł

47
PLAYMOBIL ® City Life 70292. Zestaw upominkowy "Wyścigi gokartowe" - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70292. Zestaw upominkowy "Wyścigi gokartowe"
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Kierowca gokartu jest gotowy do rozpoczęcia wyścigu. Zestaw do zabawy w atrakcyjnym opakowaniu upominkowym z nadrukiem etykietki, na której można napisać życzenia lub podpisać prezent. Zawartość zestawu: • figurka kierowcy - wysokość ok. 7.5 cm, • gokart, • kask motocyklowy z daszkiem, • wyświetlacz czasu, • kanister benzyny, • para rękawiczek, • butelka oleju • 4 pachołki Ilość elementów: 38 Wymiary opakowania: 14.0 x 19.0 x 5.0 cm Uwaga! Zabawka nieodpowiednia dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

48
Sprężynka pluszowa z dźwiękiem New Baby Piesek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprężynka pluszowa z dźwiękiem New Baby Piesek
Axiom
Niedostępny
Brak

Wymiary: Długość: 25 cm

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

49
Sprężynka pluszowa z dźwiękiem, słonik - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprężynka pluszowa z dźwiękiem, słonik
Axiom
Niedostępny
Brak

Sprężynka pluszowa z dźwiękiem to bardzo miła przytulanka w delikatnym kolorze. Zabawka ma uspokajający wpływ na małe dzieci i doskonale się sprawdza jako pomoc przy usypianiu. Słonik wykonany jest z miłych, delikatnych materiałów i jest bezpieczny dla dzieci od pierwszych dni życia. Pokaż swojemu dziecku: • jak rozwijać wyobraźnię, spostrzegawczość i zręczność, • że moment przytulania jest najważniejszych rytuałem w ciągu dnia, • to może być maskotka, z którą zwiąże się na długo, • że miękkość i puszystość maskotki ułatwi zasypianie, • ile zabawki mają w sobie miłości, opieki i czułości. Wysokość: ok. 25.0 cm

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

50
Pozytywka New Baby - Miś różowy 18 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozytywka New Baby - Miś różowy 18 cm
Axiom
Niedostępny
Brak

Wymiary: Wysokość: 18 cm

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

Wróć do góry