hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.12.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 1 grudnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka (W.G. Sebald), na drugim Kolorowanka z naklejkami. Monster Trucki (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szym Pansik ma własne zdanie (Lang Suzanne) oraz Szukaj i znajdź. Bing na tropie (praca zbiorowa).
1
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka
Dostępny91 szt.

Opowieść o podróży, w której najważniejszym bohaterem jest czas. Narrator, fikcyjne alter ego autora, wyrusza w meandryczną wędrówkę po odległych zakątkach Anglii Wschodniej, odkrywając niezwykłe losy podupadających miasteczek i opuszczonych zamków. Ale każdy cel okazuje się jedynie przystankiem, maleńkim punktem w rozległej sieci zapomnianych historii i dalekich krain. Pierścienie Saturna są wyjątkowym popisem erudycji, w którym skojarzenia, odczucia i dawno pogrzebane wspomnienia splatają się w jedną narrację o niepamięci i widmach przeszłości – najważniejszych motywach twórczości Sebalda. Z właściwą sobie swadą pisarz łączy esej z fikcją literacką, miesza własne wyobrażenia z wydarzeniami historycznymi, śledzi wielkie opowieści, a przede wszystkim to, co kryje się pod ich podszewką. Mogłoby się wydawać, że Pierścienie Saturna to książka o przemijaniu i upadku, ale to także próba zniesienia granic na pierwszy rzut oka nieprzekraczalnych; zderzenie krążących wokół tytułowej planety pierścieni.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

9 osób kupiło
2
Kolorowanka z naklejkami. Monster Trucki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Monster Trucki
Dostępny161 szt.

Kolorowanka Monster Trucki to różne odsłony potworów samochodowych na wielkich kołach. Każdy z nich prezentuje się wyjątkowo! Przekonaj się sam! Książeczka zawiera 50 fantastycznych naklejek.

11,00 zł
5,99 zł

Rabat 45,5%
oszczędzasz 5,01 zł

7 osób kupiło
3
Szym Pansik ma własne zdanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik ma własne zdanie
Dostępny38 szt.

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa”, powraca w przezabawnej kontynuacji o o tym, że wcale nie trzeba robić tego, co inni, oraz że warto słuchać swoich potrzeb i mieć własne zdanie. Jeżozwierz organizuje imprezkę, na którą idą wszyscy. Szym Pansik nie chce pójść. Dlaczego? Hm… Ma swoje powody. Dzięki książce dzieci dowiedzą się, że każdy ma prawo czuć się niekomfortowo, a mówienie o tym, czego potrzebujemy, może pomóc innym także się otworzyć. Szym Pansik uczy, że zawsze warto być sobą! Gotowi na lekcję asertywności?

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

8 osób kupiło
4
Szukaj i znajdź. Bing na tropie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Bing na tropie
Dostępny39 szt.

Wyjątkowo wytrzymała, kartonowa książka w dużym formacie w sam raz dla maluchów, które uwielbiają Binga i jego przyjaciół. Młody czytelnik może przeglądać książkę bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem. Sztywne, kartonowe strony są odporne na zabrudzenia i próby wyginania, dzięki czemu książeczka będzie służyć dziecku przez długi czas.

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
5
Armia karpaty w wojnie 1939 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia karpaty w wojnie 1939 roku
Dostępny36 szt.

Długo oczekiwane, czwarte poprawione i uzupełnione wydanie monografii Armia ,,Karpaty w wojnie 1939 roku. Obecna edycja oparta została na wydaniu z 2009 r., znacznie rozszerzonym w stosunku do dwóch poprzednich wydań (1979, 1989), na które wpływ miała cenzura. Autor dzięki drobiazgowej kwerendzie w polskich i zagranicznych archiwach dotarł do nowych źródeł i dokumentów. Pozwoliło to na pełne rozwinięcie zagadnień z konieczności przemilczanych we wcześniejszych wydaniach, takich jak starcia oddziałów armii ,,Karpaty z wojskami sowieckimi po 17 września 1939 r. i losy polskich oficerów, którzy w następstwie agresji sowieckiej zostali uwięzieni, a potem zamordowani przez NKWD, czy szczegóły obrony i okoliczności kapitulacji Lwowa. W książce znalazły się mapy, schematy oraz ponad 300 fotografii archiwalnych, a wśród nich portrety dowódców sowieckich, niemieckich i słowackich, którzy walczyli z armią Karpaty. Pełnego wyjaśnienia i dokumentacji fotograficznej doczekał się epizod udziału wojsk słowackich w wojnie 1939 r. Autor wykorzystał również ustne i pisemne relacje uczestników wojny 1939 r. Mimo upływu wielu lat od trzeciego wydania i ukazania się w tym czasie licznych publikacji dotyczących tematu, monografia dr. Daleckiego nie straciła na aktualności i zasłużenie jest uznawana za klasyczną w historiografii II wojny światowej.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

3 osoby kupiły
6
Sieciaki. Misja: bezpieczny internet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieciaki. Misja: bezpieczny internet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Złe Sieciuchy chcą zawładnąć internetem. Biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę. Sztuczna Inteligencja, powołana przez naukowców do dbania o bezpieczeństwo w sieci, prosi o pomoc grupkę uczniów z 6a. Tak powstaje drużyna Sieciaków. Skąd się wzięły Sieciuchy? Kim jest ich władca Czyste Zło? Czy Netka, Ajpi, Spociak i Kompel zdołają oderwać od smartfonów swoich rówieśników opętanych tajemniczą grą?

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
7
Świat Dysku. Niuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Niuch
Dostępny28 szt.

Poznaj kolejną część magicznego Świata Dysku – miliony czytelników nie mogą się mylić! Powszechnie uznawana prawda głosi, że kiedy policjant wyjeżdża na urlop, zanim jeszcze zdąży otworzyć walizkę, już znajduje pierwsze zwłoki. Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork jest właśnie na urlopie na wsi – niewinnej i wesołej, ale nie dla niego są zwykłe trupy w szafie. Trupów jest więcej, bardzo wiele, a także pradawna zbrodnia, straszniejsza niż morderstwo. Vimes znalazł się poza swoją jurysdykcją, poza kompetencją, niekiedy zagubiony i poza granicami zrozumienia, pozbawiony kanapek z bekonem, ale nie przebiegłości. Podobno w końcu wszystkie grzechy zostają wybaczone. Ale chyba nie całkiem wszystkie... „Tylko Pratchett potrafi napisać 39. tom serii i sprawić, że jest równie błyskotliwy i świeży jak pierwszy. Królestwo za taki talent (i poczucie humoru)” – „Sunday Express”. „Kolejna brawurowa część znakomitej serii. Wspaniałe, niesamowite i fantastyczne!” – „Daily Mail”. „Wyobraźnia Pratchetta nie zna granic. Jest mistrzem wymyślnych, makabrycznych żartów. Posiada wszechstronną wiedzę na temat ludzkiej natury (a także natury innych pozaziemskich istot). Jego mózg pracuje non-stop, a od jego pomysłów my - czytelnicy - dostajemy zawrotów głowy” – „The Guardian”. Terry Pratchett – urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
8
Wytrwale kochaj Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytrwale kochaj Boga
Dostępny12 szt.

Osób, które inspiruje postać Ojca Piotra i które mogłyby napisać do niniejszej książki barwny wstęp, w Krakowie, na Bielanach a nawet w Tyńcu nie brakuje. Jednak redagując niniejsze konferencje rekolekcyjne, doszliśmy do wniosku, że o. Piotra należy czytać dla niego samego i jego wyjątkowej postaci nie trzeba szczególnie polecać. Dlatego zamiast wstępu będzie tylko kilka słów o okolicznościach powstania tej książki. Adwent jest w klasztorze czasem szczególnym, wszyscy ojcowie i bracia pozostają w domu, by wspólnie przygotowywać się na przyjście Pana. W tych dniach wspólnota przeżywa rekolekcje, głoszone co roku przez zaproszonego gościa. W roku 1982 był nim o. Piotr Rostworowski, jeden z jedenastu mnichów, którzy w 1939 r. wskrzesili w prastarych tynieckich murach życie monastyczne, i pierwszy przeor Polak odnowionego Tyńca. Mówił do swoich, choć od czterech lat nosił już wtedy biały, kamedulski habit. Ojcu Piotrowi przyszło głosić konferencje w bardzo trudnym czasie. W kraju trwał stan wojenny, przyszłość była niepewna, brakowało wszystkiego. Stąd charakter jego wypowiedzi: stanowczy i konkretny, a jednocześnie niosący pokój i nadzieję. W tekście pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej, które pozostawiliśmy bez zmian. Tekst konferencji zachował się w formie maszynopisu. Staraliśmy się jak najmniej ingerować w jego treść. Zmiany dotyczyły jedynie stylu tekstu, wprowadzenia podziału na akapity, przetłumaczenia łacińskich wyrażeń i uwspółcześnienia języka. Ujednoliciliśmy cytaty z Pisma świętego według trzeciego wydania Biblii Tysiąclecia, z którego najprawdopodobniej korzystał o. Piotr. Fragmenty konferencji VII i VIII zostały wcześniej opublikowane w książce W szkole modlitwy, która ukazała się w naszym wydawnictwie w ramach serii „Z tradycji mniszej”. Umieściliśmy je także w niniejszej publikacji, ponieważ zawarte w niej rekolekcje stanowiły w zamyśle autora spójną całość.

19,80 zł
14,99 zł

Rabat 24,3%
oszczędzasz 4,81 zł

2 osoby kupiły
9
Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm.  Klucz do pokonania przewlekłych chorób i zdrowego życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy mikrobiom zdrowy organizm. Klucz do pokonania przewlekłych cho...
Dostępny14 szt.

Mikrobiom jelitowy odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. To jego skład decyduje, czy jesteśmy zdrowi, czy jednak podatni na choroby. Kiedy nie karmisz i nie dbasz o swój mikrobiom, kontrolę przejmują szkodliwe bakterie i grzyby, przez co stajesz się bardziej narażony na przewlekłe choroby. Autorka udowadnia, że choroby przewlekłe są odwracalne i oferuje bezpieczne, praktyczne i skuteczne wskazówki leczenia jelit, redukowania poziomu stresu czy radzenia sobie z nierównowagą hormonalną. Podpowiada, jak przez zmianę stylu życia, prawidłową dietę, regenerujący sen możliwe jest uzdrowienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w całym organizmie. Twoje zdrowie zależy od Twojego mikrobiomu.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

2 osoby kupiły
10
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecznych technik uzdrawiania energią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia energetycznej anatomii człowieka. Holistyczne vademecum skutecz...
Dostępny79 szt.

Reiki, meridiany, aura, czakry, akupunktura, kamienie szlachetne i kryształy, ajurweda… Takiej książki do tej pory na rynku nie było! Ten niezwykle obszerny, wyczerpujący i pięknie ilustrowany przewodnik po niewidzialnych energiach ducha, psychiki i świadomości, pozwoli Ci zrozumieć ich wpływ na każdy aspekt Twojego samopoczucia. Biblia energetycznej anatomii człowieka to holistyczne kompendium narzędzi i technik subtelnej energii oraz uzdrawiania kwantowego, uzdrawiania za pomocą energii. Poszerzysz też swoją wiedzę o subtelnej anatomii, poznasz tradycyjne modele i najnowsze badania dotyczące niewidzialnych pól, które decydują o Twoim zdrowiu. Znajdź swoją technikę energetycznego uzdrawiania.

149,90 zł
112,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,47 zł

2 osoby kupiły
11
Gorce i Pieniny; foliowana mapa turystyczna 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorce i Pieniny; foliowana mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny5 szt.

Wizyta na zamku w Niedzicy, spływ Dunajcem czy wspinaczka na Sokolicę i Trzy Korony? Dwustronnie foliowana, trwała mapa Gorców i Pienin pomoże zaplanować udany wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe,ścieżki dydaktyczne i spacerowe,zabytki i inne interesujące obiekty,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i sanatoria,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,mapa Pienińskiego Parku Narodowego w skali 1:25 000 (1 cm 250 m),plany Rabki, Krościenka i Szczawnicy w skali 1:15 000 (1 cm 150 m).Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm 500 m),wygodna w składaniu i trwała,zgodna z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
12
Męskie Granie 2020 KASETA - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

2 osoby kupiły
13
Niewidzialny strażnik, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny strażnik, wydanie 2
Dostępny47 szt.

Niezwykły początek trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix. Zapierający dech w piersiach thriller rozgrywający się w tajemniczych zakątkach pirenejskich lasów. W mrocznej dolinie rzeki Baztán znalezione zostaje nagie ciało nastoletniej dziewczyny. Prowadząca sprawę detektyw Amaia Salazar odkrywa, że to nie pierwsza ofiara w okolicy, która zginęła w podobny sposób. Śledztwo prowadzi ją do rodzinnego miasteczka, gdzie musi stanąć twarzą w twarz z koszmarami dzieciństwa. Granica między rzeczywistością a tym co nierealne zaczyna się zacierać. Czy za zbrodniami stoi człowiek czy mityczna postać z ludowych wierzeń? Czy brutalne wspomnienia pomogą jej rozwikłać zagadkę?

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
14
Alkoholowe dzieje świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholowe dzieje świata
Dostępny99 szt.

Portery, giny, calvadosy, tequile, rosolisy i koniaczki, miody i bimberki… Napojów przynoszących radość i dodających osobliwego uroku każdej biesiadzie – bez względu na długość i szerokość geograficzną – nie da się zliczyć. Da się za to poznać ich niesamowite historie i dać się porwać nadzwyczajnym anegdotom, których zdążyło się w dziejach birbanckiej ludzkości naprawdę sporo namnożyć. Jaki związek ma alkohol z powstaniem Stanów Zjednoczonych? Jak smakuje trunek z rosiczki? Dlaczego pozyskiwanie pulque przypomina aztecki rytuał? Jaki wkład w rozwój polskiego przemysłu alkoholowego miał mały pajęczak zwany rozkruszkiem? Na te i wiele więcej pytań odpowiada niniejsza książka. Znawca historii kulinariów, smaków i woni Andrzej Fiedoruk zaprasza na fascynującą wędrówkę po świecie winnic, alembików, gorzelni i chmielowych pól. Warto zanurzyć się w tych hektolitrach wiedzy o alkoholu, podanej w gawędziarskim, niezobowiązującym stylu. Lektura Alkoholowych dziejów świata jest jak prawdziwa biesiada – przyjemna, bogata w niespodzianki i może się od niej mocno zakręcić w głowie!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
15
Pakiet: Czterdzieści plus / Czterdzieści minus / Czterdzieści i co z tego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Czterdzieści plus / Czterdzieści minus / Czterdzieści i co z t...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Pakiet zawiera: Czterdzieści minus Anita to właścicielka upadającej czekoladziarni. Magda właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży i że zdradza ją mąż. Aśka, rozchwytywana przez klientów stylistka, dusi się w nieudanym małżeństwie. Karola wciąż trafia na nieodpowiednich facetów, którzy zostawiają ją ze złamanym sercem. Wszystkie dziewczyny są przed czterdziestką – łączą je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. I miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów oraz zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości. Czterdzieści plus Czterem przyjaciółkom znanym z „Czterdzieści minus” przybyło kilka lat, dwoje dzieci i jeden pies. Czy to pora na nudną stabilizację? W żadnym razie! Prawdziwe życie dopiero się zaczyna, a w dodatku Magda, Anita, Karolina i Aśka są specjalistkami od kłopotów. W „Czterdzieści plus” zamiast nudy czeka nas ucieczka do Londynu, pojednanie z trudną przeszłością, nieoczekiwana przeprowadzka i nadzieja na prawdziwą miłość. Poleje się dużo wina i jeszcze więcej łez, ale będzie można się także szczerze pośmiać. Czterdzieści i co z tego Na kartach najnowszej powieści Katarzyny Kostołowskiej przewijają się cztery wrocławianki, Magda, Karola, Anita i Aśka. Oraz ich mężowie, narzeczeni, dzieci, rodzice, psy, a do kompletu jeszcze przeprowadzki, praca, radości i smutki... Żadna z przyjaciółek nie spodziewała się, że rwący nurt wydarzeń może spowolnić. A jednak... Nagle, w jednej sekundzie wszystko się zatrzymuje. I to nie tylko z powodu pandemii, która ogarnęła świat. Czy dzięki przyjaźni uda się przetrwać najtrudniejszy czas?

89,00 zł
71,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,80 zł

1 osoba kupiła
16
Świat Dysku. Piekło pocztowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku. Piekło pocztowe
Dostępny113 szt.

Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła. Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść The Carpet People, a potem kolejne The Dark Side of the Sun (1976) i Strata (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” – Kolor magii. Po ukazaniu się w 1986 roku książek Blask fantastyczny i Mort Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
17
Chorwackie powroty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwackie powroty
Dostępny66 szt.

Chorwackie powroty to druga część debiutanckiej powieści Anny Karpińskiej Chorwacka przystań. Po dziesięciu latach autorka wróciła do swojej bohaterki Any, polskiej dziennikarki, która w czasie wojny bałkańskiej pokochała chorwackiego reportera Blaża. Ich drogi się rozeszły, ale po latach zbiegły się losy córki Any – Weroniki, i syna Blaża – Zorana. Ana żyła z mężem, z którym wychowywała trójkę dzieci, Blaż pozostał sam. I pewnie poprzestaliby na okazjonalnych listach, gdyby nie miłość ich dzieci, która zaowocowała ślubem i rodzicielstwem. Weronika podjęła decyzję o zamieszkaniu w Dubrowniku, Ana i Blaż, przyszli dziadkowie, czekali na wnuka. Los jednak rządzi się swoimi prawami. Nieoczekiwane wydarzenia w życiu Any i doświadczenia Weroniki na obczyźnie powodują określone konsekwencje. Przyszłość obu bohaterek staje pod znakiem zapytania. Jak poradzą sobie na życiowych zakrętach? Czy miłość pokona przeszkody? Autorka zadbała o to, by rozwiązać ten problem dopiero w ostatnim rozdziale. Anna Karpińska – autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Dziesięć lat temu porzuciła dotychczasowe życie zawodowe, całkowicie oddając się pisaniu powieści. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci i troje wnucząt. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Nie wyobrażam sobie życia bez moich bohaterów, ale tworzę dla czytelników. To ich zainteresowanie stanowi dla mnie źródło satysfakcji i motywuje do pracy.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
18
Encyklopedia wszystkich postaci biblijnych. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia wszystkich postaci biblijnych. Tom 1
Dostępny40 szt.

Książka jest nowym i poszerzonym wydaniem Leksykonu wszyst­kich postaci biblijnych, który ukazał się w nakładem Wydaw­nictwa PETRUS. Ukazuje ona bardzo wielobarwną mozaikę ludzi, dzieci Bożych, z których nie wszystkie okazały się godnymi tego imienia. To historia świętych i nieświętych, ale zawsze ukochanych przez Ojca. Księga ta jest próbą odpowiedzi na pytanie: • Kim są postacie, które choć jeden raz zostały wspomniane na kartach Starego i Nowego Testamentu? • Co mówi o nich Biblia, historia, archeologia, etnologia czy inne nauki? • Po co te poszukiwania? Poznanie postaci Biblii to nie tylko poznanie historii, interesującej niewielu. To poznanie przygody ludzi i narodów z Bogiem, prób odpowiedzi na Jego wezwanie lub ich zaprzeczenia, dróg wierności, niewiary i obojętności. Postacie Biblii mówią o różnym użytku ludzi z danej im i zadanej wolności, z przysługującego im prawa wyboru dobra lub zła, wielkości lub małości, pokazują różne drogi odpowiedzi na wezwanie Boże. Te postacie biblijne żyją nadal wśród nas i w nas. Warto im poświęcić więcej uwagi, gdyż historia doprawdy jest mistrzynią życia. Bez tego poznania nie może także być mowy o dialogu z Judaizmem i wielkim światem Islamu, którego korzenie sięgają o wiele głębiej niż piąty wiek.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

1 osoba kupiła
19
Puzzle 1000 elementów. Magic The Gathering - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Magic The Gathering
Clementoni, 1000
Dostępny349 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 1000 elementów, przedstawia motyw z popularnej gry „Magic The Gathering”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiar obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

27,16 zł
23,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,26 zł

1 osoba kupiła
20
Mieszczanie i podatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszczanie i podatki
Dostępny83 szt.

Zniszczenia dokonane przez wojska ? zarówno szwedzkie, jak i własne ? na terytorium Rzeczypospolitej w czasie tzw. potopu uchodzą za wyjątkowo dotkliwe w dziejach kraju. Czarna legenda głosi, że rabunki i zniszczenia tego okresu przyczyniły się do załamania gospodarki i ostatecznego upadku miast Rzeczypospolitej. Sceptycy nie kwestionują kryzysu gospodarczego i ustrojowego państwa, ale zauważają, że nawet po klęsce połowy stulecia w wielu koronnych ośrodkach miejskich trwało ożywienie budowlane, powstawały wybitne dzieła architektury barokowej, przebudowano wiele kamienic, rezydencji i pałaców. Prezentowana monografia dotyczy stanu zaludnienia i zabudowań widzianych przez pryzmat podatków nakładanych na mieszkańców pięciu dużych miast Korony (Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin i Lwów). Analiza stanu kamienic oraz nierówności majątkowych scharakteryzowanych poprzez repartycję podatków w kilku przekrojach chronologicznych daje odpowiedź nie tylko na zasadnicze pytanie o rolę zniszczeń w okresie tzw. potopu w dziejach gospodarczych Rzeczypospolitej, lecz także o zróżnicowanie jej dużych miast przed najazdem szwedzkim i po nim. Badając wymienione ośrodki miejskie pod kątem nierówności majątkowych, autorka zestawia je z innymi miastami europejskimi i stara się odpowiedzieć na pytanie, czy Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin i Lwów były jedynie ośrodkami peryferyjnymi, czy też można w ich przypadku mówić o kształtowaniu się cech wielkomiejskości. ****** Townspeople and Taxes. Wealth Inequalities in Chosen Cities of the Polish Crown in the 17th Century The monograph is concerned with the population and buildings of five big cities of the Polish Crown (Warsaw, Cracow, Poznan, Lublin and Lviv) in the light of taxes imposed on their inhabitants. The analysis of the state of the tenements and wealth inequalities indicates the consequences of the destruction during the so-called Deluge in the economic history of the Polish Commonwealth and explores the differences between the cities before and after the Swedish invasion.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
21
Kolorowanka z naklejkami. Zwierzęta na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Zwierzęta na wsi
Dostępny145 szt.

Kolorowanka Zwierzęta na wsi prezentuje przesympatycznych bohaterów z wiejskiej zagrody i zawiera 50 naklejek z ich podobiznami. Będzie miłą, sielską odskocznią od wielkomiejskiego gwaru.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
22
PLAYMOBIL ® Knights 70220 Duży zamek Novelmore - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Knights 70220 Duży zamek Novelmore
Playmobil ®
Dostępny1 szt.

Wiele lat temu genialny wynalazca Dario Da Vanci stworzył najpotężniejszą zbroję świata i nazwał ją Invincibus. Każdy, kto ją założy, staje się niepokonany! Niezniszczalna zbroja w niepowołanych rękach mogłaby stać się potężną bronią. Dario obawiając się tych poważnych konsekwencji, powierza zbroję Timithorowi – czarodziejowi władającemu czasem – z prośbą, aby ten ukrył zbroję w nieznanym miejscu i nieznanym czasie. Niestety wieść o tym niezwykłym wynalazku szybko się rozniosła. Dla Wojowników Burnham, którzy od lat próbują podbić Novelmore to jedyna szansa na zwycięstwo. Dlatego nie cofną się przed niczym, aby ją odnaleźć. Wybucha wojna. Komu uda się zdobyć magiczną zbroję? Rycerze Novelmore znani są ze swoich sprytnych strategii i pomysłowych broni. Jednakże Wojowników Burnham nie tak łatwo jest zatrzymać, tym bardziej, że mają do pomocy wiele niszczycielskich ognistych stworzeń. Walka nie została jeszcze rozstrzygnięta. Przybywaj więc do Novelmore, aby przeżyć ekscytujące przygody! Duży zamek Novelmore 70220 z bramą zamkową, zintegrowaną katapultą, balistą, windą oraz kamiennym zrzutem. Zapadnia chroni twierdzę, wtrącając intruzów do lochu. Dla ułatwienia zabawy tylna część zamku jest otwarta. Zestaw zawiera cztery postacie Novelmore: John, Arwynn, Dario i Francis. Wojownicy Burnham próbują się przedostać, ale Rycerze Novelmore szybko zamykają bramę zamku i na razie niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Po chwili intruzi przebijają się przez ścianę i dostają się do zamku. Kto wygra walkę? Nowy świat rycerzy od Playmobil zaskakuje kreatywną bronią, wyrafinowanymi systemami obronnymi i oryginalnymi postaciami. Playmobil w nowym, genialnym designie gwarantuje wiele godzin zabawy. Zawartość i cechy zestawu: • duży zamek Novelmore, • 4 figurki rycerzy: Arwynn, Dario, John, Francis – wysokość ok. 7.5 cm, • brama zamkowa, • zintegrowana katapulta, • balista, • winda, • kamienny zrzut, • zwierzęta: koń, wilk, 2 szczury, • akcesoria m.in.: 2 miecze, nóż, 2 tarcze ochronne, 2 drabiny, narzędzia, teleskop, wiadro z wodą, kawałek kości z mięsem, 2 stoły, stołek, taczka, tron, skrzynia skarbów ze złotem, kompas, torba, list, lejek z naczyniem, 6 strzał, 4 flagi, świecznik, kałamarz z piórem, 6 kamiennych kul, 2 książki, drewniane pudełko, obrazek, kowadło, 3 uchwyty na flagi, skrzynka narzędziowa, akcesoria laboratoryjne, siodło wilka, sztaluga. Ilość elementów: 374 Wymiary: ok. 78.0 x 44.5 cm Wymiary opakowania: 50.0 x 58.0 x 19.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

860,46 zł
645,35 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 215,11 zł

1 osoba kupiła
23
Ofiara dla burzy, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiara dla burzy, wydanie 2
Dostępny66 szt.

Widowiskowy finał trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix. Minął zaledwie miesiąc od zakończenia poprzedniego śledztwa Amaii Salazar. Rodzina i koledzy z policji usiłują zapomnieć o tym, co się zdarzyło. Jedynie Amaia nie może zaznać spokoju. By nie myśleć o problemach, ucieka w pracę. Jedna z sąsiadek z Elizondo składa doniesienie, że nagła śmierć wnuczki, oficjalnie uznana za łóżeczkową, może mieć inną przyczynę. Jej zdaniem dziewczynkę zabił Inguma, demon, który dręczy śpiących koszmarami, paraliżuje i dusi. Amaia odkrywa, że w przeszłości w dolinie Baztán w podobnych okolicznościach zginęło wiele niemowląt. Czyżby istotnie zabijała je mitologiczna bestia? Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym, magnetyczna atmosfera baskijskich legend i pełna napięcia, oryginalna fabuła nie pozwalają oderwać się od tej książki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
24
Kołyska z pilotem, mix kolorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołyska z pilotem, mix kolorów
Milly Mally
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Kołyska Sweet Melody zachwyca piękną kolorystyką i funkcjonalnością. Wielu rodziców doceniło to, że kołyska Sweet Melody ma wiele udogodnień atrakcyjnych dla dzieci i rodziców. Ogromną jej zaletą jest to, że jest produktem wielofunkcyjnym, może być wygodnym łóżeczkiem lub tradycyjną kołyską. Ma kółka dzięki którym możemy swobodnie przestawić ją w dowolne miejsce domu bądź ogrodu posiada w zestawie moskitierę która ochroni dziecko przed insektami. Mobilność Kołyski daje ogromny komfort bo dziecko zawsze będzie blisko rodziców. Posiada dolny koszyk co pozwoli nam na trzymanie niezbędnych rzeczy zawsze blisko dziecka i na czas zareagowanie na jego potrzeby nie oddalając się od niego zanadto. Co jest bardzo ważne poszycie kołyski wykonane jest z przyjemnego w dotyku i przewiewnego materiału który można prać, dzięki czemu w każdej chwili można kołyskę odświeżyć. Posiada karuzelę z kolorowymi zwierzątkami i melodiami. Funkcje te przyciągają uwagę malucha a muzyka pomoże w uspokojeniu i wyciszeniu się dziecka. Kołyska ma opuszczaną ściankę boczną co w zestawie z lampką wbudowaną w karuzeli zapewni ogromny komfort przy codziennej i często nocnej opiece nad dzieckiem. Dla wygody rodzica funkcje te są sterowane za pomocą pilota. Jej kolejnym atutem jest regulowana wysokość na rożnych poziomach, co ułatwia rodzicom układanie dziecka do snu i zapewnienia maluchowi bezpieczeństwa. Wymiary: • długość: 87.0 cm, • szerokość: 73.0 cm, • głębokość: 27.0 cm, • wysokość z rozłożoną budką: 124.0-136.0 cm (regulowana), • wysokość ze złożoną budką: 108.0-120.0 cm (regulowana). Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

499,90 zł
464,91 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 34,99 zł

1 osoba kupiła
25
Inne kolory twarda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inne kolory twarda
Dostępny9 szt.

Zbiór felietonów, autobiograficznych szkiców oraz fragmentów, które nie zostały włączone do powieści Orhana Pamuka. "Choć rzadko czytam własne powieści po wydaniu, do tych tekstów wracam chętnie jak do fotografii uwieczniających szczęśliwy okres życia, które ma się ochotę oglądać wciąż na nowo; sięgam po nie, by odświeżyć swą pamięć. Odnajduję w nich coś więcej niż wspomnienia sytuacji, które skłoniły mnie do pisania, więcej niż pamiątki wymagań redakcji gazet i czasopism, na których zlecenie powstały, więcej nawet niż obrazy myśli, które w tamtym momencie chciałem przekazać, moich zainteresowań i pasji. By opisać te niecodzienne momenty, te epifanie, gdy prawda zostaje nagle objawiona, Virginia Woolf użyła kiedyś określenia ." Orhan Pamuk O autorze Orhan Pamuk (ur. 1952) - najwybitniejszy współczesny pisarz turecki, laureat literackiej Nagrody Nobla. Do tej pory nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się dziewięć jego książek: "Śnieg", "Nazywam się Czerwień", "Nowe życie", "Stambuł. Wspomnienia i miasto", "Dom ciszy", "Biały zamek", "Muzeum niewinności", "Cevdet Bej i synowie" oraz "Czarna księga"

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
26
O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej. Słuchowisko z piosenkami - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej. Słuchowisko z piosen...
Halina Górska, Aleksandria
Dostępny17 szt.

Ponadczasowa historia o męstwie, miłości, poświęceniu i odwadze. W noc wigilijną rodzi się ktoś wyjątkowy – następca tronu. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jego życie nie będzie usłane różami. Czy przepowiednia została dobrze odczytana Jak poradzi sobie Gotfryd Zwycięzca z przeciwnościami losu. Czy młody książę nie podda się straszliwemu fatum? Poznaj niezwykłe i niebezpieczne przygody sprytnego i walecznego rycerza. Czytają: Gabriela Mościcka, Józef Pawłowski, Jan Peszek

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
27
Samotna wyspa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotna wyspa
Lucky Duck Games Polska
Dostępny7 szt.

Samotna wyspa Jedna z najlepszych gier solo. Do gry nie potrzeba stołu. Zabierz grę ze sobą i graj, gdzie chcesz. ,,Samotna wyspa" to gra karciana dla 1-2 osób o budowie wioski na egzotycznej wyspie. Zbieraj i przetwarzaj zasoby, usprawniaj budynki, by zwiększyć ich produkcję, i wymieniaj je z korzyścią na targu. A może wolisz zbudować chatki mieszkalne i świątynie, by zdobyć cenne punkty zwycięstwa? Wyspa jest teraz w twoich rękach, sam zdecyduj, jak ją rozbudujesz.,,Samotna wyspa" to innowacyjna gra, do której niepotrzebny jest stół. Przez całą grę talię kart trzyma się w ręku, a postępy zaznacza, przekładając i obracając karty w talii. Zabierz Samotną wyspę ze sobą i graj, gdzie chcesz: w trybie solo, kooperacyjnym lub rywalizacyjnym. Możesz też połączyć kilka egzemplarzy gier, by grać w więcej osób. Gra zdobyła nominacje Golden Geek w kategoriach najlepsza gra solo i najlepsza gra karciana. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:34 karty wyspy (2 talie graczy po 17 kart),9 kart osiągnięć,5 kart do gry kooperacyjnej,14 kart do gry rywalizacyjnej (na awersie są placówki, a na rewersie tubylcy),1 karta pomocy,1 instrukcja. Wiek: 10+Liczba graczy: 1-2Czas gry: 20 minut

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
28
Sekrety Zabrza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Zabrza
Dostępny32 szt.

Zdyszany gazeciarz zdziera sobie głos, wołając: Sensacja! Sensacja! W kopalni „Guido” zawodu górnika uczy się perski książę. Wincenty Pstrowski zaczepnie woła: Kto wyrąbie więcej ode mnie?, a uratowany Alojzy Piątek łamiącym się głosem pyta: Jak grał Górnik? Serce kapitana drużyny Stanisława Oślizło nigdy nie biło tak szybko. Dwukolorowy żeton obraca się w powietrzu. Czerwony, zielony, czerwony… Zielony! Górnik w finale europejskich rozgrywek pucharowych! Czas wydziera kolejne kartki z kalendarza. Jest 5 listopada 1985 roku. Zbigniew Religa i jego kardiochirurdzy przeprowadzają pierwszą w kraju udaną transplantację serca. Tego dnia cały świat usłyszał o Zabrzu. Na ulicach, w parkach, kawiarniach i domowych zaciszach szczęśliwi zabrzanie opowiadają sobie legendę o podziemnej drodze wodnej… Pewnej nocy grupa śmiałków schodzi do podziemi niedaleko ulicy Miarki. W ciemności ich oczy odnajdują Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną! Na autobanie panuje ruch, kierowcy spieszą się na koncert Krystiana Zimermana lub na premierę do kina Roma. Niektórzy jeszcze pamiętają wycieczki tramwajem przez granicę. Na gości czeka elegancki Admiralspalast gotowy odkryć znaczenie pięciu głów na swych bocznych elewacjach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy to prawda, że w stalowym domu nie wbijesz nawet gwoździa, dlaczego zawalił się wiadukt nad torami kolejowymi przy ulicy 3 Maja, gdzie był kręcony Piłkarski poker i co Zabrze ma wspólnego z Bałkanami, ta książka jest właśnie dla ciebie!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
29
Klasyka mistrzów. Adam Mickiewicz. Wybór poezji z posłowiem A. Nożyńskiej-Demianiuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Adam Mickiewicz. Wybór poezji z posłowiem A. Nożyńsk...
Dostępny65 szt.

Adam Mickiewicz (1798-1855) – wybitny poeta, romantyczny wieszcz, zwany często bardem słowiańskim lub poetą przeobrażeń. Urodził się w drobnoszlacheckiej rodzinie, w Zaosiu koło Nowogródka, dzieciństwo i młodość spędził w Nowogródku oraz Wilnie. Mickiewicz, obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego, uważany jest za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Znakomity twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz. Zmarł 26 listopada1855 r. w Konstantynopolu, a w 1890 r. jego prochy zostały złożone w krypcie na Wawelu. Opublikowany w 1822 r. w Wilnie tom Poezji został uznany za manifest polskiego romantyzmu. W przedmowie oraz balladzie Romantyczność poeta zawarł nowy program literatury, odwołującej się do uczuć, wierzeń ludowych i obecności elementów natury i przyrody. Sonety odeskie i Sonety krymskie to przeciwstawienie dla tradycyjnych sonetów, w których główną tematykę stanowiła miłość oraz filozofia. Mickiewicz stawia nacisk na metafizyczne opisy przyrody i wewnętrzne przeżycia bohaterów. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Do M***, Romantyczność, Stepy akermańskie, Reduta Ordona, Na Alpach w Splgen 1829, Widzenie.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
30
LOGOTOMY z głoskami M, P, B Ćwiczenia logopedyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOGOTOMY z głoskami M, P, B Ćwiczenia logopedyczne
Dostępny8 szt.

"Logotomy z głoskami M', P', B'"to zestaw ćwiczeń wspomagających pracę dziecka nad poprawną wymową głosek dwuwargowych zmiękczonych, które łączą się z samogłoską."LOGOTOMY z głoskami M, P, B"zawierają również propozycje ćwiczeń ortofonicznych: uwagi słuchowej, motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczeń oddechowych.To doskonała pomoc dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców chcących urozmaicić monotonne ćwiczenia logopedyczne.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

1 osoba kupiła
31
Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga czakralna. Esencja ćwiczeń Wschodu
Dostępny27 szt.

Dzięki książce znanej ekspertki nauczysz się jak używać zasad i praktyk jogicznych w celu obudzenia swoich centrów energetycznych. Zostaniesz poprowadzony przez ćwiczenia otwierające i aktywujące każdą z czakr za pomocą poszczególnych pozycji, ćwiczeń bioenergetycznych, mantr, medytacji i filozofii jogi. Dzięki pięknym zdjęciom i dokładnym instrukcjom, pozwalającym na pogłębienie dostrojenia i aktywowanie ciała energetycznego, stanowi ona cenne źródło wiedzy zarówno dla nauczycieli jak i uczniów jogi. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się listą podstawowych celów, cech i funkcji każdej czakry. Po tym następuje część medytacyjna, pomagająca poczuć mistyczną energię centrów energetycznych i wprowadzająca do fizycznych ćwiczeń. Poznaj to, co najważniejsze w jodze.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
32
PLAYMOBIL ® Family Fun 70440. Kids Club - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Family Fun 70440. Kids Club
Playmobil ®
Dostępny10 szt.

Zabawa i gry są gwarantowane w Kids Club: minidyskoteka, kostiumy do przebrania, gra w bouncy boxa, jazda samochodem na pedałach i inne zabawki zapewniają rozrywkę dla dzieci. W zestawie: • figurki (kobieta, dziewczynki, chłopiec), • akcesoria: pedał samochodu, pudełko, gra w pudełko do gry (8 sztuk), scena, mikrofon ze statywem, 2 głośniki, hobbysta, słomiany kapelusz, różdżka magiczna, Tiger głowa, Tiger peleryna, peleryna, korona, broda, kapelusz karłowaty, skrzydła elfów, kapelusz kwiatowy, tablet, rysunek dziecięcy, introligator, zestaw akcesoriów do pisania i malowania (6 sztuk), pudełko, półka, muszle. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

88,99 zł
64,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

33
PLAYMOBIL ® Family Fun 70437. Kiosk na plaży - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Family Fun 70437. Kiosk na plaży
Playmobil ®
Dostępny2 szt.

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzieci mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat Zestaw zawiera 66 elementów. Dzięki Playmobil przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

88,75 zł
68,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,41 zł

34
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70436. Auto z przyczepką na kanu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70436. Auto z przyczepką na kanu
Playmobil ®
Dostępny1 szt.

Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Mogą nie tylko wczuć się w różne role, ale również odwzorowywać świat. Zestaw zawiera 88 elementów. W zestawie m.in. auto, przyczepa, kanu, figurki, płetwy i kamizelki. Dzięki Playmobil przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

177,00 zł
134,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 42,48 zł

35
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70435. Bungalow z basenem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL &#174 Family Fun 70435. Bungalow z basenem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Wspaniały zestaw Family Fun 70435 Bungalow z basenem to gwarancja długiej i kreatywnej zabawy. Niezwykle realistyczne detale pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

291,00 zł
256,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,92 zł

36
Między PRL a III RP (1989-1990) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między PRL a III RP (1989-1990)
Dostępny4 szt.

Studia i materiały oparte na konferencji ?Od PRL do III RP? (28 listopada 2019 r.). Tematyka publikacji oscyluje wokół historyczno-prawnych aspektów polskiej transformacji ustrojowej, ze szczególnym naciskiem na dziedzictwo II RP i legalistyczną ciągłość uosabianą przez władze RP na uchodźstwie.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

37
Jesienny pocałunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesienny pocałunek
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Samotny tata uroczego chłopca. Piękna kobieta z sąsiedztwa, która straciła wiarę w miłość. Romans drugiej szansy, który skradnie ci serce! Jedno jest pewne: Juliet nie wierzy już w miłość. Ma teraz wystarczająco dużo na głowie ? otworzenie własnej kwiaciarni, wychowanie córki i nerwowy rozwód z człowiekiem, który tylko czeka na jej błąd. Życie Juliet jest aktualnie wystarczająco skomplikowane, a randki to tylko kolejny kłopot. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje nowego sąsiada. Samotny tata jest utalentowanym fotografem i atrakcyjnym mężczyzną, na którym Juliet zbyt często chętnie zawiesza oko. Ryan przybył do jej miasteczka tylko na chwilę. Powinien zająć się swoimi pilnymi sprawami, a nie rozpraszać się piękną sąsiadką. Jednak za każdym razem, gdy ją widzi, nie może się jej oprzeć. Czy romantyczna jesienna aura pomoże im przestać walczyć z emocjami i dać sobie drugą szansę na szczęście?

44,90 zł
Powiadomienie
38
Dwadzieścia siedem snów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwadzieścia siedem snów
Niedostępny
Brak

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. NIESAMOWITA OPOWIEŚĆ, W KTÓREJ ZACIERA SIĘ GRANICA MIĘDZY JAW A SNEM Do zapomnianej przez świat wsi przyjeżdża młoda pisarka, która planuje rozpocząć pracę nad swoją najnowszą powieścią. Wynajmuje pokój u tajemniczej kobiety, zwanej przez miejscowych Szarą. Już pierwsze chwile pobytu u gospodyni pokazują dobitnie, że zarówno dom, jak i cała wieś kryją w sobie wiele sekretów. Równolegle do fabuły prowadzonej na jawie czytelnik zostaje wprowadzony w świat niezwykle realistycznych snów pisarki. Pojawiają się w nich niby ci sami bohaterowie, których spotyka w świecie rzeczywistym, a jednak zupełnie odmienni od postaci rzeczywistych. Sny prowadzą pisarkę dalej niż jej dociekania na jawie. Podążając ich tropem, główna bohaterka zaczyna odkrywać zarówno tajemnice pobliskiego wzgórza, jak i sekrety skrywane przez mieszkańców całej wsi. Pisarka pochłonięta swoimi dociekaniami nie zauważa nawet, że jej najnowsza powieść zaczyna pisać się sama. Każdy kolejny sen przynosi nowy rozdział, a zagadki rozwiązują się zarówno podczas jawy, jak i w czasie snu. Ostatecznie główna bohaterka będzie musiała odpowiedzieć na pytania: Co wydarzyło się naprawdę, a co jej się tylko śniło? Kto jest bohaterem powstającej powieści? Czy przypadkiem nie jest tak, że pisarka to tylko postać z własnej książki?? UTRZYMANA W WYJTKOWYM KLIMACIE ONIRYCZNA OPOWIEŚĆ, OD KTÓREJ TRUDNO SIĘ ODERWAĆ?

42,90 zł
Powiadomienie
39
Diamentowa góra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamentowa góra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. EGZOTYCZNA PODRÓŻ OD CHIN DO HAWAJÓW Z BAGAŻEM W POSTACI OKRUTNEJ KLTWY Oto opowieść zgłębiająca losy czterech pokoleń zamożnego klanu. Na początku XIX-tego wieku, Frank Leong, bajecznie bogaty przedsiębiorca opuszcza Chiny, zostawiając swoją działalność i z całą rodziną udaje się na wyspę O?ahu. Za nimi ciągnie się starożytne przekleństwo. Legenda głosi, że każdy człowiek na ziemi jest przeznaczony konkretnej osobie. Kiedy para dobierze się niewłaściwie, los może płatać okrutne figle. Pasmo błędów popełnianych przez poszczególne osoby pozostawia skazy na dziejach rodziny. Po dwudziestu latach na wyspę przychodzi przełomowy list z niezwykłym wyznaniem, które zatrzęsło światem całego rodu. To zapierająca dech w piersiach i niezwykle potężna baśń o magicznej miłości, szokujących kłamstwach, wymuszonym kompromisie, okrutnej stracie, heroicznych czynach, poświęceniu oraz nadziei o wymiarze graniczącym z cudem. FENOMENALNE DZIEŁO, KTÓRE PRZEDSTAWIA CAŁY WACHLARZ OSOBOWOŚCI I HAWAJSKICH KRAJOBRAZÓW

49,90 zł
Powiadomienie
40
Rootkity i bootkity - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rootkity i bootkity
Dostępny120 szt.

Rootkity i Bootkity pomaga zrozumieć i przeciwdziałać wyrafinowanym, zaawansowanym zagrożeniom, zagrzebanym głęboko w procesie rozruchowym maszyny albo oprogramowaniu układowym UEFI. Z pomocą rozlicznych studiów przypadków i profesjonalnych badań trzech spośród wiodących światowych ekspertów do spraw zabezpieczeń prześledzimy rozwój złośliwego oprogramowania, od rootkitów takich jak TDL3, aż po dzisiejsze implanty UEFI. Zbadamy, jak dokonują infekcji systemu, przeżywają restart systemu i unikają oprogramowania zabezpieczającego. W miarę badania i rozkładu na elementy rzeczywistego złośliwego oprogramowania dowiemy się: ? Jak uruchamia się system Windows ? w tym tryby 32-, 64-bitowe oraz UEFI ? i gdzie można znaleźć słabości ? Jak działają mechanizmy zabezpieczeń procesu rozruchowego, takich jak Secure Boot, w tym przegląd rozwiązań Virtual Secure Mode (VSM) oraz Device Guard ? Jak stosować techniki odwrotnej inżynierii i analizy śledczej potrzebne do analizowania prawdziwego złośliwego oprogramowania, w tym takich bootkitów, jak Rovnix/Carberp, Gapz, TDL4 oraz niesławnej pamięci rootkitów TDL3 i Festi Jak używać narzędzi wirtualizacji, takich jak VMware Workstation do prowadzenia odwrotnej inżynierii bootkitów lub narzędzia Intel Chipsec w celu zagłębiania się w analizy śledcze.

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

41
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2
Dostępny141 szt.

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 roku i był w jednym tomie. Ze względu na wygodę czytelników podzieliliśmy go na dwa tomy. Tom II zaczyna się opisem przygotowań, rozkazów i działań wojennych od czerwca 1920 roku, m.in. bitwą pod Równem, Bitwą nad Styrem oraz Bitwą Warszawską – opis wraz z manewrami, bojami i rozkazami tam wydanymi. Jest tu również część „Złota księga pułku”, w której opisana jest lista poległych, rannych i zasłużonych na polu bitwy odznaczeniami Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych.

88,00 zł
64,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,76 zł

42
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 1
Dostępny137 szt.

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 roku i był w jednym tomie. Ze względu na wygodę czytelników podzieliliśmy go na dwa tomy. Pierwszy opisuje wysiłek organizacyjny, wskrzeszenie I Pułku Polskich Legionów – powstanie, szkolenia i wyposażenie I batalionu, pracę oświatową i kulturalną w Pułku oraz działania wojenne od 1919 roku do 30.06.1920 roku. Tom ten zawiera szereg informacji o wyprawach np. wileńskiej czy na Wilejkę, powstawaniu różnych grup wojskowych oraz charakterystyce terenu, działań bojowych, planów i rozkazów.

98,00 zł
71,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,46 zł

43
Czas wojny, czas miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas wojny, czas miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Tęsknota za prawdziwą miłością jest zawsze taka sama, niezależnie od czasów. Poruszająca saga rodzinna, w której niezwykłe historie miłosne rozgrywają się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomu wieków. Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami ? Leną i Norą ? mierzy się z trudnymi wyborami i uczuciami, które powiązane są ze zdarzeniami piszącej się historii. W trudnych czasach wojny rodzina nieustannie szuka swojego miejsca. Dokąd poprowadzą ich drogi z ukochanego rodzinnego Nieczujowa? Poczuj cudowny zapach przepysznych cytrynowych ciasteczek, stań twarzą w twarz z Marią Skłodowską-Curie, daj się porwać niezwykłym historiom miłosnym, które nie pozwolą ci odłożyć książki ani na chwilę. Ten wzruszający romans pełen zaskakujących zwrotów akcji to cudowna podróż w czasie: od ostatnich lat dziewiętnastego wieku i pierwszych dekad dwudziestego aż do wybuchu II wojny światowej. Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

42,90 zł
Powiadomienie
44
Dom nad jeziorem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nad jeziorem
Niedostępny
Brak

Czy da się zapomnieć o pierwszej miłości? Ujmująca opowieść w scenerii rodem z Przeminęło z wiatrem! Rok 1994. W Savannah jest upalne lato, które niesie ciepłą bryzę i zapach różaneczników. Kiedy młody student Jim spędza tam ostatnie przed wyjazdem na studia wakacje, nawet nie przypuszcza, że tak bardzo odmienią jego życie. Poznaje uroczą Jennifer Wayatt, córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Zakochują się w sobie bez pamięci, ale wspólne marzenia i plany rozpadają się jak domek z kart przez tragedię, która na zawsze zmieni życie spokojnego miasteczka. Rok 2008. Jim odnosi spektakularne sukcesy w branży hotelarskiej i pnie się po szczeblach kariery. Nigdy nie wracał do miejsca, w którym spędził najważniejsze lato życia, choć jego myśli czasem krążą wokół tych wspomnień. Jego uczucia zostaną wystawione na próbę, kiedy jego szef zleca mu wykupienie dom nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Kiedy ponownie ją spotyka, zaczyna rozumieć, że nigdy nie przestał jej kochać. Czy powrót do przeszłości pomoże wyleczyć złamane serce i naprawić błędy młodości? Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

49,90 zł
Powiadomienie
45
Był sobie pies - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był sobie pies
Dostępny22 szt.

BYŁ SOBIE PIES ? KSIŻKA, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ EKRANIZACJI ? PRZEDSTAWIA LOSY NAJBARDZIEJ WYSZCZEKANEGO BOHATERA WSZECH CZASÓW Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany ? po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze ? dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji ? jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją. WSZYSTKIE PSY ID DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

44,90 zł
46
Cytrynowy sad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytrynowy sad
Niedostępny
Brak

Chwytająca za serce, ponadczasowa historia miłosna przesycona zniewalającym zapachem morza i cytrynowego sadu Ciepła opowieść o sile współczucia osadzona w zjawiskowej scenerii urokliwych Gór Santa Monica Minęło już pięć lat, od śmierci córki i męża Julii, którzy zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Mimo upływu czasu kobieta nadal nie może się pogodzić z utratą najbliższych. Kiedy przyjeżdża w odwiedziny do swego wuja w Malibu, jedyne czego pragnie, to zaznać świętego spokoju i zapomnieć o dręczącym ją żalu i smutku. Pewnego dnia poznaje przystojnego Roberto ? imigranta meksykańskiego pochodzenia pracującego w cytrynowym sadzie wujka Julii. Kobieta dostrzega w mężczyźnie bratnią duszę, która również cierpi po stracie ukochanej osoby. Dziwnym trafem okazuje się, że córeczka Roberto zaginęła dokładnie pięć lat temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął. CZY JULIA I ROBERTO ODNAJD W SOBIE SIŁĘ, BY NA NOWO OTWORZYĆ SWOJE SERCA I ZAZNAĆ UCZUCIA NAMIĘTNEJ MIŁOŚCI? CZY TRAGICZNE PRZEŻYCIA, JAKICH OBOJE DOŚWIADCZYLI, ZBLIŻ ICH DO SIEBIE? CZY ROBERTO ODNAJDZIE SWOJ UKOCHAN CÓRECZKĘ? Zjawiskowa opowieść o sile miłości, potędze współczucia oraz wiary w moc budowania wszystkiego od nowa? Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

44,90 zł
Powiadomienie
47
Choroby Laryngologiczne u Dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby Laryngologiczne u Dzieci
Dostępny9 szt.

Choroby Laryngologiczne u Dzieci to: - omówienie podstawowych zasady diagnostyki chorób laryngologicznych, do wykorzystania w gabinecie lekarza podstawowej opieki - aktualne standardy leczenia chorób nosa, gardła i uszu, w tym zalecenia dotyczące antybiotykoterapii - praktyczny przewodnik po najczęstszych schorzeniach laryngologicznych, jak również po rzadkich chorobach powodujących objawy laryngologiczne. Spis Treści: Zapalenie gardła i migdałków podniebiennych Beata Zielnik-Jurkiewicz Choroby gruczołów ślinowych Elżbieta Hassman-Poznańska Choroby jamy ustnej Magdalena Dutsch-Wicherek Choroby nosogardła. Przerost migdałka gardłowego i zapalenie części nosowej gardła Beata Zielnik-Jurkiewicz Zapalenia krtani i tchawicy Beata Pucher, Jarosław Szydłowski Choroby nosa zewnętrznego Anna Zakrzewska Nieżyty nosa Anna Zakrzewska Zapalenie zatok przynosowych Beata Zielnik-Jurkiewicz Choroby ucha zewnętrznego Waldemar Narożny Zapalenie ucha środkowego Elżbieta Hassman-Poznańska Choroby ucha wewnętrznego Wojciech Gawron Choroby szyi Jarosław Szydłowski Wrodzone torbiele i przetoki głowy i szyi Beata Pucher, Michał Grzegorowski, Jarosław Szydłowski Najczęstsze nowotwory narządów laryngologicznych u dzieci Grażyna Sobol-Milejska, Ireneusz Bielecki

79,00 zł
48
Ryszard Gansiniec. Notatki lwowskie 1944-1946 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard Gansiniec. Notatki lwowskie 1944-1946
Dostępny7 szt.

Prezentowany tom zawiera notatki sporządzane we Lwowie przez Ryszarda Gansińca, profesora filologii klasycznej na Uniwersytecie Jana Kazimierza oraz na radzieckim już Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki od lipca 1944 do czerwca 1946 r., kiedy to uczony na zawsze opuścił Lwów. Zapiski te wraz z dołączonymi do publikacji aneksami stanowią unikalny materiał źródłowy dotyczący rozmaitych aspektów życia codziennego we Lwowie u schyłku polskiego okresu w dziejach tego miasta, w tym zwłaszcza losów polskiej inteligencji w Lwim Grodzie bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej. Jest to drugie, znacznie poszerzone i uzupełnione wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 1995 r. i bardzo szybko stała się wydawniczym bestsellerem. Lviv Notes 1944-1946 The notes were taken in Lviv by Ryszard Gansiniec, a classics professor at Jan Kazimierz University and at the Soviet Ivan Franko Lviv State University from July 1944 to June 1946, when the scholar left the city for good. It is a unique source material concerning everyday life in the city at the end of the Polish period in Lviv and the fate of Polish intelligentsia after the end of the Second World War. It is the second, enlarged and supplemented edition of the book, first published in 1995.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

49
Trzy pytania naraz. Drei Fragen zugleich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

50
Pojazd PRL Jelcz 272 Mex 1:43 Autobus - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,90 zł
36,40 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,50 zł

Wróć do góry